Nečasova Němá barikáda

13. 08. 2010 | 08:00
Přečteno 6005 krát
Krátce po volbách slibovaly TOP 09, ODS a VV nový politický styl. Jistě si na to ještě pamatujete. Tyto strany hovořily o nové kvalitě vztahů s budoucí opozicí, o tom, že chtějí zlepšit politickou kulturu a vést věcnou debatu o všech důležitých otázkách, které se týkají budoucnosti naší země. Tuto novou politickou kulturu v pojetí vládních stran jsme nyní mohli sledovat v premiéře v úterý, při projednávání důvěry vládě a vládního programového prohlášení na půdě Poslanecké sněmovny. Poprvé bylo možno posoudit, jak bude vypadat pokus o novou kvalitu debaty mezi vládou a opozicí.

K žádné diskusi ale nedošlo. Jen krátké úvodní vystoupení Petra Nečase a jeho ještě kratší formální závěrečný projev. Jinak nic. Vystupovali pouze poslanci ČSSD a KSČM. Vládní program nehájil žádný koaliční ministr, ani pravicový poslanec. Všechny otázky, jež veřejně položili zástupci opozice, zůstaly viset ve vzduchu – bez odpovědi. Jakoby ani nezazněly. Vládní koalice se zjevně dopředu dohodla na tom, že bude diskusi důsledně ignorovat.

Přitom se jednalo o zásadní parlamentní debatu o budoucím směřování státu v době mandátu nové vlády. O tom, zda faktické omezení programu vlády jen na plošné rozpočtové škrty nepoškodí růst a zaměstnanost. O dostupnosti a kvalitě veřejných služeb. O spravedlivé daňové politice. O riziku prorůstání soukromých firem do špiček státní správy. Vládní strategie „němé barikády“ je jistě pohodlná, stejně jako většina 118 hlasů. Jenže není arogantní jen vůči opozici. V elektronických médiích sledovali debatu daňoví poplatníci, řadu z nich by odpovědi ministrů jistě také zajímaly. Mlčení tak bylo výsměchem všem občanům.

Je příznačné, že premiér Petr Nečas mlčel také ve chvíli, kdy jsem mu na závěr parlamentní debaty připomněl jeho vlastní sliby, které dal veřejně voličům, a nyní je v čele vlády porušuje. O co jde?

Petr Nečas slíbil před volbami nezvyšovat daně, nyní chystá plošné zvýšení DPH i daně z příjmů. Sliboval zrušit podivnou obří ekologickou zakázku, ta ale vesele pokračuje dál. ODS tvrdila, že nesníží podporu ve stavebním spoření, teď souhlasí se zlodějskou 50% daní, která bude působit dokonce zpětně! Tvrdil, že bude prosazovat přímou volbu prezidenta, ale tu koalice hodila přes palubu.

Petr Nečas mlčel, snad ho alespoň hryzalo špatné svědomí. Protože jeho červnová povolební slova o lepší politické kultuře byla jen další politická lež

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Levičák napsal(a):

Souhlasím pane Sobotka s obsahem Vašeho blogu,ale co na to mám říci já jako řadový občan.Pouze mi potvrzujete to,co je zcela zřejmé.Volil jsem ČSSD,ale je mi to k ničemu,když v parlamentu zcela demokraticky vládne totalitní koalice a Vaše strana a KSČM mohou pouze jen přihlížet a částečně svými vystoupeními v parlamentu otravovat tu většinu,která diskutovat nechce,ale striktně bude nařizovat co bude a jak to bude.
13. 08. 2010 | 08:13

udiven napsal(a):

Bohuslave Sobotko,
Za posledni mesic tady mate 10 blogu! A kolikrat jste na sve ctenare reagoval vy?
13. 08. 2010 | 08:14

Ládik!!! napsal(a):

Diskutovat lze s někým, kdo naslouchá. Ne s demagogem.
13. 08. 2010 | 08:15

Ládik!!! napsal(a):

Možná taky znáte přísloví "házet perly sviním". Proč by je vláda měla házet?
13. 08. 2010 | 08:16

Béda napsal(a):

Vcelku souhlas. Akorát, že pohodlnou většinu dali vládním stranám voliči - aťsi z vnitřního přesvědčení, protestu (zde byste i vy - fotovoltaici, "kterým tolik jde o lidi" měli zpytovat svědomí) anebo z oblouzení mediálními čaroději.

Teď obyvatelstvu již nezbývá jenom to protrpět, anebo podle slov Nečase, až začne být situace neúnosná, napodobit mašínovské "hrdiny"...
13. 08. 2010 | 08:28

myrta napsal(a):

Že by Nečase hryzalo špatné svědomí?Zapomeňte.On žádné nemá,je to jen prolhané úlisné a zbabělé hádě,což už 18 let provozuje.Plkat alhát s farizejským úsměvem.Ubožák.
13. 08. 2010 | 08:29

o kolečko víc napsal(a):

Kdo by na Vás měl reagovat?
KSČM a ČSSD je plná hulvátů.

Hejtman, poslanec a ředitel Rath je arcihulvát, který tomu všemu kraluje.

Poslední rok a dva měsíce v ČR vládla ČSSD a dělala vše proto, aby to vypadalo jakoby nevládla.

Nyní jakoby měla dlouhé povolební období vzteku na občany - voliče, ale to k ničemu nikdy nebylo a není. Až si levice sundá klapky z očí pak snad někdy bude vládnout, kdy to bude to nikdo neví.
13. 08. 2010 | 08:29

bigjirka napsal(a):

Neznám důvod, pro který by byla koalice měla naslouchat žvástům exhibicionistů.
13. 08. 2010 | 08:31

Nenaštvaný napsal(a):

"Nečasova Němá barikáda" píše autor. Děkuju mu za vzpomínku." Němá barikáda mi byla vždycky něčím mimořádně významným a příkladným.
13. 08. 2010 | 08:37

Ládik!!! napsal(a):

Drda a Řezáč jsou Sobotkovi kasici.
13. 08. 2010 | 08:42

Tupelo napsal(a):

Pane Sobotko, docela bych doporucoval zalozit web, ktery budu, den po dni (zacal bych vyjadrenimi davno pred volbami), mapovat sliby politiku stran Bakalovy triady a davat je do kontrastu se skutky. Bude to celkem lehka prace, akorat ji bude moc :).

Chovani politiku stran triady lze naprosto chapat - proste jste jim ukradeni, naprosto fuk, nepotrebni. O to vic casu mate na to, abyste se venovali vnitrnim reformam (jaro je pozde, skoda promarneneho casu), podporovali vznik frakci (zelena, mladych soc. demokratu, krestanska,...) a podporovali vznik obcanskych iniciativ (i kdyz nebudou mit se SD nic spolecneho). Vyuzijte cas na to, abyste vytvorili strategii obrany proti lzim a straseni pravice (a medii). V dnesni dobe nemusite mit celostatni tisteny denik, staci dobre strukturovany a prehledny web s jasnymi argumenty a reakcemi na utoky pravice.

Proste pocitejte s tim, ze si max. 4 roky nejspis ani neskrtnete (pokud se triada nerozklizi driv), je mi to sice lito, ale lide, tim ze se nezvedli ze zidli, sami rozhodli o svem nejblizsim smerovani. Z meho pohledu jejich chyba, ale i decko bude sahat na horkou plotnu tak dlouho dokud se nepouci. Dve oblasti na ktere bych se soustredil jsou obrana proti lzim a cesty jak dostat sve volice (aspoj jednou za dva roky) do vol. mistnosti.
13. 08. 2010 | 08:42

Ládik!!! napsal(a):

klasici
13. 08. 2010 | 08:42

matů napsal(a):

Voliči,dnes si udělejte úsudek co jste si zvolili.Bdete to muset vydržet,s tím se nedá nic dělat,držet hubu a krok,vždyť to umíte.Doufejme,že bude líp,když né hůř.Co jsme si zvolili to nám vládne.Někteří říkají,že tohle vydrží prosedět na záchodovém prkně,není nás dost mnoho,ale jsme.Lituji těch co uvěřili a je jím míň než nám,čest vaši památce.
13. 08. 2010 | 08:50

KOleda napsal(a):

Veškerá media (a to i levicová) včetně politologů konstatovala, že drtivá většina vystoupení pánů z opozice byla pouhé žvanění (v tom lepším případě). Diskutovat lze, předkládají-li se alternativy, což se nestalo. Rád bych také autorovi blogu připomněl, jak se chovala ČSSD ke zbytku sněmovny a to i ke svým moaličním partnerům, jakmile měla podporu KSČM. Ještě jednu radu pane Sobotko - méně je někdy více. Holt nemáte co dělat, tak se z vás stal grafoman. To váš konkurent Hašek nekecá a dělá. Rozdíl, co? A na závěr. Jak je to s dluhem vaší strany, když zase masivně inzerujete své plky?
13. 08. 2010 | 09:01

KM napsal(a):

Pane Sobotko, považujete opravdu za možné, že pokud by ministři v rozpravě vysoupili, některý z vašich poslanců by vyslovil vládě důvěru?
Pokud sám víte, že by to na vašem NE nic nezměnilo, buďte vládě spíš vděčný za to, že vám ušetřila čas.
13. 08. 2010 | 09:03

StandaT napsal(a):

Mě naopak připadalo moudré nejít s Vámi do "diskuse". K čemu by byla? Jak by vypadala? Ani nechci domýšlet. Co bych si, jako občan, z ní mohl vzít? Myslím, že to bylo dobré řešení.
13. 08. 2010 | 09:10

zdenekb napsal(a):

KM:
Je to zhruba stejně pravděpúodobné jako to, že by se některý "koaličník" nad sebou zamyslel, zastyděl a vládu nepodpořil.
Proč potom hlasování o důvěře rovnou nezrušit a nedávat ji automaticky dle počtu mandátů?!?
13. 08. 2010 | 09:16

zdenekb napsal(a):

bigjirka:
Rozumím tomu, že "exhibicinostických žvástů" už mají dost z vlastních koaličních jednání, přesto to mohli vydržet a pokusit se o argumenty. Ti "exhibicionisté" z druhých stran totiž zastupují nemalou část obyvatel této země.
13. 08. 2010 | 09:19

irinek napsal(a):

Je fakt,že ti hoši a dívky "118" prosadí,co je napadne a ještě se budou hloupě pošklebovat (jako v úterý R.John).Ale je také pravdou,že byli regulérně zvolení a s tím nikdo nic nenadělá. Je jen otázkou,jak dlouho jim to suveréní jednání vydrží.
13. 08. 2010 | 09:22

wet salted napsal(a):

Bohušu, bohušu, to je dobře, že už nemáš problém s krční páteří po úderu v Brně. Ten pán tě neměl rád a považoval tě za lháře, potažmo zdroje svých problémů.

Jenže považovat a veřejně to o někom prohlásit je poněkud rozdíl. Jak na takovou situaci lze také reagovat dosvědčuje fackovačka-mackovačka. Nemyslím si však, že by dr.Nečas tímto způsobem hodlal inzultovat mgr.Sobotku. Tam bych viděl spíše možnost soudní pře, ale s největší pravděpodobností chování dle úsloví - Psi štěkají, karavana táhne dál...

Bohušu, zkus tedy příště štěkat s vyšší úrovní nebo zalez raději do boudy.
13. 08. 2010 | 09:23

hawk napsal(a):

Čím to je, že mi teď ten kobylí úsměv hochštaplera Sobotky už tak nevadí? Jeho kecy o ničem a chudobě lidí zůstaly stejné a přes to...:-)

Bigjirka

čau, ty ještě žiješ?
13. 08. 2010 | 09:24

Rumcajs napsal(a):

Od doby co jsi projel volby Bohouši, neděláš nic jiného, než že tady lživě pomlouváš a napadáš vládu, kerá ještě nestačila ani vybalit penál.

To si vážně myslíš, že s takovou bandou křupanů ,jako je ČSSD je možné se bavit slušně ?
13. 08. 2010 | 09:37

z galerie napsal(a):

Tu sockomunistickou "debatu" nejlip popsal Jandák když pronesl: ""Já vlastně nevím, co jsem chtěl říct" .
13. 08. 2010 | 09:40

hawk napsal(a):

z galerie

to je naprosto přesný výklad toho, jaký mají socani materiál, s čím by nám vládli. Jeden větší trouba než druhý, jen ty kecy mají vyšperkované.
13. 08. 2010 | 09:41

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:
Můžeš uvést jednu jedinou "lživou pomluvu" v tomto konkrétním článku? Nebo jen lživě pomlouváš...? :o)

Nečas a oba podnikatelské projekty už "vybalili penál" dávno programovým prohlášením a svými plány... ty se podle demokratů tvého střihu smějí komentovat až po realizaci, nejlíp až po čtyřech letech?!?
13. 08. 2010 | 09:42

KM napsal(a):

To zdenekb:

Tato vaše otázka: Proč potom hlasování o důvěře rovnou nezrušit a nedávat ji automaticky dle počtu mandátů?!? je těžce demagogická, protože každý může hlasovat jak chce. Pan Sobotka si také nestěžoval na výsledek, ale pouze na to, že je nikdo okázale nepřemlouval.

Navíc dialog s opozicí nespočívá v exhibování před kamerami, což je při vší úctě skutečně pouze šou a pan Sobotka to velmi dobře ví, ale v každodenních jednáních v parlamentních výborech. Kritizovat vládu za to, že se nepřipojila k efektnímu mlácení prázdné slámy, je proto od pana Sobotky značně farizejské. Horší by byla nespolupráce vlády a opozice tam, kde se skutečně něco děje, to jest v zákulisí, kam není tak vidět. Zde by byla kritika na nespolupráci oprávněná, ale ke vší smůle se nedá se nad tím plakat tak okázale.
13. 08. 2010 | 09:42

krist napsal(a):

Už je na čase tu vaši KSČM 2 rozpustit
13. 08. 2010 | 09:43

SuP napsal(a):

zdenekb -
..."Ti "exhibicionisté" z druhých stran totiž zastupují nemalou část obyvatel této země...."
Tak aspoň vidíte, co jste si zvolili.
13. 08. 2010 | 09:44

Admirál napsal(a):

Koledo - "Veškerá media (a to i levicová) včetně politologů konstatovala, že drtivá většina vystoupení pánů z opozice byla pouhé žvanění (v tom lepším případě)."

Prosím která jsou ta levicová?

A jestliže u nás novináři něco napíší, neznamená to automaticky, že je to pravda. To by jste mohl vědět. Nebo věříte na víly a ježibaby?

Specielně vystoupení Ratha a Haška mi nepřipadala jako žvanění. Miřila docela přesně na cíl.
13. 08. 2010 | 09:44

zdenekb napsal(a):

SuP:
Já ne - mnou preferovaná strana zůstala pod 5%... :o)

Ale snad "véčkaři" by si mohli konečně pozorně prohlédnout výstupy pana Johna a trochu si podrbat hlavu.
Jsem třeba velmi rád, že skončil Paroubek. Pan Sobotka taky není zrovna můj favorit, ale v tomto blogu má -dle mého- do puntíku pravdu.
13. 08. 2010 | 09:47

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Já myslim, že slušně bavit? - JÓ!, ale až bude vo čem.....
13. 08. 2010 | 09:47

SuP napsal(a):

zdenekb -
Pardon!
Tak aspoň uvidí, co si zvolili.
13. 08. 2010 | 09:48

rejpal napsal(a):

Upřímně řečeno, neumím si představit, že by jakákoli opozice při rozpravě k programovému prohlášení vlády dávala jakákoli věcná východiska. Je to rituální taneček doprovázený více (hlavně před televizními kamerami) či méně užvaněnými traktáty na téma, PROČ JÁ OSOBNĚ VLÁDĚ NEDÁM DŮVĚRU. A stejně tak patří k rituálním tanečkům, že několik (alespoň jeden) z uchazečů pronese pár vět na ohajobu toho prohlášení. Klidně by se mohla celá rozprava zrušit a hlasovat mohou předsedové klubů (nemuselo by se číst 200 jmen). Ale ta "odpověď" má taky jeden rituálné význam, který zní: "my s vašimi argumenty nesouhlasíme, ale budeme se jimi zabývat a konkrétní věci s vámi v budoucnu projednávat". Kdyby pro nic jiného, tak proto, že ústavní většina bez opozice není, a taky proto, že řada poslanců i celé strany se mohou (a dříve či později dostanou) do role opozice. Hodně se toho namluvilo o ZMĚNĚ politické kultury. Tady jedna možnost byla, stála by tak čtvrt hodiny navíc. Škoda. A zívající předseda vládní strany, který neví ani to, co každé malé dítě - že zívající si před tvář dá ruku, no taky nic moc pohled. Ale ten tam aspoň byl. Všechno dohromady budilo dojem, jako když jedna strana říká druhé: "jen si pindejte, na to jsme zvyklí". Už z těch reakcí je zjevné, že druhá strana ten lehký políček vrátí.
13. 08. 2010 | 09:50

zdenekb napsal(a):

KM:
Jako demagogie mi přijde tvrzení, že "každý může hlasovat jak chce" když následuje po tvrzení (parafráze) "stejně jedna strana druhou neukecá". Pak mi debaty i hlasování připadají zbytečné a může rozhodovat aritmetika.

Ad2: Tu plodnou a dělnou spolupráci s opozicí vám rád připomenu, až "klub 118" bude Sněmovnou válcovat co se mu zachce...
13. 08. 2010 | 09:51

SuP napsal(a):

Admirál -
..."Specielně vystoupení Ratha a Haška mi nepřipadala jako žvanění. Miřila docela přesně na cíl...."
Mířit docela přesně a střílet slepejma..? To je taky na hovno, nemyslíte?
13. 08. 2010 | 09:53

David napsal(a):

Názory opozice mi připadají v poslední době docela rozumné.

Škoda, že přicházejí až vždy když ztratí vládní moc.

Chci podpořit velmi dobrý nápad.

Tupelo - 08:42:38 :

„Pane Sobotko, docela bych doporucoval zalozit web, ktery budu, den po dni (zacal bych vyjadrenimi davno pred volbami), mapovat sliby politiku stran Bakalovy triady a davat je do kontrastu se skutky. Bude to celkem lehka prace, akorat ji bude moc :).“
13. 08. 2010 | 09:55

hawk napsal(a):

SuP

Hašek a Rath naprosto nekompetentně žvanili. Pouze opět hráli na lidskou závist a strašili, jak chudák k ještě větší bídě přijde a jak oni sami (zvláště u Ratha ale ani u Haška si to dost dobře neumím představit)by to dělali lépe a radostněji, jak by rozdávali plnými hrstmi, když není co. No a s.Rath ještě přidal pár urážek, jak politické, jak korektní a obsahově báječné, opravdu.

Jediná dobrá zpráva je, že oni - socánci - tenhle mandát nedostali a doufám, že dlouho nedostanou.
13. 08. 2010 | 09:58

rejpal napsal(a):

A ještě douška. Opozice mohla ten rituál omezit na krátké vystoupení obou předsedů v jedné větě: "vaše prohlášení je blábol plný nesmyslů,nemá smysl jeho čtením ztrácet čas, naši důvěru nemáte a uděláme všechno proto, aby váš mandát vydržel co nejkratší dobu." Osobně bych to pokládal za zbytečnou provokaci a facku.
13. 08. 2010 | 09:59

SuP napsal(a):

zdenekb -
Rozhodně bych si dovedl představit spolupráci s opozicí formou:"Pozor hoši, zapoměli jste na to, to, a to, mělo by to být tak a tak."
Ne formou:"Nesouhlasíme, protože my to tak nechceme."
Zatím to bylo pořád tím druhžm způsobem. Kultura nekultura.
13. 08. 2010 | 10:00

SuP napsal(a):

hawk -
Já vim, jen jsem mu to nadšení nechtěl rušit .....
13. 08. 2010 | 10:01

petr napsal(a):

A proč bych měl naslouchat Vám, který jste veřejně přiznal zneužívání posl.náhrad a jste jako pijavice v parlamentu dál
13. 08. 2010 | 10:03

zdenekb napsal(a):

SuP:
Ano, to by bylo fajn. Zatím se tak za žádné vlády (všech barev) a opozice (všech barev) nestalo...
13. 08. 2010 | 10:05

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Třeba výpočet Kalouskova "podseknutí" SR... třeba jak zrušení dotace stav.spoření ohrozí nejchudší....

No a že tě ČSSD zastupuje ? Tak to aby sis z ostudy nechal ušít kabát.
13. 08. 2010 | 10:06

Jirka napsal(a):

Pane Sobotko, asi jste si nevšiml, že je konec žvástů, začlo se pracovat, to je ten nový politický styl. Říkáte si konstruktivní opozice a přitom se snažíte pouze rozeštvávat lidi. "Zaplatí to rodiny s dětmí, zdravotně postižení," to je konstruktiví opozice ? Z vašich dluhů jde ze státního rozpočtu v roce 2010 cca 70 mld. Kč. To by bylo peněz pro občany že ? Nerozeštvávejte lidi a buďte rád, že to někdo dá po vás trošku dohromady. Pak může opět nastoupit ČSSD.
13. 08. 2010 | 10:12

hawk napsal(a):

SuP

Já vím, že víš, proto jsem to napal, protože u tebe mi to nějak nezapadalo, takž už vím i já :-)
13. 08. 2010 | 10:12

bača napsal(a):

Pane Sobotko přečtěte si dnešní článek Mgr.Martina Plevy v Britských listech:Budoucnost sociální demokracie a levice vůbec v globálně kapitalistickém neřádu.Potěšující je tato věta:"J.Keller ve své přednášce s erudicí, které se snad nikdo v této zemi nemůže rovnat, říká:"v momentě,kdy střední vrstvy pochopí, že jejich nepřátelé nejsou chudí, na něž musí platit "sociální dávky", nýbrž firmy a bohatí, protože se zříkají společenské odpovědnosti, v ten moment se celý neoliberální cirkus zhroutí." Bude to celosvětové?
13. 08. 2010 | 10:13

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:
Popros Cipíska o slabikář.
Nebo Manku, aby ti čtené průběžně vysvětlovala.

1/ ptal jsem se lež v tomto konkrétním článku (v němž o Kalouskovi není ani slovo)

2/ už jsem psal jednou, že jsem ČSSD nevolil, ostudo s kabátem
13. 08. 2010 | 10:13

Mistr XXL napsal(a):

Na autora bych mel jediny dotaz. Proc zde nediskutuje se svymi (potencialnimi) volici?

Mozna ten duvod bude naprosto stejny jako v pripade, kdy vlada nediskutuje ve snemovne s vami.

Treba si z toho vsichni neco vezmou. Vlada je odpovedna snemovne, stejne tak jako zvoleni politici jsou odpovedni svym volicum.
13. 08. 2010 | 10:15

mleziva napsal(a):

Nevím, proč by se mělo s levičáky a k tomu demagogy o čemkoli diskutovat. Jsem rád, že jediná reakce na jejich bláboly byl smích nebo ticho.

P.S.
Když koukám na poslední blogy, vidím, že oranžová úderka už je témeř kompletní...
13. 08. 2010 | 10:19

hawk napsal(a):

bača

No, četl, zase jen kecy, které nemají oporu v ničem.

Příklad:

Několi desetiletí byla skoro celá Evropa socialistická. Teď, snad už kromě 4 států není. Pročpak? Protože se hledělo jen a pouze na sociální smír a zadlužovalo se, až to státy neunesly. Stačí se podívat ne k nám, ale do dvou nejsilnějších států - Francie a Německa. Mají pěkně zamotanou hlavu se svými pracujícími, výhodami a zločineckými, přebujelými odbory.

Takže milý bačo, šup k ovcím a přemýšlet.
13. 08. 2010 | 10:22

Alarien napsal(a):

Stačí přečíst tuto diskusi a je zřejmé, proč u nás demokracie v pravém slova smyslu nemohla uspět. Většině diskutérů stačí jen mávátko a určení směru, ve kterém mají mávat, mávat, mávat...
13. 08. 2010 | 10:26

KM napsal(a):

To zdenekb: vy se mi zdáte nějakej preventivně přednasranej, člověče, ať se děje co se děje.
Sám jsem přece vyjádřil přesvědčení, že vláda by měla s opozicí diskutovat a spolupracovat ve výborech (pregnantně to vyjádřil SuP v příspěvku z 10:00:04, pod to se podepisuji), takže nechápu, proč mi vyhrožujete nějakým připomínáním.
13. 08. 2010 | 10:31

RA napsal(a):

vy máte soudruhu Sobotko strach, že nenajdete nikoho, s kým byste se mohli rvát a tak se zviditelňovat. Obzvlášť to bude chybět zmodernizovanému Rathovi, jeho existence je na konfliktu a urážkách založena.
Dále vidím,že opravdu viníkem volebního neúspěchu byl Paroubek, neboť všichni jeho patolízalové,včetně vás zůstali na svých pozicích .
Snad je to tak dobře pro ostatní, nezměnili jste osazenstvo ani politiku. Tah ke korytu je silný,že.
13. 08. 2010 | 10:36

z galerie napsal(a):

"debata" ala Sobotka,

http://ateo.cz/f/images/a/a...
13. 08. 2010 | 10:39

Pobo napsal(a):

Je dobře, že se koaliční poslanci a ministři nenechali vyprovokovat exhibicemi KSČM a KSČb (ČSSD).
Soudruzi (a přátelé) se vyžvanili a byl klid. Jinak by tam byly neskutečně dlouhé a naprosto zbytečné přestřelky a na konečné hlasování by došlo kdoví kdy, ale v úterý by to téměř určitě nebylo.
Docela chápu, že jsou Sobotka a spol. zklamaní a nasr.ní. A eště víc je muselo rozzuřit vyjádření premiéra, že je lepší něco dělat než jen nekonečně tlachat.

Myslím si, že pokud opozice chce spolupracovat a dostat alespoň vysvětlení, určitě k tomu dostane prostor při projednávání konkrétních věcí.
13. 08. 2010 | 10:40

čtenář napsal(a):

Ona to bylo i tak dost dlouhé ... a únavné, a to jsem sledoval jen kousek, nedivím se, že "kníže" u Paroubkova projevu usnul.

Každá vláda potřebuje opozici, měla by za něco stát, abych se při kritice vlády nenudil. Od lidí, kteří neumí ani kritizovat, se těžko někdo dočká umění vládnout.

Schopnosti vedení ČSSD se ukázaly v předvolební kampani. Celostránkové inzeráty v novinách, v některých i 3 strany, textový obsah minimální, dost často hlavně fotky potentátů strany. Výsledek? Utracených 300-500 miliónů, výhra-nevýhra a dluhy.

Není divu, když stranu vede takový kašpar.
https://www.youtube.com/watc...

Sice to neschvaluji, ale to už byl lepším předsedou opilec Miloš Zeman. Vzdělaný, chytrý, vtipný, jen s tím alkoholem byl u něj problém, bylo to na jeho stylu vládnutí poznat, že je pod vlivem návykové látky.
13. 08. 2010 | 10:40

z galerie napsal(a):

medernizace ČSSD,
http://ateo.cz/f/images/n/n...
13. 08. 2010 | 10:42

snílek napsal(a):

Kdo vydržel být 20 let loajální k ODS musí mít hodně silný žaludek .
13. 08. 2010 | 10:47

realista napsal(a):

snílku,
Kdo vydržel být 62 let loajální ke KSČ/ČSSD musí mít žaludek ještě silnější.
13. 08. 2010 | 10:57

RA napsal(a):

stínový box do prázdna není pro diváka zajímavý,že. Zvlášt pro boxera Ratha .
Konečně už budete muset,Sobotko přijít s něčím jiným, nejlépe s prací, i když to bude vzhledem k osazenstvu oranžové bárky asi nemožné.
13. 08. 2010 | 10:59

zdenekb napsal(a):

KM:
Pregnantní vyjádřil SuPa v příspěvku z 10:00:04 jsem podepsal už v 10:05:09..., takže nejsme ve sporu :o). O "přednasranost" nejde, spíš je mi z chování politiků smutno - a příliš na jejich "spolupráci" nevěřím ani do budoucna. (Proto ta "výhrůžka".)
13. 08. 2010 | 11:02

zdenekb napsal(a):

*opr.: pregnantní vyjádření
13. 08. 2010 | 11:03

kopřík napsal(a):

Je zvláštní, kolik lidí zaráží vcelku prostý fakt, že opozice při diskuzi o důvěře kritizuje vládu. Kdo by to byl čekal, že?
13. 08. 2010 | 11:06

Karel L napsal(a):

Sobotka-

píšete např.-
O riziku prorůstání soukromých firem do špiček státní správy.

Soukromé firmy do špiček státní správy už dávno jak vy píšete prorostly.Stačí si vzpomenout třeba na Mrázka a Pitra a na jejich velmi dobré kontakty se Šloufem.

Píšete taky-
ODS tvrdila, že nesníží podporu ve stavebním spoření, teď souhlasí se zlodějskou 50% daní, která bude působit dokonce zpětně!

To není zlodějská 50 % daň,to je nutnost.V situaci,kdy stavební spoření v mnoha případech neslouží jako spoření využité pro účely bydlení, kdy má stavební spoření většina obyvatel státu a hlavně v situaci,kdy je stát zadlužen částkou kolem 1,3 bilionu,z které platí ročně úroky kolem 50 miliard je státní příspěvek na stavební spoření naprostý nesmysl.Perpetum mobile neexistuje ani ve státním rozpočtu a to,co lidi teď dostanou jako příspěvek na stavební spoření si budou muset zaplatit ve formě zvýšené DPH (k tomu se připočítají úroky z e státních obligací a taktéž peníze určené na platy státním úředníkům).
13. 08. 2010 | 11:06

snílek napsal(a):

realista: to je možné, ale já mluvím v souvislosti s premiérem
13. 08. 2010 | 11:09

Levičák napsal(a):

to Mistr XXL
O odpovědnosti politiků,tak jak jí pojímáte Vy bych pomlčel.Za dvacet let tu bylo několik vlád,pravých či levých
a kde je ta odpovědnost vůči voličům.Již jste slyšel,že by za nehorázné dluhy,které jsou někoho zleva či zprava zavřeli?Tak kde je ta odpovědnost.Připadá mi to jako žvást.
- to Mleziva
Svými slovy jste jen vyjádřil co si myslíte o demokracii,žádné debaty a žádné diskuse s tím,kdo má jiný názor,tak na co byla sametová revoluce,když tu vládne opět totalita,pouze v jiné barvě?
13. 08. 2010 | 11:10

SuP napsal(a):

kopřík -
Zkuste to znova a líp. Tady nejde o to, že by někoho zaráželo, že opozice oponuje. Tady se brečí, že se na opozici nereaguje a vysvětluje se, že když není na co reagovat, nereaguje se.
13. 08. 2010 | 11:10

bigjirka napsal(a):

Ahoj hawku, žiju, však já tu občas dovádím, na rozdíl od Tebe. Kdyby socani provedli alespoň částečnou očistu, v tom jim Nečas daleko ujel. I když teď dost ubral plyn.

zdenekb - to nemá logiku. Proč by se pokoušeli komunikovat s někým, kdo komunikovat nechce?
13. 08. 2010 | 11:13

SuP napsal(a):

Sobotka-

píšete např.-
O riziku prorůstání soukromých firem do špiček státní správy.

A když s tím přišel Kubice 2006, to bylo keců!
13. 08. 2010 | 11:13

kopřík napsal(a):

SuP :
tady jde o to, že i kdyby opozice ve svých projevech řekla COKOLI, budete Vy a další AUTOMATICKY reagovat, že to jsou socanské žvásty a hotovo, proč s tím diskutovat. A socanské žvásty jsou to proto, že to jsou prostě socani, to znamená vlastně komouši.
13. 08. 2010 | 11:19

Al Jouda napsal(a):

Kecy nejsou k ničemu. Pište, jak by ČSSD lépe vyřešila problémy, o kterých již rozhodla nová vláda. Jedině tak se zapíšete do podvědomí voličů!
13. 08. 2010 | 11:21

LEVAK napsal(a):

V podstatě Petr Nečas ruku v ruce s Kalouskem chce zopakovat počin Antonína Zápotockého z roku 1953.Prostě chtějí tady doslovně okrast občany a to i zákonem působícím retroktivně což nedokázali ni komunisti!
PS:
Retroaktivitou neboli zpětnou účinností (popř. zpětné působení) právního předpisu se označuje stav, kdy schválený zákon působí i zpětně, tj. do doby před svým schválením.
Pokládá se za nepřípustnou legislativní techniku, neboť je v rozporu s požadavkem legitimního očekávání a právní jistoty.
Lex retro non agit, zákon nepůsobí zpětně, bylo pravidlo známé již v římském právu. Znamená, že v určité době působí jen to objektivní právo, které je v dané době kodifikováno, s nímž se každý může seznámit a které je účinné. Právní normy, které vzniknou až v budoucnu, jsou proto z platného práva vyloučeny.
A tak nám nezbývá než se ptát,žijeme ještě v právním státě?
13. 08. 2010 | 11:21

LEVAK napsal(a):

V podstatě Petr Nečas ruku v ruce s Kalouskem chce zopakovat počin Antonína Zápotockého z roku 1953.Prostě chtějí tady doslovně okrast občany a to i zákonem působícím retroktivně což nedokázali ni komunisti!
PS:
Retroaktivitou neboli zpětnou účinností (popř. zpětné působení) právního předpisu se označuje stav, kdy schválený zákon působí i zpětně, tj. do doby před svým schválením.
Pokládá se za nepřípustnou legislativní techniku, neboť je v rozporu s požadavkem legitimního očekávání a právní jistoty.
Lex retro non agit, zákon nepůsobí zpětně, bylo pravidlo známé již v římském právu. Znamená, že v určité době působí jen to objektivní právo, které je v dané době kodifikováno, s nímž se každý může seznámit a které je účinné. Právní normy, které vzniknou až v budoucnu, jsou proto z platného práva vyloučeny.
A tak nám nezbývá než se ptát,žijeme ještě v právním státě?
13. 08. 2010 | 11:21

LEVAK napsal(a):

Ad SuP:nedělá se Vám náhodou špatně když vyslovujete jméno Kubice?Takový člověk se neměl na takovém postu vůbec vyskytovat.
13. 08. 2010 | 11:25

fudoshin napsal(a):

to že se bude zvyšovat nezaměstnanost v důsledku současné vládní politiky je myslím zřejmé.to je i jeden z důvodů, proč se snaží omezit nárok na podporu v nezaměstnanosti i její výši i jiné sociální výhody na nejnižší možnou míru.výsledkem bude dost zoufalá situace spousty lidí.jediný, komu to vyhovuje jsou firmy a podnikatelé.vytváří se tak velký tlak na zaměstnance.aby přijímali horší práci, za menší plat, akceptovali horší pracovní podmínky a porušování zákoníku práce, přistupovali na opakované pracovní poměry na dobu určitou či na částečné úvazky, neplacené přesčasy apd.
toto nemůže být neúmyslné!je to přesně to, čeho se musel každý člověk, který má oči, po volbách obávat.to kdo postavil koalici a jakou podporou vládne je opravdu alarmující.to bude zřejmě opravdu krev,pot a slzy.a výsledkem spálená země vydaná napospas pochybným elitám...
dokud bude ta většina lidí tiše trpět či dokonce podporovat tuto asociální protispolečenskou politiku a nechá si věšet na nos bulíky falešné solidarity, kdy bohatí zvyšují zisky a ti zdíraní jsou jako tupé ovce, které si to nechají líbit a ještě snad někteří opravdu věří, že to je nutné a je to oběť pro budoucnost, tak se to nezmění.
bohužel s úplným prozřením a odhodláním lidí se vynoří vědomí, že po dobrém to nepůjde.a pak je otázka.jestli se na to vykašlou a dají si místo toho pivo nebo jestli přijmou hozenou rukavici.osobně se dost bojím různých živelných či naopak vyprovokovaných společenských třenic.na druhou stranu bez nich se nic nezmění.hlavně už aby se to pohlo, stojíme na křižovatce již dlouho a ochromuje to celou společnost.z toho je vidět, že současní mocní radši potopí celou loď, než aby dobrovolně předali kormidlo...
13. 08. 2010 | 11:27

Karel L napsal(a):

Sobotka- přes to všechno,co ve vaších blozích píšete,tak můj osobní názorje,že pokud by ČSSD za 4 roky vyhrála s větší převahou volby (jakože je to poměrně velká pravděpodobnost)a sestavovala vládu,tak bych radši viděl na místě premiéra vás než např. Paroubka.Ovšem v tom případě že by ČSSD sestavovala vládu,tak bych nejraději viděl na místě premiéra současného hejtmana Haška,protože ten má umírněnější a rozumnější názory (z mého pohledu) než vy Sobotko.
Vy Sobotko jste už moc velký populista,i když zase be tak velký populista jako Paroubek.
Třeba včera jsem si koupil deník Aha (byl tam článek o Miluně z komedie Slunce seno Jahody :) )a na straně 5 jsem viděl "inzerát"(reklamu) ČSSD se zvýrazněným sloganem- Jsme tady,aby všichni měli rovnou šanci.

Všichni nikdy rovné šance mít nebudou,už proto,že někdo třeba má schopnosti na to,aby vystudoval VŠ a někdo nemá,někdo je pracovitý a někdo ne,někdo zdědí větší majetek a někdo ne.Vaše "inzeráty" jsou ve skutečnosti klamavé reklamy.Nejde o to,že byste chtěli zvýšit např. daň z příjmu těch,kteří vydělávají více,s tím je možné dourčité míry souhlasit.Např. pokud by byla dvě pásma,např. v nižším pásmu by bylo zdanění 15 % a ve vyšším pásmu např. 20 %,hranice mezi pásmy by byla např. 30000 Kč/měsíc (jednalo by se o klasické progresivní zdanění,tedy 20% by bylo z částky nad 30000).Jde o to,že vy chcete rozdělovat ne ty peníze,které vyberet na daních,ale peníze,které si půjčíte.Už v současné době platí ČR ročně na úrocích z dluhů víc jak 50 miliard korun.Kdyby jste to nevěděl,tak zaplacení úroku nesnižuje dluh.Pokud se dluh nezačne včas snižovat,tak hrozí situace jako v Řecku,tedy situace,kdy výnos z nových vydaných dluhopisů nepokryje ani výši úroků za ty starší vydané dluhopisy.Taktika ČSSD je ve skutečnosti vypočítavost ve stylu- dostat se k moci pomocí slibů,splněných na základě půjček a až se vyýše státního dluhu přehoupne přes např. 60% HDP,tak "přenechat" vládu pravicovým stranám ,aby udělaly škrty v rozpočtech a vy jste je za to mohli kritizovat.

V závěru vašeho "inzerátu" v novinách Aha píšete-
Vedle věcné kritiky vládních chyb nabízíme vlastní sociálně odpovědná řešení.

Na těchto www stránkách je místa na blogy dost,nic vám nebrání uvést zde vaše návrhy na sociálně odpovědná řešení.
Ale měli by to být konkrétní návrhy a ne obecné fráze.

Prvním z návrhů lidem může být např.-
pokud nemáte dost peněz,tak přestaňte sázet (např. ve fortuně nebo sportku)Jelikož máte Sobotko VŠ vzdělání,tak vysvětlete lidem,co je to pravděpodobnost,a jaké že je pravděpodobnost uhádnutí všech 6 čísel ve sportce (při jednom vsazeném sloupečku a jednom tahu je to přibližně 1 ku 14 milionům).

jiný příklad doporučení lidem- pokud kouříte více jak 20 cigaret denně,omezte to v první fázi na 15 cigaret denně.

jiný příklad- pokud nemáte dost peněz,tak pijte méně limonády a více vodu.

Toto jsou jen počáteční návrhy,který sice neušetří lidem nějak příliš vysoké částky,ale něčím se začít musí.

A teď předpokládám,že nastane rozsáhlá kritika "ultralevičáků" jako je vlk a jemu podobní :)
13. 08. 2010 | 11:33

LEVAK napsal(a):

Ad Karel I.: Sliby se mají plnit.ODS už po několikáté předvedla jak umí lhát a taky svými činy předvedla,že jim stejně jako komunistům nejde o lidi i když toho mají pořád plnou "hubu"!Prostě začali vyznávat poučku místopředsedy Nejvyššího soudu Pavla Kučery: „Nezávislost justice musí ustoupit politickým zájmům“,kterou vyslovil v roce 2007.
PS:
ODS a TOP 09 nikdy nepřijaly zásadu, že každý člověk má právo na přiměřenou životní úroveň pro sebe i svou rodinu včetně dostatečné výživy, šatstva a bydlení a na zlepšování životních podmínek. Závazek ČR, že státy, které ratifikovaly mezinárodní pakt tuto zásadu obsahující, zajistí i uskutečňování tohoto práva, je těmto stranám cizí. Jejich politiky to zatím ani nenapadlo.
Je v souladu s úsilím ODS a TOP 09 všechno zdanit a těm horním 10-ti tisícům spíš daně prominout!
13. 08. 2010 | 11:33

DavidS napsal(a):

Nečasovi nevyčítám, že zvedá daně, byť by to chtělo přidat i další způsoby.
Zrovna tak bych nevyčítal vládě ČSSD, kdyby škrtala.
Ale jinak souhlas, asi by bylo lepší nevěšet lidem před volbami bulíky na nos.
13. 08. 2010 | 11:34

LEVAK napsal(a):

Ad Karel I.:promiňte nevěděl jsem,že čtete takové pochybné noviny i když z Vašeho příspěvku to vyčnívalo jako sláma z bot.Je to moje chyba,neuvědomil jsem si to,ale měl jsem!
13. 08. 2010 | 11:38

zdenekb napsal(a):

bigjirka:
Jak se pozná ten, kdo "komunikovat nechce". Že komunikuje jinak než by sis představoval?

Vybrat si "s kým se budu bavit" a s kým to nemá cenu, případně, "kdo není komunikace se mnou hoden" to je velmi klausovsky pojatý "dialog".
13. 08. 2010 | 11:41

Charlie napsal(a):

Tupelo

...."Proste pocitejte s tim, ze si max. 4 roky nejspis ani neskrtnete (pokud se triada nerozklizi driv), je mi to sice lito, ale lide, tim ze se nezvedli ze zidli, sami rozhodli o svem nejblizsim smerovaní..."

A pokud se rozklíží co se stane - jaká koalice potom všem nadávání a nenávisti vznikne?
Tahle koalice by se musela hodně pohádat, aby skončila za 4 roky.
Komunisti, zdá se, vychcípaj a 50% pro ČSSD je fantazie. A jakého jiného partnera si socialisté svým hloupým nadáváním připravují.
Takže suma sumárum - pokud nevznikne něco dalšího a přitažlivého, tak to máme na 10 let.
13. 08. 2010 | 11:41

Karel L napsal(a):

LEVAK- číst pochybné noviny neznamená věřit všemu co tam píšou.

Mimojiné,když považujete Aha za pochybné noviny,tak se zeptejteˇSobotky,proč ČSSD dává do "pochybných" novin předvolební reklamu :)
13. 08. 2010 | 11:53

Karel L napsal(a):

LEVAK - nikdo vám nebrání v tom,volit při příštích volbách ČSSD nebo jakoukoliv jinou stranu.
13. 08. 2010 | 11:55

Ládik!!! napsal(a):

Soudruzi,
pro ČSSD platí: padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina.
13. 08. 2010 | 11:56

SuP napsal(a):

LEVAK -
To se mi prosím nedělá.
13. 08. 2010 | 11:59

zajda napsal(a):

Milý pane Sobotko.
Diskuzí trávím svůj čas pouze tehdy, pokud je šance na změnu názoru, mou či oponenta. Jinak se jedná pouze o promrhaný čas.
A to Vaše vystoupení v parlamentu byla. Co kdyby místo žvanění jste šli pomoci vytopeným?
13. 08. 2010 | 12:00

Karel L napsal(a):

Co se týká zvyšování nezaměstnanosti,tak ať si každý sám pro sebe zodpoví např.otázku,jak často kupuje zahraniční zboží.Kolik lidí,kteří kritizují vládu za nezaměstnanost si koupí místo např. škodovky např. forda,seat apod.Je sice pravda,že velkou část firem mají skoupenu německé firmy (např. škodovku už dávno koupil VW),ale pořád v těch firmách pracují češi.
13. 08. 2010 | 12:01

Karel L napsal(a):

Ládik!!! - to platí pro všechny politické strany,nejen pro ČSSD.
13. 08. 2010 | 12:02

LEVAK napsal(a):

Ad Karel I.:k vůli pochybným lidem!
13. 08. 2010 | 12:02

Tupelo napsal(a):

Charlie: pokladate otazku na kterou neni mozne dat odpoved: stat se muze uplne vsechno, staci aby si treba nejaka bezpecnosti agentura uchovavala kdejakou spinu na sve nynejsi kolegy (o tom ze se to v ceske politice deje nonstop neni treba pochybovat, staci sledovat kauzy, ktere ve zvysene mire plavaji na povrch synchronizovane pred volbami; nahoda to nebude), aby vyplavaly na povrch nejake korupcni aktivity clenu vlady, aby modry ptak jeste vic zhnedl, a co ja vim co jeste... Na druhou stranu neni to tak davno co CSSD prevalcovala v krajskych volbach pravici jednoznacnym vysledkem, takze jeji navrat na drivejsi uroven neni vyloucen. Zalezi jen na ni.

K Vasemu ze 'komunisti vychcipaj'... prosim Vas ti uz vymiraji dvacet let a drzi se vicemene na svem (osciluji kolem 12%). Neni pro me nepredstavitelne ze priste zas dostanou o neco vic, jindy o neco min.

Takze podle meho na deset let muzete urcite zapomenout a co bude dalsi volby si myslim netroufne v tuto chvili rict nikdo.

PS. neni to tak davno co se dnes nejpravicovitejsi kalousek hrnul do koalice s podporou komunistu, mozne je tedy uplne vsechno (a jeho vymluvam o nejakem planu muze verit jen velmi naivni clovek)...
13. 08. 2010 | 12:02

rejpal napsal(a):

Charlie
Na pohled to tak vypadá. Jenže, celá aritmetika by vypadala naprosto jinak, kdyby dvě propadlé strany získaly o pár desetin víc. Za druhé - aby tahle koalice vydržela, musely by ty nové strany činy potvrdit tu obrovskou porci důvěry, kterou jim voliči dali. A konečně - to latentní napětí mezi ODS a TOP 09 se dříve či později někde projeví. Zkušenost říká, že lidé nemají rádi, když se vládní strany mezi sebou hádají. Málokdo pátrá po důvodech těch hádek (a hodně do toho, co si bude občan myslet, říkají média), ale vadí to. Ty Svatoplukovy pruty někde v nás stále jsou, a řadu z nás daleko více ovlivní hloupá přeprška o něčem, než hrubá chyba při tvorbě zákonů. První, kdo bude na řadě, jsou VV. Jednak jsou "pravicoví" jen pro potřebu téhle koalice, jednak jejich nejvyšší představitel stále hůř skrývá svou nekompetentnost, a konečně - zbytek koalice se jich už nebojí. Na prvním sporu (o škrtání) se ukázalo, že VV se chovají jako pes, který si rád ostře zaštěká, ale nikdy nekousne.Ostatní už vědí, že VV z koalice neodejdou a vždycky se spokojí s chlácholení "jednou, za měsíc, za rok, ale teď to nejde". A z pozice strany, která měla mimořádně příznivou situaci prosazovat věci, kvůli kterým dostali destinu hlasů, se stále víc propadají k roli zelených, a jiných malých stran v koalicích. Protože nestačí mít dobrou startovní pozici, ale musí se ta politika taky umět. Kdo rád užívá silná silná slova, a nechce v jejich duchu jednat, prohrál v okamžiku, kdy to druzí zjistí.
13. 08. 2010 | 12:03

Karel L napsal(a):

Charlie- myslím,že to tak nebude.Znám paní,které je 57,a už roky volí komunisty.Znám jednoho kolegu ze zaměstnání,kterému je 35 a volí komunisty.
13. 08. 2010 | 12:04

rejpal napsal(a):

Karel L
No, a jednou někoho napadle prolomit Bohumínské usnesení, může to mít hodnotu i několika procent.
13. 08. 2010 | 12:08

Karel L napsal(a):

Co se týká progresivního zdanění,tak to by zdaleka nemělo takový efekt,ja se na první pohled zdá.Ti hodně bohatí by si chtěli zdržet své dosavadní příjmy a tak by začali buď ubírat zaměstnancům na platech,nebo by zdražili zboží a služby,aby si dorovnali ztrátu vzniklou zdaněním.Uvedu příklad.

Před krizí byl poplatek v KB za vklad v hotovosti na cizí účet 45 Kč,v krizi to zdražili na 75 Kč.
13. 08. 2010 | 12:08

Karel L napsal(a):

Myslím tím efekt z hlediska zvýšení příjmů státního rozpočtu.
13. 08. 2010 | 12:09

Schade napsal(a):

Pane Sobotko, volby do PS jsou za námi, výsledek je všem znám.Počty jsou neúprosné. Pokud se odvoláváte na politickou kulturu, zde má i Vaše strana značné rezervy. Opoziční role Vám dává jedinečnou šanci, abyste přehodnotili dosavadní styl politiky a předložili veřejnosti program, který dokáže zaujmout svým obsahem, nikoliv obalem. Máte prostor k zamyšlení se nad tím, zda by strana neměla projít katarzí a výraznou personální obměnou. Sluší se dodat, že jste přípravu voleb, volební kampaň hrubě nezvládli a podcenili soupeře, který byl obratnější a přesvědčivější. Můžete zůstat u kritiky vzniku nových stran, označovat ho za marketingový tah a oklamání voličů, to by ovšem bylo žalostně málo. Tato výtka začne brzy nudit. A z pasti, do které se strana i vlastním přičiněním chytla, se nedostanete. Kritizujte a rozporujte předkládané vládní návrhy zákonů, zanechte však přízemního nálepkování jednotlivých person. Počkejte si na konkrétní kroky vlády, kde naleznete shodu, to podpořte. A co se týká dopadů vládních rozhodnutí na společnost ? 118 mandátů dává odpověď. Většina občanů je připravena snášet nepohodlí, omezit svou spotřebu, zříci se některých požitků. Akceptuje škrty výdajů, které navrhuje vláda. Je srozuměna s pozdějším odchodem do důchodu, doplněním průběžného důchodového systému o dobrovolné, resp. povinné kapitálové připojištění. Většina si přeje vyšší spoluúčast pacientů, školné na vysokých školách, pružnější Zákoník práce a mnohé další. Volič je suverén, rozhodl.
13. 08. 2010 | 12:13

KArel L napsal(a):

LEVAK-

píšete-

Ad Karel I.:k vůli pochybným lidem!

Pracoval jsem v jedné firmě,kde dělalo hodně dělníků (obsluha CNC strojů).Velká část z nich četla blesk nebo aha. Dělníci jsou dle vašeho názoru pochybní lidé ? Naopak vedoucí četli Hospodářské noviny :)

Kdyby nebylo dělníků,tak by si nevydělali ani ti vedoucí :)
A nevydělal by si nic ani Sobotka ani jakýkoliv jiný politik,protože peníze ny se stali bezcennými.
13. 08. 2010 | 12:13

DavidS napsal(a):

rejpal
zrovna od Vás bych nečekal invektivy směrem k Johnovi. Na to ještě brzy. Těch "kompetentních" bylo na vnitru za těch 20 let až až. A kde jsme ?
Já od ministra vnitra očekávám jedno - že nechá policii volné ruce, aby dělala svou práci, případně vyháže ty žáby na prameni, co jsou usazeny na různých stupních vedení. Už to by stačilo, aby byl John nejlepší ministr vnitra za hodně dlouhou dobu.
13. 08. 2010 | 12:13

Karel L napsal(a):

Jedna věc jsou dobře znějící fráze a druhá věc jsou běžné každodenní situace.Dám příklad.V hypermarketech jsou vedle sebe např. banány a pak např. jablka,některá jsou vypěstovaná v česku,jiná v zahraničí.Která jablka lidi častěji kupují?
13. 08. 2010 | 12:15

zajda napsal(a):

Ad Levák
"ODS a TOP 09 nikdy nepřijaly zásadu, že každý člověk má právo na přiměřenou životní úroveň pro sebe i svou rodinu včetně dostatečné výživy, šatstva a bydlení a na zlepšování životních podmínek."
To si děláte legraci ne? Tak já s rodinou(3 osoby, z toho 2 pracující) budu bydlet v 2+1 a nemakající rodinka (6 osob, žádný pracující) v 5+1, protože všichni máme nárok na přiměřenou životní úroveň.
Nechceš pracovat? - tak přijmi co ti dávají - střechu nad hlavou, chleba, vodu, obnošené šaty. Jděte do háje s přiměřenou životní úrovní i novým líbivým heslem "nárok na dovolenou".
13. 08. 2010 | 12:18

Karel L napsal(a):

oprava k příspěvku 13.08.2010 12:08:54

Ti hodně bohatí by si chtěli udržet své dosavadní příjmy a tak by začali buď ubírat zaměstnancům na platech(popř. by nepřidávali),nebo by zdražili zboží a služby,aby si dorovnali ztrátu vzniklou zdaněním.Příklad z jiné firmy je ten,že jelikož se musela "udržet nad vodou" pobočka na Slovensku,tak zaměstnanci české pobočky nebrali ten rok prémie. Příklad z jiné firmy je ten,že ačkoliv se splnil původní plán a jednotliví vedoucí navrhli pracovníkům prémie v určité výši,ředitel seškrtal prémie na polovinu původní hodnoty.

Prostě princip rozpočtu je podobný,ať je to rodinný rozpočet,rozpočet firmy nebo rozpočet státu.Když v rodinném rozpočtu rodiče hodně kouří a jezdí autem,tak o to míň můžou třeba vydat za nájem.A když firma vydá např.víc peněz na naftu (v důsledku vyšší spotřební daně),tak o to méně může vydat na platy zaměstnancům.

Za socialismu to bylo tak,že firmám,které dobře hospodařily,se vzalo,a dotovaly se z toho firmy,které hospodařily špatně.

Co se týká kuřáků a lidí,ktří hodně pijou alkohol,tak paradoxní je,že státní rozpočet má z toho příjmy ve formě spotřebních daní.
13. 08. 2010 | 12:23

Tupelo napsal(a):

DavidS: to co od Johna ocekavate je velmi malo, zvlast po ucinkovani Langera a pote co se tato vlada snazi samu sebe verbalne oznacovat jako protikorupcni. Cituji z clanku na http://zpravy.idnes.cz/kome... :

"Možná se tu vyšetří krádež auta nebo se tu chytí lupič z banky, ale ti "ctihodní podnikatelé", kteří připravují stát na daních o stamiliony, mafiáni, kteří tu perou multimiliony a nedaní je, a lobbisté, kteří dokážou prosadit dálnici za 100 miliard, i když by mohla stát vyjít na polovinu, si tu budou chodit dál a smát se nám všem.

A pak, za čtyři roky, se tu po dalších volbách zase sejdeme a uslyšíme: "Musíme šetřit, nebo zvýšit daně. Stát prostě nemá peníze." Ale už nikdo neřekne, že stát nemá peníze i kvůli tomu, že řádně nebojuje s velkou kriminalitou a nechá si pod rukama ukrást stamiliony, které končí ve Švýcarsku na účtech lobbistů."

Takze od ministra cekam mnohem mnohem vic. A mimo jine, revizi toho kolik nas stoji korupce a samozrejme aktivni boj s nim by mel byt prvnim krokem v setreni. Teprve az nebude statni rozpocet rozkradany je mozne rozumne vykalkulovat mozne snizeni / zvyseni dani, poplatky (treba se zjisti ze nejsou vubec nutne) atd..
13. 08. 2010 | 12:24

LEVAK napsal(a):

Ad Karel I.:čtenáři podobných bulvárů a zde řadím i MfDnes jsou snadno ovlivnitelní prostě proto že namají svůj názor.Proto také ODS v čele s Nečasem jim může před volbama lhát až se bude Sněžka zelenat a oni to neprohlédnou prostě proto, že jim na to chybí vědomosti a hlavně je zajímá jak hrála nebo bude hrát Sparta s Ostravou.
13. 08. 2010 | 12:29

Karel L napsal(a):

Takže např. když se zvýší daně vysokopřímovým "skupinám",tak např. v nějaké firmě je ředitel a 5 vedoucích.Jednoho vedoucícho propustí,jeho práci rozhodí mezi zbývající 4(ti zase část své práce mezi ostatní zaměstnance-samozřejmě někteří si nedovolí odmlouvat,že musí zůstat zadarmo přesčas,aby to stihli-obzvláště v regionech,kde je vysoká nezaměstnanost,např. na Ostravsku).Ušetřil jeden plat za vedoucího,takže si přidá část platu sobě,aby si dorovnal ztrátu vzniklou zdaněním.Třeba proto,že musí platit hypotéku za nově postavený dům.

I tak to může dopadnout.Proto by bylo vhodnější,když už by mělo dojít k progresivnímu zdanění,aby to nebylo o příliš velké procento.Razantní změny ekonomice většinou neprospívají.
13. 08. 2010 | 12:30

LEVAK napsal(a):

Ad Karel I.: 1997?
Zapomněli už voliči n rok 1997? Snad. Možná i na následné zmrtvýchvstání ODS, která se o měsíc později, po pádu vlády Václava Klause, na svém kongresu v Poděbradech většinově znovu semkla kolem - Václava Klause. A kolem věrného Miroslava Macka. Tehdejší předseda lidovců Josef Lux k tomu řekl: „Pro nás byl výsledek kongresu ODS potvrzením toho, že je možné krást a lhát a že je to normální, že to není chyba.“
13. 08. 2010 | 12:31

z galerie napsal(a):

Nový teatrální zážitek z dílny ČSSD....

http://ateo.cz/f/images/s/s...
13. 08. 2010 | 12:32

LEVAK napsal(a):

Ad zajda:Hádanka: Kdo a kdy napsal následující? „Kapitalista prosperuje… my se zatím propadáme stále níž než tažný dobytek, protože ten je lépe živený než my a lépe se o něj starají. A to proto, že z hlediska dnešního systému má větší cenu. A přesto nám říkají, že zájmy Kapitálu a Práce jsou totožné.“ Napsal to už v roce 1845 Benjamin Disraeli, klasický konzervativec, za jehož premiérství imperiální moc Velké Británie dosáhla vrcholu.
Abych trochu přisolil: „Cílem není ocejchovat jako komunistu každého, kdo užívá jazyk marxismu-leninismu… poněvadž na marxismu něco je.“ Charles Bohlen, asistent ministra zahraničí USA George Marshalla, s jehož jménem je spojena záchrana Evropy před poválečnými protokomunistickými zmatky.
Původní kapitalismus viděl konzervativec Disraeli a revolucionář Marx stejně. Zatímco však druhý propadl přesvědčení, že kapitalismus se nezmění (některá jeho zjištění však stále neztratila platnost), první ho chtěl reformovat a svobodnou společnost zachránit. On a německý Otto von Bismarck, jakož i americký prezident Woodrow Wilson tápavě přicházeli na stopu jediného účinného léku na pozdější extrémní projev marxismu, zmršeného ruským despotismem a byzantinismem: sovětský komunismus. Tím lékem je sociální stát. Po druhé světové válce vyléčil Evropu a dodnes jí jde k duhu. Dále už je rovnice jednoduchá. Kdo chce účinně bojovat proti komunismu a marxismuleninismu, učiní dobře, bude-li bojovat za sociální stát.
13. 08. 2010 | 12:33

KArel L napsal(a):

LEVAK - 13.08.2010 12:29:49 -

to jste vyčetl v nějakém psychologickém výzkumu ? :)

Já osobně třeba fotbal vůbec nesleduju,takže ta vaše teorie asi není všeobecně platná :)

Těžko můžu brát vážně názor člověka jako vy,který měnovou reformu v roce 1953 (kdy se vyměňovaly staré peníze,které neměli lidi ve spořitelně za nové v kurzu 50:1 a ještě vzrostly ceny)přirovnává k tomu,že se zdaní STÁTNÍ příspěvek na stavební spoření.

Je to ve vašem příspěvku výše,kde píšete-

V podstatě Petr Nečas ruku v ruce s Kalouskem chce zopakovat počin Antonína Zápotockého z roku 1953.Prostě chtějí tady doslovně okrast občany a to i zákonem působícím retroktivně což nedokázali ni komunisti!

Asi si ani neuvědomujete co jste napsal.Komunisti v roce 1953 při měnové reformě okrali lidi o celoživotní úspory(např. peníze uložené ve spořitelně vyměńovali do částky 300 Kč tuším v poměru 6:1,částka 300 Kč mohla tehdy být odhadem podobná hodnota jako v současnosti 6000 Kč).

Takže zatímco komunisti okradli lidi o jejich úspory,tak Nečasova vláda "okrade" lidi o polovinu státního příspěvku plus částečně zdaní úrok z vkladů na stavebním spoření.To je dost podstatný rozdíl.
13. 08. 2010 | 12:40

Karel L napsal(a):

LEVAK- jiní voliči zase nezapomněli např. na 8 miliardový tunel v tehdejší státní Komerční bance za Zemanovy vlády (ČSSD) v roce 1999.
13. 08. 2010 | 12:44

DavidS napsal(a):

Tupelo
Díky za odkaz na ten článek. Přesně to je jádro pudla.
Říkáte, že čekám moc málo - když si přečtete poslední odstavec z toho článku - nic jiného jsem nenapsal. Bez toho mála, co očekávám, se nezmění nic, tedy nenastanou ani ty další potřebné kroky.
Asi mám malou představivost, ale nějak si neumím představit, jak bude Kalousek a spol. vysvětlovat, že se musí škrtat platy hasičům a příspěvky vozíčkářům a přitom pokračovat ta dosavadní zlodějna.
13. 08. 2010 | 12:49

Reedoc napsal(a):

Pane Sobotka, jen naivní trouba se podivuje proč k programovému prohlášení vlády vystupují opoziční poslanci a žádný z koaličních k němu nemá komentář. S nadpoloviční většinou není třeba program komentovat nabi hájit a volání podpoloviční opozice k diskuzi je zbytečné. Sami jste si naserinkali do kalhotek a pak to prohráli u voličů. Jestli to byla dobrá volba, to ukáže čas. Jisté je jen to, že za současné společensko ekonomické problémy nesete stejnou politickou odpovědnost jako vládnoucí strany.
13. 08. 2010 | 12:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel L.
Jak poznáte "zahraniční zboží" ?
O vlastníkovi, a kam vyvádí zisk ani nemluvě.
Můžete doložit, že když se znovu zavede progresivní zdanění, tak že zaměstnavatel sníží mzdy ? Alespoň jeden konkrétní příklad. Díky.
Která tedy jablka lidé častěji kupují ? Víte to ? Kvantifikujte a řekněte proč.Hmm. No , fakt by nemělo být razantní. Zeptejte se Al Calouse, co to je razantní snížení progrese. A jak tím prospěl ekonomice, které přeci jako zářnému ostrůvku prosperity nic nehrozilo.

Levak
Pozor ! Pán je SOUVISLOSTNÍ MANIAK. A zřejmě militantní nekuřák. :))
Rád vytýká ostatním , že jeho výroky nejsou podloženy fakty , ale sám hází páté přes deváté a opírá se o své individuální výzkumy v Kauflandech a domácnostech jeho známých.

Ale je s ním sranda. Zajímalo by mě , jestli to není, tuším že Wraith či kdo tady chvíli hrál úlohu akademika z Krakowa via Lobaczewski.

Mějte se.

P.S. Wraithovi se případně omlouvám. Fakt si ten nick nepamatuju přesně.
13. 08. 2010 | 12:55

biographer napsal(a):

Bohuslav Sobotka (23. 10. 1971 Telnice u Brna) je skvrnou a hanbou na čistém štítu Moravstánu. Od mládí byl mdlého intelektu, což mu však nevadilo, aby nějakým způsobem vystudoval práva. Je fakt, že okecat umí všechno. V čem od mládí vynikal, je řitní alpinismus, z kladných osobních vlastností dlužno zmínit vyčuranost a umění plakat na správném hrobě.

Po ukončení studií zjistil, že v normálním běžném životě by to daleko nedotáhl, a proto se ve svých dvaceti pěti letech rozhodl živiti se politikou. Správně usoudil, že se v politice nepředře a bude si pěkně sedět v teple za pěkné peníze. Jistě prožil muka, ke které partaji se přidat, nakonec se rozhodl v roce 1996 pro ČSSD. Snad se jednalo o souznění duší se Standou Lokotkou, kdo ví. Do práce pro stranu zapojil všechny své výše zmíněné vlastnosti a schopnosti a jeho hvězda začala strmě stoupat vzhůru tak, že se nakonec stal ministrem financí. Po zveřejnění jeho jmenování do této funkce prohlásila jeho bývalá třídní učitelka: "Cože, ten debil je ministrem financí, vždyť jeho nejslabší stránka byly počty! Pámbu s námi!". Její prorocká slova se naplnila do posledního písmene. Jako finanční ministr se skutečně vyznamenal, pod jeho mistrným vedením státní dluh v neuvěřitelně krátké době strhal všechny rekordy. O jeho politickém přesvědčení si netřeba dělat iluze. Přežil několik předsedů strany, neustále ve funkci prvního podržtašky svých milovaných předsedů. Pokud milovaný předseda padne, stane se okamžitě nejoddanějším poskokem předsedy nového. Je-li třeba být konzervativním, je. Je-li třeba být liberálem, je. Je-li třeba být levičákem, stane se jím, vždy ohebný, přizpůsobivý, zkrátka pravý nezmar. Soudruh Jiří Paroubek si ho nemohl vynachválit. "Takových lidí by naše strana potřebovala daleko víc", prohlásil.

Na sjezdu po parlamentních volbách 2010 by se o funkci předsedy strany měli utkat Sobotka a jihomoravský hejtman a šéf Asociace krajů Michal Hašek...
Přítomní lapiduši a rovněž lékaři sledující povolební vyjednávání vyslovili pochyby, zda-li se pověřený předseda ČSSD Sobotka nachází ve stavu živých. Bezkrevné projevy svědčí o absenci červených krvinek, které byly přeměněny na oranžové, či narůžovělé krvinky. O stav pacienta potenciální příznivci nemusejí mít strach. Je v dobrých rukách MUDr Davida Ratha.
13. 08. 2010 | 13:02

z galerie napsal(a):

Hnoji,

Toho Al Calouse jsi si vymyslel sám? Není ten Al Calous členem Modrého Khméru?
13. 08. 2010 | 13:11

rejpal napsal(a):

DavidS 12:13
Víte, já tu nekomptenentnost nemyslel přímo ve vztahu k vnitru. Je to horší. Pro to, jak se projevuje slovy i politickými činy, je nekompetentnost poměrně neagrasivní výraz. Je to předseda vládní strany. Měl by mít jasno, co jeho strana chce, jaké pro to jeho strana volí nástroje, co lze udělat v této koalici, a co už je za hranicí tolerance. Nebyl jsem to já, kdo nutil VV a Johna zvlášť, aby pouštěl před i po volbami do vzduchu silácká prohlášení. Nikdy bych jako politik nepronášel temné výhružky, že naše strana v koalici být nemusí, když bude muset ve svých resortech tolik škrtat. A pokud bych cítil, že to hranici překračuje - jednal bych podle toho. Vždycky jsem tvrdil, že VV mají v této koalici úplně jinou pozici, než měla kterákoli z menších stran po roce 1990. Ale mám pocit, že už to přestává platit. Což je objektivně vzato škoda.U ostatních ministrů této strany bych se zatím zásadnějším soudům vyhnul.
13. 08. 2010 | 13:11

Tupelo napsal(a):

DavidS: ok, souhlasim s Vami, ze ten prvni krok je zaklad, diky kteremu mohou pokracovat dalsi kroky.
Ja si Kalouska, skrkajici hasicum ci zdravotne postizenym, aniz by se snizovala korupce, predstavit umim. Neco podobneho preci jiz probehlo ve zdravotnictvi - v oblasti ktera diky korupci prichazi o penize se zavedly plosne poplatky, ackoliv jsem do te doby, nebo od te doby neslysel, ze by byly nejake uspechy na poli boje proti korupci ve zdravotnictvi (zakony, chytani ryb, ...). Jinak receno, do zdrav. systemu tece nyni i od tech nejchudsich vice penez a nedelam si iluze ze tahle financni injekce je vitana zlodeji vsech kategorii, prisatych na tento penezovod, od podnikatelu, uredniku az po politiky.
13. 08. 2010 | 13:13

LEVAK napsal(a):

Ad Karel I.:
Vážený pane v roce 1947 měly být přihlášené finance,platila se tkzv. milionářská dávka.Bohužel hodně lidí toto neprovedlo a proto měli strach při měně je vyměňovat 1:50 a tak o ně přišli.Ony ty prachy špatně hořely a tak se jich lidi zbavovali jak mohliPamatuju se jak jsme u nás na říce lovili kufry a balíky s těma penězama.To nám pomohlo tu sobotu byla u nás zábava ještě za staré a tak jsme sa mohli trochu rozšúpnút!
PS:v roce 1999, pokud se nemýlím,byl ředitelem KB Salzmann,člen ODS.Mimo této rany se ještě stačil obohatit o 36 miliónů Kč než ho vykopli!
13. 08. 2010 | 13:25

LEVAK napsal(a):

Ad biographer:
Za skvrnu a hanbu na čistém štítu Moravstánu já osobně považuji chlapa s gulama.Tento absolvent vojenského gymnázia je správným přímo předpisovým prototypem Ordó dominórum sanctórum.
13. 08. 2010 | 13:29

drevokocur napsal(a):

zda se ze zombies CSSD "Bohus Sobotka a spol" si chteji podelat podzimni volby. Z niceho se nepoucili. Volici odmitly jejich politiku uzvatlane kritiky bez reseni v minulem kvetnu, a pokud v tom socani budou pokracovat, tak skonci v podzimnich volbach stejne jako skoncily na jare. Mozna dostanou par kresel ale na vetsinu to stacit nebude. Aspon se snad pak CSSD vzpamatuje a vyhaze ze sveho vedeni ty ruzne vytlemene huby jako Sobotku, Jandaka, Ratha, Skromacha, Zaoralka...atd.
13. 08. 2010 | 13:36

Karel L napsal(a):

Tencokida Hnuj- včera jste mi na jiném blogu psal,že jste byl v hospodě.Tak copak jste všechno vypil ? :)

Samozřejmě z hlediska státního rozpočtu jste tímto činem přispěl,mimojiné spotřební daní.Podpořil jste také provoz místní hospody (tedy že obsluha má zaměstnání).

A teď vážněji.100% spravedlnost nikdy nebyla není a nebude.V dějinách je celá řada příkladů,např. ty,kdy prvotní snaha o dosažení velké spravedlnosti vedla k následné větší nespravedlnosti.Myslím že mezi tyto příklady se dá zařadit i "vítězný" únor 1948.

Můžeme se vážně bavit o návrzích,o konkrétních hodnotách,ale postrádá smysl,aby tady neustále znova byly opakovány tytéž obecné argumenty.

Co se týká progresivního zdanění,tak nemám problém s tím,aby byly 2 sazby.Jedna např. 15 % a druhá 20%.Diksuze může být vedená o tom,kde má být hranice,od které platí ta druhá sazba. Já bych jí stanovil někde kolem 30000 Kč (ne částka tzv. superhrubé mzdy ale částka bez sociálního a zdravotního pojištění).Po zavedení tohoto "jednoho stupně progrese" bych určitou dobu počkal,jak se situace vyvine a pak bychom přépadně mohli tu hranici změnit.
13. 08. 2010 | 13:40

biographer napsal(a):

LEVAKU,

chlap ma mit gule. Asi v tvem pripade to neplati. Tobe staci uzvatlana huba co ceka ze ji do ni pristanou peceni holubi. Ale na to zensky moc neleti LEVAKU.
13. 08. 2010 | 13:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

z galerie
Al Calous a Eddie "Lucky" Janota nejsou členy žádného týmu. Tedy jsou, ale takového týmu, který si říká "rodina" a kde je těžké se dostat, byť by jeden hrál fotbal již od žáčků.
Ale není to snadný život co vedou, jak by si leckterý laik mohl myslet. Většina členů "rodiny" musí pracovat často přesčas a to i v budovách bez klimatizace.
Zato jejich výdaje jsou naštěstí skrovné. Neutratí skoro nic za dopisní papíry a celé jejich ředitelství se skládá ze dvou stánků ve vietnamské tržnici o něž se navíc dělí s jedním kosovským učitelem zpěvu.

https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 13:42

hoven napsal(a):

slavečku,
a kdo má na ty socanský bláboly, urážky a provokace reagovat??? to by přece musela být vláda stejná jako je rath s paroubkem a klesnout na jejich uroveň. já si myslim, že vláda zvolila dobrou strategii. až nějaký socan nebo komunista přijde s něčím rozumným, tak si myslím, že koalice ráda odpoví. ale oni už prostě nechtějí pokračovat ve vašem paroubkovsko-rathovskem stylu a dělat z parlamentu nevěstinec. já se jim nedivím.
13. 08. 2010 | 13:43

Karel L napsal(a):

Tencokida Hnuj- že jednolivé problémy vzájemně souvisí a je potřeba je takto řešit,tedy zohledňovat všechny vlivy,ví každý inteligentní člověk.Vy mně připadáte příliš jednoduchý na to,aby jste to mohl pochopit.Státní rozpočet je jen jeden.Jestliže se zvýší určité výdaje,je potřeba snížit výdaje jiné.Takže s tím souvisí nejenvýdaje na nápravu škod po povodních,ale i výdaje na různé předražené zakázky atd.čím víc se ušetří na jedněch položkách,tím více se může vydat u jiných položek.
Jenže někteří politici si vyberou pouze jednu problematiku,a na této problematice se neustále znova zviditelňují a snaží se sbírat hlasy voličů.To částečně platí i o VV.

Já neobhajuju ani politiku ČSSD ani politiku ODS.Ve volbách jsem hodil do volební urny lístek VV.
Něco jsem tam hodit musel,když jsem chtěl volit.
13. 08. 2010 | 13:46

LEVAK napsal(a):

Ad biographer:Ve svém životě jsem zjistil,že u jednotlivých jedinců existuje inteligence dvojího druhu a to inteligence vrozená a inteligence získaná.Inteligence vrozená především ovlivňuje mezilidské vztahy a její stupeň je poměrně dobře identifikovatelný v kvalitě vyjadřování(a ne každému tykat!Nejste bývalý soudruh, ti každému tykali!).Inteligenci vrozenou lidský subjekt prakticky nemůže ovlivnit.Pouze v závislosti na stupni inteligence získané může utlumit její negativní projevy!Inteligence získaná je v podstatě stupeň získaného vzdělání a tak můžeme zjistit,že poměrně vysoce graduované lidské subjekty se vyjadřují vulgárně.Jak říkávali naši staříček "Horší než pacholek od kráv!" Nejhorší je když si někteří z nich myslí stejně jako Vy,že si to mohou dovolit "při Vašem vzdělání!"
13. 08. 2010 | 13:49

LEVAK napsal(a):

Ad Karel I.:
„Kapitalismus je závislý na tom,že lidé v naději, a to často klamné naději,na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí.“
„Nový obraz budoucnosti“ napsal největší filosof podnikatelství Charles Hardy,brožura byla vydána v Management Press s laskavou podporou britského Knot How Fundu.
13. 08. 2010 | 13:51

Karel L napsal(a):

Ten co kydá hnůj- Abyste pochopil,co znamená pojem souvislosti,tak vám napíšu nějakou další-

Jedna věc jsou hodnoty v tabulkách a v grafech a druhá věc jsou konkrétní potíže,které musí řešit firmy.Např.automobilka Škoda od včerejška omezila výrobu,protože jim chybí střešní panely do vozů,které vyrábí a dodává firma z Chrastavy.Jenže provoz firmy z Chrastavy byl postižen povodní a produkce se tím pádem zastavila.Vlastní zásoby dílů už automobilka vyčerpala,takže musí oemezit výrobu do doby,než firma v Chrastavě začne zase výrobu na plný výkon.
13. 08. 2010 | 13:53

Karel L napsal(a):

LEVAK - té vaší definici vyhovuje např. situace v Severní koreji, i když je pravda,že obyvatelstvo v severní koreji má v současné době naději maximálně tak na přežití.Naději na zbohatnutí ztratili po té,co se udál poslední hladomor.
13. 08. 2010 | 13:56

Karel L napsal(a):

LEVAK - tedy abych to doplnil,hladomor v důsledku měnové reformy,která spolehlivě omezila černý trh se zbožím. Existuje tam sice ješt oficiální trh,na kterém se ale nedá téměř nic koupit.
Doporučuju vám,zajeďte se podívat do severní koreje a pak nám tady můžete popsat vaše dojmy.
13. 08. 2010 | 13:58

Rumcajs napsal(a):

Ale levouni!

Co to tady třepete ? Já vzpomínám na ty zlatý časy, kdy jste tvrdili, že zadlužování nevadí .

Já koukám jako blázen, co to z Vás po těch volbách leze ven.
13. 08. 2010 | 13:58

DavidS napsal(a):

rejpal
zase nemůžete čekat od VV zázraky. Je to strana neukotvená a prostě se v prezentaci jejích představitelů sráží ta snad opravdová snaha něco dělat jinak a prodat to svým voličům s realitou běžné politické rutiny a členství v koalici.
Tupelo
Jelikož jsem měl se zdravotnictvím pár let pracovně co dočinění v době předpoplatkové, konkrétně s poplatkem za návštěvu souhlasím. Praktický lékař nemůže vykonávat funkci jakéhosi permanentního psychologa pro seniory, kam si chodí mnozí popovídat o tom, jak jde život.
Otázkou je jejich nutnost jakožto finančního zdroje.
Že korupce vysává veřejné prostředky i ve zdravotnictví, o tom je blog Ivy Bezděkové.
Pak je tam ta "neinstitucionální", kdy jednak firmy korumpují neboli "motivují" lékaře, ev. lékárníky nebo korupce ze strany pacientů směrem k lékařům.
Ztráty z této korupce nelze reálně vyčíslit.
Kalousek to je vůbec takový chameleón - někdy nastaví tak hezkou tvář, aby vzápětí trapnou obhajobou kšeftu pro Hávu člověka vrátil na zem. Možná by tu korupci chtěl vymýtit, jen ne tu, se kterou má on či jeho okolí něco společného. Takové Gripeny jdou jednoznačně za ČSSD a KDU.
Taky je zajímavé, jak se nám najednou zaktivizovala Vesecká.
13. 08. 2010 | 13:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel I.
Amen.
13. 08. 2010 | 14:00

z galerie napsal(a):

Hnoji,

Nenarodil jsi se v Chigagu za doby prohibice? Ale pocitam ze ty ne. Ty rad bumbas co? A ty monikry "Al Calous" a "Lucky" Janota se ti opravdu povedly. Jak originalni!
Hele nemyslis ze by na Bohuse Sobotku sedelo "Sonny Red Indelicato" a na Ratha ""Joey the Clown"? Na Skromacha bych mel "Fat Tony" a Haskovi by docela sedelo "Turkey Man".

Co myslis Hnoji?
13. 08. 2010 | 14:04

Karel L napsal(a):

Co se týká slevy na daních na děcka,tak s tím taky souhlasím.Pokud má být diskuze věcná,tak jde o to diskutovat o konkrétních hodnotách,tedy např. jaká má být výše odečitatelných položek atd.
Co se týká odečítatelných položek na děcka,tak je tu opět další souvislost.Jsou rodiny,které mají 3 i více děcek a rodiče nepracují (dlouhodobě, roky).Peníze získávají např. pomocí krádeží,ke kterým se samozřejmě nepřiznají a na sociálních odborech pak "hrají divadýlko",jak nemají peníze.Peníze,které jsou vypláceny na tyto rodiny jdou ze státního rozpočtu,tedy z daní všech.

A kde ty peníze vzít,když na druhé straně strany jako ČSSD,ODS nemají problém s předraženými zakázkami.Např.v roce 2006 byla dojednávána smlouva na koupi transportérů Pandur,mělo jich být 199.V této souvislosti tase můžeme debatovat o tom,jaké mají být kontrolní mechanismy,aby se takovým zbytečným nákupům dalo zabránit.O tom to je.
13. 08. 2010 | 14:08

Karel L napsal(a):

DavidS- já si nepamatuju,že by na české politické scéně někdy byla strana,od které by bylo možné čekat "zázraky".
13. 08. 2010 | 14:10

Karel L napsal(a):

Tencokida Hnuj-
píšete-
Amen.

To je velmi zajímavý příspěvek do diskuze :)
13. 08. 2010 | 14:12

DavidS napsal(a):

ještě k drevokocurovi
ČSSD s tou retorikou nepřestane. Kdyby ji změnila a na plnou hubu korigovala i své záměry, získá sice nějaké středové voliče, ale část z té skupiny "Vepřo, knedlo, zelo, pívo, vole" se jich přesune jinam vč. KSČM. a propočítat to na tutovku nejde.
Problémem je i členská základna, která je v zásadě dost nalevo, většina nostalgici po minulém režimu, jen s tím rozdílem od členů KSČM, že si uvědomují, že byl neudržitelný. A vedení strany nemůže překročit základní hrací pole základnou vykolíkované. To by vedlo k vnitřním rozbrojům, které se v české politice těžce penalizují.
13. 08. 2010 | 14:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel I.
Nevšiml jsem si, že diskutujete. Myslel jsem si , že skončilo kázání.Promiňte.
Howgh.
13. 08. 2010 | 14:15

Faust napsal(a):

SuP napsal(a):
Sobotka-

píšete např.-
O riziku prorůstání soukromých firem do špiček státní správy.

A když s tím přišel Kubice 2006, to bylo keců!

Tak to moment: Kubice hovořil o prorůstání organizovaného zločinu do politiky... snad nechcete tvrdit, že soukromé firmy jsou organizovaný zločin. :-)
A víte, co je nejzajímavější? Že Kubiceho vyrazil právě Ivan Langer.
Pročpak asi?
13. 08. 2010 | 14:17

z galerie napsal(a):

me se Buhus ""Mad Hatter" Sobotka libi.
On nelze. On jen nesplnuje sliby ktere nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce. To preci neni lhani!
13. 08. 2010 | 14:18

z galerie napsal(a):

Hnojari?

Tak jini kazaj. A co dela "Joey Banannas" lokalne znamej jako "Tencokida Hnuj"? Pokud si pamatuji tak tve poslani tu je zcivilizovat zdejsi diskuze. Nak se ti Hnoji nedari. Mozna to bude tim, ze jsi porad jejich soucasti.
13. 08. 2010 | 14:23

jarpor napsal(a):

Škoda slov pane poslanče.

Děláte to dobře. Jen tak pokračujte... čím více takových blogů, tím více lidí, i Vašich voličů, vidí "plácání"... a pochopí, že "s takovým plácalem ne".

"Sliboval zrušit podivnou obří ekologickou zakázku, ta ale vesele pokračuje dál."

Pište přesně - vyjádřil, že z důvodu právně nenapadnutelného postupu bude tendr na ekologickou zakázku dokončen. A pak nastane ten okamžik po rozlepení nabídek pro rozhodnutí vlády - realizovat za nabídnutou cenu, nebo "odpískat" tendr jako takový...
Nějak jsem si nevšiml, že by ta chvíle rozhodnutí již nastala a že Nečas lhal.
Spíše lžete sám Vaší výše uvedenou citací...

Karel L.

Držím palce a jistým způsobem obdivuji Vaši trpělivost.
Reakce na zpochybnění úrovně toho co čtete, při nezpochybnění úrovně, aby tam socialisti inzerovali... to nemělo chybu.. :-)) Ale a LEVAKEM to nehne... kdo "hoří", těžko jej lze "uhasit"...

Hezký den
13. 08. 2010 | 14:25

Tupelo napsal(a):

DavidS: zavedeni regulacnich (ha, pravice reguluje trh? :)))poplatku byl kolektivisticky trest, ne vsichni si sli k doktorovi povykladat, mozna to nebyl ani polovina duchodcu. A z te poloviny mozna polovina opravdu citila objektivni duvodu, kdo vi z ceho vseho budeme vystraseni sami, az budeme stari. Nedavno jsem byl objednan na vysetreni, doufam ze jsem neudelal chybu ale vzdal jsem to, nebot plna cekarna lidi a odhad zhruba 4 hodiny. Z te me zkusenosti se nezmenilo nic, ale treba to byla nahoda.

Myslim ze ztraty z korupce jdou vzdy vycislit, alespon na priblizne urovni, pokud by bylo na internetu zverejneno zadani vyberoveho rizeni, jeho vitez, zduvodneni proc on, nabidky a vyjadreni ostatnich zucastnenych firem k probehlemu rizeni, vlastnicka struktura techto firem atp., tak by to slo.

Budu velmi rad kdyz budou za Gripeny padat hlavy, at jsou odkudkoliv. Budu jeste radsi kdyz budou padat hlavy za vsechny podezrele zakazky. Byl bych rad kdyby Pitr, pokud nema v ruce jen falsa, promluvil o vsem. Asi se nedockam...
13. 08. 2010 | 14:28

Petr L napsal(a):

Vážený pane, jsem jihočech a viděl jsem parlamentní vystoupení pana Jandáka, který tam je za náš kraj. Doporučoval bych mu dvě věci: 1. nežrat tolik a za 2. nebrat si do svý nevymáchaný huby jihočechy.
Zdravím
13. 08. 2010 | 14:37

drevokocur napsal(a):

David S,
Ja vim ze CSSD nic nez demagockiou retoriku nema. Vymenili sice buldozera za rypadlo, ale jinak se nic nezmenilo. A blahove veri ze touto "zmenou" vyhrajou podzimni volby. Preji jim hodne stesti.
13. 08. 2010 | 14:41

Karel L napsal(a):

jarpor -

lidi jako LEVAK byli,jsou a budou.Diskuze s nimi je o tom,že na pragmatické argumenty budou odpovídat :argumenty" ideologickými.
Místo aby napsali svůj názor,např. na to,jakým způsobem by si představovali daňovou progresi,tak předvádí jakési "emoční výlevy".

Co se týká daní z příjmů,tak já osobně bych byl pro zrušení toho,aby se danila tzv. superhrubá mzda(tedy ten způsob,který zavedla Topolánkova vláda).Byl bych proto,aby se opět danil základ daně (tedy hrubá mzda po odečtení odečítatelných položek),přičemž ta daňová pásma by mohla být tři,ne dvě jak jsem psal předtím.Např. do výdělku 150000 ročně by to bylo těch 15%,v rozmezí od 150000 do 600000by to bylo 20 % a nad 600000 ročně 25%.Uvedená čísla jsou jen "střílením od boku",chtělo by to propočítat na základě přesných statistických dat.Podobně by mohlo být naopak sociální i zdravotní pojištění degresivní,tedy že od určité výše mzdy by se ta částka nad danila nižším procentem.

Já už v této diskuzi taky končím.Taktéž přeji hezký den.
13. 08. 2010 | 14:47

DavidS napsal(a):

Tupelo
Cílem regulace mělo být omezení čerpání ne zcela nutné zdravotní péče - každý pokec u praktika prostě pojišťovna proplatí. (Nechci ani začít s podvodně vykazovanými výkony.) Výstupy, zda tomu tak je či není si protiřečí. Mám věřit Rathovi nebo Šnajdrovi ? No, radši ani jednomu.
Kolektivistický trest ? Kdyby se platilo až od určitého počtu návštěv - zase by se nadávalo, jak jsou diskriminováni potřební.
Konečným smyslem poplatků by měla být změna náhledu na životosprávu a chování lidí v tomto směru. Kolik jsem jen slyšel vyprávění o pacientech, který si pravidelně docházeli pro recept na patero antihypertenziv s téměř kapajícím omastkem od úst.
Za nevyčíslitelné škody plynoucí z korupce ve zdravotnictví jsem označil tu ze strany farm. firem. Není v silách žádného kontrolního mechanismu posoudit, zda každému konkrétnímu pacientovi mohl být předepsán lék s nižší úhradou. Proto to Rath vzal radlicí a zavedl lékařům výdajové stropy. Proto jsou ty nepopulární doplatky.
13. 08. 2010 | 14:49

Sobotkova barikáda napsal(a):

Sliby CSSD r. 2002 pred volbami:
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd.

B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplneným slibum:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvetlil už v roce 2003 deníku MF Dnes tehdejsi ministr financí Bohuslav Sobotka.
13. 08. 2010 | 14:55

DavidS napsal(a):

drevokocur
Myslím, že to nevidíte úplně přesně - už jen to, že z čela zmizel Paroubek, dává ČSSD slušnou naději na pár procent navíc. Jen jeho osoba ČSSD odehnala v květnu min. 5% hlasů. Samozřejmě dokázat to nelze, ale průzkumy na to jsou. Prostě Sobotka je už svým vzhledem a vystupováním mnohem přijatelnější.
Někdy mám však pocit, že někteří kritici vyčítají ČSSD, že není jako ODS či TOP 09 (ideově ovšem), pak by s ní byli spokojení.
Co by vlastně měla prosazovat ta moderní ČSSD ? Krátkodobě zhruba asi to, co dělá dnes Papandreu v Řecku - tedy alespoň nezavádět další sociální vymoženosti ala Řecko, probrat státní sektor, tvrdě jít po daňových neplatičích, snižovat korupci na všech úrovních, klidně mírně zvednout daňovou progresi (do stavu 2006).
Dlouhodobě - to už je horší. Ideál důchodového ani zdravotního systému neexistuje. Všechna mají svá rizika. Jak v globálním světě na úrovni národního státu bojovat s rozevírajícími se příjmovými nůžkami, resp. oslabováním střední a nižší střední třídy = stabilní demokracie ? Daňová progrese má své meze.
Dnešní miliardářské osvětové hnutí v USA není systémovým řešením.
Takže jaká může být dlouhodobá rozumná politika ČSSD ?
13. 08. 2010 | 15:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

z galerie + jarpor + Karel I

Hoši, skvělé ! Máte to nádherně secvičené !
Smekám !

https://www.youtube.com/watc...

Kam se na Vás hrabou příliš animální a nekultivovaní levouni !
13. 08. 2010 | 15:31

Wraith napsal(a):

To Sobotkova barikáda:

Každá stana během předvolebního boje naslibuje hory doly. Splnitelné je však jen několik málo procent.
Častokrát se však stává, že ani původně realizovatelné věci nelze, díky vývoji dějin, splnit.
Není mi jasné, proč se nad tím pozastavujete? Když vezmete libovolnou vládu od roku 1989: kolik slibů bylo splněno a kolik zůstalo ležet ladem - čili nesplněno? To by chtělo někoho, kdo si najde čas, sežene materiály a s mravenčí trpělivostí se prohrabe tunami papíru. Ze získaných údajů sestaví výsledky a zjistí nesrovnalosti, o čemž pak může podat obšírnou zprávu typu splněno/nesplněno. Pokud se toho ujmete vy, budu rád ;-). Ovšem ruku na srdce, těžko se najde někdo, kdo by to zvládl, takže ani vy nebude ten odvážný...
Já se nad touto, ostatně poněkud dětinskou, úvahou mohu jen shovívavě pousmát.
Každá strana, která se dostane k moci, totiž splní jen to, co se jí bude hodit.. a nevezme všechny sliby plošně - nýbrž si bude velmi pečlivě vybírat. Existovaly a existují předvolební sliby, které by výrazně zatížily dnes již značně ementálovitou státní pokladnu. Jen si pročtěte volební programy VŠECH stran a zapřemýšlejte, co s toho lze splnit. Bude to jen malé procento, na to vemte jed!
Tak že pan Sobotka měl v roce 2003 svým způsobem pravdu.
13. 08. 2010 | 15:34

jarpor napsal(a):

Hnoji

S nikým jsem se nesecvičoval. Na to vemte jed.
Nebyl by to paradox, kdyby ti, jimž vyčítáte přehnaný individualismus, se secvičovali ?

Včera jsem psal cosi o chytrosti, Vaší... Nekazte si to ... jakýmisy výkřiky o "secvičování individualistů"...

Hezký den
13. 08. 2010 | 15:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Kdy jsem jim vyčítal přehnaný individualismus Vy slintající trosko ?
Dokažte.
Zkopírujte.

Jenže nemáte co, konformní slintale.

Vy a individualista ?

Nejlepší fór tohodle týdne. :)) :))

(miliony smajlíků)
13. 08. 2010 | 15:41

Sobotkova barikada napsal(a):

to Wraith,
takze kdyz Sobotka lhal mel svym spusobem pravdu. Wow! It is amazing. Where do you get those wonderful toys?
13. 08. 2010 | 16:09

Marie napsal(a):

Pane Sobotko,
kdy si už uvědomíte, jaký ekonomický babral coby ministr financí jste byl? Dluhy, které jste v dobách vládnutí nasekal, si lidi pamatují. A proto řečnická cvičení, ve kterých Vy a další socánci plkáte o tom, jak dobře byste to právě Vy dělali, si dejte za klobouk. Jen doufám, že k lizu se tak honem nedostanete a další škody páchat nebudete.
13. 08. 2010 | 16:09

psycholog napsal(a):

hnoji?

Uz se ti tu dari delat poradek? Nechci te ztrapnit a dat sem ten tvuj vyplod kde se citis jako nadStejskal. Ale mozna te to potesi. Mam to sem dat?
13. 08. 2010 | 16:14

psycholog napsal(a):

zda se ze si "kydac hnoje" zasel opet na "2", A se posilil...
"Vy slintající trosko ? Jenže nemáte co, konformní slintale."

Zda se ze se s hnoje stal geroj. Mozna si da jeste par a bude z nej superman.
13. 08. 2010 | 16:21

Tupelo napsal(a):

je tu ponekud premouchovano, hotova plejada novych nicku se starym obsahem :))

DavidS: omezeni plytvani ne zcela nutne pece? Takze ted by si, zejmena starsi lide, meli udelat lekarsky rychlokurs aby jeste pred navstevou lekare posoudili svuj zdravotni stav, aby doktory neotravovali? Verim ze i notoricti povidkari by si radeji povidali nekde na zahradce nez v cekarne, nebo v hospudce, nez s lekarem. To jen k tem tzv. motivum, kterymi se operovalo pred zavedenim pokut za navstevu lekare.
13. 08. 2010 | 16:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

psycholog blogů aktualne .cz

Už ti někdo konečně vysvětlil, co to je delirium tremens ?
Víš, ono nestačí si něco přečíst v Blesku, kouknout se na chodbu zda je čistý vzduch, navléct si bílý plášť a vydávat se za doktora. To chce , milý hochu, vynaložit více duševní energie aby tě nemocniční zřízenci nečapli hned za rohem a nešoupli tě zpátky pod zámek.

A hele. Na tomto blogu už konečně shodil svoji intelektuální masku a ukazuje se ve své ubohé nahotě.

Poslyš, když už chceš chrchlat svoje bláboly, přečti si celý příběh konverzace, ty maškaro !

A vůbec, zmiz ! Zacláníš.

https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 16:40

psycholog napsal(a):

hnoji,
je me te lito. Ty zijes ve virtualnim svete. Od rana do vecera poskakujes od jednoho blogu na druhej, treti, ctvrtej..atd.Vyskousej si nekdy ten pravej svet, vystrc hlavu z toho sveho smradlaveho panelaku. Bez treba na houby. My jsme napriklad dnes rano nasli 2 velke kose pravaku. Zij zivot hnoji a mozna pak prestanes tak smrdet.
13. 08. 2010 | 16:49

psycholog napsal(a):

hnuj chodi do kralovske university muDRCe Ratha. UZ se naucil...

"Kdy jsem jim vyčítal přehnaný individualismus Vy slintající trosko ? Jenže nemáte co, konformní slintale."
"Poslyš, když už chceš chrchlat svoje bláboly, přečti si celý příběh konverzace, ty maškaro "
Pocitam ze brzy bude maturovat.
13. 08. 2010 | 16:55

JAP napsal(a):

Můj komentář není k článku, který považuji jen za takové opoziční povinné řečnické cvičení pro hlupáky. Jenom mě fascinuje stvoření autora článku, který vrtěl ocasem pod M. Zemanem, pak pod Špidlou, Grossem, Paroubkem. Chce to mimořádnou dávku bezpáteřnosti.
13. 08. 2010 | 16:57

marine biologist napsal(a):

JAPe,
meduzy typu Sobotka, Rath, Zaoralek..atd nemaji pater. Patri mezi bezobratlovce.
13. 08. 2010 | 17:09

Tupelo napsal(a):

moucho, chapu ze mas s cekarnama bohate zkusenosti, ale ted by sis mel predevsim oddechout a jit treba znovu na houby (i kdyz nevim jestli i ty na tebe nemaji spatny vliv, kdyby byl podzim tipoval bych to na lysone).
13. 08. 2010 | 17:19

vfischer napsal(a):

Sobotko, melete, nadáváte, kritizujete a mudrujete zbytečně. Vy nejste ani partajní lídr ani osobnost vzbuzující svým vystupováním a projevem ani záblesk autority a osobnosti. Nejste to vy ani Rath ani Paroubek - proto jste projeli volby právě tak, jak jste je projeli. Teď si ukiďte doma na dvorku v liďáku a najděte schopnýho kauče který by měl v dalších volbách šanci. Ale toho vy se taky bojíte, protože takový mladý schopný kluk by vás a ostatní zofalce zamet do šuplíku -- a pak by se - jak je v kraji zvykem rychle stal všeho schopným !!! V každým případě nepište blogy ve stylu kyselé hrozny a snažte se připravit -- za dva roky budou nové volby - tahle parta rozkrádačů státu se do dvou let serve o koryta a prebendy a pak na to ta vaše parta musdí jít víc od lesa !!!
13. 08. 2010 | 17:39

zdesta napsal(a):

Tenco:Jsi příliž jednoduchý abys byl schopen pochopit jemné nuance SR.Pokud nebudeš něčemu hovět,obrať se s důvěrou na Karla l.Škoda,že tento expert nesedí v NERVu.Stačí zde neprozřetelně prozradit že jdeš večer na dvě a hned jseš klasifikován jako opilec.Ten pán (dotaz kolik jsi toho vypil)se snaží podle všeobecného mustru suplovat tvoji manželku.Pošli ho do ř..i,protože takové impertinentní dotazy inteligent nedává. Zdar.
13. 08. 2010 | 17:41

Tupelo napsal(a):

moucho, nedelej se jeste blbsim nez ve skutecnosti jsi, dyt sam nahore pisi, ze si cssd 4 roky ani neskrtne.
Ze me neco MUSI bolet - no dyt jo, jako bolsevik vis nejlip co nekoho neco MUSI.
Tva 'nejzarivejsi hvezda' - neucil ses nejakou basnicku o Stalinovi, kdyz jsi byl mladsi, pravicaku?
Impotentni zachvat - jojo, projekce jsou projekce... :)
No nic, lesu zdar a at rostou, moucho...;)
13. 08. 2010 | 17:48

Konrad napsal(a):

Bylo predem jasne, ze ODS nepripusti primou volbu prezidenta. To by se ten jejich P. Sobotka, prezidentem nikdy nestal. On neni vetsinou prijatelny ani pro pravicaky, jelikoz mu vycitaji zradu expredsedy Topolanka. Ovsem pokud bude stale volit parlament, je velice pravdepodobne ze se prezidentem stane, jelikoz ODS ma v prosazovani svych kanditatu jiz zkusenost. CSSD nebude moci zabranit, aby na hrade zasedl tento ultrapravicak, klanici se vrahum.
13. 08. 2010 | 17:58

Wraith napsal(a):

Sobotkova barikada.

A který politik nelže??
Každému politiku můžeme přiznat polopravdu - pololež. Takže, když říkám, že měl svým způsobem pravdu, znamená to, že je typický politik, v jeho řeči najdeme obojí, záleží, co si vyberete. A já si vybral...tu část, která se mi zdá být tou pravdivější.
13. 08. 2010 | 18:09

DavidS napsal(a):

Tupelo
To co tvrdím o části českých pacientů, jsem si sám nevymyslel, ale je to závěr učiněný po rozhovorech s dosti velkým vzorkem lékařů. Prostě a jednoduše - mnoho pacientů si přijde odsedět pár hodin v čekárně, aby jim byl napsán lék v hodnotě v řádu desetikorun. Jistě na to mají právo. Podstatná část diskuse o zdravotnictví se právě týká nezbytnosti této záležitosti. Zda není lepší místo placení 30 Kč za návštěvu a za položku na receptu zakoupit volně prodejný levný lék za své a ulevit systému.
13. 08. 2010 | 18:13

DavidS napsal(a):

A ještě poznámka o schizofrením chování některých pacientů v postkomunistické zemi - kafrat na sebemenší doplatek u léku je takový folklór, nicméně to nebrání tomu samému člověku bez reptání vzápětí vypláznout několik stovek za nějaký pochybný preparát, který samozřejmě nemá svůj SUKL kód, ale běží na něj taková báječná reklama v telce.
13. 08. 2010 | 18:22

Avea napsal(a):

DavidS: Takže všichni mají být trestáni poplatkem za to, že máte nesvéprávnou nebo naivní babičku?
13. 08. 2010 | 18:29

Tupelo napsal(a):

DavidS: v me odpovedi, proc nekteri lide chodi k lekarum, bych se nejspis opakoval, proto to posunu jinam.

1. korupce. psal jste ze velka jeji cast je nezjistitelna, ve vztahu k predepisovanym lecivum (neexistuji nejake skupiny leku, snad zvane generika, ktere stoji mimo patentu a cena je podstatne nizsi? Na internetu by kazdy lekar musel zverejnit ze takovy lek pacientovi nabizel a seznamil ho s (ne/)vyhodami drazsich leku - kazdy pacient by si mohl overit jak lekar jej leci). Pokud vim requlacni poplatky za navstevu lekare slouzi samotnemu zarizeni. Treba na stavbu ci rekonstrukci budov / pokoju. Tedy necemu na co se muze vypisovat vyberove rizeni a kde by odstranovani korupce melo byt jeste jednodussi nez pri nabizeni ruznych leku - takze je docela mozne ze pri odstraneni korupce v teto oblasti by zbylo dost penez na stavbu ci udrzbu zarizeni i bez poplatku. Ale ono vypada ze je jednodussi nastavit poplatky (jejich zvyseni je jednodussi nez prosazeni, to uz je za nami) nez ucpavat diry v cedniku.

2. stran predrazenych 'leku' prodavanych diky reklame souhlas, je ale spousta lidi kteri na reklamu skoci (a lidske zdravi je pro skoro kazdeho natolik zavazne tema, ze kazdy ji jsme nejak ovlivnitelni) - od toho je taky reklama delana. A to jeste nevypukla nejaka katastrofa, ve smyslu treba zmutovane ptaci chripky (nyni je v kurzu rezistentni enzym, coz muze byt take velky problem). Myslim ze za stavu kdy nejspis drive ci pozdeji muzeme cekat vypuknuti nejake epidemie by bylo vhodne aby se sve funkce ve zdravotnictvi ujal stat, treba i za cenu zvysenych dani (pote co se odstrani korupce) - treba investici do laboratori nebo vyzkumnych programu, vytvarenim izolovanych stredisek, vybaveni...Aby se vratil trochu zpet, ony to nejsou jen poplatky samotne, ale cely system, myslim ze opravdu existuji lide, kteri nelezi s chripkou, ale musi jit do prace. Celkove tim spolecnost spis trpi, protoze jsou nakazeny dalsi osoby. Je to nejspi cele tim ze na prvnim miste jsou, bohuzel, hlavnbe penize, jedni si reguluji navstevnost, druzi jsou jimi regulovani. S tim ale asi nikdo nic nenadela...ale je to smutne
13. 08. 2010 | 18:49

DavidS napsal(a):

Avea
Věřím, že jste nemyslela moji babičku. I když vezmu v potaz, že už drahně let žádnou nemám, byla by to nedůstojná sprosťárna, na kteréžto si nehodlám zvykat.
K věci - A jak byste si ten systém představovala ? Aby byly poplatky u lékaře placeny až po překročení určitého limitu návštěv ? Tedy pokud nenavrhujete tu krásně jednoduchou věc se s nějakými nesympatickými poplatky nepárat a vrátit se do těch zřejmě bezproblémových let před poplatky.
Uvědomujete si, kolikrát je běžný občan nějakým způsobem trestán kvůli špatnému chování někoho jiného ?
13. 08. 2010 | 18:53

DavidS napsal(a):

Tupelo
nejdříve bod 2 - to už je hodně akademické. Myslím, že u nás má stát funkci ve zdravotnictví stále natolik v rukou, že to nemusíte psát jako nějaké přání a to právě ty laboratoře. Je třeba si uvědomit, že zdravotnictví je černá díra a to nejen ve smyslu nějakého plýtvání, korupce apod., ale i ve smyslu naprosto etickém - stále je někdo krácen o tu nejlepší péči, takže s tím zvyšováním daní kvůli zdravotnictví bacha. I kdyby se od zítřka u nás zvedly vstupy do zdravotnictví o 50%, tak se vsadím, že do tří let přijde někdo s tvrzením, že chybí peníze ve zdravotnictví na to či ono. Vždyť kolik českých lékařů závistivě šilhá po svých milionářských amerických kolezích ?
Bod 1 - Lůžkovým zařízením peníze zůstávají, u soukromých lékařů si nejsem jist, pokud vím, měla být o vybranou sumu zkrácena platba od pojišťovny = úspora. Jak jsem napsal, primárním smyslem poplatků nemá být čistý příjem zařízení, ale zaražení těch stále stoupajících výdajů (i s ohledem na nové přístroje a léky). Koneckonců to funguje všude, i tam kde problém s korupcí ve zdravotnictví problémem není.
Věřte mi, že už dnes lékaři mají takové administrativy, že kdyby měli standardně u každého pacienta někde na internetu vysvětlovat proč tento a ne jiný lék, už by na pacienty moc času nezbylo. Existují lékařské guideliny podle kterých lékaři jedou, ty jim poskytují určité rozhodovací mantinely, kam se však ta korupce schová. Rath zavedl limity - kdo přečerpal, platil ze svého, kdo nedočerpal dostal odměnu. Přinášelo to však v reálu své těžkosti, to je na dlouho.
13. 08. 2010 | 19:16

Jakr napsal(a):

Bohouš se málo snaží. Mele a mele jako kolovrátek jedno a totéž. Žádný vlastní nápad. Jen bláboly alá Paroubek. Nemůže se divit, že jeho prolhané žvásty nikoho nezajímají. Měl by si vzít příklad s Davida Krakena Ratha (toho, jak se mu má říkat doktore). Ten dokáže Sněmovnu rozesmát a jeho výstupy se jistě brzy uplatní nejenom na YouTube. I této klasice roste v Davidovi silná konkurence. To je zřejmé.
https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 19:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zdesta
Víš, příteli, ten "psycholog zdejších blogů " je taky jenom člověk. Třeba ho doma bije žena anebo děcka kouří marijánku. Já mám pro něj pochopení. Musí se holt někde zbavit svého nešťastného údělu alespoň tím, že se vypíše. Docela ho chápu. Vést mrzký život 24 hodin denně- to je těžké břemeno.
Měj se.
13. 08. 2010 | 19:24

DavidS napsal(a):

Také by jistě bylo zajímavé zkoumat mechanismus, jak dochází k uzavírání smluv mezi soukromými lékaři a pojišťovnami. Na okresech se všichni znají a tak když budu mít ordinaci specialisty na okrese a kamaráda ve VZP na pobočce tamtéž, který mi tam nepustí konkurenci, to je zlatý důl. Existují jistě tabulky podle počtu obyvatel, ale ty jistě nabízejí dostatečný prostor.
13. 08. 2010 | 19:27

sustak napsal(a):

Očekával jsem netrpělivě co geniálního nová vláda vymyslí.Pouze zablokovat,škrtat zrušit zdanit to není umění.Dobrý večer.
13. 08. 2010 | 20:25

Avea napsal(a):

DavidS: Je zajímavé, jak jste přecitlivělý ohledně vlastní babičky. A sám přitom urážíte šmahem jiné babičky s tím, že simulují, k doktorovi si chodí jen popovídat a lehce naletí na kdejaký šmejd poté, co je jim líto 30 Kč na poplatky.

Sám urážíte, neoprávněně zobecňujete a když na to někdo poukáže nebo vám to vrátí, najednou je to "sprosté".

Neurážejte, nepodceňujte, neobviňujte a dočkáte se uctivější reakce. Jste hloupý jak MF Dnes, z níž čerpáte.
13. 08. 2010 | 20:37

bape napsal(a):

pane Sobotko

Vy jste to zřejmě nepochopil ! Stokráte opakovana pravda se stává lží. Máte sice pravdu, ale nikdo Vás neposlouchá, protože jste protagonistou starého způsobu, vedeného Paroubkem, kompromitovaným Kočkou,Ďuričkem, a jinými taky podnikateli od nichž se Vaše strana zapoměla odstřihnout. Máte štěstí, že se Šlouf drží Zemana. Dejte na radu Foldyny a Špidly. Nechejte si potvrdit mandát, jinak jste nuly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13. 08. 2010 | 21:10

DavidS napsal(a):

Avea
To jak reagujete na konstataci existence určitého modelu chování u některých lidí ubohým osobním útokem, to je smutné. Pokud máte potřebu zlomyslných přestřelek, vyberte si laskavě někoho jiného.
Své postoje k problematice zdravotnictví jsem nezískal z novin, ale z první ruky.
Kdybych se chtěl dostat na tuto úroveň, tak ještě dodám cosi o Haló novinách. Ne, to není můj level.
13. 08. 2010 | 21:10

hoven napsal(a):

slavečku,
počítej s tím, že hašek tě vyšplouchne. on ma větší koule.
13. 08. 2010 | 21:12

Avea napsal(a):

DavidS: Ale ne, nezbývá než opakovat, že jste to VY, kdo uráží lidi, kteří jsou nemocní a potřebují pomoc.

Jste to VY, kdo jste na této úrovni a zjevně nevnímáte jiný způsob, jak VÁM to sdělit než prosté zrcadlení.

Neurážejte, nešiřte své předsudky jako hotovou věc, nepodceňujte, neobviňujte a postoupíte na vyšší level.

O nemocných neříkáte nic. Jen šíříte SVÉ předsudky a pomluvy a prezentujete je jako fakta.
13. 08. 2010 | 21:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých textů jakož i dva příspěvky obsahující hanlivé komolení nicku, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 08. 2010 | 22:02

DavidS napsal(a):

Avea
Vy jste vážně někde jinde...
Možná by bylo poctivější, kdybyste rovnou napsala, že ideální bylo zdravotnictví před 89, kdy prý bylo celé zadarmo. To nikdo neurážel a nepodceňoval pacienty nějakými poplatky, které divnou shodou okolností existují v celé Evropě.
Pak by bylo vše jasné a ne se zdržovat psaním o mých předsudcích atd.
13. 08. 2010 | 22:35

bear napsal(a):

buu Bohusu, buuu
13. 08. 2010 | 22:37

kormoran napsal(a):

...pro neosockomunisty , neni necas , jako necas)))
Jim nevadi prirodni necas , tomu v teto dobe i preji, je primo sere (a pro sockom vyjimecne intelektualy , kteri zabrousi i do krizovek)- to zkurvene pocasi na 5 -Necas.

Touto cestou chci poprat panu Necasovi hodne uspechu a hlavne trpelivosti , spolu s knizeci stranou (muj kun), posunout cesky marod o krucek k demokracii
13. 08. 2010 | 23:18

ali napsal(a):

Že by Sobotku nehryzalo špatné svědomí?Zapomeňte.On žádné nemá,je to jen prolhané úlisné a zbabělé hádě,což už několik let provozuje.Plkat alhát s farizejským úsměvem.Ubožák.
Tak plká a plká a plká
14. 08. 2010 | 00:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Na radu Zdesty tedy posílám Karla I. do ř..i.
(Jsem zvědav, koho nyní pan
Stejskal smaže :)))

Odhaduji to na oba levouny. :))
14. 08. 2010 | 09:02

Tupelo napsal(a):

DavidS:

- mozna ze nyni je zdravotnictvi dosud pevne v rukou statu, ale jde o trend a uloha statu se oslabuje, salamova metoda je pouzivana tak, ze si zmen vsimneme az uz je prilis pozde.

- zde jsme si nerozumeli, a uplne souhlasim. A samozrejmne nyni plati ze pokud by se zdvojnasobil objem prostredku tekoucich do zdravotnictvi za chvili bude zase chybvet. Je to presne o tom o cem jsem psal: nema smysl lit vic penez do deraveho systemu, ale napred ucpat diry (bojovat proti korupci na vsech frontach, oz staveni budov, pres outsourcingove uklidove cety po predepisovani leku, neco jde hur neco lip, ale jde vsechno) a pak propocitat, kolik financi chybi / prebyva. Na zaklade toho propocitat dane. Tedy pravy opak toho co dela(la) vlada - zavadet poplatky umi kazdy a financni pijavice to jiste ocenuji.

- pisete o stale stoupajicich vydajich v souvislosti s poplatky. Jak zasadne tyto vydaje souviseli s navstevami pacientu, myslim tim stav pred poplatkami, jak razantne stoupal pocet navstev pacientu v prubehu treba 10 let pred poplatkami? Nebylo duvod stoupajicich vydaju treba neco jineho , nez mozna plus minus konstantni pocet navstev? ;)

- opet spis akademicka otazka, nemel byste nic proti, kdyby se poplatky zacaly nazyvat spis pokuty za navstevu lekare? ;)

- pokud existuji mantinely, kde, jak sam priznavate, se korupce schova, je to spis duvod k zuzeni mantinelu (jak to udelal Rath, s tim ze melo jit spis o proces, po zuzeni mantinelu by mela probehnout analyze dopadu a pak opet nejaka zmena. Vzhledem k tomu ze pijavice se nesmiri se snizujicim se prijmem, jde o beh na dlouho) nebo rezignaci s tim ze nektere veci se nemohou podarit.

- vcera jsem cetl ze Slovensko bude povazovat za platne pouze smlouvy zverejnene na Internetu. Pred casem britska vlada zverejnila cele sve uvcetnictvi na internetu. Se vsim jsou spojeny administrativni naklady, ale ukazuje se ze vsechno jde kdyz se chce.
14. 08. 2010 | 10:20

Avea napsal(a):

DavidS: nepodsouvejte mi, co jsem nikdy neřekla. Řeč je o VAŠICH předsudcích, které nekriticky šíříte.

Zaangažovat lékaře finančně na výkonech a pak se divit, že objem výkonů stále roste a svádět to na "babky, co si chtějí popovídat", to je logika lidí, jako jste VY.
14. 08. 2010 | 10:36

zemedelec napsal(a):

pane sobotko přece jste předem věděl že je to zbytečné dlouhé řeči přeci nechcete aby vládní poslanci neco rozebyrali o čem moc nevědí a mohli by zabřednou do ješte nejasnych vládnych škrtů arozhodnutí na všechno dojde budete mít dost času amožností jim to znova připomínat když jste byl ministrem financí vy tak jiste víte od koho si stát pujčuje vlastne většinou od svích občanů přes různé fondy- proto je třeba ješte víc vytáhnout z lidí peníze na soukromí penzijní fondy abysi mohl pujčovat dál i když je stát bude garantovat ale kde potom nic nebude tak znova to zaplatí danoví poplatníci a když slyším co chystají na zemědělce příští rok tak tak to nabéhnou noví nezaměsnaní jak ze zeměděkství tak spracovatelsky průmysl a to už pujde do tuhéhol
14. 08. 2010 | 10:57

LEVAK napsal(a):

Ad zemedelec:
,
jsou to
.
P
,
rozebírali
zabřednout
vládních
.
N
a možností
,
,
,
svých
P
soukromé
,
aby
půjčovat
,
daňoví
,
tak to naběhnou
nezaměstnaní
,
zemědělství,
zpracovatelský
půjde
14. 08. 2010 | 12:19

DavidS napsal(a):

Tupelo
Statistiky ukazující, že ČR vedla (vede?) v EU žebříček zemí s nejvyšším počtem návštěv u lékaře nezpochybňoval ani Rath. Proč tomu tak je ? Existují zhruba dvě řešení - Některé země mají systém individuálního pojištění s bonusy a malusy. V takovém systému nejsou poplatky potřeba.
Pak jsou systémy ala ČR, které nemají ve svém jádru tuto samoregulaci obsaženu, a proto tam musí být poplatky.
Samozřejmě jádro finančních problémů zdravotnictví nevyřeší ani vymýcení korupce, plýtvání ani omezení návštěv. To je jen žádoucí doplněk. Tím problémem jsou paradoxně rostoucí možnosti medicíny. Řici, že to vyřeší prosté zvyšování daní je snadné, ale kde je hranice ? Peníze chybí přece všude. Takže můžeme lít další a další peníze do zdravotnictví, ale silnice budou děravější, budovy oprýskanější, bude jezdit méně vlaků atd.
Lékaři mají samozřejmě karty pacientů kam zapisují indikace a předepsané léky, kam případná kontrola z pojišťovny nahlíží. Ale že by měly být přístupné veřejně na internetu ? To asi ne. Kdyby se zmenšily mantinely, tak už v té ordinaci nemusí být lékaři, ale úředníci. Radši bych si bral vzor ze zahraničí.
Rathovy striktní stropy byly právě po zhodnocení rozvolněny, protože na počátku znevýhodnily do té doby šetřivé ordinace. Jak to pokračovalo, nevím. K tomu ještě poznámka - jsou pacienti, kteří chtějí pochopitelně lepší léky (tlumí to částečně větší doplatky), když je může mít známá, co chodí k "velkorysejšímu" lékaři. Takový pacient má u toho svého šetřivého doktora pak pocit, že je zanedbán. Jsou to vážně složité vztahy.
Nakonec je to vždycky o lidech. Když je v nemocnici schopný a poctivý ředitel, tak může mít i outsourcing smysl a nemocnice celkově hospodařit v určitém časovém horizontu bez ztrát (protože dlouhodobě to bez zvyšování vstupů není možné).
U nás je outsourcing často spíše tunelování.
14. 08. 2010 | 17:21

ZdeněkJ. napsal(a):

DavidS
Na to, co ukazují statistiky počtu návštěv u lékaře, je nutno nahlížet také z pohledu metodiky stanovování onohom počtu v jednotlivých zemích. O těchto rozdílech tady několikrát psal diskutující s nickem (myslím)NL, údaje uváděl z Eurostatu (detaily adresy jsem bohužel zapomněl). Např. jestliže půjdete k obvodnímu lékaři a on Vás pošle na tři specializovaná vyšetření, máte u nás čtyři návštěvy lékaře, v řadě zemí pouze jednu (pouze tu první, ostatní jsou "vynucené"), za takové situace jsou jakákoliv porovnávání zcela nesmyslná. Úplně stejné je to u počtu prostonaných dní. Metodiky jsou tak rozdílné (např. v řadě zemí se zde vůbec nepočítá prvních pět dní nebo dokonce deset dní nemoci atd.), že uvádění oněch "statistických" čísel politiky i jinými je nutno kvalifikovat jako pouhou snahou zmanipulovat veřejné mínění.
14. 08. 2010 | 22:04

Zach napsal(a):

Leváku, jak by se Vám líbilo, kdybych Vás nazval Čehúnem, nebo zkur..ným zeizlem, ač netrávím moc času v naší malé republičce, připadá mi napadání odlišných krajíčků značně stupidní....
15. 08. 2010 | 00:02

Cech napsal(a):

Souhlasím se zemědělcem, bohužel se nejedná pouze o ten GRUNT.Mám-li zastavit ekonomiku nesmím u toho moc mluvit.Mohli by na to přijít dříve než se to podaří.
15. 08. 2010 | 08:19

LEVAK napsal(a):

Ad Zch:tak mě můžete nazývat po libosti, já su totiž synku Moravák z kmene Valachů. To za prve. Za druhé, dcera je provdána už 12 let v Londýně a vždycky když si píšem nebo mluvíme na SKYPE chce po mě opravy svého vyjádření.Tak by i tento pán,kterého se zastáváte měl,když tu někoho kritizuje,být na úrovni.
15. 08. 2010 | 10:50

DavidS napsal(a):

Zdeněk J
Máte pravdu - smysluplné srovnávání případného nadužívání lékařské péče ze strany pacientů by vyžadoval z celkové statistiky návštěv vydělit ty proběhnuvší u praktických lékařů. Ti pak rozhodují o dalším kolečku u specialistů.
Nový ministr Heger to navrhuje změnit, aby mohl pacient jít rovnou ke specialistovi za 200 Kč regulačního poplatku.
Dnešní Moravec s Hegerem a Rathem je po hóódně dlouhé době rozumná debata o zdravotnictví, kde je v kostce řečeno vše podstatné.
Poplatky jsou racionální, kromě za položku na receptu.

Ještě dodatek o korupci ze strany farm. firem - není to nutně o plýtvání veřejnými zdroji - je zde velká konkurence, mnoho léků se srovnatelnými účinky a cenami (úhradami). Firmy tak uplácejí, aby se prosadili s lékem, který není nutně dražší či nějak horší. Zřejmě se jim vyplatí víc věnovat část zisku na úplatky než jít s cenou dolů a získat konkurenční výhodu tímto způsobem. To je možné spíše u generik. U originálních patentových léků tomu brání z pochopitelných důvodů zahraniční centrála. Navíc problémem jsou reexporty, které se v zahraničí samozřejmě nelíbí.
15. 08. 2010 | 14:03

LessPure napsal(a):

Já Váš blog pane Sobotko myslím chápu. Vy hloupí voliči, podívejte co jste udělali tím, že jste nevolili úžasnou ČSSD. Ale my Vás varovali. Podívejte se, co všechno je špatně.
15. 08. 2010 | 16:40

Zach napsal(a):

to LEVÁK

tak néříké moravistán, zní to hrozně.
Ostatí názory jsou Vaše věc.
Já se tady v Řecku snažím ty místní jariny naučit aby mě zdravili dobré deń.
Mimochodem, moje kořeny jsou na Halenkově.
15. 08. 2010 | 17:37

Jerome napsal(a):

Mám pro pana Vzorného návrh - každého posledního v měsíci si vzít kus papíru a sepsat si, kolik utratil za činnosti a služby spadající do kategorie, které jsou kryty fixními náhradami. Poté, co v daném měsíci saldo bude přebytkové ( a to bude vždy ), toto poukáže na jakoukoli potřebnou organizaci, a zde nám o tom podá informaci. Od té doby začnu jeho tvrzením věřit, že je míní vážně. Dosud hlásal vodu a pil víno ( byt za značný počet milionů i z těchto "náhrad"). A teprve tehdy bych na jeho proslovy reagoval. Politiky typu Sobotka ( hlasitě mluvit, potichu hrabat ) opovrhuji a schvaluji i nové vládní garnituře, že nemá potřebu s nimi "vést diskuzi". Nakonec, strana, která se nebavila ani se svými koaličními partnery a schvalovala zákony proti jejich vůli s bolševiky a chystala se s Marťany, nemá žádné právo nyní vyžadovat opak. Pane Sobotko, začněte od sebe.
16. 08. 2010 | 21:44

Strýc z Moravy napsal(a):

Toš Bohušu co má dělat podvedený občan,co volil koalici a ta si sním vytírá pudel.Fčil eště vyhrožujou,že máme držet zobák nebo budou do nás střílat.Do slušných ludí.
20. 08. 2010 | 18:37

auto insurance quotes michigan napsal(a):

I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this blog. Thank you, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your web site? <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">auto insurance quotes michigan</a>
29. 07. 2011 | 17:00

new jersey auto insurance rates napsal(a):

I like the helpful information you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and test again right here regularly. I'm fairly certain I’ll learn plenty of new stuff right right here! Best of luck for the next! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">new jersey auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 23:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy