Petr Nečas povážlivě hnědne

19. 10. 2010 | 09:51
Přečteno 9434 krát
Hned dva zajímavé momenty z posledních dnů ukazují na to, že ve vyjádřeních předsedy vlády Nečase začínají prosvítat silně pravicové tóny. Až extrémně pravicové. Nechci tento vývoj v myšlení předsedy ODS podsouvat jen jeho kontroverznímu poradci Jochovi, ale znáte to, něco na tom být může. Pro nic za nic pan Joch svůj plat ve Strakově akademii nepobírá…

Příklad první – kriminalizace zneužívání sociálních dávek. Petr Nečas se nadšeně přihlásil k návrhu starosty Litvínova z řad ODS na kriminalizaci zneužívání sociálních dávek. Hlavním heslem litvínovské ODS v letošních komunálních volbách bylo „Pokračujeme v nulové toleranci“. Myšleno vůči sociálně vyloučené části obyvatel města, soustředěné z větší části na místním sídlišti Janov.

Odhlédněme nyní od toho, že zneužívání sociálních dávek lze trestně stíhat již dnes, jako klasický podvod. Petr Nečas vidí kriminalizaci části klientely sociálního systému jako perspektivní politické téma, jinak by pro něj nezahořel na úplně poslední tiskové konferenci, předcházející komunálním volbám.

Je zřejmé, že vedle plošné redukce sociálních transferů se vláda chystá posílit stres příjemců ztenčující se sociální pomoci hrozbou soudního trestu (možná i vězení). Z velké části jde přitom o lidi, kteří jsou objektivně zařazeni na nejnižší stupeň sociální struktury společnosti, vychovávající děti v rodinách bez perspektivy dlouhodobější ekonomické stability. Jde o skupiny postižené trvalou nezaměstnaností, ohrožené bezprostředně všemi myslitelnými sociálně patologickými jevy. Jak jim pomůže kriminalizace, mimo přesun některých osob do vězení? Na to už Nečas neodpovídá.

Pracovní místa kriminalizace nevytvoří, vzdělání dětí pocházejících z nejchudších rodin nezlepší. Pokud dojde k další redukci sociální sítě, nakonec ani neodstraší od páchání trestné činnosti, neboť ta zbude jako často jediná rychle dostupná alternativa - bohužel pro společnost. Represe nemůže nahradit prevenci. A v konečném důsledku je vždy nákladnější.

Represe a kriminalizace však získává politické body v očích těch, kdo dnes sponzorují sociální stát, a v důsledku vývoje posledních let od něj přestávají získávat jakékoliv sociální transfery. Jde o střední vrstvy.

Topolánkova vláda (v níž aktivně figurovali Nečas i Kalousek) dramaticky snížila daňové zatížení firem a nejbohatších fyzických osob. Daňová zátěž byla přenesena na středněpříjmové skupiny. Současně s tím zahájil Petr Nečas transformaci sociálního systému, založenou na omezování možnosti pracujících středně příjmových rodin získávat (za své zaplacené daně) nějakou formu podpory od státu. Středněpříjmové rodiny tak nejprve ztratily nárok na dětské přídavky, nyní mají přijít také o právo na porodné a v budoucnu podle plánů ministra Drábka také o nárok na rodičovskou. Současně se má krátit státní podpora stavebního spoření a daňová podpora hypoték. Dochází také k výraznému poklesu platů zaměstnanců veřejného sektoru, kteří tvoří významnou část občanů, řadících se ke střední třídě.

Omezuje se kvalita a rozsah veřejných služeb, roste podíl jejich zpoplatnění. Lidé ze středně příjmových skupin tak mohou stále více získávat oprávněný dojem, že mají nadále sehrávat převážně roli sponzorů státního rozpočtu s klesající šancí získat alespoň něco ze svých daní zpět. Jejich vztek ale potřebuje Petr Nečas kanalizovat. A tak ho nasměruje k těm nejchudším, kteří přímé daně téměř neplatí, ale pobírají dávky. Sází na rozeštvávání společnosti.

Mohlo by se totiž stát, že by se lidé ze středněpříjmových skupin začali domáhat spravedlivějšího rozložení daňového břemene, prohloubení daňové progrese a zvýšení daní pro velké firmy. Jejich pozornost je proto potřeba obrátit jinam, k nafouknuté bublině údajně masivního zneužívání sociálního systému, které je vydáváno za univerzální příčinu všeho zla a rozpočtového deficitu zvláště. Je li pak zneužívání a ve stále větší míře i jen prosté pobírání sociálních dávek a příspěvků povýšeno vládou na hlavní příčinu všeho zla, nezbývá, než to vše působivě podtrhnout populistickou hrozbou kriminalizace.

Tomu mnoho lidí ze středních vrstev zatleská, aniž by hlouběji přemýšlelo o skutečných problémech a jejich příčinách. Aniž by kdy pomysleli na to, že sociální úpadek může jednou potkat i je, či jejich děti.

Druhým podstatným důkazem hnědnutí Petra Nečase je jeho výzva voličům ODS, aby v Ostravě ve druhém kole senátních voleb volili kandidátku Janáčkovou, nyní nezávislou, dříve starostku v barvách ODS, sesazenou v důsledku krajně problematického hospodaření v jednom z obvodů města Ostravy. Paní Janáčková proslula sérií obtížně uvěřitelných rasistických výroků, od nichž se ve skutečnosti nikdy nedistancovala a zcela bez skrupulí využívá tyto temné motivy i ve své aktuální kampani za znovuzvolení do Senátu. Úspěšně, v prvním kole dokonce těsně předběhla místního sociálně demokratického protikandidáta.

Nečas Janáčkovou ve své žádosti o podporu výslovně jmenoval. Musí být obeznámen s jejím faktickým politickým programem, přesto nezaváhal a osobně se za ni postavil. Jistě, Nečas bude vždy jako premiér oficiálně odmítat rasismus a xenofobii, fakticky ale do Senátu protěžuje ženu, která na něm postavila celou svou politickou kariéru. Něco takového by opravdový demokrat nikdy udělat neměl.

Lze pochopit, že jako předseda ODS musí Petr Nečas mobilizovat své voliče proti kandidátům opoziční ČSSD, v Ostravě však měl udělat čestnou výjimku a vyzvat k volbě demokratického kandidáta. Tuto státnickou příležitost promarnil. Nejhorší je však podezření, že to není jen náhoda a že premiér hodlá pozici své prudce slábnoucí strany (poslední výzkum STEM uvádí jen 16% podpory) vyztužit politikou, která byla doposud hájemstvím extremistických uskupení typu Národní strany či Sládkových Republikánů.

Zajímavé také je, že uvedené hnědnutí předsedy vlády Nečase uniká jakékoliv mediální pozornosti, na rozdíl od excesů v komunální kampani ČSSD v Mostě či na Praze 5.

Nemělo by.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

19.10.2010: Petr Nečas povážlivě hnědne
Autor: Bohuslav Sobotka Přečteno 15 krát Pošli e-mailem

A Bohuš Sobotka má taky hnědo, ale někde jinde.... bojí se prohry i v senátu...
19. 10. 2010 | 09:59

zdenekb napsal(a):

neo:
Prohry "i" v Senátu?
Kdepak už prohrál?!?

Jinak je fakt, že bílé podkolenky a trochu ulíznutá patka, to by Petru Nečasovi ohromně slušelo... ach joch.
19. 10. 2010 | 10:10

Vilém napsal(a):

Důležitá je hlavně nsha kriminalizovat příjemce sociálních dávek - náš sociální systém poskytuje tak nízké platby, že příjemce přímo nutí k nelegálnímu doplňování příjmů, ať už prací na černo nebo přímo drobnými krádežemi. Bezohledné žvanění mediální žumpy o "příliš štědrém sociálním systému" na tom nejen nic nemění, ale představuje součást systému, který brání racionálnímu řešení sociálních problémů. Jestliže tyto takzvané podvody společnost kriminalizuje, jde vlastně o státem organizovaný zločin. Do toho také zapadají snahy okrádat příjemce sociálních dávek o mzdu za práci a platit místo toho dávkami.

Tady byste měl zapracovat i v ČSSD, protože třeba Rath nedávno prezentoval podobné nápady a v Litvínově lidská hyena Klika z ČSSD vládne spolu s Volákem z ODS a jeho vztah k sociálně potřebným není o nic lepší - taky by na ně rád uspořádal policejní hony. V Mostě se - asi ze zoufalství nad oblíbeností Mostečanů - místní ČSSD neštítila vytasit s nahnědlými slogany.
19. 10. 2010 | 10:13

Drzá zrzka napsal(a):

Slovířkaření. Vlastní výklad prohlášení a myšlenek těch druhých. Žabomyší války. To vše se podepsalo na květnovém volebním utrpěném vítězství ČSSD. Jen tak dál až k zářným zítřkům.
19. 10. 2010 | 10:14

William Booth napsal(a):

Jako Ostravák nechápu proč bych měl volit pana Maštalíře , kamarádíčka od pana Setuzy Palase. Pan Palas je symbolem korupce toho nejhrubšího zrna.
19. 10. 2010 | 10:16

Miflonides napsal(a):

Pan Nečas má jedno velké želízko v ohni. Je to pan Tom Zajíček, bývalý poslanec PSP, nyní zastupitel města Písek. Ten ví jak na to: z třináctého místa se v komunálních volbách vyšvihnul, poté co opustil místní ODS a přešel k SNK-ED, na třetí pozici. Předstihnul dokonce i předsedkyni této strany, a to už je výkon. Ten by mohl poradit jak na to ve druhém kole senátních voleb. Je to jeho know-how, o které se jen stěží bude s někým dělit. Ale pokud se mu zadaří, pak by měl být jmenován celoživotním poradcem všech vlád, co kdy u nás budou.
19. 10. 2010 | 10:18

pumprlidentlich napsal(a):

Podobný text tu už vyhnědil Paroubek. Zřejmě konstruktivní opoziční hnědo.
Proč socialistům dělá problém vysvětlit zkratku NSDAP?
19. 10. 2010 | 10:20

neo napsal(a):

zdenekb:

typický alibismus....

on? nikde. Jeho strana? taky nikde... jen se zašoupla naštěstí do opozice.
19. 10. 2010 | 10:26

zdenekb napsal(a):

neo:
Omlouvám se za "alibistické" lpění na faktech... :o)
19. 10. 2010 | 10:30

juvel napsal(a):

Co kdyby zároveň s kriminalizací zneužívání sociálních dávek vyhlásil p. Nečas kriminalizaci daňových úniků?

Já vím že to nejde, přísnost musí být na chudé.
19. 10. 2010 | 10:36

Tupelo napsal(a):

Bohuzel, pan Sobotka ma pravdu, pan Necas se chova pouze z perspektivy kratkodobych cilu a presun k extremnejsim poloham pravice je v posledni viditelny - ve svetle soucasnych problemu ODS se da i chapat (nicmene tyto snahy by mely byt odmitnuty (u vsech stran)).

Co se tyce Rapkove z ODS tzv. 'reseni' problemu, nejsem si jist, ale neskoncila ve volbach az na ctvrtem miste, za komunisty? Inspirativni pristup volicu.
19. 10. 2010 | 10:37

karel napsal(a):

Pane Sobotko, zvláště část o ždímání střední třídy je velmi kvalitní analýzou, která je každému, kdo má trochu mozku v hlavě dávno jasná, ale vy jste to naprosto jasně formuloval. Bohužel slaboduchých jedinců formovaných pravicovými médii je spousta. Měl byste velmi hlasitě, jednoduše a pořád vysvětlovat to co jste napsal, to je základ celého problému, a pokud to i ti mozkově méně obdaření pochopí, získáte spoustu nových voličů. Problém je, že velmi bohatí (kteří většinou natunelovali) platí mnohem nižší daně, vše táhne střední třída, které stát ovládaný bohatými už nic zpět nedává a štve střední třídu proti nejchudším, maminkám s dětmi a důchodcům. A zbohatlíci užívající si luxusu a daně neplatící jsou ti třetí vzadu, kteří se smějí, jak se se ti ubožáci ze střední třídy perou o ohlodanou kost.
19. 10. 2010 | 10:37

PatientO.T. napsal(a):

2 autor:

1.Mohl byste definovat střední vrstvu, resp. "středněpříjmové skupiny" v ČR?
2.Jak si představujete daňovou progresi. Můžete nastínit daňová pásma?
3.Podporujete Jaroslava Palase?
19. 10. 2010 | 10:37

neo napsal(a):

zdenekb:

nijak jsem onu prohru nevztahoval k jeho osobě.

Když prohraje repre s Litvou je to prohra trenéra? hráčů? asistenta? nebo celého týmu?
19. 10. 2010 | 10:38

Hladis napsal(a):

Pane Sobotka ono nestaci jen dlouhodobe nezamestnanym penize a prehlizet jejich zneuzivani. Tam nepomuzou ruzni ochranci prav a jina individua ,kteri si na tom stavi karieru ci zivobyti a ani lide z CSSD jako Benda atd... Tam pomuze zvyseni vzdelanosti a vytvoreni pracovnich mist pro nekvalifikovane jakymi casto ciganos (ciganos je originalni recky vyraz pro tuto mensinu pouzivany celosvetove i cigany samotnymi) jsou. A nejedna se jen o ne. Pri pohledu na severni cechy tam roste hodne velky socialni problem a ani vase vlady CSSD zadne reseni neprinesly. Nelze se pak divit ze si na tom dela karieru jak organizace typu DSSS ,tak i ODS atd... Je to totiz tema lidem blizsi jelikoz se to lidem deje primo pred plotem a takrikajic si na nej muzou sahnout. Vyreste ten problem a pak vezmete pravici vitr z plachet. Takhle je to jen vase placnuti do vody jelikoz zadne reseni v rukavu nemate.
19. 10. 2010 | 10:38

Hladis napsal(a):

Oprava: aj vytratilo se mi slovicko "nasypat" v prvni vete
19. 10. 2010 | 10:40

Občan napsal(a):

Pane magistře,
kašlete na Nečas(e) a raději se věnujte zvěrohodnění ČSSD; což Vám píši jako volič.
Již třetí volby po sobě jste prohráli, ačkoli jste získali relativně nejvíce hlasů; jenže nemáte žádného koaličního partnera. Jediná strana, kterou byste MĚLI považovat za prioritního partnera, je pro vás úhlavním nepřítelem (protože konkurentem), a žádná jiná strana, které by se dalo alespoň trošku věřit a která by byla alespoň trošku programově blízká ČSSD, na současné politické scéně NENÍ, NEEXISTUJE!!! No, a další podvody na voličích, jichž jste se dopustili koalicemi s vysloveně pravicovými stranami, jako jsou lidovci, Unie svobody, "zelení" apod. už riskovat nemůžete. Byť se po komunálních volbách ostudsky nabízíte jako hodně laciná "společnice" v podstatě komukoli - komukoli krom komunistů.
CO VLASTNĚ CHCETE????? Stále se divíte, proč nevyhráváte volby - ale JAK je chcete vyhrávat s důvěrynehodným programem "pro všechny"? Jak chcete dosáhnout toho, aby vás volili jak zaměstnanci, tak ti, co ty zamstnance permanentně odírají? A PROČ vůbec chcete takového nesmyslu dosáhnout?

ČSSD se poslední léta chová zcela schizofrenicky... Levicovou stranou být nechcete, pravicovou také ne a "středová" strana nikdy neexistovala, neexistuje a nikdy existovat nebude. Sice se Vám to asi nebude líbit, ale politický střed je nesmysl. Nelze být zároveň pravicovým i levicovým, sociálním i asociálním. Chce-li být ČSSD stranou pro obyčejné lidi, pak MUSÍ být stranou levicovou. Chce-li se ČSSD stát stranou "brkounů" - tedy salonní partají pro maloměšťáky, pak nechť se laskavě ubírá směrem k prvorepublikové Československé straně socialistické, která ovšem socialismus měla jen proklamativně v názvu. Stále, ač s tím máte oakovaně špatnou historickou zkušenost, chcete sedět na dvou židlích a stále znovu a znovu narážíte na nefunkčnost téhle politiky. Staňte se konečně stranou pro ty slabší, ale pracující či práci hledající, pracovité a vzdělané (ano, i výuční list JE vzdělání, mnohdy daleko lepší a hlavně užitečnější než vagon SŠ asistentek). Přestaňte už konečně bazírovat na důrazu na devalvované VŠ vzdělání a na maloměšťáctví v tom nejhorším slova smyslu. Protože přesně to od r. 1989 děláte!
Zklamali jste opakovaně důvěru těch, kdo doufali, že nahradíte komunisty a že budete stranou liberálního socialismu. Místo normálních běžných lidí hledáte voliče tam, kde je nikdy nenajdete - mezi podnikateli, zbohatlíky a lidmi chudnoucí domněle střední vrstvy. PROČ je tam nenajdete, to už vám vysvětlili pánové Bělohradský a Keller na ideové konferenci. Poslouchal jste je vůbec?

Nabídněte spolupráci levicovým uskupením, sjednoťte je, dejte příležitost i umírněným komunistům - jedině tak odstavíte staré stalinisty a mladé radikální levičáky z KSM. Pošlete už k čertu chytrolíny, co vám pořád nakukávají nesmysly o sociální demokracii amerického či britského stylu. NEEXISTUJÍ takové partaje! Britští labouristé ani američtí demokraté NEJSOU a NIKDY NEBYLI levicovými stranami; dokonce ani moc sociálními ne. Inspirujte se Evropou - do ní patříme už dva tisíce let, nikam jinam.

Pošlete k čertu hrátky s pravicí a středem, nebo pošleme k čertu MY, VOLIČI, vás. Potřebujeme stranu, která bude hájit zájmy NÁS, obyčejných lidí - a když to nechete být vy, najdeme si jinou.

Píši Vám to sem, protože na stránkách sociální demokracie jsem nikde nenašel prostor pro vyjádření názoru socdem voliče. To také o lecčems svědčí...
19. 10. 2010 | 10:40

Ládik!!! napsal(a):

Lepší hnědnout, než oranžovět nebo červenat. Podívejte se na maďarský Kolontár - připomnělo mi to mapu ČR po volbách do krajů - oranžovočervené bahno. Jsme v tom až po uši.
19. 10. 2010 | 10:48

Rumcajs napsal(a):

Topolánek Hnědne a ty blbneš Sobotko.

Ať platí ti, co tě volí !

Jenže ti neplatí, ti jenom stávkují, co ?
19. 10. 2010 | 10:50

zdenekb napsal(a):

neo:
Prohra českého fotbalu... :o).

Nicméně k věci: nemyslím si, že Nečas nějak zvlášť hnědne. To, že pravice se snaží hněv a nespokojenost středně příjmových orientovat vůči těm, co jsou na tom ještě hůř, je jedním ze základů její politiky. Nic nového, nic převratného.

Přitom zneužívání sociálních dávek je celkem podružnost vedle předražených a zbytečných státních zakázek. Kdyby se bratr Kalousek alias Háva-Šťáva-Rum choval jako odpovědný hospodář už v době, kdy byl u lizu na ministerstvu obrany, nemusel by nyní trpět škrtavkou...
19. 10. 2010 | 10:51

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Socani byli u moci 8 let. Kterou akci zvládli levněji, jak Topolánek ?

Máš něco konkrétně, nebo zase plácáš, jak je u kovaných socanů zvykem?
19. 10. 2010 | 10:54

Jan Holubář napsal(a):

Typické pro socany. Jenom arogantně urážet, bez důkazů špinit a štvát. Vyvvolávat nenávist vůči těm co pracují. Na to jsou kadeti. Kdyby nám raději vysvětlil, jak se mu podařilo to šílené zadlužení v době 6% růstu. Nebo tu věc s FVE. Je mi z nich špatně. A co by říkla pan Sobotka nato, kdyby ODS či TOP měla k dispozici takocvý mocenský stroj jako odbory, které se nestydí vydírat nwejen vládu ale i občany ??? To by bylo červeného řevu co? Ale kydž slouží ČSSD, je to OK. Je mi z nich špatně.
19. 10. 2010 | 10:58

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:
Jsi na toho Topola nějak fixován, nedivím se, mentálně jste si mohli vyhovovat...

Nehodlám srovnávat míru průserovosti zakázek za soc-dem či pravice. Prašť jako uhoď.

Nekonkrétní plácání rád přenechám vědátorům z Řáholce.

Jen tvrdím, že sociální dávky nejsou zdaleka tím hlavním problémem.
19. 10. 2010 | 11:00

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Mě by zajímalo, jak jsi na to přišel ? Můžeš sem hodit výpočet ?
19. 10. 2010 | 11:03

mirda napsal(a):

Pane Rumcajs jak může Sobotka blbnout?
naopak velmi chytrý socan,on totiž přesvědčuje blbé jedině ti to "sblajznou"
19. 10. 2010 | 11:04

Občan napsal(a):

PatientO.T. napsal(a):
2 autor:
1.Mohl byste definovat střední vrstvu, resp. "středněpříjmové skupiny" v ČR?
2.Jak si představujete daňovou progresi. Můžete nastínit daňová pásma?
3.Podporujete Jaroslava Palase?
19.10.2010 10:37:58

1) Ta "středněpříjmová" vrstva je právě jeden z bludů, v nichž se současná ČSSD potácí a jež jí vyčítám. Protože "středněpříjmová vrstva" - tedy lidé s příjmy mezi 25 000 - 60 000.- Kč/měs- brutto x 2 (tím myslím, že OBA partneři mají střední příjem) - žádnou socdem nepotřebuje! To jsou lidé, kteří již nepotřebují žádnou sociální podporu, kteří mají na tržní nájemné, soukromé školky a školy, často si mohou dovolit služku, tvoří si bez problémů rezervy a jsou prostě dobře ekonomicky zabezpečeni. Tohle není cílová skupina socdem - ale ČSSD to stále nechce pochopit.
Přitom zapomíná, že dnes se mezi nízkopříjmovými občany nachází stále více lidí s VŠ vzděláním, že sem patří většina učitelů, zdravotníků, hasičů, úředníků, kvalifikovaných dělníků a dalších. A navíc ještě ČSSD zapomíná na to, že stále více i vysoce kvalifikovaných lidí vykonává zcela nekvalifikované práce jn proto, aby vůbec nějakou práci měli!!!!!
Její voličské cílení je tedy úplně vadné a stále znovu a znovu na to doplácí.

2) Daně by měly vyjadřovat solidaritu a svým způsobem (BERTE TO OBRAZNĚ!!!!!) vděk za umožnění vysokého příjmu.
a) Takže ti, kdo mají nízké příjmy, ale jsou ochotni za nízký plat pracovat, by nejen neměli platit žádné daně, ale společnost by jim měla přispívat za jejich ochotu - ať už adresnými přídavky na vzdělání dětí nebo na důchodové připojištění, nebo formou přiznání daňových úlev, ačkoli neplatí daně. Takováto základní daňová skupina by se měla pohybovat někde mezi příjmem 0.- Kč - 20 000.- Kč a daňové rozpětí by mělo být 0 - 10%
b) Ve střední daňové skupině by mohla být ta socdem tolik oblíbená "středněpříjmová vrstva". Tedy příjmová skupina 20 000.- Kč - 65 000.- Kč a daň v rozpětí 10 - 25%
c) No a ve třetí daňové skupině by se měly nacházet příjmy od 65 000.- Kč výše. To už je opravdu hodně, jsou to příjmy z oblasti velkých podniků a tedy i velkých daňových úlev, dotací a stejně tak velkých lobbyistických a dalších možností. tedy příjmy, kde je projev vděčnosti a solidarity zcela namístě a tomu odpovídá i daň z něho. Takže - příjem 65 000.- - 120 000.- Kč/měs. a daň 25% - 35%. Vše nad 120 000.- Kč už se daní 35%.
19. 10. 2010 | 11:06

Cech napsal(a):

Nemohu než souhlasit s občanem "středová strana" je fikce nikde na světě neexistovala a nikdy existovat nebude.
Děkuji občanovi za pohled,který nepotřebuje další matematické rozbory.Není na tom nic virtuálního je to pouze holá realita.Ještě jednou za tento úhel pohledu děkuji.
19. 10. 2010 | 11:07

zdenekb napsal(a):

"Nemine týden, aby se neprovalil nějaký další skandál spojený s ministerstvem obrany. Nejnovější: týdeník Respekt zjistil, že při nákupu transportních letounů Casa dostal zprostředkovatel - firma Omnipol - provizi 890 milionů korun. Letadla byla vybrána bez výběrového řízení, navzdory odporu velení armády, obchod prosazoval tehdejší náměstek ministra obrany Martin Barták (dnes náměstek ministra financí Kalouska) a nejvíce se na něm obohatil šéf Omnipolu Richard Háva (dnes i tehdy přítel Miroslava Kalouska).

Je opravdu zarážející, že protesty proti škrtům ve výdajích veřejných rozpočtů, které na příští rok připravil ministr financí, nejsou mnohem razantnější. Zadluženost českého státu totiž evidentně nepramení z toho, že bychom měli příliš vysoké porodné či příspěvek na stavební spoření, ale z toho, že si jej rozparcelovaly politicko-ekonomické mafie, které z něj nejrůznějšími způsoby vysávají miliardy. Kdy trpělivost občanů dojde konce, nelze předvídat, Kalousek však zřejmě předpokládá, že si Češi nechají líbit vše. Jinak by těžko mohl zvyšovat příjmy učitelům a snižovat je policistům: matikáři vyzbrojení pravítky a kružítky ho totiž před rozvášněnými davy asi neubrání."

Petr Zídek, pravicové(!) Lidové noviny 29.9.2010
19. 10. 2010 | 11:07

Čochtan napsal(a):

Petr Nečas povážlivě hnědne ? Jó ? A co Bohuslav Sobotka ? Ten povážlivě blbne.
19. 10. 2010 | 11:11

Čochtan napsal(a):

zdenekb
"Jen tvrdím, že sociální dávky nejsou zdaleka tím hlavním problémem. "

Finančně asi ne. Ale co se nasírání daňových poplatníků týče, odvážím se tvrdit, že jsou hlavním problémem.
19. 10. 2010 | 11:14

Naštvaný napsal(a):

"Petr Nečas povážlivě hnědne" píše Sobotka z ČSSD. Co dodat? Daleko horší je, že on, Sobotka, povážlivě rudne
19. 10. 2010 | 11:17

RA napsal(a):

Bohouši,neblbni, to Rath chválil Hitlera a ten je mu vzorem.
19. 10. 2010 | 11:18

Dr. Krejzyber napsal(a):

ČSSD nefandím, ono se vlastně dnes nedá fandit žádné ze stran...ale pan Sobotka to popsal vemi přesně, tedy aleposń podle mého středněstřídního názoru.:-) Jen si nemyslím, že ze strany hodného a nadto pokorného pana Nečase jde o nějaký zvrácený úmysl, ortodoxní pravicové vidění světa prostě spontánně k podobným úchylným souvislostem vede. Jinak by sotva tak nekriticky vzývaná Margret Thacherová mohla vyslovovat díky generálu Pinochetovi za příchod demokracie (sic!) do Chile. Narozdíl od neslaného nemastného pana hodného však přece jenom tahle dáma pro Británii něco udělala, protože jí to myslelo v širších souvislostech. Pravolevá polarizace je u nás v posledním čase dílem brutální rétoriky ODS, nulové tolerance a podobných hovadin, když na kuloární úrovni je přece všechno jinak...jak každý fobře ví. To abych taky použil tu nejtypičtější manipulativní větu našich politiků.:-))
19. 10. 2010 | 11:21

zdenekb napsal(a):

Čochtan:
Myslím, že právě toto programové "nasírání daňových poplatníků" vůči "povalečům" je pravicovým stranám vlastní... (a úspěšné, jak vidno na mnohých).
19. 10. 2010 | 11:21

neo napsal(a):

zdenekb:

tak vidíte, že neexistují pravicové noviny. To jen někteří je tak vidí..
19. 10. 2010 | 11:22

Pípa napsal(a):

Zneužívání sociálních dávek je nutné kriminalizovat. Zrovna jako zneužívání dalších sociálních a zdravotních dávek a důchodů. Tomu jste p. Sobotko měli zamezit již dávno a nebyli byste tam kde jste. Konkrétní prací pro blaho státu a pracujících a slušných lidí jste mohli přesvědčit, že to s nimi myslíte dobře. Potom by vás volili rádi a ne jen jako menší zlo. Jak z tohoto blogu vidím, nejste lepší než p. Paroubek a pod vaším vedením není naděje na záchranu vaší strany jako silné středně levicové demokratické strany. Škoda.
19. 10. 2010 | 11:23

zdenekb napsal(a):

neo:
Existují, ale někdy se i jejich redaktor splete a použije hlavu... ;o)
19. 10. 2010 | 11:26

Občan napsal(a):

Pípa napsal(a):
Zneužívání sociálních dávek je nutné kriminalizovat. Zrovna jako zneužívání dalších sociálních a zdravotních dávek a důchodů. Tomu jste p. Sobotko měli zamezit již dávno a nebyli byste tam kde jste. Konkrétní prací pro blaho státu a pracujících a slušných lidí jste mohli přesvědčit, že to s nimi myslíte dobře. Potom by vás volili rádi a ne jen jako menší zlo. Jak z tohoto blogu vidím, nejste lepší než p. Paroubek a pod vaším vedením není naděje na záchranu vaší strany jako silné středně levicové demokratické strany. Škoda.
19.10.2010 11:23:18

KAŽDÉ zneužití je třeba nejprve PROKÁZAT, Pípo!!!!! Pak teprve je můžete kriminalizovat. A pevně doufám, že k paušální preventivní kriminalizaci nikoli vlastního zneužívání, ale sociálních skupin, se ČSSD, na rozdíl od TOP09 a ODS, nikdy nesníží.
19. 10. 2010 | 11:27

Bart napsal(a):

V Cesku "socialni davky" (i kdyz ne vsechno lze takto oznacit) spolkne 17% HDP, ve Svedsku 34% HDP. Enough said.
19. 10. 2010 | 11:28

neo napsal(a):

zdenekb:

existují pouze ve vaší hlavě. Kdykoli se vám to hodí.
19. 10. 2010 | 11:29

Al Jouda napsal(a):

Perfektní rozbor situace ČSSD od nicka občan ! Takové konkretní návrhy třeba daňových zákonů musí ČSSD stále prezentovat a získávat tak voliče. Také by se měla připravovat na usmíření s VV až vystoupí z této koaliční vlády!Je to její budoucí a tolik potřebný koaliční partner, kterému tím také stoupne volební rating.
19. 10. 2010 | 11:33

zdenekb napsal(a):

Bart:

"Švédský model klade důraz na vysoké zdanění, přímé daně jsou silně progresivní. Složená daňová kvóta Švédska překračuje 50 %, výdaje na sociální zabezpečení pak překračují 20 %.
Švédsko je schopno dosahovat stejně nízkých měr nezaměstnanosti jako anglosaské země, i nízké míry dlouhodobé nezaměstnanosti,
jež ale není "zaplacena" nedostatečnou sociální ochranou. Švédsko dosahuje vynikajících výsledků ve školství, zdravotnictví, kde patří ke světové špičce.
Vysoká organizovanost odborů nikterak neznemožňuje, aby skandinávské země okupovaly první místa žebříčku konkurenceschopnosti.
Tím ale výčet úspěchů nekončí: co se týče indexu lidského rozvoje, je Švédsko na druhém místě. V technologickém indexu pak na 4., v indexu technologické aktivity na 1. místě, v indexu lidského kapitálu pak na 1. místě spolu s Finskem. Vysoké sociální náklady nikterak neznemožňují vysoké investice do výzkumu a vývoje, které nadále podporují jejich konkurenceschopnost."

více:
http://www.penize.cz/nezame...

Ovšem, jak tu někdo trefně poznamenal: "Zavedení švédského sociálního modelu do ČR ztroskotá na zoufalém nedostatku Švédů..." :o)))
19. 10. 2010 | 11:36

Občan napsal(a):

Joudo, probůh, jen ne VeVerky! :-ooo
Vždyť to jsou stejní podrazáčtí křiváci jako lidovci. S kýmkoli, jakkoli, jen když bude plné krmítko...
19. 10. 2010 | 11:39

BERAN napsal(a):

To je známá věc, pane doktore Sobotko. Na elektorátu levičáka Obamy taky bylo vidět, lidé jakých mravních a sociálních charakteristik a také očekávání ho volili (http://mydd.com/2010/7/30/p...).
19. 10. 2010 | 11:43

zdenekb napsal(a):

neo:
Chcete tvrdit, že Právo nestraní socanům, Haló komoušům, Respekt Zeleným, Lidovky TOP a ODS, Modrá fronta ODS?!?

Nemusí to být "koupené" prostě orientace komentátorů a způsob výběru a tvorby zpráv...
19. 10. 2010 | 11:46

Kelt napsal(a):

Maďarská pravicová vláda bude po příští tři roky výrazně zdaňovat velké nadnárodní korporace a banky.Očekávaný přínos je cca 16 miliard Kč ročně.
To jako součást nápravy státního dluhu.
U nás těch 16 miliard vytáhne Nečalousek z kapes těch nejnižších příjmových skupin.
Na velké a bohaté se prostě nesmí sáhnout,oni by nám utekli na Bahamy,že?
19. 10. 2010 | 11:50

XY napsal(a):

Občan, vy jste hlava. Než něco napíšete, tak si to alepsoň po sobě přečtě. Mimochodem, ti s nejnižšími příjmy žádné daně neplatí. A ta daňová progrese byla vždycky je už teďshed mencing. Schválně, kdo zaplatí více : z 20 000,- nebo z 50 000,- ?
19. 10. 2010 | 11:51

Bc Martin napsal(a):

Sobotko takže zneužívat sociální dávky je normální? Budem klidně tolerovat okrádání státu na soc.dávkách? Je jasné že vy si chcete podplatit hloupé voliče, kteří slyší jen na to kolik jim přidáte.
Používáte trapnou argumentaci vašeho předchůdce. Není náhoda že při parlamentních volbách vaše strana podplácela c_kány aby jí dali hlas. Zneužívání poslaneckých náhrad to všechno je sprostá zlodějina, kterou vy podporujete
19. 10. 2010 | 11:55

neo napsal(a):

zdenekb:

noviny tisknou zprávy pocházející převážně ze stejného zdroje.

Liší se pouze subjektivní názory některých komentátorů.
19. 10. 2010 | 11:57

stejskal napsal(a):

Ta inklinace tu je, pane zdenkub.

Myslím, že jste ji vystihl vcelku dobře. Není nijak dramaticky výrazná, většinou nebrání uveřejňovat informace o komkoliv a jakékoliv, ale je tu. S tím nikdo nic nenadělá, každý má nějaký názor.

Pak jde už jen o profesionalitu a etiku. Profesionál by neměl nikomu vědomě nadržovat.

Libor Stejskal
19. 10. 2010 | 11:57

Bc Martin napsal(a):

zdenekb:

A v indexu ekonomické svobody je Švédsko až 15. Tak vidíte že Švédsko jak je nesvobodnou zemí.
Před nima je jak Japonsko,USA, Autrálie a Nový Zéland všechny anglosaské země.
19. 10. 2010 | 11:58

Bc Martin napsal(a):

Pardón chtěl jsem napsat VB,USA,Austrálie a Nový Zéland.
Japonsko není anglosaskou zemí ale je také před Švédskem
19. 10. 2010 | 12:00

Carlos V. napsal(a):

Obcan :

Pomohu Vam s nasobenim :

clovek s prijmem
10,000 zaplati dan 0
20,000 zaplati dan 1,950
50,000 zaplati dan 7,980
100,000 zaplati dan 18,030

Vy onu cenu za "vdek" za moznost vydelat nevidite ? Nevidite solidaritu ? Az moc solidarity a ceny za vdek ?

Nebo Vam mohu pomoci i s odcitanim a znamenky >< ?
19. 10. 2010 | 12:03

stále rebel napsal(a):

Nejlepším lékem na tu Nečasovu hnědost by bylo vysvětlit vypláchnutým kebulím, kolik stojí jedna socka a kolik jeden vězeň. Myslím, že by mnozí pak ztratili chuť na kriminalizaci socek.
19. 10. 2010 | 12:03

Občan napsal(a):

Bc Martin napsal(a):
Sobotko takže zneužívat sociální dávky je normální? Budem klidně tolerovat okrádání státu na soc.dávkách? Je jasné že vy si chcete podplatit hloupé voliče, kteří slyší jen na to kolik jim přidáte.
Používáte trapnou argumentaci vašeho předchůdce. Není náhoda že při parlamentních volbách vaše strana podplácela c_kány aby jí dali hlas. Zneužívání poslaneckých náhrad to všechno je sprostá zlodějina, kterou vy podporujete
19.10.2010 11:55:24

Hele, bakoš, a KDE najdu statistiku zneužívání socdávek? Protože dodnes NIKDO z těch, kdo mají plnou mordu zneužívání socsystému, nebyl schopen jakkoli prokázat, KOLIK lidí opravdu zneužívá socdávky, nemocenskou apod. Tuhle zase Drábek blábolil v pořadu "Máte slovo" o údajném zneužívání a na přímou otázku KOLIK lidí tedy zneužívá socsystém jen blekotal o tom, jak to není statisticky zpracováno.
Takže si ty propagandistické kecy račte vetknout a buď DOKAŽTE, že jsou socdávky zneužívány, nebo jděte víte kam...
19. 10. 2010 | 12:03

zdenekb napsal(a):

Bc Martin:
Po pravdě, kvalitní a dostupné veřejné služby nebo nezkorumpovanost úřednictva je pro kvalitu života podstatnější než idex ekonomické svobody (vyjadřující mj. míru státní regulace). Pokud se tedy nebavíme o kvalitě života bankéře...

V tak "nesvobodné zemi" jako je Švédsko bych docela chtěl žít...
19. 10. 2010 | 12:05

Hop napsal(a):

Chtěl jsem něco napsat - nějaké argumenty, ale má to cenu, když p. Sobotka, jen provádí rétorické cvičení na téma "sociální žvásty po milióntý".
S Litvínovem je dost mimo a vůbec nezná tamní situaci a o co tam jde. (Otázka je, jestli p.Sobotka něco vůbec zná - profesionální politik, který se nikdy ničím jiným neživil. Umí si tedy vždy a všude jen dávat prst před pusinku - gesto přemýšlivců :-))
Zpět k Litvínovu, těm lidem tam pomůže něco jiného než jim dát tu a tu nějakou tísícovku. (Těď jim tedy něco fakt dát mohli na zvýšení cen el. energií za OZE na základě zákona schváleného hlavně ČSSD.)
Pan Sobotka by si měl zjistit něco o tamních projektech pro lidi z Janova a věnovat na ně peníze třeba ze svých polaneckých náhrad. Stejně ukázal, že je vlastně na svojí zákonodárnou činnost nepotřebuje a dům už snad má zaplacený. Alespoň ty náhrady, které mu platí střední třída budou smysluplně využité.
19. 10. 2010 | 12:05

Carlos V. napsal(a):

Obcan : prominte, ale nechce se mi zde uverejnovat jmena "invalidnich" duchodcu, kteri ve skutecnosti pracovat dozajista muzou.

A vy opravdu zadne takove neznate ?
19. 10. 2010 | 12:07

ˇPípa napsal(a):

Občan,
ano, to jsem myslel. Zneužívání sociálního a zdravotního systému je nutné odhalovat a poté kriminalizovat. To zatím, až na několik jednotlivých funkcionářů samosprávy, nikdo z vládních činitelů neudělal, včetně ČSSD. Tudy utíkají miliardy a ztrácí se důvěra daňových poplatníků v systém. ČSSD, která cílí na malé a střední daňové poplatníky a chce je získat na sociální jistoty, by se měla o opatření proti zneužívání zejména starat. Bohužel jen všeobecně žvaní a politikaří. Chce to konkrétní činy s konkrétními výsledky. Nikoliv jen negaci pravice a využívání jejich chyb. Říci, že p. Nečas hnědne, protože se neobratně vyjádřil, aniž byste se snažil zjistit, co pod pojmem kriminalizace všechno myslil, je laciné.
19. 10. 2010 | 12:08

Píďalka napsal(a):

Jenže řada z nás tady v té zemi chce žít o něco déle než jen následující 3 a půl roku. Nečasově vládě se možná povede převálcovat opozici a vychýlit kyvadlo společnosti co nejvýše na pravé straně. Co to způsobí je snad každému jasné, udělejte si pokus s kyvadlem doma - schválně kde se zastaví. Naprostá většina (mimo těch nejbohatších) na to nyní doplatí a bude se těšit jak to v těch příštích parlamentních volbách vrátí. Současná vláda totiž odmítá vzít na vědomí, že právě uskutečněné komunbální volby toto signalizují. A za 4 roky máme zpátky ve vládě komanče - nikoli díky voličům, ale díky současnému vládnímu "tlačení na pilu", kdy jako viníky krize označují zaměstnance a středně příjmové vrstvy.
Pane Nečasi, ten zaměstnanec, bydlící v panelákovém bytě, před nímž mu stojí stará felda ( v lepším případě fábka) vám ty peníze neprožral. Zkuste se mrknout někam jinam, třeba do Švýcar, na Bahamy, nebo do Toskánska...
19. 10. 2010 | 12:15

rejpal napsal(a):

Já té debatě stále moc nerozumím. Jestli se nepletu, pak zneužívání dávek je trestný čin. Pokud není stát schopen tyto činy vyšetřit, a náležitě potrestat už teď /dle ústavy rovně bez ohledu na etnikum a jiné věci/, co se změní přijetím nějakého dalšího zákona? Máme zákony na kdeco, ale praxe je jinde. Jak je třeba možné, že prodej aut po záplavách s přetočenými tachometry a nakaširovaným povrchem JE LEGÁLNÍ a nikoli podvodem dle příslušného paragrafu? A vůbec mi už s postihy kriminality nejde do hlavy razantní snížení příspěvků na policii.
19. 10. 2010 | 12:18

rejpal napsal(a):

Píďalka
... nebo na jednu z vedlejších židlí při zasedání vlády -:))
19. 10. 2010 | 12:19

Doc napsal(a):

sociálně patologickými jevy - tím myslíte sebe??? Oni ti sociálně vyloučení jsou schopni si pro dávky jezdit v BMW apd.. a ty peníze určitě cpou do vzdělání svých početných rodin :-) OMG
19. 10. 2010 | 12:23

Krejcar napsal(a):

rejpal : z vrchojanu ?
19. 10. 2010 | 12:26

rejpal napsal(a):

Krejcar
No mě myšlenky zalétly někam na Táborsko o))
19. 10. 2010 | 12:34

PatientO.T. napsal(a):

2 Občan:

Děkuji. Z pochopitelných důvodů by mne ovšem více zajímal Sobotkův názor. Toho se asi nedočkám...
19. 10. 2010 | 12:34

Vico napsal(a):

Zneužívání sociálního a zdravotního systému je třeba odhalovat a kriminalizovat...říká pan Čistý.

Teď by ještě měl vysvětlit, jak lze něco kriminalizovat, co je postižitelné podle zvláštní části trestního zákoníku.

Kdo sebe obohatí tím,že někoho uvede v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu od nikoliv nepatrné až po škodu velkého rozsahu, dopouští se trestného činu podvodu.

Čistý tedy přichází s předvolební iniciativou a návrhem kriminalizovat již kriminalizované.

Otázka druhá, kdo by měl onu kriminalizaci kriminality provádět. Čistej? V demokratickém systému právního státu nikoliv. Měla by tak činit policie a státní zastupitelství, kteří by měli postupovat tzv. z úřední povinnosti /nemusí čekat na žádné trestní oznámení/.

Čistej jen kalí vodu, jak se mu už podařilo adorací bratří Mašínů, výběrem poradce přes lidská práva, podporou kontroverzní senátorky atd.

Sobotka tím, že se neveze na vlně narůstající xenofobie, rozhodně není populistický, ale spíše si u různých deprivovaných pučmidrátů škodí.

Krajní populistická pravice je v Evropě na vzestupu. Ví to Sobotka, ví to i Čistej. Na vlně nesnášenlivosti však surfuje jen jeden z nich.

S lítostí musím konstatovat, že se to Čistýmu vyplatí. Bohužel.
19. 10. 2010 | 12:35

Tenco napsal(a):

Zneužívání dávek sockama a supersockama.
Věčný spor o to, zda ruka zákona umí dopadat jen směrem dolů a směrem nahoru pouze salutuje.

Vyčíslit nejde ani jedno, neb zkorumpovaná a líná byrokracie v tom jede taky.

Tak nevím , proč se rozčilovat.

Nechte to na poctivých a pracovitých byrokratech.
Oni jistě něco vymyslí a zrealizují.

Zejména pro ty dole. Socky.

Ty superscky je totiž za to platí.
Tedy za udržování čistoty, klidu a pořádku. Tak co ještě chcete. :---()
19. 10. 2010 | 12:36

Dr.Kongo napsal(a):

To stále rebel:
To jste řekl přesně.Náklady na vězně jsou dost velké, nutno k tomu také přičíst další náklady na byrokracii s tím spojenou - soudy, sociální odbory na obcích atd.Je to to samé, jako exekuce dávek paní Řápkové v Chomutově - náklady převýšily výnosy...
19. 10. 2010 | 12:40

rejpal napsal(a):

Tenco
Co ještě chci? Já chci zpátky do blázince!
19. 10. 2010 | 12:42

Zbyšek napsal(a):

Když dělá ODS z ČSSD ve své předvolební antikampani bolševiky, proč by naopak soc. dem. nemohla upozornit na nebezpečí fašizace politické scény a následně celé společnosti. Aspoň je to na rozdíl od prvního případu oprávněné.
19. 10. 2010 | 12:43

Rumcajs napsal(a):

Už tam zas kdosi zase horoval pro Švédský model.

Zajímavé, že jediné co si ale z toho modelu odnesl, je míra zdanění. Že tam je spousta prvků, které chce zavést dnešní vláda a proti kterému tady levouni mohutně vystupují, to už přechází s lehkostí baletky.

P.S.

Jinak když byl známý ve Švédku, tak mi tvrdil, že tolik bezdomovců jak tam v životě neviděl.Že možnost přijít o sociální dávky je tam poměrně snadná - stačí nedodržovat zákony. Rozhodně ty dávky nerozdávaj na poptkání.
19. 10. 2010 | 12:48

Drzá zrzka napsal(a):

Náklady na vězně...
... vězně bych nechala pracovat na výstavbě dálnic. I s jejich ostrahou by to možná vyšlo levněji než v současnosti a mělo by to nějaký výchovný efekt. :o)
19. 10. 2010 | 12:53

Dáša N napsal(a):

Souhlas, ale protěžovat se neříká.
19. 10. 2010 | 13:02

stále rebel napsal(a):

Pro Drzá zrzka.
O blondýnkách se říkají různé věci, ale zrzka je zřejmě trumfne. Co například poslat vězně třeba operovat do nemocnic, nebylo by to taky řešení?
19. 10. 2010 | 13:03

Kelt napsal(a):

Topolánek na samém začátku své politické kariéry proslul výroky z nacistického slovníku.
Pan"Čistý"některé jeho myšlenky uvádí do praxe-prostě politika,aby byla úspěšná potřebuje kontinuitu.
Že se naše pravice fašizuje,o tom nemůže být sporu,štvaní proti "sockám"abs.tolerance vůči hrstce vyvolených.
Jeden z nejbohatších v předválečném Německu prohlásil:já jsem Hitlera finančně nepodpořil,já jsem si ho koupil.
Zřejmě recept pro Bakalu.
19. 10. 2010 | 13:03

Drzá zrzka napsal(a):

stále rebel
do nemocnic bych poslala operovat nezaměstnané. Jeden rekvalifikační kurs by stačil, ne? :o)
19. 10. 2010 | 13:06

stále rebel napsal(a):

Pro Drzá zrzka.
Bylo by to jako s těmi vězni na dálnicích. Tam dnes pracuje především těžká technika. Jeden buldozer nebo bagr nahradí stovky kopáčů. I zde musí být kvalifikace a samostatnost.
19. 10. 2010 | 13:12

Otoman a lesní panna napsal(a):

Kelt
Že bude maďarská pravicová vláda progresivně zdaňovat banky a nadnárodní korporace? Teeeeda.
To kdyby Lajos Bács ještě žil, to by nepřežil.
19. 10. 2010 | 13:13

Dáša N napsal(a):

stále rebel
drzá zrzka
a neoperuje už v nemocnicích nějaký klaun?
19. 10. 2010 | 13:21

Tarkus napsal(a):

Hnědne právě Bohuslav Sobotka. ve skutečnosti je to sociální demokracie, která má velmi blízko k fašismu. nevěříte? přečtěte si článek "Sociální demokracie a fašismus" http://www.virtually.cz/ind...
19. 10. 2010 | 13:22

Drzá zrzka napsal(a):

stále rebel
Stovky kopáčů, by si u krumpáče a lopaty mohlo za stravu a nocleh, opakovat, že krást, a podvádět, se nemá. Jenže to je utopie, protože betonářská lobby svůj struk na dojení státu výstavbou předražených dálnic jen tak nepustí. A politici? Ti se přece nepřipraví o možné dárečky. Zdraví blbá zrzka:o)
19. 10. 2010 | 13:23

stále rebel napsal(a):

Pro Tarkus.
Máš to hezké čtení, stačí přečíst dvě, tři věty a víme hodně i o tvé inteligenci.
19. 10. 2010 | 13:32

myrta napsal(a):

Právě v brífinku vyzval Nečas voliče,pokud nechtějí Paroubka prezidentem,mají volit ODS.Z takové sprosté podlosti se mě zvednul žaludek.
19. 10. 2010 | 13:34

bitner napsal(a):

Zatim bych se zhnednuti ODS nebal, protoze to povede k jeji bezvyznamnosti. Pak magoru sice takhle ziska, ale spouste normalnich lidi, kteri ODS voli (a jsou takovi) to bude pripadat odpuzujici.
Zatim. Zatim jeste ceska spolecnost neni uplne zdecimovana a pocet vymytych mozku se zvysuje jen pozvolna.
19. 10. 2010 | 13:35

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:
Za švédský systém jsem nehoroval, jen jsem uvedl odkaz na zajímavý článek. V něm je celkem jasně popsáno, že vyšší zdanění a silný stát automaticky neznamená "nekonkurenceschopnost".

"...že tam je spousta prvků, které chce zavést dnešní vláda..." Máš něco konkrétně, nebo zas jen tak plácáš, jak je u tebe obvyklé? (Abych ocitoval i tebe).
19. 10. 2010 | 13:36

hoven napsal(a):

slávečku,
zamysli se nad tím, že pokud někdo zneužívá soc dávky, tak to znamená, že ty dávky nepotřebuje a tudíž nepatří k nejchudším vrstvám. a tudíž toto opatření není namířeno proti nejchudším vrstvám. kdybys si někdy slávečku použil logiku alespon na urovni prvního stupně zvláštní školy, tak bys nemusel psat takové prujmové výplody. co se týká hnědnutí, tak si nejdříve udělej pořádek ve tve socialistické partaji a bilbordama typu, zatočíme s fetákama a bezdomovcema. hnědne ti pleš, nebo spíš to, co máš pod ní.
19. 10. 2010 | 13:37

neo napsal(a):

myrta:

no a co? vždyť jo. K volbě prezidenta je potřeba i senát... no a Jiří Paroubek by logicky mohl být podpořen oranžovým senátem.
19. 10. 2010 | 13:40

zdenekb napsal(a):

hoven:
Než někomu začnete vnucovat logiku prvního stupně zvláštní školy, zkuste si - jako její absolvent - přeslabikovat daný text.
- zneužívání dávek je trestné už dnes
- proti nejchudším vrstvám je namířen né zákon, ale rétorika naznačující, že každý kdo bere dávky, bere je neoprávněně
- proti populistickým billboardům tohoto typu právě socdem zasáhla (resp. je kritizovala) okamžitě i do vlastních řad
19. 10. 2010 | 13:47

rejpal napsal(a):

neo..
a samozřejmě 101 poslanců PSP Paroubka radostně podpoří. To Nečas tak málo věří své koalici?
19. 10. 2010 | 13:48

Tenco napsal(a):

rejpal
To můžete klidně zůstat na místě.
On se tady totiž tvoří všude kolem.
Nemusíte tak nikam jezdit. :))

Prý je to nový byznys. Něco jako fotovoltaika, jenže ne tak průhledný :

google + "obytné kontejnery"

/"Stavíme budoucnost"/ :((

No, v Holešově radnici obyvatelé jisté čtvri(převážně necikáni) dlužili v sumě pár set tisíc. Město pro ně za 22 mil. nechalo z peněz daňových poplatníků postavit obytné kontejnery.

Takto o tom referují jedni :

http://www.novinky.cz/vase-...

A takto zase jiní :

http://zlin.idnes.cz/zena-n...

A taková prý je skutečnost :

http://aktualne.centrum.cz/...

Ale znáte ty rejpaly z aktualne.cz, ne ?
:))

A bude hůř. :((
19. 10. 2010 | 13:50

Vilém napsal(a):

hoven
Právě naopak, každý, kdo sociální dávky skutečně potřebuje, musí uvádět nepravdivé údaje o svých příjmech nebo majetku, protože v opačném případě by ze sociálních dávek nepřežil. Tento stav je ovšem výsledkem záměrně patologického jednání osob odpovědných za vývoj sociálních zákonů počínaje deprivantem Škromachem a konče Drábkem, nejde tedy o otázku triviálně řešitelnou v příštích parlamentních volbách, protože po nich se v nejméně špatném případě opět vrátí do funkce Škromach nebo jeho klon.
19. 10. 2010 | 13:51

Vico napsal(a):

myrta : je-li pravda, že se Čistej vrátil k osvědčené taktice strašení Paroubkem, ukázal, že jeho podlost je ještě větší, než jsme doufali.

Čistej nám chystá očistec.
19. 10. 2010 | 13:52

s... napsal(a):

Cikán si jede pro sociální dávky mercedesem. Tento již ikonický obraz formuje myšlení zejména (nejen!) pravicových voličů. A tak, jakož ti slušní a schopní (drobný daňový únik, úplatek, leazing na škodovku, hypotéka na barák a sem tam spotřebák na televizi se nepočítají) volí ty, jež je vrámci boje za vlastní vejvar pošlou bez špetky sentimentu do chudoby.

Vůbec je zajímavé, že daňový únik je v českém pojetí etiky daleko nad neoprávněně vybranou sociální dávkou. Rozkrádat erár je povoleno pouze v obleku.
19. 10. 2010 | 13:54

RA napsal(a):

je jasné,že jestliže převáží v Senátu socánci, pošlou Paroubka na Hrad, vždyť Jyrka už se na to klepe. Takže, kdo nechcete Jyrku na Hradě, volte ve druhém kole pravicové senátory z kterékoliv strany /ODS,TOP.VV,Lidovci/. Jinak si následky působení velkého Jyrky ve vrcholné pozici přičtete sami.
19. 10. 2010 | 13:54

s... napsal(a):

oprava:

Vůbec je zajímavé, že daňový únik je v českém pojetí etiky vysoko nad neoprávněně vybranou sociální dávkou.
19. 10. 2010 | 13:56

Tupelo napsal(a):

Myslim ze pan Necas travi zbytecne mnoho casu v kantyne s panem Kalouskem:

"Podle něj totiž bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek stále usiluje o post hlavy státu, k čemuž potřebuje co nejvíce mandátů v obou komorách."

Vlastne to jen zapada do jednoduche, cernobileho sveta ODS, v pripade ze CSSD uspeje do senatu bude hlavne moci zabranit ohybani ustavy ze strany vladnouci koalice v cele s ODS. A samozrejme si rovnez vynuti hlubsi projednavani 'reformnich' zakonu. Straseni Paroubkem je ucelova konstrukce, i kdyby bylo zvoleno vsech 22 senatoru, neprebije to silu koalice (ma ve snemovne o 18 hlasu vic, takze i celkove pro treti kolo by mely vic hlasu). Za dalsi, pri uspesnych volbach bude mit Paroubek mnohem tezsi pozici k navratu k nejakym funkcim v CSSD, natoz v aspiraci na prezidentsky urad, v CSSD je uz ted hodne slyset hlasy proti byvalemu predsedovi. A dale - kde jsou sliby ze se priste bude volit prezident primo? :))) Ucelovost straseni ze strany ODS je ocividna.

VV v tomto pripade postupuji mnohem pragmaticteji a z jejich vyzvy necisi ona ucelovost, coz je prijemne prekvapeni:

"Věci veřejné se vzepřely výzvě premiéra a šéfa ODS Petra Nečase a odmítly vyjádřit podporu ostravské nezávislé kandidátce na senátorku Lianě Janáčkové. Na tiskové konferenci v úterý vyzvaly své příznivce, aby raději upřednostnili kandidáta opoziční ČSSD Antonína Maštalíře"
19. 10. 2010 | 13:58

s... napsal(a):

RA:
Vidím, že vás rozmrazili s menším zpožděním. Jyrka je demodé. Pište, až po krátké aklimatizaci.
19. 10. 2010 | 13:58

neo napsal(a):

rejpal:

jelikož osoba prezidenta je nadstranická, nemá cenu argumentovat nějakou koalicí.

Každá strana bude mít svého kandidáta
19. 10. 2010 | 14:00

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

V čem si myslíš, že jsou švédi konkurenceschopný ?

Např. poplatky u lékaře, privátní nemocnice,privátní pojišťovny...a mám pocit, že i důchodový systém je 3 - piliřový.
19. 10. 2010 | 14:01

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
V.Klaus nikdy nadstranický nebyl!
19. 10. 2010 | 14:01

xxx napsal(a):

Petr Nečas se nechová jako demokrat ale chce všechno válcovat podle sebe. Velké nebezpečí vidím i v Přemyslu Sobotkovi, který se pod tlakem svého vedení vyjádřil proti demokratické diskuzi (např. v Senátu) a strašil údajným státním bankrotem, bude-li v ČR uplatňována demokracie.
Vyhrát 12x z 22ti bude velmi těžké. Vláda se to snaží otočit zase na ideologii. Chce to podpořit nejen Senátory, ale i organizovat podporu pro stávkující odboráře.
Společný tlak stávkujících odborů, případné výrazná výhra v Senátu a přesvědčení lidí z VV, aby byli proti svému nedemokratickému vedení může změnit situaci i dřív než za 4 roky.
Je třeba vhodně zapojit i Komunisty. Pomoci jim se integrovat a pomoci jim se úspěšně vyrovnat s minulostí.
19. 10. 2010 | 14:03

kočka šklíba napsal(a):

s..... napsal jste to přesně, nakonec o tomhle byla nedávno debata pod blogem p. Makovcové. Ano a nejde jen o drobné daňové úniky ale i miliardové krádeže, to jaksi nevadí, mnoho lidí dokonce tyto zločince obdivuje jak jsou chytří. Jejich uvažování já nechápu.

RA a spol., kdo stále melete o Paroubkovi, nevěřila jsem tomu, ale ona to snad opravdu již je v Čechách diagnóza. Asi byste se vy všichni v čele s Nečasem měli jít léčit. :D
19. 10. 2010 | 14:04

neo napsal(a):

Marcus Agrippa:

typický výkřik člověka, který nechápe psaný text.

OSOBA PREZIDENTA REPUBLIKY je nadstranická ! U nás není prezident člen politické strany jako v emerice či francii.
19. 10. 2010 | 14:09

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
ale to nemění nic na tom, že V.Klaus nikdy nadstranický nebyl!
19. 10. 2010 | 14:13

Jakub Řehák napsal(a):

Já se tím docela ztotžňuji. Je mi jasné, že Bohumil Sobotka využije každou munici ke kritice ODS - ostatně proč ně - má to v popisu práce, ale ohledně Nečase má myslím pravdu. To je potenciální ultrapravičák.
19. 10. 2010 | 14:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 10. 2010 | 14:19

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Věnuj se tomu, na co mentálně stačíš. Pokud nechápeš, co je zdrojem konkurenceschopnosti, tak se do takové diskuse vůbec nepouštěj.

To nejzákladnější pro konkurenceschopnost státu je důvěra občanů v politický systém, dobře fungující státní správa, vzdělaná a zdravá populace a její co nejvyšší míra zapojení.

Poplatky u lékaře a podobné s tím mají málo co společného.
19. 10. 2010 | 14:29

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Jo, to se dobře prodává. Kolik sis toho už koupil ?
19. 10. 2010 | 14:32

Rumcajs napsal(a):

Sobotko !

Už jste zavřeli toho socana, co krátil daně ?
19. 10. 2010 | 14:41

s... napsal(a):

Rumcajs:
Vy jste mezek. Zapojte trochu fantazie, máte-li.
Zkuste si představit rebelovu repliku jako hádanku, kterou máte vyřešit(bez ohledu na vaše vyznání). Zkrátka zkuste vymyslet, jak souvisí vzdělané obyvatelstvo, fungující státní správa atd. s konkureceschopností a jak velký může být jejich podíl. Třeba se vám rozsvítí ve vaší poněkud zarputile statické (neříkám, že hloupé) hlavě.
19. 10. 2010 | 14:43

Kvak napsal(a):

Pane Sobotko,náhodou nechcete zneužívání dávek včetně poslaneckých náhrad legalizovat?Stačí přečíst pár vět a je mi z Vás nevolno....
19. 10. 2010 | 14:50

Luba napsal(a):

Faktem je,
že v očích Petra Nečase čím dál častěji pozoruji podivný lesk a zvláštní intonaci hlasu, jakmile se ve svých promluvách k lidu zmíní o bezdomovcích, nemakačencích, lidech "zneužívajících náš štědrý sociální systém".

To že byl náš ministr práce a sociálních věcí?
Jak ráčil pán z Nečasů motivovat zaměstnavatele, aby dali práci i lidem méně spolehlivým, kteří si však zaslouží šanci znovu se do společnosti zapojit?

Kolik nových pracovních míst se mu podařilo zajistit?

Na rozdíl od blízkého zahraničí u nás lidi se sníženou pracovní či sociální způsobilostí, popř. s "flastrem", práci nenajdou a "Úřady práce" jim v tom nepomohou.
Naše ÚP nezaměstnané jen evidují a vyrábí lejstra, aby měl úřední šiml proč řehtat.
19. 10. 2010 | 14:57

Rumcajs napsal(a):

s...

Ty jsi veselé Esko.

Podíl státu na konkurenceschopnost je samozřejmě velký.Ale musí to mít konkrétní výstupy.

A na ty se ptám a levouni mlčí a mlží.
19. 10. 2010 | 14:57

Kateřina Amiourová napsal(a):

Po pravdě řečno, kdyby si někdo dal práci, našel by dostatek soudem uznatelných důvodů pro to, aby ODS byla jako strana nedemokratická rozpuštěna.
Zákony, které se schvalují a ani neprocházejí diskuzí, protiústavní rozdělení jednoho správního celku - totiž oblasti spravované magistrátem hlm Prahy na 7 orksků, aby bylo nutné získat přes 11% na jednoho zastupitele atd atd. Našlo by se toho dost. Chování v parlamentu, chování vůči jejich vlastním členům na jejich Kongresu - ne, tito přestali být demokratickou stranou dávno, protože si evidentně zvolili být sekcí scientologické církve či jiné sekty.
19. 10. 2010 | 14:57

neo napsal(a):

Honzíčku jsi ubožák.

nikdy jsem nebyl ani fašista ani nacista ani rasista.

Nácky považuju za stejnou verbeš jakou jsou komunisté.
19. 10. 2010 | 14:59

Názor Jan napsal(a):

TO AUTOR : souhlas.
Jinak bez komentáře. Je to prostě tak.
19. 10. 2010 | 15:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé urážky a nadávky ("fašista", "panchart"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 10. 2010 | 15:01

stále rebel napsal(a):

Pro Ruma
Tady jsou některá naše slabá místa

„The Global Competitiveness Report 2010-2011

Czech Rank Score
GCI Global Competitiveness Index 2010-2011 36 4.57
A Basic requirements SubIndex 44 4.91
A.01 Institutions 72 3.86
A.01.01 A. Public institutions 71 3.80
1. Property rights 59 4.24
1.01 Property rights 65 4.39
1.02 Intellectual property protection 52 3.94
2. Ethics and corruption 100 2.89
1.03 Diversion of public funds 102 2.72
1.04 Public trust of politicians 121 1.89
1.05 Irregular payments and bribes 67 4.05
3. Undue influence 73 3.28
1.06 Judicial independence 61 3.97
1.07 Favoritism in decisions of government officials 107 2.59
4. Government inefficiency 98 3.18
1.08 Wastefulness of government spending 95 2.86
1.09 Burden of government regulation 118 2.67
1.10 Efficiency of legal framework in settling disputes 97 3.16
1.11 Efficiency of legal framework in challenging regulations 84 3.28
1.12 Transparency of government policymaking 102 3.90
5. Security 48 5.40“
19. 10. 2010 | 15:02

arlon napsal(a):

http://www.novinky.cz/domac...

Paroubek na Hrad prostě nepatří. Lepší zprávu pro vás nemám vážení.
19. 10. 2010 | 15:04

stále rebel napsal(a):

Pro Ruma
Jen upřesním, že celkově jsme 36, bohužel klesáme a v něčem jsme hůře než stí.
19. 10. 2010 | 15:05

kočka šklíba napsal(a):

Doufám arlone, že jste si také přečetl alespoň pár prvních příspěvků pod tou zprávou, jsou všechny podobné a docela vystihují Nečase a smysl toho co vypustil z ....no z úst ;).
19. 10. 2010 | 15:10

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Já prosím o výrobek,službu či software, v které jsou švíckové konkurenceschopný.

Já třeba vím, že Volvo prodali číňanům, že kdo trošku jede, tak má sídlo mimo Švédsko.. že prodat něco švédskéko v tuzemsku je zhola nemožné atd.
19. 10. 2010 | 15:12

Ford napsal(a):

Copak copak. Tady to vůbec nevypadá že by ČSSD urpěla hvězdné vítězství. Jedno semusí ČSSD nechat.Po té co byla odstavena od největšího koryta dokázala vyhoukat lidi tak, že udělala z voleb ve kterých o nic nikdy nešlo, aby vypadaly skoro odsudové pro existenci republiky.
19. 10. 2010 | 15:13

Ford napsal(a):

A co si představujete pod pojmem vzdělanost? 3 tituly pře jménem a 3 za příjemním? Na tuhle poptávku rychle zareagovali na právech v Plzni.
19. 10. 2010 | 15:16

Marcus Agrippa napsal(a):

Ford:
ČSSD?! Vždyť o nich není skoro slyšet. Zato Nečas dotahuje v plamennosti F.Castra.
19. 10. 2010 | 15:17

Sladký napsal(a):

"Kdo volí socany do Senátu, volí Paroubka za prezidenta." Neskutečné,co všechno dokáží vysoce vzdělaní a inteligentní pravičáci napsat a čemu všemu věří.,
19. 10. 2010 | 15:21

Sladký napsal(a):

Poptávka po titulech z Plzně šla především z řad ODS,potažmo pravice,Forde.Nejznámnějším absolventem je Benda.
19. 10. 2010 | 15:23

Ford napsal(a):

Paroubek prezidentem by mohla být docela sranda.
19. 10. 2010 | 15:25

Ford napsal(a):

Stačí probrat všechny socany co si dělali tituly v politice a výsledek , když nebude stejný tak horší.Je jedno na jaké škole to je. Např Onderka.
19. 10. 2010 | 15:26

Sladký napsal(a):

Zajímavý paradox- zatímco naše sociální pojištění patří procentuálně k těm nejvyšším v Evropě, sociální dávky pro změnu k těm nejnižším.
19. 10. 2010 | 15:27

vasja napsal(a):

A hnědej Rath socanům nevadí. Zajmavý.
19. 10. 2010 | 15:28

Tupelo napsal(a):

kocka skliva: lecba one pravicove diagnozy je v nekterych pripadech nad sily moderni vedy a zdravotnictvi, mozna v nejakem state s minimalnimy zasahy statu (Afganistan, Somalsko) by tato lecba mela rychly prubeh ;) Vstavat kazde rano s pocitem z ktereze konzervy na me vyskoci Paroubek je tezky udel...

Vico: tak jsem si vzpomel na heslo ODS 'reseni misto straseni' a zda se to nejak transformovalo do 'nase reseni je straseni' prip. 'reseni je straseni'. Ukazuje se jako ucinne :)
19. 10. 2010 | 15:29

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Nebyl náhodou Gross ještě slavnější ?
19. 10. 2010 | 15:29

Sladký napsal(a):

Forde, buˇd tak dobrý a jmenuj je.Dokonce i náš pravici fandící tisk uváděl v naprosté převaze pravičáky.I na aktuálních diskusích před časem se z levice objevovalo jediné jméno (Gross) což ovšem byl zcela jiný případ, než třeba Benda nebo Řápková.
19. 10. 2010 | 15:30

Ford napsal(a):

Jaký paradox? Prostě to platí i z jiných daní. Nemají zfixlované HDP pobídkama a daňovýma prázdninama.
19. 10. 2010 | 15:30

stále rebel napsal(a):

Pro Rumc.
„Z nového hodnocení WEF (World Economic Forum) v Ženevě vyplývá, že švédská ekonomika je i nadále v rámci Evropské Unie nejvíce konkurenceschopná.

Švédsko, které bylo na špičce žebříčku již v loňském roce, se zasloužilo o to, že WEF přidělilo severským zemím vysoké hodnocení za inovaci a kooperaci mezi obchodními a terciárními vzdělávacími sektory.

„Severské země dosáhly rovněž vyšší úrovně díky sociálnímu začlenění, nízké nezaměstnanosti (obzvláště v Dánsku) a silnému zastoupení žen na trhu práce (obzvláště ve Finsku a Švédsku),“ sdělilo WEF. „Tyto země se rovněž zasloužily o rozvinutí vysoce kvalifikované pracovní síly, díky prvotřídním vzdělávacím systémům a kvalitním školícím programům souběžných s pracovní činnosté.“
http://www.businessinfo.cz/...


Švédsko: Zahraniční obchod země
http://www.businessinfo.cz/...

Konkurenceschopnost státu je především o tom, že stát zajistí svým občanům vysokou životní úroveň.
19. 10. 2010 | 15:32

Občan napsal(a):

Tak musím konstatovat, že pan Sobotka má s hnědnutím Nečase pravdu. To namodralé postbolševické individuum už skutečně neví, co z té své mordy ještě vypustit - ale evidentně je frustrované a znejistělé, což mne velice těší.
19. 10. 2010 | 15:33

Sladký napsal(a):

:o))) Už je to tady.To by nebyl vořech Rumcajs, aby se zde nepochlubil ukázkou svých "vědomostí". Gross studoval v Praze,nikoli v Plzni, svou práci dal k dispozici k ověření (mimochodem,na rozdíl od profesorissima Klause,jehož práci údajně nikde nelze nalézt) a rozhodně nebyla psána stylem Benda (mezerami zvětšená, neupravená ndiplomová práce.
Víš Rumcajsi,občas mívám pocit,že jsi recesista a s pitomostí svých příspěvků to přeháníš, jindy mne napadá,že tebe a tobě podobné mudrce a chytrolíny lstivě angažoval a platí Paroubek, aby dokázal,že voliči pravice nejsou tou vzdělanější a inteligentnější částí populace
19. 10. 2010 | 15:36

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Já se tě ptám na konkrétní výstupy a ty mě tady krmíš nějakejma dotazníkama. Tady nejseš u maturity, Rebeli. Tady snad můžeš mluvit k věci, ne ?

Jinak za nejvíce konkurenceschopnou ekonomiku dle mého byla prohlášena Švýcarská ek.
19. 10. 2010 | 15:38

Občan napsal(a):

To je nějaká zdejší epidemie, ta paroubkofobie?
Ale nebuďte smutní, na fobie jsou tu psychiatři a ti si s nimi v převážné většině umějí poradit. No, a když ne, polstrovaný pokojít vám uleví dozajista...
19. 10. 2010 | 15:39

Mourek napsal(a):

Pane, vlastně soudruhu Sladký, mohl byste nám uvést "pravici fandící média" ? Rád bych si početl nebo podíval. Děkuji.
19. 10. 2010 | 15:39

stále rebel napsal(a):

Pro Ruma.
Dal jsem ti tento odkaz, kde to máš podle komodit a států.
Nevím, k čemu potřebuješ konkrétní výrobek.

Švédsko: Zahraniční obchod země
http://www.businessinfo.cz/...
19. 10. 2010 | 15:45

Občan napsal(a):

Mourku, co třeba Reflex, Respekt, Lidové Noviny, MfD, Týden, Hospodářské noviny, Česká televize (což je největší malér).
Ono vlastně je jednodušší uvést médium, které není úplně jednostranně zaměřené - Právo. Naprosto jediné periodikum, které je jemně doleva ale přitom nabízí dostatek prostoru i pravičákům a někdy i dost žhavým polemikám. JEDINÉ v ČR.
Takhle jsme to s tou naší demokreatůrou dopracovali...
19. 10. 2010 | 15:46

Občan napsal(a):

stále rebel napsal(a):
Pro Ruma.
Dal jsem ti tento odkaz, kde to máš podle komodit a států.
Nevím, k čemu potřebuješ konkrétní výrobek.

Švédsko: Zahraniční obchod země
http://www.businessinfo.cz/...
19.10.2010 15:45:41

Rebele, nenechte se vyprovokovat. Rum se prostě baví a na nějaká FAKTA Vám zvysoka kašle, protože je nejspíš sám dobře zná :o))
19. 10. 2010 | 15:48

mourek napsal(a):

Občane,
asi se díváme každý na jinou televizi. A Právo je dál stejně rudé. Pokud to nepoznáte, není Vám pomoci.
19. 10. 2010 | 15:48

Sladký napsal(a):

Mourek- protože jste evidentně hluchý a slepý a nebo mdlého rozumu,nemá cenu vám nic radit.Pokud jde o toho soudruhá,mourku,chápu,že se vám po tom oslovení strašně stýská, ale u mne jste na špatné adrese- já jsem nikdy v KSČ nebyl,patrně na rozdíl od řady zdejších pravičáků.
19. 10. 2010 | 15:48

Sladký napsal(a):

Občane,dík,odpověděl jste za mne- ale neočekávejte,že budete pochopen.Kdepak.Takový Steigerwald nebo Komárek-to jsou přece přímo prototypy objektivity a nestrannosti.:o)
19. 10. 2010 | 15:51

vlk napsal(a):

Nečasova dialektika aneb i Cooperfield by zíral

Nevím jestli Nečas hnedne. Nejsme s i tím zcela jist. Já se spíš budu držet toho, co už jsem na jeho adresu použil - totiž označení, že je Vasilem Biľakem současné politiky. Je to demagog fanatického střihu. Mocně využívající tzv. dialektiky. Tohle slovo dobře znají ti , kterým je 4 a více a měli tu pochybnou čest na vysoké škole skládat zkoušky z předmětů typu MDH, politická ekonomie či vědecký komunismus. Mnohokrát jsme o Nečasovi četl na internetu, že byl šéfem CZV SSM v Tesle Rožnov. Netuším zda je to pravda. Nicméně způsob , jakým s e vždy prezentoval, jakým řídí partaj a jakým s e vypořádal s volebním výsledkem posledního víkendu dává tušit, že pokud to náhodou pravda není, pak byl skutečně vzorným posluchačem komunistických pavěd a že si z nich mnohé odnesl do života. Než budu pokračovat dál, musím ozřejmit co vlastně termín dialektika znamená.
Ten s obrovským gustem používali všemožní soudruzi vždycky , když národu potřebovali vysvětlit , že kámen volně puštěný z ruky může za určitých podmínek vstoupat vzhůru že to je normální.
A nyní s e k témuž uchýlil Nečas. Když jsme slyšel jeho hodnocení výsledku voleb ve s tylu, že vlastně vyhrála tzv. nová ODS, nevěřil jsme vlastním očím. Já si do teď naivně myslel , až do Nečasovy dialektiky, že ve volbách kandidovala jedna politická strana jménem ODS s jednou kandidátkou v každém obvodě a teď prostě mi bylo panem Vasilpetrem sděleno , že nikoli. Že jsou minimálně dvě . Jedna, ta nová, která v podstatě zaznamenala drtivé vítězství, viz přece Teplice a Kubera nebo Praha 6 a Chalupa a druhá , snad ani ne ODS, spíš e tlupa podivných figur, schovávajících s e samozřejmě marně za skvělou značku -no ano - ODS Ale ta tlupa byla natolik nevěrohodná, že ji ani ta skvělá značka nemohla zachránit- viz výprasky v Budějovicích a v matičce Praze. A všude jinde po republice. Prostě tam , d e kandidoval tzv. čistý kandidát, nespojený s kmotry a nespojený s s nějakou špinavou minulostí, kterou samozřejmě reprezentuje Nečasovo vedení a samozřejmě nejvíc e sám předseda Nečas, nemohla ODS rezultovat nic jiného , než další ze slavných vítězství. Ovšem tam, kde kandidovali špinaví, s kterými pan předseda nemá nic, ale vůbec nic společného a dokonce nikdy ani neměl, to holt byla zasloužená porážka. Která ODS zas až tak moc vlastně nevadí.
Za podobné hodnocen by se skutečně nemusel stydět ani Vasil Biľak neblahé paměti! Jeho známé - strana je vždy čistá Nečas, jak vidno, dokonale převzal!
Přiznám se, že jsme měl s dialektikou vždycky potíže. Za komoušů jsem prostě odmítal věřit tomu, že kámen skutečně podle potřeby může padat či stoupat, prostě věřil jsme tomu, že na zeměkouli funguje gravitace . A to vždy a všude. V běžném životě. A nám samozřejmě problém i teď. Věřit nečasově dialektice. Možná, že bych o ní přemýšlel. Kdyby s e byl Nečas, letos na jaře vynořil do vysoké politiky z mlhy, z pozic e nějaké okresního velitele modré letky, který si své poctivě a prokazatelně odpracoval někde na radnici a má ve svém kraji dodnes zaslouženou vysokou popularitu, podloženou fenomenálními výsledky a naprosto poctivou prací! Pak bych s i řekl - sláva! Je tu pravicový borec, kterou staví na nohy opravdu pravicovou partaj, partaj, která ctí hodnoty jako slušnost, poctivost, píli, skromnost, usilovnou práci ve prospěch celku. Partaj, která končí se zavedenými praktikami jako klientelismem, korupcí, strýčkováním, demagogogií házením špíny. A byl bych rád, že s e tak konečně stalo.
Ale Nečas? Ten , který je ve vrcholných funkcích ODS od roku 92? A rovněž od roku 92 dřepí v parlamentu, Nečas, který jako místopředseda vždycky loajálně souhlasil se vším? A´t to bylo co to bylo? S lumpen privatizací, se zhasínáním, s útěkem před
pokračování
19. 10. 2010 | 15:52

vlk napsal(a):

právníky, s Pepou z Hong Kongu, s Bacsem? Singlem? S odmrštěním těch, co chtěli kdysi v 97 po tom všem opravdu očistit ODS, vzpomeňme jména Jan Ruml , Zielenec..
A pokračujme dále Nečasovi nevadila mobilizace proti levici, ani následná oposmlouva, hlasoval pro odstranění Klause a jen těsně prohrál tehdy s Topolánkem, aby tehdy byl nakonec k němu naprosto loajální, ať Topol vyváděl co vyváděl. Včetně Dalíkovy většiny, včeně buranských manýrů, včetně čunkiády, včetně nehubkového zákona či zákon a o vytěsnění malých akcionářů nebo nicnedělání ohledně solárního Klondiku.
A vždy s e nechával zvolit do svých místopředsednických funkcí volebními mašinériemi , řízenými kmotry. A tenhle člověk nyní dialekticky pro sebe chce kasírovat úspěch tam, kde jej ODS získala a naopak zcela dryáčnicky neúspěch přisuzuje jen kandidátům a kandidátkám, které propadly!!! On přece je ta nová , úspěšná ODs.
Tohle prostě je víc, než na kolik svojí jednoduchou logikou stačím!
Je snad předseda strany odpovědný za dění v CELÉ straně nebo není? Zastupuje předseda strany CELOU stranu nebo jen její úspěšnou část? Je snad jako předseda strany obeznámen s e situací a poměry v celé straně nebo není. A zejména se situací ve straně na úrovních statutárních měst a zejména Prahy nebo není? Co podnikl jako předseda strany proti kmotrům a evidentně prohnilým, kteří se jen schovávali za skvělou značku ODS? Jak zasáhl do stranických jatek typu jižní Čechy? Jak napomohl řešení tamní personální reality, že to dospělo do stavu, kdy ti ,c o byli z ODS VYLOUČENI převálcovali ty, co v nezůstali? Což je v mnohém například i fenomén Prahya řady jiných měst? Jak budoval onu NOVOU ODS, když ti, kteří byli čistí z ní odešli? Co ho tedy legitimuje tvrdit, že nová čistá ODS vyhrála? Co ho legitimuje hodit vinu za porážku jen na místní místodržící? Takhle se nutně musí zeptat člověk s jednoduchou logikou. Podobnou eskamotáž by sice Nečasovi nezáviděl Vasil Biľak, ten rozhodně ne, ten by ocenil nadaného žáka. Nicméně David Cooperfield by musel uznat, že před něčím takovým je jen pouhým břídilem, byť umí nechat zmizet Boeing nebo sochu Svobody.
Noa ted´ proč tohle všechno píši pod Sobotkovým článkem. Protože to souvisí s tím , jak Nečas nyní vystupuje před druhým kolem senátek. Stejně jako Biľakovi je mu prostě každý prostředek dobr, včetně xenofobie a honu na tzv. zneužívaje dávek.
Nečas vyslovil podporu Janáčkové. Která se proslavila proticikánskými výroky. Zejména. Které jí dodnes drží u moci. Ta je podle Nečase sloupem demokracie. Nicméně Řápková, která s e proslavila také jen tímto způsobem nejspíš podle Nečase zaslouženě prohrála, protože propadla s celou kandidátkou ODS v Chomutově. Když vedle proticikánských řečí za ní byla celá řad a skandálů. Aniž by ovšem byl v minulosti někdy něco proti Řápkové a kuriozním poměrům u Kamencového jezera něco podnikl. Nebo s e pokusil zasáhnout do tvorby kandidátky pro tyto volby. Či volby minulé, protože právě tažení proti chudině , řekněme nepřizpůsobivé dostalo Ř8pkovou do sněmovny. Kde jako prohnilá, kterou už nezachránila ani schovka za skvělou značku ODS v komunálkách, je jistě váženou členkou parlamentního klubu ODS! Jak to, že teď Nečas nežádá její rezignaci, když konečně prokouknul?
Prostě pokdu není dobojováno a xenofobií lze profitovat, je xenofobie vítána. V osobě Janáčkové.
Ještě lepší je to s e zneužíváním dávek. Ted y sociálním. Nepamatuji si přesně , kolik činí sociální dávky v celém státním rozpočtu. Ale odhaduji to nějakých 35 miliard. Bez důchodů a bez podpory v nezaměstnanosti. Nečas dnes buší na válečný buben a hodlá tzv. zneužívaje kriminalizovat. Zcela pomíjím, že s e, nejspíš vědomě , vlamuje do otevřených dveří. Protože pohnat za podvodné čerpání dávek lze už dávno. Jemu jde o něco jiného - jemu jde prostě o odpoutání pozornosti od skutečně velkého rozkrádání. Dejme tomu, že můj odhad sumy na dávky ve výši na dávky je správný. Kolik , že
pokračování
19. 10. 2010 | 15:53

vlk napsal(a):

z těch dávek, přes dnes už přísné kontroly může být asi tak rozkradeno? Netuším. Ale tipnu si - 10%. Víc to prostě nebude. Ted y 3,5 miliardy slušná suma a nikoli závratná. Nic co by dostalo státní rozpočet na kolena. Nebagatelizuji to. Pokud někdo podvádí, nechť je tvrdě potrestán. Nemám problém. Ale zásadní problém mám například s dvěma jinými věcmi. Zž od roku 2008 tad y píši o tzv. Kalouskově myší díře, která je v zákonu o Dani z příjmu právnických osob. Která umožňuje firmám vyvádět zisk aniž by tuto daň jakkoli platily V komunitě se diskutuje o ztrátě pro rozpočet ve výši nějakých 30-35 miliard…… ted y přesně tolik co jsou sociální dávky!! A nikdo se , už druhé volební období nenamáhá s tím něco udělat! A ze všech nejméně Nečas.
A nejen to. Solární Klondyke a jeho důsledky už jsou zřejmé i slepeckému psu. Během příštích 15 let nás tohle kouzel nicnenedělání Topolánkovy vlády bude stát 500 miliard. A až teď se vyvíjí nějaká činnost. Neochotně, krajně zdrženlivě o to však hloupěji. Jakkoli jde problém velmi jednoduše řešit. Buď speciální daní nebo pře s daň z nemovitostí speciálním daňovým pásmem pro plochy využívané pro solární elektrárny nebo přes připojovací poplatek do páteřní rozvodné soustavy nebo kombinací obojího. Zkrátka vrátit ekonomiku solárek do roku 2006, kdy jeden instalovaný kW stál 180 tisíc korun a čemuž také odpovídala pevně nastavená výkupní cena. Takže projekt měl návratnost 15 let. A vrátit ji tam tak, že budou odčerpán y nemravné zisky vykuků, co do toho investovali v momentě, kdy cena za instalaci 1 kW poklesla na 1/3 původní ceny. Při stejné výkupce. Ci že nám dosud vymýšlel Nečas? Inu například to, že by zavedl, aby elektřina nebyla tak drahá, speciální daň na uhlí, plyn a palivové dříví! Prostě občan by sic e zaplatil méně za elektřinu, ale o to víc e za ostatní energii pro vytápění! Jen s e nedotknout zisků majitelů solárek. Teď právě čtu, že už ví jak na to! Prý speciální daní! Která MUŽE / ale nemusí/ být až 30% z ceny kWh.. !!!! Rána jako do piana. Ten čistá Nečas, co je proti zneužívání sociálních dávek, světe div se, sáhne na zisky solárbaronů. No sáhne.. I v nejpřísnější variantě 30% daně – pokud prostě solární baroni nepoužijí i pro tento případ Kalouskovy myší díry / jako že použijí!!/ mi jednoduchou kalkulací vychází, že návratnost nebude tedy 6 let, ale max. 11….. Takže solárbaronům pořád ještě zůstane velmi tučný Fejfar, navíc bezrizikový, o kterém si jinde mohou nechat zdát! Ve výši nějakých 20 miliard ročně. Hlavně , že nějaké chudáky pošle do krimu kvli nějakým akumulovaným 3,5 miliardám teoreticky!!

Inu Vsil Bivak také čelil kontrarevoluci tím, že nechal zastarávat národní hospodářství.

Myslím, že pokud s ještě zajímá o politiku a to českou politiku, musí mít z Petra Nečase opravdu velkou radost.
19. 10. 2010 | 15:53

Sladký napsal(a):

Je úžasné,jak snadno se dnes člověk stane soudruhem,komunistou...nemusíte být kandidát,nemusíte čekat na prověření,nezáleží na kádrovém profilu ani správném třídním původu- stačí napsat něco,co se nelíbí stoupencům JEDNÉ JEDINÉ SPRÁVNÉ IDEOLOGIE. Jinak řečeno,dnes se člověk stane komunistou stejně snadno,jako kdysi antikomunistou.
:o))) Směju se, ale ono to moc k smíchu není.
19. 10. 2010 | 15:56

Drzá zrzka napsal(a):

Jsem psala, že se tento týden dost zasmějeme. A to máme teprve úterý. :o)
19. 10. 2010 | 15:59

JC napsal(a):

rebel
"To nejzákladnější pro konkurenceschopnost státu je důvěra občanů v politický systém, dobře fungující státní správa, vzdělaná a zdravá populace a její co nejvyšší míra zapojení."
Když to vztáhnu na Čínu tak :
1. To by se dva hádali
2. Kdo ví jestli
3. Ani náhodou
4. To snad ano
Ale hlavně a především - levná pracovní síla.
19. 10. 2010 | 16:00

Ford napsal(a):

Proč Švedsko? 40 let se ubýralo jiným směrem než ČR. Jako ostatní severské země si vypomáhá drancováním přírody. Nějak si nepamatuju, že by ČSSD měla vyrovnané rozpočty jak Švédsko a někdo z jejich nadšenců na to poukazoval.
19. 10. 2010 | 16:02

Tupelo napsal(a):

Necas: "Kdo nechce Paroubka na Hradě, ať řekne ne a jde k volbám a podpoří některého z našich kandidátů."

Muj nazor je: "Kdo jiz nechce ucelove lzi a straseni, at rekne ne a jde k volbam a nepodpori kandidata ODS."
19. 10. 2010 | 16:02

neo napsal(a):

Tupelo:

Můj názor je: " dělejte si co chcete, volte koho chcete , stejně 118ku nepřehlasujete "
19. 10. 2010 | 16:08

JC napsal(a):

vlk,
Hele,solární Klondyke, určitě sklidíš opět aplaus a budou i kvítka, protože levouni mají rádi úderná hesla a jednoduchá řešení.
Ohledně "soláru" nehodlám presentovat vlastní názor, ale zopakuji to co zaznělo v TV při debatě odborníků.
Za malér je zodpovědné shození a tím nemožnost konání Topolánka/tady si můžeš dosadit jméno/ a hlavně nekonání vlády Fisherovy.
19. 10. 2010 | 16:09

Sladký napsal(a):

JC-ˇKdyž říkáš A, řekni i B-levná pracovní síla má jednu zásadní a fatální nevýhodu, a tou je chabá kupní síla.
19. 10. 2010 | 16:11

Ford napsal(a):

Tupelo: Učelové lži dle ČSSD, které si natočili na video. Viz Škromach.
19. 10. 2010 | 16:12

JC napsal(a):

Sladký,
To, že si Číńan může koupit denně jen misku rýže je importérům levného zboží lehce u.....no jak se to jmenuje tam vzadu.
19. 10. 2010 | 16:14

Ford napsal(a):

19. 10. 2010 | 16:14

timmy napsal(a):

http://www.denikreferendum....

lék na současnou situaci viz. výše

"Pravice" u nás neexistuje. Modrým zlodějům jde o to, aby se o zisky z privatizovaného majetku nemuseli ani v nejmenším dělit a privatizovat školství a zdravotnictví, tj. odvětví, kde protékají peníze z jejich pohledu "ladem". Samozřejmě škrtání ekonomiku uvrhne do recese.
Pročpak místním modrákům nevadí např., že knížepán věnoval Saakashvilimu na etnickou čistku Grady a nákladně modernizované tanky za 1 Kč? Ani "dar" v hodnotě 150 000 po zpackané invazi. Čachry Omnipolu, padáky, Kalouskovy čachry, studenti z Plzně (ODS nemá politickou vůli to vyšetřit!). ZDE dochází k tunelům, které potápějí stát. Proti tomu, ač cikány nemusím, jsou sociální dávky ničím. Čachry jednoho Kalouska totiž stát stojí víc než sociální dávky pro 20 000 lidí (obrazně). A Kalousek není jeden, tunelují vesele další. Takže, problém nejsou příspěvky na děti, nemocenská, důchody,problémem je tunelling nahoře. Jestliže sociální politika stojí stát 30 miliard, je to hodně. Ale jestliže se ztrácí tunellingem politiků a na ně napojených firem 200 miliard (oficiální odhady), pochopíme, že je problém jinde. Problém je, že Nečas, Kalousek, Trautenberk a John začali brát těm, co mají nejméně. Na tunely těch nahoře nedají sáhnout. John s Bártou okamžitě po volbách od protikorupčních opatření u těch nahoře, ustoupili.

Každému, kromě modráků s vymytými mozky českou TV, ovládanou ODS a novinami, ovládanými zahraničním německým kapitálem (který samozřejmě nechce platit v české republice ze svých zisků daně a chce ho celý vyvést ze země)musí být jasné, že v podání Nečase a jeho kumpánů se nejedná o reformu. Chtějí se mít co nejlépe, tak si sníží daně. A chtějí krást dál. Nečas na Trautenberka, ten na Bakalu (v pozadí) a ten na Nečase. Všichni chtějí pokračovat v tunelování. Zaplatit to mají občané. A ekonomika státu půjde ke dnu, protože obrovské úniky peněz nahoře občané zdola nestačí vyrovnávat a stáhne hodně lidí, ale to je nezajímá, oni se soustředí pouze na svůj prospěch. K tomu potřebují modré "užitečné idioty" (první tento termín použil Lenin), rekrutované z městské chudiny.

Ovšem zda se jim jejich neoliberální cíle povede uskutečnit, záleží na NÁS, občanech české republiky....
19. 10. 2010 | 16:17

timmy napsal(a):

oprava: dar Trautenberka Saakashvilimu v hodnotě 150 000 000 Kč. A další... Samozřejmě to byly NAŠE peníze...
19. 10. 2010 | 16:19

JC napsal(a):

Ford,
Za mě bude v senátu boxovat Julínek.
Tak mě napadlo, nebylo by špatné ta dva vidět proti sobě v opravdovém a ne pouze senátní ringu.:-))
To by se mohlo zavést.
19. 10. 2010 | 16:19

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Vyhrál jsi soutěž o nejdelší příspěvek.

Jiné kritérium naštěstí porota neuplatňovala.
19. 10. 2010 | 16:21

Sladký napsal(a):

JC- zase jsi naprosto nic nepochopil.1.Pokud se výroba stěhuje do Asie (do zemí s levnou pracovní sílou) roste v původních zemích nezaměstnanost,klesají příjmy z daní,stagnují či klesají mzdy,roste podíl neproduktivní práce a nakonec klesá poptávka
2.O Čně máš zkreslené představy, jejich životní úroveň rychle roste, vnitřní trh je gigantický a zatím zcela nenasycený,poptávka neustále roste. Na velmi podobné cestě jsou i Indie a Brazílie, kdysi se na ni vydalo Japonsko.
19. 10. 2010 | 16:21

Rumcajs napsal(a):

timmy:

Kdybys to trochu natáhl, mohl jsi aspoň trumfnou Vlk.

Jinak blbější to máš určitě.

Gratuluju, ale tohle dneska porota nehodnotí.
19. 10. 2010 | 16:24

Rumcajs napsal(a):

Občan, Rebel:

Nemám čas číst Vaše odkazy. Doma na to juknu, ale kdyš se rozhlídnu kolem sebe, tak kromě hokeje a vrostlých smrků toho švédi nemají moc co nabídnout.

Tedy v slušné cenové relaci.
19. 10. 2010 | 16:27

Ford napsal(a):

JC. Za mě nikdo, ale krajový turista Škromach, budovatel penzionů Palas jasně ukazuje, jak jsou na tom nadšenci pro ČSSD s morálkou.
19. 10. 2010 | 16:29

neo napsal(a):

Rumcajs, klid, ta vlčí smečka se v konspiračních teoriích vyžívá...

Média jsou pravicová, vlastněna oligarchy, marťany a kalhotkami Bartošové a za vším stojí nejlíp Klaus.

Je to tu samej pučmindrát, famiglia 118, Čistý, ovčan, žumpalistika, ČEZko... vlk, Vico, Lex... to je squadra co vymýšlí nová a strašně vtipná slovíčka.
19. 10. 2010 | 16:33

Rumcajs napsal(a):

neo:

Je to s něma stále dokola. Ošetřovatel z nich už musí být na prášky.
19. 10. 2010 | 16:35

Vrták napsal(a):

Nějak se nám do toho Bohouš zaplétá. Mluví o hnědé, ale sám se už pomalu červená. Ještě chybí pověsit za ucho třešničky. Když se hraje o voliče, je každý hlas dobrý. Proto ten pláč nad sociálními dávkami pro Cikány, pochlebování střední třídě, kritika všeho, sliby všem.
Progresivní zdanění je k ničemu, když se daně nevyberou, jaká prevence, když nikdo nedodržuje základní pravidla. A hrozit sociálním a materiálním úpadkem je ze slovníku komunistů.
Jesliže někdo nazve určitou skupinu pravým jménem, navíc pokud si stojí za svým názorem, není to rasismus ani extrémní pravice. A pokud se týká xenofobie, tu uměli i komunisté. Nezbývá něž přiřadit Váš blog k obvyklému opozičnímu populismu.
19. 10. 2010 | 16:39

stále rebel napsal(a):

Pro JC.
Čína nepatří mezi nejkonkurenceschopné země, podle hodnocení výše přibližně 30, nebudu hledat jen odhad. To, co jsem uvedl jsou faktory konkurenceschopnosti, cíl - výsledek je spokojený občan a vysoká životní úroveň. Tedy konkurenceschopný není ten stát, který vyrobí nejlevněji nějaký šunt, ale ten, který zajistí svým občanům nejlepší životní podmínky a vůbec to není o tom, že dokáže nejlevněji pěstovat a vyvážet například banány.
19. 10. 2010 | 16:40

žiačik napsal(a):

Pište hezky na adresu Nečase, když ne, budete zmazány.
19. 10. 2010 | 16:43

Iveta napsal(a):

Vlk:
Skvěle napsáno, kdo chce, pravdu a logiku textu chápe.
Jen obávám se, že zdejší modrý francimor bude jásat a plesat nad výkony vlády stále, dokud jim zbyde aspoň šaškovský škleb.
19. 10. 2010 | 16:46

sas napsal(a):

Je to svanda, jak si podledni dobou levicaci stezuji na jakesi "hnednuti spolecnosti", pricemz by se meli radovat, nebot maji-li na mysli fasismus-nacismus, je to nepopiratelne jejich jiz historicka krevni skupina..Komanci, nacci, socialisti jsou totiz ideologicky velmi podobne a vychazi ze stejnych zakladu..
Jinak rikam ano, spolecnost hnedne, je prilis levicova...
19. 10. 2010 | 16:47

Ford napsal(a):

stále rebel: Zajímavé a jak to dokáže ten stát? Co kluci z ČSSD vyrobily v letech 1998-2006 za skvélé drahé vyrobky a služby kvůli kterým jim ve světě urvali ruce?
19. 10. 2010 | 16:47

slavwin napsal(a):

Cíl by měl být jasný zastavit silně omezit bolševické zloděje aby parazitovali na státním rozpočtu, až to budou mít pijavice v rukách, stát bude orientován na východ tak se o chudých přestane mluvit a budou tu zase v rudé hantýrce jenom příživníci. Rozbít všechny justiční mafie a bolševické pijavice převychovat.
19. 10. 2010 | 16:48

Rumcajs napsal(a):

Když každej den hodíte levičákovi do klobouku desetikorunu a jednou jen bůro, zmlátí Vás za to, že jste ho okradli.

To je zdejší uniformovaný postoj levičáků.

Normální člověk by se za takový postoj styděl. Ale oni ne. Ještě s drzým čelem stávkují.
19. 10. 2010 | 16:52

čtenář napsal(a):

rumcajzíku, zkus vyvrátit napsané. Vlkovo nebo timovo. Takhle jen bez obsahu mačkáš písmenka.
19. 10. 2010 | 16:54

zdenekb napsal(a):

neo:
O těch tendenčnosti médií jsem diskutovali spolu, překvapivě ani pan Stejskal (má z nás asi největší přehled a bezprostřední zkušenost) výrazně neprotestoval...

Co se týče tupých hesel a konspirací, vy napravo nastavujete laťku poměrně vysoko... nedivte se zrcadlové reakci slabších povah.
19. 10. 2010 | 16:55

kočka šklíba napsal(a):

Máte pravdu neo, je to tu hrozné. A kromě vámi vyjmenovaných je tu nějaký Rumcajs, který nechápe rozdíl mezi obchodní smlouvou a závětí a pak také nějaký neo, prý finanční analytik, který zase pro změnu tvrdí, že snížení slevy na dani neznamená zvýšení daně a ještě k tomu se za slovo daň asi stydí, takže používá hezké slovní spojení odvedená částka :D, :D. Pro zájemce, pod Sobotkovým blogem o povodňové dani snad hned první příspěvek(povodňové odvedené částce podle novátora nea :D).

Já se vám neo, Rumcajsi a spol. divím co zde ještě děláte ;). Tak úžasní odborníci musí chybět jinde, když zde s námi ztrácejí čas ;).
19. 10. 2010 | 16:56

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:
Co ty můžeš vědět o NORMÁLNÍM člověku, člověče...
19. 10. 2010 | 16:57

Rumcajs napsal(a):

čtenář:

A co tvrdí vlk ?
19. 10. 2010 | 17:00

hoven napsal(a):

jestli budete volit socany do senátu, do tři let máte pana jiřího na hradě. a na nádvoří kočkovo kolotoče. takže se nakonec splní paroubkuv sen. roko na hradě a falmer ve strakovce.
19. 10. 2010 | 17:01

Iveta napsal(a):

kočka šklíba:
Zdejší odborníci s námi ten čas ztrácejí rádi, vždyť každá pomýlená duše, která prozře, přijde po zásluze do jejich azurového nebe :)
19. 10. 2010 | 17:02

Rumcajs napsal(a):

kočka šklíba:

Ale číčo !

Já se ptal našeho právníka a ten tvrdí, že ty nájemníci jsou účastníci řízení. Už si ty paragrafy nepamatuju, ale účastník smlouvy je i ten, kdo tam je pouze jmenován a se smlouvou souhlasí.

Ještě nějaký dotaz ?
19. 10. 2010 | 17:02

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Co potřebuješ vědět ?
19. 10. 2010 | 17:04

Rumcajs napsal(a):

Iveta:

My s váma neztrácíme čas. My vás máme na hraní.
19. 10. 2010 | 17:06

čtenář napsal(a):

zdejší azuroví odborníci nejenže nevyrátí fakty jednoduché oponentovo tvrzení, ale nejsou schopni splácat logickou větu k věci. Samozřejmě jejich fráze a nálepky oponentů neberu v úvahu. A jsou tu pořád. Zřejmě důchodci nebo nezaměstnaní. Žeby věřili nebo si přivydělávají ve volném čase?? .-)
19. 10. 2010 | 17:08

zdenekb napsal(a):

hoven:
Děkuji hovne, že potvrzujete to, co jsem říkal. Jako bychom byli domluveni!
Pokud nemůžete strašit černou budoucností, nemáte co nabídnout...

PS: "Kočkovo kolotoče" budou vedle Jaklovo-Hájkovo sektářského fanatismu po letech skutečně intelektuálním osvěžením...
19. 10. 2010 | 17:09

Rumcajs napsal(a):

čtenář:

Ptám se tě na jedinou vlkovu myšlenku. Mužeš ji zreprodukovat ?

Pak budu polemizovat.
19. 10. 2010 | 17:16

myrta napsal(a):

Reakce Bohuslava S
obotky na agitku Nečase:
-jedním z kandidátů ČSSD na prezidenta bude prof.Švejnar.Rychlé,potřebné,ale je kandidát správný?Jak jsem dříve fandila Švejnarovi a je škoda ,že k tomu nedošlo,tak teĎ nevím.Vždyť je neviditelný,neslyšitelný,neangažovaný.
19. 10. 2010 | 17:18

Drzá zrzka napsal(a):

Čtenář
Co máte proti názorům "důchodců a nezaměstnaných"? Oni nemají právo se, byť kolikrát neumělým jazykem vyjadřovat k dění ve státě nebo je to tady pouze pro pár vyvolených?
19. 10. 2010 | 17:19

Carlos V. napsal(a):

Sladky : S tou Cinou nedpoocitavate do dale.

Chybi Vam : Pote, co v Cesku nastala ohromna nezamestnanost, zacali lide delat i za nizsi mzdu. Vyrobci proto prenesli vyrobu z Ciny do Ceska - protoze se usetri za dopravu. A lide v Cesku dostanou vice penez, zatimco Cina bude chudnout.

Atd... Jen nezpychnout a nezakopat se na starych pozicich (minimalni mzda apod).

Mene dekadence, vice driny. Jinak nam hrozi osud rise Rimske.
19. 10. 2010 | 17:21

Hladis napsal(a):

To Vlk
On Necas opravdu nehnedne jen je naprosty demagog a lhar. V poslednim Moravcovi jsem jen kroutil hlavou. John je aspon zabavny ,ale z Necase mi je nevolno. Ted jeste vytasil silnejsi kalibr http://zpravy.idnes.cz/ods-... Nemuzu jinak ale tenhle patolizal dela v CZ premiera ? No jako pozorovatel ze zahranici muzu rici ,ze sice Topolanek zvedl latku hodne vysoko ,ale Necas neni o moc niz.
19. 10. 2010 | 17:21

zdenekb napsal(a):

Drzá:
Jejda, brunetko, zrzko - těším se, až to tu stejně ostře vmetete těm, pro které jsou "důchdodci a nezaměstnaní" špinavá lůza, co se nechává živit a kupovat za regulační poplatek...

A že jich tu je! (Nechci jmenovat...)
19. 10. 2010 | 17:25

Tupelo napsal(a):

Je zvlastni jak ODS, prestoze se vyjadrovala pred volbama ze podpori primou volbu prezidenta obcany, otaci. Pritom vsechny ostatni strany ji zrejme chteji, takze dalsi z cele rady duvodu proc nevolit ODS je jasny: kdo chce primou volbu prezidenta, nemel by volit ODS, ostatni strany ji mohou prosadit i bez ODS.
19. 10. 2010 | 17:30

Carlos V. napsal(a):

Jee, prima volba prezidenta je tady....

Zase jedna z prilezitosti, jak se bavit vo hovne.

Prave ted se dohaduji statni zakazky na reklamu kraje, propagacni predmety pro urad, personalni skoleni atd...

A tady se blafe o prime volbe. Statni to lide.

PS Je to zle. Necas vypousti "rizikove" balonky, aby bylo o cem blafat. Asi se v Praze dohodli komtrove z ODS a CSSD na radnici...
19. 10. 2010 | 17:36

čtenář napsal(a):

zrzko, moje poznámka se týkala pár zdejších individuí. Dobře to víte! :)
Až budou důchodcům a nezaměstnaným zase brát a kriminalizovat je, doufám, že se ozvete. A budete kvůli tomu kritizovat i zdejší modráky, kteří ve své starosti, aby se tyto skupiny lidí měly dobře, ani nemohou spát ! Zatím jsem si nevšiml, že jste sociálně laděna a budete tyto skupiny chránit před zvůlí mocných, čím to??? .o))))))

rumcajzíku, pokud nedovedeš vyvrátit vlkova fakta, je to tvůj problém. Zato tobě vyvracet nic nelze. Fráze jsou o ničem a nálepky jsou jen nálepky.
19. 10. 2010 | 17:37

Tupelo napsal(a):

Carlos V: pro Vas mozna nepodstatne pro me ano. Z praktickeho hlediska (zvlast po posledni mafianske 'volbe' prezidenta) i z pohledu toho co strany slibovaly a jak ucelove (zde primo citankove jasne) sve sliby obcanum davaly. Myslim ze stoji za to jim to (a nejen jim) pripominat.
19. 10. 2010 | 17:44

čtenář napsal(a):

co je problém? Kalousek a kmotři ODS, padáky, pouzdra na pistole, pandury omnipol, opencard, podpora válečných zločinců (kosovo apod) a další tunely nebo příjemci sociálních dávek?
Když nahoře rozkradou každoročně několikanásobně víc než činí veškeré dnešní sociální dávky?

Kdo je větší vyžírka a problém ČR, Kalousek se svými padáky nebo 10 000 nezaměstnaných?

Pro modrou městskou chudinu jistě velmi těžká 3členka .o))
PS:
19. 10. 2010 | 17:46

Drzá zrzka napsal(a):

Čtenář a ZdenekB
Nechtěli byste laskavě nechat na mé úvaze, na co a na koho budu reagovat?
Čtenář
A tím, že napíšete, že dobře vím, na koho jste reagoval se z toho, co jste napsal nevyvlíknete. Jsem pro sociálno, ale ne pro sociálno za každou cenu.:o)
19. 10. 2010 | 17:52

vlk napsal(a):

JC
ano shození Topolánkovy vlády nepochybně může i za poslední povodně. V tom už dávno všichni mají jasno
Nikdo ovšem neřekl, proč členové Topolánkovy většiny s epostarali o to , aby zákon omezující solár začal platit až 01.01.2011 místo letos k novému roku.

Rumcajs
§ že to nechápeš , co jsme napsal je jasné. To víš Na Růžku se to nedozvíš. A v Hanušovících to neřeší.
19. 10. 2010 | 17:53

hoven napsal(a):

zdenekb,
strašení paroubkem může na někoho zabrat, i když osobně nevím v čem je vlastně paroubek horší než třeba zeman, špidla, koloťuk gross nebo plešatej paroubek sláveček. vždyt je to všechno stejná chamraď.
19. 10. 2010 | 17:54

Inci napsal(a):

Nečas nehnědne , Nečas je jen Klausův poskok ... Nečas jen dělá co si jeho pán (Klaus) přeje ...

Ten kdo pamatuje takřka legendární hlasovačku o presidenta republiky si zároveň připomene jisté nedemokratické , nebojím se říct až kriminální prvky této šaškárny . ÚS se montuje snad do všeho , ale tady přehlédl flagrantní nedemokratičnost procesu hlasování o nejvyšším ... nechápu proč neprohlásil celou volbu za neplatnou ... vydíraní poslanci jistě svobodně hlasovali ... :-)))

Liana Janáčková osvobozená justiční mafií a ODS od všech žalob je jedním z bílých koní naší politiky , a jako taková je pro ODS nepostradatelná ... stejně jako Melčák , Pohanka a Snítilý ... nebo Zubová ... :-(

Celej blog je o jediným senátorským postu v Ostravě , kterej má dostat od ODS jako pašalík za zásluhy naprosto bezcharakterní postava ...
19. 10. 2010 | 17:54

Vlkodav napsal(a):

čtenář:

mrkni na státní rozpočet, moc ti ta 3členka nevychází
19. 10. 2010 | 17:54

Sladký napsal(a):

Carlosi, to s tím přenesením výroby z Číny do Česka kvůli nižším mzdám myslíte vážně? A kdo bude z těch nižších mezd vytvářet poptávku? A kdy k tomu návratu z Číny dojde? Až se nasytí čínský trh? Za padesát,nebo za sto let?
19. 10. 2010 | 17:55

Carlos V. napsal(a):

ctenar : dalo by se Vami souhlasit ... paklize nesjte obhajcem jednech / ci druhych / vyzirku.

Kazdou statni korunu stokrat obratit, jestli se musi vybrat, jestli ji vydat, komu, a jestli by to neslo zrusit.

kazdou - at je pro "podnikatele" nebo "invalidu".

Neni to o modrych ci oranzovych zlodejich a flakacich.

Je to o zlodejich a flakacich vsech barev.

A nema smysl kricet, kdo bere vic. Sekat hlavy, sekat ruce, barva nebarva.
19. 10. 2010 | 17:55

Sladký napsal(a):

Paroubek,Špidla či Sobotka jsou chamraď, zatímco Topolánek,Kalousek,Langer a Nečas,Přemek Sobotka či Tluchoř to je morální a intelektuální elita,že pane Hovne?
19. 10. 2010 | 17:58

Carlos V. napsal(a):

Sladky : a jak jinak myslite, ze to pujde ?

Cla a albanska cesta ? Ci snad zniceni Ciny atomovymi bombami ve valce s USA .... nebo invaze martanu ?
19. 10. 2010 | 17:59

bape napsal(a):

Všem pravověrným

Podle posledního průzkumu agentury STEM by pravice získala pouze 95 MANDÁTU, pokud by se volby konaly nyní. Taková je síla pravice !!!!
19. 10. 2010 | 18:06

:-( napsal(a):

A hele pan Sobotka v Olomouci poslouchal a snad si i děla zápisky.
To cení, beze srandy, ale myslí to vážně?
Nebo, si to opravdu myslí?
Doporučil bych u citátů odvolávky Keller, Bělohradský…….
19. 10. 2010 | 18:09

Vlkodav napsal(a):

bape

Sila pravice je 118!
Proto je volební období 4 roky, aby se daly dělat i nepopulární, ale potřebné opatření.
Výsledky můžeme vládě spočítat při příštích parlamentních volbách.
19. 10. 2010 | 18:11

Sladký napsal(a):

Vlkodave, VV je pravice? S pravicovým programem? Volili ji pravičáci? Dynosauři omládli? Korupce už neexistuje? Nemyslíte,že VV jako pravicová strana je obyčejný podvod na voliče?
19. 10. 2010 | 18:18

hoven napsal(a):

bape,
o síle kohokoliv rozhodují volby a né průzkumy.
19. 10. 2010 | 18:19

Sladký napsal(a):

Dinosauři,já vím,ale nechtěl jsem ta nevinná zviřátka srovnávat s tou chátrou,co rozkradla a zadlužila zemi a ted se chystá odírat ty,kteří nic nezavinili a nezpůsobili.
19. 10. 2010 | 18:22

bape napsal(a):

Vlkodav

Aktuální průzkumy mají sloužit k zamyšlení, zda se i nepopulární, ale potřebné kroky, musí nutně dělat tak, jak to zatím vláda chystá. Asociálně, bezohledně, na úkor střední a chudé vrstvy obyvatel /7O procent/ ve prospěch bohatých a nejbohatších. O prozření a spočítání zřejmě nebude nouze, ale přecijen poněkud zpozdile.
19. 10. 2010 | 18:25

bape napsal(a):

hoven

To souhlasím, a taky se na to všechny strany v případě, že byly u moci, odvolávaly, a po volbách zanikaly, protože nic aktuálního nereflektovaly.
19. 10. 2010 | 18:28

JC napsal(a):

stále rebel,
No jestli je konkurenceschopnost definována takto, tak potom tedy sorry za můj vstup.
19. 10. 2010 | 18:34

Vico napsal(a):

Vlk tu onehdy napsal, že květnové volby byly "o bradavici". Čistej už sám nevěří, že tomu bylo jinak. Polepí republiku Paroubkem. Tomuto postupu se v hantýrce PR managerů říká -Texaský masakr motorovou pilou-. Buďto to vyjde nebo to nevyjde. Buď se Čistej udělá nebo definitivně oddělá.

S tím Tupelo nic nenaděláme. Můžeme jen spoléhat, že to, co bylo poprvé velkou tragédií, bude nyní fraškou.
19. 10. 2010 | 18:38

hoven napsal(a):

bape,
pokud někdo volí VV, ačkoliv o te straně nic neví, je to jeho blbost. v demokracii lidé doplácí na blbost vlastní. a tak to má být. ted nemužou řikat, že to tak nemysleli, protože to nejsou ani děti, ani nejsou uředně zbaveni zpusobilosti k právním ukonum. to muže říkat bud dítě, nebo debil - lekařský terminus technikus. dospělí člověk, který je relativně normální si má hodně dobře rozmyslet, komu dá na 4 roky moc.
19. 10. 2010 | 18:42

S.Š. napsal(a):

Vlk : Ač ne úplně ráda, v zásadě s Vámi opět musím souhlasit.

Na rozdíl od Vás, vlku, bych velmi uvítala, kdyby se ODS trochu vzchopila a směřovala ke slušné liberálně-konzervativní politice a chovala se jako slušná politická strana. To ale skutečně nevidíme ani náhodou.
Petr Nečas ještě nic nedokázal (budiž, nevládne ještě dlouho), ale to, co předvedl, vzbuzuje rozpaky a někdy dokonce i nechuť. To se týká některých věcí, jež jste vyjmenoval. Zapomněl jste ale na Prahu. Tady je přece vidět nejlépe, že v ODS se nezměnilo vůbec, ale vůbec n i c (slyším, že šéfem klubu pražských zastupitelů byl dnes zvolen Rudolf Blažek, chacha). Je to vidět z každého povolebního Nečasova (a Šťastného !) vystoupení. B. Svoboda, ten, co před volbami vytrvale opakoval, jak silný má mandát, je najednou obnažen až do naha (jeho pravomoc je samozřejmě nulová) a sále víc a víc je vidět, že je skutečně jen naastrčenou figurkou. Pokud by si snad chtěl zachovat tvář, měl by to chlapcům spánembohem nechat, a odstoupit. Co si s tou squadrou za zády počne Zd. Tůma, netuším. Jak už dnes napsal J. Leschtina v HN, měl by se urychleně dohodnout s ČSSD. Pokud to neudělá, dodávám už já, velmi, velmi neprospěje TOP09. ODS, vytrvale opakuji již poněkolikáté, dostala na zadek MÁLO. Bohužel.
19. 10. 2010 | 18:52

Otázkář napsal(a):

rumcajsi to jsi vážně tak hloupý nebo to jenom děláš?
19. 10. 2010 | 18:53

bape napsal(a):

hoven

Jo,jo a ti diagnostikovaní slabomyslní a děti tomu říkají protestní hlasování. Jak k tomu přijde normální občan, je-li odsunut do menšiny a je vydírán většinou ? Léta běží...a kde nic, tu nic!
19. 10. 2010 | 18:54

Otázkář napsal(a):

a ještě jedna věc Rumcajsi, to mi vysvětli když ted švédsko není konkurenceschopné, jak je možné, že patří mezi hospodářsky nejvyspělejší státy evropy, potažmo světa? Zkus taky někdy chvíli přemýšlet než začneš plácat
19. 10. 2010 | 18:57

rejpal napsal(a):

S.Š.
Nic jiného jsem nečekal.
19. 10. 2010 | 18:59

Tupelo napsal(a):

Vico: kdyby neslo o vec pomerne vaznou, byl bych Necasem pobaven, ale nejsem, nekdy se mi zda, ze se mi to zda. ;). Aspon ze alespon zde mame estradu pravicoveho panoptika, ta temer nikdy neselze (tedy az na toho patecniho opekace;))
19. 10. 2010 | 19:01

stále rebel napsal(a):

Pro JC.
Konkurenceschopnost podniku je dána jeho schopností (dlouhodobě) obstát v konkurenci s jinými podniky. Konkurenceschopnost státu, regionu, města je schopnost obstát v konkurenci s jinými regiony. Aby obstál podnik musí být schopen uspokojit klienty, vlastníky, zaměstnance a další zájmové skupiny, aby obstál stát, region, město musí uspokojit své obyvatele. Každý subjekt ať podnik nebo stát musí obstát taky v hospodářské soutěži, ale nelze soutěžit jen nízkou cenou výrobku nebo práce, protože v takovém podniku nebude chtít nikdo pracovat, ve městě nebo státě žít.
19. 10. 2010 | 19:01

stále rebel napsal(a):

Pro JC.
Ještě dodatek. U těch nízkých cen bych napsal na úkor někoho. Pokud je někdo schopen technicky dosáhnout nízké ceny, tak je to v pořádku.
19. 10. 2010 | 19:07

MirekS napsal(a):

Pane Sobotko,
stejně jako na p. Nečase uplatňujete přísný analytický až detektivní "metr", zkuste jej namířit i na sebe. Co Vám vychází? Nebo to najednou nejde změřit? Tak tam nebuďte. Nebo tu stranu potopíte a sebe s ní!

MirekS
19. 10. 2010 | 19:11

Petr B. napsal(a):

Nečas byl hnědý odjakživa (obdiv k Pinochetovi a Mašínům), o jeho poradci Jochovi ani nemluvě, vrána k vráně sedá. Možná, že ODS a jí věrný tisk nasadí ještě daleko těžší zbraně, zase budou padat vajíčka či snad kameny a o B. Sobotkovi se bude mluvit v Reflexu jako o reinkarnovaném Stalinovi, Hitlerovi či Leninovi. A zase se zapomene, že už to tady bylo viz Zeman, Paroubek a snad i Špidla (Lenin). Doporučoval bych přečíst znovu román 1984. Rozhodně se B. Sobotka změní v komentářích tisku v daleko větší zrůdu, než jakou ho nyní vidí.
Jinak ODS nasadila do senátních voleb "kvalitní" kandidáty viz Julínek. Při známé popletenosti či naopak apatii našich voličů se už Julínek zřejmě může radovat ze senátorského platu na dalších x let. Nevidím to optimisticky a i kdyby se stal zázrak 10-12 senátorů, pravicový tisk bude psaát o tom, že ČSSD zdržuje v senátu "nezbytné" reformy a nebude to mít velký účinek. Dobrá je pouze možnost vybírat ústavní soudce.
19. 10. 2010 | 19:15

vlk napsal(a):

Iveta
díky za květiny.. Píšete zdejší No kdyby jen fraucimor , tedy hannah , Lila a pár dalších, tak bch to pocopil. Kluas a Topolánek mohli mít nesporné osobní kouzlo pro lepší půlku lidstva / viz jeden nadšený blog v tomto směru od vendluly Vendlové/, nicméně - je tad yminimálně 30 pánských nicků které vykazujáí snad ještě větší míru zbožštění KAŽDĚHO představitele ODS, počínaje šéfíkem jejich uliční organizace. ŽE by to bylo tím, e je Rumcajs a spol. tak moc na chlapečky?

Hladis
souhlas

S.Š.
nnaprosý souhla s s vámi. jem jste přehlédla větu, že kdyby byl Nečas nový čistý politik, a snažil s e vytvořit čistou konzervativní partaj, tak bych mu za to zatleskal. .
19. 10. 2010 | 19:26

doktor napsal(a):

Vemte Sobotkovi někdo tu flašku!!! Má v ní denaturák a za chvilku bude slepej a totálně vožralej po zemanovsku.
19. 10. 2010 | 19:51

Vico napsal(a):

Tupelo : Jde o věc vážnou/druhé kolo senátních voleb/, ale ne až tolik.I kdyby se ČSSD podařilo získat v Senátě většinu, docílí spíše jen symbolického vítězství a Čistému pouze neumožní koupit si dva "Snítilé" k dosažení ústavní většiny a vedle toho poněkud zpomalí válcování/ale nezastaví/.

Čistej, který za jódlující arogancí skrývá zaječí strach z dalšího nevítězství, potřebuje uspět jen, aby mohl s demagogickou nestoudností prohlásit, že voliči dali jeho škrtformě další mandát. Pro tento cíl je schopen se spojit s kýmkoliv.

Čili, ať už uspěje nebo ne, lidi si svou květnovou volbu i tak vychutnají až do dna. Teď jde jen o to, jak moc se bude tlačit na pilu a zda-li ta pila bude klasická nebo motorová.

Lidi rozhodnou...a média.
19. 10. 2010 | 20:11

stále rebel napsal(a):

Pro doktor.
To si pleteš s Kalouskem.
19. 10. 2010 | 20:12

hoven napsal(a):

bape,
protestní hlasování je nejít k volbám. a ne dávat hlas někomu, o kom nic nevím. to je velká nerozvážnost. každý volby by se měly brát hodně vážně.
19. 10. 2010 | 20:22

otokar napsal(a):

jsou to zbabělci!
pryč s politickou turistikou!
pryč se štáby darmožroutů!
pryč s kmotry!
pryč s kmotrou Veleckou!
pryč s brontosaury, ryboještěry a macaráty!
pryč se zneužívači dávek!
pryč se vším, co nás sere!
čest ptáci!
ani zrno.nazdar!
19. 10. 2010 | 20:35

Tupelo napsal(a):

Vico: mas pravdu, ale podle me jde jeste o vic:

- zamezeni ustavni vetsiny pro pravicovou koalici (zvlast za podminek tzv. koalicni vernosti davane nad sliby v kampani, si dokazu svody meneni ustavy pro tuto koalici predstavit jako velmi lakave)

- v souvislosti s predchozim bodem muze senat poprve v historii vystupovat jako opravdova pojistka

- ztizeni prosazovani zakonu koalice (v pripade vraceni se o tom kterem zakonu bude vic mluvit a tim bude mit verejnost vice sanci se seznamit s duvody, ktere vladnouci vrstvu vedou k prosazovani nekterych zakonu)

- doslo by k vyrovnani sil v parlamentu, coz by mel kazdy privitat, silnejsi opozice (zvlast za podminek velmi slabeho zastoupeni opozice v PS) bude hrat lepsi roli ve smerovani statu.

- diky vitezstvi by se oslabila sance navratu Paroubka do vedeni CSSD (pro me jak vis zadny velky strasak, ale pro nektere, chapu, muze byt dulezite) a uz vubec nemluve o kandidature na prezidenta (dal jasne najevo, ze do toho sam nepujde - nebyl uspesny predseda vlady; coz ovsem nebrani ucelove strasit, jak ma pravice posledni dobou ve zvyku). Lide kteri i zde kolikrat deklarovali ze by CSSD byla pro ne bez Paroubka akceptovatelna, maji sanci tomuto procesu aktivne napomoci.

Docela bych byl rad kdyby se povedlo (a jmenovite treba Spidlovi v C. Krumlove) prorazit, bud to ale tezke, nicmene je to jen na lidech, aby dali nesouhlas se smerovanim zeme najevo (ve Francii jsou o kus dal ;))
19. 10. 2010 | 20:41

Pobo napsal(a):

autor nalsal: "Petr Nečas povážlivě hnědne"

Hmmm, úplný hnědočech, co? ;-))
19. 10. 2010 | 20:51

čtenář napsal(a):

zrzko, vidíš. tak ten rumcajs je důchodce. Jako sociálně cítící člověk o něj nemusíš mít starost. Někdo chodí vyvolávat do mešity a loupežník s přemírou volného času zase sem. Modrá ideologie mu dá pocit štěstí a dokonce ho možná i zasytí .-) Co na tom, že v mešitě i v modré stranické buňce jsou to skoro stejné poučky odtržené od skutečného života a žvásty. Ty modré žvásty ovšem ty v mešitě hladce překonají! .)

PS: pokud to rumcajz nedokázal, zkus to sama, zrzečko. Zkus vyvrátit jednoduchá fakta, např. odpovědět, co je pro tuto zemi větší problém, jestli tunelling nahoře, reprezentovaný Kalouskem, knížou a modrou squadrou nebo 10 000 příjemců sociálních dávek. Kdo tuto zemi přijde dráže?
19. 10. 2010 | 20:52

čtenář napsal(a):

Pobo, Nečas hnědý je, ovšem jestli je to Čech, toť otázka. Pokud by se nad námi zatáhlo, bude z něj hnědočíňan nebo třeba hnědoslimák. Jako jeho kosovští bratří. Nečas je do pohodlné kanceláře, odkud může trousit hnědé poučky, nikdy skutečně nepracoval. Nečas není do nečasu.
19. 10. 2010 | 20:56

Pobo napsal(a):

Tupelo napsal(a): " (ve Francii jsou o kus dal ;)) "

No jo, ti už jsou skoro tam v té ... (ehm, ako sa hovorí, v Ritzi - že by nějaký luxusní hotel?)
19. 10. 2010 | 20:56

stále rebel napsal(a):

Pehe avizo dopředu
http://www.denikreferendum....
19. 10. 2010 | 20:57

Jen napsal(a):

Ostatně soudím, že kdo pracuje za plat a volí pravici, nevidí si nos mezi očima.
19. 10. 2010 | 20:57

hoven napsal(a):

jen
kdo pracuje za plat....tak to jsi vyloučil státní zaměstnance, odboráře,nezaměstnaný a důchodce. a z těch co zbyli, musí většina volit pravici, jinak by to nevycházelo.
19. 10. 2010 | 21:06

Drzá zrzka napsal(a):

čtenář
Jednoduchá fakta... podvod je pořád podvod, a nezáleží na výši peněz nebo barvě podvodníka. Škodí oboje.
Ti nahoře si přihrávají stále, jen bere víc ten, kdo je zrovna u moci.
a s těmi důchodci...jsou ti, kteří za minulého režimu pracovali v továrnách v zemědělství, a nyní mají důchody sotva na vyžití, a jsou druzí, kterým díky funkcím v branných složkách spadly do klína důchody, o jakých se těm prvním ani nesnilo.
Zajisté je to sociálně spravedlivé. :o)
19. 10. 2010 | 21:08

Skogen napsal(a):

"Nečasismus" není ničím novým. Nečas už před lety hodil matky na mateřské do jednoho pytle s nemakačenky a zaujal kladný postoj ke konceptu "sociálních marketů", kdy skupiny ekonomicky méně disponovaného obyvatelstva - důchodci, matky s dětmi (sic!), samoživitelé a ovšemže nezaměstnaní, za zvýhodněnou sumu konzumují zboží s prošlou DT.

Nečasismus dělí populaci na "my" a "oni", kde "my" jsou ti, kteří mohou a "oni" jsou ti, kteří si nezaslouží žádná práva. Skupina "my" je pak snáze ovladatelná pomocí diskriminace skupiny "oni" - téma, obětní beránek, zástupný problém.

Vtip je v tom, že obě skupiny jsou vymezeny pouze momentálním statusem, přičemž pohyb mezi nimi je jednosměrný. Každý může padnout do skupiny "ono", tím spíše, že v ČR je co do vymezení sociálních vrstev hranice mezi nimi velice neznatelná. Každý druhý je napůl socka (hlas vhozený TOP 09 je tohoto zařazení nikterak nezbavuje) držící se v bezpečném kurzu toliko příznivým větrem.
19. 10. 2010 | 21:12

Rumcajs napsal(a):

čtemář:

Dostal jsi jednoduchý úkol - nesplnil!

Otázkář:

Drzýho levičáka, co zcela ztratil soudnost,poznáš podle toho, že mluví o chytrosti či inteligenci.

Něco si tady přečti:

http://www.financninoviny.c...

bape:

Tady jde zjevně o mediální masáž.
Nebo ne ?
19. 10. 2010 | 21:33

S.Š. napsal(a):

vlk : ano, promiňte, opravdu jsem četla nepořádně. S omluvou ... :-)

P.S.: Nevíte, proč na aktualne.cz píší, že je to ODS vs. TOP09 1:0 ? Není to spíše tak, že ODS si pod sebou stále víc a víc nařezává větev ? Ach jo ... :-(
19. 10. 2010 | 21:34

Dáša N napsal(a):

Mám pocit, že brzy bude problém Nečas vyřešen. Ve svém povolebním proslovu nabádal s patologicky ztuhlou mrtvolně bílou tváří občany, aby určitě přišli volit do druhého kola senátních voleb kandidáty ODS, protože je nutno "zabránit destrukci senátu zvolením kandidátů sociální demokracie." Myslím, že něco tak stupidního a zároveň mrazivě výhružného tu ještě nezaznělo a profesor Koukolík se musel určitě usmát. Myslím že by v Bohnicích měli mít pohotovost nejvyššího stupně.
19. 10. 2010 | 21:42

Jan napsal(a):

Rád bych se vypovídal.
Trvalá přítomnost slova reforma ve všech mediích, plakátech, mozcích... mne deprimuje.
Silně mi připomíná mé mládí s slovem přestavba. Je mi 40cet a co pamatuju pořád se reformuje. Už mě s tím ...
Jenže dřív říkali, že po reformě se budeme mít lépe. Nyní říkají, že se budeme mít hůře, naše děti, když nezreformujeme. A reforma spočívá v tom, že se budeme mít hůře.
Skoro si říkám, jestli oni z nás nedělají blbce, nebo nemusejí dělat Rumcajsi?
19. 10. 2010 | 21:55

vlk napsal(a):

diktor
si myslíte kolegu sobotku. Ted y Přemysla. O tom s e říká, ž e má slabost pro láhve. Jistě kvůli tmi, že má rád sklo a ušlechtilé tvary nápojových obalů...
Takže bude dobře , když nejdřív vystřízlivíte a pak jdete něco psát do diskuse. Tenhl e blog nepsal Sobotka Přemysl, ale Bohuslav..

S.Š.
nic se neděje-
Aspoˇm vidíte, že volič pravice i levice může chtítz i v těch úplně nejstraničtějších věcech totéž.,-))
19. 10. 2010 | 21:58

Jan napsal(a):

Vlezl jsem na ten odkaz.
Nedokazuje to vůbec nic. Je to asi jako s tou letošní nejhorší zimou.
Chtěl by jsi žít v nejbohatší zemi světa USA? Tam kde ti neuhasí dům , když nezaplatíš, kde tě neošetří, když nezaplatíš, kde přijdeš o 1/2 důchodu dřív než řekneš švec, tam kde je nejvíc vězňů na 1000 obyvatel , kde jsou čtvrti kam se nesmí chodit, kde nemají na učebnice pro děti a studium tam stojí xxx za rok? To je tvůj sen?
Pamatuji velmi dobře náš růst HDP, myslím, že kvalita života 90% lidí se v té době změnila o 0 %. Ale letos bude míň úmrtí při autonehodách, prima zpráva. Ještě něco s tou vymahatelností práva, korupcí, klientelismem, bordelem ve škarpách, čuřením se v metru...
Život není o penězích, a homo economicus je zrůdný konstrukt.
Shodnem se alespoň v tomhle?
19. 10. 2010 | 22:04

Rumcajs napsal(a):

Jan:

Klídek Honzo. O žádnou reformu se nejedná. Jde o normální věc, kterou musí udělat každý, komu dochází peníze.

A že levouni řvou ? Znáš nějakou zemi, kde neřvou ? Francie chce natáhnout odchod do důchodu o 2 roky a ti pitomci chtějí dělat revoluci.

Tak co to je za materiál ?
19. 10. 2010 | 22:04

Rumcajs napsal(a):

Jan:

Chtěl !

Žít v zemi, kde se nemusí platit se nevyplácí.
19. 10. 2010 | 22:06

Jan napsal(a):

Rumcajs
Hm. Nakonec tam mám ještě jednu otázku. Shodnem se, nebo vůbec?
P.S. ve Francii řve 70 % obyvatel, je toto v demokracii odbytelné jako " levouni"?
Říkáš, že nejsou peníze. Ale to není pravda, jen demagogie. Nejdřív si přečti ve slovníku co to jsou peníze. Potom se zamysli jak se peníze dostávají do státního rozpočtu a najdi si kolik % peněz to je z těch v oběhu. Doporučuju Lietaera. Nedostatek peněz je umělý , daný jejich podstatou /fiat úročená měna/ a vymyšlený k podpoře soutěživosti a zvýšení konkurenceschopnosti národních států v 19tém století, tedy poměrně nedávno.
Potřebuješ jíst, spát, kamarády, pivo, občas doktora a nakonec funebráka. Všechno tohle můžeš mít i bez peněz. Ale opačně to nefunguje, když se neurodí, peněz se nenajíš.
Kdybych se tak živě nepamatoval na to, že nejsou lidi...
19. 10. 2010 | 22:19

Zacheus napsal(a):

Bohuslav Sobotka.

Pokud jste vsadil Vy i Vaši nynější kolegové ve vedení ČSSD na slušnou kampaň, pak už samotný titulek Vašeho příspěvku je poněkud podpásový.

Tudy cesta nevedla a nepovede ani nyní, tím méně v budoucnu.
19. 10. 2010 | 22:44

Mac napsal(a):

Zacheus:

čili Sobotka, jako uctívač Bible bude vyznávat zásadu "kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem" a pokud ne, je podpásový. Svázáčkovi Nečasovi je dovoleno veškeré myslitelné grázlovství a podrazy, u něj je to v pořádku (vlastně čemu se divit, je to tzv. český pravičák), pokud mu to ti druzí vrátí, jsou podpásoví. Ach bože.....
19. 10. 2010 | 23:01

radek napsal(a):

čezovejfanatik nepř. Pokud bychom vzali v úvahu GS tak ministr financí připravil tuto zemi svým návrhem o min. 50 mld. Kč na hodnotě majetku (pokles ocenění) a připravil stát o pravidelné příjmy, které mu odvádí čez minimálně z 80% ...(70% podíl na čistím zisku + daň z příjmu a daň z dividend). A ve prospěch čeho? Ve prospěch zachování zisků solárního byznysu!
19. 10. 2010 | 23:16

Zacheus napsal(a):

Mac.
Já jsem ale o svazákovi Nečasovi, resp. o jeho činech, vůbec nemluvil. Obecně si také nemyslím, že grázlovství kohokoliv je v pořádku. Přesto se domnívám, že není nutné - připustím-li v rámci diskuse Vaši argumentaci - padat na stejnou úroveň.

A když už jste zmínil Bibli, apoštol svatý Pavel napsal zajímavou myšlenku "Bojujte dobrem proti zlu". Možná se taková myšlenka zdá naivní, ale dá se snadno vystopovat i v dějinách, že někdy ( třeba až s odstupem času) taková taktika je úspěšnější než kterákoli jiná. Možná i v osobním životě:-).

Přeji Vám dobrou noc.
19. 10. 2010 | 23:55

Zacheus napsal(a):

Snad si jen pro zajímavost ještě dovolím dodat, že myšlenku "bojovat dobrem proti zlu" zastával také kaplan Solidarity, polský katolický kněz Jerzy Popieluzsko, který byl ve svých 37 letech dne 19. října 1984 brutálně zavražděn příslušníky polské Státní bezpečnosti.
V roce 2010 byl na základě dekretu papeže Benedikta XVI. prohlášen ve Varšavě za blahořečeného, a to i za přítomnosti českého primase Dominika Duky.

V jednom ze svých kázání J. Popieluzsko citoval tento nadčasový žalm: " Pán je mým Pastýřem, i kdybych šel údolím stínu, nebudu se báti zlého, neboť Ty jsi se mnou".
20. 10. 2010 | 00:14

kormoran napsal(a):

Bohousi mam pouze dve otazky.
1. Kolikrat denne chodis k Paroubkovi na "cikorku"?
2.Zase jsi dostal facana , ze si musis podpirat to, co nosis na krku?
20. 10. 2010 | 00:25

kormoran napsal(a):

Jan 22.04 placas nesmysly!
1. Hasici v us vyjedou ke kazdemu pozaru spolu s policii a zachrannou sluzbou-
Chlapce proc ze sebe delas hlupaka? Myslis , ze hasici budou volat do horiciho domu majiteli , jestli ma penize na uhaseni? To je fakt neskutecne co se tu roji za pitomce!

2.prvni pomoc je poskytnuta kazdemu a kdekoliv , finacni otazka se bere v potaz az po zakroku, jeste neco chce pan vedet?
20. 10. 2010 | 02:14

kormoran napsal(a):

Jan prijed do USA k vuli tobe zalozim pozar , abys videl , jak to funguje a pak ti zlomim celist , abys taky na vlastni kuzi zazil pravdu soudruhu!!!
20. 10. 2010 | 02:24

kormoran napsal(a):

Primitiv rudej)))
20. 10. 2010 | 02:24

kormoran napsal(a):

Rumcajs nenech se vyhodit z koleje rudymi primitivy!!!!
20. 10. 2010 | 02:27

kormoran napsal(a):

P.S. Pochopte vy nekteri rudi magori , ze v juesej je dana obcanum svobodna volba od 'A' do 'Z' zatim.
Bez Juesej byste si posilali zpravy po postakovi, nebo po censurovanem Gagarinovi a ted s pomoci jejich druzic vyrvavate sva bolsevicka hesla))))) Inteligenti!!!
Zalezte tam kam patrite ! Do podpalubi!!!
20. 10. 2010 | 03:22

Ládik!!! napsal(a):

Vlk -
přemohl jsem se po ránu a pročetl se Vaší kritikou Nečase. Rozvláčnost textu a chabé vysvětlení dialektiky mi připomnělo studium leninových blábolů k zápočtu z MDH. Dalo se to napsat 3 - 4 větami. Neříkám, že nemáte v podstatě pravdu. Nečas není starý pes, ale naučit se novým kouskům asi nemůže, prtože určitě cítí spoluzodpovědnost za posledních 20 let, co sedí někde nahoře a nikdy ani nehlesnul.
Jenže takových lidí posedává ve stranických sekretech více - třeba právě B. Sobotka, o němž cudně mlčíte. Přešlapování na místě a uvíznutí v bahně komunistického vedení státu po 89 není jen dílem ODS, ale především ČSSD. Oběma stranám se podařilo navodit nechuť lidí k rozhodování o veřejných záležitostech; jejich důvody vidím 2 - okatý (a médii vítaný) je osobní prospěch korytářů, ten druhý důvod je závažnější - prosazení své ideologie. Zvrátit to nedokáží ani volby, zejména ne parlamentní (obecní ano). Připadá mi směšné, že by volby v ČR byly "bojem" o službu občanům.
Jestliže podle Sobotky Nečas hnědne, je to stejné, jako když zloděj křičí "chyťte zloděje". Navíc Sobotka nikdy nebude v pozici Nečase. Sobotka bude vždy maňáskem.
20. 10. 2010 | 06:32

Majka napsal(a):

20. 10. 2010 | 07:00

vlk napsal(a):

Kádík
díky za to, že jste objetoval svůj vzácný čas a ještě vzácnější intelekt zkoumání mého, vaší úrovně nedosahujícího textu.
A já , ve své nicotnosti samozřejmě jen zírám nad dokonalými vystiženími halucinogenní reality z vaší klávesnic e , viz například věta:
Nečas není starý pes, ale naučit se novým kouskům asi nemůže, prtože určitě cítí spoluzodpovědnost za posledních 20 let, co sedí někde nahoře a nikdy ani nehlesnul.
Ta mne tedy úplně dostala svou logikou! Protože nečas sic e není s tarý nes, ale je v politic e dvacet let. Tedy tolik , co lze být v olitic e bez bolševika! Děkuji za lekci z halucinogenní logiky.

Dále objevné konstatvání, že takových posedává po sekretariátech víc e a například i Sobotka, o kterém cudně mlčím. Opět skvěle logicky smontováno. Podle logiky party kapesních zlodějů. Jsou li chyceni, házejí to jeden na d ruhého. Takže milej Ládáků - ani halucinegonní logika , ani logika pouličních pobertů není kategorií uvažování v níž funguje vlk. Pokdu Sobotka napíše blog /a činím ta nejen u něj/, vyjadřuji s e zpravidla k předmětu jeho blogu , nikoli k němu. Chápu, že pro někoho vaší velikosti duševní je to poněkud trapně minimalistický postup, al e mně s e velmi osvědřiů. Předmětem je hnědnutí. Nečasovo hnědnutí. A z textu zjistíte, že s e Sobotkou nesouhlasím. ted y až s ebudete zabývat obsahem toho, co jsem napsal , doopravdy. I když vím, že to sotva od vás mohu chtít. vy jste prostě velikán.

Dáel zjistíte, při tom trapném poctivém zkoumání mého textu, kde že vlastně vidím onu komunistickou dialektiku počínání VasilpetraBiľakNečase. Ted y v tom, že si přisvojuje naprosto drze dobré výsledky ODs, i když jsou dosaženy starými pákami, které fungují v politic e z vůle kmotrů jako třeba Kubera NAOPAK JAKÝKOLI PROPAD JE PŘIPISOVÁN TĚM NA PROPADLÝCH KANDIDÁTKÁCH. i KDYŽ jd eo ty , kteří napříkla d na severní Moravě vedli marný boj so voliče díky asociální vládní politice.
Soobotka ave svém blogu a ani já nepíšeme nci o zapadnutí společnosti do bahna. . ŘEč je pouze o staré a nové ODS. Řeč je také o tom, že Nečas využívá v naprosté frustraci z toho jak dopadlo první kolo voleb úplně všechny prostředky, včetně xenofobie a doslova třídní nenávisti. Přesně jako bolševik. Prostě každý hla s dobrý, takže se neštítí ničeho.
Jistě, pro někoho jako vy příliš buď subtilní či triviální úvahy.
Vy řešíte marast. No bohužel , pod nepatřičným blogem. A ž bud e nějaký, který s etoho našeho svrabu, v němž žijeme , bud e týkat, zkusím vám dalším svou silně přízemní úvahou vysvětlit , jak a kdo za ten marast může. Napříkal d v Praze to nejspíš bud e Sobotka a soc dem, přesto, že tam 20 let nepřetržitě vládnou všelijací Bémové a Koukalové.
Klaním se.

Pokud náhodou byste se rozhodl, že je pro vás hříchem lýtvat na mje slabomyslné texty vaším vzácným intelektem, , nějak to přežiji.
A na závěr si nemohu odpustit tuto geniální úvahu:

Navíc Sobotka nikdy nebude v pozici Nečase. Sobotka bude vždy maňáskem.

Mohl byste mi laskavě osvětlit, kdo že je loutkovodičem maňáska Sobotky?
A když už v tom budte, můžete mi i vysvětlit, proč byl leta a a nyní je opět , Nečas jen loutkou profesora všeho?

Pravdu ovšem máte. Sobotka nikd y nebud e Nečasem. nemá totiž na triku domácí zabijačku, kd y vrazí kudlu do s vého Topolánka, aby se stal šífem partaje v okamžiku, kd y ví, že mu to beztrestně projde. Když dříve byl plně loajální a ikdy nnic tomu Topolánkovi nevyčetl nebo s e od něj distancoval??,
20. 10. 2010 | 07:57

neo napsal(a):

Kočko šklíbo, vylez z říše divů.

Už jsem ti to psal na minulém blogu, vytrhávat z kontextu umíš. To je typické pro člověka mdlé inteligence, který dokáže akorát urážet a lhát.

Nikdy jsem nic takového netvrdil,lžeš.

hezký den přeju.
20. 10. 2010 | 08:16

Ládik!!! napsal(a):

vlku,
jen krátce, nemám čas, vyjíždím. Starý pes je pro mě člověk nad 50 let - to Nečas nemá, proto není starý pes.
Nepsal jsem, že Sobotka nebude Nečasem - to je Vaše konstrukce. Jen to, že Sobotka nebude v pozici Nečase. Jeho loutkovodič nikdy nebude presidentem, zůstane navždy vrchním z RaJe.
Myslím, že jsem se Vás tolik nedotkl, abyste reagoval jako zmije utočná.
20. 10. 2010 | 08:29

Vandal napsal(a):

Sobotko ty ftipálku, jeden dotaz k větě: "kriminalizace pracovní místa nevytvoří, a vzdělání dětí z nejchudších rodin nezlepší", byl jsi 8 let u lizu, a mohl jsi něco s tím vzděláním těch nejchudších udělat. Stačilo jen na cigánech aplikovat zákony této republiky. To jest vyžadovat plnění poviností rodičů řádně se starat o děti, mimo jiné posílat je do školy. Na to jsou zákony, a ty to jistě víš. Místo toho, jste stále jen kecali o lidských právech, a o tom, jak se snažíte integrovat cigány do vyspělé civilizace. Narvali jste do problematiky stamiliardy, a efekt veškerý žádný, ba naopak, situace je mnohem horší. Jak jste vlastně chtěli tu integraci s nevzdělanými a všech poviností zbavenými tvory provést? Podařilo se vám akorát vytvořit z nepřizpůsobivých parazitů privilegovanou vrstvu, která odsává z peněz daňových poplatníků desítky miliard ročně. Tyto peníze mohly být efektivně použity na rozvoj normální populace. A když konečně někdo začne s jediným možným, správným a rozumným řešením, tak indolent Sobotka přijde s kritikou! Je pravdou, že za tím vším, co se tu v té věci posledních 20 letech děje, a co nemá v civilizovaném světě obdoby, jsou všichni tzv. politici posledních 20 let, bez výjimky. A je nejvyšší čas přestat s tím obludným experimentem, s tím měřením podle barvy kůže. Jediné možné a správné řešení je jeden metr na všechny, jsi občan a budeš posuzován podle svých činů, ne podle barvy kůže. Zákony platí pro všechny, bez ohledu na barvu kůže. Konec všem zvrácenostem, zvrhlostem a zrůdnostem. Společnost stojí na lidech práce a podnikání, ne na parazitech. Paraziti společnosti škodí, společnost se musí proti parazitům bránit, ne jim vytvářet podmínky pro úspěšné rozmnožování geometrickou řadou. Je na čase izolovat všechny pseudohumanisty do speciálních zařízení, kde budou zbaveni svých bludů.
20. 10. 2010 | 09:39

Jan napsal(a):

kormoran
Lámat čelisti a házet bomby na civilisty to by Vám šlo. Od soudruhů se v ničem nelišíte.
20. 10. 2010 | 10:48

Alibernet napsal(a):

Dobrý den, pane Sobotko, znovu žádám, abyste do svého profilu vrátil toho řehtajícího koně. S odkazem na Váš dnešní článek navrhuji zrušit povinnou školní docházku. Kdybych byl negramotný, nemohl bych si totiž tyto Vaše bláboly přečíst. Váš souboj s ODS v levé části politického spektra je komický.
20. 10. 2010 | 10:50

timmy napsal(a):

alibernet, co konkrétně je od autora blábol a proč je, v demokracii zcela obvyklý, souboj z levého spektra s ODS (a jejími korupčními skandály),komický.

Pokud neodpovíte konkrétně, je blábolem pouze váš výkřik.
20. 10. 2010 | 12:31

Alibernet napsal(a):

timmy: Přeskočím Váš vyděračský tón a odpovím Vám. Blábol je to proto, že jestli tu někdo hlásá nenávist, a sice nenávist třídní, je to ČSSD. Komický je pro mne souboj ČSSD x ODS proto, že se odehrává v levé části spektra, tudíž se jím akorát bavím. Abychom se pochopili: ČSSD je něco jako někdejší KSČ a ODS zas něco jako Ceaucescu (internacionální kontra nacionální socialismus).
20. 10. 2010 | 14:05

vlk napsal(a):

ládík
nefňukejte Dostal jste jen o co jste si řekl.

Místo věcných arumenůt, resp. vůbe c nějakých argumentů jen dojmologický blábol není nic pro vlka. Al e chcete li budu k vám příště přistupovat jak k malému d ěcku. Ukaž Ládíčku, já tito bebí pofoukám.

Starý pe sje pro vás každý na d 50 .. Hm.. nevíte náhodu, kolik bylo napříkla d Einsteinovi, když uděla svůj epochální objev, nebo Churchillovi, když vedl svou velkou válku? Či Rooseweltovi? nebo třeba Reaganovi?
To jen na okraj Hlavně, že máte haludinogeně jasno.

Sch tsk, tsk loutkovodičem Sobotky je Paroubek?!! No jak jinak!
A byl byste tak laskav a podepřel toto svoje tvrzení nějakým faktickým důkazem? Jistě nějakýmáte. Jen mne napadá, že Sobotk a už byl ve vysokých funkcích - za Zemana například šéfemposlaneckého klubu aa za Špidly a Gross eministrem financí. ještě dývno ře d tím, než s e objevil Paroubek. Al e nepochybně bud e ro vás hračka dokázat, že už tehdy byl voděn Paroubkem na provázku.
Ne milej Ládíku, mne jste s e nedotkl. Jen jsem tvrdě reagoval na tyhle vaše geniální eprly:
Rozvláčnost textu a chabé vysvětlení dialektiky mi připomnělo studium leninových blábolů k zápočtu z MDH
+
Nečas není starý pes, ale naučit se novým kouskům asi nemůže, prtože určitě cítí spoluzodpovědnost za posledních 20 let, co sedí někde nahoře a nikdy ani nehlesnul.
Až jednou napíši něco stejně logického, a dokůapne mi to, nejspíš veřejného datlování okamžitě nechám.

No ale neboj Ládíčku, pofoukám ti to, zítra, když budeš hodnej , třeba budeš lepší.
Hauuuuuuuuuuuuuuuuuu!
20. 10. 2010 | 14:18

Zbyněk napsal(a):

Ad Karel
o lidech utvářených médii.Já na ně kašlu,ale můj hloupý selský rozum mi říká,že nejprve musí býti kuře,aby byla slepice,nejdřív pan továrník aby měli lidé práci a pan domácí aby měli kde bydlet.
20. 10. 2010 | 15:17

kočka šklíba napsal(a):

Ale, ale milý neo, padá maska slušňáka, že :D, :D.
No tak nenapsal? A tohle je co? :
"neo napsal(a):
1) nejedná se o zvýšení daní, ale o snížení slevy na dani...." pod blogem o povodňové dani od Sobotky.

Tedy neo, řeknu vám, ne , že bych si dělala velké iluze o finančních analyticích vylezlých z těch bankovních, finančních a správních tzv. VŠ, VŠE v Praze nevyjímaje, ale vy jste opravdu, ale opravdu jednička :D, :D.
20. 10. 2010 | 15:48

Skogen napsal(a):

Zbyněk :)) No tak jo. Čáry máry - jste továrník. A teď "dejte" lidem tu práci...
20. 10. 2010 | 16:36

Ládik!!! napsal(a):

vlku, ty asi potřebuješ fenu.
20. 10. 2010 | 16:50

ok napsal(a):

Každý, kdo sociální dávky opravdu potřebuje, musí podvádět, protože jinak by žil pod mostem (cca jednu sezónu než by zmrznul).

Drábek je zcela mimo. Pokud podezírá občany ze zneužívání sociálních dávek, ať spustí kvalitní kontrolní mechanismy !!! Není to až tak těžké, stačí, když budou sociální pracovníci pravidelně navštěvovat své klienty, nejlépe ve dvojici,a by se předešlo zneužívání ze strany úředníků.
20. 10. 2010 | 17:36

timmy napsal(a):

alibernetku, jak je ta třídní nenávist kázána? A od koho? A jak jste přišel na to, že mám vyděračský tón? :-) Pokud neodpovíte KONKRÉTNĚ, je váš výkřik tuplovaný blábol. :-)

PS: v ODS, aspoň na komunální úrovni, je ze všech stran bývalých komunistů (rodiny komunistických papalášů) zdaleka nejvíce. Když si vzpomenu na minulé volby do senátu ve Znojmě, kde v předvolební debatě mladíci obviňovali starší ženu, učitelku, že může za hříchy světa, neb je v KS. A ona kontroval, že jako učitelka zná je i jejich rodiny a že jsou z rodin komunistických papalášů, tak se vždy zasměju :o)))
20. 10. 2010 | 18:44

timmy napsal(a):

PS: třídní boj neargumentuje, jen nálepkuje. Zkuste si, alibernetku, přečíst zdejší diskuzi. Nebo nějakou diskuzi o radaru nebo o všelidovém hlasování. Nebo o přímé volbě prezidenta. A poznáte, z které části politického spektra se rekrutují odpůrci přímé demokracie a zároveň nálepkovači bez argumentů. Počtěte si .o)
20. 10. 2010 | 18:47

Otázkář napsal(a):

rumcajs

ááá pán si přečetl jeden článek ve finančních novinách a rázem je z něj odborník přes ekonomiku :) ale k věci, když pominu fakt fakt, že se jedná pouze o názor dvou nevýznamných švédských ekonomů (takových máme u nás tisíce + jeden rumcajs :) tak v tomhle článek se řeší vztah mezi výší vládních výdajů a hospodářským růstem. Konkurenceschopnost se tady vůbec neřeší, tedy pane moje otázka stále trvá, jak je možné, že Švédsko patří k hospodářsky nejvyspělejším státům evropy, potažemu světa, když teda údajně není konkurenceschopná?
20. 10. 2010 | 21:48

Otázkář napsal(a):

omlouvám se za ty pravopisné chyby, ale spěchám do peřin (ženy jsou netrpělivé :)
20. 10. 2010 | 21:50

Bc Martin napsal(a):

Dneska už stačí prodávat sirky a jste rasista. Používáte sirky v kampani jste rasista. Jak absurdní. Dneska když chcete někoho zdiskreditovat tak o něm řeknete že je rasista na základě nějaké skutečnosti, která souvisý s rasistickým činem ale daná osoba to nemusela myslet jako podpora rasismu.

Dejme tomu že nějakého c_kána zmlátí basebalovou pálkou a já budu prodávat basebalové pálky. ČSSD by mě nařkla s rasismu i kdybych dané poškozené rodině přispěl desetitisícemi korun
20. 10. 2010 | 22:11

Otázkář napsal(a):

pana bakaláři Martine, tak jaký podle Vás ty sirky měli význam?
20. 10. 2010 | 22:20

Bc Martin napsal(a):

Při volební kampani je normální že se prodávají propagační materiály jako propisky,balónky a podobně. Tak proč by nemohl být propagační materiál sirky a vůbec to nemusí souviset s ničím rasistickým.

Čistě teoreticky, kdyby někoho zabili propiskou byo by používání propisek ve volební kampani rasistické?
20. 10. 2010 | 22:36

Nuba napsal(a):

Bc Martin

opravdu máte potřebu si před jméno dávat ten titul ? Ale možná že je to něco jiného, tak to potom pardon.

Před časem se mi představovala jedna paní - doktor Myšková - měla jsem co dělat, abych nedala znát, že mě pobavila.

Prostě, kdo má sociální inteligenci, ten se tak nepředstavuje a pokud ji nemá, tak se snaží řídit se alespoň tím, co je in. A tohle to není.

A k těm sirkám - přece dokážete věci dávat do souvislostí ? Paní Janáčková se proslavila jedinou věcí, a to rasistickými výroky. Potom rozesílá leták, na kterém je hlavní slogan - i nadále budu říkat co si myslím a k tomu zápalky. Tak to by si do souvislosti nedal jen hodně nechápavý nebo ten, který nechce.

Nevím, který jste případ
21. 10. 2010 | 09:19

Bc Martin napsal(a):

Nuba:

Já mám právo dávat si před jméno titul podle zákona 2 a §22 č 172/1990 Sb o vysokých školách.

Sociální inteligence? To je nějaký směšný výmysl? Inteligence existuje jen jedna a to vrozená, která se měří výškou IQ. Věřte že tuhle inteligenci mám nadprůměrnou
21. 10. 2010 | 10:17

Bc Martin napsal(a):

pane Nuba:

"pokud ji nemá, tak se snaží řídit se alespoň tím, co je in".

Inteligentní člověk se neřídí to co je in ale tím co považuje za správné. Vaše myšlení jak z dob komunismu ukazuje že vy máte inteligenci hodně nízkou.
Už se tady neztrapňujte
21. 10. 2010 | 10:24

kopřík napsal(a):

21. 10. 2010 | 14:17

BK napsal(a):

Titul před jménem v diskuzi je jemné upozornění: pozor - jsem inteligentní, i když z následujícího to nemusí nutně vyplývat.
Pro méně chápavé je vhodné své vysoké IQ ještě v textu nenápadně zmínit.
Když ani to nezabere, přijde na řadu paragraf.
Pokud ani pak někdo nechápe, že má tu čest s inteligentem, není mu pomoci.
21. 10. 2010 | 14:19

Otázkář napsal(a):

sirky už řešit nebudu, Nuba to napsal za mě, prostě je třeba umět dávat věci do souvislostí, což bych u inteligentního člověka jaksi předpokládal, jinak přesně to vystihl BK :) některým z nás fakt není pomoci :o)
21. 10. 2010 | 14:45

Pepa 3 napsal(a):

Bakalář:
Svoji nebývale vysokou inteligenci (podle kněžny až hvězd se dotýkající) jste plně potvrdil tím, že jste z textu pod nickem "nuba" nepoznal, že jde o ženu a oslovil ji "pane". Jinak souhlasím s těmi, kteří - zákon nezákon - zde uvádějí (skrytě), že potřebu svoji inteligenci prodávat tímhle způsobem má pouze člověk nepříliš inteligentní.
21. 10. 2010 | 16:48

Vandal napsal(a):

Nuba
není vám to už blbé, kvákat pořád o rasizmu? Copak nemáte krapet inteligence, aspoň co by se za nehet vešlo? Copak nejste schopna domyslet takovou jednoduchou věc, že celé to rozlišování podle barvy pleti a kecy o rasizmu a dvojí metr jsou jen modní záležitost, jen snaha všech pseudohumanistů a parazitů dhytit se příležitosti napakovat se na byznisu, který platí celý národ? Hrstka lumpů přišla podnikavě na nápad, jak se přiživovat na národu, to je vše. Snaží se rozvrátit odvěký systém hodnot, nebude se měřit podle toho, jaký člověk je, ale podle barvy kůže. To samozřejmě nemůže dlouho vydržet, takový "systém" se brzy rozpadne jako domeček z karet. Pseudohumanisté a paraziti jen kalí vodu, patologická sedlina spadne stejně vždycky ke dnu, to je přírodní zákon. Z prasete neuděláte člověka, když mu dáte titul doktora filosofie nebo sociologie.
22. 10. 2010 | 13:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy