Nečasově vládě se veřejné rozpočty rozpadají pod rukama

25. 02. 2012 | 22:27
Přečteno 8067 krát
Poslední návrhy z dílny ministerstva financí na zvýšení DPH na dvacet procent, zrušení porodného či několikaleté zmrazení důchodů ukazují, že tzv. reformy prosazené Nečasovou vládou nejenže veřejné rozpočty nestabilizovaly, ale ve skutečnosti jejich problémy ještě prohloubily.

Nepovedená Kalouskova daňová reforma z roku 2008 podsekla kritickým způsobem pravidelné příjmy státu a podepsala se na zvýšení veřejného dluhu o půl bilionu korun během posledních pěti let. Plošné škrty a zvyšování DPH podlamují spotřebu domácností, zpomalují ekonomiku a dále snižují výběr daní. Vláda se nyní rozhodla řešit své rozpočtové chyby opět jen na úkor těch nejslabších, rodin s dětmi a důchodců.

ČSSD takový postup odmítá. Navrhujeme stabilizovat příjmy státu obnovením daňové progrese a zvýšením firemních daní. V době, kdy jsou ohroženy valorizace důchodů, není žádný důvod zachovávat současné stropy na sociální pojištění. Stropy na odvod zdravotního pojištění by měly být zrušeny úplně. Vláda musí řešit naprostý rozpad výběru daně od živnostníků. Je nutno odložit vznik tzv. druhého pilíře, který hrozí tím, že dále prohloubí už tak rekordní deficit důchodového účtu. Zcela je pak nutno zrušit vládní tzv. daňovou reformu, která má od roku 2015 dále snížit příjmy veřejného sektoru o dvacet miliard ročně. Bez takovéto potřebné mobilizace příjmů státu budou jakékoliv další drastické plošné škrty neodůvodnitelné, nespravedlivé a sociální demokracie je nepodpoří.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

radek napsal(a):

souhlas s autorem
25. 02. 2012 | 22:32

Antonín Hrbek napsal(a):

A co takhle Tobinova daň? Ta ČSSD nevoní?
25. 02. 2012 | 22:44

Duroy napsal(a):

To Antonín Hrbek: Buďte v klidu, ČSSD bude pokračovat ve spirále úlitby finančním korporacím. A když se tak koukám na KSČM, tak to je v bleděmodré, pardon, bleděčerveném.
25. 02. 2012 | 23:02

Maximus napsal(a):

S obsahem článku sice naprostý souhlas, ovšem výčet leváren by bylo třeba rozšířit o soupis toho, co má na svědomí ČSSD! Co takhle korupce pane autore, za vlády ČSSD se nepředražovala výstavba dálnic a dalších státních zakázek? Jak přišli takoví Srbové, Kavanové, Šloufové, Palasové, ale i tiše Bémové, Janouškové, Rettigové apod. šíbři k ohromným majetkům? Za vaší vlády nebylo masívní rozkrádání ve státním veřejném sektoru? Co prodej třeba Unipetrolu za Grosse a třeba prodej MUS? Co trapná fotovoltaika, kdy musí dnes stát dotovat ročně 15 mld.Kč cenu elektřiny, aby cena byla ještě pro firmy, ale zejména pro obyvatelstvo snesitelná? A všichni to stejně pociťují při platbě faktur za elektřinu a firmy zde jsou cenou elektřiny přímo dušeny! My co jako jedna ze dvou zemí EU, kteří máme nadbytek el.energie máme ceny větší než spousta jiných zemí z EU! Kdo inauguroval M.Romana do funkce šéfa ČEZ, a.s. a kdo doslova hloupě jako ovce vstoupil na energetický trh s burzou v SRN, který u nás tlačí cenu silové elektřiny k výšinám, přičemž Francouzi do toho chytře nešli a dnes mají ceny poloviční prakticky u všech sazeb? Kdo tady prosadil exekutorský zákon, který byl špatně nastaven a obrátil se i proti obyčejným malým dlužníkům a přinesl mezi lidi spoustu zla a právnicko-soudní-exekutorská mafie tady přímo řádí!? Nakonec ještě otázečka, kdo prodal za "pusinku" všechny banky cizákům, místo, aby alespoň v části z nich neudělal pořádek? My Češi jsme si neuměli v bankách zjednat pořádek? Dnes odchází z ČR legálně díky hloupému rozprodeji státního majetku každý rok kapitál ve výši přes 210 mld.Kč! Dnes nemáme v českých rukách skoro žádný majetek, vše je cizáků a kapitál mizí od nás pryč a naši lidé jsou ve své zemi námezdní pracovní silou! Opravdu úžasné!
Pravdou je, že z kompletního součtu lumpáren má ČSSD opravdu na svědomí méně než tahle tlupa amatérů co do schopnosti spravovat stát, ale profesionálů co se týče umění rozkrádat a přemisťovat státní a veřejný majetek a finance do své kapsy a svých souručenců! Měli byste v ČSSD zpytovat svědomí a zejména byste si měli ve své partaji udělat pořádek a Palasy, Hulínské a Březiny byste měli odstavit od rozhodování. Pokud to uděláte, máte šanci vyhrát volby tak, že budete schopni sami sestavit vládu, jinak to bude zase Pyrrhovo vítězství jako při posledních velkých volbách....
25. 02. 2012 | 23:25

ghándí napsal(a):

slávečku,
vždyt čssd podporuje fiskální unii, takže byste měli kalouka tepat za to, že neseškrtal ještě 100 miliard.
25. 02. 2012 | 23:27

Občan napsal(a):

S autorem nelze než souhlasit. K tomu prostě není co dodat a výmluvy na Grosse a Palase jsou již poněkud vyčpelé.
Nemluvě o tom, že rozsahem se jejich počiny nedají s ohromnými škodami způsobenými Topolánkovou a Nečasovou vládou vůbec srovnávat.
25. 02. 2012 | 23:41

meloucí palice napsal(a):

ghándí. Změňte mantru. Už jste více,než nudný a začínáte být Cool v plotě !
25. 02. 2012 | 23:48

Duroy napsal(a):

To Občan: Nebudu souhlasit. Nevím, jk Palas, ale Gross byl instalován o dohodě ODS a ČSSD. Pak trapná aféra se strýčkem. To hlavní, dohodnuté, však splnil, 25.3. v pátek podepsal prodej Telecomu, a v pondělí odstoupil. Splnil dějinnou úlohu.
Škody jdou teď možná více vidět, protože už není co privatizovat, tak se krade jinak, očividněji.
25. 02. 2012 | 23:53

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko

Máte pravdu a také hodně práce před sebou, krajské a parlamentní volby, volba prezidenta. Budete na všechno náležitě připraveni?

Prosím Vás, zkuste se zeptat sociologů, které momenty je dobré vypíchnout, nechoďte moc za těmi PR agenturami, ty mi připadají už něco jako ty ratingové, které těsně před hospodářskou krizí věstily bankovnímu sektoru skvělou budoucnost. Hlavně neoblepujte republiku plakáty a nepoužívejte ve volební kampani ohrané stereotypy. Vnímejte, že se doba posunula a lidé jsou z politiky otráveni a mají k tomu důvody. Když se musí všude šetřit, tak začněte s těmi limity na kampaně, na nějaké megalománie není nikdo zvědavý. Změňte přístup, vymyslete něco, co trošku chytí.

Podívejte se do minulosti, třeba na Kalouska. Tomu pánovi samozřejmě můžete tu složenku pěkně omlátit o hlavu. Máte naprostou pravdu, v době nastupující krize podtrhl příjmy státního rozpočtu a následky hodil na krk střední třídě a nízkopříjmovým skupinám. A s drzým úsměvem na rtech připravuje další opatření, protože jeho neschopnost je asi bezedná. Dalším tématem musí také být zastavení demontáže už tak zdevastovaného sociálního státu. Samozřejmě vypíchnout naprosto zřejmé věci, jako avizované zmrazování důchodů a oklešťování pomoci potřebným. A představit alternativní řešení. A to všechno dát do souvislosti se systémem rozkrádání a korupce. Ale zůstaňte realisty, neslibujte nemožné, lidé mají již vyvinutý čich na populismus a ten se v dlouhodobém horizontu straně nevyplatí.

Také se opřete do katastrofální úrovně právního státu a spravedlnosti obecně. Zpochybnění "upřímnosti" snahy této vlády na odhalování a potírání korupce se nabízí samo, nakonec válka gangů online vám k tomu dává argumenty. Omezte to bujení parazitů v řadách exekutorů, poradců-poradců, znalců, odhadců a auditorů na každé použití, podle toho, kdo víc zaplatí. Zastavte také to nespravedlivé rozevírání nůžek mezi příjmy zaměstnanců v různých kategoriích, kde se mnohdy za skoro nic platí statisíce a na druhé straně se z těch dole za pár šupů stahuje kůže z těla. Vymeťte také příživníky z těch státních a polostátních firem, kteří si tam na různých pozicích vykopali vlastní penězotoky. Ukažte, kdo v tomto státě platí a zároveň na politiku této vlády doplácí nejvíc. Snižte výdajové paušály OSVČ, zvyšte podnikové daně, zaveďte znovu daň progresivní, radikálně zlikvidujte přebujelý švarcsystém a práci načerno. Zaveďte přiznání majetku a zákon o státní službě.

pokrač.
25. 02. 2012 | 23:59

ghándí napsal(a):

meloucí palice,
socani nemužou být zároven pro vyrovnaný rozpočet a zaroven slibovat lůze sociální stát. tomu se říká schizofrenie. zvýšením daní určitě sláveček nezíská do rozpočtu 100 miliard. možná 100 milionů a to bude ještě rád. takže pokud bude čssd chtít splinit podmínky fiskální unie, za kterou tak horuje, takj bude muset někde seškrtat 100 miliard.
26. 02. 2012 | 00:00

Nuba napsal(a):

Další důležitá věc - vztah k EU. Víte, že je odpor k EU živen různými seskupeními i médii a mohlo by to být téma, na kterém byste mohli zase ne-vyhrát příští volby. Počítejte s tím, že ataky v tomto smyslu budou hodně vynalézavé. Již dne s byste měli začít s protiútokem. Jsem zvědavá jak to v březnu dopadne s podpisem té fiskální smlouvy a na postoj Karla Schwarzenberga. Pro mnohé lidi se vlivem manipulací stala EU strašidlem a jelikož se lidé většinou bojí toho, co neznají, bylo by dobré jim život v jednotlivých státech EU a názory lidí tam žijících přiblížit. Možná, kdyby viděli a slyšeli autentické názory těch "strašidel" tak že by se postupně bát přestali.

EU je mnohými kritizována za to, že je to byrokratický slepenec, že omezuje naši suverenitu, že nám nic kloudného nepřinese a že je to nástroj globalizace. Samozřejmě že projekt EU sebou nese jisté náklady a některé negativní důsledky a že ta byrokracie je v mnoha případech nadbytečná. Ovšem v tom hlavním, pospolitosti, je to obrovské +, které postupně ta negativa eliminuje. Vezmu z historie příklad kolektivizace zemědělství. To se zřejmě kritici EU domnívají, že to je ten kámen úrazu, že kolektivizace byla nástrojem totalitních praktik komunistů. Ve své době jistě. Kdyby komunisti nechtěli ještě ve své generaci žít v komunismu a nechali tomu volný průběh, tak by to scelování políček a vytváření větších celků stejně přišlo, sice na jiné bázi, spravedlivější a akceptované. Vývoj v oblasti technologií by to tak nasměroval. A v EU to bude totéž. Pokud budeme postupovat pomalu, aby si na to zvykli i ti ultra konzervativci, kteří při slově změna dostanou hysterický třes a z jeskyně je není možné dostat ani heverem. Snad se vám podaří přesvědčit voliče, že pro nás nebylo, není a nebude dobrým řešením přiklánět se k nějakému dubisku tu na východě tu na západě. Jsme uprostřed Evropy a tady je naše místo i bezpečí, které bychom si měli spoluprací a přátelstvím se sousedy budovat.

Globalizace skutečně není dobře zvládnutá, je utržená ze řetězu a je potřeba ji zastavit. A k tomu musí sloužit i sjednocená EU. Nejsem a nechci být příznivec konspiračních teorií o tom, kdo všechno řídí tenhle svět a odkud se ty nitky sbíhají. Jistěže pokusy ponechat status quo budou, protože to některým vyhovuje. Globál ještě není u konce drancování zdrojů, jak materiálních tak duchovních. Ale rozumní vidí, že to tak dál jít nemůže. A já věřím, že všichni ti moudří podplacení někým nejsou, to by bylo jedno velké světové spiknutí a až takový katastrofista nejsem. Svádět všechno na temné síly je snadné, když nechci nic udělat.

bohužel ještě pokračování, chytila mě grafománie, či co
26. 02. 2012 | 00:02

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko, změňte politický styl. Vymeťte ze strany ty parazity, kteří se velice rychle zorientovali v terénu. I když v porovnání se současnou vládou je to jen zlomek, ale i ten vrhá na celou stranu špatné světlo. Bohužel, bez ohledu na kamarády, stačí vzpomenout, jakou paseku nadělal svého času např. kamarád Davida Ratha, neblaze proslulý Pohanka. A takových by se našlo víc, i když jsem si vědoma, že špígl-nýgl to nebude nikdy, žijeme na zemi a ne v nebi a fanatikům se nezavděčíte ani kdybyste byl jako archanděl Gabriel.

Prozatím pro mě pergamenově šustíte, jaksi úřednicky. Politika by měla být živá, musí být součástí občanské společnosti, lidi je potřeba zaujmout a zvednout z otomanu, myslím si, že aktivity je dost, jen je v návaznosti na současný marasmus udušená. A řekněme si to otevřeně, mnohým to tak vyhovuje.
Pokud si nejste jist, že dokážete složitou situaci zvládnout, tak byste měl své působení jako předseda soc. demokracie přenechat někomu kreativnějšímu.

PS:A podívejte se hezky kriticky na ty nechutné prezidentské tanečky kolem milostí. Snad Vás nezastraší pozvedávání obočí, nesouhlasné kroucení hlavou nebo to arogantní krákání jeho poradců ? Kandidát na prezidenta by si měl dát jako tahák mimo jiné snahu o zrušení tohoto institutu nebo podmínku kontrasignace s tím, že bude vymezeno, v jakých případech je milost opodstatněná. V souvislosti s korupcí tedy v žádném případě. A nepřipustit ten výklad, že je možné ji udělit kdykoli. V tom je velký korupční potenciál a ani příští prezident, i když bude třeba 100 x lepší než Václav Klaus, tak zcela jistě nebude bůh, ale pouhý člověk.
Tady Vám kopíruji někdejší vyjádření prezidenta Klause, když kritizoval milosti svého předchůdce. Cituji: “ (Prezident) v žádném případě se nesmí dopustit jejich zpochybňování skrýváním důvodů jejich udělení či argumentováním úředníků prezidentské kanceláře, že prezident důvody těchto výjimečných aktů nemusí uvádět.“

Ale to je už jen taková lahůdka

A teď už opradu dobrou :)
26. 02. 2012 | 00:08

nepodnikatel napsal(a):

pane Sobotko,
zavedením daňové progrese poškodíte právě střední třídu, které Kalouskova reforma prospěla. Zvýšením firemních daní podseknete ekonomický rozvoj a leckterá firma odejde pryč.

Jestli něco, dejte si do programu ZJEDNODUŠENÍ daňových zákonů, jejich složitost vadí snad ještě více, než absolutní výše daní.
26. 02. 2012 | 00:14

meloucí palice napsal(a):

ghándí. Koho máte na mysli tou lůzou? Kde se ve vás bere ta pýcha a drzost někoho,tak nazývat? Vy tu ležíte od rána do večera a padají z vás černobílé fráze,tak byste klidně mohl být, pro někoho ,lůzou vy,alespoň intelektuální...
26. 02. 2012 | 00:35

bella ciao napsal(a):

Pane předsedo
Tu fotku s tím zednářským ukazovákem už konečně vyměňte.
A neříkejte furt NAVRHUJEME, nikdo vám potom nevěří. Napište: pokud vyhrajeme volby, UDĚLÁME toto a toto.
Lidé si ještě dobře pamatují, jak byste byli blbí, kdybyste plnili sliby.
Pokud nezačnete mluvit závazně, můžete si ty řeči nabouchat do kecek.
26. 02. 2012 | 00:38

Suffolk napsal(a):

Pane Sobotka, tady se můžete z té veškeré zvůle vypovídat, omluvit, pronadávat, intelektuálně vyjádřit, zapravdoláskovat, rozzlobit, ale taky vyzvat k nápravě, mobilizovat k čemukoli, atd. atd... prostě se ke všem těm problémům vyjádřit a získat, svým způsobem za své nicnedělání, odpustky.
Vždyť jsem se k tomu "svinstvu" přece vyjádřil. A co po mně chcete víc? Já bych chtěl, abyste byli jako levice důvěryhodní. Tak tedy:
Co uděláte s tou svojí "pátou kolonou" (která se táhne od spolupráce Zemana s Klausem)?
Co uděláte s akciemi na jméno (nemá je řada poslanců ČSSD, i bývalých, také)?
S kým bude ČSSD spolupracovat při změně k novému pořádku (jste připraveni spolupracovat veřejně s KSČM)?
A mohl bych pokračovat. To, že to dělá Nečas, Kalousek a spol. špatně, už ví většina lidí. To nám tady nemusíte vyprávět.
26. 02. 2012 | 00:46

ghándí napsal(a):

meloucí palice,
lůza jsou vystrašení a blbí lidi. elektorát čssd. kdyby někdy přemýšleli, tak by přece museli přijít na to, jak je to s těma zdrojema.
26. 02. 2012 | 00:50

peterka napsal(a):

ghándí, že ty vaříš s kuchařem knedlíky? A taky nakukuješ neustále pod pokličku!? A ta pára...
26. 02. 2012 | 01:04

Platan napsal(a):

Maximus napsal(a):
ČSSD zpytovat svědomí a zejména byste si měli ve své partaji udělat pořádek a Palasy, Hulínské a Březiny byste měli odstavit od rozhodování.

Přesně tak, dokud se jich nezbavíte, ČSSD bude i pro mnohé levicově(ji) orientované voliče stále nevěrohodná.

Ještě vzkaz pro p. Škromacha:
Měl by se lépe připravovat na televizní debaty. Posledně s Drábkem to byla dost bída. Nebo snad ještě lépe - nechtěl by si pan Škromach už také jít "politicky odpočinout"?
26. 02. 2012 | 02:41

modrý pacholek napsal(a):

S článkem stopro souhlas. Kalousek je škůdce naši ekonomiky a je nutné jej nahradit odborníky, kteří tomu rozumí. Volím v následných volbách ČSSD.
V příspěvku pod článkem meloucí palice správně nazval intelekuálně nedostatečného ghándí lúzou intelektu, páč tato osůbka je intelektu jednoduchého a omezeného.
26. 02. 2012 | 07:01

jokr napsal(a):

Ghándí-hoven, zas vyskakuje jak debílek na gumičce. Už neví, jak by moh urazit a tak blafuje a blafuje. K smíchu.
26. 02. 2012 | 07:42

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro nepodnikatel.
Cituji:
„zavedením daňové progrese poškodíte právě střední třídu, které Kalouskova reforma prospěla. Zvýšením firemních daní podseknete ekonomický rozvoj a leckterá firma odejde pryč.“

Jak mohla daňová reforma, která nejvíce prospěla vysokopříjmovým prospět střední třídě?
To je naprostý nesmysl a znamenalo by to, že to všechno zaplatí jen ti nejchudší. Zrušení daňové progrese prospělo jen vysokopříjmovým ostatní mohlo jen oblbnout a zaplatit to budou muset jinak. Ve svém důsledku to příliš neprospěje ani těm s nejvyššími příjmy, propad ekonomiky bude znamenat propad příjmů a nižší daně to nespraví.

S nástupem pravice odtud firmy spíše utíkají, než by sem přicházely.
26. 02. 2012 | 07:46

Jemnický napsal(a):

Nuba

Myslíte, že vaše poměrně obsáhlé příspěvky Sobotka čte?
Ten potřebuje rovnátka jak na zuby, tak na hlavu.
Kalousek i Sobotka svými daňovými nápady připomínají Hlinomaze z pohádky o Pyšné princezně.
26. 02. 2012 | 08:21

Duroy napsal(a):

To Jemnický: Mě se paušály pro živnostníky a společné zdanění manželů, DPH na základní potřeby 5 % docela líbily. Tedy, to myslím se Sobotkou. S Kalouskem se v tom ztrácím, akorát vidím tu inflaci v roce 2008 a letos, naftu dražší, než u sousedů, a hlavně prodloužení odpisů. Fajn je zastropování plateb na pojištění a daní, teda kromě toho, že nám to trošku podřezalo státní rozpočet. Tak nějak jsem si vybral hlavní rozdíly, a to hlavně proto, aby jste neházel Sobotku s Kalouskem do jednoho pytle.
PS: já, vím, kdyby vládl Sobotka, jsme už dávno v Řecku. Akorát Kalousek našel zkrtku. :-)
Koukám, že pan gandhi v plné síle, vypadá to, že se mu podařilo vyhnout veřejné službě a tříměsíční docházku na poštu á za sebou. :-)
26. 02. 2012 | 08:46

Duroy napsal(a):

To Jemnický: A taky se mi líbí Váš příspěvek, ten o rovnátkách, moc hezké a tak nějak hodně trefné. Předpokládám, že jste neměl lehké dětství, no, ale nejen tady vám ten váš způsob terapie mnoho úspěchů nepřinese.
26. 02. 2012 | 08:56

norma napsal(a):

Paní Nubo,
díky, teď jenom doufat, že p. Sobotka diskuze čte.
26. 02. 2012 | 09:25

Martin napsal(a):

Sociální demokrat kudy chodil tudy krad. Sobotko progresivní daň se obnovovat nemůže, protože je to nic než čistokrevná krádež a stropy na pojištění se mohou rušit až tehdy, až se zruší stropy na výplatu pojistného plnění.
A když jste měli možnost se účastnit na kormidlování této země, nedokázali jste nic jiného než zvyšovat státní dluh v situaci kdy ekonomika byla nahoře.
26. 02. 2012 | 09:32

Veronika napsal(a):

jojo,autore,

gut tema,
na kterem muzou vybit lidi svou frustraci bez toho,
aby ohrozili vrchnost přemyšlenim.....

v souvislosti s timhle souhrnem http://jdem.cz/t3743
a dalsimi souvislostmi,
se Kalouskovy kroky jeví ještě jako.....

a medyjalní massaží musí další boje propukati,
s vášní velikou se furt a furt musí s něčím zápasit,
když oteplování nevyšlo.
Takovej boj totiž vždycky zalepí oči blbům, a nesoustředí se na to podstatné.
(obchod se strachem a blbostí byl vždycky nejlepší kšeft)
26. 02. 2012 | 09:33

klp napsal(a):

Nina: pěkné, ale bohužel se mýlíte. Ods prostě má vždy víc peněz a lepší marketing, na který skočí víc lidí. Sem tam založí svou odnož jako US, Zelení, VV, TOP apod. Černé fondy a obrovská podpora v mediích zadarmo, s tím přece ČSSD nikdy nemůže soutěžit. Proto ji nezbývá než oblepit zemi billboardy - a ODS se ji může jen vysmívat a její pohůnci v novinách a televizích pokrytecky zvelličovat každou strategickou chybu ČSSD...
26. 02. 2012 | 09:36

klp napsal(a):

Pardon, Nuba... :-)
26. 02. 2012 | 09:37

ghándí napsal(a):

jokr a peterka,
tak zkuste přemýšlet a počítat. mame deficit 105 miliard. jak chce sláveček naplnit podmínky fiskální unie to jest vyrovnaný rozpočet? zvýšením daní? těžko, to nebude stačit. sociální demokrati přestanou krást a předražovat státní zakázky? to těžko, to dřív začnou z nebe padat žáby. pak už zbývají jenom tupé škrty lůze, protože na reformy jsou sociální demokrati tupí a líní. podívejte se pravdě a realitě do očí. z našich problemu neexistuje žádná zazračná cesta.
26. 02. 2012 | 09:40

Jemnický napsal(a):

Duroy

Dětství jsem měl šťastné, stejně jako celý život. Nenechal jsem si ho kazit ani pionýry, svazáky a milicionáři. Vystačil jsem s málem a neprosil jsem o výjezdní doložky. Stejně tak si ho nenechám kazit modrými, červenými, oranžovými a dalšími trenkami.
Co se týká daňového systému, abych se vrátil k tématu, tak ten lze stručně charakterizovat jako "mámit z jalové krávy tele".
Jakoukoliv oběť v podobě zvýšených daní ze všeho a na všechno (dost to připomíná daň z fousů, kterou zavedl car Petr I v Rusku) stejně pohltí korupce. Nedojde ke stimulaci výroby, efektivnímu využití veřejných financí. Je to, jako když se chcete najíst a sníte svoje ruce. Potom ovšem musíte požádat někoho, aby vám vytřel zadek. Budou to na úřadě po vás chtít písemně.
26. 02. 2012 | 09:40

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Sobotko, Vy jste jako ministr financí zatínal sekeru do státního rozpočtu v době konjunktury. Pan Kalousek není o nic úspěšnější, ale v době hospodářské krize EU.
Oceňuji rozumné hodnocení situace a věcné zaměření Vašeho příspěvku.
26. 02. 2012 | 09:40

Duroy napsal(a):

To Martin: Rudý včera, modrý dnes, to je volič ODS!
K té Vaší myšlence, já osobně raději daňové krádeže jako v Německu, či Rakousku, než daňovou spravedlnost ala Ukrajina, Rumunsko a spol.
26. 02. 2012 | 09:41

klp napsal(a):

Ani tisíce billboardů nenahradí a nespraví jedno odpoledne vymývání mozků na ČT24. Ty billboardy lidí jen naštvou. Ale ty kecy z ČT lidí ještě považují za své úvahy.
26. 02. 2012 | 09:44

Martin napsal(a):

Duroy: Progresivní daň je krádež v jakékoliv zemi na světě. A schvaluješ to patrně proto, že tvoje výplata je tak nízká, že se tě netýká.
26. 02. 2012 | 09:48

Duroy napsal(a):

To Jemnický: Žrání rukou vidím u nás za Kalouska. Mimo jiné, snížení daní právnických osob a prodlouření odpisů v roce 2008, pobídka neinvestvat, ale vybírat zisky. Přenášení daňové zátěže na středně přijmové, to jsou ty ruce, které točí kola této ekonomiky...
Taky je ovšem pravdou, že i když o pár procent, dle oficiálních statistik, vzrostly cny potravin, můžete se těšit na osvobození daně z divident. Ale jinak mezi Sobotkou a Kalouskem žádný rozdíl nevidíte, tedy, kromě těch rovnátek. :-)
26. 02. 2012 | 09:56

Duroy napsal(a):

To Martin: Nevím jak ty, ale já platím 23,1 % daně z přijmu fyzických osob a to při rovné dani 15% (:-)), k tomu, dnes 20% a 14% DPH za chvíli 17,5%, nebo 20% DPH. Spotřebka za těch 6 let taky pěkně vystřelila.
Jinak díky, konečně někdo z příznivců trojkolky přiznal, že pro inspirací je mu bližší Ukrajina, či Rumunsko, než Německo, Rakousko. :-)
26. 02. 2012 | 10:02

Martin napsal(a):

Duroy: Trojkoalici jsem nevolil a jde o princip, ne o nějaké konkrétní země.
26. 02. 2012 | 10:05

Občan napsal(a):

To Nuba:

Skvěle napsáno!
Jednou dal pan Sobotka najevo extra blogem, v němž reagoval na konkrétní příspěvky, že příspěvky pod svými blogy čte.
Z některých jeho vyjádření jsem nabyl dojmu, že něco z toho, co mu zde píšeme, i využil.
Takže je slušná šance, že Váš text se k němu dostane a bude jím využit.

Já tentokrát nebudu dodávat nic, protože jste to napsala i za mne, za což Vám tímto upřímně děkuji :o) <3 (to druhé je srdíčko, ale líp to tady napsat nejde)
26. 02. 2012 | 10:09

ghándí napsal(a):

martin,
progresivní dan není nic špatneho ani socialistického, ale musí být rozumně nastavená. to horní pásmo musí být v takové urovni, aby s ní nejbohatší byli smíření. jinak je konktraproduktivní, podkopává ekonomiku a vede k danovým unikům. hlavní věc, kterou by si lůza měla uvědomit, je ta, že progresivním zdaněním se rozpočet naplnit nedá. pokud slaveček slibuje zdroje změnou daní, tak opět vědomě lže.
26. 02. 2012 | 10:11

Občan napsal(a):

To Martin:

Mohl byste nás, Martine, poučit, ve kterém státě na světě je progresivní daň postavena mimo zákon a prohlášena za krádež?
Opravdu by mne to velmi zajímalo.
26. 02. 2012 | 10:11

Dury napsal(a):

To Martin: Ano, princip? Co je správné? To, co funguje desítky let u našich sousedů, anebo postsocilistický experiment u našich východních sousedů? Chci se přece srovnávat s Rakouskem, Něeckem, né Ukrajinou, či Rumunskem? Já raději a myslím si, že většina pravicových, pracovitých, inteligentních, chceme dohnat v životní úrovni Německo, či Rakousko a né se srovnávat se slabými, či slabšími.
26. 02. 2012 | 10:20

SuP napsal(a):

Kalousek je naprosto neschopnej, protože si neumí peníze NAPÍSKAT. To Bohouš, to je borec! Ten je přepískne, jen to fikne.

To si počkám Bohušu, jak vyřešíš ten ...."naprostý rozpad výběru daně od živnostníků....". Leda tak, že nastartuješ šedou ekonomiku.
Podle toho, jak bojuješ za důchodce a jejich oprávněné valorizace, zdá se, že rodiče jsou ještě zdrávi, není-liž pravda?
26. 02. 2012 | 10:24

Občan napsal(a):

To podnikatel (00:14):

prosím Vás, JAK prospěla "rovná" daň střední třídě?
Já teď místo 18% platím 23% na dani z příjmu, za naftu platím dvojnásobek toho co před čtyřmi lety (a víc než Rakušané, Němci i Italové - osobní poznatek z podzimu 2011), "snížená" DPH potraviny 3x vyšší než byla. Plus neustálý růst cen potravin a základních životních potřeb.

A HLAVNĚ materiálů/surovin používaných drobnými řemeslníky!
Zvlášť pro ty, co v malých objemech vyrábějí různé speciality.
Místo prodeje svých výrobků a služeb jim nezbývá než se vracet k výměnnému obchodu a pro obživu si hledat práci jako zaměstnanci, často úplně mimo obor.
U nás na venkově to je obzvlášť markantní.

Chemikova "opatření" nejenže střední třídě vůbec nic dobrého nepřinesla - ona jí naopak nasadila oprátku na krk a podtrhla stoličku!
26. 02. 2012 | 10:25

Duroy napsal(a):

To ghándí: Kdyby jste, jak říkáte Slávečka, četl pořádně, všiml by jste si, že on vlastně nic neslibuje, jen mlží a mlží. Neurážím pana sobotku, jen chci říi, že je spousta témat, na kterých by mohli postavit svou předvolební kampaň a oni přicházejí s vyčpělými výroky. Proč, protože se bojí vyhrát volby!
Jinak blahopřeji k perle, výroku: "to horní pásmo musí být v takové urovni, aby s ní nejbohatší byli smíření." To mne skutečně při nedělním ránu pobavilo! Vy z iskuse skutečně děláte vrieté, a to je dobře, není špatné, vážná témata odlehčit.
26. 02. 2012 | 10:27

ghándí napsal(a):

duroy,
proč perla? smíření neznamená, že budou radostí skákat do výšky, ale že si řeknou, že je to unosná dan, kterou jsou ochotní platit. slaveček chce vyhrát volby. socani si zase chtějí nakrást. od kdy si socani lámou hlavu s finanční situací české republiky? klidně to přivedou k bankrotu. ale baráky budou mít postavený a konta plný.
26. 02. 2012 | 10:33

Duroy napsal(a):

SuP napsal(a):
Kalousek je naprosto neschopnej, protože si neumí peníze NAPÍSKAT. To Bohouš, to je borec! Ten je přepískne, jen to fikne.

To si počkám Bohušu, jak vyřešíš ten ...."naprostý rozpad výběru daně od živnostníků....". Leda tak, že nastartuješ šedou ekonomiku.
Podle toho, jak bojuješ za důchodce a jejich oprávněné valorizace, zdá se, že rodiče jsou ještě zdrávi, není-liž pravda?

To SuP: Kalousek je neschopný, ovšem né pískáním, on ty peníze odhání, to mu jde dobře.
Vy pana Sobotku nějak znáte, proto ta familiernost?
Vytýkám Sobotkovi, proč se už konečně nepřihlásí k nastavení daňových pušálů OSVČ Paroubkem a jeho vládou neřeknou, jak se Kalouskovi podařilo tyt příjmy podřezat. Ono se totiž nejedná jen o výši paušálů, tam by se mohli socani pochlubit, jak jsou pro podporu drobného podnikání. A oni, oni toto téma v roce 2010 nechají Kalouskovi, Nečasovi a dnes nechají se klidně v manipuovat do role těch, co chtějí OSVČ poškodit. Zajímavé, proč to Sobotka a ČSSD dělají?
26. 02. 2012 | 10:36

duroy napsal(a):

To ghándí: A jaká je pro vás výše daně, se kterou se smíříte?
26. 02. 2012 | 10:39

Kuchař napsal(a):

Bohouši podívej se do zrcadla. Máš dlouhý nos jak Pinocio.

Kalousek vybírá víc peněz jak Vy !!! Pouze Vámi nastavené sociální dárečky lámou rekordy.

Každý, kdo jenom trochu rozumí ekonomii, si musí před Váma akorát odplivnout.
26. 02. 2012 | 10:40

Petr B. napsal(a):

Jak by se mohly Nečasově vládě veřejné rozpočty rozpadat pod rukama, když náš ministr financí byl podruhé za sebou jmenován nejlepším ministrem financí v postokomunistických zemích? A to práve proto, že dává veřejné rozpočty dohromady a mohutně snižuje dluh? Není to nějaké divné? Copak v těch mezinárodních institucích, které dávají takováto ocenění, jsou nedoukové, kteří nemají ani střední ekonomickou školu?
26. 02. 2012 | 10:49

Nuba napsal(a):

Pane Jemnický

nevím, jak získává pan Sobotka zpětnou vazbu,ale nemělo by to být pouze na základě výzkumů veřejného mínění. Už jsem mu to psala několikrát, že má přijet do svého rodného kraje, asi čeká, až nebude taková zima :)

Na druhou stranu na mě ovšem také doléhá jistá skepse a sice z nezájmu lidí se jakkoli angažovat, tak jako to vyplynulo z nějaké výzkumu, lidi sice remcají, ale pouze 3 % z nich jsou ochotny zvednout zadek a jít svůj názor dát najevo tam, kde by jej bylo doopravdy slyšet. Většina mlčela za totality a byli jsme na chvostu i v tom 89, kdy to už dávno kolem nás vřelo. Zato podle netu byl odbojář každý druhý.

Lidé se přizpůsobují podmínkám. A ty jsou vzhledem ke korupci a zlodějně nastaveny velice benevolentně, takřka jako jeden z vhodných nástrojů neviditelné trhu. Jak jste jistě zaznamenal, tak si s tím současným ekonomickým modelem nevěděli rady ani hlavouni v Davosu.

V každém případě se domnívám, že jen člověk zfanatizovaný by se mohl domnívat, že řešením je posilováním zásad nelidského neoliberalismu. Ten narazil na své limity a jako univerzální model pro většinu přestal sloužit.

Obávám se, že se ještě budou dít věci
26. 02. 2012 | 10:49

Duroy napsal(a):

to Kuchař: Koukám, další zakomplexovaný s malým nosem. Si vždycky vzpomenu na K..va Hoši gu...
bodejď by nevybíral, inflace je prevít! A to teprve Kalousek těch peněz bude vybírat, inflace u potravin oficiálně jen 3%! :-)
Jaké sociální dárečky máte na mysli pane Kuchaři? Např. Promopro?
26. 02. 2012 | 10:51

Kuchař napsal(a):

Duroy:

Podal jste trestní oznámení ? Nebo jen plkáte ?
26. 02. 2012 | 10:55

Duroy napsal(a):

To Nuba. Věci se dít budou, petrolejáři si stěžují, že zvýšení zásob ropy na 120 dní mají nést na svých bedrech (Petrol 1/2012, str. 31). Copak to si znamená, když si děláme zásoby ropy...
26. 02. 2012 | 10:55

Duroy napsal(a):

To Kuchař: To mysíte jako PROMOPRO? Já myslel, že je tam vše v pořádku, tedy dle orgánů činných v trestním řízení, jen pan Vondra si neuhlídal zakázku a to, že je nědo slabší, či nestačí na svou funki, to u nás není trestné již hezkých pár desítek let.
Asi tak nějak, Klaus rozdával vem, zák. 118/1995 o SSP, po roce 1998 již se začaalo to Klausovské sociálno ořezávat a tk miliard se přesměroval do náruče jen několika sociálně potřebných
26. 02. 2012 | 10:59

Debb napsal(a):

Duroy
Inflace u potravin je podle mých posledních procházek Billou a Kauflandem někde mezi 30% (Billa) a 20% (Kaufland).
Lidl se sice zatím jakžtakž drží, ale opouštějí jej čeští dodavatelé, kteří si dál nemohou dovolit prodávat pod cenou.

Výhledově to vidím, že si pro důchodce zavedu autobusovou přepravu k nějaké velké skládce odpadků. Nějak člověk zbohatnout musí.
26. 02. 2012 | 10:59

Kuchař napsal(a):

V Řecku probítá typická levičácká reakce. Dokud jim sypete do koryta, tak jste fajn a sociální cítění je nade vše.
Dokud jim Němci sypali a saturovali to jejich flákání,tak byli taky fajn. Když po nich chtějí alespoň 20% vrátit, vylejzaj levičáci z děr a řvou jak v 48.
26. 02. 2012 | 11:00

Kuchař napsal(a):

Duroy:

Jenom plácáte.
Máte něco konkrétně ?Asi nic.

Já ano. Stačí se podívat do SR, a vidím jenom u soc. výdajů cca 550 mld.ročně.
26. 02. 2012 | 11:04

ghándí napsal(a):

duroy,
pokud bych byl bohatej, tak by to asi byla dan kolem 25%
26. 02. 2012 | 11:06

Jarda napsal(a):

To,že další škrtání přinese jen další propady příjmů a tedy další škrtání, pochopí i pitomec. Proč to nechápe Kalousek a tlupa inteligentů kolem něj? Možná i proto, že kapitalismus je ve slepé ulici,je zadlužený a neexistuje bezbolestné řešení.
To přiznal i výkvět kapitalismu v Davosu...
Prostě je tu krize a je jen otázka, co bude dál?
Poslední podobná krize vedla ke světové válce....
26. 02. 2012 | 11:07

ghándí napsal(a):

já si myslim, že by se měl sláveček ted vyjádřit ke strašení řeckem a ke obvinování ODS ze strany oranžových komunistů, že nechtějí euro. socani opět vrazili hlavy do písku a dělají, že neumějí do pěti počítat.
26. 02. 2012 | 11:08

Nuba napsal(a):

Jinak zdravím ve spolek všechny, zvláště pak ty, kteří reagovali na moje příspěvky. Byly dlouhé, a to jsem v tom zápalu zapomněla na stanoviska k situaci ve školství a zdravotnictví. Ačkoli si myslím, že by se z předcházejícího dala snadno vyvodit. Jistěže jsem pro bezbariérový přístup jak ke zdravotnictví, tak školství.

Jsou to oblasti, kde by měla být pro volnou ruku trhu jednoznačně značka stop obrovská jako ruské kolo na Matějské pouti :) Ministr Dobeš, oblíbenec prezidenta se nechal slyšet, proč mají prodavačky v supermarketu doplácet na vysokoškoláky. No protože, pane Dobeši, ti vysokoškoláci potom přinášejí větší prospěch jak své kapse, to je pravda a je to v pořádku, tak také celé společnosti, tedy v konečném efektu i těm prodavačkám a jiným. samozřejmě pouze v případě, že ten jejich větší finanční přínost do společné kasy není cestou k těm prodavačkám rozkraden. Ale to už je jiná.

Poštvávat proti sobě skupiny občanů by mělo být také pod sankcemi zakázáno, alespoň těm, kteří si ve své aroganci a nekritičnosti říkají zodpovědní.
26. 02. 2012 | 11:08

Duroy napsal(a):

To Debb: no právě, ale oficiální data, jsou oficiální data a pak se třeba zjistí, že se na daních "nečekaně" vybralo více. :-)
si předstvte, že se udělá predikce inflace, státního rozpočtu na růst cen potravin o 5%, DPH se zvedne o %4, v reálu ceny potravin rostou o %30 a na dani se vyberé méně! I s tím si myslím, naši stratégové počítají. Co neodhadnou, to je, kolik lidí bude jezit nakupovat za hranice. Tudíž to smrdí dalším nevýběrem daní.
Nápad s autobusem není špatný, přiberte ještě rodiny s dětmi a lidi nad 55 let věku (zaměstnanost 55%).
26. 02. 2012 | 11:09

SuP napsal(a):

Duroy (Důroj foneticky)-
To napomínání si nechte pro svou babičku, když nevíte, že "Vešejná osoba musí strpět posměch"? Nebo snad je Sobotka tajnej?
S těmi procenty(26. 02. 2012 | 10:02) jste neohromil. takhle to platí každej. Ptali se vás na výši zaplacených daní, ne na procenta.

Občane - je zajímavé, že víte ...."A HLAVNĚ materiálů/surovin používaných drobnými řemeslníky!...." tedy víte, jak náklady na provozování podvýživností stoupají, ale že byste se tu někde vyjádřil k tomu oslavovanému zrušení paušálů, to jsem si nějak nevšíml. To si asi jako státní úředník nemůžete dovolit? Víte vy vůbec, jak se ty paušály stanovovaly?
26. 02. 2012 | 11:10

ghándí napsal(a):

jarda,
on to kalousek samozřejmě chápe, nicmeně vzhledem k tomu, že alternativa ke škrtům je díky sociáním demokratům, kteří nás zadlužovali v době ekonomického růstu, bankrot, tak jsou ty škrty menší zlo ze dvou možných variant.
26. 02. 2012 | 11:10

Duroy napsal(a):

To znalý ekonom Kuchař: a to se jako chlubíte, že po letech tažení proti sociálně potřebným se vybírá více? Anebo, žeby ta inflace hrála taky nějakou roli? Prosím, jako ekonom, který plive bohoušovi do obličeje, poučte mě.
26. 02. 2012 | 11:12

krajan napsal(a):

Ghándí,Kuchař,Martin (dříve Bc)a konečně SuP...Opravdová elita diskutérů, od nichž se člověk mnohé dozví.Ach jo!
Já osobně souzním se Suffolkem v 00:46
26. 02. 2012 | 11:13

Kuchař napsal(a):

Duroy:

Proč nenapíšete místo predikce, předpověď ? To se nám chcete pochlubit , co jste se nadřel ?
26. 02. 2012 | 11:14

bella ciao napsal(a):

Duroy
Sobotka, v tandemu s lunatickým Špidlou, už jednou OSVČ hromadně likvidoval.
Jelikož jsem v tu dobu (jedinkrát v životě!) pobíral 10t podpory (Kdo to dneska má?) v nezaměstnanosti, viděl jsem ty zástupy padesátiletých "podnikatelů" bez budoucnosti, kterým jeho minimální daň definitivně zlomila hřbet.

Hádal bych, že dnes už jsou v Pánu nebo bydlí pod mostem. Spousta lidí, kteří se mylně domnívali, že to, co jim za Husáka na fuškách přinášelo příjemné vylepšení životní úrovně je za kapitálismu uživí.
Devadesátá leta se tomu zdála nasvědčovat.
Pak přišly nějaké ty balíčky, Sarajeva, Tošovští, Enrony a povodně a najednou to byla chůze po ostří břitvy.

Sobotka je bez váhání sestřelil. Pokud dnes opět vyhrožuje likvidací OSVČ, pak je nutno mít na zřeteli kdo dneska OSVČ jsou.
Z 90% je to prekariát, o jehož řádné zaměstnání v pracovním poměru se pan Sobotka starat nebude.

Takže další kandidáti na bydlení v zadním voze tramvaje a v igelitových taškách. Zatím si platí obě pojištění a výší příjmů se prostě na placení daní nezmohou.
Sobotka pro ně chce Endlösung. V nejlepším případě stanové tábory při mrazech nad mínus dvacet.
26. 02. 2012 | 11:16

peterka napsal(a):

Kuchař a ghándí: Pozoruji, že už máte na dnešek navařeno a knedlíky už jsou připraveny k expedici...
Ale k této diskuzi vaše počty ani zkušenosti prostě nepostačují, tak bych šel raději odpočívat a chladit mozkovny. Totiž kde je přehřáto, bývá zpravidla agrese.
A zítra opět k hrncům a pozor, z pod pokliček se valí pára!!!
26. 02. 2012 | 11:17

Duroy napsal(a):

To SuP: Daňovku budu dělat příští týden. DPH a spotřebku dokáži jen odhadnout, přesné záznamy spotřeby si nevedu, proto ta procenta.

Tak nepoučovat, aby následně byl poučen. :-)

O rušení paušálů zatím hovořil jen Kalousek
26. 02. 2012 | 11:17

SuP napsal(a):

...."Jak jste jistě zaznamenal, tak si s tím současným ekonomickým modelem nevěděli rady ani hlavouni v Davosu...."
Zdravím Nubu! Jak si s tí mohli poradit, když si tam místo Klause pozvali Sedláčka? Tak to dopadá, když se někdo začne povyšovat nad KAPACITU.
26. 02. 2012 | 11:17

Kuchař napsal(a):

Duroy:

Sociální výdaje v % HDP/ROK
R. 1995.......................16,7
R. 2005....................... 18,4
R. 2009........................20,4
****************************************

Doufám že to chápete ?
26. 02. 2012 | 11:19

SuP napsal(a):

krajan -
Užjte si to svoje souznění a nepruďte. možná jste si nevšiml, že se tady ten váš souznící tábor převážně vyjadřuje k našim poznámkám, než by taky přinesl do diskuse něco, co tu ještě nebylo.
26. 02. 2012 | 11:21

Kuchař napsal(a):

peterka:

Prosím ? Chcete nás poučovat z počtů ?

Tak něco nadhoďte. Uvídíme, kam jste došel Vy !
26. 02. 2012 | 11:21

neo napsal(a):

Občan:

právě, vy platíte 23 místo 18ti ale jsou lidé, kteří platili mnohem víc a to vůbec nezapočítáváte slevy na dani, takže i když jste platil 18, platil jste víc než teď. S tou DPH je to taky jen takovej váš trik. Je sice skoro třikrát vyšší, ale ceny o moc nevzrostly a mnoho jich je i nižších. Zrovna třeba bochník chleba stojí teď o deset korun míň, než stával v 5% DPH. Rozumná progrese není v principu špatná, ale na straně druhé musí být rozumná progrese i v transferech od státu. Pokud bude zachován princip zásluhovosti, nemám nic proti progresi. A samozřejmě ne tu socanskou progresi , která dopadá nejvíc právě na střední třídu.
26. 02. 2012 | 11:21

SuP napsal(a):

bella ciao -
Tentokrát palec nahoru .....
26. 02. 2012 | 11:23

Nuba napsal(a):

A ještě poslední drobou poznámku nakonec.

Jsem ale ráda, že nejen v těch hospodách, ale i zde na netu se kritika na neúnosnost situace, vzhledem ke korupci, rozkrádání, výhodným podmínkám pro parazity a mafiány, začíná šířit bez ohledu na zastávané politické názory. samozřejmě pár výjimek se vždycky najde, jak je možné dokladovat i zde.

Ale stávají se postupně pověstnými kůly v plotě.

Musela bych sama sobě plivnout do obličeje, kdybych měla hájit šlendrián ve straně, kterou volím. Budu první, která bude jásat, když všichni ti různobarevní (pro méně chápavé tedy i oranžoví) zloději půjdou za katr.

Snad se potom alespoň trošku chytí za nos i ti ostatní (alespoň někteří), kteří si je ve své morální neukotvenosti vzali za příklad. Když ne pro nic jiného tak třeba jen ze strachu.
26. 02. 2012 | 11:24

Kuchař napsal(a):

krajan:

Na to, aby se člověk něco dozvěděl, nestačí jen číst. To chce i mozek.
Takže radši souzněte !
26. 02. 2012 | 11:26

donal napsal(a):

pane autore
s článkem plně souhlasím souhlasím i s nubou co napsal situace je ovšem taková že hodlám volit komunisty a to zdůvodu že křištál a jim podobní z vaši strany stále běhájí po svobodě
26. 02. 2012 | 11:26

Kuchař napsal(a):

Nuba:

Takřka mi nenapadá nikdo z oranžových, kdo by nekradl. Vás někdo napadá ?
26. 02. 2012 | 11:28

Duroy napsal(a):

bella ciao: JJ, to bylo období, kdy OVČ byla nejčastější skupinou při pobírání sociálních dávek, příspěvek na bydlení, sociální příplatek, přídavky na děti, což byl pozůstatek Klausovského socialismu. Vzhledem k tomu, že šlo o výrazný jednorázový skok, byl to docela pěkný průšvih, tento se pooušel napravit Paroubek paušálem.
Já ale spíše psal o tom, proč se k paušálu, jako podpory podnikání nehlásili socilisté v kampani roku 2010, a přenachali toto téma, naprosto nesmyslně Nečasovi, který na paušálech neměl žádnou zásluhu.
Jinak žádná, dnešní podnikatel, na jedné straně minimálně zaměstnává zaměstnance, na straně druhé je obětí švarcsystému.
Mimochodem, jeden s ynteigentních tiskutujících tykajících blogerům mi na podzim vysvětlovl, že zvýšení HDP je stejné pro mou živnost, jako pro supermarket. :-)
26. 02. 2012 | 11:30

Ubb napsal(a):

ten, kdo se..
On ten nepodnikatel patří mezi ty ministerské úředníky, jejichž paničky jezdí nakupovat v čtyřkolkách od BMW, pětkovou řadou počínaje.
Pořád se mi na parkovišti nějaké načančané blondýny pokoušejí utrhnout takovými obludami nárazník.
To jsou lidé, kteří tu (v Praze) vnímají sami sebe jako střední třídu.
26. 02. 2012 | 11:35

centrála napsal(a):

pan Sobotka už vrátil neoprávněně čerpané poslanecké náhrady, kterými financoval byt?

Pokud by tomu tak bylo, tak příští blogování možno pouze pod nickem "ten co už netančí s vlky" či "beránek"

Pokud nikoliv ponecháváme prostor pro účetnickofinanční zpravodajství v nezměněném rozsahu v desítkách mld. kapříků českých.

Vaše mafie
oddělení vztahu se stádem a jeho pasáky
26. 02. 2012 | 11:35

ghándí napsal(a):

levouni,
tak běžte poradit řecku, že nemá škrtat. vždyt přece škrty snižují koupěschopnost a ekonomický růst. oni tam všichni na vás čekájí, až jim to poradíte. a vemte sebou soudruha špidlu, on jim hned poradí, kde mají vzít ty zdroje na ty prorustový opatření.
26. 02. 2012 | 11:36

Duroy napsal(a):

To NEo: Proboha, co to kupujete, bochník chleba levnější o 10 Kč oproti době před 5 lety? Já bych to teda nejedl.
Na kom myslíte, že leží daňové zatížení, když na rozdíl od vlády koalice ČSSD platí středoví méně?

Děkuji všem kdo reagoval za diskusi, neska končím.
26. 02. 2012 | 11:39

Ládik!!! napsal(a):

Sobotka,
coby OSVČ platím 22 let po sobě 6místné daně. Když mi je zvýšíte, seknu s prací, přihlásím se na pracák a budu dělat na černo. Nemůžete přece někoho kopat do zadku a zároveň do hlavy. Vám dali facku přes držku a nosil jste 14dnů krunýř.
26. 02. 2012 | 11:43

SuP napsal(a):

Duroj -
Pokud podnikáte a máte obrat větší než 800.000,-, musíte se přihlásit k placení DPH. Pak je to pro vás stejné jako pro Kaufland. Pokud to nevíte, máte obrat nižší a vaše poznámky jsou irelevantní, protože vaše zaplacené daně jsou srandovní.
26. 02. 2012 | 11:44

neo napsal(a):

Duroy:

já to nekupuju, jen píšu, že tolik opravdu stojí. Šumava 1200g, v Kauflandu. Stával 29.90 když byl v 5ti% DPH. Pak šla cena dolů na 19.90 a to už byla DPH na 10%. Pak se zdražil asi na 25kč a dneska stojí 20 korun.
26. 02. 2012 | 11:44

SuP napsal(a):

Duroj -
...."Na kom myslíte, že leží daňové zatížení, když na rozdíl od vlády koalice ČSSD platí středoví méně?...."
Dobrá otázka!
Určitě na chudých, ti platí ještě méně. A už nikdo nezbývá.
26. 02. 2012 | 11:50

Kuchař napsal(a):

Klid pánové!
Levičáci prchli a přijdou, až jim taťka Šmoula zase naleje do kebule nová hesla a dodá novou víru!

Dneska dopadli jak Peršané u Thermopyl.
26. 02. 2012 | 11:50

die strasse frei napsal(a):

neo
Babiš je schopný dělat s chlebem totéž, co Kristus Pán.
26. 02. 2012 | 11:51

SuP napsal(a):

P.S. Duroj -
...Už nikdo nezbývá. Bohatý kradou a optymalizujou, takže celý daně musí platit ZAMĚSTNANCI státního sektoru!!!! BINGO! A ti jsou placeni z daní! Tady je do Bohušovo perpetuum debile!
26. 02. 2012 | 11:55

Nuba napsal(a):

Rumcajs

ty máš tu optiku pokaženou z té potemnělé jeskyně jak si tam svítíš těma loučema. Ve skutečnosti je to takhle. Kradou všichni. U oranžových je rychlejší, když se jmenují ti, co kradou. U modrých naopak, kratší seznam je těch, co jsou čistí. Ovšem nepředpokládám, že ti to tvoje hlava dovolí byť jen připustit, ale nemůžeš za to, tam fachčí pouze jedna hemisféra.

Když tak si zavolej na pomoc Forresta, toho tvého "levicového" hlupáčka, abys tady se svojí "chytrostí" tak neexceloval.

Měj se hezky, jdu vařit, škoda, že tě tady nemám, snad alespoň to řemeslo ovládáš, když už jinak ....
26. 02. 2012 | 11:55

SuP napsal(a):

Kuchař -
Jojo, já už taky asi jsem ....
26. 02. 2012 | 11:56

maxim napsal(a):

Koukám na výše uvedené texty, které se zabývají výší sociálních výdajů v ČR. Vážení, brečíte na nesprávném hrobě a řešíte nepodstatné věci. V průměru státy EU vydávají téměř 30% svého HDP na soc.záležitosti a my jsme za nimi dost pozadu. To co, ale trápí naši ekonomiku je výkonnost hospodářství a neefektivnost ve výdajích státu na často naprosto neúčelné věci. Resp. stát neumí dobře rozumně vybírat daně a s vybranými penezi neumí efektivně hospodařit, navíc vše je na podkladu všeobjímajícího se a rozšiřujícího se bohužel oprávněného nihilismu v celé společnosti! Naše ekonomika je nevýkonný moloch a spravují ho hokynáři ovládající možná trojčlenku a účetnické má dáti/dal. V současné době např. Německo zabralo a najednou a rychle se dostalo s rozpočtovým hospodařením státu pod -3% HDP! To u nás nehrozí, proč asi! Rovněž Švédsko zabralo a jde k vyrovnanému resp. potřebnému přebytkovému rozpočtu! Nejenže klesají roční schodky HDP obou zemí, ale klesá i absolutní zadlužení států. Třeba u Švédska to spadlo z 44% tuším v r.2009 na nynějších 37% HDP a trend je dále pozitivní. Porovnejte to s Kalouskovými hospodářskými výsledky, sice atakuje hranici -3% snad v roce 2013 či 2014, ale výše absolutní částky dluhu státu stoupá a už překročila hodnotu 1500 mld.Kč!!! Už je nasnadě, aby někdo jiný, kvalifikovanější začal rozhodovat o financích naší země. Po právníkovi poté chemikovy by konečně mohl přijít špičkový ekonom odborník, který už někde něco dokázal a má za sebou skutečné reálné výsledky.
P.S.
Jsem spíše pravicového vyznání než levicového, ale tohle co nám vládne a páchá tady šílené excesy s pravicí nemá nic společného!
26. 02. 2012 | 11:57

Maximus napsal(a):

Oprava zmršil jsem nick
26. 02. 2012 | 11:58

dalimír napsal(a):

Maximusi přesné ! Kdo se ale u nás odváží pozavírat alespon ty největší zloděje a to bez rozdílu stranické příslušnosti ? Tito darebáci mají ozbrojené složky pod svou kontrolou ! Mají na to dost nakradeno a budou si to bránit všemi prostředky ! Jedině celonárodní vzpoura proti tomuhle svinstvu, Toho by se ti smradi možná polekali a načas ze svým zlořádem ustali ! Maximusi je to marné ,jsme divný národ že si tohle vše necháme líbit ! Dl.
26. 02. 2012 | 12:04

Ládik!!! napsal(a):

Maximus -
pod p. Klánem uvedl Emissary, že jedna množina lidí postrádá abstraktní myšlení. Podle toho, co čtu, patří Sobotka mezi ně. Ten nezvládá ani kupecké počty.
26. 02. 2012 | 12:09

ghándí napsal(a):

dalimír
agent minařík už sedí. na par komunistických zlodějů přeci jenom došlo.
26. 02. 2012 | 12:09

ghándí napsal(a):

maxim
"V průměru státy EU vydávají téměř 30% svého HDP na soc.záležitosti a my jsme za nimi dost pozadu."....jestli jste si toho náhodou ještě nevšiml tak většina zemí EU je ekonomikcy dost v řiti. já jenom, že se o tom už alespon dva roky všude píše. ale máte pravdu, se slávečkem je dohoníme a pozadu nebudeme. já si myslim, že i na to řecko u nás nakonec dojde.
26. 02. 2012 | 12:12

UmKab napsal(a):

Cha cha cha nastartovat ekonomiku zvýšením firemních daní a danovou progresí může napadnout jen Bohuslava.Takhle to udělat tři roky po sobě a jsme agrární stát.Firemní prachy maj téct přes inovace (či bazén majitele) do rukou zaměstnanců a né přes úředníky netáhlům. ČSSD(a levice obecně) postavila civilizaci na hlavu když kulturnim vzorm člověka udělala nezaměstnanou svobodnou matku s harantama tří neznámejch nezaměstnanejch otců.
26. 02. 2012 | 12:13

leon napsal(a):

on ten bochník je povětšinou menší, perlička- krmné obilí se začíná používat i pro nás. Ghándí, když nebudu chtít půjčku, protože nemám na splácení, tak mne zmlátíte, abych si ji vzal a já si ji vezmu- to je Řecko...
26. 02. 2012 | 12:14

ghándí napsal(a):

leon,
on řeky někdo mlátil, aby si brali pujčky a prožírali si stát????
26. 02. 2012 | 12:15

SuP napsal(a):

Maximuse -
U vás je asi jedno, jakého jste vyznání, když neumíte najít kořeny problémů. Pomůžu vám, od toho jsem tady. Švédsko i SRN mají proti nám obrovský výrobní potenciál s moderní výrobní základnou. My jsme ji ztratili v dobách bolševika a po převratě jsme ji nestačili vybudovat, neb jsme ji přednostně prožrali. Proto ač zatím nemáme výraznější zadlužení v porovnání s okolím, nemáme žádnou rezervu a pohybujeme se na hraně rovonváhy. My kdybychom se trochu vbíc zadlužili, tak ná "zabrat" nepomůže. Už i proto, že by se čekalo, že zaberou zase jen ti, kdo pořád táhnou a státem placení úžedníci by jim nařizovali, o kolik víc musí táhnout, místo aby táhli sami.
26. 02. 2012 | 12:19

hellou napsal(a):

A proč v některých státech HDP , Slovensko, Německo ,roste a u nás je to porád pod vodou ?
26. 02. 2012 | 12:26

UmKab napsal(a):

To maxim
reforma je nemožná čeká nás restart krachem.Řekové nám právě prošlapávaj cestičku - snad to bude rychlý a bez zbytečnejch ztrát na životech.
26. 02. 2012 | 12:28

SuP napsal(a):

Maximuse -
...."Už je nasnadě, aby někdo jiný, kvalifikovanější začal rozhodovat o financích naší země. Po právníkovi poté chemikovy ...."
Jak chcete efektivněji rozhodovat o financích nad prázdnou prkenicí? Sobotka je právník, ale na socanské řízení ekonomiky to stačí. Kalousek je sice chemik, ale ekonomického směru (jestli víte, co to znamená). Ale co můžete chtít po chemikovY, když ani neumí mluvňycy?
26. 02. 2012 | 12:38

Duroy napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Klid pánové!
Levičáci prchli a přijdou, až jim taťka Šmoula zase naleje do kebule nová hesla a dodá novou víru!

Dneska dopadli jak Peršané u Thermopyl.

Teda zírám, taťka Šmoula, to byl mezi členy ODS výraz pro pana Klause, pokud si ještě doplním o Kuchařovo chlubení, jak sociální výdaje za Kalouska rostou, je mi to jasný. Teda, spadla mi čelist.
Kuchař je placený diskutér, o tom, žádná, ale že ta ČSSD si platí rozbíječe diskusí pod blogem svého předsedy, to je mi záhadou, i když, pokud si doplním o tu nechuť vyhrát předčasné volby, tak mi to do sebe zapadá. ČSSD nechce sama nést zodpovědnost, proto potřebuje koalici (to by se nám ti kmotři hodně zlobili) a k tomu si platí např. Kuchaře.
26. 02. 2012 | 12:38

SuP napsal(a):

Duroy -
Já myslel, že jste byl na obědě. a koukám, ten hlad vás neopustil ...
26. 02. 2012 | 12:40

UmKab napsal(a):

to Jarda
Problém je právě ve struktuře ekonomiky když stojí a padá s výdaji zadluženýho státu.Kapitalismus a tržní hospodářství tady fungovalo i za komunistů.
26. 02. 2012 | 12:47

Abe Normalni napsal(a):

Cssd holt ma to stesti, ze se vzdycky vydrape na vrchol v momente konjunktury. Krize za vas holt odpracuji jini. Ale Slavecku nemyl se, v Evrope se meni, trendy, jen ty to nevidis. Na zapde uz si uvedomili, ze mame posledni sanci chytit vlak jedouci do Asie a Jizni Ameriky. A tam nepatri ani vysoke korporatni dane, ani hypertrofovany socialni stat. Je s podivem, ze se CSSD tolik zene do fiskalni unie, ktera je nastavena prave proto, aby mocni na zapade mohli menit system plosne, a nikdo jim nemohl otloukat o hlavu, ze o hospodu vedle se to dela jinak.
26. 02. 2012 | 13:02

ghándí napsal(a):

hellou,
naše HDP roste více než HDP slovenska nebo německa. ale ty rozdíly jsou tak nepatrný, že to ani nemá smysl porovnávat. EU je v řiti jako celek. 2012 - konec sociálního státu.
26. 02. 2012 | 13:03

meloucí palice napsal(a):

ghándí. Kalousek a lidé jako vy,kteří jsou drzí a nemorální jsou pro mě amorální .růdy !!! A brzy se jim budou symbolicky sekat chapadla,tak buďte opatrní a radši seďte dále v kanceláři ODS !!! Čas nazrává !!!
26. 02. 2012 | 13:03

meloucí palice napsal(a):

Jo a vaše kocourkovské odkloňování vše k Řecku a ekonomice už nebude zabírat!! Jen věřím,že vše proběhne nenásilně,i když o tom vnitřně pochybuji,protože frustrace je nahromaděná,a tak asi excesy jsou nevyhnutelné!!!
26. 02. 2012 | 13:07

jozka napsal(a):

Vzdycky, kdyz jsem si myslel, ze ten nejhloupejsi argument uz jsem slysel, vytasi se nekdo s necim novym. Abe Normalni, prosim, poucte nas kterazto konjunktura zurila v dobe, kdy se CSSD dostala do vlady?
26. 02. 2012 | 13:25

sapér V. & b.c. napsal(a):

Duroy
Vaše teorie ohledně Kuchaře mi připadá být pravděpodobná v míře hraničící s jistotou.

Že se Sobotkovi nebude chtít vládnout samotnému je jisté, bylo by mu smutno. A nemohl by říkat NAVRHUJEME. Musel by se vrátit ke svému "To bychom byli blbí".

Tón a úroveň Kuchařových podoteků jasně svědčí o tom, že nejde o žádného konzervativce, ale nastrčeného provokatéra. Koneckonců i hoven začal ke konci nadávat na pravičáky, když mu zkrouhli honoráře.

A povšimněte si omezené aktivity cenzora a upadajícího počtu nových blogerských příspěvků, poté co v aktuálně nový Maďar začal rubat platy. (Jen mě zaráží, že jsou to vždycky ti Maďaři, vezměte jen v které zemi má server taková česká pozice.)
26. 02. 2012 | 13:26

Sauerkirschmann napsal(a):

meloucí palice

Jasně meloucí palice, problém je ale ten, že tím sekáním chapadel se ti vejplata nezvýší. Spíše se tvůj zaměstnavbatel, který tě žíví lekne a uteče, když jsi takový zlý. A potom Vám vítězům na kapitálem zůstane akorát sociál a komunál, a až Vám vystydnou klebule, a polovina Vás chcípne hlady, pak si pozvete čínskej kapitál, a budete poníženě žebrat, zda by Vás před tím, než Vás zaměstnají mohli pořádně preventivně ztřískat bičem, abyste pořádně dělali.

Ale holt kdo chce kam, pomozme mu tam.
26. 02. 2012 | 13:29

Kryštof napsal(a):

Soudruhu Sobotko , s potěšením shledávám , že se ti žádný rozpočet nerozpadl pod rukama a tvoje "ekonomické" prognosy byly nezpochybnitelně moudré - kvalitativně ve stejném niveau jako u toho ožralého dráteníka Kalouska .
Á propos , Už jsi našel v Lidovém domě ty miliony od toho rakouského kamaráda s.Paroubka ve službách StB , co o nich s.Paroubek veřejně a tak uvědoměle a proletářsky / když už z toho byla nenapravitelná ostuda / prohlásil , že je jako ČSSD dáte k dobru vytopeným rodinám ?
Dej mi vědět , abych tak mohl čelit pravici !
26. 02. 2012 | 13:29

ghándí napsal(a):

meloucí palice,
to je tipické, lůza, která si prožrala sociální stát, hledá viníka na ktereho by to mohla svést. kapitalismus, banky, finanční thny, kalousek, ODS. ...... bežte si stěžovat k soudruhu špudlovi, ten vam přece tvrdil, že zdroje jsou. soudruh paroubek vam přece tvrdil, že se můžeme ještě více zadlužovat, protože v itálii mají dluhy daleko větší. já vam porádím zadarmo. najděte si práci, třeba sbírání psích exkrementů, protože nějaká práce je lepší než žádná práce. s lůzou se nikdo párat nebude. ty, dluhy, které jste prožrali, taky zaplatíte.
26. 02. 2012 | 13:31

Sauerkirschmann napsal(a):

jozka

Globální milý Jozko, Globální. A pak ještě kupodivu i severoamerická a evropská.
26. 02. 2012 | 13:31

jozka napsal(a):

Hm... tak prej "Zrovna třeba bochník chleba stojí teď o deset korun míň, než stával v 5% DPH."

To mi pripomina tvrzeni, ze co se zavedly regulacni poplatky, tak se sice cekarny nevyprazdnily, ale ted tam chodej ti, co to potrebujou.

Tady je fakt legrace.
26. 02. 2012 | 13:31

sedlak napsal(a):

pane Sobotko, na papíře máte pravdu, jenže vám já už taky nevěřím dobrý úmysl, vaše obstrukce při přijímáná zákonů, kdy vaši poslanci četli "Jak pejsek s kočičkou pekli dort" byla trapná šaškárna na lidi, jak dlouho oranžády sedí v koalicích s modrejma napříč republikou, jak dlouho kradli třeba na Pražském magistrátu spolu s Bémem? Chcete mi říct, že tahle vaše členská základna, která s oposmlouvy přitáhla velké domů také, to s ostatními myslí dobře? Nenechte se vysmát zkuste si život bez politických kámošů, makat bez tlačenky, přijít na trh s něčím novým, podnikat a denno denně žít jako obyčejný člověk. Pak vám možná uvěřím dobrý den. Cíleně si tvoříte image hodného kluka, ale jižní Morava vám to myslím už dávno nežere.
26. 02. 2012 | 13:34

jozka napsal(a):

Mno, Kyselko, v tom pripade se teda u nas projevovala dost netypicky. Coz byl take mimojine i jeden z duvodu, proc ta predchozi padla.
26. 02. 2012 | 13:35

sedlak napsal(a):

něco mi to připomíná..reklamu marketů "bojkotujeme vyšší DPH, držíme ceny stejné jako vloni" ......fakt si někdo myslí, že jsme takoví blbci, že jsme si nevšimli, že ten rohlík má o 1/3 nižší gramáž????
26. 02. 2012 | 13:39

Sauerkirschmann napsal(a):

jozka

Jenomže ted to není 100:100, ale 115:85 ale spíše 118:82. Můžeš zkopat spratky, zfackovat manželku, ale nic dalšíhop s tím neuděláš. A až vyhrajou tví oranžovorudí spuputníci, tak budou pár let rozhazovat mezi lumpenproletariát, a pak přijdou pánové z IMF, a naditktují těm Vašim oramžovorudým kuglofilům že si maj na zavírání těch chechtákovodů mezi prletariát a lumpenproletarít vzít mnohem větší hasáky než tihle, a po pravdě se na tenhle okamžik dost těším:-)))))
26. 02. 2012 | 13:40

dalimír napsal(a):

Supe , ghandi oni ti řekové měli životní úroven takovou jakou bychom si zasloužili při svém pracovním nasazení mi zde v česku !! Jak je možné že oni při svém povalování se mezi olivovníky měli dvakrát tak lepší živ.úrověn ? Je to problém Bruselu a hlavně němců ! Veškerá jejich administrativa se celé léto pavalovala na krásných řeckých ostrovech ! A jak se říká,ruka ruku myje ! Němci moc dobře věděli už dávno jak to řecké hospodaření funguje ! Že vlastně oni a EU je nadměrně dotují a řekové je tam zato u moře ovívali vějíři jako nějaké faraony ! Ted mají výsledek svého nezodpovědného jednání ale odnesem to všichni ,celá EU ! Dl.
26. 02. 2012 | 13:41

donal napsal(a):

ghándího de.ilní argumenty mě jen utvrzují v postoji volit komunisty neni jiná zachrana pro tuto zem než komunisté kteří zabaví majetky všem zlodějum kteří kradli 22 let
26. 02. 2012 | 13:43

Sauerkirschmann napsal(a):

dalimír

Toi máte jednoduché: Řekové nebudovali 40 let třídní apartheid pos vedením militantní extrémistické levice. Na konci 80. let byla ta jejich životní úroven vyšší tak zhruba 3x-5x.
26. 02. 2012 | 13:44

český maloměšťák napsal(a):

http://axcessnews.com/index.php/articles/show/id/17936

"....The Democratic administration of President Obama will pursue American businesses and individual taxpayers who use foreign loopholes in investing abroad to avoid paying federal income taxes. The move will affect major US companies such as Caterpillar.

In a public address Monday, President Obama said the US tax system is "full of corporate loopholes" and that later this week his administration would release budget plans which would recoup some $210 billion from taxpayers over the next decade.

About $60 billion in expenses claimed on foreign investments would be recovered where Americans took advantage of foreign laws to defer income. Another $43 billion would come from abuse of foreign tax credits, Obama outlined. $86.5 billion is to come from US companies who's foreign subsidiaries shift income to lower tax basis countries...."

http://www.huffingtonpost.com/2012/02/23/obama-seeks-to-reform-bus_n_1296502.html

"...In the past three years, 30 of the nation's largest corporations have paid zero federal income tax. Less than 10 percent of total U.S. tax revenue currently comes from businesses. For much of the 20th century, that number was closer to 30 percent. Relative to the size of the nation's economy, corporations currently enjoy their lowest overall tax burden since World War II...."
26. 02. 2012 | 13:47

Sauerkirschmann napsal(a):

donal

Zatímco volit komunisty je záchrana, že? Můžete řící pro koho? Vy patříte mezi Kimčongily von Fidlérkastról?
Co myslíte, že s tím asi tak komunisté udělají - schválně:-)))))

Jedinej hmatatelnej výsledek bude, že budete mít nižší vejplatu, protože pak před bolševiky prchne kapitál, a zůstane tu akorát sociál a komunál, bolševici zavedou pracovní povinnost, a protože smysluplná práce bez kapitálu a postavení na trhu dělat nepůjde, pak vy budete za 3000 hrubého měsíčně vozit hromady písku sem a tam, a do toho přijde měnová reforma, která Vám sebere úspory - těšíte se?
26. 02. 2012 | 13:48

meloucí palice napsal(a):

ghándí. Sám si soudruh Špudla,a kdybys uklízel exkrementy na ulicích,tak bys byl konečně něčím společnosti užitečný!!! Já tu práci již dělám a jestli máš zájem,tak potřebuji pomocné síly,což bys zvládl i ty.Pošlu ti nabídku !
26. 02. 2012 | 13:50

jozka napsal(a):

Hele Kyselko, ty jses jeste vetsi psychopat, nez jsem si myslel :-)
26. 02. 2012 | 13:50

Sauerkirschmann napsal(a):

donal

Bůůůhehe. Jenomže ti, co si nakradli, už mají ten majetek dávno za hranicemi, a Vy rudý zrůdy můžete tak akorát sebrat majetek nadnárodním korporacím, které opětovně na to zavedou na ČR ekonomický embargo, a pak si akorát tak budete moci vy rudá lůzo navzájem prokusovat krky a prodávat děti na maso.
26. 02. 2012 | 13:51

vico napsal(a):

Chemický Alí dělá jen to, co ho naučili ve škole v chemickém kabinetu. Hokusy,pokusy...hlavně, aby to nebouchlo. Když Tlustej z ODS vymyslel tu svou šílenou reformu, kterou Topolánkovi /se svým pátým Tlustého kolečkem v hlavě/vyhrál volby, věděl Chemický Alí jedno : tohle bouchne! Chachar Topolánek dal na chemika a udělal dobře.

Topolánkův reformní batoh měl jediný smysl. Za předpokladu, že i pod Chemickým Alím bude česká ekonomika stoupat o šest procent ročně, se rozhodli podetnout příjmy do státního rozpočtu. Sobotka pomáhal chudejm, tak my budeme pomáhat našim bohatejm. Holt, teď, když nám Pučmidrát věnoval svůj hlas, bude mlčet. Tak se zkrátily příjmy, udělala se rovná daň a...přišla krize. Nacpala se nám do rypáku jak mokrá sněhová koule. Dělat se mohlo, ale nedělalo, protože se blížily předčasné volby.Chemický Alí proto naordinoval rozpočet v podobě prorostlého bůčku v době, kdy ekonomika/naše i světová/ vcházela do fáze akutního průjmu.

Pučmidrát opět chemikovi uvěřil. Poté, kdy už byla ekonomika zasraná až za ušima, kdy ve střevech po bůčku zbylo prázdno, naordinoval přísnou dietu - v době, kdy se měla podávat infuse, hroznový cukr a posléze posilující slepičí vývar.

Zase jsme před vejbuchem. Chemický Alí zvyšuje daně - dělá přesně to, před čím varoval. Dělá to ovšem, jako vždycky, s ročním zpožděním.

Co pro Pučmidráta vymyslí teď, aby opět dal svůj hlas a na další čtyři roky zůstal němej?

Vážení, už mě ta hra nebaví.
26. 02. 2012 | 13:53

Sauerkirschmann napsal(a):

jozka

Nauč se německy ty hovadoide, at nemáš potřebu mi komolit nick. Já nakonec ten Váš třídní boj kvituju. Český štětky jsou docela pěkný. A když budete vy rudý zrůdy dělat bordel, českejch štětek bude jednak víc, a jednak budou levnější.
26. 02. 2012 | 13:53

donal napsal(a):

Sauerkirschmann

komunisté jsou jedinou nadějí jen jeden jejich straník neco ukrad za uplynulých 22 let

no ak tomu co se stane to už je dávno dané současné pravice a uspory povedou k rozkladu společnosti viz řecko a následné k hyperinflaci kdy se z 90% lidí stanou žebráci tak se těšte vy

a žadnej placenej de.bil který tady má rozvracet diskuze a odvadět téma jinam s tím nic nesvede
26. 02. 2012 | 13:56

jozka napsal(a):

Vem si silnejsi prasek, Kyselko, at ti nepraskne cevka. A az pojedes do Dubi za ceskejma stetkama, vem si ruskej slovnik nebo opras jazyk Olachu :-)
26. 02. 2012 | 13:59

nácek napsal(a):

Sauerkirschmann. Nedělej nám ostudu a brzdi! Datum srazu znáš? Neprovokuj a neupozorňuj na sebe a potažmo naší organizaci.
26. 02. 2012 | 14:02

Sauerkirschmann napsal(a):

donal

Takže si to vrátíme do reality jo???? Určitě jste chtěl napsat jediný straník na celostátní úrovni, protože na úrpovni zastupitelstev se krade bez ohledu na barvy. A na té celostátní úrovni bolševici nekradou z jednoho jedinýho důvodu, prostě protože nemaj příležitost.

A co to mé oči vidí:-))) Vy mne vyhrožujete TŘÍDNÍM BOJEM???? Tak ten Vám určitě pomnůže:-)))) A víte k čemu??? Dopracujete se akorát k hladomoru. Člověče, uvědomujete si, že 80 procent světa se má hůře, než českej lumpenproletariát, a že těch 80 procnet světa čeká na svou ekonomickou příležitost? Jo, klidně jim uvolněte pozici na globálních trzích, zejména na globálním trhu práce:-))))
26. 02. 2012 | 14:03

pv napsal(a):

Nuba napsala:
"Musela bych sama sobě plivnout do obličeje, kdybych měla hájit šlendrián ve straně, kterou volím. Budu první, která bude jásat, když všichni ti různobarevní (pro méně chápavé tedy i oranžoví) zloději půjdou za katr."

Milá Nubo, obávám se, že právě zloději mají ve straně, kterou volíte, převahu. A abyste si nemyslela, že jsem zaujatý proti ČSSD, mají převahu i v ODS, TOP 09, KSČM a dalších. Nejenže mají převahu, ale vesele při těch zlodějnách spolupracují. Příklad: Dnešní "pravicová" vláda od poloviny minulého roku zametala pod koberec Švýcary otevřenou kauzu Mostecké uhelné. Je všeobecně známo, že v této kauze je největším viníkem ČSSD - za její vlády takzvaná privatizace incestem probíhala. Nynější vláda však tuto věc nijak nevyužila v politickém boji proti levici. Je tedy velmi pravděpodobné, že zde se zde politici obou "nesmiřitelných" společně napakovali. Začalo to vlastně již "opoziční smlouvou".

Nevím, zda vaše agitace pro ČSSD vychází z vašeho přesvědčení, co však vím určitě, kdyby zvítězila ČSSD, v principu by se nic nezměnilo. Tak, jako za předchozích socdem. vlád by se opět neobjasnila žádná z velkých kauz. Jsem přesvědčen, že jsme svědkem divadla "pro masy". Asi měl pravdu hlavní aktér v kauze Gorila, Haščák, když řekl: "...voliči jsou jen na povrchu, voliči vědí hovno, voliči jsou hovno". Nerad bych byl pro někoho hovnem. A co vy?
26. 02. 2012 | 14:03

dalimír napsal(a):

Sauerkirschmanne ,opravdu blbější nick jsem zde u pana Stejskala ještě neviděl ! Určitě by komunisté vedli tenhle stát zodpovědněji nežli součastná mafiánskovelkokapitálová sebranka ! To pokládáte za lepší když zde spoustu "lidí" lenoší a chodí si jen pro sociální podporu kterou si ani omylem nezaslouží ? Nebo že přez naši republiku jezdí nesmyslně kamiony z jedné strany evropy na druhou a níčí nám zde ty předražené dálnice ! Kdo to vše zaplatí ,zase jen hloupý český danový poplatník a vychcaní kapitalisté se nám budou šklebit někde v danovém ráji ! To je fakt úroven ! To radějí tu měnovou reformu ! Ta by alespon ty domácí zloděje a křečky trochu skřípla ! Dl.
26. 02. 2012 | 14:07

meloucí palice napsal(a):

Sauerkirschmann. Vy jste klasickej hlupáček,jen o tom nevíte. Milý německý nicku,od roku 1992 jsem OSVČ a od státu jsem nikdy nic nechtěl,i když mi nabízel... Suďte jen sebe a časem poznáte,že je to i pro Vás dobré!!!
26. 02. 2012 | 14:07

donal napsal(a):

měnová reforma nebude ale bude velká inflace nebo hyperinflkace viz odkaz

http://www.novinky.cz/ekonomika/260070-prichazi-lek-na-krizi-natiskne-se-nebyvale-mnozstvi-eur.html?ref=ostatni-clanky

málokdo přitom ví že jeden bilion EUR už ECB napumpovala do bank

a kdo si myslí že bude v inflaci jen EURO a naše koruna ne je ještě vetší blázen

když jsem tady před rokem psal o inflační peci málokdo mi věřil
26. 02. 2012 | 14:13

Sauerkirschmann napsal(a):

dalimír

A jakpak by to dělali? To by mne zajímalo:-)))) Vaše postbolševická sebranka je produktem postbolšěevismu, který vy čeští extrémisté nazýváte kapitalismem. A postbolševismus je produktem bolševismu.

To, že lenoši chodí pro dávky je produktem sociálního státu, a sociální stát je produktem levice. Vy maslíte, že bolševici mají nějaký recept, jak zařídit plnou zaměstnanost? Ledaže by zavedli pracovní povinnost, ale to by se musely natáhnout dráty na hranicích. A co se týče těch předražených dálnic, tak tyhle se budují s masivní podporu z peněz EU, kterých dostáváte více, než do EU odvádíte.

Měnová reforma nepostihne Vaše zloděje a křečky, protože zloději a křečkové mají svá aktiva ve CHF, nebo dokonce Juanech - na rozdíl od lumpenproletariátu. A danové ráje? Snižte korporátní dan, a budete také vyhledávaným danovým rájem. Kapitálu je globálně málo, proletariátu a lumpenproletariátu je přesmíru.

Jinak vůbec nejlepší je to Vaše uvažování ve smyslu, že Vám nevadí, že specielně Vám klesne v důsledku vašeho dementního počínání životní úroven na úolovinu, hlavně že se sníží vašemu pracovitějšímu a vzdělanějšímu sousedovi, co má hezčí dům, silnější auto, a mladší ženu:-))))

Eins, zwei, drei, chóóólky, píííífo, zimmer frei:-)))))
26. 02. 2012 | 14:15

Debb napsal(a):

Sauerarschmann
Tak vy byste nám chtěl prodávat děti na maso, podívejme. A že rudá lůza.
No, když vás svědí, tak se podrbejte.

Jakmile se objevíte, přestává mít smysl danou diskusi číst.
Je to jistě legitimní způsob obživy z vaší strany, jen trochu pracný.
A jistě vás musí vyčerpávat nutnost vybudit se hormonálními sprchami k výšezmíněným slovním výkrutům.

Opravdu bych si na vašem místě koupil tonometr, je to nebezpečné.
26. 02. 2012 | 14:18

Sauerkirschmann napsal(a):

meloucí palice

Aha jasně:-)))) Takže Vaši rodiče, co budovali třídní apartheid vůbec od státu nedostávají žádný důchod že? Nemáte tam u Vás jednopilířový průběžný systém? Nebo snad budete tvrdit, že jako OSVČ odvádíte ročně cca 250 000 na sociálním pojištění, což reprezentuje zhruba částku, kterou Vaši rodičové dostávají ročně na penzích?

A jeden bilion Euro v měřítkách eurozony není až zase tak závratná částka. Při QE1 a QE2 Helicopter Ben nalil do US ekonomiky zhruba stejné množství peněz, a USD od té doby kupodivu spíše posílil:-))))
26. 02. 2012 | 14:20

Sauerkirschmann napsal(a):

Debb

Oooo niokoliv, to chcete Vy, a další, kteří jsou stoupenci národně osvobozenejckého boje:-)))) Národně osvobozenecký boj je nektypičtější pro Afriku, a tam má obyvatelstvo s lidožroutstvím docela bohatou tradici:-))))

Ale jak říkám, kdo chce kam, pomozme mu tam:-)))) Národně osvobozeneckým bojem pod vedením komunistické strany k africké životní úrovni:-))))
26. 02. 2012 | 14:23

donal napsal(a):

jediná možnost je volit komunisty

kdo volí neco jiného podporovatel zlodějen
26. 02. 2012 | 14:29

sedlak napsal(a):

trochu z jiného soudku, leč nikoliv nezajímavé http://piratskenoviny.cz/?c_id=33634
Anonymous chystají útok na exekutory
26. 02. 2012 | 14:35

ghándí napsal(a):

dalimír,
v podstatě jste ihned potvrdil, co jsem napsal. levičáci, jsou jako děti, potřebují najít viníka svych hříchů. řecká vláda si pujčovala, je to její odpovědnost, nikoliv němců.
donal,
já si myslim, že po tom, co jste tu už asi 1000 krát napsal, že budete volit komunisty, to už všichni pochopili. blahopřeju vám k vaší blbosti. v demokracii má každý právo volit, koho chce.
26. 02. 2012 | 14:42

národní osvobození napsal(a):

sedlak
Kde je sraz? Bude zemědělské náčiní na místě nebo je třeba přivézt vlastní?
Doufám, že nejde opět o virtuální událosť?
26. 02. 2012 | 14:42

Sauerkirschmann napsal(a):

donal

Kde jenom jsem tohle slyšel:-)))) Aha, už Vím: "Kdo nejde s námi, jde proti nám". Jak symptomatické.

Mimochodem, ty cedule v německých a rakouských obchodech s nápisem "Ceši nekradte!" na počátku 90. let tam byly kvůli politikům ODS, či TOP09 nebo kvůli bolševickému a postbolševickému proletariátu - co myslíte???-)))))
26. 02. 2012 | 14:44

ghándí napsal(a):

levicová lůzo,
čím dříve pochopíte realitu a smíříte se s tím, že vas už nikdo živit nebude, tím pro vás lépe. sociální stát skončil. nadělali jste bilion a pul dluhů, ted se chytnete lopaty a krumpáče a začnete se živit prací. v roce 89 přivedli na buben republiku komouši, v roce 2012 sockomouši. tady musí začít fungovat pořádný kapitalismus bez přívlastků a sociálního státu , který vás naučí konečně pracovat.
26. 02. 2012 | 14:51

Da.Rock napsal(a):

Znovuzavedení daňové progrese je naprosto logickým krokem, který nás nasměřuje zpátky mezi civilizované země. Jako pokus to mělo svůj význam, protože to definitivně vyvrátilo pravicové pohádky, že po zavedení rovné daně se vybere více. Nevybralo. Výběr daní z příjmu fyzických osob se naopak propadl.
Takže se co nejdřív vraťme k ověřené a fungující daňové progresi. Nejde jen o to, že se zvýší výběr, ale i o symboliku. Nelze pořád chtít oběti jen po těch slabších a chudších. I bohatí musí nést svůj díl odpovědnosti. Zatím si užívali 4 roky daňových prázdnin, zatímco všichni ostatní nesli břemeno reforem a ekonomické krize. Už je nejvyšší čas, aby se zapojili všichni.
26. 02. 2012 | 14:54

sedlak napsal(a):

to národní osvobození, nepotěším Vás ;-), jde skutečně o virtuální vidle, v opačném případě by již dávno někteří jedinci měli sjednanou provizi od Mounfieldu ;-), sleduji teď OVM bývalého šéfa DP Prahy jeho vytáčky, při tom protikorupční fond (tuším, že to byl tento subjet) uveřejnil analýsu, že pod vedením Dvořáka údajně stouply výdaje na marketing u DP Praha O 100 MILIONŮ, to bude asi ten Rittigův tryskáš oproti směnce pro matičku Dvořáka za vilky ;-)))....což mne přivádí k otázce, cože to dělali oranžády na magistrátu Prahy?
26. 02. 2012 | 14:58

meloucí palice napsal(a):

německej nick. Vy jste ještě hloupější,než jsem si myslel!! Moji rodiče jsou již v nebi... A moje matka brala pár let důchod asi 174Okc a otec,který dřel čtyřicet let v dolech a potom na metru bral důchod asi 6880kc bohužel,jen pár let...Už na vás nebudu reagovat,protože jsem po obědě a nechce se mi práci ženy odhodit do mísy.
26. 02. 2012 | 14:59

Sauerkirschmann napsal(a):

Da.Rock

Jasně, problém je ten, že danová progrese tu je již nyní. Pouze vy nevítem, co danová progrese je jinak byste nepsal takovou ptákovinu.

Takže milý Darocku, danová progrese znamená, že čím vyšší příjem proletáře, tám vyšší procentuelní odvody na dani. Což u daně z příjmu FO v ČR funguje. U čeho to nefunguje, je dan z majetku. A tak bohatí neoconi, což jsou třeba důchodci s desetitisícovou penzí si klidně vlastní dvougenerační domek někde na zahradním městě v ceně 10 milionů, a platí směšnou dan z nemovitosti. A máte pravdu, že v civilizované zemi by platili podstatně víc.A pokud by na to neměli, pak je jasné, že si na ten barák nutně museli nakrást.
26. 02. 2012 | 15:02

meloucí palice napsal(a):

Lidé,pojďme ignorovat nicky-ghándí,kuchař,hoven,rumcajs-možná je to jeden člověk či stroj a nechme ho tu samotného jako Cool v plotě. Díky.
26. 02. 2012 | 15:05

sedlak napsal(a):

Sauerkirschmann.....ne že bych stál o debatu s Vámi, ale nedá mi nereagovat na tuto část .........Mimochodem, ty cedule v německých a rakouských obchodech s nápisem "Ceši nekradte!" na počátku 90. let tam byly kvůli politikům ODS, či TOP09 nebo kvůli bolševickému a postbolševickému proletariátu - co myslíte???-))))) .............nevím , kolik toho tam někteří češi ukradli (a zda to byli jenom češi), a pokud ano, je to hanba a vina těch konkrétních co kradli....co mi však nepřipadá košér od Vás je paušalizace, také bych Vám mohl podsouvat, kolik pytlů s německými odpadky se povaluje v Krušných horách u cest, ale nehodlám tím všechny němce házet do stejného pytle jako pra..., v tom celém je to kouzlo, že PAUŠALIZOVAT jaksi vede jen a pouze k nesnášensivosti mezi obyčejnými lidmi, budeme se prát, aby se třetí smál??? Budiž, pro někoho tato cesta být cílem nepochybně může ;-(
26. 02. 2012 | 15:06

Sauerkirschmann napsal(a):

Da.Rock

Ještě mi napište, kde v civilizované zemi je danová progrese taková, že z platu 1150 Euro hrubého po odečtení SP a ZP 950 Euro se platí 32 procentní dan z příjmu, jako v ČR do roku 2007. To bude opravdu zajímavé:-)))))
26. 02. 2012 | 15:08

ghándí napsal(a):

meloucí palice,
problem je v tom, že vy byste nejradši ignorovali realitu. slaveček je tak hodnej, už vam zase slibuje zdroje , ale nakonec dostanete jenom jitrnici, jakou svět neviděl. jestliže si socani před 8 lety na sve demagogické sliby mohli pujčit a říkali tomu zdroje, tak ted už to tak jednoduchý nebude.
26. 02. 2012 | 15:13

Sauerkirschmann napsal(a):

sedlak

Pytle s německými odpadky se vyskytují i v Německu:-)))) Soused tuhle přijel z nějaké oslavy, a v dobré náladě nechal na ulici MB 500 SL se staženou střechou, a šel spat. A ráno mne probudil hroznej řev, a kupodivu mu neukradli auto jako v ČR, ale na sedačky mu dali tašky s odpadkama:-))))) A úklid dálnic od odpadků stojí stamiliony Eur ročně.

Já jenom chtěl napsat, že loupežnictví Čechů není výsadou pouze českých politiků, a že česští politici jsou takoví, jako jsou češi samotní. Chcete aby čeští politici méně kradli? Vyměnte obyvatelstvo. Škoda, že jsem zapomněl, kdože to chtěl nahradit české obyvatelstvo nějakým méně zlodějským - pomůžete mi?
26. 02. 2012 | 15:14

dalimír napsal(a):

Ano ghandi všichni uděláme ze sebe blbce a budem volit komouše,jen proto že každý znich vás pokouše ! Haf Haf !
26. 02. 2012 | 15:14

Sauerkirschmann napsal(a):

ghándí

Před 8 lety si socani nejen půjčovali, ale ještě to kromili příjmy z privatizace. Pokud místní oranžovorudá galerka tvrdí, že ne, pak by mohli zodpovědět na otázku, kam se ztratilo těch 82 miliard za Telecom, 130 mld za Transgas, a penízky za prvatizaci Unipetrolu, MUS, OKD, vodohospodářské infrastruktury, městského teplárenství, drtivé části bytového fondu, a stovky miliard za privatizaci bank očištěné o toxická aktiva, která se spláchla do konsole.
26. 02. 2012 | 15:17

SuP napsal(a):

Sauerkirschmann -
...."což jsou třeba důchodci s desetitisícovou penzí si klidně vlastní dvougenerační domek někde na zahradním městě v ceně 10 milionů, a platí směšnou dan z nemovitosti. A máte pravdu, že v civilizované zemi by platili podstatně víc.A pokud by na to neměli, pak je jasné, že si na ten barák nutně museli nakrást...."
To je fór!
To mi nedocvaklo, že když si postavím domek a zdaním ho, že budu muset v důchodu platit daně, jako bych na něj měl porád. To je dobrý téma! Asi jako když bolševik Exner vykládal, že když restituent nedokáže opravit dům za regulovaný nájemný, a´t ho prodá, když na to nemá: to jsme se taky zasmáli.
26. 02. 2012 | 15:18

český maloměšťák napsal(a):

meloucí palice
Náhodou - pokud je nuda, či se chcete zasmát na cizí účet...tak proč hned ignorovat ??
:)
Mimochodem - za hodinku končí v Bohnicích vycházky....to snad vydržíme, ne ?
26. 02. 2012 | 15:20

SuP napsal(a):

vykydale -
A oblíkl ses dobře? Za hodinu ještě můžeš nastydnout natotata!
26. 02. 2012 | 15:23

ghándí napsal(a):

sauerkirschman
na to vám oranžoví komunisti odříkají svou básničku, že sanovali banky po ODS. o sanování vlastních kont pomlčí.
26. 02. 2012 | 15:24

Sauerkirschmann napsal(a):

SuP

Mrchožroute, vy jstě nějakou bezcennou směsí cihel písku a dalšího podřadného materiálu zabral trvale pozemek, který jste nevytvořil, nebo spíše jej lidská ruka nevytvořila. A za takovéto počínání se všude v civilizovaném světě platí daň. V poměru k ceně nemovitosti relativně vysoká například ve Skandinávii, USA, nebo třeba v Singapuru. Nebudete tvrdit, že v USA nebo Singapuru jsou komunisti, že ne???? Nechápu, co s tím máte za problém. Za trvalý zábor pozemku se prostě trvale platí - nevím, co máte za problém. Pokud za to platit nechcete, kupte si pozemek na Měsíci, aa postavte si na něm co chcete. Tam se žádná dan neplatí.

Ghandí

Po bankovním socialismu zbylo nějakých 17 miliard dluhů, ostatní se zaplatilo z výnosů té privatizace bank.
26. 02. 2012 | 15:26

Duroy napsal(a):

Sauerkirschmann napsal(a):
Da.Rock

Ještě mi napište, kde v civilizované zemi je danová progrese taková, že z platu 1150 Euro hrubého po odečtení SP a ZP 950 Euro se platí 32 procentní dan z příjmu, jako v ČR do roku 2007. To bude opravdu zajímavé:-)))))

Aha, tak v ČR do roku 2007.... To jste asi nikdy neplatil více, než minimální daň, že nevíte, jaký byl daňový systém. Ano, 32 %, ale z částky nad....

A s tím barákem, který si postavíš za těžce zdaněné peníze ze mzdy, stát ti sebere DPH komsomolci podobní tobě navrhující majetkové daně, spravedlivé jak v USA, kde ovšem žádné DPH nemají, jen někde svou minimální tax.
Bohužel, předpokládám, že ČSSD v koalici třeba s Klouskem zavede mjetkové daně, ze kterých se osypeme. Hlavně, že ty budeš mít radost, závistivče...
Akorát závistivec
26. 02. 2012 | 15:28

sedlak napsal(a):

Sauerkirschmann.......krádeže a chování obyvytelstva je přímo úměrné hospodářské situaci těch kterých lidí, viz přistěhovalci v takzvaných demokratickcýh zemích Evropy, najdete to všude, v Irsku, Itálii, Německu atd., vedle toho tu máme ale kriminalitu bílých límečků, která je nohem závažnější, sofistikovanější a svým dopadem širší na celé obyvatelstvo, nevím kde žijete, a jak dlouho žijete, a v jakých podmínkách, ono i řada němců před 2. svět. nadšeně tlesalo Hitlerovi, chcete aby český národ, který ležel v demarkační čáře měl stejné "génie" jako třeba Anglie? Nemyslíte, že na charakter a zkušenosti lidí a jejich následné postoje má vliv i něco jiného než jenom mámina výchova??? Příkladem budiž EU, kde se řada poslanců z takzvaných demokratických států chová také značně populisticky? Jsem původem z Moravy, drahně let žiju v Čechách, přiznám, že jsem si z práce odnesl i tužku a toaletní papír (bez svolení zaměstnavatele), není to věc, která mne ctí a nebudu tu tvrdit že jsem Mirek Dušín, jenže tady jde o to, že první může hodit kamene, ten kdo je bez viny nebo ne?
26. 02. 2012 | 15:29

ghándí napsal(a):

dalimír,
byl jste se taky poklonit památce masového vraha gottwalda se soudružkou semelovou? prý tam bylo asi 30 psychopatů.
26. 02. 2012 | 15:30

ghándí napsal(a):

sedlak,
ten, kdo v zlodějském bolševickém česku přizná toaletní papír, tak má plnou garáž firemního nářadí.
26. 02. 2012 | 15:33

er napsal(a):

ghándí, fakt se na sebou zamysli, takhle to dál nejde, pouze se čím dál více ztrapňuješ a ukazuješ, jak moc máš vymyté to vakuum v hlavičce ty dutohlavče... za socanů poměr zadlužení vůči HDP klesal, když se dostala ke korytu ta tvoje "pravice", máme absolutní zadlužení o 100% vyšší s nezastavitelnou trajektorií nahoru, rozkrádačky a tunely na denním pořádku a člověk k tomu musí denně poslouchat lůzu tvého typu, jak bychom se hypoteticky měli za socanů. běž si někam nafackovat jelimane, třeba se ti rozsvítí
26. 02. 2012 | 15:37

Sauerkirschmann napsal(a):

Duroy

SPROSTĚ LŽETE. Do roku 2007 byla příjmová hranice 32 procentní daně 331 200 Kč ročně, což bylo 27 600 Kč měsíčně. Což reprezentuje 31 542 Kč hrubého platu měsíčně. A příjem, který byl nad tímto byla zatížen 32 procentní daní z příjmu FO, a k tomu SP a ZP ¨do neomezené hranice. K tomu 35 procent odvody zaměstnavatele, takže aby zaměstnanec mohl dostat o 595 Kč na výplatní pásce více, zaměstnavatele to stálo 1350 Kč. Ukažte mi jednu takovou civilizovanou zemi, kde to takhle funguje od téhle příjmové hranice.

Zato vy socialisté se oháníte Skandinávií, a když vezmu zrovna takové Dánsko, tak tam je DPH 25 procent, a dan zn emovitosti tam je 1 procento tržní ceny ročně.

A ještě něco HLUPÁKU-CHUDÁKU. Pokud se razantně zvýší majetkové daně, já to jenom uvítám:-)))) Město bude mít více peněz. Normální člověk nebydlí v nějaké proletářské degešboudě, kterou si sám spíchnul, ale třeba v nemovitosti, která je prohlášena za kulturní památku - a pokud je tato alespon z části přístupná veřejnosti, neplatí se z tpoho ŽADNA opakuji ZADNA dan z nemovitosti!!!! To je případ Sauerkirschmanna. Takže tak ty jeden závistivej žebráku s degešboudou a s holým zadkem.
26. 02. 2012 | 15:38

sedlak napsal(a):

ghándí, a jak jsou na tom ti co tvrdí, že jsou Mirkové Dušínové??? ti mají jen tu tužku nebo i toaletní papír? Připomněl jste mi doktora Plzáka, když vás najde manželka v posteli s cizí ženou, tvrďte, že je to prodejce ložního prádla.p.s. nemám garáž, pracuji ve své vlastní firmě již poměrně dost dlouho, ale to pro Vás asi nebude podstatné ;-)))
26. 02. 2012 | 15:39

krajan napsal(a):

SuP 11:21
Samozřejmě že hulvát zůstane hulvátem,chybí-li mu argumenty. Co si já budu užívat a co ne,do toho není nic naprosto nikomu,tudíž ani SuP ovi.
26. 02. 2012 | 15:49

ghándí napsal(a):

sauerkirschmann
to jste napsal pěkně...degešbouda. já si myslim, že er bydlí v degešboudě a na hlavě nosí degešradiovku. a když jde na předvolební miting čssd , tak si veme sváteční degešrádiovku.
26. 02. 2012 | 15:51

ghándí napsal(a):

sedlák,
ono po pravdě řečeno , když jste řadový zaměstnanec nějaké firmy a vidíte jak krade ten dobytek v managementu, tak je težké zustat poctivej. je to těžké, ale pokud každej nezačne sam u sebe a bude se vymlouvat na ty nahoře, tak se tahle země dopředu nikdy nepohne a zustaneme na věky bolševickým zlodějstánem.
26. 02. 2012 | 15:55

český maloměšťák napsal(a):

Ghándí trpí obsesí ze Sobotky, neb je mu velmi podobný :

https://www.youtube.com/watch?v=UZLPh2FsijY&feature=related

:)))
26. 02. 2012 | 15:58

meloucí palice napsal(a):

český maloměšťák. Díky za info. Už je zřejmě po vycházce,protože diskuse či psychoterapie probíhá již mezi těmi správně pravicovými. Po dnešním OVM jim asi přibude M.Dvořák,protože trpí bludy,že za všechno může Randák,tak jako ghándí,mrchožrout,němec,aj. ze skupiny si myslí,že za všechno může Sobotka dříve Paroubek. Rád bych věděl kolik platí za pobyt v nemocničním zařízení. Nevíte?
.
26. 02. 2012 | 16:01

SuP napsal(a):

krajan -
Já jen, že ...."krajan napsal(a):
Ghándí,Kuchař,Martin (dříve Bc)a konečně SuP...Opravdová elita diskutérů, od nichž se člověk mnohé dozví.Ach jo!
Já osobně souzním se Suffolkem v 00:46
26. 02. 2012 | 11:13 ...."
Na to by nenašel argumenty ani Gébls.
26. 02. 2012 | 16:07

Da.Rock napsal(a):

Sauerkirschmann: Nikde jsem nepsal, že chci vrátit sazby a zdaňovací pásma do té podoby, v jaké tady byly do roku 2007. Od té doby se průměrný příjem zvýšil, je tedy nutné poměrně zvýšit i ona pásma. To už je věc k jednání. Ale progrese ja nutná a normální. A nevykládejte blafy o současné progresi. Všichni víme, že zastropováním odvodů na pojistné tady neopak vznikl světový unikát - degrese.
26. 02. 2012 | 16:10

sedlak napsal(a):

ghándí, psal jsem o době za totáče, ale je zvláštní, že jste zmírnil svoji rétoriku, máte pravdu, každý by měl začít zametat hlavně svůj vlastní práh, tam to celé začíná, to jak se tu zvrhla debata je smutné, pokud se tu budeme urážet nemáme daleko ke zlodějině, ono to celé začíná jaksi respektem k tomu druhému že ano? Mě vadí i automatické tykání a napadání už tuplem, podsouvání a jiný způsob manipulace a tam popravdě sáhněte do svědomí i sám sobě, nevadí mi oponenti, naopak jsou potřební pro tříbení úsudku a mnohdy cenným zdrojem informací, formování názoru, ale dle mého soudu, by to nemělo přerůst únosnou mez, a to jsme zase u toho respektu k sobě a svému okolí, přeji vše dobré, ale máma zavelela na nákup, tož mosím,
26. 02. 2012 | 16:12

neo napsal(a):

Sauer:

to je na socanské progresi geniální. Odírat lidi s běžnými platy 30-50 000. Proto je topolánkova rovná daň mnohem spravedlivější. To ale lidi typu jozky nepochopí, ten klučina se neumí podívat ani do supermarketu, aby viděl, že ten chleba je zpátky na ceně r. 2008 i přes 3násobnou DPH.
26. 02. 2012 | 16:14

český maloměšťák napsal(a):

meloucí palice
Tito neplatí nic.
Nemocniční personál , ale i celá lékařská obec, to pojímají jako službu veřejnosti - že je tam drží pod kontrolou i pod zámkem.
Já si myslím, že je to celkem rozumný a lehce zdůvodnitelný přístup.
26. 02. 2012 | 16:15

Botičky od Diora napsal(a):

Pravdu má jednoznačně DA.Rock 26. 02. 2012 | 14:54. Nelze chtít oběti po nás chudších manuálně pracujících levičácích. My nemůžem za to, že nemáme vysoké školy a vysoké platy. A ti šťastnější pravičáci už si nemouhou jen užívat, ale musí nás živit. Není možné, aby se v tomhle století nepovažovalo za standart televize, dvd, počítač , internet, auto a dům. A kde jako na to máme brát z dělnických peněz? Zatímco boháči pravičáci si vystudovali a sedí v klimatizovaných kancelářích a flákaj se za těžký prachy u kafíčka a koblih. čssd a ksčm musí společně napravit nespravedlnosti nás chudé levičáky osvobodit od daní a pravičáky to nechat platit. Třeba i to školné zavést jen pro ně.
26. 02. 2012 | 16:25

Duroy napsal(a):

Sauerkirschmann napsal(a):
Duroy

SPROSTĚ LŽETE. Do roku 2007 byla příjmová hranice 32 procentní daně 331 200 Kč ročně, což bylo 27 600 Kč měsíčně. Což reprezentuje 31 542 Kč hrubého platu měsíčně. A příjem, který byl nad tímto byla zatížen 32 procentní daní z příjmu FO, a k tomu SP a ZP ¨do neomezené hranice. K tomu 35 procent odvody zaměstnavatele, takže aby zaměstnanec mohl dostat o 595 Kč na výplatní pásce více, zaměstnavatele to stálo 1350 Kč. Ukažte mi jednu takovou civilizovanou zemi, kde to takhle funguje od téhle příjmové hranice.

Zato vy socialisté se oháníte Skandinávií, a když vezmu zrovna takové Dánsko, tak tam je DPH 25 procent, a dan zn emovitosti tam je 1 procento tržní ceny ročně.

A ještě něco HLUPÁKU-CHUDÁKU. Pokud se razantně zvýší majetkové daně, já to jenom uvítám:-)))) Město bude mít více peněz. Normální člověk nebydlí v nějaké proletářské degešboudě, kterou si sám spíchnul, ale třeba v nemovitosti, která je prohlášena za kulturní památku - a pokud je tato alespon z části přístupná veřejnosti, neplatí se z tpoho ŽADNA opakuji ZADNA dan z nemovitosti!!!! To je případ Sauerkirschmanna. Takže tak ty jeden závistivej žebráku s degešboudou a s holým zadkem.

1. Teď již správně, hranice, nad kterou se zdaňovalo 32%, né, jak jste uváděl ve svém předešlém příspěvku, že příjem je zdaňován 32%.

2. Nevím, kdo je tady socilista, a nejen tady, ale o DPH jako v Dánsku tady již pár let melete vy, k tomu majetkové daně, jako v USA, ,spotřebka jako ve Švédsku, a daně fyzických osob jako v Rumunsku, či Ukrajině. Nevím, mně se ten vámi navrhovaný mix daní nelíbí a určitě nejsem sám.

3. Jak říkala Forestova máma, hlupákovi každý hlupákem.
Vaše představa, že budeme bydlet v kulturních památkách. :-) K tomu není co dodat. Ano, vy neplatíte majetkovou daň, tak je správné, ať ji platí ostatní (?).
Připomínáte mi Ghadhio, ten píše o sockách, ale v přípaě věcí, jej se bezprostředně týkajících najednou couvá. Viz. diskuse k veřejné službě.

PS: Jak říká Forestova máma, hlupákovi každý hlupákem!
26. 02. 2012 | 16:26

er napsal(a):

ghándí žádnou obcesí netrpí on je jen blbej jak punštok a tak věří tomu, že krásný, zdravý a inteligentní:)
26. 02. 2012 | 16:28

RA napsal(a):

hlavně aby se k tomu oranžády a Sobotka nedostal,.......to by bylo pro stát a státní finance opravdu nebezpečné.... nemusí se mi líbit vše, a taky se mi nelíbí, co Kalousek předvádí, ale alespoň se snaží držet to pevnou rukou. Na můj vkus jde málo cestou úspor mezi státními zaměstnanci a ve státní správě. Všude je spousta zbytečných organizací a úředníků. Další černou dírou jsou t.z.v. neziskové organizace.
26. 02. 2012 | 16:32

Mac napsal(a):

je to krásný pohled, jak pravičáckým komsomolcům přerůstají jejich frustrace přes hlavu, takže k tradičně stupidním kolovrátkovským žumpoidním výlevům přidávají agresivitu a kanálovou vulgaritu.....

jo, když teče do bot..... to musí být hrozný pocit, být hrdým voličem české tzv. pravice a přitom se muset dívat, co ta mafie ve Strakovce předvádí.

Jenom jsem to prolítl, ale fascinují mne nuly typu hovna ghándího, umývače várnic řáholeckýho kuchtíka, mrchožrouta a jiných, kteří prakticky celej víkend dokáží strávit slabomyslným nenávistným tlacháním pod jedním blogem.

To Vás ta Nagyová tak dobře platí, nebo ty budky už máte dočista vymyté?
taková náplň víkendového času, to musí být slušná frustrace. Asi nemáte jinou zábavu, a nikdo na vás nečeká, je to tak??
:-))))))
26. 02. 2012 | 16:45

Nekuřák a neopilec... napsal(a):

Okecávat zlodějny tímto stylem,více,než 23 let po převratu je hodně laciné.Tupý Ghándí.To ta tvoje modrá lůza a pakáž denodenně krade,jako ta pakáž rudá.A není to skoro žádný rozdíl.Protože tím,že hájíš dnešní modré,zárověň hájíš minulé rudé.Je pikantní tu brečet tvým stylem,jak byla ta rudá lůza sprostá.A přitom to jsou ti tví dnešní oblíbení modráci.
26. 02. 2012 | 16:49

Da.Rock napsal(a):

RA: Můžete být v klidu. "Oranžády" už vládli a narozdíl od dnešní doby ekonomika šlapala, zadlužení se podařilo dostat do maastrichstkých kritérií, investice sem proudily, inflace byla nízká a reálný příjem rostl.
Pak přišli modráci a Miroslav "ostrůvek stability" Kalousek a jsme zase tam, kde jsme byli v 97, když končili.
26. 02. 2012 | 16:49

Sauerkirschmann napsal(a):

Duroy

Já jsem vždycky navrhoval, aby se převzal danový a odvodový model nějaké země tak, jak leží a běží. Tedy i například s hranicemi odvodu na SP, nebo s příjmovými pásmny pro dan z příjmu FO. Třeba to Dánsko.

Moéje představa nění, že budete bydlet v kulturních památkách. Moje představa je, že dan z nemovitostí nebude zanedbatelná, protože to je jediná dan, která je neojebatelná - nemovitost nemá kam utéci - kujebáčtí Češi totiž mají sport kujebat erár, a tak holt se musí posílit ty daně, které kujebat nejdou.
Třeba byste vy mysliteli mohl navrhnout, kde vzít 100 miliard dalších danových příjmů. Za předpokladu, že se musíme přiblížit civilizovanému světu, kde jsou samozřejmě zastropovány odvody na SP ne na nějakém nehorázném pětinásobku nebo trojnásobku průměrené mzdy, ale spíše tak 1.5 násobku v těch sociálních státech - Rakousko, Švédsko, popřípadě důchodový systém udělat úplně soukromý, jako třeba zrovna v tom Dánsku, a ne jako radikální socialisté z TOP09, nebo jacíkoli levicoví extrémisté nalevo od těchto, kteří uvažují o druhém pilíři, který bude co se týče objemu vyplácených prostředků oproti tomu prvnímu spíše tak o řád nižší.
26. 02. 2012 | 16:53

Mac napsal(a):

Nekuřák a neopilec

v kradení modré lůzy a pakáže a rudé lůzy a pakáže je přeci jenom jistý drobný rozdíl: několik řádů ve prospěch první jmenované
26. 02. 2012 | 16:54

Sauerkirschmann napsal(a):

Da.Rock

Ano, ekonomika šlapala,protože šlapala všude v Evropě, a že se socanům podařilo dostat do maastrichstkých kritérií je dost směšný argument tváří v tvář tomu, že rozpočet za prvé krmili masivními příjmy z privatizace, a zdědili po ODS zadlužení v podstatě vzhledem k HDP mizivé. Krom toho, před nástupem ČSSD se dařil maastrichstká kriteria dodržovat normálně.
26. 02. 2012 | 16:56

Nekuřák a neopilec... napsal(a):

Pro Mac.
Vy Nevíte,co je internet a jakou spásou je pro takové nuly o kterých zde Píšete ??? Doma,v práci a možná ani v hospodě o ty jejich kydy nikdo nestojí,tak alespoň se vyblbnou zde.
26. 02. 2012 | 16:58

Sauerkirschmann napsal(a):

Nekuřák a neopilec...

Takže to shrneme, krade především ČESKÁ lůza- souhlasíte? Pokud nechcete aby se naq území ČEch kradlo, asi se bude muset české obyvatelstvo přestěhovat někam na Balkán nebo do střední Asie, a přenechat tento prostor nějakému civilizovanému do Evropy patřícímu národu.

PROČ Vám tak bytostně vbadí, že v Čechách žijí Češi?
26. 02. 2012 | 16:59

Mac napsal(a):

Sauer.... atd. (člověče, proč sem lezete s tak blbým nickem)
napsal:
"Třeba byste vy mysliteli mohl navrhnout, kde vzít 100 miliard dalších danových příjmů"

já bych, vy mysliteli, neřešil chybějících 100 mld v oblasti příjmů (tedy kromě progresívní daně a lehké zvýšení korporátní - takovejch 21-22% by žádnou firmu nezabilo) - já bych KONEČNĚ začal šlapat na prsty pravičácké zlodějské lůze, která tady rozkrade ve veřejných zakázkách ročně 150 miliard.

To by stačilo, nemyslíte, mysliteli?
26. 02. 2012 | 16:59

meloucí palice napsal(a):

maloměšťák. Naprostý souhlas.Kdybyste znal číslo konta léčebny,tak rád něco pošlu!
26. 02. 2012 | 16:59

ghándí napsal(a):

lůzo,
sociální stát skončil. od tedka se budete živit prací.
26. 02. 2012 | 17:02

donal napsal(a):

na pravičácke zmr.y, pod nickama ghándí ,Sauerkirschmann,kuchař,a spol už nehodlam reagovat

jedina naděje pro naši zem je volit komunisty aby s tou dnešní zlodějskou pakáží zametli
26. 02. 2012 | 17:03

Nekuřák a neopilec... napsal(a):

Pro Mac.
Já myslel ty překabátěné modráky,kteří po 89.hodili své stranické knížky do kamen.Aby dnes se stejnou vehemencí hájili vý-dobytky dnešní,stejně,jako hájili vý-dobytky před více,než 23 lety.
26. 02. 2012 | 17:05

ghándí napsal(a):

donal,
chtěl jsem se jenom zeptat, koho vlastně budete volit?
26. 02. 2012 | 17:08

neo napsal(a):

donal: ano, agrese, sprostota... to je běžná reakce komunistických zločinců
26. 02. 2012 | 17:09

Da.Rock napsal(a):

Sauerkirschmann: Socani v prvé řadě zdědili hromadu zkrachovalých bank a kampeliček, které jsme museli sanovat. Střízlivé odhady hovoří o 500 miliardách, které musely být do bank napumpovány, aby byly zachráněny. Kdyby nebylo tohoto, bylo by naše zadlužení koncem roku 2006 na úrovni 400 miliard, tedy nejnižší v Evropě. I tak jsme byli třetí nejméně zadluženou zemí.
Za Klause se maastrichtská kritéria dodržovala pouze papírově - dluhy se zametaly do Konsolidační banky, jejíž ztráty se nezapočítala do rozpočtových deficitů. Navíc se prožíraly příjmy z privatizace, která byla mnohem masivnější, než to, co privatizovali socani.
26. 02. 2012 | 17:09

Sauerkirschmann napsal(a):

Mac

Vy jste vyučenej na LHÁŘE????? Progresivní dan z příjmu FO už tu máme, MÁME kapišto????? Asi ne, nevadí. Pouze ta danová progrese je realizována jednotnou danovou sazbou a slevami na dani. I pitomcovi musí být jasné, že když je příjem proměnný, a sleva na dani konstantní, že se mění i reálná danová sazba - a i přes snižování korporátní daně mění ročně tisíce subjektů danový domicil, a prchá z ČR do danových rájů. Vy tu těch subjektů chcete mít ještě méně???
A k tomu dalšímu: Zlodějská lůza je vždy levičácká, protože se jedná o veřejné = solidární = leviové peníze, tedy ten, kdo tyto rpozkrádá takto činí levicově. Pravicové peníze jsou soukromé, individualistické. Tedy je jasné, že pokud jde o krádeže veřejných prostředků, je to vždy záležitost levicové lůzy - v našem případě české lůzy. A zkušenost nás učí, že míra korupce je víceméně sociální konstanta nezávisle na tom, která strana vládne. Takže pokud chcete snížit rozkrádání a korupci, tak jistě máte na mysli výměnu obyvatelstva na území ČR. A co se týče rozkrádání veřejných zakázek?? Můžete to číslo nějak doložit? Zkuste udělat nějaký výčet zakázek, které šly za minulý rok za vládou, a uvedte, kolik na které zakázce stát prošustroval. A nechodste na mne s PROMOPRO, protože tam šlo o cca 0.5 miliardy, a ty peníze se ve formě veřejné všeobecně prospěšné investice objevily.
26. 02. 2012 | 17:11

ghándí napsal(a):

da.rock,
a už je to tady, oblíbená rozprávka oranžových komunistů o sanování bank.
26. 02. 2012 | 17:11

Nekuřák a neopilec... napsal(a):

Sauerkirschmann.
Takže,když zde mluvíte o českých dnešních rozkrádačkách,měl byste jít zpérovat Nečase,Kalouska a všechny ty ostatní,kteří si hrají na něco,čím ani zdaleka nejsou...A to dobrými hospodáři.A jdu raději něco dělat,aby mě nezprdnul Ghándí,který zde už sedí dva dny u jednoho článku a kydá a kydá.
26. 02. 2012 | 17:18

Sauerkirschmann napsal(a):

Da.Rock

Da rocku, kolik podle Vás stojí jedna banka??? Když přišli socani k vládě, banky byly státní, když předávali vládu ODS, byly soukromé. Takže pokud ztráty konsolidační agentury v důsledku bankovního socialismu činiy cca 500 miliard, a jen bank očištěných o toxická aktiva, které se spláchly do konsole se privatizovalo za cca 1000 miliard, přičemž tržby z prodejě těchto činily zhruba těch 500 miliard, pak dalších 500 miliard příjmů z privatizace bank museli socani nekam zašantročit, nebo to prodali šíleně pod cenou- nebudu se ptát proč. Nebudu Vás napínat, výnosy z privatizace bank činily pouze o 17 miliard méně, než byla celá ztráta české konsolidační agentury. Takže ano, socani sanovali ztráty z dob bankovního socialismu, ale tím jste řekl a, a neřekl jste b - a to b zní tak, že to sanovali z příjmů z privatizace bankovního sektoru očištěnéího o toxická aktiva. To další je tedy ve světle těchto skutečností sprostá a brutální lež.
26. 02. 2012 | 17:18

Da.Rock napsal(a):

No tak mi to, milý Ghándí, vyvraťte. Svedete to bez útoků a urážek? ;-)
26. 02. 2012 | 17:19

Sauerkirschmann napsal(a):

Nekuřák a neopilec...

To máte pravdu, Nečas s Kalouskem nejsou doří hospodáři, protože si na ty reformy a zavírání chechtákovodů vzali příliš malý hasáky. Ale ty hasáky, co si vzali Nečas s Kalouskem, jsou furt větší, než ty, co si vzala ČSSD.
Jinak já o žádných rozkrádačkách této vlády nevím: Mohl byte to ozřejmit???? Jak jsem řekl, PROMOPRO není klasická rozkrádačka, a dost se za to postavilo - furt lepší, než rozházet to mezi lumpenproletariát v podobě přebujelého administrativního aparátu.
26. 02. 2012 | 17:21

Sauerkirschmann napsal(a):

Da.Rock

Už jsem to s těmi bankami napsal dnes podruhé - umíte číst, nebo hrajete na blbého?
26. 02. 2012 | 17:22

ghándí napsal(a):

oranžoví komici nás baví...........oni řikali, ty seš tady direktor, tak to podepiš. tak jsem to podepsal.
26. 02. 2012 | 17:27

Joe Ratata napsal(a):

Sauerkirschmann
Gratuluji k znovuvytažení lumpenproletariátu a třídního boje.
Zdá se,že další revoluce se bez pouličních lamp neobejde.
26. 02. 2012 | 17:27

Da.Rock napsal(a):

Sauerkirschmann: Víte, za kolik socani prodali nejzadluženější banku, tedy IPB? Za pouhou jednu korunu. Kde je tedy podle vás ten zisk?
Náklady na sanaci Komerční banky činily 65 miliard. Většinový balík akcií pak vláda prodala Société Générale za 40 miliard. Kde je zisk?
26. 02. 2012 | 17:28

ghándí napsal(a):

da.rock,
si přečtěte sauerkirschmanna, jak to bylo s tím sanováním.
26. 02. 2012 | 17:28

Mac napsal(a):

Sauer....atd

no vy melete z posledního, takovejch žvástů a krávovin na téma progresívní daně...

najděte si, co to je progresívní daň, a jaké jsou její sazby např. v Británii.....

ovšem, to asi žádám od intelektuálního degeše, kterej je schopnej napsat, že socani zdědili po úsporněbalíčkové vládě Pepů z HongKongu mizivé dluhy, asi přece jenom příliš mnoho...

Socani především zdědili totálně rozvrácený bankovní systém, jehož sanace stála bratru 450 mld. Tuto sekeru jaksi prof. Klaus opomněl zviditelnit ve státním rozpočtu, radši to schoval do Konsolidační banky...

člověče zalezte do své státem chráněné památky s nulovou daní z nemovitostí a přestaňte se tady ztrapňovat :-))))

Když tak bydlíte na zámečku - nejste nějakej ten degenerovanej knížepán - něco jak pan ministr Šláfenberk s fajfčičkou?
26. 02. 2012 | 17:28

UmKab napsal(a):

Desátek z ceny majetku je uplná blbost. V čr neexistuje silovej aparát kterej by tu agendu represivně zvládnul.Na vesnicích by lokální úředníci dosáhli 100% ztrát někde u čtvrtýho pátýho baráku.
26. 02. 2012 | 17:32

ghándí napsal(a):

da.rock
nejvíce prachu není na ostravsku, ale tam, kde otevře socan hubu. víte socani jsou rádi za devadesátý léta. za prvý si všichni tehda vrchovatě nakradli a za druhý mají pořád na koho všechno svádět.
26. 02. 2012 | 17:33

Sauerkirschmann napsal(a):

Mac

Progresivní dan je taková, jejíž procentuelní sazba roste s příjmem - což je v ČR splěno. A ten růst reálné procentuelní sazby NEMUSÍ opakuji NE-MU-SI nutně znamenat více danových pásem.
A pokud by se uplatnilo to, co je v GB, tak se ty reálné danové sazby ještě více zegalizují (nebo chcete-li znivelizují) protože 80 procent obyvateltva tu má příjem mezi 470 a 1350 librami měsíčně. Molh byste prosím uvést, jak je to v GB s příjmy do 1350 liber měsíčně? To bude zajímavé.

Odpovězte mi na otázku, jaké je podle Vás reálné z danění příjmu FO pro příjmy: Při 0,1,2 dětech, a uplatnění odpočtů. Chci partikulátrní procenta.

10 000 Kč
20 000 Kč
30 000 Kč
40 000 Kč
50 000 Kč

Kolik podle Vás činí ta skutečně zaplacená dan z příjmu FO pro jednotlivé případy?

PS- nikdo Vám v rámci levicové solidarity nebrání v tom, vyzvednout na finančáku složenku, a eráru nějaké peníze mimo ty, co stát chce, poslat.
26. 02. 2012 | 17:37

Mac napsal(a):

"....bank očištěných o toxická aktiva se privatizovalo za 1000 mld..."
:-) no, to se dostáváme do oblastí megafórů :-))))
26. 02. 2012 | 17:37

dreyfus napsal(a):

Jenom sem přispěji odkazem na oficiální vyčíslení transformačních nákladů, které po Klausovi museli socané platit.

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/transfor_nakl_CR.html
Celkový objem nákladů transformace (bez dalších nákladů) za období 1991-2005 činí 546,6 mld. Kč.
Celkový objem nákladů transformace v období 1991-2004 činí podle této studie 577,5 mld. Kč.

Dluh se za vlády socanů od roku 1998 do roku 2006 zvýšil asi o 600 mld.
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/str_vyvoj_sd.html
Od nich je však třeba odečíst výše zmíněné transformační náklady plus připočíst zisky z privatizace socanů.

dluh 600 mld mínus transformační náklady 550 mld plus zisk z privatizace (odhad) 350 mld = 400 mld za 8 let, to je 50 mld ročně

To Kalousek je jiný kabrňák od roku 2006 už stihl zvýšit zadlužení z 800 mld na 1580 mld, to je za 6 let 780 mld a na rok 130 mld.
http://www.verejnydluh.cz/

Výsledek: "hodný" Kalousek zadlužuje republiku více jak dvojnásobným tempem než "zlí" socani
26. 02. 2012 | 17:39

Sauerkirschmann napsal(a):

Mac

Nejsem socka, jako ty, a tu nemovitost jsem koupil přes realitku za tržní cenu, a za hotový. Jo, a taky jsem jí dal dohromady, protože levicová lůza, at již nacistická či komunistická tuto dovedla po dobu své hrůzovlády téměř k demoličnímu stavu, a ta stávající nájemnická lůza, která to posléze zprivatizovala za hubičku do vlastnictví, neměla v mnoha případech na to, aby sed podílela na rekonstrukci a údržbě. Ještěže socani zavedli institut exekutora, takže ti zařídili, že ten objekt vlasní někdo, kdo se o to je schopnej a ochotnej starat. Jinak on to není až zase tak zámeček, jako spíše objekt palácového typu:-)))))
26. 02. 2012 | 17:42

Admirál napsal(a):

Pane Sobotko, to co navrhujete, je sice pěkné, ale mám dvě připomínky.

1 - Neřešíte hlavné příčinu našich problémů - úbytek práce způsobený globalizací. Co s tím hodláte dělat?

2 - S kým chcete svůj program realizovat? S ODS? S TOP?
26. 02. 2012 | 17:42

Sauerkirschmann napsal(a):

dreyfus

Neodhadujete ty příjmy z privatizace trošku moc nízko? Kolik podle Vás stály jen banky očištěné o toxická aktiva? Pokud se prodaly pod cenou, je to jasná megarozkrádačka jdoucí za ČSSD. Kolik stojí průměrně jeden byt? Řekněme milion. Kolik se těch bytů privatizovalo jen za ČSSD statisíce. To jsou stovky miliard. Opět se privastizovalo za zlomek, zbytek je tedy zlodějna. A pak Trangas, Telecom, OKD, MUS, Unipetrol...
26. 02. 2012 | 17:45

Sladký napsal(a):

"Rozházet to mezi lumpenproetariít v podobě přebujelého administrativního aparátu."
Něco takového může napsat pouze opilec deliriu nebo blázen:o)
26. 02. 2012 | 17:47

Mac napsal(a):

Sauer atd

1) sice chápu, že vy bolševici (ať modří či rudí) jste zvyklí si mezi sebou tykat, ale mne mezi vás prosím netahejte.

2) takže vy jste takovej vzor Bakala, - ve zfixlované dražbě koupit nemovitost za pusu, pak ji zrekonstruovat (samozřejmě za pomocí hromady nejrůznějších dotací), a na závěr machrovat, že nebudete platit daň z nemo. Hmmmmm, sedám obdivem na prdel...

3) Já dávám přednost novýmu, takže jsem postavil RD na zelené louce, bez dotací za vlastní peníze.
To víte, my socky jsme takové přízemní....
26. 02. 2012 | 17:48

Sauerkirschmann napsal(a):

dreyfus

Jistě, Kalousek na rozdíl od ČSSD neporušuje zákony. Takže výdaje mezi 2006-2010 byly stanoveny z 85 procent legislativou vzniklou před rokem 2006, a pokud došlo v důsledku globální krize k propadu příjmů, tak holt výsledek je deficit.
Neměli jste vy oranžovorudí kuglofové sabotovat reformy. Nebo měl podle Vás Kalousek snižovat mandatorní výdaje za cenu porušování zákonů?
26. 02. 2012 | 17:48

krajan napsal(a):

SuP
Vyprávějte mi ještě chvilku o argumentaci,prosím.Já se přihlásil k určitému postoji a použil jsem k tomu ne úplně běžné české slovo.A vy, jako protiargument, se mi začnete vysmívat a máváte na mne Goebbelsem. Reagujete tedy přesně stejně jako jistý místní kuchtík (viz).A tak se nedivte,že jsem vás postavil do jedné řady s určitými,denně se na těchto stránkách vyskytujícími týpky, pro které jsou Sobotkové,neřku-li Paroubkové, trvale červeným hadrem.Aby bylo dokonale jasno:To není postřeh z jedné diskuze,ale poměrně dlouhodobá zkušenost.
26. 02. 2012 | 17:48

Sladký napsal(a):

lumpenproletariát, nejde mi to z huby.Jestli je u nás něco lumpen tak lumpenelity.
26. 02. 2012 | 17:49

Sladký napsal(a):

Krajan- jsem zde na diskusích už poměrně dlouho a vaši zkušenost mohu beze zbytku potvrdit.
26. 02. 2012 | 17:50

Mac napsal(a):

dreyfus

a to jste ještě zapomněl zmínit těch asi 100 mld rozpočtových rezerv jednotlivých ministerstev, které Kalous prožral na financování svých deficitů.

Takže ta bilance je pro socany ještě daleko příznivější....
26. 02. 2012 | 17:52

Sladký napsal(a):

Sauer Nevádí vám, že se Kalousek aktivně účastnil soc.dem koaličních vlád? Že před pár lety chtěl do Paroubkovy vlýdy s podporou komunistů? Že má na svědomí nejen známou padákovou aféru, ale i jeden z obchodů století, VÝMĚNY našich špičkových stíhaček Mig29 za vrtulníky polské výroby-kus za kus? Nevadí vám, že jde o jednu z nejtemnějších a nejproblematičtějších postav polistopadového vývoje?
26. 02. 2012 | 17:55

Sladký napsal(a):

Sauer. Nepamatujete si, jak Kalousek suverénně tvrdil, že se nás žádná krize nedostkne, že budeme "pouze bohatnout pomaleji?"
Vy víte, že sociální demokracie porušovala zákony? Kdy a kdo? Nahlásil jste to ?
26. 02. 2012 | 17:58

Sauerkirschmann napsal(a):

Mac

Ještě jednou lháři a zloději: Koupil jsem nemovitost přes realitku, majitel které toto VYDRAŽIL za tržní cenu za hotový a následně mi to prodal za tržní cenu. To znamená, že z každých 1350 Kč mzdových nákladů zaměstnavatele stát dostal 755 Kč, a já 595 Kč. ZA SVÝ PENÍZE, který jsem vydělal jako zaměstnanec, jsem nechal zrekonstruovat fasádu a střechu, a NAVÍC jsem ZE SVÉHO zdaněného platu dotoval bydlení jedný regulovaný nájemnice, která po roce a půl, co jsem to koupil, umřela - kupoval jsem to v roce 2006, a dům byl privatizován stávajícím nájemníkům v roce 1995. Samozřejmě že jsem za metr čtvereční dával asi tak 5x tolik, co oni.

A jestli máte výhrady k tomu, že Vám tykám, pak navrhuji osobní setkání, a vsadím se s Vámi, že mi tykání sám navrhnete, a ještě k tomu navrhnetze, že Vy sám mi budete vykat.

Tohle svět neviděl a pes nežral, co je tahle sebranka zač.

Kdybyste něco POŘADNÉHO dobře uměl, také si vyděláte dost peněz. Když umíte akorát mávat červeným řidičákem, a kt opmu jste líný zvednout zadek, pak máte problém.
26. 02. 2012 | 17:58

resl napsal(a):

Sobotko, jste silná partaj a nebude těžké vyhrát volby. Bohužel ale stále "provařená". Střídáte se s ODS a takto to vyhovje vám i jim. Mně ne. Naposled jste měli možnost nelézt do koalice na Magistrátu v Praze. Davy lidí si to nepřáli, TV to přenášela. Co jste udělali ? Koalici s těmi, kterým před lidmi na oko nadáváte. Je jasné, že kdyby vedení a vy toto nechtěli, tak by k tomu nedošlo. Neměli by vám dávat voliči šanci podruhé, pracujete na svých funkcích a ne pro voliče.
26. 02. 2012 | 18:00

Nuba napsal(a):

Chci přispět k dobré atmosféře nedělního podvečera a zamyslet se, čím to může být

Kdykoli se v minulosti dostala pravice k vládě, tak šlo hospodářství do kytek Bylo tomu tak v roce 1997 a potom po roce 2006, zvláště pak 2008, kdy zasáhla nemilosrdná Kalouskova ruka a ta definitivně přiškrtila kyslík při začínajícím astmatickém záchvatu naší doposud rachiticky pokašlávající ekonomiky. A tak se situace dál zhoršuje, pacient je už úplně promodralý, sem tam vypoulí vyděšené oko a zasípe. Za těch 6 let, co je pravice u vesla měla možnost se předvést. Kde se stala chyba ?

Tak je přece krize. No jasně, na tu se toho dá napasovat, skoro všechno. Když bude potřeba vyrobit posudeček, není problém. Viníci se budou tahat jako králíci z klobouku, ovšem zásadně na přání kouzelníka. Ten dokáže virtuální realitu perfektně vykouzlit.

No a také přece ty cykly. Ty fachčí nezávisle na jakékoliv vládě. To je přece zdejším kapacitám naprosto jasné a bylo úplně shodou jakýchsi podivných okolností (já bych to přičetla na vrub CIA nebo KGB), že ty špatné se opakují za vlád pravicových. Vláda nic, vláda muzikant. Ta má na spoustu jiné práce, kontrolovat, ve které z koaličních stran je více korupčníků a zlodějů. Ono to sleduje tedy vnitro a pro jistotu to má jištěné ještě ABL a Hradem. Jedni vědí o druhých, mají to tak říkajíc v merku a běda, kdyby si chtěl někdo přisvojit větší zábor, hned je oheň na střeše a už to lítá, koaliční 3,6,9,12. Ještě že máme toho hradního garanta, ten to vždycky včas rozetne a můžeme v pohodě a ke všeobecné protikorupční a fiskální koaliční zodpovědnosti vládnout dál.

Dobrý systém je základ. Nejčastěji se praktikuje ten pokus-omyl. A proč ne, když teď jsme z hlediska cyklu ve fází recese, tak s tím stejně nehneme a můžeme si prozatím trošku zaimprovizovat. Přece i improvizace může být součástí vědeckých pokusů nebo ne ? Tak to přece dělali již na dvoře císaře Rudolfa II. A podařilo se jim destilací vyrobit tekuté švestky.

A ty jsou moc dobré, tak nad tímhle vládním dopuštěním hned nelámejte hůl, třeba z nich nějaká perla ještě časem vypadne :)
26. 02. 2012 | 18:01

Sauerkirschmann napsal(a):

Sladký

A podle Vás Kalousek neměl pravdu? Finanční kritze bankovního sektoru se nás skutečně nedotkla. A v důsledku Kalouskovy obratné retoriky jsme si i udrželi rating, čili ty dluhy, kterými nás obštastnil máme na dolcela dobrej úrok. Možná, že podle Vás by bylo lepší, kdyby rozhlašoval, že ČR ekonomika je v řiti, věřitelé by nám dali vyšší úroky, a vy byste byl spokojenější. Můžete mi říci, za jakou banku kopete?

A ČSSD například porušila atomový zákon ČR v okamžiku, kdy odvolala Míla z postu ředitele ČEZ a nainstalovala tam Romana.
26. 02. 2012 | 18:02

SuP napsal(a):

UmKab -
Notabene když za posledních 20 let si postavili či jinak opatřili nové objekty (nemovitosti) především poslanci, bývalí poslanci, senátoři a bývalí senátoři, ministři a bývalí ministři, soudci a bývalí soudci. Že by si chtěli srát do hnízd? To se mi nezdá, podívejte jaké haló dokázali udělat kolem adresnosti přídavků na děti apodobně ......
26. 02. 2012 | 18:02

Da.Rock napsal(a):

Pane Sauerkirschmanne, ptal jsem se vás na příjmy z prodeje těch sanovaných bank.
Nějak s tou odpovědí váháte.
Pro doplnění bych kromě těch dvou případů uvedl ještě některé další. Tyto banky sanovány byly rovněž, ale většině z nich to stejně nepomohlo a zbankrotovaly, takže stát už jejich prodejem nevydělal ani halíř:
Ekoagrobanka - 11 miliard
Union banka - 769 miliónů
COOP banka - 3.87 miliardy
Bankovní dům SKALA - 4.1 miliardy
Evrobanka - 5.5 miliardy
Foresbanka - 9 miliard
Univerzal banka - 1.4 miliardy
Pragobanka - 5.1 miliardy
Moraviabanka - 0,9 miliardy
Banka Haná - 5.6 miliardy
To jsou jen ty známější. Pak tady byla celá řada kampeliček, které vesměs zkrachovaly a jejich klienty rovněž vyplácel stát.
26. 02. 2012 | 18:04

Sauerkirschmann napsal(a):

Nuba

Pardon, do roku 1997 česká ekonomika vzroslta o miliardy bilionů procent - tedy za ODS. Teprve za ODS se totiž česká koruna stala konvertibilní měnou, do té doby byla pouze nekonvertivbilním smetím hluboko pod cenou toho papíru, na kterém byly ty bankovky natištěny.

ODS dostala ekonomiku ČR z prvobytně pospolné společnosti k normální tržní ekonomice, která funguje všude ve světě. Naproto tomu levice dostala za 40 let hrůzovlády ČSSR ekonomiku z pozice vyspělé země jako Dánsko či Norsko na úroven zemí jako je Nepál.
26. 02. 2012 | 18:07

Da.Rock napsal(a):

A ještě jsem zapomněl na Agrobanku: 22.3 miliardy
26. 02. 2012 | 18:09

Lešek napsal(a):

My, Polacy, děkujeme minystru Kaluskovi
Drogi minyster Kalusek. Děkujeme ti bardzo za všecky ty ekonomicke nesmysly, nove daně a poplatky, keryma buzeruješ naše susedy ve Šlonsku, na Moravě a v Čechach.

Nežije vas v Česku moc, ale aji kdyby enem ta třetina, teda ty tři milijony, kere to maju k nam do Polska kusek, tady jezdila pravidelně dva razy tydně na benzin a na nakupy žradla, tuž to fajně pomože naši ekonomice.

Te vaši to asi moc nepomože, a statni rozpočet pude do hajzlu, ale mame taky dojem, že přesně teho chceš dosahnut, drogi minyster.

Tuž, fčil, kdy lidi přestali nakupovat benzin, potraviny, chlast a cigara u vas, a kupuju ho u nas, zme zvědavi, s jaku zajimavu ekonomicko-chemicku teoriu vysvětliš za par tydnu fakt, že přijmy statniho rozpočtu se "neočekavaně" propadly.

Naša teorija je jednoducha. Člověk neni debil, aby kupoval předražene bebechy a financoval lenive uředniky v Praglu.

Dziekujeme bardzo, minyster Miroslav, kochamy če a tešime se jak cyp, až sjednotiš DPH na 17, na 20 a pak brzy na 30%.
26. 02. 2012 | 18:09

Sauerkirschmann napsal(a):

Da.Rock

Tak tak - a protože jste vynechal ty banky, které mají oproti těmm, co jste uvedl 10 a vícekrát větší podíl na trhu, pak výsledek je ten že jste hůře, než desetinásobný lhář. Kde máte spořitelnu, kde máte Komerčku, kde máte IPB (ČSOB) a další? Když se podívám na ceny akcií těchto, tak tržní cena jenom těchto tří bude v řádu něco okolo půl bilionu.

Zkuster si gumovou hadiznou namlátit do hlavy vzoreček:

A-B=C

Kde

A = skutečná tržní cena banky = hodnota všech akcií
B = částka, za kterou byla banka privatizována
C = zlodějna jdoucí za ČSSD

Takže budte tak hodný, a uvedte, kolik je současná tržní cena Spořitelny, ČSOB a Komerčky. To bude zajímavé. A protože holt máme krizi, tak v minulosti za konjunktury za ČSSD musela být jeich cena zákoniutě vyšší.. alyctn
26. 02. 2012 | 18:14

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Výše jeden soudruh napsal, Kalousek měl pravdu.
Kalouskova pravda byla vedle o 9 % HDP.
Sestavil rozpočet s růstem více než 4 % a výsledek byl mínus více než 4 %, rozdíl asi 9 %. To jen tak někdo neumí.
26. 02. 2012 | 18:20

Da.Rock napsal(a):

Sauerkirschmann: Pane, vy špatně čtete. Zmínil jsem KB i IPB. Na KB jsem projeli 25 miliard a sanace IPB se blíží 200 miliardám. Současná tržní cena s tím nemá co dělat.
26. 02. 2012 | 18:20

Klafanax napsal(a):

Vracím se k prvním dvěma odstavcům Bohuše ohledně neschopnosti Kalouska vybírat daně. V době, kdy byl mejdan, Bohuš sám zdaleka tolik nevybral.
http://www.spcr.cz/statistika/sr_d.htm
Z koláčů je patrné, kde se výběry amortizují.
26. 02. 2012 | 18:21

Mac napsal(a):

Sauer atd

když tak čtu ty vaše uslintané fantasmagorie (např. montovat do koupě nemovitosti pláč nad odvody sociálního a zdravotního), uznávám, že existuje MOŽNOST, že bych vám vykal při vašem současném tykání vůči mé osobě, soudruhu.
Ta možnost je, kdyby mne o to požádal váš ošetřovatel v ústavu, kde pobýváte, se zdůvodněním, že vám to vylepší krevní tlak. Já jsem totiž lidumil.

A o mé výdělkay se nestarejte, bolševiku, vzhledem k tomu, že jste psal, že jste zaměstnanec, tak na tom jako společník v několika vcelku prosperujících firmám budu já asi trošku lépe než vy.

Ach, jo, tihle zakomplexovaní frustráti jsou dojemní.... :-))))
26. 02. 2012 | 18:21

Mac napsal(a):

Sauer....

napsal

Sauerkirschmann napsal(a):
Da.Rock
A-B=C

Kde

A = skutečná tržní cena banky = hodnota všech akcií
B = částka, za kterou byla banka privatizována
C = zlodějna jdoucí za ČSSD

to jsou kydy. Takže vy mluvíte a cen+ě akcií dnes a srovnáváte s prodejní cenou před 12 lety?? No to už asi není o čem se bavit. To je čistá demagogie.

kromě toho, píšete vyložené kraviny, to vaše
"A = skutečná tržní cena banky = hodnota všech akcií"
je nesmysl, který by nevypotil ani frekventant prvního ročníku střední ekonomky
Hodnota všech akcií se totiž zove tržní kapitalizací a nemá se skutečnou tržní cenou nic společného :-))))) Tu totiž určí, jak název praví, trh, tedy nabídka a poptávka v případě, že by majoritní vlastník chtěl prodávat. Tato hodnota nemá s tržní kapitalizací nic společného.

Kristepane, to je diletantismus, tu hadici budete potřebovat pro sebe :-))))
26. 02. 2012 | 18:28

SuP napsal(a):

Sauerkirschmann -
S daní z nemovitosti problém nemám. Psal jste o domku a myslel pozemek. Aby to mohlo být jak jste popisoval, musely by se obě stanovovat podle tržní hodnoty. Teď se to dělá podle "cenových map", kterými se částečně průměruje hodnota, aby se zohlednila historie nabývání. Spousta pozemků se sočasnou vysokou tržní hodnotou je v držení starousedlíků a staroušků po několik generací, přičemž tržní cena je nižší než garsonky na Jižním městě.
26. 02. 2012 | 18:28

Sauerkirschmann napsal(a):

SuP

No jasně, že jo - mělo by to být podle tržní hodnoty. Ty cenový mapy jsou absurdní samy o sobě, a jsou úplně odtržený od reality. Pravdou je, že trh by nepřímos tržními cenami nemovitostí pěkně zamával, protože při koupi nemovitosti v atraktivní lokalitě v současné době kupující vůbec nemusí zohlednovat dan z nemovitosti.

Mac

Jistě, přes 12 lety byla přeci tržní cena vyšší, to dá rozum. Souhlasíte??? A když ne, tak proč? Po 6 letech hrůzovlády pravice přeci musela zákonitě poklesnout tržní cena těch bank, takže je zřejmé, že v minulosti musela být ta cena jistě ještě mnohem vyšší. Pokud nesouhlasíte, pak tím nutně musíte připustit, že že minu,lých 6 let tu byla nevídaná prosperita.

Takže ano, máte pravdu, pokud v dnešní zbídačené ekonomice má nějaká banka tržní cenu 100 miliard, pak v době vrchoplné prosperity za ČSSD musela mít čtvrt bilionu. Tři banky, krát tři. I pan Sladký tvrdí, že nás postihla bankovní krize, kterou pan Kalousek zamlčel, a během této šly ceny bynk jistě dolů nejméně o 70 procent.
26. 02. 2012 | 18:37

Sauerkirschmann napsal(a):

Mac

1) Hele jakej to byl pocit, když Váš fotr věšel ve třiapadesátém tu těhotnou právničku? Nep=ochlubil se s tím nikdy?

2) A proč jste mlátil v 89 na národní třídě ty studenty?

Rozuměl jste otázkám?
26. 02. 2012 | 18:41

asd napsal(a):

Já si hlavně myslím, že
a. každý má nárok na peníze od státu
b. peníze dostává vláda z Brusele
c. bohatší lidé kradou dávky chudším
d. peníze vznikají v bankomatu a na poště
e. už nevím co se všechno traduje o vzniku bohatství ve společnosti. Snad jen, že prací to jde velmi těžko a nejen to, unavuje to a hyzdí :-D
26. 02. 2012 | 18:42

ghándí napsal(a):

to je poměrně dobrá otázka, proč sláveček prodal banky tak lacino....proč asi? že by dobré křestanské srdce?
26. 02. 2012 | 18:42

Sauerkirschmann napsal(a):

Mac

Zakomplexiovaným frustrátům především vadí danové reformy.

Já to SNÍŽENÍ DPH na příští rok docela kladně kvituju:-))))) Vy ne?
26. 02. 2012 | 18:43

dix napsal(a):

Mně se ten Sobotka zamlouvá , že má takovej oduševnělej výraz . No on v životě nemakal , tak si to může dovolit.
Akorát mu ještě scházej domalovat ty tykadla .
Anebo spíš volský rohy , aby to bylo věrohodnější .
26. 02. 2012 | 18:47

Sauerkirschmann napsal(a):

Sladký

Víte, já byl technik Migu-29 konkrétně toho, co měl číslo 92-07. A už v tom roce 1993, kdy jsem v tom Žatci jako absík končil, byly z těch 9+1 kusů letuschopných tak 3-4 kousky a ty ostatní sloužily jako zdroje náhradních dílů. Takže se naskýtá otázka, co bychom s těmi devětadvacítkami dělali, pokud se nepodařilo je držet v letuschopném stavu. Máte nápad? Sem s ním.
26. 02. 2012 | 18:49

vico napsal(a):

Sauer... napsal : "do roku 1997 česká ekonomika vzrostla o miliardy bilionů procent - tedy za ODS"

Ten člověk evidentně není normální.
26. 02. 2012 | 19:03

modrý pacholek napsal(a):

Vážení pozor,
zde jsem četl že ghándí, Ládík, Sauerkirschmann a jim pod. jsou snad pravičáci. Ale houbajz, to jsou pouze vymyté lopaty a podle toho zde vykřikují nesmysly. Neberte je a jim podobné skutečně vážně. Nestojí při jejich nízké luzí interligenci za to, jejich snahou je pouze diskusi pod článkem devalvovat, aby měla úroven' myšlení ods a ekonomického diletanta Kalouska ekonomikou nepolíbeného.
To jsou PRAVÝ škudci naši ekonomiky v ČR a má pravdu příspěvek který zde uvádí, že ji zplundrovali překabátění modroneobolševíci zpět k roku 97 do doby kdy od toho bezmocně a s hambou utekli.
26. 02. 2012 | 19:04

SuP napsal(a):

modrý pacholek -
Nedáváte pozor na výklad a pak se budete divit, že ty vaše příspěvky považují za hovadiny. Například v tom posledním jste si spletl Kaouska a Sobotku.
26. 02. 2012 | 19:49

Mac napsal(a):

Sauer...atd sorry, já si ten váš sionistickej nick nemůžu a nemůžu zapamatovat :-)))

krááása.... vy skutečně melete z posledního :-))
ty vaše vývody o vládě levice/pravice a s tím související kvákání o ceně akcií....

a ty slabomyslné kydy o mém tatíkovi věšícím Horákovou (otci tehdy bylo 12 let) a o mně mlátícím chudáky študáky na Národní (byl jsem jedním z nich) - copak nechápete, že mne tím fakt nenaštvete, že tím jenom ukazujete jaký jste frustrátský chudáček????

No je fakt, že kdybych byl zuřivým stoupencem TÉTO tzv. české pravice, asi bych z toho blábolil taky.

Hezký večer, pravicový bolševiku
26. 02. 2012 | 19:59

Mac napsal(a):

sauersionista

jo, teď jsem to zahlídl - vy očekáváte SNÍŽENÍ DPH v příštím roce?

hmmmm, nojono, tak tím se vysvětluje mnohé.

Já dosud měl dojem, že chemický al-Kalous v zájmu totálního zaříznutí spotřeby a tím zhroucení celého potenciálního růstu, plánuje ZVÝŠENÍ DPH......

no, vy jako vrátnej ve Strakovce, máte asi přesnější informace :-))))
26. 02. 2012 | 20:02

modrý pacholek napsal(a):

To SuP,
at' nás vedou ti, za jejichž vlády to zde fungovalo! Né aby zde ti, kteří nás vždy zatáhnou do bankrotu či jeho blízkým koncům a pak napakovaní zdrhnou do svých natunelovaných paláců s armádou ozbrojených goril, bývalých zabijáků.
26. 02. 2012 | 20:07

český maloměšťák napsal(a):

meloucí palice
A to zas ne !
Netřeba je rozmazlovat, stačí standard.
:)
26. 02. 2012 | 20:34

SuP napsal(a):

modrý pacholek -
Nesmíte to plést se stavem, kdy to všechno fungovalo navzdory vládě. To bylo v letech cca 1998 - 2008. Pak přišla krize.
26. 02. 2012 | 21:00

donal napsal(a):

jedinou nadějí je volit komunisty a ne tu pravicovou špínu kterou tady nekteří hájí
26. 02. 2012 | 21:04

David napsal(a):

"... V době, kdy jsou ohroženy valorizace důchodů, není žádný důvod zachovávat současné stropy na sociální pojištění. Stropy na odvod zdravotního pojištění by měly být zrušeny úplně. Vláda musí řešit naprostý rozpad výběru daně od živnostníků. Je nutno odložit vznik tzv. druhého pilíře, který hrozí tím, že dále prohloubí už tak rekordní deficit důchodového účtu. Zcela je pak nutno zrušit vládní tzv. daňovou reformu, která má od roku 2015 dále snížit příjmy veřejného sektoru o dvacet miliard ročně. Bez takovéto potřebné mobilizace příjmů státu budou jakékoliv další drastické plošné škrty neodůvodnitelné, nespravedlivé a sociální demokracie je nepodpoří...."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naprostý souhlas !!!

Zajímalo by mě, kam zmizelo 80 miliard, které byly TUPĚ seškrtány ze státního rozpočtu na rok 2011? Ukázalo se, že to vůbec nepomohlo. Plánovaný deficit 135 miliard byl stejně překročen.

Kde je nějaká seriózní analýza PŘÍČIN, proč TUPÉ škrty nebyly účinné?

Teď ty TUPÉ škrty budou zase pokračovat. To je přímo strašné !!!

Tento vyloženě DESTRUKTIVNÍ způsob vládnutí je nutné ZASTAVIT, třeba i generální stávkou, a ne jen to ve sněmovně "nepodpořit". Nepodpořit, to je MÁLO !

Dělat TUPÉ škrty umí každý pitomec.

Ty TUPÉ škrty způsobují "vodní vír", který nás nezadržitelně táhne ke dnu !!!

Chtělo by to všechny členy vlády vyzvat k demisi, a při té příležitosti je důrazně upozornit, že by se mohli dopustit trestného činu porušování povinnosti při správě STÁTNÍHO majetku, protože byli předem a důrazně upozorněni, k jakým škodám může dojít, a přesto zcela ÚMYSLNĚ v této DESTRUKTIVNÍ činnosti pokračovali.

Chemik, i když tak nevypadá, je zakuklený šílenec, a proto na něj hoďte síť,

nebo náš stát svým neumětelstvím úplně rozvrátí

a nám obyčejným občanům zbudou jen oči pro pláč.
26. 02. 2012 | 21:22

ujo napsal(a):

Od každého je možné se poučit, i od Sauera:
lež = obratná rétorika
26. 02. 2012 | 21:29

Sauerkirschmann napsal(a):

Mac

Můj nick je mnohem méně sionistickej, než ten Váš. Je to překlad mého příjmení do němčiny.

A ano, pokud to bude tak, jak to zatím je dohodnuté, tedy jednotná sazba DPH -17.5 %, pak můj spotřební koš bude zatížen DPH méně, než loni. To platí pro skoro každého normálního kvalifikocvaného platného participanta na znalostní ekonomice, že. Proti předpředlonsku bych to musel přepočítat, to už není tak jednoznačný. Nicméně, Kalousek mi 2x navýšil čistou mzdu jedna tím, že mi snížil daně, a pak tím, že mi snížil v roce 2009 odovdy, na SP, takže celkově jsem na tom lépe.

modrý pacholek

Lopata je vždy, vždy, vždy, ale naprosto vždy bud rudá nebo oranžová.
26. 02. 2012 | 22:02

Sauerkirschmann napsal(a):

modrý pacholek

Aha, a čím podle Vás škodím ekonomice co? Tím, že vyvíjím hi-tech zařízení, které tu posléze lidé vyrábějí, firma odvádí zisk a odvody, a tím, že se to většinou exportuje, tak se udržuje pozitivní obchodní bilance, aby je kuglofové jako vy mohli rozházet a prožrat?
26. 02. 2012 | 22:05

Sauerkirschmann napsal(a):

David

Mohl byste prosím pěkně tu vaši teorii "vodního víru" rozvést matematicky, například pomocí nástrojů vektorové analýzy? Zkuste nějakou matematickou formuli, která to bude dokazovat. Takhle akorát plácáte kraviny, a pokoušíte se vést válku proti ničemu menšímu, než je matematická trojčlenka a zákon zachování hmoty, energie, a peněz krytých reálnou ekonomikou.
26. 02. 2012 | 22:09

Mac napsal(a):

sauersionista

to jsme rádi, že díky zvýšení DPH z 10 na 17,5% (zatím, spíše však na 20%) jste na tom lépe než dříve. Vy "participanti na znalostní ekonomice" jste veselá chasa :-)))

Ještě mi prosím objasněte, jak je to s tím vaším postulátem, že tržní kapitalizace firmy = její tržní hodnota :-)))

To by mne zajímalo více, než vaše rádobyintelektuálské vývody, kterými se snažíte ohromit - no nevím koho, snad sám sebe .....
26. 02. 2012 | 22:18

Návnada napsal(a):

Sobotko nech se vyšetřit. Tisíckát opakovaná lež o tom jak daňové reformy podsekly příjmy je opravdu trapná a papouškovat jí tu může jen chorý mozek. Přímy státního rozpočtu podsekla krize, která postihla všechny státy a všechny státy z EU se potýkají z nižším příjmy.Navíc není pravda že daňová reforma podsekla příjmy. Daňová reforma začla platit od 1.1.2008 a 31.12.2008 byly příjmy vyšší než v roce 2007

Celkové příjmy státního rozpočtu 2007 1 036 510 540 Kč
2008 1 114 001 697 Kč
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/stat_rozp.htmltakže

jak že reforma podsekla příjmy? Nelži Sobotko příjmy za rok 2008 byly vyšší o skoro 80 miliard. a od roku 2010 se příjmy zvyšovaly a dosály vyšší úrovně než před reformou v roce 2007

Stejně jako tisíckrát opakovaná lež o tom že příjmy stabilizuje zvýšení firemních daní, které podsekne příjmy i zvýší výdaje protože firmy začnou propouštět čím se zvedne nezaměstnanost a příjmy se sníží v důsledku exodu firem do příznivějších zemí ten samí negativní dopad má i zavedení progresivního zdanění u FO. Tenhle blog je typická levicová vymývárna mozků, kde váš utlučou faešnými "argumenty" o tom jak zvýšení daní
26. 02. 2012 | 22:20

Návnada napsal(a):

stabilizuje státní rozpočet. Ne nestabilizuje ale ještě prohloubí schodek rozpočtu
26. 02. 2012 | 22:22

Mac napsal(a):

Sauer.....

a poslední ale ne nejméně důležité :-)) :

děkuji, že jste mne nadále ušetřil svých bolševických móresů s tykáním, to se skutečně více hodí na vaše schůze....
26. 02. 2012 | 22:22

Duroy napsal(a):

Klobouk dolů pane Sobotko, váš názor, že Kalousek... o tom žádná, na tom se shodneme všichni, teda, téměž všichni. Kam vy? Kde vaše názory, vaše činnost, vaše představy, cíl.. Tady se rozcházíme mezi námi diskutujícími. Osobně vám nevěřím
Já vám nevěřím, aktuální téma necháváte ležet, co se vám daří, k tomu se nehlásíte.
Každopádně klobouk dolů pane Sobotko, Višňovského jste skoro vytočil tak, že málem vytáhl své Parabellum ze stolku!

Mimochodem z dnešní diskuce, Višnovský si koupil 140 metrový byt, se státní dotací se jej zrekonstruoval, a aby neplatil daň, tak část bytu dává na odiv veřejnosti, aby nemusel platit majetkovou daň. A tuto bere jako spravedlivou, aniž si uvědomuje, ža za pár let může být vše jinak. :-)
Pane Višňovský, rád Vám připlatím, jen mi prosím řekněte adresu, kde se mohu podívat na kolébku vašeho dítka!
26. 02. 2012 | 23:02

Návnada napsal(a):

Pro přehled jak vypadaly příjmy, výdaje a schodek rozpočtu od roku 2000

2000

Příjmy 592 156 000 000 Kč
výdaje 627 336 000 000 kč
schodek rozpočtu -35 180 000 000

2001
Příjmy 636 197 400 000 Kč
výdaje 686 177 300 000 kč (výdaje rostou víc než příjmy)
Schodek rozpočtu -48 979 900 000 kč

2002

příjmy 690 339 679 000 kč
výdaje 736 622 657 000 kč
schodek rozpočtu -46 222 978 000 kč

2003

příjmy 684 062 391 000 kč (pokles příjmů a to už byl ministem Sobotka. Jak pak tohle vysvětlíte Sobotko?)
výdaje 795 362 391 000 kč (a výdaje oproti příjmům rostly i když nebyla krize.Prosím zanechme pohádky přihlouplých přívrženců ČSSD o sanaci bank a povodních zakládající se na mýtech, které navíc byli v roce 2002 tím pádem se výdaje na likvidaci škod připočítali k výdajům na rok 2002 ale nelze tím donekonečna ospravedlňovat další narůstající výdaje)

Schodek -111 300 000 000 Kč (poprvé od roku 1990 přesáhl schodek 100 miliard a vinu na tom nese především Sobotka, který byl ministrem financí

2004

příjmy 754 080 652 000 kč (nárůst příjmů o 70 miliard byl v důsledku vstupu ČR do EU na který neměla vláda žádný vliv).

výdaje 869 050 652 000 kč ( opět velký nárůst výdajů o 70 miliard v době kdy finance řídil "úžasný Bohuslav Sobotka

schodek rozpočtu - 114 970 000 kč (nejvyší schodek do doby krize a to ekonomika rosla. Další důkaz o "umění" mágů z ČSSD a o mýtu jak progesivní zdanění vytváří vyrovnané rozpočty )

Už mě to dál nebaví psát dál zbytek si najděte
26. 02. 2012 | 23:43

Návnada napsal(a):

Sobotka je lump co dělal schodky. Od roku 2002 do roku 2006 rosly výdaje podobným tempem (většinou o kousek víc než příjmy, krom v roce 2006 kdy příjmy stouply o 60 miliard a výdaje 100 miliard především díky dárečkům v podobě vyších sociálních dávek které schválil tandem Paroubek,Sobotka,Šromach) jako příjmy a tím pádem se nám vršili dluhy.
26. 02. 2012 | 23:57

dedek napsal(a):

Maximus napsal: Kdo tady prosadil exekutorský zákon, který byl špatně nastaven a obrátil se i proti obyčejným malým dlužníkům a přinesl mezi lidi spoustu zla a právnicko-soudní-exekutorská mafie tady přímo řádí!? Nakonec ještě otázečka, kdo prodal za "pusinku" všechny banky cizákům, místo, aby alespoň v části z nich neudělal pořádek? My Češi jsme si neuměli v bankách zjednat pořádek? Dnes odchází z ČR legálně díky hloupému rozprodeji státního majetku každý rok kapitál ve výši přes 210 mld.Kč! Dnes nemáme v českých rukách skoro žádný majetek, vše je cizáků a kapitál mizí od nás pryč a naši lidé jsou ve své zemi námezdní pracovní silou! Opravdu úžasné!

Velmi rád čtu Vaše příspěvky ale tentokrát nesouhlasím. ČSSD se sice také podílela na jisté části marastu ale daleko méně. Kolik období vládla levice a kolik pravice? Za koho padaly banky a kampeličky jedna za druhou? Kdo dostal banky do situace, že se staly snadnou kořistí? Snad ČSSD? Nebyl to náhodou Klaus? Kdopak to upozorňoval, na to, že je potřeba ochránit rodinné stříbro? Nebyla to náhodou ČSSD? A kdo nezná žádné rodinné stříbro? Nebyl to náhodou Klaus? Za koho bylo zničeno a rozprodáno nejvíce strategických průmyslových podniků? Nebyl to náhodou Klaus, Kočárník a Dlouhý? Kdopak zmachynoval státní rozpočet cca o 600 miliard, které později musela po nástupu k moci ČSSD sanovat a vrátit do do rozpočtu? Kdo musel založit konsolidační banku, aby stabilizoval naše bankovnictví? Mohla ČSSD ovlivnit zásadně to, co se dělo v době jejich vlády, když existovala oposmlouva? Je zajímavé, že schodek po vládách ČSSD nedosahuje ani toho, co zdědili a museli přiznat po Klausovi, proč asi? Protože oni opravdu začali pozvolna rozpočet narovnávat. Ale i tak musím říci, že jinak i oni mají máslo na hlavě a hlavně jsou naprosto k smíchu. To, že Kalouskovi reformy nepodpoří je pouhým plácnutím do vody. Jejich nesouhlas je pro trojkolku naprosto bezpředmětný. Nechtělo by to náhodou začít opravdu bojovat? Ne jen na půdě parlamentu, kde je boj zcela stracen díky trojkolce ale chce to burcovat lidi, a to ne sezením v teplíčku. Chce to ukázat cestu jak z toho, vyházet zprofanované lidi ze strany a konečně začít opravdu něco dělat a nejen kecat. Až to lidi udělají sami pane Sobotko, potom se obejdou i bez ČSSD.
27. 02. 2012 | 07:48

jozka napsal(a):

neovyrok:
Zrovna třeba bochník chleba stojí teď o deset korun míň, než stával v 5% DPH.

realita:
Cena chleba 1kg podle CSU a Svazu pekaru:

2007 22.47
2012 22.78

K tomu podotykam, ze zatimco tenkrat se za tu cenu vyrobce uzivil, dnes ji velke retezce stlacuji tak, ze ti mensi odpadaji, vedel by to kazdy, kdo nezije ve sve vlastni realite.

Takze zase pohled na jednu cenovku v jednom retezci neo opet zobecnuje v platny zakon. Jako vzdy :-)
27. 02. 2012 | 08:11

neo napsal(a):

jozko ty jsi ale ťunťa, to je přesně ono. Děkuji ti, že zde jednoznačně ukazuješ pomocí statistických dat, že 3krát vyšší dph se na ceně chleba vůbec nepodepsala.

Mimochodem, já nedělám žádné závěry podle jedné cenovky. Jen jsem uvedl příklad oné cenovky. Ty jsi samozřejmě zašel dál a všechno zprůměroval. No, tak doufám, že už je jasné všem, že ta 3krát vyšší dph neni taková bolest pro spotřebitele.
27. 02. 2012 | 08:32

jozka napsal(a):

Kdepak, neo, ty jsi napsal, ze cena je o deset korun nizsi :-)

Co se tyce zbytku prispevku, pricitam jeho obsah tve obecne zname neschopnosti pochopit psany text, protoze vsechno k tomu jsem tam uz napsal, "analytiku" :-)
27. 02. 2012 | 09:07

neo napsal(a):

jozka:

vždyť jo, u bochníku 1200g, typ šumava. Dneska stojí 20 korun !
v roce 2008 stál 30korun. Konkrétně obchodní dům Kaufland.

Vývoj cen chleba (2001 - 2008)
Vývoj cen chleba průmyslových výrobců a spotřebitelských cen

Druh výrobku Hmot. Typ ceny ROK

Chléb 2005 2006 2007 2008
konzumní 1 kg CPV 12,31 13,90 16,46 16,75
SC 15,06 17,00 23,20 22,47
Rozdíl cen (Kč) 2,75 3,10 6,74 5,72
Marže (%) 22,34 22,30 40,95 34,15

CPV = cena průmyslových výrobců
SC = spotřebitelská cena
Zdroj údajů: ČSÚ
27. 02. 2012 | 09:22

Maximus napsal(a):

dedku,
díky za reakci, možná jsem tom napsal neohrabaně. Nejvíce špíny tady jde za ODS, o tom není sporu. Dnes se z ní stala přímo kmotrovká lotrovská strana a slušní lidé v ní jsou jen někde na úrovni vsí a snad komunálu. Celá její špička je prolezlá systémem já na bráchu, brácha na mě resp. česká ekonomika je rozparcelovaná a zpravují ji skupiny mafií. ČSSD má však za sebou spoustu hloupostí. Někdy to bylo míněno dobře jako třeba fotovoltaika nebo vstup na burzu el.energie, kdy vedení ČSSD bralo vše co přicházelo z EU jako příkaz od Boha, někdy to byl asi malý rozhled a schopnost vidět dál, tím myslím třeba totální prodek bank cizím majitelům. Ono to na chvilku opravdu sanovalo díry ve státním rozpočtu, ale nyní nám tu jde tučný peníz ven ze státu a my máme holou zadnici. Do ČSSD nalezlo nebo se pohybovala v její blízkosti také spousta šíbrů a zlodějů, mohu uvést třeba např. Srbu (chráněnec Kavana, co se před jízdou autem mazal francovkou), který si nakrad cca 40 mil.Kč a samozřejmě mu soud všechny peníze vrátil a majetek ponechal když byly u něj nalezeny a nikomu nevadilo, že ty peníze "po tátovi" jaksi neprošly nedávným kolkováním? Tak to se může stát jen v ČR a dál na východ. No, ale k Srbovi, tehdy vyšel zákon (proč asi), který umožňoval státní objekty prodat, pokud budou tuším po dva roky v mínusu, nerentabilní! No a Štiřín se Srbovi a spol. velmi zalíbil. Ostatní už známe. Kolem ČSSD se motala spousta odporných lidí jako byl Šlouf a buďte si jistý, že to lidem hodně vadilo. Zeman pomohl ze začátku hodně ČSSD, ale později ztratil téměř úplně soudnost a kontakt s obyčejnými lidmi. Becher asi udělal své. Jinak máte pravdu, ČSSD se musí zbavit lidí jako je třeba Palas, Hulínský, Březina... ale možná dnes už i Škromacha. Tihle všichni lidé jdou po penězích a ztratili s obyčejným občanem kontakt. Volební karty jsou dnes rozloženy, volby zcela určitě vyhraje ČSSD, ale o kolik? Volební systém nastavoval Klaus! A to stačí! Bude schopna ČSSD sama složit vládu? Zřejmě ne. Pravice, která má v rukách většinu médií, vytáhne zase nějakou kauzu proti ČSSD. Lidovci po církevních restitucích se nedostanou přes 5%, sice mlčí k tomuto, ale lidé nejsou hloupí. Malé strany nemá cenu volit, snad jen kvůli tomu, aby se státní příspěvek nedostal k těm velkým. Ale nic to neřeší! President USA se vyjadřuje ke stavu unie, u nás by řekl, že se nacházíme přímo v bahně a morálka zejména politiků klesla téměř na samé dno, ještě se nezačali střílet, tak je tam malá rezervička.
Pěkný den!
27. 02. 2012 | 09:28

Sláma napsal(a):

Martin napsal: "progresivní daň se obnovovat nemůže, protože je to nic než čistokrevná krádež"
Zdá se, Martine, že jste anarchista, tedy ultralevičák, který považuje stát za zbytečnost.
Protože tu vaši "krádež" provádějí vlády všech vyspělých států světa. Tzv. rovnou daň "flat rate tax" provádějí jen státy Orientu, jako je Albánie, Kosovo, Bulharsko a Kazachstán. A taky Česká republika, která pod vládou Profesora Všeználka mašíruje ke světlým zítřkům na Východ.
27. 02. 2012 | 09:28

jozka napsal(a):

neo:

Vzdyt to rikam, svoji zkusenost ze sveho Kauflandu zobecnujes na celek.

Jsi si jisty, zes pochopil ta cisla? Protoze pokud by potvrzovala tve tvrzeni musel by roce 2008 stat chleba (kg) v prumeru 32.78 CZK, tzn. ta tvoje Sumava 38-39 CZK. U nas Kaufland neni, samosky ho maji za 26 - 35 CZK.
27. 02. 2012 | 09:28

Maximus napsal(a):

Omluva za překlepy jako s(z)pravují ...
27. 02. 2012 | 09:29

Maximus napsal(a):

Sláma
Samozřejmě, že progrese u daní je naprosto normální věc, běžná u západních zemí. O tom může meditovat jen hlupáček,
jako podnikatel s tím nemám problém, optimalizovat příjmy jde vždy. Problém této země není jen v "nastavení" daní, problém je v tom, že státní správa mimo špatné nastavení systému výběru daní, daně neumí vybírat a navíc je to umocněno tím, že s vybranými financemi neumí efektivně pracovat. Stupeň rozkrádání či špatně vynakládaných financí je něco mezi Německem a Ukrajinou! Toť vše a toto lapidární vyjádření charakterizuje náš stav, ve kterém se nacházíme.
Pěkný den!
27. 02. 2012 | 09:36

Sláma napsal(a):

Sauerblabla napsal: (o letedlech MiG 29)"Takže se naskýtá otázka, co bychom s těmi devětadvacítkami dělali, pokud se nepodařilo je držet v letuschopném stavu"
Na to se nabízí jednoduchá odpověď: to samé, co s nimi udělali Poláci, kteří si je od nás koupili v rámci jednoho z největších "tunelů" naší ekonomiky.
Pokud vím, tak v Polsku si je zase uvedli do provozuschopného stavu a normálně s nimi lítali.
To je přeci obecně známá věc. Když chci něco "vytunelovat", tak tomu nejprve uměle snížím cenu, pak to za babku koupím a za velké peníze prodám.
Je nepochybné, že za šmelením s MiG 29 stála loby, která chtěla koupit vyřazená zastaralá americká letadla a pěkně se napakovat. A tyhle snahy tady jsou pořád - koupit morálně i fyzicky zastaralé kousky, které některá západní armáda vyřadí. Levně koupit a draho českému eráru prodat - to je sen každého obchodníka se zbraněmi. Třeba pana Hávy, kamaráda Chemického Mirka.
27. 02. 2012 | 09:41

neo napsal(a):

jozka:

to souhlasí, Kaufland je vždycky o něco levnější a ten chleba neni zrovna moc k jídlu.

Mně jde o to ukázat, že ceny potravin všeobecně ovlivňují jiné faktory než nějaká DPH.
27. 02. 2012 | 09:47

jozka napsal(a):

neo:

A proto musis lhat?
27. 02. 2012 | 09:56

Sláma napsal(a):

to Maximus:
Naprostý souhlas. Až na to, že ve schopnosti vybrat daně a účelně je využít jsme už poněkud dále, někde mezi Ukrajinou a Zimbabwe.
Je pravdou, že ČSSD oponuje pokusům Chemického Mirka naprosto nepřesvědčivě a nedůrazně. Rovněž je pravdou, že má sama v mnohém máslo na hlavě.
Přeci jenom tu je pár důležitých detailů:
1) ČSSD nikdy nevládla sama, nýbrž v koalici s pravicí. V letech 1998-2002 s ODS v rámci oposmlouvy, v letech 2002-2006 naprosto otevřeně v koalici s US-DEU a KDU-ČSL (včetně Chemického Mirka, který tedy nese politickou zodpovědnost za činnost této koalice).
2) Od roku 2006 zde vládne ODS se svými klony a je trapné se neustále vymlouvat na to, co skončilo před 6 lety.
3) ČSSD se se svými hříšníky vždy poměrně rychle rozešla. Gross byl odejit poměrně hbitě, stejně tak Kraus atd. Je ovšem nutno připomenout, že ODS měla 6 let na to, aby těmto lidem nepravosti prokázala a poslala je do vězení. A to se nestalo. Takže nejprve by nám měli tzv. pravičáci vysvětlit, proč, pokud zde je důvodné podezření na nějaké nestandardní jednání, nečinili orgány v normálních zemích činné v trestním řízení to, za co je všichni ze svých daní platíme.
4) Na rozdíl od toho ODS udělala ze svého hříšníka Drobílka svého místopředsedu, další hříšník Vondra zůstává naprosto nedotčen atd.
27. 02. 2012 | 10:12

Sláma napsal(a):

Návnada napsal: "o mýtu jak progesivní zdanění vytváří vyrovnané rozpočty"
Nikdy jsem nic takového neslyšel, to jste si nepochybně vymyslel. Každý trochu logicky myslící člověk totiž chápe, že rozpočet má dvě stránky - příjmy a výdaje, které spolu nemusí nutně souviset.
Progresivní zdanění nevytváří vyrovnané rozpočty, nýbrž umožňuje udržovat základní pilíř ekonomiky - vyrovnanou spotřebu. Pokud se totiž vytvoří situace, typická pro Orient, kdy má několik lidí pohádkové příjmy a zbytek živoří od výplaty k výplatě, nutně to poznamená ekonomiku. Bohatí své příjmy utrácejí za zahraniční luxusní zboží a peníze ekonomiku opouštějí a na druhé straně klesá domácí poptávka, čímž se roztáčí krizová spirála. A to je přesně to, co tady dělá Chemický Mirek. Už v tomto roce můžeme očekávat velký pokles příjmů ve všech "zbytných" odvětvích hospodářství, jako je stavebnictví, kultura, aktivní cestovní ruch atd. Což se projeví dalším poklesem příjmů státního rozpočtu a růstem počtu nezaměstnaných.
27. 02. 2012 | 10:27

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro neo.
Cituji:
„Mně jde o to ukázat, že ceny potravin všeobecně ovlivňují jiné faktory než nějaká DPH.“

Tobě jde o to předvádět svou hloupost a pokud se najde někdo hloupější než, ty tam mu ji prodat.
Cenu potravin ovlivňují samozřejmě i jiné faktory, než jen DPH, viz například cena pšenice a její kolísání, ale je to i DPH.

Zvýšenou DPH musí „zaplatit“ buď prodávající nebo kupující. Obecně lze říci, že tam, kde zákazník nemůže příliš uhnout a musí zboží koupit, tam se DPH projeví v ceně v plné míře, a jinde část DPH „zaplatí“ sníženým ziskem výrobci a obchodníci. Další cestou je snížení kvality, cena zůstane zachována, ale nižší příjem výrobce si tento kompenzuje použitím méně kvalitních surovin.
27. 02. 2012 | 10:34

neo napsal(a):

jozka:

nelžu
27. 02. 2012 | 10:46

neo napsal(a):

stále rebel aneb ten co se.....

správně, to je ono. Děkuji za potvrzení fakt. O tom je celou dobu řeč.

Takže Občan má sice pravdu, že je DPH na potraviny 3x vyšší, ale už nedodal, že ceny potravin to moc neovlivnilo.
27. 02. 2012 | 10:50

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Ještě poznámka k progresivnímu zdanění.
Progresivní zdanění není jenom o tom, že vrací do systému lehce nabyté prostředky, že koriguje nenažranost těch, kdo si to z titulu svého postavení nebo ekonomické síly mohou dovolit, ale progresivní zdanění příjmů je považováno za hlavní automatický stabilizátor, který působí proti recesi a taky proti inflaci.

Progresivní zdanění má zpravidla kolem pěti pásem a pokud ekonomika směřuje k poklesu, tak klesají i daně, což podporuje poptávku, v době konjunktury je proces opačný, daňové odvody rostou a systém působí proti inflaci.
27. 02. 2012 | 10:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy