Prezident a konec demokracie

04. 11. 2010 | 15:57
Přečteno 6871 krát
Demokracie v naší zemi nekončí, to jen pravicový prezident, trvale skeptický k roli Ústavního soudu, pocítil nutnost podpořit pravicovou vládu. Nic zase tolik překvapivého.

Nicméně, nemohu souhlasit s názorem prezidenta republiky Václava Klause, kterým se zastává způsobu, jakým vláda Petra Nečase prosadila na půdě Poslanecké sněmovny balík čtyř zákonů, obsahujících sociální škrty, zvyšování daní a zpětné zdanění stavebního spoření.

ČSSD od počátku a v dostatečném předstihu kritizovala zneužití stavu legislativní nouze, k jehož vyhlášení neexistoval žádný skutečný důvod. Naše země nebyla postižena živelnou katastrofou ani žádnou jinou mimořádnou událostí. Za mimořádnou okolnost rozhodně nelze označit projednávání státního rozpočtu, které se opakuje pravidelně každý rok! Důvody pro vyhlášení stavu legislativní nouze tedy byly účelové, lživé a ČSSD má jako opozice plné právo poukázat na tento chybný postup vlády, který znevažuje právní řád a výrazným způsobem zvyšuje napětí mezi vládou a levicovou opozicí.

Vláda se snaží svým postupem omezit na minimum vliv opozice na legislativní proces a zabránit tomu, aby kontroverzní zákony projednal Senát již v novém složení. Vláda rovněž maskuje fakt, že zákony předložila pozdě a neprojevila několik měsíců žádnou snahu je projednat včas. Tento vyčkávací postup zvolila vláda opět zcela účelově, nechtěla zákony veřejně projednávat v Poslanecké sněmovně ještě před senátními a komunálními volbami.

Pan prezident jistě ví, že demokracii nelze redukovat na pouhou vládu většiny. Každý opravdu demokratický systém obsahuje také pojistky, jež mají zabránit zneužití postavení vládní většiny proti právům opozice. Tyto pojistky vláda svým postupem bezohledně vyřadila.
Jestliže se vláda Petra Nečase rozhodla ze dne na den bez jakéhokoliv varování doslova okrást občany zpětnou daní o státní podporu ve stavebním spoření za rok 2010, je to podle názoru ČSSD překročením pravomocí, které v našem ústavním systému vláda může uplatnit.

ČSSD má jako demokratická opozice plné právo obrátit se na Ústavní soud, aby přezkoumal naše pochybnosti o ústavním postupu současné pravicové koaliční vlády, jak pokud jde o obsah zákonů, tak pokud jde o proceduru, na základě které byly přijaty. Rozhodnutí Ústavního soudu budeme plně respektovat. Tak jako vždy.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Máte pravdu pane Sobotko. Předpokládám, že i ti největší pravičáci neberou Klause jako důvěryhodného politika. Jenže co jim zbývá? Přiznat, že máme prezidenta, který se chová jako kdyby měl papíry na hlavu již v kapse?!
To nejde. Budou ho hájit tak jako vždy a vám budou nadávat. Kdyby se chovali jinak, přiznali by sami sobě, že celé ty roky věřili duševně nemocnému člověku - oni, "inteligence" národa. V byste nebyl jiný...
04. 11. 2010 | 16:04

Matrix napsal(a):

Bohoušku nezapoměň zase na nějaký demonstrativní arciprotest, jako v případě neplacení "protiústavních" poplatků. Nebyl jsi tehdá nakonec za šaška?
04. 11. 2010 | 16:04

zdenekb napsal(a):

Myslím, že začátkem konce demokracie je, když:

- president dělá z Hradu další komoru Parlamentu (viz jeho aktivismus a vetování zákonů)
- president nerespektuje výroky soudu a dává tak najevo, že Jeho Výsost je nadčlověk (viz kauza soudního čekatele Langera)
- president nerespektuje vůli zvoleného Parlamentu, Ústavu a svou reprezentační roli (viz ne-podpis LS)
- president soustavně útoční na nezávislý soudcovský stav, jakožto podmínku demokracie
- president je zvolen tak potupným způsobem jako v našem Šloufistánu...
04. 11. 2010 | 16:06

hoven napsal(a):

slavečku,
proč jste lidem lhali, že když bude mít čssd v senátu většinu, tak zastaví reformy?? když už nejsi ekonom a neumíš ani dělit desetinnou čárkou, tak alespon jako právník bys mohl alespon tohle vědět, že senát žadné reformy zastavit nemůže.
04. 11. 2010 | 16:07

pppr napsal(a):

US může jistě přezkoumat cokoliv - uvidíme co zjistí. Třeba to že takhle účelově se občas choají jak modří, tak oranžoví. Fakt je že když US znemožnil předčasné volby, tak takovou důvěru od ČSSD neměl.
04. 11. 2010 | 16:10

Al Jouda napsal(a):

To hoven :
Ty škrty mají být podle Vás reformy ? Je podle Vás Kalousek schopen něco kloudného vymyslet ?
04. 11. 2010 | 16:12

zdenekb napsal(a):

hoven:
1/ slib "zastavení" reforem jsem nezaznamenal, jen slib pokusu o jejich ovlivnění či zmírnění dopadů...

2/ když už jsme u LŽÍ, od jiných jsem před volbami slýchal, že daně se nebudou zvyšovat, že s dinosaury nikdy, že od Bakaly ani korunu...

3/ "dělit desetinnou čárkou" umí jen Chuck Norris
04. 11. 2010 | 16:19

nostalgie nekonečna napsal(a):

Že vás ta "legislativní nouze" netrápila zhruba před rokem, kdy se Fisherova partička snažila protlačit svůj balíček.
Tolik másla a tak malá hlava
04. 11. 2010 | 16:19

SuP napsal(a):

Bohušu.
Vláda má ze zákona právo vyhlásit stav legislativní nouze, když uzná, že pro to jsou důvody. Poslanec má právo chtít po Ústavním soudu, aby tyto důvody přezkoumal.
Tak tady nemachruj, hoď to na papír a počkej na výsledek. Zatím se ukazuje, že Ústavní soud netrpí duševním pohnutím v šestinedělí a dovede posoudit stížnosti z více pohledů a stran, než podavači stížností. Nech se překvapit. Zřejmě ale nezbohatneš.
04. 11. 2010 | 16:19

kopřík napsal(a):

SuP:
"Poslanec má právo chtít po Ústavním soudu, aby tyto důvody přezkoumal."
Ok, shodujeme se tedy, že prezident svým výrokem o konci demokracie "ulétl".
04. 11. 2010 | 16:27

JF napsal(a):

pane Sobotko, jak dlouho budete nahánět voličstvo červeným hadrem jménem "Klaus" stejně jako to dělal Klaus dříve před Vámi? Chápu, je to efektní.

Problém je, že stále jen kopírujete postupy pana Klause. Zkuste vymyslet něco jinčího.

Myslím, že to ale neuděláte. Však kdo si hraje, nezlobí.
04. 11. 2010 | 16:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Ještě včera jsi označoval tuto "legislativní nouzi" za švejkovinu a tvrdil, že vyhlášení mimořádné schůze Dolní Seznamky s ní nemá nic společného. A parlamentní debatu jsi nazval "mlácením prázdné slámy".
Když jsem ti vyčetl tvůj podivný postoj, nazval jsi mě volem.
Dnes ji hájíš.
Jsi divný patron, SuPe.
Skoro se mi zachtělo říct, že mi pripomínáš ty nadšené svazácké sktivisty z dob minulých, ale neudělám to. :---()

Tahle vláda je sborem těch největších vykuků ode "dne, kdy se Havel domluvil s komunisty".

http://aktualne.centrum.cz/...

:))
04. 11. 2010 | 16:40

Drzá zrzka napsal(a):

V ČR už demokracie umřela dávno před tím, než se stačila narodit. A tak se dál dělá všechno proto, aby nic nefungovalo, tak jak má.
04. 11. 2010 | 16:42

neo napsal(a):

stav legislativní nouze nevyhlašuje vláda, ta o něj žádá.

Je to hloupost, ale pravděpodobně to v rozporu z Ústavou nebude. To ovšem nechme na ÚS. Máte právo si stežovat...ale to je tak všechno.
04. 11. 2010 | 16:42

neo napsal(a):

zdenekb:

a nejen to Chuck Norris napočítal i do nekonečna....
..... dvakrát.
04. 11. 2010 | 16:44

Dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Jasný pravičácká eskadrona zde zavelela ke steči ! Je to směšné pánové Hovene, Sup atd, co tady předvádíte ! Vy se stále budete zastávat toho kapitalistického zlořádu a všechny argumenty které se vám nehodí do krámu ihned z krytizujete ! To je na vás podobné ! Už dlouho vám tady nedal lekci Vlk a to je škoda protože jedině on na vás platí ! Asi je nemocen ! DaL.
04. 11. 2010 | 16:44

Drzá zrzka napsal(a):

Dalimír
zkuste k tomu Dal, taky přidat Má dáti. :o)))
04. 11. 2010 | 16:48

zdenekb napsal(a):

Dalimír:

...vlk platí na každého...
04. 11. 2010 | 16:52

Ládik!!! napsal(a):

Dalimíre,
steč po skle. Pak krytizuj.
04. 11. 2010 | 16:57

Tupelo napsal(a):

Pane Sobotku, napred diky za podporu kterou jste dal Dientsbierovi ml., CSSD by podle me nemela jit do koalice s ODS v Praze. Za druhe, vyuzijte vsech moznosti (vcetne stiznosti u US a moznosti ktere vam dava senat) na zpomalovani prijimani reforem a hlavne neagresivniho vysvetlovani vaseho postoje k zakonum, ktere predklada pravicova vlada (budete muset byt trpelivy). Za treti, pripravujte setkani s odborari, filozofy, sociology, umelci, zastupci obcanskych hnuti, podporujte dialog se vsemi (i temi, kteri se lisi od soc. dem. pohledu na svet), kdo by mohl byt uzitecny v dobe, kdy tato vlada padne (budte pripraveni na jakykoliv horizont,mozna cele 4 roky, mozna i podstatne driv a bude stacit generalni stavka, pokud dokazala pomoci svrhnout komunisty, snad to dokaze i se soucasnou vladni moci), tak abyste byly (jako nejpravdepodobnejsi alternativa k soucasne vlade), ve spolupraci s vyjmenovanymi subjekty, pripraveni co nejrychleji napravovat vznikle skody. Za ctvrte, zacnete hledat prezidentskeho kandidata a ziskavejte pro nej podporu u vsech spolupracujicich subjektu (at uz prima ci parlamentni volba - presto, doufam ze se zasadite o volbu primou, jak jste slibili).
04. 11. 2010 | 16:58

Marie napsal(a):

Proč káže o demokracii pan Klaus, který byl zvolen díky zásilkám střeliva volitelům? Proč se tehdy proti takové volbě neohradil a proč vůbec za této situace úřad přijal?
Jsou snad dvě různé demokracie? Klausova a těch ostatních?
Špatná paměť může být známkou mnoha vážných degenerativních chorob.
04. 11. 2010 | 17:03

stále rebel napsal(a):

Báťuška Klaus je stále trapnější. Znásilňování demokracie modrými neobolševíky mu nevadí, ale když se někdo odvolá k ústavnímu soudu, aby prozkoumal zákonnost jednání jeho tlupy, tak je to rázem konec demokracie. Hrozbou pro demokracii je především on sám a ta jeho tlupa všeho schopných modrobolševíků.
04. 11. 2010 | 17:09

Janovec napsal(a):

Pane Sobotko,

Václav Klaus dnešním projevem přece vyslal jasný signál: "Nechejte moji vládu vládnout, ale pozor je v ní škodič Kalousek a ten musí dostat přes fousek. To nejlépe uděláte, když vytvoříte koalici v Praze s ODS, aby na Pavlíka B. nevylezli nějací kostlivci. Já nebudu proti, řiká Klaus, když se v Praze spojí Svoboda se Sobotkou a dám vám pokoj. Ale Tůma musí z kola ven a Kalouskovi se musí šlápnout na kuří oko". Tak by mohl Klausův dnešní projev přeložit třeba člověk z lidu.
04. 11. 2010 | 17:12

Robin napsal(a):

Vážený pane poslanče Sobotko,

Napsal jste:

,,Pan prezident jistě ví, že demokracii nelze redukovat na pouhou vládu většiny.´´

Tím bych si vážně nebyl tak jistý.
A pokud to pan prezident ví, tak s tím jistě nesouhlasí, alespoň celý život se tak chová.

Jak jinak si vysvětlit ten vytrvalý odpor pana prezidenta vůči občanské společnosti, principu dělby moci a soudcovské nezávislosti atd. atp.
04. 11. 2010 | 17:14

jarpor napsal(a):

"ČSSD od počátku a v dostatečném předstihu kritizovala zneužití stavu legislativní nouze, k jehož vyhlášení neexistoval žádný skutečný důvod."

Tak pro oživení Vaší paměti, pane poslanče : nejprve se začaly tyto zákony projednávat v režimu zkráceného projednávání... kdy mezi čteními je jen 15 dní. To jste zavetovali.
Tam jste mohli snášet své argumenty, připomínky...

Zajímá mne, proč jste si sami zavřeli k připomínkám dveře, a proč tady začínáte až "odprostředka".

Asi mi neodpovíte. Tak si odpovím sám :
Velikost vítěze dělá to, že uzná, že ač vítěz, nemusí být ve vládě. To se Vám dosud nepodařilo překousnout. Bylo Vám jasné, že těžko prosadíte Vaše návrhy, návrhy v naprostém rozporu s míněním většiny 118 hlasů.
V tom je celý problém.

A komentář prezidenta ? Líbí se mi, když hovořil obecně, a Vy na něj, že ještě neví, jaká je Vaše stížnost. Zkuste to opakovat desetkrát, jako jste hovořil v parlamentu. Desetkrát opakovat něco za sebou, jen změna v pořadí slov, význam jen jeden. Rád Vás poslouchám...

Nepište blogy a pište stížnost na ÚS. Bude jen dobré, když se dozvíme, jak rozhodne.

Hezký večer
04. 11. 2010 | 17:16

hoven napsal(a):

já jsem pro zrušení senátu a výrazné omezení pravomocí ustavního soudu.
04. 11. 2010 | 17:16

Dáša N napsal(a):

Matrix
Že vám není hanba. Dejte si po papuli.
04. 11. 2010 | 17:17

arlon napsal(a):

Má dáti Dal
to je dobrý komiks, Dale, netrapte se. Vy to stejně nevytrhnete a tady už teprve ne. Kapitalismus jsou i vámi oblíbený Paroubek, Jandák, Rath, Sobotka B.,Urban, Škromach a další soudruzi včetně Filipa a Falmera.

Zpátky už to nejde ani krok, není kam a před námi je Čína, která vůbec není rudá. Vlk je stejný kapitalista jako Hoven nebo Rumcajs, jen vám to ještě neřekl.

Prostě vás všichni podvedli včetně soudruhů presidentů od Gottwalda po Husáka, sorry.
Zkuste se z toho vyspat a myslet na své zdraví. Budete to pak mít se stranou Má Dáti jednodušší.
Tož tak.
04. 11. 2010 | 17:23

hoven napsal(a):

zdenekb,
já bych si přál, aby koalice jednla s opozicí. ale s čssd to nemá smysl. to by tam museli být uplně jiní lidi a já doporučuju koalici, aby se se socanama vubec nebavila o ničem. oni to dělají dobře, oni nechají socany žvanit, nezasahují do toho a pak schválí, co je potřeba., akorát v tomto případě, na to socanské žvanění nebyl čas, takže se to muselo schválit v legislativní nouzi. ale to nemuž přece ustavní soud napadnout. to mmu nepřísluší.
04. 11. 2010 | 17:24

Dáša N napsal(a):

hoven

nahradí je ABL?
04. 11. 2010 | 17:24

hoven napsal(a):

daša
koho??
04. 11. 2010 | 17:26

Petr z Tábora napsal(a):

Hoši socialističtí, hru na písečku jste prohráli a tak jako žalobníčci běžíte jinam, aby vám někdo pofoukal bolístku.
Ve skutečnosti jste rádi, že stávající vláda snižuje výdaje a štve voliče. Ani vy byste nic lepšího nevymysleli jak dokazují opatření těch západoevropských vlád, které ještě zůstaly socialistické.A za čtyři roky se uvidí, vždyť ještě nejste nad hrobem.
04. 11. 2010 | 17:30

denda napsal(a):

Budu citovat Morovou ránu (mám svolení)

Přátelé!
Vysvětlete někdo Nečasovi, že pokud ve volbách vyhraje jiná strana, než by si představoval on a jeho kamarádíčkové, není to stav legislativní nouze. Je to demokracie!
04. 11. 2010 | 17:32

honza napsal(a):

Divný, že o konci demokracie nemluvil Klaus, když Dalík koupil Melčáka s Pohankou. Tomu bych rozuměl, takto je zas jen o jeden hloupý glos víc...
04. 11. 2010 | 17:35

zdenekb napsal(a):

hoven:
Hm, určit si do diskuse protivníka, který je mých argumentů hoden, a teprve pak se snažit vysvětlovat své kroky... člověče (hovne?), že ty budeš demokrat?!?

Myslím, že opozice mluví také za významnou část občanů ČR (tedy de facto zaměstnavatelů koaličních politiků). Pokud od nich vláda něco chce (a chce toho dost), měla by umět říct CO, PROČ a JAK. Pokud to neříká, je v tom buď neschopnost nebo sprostota. Vyber si.
04. 11. 2010 | 17:39

Dáša N napsal(a):

hoven
senát a Ústavní soud
)
04. 11. 2010 | 17:41

debda napsal(a):

Tupelo.
Tak mu to pošlete mailem.
JInek poslouchat umí, jeden blog byla slušná kompilace Olomoucké diskuze. Jestli to bere za svén, nevím.
Sobotka není zrovna můj oblíbenec, ale třeba mne přesvědčí.
04. 11. 2010 | 17:41

queribus napsal(a):

Je současně pokrytecké i tragikomické, když šéf politické strany, která 6 let otevřeně plivala na více než dva tucty nálezů Ústavního soudu ČR ve věci protiústavní regulace nájemného po r.2000 (v situaci, kdy ČR nepostihla žádná větší přirodní pohroma a ekonomika fungovala v celkem konsolidovaném stavu) prohlašuje, že "rozhodnutí ÚS bude plně respektovat". Lze tedy nejspíše čekat, že to opět bude "Tak jako vždy".
04. 11. 2010 | 17:42

Jos napsal(a):

Doufám, že si všichni uvědomují, že nejdůležitější demokratické přeměny tohoto státu, které byly ve prospěch všech občanů se odehrály v letech 1990 - 1992. Pak nastoupili Klaus a ODS a hra na demokracii skončila. Tak na př. na zákon o referendu čekáme 18 let. Díky ODS a Klausovi.
04. 11. 2010 | 17:42

yara ze země krys napsal(a):

Zřejmě se B.Sobotka a ČSSD nyní rozčilují jen na oko. Jestli jsou
si jisti a přesvědčeni, že kroky současné pravicové vlády jsou špatné, nemusí se strachovat, občané budou během krátké doby nahnáni do náruče levice a pravice projede totálně příští volby. Myslím si však, že je to jen divadlo a politikům ať zleva nebo zprava na lidech vůbec nezáleží, jde vždy jen o moc a peníze a naopak. Jen Standa Gross to myslel upřímně. Možná, ale že si tak úplně nejsou jistí tím, že to pravice proflákne a opravdu ekonomika státu se zdárně uzdraví,
pak by to bylo pro levici moc špatné. Nejhorší na tom všem je, že v ekonomice, která je nekompaktní, neuzavřenou vědou s mnohými proměnnými, nejde vše předem spočítat nebo dokonce často odhadnout. No a soudobé kroky vlády je obyčejný machiavellismus kde platí, že základem Machiavelliho názoru je fakt, že politika se odehrává v reálném světě a nikoliv ve světě morálním. Rozhodující je výsledek, dosažený jakýmkoliv způsobem!
Zkusme si tipnout, dosáhne čaroděj druhé kategorie chemik Kalousek reálného ozdravění české ekonomiky svými škrty nebo ne? Pokud zůstane jenom u dosavadních kroků bez odsranění příčin skutečných ztrát, které jsou vytvářeny naprosto nehospodárným zacházením s veřejnými penězi ministerstvy a státními úřady, odpověď bude velmi pravděpodobně, že nikoliv! Nebo to v tom lepším případě bude zase ten nějaký český kočkopes z Kocourkova, něco bude lepší, splatíme část dluhu a schodek HDP bude nižší, ale část občanů se ráno, aby je nikdo neviděl bude chodit pást na pole za vesnici nebo městečko. No, budou se v příštím roce dít zajímavé věci.
Pěkný večer!
04. 11. 2010 | 17:42

JC napsal(a):

honza,
Divné je, že se poslanci ČSSD, takto vzory ryzího člověčenství, morálky, charakteru a neúplatnosti koupit nechali.
04. 11. 2010 | 17:44

hoven napsal(a):

zdenekb,
já akorát řikám muj osobní nároz. se socanama nemá smysl se bavit. oni nechtějí diskutovat, oni chtějí jenom dělat bordel. na diskuzi vždycky musí být dva. pokud se socani začnou chovat slušně a konstruktivně, tak jsem pro diskuzi. ale za těhle okolností je pouze ztráta času.
04. 11. 2010 | 17:50

honza napsal(a):

JC: o jejich morálce si na rozdíl od vás iluze nedělám, jen si nepamatuji, že by k tomu ten opravdu, ale opravdu férový prezident něco prohlásil..
04. 11. 2010 | 17:51

honza napsal(a):

hoven: nulovou toleranci tady kdysi zavedla Občas Demokratická Strana
04. 11. 2010 | 17:53

JC napsal(a):

jinak se domnívám, že to VK v tomto případě dramatizuje.
Demokracie nekončí s možností kohokoli se obrátit na ÚS.
Demokracie skončí až ÚS posvětí vládu jedné strany na věčné časy.
04. 11. 2010 | 17:54

JC napsal(a):

honza,
Možná proto, že to vaše "byli koupeni" byla čistá spekulace ČSSD.
ODS myslím nikdy netvrdila, že Kott byl koupený, možná se jen šuškalo, že ČSSD přibrala do svých řad dalšího alkoholika.
04. 11. 2010 | 17:57

Dáša N napsal(a):

Jos
Demokratické změny v letech 1990-1992? Myslíte, že si toho všichni stačili všimnout, když bylo zhasnuto?
04. 11. 2010 | 18:10

Remon napsal(a):

Ty Bohuš, poraď, tež chcu byt za 7 mil., kery sem ti zaplatil z mojich dani, enem žvaniš i když si hlupy jak pantok - tak jak ti komunisti, ti su enem vychcani, svoju blbost umně zakryvaš žvaniš a žvaniš, zuby maš křive, ani si neumiš nove zaplatit, mysliš si , ty k....e že ti někdo věři ?? Robit neumiš tak enem kecaš a kecaš, choť už do řiti . !
04. 11. 2010 | 18:15

hoven napsal(a):

honza,
jojo, at socani dělají, co umí. já je budu s úsměvem sledovat. jinak ty škrty se mě zdají příliž mírný. já bych na letošní rok chtěl vyrovnaný rozpočet a né dalšéch 135 miliard dluhů. státním zaměstnancům bych platy krátil o 50%. nedá se nid dělat, musíme platit dluhy po socanech. na to, že to bude nepřijemný, upozornovala ODS už roky, hlavně když byl ministr financí slaveček sobotka alias ekonomický analfabet a šílený zadlužovačč.
04. 11. 2010 | 18:16

Antonín Novák napsal(a):

Hmm, jsem dlouhodobý přívrženec pana prezidenta Klause, na počátku 90. let to byl jeden z mála politiků s vizí, krizi okolo rozdělení Československa zvládl dobře, líbí se mi i jeho současný pohled na EU a globální oteplování. Bohužel v argumentaci kolem stavu legislativní nouze musím dát za pravdu B. Sobotkovi. Rozhodně to není konec demokracie, děli se tu a dějí se stále věci mnohem horší. Doufám, že pana Prezidenta novináři nepřekroutili, pokud ne, tak se nechal setřít levičákem, což mě na jednu stranu mrzí, na druhou to ukazuje, že Klaus je již za zenitem a po skončení svého mandátu by měl opustit politiku. Svoji roli již dohrál a je čas přepustit místo a vliv někomu mladšímu a mentálně "svěžejšímu". Výsledky voleb do Senátu a do komunálu ukázaly, že vláda velmi rychle ztrácí na popularitě (neměla ani tzv. honeymoon - líbanky s veřejným míněním), prohry v pravicových baštách na Plzeňsku, Jičínsku, Hradci Králové, Liberci, Pardubicích, Písku, Budějovicích atd. citelně bolí, a to škrty ještě nezačaly působit. Za 2 roky může být situace daleko horší, což mě jako pravičáka nenechává v klidu
04. 11. 2010 | 18:23

Dáša N napsal(a):

hoven

taky by rozpočtu prospělo, kdyby si tu předraženou vojenskou techniku od státu zpětně odkoupil pan Barták, mohl by s experty na všchny možné věci na pandurech odjet do Afganistánu postavit nějakou Nemocnici na makovém poli.
04. 11. 2010 | 18:25

Ivan napsal(a):

Pan preziden je skutečně za zenitem prezidenta demokratické země. Bohužel se domnívá, že stranickost mu sluší. Měl by si, ale uvědomit, že již není premiérem vlády s nulovou tolerancí, že oblékl jiný dres a pokud se nezmění ústava, nejedná v duchu ústavy.
04. 11. 2010 | 18:30

Sid napsal(a):

Jak Bohouše nemám rád, tak Klaus dost ulít. Konec demokracie přijde až Klausovi znemožní potřetí, neústavně kandidovat na Hlavu státu:))
04. 11. 2010 | 18:33

Matrix napsal(a):

Dáša N
Nějaký problém s pamětí soudružko?
04. 11. 2010 | 18:40

RA napsal(a):

no jo, Bohouši,chcete se soudruhy brzdit a bourat, a chcete být u toho vidět. To je asi v podstatě smysl tvého dílka. Program,jaký máte program ? Přemýšlej,Bohouši,stále utrácet na dluh ?
04. 11. 2010 | 18:43

Petr napsal(a):

"ČSSD má jako demokratická opozice plné právo obrátit se na Ústavní soud".
Ano pane Sobotko, máte plné právo. Ale, aby bylo vše nejen čisté, ale i důvěryhodné, měla by Vaše strana zveřejnit vše o krachu Moravia Energo a z toho byteček na Floridě, o volném odchodu p.Krejčíře ze své vily, o pronájmu stíhaček Gripen a nákupu Pandurů a především o osvobození pedofila z Kataru, za Vašich vlád.
Myslím si, že pak by ČR nemusela vůbec šetřit.
04. 11. 2010 | 18:43

Vico napsal(a):

Upřímně řečeno jsem byl k Sobotkovi jako lídrovi ČSSD spíše skeptický, ale už tolik nejsem.

Na to, že musí bojovat v hluboké defenzivě, si nevede špatně. Velmi oceňuji, že se zastal Diensbiera mladšího, čímž zabodoval u středových voličů. Při "Sofiině volbě" mezi toscáncem Urbanem a enfant terrible Rathem se přiklonil k Rathovi,což rovněž oceňuji. Souhlasím s Tupelem, aby "ČSSD podporovala dialog se všemi (i těmi, kteří se liší od soc. dem. pohledu na svět)." Přinejmenším tak příznivěji než dosud nakloní tu lepší a kvalitnější část novinářské obce. Už nyní se tak občas děje.

118 má drtivou převahu, ale zdá se, že je opilá z levného krabicového vína a její opilí žoldnéři začínají střílet nazdařbůh a někdy i sami po sobě.
04. 11. 2010 | 19:04

Jeník napsal(a):

Je opravdu úsměvné, když nám káže o demokracii člověk, který zavinil veškerou devastaci života u nás, který svojí prací podpořil a zapříčinil devastaci hospodářství a rozkradení všeho, který byl podvodným způsobem a nátlakem dosazen na hrad, který provedl pravicový puč bez ohledu na výsledky voleb v květnu.

Je možno napsat pouze - fuj Václave Klausi. Paní herečka Fialová má pravdu v tom co o tomto bezcharakterním člověku říká.
04. 11. 2010 | 19:08

xx napsal(a):

Tak si říkám, co je špatného na tom, že vládní koalice hlasuje pro svoje návrhy ? Měla by je snad v hlasování smést ze stolu, protože se nelíbí opozici ?

Že má koalice většinu v parlamentu snad rozhodli voliči.

Zákoník práce prosadila ČSSD tak že převálcovala spolu s KSČM pravici i senátní veto.

Může vůbec příčetný člověk přistoupit na tyto argumenty ČSSD o válcování opozice ? Podle mne nikoli. Je to jen marketingová póza cílená na nepříčetné prosťáčky, kdy se snaží z naprosto normálního demokratického postupu udělat cosi nemravného a nepatřičného.
04. 11. 2010 | 19:11

jarpor napsal(a):

"118 má drtivou převahu, ale zdá se, že je opilá z levného krabicového vína a její opilí žoldnéři začínají střílet nazdařbůh a někdy i sami po sobě."

Pane Vico,

nechtěl byste ten "obraz" vylíčený výše, rozkrýt a popsat pro nechápavého ? To víte, já alegorie nepoužívající... :-)

Hezký večer
04. 11. 2010 | 19:11

hoven napsal(a):

socani a komunisti si demokracii představují tak, že budou s 82 poslancema v PS, senátem , odborářema v ulicích a ustavním soudem vládnout. čím dříve přestanou blouznit, tím lépe.
04. 11. 2010 | 19:12

honza napsal(a):

Ai jsem zaspal.Tady již nějaká demokracie byla?
04. 11. 2010 | 19:15

Ládik!!! napsal(a):

U nás je legislativní nouze nonstop. Příčinou je přehršel komančů ve státní správě. Ústavní soud by se k tomu neměl vyjadřovat, protože je podjatý.
04. 11. 2010 | 19:28

morho napsal(a):

Klaus, coby jeden z hlavních architektů "opoziční" smlouvy, se strachuje o demokracii... chucpe.
04. 11. 2010 | 19:29

Osud napsal(a):

Kalousek to má moc dobře promyšlený

http://www.rudydrak.cz/arti...
04. 11. 2010 | 19:35

hoven napsal(a):

já si osobně myslim, že paroubek by k ustavnímu soudu nešel. já dlouhodobě tvrdím, že člověka s pokřivenějším charakterem, než je slaveček sobotka v čr nenajdete. on vydržet lízat paty všem předsedum čssd od ovara bůčka slivovice zemana až po paroubka. jen si to představte, co to musí být za bezpateřního člověka.
04. 11. 2010 | 19:39

Sabina napsal(a):

Prezident zvolený tím, že si první volbu skoro vybrečel, a druhou si koupil, nemůže být dobrým prezidentem. Prezident, který není nadstranický, nemůže být dobrým prezidentem. Prezident, který má zasebou dráhu premiéra, který "povolil" tunelování nebývalého rozsahu, nemůže vůbec prezidentem být. Protože ale jeho obdivovatelé jsou povětšinou tuneláři jemu podobní, zatím se nenašla síla, která by ho ve vší slušnosti "vyvedla" z Hradu.
04. 11. 2010 | 19:51

Vico napsal(a):

Jarpor : Chce se mi říci : "hledej šmudlo", ale budiž. Byla tu řeč o Kalouskovi, který radí Tůmovi tak, aby neuspěl /a nestal se primátorem Prahy/. Cílená snaha namířená proti VV od koaličních partnerů. Evidentní animozita mezi Kalouskem a Nečasem. Velké koalice mezi ODS a ČSSD na úkor TOP09. Válcování opozice způsobem, který je za a) zbytečný a za b) kontraproduktivní atd.

Jen tak na okraj připomenu, že levice už jednou také po r.2002 získala "válcovací většinu". Nicméně místo toho zvolila křehkou 101 vládu se středovou KDU a pravicovou US.Odměnou ji byla Topolánkova "nulová tolerance" a snaha přetáhnout nějaké odpadlíky a tuto vládu svrhnout. A to za situace, že by se okamžitě nabízela alternativa otevřené nebo skryté vlády ČSSD a KSČM. I přes toto nebezpečí do toho Topolánek šel/viz např Kořistka atd./

Pokud kdy někdo takto bosou nohou dráždil hada, byla to ODS.

ČSSD si však zvolila klopotnou variantu křehké většiny.

Do nejdelší smrti se však bude Paroubkovi vyčítat, že za pomoci KSČM prohlasovala novelu zákoníku práce. Středolevou vládu i přes podrazy předsedy rozpočtového výboru Kalouska, však ČSSD udržela až do konce volebního období.
04. 11. 2010 | 19:52

Ládik!!! napsal(a):

hoven -
já myslím, že Bohuš má životnost ještě minimálně 30 let. Nic kloudného neumí (myslím tím práci); jeho přísátí je tak silné, že nepůjde vůbec odtrhnout. Jedině mu odseknout zdroj, pak by se možná pustil. Taky je ovšem možné, že se pustí sám, až ztratí sací reflex.
04. 11. 2010 | 19:55

Mour napsal(a):

hovene, tvoje návrhy na vyrovnaný rozpočet a snížení platů státních zaměstnanců o 50% mě konečně přesvědčily o tom, že jsi intelektuální titán. Nemarni čas debatami na "Aktuálně", vyhrň si rukávy a jdi do politiky.
04. 11. 2010 | 19:57

Mour napsal(a):

Ládiku!!! Doufám, že do toho půjdeš s hovenem a konečně ty komanče (včetně Nečase, funkcionáře SSM, a Štetiny, senátora, a dalších?) vyházíš ven.
04. 11. 2010 | 20:01

Tomáš napsal(a):

Jo, neměli jste podrazit Zemana. Ale to je na socany moc !!!! složitý myšlení
04. 11. 2010 | 20:02

hoven napsal(a):

mour,
já to psal jenom proto, aby sis začal vážit kalouska, kterej chce snižit platy jenom o 10% a zaseknout tenhle rok sekyru 135 miliard. je moc hodnej. já bych šetřil daleko víc. už ani halíř na dluh. pokud se ti to nelíbí, státní zaměstnanče, dej výpověď a jdi se živit do soukromého sektoru.
04. 11. 2010 | 20:03

Ládik!!! napsal(a):

Moure,
to nejde vyházet tak, jak si to představuješ. Komanči musí pozdechat. Odrhneš ho od jednoho struku a přisaje se k druhému. Bezkomančské republiky se už nedožiju. Urychlit se to dá tím, že se jim nechá chcípnout dojná kráva (stát).
04. 11. 2010 | 20:07

almost glossed™ napsal(a):

autor: Oceňuji rychlost Vaší reakce. Je to důležitější než to na první pohled vypadá. Kdo přijde první s interpretací události, určuje tempo a rámec diskuze, jak se v nedávné minulosti několikrát ukázalo.
04. 11. 2010 | 20:08

hoven napsal(a):

ládík,
sláveček je mimořádně slizká a bezpáteřní vyžírka. on v životě nepracoval a nic neumí. on si vubec ani neumí představit, jaký problémy musí třeba řešit podnikatelé nebo normální zaměstnanci. pak se nediv, že dostane na mítinku přes držku. já se tomu vubec nedivim.
04. 11. 2010 | 20:10

Mour napsal(a):

hovene, ty jsi ještě u klávesnice? Já myslel, že už jdeš do toho a zatočíš se všemi těmi příživníky, a bez slitování. Ani halíř na dluh! Kdo nepracuje, ať nejí.

Ať žije Trockij! (Sorry, to sem nepatří.)
04. 11. 2010 | 20:10

Mour napsal(a):

Ládiku!!! Sakra, ale co s tím Nečasem, funcionářem SSM? A Topolánkem, studentem vojenskýho gymnázia za socíku? A Kalouskem, členem ČSL, která kolaborovala za socíku s KSČ? Ti taky pudou?
04. 11. 2010 | 20:13

jarpor napsal(a):

Vico

Díky.
Smekám.
Píšu si :
Konspirace - výborná.

"...že levice už jednou také po r.2002 získala "válcovací většinu". Nicméně místo toho zvolila křehkou 101 vládu se středovou KDU a pravicovou US."

Tak schválně... kde by dnes byla ČSSD, kdyby se dala do vládnutí s KSČM ? Z nouze cnost... dovolíte-li komentář.
Ještě nějaké další zásluhy, kromě "...udržela do konce volebního období" ?
Dle mého - od koryt neradno odcházet, nikdy nevíte, zda se tam ještě dostanete...

Hezký večer
04. 11. 2010 | 20:14

xxx napsal(a):

TO xx: ad 2/ muze.
ad 1/ kecas!
04. 11. 2010 | 20:16

hoven napsal(a):

socani si byli tak jistí tou většinou s komunistama, že se z toho pořád nemužou vzpamatovat. oni nemužou unest, že 118 je víc než 82. např. poblázněné oranžové pehe to nerozdejchalo a pořád chrlí jeden blog za druhým ve kterém si tvrdošíjně trvá na tom, že levice zvítězila.
04. 11. 2010 | 20:35

Nemo napsal(a):

Ve společnosti platí naštěstí jiné, vyšší zákony, než tvoří tento parlament a tato vláda. Trpělivost lidi není nekonečná. Nechají se ožebračovat tak dlouho, až nebudou mít co ztratit. Pak vám to všechno spočítají. I s úroky.

P.S. Vlk je zdráv. Píše zajímavé blogy na vasevec.cz. Pochopil, že se zdejšími fanatiky nemá cenu diskutovat
04. 11. 2010 | 20:37

rejpal napsal(a):

jarpor
To by mě fakt zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby ČSSD do vlády s komunisty šla. Protože buď by byla vláda špatná, a pak by aspoň část voličů komunistů ztratila iluze o nové tváři nezkompromitované KSČM. Nebo by byla průměrná či dobrá, a pak by se komunisté dostali z izolace. Čímž by a) vyvinuli na ČSSD tlak, aby se rozhodla, kdo je její cílovou skupinou, b) pomohli by odblokování parlamentních patů a omezeného počtu koaličníh možností. Já nevím, jaká by byla.
04. 11. 2010 | 20:59

jarpor napsal(a):

rejpal

Já také nevím...
Jen jsem reagoval na Vica, který, zdálo se mi, "ocenil" socialisty, že ač mohli.... rozhodli se pro početně "horší" variantu... No ono početně horší varianty byla možná lepší než s těmi komunisty se spojit...

To mé "kde by byla..." jsem myslel na reakci voličů... nikoliv na projev takové vlády navenek... pro samotné levicové voliče... Jak by byla hodnocena pravicí, to je nasnadě...

Myslím, možná chybně, že ani část socialistů si nedovede vládní spolupráci s komunisty představit...

O tom, že s komunistama nechce ani ČSSD otevřeně "jít" a že to je komplikace pro levici jako celek - o tom žádná...

Hezký večer
04. 11. 2010 | 21:10

Emissary napsal(a):

Píšu si, Sobotko.

„Naše země nebyla postižena živelnou katastrofou ani žádnou jinou mimořádnou událostí.“

Právě že byla, jmenuje se ČSSD.

Prý vlk je zdráv. :) No já nevím, může být psycho zdráv? :)

Zdravím jarpora a SuPa, chybí mi tady Rumcajs, prý se nechal vyšachovat sladkou iracionalitou. :)
04. 11. 2010 | 21:11

Tupelo napsal(a):

vico: soucasny sef cssd se i me zacina libit cim dal vic. Pral bych si aby mu slusnost vydrzela a zaroven aby byl stejne kriticky k vlade jako dosud.

rejpal: vico vytahl zajimavy moment polistopadoveho vyvoje a Vy jste vystihl pravdepodobne scenare. Jak by to skutecne dopadlo nemuze nikdo vedet, podle me by se tim vyvoj na levici urychlil a kscm by nejspis, po vzoru svych francouzkych ci italskych komunistickych kolegu, kteri si vladu vyzkouseli aby pote zmizeli z politicke sceny, skoncila. Co se tyce nesnasenlivosti k nazorum druhych, nejspis by ani u vlady nedosahla urovne nesnasenlivosti soucasnych pravicovych ideologu.
04. 11. 2010 | 21:15

Emissary napsal(a):

rejpale,

to by pravděpodobně byla největší katastrofa Česka. Prostě dělat něco potají, skrytě, to má na události devastující vliv. Ale dělat to samé veřejně a se souhlasem "momentálně smyslů zbavených voličů", to by byla apokalypsa.

Schválně, tomuto dosti pitomému národu bych to i přál, aby se navěky poučil. Poučit se z velké chyby je dobré, nebude se opakovat. Poučit se z množství opakujících se řetězových chyb je pro mnohé nadlidské úsilí. A proto pořád stagnujeme.
04. 11. 2010 | 21:18

jarpor napsal(a):

Emissary

Zdravím...
tata dal zpátečku... snad jste si všiml pod Paroubkem...

Vlk, že zdráv... a na "nasevec" ?
To tedy s tím zdravím sedí... :-) ... svůj k svému...

Hezký večer
04. 11. 2010 | 21:19

MirekS napsal(a):

Pane Sobotko,
demokracie v tomto státě skutečně nekončí, jen je to s ní stále více napováženou. Jako tradičně se o to zasluhujete všichni v PS (nemá cenu zde rozebírat kdo víc a kdo míň). Obě "strany" totiž využíváte zákonných, ale hlavně účelových triků, a podstata se ztrácí "v nedohlednu". A Popelka, která by byla schopná "vyzobat" hrách z popela taky nikde....
Co se stavu legislativní nouze týče, ano, zřejmě nejvíce půjde o výklad, zda "... státu hrozí značné hospodářské škody ...", viz. §99, odst.(1) a násl. odst. (5) zákona o jednácím řádu PS. Jestliže projednáváné zákony opravdu mají odvrátit ony hospodářské škody, nechybí tedy mezi nimi i "protikorupční zákon"? Copak v této oblasti hospodářské škody státu nevznikají...?
Jinak ano, rating této vlády půjde dolů, neboť:
- z uvedených škrtů ani korunu tato vláda nedá na umoření dluhu, nehledíc na to, jak jsou časově zpozdilé, kde je jaká motivace k rozjezdu (přece nemusí jít jen a jen o motivaci tištěním nových peněz či vytvařením nových dluhů, chce to ale hodně namáhat hlavičku),
- zatím činí pravý opak toho, co ve volebních proklamacích vyhlašovala - zjednodušení daňových zákonů (máme tu nové daně - povodňová, fotovoltaická, stavebněspořitelní),
- zatím neučinila (téměř) vůbec nic, co ve volebních proklamacích vyhlašovala - boj proti korupci, úprava volebního systému...,
- zatím sama výrazně nepozvedla úroveň "parlamentní kultury" a komunikační úroveň jak směrem k voličům, tak směrem k opozici (tady dlužno dodat, že ani Vy - osobně i jako SD - se nechováte v mnohých případech jako konstruktivní opozice, zdá se, že možná ani nevíte, co to je).
Všechny uvedené věci jsou důsledkem nekompetentnosti předchozích složení vlády a PS. Tedy především Vy všichni (že byste mezi nimi nebyl?) jste svým dosavadním jednáním působili ony hospodářské škody nebo jste jim minimálně zavdávali příčinu. Jakouže odpovědnost za to nesete? Ukažte nám ji!
Zdraví

MirekS
04. 11. 2010 | 21:29

Emissary napsal(a):

jarpore,

taky tak, prostě některé věci v životě nelze ocenit ničím. Třeba radost z prostého souhlasu či souznění.

Příjemný večer.

Nebo, možná jsem zapomněl na to hlavní: žijte dlouho a blaze. :)
04. 11. 2010 | 21:33

MirekS napsal(a):

Dovětek:

pan prezident se jaksi ztratil v davu.... Kam se podělo jeho sebevědomí?

MirekS
04. 11. 2010 | 21:33

hadejte kdo ... :) napsal(a):

a hezky vecer plny souzneni samozrejme :) lazenskemu svihakovi i lhari od hovorky ... :)
04. 11. 2010 | 21:43

hakarel napsal(a):

Pana Klause nelze od ODS oddělit, je jejím tvůrcem a symbolem. A tak se nedivím, že pan Klaus nebo ODS ve svém sebeprosazování postupuje stejně, to je bolševicky, nic víc, není to nic nového. Chovat se bolševicky přece znamená všemi dostupnými prostředky prosazovat své zálmy, když jsem u moci. Chovat se bolševicky přece znamená všemi dostupnými prostředky usilovat o moc, pokud moc nedržím. Je ale nutné ocenit, že ODS zatím nepoužila ozbrojeného násilí v prvním ani druhém případě. Síla peněz a moci zatím stačila.
04. 11. 2010 | 21:46

Emissary napsal(a):

jarpore, jo.

Teprve teď jsem se podíval. Zpátečku tata sic dal, ale jaksi špatně zapadla. Ale díky za upozornění, normálně bych se tam nevracel.
04. 11. 2010 | 21:49

tata napsal(a):

pane jarpor

KDYŽ už tak sem nedal spatečku ale omluvil se za svou blbost,oproti někomu mi neděla problem uznat svoji chybu,jenže to zrovna vam nic neřika.
04. 11. 2010 | 21:54

hadejte kdo ... :) napsal(a):

tata: Mel jste se mozna spise omluvit mouse :)).
04. 11. 2010 | 21:56

Dáša N napsal(a):

Matrix
Dejte si ještě jednu.
04. 11. 2010 | 22:03

hoven napsal(a):

nemo,
vyšší zákony, než tvoří parlament společnost nemá. parlament je nejvyšší zakonodárný sbor a nad ním už nic není. budeš se stím muset smířit. i tu ustavu musel schválit parlament. a každý ustavní zákon musí schválit parlament. to, že u nás ustvaní soudci neví, nemužou porovnávat ustavní zákony s ustavníma zákonama je tragedie. z toho si možná nabyl pomyleneho dojmu, že ustavní soud stojí nad parlamentem, ale neni tomu tak., v parlaqmentní demokracii ne., v českém postkomunistickém bordelu, ve kterém je ustava pro ustavní soucdce v čele s uslintaným sockomoušem rachetckým kus papíru jo, ale v parlamentní demokracii ne.,
04. 11. 2010 | 22:04

Xury napsal(a):

Tak jsem si přečetl komentáře a nemůžu se zbavit dojmu, že drtivá většina diskutujících ten Klausův výrok vůbec nečetla. To jim ovšem nijak nebrání zaujmout stanovisko k Sobotkovu blogu. Pochopitelně čistě na základě sympatií k tomu či onomu.
04. 11. 2010 | 22:09

mb napsal(a):

slovo státníka / politika v protikladu ke slovu politikáře a pseudopolitika klause ... konec světa, konec demokracie, zboření nebes ...

Klaus je škůdce no a co ...
04. 11. 2010 | 22:23

jarpor napsal(a):

tata

Hergot, ta moje "zpátečka", znamená Vaši "omluvu".
Co je na tom k nepochopení, to nechápu... :-))

Nechte, prosím, na mě, co mi říká či neříká...

hadejte kdo..:)

Vadí Vám pozdrav ? Nechte si to vyoperovat... Mě nenaserete. Ani tady, ani pod Lipoltem.

Hezký večer
04. 11. 2010 | 22:24

Lex napsal(a):

Musím říci, že původně jsem ke klávesnici usedal s úplně jiným záměrem, a to sice se záměrem připodotknout, kolik máme v této zemi a v řadách „diskutérů“ pod tímto blogem znalců zákonů, v tomto případě zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny – čísla zákonů tu nebudu uvádět. A to proto, že se mi to tak původně jevilo, když řada (většina?) ze zúčastněných person velmi úderně mlátí po hlavě Bohuslava Sobotku – proto jsem se domníval, že jistě musejí znát tu úpravu podmínek a vyhlášení stavu „legislatvní nouze“, který je alfou omegou tohoto blogu.
Tedy to ustanovení § 99 odst. 1 věta první jednacího řádu „Za mimořádných okolností, kdy jsou zásadním způsobem ohrožena základní práva a svobody občanů nebo bezpečnost státu nebo kdy státu hrozí značné hospodářské škody, vyhlásí předseda Sněmovny na návrh vlády stav legislativní nouze na určitou dobu.“ Zda schvalování státního rozpočtu a s ním spojených zákonů podmiňujících reálnost východisek, na nichž je sestaven, za situace, kdy řádná legislativní procedura při chybějícím souhlasu opozice se zkrácením lhůt pro projednávání zákonů, ohrožuje jejich „včasné“ (tj. prakticky bezodkladné) schválení, zakládá stav předpokládaný v citovaném ustanovení o podmínkách legislativní nouze, je diskutabilní, raději bych řekl, že je to nemožné. Nepochybně, vládní odkládání předložení potřebných zákonů z důvodu blížících se komunálních a senátních voleb (takže na to „není čas“ – přesněji, že není vhodně návrhy těch zákonů, které by byly způsobilé značnou měrou ovlivnit rozhodování voličů v neprospěch vládních stran) v této době předkládat, nemůže být následně důvodem pro stav legislativní nouze ( tj. stav, byť slovy zákona i odpovídající „hrozící značné hospodářské škody“ – přesto stav srovnatelný s okolnostmi, za kterých „jsou zásadním způsobem ohrožena základní práva a svobody občanů nebo bezpečnost státu“). Jde prostě o veličiny naprosto nesrovnatelné. A jen zbloudilý soud, byť ústavní, by s tím mohl souhlasit. Kdyby…
Kdyby tu dřívější sněmovny na návrhy vlád se stavem legislativní nouze v minulosti „nehýřily“ způsobem srovnatelným se současnou situací.
A těmi vládami byly vlády sociálně demokratické, přesněji řečeno v prvých dvou případech „opozičněsmluvní“ vláda Miloše Zemana a ve třetím případě levopravá koaliční vláda Vladimíra Špidly – a těm příslušné Poslanecké sněmovny.
Oč tehdy šlo? V prvém případě šlo o vyhlášení stavu legislativní nouze pro novelizaci zákonů „o České televizi“, „o Českém rozhlasu“ a „o rozhlasovém a televizním vysílání“ v souvislostí s „televizní krizí před vánoci 2000“. V tom stavu vyhlášené legislativní nouze tehdy došlo k jejich okamžité změně – a já se ptám, zda šlo reálně o stav předpokládaný v ustanovení § 99 odst. 1 věta první zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Podle mne nešlo.
Ve druhém případě šlo rovněž o Zemanovu vládu a o novelu obchodního zákoníku, kdy poslanci Pillipovi a dalším poslancům se podařilo pozměňovacími návrhy do novely „propašovat“ takové znění ustanovení § 183b odst. 3 písm. a), které, když se poslanci poté, co tento návrh schválili, probudili a zjistili, co by to v životě obchodních společností mohlo znamenat. A tak byl vyhlášen stav legislativní nouze a toto ustanovení bylo neprodleně zpětně novelizováno. Řešil to i Ústavní soud.
pokračování
04. 11. 2010 | 22:35

Lex napsal(a):

pokračování
A třetí případ – sanace povodňových škod v září 2002. Ty škody, které ustanovení
§ 99 zákona o jednacím řádu předpokládá, již vznikly, ne že by hrozily. Stav legislativní nouze byl vyhlášen ke schválení série osmi zákonů, které měly sanovat státní rozpočet – tedy jeho příjmovou stránku, když ten rozpočet měl být dotčen náklady na likvidací následků oněch škod. Jeden z těch zákonů se týkal i odnětí dalších platů ústavním činitelům a soudcům, a opět skončil u Ústavního soudu. Podotýkám – nešlo o odvrácení hrozících škod, ale o sanaci státního rozpočtu. Fakt šlo o „legislativní nouzi“?
Dále se mi nechtělo vzpomínat ani hledat.
Resumé?
1) Jsem přesvědčen, že vyhlášení stavu legislativní nouze pro projednání současných „škrtacích“ zákonů je v příkrém rozporu se zákonem stanovenou úpravou, a u Ústavního soudu by nemělo obstát – leč znáte to, co všechno u našeho Ústavního soudu, který je pejorativně (oprávněně nebo neoprávněně?) nazýván třetí komorou parlamentu, může obstát.
2) Stejně tak ale jsem přesvědčen, že by u toho soudu neměl obstát žádný z předchozích důvodů, ausgerechnet vlád sociální demokracie´, která se dnešní nekonformity legislativní procedury se zákonem dovolává.
3) Čertovo kopýtko však spočívá v tom, že Ústavní soud nemůže rozhodovat bez podnětu. A zatímco v předchozích vyjmenovaných (i nevyjmenovaných) případech ten podnět nikdo nepodal, nyní ho zřejmě podá. Proč by jinak ministr Kalousek a jiní se ve sněmovně tak oháněli předchozími případy, stejně jako se „urazil“ (podle iDnes.cz) prezident Klaus.
Takže jsem zvědav.
04. 11. 2010 | 22:35

Skeptik napsal(a):

Hovene, hovene,

až jednou vystřízlivíš a svoje příspěvky si po sobě přečteš s jasnou hlavou, nevím nevím jestli tě pak znovu nezačne bolet.

S přáním klidné a pokojné noci, bez nočních běsů o zákeřných socanech,váš věrný čtenář.
.
04. 11. 2010 | 22:35

hadejte kdo ... :) napsal(a):

jarpor: Nejak se Vam za ty roky pokazil slovnik, nejen ty komplikace z implikace. Asi jste si uz ty Cerne baraony a Tankovy prapor poradne precetl. :) Ale klid, vy jiste na rozdil od kamarada alespon ten vzorec na objem kvadru zvladnete (a i u metelky :) ).

To vite, kdyz si vyvolavate mezi temi svymi pulkami tvare s kamaradem od proto- -istu ... vlky ... jednomu to neda ..., ja vim oni i ti nackove v taborech co tam posilali vlky a vlcata se take tak pochechtavali jako vy dva, kdyz si rikali, jak pres ty sprchami posilaji tehdejsi vlky a vlcata tam, kam patri tak, jako vy pred chvili s hovorkovitym emisarkem :) jste posilal dnesniho vlka.

Hezky vecer v laznich ...
04. 11. 2010 | 22:37

hadejte kdo ... :) napsal(a):

jarpor: Je to jen drobnost, ale ten autor se nejmenuje Lipolt, jak pisete, ale Lipold (jak pise on. To jen pro presnost podle zasady 'cti jarpora - v kazdem vstupu je alespon jedna chyba' :).
04. 11. 2010 | 22:40

Dáša N napsal(a):

Pro ty, co neradi čtou:
pan Lex sáhodlouze sdělil toto:
1. Bez žalobce není soudce.
2. ČSSD pokud podnět podá, má velkou šanci na úspěch.
04. 11. 2010 | 22:46

hadejte kdo ... :) napsal(a):

japor: Jeste drobnost. Kvalitu ceskeho jazyka se snazte vice drzet az do konce prispevku. Pusobi to nehezky, kdyz lazensky svihak pusobi jako soudruh Stepan mluvici v CKD (ja vim to je ten vliv hrane lidovosti tolik potrebny u zastupitele), viz:

04.11.2010 21:10:17:

"No ono početně horší varianty byla možná lepší než s těmi komunisty se spojit..."

Ctenari jiste oceni cesky spravny tvar "s komunisty" i pri dalsim vyskytu. Na druhe strane ale jiste vyznamne pozvednou oko nad (nad gramatikou sveho obhajce by i pan prezident jiste vyznamne pozvedl oboci):

O tom, že s komunistama nechce ani ČSSD otevřeně "jít" a že to je komplikace pro levici jako celek - o tom žádná...

"s komunistama" je to bezesporu problem. Skoro jako s jarporem ...

Hezký večer pri hledani dalsich jarporovin ...
04. 11. 2010 | 22:48

Emissary napsal(a):

Lexi,

Vy šílený advokáte,

přečetl jsem Vašich 10 sofistikovaných právnických řádků a musím říct jen toto: Vy a právě "vy" jste nás dostal do pasti. Nezáleží, že to píšete Vy, normálně v této moc nefungující společnosti je každý právník, ať už je v jakékoliv podobě, jenom chrochtající prase. A někdy mám takový spleen, že bych se chtěl zbavit všech právních služeb za drahé peníze. Jistě, chvíli by bylo vakuum, ale pak by možná následoval osvěžující vánek. Momentálně, v této situaci, bych to i riskoval. Taková úleva, víc než okamžitý orgasmus, který je stejně kvůli vám, právníkům, nedosažitelný. . .:)
04. 11. 2010 | 22:51

Dáša N napsal(a):

Je stejně zajímavé, jak lehce přijdeme ke stavu legislativní nouze. Kdokoliv přijde a požádá paní Němcovou, ona vyhoví)
04. 11. 2010 | 22:51

jarpor napsal(a):

hadejte kdo..:)

1. Za překlep ve jménu se panu Lipoldu omlouvám a Vám děkuji za upozornění.

2. Časy se mění...

3. Nehodlám polemizovat s bláboly dávajícími mi do úst cosi, co jsem nikdy nevyřkl.

Mne nenaserete. Tímto si dovoluji s Vámi skončit.

Hezký večer
04. 11. 2010 | 22:54

Lex napsal(a):

Dáša N
Dík za zkratku. Ale to usnesení mělo i odůvodnění. A o to šlo víc, než o ten výrok.

"Kdokoliv přijde a požádá paní Němcovou, ona vyhoví" - vážně? Dosud se o tom mlčelo!
Zdravím, Lex.
04. 11. 2010 | 22:57

Emissary napsal(a):

hadejte kdo ... :)

No, jinak. Vy jste asi naše vesmírné blaho. Jak jinak chcete vysvětlit vstupy. A jarpor, prokristapána, viděl jste vůbec jeho kotníky? :)
04. 11. 2010 | 23:03

S.Š. napsal(a):

Velmi dobře, pane Lexi. Dodávám jen, že k poslednímu, resp. dnes už předposlednímu vyhlášení "legislativní nouze" došlo v březnu t.r., kdy šlo o nižší zdanění benefitů (stravek). Pro zákon hlasovali především poslanci ČSSD a KSČM.
Co z uvedeného plyne ? Řekla bych, že toliko to, že obě velké strany, mají-li k tomu podmínky, mají sklon ke zneužívání Jednacího řádu Sněmovny. A je jedno, jestli je to koalice levicová nebo pravicová. Podotknout je jen třeba, že dříve si nikdo z pravice u Ústavního soudu nestěžoval. I já jsem zvědavá, jak si s tím Ústavní soud poradí (podobně jako s případnou stížností na volby v Praze).
04. 11. 2010 | 23:04

hadejte kdo ... :) napsal(a):

jarpor: spravne je 'panu Lipoldovi' :) nikoliv panu Lipoldu, jak pisete vy. Budte trosicku pozornejsi, pan prezident by prece jen mel mit fanousky, kteri se umeji vyjadrovat presne a cesky, jini by se k nemu asi nemeli hlasit, protoze ho pak poskozuji a to si on jiste nezaslouzi.

Jinak co jste nevyrkl a co vam nekdo vklada do ust: implikaci vam za pritomnosti zdejsi tehdy dosti zoufale mlcici vetsiny prirodovedec trpelive vysvetloval nekolikrat, ty Cerne barony vam opravoval take a co se tyka toho, jak to bylo s vlkem, to uvadel take a kazdy si to muze dohledat v archivech. Nikdo Vam nic do ust nevklada, pouze se opakuje popis toho, jaky dojem jste dokazal vyvolat takovym tim svym typickym pochechtavanickem na adresu nepritomneho.

Nesnazim se vas nas... snazim se vam pomoci v odstranovani vasich zrejmych nedostatku, aby vase zdejsi sebevedome vystupovani bylo v souladu s kvalitou obsahu vami psaneho a abychom se za vas my vasi fandove, kteir cihame na vase namety do vyuky nemuseli tak casto stydet, ale jen obcas.

Hezky vecer ... zkusme se podivat na dalsi, co jste napsal vyse ... treba se i tam vam dam pomoci odstranit nejakou chybu ...

Drobny postreh: Dejte pokoj lidem jako tata a tem nepritomnym a soustredte se na kvalitu napsaneho obsahu a bude hned lepe ...

Jeste jednou hezky vecer tam u Vas ...
04. 11. 2010 | 23:09

hadejte kdo ... :) napsal(a):

Emisarek: Jak psali prirodovedec a vlk usvedceny a celkem dosti nenavistne pisisci lhar od Hovorky holedbajici se koupi trinacteho auta sve kocicce z posledni sve akce z kseftovani se sw, hw, equities pohledl shora ke svym kotnikum :)? To vite mouchy mohou byt modre i oranzove :). Jak se zase pro zmenu vam vzhlizi k lexovi, ktery se tyci nad vami jako argumentacni mrakodrap :)? Vy jste asi mlady jako ja, vidte? Neco pres tricet. Jak to s takovymi jako jste vy nase generace zvladne po odchodu tech schopnych lexu a vlku pri zapleveleni zastupitelstev jarporovitymi nevim, nevim ... uklidnete mne, ze take nepodnikate, ale ze jste jen nejaka zamestnana neskodna socka nekde na urade, ktera nema zodpovednost ...
04. 11. 2010 | 23:15

jarpor napsal(a):

S.Š.

Těší mne Vaše doplnění... závěr z něj plynoucí taktéž sdílím, včetně Vámi zmíněné zvědavosti...

Kladu si jen malou otázku z předcházejících debat :
jen skutečnost podání či nepodání stížnosti je důvodem, že ta předcházející projednávání ( např. těch benefitů ) byla v pořádku a to poslední projednávání je "v nepořádku" ?

No... počkám si...zda stížnost bude podána, zda se jí bude ÚS zajímat a pokud ano, jak rozhodne...

Hezký večer
04. 11. 2010 | 23:16

hadejte kdo ... :) napsal(a):

jarpor: Vyklad pro Vas a pro ostatni ve smyslu chapani a prekladu jarpora pro tatu a dalsi:

Tesi Vas tedy doplneni Lexe cili chvalite i Lexe, ovsem svym typickym lazenskym zpusobem, cili neprimo, abyste toho socana nemusel pochvalit primo (co by na to rekl kamarad emisarek), ale tim, ze chvalite pani S.S., ktera ho chvali. :)

Premyslim, ze si zavedu inspirovan nedostiznymi vzory citac reakci na jarpora, zatim to dnes vidim na hodnotu 7 :).
04. 11. 2010 | 23:25

Lex napsal(a):

S.Š.
Vážená paní,rád bych s Vámi souhlasil, ale nemohu zcela. Ten případ z letošního března se totiž vymyká. A jako jediný z uvedených byl vskutku oprávněný. Nešlo o zaměstnanecké "benefity", jak šermuje pan Kalousek, ty byly jen příčinou toho, co by následovalo. A to stávka. Rozsáhlá. S hrozícími obrovskými škodami (zejména v důsledku zastavení dopravy. A nebyla by, jak se on domnívá, prohlášena za nezákonnou. V tom se mýlí. A Vy to víte. To že zákon o kolektivním vyjednávání vyjmenovává jediný důvod stávky neneguje ústavní právo i na jiné případy. Ale i tak by to nic na těch hrozících škodách nezměnilo. Vláda ty hrozící škody správně předpokládala, a proto požádala politickou reprezentaci - poslance, o vyjádření, o legitimizaci páně Kalouska zrušení benefitů (byť "a contrario"). Pokud by zákonodárci změnu nepřijali, byl by postup Kalouska (a vlády) ke vzniku těch škod legitimizován. Škodám bylo zabráněno likvidací "lex Kalousek".
Zkuste se ještě jednou zamyslet, proč si "dřív nikdo z pravice nestěžoval" - oni s tím totiž většinově souhlasili. Protože to bylo v zájmu většiny lidí. I nyní je tomu tak??
04. 11. 2010 | 23:26

hadejte kdo ... :) napsal(a):

Lex, S.S.: Dekuji. Radost cist vas dialog. Vice zde lexu, S.S., vlku, stejskalu, zkratka tech premyslivych a druhe obhohacujicich a mene tech pokrikujicich kotnickovych emisarku a neuplne pritakavajicich jarporu.
04. 11. 2010 | 23:31

S u c h e c napsal(a):

Hoven je Chuck Norris. Chuck Norris je......................

Doplň si co chceš. :-)

https://www.youtube.com/watc...
04. 11. 2010 | 23:34

S u c h e c napsal(a):

Lex:
Máš to marný. Perly a svině zůstanou stále perlami a sviněmi, byť by kalif cestu zlatil.
04. 11. 2010 | 23:36

almost glossed™ napsal(a):

hadejte kdo: Hádám a zdravím. Tak nějak se mi po Vás stejskalo. ;-)
04. 11. 2010 | 23:38

jarpor napsal(a):

Vše nasvědčuje, že zde mám mluvčího... či překladatele...

Jenže "překládá" chybně, posouvá, domýšlí nemíněné či vymýšlí...prostě kecá.

Normální debatující mají raději originál než předvádějící "výkladovou" trapárnu, myslím si.

Mne nenaserete.

Hezký večer všem
04. 11. 2010 | 23:39

hadejte kdo ... :) napsal(a):

jarpor: Zkusme rici, ze i Vy ted mate sveho jarpora. Tak jako mival vlk ...

Nepreklada, predevsim opravuje chyby (7.pad, Lipolta, ..), takze nelzete, tomu se vetsinou vyhybate, vidte :). Vy jen obvykle prilhavate ...

Prece jste pochvalil pani S.S., ktera pochvalila pana Lexe. Vzhledem k obsahu Vasi pochvaly a obsahu sdeleni pani S.S., tak jste pochvalil (jak pisete "neminene" (typicky pro Vas - neco napisete a ono to obsahuje neco jineho nez jste zamyslel :), to je takova ta povestna kombinace pro ceskeho politika jako jste vy - zastupitelska ambice do vseho mluvit a soucasne jista argumentacni nedostatecnost to zformulovat poradne, koneckoncu proto se clovek ocita v politice misto sve puvodni odbornosti, vidte :) ).

Souhlasim, ze je daleko lepsi originalni traparna, nicmene s vykladem znalce je jeste zabavnejsi, nemyslite? :)
04. 11. 2010 | 23:55

hadejte kdo ... :) napsal(a):

jarpor: Samozrejme hezky den.

A opravdu uvazte a neodmitejte nabizenou pomoc. Kdybyste byl dobry zak a prijal moji odbornou pomoc, mohl byste se ve svych diskusnich vstupech zlepsit a dokonce byste byl prikladem do ucebnic pedagogickych uspechu.

Zacinalo by to jiz ztracenym jarporem, ktery prese vsechno nechapal implikaci, neznal ceskou humoristickou klasiku, stal se hrdinou vyukovych pribehu, ale pak ... pak ... i tam kde neuspel prirodovedec, prijal pomocnou ruku od jinych mladsich, byl trpelivy a i pres svuj uctyhodny vek a hendikep aktivniho degenerativniho pusobeni v politice byste to dokazal. Zlepsil byste se a dokonce i vlk by vas treba za kvalitu argumentace pochvalil ... zvazte to, cesta se pred vami otevira ... horizonty budoucnosti jsou nedozirne ... treba by z vas pak mohl byt novy premier ...
05. 11. 2010 | 00:07

hoven napsal(a):

někdo by se měl obrátit na ustavní soud, aby čssd už konečně zaplatila altnerovi ty miliardy. a bude od socanů pokoj. sláveček pujde na pracák, ale nevim, jestli se někde uplatní, protože nic neumí . možná jako hajzldědek na nádraží..
05. 11. 2010 | 00:26

svata napsal(a):

tady někomu hráblo a hádejte komu.
05. 11. 2010 | 00:51

Honza999 napsal(a):

xx

"Zákoník práce prosadila ČSSD tak že převálcovala spolu s KSČM pravici i senátní veto."

Ano, "převálcovala"...

ALE AŽ POTÉ, co proběhlo ŘÁDNÉ parlamentní projednávání. Až poté, co Petr Fidel Nečas (poznámka pro Stejskala - takto Nečase nazývají sami poslanci včetně ODSáků) ve svých několikahodinových projevech mohl zveřejnit všechny možné i nemožné námitky proti projednávaným zákonům a tedy až poté, co volič sledující jednání sněmovny věděl, KDO co chce či nechce a PROČ to chce či nechce.
Zákoník práce tehdy prošel prvním čtením, parlamentními výbory, druhým čtením, třetím čtením, senátem a opětovným projednáním parlamentem a to vše ve standardním režimu. Opozice ve všech fázích projednávvání neměla zkráceno žádné ze svých práv jak proti záměru vlády protestovat.

Toto "převálcování" bylo tisíckrát demokratičtější, nežli současné umlčení opozice stavem "legislativní nouze". I některý pravicový tisk situací hodnotí výrazem "vláda nasadila opozici roubík"...
05. 11. 2010 | 01:06

Hop napsal(a):

Ano žádná živelná katastrofa nebo nic mimořádného nás nepostihlo. Zrovna tak jako když jste dělal ministra financí a zadlužoval naši zemi - při růstu HDP a také bez mimořádné situace. Možná, že kdyby jste se tehdy choval odpovědně, tak teď nemuselo docházet ve spěchu k takovým škrtům.
05. 11. 2010 | 03:53

Levičák napsal(a):

Přátelé modrého ptáka,nevím,proč se tak vzrušujete.Právo obrátit se na Ústavní soud v případě pochybností existuje,ale Vaše garnitura přece rozhodnutí Ústavního soudu respektovat stejně nebude,jako to bylo v případě když Ústavní soud zrušil poplatky ve zdravotnictví.Koalice si opět najde obezličku,jak rozhodnutí Ústavního soudu obejít.Tak o co Vám jde?
A hurá do dalších reforem.Včera již média vytáhla,jak začne malá důchodová reforma pro dnešní padesátníky,tím,že změnou výpočtu důchodů budou mít nízkoppříjmoví lidé ještě menší důchody.A čeká nás jistě ještě řada dalších užitečných reforem,daň z domácího zvířectva,daň z vlastnictví malolitrážního automobilu,daň z používání veřejného chodníku,prostě možností je řada.
A dále škrty.Zvýšené doplatky na léky,poplatek za anestezii při operaci,protože to je nadstandard,vždyť operovat se dá i při vědomí pacienta,zvednutí cen elektřiny,plynu,benzinu a tím i větší odvody do státní pokladny atd.Jen tak si fantazíruji,ale myslím si že způsob šetření koalice možná předčí i ty mé nesmysly.
Tak se přátelé modrého ptáka těšte,ony ty reformy dopadnou i na Vás,ovšem pokud nemáte na kontech desítky milionů.
05. 11. 2010 | 06:34

Admirál napsal(a):

Xury - "drtivá většina diskutujících ten Klausův výrok vůbec nečetla"

Souhlas, včera jsem poslouchal rozhovor na ČR1 naživo, diskutuje se zde střípcích vytrženým z kontextu.

V první ředě je nečetli/neposlechli si ani redaktoři Aktuálně, Práva. Jinak by nemohli napsat titulek "Klaus: Ústavní stížnost ČSSD konec demokracie".

Pan Stejskal by mi ale zajisté vysvětlil, že je to v pořádku.
05. 11. 2010 | 07:35

Jrda napsal(a):

Vzhledem k tomu, že sociální demokracie v jejímž čele stojí Dluhoslav Sobotka je živelnou pohromou, má právo vláda jednat v procesu legislativní nouze trvale.
05. 11. 2010 | 07:48

Rumcajs napsal(a):

Konec demokracie je, když se někdo z vysokých politiků snaží nepřiměřeně ovlivňovat média, platit si kompars tleskajících a vítajících nadšenců, budování Grosstapa,zvláštní jednotky na potírání politických protivníků... atd.

Tohle vidím spíš na laciné divadlo a to z obou stran.
05. 11. 2010 | 07:52

Pavel13 napsal(a):

To je přece typická hra našeho čestného prezidenta.
Strany koalice před volbami slibovaly reformy a místo nich se do zákonů loudí Maléry pana účetního. Namísto jejich rozcupování a požadování skutečných reforem v parlamentu, médiích a veřejnosti, tyto paskvily projdou do sbírky zákonů, ale diskutovat se bude o jiných věcech.
Např.:
- Proč je vláda nedopsala včas?
- Proč pro jejich prosazení využívá prostředky na hranici legality?
- Proč se opozice chová jako opozice?
- Proč se prezident chová jako vždycky?
- Proč se ÚS chová jak sám chce a ne jak chce Klaus?
- Proč si vláda z rozhodnutí ÚS nic nedělá?
- atd.
05. 11. 2010 | 07:57

Drzá zrzka napsal(a):

Proč tedy neupravit zákon tak, aby z něj jasně vyplývalo, kdy stav legislativní nouze nastal?
05. 11. 2010 | 08:12

Naštvaný napsal(a):

"Prezident a konec demokracie" píše autor, předák sociální demokracie. Co dodat? Podat na něho trestní oznámení za šíření poplašných zvěstí.
05. 11. 2010 | 08:13

neo napsal(a):

Nemo, ty jsi boreček.

Vlk píše na vasevec proto, že se mu líbí když mu ti levičáčtí poskoci pochlebují. On je přece dokonalý, on se neplete, on je vlk, náš socanský Peťa.
Levičáku, co to sem matláš? Kdy ÚS zrušil poplatky?? Pokud vim, tak rozhodl, že protiústavní nejsou.

Jinak ve zbytku máš pravdu...fantazíruješ.
05. 11. 2010 | 08:15

bobš napsal(a):

Myslím si, že pan prezident má pravdu, ale bohužel opačně než mluví. Protože, nevítěz voleb se chová jako diktátor, "já jsem řekl, že to tak bude (že oranžová je modrá)a vy, protože máte menšinu tak ticho a s vámi se nebudem bavit". V tom vidím hlavní konec demokracie, tak to začalo i v 30 letech min. století v Německu.
05. 11. 2010 | 08:15

Drzá zrzka napsal(a):

Naštvaný
Škoda papíru. :o)
05. 11. 2010 | 08:16

rejpal napsal(a):

Pavel13
Proč? Pan prezident se mnohokrát vyjádřil k tomu, jak on vidí právo, například v debatě o slavné Maradonově boží ruce. CO ROZHODČÍ NEVIDÍ A NEODPÍSKÁ, JE PLATNÉ A SPRÁVNÉ. Pak už stačí v roli třeba premiéra dohlédnout na to, aby zákony byly tak trochu děravé, a řada podivuhodných transferů je nejen nepostižitelná, ale i morálně čistá. A jak pan expremiér dokázal zacházet s návrhy zákonů, které se mu nelíbily... Tam je počátek, v první polovině 90. let, a není vůbec pravda, že to nikomu nevadilo. Jenže když má někdo takovou autoritu u veřejnosti, jako měl Václav Klaus a privatizační úderka z ODS (ale nejen z ODS), nebyla nejmenší šance s tím cokoli udělat. Máme tady spoustu zanícených antikomunistů - ale skoro nikomu z nich nevadí, že celou privatizaci připravily i fakticky stály v jejím čele takřka bezvýhradně nomenklaturní komunistické figury. Zatímco Paroubek, jinak funkcionář sice národněfrontovní, nicméně nekomunistické ČSS dostává za jeden pitomý, ale neškodný projev, který nikdo tehdy nejen nebral vážně, ale nejspíš ani nevnímal, sadu dodnes. Protože nám sice spousta věcí vadí, ale jen když je dělají "ti druzí".
05. 11. 2010 | 08:17

rejpal napsal(a):

bobš
Když už padla zmínka o nacistickém Německu, s čí pomocí se vlastně podařilo NSDAP zlikvidovat parlamentní demokracii? Byly to koaliční partneři, vesměs klasické strany spíše konzervativního zaměření, které se tak báli komunistů, že se jim Hitler zdál menším zlem, a někteří z nich mu věrně sloužili dávno poté, co už věděli.. (jiní ze stejných kruhů zase připravovali převrat, který po Mnichovu neměl šanci na úspěch a byl proto odtrouben)
05. 11. 2010 | 08:22

Terry napsal(a):

Komedie pseudodemokratických politiků - "herců" skvěle placených z peněz daňových poplatníků:

"Nejhorší ministr financí" Bohuslav Sobotka
viz
Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím (http://ekonomika.idnes.cz/j...):
Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)

kritizuje "reformy" "nejlepšího ministra financí" Miroslava Kalouska, podle předvolebních hlasitých projevů Věcí veřejných toho "politického dinosaura" (ve vrcholné politice od roku 1990), se kterým "nikdy do vlády nepůjdou" (John vylučuje vládní spolupráci s komunisty, Paroubkem a Kalouskem - http://www.ceskenoviny.cz/z...).

No - není to skvělá fraška, taškařice, kterou píše sám "demokratický" život?!

Kam se hrabe Moliér...

PS. Lidi, taky se "bavíte"???

Ne?!!

Stačí, že to platíte!!!!
05. 11. 2010 | 08:25

Xury napsal(a):

Pro Lexe,
pokud případ z letošního jara považujete za oprávněný vzhledem ke hrozícím škodám, pak by bylo možné považovat i ten poslední za oprávněný, protože odvrací hrozící nebezpečí z ještě vyššího rozpočtového schodku a z toho plynoucí škody. Odhaduji, že by celkově byly srovnatelné s tou stávkou. Jinak pokud jde o vaše připomenutí minulých zneužití uvedeného ustanovení, tak s vámi plně souhlasím.
05. 11. 2010 | 08:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat....
http://ateo.cz/f/images/n/n...
Veselé krizování....
05. 11. 2010 | 08:51

Lex napsal(a):

Suchec
Dík. Já vím. Ale pro ten brav já nepíšu. Píšu pro ty, koho to, co napíšu, je způsobilé oslovit. A pořád si myslím, že je jich dost. I když nediskutují. A třeba se mnou ani nemusejí souhlasit. Pokud mají vyargumentovaný protinázor, tím lépe, právě o tom je diskuse. Mýlit se můžeme každý.

hadejte kdo ...
I Vám dík. Rozhodně patříte do té "mé" kategorie diskutérů.

A ještě závěrečná poznámka k blogu:
Nesmyslnost a neudržitelnost stav legislativní nouze údajně odůvodňující hrozba rozsáhlých škod v podobě snížení ratingu ČR ze strany agentur, a následné zdražení dluhové služby, je do očí bijící! Tato kalousko-nečasovská logika dovedena do konce by znamenala potřebu (a klidně ve stavu vyhlášené "legislativní nouze")změnit ještě v tomto funkčním období vlády a Poslanecké sněmovny samotnou Ústavu, a to tak, že se zakáží volby, nebo že např. do voleb budou moci být připuštěny jenom pravicové strany zaručující "vlezdoprdelkování" finančním trhům, protože po bačování této garnitury je v následujících volbách vítězství levice - a tím i "zhoršení ratingu ČR" ze strany agentur - téměř jisté. Nic na tom přece nemůže změnit skutečnost, že ze stavu krize po vládách Václava Klause "vytáhly" tuto zemi, a to včetně dopadajících vysokých hodnocení právě těch ratingových agentrur, levicové vlády. Když to řekl Mirek Kalousek.
Jestli tohleto Ústavní soud "skousne" a posvětí, pak má Joseph Ratzinger - Benedikt XVI dopapežováno, to se "stanu papežem".
Ale nesázejte na to, třeba to posvětí, a já dál zůstanu důchodcem v Beskydech. Co to řekl Václav Klaus - "Nebesa se nezbortí"? - národ už přežil horší kalamity.
05. 11. 2010 | 08:53

Politolog napsal(a):

Klaus má rád Stalinisticko-Gottwaldo-Putinovskou demokracii...
05. 11. 2010 | 08:56

Pavel13 napsal(a):

:Xury
A kdy se přišlo na to, že rozpočtový schodek roste více než bylo schváleno? To ještě pan účetní a dnešní pan řídící seděli v předminulé vládě (a možná ještě mnohem dříve). Proč nezačali jednat hned? Do letošních komunálních voleb nic nehrozilo a hned po nich ano?
Pak tedy anulujme a zrušme komunální a senátní volby, příčinu všeho zla !!!
05. 11. 2010 | 08:56

Lex napsal(a):

Xury
Víte, v době, kdy jste tu zavěsil svou připomínku ke mě, jsem psal svůj předchozí vstup. A v podstatě jsem do něj do jisté míry zakódoval i odpověď na Vámi do té doby nevyslovenou námitku. Jenže mylnou.
Nemůžete (nebo konkrétně Vy můžete) srovnávat reálnou hrozbu rozsáhlých materiálních škod jako důsledek stávky, coby realizace ústvního práva zaměstnanců, a hypotetických škod snížením ratingového hodnocení v důsledku legálního a legitimního směřování země v důsledku realizace zásady, že držitelem veškeré moci ve státě je lid. Zkuste se zamyslet a cestou pravidel logiky prozkoumat tyto dvě alternativy.
Apropós - případné snížení ratingu může přinést této zemi škody - jářku - pětiprocentní, tj. z dluhové služby ve výši 70 miliard nějakých 3,5 miliardy korun.
Nechtělo by Vás napadnout, jakou výši budou mít škody na hospodářství této země ze škrtů pánů Nečase a Kalouska? Dovolím si připomenout - snížení růstu HDP o 0,7 procent. Z více než tří biliónů korun. Zkuste kupecké počty, prípadně kalkulačku.
05. 11. 2010 | 09:06

Levičák napsal(a):

To:Neo
Myslím,že se pleteš.Ústavní soud rozhodl,že platí,že zdravotní péče je zdarma.Také se asi přibliženě dva nebo tři měsíce poplatky neplatily.A hned po novém roce opět Topolánkova vláda jakýmsi podivným způsobem poplatky opět zavedla a nazvala je regulačními.
05. 11. 2010 | 09:08

JC napsal(a):

Lex,
Vaše porovnávéní "národohospodářských škod" je možná zajímavé, ale tady jde o úplně něco jiného.

Příkaz dne zní : Znemožnit koalici jakýmkoli způsobem snížení státního zadlužování.
Tohle je "dělostřelecká příprava".
Vsadím se s vámi o co chcete, že pokud se to Sobotkovi podaří, první jeho argument před příštími volbami bude :
"Slibovali jste snížení dluhu a slib jste nedodrželi, proto je teď řada na nás"
05. 11. 2010 | 09:30

rejpal napsal(a):

Levičák
A moc dobře věděla, že je to jen kouřová clona. Na přímý dotaz jednoho novináře to tehdy potvrdil mluvčí MZ, že jinak by to ústavně neprošlo.
05. 11. 2010 | 09:30

neo napsal(a):

Levičák:

pleteš si to s 3 dny nemocenské.
05. 11. 2010 | 09:31

vlk napsal(a):

Klaus se opět předvedl jako president za ODS!
Prý konec demokracie, pokud soc dem přenese hlasování z legislativní nouze na půdu US... Neuvěřitelné. Z úst člověka, který je NEJČASTĚJŠÍM stěžovatelem ze všech politiků před Ústavním soudem! Který žaluje u ˇUS při každé sebemenší příležitosti, kdy je politicky poražen.. Tak tenhle člověk si dovoluje hlásat cosi o konci demokracie, když oposic e chce nechat ÚS přezkoumat arogantní a věcně neodůvodněný postup famiglie 118 ve sněmovně. A co že s e vlastně stalo? Proč byla vyhlášena legislativní nouze? Je ČR ve válce nebo schyluje se k ní? Je ČR zasažena celoplošným zemětřesením alespoň síle 5 stupňů Richtera? nebo máme co činit s povodní rozměru 97 nebo 02? Hrozí snad generální stávka neomezeného rozsahu ? Nebo probíhají občanské nepokoje, kdy musí k udržení klidu zasahovat armáda a připravuje s e vyhlášení vyjímečného stavu? Nebo snad došlo k pokusu o státní převrat? Nebo vypukla rozsáhlá epidemie smrtící nemoci ? Či snad v našem státě přistály mimozemšťané? Pro všechny tyto případy je totiž v ústavě a jednacím pořádku PS zakotven institut legislativní nouze! Dokonce i pravověrní musí odpovědět, že nikoli. Ani jeden z těchto případů! takže co že s e vlastně stalo? Co že máme za událost, která dosahuje rozměru výše vyjmenovaných pohrom? Nic v íc než to, že zde máme vládu, která má z dopuštění osudu v parlamentu většinu 118. tedy většinu, kdy si prohlasuje cokoli. Dokonce i to, že země je placatá deska , nesená čtyřmi bílými slony. Tato většina vládne od července. návrh státního rozpočtu připravovala tak, aby jeho závazný rámec byl hotov koncem srpna. K tomu paralelně musela běžet příprava zákonů. Doprovodných a nutných pro rámcový rozpočet. Takže jejich konečné znění také v srpnu. Že pořád žádná dějinná katastrofa? Jistě , že nikoli! Ovšem tou dějinou katastrofou jsou volby. Z úst vládních činitelů a zdejších pravověrných čteme , že dokonce volby nevýznamné. Ovšem famiglia 118 si přesto, z důvodů klamání voliče, netroufne prezentovat s ví dílo, tedy ony doprovodné zákony před volbami. Aby neztratila hlasy. Hlupáků , kteří před tím nalítli roztomilému šišlání občana Schwarzenberga a kecům lovce dinosaurů.Prostě zákony vlád a s většinou 118 nedá do sněmovny tehdy když jsou hotové. Že pořád žádná historická katastrofa? Jistě. Jenže pak jsou ty volby a famiglia 118 dostane v oněch nedůležitých volbách napráskáno všude, kde s e podívá. A ztrtatí v senátě většinu. Katastrofa? pořád ještě ne. Tou dějinnou katasrofou s e to s tane až v okamžiku, když oranžisté dosáhnou sami většiny v senátu. Podle famiglie 118 i zdejších pravověrných se nic neděje. Je to jen bagatelní komplikace Komentují svorně. na drhé straně - kvůli tomuto -- vyhlásí stav legislativní nouze!! Stav katastrof. Nezbývá než dovodit, že katastrofou srovnatelnou s válkou,morem a zemětřesením je pro famiglii disponujícími 118 stav, kdy oposic e má alespoň omezenou možnost prezentovat , a pozornosti médií a tím pádem i voličů. možnost excesy famiglie komentovat, připomínkovat, ba dokonce vrátit k novému projednání!!! Proto legislativní nouze, aby této možnosti byla zbavena.A když oposice oprávněně chce dát , jediným oprávněným vykladačem ústavy a souladů zákonů a postupů s ústavou, tuto evidentní zvůli přezkoumat a posoudit, zdali se neejdná o útok na základy demokracie, jde podle tohle nekonečného sudiče u ústavního soudu o konec demokracie!!! No , co už dávno mám odloženou dobrou láhev a datem určení 13.03.2013. Šťastné 13. Kdy konečně jednou provždy vypadne z oběhu. Aspoň doufám.
Joa čtu, že jako to muselo být protože hrozí neodvratné hospodářské škody.. protože s e schvaluje balík zákonů, které mají snížit vládní výdaje o 45 miliard. Argumemntace pro Pepy Vyskoče.Pravověrné Pepy Vyskoče. kteří na to okamžitě a rádi naskočí. Takže trochu jednoduchých počtů, abychom s e dozvěděly , jaké že ty nedozírné následky jsou:
Výdaje státního rozpočtu jsou plánovány v rozměru 1,2 bilionu.ˇusor a výdajů má být 45 miliard. za celý rok. Tedy 3,75% všech výdajů. Měsíčně, předpokládám, že ony úspory jsou rozloženy v roce rovnoměrně se má ušetřit 3,75%/12= 0,31% celkových výdajů!!
05. 11. 2010 | 09:35

vlk napsal(a):

Vážení 0,31% celoročních výdajů. o takový historický a nezvládnutelný peníz jde! prostě škoda velké rozsahu!! Podle Kalosuka, Nečase a ostatních politikářů famiglie. Protože přesně škoda v tomto rozměru by maximálně mohla vzniknout, pokud by onen balík zákonů prošel normálním procesem v parlamentu a senátu!! S tím, že holt by neplatil od 01.01.2011, ale až o měsíc později…. Opravdu děsivá představa! Ta hrůza.. ta beznaděj…. Zejména tehdy když si vzpomenu na rozpočet 2009!!!
Nevěřím, že existuje na světě člověk, který je s chopen naplánovat výdaje své domácnosti na rok dopředu s podobnou přesností.
Ovšem všelijací Hovenové, Rumcajsové , neové, jarporové a podobní to zcela nepochybně dokáží na úrovni státu. nebo aspoň věří, že to za ně dokáže Kalousek! Jen pro připomenutí – to je ten pán ,co plánoval rozpočet s růstem +5% a on byl pokles -5%, prostě stav legislativní nouze pro ně, Klause, Nečase, Kalouska a podobné nastane tehdy, když válcovaná a decimovaná oposice si dovolí se i vůbec ozvat a upozornit na svou existenci. To je pan konec demokracie…
05. 11. 2010 | 09:35

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Hoši pravicoví za pár let budete všichni tancovat jak bude čína pískat a nadělají s vás takové kované komunisty že tomu sami ani nebudete chtít věřit ! Ten jejich systém je dobře vymyšlen ,jen je třeba umravnit tu spoustu zlodějů kteří jsou snad v každém státě na světě bez rozdílu ! A jak vidíte sami v číně to funguje dobře ,tam se s nimi nemazlí ! Takový komunismus bych docela přivítal i u nás ! Jenže při mentalitě čechů to půjde asi těžko !Ale necháme se překvapit co na nás žlutí vymyslí !D,@
05. 11. 2010 | 09:41

Péro napsal(a):

Aaaa, soudruh přepočítávač ešusů ve skladu Československé lidové armády, právník bez praxe a samozvaný expert na státní rozpočet, začíná kecat do další oblasti, které rozumí asi jako slepice mobilnímu telefonu. Jen tak dál, soudruhu Sobotko, dopadnete stejně, jako soudruh Paroubek. Sice mu to trvalo dlouho, ale přece.
05. 11. 2010 | 09:44

Tupelo napsal(a):

Dalimir: o ceske pravicaky bych se nebal, pokud se projevi v CR cinska pritomnost vyraznejsim zpusobem, rada z nich opet prevlece kabaty, bude o sobe tvrdit ze pres 50 koleno maji cinske predky, cely svuj zivot byli utajenymi (protoze perzekuovanymi ;)) sinology a tvorit poradniky do salonu plastickych chirurgie se avlastnim zamerenim na sesikmeni oci... :)
05. 11. 2010 | 09:49

Pozorovatelka napsal(a):

Pro Vlka:
Že nejdete do politiky, když tak všemu rozumíte a neuděláte tam pořádek?? Máte možnost, jako každý občan, jen chtít. Jediným důvodem, že nechcete, může být pouze chatrné zdraví, nebo že nejste občanem ČR. Jiné důvody jsou pouze a jen výmluvy.
05. 11. 2010 | 09:52

Rumcajs napsal(a):

Dalimíre, ty jsi ten poslední, kdo by přivítal takový "komunismus".

Tam musí dělat každý sám na sebe. To bys Ty a tvý kamarádi umřeli hlady.

Představ si, ani žebrat se tam nesmí. Co bys potom dělal ?
05. 11. 2010 | 09:53

neo napsal(a):

vlku klídek,

osobně s vyhlášením legislativní nouze nesouhlasím, už jsem to i uváděl. Nicméně předseda sněmovny byl jiného názoru a vláda asi dobře zdůvodnila svou žádost, jinak by nemohla být schválena. Právě ony hospodářské škody si mezi svá zemětřesení na začátku příspěvku a povodně jaksi úmyslně nezařadil.

Já nejsem předseda sněmovny, tu žádost jsem neschvaloval,ale pravděpodobně bych ji ani neschválil, kdybych seděl na onom místě.
05. 11. 2010 | 09:58

Lex napsal(a):

JC
Vy, jako pravověrný pravičák to můžete vidět takto, já jako levicově orientovaný to vidím tak, že levicově orientovaná strana, jejímž programem je ochrana především zaměstnanců, hendikepovaných a vůbec "dolních deseti miliónů" nechce připustit, aby dopady finanční a ekonomické krize (klasické krize z nadvýroby, tedy krize způsobené globálně nedostatečnou kupní silou, nedostatečnou tak, že trh není schopen absorbovat vyrobené zboží) a jejich sanace byly hozeny na "hrb" právě a jen těm zaměstnancům (a živnostníkům) - tedy klasické střední třídě, o těch hendikepovaných a nejchudších ani nemluvě, přičemž ti nejbohatší (a teď to laskavě nepersonifikujte - těmi "nejbohatšími" nejsou myšleny jednotlivé fyzické osoby, ale společnosti globálního kapitálu - ale konec konců i ti nejbohatší jednotlivci) z toho mají vyjít nedotčeni, ba naopak, ještě na tom mají vydělat. Že nechce připustit, aby sanace byla prováděna cestou škrtů z příjmů těch vyjmenovaných a z výdajů na společenský a ekonomický rozvoj, zatímco příjmová stránka státního rzpočtu byla počínaje Topolánkovou, přes Fischerovu až po nynější vládu decimována ve prospěch zisků držitelů kapitálu.
Tož tak to vidím já. Ale mohu se i mýlit. Stejně jako Vy.
05. 11. 2010 | 09:59

rejpal napsal(a):

Tupelo
Každé CV politika bude začínat "již od dětství mi velmi chutnala rýže". A první to napíšou ti největší bojovníci proti komunismu.
05. 11. 2010 | 10:01

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Určitě to zvládnou lépe, jak Sobotka po i po kyslíkové injektáži mozku.
05. 11. 2010 | 10:02

Levičák napsal(a):

To:Neo
Omlouvám se máte pravdu,ale nic to nemění na tom,že rozhodnutí Ústavního soudu nebylo pravicí respektováno a neplacení 3 dnů nemocenské bylo znocu protiústavně zavedeno.Tak to je skutečně demokratické.
05. 11. 2010 | 10:02

rejpal napsal(a):

neo
Umíte si reálně představit JAKOUKOLI situaci, kdyby tato předsedkyně nevyhověla? ... Tedy, když by žádala koalice. Já si z celé plejády politiků ODS umím představit jen pár jmen - Jan Ruml, asi Vladimír Tlustý nebo Miroslav Macek. Ale tuhle dámu tedy rozhodně nikoli.
05. 11. 2010 | 10:04

Rumcajs napsal(a):

Lex:

Tvá naivita roste do obřích rozměrů. Můžeš mi říci jediné opatření, které bys provedl, aniž by se to dotklo většiny lidí a přitom mělo smysluplný dopad na SR ?
05. 11. 2010 | 10:05

zdenekb napsal(a):

neo:

"vláda asi dobře zdůvodnila svou žádost, jinak by nemohla být schválena"

To přece nemůžeš myslet vážně... proč narovinu neříct, že "nezávislá" předsedkyně Sněmovny správně zapanáčkovala na stranický povel?
05. 11. 2010 | 10:06

Levičák napsal(a):

To:Lex
Plně s Vámi souhlasím.Jde skutečně o krizi z nadvýroby a nedostaku kupní síly.Typický znak kapitalismu.
Západ velmi vítal rozpad východního bloku,protože již v té době se např.v Německu ke krizi schylovalo.Pádem východního bloku se krize odsunula,protože bylo kam dodávat zboží,o které byl tehdy na našem trhu velký zájem pro jejich nedostatek jako ledničky,pračky,stereorádia s magnetofony,atd.Po uplynutí 20 let,kdy Čína a další státy chrlí neuvěřitelné množství spotřebního zboží ke krizi muselo zákonitě dojít.A platit za to budou skutečně Ti dole.
05. 11. 2010 | 10:10

Rumcajs napsal(a):

Levičák:

Zlatej socialismus, že jo ?
To nic nebylo a byl klid!

P.S.

Tedy kromě práva na práci.
05. 11. 2010 | 10:12

rejpal napsal(a):

Rumcajs
Ale v duchu vaší rétoriky přece levičák o žádné právo na práci nestojí, protože je líný a nic nedělá.
05. 11. 2010 | 10:16

jarpor napsal(a):

Bývali Čechové, bývali junáci...
však nick si změnili a jsou z nich trapáci.

Omlouvám se, ale musím se ozvat jednomu trapákovi, mému patrně novému "mluvčímu"..., který se asi stydí nazývat tak, jak dříve...
-------------------------

paní S.Š :

"Velmi dobře, pane Lexi. Dodávám jen, že k poslednímu, resp. dnes už předposlednímu vyhlášení "legislativní nouze" došlo v březnu t.r., kdy šlo o nižší zdanění benefitů (stravek). Pro zákon hlasovali především poslanci ČSSD a KSČM.
Co z uvedeného plyne ? Řekla bych, že toliko to, že obě velké strany, mají-li k tomu podmínky, mají sklon ke zneužívání Jednacího řádu Sněmovny. A je jedno, jestli je to koalice levicová nebo pravicová. Podotknout je jen třeba, že dříve si nikdo z pravice u Ústavního soudu nestěžoval. I já jsem zvědavá, jak si s tím Ústavní soud poradí (podobně jako s případnou stížností na volby v Praze).
04.11.2010 23:04:11

k tomu jarpor :

"S.Š.

Těší mne Vaše doplnění... závěr z něj plynoucí taktéž sdílím, včetně Vámi zmíněné zvědavosti...

Kladu si jen malou otázku z předcházejících debat :
jen skutečnost podání či nepodání stížnosti je důvodem, že ta předcházející projednávání ( např. těch benefitů ) byla v pořádku a to poslední projednávání je "v nepořádku" ?

No... počkám si...zda stížnost bude podána, zda se jí bude ÚS zajímat a pokud ano, jak rozhodne...

Hezký večer
04.11.2010 23:16:00

a překlad trapáka :

"Tesi Vas tedy doplneni Lexe cili chvalite i Lexe, ovsem svym typickym lazenskym zpusobem, cili neprimo, abyste toho socana nemusel pochvalit primo (co by na to rekl kamarad emisarek), ale tim, ze chvalite pani S.S., ktera ho chvali. :)

Premyslim, ze si zavedu inspirovan nedostiznymi vzory citac reakci na jarpora, zatim to dnes vidim na hodnotu 7 :).
04.11.2010 23:25:13"

aby dále doplnil :

"Prece jste pochvalil pani S.S., ktera pochvalila pana Lexe. Vzhledem k obsahu Vasi pochvaly a obsahu sdeleni pani S.S., tak jste pochvalil (jak pisete "neminene" (typicky pro Vas - neco napisete a ono to obsahuje neco jineho nez jste zamyslel :), to je takova ta povestna kombinace pro ceskeho politika jako jste vy - zastupitelska ambice do vseho mluvit a soucasne jista argumentacni nedostatecnost to zformulovat poradne, koneckoncu proto se clovek ocita v politice misto sve puvodni odbornosti, vidte :) )."
--------------------------

Mě těšilo doplnění paní Š.S. "trapáku" ... ostatní o Lexovi je Váš výklad...

A Váš vývod, že jsem opustil odbornost a šel do politiky je další plk. Nic takového se nestalo...

Mě nenaserete.

Bývali Čechové, bývali junáci...
však nick si změnili a jsou z nich trapáci.

Hezký den
05. 11. 2010 | 10:18

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Nejde o "nedotčení většiny lidí", spíš o to, aby dopady byly rozloženy rovnoměrně. Tato vláda se chystá podpořit vysokopříjmové vrstvy, odrbat průměrně vydělávající a odrovnat třeba zdravotně postižené.

Jedno opatření bych měl - prošetřit zakázky pro pana Hávu s tím, že neúsporně vynaložené peníze zaplatí mistři škrtu Kalousek, Parkanová, Kopřiva, Severa a Barták (KDU alias TOP), kteří dnes tak hezky kážou o úsporách.
05. 11. 2010 | 10:18

Tupelo napsal(a):

rejpal: byl by to takovy symbolicky navrat od dnesnich ideologu jedine PRAVE cesty ;). Je vskutku zajimave, alespon podle me osobni zkusenosti, ze lide, o kterych se domnivam ze se jich komunismus dotkl, rekneme vyraznejsim zpusoben nez prumer (da-li se takto kvantifikovat), napr.zabavenim polnosti ci nemoznosti ucit, si svuj kriticky pohled prenesli i do soucasne doby, narozdil od mnoha tech, kteri nyni svazacky nadsene jdou po te PRAVE ceste (neda se nevzpomenout i na Kryla, ktery nektere priznaky rozpoznal zrejme velmi brzy).
05. 11. 2010 | 10:26

neo napsal(a):

Levičák,

no, hlavně že si rozumíme.

Rejpal, Zdenekb:

ano, tu situaci si umim představit. I v tomto případě nemusela vyhovět. Pravděpodobně shledala zdůvodnění jako oprávněné. Možná bude nyní ÚS jiného názoru.
05. 11. 2010 | 10:28

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Čím se snaží odrbat jen nízkopříjmové skupiny ?
05. 11. 2010 | 10:29

Rumcajs napsal(a):

rejpal:

A říkám snad něco jiného ?
05. 11. 2010 | 10:30

vlk napsal(a):

Pozorovatelka

důvodů proč nejít do politiky je daleko více. Nicméně - jsou moje osobní.
Jinak milostivá, mám famiglii v kategorii zemských škůdců. Nikoli v kategorii debilů. Jak má naopak své politické protivníy zaškatulkován Kalousek, viz jeho replika na adresu Dr. Ratha ve sněmovně.
Takže jsme přesvědčen, že všechno, co vím a zd epíši já, vví i většinově tlupa ,c o nám zrovna vládne. Jenže u nich vědět, neznamená podle toho konat.

Rumcajs
jistě že. Od někoho, kdo obhajuje rozpočet roku 2009 se to předpokládá.

neo
ty jsi prosťáček boží. Takže vlád a to měla dobře zdůvodněné , jinak by to předsedkyně sněmovny nevyhlásila.. Tak tos mne dostal... Chechám s e až mi slzy z očí podají. Mimochodem, mluví o té dámě ,co si jako ještě místopředsedkyně sněmovny potřebovala přihrávat erární benzín?

A zdali to vlád a měla dobře zdůvodněné se milej neo dozvíme, až s ena to mrkne ÚS.. No jo. no jo.. ale to potom , když s e tak stane , bud e konec demorkacie, že? Podle toho z Hradu. No počkáme auvidíme, jak takový konec demorkacie bud e vypadat? Myslíš, že by to mohloznamenat, že vypadne z Hradu? Nebo že by famiglia 118 kvůli tomu mohla okamžitě vypadnout ze Strakovky? To by se mi fakt líbilo.. Neříkej, že by tahle měla takové štěstí? nebo snad , že by už nebyly žádné volby? nebo , že by nebyly svobodné? a že by s enásledn ěnekonstituoval a vlád a opřená o parlamentní většinu? nebo že by s epresidentem stal bez volyb grebeníček? fakt něčemu takovému věříš? Jo..?
05. 11. 2010 | 10:34

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Už jsem dával odkaz včera, pro velký úspěch tedy ještě jednou...

- Zruší se sociální příplatek. Ten pobírají nejchudší rodiny, které mají děti a zároveň berou méně než dvojnásobek životního minima. Třeba matka s čistým platem 11 tisíc korun, která vychovává tři děti ve věku šest až 15 let, přijde měsíčně o 1176 korun.

- Stát příští rok sníží příspěvek na sociální péči s nejlehčím stupněm postižení ze dvou tisíc na 800 korun měsíčně. Méně peněz tak budou dostávat například lidé, kteří si neumějí sami uvařit nebo mají problém dojít na běžný nákup.

- Koalice bude prosazovat i zachování zvýšených stropů na odvody zdravotního a sociálního pojištění na šestinásobku průměrné mzdy. Původně přitom měly stropy příští rok klesnout z šestinásobku na čtyřnásobek průměrného platu.

(Tomu říkám podpora POTŘEBNÝCH!)

http://domaci.ihned.cz/c1-4...
05. 11. 2010 | 10:39

Pavel13 napsal(a):

:Rumcajs
Např. toto opatření:
Snížit spotřební daně na pohonné hmoty. Nyní jsou u nás dražší než všude okolo a jezdí se nakupovat za hranice. Snížením je budou naopak cizinci nakupovat u nás a na daních se vybere celkově více. A mnozí u nás neutratí jen za benzín. Ale možná to není dle vašeho gusta, neboť by se to dotklo všech občanů ČR i průmyslu a naopak snížilo zisky zlatokopů přes spotřební daně.
05. 11. 2010 | 10:45

neo napsal(a):

vlk:

copak, Paroubek už ti na svým blogu netleská Peťo?

Nevěřim, že se umíš chechtat, brečet ,to jo:)

Navíc nepíšeš nic jiného než já. Předsedkyně sněmovny viděla dobré zdůvodnění, na rozhodnutí ÚS si musíme počkat.

neo napsal(a):
////
stav legislativní nouze nevyhlašuje vláda, ta o něj žádá.

Je to hloupost, ale pravděpodobně to v rozporu z Ústavou nebude. To ovšem nechme na ÚS. ///
////Pravděpodobně shledala zdůvodnění jako oprávněné. Možná bude nyní ÚS jiného názoru. ////
05. 11. 2010 | 10:50

rejpal napsal(a):

Tupelo
Mně jsou vždycky podezřelé myšlenky, které někdo uvádí JAKO JEDINÁ MOŽNÁ/SPRÁVNÁ řešení. A dále všechny ty, které se uvádějí do života bez jakékoli nezávislé nebo opoziční oponentury. Každý, kdo kdy dělal nějakou odbornou publikaci, ví, jak potřebné je mít stanovisko od někoho, kdo věci rozumí a je na jejím řešení nezainteresovaný. A tak nehrozí žádné škody, jen blamáž, když se ukáže, že autor má v textu věcné chyby.
05. 11. 2010 | 10:52

JC napsal(a):

Lex,
Upřímně, divím se jak může člověk vašeho IQ a vzdělání inklinovat k levicovým názorům.
Takže :
ČSSD si může myslet co chce, ale fakticky representuje cca 30% lidí kteří přišli k volbám.Z toho důvodu je vašich "dolních 10 milionů" jen levicová propaganda.
Obecně by se dalo napsat, že cca 50% voličů o levičácká "ochranná křídla" nestojí.

I když připustím, že krize z nad výroby je/čas od času/ průvodním znakem kapitalismu, původcem té současné byl naprosto socialistický přístup k řešení bydlení chudých v USA.

Snad jste zaznamenal, že dle ČSÚ se paradoxně za Topolánka snížilo riziko "zchudnutí" Čechů jako u jediných/spolu s Rakušany/ v EU.

Považovat "erár" za nejohroženější sociální skupinu - to chce opravdu "silný levicový" žaludek.
05. 11. 2010 | 10:56

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Daňové sociální zatížení u nás je jedno z největších. Nemáš strach, že když budeš chtít víc, že taky nedostaneš nic ?

Viz příspěvek Tvýho kámoše Pavla13.

Pavel13:

Pavlíku, jak se kope zlato skrze spotřební daně ? Rád bych to věděl, páč bych si taky rád něco přividělal.
05. 11. 2010 | 10:59

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

"Jedno z největších" zni dost nekonkrétně... v porovnání s kým a čím? Strach nemám. Naopak se nijak nepotvrdilo, že snížením daní je budou všichni platit s nadšením a řádněji...

Každopádně však nereaguješ na nic z toho, co jsem napsal o rovnoměrném rozložení úspor ve společnosti. Jsem tedy rád, že se mnou v tomto souhlasíš.
05. 11. 2010 | 11:08

vlk napsal(a):

neo
čemu ty věříš nebo nevěříš je mi úplně jedno. Ohledně mého působení na Vasiveci. cz si nedělej vrásky.Píši kd e chci, co chci , protože chci. Nikoli pro potlesk. Nejsem na něm nijak závislý.
A tvá argumenatce? tak ta je tak do druhé třídy mateřské školky.
05. 11. 2010 | 11:08

Lex napsal(a):

Pavel13
Píšete - "Snížit spotřební daně na pohonné hmoty. Nyní jsou u nás dražší než všude okolo a jezdí se nakupovat za hranice."
OK, zvýšením spot. daně od nového roku o 1 Kč na litr (s DPH o 1,20 Kč) se zvýšila cena pohonných hmot. Je také skutečností, že současné ceny jsou prakticky nejvyšší v EU.
Nicméně - mohl byste objasnit důvody současné výše ceny pohonných hmot v ČR v nynější (už dost dlouho trvající) situaci, kdy ceny ropy se pohybují okolo 65 - 90 dolarů za barel a dolar je hluboko pod dlouhodobý průměr?
Příteli, je v tom ještě něco jiného, než ta spotřební daň. Zatraceně jiného. A možná víte, co. Zkuste to tu rozklíčovat - tedy ceny nákupu ropy do (našich)rafinerií, ceny, za které rafinerie prodávají distribučním společnostem, ceny, za které ty společnosti dodávají společnostem provozujícím čerpací stanice, ceny na těch stanicích, a podíl jednotlivých marží.
Možná se Vám protočí panenky.
05. 11. 2010 | 11:24

neo napsal(a):

vlk:

má argumentace? Vláda požádala o legislativní nouzi a uvedla důvody, předseda sněmovny žádost posoudil a vyhověl, opozice si stěžuje u ÚS, čeká se na posouzení ÚS...

Co je nesrozumitelného, když to patří do školky?
05. 11. 2010 | 11:27

lijuti napsal(a):

Lidi to opravdu věříte že je tu teď ten stav legislativní nouze? Někdo tu napsal že to spíše takové měnší divadlo. Protože to byl příznivec zřejmě pravice nezapomněl dodat že je to divadlo z obou stran. Jestli z obou stran to nevím ale divadlo to je.
05. 11. 2010 | 11:29

rejpal napsal(a):

lijuti
Já bych ani nřekel, že to je divadlo. Koalice měla praktické důvody jak pro to, že s těmi zákony otálela (volby), tak pro to, aby teď naopak velmi spěchala (hladký průchod starým senátem). Opozici se to nelíbí, protože nemá možnost se věcně ani politicky vyjádřit. A mně se to nelíbí i pro to, že odpadla jakákoli i hypotetická možnost upozornit na chyby, které se jinak vyskytují často i v zákonech, které projdou celou procedurou. Nejde až tak o plénum, kde se pronášejí plamenné projevy, ale o výbory.
05. 11. 2010 | 11:36

jarpor napsal(a):

rejpal

Očekávám, že by mi mohl někdo objasnit, možná se toho ujmete, když upozorňujete na nemožnost projednávání ve výborech, proč opozice zavetovala to projednávání ve zkrácených, 15ti denních lhůtách...

Děkuji předem

Hezký den
05. 11. 2010 | 11:42

lijuti napsal(a):

Máte zřejmě pravdu. Nemělo by se zbytečně kvůli tomu tak vášnit. Klaus bohužel nepokoje spíše roznítil než aby to jako správný prezident uklidňoval.
05. 11. 2010 | 11:44

lijuti napsal(a):

předchozí přízpěvek pro: rejpal
05. 11. 2010 | 11:46

Krupa Vaclav napsal(a):

Rozumím tomu tak, že pravice spěchá, aby prosadila zákony přes třetinu senátorů, kterým by končil mandát pro nedůvěru velké většiny voličů. Je to svinstvo, nemá to logiku, ale pravdu má Klaus. Je to demokratické! Nebo se mýlim?
05. 11. 2010 | 12:02

Emissary napsal(a):

hadejte kdo ... :)

Nemusím ani hádat, vím kdo jste, stačí přečíst, jak jste napsal můj nick a zamyslet se nad stylem psaní.

Co se týče Hovorky, dostal co mu patří a za odměnu už sem nemusí psát.

Vlk – no cement. :). S psycho se hádat nebudu. :)

Přírodovědec, to je trochu jiné kafé, socialista jako vyšitý, ale hloupý není, jen občas dumá nad nesmysly. S jarporem (jarpor měl na tom větší zásluhu, vlastně skoro všechnu)jsme ho usvědčili, takže se nakonec raději sám přiznal. Jestli já jsem tedy lhář, pak přírodovědec je arcilhář. Navíc přírodovědec v záchvatu vědátorského nadšení chtěl exaktně vypočítat HDP, přičemž byl usvědčen, že ani neví, co HDP vlastně je. Pak stáhl ocas a od té doby se tady i s celou svou company moc neukazuje, možná ukazuje, ale asi používá nové maskovací metody,

třeba jako: hadejte kdo ... :)

:):).

No, a ti všeho schopní lexové a vlkové ať už jsou pryč, takové budovatele socializmu nepotřebujeme. Jak říká JC, určitá výše kovocientu inteligenčního, emočního a morálního (někteří socialisté říkají sociálního, ale takový ještě nikdo nedefinoval :)) vylučuje rigiditu socialistického uvažování. Takže ten argumentační mrakodrap se nekoná a Lex své právní analýzy jde dělat tomu, kdo na ně zaplatí, tady může dostat akorát vynadáno. Ale jinak chápu, když nějaký Lexhujer začne v němém obdivu vykřikovat, jak je skvělý, Lexík může dostat záchvat až nebeského blaha. Já je ovšem dobře znám, nikdo z nich není mrakodrap, spíš hluboký, tmavý a vlhký sklep.

No, a teď Vás dorazím, koupil jsem další auto, patnácté či šestnácte? Víte, že ani nevím? :)
05. 11. 2010 | 12:04

lijuti napsal(a):

Koukám tady na některé přízpěvky a nestačím se divit. Tolik ega, takové zášti, a potřeb někoho snížit či dorazit. No každému co jeho jest.
05. 11. 2010 | 12:11

Pavel13 napsal(a):

05. 11. 2010 | 12:16

Tupelo napsal(a):

Krupa Vaclav: slo spis o to ze Klaus oznacil za konec demokratickeho systemu pokud CSSD poda stiznost k ustavnimu soudu (prave proto aby zjistila zda chovani pravicove koalice bylo demokraticke ci ustavni). Klaus vyrkl falesna, ale opravdu falesna sluvka a slovicka, prelozeno do normalniho jazyka, jde o obycejnou lez.
05. 11. 2010 | 12:21

rejpal napsal(a):

jarpor
Nejspíš chtěla, aby to projednával Senát nový. Nebo chtěla dát facku koalici a dohnat ji až k legislativní nouzi, kterou by pak napadla. Když abstrahuji od toho, že není důvod k žádným nestandardním procedurám (ale nepodezírám opozici, že by jí až tak záleželo na standardnosti procedur. IMHO jde o politický boj). Ať už jsou motivace jakékoli, vládní strany prostě neměly věcný důvod předložení zákonů zdržovat. Byly to důvody politické a ve stejné rovině jedná opozice. Z mého pohledu je to očekávaná reakce na to, jak koalice s opozicí zachází od samého počátku své existence.
05. 11. 2010 | 12:22

Jarda napsal(a):

Pane Sobotko, vlada nejdriv okrade obcany pres dane a pak jim to vrati na stavebnim sporeni. Vrati jim podstatne min nez vybrala, zejmena kvuli korupci a armade uredniku, ktere plati. Priste prosim nelzete.Cim vetsi dane tim vic se ztrati. Priznejte to prosim verejne, ze Vam nejde o blaho lidu, ale jenom o moc a penize, ktere se ztrati pri prerozdelovani. (viz Vas priklad - barak jste si platil z poslaneckych nahrad, ktere nejsou urceny na stavbu baraku, ale na dolezene vydaje - okradl jste sve volice a tem to nevadi.)Bohuzel vetsina Vam To basti a nevidi obrovsky nesoulad mezi slovy a ciny(o to se budou mit hure pozdeji, protoze zrejme nejsou schopni obstat ve spolecnosti diky sve lenosti - proto Vas voli).
05. 11. 2010 | 12:23

vlk napsal(a):

neo
ano, pro 2.třídu mateřské.

emisárku

z tvé tlamky číst slov a jako psycho nebo lhář je opravdu tedy drzost kalouskovského kalibru. Největší usvědčený lhář tad yna Aktuálně je a zůstane Emissary viz první blog exposlance Hovorky. A s jar porem jste opravdu dobrá dvojka. Mluvíme o tom exotovi , co je s chopen napsat úderný text tohoto znění:
Smlouvu jsem sice nečetl, ale vím, že je špatná. K nalezení v disksui pod blogem zaorálka o bytech OKD. aby s e následně ukázalo, že onen tvůj dvojník, nejen , že nečetl onu smlouvu ,ale zhola nic nevěděl o kauze bytů OKD. Pobavil jsi mne.

Abys ty a jar por aspoň vzdáleně měli na diskusi s někým jako je přírodovědec, tak do budete muset prožít tak další 4 životy. Každý z vás.
Tím s tebou končím. ztrácet čas s provařeným lhářem se mi příčí.
05. 11. 2010 | 12:24

Pavel13 napsal(a):

:Lex
Jistě, že příčin vysokých cen je více. Možná někdo potřebuje vydělat na pokutu za kartelovou dohodu, atd.. Ale máme zónu volného obchodu. Firmy mohou nakupovat a prodávat bez ohledu na hranice. Co se překročením hranice liší, je výše spotřební daně a DPH, popř. povinný podíl biosložky. Výše a čas změn v rozdílech pohonných hmot mezi námi a sousedy jasně ukazují, že změny sazeb spotřebních daní na ně mají podstatný vliv.
05. 11. 2010 | 12:30

rejpal napsal(a):

Krupa Vaclav
Vy jste trefil jednu zásadní věc: je demokratické všechno, co je v souladou s literou nějakého zákona nebo není zákonem řešeno nebo je to jen nutná, ale nikoli postačující podmínka? Aby třeba vláda na odchodu neschvalovala veřejné zakázky, aby starý parlament nehlasoval po volbách o zákonech, aby si poslanci nějaké strany neměnili volební obvody pro nejbližší volby tak, jak se jim to hodí, aby se čerpaly náhrady za kdejakou věc jen proto, že to zákon nezakazuje a desítky dalších věcí. Můžeme mít právní stát, ale IMHO bez té nadstavby nemůžeme mít stát práva a bez nějakého vědomí dobrých mravů demokracie prostě fungovat nemůže.
05. 11. 2010 | 12:30

Emissary napsal(a):

lijuti

Vážený pane,
Vy jste tady asi nový. To musíte ukázat, i když vím, na koho jste mířil. :)
Není tady žádná zášť, jen požďuchávání. Ani na hrubý pytel hrubá záplata, jak říká pan Stejskal. Takže ano, každému co jeho jest.

A máte pravdu, je to divadlo. Ale divadlo to bylo vždy, od té doby, co Zeman začal cosi vykřikovat o spálené zemi, neschopnost pravice a levice se domluvit. ČSSD si svoji politiku přes komunisty vždy prosadila, pravici svou práci ovšem dělat nenechá. Asi si myslí, že má patent na rozum.
05. 11. 2010 | 12:30

Tupelo napsal(a):

Jarda: neni pravda ze cim vetsi dane, tim vic se ztrati, priklady severskych zemi kde je prerozdelovani mnohem vysi nez v CR a korupce naopak mnohem nizsi ukazuje ze jadro puydla je nekde jinde. Kdyby se pravicova vlada zamerila na korupci, misto na kasirovani beznych lidi, bylo by to za prve systemovejsi nez adhoc nove zdanovani (stav. sporeni, povodnova dan z hlavy) a za druhe by to zrejme prineslo vic penez (pripomenu nedavne vyjadreni Pavla Kohouta(!!!), kdy prohlasil ze kdyby se podarilo usetrit jen nejakou cast na korupci, tak by se nemusely delat zadne skrty v socialnich systemech)...
05. 11. 2010 | 12:31

Emissary napsal(a):

vlku,

své historické reminiscence si strč někam za klobouk, jestli je tam místo. Víš vlkům, když přečtou hodně socialistického moudra od svých socialistických bossů, může velmi rychle růst hlava a někdy nemají čas si koupit nový klobouk. :)

Jinak vlku, už jsi pochopil měnovou reformu. :)
05. 11. 2010 | 12:36

Levičák napsal(a):

To:Rumcajs
Máte pravdu,bylo to zlatý.To právo na práci bylo to hlavní a důležité.A že nic nebylo?Tak to tedy nevím,jak já a celý národ přežil.Jak přežily děti,které mám.Měl jsem auto,kde bydlet,doma telefon,barevnou televizi,ledničku,vysavač,měl jsem
co jíst,nahý jsem také nechodil,každý rok jsem byl s rodinou na dovolené - samozřejmě "pouze v tuzemsku",kupoval jsem si knihy a časopisy,chodil do kona,občas i do Prahy do Národního divadla,věnoval se koníčkům a svým zálibám.Takový normální život.Bez denně konzumovaných banánů,občas v nějaké frontě na nedostatkové zboží,ale normálně jsem žil.Podle Vás to je asi málo?
Dnes nemám o nic víc,jen strach,že nebude na důchody,na zdravotnictví,že přijdu při bankrotu firmy o práci,že si nějaký terorista vzpomene a provětrá i Českou republiku,občas se večer vyhýbám bezdomovcům a feťákům,abych se náhodou nezapletl do nějakého konfliktu.
Sleduji,jak se nám zdražuje elektřina dodávaná i z Temelína postaveného za toho socialismu,bydlím v bytě postaveném za socialismu a dokonce navštěvuji i stylovou restauraci postavenou za socialismu a při návštěvě Prahy jedu obchvatem po Jižní spojce přes Barrandov,mimochodem také postaveném za socialismu a někdy i Metrem.
Jsem "malý český člověk",který nemá vyšší nároky a chtěl by jen žít v klidu bez strašení politiky té výborné dnešní doby.
05. 11. 2010 | 12:41

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Zatímco když zvedneš daně, tak jsou všichni nadšeni ?

No pokud do stejné roviny dáváš "Brát" jako "Dávat", tak máš samozřejmě pravdu. Já tam ale vidím podstatný rozdíl. To že bohatšímu nebudeš brát víc než nyní ,označovat za znevýhodňování těch nejchudších, to je teda hodně silnej tabák. Ale levičákovi žádná absurdita není cizí. Nedávno jsem se tady dočetl, že euro vlastně chtěli jen pravičáci a velký daně taky, aby je pak neplatili, jak momentálně tvrdí genitus Pavel113.

No je s váma sranda levičáci.
05. 11. 2010 | 12:42

lijuti napsal(a):

Emissary: OK vaše jméno jsem opravdu neuvedl ale máte pravdu že k napsání přízpěvku mě inspiroval ten váš. Nechci vás nijak hodnotit ale pro mě ten přízpěvek od vás byl až příliš daleko za čarou. Nevím nečtu vše co se tu kde diskutuje, ale něco podobného zde uvedeného(z jakékoliv strany) si nevzpomenu. Jen ještě pozor na jednostrannost ohledně toho kdo koho nechá svou práci dělat. Myslím že oba naše zdejší protipóly si nemají co vyčítat. Česky řečeno každej to tomu druhýmu kazí jak se dá.
05. 11. 2010 | 12:43

Rumcajs napsal(a):

Levičák:

No tak se odstěhuj. Nějakej socialismus snad ještě někde bude.
05. 11. 2010 | 12:44

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Nejsou nadšeni, ale nemusí se pak blábolit o "nečekaném" výpadku na straně příjmů rozpočtu.

Napsal jsem, že škrty se dotknou nízkopříjmových vrstev a konkrétně to doložil.
Že nadprůměrně výděleční zůstanou na svém, čímž jsou zvýhodněni v tom, že úspory jsou rozloženy nerovnoměrně.

Absurdita není na mé straně.
Popřemýšlej, a nespěchej na sebe.
05. 11. 2010 | 12:52

Emissary napsal(a):

lijuti,

copak? Když to je virtuálně, pak to je zábava, jinak to neberu. Pokud se jedná o reál, legrace jde stranou, pak nastupují Lexové.

No, o nic nejde. Faktem ale je, že byste musel znát celou historii. Snesu toho hodně a na mnohé invektivy nereaguji, ale také si nenechám pořád kydat na hlavu.
05. 11. 2010 | 13:00

neo napsal(a):

vlku, tak to je mi líto když nechápeš věci z druhé třídy mateřské.

Zeptej se nějakého negrafomana (ne na Paroubkových stránkách), třeba ti to vysvětlí, ju?

pak dej vědět, jestli jsi to pochopil.
05. 11. 2010 | 13:04

Vico napsal(a):

Emissary řekl :

"No, a teď Vás dorazím, koupil jsem další auto, patnácté či šestnácte?"

Dobrá rada k nezaplacení : Tak bežte na šroťák a zkuste ty "auta" spočítat.
05. 11. 2010 | 13:04

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Já ti sem hodím, co jsi napsal:
***
Tato vláda se chystá podpořit vysokopříjmové vrstvy, odrbat průměrně vydělávající a odrovnat třeba zdravotně postižené.
***
Co to je podpořit ? Ty to píšeš, jako že jim hodlá něco dát.

To je snad trochu rozdíl, ne ? Do přemýšlení Tě nutit nebudu. Takovej necita zase nejsem.
05. 11. 2010 | 13:12

Emissary napsal(a):

Vico,

v pohodě. Jenomže problém je v tom, že já nevím, kde ten šroťák je. Nemáte náhodou GPS? Zrovna včera mi selhal. :)
05. 11. 2010 | 13:12

Pavel13 napsal(a):

:Rumcajs
Už jsem se chtěl urazit, ale pak jsem si všiml, že ten g.s krom podobného nicku je levičák jako hrom, takže to nemohu být já. Jen blázen může v mém návrhu hledat něco levicového.
05. 11. 2010 | 13:14

lijuti napsal(a):

Emissary: no možná pár přízpěvků jsem sem napsal až teď, ale různé blogy a dizkuze zde čtu již několik let. Přiznám se že až tak nechápu vaši averzi vůči Lexovi. Chápal bych to případně třeba u vlka. Vy jste celkem tvrdým zastáncem jednoho pólu a Vlk pólu druhého. Ale ono je to v celku nepodstatné, a polemizovat bychom zde mohli do alelujá, nicméně na váš mnou kritizovaný přízpěk mám prostě jiný názor.
05. 11. 2010 | 13:15

Vico napsal(a):

Emissary : Šestnáct aut a jen jeden navigační systém ???

Ty brďo...
05. 11. 2010 | 13:19

neo napsal(a):

Vico:

teda nevim, mám dojem že Emissary nemá 16 aut, ale už 16té auto...

Ovšem mohu se mýlit, osobně ho neznám a třeba má zálibu v hromadění aut.
05. 11. 2010 | 13:31

Jarda napsal(a):

Tupelo:

Na svete mate priblizne 200 demokracii a pravidla, ktere plati v jedne neplati v druhe. Uvedu na konkretnim pripade: Zejmena socialisticti politici, stejne jako vy (nerikam, ze jste secialista, neznam Vas a vetsinou nikde neprispivam do diskusi ani je nectu, protoze je to ztrata casu}, davaji za priklad severske staty, jak maji vysoke dane, vice se prerozdeluje a vse relativne funguje ke spokojenosti vetsiny.
Severska kultura je jina nez ceska, temer se tam nekrade (nemluvim o imigrantech), nemusite zamykat auto, barak atd. Hlavne mira korupce je tam vyrazne nizsi (podivejte se na zebricek). Urednici vyrazne mene kradou. Tzn. tento tip by nefungoval v Ceske republice, proto je davat za priklad je naprosto scestne (ukazuje to na hrubou neznalost ci chybny laciny argument pouzivany socialisty).
Nebo si snad myslite si, ze kdyby se zvedla mira zdaneni jako v severskych zemi, tak se budeme mit lip?

Nikdy jsem nepochopil proc neni cnosti tvrda prace, spolehat se sam na sebe, snazit se.
Proc lidi radsi preferuji toho, kdo jim slibi nejvic zadarmo, kdo je podporuje v lenosti, ziti na naklady ostatnich?
Me by bylo stydno, zadat o socialni davky a aby ostatni prispivali na me ziti.
05. 11. 2010 | 13:33

Emissary napsal(a):

lijuti,

to máte částečně pravdu. Je v tom i kus averze, protože já s právníky většinou nemám dobré zkušenosti a Lex to někdy odnáší. Na druhé straně si zas myslím a očekávám od lidí jeho typu spíš uvažování pravicové nebo alespoň středové, a to je to pírko, které při vážení převáží. Lex je prostě bytostný socialista. Nevím, jaké má důvody k tomuto postoji, musím je respektovat, i když to je mnohdy těžké. Proč zrovna on má zde takové postoje, jsem se nikdy nedozvěděl. Občas mi to připadá, jakoby nimi hájil svou názorovou suverenitu.

Skoro nic není jednoduché.
05. 11. 2010 | 13:33

Emissary napsal(a):

Vico,

na další jsem už neměl disponibilní peníze. :)

To víte, ti bankéři jsou ...... :)
05. 11. 2010 | 13:36

JC napsal(a):

Lex,
Lexi to s těmi PH, je od vás/sorry/klasická levotina.

Státní zlodějnu skrze spotřební daň a DPH považujete zcela za legální.
Ale vy budete spekulovat o rozežraných maržích" zpracovatelů a pumpařů.
Vy nepočítáte že z těch marží je třeba platit náklady na výrobu,skladování, dopravu a distribuci.
To ani nepočítám, že erár si ještě mastí kapsu na dani ze zisku.
05. 11. 2010 | 13:37

Levičák napsal(a):

To:Rumcajs
No stěhovat se zatím nehodlám,jsem již na to starý.Ale možná se jednou rád budete stěhovat Vy.V návrat socialismu nevěřím,ale že se jednou něco změní v celé Evropě,tomu věřím.
A že se navážíte do druhých a nechápete,jak tato vláda chce odrbat jen ty nízkopříjmové vrstvy,tak Vám dám jeden konkretní příklad.
Rovnostářství by nemělo být,v tom se asi shodneme.Když někdo více vydělává ať má třeba 16 aut.V tom se snad shodneme taky.Máš na to,tak proč ne?
Ale když jde o povodňovou daň,tak sebereme 100,-Kč všem.Ne O,5 procenta z příjmu,nebo 0,3 % z příjmu,ale 100,-Kč měsíčně.
Nezdá se Vám to podceňování pro ty bohaté trochu odpudivé.Vždyť vláda jako by jim říkala,jste stejní žebráci,jako Ti dole,víc jak stovku dát nemůžete.Já být bohatý,tak by mě to tedy urazilo,já který mám na 16 aut budu platit stejně jako Ti socani,vyžírkové a levičáci.To tedy ne,já mám na to,abych dal víc.
05. 11. 2010 | 13:38

Lex napsal(a):

Pavel13
Jistěže mají daně na ceny PHM vliv. Ale zkuste si porovnat ceny ropy a kurz dolaru za říjen 2009 s letošními, a zjistsíte, že jsou plus mínus stejné.
Od nového roku se zvýšila spotřební daň na PHM o 1 korunu na litr, což znamená o 1,20 Kč včetně DPH.
Ale ceny benzínu vzrostly oproti tehdy v průměru o 4,- Kč na litr a nafty dokonce o 5,- Kč!!! http://www.tyden.cz/rubriky... Nebýt tohoto "přiživení se" na zvýšení daní ze strany řetězce rafinerie - distributoři - čerpací stanice, nebyl by důvod, abychom benzín i naftu nekupovali průměrně za více než za cca 28,- Kč.
Příteli, tu korunu dvacet za litr na dani já osobně v zájmu snížení deficitu SR rád zaplatím, ty tři až čtyři koruny, které jsou na tom navázány bůhvíkomu, už ne.
Tož tak nějak.
05. 11. 2010 | 13:46

lijuti napsal(a):

Emissary: a o tom to je nic není tak jednoduché a nic není tak černobílé. Jo respektujme názory, ať je to od bytostného socialisty či bytostného kapitalisty. Podle mě nelze určovat kvalitu lidí dle toho kterému politickému směru teď fandí.
05. 11. 2010 | 13:51

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Arione díky za upřímnost , TO BERU ! Mějte se fajn ! Dal.@
05. 11. 2010 | 13:55

Lex napsal(a):

JC
Sundejte, pane, klapky z očí. Do doby zvýšení spotřební daně a DPH ty firmy tyhle náklady nehradily?
Jste bloud? To zvýšení daní na ně nemá prakticky žádný dopad (samozřejmě, kromě zdražení nákladů na dopravu jako u každého z nás), týká se až konečného spotřebitele, naopak, daně z příjmů právnických osob od nového roku klesly o další procentní bod, a pokud to nevíte, tak od roku 1993 z tehdejších 43 na současných 19 procent. To nekomentujete!
Co to tady memorujete?
Je k neuvěření, jak vy, pravičáci, kecáte o rozpočtové odpovědnosti, jak jste si z Řecka udělali předvolební hit v podobě fatálního strašáku na lidi, jak horujete pro snížení platů zaměstnanců, všeho, co souvisí se sociální rolí státu, ale jak se vám sáhne spolu se všemi ostatními jen trošičku na vaše, byť cestou i jen minimálního daňového zvýšení, vyřváváte o zlodějském státu!
Mějte se.
05. 11. 2010 | 13:59

Tupelo napsal(a):

Jarda: smyslem toho co jsem napsal nebylo to, ze zvedneme dane a budeme se mit automaticky lip ale znegovani tvrzeni, ze zvysene dane znamenaji zvysenou ztratu verejnych penez (neboli korupci). Na prikladu sev. zemi jsem dolozil, ze to tak vubec nemusi byt, neexistuje zadna umera. V tomto asi nejsme ve sporu, pokud jsem pochopil Vas prispevek, znamena, ze pro Vas jsou jevy jako vysoke dane a korupce rovnez oddeleny (stejne jako pro me). Z toho pro me ale rovnez vyplyva ze severane nemaji tak vysoke dane protoze nekradou (opet, jsou to oddelene jevy), ale protoze se jim koncept spolecnosti s vysokou mirou prerozdelovani vyplatil a jsou s nim spokojeni - viz pruzkum subjektivniho hodnoceni spokojenosti s urovni zivota. Pokud jsou s timto systemem spokojeni severane, da se predpokladat ze by mohl byt dobry i pro nas (a jakekoliv jine narody). To, ze u nas tento system narazi na korupci (krom prirozeneho vychyleni kyvadla doprava, v dusledku byvaleho rezimu; bohuzel zprava doprovazeno stejnou mirou nenavisti k nazorum druhych, kterou se projevovali bolsevici (mozna cerne svedomi nekterych), doplneno primitivni vulgarnosti), neznamena ze je spatny, ale jen a pouze to, ze je spatna korupce. Ta bude ale spatna pro jakykoliv system, tzn. ze boj proti ni by mel byt na prvnim miste vzdy, staci docela malo. Vytvorit protikorupcni zakony, policii, prostredi a po prvnich tvrdych trestech za tuto kriminalitu by jeji mira sla nejspis rychle dolu. Prozatim, za vlad ceske pravice na celosvetovem zebricku vnimani korupce kazdorocne pravidelne klesame a ani tato vlada (ac se honosila jeste donedavna adjektivem protikorupcni ;)) nedela zhola nic, naopak podsekava dalsi a dalsi koreny socialniho statu.

PS. jsem doleva, klidne i socialista (severske zeme jsou mi hodne sympaticke) - neni duvod se za to stydet, zvlast v prostredi podobnem tomu ceskemu.
05. 11. 2010 | 14:00

Pavel13 napsal(a):

:Lex
Tak to by mne zajímalo, jak to prakticky děláte, že dáte k litru korunu dvacet Kalouskovi, a zároveň ostatním nic?
Leda, že by to SR znamenalo Slovenskou republiku, pak bych to chápal.
05. 11. 2010 | 14:04

Tupelo napsal(a):

Vico: myslis ze v autobazarech a srotovistich vykupuji anglicaky? :)
05. 11. 2010 | 14:05

Rumcajs napsal(a):

Levičák:

Já myslel, že vy levičáci platíte daně rádi. Tebe nehřeje ten pocit, že jsi dal stejně, jako třeba Gattes ?
05. 11. 2010 | 14:11

Emissary napsal(a):

lijuti,

ne, to nejde, ale lze je za to peskovat. :)

Např. Lex se teď vydal na půdu podnikání s PHM a daněmi s tím souvisejícími, ale nějak tomu nerozumí, já bych prostě Lexe nenechal žádný podnik vést, protože by zanedlouho zkrachoval. Z některých odkazů čerpal, ale co se nehodilo, na to odkaz nedal.

http://aktualne.centrum.cz/...

Řekněte mu něco o časových cenových prodlevách, o odpovědnosti zaměstnavatele vůči zaměstnanci plynoucí ze zákonů, on prostě nechápe. On rád zaplatí státu cokoliv, ale jen to, co vypočítal špatně. „Podnikatelským vyžírkám“ platit nebude. :)
05. 11. 2010 | 14:11

Dalimír napsal(a):

Emissary prostě nemáte na to aby jste pochopil proč takoví lidé jak je pan Lex na světě existují ! Tlučhubů nenasitů a chamtivců je na světě dost ! Ale poctivých a sociálně smýšlejících je tuze MÁLO ! Proto je pane třeba aby takový LEXŮ I VLKŮ bylo mnohem více ! Dal.
05. 11. 2010 | 14:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Všem "mým" zbrojnošům :
5,4,3,2,1...Paroubek brzy otevře blog oslavující povolební koalice s Vašimi kmotry !

Co Vy na to - jarpor, Rumcajs, Emissary, Blue jay, hoven...

Tyhle trasy nezvládne ani šestnáct GPS -ek, kluci pravicoví !

Tak si alespoň pěkně nažhavte klábosnice, modrá bando !

Protože takový kabaret tady snad ještě nikdy nebyl. :))))))

Politika jako Md/Dal. Vzal. Bral. Hračka pro lokální mafie a trpajzlíky v Dolní Seznamce a Spolku Trafikantů.
Modrá a oranžová ozubená kolečka v obrovském soustrojí zvaném lidská naivita a blbost. :)))

https://www.youtube.com/watc...
05. 11. 2010 | 14:18

Tenco napsal(a):

Lex
Tenhle blog je o Emissaryho autech a o tom, kde čerpá PH ?
Hmm. Asi se fakt dám k jehovistům.
Nebo si vylezu na švestku.
05. 11. 2010 | 14:20

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Podpořit znamená, že se jich - narozdíl od všech ostatních - snížení životní úrovně netýká. Nevím, co je v tom za složitost.
05. 11. 2010 | 14:21

lijuti napsal(a):

Emissary: rozhodně spoustě věcí nerozumím a tak debata o daních a PHM je pro mě moc odborná. Jen ještěn jednou chci říct že nemá cenu házet do jednoho pytle že, třeba všechny podnikatelé jsou vyžírky stejně tak jako všechny nepodnikatelé nejsou socky.
05. 11. 2010 | 14:22

rejpal napsal(a):

Tenco
Rodina jednoho mého kamaráda kdesi sehnala hodiny, které jdou pozpátku. Aby si každičké ráno uvědomila, kde žijeme.
05. 11. 2010 | 14:23

jamo napsal(a):

kontjolní otázka, soudjuhu Sobotko: jaká hjozila příjodní katastjofa při schvalování benefitů v legislativní nouzi? No ano, soudjuzi, že by naši soudjuzi nemuseli být zvoleni..
05. 11. 2010 | 14:24

Rumcajs napsal(a):

Lex:

Ten kdo žije z milodarů, nemůže počítat s tím, že to tak bude věčně.Si bude muset sám zabrat a nespoléhat se stále na druhé.
05. 11. 2010 | 14:24

Vico napsal(a):

neo napsal :

"Vico:

teda nevim, mám dojem že Emissary nemá 16 aut, ale už 16té auto..."

Aha, myslíte jedno šestnáctileté auto. No to mne nenapadlo. Emissary jezdí zásadně s auty, které nejsou pod zákonem/čili starší patnácti let :-)/

Jinak emissary chápu, že i miliardář občas nemá na GPS. Mám tu nadbytečné Mio Moov 360. Buď to dám děckám na hraní, nebo vám to prodám za symbolickou tisícovku. Co bych pro charitu neudělal.

Tupelo : :-)
05. 11. 2010 | 14:25

Rumcajs napsal(a):

Zdenekb=Lex
05. 11. 2010 | 14:25

neo napsal(a):

Vico:

ne 16ti-leté, ale 16té...

ale to by musel potvrdit sám, do garáže odtud nevidim.

jinak co máš proti 16tkám?
05. 11. 2010 | 14:28

Emissary napsal(a):

Dalimíre,

Dalimíre,

to opravdu nemám. :)

Z lidského hlediska to lze i chápat, je potřeba vytvořit spravedlivou lidskou společnost, aby nevznikaly antagonistické rozpory – vybalancovanou, neantagonistickou. Není v našem zájmu se přemnožit ani pozabíjet. Toho ovšem nelze docílit překotnými kroky, ale jen odpovědnou rozpočtovou politiku. Z lidského hlediska vůči budoucí generaci není správné tuto generaci nadměrně zatěžovat dluhy, protože pak ona nemůže zaručit splnění deklarovaného cílu. A to je to, o čem se tady již několik let se socialisty hádám.
05. 11. 2010 | 14:30

Krupa Vaclav napsal(a):

Tupelo, dík. Rejpale, jde mi hlavně o to Klausovo zdůrazňování významu demokracie ve státě, kde je jeho velikou zásluhou absence právě těchto mravů.
05. 11. 2010 | 14:33

zdenekb napsal(a):

Rumcajs=lhář
05. 11. 2010 | 14:33

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Ale no tak. Proč ?
05. 11. 2010 | 14:36

Emissary napsal(a):

lijuti,

to je pravda a Bůh mi je svědkem, že jsem to nikdy nedělal.
05. 11. 2010 | 14:43

rejpal napsal(a):

Krupa Vaclav
Pochopil jsem to, jen mě tím nepřekvapil -:))
05. 11. 2010 | 14:45

Vico napsal(a):

Neo : proti šestnáctkám nemám nic, ale šestnáctiletou feldu bez klimy a navigace nemusím.

recaptcha : receive minicar
05. 11. 2010 | 14:49

jarpor napsal(a):

rejpal

Díky za odpověď.
Jinými slovy - není ve vaší odpovědi nic o podávání připomínek, konstruktivní opozici... píšete o dohnání někoho někam, donucení k něčemu...
Oceňuji, že to tak vidíte a tedy že to dělala s jediným cílem - znemožnit normální jednání parlamentní většiny a rozhodování...

Tenco

Nejásám nad koalicemi se socialisty, ale neznám důvody a programy, proč tyto koalice a proč ne jiné...
Ale vím jedno - i to je výsledek voleb, kombinace vytvožení většiny.
To, že se mi to nelíbí neznamená, že budu dupat nožičkou, že mne podvedli, či defraudovali hlasy...

Vše zlé je k něčemu dobré...
Emissary

Zdravím... připadá mi to debatu hluchých... :-)))

Hezké odpoledne
05. 11. 2010 | 14:56

Dalimír napsal(a):

Rumi ahoj Mi poctiví pracujícíci jsme za totáče zabrali naplno ale ti převlečenci z řad lidovců a k tomu falešná nomenklatura nám to budování lepších zítřků kazili ,bohužel ! Milodary nepotřebujem ! ZATÍM máme slušné a zasloužené důchody ,než nám je takoví Rumci jak jste Vy seberou ! Dal.@
05. 11. 2010 | 15:10

Lex napsal(a):

Pavel13
Tedy, domníval jsem si, že z toho, co jsem napsal, je opravdu KAŽDÉMU jasné, že od nového roku o korunu dvacet více státu (státnímu rozpočtu), ale o nic víc těm ostatním, pro které nebyl důvod skokově o tři až čtyři koruny navýšit svou marži. Vy o nějakém víte? Dobře, inflace a zvýšené dopravní náklady - o tu korunu dvacet na litr spotřebovaného benzinu nebo nafty. To ale nemůže dělat takové zvýšení marže, leda tak padesátník, ať nežeru, korunu, když mají málo. Ne tři nebo čtyři.
Ale, jak říká Tenco, o čem je tenhle blog?
O PHM jistě ne. Tak se mějte.
05. 11. 2010 | 15:16

Jarda napsal(a):

Tupelo:
Pokud byste vymenil obyvatele Ceske Republiky za severany, tak by to tady fungovalo jako v severskych statech, jinak ne. Nema smysl prosazovat koncepty, ktere jsou teoreticke.Nejdrive musite lidi moralne vychovat, tak 50 let bych to odhadoval a zaroven by tu musela vladnout hrda pravice, kde bude vice slusnejsich politiku nez je tam dnes. Levice lidi nevychovava, ta z nich dela akorat nesebevedome line flakace, s levici moralni pravidla v lidech bohuzel neposilite ani kdyz budete mit 3 nasobek policistu atd.

Nejsem si jisty, jak pisete, ze se jim system vyplatil (subjektivni hodnoceni miry zivota). Napr. v norskem kramu maji jogurty jenom norske, zadne jine. O alkoholu ani nemluvim. Me se tam zilo urcite hure nez tady. To ze si skoro kazdy muze koupit Mercedesa neni vse (jak je to videno z Ceske republiky...)

Protikorupcni zakony nic neresi, vse je o lidech. Musite naopak vytvorit takove prostredi, kde nebude korupce, tzn. nemit verejne zakazky, neprerozdelovat a nechat na lidech at si sve vydelane penize alokuji na co chteji.

Seversky system se spatny uz jenom kvuli proto, sebere lidem z kapes x a vrati jim x minus y (jako vsude jinde).

Koncept socialniho statu je dle meho zlocin. Znamena to okradat jedny a davat druhym.

Nemusite se stydet, ze jste "do leva".

Ja jsem rad, ze jsem "do prava". Za cnost (jak jsem psal minule) povazuji schopnost postarat se o sebe a o rodinu sam a neparazitovat na ostatnich.
Jsou mi odporni politici co kradou nechaji se zivit z dani a jeste hlasi socialni stat. Autor clanku je typicky predstavitel. Mam pocit, ze cely zivot je ziv jenom z penez danovych poplatniku, nikdy nic do systemu neprispel a neustale hlasa co by vsechno rozdal ze "statniho". Jeste si postavi barak z verejnych penez. Neni sam, z te strany, kdo se tak chova...

Takovych lidi si nemohu vazit a nikdy nepochopim Ty co je voli. Vsak na to doufam jednou tvrde doplati.

Jedine reseni pro tento stat je snizovat dane a rusit postupne socialni davky, platit za skoly a zdravotnictvi primo ne pres povinne socialni a zdravotni pojisteni atd. Hlupaci si pak mysli, ze to maji zadarmo, ale nemaji.
05. 11. 2010 | 15:17

zoklik napsal(a):

Taky si myslím že všecko zlé je k něčemu dobré. Sám jsem zvědav, jestli to k tomu ústavnímu soudu dojde a jak ve věci rozhodne. Pokud soud požehná retroaktivitě u stavebního spoření, máme v ruce precedens do budoudna. Tak tedy, pane Sopbotko, až tahle vláda přejí, budete to vy, kdo povede tuto zemi dál. Takže, vytvořte finanční policii a pěkně každý ať dokáže jak k majetku přišel. Ale zpětně! Jde to, ne? Vždyť tady máme už návod. A co nedokážeš, 80% zdaníš! Tak se do státní kasy dostanou zpět ukradené peníze, které dneska musí v nouzi zaplatit chudí. Ale i pan Kalousek říká: "Co bylo ukradeno, musí být vráceno" Tak jen do toho.
05. 11. 2010 | 15:18

Tenco napsal(a):

Dalimír
Musíte, milý Dalimíre, dobře osedlávat 1 -ky a 0-ly a zejména musíte mít možnost obcovat s nimi minimálně tak často a v takové míře jako Míra Kalousků. Pak se Váš rozpočet vyrovná.
Ale nebojte se - vždyť Emissary Vám přeci vzkazuje , že : " není v jehoc zájmu abyste se přemnožil či pozabíjel".
Oni ti lichváři jsou vesměs samí slušní a vzdělaní lidé. To jen zlí, chlupatí a smradlaví socialističtí nuzáci tuto společnost rozkládají, milý Dalimíre.
Ale nebojte se, oni Rumcajs, jarpor a ten třetí...himbajs jak se jen.. jo, blue jay, oni je už pohlídají tu lůzu nečesanou, aby nekradli třebas jako..ehm..tedy ..no třebas jako Míl či Bakala.
Žádné dotace FV Mílovi či ZÚ Bakalovi - pěkně makat bando !
Nebo aspoň sbírat po nás vajgly a plechovky v příkopech.
To víte - zadara byste se chtěli učit, léčit a vůbec se dobře mít !

Tož tak je to s tím emisarováním, milý Dalimíre, tak.

Je to jako když praskne břicho utopenému nafouklému volovi a vyplazí se z něj úhoři. Vskutku nechutná podívaná, Dalimíre. :))

https://www.youtube.com/watc...
05. 11. 2010 | 15:23

rejpal napsal(a):

jarpor
Není na tom nic k ocenění. Je to nejpravděpodobnější výklad vycházející z chování našich politických stran. Ale jeden rozdíl tam vidím: veta a dokonce i obstrukce jsou naprosto legitimní, žádným zákonem neomezené instituce parlamentní demokracie, i když jsou většinou kontraproduktivní a někdy směšná (celodenní čtení lékopisu například). Legislativní nouzi připouští zákon pouze v taxativně vyjmenovaných případech. Podle mého selského rozumu je tento případ za hranou, směrodatnější je ovšem to, jak to posoudí ÚS na základě rovněž zcela legitimního podání. BTW - moc nechápu, proč si myslíte, že cítím vnitřní potřebu obhajovat počínání ČSSD.Současná ČSSD toho bohužel moc nabídnout nemůže. Ale je v opozici a moc toho udělat ani pokazit nemůže. Tahle vláda, okolnosti jejího vzniku a některé persony v ní, mi může nabídnout ještě méně. O to hůř, že koalice se dušovala zásadní změnou politického stylu.
05. 11. 2010 | 15:24

Tenco napsal(a):

Jarda
Já jsem pro úplné zrušení daní.
Tím pádem nebudeme potřebovat ani stát či vládu.
Budou stačit jen policajti, pandury, slzný plyn a Pelican bay prisons.
Budeme mít stále vyrovnaný rozpočet, neb nebude žádný.

Apropo - vlastníte zbrojní pas a zvládnete jednou rukou řídit a druhou zastřelit chlápka, který Vám ujíždí s manželkou a děckem jako rukojmím do sousedního policejního okrsku, kterému šéfuje jeho tlupa ?

https://www.youtube.com/watc...
05. 11. 2010 | 15:31

Tupelo napsal(a):

Jarda: nejprve zopakuji, ze se preci vubec nestydim, ze me oslovuje vic levicove usporadani nez pravicove (a zvlast v CEZke republice), ba spis naopak.

A ted k jednotlivym bodum:

1. ze k tomu aby u nas fungovala spolecnost jako v severskych zemich je potreba vymenit obyvatelstvo beru jako vymluvu a rezignaci. Seversky system neni teoreticky system, ale funguje uz dele, nez u nas 'fungoval' komnismus. A ze max. vymahani zakonnosti se nijak neprojevi je velmi nepravdepodobna spekulace z Vasi strany. Myslim ze by pro zacatek stacilo par agentu provokateru zamerenych na korupci a par tvrdych postihu. Stacilo by prijat zakony o transparentnosti celeho statniho ucetnictvi (jak udelala UK). Staciolo by si vzit priklad ze zemi kde protikorupcni politika dobre funguje. Vymlouvani se na obyvatelstvo je jen vymluva (podobnou byste mohl pouzit v '89, ze cesi na demokracii nejsou vychovani proto jim bude lip pod komunisty a jen velmi pomalu zvedat stavidla svobody).

2. levice dela z lidi flakace. Hmm, opet heslo jak z prvomajoveho pruvodu, zkuste vzit v uvahu ze skoro cela zapadni evropa se po 2. sv. v. vyznacovala tim ze se v ni stridaly levicove a pravicove vlady a byly polozeny zaklady k soc. smiru. Toto obdobi se da charakteizovat z pohledu vetsiny obyvatel zrejme jako jedno z nejlepsich v cele historii Evropy. Jen mi prosim zase nerikejte ze pro takovou prosperitu je potreba vymenit obyvatelstvo ;)

3. nerad se opakuji, ale asi musim: prestoze maji severske zeme nejvetsi prerozdelovani v evrope, maji i nejmensi miru koirupce, takze Vas treti odstavec je mimo. Myslel jsem ze jsem o tom psal detailne v minulem prispevku...

4. socialni stat se velmi osvedcil v cele povalecne Evrope...

5. jako autor se chova prevazna vetsina politiku a to zcela samozrejme i z prave casti spektra. Mohu podobne jako Vy napsat ze jsou mi odporni pravicovy politici, kteri hlasaji individualismus a zodpovednost kazdeho sam ze szebe ale nerozpakuji se vydrzovat se z odvedenych dani a nebojovat proti korupci (protoze jim to sype).

6. doufam ze hned pote co prijde SD zpet do vlady, zrusi vychodni experimenty typu rovna dan, svetove nesmysly typu superhruba mzda a bude se ve svem snazeni (i protikorupcnim) inspirovat v maximalni mozne mire ve vyspelych zemich zapadni a severni Evropy.
05. 11. 2010 | 15:54

Jarda napsal(a):

Tupelo:
Uz nemam, co bych vic dodal a tim diskusi s Vama ukoncuji. Z Vasich prispevku jsem se nic noveho nedozvedel co by zmenilo muj nazor a vy z mych zrejme taky ne, tzn. bylo to pro nas oba ztrata casu.
05. 11. 2010 | 16:16

Tupelo napsal(a):

Jarda: souhlas, jak jsem psal uz i tak jsem se zbytecne opakoval. Hezky vikend.
05. 11. 2010 | 16:22

Tenco napsal(a):

Čas, ach čas. Ten srovná veškerý svár.
Však ne ten co jen jedním směrem, ven z kruhu ukazuje. Ten je mimo.

Já si pak čas nejvíce šetřím tak, že některé příspěvky vůbec nečtu. Neboť se neustále opakují.

https://www.youtube.com/watc...
05. 11. 2010 | 16:23

ld napsal(a):

Autor,

výstižně a pravdivě napsáno. V Kalouskově vládě je Nečasův ekonomický wahhábismus ranní toaletou a podvečerní modlidbou na koberečku; prakticky si vystačí s několika frázemi a propiskou na škrty.

Tak co, pražáci, ještě věříte na demokracii v ČR i po letošních volbách? Když pominu, že jste do zákonodárných sborů úspěšně dostali persony kalibru Křeček, Štětina, Benda jun., bude váš vítěz na pásce Tůma kout pikle v opozici. Můj kmocháček říkali: "Z Prahy chodí bída". A tahle věta platí a bude platit stále.
05. 11. 2010 | 16:44

Admirál napsal(a):

Jarda - "je jak malej Jarda".
05. 11. 2010 | 16:55

ld napsal(a):

Admirál,

už ste prohnal jabka přes trubky? A jak to teklo?
05. 11. 2010 | 17:02

Emissary napsal(a):

jarpore,

analytické a abstraktní myšlení je krásná věc. Koukám, že z těch socialistů vypadly jen samé ……:) Málokdy se najde jeden, jako třeba lijuti či Dalimír.

P.S. Omlouvám se, měl jsem nějaké povinnosti, a tady k službě socialistů opravdu nemohu být celý a každý den. :)

Příjemný večer, žijte dlouho a blaze.
05. 11. 2010 | 18:22

Naštvanýnablby napsal(a):

"Klaus má rád Stalinisticko-Gottwaldo-Putinovskou demokracii..." píše nějaký
významný Politolog. Jen by mě zajímalo, jestli bude tvrdit,že ten Frantík Sarkozy má rád čínskou Maocetungovskou atd... demokracii.
05. 11. 2010 | 20:02

Sladký napsal(a):

Jarda Musím konstatovat, že Váš příspěvek by se měl vytesat do kamene.Představuje přímo essenci ideologických blábolů a nesmyslů, kterými nás oblažují zdejší pravičáci. Např."Protikorupční zákony nic neřeší,vše je o lidech." Mohu se zeptat pane, o čem jsou protikorupční zákony? O mimozemšťanech? Nechcete zrušit všechny zákony a všechna pravidla, protože "všechno je o lidech?" Vy jste opravdu mimořádná hlava, Jardo.
06. 11. 2010 | 07:38

Sladký napsal(a):

Jarda, pokračuji "Koncept sociálního státu je zločin". Vážený pane,hlavně díky tomuto "zločinu" zvítězil Západ v ideologickém boji s Východem.. díky sociálnímu státu (státu všeobecného blahobytu) štědře sponzorovaného těmi nejbohatšími dosáhly západní státy své vysoké životní úrovně. Bez sociálního státu,který napravuje a koriguje výstřelky "všemocné ruky trhu" by dávno vznikly příkré sociální rozdíly, skončil by sociální smír a demokracie by zahynula, protože by buď došlo k revolucím,nastolujícím systémy socialistického typu,nebo by vznikly pravicové vojenské diktatury podobné té chilské.
06. 11. 2010 | 07:44

Mravenec napsal(a):

Klaus obdivuje i miluje tvrdou Stalinistickou-Gottwaldovkou-Putinovskou "demokracii"...
06. 11. 2010 | 11:20

železná košile napsal(a):

Dobrovolná přihláška Václav Klause do KSČ byla kdysi odmítnuta s důvodem, že "není v kolektivu oblíben pro svou přílišnou nadutost".
Že je to primadona, která se s nikým, kdo by se odvážil být na stejné či vyšší úrovni, nesnese, to víme už od sametu, kdy se pan prognostik s agentským krycím jménem "Rek" ve správný moment objevil v OF a na správném místě uvelebil v nové vládě: přímo na postu financí.
Ten pán nikdy nepochopil demokracii. Ani když si zorganizoval svůj kult v 90.letech, ani poté, co byl demokraticky sesazen a nazval to "sarajevským atentátem" (že by na samozvaného monarchu?)
a nechápe to ani dnes, kdy si stěžuje, že demokratický systém tohoto státu (alespoň oficiálně podle ústavy) mají tvořit tři rovnocenné pilíře:
-exekutiva,
-zákonodárný sbor,
-justice (jejíž nejvyšší instancí je právě ústavní soud).

A Klaus prostě nedokáže vystát, tak jako už obvykle, že je někdo další na stejné úrovni moci a pravomocí, jako on sám. Neřkuli dokonce vyšší, jako je např. evropské zákonodárství s vyšší právní relevancí než jsou i prezidentské dekrety, no považte, ta drzost...!

Ozývá se v něm i na stará kolena starý neoficiální totalitní aparátčík. Snad proto, že své prezidentské funkci vděčí komunistickým poslancům...? :)
06. 11. 2010 | 21:54

auto insurance virginia napsal(a):

hello!,I love your writing very a lot! percentage we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL? I need an expert in this area to unravel my problem. May be that's you! Having a look ahead to peer you. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">car insurance in virginia</a>
10. 08. 2011 | 20:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy