Podvody a nesvoboda

11. 09. 2012 | 11:15
Přečteno 2562 krát
Nevíme, co čeká Nečasovu vládu, protože touha po moci dosud překonala všechny koaliční rozepře, ale víme, co čeká důchodce, když těsná vládní většina stihla protlačit Sněmovnou ořezání valorizace penzí.

Padá předpokládaná valorizace průměrného důchodu o čtyři sta korun, průměrný důchodce dostane jen asi 150 korun, ovšem při takovém růstu inflace, že jeho reálný důchod poklesne. Dvě třetiny inflace totiž nebudou nově do valorizace důchodů započteny. Jde tedy o zavedení jakési valorizace důchodů, ale opačným směrem – dolů!
Racionální vysvětlení pro takové chování vlády není k dispozici. Inflace se vládě dávno vymkla z ruky, a tak ji mají důchodci zachraňovat tím, že budou dělat, jako že žádná není. Přitom za inflaci vláda může sama, její hlavní příčinou je zvýšení DPH. Avšak kdo se podíval do oficiálních statistik ministerstva financí, jak si vláda zvýšením DPH opravdu pomohla, uvidí smutný fakt, že vůbec nijak. Od ledna do srpna letošního roku dokonce vybrala této daně méně než za stejné období v loňském roce. Jak zvýšení DPH, tak zrušení dosavadní valorizace důchodů připomíná kousky pistolníků, kteří se bezchybně trefují do vlastního kolena. Naštvou všechny a nikdo z toho nic nemá.
Předseda poslaneckého klubu ODS se ve Sněmovně divil tomu, že máme spočítáno, o kolik důchodci přijdou, a přitom tvrdíme, že zvýšením DPH se nic víc nevybere. Tak snad nad těmito řádky pochopí, že existuje inflace, která nevzniká na trhu, ale v ministerských pracovnách a poslaneckých klubech pravice, a ta nás připravuje o peníze, i když zvyšování cen prostřednictvím vyšší DPH nemá žádnou cenu.
Spíše tedy mluvme o chaosu v hlavách vládních kormidelníků, kteří sledují jedním okem kompas pohádkové ideologie, a druhým, pod údery vln hospodářské nepohody, zcela jinam ukazující kompas z reálného světa. Avšak ať už je to ze zaslepenosti, nebo z neschopnosti, výsledkem je podvod, který bourá základy nejširší společenské smlouvy, uzavřené s občany po pádu totality.
Není to tak dávná historie, aby to úplně zapadlo. Vynořili jsme se z direktivního systému, ve kterém ceny stanovoval úřad a koruna nebyla směnitelná v zahraničí. Stáli jsme před obrovskými riziky cenové liberalizace a otevření světové konkurenci a veřejnost by je neunesla bez současného vytvoření sociální sítě. Její součástí byl i slib důchodcům, že jich se to nedotkne, protože dopad těchto opatření bude zohledněn ve valorizaci.
Podobně byli ubezpečováni při deregulaci nájemného, která probíhala i pod tlakem Ústavního soudu. Valorizací důchodů měli být chráněni také před seriálem zvyšování DPH a důsledky důchodové reformy. Vzpomeňte si na sliby ODS před volbami, na plakátech s rozjásanými důchodci, trávícími podzim života kdesi pod palmami. Tento podvod není náhodný, tato vláda je nakloněna podvodům.
K důvodům, proč se vyšší DPH nedá z vládních statistik vyčíst, patří i to, že podstatná část obchodníků tuto daň sice vybere, ale neodvede. Ministr Kalousek nyní blouzní o jednotné evidenci daní, která bude nepochybně ještě úspěšnější než jednotný systém sociální péče, jednotný registr vozidel, Opencard, IZIP, JIM a všechna další strašidla, kterými nás elektroničtí mičurinci pravice zaplavují.
A nakonec ještě pohádku o finanční nezávislosti. Premiér Petr Nečas se znovu zapřísahal, že od svých plánů neustoupí, jinak je naše nezávislost ztracena. Možná by se však mohl poohlédnout po vlastní pracovně, jestli se mu ta nezávislost neztrácí i jinak. Nabízím jednoduchou úvahu – buď jste schopni dluhy splácet, protože vyděláváte víc, než je přírůstek zadlužení, a pak je budete splácet ze svého, jste svobodní. Nebo se zadlužujete z něčeho, na co nemáte, musíte si půjčovat u druhých, a pak splácíte z cizího a jste nesvobodní. Cesta podvodů této vlády je zároveň cestou do nesvobody. Takovou cestu a takový směr odmítáme a předkládáme veřejnosti spravedlivější a sociálně citlivější řešení.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

"Cesta podvodů této vlády je zároveň cestou do nesvobody"
Velice správně pane předsedo.
Ale za vlády křištálového Standy to nebylo lepší.
Takže nejlepší by bylo, kdyby jste všichni, leví, praví, střední, zelení, modří, žlutí, černí, modří, oranžoví i třeba puntíkovaní odstoupili z české politiky. Všichni dojednoho. A šli se živit něčim co by jste třeba mohli umět.
Ale korýtko je korýtko. Nic se nezmění. Jen budete jeden na druhého házet špínu i když jste všichni neschopně stejní.
11. 09. 2012 | 11:34

David napsal(a):

"...jak si vláda zvýšením DPH opravdu pomohla, uvidí smutný fakt, že vůbec nijak..."

---

Zvýšení DPH způsobilo "vodní vír", který nás stáhne až ke dnu.

Lidi budou ještě šetřit na spotřebě tak, že "šílený chemik" bude "zase" překvapen.

Vůbec se nepoučil z chyby, kterou udělal a na co ho upozorňovala většina odborníků.

Vláda slíbila, že zvýšení DPH bude PLNĚ kompenzovat valorizací důchodů. Tento slib nedodržela, čímž nás podvedla.

---

"...Tento podvod není náhodný, tato vláda je nakloněna podvodům..."

---

Cesta podvodů této vlády je nejen cestou do nesvobody, ale je CESTOU DO PEKEL!!!
11. 09. 2012 | 11:39

Glosator napsal(a):

A co pan předseda řekne na fotovoltaický megatunel za 40 MILIARD ROČNĚ, který přes odpor ODS protlačila právě ČSSD spolu s komunisty a Kalouskovou KDU-ČSL!?
11. 09. 2012 | 11:53

zemedelec napsal(a):

Pane Sobotka.
Ale,nebudou to jenom důchodci,kteří doplatí na tyto vládní rozhodnutí.
Podívejte se co se děje i v podnikatelské sféře ze mzdami.
Co OSVČ,ty náklady tak rapidně stoupají nahoru,že o nějakém čistém zisku si můžeme nechat zdát.Co postižení a nemohoucí,jak se jim krátí dávky.Co nezaměstnaní a to všechno ještě nahrává na větší nezaměstnanost.
11. 09. 2012 | 11:57

ZM napsal(a):

Když by se diskutovalo o tom, v jaké situaci je v současné době ČR, tak se dá vycházet z následujících údajů uvedených na www.verejnydluh.cz
Současný státní dluh je více jak 1500 miliard.Roční úroky více jak 56 miliard.
Současný dluh je ve výši více jak 43%HDP.Přijmy rozpočtu jsou přibližně 40% HDP.
Odhad růstu HDP pro ČR v příštím roce dle Evropské komise je 0,7%.
Je to údaj z
http://news.kurzy.cz/292377-ek-prudce-snizila-odhad-rustu-hdp-cr-v-roce-2012-na-0-7/

Deficity rozpočtu ČR jsou uvedeny např. zde
http://www.euroekonom.cz/grafy-data.php?type=cesko-rozpocet-rok
11. 09. 2012 | 13:04

Wraith napsal(a):

To Petr:
Dejte si všichni už pokoj se Standou. Toho troškaře nelze stavět na úroveň se současnými průšviháři.
Ostatně, pokud jsem si všiml, pak tohle jméno dnes slouží jen jako chabá berlička těm, zejména těm, kteří už nevědí, jak argumentovat ve prospěch současných pohlavárů.

Současné kroky vlády směrují naši republiku nikoli směrem na úroveň Řecka (to bychom si ještě lebedili), nýbrž mnohem hlouběji - někam mezi banánové republiky třetího světa.

Vládě se nedaří vlastně nic.
* výběr daní - k smíchu, v pokladně zeje mnohem vetší díra, než tam zanechaly levicové vlády
* boj proti korupci - ouvej!, i tady to jaksi skřípe
* reforma zdravotnictví - no nazdar, ani za ČSSD se lékaři nepokoušeli o stávky, ba ani o úprk za kopečky v takové míře.
*reforma školství - groteska, takový průšvih se státními maturitami doprovázený hlubokým propadem kvality vzdělanosti české školství nepamatuje
* důchodová reforma - nemám slov, větší zlodějnu a útok na skupinu obyvatel snad místní luhy a háje nezažily za posledních 80 let.

Jediné, co se vládě daří, je udržení obyvatelstva v permanentní nenaloženosti proti politice obecně.
Znechucený volič totiž zpravidla nejde k volbám a tím vlastně podporuje tu skupinu politiků, kterým se hodí lhostejnost voličstva. Těmto stranám totiž stačívá disponovat disciplinovanou skupinou voličstva, která poslušně odhází své lístky a počet hlasů pak pohodl stačí na solidní volební výsledek.

To Glosator:
Obávám se, že nemáte pravdu. ČSSD se stavěla proti fotovoltaikám, pokud vím.
11. 09. 2012 | 13:14

ZM napsal(a):

Pokračování mého příspěvku 11. 09. 2012 | 13:04
Z uvedených údajů vyplývá, že pokud nemá v ČR nastat situace oynačovaná jako tzv. dluhová past, musí co nejdříve nastat mix různých opatření tak, aby bylo možno dosahovat dlouhodobě vyrovnaných rozpočtů popř. mírně přebytkových.
Jen na meziroční růst HDP nelze spoléhat. I kdyby se HDP v roce 2013 zvýšil o 2%, což je spíše méně pravděpodobné, tak dle údajů z www.verejnydluh.cz by to znamenalo, že 2% z přibližně 3800 miliard je nárůst o 76 miliard. Na daních se vybere přibližně 40 % z HDP, tedy by to znamenalo výběr o přibližně 30 miliard více. Deficit roypočtu se ale nedaří stlačit pod 100 miliard. Pokud by se opět zavedlo progresivní zdanění, a od např. třetiny zaměstnanců by se podařilo navíc vybrat v průměru od každého 1000 Kč měsíčně, znamená to příjem do státního rozpočtu 12000 krát 2 miliony, což je přibližně 24 miliard. Progressivní zdanění u právnických osob by se raději zavádět nemělo. 30 miliard plus 24 miliard je 54 miliard, což pokrývá deficit přibližně z poloviny.Dříve nebo později tedy asi nezbude nic jiného než jak se říká škrtat.
Pokud se nebude i v dalších letech dařit sestavovat vzrovnané rozpočty, tak yačnou lidi platit i to, co bylo doposud bezplatné, např. studium na SŠ.
11. 09. 2012 | 13:18

ZM napsal(a):

Proč bych jako volič měl veřit tomu, že pokud vznikne vláda ČSSD podporovanná KSČM, tedy situace, kdy ČSSD a KSČM budou mít ve sněmovně většinu, tak že deficity rozpočtu budou menší než ya současné pravicové vlády ?
Už delší dobu přemýšlím nad tím, koho mám v příštích volbách volit. Vážně uvažuju nad tím, že např. KDU, ačkoliv se mi jejich program nijak moc nelíbí, popř. něja-kou jinou menší stranu, popř. i např. tu TOP09. V podstatě je to volba ne kvůli programu,ale kvůli tomu, že není jiná možnost, jak zamezit většině ČSSD a KSČM v parlamentu.
11. 09. 2012 | 13:24

ZM napsal(a):

Co se týká lidí v důchodovém věku, tak ne každý důchodce žije tak bídně, jak by se po přečtení některých blogů mohlo zdát. Jsou např. důchodci, kteří když ještě nebyli důchodci, tak neutratili všechny peníze za dovolený ( když se to napíše s nadsázkou) ale investovali např. do nemovitosti.Např. si koupili garáž,v důchodovým věku prodali auto a garáž pronajímají. Ne že by z toho byl nějakej velkej zisk, ale lepší než nic. Jsou např. lidi, kteří v důchodovým věku prodali nějakej pozemek. Ale eje samozřejmě dost lidí, kteří naprosto spolíhají na stát.
Takže co se týká valoriyace, tak si myslím, že do určité výše by měl být důchod valorizován plně a od této výše jen částečně.
11. 09. 2012 | 13:49

ZM napsal(a):

Co se týká voleb, tak není vyloučena ani např. varianta, že po volbách se do sněmovny dostane KDU, která vytvoří koaliční vládu s ČSSD a tato koaliční vláda bude podporována např. TOP09. Je to málo pravděpodobné, ale zcela vyloučeno to není. Nastalo by to asi ale jen za předpokladu, že KSČM a ČSSD by neměli v parlamentu většinu.
11. 09. 2012 | 13:52

ZM napsal(a):

To, co popisujete, bylo v roce 2005. Zajímavé je to, že zatímco v poslanecké sněmovně byla většina poslanců ODS proti, v senátu už většina senátorů ODS proti nebyla. A hlasování v senátu bylo přibližně měsíc po té, co zákon prošel poslaneckou sněmovnou.
11. 09. 2012 | 13:54

ZM napsal(a):

příspěvek 11. 09. 2012 | 13:54 je pro Glosatora
11. 09. 2012 | 13:55

ZM napsal(a):

Sobotka napsal-
Takovou cestu a takový směr odmítáme a předkládáme veřejnosti spravedlivější a sociálně citlivější řešení.
----
Kde je možné to vaše údajné řešení najít?
11. 09. 2012 | 14:00

Kelt napsal(a):

To David,
zcela jste opomenul nesporné úspěchy této vlády a proto si dovolím Vás doplnit.

1/Politikou přenesení veškerých nákladů "reforem"na střední a nižší sociální třídu rostou nejrychleji za posledních 6 let preference KSČM

2/Odpovědnou rozpočtovou politikou vláda dosáhla zvýšení státního dluhu oproti roku 2006 o 78% na předpokládanou výši k silvestru tohoto roku na 1,6 BILIONU Kč,t.j.na 45% HDP.

3/Zavedením druhého pilíře důchodové reformy docílí naprosté spokojenosti finančních trhů s výhledem na výši důchodu z průběžného systému ve výši 6 500 Kč v roce 2030

4/Perfektní kádrovou politikou v obsazování ministerských postů se vláda dostává do pozice krátce po tom,kdy Husák vyhlásil vznik Československé socialistické federativní republiky ,tak na všech Slovenských dědinách se ozývalo z místního rozhlasu:
"Vyzýváme všetkých,ktorý doteraz neboli v Prahe ministrom,nechť sa prihlásí u súdruha predsedy."
Soudružka družinářka Hanáková je toho zářným příkladem./po Parkanové,Dobešovi,Bendlovi,Koucourkovi a dalších./

5/Která strana ve světě při sto členech a osmi poslancích má tři ministry?
Doporučuji radním města Pelhřimova při vší úctě,zda by tento bezesporu světový rekord nedoporučili zapsat do Guinessovy knihy rekordů.
To by v tom byl čert,abychom nebyli ve světě v něčem první.
11. 09. 2012 | 14:08

ZM napsal(a):

Tento příspěvek je spíše "hraní si s čísly".
Co se týká počítání inflace, tak způsob jakým se počítá, je uveden zde-
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/inflace
Inflace se počítá z tzv. spotřebního koše, jinými slovy z indexu spotřebitelských cen, ve kterém je zahrnuto poměrně hodně položek.Jednou z nich jsou banány, jejichž tzv. váha ve spotřebním koši je 1,325 promile. Otázka je, z jakých cen ČSÚ při výpočtu inflace vychází. U zboží jako jsou banány se totiž cena často výrazně mění. Obchody mají např. tzv. akce, což znamená, že cena vybraného zboží je výrazně levnější. A právě mnozí důchodci sledují, co bude v akci a pak to jdou koupit. Je to sice časově náročnější, ale i důchodce při nákupech může nakoupit "pod inflační cenou", někdy.
11. 09. 2012 | 14:10

ZM napsal(a):

ještě k 11. 09. 2012 | 14:10
NApř. Fernet Stock má "váhu" ve spotřebním koši 2,18 , např. Marlboro 5,3.
Např. hnědé uhlí 2,52. Hnědým uhlím topí málokdo. Pokud ten dotyčnej současně nepije jiný alkohol než pivo a nekouří, tak je možné, že inflace jeho "osobního spotřebního koše" je nižší než oficiální inflace. Oficiálně udávaná inflace je celostátní údaj, a ne každému obyvateli vzrostou náklady právě o tuto hodnotu. Někomu více, někomu méně. Je to v podstatě "hra s čísli", ale je to tak.
11. 09. 2012 | 14:16

ZM napsal(a):

Co se týká zadlužení, tak zadlužené je samozřejmě i obyvatelstvo, nejen stát jako právnická osoba. Lidi si berou půjčky od mnoha různých firem, např. od Home Creditu, Providentu, Cetelemu, Cofidisu, Essoxu atd, na poměrně velké úroky. Především ve výši úroků vynikají firmy jako Provident. Spousta lidí si bere půjčky na spotřební yboží, které k životu nutně nepotřebují. Nutil je k tomu někdo? Ne, je to prostě jejich svobodná vůle a zmanipulovatelnost např. reklamou.
Když byl před lety Sobotka jako člen vlády a poslanec ochotnej souhlasit s vydáváním státních dluhopisů v době konjunktury, tak byla relativně nízká nezaměstnanost a deficit roypočtu v roce 2008 byl kolem 20 miliard, což se dá považovat za vyrovnaný rozpočet. Jenže rozdíl je půjčovat si z cizího a přidávat sobě, např. v podobě poslaneckých náhrad a půjčovat si sám na sebě. to se to pak kupujou byty bez problémů. Takže kdyby byl Sobotka seriózní, tak až zas bude někdy promlouvat k "davům", tak by je měl v první řadě upoyornit, že oni si půjčují sami na sebe a že oni nemmají jistotu poslanecké sněmovny :)
11. 09. 2012 | 14:30

Petr z Tábora napsal(a):

Podstatná redukce valorizace důchodů je snahou řešit problémy státu okradením těch nejslabších. Dost to vypovídá o úrovni této vlády - jak schopností, tak morálky. K tomu pár faktů o jiných možnostech:
> Vláda není schopna řádně čerpat evropské dotace. Touto svou neschopností přijde o daleko více peněz.
> Je zbytečné připomínat, že odhady ztrát korupcí jsou řádově vyšší.
> Dočasný souběh placení kněží a církvím v rámci církevní reformy stát také dodatečně zatíží.
> Vláda zbytečně zatěžuje státní rozpočet startem důchodové pseudoreformy. Mohou ho o pár let posunout a neoslabovat průběžný systém.
> Neschopnost strukturálních reforem např.zrušením některých ze 492 státních institucí také znamená vyšší výdaje.
> Stát uspoří tuším 11milard. Průměrný důchodce nejezdí na Kanáry, ten utrácí za nájemné, energie, potraviny, léky a další nezbytnosti. Bude se muset uskrovnit a o tyto miliardy tedy klesnou tržby v hospodářské sféře.
11. 09. 2012 | 14:36

ZM napsal(a):

Petr z Tábora- v důsledku korupce jsou veřejných rozpočtů vysávány miliardy. Klasický příklad je pražský dopravní podnik. Ale proč bzch jako volič měl věřit tomu, že politici z ČSSD jsou schopní korupci omezit?, když mnozí z nich se na ní podíleli a podílí, např. Palas, Gross, Zgarba a další.
11. 09. 2012 | 14:46

ZM napsal(a):

Petr z Tábora-
napsal jste-
Bude se muset uskrovnit a o tyto miliardy tedy klesnou tržby v hospodářské sféře.
----
Např. jsem četl v nějakým článku, že nějaká důchodkyně z Ostravska vypíná ledničku, aby ušetřila ya proud a vyšla s penězi. A pokud to ještě nedělá, tak bude muset v zimě míň topit a nosit i doma svetr. A mnozí další taky.
11. 09. 2012 | 14:50

Kelt napsal(a):

To č.m.
pravicový volič Janko Peterka je jako všichni jeho souputníci inteligentní,vzdělaný,nadpůměrně vydělávající vzor pro mladé konzervativce.
Jen houšť a větší kapky,pak si nemusejí dělat Nečas s Kalouskem starosti o elektorátní potenciál.
Za Peterkou se bepochyb seřadí šiky těch odpovědných,kteří nedopustí návrat před rok 1989-mobilizace je za dveřmi.
11. 09. 2012 | 14:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky (a jejich citace dalším debatujícím), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 09. 2012 | 15:00

Janko Peterka napsal(a):

Stejskale,
ty seš pěkná kurva fašounská! Podívej se do diskuze na svůj impotentně-teploušskej blog, přečteš si tam v diskusi pravdivou zprávu o sobě.
11. 09. 2012 | 15:18

stejskal napsal(a):

To jste napsal moc dobře, pane Peterko.

Hezký den.

Libor Stejskal
11. 09. 2012 | 15:25

Maximus napsal(a):

Na přechodu pro chodce,
drtí Tatra důchodce.
Drtí, drtí, drtí,
udrtí ho k smrti!
Není divné ovšem na tom,
že Tatru řídí jistý fantóm.
Za volantem velkého vozu zkrátka,
vidím krysí úsměv toho Drábka!
Má radost jako hrom a dobře ví,
že stát zase za jeden důchod ušetří!
A tak to bude nyní stejné napořád,
musíme tady zavést ten nový sociální řád!
11. 09. 2012 | 15:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 09. 2012 | 16:14

Kelt napsal(a):

Další vzdělaný,nadprůměrně inteligentní pravicový volič Pedro,který je proslulý ve svém okolí pracovitostí a schopností se postarat sám o sebe způsobem,který mu všichni ostatní kmotři a kmotříci mohou jenom závidět.
Je před volbami a tak je třeba ukázat sílu argumentů,které zde bezesporu chybí.
Vandas musí být spokojen.
11. 09. 2012 | 16:23

Petr z Tábora napsal(a):

to ZM 14:46:
Dobré odpoledne. Ale já jsem vůbec netvrdil, že ČSSD je naší spásou. Podle mne to není tak, že ten kdo je proti ODS+TOP09 je automaticky pro ČSSD a naopak.Podle průzkumů tak ale většina lidí uvažuje.
11. 09. 2012 | 18:03

vilemína napsal(a):

Pane Sobotko,
bijete se za důchodce, teoreticky nic proti tomu, jen doufám, že čím dál většímu počtu občanů dojde, že je to jen z vypočítavosti a touhy po jejich volebních. Důchodci jsou snadno manipulovatelní a na peníze slyší vždy. Je jim v podstatě jedno, kde je stát sebere. ČSSD už v minulosti dokázala - když byla u kormidla - že je ochotná pro jejich hlasy zbytek populace pořádně zadlužit na léta dopředu.
Jde Vám o moc, co byste si nepřihřál polívku za valorizaci důchodů, že ?
A co práva současných a budoucích daňových poplatníků ?? Z hlediska opětovného získání a udržení moci jsou Vám ukradení - spokojenost byla a je důchodců pro ČSSD logicky jistější a jednodušeji získatelný volební kapitál.
Přála bych si, aby lidi jak Vy z politiky konečně vypadli.
12. 09. 2012 | 10:46

Jiří K napsal(a):

vilemínko, klídek, to co tady vykřikujete, jsou jen vaše dojmy a pojmy. Každá levicová strana se vždycky bere za ty slabší. Je to tak dáno. A bylo tomu tak i v minulosti, kdy se důchodcům pravidelně důchody valorizovaly v návaznosti na inflaci. Ovšem dne, bohužel, když se krade o sto šest, miliardy lítají na všechny strany za blbosti, třeba nepoužitelné letouny, tak na ty důchodce prostě není. A ministr Kalousek je chlapák, ten se proti těm svým, kterým přihrával, přihrává a přihrávat bude, třeba loteriím, naštěstí mu neprošel ekotendr tak se vrhl na církevní restituce a jelikož není zvyklý zahálet, když mu kšefty na obraně vyfouknul Vondra, tak se pustil přes Hanákovou na pole kulturní. Při takovém tureckém hospodářství se nikdo nemůže divit, že tahle vláda na důchody nemá, protože její priority jsou jinde. Je to o to smutnější, že si troufne akorát na ty nejslabší. Tak se projevují vždycky jen skety. Nepleťte se, ani ti staří lidé nejsou úplně hloupí, jak se domnívá omladina vedená Mádlem a Issovou, vědí, kdy se jim vedlo lépe. Tohle by si soc. demokrati nikdy nedovolili a ani to není rozumné, vzhledem k propadu výběru DPH, na němž se důchodci, kteří používají většinou všechny prostředky na živobytí, jistě podílejí. Takže to tady laskavě nepřevracejte, stejně vám to nebude nic platné. Možná kradou všichni, ale socialisti o několik řádů míň, a vždycky nechají pro ty dole alespoň něco. Pravice na ně kašle zvysoka.
12. 09. 2012 | 16:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy