Štěpení společnosti, nebo volby?

16. 06. 2011 | 11:02
Přečteno 3998 krát
Pojďme rozebrat, jakou cestou by se vydala česká společnost, kdyby se současné vládě podařilo v parlamentu přes odpor opozice, odborů a stále hlasitěji zaznívajících hlasů nespokojených občanů prohlasovat všechny reformy, které nyní připravuje.

Už v nejbližších letech by na všechny, kromě těch s nejvyššími příjmy, čekal ve srovnání se současným způsobem výpočtu nižší důchod než dnes. Pokud by se ovšem někdo rozhodl (když se mu například vzhledem k jeho věku nepodařilo najít si nové zaměstnání) odejít do předčasného důchodu, vypočetli by mu důchod ještě výrazně nižší, než na jaký má nárok dnes. Na mladé, kteří by se rozhodli převést část svých příspěvků na důchodové pojištění do privátních fondů, by pak čekala povinnost v nich zůstat a přispívat do jejich pokladen - bez ohledu na momentální finanční situaci - až do dosažení důchodového věku. Na všechny pak perspektiva stále rostoucí hranice věku odchodu do důchodu, bez ohledu na zdraví a na možnosti nalézt odpovídající pracovní uplatnění... Na úkor zaměstnanců Vláda by také dále posílila privilegia podnikatelského sektoru na úkor zaměstnanců. Ministr financí Kalousek totiž navrhuje, aby osoby samostatně výdělečně činné platily v budoucnu ještě menší daně a nižší pojištění a měly přitom ještě větší nárok na důchod. Už dnes přitom jejich příspěvky do sociálního pojištění činí v průměru méně než polovinu toho, co do systému vkládají zaměstnanci. Zvýšení daně z přidané hodnoty postihne více nižší příjmové kategorie, dotkne se kromě jejich rozpočtů významně i rozpočtů celého veřejného sektoru -školství, zdravotnictví, kultury, sociální péče, bezpečnostních složek, ale i krajů a obcí. Pokud jde o posledně jmenované, nemohu se ubránit podezření, že je to promyšlená finta, jak potrestat voliče, že v posledních krajských volbách dali jednoznačně přednost sociální demokracii. Pojďme se teď podívat na zdravotnictví. Místo aby se vláda zamyslela nad nesčetnými kanály, kterými tomuto resortu farmaceutické firmy a jiní smluvní dodavatelé zbytečně pouštějí žilou, hodlá zavést v poskytování zdravotní péče nadstandardy, které definitivně pošlapou ústavní princip rovnosti občanů v poskytování zdravotní péče. Ve výhledu několika let může velmi snadno dojít k situaci, kterou zatím známe jen z amerických filmů: na jedné straně luxusní léčebná sanatoria, na straně druhé čekárny plné těch, kteří nebudou mít na to, aby si připlatili na kvalitnější péči...
Umím si představit, jaké by byly důsledky takového vývoje: další rozštěpení společnosti. Na jedné straně růst třídy odstrčených a deklasovaných, na straně druhé prosperující byznys s bezpečností těch bohatých, kteří by se stále více uzavírali do svých přísně střežených enkláv, za jejichž ploty měly jejich děti zakázáno si hrát...
Nesouhlasím s těmi, kteří vidí hlavní chybu Nečasovy vlády v tom, že své reformy neuměla občanům vysvětlit. Hlavní chyba je v obsahu těchto reforem samotných. Rozrušují sociální soudržnost a útočí na samotné základy sociálního státu.
Proto ČSSD jednoznačně podporuje protestní akce odborů a dalších občanských iniciativ. Ty mají, na rozdíl od pochybných „reforem“ Nečasovy vlády, své plné oprávnění. Poslední výroky premiéra Nečase svědčí o tom, že jeho vláda není připravena vést odpovědný dialog s ostatními politickými subjekty této země, že jde, povzbuzována z pozadí „nadstranickým“ prezidentem republiky, tvrdohlavě za svým. Vidím jen dvě možná vyústění tohoto vývoje: buď další vyostřování vnitropolitického napětí se všemi z toho vyplývajícími negativními důsledky, nebo nové volby, které by umožnily občanům této země se po zkušenostech s ročním působením stávající koaliční vlády rozhodnout, jak dále.

(připraveno pro Lidové noviny)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

co a co navrhuje čssd, kromě stávek?? další zadlužování a bankrot?
16. 06. 2011 | 11:06

jo napsal(a):

jakopravice je u koryt 6let a dluhy extrémně rostou zvedají se daně a poplatky je to neudržitelné

sponzorům jakopravice se neustále cpe a cpe
16. 06. 2011 | 11:11

TomášL napsal(a):

Hlavně ne volby!

Podpora stávky je velmi mizivá!!!

https://www.youtube.com/watch?v=KBO3Bd1EU6c&feature=player_embedded
16. 06. 2011 | 11:18

Jiří napsal(a):

Pane Sobotko,
prosím napište, jak navrhujete vyrovnat schodek státního rozpočtu vy. Buďte prosím maximálně konkrétní.
Děkuji,
Jiří Beran
16. 06. 2011 | 11:20

Joe Ratata napsal(a):

Úplatky za zprivatizování důchodů a zdravotnictví byly předány a teď se musí zrealizovat,neboť kmotři nerozdávají prachy jen tak pro nic a za nic.
Na tom odbory a jejich stávky nemohou nic změnit!
16. 06. 2011 | 11:20

Maximus napsal(a):

Zřejmě bude nejlepší nechat pseudopravicovou vládu dílo dokonat. Sice si naše společnost šáhne na úplné dno, ale alespoň se budou voliči polarizovat a těch chudých a nas.aných bude přibývat. Pak na tom soc.dem jasně vydělá a možná bude schopná sama sestavit vládu. Ovšem je třeba si dát pozor na nějaký nový trik. Jednou to byla opoziční smlouva, podruhé akce Kubice s nevhodným trochu moc agresivním Paroubkem, pak přišel tah rozdělit pravici na ODS, TOP09 a VV a spousta dezorientovaných voličů jim to spolkla i s navijákem. Problém v ČR je totiž ten, že spousta lidí si moc dobře pamatuje na socialismus a většina lidí proto tíhne k pravici, přičemž někteří ani neví co to ve skutečnosti pravice znamená, neznají dobře důsledky pravicové politiky. Soc.dem by si měla vylepšit image v chování a vyzáží předních politiků, dát si pozor na aféry a tvrdě by měla ze svého středu vyobcovat podvodníčky nebo zloděje když se vyskytnou. V tomhle Paroubek dělal hrubé chyby. Politika současné vlády s jejími špatnými reformami zaviní ovšem, že každoroční balík peněz, které jsou k dispozici občanům bude rozdělován stále více nespravedlivěji a ve svém důsledku postihle střední a chudou třídu obyvatelstva, sníží se kupní síla lidí. A už se to začíná projevovat. Bude hůř!
16. 06. 2011 | 11:20

karel napsal(a):

A zase vyhrajete a prokaučujete vládní program, necháte zločinné spolčení v PSP konat bez oznámení na policii ČR, k pandurům jste slepý a nechcete jednat odpovědně! Protože neumíte, nic jste nedělal kromě tlachání v politice, odborníky neumíte oslovit, ale kumpány se obklopíte raz dva!!!
16. 06. 2011 | 11:22

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
Vaše politika je pro koho? Pro Vás, pohrobky křišťálového Standy, nebo pro nás plebs, dolních 10 miliónů.
Proč pořád chráníte ve Vašich trezorech v Lidovém domě kauzy jako např. geniální Studium Vašeho expředsedy při desítkách funkcích, kauzu nesmírného zbohatnutí křišťálového Standy a krachu Morávia Energo, kauzy veřejných domů, kauzu propuštění pedofilního prince a s tím spojených nikde nezdaněných miliard, kauzu klidného odchodu Krejčíře a pod.
Nezdá se Vám, že rozpoutáním stávek, místo poctivé práce, vše pro Vás křišťálové, zahalíte mlhou? A nebo trezory skutečně otevřete?
16. 06. 2011 | 11:25

pepa napsal(a):

Na politiky s klacky a diskutovat důkladně!!! Proč se stýkáte s poslanci zločinného spolčení ODS+TOP+VV v PSP a žerete společně obědy v kantýně??? Protož jste stejní šmejdi!!! Jenom chcete ke korytům zase vy!!! Kde je Vaše řešení??? Daně daně daně!!! Nuic jiného neumíte rozvoj nepředložite s lidem nediskutujete! Jste zapouzdření jako ODS a VV! Stejný sr.áči!
16. 06. 2011 | 11:28

JC napsal(a):

Bohušu, mám dojem, že se ti štěpí mozek.
16. 06. 2011 | 11:32

vlk napsal(a):

V podstatě je celekm jedno, co kdo řekne,napíš e nebo udělá. Famiglia i přes to, že vzájemně se podráží jak může, fízluje s e , udává, sbírá a využívá kompra vždycky těch nutných 101 k přežití ve sněmovně prostě složí. Abudou tady bačovat celé čtyři roky. Slovo REFORMA je pro ně universální odpustek pro cokoli dalšího. Snad masová vražda by jim možná neprošla. Zkusili ikrást 3,5miliard, nechali rozkrást půl milirady a zdefraudovat 600 milionů. Ze známých věcí.
A s níkým to ani moc nehlo.
A pravověrní vykřikují na Sobotku, jak jako on bud e ten rozpočet utahovat.
nechápu ty, co jim nevadí zjevná a velká zlodějna. Kteří k tomu mlčí, le podporují vládu, která prostě zásadně zdraží jejich rodičům v důchodu léky, zdravotní potraviny a tak podobně! Plenky jejich dětem. Všem vodu.. Neuvěřitelné. Ani to s nimi nehne. Vini jsou a předem ti druzí. Ti co nevládnou.
16. 06. 2011 | 11:33

Doug Badman napsal(a):

Prosím Vás, nehádejte se tady, jde o důležitější věci. Nechte klávesnice na pokoji a ze všech sil držte palce našim reprezentantům, ať to v těch Poděbradech vyhrajou!
16. 06. 2011 | 11:44

KM napsal(a):

Připojuji se k Jiřímu a ostatním se žádostí, aby pan Sobotka co nejkonkrétněji uvedl, jak by jeho vláda řešila problém korupce a deficitu státních financí. Děkuji.

P.S. pro Vlka a jemu podobným: nemyslím si, že současná vláda to dělá dobře.
16. 06. 2011 | 11:44

David napsal(a):

„...Proto ČSSD jednoznačně podporuje protestní akce odborů a dalších občanských iniciativ. Ty mají, na rozdíl od pochybných „reforem“ Nečasovy vlády, své plné oprávnění. Poslední výroky premiéra Nečase svědčí o tom, že jeho vláda není připravena vést odpovědný dialog s ostatními politickými subjekty této země, že jde, povzbuzována z pozadí „nadstranickým“ prezidentem republiky, tvrdohlavě za svým....“

---------------------------

Nejlepší metoda jak ovládat společnost je osvědčené štěpení společnosti.

Rozděluj a panuj!

---------------------------------------------------------------

Aneb, jak by mělo vypadat stávkování podle představ mafiánů.

---------------------------------------------------------------

Odborové organizace ať si stávkují na svých pracovištích proti svým zaměstnavatelům o tom, jestli mají nízké mzdy, špinavé záchody apod. Do politiky ať se nepletou. Nejlepší je přímo to zakázat zákonem. Nemohou si přece brát za své rukojmí nevinné občany.

Skutečná politická stávka by pak měla být pěkná fraška, která stejně nic nezmění.

Nejdříve voliče pěkně podvedeme na volebních slibech. Že VeVerky?

Až získáme moc, tak si začneme pěkně nakrádat do vlastních kapes a kapes spřátelených firem.

Když se ukáže, že celý stát se díky tomu řítí do velké katastrofy, tak občanská společnost zjistí, že proti této katastrofě je nutné se bránit.

Ale jak se zbavit arogantní vlády darebáků neschopných vést slušný dialog, když mají ve sněmovně většinovou sílu 118 mandátů?

Čekat na příští volby? To už by mohlo být pozdě!!!

Jak by to vypadalo, kdyby nejsilnější opoziční strana zorganizovala „politickou stávku“?

Jak by to vypadalo, kdyby neparlamentní strana, třeba paní Bobošíkové, zorganizovala „politickou stávku“?

Každý ať se nad tím možným výsledkem zamyslí sám. Mně vychází jasná a převeliká nula.

Co je v současnosti nejhorší je

přímo hnusná manipulace veřejnosti od Kalouska a Drábka,

kteří nás už tak zblbli, že největší problém vidíme v tom, že za 30 let budeme chodit do důchodu v 70 letech. Přitom v tom žádný problém není a

vláda si zcela účelově jen vytváří prostor, kde může dělat velmi pohodlné ústupky, kterými umlčí každé další odůvodněné požadavky odpůrců.

Přitom přímo systémově klíčové je sjednocení DPH na 17,5%. Na to se však zapomíná!!!

To je totiž cílem manipulací, odvrátit pozornost od podstatného a přesunout ji na nepodstatné, a to se vládě zatím perfektně, zdůrazňuji perfektně daří.

Stejné to je s tím, že tzv. Malá důchodová reforma je svými změnami mnohem významnější, než plané diskuse o Velké reformě důchodů, která se patrně už ani neuskuteční.

Sjednocená DPH nám však už zůstane na věčné časy a nikdy jinak. Je to nevratná změna!

Nezapomínejme, že jedině generální stávka v roce 1989 měla tu sílu změnit špatný systém.

Teď, po 20 letech, jsme bohužel v podobné situaci, kde řešením je použít osvědčenou metodu – generální stávku – časově neomezenou - dokud vláda "neklekne" a v říjnu nové volby.

Vím, že naše národní povaha je problém, ale přece nemůžeme dovolit, aby si z nás vláda dělala stádo tupých ovcí. Doufám, že jsme dosud nezapomněli na to, že nejsme malé děti!
16. 06. 2011 | 11:46

neo napsal(a):

vlku,

ceny již dávno nejsou stanovovány administrativně. Vláda těžko může sama něco zdražit.

Může maximálně hýbat s některými faktory, které se částečně podílejí na tvorbě cen a i tak to musí jít skrze sněmovnu, senát a prezidenta.
16. 06. 2011 | 11:46

Maximus napsal(a):

Jirko, už to tady bylo uvedeno několikrát, schodek SR by šel vyrovnat hned několika kroky, rozloženými do cca 3 let. Uvedu za autora několik údajů, protože on zde nekomunikuje, zřejmě by došlo ihned k agresívním výlevům a uřážkám některých jeho odpůrců.
Ale k těm každoročním úsporám.
1. Předražené st.zakázky dle vládního NERVu činí 70mld.Kč,
podle jiných autorů třeba Transp.International činí to
150mld.Kč. Použijme průměr ... 100mld.Kč
2. Změny v současném pokrouceném daň.systému by mohly
přinést: DPPO cca 50 mld.Kč, DPFO 9 mld.Kč,
optimalizací spotř.daně zejména u paliv a energií by
mohl stát ušetřit částku mezi 5-10 mld.Kč
3. Zdanění hazardu ... 20 mld.Kč.
4. Daňové úniky Asiatů "pracujících" v ČR činí 5 mld.Kč.
5. Zastropování sociálního pojištění ... 5 mld.Kč
6. Soc.platby - efektivita rezerva je tam min. 10 mld.Kč!
7. Dále jsou tu další možné úspory v desítkách mld.Kč,
které pominu, to výše uvedené ovšem ale naprosto
stačí... zde je na stole úspora někde mezi 194-259
mld. Kč!
Přeji vám pěkný den!
16. 06. 2011 | 11:47

slavwin napsal(a):

Problémem nepodstatným jsou ty reformy, lidé se přizpůsobí nebo půjdou jinam, problémem podstatným je bolševický zloděj vysávající státní rozpočet, dilema nechat rozkrást stát a zadlužovat nebo převádět dluh na občany, já osobně nejsem pro žádnou variantu. ČSSD není řešení, když nejsou řešením VV, tak je třeba hledat jinde. Stávka je potřebná, řekl bych opožděná, odboroví předáci by měli iniciovat vznik nové strany, řešením jsou slušní lidé v optimálním věkovém průměru. Odesácký podrazák má problémy ve vlastní zlodějské straně, ten obrejlený JuDR je také obviňován, že nehájí stranu, chce to něco podstatného s převýchovou bolševických zlodějů v zařízeních k tomu určených.
16. 06. 2011 | 11:48

JC napsal(a):

KM,
Stačí se podívat na současné Řecko, jak to vyřešil premiér - socialista.
Po nutné redukční kůře, která vyústila v generální stávku nabídl demisi a sestavení barevné vlády národní záchrany.
Levo-pravicové žabo myší války musí stranou, jinak hrozí státní bankrot.

P.S. Bohuš sám nikdy nic nevymyslel ani nevymyslí. Je to jen nastrčený kašpárek obecně oblíben u prostého lidu. To byl ostatně Standa Křišťál svého času také.
16. 06. 2011 | 11:51

Rumcajs napsal(a):

Kalousek je blázen.
Šel si povídat s vypatlanci, kteří se ho pokusili fyzicky napadnout.

Copak on neví, že stávkuje lůza, která se něštítí vůbec ničeho ?
Stačí si vzpomenout, co se dělo, když se tato banda dostala k moci.
16. 06. 2011 | 11:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

TomášL napsal(a):
Hlavně ne volby!

Podpora stávky je velmi mizivá!!!
------------------------------

Vy jste taky figurka.
Už jste se zamyslel nad svou lží, ohledně zneužívání poslaneckých náhrad Sobotkou ?
Kdy sem cpete lži a jimi podpíráte své fantasmagorické "hodnotové" soudy ?

Člověče - kolik vám platí ?
Neříkejte že dvacet korun na hodinu.

Já bych vám dal tak maximálně bůra - a to jenom na zkoušku.

P.S. Proč ty vykřičníky ?
U těch hesel ?
Nervičky, nervičky ...?

:--()

Alexander Vondra : " No, něco se mohlo udělat lépe...Maucta."
:))))
16. 06. 2011 | 11:54

modrý edvard napsal(a):

Maximus: ty prachy jsou jen virtuální, ve smyslu "kdyby se nekradlo, ušetříme za zámky". Kdyby nebyly, a kdyby měla ČSSD zájem je ušetřit, mohla to udělat za své vlády.
16. 06. 2011 | 11:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Kalousek je blázen.

Souhlasím , Rumcajsi.
------------------
Rumcajs napsal(a):
Copak on neví, že stávkuje lůza, která se něštítí vůbec ničeho ?

Rumcajsi - tak ty přeci jen stávkuješ ?
Eh - ty jsi ale kujón !
:)))
16. 06. 2011 | 11:56

Rumcajs napsal(a):

Nesmírně si vážím toho, že se našli občané, kteří se nezalekli rozdivočelých odborářských raudis a vyjádřili jim svůj názor v tváří tvář.
16. 06. 2011 | 11:57

Deny napsal(a):

Pravice vesele krade, levice přikrádá. Nebo, že by to bylo naopak? Zvětšíme koryta, aby se nažrali všichni.
16. 06. 2011 | 11:57

Targus napsal(a):

To neo:

Neošu, nežvaň. Ceny léků nejsou tržní ani náhodou. Tam bačuje mafie zvaná SÚKL. Obdobně jsou na tom ceny elektřiny, zemního plynu, vody, svozu odpadu,atd. Jeden monopol vedle druhého. A každý sdírá potřebné ostošest.
16. 06. 2011 | 11:57

Lop napsal(a):

Takhle legračně zorganizovanou POLOstávku jsem ještě neviděl. Skoro všechno v ČR funguje bez problémů, pocítit ji jde minimálně, max. jsou nějaká omezení v Praze. V jiné zemi (Francie, Španělsko) by si Kalousek, poté co jedná s takto neuvěřitelnou arogancí až výsměchem, ani nedovolil vylézt, protože by ho zakopali do země.
16. 06. 2011 | 11:58

hoven napsal(a):

řešení čssd - reformy nejsou potřeba, zdroje jsou, dluhy se platit nemusí, všem přidat, prožrat republiku.
16. 06. 2011 | 11:58

Rumcajs napsal(a):

TCH:

Jak vidíš Vykydale, já tu vaši odborářskou akci sleduju u počítače a velice se bavím.

Už se těším na ty směšný dedukce, proč se to nepovedlo.
16. 06. 2011 | 11:59

Milan napsal(a):

Já bych spíše chtěl od pana Sobotky slyšet, jak by jeho strana vyřešila šílené dotace na "zelenou" elektřinu, kterou sama prosadila.
16. 06. 2011 | 12:02

Maximus napsal(a):

modrý edvard
Nic není virtuální, ty prachy reálně v rozpočtu chybí!
Samozřejmě, že soc.dem má na triku také trotloviny, třeba fotovoltaika jde za nimi, jen stát nyní musí sanovat cenu el.energie každý rok částkou 15 mld.Kč a by ceny nestouply na šílenou úroveň. Ale ti tvoji modří a spol. ovšem předražují jako o závod, proč jim tak vadí snaha socanů zručit a.s. s akciemi na skrytého majitele? Když příjdeš večer domů pozdě a někdo ti sežere půlku večeře, tak ti bude chybět také virtuální půlka večeře? Chlape, probuď se!
16. 06. 2011 | 12:03

Rumcajs napsal(a):

Podle Dufka si Kalousek může sám za to, že po něm zdivočelá lůza házela rajčata.

Dufek by asi potřeboval šlápnout do úsměvu. Je to fakticky deb...
16. 06. 2011 | 12:04

JC napsal(a):

Rumcajs,
Ale no tak buď trochu nad věcí. Když "chytal" vejce Paroubek tak jsme se také smáli.
On to Kalous přežije. Kameny by byly horší.
16. 06. 2011 | 12:09

SuP napsal(a):

Deny -
Koryta ať si klidně zvětší. Já jim nepřisypu.
16. 06. 2011 | 12:09

RA napsal(a):

odborářského průvodu Prahou se zůčastnilo 1000 (slovy tisíc) odborářů. Je to velké vítězství rozumu nad blbostí, tak se soudruhu Sobotko neztrapňuj.
16. 06. 2011 | 12:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Co se nepovedlo ?

Poukázání na to, že vládnoucí garnitura je zhuata složena z mafiánů, kteří se už neštítí kupovat si policii a justici ?

Omyl - to se povedlo - a zcela excelentně - totiž i s přispěním oné vlády.
Protože kromě toho, že jsou v ní zloději, tak jsou tam i lidé slabomyslní.
(podobní těm, co se jich zde zastávají...:(((). Viz žaloba podaná Al Kalousem.

Škoda , že jsi nesledoval Zaorálkův projev via Promopro a Alexandr Vondra : " No súdruhovia, já nezapieram, ža volačo sa dalo urobiť inák...Maucta, súdruhovia."
/pravil Vondra/
:((

JInak - Kalousek prý před MF provokoval - tím svým nafoukaným způsobem - přibližně jako ty a tobě podobní exoti zde. Nedivil bych se, kdyby dostal přes držku.
I mně někdy v hospodě ujedou nervy, když někdo prudí a otravuje celou společnost.
/ale nepředpokládám, že by se mu pak něco rizsvítilo - stejně jako u tebe totiž není co.../

:--()

V dichotomii - tedy takové, které je schopen pojmout onen marast, který nosíš v lebeční schráni...tedy v takovéto patogenní dichotomii já neuvažuji.
Takže se příště(když tak) obracej na hovna :(( a jemu podobné.
Tak se můžeš tetelit a radovat celé měsíce jaký jsi to geroj.
:))))
16. 06. 2011 | 12:11

Kanalnik napsal(a):

Pral bych CR predcasne volby, nicmene se domnivam, ze tato vlada se nevzda svych pozic, to by v tom museli jeji predstavitele videt nejaky zisk. Tudiz myslim, ze dojde jeste k vetsi polarizaci spolecnosti a napeti bude stoupat. Mezitim vlada oklesti pravo na stavku a pak uz zbydou jen demonstrace. No nekdy to bouchnout musi. A ze to bouchnout musi vyplyva z toho, ze mnoho lidi v CR neni schopno diskutovat a uvazovat bez ideologickych bryli.
16. 06. 2011 | 12:11

Rumcajs napsal(a):

JC:

Z toho házení rajčat jsem nad věcí. Nejsem nad věcí z reakce Dufka.
Pokud vím, tak v případě vajičkády si nepamatuju, že by se nějakej oficiální činitel vyjádřil podobně jako Dufek.

To je dle mého naprostá nehoráznost svědčící o Dufkově snížené inteligenci.
16. 06. 2011 | 12:12

Rumcajs napsal(a):

TCH:

Jak píše RA, dnešek je vítězstvím rozumu nad blbostí.

Třeba příště vyhraješ ty.
16. 06. 2011 | 12:14

Silvie napsal(a):

Kdybyste, pane Sobotko, byl schopnějším opozičním politikem, nemusel byste tak trapně zneužívat řadové odboráře. Těm se ještě nerozsvítilo...
A nějak nechápu, koho myslí ty bossovské odborářské pijavice těmi papaláši?
16. 06. 2011 | 12:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Ty, Rumcajs, co mám teda vyřídit Mance ?
Kdy tě pustí ?
-------------
10:18 Praha
Uzavření pražského metra se nelíbilo muži na I. P. Pavlova. Posilněn 2,9 promile alkoholu se vyzbrojil popelnicí a rozbil skleněnou tabuli u vchodu. Muže posléze zadrželi strážníci, kteří jej předali policistům.
-----------
http://zpravy.idnes.cz/stavka-v-doprave-0kc-/db_online.asp?online=1004490&strana=2

Nebo chceš, aby k vám domů zase museli večer poslat brigádníka z Jánského vršku ?
Dyť to tu ODS zruinuje - ty tvé kaprysy ohledně plnění manželských povinností !
Kdo je má furt platit - ty brigádníky z řad lůzy ! Dyť oni prý už požadují celých třicet korun na hodinu !
16. 06. 2011 | 12:16

JC napsal(a):

Rumcajs,

Dufek je .......

Spíš bych očekával reakci místního levounsta, které vajičkiádu nazývalo protofašismem:-))
Co vlku ???
16. 06. 2011 | 12:16

TomášL napsal(a):

Tencokida Hnuj:

Hm, vše? Ani se nedivím při Vaší inteligenci...
16. 06. 2011 | 12:16

Alex napsal(a):

Neo 11:46
No však totéž píše vlk. Ale víte, co mne by osobně zajímalo? Proč jsou u nás ceny už většiny zboží dražší a dokonce v některých případech o dost, než v Rakousku, Německu, Anglii, ... Když tu jsou platy - uvádí se 3x nižší.
16. 06. 2011 | 12:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Tys jim utek ?

:)))
16. 06. 2011 | 12:17

hoven napsal(a):

já chápu, že jsou lidé naštvaní, že musí platit dluhy, které nasekal slaveček sobotka, ale proč z toho viní tuhle vládu??
16. 06. 2011 | 12:19

tonda vodpotoka napsal(a):

Předsedo, přitlačte, takhle se k moci hned tak nedostanete.
Je potřeba lidi pořádně vydráždit. Napište něco o modré mafii, zkorumpované vládě a o tom, že vy to myslíte upřímně. Na mnohé to pořád zabírá. A odboroví lídři jsou na vaší lodi, těch pár desítek tisíc lidí do ulic kdykoliv hravě dostanou. O zastavení práce ani nemluvě, to většina udělá vždy s chutí.
16. 06. 2011 | 12:19

RA napsal(a):

tahle srandastávka je jedna velká socialistická tragédie.
Oranžády dostaly zase obrazně po čuni.
16. 06. 2011 | 12:22

miluji Slávečka napsal(a):

Kalousek vyšel ven před ministerstvo a debatoval s odboráři.

Tak tomu řikám kuráž.

Když vezmu v úvahu jak je předtím zvostra populisticky vybejkoval Zavadil a další krvežíznivý bosové, tak to by jsi křehoučký Slávečku neustál.
16. 06. 2011 | 12:23

Silvie napsal(a):

narudlý Tenco,

věřím, že máte v malíčku marx.leninismus, je to znát z vašich příspěvků.
Jakkoliv mám k této vládě velké!!! výhrady, k smrti se děsím chvíle, kdy tu zákonitě převezmou otěže vaši soudruzi z ČSSD a v přátelské spolupráci s bolševiky zajistí státní bankrot.
Předtím ale tady určitě alespoň na půl roku učiní ráj na zemi - rozdají všechno všem (tedy to, co předtím těm odporným zbohatlíkům vezmou).
Díky bohu, já mám pořád svou půdu a lesík, tak si alespoň vypěstuju nějakou mrkev a brambory...
Takhle to totiž nyní funguje v Řecku,mladí lidé z měst se pomalu stěhují zpátky na venkov a učí se znovu farmařit.
16. 06. 2011 | 12:23

Jarda napsal(a):

Zřejmě jediným řešením je dokončení reforem. Teprve potom, až se společnost i ekonomika ocitnou u dna se lidi snad proberou a tuhle mafii ve volbách vymažou z parlamentu.
Napravit škody bude ovšem velice těžkéamnohdy i nemožné.
16. 06. 2011 | 12:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tomášl.
Tomáši, ty jsi ubožák.
Akle jsem rád že ses doznal k tomu, že lsi lhář.

Protože když jsem tě naposledy vyzýval, ať doložíš toto :
---------------------------------
TomášL napsal(a):
Dobrý den pane Sobotko!

Teď jsem se tak trochu zasnil po přečetl jsi článek, jak odstoupili ministři v GB za zneužití náhrad a představoval jsem jsi to samé.

Píšete: "ČSSD trvá na tom, aby ministr Bárta v zájmu elementární politické kultury sám odešel z vlády, nebo pokud tak neučiní, byl neprodleně odvolán na návrh předsedy vlády Nečase. Jiné řešení, které by odpovídalo principům fungování vlády ve vyspělých demokratických státech, neexistuje."

Já zase dodávám, že: "Poslanec Sobotka v zájmu elementární politické kultury sám odešel z PSP ČR, nebo tak neučiní, byl neprodleně odvolán na návrh vedení ČSSD. Jiné řešení, které by odpovídalo principům etiky a politické kultury ve vyspělých demokratických státech, neexistuje (viz GB ministři).

S pozdravem
Tomáš

PS: Jsem se ale krásně zasnil... Žel, křivák káže vodu a pije víno.
-------------------------------------
Pepa 3 napsal(a):
TomášL:Jen naprostý ... (ale ne, pan Stejskal by mazal) může nezávisle na mnohokrát vysvětlených faktech neustále mlet dokola o zneužití náhrad, a to výhradně poslancem Sobotkou a nikým dalším z celkem 281! Pouze naprostý neználek dodnes nepochopil rozdíl, mezi přísně zúčtovatelnými náhradami na služební cesty a reprezentaci v GB a paušálně vyplácenými náhradami u nás naprosto nezávisle na jejich použití! Mezi poslanci se liší snad jen náhrady na dopravné, a to v závislosti na vzdálenosti místa bydliště! Jenže, když modrý demagog potřebuje nutně napadnout někoho z protistrany, jde jakákoliv logika i rozum stranou. (I když o přítomnosti rozumu si dovolím s úspěchem pochybovat!)
07. 04. 2011 | 10:35
-----------------------------------
Tenco napsal(a):
Tomášt
Můžete nám - neználkům, popsat přesně - jak se dopustil Sobotka zneužití náhrad a jak se zneužití náhrad dopustili ministři v GB ?
Včetně popisu jednotlivých právních úprav ? A co tedy jednotliví aktéři porušili ?
Anebo jste pouze jeden z těch, co vypustí prd a pak s úlisným úsměvem na rtech zmizne ?

Pro obludárium z modrohnědých zákopů podotýkám, že jsem pro zúčtovatelné náhrady.
Ale pokud tomu tak není, myslím si, že daleko zodpovědnější je použít náhrady na zakoupení bydlení,
než je třeba prochlastat v poslanecké kantýně či v Toskánsku.

Blbost je jediná věc ve Vesmíru, která je neomezená !!
07. 04. 2011 | 10:47
----------------------------------------------------
...pak jsi tvrdil, že nemůžeš číst všechno, že jsi někde jinde...

Nyní tedy jsi přečetl, milý placený diskutére..

A odpověděls tak, že ses sám usvědčil za SLABOMYSLNÉHo LHÁŘE.

To, že svou charakteristickou vlastnost podsouváš mně....to už tě jen posouvá mezi UBOHÉ SLABOMYSLNÉ LHÁŘE.

Buď zdráv, milý nájemný diskutére.(tak děláš to alespoň za tu dvacku - anebo jsi musel jít z podstaty věci samé níž - na bůra...?? )

:))))

Takže famiglie 118/115/ se zde zasává notorik a pijavice přisátá na zmanipulovaných veřejných zakázkách (Rumcajs) a ubohý slabomyslný lhář (TOmášl).
Překvapivé ?
Ne - naopak.
Napuosto noumání...
:((
16. 06. 2011 | 12:25

modrý edvard napsal(a):

Maximus: ty prachy sice chybějí, ale do rozpočtu nepřijdou, ani kdyby předsedou vlády byl sv. Antonín a ministrem vnitra J. Bond. Proto jsou virtuální.
PS: Nemám s ODS nic společného, ani jsem je nikdy nevolil. Modrý Edvard je literární postava. (do předchozího nicku se mi furt někdo nabourával)
16. 06. 2011 | 12:29

Silvie napsal(a):

O tom, jaký má pan Sobotka krysí charakter, vypovídá také záležitost ohledně bytů "zprivatizovaných" Bakalou. Nyní ho kritizuje, ačkoliv ten prodej sám posvětil, resp. prodej osobně podepsal.
Ne, že bych nějak milovala "sexy mozek", ale ve vztahu k němu se choval také silně devótně a poté, když mouřenín posloužil, dělá jakoby ho nikdy neznal.
Z takových lidí je mi opravdu na zvracení, ať už stojí napravo nebo nalevo.
16. 06. 2011 | 12:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Silvie
Nemám nic společného s ČSSD, kočičko.
Kdybys nežrala kvaky a nevynalézala "deislamizátor" , věděla bys , že jsem tady mnohokrát kritizoval Mandíka, Kajnara...za zcela konkrétní prohřešky...
Ty se , kočičko, dopouštíš velkého omylu.
Když věříš tomu, že psychopati, zloději, alkoholici a narkomani můžou tudle zemi někam posunout.
Kór když už se nerozpakují dokonce kupovat si justici.

Mně je jedno co vlastníš.

Ale většinou vím, že když má někdo potřebu se něčím kasat veřejně, že to není nic moc.

Šanoval bych to na nějakou starou barabiznu a zaplevelený hektar nebonitní půdy. Možná pár smrků napadených lýkožroutem.
A zlatý medailonek po strýčkovi.

Nazdar,kočičko.

/pamatujeě ? " Pac a pusu ? jsi mě posílala onehdá, kočičko.../

:---()

Kočičko - až zase budeš nálepkovat lidi o kterých nic nevíš - tak mi dej vědět.
Rád si opět s tebou zalaškuji, kočičko.
:))))
16. 06. 2011 | 12:31

Občan napsal(a):

Pane Sobotko,
brzděte.
Vy, levicoví politici, POKUD jste skutečně levicovými politiky, se starejte o to, aby vás bylo vidět a slyšet, abyste měli setsakra vyprecizované alternativní programy veřejného hospodaření a vůbec chodu státu a aby s nimi byli občané PRŮBĚŽNĚ seznamováni. I kdybyste měli osobně roznášet letáky.

Jakožto levičák Vám i Vašim kolegům říkám, že toho zatím moc nepředvádíte. Bohužel.
Odbory to ZA VÁS rozhodně dělat nebudou, na to hodně rychle zapomeňte. V tomhle oceňuji, že to daly docela jasně najevo a chovají se politicky neutrálně.
A VY, POLITICI, nemáte vůbec žádné právo je používat jako štít!

Píšete, pane Sobotko, dost často. Fajn. Tak pište o tom, JAK chce sociální demokracie zafixovat ekonomiku, zajistit její rozhýbání a zabezpečit sociální smír.
"NASLOUCHEJTE" tomu, co Vám tu říkáme.
A zveřejňujte to, co může lidi PŘESVĚDČIT, aby volili levici.

Jste totiž jediní z levé strany politického spektra, kdo má alespoň jakýstakýs prostor v médiích!!!!!
Takže nemáme zájem o nějaké proklamace. My chceme slyšet/vidět KONKRÉTNÍ program.
16. 06. 2011 | 12:39

TomášL napsal(a):

Tencokida Hnuj

Slovem Ssabomyslnosti mě ještě nikdo nikdy nepokřtil. Avšak vše je jednou prvně.

Nu, nevím že by bylo někdy něco vysvětleno, avšak klidně může být, o tom žádná...

Přiznám se bez mučení, že jste mě celkem pobavil (se slabomyslnosti), kašpárku... :-)))
16. 06. 2011 | 12:40

Tenco napsal(a):

TomášL
Nevím co ssaješ - ale já psal "slabomyslný". Když tak se zeptej mamky - pokud tedy ještě ssaješ mléko.

Slabomyslný - to je člověk, který lživá fakta použije na zargumentování svých lživých hodnotových soudů.

Takže se bav - ale tak maximálně na úkor své pokřivené povahy.

Čau, stejně se omluvy nedočkám, že ?
Dyť ty jsi jednak zbabělý a jednak ani nevíš co to "omluva" je.

Myslím tedy - Sobotkovi že by ses měl omluvit.
/pokud tě vůbec parlamentní ochranka pustí dovnitř...jestli jim to budeš vyargumentovávat oslovským hýkáním.../
:--()
16. 06. 2011 | 12:48

Král napsal(a):

Děkujeme za stávku, sosani. Sešlo se pár zoufalců. Víc bossů na tribuně než v "davu".Větší ostudu jste si uříznout nemohli.
Vlk zase vyje na měsíc.
haú, haú
16. 06. 2011 | 12:49

pepík napsal(a):

TomášL

na víc než lhaní nemáte?
16. 06. 2011 | 12:51

neo napsal(a):

Alex:

No pane Alexi, jde o rozdílnost trhů. Ceny zas tolik nekopírují platy.
16. 06. 2011 | 12:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

K otázce v titulku blogu.

Společnost již rozdělena je.

Na jedné straně jsou psychopati, zloději, alkoholici a narkomani s vysokým podílem na moci a na straně druhé normální, slušní občané.
S mizivým podílem na moci.

Volby ?

Jistě - co jiného ?
Bezmocně se dívat, jak psychopati, zloději, alkoholici a narkomani vyrobí z České republiky fašistický stát ?

"...Pollock rozlišuje dvě formy státního kapitalismu: totalitní formu, vyznačující se tím, že stát je mocenským nástrojem nové vládnoucí skupiny, složené z představitelů velkého průmyslu, velkoobchodníků, manažerů, vysoké státní byrokracie, zvláště vojenské, a z vůdčích osob vítězné politické strany.
Ostatní členové společnosti jsou předmětem ovládání. Jedná se o fašistický nebo
nacistický státní kapitalismus...."
16. 06. 2011 | 12:53

Roman Gazdík napsal(a):

Bohuslave, zkuste použít někdy tu svou větší hlavičku. To je zase výplod. Du blejt.
16. 06. 2011 | 12:55

Jee napsal(a):

Tenco

já bych na TomášeL nebyl zas tak přísný. Před chvilkou jsem díky blogu o Hušákovi ujasnil, že každých tisíc občanů v této zemi má svého "hušáka" na jehož konto odvádí rok co rok čtvrtinu svých příjmů.
Pokud by nás TomášL přesvědčil, že se na desátku též podílí, dal bych mu ještě šanci. Sám jistě není "hušák", to by nebyl s námi na blogu.
Takže bych se přimlouval. Pokud je s námi na jedné lodi, nechme ho žít.
16. 06. 2011 | 12:56

Rumcajs napsal(a):

TCH:

Už vím proč chodíš na ryby Vykydale.
Protože ryba je němý tvor a těm tvým kydům se nemůže smát nahlas.

I když, nemáš pocit, že ta voda jako tak nějak bublá ?
16. 06. 2011 | 12:56

Silvie napsal(a):

Tenco,

jak myslíte. Já se nekasám, jen říkám, že až bude hlad, vrátím se k tomu, co dělali prapředci. Něco si z dětství pamatuju a rukama se dělat nebojím.
Ale u vás jsem na pochybách. Vy jste nepřetržitě ne netu a rozumíte úplně všemu, včetně ekonomiky. To asi nebudete moc vytížený, že?

Tak já jdu zase produkovat hodnoty ,někdo na vás pracovat musí. A ta narudlost z vašich příspěvků přímo sálá, tak sorry, rudý kocourku...
16. 06. 2011 | 13:04

jan k napsal(a):

Občan, 12:39
"Tak pište o tom, JAK chce sociální demokracie zafixovat ekonomiku, zajistit její rozhýbání a zabezpečit sociální smír."
"Takže nemáme zájem o nějaké proklamace. My chceme slyšet/vidět KONKRÉTNÍ program."
Nechcete toho po Sobotkovi nějak moc? Vlasy mu slezly i bez přemýšlení, snad ho nechcete dohnat až k infarktu?
16. 06. 2011 | 13:12

TomášL napsal(a):

Tenco

Tonoucí se stébla chytá, co (když se chytá každé blbosti)?
:-)))

Nic, nemá smysl na Vás reagovat, nemůžete mi stejně nic nabídnout. Přejí pěkně a ničim nerušený zbylý den. ;o)

T.
16. 06. 2011 | 13:16

hoven napsal(a):

já jsem si všimnul, že odboráři vezli na kolečkách balíky slámy a měli tam, openkard, pandury, promopro a diag humen. na grossovo uhelný doly ,sobotkovo OKD , zgrabovo pozemky a špidlovo gripeny asi zapoměli.
16. 06. 2011 | 13:17

TomášL napsal(a):

Tak i příroda je proti bolševickým odborářům... Déšť je rozehnal. :-)
16. 06. 2011 | 13:18

hoven napsal(a):

tak stávka ukázala, že se dá funguvat i bez dopraváků. národ bude jezdit na kole a bude daleko zdravější. tím se ušetří miliardy ve zdravotnictví.
16. 06. 2011 | 13:19

TomášL napsal(a):

Hoven

Natož že odboráře sváželi z celé republiky, a počtem se přibližující k jednotisícovému davu, byla dnešní demonstrace totálním fiaskem. Ani na hrad nešli, bolševici. Konečně, do kopce by -přes své "břuchy" ze čtvrté cenové skupiny- ani nedošli.

Jinak navrhuji protiopatření ke stávkujícím, a takové, aby se -tak jak v Paříží na 14.lince metra- zavedla v Praze plná automatizace metra!! Konečně se vyhození nemakačenek může zamaskovat za sloganem "jdeme s budoucnosti".
16. 06. 2011 | 13:28

Biafra napsal(a):

Stávka ukázalo něco daleko podstatnějšího, hovne. S českou společností to není ani zdaleka tak zlý, jak by se mohlo zdát. Nenechala se vtáhnout do konfliktu mezi politickou vládou a zpolitizovanými odbory. Mezi volenými politiky, kteří se snaží prosadit svojí vizi reforem, ale neují jí vysvětlit a získat pro ní většinu, a skupinou snílků, naivů (asi někteří i s dobrými úmysly) a profesionálních opozičníků, kteří se snaží využít demokracii k politickému převratu ve prospěch opozice. Když pominu ty, kdo nešli do práce (to udělá drtivá většina lidí, když mají tu možnost a stejně jim to někdo zaplatí), tak se k této politické akci odborů přidalo maximálně pár tisícovek lidí (nicméně odborářům to nijak nebrání v tom, aby se nevydávali za hlas lidu). Ostatní zůstali v klidu, zachovali si nadhled. Buď s vládními reformami sympatizují (menší část), nebo jsou proti nim (větší), ale nemíní se nechat zneužívat ani jednou stranou. To je dobré, zejména kvůli budoucnosti. Zdá se, že řada lidí chápe alespoň základy demokracie (teď ještě aby pro ní začali sami něco dělat).
16. 06. 2011 | 13:32

tzo napsal(a):

Masy jsou pasívní vzhledem ke všem krokům vlád posledních dvacet let.Odbory si troufly tu tam tvořit jejich zástupce,ale část lidí tohle štve.Myslí si,že je to zástupce pouze domnělý.Tak jako se Klaus nenechal lidem zvolit,odbory se nadelegovaly jen částí lidí.Opravdu oběma chybí úplné pověření,mluvit ke všem za všechny.Jenže bez nich se neděje vůbec nic,mouchy snězte si nás.Stav národa-diagnosa:letargie,politická oblomovština.Nakonec si začnou odbory s Klausem díky tomu přihrávat.
16. 06. 2011 | 13:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jee
Blbi jsou zde jen proto, aby si z nich normální lidi stříleli, potažmo je zkoumali v ústavech.
Takže sorry. S tím Tomášeml.
:)))

Silvie
Kočičko, musíš se ještě moc na tom tvém úhoru obracet...aby sis taky mohla dovolit ten luxus nechat za sebe pracovat tvé investice. Anebo pracovat tehdy, když to sama uznáš za žádoucí - ne tví dobrodinci.

Moc mrkve, kočičko, ještě budeš musit zasadit, vyplít a prodat někde u cesty.

No nic - snaž se.
Ale mě si do huby neber - že takoví zoufalci jako ty na mě pracují.
Takoví mají co dělat sami se sebou - aby neumřeli hlady a měli na elektřinu a plyn.

Tak ať ti jde to okopávání úhoru hezky od ruky !
A nezapomeň, kočičko, zaplatit daně . těch pár šupů, kterým ty říkáš "finanční obnos".
Pokud se tedy nejedná jen o nějakou příležitostnou přištipkařinu, kterou děláš pro podobné zoufalce jako jsi ty, kočičko. Ta je od daní osvobozená.
:)))
16. 06. 2011 | 13:44

zemedelec napsal(a):

Pani Silvie.
Ono fakt si jenom něco pamatujete,ale skutečnost je úplne jiná.Kolik pak lidí by šlo hospodařit a na čem a s čím.Jedna věc mne strašně mrzí,už na Luxovi neboli na KDU-ČSL,měli se postarat o řádné navrácení půdy a také rozparcelovat státní půdu pro naše občany,kteří by chtěli hospodařit,nebo aspoň v malém pěstovat a něco chovat,teď nebudou mít na čem i kdyby chtěli.Dříve tomu říkali komas.Nedávno tady skuhral p.Havel,že stát stojí moc peněz státní zásoby.Umíte si představit,jaké byly zásoby ve státe,když se soukromě hospodařilo a nebyl problém městkým lidem přijít na vesnici koupit si co potřeboval a když bylo nejhůř tak i za něco směnit.
16. 06. 2011 | 13:45

hoven napsal(a):

tomášl
nebo metro zprivatizovat. to by taky byl krok správným směrem.
biafra,
tady se ale nevede spor o podobu reforem. opozice ani odbory nepředložily žadnou svoji alternativu. oni akorát říkají, my nechce reformy žádný a neustále napadají všechno, s čím přijde vláda. podle nich jsou reformy nespravedlivý a spravedlivý je se prožrat až k bankrotu. asi by se daly ty reformy vymyslet jinak a líp. ale rozhodně ne s čssd a "ekonomy" sobotkou, zavadilem a dufkem. spíš by musela přijít skutečná pravice. to je ale nereálný.
16. 06. 2011 | 13:48

TomášL napsal(a):

hoven

První věc co mě dnes ráno napadla, byla, že by se měla zprivatizovat MHD několika podnikům (třeba po linkách), nikoliv jedné firmě. Konečně, co je státní, to dělá neplechu.

Jinak se musím přiznat bez mučení, že dnes ráno jsem poslal email "voliče" ve věci "automatizace a privatizace MHD" s odesláním primátorovi, premiérovi i ministru financí.

:-)
16. 06. 2011 | 13:58

stern napsal(a):

Štěpení společnosti, nebo volby?...ptá se autor, pan Mgr.Sobotka,...já mu odpovím - NAŠE SPOLEČNOST JE DLOUHODOBĚ ROZŠTĚPENÁ A POTŘEBUJE JEŠTĚ VÍCE ROZŠTĚPIT, ABY BYLA RADIKÁLNĚJŠÍ A VYŠLA DO ULIC, JAKO V ROCE 1989 !!!!!Vždytˇ tady dvacet let po sametové revoluci NENÍ OPRAVDOVÁ DEMOKRACIE A PRAVICE NENÍ SCHOPNA JI VYBUDOVAT !!! Bohužel, stejně neschopná je i levice. Asi jsme odsouzeni žít ještě dalších dvacet let v TRANSFORMAČNÍM MARARSMU !

...a k těm volbám - to je samozřejmě SEN KAŽDÉ OPOZICE ....povalit vládu a sami usednout do křesel !ale byla by krátkodobě , či dlouhodobě levicová vláda úspěšná?
ano...zastavila by tyto pravicové reformy a LID BY SE MĚL LÉPE ! ale na jak dlouho?

TATO ZEMĚ SKUTEČNĚ POTŘEBUJE REFORMY, ALE RELATIVNĚ CITLIVÉ VŮČI LIDU A VELMI TVRDÉ PROTI PODVODNÍKŮM A ZLODĚJŮM VŠEHO DRUHU !!!! Je , a v dohledné době, v této zemi vůbec někdo schopen toto provést a měl opravdovou širokou podporu ???
16. 06. 2011 | 14:07

stern napsal(a):

...a ještě...
pravice často neměla na provedení reforem dost času, protože prohrála řadu voleb ! ale nebyla to i její vina???Lidé si po jisté době po roce 1989 všimli, že strácejí jistoty socialismu a že jsou ochuzováni...a volili levici ! A ty skandály v pravicových stranách, že?
16. 06. 2011 | 14:13

kozoroh napsal(a):

TCKH napsal m.j.:
"...Kočičko - až zase budeš nálepkovat lidi o kterých nic nevíš - tak mi dej vědět.
Rád si opět s tebou zalaškuji, kočičko."

Omyl, vážený pane. Ani netušíte, jak moc o sobě vypovídáte! Vaše nezvládnutelná snaha ohromovat zde diskutéry kompiláty cizích mouder mluví celkem jasně. Možná dobře hrajete poker, možná jste machr na burzovní operace, nevím. O vaší zálibě v rybolovu zde už cosi podotkl Rumcajs. Z vašich textů ale jako sláma z bot čiší nenávist. A to mne vede k otázce: Vás pravičáci odstavili od koryta?
16. 06. 2011 | 14:15

VkRob napsal(a):

Ten příspěvek na blogu Sobotka to je fakt slabý, samý klišé a žádná myšlenka jen alibi do budoucnosti - je to něco jako "Lux styl " ( my jsme to říkali.... ).
16. 06. 2011 | 14:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Máš na mysli takové jak jsi ty - takoví, že mě odstavili "od koryta" ?
Hmm. Takoví jak jsi ty mají jen na prázdné plky ve službách někoho, kdo to koryto možná má.

Žádné "koryto" jsem nikdy neměl.

Ale aspoň je vidět, jak přemýšlíš ty , a kočička (kdybys nebyl hloupý jak jelito a nežral kvaky, tak bys pochopil, že "kočička" byla reakce na to, že se se mnou nick Silvie loučil "Tak pac a pusu ".)

Apropo - jaké jsou loňské kvaky ?

:)))

Z tebe zase čiší jen blbost a prázdnota. A to ještě podaná konformním stylem.
:--()

hele, mudralo :

kozoroh napsal(a):
TCKH.
Jste směšná figura, samuraji. Za vzletnými texty prázdnota nevědomí. Zkuste vyhledat nějakého
pamětníka, světlonoši.
14.06.2010 14:29:44

kozoroh napsal(a):
TCKH.
Jeden takový všeználek tu už je. Slyne nickem vlk.
Proč ale, při úctě k vašemu vzdělání a rozhledu musíte zcizovat (byť parafrázovaně) věci, na které zde má nepsaný nárok wbgarden, tak to nechápu.
Proč jste nezůstal u svého (třeba modifikovaného): "Volím VV, uvidíme"? Abyste nebyl za vola?
14.06.2010 14:07:21
------------------------------
Mudralo - a kolik platí tobě ?
Abys jen dehonestoval a nic nesdělil ?

Já bych ti dal tak osm korun na hodinu.
Ale až poté, co bys na kolenou odprosil.

Milá ODS - takhle prošustrovávat peníze ???
Tak těžce vydělané odtamtaď a odjinud ?
To je hloupé....:(((

Ty mudralo . nedělals náhodou pomocníka VB ?
Který fízloval na vesnici tetky a strejce - jestli rybaří, spekulují na burze...
A pak to udával na stranickém sekretariátě ?
No - je vidět, že tě to neopustilo.
:)))))
16. 06. 2011 | 14:36

Jeff napsal(a):

No - co k tomu dodat. Přes mohutnou mediální kanonádu, lži, výhružky a podrazy od nejvyšších představitelů státu stran odchodů odborářů z "jednání", přes uplacené a zmanipulované Štěpánovy a Klausovy nedovzdělané děti shlukující se na FB to organizátoři zvládli poměrně dobře. Nejelo metro, Pražáci si vzali volno, což pro ně je standardní denní trik. Kdo byl zalezlý? Tak třeba iniciativa Veřejnost proti korupci. Zřejmě chce proti kardinálnímu neduhu tohoto věku bojovat s Kalouskem a Vondrou bok po boku. Zalezl i oslavenec na Hradě, jenž zřejmě cítil, že jeho jakákoliv dnešní účast na veřejnosti znamená rudý hadr, stejně jako Kalousek. Ten, obklopen tajnými policisty a antistresovým týmem hodlal provokovat a dostalo se mu ocenění. Poslanci TOP vyrazili do práce, sehráli svazákem Gazdíkem scénku, aby ze sněmovny ihned zdrhli a nikomu to na ČT24 nebylo divné. Ta naopak poskytla spolu s ihned.cz nebývalý prostor pro antistávkový happening ODS o půlnoci v metru Dejvická, z něhož se vyklubal pouhý návrat vylitých hlav z hospody. Ze všeho tam čpí arogance a cynismus, tragicky stranící média, kde vede na hlavu veřejnoprávní televize, jen dokreslují totální ubohost lidí v nich, chybí nadhled, pokora, solidarita, snaha podívat se pravdě do očí. Nasrání je tedy vyšší a šance jiného než tohoto vývoje tudíž vyšší.
16. 06. 2011 | 14:41

StandaT napsal(a):

Někteří jsou nar..í, že stávka nevyšla. Já jsem nasr..ý, že jsem pro cestu do Prahy vstával o půlhodiny dřív, a přitom jsem mohl naopak o půl hodinky pospat :(

P.S. protofašisti dneska nebudou? :))))
16. 06. 2011 | 14:46

kozoroh napsal(a):

TCKH.
Nejsem a nikdy jsem nebyl soudruh. Takže si vyprošuji to vaše tykání.
K tomu, co jste napsal:
1/Někdy počátkem 90.let jsem si vyzvedl z personálního svoji osobní složku. Vybavil se mi ten zážitek při čtení výpisu z vaší "charakteristiky diskutéra", napastovaného z vaší db.
2/Kvak je česky tuřín. Uložte si,prosím,tuto informaci do své db.
16. 06. 2011 | 14:48

Silvie napsal(a):

kozoroh,

já bych řekla, že jste trefil do černého. Ale nevěřím, že by Tenca vzali do strany "pravičáci" - neb je to lempl, který se stále ometá jenom na netu.
Maximálně tady omračuje tím, že občas cituje nějaké cizí ekonomické analýzy. To si umím na googlu vyhledat taky. Kdyby byl opravdu schopný ekonom, nemohl by ztrácet tolik času tady.
Většina z nás musí občas i pracovat a vydělávat na tu elektřinu a plyn.

Zemědělec,

můj pradědek měl pískovcové lomy na Hořicku, ale i statek. Jako dítě jsem mu "pomáhala". Vím, jaká je to dřina farmařit, ale přináší to člověku taky uspokojení z toho, že vidí výsledek své práce. Já myslím, že nás ekonomický vývoj donutí se znovu naučit pracovat s půdou. Možná to bude dobře. Jen jestli na to budu mít ještě páru.
16. 06. 2011 | 14:51

kozoroh napsal(a):

Silvie.
Mám z dětství podobný zážitek. Zopakoval jsem si to po velvetu a vlastně pokračuji dosud. Byť bych už mohl na vavřínech..
To ovšem nikdo z těch, kteří vždy jen natahovali ruku nepochopí.
16. 06. 2011 | 14:57

hoven napsal(a):

největším vítězem dnešní stávky je kalousek, který se přišel s odborářema diskutovat a oni to nerozdejchali.
16. 06. 2011 | 15:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Ještě malý dodatek.
My u nás doma jíme z talířů.
Jestli ty (každému, kdo pomlouvá budu tykat - jsem zvyklý drbnám a dehonestačním nickám tykat a budu to dělat i nadále - i kdyby to byli bývalí pomocníci VB) - tedy jestli TY jsi zvyklý konzumovat jídlo z korýtka....to je tvoje věc.
Klidně si tak dělej i nadále.
Ale mě do svého způsobu "stolování", s dovolením, nezatahuj.
Pochopils smysl sděleného ?

Když tak se zeptej Silvie. Ta čte zahraniční tisk (například ti vysvětlí , že za rok ji mohu nazývat "soudružkou" - protože se vsadila, že do roka skončí euro....nebo ti vysvětlí, že Praví Finové jsou rozhodující silou ve Finsku...a podobné bludy, které čte "v zahraničním tisku" ...jsi na výbornééééé adrese - co se týče doplnění svých propastí ve vzdělání a chápání světa...)

Tak co, jak je to s těmi loňskými kvaky a tuřínem ?
To nám to hezky zapadá do sebe, viď ?
KOrýtko s tuřínem a tak ...

Nazdar !

:)))))

Nyní zde několik hodin nebudu (otvírá se americká burza), abych mohl okomentovat tvé žblepty.
Když tak si chvíli hezky povídejte se Silvií (doufám, že mně z těch vašich pomluv a drbů nenaskočí bradavice....).
A dělejte tak voly ze sebe sami.

:)))
16. 06. 2011 | 15:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

Silvie
Kočičko - psal jsi, že musíš makat.
Ty pobyt na pavlači považuješ za práci, kočičko ?

Takhle se ale nikdy na vlastní nohy nepostavíš.

:--((

Čau, děcka.
Už by to stejně byla jen nuda.
16. 06. 2011 | 15:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Silvie
Jen malá otázečka.
Vám asi bude tak šedesát a víc, že ?
/...pomáhala jsem pradědovi v pískovcovém lomu.../

Omlouvám se za to tykání a kočičku.

Bez ironie.
16. 06. 2011 | 15:12

kozoroh napsal(a):

TCKH.
Nestojíte za diskuzi, vážený pane. A je mi vás svým způsobem líto. Nemáte to jednoduché. Ještě že je net.
16. 06. 2011 | 15:15

Cestovatel napsal(a):

Pojďme se podívat jak by současnou situaci řešili tlučhubové se soc. dem a odborů a jáká by byla situace, kdyby se chopili moci.

Zvedli by daně těm nejbohatším a velým firmám (jak FO tak PO) což by vedlo k odlivu firem, což by vedlo k poklesu příjmů a větší zadluženosti. Vzhledem k tomu že mezi těmi nejbohatšími jsou především majitelé podniků ty by museli propouštět aby pokles příjmů museli kompenzovat tak by začali propouštět. Toto zvýšení daní by způsobilo velké štěpení ve společnosti a konflikty by se ještě prohlubily. Sobotka se zřejmě jako všichni socani inspirovali marxistickým třídním bojem, kde každý kdo je bohatý je třídní nepřítel.

Dále v zájmu potlačení korupce se dočkáme "agenta provokatéra", který legalizuje práskačsví a každý kdo bude mít osobní spor si prostřednictvím tohoto institutu bude moc vyřídit účty.
Dále se můžeme těšit na "presunci vinny", kde každý bude muset dokázat svoje příjmy, pokud se tak nestane tak mu zabaví majetek, bez ohledu na to jestli se mu dokáže že to nabyl nelegálně nebo ne tak jak je to v každé civilizované zemi.

Sečteno podtrženo s vládou ČSSD a KSČM nás čeká jiná podoba Husákovské normalizace, kde sice budete mít určité svobody ale ekonomické svobody a spravedlnosti se nedočkáte
16. 06. 2011 | 15:22

Tencokidek napsal(a):

Cestovatel
"...Vzhledem k tomu že mezi těmi nejbohatšími jsou především majitelé podniků ty by museli propouštět aby pokles příjmů museli kompenzovat tak by začali propouštět..."
????????
"presunce neviny"
???

Stlejda je te jinde. Ale dovolil mi, ze si muzu na chvilku poklabosit s Cestujicim liberalem Bc Martinem.
Jenze ja mu nelozumim.

Kdo koho ma plopoustet ? Zamestnavatele sebe ?

Vina se bude merit na unce ?
Ploč ne na kila ?
16. 06. 2011 | 15:31

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
házels dnes rajčetem?
16. 06. 2011 | 15:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 06. 2011 | 15:35

Tencokidek napsal(a):

Ládík!!!
Stlejda ted nema čas.
Ty jsi ten plimitiv, ktely stlejdu krivě obvinil a neomluvil se ?

Já jsem Tencokidek. Kdyz neco zbablam, tak se snazim to naplavit.
Ty to nedelas ?
16. 06. 2011 | 15:42

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
k ochraně neposkvrnitelnosti morálně umolousaného sáčka pana Klaouska Vás vede solidarita mezi mazaly nebo mazavky?
16. 06. 2011 | 15:47

Luba napsal(a):

Oprava: Kalouska ... už tomu mafiósovi ani nemůžu přijít na jméno.
16. 06. 2011 | 15:49

Luba napsal(a):

Opakuji:

Kalousek nepřišel s odboráři diskutovat, ale s pomocí svých TOP-goril se s nimi přišel přetlačovat a demonstrovat, že si vůči nim může dovolit vše.
16. 06. 2011 | 15:51

hoven napsal(a):

v davu chuligánů byl spatřen i jiří paroubek, jak hází rajčetem.
16. 06. 2011 | 15:59

stejskal napsal(a):

Oboje, pane Lubo,

nicméně s hrubými urážkami typu "ožralá kreautura" či přirovnávání kohokoliv k Heydrichovi to nemá nic společného. Ty mažu bez ohledu na své cenzorské a alkoholické deviované inklinace. Nenechám jimi tento prostor z pochopitelných důvodů zaplavit. A tak pořád dokola...

Hezký den.

Libor Stejskal
16. 06. 2011 | 16:02

JC napsal(a):

stejskal,

Pane stejskale můžu ? Já mám dneska narozeniny....

Lubo ty víš hovno.
16. 06. 2011 | 16:13

Občan napsal(a):

To Stejskal:

Tak to se, pane Stejskale, docela vyřádíte na Hochmannovi.
Tam se to lůzou, držkami (což jsou slova, za něž JINÝM mažete příspěvky velice hbitě)a podobně jen hemží.
A zatím nikde ani máznuto. Zvláštní...
16. 06. 2011 | 16:23

Cestovatel napsal(a):

Tencokidek:

Zaměstnavatelé své zaměstnance. Chápete?
16. 06. 2011 | 17:03

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
opět dokazujete, že jste lhář.

Nepsal jsem nic o ožralých kreaturách ani o Heydrichovi, ale kdo to může potvrdit, když jste včas zničil důkazy, že?.

Člověče, s tímto přístupem byste mohl od hodiny vstoupit do ODS či TOP-09 a dělat Drobilovi a jemu podobným náměstka.
Charakterově na to máte.
16. 06. 2011 | 17:06

Cestovatel napsal(a):

Kromě toho se dočkáme snížení odchodu do důchodu, které tato vláda zvedla což značně prohloubí díru v rozpočtu, kvůli rostoucímu počtu důchodců. Také se můžeme těšit na 13. 14. důchody zvýšení mateřské, dávek v nezaměstnanosti což náš rozpočet velmi zatíží takže se v klidu připravme na bankrot a pak ještě tvrdší úsporná opatření. Tohle odboráři chtějí?
16. 06. 2011 | 17:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Cestovatel
Ne, odboráři chtějí, aby zloději nenařizovali lidem , že mají šetřit.
A aby psychopati nekázali o modernizaci státu.
Potažmo ti, kteří se jich zastávají a obhajují.

Oni jen chtějí, aby zloděje zavřeli do basy a psychouše podrobili zkoumání.

Apropo - ty se řadíš do které kategorie ?

A jak je to s tím vážením viny ?
Jak se tě ptal Tencokidek (má devět let)....budeš vinu vážit na kila , nebo na unce ?
Cestující liberále Bc Martine ?
16. 06. 2011 | 17:25

hoven napsal(a):

vyzývám odbory a čssd, aby předložily nějaké smysluplné návrhy jak řešit neudržitelny stav financování veřejných služeb, ne pouze negaci všeho, s čím přijde vláda.
16. 06. 2011 | 18:07

jarpor napsal(a):

Tak jsem si myslel, že dnes zde bude ticho, že "podporovatelé" ... půjdou do ulic, aby skutečně "něco udělali" pro to co hlásají... a ono nic... Jen obvyklé hefty za klávesnicí...

A to ještě...
místo aby oslavovali vítězství odborů, jak pravil boss Dufek, předvádí zde žumpu... Promiňte pane Stejskale... vím že se snažíte o úroveň... ale primitiva slušnému vyjadřování nenaužíte...

Tak u toho nebudu.
Zdravím všechny rozumné, kteří dnes ukázali, jakou podporu má odborářské cachtání se, že Praha bude plná...
A je-li vítěztví to, že zastavili vlaky a metro, když chtěli "zastavit reformy".. tak nevím... ale zase mi něco v těch řečech bossů neštýmuje...

Pozdravím kozoroha... s obdivem, že vůbec reaguje na jednoho...
a mizím... U smardu z hnoje být nemusím...

Hezký večer
16. 06. 2011 | 19:32

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, taky jsem sem odpoledne vložila svůj kradmý úhel pohledu. Byl složen ze slov, která najdete v dětských pohádkových knížkách a kuchařkách, ve spojení se ale asi jevil jako zcela nekorektní,...takže máte smůlu, můj canc Vám byl zatajen, nedovíte se, pokud to vůbec pod blogem čtete, co jsem Vám, jako občanka tohoto státu chtěla sdělit,...svět se nezbořil,... "vonicnejde". Tužka
16. 06. 2011 | 20:13

pich. napsal(a):

Vážení přátelé normálna a logiky.

Co kdyby jste a já taky, přestali reagovat přímo na ty poblblíky typu Rumcajs, jeho pravý úd hovna a jiné známé prudké "inteligenty" pravičácké.

Když už by si někdo nemohl pomoci a cítil by že se musí opravněně vyzvracet, tak je možno použít třetí osoby, nebo také oblíbený způsob těchto výtečníků, převtělení do nějakého roztodivného nicku, jako třeba ten vrah z WS.

Vaše příme reakce na štěky Rumu a spol. jsou kontraproduktívní a tyto hlupáčky velice uspokojuje. Nedělejme jim radost. I mezi pravičáky se najdou relatívně diskuse chopní jedinci. Tam bych tak striktní nebyl.

Děkuji za pochopení. Předejte dál !
16. 06. 2011 | 22:24

ZM napsal(a):

A co kdybychom zkusili třeba rozebrat, proč ČSSD v parlamentu nebojuje taky např. za snížení příspěvků politickým stranám. Zkusme si představit, co by Sobotka a jeho oranžovej team začal dělat, kdyby se dostali k vládě (jakože se to za 3 roky asi stane). Zřejmě by sice změnili daně z příjmů, ale taky by asi vydali další dluhopisy s odůvodněním, že se ČR může ještě dále zadlužit. Tímto stylem by se udrželi i další volební období a jakmile by zadlužení přesáhlo 60 % HDP tak pak by začali taky s úsporami. Možná by nakonec došlo i na výraznější snížení příspěvků politickým stranám.
17. 06. 2011 | 19:15

jaroslav napsal(a):

Vážený pane Sobotko,

pokud se nespojíte s další stranou, nebo s komunisty NEDOKÁŽETE NIC !!!
JEN DOUFÁME ŽE BY PŘÍPADNÉ NOVÉ VOLBY NESKONČILY DALŠÍ A VELKOU KOALICÍ ?

Tady už je takový binec, že se nedá věřit nikomu a ničemu !

Poté co se nechaly odbory a lidi zastrašit a vy jste se příliš angažoval - výsledek celé stávky je nulový !
Nastane větší cenzura a totalitní praktiky.
19. 06. 2011 | 15:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy