RozDrobený Petr Nečas

23. 12. 2010 | 22:58
Přečteno 5495 krát
Vláda Petra Nečase přežila hlasování o důvěře. Jde o Pyrrhovo vítězství. Zejména pro premiéra Petra Nečase a Věci veřejné (údajně protikorupční strana VV opět nezklamala a potvrdila ta nejhorší očekávání).

Petr Nečas polepil před senátními a krajskými volbami zemi plakáty, na nichž sliboval, že nebude tolerovat korupci ani ve vládě, ani v ODS. V okamžiku, kdy měl možnost v rámci boje proti korupci a klientelismu zakročit proti místopředsedovi ODS Drobilovi, tak selhal. Buď je Pavel Drobil v ODS příliš vlivný i na premiéra a předsedu strany, nebo Petru Nečasovi ve skutečnosti zase tak nevadilo, co provádí Drobilovi nejbližší spolupracovníci na ministerstvu a Státním fondu životního prostředí (možná v jakémsi ekonomickém zájmu ODS). Co mělo podle Drobila, Knetiga a Fibingera zůstat navěky skryto, ředitel fondu Michálek zveřejnil a tak se o Nečasově zaváhání (dvouměsíční toleranci korupčních praktik) dověděl v naší zemi snad úplně každý.

Předsedovi vlády se před časem povedl chytrý tah. Úplně se totiž zapomnělo na to, že byl tři roky členem vlády Mirka Topolánka. Tedy vlády, založené na politické korupci (přeběhlíci Melčák, Pohanka, Volf), velkorysé toleranci podnikání Marka Dalíka a Aleše Řebíčka, využívání služeb „justiční mafie“nebo klidného úřadování mafie zbrojních zakázek za náměstka Bartáka na ministerstvu obrany. Petr Nečas byl dlouhá léta členem vládního týmu, který by za protikorupční neoznačil ani stranický zpravodaj ODS, natož běžný občan našeho státu. Navzdory tomu se po zvolení do čela ODS začal vydávat za nového politika nové doby, charakteristické zejména bojem s korupcí. Tak s tím už je po Drobilovi konec.

Aférou utrpěla také autorita Petra Nečase jako předsedy vlády a předsedy ODS. Především tím, že koaliční krizi před hlasováním o důvěře nedokázal vyřešit sám a vytvořil tak prostor pro nevídanou intervenci prezidenta Václava Klause do parlamentní a vládní politiky. Václav Klaus se tak stal faktickým čtvrtým členem koalice. A možná, pokud se toto schéma řešení koaličních krizí ujme i pro příště, bude prezident zasedání koaliční K9 i předsedat. K čemu potom ale bude ODS ještě potřebovat Petra Nečase? Je možné, že spolu s tím, jak poroste vliv prezidenta Klause směrem dovnitř ODS, budeme svědky opětovného příklonu dočasně formálně „nadstranického prezidenta“ zpět k ODS. Oslabení premiéra Nečase není dobrá zpráva pro parlamentní republiku. Nejsme totiž demokracií prezidentského typu, koaliční krize a výměnu policejního prezidenta by měli řešit předseda vlády a ministři, ne prezident. V minulosti tuto roli premiéři zvládali (dokážete si snad představit, že by Václav Klaus nechal ještě coby premiér řešit prezidenta Havla koaliční neshody?), Petru Nečasovi se to v posledních měsících přestalo dařit. Zejména koncem roku se doslova rozDrobil. Prezident Václav Klaus může mít nyní snadnější cestu i k ovládnutí české zahraniční politiky. Její vládní koncepce totiž neexistuje, nebo je zcela neviditelná. Naopak viditelné jsou radikální postoje prezidenta Klause k euru, budoucnosti eurozony i EU jako takové. Hrozí riziko, že postoje V.Klause budou ještě více vnímány jako oficiální postoje celé České republiky. ČSSD nyní bude muset vzít silně na vědomí, že koalice získala aktivní hradní posilu a ve své opoziční činnosti s tím seriozně počítat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

slavečku,
kdy složíš mandát a odejdeš z politickeho života v souvislosti s financováním tveho domu z poslaneckých náhrad???? to mi připadá jako daleko zavažnejší než to, co udělal drobil.
23. 12. 2010 | 23:06

schlimbach napsal(a):

Možná bude pan prezident brzy překvapen a udiven, když po jeho upevnění pozic kmotrů ve vládě ČR a následném zhoršení a jistém zhoršení životních podmínek pro většinu občanů této země, bude panu profesorovi připisována i odpovědnost - bude to pro něj šokující :)
23. 12. 2010 | 23:07

schlimbach napsal(a):

hoven

nemůžete se alespoň trošku navonět jiným odérem? Děkuji :)
23. 12. 2010 | 23:08

hoven napsal(a):

schlimbach,
vždyt jsme v souvisloti s kauzou michalek všichni dlouze diskutovali o tom, že veřejne peníze by se zneužívat neměly. takže si myslím, že slaveček by ty poslanecke nahrady měl vrátit, omluvit se a složit mandát. nebo vidíte nějaký zvlaštní duvod pro to, aby sociální demokrat mohl krást a odeesák ne???
23. 12. 2010 | 23:20

znalec napsal(a):

Řekl bych, pane autore, že to co se děje kolem korupce v současné vládě, je něco nového, co by se za vlády vaší nikdy nemohlo stát. Ano je to pro vládnoucí strany bolestivé, ale poprvé se z podezřelých odhalení vyvozují závěry a odpovědnost. Pokud se vládnoucí garnitůra i nadále bude takto chovat, dlouho si neškrtnete. Hlavně, aby brzo prošel zákon, zakazující zadlužování země. A pak bude jedno, jestli se dostanete k veslu, nebo nedostanete. To co zbude si mohou rozdělovat vládnocí garnitury nadále, dle svého uvážení.
Na druhé straně chápu, že musíte jít , jako opozice, neustále po krku těm, co rozhodují. Jen bych se přimlouval o to, aby to bylo smyslu plné a ne jen na efekt. Tím se vyprazdňuje váš potenciál.
Což určitě víte sám.
23. 12. 2010 | 23:29

hoven napsal(a):

znalec,
obzvláště mě pobavila slavečkova věta o klausově "radikálním postoji " k euru a eurozoně. ja vim, že slaveček neni ekonom a vubec neví které bije, ale to mu proboha nikdo v lihači nemože řict, že eurozona je už dva roky v uplne p....i a jde ke dnu???
23. 12. 2010 | 23:34

ventos napsal(a):

mno, to je sice hezký, ale to všichni vidíme že kradou jak straky a už se ani nestydí dělat to úplně veřejně ... a uzavřít korupční vládní aféru tajnou politickou dohodou je v normálním světě už úplně nemyslitelné ale u nás to v podstatě všem včetně té vaší strany připadá celkem v pohodě, nikdo se nad tím handlem čehosi za cosi ani nepozastaví

ale, místo opakování zřejmého byste spíš mohl napsat co vy jako strana na to, budete dál krást s nima ?? (Praha, Ústí nad Labem, další kraje a města) ... nebo na to budete koukat a inkasovat nějaký desátek ??
23. 12. 2010 | 23:35

JF napsal(a):

schlimbach: souhlas - pan prezident převzal zodpovědnost a snad ví i za co ;-)
23. 12. 2010 | 23:52

mb napsal(a):

Sobotka ... voni se maj starat vo kmotry ve svý vlastní straně .... ( ne že by Klaus nebyl obrkmotr) ... ale až vybudujou křišťálově čistou čssd, tak před nima smeknu ... do té doby nikoliv ... a propos, už jste vrátil náhrady ?

šťastné a veselé ...
24. 12. 2010 | 00:09

mb napsal(a):

Sobotka a náhrady : ´dělají to tak všichni ( i ods) ´

Nečas a černé financování strany (ods): ´dělají to tak všichni / vy to děláte taky ( čssd) ´...

njn ... svět je malej ...
24. 12. 2010 | 00:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text (cosi o pedofilech), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 12. 2010 | 00:18

Pavel Richter napsal(a):

mb jsem rád, že jste před nedávnem zveřejnil svojí fyzickou podobu. A teď k příspěvku. Dle Vaší logiky by se každý obžalovaný u soudu mohl hájit tím, že i ostatní páchají trestnou činnost?! Bohužel Vaše socano-žerství Vám trochu kalí rozum.
Pavel Richter
24. 12. 2010 | 00:50

LUF napsal(a):

Sobotka

Píšete: "Aférou utrpěla také autorita Petra Nečase jako předsedy vlády a předsedy ODS. Především tím, že koaliční krizi před hlasováním o důvěře nedokázal vyřešit sám a vytvořil tak prostor pro nevídanou intervenci prezidenta Václava Klause do parlamentní a vládní politiky."
V rozhovoru to Nečas vysvětloval - Klausovo řešení prosazoval v koalici již dříve i některá další řešení, ale koaliční partneři to nechtěli přijmout. Klaus pro ně byl zřejmě větší autoritou než Nečas, na tom asi není nic k divení a nesvědčí to o Nečasově neschopnosti. Prostě někdy nejde něco prosadit a Nečas nemá takovou moc.

Jinak, ve vašem článku se míchají fakta a fantazie bez rozlišení - odkud víte, jestli Melčákovo přeběhlictví nějak souvisí s politickou korupcí? (Když Melčák hlasoval později za sesazení vlády, to taky vzal nějaký úplatek? Od koho? Od Paroubka?)
24. 12. 2010 | 00:56

Kačka napsal(a):

Autor má pravdu - to vidí každý, kdo sleduje, co se v tom našem Absurdistánu děje.

znalec
"...poprvé se z podezřelých odhalení vyvozují závěry a odpovědnost." - To je fór?
24. 12. 2010 | 01:38

Kačka napsal(a):

LUF
Přeběhlík Melčák nehlasoval pro odvolání vlády - byli to dva ODSáci - Tlustý a Raniniec(?) - a dvě zelené - Jakubková a Zubová.
24. 12. 2010 | 01:44

LUF napsal(a):

Kačka

Máte pravdu. Melčák udělal něco jiného - na základě jeho stížnosti Ústavní stud zrušil Klausovo rozhodnutí o předčasných volbách na kterých se před tím strany dohodly a sněmovny podpořily potřebný zákon (na volbách měla větší zájem ODS, ČSSD později od voleb couvla). Byla to Melčákova sólo akce a myslím si, že když předvedl schopnost takových sólo akcí, je důvěryhodná představa že jeho "zrada" ČSSD nemusela být korupce ale prostě taky jenom sólo akce
24. 12. 2010 | 02:11

Konrad napsal(a):

LUF- Pan Sobotka asi politickou korupci nemyslel brani uplatku. Melcak, Pohanka, Wolf, byli zvoleni levicovymi volici. Meli ve snemovne hajit jejich zajmy, misto toho se dali k dispozici Topolankove pravicove vlade, coz je podlost nejhrubsiho zrna. Slo o poslance snadno vydiratelne. Wolfovi, kteremu hrozilo trestni stihani, byla pravdepodobne slibena beztrestnost, u Melcaka to udajne melo spojitost s jeho synem.. Oproti tomu poslanec Tlusty nehlasoval pro neduveru vlade proto ze by sympatizoval s opozici, ale proto ze se chtel pomstit Topolankovi, ktery ho odvolal z pozice ministra pro udajnou neschopnost.
24. 12. 2010 | 04:08

Eva napsal(a):

Hovnivale, pardon, Hovene, ale ono to vyjde na stejno - ten Slávek Ti ale žere nervy, že jo? A Ty, neschopa každým coulem jenom hoveneš kolem sebe a nic naplat. Už je to jasný - neschopa Nečas se zase vyznamenal a drobí se.Tak jak celá ODS a Ty s ní. Hezké Vánoce a bude hůř.
24. 12. 2010 | 05:27

honza napsal(a):

Rozumná analýza. Pokud si pane Sobotko zametete i před svým prahem (Benda a spol., kamaráčoft na pražské radnici,atd.), mohli byste mít v budoucnu volební kampaň zadarmo, tu vám totiž zaplatí, jak se ukázalo, pan "čistý", resp. po událostech posledních dnů spíše pan "umazaný a neschopný".
24. 12. 2010 | 07:06

jarpor napsal(a):

Pane poslanče,

je čas vánoční, tak jen krátce a lehounce...

Soudíte-li, že třikrát za sebou zopakovat jinými slovy TOTÉŽ posílí ono TOTÉŽ /teď vůbec nehovořím o významu Vašeho TOTÉŽ / mýlíte se... Váho onoho TOTÉŽ klesá...
Nicméně takové jsou Vaše projevy na tiskových konferencích, taková jsou Vaše vystoupení ve sněmovně...

Je čas vánoční, pohádkový... ta Vaše o budoucím složení K9 a předsedování ... ta mne nezaujala...

To spíše Vaše poslední věta mi evokovala myšlenku, že kdyby jako Vy přemýšlel Napoleon / že budete muset počítat s tím s čím jste odsud nepočítali... /, bitva nedaleko Vašeho Slavkova by patrně dopadla jinak...

Čímž se v tomto vánočním čase vracím na začátek mé lehounké úvahy... mlčeti zlato... a když už mluviti, pak jako muž... jednou, důrazně, jasně.
A pohádky je dobré vykládat dětem...

Přeji všem hezké, příjemné a poklidné vánoce.

Hezký Štědrý den
24. 12. 2010 | 08:00

Sladký napsal(a):

Jarpore, hadí jazyku, opravdu vám není z té primitivní předpojatosti, jednostranné zaujatosti a absolutní nesoudnosti zle? Nedivím se, že podobné příspěvky píše Pán Hoven a jiní jedinci mdlejšího rozumu- ale vy? Za kolik se prodáváte? Nemohu uvěřit, že těm promiňte-kultivovaným a sofistikovaným žvástům- opravdu věříte.Vy a Hannah-to je dvojka k pohledání.Taková Jaklovsko-Hájkovská.
Vy také učitě nepocházíte z opice, vy pocházíte z nějakého bezobratlého.
24. 12. 2010 | 08:22

Sladký napsal(a):

Ještě dodatek, (pane) Jarpore. Opomenul jsem popřát vám příjemné prožití svátků slunovratu a v novém roce odvahu k pohledu do zrcadla.
24. 12. 2010 | 08:25

jarpor napsal(a):

Pane Sladký,

mé přání příjemných vánoc bylo adresováno všem. I Vám, chcete-li.
Odpověděl jste, jak odpověděl. Vaše volba...
Užívám si poklidných chvil, a takoví jako Vy, mne nechávají zcela klidným... Takoví mi užívání si vánoc nemohou pokazit.

Hezký den
24. 12. 2010 | 08:32

Cech napsal(a):

Přečetl jsem si nastíněnou budoucnost v blogu pana Haase.Bude li v budoucnu zasedat čtyřčlenná koalice.Bude přesměrovávání zdrojů téměř jisté.Nevím, jak toto má být garance dalšího vývoje, tak raději ne.

Přeji všem hodně veselé a pohodové Vánoce.
24. 12. 2010 | 08:33

Béda napsal(a):

p. Sobotka,

při popisu stavu v jakém se nyní nachází ODS a VV máte samozřejmě pravdu. To ovšem neznamená, že vy nejste úplně lautr stejní.

Jiní jste akorát tím, že vaši dinosauři se jmenují jinak - třeba Urban, Palas, Grippen - Kavan...

Nesbírejte levné body na kritice druhých. Změňte se. Ustřihnwěte se sami od podobných praktik a penězovodů. Ukažte všem, že to dokážete!
24. 12. 2010 | 08:39

Sladký napsal(a):

Pane Jarpor, jak jste přišel na to, že vám chci kazit vánoce? Prostě jsem vám slušně a zdvořile napsal, co si myslím o vašem psaní,potažmo o vás.Dobře víte,co děláte..Nebo jste ve všech těch podlostech natolik zabydlil, že se staly vaší (druhou) přirozeností a vy se s tím manipulováním ztotožňujete?
Věřte, že jsem mohl být daleko
kritičtější, ale v tento sváteční den jsem se rozhodl pro shovívavost.Koneckonců jste můj bližní, jiný Já, byť takové Já se mi vůbec,ale vůbec nelíbí.Ale to vám asi podrobně vysvětlovat nemusím.
24. 12. 2010 | 08:46

Tupelo napsal(a):

Presne tak, to ceho mohly ODS a VV vyuzit a deklarovat tak svuj jasny postoj ke korupci (no, ne ze by to neudelaly :)) totalne projely. U VV to bylo potvrzenim podezreni z takoveho chovani, u ODS potvrzeni smyslu jeji existence. ;) A u Necase potvrzeni toho ze v teto strane je hodne, hodne dlouho.

Beda: pred casem podporil Sobotka (a tusim Rath a Zaoralek) Dientsbiera mladsiho v jeho postoji k prazske koalici s ODS - vite sam jak to dopadlo. :(
24. 12. 2010 | 09:07

Sladký napsal(a):

Bédo,vaše příspěvky čtu velmi pozorně, opravdu stojí za pozornost. Tím více mne udivuje, že i ani Vy nejste imunní vůči tak primitivnímu manipulativnímu triku, který říká "všichni jsou stejní" "Vy kradete také". Je to obdoba onoho slavného "vy zase bijete černochy".
Samozřejmě, že i v ČSSD se najdou lidé, kteří se dají více či méně snadno koupit nebo nalákat-nebo dokonce takoví, které lze poprávu nazvat "šibalové". ALE ODS JE něco kvalitativně jiného. ODS JE ŠIBALSKÁ STRANA.
24. 12. 2010 | 09:08

anti politik napsal(a):

Problém ČSSD je Bohouši, že v pražské čističce jede pražská ČSSD s ODS rukou společnou! Pokud chce ČSSD národ přesvědčit nelze už nic dělat polovičatě a je nutné se od pražské ČSSD okamžitě distancovat, popřípadě vyločit ze svých řad! Jinak jste pro národ úplně stejná sebranka jako ODS!
24. 12. 2010 | 09:09

Béda napsal(a):

Sladký,

řekl bych, že hlavní problém je již v nastavení politického systému. Ten je nastaven nikoliv na myšlenky, morálku, ale na peníze.

Strany soutěží o sponzory, o telemarketing, který jim pomůže získat média a obloudit voliče, aby si pak 4 roky mohly dělat s daněmi voličů co libo a revanšovat se sponzorům zhodnocením jejich politické investice.
24. 12. 2010 | 09:22

vlk napsal(a):

Onečasovi, když nastoupil po Topolánkovi jsme tad ynapsal , že to je slabingr. Vyložený slabingr. Tenkrát s e do mne pustil jeden ze zdejších kradověrných.
Inu, mám li věřit včerejším Lidovkám a informacím v nich.¨, pak redaktoři píší, že Nečas dostal kartáč od klause. Píši to dokonce dva nezávisle na sobě.Podle zpráv z kuloárů , od členů delegac e ODS při dopoledním jednání Nečas -Klaus si Klaus dovolil na Nečase dokonce křičet!!!! Až prý to bylo trapné. A celou delegac ODS si prý namazal na chleba.
Je li to pravda, a pravda to nejspíš bude, pak je Nečas jen trapná figurka. Nejsem překvapen, jsem zvyklý oceňovat lidi a jen s epotvrzuje můj odhad, který jsem tady mnohokráte prezentoval. Ž e naprosto není lídrem, bylo zřejmé už po sestavení městské koalice v Brně, kde si s ním Blažek de facto vytřel. V jižních, středních, severních Čechách á a si tolik vlivu jako já na populaci křečků na Krétě.O Praze nemá smysl mluvit. Po čtvrtku je Nečas už jen úřadujícím místodržícím. Už není soupeř pro Kalouska. Ten ví, přesně kdo je teď šéfem. Podobně VV, ty mají také jasno. Nečas? To je opravdu dnes už jen úředníček na denní agendu. Cokoli bud epřesahovat tento horizont už bude muset ít odsouhalseno od kmenvého náčelníka. Jeho svět se smrsknul na Vondru a Tluchoře. Nejsem překvapen a není mi jej líto. Bohatě si zaslouží to, co se mu stalo. Už za to , jak zabodnul svou kudličku do ležícího Topola. Nečas - lidé s ejako lídři rodí. Lídrem se nestane nikdo šoupáním zadku na židli. Good bye Nečas. Mám radši hezké počasí. A nejen já.
24. 12. 2010 | 09:24

Pepi napsal(a):

VeVerky = Věci vykutálené - NEveřejné a NEdůvěryhodné..!!
- (napsáno moc slušně)..!!
-
A začíná nám vládnout "loutková vláda" V.Klause ...
-
Přeji Vám, pane Sobotko, krásné a klidné Vánoce a hodně zdraví, štěstí a úspěchů v Novém roce 2011,
taktéž i všem diskutujícím, kteří chtějí řešit diskusí - prospěch té většiny v ČR.
24. 12. 2010 | 09:40

Luba napsal(a):

Pane Sobotko,
jakou alternativu oproti Kikinovládě nabízíte vy?
Vaše ČSSD?

Jak silné postavení máte ve své straně Vy sám?
Nejsou Hulínský s Březinou a Tvrdíkem nakonec těmi, kteří to s námi myslí upřímněji a jsou většími sociálními demokraty(dy)?

Jak je možné, že jste za Paroubkovy éry opětovně zavrhli přijetí základního antikorupčního zákona, Zákona o státní službě? (prý by to bylo, tvrdil váš předseda, zbytečně drahé - krádeže státních financí jsou asi levnější).

Jak je možné, že jste v souvislosti s "kauzou Drobil" nepoukázali na nutnost hlubokých reforem státní správy, které by odpovídaly daleko funkčnějšímu britskému modelu s kariérními úředníky, vybíranými konkurzem dle odbornosti, nikoli dle stranického klíče?
Vždyť se tento argument sám nabízel!
Pomluvy konkurentů nejsou argumenty ...

Tento počin by byl dalším výrazným opatřením proti rozkrádání státních prostředků.

Není to tak, že vám stávající stav vyhovuje přinejmenším stejně dobře, jako ODS a dalším rozkrádačům?

Pak byste těžko mohli odměňovat své kamarádíčky za projevenou loajalitu - z peněz, které vám nepatří. Kde byste brali finance na pitomé nicneříkající volební billboardy (Pryč s narkomany a bezdomovci - velmi sociální a velmi demokratické!), gulášky a lidové veselice?

Modráci jako spokojená prasátka chrochtají a oranžády tak navíc i vypadají.

Dejte za stranický závazek svým reprezentantům odtučňovací
kůru, jinak vám voliči tu pracovitost, skromnost a zájem o blaho bližních, nikoli vlastního panděra, těžko mohou věřit.

Pandrholy jste se zbavili a mláto byste všem přáli, což je hezké, ale dokud vaši stranu budou reprezentovat pivovarští voli, budete stále málo volitelní.
24. 12. 2010 | 09:43

deep throat napsal(a):

to vlk:

bingo!
24. 12. 2010 | 09:45

Petr napsal(a):

Pane místopředsedo,
a Vy jste lepší? Proč nevyjdete s pravdou stamiliónů křišťálového Standy, proč neobjasníte superpojistný podvod přítelkyně Barkové, proč zůstává zahalen tajemstvím krach Pražské banky, co stálo za nevýhodným pronájmem holešovického výstaviště, kdo finnancuje narozeninové večírky členů ČSSD za min.750 tisíc, jak mohl, odejít (ne utéct, odejít) ze své vily p.Krejčíř a vrchol všeho, za co Paroubkova vláda pustila pedofilního prince. A dalo by se pokračovat.
Takže kauza Drobil je nechutná. Jiné slovo by mi asi p.Stejskal vymazal. Ale kauzy Katar ani zdaleka nedosahuje.
Jsou Vánoce, chyťte se za ruce, myslím tím všech 281 vrcholných českých politiků a jděte se potěšit do nějaké té nálevny. Jste všichni stejní.
Stačí je sesednout z koně a upalovat s "poctivě" vydělanými penězi k "imperialistům" na Floridu.
24. 12. 2010 | 09:48

mb napsal(a):

to pavel richter ... v tom příspěvku jsem naopak bodobné praktiky tepal ... jakože nejde vykřikovat: vy to děláte taky ...

( obojí je špatné ...)

ale jinak mate pravdu ... myslim si že ods a čssd jsou za osmnact a bez dvou za dvacet ...

kradou obě strany / liší se snad v míře / výši kradení ?/

a také že ods bude krást a brát státním zamestnancům ... a čssd bude krást a nebrat státním zamestnancům ale zas vytvaret o neco vyssí deficit ... njn ... uvidime
24. 12. 2010 | 10:00

mb napsal(a):

souhlas s beda 8 39
24. 12. 2010 | 10:03

Sladký napsal(a):

Jako kdybych o tom nepsal výše... srovnáváte nesrovnatelné, Petře.Opakujete neustále dokola "kauzy" do značné míry uměle vytvořené médii, nemám chuť ani náladu rozebírat to, co uvádíte, už to,že něco takového dokážete napsat jasně vypovídá o vaší objektivnosti a znalosti věci.

Lubo, jasně a Paroubek je tlustý, upocený a má bradavici,Sobotka je plešatý a nosí rovnátka a Hašek je prcek co vypadá jak Švejk.Jenže pane, vy si pletete socialisty s komunisty, ČSSD nehlásá žádný asketismus. A politika není přehlídka královen a králů krásy, to vám poněkud uniklo.
Kromě toho, kdo kromě Paroubka a Škromacha spadá do té vámi popsané kategorie "otylců"?
24. 12. 2010 | 10:05

mb napsal(a):

sladky ... odkud berete jistotu ze cssd je neco kvalitativne jineho nez ods .... a že jedna je strana šibalů a druhá je šibalská strana ... prast jako uhod ... černé nábory členů kvůli mocenským pomerum v cssd jak v ods ... bendův ústecky kraj ... cistota sama ... ostří hoši .... njn
24. 12. 2010 | 10:06

mb napsal(a):

tradicni souhlas s luba ...

Jak je možné, že jste za Paroubkovy éry opětovně zavrhli přijetí základního antikorupčního zákona, Zákona o státní službě? (prý by to bylo, tvrdil váš předseda, zbytečně drahé - krádeže státních financí jsou asi levnější).

Jak je možné, že jste v souvislosti s "kauzou Drobil" nepoukázali na nutnost hlubokých reforem státní správy, které by odpovídaly daleko funkčnějšímu britskému modelu s kariérními úředníky, vybíranými konkurzem dle odbornosti, nikoli dle stranického klíče?
Vždyť se tento argument sám nabízel!
Pomluvy konkurentů nejsou argumenty ...
24. 12. 2010 | 10:09

Sladký napsal(a):

Samozřejmě,že ČSSD není ODS, že jde o něco jiného, jinak by voliči ODS volili ČSSD. A kde beru tu jistotu? V tom, že poměry znám zevnitř,díky svým vlastním zkušenostem i zkušenostem jiných, důvěryhodných osob.
Když srovnáváte dva jevy,vždyxcky najdete něco podobného a něco odlišného. To odlišné je v praktickém životě vždy důležitější, než to podobné ( například žampion a muchomůrka hlízovitá, nebo muž a žena).
To, co tvrdíte (že obě strany jsou stejné) je prostě důsledek nekritického přijetí sugesce.. přesně toho chtějí pravicová media dosáhnout.Když se jim to podaří,volič buď rezignuje a nejde k volbám, nebo volí VV či Solidaritu. A to je záměr a důsledek.
24. 12. 2010 | 10:17

LUF napsal(a):

Konrad

Ad Melčák
1. Jestli je tu domněnka že Melčák a dva další hlasovali za peníze nebo z jiného "podlého" důvodu, je to stále jen domněnka.

2. Tu vládu podpořilo min. 101 poslanců a z nich 97% (přibližně) mělo řádný mandát vzešlý z voleb. Takže z většiny vláda stála na zájmu voličů - ta 3% jsou v mezích statistické chyby. Když si koupíte tričko za 300Kč z toho jste si 290Kč vydělal a 10Kč našel na zemi, neřeknete přeci, že tričko jste si koupil za peníze které jste našel.

Z uvedených dvou důvodů, tvrzení, že vláda stála na politické korupci je demagogie.
24. 12. 2010 | 10:23

Vico napsal(a):

Vlk v 9:24:17 to vyjádřil pregnantně a trefně.

Sobotka tu dostává v mrakodrapovém stínu Drobilovy půlmiliardy na sosák za cestovní náhrady /které však ani nejdou účetně proveditelným způsobem vrátit/ :-) Co udělat jiného, než se jen pousmát z okénka luxusní limuzíny na pohádané dědky navzájem si vyčítající výši svých mrzkých starobních důchodů.

Čistý posera za krátkou dobu svého bačování/chtělo by se říci bábování/ udělal z politicky nejsilnější figury předsedy vlády srágoru, za kterého se musí stydět každý.

Jako každý slabingr nejistý si sám sebou nepřiměřeně často bojovně vysouvá bradu ve chvíli, kdy sebejistý chlap si jen zapálí doutník a naleje whisky. Nakonec dostal napráskáno i od hloupého Radka s rolničkami a fakticky předal své kompetence tzv. ústavně slabému prezidentovi.

Myslím, že se tu u Nečase pletou dva pojmy - čistota se slabostí a připosraností.

Kombinace Klause s Nečasem je věru hrozivá.
24. 12. 2010 | 10:25

mb napsal(a):

no sladký budiž ... věřte si vaší čssd ... pokud nebudete zklamáván ... já bych za to, že čssd je žampion a ods muchomurka hlizovita ruku do ohne nedal ...

Když se jim to podaří,volič buď rezignuje a nejde k volbám, nebo volí VV či Solidaritu. A to je záměr a důsledek.

Já se přidržím své tradiční volby, budu volit zelené jako alternatvu oběma zkorumpovaným stranám ...

snad se v tomto punktu nemýlím zas já ....
24. 12. 2010 | 10:34

schlimbach napsal(a):

Vico

myslím, že Kalousek si nemohl lepší pimprlata okolo sebe ani přát :)
24. 12. 2010 | 10:37

Sladký napsal(a):

Vico, zdravím a cituji "Sobotka tu dostává v mrakodrapovém stínu Drobilovy půlmiliardy sosák za cestovní náhrady" V jedné větě vyjadřujete onen rozdíl (rozdíly) mezi ODS a ČSSD , podle názoru překvapivě mnoha lidí STEJNÝCH !! stran.
Pro ODSáky -ať už primitivního typu Hovna či rafinovaného Jarpora je samozřejmě Sobotka mnohem horší,než Drobil a ČSSD mafiánštější,než sama mafie, zatímco ODS a pravice zachraňuje republiku před bankrotem.
24. 12. 2010 | 10:41

Sladký napsal(a):

OK, Mladý Boleslave, nic proti Vám nemám, Vaše příspěvky čtu rád, mají hlavu a patu.Nic proti Zeleným, pokud je nerprezentuje Buršík a Biomasa a pokud se neuchýlí k fanatismu a fundamentalismu.
24. 12. 2010 | 10:50

tata napsal(a):

pane MB

CELKEM kupodivu co jste razil dřive mame o hodně společnou řeč,ted bych vam malinko oponoval,v čem je kapanek lepší momentalně ale to se da řic prakticky o každe straně než ODS.

souhlasím když ostatní pomineme ,že ktomu aby toto bylo naprosto hodnověrne,by se měl zaměřit na šibaly ve sve straně,nebot třeba HULINSKY odměna 17 milionu za volební období silně zapacha,Bendl..1KRAJSKA TO SAMÍ,HODNOVĚRNOSTI BY DODALO NAPROSTE ROZEBRANÍ A rozkrití všech okolností,ano i jeho nahrady určitě nejsou moralně košer,a plno dalších

ALE PŘECE JEN pane MB DO Teto kauzy bych vam daval za pravdu že jsou stejní obě i proto že měly ze všech nejvice možností a přiležitostí a tim i zakonitě zodpovědnost nebot to byly vladnoucí strany z největší zodpovědností.

OVŠEM tato kauza přece jen rozkryla tu systematyčnost určiteho konaní a uplne ztrata se distancovat od tech šibalu,naopak uplně nepochopitelné postavení se za ně,což si myslym přece jen rozdil je,navic ten fakt uloha pana prezidenta tady jednoduše popsala paní SŠ KTERY JSTE I VY akceptoval naopak ve svem přispěvku vubec neakceptoval pan JARPOR .

vtom přece jen znatelny rozdil je,ČSSD SICE DALO BY SE ŘICT DELIKATNĚ POSTUPOVALO proti svym šibalum ale jestli ta mira dosahla neudržitelnosti šli k ledu bez pardonu ano měli jit k ledu hned,ještě než se něco provalí ale takove systemove jinak to nemohu nazvat zastaní šibalu tam přece není vtom současna ODS ČNI MAD VŠEMI ALE JINAK mate pravdu radovat se že ten je min černy než ten druhy to je slaba naplast
24. 12. 2010 | 10:57

Lerak napsal(a):

Komentář pana Sobotky je správný a vystihuje situaci. Ovšem mnohé diskutující nervuje pouze to, že Sobotka je soc. demokrat a všímají si více p. Sobotky než obsahu komentáře. U pana "hoven" stačí konstatovat IQ je -100.
24. 12. 2010 | 10:59

Yossarian napsal(a):

Pro p. Sobotku:

Zásadním úkolem pro Vás je vyčistit vlastní stranu od kmotrů a mafiánů a zásadně umenšit vliv šibalů typu pánů Hulinského, Březiny a Bendy, typických to oportunistů, kterým nejde o programové cíle, ale výlučně o prebendy a vliv. Nejsem naivní, chápu, že politika není selanka Rychlých šípů u limonády, ale když se ideje vytratí zcela a zbude už jen čiročirý (a navíc osobním prospěchem motivovaný) pragmatismus, tak to už rozhodně není dobře.

Chápu také, že ČSSD to nemá moc jednoduché, viz pan Hoven, kterému vadí Vaše poslanecké náhrady, ale už mu nevadí pokusy okrást stát o miliardy korun. I proto je třeba ještě přitvrdit v prosazování morální integrity uvnitř strany. Chápu, že z Hovena se bič uplést nedá :-), ale to neznamená, že to můžete vzdát.

Osobně jsem opustil myšlenku, že tyto tristní poměry může zvrátit nějaká nově přišedší strana, komunisti jsou protestní strana, která je jednak zatížena svou minulostí a pak (opět oportunistickyú odmítá jakoukoli přímou zodpovědnost za veřejné dění a ODS, TOP09 a VV už předvedli, jak pohlížejí na své voliče a jak je vnímají v okamžiku, kdy nehrozí žádné volby. Zůstává ČSSD, ale nejsem si vůbec jistý, zda na to jako strana máte. Obávám se, že s tím současným ansámblem to zas tak výrazně lepší nebude.
24. 12. 2010 | 11:03

jarpor napsal(a):

Jen jsem mrknul... tož :

Ano pane tata,
jsem takový.
Hlouposti /zde ono rozšíření K9 na cosi jiného..., nového "předsedu" tohoto pomíjívého útvaru../ prostě neakceptuji...

A Vám, ani jikomu jinému nebráním vidět úlohu prezidenta podle Vašeho (jejich) "gusta"...

Hezký vánoční čas
24. 12. 2010 | 11:04

mb napsal(a):

samozrejme s vami souhlasím pane tato ...

/ byl tam ještě ten rozpis prispevku sponzorskeho daru na vic lidi ... nevim jak ten clovek zkoncil ... asi nezkoncil ... viz. dela to tak kazdy /

blbe je ze treba v usteckem kraji reprezentuji / spoustu / clenu cssd stejny typ mafianu jako ods ...

souhlasím ze tato kauza je pro ods silena a priznacna / viz. posledni haas a to, co mela ´spravna´ ods udelat ale neudelala /

ale nemohu si pomoci .... myslite že čssd do haléře správně vyúčtovala náklady na svou volební kampan ??

já bych si na to nevsadil no ...

přeju vám požehnané vánoce ...
24. 12. 2010 | 11:04

Vico napsal(a):

Sladký : také zdravím. :-)

Je to tak. Někdo nahoře napsal na účet ČSSD, že mnohem děsivější byla aféra "Katar". Ve skutečnosti šlo o individuální akci předsedy Unie svobody, ministra spravedlnosti Němce, kterému šla za to po nohavici "socanka" Benešová.

Přímo signifikantní pak je rána pěstí, kterou obdržel pan Sobotka za to, že došlo k deregulaci nájemného :-))

A to je ono. Drobil chtěl půlmiliardu a tak "ovajíčkujeme" Sobotku.

Číst komentáře předních Kojzarčíků je i v předvánočním čase opravdu "povznášející"
24. 12. 2010 | 11:07

tata napsal(a):

PANOVE VYTE CO JE DULEŽITE

SLADKY,MB,VICO , BEDA,TUPOLEVO,VLK,LUBA,Schlimbach A MNOZÍ JINY na tom zakladnim by jsme se shodli,ač každy znas ma ten pohled na miru určiteho provinění,jiny to zakladní šibalství hodnotimě negativně a nekopromisně i na sve straně,to je ten zaklad vidět,ještě se musime naučit tolik neřikat ale on to děla taky ale řešit vždy co je na stole,ovšem nezapominat ty minule darebactví
24. 12. 2010 | 11:11

mb napsal(a):

jo a ještě si myslím ... že vyjádření pana Klíče : tato ( = drobilova ) kauza s ods vůbec nesouvisí respektive souvisí s ní stejně tak jako souvisí se mnou nebo s vámi ...

by se mělo tesat do nějakého zlatého kánonu zlaté knihy demagogie .... chucpe jako prase .... ale Klíč je za taková chucpe zřejmě placen njn .....
24. 12. 2010 | 11:11

tata napsal(a):

pane mb

ale to ja taky netvrdim,jak sem řekl celkem ze strachem čekam co se vyvaly na ten ustecky kraj,tam teda mam silne podezření,nevym u hulinskeho v praze mi to připada že mu zavřely oči nemam otom až takove ibńformace,ale take stim nesouhlasím proto take pišu že jestli chce byt hodnověrny,musí toto naprosto hodnověrně otevřit sam a vysvětlit nebo poslat k ledu,jeho nahrady beru jako moralni selhaní co se mi nelibí ale oba vime že nahrady diet je trochu jina zaležitost ovšem moralně to skvrna je neměl by si to politik dovolit
24. 12. 2010 | 11:22

mb napsal(a):

na komunistech ( komunistickém režimu ) bylo mj. nejhorší to, že se pořád průběžně lhalo a maskovala skutečnost .... je kvalitativní rozdíl mezi lžemi komunistů a lžemi ods ...???

( lhali jsme rano, lhali jsme v poledne, lžeme večer ... )

nice time ....
24. 12. 2010 | 11:24

mb napsal(a):

ja vim tato ... ( a souhlasim)
24. 12. 2010 | 11:26

tata napsal(a):

PANE MB

tak zde uplně bezvyhradny souhlas tato kauza,naopak potvrdila muj nazor na prezidenta kor jestli se prokaže že prohlasil michalek je darebak,mě teda stačí obhajovaní drobila a jeho kontrast ,,nestrany prezident,,a řešení misto NEČASE,SAMOZŘEJMĚ TENTO POSLEDNÍ BOD zase vice ukazuje neschopnost premiera,promě i to že jeho postup je tak trochu nestandartní v naší uloze prezidenta a ja tvrdím že vtomto byt v těchto potižích vlada ČSSD ON BY ZACHOVAL NAPROSTOU NEČINOST.

tady ODS PODLE MĚ stratila strašně moc voliču,což mi muže tešit ale nadruhou stranu ty lide budou nejspiš volit kalouska takže to je promě ještě horší alternativa
24. 12. 2010 | 11:38

tata napsal(a):

pane MB

ANO bohužel se nic nezměnilo,a vyte co mi deprimuje že ty mlady třeba Gros by člověk myslel nezatiženy tím co třeba pan KLAUS,pan ZEMAN,TIM MINULYM ,SELHAL ZROVNA TAK
24. 12. 2010 | 11:44

tata napsal(a):

DOVYSVĚTLENÍ

NEMYSLYM TIM ŽE PANI ,Klaus,Zeman kradli tak to myšleno nebylo
24. 12. 2010 | 11:46

Ovčan napsal(a):

Pane Sladký,máte naprostou pravdu.

ČSSD jistě není zcela křišťálově čistá a i v jejích řadách je nepoctivců,nebo příležitostných využivatelů neoprávněných výhod dost.

V ODS je to však pravidlem.ODS totiž politiku či spíše politikaření povýšila na nejvyšší formu podnikání.ODS jedná vždy účelově ve svůj prospěch.

TOP 09 vznikla jenom proto aby pozbírala hlasy zbohatlíků,kteří z nějakého důvodu nechtějí volit ODS,nebo jim ODS přijde málo pravicová.Proto se TOP tolik netají svými asociálními plány.

Věci (ne)Veřejné pouze nahradily zprofanované Zelené a stejně jao oni i když jsou ideově spíše stranou nalevo od středu - tak vlastněny a vedeny milionáři - pozbíraly hlasy voličů,kteří z nějakého důvodu nechtěli volit ČSSD. Teď programově tlačí koaliční káru.
24. 12. 2010 | 11:48

Kelt napsal(a):

Capo di tutti rozhodl,že dohoda bude tajná.
Don Corleone přikázal zalehnout na matrace.
Přátelé italské opery to vyřešili malou střílečkou.
Michálek je práskač a člověk nehodný.
Panu Drobilovi věřím a až se očistí,může se vrátit.
Bůh s námi.
Přeji šťastné a veselé.
24. 12. 2010 | 11:59

Béda napsal(a):

tata,

hlavně bych nezapomínal na "antikorupčního" pana Kalouska.

Takto se zdá, že jeho "tradici-odpovědnosti a prosperitě" hraje všechno do krámu. Nikdo si již ani nevzpomene na jeho odpovědné hospodaření na MO, lidi zapomínají na jeho vyrovnané hospodaření na MF, na jeho "ekologický" program v hodnotě 100 mld..

A média jako kdyby Kalouska a jeho TOP-ku složenou ze samých starých osvědčených politických recyklovaných turistů vůbec neznala. Krom občasné pochvaly, anebo cudného mlčení kde nic tu nic.

Zajímavé, není liž pravda.
24. 12. 2010 | 12:03

Rydlo napsal(a):

Je jen otázkou času, kdy i na Vás praskne podobné mimorozpočtové financování. Teď nejste u zdrojů, kromě Prahy, kde jste se oba radši domluvili, aby ty "hýčkané peníze" šly tam kam mají. Rozpory mezi odhady na volební kampaně a přiznané výdaje jsou indicií...
24. 12. 2010 | 12:07

Al Jouda napsal(a):

Pane Sobotko, příště až budete chtít vyjádřit vládě nedůvěru, tak si napřed zajistěte dostatek hlasů. Marné naděje jsou spíše velkým zklamáním!
24. 12. 2010 | 12:19

Ovčan napsal(a):

Al Jouda.

Kdyby Věci (ne)Veřejné dodržely své předvolební sliby,tak by vláda nemohla dostat důvěru.
24. 12. 2010 | 12:31

anti politik napsal(a):

Sladký možná máte trochu pravdu v rozdílu mezi ODS a ČSSD, ale vaše pravda obsahuje zvláštní měřítko, (čistě vaše osobní měřítko) které se snažíte podobně jako to dělají média nenápadně vnutit ostatním a defakto vyzíváte k přivírání očí nad nepravostmi(dejme tomu menšími)u ČSSD. Takže pokud se domníváte, že nám v této situaci pomůže vyhánění čerta ďáblem, tak to se domníváte blbě!! ČSSD je na tom co se týče skladby straníků úplně stejně jako ODS a že teď kromě pražské ČSSD v megaaférách nejede, to je prostě proto, že musí příštipařit po regionech! NENÍ U LIZU KAPIŠTO? A v regionech, pokud jste to ještě neráčil zaznamenat kradou jako straky a teď tuplem, protože na ně díky této megaaféře není tolik vidět nebo se spíš o pár miliónů ve světle miliard nikdo momentálně nezajímá! Mrkněte na sever země a přejde vás ta agitace!! Ani ČSSD není v dané situaci řešení!!
24. 12. 2010 | 12:40

tata napsal(a):

pane BEDA

ja od začatku považuju tu nejhorší volbu dat hlas top,ano pan KALOUSEK VTOM UMÍ CHODIT TO JE TA NEJHORŠÍ VARIANTA podle mě,to dokazali i ted pro nechapajicín diplomaticky zustat jako mimo vidělste jakou ma radost jak pan NEČAS DE KE DNU?STIMTO PANEM BYCH VŽIVOTĚ DO SPOJENECTVÍ NEŠEL
24. 12. 2010 | 12:43

Jedla napsal(a):

Šťastné a veselé; o to veselé se mj. postaral Jindřich Šídlo v hospodářkách:
http://domaci.ihned.cz/c1-48954480-klaus-na-tajne-nahravce-krize-je-pryc-ocekavam-vas-zase-v-breznu
Nádherný text, doporučuji!!!

(Mimochodem, něco se u nás - zdá se mi - před těmito vánoci změnilo. Něco prasklo. Cítím, že něco je úplně jiné než v létě před volbami, v době "přemluv bábu" a šílení modrých svazáků. Z Nečase se stal definitivně směšný Jakeš z Hrádku, z Klause se klube Gustáv, Jóhn si přičinlivě hraje na Vasila Mohoritu. A nikdo, vůbec nikdo, už jim nevěří ani "dobrý den". Ta situace tu dvacet let nebyla, pořád měli pár "kovaných" věřících, věrných, nepochybujících vrhačů vajec. Ale i ti vrhači vajec z toho dnes vrhnou. Rádi by křičeli urááá a běželi a pálili po rudém nepříteli, ale najednou zjistili, že stříleli na stíny na stěně Platónovy jeskyně, zatím co skutečné problémy k řešení a původce těch problémů mají celou dobu za zády, u vstupu do jeskyně, v tom ostrém oslňujícím světle, kam se z šera ideologie nikdy nedívali. Vítejte, jeskyní lidé, do reality.)
24. 12. 2010 | 12:43

Sladký napsal(a):

Antipolitik 12.40. Obávám se, že jste mne vůbec nepochopil.Polemizujete s něčím, co jsem neřekl či nepopíral.Přečtěte si prosím mé příspěvky ještě jednou- a přidejte příspěvky občana a vica, ti mi rozumí dokonale. Nebo případně sdělte, kdo či co je pro vás řešením, či lepším řešením.Dík za odpověď.
24. 12. 2010 | 13:44

RA napsal(a):

stále stejné plky, to už fakt nemá cenu číst, ať to od socanů píše kdokoliv, je to jednotvárně ubíjející. Socani jsou fakt stranou minulého století a do dynamického vývoje dnešní doby zkrátka nemají nic podnětného, ani přínostného.
24. 12. 2010 | 14:14

Platan napsal(a):

hoven napsal(a):
slavečku,
kdy složíš mandát a odejdeš z politickeho života v souvislosti s financováním tveho domu z poslaneckých náhrad???? to mi připadá jako daleko zavažnejší než to, co udělal drobil.
23.12.2010 23:06:18

hovínku,
a copak podle tebe ten Drobil vlastně udělal?
24. 12. 2010 | 14:32

Yossarian napsal(a):

RA: Ano, slušnost a morálka (alespoň pro zdejší modré svazáky) skončila někdy v minulém století, jak příznačné.

Já mohu jen konstatovat, že většina voličů pravice které znám, kteří se donedávna těch zlodějů zastávali (protože tenhle póvl nemá s pravicí pranic společného), konečně pochopila, co se v téhle zemi děje. Tak jako tak, zbývá vás už jen pár žlučovitých kydačů hnoje, co umí jen urážet a doposud nepochopili realitu. Ale třeba ti taky jednou dojde, že už držíš jen to ucho od příslovečného džbánu.
24. 12. 2010 | 14:35

Yossarian napsal(a):

Platan: pan Hoven se již nechal slyšet, že k ničemu nedošlo, a i kdyby byla nahrávka pravdivá, tak stejně k ničemu trestnému nedošlo :-)

Prostě Matrix hadra! :-D
24. 12. 2010 | 14:37

vlk napsal(a):

Kraduvěrného nepřesvědčíš.
Hoven má jasno, Drobil chctěl ukrást 35 miliardy, tedy jen v jendom dealu, ale Sobotka, který použil na bydlení náhrady / no nacopa je asi použili poslanci ODS?/ je ten gauner. A ješět lepší je Kraduvěrný RA - socani jsou strana minulého staletí.Prostě pro novou dobu, a pro systémové kradení nejsou dost moderní. Bravo. Prostě Kraduvěrní.
24. 12. 2010 | 14:40

honza napsal(a):

2 vlk: divím se Vám, že vůbec reagujete na zdejší galérku modrých stalinistů. Zajímavé je, že už jsem zde dlouho nečetl moudra jistého Rumcajse, dokonce bych řekl,jestli po tímto nickem zde nepíše samotný poradce Knetig. Ten byl také nějakou dobu nezvěstný a po několika dnech řekl, že vše říkal v opilosti..Kolikrát jsem si říkal, že ty Rumcajsoviny snad ani nemůže člověk ve střízlivém stavu napsat.
24. 12. 2010 | 14:56

RA napsal(a):

a co nám tedy socani vlastně nabízejí ? Progresivní, vysoké daně, z kterých budou uplácet svoji sortu nemakavých voličů a z kterých jim zbyde na jejich krádeže, viz dotace soudruh kmotr Berka + spol. Dále příkazovou a zákazovou ekonomiku ve stylu dotované a rozkrádačské solární energie/ eto jejich delo/. Dále "osobnosti" typu Rath, agent STB Falbr, násoska Jandák,Standa Křišťál , nevzpomenu na jednoho nezlodějského sosana. Tenhle mix mě stačí, nikdy oranžovou ani rudou, oranžová je stejně její odstín. A teď se můžeš Sladký předvést.
24. 12. 2010 | 15:10

Alex napsal(a):

vlk - tentokrát jste mne šokoval tím nádherným jazykem, to ostatní už mne nepřekvapuje. Nemohu než smeknout.

jarpor
Postrádám u Vašich příspěvků - nejem zvědav na plky ostatní, odcházím - u každého Vašeho zdejšího příspěvku. Hi hi hi.
24. 12. 2010 | 15:19

RA napsal(a):

ještě k těm pevně daným cenám za fotovoltaiku. Ceny se pevně určovaly v době rozvinutého socialismu, a také to tak dopadlo. S EU se vracíme kruhem do socialismu a snad i komunismu. Takže soudruzi, levá vpřed,zpátky ni krok. To je neštěstí, když soudruh blbec chce vylepšovat neviditelnou ruku trhu.
24. 12. 2010 | 15:21

Otázkář napsal(a):

jarpor

dost dobře Vás nechápu, ze zdejších "pravičáků" se zdáte být nejinteligentnější a přesto dokážete obhajovat zcela evidentní "loupež za bílého dne" jak to nazval sám jeden z aktérů této kauzy.
Chápu když má někdo jiný politický názor, ale jsou přece určitě hodnoty na kterých bychom se měli shodnout všichni bez ohledu na stranickou příslušnost a myslím, že to, že krást se nemá je jednou z nich
24. 12. 2010 | 16:05

Alex napsal(a):

RA jsou sice vánoce, ale Vy si o to říkáte sám. Vlk Vás charekterizoval výstižně a já jen dodám jistou populární repliku - Kdyby blbost nadnášela ..... Víc k Vám dodat skutečně nejde. Možná to arbitr vymaže, ale k podobnému slovníku, ke kterémy běžně saháte nic přiléhavějšího prostě uvést nemohu.
24. 12. 2010 | 16:08

jarpor napsal(a):

Otázkář

dovolíte-li, má odpověď je pod Haaem... 24.12.2010 14:52:37

Nebudu "tapetovat"...

Alex

Je možné, že u mne cosi postrádáte.
Nápodobně, řekl bych. Já ... myšlenku.

Hezké sváteční dny
24. 12. 2010 | 16:21

Honza999 napsal(a):

LUF

"Když si koupíte tričko za 300Kč z toho jste si 290Kč vydělal a 10Kč našel na zemi, neřeknete přeci, že tričko jste si koupil za peníze které jste našel."

Zato ale mohu říci, že jsem si to tričko koupil DÍKY PENĚZŮM, KTERÉ JSEM NAŠEL.

Nebýt oné nalezené desetikoruny bych totiž to tričko NEMĚL!
24. 12. 2010 | 16:34

Alex napsal(a):

jarpor
Ubezpečuji Vás, že jsem se žádné hlubokomyslné myšlenky nedopustil, jen jsem ťukl do Vašeho poměrně setrvalého rozporu.
Ale jinak mne těší, že zejména u mne Vaše blahorodí hledá myšlenku i tam, kde není. Považuji to za kompliment.
chechtající se smajlík
24. 12. 2010 | 16:46

Dalimír napsal(a):

Dobrý štědrý den všem ! Pánové jsme snad u nás na věky odkázáni jen na pouhé konstatování ? Už mě i ty diskuze zde připadají tak trochu imbecilní ! Nenechme se jako národ stále od těch darebáků okrádat ! Je potřeba burcovat stále poctivé lidi aby si uvědomili že nejsou žádní OSLÍČKU OTŘES SE ! Já co mám zkušenosti s úředníky a stačí mi i ti okresní ! Ti státní jsou větší šibalové ! Oni musí stále pracovat s pocitem respektu a úcty vůdči lidem ! Pokud toho nedocílíme tak se tady budeme stále točit v jednom kole a oni s nás budou dělat jen kašpary ! Státní úředníci musí mít stále nahnáno jinak nás lidi budou ždímat čím dál více ! Ouřadové se musí prostě bát lidí aby jim poctivě sloužili ! Vemte si všichni příklad z cigánů ,ti když vlítnou na úřad tak si pro sebe vyřídí vše co potřebují protože ouřadové se jich bojí ! Celý život je o strachu a respektu ,tak lidská společnost funguje od pradávna ! Příklad ,dovolil si třeba za komančů někdo řvát že má málo peněz ? Doktoři a všichni pracovali s uvědoměním a neremcalo se ! Proč asi ? V tomto státě musí již konečně zasáhnout nějaká vyšší moc ! A demokracie v české republice nebude nikdy dobře fungovat ,páč ona jen chrání ty všehoschopné a to je velká chyba ! Od ledna se budu pokoušet pracovat hlavě s mladými lidmi a snimi pomalu zakládat akční výbory ! A kdo ze zdejších mudrlantů chce aby se to u nás pohnulo k lepšímu a neměli se dobře jen kapitalisté tak at mě následuje ! Dali.
24. 12. 2010 | 16:48

Ládik!!! napsal(a):

Dalimíre,
příště 1 oznamovací větu.
24. 12. 2010 | 17:55

Gabrielle H. napsal(a):

Dear Mister Bohuslave Sobotko. Super blog vystihující meritum věci pokleslé české politiky. Přeji vám ze srdce štěstí v jarních volbách. Čím dál víc jsem si jistější, že předsednické křeslo by vám moc slušelo. Prosím ignorujte výpady malých duší ohledně náhrad. Někdo náhrady utratí za děvky, jiný je utopí v hazardu, propije, prokouří a nebo se oddá bezuzdnému obžerství, v nejlepším případě něco málo věnuje své vlastní rodině...
Tak asi takhle - až mi někdo ukáže nějakého svatého poslance, který všechny náhrady věnuje charitě, tak ať první hodí kamenem. Obávám se, že i kdyby prstíčkem hrabal, tak nikoho takového nenajde...
God bless you...
---
Dear Mister Bohuslave, posílám vám i všem lidem dobré i té méně dobré vůle přání a pár dárečků pod stromeček. Pán pánů a Král králů Ježíš Kristus a jeho království světla, lásky, míru a pokoje ať je s námi se všemi. Pána temnot, Satana a jeho démony Mamon, Ego, Prachy, Byznys, bezuzdný Sex a zneužívané Drogy ať se propadnou do temnot, tam odkud přišly. Jedině tak můžeme uzdravit svoje tělo i duši, a celou planetu Zemi. K tomu ať nám žehná Jesus Christ Superstar
---
https://www.youtube.com/watch?v=UIrolfwN-VM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=MhKWwoAuuC8&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=rlqXGk-RF-M
https://www.youtube.com/watch?v=pivmW_FX_EI&feature=fvw
https://www.youtube.com/watch?v=qXahJYGkYX4&feature=fvw
---
https://www.youtube.com/watch?v=vptON8d-3S4
https://www.youtube.com/watch?v=7k0xe2iAR3Q
https://www.youtube.com/watch?v=Ss8zzuBsb5w
https://www.youtube.com/watch?v=rfKfsIoEGe4
---
https://www.youtube.com/watch?v=XIJjUAqEna0
https://www.youtube.com/watch?v=LLfjG0QLe5w
https://www.youtube.com/watch?v=1vXy2-oVQO4
https://www.youtube.com/watch?v=DZ2J-3aCgaE
---
https://www.youtube.com/watch?v=Ft9qJ9NteQI&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=yUwPhrLlgx0&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=ZBZ0Fe44ppg&feature=fvst
https://www.youtube.com/watch?v=RWtzoZNb8kM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=Ugql6D4pFKM&playnext=1&list=PLBD04C29ECDCADEAF&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=K1YzK0Fiz-I
https://www.youtube.com/watch?v=7irynJtKI4I
---
https://www.youtube.com/watch?v=AdHG0E3aSjo
https://www.youtube.com/watch?v=ITK79auSsw4&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=O-vlysatIZQ
https://www.youtube.com/watch?v=APxXwp23hi0
https://www.youtube.com/watch?v=FkSA1g8WAjE&feature=related
---
https://www.youtube.com/watch?v=Wi0Oa1Zl0e8&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=UoLS3ma-twg&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=7YXtf7vtz3c&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=4Gae-n0Pb7Q&feature=related
---
https://www.youtube.com/watch?v=oYSYHN-w8dg&feature=related
24. 12. 2010 | 18:02

Antihmota napsal(a):

Vzpomínám na smlouvu s občany,

s dinosaury NE,

korupce je legální.

A život jde dál.
Co chcete po vládě odpovědnosti bez práva a s nedospělým vůdcem v čele?

Vzpomínám, když selhal při nominaci na ministra armády.

Nový rok pak bude opravdu, ale opravdu bídný.
24. 12. 2010 | 19:37

Kruťas napsal(a):

Bohušu, tak nevím. Ať to čtu jednou, dvakrát nebo pozpátku, nevím o čem vlastně píšeš. Omíláš pořád to samé - kokrhání na hnojišti a žádná osvícená myšlenka lídra opozice.
Tyto závěry si ten tvůj běžný občan udělal už dávno. Navíc je skeptický ke všemu, co vyplodila naše politika včetně EU a hned tak jej něco nepřekvapí.
24. 12. 2010 | 21:15

Dalimír napsal(a):

Pane Vládiku prominte ale já si myslim že na nějaké oznamovací větě svět nestojí ! Je třeba stále lidem připomínat aby se tupě již nenechali okrádat ! Pro mne osobně byla česká gramatika problematická již na základce , a když Vám povím že azbuka mi šla lepší tak tomu stejně nebudete věřit ! Důležité je ale sdělit co člověk chce a co ho sere ,tak to je pane a dobrou noc ! Dali.
24. 12. 2010 | 21:43

RA napsal(a):

kruťas..... souhlasím s Vámi, už jsem se tuto věc pokusil nastínit ve svém příspěvku. Sobotka a jeho soudruzi v podstatě omílají jako kafemlejnek stále to samé, už to není ani originální, ani zábavné, ale hlavně v tom není žádná myšlenka, a to nemluvím o programu ČSSD . Co je programem ČSSD ? Je to snad progresivní daň, kterou se odeberou lidem peníze, aby je mohli státní úředníci "nezištně" investovat za nás ? Všichni víme, jak takové investice dopadnou, zlodějnou. Proto jsem pro co nejmenší daně, aby nebylo co rozdělovat. Dalším svinstvem jsou různé neprůhledné granty a dotace, a to bohužel i přes EU. Paroubek si stěžuje, že tisk netiskne články straníků ČSSD, ale ono v podstatě pravděpodobně ani není co tisknout, navíc jako opozice ve vládě se daří vyprofilovat VVéčkařům, a to bude znamenat další ústup ČSSD ze sdělovacích prostředků.
24. 12. 2010 | 22:09

totalita kapitalu napsal(a):

Pane Sobotko, nic si z ruznych hnupu pisicich na vas blog nedelejte. Snazte se dal o socialnost tohoto rezimu ... jen tomu kapitalizmu-vsemu soukromemu moc neverte.
25. 12. 2010 | 01:00

LUF napsal(a):

Honza999
"... Zato ale mohu říci, že jsem si to tričko koupil DÍKY PENĚZŮM, KTERÉ JSEM NAŠEL"

Úplné tvrzení zní: Koupil jsem si to díky penězům které jsem našel ale hlavně díky penězům vydělaným. Nedá se říct že vláda nemá mandát od voličů. Jinak poslanci nemají žádnou povinnost hlasovat stejně jako jiní poslanci příslušné strany a při prosazování zákonů většinou nehlasují jednotně. Z bezvýznamné události Paroubek + spol udělali zásadní věc morálky a lidi bez vlastního názoru jste jim na to skočili. (Je zajímavé že při sesazení vlády, když poslanci, poslankyně koalice hlasovali za svržení, to Paroubkovi už nemorální nepřišlo ani náznakem)
25. 12. 2010 | 02:41

anti politik napsal(a):

Sladký možná až tak úplně detailně Vaše příspěvky nečtu, v tom máte asi pravdu, nicméně se z nich dá vyrozumět určitá sysmpatie nebo spíš jakási Vaše vize, že ČSSD je protiváhou momentálnímu svinstvu a snad i řešením dnešní situace. Řešením je napadání a boření systému a toho se stávajícími stranami dosáhnout nelze! To musíme sami!! Systém je totiž nastaven tak finančně výhodně a beztrestně za každých okolností, že i bez korupce mu podlehne úplně každý a pak stačí jen trochu a ze kdysi slušných a úctyhodných lidí se stanou jako zázrakem stejní zhovadilci! Viz primátor Svoboda! Klidně po pár dnech na postu vyměnil své renomé a kredit za s odpuštěním nenávist a odpor svých voličů!! Podporovat menší zlo proti většímu je nesmysl, to děláme už dvacet let a výsledkem je totální rozvrat společnosti! Odpovídám pouze na ČSSD, ne na všechny Vaše myšlenky.
25. 12. 2010 | 08:22

mkubesa napsal(a):

Zdravím všechny, znáte tyto nárory docela oblíbeného čecho-japonce? Tak se neobviňujte z jedné i druhé strany a přečtěte si tento text.
Jak to vidím já (1.část)

Tomio Okamura
podnikatel

Se stávkou zaměstnanců někdo souhlasí někdo nesouhlasí, každý z nás by se měl ovšem zamyslet nad pravým důvodem stávky. Tím rozhododně není jen protest proti snižování platu. Hlavní důvod přece je, že stávkující nevidí rozumné důvody pro jejich snižování.

Stávka

Argumenty a fakta, která zazní nížeji, nejsou nová, ani objevná. Jen se zdá, že hlavně na vládě, se nad nimi nechce nikdo zamýšlet.

Je krize....
Ano - ale, který z úředníků, lékařů nebo policistů ji zavinil ? Celosvětovou krizi rozpoutaly chamtivé a nepoctivé finanční ústavy a ratingové firmy. Do nepoctivých praktik byli namočeni světoví finanční hráči, někteří i s pobočkami či působností v České republice. V rámci krize se mnohé banky po celém světě dostávaly do ztrát - české pobočky jsou ale v neustálém zisku, který posílají od počátku krize mateřským společnostem do zahraničí. Češi tak mj. pokrývají ztráty způsobené jinde a jinými. Státní zaměstnanci se těžko smiří s tím, že oni budou platit za podvody v nejbohatším podnikatelském oboru.

Stát má dluhy
Ano - otázka proč je má, je na knihu. Řekněme si poctivě, že tu jsou dvě hlavní příčiny - rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice. A neúsporné hospodaření. Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách, kdy jsme mohli šetřit na zlé časy. Případně sanování škod po minulých vládách a pokračování ve "zlodějnách" u veřejných zakázek. Školníci z Uherského Hradiště ztěží pochopí, proč politici, kteří figurovali u rozkrádání majetku a příjmů státu, teď chtějí náhradu škody po nich. Jejich názor má nepominutelnou logiku.

Stát musí šetřit.
Ano - s tím se ztotožní každý, věřím že včetně stávkujících, ale s důrazným dovětkem - užiteční a pracující lidé by měli být o peníze obíraní až na posledním místě. Utrácení státu a veřejných institucí za nesmyslné, předražené projekty či nesmysly je bezpříkladné. Příkladů bychom našli tisíce a v řádu stovek miliard v rámci posledních dvou desítek let.

Jen z posledních dnů si vzpomeňme na několik perliček:

- Nemocniční nákupy nepoužitelných teploměrů , které mají odchylku až 2 stupně po pěti tisících Kč, (zatímco nejpřesnější papírový je za pětikačku)
- Zápalné šnůry s dvouletou expirací nakoupené v množství na 225 let za 40 mil korun.
- Zpráva NKÚ: Nejméně polovina z každoroční státní dotace ve výši 50 miliard se na silnicích a dálnicích utrácí za stavby, které jednak bývají předražené a jednak nemají žádný ekonomický efekt.

Stát je ve fázi, kdy jeho "schopnost rozumně nakupovat se změnila ve schopnost utrácet peníze". Ekonom a člen národní ekonomické rady vlády Pavel Kohout pro Hospodářské noviny prohlásil: "Pokud by se zakázky (veřejné) lépe vypisovaly a organizovaly, ušetřené peníze by smazaly většinu schodku státního rozpočtu."

Kdo je za vypisování a pravidla veřejných zakázek odpovědný - stávkující zaměstnanci?

Státní rozpočet neprojedli důchodci
Z výše uvedeného si troufnu odvodit ještě jeden podotek - dluh není tak velký proto, že by ho projedli důchodci, nezaměstnaní nebo matky s dětmi. Je velký proto, že co šlo, to se nesmyslně utrácelo a rozkrádalo. Pokud jde o dávky těm, kdo nepracují, přestože by mohli, dávala je dlouhá léta svorně pravice i levice. Ani tu nenesou odpovědnost zdravotní sestry s hasiči. Nejsou to sociální dávky, které ruinují stát. Jsou to miliardy na konsolidaci bank nebo ztrátových železáren. Je to veřejná podpora mnohých "velkopodnikatelů". Největší "sociální dávky" dostávají bohatí podnikatelé formou dotací a můžeme říct, že čím bohatší, tím více dokáží na nejrůznější nesmyslné "EU projekty" ukousnout. Tváříme se, že dnes jde ponejvíc o evropské peníze - ale to je přece nesmysl - jde o naše peníze, které jsme do EU poslali a vrací se zpět zvětšiny jen vyvoleným.
25. 12. 2010 | 09:04

mkubesa napsal(a):

Jak to vidím já (2. část)

Nedůvěryhodní spořílci
Ministr dopravy Bárta nebo Saša Vondra na obraně se od nástupu do funkce pustili do auditů a chapadla chobotnic identifikují a řežou. Oba také vyhazují, každého, kdo je jen podezřelý z korupce nebo mrhání veřejnými penězi. Bohužel k získání důvěry ve vládní škrty to nestačí. Na garanta úspor se pasoval Miroslav Kalousek ověnčený skandály z předražených nákupů na ministerstvu obrany. Ten politik, který léta spoluvedl i vedl KDU - ČSL odpovědnou za ministerstva, kde se rozkrádalo nejviditelněji - tedy na obraně a dopravě. Ten ministr, který dnes přijímá úředníky vyhozené pro podezření z korupce z jiných ministerstev. Nepopularita pana ministra není daná tím, že chce šetřit. To je jen zbožné přání. Je daná tím, že lidé mají pocit, že vodu káže ten, kdo přes desítku let pil víno. A nemám na mysli alkohol. V tomto ohledu může být naopak pan Kalousek pro některé lidsky sympatický.

"Plošně škrtat umí i cvičená opice"
Problém v popularitě úspor je daný také plošnými a nepromyšlenými škrty - viditelná je snaha bezhlavě uspořit, ber kde ber. Když se spoří v moderní firmě, tak šéf nemůže dát příkaz uspořte na všem a všude tolik a tolik, bez ohledu, co se stane. První na řadě je analýza, audity stávajícího stavu, s rozborem následků budoucích úspor. Úspory nesmí ohrozit efektivitu firmy, ale naopak ji posílit. Ve světě i u nás jsou analytické firmy zaměřené na audity efektivity v komerčních i státních firmách. Pracují "zdarma" - za odměnu si berou procenta z uspořených peněz. Uspoří až 25 procent výdajů - při zachování stávajících výkonů. Proč stát - tedy ministerstva a státní orgány takové firmy neosloví a nezadají jim studie, kde a za co ušetřit? Náklady by byly nulové, finanční efekt zaručený. O plýtvání už máme kuriózní svědectví z ministerstva dopravy, kde desetitisíce měsíčně stálo jen zalévání květin. Jako kdyby úředník neměl už sílu zalít kytku na svém okně. Nesmyslných činností státu bychom našli opět tisíce. Je třeba je pojmenovat a skoncovat s nimi.

Důležité jsou i příjmy
Moderní stát nejraději vybírá peníze formou daní. Svůj majetek ovšem prodává či pronajímá obvykle za nízkou a netržní cenu. Myslím, že bychom našli ovšem stovky nemovitostí či pozemků, které stát dokonce nechává ladem a ještě platí za jejich údržbu. A teď neříkám prodejme ten majetek - naopak - najděme nájemce, kteří majetek zvelebí a budou ještě platit. Jak je možné, že šéfové státních či polostátních firem berou miliony ročně? V čem jsou tak výjimeční, když většinou úřadují v téměř monopolních firmách ? Proč stát nehledí na zvýšení ziskovosti těchto firem a tyto zisky nevybírá? A nedělám si legraci, stát nečerpá zisky ze státních firem (např. Budvar). Je šílené, že stát dodnes nedaní sázky. Sázkové firmy sice mají odevzdávat procenta na veřejnoprávní účely, ale víme, jak to v praxi vypadá. Peníze se přelévají od party k partě. Bezesporu by bylo fajn, kdyby stát uměl vybrat peníze - ale vidíme, že například hejtman Palas vládne až stomilionovým majetkem, který neumí vysvětlit, a na který si legálně nikdy vydělat nemohl a s finanční policií to ani nehne. Zdanění nelegálně nabytého majetku je celosvětově osvědčená a praktikovaná věc - proč to samé nefunguje u nás, není záhada - zapadá to do výše uvedených faktů.

Jako pravicový člověk také zastávám názor, že za své dluhy odpovídám já, ne druzí, a měl bych je platit ze svého. Vláda ale dnes uvalila plošnou pokutu lidem, kteří v drtivé části za schodky rozpočtu nemohou. Stát pravda by neměl utrácet víc než má. Na stranu druhou by škrty měly začínat od výdajů, které jsou nejvíce zbytečné. Objevit takový případ, rovná se zatím malému zázraku.

Šetřit se musí. Pokud ale vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny druhých, měla by je o peníze žádat méně arogantně. Měla by padnout na kolena a o peníze své občany s pokorou prosit.

Tomio Okamura
25. 12. 2010 | 09:05

Béda napsal(a):

mkubesa,

jestliže toto napsal T.Okamura, stoupl v mých očích tento sympatický podnikavý člověk ještě o jeden řád.

Myslím, že právě takovéto lidi potřebuje politika jako své zrcadlo - úspěšné, kteří z ničeho dokázali vybudovat úspěšnou firmu.
25. 12. 2010 | 09:50

patriot napsal(a):

Hoven:

„Sláveček by ty poslanecké náhrady měl vrátit, omluvit se a složit mandát. Nebo vidíte nějaký zvláštní důvod pro to, aby sociální demokrat mohl krást a odeesák ne???“

Ty „náhrady“ berou (kradou) všichni poslanci a nevrací je žádný.

Vaše otázka je mimo realitu a nemá žádný smysl.
25. 12. 2010 | 10:00

Puck napsal(a):

Tomio, lépe se to napsat nedá !
25. 12. 2010 | 10:33

Vico napsal(a):

Slova Tomia Okamury by měla zdejší modrá kamarila číst se stejnou úctou, jak kardinál Vlk Písmo svaté.
25. 12. 2010 | 10:49

Luba napsal(a):

Tomio Okamura je živým příkladem zhoubného vlivu multikulturalismu na tuzemsko.

Nebýt tohoto Čechojaponce,
stále bychom si museli myslet, že pravicovost je to, co nám předvádí současná Klausova Hradní partička, neb souzi Nečas, Drobil, Knetig, Fibingr, Barták, popř. bratrstvo "modli se, pracuj, pomalu přikrádej, a bude ti požehnáno" tzn. Kalousek, Severa, Čunek, sestra Parkanová, a jiní, a další.
25. 12. 2010 | 10:59

bolševikobijec napsal(a):

Soudruh Sobotka nadává na pravicivou vládu ta ale není pravicová , kdyby byla tak už na rok 2011 udělá vyrovnaný rozpočet . A to co předvádí tady nějaká PARODIE Sociální demokracie? To se dá nazvat jedině jako krajně levicová strana typu NSDAP a KSČ.
25. 12. 2010 | 11:17

Koleda napsal(a):

S T.Okamurou se dá souhlasit, leč je třeba taky veřejně říci, že za naše dluhy si můžeme sami a to všichni. Dílem proto, že volíme politiky, které máme. Je lhostejno, zda levicové či pravicové. Kdo totiž do té politiky jde? Z 90% vyčůránkové, kteří politiku berou jako snadnou obživu. Kolik je mezi 281 členy parlamentu osobností? 10, 15? Víc ne! A vůbec nejtragičtější je to v politice komunální! To je ale jen jedna stránka mince. Tou druhou je fakt, že jsme projedli budoucnost tím, že tolik kritizované platy pokulhávali a pokulhávají za produktivitou práce, máme tisíce zbytečných úředníků, kteří nic nevytvářejí a často spíš svojí nekompetentností škodí a připočteme-li k tomu už zmíněnou kvalitu našich zastupitelů, potom se nedivme. Ano, můžeme si za to všichni bez rozdílu. Řečnická cvičení pana Sobotky jen dokládají moje slova.
25. 12. 2010 | 11:19

Béda napsal(a):

bolševikobijec,

abyste udělal vyrovnaný rozpočet, musel byste právnickým osobám, hazardu, finančníkům... stříhnout daň na míru asi tak ve výši 40%, zavřít korupčníky a zabavit jim majetky, prověřit nabyté majetky a zabavit ty, co byly nabité v příkrém rozporu s cenou obvyklou.

Jinak vyhlášení vyrovnaného rozpočtu jen tak od stolu bez analýzy je stejná blbost jako "rovná" 10% -tní daň. V podstatě obdoba podobné blbosti, kterou největší finanční genius snížil daně nejbohatším protože ČR zůstane ostrůvkem stability v moři krize.
25. 12. 2010 | 11:37

jarpor napsal(a):

Ano, pane Vico,

nejprve číst...
a pak přemýšlet... za kolika těmi napsanými nepravostmi stojí ona mnohatisícová byrokracie... umožňující cecání z eráru, zlodějny...

"Šetřit se musí. Pokud ale vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny druhých, měla by je o peníze žádat méně arogantně. Měla by padnout na kolena a o peníze své občany s pokorou prosit."

Souhlas, pane Okamuro.
Mých 18 = 20-2 je i o tom, že by v tom pokleku měli být od Klause, přes Zemana, Grosse... Paroubka s Topolánkem, Fišerem i Nečasem všichni !

Když napíšu, že jen poklek Nečase by vůči ostatním protagonistům na premiérských postech byl nespravedlivý, už vím dopředu, jak budu mnohými vláčen z jednostrannosti a nadržování... jednobarevným viděním...

Hezký sváteční den

P.S.
Nějak se mi nechce věřit, pane Okamura, že když byste Vy někde u Vás snižoval objem mezd, že Vy osobně budete rozhodovat o Lojzovi, Anči, Frantovi...těch nejníže v postavení v hierarchii Vašich zaměstnanců... Nechal byste to taky na jejich nadřízených...
Nějak se mi nechce věřit, že si myslíte, že ministr mající "pod sebou" třeba pár tisíc zaměstanců to snížení je schopen udělat jinak ...
P.P.S. Co dělají odbory tam, kde se to snížení dotýká pouze těch "dole" a nedotýká těch "nahoře" ?
Neslyším je, nevidím je. Kde jsou, ti ochránci zaměstnanců "dole" na tom kterém ministersvu ?
25. 12. 2010 | 11:38

Luba napsal(a):

Koledo,
normální je nelhat!

Držte se toho, prosím ...

O kolik miliard na daních stát ochudil v "kauze LTO" Dežo Lakatoš, profesionální kopáč?

Kdopak to způsobil padesátimiliardovou ztrátu v čachrech s privatizačními fondy let devadesátých? Byla to snad Fanka Vytřelová, uklízečka Krkonošské nemocnice a.s.?

Kdopak to přerozděloval a přihrával zakázky svým kamarádům na Ministerstvu obrany, přizpůsoboval přijímané zákony potřebám svých spřátelených "lobbistů, svou neprofesionalitou způsobil státu miliardové ztráty v arbitrážích, kdopak to způsobil chaos v legislativě, díky čemuž každý výřečnější a protřelejší právník "zlegalizuje" jakoukoli mnohamiliónovou loupež "za bílého dne"?

Byl to snad Josef Vyskočil, obecní blázen?

Asi nikoli.

Předpokládám,
že jmenovaní "neschopní a nepřizpůsobiví sociálové" to pravděpodobně nebyli.
25. 12. 2010 | 11:44

haff napsal(a):

hoven: Máš nějaké informace o tom ,že by by ostaní poslanci(ze všech stran) vraceli své pos.ranecké náhrady?Každý si je nechává a neodevzdává zpět.Jenom Bohouš ČSOBotka přiznal co s něma udělal a je to neustále vytýkáno jen jemu.Když už kvůli tomu někoho kritizovat, tak všechny(i když poslanci VV prezentují ,že nespotřebované náhrady dávají na charitu).
25. 12. 2010 | 11:51

vasja napsal(a):

P.P.S. Co dělají odbory tam, kde se to snížení dotýká pouze těch "dole" a nedotýká těch "nahoře" ?
Neslyším je, nevidím je. Kde jsou, ti ochránci zaměstnanců "dole" na tom kterém ministersvu ?
---------------------------------------------
S těma nahoře se cpou koňskejma vejcema.

A když se přítel podnikatel Okamura účastnil volební kampaně socana Martína..... tak co od něj čakat.
25. 12. 2010 | 11:52

Vico napsal(a):

Úvodem jeden odkaz:

http://rocenka.aktualne.centrum.cz/2010/clanek.phtml?id=685654

Z něho mimo jiné vyplývá, že ČEZko je na tom tak, jak by rády byly jiné země a proto provádí rozpočtové škrty.

Ze statistické ho šetření je pak dovozován fakt, který se jeví jako NEPOCHOPITELNÝ a IRACIONÁLNÍ. Ač jsme, když se škrtne abnormálně bohaté Lucembursko a abnormálně chudé Bulharsko, vítězi, panuje všeobecná panika z "řecké katastrofy", která málem převyšuje Řecko samé.Jsme jediná země, která nezaznamenala během krize propad a za to dostali naši pučmidráti za odměnu masivní propad nominálních mezd.

"Řecká lež" zde jen posloužila nikoliv k udržení vyrovnaného rozpočtu, ale k udržení mafiánského systému. Musí se sbírat cihlička k cihličce, aby bylo na Drobila a "mimorozpočtové financování" prasat z Orwellovy Farmy zvířat.

Lidé, co žijí v ČEZku, mají schopnosti na to, aby dosáhli na evropský sociální standart, úspěšná německá ekonomika, jejíž jsme vpodstatě součástí, tomu jen nahrává.

Mafiánská kamarila proto logicky plive opilecké husté chrchly na sociální stát, jak se vyvinul ve střední Evropě v Rakousku nebo Německu a ukazuje Pučmidrátovi na čínského kuliho, který prý má budoucnost /život je neskutečně bolavý a v tom spočívá jeho upracovaná krása/.

Nejsem naivní, abych si myslel, že u nás někdy zavládne skandinávský model/v hodnocení úspěšnosti národů Norsko, Finsko, Dánsko, Švédsko obsadily prvních šest míst/, ale dosáhnout úroveň těch zemí, se kterými nás pojí společná historie, bysme snad mohli, i když prasata z Orwellovy Farmy chrochtají, že nikoliv.
25. 12. 2010 | 12:22

Sladký napsal(a):

Vzpomínám, jak jistý posránek odmítl ministerskou funci (ministr vnitra?) protože mu to žena "rozmluvila" (zakázala?).Škoda, že mu nerozmluvila toho předsedu vlády.
25. 12. 2010 | 12:23

Sladký napsal(a):

Vico 12.22.Na Vás je jasně vidět, že levicové názory zastává málo vzdělaná, neúspěšná a méně inteligentní skupina obyvatel..:o)))
Nezbývá než doufat, že se k Vaší úrovni někdy dopracují zdejší pravicoví myslitelé
jako Pán Hoven,RA,Ládík,Rumcajs,abych jmenoval aspoň některé.
25. 12. 2010 | 12:34

RA napsal(a):

Dluhy se přece neplatí, jak děl jeden ekonomicky vzdělaný myslitel z ČSSD. Jestlipak si na své slova někdy vzpomene ? Pochybuji. Tenhle způsob uvažování totiž vedl k vysokému zadlužení, které teď musíme všichni zpětně zaplatit. Dluhy se neplatí a zdroje jsou. Jinými slovy, po čtyřech letech po nás potopa.
25. 12. 2010 | 13:19

Luba napsal(a):

RA,
ovšem dluhy by měli platit dlužníci, nikoli věřitelé.

Naši za státní dluh zodpovídající politici však chtějí, aby za jejich chyby platili především ti, kteří nijak nepochybili.

Přitom ti samí stále dokola mluví o politické odpovědnosti.

Kdyby tito lidé skutečně tíži této odpovědnosti cítili, museli by při pohledu na výši zadlužení spáchat kolektivní harakiri, aby si zachovali to nejcennější - čest.

Ovšem - protože jde o duše zlodějské a nečestné, nic takového nehrozí.

A stranické kandidátky nám mohou nabízet stále stejná provařená jména dalších dvacet let.
25. 12. 2010 | 14:02

Anička z Kuřimi napsal(a):

Luba
stranické kandidátky nám nabízí nová jména - Huml, Džon, Gazdík a vono nic ...

Stačí, aby tatíček pokáral nezbedu Péťu a legalizoval korupci. Odstoupivši povýšil a čestné odsoudil.

A jedeme dál v zájmu odpovědné korumpovatelnosti.
Jak dlouho ještě může tento pseudostav fungovat?
25. 12. 2010 | 14:27

Sladký napsal(a):

RA- jak dlouho budeš ještě opakovat tu pitomost o neplacení dluhů? Přečti si už konečně někde CO PAROUBEK DOOPRAVDY řekl a pak si ověř,zda měl či neměl pravdu.
25. 12. 2010 | 14:44

hoven napsal(a):

half,
o ostatních poslancích nemam žadne informace. ja akorát vím, že slaveček sobotka krade. pokud to dělá i někdo jiný, platí to samozřejmě i na něj. měl by to vrátit a složit mandát. pokud budeme rozlišovat malé a velké podvody nikdy nenajdeme mezi nima tu dělící čáru. podvod je prostě podvod. takhle bysme to měli všichni posuzovat.
25. 12. 2010 | 15:43

mirda napsal(a):

re: Hoven naprostý souhlas !!!!
25. 12. 2010 | 17:01

mirda napsal(a):

přece se něco změnilo,Sobotka vyměnil otlemenou fotku novou ted nasadil přemýšlivý výraz Gotwalda
25. 12. 2010 | 17:06

Sixy napsal(a):

Zloděj volá: "chyťte zloděje". Sobotka krade jako straka a chce potírat korupci. Už dávno měl být za katrem.
25. 12. 2010 | 17:06

RA napsal(a):

Luba...díš správně,že za dluh mají zodpovídat dlužníci a také zodpovídají !!!!!! Dlužníky jsou totiž voliči těch politiků, kteří jim slibovali pečené holuby zdarma do huby, voliči chtěli pastelkovné, dotovaná auta s příspěvkem 90000Kč od státu, chtěli bohaté sociální podpory,třináctý důchod, dali uvedeným politikům volnou ruku k náboru nadbytečného množství státních zaměstnanců. Proto tito voliči zodpovídají za dluhy, politici pouze dělali to,co voliči po nich chtěli.
25. 12. 2010 | 17:35

RA napsal(a):

Sladký.....tak nám, kolego, napiš přesný výrok oranžového "ekonoma" Paroubka . On to myslel ale určitě takto, nemáme se obávat dluhů, neb v Evropě ostatní státy nikdy dluhy neplatí, bohužel přišlo Řecko, Irsko,Portugalsko,Španělsko, na řadě je Itálie. Je to opravdu ekonom s velkým EE.
25. 12. 2010 | 17:42

Luba napsal(a):

RA,
zjevně máte hlavu vymytou soustavnou propagandou modrých bolševiků.

To voliči jsou věřitelé a zaměstnavatelé politiků.
Voliči nejsou zodpovědní za konkrétní činy či zločiny svých zástupců.
Nevím o žádném voliči, který by požadoval "pečené holuby zdarma".

Naopak,
téměř všichni voliči po svých zástupcích požadují především poctivost, expertní znalosti a zodpovědnost k nim a ke státu.
Voliči kroužkovali ostošest, a výsledkem bylo, že se modří a oranžoví kluci na vzájemně výhodných vztazích opět (i na těch radnicích) nějak dohodli.
A vykroužkovanci si svůj zákulisní vliv ponechali.

Očistné demokratické mechanismy u nás zjevně nefungují.
Ale to je především vinou elit, nikoli vinou spodních pater potravního řetězce, kteří si pro politické elity zajímavé jen o volbách. A dělají, co mohou.
25. 12. 2010 | 18:17

Vendelín napsal(a):

Pozorně jsem si přečetl příspěvky HOVEN a s jejich obsahem souhlasím. Mluví mi z duše.
25. 12. 2010 | 22:16

pozorovatel napsal(a):

Sobotko, jste neuvěřitelně drzej...člověk kterej si z peněz daňovejch poplatníků pořídí byt je co ?....zloděj...tak že ve vašem případě bych držel slušně řečeno ústa....jste všichni stejní napravo, nalevo a pro tuto zemí jste neskutečnou ostudou....a z lidí si děláte jenom prd....neuvěřitelný, že Vám to ještě někdo baští...
25. 12. 2010 | 22:31

Jája napsal(a):

Vendelín, tak to je mi tě upřímně líto, asi jsi taky blázen... :(
25. 12. 2010 | 22:34

Jirka z Chrudimi napsal(a):

Pane Sobotko, s vámi polemizovat je zbytečné, protože vy převracíte fakta naruby a často si vymýšlíte. Jen jedno vám chci sdělit. Kdyby pan president Klaus nepodpořil v letech 2002 - 2006 několik sociálně-demokratických vlád, mohly být volby v roce 2003. Tak zmlkněte, Dluhoslave, že pan president dnes zasahuje nenáležitě do politiky.
25. 12. 2010 | 22:35

Jája napsal(a):

Vy pravicoví hlupáčci, co dělají s náhradami ostatní poslanci??? Prochlastaj, dají dětičkám, prožerou, vo co go??? Buď je zrušit, nebo hloupě netlachejte a starejte se o miliardové zlodějny vašich modrých oblíbenců.
25. 12. 2010 | 22:37

hoven napsal(a):

jája,
já nevím, co dělají ostatní poslanci s nahradama. jelikož toto je blog slávečka sobotky, který v něm pouští hromy a blesky proti korupci , tak si jenom myslím, že by on sám neměl krást. je samozřejmě jedno, kdo krade, jestli odeesák nebo předseda čssd. slaveček je placený z našich daní, nevidím duvod proč bychom se jeho zlodějnama neměli zabývat.
25. 12. 2010 | 22:52

klukrek vlk napsal(a):

Kam až to necháme dojít, hrdí Češi.
13 a možná víc let se u nás potvrzuje, že ryba smrdí od hlavy.
Nemám rád dělení na pravici a levici.
Vím jen že jedni z nich (v tom současném
rádoby rozdělení) kradou několikanásobně více
po celých 21 let do revoluce.
26. 12. 2010 | 00:29

Yossarian napsal(a):

Hoven: jenže, a to je meritum věci, má smysl se zabývat poslaneckými náhradami, které Sobotkovi náležely a on je "jen" použil jinak než zamýšlela litera zákona (o tom, že tak činí všichni, VV nevyjímaje, ani nemá snad smysl zmiňovat) ve světle opravdu rozkradených desítek a stovek miliard? To pověstné smítko vs. břevno v oku je pregnantní přirovnání a mně to připadá, jako by ses jen snažil odvést pozornost jinam.

Já osobně takové náhrady neschvaluji - poslanci mají plat (mně taky nikdo neplatí dopravu do práce, a to měsíčně projedu jen v naftě cca 5000Kč, nepočítaje v to amortizaci auta, případně servisní náklady za ujeté kilometry, což je cca dalších 5 tisíc). Buďto má být poslancování čistě zdarma a placené a VYÚČTOVANÉ náhrady za PROKAZATELNÉ náklady na výkon veřejné služby, NEBO si poslanec platí vše ze svého platu. To je myslím férový systém.

Tvé podrážděné výkřiky ale jen podtrhují fakt, že "malé zlodějny" jsou pro jistou skupinu lidí podstatnější, než okrádání a lhaní ve velkém.
26. 12. 2010 | 11:21

Koleda napsal(a):

To Luba:
Milá Lubo, buď špatně čtete, nebo jste zavilá socialistka. Právě tyto, Vámi jmenované průšvihy, zavinili svým přístupem politici. Kdyby nebylo jejich přístupu, nebylo by oněch zlodějin. Takže kdo lže?
26. 12. 2010 | 13:16

hoven napsal(a):

Yossarian,
tak určitě má smysl se tím zabývat. protože když si lidi začnou myslet, že v malem se krást může, tak to pak bude končit u těch stovek miliard. tady jde o princip a vztah k veřejným penězům. pokud kdokoliv dostane nějakou státní dotaci na nějaký účel a použije jí na něco jinýho, tak je to podvod. tadyto zneužití poslaneckých náhrad je podvod v malem vydání. ale ja si myslim, že právě tam musíme začít.
26. 12. 2010 | 13:20

Luba napsal(a):

Milá Koledo,
nejsem socialistka.
Jsem sameček.
26. 12. 2010 | 17:52

Koleda napsal(a):

To Luba:
Sorry.......
27. 12. 2010 | 10:24

Václav napsal(a):

Pan Sobotka je lepší předseda ČSSD než Paroubek. Dobře mluví a nezadrhává.
29. 12. 2010 | 12:01

pich napsal(a):

Máme po Novém roce a nechci čekat na April.
Co tak zkusit zase po létech komunisty. Zatím jsem to tady nikde nezaznamenal. Jsou nedemokratičtí, kritičtí a byli by dobrými hlídači naši "demokracie".
Nemyslím, že by měli být povoláni do vlády ale jako ti dřívější "VLK" (pro neznalé- Výbor lidové kontroly) by mohli působit v různých kontrolních orgánech docela dobře.
Takový policejní prezident, komanč. Skutečně "nezávislý".
Všichni "demokraté", občanští, sociální, křesťanští, co by jejich odpůrci, by se pak společně trochu báli a nemohli by si vyčítat jako dnes.
07. 01. 2011 | 11:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy