Trojí lež

02. 03. 2012 | 08:53
Přečteno 4144 krát
Bohužel je to tak. Významní představitelé vládní koalice občanům lhali jak před parlamentními volbami, tak při prosazování tzv. vládních reforem na podzim roku 2011. Tato malá rekapitulace to velmi jednoduše a stručně dokládá.

Lež první: Zastavíme zadlužování země
Tento slib opakovala ODS před volbami v roce 2006 i 2010. V tom druhém případě se k ní přidala i TOP09, jejíž místopředseda Kalousek odpovídal za veřejné rozpočty už ve vládě Mirka Topolánka od roku 2007. Jaká jsou fakta: Od roku 2006 se za šest let veřejný dluh České republiky zvýšil z 0,9 bilionu korun na 1,4 bilionu korun. Podíl veřejného dluhu České republiky na HDP vzrost z 29 % (2003 - 2006) na 41 % (2012).

Lež druhá: Nebudeme zvyšovat daně
Před volbami v roce 2006 a také 2010 slibovali pravicoví politici Nečas a Kalousek, že nebudou zvyšovat daně. Někteří z nich svůj slib upřesňovali v tom smyslu, že nebudou zvyšovat daně přímé. Pravicové strany slibovaly, že rozpočtovou konsolidaci omezí zejména škrty a zmenšení státu a tím pádem nebudou muset zvyšovat daňové zatížení.

Od roku 2006 ale došlo ke zvýšení přímých daní v těchto případech: byla zavedena tzv. povodňová daň a zdanění podpory stavebního spoření, obojí v roce 2011. Pro rok 2013 navrhuje ministr financí Kalousek zvýšení daně z příjmů o jedno procento a omezení výdajových paušálů pro OSVČ.

Od roku 2006 se zvýšily nepřímé daně takto: vzrostlo zdanění tabákových výrobků a zvýšila se dolní sazba DPH z 5 na současných 14,5 %. Od roku 2013 navrhuje ministr financí zvýšení základní sazby DPH na 20 %. Má být také zavedena nová uhlíková daň a zvýšeno současné zdanění elektrické energie.

V oblasti majetkových daní došlo navíc k plošnému zvýšení daně z nemovitostí. Bylo rovněž zavedeno zdanění emisních povolenek darovací daní.

Lež třetí: Budeme kompenzovat negativní dopady reforem těm nejpotřebnějším
Na podzim 2011 při projednávání návrhů tzv. reforem slíbil opakovaně ministr Drábek, že vláda bude kompenzovat zvýšení DPH (zdražení potravin, léků, jízdného, dodávek tepla) seniorům a zdravotně postiženým v rámci valorizace důchodů. Tato kompenzace se měla týkat zvýšení DPH od 1.1.2012 a druhého kroku při zvyšování DPH od 1. 1. 2013. Jednalo se tedy o valorizace, které budou vypočteny na základě cenového a mzdového vývoje k 1. 1. 2013 a 1. 1. 2014. Vláda nyní uvažuje o tom, že v letech 2013 - 2014 žádné valorizace důchodů neprovede, ačkoliv zvýšení DPH má být ještě razantnější. Provést valorizaci přitom ukládá zákon. Plánuje se také zrušení porodného a doplatku na bydlení, což rovněž postihne sociálně nejslabší. Současně nebyla od 1. 1. 2012 zvýšena minimální mzda. Ta je stále stejná už od 1. 1. 2007 a od této doby klesla její kupní sila minimálně o 10 %.

Jsem přesvědčen o tom, že na základě těchto faktů je možno objektivně konstatovat, že současní vládní představitelé trvale podvádějí občany vlastní země. Nepochybně dobrý důvod hlasovat v Poslanecké sněmovně o vyjádření nedůvěry vládě Petra Nečase.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

B. napsal(a):

Je to všechno pravda, pane Sobotko.
A co jako myslíte, že bude následovat?
Možná pátá lež, sedmá, dvanáctá!
Vemte všechny dostupné předměty, kterými lze tlouct po hlavě, a následujte dav.
Zadlužování země pod touto vládou již nikdy neskončí, zdražování všeho možného nikdy nepřestane a arogance politiků bude stále větší!
Takže, než tady kecat, a třeba i pravdivě argumentovat, nebude lepší být raději mužem činu?
02. 03. 2012 | 09:04

ali napsal(a):

17 pravd jen v pražské čssd
bez komentáře?

http://aktualne.centrum.cz/domaci/clanek.phtml?id=735486#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP&utm_content=position-1

zdravím koreknost páně taty
02. 03. 2012 | 09:05

Postní pokrm & kulatý roh napsal(a):

Největším problémy eráru jsou korupce a nepotismus, nikoliv armáda penzistů a příjemců rozličných sociálních dávek. Předražené zakázky, zbytečná poradenství, naturální požitky v podobě kolektivních výjezdů do lukrativních destinací, atd., atp. Čili problémem není dlouholetá důchodkyně Vonásková z Horní Dolní, nýbrž takoví různí Hallové, "Vnučky" (Hadamczik), Hušákové, Romanové. Podobných pijavic je neuvěřitelné množství, jdoucí do statisíců. Jistěže je "Vnuček" podstatně více, než Romanů. Pokud by se je všechny podařilo nějakým zázračným způsobem eliminovat, máme zde přebytek, o jakém se nesnilo ani Norům. Ale ono je mnohem snazší snížit školním kuchařkám desetitisícový plat o 10%, k větší slávě stamilionových zakázek ve prospěch Kalouskova kamaráda Richarda Hávy.
02. 03. 2012 | 09:08

B. napsal(a):

ProMoPro je výsměch a plivnutí do tváře všem daňovým poplatníkům, ze kterých Vondra zase trochu zbohatl a ztloustl.
Politika ODS byla vždy jasná - krást povoleno a pečlivě ničit důkazy. ODSsáka poznáte snadno. Na všechno chce důkazy.
Protože i protřelý zloděj tu chybu jednou udělá, venezuelské pero kamerám neušlo. A vznikla pohádka o "zvyklostech", které se nenazývají krádeže. Je fakt, že ten prezident má plno zvyklostí, o kterých se domnívá, že jsou povolené.
Třeba rozdávat milosti jako králíky z klobouku.
02. 03. 2012 | 09:10

JC napsal(a):

Mudrlante z Telnice. Což takhle pohovořit o úspěších vlády v boji s korupcí ?
:-))))
02. 03. 2012 | 09:11

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

„Náhrady senátorů: někteří erár podojili hned dvakrát
Speciál  2. března 2012  7:00

PRAHA - Senátoři si z eráru opět pořádně ukousli. Přehled čerpání náhrad za loňský rok ukazuje, že někteří zákonodárci dokonce neváhají inkasovat benefity dvakrát: kromě Senátu si telefon či auto nechávají platit i z titulu dalších funkcí.
Senátorovi Jaroslavu Kuberovi (ODS) loni na účet na cestovném přiteklo bezmála 280 tisíc korun. Do poslední koruny tak vyčerpal svůj roční limit. Jako šéf mandátového a imunitního výboru navíc užívá i senátní auto.
Potud nic překvapivého. Jenže Kubera je zároveň primátorem severočeských Teplic, kde má k dispozici další vůz i s řidičem. „
http://www.lidovky.cz/senatori-cerpali-nahrady-a-opet-podojili-erar-fal-/ln_domov.asp?c=A120301_183452_ln_domov_ogo
02. 03. 2012 | 09:12

dedek napsal(a):

Pane Sobotko, už mně unavujete tím svým vyjádřením nedůvěry vládě. To je bezpracné, že? Což takhle začít něco dělat? Což takhle obrodit ČSSD aby se stala volitelnou pro co největší část obyvatelstva? Sám víte, že s vámi trojkolka zamete kdy si vzpomene, protože má většinu. Kdy už konečně ČSSD přestane planě plácat do vody? Kdy se opravdu zapojí do obnovy státu i formou agitací mezi občany. To ale nejdříve musí přijít s uskutečnitelným a propracovaným plánem jak na to a musí se zbavit dinosaurů, ve vlastních řadách, kteří by přerod strany jen sabotovali. Pak snad máte šanci. Bohužel tento národ zatím šancí moc nemá pokud to nevezme do ruky jako na Islandu. Ale toho se nebojím, protože jsme holt Češi.
02. 03. 2012 | 09:14

Wraith napsal(a):

Autor:

Pane Sobotko. Blog je sice plný pravdy, ovšem spíš by se hodilo Vaše okamžité stanovisko coby předsedy ČSSD k události, v níž hraje hlavní roli 17 členů pražské ČSSD kvůli úplatkářskému skandálu.

Ukažte lidem, že jste pohotový a rázný předseda a ne ukecané ťululum, z kterého mají lidé psinu.
02. 03. 2012 | 09:18

VFISCHER napsal(a):

ZANECHTE PROPAGANDISTICKÝCH KECŮ !!

Sobotko, vy jste jen amorfní socdemácký svazák, z hubou plnou frází nikdy nevyrostlý ze svazáckých trenýrek ! O kvalifikaci a tvrdé práci, právě tak jako o nějakém vlastním názoru a schopnosti vést partaj nebo dokonce státní administrativu si můžete nechat jenom zdát ! ! ! Jste jenom parazitický byrokrat ! Nedělejte si iluze svými velkohuvými kritikami, že po případném takzvaném „převzetí moci“ zrovna vy obstojíte, až se dostanete pod „tlak okolností“ !!! To jsou jen iluze !! Pokud vás v partaji nenahradí urychleně skutečně kvalifikovaná osobnost tak to odsmrdíte v bleděmodrém jako váš Standa nebo tlachal Jyrka !!! Mezitím se vaši Rathové, Palasové, Zgarbové a Fenclové budou zase pakovat na mafiánských kšeftech !!! Jste všich jeden jako druhý stejná banda grázlů jen stále vyčůraně spoléhající na blbost zdejšího voličstva !
02. 03. 2012 | 09:19

VFISCHER napsal(a):

OPRAVA - OMLUVA

text: "s hubou" místo "z hubou"
(překlep nikoliv negramot :-))
02. 03. 2012 | 09:22

Martin napsal(a):

No to je sice krásné že jste si takhle vyjmenoval lži ODS, ale patrně trpíte amnézií a zapomněl jste na to, že za vlády ČSSD se státní dluh zvyšoval ještě víc a ještě rychleji a dodnes nemáte recept jak toto žití na dluh byť jenom zastavit, natož snižovat.
02. 03. 2012 | 09:22

veverka napsal(a):

Stručné,jasné,pravdivé.Tupci budou ovšem zkorumpované chameleony jako je kníže nebo Kalousek volit dál,i kdyby tentokrát přelezli třeba ke komunistům.I s těma už chtěl Kalousek vládnout.Kšeft je kšeft a tok peněz k Hávovi musí být zachován.Nedůvěra vládě samozřejmě vyslovena nebude,kapři si svůj rybník sami nevypustí.Natož takoví vypasení kapříci jako je Vondra.
02. 03. 2012 | 09:26

Ládik!!! napsal(a):

U jedné stranické buňky ČSSD vyšetřuje Policie 17 případů úplatků. Kolik je takových hnízd? Tisíce? To je hnus, to nejde okecat ani plechovou hubou.
02. 03. 2012 | 09:30

Jarda napsal(a):

V článku jsou jen fakta, prostě čísla, která se nadají zmanipulovat a oblbnout, jako lidi ve volební kampani.
Proto takové zoufalé reakce příznivců vládní mafie, kteří cítí , že se blíží jejich konec a začínají kolem sebe kopat.
02. 03. 2012 | 09:31

Xury napsal(a):

Pro autora:
ad 1) pokud by současná vláda chtěla opravdu vyrovnat státní rozpočet, tak by musela buď opravdu brutálně škrtat, a to i v důchodech, protože 130 mld nikde jinde neušetří. Nebo prudce zvýšit daně. Vám by se nejvíc líbilo progresívní zdanění. Jenže i kdyby sebrala polovinu výdělku na 40.000 Kč, tak rozpočet nevyrovná. Nemluvě o dopadu na kupní sílu a trh s nemovitostmi.
ad 2) dobře si pamatuji, že se hovořilo výslovně o přímých daních.A ty se možná zvednou v příštím roce. Ani jeden z příkladů, které jste uvedl není zvýšení přímé daně.
ad 3)uvedené je jednak ve fázi úvah, nic není hotovo. Kromě toho je tu věčná otázka, míry potřebnosti a míry pomoci. A na tom se zkrátka s vládními stranami neshodnete.
02. 03. 2012 | 09:31

Drzá zrzka napsal(a):

Trojí lež - otec, syn i duch svatý. Ámen.
02. 03. 2012 | 09:32

HM napsal(a):

pane Sobotko ,dnešní situace a krize v EU je taková ,že by jste lhal také , své předvolební sliby by jste splnit nemohl, stejně jako neplníte sliby v krajských vládách
02. 03. 2012 | 09:37

DF napsal(a):

Nečas jednoznačně odmítl možnost snižovat výdajové paušály, ačkoli Kalousek v rámci své škrtací politiky snižovat chtěl, respektive o tom uvažoval.

Předseda Slovenské národní strany Ján Slota:
Václava Klause jsem osobně poznal v rámci působení ve Federálním shromáždění počátkem 90. let. Jako analytik a ekonomický prognostik měl skvělé vize. Závidím českému národu takového kvalifikovaného a nebojácného prezidenta.

Proto má pan prezident plné právo kritizovat:
Konrad Adenauer Stiftung, jako hlavní sponzor konference Centra evropských studií při VŠE na téma Fiskální unie a směřování EU v kontextu dluhové krize, která je plánována na 7. března tohoto roku, oznámila organizátorům, že jestli nezruší účast předsedy strany Svobodných Petra Macha, neposkytne této akci slíbenou finanční podporu.
Takovéto jednání ze strany EU a sponzorů VŠE kteří si myslí že mohou zastavit finanční podporu, na akce sledované panem Klausem a panem Nečasem se hluboce mýlí.
Nikdo jim nebude diktovat za jakých podmínek se bude poskytovat finanční podpora.
Protože a pakliže nám nebudou přispívat přesně tak jak je nařízeno panem Klausem tak ať si ty peníze klidně nechají.
Proto to zdánlivě vypadá, jako že voličům lžeme my jim nelžeme, pouze EU nám neposílá finanční podporu podle toho jak potřebujeme.
02. 03. 2012 | 09:42

otaznik napsal(a):

A co tyhle předvolebni lži Bohuši ?

-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd.
02. 03. 2012 | 09:42

Béda napsal(a):

Potvrzuje se, že kdo lže ten taky krade. V tomto případě bych řekl, že vznikla vláda prolhaných kleptokratů.

Ještě si pamatuji svazáka Nečase v televizní debatě se svou pověstnou síťovkou.

PS: otázka - může v čele státu stát lhář a protistátní živel záměrně rozvracející a rozkrádající stát?
02. 03. 2012 | 09:45

Wraith napsal(a):

Otazník

Z kterého roku to je??
Já zahlédl na předvolebních letácích z roku 2010 něco jiného. ;-)
Fajn... ale kdo ví, jak by to skutečně dopadlo, kdy tehdy ČSSD vyhrála?
02. 03. 2012 | 09:48

meloucí palice napsal(a):

U této vlády je spíše třeba hledat,když řekne pravdu,což se myslím od voleb nestalo. Ale pane Sobotko,proč se tu stále předvádíte,namísto toho,abyste udělal pořádek v Praze,severních Čechách a jinde ve své straně!! O Praze a sev.Čechách se ví také již několik let a vy neděláte nic a nebo kritizujete Paroubka po jehož zádech jste vy,Hašek a ostatní vyšplhali tam,kde dnes jste,tak konejte a nemelte!!!
02. 03. 2012 | 09:51

neo napsal(a):

Wraith,

Čssd i v r. 2010 slibovala všechno možné, když zvítězí ve volbách. Ve volbách zvítězila a nesplnila ani kulový :)
02. 03. 2012 | 10:01

Stařeček napsal(a):

neo - to si běžte ale stěžovat k tatíčkovi Klausovi, který zvítězivší straně neumožnil sliby splnit, nebo ukázat, že na jejich splnění nemá. To co píšete je přeci b....t.
02. 03. 2012 | 10:18

neo napsal(a):

stařeček:

Neexistuje zákon, který by mu přikazoval, pověřit sestavováním vlády vítěze voleb.

To co píšu není blbost, ale holý fakt. ČSSD vyhrála volby a její sliby byly vázány na to, že ve volbách zvítězí. Dobrý volební manažer by použil spíše kombinaci, splníme to, když budeme vládnout apod. Nikoli jen, když zvítězíme ve volbách. A čssd si za to může sama, ono kopat do potenciálních koaličních partnerů se nevyplácí. Jiřího jaksi nenapadlo, že pak nebude mít s kým vládnout. naivně uvěřil jím koupeným průzkumům, že dostane snad přes 40% hlasů... No a nevyšlo mu to, asi měl zůstat u těch knedliků, ty se počítaj líp.
02. 03. 2012 | 10:27

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Další nezvyšování daní
"Podle ministerstva financí by tak do státního rozpočtu mohlo přitéct každý rok až 900 milionů korun. Plán počítá se zrušením osvobození zemního plynu pro domácnosti od energetické daně. Tu v současnosti platí jen velkoodběratelé."
02. 03. 2012 | 10:31

prak napsal(a):

Sobotka dodal fakta, která nelze vyvrátit. Jako protiakci měl by Nečas dodat fakta o ČSSD ve svém blogu a tady. Pak by šlo porovnávat. Modří chasníci tady jenom na obhajobu ODS vykřikují"a co vy, a co vy?" Vyvraťte důkazy které Sobotka napsal a pak vykřikujte a co ČSSD?
02. 03. 2012 | 10:34

modrý edvard napsal(a):

Fajn. Pane Sobotko, možná máte pravdu. Dejme tomu, že svrhnete vládu. A co uděláte potom? Sestavíte vládu Vy? S KSČM? S VV? S TOP? S ODS? Menšinovou?
02. 03. 2012 | 10:34

drozd kvíčala napsal(a):

Kalousek TOP 09 - V době krize pokládáme zvyšování daní za škodlivé pro ekonomiku
https://www.youtube.com/watch?v=AU9BLGkmsIE
02. 03. 2012 | 10:35

drozd kvíčala napsal(a):

ali:
http://zpravy.idnes.cz/vedeni-cssd-vyzvalo-obvinene-kvuli-uplaceni-at-prerusi-clenstvi-phm-/domaci.aspx?c=A120302_095909_domaci_kot
02. 03. 2012 | 10:38

Postní pokrm & kulatý roh napsal(a):

Na mě je Miroslav Kalousek z Bechyně krátký, alespoň pokud jde o drtivou většinu nepřímých daní. Jakožto nemotorizovaný "straight edge", navíc kypící zdravím, se mu jen směju do jeho věčně opilého obličeje. Ať benzín stojí třeba 500 Kč za litr, totéž v případě krabičky cigaret, láhve piva, či balení Paralenu. Což tak jako tak nehrozí, neboť státní hranice jsou všemi směry příliš blízko. Osobně kupuji mnoho zboží, zejména pak potravin, "neofiko", tudíž bez paragonu a mimo dosah chtivých pracek pana Kalouska z Bechyně.

Miroslav Kalousek z Bechyně mě tedy může "dostat" výhradně skrze daně přímé, ovšem předpokládám, že Richard Háva bude nenasytný stále a svou osobní loutku by rád u moci udržel. Proto lze též předpokládat určitou zdrženlivost pana Kalouska z Bechyně v jeho rozletu a navyšování těchto daní skutečně jen pozvolné.

Výše uvedené rozhodně nelze brát jako bezvýhradnou akceptaci článku pana Sobotky. Politik jako politik, zbyteční to lidé; oba mě zoufale potřebují, zatímco já nepotřebuji ani jednoho z nich a trochu cynicky závidím našim severním sousedům "vaporizaci" devadesáti šesti politických klíšťat najednou. Stejskale, je taková poněkud krycí formulace průchodná?
02. 03. 2012 | 10:50

jozka napsal(a):

JC:

A kterych? On sedi Vondra? Drobil? Drabek?
02. 03. 2012 | 10:50

Maximus napsal(a):

Postní pokrm & kulatý roh
Skpělý a pravdivý postřeh v 9:08hod.!
02. 03. 2012 | 10:52

Kuchař napsal(a):

To je to zasazování do reálného ekonomického rámce.
Však to znáte Bohouši !
02. 03. 2012 | 10:53

Forrest Gump napsal(a):

Kamarádi levičáci !

Zvyšování daní je fajn, věřte mi ! Čím více bude přerozdělovat stát, tím lépe nám bude.

Stát Vám vezme peníze a vloží je znovu do ekonomiky. No a skrze ten multiplikační efekt (Nebo multiemancipační - ví Bůh jak je to správně), se vám to desetkrát vrátí kamarádi !

Myslete na to při placení a usmívejte se u toho !
02. 03. 2012 | 11:04

krajan napsal(a):

Bezpochyby je to tak,jak píšete,pane předsedo.To všechno už přeci vědí i vrabci na střeše.Ale já stále marně čekám,kdy vaše partaj přijda s jednoznačným řešením ve stylu jak a s kým se pokusíte tenhle marasmus zlikvidovat. A myslím,že nejsem sám,co se domnívá,že bez konkrétních návrhů řešení je to vždycky jen plácnutí do vody. Bohužel.
02. 03. 2012 | 11:06

Jane napsal(a):

Podstatné nejsou sliby, ale schopnost ODS řešit reálné problémy. Ta si spolu s koaličními partnery dobře uvědomila, jak velké rezervy ještě poskytují například důchodci. Není nijak vyjímečné, že mnohým z nich po odečtení obligatorních výdajů a nejnutnější stravy často zbývá klidně i 500-2000 Kč měsíčně. Vzhledem k jejich narůstajícímu počtu to je pro vládu úplná Bonanza. Zbývá jen vymyslet způsob, jak někomu odejmout těch pět stovek a druhému dvě tisícovky tak, aby to působilo dojmem spravednosti.
V okamžiku, kdy se všem důchodcům dostane oné cti, pomoci republice v těžkých chvílích, přijdou na řadu odspoda další sociální skupiny. Není žádoucí, aby si například lidé s podprůměrným platem dvacet tisíc korun vozili zadky v autech, zatímco zadlužení státu raketově stoupá.
Myslím si, že naše vláda sice neplní své sliby, ale na druhé straně, dokáže v krizových dobách nacházet účinná řešení k potlačení jejich důsledků. A to je to hlavní pane Sobotko. To vy jste nedokázali ani v dobách konjunktury.
02. 03. 2012 | 11:09

Kamarád napsal(a):

Jsou to dvě různé věci - na jedné straně lhaní a na druhé straně flexibilita ve smyslu přizpůsobivost měnícím se poměrům. Lhát se nemá, kdo lže, ten krade, do pekla se hrabe, říká staré české přísloví. Prioritní by podle mého názoru mělo být nezpronevěřit se deklarovaným cílům. Každý, kdo svoje sliby poruší, by se k tomu měl přiznat, zdůvodnit to a omluvit se.
02. 03. 2012 | 11:11

ali napsal(a):

drozd kvíčala
chválihodné..schválně, kolik jich vypadne? 17 členů z jednoho hnízda je brutální mazec..

Víte, celou dobu se tady omílá zlodějna od pravičáků..
tak ať jdou do lochu..
Ale omlouvat socanskou zlodějnu zlodějnou pravičáků je hnus..
02. 03. 2012 | 11:15

L.B. napsal(a):

Xury: 1) A nebo by to šlo i tak, že omezí korupci a klientelismus... To je taky možnost, která bude bolet jenom korupčníky a klientelisty a ty to bolet má.

2)Tak to si pamatuješ špatně. Kalousek mluvil o nezvyšování daní - bez specifikace. Je třeba trénovat lépe pamět...

3) Je potřebné odpustit vlastníkům akcií daň z dividendy (10-15mld ročně) a je nepotřebné poskytovat slevu na dopravu vlakem důchodcům (max 20-30 milionů) a je nepotřebné poskytovat doplatek na bydlení, který je určen - hmmm sociálné nejslabším na zaplacení nájmu... A tu o Budulínkovi taky znáš?

neo: Pokud vycházíte ze zvyklosti, že výherce voleb má právo sestavovat vládu (Topolánek to právo dokonce dostal několikrát), tak pokud nepočíte s tím, že prezident zloděj nebude jednat stejně ve stejné situaci, ale bude jednat ve stranickém dresu, pak ano. Blbá ČSSD - byla moc naivní, že věřila starému hradnímu zloději, že se zachová nadstranicky...
02. 03. 2012 | 11:15

Koleda napsal(a):

Pane Sobotko, o Vašem charakteru vypovídá pouze jedna vaše věta, na kterou jste zřejmě zapomněl. Ta zní: "Naše sliby nebyly zasazeny do reálného rámce." Stačí?
02. 03. 2012 | 11:18

lijuti napsal(a):

Ohledně toho vládního boje proti korupci, mi to spíš připadá že vláda bojuje proti boji s korupcí. Takových příležitostí ukázat jak to myslí vážně a kde nic tu nic. Podezřelí z korupce odstupují ale s velkými fanfárami a jěště jim děkují.
02. 03. 2012 | 11:39

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Koleda.
To je především o tvé hlouposti a o tvém charakteru.
02. 03. 2012 | 11:40

neo napsal(a):

L.B. :

prezident rozhodl samozřejmě nadstranicky. ČSSD neměla s kým vládu sestavovat, předseda utekl.
02. 03. 2012 | 11:43

ali napsal(a):

Koleda
asi tak.. :o)

je s podivem, že se i takového lživého a sprostého slibu se dokáží zastat jistí jedinci a obhajovat ho přízemním příspěvkem..
02. 03. 2012 | 11:46

Jarda napsal(a):

Modří myslitelé, stále se oháníte rozpočtovou kázní a tvrdíte, že levice bude tuto zemi zadlužovat.Opak je sice pravdou ale dnešním podpisem smlouvy EU jste mohli jednou pro vždy tomuto údajnému nebezpečí zamezit. To si myslíte, že z nás bude Švýcarsko??? Bežte už do ....
02. 03. 2012 | 11:46

L.B. napsal(a):

neo: Topolánek rovněž neměl s kým vládu sestavovat - bylo to 100:100...
02. 03. 2012 | 11:52

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro ali.
Většina slepic si zaslouží větší klece, ne však všechny.
02. 03. 2012 | 11:54

Kuchař napsal(a):

17 členů ČSSD bylo obžalováno z korupce .

Nevíte někdo, kdo tomu bordelu šéfuje ?

P.S.
Bohouši, jestli se Vám s pomocí státních odborů nepodaří sundat tuto vládu, skončíte brzo všichni za katrem.

Honem,honem, než bude pozdě !
02. 03. 2012 | 11:55

Občan napsal(a):

To Xury:

To hovoříte "pouze" o loňském DALŠÍM schodku. Nikoli o dluhu, který je cca 1 400 MILIARD Kč. A Chemický Míra chrlí další a další dluhopisy.

I kdyby tuto republiku vzal a prodal i s občany do otroctví, tak by to nestačilo na pokrytí celého dluhu a úroků. Jen úroky už "díky" chemickému účetnímu narostly za poslední tři roky na 100 000 000 000.- Kč ročně.
02. 03. 2012 | 12:00

Kuchař napsal(a):

Občan:

Měl by škrtat, že jo ?
02. 03. 2012 | 12:02

analízátor napsal(a):

Pro mě je podstatné, že po příštích volbách se čssd minimálně s jedním z těchto tří výtečníků spojí. Vy si z nás děláte bžundu, že pane Sobotko. Po volbách už budou zase důvěryhodní?
Patrně budete spoléhat na reinkarnaci lidovců, kterážto vypečená strana už svoje povahové rysy v nedávné mimulosti už také prokázala.
A to se bavíme stále jenom o povahových dannostech a ne o slučitelnosti s vaším programem.
Já vím, máte to těžké. Jakmile hlesnete o komunistické eventualitě, dopadnete jako chudák Paroubek. Nedivím se Vám, že nechcete podstoupit stejný hon na lišku jako tehdy před volbami musel absolvovat on. Ale pokud si uvědomíte, že je to jediná cesta jak prosadit kompletně celý váš program, tak byste se měl pochlapit a tu štvanici rysknout.
02. 03. 2012 | 12:03

Občan napsal(a):

Kdo si přečetl více než titulek onoho článku o 17ti stíhaných socdemácích, pak mu musí být jasné, že to je zcela účelově vyvolaná "kauza", která navíc NEMÁ NIC společného s VEŘEJNÝMI financemi.
Jde nejspíš o boj dvou mocenských UVNITŘ pražské organizace.

Ale tupým pravounům se pro odvedení pozornosti od SKUTEČNÝCH malérů a zlodějen hodí absolutně dokoli. Zvláštní je, že ta "zpráva" vyšla přesně v den, kdy jsme se mohli dozvědět, že Šáša Promopro NEBUDE stíhán za ZPRONEVĚRU cca 740 000 000.- Kč v souvislosti s českým předsednictvím EU.
02. 03. 2012 | 12:04

Bavor V. napsal(a):

Kuchař
a vy zase bijete černochy
02. 03. 2012 | 12:06

Kuchař napsal(a):

Člověk musí jenom obdivovat ty zvláštní míšní pochody místních státních zaměstnanců.

Kalousek nás zadlužil, ale škrtat je pitomost. Zvedat daně taky, tak tedy co ?
Zvedneme daně pár zbohatlíkům - to hodí 5-10 mld, když se neseberou a nepůjdou jinam a co dál ?

Já si myslím, že Občan by na ten svůj mozek uhrál klidně plnou invalidku.
02. 03. 2012 | 12:06

Kuchař napsal(a):

Občan:

Už jste podal trestní oznámení ? A nebo poproste Bohouše - tomu se ale evidentně do toho zaky nechce.
02. 03. 2012 | 12:08

L.B. napsal(a):

Kuchař: A neuvažoval jste třeba nad tím, že omezení korupce, klientelismu a rozkrádaček by i stačilo? Příliš složité, co? :/
02. 03. 2012 | 12:10

Kuchař napsal(a):

L.B.

Umíte si představit, že státní zaměstnanec přestane krást ?
Já teda ne.
02. 03. 2012 | 12:11

bak napsal(a):

Pane Sobotko,

povinností Vaší strany i Vás vůči občanům je vyslovovat nedůvěru vládě ČR a to třeba každý týden. Jen houšť.

Jen ať si tu ti zloději z ODSTOPVV vykřikují ty své nesmysly.

konec konců mají strach o své nakradené majetky a že budou jednou zavřený.

Nezůstávejte však jen u vyslovování nedůvěry. Pokoušejte se spojit v protestech i s ostatními levicovými stranami, odbory a hnutími.

V jednotě je síla.

Přeji úspěch v konání. Držte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02. 03. 2012 | 12:12

Kuchař napsal(a):

bak:

Největší strach o nakradené majetky mají odboráři a ČSSD.

Proto ten kravál.
02. 03. 2012 | 12:16

L.B. napsal(a):

Kuchař: Státní zaměstnanci ročně nerozkradou stovky miliard - to dělají firmy (soukromí podnikatelé), které ty státní zaměstnance uplácejí a které stát podvádějí nekvalitní prací.

Taky moc těžké toto postihnout? A přitom stačí velmi málo - veřejné aukce a nejlépe on-line
02. 03. 2012 | 12:20

ali napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude
to je fakt, kohouti jsou rovnou pod kudlu..nechá se jich v kleci pár pro semeno..
02. 03. 2012 | 12:21

Kuchař napsal(a):

L.B.

Vy jste opravdu komediant. Takže státní zaměstnanec za nic nemůže ?

Nedávno tady uváděl Maximus příklad státního hyenismu - kdy policajt si nechal platit za potvrzení o prodloužení pobytu. No nemůže za to nakonec ta ukrajinka, že ten policajt bere úplatky ?
02. 03. 2012 | 12:26

neo napsal(a):

L.B :

měl a sestavil
02. 03. 2012 | 12:26

Béda napsal(a):

Kuchař,

V civilizovaném světě (nikoliv na východ od české hranice a v ČR) jsou zavedeny progresivní přímé daně. Bohatší, kteří vysávají stát skrze "veřejné" zakázky se takto alespoň částečně solidarizují s ostatními.

V ČR státní destruktoři daňově podstrojují vysavačům veřejných peněz (obecně platí, že v ČR je zboží za světové ceny, mzdy jsou východoevropské a státní zakázky patří cenově k světovému nadstandardu. Ledaskdy daňový poplatník za své peníze ve "státních" zakázkách neobdrží takřka vůbec nic (viz Kalouskovy padáky). Přesto jsou politici, kteří za to mohou povýšeni (kupř. Kalousek je nyní "nejlepším" ministrem ¨financí a hlídačem státní pokladny před nenechavou rukou) a nikoliv po zásluze odměněni pobytem na státní trovy v některém ze státních zaopatřovacích ústavů.

Výpadky z podstrojování "jelitám" musejí pak nést na své kůži především důchodci, postiženi, nemocní, studenti, kteří se povinně solidarizují s těma, kdo vykrádají státní pokladnu.

Výsledkem "boje s korupcí" není žádný odsouzení vládní politik ale pouze papírová houšť politiků, kteří předstírají boj s korupcí ale ve skutečnosti dělají všechno co mohou aby mu zabránili. Udržují akciovky na doručitele, udržují své výsady a beztrestnost, dosazují do vedení státního zastupitelství své "zametače"...
02. 03. 2012 | 12:34

dedek napsal(a):

Martin napsal(a):
No to je sice krásné že jste si takhle vyjmenoval lži ODS, ale patrně trpíte amnézií a zapomněl jste na to, že za vlády ČSSD se státní dluh zvyšoval ještě víc a ještě rychleji a dodnes nemáte recept jak toto žití na dluh byť jenom zastavit, natož snižovat.

Martine, píšete všude to samé. Už se zamyslete a vzdělejte se v tomto oboru. Jste trapný.
02. 03. 2012 | 12:36

Kuchař napsal(a):

Béda:

To všechno by zachránilo progresivní zdanění ? Pak by bylo dobře ?

Vážně jste tak naivní ? Za ČSSD toto zdanění bylo. Měl jste pocit, že všechno klape jak má ?

A vážně si myslíte, že těch pár lidí, kterých se to týký bude zdaňovat tady ?
A proč do toho pletete státní zakázky ? Ty jsou přeci placeny z daní.
02. 03. 2012 | 12:45

dalimír napsal(a):

Aliamálko zase máte pravdu a já s vámi musím souhlasit ! V čssd jsou samozřejmě také pěkní neřádi a omlouvat jedny zlodějny druhými to už je fakt vrchol ! At se Sláveček zastydí za ty své nevydařené soukmenovce ! Ale pravičáci ve vládě ti už se neštítí vůbec ničeho a okrádání poctivě pracujících lidí berou jako službu vlastí ! Hanba těmhle lidem ! To snad ani lidi nejsou ! Hyen máme plnou republiku ! Národe český vzpamatuj se ! Jak by řekl vojevůdce Žižka Jan ! HR NA PRAHU ! Vymést ty vyžírky s těch jejich kancelářských brlohů ! Dl.
02. 03. 2012 | 12:49

resl napsal(a):

Slibte Top, že po nových volbách dostanou žádaná ministerstva a můžete položit vládu hned.To je jedna věc. Druhá je ta, že dobře víte, co si o vás všech voliči myslí. Proto to jen zkusíte, aniž byste měli většinu a pro sebe aliby. Nikdo z vás nové volby nechce, kde by se k takovému platu a se svými vědomostmi dostal ? Jen Paroubek se nechal unést vlastní slávou a doplatil na to. Vy už tu chybu opakovat nebudete a pokusíte se do smrti střídat v lavicích vládních a koaličních. Přece si nenecháte koukat pod hrnec EU, to by tak hrálo.
02. 03. 2012 | 12:52

Béda napsal(a):

Kuchař,

progresivní zdanění, potírání (a nikoliv zametání korupce), Tobinova daň, tvrdé zdanění hazardu, daňové pobídky pro ty kdo zisky reinvestují a zatížení vývozu zisků z místa jejich nabytí... Možností je bezpočet. "Rozpočtově odpovědná" vláda (pro privilegované) finanční cedník (v řádu desítek a stovek miliard) a pak hledá žebráky, kteří to POVINNĚ zacvakají.
02. 03. 2012 | 12:53

L.B. napsal(a):

Kuchař: Je mi záhadou jak jste z tohoto "Státní zaměstnanci ročně nerozkradou stovky miliard - to dělají firmy, které uplácejí..." vyvodil, že státní zaměstnanec za nic nemůže. Opravdovou záhadou. Nemíváte problémy s chápáním psaného textu?

neo: Neměl. V době kdy ho Klaus pověřil Topolánek měl 100 hlasů - ani o jeden víc. (první pověření).
02. 03. 2012 | 12:54

Paulus napsal(a):

Kde snad možno ještě ušetřit, nemáme už co stratit?

Potřebujeme současnou armádu? Pokud zrušíme armádu, ušetříme
obrovské peníze. Pokud by nás totiž někdo napadl, tak nás příjdou
ochránit:
1. Němci (a jiní), protože) zde mají solární elektrárny,
2. Holanďané a Dáni, protože zde mají půdu,
3. Francouzi, Němci a Korejci, protože zde mají automobilky a jiné továrny,
4. Američané, protože zde mají ocelárny,
5. Rusové, protože zde mají Karlovy Vary,
6. Rakušané, protože zde mají smetiště,
7. Vietnamci, protože zde mají obchody a tržiště,
8. Číňané, protože zde mají nejlepší zákazníky.
No řekněte - dovolí si někdo z nich, aby přišel o takovou super kolonii?!
02. 03. 2012 | 12:55

L.B. napsal(a):

dedek: Za vlád ČSSD podíl státního dluhu na HDP klesal. Prosím nelhat...
02. 03. 2012 | 12:56

Honza napsal(a):

Třikrát ano.

Ale řešení dle Vašeho receptu - ne děkuji.

To, že jsou vládní strany nevolitelné neznamená, že ta Vaše volitelná je. Je stejně prolezlá a neschopná, jako současná vláda.
02. 03. 2012 | 12:57

Rocky Balboa napsal(a):

Paulus

však proto nás taky brali do NATO, abychom jim bránili jejich majetek za naše peníze.
02. 03. 2012 | 13:05

Paulus napsal(a):

Ztratili jsme již hodně , kam jsme to už dopracovali po tak zvané sametové revoluci a co nám z ní zůstalo. Jen zadluženost, která se stále prohlubuje. Napáchané škody už přesahují 1 bilion, 675 miliard, 878 milionů. Nejsou to jen úplatkářské aféry a parchantské a diletanské chyby, kteří stojí např. za Pandury, Gripeny,dopravními letouny Casa,atd.,atd. Jen mi je divné, že my občané této republiky jsme si ještě neudělali pořádek. A pořád se nějakým zajímavým způsobem ti co to způsobili stále drží u „svých koryt“!
02. 03. 2012 | 13:16

Béda napsal(a):

Rocky Balboa,

do NATO ČR vzali především proto, aby povinně nakupovala kompatibilní standardizovanou (často nepotřebnou) techniku vyrobenou mimo území ČR a tuto likvidovala v aliančních loupežných válkách s cílem dalších nákupů. Dále ji brali aby ČR poskytovala politické krytí diskutabilním válečným akcím a politickýmu vydírání, nátlaku a pod. V neposlední radě Čr do NATO vzali proto, aby na své náklady poskytovala armádní krytí ve válkách pro cizí kapitálové a politické zájmy. Jestli by fungovala reciprocita = nějaká akce ve prospěch ČR na náklady aliančních velmocí to je ovšem ve hvězdach.

Užitečný idiot se vždycky hodí.
02. 03. 2012 | 13:21

Suffolk napsal(a):

A což takhle posunout "Bohumínské usnesení" trochu dál? Rozšířit na ODS, případně posunout jen na ODS?!?
A dovolte, abych se opět ptal (opakovaně):
1. S kým chcete v nové vládě, samozřejmě v případě vítězství ČSSD ve volbách, koalovat? Počítáte se pořád ještě k levici?!
2. Kdy a jak vyřadíte "pátou kolonu" ČSSD, vzniklou za oposmlouvy s ODS?
3. Co uděláte s politickými parazity ve státních a obecních podnicích?
4. Proč nemáte akční program - jednoduchý, heslovitý a všem srozumitelný?!?
Typu např.: Zrušíme akcie na doručitele, zavedeme státní zdravotní pojištění ze zákona, zavedeme progresívní zdanění od 100 tis. měsíčně, etc.....
5. Sic nemáte bradavici, jako Paroubek, ale možná právě proto Vám chybí ten jeho tah na branku! Vždyť média o Vás nic špatného nepíší, nepomlouvají Vás ani Vás neskandalizují... myslíte, že je to jen proto, že nemáte bradavici, jako Paroubek?!
Určitě ne, nejste pro ně totiž dostatečně silný soupeř, proto.
Tak se vzmužte, chlape!!!
Držím Vám palce.
02. 03. 2012 | 13:41

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Jenomže tady žádné bohaté fyzické osoby prakticky nejsou milý Bédo. Pokud by se tu zavedly daně a pásma jako v USA, tak zhruba horní dvě by zůstala úplně neobsazená.

A už si od někoho nechte gumovou hadiznou namlátit do kotrby, že v ČR progresivní daně z příjmu FO jsou. Několikrát jsem Vám to dokázal.
02. 03. 2012 | 13:42

kristusek napsal(a):

Každý bod je pravda, k tomu není co dodat.

A pokusit se vyslovit vládě nedůvěru je základním právem každé opozice v celém civilizovaném světě, zejména pokud vláda k prosazování zásadních reforem (až teda nějakou vymyslí, zatím neudělali ani jednu) namísto diskuze používá tupého "válcování", díky čemuž ty "reformy" vydrží jen do konce jejich vládního období. Tímto způsobem taky rozeznáte politika od obyčejného amatérského tupce.
02. 03. 2012 | 13:43

Béda napsal(a):

SK,

doporučuji vám pokusit se o dialog s nickem Tenco se s blbcem hádat nebude. Já o dialog s váma zájem nemám.

PS: Ohledně vašeho objasňování. Progresivní daň platí maximálně pro nižší a střední příjmovou vrstvu, pro elitní suprpracháče neplatí. Tato skupina odvádí procentuelně ze svých příjmů (na daních a odvodech) méně nežli střední příjmová vrstva.
Mějte se.
02. 03. 2012 | 14:02

Kuchař napsal(a):

L.B.

Za vlády ČSSD schodek klesal ? P to mi povídejte ? Pokud vím, než to vzala do ruky ČSSD, žádný dluh nebyl.
02. 03. 2012 | 14:04

Koleda napsal(a):

To ten, kdo....
Nechápu, jak se veřejně prohlášený předvolební slib a následné veřejné prohlášení o reálnosti jeho rámce váže k mému charakteru a stupni inteligence? A jen malou poznámku, s tykáním se obracejte na své soudruhy.
02. 03. 2012 | 14:11

ghándí napsal(a):

já si myslim, že ty jejich sliby nebyly zasazeny do realneho ekonomického rámce
02. 03. 2012 | 14:11

neo napsal(a):

Trojí pleš
Bohuslav Sobotka 02. 03. 2012 | 08:53 Přečteno 1391 krát Pošli e-mailem
02. 03. 2012 | 14:26

L.B. napsal(a):

Kuchař: Pokud Vás to zajímá přesně stáhněte si makroekonomické data z ČSU, nebo Eurostatu. Ano za vlád ČSSD ke konci schodek v poměru k HDP klesal. OD Talmana opět stoupá.

No to víte blbě. Víc jak půlbilion stála transformace a ty schodky za Klause se schovávaly právě do Konsolidační banky (později agentury) a braly z přebytků důchodového účtu. Klaus měl vyrovnané rozpočty pouze účetními triky. Pilip v tom pak udělal pořádek.
02. 03. 2012 | 14:28

modrý edvard napsal(a):

Bédo, nechci bojovat proti progresivní dani, ale opravdu z ní moc nevyždímáte. Soukromí pracháči vědí, jak to obejít (jako p. Pitr, druhdy poradce v Setuze za tuším 15.000 hrubýho). Pracháčů-zaměstnanců (třeba pí Nagyová, p. Řepka) zase tolik není, aby to zachránili.
02. 03. 2012 | 14:31

kristusek napsal(a):

Kuchař

Bohužel, ale před vládami ČSSD dluh skutečně byl, a to značný. Nejde jen o tzv. státní dluh, je třeba si uvědomit, že na co se pak muselo půjčovat, to se v 90. letech vesele platilo z příjmů z privatizace a předevšímn že existovaly tzv. skryté dluhy. Mezi ně patřily např. nutné revitalizace bank, které prováděly právě až vlády ČSSD. A tak bychom mohli pokračovat, až bychom se dostali třeba k páně Klausovo vynálezu zvaném Konsolidační banka, kterým utekly státu desítky miliard.
02. 03. 2012 | 14:41

Kuchař napsal(a):

L.B.

Stokrát omletá lež. Ukažte mi ve státním rozpočtu za ČSSD, kde posílají peníze na sanaci privatizace.

Že Vás to baví, dokola vykládat ty samý kraviny.
02. 03. 2012 | 14:45

Kuchař napsal(a):

kristusek:

Co z toho platila ČSSD ?
02. 03. 2012 | 14:47

L.B. napsal(a):

Kuchař: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/transfor_nakl_CR.html

Zkuste schválně hádat, kam tento dluh šel...
02. 03. 2012 | 14:50

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

To nebude platit nikdy, protože nejbohatší nemají příjem jako fyzické osoby, že. A právě z té střední třídy byste si vy bolševici chtěli udělat dojhnou krávu.
To, že nejbohatší neplatí, tak s tím se prostě smiřte. Bohaté nezdaníte progresivní daní, ale zdaněním majetku - třeba nemovitostí - ty totiž nemohou utéci do danových rájů, že. Ale o tom Vy nechcete ani slyšet.

To vy raději za nejbohatší prohlásíte lidi s nulovým majetkem, hypotékou, a plate, nad 31 520 Kč hrubého.
02. 03. 2012 | 14:51

L.B. napsal(a):

Kuchař: Nic z toho "neplatila" ČSSD - skončilo to ve státním a veřejném dluhu.
02. 03. 2012 | 14:52

Sauerkirschmann napsal(a):

L.B.

Jenomže výnosy z privatizace bank byly pouze o 19 miliard nižší, než kolik činily ztráty české konsolidační agentury.

Kam jste dále zašili peníze z provatizací? Taransgasu, Telecomu, vodárenství, teplárenství MUS, OKD, Unipetrolu a bytového fondu?

Kde je rozdíl mezi tou cenou, za kterou se tohle vše provatizovalo a tržní cenou?
02. 03. 2012 | 14:57

Sauerkirschmann napsal(a):

kristusek

No to si děláte zadeček. Za socanů byly příjmy z provatizace MNOHEM VĚTŠÍ, než za ODS. Za ODS se hledaly strategičtí partneři, a privatizovaly se pouze rozvaliny a šrot, a spoustu peněz sežraly útlumové programy a zanedbaná infrastruktura, zejména energetická. ODS dbali na rozdíl od ČSSD na ekologii, a za těchto byly odsířeny všechny hnědouhelné elektrárny, a postavena řada čističek OV.
02. 03. 2012 | 15:00

L.B. napsal(a):

Sauer: Transformační náklady je výsledek privatizace pro stát - tedy účetní náklady mínus účetní výnosy.
02. 03. 2012 | 15:00

Český Strakatý Pes napsal(a):

Paulus - zrušit armádu - ano jistě by nás ochránili. :D

V 89 stát neměl dluh ba naopak dlužili nám a co provedla OF??
Privatizace superr tunel a na něm se podílely všechny strany!

Článek je jen propaganda, aby se zviditelnila ČSSD.

Zeptejte se Komárka. ;)
02. 03. 2012 | 15:14

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Koleda.
Cituji tě:
„Nechápu, jak se veřejně prohlášený předvolební slib a následné veřejné prohlášení o reálnosti jeho rámce váže k mému charakteru a stupni inteligence?“

Mnoho toho nechápeš, ale přesto jsem přesvědčen, že v tomto případě dobře chápeš, jaké se dopouštíš demagogie. Už to, že neuvádíš okolnosti, mi říká že se té sprostoty dopuoštíš záměrně a ne jen z hlouposti.

Uvedu to na pravou míru.
Tvůj výkřik je o předvolebních slibech v roce 2002 krátce před povodní, kdy ČSSD slibovala voličům nějaké sociální programy, ale po povodních voličům sdělila, že musí jít peníze především na likvidaci povodňových škod. Samozřejmě většina voličů s tím souhlasila, jen něco takového, jako jsi ty tady vyřvává svou sprostotu a doufá, že lidé zapomněli, jak to bylo.
02. 03. 2012 | 15:16

Kuchař napsal(a):

L.B.

Já se Vás ptám, kolik z toho šlo skrze SR. Chápete ten drobný rozdíl ?
P.S.

Příjmy z privatizace neměly být nikdy použity ve státním rozpočtu, protože by působily inflačně, vzhledem k tomu, že se privatizací nezvěčovala kapacita výroby. Měly být použity jen a výhradně na ztráty plynoucí z privatizace.

A tak se také stalo. ČSSD hospodařila v podstatě bez jakékoliv zátěže. Jediné, co se opravdu projevilo v SR, byla účetní závěrka konsolidačky. Ta ale byla vykoupena příjmy z privatizace bank,telecomu, SHD... atd. Tady už šly peníze do SR.
02. 03. 2012 | 15:18

L.B. napsal(a):

Kuchař - Tedy i pro Vás trochu poučení...

Transformační náklady = příjmy z privatizace - výnosy z privatizace

Výsledek = zvýšení státního dluhu.
02. 03. 2012 | 15:22

Český Strakatý Pes napsal(a):

Kuchař - nene 2 pit.. a najednou se pro oba udělá místo, i když tam byl dříve jen jeden :D
02. 03. 2012 | 15:32

Kuchař napsal(a):

L.B.

Vy si děláte srandu ?

Snad to říkám jasně : Najdetě mi těch 500 miliard o kterých jste mluvil, které musela sanovat ČSSD skrze SR.

Je to pro Vás těžké ?

Nějaké náklady na privatizaci s tím nemají nic společného.
02. 03. 2012 | 15:36

L.B. napsal(a):

Kuchař: Je to pro Vás opravdu tak těžké pochopit, že ČSSD žádných 500 miliard nemusela sanovat a že šly rovnou do dluhu? Chápete aspoň základy účetnictví? Mám majetek za X korun a prodám ho za Y korun - rozdíl je zisk nebo ztráta a ta do výsledného účtu se promítne. (když pominu těch 230 mld+ co šla na sanaci bank)

Vy se bavíte o cash flow státního rozpočtu - já se bavím o kumulovaném schodku státního rozpočtu ve kterém ten víc jak půl bilion je zahrnut.

To je jak v Jiříkově vidění...
02. 03. 2012 | 15:43

Kuchař napsal(a):

L.B.

Aby se Vám lépe přemýšlelo, okopnul jsem Vám část Vašeho odkazu:

Zapojení FNM do restrukturalizace bankovního a podnikového sektoru bylo pritom plne v souladu se zvolenou filozofií, nebot transformacní náklady byly prednostne hrazeny z privatizacních príjmu, nikoli z BĚŽNÝCH PŘÍJMŮ STÁTNÍHO ROPOČTU.
02. 03. 2012 | 15:43

Kvakin napsal(a):

Pane Sobotko, zapomeňte na vyslovování nedůvěry vládě. Tato vláda padne, až ji shodí některý z trojkoaličních partnerů; k tomu se ale zatím nikdo nechystá. Jděte na věc z druhé strany, a sice z té soc.dem.: vyslovte si dohromady jako nejvyšší vedení soc.dem. nedůvěru a nechte vyzdvihnout nové vedení strany s tím, že do vedení nového nebude moci kandidovat nikdo z toho starého. Třeba se v soc.dem. něco pohne, k lepšímu ... Vždyť se na sebe podívejte, poslechněte si. co to stále blafete, jaká řešení nalézáte a řekněte si "starého psa opravdu novým kouskům nenaučíš".
02. 03. 2012 | 15:48

Kuchař napsal(a):

L.B.

Pane L.B. Já se bavím o SR. Copak to opravdu nechápete ?

Kde se ten X-Y projevil do hospodaření pana Sobotky ?
Já Vám odpovím - NIKDE. Nemá to se státním rozpočtem, za který odpovídala ČSSD nic společného !!!!

Navíc si pořádně přečtěte tu definici.
***
Transformacní náklady = realizované výnosy - cena porízení aktiv k datu prevzetí
***

Jinými slovy, pokud úřední odhad byl vyšší než prodej, pak stouply TN. Tedy jediný, kdo šel do mínusu byl FND a to ještě jenom účetně. V cash flow ale šel do +. Úřední odhady byly někdy silně nadhodnocené a mnohé objekty nejsou prodejné za tehdejší odhady ani dneska.
02. 03. 2012 | 15:52

L.B. napsal(a):

Kuchař: Ano přesně tak. Výsledovka státního rozpočtu není stejná jako cash flow - pokud majetek v hodnotě 100 miliard prodám v privatizaci za 30 miliard, co to udělá? 30 miliard půjde do výnosů a příjmů v cash flow - do výdajů jde 100 miliard mínus.

Vy si pletete výsledek cash flow (souhrn příjmů a výdajů) s výsledkem hospodaření, což je souhrn výnosů a nákladů. Z cash flow se schodek státního rozpočtu nedělá - ten se dělá z přehledu výnosů a nákladů.

Rozumíme si konečně?
02. 03. 2012 | 16:05

Jaroslav - HK napsal(a):

Je neuvěřitelné, co za "partičku" se vytvořilo v současné době na čele ČSSD. Přitom právě sociální demokracie by měla již vzhledem k svému názvu a očekávanému směřování oslovit podstatnou část voličů. Stačí být důvěryhodnou stranou, zapomenout na populismus ve svých prohlášeních a ne vše stavět na dementních voličích, kteří berou politiku jen jako souboj Sparta-Slávia. Jen důvěryhodná politika postavená na intelektuálním a odborném jádru strany může přinést úspěch, který může prospět české politice. S křiklouny, kmotry v zádech a kašpárkem na čele, který se třese na premiérský post, se nedá dělat nic. Jen držet pozice ve straně. Poznámka: S nástupem Moravanů do čela je to čím dál stejné ne-li horší ......
02. 03. 2012 | 16:09

Kuchař napsal(a):

L.B.

Začínám být z Vás zoufalý. Buď mi ukažte položku ve státním rozpočtu na výdajové stránce, kde ČSSD umořuje dluh 500 mld za privatizaci a nebo toho radši nechme.
02. 03. 2012 | 16:10

peterka napsal(a):

Kuchaři, to už máš opravdu opět navařeno?!
Poslyš, ty jsi úplný Stachanovec. Tolik knedlíků a za tak krátkou dobu!
A ty počty, ty ti tedy pořáde moc nejdou, to je škoda...
02. 03. 2012 | 16:10

Kuchař napsal(a):

Peterka:

Můžete konkrétně k těm číslům. Rád bych ponznal nějakého inteligentního levičáka.
02. 03. 2012 | 16:13

Kuchař napsal(a):

Mě jste šlahnul neprávem pane Stejskale !
Já tady dneska píšu jak dívka z církevní školy. Ale chápu. Nechce se Vám to číst. Já bych asi postupoval stejně.
02. 03. 2012 | 16:21

peterka napsal(a):

To Kuchař - Poslyš kuchaři, kolik máš ty vlastně tady těch nicků??? Rumcajs byl hned první? Ale proč, vždyť co my tady víme, ty bydlíš někde u Humpolce, nebo se pletu?
Nebo ta tvoje přezdívka přišla od slova RUM? Pamatuji se, že tě tady jeden nick neustále upozorňoval, že už máš s tím pitím přestat...
Tak jak to tedy s tebou je kuchaři, rumcajsi, etc.?
02. 03. 2012 | 16:22

L.B. napsal(a):

Kuchař: Položka státní dluh - tam to najdete - to Vám tu říkám od samého začátku.

Jo to určitě - mám zrovna čas prolízat číselníky za jednotlivé roky. Pokud Vás to tak zajímá tak tady to najdete, nebo si podejte konkrétní žádost na ministerstvo financí.

http://wwwinfo.mfcr.cz/aris/
02. 03. 2012 | 16:25

peterka napsal(a):

Peterka:
Můžete konkrétně k těm číslům. Rád bych ponznal nějakého inteligentního levičáka.

Kuchaři, inteligence není ani pravicová ani levicová, v tom je problém vás modrých komsomolců.
Takže zatím za čtyři mínus.
02. 03. 2012 | 16:28

Kuchař napsal(a):

L.B.

Beru to tak, že nejste tak hloupý, jak se děláte, ale že jenom nevíte, jak mi říci "Máte pravdu pane Kuchaři ".

Ten Váš poslední pokus zachovat si tvář - to už je hodně trapný pokus. To je hodně blbý i na levičáka.
02. 03. 2012 | 17:21

Kuchař napsal(a):

peterka:

Pane Peterka, Vás si tady platí jako štěknu a nebo jste pod parou ?
02. 03. 2012 | 17:23

peterka napsal(a):

Rumcajsi čtyři mínus jsem nadhodnotil, dávám za pět a distanc. V květnu reparát.
02. 03. 2012 | 17:26

L.B. napsal(a):

Jo je to Cajz. Že ho baví ty nicky pořád měnit.
02. 03. 2012 | 17:32

Wraith napsal(a):

To neo:
Logicky to splnit nemohla, když ani nedostala šanci sestavit vládu. Otázkou zůstává, jak by se vyvíjely události. To je tak trošku záležitost SF - alternativní reality.
Jednoznačně však mohu prohlásit, že by se ČSSD nesvezla po důchodcích a zdravotně postižených. Poněvadž tato skupina je právě jejich voličstvem. Stejně tak jako se ODS a TOPka nesnaží povozit po podnikatelích a bohatých (mafiánů) , což je zas jejich zájmová skupina.
02. 03. 2012 | 17:42

Dragon napsal(a):

L.B.

Myslím, že to je taky on... jen ten RUM mu Kalousek zdanil ;-)
02. 03. 2012 | 17:47

neo napsal(a):

Wraith:

no právě, logicky to splnit nemohla, tak to neměla ani slibovat. A pak ještě ukazovat na ostatní...
02. 03. 2012 | 17:53

Kryštof napsal(a):

Sobotko , ty jseš ale srandista k pohledání .
1/ 13. důchody .....
2/ Znárodnění ČEZ a z jeho výtěžku pomoc nejchudším a mladým rodinám ......
3/ Likvidace 50% zahr. dluhu do pololetí r.2013 ....
4/ Průměrný důchod v ČR v r.2014 bude Kč 15.000,- ....
-----------------------
a/ Miliony od rakouského podnikatele s výzbrojí ze zdroje StB poukáže ČSSD ku prospěchu rodin vytopených povodněmi ! - s.Paroubek
Žádné takové peníze jsem v účetnictví a pokladně ČSSD
neobjevil . - s.Sobotka
b/ A spojím se třeba s Marťany ....! - s.Paroubek
To jsou autentická prohlášení lídrů ČSSD před volbami .
Vy jste tedy nelhali , a ještě ke všemu trapně blbě , soudruhu Sobotko ?
Copak jsi udělal , když soudruh Škromach jako MPSV zrušil "chráněná" místa pro handicapované , soudruhu Sobotko ?
Copak jsi udělal se zlodějským lhářem , spolusoudruhem Palasem , Zgarbou , atd , soudruhu Sobotko ?
Byl jsi podělaný kvůli vlastnímu chrochtání u koryta , hošíčku .
Sobotka , co v životě nechtěl makat a tak se raději stal soudruhem .....
Mudrcové přišli od Východu ....
02. 03. 2012 | 19:29

Paulus napsal(a):

Ty škody co byly státu způsobeny si myslím by se stejně nikdo nedopočítal jen pro příklad:
Nazvučení českého předsednictví - Saša Vondra -ODS - 750 000 000 Kč
Open CARD - Pavel Bém - ODS - 1 000 000 000 Kč
Zelená Praha - Pavel Bém - ODS - 250 000 000 Kč
Bezdrátová Praha (WiFi-Praha) - Pavel Bém - ODS 50 000 000 Kč
Arbitráž s CME -??? - 10 000 000 000 Kč
Aféra Český dům - Karel Srba - ČSSD - 100 000 000 Kč
Diag Human -??? - ???? - 2 000 000 000 Kč
Aktuální kauzy staveb tunelů v Praze - Pavel Bém - ODS - 300 000 000 Kč
Internet do škol - Eduard Zeman - ČSSD - 884 000 000 Kč
Nucená správa -IPB -???2 - 200 000 000 000 Kč
Sanace bank v 90. letech - Václav a Livie Klausovi - ODS - 200 000 000 000 Kč
Chemapol Group Junek - ??? - 16 500 000 000 Kč
Knižní fond - Macek, Menzel - ODS - 400 000 000 Kč
Liberecký šampionát Magistrát města - ODS ČSSD - 150 000 000 Kč
Lehké topné oleje - Václav Klaus - ODS - 100 000 000 000 Kč
Rumová aféra - Václav Klaus - ODS - 60 000 000 Kč
Kamencové jezero - Starosta Chomutova - ODS - 750 000 000 Kč
Konsolidační banka, Konsolid. agentura - Všichni ODS a ČSSD 240 000 000 000 Kč
Podpora na fotovoltaické elektrárny - Všichni ODS a ČSSD - 00 000 000 000 Kč
Sečteno: 1 bilion, 675 miliard, 878 milionů, 83 tisíc...A to není zdaleka vše, jedná se pouze o část peněz, které samozřejmě musí chybět!
Není co vysvětlovat, pane Nečasi, Kalousku, Drábku a další, to nevysvětlí ani vaše drahé mozky, vymývající PR agentury !!!!!
Jistě, toto je jen malý „vrcholek ledovce“ nad hladinou, protože zde nejsou uvedeny úplatkářské aféry a diletantská rozhodnutí.
Jak je možné, že jim utekli darebáci jak Kožený, tak i Krejčíř a také Pitr.
A když už to takto „chytří“ policajti a „nejchytřejší“ právníci „podělali “, proč už nejsou zpátky v republice, odsouzeni, zavřeni a jejich nakradený majetek není zabaven?
Jak je možné, že uprchlého Krejčíře nemohli nejít naši policejní „specialisté“, avšak našli ho novináři?
02. 03. 2012 | 19:51

Paulus napsal(a):

- Jak je možné, že darebáka Koženého neodhalil nejchytřejší president na světě Václav K. (který všemu rozumí nejlépe včetně oteplování světového klimatu), ale Koženého fígle odhalili kdesi v „nějakém“ Azerbajdžánu? Naopak Václav K. měl s tímto lumpem velmi dobré vztahy, protože mu rozběhl jeho totálně zpackanou privatizaci.

- Jak je možné, že ministryně spravedlnosti Daniela K. nechá propustit z vězení dva gaunery, kteří ukradli stamiliony, aby vzápětí zdrhli do Thajska?

- Jak je možné, že v českých kriminálech, které se platí z našich peněz, se mají odsouzení lépe než kdyby byli na svobodě?

- Proč nevidíme policajty chodit pěšky, jak tomu bylo dříve? A když nemají z našich peněz na benzín do jejich, námi zakoupených policejních vozů, tak asi sedí na policejních služebnách a v policejních křeslech si pěstují opary na svých policejních zadcích? Asi mají málo peněz a bude jim již opět třeba přidat, a zvýšit jejich výsluhy.
- Proč film sponzoruje RWE,ČEZ a jiní, kteří si, ovšem výši svých sponzorských darů zahrnou do cen svých produktů, tj. „omastí“ nám všem ceny plynu, elektřiny atd
Proč námi volení občané, kteří musí zastupovat naše zájmy v Poslanecké sněmovně, naše zájmy po svém zvolení naprosto nezastupují a změní se v bandu rozhádaných „trotlů“
- Proč už dávno jsme nevypráskali z Poslanecké sněmovny lobbisty, kteří lobují hlavně sami za sebe, a za svůj snadný, a dobře placený život, a kteří jsou HLAVNÍ příčinou korupce v tomto státě?
Proč námi volení občané, kteří musí zastupovat naše zájmy v Poslanecké sněmovně, naše zájmy po svém zvolení naprosto nezastupují a změní se v bandu rozhádaných „trotlů“?
Do toho přijdou ještě církevní restituce
A co je vůbec s naším Zlatým pokladem? Spíše co z něho zbylo?
02. 03. 2012 | 19:53

Paulus napsal(a):

Česká republika se část zlata zbavila prodejem. Zlato bylo prodáno ve dvou etapách v září 1998.A to v době, kdy na celém světě zlato získávalo na hodnotě a prakticky všechny státy zlato nakupovaly jako trvalou peněžní hodnotu. V první fázi šlo o 31 tun zlata a toto zlato jsme vyměnili s Německem za dluhopisy. A to se stalo v době, kdy byl guvernérem Státní banky ing. Josef Tošovský. V knize jsou pochopitelně jmenováni všichni rozhodující členové bankovní rady. A je zajímavé, jak Státní banka v souvislosti s prodejem českého zlatého pokladu mlžila, a to i prostřednictvím internetu. převzato z www.temere.com
02. 03. 2012 | 20:02

Sladký napsal(a):

Kryštof- společnost v USA nemá plno velmi složitých problémů? Proč se nestaráte o poměry v zemi, v níž žijete? Co vás vede k neustálé až patologicky vyznívající kritice národa, ze kterého jste vzešel a z něhož jste odešel? Nemáte pocit, že žijeme v době celosvětové krize? Proč se neustále strefujete do nárůdku,jehož vliv na běh světa je téměř nulový?
02. 03. 2012 | 20:04

Sladký napsal(a):

Jsou zde jedinci, s nimiž prostě nelze vést racionální diskusi.Lze si z nich nanejvýš dělat SRANDU když už je není možné přímo ignorovat.
02. 03. 2012 | 20:08

Wraith napsal(a):

neo:

Těžko říci, zda byla schopna či neschopna splnit to mohla. Zde se opět lze dostáváme do sektoru "co kdyby".
Každopádně by lze předpokládat, že by se snadno mohlo stát, že ministry, oněch dnes tolik proklínaných a nenáviděných oborů, byl někdo jiný. Potom scénář následných kroků mohl být buď odlišný nebo podobný. V závislosti na jak schopnostech daného ministra, tak i kvalitě poradenského týmu.
Rozhodně si nemyslím, že by byl v oné vládě Kalousek. Ten oranžovým už dlouho pije krev.

ČSSD navzdory své výhře nemohla svůj záměr realizovat, protože byla "strategicky" vyšachována do opozice. Což je sice pochopitelné, nicméně to znamenalo, že strany ignorovaly vůli voličů. Kdyby totiž vůli voličů akceptovaly, pak by sestava vlády vypadala jinak.
02. 03. 2012 | 20:58

velkoměšťák napsal(a):

peterka
proklepni si raději českýho maloměšťáka.Ten mění nicky jako chameleon.Naposled byl šlapkou,před tím Tenco a před tím tencokidáhnůj.Je podezřeení i na nick Merrymana.Rumcajs alias Kuchař se netají tím,že změnil nick,na rozdíl od maloměšťáka,který je schopen zapřít i vlastní matku,takže zapření svého "já" mu nedělá potíže.
Tak dej pohov svým levičáckým emocím.Dobrou noc.
03. 03. 2012 | 00:13

Kuchař napsal(a):

Hele, Sladký mluví o racionální diskuzi. To zas muselo být v aleji nablito.
03. 03. 2012 | 00:35

velkoměšťák napsal(a):

Kuchař
was ist das, racionalni dizkuze?
03. 03. 2012 | 00:51

SuP napsal(a):

velkoměšťák -
Das ist ein Kessel buntes.
03. 03. 2012 | 07:12

Pepi napsal(a):

Pane Sobotko,
kdyby se ČSSD přidala včas ke KSČM s vyjádřením nedůvěry,
dokud byla 3-koala rozklížená, tak by jste možná spolu a včas uspěli
a bylo by to ve prospěch slušných lidí.
Ale ČSSD stále jen lavíruje a sama chce vládnout,
takže tím ŠKODÍ levici i prostým občanům této rozkrádané a tunelované země!
- A koalice s Kalouskem, ta se jen vysmívá...
https://www.youtube.com/watch?v=AR-QPE9h7jc
... ale vše jednou skončí a neví se jak...
-
Dnes to tu dohromady můžou už dát jen KSČM s ČSSD...
...záměrně píši KSČM první snad spoluprací s ČSSD.
03. 03. 2012 | 18:53

chichichi napsal(a):

Sobotkův byt
Současný šéf ČSSD Bohuslav Sobotka si z poslaneckých náhrad uspořil na byt 5,5 milionu korun, po nátlaku médií v roce 2009 to přiznal s tím, že nezná nikoho z kolegů, kdo by odděloval náhrady od platu.

Ambrozkův dům
Lidovecký exministr Libor Ambrozek v roce 2010 rezignoval na všechny svoje funkce po tom, co vyšlo najevo, že na dům za 10 milionů naspořil z poslaneckých náhrad.

Kochanova kancelář
Trutnovský exposlanec Josef Kochan si zařídil kancelář v domě své manželky. Za nájem si od Poslanecké sněmovny nechal posílat nejvyšší možnou částku. "Mám to dávat manželce nebo některému ze sousedů, to je přece jedno," komentoval to.
03. 03. 2012 | 19:50

Paulus napsal(a):

Jsem moc zvědav co z toho nakonec bude?

https://www.youtube.com/watch?v=b1RbZMQRMSg
04. 03. 2012 | 13:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy