Kalouskův podíl na rozpočtovém deficitu

05. 08. 2010 | 09:03
Přečteno 5354 krát
Současný rozpočtový deficit České republiky pohybující se mezi 160-200 miliardami korun je ovlivněn výrazným výpadkem příjmů státu. Tento výpadek příjmů je z jedné poloviny způsoben hospodářským poklesem domácí ekonomiky v roce 2009 (cyklická složka výpadku příjmů), z poloviny druhé politicky motivovanými daňovými škrty Topolánkovy vlády z let 2008-2009. Kalouskovy daňové experimenty připravily stát ročně o 89 miliard korun pravidelných příjmů. Pokud bychom si odmysleli výsledky činnosti Topolánkovy vlády při snižování příjmů, byl by schodek státního rozpočtu v roce 2011 poloviční a Česká republika by tak již v roce 2012 snížila svůj deficit veřejných rozpočtů pod 3% HDP bez toho, aby plošnými škrty podlomila fungování veřejného sektoru a zhoršila kvalitu veřejných služeb.

Jak k tomuto dramatickému snížení pravidelných příjmů našeho státu došlo?

Topolánkova vláda (v níž koneckonců byli Nečas, Kalousek, Vondra i další) snížila daň z příjmů právnických osob z 24% (2007) až na 19% (2009). ČSSD proti tomu protestovala, výše zdanění právnických osob byla v roce 2007 na mezinárodně (i regionálně) konkurenceschopné úrovni a další prudké snižování nebylo vůbec potřeba. Efektivní sazba této daně (po započtení výjimek a úlev) činila v roce 2007 v České republice pouhých 18%. Snížení nominální sazby této daně z 24% na 19% připravuje stát ročně o 15 miliard korun a vedlo ke snížení efektivní sazby DPPO na 13%.

O 47 miliard korun ročně přišel stát díly snížení sociálního pojištění hrazeného zaměstnavatelem o 1,9% a u pojištění placeného zaměstnancem o 1,5%. Toto snížení prosadil současný předseda vlády Nečas ve funkci ministra práce a sociálních věcí.

Zavedení tzv. rovné daně ze superhrubé mzdy, platné od roku 2008, připravuje stát ročně minimálně o 5 miliard korun. Česká „rovná daň“ působí dokonce degresivně, což nás řadí mezi světové daňové ráje pro ty příjmově nejbohatší.

Prosazení stropů na sociální a zdravotní pojištění a s tím související ztráta na dani z příjmů fyzických osob připraví stát ročně o 19 miliard korun.
Konečně, Miroslav Kalousek prosadil jako ministr financí plošné vracení DPH u všech typů osobních vozů, včetně těch luxusních. Toto rozšíření daňové úlevy vede k ročnímu výpadku příjmů ve výši 3 miliard korun.

Zatímco průměrná složená daňová kvóta v EU jako celku se dlouhodobě pohybuje na 39%, v České republice činila v roce 2009 32-33%. Nelze se divit tomu, že Český stát není schopen za takových podmínek pravidelnými příjmy financovat základní služby a činnosti.

Miroslav Kalousek dnes řeší vážný rozpočtový problém, který sám do značné míry způsobil. Nelze se vyvarovat podezření, že takto prováděná daňová politika byla ve skutečnosti plánovaná a záměrná. Rozkolísání příjmové strany veřejných rozpočtů totiž logicky prohloubilo schodek hospodaření státu a poskytlo silný argument pro škrty, jež trvale omezí veřejný sektor a sociální stát. Hospodářská krize jen celý proces urychlila a poskytla v podobě kauzy Řecko působivé mediální krytí.

Dalším krokem v plánované režii současné pravicové vlády bude privatizace veřejných služeb v oblasti školství, zdravotnictví a sociální péče, neboť oslabený stát bude nucen tyto tradiční oblasti svého zájmu z rozpočtových důvodů opouštět. Naplní se tak cíl, se kterým neoliberálové z TOP 09 a ODS vytvářeli tuto vládu, zmenšit a oslabit stát veřejných služeb (sociální stát) pokud možno nevratným způsobem, tak aby se co nejvíce ztížila možnost ČSSD tuto chybnou a škodlivou politiku změnit po příštích volbách do Poslanecké sněmovny.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sociální stát lze pochopitelně demontovat i upřímně a radostnějí..
Veselé krizování bude líp...
http://ateo.cz/f/images/m/m...
05. 08. 2010 | 09:12

Ládik napsal(a):

Zavedl bych ještě vracení DPH na rovnátka. Aby se Vám ulevilo.
05. 08. 2010 | 09:21

neo napsal(a):

Dobrý den pane Sobotko.

za prvé : Topolánkova vláda sama nic neprosadila. Většinu neměla a tedy pro návrhy hlasovali i levicoví poslanci.

za druhé: snížení DPPO a odvodů na pojistné samozřejmě jistý výpadek způsobilo, ale teď nevím, jestli do těch vašich číslíček máte započítány i příjmy z odvodů + přímých i nepřímých daní nepropuštěných lidí a ušetřené výdaje za jejich podpory.

za třetí: je prokazatelné, že zastropování pojistného je z pera sociální demokracie.
05. 08. 2010 | 09:24

Koleda napsal(a):

Pane Sobotko, nechte už těch polopravd a lží. Jste trapný stejně jako vaši "spoluvůdci". Jen je mi temné, jak to mohou strpět řadoví členové ČSSD, kteří ve své drtivé většině jsou slušní a pracovití lidé. Vy a vaši spolustranící ve vedení partaj silně poškozujete. Měl bych z toho mít jako pravičák radost, ale nemám. Silná a hlavně osvícená levicová strana je zde potřeba. A to ČSSD pod vedením vás, Škromacha, Zaorálka, Urbana a dalších, rozhodně není.
05. 08. 2010 | 09:26

yara ze země krys napsal(a):

Ač nemám bratry socany a Bohouše Dluhoslava rád, musím přiznat, že
zřejmě údaje uvedené v tomto článku sedí (+- nějaká ta miliarda). Výpadek ve výběru daní zavedením rovné daně a podobnými nesmysly (původní autor zemědělec Tlustý) dovedl chemik Kalosek s vojenským odborníkem ve funkci předsedy vlády k dokonalosti. Je potřeba stokrát a i vícekrát opakovat, že se musíme učit u států jako je Dánsko, Finsko, Švédsko, Rakousko atd. jak se má hospodařit a zanechat všech expedimentů, prostě tam kde už je demokracie a kapitalistická ekonomika o nějakou tu koňskou délku napřed. Ten náš český politickoekonomický avanturismus zcela určitě vejde do dějin!
Ps.
Bohušů, ale velkou část mega dluhu
země, ale máte na svědomí Vy!
05. 08. 2010 | 09:30

Koleda napsal(a):

yara ze země krys:
Učme se u nich hlavně pracovat! Ostatní přijde samo.
05. 08. 2010 | 09:33

yara ze země krys napsal(a):

Koleda:
Jó, s tím bych velmi souhlasil, ale doplnil bych to o poučku od Masaryka: Nebát se a nekrást!
05. 08. 2010 | 09:35

kopřík napsal(a):

Neo :
Ano ano, pro klíčové vládní návrhy hlasovali i zodpovědní, státotvorní a stateční levicoví poslanci Melčák a Pohanka.
05. 08. 2010 | 09:41

Jakr napsal(a):

Mrmlání Bohuše, jak Topolánkova vláda neprosadila, co slíbila, je vtipné. Přesně jako, když se otcovrah a matkovrah dožaduje u soudu, aby mu bylo přičteno k dobru, že je oboustranný sirotek. Pro pochopení slova "chucpe" jsou socanské bláboly dokonce více názorné. To je zřejmé.
05. 08. 2010 | 09:45

www racek napsal(a):

přesné. může mi někdo vcysvětlit, proč tohle socani nepoužili v kampani a nahradili to slabomyslnými cedulemi o poplatcích ? když ta hesla o řecku měli právo vykřikovat oni?
socany jsem nevolil a volit nebudu. za slabomyslnou kampaň si zaslouží být v opozici. ale tahle vláda lobistů šílenců a neumětelů , to jsme si snad ... anebo ano. trest za naše hříchy. tahle vláda nic neoddluží, naopak. akorád nás posune někam dál. asi k tomu řecku.
05. 08. 2010 | 10:04

David napsal(a):

Hodně pravdy napsáno.

Bylo by velkou škodou, aby takový text zase jen tak zapadl.

Je třeba neustále a do nekonečna to opakovat, aby voliči už konečně pochopili, kam nás ta Kalouskova politika zavedla a ještě zavede.

Nečeká nás nic dobrého.

Čert vem Kalouska!
05. 08. 2010 | 10:09

max napsal(a):

to autor:
opět, jako obvykle, neuvádíte celou pravdu. Snížení pojistného firmám byla kompenzace za to,že firmy platí prvních 14 dní nemocenské a toto opatření jako první navrhl exministr ČSSD Škromach. Od příštího roku to mají být dokonce tři týdny. Pokud by ke snížení nedošlo, došlo by k propouštění a práci načerno,to jste zapomněl uvést.

Zastropování pojistného je obvyklé ve všech státech EU,ať se nám to líbí či ne.

Výpadek u daně z příjmu právnických osob jistě nastal,ale vaše údaje jsou přehnané, protože nepočítáte s následky krize. Ale znovu, daň z příjmu snížily takřka všechny státy EU, pokud bychom tak neučinily i my,dojde k přemístění sídel firem (především těch největších a nejvíce daně platících) mimo ČR. Toto přemístění bohužel nastalo částečně stejně, a to i na Kypr a do Nizozemska. Pokud nebude v tomto směru jednotnější politika EU, bude docházet k "daňovému dumpingu" i nadále, bez ohledu na to,kdo bude momentálně v ČR vládnout.
05. 08. 2010 | 10:12

Koleda napsal(a):

yara ze země krys:
Souhlas, ale jak z nás dostat těch 40 let neustáleho omílání poučky"kdo nekrade, okrádá rodinu"?
05. 08. 2010 | 10:15

jo napsal(a):

Kdo bude ty -200mld schodky za každý rok po vládě "pravice" splácet? Naše děti!!!!
05. 08. 2010 | 10:23

ehm napsal(a):

no pane Jo vzhledem k tomu ze 80% rozpoctu je dano zakony tak z tech 20% vam nikdo nic moc neudela pokud se nezacne viditelne nekde srktat. Videl jsem zajimavou prednasku od kalouska na vse kde to cele vysvetloval. A vzhledem k tmou ze mame cca 1000 mld tak se to hezky pocita ze vam zustane 200mld a kdyz je shodek 200mld tak asi tezko muzete seskrtat veskere investice at od infrastruktury (cesty atd) tak do cehokoliv jineho z ceho maji obcane prospech. Je nutne prave ubrat z tech 80% a dostat je na nejakych 60-70 pak se bude z rozpoctem urcite lepe manipulovat kdyz penize nebudou smerovany direktivami.

A jinak pane Sobotka vy byste mel drzet pysk neb jste i za nejlepsi obdobi pro CR zadluzoval stat stejne jako Topol za recese.
05. 08. 2010 | 10:40

Terry napsal(a):

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/j...) - 20. ledna 2010

z rozhovoru:

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)

Pane Sobotko, zametat před Lidovým domem (a jako zaměstnání!)!!!!

Mgr. Bohuslav Sobotka - životopis (http://www.bohuslavsobotka....)

Vzdělání: ZŠ Tyršova Slavkov u Brna, 1986-1990 Gymnázium v Bučovicích, 1990-1995 Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně.

V roce 1996 zvolen poprvé do Poslanecké sněmovny na kandidátce ČSSD za Jihomoravský kraj. Opětovně zvolen poslancem za ČSSD v letech 1998, 2002 a 2006.

Člen rozpočtového výboru PS (1996-2002), člen mandátového a imunitního výboru (1996-1998), předseda podvýboru RV pro finanční a kapitálové trhy (1998-2001), předseda dočasné komise Poslanecké sněmovny pro důchodovou reformu (2001), ministr financí (7/2002-9/2006), místopředseda vlády (10/2003-8/2004, 4/2005-9/2006) a od 9/2006 předseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.
(konec citace)

Čili ŽÁDNÉ EKONOMICKÉ VZDĚLÁNÍ A ZNALOSTI !!!
05. 08. 2010 | 10:45

Rumcajs napsal(a):

Ty si plácal Bohouši.
Jsi typická ukázka prolhanýho socana.

Nižší daň z DPPO byla kompenzována právě likvidací vyjímek.

Snížení odvodů sociálního a zdravotního bylo kompenzováno převedením hrazení 14 dnů nemoci na firmy.

DPH na auta kompenzovala Vaše šílené šrotovné. NAvíc nevím kde bereš ta čísla, když dřív si firma nechala namontovat mřížku a ta tvoje nenažranost stejně utřela.

Stropy na sociálním - kde jsi zase vzal tohle číslo, když stropy se týkají tak maximálně manažerů ve státních podnicích či zahraničních. Těm státním to stejně platíme my, a ty zahraniční si můžou zdaňovat kde chtějí.

Takže Sobotko, zase jsi z toho vyšel jako ubožák.
05. 08. 2010 | 10:48

Nostalgie nekonečna napsal(a):

Obvyklá snůška polopravd z pera ekonomického génia ČSSD.
On to má Sobotka matematicky určitě správně, ekonomicky je to horší a zavání to trochu demagogií
05. 08. 2010 | 10:49

SuP napsal(a):

David -
Poradím, jak to udělat, aby TAKOVÝTO text nezapadl.
Najďte myší na začátek, atiskněte levé tlačítko a "otágujte" text. Pak pomocí pravého tlačítka myši vyberte "kopírovat" a článek nakopírujte na svůj čistý papír. Pak dojděte do Hornbachu a kupte si paspartovací "clip" rámeček vhodného formátu. Ještě si kupte závěsy na obrázky, nejlépe se třemi kalenými hroty, těm stěna v paneláku neodolá. Pak už jen ten článek zarámujte a vyvěste si na zeď. Určitě nezapadne.
05. 08. 2010 | 10:50

kopřík napsal(a):

Terry :
vzpomínám si, že zrovna Sobotka (ano, jako jeden z mála soc.dem.) na jaře 2006 před zvýšením mateřské std. varoval. A pokud vím, nehlasoval pro ně. Návrhy však přesto byly schváleny poslanci VŠECH politických stran. I pravicových.
No a co se týče ekonomického vzdělání, tak pan Kalousek je pokud vím absolvent chemicko-technologické fakulty ČVUT.
05. 08. 2010 | 10:50

ehm napsal(a):

ano ale vystudoval chemickou zamereni ekonomie a kopriku doporucuju na youtube tu prednasku nejsem sice zadny ekonom ale rozumu sem trosku pobral a to co rika ma neco do sebe. Od pana Sobotky sem jeste nic podobneho nevidel vzdy jen upravena pravda tak aby to pro nej vychazelo dobre.
05. 08. 2010 | 11:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik obsahující vulgarismus, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 08. 2010 | 11:13

fudoshin napsal(a):

myslím si,že to je docela výstižné.zejména ten závěr.bohužel...
05. 08. 2010 | 11:57

Rumcajs napsal(a):

Koukám, že zas přidělávám práci a ještě v takovém horku.

Dejte si jedno na mě pane Stejskale.

P.S.

Mám takové podezření, že prdel se napsat nesmí, ale prde. jo ?

Je to tak ?
05. 08. 2010 | 12:11

Terry napsal(a):

to kopřík:

Werich jako císař Rudolf ("Kolikátej sme, Langu?" "Druhý, Vaše veličenstvo, druhý."):

"My tady máme samý odborníky."
05. 08. 2010 | 12:14

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Záleží na tom JAK se napíše.....
05. 08. 2010 | 12:15

Terry napsal(a):

Projev Olivera Cromwella vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu

20.4.1653

„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.

Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“
05. 08. 2010 | 12:15

VL napsal(a):

Mám z toho takový špatný pocit, že to jako vždy po vládách pravice skončí velkým průůůůšvihem. Vláda podřízne domácí poptávku, vykrví stát a Česko se bude roky nacházet ve stagnaci (v tom lepším případě), i když okolí už snad bude venku z krize.

Ale, na ekologickou superzakázku, církevní restituce, prohrané arbitráže, důchodovou reformu (při které stát příjde o 100 mld.), na to zbýt peníze prostě MUSÍ.

V zajetí svého neoliberálního bludu, zná tahle vláda jen jedno řešení - ještě více přitvrdit hloupou neoliberální politiku. Staneme se pokusným králíkem. A rovnou můžu říct jak to dopadne - ŠPATNĚ.
05. 08. 2010 | 12:19

Carlos V. napsal(a):

VL : problem je v tom, ze ekologicka superzakazka, natoz cirkevni restituce nebo tzv. duchodova reforma nemaji nic spolecneho s neoliberalismem.

Neoliberalni by bylo nechat cirkev cirkvi, oddelit ji od statu a nechat ji zit za svoje. Dale nevracet nic, nevracelo se zdaleka vsem organizacim a je treba rici dost.

Neoliberalni je zprisnit a snizit duchody a snizti pojistne. Ne prihravat ksefty penzijnim fondum.

Neoliberalni je vyresit ekologicke zateze maximalne v mire dane zakonem a co nejlevneji.

A prohravani arbitrazi ...do cim mene vztahu bude stat vstupovat, cim mene zavazku na sebe vezme, cim mene smluv, zakonu a regulaci schvali, tim mene muze v budoucnu prohrat arbitrazi.
05. 08. 2010 | 12:27

paja napsal(a):

Jedině KSČM v tom nemá prsty!
05. 08. 2010 | 13:16

jája napsal(a):

Carlos V.

Není náhodou neoliberální zrušit stát, a zavést anarchii?
05. 08. 2010 | 13:18

Ford napsal(a):

Bohuslave! Sociální stát, jak si ho představuješ je mrtvý. Ale klidně pokračuj. Odejdeš s ním na věčnost, jak celá ČSSD. A to je dobře
05. 08. 2010 | 13:21

kristusek napsal(a):

ehm - a povídal p. Kalousek v té přednášce taky to, jak ze 100 mld. schodku udělat účetně 37 mld a získat za to pověst "nejlepšího ministra financí"? To by podle mě bylo na celé přednášce to nejzajímavější.
05. 08. 2010 | 13:21

Carlos V. napsal(a):

jaja : bez legrace, existuji vetve neoliberalu blizici se zruseni statu ... podle me to ale neni prakticke reseni, treba soukromou policii ci soudy bych urcite nepreferoval
05. 08. 2010 | 13:26

JAVÍT napsal(a):

Pane Sobotko, žvaníte a lžete ve stejném duchu jako žvanil a lhal
"Jirka Břoušánek", ten nejlepší!!
Nikdo na něho nemá, akorát že ho také nikdo nechce.
A vás také ne, pane Sobotko!!!
05. 08. 2010 | 13:47

ehm napsal(a):

to kristusek: tak pozor ja nepopiram to ze i kalous ma spoustu much, ale kazdy kdo vladne aspon trochu rozumem musi uznat ze jich ma mene nez sobotka. A bohuzel v nasi politice se da vybirat jen z lepsiho zla :/
05. 08. 2010 | 15:02

Kelt napsal(a):

Současná vláda"škrtů v rozpočtu"vychází z Kalouskova axiomu,že SR je de facto totéž co rodinný rozpočet.Tato premisa je ekonomický blábol non plus ultra.
Proto se škrtá plošně,proto se postihují všichni,kteří pobírají sociální dávky a ne ti,kteří je zneužívají.
Proto se trestají všichni nemocní a ne hypochondři a simulanti.
Proto se škrtají plošně mzdy u st.zaměstnanců a ne že by se stát zbavoval nadbytečných.
Je to bezkoncepční primitivismus hodný bolševického režimu v posledním tažení.
Proto není ani stopa ve vládním prohlášení o opatřeních k posílení růstu HDP a příjmové části SR.
Proto nás čeká permanentní recese a deflace.
Dobře tak,máme co jsme chtěli.
05. 08. 2010 | 17:13

Pepi napsal(a):

S přílišnými úsporami vlád se krize do ČR vrátí.
Vláda pod vedením Kalouska příliš rychlými úsporami ve stavebnictví bude "hrobařem" ČS stavebnictví, zvýší nezaměstnanost, následně se propadne maloobchod i služby, tím se sníží příjmy státu a dále zvýší deficit...
A zvýšené šetření v Německu (v r.2011) znamenají další propad ČS exportního průmyslu (strojírenství) a další propad příjmů rozpočtu...
... a spirála dlouhodobějšího propadu ČR-ekonomiky i ČR-rozpočtu se roztáčí dolů...
-
A cesta (EU i ČR)? snad podle Německa "KurzArbeit" - začít s postupným zkracování pracovní doby všem a tím snižovat nezaměstnanost...
Podpora ekonomiky, ne její dušení.
- Jinak budeme dohánět v deficitu Řecko a v nezaměstnanosti Slovensko i Španělsko...
05. 08. 2010 | 17:28

Pepi napsal(a):

Dobře shrnutá prvada, pane Sobotko.
I pan A. Michl v blogu míří na stejně skrytý cíl v rozpočtu ČR:
http://blog.aktualne.centru...
(když se do něčeho vrtá, tak se to rozvrtá, aby to nebylo přehledné)
05. 08. 2010 | 17:37

fifth lehigh napsal(a):

pohleďme jak pan autor "kecá" v číslech ...:
http://www.mfcr.cz/cps/rde/...
http://www.mfcr.cz/cps/rde/...
http://www.mfcr.cz/cps/rde/...

Jak to, že ministerstvo financí má jiná čísla co se týče vývoje složené daňové kvóty? Podle MF to bylo v roce 34.1%, TEDY NIKOLIV 32-33%. Upozorňuji, že to 1 % vypadá "slabě", ale pouze pokud se nepodíváme na graf a nezjistíme, že v uplynulých 10 letech se tento ukazatel změnil o ubohá 3,5-4,4% ...
05. 08. 2010 | 18:02

Jindřich napsal(a):

Takže chcete zvýšit daně z příjmu a sociální a zdravotní pojištění, aby se mohlo dál rozhazovat... To ať se radši ořežou ty výdaje.
05. 08. 2010 | 18:20

Rumcajs napsal(a):

Sobotko, jestli Tě tady uvidím ještě zejtra, tak uvidíš ten tanec!
05. 08. 2010 | 18:36

MirekS napsal(a):

Pane Sobotko,

Vaše příspěvky jsou pořád dokola. Přál bych této zemi, aby voliči neskočili "na špek" takovéto Vaší argumentaci.

Historie rozpočtových "úspěchů" Kalouskovými experimenty prozatím končí, ale nezačíná; kdybyste byl poctivý k tématu, uvedl byste i "své příspěvky" k současné rozpočtové situaci. Ale když ono je lákavé použít jen takové argumenty, které se hodí "do krámu" a osočovat konkurenty. Doufám jen, že již krátkozraké!

Nic proti sociálnímu státu (když funguje). Ale k čemu takový stát, o kterém píšete, když nefunguje efektivně? O tom už asi radši nepíšete, že? Či jaké systémové a praktické kroky provádět k zvyšování efektivnosti státního aparátu?

Co takhle podívat se na věc z pohledu struktury a poměru výdajů na spotřebu a investice a srovnávat efektivnost veřejných investic v mezinárodním měřítku?

Co takhle podívat se na věc z hlediska poměru příjmů a výdajů rozpočtu a srovnávat efektivnost výběru daní v mezinárodním měřítku?

Ale s tím už je moc práce, viďte, připravit to do přehledných tabulek a fundovaným komentářem poukázat, v jakých oblastech zaostáváme proti úspěšnějším a jak daňového poplatníka (a voliče) motivovat k lepším výsledkům (a zároveň a především státní byrokracii)!

Celé naší politické elitě (Vás tedy nevyjímaje) by se dala vytýkat situace, do které jste tuto zemi přivedli a na čem jste se nedokázali dohodnout - (důchodový systém, zdravotní systém, školství, věda, právní systém) - kdo z Vás a kdy ukázal státnický postoj místo stranického?

Zdravím

MirekS
05. 08. 2010 | 18:44

Ivan napsal(a):

Souhlas, skutečně špatný odhad.
Ovšem, jak vidět, nevadí mu to.
Drzost je IN, morálka odletěla,
tak o co jde!
05. 08. 2010 | 19:16

jarpor napsal(a):

Hmm...

Tak jsem Vás, pane Sobotko, slyšel v reakci na nový NERV, když prohlašujete,
že pan Nečas se chce zbavit odpovědnosti za vládní hospodářskou politiku, že tuto nemůže dělat poradní orgán... že nemůže nahradit programové prohlášení vlády, koaliční smlouvu...

Tak nevím, co je větší hloupost z Vašich úst - zda výše uvedené Vaše věty k premiérovi... nebo to, že pravice chce "... zmenšit a oslabit stát veřejných služeb (sociální stát) pokud možno nevratným způsobem, ..." když se vůbec neobtěžujete nejprve definovat Vaše pojetí sociálního státu, které je "ohroženo".

No, nebudu řešit, co je větší blbost, když jedno i druhé je jen Vaší choré mysli... a socialistické, opoziční rétoriky... ať jde o cokoliv, kritizovat, hanět, kritizovat, hanět.... furt dokola.
Nový to styl politiky...

Hezký večer
05. 08. 2010 | 20:01

mirda napsal(a):

už je tu zase reklama na tymolín-nebo stomu?

socani nic jiného neumí než hanět jiné ale jak by to dělali oni neřeknou
05. 08. 2010 | 20:53

Jeník napsal(a):

Tupost modrých gangsterů na těchto stránkách je až ukázková, takový Rumcajs - to je příklad totální tuposti a ubohosti.

Je to opravdu děsivé, že socan Sobotka má pravdu, to co udělali neumětelové a diletanti - lampasácký absolvent komunistického gymplu a chemický inženýr, který se pasoval na finančního génia byl zločin, za který měli být okamžitě zavřeni ve vyšetřovací vazbě za zneužití pravomoci veřejného činitele a záměrné provedení velkých škod v hospodářství. To tupci ze Řáholce ale pod svůj klobouk nepoberou. A současná sebranka, která pokračuje v ekonomických zločinech se dočká spravedlivé odplaty.

Líbí se mi každý den nová gauneřina, kterou nám oznamují, protože většina slušných a obelhaných lidí brzy pochopí co se u nás stalo a vyžene tu sebranku.

Smrt nastupujícímu fašismu u nás !
05. 08. 2010 | 21:42

Kritik napsal(a):

K autorovu článku je nutné připomenout, že snížení daní právnickým osobám, snížení odvodů na sociální pojištění a snížení daní nejbohatším Kalousek a celá vládní suita zdůvodňovala podporou hospodářského růstu, který měl příjmový výpadek takového rozpočtu kompenzovat.

Kde je ten slibovaný hospodářský růst?
05. 08. 2010 | 21:49

Jan napsal(a):

VL
Krásně řečeno.
Ve jménu ideologie /tentokráte pro změnu neoliberální/ znovu popíráme zdravý rozum.

Průser je , že v tom nejsme sami.
Ta paralýza je globální, a komouši v Číně se chechtaj.
05. 08. 2010 | 22:47

Pepi napsal(a):

1-ODS+Kalousek
Snížení příjmů ČR rozp. o 89mld. Kč = deficit!
2-ODS+Kalousek+Top09+VV
Snížení výdajů ČR rozp. o 89mld. Kč = snížení investic a růst nezaměstnanosti! následuje další snížení příjmů a růst deficitu!
A k tomu díky sníženým daním od r.2008 ještě "útěk" zisků do ciziny
viz.A.Michl: "Kdy zmizí peníze z ČR":
http://blog.aktualne.centru...
= snížení investic a další růst nezaměstnanosti!
A k tomu A.M.: „Bažina rozpočtu“:
http://blog.aktualne.centru...
Ta bažina v „má dáti dal“ je výhodná (pro MF), nikdo přesně nezná příjmy ani nevidí do výdajů, takže se dá zpětně těžko něco kontrolovat, že?
Tak mi to připomíná „Kalousek+DiagHuman/+Šťáva=mimosoudní vyrovnání a nikdo nic neví“,
Kalousek+ekologie (Šťáva pronajal pozemky firměX, firmaX na nich uložila škodlivé látky a zkrachovala, Šťáva požaduje po státu ekologickou likvidaci škod) a co na to Kalousek? asi ano 100mld. Kč (a část kámošovi Šťávovi)?!!
Tak mi to něco připomíná, že by obdoba „tajných kont“ J. Haidera?:
http://tn.nova.cz/zpravy/za...
http://www.novinky.cz/zahra...
http://aktualne.centrum.cz/...
Je vidět, že se u nás umí (skrytě) tunelovat nejen podniky ale i ČRrozpočty... a nikdo nic neví...
06. 08. 2010 | 09:46

jogín napsal(a):

Kelte, nebojte se, k deflaci nedojde. Postará se o to "vyrovnání" DPH- těch procent, o které se daně zvýší je opravdu hodně, vystačí to na prvotřídní inflaci.
06. 08. 2010 | 10:41

Pepi napsal(a):

A jinak dobře stav po volbách
a demontáž sociálního státu v ČR
popisuje Prof. Jan Keller na stránkách "Práva"
i Jiří Pehe na "Aktuálně"
06. 08. 2010 | 12:51

Wraith napsal(a):

Současná ekonomika se dostala do klesající spirály, který povede k drastickému rozpadu české ekonomiky.
Každý škrt v rozpočtu, který ve svém důsledku povede ke snížení schopnosti zaměstnanců vydělávat, současně znamená i omezení koupěschopnosti obyvatelstva a tím i snížení odbytu a následně nižší odvody z daní. Stát těmito úpravami přijde o ohromné kapitály. A tím se propadne ještě více do recese.
To, co nachystala současná vláda, není správným řešením.
Mnohem jednodušší cestou je zvýšit důraz na výběr daní a zejména na dlužné daně. Efektivita státu při vybíraní daní je zatím povážlivě nízká a toho je zneužíváno.
Schválený program vlády není zrovna detailní a v mnoha ohledech tam cítí díry, které ze brzy změní v ohromné tunely.
Co nejvíce zazlívám nynější trojkoalici, je faktická likvidace sociálního systému, což povede k neuvěřitelnému chaosu.
Rozumná vláda by se na sociální sféru zaměřila s velkým důrazem.
Jinak to, co plánují, skončí šíleným nárůstem nezaměstnanosti a ze sociálně slabých se stanou bezdomovci bez schopnosti se někde zaměstnat.
Takový scénář se mi vůbec nelíbí
06. 08. 2010 | 13:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

6 týdnů ! Vypišme národní sbírku a pošleme je tam.

Já si myslím, že by se nám to všem bohatě vyplatilo.

Anebo ?!!? :

https://www.youtube.com/watc...

Ale řádně zabezpečit dvířka !
06. 08. 2010 | 16:05

Kelt napsal(a):

Ad Jogín-recese bude iniciována zejména snížením koupěschopné poptávky.Jaký dopad bude mít zvyšování spodní hranice DPH/potraviny,služby,léky atd./lze obtížně předvídat,protože snížení kupní síly budou zřejmě obchodníci nuceni částečně utlumovat vyšší DPH na úkor marží.
Pokud vláda nechá v rámci svého ideologického názoru vše na neviditelné ruce trhu,může dojít k sestupné spirále,pokud nás nezachrání tržní pobídky ordinované např.pravicovou vládou NSR,která nepotřebuje žádný NERV,aby věděla co má činit.
To je ale na Kalouska a spol.příliš náročný úkol.Oni plošně krátí a cití se jako mistři světa.
Bezděkovy a Julínkovy nápady to dorazí.
06. 08. 2010 | 17:18

Xury napsal(a):

Pro Kelta:
možná vám to uniklo, ale schodek SR v letošním roce přesahuje 5%. Což jsou peníze, které jsme si nevydělali, ale které si půjčujeme. Na příští rok je plánován ve výši 4.8%.I kdybychom schodek zdvojnásobili tak vzhledem k podílu domácí poptávky na HDP, by pravděpodobně došlo ke zvýšení růstu ekonomiky (za jinak stejných podmínek) zhruba o 1%. Cenou by za to bylo nejen zvýšení dluhu, ale i pravděpodobné zhoršení ratingu a tím i podstatné zvýšení úrokových nákladů.
Fakt máte pocit, že to je cesta?
06. 08. 2010 | 17:58

Kelt napsal(a):

Ad Xury-možná Vám to uniklo,ale nikde jsem neuvedl nutnost zvyšování schodku SR.
Co například tato opatření:
-razantnější a důslednější výběr daní
-prosadit zákonem,že daně se platí tam,subjekt podniká/likvidace úniků daní do daňových rájů/
-likvidace stropů na odvody do soc.a zdr.fondů
-optimalizace zbraňových systémů č.armády/na koho z EU budou vyrážet naše tankové a dělostřelecké divize?/
-maximální využívání peněz z evr.fondů na posílení konkurence- schopnosti č.zemědělství/zatím ho dokonale likvidujeme/
Jistě by se toho našlo více,pokud bychom na příslušných místech vlády měli schopné manažery a ne na pozici min.financí"vyučeného chemika"který sbíral ekonomické poznatky v poslanecké nálevně a přirovnává SR k rozpočtu rodiny,což je totální ekonomický blábol a jediné,na co se zmohl,jsou plošné škrty ve SR.
06. 08. 2010 | 22:46

Xury napsal(a):

Pro Kelta:
razantnější výběr daní závisí na rychlosti justice a na výtěžnosti úpadkového řízení. Ani jedna z těchto věcí není řešitelná v rámci jednoho nebo dvou let. Stropy na pojištění jsou v celé západní Evropě a podstatně nižší. Nemluvě o výroku ÚS o nespravedlnosti důchodového systému. Tanků máme tuším 30 a nové nepořizujeme. Na armádu vynakládáme tak málo, že dlouhodobě neplníme své závazky vůči NATO v podílu výdajů vztažených k HDP. Z evropských peněz je schválená nebo vyčerpaná třetina, zbytek čeká na schválení. Ovšem projekty nepředkládá vláda, ale kraje, obce atd. Na MF jsme měli právníka a nebylo to nic moc. Když tam byl Janota, což je patrně jeden z největších expertů na SR, kterého máme, tak se levice také mohla pominout, že chce šetřit. Pokud jde o daně PO, vy jste naivní jak houpací kůň. Fakt si myslíte, že to tak není a že to nikde na světě nikoho nenapadlo až vás?
07. 08. 2010 | 08:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

"Razantnější výběr daní závisí na rychlosti justice a na výtěžnosti úpadkového řízení. Ani jedna z těchto věcí není řešitelná v rámci jednoho nebo dvou let"
Toto dvouvětí slyším v ČEZku už asi 15 roků.

Obávám se, že se jim budou určití lidé ohánět i po mém probuzení z případné dvěstěleté hibernaci.

:))

P.S. Kdysi se u nás v práci říkalo : " Kdo chce, tak udělá. Kdo nechce, tak okecá. "
07. 08. 2010 | 13:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

re: hibernace
07. 08. 2010 | 13:14

SuP napsal(a):

Vykydale -
Kolik máš ve svém portfoliu akcií ČEZu? Podle toho, jak se do něj pořád navážíš, to vypadá, že ses moc nechytil? Myslím si totiž, že kdybys nějaké měl, byl bys s tou jeho politikou snad spokojenější. Nebo se mýlím?
07. 08. 2010 | 13:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Copak, milý kryptobolševiku, opět tě pobuřuje vekslování ?
/Na jednom z blogu mě človíček, který si zde hraje na pravicového individualistu napadl, že tím, že coby drobný investor investuji na burze za účelem zisku - VEKSLUJI.

SuPe - jsi PRO anebo PROTI ? (:))..ha, ha, ha...na kterémto blogu ses projevil jako dokonalý bolševik, SuPe - poděl se s námi, že kdo není s námi, tak stojí proti nám ? (Tencokida si nyní musí zajít pro kapesník, neb má oči zalité smíchem :)))

P.S. Kdybys pobral v mládí alespon kyblíček rozumu, pochopil by jsi kontext výrazu ČEZko.
Tvé hormetické úsudky jsou ale zábavné.

Čest. :))
07. 08. 2010 | 13:57

SuP napsal(a):

Ale že se ti ulevilo?
Jinak aby nedošlo k nedorozumění, mně veksl vadí vždycky, ne jen někdy a u někoho.
Nevím co znamená "hormetický".
07. 08. 2010 | 14:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
hormé - základní životní síla živočichů, je schopna již tvořit představy a to tak, že si živočich dokáže uvědomit sama sebe - je tedy konstruována láska k sobě

P.S. Tedy ti vadí i veksl u GS, BoA, C, JPM ...penzijních fondů předpokládám též, milý zastánče penzijní reformy..etc..etc..
:))

Ale už nejsi směšný.

Je to spíše smutný pohled, když se zasekne flašinet.

Chvátám obehrát pár pravicových nedochůdčat v pokeru. Čest.

"Veselé oddlužování, vekslování, kalouskování, nečasování a johnování přeje našim reformátorům Tencokida.
Ostatním daňovým poplatníkům pak přeje krev, pot a slzy. "

http://ateo.cz/f/images/o/o...
07. 08. 2010 | 15:01

SuP napsal(a):

Kdes to vzal, že jsem zastánce penzijní reformy a to navíc reformy pod vlajkou penzijních fondů?
Když dáváš takhle blbě pozor na výklad, tak se nediv, že málokdy něčemu rozumíš.
07. 08. 2010 | 15:27

SuP napsal(a):

Možná si vzpomeneš, razil jsem důchodovou reformu "Vyšukej si svého plátce"!
A za toho veksláka se nečerti. Za boševika ses tím vytahoval a bylo to docela počestný zaměstnání. I strana vás podporovala.
07. 08. 2010 | 18:22

gaia napsal(a):

nojo SuPe zas to hodit vše na ženskou a ještě říkat že je kudlanka.Fuj

chudák naše hypotetické vyšukané dítě kdyby muselo platit důchod mně tobě mé matce tvé matce tvému otci mému otci a svým vyšukaným důchodovým plátcům. Já mám děti ráda a tak bych asi zkřížila nohy!!
08. 08. 2010 | 14:40

krtek_podzemni napsal(a):

Dnes přijeli na Moravu na výpomoc kombajnéři z Čech. Fšichni ti kucí sou vo kapánek chytřejší. Pane Sobotko, s tímto materiálem nehne jakákoli argumentace, chce to ňákej marketingovej trhák. Třeba vo tom Řecku, viď.
10. 08. 2010 | 08:31

r.m. napsal(a):

Jim jde o takové zadlužení ČR, aby nikdy nebyla schopná zavést Euro, ovládnout ČNB a zajistit si tiskem peněz co nejnižší kurz k euru. Je to zájem starých komoušů - privatizátorů, chtějí zachovat komparativní výhody při vývozu jejich šuntů do normálního světa.
Už i Maďarsko má lepší a širší silnice ne my, žádná díra.
Zaostáváme za všemi sousedy v Evropě. Nám starším to velmi připomíná úpadek ČSSR v 80. letech 20. století.
Bodejť by ne, vedou to stejní degeneráti.
11. 08. 2010 | 15:31

auto insurance in virginia napsal(a):

Thank you for the auspicious writeup. It in truth used to be a amusement account it. Look complex to more added agreeable from you! However, how could we keep up a correspondence? <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance quotes</a>
10. 08. 2011 | 10:45

eYyHujgNHx napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2047>cheap soma</a> online soma pharmacy - soma muscle relaxer online
11. 02. 2013 | 00:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy