Petře Fejku, vraťte ten zlatý padák!

22. 06. 2011 | 09:37
Přečteno 11864 krát
Vyzývám Petra Fejka, aby vrátil zlatý padák ve výši 2 milionů korun. Podle informací v mediích obdrží pan Petr Fejk po svém odchodu z protekční pozice ombudsmana Českých drah zlatý padák ve výši více než dvou milionů korun. Údajně za to, že nenastoupí u žádné konkurenční firmy a že bude zachovávat mlčenlivost o dění v Českých drahách.

Opravdu by se chtělo říci: no aby nemlčel. Zejména o ostudných mzdových poměrech, kdy jako ombudsman ČD pobíral plat čtvrt milionu měsíčně. Dvoumilionový zlatý padák pokládám za neuvěřitelný výsměch milionům českých občanů, kterým vláda snižuje platy a zdražuje život.

Žádám Petra Fejka, aby se zlatého padáku vzdal. Žádám premiéra Nečase, který tvrdí, že stát nemá peníze na nemocné a invalidy, aby vyplácení padáků ze státní firmy zabránil. Na místě by také byla omluva Víta Bárty za způsob, jakým bylo protekční a přeplacené místo pro Petra Fejka vytvořeno.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

Pane Sobotka,
souhlasím s Vámi. "Petře Fejku, vraťte zlatý padák!"
Ale dodávám: Stanislave Grossi vrať stamilióny za krach Morávia Energo, za kauzy Gripeny, Pandury, Mosteckou uhelnou, Ostravskouhelné doly a další a další.!
Pane Paroubku dej do statní kasy miliardy za svobodu katarského prince!
Nebo ne, pane Svoboda?
22. 06. 2011 | 09:43

Kvakin napsal(a):

Sobotko, podepište si taky konkurenční doložku se soc.dem. Mohla by znít: stanovuje se, že po prohraných parlamentních volbách 2014 končí jmenovaný ve všech funkcích v soc.dem., ale zavazuje se, že nevezme funkci v žádné jiné soc.dem. v ČR. (To je logické - Fejk také nemůže vstoupit do jiných ČSD.) Za to náleží právo jmenovaného Sobotky vyzkoušet padák, který pro výsadkáře obstaral svého času finanční génius Kradousek, a to při skoku ze střechy Lidového domu na dlažbu ulice Hybernské.
22. 06. 2011 | 09:48

Da.Rock napsal(a):

Petr: Pokud jde o toho prince, tak a tím stál Němec (US) a nikoliv Paroubek. To si trochu pletete.
22. 06. 2011 | 09:49

neo napsal(a):

Pane Sobotko, udělejte si v tom státě pořádek. Fejk je jen kapka v moři přeplácených zaměstnanců státními a polostátními firmami. Nejlíp zadluženými a negenerující zisk. Fejk to tak trošku odnes za všechny. Ono se nejvíce šilo do manažerů soukromých firem, ale ti si na své platy tzv vydělali. Že by konečně přišli na řadu ti státní?

Máte tam bordel a možná právě Fejkův případ pomůže ten bordel vyčistit.
22. 06. 2011 | 09:49

Jeff napsal(a):

Petr: Pozoruhodné pravdy, ale začal bych akcí "čisté ruce" a výměnu existence Zemanovy vlády za nedotknutelnost "omylů" modrých v 90tých letech a skončil bych Dalíkem, Řebíčkem, Kalouskem, Bartákem, Kühnlem, Němcem, Bémem ....
22. 06. 2011 | 09:52

Marcus Agrippa napsal(a):

Co by se dalo zamlčet o poměrech v ČD?! Peněžní toky?! Každopádně p.Fejk to vyloženě"podchytil". Zajímavý článek na podobné téma je na novinkách - jde o platy manažerů v Itálii, Španělsku a Švýcarsku. Můžou ekonomiky států něco podobného vůbec zvládnout?! Trochu to začíná připomínat feudalismus, kdy šlechta s"krytím"církví ždímala nevolníky jako hodně vymačkaný citrón a ti už prostě neměli z čeho brát. Ne že bych schopným lidem nepřál jejich finanční zázemí - to chraň. Jen si říkám - při pohledu do minulosti - jestli skutečně nejsou určité limity, kdy se společnost začíná hroutit. A vina z 90% padá na jednotlivce - nikoliv celou společnost.
22. 06. 2011 | 09:55

DH napsal(a):

Opět, jak je už dobrou tradicí, nenávistný a závistivý výkřik plešatého opozičního rádobyvůdce. Sám tyjící ze zpronevěřených veřejných peněz, neoprávněně mu vyplácených jako náhrady, odvažuje se tento oranžový superdinosaurus, toto dítě Sněmovny a profesionální lžipolitik, kázat morálku a po komunisticku znárodňovat poctivě vydělané a svobodnou dohodou dvou stran vyplacené odměny.

Nic jiného než hnusná socanská závist, nic jiného než zatrpklá vzteklá žluč z potupné opoziční role, spravedlivě mu přisouzené moudrým rozhodnutím voličů, nemohlo vyvolat v hlavě tohoto takzvaného předsedy socialistické strany podobný moralizující výštěk.

Pan Petr Fejk, jehož černý rolák ke krku tak dobře vypadá na kameře, je vážená a respektuhodná osobnost, která si vydobyla ostruhy celebrity jako moudrý a laskavý ředitel pražské zoologické zahrady. Všichni si dobře pamatujeme jeho moudré a laskavé proslovy na televizní obrazovce, jeho nepředstíranou lásku ke zvířatům. V jeho osobě měla zoologická zahrada dobrého a nenahraditelného představitele.

Jen socanské intriky a neutuchající kverulantství kolem takzvaných povodní, kdy neočekávané zvýšení hladiny zaplatilo životem pár pro zoo nepodstatných zvířat, vyštvalo tohoto pána z místa a způsobilo profesní a kariérní zmatek, vyvrcholený jeho nuceným odchodem z potřebného místa ombudskmana železnice. Jen neustálé sockomunistické kverulování, neustálé zlomyslné rýpání do uzavřených dohod a závistivé poštěkávání potměšilých svobodných a nezávislých novinářů způsobilo další osobní tragédii váženého pana Fejka.

Kdo jste, levičácké zrůdy, které závidíte Panu řediteli jeho zasloužené odchodné? Jak si představujete spravedlivé vyrovnání mezi váženým manažerem a jeho nadřízenými, jimž je zákulisní politikou vydán čistě politický pokyn k ukončení jeho kariéry? Chtěli byste být v kůži podobně postiženého člověka, muset platit všechny své náklady a dlouhodobé závazky z podpory v nezaměstnanosti?

Stydím se za tento národ, stydím se za všechny levičácké kverulanty, stydím se za svou českou národnost. Naše malost, závistivost a bytostná nepřejícnost, spojená s poťouchlou zlomyslností a nenávistným hnidopišstvím, dělá z naší země kryptokomunistický myšlenkový snazen. Fuj.
22. 06. 2011 | 09:56

Yosif K napsal(a):

Pane Bohousi, pripojuji s k Vasi vyzve at Fejk vrati 2 miliony Kc vydelanych "po haluzi" a jeste dodavam, ze vyzyvam jakehosi Bohousi Sobotku, aby vratil pracujicimi lidu byt za 7 milionu Kc, ktery si Bohous koupil z poslaneckcy cestivnich nahrad, ktere neprocestoval......

To jen tak pro poradek......

Taky by nebylo marne vyzvat oranzovou slechtu typu Palas, kde si z hejtmanskych platu nasetril na hotel v Jesenikach za 25 milionu korun? Jelikoz zadny solich typu ombudsman u eisenbahnu nemel, mohlo by jit i nejaky "projev vdecnosti" od zlocince Pitra? He????? Za Setuzu??? He????
22. 06. 2011 | 09:58

Ládik!!! napsal(a):

Jo, Fejk to vrátí a ty si to sebereš, Bohušu.
22. 06. 2011 | 10:00

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu,
máš ve smlouvě s ČSSD taky konkurenční doložku? Abys nepřelezl k jiné straně?
22. 06. 2011 | 10:01

Koplkop napsal(a):

Autor
"Vyzývám Petra Fejka, aby vrátil zlatý padák ve výši 2 milionů korun."
Pane Sobotko proč by měl p. Fejk vracet něco na co má zákoné právo??? Má na to smlouvu.
Kdyby jste byl správný politik a dobrý opoziční lídr, pak by jste nevyzýval p. Fejka, ale vyzval by jste a následně i prosazoval, aby tento zlatý padák zaplatili ze svého ti, kteří podepsali pracovní smlouvu p. Fejka jako jeho zaměstnavatelé.
Ale to bych na Vás chtěl asi moc co?
22. 06. 2011 | 10:05

martys napsal(a):

já to vidím asi tak - Fejk dostal 250000,- 50tis si nechal a v obálce předal Bártovi 200000,- aby ten mohl předat 4 obálky s 50000,- Humlovi, Kočí, Škárkovi a Peake :-))
22. 06. 2011 | 10:08

Občan napsal(a):

To DH:

Fejk dal ZOO. Budiž za to chválen - a také za to chválen je.
Absolutně nezvládl "Český dům", nebo jak se ta newyorská haluzna jmenuje a sekl s tím. jeh ověc.
Místo toho, aby se "uplatnil na pracovním trhu", dostal trafiku v ČR. Zlatou trafiku posázenou diamanty. Za NIC, za pseudovyřizování stížností, které za něho stejně dělá "parta starý Vomáčkový" (ovšem tahle parta za to bere 250 000.- Kč měsíčně DOHROMADY - a to ještě kdoví jestli) bral sumu, kterou neberou ani nejšpičkovější lékaři, vědci, učitelé, řemeslníci, hasiči, policisté, úředníci (tím nemyslím "managery").
A teď ještě dostane 2,5 mega držhubnýho??? ZA CO, proboha????? Jediné, co mne napadá, že na někoho ví něco HODNĚ závažného (v souvislosti v "Českým domem o tom nepochybuji) a tohle jej má umlčet a udržet v ústraní. Jinak totiž ty prachy nejsou zdůvodnitelné.
22. 06. 2011 | 10:09

Béda napsal(a):

Ano, tuto výzvu bych podepsal. P. Sobotka ovšem zůstal pouze na půl cesty.

Aby jeho požadavek nepůsobil pouze jako na efekt vypočtený výkřik musel by jít dál a požadovat vávrat 10 mld. o které byl okraden český stát arbitráží V.Železného, snad desítky až řádově stovky miliard o které přišel český stát v kauze Nomura, peníze o které přišel český stát díky bezzubosti politiků v kauze LTO, řádově stovky miliard o které přijde český daňový poplatník díky špatně nastavené fotovoltaice, vrácení peněz z různých privastizačních tunelů, Řebíčkovné, peněz za předražené nákupy nepotřebné a nefunkční výzbroje, předražené vybavení nemocnic, státních úřadů, kauzy na Pozemkovém fondu ČR...

To vrácení zlatého padáku jediným předraženým ombudsmanem nevyřeší.
22. 06. 2011 | 10:13

Realista napsal(a):

Za čtvrt mega v korunách měsíčně (něco přes desítku euro měsíčně) už se dát tak nějak rozumně fungovat. -:) A to i v zemích, kde jsou mnohem vyšší životní náklady (UK, Švýcary). Předpokládám, že stres ani zodpovědnost nebyla nijak výrazné. Jaká je v ČR průměrná mzda ? Něco přes dvacítku ? Jaké příjmy musí člověk v ČR mít, aby byl zahrnován mezi tvz. "střední třídu" ? Nad 20 ? Nad 30 měsíčně ?
22. 06. 2011 | 10:17

Marcus Agrippa napsal(a):

Realista:
na základě Fejkovy epizody se o své platy mají bát i další manažeři státních podniků. Premiér Petr Nečas (ODS) včera LN potvrdil, že zamýšlí rozjet velkou kontrolu těchto lukrativních pozic. "Ukázalo se, že tato kontrola bude zřejmě nutná," napsal Nečas v SMS zprávě.

Tak snad premiér předvede lepší pracovní výsledky než p.Fejk.
22. 06. 2011 | 10:27

ali napsal(a):

tak jsem si vzpoměla na Vinnetou, rudý gentlemann. Tam jistý bandita praví: ...jó von žádá? Vod kdy má rudá kůže co žádat?..

Sobotko, kdyby měli všichni vrátit to, co nakradli, tak jsme z průšvihu venku..a i vy sám mezi ně patříte. Lhal jste ohledně daňového přiznání vlastní straně, prošustroval jste peníze za byt, podepsal jste podezřelý prodej bytů OKD Bakalovi..tak neházejte kamenem, neboť nejste bez viny..přesvědčte nás, že tomu tak není..
22. 06. 2011 | 10:29

RA napsal(a):

pane Sobotko, jáse ptám, co jste, jako ČSSD udělali za své vlády pro to, aby k podobným excesům (rozkrádáním firem s polostátní účastí, přes platy),nemohlo docházet, udělali jste nějaká systémová opatření ? Jestliže ne, podílel jste se na tom současném stavu, nakterém si nyní brousíte ostruhy a populisticky přihříváte politickou polívčičku.
22. 06. 2011 | 10:31

Realista napsal(a):

Marcus : Z toho mi vyplývá jedno. Nejlepší poměr výkon (kam zahrnuju investovaný čas, stres, zodpovědnost) a odměna, je ve státním sektoru. Jinak, aby měl člověk srovnatelné příjmy v privátním sektoru, musí se sakra ohánět (a to je velký eufemismus). A vždy je to na úkor něčeho, vždy musí něco obětovat - volný čas, rodinu, osobní život, vzdělání, děti, kulturu, morálku, svědomí, duševní pohodu ....
22. 06. 2011 | 10:34

neo napsal(a):

ali:

myslim, že to byl hned první Vinnetou, když zabili Kleki Petru, nikoli tedy Rudá Gentleman. A Senter ho nenazval rudou kůží, ale prašivým indiánem.
22. 06. 2011 | 10:36

Občan napsal(a):

Pane Sobotko, vraťte poslanecké náhrady nebo byt, které jste si za ně pořídil. Je to vrcholně nevkusné
22. 06. 2011 | 10:37

hoven napsal(a):

souhlasím se slávečkem. fejkem by to ale zustat nemělo, je potřeba uzakonit platový strop pro managery ve státních firmách. je to opravdu výsměch lidem, kterým se zdražujou potraviny a poplatky za pobyt v nemocnici. pokud chce vláda od lidí podporu reforem a oběti, musí odstřihnout vyžírky od koryt. velice nekompromisně.
22. 06. 2011 | 10:40

Jan Holubář napsal(a):

Ano naprostý souhlas. Nemá to chybu, skutečně není co dodat. Takže vyzývám Vás pane Sobotko, k vrácení náhrad určených k plnění funkce poslance, jelikož jste je použil pro své soukromé účely ! Jistě, nejste sám. Měli by je vrátit všichni, kdo takto zneužívají veřejné finance.
22. 06. 2011 | 10:42

mart napsal(a):

na Fejkovi se asi všichni shodneme, dokonce i se Sobotkou... ale proč chodit tak daleko od rodného hnízda? I v tzv. "sociální demokracii" (i když se - ne názvem, ale obsahem - spíš jedná o stranu asociálně demagogickou) najde všelijakých Palasů a Tvrdíků nepočítaně. Zkuste čistit chlív nejdřív u sebe, pak vám začnu věřit, že to myslíte vážně.

A co se týká Fejka: ještě před ním měl okamžitě letět ten, kdo tuhle čuňárnu podepsal. A snad bychom se mohli (když ten cirkus platíme - a platíme, protože platit musíme) dozvědět, proč to podepsal. Něco velkýho a mazlavýho tady smrdí, a to dost.

p.s. Nejmenuje se ten vrcholový manažér Žalud?
Nomen omen...
22. 06. 2011 | 10:45

Jiří napsal(a):

Bohuslave Sobotko, vraťte ty zpronevěřené poslanecké náhrady!
22. 06. 2011 | 10:46

TomášL napsal(a):

S upřímnosti všem.

Jenom "blbec" by vracel 2 mega, které "neleží jen tak na cestě".
22. 06. 2011 | 10:47

patriot napsal(a):

DH:

Skvělé!

Lepe zesměšnit Fejka a celou tu naši „demokratickou“ zoologickou zahradu, náš prohnilý Zlodějov, snad ani nelze!

Díky, moc jsem se nasmál!
22. 06. 2011 | 10:50

Jee napsal(a):

Pane Sobotko
Proč si vy všichni politici vybíráte zrovna toho co už je právě medializován.
Vždyť jste potom jak ti hlupáci, co si všichni kupují ty nejhorší kapky do nosu, protože jsou zrovna v reklamě.

V této zemi jsou desititisíce Fejků. Místo abyste je odhaloval a ukazoval nám ty další - dosud neznámé, sáhnete mezi celebrity a vytáhnete ze všech Fejků - Petra. Chováte se stejně jako bulvár.

Chcete-li být moderním představitelem své strany, přestaňte nosit dříví do lesa a prošacujte se, jestli by se nenašly po kapsách alespoň zbytky nějaké kreativity a invence.

Mnohá svinstva jste mohli neutralizovat v dobách svých většin ve sněmovně vhodnými legislativní kroky. Například zlaté padáky alespoň ve státní sféře.
Vyzývat někoho, bědovat, škemrat, prosit - to by uměl každý řadový občan. K tomu netřeba být politikem.
22. 06. 2011 | 10:51

Rumcajs napsal(a):

Sobotko !

Vrať nemorálně čerpané poslanecké náhrady na neexistující náklady !!!
22. 06. 2011 | 10:51

trubač napsal(a):

Pan Fejk bere nehorázné peníze za nic - je to nemravné, ale není to nezákonné.
Pan Sobotka neprocestované náhrady použil na koupi bytu - je to nemravné, ale ne nezákonné.
Pane Sobotko, přemýšlejte raději o tom, že hodně nemravných věcí by mělo být postaveno mimo zákon.
22. 06. 2011 | 10:51

JenTak napsal(a):

Všichni poslanci a z ODS Němcová zvlášť!
Vraťte nemorálně čerpané poslanecké náhrady na neexistující náklady!!!
22. 06. 2011 | 11:03

suchánek napsal(a):

Penzion v Ludvíkově na Krnovsku patří hejtmanovi Moravskoslezského kraje. Opoziční zastupitelé za ODS ho dnes požádali, aby vysvětlil, kde vzal peníze na stavbu. "Vyzýváme a pevně věříme, že hejtman poskytne všem žadatelům v co nejkratší době požadované informace tak, aby tato situace byla vyjasněna," hlásá opoziční zastupitel Ivan Týle. Hejtman Palas ale stále tvrdí, že vysvětlení už několikrát poskytl a nic netají. "Po dobu dvaceti let jsem měl nadstandardní příjmy a moje manželka také, takže já pokládám tato vyjádření za dostatečná a to je všechno, co bych chtěl k tomu říct," uvedl.

Vysvětlení, kde na stavbu Jaroslav Palas vzal peníze, stačí i předsedovi ČSSD. "On mě ujistil, že všechny tyto prostředky pocházejí z podnikatelských aktivit - ať už jeho paní, nebo jeho osobně a není nic, co by tajil," potvrdil Bohuslav Sobotka.

http://www.ct24.cz/domaci/102243-hejtman-palas-trva-na-svem-na-penzion-si-nasetril-z-prijmu/
----------------------------------------------------------
Vysvětlení po Palasovi bude žádat i úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. „S hejtmanem Jaroslavem Palasem se spojím, požádám ho o vysvětlení a předpokládám, že mi vše objasní," řekl už dříve on-line deníku TÝDEN.CZ. Pro ČSSD je v současnosti nevysvětlený původ peněz na penzion problém. Palas totiž za stranu kandiduje do Senátu a jakékoli pochybnosti by mohly uškodit nejen jemu, ale i straně.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kauzy/cssd-resi-penzion-za-20-milionu-palas-nic-nedolozil_180690.html
-------------------------------------------------
jak to, vlastně, tenkrát dopadlo, pane sobotko???
22. 06. 2011 | 11:04

Jee napsal(a):

Všechny co se zmiňují o Sobotkových náhradách bych zaškatulkoval do stejného regálu jako samého Sobotku.

I plácání do vody by mohlo být duchaplnější. Od kterého poslance žádat relevantní práci, když náhrady znežívali(jí) VŠICHNI!

Jedině, že by dotčení porovnávali poslance, podobně jako Paroubek, s Marťany.

DH 1* ;-))
22. 06. 2011 | 11:05

Rumcajs napsal(a):

DH:

Hele chlapče. Já když trochu přimhouřím oči, tak mi připomínáš jednoho levouna.
Nenarodil jsi se r 1944 ?
22. 06. 2011 | 11:06

suchánek napsal(a):

kdybyste si, pane sobotko, náhodou nemohl vzpomenout, tak to dopadlo takhle:

„Já nemám žádný důvod pochybovat o tom, že Jaroslav Palas a jeho manželka získali tyto prostředky v rámci svých podnikatelských aktivit," řekl na dotaz on-line deníku TÝDEN.CZ Sobotka.

Chtěl ale po Palasovi nějaký důkaz? „My jsme o té věci spolu hovořili v reakci na zveřejnění těch informací a já znovu opakuji, nemám důvod pochybovat o tom, že tyto prostředky na tuto podnikatelskou aktivitu získali v rámci jiných podnikatelských aktivit," uvedl Sobotka. Jinými slovy ani jemu Palas nedoložil, z čeho vlastně výstavbu penzionu financuje.

Mnohým sociálním demokratům však jeho vysvětlení nestačí. Možná i proto, že v roce 2002 Palas přiznával, že na účtu má 200 tisíc. Na dům v Krnově za 4,2 milionu si pak vzal hypotéku, jak doplnil ještě o něco později. „Myslím, že je důležité, aby jasně řekl, jaké byly jeho příjmy po tu dobu, o které hovoří. Případně jaký je tam poměr majetku," řekl v reakci na dotaz on-line deníku TÝDEN.CZ stínový ministr vnitra Jeroným Tejc a dodal: „Asi není na komkoli ze sociální demokracie, aby zkoumal jednotlivé položky a díval se na výplatní pásky, ale je důležité, aby ten rozpor, který tady může být, byl jasně vysvětlen. Myslím, že pan Palas na to má ještě nějaký čas, a bylo by dobré, aby to udělal."

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/palas-nic-nedolozil-sobotka-mu-veri-jini-ne-a-chteji-dukaz_181731.html
22. 06. 2011 | 11:09

suchánek napsal(a):

A poslední, to jen proto, aby bylo jasné, kam vaše výzvy obvykle vedou, pane sobotko :

----------------------------------------------------------

čtvrtek 15. prosince 2005
Sobotka vyzval Palase, aby odstoupil z kandidátky

Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vyzval bývalého ministra zemědělství Jaroslava Palase, aby odstoupil z kandidátky soc. dem. v Moravskoslezsském kraji. Důvodem jsou podezřelé okolnosti prodeje Setuzy. Česká televize ve čtvrtek uvedla, že stát za ni mohl dostat více než dvakrát víc, než za kolik byla prodána.

http://www.novinky.cz/domaci/72297-sobotka-vyzval-palase-aby-odstoupil-z-kandidatky.html
------------------------------------------------------------
14.říjen 2010 - 14:28
Sobotka: Palas má plnou podporu ČSSD

I přes kauzu s penzionem v Ludvíkově ve spojení s hejtmanem Jaroslavem Palasem, vedení ČSSD ho podporuje. Ve čtvrtek to v Ostravě řekl předseda strany Bohuslav Sobotka.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/sobotka-palas-ma-plnou-podporu-cssd/
22. 06. 2011 | 11:14

ver45 napsal(a):

Podobne funkce jsou vysmechem lidem, kteri musi zit 10-11tisic mesicne. Nejvetsi ostuda je to, ze tyto veci se deji ve statnich firmach. Je pravda, ze pan Fejk to ted schyta za vsechny ostani. I kdyz si myslim, ze proti lidem jako Husak, Roman, Rebicek, Dohnal je to porad jen bridil. A to muzeme pokracovat dale: jako lidem sedicim v dozorcich radach CEZ, Lesy CR, CSA...
Ovsem pan Sobotka je ten posledni, kdo ma pravo neco takoveho pozadovat, viz jeho kauza poslaneckych nahrad.
22. 06. 2011 | 11:16

kristusek napsal(a):

Jee - přesně tak, náhrady zneužívají všichni do jednoho, Sobotka má tu smůlu, že to poctivě přiznal, což se samozřejmě nenosí.

Ali - prodej bytů OKD není Sobotkovou záležitostí, ty byty byly nezákonně privatizovány spolu s OKD (přestože to tehdy zákon výslovně zakazoval) a podepsal to tehdejší ministr Dlouhý. Všechno ostatní už je jen důsledek tehdejšího Dlouhým schváleného privatizačního podvodu.
22. 06. 2011 | 11:16

hovorka11 napsal(a):

Bohuslav Sobotka:

Vyzývám Vás, aby jste zároveň vrátil ze své kapsy do státního rozpočtu cca 12,5 mil rozkradených korun, které jste jako ministr odňal ze státního rozpočtu a daroval je ve formě úlevy z daní hoteliérovi pořádajícímu Paroubkovi svatbu !!!
--------------------------------------------------------
Důvod, proč dostal Paroubkův přítel pardon, je tajný
4. prosince 2007 11:15
Takové štěstí, jaké loni potkalo Paroubkova přítele a hoteliéra Vlastimila Dvořáka, nemá jen tak někdo. Ministr Sobotka rozhodl těsně před svým odchodem, že mu stát odpustí 12,5milionovou daň z příjmu fyzických osob. Ten rok to byla jediná taková žádost, které ministr vyhověl.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/duvod-proc-dostal-paroubkuv-pritel-pardon-je-tajny-f8h-/domaci.aspx?c=A071204_101722_domaci_itu
22. 06. 2011 | 11:16

Vox Dei napsal(a):

Bohuslave Sobotko, vraťte byt, která jste si za naše peníze pořídil z poslaneckých náhrad určených k hrazení pracovních aktivit spojených s vaším mandátem!
22. 06. 2011 | 11:19

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že ČSSD je jen přívěsek ODS a rozkrádání se tak přesune k jiným jménům.
Paroubek se Sobotkou si udělali z daní taky "dojnou krávu" pro sebe a známé. Pozitivní na tom je, že se nezjistilo, že šlo o miliardy a stamilióny. Při příštím vládnutí ale mohou krok s ODS srovnat. Vondra ukazuje, jak se to má dělat. Usmívat se, ignorovat, lhát a brát dle zadání Nečase...
22. 06. 2011 | 11:22

buldatra napsal(a):

Možná existuje v těchto končinách nějaké padákové prokletí.

Napřed to byly ty Kalouskovy padáky, dnes je to padák Fejkův.
Zkrátka, kletbu žádný padák nepřekoná, i kdyby byl třeba zlatý.

Ten Fejk neměl na padáku trvat. Měl chtít raději rogalo, nebo nějaký větší deštník.
22. 06. 2011 | 11:25

Občan napsal(a):

Občan napsal(a):
"Pane Sobotko, vraťte poslanecké náhrady nebo byt, které jste si za ně pořídil. Je to vrcholně nevkusné 22. 06. 2011 | 10:37 "

Už mne fakt neserte. Pokud nemáte ani tolik fantazie, abyste si vymyslel vlastní nick, tak jděte do prdele.
-----------------------------------------------------
Několikrát jsem na to dublování nicků Stejskala upozorňoval (nejsem sám). Několikrát jsem ho PROSIL, aby se pokusil s tím něco udělat.
V podstatě se mi vysmál.

No, takže teď to slastně smázne a mně je to úplně volný. Ulevilo se mi alespoň a s tím dublováním stejně nic nenadělám.
22. 06. 2011 | 11:30

hovorka11 napsal(a):

Tohle neuvěřitelně drzé pokrytectví Bohuslava Sobotky mě nadzvihuje. Kdo zná jednání Sobotky s dary z daní spřáteleným lidem, tak se nemůže divit, že jednomu spravedlivému ujela ruka... Více spravedlivých je potřeba.

Neobnovitelnost ČSSD a konzervace jejich starých struktur spolupracujících s ODS je pro toho, kdo to nesleduje neuvěřitelná !
22. 06. 2011 | 11:32

DH napsal(a):

Vážený pane Rumcajsi,

my dva nejsme a nikdy jsme nebyli v rozporu. Mám k samostatným selfmademanům přirozený respekt. Jejich píle a ekonomická prozíravost, která jim umožnila férově se prosadit na svobodném trhu, si zaslouží ocenění.

Velmi bych proto prosil, abyste mě neházel do jednoho pytle s levičáckou sebrankou. Takové levicové, kolektivistické pomlouvání a nálepkování by vám neslušelo. Děkuji.
22. 06. 2011 | 11:32

Targus napsal(a):

Jak tak čtu diskuzi, jediný, kdo pochopil, o co jde v tomto případě, je nick Martys.
Ano, jde o ofiko vyvedené penízky ze systému. Pan Fejk nám je hezky zdaní, sociálku a zdravotní nezaplatí, protože to máme zastropováno, a ten "malý čistý zbyteček" se nám rozdělí do adekvátních stranických kasiček.
Fejkovi zbyde i tak dost a bude veden v záloze jako spolehlivý a pružný sponzor, jen mu dát příležitost.
A všichni diskutující mu to baští i s navijákem.
Copak jste opravdu všichni takoví hlupáci?
22. 06. 2011 | 11:33

hovorka11 napsal(a):

Targusi:
To si taky dokážeme domyslet. Před ním měl ale vypadnout Sobotka a pak by se třeba neobjevovali "tunelářské funkce".
Kdo zcizí milióny je snad taky zloděj, nebo se to u daní počítá od stamiliónů ?
22. 06. 2011 | 11:41

Jirka Plaček, Kutná Hora napsal(a):

Bohoušku Rovnátko,
vrať 45 tisícům hornických rodin jejich byty.
A potom mektej.
22. 06. 2011 | 11:44

hovorka11 napsal(a):

lépe to popsal mart. Bude Sobotka jen dělat komedii, nebo půjde po příčině a ne důsledku ?

mart:
"A co se týká Fejka: ještě před ním měl okamžitě letět ten, kdo tuhle čuňárnu podepsal. A snad bychom se mohli (když ten cirkus platíme - a platíme, protože platit musíme) dozvědět, proč to podepsal. Něco velkýho a mazlavýho tady smrdí, a to dost.

p.s. Nejmenuje se ten vrcholový manažér Žalud?"
22. 06. 2011 | 11:45

Jeff napsal(a):

Hovorko už neblábol náhrado, sedmdesátpětkrát bylo sděleno i Kolouskem onehdá, že Dvořákovo penále, ne daňový nedoplatek, nebyl uplatňován v souladu s tehdy platnými daňovými předpisy, a pokud si libujete v nahrazování spamů Rumcajze s hovnem okolo náhrad, je mi Vás srdečně líto. Někdo totiž zneužívá plat, někdo plat i s náhradama, někdo zneužívá důchod tím, že chodí současně do práce (jako Melčák a ještě to bylo málo), no a někdo je tak tupej, že blábolí jako mladej Benda, co zneužil plzeňský práva, stejně jako Řápková, která v Plzni pro jistotu ani nebyla, vidí a to jako v pohodě. Co Saša Novák? Byl poslanec, prodal chomutovský vodovody a je to v pohodě, s Řápkovou jedna ruka. Vůbec v Chomutově jsou všichni v pohodě, v Plzni jsou v pohodě, Pospíšil denně blábolil v TV, jak rasantně zasahuje na právech a kulový, naprostý a jednoznačný kulový, nejoblíbenější ministr..Co Karlovy Vary a Liberec, co Korytář s Michálkem?? Všechno jim je jedno. Pravdu má vlk, bude to síla.
22. 06. 2011 | 11:57

Tomáš napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/236987-necas-fejk-by-se-mel-vzdat-odstupneho-ve-vysi-deviti-platu.html

Pravičáci, trošičku přemejšlení, prosím...........
22. 06. 2011 | 11:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Občane (22. 06. 2011 | 10:37),

mohl byste si prosím zvolit jiný nick. Občan zde již používá delší dobu někdo jiný, jde o zavedenou značku. Vzhledem k tomu, že tu nejsou nicky registrovány, nemám žádnou možnost Vám v tom zabránit, nicméně bych byl zavázán, kdybyste mé žádosti vyhověl. Díky předem.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane Občane (22. 06. 2011 | 11:30). V podstatě jsem se Vám nevysmál, ale to není důležité. Hlavně, že jste si zde ulevil.
22. 06. 2011 | 12:00

hovorka11 napsal(a):

Takhle Sobotka "podniká" z našich daní při úniku 12,5 mil- vše je tajné !!! je jasné, že na ten dnešní průšvih se zadlužováním evidentně přispěl on sám osobně a aktivně ušlapával cestičku.
Který "inteligent" dokáže, že Sobotka a ČSSD se úplně změnili a rozkrádačky se konat nebudou ? To by musel být jedině na hlavu padlý...
-------------------------------------------

"Exministr nechce říci, proč Dvořák nemusel platit
"Zákon mi ukládá mlčenlivost," omlouvá se Sobotka, proč nemůže konkrétně říct, co ho vedlo k tomu, že daň Dvořákovi odpustil.

"Měl jsem souhlasná stanoviska finančního úřadu, finančního ředitelství i komise ministerstva financí, takže jsem to nepokládal za nic kontroverzního," brání se.

Potíž je v tom, že ministerská komise i finanční úřady postupují při promíjení daní podle vnitřních předpisů, které jsou tajné. Kdyby některý z úředníků prozradil, kdo a proč nemusí platit daň, hrozí mu půlmilionová pokuta.

"Když mě zprostí pan Dvořák mlčenlivosti, rád vám řeknu, jak se o té věci rozhodovalo," řekl ředitel Finančního úřadu pro Prahu 8 Jindřich Menčík.

Dvořák však nic odtajnit nechce. MF DNES vzkázal, že se k případu nebude vyjadřovat.

Rozhodl bych stejně, řekl Kalousek
Případ si prostudoval i současný ministr financí Miroslav Kalousek. "Rozhodnutí pana Sobotky pokládám za správné. Kdybych byl na jeho místě, určitě bych rozhodl úplně stejně," řekl Kalousek. "

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/duvod-proc-dostal-paroubkuv-pritel-pardon-je-tajny-f8h-/domaci.aspx?c=A071204_101722_domaci_itu
22. 06. 2011 | 12:01

kristusek napsal(a):

hovorka 11 - jmenuje, ale protlačil ho tam Bárta, víceméně to dal příkazem (a nebavme se o jeho oficiálním postavení, které mu to samozřejmě neumožňuje:-p)

A vy co pořád píšete o těch náhradách a bytech OKD, vy jste, omlouvám se za to, buď vymaštění nebo placení, jinak si to neumím vysvětlil. Poslanecké náhrady si pro svou osobní potřebu ponechávají VŠICHNI poslanci, jen to nepřiznají, resp. pár jich to přiznalo, ovšem nechtěli se nechat jmenovat. Kdo nepochopí tohle, zjevně splňuje jednu ze dvou výše zmíněných podmínek.

A byty OKD, znovu opakuji, nezákonně privatizoval ministr Dlouhý, vše ostatní už je jen důsledek.

Samozřejmě si nedělám iluze, že někoho přesvědčím. Lůza si stejně povede svou (nevyčítám jim to, psychologie davu je sviňa:-p) a ti ostatní... ále, čert to vem.
22. 06. 2011 | 12:02

hovorka11 napsal(a):

Jeff:
Tak jaká je pravda ? S tím co uvádíte, nebo s citací Kalouska otištěné na novinkách viz. výše.
S ostatním souhlasím, bude to mela a nezůstanu vedle až půjde do tuhého!
22. 06. 2011 | 12:08

Občan napsal(a):

Hovorko11,

mohl byste být, prosím, co se pana Sobotky týče, VELMI KONKRÉTNÍ při popisu toho, co OSOBNĚ UKRADL?
U Vás mne totiž tahole jalové plkání a obviňování dost překvapuje, proto se ptám jmenovitě Vás.
Děkuji
22. 06. 2011 | 12:11

TomášL napsal(a):

A nyní jsi čtenáři dosaď místo Fejka sebe! Copak bys dělal? Šel a dal bys svojí výplatu/bonusy, na žádost nějakého politika, svému zaměstnavateli, i když máš na něj ze smlouvy (tedy zákonné) právo?
22. 06. 2011 | 12:11

stále rebel napsal(a):

Pro Petr.
Ty jsi … až na půdu. Například k těm Pandurům.

Šéf branného výboru změnil názor na smlouvu na transportéry

Návrh dohody ministerstva obrany s rakouským Steyrem na nákup nových armádních transportérů za rekordních 24 miliard korun si ve čtvrtek prohlédl předseda sněmovního branně-bezpečnostního výboru Jan Vidím (ODS). Podle něj je smlouva zpracována dobře, požaduje ale, aby smlouvu podepsal ministr obrany ještě do voleb.

Občanští demokraté chtějí, aby ministr obrany Karel Kühn (US-DEU)podepsal jeden z největších kontraktů v historii české armády na nákup 234 transportérů do voleb, tedy do čtvrtka. Po volbách by tak závažné rozhodnutí podle některých politiků ODS nebylo rozumné.

http://www.novinky.cz/domaci/86933-sef-branneho-vyboru-zmenil-nazor-na-smlouvu-na-transportery.html

Výběr událostí kolem zakázky na transportéry Pandur pro armádu
http://www.financninoviny.cz/tema/index_view.php?id=400159&id_seznam=4795

MfD: Podle Parkanové na nákup pandurů tlačil Topolánek
„Topolánek podle exministryně chtěl, aby zakázku řídil jeho člověk na ministerstvu obrany, kterým byl tehdejší náměstek a současný ministr obrany Martin Barták.“
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mfd-podle-parkanove-na-nakup-panduru-tlacil-topolanek/438124

Česko koupilo 107 transportérů Pandur za 14 miliard korun. Portugalsko má 260 pandurů za 10,7 miliardy.

V roce 2007 vláda Mirka Topolánka od zakázky odstoupila, ale pak sama dala Steyru druhou šanci a koupila právě oněch 107 kusů za 14 miliard korun
http://zpravy.idnes.cz/proc-cesko-koupilo-pandury-tak-draze-vojaci-ani-politici-neumeji-odpovedet-16j-/domaci.asp?c=A100221_211219_domaci_abr

Kalousek: Vondra lobboval ve vládě za Pandury
„Saša Vondra byl nejaktivnější člen vlády, který nejvíc prosazoval, abychom učinili se Steyrem a General Dynamics (americký vlastník zbrojovky Steyr, pozn. red.) dohodu. Nejvíc s námi se všemi hovořil a naléhal na to, abychom to udělali kvůli dobrým vztahům s firmou General Dynamics,“ řekl Kalousek Lidovým novinám (LN).
Podle Kalouska Vondra členy vlády oslovoval s tím, že mu chodí SMS zprávy od bývalého generálního tajemníka NATO George Robertsona, který údajně naléhal, aby ČR smlouvu podepsala. Robertson tehdy pracoval v soukromém sektoru pro akcionáře společnosti Steyr, připomínají LN.
http://www.novinky.cz/domaci/210523-kalousek-vondra-lobboval-ve-vlade-za-pandury.html
http://www.lidovky.cz/ministr-kalousek-vini-vondru-z-lobbingu-pro-pandury-pc0-/ln_domov.asp?c=A100903_211544_ln_domov_lya

„Praha - Za provizi 18 milionů eur (asi půl miliardy korun), o kterou si podle bývalého zaměstnance rakouské zbrojovky Steyr řekl lobbista Marek Dalík, měl zakázku nákupu obrněných vozů Pandur schválit tehdejší premiér Mirek Topolánek. Píše o tom dnešní deník Mladá fronta Dnes (MfD) s odkazem na policejní protokol výpovědi Rakušana Stephana Szücse. Topolánek na dotazy týkající se Szücsovy výpovědi nereagoval, uvedl list. Z vyšetřovacího spisu vyplývá, že česká strana peníze dokonce přes prostředníka urgovala“

S upomínkou přijel do Vídně viceprezident izraelské zbrojovky Rafael Lova Drori, jehož firma dodávala pro pandury část výzbroje. Drori podle Szücse řekl, že přináší vzkaz od české strany. A upozornil, že 18 milionů eur, o které žádal v listopadu 2007 Marek Dalík, by mělo zajistit i souhlas českého premiéra Mirka Topolánka s nákupem pandurů
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mfd-za-18-mil-eur-mel-zakazku-panduru-odsouhlasit-topolanek/636175
22. 06. 2011 | 12:19

hovorka11 napsal(a):

kristusek:
Vy si přejete asi to co 97% lidí ve státě a já taky. Rozdíl je v tom, že dnes vím, že ČSSD odstraní stejně jako ODS všechny nepohodlné a nové, které by chtěli ukončit rozkrádání. Vy se musíte přesvědčit ještě jedny volby.
Nemá to řešení v podobě voleb po kterých končí jakákoliv spojitost s volebním pogramem.
22. 06. 2011 | 12:20

Divobyj napsal(a):

pan Fejk je jen špičkou ledovce.Kolikpak je v tomhle státě všelijakých Fejků? Berou míň nebo víc,ale práce za korunu neudělají! Není ani důležité,zda si ponechávají mzdu celou,nebo její část odevzdávají stranickým sekretariátům.Důležité je odstranit PŘÍČINU tohoto stavu!Proto jsou zbytečné všechny další kecy.

Dnes neexistuje nic důležitějšího,než vznesená otázka-KDY BUDE GENERÁLNÍ STÁVKA??!!!
22. 06. 2011 | 12:22

alpin napsal(a):

Zlate padaky by nikdo nemel vracet. To by nakonec mohli nezodpovedni jedinci pozadovat aby padaky vraceli i socialni demokrate. Ti ale vse delaji pro druhe a tim si zlate padaky radne zasluhuji.
22. 06. 2011 | 12:23

hoven napsal(a):

včera jsem poslouchal fejka v radiu, prý těch 9 platů bylo za morální ujmu a utrpění pověsti. grossovi by měl stát taky vyplatit nějaký mnohamilionový odškodnění. jeho pověst taky utpěla.
22. 06. 2011 | 12:28

TomášL napsal(a):

Asi budu jediný, avšak jsi myslím, že pan Fejk jsi peníze zaslouží.

Není chyba zaměstnance, avšak zaměstnavatele, že mu byla dána taková pracovní smlouva, která mu zajišťuje takové podmínky odchodu. A zpětně chtít od zaměstnance změnu pracovní smlouvy, to považuji za neetické a protiprávní. A když ani politik nechce respektovat pracovní smlouvu, nedivím se korupci v ČR...
22. 06. 2011 | 12:31

TomasB napsal(a):

FEJKU VRAŤ PADÁK!

Ať si ho může navléknout někdo jiný.
22. 06. 2011 | 12:32

Manka napsal(a):

Tak Fejk má vrátit! A co takový HORÁK z VZP s měsíčním platem 250tisíc.Si sám sobě dal odměnu za minulé čtvrtletí 990tisíc.Přestože VZP dluží nemocnicím i lékařům za toto období!!To,že i další rozebírají finance ,které mají sloužit pouze a jenom na platby za výkony.Například Šťastný /ODS/,Šnajdr/ODS/ sedí v dozorčích radách.A co dozorují???NIC:Jen pobírají platy!A oba se zasloužili o okrádání těch nejnemocnějších na lécích!!!Ti by měli též vše vrátit a bylo by peněz ve zdravotních pojišťovnách dostatek a nebyla by třeba žádná DEFORMA!!!!!
22. 06. 2011 | 12:33

hovorka11 napsal(a):

Občan:
To, že si z odejmutých daní nenechám nic pro sebe, ale pro někoho jiného neznamená, že nekradu. Stejně tak můžu věřit Vondrovi a Drobilovi. To co dělali pravděpodobně nesměřovalo do jejich kapsy, ale do kapsy někoho, kdo mohl říci- já jsem nic neukradl a měl by pravdu. Takže je vše v pořádku ?
ČSSD měla mnoho příležitostí se zbavit kmotrů a vytáhnout např Dientsbiera ml. Radši ho uklidili...
Kdybych byl u voleb, tak bych měl stejně volbu jen volit menší zlo a tou je neobnovená ČSSD. Pak převezme program ODS a tunely pojedou dál...
Přál bych si stranu pro občany hájící soudobé sociální vymoženosti pracovitých. Taková strana tady není.
Za nefungující ČSSD to musí tlumit odbory.
22. 06. 2011 | 12:35

hoven napsal(a):

nenažranost těch lidí jde opravdu za všechny meze. at to je fejk, manageři státních podniků nebo nejruznější vyžírky sedící v dozorčích radách. já bych jim zabavil veškerý majetky a poslal do dolů na 20 let. požaduju zveřejnění příjmů věškerých těhle vyžírek do poslední koruny.
22. 06. 2011 | 12:37

Čochtan napsal(a):

A kdy bude vracet stovky milionů Standa Gross zvaný též Koloťuk ?
22. 06. 2011 | 12:38

Marcus Agrippa napsal(a):

Divobyj:
pokud by ČR prosperovala a lidé se měli lépe a lépe, politici by nesli plnou zodpovědnost za své přešlapy a korupce by byl výraz z říše sci fi, tak není problém aby si manažeři státních a polostátních firem dávali odměny v řádech mil. Proč ne?! Jenže současné Česko začíná dobíhat neschopnost a podprůměrnost všech polistopadových politiků - viz.obava o zabavování uměleckých děl a hudebních nástrojů. Za takové situace je nepřijatelné dát někomu za tři měsíce neviditelné práce 270 tis. plat a odchodné dalších devět platů.
22. 06. 2011 | 12:40

hoven napsal(a):

čochtan,
standa pozdravuje voliče čssd z floridy, moc jim děkuje za to , že už se nikdy nebude muset živit prací a posunovat vagony.
22. 06. 2011 | 12:42

hovorka11 napsal(a):

TomášL:
Naprosto souhlasím. Na místě Fejka bych řekl otevřeně, co jste napsal a že nic vracet nebudu, ať vyhodí toho, kdo mě nesmyslné legální odstupné zajistil obrátil se třeba na populisty Sobotku a Nečase, aby oni vrátili peníze za náhrady, za úniky z daní a podobně.
Tady víc jak kde jinde platí výstižné:

"Zloděj křičí chyťte zloděje"

Ten první je dle mého přesvědčení zloděj a toho druhého v zájmu svého prospěchu neoprávněně za zloděje vydává !
22. 06. 2011 | 12:43

mad sheep napsal(a):

To se CD utraci, kdyz o obsluznost kraju vlakovymi spoji nemusely soutezit a dostali zakazku na deset let. Cena pro kraje byla samozrejme vyssi nez ta, ktera by sla vysoutezit. Kdo nam to vladne v krajich?
22. 06. 2011 | 12:50

anonym(MKS) napsal(a):

Jak jen ten pan Fejk toho dosáhl, že mu vedení ČD dalo takový plat a odstupné("zlatý padák")?

Už je tomu nějaký čas co železniční odborář Jaromír Dušek rozšířil zvěst kvůli jejímuž rozšíření byl velký skandál.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/133025/uz-se-nemusi-bat-ohnout-dusek-nesmi-na-reditelstvi-drah.html

Říká se "na každém šprochu pravdy trochu". Nemusí to platit vždy, ale v souvislosti s tím platem a zlatým padákem na tom asi něco bude.
https://www.youtube.com/watch?v=aLGbXHc-Ce0
22. 06. 2011 | 12:58

Jee napsal(a):

Hovorka11
(vás souhlas s TomášemL.)
Poselství pro Fejka, co tě nepálí nehas!
Na to jsme v této zemi pomalu dojeli.
Dobrá mantra - vdyť za to může někdo jiný, já jen český muzikant.

Z jiného úhlu - vše je relativní. Bez rozpletení toho i podobného příběhu nemá smysl soudit ani radit.
Kombinací je příliš mnoho. Od tuposti a naivity až po promyšlené vyvádění peněz. Aktéři to mohou dělat nevědomě (jejich zneužití) anebo cíleně. V druhém případě může být iniciátorem jenom jedna strana oné "smlouvy" - až po zločinné spolčení všech zúčastněných.
A včil bábo raď!
22. 06. 2011 | 13:06

RA napsal(a):

nevážený pane Sobotko, kdy vy sám a osobně vrátíte do státního rozpočtu 12 milionů korun, které jste odpustil (formou odpuštění daně z příjmu) hotelierovi (dříve STBákovi a kamarádovi Roka Paroubka) Dvořákovi, v jehož hotelu měl jaksi náhodou Paroubek veselku zdarma ? Víte, soudruhu, jedna věc je poukazovat na jiné a jedna je zamést si před vlastním, sociálnědemokratickým prahem. Ten váš článeček je populistický blábol, jaké systémové změny vaše drahá socialistická partaj provedla, aby k podobným rozkrádačským excesům nemohlo v polostátních firmách docházet ? Že se ptám, vždyť ta vaše partaj je partaj Tvrdíka, Zemana, Grosse, Palase, Svobody (jediný pravomocně odsouzen) . Jak byste mohli,že.
22. 06. 2011 | 13:08

Koplkop napsal(a):

hovorka11
"Kdybych byl u voleb, tak bych měl stejně volbu jen volit menší zlo a tou je neobnovená ČSSD. "
Opravdu chytrá úvaha, tak oni kradou míň, o trošičku, tak budu volit je. A co takhle přestat už konečně být beranem a volit úplně někoho jiného. Proč se pořád rozhodujete mezi ODS a ČSSD. To přece těmto dvěnma stranám vyhovuje. Oni už si to nějak rozdělí.
"Za nefungující ČSSD to musí tlumit odbory. "
Tak tady už jste hovorko11 úplně ulít. Odbory to je přece ČSSD, podívejte se na personální propojení, nejdříve bububu v odborech a pak slušná politická kariéra u ČSSD.
22. 06. 2011 | 13:11

irinek napsal(a):

Jděte se už všichni s těmi "náhradami" vycpat.Argumentace pomocí takové triviality je při nejmenším hloupá a poťouchlá.Kdo jste jezdil na služební cesty,ptal se vás kdy někdo,za co jste utratili cesťák? A to je přesně ten případ se Sobotkou. Jedině neznalý fanatik může podobný argument používat.A to říkám i za situace,kdy je mi B.Sobotka naprosto u .....e.
22. 06. 2011 | 13:13

Markéta napsal(a):

Pane Sobotko,vy jste si pořídil luxusní byt z našich daní. SLušný člověk by chodil kanálem a nesmál se nám všem do ksichtu jako vy. Fejk na ty peníze má nárok, není to okrádačka jako ve vašem případě. Vraťte poslanecké náhrady za které jste si koupil byt a potom klidně kritizujte .
22. 06. 2011 | 13:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahující textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 06. 2011 | 13:15

honza napsal(a):

pan Sobotka je typicky priklad spinaveho politika tak jak si ho vetsina lidi predstavuje.
22. 06. 2011 | 13:18

Divobyj napsal(a):

Marcus Agrippa- já bych byl asi stou výší odměn poněkud opatrnější.Ona prosperita je jedna věc,(prosperita se dá i namalovat tužkou,jak nám to předvedli řečtí politici).Asi bych se ptal,zda je morální,že např.manažeři podniků se státní účastí berou víc,než prezident republiky? Myslím,že při určování výše platů je morálka velmi důležitým aspektem...
22. 06. 2011 | 13:22

StandaT napsal(a):

člověk, který podepsal takový bonusový řád manažerům ČEZu, že jsou z nich dneska jedni z nejbohatších čechů se bude pohoršovat nad blbým čtvrtmilionem měsíčně?!
22. 06. 2011 | 13:29

hovorka11 napsal(a):

Jee:
Jestli Fejk chce udělat pro ČR něco prospěšného, tak bych na jeho míste jednal takto:

Obeslal bych tisk a bulváry s nabídkou vyjádření k otištění ve smyslu tohoto textu:

"Zcela souhlasím se smyslem vyjádření pana Sobotky a pana Nečase. Jsem ochoten se právoplatného odstupného vzdát, za předpokladu, že pánové Nečas a Sobotka provedou nápravu za nestardantní úniky peněz ze státního rozpočtu.
Jestli tyto kroky provedou, pak jsem ochoten tyto peníze dát na boj proti korupci, který odměnil pronásledovaného Michálka za nahlášení korupce v případě pana Drobila, jehož případ neumožnilo státní zastupitelství předat policií k obžalobě z úplatkářství. Zároveň žádám pana Nečase, abyveřejně přiznal, jestli intervenoval v nepostižitelnost Drobila a Vondry.

U Nečase:
- návrat peněz z nevyužitých náhrad
- návrat nesmyslných odměn osobní sekretářce
- potrestání Vondry za PROMPO- jeho odvolání z vlády a nahrazení stamiliónových ztrát
atd., atd.

U Sobotky:
- návrat peněz z nevyužitých náhrad
- návrat odpuštění 12,5 mil z daní hoteliérovi po uspořádání svatby panu Paroubkovi
- návrat peněz odpuštěním daní panu poslanci ČSSD Váňovi a jeho
atd.,atd.
------------------------
Myslím, že po zveřejnění takového dopisu by už ani Nečas, ani Sobotka nepípli.
22. 06. 2011 | 13:31

neo napsal(a):

irinek napsal(a):
Jděte se už všichni s těmi "náhradami" vycpat.Argumentace pomocí takové triviality je při nejmenším hloupá a poťouchlá.Kdo jste jezdil na služební cesty,ptal se vás kdy někdo,za co jste utratili cesťák? A to je přesně ten případ se Sobotkou. Jedině neznalý fanatik může podobný argument používat.A to říkám i za situace,kdy je mi B.Sobotka naprosto u .....e.
ANO. Každá firma má program na vyúčtování služebních cest. Musí se doložit každý lístek na metro, účet za večeři, taxík i čokoládu v hotelovém minibaru. Co je mimo diety a povolené výdaje je pak formou srážky strženo ze mzdy.
22. 06. 2011 | 13:33

ZEMĚDĚLEC napsal(a):

Dobře nám tak.Kecáme po hospodách, vykřikujeme u televize, posmíváme se odborářům když se někdo zvedne a poukazuje na šlendrián, podvody a zlodějiny ve vládě a tzv. spřátelených firmách, které patří nevíme komu. Nechodíme k volbám a když jdeme ,tak stačí primitívní novinářská kampaň a zvolíme nové tváře, samí nedouci, kteří mají jediný cíl nabalit se a zmizet v přítmí právního nepořádku, který je cíleně vytvářen.Klidně přejdeme právní názor skřeta, který nikdy nepracoval ale spokojeně si žije za cizí,: My jim ty stávky zatrhneme.Jako vždy mírně ovíněný Kalousek, který mimochodem přišel na to, že tato republika se bez alkoholového opojení řídit nedá, mám vyloží řeckou cestu,ospalý a mírně senilní ministr zahraničí nám vzkáže, nevím co tam ty paka dělají. A sebestředný ale čilý stařík z Hradu se na to dívá a spřádá plány jak Livii posadit na presidenský stolec, protože se přece nebude na stará kolena stěhovat. A ještě vyhrožuje. Mně se tak lechce nezbavite. Pevně věřím, že se v lidech něco pohne a pořádek si nakonec udělají. Ale musíme být nesmlouvaví. Musíme je pozavírat a zabavit veškerý nakradený majetek. Nebude to snadné ale jistě to jednou přijde.
22. 06. 2011 | 13:35

RA napsal(a):

Sobotka je čistý jako křišťál, asi jako Standa Křišťál.
22. 06. 2011 | 13:35

Cestovatel napsal(a):

Sobotko vy jste ten pravý kdo tady má právo moralizovat. Vraťe nejdřív ty náhrady co jste zneužil na úplně jiný účel než byl stanovem. Musím připomenout že poslanecké náhrady slouží k reprezentaci politika. Reprezentace ale NENÍ BYT PROTOŽE DO VLASTNÍHO BYTU SI PŘECI ZAHRANIČNÍ DELEGACE (velvyslance,předsedy a prezidenty) NEZVETE.
22. 06. 2011 | 13:37

RA napsal(a):

Zemědělec.......správně,soudruhu zemědělče. Ať žije KSĆ.
22. 06. 2011 | 13:38

Carlos V. napsal(a):

Odmítám rušení zlatých padáků, pouze jejich transformaci - padák by se nedával, pouze doživotně propůjčoval.

Šťastný držitel padáku ze zlata by pak měl právo a povinnost do týdne tento padák použít při řádném seskoku.
22. 06. 2011 | 13:38

zeto napsal(a):

To DH: Tedy že zrovna Vy máte odvahu psát o nenávisti, to mi hlava nebere,
22. 06. 2011 | 13:38

Mastil napsal(a):

Lidi, tady nejde o to kdo to řekl, že je to podfuk, který bude stát státní kasu 3 x 250 za snad práci a 9 x 250 za mlčenlivost ( a nejsem si jistý, že v konkurenční doložce nebylo to období větší (2 roky). Je paradoxní, že takto vykřikuje levice, která u všech takových podvodů dělala křoví 20 let viz video s F.Ringo Čechem. Je však s podivem, že se to děje za vlády, která má čestnost a pravdu a trvrdý boj proti korupci ve svém prohlášení. Tady měl vystoupit spíše človíček z okruhu vládních stran a co .... nic. Až budete zase přžed volbami slyšet " čisté ruce" , " boj proti korupci" , "padni komu padni"
udělejte si představu že to je už dopředu jenom vějička, na kterou se voliči nachytají ale po zkušenostech už budou opatrnější. Zatím nejméně kradou a škodí komunisti a tak jim dám asi šanci. Nebo založím stranu asociálně diktátorskou, protože demokracie po čeku = podvod, tunel ,zlodějna.
22. 06. 2011 | 13:39

Bohuslav napsal(a):

Jo, jo a už to jede!
22. 06. 2011 | 13:42

Carlos V. napsal(a):

! příspěvek z 22. 06. 2011 | 13:39 jsem nepsal já. !
22. 06. 2011 | 13:43

hovorka11 napsal(a):

RA:
Vzpoury proti despocii se dějí od nepaměti. V té době strany neexistovali ale krádeže ano. Nemá smysl to spojovat s KSČ s kterou bojujeme 20 let pod vedením "protikorupční vlády" chránící aktivně ty, kteří vytunelovali peníze přes nevýběrové firmy s předraženými zakázkami za nesmyslné úkony.
22. 06. 2011 | 13:45

TomášL napsal(a):

Čtenáří,

než skončí tento týden, celá kauza bude u ledu.

Jee

Máte pravdu, záleží na pohledu a skutečnosti. Přesto jsi myslím, že by se měla smlouva respektovat a z celé casus vyvodit -třeba zákonem- nějaké omezující podmínky při uzavírání smluv ve státních podnicích.
22. 06. 2011 | 13:47

neo napsal(a):

Carlosi V.

Vim, že jsi to nepsal ty:)
22. 06. 2011 | 13:49

Antisobotka napsal(a):

Sobotko, jsi zlocinec a nic neumis. Ty a skoro cela socialni demokracie jste banda zlodeju, ucactniku vrazd a rozkradacu penez danovych poplatniku - vcetne tebe. Na byt sis nakradl z cestovnich nahrad, a to je obycejna zlodejna.
22. 06. 2011 | 13:50

anti politik napsal(a):

Možná by měl Sobotka nejdřív vrátit náhrady za který si pořídil byteček, než bude někoho vyzývat! Náš problém přátelé je, že u nás nejsou zprofanovaný politici ani strany! Pořád je to stejná pakáž, jen si jinak říkají! Sobotka má sice pravdu, ale co je to platný, když ji říká zrovna on! Stejný, jako když o volbách mleli veverky a skutek utek jakmile se dostali k lizu! Sobotka byl u lizu několikrát a nic proti všivárnám nedělal, taky bral. Jen se teď staví do role která mu nepřísluší!!
22. 06. 2011 | 13:53

Tom napsal(a):

Spravny socan. Co je tvoje to je moje a co je moje, do toho ti nic neni. Bohous Spejbl Dluhoslav nas svou verohodnosti a dvojim metrem vzdy prekvapi.
22. 06. 2011 | 13:55

dexx napsal(a):

Manko, zklamu Vás. "Například Šťastný /ODS/,Šnajdr/ODS/ sedí v dozorčích radách." nejen, že dotyční pánové peníze za nic z dozorčí rady VZP vracet nebudou, ale už na nás šijí kulišárnu novou. Oni chtějí být jmenováni do čela VZP DOŽIVOTNĚ! Má to svou logiku; nemusí se bát, že budou socky a mají klid na práci. vyděláme na tom přece všichni !! .-))) Vzhledem k tomu, že oba pánové nevědí, jak žít z průměrného platu, pokud budou mít klid na krádeže, nevěstí to pro národ nic dobrého...Ale volili jsme ODSTOPVV, můžeme si za to sami...
22. 06. 2011 | 13:58

Jiří napsal(a):

To je ale neuvěřitelný drzoun tenhle Sobotka. Já bych se s jeho morálním profilem odstěhoval do kanalizačních systémů a on si tady ještě dovolí vyzývat někoho, aby vrátil poctivě vydělané peníze (ponechme výši, i já z ní nejsem nadšen).
Připojuji se k výzvě dalších diskutujících: BOHUSLAVE SOBOTKO, VRAŤTE POSLANECKÉ NÁHRADY POUŽITÉ NA NEEXISTUJÍCÍ NÁKLADY!!!
22. 06. 2011 | 14:00

and higinces napsal(a):

Dost bolo Moravaku v ceske politice!!! Cesi, k lizu!!!!! Topolanek, Necas, B. Sobotka, nekdo at mne tady doplni. A krade ae a krade dal. Je jedno jestli pod modrym ptakem, nebo oranzovou ruzi!!!!
22. 06. 2011 | 14:02

Luboš Konečný napsal(a):

Opovrhovaný pane Sobotko, vraťe náhrady vyčerpané vašimi rodinnými příslušníky, dále náhrady které nebyly použity ke svému účelu, tím myslím skutečně a ne na faktury od kamarádů apod.
Zveřejněte smlouvy (kupní, o dílo, či úvěrovou) na nemovitosti které máte a potom vyzývejte pana Fejka, který narozdíl od Vás už v životě něco dokázal, aby se přestal chovat lépe než Vy.
Vy jste podvodník a zloděj ( o další Vaší trestné činnosti zatím nemám dostatek konktrétních důkazních podkladů ) on jenom využil příležitosti, která mu byla nabízena.
Nechci pana Fejka hájit ale od Vás to zní jako kdyby Kulínský vyzýval sexuální devianty, ať se nechají vykastrovat .-)
22. 06. 2011 | 14:02

Dočekal napsal(a):

Divobyj:

Souhlas.
Morálka tohoto národa je už definitivně utopená v bahně někde na dně rybníka. Nejlíp je to vidět na některých "diskusních" příspěvcích, jejichž autoři v podstatě říkají toto: "Ty mlč, protože jsi na ty schody ch.al taky."

To, že tady někteří "jednodušší" jedinci stále dokola omílají páně Sobotkovo "zneužití" poslaneckých náhrad nesvědčí zrovna o tom, že by tito "diskutéři" byli takzvaně v obraze. V každé civilizované zemi totiž platí, že to, co není zakázáno zákonem, předpisem či vyhláškou, je dovoleno.
Je také s podivem, že žádný z nich se ani neodváží připomenout kauzu pana Libora Ambrozka (KDU-ČSL), spočívající v nemožnosti dotyčného doložit částku kolem deseti milionů, za které si dotyčný pořídil luxusní dům. Tohle uvádím pouze jako připomenutí, že měřit se má zásadně jedním metrem všem bez rozdílu.
Jo a když jsme už u toho zneužívání poslaneckých náhrad, tak zde musím připomenout kauzu někdejší místopředsedkyně a dnes předsedkyně PSP ČR, paní Miroslavy Němcové. Tato paní poskytla svému synovi - lékaři k užívání služební vozidlo Škoda Superb, které jako ústavní činitel proti podpisu převzala k užívání pro SVÉ soukromé účely. Když byla zhruba po půl roce paní Němcová v této záležitosti interpelována, tak tato skromná žena prohlásila, že ona nevlastní řidičský průkaz a protože by ono služební auto zůstalo nevyužité, tak jej předala k užívání svému synovi.

K problémům kolem ombudsmana ČD pana Petra Fejka jen tolik: Není vyloučené, že z jeho neúměrně vysokého měsíčního platu plynula nemalá část do stranické pokladny Věcí Veřejných. Podotýkám, že toto není z mojí hlavy, na tuhle možnost mne upozornil můj přítel, se kterým jsem to dnes dopoledne probíral přes Skype. Nezapomínejme, že do této funkce pana Petra Fejka instaloval tehdejší ministr dopravy pan Vít Bárta a smlouva, na jejímž základě byl pan Fejk přijat, je prý TAJNÁ!
V polostátním podniku? Zajímavé!

No nic. Když už může pan poslanec Boris Šťastný (ODS) požadovat, aby členové dozorčích rad Zdravotních pojišťoven měli svá místa takzvaně na furt a byli v zásadě neodvolatelní...

Nějak mi ale stále chybí kategorické prohlášení, že za všechno zlé může "slaveček sobotka." Případně poukazování na rovnátka na jeho zubech a málo vlasů na jeho hlavě.
Ano. Když nemám protiargument, stále ještě mohu znectít autora názoru, se kterým nesouhlasím.
22. 06. 2011 | 14:05

JenTak napsal(a):

Mastil.
To vaše video s F.Ringo Čechem... No on ten Ringo mluvil o pravici, protože to pravice rozkradla stát. Jak mohla levice rozkrádat stát, když byl předsedou vlády Klaus a pravice byla u moci?
Někteří pravičáci se ve svém fanatismu neštítí žádné lži!
22. 06. 2011 | 14:09

stanov rcaseley napsal(a):

Mastím tady!!! Už potřetí!!! Joooo, ptáci do boje.
22. 06. 2011 | 14:11

Marcus Agrippa napsal(a):

Dočekal:
B.Šťastný, I.Langr, M.Benda, A.Vondra - budoucnost ODS. Jen je mi z těchto svazáků vždy tak nějak zle od žaludku.
22. 06. 2011 | 14:11

neo napsal(a):

Pane Dočekale, souhlas, jenže má to háček. A to přesně ve vámi zmíněném faktu : V každé civilizované zemi totiž platí, že to, co není zakázáno zákonem, předpisem či vyhláškou, je dovoleno.
Fejk taky žádný zákon neporušil a jeho zaměstnavatel se držel pracovní smlouvy. Takže pokud pan Sobotka vyzává Fejka k vrácení, dopouští se prakticky stejné věci jako ti co ho vyzývají k vrácení náhrad.
22. 06. 2011 | 14:13

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Dočekal:
Máte pravdu v případě Ambrozka atd.
Ale! Nikdo z nich nevyzývá p. Fejka k odstoupení - a to je rozdíl.
Pan Sobotka se v případě náhrad zachoval jako člověk, který bere politiku jako příležitost se obohatit. Potom ale ať laskavě mlčí.
22. 06. 2011 | 14:13

jin napsal(a):

Plat Fejka je jen špička ledovce.Stotisícový plat bere v Praze kdejaká povolná sekretářka.Viz. ta Nečasova.V Argentině si taky dávali státní zaměstnanci třicetinásobné platy oproti dělníkům - než zkrachovali !!!
22. 06. 2011 | 14:15

anonym(MKS) napsal(a):

Pane Stejskale,

děkuji, že jste můj příspěvek (zatím) nesmazal, byl (také) trochu provokační.

Marcus Agrippa:

Pěkný nick. Patrně vím kdo se pod ním skrývá, domnívám se, že patříte(patřil jste), v šírším slova smyslu, mezi vládce. Na(příležitostného) vládce máte hodně rozumné názory.
22. 06. 2011 | 14:21

Student napsal(a):

Neo:
Kdysi dávno na nějakém školení nám říkali, že nikdy nemáme nad někým lámat hůl. V každém člověku je prý něco dobrého.
Váš příspěvek, v kterém ukazujete svůj pohled na stát, dokazuje, že ti školitelé měli pravdu.
Ještě chybí abyste přiznal, že reklama je pitomost a zlodějna,
a stoupnete v ceně.
22. 06. 2011 | 14:24

gabble ratchett napsal(a):

Pane Stejskale, můžete mi prosím jako správce blogů odpovědět na jednu věc? Zajímalo by mě, proč Aktuálně.cz umístilo na hlavní straně přehledu aktuálních zpráv - lišty s titulkami vpravo nahoře - upoutávku na tento blog v tomto znění "12:55 | Sobotka si pořídil byt z náhrad. Teď tepe do Fejka"?
Můžete čtenářům sdělit, který "hrdina" Vaší redakce (věřím, že Vy byste se k tomu nesnížil, snad editor?) vytvořil tento čistě zavádějící a podpásový titulek, který spojuje dvě naprosto rozdílné situace? Je snad tento blog o panu Sobotkovi a o podtrhuji _údajném_ přečinu, kterého se měl dopustit (využití/zneužití náhrad, které jsou součástí platu, je hodně sporná záležitost) Jsou to tedy opravdu dvě srovnatelné situace, které zavdávají k otevřené kritice autora ze strany redakce Aktuálně.cz a ke zpochybnění jeho práva kritizovat chování pana Fejka? Mělo znění takového titulku vyprovokovat čtenáře k hromadným urážkám B.S., kterých tady opravdu v posledních hodinách významně přibylo? Je toto způsob žurnalistiky, který chce tento server praktikovat? Děkuji.
22. 06. 2011 | 14:26

hoven napsal(a):

měli bysme fejkovi poděkovat, že svou nenažraností, která už přesahla všechna unosne a myslitelné meze, rozvířil debatu o odměnování lidí ve státním sektoru, ruzných podezřelých ulevách na daních a zlodějně obecně. nečas vyzívá fejka, aby vrátil 2 miliony, že se za vondrovo ministrování prokazatelně rozkradly stovky milionů, mu nevadí. sláveček jak by smet. je potřeba, aby kubice zřídil zvláštní utvar pro odhalování zlodějen čssd, ODS, kdu, top09, vv a ksčm. mělo by se postavit zvláštní vězení pro politiky , ve kterém by se muselo tvrdě manualně pracovat a kde by byly povolený fyzický tresty.
22. 06. 2011 | 14:27

jin napsal(a):

Neměl by taky někdo vyzvat Houbu,Langerovo podržtašku ,aby vrátil nemorální výsluhu 65 000Kč,kterou bere a bude brát i jako penzi,jenom proto,že mu Langer poslední rok nadělil statisíce "za věrnost"??? Když drábek brečí,že nebudou peníze,proč se nepostará,aby se výsluha počítala z celé doby služby,aby si zkorumpovaní hlavouni u policie,hasičů(i těch suchých),bachařů,celníků..nemohli vylepšovat důchody o desetitisíce ???To mu nevadí???
22. 06. 2011 | 14:28

Marcus Agrippa napsal(a):

anonym(MKS):
určitě se neznáme. Jsem jen jeden z rozšiřujícího se davu znechucených občanů. A občas mi to nedá okomentovat něco, nad čím zůstává rozum stát. A nick?! Marcus Aurelius už mi přišlo moc : )
22. 06. 2011 | 14:32

jin napsal(a):

Nejhorší je,že se v každém režimu najdou Urválkové a Rampulové,kteří jsou bohatě hodnoceni za "věrnost" režimu a ne podle vlastní práce !!!
22. 06. 2011 | 14:36

almost glossed™ napsal(a):

gabble ratchett: Vážně je to tam. Teď v rubrice komentáře v polovině stránky. To je tedy síla...
22. 06. 2011 | 14:36

anti politik napsal(a):

gabble to je nesmysl! Sobotka vyzývá a hned mě naskočili jako ostatním jeho náhrady! Mám dojem, že považujete ostatní diskutující za pitomce co si někde něco přečtou a pak papouškují. Asi jste nový nebo neznalý situace. Co se týká žurnalistiky, tak tady diskutují povětšinou lidé, kteří se novináři ani novinami nenechávají zblbnout a mají na věci jasný názor.
22. 06. 2011 | 14:37

Vojtková napsal(a):

Dobrý den,
konkurenční doložka u ČD mi připadá nesmyslná - nemyslím, že zrovna ČD mají v ČR konkurenci:-)

Ale mám připomínky:
1) jak je možné, že státní podniky vůbec takové odstupné mohou dát do smluv? To je nehlídáte?
2) kdy vrátíte do státní pokladny peníze, které jste si nechal vyplácet k platu coby příspěvek na dopravné v době, kdy jste měl trvalé bydliště na Moravě, ale fakticky žil v Praze? Sám jste připustil, že "naspořené" peníze jste použil na koupi bytu. Přiznání je málo, chce to chlapský čin - co takhle dát stejný objem vrátit formou nějaké charity?
Vojtková
22. 06. 2011 | 14:39

Občan napsal(a):

Hovne,

jen tak mimochodem - o JAKÉM státním sektoru se tu bavíme? ČD jsou AKCIOVÁ společnost; sice vlastněná 100% státem, nicméně se jedná o čistě podnikatelský subjekt. A ten si určuje platy SMLUVNÍ, nevztahují se na něj žádné tabulky, vládní nařízení o platech, nic.

Takže přestaňte pindat o STÁNÍM. Tohle je PRIVÁT, byť vlastněný státem. Kdyby to byl státní podnik, jsou tam tabulkové platy, Fejk by pobral nějakech 35 brutto a ani by necek.
A že ČD nejsou státní podnik, to je vina pravounů, kteří se opakovaně pokoušejí ČD privatizovat.
A buďte si 100% jistej, že kdyby byly ČD privátní, bude brát Fejkt ještě víc. Přičemž by po státních dotacích řvaly úplně stejně nebo ještě hlasitěji než teď :o)))

Je mi z toho sice taky na blití, ale na rozdíl od Vás, alespoň vnímám dost podstatný rozdíl.
22. 06. 2011 | 14:45

jarpor napsal(a):

Být panem Sobotkou....
nejprve bych si zametl před vlastním prahem...
tj. vrátil to, co jsem užil v rozporu s dobrými mravy...
a pak bych vyzýval jiné,
aby učinili totéž.

Obrácený postup svědčí o charakteru tohoto pana poslance... více jak výmluvně..

Hezký den
22. 06. 2011 | 14:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane gabble ratchett,

ne, nemělo. Text dal do sekce Komentáře jejich editor a opatřil jej komentářem (viz Vámi uvedený titulek) a autorskou značkou -li-. Čili kolega Lipold (komentátor Aktuálně.cz) kometuje takto tento autorův blog a tedy má zřejmě za to - podobně jako mnozí jiní, včetně řady čtenářů zde -, že tam jistá souvislost je. Váš názor je zřejmě jiný. Tak to chodí.

Libor Stejskal
22. 06. 2011 | 14:48

gabble ratchett napsal(a):

almost glossed™:
Teď se dívám, že tím autorem této "povedené reklamy" byl zjevně pan Lipold. To mě vážně mrzí, protože řada jeho komentářů a postřehů je vtipných a zajímavých. Rád bych proto vyzval pana Lipolda, aby se čtenářům za tento svůj úlet omluvil, ale obávám se, že vzhledem ke svému přesvědčení to s největší pravděpodobností neudělá...
22. 06. 2011 | 14:48

Ládik!!! napsal(a):

Včera večer byl na ČT24 dočasný ministr dopravy Šimerda několikrát tázán Veselovským, kdo je odpovědný za smlouvu s Fejkem. Žádné jméno nepadlo. Slovo "Žaluda" nemůže být spojováno s negativní informací nebo negativním postojem, Šimerda si dával moc velký pozor na ústa, aby něco nepohnojil. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Šimerda je zaúkolovaný koalicí, aby něco Bártovi nepohnojil (než se vrátí). Jinak působil sympaticky, ale zákulisí bylo zřejmé. Skoro se sám smál, jakou dělá šaškárnu. A při takové "prkotině".
22. 06. 2011 | 14:49

hoven napsal(a):

občas,
privát vlastněný státem je protimluv. bud je to privát a nebo to vlastní stát. nemužete plavat v bazenu a zustat suchý. to neni možné. struktura te společnosti nic (například jestli to je akciová společnost nebo fond) nic o tom, jaký subjekt tu společnost vlastní, neříká.
22. 06. 2011 | 14:50

neo napsal(a):

student:

někdo se může domnívat, že reklama je pitomost a zlodějina. Je to jeho názor a já mu ho neberu.

Ovšem ten můj se liší. Reklama je potřebná, důležitá a živí mnoho lidí na světě. Ve svém názoru jistě nejsem osamocen.
22. 06. 2011 | 14:50

Ládik!!! napsal(a):

pohnojil jsem předchozí větnou stavbu, měl jsem telefon
22. 06. 2011 | 14:51

hoven napsal(a):

oprava : občan,
22. 06. 2011 | 14:52

hovorka11 napsal(a):

Osoba Sobotky jako předsedy ČSSD svou výzvou dokumentuje pokrytectví a úpadek ČSSD s jeho zištným předsedou.
Kdyby chtěla ČSSD vyházet kmotry, tak by ani Sobotka nemohl být v ČSSD a by by nahrazen třeba Dientsbírem, který je pro ně nebezpečný pravděpodobně pro nezkorumpovanost. Ten by mohl tento článek napsat a neřekl bych ani popel. Od Sobotky je to jen doklad, že ČSSD se snaží hledat obětní beránky, aby pomohla ODS zakrýt příčiny !!!
22. 06. 2011 | 14:54

almost glossed™ napsal(a):

gabble ratchett: Říkal jsem si, kde se tady ta smečka (mj. kradoucí nicky) vzala. On je takto cíleně poštval "kolega Lipold". To jsou věci... Zajímavá novinka...
22. 06. 2011 | 14:56

Ládik!!! napsal(a):

Zajímala by mě konkureční doložka Žaludy. Proč ji Dušek ještě nepráskl?

..."homosexuál Žaluda drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka (Gustav Slamečka je ministr dopravy, Jan Novák šéf úřadu vlády, pozn. red.). A na Ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti. Můžu vám říct, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě."
(http://www.denikreferendum.cz/clanek/2167-jaromir-dusek-ceske-drahy-ovladaji-homosexualove)
22. 06. 2011 | 15:01

Frante napsal(a):

Probleatický je celý systém manažerských platů a speciálně ve státním sektoru. U Fejka se z toho dělá problém, protože je to známá osobnost. Sám Fejk na tom nemá vinu a proč zrovna jeho nutit aby vracel co jednou legálně dostal, když ostatním platy a padáky zůstanou? Na Fejkovi jsme si problému všimli ale řešit by se to když tak mělo systémově ne?
22. 06. 2011 | 15:06

ann napsal(a):

DH

Stydím za takové hlupáky jako jsou DH a jim podobní.
22. 06. 2011 | 15:08

mb napsal(a):

BYSTE MELI ZPETNE ROZČTVRTIT GROSSE ... aby vratil zpětně akcie ... bože Sobotko ... vratte poslanecké náhrady ... bože ...
22. 06. 2011 | 15:09

mb napsal(a):

populus Sobotka se učí od popula Paroubka ... jde vám to dobře ...
22. 06. 2011 | 15:10

Robert napsal(a):

Sobotka by měl mlčet.Já jsem si na byt vydělal tvrdou prací on si na něj nakradl z náhrad které byly určeny na něco jiného a omluvil to tím že to tak dělají všichni.Je smutné že tento člověk si nyní hraje na moralistu.
22. 06. 2011 | 15:10

mb napsal(a):

to ann ... dh není hlupák, dh je chytrý levicový provokatér ...
22. 06. 2011 | 15:11

hoven napsal(a):

ládík!!!
se divim, že toho ombudsmana nedali golgovi.
22. 06. 2011 | 15:11

Ládik!!! napsal(a):

hoven -
co není, může být. Možná proto Fejk nevydržel.
22. 06. 2011 | 15:13

yosif K napsal(a):

Jasny pane JEE - vsichni poslanci vcetne Sobotky rozkradaji nahrady. Sobotka krici HRRRRR na FEJKA a pritom sam je stejny -ptak jako FEJK.

Na Fejka kricme, ale Sobotku nechme stranou? Proc? Protoze oranzova slechta navrch ku svym pozitkum naslibuje lumpenproletariatu acylpiriny zadarmo a odchod do duchodu v 55 letech? Vy tem oranzovym slibum verite???
22. 06. 2011 | 15:15

mb napsal(a):

i když to dh myslí / píše ironicky : Naše malost, závistivost a bytostná nepřejícnost, spojená s poťouchlou zlomyslností a nenávistným hnidopišstvím, dělá z naší země kryptokomunistický myšlenkový snazen.

neznamená to, že nemá pravdu ...

to na druhou stranu neznamená že se máme nechat okrádat a nechat tu někoho vesele krást ...

zdravím ...
22. 06. 2011 | 15:17

hovorka11 napsal(a):

Robert:
Sobotka si na to taky tvrdě vydělal na nás všech- malých dětech nemocných, postižených, nezaměstnaných, prostě všech, kterým komplikuje život.
O co ČSSD jde, když tenhle článek dokazuje, že ne o systémovou nápravu!
Jde o krytí rozkrádaček a soudružskou pomoc ODS ? - to si myslím já !

Sobotko- okamžitě nabídněte systémové řešení a potrestejte viníka padáků !
22. 06. 2011 | 15:23

mb napsal(a):

Farizeji Sobotko, přestaňte psát blbé ( populistické ) blogy, zbytečně / darmo se tím diskreditujete !

... njn ...
22. 06. 2011 | 15:27

hovorka11 napsal(a):

yosif K:
Kdo je ten lumpenploretariát ? Horníci, kteří mají chodit do důchodu až v 70 letech, nebo rozesmátí a rozchrápaní poslanci, kteří na rozdíl od všech ostatních zaměstnanců jsou svobodní a nezávisí na pracovní morálce, výsledkům a prospěšnosti práce ?
Takovou práci mohou dělat na áru s mačkáním tlačítek chvíli před umřením z nedostatku jakéhokoliv pohybu.
22. 06. 2011 | 15:29

TomášL napsal(a):

Nu, abych jsi nevzal 2 mega, chtěl bych nějakou satisfakci. Konečně, politika je o domluvení se mezi sebou. No ni?
22. 06. 2011 | 15:33

marie napsal(a):

Já žádám kolovrátka Sobotku, aby sklapnul a to hodně rychle. Opravdu si všichni politici do jednoho myslí, že jim to ještě žereme? Mám tady vypočítávat kauzy ?vzpomínám na jeden z nejhorších a to shodou okolností koloťuka ČSD později politika Grosse, neměl by i on vrátit 80 neoprávněně nabytých milionů? A co takový kakaový Bob?A co zloděj co zrovna privatizuje nemocnici jmenuje se Palas. Chcete dálpokračovat? Nesnažte se zakrývat bor.del, který jste tady udělaly vy všechny politické strany nějakým pitomým místem u ČD za pár šupů. Kolik berou poslanci jako vedlejšáky za nic, že dřepí ve všech možných i nemožných radách? A co Sobotko ty, za co sis koupil byt? Jsi na další ránu minimálně na solar.
22. 06. 2011 | 16:01

Lena napsal(a):

Neměl by se s tou výzvou pan Sobotka obrátit přímo na pana Fejka? Tady pláče na špatném hrobě.
Proč mě napadá, že mu ani tak nejde o ty dvě mega, ale o polické bodíky?
22. 06. 2011 | 16:02

Jee napsal(a):

TomasL
Souhlasím, že smlouva atd. se má dodržet.
Jediným, ale významným problémemem je - když stát gentlemansky přiznává své chyby, odškodňuje poškozené, dodržuje všechny nevýhodné smlouvy sepsané dementními nebo jindy zlotřilými úředníky - že už méně gentlemansky rozloží úhradu za účet konkrétních gaunerů na všechny daňové poplatníky.
22. 06. 2011 | 16:07

Pepa 3 napsal(a):

Pane Stejskale!
Přečetl jsem si vaši odpověď na nick Cabble ratchett, kterou jste napsal ve 14:48 a musím říct, že větší hnus od vás jsem ještě nečetl! Vymlouvat se na to, že to tam umístil známý "nezávislý" (na čem? na alkoholu?) pan Lipold je dosti trapné. Stále se zde oháníte jakýmsi vaším kodexem! Ten platí jen pro někoho? Zhruba jsem pročetl celou diskuzi a je naprosto zřejmé, co svým titulkem pan Lipold vyvolal! Sprosté napadání pana Sobotky, naprosto jednostrannou jeho dehonestaci. Proč jste ve své odpovědi nenapsal, že proti tomu, co pan Lipold udělal nemůžete dělat nic, ale že jste si naprosto vědom, že stejné náhrady (podotýkám: ze zákona nezúčtovatelné a nárokové jako součást mzdy) bere například i pan "spravedlivý" Nečas, šetřílek Kalousek a zkrátka všech 281 poslanců a senátorů? Že jejich použití je naprosto stejné, jako použití základního platu? Že na rozdíl od UK, případně u nás cestovních příkazů a jiných náhrad se jedná o nezúčtovatelnou, v podstatě pouze určitými parametry (např. vzdálenost bydliště od Prahy) pevně stanovenou součást příjmu? Dobře si znovu přečtěte celou diskuzi a pokud máte alespoň trochu cti v těle a chcete se zde dále stavět do pozice objektivního a nezávislého arbitra diskuzí, tak se všem omluvte a veřejně vyzvěte pana šéfkomentátora k pečlivějšímu vážení slov a nadpisů. Myslím si, že posláním aktuálně.cz není štvát lidi proti sobě! (I když pod hrozbou výrazného a stále rychlejšího propadu "modrých" preferencí je každá polopravda dobrá, že?
22. 06. 2011 | 16:08

neo napsal(a):

pepa 3:

samozřejmě je pravda co jste napsal. Je ale taky pravda, že Fejk taktéž nic neporušil a na odstupné má právo stejně jako Sobotka a jiní poslanci na náhrady. Poorč ho tedy Sobotka vyzývá k vrácení peněz?

Možná proto, že se mu to jeví jako nechutnost či nespravedlnost, ovšem takto se mohou osttaním jevit i ty náhrady.

Pan Lipold tedy napsal celkem objektivní nadpis.
22. 06. 2011 | 16:17

Kanalnik napsal(a):

Kam az pan Lipold muze klesnout?... jsem totalne rozcarovan i komentarem pana Stejskala...

nekdy si rikam, jakou motivaci novinari k takovym cinum maji... pozitivni ci negativni?... myslim si, ze pan Kalousek nemystifikoval (rozumej nelhal), kdyz mluvil o nahravce porady sefredaktoru

jak chcete v takovemto prostredi debatovat, pane Stejskale?
22. 06. 2011 | 16:18

Jee napsal(a):

marie
Sobotka by sice mohl sklapnout, na druhou stranu, kdo by tady ještě mohl mluvit. Bohužel, zatím jsem ještě nikde pana Čistého nepotkal, byť se tak někteří na první pohled jevili.

U politickách stran se bohužel v neblahém světle projevuje loajalita, která bývá jindy a jinde signována spíš kladně.
Aby se politická strana (obecně) nerozkládala zevnitř, je někdy třeba bohužel krýt méně čisté spolustraníky. Toho se často účastní i politici s o něco lepším morálním kreditem - tj. sami nekradou nebo alespoň ne ve velkém, ale přivírají oči nad spolustraníky.

Sobotka není nic moc charakter, ale nevyvádí například miliony z veřejných peněz, jako třeba jistý bývalý ministr dopravy.
Taktéž nesedí na pěti různých židlích jako někteří jeho kolegové ať už z opozice nebo vlády.
Zkrátka Sobotka není žádný ideál, ale na druhé straně ani nějaký zlosyn či žába na prameni s pitnou vodou - primárně odpovědný za ten bordel co tady je.
Je třeba se zaměřit na ta správná místa.
22. 06. 2011 | 16:21

Miroslav Tichý napsal(a):

Bohuslave Sobotko, vrať poslanecké náhrady!!
22. 06. 2011 | 16:27

Kanalnik napsal(a):

neo: musime ale odlisit otazniky nad Sobotkou a Fejkem od vedeni novinariny na tomto serveru; z pohledu novinarske prace je akt pana Lipolda zcela jednoznacne zavadejici:

- zminuje jen Sobotku, nikoli ostatni poslance (= vytrhuje z kontextu = zavadejici)

- neni to jeho zvykem; p. Lipold reaguje na Sobotkuv clanek neobvyklym zpusobem, nema stejny pristup ke vsem politikum (= neprofesionalni a informacne zavadejici) (nenapise treba "Kalousek, ktery zvedl ruku pro socanske rozpocty, chce nyni setrit")

- vzit clanek nekoho jineho a nasadit mu jednoduchou, prvoplanovou nalepku a tim jeho obsah ponizit, dat odkaz z takoveho zavadejiciho nadpisu (nelepky) primo na Sobotkuv clanek, aniz by Lipold napsal primo svuj, je neprofesionalni, zavadejici a manipulativni, a nema misto v serioznim mediu

to je muj nazor
22. 06. 2011 | 16:29

neo napsal(a):

kanalnik:

1) nikoli... Sobotka přiznal, že náhrady zneužil a především něco adresuje Fejkovi. Ostatní poslanci zatim mlčí, možná tuší...
2) To není neobvyklé. Každý má své subjektivní názory a těmi prokládá tu objektivitu. Nelze to dost dobře oddělit, nicméně měl by se snažit.

3) podle mě se pan Lipold inspiroval zdejší diskusí a tak vznikl jeho nadpis... ovšem to nemohu nijak dokázat, pouze má domněnka, můžete se ho třeba zeptat.
22. 06. 2011 | 16:35

zdenekb napsal(a):

Kanálník:

Přesné, virtuálně podepisuji... :o).
22. 06. 2011 | 16:35

Pepa 3 napsal(a):

Pane Miroslave Tichý:
Zapomněl jste do svého zaníceného komentáře napsat dalších 280 jmen poslenců a senátorů! Takže po "Bohuslave Sobotko" jste měl pokračovat: Miroslave Kalousku, Petře Nečasi, Přemysle Sobotko, Radku Johne, Marie Němcová........
22. 06. 2011 | 16:38

F.Srbek napsal(a):

Peníze nesmrdí.
Za "plat a osobní náklady" pana Hušáka ,by malá vesnická tělovýchovná jednota žila 100 let bez problémů.
Za plat a náhrady "zázračného ombudsmana" pana Fejka by mohly začít jezdit vlaky na některé z odstavených tratí.
Za "odměny" poskytnuté členům správních rad a jiných poslancům, nebo jiným voleným "zástupcům" lidu , mimo jiné i z ČSSD by ....
Dalo by se pokračovat. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až lidé začnou znovu hledat klíče. Možná i hůl!
Poznámka na závěr" Ten , kdo dovolil superluxusní manažerské smlouvy ve státních organizacích by se měl rovněž zodpovídat. Ale to už bych chtěl asi mnoho! A že by někdo něco vrátil, to už je úplná science fiction.
22. 06. 2011 | 16:42

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Je zajímavé, jak jindy aktivní tepači společenských neřádů ala almost glossed™ a další se mohou pominout z komentáře p. Lipolda.

Mám podezření, že kdyby šlo třeba o Přemysla Sobotku, ani by necekli... :-)
22. 06. 2011 | 16:48

zdenekb napsal(a):

neo:

Po pravdě - dostal jsem se sem díky odkazu z hlavní strany... měl jsem za to, že jde o pečlivě vyargumentovaný článek pana Lipolda o Sobotkově pokrytectví.
Že jde pouze o "upoutávku" a nevyžádanou předmluvu k blogu p.Sobotky mi přijde mimořádně sprosté.

Jak už zmínil Kanalnik, nikdy jsem tu nezaznamenal pozvánku na blog pana Kalouska typu: "Opakovaně lže, nyní jistě píše pravdu" nebo pana Bárty: "Rozdává peníze poslancům, vám chce v rámci úspor sebrat"... nepochybně náhoda.
22. 06. 2011 | 16:49

jehio odstupné napsal(a):

Co se divíte, je to přece demokracie. Vedení s ním uzavřelo smlouvu, tak je vše v pořádku. Já bych to taky bral, kdyby mi to nabídli. Proto souhlasím, nic nevracet a žalovat stát pro nezabránění nactiutrhání. Pokud neví jak, ať se zeptá Helenky Vondráčkové ...
22. 06. 2011 | 16:54

Kanalnik napsal(a):

zdenekb: dik!

neo:
1) jak jsem psal, to uznavam a i s tim souhlasim, ze pan Sobotka nema moc co ukazovat prstem, nicmene ja se bavim o novinarske praci pane Lipolda; podle me by nemel novinar vypichovat zavadejicim zpusobem jednoho poslance jednou za cely rok; kdyz uz, tak vsechny a pri kazde mozne prilezitosti; takhle to vypada, ze vycita Sobotkovi nahrady a u ostatnich poslancu je mu to jedno (coz souvisi s bodem 2 a 3 - tedy jeho profesionalite)

2) to JE v pripade pana Lipolda neobvykle, nevsiml jsem si, ze by nekdy reagoval na blogovy clanek jmenovite a stejnym ci podobnym zpusobem u nekoho jineho (viz. muj priklad: "Kalousek, ktery zvedl ruku pro socanske rozpocty, chce nyni setrit")

3) take me napadlo, ze se inspiroval, mozne to je; to ho ovsem neopravnuje k teto hnusne, zakerne a manipulacni nalepce blogoveho clanku, ktery nestvoril a na ktery primo tato nalepka odkazuje

mne secteni vsech tri vyse jmenovanych bodu dava nehezky obraz o profesionalite pana Lipolda a tim i A.cz; komentar pana Stejskala tomu dal jeste korunu (aneb zduvodnovani pokriveneho pristupu pana Lipolda - jakobych slysel nektere poslance))
22. 06. 2011 | 16:57

wiked leaks napsal(a):

Pane Sobotko,
ale kdo umožnil, aby bylo možné "bez zardění" požadovat takovéto "zasloužené" padáky ?
A Kdo umožnil rozkrádat republiku ?
22. 06. 2011 | 17:04

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Hoven:
Občan právě vymyslel kvadraturu kruhu - ČD jako privát vlastněný státem.
:-)) :-))
Na co tady lidé nepřijdou... :)
22. 06. 2011 | 17:16

vasja napsal(a):

Tentokrát palec nahoru.
Pab Boóš trefil hlavičkou na řebíček.
22. 06. 2011 | 17:21

stále rebel napsal(a):

Rád bych upozornil diskutující, že Lipold není jedinou „hvězdou“ Aktuálně. Poslední dobou jsem zde četl několik článků, na základě kterých bych Aktuálně zařadil k tomu nejpokleslejšímu, co mezi internetovými servery lze u nás najít.
22. 06. 2011 | 17:25

hoven napsal(a):

oopsa píše z parlamentu.....
22. 06. 2011 | 17:30

hoven napsal(a):

štváč,
taky mě to překvapilo.
22. 06. 2011 | 17:32

vasja napsal(a):

oopsa.
Proti tomu leváci nic nemaj.
22. 06. 2011 | 17:35

ehm napsal(a):

Všichni známe fakta - za Sobotky jsme byli druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě (při nulovém růstu v okolních zemích, např. v Německu). Státní dluh byl přitom v letech, kdy byl ministrem financí, 3-7x nižší než v posledních letech za Kalouska. Nikdy neudělal za celý rok takovou díru do státního rozpočtu jako duo Kalousek-Nečas jen za prvních pět měsíců letošního roku. Přitom zdravotnictví bylo skutečně zadarmo a pro všechny, nikdo neuvažoval o zvyšování DPH, důchodový fond byl v přebytku. Každý rok se zvyšovala minimální mzda, nikdo nestávkoval, protože platy státních i soukromých zaměstnanců rostly. V roce 2005 jsme předstihli Portugalsko a Maltu (vččera vydala ČTK zprávu, že jsme od letoška zase klesly za ně), stát dával (v relativních i absolutních číslech) víc peněz na zdravotnictví, školství, kulturu, méně dával jen na dálnice. Kraje se nebouřily, protože dostávaly vše, co si s vládou domluvili.
Ale vy jste holt chtěli Topolánka, pak Kalouska, Bártu a Nečase. Tak nefňukejte.
22. 06. 2011 | 17:36

Aktiv napsal(a):

Naopak,
pan Fejk si zaslouží odhadem 2 miliardy korun, nebo i 200 miliard. Za tak dobrou práci, kterou vykonal pro občany si zaslouží rovnou stamiliardy.
Já bych to nazval zasloužené peníze:-()
22. 06. 2011 | 17:52

stále rebel napsal(a):

Pro jája.
Ono je to tak, že nejvíce berou ti nejarogantnější.

„Náhrady poslanců: Zbytečně se utratí 120 milionů
Poslanci zneužívají štědré náhrady na pronájmy drahých kanceláří a příspěvek na benzin. Jako jediný o změně systému hovoří před volbami Jiří Paroubek.“

„Třeba poslanec ODS Jan Klas žije v Kladně a dostává 22 tisíc. A přiznává, že sice jezdí do Prahy skoro každý den, přesto částku neprojede - zbude mu měsíčně 12 tisíc. "Nechávám si je, jako každý," říká bez okolků. „
http://domaci.ihned.cz/c1-38185580-miliony-usetrene-na-benzinu-a-najmech
22. 06. 2011 | 17:54

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

stále rebel napsal(a):
"Poslední dobou jsem zde četl několik článků, na základě kterých bych Aktuálně zařadil k tomu nejpokleslejšímu, co mezi internetovými servery lze u nás najít."

A proč to čtete? Jste milovníkem pokleslé kultury? :-)
btw.
Jaké servery jsou podle vás nejhodnotnější? Vlastně počkejte, myslím, že už to mám - Blisty, Halonoviny atd.
Trefa?
22. 06. 2011 | 17:59

stále rebel napsal(a):

Ještě k Sobotkovým náhradám

"Konkrétně k případu Bohuslava Sobotky:

1. Poslanec Bohuslav Sobotka využíval podle vyjádření Kanceláře Poslanecké sněmovny přesně
v souladu s příslušnými pravidly. Kancelář Poslanecké sněmovny již v pondělí odmítla ve svém
oficiálním prohlášení, že by poslanec Bohuslav Sobotka zneužíval poslanecké náhrady. Ačkoliv
bylo toto stanovisko MF Dnes známo (autor článku si jej dokonce osobně převzal v úterý od
Bohuslava Sobotky při předložení účtů), článek toto zásadní stanovisko nereflektoval.

2. Bohuslav Sobotka měl, buď jako předseda rozpočtového výboru PS či jako předseda poslaneckého klubu, vedle náhrad na dopravu také nárok na služební vůz. Ačkoliv nemusel, vybral si B. Sobotka pouze jednu z těchto variant a služební vůz nikdy nevyužíval.

3. Bohuslav Sobotka má stále trvalé bydliště ve Slavkově v Jihomoravském kraji. Bohuslav Sobotka v dubnu Kanceláři Poslanecké sněmovny sám ohlásil, že si zajistil v Praze vlastní bydlení a odmítl nadále vyplácení příspěvku na ubytování, přestože by na něj měl i nadále nárok. Tento příspěvek na ubytování používal B.Sobotka pouze na zajištění ubytování a nebyl použit na žádný jiný účel, jak uvádí MF Dnes. Toto tvrzení MF Dnes je tudíž zcela nepravdivé."
http://www.cssd.cz/soubory/ke-stazeni/media/tiskove-zpravy/archiv/2009-07-01_cssd-se-ohrazuje-proti-nepravdivym-obvinenim-bohuslava-sobotky-ze.pdf
22. 06. 2011 | 18:00

petr napsal(a):

Zloděj křičí chyťte zloděje.Že se nestydíte !!!! To nemáte ani elementární lidskou slušnost? Že zrovna Vy, který jste si z poslaneckých náhrad nakradl na byt máte tu odvahu někoho a něco kritizovat. V civilizované zemi by jste psal tento svůj blog z vězení................
22. 06. 2011 | 18:15

irinek napsal(a):

Někdo,tuším že neo,mne poučoval,jak se vyplňují cesťáky (já jsem se jich něco napsal!)Je jisté,že se musí doložit každý lístek na tramvaj,ale do t.zv.stravnému nikomu nic není a nikoho nesmí nezajímat,zda jsem si dal kaviár a šampaňské, nebo držkovou s houskou.A to je i otázka poslaneckých náhrad,které berou všichni a jak s nimi naloží,do toho nikomu nic není.Tak nevím,proč stále ten humbuk.Tím vůbec nechci říci,že Sobotka má právo vykřikovat na Fejka,aby vrátil odstupné,neboť to odstupné je naprosto legální a nesmí se o ně otírat ani předseda ČSSD (a,konečně,ani předseda ODS,který se k tomu křiku dnes přidal).
22. 06. 2011 | 18:19

stále rebel napsal(a):

22.červen 2011 - 16:34
Informovala o tom mluvčí vazební věznice Dana Krejčířová. Bývalým brněnským politikům ODS Kvapilovi a Novotnému poslal Krajský soud v Brně výzvu k nástupu trestu do věznice v Bohunicích poslední květnový den. "Oba pánové dnes nastoupili do věznice," uvedla Krejčířová. Kvapila a Novotného uznal Krajský soud vinnými ze spáchání zločinu přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby

Dvojice měla požadovat čtyřmilionový úplatek po podnikateli Jiřím Štoplovi za schválení stavby takzvaného sonocentra v Brně-Žabovřeskách. Výši úplatku později snížili na jeden milion korun

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-regionu/novotny-a-kvapil-nastoupili-do-bohunicke-veznice/
22. 06. 2011 | 18:34

Eda napsal(a):

Náhrady jsou podle soudu součástí poslaneckého platu. Takže jaképak zneužití? Aktuálně jede ve stylu "stokrát opakovaná lež ..."?
22. 06. 2011 | 18:43

jonšta napsal(a):

Útoky na Sobotku jsou zcela neobjektivní a účelové. Náhrady pobírají automaticky všichni senátoři a poslanci k základnímu platu. Dnešní kritici Sobotky, by měli napadat toho, kdo vytvořil poslanecké příjmy a jejich strukturu. Proto je dnešní pavičácká diskuse irelevantní ! Fejk to je špička ledovce, která ukazuje manažerskou špínu ve státních a polostátních firmách. Naše politická garnitura tento systém 20 let vytvářela a podporovala, všechny manažerské špičky jsou totiž vždy namočeny v korupčních kauzách, pro tu či onu politickou stranu.
P.S. Dnes po 20 letech zůstala čistá pouze KSČM a její poslanci a senátoři. I to je výsledek, izolacionismu, který se vůči komunistům praktikuje.
Pan Fejk by se měl vrátit ke svým milovaným gorilám atd. a nehledat štěstí u Bártů a VV !!!
22. 06. 2011 | 18:48

jája napsal(a):

Petr - jste hlupák, nic míň.
22. 06. 2011 | 18:49

almost glossed™ napsal(a):

Kanálník: ...další střípek do mozaiky jménem "vědomé - nevědomé"...
22. 06. 2011 | 18:49

RA napsal(a):

copak Sobotkovy náhrady, ale odpuštění 12 milionů korun na daních Paroubkovu STBáckému kamarádovi, Dvořákovi, to je jiná káva, že, Sobotko. To jste mu odpustil ze sociálních důvodů, nebo proto,že u Dvořáka v hotelu měl Jyrka, zvaný Rocco, zadarmo veselku ? To víte,soudruhu, máte máslo na palici, takže dělat ze sebe křišťálově čistého Standu je krajně nevkusné.
22. 06. 2011 | 18:59

Divobyj napsal(a):

Dočekal-víte,v naší politice platí heslo-ruka ruku myje.Z Vašich slov jsem vycítil,že se tak trochu snažíte pana Sobotku obhajovat.Nechce se mi se nimrat v nějakých konkrétních kauzách,ale já vidím hlavní problém ve VŠECH parlamentních pol.stranách současných i minulých.Rozsáhlé stranické aparáty,pronajaté kanceláře a budovy,masivní reklamní kampaně,podplácení konkurence a bůhví co ještě stojí nemalé finance.Strany si tedy musí v tvrdé konkurenci zajistit stálý přísun financí.No a tenhle stálý přísun zajišťují mj.právě takoví lidé jako je Fejk.
Ještě poznámečka-Takovíto lidé jsou na všech úrovních ve VŠECH parlamentních stranách,Komunisty nevyjímaje.Z tohoto mechanismu vyplývá,že peníze,takto získané jsou tzv."černé".Těmi se dá financovat pouze část výdajů a proto jejich přebytky končí na kontech kmotrů,většinou zahraničních.
22. 06. 2011 | 19:15

ali napsal(a):

kristusek
..onu prapodivnou transakci, prodej bytů OKD Bakalovi strvdil Sobotka, jakožto tehdejší ministr financí svým vlastoručním podpisem! Takže sorry, věděl o tom víc, než kdokoliv jiný!
22. 06. 2011 | 19:29

Jqn napsal(a):

Sobotko, vrať byt, koupený za náhrady, kde trvalé bydliště bylo v bytě, kde roky nikdo nebydlel, jen aby ty náhrady byly vyšší...
22. 06. 2011 | 19:54

stále rebel napsal(a):

Pro ali.
A co ti, kdo dali byty do privatizace, a co ti, kdo se o podnik nestaral a umožnil nad ním ztratit kontrolu. Za vlády se již jen řešil problém, co se zbytkem akcií, když kontrolu nad podnikem měli jiní. Za vlády ČSSD se již privatizoval menšinový podíl, a kdyby se včas nezprivatizoval, tak možná nebylo ani co privatizovat.
Pokud si správně vzpomínám, tak problém řešil Fond národního majetku.
22. 06. 2011 | 19:57

stále rebel napsal(a):

Pro ali.
Jsem zvědavý, kdy ty a další podobní se zeptají těch, kdo zprivatizoval většinu OKD, kolik za to přišlo do státní pokladny. Jste naprosto trapní, napadáte ty, kdo musel řešil problém, který způsobil někdo jiný a na rozdíl od pravice, tak zbytkovou část podniku alespoň zprivatizovali, ne prošustrovali.
22. 06. 2011 | 20:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 06. 2011 | 20:15

Pepa 3 napsal(a):

Pane Stejskale, smazal jste zde příspěvek, který nazval diskutujícího s nickem RA přesně tak, jak si zasloužil! Proč jste ale nesmazal i příspěvek nicku RA, který úmyslně (a v žádném případě zde u vás poprvé) komolí či zesměšňuje něčí jméno? Navíc zde vědomě šíří lži o "odpuštění daní", přičemž k ničemu takovému nedošlo? A vy to dobře víte, jak to celé bylo zde bylo již mnohokrát vysvětleno! Správnost postupu pana Sobotky potvrdil i jeho nástupce pan Kalousek! A to dobře víte vy i pan RA. Zkrátka pokud se vám něco hodí do vašeho modrého krámu, tak se nemaže!
22. 06. 2011 | 20:31

pehus napsal(a):

Vypadá to tak, že novinářům jde hlavně o ideologii a pod známým heslem "kdo nekrade s námi, krade proti nám" statečně tepou do řad opozice. Hodí se vše, i 7 let starý případ Grosse, který je třeba ve srovnání s Řebíčkem pouhý "troškař". Korupční aféry současné vlády jdou jaksi stranou. Dnešní ideologie mi silně připomíná 50. léta, pochopitelně přizpůsobená současným mezinárodním podmínkám.
Pokud jde o pana Fejka, tak nechápu, proč sedl Bártovi na lep, když si mohl vybrat z jiných nabídek. Je správné poukazovat na to, jak se v našem, stále chudším státě plýtvá se státními penězi. To, že jde tento stát "do kopru" překvapivě novinářům nevadí.
22. 06. 2011 | 21:21

hoven napsal(a):

fejk je obětní beránek, který se předhodil lidu. to je stará technika používaná tisíce let. v současné době je hojně používaná zejměna v číně, kde občas zkrz nazkrz zkorumpovaný režim popraví par malých ryb , aby lid viděl, jak se bojuje proti korupci. fejk moc hlasitě mlaskal. když slaveček odpustil paroubkovo kamarádovi 12 milionů na daních, proběhlo to v tichosti. navíc na to nikdo neupozornoval, protože druhá strana dělá uplně to samý-
22. 06. 2011 | 21:51

stejskal napsal(a):

Je to tak, pane Pepo 3.

Pane Hovene,

pan Fejk skutečně asi nemůže za to, že mu byl v akciové společnosti (akcionář stát) přidělen plat+bonusy násobně vyšší, než má třeba premiér této země (se zodpovědností zcela nesrovnatelnou). Nicméně výše toho platu+bonusů je hodně nemravná, nemyslíte? Neřekl bych, že šlo o předhození. Prostě se provalila jedna nemravnost (na svědomí jí mají zřejmě různíé přátelské vazby, možná dokonce forma korupce, protislužby). A to je dobře, ne? Vše kolem není ani zdaleka tak důležité, myslím. Odněkud se to zkusit rozmotávat musí.

Hezký večer Vám i ostatním.

Libor Stejskal
22. 06. 2011 | 22:29

hoven napsal(a):

pan stejskal,
souhlasím, za 4 měsíce "práce" 3,5 milionu, to je za hranicí normálnosti. fejk všude v mediích pláče, že ztratil svou lidskou pověst...a má pravdu. ztratil ji tím, že přistoupil na to odstupné. ale jak se říká, blbej kdo dává, blbější, kdo nebere. já si myslim, že by měli především vyletět lidi, kteří takové smlouvy za český dráhy podepisují. a ne, že se ty blesky svedou čistě jenom na fejka.
22. 06. 2011 | 22:36

Kanalnik napsal(a):

ale Fejk musel podepsat smlouvu s udaji o sve odmene tez, nebo snad ne? bez nej by to prece neslo
22. 06. 2011 | 22:47

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane hovene.

Snad s výjimkou té "hranice normálnosti". Podle mne je to daleko za ní.

Libor Stejskal
22. 06. 2011 | 22:48

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

stejskal napsal(a):
Je to tak, pane Pepo 3.

:-))
22. 06. 2011 | 22:49

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Co se týče lkaní Fejka nad ztrátou své pověsti...to se dá přece snadno napravit, ne?
Stačí ty peníze odmítnout... :-))
22. 06. 2011 | 22:52

stejskal napsal(a):

Určtě, pane Kanálníku.

Kdyby mi třeba ve veřejnoprávní TV někdo chtěl platit stovky tisíc korun+bonusy, asi bych se též necukal (tedy pokud byh nemusel dělat něco, co je mi "proti srsti").

Problém je primárně v těch, kdo takto rozhazují peníze daňových poplatníků a toho, že to systém vůbec umožňuje. Pan Fejk je v tomto případě jedno. Kdyby to nevzal on, vzal by to jiný, je to v lidské přirozenosti.

Libor Stejskal
22. 06. 2011 | 22:54

stejskal napsal(a):

Ano, pane z Wall Streetu,

takové gesto by zcela jistě řada lidí dokázala ocenit (a reputaci čili pověst by to v jejich očích vylepšilo). Člověk by si možná řekl: "Je to přeci je formát", takových lidí není moc. Možná by se to dotyčnému i vyplatilo, i když ne nutně hned a ne nutně finančně. Taková gesta (jako vzory) v této společnosti dost chybějí.

Libor Stejskal
22. 06. 2011 | 23:00

hoven napsal(a):

štváč,
no, já být fejkem, tak to pošlu někam na charitu, ale rozhodně bych to nevracel. neumim si představit, že by někdo jmenem zaměstnavatele v soukromé firmě s někým podepsal takovou nehoráznou smlouvu. a když, tak by letěl hlavou napřed. proč sobotka a nečas vyzývají fejka, aby vrátil to, co mu podle smlouvy náleží?? to mě připadá groteskní. nečas si přece má zavolat na kobereček toho, kdo je za tu smlouvu odpovědnej a vyrazit s nim dveře. tu smlouvu musel někdo v českých drahách schválit a někdo podepsat. to je člověk, který je zodpovědný za nakládání s penězma českých drah.
22. 06. 2011 | 23:01

Anita napsal(a):

Pan Fejk skutečně podepsal smlouvu jako zaměstnanec, ruku na srdce, kdo by takový job nebral. Osobně si nemyslím, že se něčím zpronevěřil on určitě nešel za šefem s kufříkem, aby mu vytvořili místo za čtvrt melounu měsíčně. Špatné by bylo, kdyby se o část tohoto platu s někým dělil,ale nehodlám tu spekulovat. Pana Fejka neznám, pouze z medií a přišel mi jako férový člověk, který dobře vedl ZOO v Praze. Myslím, že jeho odvolání nebylo nejferovější, tedy odstupem času už jsem to zapoměla, tudíž nějaká aféra například z pronevěry nebyla. Já vlastně bych tu dobře placenou práci panu Fejkovi velmi přála, když je pro nás tak "důležitá".
Stále jsem věřila i věřím nadále, že pan Fejk ten "zlatý padák" dá na charitu nebo zvířátkům do ZOO. Nakonec proč by ho měl vracet, aby ho obratem někdo zase rozpůstil neznámo do čích kapesech. Pokud tedy je dá na charitu pomůže těm, kteří jsou skutečně potřební. Já ho nevyzývám, já mu věřím.
22. 06. 2011 | 23:27

stále rebel napsal(a):

Musím se smát těm, kteří tvrdí, že Fejk za nic nemůže.
Myslíte si, že kdyby Fejk neměl ty správné konexe, že by to místo a ten plat dostal? Pochybuji, že Fejk narazil v novinách na inzerát na tento flek, zúčastnil se výběrového řízení jako každý druhý a nastoupil. S velmi vysokou pravděpodobností se mu o to místo postaral někdo z jeho známých a ty peníze dostal jako někdo z klubu či rodiny.
22. 06. 2011 | 23:34

edgar napsal(a):

sobotko, vraťte zneužité poslanecké náhrady.
23. 06. 2011 | 01:41

kočka šklíba napsal(a):

"Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Je zajímavé, jak jindy aktivní tepači společenských neřádů ala almost glossed™ a další se mohou pominout z komentáře p. Lipolda."

Buďte tak hodný a ukažte mně nějaký komentář Lipolda, víte co to je komentář? Zřejmě ne. Jinak byste tohle nemohl napsat. Ale zdejší editor, také prý "novinář" vás jistě rád poučí co je komentář ;).

Jinak kanalniku, přesné, je to taková virtuální pobídka primitivům, aby se pustili do, samozřejmě rovněž virtuálního, "soudce Lynche". Proč ne, jen jak píšete, nikdy jsem tohle ještě nezaznamenala u blogů jiných politiků, kteří rovněž píší v rozporu se svými činy. Zdá se že našim tzv. "hlídacím psům demokracie" ujíždějí nervy. Ne že by zrovna na aktuálně nějací psi byli ;). Tak maximálně plyšoví. I když to jim lichotím ;).
23. 06. 2011 | 02:23

Jirka napsal(a):

Pane Sobotko, co kdybyste vyzval k vraceni penez vsechny ty poslance (i z CSSD), co berou pekne poslanecke platy plus nahrady a prakticky nic nedelaji. Az to udelate, vyzyvejte Fejka. (A samozrejme vy byste ty nahrady, za ktere jste si poridil byt taky mel vratit. Plus uroky a omluvu).
23. 06. 2011 | 07:06

Ládik!!! napsal(a):

Pane Bohuslave Sobotko,
vraťte občanský průkaz.
23. 06. 2011 | 07:09

ali napsal(a):

pane Stejskale
oni ty nemravnosti jdou ruku v ruce..známý byl v PS a musel odejít, neboť to co vyprávěl, je jako ze scifi. A protože je to slušný člověk, neměl šanci v podstatě na nic a neměl na to ani žaludek. A jak říkám, je jedno, z které strany se dějí nemravnosti, ale není jedno, že se to toleruje, potažmo zametá pod koberec..proto jak Fejk tak Sobotka by měli vrátit vše "nemravné" a jít tak aspoň příkladem pro ostatní nemravy, kteří by měli učinit totéž. Všichni do jednoho..
23. 06. 2011 | 07:52

ventos napsal(a):

zdanit Fejka to by šlo a zdanit hazard nejde ?? proč ??? !!!
23. 06. 2011 | 07:56

občan napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale, nevím jak je to s niky a jejich zavedením, ale Občana pozužívám cca 2 - 3 roky a s nikým se o něj neperu. Pravda, neučastmím se debat pravidelně, ale jak bylo řečeno - copyright ne něj nemáme nikdo. Aby se to tedy nepletlo, použiji malé o jako hodně malý občan na hodně velkém internetu a taky pro to vzteklé hovádko s Velkým O
23. 06. 2011 | 08:07

ali napsal(a):

občan
1* :o)
23. 06. 2011 | 08:18

Drzá zrzka napsal(a):

Odkdy mají ČD konkurenci?
23. 06. 2011 | 08:20

hovorka11 napsal(a):

Koplkop:
K volbám určitě půjdu. Neexistuje však v současnosti strana, asi ani nemůže existovat (poctivost komunistických poslanců považuji za chiméru z důvodu málo příležitostí),jejíž členové by nepodlehli nabídce korupční beztrestnosti.
Když nemám variantu (volil jsem VV ), tak se logicky budu snažit volit stranu, která nebude mít přímo v programu neoliberální svobodu v rozkrádání a praktiky v únicích desítek miliard. Radši zvolím stranu, která dosahuje menšího stupně v rozkrádacích praktikách, protože další volba není !
Volby v tomto současném totalitním režimu neumožňují odklon od rozkrádání. Jedinou možnost tak vidím ve změně k přímé demokracii, která by umožnila politiky při korupci vyhazovat hned.
Občané v ČR bohužel nechtějí aktivně nic měnit, pokud dopad na ně nebude tvrdý. Všude okolo vidím velikou nespokojenost a zároveň nezájem se osobně zapojit. Tak si to vypijem do konce...
Pro změnu stran nyní nejsem, protože by to nic neřešilo. Hodně lidí nechce chápat, že ODS jde i proti menším a středním firmám a podporuje pouze sílu, kterou mají monopolní giganti. Čas je potřeba na to, aby lidi poznali, že buď budem dělat otroky systémovému rozkrádání a monopolům, nebo ten systém změníme.
Bojoval už jsem za 25 tisíc lidí a stálo mě to stovky hodin. V dané věci jsem pomohl, systémově jsem nezměnil nic. Lidi pouze čekají, že to nějak dopadne a když se někdo se obětuje, pak je jejich pasivnost o to větší, protože došlo na jejich slova...

Kdyby současnou ČSSD nahradila strana jiná sociální a ne přívěšek ODS, tak bych volil je, ale vůle lidí je jiná a strana nevzniká. Můj názor je zcela odlišný od většiny, která si myslí, že to řeší změna politických stran.
Jsem si jist, že i kdyby vznikla nová "ta správná" strana, tak by to byla pouze velmi dočasná záležitost.
Bohužel- lidi rozkrádání svým jednáním podporují, takže čekat, čekat a doufat. Já patřím asi mezi cca 30% kterých se to bude dotýkat méně.
23. 06. 2011 | 08:22

neo napsal(a):

Víte jak by Fejk vypadal, kdyby ty prachy vrátil?

http://www.stream.cz/uservideo/589782-kaiser-a-labus-debil
23. 06. 2011 | 08:44

Dočekal napsal(a):

Divobyj napsal(a):
Dočekal-víte,v naší politice platí heslo-ruka ruku myje.Z Vašich slov jsem vycítil,že se tak trochu snažíte pana Sobotku obhajovat.
----------------
Pokud si ještě jednou a tentokrát pozorně přečtete můj příspěvek, tak jistě poznáte malý rozdíl.

Já jsem se pana Bohuslava Sobotky v žádném případě nezastával. Pouze jsem si dovolil poukázat na jemný rozdíl mezi tím jeho "zneužitím poslaneckých náhrad" (pan Bohuslav Sobotka tím neporušil žádný zákon, předpis či vyhlášku) a mezi zjevným a neoddiskutovatelným porušením zákona v případě pana Libora Ambrozka a paní Miroslavy Němcové.

Tímto se vám také omlouvám za opožděnou odpověď. Nejsem podnikatel a tak nemohu sedět u PC dvacet hodin denně.
23. 06. 2011 | 09:52

stejskal napsal(a):

Souhlas, paní ali.

jde o to, jak je ve společnosti nastavena míra vnímání tzv. nemravnosti a nakolik jsme ochotni a schopni uplatňovat svá vlastní kritéria sami na sebe.

Človek má vždy tendenci vysvětlovat sobě a ostatním, že on se vlastně nemravně nechová, to ti druzí. V případě osob veřejně činných to platí dvojnásob. Proto musí existovat společenská poptávka po mravnosti (a kritika nemravného jednání). Účinná ale může být jen tehdy, pokud nebude pokrytecká.

Věřím, že to mezi "vlky" v PS musí být hodně těžké (to je tou koncentrací osob veřejně činných, část z nich jsou především bezskrupulózní prospěcháři, část je přesvědčena, že páchá dobro, a má proto nárok úplně na vše). Ale je škoda, že ti, co "vlky" být nechtějí vyklízejí pole (i když pochopitelné). Mravnost se nedá zařídit revolucí, zákony, zákazy, nařízení, člověk, který je přesvědčen o její nutnosti, si kvůli ní musí nabíjet ústa (a nejde to samozřejmě věčně na plný plyn. Často toho má jeden "plný brejle" a rezignovaně mávne rukou).

Hezký den.

Libor Stejskal
23. 06. 2011 | 09:54

Jiří Mojžíš napsal(a):

Pane Sobotko, vážím si vaší snahy o nápravu nepořádků. Nejdříve ale vy a vám podobní vraťte zneužité poslanecké náhrady.Pak vám lze věřit. A to nemluvím o korupci kvetoucí za každé vlády, o stále rostoucím státním dluhu, který nezastavila jakákoliv vláda.
Je toho mnoho co by jste vy politici měli vrátit a zaplatit. Proto je vaše hrdinské vystoupení směšné.
23. 06. 2011 | 09:55

deda napsal(a):

Vraďte vše,hrabete jen pro sebe a své známé.Kdo Vám odsouhlasil že budete za každou funkci brát nehorázné peníze jak ze státního tak soukromého sektoru a dozorčích rad.To Vám nestačí jeden slušnej plat to musíte z příbuzenstvem a rodinou ožebračovat tento národ.Vraďte vše a běžte od válu.Chceme tam odborníky a né darmožrouty.Co jete měl dřív, pr..l v kalupu a teď auto, barák atd.
23. 06. 2011 | 10:26

Kanalnik napsal(a):

kocka skliba: snad se to jednou zmeni
23. 06. 2011 | 11:04

ali napsal(a):

ano, pane Stejskale. Pro mne je nemravnost pořád nemravností. I ta semtam moje vypěněná :o). Ale jsem na dobré cestě. Začala jsem s jogou :o)..hezký den ali
23. 06. 2011 | 13:00

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Hoven:
Jasně, hlavní zodpovědnost nese ten, kdo s tou smlouvou přišel.
Nicméně, mi šlo o to, že se Fejk staví do pozice ublíženého.
A jak píšu, na nápravu ještě není pozdě.
Ovšem, odmítnout tolik peněz, to dokáže jen silný charakter... :-)
23. 06. 2011 | 15:08

Neja napsal(a):

Chtěla bych vidět kohokoliv, kdo by vracel peníze, na něž má podle uzavřené smlouvy, resp. konkurenční doložky nárok. Jeho ohodnocení jistě nebylo v managementu prodělečných Českých drah výjimečné, nechápu tedy, proč by to měl odnést za všechny, kteří si svých peněz užívají. Změňte praktiky takového ohodnocování komplexně a nehoňte se za jedinci, kteří mají jen tu smůlu, že jsou mediálně známí a oblíbení, a dělají větší reklamu, když v oblibě po skandálu propadnou. Měl byste se, pane Sobotko, za takový výrok stydět. A co probrat platy poslanecké sněmovny? ;)
23. 06. 2011 | 15:10

af napsal(a):

Byt z náhrad si tam přece můžou pořídit úplně všichni.
Tedy pracující samozřejmě ne. To jen všichni poslanci. Ty je potřeba oslovit.
Otravovat Sobotku zvlášť mi připadá trapné.
23. 06. 2011 | 21:46

Realista napsal(a):

Je trapné navážet se tady pouze do Sobotky, ale na druhé straně je to pro většinu diskutujících lepší, než probírat miliardové kauzy Barták, Drobil, Vondra a další. Pro informaci, nejsem volič levice, ale mám smysl pro realitu dneška. Tak pánové, MYSLET, co říkáte, nebude vás to bolet???
23. 06. 2011 | 22:54

V. Perón napsal(a):

Tak Fejkův plat je něco zavrženíhodného. Ale co plat Klause? Ten je v pořádku? Odvádí skutečně prezident tolik smysluplné práce, aby za ni pobíral 350 000,-, a to včetně náhrad, které nevyúčtovává? A co další servis, bezplatně mu poskytovaný na Hradě?
Jestliže je to plat srovnatelný s platem evropských prezidentů, pak by měly být srovnatelné s evropskými i platy ostatních zaměstnanců.
24. 06. 2011 | 02:17

Petrolin napsal(a):

Sobotka a poslanecké náhrady.Za co poslanecké náhrady utratí se nemusí uvádět.Pochybuji,že některý poslanec si za ně nechá vypracovat nějaké rešerše,posudky odborníků k projednávané tématice a podobně.Usuzuji podle toho jaké zákony jsou poslanci schopni příjmout.Prý není zvykem nevyčerpané části náhrad vracet.Může je projíst,prodovolenovat,prohrát v automatech,prakticky cokoliv jen nesmí říc,že si za ně koupil byt.Co s tím?Razí se,že veškeré dávky mají být adresné.Co kdyby poslanci museli co a za co utratili hezky vyúčtovat.Co když úspory by byly větší než náklady na sledování.
24. 06. 2011 | 13:59

tahador napsal(a):

Pane Sobotko, z poslaneckých náhrad jste si pořídil byt. Ve Velké Británii za podobnou vykutálenost byste byl postaven před soud. Aby Vám to však nadále plátci daní nemohli vyčítat, chcete si všichni nyní stanovit plat 270 tis. Kč a žádné "náhrady" nebrat, že? Jste skutečně mazaní! VŠICNI, nejen soc.dem.! Všichni hledíte pouze na prospěch osobní, poté partajní; správu věcí veřejných máte na háku!
24. 06. 2011 | 14:22

pepík napsal(a):

tahador

kdyby ve velké británii byly poslanecké náhrady paušální a neúčtovatelné (jako jsou u nás), tak by za jejich neužití nemohl být postaven před soud nikdo.
24. 06. 2011 | 15:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy