Demokracie se nesnese s arogancí

17. 03. 2012 | 08:00
Přečteno 4418 krát
Vláda už nemůže přehlížet, že se společnost změnila. Je to už podruhé v krátkém čase, kdy se plní náměstí nejen v Praze.

Těžko vyjádřit lépe hlubokou propast, která se otevřela mezi pravicovou vládou a občany, než srovnáním toho, co se odehrávalo ve čtvrtek ve Sněmovně a v ulicích českých a moravských měst. Zatímco ve Sněmovně využívali vládní poslanci interpelací na premiéra k úslužným otázkám typu – proč to děláte tak dobře?, na náměstích se shromažďovali lidé s odznáčky s nápisem: Stydím se za svého prezidenta a vládu. Požaduji jejich odchod!

Vláda už nemůže přehlížet, že se společnost změnila. Je to už podruhé v krátkém čase, kdy se plní náměstí nejen v Praze. Lidé ztrácejí trpělivost. Změnu signalizoval už nedávný největší protest studentů a akademiků od roku 1989, když podobnou silou zazněl i v Brně a z dalších univerzit.

Kdo přišel na náměstí teď? Na to není jednoduchá odpověď. Předtím jsme věděli, že jdou odbory, zdravotníci, akademici, policisté, učitelé, hasiči, důchodci, postižení, lékaři. Byly to dobře organizované protesty, které vyjadřovaly především určité stavovské nebo skupinové sociální požadavky. Na pódiích se střídaly známé osobnosti, představitelé intelektuální elity. Ozývaly se výzvy k jednání, ke změně vládních reforem, proti přehlížení.

Teď však přichází něco nového. Ve čtvrtek se lidé začali shromažďovat na podnět doposud neznámé občanské iniciativy, vlastně skupiny rozzlobených občanů, kteří přímočaře žádají demisi Nečasovy vlády. Dožadují se nových voleb. Odejít by měl i prezident republiky Václav Klaus. To co chtějí, je maximum přímé demokracie.

"Kdo si všiml fotografií a záběrů z demonstrací, viděl, že nevynikaly ničím zvláštním, byli tam lidé, které bylo možné potkávat na chodnících nebo v metru. Ani jen staří, ani jen mladí, ani jen bílé límečky, ani jen ti, kterým je opravdu zle v časech šílených, asociální reforem..."

V Praze pak průvod vyrazil k budově České televize, kterou několik hodin obléhal s voláním: Chceme pravdu! Koho by nezamrazila připomínka událostí před více než dvaceti lety. To, že v Praze i Ostravě šli demonstranti k budově veřejnoprávní televize potvrzuje fakt, že mezi napjatou sociální realitou a obrazem skutečnosti v hlavních zpravodajských relacích roste příkop podobně, jako mezi Nečasovou vládou a rozlobenými občany.

Kdo si všiml fotografií a záběrů z demonstrací, viděl, že nevynikaly ničím zvláštním, byli tam lidé, které bylo možné potkávat na chodnících nebo v metru. Ani jen staří, ani jen mladí, ani jen bílé límečky, ani jen ti, kterým je opravdu zle v časech šílených, asociální reforem, jak je spontánně označila soudkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová. Přišli ti, koho jsme zatím zaznamenávali jen ve sloupcích grafů z výzkumů veřejného mínění, signalizujících, že čtyři z pěti občanů jsou proti vládním reformám. Byli tam ti, z jejichž odpovědí vyplývá, že většina lidí začíná současný systém označovat za horší, než byl ten před listopadem. Možná, že tam byli i ti, kdo dali v únorovém průzkumu volebních preferencí najevo, že levice by teď mohla získat 125 poslaneckých křesel a ovládnout Sněmovnu stejně jako na Slovensku.

Spousta lidí má k rozhořčení jasný ekonomický důvod, jsou bez práce, v rostoucím zdražování nedokážou pokrýt běžné životní náklady, propadají se do dluhové pasti a vidí, že mohou snadno skončit na ulici. Statistiky sice stále mluví jen o nějakých deseti procentech lidí spadajících do úřední definice chudoby, ale vidíme, jak narůstá hrozba nezaměstnanosti, růst cen a životních nákladů, a proti tomu pokles reálných mezd a stále děravější sociální síť, kterou i díky Drábkovi člověk snadno proletí až dolů na beton. Počty chudých se brzy zdvojnásobí, do sociální propasti míří ti, kdo se celý život živili poctivou prací. Na žádné z těchto sociálních rizik přitom současná vláda nereaguje, jen dál utahuje šrouby. Ne ale všem. Přísná je na nejslabší, ti bohatí mají dál daňové výsady.

"Počty chudých se brzy zdvojnásobí, do sociální propasti míří ti, kdo se celý život živili poctivou prací."

Ale jsou tu i morální důvody, proč se v běžném rozhovoru stále častěji objevuje výraz „defenestrace“. Vláda lže a podvádí. Vláda lže, že nové a nové vlny rozpočtových škrtů, ke kterým naposledy přiskočila další porce 150 miliard korun během tří let, je vynucená nějakou krizí. Škodovka „má potenciál být nejrychleji rostoucí značkou v Evropě,“ říká v rozhovoru pro Financial Times nový předseda představenstva Škody Auto Winfried Vahland. Jak je tedy možné, že jiná zpráva ve stejném listě sděluje, že „zaměstnavatelé v Řecku, Španělsku a ČR plánují omezovat pracovní místa v příštích třech měsících nejrychleji na světě“? Kam jsme se to pod Nečasovým vedením dostali?

Nyní se dozvídáme, že Evropská komise přestala tolerovat předražování českých dálnic, chaotické rozhazování stamiliónů na ministerstvu školství, podivné poměry na Státním fondu životního prostředí (tento seznam by mohl být dlouhý) a utnula další poskytování dotací z evropských fondů. Jen tohle by mělo všude na světě stačit na pád vlády! A k tomu ještě naivní výmluvy, že se s tím nedalo po dobu šesti let vlády pravice nic udělat. Tak k čemu máme vládu, která si neporadí nejen s tvorbou hodnot, ale dokonce ani s přijímáním evropské pomoci?

Může se zdát, že lidé, kteří se veřejně stydí za Nečasovu vládu, postupují marný boj. Také rozhodnutí ČSSD vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, může vypadat jako zbytečný boj s větrnými koaličními mlýny. Není tomu tak. Je to příležitost. Vláda přece nemůže zavírat oči před tím, že náš požadavek na její odchod má velkou veřejnou podporu. Hlasování o nedůvěře je šancí jak prokázat, že skutečná demokracie se s arogancí nikdy dlouhodobě nesnese.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Ona totiž tahle strana taky není žádná alternativa.Přijmout euro,podepsat co se dá,doufat,že nějaké euro dostaneme,a sekat dál dluhy.
17. 03. 2012 | 08:59

Franc napsal(a):

Že se demokracie nesnese s arogancí? A co takle Rath, člen demokratické strany, ten nevadí demokracii?
17. 03. 2012 | 09:02

Wraith napsal(a):

Franc:

V každém jablku se může skrývat červ. Stejně tak může každá strana mít své arogantní členy (třeba Ratha). Rozdíl je ovšem v tom, zda se arogantně chová jedinec nebo celé uskupení (v tomto případě jde o vládní strany). Demokracie je přeci o svobodě jedince, není liž pravda?
Již od roku 1989 máme přeci svobodu... a to se týká jak mluvy, tak chování.
Nesmí se však překročit jistá společensky únosná míra. A pokud ta míra přestane být tolerovatelná, pak by měly nastoupit složky, jejích existenčním smyslem je výklad zákonů a dohled nad pořádkem.
17. 03. 2012 | 09:20

Drzá zrzka napsal(a):

Vláda lže a vy místo tvrdého oponování, spustíte obstrukce, při kterých se v parlamentu přečítaly příspěvky s vládní politikou absolutně nesouvisející.
17. 03. 2012 | 09:30

kou napsal(a):

Odbočím ,s pardonem k včerejším SS v Rize,pro vědomí stavu světa:
-Lotyšsko má od ČR velkou mnohamiliardovou půjčku
-Lotyšsko,stejně jako Litva a Estonsko jsou po roce 1990 země s nejvyšší platovou nivelizací-pracují za jeden stejný plat všichni
(Švejnar report 2000 Columbia University)
-roku 1953 byla popravena v Litvě poslední partyzánská SS-brigáda,do té doby v lesích a současně po smrti Stalina byl po soudu popraven s jinými Berijovci ruský Berijovec,který v letech 1945-1953 měl na starosti denacifikaci sovětských pobaltských republik.
17. 03. 2012 | 09:41

juvel napsal(a):

Nebylo by na místě distancovat se od názoru, který zde pronesl přední člen sociální demokracie p. Křeček?
17. 03. 2012 | 09:42

Jana Pechová napsal(a):

Teď je otázka, jestli současná vláda, lidským a odborným potenciálem kvalitní obdobně jako všechny předchozí, neřeší jen větší problémy. A to do značné míry jdoucí na vrub politikům předchozích vlád, jejichž pracovní sinusoida probíhala od rozvláčného startu přes radost z moci po snahu zachovat si křeslo na další čtyři roky.
Řada kroků současné vlády se mi nelíbí, ale nelíbilo se mi ani ticho po pěšině (občas zpestřované hádkami, co nikam nevedly), které panovalo u nenápadně se rýsujících potíží v minulosti.
Dnes říkat - odstupte! My to vyřešíme! - není nic jiného než populismus. Převzít veslo uprostřed rozbouřených vod je výborný politický manévr: dorazíme-li ke břehu, je to naše zásluha, nedorazíme-li, je to vina těch druhých.
17. 03. 2012 | 09:54

mb napsal(a):

Budete mít dilema Sobotko se zrušení versus udržením Bohumína ...

kdybyste tu nemeli nereformované komanče, patrně by to bylo pro vás bylo výhodnější, kdybyste tu meli ještě jednu reformovanou levicovou sílu anebo zakázané komanče ...

hlavně musíte zajistit, abyste byli mravní, nekradli, ani nesloužili mafiánským bratrstvům ...
17. 03. 2012 | 09:58

mb napsal(a):

zrušením
17. 03. 2012 | 09:58

Marie napsal(a):

Pan Sobotka se mýlí,lidé neprotestují jenom proti aroganci vlády a prezidenta, ale i proti němu a jeho lidem, kteří nejsou schopní najít smysluplné řešení čehokoliv.Lidé jsou skutečně unaveni všemi politiky,kteří sledují jenom svoje vlastní zájmy,vlastní obohacování a tolerují všemožné rozkrádání svými kamarády.Zájmy země a lidí se do jejich nabitého programu vůbec nevejdou, jak vidíme u vládní strany VV a prezident se schází s jejich čelní představitelkou a i on zjevně chce řešit jejich problémy, paralelně se soudem.Lži, čachry, podvody, krádeže,korupce, to je politika celé této země v kostce a proti tomu jsou lidé na náměstích.
17. 03. 2012 | 10:04

Baba napsal(a):

Našinec společnost nespasí. Jeho údělem bývá odeznívání. To nebývá vždycky příjemné, ale zpříjemnit ho lze.
17. 03. 2012 | 10:23

VFISCHER napsal(a):

SOBOTKO, VY VŮBEC NETUŠÍTE, CO SE NA VÁS ŘÍTÍ !

Všechny vaše zdejší povídačky naší kačky jsou jenom silácké řeči o tom, jak to bude až to bude! Až přijde na lámání chleba, bude se vaše rozhádaná oranžová parta, prolezlá stejnými chamtivými gangstery a všežravci, jako dnes vládnoucí banda šašků, kroutit jako listí ve větru ! O tom, že právě vy jste vůdce sjednotitel a osobnost s autoritou si můžete nechat jenom zdát !! Vy jste jen svazácký hochštapler, kterého do současného postu vynesla náhoda volby nejméně škodlivého, nikoliv vaše zásluhy a schopnosti !! A to všechno se projeví už před volbami a nedej bože pak i po nich ! Takže žvásty a žvásty to nespraví !!
17. 03. 2012 | 10:44

Al Jouda napsal(a):

Pane Sobotko, ČSSD nyní potřebuje novou vůdčí a hlavně neprofláknutou osobnost !Hledejte usilovně !!!(Můžete jí sekundovat:)))) )
17. 03. 2012 | 10:52

vlasta napsal(a):

Pane Sobotko,
pokud si čtete diskusi pod svým blogem, přečtěte si i blog a hlavně diskusi pod blogem pana Křečka. Jeho vyjádření vaší straně zcela jistě odežene spoustu potenciálních voličů.
17. 03. 2012 | 10:59

čtenářka napsal(a):

Však tu jejich pravdu měl možnost vysvětlit pan Popelka ve včerejším Hydeparku a doufám, že se dívali všichni ti pomatenci, když přišli z těch náměstí. věřím, že jste se díval i Vy a od myšlenek, těchto lidí z ulice se distancujete.Anebo jste už na tom tak blbě, že budete stát i o jejich voličské hlasy? A proč ne, když jste ochotni za hlasy nepřizpůsobivých jim platit na ruku. Jen ještě jedna připomínka. Myslíte, že Vy byste se tomu kandelábru vyhnul, až tato lůza ovládne společnost? Nechci Vám kazit radost, nevyhnul.
17. 03. 2012 | 11:11

miky napsal(a):

Sobotko !!!
Plně s Vámi souhlasím !!
Vysvětlete mi však prosím, proč, když jste dostal demokraticky na budku na předvolebním shromáždění mnou milované ČSSD- TAK proč jste AROGANTNĚ udal majitele trestající demokratické ruky..?
17. 03. 2012 | 11:16

UmKab napsal(a):

Hra na zlou vládu a hodnou opozici už nikoho moc nevzrušuje novej vítr co přichází vám nebude foukat do plachet ale smete i vás.
17. 03. 2012 | 11:20

PK napsal(a):

Je zajímave když je někde ohlášena demonstrace nějakých extrémistů tak štáby všech televizních stanic se můžou přetrhnout aby byly včas na místě.Když ale demonstruje deset tisíc občanů(a to ještě bez organizační základny) tak má Veřejnoprávní televize velký problém udělat pořádnou reportáž-viz směšný 5 vteřinový šot z Ostravy vystrašeným reportérem.O tv nova je zbytečné mluvit.To samé platí o většině tisku.Je to úplně stejné jak před listopadem 89.FUJ.
17. 03. 2012 | 11:25

Láokoón napsal(a):

Část lidí fanaticky fandí levici t.č. v opozici a řve, že všechno, co udělá pravice je špatně. Další část fanaticky fandí pravici t.č. ve vládě a huláká, ze levice jsou blbci. Hodně je těch, kteří hystericky vykřikují, že blbci jsou všichni a že oni vědí nejlíp, jak by se to mělo dělat. A až se všemi zatočí, tak nám to předvedou. Další části je to všechno jedno a jediný co chtěj, aby mohli pod sebe hrabat víc a víc (netýká se jen tzv. bohatých, protože bohatství je relativní pojem).

A pak je jen velmi malá část těch ostatních, kteří to s pobavením, ale také s obavami pozorují...
17. 03. 2012 | 11:47

Láokoón napsal(a):

Včerejší a předvčerejší demonstraci extremistů věnovala televize prostor úměrný a srovnatelný s tím, který extremistům věnuje obecně.
17. 03. 2012 | 11:50

politolog napsal(a):

P. Sobotka
' Možná, že tam byli i ti, kdo dali v únorovém průzkumu volebních preferencí najevo, že levice by teď mohla získat 125 poslaneckých křesel a ovládnout Sněmovnu stejně jako na Slovensku.'

Jeden by se i mohl domnívat, že se chystáte rozcupovat zlatou Bulu bohumínskou.
Ale to není správný výklad, však? Vy zase skoalujete s těma prolhanýma asociálama.
17. 03. 2012 | 11:57

AKTIV napsal(a):

Pane Sobotka, jak byste se smířil s myšlenkou na zrušení vaší STRANY ČSSD a i stran dosavadní politické scény?
NENÍ NA ČASE PRACOVAT NA JINÉM SYSTÉMU PŘÍMÉ VOLBY. P.Popelka to myslel dobře a je dobře o jeho návrzích vážně uvažovat. BUDOU EXISTOVAT JEN KANDIDÁTI SAMI ZA SEBE, KTEŘÍ NABÍÁDNOU SVÉ KOMPETENCE A DŮVĚRU, A TI VE STÁTNÍ SPRÁVĚ BUDOU HÁJIT ZÁJMY LIDÍ!Pokud selžou, všespolečenským hlasováním taková osoba ztratí i budoucí možnost působit v politice!
Vy a vaši noshledové s ODS jste už naprosto selhali, vy byste i s NEČASEM, a ost.politiky už nikdy v politice nikdy neměli pracovat. ZKLAMÁNÍ NAPŘÍČ POLITICKOU SCÉNOU LIDI UTVRZUJE, ŽE JE NAČACE POLOŽIT STÁVAJÍCÍ ZASTUPITELSKÝ STRANICKÝ SYSTÉM!

UDĚLEJTE TO JEŠTĚ VČAS, NEBO TO UKONČÍME!

UKONČEME ZASTUPITELSKOU STRANICKOU DEMOKRACII, A NAPROSTO VLOŽME DŮVĚRU DO OSOB, KTEŘÍ BUDOU HÁJIT ZÁJMY OBČANŮ, A NÉ STRAN, KVŮLI NIMŽ uníká mnoho set miliónů a miliard korun!
ZASTAVME ZASTUPITELSKOU DEMOKRACII!
THE END.
GAME OVER!

PS:Včetně komunistické a jiných stran!
JIŽ ŽÁDNÉ POLITICKÉ STRANY!
17. 03. 2012 | 12:00

Vít napsal(a):

Pane Sobotko,
ČSSD si může dělat s Bohumínem co chce.
Otázka teď zní, proč by měla KSČM jít do svazku s tak zkorumpovanou ČSSD, která se liší jen málo od ostatních "demokratických" stran.
To by museli být v KSČM "na hlavu", kdyby usilovali o vládu společně s ČSSD.
17. 03. 2012 | 12:10

Vít napsal(a):

Aktive
s tím lze souhlasit.
Jen jak to docílít ?
17. 03. 2012 | 12:12

Xavier napsal(a):

Jana Pechová: "Teď je otázka, jestli současná vláda, lidským a odborným potenciálem kvalitní obdobně jako všechny předchozí,..."

To snad nemůžete myslet vážně??? Chcete stavět tuto vládu, nejhorší za posledních dvaadvacet let, na roveň s vládami Čalfy, Pitharta, Zemana, Špidly? nese srovnání jen s vládami velkého vůdce, akorát už toho není tolik k nakradení. Nějaká neohlodaná kost se ale ještě najde...
17. 03. 2012 | 12:12

pepo napsal(a):

SOCBOTKO, pochopte, že již 6 rok kryjete vládnoucí zločiny, které jste před rokem 2006 sám prováděl. Jate jedním ze zločinců, najatých vrahů ekonomiky cizí mocností!!!

OKD byty jsou toho jasným důkazem!!! I vy musíte odejít, pokud nebudete odsouzen na doživotí!!!

Jak si představujete další vývoj? Že budou volby a zase podvedete národ, vyhrajete a necháte krást kamarády z PSP, o kořist se na krajích podělíte a dluhy ČR budou jenom narůstat?

Vaši rádci a pisálkové jsou na nic, když vám nedoporučí odchod do ústraní.
17. 03. 2012 | 12:40

AKTIV napsal(a):

Víte,
je potřeba připravit kontrolní systém, a každý kandidát by se měl připravit na to, že státní správu, a kandidáti ve st. samosprávě, že nestačí jen MÍT POLITICKÝ PROGRAM, ale také jej naplnit. Systém správy a samosprávy by měl být přizpůsoben odvolatelnosti a povolatelnosti, na základě jejího fungování. Jakékoliv selhání, a korupce by tento systém měl vyšetřovat, aby kandidát měl možnost zabraňovat šíření vykrádní státu. To zatím neexistuje, jakýkoliv podezřelý, i u kterého se objevila spojitost sedí na svých místech! Takže tady chybí i PŘÍMÁ ODVOLATELNOST úředníků i spolupracovníků!

Druhým bodem, snížit příjmy managementů, jak ve státních firmách, tak i na politických pozicích. Pokud to nebudou chtít dělat, třeba prezident, nebo premiér, aministři, nebo náměstci svou práci za 50000 max. nikdo je nebude držet:
Tady existuje nevyužitý potencionál jak získat spoustu peněz jen v platovém ohodnocení. Člověk by politiku měl dělat jako oběť, nikoli jako ze zištnosti!
Navíc ten katastrofální dluh, který tahle garnitura nastřádala spíše ukazuje, že si 200000 -1000 000 platy nezaslouží!

NASTAVIT SYSTÉM TAK, ABY SKUTEČNĚ ČLOVĚK VE FUNKCÍCH NEBOHATL, ANEBYL NENAŽRANĚJŠÍ A NENAŽRANĚJŠÍ, protože se ukazuje, že výše platu(cca 200000) nezabranuje v páchání trestné činnosti korupce.
To je také jedno klišé o tom, že úřednící a politici musí míát vysoké platy, aby nepáchali korupci, a klientelismus!!!
Pryč s klíšé....
17. 03. 2012 | 12:48

Jana Pechová napsal(a):

Xavier:
Myslím to naprosto vážně.
Pominu-li totiž z těch posametových vlády federální (tj. Čalfovu a Pithartovu, kdy ještě bylo z čeho vybírat, protože lidi měli chuť se angažovat - a i přes to jsme se průšvihům na politické scéně nevyhnuli, vzpomeňte např. na kauzu Richard Sacher), pak ty ryze české vlády už byly fakt čím dál slabší.
Nejdřív přišly dvě (resp. jeden a půl) vlády Klausovy, pak dal oddechovku nestraník Tošovský, po něm přišel Zeman s celou plejádou ostudných ministrů, vystřídal ho slabý Špidla, který přinejmenším nezabránil raketovému vzestupu Stanislava Grosse, toho vystřídal Paroubek a jeho styl vládnutí otevřel dveře Topolánkovi. A když si promítnete všechny excesy od podivného financování stran přes státníky společensky unavené a soukromě činorodé až po ty vulgární, pak žádná z vlád se neobešla 'bez ztráty desítky'. Ani jedna totiž nedokázala rozhodně, věcně, slušně a s noblesou řešit pochybení svých členů.
17. 03. 2012 | 12:55

kelt napsal(a):

Pepo,Pepo,
v případě OKD byl prodáván MINORITNÍ balík akcií/máte ponětí,co to je?/
Neprodávaly se žádné byty jako nemovitosti an blok,ale AKCIE.
Pokud to nejste schopen pochopit,tak než sem něco tak hloupého napíšete,tak si to nechte probůh od někoho vysvětlit.
Jenom se ztrapňujete.Může Vás ale utěšit,že nejste zdaleka sám.
17. 03. 2012 | 13:21

george napsal(a):

Dluhoslave, kecáš. Včera jsem se shodou okolností při návštěvě Prahy "nachomýtl" u Václava. Byli tam kolem sochy shromážděni většinou příznivci zpěváka, co se snažil napodobit Kryla. Vlajku měli na autě vystavenou samozřejmě obráceně, mají přece o všem jasno, vláda je banda zlodějů a ta nová v čele se Sobotkou to bude dělat mnohem lépe. Na obou stanách chodníků byli čumilové, jako jsem byl já. Kolem dokola a v přilehlých ulicích nachystáni policajti, co kdyby? Tedy žádná skutečná demonstrace z bídy a bezvýchodného hlediska obyčejných lidí. Jen recese pár lidí, kteří si veřejně zanadávali. Včera bylo nádherně teplo, měli kliku, kdyby pršelo a byla zima, tak tam zpíval pro sebe. Každá taková "akce" je ovšem dobrá pro čekatele na koryta. Sobotka samozřejmě nemá nic, co by lidem nabídl, pouze kritiku, aby se už mohl vrátit tam, kde už jednou byl a co dokázal?
17. 03. 2012 | 13:28

Barney napsal(a):

Letos poprvé po více jak 10ti letech klesla průměrná reálná mzda a důchody. Nebo-li ta síťovka, kterou nám pan čistý Nečas ukazoval před volbama, jak bude za jeho vlády plná, se začíná nějak vyprázdňovat.

Zde je časová řada (rok....reálný růst průměrné mzdy):
2001...103,9
2002...106,1
2003...105,7
2004...103,4
2005...103,0
2006...104,0
2007...104,3
2008...101,4
2009...102,3
2010...100,4
2011...100,3
2012...98,5
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/pmz_cr

Jak je vidět za "zlých" socanů docházelo k neustálému růstu průměrné reálné mzdy. Poté co se k vládě dostali "hodní" hoši, kteří upřednostňují ideologii (neoliberalismus) před realitou (ODS a Kalousek), se růst reálných mezd zpomaloval až nakonec v letošním roce dosáhl záporných hodnot.

Za vlády pravice jde ekonomika vždy do .......
17. 03. 2012 | 13:42

george napsal(a):

To Barney, zkuste si do toho vašeho výčtu ještě dosadit časovou osu evropské a světové krize, hospodářský růst. Přece nám nechcete vyprávět, že ekonomické výsledky státu jsou závislé na vládě. jen nemohu stále přijít na to, proč stát za doby růstu neplatil dluhy na snížení úroků a raději dával pastelkovné.
17. 03. 2012 | 13:48

vasja napsal(a):

george napsal(a):
To Barney, zkuste si do toho vašeho výčtu ještě dosadit časovou osu evropské a světové krize.............
------------------------------
Neblbněte levičákům hlavu, když to maj takhle srovnaný. Dyk je uplně rozhodíte:-))
17. 03. 2012 | 14:02

kelt napsal(a):

To george,
"přece nám nechcete vyprávět,že ekonomické výsledky státu jsou závislé na vládě"
Vláda zákony a vyhláškami"kolíkuje podnikatelské prostředí"
Pokud to dělá tak,jako ta česká,tak jsme již dva kvartály v recesi a jak to vypadá,tak se ta spirála bude prohlubovat.
Okolní země rostou,neb jejich vlády dokázaly vhodnými kroky stimulovat růst.
U nás se jen tupě škrtá a hodlá se škrtat ostře.
Kde je aktivní účast odborníků z NERVu?Anebo radí,ale u vlády to jde jedním uchem tam,a druhým ven?

Ps."to pastelkoné dělalo celých 9O milionů Kč a nebylo realizováno".To dokáže malý Dobeš rozfofrovat za týden.
17. 03. 2012 | 14:03

vasja napsal(a):

Ale něco na těch socanech bude.
Ani za Koloťuka a ani za Špidla, mi nikdy třešně nepomrzly!!
17. 03. 2012 | 14:07

Barney napsal(a):

george:

No ještě, že tu má tato neschopná vláda světovou ekonomickou krizi, na kterou se může vymlouvat. Ale už srovnání našeho růstu HDP s růstem HDP Německa, které roste z o třetinu vyšší úrovně, nevyznívá pro vládu rozpočtové odpovědnosti nejlépe. Za "zlých" socanů byl náš růst HDP vyšší než německý. Za "hodných" neoliberálů (ODS a Kalousek) je růst našeho HDP NIŽŠÍ než německého a to přesto že, jak už jsem napsal, rosteme z nižší úrovně, s nižšími daněmi a s třetinovými mzdami, tedy s faktory podle kterých bychom měli podle neoliberální ideologie růst někam do nebe a on je opak pravdou. "Socialistické" Německo se "zlou" ideologií sociálně-tržního hospodářství poráží "hodné" neoliberální Česko, které roste jen a pouze díky německým montovnám.
17. 03. 2012 | 14:08

neo napsal(a):

Barney: no jistě, těm bohatým poklesly platy kvůli krizi no a to se na průměrné mzdě musí projevit.
17. 03. 2012 | 14:16

Ostrava napsal(a):

V Ostravě plno . Tady to nekompromitovál přiblý taxikář Ponert .
https://www.youtube.com/watch?v=8auz3WtNA3Q
17. 03. 2012 | 14:21

stazie napsal(a):

Vás když vidím v TV, tak mi příjde, že si pouštím tu samou kazetu furt dokola, Vy furt mluvíte to samé, jak kafemlejnek :-))) A málem bych zabudla, občas do toho vytáhnete nějakej ten graf, na to vy z ČSSD jste jak ujetý :-)))
17. 03. 2012 | 14:24

Yosif K napsal(a):

Barney napsal(a):
No ještě, že tu má tato neschopná vláda světovou ekonomickou krizi, na kterou se může vymlouvat. Ale už srovnání našeho růstu HDP s růstem HDP Německa, které roste z o třetinu vyšší úrovně, nevyznívá pro vládu rozpočtové odpovědnosti nejlépe. Za "zlých" socanů byl náš růst HDP vyšší než německý.
KONEC CITATU.

Jestli si myslite ze konjunktura v CR byla vyvolana moudrymi venkovskymi kuglofy typu Sobotka jste ponekud mimo:
A) konjunktura byla vyvolana mioradnym a neopakovatelnym masovym stehovanim nemecke vyroby z SRN do Ceska.
B) konjunktura byla castecne prikrmena deficitnim financovanim stedreho rozhazovace Sobotkyu - nyni musi Cesko o to vice setrit. Proti deficitnimu rozhozu soc davek mezi proletose BEHEM KONJUNKTURY mlucui vsechny ucebnice makrokenonomie i prosty selky rozum. proc by se vsak rozhazovacni burani opirali o prosty selsky rozum, ze ano... Rozhazujte penize mezi proletare, co nejvic to jde! Na zadluzeni nehledte! Hura!!!

No uvidime kolik penez rozhodi mezi proletare pristi socanska vlada. Abyste nebyl zklamany. V poslednich 2 letech museli brutalne brzdit rozhoz soc davek mezi proletare i socialisticke vlady v Recku, Portugalsku, Spanelsku. Vsechny pak vyhorely u voleb jako papir. Nedalo se jic delat - zdroje vyrumplovane mnohaletym radenim socanu uz proste nebyly.

Vseho do casu, i vlady falesnych pratel proletaru. Pokud bude stagnace trvat i za socanske vlady, budou moci rozhodit mezi proletare leda tak h...o. Abyste nebyl potom zklamany - lepsi je vedet neprijemne veci dopredu.....
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!!!
17. 03. 2012 | 14:53

george napsal(a):

No nic, budu se zájmem sledovat, jak si Fico na Slovensku poradí. Tentokrát se nebude moci na někoho vymlouvat (koaliční strana) a určitě přinese podle slibů Slovákům ráj a hlavně sociální spravedlnost - všichni přece máme stejné žaludky. Podle mého, stejné socanské obličeje, které to už jednou měly v ruce a nic moc, nemá smysl znovu volit. Takový Zaorálek toho už tolik namluvil, že si své peníze určitě zasloužil. Takže až budou mít poslanci stejný plat jako obyčejní lidé (o kolik je potřebnější a hlavně odpovědná práce na př. strojvedoucího v metru, potom těm blábolům Bohouše uvěřím. Jen blázen tomu uvěří, že dokáže příště nemožné.
17. 03. 2012 | 15:20

neo napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kkVvPLXN2xo
17. 03. 2012 | 15:20

Yosif K napsal(a):

Barney napsal:
"Socialistické" Německo se "zlou" ideologií sociálně-tržního hospodářství poráží "hodné" neoliberální Česko, které roste jen a pouze díky německým montovnám.
17. 03. 2012 | 14:08

Pane Barney - v SRN zorvna postavili proletare dost tvrde do late:
A) v pripadech ze se bourili tak jim podnikatele hrozili presunem vyroby do Ceska, Slovenska, Madarska. Monohokrt k tomu doslo a tak nemecti proltari celkem drzi hubu, kdyz jde o nejaka usporna opatreni. Na rozdil od vas jsou uz vyuceni a vedi ze nejake kravaly na ulicich jim nepomohouy a ze vetsinou mlceti jest zlato.
B) nesmyslne proletarske extraburty jako odmitani nabizene prace byly odstreleny reformami pana Harze. Reformy se budou ocividne prohlubbovat dle potreby....

S nemeckym proletariatem se prosim zacnete srovnavat az pote, co dosahnete jeho pracovnich vykonu. To ze ted nemecti podnikatele investuji spise v nemecku nez v Cesku rozhodne neni proto, ze by nemecti proletari meli vice extraburtu nez cesti proletari. Pricinu jsou jine a je jich vice:
1) mohutne danove ulevy PRO ZAMESTNAVATELE v nekterych zvlaste vychodnich nemeckych zemich
2) klid a vetsi disciplina mezi nemeckymi proletari po zavedeni reforem HARZ
3) To ze Cesko neni v Eurolandu. Takze invetsice v Cesku jsou vystaveny kurzovemu riziku.
Obdivovani vydobytku nemeckeho proletariatu je ponekud mimo misu! Nestyskejte si po vecech ktere realne neexistuji! Napriklad po udajnem sociku v SRN!

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!
17. 03. 2012 | 15:23

Yosif K napsal(a):

Recept na reseni kroze je jasny: V devadesatych letech vypulkla krize ve Finsku. Nezamestnanost dosahla 20% a GDP pokleslo o 15%.

Co udelala finska vlada? UPROSTRED ZIMY SNIZILA SOCIALNI DAVKY NA POLOVIC a postavila na namestich vyvarovny polivek pro nezamestnane. FINOVE ANI NECEKLI! Do 5 let snizila zadluzeni Foinska z 60% GDP na 26% GDP.

Takhle se bijuje s krizi po skandinsvsku, mili vcesti skuhralkove!

In 1991 Finland fell into a depression caused by a combination of economic overheating, fixed currency, depressed Western, Soviet, and local markets. Stock market and housing prices declined by 50%.[54] The growth in the 1980s was based on debt and defaults started rolling in. GDP declined by 15% and unemployment increased from a virtual full employment to one fifth of the workforce. The crisis was amplified by trade unions' initial opposition to any reforms. Politicians struggled to cut spending and the public debt doubled to around 60% of GDP.[54] Some 7–8% of GDP was needed to bail out failing banks and force banking sector consolidation.[55] After devaluations the depression bottomed out in 1993.
17. 03. 2012 | 15:43

Zdenda napsal(a):

Dokud budou v čele ČSSD zabedněnci typu Špidly a Sobotky, nemá levice šanci na úplnou volební porážku ODS a jejích souputníků. To je základní problém současnosti, že si tito pitomci nedovedou sečíst 1 plus 2 a pořád se budou oblbovat nějakými usneseními, ať to stojí, co to stojí.
17. 03. 2012 | 15:44

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Nečas lže stejně často, jako český pravičák, tedy velmi často a lidová moudrost říká, že kdo lže, tak i krade, pokud k tomu má příležitost, a proto je na to nutné upozorňovat.

„Nečas prý lhal o systémech pro čerpání fondů EU. Sobotka žádá omluvu „
http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/necas-pry-lhal-o-systemech-pro-cerpani-fondu-eu-sobotka-zada-omluvu-752560
17. 03. 2012 | 16:36

ali napsal(a):

Sobotko, přála bych vám vítězství ve volbách..ale takové jako na Slovensku. Vládu pouze socanské strany..abyste se v tom pěkně vymachtal..
17. 03. 2012 | 16:48

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro ali.
Hodně komické, když v roce 1998 přebírala ČSSD vládu, tak byla ekonomika v mnohem horším než je dnes. Inflace 11 %, nefungovaly banky, byly vytunelované, podniky před krachem, ČSSD neměla zkušenosti, ODS ji pustila k vládě, protože o vládnutí ani zájem neměla, tak to tehdy vypadalo hrozivě, a to ODS držela ČSSD pod krkem – nevládla nezodpovídala, ale některá koryta chtěla.

Tehdy jsem ČSSD příliš nevěřil, dnes vím, že nic hloupějšího než je naše pravice není.
17. 03. 2012 | 17:08

dalimír napsal(a):

Nikdo se s tebou blbče hádat nemíní !!! Omyl pravice není o nic hloupější nežli levice ! Pravice má akorát vychcanější kmotry ! To pak dokresluje celkově jejich ambice ,hrabat jen pro sebe a své blízké ! A dělají to rozhodně drzejší a otrlejší jako socdemáci ! Dl.
17. 03. 2012 | 17:22

Puck napsal(a):

Z příspěvků vyplývá, že za tuto neschopnou vládu může ČSSD. Čest vyjímkám, tedy těm, kterým zůstaly zbytky soudnosti. Výplach mozků dokonalý, a nepotřebujeme ani novináře, diskutéři to v pohodě zvládnou sami. :-)
17. 03. 2012 | 17:28

Yosif K napsal(a):

Pan doktor Sobotka napsal:
Těžko vyjádřit lépe hlubokou propast, která se otevřela mezi pravicovou vládou a občany......

Pane doktore, nebojte se i pod Vami se otevre propast, az budete za 2 roky ministerskym predsedou a budete muset ordinovat dalsi a dalsi usporna opatreni.....
... a budete vysveltovat proletarum na schuzich ze "ekonomicka situace neumoznila plne realizovat nektere predvolebni sliby...."

ach jo - to je udel politika - nalsibovat a pak z toho nejak zkouset vybruslit..... nemel byste slibovat proletarum nerealne veci.....

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà.
17. 03. 2012 | 17:31

Yosif K napsal(a):

politolog napsal(a):
P. Sobotka
Možná, že tam byli i ti, kdo dali v únorovém průzkumu volebních preferencí najevo, že levice by teď mohla získat 125 poslaneckých křesel a ovládnout Sněmovnu stejně jako na Slovensku.'
Jeden by se i mohl domnívat, že se chystáte rozcupovat zlatou Bulu bohumínskou.
Ale to není správný výklad, však? Vy zase skoalujete s těma prolhanýma asociálama.
17. 03. 2012 | 11:57
Pane politolog - jevite se jako komunisticky fanatik. Rozdil mezi Slovenskem a Ceskem je v tom, ze na Slovensku ziskala KSS 0.7% hlasu slovy nula cela sedm procenta hlasu! Fico nemusel zadnou bulu roztrhavat a spojovat se se zabednenymi totalitari zijicime mentalne na Rudem Marsu!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa!!!!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!!!!
17. 03. 2012 | 17:40

george napsal(a):

Yosif to : Pan Sobotka není doktor práv, ale magistr. Ještě to v Plzni nestihl, jako mašinfíra.
17. 03. 2012 | 18:21

Viola napsal(a):

"Demokracie se nesnese s arogancí"

přesně to samé si myslím také. Ovšem, proč už jste nezrušili tu Bohumínskou smlouvu o nespolupráci s komunisty, anebo proč byla zakázana dělnická strana. Mi se náhodou líbila oposmlouva kdysi, až na to, že to připomínalo spíše držení se pod krkem, než kolem ramen a když to to vypadalo, že je to kolem ramen, tak z toho vzešly nějaké korupce.

Demokracie by měla být o koncensu všech a úměrně. Kdo se zvolí, ten by ve vládě měl být a podílet se na zodpovědnosti. A občanům pak rozumně vysvětlovat a občany brát jako opozici a diskutovat s občany a tyto diskuze jsou k tomu ideální, jenže se jich účastní velmi málo politiků a když tak možná jako nicky.
17. 03. 2012 | 18:32

Viola napsal(a):

Jak krásně by to mohlo pak vypadat v takové sněmovně, skoro jak za vlády komunistické strany, kdy už navenek bylo vše projednáno a dojednáno, ovšem také chyběla diskuze s občany jako s opozicí.
17. 03. 2012 | 18:34

Viola napsal(a):

Chvíli jsem se na interpelace dívala, ale nepřišlo mi, že

"Zatímco ve Sněmovně využívali vládní poslanci interpelací na premiéra k úslužným otázkám typu – proč to děláte tak dobře?,"

Vystoupil tam i pan Zaorálek s kritikou čerpání EU fondů a vystoupila tam také poslankyně SEmelová a i jiní a neslyšela jsem snad nikoho říkat, jak dobře to premiér a vláda dělá, nakonec intepelace od toho nejsou.
17. 03. 2012 | 18:37

donal napsal(a):

jedinou možností je volit KSČM

ostatní zloděje není proč volit
17. 03. 2012 | 19:03

Rozbrada napsal(a):

Sobotka má pravdu ! Pryč se současnou pravicovou vládou, jen zaclání tam, kde dávno nemá co dělat. Anebo čeká na skutečné sociální nepokoje a pouliční bitky s policií ???
17. 03. 2012 | 19:11

neo napsal(a):

donal:

no jistě ! o tom co je krasne rozhodujeme my ! Strana! Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí.

a bacha ať ti na fáčku někdo nešlohne stěrače.
17. 03. 2012 | 19:57

jarpor napsal(a):

Pane předsedo, k Vašemu :
"Může se zdát, že lidé, kteří se veřejně stydí za Nečasovu vládu, postupují marný boj. Také rozhodnutí ČSSD vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, může vypadat jako zbytečný boj s větrnými koaličními mlýny. Není tomu tak. Je to příležitost."

bych měl na Vás několik otázek :

Proč se Vaše strana i Vy sám nezúčastnil demonstrací za demisi a abdikaci, které pořádal Holešovská výzva ?
Máte s ní stejné cíle... takže by byo logické, že se zúčastníce, abyste se nemusel dívat na fotografie... nebo je tomu jinak ?
Nebo máte strach, že by Vás odtamtud tamější "demokraté" volající po referendech, vládě odborníků, "nebrali"... či možná i vypráskali ?

Hezký večer
17. 03. 2012 | 20:10

gin napsal(a):

Opozice má smysl tam,kde si je jista,že ona sama vytvoří pohodu pracovišť,adekvátní rozdíly v platech tvůrčích,přínosných a netvůrčích,pasívních lidí,dostatečné nároky na každého v práci-a tím zvýší výkon ekonomiky i zlepší rozdělování odměn.Stav střídání vlád ODS a ČSSD nenasvědčuje ničím o takovém trendu.Spíše se platí aktivity i pochybné ceny a užitku a ekonomika výkonově nestoupá,nákladově s inflací roste,je bez inovací,nálada je špatná,platy nominální.Je v tom mnoho šumu,ale málo skutečné politické dřiny i geniality pro lepší výsledek.Politici se vyhnuli terénu velikým obloukem,zesalónili.Poslední události jsou jiskřičkou naděje,že lidem ještě na jejich životech,národě a celku trochu záleží,že to nepustili k vodě nebo jsou v letargii.Teď jak na to-Know -how změn?
17. 03. 2012 | 20:18

donal napsal(a):

neo
jasně hytraček se ozval co bylo před 30-50 lety tady řeší ja řeším současnou situaci a volit současne šlohni co můžeš volit nehodlám ani omylem a když tím že budu volit KSČM naseru tyto dnešní parazity tak jsem odved dobrou práci

hele co kdybys nam tady pořešil husitské války
17. 03. 2012 | 21:03

neo napsal(a):

donal:

vol si koho chceš rudá tváři. Zatim na to máš právo, žiješ v demokracii. Až ti zabaví barák a nastěhujou tam dolejše se semelovou, tak nebreč.
17. 03. 2012 | 21:14

donal napsal(a):

neo
to víš takový kecy ti žeru díky tem šmejdum co to tady vedou 22 let spousta lidí už přišla o střechu nad hlavou jen spočítej kolik je v republice bezdomovců a pak tady mudruj přidej k nim ty co žijou z ruky do huby a vyjde ti obrazek jakej si za komunistů neviděl ty tupoškrtná palice
17. 03. 2012 | 21:23

Jiří Šenkeřík napsal(a):

Sice jsem nebyl na náměstí, ale myslím si že lidé chtějí změnu. Ale ta změna se rozhodně nejmenuje ČSSD.......
17. 03. 2012 | 21:29

donal napsal(a):

lidé chtějí změnu jenže změna od ods,top,vv,cssd nepřijde a volit neco nového to už tady bylo viz vv takže co z rovnice vychází jedině KSČM
17. 03. 2012 | 21:32

Midori napsal(a):

Myslím, že volby by měly být povinné. Pokud by občan nepřišel k volbám, zaplatil by do státní kasy příslušnou pokutu. Lidé by se tak (můj názor) přece jenom začali více zajímat o veřejný život (a tím vlastně i o svůj).
*
K dění současnosti u nás: noční můra. Ve vládě s přívlastkem "téměř zločinná" aby odborníka či aspoň morálně zdatného jedince pohledal. Vláda by měla odstoupit a přijmout termín co nejbližších voleb.
17. 03. 2012 | 21:34

donal napsal(a):

taky bych raději volil neco jiného než KSČM ale není zbytí nehodlam volit zloděje co tady kradli v uplynulých letech a nevolit vůbec je v podstatě nepřímo podporovat tyto zloděje takže je rozhodnuto KSČM
17. 03. 2012 | 21:35

donal napsal(a):

povinné volby už tady byly a byla to fraška
spiš přemýšlím jak zas chteli KSČM zakázat maj z nich čim dal větší strach proto tyto snahy s marasem ktery udělali v republice maj strach opravněne
17. 03. 2012 | 21:39

Midori napsal(a):

donal 21:39
Jste si tím jist (ve věci povinných voleb)?
Ano, v jisté době byly povinné volby fraškou.
V dnešní době by to mohl být pokus o vypěstování přímé demokracie.
17. 03. 2012 | 21:52

Sladký napsal(a):

Neo- statisíce nezaměstnaných, milion exekucí, lidé, kteří přišli o domov- nic z toho nepočítáš do obrazu doby, v níž žijeme? Před dvaceti lety Havel mluvil posměšně o panelácích."Komunisté nahnali lidi do králíkáren".Po 22 letech nám dnešní "vrchnost" tvrdí, že je to luxus, který si každý nešmůže dovolit.
17. 03. 2012 | 22:00

Sladký napsal(a):

Ty, co ČSSD háží do jednoho pytle s ODSa)ODSb) aODSc) upozorňuji, že ČSSD nikdy nevládla sama,že se musela opírat o pravicové koaliční partnery.Přesto za jejich vlády země dosahovala velmi dobrých výsledků, zatímco pravicové vlády bez výjimky končily hospodářským a nyní i morálním úpadkem.
17. 03. 2012 | 22:08

SuP napsal(a):

Cukroši -
Kde tebe jen ty levouni vyhrabali ....
17. 03. 2012 | 22:28

JC napsal(a):

donal
Jste na omylu. Za bolševika volby povinné nebyly. Byly tzv dobrovolně-povinné, jestli tu dobu pamatujete.
Fraška to byla proto, že byla uzákoněna vedoucí úloha KSČ , takže kromě několika statistů z ostatních bolševikem tolerovaných levičáckých stran se do parlamentu neměl šanci nikdo dostat.
P.S. Ze zákona povinné volby mají např v Belgii, takže tam je účast opravdu povinná. To že nedávno nebyli Belgičané schopni sestavit vládu více jak rok by někomu kdo se o věci opravdu zajímá mohlo napovědět, že povinná účast na volbách nemusí být to pravé ořechové.
17. 03. 2012 | 23:10

Yosif K napsal(a):

Barney napsal:
2006...104,0
2007...104,3
2008...101,4
2009...102,3
2010...100,4
2011...100,3
2012...98,5
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/pmz_cr
Jak je vidět za "zlých" socanů docházelo k neustálému růstu průměrné reálné mzdy. Poté co se k vládě dostali "hodní" hoši, kteří upřednostňují ideologii (neoliberalismus) před realitou (ODS a Kalousek), se růst reálných mezd zpomaloval až nakonec v letošním roce dosáhl záporných hodnot.

Pane Barney - nadherne jste to vystihl - prumerna mzda poklesla o 1.5% - PROLETARIATE POVSTAN A SETRES OKOVY KAPITALISMU! Povstan a roztrhej potupnou bohuminksou bulu a vrat se do naruce bolsevika! Povstan, zavri spekulanty do gulagu a hospodar sam pro sebe a vrat se do blahobytnych casu, kdy jsi vydelaval ekvivalent 80 US$ mesicne a kdy bylo problemem sehnat zadni kus vyfuku na skodovku!

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!
17. 03. 2012 | 23:38

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Ty, co ČSSD háží do jednoho pytle s ODSa)ODSb) aODSc) upozorňuji, že ČSSD nikdy nevládla sama,že se musela opírat o pravicové koaliční partnery.Přesto za jejich vlády země dosahovala velmi dobrých výsledků, zatímco pravicové vlády bez výjimky končily hospodářským a nyní i morálním úpadkem.
17. 03. 2012 | 22:08

Pane Sladky, je jen strasna skoda, ze u CSSD prevladla snaha po korytech nad odporem k proti piklum odpornych pravicovych koalicnich spojencu! Ale - 100,000 Kc mesicne a moznost "obklicit poctive blby a takhle je drzet za varlata" je i pro socdemaky celkem silny incentiv za setrvani v koalici s pravicovymi padouchy. Nebo jim snad nekdo branil v odchodu do oposice?

Aha - jasne - museli prece drzet pozice vydobyte hladovymi proletari.....
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!
17. 03. 2012 | 23:47

Sladký napsal(a):

Sup.Chápu, že ti nezbývá nic jiného, než primitivní osobní útoky.Protože to, co jsem napsal- o nezaměstnaných,exekucích,bezdomovcích jsou prostě FAKTA. Stejně jako to, že ČSSD nikdy nevládla sama, ale v koalici s pravicovými stranami (nebo v opoziční smlouvě).Faktem je i to, že vlády pravice končily v podstatě krachem a že za socdem vlád jsme patřili k nejrychleji rostoucím evropským ekonomikám.

A pokud jde o tvoji otázku, kde mne levouni vyhrabali, odpovím ti jasně.JÁ SU AGENT Ká-Gé-Bé.sU NEBEZPEČNÉ, A SU ZLÉ. A ještě dodatek, Supe.Jedním za charakteristických znaků člověka mentálně slabšího je, že absolutně nedokáže odhadnout inteligenci druhého člověka.Rozumí jen jednoduchým názorům, a cokoli složitějšího, co vyžaduje přemýšlení označí za pitomost.
18. 03. 2012 | 07:21

Sladký napsal(a):

Pane Stejskale, doufám, že jste si všiml mé umírněné reakce na opakované Supovy výpady. (Mimo jiné komolí moje příjmení, což se neslučuje s Kodexem).Ale to mi vůbec nevadí, je to vypovídající znak.Ať si poslouží.:o))
18. 03. 2012 | 07:24

Puck napsal(a):

Z projevů zdejších pravičáků vyplývá jediné, beznaděj. :-)

Nejsou schopni zdůvodnit, jak je možné, že 22 let po budování kapitalismu ještě pořád každý pátý volič volí KSČM. A to, prosím, přesto, aniž by komunisti hnuli prstem. Sedí v parlamentu jako pecky a smějí se. Právem ! Tak zoufalou vládu neměli ani oni.

Nejsou schopni zdůvodnit, proč nejhorší projevy korupce a rozkrádání mají na svědomí jejich zbožňování prominenti. Jediný argument, je, - kradou všichni !
To je ubohé, i kdyby opravdu kradli všichni, co je povinností pravicového voliče ? Kritizovat především své zástupce, protože ti nejvíc škodí pravicovým myšlenkám, jakými jsou čest, zásadovost, neúplatnost, odpovědnost. Co kritizovat ! Požadovat okamžité odvolání kreatur, které si říkají vůdčí osobnosti pravice.

Nejsou schopni ani náznakem říct, co s pravicovou politikou dál, naopak, hájí pozice ODS, TOP a VV do roztrhání těla.

Jak kvalitní pak může být česká pravicová politika, když ji naši diskutéři tak usilovně hájí ? Nu, přesně tak kvalitní, jak kvalitní je dnes. :-)
18. 03. 2012 | 08:00

Radovan II. napsal(a):

Pane Sobotko,nespokojenost občanů s touto vládou je na vrcholu ledovce. Tato vykořisťovatelská vláda je jak vystřižena z doby ranného kapitalismu. Jsou to figurky,které vodí lobisté a mafiáni a ovšem rozhodují.Čím dříve padne, tím lépe. Konečně si mohli v zahraničí na vlastní oči ověřit, že občané v Česku nejsou spokojeni.Situace je víc jak vážná, pohár nespokojensti přetekl a to pořádně. Jakým právem tato vláda stresuje občany a přispívá k zhoršení jejich zdravotního stavu. V ČR zaujímáme v počtu rakoviny nejpřednější místa ve světě. A můžeme klidně konstatovat, že je to z důvodu stresování z vládnutí pravicových stran. Vlastně měli by nám platit odškodné a ne zvyšovat poplatky ve zdravotnictví. Občané v Česku by měli mít zdravotnicví úplně zdarma, protože jsou nemocní jen z vlády, která je denně stresuje.Nejhorší je, že s touto vládou spolupracuje na úrovní okresů i řada předsedů ČSSD na Valašsku. Zásadně hlasují s koalicí a prosazují ve městech jen své sobecké názory.Občané měst jsou takovým předsedům ČSSD šuma fuk !!! A mnohde občané neznají předsedy ČSSD a neví vůbec co vlastně dělají. Jak to, že ÚV ČSSD schvaluje takové předsedy ČSSD, kteří prohráli volby a drží se ve svém korýtku už mnoho let. Jsou horší než předsedové ODS. Občané jasně dali při minulých volbách najevo že takové předsedy nechtějí a nikdo je neodvolal. Jsou to většinou mladší předsedové, kteří propadli populismu dnešní doby a to ještě zastávají důležité posty ve městech díky svému politickému zařazení.
Co s tím uděláte pane Sobotko, lidé jsou rozlobení,že nesledujte činnost poboček ČSSD ve městech. Takoví předsedové ČSSD vám dělají jen ostudu a ve volbách opět prohrají, a nebo vyhrají jen proto,že občané volí ČSSD ze zásady. Volby se blíží, jednejte rychle.Valaši jsou nespokojeni a pak na Valašsku vyhrává ODS.
Censore nemaž, raději piš srozumitelná slova.
18. 03. 2012 | 08:29

Luciano napsal(a):

Živím v sobě naději,že zopakujeme své pokrokové historické úlohy:
-v letech 500-800 n.l.byli Češi nejdůslednější bojovnící vůči nastupujícímu feudalismu
-roku 1420 a řadu let potom Ćeši jako první národ světa zahájili boj proti středověku,jeho zničující katolické ideologii s privilegii tříd

Buďme sví.Uvědomujme si,že tradice politiky ze Západu s jeho Hitlerem a z východu s jeho generálem Vlasovem a nejasnostmi okolo Berijovců-nejsou ideálním vodítkem ani jedno ani druhé pro moderní politiku.Buďme tedy tvůrci nejmodernější politiky,doby i životního stylu my sami,
potřetí se v dějinách ujměme role toho nejpokrokovějšího národa mezi národy.
Nezapomeňme ale přitom na vše,co na západ i na východ od našich hranic mají reálně lepší,v čem zaostáváme,co musíme naopak dohánět.Neizolujme se.Vyčistěme si vlastní dvorek dříve než kritizujme sousedův.Zatím jsme příliš roztříštěni a směšujeme toomylem s demokracií.
18. 03. 2012 | 08:38

antiSuP napsal(a):

SuP v překladu znamená:
1/ Stálý uremický Pravičák
2/ Suplemente Pako (pako znamená lama...)
3/ Staat und Private z něm. vyj. polarizaci společnosti
4/ Sem úplně Prťavej - jedná se o jistou oblast u mužů
5/ Svaz úchylných Pravičáků - zřejmě předseda klubu
6/ Salónní ultra Pravičák - zde na netu
7/ Sup africký (Gyps africanus nebo fulvus). Mrchožrout.
Všechny varianty jsou nepěkné.
18. 03. 2012 | 08:41

Yosif K napsal(a):

Puck napsal(a):
Z projevů zdejších pravičáků vyplývá jediné, beznaděj. :-)
1) Nejsou schopni zdůvodnit, jak je možné, že 22 let po budování kapitalismu ještě pořád každý pátý volič volí KSČM. A to, prosím, přesto, aniž by komunisti hnuli prstem. Sedí v parlamentu jako pecky a smějí se. Právem ! Tak zoufalou vládu neměli ani oni.
2) Nejsou schopni zdůvodnit, proč nejhorší projevy korupce a rozkrádání mají na svědomí jejich zbožňování prominenti. Jediný argument, je, - kradou všichni !
To je ubohé, i kdyby opravdu kradli všichni, co je povinností pravicového voliče ?
atd atd
KONEC CITATU
Pane Puck - ja sam se nejak konktetnich kradacu a korupcniku z rad pravice nezastavam. At jdou klidne k certu. K vasim dvema zaverum podotykam toto:
1) Obliba KSCM je neco jako nabozensky kult "starych struktur", nahrazujici slabou religiozitu v Cesku. Jde o lidi kteri veri, ze se poctive pracovalo, ze byla socialni spravedlnost atd. Dale o cyniky kteri maji z nostalgie prostacku po sociku politicky kseft. V kazde spolecnosti je nejaka skupina naivnich lidi.
2) Vse ukazuje na to, ze velke rany (IPB, MUS, Appian, Soda Plzen, OKD, Morava Energo) jsou jisteny "napric politickym spektrem". To je jedine vysvetleni toho ze se nikdy nic nevysetri (krome toho ze socdemaci sami od sebe hodili pod autobus nepouzitelneho psychopata Ivo Svobodu). Pokud si myslite ze socdemaci kradou mene - bohuzel se mylite.

Doufam ze se na obou stranach politickeho spektra najdou lide kteri korupci zacnou potirat. Jsem si ale vedom toho, ze vlezt do jakekoliv politicke strany jako poctivy clovek muze znamenta jak rikaji socdemaci na Pardubicku, ze bude clovek "jako poctivej blb obklicenej spolehlivejma lidma a ti jej budou TAKHLE DRZET ZA VARLATA".
Dalsi negativni faktor - normalne pracujici lide nemaji cas vysedavat na schuzich. Tim padem se v politickych stranach prosazuji lide, kteri v tom vidi budto narocne hobby nebo business.

Nemel bych nic proti "svedskemu sociku" KDYBY FUNGOVAL. On vsak fungoval ve sve ecxtremni forme jen pro Svedy - obcany nesvedskeho puvodu je system mnohdy brutalne zneuzivan - a dokonce i Svedove sami jej odrbavali, "kdyz to jinak neslo".
Nema cenu budovat neco, co v Cechach prokazatelne nefunguje (z dovodu nizsi morlani urovne) a co Svedove sami (z podobnych duvodu - zneuzivani atp) brutalne omezuji.

Takze povstan lide - povstan proti libivym utopiim, ktere vedou ke statnim krachum....

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà.
18. 03. 2012 | 09:23

brut napsal(a):

to Yosif K.: 9:23 toto je snaha o poctivý rozbor,uznávám
Vaše výroky o KSČ potřebují ale detalizovat a prohloubit,a to i ve vztahu ke dnešní KSČM-je to příliš zkratkovitě napsáno
návrh,např.:jediným znakem vymezujícím tehdejší KSČ je snaha udržet Keynesovský zestátněný sektor průmyslu co největší trvale,nerozvinuté tržní vztahy,které i za socialismu mohly být daleko intenzívnější; jaké je dilema souhrn budoucích demokratických stran vs. KSČM -participace na vládě a čím? tuším okolo roku 1998 měla kSČM procentově voličů jako Paroubkova ČSSD 2010.Lidovci dokonce vypadli z parlamentu,nár.socialisté nic.Znamená to tedy,že lidé zde nevěří bývalé Národní Frontěz roku 1946-Beneš-Gottwald-socdemácké (Z.Fierlinger)? Pak tedy proč budou nyní věřit obdobnému budoucímu konglomerátu ala Radičová i u nás budoucích demokratických stran,které eventuálně porazí ČSSD i ODS? V čem bude rozdíl proti Národní Frontě 1946? Kde je filtr,čím je dán?
18. 03. 2012 | 09:46

Puck napsal(a):

Vpřed lidí, k záchraně,
Červená vlajka, červená vlajka.
Vpřed lidí, k záchraně,
Červená vlajka zvítězí.
Vy jste vyvěsili modrou, a zatím je opravdu vítězství vaše. Kdo uměl, je za vodou. A tomu zbytku, asi 85 procentům občanů se to přestává líbit. Hranice, kdy začnou lidé hledat záchranu, bez ohledu na barvu vlajky, se blíží.

Vaše snaha o rozdělení zásluh je směšná. Už proto, že jste případné delikty levicovýh politiků nedokázali potrestat. To je totiž jedna z prvních povinností nové vlády, aby se věci měnily k lepšímu. Času jste na to měli od roku 2006 habaděj.
18. 03. 2012 | 10:00

SuP napsal(a):

Cukroši -
"....cokoli složitějšího, co vyžaduje přemýšlení označí za pitomost...."
Mýlíš se. Za pitomost (pokud to tak označím, ale NEDĚLÁM TO - ctím, že si s tím ten který dal práci) pokládám jen tvoje vstupy, ne ty, nad kterými je potřeba přemýšlet. Ty jsou zajímavé, třeba by byly levobřežní.
A s tím napráskáváním - přečti si KODEX! HANLIVÉ komolení. HANLIVÉ! A tenhle nick sis vybral sám (k těm ostatním).
18. 03. 2012 | 10:13

Sladký napsal(a):

Sup- na moji otázku jsi neodpověděl.No tak určitě, mé příspěvky jsou pitomé.Jen škoda, že nikdy nevysvětlíš,CO KONKRÉTNĚ je pitomost, proč, a jak je to správně.A jinak-dík za další potvrzení toho, že se v tobě vůbec nemýlím.Ano, to je přesně taková reakce, jakou lze očekávat od člověka ,jehož schopnost přemýšlet a uvažovat je v podstatě sotva průměrná-což je nadhodnocené, ale nechci na tebe být zlý, není to tvoje vina.Prostě inteligence je dědičná a učení jsi též moc zabrat nedal. Jistě, jestliže se jmenuji Sladký a ty mi říkáš Cukroš, tak nepochybně nejde o žádné komolení.:o))

Toto je má poslední reakce na tebe, je to ztráta času- jedině že bys napsal nějaký inteligentní příspěvek, čemuž se ovšem sotva dá věřit.
18. 03. 2012 | 10:25

SuP napsal(a):

brut -
Radičová nepadla proto, že by její vláda byla tolik špatná, ale PROTOŽE NASTALA IDEÁLNÍ PŘÍLEŽITOST JI SHODIT! Když jste tak akurátní na to hodnocení KSČ. Že v daných podmínkách občané s vládou nejsou spokojeni, je normální a jiného fackovacího panáka nemají. Nicméně vládu shodit nemohou - OBČANÉ. Jenže v našich místních podmínkách opozice není opozicí ve smyslu korekce vládních chyb, ale je odstaveným vlčákem, číhajícím na okamžik, kdy kost bude mít horší dozor. A tyhle řeči o aroganci jsou jen žalováním méně schopného děcka, že si s ním ostatní nechtějí hrát.
18. 03. 2012 | 10:37

donal napsal(a):

nejsem zastáncem povinných voleb ale pravdou bohužel je že kdo nejde volit tak nepřímo podporuje tu chásku co tady krade 22 let

pro normálního občana je nemyslitelné volit zloděje čímž je nemyslitelné volit ods,top,vv,cssd

čili u mě je rozhodnuto jdu volit KSČM
18. 03. 2012 | 10:39

SuP napsal(a):

Vidíš Cukroši, mohl sis ty pitomosti ušetřit už dávno.
18. 03. 2012 | 10:40

Yosif K napsal(a):

Radovan II. napsal(a):
Pane Sobotko,nespokojenost občanů s touto vládou je na vrcholu ledovce. Tato vykořisťovatelská vláda je jak vystřižena z doby ranného kapitalismu.

Co se pane Radovane obouvate do ranneho kapitalsimu?
1) Ze se lide meli hure nez dnes? To je samozrejme. Meli se vsak lepe nez za pozdniho feudalismu.
2) Ze vubec neexistovalo socialni zabezpeceni? A) byla spousta charit, B) nikdo nyni socialni zabezpeceni nerusi, pouze je omezuje na miru, kterou si ten ktery stat muze dovolit.
Az se socdemaci dostanou ku valde, a pokud nevyrovanaji rozpocet a nesnizi zadluzeni (coz je veru tezka vec) velmi pravdepodobne BUDOU MUSET SNIZOVAT UROVEN SOCIALNIHO ZABEZPECENI TAKY. Tedy samzoremme pokud neznaji nejaky tajny recept na zazracnou silnou konjunkturu. To samozrejme neznaji. Evropa bude jeste HIDNE dlouho mit jizni kridlo jako kouli na noze, jako cernou diru..........
18. 03. 2012 | 10:40

donal napsal(a):

yosif
sbal si své zaplacené kecy a neotravuj
18. 03. 2012 | 10:44

Forrest Gump napsal(a):

Lidi neblněte. Pan Sobotka je jediný, kdo nám sociálně potřebným dokáže pomoct.

Zvedne penze,sociální dávky, platy státním zaměstnancům a minimální mzdu. A když mu dáte hlas hned teď, tak k tomu přidá ještě studia zadarmo a neuvěřitelný nulový deficit SR !

A kdo pošle hlas panu Sobotkovi i vícekrát, tek dostane úlplně zadarmo... ano slyšíte dobře... úplně zadarmo tuto fotku.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.115452168508448.23386.115452138508451&type=1

TAKHLE SE BUDEME CPÁT VŠICHNI, KDYŽ BUDETE MÍT LIDIČKY ROZUM !!!
18. 03. 2012 | 10:44

Yosif K napsal(a):

Suma sumarum:
1) bojovat proti Drabkovi ze prihrava ksefty svym firmam je OK....
2) Slibovat prolerarum ze po vitezstvi CSSD bude nejak prudce lepe je ciry populismus a demagogie.....
3) Slavek Popelka se svym volanim po nestranicke vlade je ciry utopista..... ...teoreticky to vypada OK ale zatim na to nejsou lidi..... a musel by to odsouhlasit parlament.... hmmmmm..... nebo snad chce zavest primou vladu "sovetu poracujicich"? S lidovym komisarem Popelkou v cele?
18. 03. 2012 | 10:47

Yosif K napsal(a):

donal napsal(a):
yosif
sbal si své zaplacené kecy a neotravuj
18. 03. 2012 | 10:44
Jasny - jakakoliv realisticka pripominka jak to dopada se socialnimi extraburty na jihu Evropy narusuje sireni socdemackych bludu......

Proletariate - v cele s proletarskym vudcem Sobotkou - vzhuru do boje za minimalni mzdu 914 EUR mesicne!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa!
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!
18. 03. 2012 | 10:51

donal napsal(a):

yosif
na placené diskutéry nejsem zvedavý obhajovat špínu zlodějen může dneska jen bud zloděj nebo placený diskutér tak si sbal ty plky a plav
18. 03. 2012 | 10:54

Forrest Gump napsal(a):

donal:

Nikdo tu zlodějny ČSSD neobhajuje !
18. 03. 2012 | 10:57

JC napsal(a):

Forrest Gump,
Chyběl jste mi chlape. Kde jste se flákal ?
18. 03. 2012 | 10:57

Forrest Gump napsal(a):

JC:

Začíná nám v hospodě sezóna a tak lítám po place.
18. 03. 2012 | 11:00

Zacheus napsal(a):

Tragédie ovšem je, že fanaticky "proevropská" ČSSD, schopná zlikvidovat i zbytek naší státní suverenity, s tendencemi zvětšovat státní dluh ( a to i v době hospodářského růstu, že pane Sobotko) také není žádnou alternativou.
18. 03. 2012 | 11:18

Puck napsal(a):

Pro Forrest Gump :
"Lidi neblněte. Pan Sobotka je jediný, kdo nám sociálně potřebným dokáže pomoct."

Podle čeho tak usuzujete ? Nikde v textu jsem to nenašel. Neděláte Vy panu Sobotkovi reklamu ?
18. 03. 2012 | 11:20

SuP napsal(a):

Puck -
V textu to nemá. Ale neumím si jinak vysvětlit, proč by se jinak tolik sápal po moci.
18. 03. 2012 | 11:37

Forrest Gump napsal(a):

Puck:

Sobotka hrozí:

"Počty chudých se brzy zdvojnásobí, do sociální propasti míří ti, kdo se celý život živili poctivou prací."

Předpokládám, že tím chce říci, že za ČSSD by se něco takového nemohlo stát.
18. 03. 2012 | 11:46

SuP napsal(a):

Forrest Gump -
Ale možná je to i tak, že potom zase bude říkat: "Já jsem ale nesliboval, že za nás chudnout nebudtete!"
Co Pucku? Vy něco víte? Proč aspoň nenaznačíte?
18. 03. 2012 | 11:53

Forrest Gump napsal(a):

SuP:

Kdepak pane . Já myslím, že pan Sobotka to s náma myslí UPŘÍMĚ !
18. 03. 2012 | 12:04

Puck napsal(a):

Pro Sup :
Sápal po moci. To je zbytečně expresivní výraz. Naopak, většina příznivců opozice si myslí, že se Sobotka chová k trojkolce příliš jemně. Moc toho ale na výběr nemá, proti takové parlamentní přesile, a při takovém způsobu komunikace s opozicí, je nemožné udělat víc.
Navíc, práce medií i tzv. nezávislých novinářů soustavně podkopává snahu opozice po změně. Poukazováním na to, že v době, kdy vládla, používala stejné praktiky, jako pravice. Logický by snad byl tlak na vládu, proč nic nešetší ti, kteří tuto povinnost mají. Že přístup, který sedmá velmoc zvolila, nic neřeší, ale naopak dále podporuje znechucení občanů, je zřejmé.
Netroufám si radit, co je lepší. Zda co nejdříve svrhnout vládu, aby nemohla dále škodit, anebo počkat až čas uzraje. Můžete poradit. :-)
18. 03. 2012 | 12:05

Kuchař napsal(a):

Puck:

Ják nezávislý novináři a média podkopávají snahu opozice po změně ?

Můžete dát konkrétní příklad ?
18. 03. 2012 | 12:09

Puck napsal(a):

Pro Forrest Gump :
Zatím toho sociální demokraté zdaleka nenaslibovali tolik, kolik ODS. A také, pokud vládla, byla alespoň snaha sliby plnit. Ne tak u vládních stran. U všech ! Své sliby hodily do koše hned po volbách. Než spustíte kritiku na opozici, musíte nejprve kritizovat trojkolku. Abyste vypadali aspoň trochu věrohodně. :-)
18. 03. 2012 | 12:17

SuP napsal(a):

Puck -
Kdybych chtěl poradit, byl bych v politice. Za mě taky nikdo šrouby nezašroubuje. Nicnéně oprašujete si ho (Sobotku) hezky. Zkuste mi vysvětlit, proč nevidíte rozdíl v přístupu
-A: "Oni to dělají špatně, dělají to špatně, dělají to úplně špatně!!!" "Až zase jednou budeme ve vládě, začnem přemýšlet a diskutovat, jak by bylo vhodné se na věc podívat."
a
-B: "Místo toho, toho a toho by měli udělat to a to a to, protože je to lepší proto a proto." "Naši stínoví ministři navrhují to a to, na základě výsledků a prognóz ....."

Třeba tak. Zatím jsem nic podobného neslyšel od levice v opozici, od nelevice v opozici, ani od jiných pokládačů vlád. Takže mi z toho zbývá opravdu už jen to expresivní "sápání k moci" a to chci mít možnost regulovat.
18. 03. 2012 | 12:22

Puck napsal(a):

Pro SuP :
Minule jsem psal, že jsem pro to, aby trojkoalice také sklidila plody své práce. Je teprve v poločase, pomalu doba sklizně nastává.
Malér je, že lidem už trpělivost dochází, a nečinnost opozice si mohou vysvětlovat jako její slabost. A pak už je jen krůček k vládě pevné ruky. Opravdu je mi líto, kam až to pravicoví demokraté při správě společnosti posunuli.
18. 03. 2012 | 12:49

jik napsal(a):

Dokáži si částečně představit prameny nedůvěry dnešních českých voličů k odkazu první poválečné antifašistické koalice -Národní fronty -Benešových národních socialistů (dnes Paroubek)-Gottwaldových komunistů a sociálních demokratů Fierlingera.Není to dáno si myslím hlavně tím,že všechny tři vedoucí persony nezažily okupaci na vlastní kůži tím,že byly v emigraci-dva v SSSR ,jeden v Anglii.
Především jejich strany nebyly vládnoucími,vládními stranami první republiky.Dále prvorepublikové obyvatelstvo zde víceméně politiku příliš nežralo.Celkově.Za protektorátu tu téměř všichni Češi byli čtenáři oficiálního protektorátního tisku,který nákladem součtem přes více jak deset deníků-vycházel v statisícových nákladech.Na tom nic nemění skutečnost,že všichni ti čtení redaktoři a novináři byli lidovými soudy-jejich čtenáři-těsně po válce popraveni.Dále lidé chodili do kin na filmy s Vlastou Burianem a filmy režiséra Friče-dobré zábavní úrovně humorné.Filmařům a hercům se po válce nestalo vesměs nic,přes jejich více než zjevnou říšskou loajalitu.Až na výjimky jako K.Hašler.To,že obětí na životech je mezi lidmi za protektorátu mnoho-šibenicemi-věděl i poslední prosťáček-kdo by neslyšel-co pouliční rozhlas denně vyřvává tlampači,co visí na vyhláškách sloupů na náměstích,nárožích,nádražích.Dá se říci,99% Ćechů se v letech 1938-45 stalo politicky bezprizornými,zbaveni aremády neměli možnost odporu bojem,jaký ukázala Belgie,Rumunsko a neměli odvahu vzepřít se Hitlerovu diktátu jako třeba Bulhaři.
Tedy Beneš,Gottwald a Fierlinger -celá jejich Národní fronta poválečným Čechům připadli svou rolí a připadali později psychologicky jako profesorský sbor a to ne příliš osobně statečný.A kdo má rád profesory?
18. 03. 2012 | 13:09

Zdeněk napsal(a):

Právě jsem dočetl rozhovor s. p. Sobotkou v sobotním právu. Velký předseda si myslí, že k sestavování vlády mu bude stačit 30-35 procent hlasů, získaných ve volbách a již plánuje povolební koalice. Jeho slova, že by zde mohla být jakási varianta menšinové vlády tak, jak ji vytvořil M. Zeman v r. 1998, je pro pamětníky rozkrádání za doby opoziční smlouvy jistě velmi povzbuzující. Další varianta, programová koalice, ale nikoliv s komunisty, doba pro zrušení Bohumínského usnesení ještě dle Sobotky nenastala, tedy s lidovci a pokud se dostanou do sněmovny, tak se stranou zelených. Zatím si nedokáže údajně představit koalici s ODS nebo TOP 09, ale ve stejném odstavci vzpomíná menšinovou vládu M. Zemana, tedy faktickou koalici ODS-ČSSD.
Takže po volbách ať již předčasných, nebo řádných, dojde v případě vlády ČSSD na kosmetické změny současného systému, krást budou ti samí, co dosud, metody budou užívat stejné. To je, nebo má být důvod volit ČSSD.
Pokud se do voleb nic se současným systémem nestane, půjdu volit komunisty. Ti aspoň nestavi do čela kandidátek korupčníky a zloděje.
18. 03. 2012 | 13:24

donal napsal(a):

zdeněk
přesně vo tom celou dobu tady píšu taky jdu volit KSČM mam dost těch zlodějů co tady 22 let kradli

volit neco nového to doadne jak strana zelených nebo vv

a nevolit to je zas nepříma podpora právě těch zlodějů

čili jina možnost než volit KSČM není pokud někdo vidí jinou možnost at řekne
18. 03. 2012 | 13:36

SuP napsal(a):

Zdeněk -
Spíš bych očekával, že po příštích řádných volbách nastane pěkný chaos, jestli vůbec budou v očekávaném termínu. Začne to tzv."přímou volbou prezidenta". Ten nebude zvolen, protože potřebné prováděcí vyhlášky už dnes začínají být kosenzuálně neprůchodné, nebudou včas schválené a do řádných voleb budou nástrojem předvolební agitace. Schváleny totiž mohou být v případě, že levice začne mít pocit předem daného vátězství svého kandidáta. Toho zase budou mít zapotřebí díky volebnímu vítězství silou +/- 1 hlasu a to ještě v případě koalice s KSČ, protože prezident typu VK by je v takovém případě vládu sestavit nenechal. Lze totiž předpokládat, že nasraní voliči nelevicové strany příliš volit nebudou, ale levici taky zvlášť nepodpoří když vidí tu současnou programovou impotenci. Posílí zejména malé strany, které ale vládu nesestaví. V každém případě to bude dobrý krok pro příště.
Škoda toho ztraceného času.
18. 03. 2012 | 14:26

Koleda napsal(a):

To Sladký:
Ani ODS nevládla nikdy sama!
18. 03. 2012 | 15:06

brut napsal(a):

Pana Yosifa K. bych chtěl upozornit,že už mnoho hodin neodpověděl na můj dotaz k němu ohledně KSČ-KSČM.
Jinak,s pardonem předem chci upozornit,že diskuse na aktualně.cz se postupně stává smrtelně nudnou díky třem kolovrátkům-o zlém globálním kapitálu,o tom jak se jenom krade a o odborářích v Řecku. I neustálé omílání teze o rozpočtovém deficitu nebo diktátorce EU-je totéž.Sociopat se od sociologa liší právě tím,že připomíná obehranou gramofonovou desku-stále mele tutéž písničku.T.j.sociopat.Žádné obměny,novinky,postřehy,nic konkrétního,výstižného.
18. 03. 2012 | 15:36

Yosif K napsal(a):

Zdeněk napsal(a):
Právě jsem dočetl rozhovor s. p. Sobotkou v sobotním právu. Velký předseda si myslí, že k sestavování vlády mu bude stačit 30-35 procent hlasů, získaných ve volbách a již plánuje povolební koalice. Jeho slova, že by zde mohla být jakási varianta menšinové vlády tak, jak ji vytvořil M. Zeman v r. 1998, je pro pamětníky rozkrádání za doby opoziční smlouvy jistě velmi povzbuzující. Další varianta, programová koalice, ale nikoliv s komunisty, doba pro zrušení Bohumínského usnesení ještě dle Sobotky nenastala, tedy s lidovci a pokud se dostanou do sněmovny, tak se stranou zelených. Zatím si nedokáže údajně představit koalici s ODS nebo TOP 09, ale ve stejném odstavci vzpomíná menšinovou vládu M. Zemana, tedy faktickou koalici ODS-ČSSD.

Ha pane Zdenek - podivejte se dobre, kdo vladne nyni v Itali! Vladne tam levice? Ne a ne a ne! I kdyz by mohla. V dobe krize a nezbytneho odbouravani socialnich vydobytku se levice do vlady nehrne, protoze neni z ceho prerozdelovat. A levice ma v programu "prerozdelovani ctvrteho stupne". Reformy dela nepopularni nadstranicky Monti, levice ceka az se prestane zhorsovat situace a pak teprve vyleze s pozadavkem novych voleb atd.

Na Slovensku zve Fico do koalice kohokoliv - nechce nest odpovednost za nepopularni veci sam. V CR to bude nemlich to stejne, tim spise ze Sobotka bude TECHNiCKY PRINUCEN vzit nekoho do koalice, protoze na rozdil od byvaleho komance Fica on sam nedokaze marginalizovat komunistickou stranu.

Reci o tom, ze se da neco podstatneho zlepsit zvysenim zdaneni "bohacu" jsou propaganda. Z duvodu maleho poctu bohacu to nic moc neprinese. Samozrejme ze by pomohlo, kdyby se prestalo krast na statnich zakazkach. Ale jak rikal Svejk - v Cechach se na nadrazich kradlo, krade a krast bude. A bohuzel nejen na nadrazich. No snad se to postupne zlepsi.
18. 03. 2012 | 15:46

Yosif K napsal(a):

brut napsal(a):
Pana Yosifa K. bych chtěl upozornit,že už mnoho hodin neodpověděl na můj dotaz k němu ohledně KSČ-KSČM.
18. 03. 2012 | 15:36
Muj nazor na to, proc v CR vubec existuje nejaka KSCM - a na rozdil od vsech ostatnich statu ostbloku (mimo Ruska) ma vice nez 1% volicu......
1) prvni republika zdedila silny prumysl - tim padem zdedila i silne delnictvo. To bylo radikalizpvane povalecnou deflaci (a bolsevickymi prevraty v okolnich statech). Relativne silna pozice bolseviku prtrvava dodnes - a to hlavne v oblastech, kde KSC byla silna i za prvni republiky (hornicke a oclerakse oblasti - Ostravsko, severni cechy.....)
2) diky temto tradicim je KSCM stale vnimana (v techto oblastech) jako "autenticka vec" - na rozdil od Slovenska, Polska, Madarska kde mistni komanci vbyli vzdy chapani jako prisluhovaci a agenti Moskvy. I na Slovnku se prejmenovali na SDL a rozpustili se a je z nich SMER. Ultrakomunisti z KSS maji 0.7% hlasu.
3) k prejmenovani ci rozpusteni komancu v ostatnich statech ostbloku (krome Ruska) doslo snadno. Komanci sami sebe nahlizeli jako na trapne posluhy ciziho jhnuti a prejmenovali se jak nejrdivbve mohli. Komunisticky nazev jim samotnym byl trapny. V Cesku ma mezi "starymi bolseviky" komunisticka znacka porad svuj etos. Starymi bolseviky ted nemyslim nejake delnicke vudce z prvni republiky - ti jsou davno mrtvi. Jde spise o potomky techto starych bolseviku, kteri "meli odpovedne funkce" at uz na vysokych mistech, nebo v nejake komisi na pridelovani lazni, a jejichz zivotni obzor jim nedovolilo nahlednout, ze system kteremu slouzili byl spise mnohem vice diktaturou rudych reditelu, nez diktaturou proletariatu.

Nevim jak jsou na tom komanci s dorostem - ale dle vysledku voleb komanci pomalu mizi v historii.

Nove nespokojence ted spise pochyta byvaly disident Slavek Popelka se svymi anarchisticko-zelenymi ideami, holesovska vyzva atp.

Skuhrat nad skrty nema cenu. Verejnost by se mela soustredit na potirani korupce.
V Britanii odspupil ministr obrany protoze bral na sluzebky sveho kamose -
soukromnika - aniz tento udelal jediny kseft. Drabek prihraje kseft foirme ktera mu patrila jeste vskoro vcera a nic.
V USA zavreli Abramoffa na 6 let za danovy unik 1,7 milionu US$. V Cechach se rozkulaci xkrat vetsi castka a "nejak se to splachne".

Further, Abramoff owes the Internal Revenue Service $1.7 million as a result of his guilty plea to the tax evasion charge. In the agreement, Abramoff admits to bribing public officials, including Ney.[76] Also included: the hiring of congressional staffers and conspiring with them to lobby their former employers -— including members of Congress -— in violation of a one-year federal ban on such lobbying.[77]

On January 3, 2006, Abramoff pleaded guilty to three criminal felony counts related to the defrauding of American Indian tribes and corruption of public officials, in a Washington, D.C., federal court.[78] The four tribes Abramoff and his associates had been involved with included Michigan's Saginaw Chippewas, California's Agua Caliente, the Mississippi Choctaws, and the Louisiana Coushattas. Abramoff was accused of defrauding the tribes of tens of millions of dollars on issues associated with Indian gaming.[79]
18. 03. 2012 | 16:21

Kuchař napsal(a):

Vážím si Kalouska za to, že populisticky nečeká s hlavou v písku ale zavádí nepopulární opatření, která mu jistě politické body nepřinesou ale pro zdraví státních financí jsou nyvyhnutelné.

Přiblblá a populisticky nechutná opozoci může dál plodit ty svý nelogický žvásty , protože kdo má mozek, ten ČSSD stejně nemůže brát vážně a kdo ho nemá, ten bude volit komunisty.
18. 03. 2012 | 16:27

Kuchař napsal(a):

Ještě bych dodal, že Sobotka těmi svými žvásty, o kterých moc dobře musí vědět, že jsou to jen žvásty určené pro tu blbější část populace, absolutně ztratil zbytek glancu.
Je to týpek, který kůli moci sní i vlastní hov... a ještě bude tvrdit, že něco tak skvělého ještě nejedl.

Zkrátka typický právník.
18. 03. 2012 | 16:35

Brut napsal(a):

to Yosif K.:

Zajímavý rozbor jste podal u KSČM. I když prvním předsedou KSČ v první republice byl právník (jak psal kdysi Dolejš),kterého vyloučili roku 1929 z KSČ,podobně jako pražské tajemníky (středočeské)-Jílka a Bubníka,u založení KSČ 1921 byli,máte pravdu-lidé těsně spojení s dělníky v míře jako jako asi to nebylo v žádné jiné zemi:B.Šmeral.A.Zápotocký,K.Kreibich.Kl.Gottwald byl původem redaktor ze Slovenska,který psával spíše o "chudobě vůbec",což se na Slovensko hodilo.Už i výběrem partnerky-číšnice-naznačil,ře není čistě dělnický.J.Fučík byl vzácný případ u komunistů-blízký k děkníkům i intelektuálům.F.X.Šalda,který mu svěřil 1936 svůj literárně-kritický časopis Tvorba,byl už za Rakouska-Uherska blízký přítel Vrchlického,Zeyera,Arbese,bří Mrštíkových.Z.Braunerové a dalších předních malířů,spíše anarchista.Podobně jako pozdější salonní komunista S.K.Neumann.Dále KSČ tvořili četní literáti -počínaje Vl.Vančurou,konče M.Majerovou-vesměs odpůrci Kl.Gottwalda ve straně.Gottwald preferoval okolo sebe organizační lidi,ne intelektuály.Proto tady KSČ po roce 1945 neměla téměř žádné intelektuály,a tak překládali zde cizince-komunisty-Garaudyho,Fischera,Sartra,Lukazcse-kteří vesměs později byli ze západních KS vyloučeni nebo dezertovali jako Sartre.
V Rusku naopak - a podobně ve Francii-byli v komunistických stranách vědci světového jména,nositelé Nobelových cen za fyziku atd.,celá intelektuální elita.
U nás intelektuální evropský průměr,někdy i český naprůměr v něčem.Vyjímku tvořili ruští matematici-dnes vesměs emigranti-s bělogvardějskými názory vždy i jako akademici.Naopak ruský ekonom Leontjef,který emigroval před Stalinem do USA-byl ryzí marxista,v USA pak nositel Nobelovy ceny za matematickou ekonomii.
18. 03. 2012 | 18:09

Brut napsal(a):

oprava výše :"I když prvním předsedou KSČ v první republice byl architekt"
18. 03. 2012 | 18:10

Aleš napsal(a):

Rozšiřování povinné školní docházky od počátku 19. stolení ke dnešní všeobecné docházce přineslo do rozvinutého světa gramotnost a způsobilost k demokratickému rozhodování. Od té doby zastupitelská demokracie prokázala ze všech společenských zřízení největší životaschopnost ve všech měřitelných parametrech a nejen to: také největší míru zpětné vazby, schopnosti samoopravovat své chyby. Ten růst gramotnosti a vzdělání je klíčový, jinak by rozhodující část obyvatel (démos=lid) nebyla schopná vyhodnotit odpovídající informace a na základě nich dospět k veřejnému rozhodování.

Vývoj, kterého jsme svědky v posledních 20 letech, situaci zkomplikoval. Vlivem komunikačních technologií se ve veřejném komunikačním prostoru začalo pohybovat o NĚKOLIK ŘÁDŮ více informací. Tím extrémně stouply nároky na schopnost vybrat co nejlepší informace, podle nichž bude možno dělat co nejkompetentnější rozhodnutí o tom, kam napřít více sil, nebo kam umístit nejvíce veřejných zdrojů. Situace je taková, že v dnešním veřejném komunikačním prostředí se dá pomocí snadno dostupných informací sestavit nekonečně mnoho tvrzení, vyznívajících jak pozitivně, tak negativně. Takže nevidím cestu ke změně principů zastupitelské demokracie, protože na kvalifikaci vybrat ze všech informací ty správné a podle nich jak veřejně rozhodovat (politikové), tak veřejná rozhodnutí hodnotit (veřejnost), se nic nemění.

Jedinou skutečně perspektivní budoucností je růst „politické“ gramotnosti, tj. schopnosti vybírat nejpodstatnější informace o veřejném prostoru a podle nich řídit a směrovat společnost. Tato gramotnost ovšem se týká jak těch, co mají ambici společnost vést a řídit, tak těch, kteří mají být vedeni nebo řízeni, tj. veřejnosti. Číkoli intuitivní pocit, že společnost jde špatným směrem, je legitimním impulsem pro požadavek na změnu. Není ale kvalifikací pro to, tuto změnu provést.
18. 03. 2012 | 18:29

Pavel napsal(a):

Na současné vládě a celkové situaci mi vadí snad nejvíce míra korupce a rozkrádání veřejných peněz. Dále přijímaní špatných zákonů , které jen komplikují lidem život.
Co se týče škrtů - jsou nepříjemné, ale nutné. Bohužel lidé už nejsou ochotni se uskrovnit a vůbec se jim nedivím když vidí, že ti co jim škrty a úspory předepisují si "nahoře" rozdělují statisícové odměny a pak propouští hasiče. Když vidí jak se přihrávají peníze domů přes nejrůznější poradce, až po takové trapnosti jako placení milenky ze státních peněz. Tragédie je v tom, že na obzoru není žádná lepší vláda. Pan Sobotka a celá sociální demokracie se podílela na současném stavu stejným dílem jako ODS.
Pojďte demonstrovat proti korupci a korupčníkům dokud neodejdou a půjdu demonstrovat rád. Ale vyzývat jen k odchodu vlády, která vzešla z demokratických voleb pokud není k dispozici něco lepšího je jen hloupý výkřik.
18. 03. 2012 | 18:30

Zdeněk napsal(a):

Pane Yosif. V čechách se na nádražích kradlo, krade a krást bude. Budoucnost vypadá tak, že na nádražích budou krást poslanci a senátoři, vybaveni imunitou a pro malé zloděje žádná čórka nezbude. Evropská unie nehodlá nadále naše zloděje financovat a pokud si vláda na financování svých zlodějen opět půjčí, tak to Řecko doženem a předeženem. Dost bylo Řecka. Řekové na dluh vyzbrojili armádu, takže se k nim žádní okupanti nepohrnou.
Itálie taky není vhodný příklad. Pokud vím tak v čele vlády je nějaká figurka z MMF, takže si dovedu představit, ře škrtá se podle pokynů MMF a krade se jaksi po italsku.
Sdílím Vaši obavu z potomků starých bolševiků. Tito jsou etablovaní ve všech stranách politického spektra. Ne náhodou jsou současný a minulý premiér žáky kadetek.
18. 03. 2012 | 18:35

Pavel napsal(a):

Donale :
vy jste typický případ agresivního hlupáka.
To jak reagujete na velmi inteligentní a dobře vyargumentované příspěvky Yossifa K je toho krásným dokladem. Zkuste raději argumentovat místo okřikování.
18. 03. 2012 | 18:40

Sladký napsal(a):

Pavek-Inteligentní a dobře vyargumentované příspěvky pana Yosifa? To jste mne rozesmál, člověče, vždyť tady den co den od rána do večera přehrává zcela omezený repertoár, vyšperkovaný citáty z "Miltona" a písní Avanti Poppolo.:o)))
Panu Yosifovi nelze upřít jedno jediné- je velmi slušný, zdvořilý.
18. 03. 2012 | 19:12

donal napsal(a):

Pavel
jsem co jsem podle vás agresivní hlupák chcete argumentaci

Tak tedy se kouknem co yosif píše v 14:53 kritizuje socanské rozhazování přirovnává ho k řecku tady máte odkaz možná budete překvapen kam šlo 60% řeckého rozpočtu

http://www.outsidermedia.cz/Peter-Stanek-Pozname-pravdu-hovorime-pravdu-pouzivame-pravdu-1.aspx

v ostatních příspěvcích se naváží do socanu a proletariátu jen v jednom napíše že at jdou korupčníci k čertu jinak od nej slyšíme jen že za vše můžou socani a zas jen oni v podstatě všude v evropě
kdyby tomu tak opravdu bylo tak v podstatě socani u nas provedli kuponovou privatizaci socani u nas zavedli anonymní akcie socani u nás zavedli jednotnou dan socani tady můžou za veškerou korupci socani můžou za to že se od letošního roku nedaní dividendy můžou za to že se tady nedanil 22 let hazard atak dále píše jen kritiku socanu nikde nenapíše že díky škrtům se podvazuje koupěschopnost nenapíše že dluhy dnes dosahují takové úrovně že jediná možnost jak je řešit bude inflace bud velká nebo hyperinflace se všemi svými důsledky nenapíše že současná politika je ochranou bohatých a decimování střední třídy na kterou spadlo to že by mela vše zaplatit jenže když se ze střední třídy udělá chudá třída nebo rovnou chudáci jak myslíte že to dopadne
možná jsem agresivní hlupák ale už se mi tady nechce pořad a dokola reagovat na takovou masirující ideologii kterou tady předvádí yosif a přitom nenabídne absolutně žádne řešení
18. 03. 2012 | 19:34

Wraith napsal(a):

Skadký:

Máte pravdu. Už mi také brnká na nervy ta řecká odrhovačka. A pokud se týká MIltona: Inu, Když je na jeho rozumech někdo závislý jako jiný na Klausovsko-Kalouskovských tezích, pak mu sotva vymluvíte, že jeho modla se mohla taky šeredně zmýlit.
Kdyby totiž byl Milton tak kvalitní ekonom, je k diskusi, nebyly by jeho postuláty již dávno realizovány?
Proč se tedy vlády raději pouští do divokých experimentů, než aby využily dávno prověřeně?? ;-)
18. 03. 2012 | 19:44

Sladký napsal(a):

Wraith- přečetl jsem všechna tři stěžejní Friedmanova díla a byl jsem v šoku.Je to snůška bohapustých,ničím nepodložených plků, naprosto spekulativních teorií, kterou nelze ani v nejmenším považovat za vědu, ale jakousi věrouku, která byla mimochodem nejdříve realizována brutálními juntami v Chile, Argentině a Brazilii.
Jsou to primitivní bláboly, jejichž uplatnování přináší zcela jiné výsledky, než Prorok hlásal.Děsivé na tom je to, že je všemi prostředky prosazována mocnými, jimž přináší nadstandardní příjmy a výhody.
18. 03. 2012 | 19:55

Wraith napsal(a):

Sladný:

Friedman je sice držitelem nobelovky, ale zatím neznám evropskou vládu, která by k jeho učení byť jen přičichla... a je to možná dobře.
A vzhledem k tomu, co vyváděli středoameričané, je logicky pro užití v Evropě nepoužitelný a to naprosto. Je to logické, Friedman žil a pracoval v době rozmachu diktatur. A poněvadž hlavně americké diktatury byly tehdy v "rozkvětu", nelze se divit, že vycházel z tehdejších ekonomicko-politických podmínek, rozhodně nemohl předpokládat současný vývoj světa...
18. 03. 2012 | 20:13

Wraith napsal(a):

Omluva panu Sladkému:

Nechtěně zkomolený nick. Hold překlep.
18. 03. 2012 | 20:17

donal napsal(a):

Pavel
lepší je když si každý nastuduje sám

spousta argumentu je např.tady

http://zvedavec.org/komentare/2012/03/4875-evropa-nad-propasti.htm?PHPSESSID=b8rslvmarnqtcthaidck7e6sb4

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/bez-masivnich-injekci-by-se-system-zhroutil/

http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/zub-nevytrhneme-dasen-neumrtvime-skolne-nezavedeme-duchody-nesnizime/

http://zvedavec.org/komentare/2012/01/4780-rok-2012-kdo-utece-vyhraje.htm?PHPSESSID=b8rslvmarnqtcthaidck7e6sb4

http://zvedavec.org/temata/77-analyza?PHPSESSID=b8rslvmarnqtcthaidck7e6sb4

http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/miliony-pro-milionare-pet-hrichu-evropskeho-asocialniho-fondu/
18. 03. 2012 | 20:38

donal napsal(a):

poslední odkaz pro ty kdo argumentují že socani mužou za řecké potíže a už s argumentama končím a zas budu agresivním hlupákam

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/jak-dotace-zotrocily-recko/
18. 03. 2012 | 20:46

avanti popolo napsal(a):

a
Kam se čeští šizuňkové hrabou na Japonce http://jdem.cz/t73h5
a
http://jdem.cz/t7885
http://jdem.cz/txg25
Kudy chodil, tudy krad - socialni demokrat: "MUS a OKD probíhaly podle obdobného mustru. Vláda za pár set milionů korun prodala něco, co se vzápětí přeprodalo za raketu. Provize byly v řádu stovek milionů a vždy směřovaly k lidem blízkým tehdejšímu vedení ČSSD. Právník Pokorný byl pokaždé u vytváření finálních smluv. U Škody Plzeň se zase za Sobotky o čtyři miliardy navýšila hodnota sanace podniku a pak se nevýhodně odprodal podíl státu," popisuje člověk napojený na sociální demokracii."
a
http://jdem.cz/t7897
ČSSD,že je tady pro "obyčejné lidi"...
A navíc,největší tunely jdou na úkor ČSSD...Zgarba - 2 miliardy.Špidla 60 milard fotovoltaika.MUS - 12 miliard...Exkluzivitu při výběrových řízení dal Špidla 3 firmám při výstavbě silniční sítě...Miliardy ztracené - vytunelované viz Hala z ČSSD...Zisky ČEZu do roku 2002 kolem 2 miliard.Pak ČSSD udělala pro ČEZ opční program a dala mu volné ruce.
18. 03. 2012 | 21:07

Návnada napsal(a):

Sobotka jako obvykle přehání a upravuje pravdu. Společnosti je nespokojená - to těch 5000 demonstrantů v Praze,Brně a HK zastupuje společnot? 0,05% obyvatel ČR má snad právo určovat co chce společnost?

Že to byla různorodá skupina a že nevinikají ničím zvláštním? Opět lež. Kdyby si Sobotka kromě prohlížení přečetl i slogany zjistil by že jsou to lidé ultralevicově orientovaní a vynikají demagogií. To je jen úzký segramt společnosti, který nemá žádný potenciál.

Lži a aroganci tu předvádí Bohuslav Sobotka a tou vaší Eliškou Wagnerovou která je jen 5.kolonou v ústavním soudu pracující pro ČSSD se můžete jít zahrabat. Tato paní už několikrát prokázala že svojí funkci nezvládá hlavně svými politickými výroky, kterýma poškodila reputaci hlavně nestranost ÚS. Ústavní soudce má říkat zdali je návrh ústavní nebo ne a má se zdržet osobních komentářů. Wagnerová toto porušila a odhalila svojí náklonost k ČSSD a její demagogickému výkladu. Je jedině dobře že tado osoba z ústaního soudu odchází.
18. 03. 2012 | 23:18

Puck napsal(a):

Pro Sladký :
Přeju pohodový den. :-)
Je s podivem, kolik příspěvků pod blogem nejenže kritizuje, ale přímo napadá autora příspěvku a potažmo pak celou sociální demokracii a její politiku. Určitě převažují nad těmi příspěvky, které hodnotí kladně.
Nezávislý pozorovatel by pak usoudil, že je většina občanů se současnou vládou pravice spokojena a opozice se trapně pokouší o její likvidaci. Stav ve společnosti je ale úplně opačný, jen minimum občanů vládu podporuje.
Nemáte vysvětlení tohoto zajímavého faktu ?
19. 03. 2012 | 07:45

Sladký napsal(a):

Puck- děkuji, i já vám přeji příjemný, pohodový den! Vysvětlení mám,vy jistě také, řekl bych, že jde z vaší strany o jistý druh řečnické otázky.:o)) Budu se teď muset na nějakou dobu odmlčet (tedy na pár hodin, abych byl přesný) musím se naplno soustředit na práci.Ostatně sem v podstatě vždy jen tak na chvíli odskakuji a nakukuji, jde o přeladění,rozptýlení,obvykle to pomáhá při další činnosti.. Nu a kromě toho jsou pro mne zdejší pravicoví rowdies nevyčerpatelným zdrojem zábavy i poučení. Mějte se!
19. 03. 2012 | 08:01

SuP napsal(a):

Puck -
"....většina občanů se současnou vládou pravice spokojena a opozice se trapně pokouší o její likvidaci. Stav ve společnosti je ale úplně opačný, jen minimum občanů vládu podporuje...."

Kde berete tu jistotu, že je to tak?
19. 03. 2012 | 09:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy