Čunkovo milostivé léto

07. 08. 2007 | 08:47
Přečteno 14329 krát
Jiří Čunek se nejspíše dočkal z rukou státního zástupce Salichova vytouženého zastavení trestního stíhání. Taková věc se v Čechách a na Moravě prostě neutají, a tak dnešní noviny (a internet) už to mají za zcela hotovou věc, ačkoli tisková konference zmíněného Salichova proběhne až dnes dopoledne. Budu tedy také předjímat. Je to koneckonců moderní mediální trend, psát o věcech pokud možno ještě dříve než se skutečně stanou. Další vítězství virtuální reality...

Jiří Čunek má důvod k radosti a byla by to bývala radost zcela soukromá, kdyby nebyl prvním místopředsedou vlády a kdyby jeho případ osobně nejvyšší státní zástupkyně (přímo odpovědná vládě, v níž Jiří Č. seděl, sedí a sedět bude) za podivných okolností nepřevedla do Jihlavy. Už jsem o tom psal a bohužel, mé obavy z možné účelové manipulace se prohlubují.

Je zřejmé, že toto zcela mimořádné ukončení korupční kauzy vysokého ústavního činitele poškodí nejen politickou kulturu v zemi ( jistě by bylo lepší, kdyby o skončení celé věci, pokud skutečně nejsou pádné důkazy, rozhodl soud, který není na rozdíl od státního zastupitelství součástí výkonné moci), pošlape základní principy právního státu v očích většiny občanů, ale také ovlivní zásadním způsobem mocenské poměry v republice do roku 2010.

Mirek Topolánek, Marek Dalík a spol. možná vyslali důležitý signál. Dokončili jsme ovládnutí státního aparátu a umíme zařídit skutečně ledacos. A i kdyby to ve skutečnosti nebyla pravda, Vesecká byla zásadová žena, Salichov skutečně čestný muž a Jiří Čunek jen oběť policejního spiknutí, je to úplně jedno. Navenek to tak prostě bude vypadat – když jde do tuhého, máme už takovou moc, že umíme zastavit i trestní stíhání. Zdání je někdy důležitější než realita. Komu je však tento Topolánkův vzkaz určen?

V první řadě samotnému Jiřímu Čunkovi. Prostřednictvím jednoznačných výroků svých přátel v poslaneckém klubu KDU ČSL dával Topolánkovi již několik měsíců najevo, že v případě svého odvolání z vlády ( podání obžaloby) nemůže vláda počítat se všemi lidoveckými poslanci. Někdo by to možná označil za vydírání, jiný za politický realismus. To, že Salichov rozhodl právě nyní, má svůj smysl. Za týden se hlasuje o tzv. reformě, s níž Topolánek spojil politické důvody existence své vlády. Půjde o možná nejdůležitější hlasování do roku 2010. Ví to Jiří Čunek, ví to i Mirek Topolánek.

Dalším adresátem vzkazu jsou přeběhlíci Pohanka a Melčák. I jejich hlasy budou za týden nepostradatelné. Pokud jeden či druhý přeběhli do vládního tábora kvůli strachu z vyšetřování nějakých svých hříchů minulosti, je důležité, aby věděli ( a především definitivně uvěřili) , že se o ně Topolánkova mocenská garnitura dokáže postarat. Pokud budou hlasovat tak, jak se od nich očekává. I k tomu se zastavení Čunkova stíhání právě teď výtečně hodí.

A konečně, vnímavými diváky demonstrativního zastavení stíhání prvního místopředsedy vlády musí být i všichni potenciální rebelové v poslaneckém klubu ODS. Neboť ruka, která v jednom případě pomáhá, může v jiném naopak trestat.

Možná vám tyto spekulace připadají poněkud drsné, ale způsob zastavení Čunkova trestního stíhání k nim otevírá skutečně veliký prostor a pokládal bych za pokrytecké o této možné rovině celé kauzy mlčet.

Stejně jako o tom, jak devastující účinek bude mít kauza Čunek na další boj s korupcí, na schopnost a chuť policie vyšetřovat korupční kauzy a především na odvahu lidí o korupci mluvit i svědčit. Kdo by si ještě nyní pálil prsty a mluvil o korupci radního, starosty, hejtmana či dokonce ministra, když vidí ty konce.

Vzpomněl jsem si včera ( a možná jsem nebyl sám), na kauzu bývalého ministra financí ve vládě Miloše Zemana Ivo Svobody. I Svoboda byl tak jako Čunek trestně stíhán za prohřešky, jichž se podle rozhodnutí soudu dopustil před nástupem do funkce. Byl ale Zemanem z vlády okamžitě odvolán, později obžalován, odsouzen a dnes si vykonává svůj trest ve vězení.

Kdyby za vlád ČSSD došlo ke stejnému znásilňování demokratického právního státu, jaké podle všeho zažíváme nyní, vypadal by Svobodův případ asi takto: Ivo Svoboda by i po zahájení trestního stíhání zůstal ministrem financí, nejvyšší státní zástupkyně Benešová by předala jeho případ například do Jihlavy a příslušný státní zástupce by stíhání zastavil. Následně by vyšly noviny s titulkem Svoboda zvítězil. Připadá vám to absurdní? Jasně, nic takového se ve Svobodově případu nestalo. Vlády vedené sociální demokracií do trestních stíhání nezasahovaly. Ještě že minulé volby vyhrála ODS a může nyní tuto praxi měnit. Kauza Čunek tak nemusí být poslední.

Dobrá zpráva je, že nejpozději v létě 2010 budou parlamentní volby a všichni se budeme moci rozhodnout, jestli se nám tahle nová podoba právního státu skutečně zamlouvá nebo ne. Na prodloužení volebního období nemá Mirek Topolánek ani s Veseckou, Salichovem, Pohankou a Melčákem ve Sněmovně ústavní většinu.

PS. Myslím, že pěknou a vkusnou tečkou za celou kauzou je nejnovější výrok místopředsedy vlády a ODS Petra Nečase: " Teď je třeba zaměřit se na to, jak je možné, že jedna policejní složka se svým jednáním možná pokusila ochromit vládu". Tak jsem zvědav, jak se na to ODS nyní zaměří a jaké další důsledky to bude mít pro politickou nezávislost policie a státního zastupitelství.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Fanda Ratha napsal(a):

Pytel zmodernizovanych poslancu CSSD se roztrhl. Jakou ma ten Cunek moc, lol. Tejc ted "Einstein" Sobotka...kdo bude dalsi? Rath, Zaoralek...?
07. 08. 2007 | 08:59

SuP napsal(a):

Jak mohl člověk, který klidně sčítá jabka a slony, dělat tak dlouho ministra financí?
07. 08. 2007 | 09:02

JimiW napsal(a):

Pane Sobotko,co jste napsal je zcela účelové.Pochybuji,že byste psal něco jiného,kdyby byl zproštěn vinny Obstem.
Státní zástupkyně Vesecká měla vážné důvody k odvolání Radima Obsta a v zájmu zachování demokracie tak učinila.Kdybyste byli konstruktivní opozicí snažili byste se spíše o boj ve sněmovně a ne o házení špíny na poslance vládních stran.Vaše silná slova jsou nepodložena fakty a pokud máte pocit,že bylo zásadním způsobem porušeno právo,tak podejte stížnost u Ústavního soudu.
Za vlád ČSSD korupce kvetla jako po dešti.Stačí se podívat na expremiera Grosse,či Michala Krause.Druhý zmiňovaný byl odvolán jen kvůli blížícím se volbám.
07. 08. 2007 | 09:10

Od plotny napsal(a):

v 7.odst.ve slově "vítečně"jsme se na základce učili, že se píše tvrdé "y".Na vysoké škole právnické vám asi vysvětlovali,že na tomto světě může být všechno tak nebo i jinak.Vlastně měli pravdu.Kdoví jaké to bude při volbách v r.201O.Možná to bude tak i tak. Aby to bylo tak, musela by Sociální demokracie dělat tak,aby to bylo jinak. Pokud by Sociální demokracie dělala stále tak jak dělá, bude to jinak a ne tak.Ať žijí spekulace.
07. 08. 2007 | 09:16

Michal Dračka napsal(a):

Nic víc než demagogický blábol, čisté spekulace nepodložené žádnými důkazy - o to hůře, že zaštítěný zvučným jménem bývalého ministra financí (který dotáhl náš státní rozpočet tam, kde teď je, čili v ...)
07. 08. 2007 | 09:17

hv napsal(a):

"toto zcela mimořádné ukončení korupční kauzy"

"demonstrativního zastavení stíhání prvního místopředsedy vlády"

"Mirek Topolánek, Marek Dalík a spol. možná vyslali důležitý signál. Dokončili jsme ovládnutí státního aparátu a umíme zařídit skutečně ledacos."

"když jde do tuhého, máme už takovou moc, že umíme zastavit i trestní stíhání."

"Stejně jako o tom, jak devastující účinek bude mít kauza Čunek na další boj s korupcí,"

"došlo ke stejnému znásilňování demokratického právního státu"

Shrnme tento clanek - fabulace vam pane Sobotko jde dobre. Ted by neskodilo jeste sundat stranicke bryle a misto stranicke agitace zkusit i trochu objektivity.
07. 08. 2007 | 09:23

black napsal(a):

bohuslave sobotko, tak už to tak asi bude. vláda vydrží a vy už nikdy nebudete ministrem financí za ČSOB. ale bude se na to hezky vzpomínat, že ano?
07. 08. 2007 | 09:28

Fanda Ratha napsal(a):

Presumce vinny....bezne v autorativnich statech. A nebo v autorativnich politickych stranach jako je CSSD. Kdyz ctu ty demagogicke prispevky individualu jako Tejc a Sobotka tak dostavam flashback do padesatych let minuleho stoleti. Oni by nejradsi nekoho popravili a pak by si nasli duvod proc to bylo nutne. A zvatlali by neco o pravnim state. Jak se tito dinosauri zmodernizuji je nepochopitelne. Lepsi by bylo kdyby vyhynuli a uvolnili prostor novym opravdu socialne demokratickym politikum.
07. 08. 2007 | 09:29

-m- napsal(a):

Úzce stranické vidění světa, jaké předvádějí pánové Fanda Ratha a SuP (po kolikáté už? a že Vás pořád baví mlít to samé?), je prostě k smíchu. Je typicky čecháčkovské (k definici pojmu čecháčkovství viz "Paměti" Václava Černého). Pánové, kdyby pan Sobotka řekl, že nebe je modré a tráva zelená, budete na just tvrdit opak, protože Sobotka je přece socan? To je z Vaší strany opravdu bizarní logika!
Nemusím být voličem ČSSD (nebo naopak nevoličem ODS či KDU-ČSL), abych viděl, že na kauze Čunek je prostě něco v nepořádku. To je řečeno značně eufemisticky. A řečeno jinak: je to vítězství nečestnosti, podivných praktik a politické moci nad spravedlností a právním státem. To je věc, která se týká samé podstaty demokracie, věc principiální. Stranické preference jdou v tuto chvíli prostě stranou (měly by).
Po mém soudu má kauza Čunek v zásadě dvě fáze:
1) Všemi možnými prostředky zabránit, aby byl Čunek předvolán před soud. To se díky přičinlivému panu žalobci nyní podařilo. (Mimochodem, je v právním státě přípustné, aby žalobce veřejně spekuloval o motivech korunní svědkyně a aby ji veřejně osočoval? Touto otázkou se dostávám k fázi druhé:
2) Zahájit diskreditační kampaň, namířenou proti osobě paní Urbanové. Znevěrohodnit nejen její výpovědi, ale znevěrohodnit ji jako osobu, útočit na její mravní integritu, tvrdit, že jednala z nejnižších pohnutek - jako je např. msta. (Mimochodem: jaké má pan žalobce pro své tvrzení důkazy? Není spíše on nevěrohodným?)
07. 08. 2007 | 09:30

-m- napsal(a):

To: Fanda Ratha
Presumpce viny je politický koncept, nikoli právní; zaměňujete roviny a žvatláte nesmysly o 50. letech. Ale asi je těžké po Vás žádat takové konceptuální nuance.
07. 08. 2007 | 09:31

erpy napsal(a):

Ale vždyť to co píšete je pravda.Mne ale zajímá , co udělá socdem a její přední funkcionáři , aby toto politické svinstvo ODS co nejdříve zarazila ?
Prosím , ono nepřihořívá , ono už plápolá - modré mafiánství !
07. 08. 2007 | 09:31

vodák napsal(a):

Pane Sobotko,
nejhorší pro politickou kulturu v zemi jsou Vaše a páně Paroubkovi komentáře. Státní zástupce rozhodl a politici by měli jeho rozhodnutí respektovat. Vaše reakce by měla ukázat mnoha lidem jaký člověk s jejich pomocí mohl dělat ministra financí a pomoci k tomu, že politici Vašeho typu půjdou od válu.
07. 08. 2007 | 09:31

Alena Ž. napsal(a):

Pan Čunek se zapsal do dějin jako morální čuně! Pan Čuník má jistě dost financí ze svých úplatků na dobrého advokáta, aby ho vysekal z jakékoliv špinavosti. Tomu se říká novodobé odpustky..Ten kdo má peníze, zákony respektovat nemusí. Takový člověk dělá své ODS čest, vždyt´jsou tam čuníci všichni, o jednoho víc, nebo míň. Vrána k vráně sedá, křivý křivého si hledá.
07. 08. 2007 | 09:39

Dr. Sam napsal(a):

Pokud druhý muž nejsilnější opoziční strany napíše, že i kdyby pan Čunek byl obětí policejního spiknutí, že je to jedno, že je prostě rozhodující jak to bude vypadat. Je mi ho osobně líto neb možná nepostřehl minulý týden v Hospodářských novinách první denunciace týkající se jeho osoby a kauzy IPB. Boj se chlapče oslabeného Parobuka neb jeho cesta do Strakovky vede přes Tvojí politickou mrtvolu.
07. 08. 2007 | 09:44

Petr napsal(a):

Co by kdyby, takovej je váš článek pane Sobotko. O vás (ani o Čunkovi) si nemyslím nic pozitivního, a váš účelovej článek jen potvrzuje, co si o vás myslím. Všechno překrucujete a demagogicky vnucujete obyčejným lidem. Někteří vám věří a těch je mi velmi líto. Pokud se nepletu, tak paní Vesecká, kterou tady pošpiňujete byla s velkou pompou dosazena právě vaší vládou. Domnívám se, že daleko větší kriminálník jste vy... I kdyby Čunek vzal půl milionu úplatek, pak je to furt nic, ve srovnání s váma. Vy jste nás zadlužil tak, že to budeme všichni splácet desítky let. Co pak plácáte v debatách jsou lži, kterejm začínáte věřit už i vy sám. Je mi z vás špatně. Aspoň se na mě prosím nesmějte vašim "šibalským" úsměvem. Slovo "šibal" se hodí přesně na vás, ať už to slovo spojujete s kýmkoliv. Napadají mě horší výrazy v souvislosti s vaší osobou ale ty tu neprojdou. Fakt jste mi zkazil celý den, a to mě jen tak něco nevytočí.
07. 08. 2007 | 09:46

Fanda Ratha napsal(a):

to -m-. Hlavne ze vy nezvatlate. Je jasne ze jste vasnivy zastance Paroubkove socialisticke strany. Ale zvatlate tu neco o nestranickem pohledu. V kazde diskuzi zastavate nazory CSSD. Tak kdo zvatla? Paroubek by dokonce rekl ze jste nestydaty lhar a sibal. Presumce vinny je proste provozovana jen v autorativnich systemech. V demokratickych vzdy a vsude plati presumce nevinny ! Ale dnesni CSSD neni demokraticky system. Je to podivna odruda KSC a KSCM.
07. 08. 2007 | 09:48

-m- napsal(a):

To: Petr
Ano, ten článek není dobrý. Ale - není demagogický spíše Váš příspěvek? Jaké máte pro svá tvrzení důkazy, když tolik dbáte o korektnost? Ale tahle diskuse asi nemá smysl - zase se to propadá na úroveň fotbalového mače.
07. 08. 2007 | 09:51

hawk. napsal(a):

Sobotko, ty jeden kujóne:-) Takovou blbost jsem dlouho nečetl:-) Tak si představte, lidi, že jsme měli ministra financí, který ani neumí psát česky:-) O jeho obsahovém myšlení už opravdu nemám iluze, typycký žvást socánka, který rudému, tlustému, zuřivému buřtovi Jyrkovi leští kliky a zalézá mu do prd..e. Typický Paroubův pucflek:-)) Ale za dobré peníze, sice bez názoru...ale za fakt dobré prachy:-)

To -m-:on právě že Sobotka ani nikdo ze socanů neříká, že je tráva zelená a nebe modré, to je to:-)) Oni říkají, že je všechno rudé nebo oranžové, no a myslící člověk, který není tak stranicky svázán jako ty jim to nevěří:-)

Mimochodem, jak to mohlo dopadnout jinak, s Čunkem, když jediným důkazem byla potřeštěná ženská, která ho nejdřív obdivovala a pak se chovala jako zhrzená milenka. Opravdu velmi slabá důkazní situace i pro cikána:-))
07. 08. 2007 | 09:52

SuP napsal(a):

Pane -m-, kdybyste si někdy přečetl naše příspěvky, zjistil byste, že ani jeden z nás zde nic neopakuje.
To, že nás politické vize oranžových papoušků neunášejí, je asi dáno jiným způsobem hodnocení lidského konání.
07. 08. 2007 | 09:59

-m- napsal(a):

To: Fanda Ratha
Mylíte se, v každé diskusi prezentuji SVÉ názory, neschovávám se za žádnou stranu. Že jsem levicový liberál, je pravda; ale taková strana zde není.
Tak ještě jednou: presumpce viny je koncept politický, tzn. není vymahatelný právními (zákonnými normami). Presumpce neviny je naopak koncept právní, je to dokonce jeden z ústředních principů práva.
Pro lepší názornost uvedu příklad: koaliční smlouva je dokument politický, nikoli právní. Její porušení se tudíž netrestá zákonem (nanejvýš dojde k pádu vlády). Něco jiného je např. smlouva o pronájmu apod., tam můžete být žalován, odsouzen. Chápete už ten rozdíl? Abyste mohl hovořit o autoritativním státu, musela by presumpce viny být projektována do samého chodu právních procesů, což samozřejmě není. V ČR je spíše opačný maglajz, ale o tom jsem mluvil výše.
Tím neříkám, zda jsem či nejsem stoupencem konceptu presumpce viny.
07. 08. 2007 | 10:00

vw napsal(a):

pro "vodáka"
tak se mi zdá, že asi patříte mezi skupinu lidí, která se domnívá, že pokud něco vypustí z úst státní zástupce nebo soudce, je to svaté. Podstatou demokracie je možnost pochybovat o těchto rozhodnutích a tyto pochybnosti vyjádřit veřejně. Uvědomujete si, že zastavení trestního stíhání pana Čunka za těchto okolností je plivnutím do tváře všem řadovým občanům této země bez ohledu na politickou orientaci?
07. 08. 2007 | 10:00

789789 napsal(a):

Pane Sobotko, zajímal by mě Váš komentář k ke kakaové aféře poslance Krause a k jejimu zastavení.
07. 08. 2007 | 10:01

petrof napsal(a):

Alčo, Ty to máš nějaké popletené !! ODS, nebo lidovci je Ti šuma-fuk. Táhnou domů kozáci, nebo táhnou kozu domácí, jedno jest ..... Už to nepij !!
07. 08. 2007 | 10:04

-m- napsal(a):

To: SuP
Já myslím, že v kauze Čunek nejde o střet politických vizí, ale o věc práva. Že se na tom "zhoupne" opozice, je pochopitelné, i když se mi to nemusí líbit a můžu v tom vidět jen politický kalkul. Jakmile budeme právo rozdělovat na "modré" (potažmo "černé") a "oranžové", jsme v průšvihu.
07. 08. 2007 | 10:05

Mgr. Krátká napsal(a):

Drahoušči rozzlobení doruda, co tak pomlouváte socialisty, vždyt téměř všichni modrouši měli za Komoušů rudé zadečky!! Co byste vlastně chtěli? MAFII MODRÝCH FAŠOUNŮ A BEZOHLEDNOU A BEZPRÁVNÍ SPOLEČNOST? Nepřežeńte to!! I chudí lidé potřebují jíst a VŠECI JSME SMRTELNI..
07. 08. 2007 | 10:06

-m- napsal(a):

To: SuP
PS: Názora Fandy Ratha se opravdu opakují; totiž způsob jeho "argumentace".
07. 08. 2007 | 10:07

petrof napsal(a):

to m.m. : chlapče Ty jsi z toho nějakej, typicky česky, předposranej ?? Nestahuj kalhoty - brod je ještě daleko !! Pravice vládne a vládnout bude. Už kvůli Tvým dětem !! Tak neblbni a uč se !!!
07. 08. 2007 | 10:07

Fanda Ratha napsal(a):

To Mgr.Kratka

Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za CSSD.

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Milos Melcak, byl clen KSC, presne obdobi nezjisteno
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC
-------------------------------------------------------------

Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za ODS:

Vlastimil Tlusty, 1988 - 1989 clen KSC
Jaroslav Zverina , 1965 - 1968 clen KSC
Petr Krill, 1968-1969 clen KSC
07. 08. 2007 | 10:11

Alena Ž. napsal(a):

Reaguji na připomínku petrof.napsal(a): ODS nebo lidovci..jsou jedna parta. Lidovci mají pána Boha jako okrasu a zatím neprojevili žádnou páteř. Táhli by za jeden provaz i s Hitlerem, kdyby byl u vesla. Lidovec, nebo Odesesák, jsou jeden čuník jako druhý.
07. 08. 2007 | 10:13

Mgr. Kratka napsal(a):

To Ratha
Melcak asi uz neni v CSSD. To bude spis ODS :D Kraus sel od valu hned co se jeho kauza objevila. Tvrdik uz je taky jinde, Kavan... a seznam lidi tady je dlouhy, ale chybny a to sem na to jenom koukla. Tezko rict jak by byl seznam dlouhy kdyby u ODS byli i hejtmani z kraju a jini co tahaji za provazky.
07. 08. 2007 | 10:18

ferda napsal(a):

Bla,bla,bla.To je všechno,co z je možné vyčíst z keců chytrolína Sobotky.Nebo,že by to byl Šalamoun?No jo,ale to by nesměl mlátit prázdnou slámu jako obvykle.Jedinou pravdu má,že budou volby.
07. 08. 2007 | 10:19

petro napsal(a):

Bohumile Sobotko musím říct, žes mě zase dostal. Vidím Tvůj koňský úsměv a už jsem naměkko !! Řeknu Ti Ed Mc Bain, Artur Miller či Stephen King jsou proti Tobě školáci. Ta Tvá konspirativnost, schopnost vidění dopředu (i dozadu) a spřádání nitek, Ti opravdu jde.
Jen doufám, že dalších 10-15 let budeš psát takovéto bláboly na netu a do politiky Tě již nepustí !!!
07. 08. 2007 | 10:21

Tomáš napsal(a):

Bohouši, ale k tobě pak nebude léto milostivé, až se veřejnost a státní zastupitelství dozví, jak jsi manipuloval práci ČKA ve prospěch ČSOB. To pak bude bžunda..
07. 08. 2007 | 10:22

hawk. napsal(a):

To petro: Pěkné, stručné, výstižné, pravdivé:-)
07. 08. 2007 | 10:24

Mgr. Kratka napsal(a):

Palas a Emmerova sli taky pryc a taky kvuli ruznym kauzam, ale v ODS to holt chodi jinak tam to prece neni vyjimkou kdyz ma nekdo vroubek a tak se z toho nic nedela. Viz Tlusty a jeho majetek. Navic kdyz by tu nedej boze vladla pravice, tak by tu uz asi moc deti nebylo. Viz snizeni porodneho snizeni soc. davek a placeni vyzivneho ktery vetoval Klaus. To bude ale narod.
07. 08. 2007 | 10:25

Henry napsal(a):

kauza Čunek - je politická kauza, která má se spravedlností jen málo dočinění. Patrně nikdo proto nebude věřit zde uvedené snůšce lží a polopravd. Nicméně jsem, Sobotko, četl zajímavý článek o pikantních vztazích Sobotka - ČSOB. Vzhledem k současným miliardovým tahanicím mezi vládou a ČSOB velmi přivítám kvalifikované vyjádření účastníka.
07. 08. 2007 | 10:28

martin napsal(a):

Existuje asi jediný opravný prostředek proti "naprosto, ale naprosto" nezávislému rozhodnutí v tomto případě. Tím prostředkem jsou volby. Doufám, že voliči lidovců ohodnotí důvěryhodnost jejich předsedy a že lidová strana ve volbách dostane na frak.
07. 08. 2007 | 10:28

Do mého jména Vám nic není. napsal(a):

Vážený soudruhu Sobotko,
buďte rád, že tenhle národ je milostivý k Vám. Za ten státní dluh, který jste stihnul za těch pár let udělat, by jste v jiné zemi, jako ekonom, neměl šanci přežít a kdo ví, jestli byste neskončil v base. Také např. Váš zákon o minimální dani je klasický příklad Vaší neschopnosti vytvořit zákon dle kterého by bylo možno spravedlivě vybrat daně z příjmu OSVČ. Jsem rád, že se mi tento zákon netýkal. Skončil bych totiž na dlouhou dobu v kriminále. Hádejte proč.
07. 08. 2007 | 10:29

hawk. napsal(a):

To Kratka: zamyslete se nad sebou a svými bláboly. Jestli jste skutečně vystudovala VŠ, čekal bych něco lepšího, plné argumentů a ne strašení lidí pravicovou vládou, ještě k tomu to tak není a jsou to slova rudého vzteklého buřta, Ratha a dalších, jen papouškujete.
07. 08. 2007 | 10:31

hawk. napsal(a):

Sobotko, jsem zvědav, jak se bude v tr. řízení řešit tvůj podíl na krádeži IPB:-)
07. 08. 2007 | 10:32

Pape napsal(a):

Je-li to trochu možné, zastavte prosím možnost pana JUDr. Sobotky publikovat své
jedovaté výpady a sliny na tomto servru. Nebo změnte název na "hlásná trouba socano-komošů" a pokračujte. Zítra by byl dobrý Drath, dlouho jsem od něj nečetl nic "zajímavého".
Proč jde zdravotnictví do kytek? Moc by mne to zajímalo. Já vím, že by možná odpověď mohla být kupř.:Bylo málo času, nestihli jsme znárodnit, za vše může ministr Julínek se svým mlučím, ještě více ODS c čele
s Topolánkem a ten prezident
(no to je prostě hrůza). A co chrabrý LOK a ČLK? Jak to že jsou najednou zticha?
07. 08. 2007 | 10:33

Fanda Ratha napsal(a):

to Mgr.Kratka...Proc za vlady CSSD porodnost v CR klesala? Ze by nestacila ta bizarni 4 leta placena materska dovolena? Asi meli zavest 10letou, ze? A vsichni co pracuji by meli davat 50% platu na ty co se flakaji. Jo a spickova zdravotni pece zadarmo. Nezapomenout na 90 000 prispevek na nove auto pro kazdeho obcana. Socialni demokracie ala Mgr.Kratka, lol.
07. 08. 2007 | 10:35

Alena Ž. napsal(a):

Koho by jakákoliv špinavost od tzv.PRAVICE ještě mohla překvapit?? Jen si to hezky okecejte pánové a poplivejte každého, kdo má odvahu říct pravdu, pro štěstí.. Vždyať i Jan Huus byl zván kacířem.. Nová modrá totalita? Pánové, i komouši si mysleli, že tu budou navěky a děsně se sekli. Ani Vy tu věčně nebudete a vymyšlejte další podvod. Lidi už vás nezvolí!
07. 08. 2007 | 10:36

Mgr. Kratka napsal(a):

To Ratha:
Neptej se proc ji nezvysila, ale proc je ted vyssi. Je to jednoduche. Dnes jsou populacni rocniky, ale to dlouho nebude. Reseni neni systemove. kdyby se penize pripravene k vyplitvani na penzijni reformu daly na vystavbu statnich bytu pro rodiny a startovnich bytu pro mlade tak by se nikdo nebal mit deti ktere, div se nebo ne, dneska neuzivis. Kdyz nekdo prijde o praci tak te socialka necha mesic bez penez a kdyz si bral hodne tak i dva. maji pravo pozadovat prodej tveho domu nebo velkeho bytu stejne jako vseho dokud nejsi uplne nadne. Problemy s penzi budou az za 20-30 let a vsichni se boji, ale nic nedelaji. Az budes starej necekej ze te moje deti budou zivit. S ODSackym nadsenim pro eutanazii te nejspis odeslou do vecnych lovist.
07. 08. 2007 | 10:42

BigDad napsal(a):

Je to prostě fantastické, že se tento neprávník/nefinančník vůbec neštítí zveřejnit takové spatlané svinstvo. Inu, vypovídá to o něm hodně.
07. 08. 2007 | 10:44

hawk. napsal(a):

To Kratka: Pokud jsi tak neschopná, jako píšeš, nedivím se, že nedokážeš uživit své vlastní děti. Já je uživím v pohodě, na socky musí být přísnost.
07. 08. 2007 | 10:48

Mgr. Kratka napsal(a):

To hawk.
Plneho argumentu? Predvolebni kampan ODS byla plna reci a nad tim se nikdo nepozastavil, argumenty totiz nikdo neposloucha. Kdyz se rekne, ze vydavani prispevku na dite vyjde levneji kdyz ho davate automaticky na vsechny deti nez kdyz si vsichni pozadaji a da se 90% tak se nad tim nikdo nezamysli a rekne se blabol. Ale ODs slibi vyhazov 30% uredniku a vsichni jasaji a nikdo se nezamysli, ale co je skutecne blabol? V prvnim pripade platite zbytecne uredniky a ve druhem je prave kvuli tomu co kritizuje PDs potrebuje a zaroven chce vyhodit. Nad tim si nikdy nepremyslel? Argumenty prosty lid nezajimaji. Citat pana Topolanka z hospodarskych novin: Kdyby lidi vedeli co chceme delat tak nas nezvoli. :D to je politik.
07. 08. 2007 | 10:48

hawk. napsal(a):

To Kratka: Nečekám, že mě tvoje děti budou živit, protože podle tvých příspěvků každou chvíli zemřou. Hlady.
07. 08. 2007 | 10:49

hawk. napsal(a):

To Kratka: Jaký si to uděláš, takový to máš. Není řešením, že budu čekat, co pro mě stát udělá. To předvedli za 40 let bolševici a dotáhli to až ke zhroucení státních financí. Čím menší sociální polštář, tím víc budou lidi makat a aspoň se pokusí starat o sebe. Píšeš bláboly.
07. 08. 2007 | 10:52

hawk. napsal(a):

mimochodem, čím víc se vyhází vyžírek ze státní služby a oni se budou muset starat sami o sebe, tím líp.
07. 08. 2007 | 10:53

Mgr. Kratka napsal(a):

Prisnost? Ano vyhrozovani a urazky kdyz doudou argumenty. Me nedosli. Pravicovy pritel mi vysvetloval, ze kdyz mu daj v jedne firme maly plat tak jde jinam kde si vydela vic. To je teorie a nic nez teorie. Je nezamestnanost a cele obory ktere byly na spici svetoveho deni z nasi zeme jsou pryc a lide z techto odvetvi novou praci nesezenou. Staci se zeptat proc chce ods vypoved bez udani duvodu? Aby mohli zamestnavatele davat jeste mensi platy. Kdyz ti nabidnou praci za 45Kc/hod tak ti je skola na nic kdyz bys trpel hlady. Teorie ods rika nizka nezamestnanost a vse je v pohode. Vykoristovani 19. stoleti. To je jediny program. Prisnost na socky ale pod programem ods jsme socky vsichni to te nenapadlo?
07. 08. 2007 | 10:54

hv napsal(a):

pro Mgr.Kratka:
4 veci:
1/ pojistete se proti ztrate zamestnani, kdyz se toho bojite
2/ Stat neumi hospodarit, tak at jen nestavi byty! Zaplatime na danich vsichni socialni byty za cenu luxusnich. Pomahat se da i efektivneji
3/ Uz ted vime, ze vase deti nas zivit nebudou a ze si musime setrit sami. My akorat platime do prubezneho systemu, z ktereho nedostanem nic
4/ Nepiste si pred jmeno titul, kdyz si nejste jista ceskym pravopisem, to je pak ostuda jeste vetsi
07. 08. 2007 | 10:55

hawk. napsal(a):

To Kratka: Ne enapadlo,,,,,cky jsou prostě socky. Neumí se o sebe postarat, až z toho v historii vzniklo dělnické hnutí a revoluční odbory. Další vyžírkové. A končím, debata s Annou proletářkou mě nebaví. Třeba chcípni hlady, mně je to jedno. S revoluční písní na rtech, když se o sebe neumíš postarat. Co s takovými lidmi.
07. 08. 2007 | 10:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane či paní M.M.,

zvýrazňování textů na úkor jiných, tedy jejich psaní velkými písmeny, je v rozporu s Kodexem diskutujících http://blog.aktualne.centru...

Prosím, abyste se jím stejně jako ostatní řídil/la.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2007 | 10:59

SuP napsal(a):

Pane -m-, v kauze Čunek udělali největší binec novináři.Semlít tolik pitomostí ve smyslu Čunkovy argumentace zda si vzpomíná, či nevzponíná, který den si uložil či neuložil peníze před pěti lety, kecy o "neustálých změnách jeho argumentace". A že vyšetřováním byl pověřen (na čí asi přání?) státní zástupce, který stíhal Hučína 8 let pro nic za nic, který pochází z rodiny spřažené s bývalým režimem, až to smrdí, to všechno novinářům nevadilo. Prezentovali celou dobu akorát zmanipulované výlevy opozičních politiků, kterým o nic jiného, než odstavit Čunka z vlády nešlo.
A s tou presumpcí viny či neviny - sakra málo komentářů se zabývalo možností, že pokud si kdokoliv vymyslí na politického soupeře nějakou špínu a na principu presumpce viny bude požadováno jeho odstoupení, to by se tu za chvíli točily vlády jak v Itálii.
V naší krásné společnosti, formované volební rétorikou "ODS mínus", kde vítězí akorát tlustější hroší kůže a hranice neomalenosti našich opozičních "politických elit" už roste nade všechny meze bohužel člověk, který ví, že něco neprovedl, se MUSÍ bránit. Srovnejte to se všemi známými případy, které ač na pohled zvenku vina je evidentní, nebyly rozhodnuty z důvodů důkazní nouze?
Věřím, že kolega "Fanda Ratha" by Vám dokázal vypsat seznam všech těhle kauz na celou stránku i se statistikou, kdy to bylo vpravo a kdy vlevo.
Takže. Dovoláváte-li se praktik, které fungují v demokratické společnosti, uvědomte si nejdřív, jaké svinstvo (oproti fungujícím demokraciím) tady celá levice pěstuje! Tady jde o boj o vácení se k moci VŠEMI prostředky a ne o snahu o lepší řízení (natož budování) státu.
07. 08. 2007 | 11:01

Mgr. Kratka napsal(a):

Zhrouceni statnich financi? to je prece blbost. KSC neodesla protoze by nemela penize. A takovy keci treba o ocelarnach jak zkracovali nebo jinde jsou jenom reci, ktere maji zakryvat zpackanou privatizaci. Staci se podivat na dnesni Mittal Steel v Ostrave a je to jasne. Populace rostla a to je to jedine co je pro vyspele zeme dulezite a nejpalcivejsi. zapad by se za sto let zhroutil bez vlastniho obyvatelstva a Komunismus by zvitezil ale to je kdyby a rozbory CIA. Presne kdyz se podivame na New Orleans kde po sobe strilela narodni garda s poulicnimi gangy. Dnes jsou jejich problemy nasimi a jen tak mimochodem dokazes si predstavit ze by si dnes delnik vydelal na dum? Chyba byla ze se strkalo tolik do zbrojeni a kdyz bys chtel aby jsme meli zase 50 nazvukovych letadel a zivili armadu tak by jsme byli teprve chuda zeme. Musis se akorat zamyslet nad vsim nejen nad tim co ti kdo rek.
07. 08. 2007 | 11:01

František z Asisi napsal(a):

Že to takhle dopadne jsem věděl od chvíle,kdy paní Vosecká dost nepřesvědčivě oznamovala převedení kauzy do Jihlavy.Vyhrůžky,že jakmile bude Čunek obžalován odejdou lidovci z vlády,bylo prachsprosté vydírání Topolánka.Kdyba totiž byla na Čunka podána žaloba,mohl to pan Topolánek a celá ODS zabalit.Pan Topolánek a šedá eminence Dalík začali jednat.Výsledek už znáte.Je to dobrý signál pro ostatní korupčníky v řadách ODS,ničeho se nebojte,ovládli jsme policií a státní zastupitelství a paní Vosecká nám zobe z ruky.Vsadím se,že po čase se i pan státní zástupce z Jihlavy dočká povýšení,jen co bude zřízeno v Jihlavě krajské zastupitelstvo a soud.
Lidoveckým politikum vzkazuji:Mravnost nade vše,že pane Kalousku!Vzpomínám si jak jste před lety dětil síru na Pana Grosse,kde že vzal peníze na 3,5 milionový byt.Když jste měl vy vysvětlit,kde jste vzal 8 milionů na vaši rezidenci,tak jste prostě řekl,že to toho nikomu nic není ale po Grossovi jste to chtěl.
07. 08. 2007 | 11:01

hawk. napsal(a):

Zdravíčko, pane Stejskale. Přihoďte také svůj pohled:-)
07. 08. 2007 | 11:03

František z Asisi napsal(a):

oprava:má být dštil síru.Jedná se o pana Salichova,kterému prorokiji ono povýšení
07. 08. 2007 | 11:06

tomaspaul napsal(a):

Jako spořádaný občan, výsledek šetření páně Salichova, ač nerad beru. Co mi taky jiného zbývá, nezávislý soud je prostě nezávislý, pan Čunek si bude muset budovat svojí image nejspíš vlastní prací ve funkcích kterými byl pověřen a docela bych jemu i nám přál, aby jeho jméno bylo do budoucna spojováno čistě a jenom s jeho profesními schopnostmi.
Nicméně jako spořádaný a daně platící občan, bych rád připomenul slava našeho pana prezidenta, kterými předeslal něco v tom smyslu, že jestliže se ukáže páně Čunkova nevina, musí se volat k odpovědnosti ti, kteří se přípravou případné žaloby zabývali a to hlava nehlava!!!!!!!! Neni přeci normální, aby kauza, která v jeden okamžik byla těsně před podáním žaloby, byla zametená pod koberec, bez toho, že by ti co jí tak dlouho připravovali, /soudím, že tak nečinili ve svém volném čase za svoje peníze/měli nést za ten zjevný zmetek následky. Jestli se smíříme s tím, že za tím vším stála jenom jedna pomstychtivá ženská, pak jsme národem manipulovaných a zmanipulovatelných pitomců?
Logicky vzato, bez tohoto vyúčtování, zůstane celá ta trapná kauza jen hromadou hnoje a svým smradem nás bude otravovat ještě celá léta.
07. 08. 2007 | 11:09

SuP napsal(a):

Velmi mě těší, že moje názory tolik dráždí duševního naháče na I.P. 194.108.139.176.
Co je ode mě a co od něj si každý na první pohled odliší najetím myši na nick.
Mě vyznamenává svou zavilostí, s kterou se do mě trefuje.
07. 08. 2007 | 11:09

bara napsal(a):

pro M
pan zalobce verejne nespekuloval o motivech svedkyne.V case, kdy jste psal svuj prispevek se ke kauze Cunek ani verejne nevyjadril.Na rozdil od medii a komentatoru vaseho druhu.
07. 08. 2007 | 11:09

granil napsal(a):

Domnívám se,že my všichni známe jen důkazy v této kauze,které jsme se dozvěděli z medií a ty,jak všichni víme ,nemusí být objektivní,proto si každý může myslet co chce,ale rozhodnutí stát.zástupce by měl vzít na vědomí každý,co jiného zbývá.Spekulace mohou být takové,jaké komu budou vyhovovat,ale budou to vždy jen spekulace.Přesvědčení p.Sobotky o tom,že soud by rozhodl objektivněji chápu jen jako jeden ze způsobů jak položit tuto vládu.O nic jiného mu v tomto případě ani nejde.Nějaká objektivita ho vůbec nezajímá,ale ministerský post není nikdy k zahození,že pane Sobotko.
07. 08. 2007 | 11:11

Gerojka napsal(a):

Bohužel se ukazuje, že reálnou podobu dostávají spekulace o obchodu ve stylu "amnestie pro Čunka, hlasy lidovců pro vládní tzv. reformu". Postup, který byl uplatněn, je bezprecedentním zásahem do nezávislosti vyšetřování. V každém případě, pan vicepremiér Čunek mohl v době, kdy byl obviněn z přijetí úplatku, odejít z politiky a nyní se se "ctí" vrátit.
Gerojka
07. 08. 2007 | 11:18

Jojo napsal(a):

Pane Sobotko, když tak vehementně potíráte korupci, jak je možné, že jste do státního rozpočtu zahrnoval výnosy z úroků vyprodukovaných z nebobytných pohledávek ČKA, o kterých bylo předem jasné, že tyto pseudopříjmy stát nikdy nedostane a v rozpočtu tudíž prožere neexistující peníze. Pokud to byla setrvačnost po zemědělském ekonomickém sxpertovi Zemanovi, pak to chápu. Jnak bych se musel zaptat co vám za to ČSSD dala, že jste se takto záměrně zvyšova státní řííjmy a dluh. Je pro informaci za Kaluze byly tyto výnosy z úroku mimo rozpočet.
07. 08. 2007 | 11:19

hawk. napsal(a):

to gerojka: přečtei si aspoň zběžně tr. řád, pak asi nebudeš psát takové bláboly. Hm a i tr. zákon, konkrétně § úplatkářství. Tam se dozvíš, jaká je subjektivní stránka věci a pokud ti to nic neříká, je to § áí tr. zákona - pojmy, víš. Pacinky pusinky:-)
07. 08. 2007 | 11:21

hawk. napsal(a):

oprava: v § 89 tr. zákona.
07. 08. 2007 | 11:21

Fanda Ratha napsal(a):

Ta Mgr.Kratka si snad z nas utahuje. To co pise nemuze myslet vazne. Pokud ano, asi nezbyva nez ji postavit statni byt (inkaso pochopitelne zadarmo),neresit duchod, znarodnit soukrome podniky, pridat ji na socialni podporu tolik aby se vyrovnala prumerne mzde, dat ji plne placenou materskou dovolenou s terminem neurcitym...atd. A pak ji nechat napokoji at si sni jak se zapad zhrouti.
07. 08. 2007 | 11:23

Fanda Ratha napsal(a):

Mozna si uz Sobotka nepamatuje.......

Soc.dem. r. 2002 pred volbami:
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku

B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplneným slibum:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvetlil už v roce 2003 deníku MF Dnes ministr financí Bohuslav Sobotka.
Jde vubec verit tomu co rika ci pise pan ekonom Sobotka? O cemkoliv.
07. 08. 2007 | 11:26

Karel 22 napsal(a):

"Tak tendenčně a jednostranně vedenou věc směřující k závěru o vině jsem ještě nezažil," řekl Salichov - co na to říkáte, SOCANI? A socan Sobotka může dokola omílat hlouposti o "politické kultuře", socan Paroubek hlouposti o "presumpci viny". Hlouposti socanů zůstanou hloupostmi a žádné "milostivé léto" z jejich keců neudělá perly moudrosti. Zůstanou jim jen "volyči" se vzděláním ZŠ.
07. 08. 2007 | 11:31

Fanda Ratha napsal(a):

to Karel22. Ale prece Paroubek chce modernizovat CSSD.......

Nekdejší mluvcí ministra Nemce Petr Dimun se stal nyní dobrovolným mediálním poradcem CSSD. Poskytuje jejímu vedení zcela zdarma a nezištne doporucení, jak nalézt v tmavých zákoutích strany osobnosti, které se výrazne vymykají „bežné predstave sociálne demokratického funkcionáre“.

Nejprve jak vypadá ta bežná predstava: obtloustlý padesátník ponurého vzezrení, pripomínající Formanovo Horí má panenko, malounko ríznuté Hitchkockovým horrorem. Upírá do televizní kamery svuj uhrancivý, ponekud skelný pohled a každou kletbu na adresu svých politických protivníku zacíná sugestivním „no tak podívejte se…“ Divák uvažuje, má-li radeji vlézt pod stul nebo se zamknout na WC, a zároven tuší, že ani na jednom z tech míst se už nikdy nebude cítit bezpecne.

S tím vším má být nyní konec. Pan Dimun doporucuje vybrat tri mluvcí: za prvé, usmevavého mladíka, komunikativního, vzdelaného a zcestovalého. Za druhé, aktivního podnikatele, který vysvetlí svým kolegum, proc je dobré být v CSSD. A za tretí všeobecne respektovaného vedce z univerzitního prostredí. Tím dostane strana hned tri výrazne lidské tváre. Jakmile se zjeví na obrazovce v poslední predvolební prezentaci CSSD, televizní divák, zbavený strachu, vyleze zpod gauce a odebere se k volební urne dát svuj hlas cervené ruži.

Chápu jakési rozpaky, které zjevne funkcionári CSSD nad poradenskou cinností pana Dimuna pocitují. Mám jakési mlhavé podezrení, že se sice jako poradce osvedcil v práve probíhající výmene manželek pana predsedy, ale lpí na nem stín neúspechu US-DEU, které kdysi nepochybne také radil. Navíc otcové CSSD mohou snadno namítnout, že takové mluvcí už strana vlastne má a nepotrebuje je nikde hledat. Usmevavý komunikativní mladý muž, vzdelaný,a zcestovalý – kdo jiný by to mel být než dr. Rath! Povest rebela (což Dimun doporucuje) si muže vysloužit tím, když ponekud priblíží dnešku termín, v nemž hodlá vystrnadit pana Paroubka z funkce predsedy strany. Uznávaný univerzitní vedec – to je prece prof. Jicínský, který si vydobyl ostruhy už když asistoval pri zrodu „Ústavy CSSR“ z roku 1960. Problém je s aktivním podnikatelem: vhodný kandidát, Ivo Svoboda, sedí dosud v base, kam se dostal za vytunelování melnické kocárkárny. Už brzy jej ale propustí za dobré chování.
07. 08. 2007 | 11:35

Mgr. Kratka napsal(a):

Každý se starejme jen o sebe a na slabšího šlápňeme! Užasné idee máte v hlavách. Minulý rok 40 tisíc nenarozených, uměle zmařených zdravých jedinců, kteří už se nikdy nenmohou narodit! S vaší bezohlednou zločineckou morálkou to nepohne. Místo duše máte kalkulátor. Nechali byste zemřít hlady i děti NAROZENÉ, gratuluji pánové. Všichni jsme se narodili nazí a než jste si pomohli, taky jste měli holé zadky. Když každý sám za sebe, zrušme vládu a prezidentův nezdaněný příjem. Už dávno tu nejsou pro lidi, ale pro sebe.
07. 08. 2007 | 11:38

Alena Ž. napsal(a):

Vzkaz Karlovi 22: Nesvědčí o Tvém dobrém vzdělání ani vychování psát "volyči", zopakuj si základní školu a řekni něco chytřejšího. Než začneš pohrdat jinými lidmi, měl by jsi projevit vyšší úroveň, než jen urážky. Urážením jiných nezmoudříš, jen se shazuješ. Ubohým vše ubohé!
07. 08. 2007 | 11:47

hv napsal(a):

Pro Alenu Z: Je zajimave, ze vase prispevky se napadne shoduji s pani Mgr.Kratkou (stejne zamerene a podobne pravopisne chyby) a prispivate ze stejne IP adresy. Mozna by neskodilo si zamest pred vlastnim prahem :-)
07. 08. 2007 | 11:54

Jana J napsal(a):

Koukám, že pravicoví pracanti moc nepracují - jsou na blogu a kypí nadšením z kauzy Čunek. Pane Sobotko, máte naprostou pravdu, bohužel k tomuto stavu jste výratně dopomohli řešením kauzy kolem toho katarské čuněcího prince, kdy jste kvůli bezpáteřnímu a úplatnému Němcovi obětovali paní Benešovou. Neviděli jste si tenkrát na špičku nosu. Za sebe - jsem zhnusena na nejvyšší míru. Pan Salichov se sice ještě nevyjádřil oficiálně, ale už ví, že se paní Urbanová mstila. Čili on neplní jen rozkazy, on jde ve špinění svědkyně nad rámec svých " povinností". Hnus.Tomu člověku asi není radno přijít do tuky, zvláště pokud jste žena. Žena má u pana Salichova jen ubohé motivy, zatímco pan Čunek je obětí. V tomto státě není nikdo, kdo by pochyboval o tom, že pan Čunek úplatek vzal. Dělá se to tak u nás vždycky, je to součást naší "kultury". Pro ty, kdo si myslí, že brát úplatky je v pořádku, je toto triumf. Pro ostatní důvod k bezmocnému zoufalství a poslední rána víře v právní stát. Vládne nám mafie, používá tedy mafiánské metody. Teď přijdou na řadu policisté, aby si příště rozmysleli vůbec se opovážit stíhat někoho z mocných.Pan Langer jistě vzužije příležitost k novým čistkám. Pro modrokabátníky - ušetřte mě srovnávání s vládou ČSSD. O tomhle se jim ani nesnilo. Nebylo by se to ovšem stalo, kdyby paní Vesecká měla páteř. Přes ni to nemuselo projít. Ale udělala to, a pánové Dalík a Topolánek - v tomto pořadí - mohou triumfovat.
07. 08. 2007 | 11:59

Fanda Ratha napsal(a):

pro Alenu Z. Az pochopis co znamena ironie, mozna pochopis co Karel22 napsal. Ale to by asi bylo nad tve moznosti Alenko. Btw. mam pejska Alenku. Mas co jeste dohanet co se tyka jeji inteligence.
07. 08. 2007 | 12:04

.. napsal(a):

Po pěti letech si najednou nějaká sekretářka vzpomene,že její šef bral uplatky .Tak tohle opravdu nemohlo Praseti projít ......
07. 08. 2007 | 12:04

Mgr. Kratka napsal(a):

To Ratha.
Ekonomie nebude tvou silnou strankou. Zadluzeni jsme, jelikoz jsme museli sanovat banky a uvery co se "rozdavaly". Kazdy si mohl pujcit kolik chtel a na jak dlouho. Kontrola bank zadna a zavedla se az za socialni demokracie. Prijmy z duhodoveho pojisteni byly za vlad ODS v miliardach v plusu a dnes je to presne naopak. Prijmy z privatizace atd. dnes uz jaksi neni co privatizovat tak prodavaj i CEZ, ktery je skoro jedinym co nam zbylo. Lidi se jeste nenaucili ze kdyz se proda vodarna tak voda levnejsi nebude.
To co si domyslis sem nerekla, ale to co chces se praktikuje v africe, kdo se o sebe nepostara at umre hlady a jak to tam vypada? To je ten rozdil mezi Evropou a Afrikou. V USA jsou gheta chudinksych ctvrti a lide jsou tak zaslepeni jako ty ze to uz ani nevnimaji, jen aby vyhrala demokracie, jenz jde i na export. Demokracie bohatych a licomernych.
V roce 1950 u nas zilo k 12mil lidi a z toho 8,4 mil v cechach. 40let toho strasliveho systemu zpusobilo ze jsme mohli dosahnout stavu obyvatel pred vyhnanim nemcu a dnes u nas zije k 11 mil obyvatel, ale podle prognoz pravice za 50 let dobudoucna ma byt uz jen 8mil obyv. Preoz si ktery system je horsi. Navic sni neni to spravne slovo, kdyz si uvedomis ze treba v Rotterdamu je nad 50% pristehovalcu a v USA maji treba 300 mil obyvatel ale pocet bileho obyvatelstva klesl tento rok pod 50%. zanik zapadu prave kvuli nezodpovednym lidem jako jsi ty. Podivej se do Svedska ktere je jedinou zemi s prirozenym prirustkem- natalitou puvodniho obyvatelstva. Na tema zaniku zapadu se napsalo mnoho knih a od chytrejsich lidi nez ja, ale neco o tom vim. Kdyz chces ukazat jak jsi schopny tak odjed do zemi neomezeych moznosti- Afriky a tam ukaz co dokazes jako jedinec proti vsem.
07. 08. 2007 | 12:05

hawk. napsal(a):

To všichni: prosím vás nechte Krátkou blábolit s revoluční písní na rtech, nereagujte na ty její hovadiny, vždyť je postižená a pak už tu není žádný prostor k další normální, argumenty podložené, debatě. Dík.
07. 08. 2007 | 12:10

Fanda Ratha napsal(a):

To Jana J. Ja jsem pravicak a dnes nepracuji. Jsem totiz "independently wealthy", lol. Zato ty pravdepodobne pobiras stedrou socialni podporu co ti vybojovala vlada CSSD. Vlada chudaku jejiz prumerny osobni majetek se pocita v desitkach milionu korun. Se nedivim ze se o ty usuntele uslapovane masy jejich volicu tak staraj. Kde by na to jinak vzali?
07. 08. 2007 | 12:10

hawk. napsal(a):

To Jana J. Jsem pravičák, úkoly na mně závislým lidem jsem rozdal, čekám na další jednání, tak mám čas:-) Já do práce chodím, protože mě to baví, ne proto, že musím:-) Jaký si to holtz kdo udělá, takový to má, to je bez debat:-) Vůbec nepřemýšlím např. o důchodu, protože vím, že si na něj musím vydělat a nespoléhat na socanské zákony, no tak už to v kapitalistické společnosti chodí.
07. 08. 2007 | 12:13

Fanda Ratha napsal(a):

Novy prispevek na blogu. Fena Sara. Dalsi SocDemak? Zatim tu byl Tejc, Sobotka..a ted Rath? Od kdy si rika fena Sara? No budiz. Aspon si zmenil to Napoleanske foto. Jako Sara vypada skoro lidsky, lol.
07. 08. 2007 | 12:16

Mgr. Kratka napsal(a):

To hv: to ze se pise ze stejne Ip neznamena ze je tu jeden clovek. Koho normalniho by taky bavilo si osamote cist to co pisete. Vsichni bohatsi lide nejsou spatni jsou zde i lide se socialnim citenim a emocionalnim intelektem.
To Ratha: Uvazoval jsi ze kdyby tvi rodice mysleli jako ty tak by ses treba vubec nenarodil?
07. 08. 2007 | 12:16

Jana J napsal(a):

Nojo, fando, budete se divit,ale na podporách tedy nejsem. Vaše znalosti psychologie a odhad lidí jsou naprosto v intencích "haló efektu". Ostatně, když jste tak blahobytný, proč nejste spokojený? K té natalitě - i když nevím, kde se tu vzala - děti se nerodí, protože lidé"independently wealthy" si nechtějí snižovat životní úroveň a ti ostatní nechtějí upadnout do naprosté chudoby s třírychlostním Nečasem či asociálním Škromachem, kterému by pan Sobotka nebyl dal peníze pro mladé rodiny, ani kdyby je byl chtěl. Ale co s tím má proboha společného Čunek? Ten se přece bude "starat" o jiné miliardy, bezúhonný ten jedinec!
07. 08. 2007 | 12:23

Petr kritik napsal(a):

Pane Sobotko,
máte úplnou pravdu. Přeji Vám v ČSSD, aby jste se již nezaklekli Goebelsovským metod a jednali podle zdravého rozumu - když vidíte podlost a lež, neříkejte, že v zájmu konsensu a smíření je lepší pragmatická jistota, než oběť za pravdu. Kdo lže a podvádí, ten je prostě lhář a podvodník. Tolik lidí v Českých zemích již prokázalo svou odvahu a nepodlehli hrubému nátlaku ani lákadlům snadného života. Nechť si Vaši kritici vzpomenou (pokud jim to intelekt a morálka dovolí), alespoň na Mistra Jana Husa a jeho výrok "Pravda Páně zvítězí" (pro mdlé mozky přeložím: Absolutní pravda zvítězí)!
07. 08. 2007 | 12:25

Josef Petzold napsal(a):

Vážený pane exministře, je mi opravdu líto, že jste se nechal zmanipulovat svými kolegy a hážete špínu na slušné lidi kolem sebe. Znám osobně rodinu Čunkových, především oba bratry kněze pana vicepremiéra, a musím říct, že jsem ani na okamžik nepomyslel na to, že by se p. Čunek dopustil tak fatální chyby, že by se chlubil své sekretářce něčím, co neudělal. Od počátku bylo soudným lidem jasné, že jde o pomstu. Smutné je, že u české policie stačí jedno svědectví, a je vzneseno obvinění, - kolik je dnes asi uvězněno lidí, proti kterým vypovídal ze msty jeden člověk (popř.dva),v jejich prospěch 8-20, a přesto byli odsouzeni... ČSSD přinesla do policejních kruhů "akcí čisté ruce" pouze špínu a nekalé praktiky.
Budete mít odvahu a odpovíte mi? Ing. Mgr. Josef Petzold, ThBc. tel.:602118936
07. 08. 2007 | 12:26

Zuzka napsal(a):

Podle posledních zpráv se vyšetřování údajně obrací proti vyšetřovateli.Naplnila se tedy politická objednávka.Pan Klaus již před několika měsíci vyzýval k něčemu v právním státě (od prezidenta) neslýchanému - aby byli potrestáni ti, kteří si dovolili Čunka vyšetřovat.Ale všeho do času...
07. 08. 2007 | 12:27

Fanda Ratha. napsal(a):

To Kratka. Ale narodil! Muj tata byl chirurg a mama universitni profesorka. Utekli z CSSR pred komunismem. Ja jsem nastesti vyrostl v zemi kde demokracie neco znamena. Me je spise lito vas. Tolik zavisti a svadeni zodpovednosti na druhe. Ale tim je snad CR proslavena po celem svete. Nescopni zavidi schopnym. A chteji at jim ti schopni zaridi pohodlny zivot.
07. 08. 2007 | 12:30

hawk. napsal(a):

To Petr kritik: humorné, zvláště to o Husovi. Celé husitské hnutí bylo v podstatě "zabili jste nám strejčka, tak tumáš přes držku" a k tomu si vezmeme vše, co stačíme ukrást. No a tak Husa spálili. Vidíš, kdyby se držel svého profesorského postu a nerýpal do politiky, mohl umřít v posteli.A ano, Sobotka a zvláště jeho guru jsou lháři a podvodníci, kteří si přizpůsobují "pravdu" po svém:-)
07. 08. 2007 | 12:30

stejskal napsal(a):

Souhlasím s Vámi, pane SuPe,

proto jsem člověku, který záměrně používal Váš nick, znemožnil přístup na tyto stránky. Jeho příspěvky jsem smazal, doufám, že mi nějaký neunikl.

Hezký den.

Libor Stejskal
07. 08. 2007 | 12:31

Petr Y napsal(a):

Pane -m- ,
pěkně se to čte, ale zapomínáte na maličkost. Připomenout "zrod e evoluci" příběhu ´Čunek´.
Paní Aleno Ž,
není co dodat. Máte "to" z Blesku nebo AHA ?
Pane Sobotko, opět ste nezklamal. Nyní se již těším na příspěvky Vašich soudruhů poslanců.
07. 08. 2007 | 12:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Hawku,

nemám v podstatě, co nového bych k této diskusi přidal. Všt - z mého pohledu - podstatné tu již zaznělo.

Pohled pana poslance Bohuslava Sobotky nesdílím.

Nicméně asi se budete divit, ale některé (i když určitě ne všechny) postřehy paní Mgr. Krátké mi přijdou docela smysluplné. Třeba ta o bankovním socialismu.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
07. 08. 2007 | 12:35

Jana J napsal(a):

hawk - vy jste prostě neuvěřitelný!Koho uctíváte vy? Mamona?
07. 08. 2007 | 12:36

Fanda Ratha napsal(a):

to Hawk. Nech Kratkou blabolit. Je to lepsi nez sci-fi. Ja se tim bavim. Aspon chapu kde CSSD ci KSCM bere sve volice. Je to srandovni cist jeji nazory. A co je to nejzabavnejsi ze svemu blaboleni asi veri. Je to takovy pohled na mentalitu obcana CSSR z let pred 1989. Jsem ji za to vdecny.
07. 08. 2007 | 12:36

hawk. napsal(a):

Jana J: uctívám, pokut tak vůbec činím, převážně své schopnosti a když nestačí, tak nadávám jen sám sobě, protože jsem v tu chvíli hňup.
07. 08. 2007 | 12:40

hawk. napsal(a):

oprava: pokud, díky.
07. 08. 2007 | 12:40

Fanda Ratha napsal(a):

To Stejskal. Obdivuji vasi detekcni schopnost. V zaplave blabolu o statnich bytech, porodnosti, nepotrebe duchodove reformy, nadrazenosti socialistickeho prumyslu...atd, jste nasel v prispevcich magistratky Kratke neco pozitivniho. To si zaslozi potlesk.
07. 08. 2007 | 12:44

Fanda Ratha napsal(a):

To Jana J. Halo efekt? Myslite tim Halo noviny ktere urcite odbirate? No ja Halo noviny nectu. Ale mel jsem moznost cist z archivu Rudeho Prava. Mate stejne nazory. Jak se cas nemeni, lol.
07. 08. 2007 | 12:53

stejskal napsal(a):

No, snažím se, pane Fando Ratha. Hledám raději styčné body, které lidi spojují, k těm druhým se pak můžeme také dostat. Jako metoda mi to přijde více funkční, než kdybych to dělal naopak ;-)

Libor Stejskal
07. 08. 2007 | 12:57

Zuzka napsal(a):

Paní Jano, je jedno krásné přísloví, které říká : nehádej se s hlupáky, druzí by nemuseli poznat jaký je mezi vámi rozdíl...Asi by stálo za zamyšlení, jestli plýtvat energií na určité osoby :-)
07. 08. 2007 | 12:57

Mgr. Kratka napsal(a):

To:Fandovi Rathovi a hawk.
Schopní, nebo schopní všeho??
My jsme za sametové revoluce mrzli na náměstích, zatímco vy jste ji sledovali na teplé pohovce z televizorů. Začali jsme my studenti a herci. A kde teď jsme?
Kdyby neexistovali lidé jako Jan Hus, tak dosud věříme, že je Země placatá a inkvizice všemocná. "Mluv pravdu, žij pro pravdu, braň pravdu pravdu až do smrti."
07. 08. 2007 | 12:58

jarpor napsal(a):

Dobrý den,

Pan Sobotka mne nepřekvapil. Původně jsem s ním chtěl polemizovat, ale byla by to ztráta času. Kdo se podílí na systému, který pak není schopen respektovat - o čem polemizovat ? Bezpáteřníka nelze narovnat a pokud poslanec nectí presumpci neviny, těžko radit.
Postup pana Čunka když jako politik neodstoupil, se mi nelíbí. Také se ale nemůže jako očištěný vrátit zpět. Každá mince má dvě strany.
Jsme v situaci, že jakékoliv rozhodnutí v této kauze, bude podobně bezpářními poslanci zpochybněno - zlev a i zprava. Hlavně, že se chce posílit důvěra lidí v politiku a v systém jako takový. Alespoň pan Sobotka o tom mnohokrát jako vládní činitel hovořil. Teď je vidět, jak svým slovům věřil sám.
Myslíte, vážení diskutující, že se dočkáme situace, kdy opoziční politik vyjádří schopnost přijmout rozhodnutí státního zastupitelství, jež bude řízeno ministrem vládní politické strany ?
Hedké odpoledne
07. 08. 2007 | 12:58

hv napsal(a):

Kdyz ctu nektere komentare a urazky, stale se neprestavam divit vsemu, co lidi dokazou napsat na adresu pana Cunka, ktereho neznaji (a to nejenom v tomto blogu). Takovi lide jsou zjevne snadno manipulovatelni "nazory" svych oblibencu, kteri jim naserviruji spravnou verzi v televizi nebo blogu, jsou s nazorem rychle hotovi (bohuzel pro ne). Navic internet je do jiste miry anonymni. Mam stesti, ze muj kolega ze studii ma rodice, kteri znaji Cunkovi osobne delsi dobu - verejne by se k tomu nevyjadrili, ale neverili, ze takove mnozstvi spiny lze nakydat v nasem state na jednoho cloveka, tak jako je to v pripade pana Cunka. Pro ne budiz alespon potesujici zprava je, ze statni zastupce konstatoval, ze ta obvineni byla neverohodna. Predstava, ze se to muze stat komukoliv ... i kdyz nyni ocisten, pachut zustane vsak navzdy...

Ze se na te kauze "prizivuje" CSSD a vytlouka z ni politicky kapital konspirativnimi teoriemi a obvinovanim vsech mi pripada dost smutne. Jedine v cem mela pravdu, ze pan Cunek mel odstoupit, tim totiz uskodil sobe nejvice.
07. 08. 2007 | 13:03

Mgr. Kratka napsal(a):

To Jarpor. Asi máte pravdu, ale uvědomte si, že se snáze přijmá rozhodnutí nezávislého soudu než závislé státní zástupkyni, obzvláště, když má vláda tak slabý mandát a stojí na dvou přeběhlících.
07. 08. 2007 | 13:05

hawk. napsal(a):

Zdravý člověk musí, opakuji MUS9 být schopen postarat se sám o sebe. Pokud ne, je buď líný nebovyčůraný. Takže takovou schopnost jsem měl na mysli.

To Stejskal: no, chtěl bych mít vaše analytické schopnosti jezdit po každém blogu a ještě k tomu mít erudované připomínky. To není ironie, tentokrát. Nicméně Krátká zde opravdu píše, dle mého strašné bláboly hraníčící se stanovami II. internacionály.
07. 08. 2007 | 13:06

Fanda Ratha napsal(a):

Dalsi perla od magistry Kratke. Hus, mrznuti na namestich..Se divim ze do toho nezatahla i Galilea. Jsi mrzla zbytecne magistro. Jsi doufala ze po 1989 ti budou do kapsy padat zlataky. A asi jsi si to same myslela kdyz se CR v 2004 stala clenem EU. Akorat jsi asi zapomnela ze bez prace nejsou kolace. A ted tu meles, „Sud kulatý, rys tu pije, tu je kára, ten to ryje.“ Asi takove maji tve nazory vahu.
07. 08. 2007 | 13:08

hawk. napsal(a):

To Krátká: pletzete opět kolečko hnoje s hedvábným přehozem. Jaký má vliv práce státního zástupce s mandátem vlády? Tedy kromě zákona o státních zástupcích a státním zastupitelstvím....v tomto případě ještě s tr. řádem a zákonem? Další pitomost z vašich úst, neřku-li odjinad.
07. 08. 2007 | 13:09

hawk. napsal(a):

to Fanda Ratha: Není magistra, to prostě není možné s přehledem dítěte z pomocné školy.
07. 08. 2007 | 13:10

jarpor napsal(a):

To Mgr. Kratka
Pokud existují lidé typu pana Sobotky, a je jich asi požehnaně, těmto jedno, zda je to rozhodnutí nezávislého soudu nebo státního zastupitelství. Budou zpochybněna naprosto stejně.
07. 08. 2007 | 13:11

Jana J napsal(a):

Končím tuhle debatu za sebe i za mnohé, kteří ještě rozeznají pravou a levou. Pánové pravičáci dneska tak perlí, že se mi z jejich arogance a prachsprostého mužského šovinismu zvedá žaludek. Brzy vám tu, pane Stejskale, zbydou sami. Jestliže se někdo tak okatě raduje z vítězství arogantní moci nad právním státem, končí i všechny demokratické diskuse.
07. 08. 2007 | 13:15

hawk. napsal(a):

To Jana J: Buď tvé práci čest a příjemnou stranickou shcůzi, kde jistě dostaneš další revoluční instrukce:-)
07. 08. 2007 | 13:16

jirka napsal(a):

Dobrý článek a hodně komentářů na něj...jak se říká, za pravdu se člověk zlobí... a modrá lůza se ozývá v hojném počtu.
07. 08. 2007 | 13:16

hawk. napsal(a):

To Jana J: dodatek: Komunismus opravdu nemá s demokracií co dělat.
07. 08. 2007 | 13:17

hawk. napsal(a):

...á další bolševik na střídání za Janu J:-)))Čest, Jirko:-)
07. 08. 2007 | 13:17

hv napsal(a):

Jeste si dovolim upozornit na jeden clanek, ktery se k tomu krasne hodi.

http://www.jaromirstetina.c...
07. 08. 2007 | 13:18

Fanda Ratha napsal(a):

To Jirka. Jsem rad ze ty tu aspon zastupuje tu oranzovou luzu. Doufam ze jsi mlady a na podpore. A ze stredni vrstvy! Paroubek te potrebuje.
07. 08. 2007 | 13:19

jarpor napsal(a):

To Jana
Promiňte, ale nevšiml jsem si, že by se tu někdo radoval z vítěsztví arogance nad právním státem. Jen se mi zdá, že Vaše demokratická diskuse spočívá jen na Vašich argumentech.
Hezké odpoledne v jiné společnosti.
07. 08. 2007 | 13:19

Mgr. Kratka napsal(a):

To Ratha
Asi jsem klepla hřebíček na halvičku. Já tam byla narozdíl od jiných, kteří to svým tvrzením, že jsou Bůh ví odkud už napsat nemohou. Nemám důvod lhát, ale to, že jste napsal věci jako ať chudí zemřou atd. ukazuje vaši pravou povahu.
Lenin řekl: Vše souvisí se vším. A proto, jestli nechápete jakou souvislost má porodnost v systému průběžného financování společného s důchodem, tak se nebavíme na stejné úrovni. Jaké hodnoty nám chceš předat, když sám Klaus prohlásil, že není rozdílu mezi čistými a špinavými penězi.
Jestli byl Váš otec doktor tak Vám měl říci Hyppokratovu přísahu a důvod proč léčil lidi. Aspoň kvůli němu doufám, že to nebylo jen kvůli penězům a to samé platí pro Vaši matku profesorku.
07. 08. 2007 | 13:20

hawk. napsal(a):

To Kratka: přesně, bolševičko, nikdo nechce chápat souvislosti s Leninovými výroky v Čechách, r. 2007. Nějak sis nevšimla? Možná ne. Ale je to asi horší, Anno Proletářko:-)))
07. 08. 2007 | 13:23

jarpor napsal(a):

To Mgr. Kratka
Nejprve diskutujeme o blogu a názorech pana Sobotky až jsme přišli na "špinavé peníze" pana Klause. Pan Klaus neřekl, to co píšete. Řekl, v určité souvislosti, že neumí rozenat špinavé peníze od čistých. Pobavte se s auditory a finančníky, možná se dovíte, že tomu tak může být. Snad to pak v těch souvislostech pochopíte.
07. 08. 2007 | 13:25

Fanda Ratha. napsal(a):

CSSD ma opravdu problem. Je zname ze volicska zakladna CSSD je slozena z lidi nad 45, vzdelanim zakladni skoly ci nevzdelane, nezamestnanych. Jak to vyresi ta MODERNITA o ktere Paroubek tak rad mluvi? Ze by lidi jako Jana j. a Kratka? No to tedy jim preji uspech, lol. Jeste ze Jirka najal Dimuna. Ten uz radil jine uspesne strane. Pamatuje si nekdo jak se jmenovala?
07. 08. 2007 | 13:26

Mgr. Kratka napsal(a):

Můžu dodat ještě Marxe, který řekl, že dějiny jsou jako tragédie a opakují se jako fraška. Nebo jak řekl Einstein: Lidé nejsou tak bohatí tím, co sjou schopni získat, ale tím co mohou dát. Nemyslím, že výrok má hodnotu jen podle autora, ale podle toho co skutečně říká.
Nejsem klasický čecháček co svrhne Františka nastrčí Masaryka, strhne Masaryka nastrčí Hitlera, a pak ho vymění za Fučíka, kterého opět zamění za Havla. Pattona či jiné.
07. 08. 2007 | 13:29

frantaflinta napsal(a):

Když tak čtu ty nenávistné výkřiky fanatických svazáků z ODS, říkám si, že za jásotu modrých servilních neokomunistů opravdu přišla 50tá léta a s Čechami a Čechy je definitivně ámen...
07. 08. 2007 | 13:31

hawk. napsal(a):

no, jirka byl odhalen, tak je nasazen další záskok za bolševiky, a to frantaflinta, tak čest tvé práci, co naděláme, máme demokracii, takže necháme mluvit a blábolit rodé mozky, co nám zbývá. To je ta negativní stránka demokracie, ale nechť, nebudeme za to lidi věšet, nejsme bolševici.-))))
07. 08. 2007 | 13:33

Mgr. Kratka napsal(a):

To hawk. Další co ukázal svou pravou tvář. Na mě by jsi neměl.
07. 08. 2007 | 13:34

burácející smích napsal(a):

... Bohouši, příklad Svobody a Snopkový jsi zřejmě vybral se záměrem rozesmát národ, ne?? to se ti fakt povedl :-)))) .... kromě pár fanatickejch socansky vymytejch mozků všichni přeci vědí, že Svoboda s IQ houpacího koně chtěl krást ve velkým, jak k tomu načichl v lihovým domě, jenomže to dělal tak diletantsky a tupě, že to už ani strana nemohla přikrejt ...
07. 08. 2007 | 13:35

hawk. napsal(a):

To kratka: ne, asi opravdu ne, na tebe bych neměl nervy:-))
07. 08. 2007 | 13:35

Fanda Ratha napsal(a):

To pani Kratka. Prominte ze vam uz nerikam magistra. Neb pokud by jste opravdu studovala a snazila by jste se, tak by jste dnes nemusela nadavat jak to tu delate. Asi jste neuspesna a tak si tu energii co by jste mohla vydavat na zlepseni sve zivotni urovne vybijite zlobou a kritikou. Nejste jedinecna pani Kratka. Takovych je tu hodne. A ti prave vol strany jako CSSD a nebo KSCM. Cekaji na lepsi zitrek. Pracuji v CR jen 3 roky a znam takovych magistru tucty. Ja jim vetsinou reknu. Kazdy kdo je schopny ovlada svuj osud. Ti co nejsou svuj osud na nekoho svadi. Na koho svadite svoji neschopnost vy?
07. 08. 2007 | 13:40

Marty napsal(a):

Mgr. Kratka: puvod zadluzeni je nekde jinde, ale sanace bank k nemu prispela. CSSD totiz tu tzv. sanaci provedla tim nejhorsim moznym zpusobem, kdy za stovky miliard banky oddluzila a pote casto temer zadarmo rozdala novym vlastnikum a jeste navrch casto prihodila statni garance. Vinu za stav bankovniho sektoru nelez hazet pouze na ODS, protoze si tehdejsi vlada stav zacala uvedomovat a situaci chtela resit. Konecnym resenim mela byt privatizace. Jenze Milos Zeman prispechal s pokriky typu: “Rodinne stribro si rozkradat nenechame.“ a nakonec musela banky stejne privatizovat CSSD.
Priciny problemu Afriky jsou nekde uplne jinde. Rozhodne takovou pricinou neni absence nasilne „solidarity“ zname v Evrope. Je dobre pripomenout, ze by Africe nejvice pomohla komplexni liberalizace mez. obchodu. Ale neco takoveho socialiste nikdy nepripusti.

A konecne neco k panu Cunkovi. Je zajimave, ze „obhajcum“ pravniho statu vubec nevadilo, kdyz policie usporadal na pana Cunka regulerni hon a nebrala sebemensi ohled na platne predpisy a zavedene postupy. Tim take nahrala na smec advokatum pana Cunka. Ale to asi pravnimu statu vubec nevadi :)
07. 08. 2007 | 13:40

Fanda Ratha napsal(a):

Otazka pro nick Kratka. Studovala jste vubec? A nebo jste si kolem krku zavesila nahrdelnik s priveskem Mgr.? V CR je to modni. Tolik Ing, Mgr co si davaj pred sve jmena se snad jinde na svete nevidi. Clovek by mel skoro dojem ze jste vzdelana slecno Kratka.
07. 08. 2007 | 13:45

hawk. napsal(a):

Marty: ssouhlasím, dobře řečeno.
07. 08. 2007 | 13:45

hawk. napsal(a):

už to mám, je to blondýna:-)))))))))))
07. 08. 2007 | 13:45

jarpor napsal(a):

To Marty : Souhlasím, jen dovětek :
to, že nakonec musela ČSSD banky zprivatizovat, ještě prodává jako svoji politiku a do ODS se naváží, proč pravice nezprivatizovala banky sama.
07. 08. 2007 | 13:49

yony napsal(a):

plný souhlas s autorem - ale klídek, na každou svini se vaří voda.....:-)
07. 08. 2007 | 13:50

Fanda Ratha napsal(a):

Ale ted k autorovi tohotu clanku. B. Sobotkovi. Fascinujici postavicka. Jsem trochu cetl jak se dostal do vrcholne politiky. Prohlasovan za novou hvezdu Socdem. Plny novych myslenek a energie. Co se mu stalo? Dnes slape v krocich Paroubka a ma strach se i uprdnout. Uprimne receno, Sobotka je dalsi politicka prostitutka opojena moci. Zasady jdou stranou, vse ovladne stranicka demagogie. Ale porad se sklebi, lol.
07. 08. 2007 | 13:51

zuzka napsal(a):

Pane Stejskale,
nerozumím Vašemu přístupu k dizkusi na blozích.Opravdu nechutné, lidsky ponižující a dehonestující texty, často i vyzývající k likvidaci lidí s odlišným než pravicovým smýšlením, i když v těchto případech se už snad nedá mluvit ani o tomto, ale pouze o lidském hyenizmu, zde ponecháváte bez jakéhokoliv zásahu, naproti tomu texty psané v kapitálkách vás pobuřují a mažete je.Z mého pohledu se to jeví poněkud neadekvátním.
Promiňte,ale zdá se mi, že jako editor, zde naprosto selháváte.
07. 08. 2007 | 13:52

petrof napsal(a):

to frantaflinta : neházej ještě tu svou flintu do žita !!
Dopřej pravici čas a klid na vládnutí a bude líp. A když ne tobě, tak Tvým dětem určitě. Nás jenom už unavují a otravují ty žlučovité a prázdné fráze o sociálním státu a solidaritě, a přitom pravice je ve své podstatě daleko solidárnější, než socky, typu Mgr. Krátké !! Takže neztrácej víru a hlavně - snaž se o sebe postarat sám tak, jako to děláme my !!!
07. 08. 2007 | 13:55

jarpor napsal(a):

To zuzka : Který příspěvek v této diskusi máte na mysli ? Děkuji za odpověď.
07. 08. 2007 | 13:55

hawk. napsal(a):

To Zuzka: Přečti si stanovy bro blogy a zjistíš, že pan Stejskal se tím řídí. Potom můžeš nadávat na to, že jsi sympatizant komunistů, jedno, jestli oranžových nebo rudých, tedy že nedokážeš ani hledat pravidla pro "něco" a zbytečně osočuješ ostatní, a to zcela lživě.
07. 08. 2007 | 13:55

Marty napsal(a):

zuzka: "levicovych likvidaci" tu je rovnez dost.
07. 08. 2007 | 13:55

Fanda Ratha napsal(a):

Mas to tezke Zuzko. Zadas Stejskala aby odstranil vse co je pravicove. A zanechat tu stekat jen levicove hyeny jako ty. Vis Zuzko, demokracie neni to co kaze Paroubek kdyz se snazi umlcet novinare kteri nepisi ze ON je to nejlepsi co se stalo od vynalezu krajeneho chleba. Demokracie je i to psat ze Paroubek je mocichtiva nerizena kolule co se snazi demokracii prevalcovat. A s tim ani Stejskal nic neudela, lol.
07. 08. 2007 | 13:59

Zuzka napsal(a):

pro jarpor:

"bože, to je ale píča, tu bch chtěl mít doma v kleci. Představuju si jí, kolem 40-ti let, tlustá, mastné vlasy a rudý žár v očích:-))))...dále, chudáci aŤ zemřeou apod...jsou snad takové texty mimo Vaše rozlišovací schopnosti ?...
07. 08. 2007 | 13:59

Mgr. Kratka napsal(a):

To Ratha: Studovala a teorie, že si za všechno mužou pouze lidé jako jedinci neuznávám. Člověk je tvor společenský a společnost je jako jeden organismus. Rakovina upadající morálky a dojmu, že je všechno normální, protože to dělají všichni, nakonec zasáhne všechny.
To Marty: ano, ale kdyby neudělala vláda nic, tak by padla měna a byla by tady taková malá Argentina, doufám, že tomu rozumíte. Vláda ODS rozhazovala peníze všemi směry nikde to nebylo vidět. Viz nemocnice, školství a stavba dálnic. Dnes se vytýká zadlužení, ale objem peněz ve státním rozpočtu je k poměru k inflaci přibližně stejný.
Co se týče Afriky tak máte pravdu, že zemědělcům na trhu nepomůže zdarma přivezené obilí z Evropy nebo USA a to se týká všech odvětví. Na druhu stranu rozdat zemi zemědělcům a nepřijmat nic jak to dělá Mugabe v Zimbabwe taky není ono. Afričané si musí udělat pořádek v tom jak využívají své bohatství, že koncese na těžbu toho či onoho jsou rychlým zdrojem peněz, ale neřeší situaci. To neplatí jen pro Afriku, ale třeba i výše zmiňovaný ČEZ. Peníze se mají investovat do školství a práva a pak se může něco dělat.
Případ Čuník ničí naše právo a ať už by dopadl jakkoliv, tak neprůhlednost a machinace vyvolávají podezdření.
07. 08. 2007 | 14:03

Fanda Ratha napsal(a):

Me opet zajima jak ten sibal Sobotka ma porad odvahu kritizovat ODS. Znovu zopakuji jeho sliby pred volbami v 2002.

Soc.dem. r. 2002 pred volbami:
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku....

A tento lhar ma dnes gusto se poustet do kritiky vlady? Neni to smesne?????
07. 08. 2007 | 14:06

jarpor napsal(a):

to zuzka : chce to trochu nadhledu a poznat nadsázku.
Já jsem z toho likvidaci lidí nevyčetl. Obecně - člověk který se svými schopnostmi dovede o sebe postarat, nikoho nebude likvidovat ( gauner a vrah není ten, o kterém se zmiňuji).
07. 08. 2007 | 14:08

hawk. napsal(a):

to jarpor: díky, však já jsem tam nic o likvidaci nepsal, že? Ale to je přesné bolševické myšlení, co tam není, to si tam dodáme a pak šup šup na šibenici, třeba jako Dr. Horáková.
07. 08. 2007 | 14:12

jarpor napsal(a):

To Fanda Ratha : Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají ...

Není to směšné, je to nehorázné !!
07. 08. 2007 | 14:12

Marty napsal(a):

Mgr. Kratka: tehdejsi vlada CSSD udelala to, co chtela udelat vlada ODS a v cem vlade ODS zabranila. Kdyby byla situace jeste chvilku unosna, tak by CSSD klidne chvilku cekala a zacala by ji resit az v momente opravdu vaznych prolemu (standardni postup CSSD).
Zadluzeni je problem a nic nepomaha srovnavani s vyspelou EU, kde jsou jejich dluhy jeste mnohem vyssi, jak s oblibou cini doc. Havel.
Afrika se napred musi dostat z chudoby. Z chudoby se muze dostat tak, ze vyspele zeme jim otevrou sve trhy. Jenze to by pak politici museli zajmovym skupinam vysvetlovat levnou konkurenci (spotrebitele by na tom samozrejme vydelali). Misto toho radeji poslou do Afriku humanitarni pomoc, ktera se stejne z vetsi casti rozkrade. Je priznacne, ze prave levicovi politici maji plnou pusu solidarity a pritom jsou ti posledni, kteri by byli ochotni otevrit trhy a pomoci tak Africe, aby se postavila na vlastni nohy.
07. 08. 2007 | 14:14

hawk. napsal(a):

možná jsem neměl použít slovo píča, to se asi omlouvám, ale tak mě ten příspěvek obhajující Lenina a Marxe rozesmál, stejně, jako že "český národ VYMĚNIL Hitlera za Fučíka, že jsem najel do hovorové řeči. Ale opravdu není mým úmylem někoho likvidovat:-)
07. 08. 2007 | 14:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Zuzko,

nemohu Vám Váš názor nijak vyvrátit. Nicméně z mého pohledu zde zaznívají dehonestující výkřiky z obou stran politického spektra. Mažu jen ty, o nichž se domnívám, že překročily únosnou míru, o níž hovoří Kodex diskutujících http://blog.aktualne.centru...

A pro Vás mám pane Hawku opravdu úplně poslední varování: ještě jedna vulgární urážka jako ta poslední a pro Vás to bude znamenat definitivně konec diskuse.

Přeji všem hezký den.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2007 | 14:15

jarpor napsal(a):

To Hawk : nemohu to už najít, asi je to smazáno, ale bylo to vtipné, i když trochu drsné ...
07. 08. 2007 | 14:16

Mgr. Kratka napsal(a):

Pane Rathe, snad se shodneme, že i ODS volili i lidé z té vaší střední vrstvy se základním vzděláním a důchodci. Zapomínáte třeba na slib 1000Kč k důchodu. To nebyl politický úplatek? Sliby jsou sliby, ale proč opakujete co ČSSD nesplnila, když se ani ODS nepřetrhne.
Nebo skutečně věříte v daňové přiznání na půs A4. Jako člověk jste to jistě již vyplňoval a víte co je to za monstr plakát. Něco se ze slibů nesplní ale například ty byty, které uvádíte mezi sliby splněny byly, i když ne všechny formou jaká je uváděna. navíc z rozboru min. práce a soc. věcí vyplývá a to i za nového ministra, že plošné přídavky by vyšly levněji pro stát a ODS by mohla splnit svůj slib o úřednících.
Mimochodem očekáváte třeba jeho splnění, když ODS chce nové ministerstvo?
07. 08. 2007 | 14:16

petrof napsal(a):

to Mgr. Kratka : (i když si myslím, že jsi chlap, jak poleno !!)
Zarazil mě náznak Vaší teorie stát vs. jedinec a docela by mne zajímalo, jak to ve Vašem podání má fungovat ?? Vy zřejmě nebudete sdílet můj liberální názor, že ti schopní se mají postarat o sebe a co nejvíce bohatnout. Protože čím více bohatých jedinců, tím je bohatší i stát ??!! Vy asi šílíte vztekem, kdyžv TV vidítě, že někdo vyhrál 10 mio.?? A vidíte, já jim to přeju. V tom je asi mezi námi ten rozdíl ??!!
07. 08. 2007 | 14:20

hawk. napsal(a):

To jarpor: Ano, vrchní cenzuor to smazal a musím mu dát za pravdu, máslo na hlavě jsem měl já. Ale v podstatě jsem psal, že "je to ochlupený, popř. oholený, prostor mezi dámskými palci u nohou, tak asi 40 let, tlustá, s rudým svitem v očích a mluvící v heslech:-)) Dělá to doteď:-)))
07. 08. 2007 | 14:21

Fanda Ratha napsal(a):

to pani Kratka. Omlouvam se ze vam uz nerikam Mgr. Kratka. Co se vam stalo v zivote ze jste tak zatrpkla? Vase s prominutim zvasty me rikaji ze jste velmi neuspesna a zatrpkla. A vinite za to kohokoliv nez sebe. Ovsem ODS vam neda tolik co slibila a porad slibuje CSSD. Takze to koho volit musi byt pro vas jasne.
07. 08. 2007 | 14:23

hawk. napsal(a):

To jarpor: jo a napsal jsem, že bych ji chtěl mít doma v kleci:-))) Jako pro zábavu, zdůrazňuji pro zastánce lidských práv, ne určenou k likvidaci:-))
07. 08. 2007 | 14:24

jarpor napsal(a):

To Hawk : už po druhé jsem se dnes hezky zasmál. Díky. Toto se snad mazat nebude. Měl by se ale smazat i příspěvek Zuzky, která to hezky zkopírovala... (V rámci rovného přístupu k diskutujícím.)
07. 08. 2007 | 14:24

jarpor napsal(a):

To Hawk : směji se po třetí ...
Co pět minut smíchu - to rok života. Tak do toho !
07. 08. 2007 | 14:25

Zuzka napsal(a):

jarpor : nadsázku ano, ale o to se v tomto případě nejedná....promiňte, ale k takovému slovníku nelze vykazovat žádnou toleranci....pokud jsem o své pravdě natolik přesvědčen a dokáži ji vyargumentovat, není zapotřebí uchylovat se ke slovníku k jakému se dotyční pánové uchylují...k likvidaci voličů soc.demokracie bylo vyzýváno i v několika jiných blozích a byly ponechány bez jakékoli odezvy ze strany pana Stejskala, naproti tomu v marginálních záležitostech jako jsou texty v kapitálkách, horlivě mazal...ke zbytku : vaše tvrzení je opravdu velmi obecné, dá se na něj napasovat cokoli, dokonce i pravý opak...fašizmuz také zajistil lidem práci a Německu dočasnou prosperitu, přesto zlikvidoval milióny spoluobčanů...a jen doufám, že ve vašem tvrzení není implicitně skryto sdělení, že ten, kdo je slabší, ať už z jakéhokoli důvodu, bude někoho likvidovat...
07. 08. 2007 | 14:28

hawk. napsal(a):

To Zuzka: mrzí mě, že ses v tom popisu poznala, nikomu to nepřeju:-)
07. 08. 2007 | 14:30

Mgr. Kratka napsal(a):

Moje teorie je jednoduchá, nebo si sám umíte z kupky drátů postavit počítač, ušít boty, udělat nábytek? Myslím že ne, stejně jako hypotalamus neumí dýchat a srdce si neumí vytvořit noradrenalin(i když se vyrábí v nadladvinkách na povel hypotalamu).
Dnes je rakovina peněz a omamující moci nad ostatními. V podstatě máte pravdu, že bohatý a dobrý stát se má skládat z bohatých a schopných jedinců, ale když vychvalujete schopnosti tak si musíte uvědomit, že ač jsme každý jiný, dohromady můžeme být všichni bohatí a hlavně produktivní ostatním.
Navrhuji vám Patočku a jeho díla. Je v nich krásně ukázáno nejen jak myslíte Vy, ale i já. Patočka nakonec také zemřel na StB při výslechu kvůli chartě ale nebyl to pravičák jako Vy.
Mozart byl dozajista schopný a skončil v hromadném hrobě. Van Gogh a jiní dnes slavní a uznávaní žili v chudobě.
Rodí se i bohatí neschopní, ale narozdíl od chudých po nich nikdo nevyžaduje schopnosti.
07. 08. 2007 | 14:30

JC napsal(a):

O případu Čunek měli rozhodovat lidoví komisaři Paroubek a Sobotka.Jsem si jist, že by ten "zlotřilec" ze Vsetína vyfasoval doživotí nebo alespoň 20 let nucených prací pro blaho Paroubkovy republiky.:-))
07. 08. 2007 | 14:30

hawk. napsal(a):

To Zuzka: Nikoho jsem nelikvidoval, nelikviduji a likvidovat nebudu. Je až s podivem, jak je vám ten bolševický slovník vlastní. Já NEJSEM kontrarevolucionář a NEŽIJU nu Kubě, v KLDR ani v Bělorusku. Není třeba žádné fyzické likvidace, opravdu ne, Zuzko, neboj se, je to dobré......nesmíš rudochům na schůzi všechno věřit, jejich rétorika je špatná, nikde na světě se historicky neosvědčila...NE LIK VI DU JU !!!!!!:-)))
07. 08. 2007 | 14:34

dempsey napsal(a):

No, ona zkratka "Mgr." nemusí nutně znamenat "magistr". Taky to může znamenat "magor". Známej se podepisuje jako "MUDr." a pod tím má v závorce připsáno "Mašinfíra U Dráhy". Na druhou stranu se to tady často nevidí, aby se někdo v nicku pochlubil titulem.
Paní magistro, nechtěla by jste se s námi podělit o tajemství, jakou školu a v které době jste absolvovala? Dle Vašich znalostí marxismu-leninismu mám na Vámi studovaný obor a období studia svůj tip, ale nechtěl bych spekulovat tak, jak nám výše předvedl p. Sobotka.
07. 08. 2007 | 14:36

hawk. napsal(a):

:-))))))"dohromady můžeme být všichni bohatí" :-)))))))) holka zase perlí, jeden dělá to, druhý ono a dohromady uděláme strašně moc:-))))))))) Pekařův císař, z 50-tých let:-))))))))))))))))))))
07. 08. 2007 | 14:36

SuP napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji.
Dodatečně jsem si uvědomil, že když jsem se s tímto oponentem setkal minule, povedlo se mu vytočit mě a to bylo trapné. Jelikož jsem povahy veselé, rád si dělám srandu ze sebe a tudíž si myslím, že to není na škodu mezi lidmi vůbec.
A s veselou myslí se dá vyjádřit názor i velmi kritický. A pokud člověk v kritice pochybí - kdo to rozsoudí?? Nicméně ze všeho si může odnést poučení propříště.
07. 08. 2007 | 14:36

Fanda Ratha napsal(a):

I hnup jako Jakes znal pravdu o ekonomicke situaci v CSSR. Vzdyt se to snazil vysvetlit svym slavnym proslovem o boilerech. Kratka to asi neslysela a porad veri ze ten komunisticky prumysl byl nejlepsi a neuspesnejsi na svete. Asi by tomu verila i kdyby ji spadla cast nejakekeho toho podniku na hlavu. Byla dobre vychovana Kratka. Od pionyrku po zvazaky az do KSC. A dnes ji zakazali mlade komunisty. To se musi ta magistra zlobit!
07. 08. 2007 | 14:38

jarpor napsal(a):

To zuzka : Já se s Vámi v tomto nepřu. Jen chci říci, že znám spoustu lidí, kteří pro slovo nejsou daleko, ale kuřeti by neublížili, a na druhé straně znám takové, kteří s medem u úst Vám píchnou kudlu do srdce. Co je horší ? Více nadhledu, prosím ... u internetu zvlášť.
Abych se vrátil k tématu - zabedněnost a využívání čehokoliv k zpochybnění protistrany, tak jak to předvádí autor tohoto blogu mne vede k přísloví jednoho již nežijícího přítele : Dobrá facka v pravou chvíli je lepší než vysoká škola a tisíc argumentů.
07. 08. 2007 | 14:39

Vaan napsal(a):

Mně je po čuníkovi velké kulové, ale těch otázníků u něho je tolik..., proč ze vsetína do daleké jihlavy, pochopil bych kdyby byl shledán nevinným pro nedostatek důkazů, ale být osvobozen pro špatnou práci policie, to je nějaká blbost a nakonec je obžalován ne čuník ale policista co čuníka vyslýchal. No tak snad se najdou zas nějací akční novináři, kteří tomu přijdou na kloub.
07. 08. 2007 | 14:40

Al Jouda napsal(a):

Čím víc se ta kauza okecává, tím se víc zamlžuje. Zopakujme si fakta : 1)Firma vybrala z účtu 499 tis.Kč - kam je dala ? Převedla je do pokladní hotovosti?
2) Pan Čunek v krátké následnosti uložil na svůj účet 498 tis.Kč. Nejprve si nepamatoval původ těchto peněz, později vysvětlil, že šlo o rodinné úspory.
3) Svědkyně Urbanová vypůověděla, že viděla v inkriminovaném období u pana Čunka cca 0,5 mil. Kč v hotovosti, v jeho kanceláři. To pan Čunek popírá.
4) Je logické, aby celkem soudná žena s maturitou obvinila senátora z úplatkářství a riskovala tak obvinění z trestného činu křivého obvinění ?
5) Je logické, aby policejní orgán požádal Senát o zbavení pana Čunka imunity, kdyby nebyl přesvědčen o pravosti důkazů o vině ? To jsou ti policejní vyšetřovatelé tak nezkušení ?
6) Je logické, aby Senát zbavil pana Čunka imunity na základě nevěrohoných důkazů o jeho vině ? To jsou ti senátoři malí kluci, které každý opije rohlíkem ?
A teď mi řekněte, co svědčí o nevině pana Čunka!
07. 08. 2007 | 14:41

hawk. napsal(a):

To jarpor: dík, teď jsem se zasmál já, když jsem si představil Sobotku, jak dostává facku na ksichtík s kobylím úsměvem a pak se mu náhle, jako Boží osvícení, rozvítí v hlavě:-))))))
07. 08. 2007 | 14:41

hawk. napsal(a):

To jarpor: jenže tak to nebude, neboť je pucflekem vrchního rudého, vzteklého buřta Jyrky, t.č. v říji:-)Ale asi se Sobotky zbavíme, protože Velkému Jyrkovi asi už do té prde..e definitivně zaleze:-))
07. 08. 2007 | 14:43

Fanda Ratha napsal(a):

to Dempsey. Nedrazdi Kratkou, lol. Jeste ti sem da citat od Marxe ci Lenina. Ona tem blitkam co sem dava opravdu veri! To ze nema vzdelani je snad jasne. Dala si to ke svemu nicku jako modni modni doplnek. Typicka zenska, lol.
07. 08. 2007 | 14:43

Dave napsal(a):

Kez by bylo milostive pro kazdeho kdo je nevinny a presto je souzen diky moralne zkazenym manipulatorum jako jste i vy pane Sobotko nebo diky komunistickym soudcum, kteri stale delaji soudce, presto, ze kdekoliv jinde ve vyspele a civilizovane evrope by toto bylo naprosto nemozne a absurdni aby komunisticky soudce, ktery soudil i za minuleho rezimu delal to same nadale v demokracii (je to opravdu az extremne absurdni)...my jsme opravdu narod naprosto moralne zkazenych lidi.
07. 08. 2007 | 14:45

notblue napsal(a):

Pan premiér je rád, že i přes velký mediální tlak po celou dobu ctil v případu vicepremiéra Čunka presumpci neviny, což se ukázalo jako jediná správná cesta. Je rád, že je případ konečně vyřešen a vládní koalice bude mít opět klid na práci," tlumočila dnes Topolánkovu reakci mluvčí vlády Jana Bartošová.
Klid na práci začali vyžadovat i soudruzi v době anticharty. Celkem příznačné.
07. 08. 2007 | 14:46

hawk. napsal(a):

To jouda: nikoliv, to psaly noviny, nikdy jsem nevěřil všemu, co píšou. A co je komu do toho, kde a s čím doma zacházím nebo jak? Kdyby se mě policajti na tohle zeptali, na rozdíl od pana Čunka bych je poslal do háje nebo jinam.:-))A tr. řízení nemá logiku, jen důkazy, jinak holt....byl nespravedlivě obviněn, když nemají důkazy, tak už to je. Neplatí dobré a špatné úmysly, jen právo a důkazní situace.
07. 08. 2007 | 14:46

jarpor napsal(a):

To Al Jouda : O nevině či vině pana Čunka nesvědčí naprosto nic. Obdivuji Vaši jistotu, aniž máte možnost znát fakta. Vy jste u všeho byl ? Já jen (možná jako blbec) ctím presumpci neviny, a i když se mi řešení nelíbí, nebudu plivat kolem sebe jen proto, že se mi to nelíbí. A to bych chtěl, aby nám ráčili přadvádět volení zástupci. Nic víc. A mimochodem - soud není o pocitech - ale o prokázaném či neprokázaném.
07. 08. 2007 | 14:47

Mgr. Kratka napsal(a):

Mě to pánové připadá, že čím více argumentů mám, tím méně jich máte Vy. A pro Ratha opravdu si dokážeš z kupky drátů sestavit počítač? Když se o sebe umíš tak pěkně postarat a všechno umíš sám.
07. 08. 2007 | 14:49

jarpor napsal(a):

To hawk : zase díky, - po kolikáté už - za to "zbavení se" jednoho vlezdop...ky.
07. 08. 2007 | 14:49

Mgr. Kratka napsal(a):

Pro jarpora. A kdy byl soud s panem Čunkem? Nemáte co psát o pocitech a soudu protože nic z toho nebylo.
07. 08. 2007 | 14:50

hawk. napsal(a):

To kratka: Ale děvenko, ty právě nemáš žádné argumenty, spíš chtění a pokud mi někdo bude v r. 2007 podsouvat Marxe, Lenina a výměnu Hitlera za Fučíka, tak to nejsou argumenty, ale duševní choroba:-)Ne, na tebe bych vážně neměl, opravdu ne:-)))
07. 08. 2007 | 14:52

petrof napsal(a):

to Mgr.: nezlob se, ale Tvé přirovnání fungování státu k činnosti nadledvinek mi hlava nebere. A to jsem studoval 19 let ( 9-ZŠ, 4-SPŠS, 6-ČVUT ) + další 4 roky jazyky. Asi jsem ještě nedozrál ?? Jinak při přečtění Tvého východiska, že všichni můžeme být bohatí mi silně cukaly koutky, až jsem se začal smát, jako vůl. To pamatujeme za Husáka : nebyly pomeranče a banány, ale zase jsme vyrobili více lokomotiv a vytěžili uhlím, takže dohromady a v průměru jsme se měli vcelku dobře !! Ne díky, tak takhle ne !!
07. 08. 2007 | 14:52

Mgr. Kratka napsal(a):

To hawk, no že to říkáte právě vy :D
07. 08. 2007 | 14:53

jarpor napsal(a):

To Mgr.Kratka : Pročtěte si prosím příspěvek Al Joudy a moji odpověď - v rovině naprosto obecné konstatuji, že soud není o pocitech.
07. 08. 2007 | 14:53

hawk. napsal(a):

jo jo, s panem čunkem nebylo soudní řízení, protože řízení nedošlo do fáze obžaloby, ale pouze do fáze "návrhu na potrestání" od policejního orgánu státnímu zástupci a ten návrh neakceptoval kvůli důkazní nouzi, neboť by soudní při prohrál. To je celé, nevím jinak o čem je řeč:-))
07. 08. 2007 | 14:55

Fanda Ratha napsal(a):

And now for something completely different...Komu se zda ze se cinnost CSSD pouze sklada z nespocetnych TK? Jak najit chyby na svem protivnikovi. Nic noveho nerikaji jen nadavaji. Jako decka. Mimo uzasnych fotek Dr. Ratha (diky Stejskalovi), CSSD nic cele leto nedokazala. Mimo tedy Paroubka. Ten si opalil ten svuj objemny pupik.

http://www.blesk.cz/Clanek8...

Mame se na co tesit v nove sezone extraligy PS.
07. 08. 2007 | 14:55

hawk. napsal(a):

no jo, Krátká, právě že to říkám já. Ono je to jedno, ne, kdo to říká.
07. 08. 2007 | 14:56

jarpor napsal(a):

Děkuji Vám, bohužel, povinnosti velí ukončit příjemnou chvíli. Některým diskutujícím bych chtěl na závěr napsat : Komu není rady, tomu není pomoci a Kde nic není, ani čert nebere.

Hezké odpoledne a zase někdy ...
07. 08. 2007 | 14:56

Marty napsal(a):

Mgr. Kratka: a ted si predstavte ten sokujici fakt, ze nejvetsi solidaritu s ostatnimi maji prave ti nejbohatsi. A tato solidarita se umerne zvysuje se snizovanim okradani a obtezovani ze strany statu.
Vase neduvera v lidi je velice smutna, kdyz pozadujete po statu, aby suploval vec samozrejmou. Bohuzel pak diky tomu lide misto: "Pomohu, protoze jsem silny." krici: "Pomoz, protoze jsem slaby."
07. 08. 2007 | 14:56

Mgr. Kratka napsal(a):

To Petrof: no ale to co říkáte se dá i obrátit. Průměrný plat a to jak se v regionech a odvětvích lišil je také usměvné. Plus jsem nikdy neřekla že budeme všichni stejně bohatí, ale že budeme stejně prospěšní a mít se všichni dobře. Viz už otřepané Švédsko, kde jste asi nežil.
07. 08. 2007 | 14:57

hawk. napsal(a):

To Fanda Ratha: ty vole, on čeká slona, Jyrka, já viděl v trenýrkách koukat chobot:-))))))
07. 08. 2007 | 14:57

hawk. napsal(a):

To Marty: Zase musím souhlasit, fakt logický příspěvek.A ještě k tomu pravdivý, teda pokud si z očí sundám rudou vlajku s vercajkem:-)
07. 08. 2007 | 14:58

Mgr. Kratka napsal(a):

To Marty: Ano to už jsem slyšela, že bohatí dávají lidem práci, a tak jsou tak skvělí a soidární. Ale není podniku bez pracujících.
07. 08. 2007 | 15:01

dempsey napsal(a):

To AlJouda:
ad1)Jak zjistila Policie, firma takto vybírala peníze naprosto běžně a opakovaně se jednalo o výběry v částkách kolem 500.000,-. Dosud nikdo nepředložil důkaz, že by peníze v účetnictví společnosti chyběly, jak by tomu v případě úplatku muselo být.
ad2) Předpokládejme, že dosud není v naší zemi trestné uložit si na vlastní účet vlastní peníze. Když se mě někdo po čtyřech letech zeptá, co to bylo za jeden konkrétní vklad na účet, nemusím si to nutně pamatovat. Že je to půl mega? Každý disponujeme s jinýma částkama...
ad3) Svědkyně vypověděla, že se jí Čunek s penězma vysloveně chlubil a tvrdil, že jde o úplatek. Na přímou otázku vyšetřovatele, o jaké bankovky a v jakém množství se jednalo uvedla, že si je absolutně jistá, že to byl jeden balíček tisícovek - tedy 100.000,- Kč - to nám malinko nesedí, ne?
ad4) Já jsem viděl Urbanovou v televizi a rozhodně mi jako "soudná" nepřipadala. Byla to mírně psychopatická osoba, která mlela dokola bláboly, které byly z poloviny naprosto mimo realitu. Navíc se jednalo o již druhé obvinění, se kterým přišla až když jí ta "sexuální kauza" nevyšla.
ad5) A pročpak byl ten vyšetřovatel odvolán?
ad6) Senát pracoval s informacemi od "šikovného" pana vyšetřovatele, bez možnosti ověření z jiných zdrojů.
Tolik k Tvému dotazu - jen na okraj dodávám, že je mi Čunek metr šedesát kolem krku když ve vládě nebude, tak mě tam vůbec nebude chybět...
07. 08. 2007 | 15:02

hawk. napsal(a):

není podniku bez pracujících:-)) Jak hlubokomyslné:-))) Jasně, jinak by pochcípali hlady, tak musí jít za Panem Podnikatelem a pracovat:-)) A mají být rádi, že vůbec mají co dělat, mají Pana Podnikatele hýčkat, aby měl co nejvíc peněz, zakázek, nápadů, aby jim tu práci za peníze mohl dávat.
07. 08. 2007 | 15:03

hawk. napsal(a):

To krátká: dej mobil a zjistíme, jestli na tebe mám nebo ne:-)))))))))) Jinak jsou to plky:-)
07. 08. 2007 | 15:05

Marty napsal(a):

Mgr. Kratka: ja mluvil o prispivani na dobrocinnost.
07. 08. 2007 | 15:09

hawk. napsal(a):

To zdravý rozum: no:-)
07. 08. 2007 | 15:17

dempsey napsal(a):

To Mgr. Kudláková-Krátká: Samozřejmě, že není podniku bez pracujících, copak Tě tady někdo přesvědčoval, že nás tu může být 10 miliónů podnikatelů a žádný zaměstnanec? O kousek nahořejc jsi nám tady kázala, jaký jsou tu stáda nezaměstnaných, umírajících hlady a ejhle - on taky má někdo práci v nějakém podniku? A zkoušela jsi někdy z té "armády vykořisťovaných", stojících u bran továren bohatých buržujů a žebrajících o práci, sehnat někoho, kdo opravdu chce dělat, kdo nechce jenom razítko pro pracák a nebo nechce nedělat nic a brát peníze? Já jsem taky jenom zaměstnanec a tvrdím, že pro toho, kdo opravdu chce makat, není v téhle zemi problém sehnat práci a za dobré peníze.
07. 08. 2007 | 15:18

Anba napsal(a):

To Mgr. Krátka a Zuzka: prosím nešpiňte se s nimi. Mají svátek,úplatky jsou povoleny.Nepochopí, že když spravedlnosti zvoní hrana, že i jim zvoní. A Fanda Ratha je jen "incontrovertible rat", prostě mandrake.
07. 08. 2007 | 15:25

SuP napsal(a):

Pani Krátká, sice to s tématem souvisí asi jako ten Váš lenin, co mu fšechno souvisí sefšim, ale zkusím Vám naznačit, jak to je s tím podnikáním podnikatele.
Člověk, který uměl něco, co jiní potřebují, si řekl, že se tím zkusí uživit. Obstará si živnostenský list, aby vůbec směl něco pro druhé dělat, zaplatí 2000,- a může začít. Nejlepší je něco vyrábět. Nebudu tu unavovat tím, že nejdřív musí všechno zaplatit a nikdo mu nepůjčí, protože nemá čím ručit aspoň ve výši 300% toho, co do začátku potřebuje. Ale pokud to všechno přežije, za pár let se může dostat do situace, že ho ta jeho činnost opravdu uživí. Nesmí nic dlužit, přesto, že jemu taky každý nezaplatí podle dohod, ale musí si s tím umět poradit. Za další čas najednou zjistí, že si vytvořil klientelu a že je o jeho práci zájem a pomalu nestíhá všechny zakázky realizovat.Zapojí do podnikání rodinu, pokud má někoho, kdo se dá použít a podnik se rozjíždí. Najednou ale výrobní kapacita zase nestačí a přichází okamžik, kdy začne shánět dělníky. Nejdřív jsou to spolupracovníci, ale část z nich obvykle rychle dojde k názoru, že by to uměli taky, zneužije mu kontakty, založí trucpodnik, začne konkurovat...ale s tím se musí počítat. Nakonec se naučí si ty dělníky i vybírat, starat se o ně, protože si nemůže dovolit zaměstnávat někoho, kdo práci neumí a přitom člověk z ulice ji umět nemůže.Akyž se to naučí, s dělníky si porozumí, přijde nějaký socan, který nikdy nepodnikal a začne mu diktovat, jak to má dělat, kolik má komu platit, a jak musí chápat "solidaritu" a "přiměřenou životní úroveň".
No nezabili byste ho?
07. 08. 2007 | 15:55

JC napsal(a):

SuPe - absolutně zbytečné
bolševik to je diagnoza -to nevíte ?
07. 08. 2007 | 15:58

Fanda Ratha napsal(a):

to Kratka. Ty draty asi znate lepe nez ja. Urcite jste si tim financovala vzdelani ktere nemate. Me pripadate smesna ze mate touhu si davat pred svuj anonymni nick nejaky titul. To o vas dost rika.
07. 08. 2007 | 16:00

Fanda Ratha napsal(a):

Nak odbocujeme od Sobotky! Je zajimave ze clovek jako on dokazal dovest CR do rekordniho dluhu. A ted se snazi mlzit. Myslim ze tato strategie CSSD, napadat, odvadet pozornost, nemuze uspet. Reforma projde a ten holohlavej sasek se bude muset do konce volebniho obdobi zpokojit jen tim bezzubym nadavanim. A az prijdou dalsi volby..tak si volici budou pamatovat jeho premenu na patolizala Paroubka. Skoda ze Sobotka nevi co to je charakter.
07. 08. 2007 | 16:07

Fanda Ratha napsal(a):

Rad bych se Sobotky zeptal. Co si opravdu mysli o svem predsedovi? Ale on urcite neodpovi.Me pripada neuveritelne ze clenove poslaneckeho klubu nevedi odkud Paroubek prisel a jake idealy uz od mladi zastaval. Asi je Grossuv puc v rezii Paroubka ponechal ve strachu. V podstate se mu nedivim. Ja bych take mel strach.
07. 08. 2007 | 16:17

SuP napsal(a):

JCi, když já si pořád myslím, že i když má někdo diagnózu bolševik, nemusí být blbý, ale spíše je nevzdělaný. A doplňovat si základní vzdělání lze na každém kroku. Takže já se pokouším šířit moudro a zároveň se snažím zase něco pro mě nového pochytit. Ale jde to ztuha.
A krom toho si z těch bolševiků rád dělám srandu. A hrozně mi vadí, jak by jim všichni chtěli všechno odpustit. Proto chodím rád na tyhle blogy, protože se tu dají najít souzněnci a člověku to spraví náladu.
07. 08. 2007 | 16:21

JC napsal(a):

SuPe - Ne oni nemusí být blbí nebo nevzdělaní. To čím trpí je závist.A od té jim nepomůže doplňování si základního vzdělání ale snad psycholog nebo psychiatr.
Proto ta diagnoza.
07. 08. 2007 | 16:37

Al Jouda napsal(a):

Děkuji všem, kteří reagovali na můj názor. Osobně proti panu Čunkovi také nic nemám, ale věřím, že stát se to mě, tak už jsem dávno v teplácích.
07. 08. 2007 | 16:44

polo napsal(a):

Jak je videt, nekteri radobypolitici jsou lepsi nez bulvarni novinari, kdyby tento clanek vysel v blesku, docela bych se zasmal jeho vykonstruovane absurdite s jednoznacne politickym podtextem, ovsem tady pod to se podepsala jedna politicka skoromrtvola....me je z vas blbe pane dikybohuuzbyvalyministre!
07. 08. 2007 | 16:46

hv napsal(a):

Predseda CSSD se vyjadril, ze se jedna o ohrozeni demokracie v CR a kritizuje praci policie a statniho zastupitelstvi.

A co na to statni zastupce, ktery spis cetl a mel by vedet o cem mluvi?

--
Otazka: Podrobil jste práci policie zdrcující kritice, podle vás vyšetřovala případ tendenčně. Co ji k tomu vedlo? Byla práce policie motivána politicky?

"Takové informace nemám. Vyšetřování bylo zkrátka vedeno tak, aby za každou cenu byla prokázána vina Jiřího Čunka.

Kloním se k tomu, že na samotném počátku policisté přijali jenom jednu vyšetřovací verzi - že je vinen - a tomu přizpůsobovali další provádění důkazů."

Pane Sobotoko, vy nam od zacatku prezentujete skutecnosti naprosto odlisne pouze na zaklade vasich fabulaci. Zkuste nam dodat nejaka fakta, prosim.

http://aktualne.centrum.cz/...
07. 08. 2007 | 16:47

JC napsal(a):

hv - O Sobotky fakta ? No to se načekáte.
07. 08. 2007 | 16:53

SuP napsal(a):

Vůbec nejlepší je, když Sobotka nebo Rath, nebo Hašek, nebo Tejc,nebo Seďa začnou plést veřejně tyhle svoje konspirativní teorie, jaký jsme my pravičáci sviňáci mafyjánský, a přitom jim unikáta známá pravda, že každej cikán hádá podle své planety a že ten kdo nejvíc křičí, od toho to fičí. Takže stačí si přečíst, jakým způsobem nám tito hoši líčí, že to udělal Topolánek s Dalíkem a Klausem a hned vidíme, jak to vlastně ten Standa s Jyrkou měli rozjeté.
Sobotka se tu taky obouvá do "přeběhlíků", zřejmě by mu nejvíc vyhovovalo, kdyby se pořád ještě ustavovala vláda a "bylo by možné o tom hovořit" a "podívejte se , já nevím, jestli pan XY řekl to ato, ale ..." a hoši by si nepřipustili, že na pozadí všech těchto rozšafných keců musí spousta lidí tvrdě pracovat, aby bylo co jíst a aby měli dělníci kam chodit do práce. Tedy minimálně to.
07. 08. 2007 | 16:58

polo napsal(a):

to SuP:
Hezke na tom je, ze se alespon oklikou dostaneme k tomu, jak to doopravdy v politice chodi, takze nezbyva nez radostne dodat: vice takovych blogu soudruzi, tedy co to kecam pani politici sem chtel rict...
07. 08. 2007 | 17:04

Fanda Ratha napsal(a):

to Stejskal.

Porad mam pochybnosti s vasi uprimnosti ohledne prazdninovych photo. 3 edice Rath bez more. Pak slibeni ze tu bude nekdo jinej. Ze jste vedel Stejskale, ze sasek Rath a jeho ego vam da lots of fodder. Uprimne si myslim ze by vam to nikdo jinej nesezral, lol. Rath je jedinecny blb a vy jste ho nachytal. Congratulations!
07. 08. 2007 | 17:05

-m- napsal(a):

Tady se to tedy pere, brrr :-(
Mám jen takový docela skromný dotaz pro samozvané obhájce pana Čunka:
Kde tedy vzal pan Čunek onoho zhruba půl milionu Kč? Pokud vím, nebyla tahle věc dosud věrohodně vysvětlena.
A ještě jedna poznámka:
Panu žalobci vadily údajné rozpory ve výpovědích paní Urbanové. Ergo usoudil, že jako svědkyně je nedůvěryhodná. Nevím, ale mohli jsme číst vyjádření pana Čunka v tisku. Jeho pokusy vysvětlit původ peněz na mě rozhodně důvěryhodně nepůsobil.
07. 08. 2007 | 17:07

polo napsal(a):

To -m-
Šéf lidovců a bývalý starosta Vsetína Jiří Čunek ukázal v Otázkách Václava Moravce údajný originál dokumentu z Universal banky, v níž měl v roce 1998 uložený milion. Finanční ústav pak zkrachoval.

"Díky pojištění vkladu jsme ale získávali peníze zpět. Přes Českou spořitelnu jsme dostali vyplacených prvních 400 tisíc korun. Pak se vyplácel postupně zbytek," vysvětloval Čunek. Doklady chce předložit policii i v Senátu.viz:
http://zpravy.idnes.cz/cune...
07. 08. 2007 | 17:14

polo napsal(a):

To -m-:
k tvoji druhe otazce muj soukr nazor: Proc by si mel pamatovat co kdy a kde ulozil a tahat to po x letech z rukavu na pockani???A proc zenska ktera se jistojiste dlouhou dobu pripravovala s podanim zaloby nema az tak uplne ve veci jasno??Nebo ze by ji snad nekdo poradil co je lepsi rikat a co ne? kdovi...
07. 08. 2007 | 17:18

malma napsal(a):

zbytečná,naprosto zbytečná diskuze...diskutovat tu s názory té skupiny modré kůry mozkové je naprosto zbytečné. Oni samy vědí, že na to nemají,morálně ani fakticky. Po přečtení jejich "názorů" si o nich každej "normální" čtenář udělá názor sám. Snůžka napadání, urážení , překrucování.Horší jak zarytí svazáci...podle mne jsou to jejich děti,jenom v opačném gardu. Podle mne musejí bejt někteří i za tuhle propagaci na diskuzích placení, jinak nevěřim, žeby byl někdo až tak blbej :)
07. 08. 2007 | 17:21

-m- napsal(a):

To: polo
Hm, kdoví...
07. 08. 2007 | 17:22

-m- napsal(a):

To: malma
Já myslím, že to dělají z přesvědčení :-)
07. 08. 2007 | 17:23

SuP napsal(a):

-m-, co Vám přijde divného na tom, že někdo má v roce 2002 na kontě 500 000,-? Proboha kde to žijete? to samé by se dalo říct o té jejich chatě za 3miliony! Tááákle velký voči, to si přece nemohli vydělat?... To si všichni najednou myslí, že tohle všechno jsou kdovíjaké hodnoty a přitom je to akorát otázka změn v cenových mapách a v důsledeku podobných chlívů jako je Křečkovo udržování regulace nájmů atd. Sakra uvědomte si konečně, že cena nemovitostí sice ještě není stabilizovaná, ale vzhledem k výši platů není nijak závratná a že dneska pomalu každej, kdo má byt v OV je taky milionář!! A to se mu furt smí někdo navážet do soukromí??
A že se nedožadujete zdůvodnění spekulativních pozemkových nákupů kolem dálnice u ministra Zgarby, Fencla a toho třetího hujera už jsem zaplaťpánbůh zapoměl například?
Ale to voni nic, to přece kupovaly jejich manželky a s tím oni nemají co společného že? Jen si vzpoměňte laskavě, KDY se tenhle chlív nejvíc rozrostl? A co to bylo za ministry? Tenkrát ještě růžoví až rudí, dnes navíc oranžoví.
07. 08. 2007 | 17:24

malma napsal(a):

-m- dyt si vem takovýho SuPa....myslíš že je opravdu tak blbej nebo vychytralej? Podle mne obojí + placenej :))
07. 08. 2007 | 17:26

polo napsal(a):

to malma:
kdyz je to tak zbytecne a pohorsujici, radej tedy neuvadej zadne argumenty a jen urazej, tim urcite vsechny presvedcis....ostatne jako svyp pravopisem (oni sami,snuska, podle me...) klobouk dolu priteli
07. 08. 2007 | 17:27

polo napsal(a):

to -m-
kdo vi...ale na druhou stranu, kdyby tomu tak nebylo, urcite by se nekdo uz ozval a roznesl ho na kopytech
07. 08. 2007 | 17:30

SuP napsal(a):

Malma, pouze člověk mdlého rozumu (idiot) si může myslet, že za kecy (navíc ve veřejné diskusi)může být někdo placen (ej). Takhle vznikají všechny ty vaše staré pověsti české, kdy si spousta lidí myslí, že lidi mají být honorováni za to, že chodí do práce a ne za to, co tam udělají.
07. 08. 2007 | 17:33

malma napsal(a):

polo..názorný příklad překrucování, jestli tu někdo uráží a napadá,tak jsou to přívrženci tzv.pravice. A to je fakt,kterej stejne uvedeš v pravý opak.
..a jestli chceš, některý chyby ještě přidám...at máš co opravovat :)
07. 08. 2007 | 17:34

Fanda Ratha napsal(a):

To -m-.

Zdas se docela inteligentni na volice CSSD. Jiste vis jakou zakladnu ta strana ma. Jsi nadprumerny. A tak oddany! Takove Paroubek potrebuje -m-. Ale jak toho bubaka dostanes ze sceny? Uprimne. Ja volil uz Liberals a i New Democrats. Hadej kde? Ale v CR se soucasna levice volit neda. Je to bud volit primo komunisty co se ani nikdy neomluvili a omluvit se nehodlaji, a nebo komunisty co se omluvit chtej ale pokud to neni nutne tak se omlouvat nebudou.
07. 08. 2007 | 17:37

polo napsal(a):

malmo rekni, cim sem te, nebo nekoho jineho urazil?
07. 08. 2007 | 17:39

malma napsal(a):

SuP..dyt vy nejste schopni nejednostarného věcného názoru...a oponenty v neschopnosti na adekvátní reakci osočujete "urážkami" bolševik,soudruh...ono to neni o to jestli je,nebo byl někdo soudruch či bolševik, ale o schopnosti reflexe a slušného chování a v jakékoliv době. A to vy nemáte a chováte se přesně tak,jak ti zarytí soudruzi a bolševici. Což mne přivádí k myšlence, že tihle co takhle napadají sami byli tyhle kádrováky, nebo jsou to jejich děti. Je to o lidech a vy jste ten , na kterýho by si měl dát slušnej člověk pozor..za každýho režimu...
07. 08. 2007 | 17:41

Fanda Ratha napsal(a):

to malma. Jste ta sama entita jako -m-? Bych se nedivil. -m- miluje CSSD a by byl i schopny v podpore sveho milacka pouzit nekolik nicku. Jemu moc vadi critica a tezko to travi.
07. 08. 2007 | 17:42

Fanda Ratha napsal(a):

to SuP. Ja si myslim ze malma a -m- je identicka osoba. Jeden si hraje na intelektula a ten druhy ma volnost nadavat. Asi se to naucil od spicky CSSD. Chytre modernizovane, lol.
07. 08. 2007 | 17:46

dilbert napsal(a):

Sobotka ma, bohuzel, nejspis pravdu.
Chce se mne zvracet a zacinam mit z Dalika a spol. strach.
07. 08. 2007 | 17:47

malma napsal(a):

Fanda Ratha ..myslíte že má sváma diskuze nějakej smysl...?
07. 08. 2007 | 17:47

SuP napsal(a):

Malma - s Váma nemá!
Umanutý ani nedokážou přečíst, natož aby se snažili pochopit.
A toho kádrováka si nechte pro svýho tátu. Třeba by Vám dokázal povědět něco zajímavého z té doby.
Co se týká mého "nejednostarného věcného názoru" pro vysvětlení- Pokud mám názor, tak asi je logické, že jednostranný (a čtěte si to po sobě, kdo to má luštit). Protože když je to polyspektrální, není to názor, ale snůška, tedy směs, tedy nemůže jít o názor. Ale jak vidím, pro Vás je důležitější něco napsat, než něco sdělit.
07. 08. 2007 | 18:04

Fanda Ratha napsal(a):

to Dilbert. Mas nazor. Chce se ti zvracet..Tomu rikam rozbor situace. Ale co ocekavat od priznivce CSSD. Jim se chce porad jen zvracet. Me se napriklad po precteni clanku Sobotky zvracet nechce. Spis se tim bavim.
07. 08. 2007 | 18:09

Glock napsal(a):

SuPe, nezapomínejte prosím na mého věčného oblíbence Stanislava Křečka. Skvěle doplňuje onu partu, viz jeho blog zde.
07. 08. 2007 | 18:11

malma napsal(a):

SuP :))
díky za potvrzení mé teorie...a i polyspektrální snůžka může být názor :))...
a pro příště budu pro vás psát jednodušeji...:)
07. 08. 2007 | 18:14

Fanda Ratha napsal(a):

To -m- ci malma. Nevim jestli svama ma diskuze smysl. Mozna ale jo. Pokud se nepozvracite. Slibte ze ne a muzeme diskutovat. Co vas trapi malmo -m-?
07. 08. 2007 | 18:14

Glock napsal(a):

K článku: Krásné spekulace, přesně ty samé jsem měl také, jen o něco dříve, přesněji v roce 2005. Za předsedy vlády Stanislava Grosse. Historie se opakuje, jen s opačným znaménkem. Jen aby tam někdy v budoucnu nenaskočilo poět to první znaménko a na "hřadě" neseděl pan autor za "privatizaci" IPB.
07. 08. 2007 | 18:16

SuP napsal(a):

Glocku, díky za připomenutí, ale já ho taky miluju. Snad už od první chvíle kdy se dopustil veřejného projevu. Už tenkrát jsem jaksi podvědomě tušil, co to bude za formáta. A nezklamal!!! Čest jeho památce.
A "Malma" - sakra kam jste chodil do školy? To musela být zajímavá snůžka učytelů! Zkuste to složitěji, Váš polyspektrální názor nás velmi zajímá. Třeba nám vysvětlí, jak máme chápat poslední výron oranžového guru, že se zasadí, aby smlouva o radaru nikdy nevznikla. Protože pokud takováto duševní kapacita formuje a ovládá názorové spektrum určité skupiny a ještě se tím veřejně chlubí, není možné se divit, že Sobotkův domácí úkol na téma "ukončení mystifikace Čunek" dopadl tak, jak je zde předvedeno.
To si Vy "přátelé oranžových kravat" nejste schopni povšimnout, že ti Vaši oblíbenci se chystají JENOM škodit? A to ruku v ruce s dříve zmíněnými bolševiky. A čí myslíte že je to prvoplánové heslo to "Čím hůř, tím líp" ?
07. 08. 2007 | 18:28

malma napsal(a):

SuP ..narozdíl od vás se vyhnu osobních invektiv, jelikož to je doménou určité skupiny přispěvovatelů, ke které bych se nerad řadil. Reakce na váš příspěvek...?...to je stejný jako bych napsal že "přátelé modrých kravat" si nejsou schopni povšimnout, že ti jejich oblíbeci se chystají jenom škodit.
Ale to bych se dostal názorově na vaší úroveň, což se mi opravdu nechce.
Proto je s váma jakákoliv diskuze zbytečná...
07. 08. 2007 | 18:42

ivan napsal(a):

jsem zvědav koho si teď vymyslí media ,aby měli čím plnit stránky.Nic proti Čunkovi nemám.Naopka.Sám bydlím kousek od romské kolonie.Přeji každému ,ať tady jde bydlet.Ukradou co se dá.
07. 08. 2007 | 18:44

Fanda Ratha napsal(a):

Za pouhých 8 let vlády CSSD se dluh pod taktovkou ekonoma Sobotky Ceské republiky vyšplhal na skoro neuveritelých 1 biliónu korun, který budou splácet minimálne další dve generace. Jediný clovek v CSSD, který si uvedomil závažnost situace a navrhl jediné možné rešení - omezení plýtvání napríklad formou zavedení školného a plateb u lékare - Martin Jahn - byl z CSSD promptne odejit, nebot takováto politika se neslucuje s politikou CSSD - po nás potopa....

A tento neuveritelne neschopny ekonom je porad jedna z hub CSSD. Copak nema aspon svedomi?
07. 08. 2007 | 18:53

bara napsal(a):

Pane Sobotko, Vy mate taky pravnicke vzdelani, mohl byste nam nastinit, jak byste v kauze pana Cunka postupoval?
Zalobce Salichov nema zadne vazby na politiky a nemel ani zadnou motivaci {ani financni} nekomu stranit. Spis prostudoval a vsechny vyslechl. Je to jeden z nejlepsich pravniku. Na zaklade ceho zpochybnujete jeho rozhodnuti? Jaky vzor davate jako poslanec parlamentu o respektovani prava v nasi zemi?
07. 08. 2007 | 18:58

SuP napsal(a):

Malma, přečtěte si to po sobě (17:41:42). Za další, nepíšu ty příspěvky kvůli Vašim reakcím.
Bóže, kam jsme se to dostali od jednoho drzého ksichtu v nadpisu!
K tomu principu Oranž - Modř. Jde o to, že (klidně to zopakuju ještě jednou pro Vás) levicově zaměření voliči a jejich politici pocházejí z řad zaměstnanců a jejich pohledy na fungování ekonomiky jsou v souladu s touto líhní. Pravicově zaměření voliči a politici pocházejí PŘEVÁŽNĚ z řad podnikatelů, tedy těch, kteří udržují páru pod kotlem. Jakmile se dostane (v minulosti dostala) levice k moci, učiní vše pro to, aby se u ní udržela. A tím škodí, protože ve jménu udržení moci dokáže (zjednodušeně) prožrat všechny zásoby.
Pokud chce něco z napáchaných škod pravice (tedy zejména modří) napravit, zvedne se v oranžovém táboře řev, že chce škodit. Nejkomičtější na tom je ta levá argumentace, postavená na kritice omezování prožírání a závistivosti holých řití.
07. 08. 2007 | 19:02

Fanda Ratha napsal(a):

Omlouvam se panu Jahnovi. Snad kazdy pochopil kdo je ten neschopny ekonom . Pokud to nevi tak je to Bohous Sobotka, ukecana lebka bez znalosti zakladnich principlu ekonomie. Pravnik co ma ochocenou papulku kterou rika CR to co mu nakaze Velky Vudce. Nenechej se nasrat Bohusi, lol. Aklorat zmiz z politicke sceny. To by stacilo, dik.
07. 08. 2007 | 19:02

Ada napsal(a):

To se to, milej Bohóšu, rozdávalo z cizího, co??? Teď ti modří holoubci zatrhli žrádlo, tak tady hýkáš...
07. 08. 2007 | 19:15

Libor napsal(a):

Malmo,
velice zběžně jsem proběhl diskusní příspěvky. Ten Váš ze 17:21:44 je naprosto přesný a vystihující.
Je očividné, že přispěvatelé typu SuP, Fanda Ratha, apod. vystupují naprosto přesně jako fanatičtí svazáci padesátých let. Je možno předpokládat, že svoji nenávist, kádrování, lhaní a demagogii pochytili jako děti již v prostředí svých oberkomunistických rodin, ve kterých vyrůstali a to co dělají teď jim přijde nornmální. Nelze ani vyloučit, že jejich výdrž, s jakou dokážou prakticky celý den psát naprosté hlouposti a tak se ztrapňovat, musí být honorována penězi.
A teď mi "inteligentní vzdělaní" fanatici třeba ukřižujte, protože jsem si dovolil říct, co si o vás myslím...
07. 08. 2007 | 19:29

Libor napsal(a):

Ještě pro p.Sobotku,
Protože je o Vás známo, že čtete reakce čtenářů a tuto diskusi obsadilo několik pomatených fanatických deprivantů (charakteristika viz výše), považuji za důležité Vám sdělit, že s Vaším článkem souhlasím. Jde o další bezpredecedentní zásah do demokratických principů této země. Ve svém důsledku povede jenom k dalšímu znechucení lidí z věcí veřejných a degradaci spravedlnosti.
07. 08. 2007 | 19:36

-m- napsal(a):

To: Fanda Ratha
Neměl jsem už v úmyslu do téhle diskuse vstupovat, ale křivě jste mě obvinil, že nick "malma" jsem já, tak se musím ozvat. To je typické pro diskutéry Vašeho zrna. Na jedné straně do posledního dechu hájíte princip presumpce neviny (jako by ho někdy někdo zpochybňoval, viz diskuse výše), žádáte precizní důkazy v kauze Čunek atd., ale sám obviňujete kdekoho jen na základě domněnek, pocitů nebo kdoví čeho. Tím jste se dokonale zdiskreditoval a ocitl v pasti vlastní domýšlivosti. Omluvu od Vás samozřejmě nečekám. Ani za to soudružské tykání.
07. 08. 2007 | 19:45

Tomáš napsal(a):

A i kdyby to ve skutečnosti nebyla pravda, společnosti Unipetrol a Sokolovská uhelná byly jen shodou okolností prodány za o miliardy nižší cenu než nabízeli jiní zájemci, je to úplně jedno. Navenek to jako zlodějina, která Standovi Grossovi s velkým příspěním Slávka Sobotky prošla, prostě bude vypadat.
07. 08. 2007 | 19:52

phoenix napsal(a):

to Libor:

Sup a Fanda Ratha jsou typičtí modří komsomolci ... Oba začali skoro na minutu stejně a plivou špínu nonstop od devíti od rána. Jako členové ods (pochybuju, že by normální člověk na tohle měl čas) to maj v popisu práce, tak jim to nekaž :))
07. 08. 2007 | 19:57

SuP napsal(a):

phoenix, není Vám náhodou líto, že už nás nemáte kde prásknout?
07. 08. 2007 | 20:41

zotte kever napsal(a):

Z článkem p. Sobotky souhlasím.V kauze Čunek jde o další bezpredecedentní zásah do demokratických principů této země. Ve svém důsledku povede jenom k dalšímu znechucení lidí z věcí veřejných a k degradaci spravedlnosti - jak už napsal Libor, viz. výše. K obratu, který v kauze tak náhle a na poslední chvíli nastal, v demokratické zemi zkrátka dojít nemůže.Bude trvat asi mnoho generací, než se tahle rozvojová korupční země změní.Jestli vůbec. Co myslíte?
Krást, lhát, podvádět, chovat se jako hulváti...to dělají naše vzory, naši politici, kteří nás vedou, reprezentují a ukazují cestu.
07. 08. 2007 | 20:44

Johny napsal(a):

Jak může takový kašpárek, politické nedochůdče a pologramotný rádoby-matematik, který se navíc aktivně podílel na hrůzovládě Jiřího Paroubka a zcela slepě a bez ostychu tuto vládu pomocí naprosto demagogických argumentů při každé příležitosti hájil mluvit o politické kultuře v této zemi??? Vždyť to byla právě vláda v níž seděl, která přivedla tuto zemi na Balkán a na samý pokraj morálního kolapsu kde ani za komunismu nebyla. I díky aktivnímu působení tohoto hochštaplera a kariéristy ztratily slova jako morálka a čest v této zemi význam! Sobotko mlč a raději v koutku pokorně čekej až na tebe dojde řada s trestním stíháním za poškozování cizí věci a špatnou správu svěřeného majetku, pak budeš mít jistě dost příležitosti se vybreptat!
07. 08. 2007 | 20:54

M.M. napsal(a):

Vážení pánové, vaše dělení lidí na silné a slabé, bohaté a chudé, schopné a neschopné mi silně připomíná fašistického myslitele Friedricha Nietzscheho, z jehož myšlenek viditelně vycházíte. Vaše kulturní úroveň je k politování. Zajímavé, že mě to při pohledu na Myslitele Topolánka ani nepřekvapuje.
Místo argumentů byste fackovali a ve jménu lidských práv zavírali do klece...nebo do koncenráků?? To už tady bylo a prozrazuje to vaše komunistické rodiče. Kam vítr tam plášť, že?
Když se peníze dostanou do rukou nečestnými způsoby k nečestným lidem, nedá se zde mluvit o schopných a moc v rukou "takto schopných" zavede národ do zkázy. Bude zde druhé Thajsko atd.

Myslíte si, že nikdy nebudete slabí, nemocní nebo nadně? Nikdy nebudete staří a nebudete potřebovat pomoc svých blízkých?
Kolik podnikatelů se zavázalo celým majetkem, přišli o vše a skončili pod mostem jako bezdomovci? Až budete staří a vaše stejně nečestné děti se budou klepat na váš majetek, doporučí vám euthanazii.
Všechno, co říkáte a děláte se jednou obrátí proti vám. Každý jsme jednou nahoře a jednou dole. Nikdo není věčně zdravý, schopný a světe div se..i bohatí občas zchudnou.

Tady sršíte nadávky na Sobotku a na Paroubka, chrlíte jednu nadávku za druhou na kohokoliv, kdo má jiný názor.
Jak vás to rodiče vychovali, že se neumíte ani slušně vyjádřit a respektovat odlišný názor? Děláte o "schopných" nádherný obrázek. Toť hrdí voliči ODS, vulgární, arogantní, bezohlední, nafoukaní a s násilnickými sklony. Pane Topolánku, gratuluji...tito lidé Vás reprezentují a volí..Toť výkvět národa.

PS:Pan starosta za město Kolín má vzdělání pouze základní. Asi v kolínském ODS nenašli žádného vysokoškoláka.
07. 08. 2007 | 21:00

Jenda napsal(a):

Pane ing.Sobotko.Pan Dr.Sobotka z interny Vinohradské nemocnice není,doufám vašim bratrem?Je to inteligentní člověk a skvělý odborník.Proto bych se dost podivoval,pokud by jste byl jeho,dejme tomu btratr.Prosím již se na to pomlouvání vykašlete.Vždyť vaše ČSSD nic lepšího za osm let nevymyslelo.Vypočítejte si doma při lahvince koňaku,kolik korupčních kauz jste zametli pod koberec.Nechci zde opakovat dříve napsané,ale opravdu se nestydíte?To Vám ty prachy co berete stojí za Vaši čest a morálku.Co jednou řeknete Vašim dětem až se zeptají-a táto co jsi Ty jako poslanec tenkrát dělal?Zase budete lhát a vymýšlet si jaký že jste byl disident?A nebo,si ty kydy nechte pro vaše kamarády v Lidovém domě a občas jimi oblažte soudruhy z ulice Politických vězňů.Tam se dočkáte potlesku.
07. 08. 2007 | 21:09

Dave napsal(a):

To Jenda:: mluvite mi z duse...souhlas se vsim co jste napsal.
07. 08. 2007 | 21:28

Pavel napsal(a):

Milý Bohuslave, nebo raději Bohušu, to jsou ale drity, ale od tebe se ani nic jiného nečekalo. A co Vaši šibalové, jako Kakaokrauz a jíní, kteří jakoby již neexistovali a přitom páchají dál svá šibalstvá, protože se k soudu ani nedostaly jejich spisy...?! No a teď Vám to zvedlo mandle, ale, ale, pan Paroubek má také máslo na hlavě... Myslím, že hoď po mne kamenem, kdo jsi bez viny u Vás platí stejně, jako všude jinde.
07. 08. 2007 | 21:28

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den M.M.
souhlasím, že debata je mírně řečeno pokleslá.

Nekřivdíte ale Nietzschemu, když ho označujete za fašistického myslitele? Možná jste si spojil jeho termín o nadčlověku s jistou skupinou politiků, jako nedotknutelných nadlidí. Pak je to v pořádku.Also sprach Zarathustra je ale geniální kniha, i když s ideou, že vlastním přičiněním ze člověka uděláme nadčlověka, souhlasit nemůžu.Určitě v té knize najdete dělení na silné a slabé.Nejsem si jist,zda tam najdete dělení na bohaté a chudé.
To jak nacisté Nietzscheho použili, je jiná věc.
07. 08. 2007 | 21:44

fany napsal(a):

Soudruhu, píšete:
......Budu tedy také předjímat. Je to koneckonců moderní mediální trend, psát o věcech pokud možno ještě dříve než se skutečně stanou. Další vítězství virtuální reality.....

Ano, máte pravdu. Stejně totiž postupuje váše kápo, velký Jiří Paroubek. On zase straší komunismem a jejich postupy a přitom nejen nečetl zprávu soudce Salichova, ale ani nebyl seznámem s vyšetřovacím spisem.

Prostě jste banda nechutných post-bolševiků a do nějaké skutečné evropské sociální demokracie máte hodně daleko.
07. 08. 2007 | 21:45

jima napsal(a):

To hawk, Fanda Ratha+"podobní" - díky za srozumitelné, argumentující názory, fakt jsem se dobře bavil. zuzka a kratka Vám nesahají ani po ty palce u nohou.Supr přehled a nadsázka téměř odvedli pozornost od řechtajícího se valacha sobotky.
07. 08. 2007 | 21:52

zotte kever napsal(a):

jenom samé pomluvy a la "ty máš taky máslo na hlavě, tak radši mlč"a házení špíny na sebe navzájem.jen když to nemusí říct veřejně.to jsou celí češi.je zajímavé číst si tyhle výlevy v zahraničí, hodně daleko od českého stáda. uf, vůbec se mi nechce zpátky.češi mají vládu, kterou si zaslouží.
07. 08. 2007 | 21:57

Michals napsal(a):

1.
Upozorňuji na to, že S.Gross odstoupil z funkce, protože odmítal vysvětlit své majetkové poměry. Požadovala to KDU-ČSL a ODS. Gross odešel a dnes pracuje v advokátní kanceláři, která hájí Čunka. Tak to má být. Čunek byl zproštěn obvinění z trestného činu, ale své majetkové poměry vysvětlit odmítá.
2.
TZrestně stíhaný jsou i první náměstek Jiřího Čunka a míistostarosta Vsetína - jsou obviněni z křivé výpovědi ve prospěch Jiřího Čunka - tvrdili, že s ním byli ve Vsetíně a přitom byli prokazatelně jinde (záznam ČT).
Proč lhali ve propsěch nevinného?
07. 08. 2007 | 22:22

Franta napsal(a):

Pánové z 4 koalice!Radujete se předčasně.Za toto zaplatíte krutou daň.Není to pro vás dobrá zpráva.Krátkodobě můžete získat,ale pak to dopadne na vás vše najednou.
07. 08. 2007 | 22:30

SuP napsal(a):

Franto, už jsem si stříkl do textilu a jdu se převléci.Zkuste si zatím připravit, co jste svou vyhrůžkou myslel?
4 koalice neexistuje asi 5 let, nikdo se tu moc neraduje, není z čeho. A krutá daň? Nejste Vy náhodou vyzijonář?
Občas si musím připomenout, očem že tento blogg má jaksi být, protože se tu opravdu mele hlavně o ideologických rozdílech, což sice s úplatkářskými aférami souvisí u některých stran úzce, u jiných volně. Ale kdo myslíte, že za to všechno může nejvíc?
07. 08. 2007 | 22:49

stejskal napsal(a):

Dobrou půlnoc,

smazal jsem několik příspěvků, v nichž se objevily urážky a vulgarismy. V žádném případě nemíním zkoumat, kdo si začal. Pokud jsem nějaký příspěvek, který vykazoval podobné rysy, jako ty smazané, přehlédl, omlouvám se.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 08. 2007 | 00:01

M.M. napsal(a):

Zdravím Čechy v zahraničí,
Vy už jste tady dlouho nebyli, když nás nazýváte socialistickou dírou. Žijeme zde v tvrdém kapitalismu podle Thajského vzoru. Krásné české slečny už není nikde vidět, kam asi zmizely? NĚKTERÉ SE POVDÁVALY DO ZAHRANIČÍ, ale máme tady stovky nezvěstných mladých děvčat, které zmizely, dojde vám asi kam..
Dnes jsem potkala u Labe 5 pracujících bezdomovců. Tvoří si tam kolonie, postavených z kartónů, tzv.slamy. Začíná to u nás postupně vypadat jako v Brazílii. To se vám to žvaní, když jste zdrhli.
Mladí odtud zdrhaj, jako zběsilí. Když tu pravici tak obhajujete, pojďte si sem žít. Než dojedete z letiště, oberou vás taxikáři. Dcery nechte tam, mohla by se nad nima slehnout zem, Thajské podnikání tu teď frčí..
08. 08. 2007 | 00:08

Eva napsal(a):

Jsem ráda, že se v této zemi našel konečně nezávislý profesionál se zdravým rozumem a kauzu, která byla tendenčně vedená a medializovaná, posunul tam, kde měla být už od začátku...doufám, že pan Čunek si užije hezké léto...držím mu palce...
08. 08. 2007 | 06:56

pablo napsal(a):

koukam, že tu vládne pravice, co, je to modré, no možná kdbyste svůj příspěvěk psal jinde bylo by to obráceně, ale z celého případu mam jen pachuť v ústech po te co se mi udělalo špatně. způsob tohoto léta je podivný. Jo peníze vládnou světem
08. 08. 2007 | 07:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tommmm,

myslím, že jste na těchto stránkách nový. Proto Vás chci upozornit, že tady se nenadává, ale diskutuje.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 08. 2007 | 08:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane jirko,

myslím, že zacházíte do krajnosti.

1) nemám čas ani chuť hrát tu s kýmkoliv hru, při níž on bude publikovat texty s vulgárním obsahem a ode mne bude očekávat, že je budu mazat. Kodex diskutujícího a z něj vyplývající sankce znáte.

2) nick -jirka- není při nejlepší vůli natolik originální, aby si jej nemohl s ohledem na své křestní jméno zvolit kdokoliv. Opravdu to nepovažuji za krádež identity. Žádný seznam nicků zde navíc nevisí a není povinností nikoho, aby si projížděl všechy diskuse a hledal, jestli zde už nějaký jirka nepíše.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 08. 2007 | 08:47

tommm napsal(a):

Pane Stejskal editore blogů
možná jste mě nepochopil,
nechápu, proč něco tak hloupého s komunistickým myšlením může permanentně generovat komunistické cinty a proč je pořád otiskujete, mrzí mě, že nejste schopni případné články naplnit texty lidí, kteří mají světu co říci ze všech možných oblasti i z politických, jediná záruka je že se zde každý den objeví nový článek z pera tohoto prokomunistickosociálnědemokratického kariéristy, myslím, že to shazuje cenu tohoto servru, Vaši, mrzí mě, že mé příspěvky považujete za nadávky, nenadávám, konstatuji, že by jste klidně mohli otiskovat 20 článků denně z pera tohoto exota,kdyby z nich čpělo něco jiného než třídní boj a nenávist to když Vám přijdou tak dokonalé obsahově, mě přijdou obsahově ubohé, slabé a otištěné za jasnou vidinou zůstat být viděn pro další kariéru on je Váš příbuznej, nebo proč mu děláte takové promo a tím shazujete tento server na úroveň.. řekněme ... velmi velmi slabou,?
08. 08. 2007 | 09:23

Analytik napsal(a):

Pro Fanda Ratha -
Ve svém výčtu jste ale zapomněl
na vládní kádry ODS ( dříve KSČ ) - Kočárníka, Dybu, kteří
splečně s Dlouhým zde odstartovali tu hospodářskou paseku devadesátých let. Bohužel u nich nikdo úplatky nezkoumal,to raději zrušili trest smrti.
08. 08. 2007 | 09:42

Tupelo napsal(a):

@tommm:no vidite a ja zase povazuji clanky od p. Sobotky za jedny z tech lepsich na aktualne.cz Naopak osobne nemusim p. Topolanka nebo Langra, ale presto mi vubec nevadi, ze zde maji blog, dokonce si jejich prispevky i prectu, posledni dva od p. Langra i nekolikrat :) . Nechte kazdeho at si udela obrazek sam, proc hned zadat zakazovani autoru...
08. 08. 2007 | 09:44

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den pane Petzolde
váš příspěvek z 07.08.2007 12:26:42 na mě zapůsobil.

Všichni máme zprávy z medií.Je zvláštní, že se neobjevil jeden negativní příspěvek o panu Čunkovi z jeho okolí.
Možná se autoři z okolí pama Šloufa poučí.
08. 08. 2007 | 09:51

K4my napsal(a):

nahodou clanek je vkusne a dobre napsany... s vice nez zajimavym obsahem se stranickym pohledem na vec ;) dobra prace :-) snad to bude jeho posledni leto ;)
08. 08. 2007 | 09:57

tommm napsal(a):

to tupelo,
tak si spočtěte příspěvky tohoto komunisty který si o sobě jistě myslí že není a příspěvky od členů ODS na tomto bloku, co Vám vyjde, může to být zajímavá statistika, že nemusíte pravici tomu rozumím , že proto tleskáte podobným článkům o ničem, tomu rozumím taky, že pisálek jaksi přivedl státni kasu na buben za pár let svého ministrování, to tu jaksi je taktně pobolševicku zamlčeno.. to Vám samozřejmě nevadí, Vy to jako levičák platit nebudete..
08. 08. 2007 | 10:51

kritik napsal(a):

Sobotka má naprostou pravdu...lépe se to snad ani napsat nedá....a kdo to nevidí má snad černé nebo modré brýle
08. 08. 2007 | 10:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tommm,

ať chcete nebo ne, pan Sobotka je významným politikem, člověkem, který je schopen formulovat své názory (i když s nimi nemusíte Vy či já souhlasit), a v neposlední řadě i představitelem určitých myšlenkových proudů v této společnosti (viz souhlasné příspěvky na tomto serveru).

Mým jediným cílem je dát na těchto stránkách co nejširší prostor pro slušně vedenou diskusi. Nikoho k ní nenutím, ale každého, kdo je ochoten řídit se nastavenými pravidly, vítám.

Věřím, že pochopíte můj záměr i mé právo nabídnout blog komukoliv, o kom si myslím, že může svými názory tuto diskusi obohatit.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 08. 2007 | 11:12

tommm napsal(a):

Pane Stejskal, pan Sobotka je hlavně představitelem strany a hlavní viník hrozivého zadlužení státu
které dolehne na Vás, na všechny lidi této země, ve slušné zemi by takovýto ministr financí byl jen opovrženíhodný příklad neschopného ministra financí v učebnicích s obrovským nárůstem státního dluhu v době, kdy byl ekonomický růst, jeho cinty by měly nulovou hodnotu, jeho cinty tuto nulovou hodnotu mají, jsem zvědav, na to proudění jiných názorů na tomto vebu, nebo se tu zítra objeví jiný článek tohoto krachministra, kde bude čtít síru na další nekomunistické myšlenky nebo s e tu jeho cinty objeví až pozítří??Mám si vsadit??
08. 08. 2007 | 11:46

SuP napsal(a):

Tommmm, z hlediska vyššího principu mravního je jenom dobře, že tu zástupci oranžové partaje mají stejnou příležitost k prezentaci, jako druzí. Čím dokonalejší obrázek o sobě nám dají, tím lépe se nám bude proti nim bojovat.Vzhledem k tomu, že sami se do těchto diskusí prakticky nikdy již nevracejí (občas Havel , nebo Seďa), slouží jejich články prvoplánově k okecávání jimi prováděné praktické politiky. Ale jestli z toho nechcete, nebo neumíte nic vyčíst, co byste dokázal zpracovat, to by nebylo to pravé ořechové. Zakazovat oponentům projevit se, to už tu bylo moc dlouho a jak to nakonec dopadlo?
08. 08. 2007 | 11:58

tony napsal(a):

Srovnává nesrovnatelné. Svobodovo obvinění nestálo na svědectví 1 ženy, která s nařčením čekala 5 let.
08. 08. 2007 | 12:01

SuP napsal(a):

Tony
Proto jsem psal, že sčítá jabka a slony.
Ale na druhé straně nám Ivo Svoboda prakticky ukázal, jak to dopadne, když socan začne podnikat podle svých teorií. Bohužel při řízení státu žádní finanční zodpovědnost neexistuje.
08. 08. 2007 | 12:22

Mgr. Krátká napsal(a):

Děkuji panu editorovi Stejskalovi za nestranný a demokratický přístup. Ti, kdo na náměstích v listopadu 89 nemrzli, neznají její hodnotu. V naší rodině nikdo v KSČ nebyl a není. Právě proto mě mrzí, že jsou lidé, pro který je jiný názor tak pohoršující. Přeji všem stejný prostor pro slušnou diskusi. Podle lidských práv máme mít všichni stejné šance na vzdělání a slušnou životní úroveň. Nenecháme si přece vzít lidskou důstojnost.
08. 08. 2007 | 12:32

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane tommm,

neberu Vám Váš názor. Můžeme o něm spolu i diskutovat (řada lidí mne tu mimochodem zaškatulkovala jako pravičáka a s panem docentem Jiřím Havlem jsem v diskusi vedl polemiku o míře sociální solidarity).

Nicméně trvám na tom, že se tu budeme bavit slušně. Je to právo provozovatele těchto stránek, který mne pověřil jejich administrací.

Ještě jednou děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 08. 2007 | 13:00

stejskal napsal(a):

Děkuji i Vám, paní magistro,

nemohu říct, že mne Vaše slova nepotěšila.

A jen na okraj: já jsem na náměstích nemrzl, vzal jsem si chlupatou bundu a teplé spodní prádlo. Mám rád své pohodlí. Bylo mi docela fajn ;-)

Nic ve zlém, mějte se fajn.

Libor Stejskal
08. 08. 2007 | 13:04

stejskal napsal(a):

P.S.
A lidskou důstojnost Vám podle mne v běžném životě (nemluvím o orwellovském pouštění krys) nikdo vzít nemůže. Dokonce ani komunistický režim ne. O tu se může připravit jen každý sám.

Libor Stejskal
08. 08. 2007 | 13:10

bohuslavsobotka napsal(a):

Dobrý den, přečetl jsem si diskusi až do konce, jsem na ledacos zvyklý, takže mne ani ostřejší vyjádření příliš nepřekvapila. Děkuji ale za věcné příspěvky. Pokud se mne někteří z Vás opakovaně ptáte, proč prezentuji své názory, inu od roku 1989 je tu zase demokracie a máme na to myslím všichni stejné právo, byl jsem také zvolen do veřejné funkce díky 200 000 hlasů voličů ČSSD v Jihomoravském kraji, současně mi dali taky asi 25 000 preferenčních hlasů. Šel jsem osobně se svou kůží na trh, za nic a za nikoho jsem se neschovával a nechal občany, aby rozhodli. Tu možnost má úplně každý z účastníků této internetové debaty a to je myslím fajn. To že vůbec vedeme takové v zásadě politické diskuse kolem trestněprávní kauzy je špatně. Poměry v republice zkrátka nejsou zdravé. Kdyby Jiří Čunek po sdělení obvinění normálně rezignoval na funkci ve vládě, nenastal by fatální střet zájmů a celá kauza by probíhala nepochybně klidněji. Ale to bylo jeho vlastní rozhodnutí, zřejmě součást obranné strategie. Jiří Čunek nemůže za zatahování policie do politiky, to začalo Kubiceho zprávou, kterou on osobně mimo jiné hodnotil realisticky a i jinak než ODS. Za úpadek politické kultury nese podle mého názoru hlavní odpovědnost předseda vlády Mirek Topolánek. Využil Kubiceho zprávu k zisku volebních hlasů, využil (či možná vyrobil)zvláštní přeběhlíky k tomu, aby se stal předsedou vlády a neodvolal včas Jiřího Čunka z vlády v situaci, kdy on sám takové rozhodnutí nechtěl či nemohl učinit. A tak to vypadá, že se nám rodí nová privilegovaná elita, která se už skutečně nenechá otravovat nějakými podezřeními z trestné činnosti. V situaci, kdy chybí politická kultura, je na místě nahradit ji zákonem, budu prosazovat, aby se posílila nezávislost postavení nejvyššího státního zástupce tak, aby ho vláda nemohla jen tak odvolat, jak je tomu nyní. To pomůže systémově všem.
08. 08. 2007 | 13:33

-m- napsal(a):

To: bohuslavsobotka
Posílit nezávislost státních zástupců? Bohulibý záměr, ale domníváte se, že získáte pro svůj návrh potřebnou většinu v poslanecké sněmovně? Vzhledem k průběhu této debaty si nemyslím, že by diskuse na parlamentní půdě byla méně žhavá...
08. 08. 2007 | 14:01

Tony napsal(a):

No tak to je pěkně trapné a velice úsměvné. Prostě ČSSD hází špínu na vládu(ODS a KDU-ČSL a SZ), jelikož se do ní sama nedostala. No je vidět, že ČSSD má čím dál lepší úroveň že?
08. 08. 2007 | 14:47

Pepa Řepa napsal(a):

To -m-
zkuste se na to podívat z druhé strany.

Předpokládejme, že se kdesi zrodila idea revanše za Grosse. Je tak nepředstavitelné, že byla použita zhrzená dáma se sloní pamětí, která ví, co bylo přesně před pěti lety? Přirozeně, že každý obhájce vám poradí, že musíte dokázat, nepřítomnost v inkrimované době na údajném místě činu.

Předpoklad mohl být tento: Mediální kampaň, odstoupení,protahování kauzy,zapomenutí. Nakonec by byla z Čunka soudem očištěná politická mrtvola.Přesunutí do Jihlavy nebylo fair. O co méně nebezpečný by byl ale precedent, kdy byste mohl takto vykonstruovanou kampaní kohokoli zlikvidovat nebo dát na dva roky k ledu?
Noblesní advokátní kancelář najatá kýmsi pro p. Urbanovou. nadstandardní styky s policií i žalobcem by mohly tuto verzi potvrzovat.
Nikdo nečekal, že se tento valašský chlapík bude tak cukat.

A ještě k účtům.Pokud má p.Čunek prověrku NBÚ, tak musel být prověřován každý pohyb peněz i majetku.Proti možnostem NBÚ jsou možnosti vyšetřovatele zanedbatelné. Vím o čem mluvím.
08. 08. 2007 | 15:55

hv napsal(a):

Mala poznamka k nezavislosti nejvyssiho statniho zastupce - neda mi, abych nevzpomnel, jak vlada premiera Paroubka odvolavala NSZ po sporech ohledne katarskeho prince, tak dnes uz chcete nezavislost NSZ na vlade? Skoda, ze jste na to sami neprisli uz drive, ta podezreni na soucasnou NSZ Veseckou by ztratila na pikantnosti diky jeji nezavislosti na vlade. Mimochodem krome kausy katarskeho prince, se pani Benesova nechala slyset, ze by to mohlo souviset i s kauzou Unipetrolu, kterou melo NSZ resit. Asi tak...
08. 08. 2007 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

To Josef Petzold ještě jednou

uvedl jste i kontaktní telefon na sebe, s tím, aby vám pan Sobotka zavolal.

Pokud se tak stane, byl bych rád, kdybyste se o výsledky tohoto rozhovoru, s námi podělil.Představu o p. Čunkovi máme pouze z medií a není mnoho osob, které ho osobně dobře znají.
Osobně považuji pana Sobotku za tu lepší tvář ČSSD.Nepředpokládám, že by jeho rozhovor s vámi, podléhal zpovědnímu tajemství.
08. 08. 2007 | 16:22

-m- napsal(a):

To: Pepa Řepa
Nevím, dovolím si tvrdit, že pro tuhle konspirativní teorii nemáte sebemenší důkaz, a tak ji beru spíš jako myšlenkový experiment. Ale tu Vaši výzvu - "zkuste se na to podívat z druhé strany" - bych si s dovolením vypůjčil a trochu ji modifikoval.

Představme si, že by KDU-ČSL byla součástí vládní koalice s ČSSD a předseda Čunek by se ocitl ve stejné situaci. Nebo si představme, že by ve stejné situaci byl přímo některý z ministrů za ČSSD. Jsem přesvědčen, že celá řada těch, kteří dnes vykřikují o presumpci neviny (rozuměj: o neodstoupení pana Čunka z vládního postu), by naopak v této odlišné politické konstelaci odstoupení pana Čunka či dotyčného ministra za ČSSD rezolutně požadovala. A já bych s nimi principiálně souhlasil.

Chci tímto poukázat na to, že argumentace řady Čunkových samoobhájců jsou čistě účelové. Že jim nejde o podstatu věci (např. o otázku politické kultury), nýbrž jen a pouze o dost nevybíravé vyjádření osobních stranických preferencí.
08. 08. 2007 | 16:48

-m- napsal(a):

To: hv
Vaše připomínka je relevantní. Tehdy jsem odvolání paní Benešové považoval za nešťastné a ukazuje se, že se vymstilo.
08. 08. 2007 | 16:50

Pepa Řepa napsal(a):

To -m-
důkazy neexistují ani pro původní verzi, ani pro konspirativní teorii.
Přirozeně, kdyby byla KDU-ČSL v koalici s ČSSD bude ječet druhá skupina.

Můžu vás ujistit, že já bych neječel. Ani kampaň proti Grossovi mně nebyla po chuti, i když to nebyl a není můj oblíbenec. S nedoloženými sedmi sty tisíci byl proti Tlustému nebo Kalouskovi slabý odvar.Spíše mě zaráželo, že člověk, který byl premierm a ministrem vnitra mluvil v krizové situaci jak absolutní jeliman.Byl odpovědný za bezpečnost státu.

Politická kultura při rychlosti našich soudů? Kdyby odstoupil potáhne se to tři roky. Za tu dobu už by byl Čunek politická mrtvola.Sice očištěná mrtvola, ale pořád jen mrtvola.

Počkejme si na další vývoj.Pokud se po obvinění z úplatku a označení za rasistu objeví další obvinění z třetího klobouku,konspirativní teorii to jen potvrdí.
08. 08. 2007 | 18:23

bigjirka napsal(a):

Dobře, pane Stejskale, od teďka budu bigjirka (195/115). I když je zcela jasné, že od svoloče 90.176.41.43 to byla čirá zlomyslnost, protože toto hovado zde identity již kradlo. Děkuji za pochopení. V tomto slizkém blogu slizkého bloggera diskutovat nebudu, jsou zde kreatury, s nimiž je jakákoli diskuse bezcenná.

Na margo causy Čunek: Jinak to dopadnout nemohlo, ať Čunek vzal nebo nevzal. Po pěti letech dokázat, jestli si někdo vzal či nevzal půl melouna, to je prostě blbost. Zaujatost svědkyně je navíc zřejmá. Je tady opravdu někdo, kdo si myslí, že tuto hrůzu by nějaký chlap sexuálně obtěžoval?
08. 08. 2007 | 19:18

-m- napsal(a):

To: Pepa Řepa
Možná Vy sám jste imunní vůči černobílému vidění, ale vězte, že takových lidí, kteří mu naopak podléhají, není málo. A co je nejhorší: jsou velice halasní (viz tato diskuse pod blogem). A k těm směřovala má poznámka.
Ale napsal jste naprosto hroznou věc. Inkriminovaný odstavec cituji raději in extenso: "Politická kultura při rychlosti našich soudů? Kdyby odstoupil potáhne se to tři roky. Za tu dobu už by byl Čunek politická mrtvola.Sice očištěná mrtvola, ale pořád jen mrtvola."
Co tím říkáte? Že na stíhaného resp. obžalovaného politika se pohlíží jinak než na stíhaného resp. obžalovaného "obyčejného člověka" - občana nepolitika?! Ale to je přece něco, co by se mělo okamžitě kritizovat, a ne to jen tak klidně konstatovat a dokonce to brát jako relevantní argument v diskusi.
Před zákonem jsme si všichni rovni - tahle zásada není tak úplně k zahození.
08. 08. 2007 | 20:12

-m- napsal(a):

To: Pepa Řepa
PS: Možná namítnete, že jste jen popsal něco, co je beztak realitou, veřejným tajemstvím. Jenže to je to, s čím bychom se neměli v žádném případě smířit. A v tom vidím meritum této kauzy.
08. 08. 2007 | 20:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy