Nebezpečné nesmysly

07. 03. 2012 | 08:54
Přečteno 4209 krát
„Pokud by byl tento plán naplněn, pak půjde o výrazný zásah do životní úrovně občanů. S razancí, kterou si dosud nechtěli vůbec připustit, či si jí nedovedli dokonce ani představit,“ píší analytici největší odborové centrály na stránkách www.cmkos.cz o další vlně škrtů, jejíž první návrh projednávala porada ekonomických ministrů na konci února.

Zhruba ve stejné době v sobotu 3. března předseda vlády a předseda ODS Petr Nečas na ideové konferenci strany prohlásil, že „solidarita s potřebnými a sociální soudržnost jsou tradiční konzervativní a pravicové hodnoty“. Dokonce se ohradil, že ODS není stranou nějakých „asociálů“, jak se ji snaží nálepkovat levice, a pustil se do vysvětlování, co je to „skutečná solidarita odpovědných“.

Problém je v tom, že k závěrům, ke kterým dospěli odborářští analytici, nevedlo přežvykování hesel, ale suchá úvaha nad oficiálními čísly, která jsou strašná, a to se ještě snaží mnohé zakrýt.

Ze zmíněného dokumentu, který nese oficiální název Příprava státního rozpočtu na léta 2013 a 2014, lze vyčíst, že ani státní rozpočet na rok 2012, který rozpočtově odpovědná vláda přijala v závěru loňského roku, už neplatí. Ekonomika neporoste, přestože s tím rozpočet počítal. Jenže neplatí ani tvrzení, že stačí proškrtat dalších 24 miliard korun a jsme z problému venku. Před vládou stojí také neplněné sliby, že bude snižovat rekordní rozpočtové schodky. V loňském roce se to nepodařilo, takže i tuto porci hrne před sebou. Bez ohledu na všechna varování se chystá spustit také nepromyšlenou penzijní reformu, která bude každoročně ukusovat dalších 20 miliard korun. A zvyšování DPH přesouvá náklady nejen do rodinných rozpočtů, ale také do zdravotnictví, školství, krajů a obcí.

Když to sečteme, ministerstvo financí podle zmíněné analýzy zřejmě předpokládá, že pro tento rok získá dodatečných 95 miliard korun, a k tomu přilepí ještě schodek 105 miliard korun. Nechá tedy za sebou 105 miliard otevřeného dluhu a dalších 95 miliard dluhu skrytého, spočívajícího v tom, že se něco neudělá nebo neuhradí, a bude se čekat, že to později udělá nebo uhradí někdo jiný (příští vláda).

Podle analýzy odborů, z oněch 95 miliard vláda získá 60 miliard korun zvýšením daní a 35 miliard snížením výdajů. Pokud jde o daně, vláda bude zřejmě usilovat o sjednocení DPH na 20 procentech. Škrty naznačují zejména úvahy o propuštění 24 tisíc státních zaměstnanců (včetně policistů, hasičů, učitelů nebo třeba kontrolorů kvality potravin), zmrazení důchodů, zrušení porodného, zrušení doplatku na bydlení a likvidaci veřejných služeb, kam oko pohlédne. Lidé přijdou o příjmy, ekonomika přijde o poptávku a stát o daně. Vzroste nezaměstnanost a počty sociálně potřebných, jinými slovy státní náklady. Kde je tedy ona vzývaná rozpočtová odpovědnost?

„Předložené návrhy se nejvíce dotknou zejména důchodců, nezaměstnaných, rodičů s malými dětmi, zdravotně postižených spoluobčanů a nejchudších domácností,“ upozorňují odboráři, zatím Nečas dává přednost varování před nezodpovědností sociální demokracie. „Je lepší snižovat míru přerozdělování, nechat rodinám nízké daně, a tím i více peněz, než jim je vzít a následně vyplácet v dávkách,“ vysvětluje Nečas moudře. Jeho slova jistě zaujmou i 24 tisíc státních zaměstnanců, které se chystá vyhodit na ulici. Určitě o tom budou přemýšlet i v povinné uličce hanby na své poště, kterou jim ke zkrácené podpoře v nezaměstnanosti přibalil ministr Drábek.

„Zavedení rovné daně s daňovými bonusy a slevami bylo mimořádně výhodné především pro nízko příjmové rodiny s dětmi. Čili nikoliv pro bohaté, jak demagogicky tvrdí levice,“ perlil dál Nečas na zmíněné ideové konferenci ODS k sociálním otázkám. Takže kupříkladu generální ředitel ČEZ, který dříve platil ze svého mnohamilionového ročního platu sazbu daně 32% a po Nečasově reformě již jen 15% na reformě podle Nečase prodělal. A ještě více podle Nečase prodělal tím, že mu Topolánkova vláda kromě snížení daně z příjmů umožnila také zastropovat odvody na zdravotní a sociální pojištění. A nepochybně zejména nízko příjmové rodiny potěšilo, že v rámci rozpočtové kompenzace rovné daně z každého běžného nákupu v supermarketu mohou nyní zaplatit místo pětiprocentního DPH rovnou 14 procent a příští rok dokonce procent 20. Petr Nečas balamutil své straníky nesmysly. Je to jejich věc, třeba je to baví. Jinou věcí je katastrofa, kterou tyto úvahy představují, pokud se přenesou do reálu. Třeba skutečného života důchodců, kterým se vláda chystá na tři roky zmrazit důchody, ačkoliv jim vláda současně zdraží potraviny, léky, veřejnou dopravu, elektřinu a dodávky tepla. Nebo života sto tisíc zaměstnanců s nejnižšími příjmy, kterým Nečas už šest let odmítá zvýšit minimální mzdu byť jen o jedinou korunu. Zřejmě v rámci jakéhosi zvrhlého konzervativního soucítění.

Země vstupuje do osudové fáze, kdy je ohrožována její ekonomická budoucnost, sociální soudržnost, mezinárodní zakotvení. Věřím, že občané chápou, proč se ČSSD rozhodla vyvolat co nejdříve hlasování o nedůvěře této vládě. Proč usiluje o její odchod dříve, než škody dosáhnou nekontrolovatelných rozměrů. Tohle není věc nějakých politických her. Až se přiblíží ten okamžik, půjde o osudy dolních deseti milionů. Opozice bude potřebovat jejich účinnou podporu.

A několik čísel na závěr, která ukazují, jak chybné daňové reformy, realizované Kalouskem a Nečasem rozvrátily naše veřejné finance.

Nejprve průběžný důchodový účet, ze kterého se vyplácí v naší zemi důchody. V letech 2000-2003 byl v deficitu, který průměrně ročně činil 16 miliard korun. Po reformách koaliční vlády ČSSD se důchodový účet dostal počínaje rokem 2004 do přebytku, který vydržel až do roku 2008. Od té doby jeho schodek letí nahoru. V roce 2009 činil deficit důchodového účtu 30,5 miliardy korun, 2010 29,5 miliardy a 2011 už rekordních 39,5 miliardy korun. Bilance „vlády rozpočtové odpovědnosti“ a snižování sociálního pojištění je tristní: deficit důchodového účtu o 40-50 miliard korun vyšší než v době, kdy končila vláda ČSSD.

Podobná situace je se schodkem státního rozpočtu. V roce 2007, kdy stát hospodařil na základě posledního rozpočtu připraveného vládou ČSSD, skončil deficit na úrovni 66 miliard korun, z čehož ale ještě tvořily cca 30 miliard převody do rezervních fondů ministerstev. V roce 2009 činil deficit státního rozpočtu 192 miliard korun, v roce 2010 156 miliard, v roce 2011 142 miliard korun a v roce 2012 hrozí deficit 130 miliard korun. Deficity státního rozpočtu se tak i v důsledku výpadku daňových příjmů po provedení tzv. reforem vyšplhaly na dvojnásobnou úroveň oproti roku 2007. Vláda musí realizovat nové a nové dodatečné drastické škrty, ale i když je provede přesně podle posledních plánů ministra Kalouska, bude schodek státního rozpočtu v roce 2014 stejný, jako v roce 2007, kdy pravice fakticky nastoupila k moci (Topolánkovy reformy začaly platit od 1. 1. 2008). Jen veřejný dluh bude v té době o cca 0,7 bilionu vyšší, než na konci vlády ČSSD a bude se blížit 45% HDP.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Píšete nebezpečné nesmysly.
07. 03. 2012 | 09:09

Kuchař napsal(a):

Zase lži a kecy.

Stropy jsou v celé Evropě.Navíc u nás je ten strop jeden z nejvyšších. Důchodový účet se dostává do deficitu v důsledku navýšení počtu důchodců.

Atd... atd... už mě nebaví ty Vaše plky komentovat. Vy stejně moc dobře víte, že lžete. Takže spíše tohle berte jako připomínku toho, že né každý Vám ty hovadiny baští.
Ale možná nemáte na vybranou. Možná Vás do těhle žvástů tlačí mafie, která se bojí, že na ni dojde. Ani Vám to vlastně nezávidím. Mít za prdelí Kočku s Bendou, asi bych taky mluvil jinak.
07. 03. 2012 | 09:17

Jarda napsal(a):

Obávám se, že musí dojít k té katastrofě, aby i někteří naivní voliči údajné pravice pochopili, že takhle toprostě nefunguje.
Teprve až i naši daňově dotovaní živnostníci a podnikatelé uvidí, že lidi nemají peníze na jejich služby a tedy i oni se octnou na pracáku.
07. 03. 2012 | 09:19

Kuchař napsal(a):

Jarda:

A jak to funguje ?
07. 03. 2012 | 09:23

Almo G™ napsal(a):

Rumcajs alias Kuchař napsal: "Důchodový účet se dostává do deficitu v důsledku navýšení počtu důchodců."

1. Těch pár procent nárůstu počtu důchodců rozhodně nevysvětluje strmý pád částek na důchodovém účtu. Rozdíl je v příjmech.

2. Nárůst počtu důchodců je také dán nezodpovědnou politikou, která vede k nezaměstnanosti lidí nad 50 let. Situaci mnozí musí řešit předčasnými důchody (na které ovšem také doplácí sníženými důchody).
07. 03. 2012 | 09:28

Kuchař napsal(a):

Almo:

1, Počet důchodců se zvedl o 300 tisíc.
2, Počet nezaměstnaných je menší,jak za ČSSD. Který nezodpovědný krok této vlády dle Vás vedl k nezaměstnanosti lidí nad 50 let ?
07. 03. 2012 | 09:33

Almo G™ napsal(a):

Rumcajs: Ohromující číslo. Kolik je to procent nárůstu od r. 2006 a jaký je v procentech pokles důch. účtu?

2. To nic nevypovídá o struktuře. Ve věkové skupině 50+ je také počet nezaměstnaných menší? Je samozřejmě třeba připočíst i ty s předčasnými důchody.
07. 03. 2012 | 09:39

dedek napsal(a):

Jarda napsal(a):
Obávám se, že musí dojít k té katastrofě, aby i někteří naivní voliči údajné pravice pochopili, že takhle toprostě nefunguje.
Teprve až i naši daňově dotovaní živnostníci a podnikatelé uvidí, že lidi nemají peníze na jejich služby a tedy i oni se octnou na pracáku.

Souhlas a nebude to dlouho trvat. Stačí se nyní podívat jen na cenu vajíček. Je to jen začátek. Měšťáci budou jezdit žebrat potraviny na vesnici a budou chodit ve městech okolo plných výloh. Jako za komančů si lidé začnou směňovat i služby, takže živnostníci půjdou do háje, začne výměnný obchod, takže další snížení odvodů daní. A opravdu je potřeba, aby český národ ryl držkou v zemi, protože jinak to nepochopí takoví jako Ládik, Kuchař, Hoven, Rumcajs a jim podobní. I tak si myslím, že to budou svádět na socialisky a to stejně jako pravičáci ještě všechno svádějí na komunisty. Ale v každém národě se najde nějaké to procento negramotných hlupáků.
07. 03. 2012 | 09:41

Kuchař napsal(a):

Almo:

1. Je to cca 40 mld..... to odpovídá sekeře.

2. Já se Vás ptal, co udělala tato vláda, že se zvýšila nezeměstnanost lidí nad 50 let ?
07. 03. 2012 | 09:46

DF napsal(a):

Navrhovaná a Projednaná opatření.
Zvýšení DPH na potraviny na 20%.
Zavedení spotřební daně z vína.
Zavedení uhlíkové daně.
Snížení výdajových paušálů pro živnostníky.
Zmrazení důchodů a postupné snížení průměrného důchodu do konce roku 2013 na 7200 Kč.
Tato opatření budou realizována do konce roku 2013 a není žádná reálná síla která je může zastavit.Tyto opatření jsou vázány na možnost znovu volitelnosti ODS a TOP 09.
Protože VV se již podařilo posunout do nevolitelnosti díky skandalizaci pana Bárty.
Tak jak zní dohoda, která zkonstatovala,že důchody prozatím snižovat na onu únosnou hranici tedy 6 950 Kč do roku 2014 je podle ODS politicky neúnosné.
07. 03. 2012 | 09:46

Kuchař napsal(a):

dedek:

Buďte rád. Aspoň si lidé na vesnici trochu vydělají. Nemusí rejžovat pořád jenom pražáci.
07. 03. 2012 | 09:48

dalimír napsal(a):

Asi marná snaha pane Sobotko ! V republice není osobnost a státník který by s tímhle zažhraným svinsvem až do kůže poctivým pracujícím lidem pohl k lepší vizi ! Jedině jak jsem již napsal jinde , poprosit rusy at nám naklonují Putina ,ten by ty mafinské "demograty" a různou příživnickou verbež odsud vymetl raz dva ! Stále to zde píši ,NEVĚŘIT ZÁPADU a jeho poskokům v česku ,jsou falešní až to bolí a hrají jen o sebe ! Nikdo tohle varování nebere v potaz ale jednou dojde na má slova zde psaná ! Hezký den Dl
07. 03. 2012 | 09:51

Kuchař napsal(a):

dalimír:

Smrt buržoazii !!!
07. 03. 2012 | 09:59

Yosif K napsal(a):

Sobotka napsal:
Před vládou stojí také neplněné sliby, že bude snižovat rekordní rozpočtové schodky. V loňském roce se to nepodařilo, takže i tuto porci hrne před sebou. Bez ohledu na všechna varování se chystá spustit také nepromyšlenou penzijní reformu, která bude každoročně ukusovat dalších 20 miliard korun. A zvyšování DPH přesouvá náklady nejen do rodinných rozpočtů, ale také do zdravotnictví, školství, krajů a obcí.

Jasny pane Sobotka - Vam by se zadarilo lepe - stimuloval byste rust ekonomie rozhozem stedrych socialnich davek mezi proletare a lumpenproletare, ti by snizili svuj zajem o heldani jobu a za chvili by byla cela ceska ekonomie tam kde je ted "jizni kridlo" (Recko, Italie, Spanelsko).

Zdroje tu jsou, statni dluhy se splacet nemusi a podivejte se na otalske penze a tam prece NEMAJI ZADNE POTIZE S JEJICH FINANCOVANIM (Spidla na aktualne.cz - cervenec 2011 - banda trapnych socialnich demagogu....)

Prestante predstirat ze behem krize mohou socdemaci zajistovat proletarum nejaky ohromujici blahobyt......
07. 03. 2012 | 10:00

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Vláda šetří všude

„PRAHA - Jak se loni zbytečně utrácely státní miliony i miliardy? Nejvyšší kontroloři sepsali výčet těch nejčernějších děr státního rozpočtu. Posuďte sami: stamiliony za nikdy nerealizované projekty, pronájem fabie za milion, navýšení ceny stavby o 6 miliard korun nebo zbyteční právníci za stamiliony.

Server Lidovky.cz prostudoval čerstvou výroční zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu(NKÚ) z loňského roku a vybral nejokatější případy, které ukazují, jak se v Česku eráru pouští žilou. A na první pohled je jasné: úřady ve velkém nedodržují zákon o veřejných zakázkách, ohýbají pravidla pro nakládání se státním majetkem nebo miliony vyvádějí přímo - například najímáním externích právníků nebo soukromých investorů. „
http://www.lidovky.cz/jak-se-podle-nku-z-rozpoctu-zbytecne-utracely-miliardy-pgr-/ln_domov.asp?c=A120306_183400_ln_domov_ogo
07. 03. 2012 | 10:03

Yosif K napsal(a):

Dedek napsal:
A opravdu je potřeba, aby český národ ryl držkou v zemi, protože jinak to nepochopí takoví jako Ládik, Kuchař, Hoven, Rumcajs a jim podobní. I tak si myslím, že to budou svádět na socialisky a to stejně jako pravičáci ještě všechno svádějí na komunisty. Ale v každém národě se najde nějaké to procento negramotných hlupáků.
07. 03. 2012 | 09:41

Jasny pane dedek - a pritom je tak jednoduche aby socdeamci zajistili prosperitu:
1) poradne zdanit "bohace"
2) rozhodit stedre socialni davky mezi proletare
VOLTE CSSD!
Vecna prosperita a blahobyt bude zajisten!
Jak jednoduche!
Zajimave je jen to, ze to nikde takhle jednoduse nefunguje......
07. 03. 2012 | 10:05

Petr z Tábora napsal(a):

to autor:
V mnohém máte pravdu.Divím se, že to "baští" i řadoví členové vládních stran - na ně to většinou také dopadne. A to nemluvíme o korupci. Pro nás obyčejné občany samé špatné zprávy. A pocit bezvýchodnosti. Ano, Vy nás chcete přesvědčit, že to spasí Dluhoslav Sobotka ??

to dalimír:
Pane kolego, baštíte ruskou propagandu. Zkuste si promluvit s obyčejnými lidmi z Ruska. Na naše poměry je to tam beznaděj.P.Putin potírá jen ty, co nejsou loyální k jeho režimu.
07. 03. 2012 | 10:07

český maloměšťák napsal(a):

Vláda "Rozpočtové odpovědnosti" zasekla největší sekyru v dějinách České republiky. Do hlavy přítomnosti i budoucnosti. Protože sekeru tupou.

SZMIK /Standardní Zázračná Metoda Inženýra Kalouska/ se hroutí , jediným způsobem jak lze zachránit alespoň zdání o tom, že reforma funguje - je obelhat veřejnost zcela . Prostě se vše svede na krizi a na nutnost dalších reforem - přičemž ta penzijní je využita ke zvýšení DPH - lidem se nalže, že výnos ze zvýšené DPH půjde na penzijní reformu, ve skutečnosti se použije k zalátání děr po SZMIKu .
Pan inženýr Kalousek totiž přišel po několika letech ve funkci ministra financí na to, že státní finance mají i příjmovou stránku - úžasný objev nyní dává veřejnosti plně k dispozici.
Pokud bude ve svých objevech pokračovat i nadále, možná že tento reverzní Jánošík přijde na další způsoby jak podpořit svůj SZMIK - například zvýšením DPH někam k 25 %. Jeho drábci pak lidu vše vysvětlí pomocí karabáče v rámci nucených prací - o dodávky takovéhoto lidu dělného se postarají lokální firmy, kterým klesnou tržby k hranicím udrřitelnosti.

Vláda "Protikorupční" je pak zčásti vyšetřovaná policií, zčásti zametá stopy po svých handlech, zčásti mezi sebou čile obchoduje způsobem "my to nepovíme, když vy to nepovíte", zčásti se mezi sebou uplácí přímo - pomocí obálek, zčásti z ní byli protikorupční ninjové odejiti kvůli podezření z korupce a zčásti o korupci ráda žvaní pomocí newspeake.

To vše se odehrává na pozadí takových dějů jako jsou například církevní restituce, kdy takzvaná obec církevní je upřednostěna před obcí protikorupční, protikrizovou, rozpočtověodpovědnostní i církví normálního zdravého rozumu. Neboli ústy exarcibiskupa a Kristova následovníka Vlka : " A k čemu by veřejnost ty informace měla ?! "
Nebo rozdávání statisícových odměn za nic.

Btw :
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2022672/americke-reality-banky-meni-strategii-domy-uz-neudaji-ani-za-naklady-obama-podpori-i-spekulanty.html

Obávám se, že existuje i určitá hranice co se týče ochoty veřejnosti snášet squattry ve vládních a dalších funkcích státní správy.
Jakmile totiž tito squattři logiky, rozumu a morálky svou činností způsobí to, že hodnota těchto funkcí klesá tak, že klesá hodnota celého státu - nadešel čas, kdy je třeba se těchto vyčůraných squattrů zbavit / nejlépe čapnout, usvědčit ze squattrovství a zavřít do basy...v odůvodněných případech do blázince/.

Jinak se totiž můžeme těšit na zcela nové pojetí Tradic, Odpovědnosti a Prosperity.
Takových těch kocourkovských tradic, kocourkovské odpovědnosti a kocourkovské prosperity/shoda jmen je čistě náhodná - Kocourkov nemá nic co do činění se skrýváním peněz před manželkou a tak/.

Například že se squatterka stane prezidentkou.

Nebo že se demokracie ureformuje tak, že se vypaří.

Vítejte v Kádevítkostánu Klausoidním !
07. 03. 2012 | 10:08

dedek napsal(a):

Kuchař napsal(a):
dedek:

Buďte rád. Aspoň si lidé na vesnici trochu vydělají. Nemusí rejžovat pořád jenom pražáci.
07. 03. 2012 | 09:48


Vy jste opravdu silně, ale to nemá cenu vás hodnotit. Mám být rád, že se vracíme do doby první republiky? A co takhle do doby kamenné?
07. 03. 2012 | 10:37

dedek napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Dedek napsal:
A opravdu je potřeba, aby český národ ryl držkou v zemi, protože jinak to nepochopí takoví jako Ládik, Kuchař, Hoven, Rumcajs a jim podobní. I tak si myslím, že to budou svádět na socialisky a to stejně jako pravičáci ještě všechno svádějí na komunisty. Ale v každém národě se najde nějaké to procento negramotných hlupáků.
07. 03. 2012 | 09:41

Jasny pane dedek - a pritom je tak jednoduche aby socdeamci zajistili prosperitu:
1) poradne zdanit "bohace"
2) rozhodit stedre socialni davky mezi proletare
VOLTE CSSD!
Vecna prosperita a blahobyt bude zajisten!
Jak jednoduche!
Zajimave je jen to, ze to nikde takhle jednoduse nefunguje......

Další z pravicově nedonošených. A co takhle zrušit akcie na doručitele? Majetková přiznání? Likvidaci černých děr, kudy prachy utíkají? Pokud vím, tak všechno měla v programu nejen levice, jenže jen hlupáci uvěřili modrým gaunerům, že to myslí opravdu ale opravdu čestně. Spočítejte si, jen co by se ušetřilo likvidací předražování zakázek, snížením korupce a pak plácejte. Na to vám ale rozoumek nestačí. Pořád vidíte rozhazování proletářům ale maličko vám nedochází, že právě oni jsou daněni daleko více jak ti boháči. Daňme všechny stejně, nenechávejme výhody jen desetině občanů a stát se zvedne. O korupci jsem napsal, že stačí snížení, protože nevěřím, že by se kdy vymítila.
07. 03. 2012 | 10:49

.. Kelt, napsal(a):

Levičáci,socani a sockomouši stále předhazují této vládě rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci,že veškeré náklady reforem přesouvají na střední třídu,rodiny s dětmi a důchodce a opomíjejí horních deset tisíc,provozovatele hazardu,prostituce a podnikatele zaměstnávající OSVČ.
Ale bojuje proti korupci.Nedávno se pochlubil Nečas,že úspěšný boj proti korupci přinesl úspory desítek miliard korun,Kalousek dle vlastního vyjádření žádné neuviděl a tak jsem s úspěšností toho boje trochu na rozpacích.
Jak prohlásil otevřeně předseda klubu ODS Stanjura,každá strana má svůj elektorát a přesto jak se říká,vlak nejede.
Volby jsou téměř za rohem-nejdříve komunální,krajské a senátní a čas parlamentních voleb je na dosah.
Tak proboha proč by měla ODSTOP/VV jsou mimo hru/šanovat střední třídu,rodiny s dětmi a důchodce,kteří jim hlasy nedají?
To by bylo proti jejich vlastnímu životnímu zájmu nějak uspět v příštích volbách-to jednak a ztratit sponzory by byl další zásek
do stranických kasiček.
Tady jde prostě o víc,než o tak pofidérní věci jako je mezilidská solidarita,udržení sociálního smíru,či dokonce rozvoj společnosti-to si musí ti levičáští křiklouni zapsat za uši a kušovat už jednou.
07. 03. 2012 | 10:56

jája napsal(a):

Proč do dnešní doby neprošla majetková přiznání? Jak je možné, že "úspěšný podnikatel" má jenom dluhy a široká rodina, která nedělá nic miliardový majetek, takže nikdo na něho nemůže. Jak je možné, že "strana" VV, která vznikla jen proto, aby vycucla nějaký peníz ze státních zakázek je členem vládní koalice namíésto toho, aby její členové seděli v hojném počku na lavici obžalovaných. Kudy utíkají miliardy, které by měly sloužit ekonomickému růstu a namísto toho končí v daňových rájích. Proti tomu vláda korupce a zlodějny neudělala vůbec nic. Přestaňte kritizovat Sobotku, je to tlučhuba, ale podívejte se, co fělá pravicová vláda. Mimo škrtů a zvyšování daní vůbec nic.
07. 03. 2012 | 11:04

SuP napsal(a):

Kelt -
Drž pysk - Udržuj smír!
Pochopil jsem to dobře?
07. 03. 2012 | 11:04

Viola napsal(a):

Ano, tak se mi líbíte pane Sobotko, napsal jste do správně.

A tady to by mě zajímalo, čím to vzniklo:
"Nejprve průběžný důchodový účet, ze kterého se vyplácí v naší zemi důchody. V letech 2000-2003 byl v deficitu, který průměrně ročně činil 16 miliard korun. Po reformách koaliční vlády ČSSD se důchodový účet dostal počínaje rokem 2004 do přebytku, který vydržel až do roku 2008. Od té doby jeho schodek letí nahoru. V roce 2009 činil deficit důchodového účtu 30,5 miliardy korun, 2010 29,5 miliardy a 2011 už rekordních 39,5 miliardy korun."
Co všechno se z toho důchodového účtu vyplácí a pravděpodobně do něj jde méně a méně? Proč?
07. 03. 2012 | 11:06

Viola napsal(a):

kelte,

začalo se velmi špatně a to tím, že se řeklo, že manažeři jsou ti nejlepší a proto zaslouží ty nejvyšší platy a už to jelo. Peníze se totiž neptají zda jsou z prostoru soukromého, nebo veřejného, podobá se to tomu, co řekl V. Klaus, že nelze rozlišit čisté a špinavé peníze. Peníze mají být cenou poctivé práce, která je reálně vykonána. Normování a plánování práce nám tu ze socialismu moc chybí.
07. 03. 2012 | 11:12

Ládik!!! napsal(a):

Je třeba, aby levičáci ryli držkou v zemi - jinak nepochopí, že je uživí jen poctivá práce a ne dávky v hmotné nouzi či příspěvky na bydlení. To je pro tebe, dedku.
07. 03. 2012 | 11:12

Xury napsal(a):

Fascinuje mě, že poté, co se zjistilo, jak je to s vlastnictvím Škody Plzeň, si pořád někdo myslí, že zrušení akcií na majitele něco řeší. Navíc je to nelogické v případech, kdy se firma neúčastní státních zakázek. Co se majetkových přiznání týče, tak by bylo dobré si uvědomit realitu. Přiznání, jak je navrhoval ČSSD byla de facto změnová - zdaňoval by se meziroční nevysvětlitelný nárůst majetku nezdůvodňoval by se současný majetek. Kromě toho není složité napsat majetek na právnickou osobu se zahraničními vlastníky nebo s advokátem co by jednatelem.Bylo by to klasické byrokratické opatření, které by dolehlo hlavně na ty poctivé, kteří by museli platit znalecké posudky případně se soudit o to, že jejich majetek má takovou hodnotu a ne jinou apod.
07. 03. 2012 | 11:13

Viola napsal(a):

o jednotku mi unikly samé jedničky (ale opravdu se o to schválně nesnažím) :-)
07. 03. 2012 | 11:13

Xury napsal(a):

Pro Violu:
ono se nikdy neřeklo, že manažeři jsou ti nejlepší a proto mají nejvyšší platy. Tato skutečnost prostě jen platí celosvětově a není to žádný český vynález. Vtip je v tom, že špatný manažer může firmu zlikvidovat, takže se všichni snaží zaplatit dobře ty, o nichž si myslí, že jsou dobří.
07. 03. 2012 | 11:15

Viola napsal(a):

Ládíku,

jste schopen pochopit, že za práci se musí platit? Kde ten levičák má takovou práci najít, sám není schopen ji vytvořit, neboť není tak důvtipný jako vy anebo nemá půjčený kapitál z dřívějška. Levičák teď bude kde kdo, učitel, lékař, technik s VŠ.
07. 03. 2012 | 11:16

Viola napsal(a):

Xury

Podle mě má napřed ukázat co umí za minimální mzdu a pak podle výsledků, ale zcela pozvolna. Protože co s hromadou peněz, ty jen ničí charaktery a zvláště manažery a některé máme dnes u soudu, že.
07. 03. 2012 | 11:18

dedek napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Je třeba, aby levičáci ryli držkou v zemi - jinak nepochopí, že je uživí jen poctivá práce a ne dávky v hmotné nouzi či příspěvky na bydlení. To je pro tebe, dedku.

No myslím, že jsme spolu husy nepásli a jen ubožáci si stále myslí, že mohou každému tykat. Oni totiž nejsou schopni pochopit rozdíl a to v ničem. Zřejmě jen pravičáci dřou jako koně, že? Obzvláště na ministerstvech. A mimochodem z Vás přímo čiší, že víte co je poctivá práce!!! Někdo tak nazývá i zlodějinu a hádejte jak se mu říká?
07. 03. 2012 | 11:24

RdA napsal(a):

ad dedek: Státní úředník?
Nicméně Ládik!!! má naprostou pravdu. Ten kdo srovnává výnos vlastní práce s výnosem sumy dostupných podpor a volí jen podle jejich výše si zaslouží ten rypák zabořit do země pořádně hluboko a ještě přišlápnout temeno. A už nikdy žádnou podporu z erárního.
07. 03. 2012 | 11:34

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Xury nám předvádí typickou českou pravicovou povahu, která nás pořád bude tahat do bahna. Místo toho, aby se udělal pořádek, tak český malý chytráček bude pořád hledat důvody, proč se tomu vyhnout.
Zrušení akcií na majitele rázně vyčistí vzduch a to především tím, že budeme vidět vlastníky většiny akciovek a ti, kteří se budou skrývat za vlastníky z různých ostrovů, tak se stanou méně důvěryhodnými. Pokud je polovina anonymních, tak anonymita není hendikep, ale pokud to budou jen jednotlivci, tak to hendikep bude.
07. 03. 2012 | 11:35

Ládik!!! napsal(a):

Viola, dedek -
jen jsem použil dedkova slova, nic víc. Je zřejmé, že nezáleží na jejich obsahu, ale na tom, kdo je použil. Dedku, já netykám Vám, ale Vašemu nicku. A protože jste se mnou hysy nepásl, nemůžete samozřejmě vědět, co je to poctivá práce. Slyšel jste o ní zřejmě v televizi a spojil si ji s koňskými dříči.
07. 03. 2012 | 11:36

Viola napsal(a):

maloměšťáku

vy máte něco proti squatterům a koho máte na mysli tím "Například že se squatterka stane prezidentkou". Mnohdy squatteři zvelebí majetek anebo jsou důvodem k tomu, aby se něco, co už chátrá změnilo.
07. 03. 2012 | 11:37

Bunny napsal(a):

to dedek:
On Ládik nebude z těch, co nepracují. Jen se prostě rozhodl vystupovat zde v roli obecního pitomce, který nechápe základní souvislosti. Není ovšem zcela jasné, proč se staví do role ignorantského technokrata - snad bude příčinou omezený obzor a jednostranné vzdělání. Nebo mu někdo šlápl kdysi na bebí a teď kolem sebe kope. Být vámi, vykašlu se na něj, okolí je mu stejně ukradené a jen vyrývá, aby byl vidět.
07. 03. 2012 | 11:37

Yosif K napsal(a):

Sobotka napsal:
Nebo života sto tisíc zaměstnanců s nejnižšími příjmy, kterým Nečas už šest let odmítá zvýšit minimální mzdu byť jen o jedinou korunu. Zřejmě v rámci jakéhosi zvrhlého konzervativního soucítění.

Pane Sobotka - kazde zvyseni minimalni mzdy vede k tomu, ze ti pracovnici kteri dostavaji minimalni mzdu jsou budto vyhozeni a jejich praci dela misto nich nejaky rodinny prislusnik zadarmo, nebo jsou formalne vyhozeni a delaji tu stejnou praci necerno.

Jedna z pricin nevyberu dani v Recku je vysoka minimalni mzda 864 EUR. Jelikoz si vetsina podnikatelu nemuze takove mzdy ruznym uklizeckam a udrzbarum platit, nezbylo jim nic jinaho nez je zamestnat na cerno.

Trh se bohuzel neridi moudrymi uvahami socialnich demagogu o tom, jaka by mela byt minimalni mzda.

Trh je vetsinou nekde uplne jinde. Velka cast "zazracnych" socdemackych receptu je zcela kontraproduktivni. Chrani ti co zamestnani jsou proti tem co zamestnani nejsou. Ty co zamestnani nejsou udrzuje v pasti chudoby a nezamestnanosti.

Vyjdete ze socdemackych sekretiaratu mezi lid! Presvedcte se zda ekonomie se ridi socdemackymi bludy!!!!
07. 03. 2012 | 11:41

.. Kelt, napsal(a):

To SuP,
ano,částečně jste to pochopil.
Velmi zásadní ale bude,jak to všechno dokáží vstřebat ti,kteří přijdou k volbám.
Hesla s dinosaury nikdy a pod.zřejmě nezaberou.
Může se ale zkusit "Putin s rohy".Kdysi dávno také ti,kteří to s námi mysleli dobře,tak v novinách otiskli kresbu rudého pařátu nad Hradčany s nápisem:"zachvátí-li tě,zahyneš.
Ale doba se mění-nechám se překvapit.
07. 03. 2012 | 11:44

Viola napsal(a):

No jo Ládíku, to máš za to, žes napsal na začátku panu Sobotkovi "píšete nebezpečné nesmysly". Vždyť on to napsal, jak to je a že je to nebezpečné, no je a máme před tím strčit hlavu do písku?
07. 03. 2012 | 11:49

Xury napsal(a):

Pro ten,co se ..
pokud nějaká firma není napojena na veřejné finance, tak nikomu není nic do toho, kdo ji vlastní. Pro účely trestního stíhání mohou být majitelé registrováni řekněme u notáře, který by na příkaz soudu mohl jejich jména vydat policii. Něco podobného mimochodem platí i v Německu.
Co se veřejných zakázek týče, tak tam to neřeší zrušení akcií na majitele, ale oznámení majitelů - fyzických osob od výherce až po jeho posledního dodavatele. V tomto směru jsem zvědavý na zákon o transparentnosti akciových společností, který snad dnes předkládá Pospíšil do vlády.
07. 03. 2012 | 11:50

Xury napsal(a):

Pro Violu:
vy byste někam nastoupila za minimální mzdu s tím, že vám možná (podle výsledků) pozvolna zvednou plat? To snad i sama cítíte, že jste napsala nesmysl.
07. 03. 2012 | 11:52

Viola napsal(a):

děkuji RE CAPTCHTĚ za kompliment.
07. 03. 2012 | 11:52

Ládik!!! napsal(a):

Bunny,
ono to nebude celé tak, jak píšete. S tím omezeným obzorem možná jo, protože mě některé obzory vůbec nezajímají (například státní správa). Naučil jsem se totiž ve své pitomosti řešit problémy dříve, než nastanou. Aby mi už nikdy nějaký pohunek nešlápl na bebí, jak říkáte. Sobotkovy nebezpečné nesmysly jsou jen jeho problémem.
07. 03. 2012 | 11:52

SuP napsal(a):

Bunny -
"Základní souvislosti" jsou co? Abych pochopil. Že SE vezmou peníze, rozdají se občanům, kteří málo vydělávají, oni je utratí, tím nastartují ekonomiku a nestačíme se divit, jak SE to rozjede?
07. 03. 2012 | 11:53

Ládik!!! napsal(a):

Violo,
vždyť jsem mu napsal, že to napsal...
07. 03. 2012 | 11:53

Viola napsal(a):

Xury,

tak by to mělo být, přece do člověka nevidíte, zvláště do mladého a začalo to velmi maldými manažery, to dnes už jsou to skoro důchodci. Dnes se vyučují nezaměstnaní tak, že se mají co nejvíce vychválit, aby dostali alespoň nějakou práci, že nesmí zapomenout na nic, co by je mohlo pozvednout v očích zaměstnavatele, takže výsledek je ten, že je najlepší až v praxi si ověřit, zda ten člověk je dobrý a zaslouží si o něco vyšší plat. Katastrofou jsou pan majitelé a ředitelé, kteří prostě neznají, nebo neznali míru a cpali si do kapes, co to šlo. Peníze se neptají co jsou zač, penězům je to jedno, převalují se jednou tam a jindy jinam, jako vlny na moři. Proto je třeba krotit toky peněz.
07. 03. 2012 | 11:59

SuP napsal(a):

Kelt -
Částečně? Aha - takže:
"Drž pysk - udržuj smír a naopak!" ?
To zní zajímavě. Jen nevidím, kde tam vznikají peníze.
Asi že jsem jednodušší.
07. 03. 2012 | 11:59

Viola napsal(a):

Ládíku

mohl jste ty nesmysly vynechat. :-)
07. 03. 2012 | 12:04

Xury napsal(a):

Pro Violu:
uvědomte si reálný dopad toho, co píšete. Pominu majitele, protože to je jejich věc, kolik peněz si z firmy vezmou, ale kdybyste byla majitelka firmy a hledala vrcholového manažera, tak máte tři možnosti - buď sehnat někoho volného na trhu (sama nebo přes headhuntery), ten ale k vám za minimální mzdu nepůjde, pokud má alespoň trochu slušné výsledky z minula. Nebo přetáhnout někoho od konkurence,pak se ovšem nemá smysl bavit o minimální mzdě a konečně vzít někoho ze školy. Jistě v tomto případě můžete použít to minimum, ale pak vám patrně zbydou na výběr jen ti, kteří se nikam jinam nedostali.
07. 03. 2012 | 12:09

Yosif K napsal(a):

Dedek napsal:
Pořád vidíte rozhazování proletářům ale maličko vám nedochází, že právě oni jsou daněni daleko více jak ti boháči. Daňme všechny stejně, nenechávejme výhody jen desetině občanů a stát se zvedne. O korupci jsem napsal, že stačí snížení, protože nevěřím, že by se kdy vymítila.
07. 03. 2012 | 10:49

1) Lide s nizkymi platy neplati zadne dane nebo velmi nizke - jsou cisti prijemci davek vs odvodu do statniho rozpoctu.
2) Kazde zvyseni socialnich davek zvysuje pocet lidi, "kterym se nevyplati praocvat".
3) Kazde zvyseni minimalni mzdy zvysuje pocet lidi, "kteri se zamestnavatelum nevyplati zamestnavat". jejich praci prevezmou rodinni prislusnici nebo strajew nebo oni sami ale nacerno.

Velka cast scodemackych opatreni je kontraproduktivni - udrzuje nezamestnane v nezamestnanosti a chudaky v chudobe. A navic vyplaceni prehnanych socialnich davek obvykle ruinuje statni rozpocet.
07. 03. 2012 | 12:10

SuP napsal(a):

Xury -
K té poslední větě - spíš "... které nikde jinde nechtěli".
Kteří se nikam nedostali, to vypadá, že byl zájem, ale nebylo místo ...
:-)
07. 03. 2012 | 12:12

.. Kelt, napsal(a):

To SuP,
že jste jenodušší to si opravdu nemyslím.
Osobně bych závěr formuloval takto:Používej rozum,kriticky vyhodnocuj sliby a jejich plnění a potom se rozhodni.
Peníze by měly vznikat v reálném světě materiálního podnikání a služeb,jako směná hodnota.Virtuální bubliny na základě prodeje derivátů by měla odstranit např.Tobinova daň.
07. 03. 2012 | 12:14

Yosif K napsal(a):

Nebezpecne socdemacke nesmysly:
1) zdroje tu jsou!
2) Statni dluhy se splacet nemusi!
3) Italie plati na duchody 12.6% HDP a NEMA S FINANCOVANIM POTIZE! (vesnicky mudrak Spidla v cervenci 2011 na aktualne.cz).
07. 03. 2012 | 12:15

SuP napsal(a):

Yosif -
"....Velka cast scodemackych opatreni je kontraproduktivni - udrzuje nezamestnane v nezamestnanosti a chudaky v chudobe. A navic vyplaceni prehnanych socialnich davek obvykle ruinuje statni rozpocet...."
Proto se taky sociální demokradi dostávají k moci výhradně když se daří.
07. 03. 2012 | 12:16

Viola napsal(a):

Yosife K

to bylo, teď je tu pan Sobotka.
07. 03. 2012 | 12:17

SuP napsal(a):

Kelte -
Pamatujete? Už se tady jednou stalo, že jsem s vámi souhlasil. Tak teď zase.
07. 03. 2012 | 12:18

Viola napsal(a):

Yosife K

co ruinuje stát jsou strany jako VV, které nyní stojí před soudem. Lhát se nemá.
Včera v Hydeparku (já tento pořad strašně ráda sleduji) byla jedna sympatická studentka, která vytvořila s jinýma stránky demagog.cz a tam se snaží o vyvracení různých lží politiků. Ten váš výrok "Velka cast scodemackych opatreni je kontraproduktivni - udrzuje nezamestnane v nezamestnanosti a chudaky v chudobe. A navic vyplaceni prehnanych socialnich davek obvykle ruinuje statni rozpocet...."

bych ji dala na rozbor, ikdyž nejste politik.

Udržet nezaměstnané jakžtakž v klidu je strategické, chudáci v chudobě, to jsou většinou důchodci, ti už s tím nic nenadělají a musí se spolehnout na děti, anebo jsou to opravdoví chudáci, kteří díky nějakému hendikepu tělesnému a duševnímu prostě nemohou jinak a je humánní je udržovat, aby neskončili na ulici a nemusely se pro ně stavět stany, když jsou největší mrazy. A už bylo dokázáno několikrát v číslech, že sociální dávky nejsou přehnané a neruinují státní rozpočet. Státní rozpočet ruinuje špatná celková koncepce a umožnění těm bohatým ještě více bohatnout právě na úkor těch chudých.
07. 03. 2012 | 12:29

Levicový ekonom napsal(a):

Máš pravdu, Kuchaři, zase jen lži a kecy z neoliberálního chlívku si tu vypustil.

Pokládat při našem ekonomickém výkonu a celkovém zdanění stropy pojistného za "vysoké" může nevzdělaný kecálek, který o ekonomii četl pouze v deníčku Václava Klause. Nejsme na tom jako Německo, abychom si mohli dovolit takto velkorysé stropy. Stropy by se měly zkrátka zrušit, jak doporučuje i OECD. Fascinuje mě, jak vy pravičáci kvičíte proti zadlužování a sami prosazujete opatření, které ho ještě prohlubuje.

"Atd... atd... už mě nebaví ty Vaše plky komentovat." Souhlas "Vy stejně moc dobře víte, že lžete. Takže spíše tohle berte jako připomínku toho, že né každý Vám ty hovadiny baští." Samozřejmě, neoliberální lháři musí být SOBOTKOVÝMI ARGUMENTY PODEPŘENÝMI ANALÝZAMI ČSSZ ČI ČNB, dotčeni, to je přirozené.

"Ale možná nemáte na vybranou. Možná Vás do těhle žvástů tlačí mafie, která se bojí, že na ni dojde. Ani Vám to vlastně nezávidím. Mít za prdelí Kočku s Bendou, asi bych taky mluvil jinak." Benda nemá s ČSSD už nic společného, probuď se, hošíku. Ale chápu, je asi lepší mít za zadkem modré kmotry, Šťávu nebo Bakalu..
07. 03. 2012 | 12:34

Levicový ekonom napsal(a):

"Důchodový účet se dostává do deficitu v důsledku navýšení počtu důchodců." Samozřejmě, tuhle jedinou možnou modrou pravdu pak zpochybňuje i ČSSZ, která potvrzuje, že za současný deficit může z 80 % snižování pojistného za Topolánkovy vlády a za zbytek krize, nezaměstnanost a další jevy. :D
Jinak za vlády ČSSD se jaksi restrukturalizovaly podniky po vládách ODS, proto byla nezaměstnanost zpočátku vysoká, ale postupně začala opět klesat. Navíc naše současná reálná nezaměstnanost (včetně tzv. neregistrovaných nezaměstnaných) je ve skutečnosti dokonce na úrovni 14 %.
07. 03. 2012 | 12:38

Viola napsal(a):

Xury

kdybych byla majitelka firmy, tak bych si žádného manažera nehledala, neboť bych byla sama manažerkou. Hledala bych si zaměstnance, dala jim minimální plat a počkala, jak mi přinesou zisk a následně pak z některého udělala svého zástupce, ale manažerem bych byla pořád já. A není pravda, že si majitel může dělat, co chce a vzít si kolik chce, pak to tak dopadá, že si právě ti majitelé berou nehorázné půjčky, které nemůžou splatit a odnášejí to zaměstnanci na minimálních platech. Majitel to má mít velmi dobře spočítáno, promyšleno a mít cíl, ale ne takový, že se bude jednou válet na Bahamách. Řekla bych podle cílů poznáte je.
07. 03. 2012 | 12:40

Občan napsal(a):

SuPe,

pokud už jste na tom argumentačně tak špatně, že se musíte chytat i Pépiho mnohokrát prokázaných lží, pak je mi Vás docela líto.

Naposledy ohledně sodávek.
Bylo zde, na diskusích Aktualne.cz, několikrát prokázáno, že socdávková zátěž je pro SR zcela marginální a že socdávky ani při souběhu nezajišťují ani holé přežití (tedy neumožňují zajištění odpovídajícího bydlení, stravy, ošacení, léků a zdravotních pomůcek).
07. 03. 2012 | 12:40

Levicový ekonom napsal(a):

Naprosto nezpochybnitelná fakta, která je až příliš nepochopitelná pro pravičácké polointeligenty:
"1) zdroje tu jsou!" Ano, jsou, jinak by stát nemohl nijak hospodařit.
"2) Statni dluhy se splacet nemusi!" Nemusí a ani nemohou. Může se pouze snižovat poměr státního dluhu k HDP, což se za vlád ČSSD dařilo.
"3) Italie plati na duchody 12.6% HDP a NEMA S FINANCOVANIM POTIZE! (vesnicky mudrak Spidla v cervenci 2011 na aktualne.cz)." Špidla nic takového nenapsal, městský škrabale. Psal o tom, že jsme schopni stabilizovat důchodový systém, pokud na něj budeme dávat čím dál větší % HDP, abychom pak dosáhli úrovni Itálie nebo Polska.

2) Statni dluhy se splacet nemusi!
3) Italie plati na duchody 12.6% HDP a NEMA S FINANCOVANIM POTIZE! (vesnicky mudrak Spidla v cervenci 2011 na aktualne.cz).
07. 03. 2012 | 12:44

Levicový ekonom napsal(a):

"1) Lide s nizkymi platy neplati zadne dane nebo velmi nizke - jsou cisti prijemci davek vs odvodu do statniho rozpoctu."
Lžeš, lidé s nízkými platy v rámci přímé úměry platí vyšší daně než bohatí díky naší tzv. daňové degresi. Tzv. daňové bonusy se týkají výhradě rodin s dětmi, které spíše trápí pravičácké zvyšování DPH a škrty než přímé daně.
"2) Kazde zvyseni socialnich davek zvysuje pocet lidi, "kterym se nevyplati praocvat"." Tisíckrát omletá neoliberální lež, která nemá žádný empirický podklad.
"3) Kazde zvyseni minimalni mzdy zvysuje pocet lidi, "kteri se zamestnavatelum nevyplati zamestnavat". jejich praci prevezmou rodinni prislusnici nebo strajew nebo oni sami ale nacerno."
Minimální mzda naopak zvyšuje počet lidí, kteří chtějí pracovat, navíc se to týká minima pracujících, proto je třeba se těm plkům o hrůzách, které má zvyšování mm vyvolávat, pouze smát.

Velka cast neoliberálních opatreni je kontraproduktivni - udrzuje nezamestnane v nezamestnanosti a chudaky v chudobe. A navic škrtáním už tak nízkých socialnich davek obvykle ruinuje ekonomiku a tím i statni rozpocet.
07. 03. 2012 | 12:49

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Mohl byste sem prosím lípnout odkaz na to, že OECD doporučuje zrušit stropy pojistného? Ono je to totiž milý levicový, nebo spíše pravicový ekonome přesně naopak. Většina zemí s vyspělou sociální politikou má zastropování odvodů na penze tak na úrovni 1,5 násobku průměrné mzdy (Rakousko, Švédsko) a takové velmi sociální Dánsko má penzijní systém prakticky komplet fondový-privátní. A ano, máte pravdu, nemáme se tak dobře na to, abychom mohli dodržovat náhradové poměry 90 procent u velké části penzistů, kteří od státu dostanou 2-3 i více krát více, než do tohoto odvedou.
Země, ve kterých vládnou politické reprezentace, které jsou součástí socialistické internacionály dělají reformy, které vy označujete za neoliberální, a činí tam tak sociálně demokratické reprezentace.

Je na čase přestat konzervativně čili pravicově lpět na dogmatických hodnotách s jednopilířovým průběžným penzijním systémem, a liberálně-levicově-pokrokově se pustit do reforem.
07. 03. 2012 | 12:53

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Vy lžete. Žádné degresivní zdanění tu není. V ČR je normální progresivní zdanění, kde procentuelní sazba daně roste s příjmem.

Tady máte důkaz.

Poplatník neuplatnuje slevu na dítě

Hrubá mzda...........Dan.............dan jako procento příjmu
10000-------------0----------------------0
15000-----------945--------------------6,3
20000----------1950--------------------9,75
25000----------2955-------------------11,82
30000----------3960-------------------13,2
35000----------4965-------------------14,1
40000----------5970-------------------14,9

Pokud by poplatník uplatnil slevu na dítě, byla by ta progrese ještě vyšší.
07. 03. 2012 | 12:58

Levicový ekonom napsal(a):

Sociální dávky (důchody nejsou dávka) činí ani ne 3 % výdajů státního rozpočtu ČR. Pravice si však bude pořád plácat svou věčnou písničku jak strašnou zátěží pro náš rozpočet jsou. Samozřejmě, díky nim není takový prostor pro rozhazování boháčům prostřednictvím snižování daní...
07. 03. 2012 | 12:58

Občan napsal(a):

To Parabellum (12:53):

Lžete.
http://www.ose.be/files/publication/2010/country_reports_pension/OSE_2010_CRpension_Denmark.pdf
07. 03. 2012 | 13:02

dedek napsal(a):

SuP napsal(a):
Yosif -
"....Velka cast scodemackych opatreni je kontraproduktivni - udrzuje nezamestnane v nezamestnanosti a chudaky v chudobe. A navic vyplaceni prehnanych socialnich davek obvykle ruinuje statni rozpocet...."
Proto se taky sociální demokradi dostávají k moci výhradně když se daří.
07. 03. 2012 | 12:16

Ono se po Klausovi nějak dařilo? A sakra. Zřejmě se daří i teď.
07. 03. 2012 | 13:03

noun napsal(a):

Veškeré úvahy,které za parlament výše prezentuje J.Dolejš a tato diskuse ukazují jedno:diskutéři i parlament,vláda vůbec nevidí hlavní příčiny ochromení ekonomiky a nebezpečí,které plyne z byzantinizace a bílolímcovství a feudalizace:žádnou ekonomiku nepostaví na nohy znovu transfery mezi daněmi,přesuny mezi výdaji a příjmy a podobné superkrátkodobé medikamenty:jedině nová rostoucí výroba s inovacemi,která získává trh díky předstihu vůči jíným.Ochota lidí pracovat víc a lépe a zaměstnavatelů dobře platit.V níž roste produktivita práce.
Nic zaostalejšího,více starověkého a nefunkčního než je ekonomické myšlení posledních dvaceti let si už vůbec nelze představit.Klause jako poradce císaře Justiciána roku 530 n.l. možná,ale ten člověk si spletl dobu o celé tisíciletí.Je to raně středověká příšera ekonomiky.
07. 03. 2012 | 13:06

někdo napsal(a):

Nebýt pravicových experimentů byl by rozpočet vyrovnaný

Topolánkova vláda k 1. 1. 2008 zavedla rovnou daň, která zvýhodnila vyšší příjmové skupiny občanů. Výpadek příjmů státního rozpočtu činil 20 mld. Dále byla snížena daň z příjmu právnických osob z 24% na 21%, což snížilo příjmy státního rozpočtu o dalších 24 mld. Rovněž byl zaveden strop odvodů zdravotního a sociálního pojištění, což stálo veřejné rozpočty asi 17 mld. Celkem tak byly sníženy příjmy ve výši 61 mld.

K 1. 1. 2009 došlo ke snížení daně z příjmu právnických osob z 21% na 20%, výpadek příjmů 8 mld. Byl schválen návrh na snížení sociálního pojištění – zaměstnancům z 8% na 6,5%, snížení příjmů 27 mld. a zaměstnavatelům z 26% na 25%, což způsobilo snížení příjmů 18 mld. Navíc od 1. 7. 2009 byly zvýšeny slevy na sociálním pojištění a tím došlo k úbytku příjmů ve výši 18 mld. Celkem za rok 2009 došlo opět ke snížení příjmů veřejných rozpočtů asi o 60 mld. korun.

Přibližně těchto 61+60 = 121 mld. příjmů nyní každoročně chybí
07. 03. 2012 | 13:08

Kuchař napsal(a):

Levicový ekonom:

Z kterého kanálu jste vylezl pane ? A proč si do nicku dáváte výraz "Ekonom"
To že jste absolvoval "Rodinku", kde jste měli hodinu Občanské nauky, kterou si pletete s ekonomií, to Vám ještě nedává právo nazývat se ekonomem.

Plácáte kraviny, které nemá smysl komentoval. Já nejsem pan Xury, který má s váma svatou trpělivost. To bych u Vás musel ucítit alespoň zárodek inteligence - ale bohužel.
07. 03. 2012 | 13:10

Kuchař napsal(a):

někdo:

Už to sem dáváte po stý. A stále to máte blbě. Ale nic si z to nedělejte.
Takových troubů je tu víc.
07. 03. 2012 | 13:12

SuP napsal(a):

Občan -
Až přestanete názory z protějšího pole považovat za "prokázané lži", ozvěte se.
07. 03. 2012 | 13:15

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Víte levicový ekonome, nikdo tu mylím netvrdí, že rozpočtový problém představují sociální dávky v současné podobě. Co ovšem představuje velký problém, tak to je sociální levicová politika minulých vlád, kdy ve jménu "sociálního smíru" a snížení nezaměstnanosti prakticky zdvojnásdobila počet zaměstnaců veřejné správy, a tím značně navíc navýšily korupční potenciál této- navíc vtomto období mzdy v nepodnikatelské sféře poměrně prudce rostly.
Jinak zkuste mi vysvětlit, jak rozhazujete boháčům tím, že jim snížíte daně. A dakší: Kdo podle Vás je boháč? Ten, kdo má hrubou mzdu vyšší, než 31 520 Kč čistého a taktak je schopen si zaplatit neregulovaný nájem v 2+1 někde na Černém mostě? Tyhle jste totiž za boháče vy neolevičáci prohlásili za vysokopříjmové, a danili těmto mzdu 32 procenty.
07. 03. 2012 | 13:17

někdo napsal(a):

Z jiné diskuze:

"Jedine dobre, ale jeste to chce zvysovat financni zatez a ubirat na socialnim zajisteni, at co nejvic povlu vyresi existencni problemy sebevrazdou."

Taková je morální úroveň české žumpopravice.
07. 03. 2012 | 13:20

Parabellum napsal(a):

Občan

V té správě je cosi jako

first (state and mandatory) pillar
second pillar consists of quasi-mandatory
third pillar consists of voluntary

Z toho vyplývá, že dánský model je mnohem neoliberálnější, i než ten navrhovaný touto vládou.
07. 03. 2012 | 13:22

Kuchař napsal(a):

Zde průměrné příjmy obyvatelstva dle druhu práce.

http://czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/t/76003B1524/$File/1420110209.pdf

Čísla jasně dokazují, že za pravicových vlád je lépe.
07. 03. 2012 | 13:22

Xury napsal(a):

Pro Violu:
někdo si najme manažera a někdo ne. Zpravidla jsou najímáni tehdy, když velikost firmy je už taková, že už ji samo nezvládají. To jaké peníze si majitel z firmy vezme je jeho rozhodnutí a jeho zodpovědnost. Nkdo mu nemá co přikazovat. Vám také nikdo neurčuje, jak nakládat se svým majetkem. Jinak vaše představa o tom, jak najímáte zaměstnance za minimum je opravdu z jiného světa. A mimochodem mě dost překvapuje, že rovna vy tady propagujete zaměstnávání za minimální mzdu.
07. 03. 2012 | 13:24

Kuchař napsal(a):

Zde růst počtů středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaného obyvatelstva.

http://czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/t/76003A7CBB/$File/1420110202.pdf

Z čísel je jasné, že roste podíl vzdělaných lidí.
07. 03. 2012 | 13:25

SuP napsal(a):

dědek -
Oni jsou sociální demokradi u moci?
07. 03. 2012 | 13:27

dalimír napsal(a):

Petře s Tábora rusko je velká země z různorodými názory tamní populace ! Jistěže všichni spokojení s Putinem nebudou ale většina ,hlavně rodilých rusů ho za prezidenta chtějí ! Samozřejmě že západní velmoci které všude strkají ty své nenasytné rypáky s děním v rusku souhlasit nebudou nikdy a jejich špioni a hlásná trouba západu ,propaganda jede na plné obrátky ! Nejlépe to vyřešil Lukaštěnko v Bělorusku ! Poslal EU a její novinářské poskoky vyloženě do řitě a má tam klid ! Opravdu prezident inteligent ! Dl.
07. 03. 2012 | 13:31

Yosif K napsal(a):

Jaja napsala:
Přestaňte kritizovat Sobotku, je to tlučhuba, ale podívejte se, co dělá pravicová vláda. Mimo škrtů a zvyšování daní vůbec nic.
07. 03. 2012 | 11:04

Josef Schumpeter jiz pred 80 lety videl, ze hlavnim zdrojem zlepseni ekonomie jsou inovace. Ty nezaridi ani levicova ani pravicova vlada. Ty zaridi pouze podnikatele tedy pokud nejde o let na mesic atp).

V CR by mohlo pomoci jeste odstraneni korupce. Ta vsak je cca stejna za socdemaku i za ODS......
07. 03. 2012 | 13:33

kristusek napsal(a):

Parabellum

Pokud z 31,5 tisíc čistého jen "tak tak" zaplatíte nájem ve 2+1 na Černém mostě, pak tam máte nejspíš zlatý záchod, ne?:-D

Jinak pokud byste měl zájem, tak za dvacítku (abyste to teda neměl "jen tak tak") vám klidně pronajmu hezký cihlový byt s vynikající dostupností, po rekonstrukci, v Holešovicích:-p
07. 03. 2012 | 13:33

Kuchař napsal(a):

Zde čísla o nezaměstnanosti + mediány mezd.

http://czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/t/76003B2A66/$File/1420110210.pdf

Čísla zase janě dokazují, že pravicové vlády si vedou lépe jak Bohouš.
07. 03. 2012 | 13:33

SuP napsal(a):

Kalousek levounům trochu zvedl složenou daňovou kvótu, aby se měli jako ve Śvédsku a zase je to špatně.
07. 03. 2012 | 13:33

kristusek napsal(a):

Kuchař

vyšší průměrná mzda neznamená, že je lépe. Ještě před pár lety v Polsku vydělávali statisíce, ale to neznamená, že se měli super:-DDD
07. 03. 2012 | 13:34

SuP napsal(a):

Kuchař -
Nevyhrabal byste někde, kolik se tady rozdá na dotacích proti tomu, co se rozkrade? Já jen jestli by se tím nedaly snížit daně.
07. 03. 2012 | 13:37

Kuchař napsal(a):

kristusek:

Vy jste nějak chytrej pane - nejste atomovej inženýr ?
07. 03. 2012 | 13:39

Kuchař napsal(a):

SuP:

Prý se tady rozkrade 200 mld ročně. Z toho 150 mld připadá na socany na krajích.

Tak ještě zjistit, kolik šlo na dotace a máme to.Ale když se nebude krást, z čeho pak bude Sobotka a jeho parta žít ?
07. 03. 2012 | 13:41

Wraith napsal(a):

Dobrý den,

Vidím tu lecjaká tvrzení, možná jsem něco přehlédl, ale klíčovým je fakt, že populace stárne. A bude stárnout dál, pokud se vláda nepokusí obrátit směr demografické křivky. Nepůjde to lehce, nicméně cesta existuje. Vůbec není pro mne překvapivé, že to správné řešení již dávno měli komunisté za starého režimu.
Ať si kdo chce říká, je jediné - sice pro stát, nákladnější řešení, ale efektivní.
Tím nástrojem byla podpora mladých rodin a manželství. Bezúročné půjčky na bydlení, na tehdejší dobu slušné porodné a dlouhodobá podpora rodin s dětmi. To byl způsob jak zajistit státu poměrně solidní počet práceschopné populace. Existovaly sice populační výkyvy - tzv. silné a slabé ročníky - ale to nebyl žádný neřešitelný problém.
Nyní to vezmu krapet do extrému, ale princip je zhruba takový: Každý schopný chovatel vám řekne, že jediný způsob, jak udržet stabilní a zdravou populaci, je udržet rovnováhu mezi přirozeným úbytkem a nově narozenými, případně mít mírně vyšší přebytek novorozeňat.
Co platí pro zvěř, platí i pro lidi. Kde je vyšší úbytek nekompenzován, tam se schyluje k zániku populace, v případě lidí - národa.
Řešením situace je tedy obnovení sociálního státu a dát lidem jistotu práce. V dané chvíli to sice bude velmi nákladné, ale pokud bude silná populace a bude mít dostatek pracovních příležitostí, pak nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat.
07. 03. 2012 | 13:42

Kuchař napsal(a):

Ještě k těm důchodům:

Sobotka vyplatil důchodcům asi 240 mld. To pan Kalousek uč 330 mld.

Tedy o 100 mld více !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale pochybuju, že tahle informace může proniknout lebeční kostí levičáka.
07. 03. 2012 | 13:45

Kuchař napsal(a):

A ještě k sociálním výdajům.

http://czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/t/A50020B53A/$File/1607110326.pdf

Z uvedených čísel opět plyne, že za pravicových vlád se zvednul podíl soc. výdajů na HDP.

Ale pištěte dál socani ! Inteligentní reakci od vás stejně nikdo nečeká !
07. 03. 2012 | 13:48

Yosif K napsal(a):

Pan Levicovy ekonom polemizuje:
1) zdroje tu jsou!!!
"2) Statni dluhy se splacet nemusi!" Nemusí a ani nemohou. Může se pouze snižovat poměr státního dluhu k HDP, což se za vlád ČSSD dařilo.
"3) Italie plati na duchody 12.6% HDP a NEMA S FINANCOVANIM POTIZE! (vesnicky mudrak Spidla v cervenci 2011 na aktualne.cz)." Špidla nic takového nenapsal, městský škrabale. Psal o tom, že jsme schopni stabilizovat důchodový systém, pokud na něj budeme dávat čím dál větší % HDP, abychom pak dosáhli úrovni Itálie nebo Polska.

1) zdroje jsou jen na nezbytne nutne zachovne socialni davky - na nekonecne rozhazovani penez mezi proletariat ve stylu Spidla ZDROJE NEJSOU!!!!!
ad 2) ...coz se za vlady CSSD behem konjunktury az tak moc NEDARILO v absoltnich cislech - vlivem rozhozu novych socialnich davek zadluzeni statu stoupalo i pri rustu HDP o 6.2% rocne - tedy v dobe kdy by socdemacky guru Keynes doporucoval prebytkove hospodareni. Takto hospodarit behem konjunktury je prasecina, i kdyz je pravda ze se tak v Evrope chovaji i nektere pravicove vlady.
3) tak Spidla tvrdil ze Italie nema problemy a ona Italie najednou ty problemy ma ma. A pro vsechny krome socdemackych ignorantu to neni az tak najednou....
A italska levice ani nechtela do vlady aby se nemusela zucastnit demontaze nesmyslne stedreho penzijniho a sociualniho systemu ktery si behem desetileti politickych a stavkovych boju vybudovala k takove dokonalosti, ze na jihu Italie mlady ital v lete nepracuje, v zime tanci a ze socialnich davek porad skvele vyzije....

V Italii je mozno odejit do penze jiz v 45 letech a v 60 letech mohou statni zamestnanci zacit brat penzi az 80% posledniho platoveho prumeru. To co Spidla dava za vzor - tak to v Italii zcela neodvratne konci. Se Spidlou vzhuru do Italie a Recka!!!!

Avanti Popolo!!!! Prosta Empros!!!!!
07. 03. 2012 | 13:53

Jirka H. napsal(a):

Pane Sobotka, kritizujete Nečase, že už šest let odmítá zvýšit minimální mzdu byť jen o jedinou korunu. Zřejmě v rámci jakéhosi zvrhlého konzervativního soucítění...

Vy byste asi minimální mzdu zvýšil, viďte? Jste přece dobrák! Ale těm lidem, které si berete do pusy, byste moc nepomohl. Malé zvýšení min. mzdy by je nevytrhlo, a pokud by min. mzda stoupla víc, tak by se ocitli na dlažbě... Zaměstnavatelům by se vyplatilo na málo kvalifikovanou práci koupit mechanizaci anebo ji rozdělit mezi zbylé zaměstnance.
07. 03. 2012 | 13:55

Jirka H. napsal(a):

Pane Sobotka, kritizujete Nečase, že už šest let odmítá zvýšit minimální mzdu byť jen o jedinou korunu. Zřejmě v rámci jakéhosi zvrhlého konzervativního soucítění...

Vy byste asi minimální mzdu zvýšil, viďte? Jste přece dobrák! Ale těm lidem, které si berete do pusy, byste moc nepomohl. Malé zvýšení min. mzdy by je nevytrhlo, a pokud by min. mzda stoupla víc, tak by se ocitli na dlažbě... Zaměstnavatelům by se vyplatilo na málo kvalifikovanou práci koupit mechanizaci anebo ji rozdělit mezi zbylé zaměstnance.
07. 03. 2012 | 13:55

Parabellum napsal(a):

Wraith

Víte, Vy máte jeden problém. Sice jste napsal poměrně hodně dlouhý příspěvek, ale bohužel jste nenapsal jediné klíčové opatření, které by popisovalo tu Vaši podporu rodin s dětmi. A co se týče komunistů, tak se velmi krutě mýlíte, protože od roku 1975 klesala porodnost až do roku 1989 a dále, ale pravdou zůstává, že ke skutečnému propadu došlo až po roce 1993. A co se týče toho "slušného porodného", tak zkušenosti nás učí, že tímto sice lze tvýšit porodnost, ale rozhodně nikoli počet budoucích danových poplatníků.
A jeětě něco: V roce 1975, kdy vyvrcholil Baby boom 70. let se narodilo 192 tis dětí, a o generaci později necelých 100 tis dětí. Pokud byste chtěl u následfuhjící generace docílit opět porodnosti 192 tis. dětí, a tuto by mělo zabezpečit těch 50 000 žen narozených v roce 2000, pak by na jednu ženu muselo připadat v průměru 3,8 dítěte, a této plodnosti nebylo dosaženo nikdy v poválečné historii, a i za toho baby boomu 70. let dosahovala plodnost, čili počet narozených dětí na jednu ženu čísla tuším 2,11.
A nyní si zkusme nastínit, co by se dělo, pokud by porodnost v roce 1993 nezačala klesat, dejme tomu by stagnovala. Došlo by v podstatě pouze k tomu, že počínaje letočšním rokem by maturovalo o tovíce mladých lidí, pro které by nebyla práce. Jinými slovy, vyšší porodnost v 90. letech by vedla pouze k vyšší nezaměstnanosti v druhé dekádě XXI. století- nic více, nic méně. Druhým důsldkem by bylo to, že by bylo nutné na mateřských a přídavcích vbyplatit o to více peněz, zaměstnat přiměřeně více učitelů atd. a výsledek by byl ten, že bychom sice měli během 5-10 let více jedinců v produktivníém věku, ale stejně ekonomicky akticvních lidí. V čem bychom na tom byli hůře je to, že ty výše uvedené sociální transfery by vygenerovaly vyšší zadlužení.
07. 03. 2012 | 13:56

Xury napsal(a):

Pro Wraith :
komunisti žádné řešení podpory populace neměli. Jen na začátku 70. let začali poskytovat výhodné novomanželské půjčky, takže bylo výhodnější založit manželství a mít děti. Jediný efekt ovšem byl ten, že část populace měla dítě dříve než by ho měla bez těch půjček. Nicméně počet dětí na jednu ženu (porodnost) se nijak významně nezvýšil. Jen vznikla populační vlna Husákových dětí. Porodnost pak klesala byť mírně až do 1989, kdy se trend zlomil do rychlejšího poklesu díky otevření jiných možností.
07. 03. 2012 | 13:57

Yosif K napsal(a):

Wreaith napsal:

Řešením situace je tedy obnovení sociálního státu a dát lidem jistotu práce. V dané chvíli to sice bude velmi nákladné, ale pokud bude silná populace a bude mít dostatek pracovních příležitostí, pak nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat.
07. 03. 2012 | 13:42

Obavam se ze ne - v SRN je socialni zabezpeceni lepsi nez v CR a porodnost je tam jeste mensi. Co TROCHU pomuze je podpora jesli a skolek a podpora ulev pro zamestnane matky - viz Svedsko.

Jistota prace je bolsevicky vynalez - ta jistota neni od zruseni sociku nikde (snad krome malych ropnych autokracii....)
07. 03. 2012 | 13:58

Parabellum napsal(a):

Xury

Baby boom v 70. letech nebyl způsoben politickými zásahy, jak se často traduje, ale prostě a jednoduše tím, že do natálního věku dospěla vůbec nejpočetnější část populace - generace narozená po druhé světové válce, tedy zhruba ročníky 1946-1952 - to je celé. Pokud se podíváte na strom života, zjistíte na něm dva význačné modusy- poválečnou generaci, a děti této generace tzv. Husákovy děti ročníky cca 1972-1979
07. 03. 2012 | 14:02

Parabellum napsal(a):

Yosif K

Sociální stát je jiný výraz pro diktaturu gerontokracie = parlamentní demokracie. Stárnutí populace je politická objednávka, protože pokud vyjdeme z faktu, že sociální politika se děje především ve jménu penzistů a rodin s dětmi, tak soudný a příčetný politik upřednostní penzisty, protože dva penzisté představují dva volební hlasy, a rodina se dvěma dětmi čtyči hladové krky ,ale pouze dva volební hlasy. Všude tam, kde dochází k posilování sociálního státu = pozice seniorů na úkor rodin s dětmi proto logicky dochází k poklesu porodnosti, období vlády ČSSD v ČR nevyjímaje. Nejnižší porodnost tu byla v roce 2000-2002, kdy poprvé od hladomoru v roce 1918 došlo k tomu, že se méně lidí rodilo, než umíralo, a to i přes to, že horní hranice optimálního natálního věku dosáhl nejpočetnější populační ročník - 1975 A teprve Topolánkova vláda tím, že uvolnila trh s bydlením do té doby tvrdě regulovaným, a zvýšila odpočty na děti učinila přítrž tomuto hrůznému genocidnímu řádění oranžových, a porodnost začala opět růst.
07. 03. 2012 | 14:09

Viola napsal(a):

Tak se podívejme na ty politiky, kteří nás chtějí škrtit:

"Pro Bártu je prý půl milionu jako pro Johna pět set korun - to je obhajoba toho, proč si Bárta nenechal na půjčku vypsat žádný doklad."

No neříkala jsem to, že pro někoho má koruna cenu kovu do šrotu a pro jiného několik velkých bankovek? To je to, co devalvuje cenu peněz.
07. 03. 2012 | 14:15

Kuchař napsal(a):

HDP na 1 obyvatele ve standardech kupní síly PPS

EU=100%

Rok. 1995 ........76 %
Rok 2010.........80 %

Ach,jo !
07. 03. 2012 | 14:18

Parabellum napsal(a):

kristusek

Pardon -31 500 Hrubého- to byla hranice, od které se danil příjem 32 procenty ještě v roce 2007. Tohle představovalo něco malinko přes 22 tisíc čistého, a neregulovaný nájem s energiemi v té době byl na Černém mostě, což je snad nejlevnější pražská lokalita okolo 13500 Kč. Takže tmu našemu vysokopříjmovému neoconovi, ze kterého si ČSSD udělala dojnou krávu zbývalo po zaplacení bydlení 8500 Kč.

Jinak nevím, proč bych si měl od Vás pronajímat nějakou kůču, kterou jste ukradl od státu, protože já bydláím v krásném 150 metrovém bytě, nacházejícím se v největším secesním domě ve městě, který jsem za hotový za tržní cenu koupil, a za hotový dost luxusně zrekonstruoval.

A pokud někdo vydělává 22000 čistého, což je podle pana Sobotky vysokopříjmový neocon, tak si od Vás těžko pronajme byt za 20 tis. měsíčně.
Co by ale pomoihlo, tak třeba kdyby se tu nemovitosti danily tak, jako jinde v civilizovaném světě, a vy jste za ten byt zaplatil dan z nemovitosti 1 procento z tržní ceny - tedy nějakých 25000 Kč ročně. Já bych snesl i 100 x vyšší dan z nemovitosti- ba co dím, pro mne může dan z nemovitosti vzrůst klidně o milion procent, a furt na to budu mít, a nezaplatím ani o korunu na víc.
07. 03. 2012 | 14:21

Parabellum napsal(a):

Viola

Jistě, ještě nám popište, jakou cenu mají peníze pro sociální degeše, kteřá naházejí do automatů během hodiny klidně 5000 Kč, aniž by z toho měli nějaký užitek. A že těch degešů je, když automatovné v ČR činí okolo 100 miliard ročně. Většinou jde o prostředky těch, kteří pobírají dávky, a další příjmy si tito opatřují protizákoně.
07. 03. 2012 | 14:23

Kuchař napsal(a):

Míra rizika po sociálních dávkách:

Za Sobotky......10,4%
Za Kalouska.....8,4 %

Ach,jo!
07. 03. 2012 | 14:26

Viola napsal(a):

Xury

"Vám také nikdo neurčuje, jak nakládat se svým majetkem. Jinak vaše představa o tom, jak najímáte zaměstnance za minimum je opravdu z jiného světa. A mimochodem mě dost překvapuje, že rovna vy tady propagujete zaměstnávání za minimální mzdu."

To, jak by měl každý nakládat se svým majetkem by mělo být všem jasné, ale bohužel není a proto to tu tak vypadá - vše rozkradeno, zničeno, vyplýtváno, zneužito. To, co je nám svěřené, je nám jen propůjčené ať by to bylo stokrát v našem osobním vlastnictví, do hrobu si to nevemem. Jak z jiného světa, copak tu nečtete příspěvky zaměstnavatelů, jak si stěžují na zvyšování minimální mzdy? Firma má růst pozvolna a také pozvola se rozšiřovat a zaměstnancům přiměřeně zvyšovat platy. Po roce 1989 se jaksi skokově navýšili neúměrně některým lidem platy a to zcela uměle, nejspíše proto, že byl strach o ten rozvíjející se kapitalismus. Peníze jsou krev ekonomiky a když se někde pustí žilou, tak to někde vykrvácí, že , pokud nechceme průběžně s rozvojem kapitalismu a nárůstem obyvatel tisknout peníze.
07. 03. 2012 | 14:27

Viola napsal(a):

Parabelume - Sauerkirshmanne?

kdo umísťuje ty automaty, kdo je vlastníkem? Ti, co na nich hrají jsou chudáci, neříkám, že za nic nemůžou, ale nejsou to oni, kdo kořistí.
07. 03. 2012 | 14:30

SuP napsal(a):

wraith -
Jen malou poznámku k té Vaší plemenitbě.
Mojí ženě jsem děti udělal JÁ a ne Husák! A oba jsme rádi.
07. 03. 2012 | 14:33

Kuchař napsal(a):

Výdaje důchodů v %HDP:

http://czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/t/A50020B547/$File/1607110327.pdf

Čísla roněž ukazují zvětšení podílu důchodů na HDP za pravicových vlád.
07. 03. 2012 | 14:34

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Cituji Kuchaře, opravím a doplním
„Kuchař napsal(a):
HDP na 1 obyvatele ve standardech kupní síly PPS

EU=100%

Rok. 1995 ........76 %
Rok 2010.........80 %

Ach,jo ! „
------------------------------

doplňuji

sešup let devadesátých
EU27 = 100
1995 77
1996 78 
1997 76 
1998 73 
1999 72 
2000 71 

ČSSD to otočila a vytáhla a pak roky

2007 83 
2008 81 
2009 82 
2010 80 

zase jedem s kopce
07. 03. 2012 | 14:45

Kuchař napsal(a):

Z výše uvedených statitik jasně vyplývá, že Sobotka je lhář a že hysterický povyk místních levičáků může být jedině povykem zfanatizovaných osychopatů a nebo placené klaky.

Howg!
07. 03. 2012 | 14:45

Xury napsal(a):

Pro Violu:
jistě a vy byste určovala co je rychle, co pomalu. Jaké mají být platy atd atd. No ještě štěstí, že lidé jako vy tu moc nemají.
07. 03. 2012 | 14:47

někdo napsal(a):

Švýcarský škrt přes rozpočet. Soud zamítl české odvolání kvůli MUS
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-54958720-svycarsky-skrt-pres-rozpocet-soud-zamitl-ceske-odvolani-kvuli-mus

Nevadí!

Kalousek si ty peníze vybere připravovanou daní z plynu (to bude zase účet za topení) a elektřiny.

PS: recaptcha: depressed. edarian
07. 03. 2012 | 14:55

Cech napsal(a):

Ceny se zvednou nejenom lidem, ale i rozpočtové sféře.
Rozpočtové organizace jsou konečným spotřebitelem bez nároku na odpočet DPH.
Stejně tak i občané nemají kam uhnout.
Zvýšení DPH zákonitě poškodí občany a následně poškodí firmy což nevratně poškodí celý veřejný sektor.
A tuto kreaci vymyslel pan M.K. jen proto, aby stáhl oněch asi 25 miliard z lidí a dal je na podnose Rusnokovi, k tomu samozřejmě občané přidají Rusnokovi dalších 15 až 20 miliard.
Toto vše se zabalí a strčí se to jeho důchodovým fondům,tito si s tím pohrají v ruletě kapitálových fondů a za 40 let našim dětem zdělí to co my víme již dnes.
No není ten pan Kalousek stejně geniální nahrávač na smeč.
Opravdu je to asi ten nej z nej, kam se hrabe V.K. nebo K.K. postě opravdu je to zaručená jednička.
07. 03. 2012 | 14:57

Viola napsal(a):

Xury

no rozhodně bych nebyla neviditelná ruka, ale jasně viditelná pevná ruka.
07. 03. 2012 | 14:57

Mac napsal(a):

ten, kdo se s blbcem...

ono stačí se zhluboka zamyslet nad jediným parametrem:

na počátku minulé dekády, za socanů, jsme rostli o pořádnej kus rychleji než Němci

v posledních letech KLESÁME o hodně rychleji než titíž Němci
resp. rosteme o hodně pomaleji)

kde udělali kuchařovští a yosífkovší soudruzi čeští lumpenimperialisté chybu
07. 03. 2012 | 15:20

Kuchař napsal(a):

Můžeme srovnávat :

Já dodal tabulky.
Pan Mac si tady pouze vyklepal svý smradlavý gumáky.

A prej kdo je fanatik.
Stačí se podívat na pan Xuryho, který stále ještě neztratil dekorum, a neustále trpělivě a argumentačně vystupuje vůči levičáckému vytí a odměnou mu za to je , jenom vytí levičáků o vyšší frekvenci.

Škoda že nemáte pane Macu alespoňt tolik inteligence, abyste byl schopen pochopit svou ubohost.
07. 03. 2012 | 15:21

Mac napsal(a):

klídek, kuchtíku,
když budeš hodnej a naučíš se ponáčkovat, dám ti možná fleka v naší závodce, můžeš tam drhnout várnice ...i když to bych musel přijmout ještě jednoho, aby to po tobě kontroloval. Tak nic, neboj, nebudeš mít práci, můžeš se dál hodiny denně vyžvaňovat tady na fóru :-)))
07. 03. 2012 | 15:25

český maloměšťák napsal(a):

SuP napsal(a):
wraith -
Jen malou poznámku k té Vaší plemenitbě.
Mojí ženě jsem děti udělal JÁ a ne Husák! A oba jsme rádi.
07. 03. 2012 | 14:33
------------------------
To si myslí mnoho tkzv. otců.
Ale jen jejich manželky vědí svoje.
07. 03. 2012 | 15:28

Mac napsal(a):

Kuchař napsal(a):
HDP na 1 obyvatele ve standardech kupní síly PPS

EU=100%

Rok. 1995 ........76 %
Rok 2010.........80 %

Ach,jo !
ještě, že tady jen TEN, KDO.... , aby ty tendenční a demagogické bláboly místních kuchtíků tak nějak zasadil do reálného rámce, viď nemyslící surfaři.
Běž radši něco uklohnit a raději nechtěj, aby tvá opozice měla tolik času, aby ty tvoje lži a demagogie uváděla na pravou míru :-))))

ACH JOOOO!
07. 03. 2012 | 15:29

český maloměšťák napsal(a):

Xury napsal(a):
Pro Wraith :
komunisti žádné řešení podpory populace neměli. Jen na začátku 70. let začali poskytovat výhodné novomanželské půjčky, takže bylo výhodnější založit manželství a mít děti. Jediný efekt ovšem byl ten, že část populace měla dítě dříve než by ho měla bez těch půjček. Nicméně počet dětí na jednu ženu (porodnost) se nijak významně nezvýšil. Jen vznikla populační vlna Husákových dětí. Porodnost pak klesala byť mírně až do 1989, kdy se trend zlomil do rychlejšího poklesu díky otevření jiných možností.
07. 03. 2012 | 13:57
----------
Vida, pan prof. F.G.R.Kuchař, DR. sc. zaznamenal další přírůstek do své Selektivně fragmentární sociologické školy.
"Jiné možnosti" je hezký eufemismus pro strach a nejistotu.
To si budu pamatovat. Moc hezké.
07. 03. 2012 | 15:34

Kindl napsal(a):

Pro Ládíky, Kuchaře a další národohospodáře:
Čísla jsou přibližná, ale v případě, že někomu bude vadit tento orientační výpočet, lze jej při troše námahy na základě přesných čísel min. práce a soc. věcí předložit.

V ČR je v pracovním procesu cca 4.905.000 obyvatel starších 15 let. Průměrný výdělek 23.000 Kč
Odvody na sociální - zaměstnanec 6,5% tj. 1.495 Kč
- zaměstnavatel 25 % tj. 5.750 Kč
celkem : 7.245 Kč
Celkem se za rok na této dani vybere 426.440.700.000 Kč
07. 03. 2012 | 15:40

Kindl napsal(a):

pokračování:
Evidujeme cca 2.690.000 důchodců, průměrný republikový důchod je
cca 11.000 Kč
Celková suma vyplacených důchodů je 335.080.000.000 Kč
Pojem důchod je myšlen ovšem jako souhrn všech sociálních dávek,předčasné důchody z důvodů snížené prac. schopnosti, starobní důchody, částečné důchody, vdovské důchody, předčasné důchody z důvodů vývoje na trhu práce.
Pak tu máme skupinu 400.000 lidiček bez zaměstnání, kteří nikdy
pořádně nepracovali, ale berou a mají různé výhody. Ten přebytek
71.miliard to nestačí pokrýt.
07. 03. 2012 | 15:54

Monti napsal(a):

Dolníchdeset miliónů obyvatel této země, kteří odnášejí pokusy této vlády na lidech, by mělo ukázat svým zaměstnancům na Hradě, ve vládě a v Parlamentu červenou kartu, za to, že neplní své volební sliby a vedou tuto zemi, v neustálých rozmíškách a hádkách, do pekel. Stejně tak jako se s námi nemazlí zaměstnavatelé, ať už ve státních nebo soukromých firmách.
Doba začíná být opravdu vážná. Opatření, která připravuje vláda, budou pro většinu likvidační. Je na čase vyslyšet volání opozičních politiků a účinně je podpořit při hlasování o vyslovení nedůvěry této vládě.
07. 03. 2012 | 15:55

Mac napsal(a):

Kindl

ajaj, kolego, takováto čísla místním pravicoidům nesmíte sdělovat, hned se budou pokoušet ten ranec rozkrást....
07. 03. 2012 | 15:56

Kuchař napsal(a):

Kindl:

Copak chtěl panáček těmi čísly říci ?
07. 03. 2012 | 15:58

Kuchař napsal(a):

Monti:

Třeba by se pan Mac s Váma rád mazlil.
07. 03. 2012 | 16:00

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):
Cituji Kuchaře, opravím a doplním
„Kuchař napsal(a):
HDP na 1 obyvatele ve standardech kupní síly PPS
pane Tenkdo - co vam jde - je snad smyslem ziti mit co nejvyssi procentu parity kupni sily EU? Za kazdou cenu? To je cilem Vaseho ziti?

Je rozdil, pokud se vyssi zivotni urovne obyvateltsvo domuze inovacemi a praci, je rozdil pokud se vyssi zivotni urobne domuze obyvatelstvo pres zvyseny rozprach socialnich davek z VYPUJCENYCH PENEZ - coz je presne to co socani cinili a navrhuji ciniti.

Dle vas by byl nejlepsi budovatel zivotni urovne feldkurat Katz: Jeho kupni sila v parite EU neustale rostla - diky pujcovani, nevraceni penez a neplaceni uroku.

Feldkurat Otto Katz = Socan Alexis Zorba.

Prosta Empros! Avanti Popolo! Se socany vzhuru dolu do Recka!
07. 03. 2012 | 16:02

Kindl napsal(a):

Pokračování:
Protože tato daň je součástá státního rozpočtu, ministerstvo financí ji ve státním rozpočtu uplatňuje tak,že čast těchto zdrojů přesouvá do jiných kapitol a tím zhoršuje důchodovou a sociální politiku.
ČR vydává na sociál. a důchodovou politiku cca 8,9% HDP
Rakousko 14,6% HDP
Německo 13,4% HDP
Řecko 13,0% HDP ?
Slovensko 7,5% HDP
07. 03. 2012 | 16:09

Yosif K napsal(a):

malomestak napsal:
Vida, pan prof. F.G.R.Kuchař, DR. sc. zaznamenal další přírůstek do své Selektivně fragmentární sociologické školy.
"Jiné možnosti" je hezký eufemismus pro strach a nejistotu.
To si budu pamatovat. Moc hezké.
07. 03. 2012 | 15:34

samozrejme ze s kapitalismem se otevrela "strach a nejistota" - na rozdil od bezpeci klece realneho sociku. Nutno dodat ze se strach a nejsotota otevrela hlavne pro p[sychicky slabsi jednice kteri toho moc numi, vsegho se boji a ze vseho si zbytecne zoufaji.

Pro psychicky odolnejsi jedionce se skutecne otevrely "dalsi moznosti": Moznost podnikat, budovat vlastni firmy, dlouhe roky studovat v zahranici, dlouhe roky cestovat po svete od Antarktidy pres Australii az po Cukotku a Aljasku, postupovat v zajimavych zamestnanich atd atd.
Uznavam ze vsechno to jsou veci, ktere dejme tomu dejme tomu psychicky labilnejsi nedouceny jedinec muze a nemusi plne docenovat.....

Avanti Popolo! Prosta Empros!
07. 03. 2012 | 16:11

Kuchař napsal(a):

Kindl:

Kdybyste uměl číst, tak byste se v těch tabulkách dočetl, že pravicové vlády vydávaly na sociální oblast větší % HDP.

Takhle Vám nezbývá, než ze sebe dělat nechápavého !
07. 03. 2012 | 16:17

Yosif K napsal(a):

Kindl napsal(a):
Pokračování:
Protože tato daň je součástá státního rozpočtu, ministerstvo financí ji ve státním rozpočtu uplatňuje tak,že čast těchto zdrojů přesouvá do jiných kapitol a tím zhoršuje důchodovou a sociální politiku.
ČR vydává na sociál. a důchodovou politiku cca 8,9% HDP
Rakousko 14,6% HDP
Německo 13,4% HDP
Řecko 13,0% HDP ?
Slovensko 7,5% HDP
07. 03. 2012 | 16:09

Pane Kindl - kazdy ma rozdavat na co ma. Svedi a Nemci svuj system nevybudovali tak ze by napred zacali rozdavatat a POTOM cekali ze proletari zacnou vuice makat.
Bylo tomu uplne naopak - napred se zacalo tvrde makat - o tricet let pozdeji se zacalo vice rozdavat. ted uz se rozdavani spise zase snizuje..... Mimochodem - v Rakousku, SRN a Recku maji o hodne vyssi zadluzeni nez v CR. Po tomdle se vam styska?

Avanti Popolo! Prosta Empros! Se socdemaky vzhuru do Recka! Vzhuru na Ithaku za Parolubkem!
07. 03. 2012 | 16:18

dalimír napsal(a):

Yosife K nežli takové podnikání jaké se v česku rozjelo po roce 1989 tak to raději mnichov ,pardon samozřejmě je to ironie @
07. 03. 2012 | 16:22

Mac napsal(a):

kuchtík vyškrabal škubánky z rendlíku a je opět tu - pln síly a tradičního diletatského žvatlání...

akorát mi není jasné, proč bych demagogickým plkům bez vztahu k reálu měl věřit více, než jejich rozklíčování (a zreálnění)od kolegy Ten, kdo...

co myslíte, kuchtíku? Nebo vy máte nějakej ekonomickej certifikát osvědčující vaši univerzální ekonomickou pravdomluvnost a věrohodnost?
07. 03. 2012 | 16:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky (po jednom pánům Macovi a Kuchařovi), které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 03. 2012 | 16:23

Sigmund Freud napsal(a):

tímto dosvědčuji, že AVANTI YOSÍFEK POPOLO, je psychouš, kterej kromě papouškování tří vlastních axiomů ve cca čtyřech vydáních nezvládá absolutně nic. A jelikož je to zřejmě dle probleskující senility obstarožní frajerpotřebující pampersky, náprava se jeví nepravděpodobná.

Je dost pravděpodobné, že jej v mládí opakovaně sexuálně zneužívaly Polednová-Brožová s Hodinovou-Spurnou, což byly sestřenice jeho báby z praotcovy strany.

VídeŇ, III/2012
Sigmund Freud

JE PSYCHOUŠ, KTEREJ KROMĚ 3 VLASTNÍCH AXIOMŮ OPAKOVANÝCH ZHRUBA VE ČTYŘECH VYDÁNÍM
07. 03. 2012 | 16:28

Kuchař napsal(a):

Mac:

Protože to jsou statistická data pane Macu. Né ty Vaše ideologické žvásty.
07. 03. 2012 | 16:28

Mac napsal(a):

Mr. Stejskal

vy jste našel jenom JEDEN příspěvek kolegy kuchaře, kterej neměl nic společného.......
07. 03. 2012 | 16:29

Mac napsal(a):

kuchtík

souhlasím, ten přehled pana Ten, kdo.. jsou statistická data, to vaše jsou ideologické žvásty. Ale to jsem věděl i bez vás, to jste mi nemusel důležitě vykládat.

Vraťte se k rendlíku
07. 03. 2012 | 16:31

ali napsal(a):

Sobotko, to jsem netušila, že máte smysl pro nesmysly..
07. 03. 2012 | 16:34

SuP napsal(a):

vykydale -
V tomhle ti dám za pravdu, matka není nikdy jistá. Co ale JE jisté, že Husák to nebyl! A to mi stačí.
07. 03. 2012 | 16:37

gen napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=QftIJi3layQ
07. 03. 2012 | 16:43

Mac napsal(a):

SuP
jak to víte tak jistě, že to nebyl Husák? Bo děcka nemluvija po československy?
07. 03. 2012 | 16:44

SuP napsal(a):

stejskal -
"Už se prali? Už se prali?" ...
:-)
07. 03. 2012 | 16:45

SuP napsal(a):

Macu -
Že byste se staral o SVOJE jistoty a děti?
07. 03. 2012 | 16:49

Yosif K napsal(a):

Z blogu Johna Taylora:
Základem keynesiánské představy o stimulaci je možnost vyvážit pokles agregátní poptávky zvýšenými vládními výdaji, včetně jejich multiplikačního efektu. Podobně fungují přechodné změny daní, u nich se ale předpokládá, že mezeru ve výdajích vyplní soukromá spotřeba. Na tomto mechanismu fungují modely, podle kterých se celkový efekt odhaduje.

Kvůli různým předpokladům ohledně mezního sklonu ke spotřebě, rychlosti změn ve spotřebě a vytěsnění jiných výdajů se ale odhady jednotlivých modelů velmi liší. Například Christina Romer a Jared Bernstein odhadovali, že stimulace v roce 2009 přinese velký efekt a multiplikátor dosáhne hodnoty 1,5. John Cogan, Volker Wieland, Tobias Cwik a já jsme zase předpovídali mnohem menší efekt s multiplikátorem 0,5. Pokud pak pro zpětné hodnocení stimulace používáme stejné modely jako pro predikci jejich vlivu, děláme stále stejné chyby.

Chceme-li tedy posuzovat vliv stimulace, musíme sledovat změnu celkové spotřeby nebo HDP. Podle mého výzkumu tedy ta část stimulace roku 2008, která obsahovala přechodné úlevy na daních, nepřinesla žádný výrazný efekt. Patrný byl sice výrazný růst disponibilních příjmů, ne však spotřeby. Přesně ten samý výsledek bychom čekali na základě hypotézy permanentních příjmů či životního cyklu. Lidé prostě většinu získané hotovosti uspořili. To samé proběhlo v letech 2001 a 2009. V roce 2009 nebyl úspěšný ani pokus o výrazné zvýšení vládních nákupů zboží a služeb. Investice do infrastruktury vzrostly jen o 0,05 % HDP a spotřeba federální vlády jen o 0,14 % HDP. Podpora, kterou získaly místní a státní vlády, byla většinou použita na snížení dluhu a zvýšení transferů.

Stimulace prováděná v minulých letech tak ve skutečnosti ekonomice nepomohla a agregátní výdaje nezvedla. Podobně hodnotí ekonomové stimulační kroky v 70. letech. Bohužel jsme si ji museli v posledních letech zopakovat, abychom znovu zjistili to, co jsme již věděli.
07. 03. 2012 | 17:00

Yosif K napsal(a):

dalimír napsal(a):
Yosife K nežli takové podnikání jaké se v česku rozjelo po roce 1989 tak to raději mnichov ,pardon samozřejmě je to ironie @
07. 03. 2012 | 16:22

Pane Dalimire, po roce 1989 se vyrojilo mnoho podvodnych podnikatelu ale i mnoho poctivyvh podnikatelu. Hazite je do jednoho pytle.

Dale ohledne toho ze kapitalsimuys prinesl strach a nejistotu - to je pravda - prinesl.
Dale je vsak take pravda, ze kapitalismus prinesl i nove moznosti.
Dale je pravda ze kapitalsimus prinesl strach a nejostotu mnohem vice psychicky labilnejsim jedincum nez psychicky odolnejsim jedincum a dale tem co nejsou schopni se ucit nove veci proti tem kteri jsou ochotni a schopni ucit se nove veci.
Psychicky labilnejsi a mene uceni schopni jedinci se pak soustredi na pracaku u pana Obcana nebo chodi skuhrat do hospody s panem ceskym malomestakem a vzajemne se utvrzuji v presvedceni, ze kapitalismus se zmita ve smrtelnych krecich.
Neposmivam se lidem, kteri "kapitalismem trpi", ale musim rict ze kapitalismem trpi mnohem vice lidi, kteri nic neumi a nic se nechteji ucit, nez lide kteri neco umi (vcetne svarecu, zamecniku, soustruzniku, nastrojaru, istalateru atp) a kteri se ucit chteji.
Jeste jsem nezazil, ze by na kapitalismus skuhral instalater. Jak v CR, tak v "krute Americe" kde instalateri i uprostred krize nesli v NYC pod 50 US$ na hodinu.

Vyplaseni nekvalifikovani delnici, romove atp tez tvori "tvrde jadro" komunistickych a socdemackych volicu v CR.

Mimochodem jich neni ani zdaleka vetsina zamestnancu (vetsina proletariatu). Tvrde jadro komancu je tak asi 8% volicstva. Tvrde jadro socdemaku je mozna tak 20% volicstva. Zbytek levicoveho vilicstva jsou preletave hlasy - ktere se daji jednou vytplasit Sobotkou, podruhe treba Kalouskem.

Osobne Kalouska jako charakter nijak neobdivuji (padaky, Hava atp) na druhe strane ma pravdu tom, ze diky rozhazovani socdemaku behem konjunktury by bylo vrcholne neprudentni pokracovat v rozhazovani behem krize. Prechodna bolest ze snizeni rozhazu pujcenych penez mezi proletare je prijatelnejsi nez pozdejsi pad do reckych pomeru - ktery v pripade nastupu CSSD do vlady hrozi. A na ktery by doplatili prave i ti proletari nejvice.
07. 03. 2012 | 17:27

.. Kelt, napsal(a):

Ale,ale pánové,
vše co zde kuchtík píše,by se mělo do kamene tesat.Zřejmě vám uniklo,že se jenom o kočičí chlup nestal členem NERVu,kam ho navrhl sám Kalousek,neb neprošel prověrkou ABL,která zjistila,že od litopadu 1989 neplatí členské příspěvky KSČ a proto mu bylo pozastaveno členství.
Protože kromě Dlouhého,Ševčíka,Rusnoka a Schwarcze by se jednalo o dalšího bývalého člena zločinecké organizace/dle příslušného zákona/tak podnikový výbor SSM v zastoupení Topolánka a Nečase rozhodl,že využije jeho neobyčejné ekonomické erudice k působení na těchto stránkách.
Tak mu to prosím neztěžujte neuváženými a neadvekátními připomínkami,které snižují vysokou kvalitu jeho práce podložené
dlouhodobým studiem na CEVRu.
Děkuji.
07. 03. 2012 | 17:27

Yosif K napsal(a):

Timto polemizuji s nazorem, ze snizena porodnost v CR je projevem "existencniho strachu za nelidskeho kapitalismu". Kdyby tomu bylo tak, pak by zdaleka nejnizsi porodnost byla u existence ohrozenych Romu. Je tomu vsak prave naopak.

Nedoucena mlada ucnice na zahradnici si klidne dite poridi i dnes. Treba i bez registrovaneho otce. Mnohem spise odkladaji narozeni dite zeny ktere vystudovaly prava, dva roky cestovaly treba po Australii, jsou uspesne v zamestnani, a materska dovolena v delce 2 let pro ne znamena ztratu 1-2 milionu Kc. Ty vetsinou i po diteti do prace spechaji a najmou si treba sluzku - pokud nekoho najdou, kdo by byl ocoten sluzku delat.

Dtto lze pozorovat i v SRN. Cerstve imigrantky z Anatoliye rodi treba 8 deti jedno za druhym - proc ne? Socialni davky na deti vysoce prekracuji jakykoliv plat ktery by si v nekvalifikovanych jobech vydelali. Mezi vzdelanejsi vice vydelavajici populaci je 1.5 ditete na zenu.......
07. 03. 2012 | 17:38

Mac napsal(a):

..Kelt

:-))

jenom bych to malinko uvedl na pravou míru. V CEVRu kuchtík ve skutečnosti nestudoval, byl tam zaměstnán jako loupač brambor. Jelikož je líný, většinu pracovní doby proflákal četbou(on tomu říkal "studium" - odtud ten omyl, že tam snad studoval) ideologických příruček vydávaných ÚV ODS pod souhrnným názvem "Zvídavý mladý konzervativec - otázky a odpovědi".

A jak je patrno - dodnes z toho "studia" úspěšně těží!!!

:-)))
07. 03. 2012 | 17:40

Mac napsal(a):

takže pro Yosifa jsou potenciálními matkami pouze příslušnice dvou skupin žen:

1) mladé nedoučené zahradnice
2)absolventky práv s praxí v zahraničí, které ročně vybouchají minimálně mega

A mezitím? nic, jenom vítr pofukuje.

Jediným důvodem snížení porodnosti v současnosti totiž je vynikající finanční zázemí a perspektiva mladých manželství. Zvláště, když ani jeden nemůže najít práci, nebo ji najdou za 12 brutto, což je balík s ohledem na blížící se DPH 20%, šílené ceny elekřiny, plynu a bydlení vůbec.

Prostě ti mladí jsou rozmazlení. Přál bych Yosifům, aby jim bylo 25, měli SŠ, byli bez práce a děcko bylo na cestě.
Já vím, prostě Avanti popolo!!!
07. 03. 2012 | 17:59

RA napsal(a):

ten soudruh Sobotka má nádherné myšlenky, škoda,že mu to nezapalovalo v době, kdy to jako ministr financí ovlivnit mohl, ale to né, to musel sekat dluhy, jako by mu za patama hořelo, aby těmi socdávkami mohl uplácet své ovečky a STBácké kamarády soudruha Paroubka.
07. 03. 2012 | 18:24

Kuchař napsal(a):

Mac:

Vy si tu ještě hrajete na bl....? Vy teda máte výdrž.
07. 03. 2012 | 18:26

Mac napsal(a):

kuchtík

jojo, někdo si na něj možná hraje, někdo jím prostě je....a k tomu žádnou výdrž nepotřebuje, to jde samo, že jo, pane kuchtíku?
07. 03. 2012 | 18:41

Parabellum napsal(a):

Mac

Máte peška Macku. Protože v celém polistopadovém öbdobí se zdaleka nejméně dětí narodilo za 8 let hrúzovlády ČSSD, která ve snaze jít na ruku gerontokracii zprivatizovala většinu bytového fondu, a u toho zbytku na 4 roky zakonzervovala výši nájmů na nesmyslné úrovni, čímž zcela zablokovala trh s bydlením, protože ceny tržního bydlení, at již nájemního čiu vlastnického za toto období vystřelily do závratných výšek. Jeden z vedlejších efektů byla ohromná nezaměstnanost v roce 2003, na úroven kteréžto se nedostala ani ta pozdější, kdy se svět horempádem řítil do globální krize.
07. 03. 2012 | 18:45

.. Kelt, napsal(a):

Měl bych si konečně uvědomit,že edukace některých jedinců je házení perel prasečímu žíru,ale to by hloupost mohla zvítězit a proto je nutno s ní bojovat.
Takže znova a možná po desáté.
Sazby a rozsah sociálních dávek byl nastaven ještě za ministra Vodičky ve vládě Klause.
K zásadnímu navýšení došlo na květnové schůzi sněmovny v roce 2006 na to na návrh poslance Severy-TOP 09/dříve KDÚ-ČSL/proti protestu tehd.MF Sobotky a byl schválen všemi poslaneckými kluby.
Že by kamarádi Paroubka z STB/pokud tací byli/žili z sociálních dávek,to je opravdu fór.
Ti byli dávno nalezlí ve všech bankách a firmách,které Klaus nechal fungovat co by státní.Jeden z nich,tuším Moravec byl dokonce šéfem jedné tehdy docela velké banky.
Já vím,že se držíte Goeblsova,že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou,ale zapoměli jste,že v dnešní době se dají FAKTA lehce zjistit zejména přes internet-to tehdá nebylo.
Proto bych chtěl všem lhářům na toto téma doporučit-neztrapňujte se,takovými průhlednými bláboly.
07. 03. 2012 | 18:52

Mac napsal(a):

Parabellum

Peška? ale jděte, vy jste srandista.
Boom v počtu narozených dětí začal kolem roku 2004 a trval do 2008.
že se po zhovadilých devadesátých letech mladým do zakládání rodin moc nechtělo - byla to doba po Klausových balíčcích a celkové tuneláži republiky - to asi je celkem pochopitelné. K tomu baby boomu došlo díky sociální politice socdem, samozřejmě roli hrála i konjunktura - na nikoho nejukaly dnes a denně z novin katastrofické scénáře, národ byl zblblý z těch keců o růstu růstů navěky atd.
Takže vaše tvrzení je samozřejmě lež, pravdou je, že bababoom končí s nástupem tzv. české pravice.

Mimochodem - nejméně dětí se rodilo v letech 1996-9, prosím komentář, jak je to možné, když to tehdy nebyla doba "socanské hrůzovlády". To zase byla jiná hrůzovláda, viďte. Proboha, kam na ty teatrální výrazy chodíte?
07. 03. 2012 | 19:16

Parabellum napsal(a):

Mac

Zkuste mi Macku říci, jak se projevovala ta prorodinná politika ČSSD, když během jejich vládnutí se porodnost dětí stále propadala. Kde docílila ČSSD nárůst, tak to byla porodnost živočišné odrůdy Morgo romus Cigošis.
Takže znova: Jak se prolevovala ta prorodinná politika? Tím, že zakonzervovala cenuz bydlení pro bývalé bolševické kádry, estébáky, cikány a geronty, a ceny ostatních mezi lety 1998 až 2006 téměř ztrojnásobila? Zvýšením nezaměstnanosti, zejména strukturální v regionech skoro na dvojnásobek?
A to, že se nejméně dětí rodilo mezi 1996 až 1999 je SPROSTÁ A BRUTÁLNÍ LEŽ, a žádné Klausoby balíčky neexistovaly. Klas byl v té době politikem, ne balícím strojem, nebo prodavačkou.
Absolutně nejnižší počet narozených byl v roce 1999, a pak to začalo mírně růst, až v roce 2007 došlo ke skokovému nárůstu téměř o 10000 porodů, tedy za jeden rok o tolik, jako mezi lety 1999-2006 - a to díky tomu, že Topolánek s Kalouskem deregulovali nájemné, a tím mladým zpřístupnili bydlení.
07. 03. 2012 | 20:57

Občan napsal(a):

To Parabellum:

To nejsou těžké počty - v r. 2007 už totiž ženám z "Husákových dětí" bily biologické hodiny fest na poplach.
07. 03. 2012 | 21:27

Občan napsal(a):

To Parabellum:

Se statistikou fakt nic nenaděláte - http://www.euroekonom.cz/grafy-demografie-data.php?type=cesko-porodnost-rok

Za komoušů se prostě holt rodilo dětí dost. Za Klause jen klesala a trošku stoupla až za socanů.
07. 03. 2012 | 21:43

tata napsal(a):

važení jinak

Parabellum .

zde je dukaz a muj slib že to najdu,našel sem jiny ale vystihuje podstatu.

http://tarasz.blog.cz/1010/korespondence-s-panem-visnovskym
07. 03. 2012 | 22:19

tata napsal(a):

muj komentař není uplny nebot znel

že PARABELLUM JE PAN jenže to meno je zabanované takže to nepřijme,takže musim jen překlad z nemčiny asi hodně nedokonalí kysela višen muž,skusím začatek Sauerk
07. 03. 2012 | 22:28

Občan napsal(a):

To Tata:

Dobrá práce!
07. 03. 2012 | 22:28

Yosif K napsal(a):

Mac napsal(a):
takže pro Yosifa jsou potenciálními matkami pouze příslušnice dvou skupin žen:
1) mladé nedoučené zahradnice
2)absolventky práv s praxí v zahraničí, které ročně vybouchají minimálně mega
A mezitím? nic, jenom vítr pofukuje.
Jediným důvodem snížení porodnosti v současnosti totiž je vynikající finanční zázemí a perspektiva mladých manželství. Zvláště, když ani jeden nemůže najít práci, nebo ji najdou za 12 brutto, což je balík s ohledem na blížící se DPH 20%, šílené ceny elekřiny, plynu a bydlení vůbec.
Prostě ti mladí jsou rozmazlení. Přál bych Yosifům, aby jim bylo 25, měli SŠ, byli bez práce a děcko bylo na cestě.
Já vím, prostě Avanti popolo!!!
07. 03. 2012 | 17:59
Mily pane Macu - podobne jako za dob stareho Rima, jako za dob Jana Husi, za dob Karla Marxe atd i nyni je mnohem vyssi porodnost mezi proletarii, kteri vydelaji
12 tisic hrubeho mesicne, nez mezi temi proletarii kteri vydelaji 50 tisic mesicne.
Mezi temito extremy je velka cast populace ktera na rozdil od sociku studuje va universitach, velka cast z nich v zahranici, utraci uspory za cestovani po Evrope i po exotickych zemich, dcelaji au-pair a uci se anglicky v Anglii nebo spanelsky v Argentine atd atd.
Je absolutnim nesmyslem, ze by VETSINA populace odkladala narozeni ditete nebo se vzdala deti ohledne "existencniho strachu kapitalismu vlastnimu". Nejvice si pohorsili protio staremu rezimu Romove, pritom se nejevi ze vy meli nejnizsi porodnost, je tomu naopak. Podobne v USA maji nejvyssi porodnost etnicke skupiny, ktere "jsou na tom nejhure".
Vetsina populace odklada narozeni ditete proti sociku z toho duvodu, ze proti sociku ma mnohem vetsi moznosti dalsiho osobniho rozvoje.
Vami citovany pripad se stat muze (SS, vek 25, bez prace atd). Podivejme se proc je bez prace? Za Meciara byla nezamestnanost v Kysuckem kraji 30%. Po Meciarovi nastoupila Dzurindova vlada a brutalne seskrtala podpory v nezamestnanosti. Nezamestnanost klesla na 8%. To byl asi skutecny pocet nezamestnanych, ktereuy potreboval podporu. Ostatni BRALI PODPORU a pritom makali nekde v Cechach nebo v Rakousku.
I nyni je velka skupina lidi, kteri nepracuji, protoze pri soucasne vysi podpor "to neni vyhodne". Zdaleka ne vsichni skutecne nemohou najit praci a zdaleka ne vsichni sedi doma a trapi se a nic nedelaji. Velka cast z nich fuskari a ma spolu s podporou vetsi prijem nez kdyby oficielne pracovali.

Mezi lidmi kterym je 25 let, nemaji praci a SKUTECNE NIC NEDELAji je velmi pravdepodobne vysoke procento TOTALNICH BLUM. Nekteri z nich pritom podporu potrebuji a jini ji nepotrebuji. Jakmile se rozdavaji penize za nic, neexistuje system, ktery by vyloucil svindlovani.
07. 03. 2012 | 22:49

tata napsal(a):

už sem našel ten první članek o tomto panovi

http://kodet.blog.idnes.cz/c/157803/Typicky-pravicak.html
07. 03. 2012 | 22:49

Levicový ekonom napsal(a):

"Mohl byste sem prosím lípnout odkaz na to, že OECD doporučuje zrušit stropy pojistného?" Doporučuji např. článek Jiřího Štega, který se o tom zmiňuje. (Pozor, není člen NERVu!). Hledat vám ho teď nebudu.
"Ono je to totiž milý levicový, nebo spíše pravicový ekonome přesně naopak. Většina zemí s vyspělou sociální politikou má zastropování odvodů na penze tak na úrovni 1,5 násobku průměrné mzdy (Rakousko, Švédsko)" což je při jejich vysokých platech a daních trošku nesrovnatelné s námi
"a takové velmi sociální Dánsko má penzijní systém prakticky komplet fondový-privátní." Především zaměstnanecké fondy, což není totožné s drábkovskou vizí hloupé důchodové deformy ve prospěch privátních fondů. Jejich systém je mnohem složitější, opírá se o tzv. nulový pilíř, plus různé kuriozity, jako když firmy neplatí pojistné a hradí to stát. Ano, za těchto okolností si participaci privátního sektoru na důchodech apod. dovedu představit.
"A ano, máte pravdu, nemáme se tak dobře na to, abychom mohli dodržovat náhradové poměry 90 procent u velké části penzistů, kteří od státu dostanou 2-3 i více krát více, než do tohoto odvedou." Náš systém byl vždycky primárně solidární, což bylo jednoznačně správně. Na to, abychom lidem dávali klidně trojnásobné důchody zdroje samozřejmě jsou, to jen kdyby se nekradlo, nesnižovaly daně a pojistné...
"Země, ve kterých vládnou politické reprezentace, které jsou součástí socialistické internacionály dělají reformy, které vy označujete za neoliberální, a činí tam tak sociálně demokratické reprezentace." Jedná se o země typu Řecka a Španělska, které nikdy pořádný sociální stát neměly a socialisté jsou zde jen loutkami MMF (navíc teď už tam beztak znovu škrtají konzervy). Uvidíme, jak si poradí Hollande s francouzskými problémy.

"Je na čase přestat konzervativně čili pravicově lpět na dogmatických hodnotách s jednopilířovým průběžným penzijním systémem, a liberálně-levicově-pokrokově se pustit do reforem." Tedy že "liberálně-levice" způsobíme ještě větší schodek důchodového účtu než dnes? Ano, skvělá deforma.
08. 03. 2012 | 00:56

Levicový ekonom napsal(a):

Parabellum

Vy lžete. Žádné progresivní zdanění tu není. V ČR je nenormální degresivní zdanění, kdy díky stropům pojistného vysokopříjmové vrstvy fakticky mají nižší zdanění než nižší příjmové skupiny. Daňové bonusy ani mírné rozdíly v daní v rozsahu desetinek procenta nemají s tradiční pásmovou progresí nic společného.
08. 03. 2012 | 01:01

Levicový ekonom napsal(a):

Kuchaři neboli Rumcajsi, s touto "argumentací" ohromíte u vás na Jánském vršku, ale mě jí pouze pobavíte. :D
08. 03. 2012 | 01:02

Levicový ekonom napsal(a):

Parabellum
"Absolutně nejnižší počet narozených byl v roce 1999, a pak to začalo mírně růst, až v roce 2007 došlo ke skokovému nárůstu téměř o 10000 porodů, tedy za jeden rok o tolik, jako mezi lety 1999-2006 - a to díky tomu, že Topolánek s Kalouskem deregulovali nájemné, a tím mladým zpřístupnili bydlení." Jste blázen nebo si děláte legraci? :D Současné dramatické navyšování nájmů že by navyšovalo sexuální aktivity manželů?!

"Víte levicový ekonome, nikdo tu mylím netvrdí, že rozpočtový problém představují sociální dávky v současné podobě." To se pletete, vaše pravice pomalu nic jiného nemele.
"Co ovšem představuje velký problém, tak to je sociální levicová politika minulých vlád, kdy ve jménu "sociálního smíru" a snížení nezaměstnanosti prakticky zdvojnásdobila počet zaměstnaců veřejné správy," což bylo správně, neboť se jednalo o takové "socky", jako jsou učitelé, lékaři apod. V soukromém sektoru platy zvyšovat přirozeně nemohla. To jen dokazuje, že soukromé vlastnictví výrobních prostředků je asociální.
"a tím značně navíc navýšily korupční potenciál této- navíc vtomto období mzdy v nepodnikatelské sféře poměrně prudce rostly." Že si váš fantasmagorický mozek něco takového myslí neznamená, že je to pravda. :D
"Jinak zkuste mi vysvětlit, jak rozhazujete boháčům tím, že jim snížíte daně." Tím že jim omezím povinné odvody státu, díky čemuž oni ještě zbohatnou a státní rozpočet zchudne. Velmi prosté.
"A dakší: Kdo podle Vás je boháč? Ten, kdo má hrubou mzdu vyšší, než 31 520 Kč čistého a taktak je schopen si zaplatit neregulovaný nájem v 2+1 někde na Černém mostě?" Asi víte prd o bydlení na Černém mostě, s tímto platem by ten váš "boháč" neměl s placením nájemného ještě takový problém. Boháčema ale myslím zlodějíčky od Bakaly po Kalouska. 50 tisíc a více, výrazný vliv na politickou scénu, lobbing... "Tyhle jste totiž za boháče vy neolevičáci prohlásili za vysokopříjmové, a danili těmto mzdu 32 procenty." Ta se týkala příjmů nad 66 tisíc. Takže zase lžete.
08. 03. 2012 | 01:14

Levicový ekonom napsal(a):

"1) zdroje jsou jen na nezbytne nutne zachovne socialni davky - na nekonecne rozhazovani penez mezi proletariat ve stylu Spidla ZDROJE NEJSOU!!!!!" Pláčete na špatném hrobě, Špidla naopak v rámci své reformy veřejných financí škrtal dávky jak divej. A ten svůj výrok o zdrojích myslel jinak, šlo mu to, kam případné zdroje investovat, zda do dálnic nebo do školství, jak preferoval on. Naše dávky jsou pod průměrem EU a podle toho situace mnohých našich občanů vypadá. Kdyby se ušetřilo jinde, tak zde máme zdrojů habaděj.
"ad 2) ...coz se za vlady CSSD behem konjunktury az tak moc NEDARILO v absoltnich cislech - vlivem rozhozu novych socialnich davek zadluzeni statu stoupalo i pri rustu HDP o 6.2% rocne - tedy v dobe kdy by socdemacky guru Keynes doporucoval prebytkove hospodareni. Takto hospodarit behem konjunktury je prasecina, i kdyz je pravda ze se tak v Evrope chovaji i nektere pravicove vlady." Kecáte stejné hlouposti, vlády ČSSD po sobě zanechaly 150 miliard rozpočtových rezerv, které Kalousek rozfrcoval během pouhých 2 let. Sociální dávky v poměru k HDP nejen nestoupaly, ale i klesaly. Vlády ČSSD snižovaly životní minimum, existenční minimum, zvyšovaly nepřímé daně, snižovaly přímé daně, oddalovaly hranice odchodu do důchodu...Dělali de facto ODSáckou politiku. Tudíž si stěžujte na Friedmana, nikoliv Keynese. Nicméně je třeba uznat, že deficity se za Sobotky snižovaly. Absolutní částka je naprosto nic neznamenající ukazatel, který ani v mezinárodním srovnání nemá žádnou relevanci.
"3) tak Spidla tvrdil ze Italie nema problemy a ona Italie najednou ty problemy ma ma." Nikde neuváděl, že by Itálie neměla problémy. A propos, Itálie má problémy díky berlusconovským korupčníkům, nikoliv díky důchodům.
A pro vsechny krome socdemackych ignorantu to neni az tak najednou....
"A italska levice ani nechtela do vlady aby se nemusela zucastnit demontaze nesmyslne stedreho penzijniho a sociualniho systemu ktery si behem desetileti politickych a stavkovych boju vybudovala k takove dokonalosti, ze na jihu Italie mlady ital v lete nepracuje, v zime tanci a ze socialnich davek porad skvele vyzije...." Itálie tíží korupce, daňové úniky, šedá ekonomika, sociální výdaje nejsou nad průměrem EU, takže o "nesmyslné štědrosti" může mluvit jen neznalý kecálek.

"V Italii je mozno odejit do penze jiz v 45 letech" to je samozřejmě kravina "a v 60 letech mohou statni zamestnanci zacit brat penzi az 80% posledniho platoveho prumeru." drtivá většina Italů strádá v chudobě, takže těžko. To co Spidla dava za vzor - tak to v Italii zcela neodvratne konci. Se Spidlou vzhuru do Italie a Recka!!!!" Špidla propaguje sociální Skandinávii, neoliberální Itálii si přeberte vy, modré ptactvo. :D
08. 03. 2012 | 01:25

Levicový ekonom napsal(a):

Kuchař:
"Za Sobotky......10,4%
Za Kalouska.....8,4 %"

Což je samozřejmě výsledek sociální politiky nastavé ještě za Sobotky.
08. 03. 2012 | 01:31

Grőssling napsal(a):

Nepoučitelný a necharismatický Sobotka také napsal :

"Pokud by byl tento plán naplněn, pak půjde o výrazný zá
sah do životní úrovně občanů. S razancí, kterou si dosud nechtěli vůbec připustit, či si jí nedovedli dokonce ani představit,“

Ale to je přece dobře, vždyť ti co mají stále hloub do žlabu pořád tu svoloč chtějí volit. Tak jim to dopřejte.
Kdyby současnou vládu podporovali pouze majetní lidé, nikdy by se ke korytům nedostala, musela a musí mít podporu i těch, kteří od ní dostávají a teprve dostanou pořádně po rypáku.

Tak jim to dopřejte, oni Vám nevěří, mají své zkušenosti. Vědí, že jste stejní a ti pravicoví mají alespoň noblesu Trautenbergů, výmluvnost sladkosvatoústých jako ta knihkupkyně co ji nominují na prezidenta, dobrotu Duků a Vlků.

Co s Vámi ? Z Vás si dělají akorát legraci.
08. 03. 2012 | 08:32

Xury napsal(a):

Pro Levicový ekonom:
"1) zdroje jsou jen na nezbytne nutne zachovne socialni davky - na nekonecne rozhazovani penez mezi proletariat ve stylu Spidla ZDROJE NEJSOU!!!!!" Pláčete na špatném hrobě, Špidla naopak v rámci své reformy veřejných financí škrtal dávky jak divej. A ten svůj výrok o zdrojích myslel jinak, šlo mu to, kam případné zdroje investovat, zda do dálnic nebo do školství, jak preferoval on" - to je lež , jak věž. Pamatuji si moc dobře televizní debaty mezi Špidlou a Klausem před volbami v roce 2002. Na všechny Špidlovy sliby, které tam zazněly. Až po volbách přiznal Sobotka, že sliby "nebyly zasazeny do ekonomického rámce".

"Kecáte stejné hlouposti, vlády ČSSD po sobě zanechaly 150 miliard rozpočtových rezerv, které Kalousek rozfrcoval během pouhých 2 let."
- to je naprosto neuvěřitelná lež, která navíc dokazuje, že naprosto nic netušíte o vzniku a využití ministerských rezerv.
08. 03. 2012 | 09:25

SuP napsal(a):

tata -
Díval jsem se na ten článek, zajímavé. Jen jestli jste si uvědomil už u těch prvních odstavců, že pán používá úplně stejn´ě hulvátské "argumentace", proti kterým bojuje?

"....Od roku 2006 vyhrávala pravice volby pouze díky podrazům (Kubice), fašistickým vajíčkářským bojůvkám, mobilisací nezralé a politicky nepříliš inteligentní mládeže (Přemluv bábu) a strašením (Řecko). To vše za trvalého a dunivého bušení do deklů pravicových „nebulvárních“ mediálních žump, tohoto v Evropě naprosto ojedinělého jevu. Štvanici na Paroubka pak lze srovnat snad jenom se štvaním Der Stürmeru proti židům a Rudého práva proti disidentům a imperialistům. Jaký jiný závěr lze z toho vyvodit než ten, že česká pravice je patologický zjev?...."

"..... ale kromě argumentovaných útoků a protiútoků a sem tam nějakého toho modrého blba bych se nikdy nesnížil k tomu, abych své politické oponenty urážel a pomlouval vylhanými nesmysly. Oni to ale vůči mně dělají sériově a pokládají to za samozřejmost. Nejběžnější je oslovování soudruhu a označování za komunistu. Nikdy jsem něco takového nebyl...."

Nepřijde vám to jen jako omyté zvratky, jen naservírované na čistém talíři?
08. 03. 2012 | 09:57

Parabellum napsal(a):

Občan

Ano, to máte pravdu: Ženbám narozeným okolo roku 1975 bily biologické hodiny na poplach, ale to se dělo již od roku 2000¨. Takže si počkaly, až bude ČSSD od válu, a začaly rodit:-))))
08. 03. 2012 | 09:59

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Stropy pojistného se týkají méně, než jednoho procenta ekonomicky akticvních lidí. Méně než 1 rovná se nula. Pokud je něčeho nula, pak to není.
Pokud tvrdíte, že je tu degresivní zdanění, tak to ukažte na konkrétních praktických příkladech.
08. 03. 2012 | 10:02

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Já nechci článek nějakého Slega, já chci tu zprávu OECD - ano, naše dávky jsou pod průměrem EU, stejně tak jako pracovitost zdejší levice. Levice v EU nebudovala 40 let třídní apartheid, a před 1989 tu nebyly dávky vůbec žádné. Proč ne?
08. 03. 2012 | 10:05

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Lžete žádné nájumy nwerostou, nájem je uhrada za bydlení, která je svobodně dohodnutá mezi pronajímatelem a nájemcem. A takovéto nájmy KLESAJÍ, stejně tak jako klesjí ceny vlastnického bydlení.

Co roste jsou uhrady za bydlení urozených regulovčíků, kteří svá privilegia získali před rokem 1989, kteří jsou dříve narození = urození, a mezi tyto rozhodně nepatří mladí lidé, kteří zakládali rodiny po roce 2006.
08. 03. 2012 | 10:09

tata napsal(a):

pane SUP

MUJ POSTOJ K NADAVKAM,TŘEBA JEN modry blb znate nikdy sem za vic jak 5 let nepoužil,byly doby kdy sem se přimo do levicové časti pustil že todle teda přepiskli,třeba i do VLKA I KDYŽ NEPOPÍRÁM HO UZNAVáM,vidite přesto se do mě strefijou lidé z pravice je pravda že v minimalní míře a spíš v naražkach,maximalně štouram do lží,nebo když někdo vytrhuje z kontextu,už minimalně zasahuji někomu něco vyčitat,už většinou reaguji na nicky u kterych bych to nečekal,ktery vtomto prostoru zachovali aspon snahu debatovat,zprava i když pohledově snima nesouhlasím,a těch zustalo minimum,když to lidi z levice a pravice baví at si to vyřeší mezi sebou,zareaguji jen na lidi s meho spektra co si jich važím,jako nedavno sem se ptal kočky jestli nepřešla vic do utočneho stylu,tožko mohu posuzovat do detailu co si kdo udělal,.

VYCE MENĚ ŘEŠÍM CO SE MI DOTYKÁ asi vam uniklo že mi Parabellum,pohrozil soudem,JA SEM MU NAPSAL PLNÉ SVÉ MENO A MĚSTO KDE BYDLÍM A ŽE SRADOSTÍ SE SNÍM SETKAM U SOUDU,je zbytečné zde vyjmenovavat uražky kterymi mě už ruzně jinde počastoval,přesto odemně ani jedna,vyte je mi jen lito když otakovám neslušnem panovy s vašeho pravicoveho spektra jdou ve své podstatě schvalujicí komentaře,,není přimo na vas,nevym jak se oněm vyjadřujete,ale těch okterych to vym je dost,ale na ty nereagují protože jakakoliv reakce je zbytečná,no a ja slybyl že najdu to očem byla jeho reakce že by mě mohl dat k soudu za pomluvu......protože si O vás stale myslim že mate snahu debatovat ,sem tu odpověd pojal šiřeji.......TAKŽE,Z MEHO POHLEDU jakekoliv vyroky tohoto typu s jakekoliv strany ja neschvaluji,nikam nevedou,bohužel někdy jsou to odvety,ale abych řešil kdo začal kdo oplacel........jednoznačně ja to nedělám a neschvaluji.........stačí VAM TO....NEBO DOPLNTE OTAZKU
08. 03. 2012 | 13:13

SuP napsal(a):

Tata -
Stačí. Vůbec jsem to neuváděl v souvislosti s vámi ani nikým jiným. Pouze jsem upozornil, že pan autor, evidentně levicového smýšlení (proč ne?) "bojuje" proti pravičákům naprosto stejným slovníkem a výběrem argumentů, jaký u nich odsuzuje. Přitom si zakládá na tom, že je lepší. ??? Čím??
08. 03. 2012 | 14:14

Levicový ekonom napsal(a):

Xury
1) Sobotka hovořil pouze o nejkřiklavějších slibech Škromacha a spol. drtivou většinu slibů (pravidelná valorizace penzí, zvyšování platů a minimální mzdy) tato vláda splnila.
Můžete si prskat své modré sliny jak chcete, ale je to prostě tak. Ministerstva za vlád ČSSD zapojovala do výdajů až desítky miliard rezerv ročně. Kalousek pak vše jen prošustroval, aby uměle snížil deficit státního rozpočtu. Sám to přiznal, a když něco říká váš guru Kalousek, tak to musí být pravda, ne?
08. 03. 2012 | 20:00

Levicový ekonom napsal(a):

Višňovský, právě to, že se týkají naprostého minima lidí, jen potvrzuje jejich nesmyslnost. Na tom, že degrese při superhrubé mzdě způsobuje degrese přiznávají i pravicoví politici. Běžte si tedy informovat do svého modrého chlívku.
Mimochodem, to méně než procento boháčů nás ročně stojí miliardy.

Tu zprávu si najdete, snad nejste tak hloupý, abyste neuměl googlovat na stránkách své oblíbené neoliberální instituce. Najděte si ve slovníku termín apartheid, než takový slovní výblitek ještě někdy vyslovíte.

Višňovský, vzhledem k tomu, že například o bydlení v současné Praze víte jako Litoměřičan prd, nemá smysl vám vysvětlovat, jak je to s nájmy. Deregulace=plošné zdražení. Přeberte si to ve své modré hlavě. Mimochodem, údajný nárůst porodnosti v roce 2007 je možné vztahovat na zvyšování rodičovského příspěvku, který zavedl skutečně Kalousek, růstem zadlužení obyvatelstva (hypotéky atd.), v žádném případě však ne deregulací nájmů, které mimochodem v roce 2006 odhlasovala Paroubkova vláda.
Asi vám nedošlo, že byty s regulovaným nájmem se mohly dědit z generaci na generaci. A od manželství k narození dítěte to dnes trvá docela slušně dlouhý čas.
Zkuste ještě zopakovat tradiční Nečasovu lež, že Topolánkův batoh snížil počet chudých v roce 2009. :D
08. 03. 2012 | 20:10

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Pokud je danový systém pro 99.7 procent populace progresivní, a pro 0.3 popuiulace degresivní, tak je celkově progresivní. Kapišto???

Jinak vy jste příznivcem šlechtických privilegií???? Pak nejste levicový ekonom. Jak je podle Vás možné, že právo platit směšný regulovaný nájem je dědičné, a je vyčleněné jen pro určitou vrstvu populace?

A o tom, jak vypadá možnost bydlení v Praze jakožto neprivilegovaný mám mnohem lepší přehled, než Vy, protože jsem do té Prahy x let dojížděl - hádejte proč. Protože pražské byty jsou okupované regulovčickými hajzly, na které konečne začíná docházet.
08. 03. 2012 | 20:38

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Rozpočtové rezervy na ministerstvech byly jen zlomkem nedanových jednorázových příjmů, které měla ČSSD díky privatizaci. V rozpočtových rezervách ministerstvech zůstalo 70 miliard, a já se ptám, kam jste zašili vy levicoví ekonomové zbytek?
08. 03. 2012 | 20:46

Levicový ekonom napsal(a):

Vážený pane, degresivní je celkově tím, jak je nastaven a jaký je poměr mezi jednotlivými vrstvami. Daňový bonus s progresí nemá nic společného, ale já chápu, že vy to nepochopíte, s vašimi znalostmi CEVROidní úrovně.

Jako levicový ekonom nemohu přehlížet dramatický nárůst nájmů po stupidní deregulaci, zavedené za Paroubka a ještě více Topolánkem. Cosi jako soukromé vlastnictví bytových domů je stejně jako trh ve zdravotnictví a školství zrůdnost, která v normální společnosti nemá co dělat.

http://www.netrealit.cz/byty-pronajem/praha Tady se porozhlédněte vy deregulační hajzle. Co je problémem pražského bydlení, je jednoznačně stupidní deregulace, hloupě a předraženě stavěné bytové jednotky, které si dnes už nikdo normální nemůže dovolit (např. cosi jako "bydlení na Praze 1" je dneska už de facto jedno velké sci-fi).

Vzhledem k tomu, že 70 miliard utratil Kalousek pouze během jednoho roku, jste s těmi počty opět jaksi vedle. A jednorázové příjmy z prodeje Telecomu šly do mimorozpočtových fondů, nestaly se příjmem SR, jako tomu bylo za Klause a jeho "přebytcích".
08. 03. 2012 | 22:10

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Proč by bylo bydlení na Praze 1 scifi? Prostě o toto je mezi bohatými lidmi zájem, a tak je ta cena vysoká. Nakonec já myslím, že tam bydlí spousta lidí, a o toto je mimořádný zájem - důsledkem čehož jsou vysoké ceny.

A píšete, že soukromé vlastnictví bytoých domů nemá ve společnosti co dělat? Milý levicový ekonome, zdaleka největší část bytového fondu je ve vlastnictví bývalých nájemníků, kteří vlastní po jednom až dvou bytech, a tito poté, co se třeba po odchodu do penze odstěhují na venkov ten byt, který za hubičku odkoupili vesele pronajímají za tržní nájem.

A já jako neprivilegovaný nepražák, pokud jsem sehnal místo jedině v Praze, protože jinde práce nebyla, tak jsem několik let musel do Prahy dojíždět, kařdý den hodinu a třičtvrtě tam, a hodinu a třičtvrtě zpět a neměl jsem jako vysokoškolák s nadprůměrným platem na to, abych si pronajal malý panelákový byt někde na sídlišti. A stejně tak tisíce dalších, kteří do té prahy dojíždějí ze vzdáleností od 50 kilometrů nahoru, a desetitisíce dalších, kteří tam pobývají po ubyatovnách, a platí za to víc, než regulovčík za celý byt.

Pokud jste opravdu levicový ekonom radikálního kalibru, tak byste zastával stanovisko, že tam, kde je práce, by měli bydlet ti co pracují, a tam, kde práce není by měli bydlet ti, kdož nepracují - třeba senioři, že. Všude ve světě je toto normální. To pouze v Praze, jakožto jediné metropoli vypadá situace tak, že typické obsazení bytu tvoří single senior.

Deregulace nebyla stupidní, a pokud někdo nemá na to, aby bydlel v atraktivní lokalitě, kde je práce, což je komplet celá Praha plus středočeský kraj, tak at se odstěhuje nějkam, kde práce není, a tímto okupovaný prostor uvolní těm, kdož pracují.

Milý levicový pseudoekonome, problém Prahy není nemožnost sociálního bydlení na Praze 1, problém Prahy je to, že spousta bytu je obsazena lidmi, kteří v té Praze nepracují, protože nepracují vůbec - a víte proč? Protože privatizace bytového fondu za směšnou cenu bývalým nájemníkům, a v druhé řadě protože regulace nájmů na surově podnákladové úrovni, která platila donedávna v tom zbytku. Teprve s deregulací začalo docházet k tomu, že cena tržního bydlení, jak nájemního tak vlastnického začala klesat, a dá se předpokládat, že poklesne ještě mnohem více poté, co bývalí urození regulovčíci usoudí, že bydlení v lokalitě, kde nepracují, je finančně nevýhodné, a tím ty jimi okupované nemovitosti uvolní trhu s bydlením - at už se odstěhují jinam, nebo zvolí vícegenerační bydlení - nabídka kteréhožto se rozšíří, což nutně povede k poklesu ceny - děje se již nyní.

A co se týče toho odkazu, co jste sem dal, tak to jsou ceny tržního nájemného, které jsou vysoké právě proto, že jen malá část bytového fondu je součástí realitního trhu, a drtivá většina je regulovaná.

Jinak pokud se Vám zdá současná výstavba v Praze předražená, nic vám nebrání stavět za nižší ceny, a současné developery tímto poslat na úřad práce.

A co se týče těch 70 Miliard, které Kalousek utratil během jediného roku? No, tak milý levicový ekonome, v roce 2002 získala ČSSD pouze prodejem Transgasu 130 miliard korun, Telecomu v roce 2004 - 82 miliard korun, a další vysoké desítky miliard za Unipetrol, MUS, OKD, Vodohospodářskou infrastrukturu, teplárenství, privatizaci bytového fondu atd - summasummárum přes 300 miliard, plus výnosy za privatizaci bank, kterýmižto byly vysanovány ztráty ČKA.
A pan Kalousek utratil 70 miliartd z rozpočtových rezerv, protože výdajovou stránku rozpočtu tvoří z více než 80 procent mandatorní výdaje, legislativa ke kterýmžto byla schválena před rokem 2006.
09. 03. 2012 | 10:15

Parabellum napsal(a):

Levicový ekonom

Já se nebavím o danovém bonusu, ale slevě na dani je to jasné? Najděte si příslušný zákon, kde je vysvětleno, co je danový bonus, a co sleva na dani.

Mimochodem, díval jsem se na ten realitní web, a byl jsem mile překvapen, jak klesají ceny tržního bydlení oproti době, kdy bylo nájemné ve velké části bytů tvrdě regulované. Na příští rok očekávám další příjemný propad cen tržního bydlení - což je samozřejmě způsobeno tou deregulací, a uvolněním části bytů s deregulovaným nájmem bývalými regulovanými parazity.
09. 03. 2012 | 10:21

Levicový ekonom napsal(a):

Až na to, že ani bohatí si ho už moc nemohou dovolit, cena přesto neklesá tak, aby na to někdo měl. A Malá Strana snad nutně musí patřit jen zbohatlíkům?

Já mluvím o majitelech domů. Jestli někdo prodá svůj byt, nejsem proti.

Za vysoký nájem bytu regulované nájemné opravdu nemůže, věřte-nevěřte. :D Asi vám přijde tedy "sociálně spravedlivé", aby např. rodiny s dětmi či důchodci platili nájem až 20 tisíc měsíčně díky vaší deregulaci...

A co takhle stavba startovacích bytů, na to snad Praha nemá? Zatím má teda na výstavbu satelitních městeček a bytových domů, kde nikdo nebydlí, protože jsou moc drahé. Nicméně firmy díky tomu mají skvělé zakázky.

Takže když někdo maká celý život, udržuje svůj byt někdy až s fanatickým nasazením, a ve stáří mu kvůli deregulaci hrozí exekuce, je opravdu morální toho člověka prostě vykopnout?

Zatím došlo k tomu pseudomudrlante, že ceny nájemného šly prudce nahoru, pro pracující i nepracující. Nezaměstnanost narostla. Kde udělali souduzi z MMR chybu?

Ne, chyba je v tom, že zkrátka majitelé domů si chtějí zkrátka nahrabat a sociální bydlení vůbec neexistuje.

Já nejsem Hrdlička, ani Svoboda.

Výnosy z privatizace šly zkrátka do mimorozpočtových fondů, do samotného SR nikoliv. Náklady ČKA se většinou stávaly součástí výdajů SR. Povinné výdaje ve skutečnosti činí jen kolem 50 %, z toho většina jde na důchody. 80 % je všeobecně omílaný nesmysl. Drtivá většina sociální legislativy byla schválena už za Klause. Kalousek chtěl pouze uměle snížit deficit, aby dostal tu svou směšnou cenu, nic víc.

Tady je lhostejné, zda jde o bonus či slevu, ale o to, že to zkrátka není důkaz progresivity daňového systému. Co se týče hodně směšného poklesu u některých pronájmů, je to dáno tím, že zkrátka společnost chudne a na ty nájmy už pomalu nikdo nemá. I tak je to kompenzace více než směšná. Za regulovaného nájemného byl klid.
10. 03. 2012 | 17:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy