Arogance a Národní divadlo

10. 09. 2012 | 12:00
Přečteno 2824 krát
Paní Alena Hanáková z TOP 09 na ministerstvo kultury prostě nepatří. Znovu se to potvrdilo v okamžiku, kdy se rozhodla ( nebo nechala donutit) odvolat ředitele Národního divadla Ondřeje Černého a to jen několik měsíců před tím, než by mu skončilo řádné funkční období.

Ministryně přitom nebyla schopna odvolání ředitele Národního divadla řádně veřejnosti zdůvodnit, neuvedla jediný konkrétní důvod, jediné konkrétní pochybení, které by ospravedlnily bleskové odvolání málem ve stylu nedávné popravy policejního prezidenta. Obecné fráze o nutnosti reorganizace totiž slyšíme opakovaně od okamžiku, kdy byl spuštěn chybný projekt sloučení Národního divadla a Státní opery.

Pokud bychom měli slušnou vládu a kompetentní ministryni kultury, stávající ředitel Černý by dokončil funkční období, na které byl jmenován. V předstihu by bylo vypsáno řádné otevřené výběrové řízení tak, aby nový ředitel ND mohl nastoupit v okamžiku ukončení mandátu ředitele stávajícího. Slušnou vládu ale nemáme, ministryně je už na první pohled jen neschopná loutka, a tak sledujeme zákulisní čistě klientelistickou rvačku o prestižní a důležitou pozici v rámci kulturní obce. Nikdo se nemůže divit lidem, kterým záleží na úrovni a pověsti Národního divadla, že proti arogantnímu postupu protestují. Nikdo se opravdu nemůže divit hercům naší první scény, že sepisují rovnou petici za odchod Hanákové.

Premiér Nečas by neměl váhat. Nechal si ze strany TOP 09 vnutit slabou a nepřipravenou ministryni, která svůj úřad nezvládá a postupně ho vede do stále větší hanby a chaosu. Pan Černý by se měl vrátit do funkce ředitele ND, mělo by být vypsáno řádné výběrové řízení na jeho nástupce a paní Alena Hanáková by měla opustit ministerstvo kultury. Pokud to během několika hodin nezařídí premiér, bude to jen další důvod proč by měla skončit celá jeho vláda.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sláma napsal(a):

Tentokrát naprostý souhlas! Paní Hanáková zjevně na svoji funkci nestačí, je to jen něčí loutka, a k tomu ještě dost nedokonalá. Měla by se vrátit zpátky do družiny, ona opravdu ani svými znalostmi, ani svými schopnosti na více nemá!
Je to jen další v řadě naprosto neadekvátních odvolání bez seriózního zdůvodnění v řadě. Marno je proto dovolávat se Nečase, ten je přeci stejně slabý jako Hanáková a je také jen něčí loutka. Veřejnost by ráda věděla, koho jsou Hanáková a Nečas loutky!
10. 09. 2012 | 12:08

Sláma napsal(a):

Tady ani nejde o osobu Ondřeje Černého, ten je takový nemastný, neslaný.
Jeho naprosto neadekvátní odvolání a nahrazení ekonomickým (SIC!) náměstkem je urážka celé kulturní obci!
10. 09. 2012 | 12:10

aga napsal(a):

Sláma

Ovšem jak píše nick ambra pod Koenigsmarkem, samozvaná "kulturní obec" po sametu tvrdě pracuje na tom, aby co nejvíce pozurážela primitivní nevzdělané zaprděné čecháčky. Takže jí pár výchovných kopanců neuškodí. Kdo s čím zachází...
10. 09. 2012 | 12:15

deep throat napsal(a):

Už jsem se sice k tomuto tematu dnes vyjádřil pod blogem pana Pehe, ale přeci jenom doplním.

Teď jsem doposlouchal zprávy ve 12,00- Ministerstvo dokonce zareagovalo na nesouhlasné stanovisko uměleckých souborů s odvoláním pana Černého. Pravé důvody zatím nesdělilo, avšak už zítra bude tisková konference.

Od paní ministryně se toho ale moc nedovíme, pochybuji dokonce, že umí číst, takže papír s prefabrikovanou odpovědí by jí asi nepomohl. Paní ministryně je totiž mistrnou ukázkou toho, jak se lze historicky znemožnit před televizní kamerou. Nevím, nevím, jak si ministerstvo s těmi poťouchlými intelektuály v ND poradí. Paní ministryně hovořila několikrát o procesech, které se nezdařily.

Teď je pravá doba to napravit.
10. 09. 2012 | 12:22

DF napsal(a):

Za rychlost žen a krásu koní!!!!
Je to mnohem jasnější jak odvolání JUDr Pospíšila a přesto opozice se proti paní Aleně Hanákové staví jako proti něčemu totálně nekompetentnímu označuje to za nevyargumentovanou odvolačku atd.
Činnost GIPSU a přehmaty jejich sekretářek, to je jediné co lze z hlediska pana Sobotky tolerovat protože to GIPS vyargumentoval.
Odvolat může pouze premier Nečas a to jakkoliv, jakmile to udělá někdo jiný, tak se na něho ČSSD vrhne na čele se Sobotkou.
Prostě ona ho ta paní neobvinila z něčeho co nemohl spáchat ona ho prostě vyhodila v rámci své pravomoci, tak jako Nečas JUDr Pospíšila.
Prostě čisté vyhození ne jako Kubice Lessyho!!!!
10. 09. 2012 | 12:28

chuděra napsal(a):

Nebude jen ták náhodou paní Hanáková podepsána pod církevními restitucemi, ták jako Parkanová pod Kasami?
10. 09. 2012 | 12:48

Konrad napsal(a):

Tu pani by meli zavrit na ministerstvu aby nikdo nepoznal jak je hloupa. Hlavne ji nepoustet do televiznich diskuzi! To jeji predchudce Besser je jina trida. Ten lhal v Hyde parku pred nekolika dny tak presvedcive, ze od divaku dostal nadpolovicni pocet kladnych hlasu.:-)
10. 09. 2012 | 12:53

as it is napsal(a):

Bohuslav Sobotka jak se zda je odbornik na vsechno,

Je neco cemu tento novodoby Cesky Einstein/Mozart/Micurin/Van Gogh nerozumi?
V anglictine je prislovi, "Jack of all trades, master of none".

Sobotka je ukecany Jack.
10. 09. 2012 | 13:03

VFISCHER napsal(a):

RADY ZE SVAZÁCKÝCH TRENÝREK ! ! !

Slabiger všech slabingerů, Bohouš, který ani nevyrost ze svazáckých trenýrek a v životě nedělal nic jiného, než parazitoval v partajních sekretariátech, s vyjímkou kdy si hrál na ministra financí, aby moh svým kámošům odpouštět placení daní ! ! Přesně takový typ si mafiánská struktura oranžády Palasů, Fenclů, Zgarbů a jiných zlodějských gangsterů pěstuje jako svého pseudošéfa, zejména proto, že je ze všech možných nejslabší ! Takový svazák dává moudra jinému svazákovi, slabingerovi Nečasovi a v podstatě si nemají co vyčítat, oba dva jsou jeden za osumnáct, druhý bez dvou za dvacet - amorfní neschopové, nastrčení tak, aby se naší zbohatlické oligarchii vládlo co nejlépe ! To jsou ty paradoxy ! A že se to v kultuře zase řeže ?? Ale kde se to neřeže ? ?
10. 09. 2012 | 13:06

babočka napsal(a):

Není možné, aby si nějací tajtrlíci určovali kdo bude jejich ředitelem.
10. 09. 2012 | 13:10

Mirka napsal(a):

Paní Hanáková s církevními restitucemi je zrovna to, co paní Parkanová s Cassami, potažmo armádními zakázkami. Tedy Kalouskovy bílé koně. Velmistr Kalousek si umí svoje posice sichrovat velice dobře. Je přímo u zdroje, tak to má jednoduché. Buď si na posty nasadí svoje kašpárky (Parkanová, Hanáková apod., kterými potom postrkuje, aby z toho divadla vycucal co se dá, nebo jako kardinál Richelieu z povzdálí svými intrikami v přítmí komnat různých sekretariátů, či přímo uplácením (viz. Skokan - jsem to někdy nedal prachy, č.... ?). S takovými metodami se bojuje těžko. To by pravda musela dokázat to, co lež. A to se v našem Absurdistánu a Kradistánu jen tak brzy nestane.
10. 09. 2012 | 13:20

Kelt napsal(a):

Paní Hanáková a Parkanová by mohly hrabat pod psychologickým dohledem kohouta Dobeše.
Kdo viděl a slyšel její vystoupení před časem Ve 24 na téma církevní reparace,tak mu musí být jasno,jaké kvality tato exdružinářka má.
Možná,že ji ještě nedošlo,jaké důsledky může pro ni mít její podpis pod církevním zákonem.
Jak Hanáková,tak Parkanová jsou jenom Kalouskovy loutky.
10. 09. 2012 | 13:30

pravda napsal(a):

Socbotka nasel dalsi predvolebni zvast.
Tentokrat neco o necem o cem vi vice i Jandak. Ale to mu nezabrani zvatlat sve zvatlani.
Me jen zajima jake ma toto tema s tim ze jeho zkorumpovana oranzova strana ovlada vsechny kraje. Ale jak se zda tak tato uzvatlana ozubena a plesata lebka nevidi nic na tom ze vsechny kraje jsou ekonomicky v minusu, ze tam buji korupce jako nikdy pred tim a ze minimalne jeden jeho oranzovy hejtman sedi v base.
Ale zvatlat oranzove zvatlani mu jde setsakra dobre. Nevi nekdo cim se Sobotka pred tim nez se stal kecalkem za penize danovych poplatniku zivil?
10. 09. 2012 | 13:35

Realista napsal(a):

Ať si umělci koupí maringotku a jezdí po republice a živí podle zásad volného trhu, ve volné soutěži.. Kolik z nich bylo podpořit, (byť jen symbolicky, např. tím, že by se na chvíli ukázali na podiu) stávku demonstraci odborářů ? Většina z nich začne křičet, až když jim teče do bot.
Jinak, pana Sankota tak trochu znám osobně z minulosti. V momentu, kdy jsem se dočetl, že bude dělat náměstka v divadle, jenom čekal, kdy se co semele.
10. 09. 2012 | 13:38

Keltýt napsal(a):

To babočka
pokud je vedení ND dle Vás tajtrlíky,takže Vy musíte být duševním velikánem srovnatelným např.s Einsteinem-že je tomu tak?
Ovšem za příspěvky Vašeho typu dávají v Dobřanech makovou buchtu.
10. 09. 2012 | 13:38

Sláma napsal(a):

DF napsal: "ona ho prostě vyhodila v rámci své pravomoci, tak jako Nečas JUDr Pospíšila"
Jenže to není tak jednoduché, jak si myslíte. Nečas může Pospíšila vyhodit, protože se jedná o politickou funkci. Ředitel Národního divadla není (tedy alespoň stále ještě doufám) politická funkce. Tady nemůže postupovat Hanáková podle své libovůle, to prostě v demokratické společnosti nejde. Pro odvolání ze dne na den musí mít nějaký sakra dobrý důvod. Ten ale zjevně nemá, ona jedná, jak ji kdosi (zřejmě Kalousek) tahá za provázky.
Proto se umělecká obec oprávněně cítí uražena. Ona totiž paní Hanáková s nimi jedná jako s dobytkem. Ono se to teď mezi věrchnuškou rozmáhá - jednají s námi jako s podlidmy. Ale je to naše vina, když si to necháme líbit ...
Takže by se měla poroučet ona a nikoliv Ondřej Černý.
10. 09. 2012 | 13:40

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Když už teda ani v kultůře se naši politici nemůžou zhodnout tak nemůžem čekat že ve financích to bude někdy v česku klapat ! Dl
10. 09. 2012 | 13:59

Al Jouda napsal(a):

Paní Hanáková je zářným případem, jak to dopadne, když se ženy pustí do politiky. Nemají ti muslimové přeci jen v něčem recht ?
10. 09. 2012 | 13:59

Sofi napsal(a):

Družinářka Hanáková je jen dalším důkazem toho, v jakém stavu je tento stát a jeho politici. Ostatně, na ministerstvu kultury už se vystřídala celá řada absolutně nekulturních ministrů. Když potom vyjedou někam do zahraničí, tak je to ostuda pro nás pro všechny (to se mimochodem týká i některých velvyslanců). Krásným dokladem té "kulturnosti" je i současná mluvčí ministerstva. Její vzezření napovídá tomu, že po pracovní době působí v ulici Ve Smečkách.
10. 09. 2012 | 14:15

Gudka napsal(a):

A co má jako být?

To je jen další v řadě Pospíšil, Lessy, Černý...
Přičemž je třeba říct, že ještě před nedávnem spílala část "kulturní veřejnosti" právě dotyčnému Černému za jeho vpravdě k vrchnosti lokajský a k podřízeným mocensky arogantní postup při likvidaci Státní opery.

Kromě toho petičníci lkají na neprávném hrobě: Nečas, který je pouze fiktivním, formálním premiérem, nemůže bez pokynu skutečného předsedy vlády Kalouska odolat žádného ministra, natož pak ministra delegovaného Kalouskovou partají.
10. 09. 2012 | 14:27

stoppa napsal(a):

pravda

mandrake, už máš zase další nick?
10. 09. 2012 | 14:29

Josef K. napsal(a):

Příchylnost TOP 09 k období 1948-53 je zřejmá, dvojhlavý krasavec Kalousek-Schwarzenberg je vlastně reinkarnovaný Klement Gottwald.
Družinářka v čele ministerstva však předčí i toto období. Kořeny však nehledejme jinde než v Masarykově vítězné národní myšlence, společnosti jsou opravdu, jak TGM tvrdil, dány myšlenkami , na kterých byly založeny. Masarykova byla se svou moralistně protestanstkou vizí české minulosti lživá už v době vzniku. Schauer se tak stal prototypem budoucího nakládání společnosti s rozumem a osud Zdeničky Havlíčkové předobrazem tuzemské tuposti.
Družinářka na ministerstvu , kupodivu, škodí méně než v družině.
10. 09. 2012 | 15:06

Každý za své napsal(a):

Souhlasím s realistou : Ať si umělci koupí maringotku a jezdí po republice a živí podle zásad volného trhu, ve volné soutěži. Umělci si ten volný trh v 89 roce vystávkováli a ták ať ho mají a živí se za své , ták jak zedník automechaník doktor a nepřiživuji se na státni kase . V divadle jsem byl naposledy asi před 45 roky a to bylo ještě povinné školní loutkové divadlo a žiju .
10. 09. 2012 | 15:13

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sláveček už neví komu se zavděčit. jenom abys nakonec nedostal slávečku plivanec do natažené ruky. doporučuju si přečíst blog divadelního kádrováka profesora justa. v podstatě všichni ministři jsou prý nekulturní primitivové včetně jandáka.
10. 09. 2012 | 15:31

Josef K. napsal(a):

"Každý za své" si jaksi neráčil všimnout, podobně jako tisíce jiných šrubkoidních knedlů, že kultura, ted umění, je schopné vyprodukovat poměrně silnou ekonomiku. Tedy, paravda, ne umění Gottů, Vondráčkových a Jandáků.
Takže jsem na rozpacích.
10. 09. 2012 | 15:48

Xaver napsal(a):

Národní divadlo je náš zlatý poklad. Jeho ekonomický potenciál je tak velký, že by nám dokázalo výrazně zvýšit HDP a Rating.
A pak bysme se měli všichni líp. Je dobře, že to ministryně pochopila a dala tam ekonoma.
Víme přece všichni, že ekonomové dokáží věci, které obyčejní
lidé nedokáží ani pochopit.
10. 09. 2012 | 15:48

třebakarel napsal(a):

babočko ,
tohle řekl onehdy Miroslav Štěpán a jak to dopadlo .Dneska už ví že neni možný aby si nějaká tajtrlíce dělala se svěřenou institucí co se jí zachce . tK
10. 09. 2012 | 16:14

pavelp napsal(a):

Pani menistrne tam predevsim dosadila ne economa ale zlodeje..ted me tak napada..da se ND privatizovat?? Jestli ze ano tak je to to v pr...ona nikdy junta ktera je v Cechach u moci nedela nic bez toho aby neco kaplo!!! Ze Kalousek...samozrejnme sem nemohl pojmenovat celou mafii proto ze to bych se upsal tak ze doufam ze mi bude odpusteno!!
10. 09. 2012 | 17:15

pavelp napsal(a):

hm..ministr..malinky preklep!!
10. 09. 2012 | 17:17

Sláma napsal(a):

Pan Gazdík, který inteligencí a schopnostmi je na úrovni Hanákové, tomu právě nasadil korunu. Prý byl Ondřej Černý odvolán, protože jej důvodně vyšetřuje policie za závažnou majetkovou trestnou činnost.
Zdá se, že Červíčkova policie pracuje promtně. Hanáková evidentně žádný důvod neměla, tak jí jej Červíček vyrobí. Ostatně, jako to udělal se svým šéfem Lessym.
Pane Gazdíku, paní Hanáková. V demokratické zemi jsou vyšetřovací spisy živých případů tajné, nesmí je vidět ani policejní prezident. Jakpak to, že máte z takového spisu informace?
Ve slušné společnosti platí u tak vysokých postů, jako je ředitel Národního divadla presumce viny. Ale ta se může uplatňovat až od chvíle, kdy je dotyčnému sděleno obvinění. Nikdy ne dříve, protože by se takto dal likvidovat jeden ředitel za druhým. Policie musí každé udání prověřit, takže kdokoliv může být policií vyšetřován a na tom prostě odvolávání ředitelů nelze zakládat!
10. 09. 2012 | 17:59

aga napsal(a):

Ať tam dají Topfera, jedno divadlo víc nebo míň, však on to zvládne...With a little help of his friends...
10. 09. 2012 | 18:21

Každý za své napsal(a):

Ještě by měli zdělit kolik pobíra takový ředitel národního divadla měsíčně . Ať nás chudáky picne .
10. 09. 2012 | 18:33

Bohumil Koryto napsal(a):

Bohouš se snaží hrát na všech frontách , ale nevšimnul si,že sa mu mezitím oběsila koza.
10. 09. 2012 | 23:12

umělec ND napsal(a):

to jak se Hanáková vyjadřuje v médiích nebudu komentovat,nicméně rozložení mafiánské struktury národního divadla dělá velmi dobře.Fandím ekonomovi a věřím,že už ND nebude taková černá díra.Jsem překvapen jak dlouhé prsty má pan Ondřej Hnědý a jeho nyní strachy posrané vedení,jak medálně tlačí lidem,že Národní divadlo sepisuje petici.Nejvíc křičí jeho nejbližší,přijdou totiž o korýtka,ale můžu vám říct,že zbylých zhruba 1000 zaměstnanců ND se raduje z odchodu tohoto klíštěte.Měli byste se radovat také daňoví poplatníci a ne se dávat na stranu toho hajzla.Co si myslíte,že odhalil audit v ND?
11. 09. 2012 | 04:14

Blázen z Bohnic napsal(a):

10.9.-12:53 Konrad
To nebylo od diváků. To bylo os nás.
11. 09. 2012 | 10:16

Uklízečka z ND napsal(a):

Hraju v komparzu babicku Livii. A musim řict, že kostym smrdi. Pani mynystryne Hanakova v 1.radě ale voní az na scénu, takze všici pláčem jak stary ku..y. A protoze tam sedi i po predstaveni, i v noci, na kazde zkousce a vecer na predstavení zas, vubec nechodi na zachod, zjistilo se opatrne, ze je to jen figurina, aby to vypadalo, ze je kulturni. Ale nikdo se zatim neodvazil ji odinstalovat. Ted uz taky smrdi jako ja a kolem ni je volnych 12 sedadel. No nekup to!
11. 09. 2012 | 10:27

Hayek napsal(a):

Ano, paní Hanáková na Ministerstvo kultury nepatří. Je však třeba také konstatovat, že Bohouš Sobotka nepatří ani do parlamentu, ani do vrcholné politiky. Jakápak může být strana, které velí takový nýmand?
11. 09. 2012 | 14:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy