Plody zbytečného rizika

09. 01. 2012 | 13:20
Přečteno 3709 krát
Je to bohužel nepříjemné nejen pro Nečasovu vládu, ale i pro občany, instituce a podniky, ale nezbývá nám, než abychom realizovali to, co jsme ohlásili už při sněmovním jednání – zaslali jsme Ústavnímu soudu návrh na zrušení celkem 14 takzvaných reformních zákonů přijatých v Poslanecké sněmovně v listopadu loňského roku.

Musíme to udělat, přestože jsme si vědomi, že to bude zdrojem právní nejistoty. Lidé budou žít v pochybnostech - co platilo včera, co platí dnes, co bude platit zítra? Jenže základním zdrojem této nejistoty bylo porušení demokratických procedur, které si vládní většina prosadila, aby mohla tyto zákony co nejpohodlnějším způsobem přijmout.
To je velmi nebezpečná cesta. Teprve dodržování demokratických procedur dělá z návrhů, debaty a hlasování poslanců to, čím se mohou řídit všichni ostatní. Jestliže se jako občané dobrovolně podřizujeme omezení našich práv, která zákony obsahují, děláme to především proto, že byly přijaty demokraticky a že demokratickou cestou nelze dosáhnout lepšího výsledku.
Ústava pamatuje i na případy porušování demokracie – pak má občan právo, aby se vzepřel. Riziko tedy vzniká nikoliv obhajobou, ale porušováním demokracie. Tato podstata demokratického systému však vládě uniká.
Právní nejistotu tedy nezpůsobuje skupina poslanců ČSSD, která žádá Ústavní soud o zrušení celého balíku reformních zákonů. Způsobuje ji vláda, která opakovaně předkládá nedokonalé a nepromyšlené návrhy, oprašuje normy, se kterými už havarovala u Ústavního soudu, přináší je pozdě, protože je ochromována vnitřními spory, a má za to, že když už se něco sesmolilo na nějaké K 9 nebo v jiném neformálním seskupení, které v ústavě naštěstí dosud nemáme, tak že to prostě platí.
Nějaké vybavování v parlamentu už se jí zdá zbytečné, má v Poslanecké sněmovně takovou většinu, že stačí chvilka hlasovací gymnastiky a prostě to projde.
Přehlídka toho, co se nad uvedenými 14 zákony odehrávalo, patří do učebnic, včetně soutěže, kdo najde více chyb.
Přestože se jedná o balík obsáhlých norem, které nejednou principiálně mění fungování našich institucí – jako třeba zavedení nucených prací pro nezaměstnané, které napadáme u Ústavního soudu zvlášť – termíny pro jejich projednávání ve výborech byly drasticky zkracovány, jako kdyby to byly banality a věci nad slunce jasné. Nebyly.
Ve druhém čtení se začaly nad stejnými návrhy vršit sloupce stránek pozměňovacích návrhů, a to i z vládní strany, která narychlo opravovala své právní nedodělky. Ale koaliční většina současně prosadila zkrácení lhůty na posouzení těchto doplňovacích návrhů na pouhých 48 hodin. Nebyla tedy pravda, že se o navržených zákonech debatuje již roky a že opozice dostala dost příležitostí ke svým výhradám ve výborech. Konečnou podobu návrhů jsme měli znát jen pár hodin. Veřejnost měla být zaskočena. Líp na tom nebyli ani poslanci vládní strany, ale ti jsou zvyklí dělat tiché křoví.
ČSSD se pokusila o obranu parlamentní cestou. Chtěli jsme získat čas prodlužováním jednání, aby si veřejnost ujasnila, do čeho jde.
Průzkumy veřejného mínění sice ukazují, že drtivá většina veřejnosti je proti vládním pseudoreformám a vládě už nikdo nevěří, ale je třeba, aby znali v detailu, co se na ně chystá.
I když ty zákony provází argumentace o potřebě úspor, nic takového nepřinesou. Znovu a znovu jsme svědky toho, že se jedná pouze o systematický přesun bohatství od chudších k bohatým.
Dluhy přitom narůstají, přestože není nějaká zvláštní příčina pro mimořádné výdaje. Vypadá to, jakoby pravice úmyslně hromadila závaží, která mají viset na rukou levicové vlády, až po nich tento snědený krám zdědí.
Když však došlo na vlastní schvalování zákonných předloh, které byly na poslední chvíli vyšperkovány desítkami stránek různých změn, prosadila koalice neuvěřitelnou věc – že se všech 14 zákonů s rozdílnou tematikou bude projednávat najednou a že každý poslanec smí vystoupit jen dvakrát po dobu deseti minut.
Dvacet minut na 14 zákonů, to je 1,5 minuty na jeden obsáhlý a často dost neuspořádaný návrh – to je přece výsměch. A je to v rozporu jak s jednacím řádem, tak s našimi ústavními právy, která garantují volnou politickou soutěž.
Protestovali jsme. Jasně jsme upozornili na ústavní rizika takového postupu. Otevřeně jsme řekli, že zákony přijímané bez řádného postupu zpochybníme u Ústavního soudu. Nečasova vláda to ignorovala.

Byly tedy porušeny nejzákladnější parlamentní procedury i ústavní práva, zaručující volnou soutěž politických sil, procedury, které jsou zárukou toho, aby právo vznikalo demokratickou cestou a reprezentovalo společný zájem občanů republiky.
Jsme proto nuceni vystoupit proti tomuto konkrétnímu porušení ústavních a parlamentních práv, abychom se postavili do cesty jejich systematickému porušování. Snažíme se dosáhnout jasného a autoritativního rozhodnutí Ústavního soudu v tomto konkrétním případě, aby se neúcta k ústavním základům našich demokratických práv a svobod, kterou tu zkouší pravicová koalice zavádět, opravdu nestala v naší zemi normou.

Zdroj: Právo, 9.1.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kristusek napsal(a):

Ačkoli k tomu nedochází příliš často, tentokrát nezbývá než souhlasit. K demokratickému procesu přijímání nových zákonů neoddělitelně patří i obstrukce opozice v Poslanecké sněmovně, dokonce i když nejsou k věci. Překvapuje mě, že to vadí např. panu Nečasovi, díky jehož umění plkat hodiny o ničem získal přezdívka Fidel, resp. celé ODS s jejich "nulovou tolerancí".
Ano, všichni víme, že "si to nakonec beztak odhlasujou", ale to neznamená, že by opozice neměla do Sněmovny vůbec docházet a vzít si čtyřleté prázdniny, ne?
09. 01. 2012 | 13:30

Oranžáda obecná napsal(a):

nějak soudruhu Sobotko postrádám program vaší oranžové partaje. Co byste konali, kdybyste dnes byli třeba ve vládě ? Bylo by pastelkovné, třinácté důchody, šrotovné, příspěvek na zakoupení osobního vozu ? Co nám tedy teď vlastně slíbíte ? Nebo ty vaše sliby nezapadly do reálné možnosti ekonomiky ? Z vaší strany slyším jen fňukání.
09. 01. 2012 | 13:35

jája napsal(a):

Autore, sice s vámi souhlasím, ale po volbách se s těmi lumpy, alespoň s některými stejně spojíte, tak přestaňte kaLit vodu. Jedině Vláda socdem s púodporou KSČM by mohla napravit ty šílenosti současné garmitury, ale to nehrozí, TOPka se udrží kára pojede dál se stejnými herci. Zase bude Nečas žvanit v opozici celé hodiny a vy budete bymášlet, jak mu v tom zabránit. Pořád divadlo dokolečka.
09. 01. 2012 | 13:40

Občan napsal(a):

No sláva!

Tak ještě, pane Sobotko, kdybyste mohli napadnout u Ústavního soudu zavedení otrocké nucené práce Kybersadistou. Odbory se k tomu totiž zjevně nemají.

Jinak držím palce a doufám, že ty náznaky prozření ČSSD budou trvalého charakteru :o)
09. 01. 2012 | 13:49

Honza napsal(a):

Pro Oranžády a spol. : omezováním opozice, parlamentních procedur, opíráním se o bohaté průmyslníky ( nyní kmotry ), tak nějak začínal svoji vládní peripetii Hitler.
09. 01. 2012 | 13:52

modrý edvard napsal(a):

Nechám se překvapit, co řekne ÚS. Laicky si myslím, že by to měl zamítnout, protože ČSSD neměla snahu diskutovat o zákonech, a jen je formálně používala ke zdržování.
09. 01. 2012 | 13:53

kristusek napsal(a):

modrý edvard

Co je ti platné pokoušet se diskutovat, když tě k tomu druhá strana nepustí a vesele "válcuje".
09. 01. 2012 | 13:56

Buvol napsal(a):

Pane Sobotko, pokuste se také nějak zarazit ten obrtunel, který si říká "církevní restituce"! Ve společnosti je přece čím dál tím méně věřících, jak ukázalo poslední sčítání občanů, a v katolické církvi naopak čím dál tím víc pedofilů a buzerantů, pardon gayů, jak ukazují různé skandály, takže to může za chvíli vypadat, že jim budeme financovat ty jejich uchylárny .. a to v době, kdy obyčejní lidi se musí strachovat o to nejzákladnější, střechu nad hlavou a základní potraviny .. Prostě ať si ty církve financujou jejich věřící!
09. 01. 2012 | 14:01

melčákova pohanka napsal(a):

Oranžáda,Edward. Znáte tu písničku od Skoumala-Kdyby prase mělo křídla?
09. 01. 2012 | 14:03

ghándí napsal(a):

stížnost čssd nedává smysl. stěžují si, že neměli možnost diskutovat, přitom diskutovat nechtěli.
09. 01. 2012 | 14:05

zdenekb napsal(a):

ghándí:

Pokud jde o to, škodit drábkovinám, není to zas tak špatný program...

autor:

Článku se dá máloco vytknout... jen bych prosil, abyste na vznešené teze o potřebě dialogu a dělné spolupráce s opozicí nezapomněl po prvních vyhraných volbách. Bývá to u nás zvykem.
09. 01. 2012 | 14:07

MS napsal(a):

Pane Sobotko,

souhlasila bych s Vámi, pokud by rozprava nad zákony probíhala demokraticky - pokud by Vaše strana neprováděla OBSTRUKCE - pokud by se nesnažila zmařit jednání nad těmito zákony.

Doufám, že Ústavní soud má možnost soudit a posoudit návrh na zrušení zákonů v souvislostech a váš návrh zamítne a to z důvodu vašeho nedemokratického maření jednání.
Pokud by se tak nestalo, nikdy v naší republice již neprojde žádný zákon, protože tímto způsobem zablokuje kdokoliv cokoliv! A je jedno jestli to je ČSSD, ODS nebo Věci Veřejné, ..., na to jste měl myslet především. Už se těším, jak se budete rozčilovat až budete u vlády vy. :-)
09. 01. 2012 | 14:10

ghándí napsal(a):

zdenekb
program čssd je škodit čr a jejím občanům sociálním státem na dluh a integrací v EU, kterou taky draze zaplatíme.
09. 01. 2012 | 14:15

Marhul napsal(a):

Dobrý den,
je KRIZE, a to všeobecná, a tady se rozhazují miliardy pod taktovkou pravice (která o sobě tvrdí, že je ¨úsporná a že utrácí ta levice jedna zatrolená)! Naposledy se bude rozdávat půda církvi a platit jim desátky ze státního rozpočtu, jako za dob "temna" (A.Jirásek). Kde to jsme ?!?
Pane předsedo ČSSD, zastavte to šílenství, dokud je čas !
Zdraví M.
09. 01. 2012 | 14:15

neo napsal(a):

Pane Sobotko, ty nucené práce mě dostaly.

To nejsou nucené práce, nikdo do nich nikoho nutit nebude.

Veřejná služba bude nabídnuta. nepřijetí je na zvážení každého občana, který se nechává živit z peněz ostatních pracujících.
09. 01. 2012 | 14:17

Pavel napsal(a):

Vrácené zákony ÚS byly následně projednány zcela klasicky, tj. v Prvním až třetím čtení. Jak se k tomu vyjadřovala opozice si můžete najít na webu poslanecké sněmovny. Bouhošek nemluví pravdu.
09. 01. 2012 | 14:20

Jirka napsal(a):

navrhuji přijímání zákonů předat US a celou tu zbytečnou bandu v poslanecké sněmovně a senátu zrušit, rozpustit a vypustit.
09. 01. 2012 | 14:30

RadaF napsal(a):

A to budou teprve "plody", až lidem dojde trpělivost a v sociálních (hladových) bouřích zatřesou jejich trůny tak, jako před staletími jejich slavní předchůdci - viz defenestrace zpupných úředníků. Těm se chtěji dnešní mocipáni podobat ?????
09. 01. 2012 | 14:32

Bunny napsal(a):

To neo:
Ne, je to demagogie. Buď práce je a náleží za ní odměna ve výši aspoň minimální mzdy, anebo není a pak je povinností evropského státu konat tak, aby nezaměstnaný neskončil na ulici, nezemřel hlady nebo na následky banálního onemocnění či zranění. Prolomením tohoto základního principu se dostáváme na nižší laťku, než byla nastavena zpřed rokem 89 a není tady o čem hovořit.
Existovala také ještě dobrovoná práce pro vylepšení životního prostředí, okolí obytných domů a tzv. občanské vybavenosti, ale jako taková byla poplivána, zesměšněna a je odporné požadovat, aby ji byl nucen vykonávat občan v nouzi pod hrozbou ztráty sociální almužny.
09. 01. 2012 | 14:33

MR napsal(a):

To NEO :
Mě zas dostal Váš termín "pracující" - to se říkávalo za KSČ, ne ? Dnes bychom měli být jinde, ale jak je vidět, nejsme. Jsme v krizi.
09. 01. 2012 | 14:34

Marhul napsal(a):

Obrázek z krize evropské :
V Maďarsku je finanční panika, lidé se zbavují forintů a houfně nakupují libry, příp. eura (!) sic. U nás je zatím "klid" - klid na práci naší pravice (KSČ).
09. 01. 2012 | 14:36

David napsal(a):

"...Ale koaliční většina současně prosadila zkrácení lhůty na posouzení těchto doplňovacích návrhů na pouhých 48 hodin. Nebyla tedy pravda, že se o navržených zákonech debatuje již roky a že opozice dostala dost příležitostí ke svým výhradám ve výborech.

Konečnou podobu návrhů jsme měli znát jen pár hodin.

Veřejnost měla být zaskočena. Líp na tom nebyli ani poslanci vládní strany, ale ti jsou zvyklí dělat tiché křoví...

...Dvacet minut na 14 zákonů, to je 1,5 minuty na jeden obsáhlý a často dost neuspořádaný návrh – to je přece výsměch...."

--

To jsou metody starých komunistických struktur.

Doufám, že Ústavní soud svým rozhodnutím zabrání tomu, aby se v budoucnu schvalovaly zákony tímto, přímo nemravným a nedemokratickým způsobem.
09. 01. 2012 | 14:43

kristusek napsal(a):

neo

"nepřijetí je na zvážení každého občana, který se nechává živit z peněz ostatních pracujících"

Dovolil bych si jen připomenout, že tyto práce se týkají lidí přihlášených na úřadech práce, což jsou téměř výlučně lidé, kteří o práci přišli a mj. právě pro tento případ si platili sociální pojištění.

Těch, kteří nikdy nepracovali a pracovat nechtějí, se to netýká, ti žijí z jiných sociálních dávek.
09. 01. 2012 | 14:44

Goliáš napsal(a):

Souhlas s Davidem.
Oni totiž nic jinýho neuměj´ než se vopičit po bolševikách. Mají stejný myšlení, vyplývající ze známýho "obracení kabátů" před 20 lety. Toto jsou důsledky. Samozřejmě, že nejsou schopni myslet demokraticky a samostatně nevymyslí nic - proto se pořád ohlížejí za hranice k příkladům. Naše tradice jim nevoní,protože takový T.G.M. by je hnal...
09. 01. 2012 | 14:48

Yosif K napsal(a):

Jo pane Bohousi, neni nad konstruktivnim kritiku to je zaklad demokracie.
Akorat tyrochu dovne pusobi to ze minule kdyz meli bandicka oranzovych h...pu sanci na ikonrtruktivni kruitiku, ze se vyzivali pri zcela nekonrtyruktivnim filibu8striovaniu kde ruzni oranzovi velikani citovali vse mnozne od karla marxe az po dopisy od socialnich pripadu - babicek z orlickych hor.

Reknete rovnou - chteli jste zase filibustrovat nebo jste opravdu meli na mysli konstrutivni kritiku?

Ze se ptam - predaka strany tridnich valek a rozestvavani tridni nenavisti.......

Pane Kristusek - jak jak jste si tak jisty, ze vsichni nezamestnani, kteri si platili socialni pojisteni opravdu pracovat nemohou? Velka cast z tech co jsou doma na podporach vcesele melouchari, sbira srot a stary papir, stavi si bazeny u rodinnych vilek, jezdi odpocivat k mori do zahranici vcetne Spanel a Thajska atd atd. 20 hodin tydne zametani pro obec je nezabije........ Kdo nemuze zametat ze zdravotnich duvodu, jiste prinese nejakou neschopenku.......
09. 01. 2012 | 15:10

Švejk Josef napsal(a):

Evropa je v krizi až po uši (Maďarsko - útok na valuty), ale česká média řeší PRSNÍ IMPLANTÁTY...! Ha, ha, ha
09. 01. 2012 | 15:12

neo napsal(a):

Bunny:

odměnou budou samozřejmě dávky. Už to tady mělo být dávno.
09. 01. 2012 | 15:13

neo napsal(a):

MR:

a jak chceš nazvat pracujícího člověka jinak než pracujícím? To s Ksč nemá nic společného.
09. 01. 2012 | 15:14

Yosif K napsal(a):

Pane Davide - a jak se vam libilo nocni filibustrovani oranzovych a rudych socialnich demagogu, kdyz pri predminulem schvalovani meli sanci ku konstruktivni kritice a misto ni zvolili cestu plkani a obstrukci a filibustrovani za kazdou cenu?
Existence opozice je v demokraci samozrejme zasadni vec - oranzovi a rudi clenove parlamentu vsak spise nez jako oposice pusobi dojmem socialnich demagogu a kasparu za kazdou cenu...... no hlavne ze se zase pred proletariatem poradne zviditelnili.......
09. 01. 2012 | 15:15

he napsal(a):

„Úlohou politiků je zasívat strach, a pak přinést naději a řešení“.
Tihle lidé přesně vědí, co funguje na vymývání hlav, a v zájmu svých ambicí udělají cokoliv. Bohužel to nedělají jen oni, ale i lidé z reklamních agentur, bulvárních médií, někteří náboženští vůdci a spousta dalších.
Jako by každý chtěl každému vymýt hlavu se sdělením, že to či ono, co nabízí, je to nejlepší pro štěstí toho či onoho člověka. Je to cynické, protože ve skutečnosti jim jde jen o jejich zájmy, ega a peníze.
Takže jsme společnost vymývačů a vymývaných, kde se někde v koutku zašlapává svědomí.
09. 01. 2012 | 15:17

Yosif K napsal(a):

Pane RADAF - vy jste nekde videl masy hladovych proletaru? A kde? Nepletete si Ceskou republiku se Somalskem nebo neco tak?
Mel jsem souseda, ktery pri brani podpor jezdil po meste automobilem Porsche. Mel jsem sousedku, ktera si jezdila pro podpory v novem Mercedesu. Kde vidite masy bouricich se hladovych proletaru? Na Sluknovsku nebo kde? No ze Sluknovska asi bolsevicky prevrat v Praze nezorganizujete.......
Nakonec ani na Sluknovsky neni problem hlad ale spise hraci automaty......
09. 01. 2012 | 15:22

den napsal(a):

pane neo.
Zatím jsem to nepotřeboval a asi to potřebovat nebudu.
Ale na pomoc v nezaměstnanosti si platím a to ne málo v odvodech.
Stejně jako můj bratranec, který je o dost starší a tedy již neperspektivní.
Že by se nesnažil není pravda, má i vzdělání, ale je mu opravdu 58 a co teď.
Na nucené práce, i když si 20 let poctivě platil?
Opravdu chcete nahnat na veřejné prostranství již neperspektivní učitelku z gymplu?Já Vám nerozumím
09. 01. 2012 | 15:27

den napsal(a):

ddtek, dofám že nebude smazán.
Citace z jiného webu:

"tu krávu co mne u matury vyhodila z češtiny budu rád vidět sbírat psí hovna"

Asi takovou úrověń přikládám Vaší argumentaci.

PS,, paní profesorka si vzala život.
09. 01. 2012 | 15:31

Yosif K napsal(a):

Pane HE - a jake mate vy reseni? Ze by se administrativne zakazalo vymyvani mozku? Nebo reklama? Nebo projevy politiku? A kdo by rozhodoval ve volbach? Enteligentni violicstvo? nebo pouze provereni soudruzi?

Vse ma sve chyby....... soucasna demokracie je nejlepsi z moznych spatnych systemu......
09. 01. 2012 | 15:32

Občan napsal(a):

To neo:

Podpora v nezaměstanosti je určena VÝHRADNĚ na úhradu nákladů nezbytných pro přežití a nákladů spojených s hledáním práce.
Nezaměstnaný NESMÍ být nikým nucen k tomu, aby prostředky podpory používal pro jiné účely.

Takže Kybersadista nejenže porušil Ústavu a mezinárodní právo, jímž jsme vázáni, zavedením otrocké nucené práce, ale on se dopouští dalších dost závažných trestných činů, protože nezaměstnané a) vydírá a za b) jim brání v hledání práce, a to z pozice veřejného činitele.
Protože POKUD někoho pošle na nucenou otrockou práci v době, kdy jsou v provozu personální oddělení potenciálních zaměstnavatelů, a tím mu zabrání účastnit se výběrových řízení, tak mu znemožní práci získat. Tím mu působí škodu, a to škodu zjevně vyšší než je 5000.- Kč.
09. 01. 2012 | 15:37

zdenekb napsal(a):

YosifK:

Ten životní (nad)standard nezaměstnaných můžete doložit nějakou statistikou, nebo čistě svou bujnou fantazií a letmým průzkumem u vašich vypečených nezaměstnaných přátel a příbuzných?

den:

Ano - fakt, že výběr lidí určených k "veřejným pracem" nemá pravidla, není definován zákonem, ale je ponechán na libovůli úředníka, mi přijde hodně zvrácený... kupodivu největší potlesk zní od kritiků byrokacie a státní mašinerie.
09. 01. 2012 | 15:37

Yosif K napsal(a):

Pane Buvole, cirkve nejaky majetek meli, ziskali jej nejakou formou, za rpvni8 republiky probehla pozemkova reforma ktera cast majetku prerozdelila.

Komancum se to zdalo malo, sebrali vsem uplne vsechno. Ted se cirkvim ma CAST, POUZE CAST jejich majetku vratit - opravdu si myslite ze se to rozdava z "Vaseho"? Jak jste k tomu prisel vy, repsektive, mate mylny pocit ze neco z toho je "Vase"???? Jelikoz je to statni? Hahaha.....

Mate deti? Posilate je do cirkevni skoly? Pokud ne, vite ze cirkevni skoly maji vetsinou lepsi kvalitu nez skoly statni? At uz si o cirkvich a nabozenstvi myslite cokoli, to o tech skolach je pravda......

BTW - pedofilove se asi vyskytuji vsude, patrne ani byvaly Pionyr se jim nedokazal vyhnout....... tohle neni relev antni argument proti restitucim.......
09. 01. 2012 | 15:42

Yosif K napsal(a):

Pane Zdenek KB - nemam statistiku - na proste visce kde jsem bydlel a byval z 8 pobiracu podpor v nezamestnanosti apod soc davek jich 7 na plne pecky pracovalo nacerno a melo se lepe nez zamestnani.
Je to mozna zkreslene tim, ze jde o visku na okraji mesta, kde se nejaka prace vzdycky najde.

ALE - jednou jsem makal na vychodni Morave (az v Karpatech) - lide tam delali i za platy nizsi nez tehdy byla podpora v nezmestnanosti. Rikali mi ze je jim trapne brat podpory, kdyz je brat opravdu nemusi. Reknete mi vsak, kolik takovych lidi v CR je? V kazdem okrese je to jinak - v okresech kde tradicne voli komance jsou cisla nezamestnanosti uplne jina, nez v okresech kde tradicne voli cerne p...ele apod..... Je to nahoda?????
09. 01. 2012 | 15:53

Yosif K napsal(a):

09. 01. 2012 | 15:37
Pane Zdenek KB - skuhrot nad hladovenim nezamestnanych mas vetsinou prichazi od profesionalnich placek, kteri se skuhranim nad socialni nespravedlnosti docela slusne zivi (Sobotka, Mladek, Jansta, Palas apod).

Pokud se podivate blize na konkretni pripady nezamestnanosti, zjistite pestrou paletu pricin a zjistite ze hodne poberacu podpor v nezamestnanosti si slusne vydelava nacerno.
Samozrejme ze ty urady a ty politicke strany kde jsou lide placeni za rozprach podpor mezi proletare nemaji zajem zjistit objektivni pravdu.......
09. 01. 2012 | 16:00

neo napsal(a):

den:

pokud vim, tak mají úředníci metodiku, koho by měli na veřejnou slubu navrhovat.
09. 01. 2012 | 16:02

den napsal(a):

zdenekb

Vše se dá pochopit,ale jak za mne napsal občan je to celé šílená protiprávní zhovadilost lidí, kteří problematiku viděli snad jen z rychlíku.

Opět budu osobní.
Bratranec, zaměstnání , nuceně na živnost, skončení bumu, zaměstnání jako projektant, pokusy a zaměstnání, před rokem konec.
Jen megery obchodu - podomní obchodníci s energiemi atd, vlastně na své triko.
Vzdělání gympl nedokončená stavárna (4,5) roku, zaměstnání do teď řízení staveb a projekční činnost, autocat, archicad

Věk 58.
Zdraví střeně,horší mobilita.
Pokud nebyly zadány poslední dva řádky bez problémů.

Zatím vždy platil vše co stát chtěl a najednou z něj bude co...
09. 01. 2012 | 16:02

den napsal(a):

Neo.
Paní profesorce nabídli tu oranžovou vestu - stejnou jako pro alternativní trestance a koště a pytel.
Vydržela to 2 měsíce.
09. 01. 2012 | 16:04

neo napsal(a):

Občan:

pak nezbývá, než ho žalovat.

sorry, ale člověk, který by měl nastoupit na veřejnou službu není z těch, kteří aktivně hledají práci a tudíž se ani žádných výběrových řízení neúčastní a tak jim nic takového ani nemůže být znemožněno.
09. 01. 2012 | 16:05

neo napsal(a):

den:

lež. Od kdy platí veřejná služba? 9 dní?

jak to mohla vydržet 2 měsíce?
09. 01. 2012 | 16:09

zdenekb napsal(a):

YosifK:

Díky za potvrzení, že si termíny "velká část" a "hodně" podvádějících nezaměstnaných cucáte z prstu. Nic jiného jsem ani nečekal. Navíc, ty vaše profesionální plačky vládly naposledy v půlce roku 2006. Asi za současnou situaci - huráreformy bez znalosti relevantních dat - tak úplně nemohou. Leda že by zájmy proletariátu hájily i vaše oblíbené, rozpočtově odpovědné strany.
09. 01. 2012 | 16:14

Suchec napsal(a):

Neo, Yosif:

Alespoň pobavíte. Nemáte ještě víc or Monty Pythona, vy exoti?

ALe jinak je to hošani na jednu velkou přesdržku za ten váš zvrácený humor. :-))
09. 01. 2012 | 16:15

den napsal(a):

Jen závěrem.
To co jsem popsal vypovídá hodně o nás o světě jaký jsme stvořili.
Nedovedu si představit v normálním světě ve městě daných rozměrů, že vyhodí profesorku rodného jazyka, která učila stovky lidí z onoho města, že by se o ni nějak nepostarali. Já si dovedu představit doučování dětí, občany dotovanou výpomoc v knihovně, kurzy, přednáška pro důchodce.
Nejsme normální společnost.

A na dlouho končím, ničí mne odpovídat absolutně lidsky nenormálním tvorům.
09. 01. 2012 | 16:15

den napsal(a):

neo
jen naposled, to co je teď je zpřísnění, ne novinka...
09. 01. 2012 | 16:17

Cestovatel napsal(a):

Sobotka zase lže. Právníci zabývající se ústavním právem říkají že tím že sloučili rozpravu několika návrhů do jednoho NEOMEZILI MOŽNOST OPOZICE SE VYJÁDŘIT k návrhům. Proč Sobotka a ČSSD místo obstukcí se nesnaží o kompromis. Ona ČSSD totiž nic jiného než kopat kolem sebe neumí. Stejně ubohé je snaha Sobotky navodit dojem že zde hrozí právní nejistoda díky špatným zákonům. Nehrozí hrozí tu nejistota pokud opozice bude dělat obstrukce. A ani žádné demokratické procedůry porušeny nebyly. Stížnost ČSSD u ÚS má nulovou šanci na úspěch
09. 01. 2012 | 16:17

Suchec napsal(a):

Cestovatel:

Hezký normalizačně bolševický projev. Bilak by se styděl.

Další vtipálek, co plete bič z měkkýho :-)

Další "demokrat" :-))))
09. 01. 2012 | 16:20

neo napsal(a):

Suchec:

jistě, násilí je jediná zbraň individuí, kteřá neuznávají jiné názory a nejsou schopny argumentovat.
09. 01. 2012 | 16:20

Cestovatel napsal(a):

Místo aby v těžkých dobách ČSSD se snažila být prospěšná této zemi snaží se místo toho nahrabat si koryta lacinými sliby. Dnes musí vláda splacet úroky 350 milard ročně z dluhu který v letech 1998-2006 nasekala ČSSD a tyto úroky rostou.
09. 01. 2012 | 16:20

Cestovatel napsal(a):

Suchec:

Jako většina levičáků neumíte argumentovat jen nadáváte. Levičáci musí mít hodně nízké IQ alespoň podle toho co tady píší příznivci ČSSD a komoušů.
09. 01. 2012 | 16:23

ali napsal(a):

Plod zbytečného rizika? To je Sobotkova sebekritika? Žeby šel do sebe?
09. 01. 2012 | 16:27

český maloměšťák napsal(a):

Cestovatel
Cirkus zrušil šňůru ? Kvůli sněhové kalamitě ?
No já jen - že tady chyběl humor....
09. 01. 2012 | 16:36

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pravičák rád vykřikuje, že když byla u vlády ČSSD, tak nebyla kolen nás konjunktura a dnes je hrozná krize a Kalousek může sekat dluhy, jaké chce a tak pár čísel:

Reálný ekonomický růst
Rok; Německo; ČR %
2002 0; 2,1
2003 -0,4; 3,8
2004 1,2; 4,7
2005 0,7; 6,8
2006 3,7; 7
2007 3,3; 5,7

Real GDP growth rate - Growth rate of GDP volume - percentage change on previous year
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tsieb020&plugin=1

Naši pravici se to podařilo otočit.
Dnes roste rychleji Německo než ČR a ani drábovi se nepodařilo dostat naši nezaměstnanost níže než tu německou.

Kolem roku 2004 byla v Německu nezaměstnanost přes 10 %, dnes méně než 6 %, Škromach a bez biče dokázal naši nezaměstnanost udržet pod tou německou, dnes Drábek s bičem je výše než Němci.

A zadlužení? No posuďte sami, kdo nás zadlužil

Zadlužení naší vlády % HDP
2003 28.6 
2004 28.9 
2005 28.4 
2006 28.3 
2007 27.9 
2008 28.7 
2009 34.4 
2010 37.6 
2011 nemám poslední čísla, ale někde přes 40 %
09. 01. 2012 | 17:08

Brundibár napsal(a):

Přeji hezký den, pane Sobotko,

bohužel pro celou ČR jste během obstrukcí pouze mlátili prázdnou slámu. Za těch šest dnů a kousek jste neřekli JEDINÝ argument, který by byl postavený na reálných datech a který by byl obhajitelný jinde než v ústavu typu "práva Plzeň".

Očekával jsem jsem, že využijete vše, co má ČSSD k dispozici - aparát, který jako poslanci a senátoři máte k dispozici, kapacitu vašich partnerských socialistických stran (nejen) po celé EU, Masarykovu akademii, odborné vedení ČSSD. A NIC... Dočkali jsme se libanonské poezie (naštěstí nikoliv v originále), rétorických cvičení a prázdných proklamací...

Upřímně, kdyby se koalice obávala opravdových argumentů, tak by zákony byly nejspíš připraveny lépe. A také vaše pozice u ÚS by byla podstatně lepší.
09. 01. 2012 | 17:13

Aleš napsal(a):

Cestovatel:
Než uvedete nějaká čísla o úrocích ze státního dluhu, tak si ta čísla alespoň zjistěte. Vámi uvedené číslo 350 miliard je ve skutečnosti téměř o řád menší. Viz: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/naklady_sd.html
09. 01. 2012 | 17:14

Koleda napsal(a):

Jsem velmi zvědav jak se ÚS zachová. Pokud je normální, musí žalobu ČSSD zamítnout. Vždyť kdo sledoval nekonečné slovní exhibice poslanců této strany mně dá za pravdu, že to bylo mlácení prázdné slámy. Raději měli tito poslanci věnovat onen čas reálným připomínkám či protinávrhům. Bohužel se ale ukázala naprostá vyprázdněnost ČSSD (ostatně jsou tam stále titíž lidé), pro kterou toho nebyli schopni. Jindy mají plná ústa strategií, analýz, ale "skutek utek". Dodnes není jasné, jak by si ČSSD počínala vládnouc této zemi. Jen žvásty, žvásty a žvásty. Ostatně, mají-li v čele tak charismatického vůdce, není se čemu divit. Přitom zcela určitě je v ČSSD dost chytrých a vzdělaných lidí, leč to, co tuto stranu reprezentuje, tomu neodpovídá. Škoda, protože tato vláda potřebuje silnou a především erudovanou opozici. A tou, bohužel, současná ČSSD není.
09. 01. 2012 | 17:56

Někdo napsal(a):

Pane Sobotko, ptám se Vás jako předsedy levicové strany. Proč sociální demokracie nestojí v čele všech vládnoucími stranami oklamaných a okrádaných občanů, kteří se tak musí organizovat do různých protikorupčních, protivládních občanských sdružení a hnutí a jsou zoufale nejednotní a tím i neakceschopní. Pokud tady vznikla taková snaha sjednotit tato hnutí formou Holešovské výzvy, tak ji alespoň maximálně podporujte.
Slov už bylo dost. Myslíte si, že pravice se svou morálkou bude někdy v parlamentu tvořit morální zákony?
09. 01. 2012 | 17:57

Koleda napsal(a):

Někdo:
A Vy si myslíte, že morálka levice je lepší (Gross, Palas, Zgarba, Benda, Paroubek, etc.)?
09. 01. 2012 | 18:07

ujo napsal(a):

Omlouvám se za odbočení od tématu ale věc církevních restitucí je neméně závažná.
VV s největší pravděpodobností (mj. KLaus -Duka)totiž zase couvnou.
Dokáže někdo vysvětlit pár otázek v této věci?
Komu se bude nemovitý majetek vlastně vracet, jaké právnické osobě? Existuje něco jako Církev Katolická s.r.o. (nebo a.s.)? -sotva.
Kdo bude tedy rozhodovat co se s majetkem stane? (dtto s finanční náhradou).
Bude vázáno nějak jeho použití na bohulibé účely? Patrně ne.
Je někde dostupný seznam vydávaných nemovitostí a seznam nemovitostí nevydaných vč. jejich ocenění?
Proč po předání "toho, co bylo ukradeno" bude stát ještě po cca 17 let platit provoz církví?( pravda sestupně).
09. 01. 2012 | 18:36

Suchec napsal(a):

Koleda:

Pěkný hovězí argument. Ale tvrdá čísla hovoří, jak hovoří.
BTW si myslím, že i ten Gross je na tom furt líp, než Drábek s Kalouskem. :-)))

Cestovatel:
Na klauna se dá reagovat jen smíchem, anebo ignorací :-) Dnes se vám komická scénka vyvedla, takže potlesk :-)

BTW, sám tu mluvíte o nedostatku argumentů, ale kromě prskání tu sám nepředvádíte víc. :-)))
09. 01. 2012 | 18:37

Suchec napsal(a):

Ujo:

Kalouske odmítl zveřejnit seznamy majetku.
09. 01. 2012 | 18:38

Jan napsal(a):

den
Ten případ jsem neznal.
Proto čtu občas zdejší diskuse.
Maximálně smutné, vypovídající vše o nás po 20 letech od...
Když to čtu vybavuje se mi případ Zdeňka Adamce z Humpolce.
Nechci relativizovat Palachovu oběť, ale čím to, že ta Palachova vyburcovala celý národ a o paní učitelce nikdo neví?
Nebo ona nebyla hrdina? V dnešní době si vzít život pro čest?
Vpřed jenom v před a v předu smrdí síra.
Neo
Naše nyní vládnoucí elita i s Vámi se vejde do jediného slova - sociopat.
Nemocný člověk.
09. 01. 2012 | 18:55

Jan napsal(a):

Kolega
Nic jako morálka levice, nebo pravice není. Morálka je jen jedna.
To Vy popíráte ,tvrdíte, že pravice = dobro a na morálce nezáleží.
P.S. Pan Zgarba je slušný člověk.
09. 01. 2012 | 18:57

L.B. napsal(a):

Pro zdejší namodrahé a nahnědlé pány a dámy.

Tady je ona ustavní stížnost celé včetně důvodové zprávy. Bude užitečné, když si ji přečtete (pokud tedy má nějaká debata s Vámi mít vůbec nějaký smysl)

Chápu, že nahnědlé a namodralé šiky rády potlačují demokracii, ale jako se Vám to nepovedlo v minulosti s Topolánkovým batohem a poté se stavebním spořením, tak se Vám to nepovede i nyní.

Museli byste zase vytvořit hnědokošilaté milice (s modrým šátkem kolem krku s ptákem na cípu), abyste se nějak v demokracii prosadili.
09. 01. 2012 | 19:25

L.B. napsal(a):

http://www.concourt.cz/clanek/6136
09. 01. 2012 | 19:26

intoška napsal(a):

Argumentace zní přesvědčivě, za koho kope ODS a T0P je stále zřejmější, a sympatiemi k fašismu se přestávají i tajit... Jenže když si člověk vzpomene na koalici ODS a ČSSD...
Po volbách bývá vše jinak. Je mi z toho smutno.
09. 01. 2012 | 20:09

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro Koleda.
K debatám, že jsou všichni stejní, si stačí vzpomenout na to, kdo zde prosazoval a nebo prosadil ty nejhorší věci.

Kdo nám vnucoval radar, kdo snižuje daně bohatým a naopak zatěžuje nižší vrstvy, kdo zuby nehty brání anonymní akcie, kdo prosazuje důchodový tunel, podivné církevní restituce a mnohé další.

Tedy na lidi v politických stranách můžeme mít rozdílné názory, ale pokud odhlédneme od toho, často médii účelně deformovaného pohledu, tak se domnívám, že s kroky české pravice bude nespokojeno tak 70 % veřejnosti.

Neřešte lidi, řešte to, kam nás posunula levice a kam pravice.

Já v tom mám zcela jasno. Levice od zlodějin a krachu v devadesátých letech směrem k EU a vyspělému světu, pravice někam na východ či do Řecka.

Za osm let vlády levice velký kus vpřed, pět let vlády pravice a jsme v zase pr....

A ještě pro ty, kteří mají krátkou paměť, tak inflace devadesátých let.

Míra inflace v letech 1989 - 2004
http://www.czso.cz/xm/redakce.nsf/itisk/DA00255200

Taková inflace kolem 15 %, která vám za pár let sežere vaše úspory, to je pro pravičáka zcela normální. V devadesátých letech se tiskly peníze o sto šest. V roce 1998 10,7 % a až za Zemana 1999 2,1 %.
Za Zemana se teprve začalo hospodařit normálně.
09. 01. 2012 | 20:29

Almo G™ napsal(a):

Vida, neo už po sté předstírá, že nechápe princip pojištění? Trapné.
09. 01. 2012 | 22:00

sinice napsal(a):

Dilema dnešního světa,je i v různých tradicích schopností. To,že všechny dnešní státy si "hoví" ve velkém dluhu ,znamená mj.že inflace je tím stabilzována jako trvalá.A investice o to riskantnější.Koupěschopnost mas povázána a klesá.Jaké cesty řešení jsou celosvětově:hlavně dvě-1.Marxova světová proletářská revoluce pokud tržní ekonomiky nenajdou včas východisko. 2.Leninův "růst produktivity práce"-to je cesta jak udržet přežití tržních ekonomik.Jenže tady se národy začnou dělit podle tradic.Protože za růstu dluhu jsou investice bolestivé,riskantní,zisky nízké díky snižující se koupěschopnosti-zbývají jen inovace výroby jak zvýšit produktivitu práce:technická fantasie,inovace,vynálezy a objevy.ČR založené na Baťových tradicích šití bot je pravým opakem vědeckého přístupu USA-Silicon Valley-elektronika.Zrovna tak management dnešní,z velké části bývalý socialistický,nikdy neměl tradice motivovat lidi zde k myšlení-typu západní Evropy a USA.Taková byla i Rožnovská Tesla ,v níž vyrůstal Nečas kdysi.V západní evropě a USA ty inovativní tradice pokračují.Hlavně ČR je růstem dluhu odsouzena k debaklu.Buď skončí státním bankrotem,nebo budeanektována,čí extrémně "temnodobně" závislá,nebo přivede k ultranízké životní úrovni,což probíhá dvacet let viditelně pro většinu zdejších.
Z českých politiků a podnikatelů velkého formátu zjevně ani jediný není západním typem,který by zde tradice změnil na opačné:Kreacionista který probudí národní kreativitu.Většinou jsou zdejší politiky pro politiku,úředníky nebo podnikatelé -překupníci,domohli se privatizací majetku,ale tvořit jim nejde a lidi k tomu ve svých podnicích nevedou.Budeme zaostávat více a více.ODS a ČSSD je první třída ZDŠ ve světě vytvořeném vysokými školami.
09. 01. 2012 | 22:26

Cestovatel napsal(a):

Suchec:

Já tady narozdíl od vás argumenty dávám. Na vás ale zdřejmě nemá cenu reagovat. Vy prostě věříte v Sobotku a spol ať dává tady kdokoliv jaýkoliv agrumenty. Na socanskýho politruka nemá cenu přesvědčovat. Váš druhý čánek ukazuje vaší ubohost a neschopnost rozumě diskutovat s jinými lidmi než vašimi ideologickými souputníky.
09. 01. 2012 | 22:36

Al Jouda napsal(a):

Pane Sobotko, pokud věříte, že ČSSD je jedinou záchranou této země a chcete opět vyhrát příští volby, tak udělejte geniální tah : Přesvědčte vedení KSČM, aby se tato strana přejmenovala a pak se s ní spojte do volební koalice. Získáte tak nadpoloviční většinu a možnost předvést všem politickým lumpům, jak má vypadat demokratický, evropský, spravedlivý, a sociální stát!
09. 01. 2012 | 23:19

Al Jouda napsal(a):

To sinice :
Souhlasím s Vámi ! Inovace je motorem prosperity, a proto by vláda měla soustředit nejlepší odborníky a vědce do nějakého českého Slicon Valley (třeba Babiččina údolí) a zadat jim úkol sestrojit například malý a velkokapacitní akumulátor elektrické energie, který by se použil v automobilech. Ten bychom pak vyváželi do celého světa a bohatli na něm.
09. 01. 2012 | 23:23

Pavla2 napsal(a):

autor, občan: Proč by nemohli vypomáhat městům a obcím lidé na ÚP? Mělo by se to samozřejmě týkat i těch, co jsou stále jen na soc. dávkách.
Jezdím do Německa do jednoho obchodu, kde pracuje hodně lidí, kteří jsou na ÚP, a to za 1 euro na hod. Jinak by podporu nedostali. Vůbec jich tolik v obchodě potřeba není, ale jsou tam proto, aby nedělali načerno nebo se nepoflakovali. Rovněž lidé, kteří zrovna od ÚP na výpomoci nejsou, musí být denně k dispozici doma. Různé podniky se totiž kdykoliv obracejí na úřad, pokud potřebují narychlo někoho sehnat. Tito lidé si taky platili sociální pojištění, na které se odvoláváte. Taky neexistuje si odjet někam na dovolenou. Pouze se svolením ÚP. A tam jim většinou řeknou, že když mají na dovolenou, tak nepotřebují podporu.
A tím nemyslím žádnou drahou zahraniční.
10. 01. 2012 | 00:12

Almo G™ napsal(a):

Pavla2 napsala: "Proč by nemohli vypomáhat městům a obcím lidé na ÚP?"

1. Protože jestli práce je, pak není důvod ji poskytovat novodobým otrokům, kteří za ni dostanou jen peníze na holé přežití.

2. Protože jestli práce oficiálně "není" a přitom se jiná práce dává novodobým otrokům jen za pouhé přežití, je to otrokářský, nehumánní a nemorální stát.

3. Protože když si někdo léta a desítky let platil sociální pojištění pro případ, že ztratí práci a ve chvíli, kdy ji opravdu ztratí, nedostane své pojistné plnění, jen otrockou práci a spoustu překážek při hledání nové práce, je to podvodný stát.

(Ale to někdo, kdo v ostatních v nouzi vždy za všech okolností vidí jen vyžírky a lenochy, nikdy nepochopí. To někdo, kdo si nikdy sociální pojištění sám neplatil a myslí si, že jsou zdravotnictví, sociální podpora v nezaměstnanosti a důchody "zadarmo", nikdy nepochopí.)
10. 01. 2012 | 00:41

Pavla2 napsal(a):

AlmoG: Já bych si samozřejmě přála, aby byli na tyto, jak Vy říkáte - otrocké práce, nuceni především ti dlouhodobě nezaměstnaní a ti, kteří jsou jen na soc. dávkách. Ale můžete mi napsat, kolik hodin měsíčně je vyžadována nucená práce, že by nezbyl čas na hledání nové? No a jak také z vlastní zkušenosti znám, tak mnozí "hledají" práci tím způsobem, že chtějí jen razítko a dopředu vám řeknou, že zaměstnat nechtějí, potřebují jen to potvrzení.
Myslím, že úřady chtějí tímto krokem zamězit stejně jako v Německu (nevím, jak je to jinde) práci načerno. A až na pár regionů je práce dost, jen ne takové, jakou by si zrovna člověk přál.
A taky si někdo zkuste spočítat, kolik každý odvedl za svůj život peněz na soc. pojištění - ale pouze na tu část, ze které se platí pojištění v nezaměstnanosti. To ostatní je určeno k jiným účelům, aby to některé nemátlo. Hodně lidí si totiž myslí, že na toto pojištění odvedli statisíce, přitom ti, kteří ano, většinou bez práce nejsou.
10. 01. 2012 | 01:01

neo napsal(a):

Jan:

naopak, já podporuji právě to zachování cti u lidí, kteří přišli o práci. Tím, že neodmítnou veřejnou službu ukáží ostatním, že chtějí pracovat a nechtějí se jen tak za nic nechat živit.
10. 01. 2012 | 08:31

Občan napsal(a):

To Pavla2:

No vida!
Sama jste svým příspěvkem potvrdila, že Kybersadista u nás zavádí otrockou nucenou práci.
Protože ti pomocníci v tom německém obchodě dostávají K PODPOŘE JEŠTĚ sice malou, ale MZDU. Takže podpora jim zůstává a malá mzda jim uhradí náklady na docházení NA BRIGÁDU.
TO je ten naprosto zásadní rozdíl mezi Německem a ČR. O to paradoxnější, že jde právě o Německo a ČR (třeba dokážete přijít na to PROČ tak paradoxní).

Navíc Vám zjevně uniklo, že ti lidé dostávají plnění ze svého pojištění proti nezaměstnanosti (podpora) a K NĚMU od obce nebo státu další brigádnický příspěvek za brigádu.
To jedno euro je právě tím rozdílem mezi NUCENOU OTROCKOU prací, kterou u nás zavedl Kybersadista, a právním státem zvaným Německo.

Otrocká nucená práce je nařízena v objemu 20 hodin týdně - což je POLOVINA ZÁKONNÉ pracovní doby. To je 4 hodiny denně; tak akorát na to, aby to člověku dokonale znemožnilo dostavit se v patřičném oděvu, upraven a PŘIPRAVEN k pohovoru. Protože personalisté si skutečně nezvou lidi ani na sedmou ranní, ani po 16. hodině odpolední.
Obvykle probíhají pohovory mezi 9. - 14. hodinou, vyjímečně mezi 14. - 16. hodinou.
Pokud se nezaměstnaný MUSÍ DENNĚ dostavit v 7:00 ráno s lopatou na hovna na náměstí, znamená to, že bude do 11:00 odklízet exkrementy, pak půjde domů, osprchuje se, převlékne, popadne aktovku s papíry a v cca 12:00 může vyrazit na pohovor. Na pohovor, na který by měl přijít klidný, neunavený, soustředěný.

Je mi zcela jasné, že si jako SOCIOPAT vůbec neumíte představit duševní rozpoložení člověka, který se po dvaceti nebo třiceti letech poctivé práce (a placení POVINNÝCH odvodů) ocitl mezi nezaměstnanými a je NUCEN ZADARMO a VEŘEJNĚ sbírat psí bobky na ulici. Já se vůbec nedivím, že to nešťastnou gymnasijní profesorku dohnalo k sebevraždě. Takové zrůdné ponížení totiž může přežít bez trvalé újmy na duševním zdraví jen velmi silná osobnost.
10. 01. 2012 | 08:58

Občan napsal(a):

To Pavla2:

A ještě pár dodatků:

- Nezaměstnaných je podle poslední OFICIÁLNÍ STATISTIKY (tedy NEÚPLNÉHO údaje) 506 000. Nezaměstnanost od prosince dále STOUPÁ.
- Volných míst je dle OFICIÁLNÍ STATISTIKY údajně necelých 30 000, tedy MÉNĚ než v prosinci
- Průměrná podpora v nezaměstnanosti je POUHÝCH 5800.- Kč a KLESÁ
- 58% nezaměstnaných jsou lidé nad 45 let, tedy skupina pro potenciální zaměstnavatele "neperspektivní"
- 72% nezaměstnaných jsou lidé KVALIFIKOVANÍ; tedy vyučení, SŠ a VŠ
- V ČR je bez práce cca 30 000 čerstvých absolventů SŠ a VŠ

KDE je tedy podle Vašeho tvrzení práce dost? A PRO KOLIK lidí?
10. 01. 2012 | 09:07

neo napsal(a):

Občan:

chci nějaký důkaz o té učitelce. Zatím to vypadá na lež.

Mimochodem, pohovor si můžete domluvit kdykoli. Ani po 12 hodině to neni nic výjimečného. Z vaši strany se jedná jen o výmluvy. Veřejná služba nikomu v ničem nebrání.
10. 01. 2012 | 09:11

Almo G™ napsal(a):

"neo napsal(a):
naopak, já podporuji právě to zachování cti u lidí, kteří přišli o práci. Tím, že neodmítnou veřejnou službu ukáží ostatním, že chtějí pracovat a nechtějí se jen tak za nic nechat živit.
10. 01. 2012 | 08:31"

To už tady přece bylo: "Arbeit macht frei."

Neo své kořeny nezapře.
10. 01. 2012 | 09:12

neo napsal(a):

Almo G™ :

překrucujete ! Já s náckama nemám nic společného. Pro mě je to stejná hnusná sorta lidí jako komunisti.

Nestydět se za to, že člověk se člověk nechce nechat živit ostatními nemá s ideologií nacismu ani komunismu nic společného.
10. 01. 2012 | 09:47

Občan napsal(a):

Neo, buďte si jist, že funkci kápa ani Blockältestera nemá NIKDO jistou na věčný časy. Vy teprve ne, i když jste momentálně hluboce přesvědčen o opaku.
10. 01. 2012 | 09:55

neo napsal(a):

Občan:

co to zas meleš? jakej kápo a Blockaltester?
10. 01. 2012 | 10:09

Koleda napsal(a):

To Jan:
Já jsem nikde neřekl, že morálka pravice je lepší než levice! Já jen říkám, že amorální je většina politiků napříč spektrem. Ale proč ne, vždyť jsou vzorkem národa, že?
To ten co se nechce......:
Nezazlívám Vám, že jste levicově orientovaný, ale střízlivě vzato se za vlád ČSSD děly stejné tunely, jen to vypadalo jinak, protože se celá Evropa vezla na vlně prosperity i když na dluh. Ostatně 6% růst byl jen fiktivní a výsledkem pak krize 2008. Takže trochu více objektivity by nevadilo.
10. 01. 2012 | 10:30

Občan napsal(a):

To Neo:

Tak já Vám to zkusím vysvětlit trošku polopaticky.

Vy souhlasíte s tím, aby lidé, jejichž neštěstí je už tak dost velké, byli naháněni na otrocké nucené práce pod záminkou, že "si musí nucenou prací zasloužit nepatrnou podporu v nezaměstnanosti". Zároveň souhlasíte s tím, aby byli bez ohledu na věk a kvalifikaci brutálně ponižováni označením reflexními pracovními vestami a vyhnáním do ulic s košťaty.

Takto zacházeli nacisté se židy - označili je a vyhnali do ulic zametat, odklízet s níh a podobně. S tím, že "si musejí nucenou prací zasloužit nepatrný plat a odměnu v podobě misky polévky a kousku chleba". Stejně nacisté zacházeli s vězni v koncentračních táborech, a to bez rozdílu.
Vy souhlasíte s tím, aby Kybersadista zacházel s nezaměstnanými jako nacisté zacházeli s vězni a obyvateli ghett.

Souhlasíte s tím proto, že se domníváte, stejně jako se domnívali funkcionáři v ghettech a kápové a vedoucí bloků v koncentrácích, že je Vaše sociální postavení neotřesitelné a Vy se nikdy nemůžete dostat do situace, v níž se dnes nacházejí moderní nuceně nasazení.

Ubezpečuji Vás, že se mýlíte. Stejně jako tehdejší "neotřesitelní" se i Vy můžete snadno ocitnout na ulici v oranžové vestě a s lopatou v ruce.

Což mi připomíná, že jsem zapomněl ještě na jeden Kybersadistův zločin.
On nejen že brání nezaměstnaným v hledání práce, ale on je navíc cíleně veřejně dehonestuje. Protože KAŽDÝ potenciální zaměstnavatel, který v uchazeči pozná zoufalce z ulice, takového uchazeče automaticky odmítne jako totálního zkrachovalce.
Místo toho, aby Kybersadista pomáhal nezaměstnaným najít práci pomocí vhodné REKVALIFIKACE, jazykových kurzů a dalšího vzdělávání (za což je královsky placen), je jeho cílem, aby nezaměstnaní naopak práci nenalezli a byli nuceni dřít pro obce a soukromníky zadarmo.
10. 01. 2012 | 10:44

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a):
"překrucujete ! Já s náckama nemám nic společného. Pro mě je to stejná hnusná sorta lidí jako komunisti."

Přesto, že si to neuvědomujete, sdílíte zjevně v lecčems jejich pohled na svět. To je prostě osobnostní založení. Otrocká práce jako "odměna", "čest" a "osvobození". Přesně jako oni. Pro mě vše stejně hnusná sorta lidi. Fanatičtí náckové, fanatičtí komunisti i ostatní fanatici, které spojuje tento postoj. Navenek všichni stejná krásná slova. Uvnitř tetelení, jak je třeba došlápnout si na ty, kdo podle jejich/vašeho názoru jsou níže. Samozřejmě pro pro dobro otroka.

A protože si to neuvědomujete, je třeba vám to pořád zrcadlit a vracet jako bumerang zpět.
10. 01. 2012 | 10:56

Almo G™ napsal(a):

Teď vidím, že vám to Občan 10. 01. 2012 | 10:44 vysvětlil podrobněji a lépe.

Přesto nikdy není na škodu pořád vám to opakovat, abyste nežil v iluzi, že jste čestný člověk, že si zasluhujete nějakou úctu, když milostivě někomu nabízíte pouhé přežití pro ty, kdo doplatili na nepovedený systém - že je to víc než dost.

(Škoda, že neexistují kompenzační pomůcky pro emoční a sociální invalidy.)
10. 01. 2012 | 11:01

neo napsal(a):

Občan:

nikoli, to prostě není pravda.

1) Nesouhlasím s tím, aby někdo byl nahnán na nucené práce a brutálně ponižován ve vestě.

Souhlasím s tím, aby měl nezaměstnaný možnost pracovat ve prospěch obce , tím si zasloužil podporu a úctu lidí a to tím, že jim ukáže, že nechce parazitovat na systému, ale že chce pracovat.
2) další omyl o nějaké neotřesitelnosti. Naopak vícekrát jsem zde psal, že bych se styděl nechat se někým živit a nic nedělat, proto bych rád veřejnou službu přijal.
3) a je nesmysl, že by zaměstnavatelé někoho nepřijali z důvodu, že by byl viděn ve vestě. Naopak je to jasný signál, že se jedná o člověka, který pracovat chce a práci se nevyhýbá ať je jakákoli.
10. 01. 2012 | 11:34

neo napsal(a):

almo,

potom jste nácek vy, protože vy píšete o otrocké práci a došlápnutí si na někoho.
10. 01. 2012 | 11:36

Pavla2 napsal(a):

občan: Ale já jsem četla, že ti, kteří se zúčastní tě prací pro obce, tak dostanou nějakou částku k podpoře navíc. A Vy myslíte, že jedno euro na hodinu je dost na to, aby se někteří dostali domů někam dál?
Nevím, jestli musí na tyto práce u nás lidé chodit denně, ale jestliže je dána týdenní povinnost určité doby, tak snad bude záležet na domluvě a může si každý odpracovat třeba za 2 dny a pak má 3 dny na hledání nové práce.
Navíc rekvalifikace taky nabízejí ÚP, ikdyž o jejich významu pochybuju.
A stále nechápu, proč všichni tady popisují, jak nezaměstnaní budou uklízet psí h.... Můžou taky třeba vysazovat okrasné keře v parcích, čistit lesy apod. potřebnou práci, do které se jiným nechce. Nevím, po jaké době na pracáku se musí k povinné práci každý dostavit, ale fakt je ten, že čím dýl je člověk doma, tak je to pro něho horší. Po dlouhé době se pak do práce nikomu už nechce. A myslím, že pořád lepší být mezi lidmi, než se doma trápit nad nezaměstnaností. Ale jak jsem již napsala, tak nejdříve bych tam nahnala cikány a ty, kteří jsou bez práce a jen na dávkách mnoho let.
10. 01. 2012 | 11:53

neo napsal(a):

Pavla 2:

je jasné, že odpůrci budou argumentovat pouze tou nejhorší možnou prací a to jsou psí exkrementy.

Úřady práce veřejnou službu zpočátku nabídnou osobám, které se nacházejí v hmotné nouzi a zároveň jsou vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání déle než jeden rok.

Následně úřady nabídnou veřejnou službu i uchazečům o zaměstnání, kteří nejsou v hmotné nouzi a jsou evidováni déle než jeden rok.

"Současně bude nabízena osobám, které byly za poslední tři roky vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání v součtu celkem déle než jeden rok,"

Jde o celou řadu dalších činností, počínaje pomocí v obecní knihovně, řízení dopravy na přechodu pro chodce před školami až po pomoc při pořádání kulturních akcí v obci.

Kdo bez vážného důvodu tuto činnost odmítne, přijde o podporu v nezaměstnanosti. Nedostane přitom od státu ani dávky v hmotné nouzi.
10. 01. 2012 | 12:00

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a):

"potom jste nácek vy, protože vy píšete o otrocké práci a došlápnutí si na někoho.
10. 01. 2012 | 11:36"

? Logický zkrat?
10. 01. 2012 | 12:08

neo napsal(a):

Almo G:

tvůj.

já o žádné otrocké práci ani nucených pracech ani došlápnutí si na někoho nepíši. S něčím takovým bych nikdy nesouhlasil.

Naopak považuji za důležité podporovat nezaměstnané a to jak udržováním pracovních návyků, tak prezentací sebe sama jako člověka, který pracovat chce.
10. 01. 2012 | 12:12

Občan napsal(a):

To Neo:

1) Lžete.
Úklidové a jakékoli jiné pomocné práce ve prospěch obce si MUSÍ obec zajistit vlastními ZAMĚSTNANCI nebo ZAMĚSTNANCI najatých firem nebo objednávkou u místních živnostníků.
Odměnou za práci je PLAT nebo příjem podnikatele.
Nikdo NESMÍ být nucen vykonávat práci pro jiného bez nároku na PLAT nebo příjem podnikatele.
Podpora v nezaměstnanosti NENÍ plat ani příjem podnikatele, ale PODPŮRNÁ sociální dávka, určená na zajištění životních potřeb a na hledání práce. Její výplata NESMÍ být podmiňována vykonáváním prací bez nároku na plat nebo příjem podnikatele.

Nezaměstnaný totiž na nikom neparazituje, ale řádně čerpá PLNĚNÍ z pojistného pro případ nezaměstnanosti, jehož platby odvádí prostřednictvím POVINNÉHO sociálního pojištění. Výplata plnění je ZÁKONEM podmíněna splněním určitých podmínek ohledně délky zaměstnání a dosaženého věku a výše podpory je podmíněna výší předchozích příjmů. Takže nezaměstnaný není povinen a nemá žádný důvod komukoli cokoli dokazovat. Jeho POVINNOSTÍ naopak je, že během podpůrčí doby si bude AKTIVNĚ hledat práci a že se bude účastnit dalšího vzdělávání, bude-li mu umožněno a nabídnuto.
Uložení nucené otrocké práce nezaměstnaným je naopak aktivním bráněním v hledání práce a v účasti na dalším případném vzdělávání nezaměstnaných (tzv. "rekvalifikace") - tedy zločinem ve všech ohledech.

2) Bláboly, kterým sám nevěříte.

3) Také bláboly.
Jakmile je někdo zaznamenán potenciálním zaměstnavatelem jako "počišťovač" nebo vykonavatel jiných podřadných prací, automaticky ztrácí šanci na přijetí k jiné než podřadné práci. A to zcela bez ohledu na jeho předchozí kvalifikaci a praxi. Ba dokonce naopak - čím kvalifikovanější ten který nezaměstnaný je, tím horší důsledky má pro něho uvedená okolnost.
10. 01. 2012 | 12:17

Pavla2 napsal(a):

neo: Dík za vysvětlení. Já taky nechápu, proč se takové práce někdo bojí. Než sedět doma na zadku, tak bych radši vypadla mezi lidi, ikdyž za málo peněz. A nevěřím tomu, že nebude čas na hledání nové práce. Pokud se vůbec někteřým bude chtít. Já chápu ty starší lidi, že nemají jednoduchou situaci, vím, že nemít čím zaplatit byt a jídlo je hodně stresující, byli jsme v podobné situaci taky několikrát, ale člověk si musí umět nějak poradit. Třeba na čas vzít jakoukoliv práci. A když jsem viděla ty mladé, kteří přišli jen pro razítko bez jakéhokoliv zájmu, tak nad nimi opravdu plakat nemůžu.
Já budu za měsíc, dva mít pro všechny své činnosti taky mrtvé období a myslíte, že to někoho bude zajímat? Že si budu moct přijít na sociál, že nemám třeba na jídlo a že mně milostivě něco dají jako té naší slavné menšině, která tam přijde vřískat a oni vysolí vše, co je jen možné? Klidně by nás chcípnout hlady nechali. Jsi OSVČ, tak se starej sám. Proč by tomu nemělo být stejně u ostatních? A pokud by tato situace nastala, tak kidně půjdu i k té lopatě. A nebudu se ponižovat nikoliv prací, ale doprošováním se na úřadech.
10. 01. 2012 | 12:21

neo napsal(a):

Občan:

ne nelžu. Já opravdu souhlasím s tím, aby měl nezaměstnaný možnost pracovat ve prospěch obce , tím si zasloužil podporu a úctu lidí a to tím, že jim ukáže, že nechce parazitovat na systému, ale že chce pracovat.

Veřejná služba v Česku
Zadavatelem nabízející veřejné služby jsou města a obce; těmi, kteří této nabídky využívají a ti, kterým je určena, jsou pak lidé dlouhodobě nezaměstnaní (tj. déle než 6 měsíců bez práce) a osoby v hmotné nouzi. Veřejná služba je mezi těmito subjekty uzavírána ve formě písemné smlouvy.

Předmětem veřejné služby je taková činnost, která je obecně v zájmu dané obce: většinou jde o pomoc v oblasti životního prostředí, kulturního rozvoje a sociální péče, konkrétně se může jednat o udržování čistoty v ulicích a na veřejných prostranstvích dané obce, sezónní práce, výpomoc v obcí vlastněných objektech.

Veřejná služba není pro obce povinná ani od nezaměstnaných jedinců vymahatelná – je na vedení obcí, zda-li ji zařadí do své agendy. Pokud to ale udělá, mají z veřejné služby většinou užitek jak obec (pro níž bude provedena práce, kterou např. jinak nemůže za srovnatelných podmínek sehnat z komerčního sektoru), tak těm, co službu vykonávají. Těm umožní udržet si po období dlouhodobé nezamšstnanosti udržet si pracovní návyky a tím i jistou „sociální integritu“, za veřejnou službu jsou taktéž odměňováni sociálními dávkami a příspěvků na živobytí (podle § 18a zák. č. 111/2006 Sb.).

Odměna za veřejné služby v současnosti činí 1106,- Kč po dvaceti a 1658,- Kč po třiceti odpracovaných hodinách.

2) čistá pravda. Nemám důvod v něčem takovém lhát.
3) Tohle bys musel dokázat. Ne nějkým ojedinělým případem u tvých příbuzných jako obvykle, ale nějakým solidním výzkumem či alespoň průzkumem.
10. 01. 2012 | 12:26

Občan napsal(a):

To Pavla2:

Proč se, propánakrále, vyjadřujete k něčemu, o čem vůbec nic nevíte?

1) "...Ale já jsem četla, že ti, kteří se zúčastní tě prací pro obce, tak dostanou nějakou částku k podpoře navíc."

Lež.
V ČR si nezaměstnaní NESMÍ přivydělat k podpoře ani jednu jedinou korunu.

2) "...Nevím, jestli musí na tyto práce u nás lidé chodit denně, ale jestliže je dána týdenní povinnost určité doby..."

MUSÍ se dostavit KDYKOLI budou předvoláni - tedy být absolutně k dispozici pověřenému právnímu subjektu. Současně MUSÍ splnit předepsaný časový objem.
KROM toho se MUSÍ BEZ PRODLENÍ dostavovat na URČENOU poštu k hlášení prostřednictvím elektronického systému, a to KDYKOLI na VYZVÁNÍ úřadem.

3)"...Můžou taky třeba vysazovat okrasné keře v parcích, čistit lesy apod. potřebnou práci..."

Stále se jedná o podřadné práce, které si MUSÍ obce zajistit vlastními nebo cizími ZAMĚSTNANCI nebo objednávkou u místních živnostníků a účast na nichž je pro většinu nezaměstnaných dalším handicapem, znemožňujícím jim sehnat práci.

4) "Nevím, po jaké době na pracáku se musí k povinné práci každý dostavit..."

Nevíte, ale kategoricky plkáte.
Po DVOU měsících!!!

5) "...Po dlouhé době se pak do práce nikomu už nechce. A myslím, že pořád lepší být mezi lidmi, než se doma trápit nad nezaměstnaností..."

Lžete, protože o problematice NIC nevíte.

6) "... Ale jak jsem již napsala, tak nejdříve bych tam nahnala cikány a ty, kteří jsou bez práce a jen na dávkách mnoho let."

Tohle raději nebudu komentovat, protože se mi nechce dělat radost cenzorovi. Kdybych okomentoval, bych bych smazán, nebo rovnou zabanován. Doufám, že jsem to napsal dostatečně zřetelně.
10. 01. 2012 | 12:30

Občan napsal(a):

To Neo (12:00):

Škoda, že jste si to po sobě nepřečetl. Protože tam máte nádherný protimluv.
Jsem velice zvědav, zda na něj přijdete sám, nebo jestli Vám ho zase budu muset omlátit o hlavu. Doporučuji Vám namáhat si mozek a najít jej co nejrychleji.
10. 01. 2012 | 12:33

Almo G™ napsal(a):

neo: My si tykáme? Klid, neztrácejte nervy.

"Já opravdu souhlasím s tím, aby měl nezaměstnaný možnost pracovat ve prospěch obce , tím si zasloužil podporu a úctu lidí a to tím, že jim ukáže, že nechce parazitovat na systému, ale že chce pracovat."

To je přesně ten slovník nácka. "Arbeit macht frei." Z podobných slov je mi doslova na blití.
10. 01. 2012 | 12:37

Občan napsal(a):

To Neo (12:36):

Neo, opatrně s tím lhaním.
To, co jste popsal, jsou VEŘEJNĚ PROSPĚŠNÉ PRÁCE a nikoli otrocká nucená práce, kterou zde zavedl od 1. ledna 2012 Kybersadista.
VPP NEJSOU "veřejnou službou" ve smyslu Kybersadistova "opatření".
Ono totiž to jeho "opatřeníčko" NEMÁ žádnou zákonnou oporu a žádný zákon je neumožňuje.
Mj. i PROTO podala ČSSD onu ústavní stížnost.
10. 01. 2012 | 12:39

Občan napsal(a):

To Neo:

A abyste neřekl, že jsem na Vás zlý, tak tady máte nápovědu:
http://wiki.aktualne.centrum.cz/finance/verejne-prospesne-prace-verejna-sluzba/

Relevantní soubory informací si jistě dokážete dohledat sám.
10. 01. 2012 | 12:50

Občan napsal(a):

Tak tohle je hustej mazec, vážení:

http://www.mpsv.cz/files/clanky/11831/TZ131211a2.pdf

Pane Sobotko,
já Vás velmi vážně vyzývám, aby ČSSD konala dle stanov a v souladu s právním řádem ČR VŠE, co lze, aby Drábkovo sociopatické běsnění zarazila.
10. 01. 2012 | 12:59

neo napsal(a):

Občan:

nepopsal jsem veřejně prospěšné práce, ale veřejnou službu

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ejn%C3%A1_slu%C5%BEba

a žádnej protimluv tam neni
10. 01. 2012 | 13:10

neo napsal(a):

Občane a hned na to (12:59)hodíš odkaz , kterej potvrzuje přesně to co jsem výše napsal. Všem doporučuji k přečtení
http://www.mpsv.cz/files/clanky/11831/TZ131211a2.pdf
10. 01. 2012 | 13:13

Pavla2 napsal(a):

Občan: No vidíte, tak nemusí tam být lidi denně, ale na výzvu úřadu. To znamená, že úřad jim určitě nechá dost času na to, aby si mohli hledat jinou práci. A je to tak i jinde, tak nevím proč by nemohlo být u nás. A co je na tom, že jsem napsala, že bych tam nejdříve hnala ty, co jsou dlouho na dávkách? A myslíte, že s tímto mým názorem by nesouhlasilo 90 procent lidí, které pěkně štve, že cikáni jen vycucávají stát bez jakéhokoliv přičinění?
Lidi na ÚP si mohli vydělat 4 tis. měsíčně. Jestli je nyní nějaká změna, nevím. Ale to nic nemění na tom, že po dlouhé době se pak mnohým do práce už nechce. Stačí si představit, jak se chce každému strašně moc po dovolené, že?
A laskavě mě neobviňujte ze lži. To jsou zkušenosti, Vy máte možná jiné.
10. 01. 2012 | 13:23

Pavla2 napsal(a):

Občan: Příplatek za veřejnou službu tito nezaměstnaní dostanou, a to asi tisíc kč., což je srovnatelné s Německem. Tam dostanou euro za hodinu, což je přibližně desetina za nekvalifikovanou práci, u nás totéž. Takže srovnávejte dál, jací jsou darebáci jen u nás.
Navíc stát nezaměstnaným platí za pojištění. Já jako OSVČ, ikdyž nevydělám nic, musím zaplatit minimální odvody na SP a ZP, což je více než 3500. Nezaměstnaní toto nemusí, navíc peníze dostanou. Mně nedají nic. Zajímá se někdo o to, jak se žije živnostníkům, jestli mají z čeho platit stroje, zařízení, nájmy a vůbec živit rodiny? Vy levičáci byste jen chtěli, aby jim daně řádně zvýšili a pěkně odírali. Přitom ti jsou rozhodně užitečnější než kterýkoliv úředník od těch nejvyšších po nejnižší.
10. 01. 2012 | 13:40

Občan napsal(a):

Neo, vždyť Vy popíráte i to, co je v té tiskové zprávě :o)))

Tam se přece jasně uvádí, že "veřejná služba" je BEZ nároku na jakoukoli odměnu a "nabídnuta" bude nezaměstnaným po DVOU měsících v evidenci. Bude-li odmítnuta "bez vážných důvodů", následuje vyškrtnutí z evidence a odebrání veškerých podpor a dávek.

To Pavla2:
Jestliže někdo MUSÍ odpracovat 20 hodin týdně, pak je skoro jedno KDY jej obec "vyzve". Denně mu to bude blokovat MINIMÁLNĚ 4 hodiny (spíš víc, pokud bude muset někam dojíždět).

Zcela jste navíc ignorovala další povinnost, která je nezaměstnaným uložena, a tou je POVINNOST hlásit se MINIMÁLNĚ dvakrát týdně na URČENÉ poště (bez ohledu na bydliště nezaměstnaného), a to KDYKOLI na výzvu úřadu a NEPRODLENĚ po doručení výzvy.

Sociální dávky pobírá POUZE 1/3 nezaměstnaných. Zbylé 2/3 nepobírají NIC a jsou zcela odkázány na pomoc příbuzných, přátel a charity. PŘESTO je pro ně takřka nemožné sehnat práci, protože jsou pro zaměstnavatele obvykle "staří" a po cca 3 měsících nezaměstnanosti navíc ještě "podezřelí". A nedejbože, aby je někdo viděl někde s koštětem nebo lopatou. Pak jsou zcela odepsaní. PROTO jsou dlouhodobě nezaměstnaní.

4000.- Kč/měs. platilo do konce r. 2010. Od 1. ledna 2011 si NESMĚJÍ vydělat ani korunu. Takže jste mimořádně neinformovaná, ale o to víc kategorická. Nic překvapivého.

Já Vás neobviňuji; já konstatuji.
10. 01. 2012 | 13:41

Občan napsal(a):

To Pavla2:

Nedostanou NIC.
Buď si přečtěte alespoň tu tiskovou zprávu MPSV, nebo raději mlčte.

Stát platí za nezaměstnané MINIMÁLNÍ zdravotní pojištění a NIC jiného. A i to ZP za ně platí pouze tři roky; poté si je musejí platit sami.

Pokud si měsíčně nevyděláte ani 3500.- Kč, pak byste měla zvážit smysluplnost takového "podnikání". Já v takové činnosti smysl nespatřuji. A pokud si snad stěžujete, že nedostáváte nemocenskou - no, pokud si neplatíte nemocenské pojištění, pak logicky žádnou nedostáváte.
Ne, to skutečně nikoho nezajímá. Dobrovolně jste se rozhodla podnikat, takže jste na sebe dobrovolně vzala riziko neúspěchu. Nikdo Vám nebrání být zaměstnancem.
10. 01. 2012 | 13:49

Pavla2 napsal(a):

občan: Já si samozřejmě nestěžuju, dávala jsem jen příklad. Jsem spokojená. Nemocenskou si ani neplatím,protože jsem zatím za celou dobu podnikání nemocná nebyla. Bohudík. A i kdyby, tak by mě nemocenská rozhodně nevytrhla, takže to mám pojištěné jinak.
A nezaměstnaní dostanou 1000 kč, ted jsem to četla na internetu. Najděte si veřejně prospěšné práce -nezaměstnaní a tam to je. Jedině, že by psali každý něco jiného.
10. 01. 2012 | 13:57

neo napsal(a):

Občan:

kecáš z hladu?

já citoval pouze definici veřejné služby.

To, že odměna nebude náležet nově nezaměstnaným dle reformy, je věc jiná.

Taky metodika je doplňující.

po dvou měsících je tam samozřejmě možné někoho poslat, ale :

Úřady práce veřejnou službu zpočátku nabídnou osobám, které se nacházejí v hmotné nouzi a zároveň jsou vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání déle než jeden rok.

Následně úřady nabídnou veřejnou službu i uchazečům o zaměstnání, kteří nejsou v hmotné nouzi a jsou evidováni déle než jeden rok.

"Současně bude nabízena osobám, které byly za poslední tři roky vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání v součtu celkem déle než jeden rok,"

pokud nejsi natvrdlej jak bambus, tak to pochopíš.
pokud umíš číst, tak si přečteš ten článek z MPSV, na který jsi sám dal odkaz. Tam je to hezky shrnuto a je zcela zřejmé, že jde o velmi podpůrné a pozitivní opatření pro nezaměstnané.
Že tedy opravdu nejde o otrockou práci, ale o příležitost pro nezaměstnané, aby si udrželi pracovní návyky a ukázaly ostatním, že chtějí pracovat a nechtějí být živení aniž by hnuli prstem.
10. 01. 2012 | 14:05

Pavla2 napsal(a):

občan: V té zprávě není nic o tom, že na tu poštu musí každý. Pouze můžou některým nařídit, aby se hlásili, takže především půjde o ty, kteří jsou na ÚP po několikáté, víckrát změnili zaměstnání v krátké době či nějak porušovali prac. smlouvy. Zrovna tak to bude s těmi veřejnými pracemi. Vy si vždycky vyberete jen to, co se Vám hodí.
10. 01. 2012 | 20:10

Ing. Rémi simeón Ph.D. napsal(a):

Pavla , neo i a další si přečtěte , co píší na ASN , stačí zadat ASN drábek a tam budete mít jasno . Pošlou tam koho budou chtít , i toho , kdo nic nepobírá , je to vlastně obchodování s lidmi formou svérázného barterového obchodu . Jen platí kč 790 VZP , ale , protože pochopitelně nezaměstnaný nemá z čeho to platit, tak to je ta okolnost, co jej drží na úp a tím je vydíratelný , někdo více, někdo méně .
Nejlépe bude, až se vám něco přihodí a poznáte to sami .
29. 03. 2012 | 00:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy