Vláda rozpočtových řezníků

10. 08. 2010 | 10:00
Přečteno 6349 krát
Vláda Petra Nečase se ocitla v dokonale uzavřeném kruhu plošných rozpočtových škrtů. Pokud se nepodaří vládu donutit, aby ho opustila, budeme tu mít za několik let slabý stát, neschopný garantovat základní solidaritu a poskytovat kvalitní veřejné služby. Zhorší se finanční dostupnost vzdělání, zdravotní péče i zajištění ve stáří. Pokud vláda půjde cestou, kterou oznámila ve svém programovém prohlášení, zvýší zásadním způsobem již tak rychle rostoucí nerovnost ve společnosti a oslabí sociální postavení rodin s dětmi i naprosté většiny zaměstnanců ve veřejné i privátní sféře.

Nejvíce na tuto chybnou politiku doplatí lidé ze středních vrstev, na nichž dnes leží hlavní břemeno financování sociálního státu, neboť dost dobře nemohou utéci do daňových rájů, a kteří současně k udržení svého sociálního postavení nutně potřebují využívat také veřejné služby.

První, zásadní dějství celého příběhu, se odehrálo už v éře vlády Mirka Topolánka. Tehdejší ministři financí a práce Miroslav Kalousek a Petr Nečas prosadili radikální snížení příjmů státu. Omezení daňové progrese, snížení daní firmám a pokles sociálního pojištění připravuje pravidelně každý rok veřejné rozpočty o 89 miliard korun. Nelze se divit, že státu chybějí peníze. Bylo to tak naplánováno. Rozkolísání příjmů státu prohloubilo schodek rozpočtu a poskytlo argument pro plošné škrty, jež omezí veřejný sektor a sociální stát. Hospodářská krize z roku 2009 jen celý proces urychlila a poskytla v podobě kauzy „Řecko“ působivé mediální krytí a hlasitý předvolební argument.

Je důležité nenechat se zmást maskou „dobrého hospodáře“, kterou si nasadila Nečasova pravicová vláda. Politici TOP 09 a ODS řeší rozpočtový problém, který do značné míry a promyšleně způsobili sami. Dalším krokem bude tlak na ještě větší privatizaci školství, zdravotnictví a sociální péče, včetně důchodů, neboť oslabený stát bude nucen tyto tradiční oblasti svého zájmu z rozpočtových důvodů opouštět. Naplní se tak fakticky cíl, se kterým neoliberálové z TOP 09 a ODS určili program vládní koalice, – osekat sociální stát až na kost, pokud možno nevratným způsobem.

Do očí bijící je nespravedlnost, s jakou vláda plánuje rozložit náklady rozpočtové stabilizace. Na záplatování schodku se mají složit zejména nejchudší rodiny s dětmi, zdravotně postižení, senioři a zaměstnanci veřejného sektoru. Ani korunu navíc nechce vláda po těch nejbohatších, kteří už od roku 2008 u nás žijí ve skutečném daňovém ráji a využívají dokonce výhod daňové degrese. Ve většině evropských zemí, které snižují rozpočtové deficity, začaly vlády tím, že zvýšili příjmové či majetkové daně pro nejbohatší skupinu obyvatel, ve Velké Británii například na 50%. U nás připravuje vláda zpětnou, čili podvodnou, padesátiprocentní daň na čtyři miliony střadatelů ve stavebním spoření.

Snížení platů zaměstnanců veřejného sektoru o deset procent je nepochybně chytrým populistickým opatřením. Kdo by netleskal ořezávání sádla ve státní správě. Ve skutečnosti je to jen další nástroj devastace veřejných služeb. Plošné snižování platů plošně demotivuje. Zrychlí rozklad policie i daňové správy. Zhorší schopnost státu bojovat s povodněmi, zločinem i daňovými úniky, na což v důsledku doplatí celá společnost. Žádné vládní škrty nebyly analyzovány z hlediska dopadu na zaměstnanost a hospodářský růst. Řada z nich, zejména ty, jež snižují výdaje na vzdělání, vědu či výzkum jdou přímo proti budoucnosti a konkurenceschopnosti naší země.

To vše jsou důvody, proč ČSSD Nečasově vládě nedá při hlasování v Poslanecké sněmovně důvěru a nepodpoří ani návrh státního rozpočtu na příští rok. Naše země potřebuje spravedlivou rozpočtovou politiku, která bude nerovnost snižovat, ne prohlubovat. Rozpočtovou strategii, která podpoří vznik nových pracovních míst, ne jejich rušení. A v budoucnosti potřebujeme také jinou vládu, která nepůjde cestou likvidace moderního sociálního státu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Takhle píše lídr konstruktivní opozice.
10. 08. 2010 | 10:10

dickdiver napsal(a):

"začaly vlády tím, že zvýšili příjmové či majetkové daně pro nejbohatší skupinu obyvatel..."
viz shoda podmětu s přísudkem, bere se to v páté třídě ZŠ. Autor vystudoval gymnázium a právnockou fakultu?
10. 08. 2010 | 10:17

mleziva napsal(a):

Nevidím jediný důvod, proč by "slabý stát" neuměl "garantovat základní solidaritu a poskytovat kvalitní veřejné služby". Jediná podmínka takového funkčního malého státu je, aby v něm už nikdy nebyli Paroubkové, Sobotkové a jim podobní vykukové.
10. 08. 2010 | 10:18

Karel napsal(a):

To Mleziva :

Už pro ty "Paroubky, Sobotky a jiné podobné výkuky" někde obtahuješ ostnatý drát a stavíš strážní věže?
10. 08. 2010 | 10:20

rejpal napsal(a):

Karel
Média úplně stačí. Nějaká bradavice se vždycky najde. Karel Steigerwald lepší než kilometr ostnatého drátu. A taky se dají různě upravovat volební obvody.
10. 08. 2010 | 10:23

Kája Mařík napsal(a):

Nuže dobrá, už jsme od vás asi tak tisíckrát slyšeli, co nechcete. Pořád ale nevím, co vlastně chcete, a hlavně, kde na to chcete vzít.
Doufám, že nechcete jít cestou jednoho vašeho hejtmana, který proplácel zdravotnické poplatky a jízdenky do školy tak dlouho, až mu nezbylo na silnice a domovy důchodců.
10. 08. 2010 | 10:24

socbotka napsal(a):

Bohus (Dluhoslav) Sobotka,
při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. Ach jo. A tento "ekonom" ma jeste drzost kritizovat nezbytna usporna opatreni. Zda se ze se CSSD s jyrrhoveho vitezstvi nepoucila.
10. 08. 2010 | 10:26

hoven napsal(a):

slavečku,
moderní sociální stát jste zlikvidovali vy, čssd, když jste v době ekonomického růstu zadlužovali.
10. 08. 2010 | 10:31

veverka napsal(a):

Ano je to tak.Vláda zbohatlíků pro zbohatlíky aneb sedřeme ty chué a střední vrstvu ještě víc,než teď.Bohužel nezbývá nic jiného,než nechat tento naivní a mediálně snadno zmanipulovatelný národ léčit šokem.A tato vláda destrukce národní soudržnosti a prohlubování sociálních rozdílů bude šokem pořádným.
10. 08. 2010 | 10:44

Ládik!!! napsal(a):

K těm řezníkům: není řezník jako řezník. Když socanský řezník přijde po vyhraných volbách zabíjet prase, najde ho vykrmené, zdravé a vitální. Naopak po vládě socanů najde nový řezník jen ohlodané kosti a bandu socanů s mastnou hubou.
10. 08. 2010 | 10:45

Kňuky napsal(a):

Hovníku, klídeček, i na Tebe příde řada. Tak si hezky stoupni do šóry a čekej. Zatím si můžeš taky skočit do apatéky pro rozum. Budeš upřednosten.
10. 08. 2010 | 10:46

socbotka napsal(a):

chuda veverka opet seskocila ze sveho oresaku, a sla si pro orisek na urad pro socialni podporu.
10. 08. 2010 | 10:51

rejpal napsal(a):

Ládík
Podle jiného názoru když přijde modrý řezník, najde prase vyzáblé a nezdravé, ale žije. Když přijde socanský řezník, žádné prase nenajde. Někdo ho pod praporem privatizace ukradl.
10. 08. 2010 | 10:52

hoven napsal(a):

slaveček nikdy nestudoval ekonomiku a neumí ani dělit desetinnou čarkou. vystačí si akorát s hloupýma frazema o sociálním státě , ale neví kde na něj veme peníze. teda vlastně ví, vždycky, když socani na něco potřebovali peníze, tak si pujčili. jak řiká vladimír špidla.....dluhy jsou.
10. 08. 2010 | 10:57

VL napsal(a):

Je asi pravdou, že to co bylo doposud byl spíše kříženec kapitalismu se socialismem. Ale poté co vláda ODSTOPVV zrealizuje svůj brutální ekonomicko-společenský experiment zažijeme podle pravice vysněný opravdový kapitalismus a to bude jiné kafe. Pod tíhou zkušenosti začne u mnoha lidí původní nadšení pro tento opravdový kapitalismus erodovat.

Zatímco na západě začínají mladí spíše s levicovým myšlením a postupně se někteří dopracují k pravicovému. U nás byli zmanipulováni masivní mediální kampaní již v mládí pro pravici. Dospět tak mohou s větší pravděpodobností k levici.

Pravice bude navíc provádět svůj brutální experiment v nepříznivém mezinárodním prostředí. Vůbec není jisté zda se dostaví oživení. Já bych spíše sázel na opak. A pak jsem zvědavý jak se jí bude prosazovat penzijní reforma v době pádu burz a státních skorobankrotů. Jak bude prosazovat své neoliberální bludy v prostředí s vysokou nezaměstnaností, inflací (po deflační mezihře), mezinárodními sociálními otřesy a celkovou evidentí neschopností takové politiky dostat se z ekonomické pasti.

Ale Češi jsou národem mírným. Nechávajícím si na sobě dříví štípat. A tak snad s podporou Janečka ČT, ČRo a další mediální dělostřeleckou přípravou se nechá přesvědčit, že žije v nejlepším možném světě. Jdu blít.
10. 08. 2010 | 11:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nejsem si zcela jist, zda Špidla tím svým výrokem "zdroje jsou" měl na mysli peníze.
Takto něco, co u nás konkrétně není kryté ničím. /vytáhněte si nějaký ten papírek z kapsy a přesvědčte mě o opaku/

Ale můžu se mýlit.

Zeptám se tedy Pána hoven :

Jak to vlastně tenkrát bylo, Páne hoven ?
10. 08. 2010 | 11:03

Ládik!!! napsal(a):

rejpal -
najde ho zdravé, ale v jiném chlívku, než čekal.
10. 08. 2010 | 11:04

socbotka napsal(a):

CSSD dokazala nemozne,
v dobe růstu ekonomiky skoro šest procent byla nezamestnanost v CR vetsi nez za svetove hospodarske krize. To dokaze jen ekonomicky genius Bohus (nenech se nasrat) Sobotka.
10. 08. 2010 | 11:05

hoven napsal(a):

kydac,
o co jinýho než peníze??? čím socani financují svuj "sociální stát"??? dobrým slovem a upřimnou myšlenkou???
10. 08. 2010 | 11:08

Sof napsal(a):

Tento typicky mlady hochstapler, pardon clovicek, ktery se od skonceni skoly zivi tzv. politikou, se drze citi dal do politiky "kecat". Je to hole nestesti pro vsechny a hlavne pro socdem! Snad ani nevi o cem mluvi? Jak muze tento clovicek hovorit o posilovani socialniho statu v dobe mafianskeho kapitalizmu, budovani ktereho sam poslednich dvacet let slouzil jako otrok? Viz jeho verejna a lziva podpora (v CTV) zlodejnam v CEZ, kdyz poslusne a opakovane prohlasoval, ze cenu elektriny CEZ musi neustale navysovat, jinak pry by minoritni akcionari CEZ mohli zalovat stat, jako majoritniho akcioanare, ze se jim nezvedaji zisky, protoze ucelem CEZ je zisk akcionaru a podobne lzive plky. Pred volbami pak najednou otocil a hlasal opak, ze kdyz socdem vyhraje volby, CEZ bude nucen cenu elektriny snizit. Najednou by to lo? A podobnych lzi by se naslo hodne i u tak mladeho clovicka. Ano, stavet politiku na primitivni lzi za ucelem ohlupovat proste lidi s "jistotou", ze tyto hochstaplery budou volit je moc kratkozrake. Nemluve o tom, ze p. Sobotka by mel mit k ruce informace, jak k tzv. socialnimu statu pristupuje civilisovana Evropa o USA vubec nemluve.
10. 08. 2010 | 11:10

vlk napsal(a):

Včera Hanák ve svém komentáři v Právu označil tuhle šílenou partičku ze Strakovky jako vládu Modrýh Khmerů.
Bohužel měl totální pravdu! Stejní fanatici jako kdysi jejich kambodžští předchůdci. naštěstí zatím jen daňoví. Naštěstí.
O tom jak nekoncepčně a nesmyslně uvažují člověka přesvědčily víkendové povodně.

Ješět ve čtvrtek to bylo o tom, že s e budou propouštět policisté a hasiči nebo jim snižovat platy o 10%... V neděli , po mediálních vrtulníkových show - kdy měl člověk sna d mít dojem, že John s Vondou přímo osobně svojí hrudí zastavují záplavovou vlnu pře d Chrastavou a v neděli , že přítomnost Nečase s Klausem okamžitě sama öpraví všechny pochroumané mosty a s ilnic e nebo aspoň každý druh most a kilomer silnic, přicháází vystřízlivění.

Těžko, velmi těžko s e budou snižovat peníze jak hasičům, tak policistům. a pokud ano, tak myslím, že i leckterý zpitomělý fanda Vlastních vyvalených bulev, partičky profláknutých ksichtů s morálnou sociální hyeny nebo fanda světa na totálně modro, prokoukne. Snad , snad. uvidíme.
ještě pěknější je daňový veletoč, co nám vláda převedla. Odbourány budou s levy na daně pro děti...Ve státě , který má jedne z nejvážnějších demografických problémů na světě, a kde počet singlů překročil 40%.

nejen to . Vlád a s e usnesla na speciální - tzv. mokré dani.
Kilo ze s vé výplaty zapaltí každý , kdo má nějaký příjem.

Prý jd e o solidarïtu suchých s mokrými. Jak večer aprohlásil vlastní bulva.
No kdybych čekal až na to až se probudí tahle čeládka a začne pomáhat - škody jsou 4 miliardy, oni posílají 400 milionů - ta velkorasost...
tak to by bylo opravdu špatné..
A teď mokrá daˇň. jak charakteristické - občane zapalť to. Ze s vé mzdy. Zavést bankovní dań? ale kd e pak!! To ani omylem.
Zabránit dańovým únikům u daně z příjmu právnické osoby přes Kalouskovu myš díru? Ani omylem.
zavést také podíl mokré daně pro firmy? ale kdež. Občane zaměstnanče ty jsi ona dojn kráva! zaplať§
Aby bylo jasno , nen pro mne vůbec debata , jestli těm nešťatsníkům pomoci nebo nebo . Ano! a včera jsem soukromě zařizoval s vůj díl . V mnohaletém násobku toho, co od e mne chce Kalousek. Jenže dobrovolně. Pro městys, v kterém jsme kdysi jako úplně malý kluk bydlel. Když nás kdysi komouši násilím vystěhovali. ten městys dal mému otci šanci. Na důstojn život.
Ale aby mi drzá Kalouskova pracka s roztlemeným Nečasovým úsměvem a dementní hláškou vlastního bulváka šmátrala zase v kapse? aniž by se mne zeptala?
Prostě vláda modrých Khmerů. Hanák má pravdu. tristní pravdu.
10. 08. 2010 | 11:34

SuP napsal(a):

Vykydálku -
A čím myslíš, že jsou kryty akcie drobných akcionářů? Myslíš, že je to lepší než u peněz?
10. 08. 2010 | 11:34

vlk napsal(a):

sobtka

v Bohnicích je dneska dne otevřených dveří, co? No neměli vás pouštět. Sedativa aklecové lůžko. Až někdo pochpíte, že ekonomický růst vždycky předchází poklesu nezaměstnanosti, ta s e vám jistě uleví. Poodbně je na d vaši chápací s chopnost, že soc dem měl a rekordní růst nezaměstnanostzi jako dědictví po vládě Klaus e Osvíceného. respektive jako dědictví krachu bankovního socíku. ODS a Václava Klause.

On ten cyklus je vždycky stejný. Není to žádná černá magie. A leckdy to chápou už v posledním ročníku mateřské školky.
10. 08. 2010 | 11:38

spravedlnost napsal(a):

Jste jak kolovrátek. Několikrát opakovaná lež se stává pravdou že? Progresivní daň nevede k zmenšení zadluženosti, protože ti co by jí měli platit utečou do zahraničí.

Je zvlášní že za vašeho působení sahal dluh skoro k 100 miliardám a za působení Kalouska se podařilo za pouhé 2 roky tento dluh snížit o 2/3
10. 08. 2010 | 11:43

blue jay napsal(a):

civavo co si rika vlk,

Prectes si po sobe ty priserne blaboly ktere tu publikujes?
Napr, "Ješět ve čtvrtek občane zapalť to, aby mi drzá Kalouskova pracka s roztlemeným Nečasovým úsměvem, s e usnesla že i leckterý zpitomělý fanda Vlastních vyvalených bulev, z partičky profláknutých ksichtů s morálnou sociální hyeny nebo fanda světa...atd.

Tobe uz z toho zariveho vitezstvi te nejzarivejsi hvezdy dokonale preskocilo. Bez se lecit civavo. Doporucuji veterinarskou kliniku "Dog's Heaven".
10. 08. 2010 | 11:46

rejpal napsal(a):

Spravedlnost
Mohl byste blíže rozvést, jak jste myslel to, že když se zavede progresivní daň ZE MZDY,že postižení utečou do zahraničí? A proč si myslíte, že by to dělali, když progresivní daň je skoro všude?
10. 08. 2010 | 11:47

Expert napsal(a):

Mám pocit, jako by se většina diskutujících pod většinou zdejších blogů snažila přesvědčit ostatní, kdo z nich je největší idiot.
Dnes a tady zatím jednoznačně vítězí diskutující hoven.
Administrátorovi doporučuji můj příspěvek nemazat, protože jinak si diskutující hoven, s ohledem na své duševní schopnosti, není schopen své jednoznačné vítězství uvtwillfan theědomit.
10. 08. 2010 | 11:48

hoven napsal(a):

vlk,
modrý khméři??? hahaha. tak ted sem zvedavej, jestli někdo z koalice dostane paranoidní hysterický záchvat a bude psat jeden blog za druhym jako soudruh paroubek , když mu někdo z "pravicových" medií přeloží steblo přes cestu.
10. 08. 2010 | 11:49

Expert napsal(a):

..vítězství uvědomit
10. 08. 2010 | 11:50

Miromír napsal(a):

Sobotka naprosto v klidu říká, o co tady jde. A podle míry agresivity modrých svazáků v 80% názorů zde má bohužel pravdu. Když chybí argumenty, nastupuje hrubá síla nebo se potupně mlčí, že.
10. 08. 2010 | 11:52

Sims. napsal(a):

Nerozumím větě - "zpětnou, čili podvodnou, padesátiprocentní daň na 4 mil. střadatelů ve stavebním spoření" - nějak jsem tento veletoč úvah nepochopila, pomůže mi někdo věc vysvětlit?
Děkuji
10. 08. 2010 | 11:53

hoven napsal(a):

expert,
nemaš tik v oku???
10. 08. 2010 | 11:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Také by s měla zavést daň kalamitní. Tedy protisněhová.
A možná bych zvážil také daň globálně oteplovační. Třeba formou dvojnásobného zvýšení DPH u vštráků a klimatizační techniky.
Obdobně pak také daň vyjadřující solidaritu houbařících s nehoubařícími. Tedy každý hřib zdanit spotřební daní...

Já být hofjudem tak bych zaváděl daně, až by se z vás kouřilo, gójimi !

P.S. Proč Kalousek tedy nezvedne sazbu o 0,5 % ? To už se od nynějška bude vše paušalizovat ? I solidarita ?
10. 08. 2010 | 11:58

Expert napsal(a):

to: hoven
Myslím, že dnes už si můžeš odpočinout . Pro dnešek to máš jisté.
10. 08. 2010 | 11:59

Ford napsal(a):

rejpal: progresivní daň je skoro všude, ale jsou nižší stropy na soc.zdrav. daně.
10. 08. 2010 | 12:01

hoven napsal(a):

expert,
ty myslíš?????
10. 08. 2010 | 12:02

JePe napsal(a):

pro Sims:

Co je nesrozumitelného na formulaci "zpětnou, čili podvodnou, padesátiprocentní daň na 4 mil. střadatelů ve stavebním spoření"?
Jde o to, že na začátku roku 2010 si zakládáte stavební spoření na základě zákonů platných pro rok 2010 a očekáváte, že státní příspěvek za rok 2010 obdržíte nezdaněný (přesně dle zákona). Kdž budete předpokládat, že Vám jej zdaní, třeba smlouvu nebudete uzavírat.
Já vůbec nezpochybňuji právo státu ten příspěvek od roku 2011 snížit, nebo jej třeba i zcela zrušit. Ale s tím zdaněním má Sobotka úplnou pravdu.
Když tohleto projde, může se také stát, že (protože státu chybí peníze) rozhodne v červnu, že letošní výplaty dividend budou jednorázově zdaněny 70%. No kupoval by jste v lednu dividendové akcie, pokud by jste věděl, že k tomu dojde?
10. 08. 2010 | 12:04

rejpal napsal(a):

Ford
no nevím, někde jsem četl, že patříme v EU k zemím s nejmenší mírou celkového zdanění.
10. 08. 2010 | 12:10

Levičák napsal(a):

Plně souhlasím s Vlkem,ono je to totiž jednoduché,po zavedení mokré daně je možné zavést 100,-Kč daň pro bezdomovce,100,-Kč daň pro nemocné děti leukémií,100,-Kč daň pro výstavbu škol pro děti v Africe.Ne že bych tím chtěl snižovat potřebu finanční pomoci pro tyto lidi.Je katastrofální,to co je postihlo a v čem musí žít.Dnes již nám pan Nečas v médiích řekl,že je třeba zvážit omezení výstavby v místech,které záplavy postihly.A co stát?Nemělo by být prioritou upravit koryta vodních toků,vydat zákon o vyvlastnění soukromých pozemků tam,kde jejich vlastníci brání výstavbě poldrů,tak jako to vláda chce udělat při výstavbě silnic?Za minulého režimu toto vyvlastnění ve veřejném zájmu v zákonu bylo.Veřejný zájem byl i definován,jako výstavba silnic,škol apod.Vím,že někdo namítne,že je to zneužitelné proti soukromému vlastnictví.Ale i to se snad dá zákonem ošetřit.Proč nejde brát,tam kde je?I VV měly ve svém volebním programu progresivní zdanění.Dnes od tohoto bodu rychle ustoupily.Stále opakované stupidní tvrzení o tom,jak by nám všichni Ti nahoře odešli do zahraničí a stát by tak přišel o jejich příjmy se mi zdá přitažené za vlasy.Opravdu tam na ně čekají?Proč všichni Ti bohatí z Německa,USA,Belgie apod. neodejdou do daňových rájů?
A stále se v myšlenkách musím vracet před rok 1989 do totalitního státu,který nám po sobě zanechal minimální dluhy,zlatý poklad republiky,postavené "Králíkárny",mateřské školy a školky a řada firem,firmiček,živnostníků,drobných řemeslníků dobrých nejméně 10 let žila z toho co zůstalo po totalitě a mnozí tak žijí dodnes.K rozjezdu se hodily staré LIAZKY pro dopravu,obráběcí stroje,včetně náhradních dílů,budovy továren,to vše získané při úprivatizaci tzv.za hubičku.A dnes 20 let po sametové revoluci se strany stále jen dohadují kdo více,či méně přispěl k tomu,kam se stát dostal,že je samý dluh,kdo že to projedl republiku aže na nic nejsou peníze.Potom počkejme dalších 20 let a ono je úplně jedno jest-li budeme nadávat na ODS,ČSSD nebo VV,ale skutečnost je taková,že budeme tam,kde jsme být nechtěli a to v místech,která se nedají slušně označit.Takové to mediální žvanění o rozpočtové odpovědnosti nám bude úplně k ničemu.
10. 08. 2010 | 12:11

RA napsal(a):

my chceme hlavně malý stát,ne rozlezlý bolševický moloch,který nás vysává jako štěnice. Smečky úředníků,policajtů s výsluhami,hasičů válejících se celé dny na kavalci, celníků,které od otevření hranic nepotřebujeme a není síly ,která by je zrušila,všemožných kontrolorů a kontrolorů kontrolorů, všechno tohle si strč Sobotko za klobouk. To jsou totiž ty vaše komunistické služby státu,které ovšem normální smrtelník nemůže uživit.
10. 08. 2010 | 12:13

Papouch napsal(a):

Kdyz uz se tady zminuji danove sazby, neodpustim si takovy zertovny kviz ze socdem danove praxe...

Kterou zemi si svobodne vybral k placeni dani manzel uradujici predsedkyne danskych socialnich demokratu?

A) Dansko, vzorny socialni stat, se zdanenim prijmu 63%.

B) Svycarsko, danovou cernou ovci Evropy, se sazbou 15%.

Napoveda - jeho manzelka z toho ma ve strane hrozny pr**er ;)
10. 08. 2010 | 12:31

rejpal napsal(a):

RA
Kdo je to my? Pravice? Proč tedy pravicoví voliči trpí bujení státu právě za pravicových vlád? Já za svou osobu vím, co chci. Takový stát, který mi zaruší elementární bezpečí osobní i majetkové, u kterého se domohu práva i když nejsem milionář, stát, který bude diplomaticky i vojensky schopen mě a spoluobčany bránit proti napadení a konečně stát, který se o mě postará, když se ocitnu v situaci, ze které nemohu vlastními silami ven. Taktéž stát, který nepotlačuje základní demokratická práva - například na informace (což může dělat aktivně i pasivně - tím, že toleruje, co by neměl). je takový stát malý nebo velký? To je mi srdečně jedno, protože nedělím svět na levý a pravý, hlavně, když bude fungovat.
10. 08. 2010 | 12:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, praví leví rozpočtoví machři zajisté zde...
http://ateo.cz/f/images/e/e...
Veselé krizování bude líp...
10. 08. 2010 | 12:38

hoven napsal(a):

symbolem moderního sociálního státu je zdena škromach. ten už si nezaváže ani tkaničku u bot.
10. 08. 2010 | 12:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pro zde výše uvedeného sockoma mám obzvláštní slabost...
http://ateo.cz/f/images/r/r...
Veselé krizování...
10. 08. 2010 | 12:52

Janeb napsal(a):

Nebojte se pane Sobotko, nic zlého se nestane!:-)
Opět se plácáme (díky naší vládě) ode zdi ke zdi. To je už národní folkrór. Nejdřív propustit, snížit platy - za pár dní zase absolutní nedotknutelnost! Jsme boží hovádka. Přitom názorová pravda je jako téměř vždy uprostřed. Stejně, jako v době povodní některé složky intenzívně pracují (zejména hasiči), potom v době nepovodní vidíme jezdit poloprázdná služební vozidla jistých složek MV jezdit bezúčelně sem a tam. No a škoda, že není vidět do těch kanceláří. To by byla teprve podívaná! Nužno říci, že bezpovodňový stav nám alespoň prozatím zabírá drtivou většinu času.
Podobné názorové velotoče se dějí i v jiných souvislostech (např. ceny benzinu).
Nakonec to vypadá, že naše "pravicová" vláda bude postupně abstrahovat od všech úsporných opatření tak jak rychle bude vnímat zpětnou vazbu a důsledky svých nonsensů. Pochopitelně nakonec nebude ze státní správy nikdo propuštěn, nebude nikomu snížen plat, nebudou levnější silnice a nezbrzdí se tempo zadlužování. Zpočátku se všechna zátěž snese jen a pouze na ty nejchudší, opět v duchu totálních extrémů. Po hrubém narušení sociálního smíru atd., budou veškerá zavedená opatření namířená proti nejslabším skupinám lidí postupně rušena, stejně jako současná, ještě v nedávné době halasně proklamovaná "úsporná" opatření.
10. 08. 2010 | 12:59

Ládik!!! napsal(a):

Brněnská Rovnost, černá kronika:
srpen 1982:
"Nedbalostí mladého elektrikáře Zdeňka Š., který uzemnil rozvody omylem na ohradník, došlo k úmrtí osmi jalovic. Předseda JZD Rohatec se vyjádřil, že dobytek byl stejně určen na porážku, škoda tedy družstvu nevznikla."

Na vysvětlenou zbývá dodat, že za iniciály Zdeněk Š. se skrývá Zdeněk Škromach, který po tomto incidentu byl povýšen do odborů, aby již nehrozila žádná škoda.
10. 08. 2010 | 13:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ládík
To měl ještě Škromach tenkrát štěstí, že nedělal podle výkresů elektroprojektanta mladého Topolánka. Mohl dopadnout hůř.

I když : Můj známý - po revoluci dělal odborníka přes elektromontáže v Siemensu, říkal, že se s klukama prostě jen těm výkresům ze srdce zasmáli a udělali to posvém. Jinak že by se z toho nevybabrali dodnes.

Mějte se.

P.S. V oblasti Hodonínska jsem měl několik let co do činění. Spolupracovníci ZŠ se o něm většinou vyjadřovali neslaně nemastně. Ale prý nevytuneloval žádnou firmu a své dluhy bankám vždy uhradil.
10. 08. 2010 | 13:11

Mistr XXL napsal(a):

Nekteri to neudejchavaji, to neni nic noveho.

Nekteri tu skuci, ze se budou propoustet policajti. Jojo, muzi zakona jsou potreba. Ale proc jich mame skoro nejvic v Evrope (krome Kypru) na jednoho obyvatele? My na to prece mame! Jak policie funguje, to vi kazdy sam. Jenze kdyz se vec postavi tak, ze tim chteji politici z opacneho spektra ohrozit nasi bezpecnost, tak to lip vyzni. Hasici, potazmo IZS funguji na pomery v CR skoro jednicku.

Ze nam Sobotka sdeluje, ze to zaplati chudi a stredni trida? To prvni je blabol, protoze chudakovi neni uz temer co brat, dane temer neplati, pripadne zanedbatelne, takze si na verejne sluzby sotva vydela. Stredni trida plati vzdy temer vsechno, at tam sedi Sobotka, Kalousek nebo jiny expert na utraceni. Vzdycky tomu tak bylo, protoze danove optimalizovat ve velkem se
vyplati jen tem nejbohatsim, ty plati maximalne tak, "aby se nereklo"

Dalsi nam tu navrhuji zavest nove dane. Kdo ty nove dane bude platit? Bankovni dane se zase prenesou na ty normalni lidi (=stredni tridu), protoze banka (jeji akcionari) chteji svuj zisk. Proste stat hodi na banky dan, banky zvednou poplatky, takze ve finale stat vytahne penize z tech beznych lidi. Sporitelna ma napadne zisk cca ve vysi bankovnich poplatku, ktere vybere :)

Jo, setrit se musi. Pan Sobotka setrit umi, to uz nam ukazal. Nasetril na byt, ted setri s CSSD na zamaznuti dluhu po volbach. Ale kdyz slo o statni prachy, tak to teklo ven kazdou dirou..
10. 08. 2010 | 13:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Tenco kde furt lítáš, měls pro komentátora u peheho dodat důkazy. Docela si chudáku glossetovi pokazil den. Tak se těšil i se smajlíky. Borok.
Chápu, asi jsi dostal jiné příkazy.., nebo že by zase jenom...
http://i5.korzik.net/2009-1...
Veselé krizování bude líp...
10. 08. 2010 | 13:21

blue jay napsal(a):

Kydaci,

Az na to ze Topolanek je uz v politickem duchodu a Skromach se porad snazi uzemnit rozvody . A furt mu to jde asi tak jak to tu popsal Ladik. Holt stareho psa nove kousky nenaucis.
10. 08. 2010 | 13:22

rejpal napsal(a):

Nebyl ten Zdeněk Š. nakonec odbojář? Vždyť škodil na výplodech kolektivizace?
10. 08. 2010 | 13:24

blue jay napsal(a):

Neco na pobaveni z dilny CSSD,

Středočeský kraj vrátí domovy pro seniory a další sociální zařízení státu, pokud vláda zkrátí jejich finanční podporu na polovinu, varoval dnes středočeský hejtman David Rath (ČSSD).
Holt vyhazovani penez z oken se nevyplaci (circa 300 milionu za vraceni poplatku a jizdne pro skolaky zdarma). Ale proc ted stinovy ministr Rath tak skuci? Ze by se poucil od stina Bohuse Sobotky?
10. 08. 2010 | 13:33

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
s Mirkem jsem se potkal osobně, je to sympatický člověk a dělal strojárnu jako já (ale v Brně), takže "elektrikářským výkresům" v tvém podání moc nedůvěřuji. Jel jsem v 91 s Energoprojektem na Gerlach, Mirek byl vedoucí zájezdu. Nikam jsme nevylezli - vichr, mlha déšť; ze Sliezského domu jen magistrálou na Ostrvu a dolů na Popradské. Z Mirka mám osobně jen dobré dojmy, žádný křivák to není. Ani fušer.
10. 08. 2010 | 13:37

blue jay napsal(a):

Dalsi legranda od CSSD,

ČSSD nabídla vládě, že by hlasování o důvěře vládě mohlo být odsunuto, aby se mohla naplno věnovat odstraňování následků povodní. "To je pro nás prioritní, aby se dostala vládní pomoc k obcím, které byly povodněmi postiženy. Vláda má možnost tuto nabídku využít nebo nevyužít, žádnou reakci z její strany nemáme," uvedl šéf strany Bohuslav Sobotka.


Uz vidim supermana Bohuse Sobotku jak v holinkach a s lopatou v ruce pomaha obyvatelum v Raspenavě ci ve Frydlantu. Lol !!
10. 08. 2010 | 13:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ládík
Jak jsem koupil, tak prodávám. Ten můj kolega se elektrikařinou živí už skoro 30 let a dotáhl to z obyčejného dělníka na odborníka , pracujícího zde i v zahraničí pro Siemense.
Takže brzda !
A ten můj kolega má svoji firmu i dnes. Pod stejným jménem a bez tunelů a dluhů.
Takže brzda podruhé.
Kam jste lezl s Topolánkem je mi šumafuk. I to co jste tam nedělali, či kam jste nevlezli a vlezli.
Ale máš pravdu. Fušer to není. jen defraudant a špatný elektroprojektant.

Znovu - mému známému věřím. A to nejen proto, že ho znám již dlouho, ale i vzhledem k výše uvedenému.

Prostě to srovnání vyznívá pro Topolánka velmi bídně.

Apropo, ten můj známý také leze hory.

Nevím jak to dělá , ale on na rozdíl od Topolánka ale vždycky něco vyleze.

Čest.
10. 08. 2010 | 14:16

Janeb napsal(a):

Mistr XXL
Nářky nad propouštěním jsou jen důsledkem povodňového syndromu.
Soudný člověk ví dobře, že policie u nás funguje pouze ex post. Nebo někdo zažil v Praze situaci alá Londýn. Třeba kdy důchodce napadený v parku zavolá pomóóc a po rozeznění se policejní píšťalky a dalších policejních píšťalek je pachatel na místě zpacifikován?
U nás je lepší si na klopu přilepit minikameru, přepadení se pokusit přežít a s pojišťovnou se pokusit o úmluvu, kdy ji místo přitroublého policejního protokolu postačí video záznam. Nakonec u menších dopravních nehod už to tak bez problémů funguje. Důležité je pouze aby byla k dispozici co nejrychlejší zdravotnická pomoc.
Nyní občané pouze nahrají vládě, které se hodí do karet, že nebude muset prosazovat úsporná opatření. Má se na co vymluvit. A o to jde až v první řadě.
10. 08. 2010 | 14:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

wb garden
Ale že ti ztuhl úsměv, co? Tak půl hodiny byl od tvých bolševických agitek klid.
Pak jsem napsal, že jde o mystifikaci /I kDYŽ - TY SCÉNAŘE co jsi psal - instruktážní filmy pro socialistické učňovské školství - neříkej , že jsem až tak daleko od pravdy wb gardene, co ?

Myslíš si, že je tak těžké, zajít do archivů a nějaké si nechat přehrát ?

Jo, jo. A ty Blicí Listy jak všude uvádíš - to je ale dobrá reklamička , ne ?

I pro takového kvazipravičáka , jako jsi ty, ne ? Zadarmo ! No neber to !

Víš co, - ty už musíš být směšný i sám sobě.

Bohužel vynuceně - determinovaně směšný. Ze své podstaty.

Ale točíme se v kruhu a ty moc dobře víš, že já do toho archivu nepůjdu.

Nechci mít na svědomí někoho, kdo píše někam a neví kam a píše scénaře a neví pro koho.

To fakt nechci.

Čest.
10. 08. 2010 | 14:23

Wraith napsal(a):

To Jay:

S lopatou v ruce, natož přiložit ruku k dílu, neuvidíš žádného vyššího politika. Ať je to jaká chce strana. Jediná chvíle, kdy se nenáviděného nástroje dotknou, je okamžik slavnostního sázení nějakého stromku.
Politiky nejčastěji uvidíš, co by turisty po katastrofách, kdy si vykračují zničenou krajinou a tu a tam kibicují nebo si poklábosí a potřesou rukou s některým z postižených. Nejčastěji je uslyšíš slibovat téměř cokoli, avšak pozdější výsledky jsou spíše tristní.
Takového vyššího politika, který by neváhal, shodil kvádro, navlékl montérky s holínkami a bez řečí drapnul nářadí a šel odklízet tu hrůzu, toho bych prohlásil hrdinou lidu. Jenže takový tu ještě dlouho nebude a to kdoví jestli se tak někdy stane.

Taková zlá situace je jako dělaná pro opozici. Kdyby se jednoduše rozhodla, že než zasedat v parlamentu ( kde je ostatně v této chvíli prakticky zbytečná - viz většina pravice 118 : 82 ) je třeba každé ruky ve zničených obcích a vyrazila jako jeden muž pomáhat do postižených oblastí, znamenalo by to v příštích volbách ohromné plus. Když pravice kecá a kasá cse co všechno zařící, pak levice by měla nasadit místo slov činy.
jenže... tohle je jen nesplnitelné přání...

Takže musím smutně pokývat hlavou: "Ano, Jayi, od levice je ta nabídka jen prázdné gesto."
10. 08. 2010 | 14:24

Štěpán napsal(a):

Pane Sobotka..

Evidetně mi nezbyde nic jiného než zbouhatnout:)

Budu mít pak menší danně, nebudu potřebovat dávky a doktora si koupím..

Možná to je program pravice!:)
Nutí lidi zbohatnout:)
10. 08. 2010 | 14:34

Germanicus napsal(a):

vlk a další:
Hanáka jsem četl a hned jsem si pomyslel, že by se Ti to líbilo...
Tak to pro změnu vidí Luděk Niedermayer:
http://in.ihned.cz/c1-45530...
10. 08. 2010 | 14:37

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
já věřím jen sám sobě. Ty si věř, komu chceš, kdekdo ti něco nakuká a ty to pošleš dál. Jako svatou pravdu.
"Tejden roky anebo dýl
znova se narodil byl jedním z nás
budeme zpívat a bohatství nemine nás
- svatou pravdu!"
10. 08. 2010 | 14:39

r.m. napsal(a):

"Pravice" normalizačních kolaborantů začala rozebírat Fond životního protředí, náměstkuje tam rodina Fibingerů.
na fondu novej reditel vyrazil starýho prvního námestka, který mel nejvetsí prehled o tom, co se tam deje a má delat. dosadil tam 33 sráce z rodiny, jejíz otec privatizoval ceský drubezárský průmysl... jakýsi pan Fibinger... mladý má sen mít pekne rychlý audi a nekolik firem na poskytování dotací
[13:59:22] j.: fibinger? to jsou jasný komouši, kolaboranti z husákama a rusákama
[14:00:48] D.: taky bych rekl... drubežářský závod velké pavlovice koupili za korunu prostrednictvím firmy České vejce... no krása... ne... :)
10. 08. 2010 | 14:43

David napsal(a):

Naprostý souhlas.

Jen je potřeba to neustále opakovat, opakovat a opakovat.
10. 08. 2010 | 14:48

ujo napsal(a):

když jsme u té rovné " mokré daně": neměl by např. p. Bakala, který nelitoval vrazit do nové , konečně správné koalice cca 35 mil.Kč dát o něco více?
Ale to by bylo trestání těch schopných, úspěšných,jak říká jeho klient p. Kalousek
10. 08. 2010 | 15:13

blue jay napsal(a):

Loupezniku,
Sleduji prenos s PS CR. To je zabava. Nejakej komunista zvatlal 45 minut. Mel sice potize precist co si sam napsal, ale zvatlal a zvatlal. Pak prispechal k recnickemu pultiku Paroubek. Ten si opet postezoval na pravicove media. Nastesti mu to trvalo jen 15 minut a v skoroprazdne snemovne mu zatleskali jen poslanci KSCM kteri jsou evidentne pribiti hrebikem do jejich lavic. Pak prisel Krecek a neco nesrozumitelneho vyprskl. Pak prisla sex bomba KSCM Ruda Sonja a mrkala a neco rekla. Momentalne mluvi Nynejsi Hlavni Demagog CSSD Bohus Sobotka a nechutne vyuziva povodne ke sbirani politickych bodu. Proboha! Jdu se na tu komedii opet divat. Prej ma vystoupit i Rath. Uz se nemohu dockat.
10. 08. 2010 | 15:44

krula napsal(a):

to Germanicus:

to je dobrá citace-Niedermayerem.

Sobotka se vrhá do marných bojů,kterých už Paroubek zanechal a zvolil raději téma prostí občané a Já,zachránce jich.

Ono totiž pokračování ekonomicko-vládní diskuse v pojmech liberalismus,škrty,sociální stát,dluh jsou dokonalé Bermudy,potřebné jen k věčnému žvanění.To vyžaduje věčné bloudění.
Všechny programy vzešlé z této líhně boje 2 front :ODS a ČSSD formulované touto nic neřešící,nic neříkající Bermudovštinou nejsou trvalé udržitelné:slouží jen ke střídání stráží trvalého ekonomického úpadku.
Opravdu znalý ekonom by mluvil daleko plastičtěji,použitím odiedologizovaných,konkrétnějších ekonomických pojmů.
Ekonomii stavět na souboji liberalismu se sociálním státem je nemožné.Neexistuje způsob,jak zahrnout do úvahy bezprecedentně alibistický pojem volné ruky trhu s růstem státních výdajů typu sociálního státu.Protože ani hlubší ekonomika než neviditelná ruka trhu nezná de facto míru podpůrných potřeb.Buď jde cestou rozvoje,nebo je v stagnaci a depresi.Úvahy by se měly točit především kolem pojmů deprese a stagnace,rozvoje,oživení a růstu.V nich by se mohla účetní podstata omílaného dluhu specifikovat v makroekonomických pojmech.T.j.inflace,růstu HDP,míry nezaměstnanosti,průměrných mezd a průměrných nákladů,objemů investic,afinitě trhů k Česku apod.
10. 08. 2010 | 15:45

wendy napsal(a):

A co takhle rychle zrušit parazitující senát.
Je to jenom obrovská trafika pro darebáky.
10. 08. 2010 | 15:48

Karel L napsal(a):

To vláda ani neočekává,že by od poslanců ČSSD dostala důvěru.Proč by to měla očekávat?

Sobotka píše-
Naše země potřebuje spravedlivou rozpočtovou politiku, která bude nerovnost snižovat, ne prohlubovat.

Jak s tím souvisí např. kauza Pandury? viz. články-

http://zpravy.idnes.cz/preh...

4. Proč se v případu mluví o ČSSD?
Zakázka byla vypsána a první kontrakt uzavřen za vlády socialistických premiérů. Klíčovým "konzultantem" společnosti Steyr byl Pavel Musela, blízký přítel dalšího sociálnědemokratického premiéra Stanislava Grosse.

Dalším důvodem je, že politici ČSSD, tehdejší předseda Sněmovny Lubomír Zaorálek a exposlanec Radim Turek, se k jednání se Steyrem přiznali. Jedlaucnik tvrdil, že osobně jednal i s předsedou Paroubkem. Ten si to prý nepamatuje.
http://zpravy.idnes.cz/park...

Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová označila původní smlouvu o nákupu 199 transportérů od rakouské firmy Steyr, kterou schválila v roce 2006 vláda Jiřího Paroubka, za velmi nevýhodnou pro Českou republiku i pro armádu.
10. 08. 2010 | 15:52

Karel L napsal(a):

Sobotka např. píše-

Na záplatování schodku se mají složit zejména nejchudší rodiny s dětmi, zdravotně postižení, senioři a zaměstnanci veřejného sektoru.

Je tedy např. otázka,proč jsou některé rodiny s dětmi tak chudé?
Já znám např. kluka,kterému je 20,jeho holce 19 a čekají dítě,protože si nedali pozor a podcenili antikoncepci.Až se dítě narodí,tak oni rozhodně nebudou bohatou rodinou.Nemají totiž zatím ani vlastní byt.Jiný,kterého znám,má 4 letou dceru a teprve před dvěma lety si pořídil větší byt (třípokojový)pomocí hypotéky,má poměrně vysokou měsíční splátku (ve srovnání s jeho platem).Kdo "může" za to,že si někteří lidi pořídí bydlení na hypotéku a pak hned (třeba do roka) mají dítě? I takto je potřeba se ptát.
10. 08. 2010 | 16:00

KArel L napsal(a):

Sobotka taky píše-

Vláda Petra Nečase se ocitla v dokonale uzavřeném kruhu plošných rozpočtových škrtů

To by se "expertům" z ČSSD nestalo,protože oni by bez problému vydávaly i nadále státní dluhopisy na pokrytí všech výdajů s odůvodněním,že ČR není ještě tak zadlužená jako např. Francie nebo Německo.Dluhopisy se somozřejmě budou muset vydat i za této pravicové vlády,ale politici z ČSSD by neměli problém vydat dluhopisy za ne třeba 140 ale za 200 miliard.A pak by se chlubili s tím,že dodrželi své předvolební sliby.Jenže s takovým postupem by přesáhlo zadlužené ČR během několika let hranici 50%.Sobotka samozřejmě má n toto "argument",že by zdanil ty bohatší.To by ale defcity nepokrylo,to je pouze omyl.Když je ekonomická krize,tak v mnoha firmách nebrali prémie (pohyblivou složku mzdy).Pokud by se hodně zdanili ti bohatí,tak prostě ti chudší nebudou dál brát prémie,a to,co stát vybere na zdanění bohatých,o to míň vybere na zdanění těch chudších.Navíc z vydaných dluhopisů by se platily úroky,takže i když by možná částky vybrané z vyšího zdanění bohatých převýšily snížení výběru u chudšícg,tak by část z toho hned šla na zaplacení úroků.Pro méně přemýšlivé- zaplacení úroků nesnižuje dluh.Nyní platí ČR ročně přes 50 miliard jenom na úrocích.
10. 08. 2010 | 16:11

Karel L napsal(a):

Sobotka- já už jsem to psal v jiném vašem blogu. Víte proč spousta lidí nemá peníze? Např. proto,že je ošidili a obrali různí lichváři.Prostě každej nevystudoval VŠ jako vy,aby pochopil,že smlouva kterou podepisuje,obsahuje nějaký zamaskovaný podraz.Každý taky nesedí v parlamentu jako vy,aby si na bydlení našetřil z poslaneckých náhrad (a možná to není jenom z náhrad).Co jste za vlády ČSSD udělali proto,aby se zamezilo podvodnému jednání různých lichvářských firem?
10. 08. 2010 | 16:15

Vladimir napsal(a):

"o : "spravedlnost" ..."Bohatí utečou z ČR při progresivní dani".
Píšete nesmysl, neznaje princip danění !!!
Daň z příjmu Fyz. osob se platí v té zemi, kde poplatník pobývá v daném roce aspoň 183 dnů v daném roce !!!
Poplatník tedy NEMŮŽE lehce utéct do daňového ráje - to by se tam musel odstěhovat (i s rodinou) a bylo by pro něj problematické řízení své firmy v ČR (navíc by se musel naučit německy nebo francouzsky nebo italsky - v případě Švýcarska a život ve Švajcu zase je jinak drahý než v ČR - je to nalej - vylej).
Do daňových rájů utíkají FIRMY - tedy PRÁVNICKÉ OSOBY ! Nikoliv fyzické osoby ...
10. 08. 2010 | 16:19

Libor napsal(a):

Karle L,
a co udělala vláda ve které seděl Nečas, Vondra, Schwarzenberg pro potírání lichvy a co udělal nejlepší ministr financí Všehomíra Padák Kalousek?????
10. 08. 2010 | 16:21

Karel L napsal(a):

Libor- chcete tím říct,že řezník kritizuje jiného řezníka ? :)
10. 08. 2010 | 16:25

KArel L napsal(a):

Libor- já osobně naprosto souhlasím např. se zdaněním státního příspěvku ze stavebního spoření.Co se týká zamezení praktik lihvářských firem,tuším v červnu (možná se mýlím) začala platit novela,že člověk může od takové smlouvy do 14 dnů bez sankcí odstoupit.Musím si najít podrobnosti.Každopádně je chyba,že ńedošlo ke schválení už před lety.A nezáleželo na tom,kdo je u vlády,na tom se mohli domluvit poslanci napříč politickým spektrem.
10. 08. 2010 | 16:30

Bobo napsal(a):

Anální myšlení ekonomického experta čssd, který nemá ani ekonomické vzdělání...co dodat
10. 08. 2010 | 16:41

SuP napsal(a):

Vykydale -
Seš si jistej, že by se na Tebe někde něco nevyhrabalo, kdybys někoho zajímal? No je vidět, že ten udavačskej tréning má pořád ještě výsledky.
10. 08. 2010 | 16:59

vlk napsal(a):

Karel L

až s e někdy probudíte z modrého rauše tak teřba zjistíte o pandurech následující:

že vlád a Mirka Topolánka s e tvářila jako že chce smlouvu o Pandurech vypovědět.
Měla k tomu nedodržení termínů a neschopnost obstát ve vojskových zkouškách.

Obrovský humbuk s vypovězením. následně ticho Následně - no a no podepsání dodatku smlouvy s e Steyerem.
A obrovský potlesk.
Pandury s e sic e redukovaly na polovic. Ale cen a na 75% c eny původní. Věřím, ež někomus vaším rozhledem to nepřijd e vůbec divné. Ž e vaš e vlád a , samozřejmě že zodpovědná, zderukovala cenu na dvojnásobe toho, co platí Portugalci. Úžasný úspěch a šetření. tedy vzor šetření.
A Parkanová jistě smlouvu, kterou podepsala ona na Pandury označila za velmi výhodnou pro Českou a rmádu. I když Pandur byl daleko dražší než před tím.

A parádní je ta argumenatc e s tím, že kdyby byli víc e zdaněni bohatí, že by chudí nebrali premie!! Tyyy jo!! Další tvůrc e geniálních ekonomických teorii. Po teorii nemovitostní bubliny od jeníčka, teorii vysávání skrze dividendy od martyho a teorii likvidace státního dluhu od emisárka tad y máme dalšího kandidáta na Nobelovu cenu za ekonomii. Já bych s i dovolil to nazvat teorie svatého Laffera ve vztahu k pobídkové složc e mzdy..
Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!
To nemá chybu.
10. 08. 2010 | 17:04

vlk napsal(a):

Germanicu
díky za link na Niedermaiera§ Je to naprosto přesné! naprosto přesné.

A tohle jsi četl ? http://hn.ihned.cz/c1-45430...
10. 08. 2010 | 17:10

SuP napsal(a):

Vlku -
Já myslel, že víš, co je to množstevní sleva..... a čím bývá vázaná.
10. 08. 2010 | 17:14

Karel L napsal(a):

vlku- na co si to tady hrajete? Vy působíte jako hlupák,když pořád vychvalujete vaše názory a vaše vidění světa jako to nejideálnější a nejlepší.Možná si o sobě myslíte,že by jste měl učit třeba na Harvardu,ale vás by zřejmě vykopli i z VŠE.
Píšete něco o tom,že Topolánkova vláda nevypověděla zakázku s pandury zcela,jako kdybych obhajoval Topolánkovu vládu.Já jsem psal o tom,že Sobotka někoho kritizuje,a přitom vláda ve které sám byl dělala něco podobného.Kaut byla celá řada,za všech vlád (Gripeny,vytunelování KB atd.)
Vy jste možná podnikovou praxi viděl,ale asi tak akorát z letadla,z desetikilometrové výšky :)
10. 08. 2010 | 17:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Hnoji, ty nájemný kecálku, zas tě nechali nepřebaleného, co, a vlhko a teplo udělá holt svoje. To pak jeden točící se v kruhu, hned dojde k závěru, že jsou dva…
No já u počítače nemůžu přes den ležet jako ty, zeptej se Ládíka, byl tu, tak ví, jak to vypadá. Návštěva stíhá návštěvu, prázdniny, víš, a vstupné nevybírám, konstatuji, bych ti ušetřil práci, a mezi tím je třeba…, no jenom co se týče údržby, tak mám zpoždění tak asi padesát let…
Nevím, pro koho píšeš scénáře ty, ale jsme většinou dělal večerníčky pro bratislavskou televizi. Z posledních dokumentů si pamatuji - svařování pod argonem atd, tatra udělala vynikající vojenský vyprošťovací automobil – takže dokument sloužící k prodeji a pak instruktážní filmy např zavádění počítačů do výroby, encé stroje, řízení atd., atd… Koncem osmdesátých jsem připravoval desetidílný projekt ekologie ostravska spolu s výzkumným ústavem ekologickým, který se tenkrát v Ostravě nacházel. Ten se už nerealizoval. Ta tvoje dojmologie a sockom lhaní je velmi úsměvné archive, ale jinak skvěle potvrzuje.., šak víš co, už ti to řekli jiní… Ani almóstní glózet s tebe moc radost nemá.
Jinak zde si zde najdi noje autorské též soliterní kreslené filmečky, které po světě sbíraly ceny. Myslím, že to byl Virtuoz a Vivat maestro…další si už nepamatuji. Je to víc než dvacet let, reklamo.
http://www.kratkyfilm.cz/ceny/
Hnoji, tys nádherný tréninkový objekt a jinak zcela jasný důkaz o vůkol zcela jasné neschopnosti sockomu. Osmset milonů je stála propagace a můžu ti říct, že nic tak hloupého a kontraproduktivního jsem v životě neviděl. Proboha, za osm set mega, a ani průměrné kecálky si nedovedou najmout. Jak potom chtějí vládnout...
Veselé krizování bude líp...
http://ateo.cz/f/images/s/s...
10. 08. 2010 | 17:32

Karel L napsal(a):

vlk- když si o sobě myslíte,že jste takový "expert",tak zavolejte Nečasovi,nabídněte mu vaše poradenské služby a pošlete mu emailem vaše příspěvky zde,aby v případě,že vás odmítne věděl,o rady jakého "experta" přišel :)
10. 08. 2010 | 17:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Už ses doma zeptal , jaký je rozdíl mezi vekslem a obchodováním na burze ?
A co ti řekli ?
Že žádný ?
No potěšpánb´ !
Ty , víš vůbec co to je sebereflexe ?

Nápověda :
Není to čumět do reflektoru auta a blbě se při tom tvářit.
Ani udělat si večerníčkovskou čepici z Reflexu, nasadit si ji a vyjít do ulic demonstrovat proti vekslákům.

Čest, pravicové nedochůdče.
10. 08. 2010 | 17:34

Karel L napsal(a):

Ať někteří napíšou,jaký mají zkušenosti z podnikové ekonomiky.Jen tak pro zajímavost.Já např. jsem během své praxe pracoval v 6 ti firmách.
10. 08. 2010 | 17:39

Karel L napsal(a):

V kolika firmách pracoval např. Sobotka? Vím o dvou-
parlament ČR s.r.o
vláda ČR s.r.o :)
10. 08. 2010 | 17:40

Karel L napsal(a):

vlku: s případnou reakcí se nezdržujete,všiml jsem si,že v sekci blog čtenářů si zase hrajete na experta v historii :)
10. 08. 2010 | 17:42

Karel L napsal(a):

Co si člověk může myslet o případné vládě strany (ČSSD).která zdecimovala i svůj vlastní stranický rozpočet,takže teď potřebuje za každou cenu co nejlepší volebníi výsledek v jakýchkoliv dalších volbách,aby ty dluhy zamázla.
10. 08. 2010 | 17:47

bumerang napsal(a):

Lavina se valí a nedůstojné žabomyší války ČSSD s ODS o ztracenou prestiž,které v této chvíli již nic neznamenají:obě strany jsou ekonomicko-historickým vývojem začátku 21.století naprosto jasně (100%) -out-mimo prospěch této ČR:viz:
Poslední zprávy (dnešní) z USA-oficiálních ekonomických center-míst:
objevují se známky nového,druhého, maxima krise-recese-do dvou let v USA.Předvídal to s předstihem asi rok dříve Paul Krugman,americký ekonom s Nobelovou cenou, dříve;dnes je to v měřeních patrné.Dnešní nezaměstnanost v USA stoupla již na 9.5%, možnost monetární expanze jako dosavadního způsobu oživení již je téměř vyčerpána,zbývá jenom rétorika.Produktivita práce v USA znovu po poklesu v r.2008 klesla.To rozhodně nedává naděje české ekonomice v rámci globalismu v němž je svázáno s ostatními žádné velké.Souputníci padají s USA všichni.
Krize se tím roztahuje na mnoho let.Jako před druhou světovou válkou,od začátku r.1929 do doby,kdy ještě v důsledku toho okolo r.1960 SSSR předstihl sputnikem a Gagarinem USA.
ČSSD může jen litovat,že se neodlišila od ekonomické politiky ODS v minulosti v ničem architektonicky podstatném.To jí v očích veřejnosti propůjčuje v lepším případě roli "prašť jako uhoď" rovnocenně špatnou s ODS,v horším ještě horší:marnotratného snílka nad poměry žijícího.
10. 08. 2010 | 17:48

SuP napsal(a):

Vykydale -
Vekslák točil ceniny před Túzexem, protže nebyly burzy. Bylo mu úplně jedno, od koho nakupuje a komu prodává. Šlo jen o to, aby z toho kolotoče nećo (co nejvíc) vytočil.
Chceš mi snad namluvit, že "drobnému investorovi" jde o podnik, jehož akcie si koupil?
10. 08. 2010 | 18:13

SuP napsal(a):

Mimochodem, kdybys vybalil dřív, žes fáral, nemusel jsem Tě mít tak dlouho za hňupa.
10. 08. 2010 | 18:14

Rumcajs napsal(a):

Tak jsem Tě Fantomasi poslouchal v rádiu a zase jsi mě dostal.

Pracovní místa chceš zachovat vyšším zdaněním firem.To je fakt nápad hodný génia.

Ty Tvoje nápady a žvatlání může brát vážně jenom blb. Opravdu mylíš, že jich je v ČR tolik, abyste mohli vyhrát volby ?
10. 08. 2010 | 18:33

Rumcajs napsal(a):

blue jay :

Na tohle už dávno nemám. Když poslouchám tu levicovou bandu, mám v krvi tolik adrenalínu, jako když hrajeme hokej s Kanadou.
10. 08. 2010 | 18:36

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
ty bys do zahrady plné čarověníků neměl chodit. Moc kydáš a mohl bys ublížit i duším stromů.
10. 08. 2010 | 18:41

schlimbach napsal(a):

Karel L

nmyslíte, že je třeba se ptát, k čemu je společnost občnům, když z minimálního příjmu ejsou schopni důstojně žít, pořídit si bydlení a vychovávyt důstojně děti? neí to o ideologii, ale o normálním přemýšlení a novém přenastavení bohtství společnosti tak, aby nebylo nutné nikoho držet na podpoře a aby různé vrstvy společnosti (chudší i bohatí) našli společnou cestu kooperace.
10. 08. 2010 | 18:49

Jirka H napsal(a):

Rumcajs:
vyhrabal jsem pro tebe zajímavé čtení:

Krize, na kterou už všichni zapomněli
------------------------------------

Americký prezident Warren Harding 1920 – 1924 Nastoupil po Wilsonovi – v roce 1920. Zdědil jeden z nejostřejších hospodářských poklesů v dějinách země.
Hardingova opatření: omezil vládní výdaje a nechal klesnout mzdy na jejich přirozenou úroveň.
Harding provedl jedny z nejostřejších škrtů ve vládním rozpočtu a dosáhl téměř 40% snížení Wilsonových výdajů z doby míru! Zřídil při této příležitosti Úřad pro státní rozpočet, jehož úkolem bylo systematické prověřování a kontrola finančních výdajů. Dostavila se prudká, hluboká, ale krátká recese. Z ekonomiky zmizely neefektivní firmy, v rámci bankrotů se vyčistil trh od nedobytných pohledávek. Ze zbankrotovaných firem se uvolnily kapacity - materiální i lidské pro životaschopné firmy. Veřejný sektor uvolnil místo pro soukromé investice.
V červenci 1921 se objevily známky oživení a rozběhl se růst na zdravých základech. Krize skončila.

Tedy žádné balíčky, žádné šrotovné, žádné zachraňování neefektivních firem, žádný boj proti deflaci - naopak škrty vládních výdajů a přenechání prostoru a zdrojů pro zdravé firmy a životaschopné podnikatelské projekty...

A proč krize, na kterou už všichni zapomněli? Protože by krátka neboť ji politici neprodlužovali svými "prorůstovými stimuly"...
10. 08. 2010 | 19:05

Pandur napsal(a):

10. 08. 2010 | 19:07

Vladimir napsal(a):

To Rummcajs.
Zdanění firem.
Nevím, jak daleko - na kolik kroků vidíte ve svém uvažování ...
Zdanění firem je ze ZISKU FIREM !!! To znamená, že má - li firma zakázky, může mít zisk (nebo také nemusí mít zisk ...) a z toho zisku se daní !
Nemá -li firma zakázky, nejspíš zkrachuje nebo propustí skoro všechny zaměstnance (může -li je propustit) ... a jde zcela jistě do ztráty nebo pod kytičky ...
Test inteligence: Která varianta je pro firmu lepší ??
10. 08. 2010 | 19:22

SuP napsal(a):

schlimbach -
..."nemyslíte, že je třeba se ptát, k čemu je společnost občnům, když z minimálního příjmu ejsou schopni důstojně žít, pořídit si bydlení a vychovávyt důstojně děti?..."

Já bych místo ekonomických reforem zavedl, že by si každej musel nejdřív 15 let požít v socíku. Tam by zjistil, že na nic z toho uvedeného nahoře nemá, zato má holou řiť a hrdost čistoskvoucí. A pak by tady byl náááááramně spokojenej.
10. 08. 2010 | 19:34

SuP napsal(a):

Vladimir -
Kolik máte (s dovolením) firem?
10. 08. 2010 | 19:35

gaia napsal(a):

to SuP
no já za sociku postavila barák na což bych si dnes netroufla.
A mít barák to je holá řiť?
10. 08. 2010 | 19:39

SuP napsal(a):

Šťastná to žena!
10. 08. 2010 | 19:42

gaia napsal(a):

SuPe
no za socíku nám taky tvrdili že jen jedna cesta je správná a to ta jejich. No a dnes nám to tvrdí v opačném gardu.Ono není vše tak černobílé.
10. 08. 2010 | 19:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Gájo ty se chlubíš anebo si furt stěžuješ?
Jak sháněla za socíku obklady, fitinky, vodovodní baterie, kotle, radiátory atd. Napiš ať se posmějem, případně dej fotočku. To mají zde přítomní zde nefachčící sockomové rádi. Někteří to přímo zbožňujou. Myslím to upřímně..
Veselé krizování bude líp...
http://kaifolog.ru/uploads/...
10. 08. 2010 | 19:57

gaia napsal(a):

wbgarden
no ty jsi taky postavil za socíku barák tak jaká holá řiť? No a kde myslíš že mám tu zahradu? Na náměstí?
lepší schánět radiátory než hypotéku.
Jo a vedle tě nazvali modrý komouš je to pravda?
10. 08. 2010 | 20:09

almost glossed™ napsal(a):

spammer garden: Tencokida mi rozhodně nepokazil den. Naopak, rozesmálo mě, jak spammer garden nevěda, jestli náhodou skutečně nebyla vyhrabána jeho vlastní slova jen tak mlčel, chválu KSČ nepopřel a chvíli kličkoval než se zorientoval.

A ukázka, jak "sockomy" uráží pravový a nefalšovaný sockom také stála za shlédnutí.

Prostě oportunista, jak se patří. Vždy ví, kde je korýtko.
10. 08. 2010 | 20:19

almost glossed™ napsal(a):

TCKH: Podívejme, jak mu to leží v hlavě. :-) Zdá se, že jste se trefil do černého.

Ale očividně mu to nebrání pokračovat v útocích. Je to typ hroší-kůže.
10. 08. 2010 | 20:23

Skogen napsal(a):

mleziva, proč by minimální stát neměl být zárukou pro základní solidaritu a kvalitní veřejné služby? Nevidíte důvod? Můjtysvěte...

Protože na to nebude mít potenciál. Ani personální, ani hospodářský.
10. 08. 2010 | 20:25

almost glossed™ napsal(a):

Přesně tak si představuji komunisty prověřeného redaktora komunistické televize.

Nadávat, urážet, komolit jména. Ach ti zlí kapitalisté, vlastně, co to dím,... ...sockomové.

Propaganda už je v krvi.
10. 08. 2010 | 20:49

almost glossed™ napsal(a):

Á propos: už chápu, proč wbgarden neustále opakuje. To je také pozůstatek té komunistické nalejvárny - od rána do večera - neustálé opakování, stejná hesla, stejné neurotické tiky. Stejný strach z jiného názoru. Prostě opakovač. Prostě opakovací spammer.
10. 08. 2010 | 20:51

almost glossed™ napsal(a):

spammer garden: OK. Díky za upřesnění. Na podstatě věci to nic nemění. Je to v krvi. A krev, jak známo, není voda.
10. 08. 2010 | 21:22

Terry napsal(a):

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/j...)_20. ledna 2010

z rozhovoru:

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
11. 08. 2010 | 07:59

Alex napsal(a):

Všici ci tak rádi šijete do vlka z pozic ideologických pravicových ňoumů. Zkuste si představit skladbu té povodňové dobrovolné charity. Máte jen dvě možnosti. Ti chudší a bohatší dávají podle svých možností - rozdílně. Ti chudší, kteří nedají - holt na to nemají. Ti bohatší, co nedají - ti holt nemají a nebudou mít nikdy dost. Holt jen ten kalous a česká pseudopravice jde proti proudu rozumu a nařídí dávat paušálem a ještě jenom pro ty dole. Holt chlapci, domnívejte se dál, že Vy jste nejen ta pravá pravice, domnívejte se dál, že ve Vás dříme vůbec nějakej ten rozum.
Kluci "pravicoví" není už čas na nějakou tu petici proti vlkovi? Co takhle nějaká ta pomyslná "popravička".
11. 08. 2010 | 08:10

SuP napsal(a):

Alexi -
Naše vzájemné pošťuchováni s přítelem vlkem má nesmazatelnou historii a bouřlivý vývoj, jichž jste se nezúčastnil. Tak Vám leckteré souvislosti zatím unikají.
Zkuste si stejnýma očima nezaujatě přečíst jeho příspěvky a pokud je i potom budete považovat za nezaujaté (čili ne z pozice "ideologického levicového prezidenta zeměkoule"), zařadím si Vás do příslušné kategorie. Nechci mluvit za ostatní pravicové ňoumy. Neklesejte na mysli, snažím se reagovat podle obsahu sdělení, ne podle kategorie.
11. 08. 2010 | 08:53

Alex napsal(a):

SuP
No já se snažím regovat podle konkrétních sdělení, nikoli podle dojmu, který mít nemůžu, neb těch Vašich minulých pošťuchovaček jsem účasten nebyl. Byly-li obdobné těm dnešním (myslím si to), tož si mne můžete zařadit ve svém kádrováckém deníčku okamžitě.
11. 08. 2010 | 09:21

Rumcajs napsal(a):

Vladimír:

Zdanění firem je nízké i v zemích s celkovým vysokým zdaněním. My jsme na tom v kombinaci se zdaněním práce zhruba stejně, jako postrah daňové svobody Švédsko.

Čím více toho firmám seberete, tím méně bude na investice, tím méně bude pracovních příložitostí. Taky vyšší zdanění DPPO výrazně zhoršuje cash flow, což má za následek zase čerpání nižžších úvěrů, případně pád i jinak zdravé firmy.
11. 08. 2010 | 09:48

SuP napsal(a):

Alex -
Nebyly. Ale ta dvě po sobě jdoucí třeskutá vítězství ČSSD udělala své ..... (ale MY jsme porád stejný)
11. 08. 2010 | 10:13

Alex napsal(a):

SuP
Fajn. Tak mu ten hrádeček zkuste zbořit nějakými argumenty. Ona ta kalousova 100-ka je tak nějak příznačná i pro kalousovo-nečasovo vnímání daňového financování státu a pro způsob škrtů.
11. 08. 2010 | 10:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky obsahující hrubě hanlivé komolení nicku, neboť toto je v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 08. 2010 | 10:35

Karel L napsal(a):

Základní fakt je,že perpetum mobile neexistuje ani ve státním rozpočtu.Dlouhodobě se ze státního rozpočtu můžou přerozdělovat pouze peníze,které se vybrali na daních.Peníze získané pomocí dluhopisů,je při správném hospodaření možné použít pouze v mimořádných situacích.Co se týká např. fiskální pollitiky,že pomocí dočasných státních výdajů se zrychlí spomalená ekonomika,tak to se může stát pouze za určitých okolností.Na tomto blogu není možné vypisovat desítky stran textu,ale je možné uvádět pouze obecné principy.Pokud např. stát vydá dluhopisy,aby např. zvýšil důchody,tak to ještě automaticky neznamená,že v důsledku toho se do státního rozpočtu vrátí vyšší částky,než byly vydány.Záleží totiž na to,co důchodci s těmi penězi,které dostali navíc udělají.Pokud budou dál kupovat pouze slevněné zboží v akcích(v hypermarketech),tak pak toto konkrétní fiskální opatření nijak výrazně k růstu HDP nepomůže.Nebo jiný příklad.Pokud budou peníze,které dostali "navíc" kupovat zahraniční zboží,tak to českému průmyslu a snížení nezaměstnanosti taky výrazně nepomůže. Určitá částka se sice do rozpočtu vrátí jako DPH,ale celkově ta "fiskální operace" bude ztrátová(z hlediska státního rozpočtu,při započítání úroků z dluhopisů).
11. 08. 2010 | 10:49

Karel L napsal(a):

V první řadě by to chtělo,udělat opravdu podrobný audit v hospodaření armády.Myslím si,že je možné v resortu obrany ušetřit několik miliard korun.
11. 08. 2010 | 12:01

Koleda napsal(a):

Rád bych těm, kteří se zde ohánějí hasiči a policisty připoměl, že nejvíce státních zaměstnanců tvoří úředníci. Troufám si říci, že jich je tak 60% zbytečných zejména v éře IT. A tam je třeba sáhnout, že paní Vondrová?
11. 08. 2010 | 14:49

Karel L napsal(a):

Koleda- těch možností úspor by bylo více.Např. je otázka,o kolik stupňů celsia je možné snížit vytápění na chodbách ve školách.Řekněme že by si děcka do školy nosila svetry a dveře od tříd by se zavíraly.Taky by to byla úspora.
11. 08. 2010 | 15:59

Snílek napsal(a):

Autor přesně popsal dnešní smutnou realitu.
11. 08. 2010 | 16:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text vykazující znaky spamu (opakovaně publikovaný identický text pod více než dvěma blogy blogy).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 08. 2010 | 17:23

Milan V. napsal(a):

Kde vzít peníze na "povodně" ? Proč budou majitelé heren a dalšího hazardu platit vyšší daně až za 3 roky ane hned? To by nějakou korunu určitě přineslo.
11. 08. 2010 | 19:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Milan V.
Protože Al Calous by musel skončit už dnes a ne až za 3 roky.
11. 08. 2010 | 21:39

Pepi napsal(a):

Pesimismus vývoje (2011-12) je na místě.
Německo půjčilo Řecku a bude od něj chtít splácet dluhy, a třeba zbožím.
Dále začíná Německo a celá EU, stejně jako ČR snižovat deficity.
To znamená i další snižování výroby
(ve stavebnictví, službách maloobchodu, průmyslu)
s následným růstem nezaměstnanosti a další spirálou dolů...
Takže Německo méně doveze z ČR a tím se zde prohloubí krize, které ještě ani neodešla.
-
A cesta z nezaměstnanosti je další postupné zkracování prac. doby všem a uskromnění celé společnosti.
Třeba v Kalifornii, kde hrozí finanční kolaps, zkrátily pracovní dobu i mzdy až o 20%:
http://www.novinky.cz/ekono...
-
Do 31.12.1967 se v ČSSR pracovalo 6-hod. i v sobotu.
28. 08. 2010 | 15:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy