Vládní řecká cesta

01. 03. 2012 | 08:47
Přečteno 3207 krát
Je to přiznání krachu, nebo Nečasova vláda dosáhla svého? Je to dílo neschopných, nebo všeho schopných?
Tak dlouho nás pravicová vláda varovala před řeckou cestou, až zjišťujeme, že jí během krátkého času vlastní dluhy přerůstají přes hlavu. Zachraňovat to mají znovu důchodci, rodiny s dětmi, vyšší DPH, škrty, které nás srazí do další spirály poklesu.

To je naprosto nepřijatelné. Existuje alternativa, která bude sociálně únosná a nepohřbí ekonomický růst. Sociální demokracie požaduje zrušení zavedení druhého penzijního pilíře, který hrozí, že dále prohloubí už tak rekordní deficit důchodového účtu.
Žádáme odložení daňové reformy, která má stát připravit o další desítky miliard pravidelných příjmů. Chceme vyřešení rozpadu výběru daní od živnostníků, kteří jsou neúměrně daňově zvýhodněni proti zaměstnancům. Nutné je zrušení současných stropů sociálního pojištění a zdravotního pojištění, zvýšení firemních daní a vyšší zdanění bohatých.

Je načase zrušit padesátimiliardovou finanční kompenzaci v rámci narovnání s církvemi. Ale to nestačí. Tahle vláda musí co nejrychleji odejít. Je nekompetentní, místo reforem plodí chaos a nové dluhy.

Co jsme vlastně za víc než půl biliónu nových dluhů od roku 2006 dostali? Běžné příjmy průměrné domácnosti se obrátily k poklesu. Nebýt automobilového průmyslu, je ekonomika v recesi. Podle agentury ČEKIA je polovina zemědělských podniků ohrožena bankrotem. Z úřadů práce se staly nefungující výplatny dávek. Roste kriminalita a klesá objasněnost trestných činů, neboť prudce ubývá policistů. Brzo se mají rušit dokonce i hasičské stanice.

Co dostali jiní? Noviny jsou plné korupčních kauz, které už nelze ani vyjmenovat. Odhady korupčního potenciálu začínají u stovky miliard korun ročně a stoupají k desítkám procent z HDP. Není šance prosadit zrušení anonymních listinných akcií a zavedení majetkových přiznání.

Máme nejdražší elektrickou energii v Evropě, nejdražší benzín, nejdražší dálnice, nejvíc kasin, vysokou nezaměstnanost, máme minimální mzdu, která se pět let nezvýšila ani o korunu, nejnižší zdanění vysokých příjmů. Zatímco důchodci se mají příští tři roky obejít bez valorizace důchodů, chystá se ždímání dalších sta miliard pro privatizátory penzí, zdravotnictví či školství. ČSSD jasně vnímá rizika, před kterými země stojí. Rizika, na která se nabaluje mezinárodní izolace a rozvolnění evropských partnerství, na kterých jsme existenčně závislí.

Je nejvyšší čas, abychom se této vlády zbavili. ČSSD vyvolá hlasování o nedůvěře vládě, aby přinutila každého poslance vstát a hlasitě říci, zda je ochoten pokračovat v osobní účasti na této vládní ostudě a rozpočtové katastrofě. Zda je ochoten s touto vládou zmrazit důchody a současně zvýšit ceny potravin, bydlení, tepla a elektřiny.

Změna je zcela nutná. Nechme o ní rozhodnout občany v nových volbách. Mohou být společně s letošními volbami do krajů a do Senátu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Že Vás hanba nefackuje.
01. 03. 2012 | 08:58

Gustáv Kočí napsal(a):

ASI už by měl NĚKDO NĚCO začít dělat, že jo?!
:DDD
01. 03. 2012 | 09:02

Martin napsal(a):

Na žití na dluh a zvyšování státního dluhu ČR má značné zásluhy ČSSD a opět jsme se nedozvěděli jak by se to tento patologický stav měl podle ČSSD řešit, pouze vyhlídky na další zadlužování, prostě Sobotka.
A dokonce nám lže do očí, benzín v Německu je ještě dražší než v ČR.
01. 03. 2012 | 09:13

Almo G™ napsal(a):

100% souhlas.

Zajímavý by byl i blog, v němž by byl jen prostý součet částek, jimiž nás koalice míní zatížit v příštích letech. Jen výčet nových škod, které čekají za rohem.
01. 03. 2012 | 09:16

Puck napsal(a):

Pro Ládík :
Vyjmenoval toho autor blogu dost, co by se dalo okomentovat. Nějak nechápu, kam tento výkřik míří.
:-)
01. 03. 2012 | 09:18

aliali napsal(a):

Pane sobotka vyjmenoval jste to pěkně a souhlasil bych s vámi. Myslím si ale že už je to málo a změny by měly být podstatně hlubší. Tento systém již není reformovatelný a bude třeba postavít zcela nový na jiných principech zejména ten finanční v současnosti nevytvářející žádné hodnoty.Sočasný finanční systeém je jako vysavač jterý plošně odčerpává zdroje do nejvyších pater o kterých ani nevíme.

Zdroje jsou ale jsou mrtvé pro většinu lidí
01. 03. 2012 | 09:21

Maximus napsal(a):

Ládik!!!
Část z toho co napsal B.Sobotka je pravda. Pravice má na svědomí tohoto stavu tak 3/4! Kalousek to docela s Nečasem a před tím s Topolánkem pohnojili. Stát dnes už nená dostatek financí, aby při stávající nastavení hospodaření jednotlivých ministerstev vyšel bez záporného ročního salda! On si totiž Kalous neuvědomil, že když šáhne na třeba 20 mld.Kč, které jdou na platy občanů, tak že to není stejné jako když vezme 20 mld.Kč třeba z výstavby dálnic. Ale on tu je sakra významný rozdíl. Nyní už došlo k omezení beztak mizerné kupní síly obyvatelstva státu a další průsery se na nás valí. Účet na důchodech je v loňském roce v mínusu o téměř 40 mld.Kč, příští rok musí, pokud zůstanou příjmy stejné jako letos ušetřit dalších 42 mld.Kč a další rok 83m mld.Kč! Tím, že byly od r.2007 podtržen výběr daní díky amtérským zásahům pravice, došlo k trvalému výpadku příjmů např. u DPFO je to asi 9mld.Kč a DPPO to činí asi 50 mld.Kč. Pak tu udělali další fajnovosti jako zastropování soc.pojištění atd. Rovněž nepřiměřená spotřební daň nás stojí u nafty 9 mld.Kč. ročně. V r.2010 dotoval stát cenu elektřiny zaviněnou FVE částkou 15 mld.Kč a loni to bylo tuším 12 mld.Kč (ale to však jde za ČSSD!). Za výši ceny za elektřinu však může jednoznačně ČSSD, jednak to jejich eurohujerství nás přišlo draho, třeba Francouzi naburzu el.energie nevstoupili a mají dnes od státní EdF poloviční ceny ve všech tarifech a také je třeba připomenout, že za jmenováním M.Romana a jeho lidí byla ČSSD s jejich toskáncem kníratým sumcem Urbanem. Prsty v tom měl i Klaus. To nás všechny opravdu přišlo draho.
-.-
01. 03. 2012 | 09:28

rejpal napsal(a):

aliali
zdroje jsou, ne že ne. Názorně to dokázal ten bezdomovoce, který několik dní vesele vegetoval v opuštěné Krejčířově vile. proč ji ještě stát nezabavil a nevyužil k obecnému blahu?
01. 03. 2012 | 09:30

Sladký napsal(a):

Pane Sobotko, nepochybně máte pravdu, ale nejen vy, ale všichni poslanci a senátoři za ČSSD musí být daleko aktivnější, musí být mnohem víc slyšet! Od hejtmana Hašla jsem několikrát slyšel, jak dobře si finančně a ekonomicky vedou kraje řízené ČSSD. Jak je možné, že velká většina lidí je přesvědčena o opaku, o tom, že ČSSD naopak kraje enormně zadlužila?
A dál- je nejvyšší čas aby sociální demokracie přestala být "stranou mírného pokroku v mezích zákona" (my nezvýšíme o dvacet, jako pravice, ale jen o osmnáct) aby vyjádřila záměr prosadit dodatečná majetková přiznání, osobní hmotnou odpovědnost úředníků a politiků a zcela jasně prohlásila, jakým způsobem zabrání rozkrádání státního rozpočtu, daňovým únikům, co udělá s žalostným stavem justice atd atd.
A v neposlední řadě- s kým chcete vytvořit vládu po vyhraných volbách? Není nejvyšší čas zrušit platnost bohumínského usnesení? Přestat se dohadovat a hašteřit se Zemanovci a Lvem?
01. 03. 2012 | 09:30

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko

S menší úpravou sem hodím vyjádření, které jsem včera napsala na blog panu Zaorálkovi

Blog dobrý, o nekompetentnosti této vlády by mohla napsat kniha s akčním názvem třeba - Dekadence útočí ! nebo Nekompetence na postupu ! případně jinak, variant je nespočet

Ale bez legrace, ta není na místě. Mohli bychom vzít jedno ministerstvo po druhém a všude mluvit a psát o tom tureckém hospodářství, které už většině občanů dávno leze krkem a výzkumy veřejného mínění hovoří jasně.

Tato vláda důvěru rozhodně nemá.

Jiná otázka ovšem je, co s tím ? Říkáte, vyslovíme vládě nedůvěru. No a co tím získáte ? Víte velice dobře, že tuto akci koalice bude bagatelizovat poukazem na to, že se chcete jen předvádět před občany a bude to pravda. Lidi všechno to, co říkáte a chcete říci vědí. Oni chtějí spíš nějaké činy. Poslouchal jste přece vyjádření zástupců VV paní Peake a Víta Bárty, který se panu Zaorálkovi dokáže jen pitomě pošklebovat a mlet něco o marxismu. Tyto osoby k něčemu vyzýváte ?Jsou to přece právě VV, které jsou největší a nestabilnější oporou této vlády. Předčasné volby by je zavedly do propadliště dějin, toho si jsou dobře vědomi a tak hrají o svůj dobře zaplacený čas. Oni v žádném, ale žádném případě nesouhlasí se zmrazením důchodů a sjednocením DPH na 20 %, ale vládu rozhodně nepoloží, protože jsou součástí koalice, děla paní místopředsedkyně. Tak co v co vlastně doufáte ?

Něco podobného v bleděmodrém platí i pro TOP. Tanečky pana Schwarzenberga kolem podpisu fiskální smlouvy a jeho ultimát,, které dává aby po nich následně ani pes neštěkl, to je přece zřejmé. Ti vládu také nepoloží, budou tvrdit něco o volebním programu, se kterým šli do voleb a budou mít, na rozdíl od VV v alespoň v tomto pravdu.

Tuto vládu se Vám planým řečněním u pultíku sestřelit nepodaří. Korýtka jsou silným tmelem a hrozba propadu u voleb také. Podívejte se na studenty. Ti se mi libí. Jejich akce mají pozitivní náboj a jak je vidět, tak ani ten dědek a bába je úplně neoblbli, což je dobře. Kdo Vám radí, jak postupovat, aby to mělo nějakou úroveň, gradaci a výsledek ? Jste tam docela slibná sestava mladších politiků, doufám že nezatížených nějakými průšvihy, které mohou později vyplavat na povrch, tak se do toho dejte, vymyslete něco nového. Vy, bohužel, nejste příliš výrazný lídr, tak to nahraďte týmovou prací, ale těch řečí už bylo opravdu dost a spíš vedou lidi do apatie, než k nějaké aktivitě. Vyjádřil jste se v tom smyslu, že by bylo ideální, kdyby byly letos na podzim předčasné volby. No to by bylo, ale jak to chcete udělat ? Planými pokusy odsouzenými předem k nezdaru to nezvládnete. To chcete čekat, až skončí tomu omilosťovači korupčníků mandát a vrátí se zpátky do politiky ? Nebo čekáte na Babiše, i když po tom se slehla zem ? Je hodně občanských iniciativ se zaměřením proti korupci, ale celé je to hodně roztříštěné.

Ještě jednou se nad tím zamyslete, čas divadel skončil a začněte dělat věci, které mají reálný efekt a nejsou jen na efekt.

Zdravím Vás
01. 03. 2012 | 09:35

Sladký napsal(a):

Koleda- Bohuslav Sobotka je váš blízký příbuzný? S takovými příspěvky se chlubte na večírku zvláštní školy, tady něco takového nemá co dělat.
Je pravda, že zdejší pravicoví rowdies inteligencí nevynikají, ale co je moc je moc.
01. 03. 2012 | 09:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 03. 2012 | 09:45

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Diletantství, zlodějiny, korupce tento náš východní styl, který nás vede do Řecka není jen Nečas a Kalousek, to má konkrétní příznivce a spolutvůrce mezi veřejností.
Poděkovat můžeme především různým Ládik!!!, Kuchař, neo a spol.
01. 03. 2012 | 09:47

Sladký napsal(a):

Ten kdo - přesně tak.Bohorovnost současných "Vládců" je založena na poznání,že houf šibalů a zmanipulovaných hlupáků je zcela spolehlivý elektorát, který je při volbách bude podporovat za jakýchkoli okolností, ať už dělají cokoli.Ti, které jste jmenoval patří k typickým reprezentantům tohoto houfu.Ostatně- týká se to téměř všech zdejších voličů pravice, až na pár výjimek.
01. 03. 2012 | 10:02

Puck napsal(a):

Pro Nuba :
Perfektní, takžka není co dodat.
Je pravda, že reformy už začínají působit, a do podzimu bude nespokojenost jen gradovat. Teď už opravdu není na co čekat.
01. 03. 2012 | 10:02

Almo G™ napsal(a):

Sledujte pozorně Kalouskův výraz v průběhu rozhovoru: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/212411000370227/obsah/192158-kalouskuv-recept/

To už není ten starý známý sebevědomý Kalousek hýřící povýšeným vtipem... Ten člověk ví, že se mu věci rozpadají pod rukama.
01. 03. 2012 | 10:05

Brixi napsal(a):

Sobotka má bohužel pravdu - jedeme podle řeckého scénáře - celý pažravý státní aparát zůstává, ale podnikatelé a ti co pracují krachují, protože škrty zbídačí to slušné obyvatelstvo - není kupní síla- podniky propouštějí a drobní živnostníci krachují, tím víc nezaměstnaných, tím silnější krize
01. 03. 2012 | 10:08

bella ciao napsal(a):

Bohouškův ghostwriter dostal volnou ruku.
Bravo, hochu.
Jen aby Rovnátko chtěl někdy splnit, co ty nám tady naslibuješ.
01. 03. 2012 | 10:15

Radovan napsal(a):

Pane Sobotko, vláda je odpovědna za to, že žijeme v nemocné zemi, kde vzrůstá rakovina kvůli tomu, že lidé nejsou spokojeni. Boháči se nám vysmívají a kradou stále dál. Těch opravdu bohatých z práce je velmi malé promile.

ODS a všechny pravicové vlády jsou mnohem horší než v rozvojových zemích, protože tady je chytrý národ, který trpí !!! Je mezi nimi mnoho disidentů, kteří těď pohádkově zbohatli, šlo jim vůbec o lidská práva ?? Pravicoví politici dělají všechno proti občanům a preferují jen bohaté a tuneláře a zlodějíčky a chrání je.
Pravicoví politici- modří od narození,jednají s národem jak s otroky a jejich arogance moci nezná mezí.
Životní úroveň v Česku patří mezi nejmenší, průměr nic neříká, je to jak staré pořekadlo, "jsou dva : jeden sní kuře, druhý nic a průměr je na jednoho 1/2 kuřete.
Situace ekonomická i morální ja otřesná, myslím, že dosáhla vrcholu ledovce.
Ale občané se bojí jít do ulic, bojí se, že přijdou o práci, protože demonstrace jsou sledované nejen TV, ale i ostatními hlídači.
Je to stejné jak před rokem 1989, opačné názory se potírají, rozdíl je v tom, že teď má opačný názor 80% občanů. bohužel a je jiná doba.Brusel na nás kašle, určitě neví, co se tady děje !
Tak špatně jsme se neměli nikdy předtím, snad ani po válce a to také asi ne. Rozdávali se zdarma konservy a sušené mléko, vitamíny a ostatní potraviny.
Proč se stále lže Oblékáme se v sekáčích, kupujeme jen v akcích, jinak bychom nemohli ani vegetovat. Kam jsme to klesli ? A manžeří, úplně zbyteční a neschopní berou 500 tisícové platy !!!! Kdyby byli schopni,tak nejsme těsně před bankrotem. Platy si určili sami, je to nestoudné vůči občanům co dřou a poctivě a mají 25 x menší platy i s VŠ a zkušenostmi. Tomu to se říká vykořisťování člověka člověkem a je to bhoužel smutná pravda. Doufám, že reCAPTCHA příspěvek opět nezruší.ACTA tu ještě neplatí.
Kdysi MUDr. Pavko řekl : Revoluce byla proto, aby se Česko rozdělilo na bohaté a chudé. Lidská práva byla až na posledním místě. A Teď vidíme, že je to 100% pravda. Šlo o vrácení majetků. Lidská práva jsou potlačována stále a v každé zemi. VLády si stanoví zákony pro sebe a kdo je poškozuje, nebo se vládě nelíbí je trestán. / v totalitě - letáky a vzdor, věznění atd./ Teď opačné názory také - viz Smetana a Týc. Dříve tu byla totalita rudá, teď modrá a to pořádně !!!!
Pobočky ČSSD ve městech na Moravě pracují málo, nebo vůbec ne. Většinou občané neví,kdo je předseda ČSSD a hlavně neví co dělají. Posílat zprávy na ÚV ČSSD nestačí. Navíc velmi často hlasují na radnicích s ODS a to proti zájmům občanů a pro své sobecké zájmy. Kontrolujte více práci ČSSD v malých městech, někteří předsedové tam už sedí dlouho a nic za nimi není vidět, jen touha dostat se rychle nahoru, nejlépe do nejvyšších orgánů, Velmi to škodí ČSSD. Jsou to v mnoha případech jen kariéristé. Líží se volby, i tam kde ČSSD prohrála, předsedové zůstali, proč ??? Byla to jejich vina, špatně pracovali. Nevěřte slovům, jen činům !!! Ti co rychle postupují v ČSSD, často to není podle práce, ale podle známostí !
01. 03. 2012 | 10:18

Levicovy volič napsal(a):

To je kandidát na pezidenta za socialisty. A ČSSD si tám nastrčí nějakého Švejnara který je pro levicového voliče jako pěst na oko.
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/sarkozyho-vyzyvatel-hollande-nejbohatsi-zdanim-75-procenty-747264
01. 03. 2012 | 10:20

pryč s tyrany a zrádci všemi napsal(a):

almogtm
Nepřeceňujte Kalouskovy duševní pochody. Kocovina, navíc v lampami přehřátém studiu, dokáže dělat hrozné věci.
01. 03. 2012 | 10:22

PepaS napsal(a):

pro Nuba:
Skvěle vyjádřené . Souhlas. Dost bylo keců je třeba jednat
01. 03. 2012 | 10:28

Raskolnikov napsal(a):

to je ta cesta: http://islandskarevoluce.webnode.cz/islandska-revoluce/

pozor média jí zamlčují, jelikož jsou soukromá se svým zájmem...
01. 03. 2012 | 10:28

jo napsal(a):

Lidi si zvolili pohunky bohatých sponzorů a nadnárodních korporací pracujících v jejich žoldu pro jejich zisky na úkor státu a občanů. Tito zaprodanci a vlastizríci si nezaslouží nic jiného, než postavit před lidový tribunál a spravedlivý proces...
01. 03. 2012 | 10:34

Puck napsal(a):

Asociálové na veřejnoprávní ČT24 už zase vytáhli eutanázii.
v Česku, při současném morálním stavu společnosti, katastrofa, a bude zajímavé sledovat, co na to křesťan Kalousek. :-)
01. 03. 2012 | 10:41

jozka napsal(a):

Puck:

Ja to chapu, je potreba vytahnout nejake okrajove tema, aby trochu zankly zpravy v jake jsme piheli.
01. 03. 2012 | 10:46

Wraith napsal(a):

Puck

Kalousek dávno hodil křesťanské ideály za hlavu. Ten by se ještě radoval, že mu ubývá počet pobíratelů důchodu.
Už mu docházejí nápady, jak to zařídit, aby nemusel sahat na prašule bohatým. Jen aby se neinspiroval tou pohádkou "Tajemství staré bambitky", to by na nás daně doslova pršely.... pravdou je, že bych byl rád a ještě to oslavil, kdyby to s ním a mnoha dalšími politiky dopadlo jako v té pohádce... ;-)
01. 03. 2012 | 10:55

rejpal napsal(a):

jozka
No, už dlouho nikdo nedal podnět ke zrušení KSČM.
01. 03. 2012 | 10:56

kocour počtář napsal(a):

Puck
Bez euthanasie to nepůjde. Na jedné straně bilance cosi přebývá, a to je nutno škrtnout.
To pochopí i tak bídný počtář, jako je Kalousek.
01. 03. 2012 | 10:57

rejpal napsal(a):

Wraith
Ještě pořád je tady ta možnost daně, zmíněné v kterémsi blogu - zdanit individua, která nemají ráda panovníka. Jednak by se zpočátku dost vybralo, druhak by následně stoupla obliba téhož přímo raketově.
01. 03. 2012 | 10:58

Sauerkirschmann napsal(a):

Pane Sobotko, přestante ze sebe dělat tajtrlíka, tohle Vám nezbaští ani děti v pomocné škole.

I ty totiž vědí, že 118 nebo byt jen 115 je o 36 popřípadě o 30 víc, než 82 popřípadě 85.

Vaše přihlouplá ideologická rétorika je pro lidi, kteří neumějí sčítat, odčítat a porovnávat dvojciferná čísla.
01. 03. 2012 | 11:02

Wraith napsal(a):

rejpal

To je sice pravda... ale jak chceš dosáhnout kontroly takové daně? ;-) Každý může prohlásit cokoli.. jeden den řekne pravdu, druhý den lež ;-)
A navíc... efekt by ly opravdu jen silně krátkodobý... pak by ta daň byla nevybiratelná, protože by neměla cílovou skupinu.
01. 03. 2012 | 11:03

rejpal napsal(a):

Wraith
Tak by se změnila definice té daně. Mohla by se vybrat od každého, kdo BY MOHL být člověkem, nemajícím v lásce panovníka. Což je v podstatě nečlen jakékoli strany, mající s panovníkem nadstandardní vztah. Cílová skupina je rázem na světě a není zrovna malá.
01. 03. 2012 | 11:08

Wraith napsal(a):

rejpal

To by se rovnalo znovunastolení totality ;-) a popravdě řečeno, současný vývoj situace již známky totality má. Jenže tentokrát nejde o totalitu levicovou, nýbrž pravicovou.
A jak to tak vypadá od roku 1989 je to vlastně krok z bláta do louže či z deště pod okap.

Lidi(Češi)jsou prostě nepoučitelní. Prostě touží po železech a devítiocasé kočce.
01. 03. 2012 | 11:14

jozka napsal(a):

rejpal, Wraith:

Kdepak, zavede se dobrovolny prispevek, ktery budou platit ti, kdoz maji radi panovnika. Jeho nezplaceni bude znamenat, ze ho radi nemaji a pak nastoupi ona dan. Proste a demokraticke. Vzdyt si muzete vybrat...
01. 03. 2012 | 11:29

rejpal napsal(a):

jozka
Vy jste to rozštípl. To je moudré, spravedlivé a demokratické.
01. 03. 2012 | 11:34

Wraith napsal(a):

jozka

Fajn... dobrovolný příspěvek.. v pevné nebo libovolné výši? Podle velikosti příspěvku by se dala usuzovat tendence obliby panovníka ;-) žádný STEM atd... Jen aby si to tady Kalous nepřečetl... a neudělal něco podobného..

Teď jde jen o jedno... dobrovolný příspěvek půjde do kasy nebo do kapes panovníkovi?? ;-)
01. 03. 2012 | 11:35

Petr napsal(a):

Pane Sobotka,
ono je v Evropské Unii být předlužen fain. Když má někdo bilión dluhů jak ČR, tak si to pěkně vylíže sám. Když má někdo stabilióny dluhů tak mu je všichni odpustí, včetně těch občanů států chudších.
Kdyby nás vlády všechny vlády, včetně těch vašich zadlužil jak v Řecku mohli bychom mít minimálně 2x větší důchody, 2x větší minimální mzdu, 3x větší normální mzdu, mohli bychom chodit do důchodu v 55 atd.
A že je to tak správné, na to se zeptejte Vašeho Špidly.
"Když už si někdo na přepychový život zvykl, tak už mu jej nelze snížit".
01. 03. 2012 | 11:37

JardaV napsal(a):

Je tak snadné zdanit zisky z telekomunikací 80%,a hned máme nejméně 50 miliard doma.Takhle vytečou do ciziny.Jenže okrást mámu s dětma je snazší než zdanit nadnárodní hyenu.Telekomunikační firmy u nás neinvestují,jen exportují prachy ze země.Tak čemu se divíme ????
01. 03. 2012 | 12:12

JC napsal(a):

Hele mudrlante z Telnice.
Shoď vládu, uchop kormidlo, podepiš EU-rozpočtovou krávovinu a ukaž co umíš.
Garantuji těm které oslovuješ, že do 5 let poté následujeme Řecko.
01. 03. 2012 | 12:24

Wraith napsal(a):

JC

Řešení by tu bylo...ale je extrémně drastické a v podstatě by to znamenalo docílit izolace ČR. Je to vlastně jediná reálná cesta, jak zachránit republiku.
01. 03. 2012 | 12:35

mmr napsal(a):

Nerad se zapojuji do těchto diskuzí. Každý z nás vidí vždy jen kousek problému. Já asi také. Dvacet dva let žijeme v demokracii. V poslední době se ukazuje, že naše společnost spěje do stádia, kdy se v podstatě rozděluje do dvou skupin: bohatých (chytrých) a chudých (blbých).
Ti chytří mají prostředky na to, aby čím dál více oblbovali ty blbý.
Oblbování se děje tak, že se naznačuji určité problémy ve společnosti a blbí začínají tyto problémy řešit. Ve společenský pozici v které se nacházejí se mohou tak jedině vypovídat, uklidnit, ale v reálu k žádným změnám ve společnosti nedochází.
Naše demokracie je nastavená tak, že jednou za čas si můžeme prostřednictvím politických stran (které nás 14 dnů před volbami oblbují) zvolit tu, která bude pro nás zdánlivě výhodnější. Realita podle výsledků (22 let) je stále stejná. Blbí znovu volí strany, které jim budou vládnout stejným způsobem, jako ty předchozí. Situace se bude opakovat.
Měli bychom přemýšlet, jak z tohoto marastu vyplavat. Jak v současné situaci najít cestu.
Jedna cesta je výměna celé vládní garnitury. Jak toho dosáhnout? V příštích volbách nevolit ani jednu ze současných zvolených stran. Volit ty strany, které mají šanci překročit hranici 5% počtů voličů a mohli by se stát parlamentní stranou. Při větším počtů koaličních stran, nebude tak jednoduché prosadit opatření sloužících jen zájmům úzké skupiny lidí. Byla by šance, že se mezi zvolené dostanou i slušní lidé.
01. 03. 2012 | 12:52

JC napsal(a):

Wraith,
Řešení vymyslí Bohuš. Bude absolutně bezbolestné zvláště s ohledem k důchodcům, matkám samoživitelkám, pracujícím a obecně obyčejným lidem.
Budeme zase tygří a náš dluh se bude jako za Bohuše minule snižovat/mu he he/
Za případné nedostatky bude jako obvykle zodpovědný Klaus, Topolánek, Zahradil a GW Bush.
Amen.
01. 03. 2012 | 12:55

JC napsal(a):

mmr

"Naše demokracie je nastavená tak, že jednou za čas si můžeme prostřednictvím politických stran (které nás 14 dnů před volbami oblbují) zvolit tu, která bude pro nás zdánlivě výhodnější"
Mno to není jen ta naše víme ?
P.S. V Itálii dlouhodobě vlivem předčasných voleb mají novou vládu každých cca 16 měsíců. Máte dojem že jsou o poznání před námi ?
01. 03. 2012 | 13:00

Wraith napsal(a):

JC

Příklad drastického řešení ;-)
A to následujícími kroky.
a) vyvázat se z EU
b) vyrazit z republiky veškeré firmy se zahraniční účastí
c) z velké části izolovat republiku v měřítku zahraničního obchodu.
d)znárodnit majetek oněch vypadnuvších korporací a firem

Sice to vypadá jako opsané od KSČM, ale pravda je taková, že naše republika přichází o nemalé finance tím, že mnoho firem "odklání" peníze do daňových rájů.
Pokud by neplatil bod b) pak by mělo existovat ustanovení, v němž bude nařízeno firmám investovat podstatnou část zisku na území republiky a v případě, že by se rozhodli republiku opustit, pak vrátit zpětně republice veškeré objemy dotací a odpuštěných daní ;-).
01. 03. 2012 | 13:12

JC napsal(a):

Wraith,
Na to není šance ani teoretická.
01. 03. 2012 | 13:14

Wraith napsal(a):

JC

Já vím... Kalousek na takový krok není dostatečně zoufalý a ostatní stínoví ministři chytří / pitomí. V závislosti na osobě
01. 03. 2012 | 13:18

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko, ještě něco

Svého času jsem některým soc. demokratům měla za zlé, že se tak netakticky vymezovali vůči VV, dnes jsem tomu ráda, když vidím, co je to tam za mančaft.
Ovšem to nic nemění na skutečnosti, že s těmi potenciálními koaličními partnery budete mít problém. Stačí se podívat na bývalé předsedy Zemana a Paroubka. Ti jsou snad schopni si ve své uražené ješitnosti a pomstychtivosti padnout do náruče. I když si myslím, že 5-ti % hranici na vstup do parlamentu ve volbách nepřekročí, tak Vám hlasy spolehlivě uberou. Jejich patologická sebestřednost jim nedovolí, aby hájili zájmy levicových voličů. Raději je utopí. A kdyby se do parlamentu dostali, tak by Vám (i vám všem) život tak solili, že proti nim třeba koalice s lidovci nebo zelenými to by byla procházka rajskou zahradou.

Vím, že je to v politice těžké, někdy se nedá říkat ano, ano, ne,ne, ale myslím si, že ta doba je tady, taktizování vede jen k zamlžování a k dohadům, kdo s kým, o čem a pro koho. Jistěže i u Vás osobně může vzniknout podezření, že jste ve stranických funkcích již příliš dlouho a svádí to k podezřením, že máte vztahy i s politiky protistrany již tak zauzlované, že jste v podstatě ve svých rozhodnutích nesvobodný. Třeba na rozdíl od Jiřího Dienstbiera, který tuhle nůši na zádech nemá. Doufám sice, že to tak není a že nejste nikomu za nic zavázán tak, aby vám to svazovalo ruce, protože to si teď nesmíte dovolit.

Podívejte se na ty studentské protesty. Moc se mi líbil projev prorektora (nevím které VŠ) Štecha. Ten netaktizoval a nebál se. I když to může mít pro něj nedobré následky, protože ti pomstychtiví a není jich málo, si to všechno píší do zápisníků. A taky si všimněte, 10000 studentů je na Prahu docela dost, ale ještě zajímavější je údaj z Brna, tam to bylo 6000. Doufám, že i tento fakt vezmete v potaz pokud budete chtít začít něco dělat, tak ne v Praze. To je jeden z nejbohatších regionů v Evropě, klientelismus a korupce je tam tak rozlezlá, že tam nějaká vůle k nápravě nebude. Participace velké části občanů na tom tunelingu bude snahy o nápravu eliminovat. A nenabíhejte si na vidle tím, že budete dělat akce pro akce, ze kterých vyjdete potom za halasného výsměchu těch militantních asociálů jak spráskaní psi. Když nemáte instinkt nebo dobrý odhad tak si dejte poradit, ale ne někým podobným, jako byl svého času pan Tvrdík.

Co tedy máte v plánu, vyjma tohoto marného pokusu o vyslovení nedůvěry této vládě ? Vaši voliči padají na ústa a řečí se nikdo nenají.

Na pláč a nářek na tou bídou je nás tady dost. Vás jsme si zvolili na to, abyste s tím něco dělali.
01. 03. 2012 | 13:25

Kuchař napsal(a):

Korupčních kauz je plno proto, že se konečně začaly vyřešovat a svědci se nebojí svědčit. Docela chápu pane Sobotko, že se Vám z toho ježí kolemušní srst.
01. 03. 2012 | 13:30

Nuba napsal(a):

PS:Teď čtu na čt24 zprávu min. vnitra, že v Česku existuje asi 4000 militantních neonacistů a z nich je asi 400 tvrdé jádro, kdy u části hrozí nebezpečí přechodu k terorismu.

No to to ta politika pěkně dopracovala, to je výsledek vybičované neviditelné ruky trhu, která se chová jako v džungli. A politika tyto manýry převzala do svého arzenálu, takže se korupce, zlodějna a klientelismus staly její běžnou součástí.

K tomu, aby si tady mohla galerka řádit, je potřeba udržovat lidi v nejistotě, kdo za všechno může a pořád je rozeštvávat proti sobě. Protože kdyby se, nedej bože, proti tomu svinstvu všichni spojili, tak by měli po hodech.

Stačí se podívat do ani ne tak daleké historie, dělení státu. Kdyby se do toho pustili ti dnešní nabuzení militanti, tak by asi k tomu pokojnému rozdělení nedošlo. Taky se tam začala rozehrávat karta, kdo na koho doplácí.

Taková politika je nepřijatelná a vy máte povinnost tomuto trendu udělat přítrž dřív, než skončí katastrofou.
01. 03. 2012 | 13:39

Puck napsal(a):

Před volbami do parlamentu jsme od pravicových stran mohli slyšet, co bude, jak bude, když se nenecháme zblbnout a zvolíme je. Blíží se poločas jednoho volebního období, tak si to zopákneme :
ODS zvolila Vizi až do roku 2020. Možná pro případ, že by se nedařilo a rok 2020 je daleko, anebo proto, že mínila vládnout nejméně do uvedeného roku. Tedy :
Jaká má být Česká republika za deset let? Jistě má být moderní, slušnou, svobodnou zemí. Zemí vzdělaných lidí, společností s nízkou mírou korupce a zdravými veřejnými financemi. Zemí produkující špičkové výrobky, ohleduplnou k životnímu prostředí a nabízející každému možnost uplatnit jeho schopnosti. Zemí se špičkovým zdravotnictvím, kvalitními sociálními službami a lákající k podnikání. Zemí, kde vládne racionalita, odpovědná politika a právo.
Posuďte sami, daří se ?
Teď můžeme slyšet co bude, jak bude, když se dostane k moci ČSSD. Nemusím to celé přepisovat, stačí smysl každé věty obrátit.
Pointa je v tom, že prognozování vývoje se ODS vůbec, ale vůbec nedaří.
01. 03. 2012 | 13:49

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Korupční aféry prý se začínají vyšetřovat, alespoň jeden tady píše, já si spíše myslím, že to tomu tak, že je nestačíme ani sledovat.

O jedné vyřešené víme, tu potom, co ji vyřešil soud vyřešil i hradní pán a trestní rejstřík jedné korupčnice s kontakty na hrad je opět čistý.

Jinak kauzy jako například Pandury – Dalik je podle posledních zpráv na začátku a dává se dohromady nový tým, ten starý se rozutekl.

Co se děje na státním zastupitelství ani přesně nevíme, nevíme, kdo a co zametá pod koberec, nevíme, kdo a co je ochoten vyšetřovat, jedno je ovšem jisté, a to, že kolem této vlády je tolik nekalostí, že bude dělat vše pro to, aby se toho moc nevyřešilo a pokud bude bojovat, tak především proti různým práskačům, těm, co vynášejí informace o tom, co se v politice a na vládě děje a neloajálním lidem.
01. 03. 2012 | 13:51

Levičák napsal(a):

Pane Sobotka,nebylo by již na čase,aby levice odhodila předsudky a ČSSD začala spolupracovat s KSČM?Nechme minulost minulostí,ale dívejte se na svět pohledem,co voliči chtějí a to jim jak se zdá může zaručit pouze levice.
Někde v teletextu jsem se dočetl,že má dojít k nákupu stíhaček F 16 pro naši armádu se spoluúčastí jiných států.Pokud vím,pronájem Gripenů byl v rukách ČSSD.Začněte uvažovat a braňme se dalšímu vyzbrojování žoldácké armády sloužící cizím zájmům při okupaci Iráku a Afghanistánu.Domnívám se,že ani Vaší straně to není příliš proti srsti.Pokud to s voliči myslíte vážně,braňte veškerým zbytečným výdajům ve státní správě a bojujte za občany v naší zemi žijící.
I Ti proklínaní důchodci ještě před pár lety vytvářeli pro tento stát hodnoty,které mu nesou přínos i nyní.To oni postavili atomové elektrárny,přehrady,bytový fond,který je dnes privatizován atd.Dnes z toho,co bylo vytvořeno stát těží.Ať již z elektřiny nebo nájemných bytů nebo privatizace objektů postavených v akcích "Z".Nerostné bohatství státu také nepatří do rukou sopukromníků,ale je národním bohatstvím nás všech.Tak se k tomu postavte i Vy,pokud to Vaše strana myslí s občany dobře a upřímně.A spoulupracujte i s odbory!!!
01. 03. 2012 | 13:52

s... napsal(a):

Souhlasím s blogem. I když tady mnoho lidí píše, že je to marné, myslím, že je nutné hlasování o důvěře vyvolat. Je to jejich povinnost vůči této zemi i kdyby zůstalo jen u gesta. Čas běží a stát je ve velkém ohrožení. Kalouskovy poslední návrhy jsou skutečně devastující.

Tuším, že socialisté brzy dopracují koncepce jednotlivých politik (jsem velmi zvědavý), takže pokud by se podařilo vyvolat předčasné volby, budou připraveni.
Rád bych viděl koalici cssd se zelenými, ale zelení mají ještě mnoho práce s návratem do vrcholné politiky. Tváří v tvář současné politice si myslím, že se přikloní spíše k levému středu, kde by jejich politika měla větší smysl, než ve v topolánkově vládě, která oslabila moc státu ve prospěch oligarchů.
01. 03. 2012 | 14:13

ghándí napsal(a):

sláveček bude při hlasování tak nervozní, že vstane a podpoří koalici.
01. 03. 2012 | 14:21

futurum napsal(a):

ghándí-přiznej se.Že ty jseš nějaká hnusná ženská a Sobotka odmítnul tvoje sexuální návrhy?
01. 03. 2012 | 14:51

hoša napsal(a):

futurum
spíš bych tipoval, že ghándíček je malej a chtěl by bejt hodně veeeeelkej, jako ti Napoleonci, jak mívají to velký fáro a pitbula k noze, aby nikdo náhodou nepochyboval. Takoví chtějí směšně dát na odiv převahu, pro jistotu alespoň tu virtuální, no borci
01. 03. 2012 | 15:02

mirka napsal(a):

Pane Sobotko, jsem ráda, že nevládne Vy !!!
01. 03. 2012 | 15:22

Kuchař napsal(a):

ten co plká blbosti:

Ta dáma měla pouze podmínku.
01. 03. 2012 | 15:33

Pepi napsal(a):

Pane Sobotko, je také třeba v ČR EZ i EU zakázat daňové ráje.
Kde kdo podniká a má zisk, tam také musí zdaňovat!
..Jinak ať si jde podnikat do daňového ráje..
A také musí celá EU (když už jsme do ní vlezli, (já byl proti)
tak jam má: volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu,
tak musí také tam kde je €uro sjednocovat postupně daně a i v celé EU.
-
Jinak je cesta EU do pekel k bankovním spekulantům a lichvářům = BankoKRADcie.!!
(horší než RVHPomoci, které podorovalo výrobu a spolupráci)
A né jako EU velcí ruinují malé státy...
... i když by se mělo malým a slabším pomáhat.!
- Ale to raději Německo zatím s Francií falešnými nerovnoprávnými dotacemi zvýhodňuje své zemědělce, své podniky, své... nó ty SVÉ.. banky..!!
01. 03. 2012 | 16:25

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Kuchař.
Cituji tě:
„Ta dáma měla pouze podmínku. „

Ptát se tě, proč ta poznámka, asi nemá smysl, jen bys vršil další pitomosti.
Nikde jsem nepsal, že to dostala natvrdo, že dostala podmíněný trest jsme zde diskutovali s ohledem taky na to, že Klaus odůvodňoval milost tím, že se musí starat o manžela, což byl dost divný argument. Klaus ji prostě vyčistil trestní rejstřík o to tady šlo. Je zase bezúhonná osoba možná zamíří pracovat na hrad nebo k hradním kamarádíčkům někdo do státní správy.
01. 03. 2012 | 16:33

Kuchař napsal(a):

ten co plká hlouposti:

Pokud dostala podmínku, nemohlo se jednat o ni závažného. Akorát že Vy z toho děláte, jako by dal milost Al Caponovi.
01. 03. 2012 | 16:50

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Drobnost

„Benešovou soudy loni potrestaly podmíněným trestem za podplácení, zpronevěru a porušování povinností při správě cizího majetku. Toho se dopustila jako ředitelka univerzity, kdy se snažila podplatit lidi a úředníky, kteří mohli ovlivnit využívání pronajatých prostor soukromé univerzity. V rozporu s právními předpisy navíc umožnila bezplatné studium desítkám lidí, zejména prominentům z politického, podnikatelského a úřednického prostředí. Univerzitě způsobila škodu přes 7,5 milionu korun. Klaus jí prominul nejen podmíněný trest a zbytek trestu zákazu činnosti, ale dokonce tak učinil s účinky zahlazení odsouzení. „

Je pravda, že u nás se dávají podmínky i za

"Kmotr ODS Novák dostal za rekordní úplatek podmínku“

„Nešlo o "drobné", ale o rekordní korupční částku, za niž byl v Česku někdo odsouzen - jde o 43 milionů korun. „
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=685610
01. 03. 2012 | 17:05

klm napsal(a):

tak kuchaři , nedělej mrtvýho brouka , řekni nám zas něco srandovního o udělování milostí ... ... tak dělej žvátoro
01. 03. 2012 | 17:25

Kuchař napsal(a):

Ten co plká hlouposti:

Podmínku dal soud. Né Klaus.

klm:

Co bys chtěl vědět brouku ?
01. 03. 2012 | 17:29

UmKab napsal(a):

ZDROJE JSOU Bohuslav zná selku co má dukáty. Ted už jí jen obrat a bude zase na lahváče pro celou tlupu.
01. 03. 2012 | 17:44

antiovce napsal(a):

UmKab
CO SE TÝKÁ ZDROJŮ: Stát má peněz habaděj – že s nimi neumí hospodařit, je jiná věc

Rok 2009 byl ve znamení recese, takže daňové příjmy byly podprůměrné. Dlouhodobě oscilují kolem 36 procent HDP již od 90. let. Je to hodně, nebo málo? Je to dost. Nikdy nevěř politikům, když tvrdí, že nejsou peníze. Stát má peněz habaděj – že s nimi neumí hospodařit, je jiná věc. Pro srovnání, Německo v roce 1960 inkasovalo na daních všeho všudy 31,3 procenta HDP. Připomínám, že tehdy probíhal „Wirtschaftswunder“, hospodářský zázrak. Na provoz slušně fungujícího sociálně-tržního hospodářství tedy stačí necelá třetina hospodářského produktu. Ani Švýcarsko nebo Kanada nevybírají v současnosti více. ZDROJE TEDY SKUTEČNĚ JSOU. Vladimír Špidla, autor tohoto nesmrtelného výroku, měl pravdu. Kdybych byl ministrem financí, nepokoušel bych se o nějaké reformní přemety, protože reformu daní nepotřebujeme.
http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/dramata-a-frasky-ekonomie-financni-zakony-jako-adrenalinovy-sport/
01. 03. 2012 | 18:00

tata napsal(a):

paní NUBA

klobouk dolu ,bohužel i vtom je ta trpkost současné ČSSD,MYSTO POŘADNÉ prace placnutí do vody i male ditě si spočita že nemaj sebemenší šanci,jen se zase strapní nojo no,koukam že se chtěj ještě vic znemožnit,nechapu to
01. 03. 2012 | 19:31

ghándí napsal(a):

policie dnes pozatýkala 17 sociálních kdemohlkradů a obvinila je z korupce
01. 03. 2012 | 20:14

SuP napsal(a):

"Ekonom" Sobotka píše:
"....Máme nejdražší elektrickou energii v Evropě, nejdražší benzín, nejdražší dálnice, nejvíc kasin, vysokou nezaměstnanost, máme minimální mzdu, která se pět let nezvýšila ani o korunu,...."

No jestli ono to spolu nesouvisí jinak, než to vidí "ekonom". Když totiž lidi za práci dostávají neadekvátně víc, než odpovídá její kvalitě a množství jen proto že to mají státem garantované, stejně neadekvátně utrácí. To samozřejmě vede k růstu cen, jak to "ekonom" uvádí. Navíc nejdražší elektřinu máme proto, že největší syslové včetně politického výkvětu jsou akcionáři ČEZ a předražená elektřina je jejich úspěchem, odměněným dividendou.

Dnešní rozhovor s Veselovským na ČR1 v 17:05 byl skvělou ukázkou, jak se Bohuš naučil kecat, kecat, nic neříct a ze věeho se vykecat.
01. 03. 2012 | 20:19

MH napsal(a):

proč mi jen ten Sobotka tolik připomíná Řeckého odboráře?
01. 03. 2012 | 21:53

antiovce napsal(a):

policie dnes pozatýkala 17 sociálních demokratů - to by se v ODS nikdy nemohlo stát, to jsou jiní kabrňáci, ti si to umí pohlídat a ošetřit na správných místech.
01. 03. 2012 | 22:18

JC napsal(a):

antiovce,
Co se vám na tom nezdá ? Furt melete, že vláda nebojuje s korupcí a když uvízne v síti 17 socanů jste z toho na větvi.:-)))
02. 03. 2012 | 09:09

tata napsal(a):

SUP

OCO MIN KECÁ jakykoliv vladní politik?Vyte ja kritizuji obě strany,bohužel i když patříte určitě ktěm min nekritickym 80 procent je to k levici,jenže ted hlavně vladne už 6 let ta pravice,neměli by takovy lidi jako vy TAKÉ začit vidět že ted hlavně je chyba jinde,začit taky silně protestovat proti TĚMTO LIDEM A NE POŘAD ONI TAKY KRADLI A KRAST BUDOU myšleno levouni.

TAKE sem napsal že to je jen ubohé placnutí do vody.
02. 03. 2012 | 13:04

jeremy napsal(a):

Podle pana Sobotky "Není šance prosadit zrušení anonymních listinných akcií a zavedení majetkových přiznání". Bylo snad na zavedení těchto opatření osm let vlády socdem málo ? Pokrytectví jako celá socdem.
02. 03. 2012 | 13:07

tata napsal(a):

jc

otazka je spíš at vte siti uvizne také velke ryby je jedno sktereho spektra.BOHUŽEL ,aby to neskončilo jak byva zvykem že není dukazu.ZHALASEM SE TED PIŠE jak 17 socanu když je odsoudí jen budu tleskat,jen vic a houšt a na každeho,uvidíme jestli to není bublina
02. 03. 2012 | 13:40

tata napsal(a):

jeremy

ač netvrdím že ČSSD NEMA MASLO NA HLAVĚ ,ale kdybyste jen trochu si prostudoval stav věci,nebo nechtěl jen psat mimo věděl byste že ČSSD NIKDY NEMĚLA HLASY NA PROSAZENÍ,ani když vladla,vždy to bylo zamitnuto jejich koaličními partnery.když už chcete hul musíte jí umět použít.
02. 03. 2012 | 13:45

Radovan napsal(a):

Pane Sobotko, situace v Česku je nejhorší za 22 let. Možná, vy to tak v Praze nevidíte, protože jsou tam o 50% vyšší platy a často i důchody a málo nezaměstnaných.
Pražáci by si těžko zvykali žít 50km za Prahou, proto také nechodí do ulic a nemyslí na ostatní občany v republice, kterých je asi 9 milionů. Škoda, už bychom byli s odvoláním této protisociální vlády dále.
Pobočky ČSSD ve Zlínském kraji pracují málo, nebo vůbec ne. Některé prohrály volby a ještě jejich předsedové se dostali do krajských výborů.VOlby s blíží rychlým krokem a mnoho občanů neví v některých městech jestli vůbec nějaká organizace ČSSD existuje a kdo je předseda. Velmi často se stává, že zastupitelé ČSSD hlasují s pravicí v rámci prosazení svých osobních cílů a to proti svým voličům. Jednejte rychle, nebo prohrajeme podzimní volby, na vzorné vyplnění hlášení o činnosti nedbejte a přesvědčete se sám. Bohužel někde je ČSSD úplně pravicová.
Děkujeme, chceme aby ČSSD byla levicová a hájila zájmy levicových voličů. reCAPTCHO, nemazej to,opačné názory posunují politiku dopředu a ne hloupé přitakování.
05. 03. 2012 | 10:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy