Můžeme následovat Slovensko?

14. 03. 2012 | 08:56
Přečteno 3549 krát
Drtivé vítězství slovenské sociální demokracie ve sněmovních volbách povzbudilo českou levici a vyděsilo českou pravici. Tomu se nelze divit. ČSSD v předvolebních průzkumech dlouhodobě vede. K tomu se přidávají i další jednoznačné signály, že česká veřejnost má pravicových pokusů na lidech opravdu dost.

Tři čtvrtiny dotázaných se bojí, že je důchodová reforma připraví o peníze, zjišťuje agentura STEM/MARK. Podobně jiná agentura zjišťuje, že 78 procent občanů nesouhlasí s politikou vlády a 81 procent nesouhlasí s jejím konkrétním personálním složením. Je to pár dní, co jsme prožili největší studentský protest od roku 1989, a konflikt stupňuje, když ministr Dobeš znovu krotil politickou pěstí nezávislost Akreditační komise. Na cestě je další zvyšování daní, rozbití valorizace důchodů a snižování příjmů. Inflace a nezaměstnanost rostou a my se ocitáme uprostřed sestupné spirály poklesu a chudnutí. Více než polovina občanů podle CVVM vyjadřuje názor, že něco takového tu nebylo ani za komunistů. Eliška Wagnerová, která končí mandát soudkyně Ústavního soudu, a není tedy evidentně někým, koho lze opít rohlíkem, jednoznačně říká, že Nečasovy reformy jsou „šílené, asociální, a já nechci žít ve státě, který se chová jako asociál“.

V takové situaci nepřekvapují ani argumenty pravicových novinářů, kteří se pokoušejí tyto skutečnosti zastřít. Při takové míře odmítání je těžké Nečasovu vládu otevřeně bránit, ale je možné lidem namluvit, že odpor nemá smysl. Že jsou všichni stejní. Že žádné politické straně nelze věřit. Že by to nebylo ani se Sobotkou jiné. A že vlastně kdyby měly volby smysl, dávno by je zakázali.

Taky Martin Komárek píše v Mf DNES, že ČSSD nemá šanci zopakovat slovenský výsledek protože „není moderní“. Má být moderně neoliberální? Ale to je modernost časů Reagana a Thatcherové! To je modernost, která přivedla vyspělý svět na pokraj zhroucení. Homo economicus, podivná bytost, která zná jen maximalizaci osobního zisku, se pomalu vrací do světa pohádek. Zjištění agentury STEM, že podle únorových volebních preferencí by současná opozice dala ve Sněmovně dohromady 125 křesel, lze číst také tak, že lidé začínají chápat smysl solidarity, spolupráce, sdílení, společenského zájmu, pokud z nich nemají být štvanci obklopení jen soupeři, protivníky a nepřáteli. A to jsou hodnoty, které hájí česká sociální demokracie, stejně jako slovenský SMER.

Jedině když znechucení voliči zůstanou doma a mávnou nad tou žumpou rukou, svítá jiskřička naděje, že peníze bohatých oligarchů protlačí volbami své reprezentanty. Zkoprnělí občané pak budou znovu přihlížet, jak z trosek minulé vlády a nových podvodů typu „veverek“ vzniká většina, která to má předplacené na další čtyři roky.

To prostě jako sociální demokraté nemíníme připustit. Proto chceme co nejrychleji ukončit fungování této vlády a dohodnout se na nových volbách. Za velké poučení považujeme i to, že mezi poraženými na Slovensku byli populisté, kteří se snažili profitovat na současné krizi Evropské unie. Chceme i tuto krizi přeměnit v příležitost, která evropské instituce posune k větší akceschopnosti, aby se už nikdy nemohlo opakovat, že demokratické státy budou jen hříčkou v rukách finančních trhů.

Můžeme následovat Slovensko, pokud se pro to naši voliči rozhodnou. Těžko říci, koho bychom následovali, kdyby pravice dostala příležitost k pokračování na současné cestě nikam.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Tohle už jsem někde slyšel.... počkat, kdy to bylo? Jó, povidal nějaký číšník se sexymozkem z Ráje.

dlouhodobě vede v průzkumech, 99% lidí není spokojeno
99% lidí by chtělo paroubka
100% lidí určitě bude volit čssd

no a ten chlapec to vyhrál, lekl se a utek...
14. 03. 2012 | 09:05

schrott napsal(a):

Kéž by s to pane Sobotko povedlo. Co by se ještě mělo stát, aby tato vláda skončila?
14. 03. 2012 | 09:08

Raskolnikov napsal(a):

bohušel, opět se najdou nějací Mádlové a nanynka Issová, - zajímavé jak v rozhovoru svou podporu pan Mádl nyní omlouvá...http://www.tyden.cz/rubriky/lide/ceske-celebrity/herec-madl-proc-jsem-si-vybral-new-york-abych-zacal-od-nuly_226702.html
14. 03. 2012 | 09:13

schrott napsal(a):

Neo, vám se líbí to, co a jak tato vládá dělá? Nejen tato, ale i Topolánkova. Nehcete aby byly zavřeny stavidla neskutečné a do puntíku propracované korupce? jistě, i u socanů se našlo pár týpků, ale to je v poměru k ODS nesrovnatelné. Pan Sobotka má pravdu v tom, že média kriminálnikům pomáhají vtloukat lidem do hlavy, že je jedno kdo vládne. Není to jedno. Proč třeba takový neo, který rozhodně není hloupý, se v diskuzích staví na stranu ochránců tohoto švainerai?
14. 03. 2012 | 09:17

Wraith napsal(a):

schrott:

Hezký den všem diskutujícím, i Vám.

Obávám se, že v tomto případě existuje pouze hypotetická šance na takovou radikální změnu. Po zkušenostech polsko/ruských je navíc takový scénář proklatě nepravděpodobný.
To už spíše přijde český volič na hrad vyřídit si to se svými zástupci ručně, než by zasáhla mocná ruka zlomyslné náhody. Současná politická scéna je zcela v rukou ODS, a jak to tak vypadá, ani pád VV v případě odsouzení Bárty, by poměr sil nikterak výrazně nenapravil. Jen by se změnilo personální obsazení vlády.
14. 03. 2012 | 09:21

Monti napsal(a):

Ne můžeme. Pokud většina občanů, jak ukazují průzkumy, má pud sebezáchovy, musíme! Vyslovení nedůvěry vládě a nové volby jsou jedinou z možných demokratických cest rychle změny. Aby bylo účinné, musí tato většina vyjádřit hodně hlasitě podporu opozici. Asi tak, jak to udělali Islanďané a bratři Slováci.
14. 03. 2012 | 09:22

Béda napsal(a):

p. Sobotka,

s obsahem vcelku souhlas, ale:
1/ rozhodně bych na místě ČSSD neusnul na vavřínech potenciálních protestních hlasů a povzbudivých výsledků průzkumů veřejného mínění. Mohlo by se to nevyplatit.

2/ nepřestávejte v očistě svých řad od profláklých politiků. Jedině tím vyrazíte trumfy z rukou oponentů.

3/ není mi jasné, jak chcete získat potřebné prostředky na volební kampaň, nežli cestou "sponzorů a lobbistů" (pro mně osobně symbol ztržnění politiky a korupce)

4/ zrušili byste po získání moci akcie na doručitele?

5/ uavedli byste prvky přímé demokracie, umožňující odvolatelnost provařených, amorálních, neodpovědných politiků?

Předem děkuji za případné odpovědi.
14. 03. 2012 | 09:44

hk136 napsal(a):

No, tak proklamovat proklamace vam jde... Navrhuji jeste prijmout nejake zavazne usneseni, ze ty volby opravdu vyhrajete.
Pridam jeste dve rady, jak se stat jeste volitelnejsimi:
1. Stavte na kandidatky lidi mezi 50 a 60 lety (zkusene nesenilni), kteri pracovali... V nejake praci. Lekare, ucitele, klempire, dojicku...
2. Poslance po druhem volebnim obdobi nestavte. Jednak bude zajimave sledovat, jestli to poroste k narustu trafik nebo zda zvladnou resocializaci. A pak taky obmena kadru je nutna... A strilet to ci posilat na Sibir dneska nejde...
3. No a taky nejaky srozumitelny a konkretni program...
14. 03. 2012 | 09:50

hk136 napsal(a):

Beda:
2/ nepřestávejte v očistě svých řad od profláklých politiků. Jedině tím vyrazíte trumfy z rukou oponentů.
Ono uz to zacalo? Kde? Jeden Hulinsky jaro nedela...
14. 03. 2012 | 09:53

taky nazor napsal(a):

...no Sobotko ...byt už jsme vám z náhrad zaplatili ...a teď na oplátku už by jste mohl jit do zadele....jste stejná pakáž, jako je u lízu teď ....a jsem v klidu ...volby nevyhrajete, protože na tý "nasranosti" lidí nesete velký podíl...jestli né největší....
14. 03. 2012 | 09:54

Xavier napsal(a):

Pane Sobotko, proč je vaše strana neviditelná? Má tato vláda vůbec nějakou opozici?
14. 03. 2012 | 10:01

mmm napsal(a):

O jéé Dluhoš Sobotka už se tetelí...no už se připravte na rozdělení korýtek, aby vám to pak netrvalo dlouho.
14. 03. 2012 | 10:10

neo napsal(a):

schrott:

nestavim se na ničí stranu, aby bylo jasno. Ano každá vláda má své chyby. Obecně vzato, každej politik je náchylný ke zlodějině a je úplně jedno, z které je strany. Komplexně mi ale víc vyhovovala vláda Topolánkova. K současné vládě mám mnoho výhrad, ať už ke členům (Dobeš), nebo skutkům(penzijní reforma), ale mnoho věcí (soc reforma, zdr. reforma) a lidí (Drábek, Heger) také schvaluji.
14. 03. 2012 | 10:10

Občan napsal(a):

Pane Sobotko,

já bych takový úspěch ČSSD i přál. Jenže...

Jak jsem Vám psal již několikrát, musela by se ČSSD stát SKUTEČNĚ liberálně LEVICOVOU stranou a SJEDNOTIT levici. Potíž je v tom, že ČSSD NENÍ liberálně LEVICOVOU stranou a levici posledních 22 let jen ROZBÍJÍ.
Ať už je to Zemanova dlouhodobá usilovná práce na likvidaci menších levicových a levicově-liberálních subjektů, nebo současná NEspolupráce ČSSD s jinými levicově orientovanými subjekty.
Ficovi se podařil husarský kousek - tím, že usilovnou SPOLUPRACÍ SJEDNOTIL CELOU slovenskou levici vč. většiny komunistůpod "obchodní značku" Smer-SD, prakticky z politiky odstavil komunistickou stranu.
Dokud ČSSD nezačne o tohle usilovat, nemá na tak velký volební úspěch šanci. Nakopejte zadky pravičákům a hochštaplerům v ČSSD, vyberte ze svých řad poctivé lidi, kteří pro partaj a v komunálu dřou PRO OBYČEJNÉ LIDI, vytypujte si stejné osobnosti ve VŠECH ostatních elvicových subjektech vč. KSČM a začněte s nimi SPOLUPRACOVAT.
Co na tom, že to nebudou zrovna katalogoví manekýni a manekýnky; kam jsme to dopracovali např. s "blondýnami" z VV vidíme dnes a denně. Levice potřebuje lidi, kteří PROKAZATELNĚ udělali něco dobrého pro běžné obyčejné odrbávané občany. Ne heslíčka a sliby, ale již odvedenou práci. Sáhněte ve vedení víc po lidech z regionů, z obcí - profesionálních politiků už mají lidé plné zuby a nevěří jim. Je nejvyšší čas, aby se v nejvyšší politice na levém křídle konečně objevili SKUTEČNÍ "lidé práce". Jedině tak totiž můžete voliče přesvědčit o tom, že JSTE levicová strana.

ČSSD po CELOU dobu své existence dojíždí na tom, že se snaží sedět na dvou židlích - tj. být současně pravicovou i levicovou stranou. Proto NIKDY nedosáhla skutečného volebního vítězství
Socdem NEMOHOU být středovou stranou. Buď budou levice, nebo volby zase vyhrají "modrobolševici".

Fico to dokázal. Sedněte na bus a jeďte se ho zeptat JAK to udělal.
Hlavně už, propánakrále, NIKDY více volební kampaň podle Tvrdíka!!!!!
14. 03. 2012 | 10:11

Mlčoch napsal(a):

Ani rovnátka ani nové exkluzivní brýle ani nové ale bezobsažné plamené projevy vám nepomůžou Sobotko. Neměl jste a nemáte stále nic nabídnout než po volební euforii rozkradení toho co ještě zbylo otrávení a zlividování živnostníků a firem co se starají o sebe a nežijí ze státních zakázek. Chvíli ucpete ústa nasraným lidem, který vás možná volili (nedělejte si iluze, že jsou to vaši voliči a nebo, že jste je okouzlili svým brilatními myšlenkami), levnými potravinami a pseudolevnou péčí a snad i soc. dávkami, ale vzápětí přivedete jenom bídu a ještě větší deziluzi. Netěšte se, i když možná vyhrajete volby, tak stejně nevyhrajete vůbec nic a nakom si lidi smlsnou budete právě vy. Sobotko, už byste měl jí dělat něco pořádnýho nebo se naučte nějaký řemeslo ať se před pánem Bohem nebudete muset vymlouvat.
14. 03. 2012 | 10:12

názor napsal(a):

Budu volit KSČM. Ukazuje se, že na ideologii nezáleží. Jediný ukazatel je jak se člověk má. Již mám plné zuby nečasů, bartů, sobotků, langrů a paroubků....je potřeba dát šanci i jiným. Modří ani Oranžoví nepřesvedčili. A knížata a chemici...škoda řečí.
14. 03. 2012 | 10:12

Spálená země napsal(a):

A sakra, blížej se komunální volby. Socani tahaj čím dál větší kalibr negace a destrukce úplně všeho. Lidi tohle milujou. Proletáři všech zemí, polibte mi...
14. 03. 2012 | 10:14

Puck napsal(a):

Myslím si, že ČSSD dělá v současné situaci dobrou politiku.

Trojkolka je v poločase, takřka všechno, co chtěli prosadit je už hotovo, a sem tak i něco navíc.
Teď nastává doba sklizně. A to je období, kdy není radno vyrušovat. Kdy sedlák pozná, jak dobře hospodařil.
Proč by měl někdo kazit výsledky usilovné práce ? Takový sabotér by si zasloužil jen opovržení.
14. 03. 2012 | 10:15

RA napsal(a):

a tyhle kecy sem píše ten, kdo v životě nepracoval, jen mlátil od školy hubou.......
Fuj,fuj,fuj !!!!!
14. 03. 2012 | 10:18

Koleda napsal(a):

Pane Sobotko, dobře víte, že vládu nepoložíte, protože na to nemáte sílu. Je to tedy jen exhibice, která vás nic nestojí. Problém ČSSD je totiž jinde. Nemá lídra (Vy jím rozhodně nejste), nemá jasnou vizi a strategii, má jen populistické řeči. A to je veliká škoda. A ještě - má panickou hrůzu z možnosti dopadnout jako Fico. Ten to, na rozdíl od vaší partaje, zvládne. Pomyšlení, že ve vaší socialistické vládě budou tací borci jako vy, Zaorálek, Škromach, a další mne nenaplňuje zvláštním optimismem. Fakt je, že tato vláda (a to říkám jako pravicový volič) příliš kompetentní není, ale jak praví přísloví, mezi slepými jednooký králem. Bohužel pro tuto zem.
14. 03. 2012 | 10:21

Puck napsal(a):

Pro Koleda :
Nechápu, jak může pravicový volič radit levicové straně co má dělat, aby vyhrála volby.
To je stejné jako kdybych já radil Nečasovi jak má dělat pravicovou politiku. Nečas není Einstein, ale tolik ví, že na takového radila si musí dát pozor. :-)
14. 03. 2012 | 10:32

Koleda napsal(a):

To Puck:
Já mu neradím, jen komentuji jeho politickou impotenci a žvásty, nic víc.
14. 03. 2012 | 10:44

Puck napsal(a):

Pro Koleda :
" ... žvásty, nic víc. " A říkáte, že je to škoda.
To je snad dobře, čím víc žvástů, tím větší naděje, že pravice vyhraje znovu.
14. 03. 2012 | 10:51

Cech napsal(a):

Slovenské poměry jak se ukázalo jsou mnohonásobně kultivovanější.
V Čechách to díky mediálnímu válci nikdo slyšet nechce a také to nikdy neuslyší.

Soc_dem nadále trpí regionálními rozkrádačkami, které praktikuje spolu s ODS a vaše vedení pane Sobotka je zatím bezmocné.
Protože ostentativně se 70_tkou odvolávat vládu je pro feudála K.S. a vládu 4K humorný příběh.

Díky vynikající mediální masáži ve prospěch 4K utichly i odbory, disponující špičkovým odborným zázemím.
Protože v Česku díky špičkovým mediálním tahům se odbory stávají spíše totálně vyšachovanou alternativou než reálnými bojovníky proti škrtům.
Díky mnohonásobně lepší a propracovanější masmédiální propagandě ve prospěch naší elity se zájmy rozmělňují na parciální bloky tj. studentům vadí Dobeš,zdravotně postiženým Drábek atd. .
Pro 4K je důležité, aby rozhodovala pro svůj vlastní prospěch(v zájmu svých firem podnikajících v politice tj. IZIP.iDTAX atd.), a pak toto podnikání prodala právě Českým voličům jako to největší dobro.
Naším masmédiím a propagandě pak k pošlapání a rozbouření neschopného občana stačí stále dokola opakovat prožírání let růstu za Sobotky a pokud je ještě nějaká větší akce,tak hurá na Standu.
Takto vyrobený souhlas vůči koalici opírající se o jedinečné spojení VV vedeného specialistou, který bude odsouzen a zcela jistě znovu zvolen na podzim a pojede se dál.
Proces, kterým současná 4K veřejné mínění tvaruje, je viditelně prostý a pro manipulaci ve prospěch 4K se tak stále zůstávají otevřeny netušené možnosti , díky jasnému pochopení českého voliče,nepoužije Gorilu ale CEVRO v přímém přenosu.

Proto kultivovanost Slováků a Ficovo šlechetné podání ruky opozici u nás nikdy ,ale opravdu nikdy nemůže nastat.
Díky mnohem menšímu mediálnímu zmasakrování voličů bylo i viditelné,že Slováci nenaletěli podnikatelům podnikajícím v politice tj.VV nezblbli gorilou atd.

Díky mnohaleté a velmi úspěšné mediální masáži ve prospěch touhy po neoliberalizmu se podařilo naším masmédiím a propagandě využít Řecka a jiných účinných tahů.
Proto bohužel Česko se mnohem více bude ubírat cestou budoucího Maďarska než cestou současného Slovenska.
14. 03. 2012 | 10:51

Jhč napsal(a):

"Můžeme následovat Slovensko ?"
Ale jistě že ÁNO ! Lidi tady toho mají plný zuby té lžidemokracie v pravicovým podání, takže při příštích volbách (lhostejno, zda při těch mimořádných letos napodzim, anebo v řádných, do kterých současná vláda doškobrtá) vítězí LEVICE, tedy především ČSSD ! Jakým poměrem, zda jako na Slovensku, to se nechme překvapit. Vůbec bych se nedivil, kdyby i u nás to bylo většinově a pravice by se s ostudou rozpadla do propadliště dějin.
A na Hrad zvolíme RNDr. Špidlu Vlad. - býv. premiéra (jako Fischer), po té eurokomisaře, úspěšného člověka bez ohledu na komentáře pravicových výlevů (jimž část konzumentů médií typu Franta z HorníDolní u pivča uvěřila), člověk ještě né starý,ale už moudrý v jeho 60, s přehledem od geologie a přírodovědy po sociální vědy a ekonomiku. Vystupoval vždy skromně, jako obyč. člověk.
Tak jdem na to,ne ?
14. 03. 2012 | 10:55

Radovan II. napsal(a):

Pane Sobotko,
politika v Česku potřebuje "radikální řez"
Víte sáme,že tato země je zdvastovaná ekonomicky i morálně. A to vinou bohatých a neodpovědných. 22 let neumí řídit tuto zemi a žijí díky svým příjmům někde v oblacích. Je třeba aby spadli na zem a to hned !!!
Nechodí mezi obyčejné lidi a pohybují se jen mezi VIP, což je velmi špatné pro český národ. Situce v ČR je víc jak špatná. Sorry.
Občané si myslí,že naši vládu sponzoruje nejen ďábel, ale celé peklo. Co z vlády vychází, jsou jen pekelné nápady, to by člověka nenapadlo.
Nejbohatší se cpou kaviárem vrchem spodem, a chudým se stále ubírá.
Vláda zásadně neumí počítat.Byl bych rád, aby nám předvedla, jak má vyjít rodina z průměrného platu, který nemá ani 20 tisíc čistého při dnešních cenách energií a nájmů, při dnešních cenách potravin,léků, jízdného. A to se oblékáme v sekáčích a u Veitnamců. Na oblečení v kamených obchodech mají jen ti od 30 tisíc nahoru a to nesmí mít mnoho dětí. A kde je kultura, sport a dovolená.
Zítra je demonstrace, doufám, že v Praze se probudí ti správní Pražáci a tuto demonstraci podpoří i když mají mnohem větší příjmy, než mají občané 50 km za Prahou, pokud jsou ještě Češi a nechtěji pošpinit historii českého národa, který byl vždy uvědomělý a pokrokový, hlavně v Praze.. Tato vláda je nejhorší za 300 let, i ti feudálové se chovali lépe než Nečasova vláda. Nejhorší je to, že bohatí bohatnou na úkol nás a státního dluhu.Česká eknomika v krizi nemá peníze na platy vyšší než 100 tisíc. Co takový člověk co má více jak 100 tisíc s takovými penězi dělá, musí jedině postupně blbnout, má plný mozek jen toho, jak ty peníze utratit a investovat, nic jiného se mu pak do mozku již nevejde. Navic je to velký asociál, protože nemyslí na 70% očanů, co nemají ani průměrný plat a to vinou podnikatelů a dalších českých vykořisťovatelů. Bohužel těm jde jen o zisky a ne spokojenost svých zaměstnaců, je to právě naopak než v sousedních zemích. Chybí jim inteligence a vzdělání v oboru sociologie. Proč mají v sousedních zemích v době krize platy až 5 x větší než my ? Sice někteří VIP je mají neprávem větší neží oni. Sorry.
Vláda si nesmí myslet, že jsme jen hloupé ovce a jen držíme "huby" ! A nebo si máme myslet, že Praha má jen hloupé a poslušné občany, tak to pak s českým národem je AMEN ! A nebo "Mráz přicházi z Prahy" ?? ?
Sponzore nemaž, raději běž zítra na manifestaci, pokud Ti není český národ šuma fuk.Občané v celém Česku si myslí, že Pražené jsou velmi zbabělí a je třeba je "vyměnit"
Ten reCAPTCHU, Tvá
slova jsou nemožná a nesmyslná.
14. 03. 2012 | 10:56

Občan napsal(a):

To Čech:

To je děsivé shrnutí.
A ještě horší je, že máte pravdu do posledního písmene.
A úplně nejhorší je, že se to jeví být výt tak zacementovaným stavem, že mne (a jistě mnohé další) vůbec nenapadá, jak z toho ven. JAK sjednotit lidi? CO udělat, aby pochopili, že tahle vláda jde po krku VŠEM slušným a/nebo potřebným lidem?
14. 03. 2012 | 11:00

Veterán napsal(a):

Já si myslím, že obdobného výsledku jako na Slovensku, se každá politická strana bojí jako čert kříže. Vždyť najednou se nebudou moct vymlouvat na koaliční partnery, proč zase neplní svůj volební program.
To je asi i důvod, proč Slovenský vítěz zkouší najít partnera, který by mu posloužil jako záchranná berlička proti naštvaným voličům, až se volební sliby opět vypaří.
14. 03. 2012 | 11:05

včelař kotas napsal(a):

Zatím následujeme Somálsko.
Valtr Komárek kdysi za prognostiky (Vladimír Dlouhý mu seděl po pravici) slíbil, že budeme následovat Rakousko a za pět let ho předhoníme. Je to asi dvacettři let.
Valtr, kterého jsem včera na Homolce potkal, vypadá na svá léta zachovale, jen trochu roztroušeně.
Sociální demokracie, která udělala nepochopitelné seppuku tím, že si ho zvolila za čestného předsedu, zachovale nevypadá.
Spíš jako by do toho Somálska mířila napřed, aby se tam stačila zabydlet.
14. 03. 2012 | 11:06

tata napsal(a):

pane SOBOTKA

ZAJIMALO BY MĚ jestli si aspon nechate udělat vytah nazoru na članky copišete a stoho se trochu poučit.VYTE je zde plno lidí co VAS VŽDY VOLILI,ALE BOHUŽEL po každe volbě museli konstatovat,jste strana co sice davá obyčejnym lepe dychat ale ve smyslu pro stat jako celek jste zrovna tak nic neudělali z korupcí ani z neodpovědností uředniku,zrovna tak ve svych řadach mate korupčniky a zloděje,karijeristy,jako opozice svuj potencial mrhate na směšny pokus vyslovení neduvěry a to prezentujete jako praci opozice...k čemu je směšné placnutí do vody,misto toho aby jste se postavili v čelo protestu,a vyzdvihovaní chyb ale ne zde ale mezi lidma a hlavně šli přikladem,jak je vubec možne že ste vubec připustili v praze jit do holportu s ODS a že jste nezasahli,to sou věci kde mate ukazovat zasady,jenže opak je pravdou vy na mnohych mistech ste ruka ruku mije,vy musite ukazat že ted při vaší vladě bude platit padni komu padni,a konečně bude platit pravo,zatim co ukazujete v krajich tak žadna změna,jako opozice naprosty odvar,přes nesmirny diletatismus a zlodějnu teto vlady jestli opravdu něco radikalně nezmenite budete radi že vyhrajete a sestavite vladu jen co nebude schopna nic prosadit,navíc už to bude poslední pokus věřit v zazrak že konečně budete tou vladou co nastoupí cestu ozdravení,nebot jen vlada takto neschopna,muže zastirat vaší neschopnost,to že sem pišete tyto nic neřikajicí članky to nezlepší.

jděte mezi lidi,bojujte se svymi zloději ve straně,ukažte jasny program ktery zaručí konec korupce,a nezodpovědnosti v teto zemi,pak možna v dusledku teto vlady možna dostanete duvěru,ale rozhodně to není směšny pokus o neduvěře stím jste pro smich
14. 03. 2012 | 11:12

.kelt napsal(a):

Začíná se zřetelně rýsovat strategie těch,kteří mají bobky z toho,že ČSSD bez nejmenších pochyb vyhraje příští volby.Děs v nich roste z představy,že by to mohlo dopadnout jako na Slovensku.
Potom by totiž nutně následovalo:
-zákon o majetkových přiznáních,který by všem těm,kteří nahromadili mnohamilionové majetky a přiznávali minimální daně
byl dodatečně dodaněn,nejlépe tak 75%daní,eventuelně zkonfiskován,pokud by se prokázalo,že jeho původem byla kriminální činnost.
-postupně byli byli poslánni před soud všichni Řebíčkové,Drobilové,Vondrové,Bendlové-zkrátka celá ta rozkrádačská banda včetně jejich přisluhovačů
-byl by přijat zákon o státní službě,na rozhodující místa ve st.správě by byla vypisována výběrová řízení
-ke státním zakázkám by nebyly připuštěny firmy,které by až do posledního subdodavatele neprokázaly vlastnickou strukturu
-revitalizace příjmové stránky SR by bylo dosaženo rovnoměrným rozložením daňové zátěže na všechny povinné subjekty
-všechny státní zakázky by probíhaly v internetové aukci
-smlouvy,které by uzavíral veřejný sektor by musely být vyvěšeny na internetu,jinak by byly neplatné/SR/

To ovšem nemohou modří soudruzi připustit neb by se jim značně vyprázdnili stranické kasičky,jejich současní dodavatelé a sponzoři by museli začít podnikat otevřeně a méně krást a tak by o holport ztratili zájem.
To by ovšem byl konec možného oblbování veřejnosti,že daňově je nutno dřít z kůže v rámci zvýšení konkurenceschopnosti pouze střední třídu,rodiny s dětmi a důchodce.
Podpisem fiskální dohody a realizací výše uvedených opatření bychom se fakticky navrátili do demokratické Evropy.
To je ovšem pro neoliberální zloděje představa,která je budí ze sna.
Proto základní link pravicových médií a dalších napojených na státní cecík je:levice a pravice jedno jest,oba kradou stejně a doufají,že to zabere a voličská účast bude málá,z čehož by profitovala ODS a KSČM.
Ale lidé již nejsou blbí a neuvěří.
14. 03. 2012 | 11:13

bella ciao napsal(a):

Čech
Klaus halt dobře věděl, komu to rodinné stříbro médií má přihrát.
Od roku 1848 jsme na německém seznamu k deratizaci střídavě jedničky nebo dvojky.
Slováci mají výhodu, že měli na východní frontě Rychlú divízii.
Ve Ficovi se mýlíte. Ruku opozici podává proto, aby nedopadl jako Pápayovci.
14. 03. 2012 | 11:16

jo napsal(a):

Komunismus je zlatý o proti totalitnímu neoliberálnímu kapitalismu, který prosazuje vláda pracující pro bohaté a jejich firmy. Za komára byla "jistota" střechy nad hlavou a teplého buřtu. Nyní za současné platy cca 8-10 tis čistého nezaplatíte pomalu ani nájem, natož pak ještě jídlo, dopravu, děti atd.
14. 03. 2012 | 11:22

modrý edvard napsal(a):

souhlasím s Koledou.
jhč: jestli si to správně pamatuju, tak Špidlu vykopla sama ČSSD, protože nekamarádil s kmotry.
.kelt: proč si myslíte, že by něco takového udělala ČSSD?
14. 03. 2012 | 11:47

Puck napsal(a):

Když tak čtu příspěvky, nabývám dojmu, že by ani ČSSD ze samého zlata nevyhověla požadavkům, na ni kladených.
Dobře píše kelt.
Smiřte se s tím, že žádný ideál nevznikne ani na levici. Když se levicový elektorát nechá zblbnout, a bude experimentovat stejně, jako v minulých dvojích volbách do parlamentu, dopadne stejně špatně.
Nic proti kritice, pokud je míněná poctivě, ale pořád je třeba myslet na to, že proti levici nestojí amatéři, a že nejsou sami, že mají mocné spojence, v kapitálu, v mediích, v těch, co si stihli nahrabat, ...
14. 03. 2012 | 11:55

jogín napsal(a):

Od Slovenska se moc nelišíme, takže přetiskuji:
Čo by bolo keby sme po 22 rokov boli štandardnou demokraciou nemeckého alebo anglického typu, tak ako sme tomu v roku 1989 verili.
- Zákony tejto krajiny by boli tvorené pre ľudí a nie pre pár vyvolených.
- Rešpekt k zákonom by bol u všetkých približne rovnaký.
- Pri jasnej pravde, by sme mohli odvážne vstúpiť do súdnych sporov bez advokátov a nemuseli sa strachovať ako sa pán sudca, či prokurátor ,,vyspali“
- V našich väzniciach by neboli stovky nespravodlivo odsúdených.
- Krajina by nebola plná zúfalcov, ktorým exekútori ukradli strechu nad hlavou pre omyly a podrazy štátnych úradníkov.
- Politici a ostatní štátni zamestnanci by po prevalení korupcie, krádeže alebo inej zrade na daňovom poplatníkovi odstúpili.
- Korupcia a omyly štátu by boli maximálne vo výške akademických 15% z objemu zákazky.
- Politické prostredie by generovalo ľudí so snahou niečo skutočne zlepšiť a nie prospechárov.
- Štátne úrady by boli pre občana otvorené 5 dní do týždňa.
- Štátny úradník, by Vás nepustil domov bez toho, aby Vám problém nevysvetlil hneď a teraz.
- Daňový úradník by Vám nedal obrovskú pokutu pri Vašom prvom omyle, ale až pri druhom porušení pravidiel.
- Kolaudácie rodinných domov by sa vykonali do 4 týždňov od dokončenia domu a nie až po zaplatení výpalného danej inštitúcii.
- Štátni inšpektori by neselektovali podnikateľov a nevyvršovali by sa len na malých rybách.
- Podnikateľské prostredie by generovalo silných vizionárov a nie trosky, ktorých jediným umením je, že sa vedia napojiť na štátnu infúziu.
- Naši občania by nemuseli húfne cestovať na nákupy do zahraničia.
- Naše cesty by neboli rozbité ako po vojnových nájazdoch.
- Naše školstvo by neprodukovalo 35% absolventov len pre pracovný úrad.
14. 03. 2012 | 12:00

Kuchař napsal(a):

Jen to ne !
14. 03. 2012 | 12:02

Mariana Holigová napsal(a):

Pane Sobotko, jistý pan Nečas nedávno prohlásil, že sociální stát není možný, dokažte mu pravý opak. Stát totiž musí být sociální, jinak dojde k rozkladu společnosti. A pak vás lidé budou volit.
14. 03. 2012 | 12:03

Pepíček napsal(a):

Jojo, sobotko, doufám že zas angažujete soudruha Šloufa a jemu podobné technology moci. Chápu že dívat se na ostatní štětináče jak se u koryta krmí je pěkná pruda a vede to k nedočkacosti, kdy dojde ke střídání a hlavně ke strachu, aby v korytu dost zbylo. Jo jo, nebylo nekorupčnější společnosti než za křišťálového Standy. Nedělal jste mu náhodou pravou ruku a ministra financí? Ale lid má krátkou paměť a stačí mít hroší kůži, že....
14. 03. 2012 | 12:05

lijuti napsal(a):

Nevím jak příští volby dopadnou, ale že už dávno měli být ty předčasné. Každý se nějak před volbami snaží ovlivňovat(Řecko atd.). Měli by jsme si více všímat činů než slibů a prádných hesel. To co je tu teď v současné době za marasmus, asociálnost a neskutečný nepořádek, je přece důsledek nečích činů. Na věty typu "je tu bordel,ale za někoho jiného by byl taky" by jsme se měli vykašlat.
14. 03. 2012 | 12:05

vasja napsal(a):

Eliška Wagnerová, která končí mandát soudkyně Ústavního soudu, a není tedy evidentně někým, koho lze opít rohlíkem, jednoznačně říká, že Nečasovy reformy jsou „šílené, asociální, a já nechci žít ve státě, který se chová jako asociál“.
--------------------
To je ta soudružka soudcokratka, která si zvyšuje plat a penzi, zatimco obyčejnëj člověk reje hubou bukvice? Jakej je rozdíl mezi ní a Drábkovejma náměstkama? Ví to nějakem zdejší levoun?
Týhle tak něco věřit. Ani pozdrav.
14. 03. 2012 | 12:06

Kuchař napsal(a):

Wágnerka sza chvíli končí a připravuje si politickou kariéru.

Zkrátka ženská bez páteře.
14. 03. 2012 | 12:18

Kuchař napsal(a):

Mafie tlačí Sobotku do předčasných voleb, aby mohli zamést své zlodějny pod koberec.
Např. zlodějny Dr. Rátha.
14. 03. 2012 | 12:21

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Nu, jelikož se z důchodců stává základ státu, a nikoliv z rodiny s dětmi, je možné, že geronti splní Váš sen...
14. 03. 2012 | 12:31

Alex napsal(a):

Vasjo,
já jsem jen zvědav, kdy Vám dojde, že jste vskutku jen prázdná nádoba a taková zdejší typická vuzuela. Chápu, že Vašemu intelektu to zařazení dokonce lichotí. Asi proto to vytrubujete s pýchou sobě vlastní a tak častými vskutku velice prudce intelektuálními vstupy. Nu chlubit se vlastní hloupostí není u hlupáka až tak nepochopitelné.
Ale vpodstatě má Vaše sdělení pravdu. Ano, demokracie je i o tom, že si doslova lidská nula může kopnout do jedné z mála skutečně důvěryhodných osob.
Zvažte, zda se tou hloupostí nechlubíte přece jen trochu více než je zdrávo. Ale znáte to, hlupák je ten poslední, kdo by seznal, že hlupákem skutečně je.
Je nepochybné, že Vaše osoba by náš ÚS doslova spasila.
14. 03. 2012 | 12:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane vasjo,

docela by mne zajímalo: Rejete "hubou bukvice"? A nebo jste naopak neobyčejnej člověk?

Libor Stejskal
14. 03. 2012 | 12:42

Viola napsal(a):

Pane Sobotko, ptáte se velmi dobře a je vidět, že máte jisté obavy.
Je dost možné, že po následujících volbách budete první a možná také sami v té odpovědnosti. Měli byste to dobře promyslet a brát vpotaz námitky oponentů a neposlouchat hlasy finančníků, ikdyž jsou líbivé.
14. 03. 2012 | 12:49

Viola napsal(a):

Jo a také se ptejte jestli náhodou nebudeme následovat také Maďarsko.
Váše kritizování nepodpisu premiéra Nečase zatímní smlouvy o fiskální EU není na místě, budete (pokud vyhrajete volby) ve stejné situaci a lidé vám budou nadávat stejně, ne-li hůře. Možná ještě rádi oprášíte nějakou oposmlouvu anebo se zamyslíte nad Bohumínským prohlášením.
14. 03. 2012 | 12:55

vasja napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale.
Jsem solidární a tak reju. A nemusel bych. Jen mi chutnaj, no.
Šmarja, těma bukvicema ale nemyslim homosexualy.... aby nedošlo k omylu.
Ale to byste mne asi smazal.
Alex.
Intelektualní vstupy? Neurážejte, jo.
14. 03. 2012 | 12:57

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

JA MYSLIM že ani nezajimalo,protože na te otazce je několik protikladu,a navic autor se vlatně vyhranil proti těm levounum kterym tu otazku pokladá,nenapadlo VAS TO?

MAM DOJEM ŽE I KVULI TOMU STE JI TAK POLOŽIL...pletu se?
nemusite rozvadět,jen po vaší otazce sem si to několikrat přečet toho pana,celkem po strance pisatele takovej nesoulad.
asi odbornik by stoho vyčet vic,mě posedlacku vyšlo že tou holí sem defakto majznul sam.
ale jinak ta recaptcha už je čimdal neřešitelná
14. 03. 2012 | 12:57

Viola napsal(a):

"Za velké poučení považujeme i to, že mezi poraženými na Slovensku byli populisté, kteří se snažili profitovat na současné krizi Evropské unie"

Ti populisté byli v koalici, takže prohráli. Ale jinak to nejsou populisté, ale realisté a ne snílci. Pořádně se podívejte na to, jaké jsou ty evropské peníze a kčemu hlavně slouží. Jsou u nás ty "operační programy" dobré, slouží opravdu nějakému rozvoji, neslouží jen tomu, aby se peníze kutálely a hloupí radovali?
14. 03. 2012 | 13:02

.kelt napsal(a):

To Vasja a Kuchař,
Vy dva jste se tak dlouho hledali,až jste se našli.
Tolik hlouposti vtěsnat do dvou řádků,to by si zasluhovalo zápis do Guinessovy knihy rekordů.
Paní Wagnerové svoji "intelektuální výbavou"nesháte ani po kotníky.
Dle Vás se dopustila toho "zločinu",že se odvážila veřejně vyjádřit svůj názor na to,co současná vládní galérka provádí s touto zemí.
Více by se Vám jistě líbilo,kdyby ji Rampula poslal před soud,že?Ale to zatím nejde a pokud vyhraje volby levice,tak půjdou pravděpodobně před soud Řebíčkové,Langrové,Drobilové a další ikony Vámi obdivované.Dočahukla.
14. 03. 2012 | 13:03

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane vasjo, dneska holt reje každý (a nejen bukvice a nejen na těchto stránkách).

Dobrý den, pane tato,

myslím, že jsme ten text četli oba stejně. Vím, proti komu se pan vasja vymezil (ostatně ne poprvé a zdaleka ne jako jediný, který se zde vymezuje. Napadlo Vás to? ;-)

Libor Stejskal
14. 03. 2012 | 13:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 03. 2012 | 13:04

vasja napsal(a):

Alex.
Jo a tady kdejakej levák kvíká o solidaritě s chudejma, ale ústavních násosek se to jako nemá týkat? Pani Wagnerová má jinej břuch, že se nebohá bez 10% neobejde?
14. 03. 2012 | 13:05

peterka napsal(a):

Ta diskuze je tady pořád stejná. Například se okamžitě pozná, kdo tady diskutuje za peníze. Kolik dostáváte za uplatněný komentář (tj. ten, na který byla reakce)?
A je zřejmé, kdo pracuje v týmu a s kým.
Nuže a také je zřejmé, kdo má za zády pomocníky, kteří mu připravují podklady případně i celé komentáře (nemluvím tady o kvalitě).
Proto bych zvažoval, pouštět se do diskuzí s placenými diskutéry. Jejich úkol je smysluplnou diskuzi rozbourat a zaplevelit nesmysly a posměšky, v některých případech i hrubými nadávkami diskutujícím.
Většinou se takto projevuje promodralé svazácké jádro neo-liberálů, tedy expertů na vše, pokud to ovšem má promodralou barvu.
Číst jejich příspěvky, reagovat na ně a snažit se jejich vyjadřování kultivovat je prostě ztráta času...
Mějte hezký den.
14. 03. 2012 | 13:09

.kelt napsal(a):

To Viola,
na Slovensku prohráli realisté-spíše prohráli levobočci"Gorily",
pokud čtu správně slov.tisk.
A operační programy u NÁS?
Neumětelstvím a hloupostí těch, kteří je posílají do Bruselu/zářný příklad MŠ Dobeš/ČR reálně hrozí,že přijde o desítky až stovky mld. Kč.a tím k navýšení st.dluhu.
Tato vládní galérka umí pouze rozkrádat st.peníze/Bendlova dotace 5 mil.Kč./jako poslední případ a tupě škrtat,ale ne u svého elektorátu.
14. 03. 2012 | 13:16

vasja napsal(a):

Vím, proti komu se pan vasja vymezil (ostatně ne poprvé a zdaleka ne jako jediný, který se zde vymezuje. Napadlo Vás to? ;-)
---------------
Pane Stejskale.
Vymezuju se. Jasně. Proti veřejnejm pokrytcům, co kážou vodu a pijou víno.
Možná sem někdy sprostej, ale zas né tak moc, jak pan Sladký.
Tak dobrou.
14. 03. 2012 | 13:19

ojovat.kelt napsal(a):

To peterka,
tyto pocity mne přepadají často.Ale vždy si vzpomenu na J.Wericha:"s blbostí se musí neustále bojovat,jinak by mohla vyhrát".
14. 03. 2012 | 13:22

peterka napsal(a):

Jakou dobrou, vasja? A už to nehul :-)))
14. 03. 2012 | 13:24

stejskal napsal(a):

Dobrou, pane vasjo ;-)

Libor Stejskal

P.S. Jedni se vymezují proti levounům, druzí proti pravounům. Někteří proti úplně všem. Hlavně ale skoro každý cítí potřebu se nějak vymezit (pokusů o synergii pomálu). Už to tu začíná být trochu monotonní.
14. 03. 2012 | 13:30

Kanalnik napsal(a):

Pane Sobotko, tahle vlada mi pije krev, nicmene bych se chtel zeptat, co praktickeho delate pro obcany vy jako strana. Ptam se zcela vazne, zpravy z CR mam zprostredkovane z medii a tudiz o pripadne drobne praci vasich poslancu a clenu nevim, a dost me to zajima.

Jak prakticky pomahate lidem v touto "pravicovou" vladou vytvorene tisni?

Kdyz tu byla v mediich propirana Drabkova krize s vyplacenim socialnich davek, navrhl jsem myslenku, aby clenove CSSD, zastupitele a poslanci navstivili Urady Prace a asistovali tam lidem, kteri potrebuji poradit, jak postupovat a co delat.

Vytvorila CSSD nejaky akcni tym v terenu, ktery by byl lidem k dispozici? Vyuzila sve pravniky a davala doporuceni temto lidem, jak se domoci svych prav? Vytvorila CSSD za pomoci techto lidi v nouzi masivni tlak na ministra, vladu, podala pripadne skupinove trestni oznameni a zastitila je svymi pravnimi poradci?

Jedine drobnou praci a pomoci obycejnym lidem se z vas muze stat uznavana a respektovana strana s velmi sirokym zaberem.

Obavam se ale, ze misto toho sedite ve svych pomyslnych palacich a kontakt s vasimi potencialnimi volici je temer nulovy. Pritom prilezitosti k ukazani, jak to CSSD mysli s lidmi dobre, mate od tehle vlady plno.

Ale mozna mi neco uniklo.
14. 03. 2012 | 13:44

peterka napsal(a):

to .kelt - tohle ale není blbost, ale útok na diskuzi a propaganda... vždyť si ta vyjádření zpětně projděte.
Některé nicky je lépe přeskočit a vůbec na ně nereagovat. Je to opravdu ztráta času. Víte, perel moc nikdo z nás nemá, a navíc je házet, no víte komu...
14. 03. 2012 | 13:45

Yosif K napsal(a):

Sobotka napsal:
"Více než polovina občanů podle CVVM vyjadřuje názor, že něco takového tu nebylo ani za komunistů."
Myslim si ze to neni pravda - jinak by hrozilo ze polovina obcanu bude volit komance.
Pokud chce CSSD reprezentivat hnupy, kteri si mysli ze za koamncu bylo lepe - gtood luck....
Avanti Popolo!

Pani Violo - zemi kde socani nenaslouchali hlasu financniku je neurekom: Recko,Italie, Spanelsko, Posrtugalsko a v neposledni rade i Sobotka behem konjunktury. Nerekl bych ze neposlouchani rad financniku nekomu prinelsoi stesti nebo raj proletariatu na zemi!
Vetsina techto proletarskych raju je na pokraji krachu - Recko pred tydnem oficialne zkrachovalo. Good luck!

Avanti Popolo!
14. 03. 2012 | 13:53

peterka napsal(a):

Avanti Popolo! Dobré ráno! Takže střídáte?!
14. 03. 2012 | 14:07

kelt napsal(a):

To peterka,
píši výše,že současné strategie boje proti pravděpodobnému vítězství levice v příštích volbách spočívá ve snaze "zlodějny"
ČSSD/které mohl Nečas nechat vyšetřit a potestat/dát na stejnou misku vah s megazlodějnami současnými a tím odradit část voličů od účasti na volbách,z čehož by ODS profitivala se svým pevným voličským jádrem.
To rozbíjení diskusí sleduje stejný cíl-znechutit ty,kteří se chtějí podílet na diskusi za použití věcné argumentace.
Pokud se jim pomocí evidentních lží/soudružka Wagnerová/podaří vyprovokovat někoho ke smazatelným výrazům,cíle je dosaženo a ten smazaný může resignovat na další účast.
14. 03. 2012 | 14:09

Kuchař napsal(a):

Tak to je perla dne, že levičáci tady trousí perly.

Stupeň sebereflexe tohoto levičáky bych ohodnotil "1V" ( Jeden véčkař).
14. 03. 2012 | 14:15

Yssera napsal(a):

Chcete aby lidi přišli na demonstrace? Nestačí jen naštvanost na současnou vládu.Dejte lidem vizi klidnějšího života než je ten nynější uštvaný a půjdou za vámi. Je potřeba zvýšit zaměstnanost (třeba přitáhnout investice, přidat týden dovolené, omezit práci přesčas, podpořit vznik výrobních družstev) a omezit exekutory. To jsou dvě věci které nejvíc občany pálí a kvůli kterým nemají peníze na cestování do Prahy ani náladu sledovat politické dění i když si samozřejmě uvědomují, že zákony které se ve Sněmovně schvalují mají velký dopad do jejich života.
14. 03. 2012 | 14:19

Wraith napsal(a):

Kuchař

Hm...tak to budeme vespolek muset upravit jedno pořekadlo, tak aby bylo realistické...
Tedy: "Házet perly.... pravičánům (levičákům)!!!" jak se komu zlíbí dle jeho vyznání. A vyjde to nastejno. ;-) Nebo že by ne???

A abych nepopudil pana Stejskala:..
Začínám mít pocit, že je to tu stejný jaké ve Strakově akademii. Pravice neví co dělat, a levice neví jak....něco začít. Hodně mluvení, ale žádný záblesk možného řešení.
Škoda, pane Stejskale, že jen málo který zde publikující blogger má tolik odvahy, aby se pustil do komunikace pod svým vlastním příspěvkem. Podle mne by to mělo být naopak pravidlo, aby svůj názor obhájil v diskusi se zdejší komunitou. Co vy na to?
14. 03. 2012 | 14:27

StandaT napsal(a):

peterka: Když jsem tady před časem napsal, že ta protikorupční kampaň se nějak vymyká z rukou a otáčí se i proti její zadavateli SocDem, tak jsem evidentně nebyl sám, kdo si toho všiml.

Teď, během několika desítek hodin se najednou, nezávisle a úplně náhodou :)))) objevila na internetu ne malá řada diskutérů, kteří začali propagovat postoj, že vůbec není pravda, že kradou všichni, že to je jen kampaň modrých médií, ale že systémově krade ODS, zatímco u SocDem jo je jen selhání jednotlivci...

A taky, úplně náhodou, se tady po měsících sejde celá vlčí smečka :))

Ale peterko, můžete být klidný. Za takhle blbě provedenou záchrannou akci by nikdo neplatil. Tohle dělají lidi dobrovolně.

P.S. vím, že jste mířil úplně jinam. Ale mě ta vaše snaha docela pobavila :)
14. 03. 2012 | 14:37

Yosif K napsal(a):

Sobotka napsal:
"Taky Martin Komárek píše v Mf DNES, že ČSSD nemá šanci zopakovat slovenský výsledek protože „není moderní“. Má být moderně neoliberální? Ale to je modernost časů Reagana a Thatcherové! To je modernost, která přivedla vyspělý svět na pokraj zhroucení. Homo economicus, podivná bytost, která zná jen maximalizaci osobního zisku, se pomalu vrací do světa pohádek."

Hura - homo ecomonicus neexistuje, vraci se do sveta pohadek - nanejvys prezoiva mezi modrymi korupcniky typu Rebivek a Kocourek...
Akorat ze i totalne zmansirovany proletariat si muze vsimnout nasledujicich homunculu-economiculu i mezi asketickymi "vudci vyhladoveleho proletariatu":
1) Sobotka - byt za 7 milionu z poslaneckych nahrad - poradkyne ztepila JUDr Maleckova dodana promptne "financnimi oligarchy".
2) Paroubek - vila na Ithace koupena za penize proprane pres neexiustujici bestseller
3) Mladek a Jansta danici realitni cinnost na Zizkove pres firmu Taluda ve Fribourgu Svycarsko
4) Kolotuk &Co. kasirujici mastne provize za privatizaci MUS a za "prikloneni" businessu s dovozem elektriny z Ukrajiny
5) Zgarba &Co rozkulacujici PF po miliardach ve prospech rude slechty z Vysociny
6) Urban fungujici jako poskok CEZu ve spojeni s klikou okolo Romana v ODS..
atd atd...
Jedini kteri nemaji v CSSD nic na krku je Dienstbier a Spidla a snad Sobotka. Nepekli s kmotry, jejich vliv v CSSD je nula cela nula. Spidla je v ramci CSSD nesvepravna figurka, ktera nedokaze s nikym nic komunikovat.
I Sobotka je v CSSD figurka, ma na krku specielne vrelou spolupraci s "financnimi oligarchy" takze od nej nejaka proletarska revoluce veru nehrozi.........

No Fico bude mit prilezitost ukazat ze "zdroje tu jsou". I Sobotka bude mit za 2 roky prilezitost ukazat ze "zdroje tu jsou".
Zdroje tu jsou, to je pravda, ale ne pro vsechny. Misto modrych odklanecu nastoupi oranzovi. Konjunktura mozna bude, mzona ne, ale po krachu recka jsou banky i dalsi investori MNOHEM OPATRNEJSI NA PUJCOVANI ROZHAZOVACNYM VLADAM.
V souvislosti s krizi na jihu Evropy budou zdroje samozrejme odklaneny na jih.

Pokud by chtel Sobotka po vzoru recka zavest minimalni mzdu 914 EUR nebo popelarskou mzdu 1600 EUR - zadna banka mu na to nepujci a zadny kapitalsita se nenecha kvuli poplearum takhle holit.

Avanti Popolo!
14. 03. 2012 | 14:49

peterka napsal(a):

Wraith - osobně si myslím, že v této informační džungli zvané PR, je nutné, aby každý politický směr měl své "elektronické prostory" pro vlastní publicitu... ČSSD se, bohužel, podřídila zavedeným praktikám... A komunisté se snaží získat body na Hallo novinách.
Nevzniká tady tedy žádná polemika, ale jen osočování, výhružky a programová vyjádření placených diskutérů, kteří se právě probudili nebo jdou vpoledne spát, ovšem s tím, že mají již dopředu jasno, jak budou reagovat. Aktivisté se jim dříve říkalo, dnes PR agentury.
A lidé, zdá se, jsou spokojení, mají plné vozíky nekvalitních potravin, jsou zaměstnaní u "rádobypravičáků" a mají své "rádobyjistoty"...
A tak jsme v době "rádobyjisté".
14. 03. 2012 | 14:56

trololo napsal(a):

bohusu, ty ses nastesti zaruka, ze cssd takovyhohle vitezstvi nikdy nema sanci dosahnout
14. 03. 2012 | 14:57

Yosif K napsal(a):

Obcan napsal:
Sáhněte ve vedení víc po lidech z regionů, z obcí - profesionálních politiků už mají lidé plné zuby a nevěří jim. Je nejvyšší čas, aby se v nejvyšší politice na levém křídle konečně objevili SKUTEČNÍ "lidé práce". Jedině tak totiž můžete voliče přesvědčit o tom, že JSTE levicová strana.

Pane Obcane, bezte do regionu i vy a najdete mezi kuglofy CSSD "skutecne lidi prace".

Zatim ctu o regionalnich politicich jen to, ze pokud je mezi nimi nejaka bila ovce, tak ti ostatni kuji pikle jak toho poctivce "strategicky obklicit a TAKHLE DRZET ZA VARLATA".

Pro mne byl "skutecnym clovekem prace" Tomnas Bata. Behem krize snizil platy na POLOVIC UPLNE VSEM a zvysil vyrobu. A odborare ve svych fabrikach pokud vim netrpel. Alespon ne ty komunisticke.
14. 03. 2012 | 15:01

Yosif K napsal(a):

Re pana kelta:

......anonymni akcie jsou svinstvo. Dobre ze se na ne ptate - a dobre vidite ze Sobotka k tomu nic nerika.....
CSSD byla u moci 10 let a schvalovala zakony "treba i s Martany". Jaktoze to s temi Martany uz davno nezakazala?

Naopak prodala MUS zcela anonymnimu Appianu....... (respektive vudci hnedouhelneho proletariatu Kolackovi - za usluzne pomoci poslance CSSD Hojdara a bandicky okolo Kolotuka.... tc vysetrovane ve Svajcu za prani spinavych penez.....)
14. 03. 2012 | 15:08

Yosif K napsal(a):

Ysser napsal:
.....podpořit vznik výrobních družstev...

......nechcete nahodu podporit i vznik druzstev utopickych komunistu? Jste komik na kvadrat........
14. 03. 2012 | 15:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Wraithe,

už se zde o tomto v debatě mnohokrát psalo. Velice si vážím každého, kdo je ochoten vstoupit neanonymně do veřejné debaty (z vlastní zkušenosti vím, jak je to těžké). Pár blogerů to zde dělá, je to myslím velmi oceněníhodné.

Nicméně do toho nemohu nikoho nutit (stejně tak jako nikoho nenutíme, aby zde debatoval pod svým skutečným jménem). Popravdě řečeno po těch letech, co zde debaty administruji, se ani nikomu nedivím, že se do toho nepouští (když nic jiného, málokterý bloger má tolik času, aby mohl zodpovídat dotazy, které svým vstupem do debaty zákonitě spustí). Ale to je jen obecná úvaha.

Důležité je, že kdybych dal účast v debatě pod blogy jako podmínku, moc blogerů by tu nezbylo (už takto přijme moji nabídku tak každý osmý či desátý, celkem jsem oslovil přes dva tisíce zajímavých lidí). Člověk musí být tak trochu masochista, aby se chtěl neustále vystavovat útokům některých anonymů, kteří si diskusi představují jako proud výpadů, urážek, nadávek apod.

Je to tak trochu začarovaný kruh, neumím ho rozetnout. Ale deficit komunikace (a schopnost vést ji) pociťuji též velmi silně.

Libor Stejskal
14. 03. 2012 | 15:20

prak napsal(a):

Kuchař a Vasja- co má paní Wágnerová v zadku, máte vy dva v hlavě!
14. 03. 2012 | 15:52

prak napsal(a):

Pane Stejskale, moc se omlouvám.
14. 03. 2012 | 15:54

Wraith napsal(a):

Stejskal:

Nemusel by to být tak, že blogger by byl povinen sedět denně u každého svého blogu. Stačilo by pouze něco podobného jako: Ten a ten bude na svém blogu daný den od-do - a režim by to mělo v podobném duchu jako interpelace ;-).
Jenže ochota politiků udělat něco takového je minimální. Pak se nedivme, že jsou odtrženi od reality.
Osobně by to pro mne znamenalo hodně, nejen gesto politiků směrem k veřejnosti, ale i důkaz že jim "prostý lid" není lhostejným a že se něco snaží udělat. Tedy, že jejich sliby nejsou prázdné, nýbrž svými činy směřují k tomu, aby dostáli danému slovu.
14. 03. 2012 | 15:56

Občan napsal(a):

To YosifK:

Pépi, voni si koledujou, že jich brzy leckdo pošle tam, kam slunce nesvítí.
Svými stupňovaně agresivními kydy totiž ničeho jiného nedosáhnete.
14. 03. 2012 | 16:03

Yosif K napsal(a):

bojovat.kelt napsal(a):
To peterka,
tyto pocity mne přepadají často.Ale vždy si vzpomenu na J.Wericha:"s blbostí se musí neustále bojovat,jinak by mohla vyhrát".
14. 03. 2012 | 13:22

Ano, Jiri Werich mel ocividne pravdu. Obas premyslim nad inteligenci "intelektualu" kteri se vzhlizi v "proletarskych vudcich" bydlicich v bytech za 7 milionu Kc usetrenych za 4 roky sezeni v parlamentu, ci kupujicich opulentni vilu na reckem ostrove Ithaka za palmare za neexistujici "bestseller". Hohohoho....

Myslim ze za prvni republiky se takovymto proletarskym vudcum rikalo "salonni bolsevici".............. ale ty omlouvalo to ze se jeste nevedelo o tom, jak socik opravdu REALNE fungoval v Rusku.......

Nyni si to muze vygooglovat kazdy - jak funguje socik v Recku, ve Spanelsku, v Italii, a jak ve Skandinavii.

Je to tak jak psal jeden starej Batovec ze Svedska: Pokud TEHDY nekdo zapomnel v parku na lavicce penezenku, tak se proste vratil a penezenka tam lezela netknuta. Lide tam nekradli. Tehdy. A na rozdil od Ceskoslovenska.

Pokud ve Svedsku se prerozdeluje o par procent vic GDP a temer nic se nerozkrade je to nikoliv tim, ze ve Svedsku vladnou socani (ti tam mimochodem za poslednich 20 let temer nevladli) ale tim, ze se ve Svedsku obecne malo krade.

Kdo nekrade v Cesku. Strana jejiz cinitele rikaji ze je treba "toho poctiveho blba obklicit nasimi lidmni a TAKHLE HO DRZET ZA VARLATA?" Hohoho.....

No hlavne ze intosi veri ze TIHLE lide se venovali svuj zivcot tomy aby mohli "chápat smysl solidarity, spolupráce, sdílení, společenského zájmu........... "

Tihle lide..... hohoho..... a poradkyne JUDR.......... i pan JUDr Sobotka je obklopen spolehlivymi soudruhy a soudruzkami, kteri jej TAKHLE DRZI ZA VARLATA...... slysel jste ze by Sobotka nejak zakrocil proti Palasovi, ze by nejak zaklrocil proti Michalu Halovi, kdyz slavil 30 narozky za 800 tisic Kc? Nezakrocil, nemuze..... je to figurka......
14. 03. 2012 | 16:04

Yosif K napsal(a):

tata napsal(a):
"pane SOBOTKA
......jako celek jste zrovna tak nic neudělali z korupcí ani z neodpovědností uředniku,zrovna tak ve svych řadach mate korupčniky a zloděje,karijeristy,jako opozice svuj potencial mrhate na směšny pokus vyslovení neduvěry a to prezentujete jako praci opozice...k čemu je směšné placnutí do vody,misto toho aby jste se postavili v čelo protestu,a vyzdvihovaní chyb ale ne zde ale mezi lidma a hlavně šli přikladem,jak je vubec možne že ste vubec připustili v praze jit do holportu s ODS......"

Pane Tata - ja jsem CSSD nevolil nikdy a ODS malokdy.... ale v Praze jsem kdysi pracoval..... a mohu vam rict jedno - jit v Praze na radnici do holportu s ODS - to je OHROMNE LUKRATIVNI VEC... uzemni plany, pozemky atd atd..... a ani Sobotka (ktery byl proti tomu) s tim nic nenadelal. Sobotky se ptate marne - spolehlivi sousdruzi a spolehlive soudrzuky JEJ "TAKHLE DRZI ZA VARLATA" - jak rikaval jeden socdemak z Pardubic.....
14. 03. 2012 | 16:15

Yosif K napsal(a):

Ysser napsal:
".....podpořit vznik výrobních družstev..."

Pane nekde v Praze jeste je svaz druzstev - bezte se zeptat jak tento typ podnikani prosperuje....

Za sociku byly druzstva pruznejsi nez statni podniky....
za kapitalismu nemohou konkurovat v pruznosti souikromnikovi. Proc?
a) zamestnanci-druztevnici sami sebe nepotrestaji za nizkou pracovni moralku
b) zamestnanci-drzustevnici sami sebe nepropusti v pripade nadbytecnosti
c) zamestnanci druztevnici se malokdy dokazou dohodnout na nejake radikalnejsi zmene typu vyroby atd.

Druzstevni socik se neosvedcil ani v socialisticke Jugoslavii. V druzstevne-statnich podnicich vsichni brali plnymi hrstmi, stat nestacil tisknout penize. Inflace 50% rocne.....

Vzhuru proletari do boje za socialni utopie! Vzhuru do boje za neexistujici socik skandinavskeho typu!

Avanti Popolo!
14. 03. 2012 | 16:30

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

ROZHODNĚ napadlo nebot i ja se občas proti něčemu vymezuji,někdy vtom dobrem smyslu občas určitě i vtom negativním,ono vymezovaní je ruzné,navic už i diskuze je vymezovaní proti nazoru,chapu ale jaké vy mate na mysli,no snažím se diskutovat občas je to pochopeno špatně občas je chyba ve mně.
TADY VTOMTO připadě ale zaujmula ta protichudnost stavění do role něčehoa pak to zase popřit,jinak tento druh přeskakuji,vicemeně jste mi to vaší rekcí donutil si to přečist a regovat
14. 03. 2012 | 16:40

Franc napsal(a):

Víte Sobotka, oni nikdy předsedou vlady nebudou. A vědí proč? No, víte oni jsou takový lískací typ.
14. 03. 2012 | 16:41

tata napsal(a):

pane STANDA T

A PROČ MYSLITE že se obrací proti nim?ONI snad maj ted vic skandalu?VYTE KDYŽ vemem celek zde na aktualně tak hodně lidí z leva dost často kritizuje že v zlodějnach si nema zase až tak co vyčitat z pravicí hodně je zde levicovych voliču co levici volí jen s pozice menšího zla,ovšem že sou zde i ty co nechtěj vidět tu zlodějnu na levici a vidíji jen na pravici ale těch je menšina.....ovšem na te vaší straně je vyjimka kdo řika že se stydí za současnou pravici.

KONKRETNĚ třeba vy patřite určitě k těm co se vyjadřují umirněně přesto vždy na darebačiny z vaší strany zachovavate taktní mlčení nebo něco proč by jste měl myt vyvažené komentaře a proč je vyžadujete od druhé strany?

VYTE PROTI VOLIČUM levice TYPU JAKO JA a podobnych zde je plno se nemuže obratit nic nebot každy odhaleny darebak a je mi uplně jedno kam patří řeknu houšt a větší kapky.

OVŠEM Z TOHO praveho spektra bud taktně mlčí o prasarnach to je ta slušnější čast,nebo tady vyřvavaj o kradežích jen ze strany levice.

ZAJIMAVÉ ŽE TADY pravice vladne už 6 rok a ta poslední vlada dokonce 115/118 hlasu,takže když se zamyslíme nad komentaři pravicovych politiku o slovensku že ted se ukaže jak se nebude levicova vlada na nic vymlouvat a ponese zodpovědnost,neměli by se hlavně ptat kdo nese zodpovědnost za těchto6 let a za ty skandali a že jich bylo a ne jen to.

KDYŽ STE TAK PŘESVEDČEN že tady hlavně kradli levocovy proč už nesedí?nebyla už dostatečna doba to vyšetřit? a vidíte a ja bych takové vladě zatleskal a pochvalil že naplnuje sve programové prohlašení at klidně jakykoliv levicovy politik sedí.

TAKŽE FORMULUJTE v čem se ta protikorupční akce obrací proti levici,ja totož žadnou nevidím,kolik těch levicovych politiku sedí?JA SEM SPÍŠ PTAM PROČ NESEDÍ?

NEMOHL BYSTE konkretizovat tu nemalou řadu levicovych co obhajujou že levice nekrade,ano řikaj že vy kradete myšleno pravičaci víc,a když už mužete mi napsat kdy vy nečinite to samé.? ted myslim konkretně Vas......CO SI PAMATUJI NIKDY SEM OD VAS nic nečet o 6lete zodpovědnosti pravicové vlady?
14. 03. 2012 | 17:12

Yosif K napsal(a):

tata napsal:
..........TAKŽE FORMULUJTE v čem se ta protikorupční akce obrací proti levici,ja totož žadnou nevidím,kolik těch levicovych politiku sedí?JA SEM SPÍŠ PTAM PROČ NESEDÍ?...........

.....vy jste nevidel justici CR v akci..... nesedi ani levicovi ani pravicovi politici.
a) PCR se z 99% boji politiky zmacknout. Nemuseli by se dockat penze.
b) Pokud uz PCR neco vysatri, muze to potopit urad vystrrovani - a taky to vetsinou potopi....
c) Pokud to nepotopi urad vystrovani potopi to stani zastupce typu Rampula - bnecha t0 vyhnit......
d) Pokud to nepotopi Ramplu ci jiny statni zastupce - sodce muze sheldat dukazuy jako nedostatecne....
e) pokud uz je nekdo odsouzen, muze jeste stale dostat milost.....

V SRN ci dale na zapade se vysetrimmnohem vice kauz proti politiku, v CR je cely aparat jak zpraskani psi - nevysetri se nic. Kdyz chce Pospisil a Zeman vyhodit Rampulu - sopudy jej ram vrati.
Rampula mimochodem nemel s CSSD sebemeni potize. I spickam CSSD se hodi, kdyz se vsechno ulezi a vyhnije......

Avanti Popolo!
14. 03. 2012 | 17:40

nostalgie nekonečna napsal(a):

ČSSD není Smer a vy nejste Fico
14. 03. 2012 | 18:05

tata napsal(a):

pane Yosif K

vyte s lidmi typu vašeho se většinou nedavam do diskuze,přečtete si co jste podtímto blogem zplodil a je jasné proč.a ne jen tady

mě nemusite poučovat co je v Praze,MĚ NEMUSITE poučovat co jsou naše soudy,spiš se zamyslete co tady většinou produkujete

vy pravě patřite co tady jeden přispěvek za druhym vrha a povyda o zhoubne levici.....konkretně třeba ta PRAHA NEPŘETRžitě tam vladne pravice sice za přicmrdovaní LEVICE.....VYTE CO JE Přicmrdovaní,přiživovaní?tak schvalně takže je jasné kdo nese hlavní zodpovědnost konkretně v Praze,KDYŽ TO TAK KRASNĚ VYSVĚTLUJETE,

soudy.........ano mě je jasné přoč nesedí žadny levicovy,nebot s každym levicovym by musel sedět i pravicovy,to je jediné na čem se domluvý zlodějny.

TAKŽE O ČEM ZDE MLUVITE,O JAKE ZHOUBNOSTI LEVICE?

ted nese 6 let zodpovědnost pravicova vlada a žadná jina přední neměla tolik skandalu a chyb otom je řeč nikoliv co tady každy den nastinujete,o hrozbě levice.

ZATÍM VŽDY BALIČKY A KRACHEM KONČILA PRAVICOVÁ VLADA,A TATO předvadí takové věci že toho maj i mnozí pravičaci dost a to už je co řict ,jak sem psal levice je jen menší zlo pro mně to bylo dosud ovšem poteto garnituře,se jen tak nevzpamatujem,jediné co děla je škrtaní v socialní oblasti prolidi vašeho typu je to pohledově spravně......když porovname vydaje a přinos tak proti jinym žhavym problemum je to jen humbuk a dělení společnosti....ty hlavní problemi jsou jinde....zlodějska statní zprava,jak v zakazkach tak dosazovaní a placení neschopnych lidí,tolerance korupce,klientismu,znamich a odměny na nebyvalé vyši...........tato vlada nic nevyřešila jen přesunula zatěž bohatych na chudé,jenže hospodařství se propadá,takže na řadě bude střední třida pak lidi typu vašeho teprve poznaj,že se vubec nic nezlepšilo ,naopak tato blbost ponese hořké ovoce.

JA VŽDY psal že levice je pro mě menší zlo,jen vy nas přesvedčujete že zlo je levice a pravice nas vede ztoho pryč bohužel dosud sme byli v blatě po pas po 6 letech pravice sme po krk

takže po vašem AVANTI POPOLO
14. 03. 2012 | 18:23

Václav Pokorný napsal(a):

Česká tzv. pravice, a je jedno jestli to je vládnoucí spolek se svými straníky, či sympatizanty nebo zde v blozích je obhajující osoby, má zkrátka strach, že se panu Ficovi podaří Slovensko stabilizovat jako stát, zlepšit životní podmínky pro většinu obyvatel a zlepšit tak veřejné klima ve státě. Ano, česká pravice má z toho strach, poněvadž by se ukázalo, jak je neschopná, ba zločinecká vůči většině občanů v Česku. Proto taky skoro až nenávistné komentáře a prognózy politiků vládnoucích partají a jejich novinářských nohsledů směrem k výsledkům voleb na Slovensku
Pane Sobotko, od ČSSD ale očekávám, že řekne jasně, co ČSSD udělá pokud vyhraje volby. Ne to, že byste chtěli odstranit různé nespravedlnosti, ale co opravdu provedete a taky se za to postavíte. Protože jinak to jsou od Vás jen slova, nic víc a potom Sbohem a šáteček!
14. 03. 2012 | 20:26

Yosif K napsal(a):

Pane Tata,
kdybyste se mne ptal koho volim, reknu vam po pravde ze nikoho. Z duvodu nepritomnosti v CR.
A nevim koho bych volil ale CSSD ve mne zadnou duveru nevzbuzuje.
Pokud rikate ze je v CR hure - je to mozne. Je mozne ze bude jeste hure. Kdyz cela Evropa bude muset splacet dluhy (nebo je odepsat) - nemuzew byt dost dobre jen tak z niceho nic lepe. Splaceni dluhu vzdycky boli. Tim vic bpli setreni uprostred krize.
Kdyz nekdo tvrdi, ze "statni dluhy se nemusi splacet" tak lze. Dluhy maji svoji splatnost a vytloukani starych dluhu novymi dluhy MUZE A NEMUSI VYJIT. Viz Recko.

Velmi pravbdepodobne BUDE HURE - ale lide by si to nemeli moc brat k srdci. Jsou vaznejsi veci nez ze o 4% zdrazil jogurt. To ze se v Cesku obr-zlodejny nevystreuji je vazne k vzteku. Ovsem Rampula vychazel s CSSD primo skvele. A Paroubek se Rampuly ohromne horlive zastava.... proc asi? A Sobotka k nemu mlci..... teoiretsiky je proti rozkradani ale prakrticky k Rampulovi mlci....

Avanti Popolo!
14. 03. 2012 | 22:00

Yosif K napsal(a):

Václav Pokorný napsal(a):
Pane Sobotko, od ČSSD ale očekávám, že řekne jasně, co ČSSD udělá pokud vyhraje volby. Ne to, že byste chtěli odstranit různé nespravedlnosti, ale co opravdu provedete a taky se za to postavíte. Protože jinak to jsou od Vás jen slova, nic víc a potom Sbohem a šáteček!
14. 03. 2012 | 20:26
Pane Pokorny - pan Sobotka Vam nemuze odpovedet co bude po vitesztvi delat, protoze by vas pravdivou odpovedi rozcilil a lhat se mu mzona nechce.

Mohu odpovedet za nej. Krome nejakych kosmetickych uprav nebude moct CSSD zmenit vubec nic. Ekonomicke podminky totiz zadne zlepseni situace neumoznuji.
A) Ku zdaneni "burzuju" nedojde - vyplasili by se a odesli a situace by se jeste zhrosila.
B) Ku zlepseni situace proletaru z popudu CSSD nedojde - penize z "Burzuju" nikdo nevyzdime a pujcit penize nepujde. Mozna prijde hospodarske oziveni - ale na to ma politika asi takovy vliv jako stara Blazkova.
C) Krast se neprestane - Sobotka je figurka bez vlivu, Dienstbier neni figurka ale je bez vlivu, CSSDF valdnou kmosti kteri maji "poctive blbce obklicene spolehlivyma lidma a takhle je drzi za varlata". Ohledne kradeni pri stavbe silnic a dalnic - jaktoze Sobotka ignoroval 800tisicove 30-te narozeniny Michala Haly, clena CSSD a vrchniho reditele RSD? Rebicek ocividne nebyl jediny prisaty na statni zakazky.....

Pokud cekate od CSSD nejaky lkepsi osud proletariatu, tak se skarede mylite.... z principu to neni dost dobre mozne.....

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà.

Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Bandiera rossa la trionferà
Evviva il comunismo e la libertà.
14. 03. 2012 | 22:15

Občan napsal(a):

To Yosif K:

Jen v Praze je registrováno 6200 družstev.
V Brně 1300.
V ČR působí dále 45 výrobních družstev invalidů.

Pépi, když už jsou hloupej, omezenej a neinformovanej, tak se zkusej neztrapňovat víc než je nezbytně nutné.
14. 03. 2012 | 22:30

peterka napsal(a):

To Yosif K: Tak Vy už jste také střídal? A máte teď ráno nebo poledne???
14. 03. 2012 | 22:42

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
To Yosif K:
Jen v Praze je registrováno 6200 družstev.
V Brně 1300.
V ČR působí dále 45 výrobních družstev invalidů.
Pépi, když už jsou hloupej, omezenej a neinformovanej, tak se zkusej neztrapňovat víc než je nezbytně nutné.
14. 03. 2012 | 22:30
Pane Obcan - To se ale asi nejedna o vyrobni druzstva ale o druzstva bytova.
Je ohromne zajimave jak se druzstevni myslenka mezi ceskym prumyslovym a zemedelskym proletariatem ujala. Vetsina druzstev byla transformovana na a.s. - vetsinou nejakym rudym baronem - a ty mnohdy expandovaly (viz Agro Merin a.s. atp) Pokud se nejedna rovnou o a.s., jde aspon o druzstvo kde polovic podilu drzi jedna rodina nebo jedna parta neboi rovnou "jeden silny jedinec". Jina druzstva zkrachovala.
Tedy - krome druzstev invalidu - ktera maji charitativni charakter a jsou vice podporovana a chranena.

Jinak - pokud se nekomu nelibi treba platy u Roberta Bosche Deisel nebo se nechce nechat vykoristovat nemeckymi kapitalisty - muze dat vypoved, muze si zalozit druzstvo na vyrobu vstrikovacich cerpadel a muze Robertu Boschovi zkusit konkurovat. Treba za plneho respektovani principu komunismu. Akorat ze jsem o tom jeste nic neslysel. Vetsina vyrobnich druzstv preziva pletenim proutenych kosiku atp.
14. 03. 2012 | 23:39

Sunnyoliver napsal(a):

Pro mě je současná socdem v čele s p. Sobotkou nevolitelná. Zvláště po té, co socdemáci na liberecké radnici (jsem Liberečák) rozbili koalici, ve které byli společně se Změnou pro Liberec a začali se opět v tichosti paktovat s ODS. Bohužel p. Sobotko, nejste Fico a ve Vašem okruhu není nikdo, kdo by se mu jen zdánlivě dokázal podobat.
14. 03. 2012 | 23:44

tata napsal(a):

pane Yosif K

naposled K Vám,JESTLI JE PRAVDA že zde nebydlite tak by to trochu omlouvalo a vysvětlovalo co pišete,zaprvé věčinou tito lidé utekli před komunistama a nenavidí vše levicové,nepopíram že u mnohych je to opravněně,bohužel pak ztratí soudnost a přehled,každa vaše odpověd je jen jednostraná sice uznavate že ty pravicovy taky ale vždy nasleduje vyčet co ty levouni ,asi jak popisujete RAMPULU,VYTE I KDYBY TO BYLA PRAVDA CO pišete o RAMPULOVI směrem k čssd už zde mame 6let pravicovou vladu .

a naposledy k VAM CITACE......

Velmi pravbdepodobne BUDE HURE - ale lide by si to nemeli moc brat k srdci. Jsou vaznejsi veci nez ze o 4% zdrazil jogurt.

vyte nepatřím k lidem co je položí zdražení jogurtu nebo jine věci,ale už tato věta značí jak pišete velke nepřesnosti,ty lidi co neměli možnost si udělat rezervy i to zdražení zakladních potravin je pošle mnohdy do neřešitelnych problemu,jenže ktomu jee zdražení najmu,elektřiny,zdravotnictví,osekavaj se veškere davky,přitom na druhé straně se ubíraj ruzne daně at přime nebo skrité milionařum........vysvětlujte človeku co se musí rozhodnout mezi botami a bundou ditěte........nevym jestli mu pomuže vaše smešné nebrat k srdci.

jinak se omlouvam ale už VÁM NEBUDU ODPOVIDAT,TO NENÍ DISKUZE ALE VYČET zla levice ,nepopiram že mnohdy i pravdivý bohužel ted vladne 6 let pravice a zodpovědnost je jinde a to vy a to musím napsat zaměrně přehližite nebo bagatelizujete.

JEDNO JE jasné tato garnitura je nejhorší co zde bylo ,nic neřeší krade podle mě vic než levice,minimalně stejně,jeden skandal za druhym,a její řešení aby vubec přežila je asocialní politika obraceneho janošika,chapu že to mnohym darebakum vyhovuje,mnozí jí jen slepě věří,bohužel její vysledek je že sme před važnymi problemi ,školství,zdravotnictví,policie ,hasiči,socialní oblasti,ve sve podstatě fungujou jen zlodějny,na předních mistech teto vlady přimo fungují lide zapojení do mnoha skandalu přimo s okradaním,KALOUSEK,NEBO KORUPCE DROBIL,BARTA,nebo nepochopitelné minimalně nezodpovědnosti ve funkci VONDRA,NEBO DOST NEJASNYCH zakazek DRABEK,A další co museli i skončit KOCOUREK.......A NAD DNÍ ční guro pravice KLAUS,KTOMU DALŠÍ ministři co už museli zkončit kvuli skandalu Kocourek.........proboha očem tady jednostraně pišete? tato vlada by všude jinde musela podat demisi

takže asi tak pane

levice není žadny beranek ale 6 let už nenese odpovědnost
15. 03. 2012 | 09:26

peterka napsal(a):

Josífku, nejsou voni vrátným v té proslavené vile v Toskánsku?
A tyhle Vaše "fundované rozbory" jsou jistě i součástí pracovního poměru, že?
A tak zdravím do Toskánska.
Avanti popolo!
Avanti do práce!
15. 03. 2012 | 09:59

modrý edvard napsal(a):

tata: nebudu řešit, která vláda byla horší. Ale nebylo to 6 let, zapomínáte na Fischera,
"vláda Jana Fischera (8. května 2009 - 13. července 2010),"
podle mě pod taktovkou Paroubka /viz rozhodování ČSSD+KSČ v parlamentu/
15. 03. 2012 | 10:01

Yosif K napsal(a):

tata napsal:
takže asi tak pane
levice není žadny beranek ale 6 let už nenese odpovědnost
15. 03. 2012 | 09:26
To mate pravdu, pravice neni beranek a levice neni beranek. Uplatni politici by meli byt demaskovani, splecensky a obcansky znemozneni, vystrovani a potrestani atp preinejmensim vykrouzkovani jeden po druhem.

To co slibuje CSSD je utopie. Stat muze fungovat s mensim ci vetsim prerozdelovanim ale jakmile prerozdelovani stoupne nad dejme tomu 40-45% tak je brzdou vyvoje. Tedy pokud nejsou obcane uplni andele jako ve Skandinavii. A to v CR nejsou. Ani u CSSD.
15. 03. 2012 | 12:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy