Kauza ABL: stále více otázek nežli odpovědí

25. 01. 2011 | 11:33
Přečteno 4841 krát
Několik posledních dní zmítá českou veřejností kauza okolo sledování politiků z Prahy 11 bezpečnostní agenturou ABL, donedávna vlastněnou stávajícím ministrem dopravy Vítem Bártou. Kdyby snad Vít Bárta před třemi měsíci, kdy Mladá fronta s důkazy přišla, přiznal všechny skutečnosti, nebyl by to takový problém, jako dnes. Kdyby na přelomu září a října nedal premiéru Petru Nečasovi a následně i české veřejnosti své čestné slovo, mohli bychom dnes řešit onu neméně závažnou část celé kauzy, totiž, kdo si toto velmi podrobné sledování „nepohodlných“ politiků (například i u lékaře) vlastně objednal. Nyní můžeme být přesvědčeni i o tom, že za objednávkou mohli stát jiní politici ODS. A pokud je to pravda, sám Vít Bárta to musí dobře vědět. K čemu mu takové informace mohou sloužit, to se můžeme jen dohadovat.

Vít Bárta velmi netradičně v sobotu dopoledne uspořádal tiskovou konferenci, kde hodlal uvést své stanovisko k důkazům, které v posledních dnech přinesla Mladá fronta. A ačkoliv všichni očekávali, že protidůkazy na stůl položí Vít Bárta, dočkali jsme se pouze obecných frází a nic nedokazujících výroků. Zkrátka a dobře, tvrzení, že „všechno jsou falza“, nemůže v této chvíli stačit ani tomu nejzatvrzelejšímu a normálně uvažujícímu voliči Věcí veřejných. V podobné situaci a pozici pana Bárty není možné jako vrcholný politik stále dokola žádat zveřejnění všech dokumentů, neboť to lze pokládat za strategii k tomu, aby zjistil, co vše Mladá fronta skutečně má k dispozici a tomu také následně přizpůsobil další strategii. Jenže politika není byznys. V dané chvíli se od politika očekává, že přinese jasná fakta o nedůvěryhodnosti důkazů, anebo přizná nepříjemnou pravdu. Ani jedno z toho Vít Bárta neudělal.

Naopak. Pochybnosti přetrvávají. Věděl tedy Vít Bárta o sledování politiků? Proč nyní všechnu odpovědnost přehazuje na své bývalé podřízené v ABL? Skutečně si Vít Bárta myslí, že celá věc se vyřeší tím, že hlavní postavy celé kauzy označí za subdodavatele ABL? Je si vědom toho, že jeho společnost platila těmto „subdodavatelům“ i náklady spojené se získáváním informací z policejních databází, což je nezákonné? To je celá řada otázek, které zůstaly nezodpovězeny. Minimálně jeden z klíčových ministrů Nečasovy vlády se tak opět stal natolik nedůvěryhodným, že to zasahuje celou vládu. Vít Bárta si navíc i dnes zachovává vliv na agenturu ABL, a to prostřednictvím svého bratra, kterému společnost ABL prodal. Vít Bárta je navíc faktickým majitelem vládní strany VV (strana nemá vnitřní demokratické struktury, je ovládána lidmi kolem Víta Bárty a ABL), která řídí mimo jiné i ministerstvo vnitra, disponující řadou citlivých informací.

Nyní už víme, že čestnému slovu Víta Bárty se nedá věřit. Slíbil doložit důkazy a neudělal zhola nic. To je fakt, který může zpochybňovat jen ten, kdo sobotní tiskovou konferenci neviděl. Nyní je na Petru Nečasovi, zda budeme moci věřit jeho slovům z poloviny července loňského roku, kdy tvrdil, že v případě nejasností okolo agentury ABL je „připraven razantně zakročit“. Pokud totiž v souvislosti se závažnými pochybnostmi o sledování politiků jeho vlastní strany Vít Bárta sám neodstoupí, bude právě na něm, aby Víta Bártu z ministerského postu odvolal. A pokud tak neučiní, popře sám sebe.

Tehdy chtěl důkazy. Nyní má na stole publikované dokumenty o tom, že Vít Bárta a jeho ABL zřejmě korumpovala policisty a nakupovala informace nezákonným způsobem z policejních databází. Navíc Bártova výmluva ohledně detektiva Pertlíčka pokulhává ještě v dalších okolnostech. Nejen, že měl se společností ABL evidentně nadstandardní vztahy (interní e-mailová komunikace s prosbami o uvedení souvislostí mezi sledovanými osobami, či využívání vnitrofiremního e-mailu nebo oficiálních formulářů společnosti), ale také pracoval v rámci tzv. švarc sytému, což je způsob zaměstnávání, který je běžně považován za jeden ze způsobů daňových úniků (výkon opakované činnosti pouze pro jednoho zaměstnavatele, zcela připomínající zaměstnanecký poměr). Tato fakta, potvrzená samotným Vítem Bártou, vyvolávají další pochybnosti.

Když se zpětně ohlédnu za kauzou na ministerstvu životního prostředí, musím uznat, že rezignace ministra Drobila, byla nezvykle rychlá. I on byl nucen opustit ministerský post v důsledku nikoli vlastních chyb, ale pochybení svých podřízených. I kdyby snad byly důkazy Mladé fronty falzifikáty, Vít Bárta není dlouhodobě schopen je důvěryhodně vyvrátit. A právě to je důvod, proč by měl v tuto chvíli odejít z veřejného života.

Na závěr ještě několik doplňujících otázek pro zamyšlení. Kdo byl skutečným zadavatelem sledování politiků na Praze 11? Komu a jak sloužily případné pozitivní výsledky testu korupčního chování úředníků prováděné agenturou ABL na úřednících Prahy 11? Platí, že pokud někdo v pozici „subdodavatele“ provádí nezákonné praktiky (viz výše), lze to tolerovat? Děje se tak dnes i v případě Věcí veřejných? Sdílí názor o falešných důkazech médií všichni poslanci Věcí veřejných? A všichni poslanci koalice?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Autor,

kolem Věcí neveřejných s jejich servisní službou ABL to smrdí čím dál víc.

ČSSD na druhou stranu nemá vůbec žádnou pozitivní vizi - jako kdybyste ani nebyli. Jenom kritika druhé strany, ale proč bychom vás měli volit, když nyní již vycouváváte dokonce od sociálního státu a ústy svého budoucího předsedy ("sociální stát se prý přežil" tvrdí unisono se sborem svých Urbanů, Palasů, Hulínských, Tvrdíků...) se hlásíte k neoliberálům, kteří chtějí demontovat systém povinné sdílené spoluodpovědnosti a proměnit stát natrvalo ve zlaté tele nových majitelů a občany v ovčany vytrvale stříhané svým drábem?
25. 01. 2011 | 11:44

vmk napsal(a):

Probůh, po dvacetiletém smradu miliardových modrooranžových rozkrádaček vám nevoní, že detektivní agentura vykonávala detektivní práci??? To snad ne. Myslím, že už děti ve školce se smějí pokusům zdiskreditovat Bártu a VV jakýmkoliv způsobem. Nesmrdělo víc odpouštění dluhů, omlouvání ožralého poradce, který na dovolené s mafiánem podepsal něco a nevěděl co (kakaový Kraus), o Stáňovi nehovoře? To všechno (a mnoho dalšího) je opravdu poněkud nestandardní. I kdyby sledovala politiky, tak jsou snad nedotknutelní? Co když si to zadal žárlivý manžel? A zneužití informací? To snad měl v úmyslu zadavatel a ne agentura. Tak s těmi bláboly už přestaňte.
25. 01. 2011 | 11:56

Fibonucci napsal(a):

Kauza ABL je pouze kouřová clona. ODS a ČSSD se bojí, že to Véčka myslí vážně s bojem proti korupci, a proto již ani nepředstírají antagonismus, a neskrývají kartelové jednání. Tyto dvě strany spojily své síly, aby dostaly Johna z Ministerstva vnitra dříve, než se policii podaří chytit tu velkou rybu, a Bártu z Ministerstva dopravy dříve, než všem vykecá, že ODS a ČSSD dojily dvacet let občany na veřejných zakázkách, ve všech krajích, bez ohledu na to, která strana byla zrovna v opozici, a která v koalici. V porovnání s těmito kauzami jsou vykonstruovaná obvinění ABL směšná, a novináři by se měli stydět, že se nevěnují skutečným miliardovým položkám, jejich únik se potvrzuje nějakými zprávami každý týden.
25. 01. 2011 | 12:07

Viola napsal(a):

Je to tak, jak jste napsal, Pane Sobotko,

Mi nějak v TV unikly ty informace o příjmech pana Bárty, byly možná schválně zamlženy, anebo na promítači zvolena barva, která se při promítání nedala dost dobře přečíst, ale neuniklo mi, že jeho příjmy za rok byly 30 milionů. Od koho by asi za sledování prkotin (návštěva lékaře, nebo sledování, kdo vchází nebo odchází z domu politika) dostal takové sumy? Odkud by měla firma ABL takový obrat? Jen ti nejbohatší a nejzkorumpovanější nechávají sledovat své soky v politice a platí za to velké peníze. Špehování vynáší, ovšem když se to neprozradí. Člověk vstupující do politiky by prostě neměl být z takového typu podnikání, oni (VV) si možná mysleli, že Bárta by mohl být ministr vnitra, když je tak dobrý ve špiclování.
Do politiky by měly vstupovat jen čisté duše, jako jste vy anebo pan Hašek.
25. 01. 2011 | 12:10

deep throat napsal(a):

ad autor

Je to přeci taková drobná epizodička na naší cestě do růžových časů, tak proč jí věnovat tolik pozornosti. Mít malinko informací navíc, to se už nosilo mezi císaři přece i ve starém Římě.
Posledních dvacet let nejen mne určitě přesvědčilo o tom, že jak ODS,VV, TOP 09, tak i ČSSD to s námi myslí úpřímně. Stačí se jen porozhlédnout po krajině, která dříve oplývala mlékem a strdím.
25. 01. 2011 | 12:11

zzz napsal(a):

Čtěte odpovědi čtenářů blogů. Doyvíte se, co pokládají za problém oni/obyčejní lidé/.
25. 01. 2011 | 12:20

Otázkář napsal(a):

Myslím, že my to tady opravdu nerozsoudíme, nemáme na to dost informací a nemá je ani pan Sobotka. Co mě ale zaraží je fakt, s jakou vervou se ČSSD při každé přiležitostí pouští do kritiky VV. Přitom to je za současné situace pro ně jediný možný koaliční partner. Proč se raději tvrdě neopřou do ODS potažmo TOP09 vždyť Kalousek má toho másla na hlavě mnohem víc a přitom je ministr financí!

Tady to pravdu zavání silnou účelovostí a strach z prozrazení nějaké kartelové dohody. Připadá mi, že duch pražské kmotrovskoé koalice už zasahuje i horní patra politiky, nebo tam možná vždycky byl.

Dost dobře nechápu útoky na Radka Johna, který správně tlačil na odchod pol. prezidenta a jeho "kočkopes" byl rozhodně lepší než dosavadní praxe, kdy si na tak důležitý post každý ministr dosadil "svého" člověka.

Můžu se jedině podepsat pod příspěvek od Fibonacci, totiž, že asi opravdu dostali strach, že by to Bárta, potažmo celé VV mohli s tím bojem proti korupci myslet vážně.
25. 01. 2011 | 12:42

yara ze země krys napsal(a):

Opravdu asi je pravda, že Bárta šlápl na penězovod nejen hochům z ODS, ale i ČSSD. Jinak se totiž nedá logicky vysvětlit, že straně v opozici ČSSD leží v žaludku tolik okolnost, že komunální politici z ODS (Mlejnský) si před 4 lety objednali sledování konkurence z vlastní strany u bezpečnostní agentury ABL. Opravdu pane Sobotko jste už zparoubkovatěl a patláte se v kravinách. Co takhle se více zajímat o kauzu Drobil, kde měl být stát pumpnut o 3 Giga a ODS měla dostat 500 Mega Kč do kapsičky? To už pro Vás utichlo, že? Nebo se podívejte na výpis kauz, ve kterých "jela" ČSSD spolu s ODS, které uvedl pan Golgo z Brazílie kousek před Vaším blogem! Pane Sobotko jste trapný člověk a nyní přesvědčujete všechny vč. vašich příznivců, že nejste vhodný tip pro lídra moderní levicové strany západního střihu. Už minule Vám to někteří lidé naznačovali, bohužel, nic jste nepochopil, velká politika se nedělá šťouráním klackem v malém komunálním lejně. VV nyní velmi tlačí proti korupci a rozjeli zřejmě nevratný a pro ně, ale i pro celou naší společnost fatální proces. ODS i TOP09 budou muset zřejmě přijmout rádi-neradi systémové kroky proti korupci. A vy v ČSSD jdete proti nim! Proč asi? Jste tak v ČSSD hloupí nebo opravdu jsou ohroženy i kšefty a příjmy pro šíbry co stojí kolem a za ČSSD? Lidé v této zemi nejsou blbí a informace mozaiky poznání se skládají po kouscích a střepinách a navíc lidé nežijí tak krátce, aby se na to všechno zapomnělo! Fakt jste pane Sobotko zklamal spoustu lidí, asi by se k Vám hodilo to ze závěru filmu "Bony a klid" kde scénář napsal ten hrozný John: Chcete bony? Né, tak co vlastně chcete!
25. 01. 2011 | 12:48

Jirka II. napsal(a):

Ještě před vypuknutím tohoto případu proběhla internetem zpráva, že ODS dá docela velké peníze za jakoukoliv informaci kompromitující VV, Johna a Bártu. Tak holt je to tady. Kolik kdo za to dostal? Pro mě je důležitý, že to tu někdo začal aspoň trochu čistit a je jasné, že to je a snad i bude pro mnoho lidí hodně nepříjemné. Tito lidé - nejen z ODS, ale i z ČSSD a TOP 09, udělají všechno, aby na ně nic nevyplavalo. Takže se máme na co těšit. Čeká nás pěkný rok. Ale aspoň se to bahno v rybníce bude hýbat. Bude to sice smrdět, ale možná to něco přinese.
25. 01. 2011 | 12:53

Otázkář napsal(a):

Na okraj k VV.

Tuto stranu jsem nevolil, ale postupem času svým působením začali získavat moje sympatie až do okamžiku kdy proběhla tzv. Hradní dohoda a poté akcie na doručitele. Tehdy u mě klesly hodně hluboko. Nicméně svojí předloženou protikorupční strategií a volbou nového policejního prezidenta u mě získaly malé bezvýznmané plus :), takže se ještě nechám překpavit, jsou tu teprve pár měsíců a rozhodně jsem radši když ve sněmovně sedí lidé jak Standa Huml, nebo Kristýna Kočí, než stará garda jen s novou fasádou jako Kalousek, Parkanová a spol.
25. 01. 2011 | 12:55

Sladký napsal(a):

Yaro, váš příspěvek stojí za zamyšlení.Říkám to přesto, že podle mého názoru u nás neexistuje kromě ČSSD žádná jiná reálná protiváha (post)bolševické pravicové politice s jejím primitivním a odporným ideologickým sajrajtem, směsicí primitivních neoliberalních žvástů a zrcadlově převrácené komunistické ideologie, a přesto,že B.Sobotku znám osobně a už hodně dlouho.
25. 01. 2011 | 12:56

Puck napsal(a):

Otázkáři :
VV jako koaliční partner ČSSD ?
O této alternativě jsem ještě neslyšel, od VV už vůbec. Pokud by vláda čirou náhodou padla, prezident pověří Nečase sestavením jiné vlády. To už má vyzkoušené na Topolánkovi. A pak lze uvažovat jen o dvou možnostech, buďto bude vládnout stejná koalice s jinými lidmi, anebo nás čeká hrůza hrůz - velká koalice ODS - ČSSD.
25. 01. 2011 | 12:59

Sladký napsal(a):

Otázkáři, škoda,že tu není emissary, oživilo by to diskusi. :-D Pokud jde o VV,jsem ještě skeptičtější,než vy, je to podnikatelský projekt a sponzoruje ho Bakala.
Nebýt toho, mohl bych si myslet, že jde o podnikatele,kteří si uvědomují,že korupce poškozuje i je a že dlouhodobě se nemůže vyplatit.Pokud jde o Kristynu Kočí, moc se mi líbila před časem u Moravce,ovšem to bylo dáno i jejími partnery v diskusi, exceloval tam ten truhlík z Dlouhé Loze, řekl bych,že strčil do kapsy jak Jakeše, tak Čunka.
25. 01. 2011 | 13:03

Otázkář napsal(a):

Puck

máte pravdu, v tomto volebním období to určitě nehrozí, 118 je 118, respektive 119 :), myslel jsem to obecně, že programově má ČSSD určitě blíže k VV než např. k TOP09. Kdy pominu velkou koalici a komunisty, tak opravdu jediný možný koaliční partner jsou Věci Veřejné.

Kdyby socialisti boj proti korupci mysleli opravdu vážně tak vévečka v jejich úsil= podpoříi z opozice, navíc by si tím mohli vybudovat určitý most směrem k budoucí spolupráci, ale oni dělají přesně pravý opak, proto to tak zavání tou kartelovou dohodou a přesně jak to popsal yara, to napojení různých šíbrů a penězovodů jak z ODS tak ČSSD.
25. 01. 2011 | 13:05

yara ze země krys napsal(a):

Sladkému!
Jestli máte trochu možnost ovlivnit názory pana Sobotky nebo alespoň s ním hovořit, zkuste mu to vysvětlit. Tahle země potřebuje
silnou pravici (která ale neexistuje) a silnou levici. To kvůli pořádku a stabilitě země. Systém, vítěz voleb bere vše se ukazuje na modelu 118, že asi není pro naši zem vhodný nebo alespoň nyní. Do ČSSD jsem vkládal jako spousta lidí naděje, že tou silnou a hlavně férovou levicovou stranou budou, Paroubek na to neměl s jeho sklony a obdivem k blondýnám, kolotočářům a komunálním kmotrům, to pinglovství z RaJ v něm pořád je! Ale oni místo, aby rychle zareagovali a nasáli svěží vítr a využili toho, že VV pochopila, že pokud nezmění svoji politiku, tak končí, tak jdou ještě proti nim. To nechápu, vlastně chápu, ale
nebudu to psát, není to nic slušného.
Pěkný den!
25. 01. 2011 | 13:07

Otázkář napsal(a):

Sladký

nebojte se však on se časem objeví, nebo alespoň rumcajs či hoven :)

Tu Kočí jsem jmenoval právě kvůli tomu vystoupení v OVM, taky se mi tam líbila, dojem akorát trochu kazí pozdější Hradní dohoda a nepotvrzení slov činy, ale jak říkám ještě se nechám překvapit. Nicméně si tam vedla velmi dobře, zkušený harcovník a údajně poslanec s nejvyšším IQ Tluchoř působil jako absolutní zelenáč a nováček Kočí ho strčila do kapy, respektive si ho dala k večeři, jak by řekl Bárta :)
A o tlachalovi od starostů, teď mi aj vypadlo jeho jméno je zbytečné se zmiňovat, trapnější slovní tanečky jsem fakt už dlouho neviděl.
25. 01. 2011 | 13:09

Ing. N. napsal(a):

(autor)
Prosím o odpověď na následující otázku:

Je trestné, aby soukromá bezpečnostní agentura v demokratickém státě s tržním hospodářstvím přijímala zakázky na sledování od soukromých osob?

Pokud ne, tak můžete čelit podezření, že se bojíte, aby náhodou nebyly výsledky sledování zveřejněny.

Pokud aféra ABL utichne, bude to znamenat, že se ODS bojí nepříjemných odhalení a že bude lepší to společně zamést pod koberec.
25. 01. 2011 | 13:10

Otázkář napsal(a):

Už jsem si vzpomněl, Gazdík se jmenuje :)
25. 01. 2011 | 13:11

Norma napsal(a):

Pane Sobotko,
Agentura ABL se chovala nezákonně? A máme vůbec zákony, které by vymezovaly působnost těchto agentur? Pokud jsem dobře pochopila p. Bublana, pak asi ne, protože on apeloval na urychlené zavedení zákonů, které by usměrnily jejich působnost. Pokud je to tak, že zákony nemáme, pak o čem je řeč? Není také zřejmé, zda p. Pertliček má svoji agenturu, pracuje na živnostenský list nebo pracoval ve švarcsystému pro ABL? A za třetí, pořád není jasné, kdo byl zadavatelem této zakázky? Nebyli to snad někteří členové ODS?.
Myslím si, že pokud odpovědí na tyto otázky nebudou jasné, pak jde jenom o mlžení a mrzí mne pane Sobotko, že se tohoto účastníte.
25. 01. 2011 | 13:12

Vico napsal(a):

Z posledních vyjádření pana Sobotky opravdu nemám dobrý pocit.

Především je třeba si uvědomit, že "aféra" testu integrity komunálních kmotříků z ODS je 4 roky stará. V té době nebyl, na rozdíl od Sobotky, pan Bárta v politice. Byl šéfem velké bezpečnostní agentury, která dostala zakázku od ...politiků ODS! Ti jsou tzv. ve vatě. Střílí se na Bártu a ne na kmotry v ODS, kteří si po mafiánsku mezi sebou vyřizovali účty. V té souvislosti by Nečas měl spíše držet ústa.

Sobotkova starost o Nečase je vskutku dojemná. Sobotka píše, že Bárta Nečase obelhal! Trochu to připomíná Mrazíka : "Okradli stařenku!" Tohle musí vybudit jen salvu smíchu.

A srovnávat aféru Drobil s aférkou sledování jedné skupiny ódeesáků druhou skupinkou ódeesáků je teda velký úlet.

Sobotka píše, že by měl Nečas Bártu vyrazit z vlády.

Mám nutkavý pocit, že z "hochů mluví strach". Bojovat proti korupci se má především hubou a ne skutky!

Bárta se začal dívat, jak je to s předraženými zakázkami na Ústecku....a to je chyba. "Von to snad fakt myslí upřímně."

Ministr Řebíček, který přišel do vlády s malou firmou a odešel po "Řebíčkování" s velkou firmou byl ze strany ČSSD v pohodě.

Je to divné, hodně divné.
25. 01. 2011 | 13:15

ujo napsal(a):

pro ing. N.
Jak víte, že objednávka byla od soukromé osoby? VB nic takového neřekl, on krom tohi že si vyplácel ročně 30 mil. vlastně neřekl nic, jenom mlžil.
Někdo mu přeci za tu sledovačku musel zaplatit, tu fakturu ještě musí mít v účetnictví. Aspoň tento dokument by měl mít, když ostaní zkartoval.
25. 01. 2011 | 13:26

Antihmota napsal(a):

Prosím vás, v totalitním státě sleduje každý každého ... vo všem se ví, ale nemluví se vo tom.
Až budeme, možná někdy, v demokracii, pak to bude na odstoupení. Zatím sledujeme a sledujeme i vás ...

Důležitý je jiný fakt, že veverky maj Péťu na háku a dělají si s ním co chtěj.
Von je tam do počtu, když k tomu připočtu ještě chemika účtaře.

Sněžný den ..
25. 01. 2011 | 13:26

almost glossed™ napsal(a):

1. Jestliže Bárta prostřednictvím své ABL sledoval politiky (asi z nejen ODS, to bude jen špička ledovce), je zde nezanedbatelná pravděpodobnost, že na leccos mohl přijít.

2. Jestliže Bárta prostřednictvím své ABL zjistil korupci či jakékoliv jiné citlivé a osobní údaje o politicích z ODS a jiných stran a zjištění nezveřejnil (víme, že ne), je zde nezanedbatelné riziko, že může kohokoliv ze špehovaných vydírat.

3. Jestliže Bárta lhal (víme, že ano), riziko dále strmě stoupá.

4. Nevíme, zda právě vydírání nebylo příčinou nenadálé vstřícnosti "dinosaurovských" stran ODS a TOP09 ke straně, která se prezentovala jako "antidinosaurovská". Nemůžeme vědět, zda lukrativní a klíčové posty nemá VV jen díky vydírání, hrozbě vydírání, náznaků vydírání či obav z vydírání.

Proto se mýlí Vico i další přispěvatelé, kteří naznačují, že Sobotkův článek míří vedle.
25. 01. 2011 | 13:28

Puck napsal(a):

Pro Otázkáře :
Pokud chce opozice rozložit vládu, je zapotřebí začít jejim nejslabším článkem. A tím jsou jednoznačně VV. Potud je chování ČSSD logické.
Pokud by chtěla jít ČSSD do případné koalice s VV, musely by VV aspoň naznačit, že o to stojí. Sám uznáváte, že toto spojenectví je zatím v nedohlednu. Někdy po nových volbách a uvažovat na takovou vzdálenost je opravdu předčasné.
25. 01. 2011 | 13:33

myrta napsal(a):

Pane Sobotka,husté útoky od vás,p.Tejce,naposledy Zaorálek v Parl.Listech,Paroubka proti MD Bártovi,nejen že přesahují chápavost občanů ,ale jsou krajně nápadné.Detektivní agentura holt detektivuje v rámci danných mantinelů.Ale když už bez povšimnutí necháváte jiné kauzy v klidu,tak nás více informujte o zadavatelích,důvody atd.To zajímá voliče podstatně více.A zdiskreditovat VV se může podařit jim samým,pokud budou postupovat tak jak ODS nebo ČSSD.Zatím největší "kiks" u nich bylo "padnutí na zadek"před Kmotrem Garantem.A je na nich co dále.Zatím VV získávají právě p.Bártou,momentálně zabodoval i John s Lessym.A vy půjdete s celou ČSSD do háje,pokud se nechytíte intenzivní podpory protikorupčního trendu.
25. 01. 2011 | 13:34

hovorka11 napsal(a):

Českou veřejností nezmítá kauza sledování politiků (většina lidí by si sledování politiků naopak oprávněně přála), ale kmotrovské propojení ČSSD a ODS !!!
Nepříjemnou se stala kauza policejního prezidenta - tudíž jeho vyjmutí novou volbou z úkolování propojených kmotrů těchto stran. To je pro ně nebezpečné, protože únik peněz daňových poplatníků do kapes kmotrů bude problematičtější !
Jedním z kmotrů se dle mého názoru velmi výrazně ukazuje pan Sobotka, který umožnil jako MF úniky z daní různým podnikatelům a firmám, čímž bez rozporu se zákonem pomohl obohatit řadě spřízněným lidem na úkor občanů tohoto státu.

Jeho děs ze sledování politiků bez snahy snižovat korupci činy mě jen utvrzuje v podezření, že za ČSSD+ODS stojí daleko více úniků a případné korupce.
25. 01. 2011 | 13:39

Otázkář napsal(a):

Puck

to máte samozřejmě pravdu, ale pokud chce ČSSD rozložit vládu je potřeba mít nějakou alternativu. Vy sám jste psal, že i pokud by vláda padla, tak prezident jmenuje jinou, ale na stejném půdorysu, takže nula od nula pojde, v tomto mi to moc logické nepřipadá, spíše se přikláním k názoru yary, že VV holt šláply na kuří oko penězovodů ODS+ČSSD, viz trestní oznámení v kauze ŘSD v Ústeckém kraji a Paroubkova obrana kmotra nekmotra Bendy :)
25. 01. 2011 | 13:42

yara ze země krys napsal(a):

almost glossed™

Myslím, že se mýlíte. Na pomyslnou misku vah spravedlnosti se musí dávat proti sobě argumenty stejné váhy či kalibru! Tady Sobotka se patlá v kauze staré 4 roky a navíc se vše odehrálo dole na úrovni komunálu. Uznáte snad, že tady jsou daleko větší průšvihy než je sledování politiků z ODS jinými politiky z ODS soukromou firmou, za které vzešel současný ministr. Máme tu na stole Gripeny, Pandury, pokus o předražení ČOV, ale i ekologický tendr kde hrozil tunel až v řádu desítek miliard Kč pod patronací TOP09 a ODS atd.
No a na většině ministerstev a státních úřadech se hospodaří jak v Kocourkově. Fakt zkuste být trochu féroví! Proč Sobotka a spol. okamžitě machialisticky nevyužijí současné rozehráté partie proti korupci, kde nikdo netuší až kam se to rozjede a kde to skončí!? Třeba by mohlo dojít na kauzu Gripeny kde dostali prý finance všichni vlivní poslanci napříč politickým spektrem! A možná tady odtud fouká vítr, hoši začínají mít strach a tak se chytají jako to hovínko košile.... VV mě zklamali a moc jim pořád nevěřím, ale rozjeli něco, co naše země potřebuje jako sůl a možná je to taky spláchne. Nastavení systémových pravidel či mantinelů hry proti korupci, to se moc nebude líbit a nelíbí stávajícím zavedeným politikům! Tak proč Sobotka řeší prkotiny a neřeší relevantní věci? Nezlobte se na mě, ale okecáváte to jako pravicová zdejší výběrová sorta.
25. 01. 2011 | 13:50

vmk napsal(a):

To Sladký: jenom upozornění. Mediálně bylo vhodné rozšířit, že Bakala dal něco VV. Potichu se ale přechází, že to byla právě ČSSD, která vládla, když Bakala tak křišťálově nakupoval majetek za miliardy. Pravda, za podstatně méně miliard. Tak s kým myslíš, že bude Bakala víc propojen a komu zůstane nadosmrti vděčný? Včera se k tomu přece Bohoušek i vyjadřoval a neviděl nic pochybného na realizovaných prodejích.
25. 01. 2011 | 13:52

Honza napsal(a):

Pro naivky, kteří věří, že VV něco začnou čistit :
- začnou to čistit tak, že zametou spolu s ODS a TOP 09 kauzu Michálek pod koberec a do ztracena ?
- začnou si na své rodinné přislušníky přihrávat kšefty tak, jako ministr MMR ?
Nenechte se vysmát. Chtějí si jen vybojovat také místo, aby si mohli sáhnout na peníze daňových poplatníků, kterým před tím spolu s výše uvedenou Mafií sníží platy.
25. 01. 2011 | 13:55

Puck napsal(a):

Otázkář :
Třeba jsou ve hře obě skutečnosti, o kterých je řeč. Sobotkovi je jasné, že Véčkaři posbírali levici hodně hlasů, stejně jako minule Bursík. A po volbách otočili, za to by jim teď měl pomáhat ? Tak krátkou paměť přece jenom nemá. :-)
25. 01. 2011 | 13:56

Sof napsal(a):

Pan Sobotka ma sam hodne masla na hlave (jako ministr financi za paroubka se podilel na danovem podvodu, jako poslanec a vystudovany pravnik, sice v Brne, zneuzil cilene a ucelove poslaneckych nahrad na sve vlastni bydleni v protikladu s jejim urcenim, snad na cestovne...)a nikde ve slusnem state by nemohl byt dal v politice, natoz ve vysoke politice! Mel by byt stihany za vyse uvedene pripady. Misto toho tento do jiste miry lidsky vykuk bude kandidovat za predsedu socdem. Kam tato strana, rizena po listopadu 1989 predevsim estebaky, byvalymi komousi az klesla? Je zrejme na prvni pohled, panu Sobotkovi slo a jde jenom o to, namastiti si vlastni kapsu, pokud mozno ze statnich penez. Ted jiz se tento lidsky chudacek vidi podobne jako jeho predchozi "vudce" paroubek nejmin jako budouci predseda vlady. Jak je mozne, ze to strana socdem dopusti?
Pokud ABL pod vedenim p. Bartu sledovanim politiku ODS porusila zakon, at pan Sobotka poda na ABL trestni oznameni a zada zruseni licence ABL. Ale pan Sobotka by mel naopak politicky vyzvat p. Necase a vedeni ODS aby odstoupilo, pokud krylo protipravni (?) postup ABL a samo tuto zakazku vydalo, viz znama afera Watergate s Nixonem atd.
Nemuzu si pomoct, p. Sobotka je politicky hochstapler, ktery hraje hru zneuzivani socdem, pri hre zabranit za kazdou cenu boji proti korupci v CR!
25. 01. 2011 | 13:57

Vico napsal(a):

A.g. : docela rád bych se mýlil...

Dost nerozumím předchozímu výpadu pana Sobotky proti výsledku výběrového řízení a uvedení do funkce pana Lessyho, jehož osoba slibuje naději na "odlangerizaci" policie. Sobotka neuvedl jediný relevantní fakt, který by osobu pana Lessyho problematizoval, ale přesto zaměřil svou kritickou opoziční pozornost zrovna na to málo, co budí alespoň nějakou jiskřičku naděje. Já bych spíše očekával frontální útok úplně jiným směrem.

Jestliže ti, "se kterými se tu hádám" píší, že možná bylo stoupnuto na kuří oko i ČSSD, najednou nevím,čím jim protiargumentovat. Fakt nevím.
25. 01. 2011 | 13:58

vmk napsal(a):

To almost: Nechápu, co chceš těmito hypotetickými úvahami dokázat. Každá detektivní agentura získá určité citlivé informace a nedá se vyčlenit na koho informace získávat a na koho ne. (Třeba v případě politika při soukromých důvodech). Pokud chceš vycházet z toho, že Bárta hodlal informace zneužít, jsi v rovině úmyslu. Pak je s podivem, že všichni zloději, kteří rozkradli miliardy byli propuštěni, protože "nebyl prokázán úmysl" a miliardy na jejich konta putovaly jen a jen z těch nejlepších úmyslů. Úmysl prostě neprokážeš. Rozkrádačky ano. Udělal už Bárta něco nebo ho hodláš odsoudit za úmysl něco udělat?
25. 01. 2011 | 14:00

vmk napsal(a):

To Vico: odpovím ti Bohouškovými slovy z nedělní debaty: .."kdybychom se účastnili výběru, nemohli bychom kritizovat...". Pokud by ti to čirou náhodou připadalo dost nekonstruktivní, pak věř, že jsem to na vlastní uši slyšel.
25. 01. 2011 | 14:02

Ing. N. napsal(a):

(ujo)
Samozřejmě že nevím, zda-li bylo sledování objednáno soukromou osobou. Pouze jsem si to zjednodušila. Jinak bych musela uvést: soukromou osobou, politickou stranou, akciovou společností, státní institucí atd.

Domnívám se, že je vlastně jedno kdo si sledování objednal. Důležité je, zda se nezjistilo něco protiprávního, případně kriminálního.

Dodávám, že by nebylo špatné znát i zadavatele sledování, dalo by se z toho leccos odvodit.
25. 01. 2011 | 14:03

vmk napsal(a):

To HOnza: možná jsme naivní, ale předpokládat, že bude marasmus geometrickou řadou narůstat jako v posledních letech by vedlo k hluboké depresi. Proto myslím, že každý krok, který tím bahnem zahýbe, je dobrý.
25. 01. 2011 | 14:05

LANDA napsal(a):

Pane Sobotko
Nejsem příznivcem strany pana Bárty, ale podivné souznění stran ČSSD a ODS, ve věci požadovaného odchodu pana Bárty z ministerské funkce je dost průzračné (jak by řekl pan Gross křišťálově průzračné).
Pane Sobotko pro upřesnění:nejen panu Bártovi, ale žádnému politikovi se nedá věřit. Pobavila mne Vaše slova - cituji:
"I kdyby snad byly důkazy Mladé fronty falzifikáty, Vít Bárta není dlouhodobě schopen je důvěryhodně vyvrátit" - možno parafrázovat "I kdyby snad důkazy nějakého média o vině pana Sobotky související s privatizacemi OKD a jinými byly falzifikáty, pan Sobotka není dlouhodobě schopen je důvěryhodně vyvrátit.
a Váš dovětek: A právě to je důvod, proč by měl tento odejít z veřejného života.
25. 01. 2011 | 14:06

yara ze země krys napsal(a):

Puck:

To přece nemyslíte vážně. ČSSD pokud vyhraje příští volby, bude velmi nutně potřebovat koaličního partnera. KSČM nepřichází v úvahu, tak asi kdo přichází v úvahu? Zbývají jenom VV pokud se jim podaří prosadit změny zejména v protikorupční politice! Jinak ČSSD dopadnou stejně jako minule, bude to pyrhovo vítěství a nic víc.
Jinak jsem na VV zvvědav jak si poradí s Jankovským, to je myslím jeden z těch co by měli z funkce ministra vypadnout, spolu s Fuksou z ODS aj. hochštaplery.
25. 01. 2011 | 14:08

Sladký napsal(a):

Vico, s Vašimi posledními dvěma větami se naprosto ztotožňuji.Ani já nevím, a docela mne to vyvádí z míry.Nejsem na takovou situaci vůbec zvyklý.
25. 01. 2011 | 14:15

Puck napsal(a):

yara :
Nemáte pravdu. Pokud tato vláda udělá jen polovinu z toho, co si usmyslela, nemám o výsledku příštích voleb žádné pochybnosti. A o osudu VV také.
25. 01. 2011 | 14:15

ld napsal(a):

Vico,

jak se říká U grobiána Sobotkovi? Když jsem vám psal onehdy ad hoc glosu, tak mi ji inkvizitor Stejsky smázl.
25. 01. 2011 | 14:16

Vico napsal(a):

Id,Sladký : No kluci přiznejme si, že nám to Sobotka zde v aréně v poslední době neulehčuje :-)

Id : Abych se přiznal, když jsem datloval názor našeho místního politologa z hospody U grobiána na haškovskou strategii, taky jsem se přes rameno koukal na "Stejskyho". Ruka mu cukala u koltu dost nebezpečně :-)

U grobiána hodnotí náš politolog Palivec Sobotku tak, že se pokouší změnit si křestní jméno z Bohuslava na Přemysla. Pak by s ním možná šel do holportu i Hašek se submisivně vystrčeným zadkem.
25. 01. 2011 | 14:31

Otázkář napsal(a):

Puck

to přece není o tom kdo komu posbíral hlasy, i kdyby teď nakrásně VV zmizely v propadlišti politických dějin nevěřím, že jejich bývalí voliči půjdou houfně volit ČSSD. Pár hlasů by tím možná získali, ale nic co by mělo zásadní vliv na výsledek. Pro ČSSD je rozumnější k potenciálním partnerům stavět mosty, ne je bourat a především pokud nechtějí jen politikařit, ale myslí to se změnami ve společnosti opravdu vážně, měli VV v jejich úsilí bojovat s korupcí podpořit. Oni však dělají pravý opak a tím se znovu dostávám k tomu propojení ODS+ČSSD.

Osobně nechápu kritiku Lessyho, ve mě určitou naději na odpolitizování a změnu vzbuzuje. John sice působí jako ve své funkci jako diletant, ale pořád lepší než protřelý politický šíbr Langer. Jsem rád, že konečně zavedl zveřejňování zakázek MV na internetu a to už od 100 000. 20 let to nešlo a najednou to jde, i na Slovenskou zavedli něco podobného.

Stručně řečeno Sobotka se svou výběrovou kritikou a Hašek se svým rozkročením pro mě nejsou důvěryhodní kandidáti na post předsedy strany.
25. 01. 2011 | 14:31

yara ze země krys napsal(a):

Puck:
Docela jste mě pobavil, je vidět, že asi nesledujete skutečnou práci této vlády. Zatím tu byly pouze na stole strašně neobratně provedené plošné škrty, kterými vláda resp. Kalousek chce získat 35 mld.Kč! Ale, že mizí každoročně z předražených zakázek, tendrů a špatného hospodaření státu cca 100 mld.Kč jim jaksi nevadí a nic, kdyby do nich nešli VV by ani neudělali. Však také kauza Drobil ukázala jak je vše nastaveno a to byla pouze špička pověstného ledovce. Tahle vláda u příštích voleb to projede na celé čáře, klidně se s Vámi vsadím o cokoliv. No a ČSSD se patlá v h......! To je taky takový ochotnický soubor odněkud ze Šumavy, zrovna tenhle příspěvek Sobotky to dokazuje. Jestli by se u nás na politické scéně etablovalo společenství pěstitelů chmele nebo svaz koňžských žen, tak mají velkou šanci vyhrát volby. Tohle co je tam, tak to je kombinovaný spolek zlodějů, hochštaplerů, bafůňářů a naivních strejců...
Fakt jste mě rozesmál.
25. 01. 2011 | 14:31

almost glossed™ napsal(a):

Všem: Jestli tomu dobře rozumím, riziko, které jsem popsal, uznáváte, jen vám nevadí. Připadá vám nějak "menší" a "méně naléhavé". Pro mě je velmi významné, pokud není nulové nebo téměř nulové. A ono není.

Policejní prezident na kandidátce ODS (i když formálně z důvodu zákona jako "nezávislý"), to je tedy silné kafe. Ale že se Nečas brání nasazení možného zástupce konkurenčního křídla ODS do vedení policie, to se vážně nedivím. Z toho může být velká mela.
25. 01. 2011 | 14:40

vmk napsal(a):

To almost: Riziko, které zmiňujete je hypotetické, ale je zde i určitá pravděpodobnost změny k lepšímu. U stávajícího modrooranžového stavu se nejedná o žádné předpokládané riziko, ale jistotu. Tak co je lepší?
25. 01. 2011 | 14:55

Já nic já muzikant napsal(a):

VV jsem nevolil.
"Novák" John mi stále připadá jako slon v porcelánu, ale ten hoch s Masserati se mi líbí čím dá tím víc.
25. 01. 2011 | 14:55

yara ze země krys napsal(a):

almost glossed™
Pane kolego, moc se v tom patláte, stejně jako Sobotka, uvádíte:
významné riziko.... policejní president na kandidátce ODS .... konkurenční křídlo .... ještě Vám tam chybí potřebné přeskupení severní armády na pravém křídle bitvy a něco z globálního oteplování včetně významného zdražení kakaa v Nigérii apod.
Trochu si o Lessym něco zjistěte, nic s ODS neměl, jen byl v místě kandidátky zahrnut jako nezávislý na soupisce u ODS, ale i kdyby, nezáleží přece na tom kdo odkud je, ale jaký je. O Lessym jsou slyšet jen samé kladné zprávy a zřejmě to byla ta nejlepší volba, navíc je to sympaťák a není to suchar nebo nafoukanec.
25. 01. 2011 | 14:58

Colt napsal(a):

pane Sobotko,

Pokud si někdo (kdokoli) zadá sledování možné korupce - je přece nanejvýš pravděpodobné, že sledováni budou i politici, kteří sedí v zastupitelstvech, správních radách a pod. Co je Vám na tom (zvláště v korupcí prolezlých Čechách) divného?
Nemějte strach, Vy jste byl určitě sledován a prověřován také - např. langro-kubicovskou agenturou - zrovna tak, jako spousta dalších - zda by se na ně něco nenašlo.
Snad nejste tak naivní, že byste si mysleli, že hlásná trouba MfD a další hlásné trouby k těm různým "odhalením" přicházejí jak slepý k houslím.

Snažíte se spolu s ODS udělat ze zcela běžné věci aféru a divím se Bártovi, že se vám nevysmál.
Po odhalení Drobila (špičky ledovce) byste měli být prověřeni majetkově zcela zákonitě všichni - od obecních zastupitelů po prezidenta.
25. 01. 2011 | 15:07

Jeff napsal(a):

almost glossed: přesně totéž jsem tvrdil před 3mi měsíci, když Bártova sledovačka praskla. Tohle tu ještě opravdu nebylo, aby nějaký šíbr získal křeslo ministra "prací s informacemi" a posléze exceloval dosazováním odborníka na pistole do školství... VV by byla dobrá strana, kdyby tam nebyl John, který co TVskeč - to karikatura politika, Bárta, kterému vadí všechno jen né Hřebíček coby jeho předchůdce (o něm nepadlo byť jediné slovo z jeho moudrých projevů) a pak Klasnová, jejíž největší zásluhou a předpokladem pro post místopředsedkyně PS je to, že je manželka a nenávidí ČSSD. Pak je tu smlouva s vlastními poslanci o poslušnosti, protlačení zákona o legalitě anonymních akcií a jednomyslná podpora při hlasování o (ne)důvěře. Poslanci VV nepronesli jediné slovo v parlamentu, další šíbr Jankovský evidentně tuneluje stát coby ministr navrhující novelu zákona o státních kšeftech a Dobeš se pokouší dorazit Sazku za to, že nabuzenému a Naganem přiblblému národu postavila hokejovou halu, jinak by se hrálo na Štvanici a na WC by musel Jarda Jágr v bruslích do Vltavy. Tak tenhle spolek se teď soustřeďuje na poslední vytočení lidí násilným protlačením penzijní reformy, po které se při průměrně dlouhém zamyšlení musí člověku zvednout kufr, kterou si v současném finančním světě s pověstí horší než somálští piráti netroufá provádět vůbec žádná země, ale vůbec žádná. Vzorem Bárty je Klaus, jinak jsou VV sociálním aspektem ve vládě. To je svět české politiky 2011. Jo a mladej Klaus za 100 mega kritizuje doktory. Taky dobrý.
25. 01. 2011 | 15:09

almost glossed™ napsal(a):

vmk, Yara...: Podle mých zkušeností je to přesně naopak.

Zklamání + naděje na změnu + osobní sympatie = ignoruji všechny blikající varovné kontrolky, všechna podezření považuji za "patlání se ve věci" a "zdržování", riziko bagatelizuji se slovy, že nejsou důkazy...atd.

Kéž byste měli pravdu. Sám se v případě politiků řídím pravidlem předběžné opatrnosti. Jinak následuje další zklamání + další naděje na změnu +... :-).

Jeff: Hurá, už nejsem sám :-).
25. 01. 2011 | 15:15

Honza napsal(a):

to vmk:vidím tedy jak se to hýbe. Každý týden nová kauza ( mmch. ministr Jankovský dosud nevysvětlil ) a hlavy padající nikde. Co se tady pohlo ? Jestli myslíš mediální proklamace, tak těch je plno, skutek utek.
25. 01. 2011 | 15:22

vmk napsal(a):

To Honza: a co mohou prosadit VV, když nedostaly dost, aby mohly čistit bez dinosaurů? Jak asi tak po 20 letech zmenit během několika měsíců hlavně zkorumpovanou justici. (Té kladu největší vinu). Pokud dál soudí soudce, která za 50 mil. z korupce udělí desetiprocentní pokutu, tak si můžou všichni na boj s korupčí jen hrát. Očekával jsi snad, že to, co jsme našimi modrooranžovými volbami 20 let podporovali vyčistí VV za několik měsíců?
25. 01. 2011 | 15:34

Puck napsal(a):

yara :
Vidím, že jste mě vůbec nepochopil. Až provedou všechno, co si usmysleli, opravdu nemám o výsledku nových voleb a o osudu VV žádné pochybnosti. VV budou následovat zelené a lidi konečně pochopí, jaká politika je pro ně.
25. 01. 2011 | 15:34

SuP napsal(a):

Sobotko -
MNOU žádnej skandál VV nezmítá. Takže buď nejsem veřejnost, nebo kecáš. Já myslim, že je to nabíledni.
25. 01. 2011 | 15:57

Kanalnik napsal(a):

Tato veta v autorove blogu mi prijde velmi signifikantni:

"I on (Drobil) byl nucen opustit ministerský post v důsledku nikoli vlastních chyb, ale pochybení svých podřízených."

K tomu neni co dodat. Neverim tomu, ze pan Sobotka ministrovi Drobilovi veril nejakou jeho cistotu. Ale neodvazi se na nej ukazat prstem a pojmenovat veci tak, jak jsou. Bud se boji jit proti ODS (proc?) nebo nechce z duvodu, ze obe strany maji neco spolecneho (co?). A nebo oboje.
25. 01. 2011 | 16:00

Puck napsal(a):

Pro Otázkáře :
VV nejsou potencionální partneři pro ČSSD. Nemají zájem ! Říkali jasně : " S komunisty nikdy. " Abych byl spravedlivý : " Do koalice s komunisty nikdy ! "
Ovšem, to je totéž. Jak to chcete udělat, aby v převážné většině otázek nehlasovali stejně, jako socdem ? Marná sláva, komunisté jsou levicová strana.
25. 01. 2011 | 16:01

petrof napsal(a):

je vidno, že náš Bohoušek už má absťák a že mu poslanecký kecafon velmi schází!!??? Jen vydrž Otíku Laffaire, už se dočkáš, už za týden půjdeš zase "do práce"......
25. 01. 2011 | 16:02

hoven napsal(a):

to fízlování lidí soukromou agenturou a zneužívání dat policejní databáze je samozřejmě velice vážná věc a na západ od našich hranic by takovej ministr už dávno vyletěl z vlády. je to podle meho názoru daleko závažnější než korupce. bárta je zřejmě jenom další podvodník, . já si osobně myslím, že to není ani nic překvapivého. velice usměvné je to, jak se podařilo věcem veřejnám přesvědčit část voličů, že oni jsou ti, kdo bojuje proti dinosaurům a korupci. opravdu nasadili originální metodu. proti korupci a dinosaurům bojují tím, že sami podvádějí, lžou krátí daně a nedodržují zákon. česká republika je bohužel v patové situaci. reformy , které se deset let odsouvaly, jsou pro zemi tak důležité a nezbytné, že jejich další odklad by mohl zpusobit rozvrat ve veřejných financích a narušit sociální soudržnost státu. premiér nečas proto nemá jinou možnost, než stisknout zuby a věci veřejné ve vládě trpět. to je bohužel tvrdá realita.
25. 01. 2011 | 16:19

Píďalka napsal(a):

Ve vystoupení Bárty mě nejvíce překvapila pasáž, kde hovoří o cílené provokaci jako o metodě prověřování úředníků. Jak je možné, že soukromá firma na živnosťák si toto jednání může dovolit a ještě to její majitel uvádí jako pracovní metodu? Pokud vím o institut cílené provokace usilují speciální složky kriminální služby roky a nic (politici se asi bojí, že by policie mohla i něco vyšetřit, třeba právě je). Stručně řečeno kriminalista kdyby použil tuto metodu skončí okamžitě ve vězení a soukromá firma toto smí??? Kocourkov.
25. 01. 2011 | 16:35

JF napsal(a):

Jeff,almost glossed™ : a co Lessy(í) se vrací ... jinak to všechno ostatní (zákony, mluvení, penze atd) můžou být mimikry a papírování to de dosti rychle i zase zrušit.
25. 01. 2011 | 16:55

Kelt napsal(a):

Pane Sobotko,odkud berete informaci,že veřejností cloumá kauza ABL-kdy nějaké soukromé očko v gáži ABL na podnět ODS šmírovalo jiného člena ODS?
Jak se říká-Vaše starosti a Koženého prachy bych chtěl mít.
Musím souhlasit s mnoha výše uvedenými názory,že někteří hoši z ČSSD mají oprávněné obavy z procitnuvších veverek ve směru odhalování "malých-velkých domů".To co píšete opravdu až příliš smrdí účelovostí.
25. 01. 2011 | 16:56

Colt napsal(a):

doporučuji poslechnout si výstižný komentář I.Hofmana

http://havirovsky.denik.cz/hoffmanuv_denik/hoffman-sledovani-politiku20110123.html
25. 01. 2011 | 17:00

Rumcajs napsal(a):

Pane Sobotko a nebylo by lepší, kdybyste si to vy mafiáni vyříkali mezi sebou a neotravovali s tím tady ?
Přeci když se rozumě domluvíte, můžete krást společně.

No,nééé ?
25. 01. 2011 | 17:00

Luba napsal(a):

Pane Sobotko,
napsal jste: "Několik posledních dní zmítá českou veřejností kauza okolo sledování politiků z Prahy 11 bezpečnostní agenturou ABL"...

Ale nepovídejte?!

Taková banalita může snad zajímat politickou chamraď, trpící stihomamem ... nebo zmítanou obavou, že o jejich nekalostech někdo ví a může to proti nim politicky či jinak využít.

Českou veřejnost daleko více trápí, že se sníží kvalita a dostupnost lékařské péče v důsledku zavírání nemocnic a všeobecné centralizace a zavedení "řízené péče".

Že "Velký bratr" nesleduje jen plebs, ale že dojde i na zlodějský patriciát, je jen dobře.
Konečně bude mít naše policie kvalitní podklady :)
25. 01. 2011 | 17:08

vasja napsal(a):

Kurňa, to že je nějakej halama ve straně neznamená, že po něm nemmůže jít žárlivá stará, nebo jeho soustraník.
A hlavně že to rajcuje Sobotku, Bakalova kmotra. Jak sem si včera v tv všimnul.
25. 01. 2011 | 17:08

Jeff napsal(a):

JF: až bude první ódéesák sedět, pak jo, něco se mění.. Podle mě tenhle vládní slepenec trpí schizofrenií všech tří stran, Nečas proti kmotrům. Schwarzenberg vs. Kalousek a Bárta, John (s výjimkou toho Lessyho) proti zbytku VV (viz pojeb na ideokonferenci, po níž Bárta asi na týden zalez'). Oni maj sice 118, ale zespoda nemaj na půlku kroků podporu, pak nejde nic (což je dobře), takže si podle mě stříhají metr.
25. 01. 2011 | 17:21

JF napsal(a):

Jeff: podle mně jde/je třeba sledovat ty reálné kroky - všechno ostatní bych bral jako omáčku i když místy dost hustou - jako zde pan Sobotka

... ale je fakt že tohle si mysleli možná i skalní příznivci NSDAP,KSČ,ODS - vždy cestou k lepším zítřkům. Ale přeci jen viděl bych to na sledování důležitých drobností ... např. tance odvolání i jmenování osoby policejního ředitele. A to dříve člověk nevěděl ani že nějaký je ... tak aspoň teď vím že nějaký je. ;-)))
25. 01. 2011 | 17:36

vlk napsal(a):

Celá věc okolo Bárty a ABL je z pohledu člověka zvyklého myslet - naprosto triviální.
V době, kdy ABL ještě neuvažovala ,že by vstoupila do politiky, natož velké , dostala od kohosi zakázku. Jako každou jinou- prostě sledovačku. S cílem něco na ty sledované najít. Sledovanými byli lidé z ODS.
Lze oprávněně soudit, že objednavatelem téhle sledovačky byli jiné¨í lidé z ODS. Konkrétně z vedení Prahy 11. Sledovačka byla jen soubobjenávkou velké objednávky na služby ABL pro Prahu 11.
Když všechno ruplo, měl Bárta několik možností jak celou kauzu řešit.
1- mohl říci - ano, tu zakázku jsme měli a splnili vůči zadavateli.
byl a jistě následovala otázka zúčastěných -a kdo byl ten zadavatel?
Odpověď logická - obchodní tajemství. Jako detektivní a bezpečnostní agentura žijeme z toho, že nemluvíme o svých klientech. Jako advokáti. Tečka. A bylo vymalováno.
ODS by sic e chvíli hystericky pořvávala a pak by s e vše uklidnilo.. A byloby.
Byla i možnost jiná
2- říci, no tu zakázku jsme měli, provedli a objednavatelem byl/ byla.. …..
Kdyby s e Bárta l zblázni jen na půl ne docela , byl by risknul tohle.. Protože by tím sice sdělil co a jak , a nejspíš způsobil zemětřesení v pražské ODS, protože by řekl, že jedna část fízluje druhou, což by mu sotva vadilo a což pro práglovské modré je sotvanovinkou, ale rozhodně to nemohl udělat , protože od pražské ODS má z minula tuny zakázek. Například hlídací a průvodcovskou službu na vybraných památkách. Byznys si nikdo nezkazí, že ,
Takže Bárta se rozhodl pro
3- no prostě , rozhodl se lhát! Dal Nečasovi čestné slovo , že jde o falza a že ABL nikdy... A zbláznil se docela.
Jenže MfD tentokráte odvedla sakra dobrou práci! Jak ji nemám rád, tentokráte ji za to veřejně chválím! Pustila jen základní dokumenty a nepustila všechno. Už jsou taky poučení a znají místní politickou galerku a proto Bártovi připravili vidle, na které si čestným slovem sám, dobrovolně a elegantně naběhnul - nechali ho dát čestné slovo a pak pustili další dokumenty!
Čímž z něj veřejně udělali člověka bez jakékoli cti. Před kterým si už lze jen odplivnout.
Hysterický pokřik našeho Napoleonka - vyzývám MfD aby zveřejnila všechny dokumenty , které má! to názorně charakterizuje! Prostě před další tiskovkou , kde měl "vysvětlit" chtěl znát pochopitelně už všechno..
Doufám, že mu MfD nevyhověla . A že ho ugriluje. Bárta samozřejmě dělal co mohl, aby tiskovku, resp, vysvětlení odsouval a odsouval, ale nakonec před novináře musel.
Otázka je- proč ho vlastěn MfD takhle dusí ?
Nechce se mi věřit , že by si MfD , na rozdíl ode mne přála konec famiglie 119.. A tohle ji rozhdoně oslabuje! zaspekuluji si - jde o to pomoci Nečasovskému křídlu zeslabit pozici Bárty ve vládě. Máme pře d tzv. "reformami" - přesněji před rozkradením sociálního a zdravotního pojištění. A VV by ,z propagandistických důvodů, mohly dělat vlny. Přiškrtit Bártu může být nyní potřeba více než kdy jindy potřeba. Ostatně - nápadně rychlá shoda na rozkradení důchodového pojištění, kdy VV doslova přes noc zapomněly na svou snad dosud jedinou rozumnou věc, s kterou se prezentovaly v české politice - totiž generačním fondem, tomu nasvědčuje.
Nicméně vraťme se k Napoleonkovi. MfD jeho hysterickému vykřikování nepodlehla a nezveřejnila. Bárta tedy šel pře d kamery a mikrofony. A lhal dál . Prý dokumenty jsou falzum a prý Petříček pro něj nebo jen pro něj nedělal a tak dále. Kalousek sdělil Lidovkám, že tomu může věřit jen někdo ,kdo má IQ pod 90.. Nikdy bych nevěřil, že budu souhlasit s někým jako Kalousek. Stalo se. Nicméně -Kalousek to přece musí vědět ,
pokračování
25. 01. 2011 | 17:43

vlk napsal(a):

co je k uvěření pro lidi s IQ pod 90. Třeba kauza jeho bytu nebo to, že se s ním dá bojovat proti korupci.
Ale zpět k Bártově tiskovce. Chlapci to šlo , jako když Rudé právo kdysi tisklo. Setrval na své cestě jako po první tiskovce. Jen další čestné slovo schází.
Je to konec kauzy? uvidíme. Myslím, že ne. Ovšem čím jsem si jist je, že tahle vláda tohle v pohodě přežije. Sice jeden nenávidí druhého,jeden nevěří druhému ani pozdravení ale jsem přesvědčen, že tenhle tragický soubor budeme mít na krku celé čtyři roky. Zvažte ten vejvar o který se hraje - vyvedení části sociálky do soukroma za 60 miliard ročně, vyvedení zatím nespecifikované části zdravotního tamtéž , odhaduji aspoň 40 miliard.. obojí ročně, tunel, pardon Fuksova dálnice v LČR, dále privatizace Budvaru možná části ČEZu.. "ekologický megatendr v té či oné podobě tza 100 miliard...Kolik je obecně akceptovaná provize z kšefu ? 3%? nebo už 5%. Ono to je jedno. Ať tak nebo tak ve hře je prostě mnoho miliard -jistě dvouciferně a to jednak na tzv. mimorozpočtové financování ala Drobil, a jednak soukromé důchodové připojištění. A tohle že by si nechali tím, že se rozhádají k smrti nechají utéci?
Pokud MfD nepřijde přímo s nějakým důkazem, že nějaký Bártův poskok přímo nefotil v intimních situacích / nemusí to bejt hned sex, že/ Kalosuka nebo Klause, pak nám famiglia 118+1 vydrží. To víte, v každé rodině je něco! U vás se taky hádáte , ne?
A drobnost na závěr . Převapen tím, že Bárta Nečasovi lhal může být jen někdo, kdo nečetl výpovědi bývalých členů VV ohledně jistého Filipa a jeho praktik. Dále ten, co chápe , že Kalousek, Nečas a podobní nejsou političtí dinosauři a pak ten, komu připadá normální , že Bárta se chová jako Ceaucescu nebo Honecker, když jde o koryta pro rodinu. Ti dva také své manželky obdařili vysokými státními funkcemi. No ale ten vlastně překvapen nebude. Ten patří do skupiny s IQ o kterém mluvil Kalousek. Jako že budou Bártovi věřit.
25. 01. 2011 | 17:43

Honza999 napsal(a):

Otázkář

Kde berete přesvědčení, že VV jsou možný koaliční partner ČSSD?

Víte jak VV vůbec vznikly? Občanské sdružení VV vzniklo odštěpením sekty méně úspěšných zlodějů na radnici Prahy 1, a to odštěpení části zastupitelů ODS, která prohrála ve rvačce o kšeft při privatizaci půdních prostor domů ve vlastnictví Městské části Praha 1. Zakládající členové byli bez výjimky ODSáci a VV jsou jen ODS sekta pod jiným jménem a s falešným programem. Jen tím falešným programem získali ve volbách hlasy (a že program byl falešný, dokazují svým jednáním dnes a denně).

VV nůbec nejsou vhodným koaličním partnerem pro ČSSD, protže jejich SKUTEČNÝ PROGRAM je totožný s programem ODS - "KRÁST, KRÁST a do třetice KRÁST a nikomu nic nenechat". Program ČSSD je "PŘIKRÁDAT, PŘIKRÁDAT a do třetice PŘIKRÁDAT ale nechat žít i jiné".

Jsou to tedy programy naprosto nekompatibilní.
25. 01. 2011 | 17:51

Otázkář napsal(a):

Honza999

myslím, že se mýlíte a vidíte ČSSD v moc růžových barvách, když se budu držet vaší rétoriky tak jejich programy jsou naprosto kompatibilní :)
25. 01. 2011 | 18:03

JF napsal(a):

vlk: jen drobná pozn. Nečasovi můžete dávat po kauze Drobil jakékoliv čestné slovo - nemá žádnou závaznost - toho by si měl být např. i pan Nečas vědom. Ale takových je v české politice neurekom ...
25. 01. 2011 | 18:06

Otázkář napsal(a):

Honza999

a propos jakého jiného koaličního partnera vidíte Vy? TOP09? Ale jdetě, strana přeběhlíků z pravicového křídla KDU-ČSL. Pak už jen zbývá velká koalice nebo komunisti.
25. 01. 2011 | 18:10

yara ze země krys napsal(a):

vlku, predátore, docela Vás rád čtu, ale z nynějších Vašich názorů čtu hroznou nenávist k VV(přímo paroubkovskou) a jak říkáte k famiglii 118. Dobře chápu to. Mě VV taky zklamaly, ale uvažujte jako šachista o pár tahů dál než soupeř, jaké varianty se nám do budoucna tu nabízí. Dovolím si Vám připomenout, že veřejné peníze se vesele rozkrádaly i za vlády ČSSD! Nikdy jsem např. neslyšel, že by někdo z ČSSD se zajímal o předražené dálnice a státní tendry a mizerné hospodaření státních institucí! Je to všechno jedna svoloč, to snad musíte uznat. VV rozjely velkou hru, která je kupodivu dobrá svými případnými výsledky i pro občanstvo této země. Oni dotlačili ODS a TOP09 k tomu, že se budou muset přijmout určitá systémová řešení proti rozkrádání veřejných peněz tzv. mantinely a pravidla hry. Nejsem už dnes naivní a úplně po akciích na majitele, které VV nechaly dále ve hře, jim nevěřím. Ale v pudu sebezáchovy zřejmě rozjely něco, co může být příklon k poměrům obvyklým ve standardní zemi EU. Zahulíme, uvidíme! V této fázi by měla ČSSD pokud je čistá (a o tom pochybuji) nechat VV dělat co rozjela!
Pěkný večer, kašlu na politiku a jdu sportovat!
25. 01. 2011 | 18:18

liberál napsal(a):

Béda:

Protože už i oni přišli na to že sociální stát nelze stále jen přiživovat a pokud by to neudělali tak by museli brzo dělat nepopulární opatření tak jako dnes socialiti ve Španělsku. Populismus není dobré řešení.
25. 01. 2011 | 18:34

S.Š. napsal(a):

vlk : Nabídl byste, prosím, vysvětlení, proč Vít Bárta volil variantu 3 a nikoliv varianty 1 nebo 2 ? Myslím tedy jiné vysvětlení, než že se dočista "zbláznil". Nerozumím tomu a překvapena poněkud jsem. Na první pohled to vypadá školácky. Možná to bude tím IQ (mým IQ, pochopitelně).
Jinak se mi zdá být - z celé řady indicií - zřejmé, že ČSSD a ODS jednají ve shodě. Dobře to bylo vidět na procesu jmenování policejního prezidenta (tomu rozumět lze), věc "Bárta" vnímám jako pokračování.
25. 01. 2011 | 18:43

achim napsal(a):

Nejsem si jist, zda se ministrovi Vítu Bártovi podařilo obsáhlým výkladem na tiskové konferenci dne 22. 1. 2011 smazat dojem, že jeho agentura v r. 2007 páchala v obvodu Praha 11 cosi nepatřičného, co by mohlo narušovat současné vztahy mezi ním a předsedou vlády, případně mezi stranou Věci veřejné a ODS jako členy vládní koalice.
Pokud se mu to nepodařilo, je to mimo jiné také proto, že přistoupil na hru, kterou rozjeli redaktoři MF Dnes a na kterou jako první skočili představitelé ODS, a to tím, že byl ochoten podřídit se používání pojmu „sledování politiků ODS“. Věcem se mají dávat správná jména. Pokud se to neděje, dochází k nedorozumění. Pominu otázku, zda Vít Bárta jako generální ředitel firmy musel vědět o každé přijaté zakázce, plněné nakonec subdodavatelem, ale upozorním na to, že v tomto případě její zadání bylo údajně odůvodněno podezřením, že se sledované osoby měly dopustit nepravostí korupčního rázu.
Pro jejich postavení v očích agentury a také veřejnosti by to mělo být určující, zatímco okolnost, že sledovaní se k výkonu funkcí ve správě věcí veřejných dostali prostřednictvím politické strany, je v podstatě bezvýznamná: ve chvíli, kdy přijali své funkce, vstoupili do služeb občanů bez rozdílu jejich politické příslušnosti a byli odpovědní především jim.
Budeme-li tedy hovořit o tom, že agentura ABL sledovala osoby podezřelé z korupčního jednání, zní to úplně jinak, než mluví-li se o sledování místních politiků ODS.
Leda bychom přistoupili na to, že stranictví je více než služba veřejnosti a že politické strany mají právo vyžadovat, aby jejich činitelé požívali zvýšenou ochranu proti slídění za jejich podezřelým počínáním. Takový názor by ale zřejmě šel proti duchu právního řádu demokratického státu a byl by v příkrém rozporu s vyhlášeným protikorupčním zaměřením politiky vládní koalice.
Můžeme připustit, že zadavatelé si přáli diskreditovat Martu Šorfovou a její souputníky, neboť to tvrdí Jaroslav Kmenta, ale nemáme žádný důkaz, že ABL o přání zadavatele věděla a že se s ním ztotožnila. Zejména k žádné diskreditaci z její strany nedošlo. Jméno Marty Šorfové se v r. 2007 objevilo v tisku v souvislostech pro ni značně nepříznivých, ale pak vše utichlo. A do popředí zájmu médií se nyní po letech znova dostala nikoli zásluhou ABL či osobně Víta Bárty, ale díky skandalizujícím „investigativcům“ MF Dnes.
Budeme-li pokračovat v označování věcí pravým jménem, nemuseli bychom se bavit o problému uvnitř koalice mezi ODS a Věcmi veřejnými, ale o problému uvnitř ODS, neboť podle Jaroslava Kmenty zakázku zadala vnitrostranická opozice. Problém nemá Vít Bárta a ABL s Petrem Nečasem, ale ODS sama se sebou.
A stále není jasná věcná spojitost mezi celkem bezvýznamnou událostí z r. 2007, z doby, kdy Vít Bárta a ABL stáli mimo politiku, a dnešní přítomností Víta Bárty a Věcí veřejných ve vládní koalici. Činnost ABL v r. 2007 se nijak netýkala ODS jako politického subjektu, ani osobností, jež jsou dnes nositeli její politiky na celostátní úrovni.
V komentářích, které zazněly v ČT 24, vyslovil poslanec František Bublan, předseda branně-bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny překvapení a pohoršení nad tím, že ABL se při plnění zakázky v Praze 11 chovala jako zpravodajská služba. Od bývalého ředitele civilní rozvědky a ministra vnitra bych očekával, že ví, že některé bezpečnostní agentury takovou činnost provádějí. Souhlasím s ním, že to je na pováženou, že se tím agentury dostávají na hranu zákona a že od otevření prostoru pro zřizování soukromých bezpečnostních agentur převratem v r. 1989 uplynula již dost dlouhá doba na to, aby byl vymezen zákonný rámec pro jejich činnost. Ale překvapuje mě, že se pan poslanec nepozastavil nad tím, že se jako zpravodajská služba tak trochu chová také redakce MF Dnes. Když dva dělají totéž, není to totéž? pokr. v dalším.
25. 01. 2011 | 19:00

achim napsal(a):

O tomto problému se nehovoří vůbec: MF Dnes opakovaně přichází „na trh“ s informacemi a dokumenty, které nemohla získat zcela legální cestou. Nikoli Vít Bárta Petru Nečasovi údajné sledování komunálních činitelů, ale Jaroslav Kmenta Vítu Bártovi a veřejnosti by měl vysvětlit, jak přišel k dokumentům, jež používá k vyvolání napětí mezi koaličními stranami.
Je ovšem třeba uznat, že aféra je mistrovským kouskem, neboť zasáhla dva cíle současně: vztahy uvnitř koalice a uvnitř ODS. Otázka zní: cui bono?
Vyrábění afér je skvělý nástroj k zvyšování nákladu novin. I to je důvod, proč by politici neměli věnovat skandalizujícím mediálním bublinám takovou pozornost. Podporu marketingových tahů redakcí přece nemají v popisu práce. Bubliny vycházejí od „investigativců“ MF Dnes v poměrně krátkých intervalech jedna za druhou. Nakonec splasknou a vyšumí do ztracena, jenže mezitím naruší vztahy ve společnosti a nepřinesou jiný užitek, než právě to narušení vztahů. Kdyby si jich politici nevšímali, čtenářský zájem by se nedostavil a četnost bublin by se snížila.

Zdeněk Jemelík

Neviditelný pes 24.1.
25. 01. 2011 | 19:00

Papouch napsal(a):

"využívání vnitrofiremního e-mailu nebo oficiálních formulářů společnosti" je pri outsourcingu u vetsich firem naprosto normalni

p. Sobotku omlouva snad jen to, ze jako zaslouzily aparatcik to nemuze vedet, kdyz nikdy v normalni firme nepracoval
25. 01. 2011 | 19:33

Pepa z depa napsal(a):

Milý autore článku, tak jsi si naběhl na vidle, Jest-li něco veřejností cloumá, tak to je strach před budoucností připravenou všema vládama od roku 1989. PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR se bojí o ten zbytek důstojnosti, které jste jim nechali, dále o bezpečí svých dětí v prostředí kde vládnou mafie s drogami, hazardem, násilím, přepadáním, loupežemi a tudíž degenerujete celou populaci tím, že jste to připustili a nedovedli zastavit a vůbec né odstranit. Děti zaostávají ve vzdělanosti a úctou k čemukoliv mimo peněz a sexu, šikaně a ponižování slabších. Senioři se musí plahočit obchod od obchodu aby sehnali ten nejlevnější žvanec, protože by musela jinak chcípnout. Nasekali jste si armádu bezdomovců, nepřizpůsobivých a rádoby nezaměstnaných již po opuštění studií, kdy jezdí do ciziny na zkušenou a když se vrátí, tak podpora a bokovky atd. Mládež přestala míti zájem pracovat a jen by se živila různými podvody na spoluobčanech při podomním nabízení zboží, výrobků a služeb, velice předražených atd. Prostě nedosáhli jste jako politici všech stran žádné kladné výsledky, které nutně potřebují PRACUJÍCÍ pro svůj život a výchovu v rodinách a veřejný život, kultůru, sport, zájmovou i tvořivou činnost, rekreační pobyty a společenský život. To vše bylo zprivatizováno a vytunelováno pro vybrané straníky a vaše satelity. Těm kteří toto svoji prací v minulosti až dodnes vytvořili pro smyslplný život Naší populace, která Nás musí jak všichni víte v budoucnosti uživit, jste dali možnost tyto potřeby pro jejich normální život draze platit. Tak co od Nás ještě chcete! Podívejte se na www.vymenilijsmepolitiky.cz a tam uvidíte co chtějí PRACUJÍCÍ LIDÉ V JEJICH VLASTI a né ve vaší jak jste si ji přivlastnili. Prostě musíte dojíti k poznání, že OBČANÉ ČR již vás nechtějí žádného, který jste Nás do toho svoji NEKOMPETENTNOSTÍ A ZLOTŘILÝM JEDNÁNÍM DOSTALI. Potom co Nám předvádíte od podzimu 2009 a vrcholí to v posledních měsících, tak Nás musíte chápat, že nikdy nedopustíme, aby jste se k MOCI A VLÁDĚ, která patří OBČANŮM ČR, ještě někdy pustili. Nejsme SEBEVRAZI. Je již připraven návrh NOVÉ OBČANSKÉ ÚSTAVY, podle které chtějí občanské iniciativy vytvořit OBČANSKOU SPOLEČNOST. Ještě před 3 dny se k tomuto hnutí přihlásilo cca 750.000 občanů ČR. Víte vůbec co se v NAŠÍ VLASTI DĚJE? Prostě jste si vykoledovali GENERÁLNÍ STÁVKU, teď již jen čekejte kdy to spadne. Se srdečným pozdravem 4. odboj a Pepa z depa.
25. 01. 2011 | 19:38

Vico napsal(a):

Přetištěný rozbor Zdeňka Jemelíka vpodstatě odpovídá tomu, co jsem zde v několika větách naplácal.

O tom, že politici zrovna nejsou ztělesněním "co na srdci, to na jazyku" se mohl každý přesvědčit ze zveřejněných depeší na Wikileaks.

Hříchem je, že Bárta zalhal Nečasovi...Snad to přežije :-)
Jinak však jde o interní prasárnu odéesáků, kteří se navzájem špehovali a najali si služby profesionálů, jejichž činnost notabene dodnes není náležitým způsobem regulována. ABL dělalo jen svou práci.Na hraně, ale tak to u "soukromých oček" chodí. To ví každý čtenář Chandlera :-)

Sobotkova kritika spočívající ve starosti, zda-li upřímné srdce chvějící se premiérských kalhotech/buďme poetičtí, třást se nemusí jen prdel, když tu budeme mít za chvilku Valentýna/ snese milosrdnou lež pana Bárty, je dle mne kontraproduktivní.

Ať už byl Zeman jakýkoliv, šel by po krku /tunel prokopávaný do důchodového systému/ a ne ,jak Sobotka, po hadrové veverce.

Jemelík si navíc klade otázku, čím se vlastně liší špiclování investigativců z MFDnes? A co Michálek? On si, aniž by to Drobil a spol věděli, vše nahrával jak agent 007.

Sobotka svými články bohužel demonstruje, že asi ztratil/pokud ho vůbec kdy měl/politický čich. Jestli si myslí, že jeho potenciální volič se teď klepe hrůzou, co všechno možná ten Bárta ví o Kmotrech, tak je vedle jak ta jedle.

Jedno je jasné, nejistota Nečasů, Kalousků a možná i...,neříkám to rád, Sobotků je na místě.

Ovce, když cítí vlka, se shlukují k sobě. Momentálně jsou tu tři varianty. Pozvat si Kmentu, ať vlka odpráskne. Udělat z vlka německého ovčáka, který bude naopak ovce chránit anebo v hrůze mlčet, ani nedutat.

Mlčení jehňátek.
25. 01. 2011 | 19:48

Puck napsal(a):

Vlku,
popsal jste záležitost důkladně, chybí jen vysvětlení, proč si Sobotka vybral Bartu, jako toho, který má máslo na hlavě. Teď to vypadá tak, že zajíce nahánějí obě nejsilnější strany.
Nebylo lepší zachovat neutralitu ? " Věc se nás netýká, počkáme, co nám hoši ještě předvedou ! "
25. 01. 2011 | 19:52

DavidS napsal(a):

Kauza ČSSD - stále více otázek než odpovědí.
Pane Sobotko, vaše strana přece dlouhodobě zastává stanovisko, že MF Dnes a speciálně pan Kmenta pracovuje "v žoldu" ODS, tak se ptám :"O co Vám jde?" Odpovím - zlikvidovat někoho, kdo (alespoň zatím) nejede v těch vašich modrooranžových lumpárnách, které se na člověka denně valí ze všech stran.
Čím více budete do Bárty vandrovat, tím větší špínu na sebe kydáte.
25. 01. 2011 | 20:09

Petr.. napsal(a):

To, aby si majitel bezpečnostní agentury založil stranu a po úspěchu ve volbách obsadil MINISTERSTVO VNITRA, je klasický střet zájmů, možný asi jen v našem blbákově! Vsadím se, že o to hlavně panu bártovi šlo, mít vnitro na něm své lidi a informace z něho, kterými se dají lidé krásně vydírat pardon ovládat .. a samorřejmě tak rozšířit vliv spiclovací nebo jaké agentůry ABL .. Opravdu symptomatické .. je to podobné, jako kdyby minister zdravotnictví vlastnil krematorium ....
25. 01. 2011 | 20:38

xxx napsal(a):

Puck je spravne!
25. 01. 2011 | 20:45

sulivan napsal(a):

Sobotka není blbý,ale je hodný.nechce tu kasína ,špehování lidí.
Srovnávám si ho v duchu s člověkem který v Rusku r.1918 postavil pomník Černyševskému.Ale o mnoho let později se našli uzdravělí středoví stalinisté,kteří ho zastřelili.Totiž s bolševiky srdnatě bojoval.Byl proti návratu starých pořádků.Byl příliš nalevo i napravo současně.
25. 01. 2011 | 20:48

Admirál napsal(a):

Pane Sobotko, víte, že mne kauza ABL až zas tolik nezajímá?

Pokud se VV podaří rozkrýt nezákonné financování pol. stran, tak u mne mají velké PLUS.

Jsou noví, nenamočení, co když se to povede.
25. 01. 2011 | 21:22

franťýk napsal(a):

Sobotka bojuje s Haškem. Hašek je sympatický Bártovi. Tak budeme bojovat s Bártou.
To, že tahle "kauza" je jen nafouknutá stará bublina, si normálně myslící člověk musí snadno domyslet. Akce proběhla v době, kdy měl Bárta do politiky daleko a dělal prostě zakázku, kterou si někdo objednal. Jen nechápu, proč dneska tolik mlží. To chce dopadnout jako Gross, který také mlžil a mlžil až se rozplynul.
25. 01. 2011 | 21:39

vlk napsal(a):

JF
souhlas.

Yara
vy máte můj plný respekt!
S vaší kritikou soc d em samozřejmě souhlasím. Nciméně výtku ohledně šachové strategie nepřijímám.
VV jsou pro mne prostě nedělatelné a nepřijatelné ať už v jakékoli koalici. Byl, je abud e to vždycky jen podvod na voličích. Je to vylhané od samého začátku. PSal jsme to tady opakovaně : že pokud John lhal deset let svým nejbližším, co asi tak může očekávat volič?
A Bárta ze s ebe lháře udělal sám. Já v tom nejedu. Jen komentuji. Víte pro mne bylo naprosto signifikantní, když z Klasnové ,jako už ministr , nechal udělat místopředsedkyni parlamentu. Holá slušnost byla, aby z té pozice odešla.
25. 01. 2011 | 21:42

DavidS napsal(a):

rád bych se Vás pane Sobotko zeptal na dlouholetého soudruha Krause, jakpak se mu dnes daří, tomuto zástupci utlačovaných pracujících ? Asi celkem dobře, když jsem ho před několika dny zahlédl za volantem nové Audi A8. Nebo se snad živí jako panský kočí ? Asi ne, viďte.
25. 01. 2011 | 21:44

PV napsal(a):

vlk

Podezíráte Bártu a Věci veřejné, že přes současné spory si nakonec padnou s ODS do náruče, aby se společně přiživili- podle vašich slov - na "vejvaru", tedy části sociálního pojistného, které by výhledově musel každý posílat do soukromých penzijních fondů. To však není pravda. Penzijní reforma počítá s tím, že jeden z fondů nebude soukromý a že si každý bude moci svůj fond vybrat. Tím padá levicové podezření, že důchodová reforma má za cíl rozkradení peněz daňových poplatníků. Buď o tom nevíte, nebo záměrně klamete. Ať tak či tak, ne Bárta, ale vy máte problém s důvěryhodností.

Neustále zdůrazňujete, že Bárta lhal. Je charakteristické, že zcela pomíjíte, že jde o věc 4 roky starou a v podstatě bezvýznamnou. Pokud by totiž mělo jít o něco závažného, proč na to Nečas nebo váš Sobotka neupozornili tehdy? Odpověď je nasnadě: protože by se tím tehdy zesměšnili. Jisté je, že pokud nějaký novinář "vyrobí" kauzu, jež se měla stát v dávné minulosti, jedná se s největší pravděpodobností o svinstvo na něčí objednávku.
25. 01. 2011 | 21:46

franťýk napsal(a):

PV
Bárta nelhal, Bárta se kroutil jak had. Tady je na místě otázka "Proč?", když přece šlo o prastarou záležitost. Tak to také mohl takto podat. Ale on se jen kroutil jak žížala. Proč?
25. 01. 2011 | 21:50

S.Š. napsal(a):

PV : souhlas, viz i starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský v blogu (který si za účelem publikování článku 17.1. t.r. založil),
http://mlejnsky.blog.idnes.cz/c/173787/Obet-nebo-objednatel.html
25. 01. 2011 | 21:53

Colt napsal(a):

pane Sobotko

donedávna jsem si myslel, že jste jiný formát. Jsem překvapen a zklamán. Namísto předložení nějakých vizí, jak z krize ven, se tady se zabíráte poněkolikáte už naprostou kravinou.
Nějak mi nejde na rozum, že obrana sociálního státu by se měla octnout na bedrech takového lídra, jakého zde předvádíte poslední dobou.
25. 01. 2011 | 22:07

!!! napsal(a):

Reportéři ČT si troufli na Bakalu. Za jeho majetkem má stát socialista Sobotka:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/187204.aspx
25. 01. 2011 | 22:15

vlk napsal(a):

PV
no právě se objevilo na Seznamu http://www.novinky.cz/domaci/223350-barta-se-necasovi-verejne-omluvil-za-sledovani-politiku-i-za-cestne-slovo.html

Počtěte si.

Ohledně spoření do fondů - jistě, mohl bych se mýlit. Ale že by se mýlil kamberských z provládních Lidovek:
http://www.lidovky.cz/kambersky-rozjizdi-se-byznys-stoleti-dxk-/ln_nazory.asp?c=A110123_092813_ln_nazory_mk
No třeba má problém s důvěryhodností i kamberský. Ted ypodle vás.
A k tomu jednomu s tátnímu fondu - bu'd nemáte tušení jak funguje v téhle zemi sektor, kterému s e říká finančí zprostředkování nebo jste prostě jen další kradověrný. Kterých je tady neurekom. Ano bud e jedne státní fond. Drtivá většina kliošů bud e ovšem přesvědčena těmi ostatními fondy. Budou lákáni na nějakou novou "jistotu desetinásobku" tisícovku primárního vkladua kdesi cosi. Já na rodíl od vás znám tenhle sektor dost detailně. Takež mám celkem jasno, jak to dopadne.Ostatně Kamberský to popisuje skoro stejně.
Nijak ovšem nebráním vám, abyste věřil vítu Bártovi a nikoli mé osobě.
Jo a ten odkaz , který jste dostal od S.Š. ten si věru přečtěte.
Jen malá drobnost v materiálech MfD není a ni slovo o tom, že by byl sledován Mejtský. Nýbrž jeho konkurentka Šorfová: Ale najdete tam spekulac e trochu jiné než tvrdí Mejtský . Totiž, že on si tu Šorfovou objednal..
25. 01. 2011 | 22:30

vlk napsal(a):

Jo PV
já nezapomenul že jd e o věc 4 roky starou!
Jen vy si pamatujete zmého příspěvku selektivně. Začátek je napsán takto:
Celá věc okolo Bárty a ABL je z pohledu člověka zvyklého myslet - naprosto triviální.
V době, kdy ABL ještě neuvažovala ,že by vstoupila do politiky, natož velké , dostala od kohosi zakázku. Jako každou jinou- prostě sledovačku. S cílem něco na ty sledované najít. Sledovanými byli lidé z ODS.
Lze oprávněně soudit, že objednavatelem téhle sledovačky byli jiné¨í lidé z ODS. Konkrétně z vedení Prahy 11. Sledovačka byla jen soubobjenávkou velké objednávky na služby ABL pro Prahu 11.
Když všechno ruplo, měl Bárta několik možností jak celou kauzu řešit.
1- mohl říci - ano, tu zakázku jsme měli a splnili vůči zadavateli.
byl a jistě následovala otázka zúčastěných -a kdo byl ten zadavatel?
Odpověď logická - obchodní tajemství. Jako detektivní a bezpečnostní agentura žijeme z toho, že nemluvíme o svých klientech. Jako advokáti. Tečka. A bylo vymalováno.
ODS by sic e chvíli hystericky pořvávala a pak by s e vše uklidnilo.. A byloby.
Byla i možnost jiná
2- říci, no tu zakázku jsme měli, provedli a objednavatelem byl/ byla.. …..
Kdyby s e Bárta l zblázni jen na půl ne docela , byl by risknul tohle.. Protože by tím sice sdělil co a jak , a nejspíš způsobil zemětřesení v pražské ODS, protože by řekl, že jedna část fízluje druhou, což by mu sotva vadilo a což pro práglovské modré je sotvanovinkou, ale rozhodně to nemohl udělat , protože od pražské ODS má z minula tuny zakázek. Například hlídací a průvodcovskou službu na vybraných památkách. Byznys si nikdo nezkazí, že ,
Takže Bárta se rozhodl pro
3- no prostě , rozhodl se lhát! Dal Nečasovi čestné slovo , že jde o falza a že ABL nikdy... A zbláznil se docela.

pěkné počtení PV.
25. 01. 2011 | 22:33

dalimír napsal(a):

Pánové co k tomu dodat ,je to stejně vše jen boj o koryta ! A veverky jsou falešné,moc bych na ně nesázel ! Je to s nimi přesně jak píše Honza 999 ! Tihle ti vykukové z VV jen tímhle spůsobem aktivovali větší obezřetnost ODS a TOP-09 ve svých zlodějnách ! Už se nikdy nenechají tak naivně odposlouchávat ! Dali.
25. 01. 2011 | 22:42

blue jay napsal(a):

dalimire?

volis komary z CSSD ci z KSCM? Jsi snazivej komsomolec :-).
25. 01. 2011 | 23:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text ("grázl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 01. 2011 | 23:05

blue jay napsal(a):

vlku ty rad vyjes,

Me spis zajima jakou vladu by jsi v CR chtel. Myslim tim specificka jmena. Koho jako premiera, ministra financi, ministra zdravotnictvi, ministra mistniho rozvoje,...atd. Muzes sem dat tvou idealni vladu?

A pokud se nekdo chce pridat, tak at sem daji sve predstavy jaka vlada by se jim libila. Vsichni jsou vitani..z leva ci prava ci ze stredu.
25. 01. 2011 | 23:17

S.Š. napsal(a):

vlk : neodpověděl jste mi (25. 01. 2011 | 18:43 ), pane vlku, zkuste to, prosím, Váš názor mě zajímá.
25. 01. 2011 | 23:18

dalimír napsal(a):

Pánové vládnout by chtěli všichni ale želbohu já bych s těch součastných aktivních politiků těžko s čistým svědomím vybral někoho do vlády ! Ale opravdu ti co tam ted jsou tam už vůbec nemají co dělat ! Já bych spíše sázel na ty polepšené komunisty ! Kromě toho jednoho Dolejšova selhání jsou celkem v pohodě ! Ale to je jen můj názor ! Vždy budu respektovat pana Vlka a jemu podobné intelektuály ! Zdravím všechny ! Dali.
25. 01. 2011 | 23:48

odjinud napsal(a):

Podle exšéfa ČSSD Jiřího Paroubka by se měl úřadující šéf partaje Bohuslav Sobotka starat o své věci, a ne přes média komentovat jeho osobu. Právě to Sobotka učinil v nedělních Otázkách Václava Moravce.

Úřadující šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v nedělních Otázkách Václava Moravce rozhovořil o osobě exšéfa strany Jiřího Paroubka.

Ten je podle něj ještě "v šoku" z květnových voleb a právě jeho duševní rozpoložení prý ovlivňuje i jeho současné počínání. Sám Paroubek přes ParlamentníListy.cz Sobotkovi poděkoval za starost ohledně svého duševního zdraví, zároveň jej však upozornil, že se má starat spíše sám o sebe.

Sobotka má prý katastrofální vyhlídky

"Spíše nežli o mě, by se měl starat o to, jak povzbudí své katastrofálně klesající vyhlídky na zvolení předsedou ČSSD," sdělil ParlamentnímListům.cz Paroubek s tím, že oproti minulým měsícům je však i současné Sobotkovo vyjádření pokrok.

Sobotka v České televizi ale také uvedl, že s Paroubkem pro budoucnost počítá, jeho budoucí politické uplatnění by mohlo být například v partajní diplomacii. Paroubek ale víceméně popřel, že by o podobné místo měl zájem. "S žádnou nabídkou od pana Sobotky nepočítám," zdůraznil Paroubek.

Právě Sobotka se bude spolu s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem na březnovém sjezdu strany ucházet o post šéfa partaje. Zatím na krajské nominace vede Hašek 7:4 nad Sobotkou.
26. 01. 2011 | 00:06

dedek napsal(a):

To Yara.
Nevím ale pokud dobře čtu, tak se Sobotka opírá nejen do VV. A že se to ČSSD hodí no aby ne. Naprosto souhlasím s Vlkem. A VV?
Bože lže od začátku!! Stačí se podívat na předvolební hesla a jejich plnění. Vládní program proti korupci? Už teď ho Kalousek zametá pod stůl. Co kauza Drobil? Proč po ní VV nejdou aby se dořešila? Co je za nimi vidět v rámci protikorupčního boje? To, že naopak podporují aby se firmy s akciemi na doručitele mohly účastnit státních zakázek? Nechtěli náhodou před volbami opak? Slováci vládnou kratší dobu než naše současná vláda ale jejich boj proti korupci je mnohem dál. Tady zůstane zase jen u keců a lží. Jen se proflakuje, že v milované novicce VV je stále více lhářů.
26. 01. 2011 | 07:57

vlk napsal(a):

Dobré ráno paní S.Š.

Neopověděl jsem protože jsem Váš dotaz neobjevil...

Víte vysvětlení postupu podle bodu 3 je celekm jednoduché. A já ho skrytě napsal vonom prvním vstupu, kdž jsem naapsal, že MfD tentokráte postupovala rafinovaně , se znalostí očekávané reakc e politikovi a materiály, které má v držení, že dávkovala.
Nikdy před tím nic podobného neudělala. Vždycky vybalili , co měli. Tentokrát ne.
Vsadili na to, že Bárta udělá přesně to, co udělal. Jako všichni před tím. Tedy , ež bud e zatloukat, zatlloukat a zatloukat.
Proč to udělal? Protože celou kauzu podcenil.
A to nejméně, kladu na termín nejméně velký důraz, protože jistě můj přehled nebude úplně vyčerpávající:
1- myslel si , že MfD pustila všechno
2- prostě s enechtěl přiznat, protoež by tak Nečasovia ODS dal koncesy do budoucna
3- pokud s e rozhodl jednou zatloukat, musel zpochybnit důkazy MfD. Jen prohlásit, že jde o padělky , bylo evidetně málo. Dát žalobu také, ta by se táhla dlouho a on potřeboval problém s ODS řešit hned. Dát čestné slovo bylo řešení jak debatu utnout
4- nejrozumější by byl býval postup podle bodu 1. Hned na samém začátku. Jenže evidentně nechtěl čelit mediálnímu tlaku na to, aby zveřjnil jméno toho, kdo dal na sledovačku bjednávku. Prostě kauzu podcenil.
5- nepočítal s rolí medií. Neuvědomil si , že vlivná media v této zemi tedy zejména mMfD / ta samozřejmě zejména ve vlastním zájmu/, ale hlavně její sesterský plátek Liidovky , Hospodářky , ale i NOva a ČT ho chytnoua nepustí. Speciálně u Lidovek je naprosto zřejmá snahy m,aximálně oslabit pozici VV aby nedělaly sebemenší potíže při jednání o důchodech a zdravotní reformě. Už jsme psal - to jak bleskově VV opustily, podle men jediný dobrý nápad s kterým VV kdy přičly / snad mimo nápadu na přijetí obou reforem ústavním zákonem/ tedy Rusého fond generční solidarity, mne utvrzuje v přesvědčení , že to tak je.

Policejního presidenta bych do toho netahal a shodu soc dem a ODS také ne.
Bártova kauza vznikla dávno před bojem o policejního šéfíka! A dávno před kauzou Drobil. Teprv ta eskalova problém policejní prezident.
Ohledně spolupráce ODS a soc dme v té věci - nevím, nemám žádné zákulisní informace. Ale soudím, že tady tlačila na pilu ODS , aby zůstal zachován její, resp. Langerův vliv na policajty. A dělala pro to všecno možné. Ví velmi dobř e proč. Byla ochotna to vsadit i existenci koalice - vi nesmyslné vystoupení Nečase v době kauzy Drobil, které potom tvrdě srovnal Klaus.
Soc dem s ena těchto hrách nijak nemohla podílet. Je divákem.
A že nešla nakonec do oné "výběrové " komise? Slyšel jsme na vlastní ouši zdůvodnění Bublana na ČRo1. Bylo sic e stejné jako u ODS totiž že takto zorganizovaný výběr orušil zákon. A prot do komise nepůjde. Stanovisko o porušení zákona potvrdily i policejní odbory.
Je ale evidentní, z boje o tuhle funkci, že policie už dnes opravdu slouží jen a pouze jako účelový mocenský nástroj.K potírání protivníka. Služba policie běžnému občanovi je ochromena., až paralyzována. Policajty dnes nepotkáte na služebnách, protože s e tam netopí Auta smějí jezdit jen v naprosto nezbytných případech. V novinách bylo, že u nás v městysu teď policajti vozí lehčí sorty, včetně mnohonásobných zlodějů na různá místa určení už nikoli auty , ale TRAMVAJÍ. Jo jsme velkeý městys, jezdí nám tu tramvaj. A paňáci z vlády řeší policejního šéfa. No neberte to.
Napsal jsme úmyslně hodně dlouhý text. Protože nemyslím, že až sem tobud e číst moc dalších. Protože chci vysvětlit, jak s emohlo stát, ež jsem Váš podvečerní příspěvek nezaregistroval. Vysvětlení najdete zde: http://www.vasevec.cz/blog/duchodova-reforma-lidovky-zlamalova-kambersky-par-jednoduchych-cisel-klikar-pan-prumerny-a-proc-je-tenhle-blog-muj-na-vasevec-cz-minimalne-prozatim-posledni/
došlo na Vaše slov. A já udělal to, co jsme řekl hned na začátku. Jakkoli diskus e pod článkem je hodně drsnáa za jakoukoli hranicí vkusu, nebud e od věci když ji prohlédnete. Zejmén a její poslední třetinu. To opravdu stojí za to.
26. 01. 2011 | 08:46

vlk napsal(a):

Moucho
svou ideální vládu jsem tad y už dal několikrát k disosici. Sestavil jsme dokonc e dvě. Jednu z řad zdejších oficiálních blogerů a jednu z řad diskutujícíh .
Jistě tě nepřekvapí , že ty nejsi jmenován a ni v jedné. Pro někoho jako ty opravdu žádné ministerstvo neexistuje.
26. 01. 2011 | 08:48

modrý edvard napsal(a):

Souhlasím s většinou diskutujících: máme tady pokus o krádež tří miliard, a místo toho řešíme, jestli ministr lže (... ministři přece lžou, to jste si ještě nevšimli?). Otázka je , proč se p. Sobotka zabývá tím, ne těma 3mld, a odpověď je, protože VV šlapou ODS/ČSSD na kuří oko - korupci.(buď ji chtějí vymýtit, nebo se na ní podílet - ale to mi nedává moc smysl, Bárta není chudej a mohl v klidu pokračovat v detektivní agentuře)
Možná jsem si něčeho nevšimnul, ale Bárta říkal jen to, že člověk, který proně dělal, dělal i tu sledovačku. Chybí mi tam krok, že ji dělal v Bártově žoldu.
26. 01. 2011 | 10:10

vmk napsal(a):

My všichni, kteří klademe VV za vinu, že za půl roku vlády nevymýtily korupci, bychom se měli hodně zastydět. Byli jsem to my, kdo se hádal o to, která z velkých stran je větší zloděj a opakovaně jsme je volili. Byli jsme to my, kdo 20 přihlížel, jak zde mafie vytváří pevné svazky, ale nad tou "svou" stranou jsem přivřeli oko a hlas jí dali. A ještě jsme sami sebe omlouvali, že to přece musíme, .."aby nevyhráli ti druzí".... Jak může VV cokoliv prosadit, když bude vždycky ve vládě s těmi, kterým 20 let marasmu vyhovovalo? Pokud nedostane konečně většinu. Vy, kteří zde brbláte si vzpomeňte, jak to po volbách vypadalo, ať vyhrál kdokoliv. Vláda si s opozicí podělila posty a ani nebylo poznat, že se případně vladnoucí strana změnila. Omezení imunity bylo zapomenuto okamžitě po volbách, boj proti korupci měl zase na 4 roky klid.
26. 01. 2011 | 11:55

Wraith napsal(a):

Jakobychom neznali politiky. Není na světě politik, který by dokázal mluvit pravdu a ještě se řídit vlastními sliby.
Ať drží v ruce sebekřivější vývrtku, stejně budou prohlašovat, že je to nejrovnější hřebík na světě.
Já bych politikům současnosti nevěřil ani pozdrav, natož libovolné tvrzení.
A předvolební sliby?? Vždyť se na to podívejte!... To jsou záležitosti rovné pohádkám pro děti. Sice hezké a líbivé, ale pravdy v nich není ani štipec. Sotva jsou zvoleni, jsou všechny sliby zameteny do temných hlubin.

Podotýkám, že není rozdíl mezi stranami... všude mají máslo na hlavě, ať jsou to staří dinosauři z ODS či ČSSD, nebo mladí TOPiči či VeVerky.

Dovolím si takovou představu:
Kdyby bylo v politice zavedeno pravidlo 3 x hřích a dost - imunita by ztratila účinnost a rozhodně by nebyla. Každý politik bude mít šanci třikrát zradit důvěru voličů či jinak se prohřešit (neplatlo by pro trestné činy - tam by platilo padni komu padni a hned ven)... Například nadřadit své svědomí svému slibu. Udělá-li to počtvrté....letí z politiky bez náhrady jiným poslancem či senátorem a co je hlavní - bez peněz(odstupného). To by zaručilo klesající počet poslanů (vyžírků) tohoto státu. A ty "moudré hlavy" by si hnedle dali bacha na sliby a své konání. to by platilo i o přeběhlictví či vystupování ze stran či klubů. Jednou byli zvoleni a tak mají plnit program, který přislíbili dodržovat a hájit.
Hnedle by byla politika průhlednější a možná i slušnější.
To je jen představa... chcete-li sen...

Rozhodně by politici měli začít plnit své sliby a to co nejdřív jinak riskují nejen další defenestaci, ale i svá korýtka.
Lidu pomalu začíná docházet, že se jim ta jejich slavná politická reprezentace potají i otevřeně vysmívá. Je jen otázkou času, kdy bouchnou opět saze a zopakuje se rok 1989. Jenže tentokrát to už tak sametové být nemusí a asi nebude.

Kauza ABL je jen špička ledovce... brzo se ukáže, že nejedna detektivní agentura sledovala politiky na objednávku finančníků a politiků podle času, kdy kdo vládl.
26. 01. 2011 | 13:54

vmk napsal(a):

To Franťyk: taky by ses kroutil, kdybys věděl, že nejde o nic jiného než tvou diskreditaci. V politice asi může těžko říci: jděte do háje s takovým pár let starým nesmyslem. Nebyl jsem v té době v politice a to, že detektivní agentura detektivovala snad není třeba nijak obhajovat. Agentuře není nic do toho, koho si klient zadá ke sledovačce. A jak potom klient s informacemi naloží je jen a jen jeho věc, ale agentura odpovědnost nenese. Bárta opravdu není hlupák, aby mu nebylo jasné, že o nic jiného než o snahu jej zdiskreditovat jít nemohlo. Logiku to totiž nemá žádnou.
26. 01. 2011 | 14:29

Honza999 napsal(a):

Wraith

Znáte ty taktiky trenérů v házené, jak mazaně střídají hráče na palubovce podle počtu osobních chyb?
Tak přesně to by se začalo odehrávat na naší politické scéně. Politici by byli aktivní nebo zašití v trafikách podle počtů osobních chyb.

JEDNOU A DOST!

Politici nemají co zrazovat své voliče.

Politik který se při výkonu mandátu dopustí hospodářské kriminality -
1) Nepodmíněný trest vězení s dolní sazbou 5 let, bez možnosti propuštění před vykonáním celého trestu a zákonným vyloučením možnosti prezidentské milosti...
2) propadnutí veškerého majetku včetně majetku, který v průběhu mandátu převedl na příbuzné v okruhu rodiče, sourozenci, děti, bratranci a sestřenice, švagři a švagrové, synovci a neteře (a to i majetku získaného před výkonem mandátu, to bude trest, ne jen napravení škod)...
3) Zákaz jakékoli samostatné výdělečné činnosti po 10 let po ukončení trestu (aby 10 let byl nucen pracovat za mzdu jako většina ostatních občanů). Po dobu těchto 10 let ochranný dohled, kontrolující zda jeho výdaje odpovídají jeho příjmům (předkládání výplatních pásek a účtů). Po dobu těchto 10 let zákaz příjmů jakýchkoli darů od kohokoli (čili luxusní televizi bude muset vyúčtovat ochrannému dohledu ze svých příjmů a výdajů a ne, že ji dostane darem od příbuzných. Autem bude muset jezdit zase svým a za své)...
4) Souzení takového politika porotním soudem s vylosovanou porotou. Pokud na některého z porotců bude činěn nátlak, automatické zvýšení minimální trestní sazby o 2 roky. Bude-li některý z porotců i v době po soudu fyzicky napaden, automaticky plus 5 let. Bude-li některý porotce zavražděn, doživotí a to i v případě, že k tomu dojde po vykonání politikova trestu.

Kdo prokazatelně zosnuje proti politikovi falešné obvinění s cílem jej takto odstranit - stejné trestní sazby.

Že je to příliš drakonické?

POCTIVÉMU POLITIKOVI SE NIC NESTANE!
26. 01. 2011 | 14:46

Honza999 napsal(a):

Wraith

PS: při vyšetřování politiků připustit použití detektoru lži (včetně té novinky na sledování mozkových vln)
26. 01. 2011 | 15:32

pich napsal(a):

S dnešními "socany" je to těžké. Většina těch nahoře jsou povahou maloburžousti, kteří vzhlíží k těm velkým se zatajeným obdivem.
Svou roli hodných služek mafiánskému kapitalismu potvrdili už za první republiky, kdy svou obojakostí vyrobili jakobíny v KSČ.
Jejich hlavní poslání, ve kterém vyniká hlavně jakýsi Onderka a Hašek, je boj proti "svým" odpadlíkům, nyní neškodným v KSČM.
A jelikož nemaje potenciálního spojence, nebo aspoň nějakého zájemce o posty v event. vládě, tak nelogicky válčí s veverkami, které svou retorikou zahánějí ještě více do náruče ODStop.
Zřejmě ale zjistili, že v tomto všeobecném srabu nestojí za to ucházet se o vládu, že je jim stejně, jako těm dnešním rudochům líp v teplém opozičním pelechu.
26. 01. 2011 | 16:36

S.Š. napsal(a):

vlk :

Dobrý den a díky. S něčím bych souhlasila, s jiným méně. Indicií o shodném postupu ČSSD s ODS jsem zaznamenala víc, příležitostně se k tomu vrátím. Připomínám nicméně, že problém s policejním prezidentem se táhne od léta. Za chybu R. Johna považuji, že fakticky nikdy neřekl explicitně, proč má p. Martinů odstoupit, toliko naznačoval, že bojkotoval boj s korupcí a hovořil o úniku informací z policie, což je ovšem problém, který začal již v 90. letech. Řečeno mělo být natvrdo něco podstatného : Martinů zejména implantoval do české policie pravidla, která institucionálně umožňovala snadné odhalení případné snahy o vyšetřování případů hodných zájmu jako jsou korupční či jiné delikty politiků. Protikorupční policie se stala symbolem neschonosti odhalit jakýkoliv podstatný případ. Všichni detektivového podle tohoto předpisu byli povinni nahlásit jakékoliv vyšetřování korupce řediteli své jednotky, jejich šéfové pak museli informovat policejního prezidenta, na čem jejich podřízení pracují. Sám Martinů přiznal Respektu, že chodil informovat ministra (kterého asi ?) a to i se šéfem protikorupční jednotky. To považuji za skandální. Bohužel, nikdo o tom nic moc nepíše a dokonce to nezaznělo ani na veřejné debatě Respekt Institutu "Odhalování a vyšetřování korupce", kterou doporučuji ke shlédnutí (pozor, 4 části), tady
https://www.youtube.com/watch?v=Kbi7BfaEq20
Je zajímavé vidět "na vlastní oči", co si dovolí tvrdit státní zástupci a policie veřejnosti (mají nás skutečně za úplné blbce).

Pokud jde Bártu, snad to tak být mohlo, jakkoliv šlo o postup školácký (a nepříliš chytrý). Lhát se holt nevyplácí, lež každého dříve či později dožene. Na Váš odkaz se podívám. A děkuji.
---------

Dědek : Proč to nejde ? Snadná odpověď : protože není politická vůle. Též doporučuji výše uvedenou debatu.
26. 01. 2011 | 17:48

vlk napsal(a):

Paní S.Š.
já o tom pravidlu , že politik s e smí vyšetřovat pouze se souhlasem olicejního presidenta - bylo zavedeno Langerem po kauze Čunek , tad y psal mnohokrát...
Nicméně - nevšiml jsme si, že by bojovník proti dinosaurům a korupci tento předpis zrušil...
NMArtinů musel být mimořádně ohebný. Byl instalován tiším ještě za socanů. Pak ale jej bez mrknutí oka akceptoval Langer už to bylo podivuhodné, aby následně s epřimknul k Pecinovi. Tehd y začala nespokojeně brumlat ODS. Po volbách s e ovšem za něj bila až do krve.. Divné. Moc divné.
Bártu jsme vysvětlil, jak jsme uměl. A docel a bych si na to vsadil.

Jinak otázečka moje- mrkla jste na ten odkaz?
26. 01. 2011 | 18:00

S.Š. napsal(a):

Pane vlku, to je málo. Myslím tím, že je málo, když diskutující pod blogem upozorňují na nějakou nepravost (nemá to fakticky žádný dopad). Hulákat, a myslím tím opravdu křičet, by měla hlavně média. Ta zde ovšem naprosto selhala, bůhví, proč. Tady vidíte, proč ani jeden z nás nemůže být novinářem (poté, co jsme si už řekli, že nemůžeme být členy politických stran), brzy by s námi vyběhli ... :-)

Teď Váš poslední text na vasevec.cz. 1) Odpovědi z LN se nedočkáte, stejně jako jste se jich nedočkal z míst, ktrá jste uvedl. 2) Myslím, že se zřejmě nemýlíte. 3) Jsem ráda, že jste došel k závěru na tomto místě nepublikovat. Nebudu říkat, že jsem to očekávala, bylo by to laciné. Jednu věc Vám ale musím říct. Ten Zbyněk Fiala. No, jak je to napsat ? Řekněme, že nemám a nemohu mít důvěru k lidem, kteří byli po dlouhá léta evidováni jako aktivní agenti komunistické StB. Takových lidí má ale ve svém okolí J. Paroubek celou řadu.
P.S.: Nenabídl Vám pan Stejskal publikovat na této stránce ? Mám za to, že ano. Zvažte to.
26. 01. 2011 | 18:27

S.Š. napsal(a):

... možnost publikovat ... omluva
26. 01. 2011 | 18:29

vlk napsal(a):

PAní S.Š.
díky za názor. Že mi LN neodpoví vím. Dokonc e z osobní korespondence....
Nedávám , nikd y k disposici někam soukromou korespondenci, ale v tomto případ ě jsem ji vedl. A to byste zírala, co mi v ní přišlo. Ale LN fakt nejsou to, proč jsem chtěl, abyste se na to mrkla. Šlo mi o kone c blogu. Kdysi jsem Vám cosi prohlásil. Takže jsem chtěl abyste viděla, že jsme to i splnil.
Nicméně chtěl jsme vás také upozornit na vstup otc e zakladatele a jeho repliku a mou adresu a zcela ješitně také , na moji odpověď!!!

Ano , měl jsme nabídku zde mít svůj blog. Z určitých důvodů to není možné.
Nevíte náhodou o nějakém rozumném levicovém foru?
26. 01. 2011 | 18:35

S.Š. napsal(a):

Dočetla jsem tedy i diskusi pod Vaším článkem, pane vlku. Pravda, některé příspěvky jsem jen přelétla, řekla bych škoda trávit nad nimi čas. Jsem ráda, že jste nakonec došel k závěru, že s podobnými příspěvky se diskutovat nemá (dokážu ale pochopit, že člověk to někdy nevydrží, stalo se mi to docela nedávno po dva roky trvajících útocích, úsměšcích a také otevřených, žalovatelných pomluvách, které mně adresoval člověk nikoliv bezejmenný, totiž básník a kritik Josef Mlejnek, to pro mou opakovanou kritiku současné ODS).
Odpověď Jiřího Paroubka má zcela jiný tón než jeho veřejná vystoupení, zní docela normálně, vida, jde to i jinak. Řada těch ostatních, pane vlku, nestojí vůbec za zmínku. O levicovém fóru nevím, buďte rád za to, kde jste. Debata je zde různorodá, a proto i obohacující, to fórum znějící jedním hlasem nenabízí. Pěkný den, já musím jít dělat už něco užitečného ... :-)
26. 01. 2011 | 19:18

vlk napsal(a):

Paní Š.Š.
díky, že jste s e tím humusem probrala. Ale to jsme nechtěl. Šlo mi oněco jiného - o postoj a arumenatci otce zakladatele, která je pro mne řekněme - jak z AMrsu. Mimo jiné kvůli jednoduš e ověřitelným faktům a pak také kvli tomu, koho s e zastal. nemá instinkt politické sebezáchovy.
Takež jsme s e při psaní své odpovědi bavil. A hrál si s e slovíčky.
Jinak s fanatickými levičáky zkušenosti mám. dostatek. A dokonc e i s tím, co s e stalo Vám s Mlejnkem.
Mylsím že pokdu s enekd y náhodou někd e potkáme a začneme si vyprávět, budeme oba říkat totéž.
Ale s tím Mlejnkem jste fakt překvapila. ted y já mylsím toho ,c otaké píše do Lidovek - Mlejnek jr. Je to on?
Od takového rejžka nebi Justa by mne zas až tak moc něco podobného nepřekvapilo. Nemyslím ted y , že by po někom vyjeli kvůli ODS. Ale ta forma o které píšete.
26. 01. 2011 | 19:48

S.Š. napsal(a):

Nene, pane vlku, dr. Josef Mlejnek, který za jméno připojuje přístavek "jr.", je politologem a synem básníka Josefa Mlejnka. Je normální, soudný v začasté i vtipný, to mám ráda, takových publicistů není mnoho (a ODS opravdu nijak nešetří), zatímco otec je zakladatelem jakési buňky ODS na Vysočině. Junior přispívá také do studentského listu Babylon (ibabylon.cz), který vydává můj švagr, Petr Placák. Občas má pozoruhodné nápady, naposled tady,
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-slavkov-nebo-waterloo-d3a-/p_politika.asp?c=A110125_103410_p_politika_wag
To mě pobavil, úvahu předestřel vskutku smělou ... :-)
Mějte se hezky.
26. 01. 2011 | 20:36

modrý edvard napsal(a):

pro Honzu 999 a wraitha: je mi líto, ale Vaše ideje jsou hodny středověku. Dnes máme off-shorové nadace, advokátní kanceláře apod., přes které se tohle všechno dá skrýt. Ano, samozřejmě si něco naúčtují. Proto zase chytnete jen malé ryby ( ... postavil jsem barák z poslaneckých náhrad), ty velké "investují" část zisku a zůstanou před Vámi skryty.
27. 01. 2011 | 10:16

vlk napsal(a):

Milá paní S.Š.
sic e osobně Mlejnka jr. neznám, jen občas čtu. Proto mi to neštymovalo, takže jsem rád, že není onou chamradí. Jako čtenář.

O tatíka jsme nezavadil, ale jako by zřejmě z oka vypadnul zdejší pruti kradověrných To bud e stejný týpek.

Ježkov y voči - koho jste si to pustili do rodiny, ,-))) Když čtu sem tam nějaké Placákovy texty, většinou jsme z nich úplně " na placato" . Netvrdím, že ho mám kdo ví jak osahaného, to ne, ale je naprosto zřejmé, že jeho konzervatismus, až fanatický a moje vidění světa, s enaprosto vylučují!
Je doma taky takový suchar ,jak s e jeví ve s vých písemných výstupech?
27. 01. 2011 | 12:15

camponotus napsal(a):

Rád bych věděl, zdá náhodou zkratka ABL není odvozena od "Asolutně Blbá Lež", zn. rád se nechám od kohokoliv poučit.
27. 01. 2011 | 13:36

S.S. napsal(a):

vlk : Nevim, pane vlku, zda se sem jeste vratite, ale napisu Vam to. Je to samorost, znacny indiviualista a velmi vzdelany clovek, jeho otec, prof. Placak, byl z podobneho testa ... :-) Suchar ale rozhodne neni, ma velmi specificky smysl pro humor (sarkastik, ironik). Nejlepe, rekla bych, ho kdysi popsal Jiri Penas, nasla jsem Vam to :

"Nebudu předstírat, že Petra Placáka neznám osobně, že ho dokonce nepovažuji za blízkého člověka. Zároveň vím, že ze všech mých přátel má pro mě nejvíce tajemství, obklopuje ho zvláštní slupka nepřístupnosti, jakési tvrdosti až záludné. Je to samozřejmě veselý člověk, jehož smích, částo ďábelský, projasnil nejedno restaurační posezení, ale přitom je třeba dávat na Placáka stále pozor, neboť ve střehu je vždy hlavně on a neunikne mu jediná příležitost k sarkasmu a výsměchu. Placák nejraději komunikuje střetem, je to možná nejhádavější a nejnamyšlenější člověk, kterého znám. Nejsem si vůbec jistý, visel-li bych třeba na skalním převisu, zda by mi za hurónského chechotu ještě nešlápl na prsty, ale spíš nikoli, šlápl by mi sice na ně, ale proto, aby to zachraňování bylo dobrodružnější."

Tady ho mate
http://www.lidovky.cz/penas-pochod-ceskych-deti-aneb-muz-bez-usi-fgj-/ln_nazory.asp?c=A100112_093341_ln_nazory_hrn
:-)
P.S.: omlouvam se, nemam zrovna nainstalovanou cestinu.
27. 01. 2011 | 17:37

Wraith napsal(a):

modrý edvard:

Je mi jasné, že to, co vidíme je jen špička ledovce a o špíně a lumpárnách v pozadí nemá nikdo nezasvěcený ani zdání. Podotýkám, že to, co jsem zmínil byl z velké části snová fikce, která s realitou má pramálo společného.
Vlastně jsem to i v textu zdůraznil... v dnešní době by bylo ideální politiky zvolit a hned zavřít do basy.... Stejně z basy řídí své byznysy kdekdo, tak proč by to nemohli být i politici? A navíc... víte jak drasticky by se ušetřilo na cestovném a ochranky?? :-) Na cestu do zahraničí jen za velmi dobré chování a v antonu! ;-)
27. 01. 2011 | 22:15

vlk napsal(a):

Milá paní S.Š.

to víte, že jsem se vrátil! Byl jsem zvědav na Vaši odpověď.
To, co píšete a Peňázova charakteristika mne nijak nepřekvapuje.
á jako veřejnost z ní znám jen jednu stránku.Kdyby tu měl blog asi bysme s e vzájemně hodně užili. Ted y on a já.
Díky za odpověď. A paní sestra už má okolo hlavy svatozář? A hodně dlouho, že?
Karkule také.
28. 01. 2011 | 09:51

S.Š. napsal(a):

No, pravda je, pane vlku, že moje sestra by skutečně svatozář mít měla (jsou spolu právě teď 21 let). Na druhé straně, ona je to taková Johanka z Arcu, takže si docela rozumějí ... :-) Petr ale píše (krom do Babylonu) stále méně a méně, když se ptám proč, odpovídá : a pro koho ? Jinými slovy, má za to, že jsme nepoučitelní a že je škoda námahy. V tom s ním ovšm zásadně nesouhlasím. Vždycky to má cenu (jako by to nevěděl). Mějte se pěkně.
29. 01. 2011 | 22:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy