Stát selhává, lidé umírají

12. 09. 2012 | 08:57
Přečteno 6944 krát
Už několik dnů zmítá Českou republikou obrovský skandál. Nic netušící občané byli po nakoupení lihovin v české maloobchodní síti otráveni metylalkoholem. Osm lidí již zemřelo a dvěma desítkám dalších hrozí slepota, případně jiné trvalé následky.

V civilizované evropské zemi s dobře fungující státní správou by se něco takového stávat nemělo. Hrozivě se rozšiřující číslo obětí potvrzuje, že došlo k hrubému selhání státu a to hned v několika oblastech. Selhání je nutno přesně pojmenovat a současně také vyvodit konkrétní personální odpovědnost. Jinak budou lidé zbytečně umírat i v budoucnu.

Za prvé - Ministerstvo financí – není schopno zabránit dovozu a distribuci nezdaněných a zdraví nebezpečných lihovin. Jako ministr financí jsem v době vlády ČSSD prosadil povinné kolkování všech lihovin. Musel jsem nejprve porazit zájmové skupiny, které se tomuto na západě běžnému opatření bránily – zejména obchodníky a také ty, kdo při hlasování v Parlamentu bránili zájmy organizovaného zločinu v této oblasti. Pravice nakonec zavedení kolků nezabránila a ponechala ho i po roce 2006. Kolky totiž nejen omezují daňové úniky, ale slouží také k rychlé identifikaci výrobce a zákazníkovi dávají alespoň elementární jistotu, že lihovina prošla základní evidencí a pochází od legálního výrobce. Problém je v tom, že v uplynulých šesti letech ministerstvo financí nepřijalo žádné další opatření, kterým by na kolkování navázalo a zabránilo distribuci nezdaněného a nekontrolovaného alkoholu mimo systém kolkovaných lahví. Tedy zejména v restauracích, hospodách a na nejrůznějších stáncích. Nebyl omezen rozměr nádob, ve kterých lze lihoviny distribuovat k rozlévání, nebyl omezen počet povolených otevřených lahví, nebyly rozkryty a zlikvidovány zdaleka všechny kriminální skupiny, které v této oblasti okrádají stát a podvádí zákazníky.

Za druhé - Ministerstvo zemědělství – Státní zemědělská a potravinářská inspekce nesleduje dostatečným způsobem původ zboží na českém trhu. Zákazníci nebyli žádným způsobem varováni, škrty v rozpočtu vedly ke snižování počtu kontrolorů i samotných kontrol v terénu.

Za třetí - Ministerstvo zdravotnictví – kontroly na nebezpečný alkohol byly dosud minimální, koncepce hygienické služby, o kterou žádal již skoro před rokem Senát, nebyla předložena. Ruší se zdravotní ústavy a hygienická služba je v hlubokém útlumu a postupném rozkladu. Náměstek ministra za ni zodpovědný byl po skandálu poslán na mnohaměsíční dovolenou a nový stále jmenován nebyl.

Za čtvrté – pomalu jedná policie i vláda. Očekával bych, že na kauzu budou nasazeny všechny policejní dostupné prostředky minimálně v rozsahu „kauzy Buštěhrad“. Umírají tady lidé a riziko dalších úmrtí je vysoké a trvá. Vláda nevyužila včas možnosti varovat celoplošně občany před konzumací určitého typu lihovin. Chybí mi jasná veřejná vystoupení dozorujícího státního zástupce, vedení policie, ministrů, premiéra.

Tato rychlá analýza ukazuje na to, jak špatně funguje státní správa, která by měla občany před podobnými riziky chránit. Jenže to tak není, stát se v posledních letech za pravicové vlády rozpadá. Tímto rozkladem státu se naše země propadla do padesátých let, kdy se takové otravy děly, případně na dnešní úroveň od Moskvy vzdálenějších ruských provincií, kde se takové věci dějí dodnes. Že se něco takového děje v členské zemi EU ve středu Evropy v roce 2012 je ostudou naší země a především však vlády a jejich zodpovědných ministrů. Ministři financí, zemědělství a zdravotnictví by měli za mrtvé a slepé české občany převzít zodpovědnost, omluvit se jejich rodinám a resignovat.

Úkolem vlády pak je zajištění takového systému regulace trhu s alkoholem, aby se český občan pijící alkoholický nápoj nemusel důvodně obávat, že vzápětí zemře anebo oslepne. Doporučuji vládě jednat opravdu rychle. Její obvyklé priority typu církevních restitucí jistě počkají.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

DF napsal(a):

Podle jasných závěrů vyšetřování nesly některé z barelů etikety Likérky Drak.
Jako vždy ta tvrdí, že jde o padělek a firma s tím nemá nic společného.
Dle zjištění jsou zapojeny firmy, které se výrobě lihovin věnují také legálně a oficiálně.
Může spotřebitel na takový alkohol narazit i v supermarketu?
Podle letitých zkušeností je to pravděpodobné.
Co s tím na právní oddělení velkých firem a monopolů tento stát nemá a asi mít nebude.
Je pouze jediná možnost stát se totálním abstinentem!!
Protože pan Heger Vás léčit nebude,protože jste si to způsobili sami!!
12. 09. 2012 | 09:12

Martin napsal(a):

Sobotka lže jako když tiskne a to prokazatelně. Kolek ve 21. století neposkytuje zákazníkovi jistotu vůbec žádnou, protože dostupnost zařízení pro výrobu kolků je takřka neomezená. Leda tak zvyšuje výrobcům náklady a zákazníkům ceny. Zkontrolovat všechno nelze, prodejních míst jsou desetitisíce a objem prodaného alkoholu jde do desítek tisíc hektolitrů.
Co se týká methanolové aféry, tak je to jednoznačně důsledek nenažranosti ministerstva financí, které bez mrknutí oka zatížilo 1 litr ethanolu daní 285 Kč, to je neuvěřitelná přirážka 5700 % a tím se otevírá černý trh. Kdyby byla daň nižší, lidé by přirozeně nakupovali alkohol od tradičních výrobců a podstatně by se zmenšil černý trh. Také je třeba zmínit nedávné zvýšení daní pro pěstitelské pálení ovoce, které taktéž nahrává černému trhu. Pro Sobotku tedy ještě jednou: Selhává stát díky své nenažranosti.
12. 09. 2012 | 09:14

MiT napsal(a):

Pane Sobotko, jak byste to řešil Vy a za jaké prostředky?
Stále jen kritizujete, ale kde na Vámi navrhované kontroly,
kontrolní orgány a další vezmete peníze?
12. 09. 2012 | 09:14

jenicek napsal(a):

Má nás Bohouš za idioty? To nám chce namluvit, že socialistická vláda by na tom s řešením byla líp? Ten systém černý výroby chlastu tu byl už za ní, jen měli kliku, že se nestal průser. Žádnej z popisovaných úřadů by vůbec nic nevyřešil, nikdo z nich nemá proti výrobcům šanci. Ta poznámka kterak Bohouš zavedl kolky je vysloveně směšná, výrobci je samozřejmě maj. A že policajti nic nevyšetřej? Samozřejmě, že ne nikdo v řetězci nemá zájem cokoli vypovídat, mluvil by i proti sobě a navíc zná jen malou nahraditelnou část řetězce.
Bohoušek prostě neodolal a musel si na mrtvolách ohřát svoji užvaněnou politickou polívčičku, slizoun. Fuj!
12. 09. 2012 | 09:21

Eemil napsal(a):

....myslel jsem, že se něco dovím, ale jsou to jen předvolební prázdné tlachy....napsal bych toho víc, ale byl bych příliš osobní....ach jo!!
12. 09. 2012 | 09:22

Xury napsal(a):

Pro autora:
ad 1) Kolky nezabraňují vůbec ničemu, protože není problém je padělat nebo ukrást. Nemluvě o tom, že metylalkohol není lihovina.
ad 2)Je absolutně vyloučeno, aby kontrolní orgány zkontrolovaly všechny subjekty na trhu, které prodávají alk. nápoje. To je požadavek zcela mimo realitu.
ad 3)viz 2
ad 4)to je sice částečně pravda, nicméně nemám pocit, že by nikdo nic nevěděl.

A ještě malou poznámku. Ještě před týdnem jste ani nevěděl, co to metylalkohol je.
12. 09. 2012 | 09:23

pozorovatel napsal(a):

Sobotko k vaší osobě už zbývá jen konstatovat. Bože do čeho jsi tu duši vrazil...
12. 09. 2012 | 09:27

Lukáš napsal(a):

Čekal jsem kdy si někdo z ČSSD udělá ze současného skandálu předvolební téma a nečekal jsem dlouho. Podle mě je to hnus.
12. 09. 2012 | 09:27

Josef K. napsal(a):

Samozřejmě, že zde už dávno stát není. Když jsem napsal, že Česko je pouhé teritorium, mnozí Občané, agové a pamětníci atp. z knedlíků knedlíkovatých se hned ozvali se svými šovinistickými žvásty.
Nejen alkohol a registrace kradených automobilů z celé Evropy, soudnictví se svými Smetany, Rathy a denní porušování všech myslitelných zákonů a pravidel Chalupou, Stránským, Klausem, Nečasem, Langry, Topolánky atp.- prostě tato země je ve fázi neofeudalismu a od gubernie v Zabajkalí se neliší. Kníže bude moci pollepat šavlí na ramena Komárků a Kellnerů... Nepřijatý zákon o státní službě, vláda ekonomických diletantů a ještě vetších amaterů v Nervech...
Pouhé konstatování, důkazy se sypou každý den. Ale ještě není tak zle, aby se cokoliv změnilo. Ještě ne.
Zástupy Drábků, Kalousků, Zemanů, Drymlů atp. jsou tak početné, že kanibalistické období potvrá nejspíše taky dvacet let, možná více. Stále bude co brát, např. těm, co dnes mají.
Česká realita je stoletá, změny nebudou ani po vzájemném vyhlazení. Protože je to už zaseto v půdě. Že Pepo Řepo!
12. 09. 2012 | 09:28

ajeto napsal(a):

Stát selhává ve svých funkcících. Soustřeďuje se na výběr peněz od občanů, ale adekvátní služby neposkytuje. Tím, že se snaží další funce převádět na soukromé subjekty, opět více zatěžuje občany. Takový stát je nanic.
12. 09. 2012 | 09:39

Jarda napsal(a):

je hloupoučký předvolební blábol myšlenkově prázdné hlavy. Kdyby se pan Nečas doslova podělal do kalhot, už by Sobotka psal o selhání státu v oblasti zažívání.
12. 09. 2012 | 09:40

neo napsal(a):

Stát selhává ve více oblastech pane Sobotko a Vy sedíte v parlamentu. Hezky si sypete popel na hlavu...

řešení je snadné... upravit daně u alkoholu tak, aby se černota nevyplácela.
12. 09. 2012 | 09:43

TomášL napsal(a):

Nad neštěstím si přihřát politickou polívčičku může jenom xxxxx, pane Sobotko.
12. 09. 2012 | 09:46

JardaV napsal(a):

Pane Sobotko,v USA se už nejméně 20 let vedou spory o tom,že ASPARTAM je jed.Na
internetu snadno najdete informaci,že se aspartam při teplotě 30stupňů Celsia
rozkládá na !!metylalkohol!! a !!aldehyd!!.Jak je možné,že vy zákonodárci dovolíte
dovoz a prodej potravin,u kterých není jednoznačně a celosvětově prokázána neškodnost?Přitom existuje nejméně 20 různých možností,jak osladit potravinu,tak
proč právě tímto svinstvem??A sporných látek je mnohem více.
Jako poslanec jistě máte možnost iniciovat ve sněmovně mimořádné hlasování o
zákazu dovozu a prodeje všech sporných látek v potravinách.Tak to udělejte,
protože jinak jste spolupachatel tichého vyvražďování národa.A toto opatření může klidně platit ihned,řetězce všechny potraviny prodají prostě těm blbcům,kteří se nebudou bránit!!!!!
12. 09. 2012 | 09:47

Wraith napsal(a):

Xury

Souhlasím. Každý systém, byť sebelépe organizovaný,bude mít sem tam nějakou vadu. Důvodem je lidský element. Každý z lidí je jednak omylný a druhak úplatný. Neexistuje nezkorumpovatelný člověk.
Pokud se stát rozhodl převzít kontrolu na výrobou lihovin a svou kontrolu dát najevo lepením kolků na lahve. Jestliže je ochrana a kontrola takto snadno ošálitelná, potom musí musí logicky existovat i snaha takto slabý systém zneužít.
Stačí se jen podívat do historie. Nepochybuji, že o této kapitole dějin USA něco víte. Ostatně, bylo natočeno dost filmů, jejichž děj se v tomto období odehrává. Ale i tak připomenu: Systém prohibice je o mnoho razantnějším způsobem státní kontroly nad výrobou a distribucí alkoholu. A přesto i tento systém selhával. Tudíž není divu, že neuspěl ten český.
Navíc zkuste kontrolovat výrobu alkoholu ve státě, kde je samovýroba lihovin téměř tradicí. Je s podivem, že za ta léta nepřišlo o život či neosleplo mnohem víc lidí.
Neznám sice statistiky,jak je to v současnosti s počty případů za rok, ale nepochybuji, že číslo otrávených lidí dosahuje desítek ročně.
Těžko se našemu státu bude hledat neprůstřelný systém kontroly, když máme ve vládě a obou komorách parlamentu sbírku politiků, kteří si kolikrát nedokáží nalézt ani vlastní pozadí.
12. 09. 2012 | 09:48

Fialenka napsal(a):

Česká republika je odbytištěm nekvalitního zboží, nejen potravin. Nízké náklady na kvalitu při výrobě spolu s nízkou regulací trhu, s nízkými daněmi a levnou pracovní silou umožňují maximalizaci zisku.
Pamatuju si, jak proti přísným normám kvality, proti kontrolám a proti ochraně spotřebitele vystupoval Václav Klaus. Také byl proti zvýšení českých mezd.
Češi si myslí, že takováhle deregulace trhu je správná a Sobotkovi samozřejmě nevěří. Aspoň někomu by mohlo napovědět srovnání se Západem Evropy, kde jsou lidi svobodnější a informovanější.
12. 09. 2012 | 09:49

babočka napsal(a):

Těch pár chudáků co jsou nucení pít alkohol z plastu lituji. Také lituji všchny, co jsou nuceni kupovat jedovaté čínské šmejdy, jedovaté potraviny a dýchat jedovatý vzduch. Je to zaviněné nenažranosti určitých skupin v kapitalizmu pro které lidské zdraví je neznamý pojem. Na této nenažranosti se podílí i ČSSD. Pan Ráth je toho důkazem.
12. 09. 2012 | 09:53

TomášL napsal(a):

JardaV

ono se to oxiduje až na CO2 a H2O...

PS: Každá látka je jed, jenom záleží na podaném možství.
12. 09. 2012 | 09:55

befelemepesseveze napsal(a):

neo

černota se vyplácí vždycky, vždyť tady se falšují potraviny všechny i když na ně není taková daň jako na alkohol.

v Maďarsku jednou byla aféra, že klidně padělatelé dávali do papriky suřík(stejná barva, ale olovnatý jed), i když paprika nebyla nijak zvlášť zdaněná.

Nebo se padělají značkové hadry,i když také nejsou zdaněny tak, jako alkohol, to si však výrobci hlídají lépe.

Pak se takové hadry demonstračně pálí, informuje TV, ale u jídla to nikomu nevadí.

v daních to nebude
12. 09. 2012 | 09:56

Kelt napsal(a):

Otázka je na místě-

Kdo tady selhal-pro některé,kteří to vidí jenom optikou nesympatií vůči autorovi článku- KDO TEDY SELHAL??????????

Jarda a spol.pojmenujte subjekty,či osoby,které za tento stav jaký existuje již jen ve východních gubernijích Ruska nesou odpovědnost.
Opravdu by mne to zajímalo.
Neo-kdo by měl upravovat daň z alhoholu-nemělo by to být Kalouskovo MF a potažmo Nečasova vláda?
Nebylo by na místě se na věc podívat bez ideologické předpojatosti?
12. 09. 2012 | 09:57

Tomas Krejci napsal(a):

Pane Sobotko, placate si tady jatra a krepcite na hrobe par nestastniku a snazite se z toho vytriskat politicky kapital. To je absolutni humus. Stydte se.
12. 09. 2012 | 09:58

TomášL napsal(a):

Fialenka

Pokud zákazník jde po ceně a nikoliv po kvalitě, tak to dopadá jak to dopadá...
12. 09. 2012 | 09:58

Pavel13 napsal(a):

:Martin
100% souhlasím. Stát se staral jen o to, aby vybral více na daních. Nic víc ho nezajímalo. Úpravy zákonů i kontroly šly jen tímto směrem. Každý věděl, že černý trh roste, protože stát udělal zvýšením spotřebních daní obrovský prostor pro nelegání příjmy.

Bohužel ani od chemika a ministra financí v jednom nelze čekat změnu. Dostatečně to ukázal u spotřebních daní z pohonných hmot.

Naprostým propadákem je pak (ne)činnost ministerstva vnitra. Tam je tématem č.1 policejní prezident. Už dávno měly probíhat policejní manévry, měl být vyhlášen stav obdobný režimu pro oblasti zasažené povodní nebo hrozbě při hrozbě teroristického útoku, kde se hrozí výjímečnými tresty. Namísto toho je dán čas pachatelům, aby zahladili stopy, vzali své zisky i nohy na ramena a zmizeli za hranice.
12. 09. 2012 | 09:59

paolop napsal(a):

Panu Sobotkovi se hodí do krámu úplně vše co je momentálně před volbami dostupné! Chtěl bych vidět, co co by ČSSD dělala lépe kdyby zrovna byla u moci, jen plácá nesmysli a kalí vodu!
12. 09. 2012 | 09:59

Abe Normalni napsal(a):

Sudruzi, hygienicka sluzba ma jiny starosti. Jeji pracovnici resi, jestli mam na zachode dost velkej pruvan a presvedcuji me, ze na svem pracovnim stole opravdu nevidim. Vidi lip nez ja, co vidim...
Kdeze by si nasli cas kontrolovat nakladani s jedy. To musi pockat!
12. 09. 2012 | 09:59

befelemepesseveze napsal(a):

TomášL

myslíte, že by každý měl mít doma laboratoř a vše si zkoumat?

Jak poznáte kvalitu na první pohled?

Cena nemusí být vodítkem. V časopise D Test jsou mnohdy levnější věci kvalitnější než ty drahé, které mohou být také pěkné šunty.
12. 09. 2012 | 10:02

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

slávečku,
to je poněkud laciné, neřkuli blbé. už se těším, jak za vlády oranžových komunistů budou chodit kontroloři a zkontrolují statisíce lahví chlastu na metylakohol. pokud za tohle nese odpovědnost stát, potom doufám, že pokud například bude za vlády čssd narustat počet lidí infikovaných virem HIV, odstoupíš ze všech funkcí, vzdáš se mandátu, vrátíš poslanecké náhrady, za které sis postavil dum a omluvíš se občanum , že stát selhal.
12. 09. 2012 | 10:05

neo napsal(a):

befelemepesseveze:

je to v daních. Pokud by bylo padělání mnohem méně výdělečné, nevyplatilo by se to dělat.
12. 09. 2012 | 10:05

Yosif K napsal(a):

1) Problém je v tom, že v uplynulých šesti letech ministerstvo financí nepřijalo žádné další opatření, kterým by na kolkování navázalo a zabránilo distribuci nezdaněného a nekontrolovaného alkoholu mimo systém kolkovaných lahví. Tedy zejména v restauracích, hospodách a na nejrůznějších stáncích. Nebyl omezen rozměr nádob, ve kterých lze lihoviny distribuovat k rozlévání, nebyl omezen počet povolených otevřených lahví, nebyly rozkryty a zlikvidovány zdaleka všechny kriminální skupiny, které v této oblasti okrádají stát a podvádí zákazníky.

2) Za druhé - Ministerstvo zemědělství – Česká zemědělská a potravinářská inspekce nesleduje dostatečným způsobem původ zboží na českém trhu. Zákazníci nebyli žádným způsobem varováni, škrty v rozpočtu vedly ke snižování počtu kontrolorů i samotných kontrol v terénu.

3) Za třetí - Ministerstvo zdravotnictví – kontroly na nebezpečný alkohol byly dosud minimální, koncepce hygienické služby, o kterou žádal již skoro před rokem Senát, nebyla předložena. Ruší se zdravotní ústavy a hygienická služba je v hlubokém útlumu a postupném rozkladu. Náměstek ministra za ni zodpovědný byl po skandálu poslán na mnohaměsíční dovolenou a nový stále jmenován nebyl.

4) Za čtvrté – pomalu jedná policie i vláda. Očekával bych, že na kauzu budou nasazeny všechny policejní dostupné prostředky minimálně v rozsahu „kauzy Buštěhrad“.

Konec citatu a technicke podoteky:
ad 1) Nezavedl jsem ja, obvinim jine.
ad 2) CZPI vede verny socialista telem i dusi Sebesta - mozna ze misto neustaleho vyzirani francouzskych vinobrani a "extensivniho zkoumani puvodu Templarskeho vina" (prasecky drahe chromatograficke testy) by se meli obcas podivat i na koralky - strelba do socialistickych rad, pane predsedo!
ad 3) o koraly se ma ze zakona starat SZPI!
ad 4) Na Bustehrade makali pomalu dva policiste - diky tomu se podarilo utajit akci pred Rampuly atp. Vetsi mnozstvi bylo nasazeno az kdyz bylo treba sledovat konkretni pohyb poenez v den zatceni.

Policie samozrejme zdroj hleda. Zda najde - tot otazka. Za CSSD policie nevysetrila vubec nic, krome psychotika Iva Svobody - obeti vnitrostranickeho boje v CSSD.

Kdo si dela iluze ze za CSSD byla pri stejnych opatrenich situace lepsi at se prihlasi v Lihovem dome - dostane panaka od cinitelu CSSD v Ceskem Tesine, kteri se tez podileli na masovem pasovani lihovin z Polska.
12. 09. 2012 | 10:07

neo napsal(a):

Kelt:

já se na nic předpojatě nedívám, pokud vim, tak jsem nikoho nejmenoval.

navíc tohle ani není otázka MF ale spíš všech politiků.
12. 09. 2012 | 10:07

Pavel13 napsal(a):

Wraith napsal(a):
"Navíc zkuste kontrolovat výrobu alkoholu ve státě, kde je samovýroba lihovin téměř tradicí. Je s podivem, že za ta léta nepřišlo o život či neosleplo mnohem víc lidí.
Neznám sice statistiky,jak je to v současnosti s počty případů za rok, ale nepochybuji, že číslo otrávených lidí dosahuje desítek ročně."

Jste na VELKÉM omylu. Otrava metylalkoholem ze samovýroby je prakticky vyloučena. Dnešní otravy nevznikly špatným postupem pálení. Metylakohol musel být do alkoholu přimíchán přímo (v takové koncentraci asi omylem) nebo se tam dostal při procesu odstraňování příměsí z technického líhu. Obojí se samozřejmě děje v honbě za většími zisky v šedé zóně.
12. 09. 2012 | 10:11

befelemepesseveze napsal(a):

je to v daních. Pokud by bylo padělání mnohem méně výdělečné, nevyplatilo by se to dělat. Říká neo a sám tomu věří.
12. 09. 2012 | 10:12

JardaV napsal(a):

Pro Tomáš

Ve zkumavce se procesy můžou snadno odvíjet jinak než v lidském těle,kde není obalem sklo ale živá hmota opět složená z různých chemikálií.Smysl mého zařvání byl v tom,že poslanci si snad ani neuvědomují svoji spoluvinu na zhoršujícím se zdravotním stavu národa.A pro toto klidně pominu některá nesporná chemická fakta.Oni první
by měli v případě velkého problému vytvořit tým,analyzovat fakta a udělat validní závěr.Místo toho likvidují policejní ředitele,plivají jeden na druhého - však to znáte.
12. 09. 2012 | 10:13

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2147364/dovoz-jedovateho-metanolu-do-ceska-roste-od-roku-1999-se-ztrojnasobil.html
12. 09. 2012 | 10:14

Gru napsal(a):

Křečovitá snaha vytlouct z toho politický kapitál je poněkud bláhová, docela to z článku vyčuhuje.
Na druhé straně, i když platí, že stát nemůže uhlídat všechno, to nemůže být důvodem, aby stát na tyto funkce rezignoval.
Stát či spíše režim má prsty v rychlém nárůstu vrstev obyvatel, kterým se zužuje jejich horizont na alkoholové opojení, dávajíc í zapomnění - na sklouzávání stále početnější vrstvy obyvatelstva do světa, jaký je popisován v Zolových Zabijácích.
A to ještě nebyla řeč o možnosti, že jde o řízenou akci. Jako třeba ukázat těm pohanům, že pít alkohol je opravdu smrtelný hřích. Nebo pokus redukovat počet sociálně vyloučených... A to je možnost, která opravňuje rezort vnitra k nasazení ještě většího počtu specialistů, než co bylo nasazeno na Ratha.
12. 09. 2012 | 10:18

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

naštestí tu do kojeneckýho mléka nikdo nemýchá melamim, jako v komunistické číně.
12. 09. 2012 | 10:18

martin_ka napsal(a):

stejně to byli ochlastové...škoda jich není
12. 09. 2012 | 10:21

český maloměšťák napsal(a):

Gru
Zolovi " Zabijáci" ?
Zabiják - ne ?
12. 09. 2012 | 10:22

Gru napsal(a):

Oprava: Zolovo dílo se nejmenuje "Zabijáci", ale Zabiják...
12. 09. 2012 | 10:22

befelemepesseveze napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina

jen aby
12. 09. 2012 | 10:23

Ing. N. napsal(a):

Mezi první činnosti politiků po sametové revoluci patřilo zrušení stanic pro kontrolu potravin. Cílem bylo umožnit dovážet do země jakékoliv šmejdy v zájmu maximálního zisku. Následky tohoto jejich "bohulibého" konání se v plné míře projevily v současné době, kdy začínají umírat lidé a nebo v lepších případech zůstanou naživu ale s těžkým poškozením zdraví.A to se ještě v současné době diskutuje o tom, zda povolit prodávat rozlévaný alkohol i nadále ve všech stáncích a nebo jen v těch, které mají "pevnou konstrukci".
Je to HANBA ! Všichni zodpovědní ministři by měli nést za tuto do nebe volající aféru trestní odpovědnost. Už toho napáchali dost! Věřím, že jim to občané ve volbách spočítají a učiní tak přítrž jejich kriminálním aktivitám.
12. 09. 2012 | 10:23

befelemepesseveze napsal(a):

martin_ka

vás by škoda nebyla
12. 09. 2012 | 10:24

lidový filosof napsal(a):

lidé pro peníze jsou schopni udělat cokoliv,po přečtení článku p.Sobotky se již nedivím ani metyl. mafii ,že tak činí...Kdo nic nedělá ,nic nezkazí.
Pan Sobotka toho hodně pokazil,tudíž jeho kritika by měla být objektivnější, ale když to koryto je pořád lakavější
12. 09. 2012 | 10:25

konečné řešení napsal(a):

Ing. N.
lépe nebude, dokud se něco podobného neobjeví i v poslaneckém bufetu
12. 09. 2012 | 10:26

Wraith napsal(a):

Pavel13

Dobrá, mohu se mýlit stran metylalkoholu. Nicméně faktem zůstává, že pančování alkoholu nejrůznějšími příměsemi je realitou. Možná to tak nevyznělo, ale měl jsem na mysli například přilévání denaturovaného nebo čistého lihu do nápojů. atd.
I tyto příměsi mohou přeci zdraví člověka poškodit a nezřídka i zabít, že?
12. 09. 2012 | 10:26

martin_ka napsal(a):

befeleme:
třeba ne....u tam těch je to jistota
12. 09. 2012 | 10:26

Jana Pechová napsal(a):

Na všem se dá vydělat.
Důzazem toho je i blog páně Sobotky. Proč si na lidském neštěstí nenahrabat politické body? Je to principiálně jiné než ředit alkohol jedem? Kdo určí kritickou hranici?
Žádný stát a žádná vláda nedokáže zabránit lumpům v konání lumpáren. Možné je pouze to, že když představitelé státu půjdou dobrým osobním příkladem, společnost automaticky zúží těm lumpárnám mantinely a na lumpy tak bude lépe vidět.
Současná atmosféra nekonstruktivního osočování, házení klacků pod nohy a přiživování nesnášenlivosti přesně odpovídá kvalitě lidí ve vedení politických stran, které určují směr.
12. 09. 2012 | 10:27

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

když se někdo potřebuje ožrat, tak se má natřít francovkou, jako jan katokavan z čssd. alespon to teda tvrdil, když to napálil ožralej se škodovkou do popelnic. z francovky žadná otrava nehrozí.
12. 09. 2012 | 10:29

befelemepesseveze napsal(a):

martin_ka

není to jistota.

Podobná aféra s methanolem tu byla i za totality. Tam zas vykrádali cisterny na dráze a jednou to někdo spletl a místo lihu vykradl tu s methanolem. Jeden strýček toho demižón přivezl na svatbu, kde pili i téměř abstinenti, při takové příležitosti každý sleví ze svých zásad.

Neotrávil se jen ten největší ochlasta, neb je prý nějaký antagonismus, že ethanol nějak vytvoří rezistenci proti tomu methanolu, tudíž skuteční ochlastvé jsou chráněni a jejich poškození není tak hrozné, jako u lidí, kteří nepijí, ale napili se jen jednou a jindy vůbec nepijí. Nejsou totiž zvyklí a také nemají v játrech ten ethanol.

Byl o tom dokonce zfilmován příběh, toho ochlastu, co mu to jedinému neuškodilo, ač pil nejvíc , hrál Menšík.
12. 09. 2012 | 10:33

místo mozku bobr napsal(a):

Jano Pechová

vládnout tak kvalitním lidem, jako jste vy, to musí být skutečně makačka.
12. 09. 2012 | 10:35

Gudka napsal(a):

Jana Pechová

Současná atmosféra nekonstruktivního osočování, házení klacků pod nohy a přiživování nesnášenlivosti

Správně. Prostě - ovoce Klausovy "mobilisace" a Topolánkovy "nulové tolerance".
Ano, tam stoka začíná a o kus dál se vylévá do šíře v kaluži metanolové aféry a církevní drancovačky.
12. 09. 2012 | 10:37

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová
Možná by bylo dobré, kdybyste si kromě planého moralizování a tlachání - přečetla Sobotkův blog.
O tom, kdo blokoval zákaz prodeje alkoholu ve stáncích /součástí prodeje bývá i nákup - a čísla o rostoucích importech metanolu jsou hrozivá/ a kolkování.

Nejde o osočování - jde o to, zda tedy budeme mít neregulovaný, nekontrolovaný trh takového cahrakteru, že umírají lidé...anebo se půjde cestou např. skandinávskou.
Ostatně doporučoval jsem zde knkihu " Why nations fail" - pokud už se zlepčila Vaše anghličtina - tak si ji sežeňte.
Autoři nepíší z pozic socialistických - ale z pozic rozumu.

A rozum velí zasáhnout vždy - když umírají lidé.
Nejen rozum - ale i cit.

Pokud tedy Vaše moralizování na jiných blozích má mít nějakou váhu - tak byste kromě obhajování církevních restitucí měla obhajovat i návrhy pana Sobotky.
Vím, že to pro Vás bude těžké - protože i on je proti současné podobě církevních restitucí...ale myslím si, že v tomto by snad s ním měl souhlasit i Duka či exčlen HJ a exšéf Svatého officia /Kongregace pro nauku víry/ Ratzinger.
Protože lidský život je to nejcennějí i pro Hospodina , jeho Syna , Panenku Mariu... další z plejády bohů , které i oni uctívají.
12. 09. 2012 | 10:39

Bunny napsal(a):

to Pechová:
Jen žvaníte. Opozice nemusí vytloukat žádný politický kapitál, vznikne totiž sám naprostou neschopností našich zástupců ve vládě, které jste si vy a vám podobní navolili. Úkolem opozice je na to vše průběžně poukazovat, což Sobotka dělá a vy z toho máte osypky. Ve skutečnosti nejste schopni unést pomyšlení, že vámi vysněná vláda vás klidně nechá chcípnou a ani okem nemrkne, protože základní péči o bezpečnost občana považuje za zbytečné plýtvání.
12. 09. 2012 | 10:39

Sláma napsal(a):

To Xury:
Vy jste jeden z mála modrých diskutujících, který je alespoň schopen formulovat nějaké myšlenky.
Jistě znáte zásadu, že lze argumentovat příkladem. Jestliže je možno regulovat prodej alkoholu v zemích na západ od nás, tak jistě by to bylo možno i u nás. Stejně tak jako tomu bylo u nás před Sameťákem.
Problém je v tom, že Kalousek otočil kormidlo o 180 stupňů, místo na Západ teď směřujeme na Východ. Jak je dobře známo, a pan Holub to na serveru Aktuálně velice precizně zargumentoval, Kalousek se při všech reformách inspiruje v Bulharsku, a dalších zemích Orientu (Albánie, Kosovo, Kazachstán, Bělorusko). Proč by zrovna dohled nad zdravím lidí měl být výjimkou?
Lidé se dnes pozastavují, jak je možné, že ministryni kultury dělá někdo tak nekompetentní. Rozdíl mezi Družinářkou a Pěnicí na jedné straně a doc. Hegerem na straně druhé je minimální. Všichni jsou slaboši, neschopni dělat svoji práci a příslušná ministerstva řidí náměstci (na zdravotnictví Bc. Šnajdr a Ing. Nosek), kteří jsou dosazeni a řízeni přímo Kalouskem.
12. 09. 2012 | 10:40

český maloměšťák napsal(a):

re : ...a další z plejády bohů...
12. 09. 2012 | 10:40

Arnie napsal(a):

Ať už je pan Sobotka z kterékoliv strany, nebo sleduje politické záměry, věcně má pravdu.
Akce vlády jsou v tomto případě vlažné, výsledky nulové a celé to trvá už moc dlouho a umírají další lidé.
Je přece možné okamžitě zasáhnout a zakázat rychlým krizovým opatřením prodej tvrdého, rozlévaného alkoholu v novinových stáncích a jiných pokoutních místech a tyto nekontrolované zdroje zablokovat.
Je možné provést rychlou krizovou akci k vypátrání zdrojů a distributorů smrtelného alkoholu.
To, že si tento rozlévaný alkohol kupují chudáci - jak někdo v debatě poznamenal, nehraje roli.
Stát má v popisu práce takovýmto situacím zabránit - a jestliže to jeho exekutiva, tj vláda, neumí, tak jenom prokazuje svoji neschopnost.
12. 09. 2012 | 10:41

Sláma napsal(a):

Ještě pro Xuryho:
Zvyšování spotřební daně za alkohol by se Vám mělo líbit. Vždyť zvyšování nepřímých daní zde neustále obhajujete!
12. 09. 2012 | 10:47

neo napsal(a):

befelemepesseveze

říká odborník na pančování, viz diskuse s ním.
12. 09. 2012 | 10:49

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová
Podle Vaší logiky se politik, který se zamýšlí nad holokaustem či jinými genocidami....a to způsobem , že hledá odpovědi na otázky, navrhuje a přijímá opatření taková, aby již nikdy k takovým věcem nedocházelo (například i otázky typu , zda nybylo výhodnější Německu po WWI s dluhem pomoci - např. formou " marshallova plánu" ...než trvat na tom že " dluhy se musí vždy platit")- tak podle Vás se takový politik jen přiživuje na neštěstí jiných.

Paní Pechová - to je taková hloupost, že s ní může soutěžit snad jen ogárek z Valach - svými vyjádřeními o " modernictických" protestech a dalajlamilismech.
Chucpe.

Oatatně jsem zvědav, kde zase zvednete prapor Církve. / o jejich zločinech a o tom, jak je nebezpečné, když její moc je velká a sroste se státem...to se asi také jedná o přiživování se na stamilionech mrtvých - co má zneužití jejího učení na svědomí, že ? - chraň pánbů politika, co by takové věci přetřásal !!!/

Paní Pechová - pokud zemže jeden člověk - kvůli pití pančovaného alkoholu - tak asi měl smůlu.
Ale pokud se děje něco takového jako dnes - jde o vážnou věc.
A kompolexní společnosti nejsou založeny na tom, že se problémy řeší tak, že budeme chodit do kostela a tam se modlit za charaktery našich politiků....komplexní společnosti si platí ty politiky proto, aby nastavili institucionální rámec jejich fungování tak, aby rozhodoval rozum a cit ...nikolivěk jakási bezbřehá svoboda typu " no však ten metanol chlastat nemusíš když nechceš - já ale mám právo ti jej nalít".

KOnec. Stejně je to asi zbytečné.....
12. 09. 2012 | 10:53

kapitalisti na smetiště dějin napsal(a):

připomeňme aféru s lékem Contergan, v Německu v 60. létech.

Lék byl v zájmu vysokých zisků farnaceutických společností doporučován kdekomu, včetně těhotných žen, bez jakékoli kontroly.
Narodily se tisíce dětí bez končetin nebo uší. Výrobce se obětem omluvil až v roce 2012.

Tam neměli v 60. létech žádného Kalouska ani Sobotku.

Zodpovědnost za tyto oběti nese neviditelná ruka trhu.

Její propagátoři by měli být odsouzeni jako vrazi lidí!
12. 09. 2012 | 10:53

Sláma napsal(a):

Xury napsal na adresu autora článku:" ještě malou poznámku. Ještě před týdnem jste ani nevěděl, co to metylalkohol je."
A jak to Xury víte? Vy jste ho zkoušel z chemie?
12. 09. 2012 | 10:54

Pavel13 napsal(a):

:Wraith
Samovýroba a pančování jsou 2 rozdílné věci. Laicky, samovýrobce svůj produkt pije, pančovatel určitě ne.
Pančovatelé dělají vše tak, aby se nic nepoznalo, tedy ani takový průser jako otrava není v jejich zájmu a snaží se to hlídat. Nedělají nic, co by mohlo poškodit jejich byznys. Samozřejmě, že nechtějí svými výrobky někoho léčit. Ostatně, v tom se od Unileveru aj. ničím neliší.
Samotný metylalkohol se přidává do lihovin i legálně, jde jen o jeho koncentraci. Etylalkohol totiž působí jako spolehlivý protijed (viz. příspěvek befelemepesseveze).
Nicméně dnešní průser musel dříve nebo později přijít. Buď to byl nějaký omyl nebo bordel u některého (asi horšího) výrobce.
12. 09. 2012 | 10:55

český maloměšťák napsal(a):

...ostatně nejvíc metanolu jde z Ruska.
A z Německa.

Eurofobům doporučuji, aby se tedy pustili do Merkelové.....a rusofobům zase, aby si vzali na paškál tavarišča Putina.

Kalousek coby osoba odpovědná za celní správu cel samozřejmě opět za nic nemůže.
Ostatně ani za výběr DPH při importech, že....

Pechová se za něj pomodlí v kostele - za jeho charakter.
A je to.
12. 09. 2012 | 10:57

Jana Pechová napsal(a):

čm
Nějak mi nepřijde, že by ČSSD jako vládní strana nějak viditelně snížila počet lumpů v přepočtu na obyvatele Česka. Chcete mě přesvědčit, že je to proto, že tehdy nestál v jejím čele pan Sobotka?
Pane maloměšťáku, to, co zásadně ovlivňuje atmosféru ve společnosti, je především chování politiků. Dokud budou mít hlavní slovo zpupní dravci, bažící po moci, lépe nebude.
PS: moje angličtina se nezlepšila. Možná byste na mě měl přestat reagovat, neb vaše perly tak padají do bahna nevzdělancova.

Bunny
Můžete být v klidu, strany současné vládnoucí koalice můj hlas nedostaly. Bývám k nim také dost kritická, což jste pominul. Ovšem - kritická bývám nikoli apriori, ale za konkrétní kroky. Jako i v tomto opozičním případě.
12. 09. 2012 | 10:58

místo mozku bobr napsal(a):

Jana Pechová

úkolem politiků ani vládních stran skutečně není snižovat počet lumpů ve společnosti. Na to nemají ani možnosti ani prostředky.

Úkolem politiků je schvalovat takové zákony, aby k lumpárnám nemohlo docházet a pokud dojde, aby lumpové hned skončili za katrem a dál ty lumpárny nemohli dělat.

Máte pravdu, že Dokud budou mít hlavní slovo zpupní dravci, bažící po moci, lépe nebude.

Ale to myslím nebude případ pana Sobotky, do kterého se mravokárně navážíte.

to spíš bude problém Duky a jeho party, kterou tu však často naopak obhajujete.
12. 09. 2012 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

Sláma
Xury sedává v lavici s Pechovou. Hnedle vedle obrazu s umučením svatého Antoníčka.
Mají pak oba vize.
Tudle mu Antoníček sděloval i cosi o Sobotkovi. Že prý neví, co je to si pořádně zareformovat - tak, že ve výsledku je zavedena dynamická DPH (mění se podle toho, jak moc blbě Fantoci odhadl růst DPH a výběr daní a podle toho, jak blbě byly nastaveny parametry DPH loni/ a že taky neví, co je to se pořádně nalít v poslanecké kantýně.
A že teda by měl zajít za strýčkem Kalouskem. Tedy Sobotka - pan Xury ne...ten ať zajde zase s Pechovou do kostela. Že mu zas něco poví. Svatá Antoníček tedy.
Pak se vrátil zpátky do obrazu. Ten svatý Antoníček.
Nikoliv Xury.
:))
12. 09. 2012 | 11:04

čert napsal(a):

pan Sobotka nám praví
že být on u moci
tak stát má zdravý
rozum a lidé nebyli
by cvoci

}:o)
12. 09. 2012 | 11:04

Gudka napsal(a):

Pachová

"Můžete být v klidu, strany současné vládnoucí koalice můj hlas nedostaly"

To ovšem jen díky tomu, že KDU zůstala před branami sněmovny. Nyní si ale vládní strany u vás udělaly velmi dobré oko, protože jsou pro CD, že?
12. 09. 2012 | 11:08

Analytik napsal(a):

Veškerá vina padá na Ministerstvo zdravotnictví.
Proč stále ještě nezačalo očkování proti nákaze methylalkoholem? Vždyť je to jasná epidemie!
Proč nebyla spuštěna osvěta, jak v domácích podmínkách uvařit z nezdravého methylalkoholu zdravý ethylalkohol?
Alkoholici volají po Hegerově hlavě (v lihu).
12. 09. 2012 | 11:08

Zaorálek jun. napsal(a):

Bohušů vem si mrtvolu - oběť pančovaného alkoholu a jezdí s ní od města k městu pod vlajkou čssd.

Za to určitě dostaneme hodně voličů k volbám!
12. 09. 2012 | 11:10

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová
Kecy.
Nejvíc ovlivňuje dění v zemi právo a jeho výkon - prostřednictvím institucí.

Vaše stalisnistické vize o hodných kamošich v politbyru si schovejte pro nějaké nebožáky, kteří svět vidí stejně jako vy.

Ostatně popovídejte nám něco o carakterním Ratzingerovi. O jeho působení v Kon gregaci pro otázky víry.
Jaké měl názory třeba na používání kondomů ve vztahu k AIDS.

Pište - jsem jedno oko. Když tedy podle vás je to nejdůležitější onen charakter politiků.

/opak je pravdou -zákon a institucionální rámec jeho fungování má být nastaven tak - aby i lump či hloupé hovado - pokud se dostane do politiky...napáchalo co nejméně škody...ostatně jistě nám teď dokážete, že i v Církvi tomu tak bylo, je a bude - nebo je to o tom, co byl a je Ratzinger či nějaký poedofilní kněz zač ???/

Tak prosím - jsem jedno oko.

/pak ještě přidejte úvahu na téma jak se podařilo zatočit s metanolovou kauzou tak, že Kalousek přestal pít etanol a o tom, že hloupost není ani levicová ani pravicová.../
:---()
12. 09. 2012 | 11:11

objev století napsal(a):

Příčina je v pravicové vládě, která nezná špinavé peníze.
12. 09. 2012 | 11:15

neo napsal(a):

před pár týdny, show Jirky Babicy:

Dnes si utvoříme domácí likér,
Vezmeme si litr čistého ethanolu a kdyz nemate ethanol, tak tam dejte....
12. 09. 2012 | 11:15

dříve čtenář napsal(a):

Lituji Vás pane Stejskale. Číst tady všechny ty bláboly a ještě být ve střehu, jestli některé výrazy neodporují kodexu?
Myslím, že horší práce než Vaše už může být jen zapisovatel v parlamentu. Ten urážky nemaže, musí je i zapisovat.
Dnes jsem zase udělal chybu, že jsem hned ráno musel jet autem napříč Ostravou. Soudě podle chování řidičů všech ras, pohlaví, stáří i velikosti aut, : dobře nebude!
12. 09. 2012 | 11:17

čert napsal(a):

místo mozku bobr

fakt máš místo mozku bobr?
tak máš vládní předpoklady
využij to
bude z tebe obr
co dá lidi dohromady
12. 09. 2012 | 11:19

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Je to také ČCSD ,která chce zákon oprokázání původu majetku.

No apotom už stačí jen přijet za dotyčným - zkontrolovat mu účetnictví a daňová přiznání - jak jsou v harmonii s přiznaným a skutečným majetkem /opět Fantoci a jeho nesčetní analytičtí Moulinové/ - no a je hned zjevné, že vila na Mallorce se z toho pořídit nedala.

Co ještě potřebujete, " pravicová" lůzo ?
Až vás někdo vytráví nějakým šmejdem po tisících ? Nebo si myslíte, že se to dotkne jen levičáků?
Volové.
12. 09. 2012 | 11:20

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

a neumřeli ti lidé po požití slávečkovi oranžády? ta prý také neměla povinné označené původu a socani jí museli stáhnout....no, hlavně, že sláveček upozornuje na nešvary!
12. 09. 2012 | 11:23

Jana Pechová napsal(a):

Gudka
Představte si, nevolila jsem ani lidovce. Jejich kandidáti se mi nelíbili.
Přiznejte si, že o mě nic nevíte - a přestaňte s tím kádrováním.
On totiž samotný fakt, že stojím na straně návrhu zákona směřujícího k narovnání křivd, vůbec nemusí znamenat, že chodím do kostela, jsem členkou jakékoli církve a volím podle toho. Mám svůj názor a svoji hlavu - a tak nějak mi nevadí, že se s vámi neshodnu. Vám to rovněž nemám za zlé.
12. 09. 2012 | 11:25

český maloměšťák napsal(a):

apendix definitivní
Fantoci a jeho Moulinové jsou odpovědni za to, že se u nás vyrobí snad 80 miliard fixů.
Na papíře ale.

Jednodušeji
Je to Fantoci a jeho Moulinové co mají na starosti jak kontrolu toho, zda byl přírůstek majetku nabyt v souladu se zákonem, tak také zodpovídají za výběr DPH a cel.
/nevím, zda mají co mluvit i do licenovaných výrob....tam je to asi spíše o místních orgánech - zhusta o zkorumpovaných lidech na radnicích/

Howgh.
12. 09. 2012 | 11:25

Ondřej Kolář napsal(a):

Sobotko, nedělejte si politické body na neštěstí druhých. Stát jistě nemůže hlídat každý pohyb občana, dokonce ani za minulého režimu mu leccos uniklo. Věřím, že se brzy odhalí zdroj.
12. 09. 2012 | 11:27

Jana Pechová napsal(a):

český maloměšťák
Realitu nejvíc ovlivňuje vztah společnosti k právu. A tudíž i příklad těch, na které je nejvíc vidět (a kteří i z podstaty profese na toto téma nejvíc kážou).
12. 09. 2012 | 11:29

marxík napsal(a):

Já bych do tržních mechanismů nijak nezasahoval. Jednoduše, u stánku kde oslepneme si příště lihovinu nekoupíme , a neseriozní prodejci brzy zkrachují. Jsou to léty prověřené principy, na které je spoleh. Jak tady mnozí správně zmiňují, stát není stejně schopen zaručit nezávadnost každé jednotlivé láhve i kdyby se ukontroloval.
A kdyby se snad chtěl o tuto marnou práci pokusit, stejně nemůže, protože nemá dostatek finačních prostředků , které je potřeba prioritně dislokovat k bohulibějším účelům. Nejen Bůh, ale i ústavní soud jsou prý už značně nervozní.
12. 09. 2012 | 11:30

Viola napsal(a):

Špatný název - systém selhává a je prolhaný. Velmi dobrý název zvolil pan Candole-ideozločiny. Měly by se kontrolovat třeba bývalé velké podniky, zda se tam neusadila pokoutná výroba. Včera kolem plynojemu v Mariánských horách to smrdělo, jakoby se tam někdo zbavoval sava.
12. 09. 2012 | 11:31

Kelt napsal(a):

Jako pubelescentovi se mně dostala do ruky kniha v modré vazbě s názvem Zvonokosy.
Nejvíc mně po hospodské Macártové zaujala postava Elulalie Čubíkové,nejen svoji nezapomenutelnou v barvách vyvedenou postavou,ale zejména vším tím,co zde presentuje J.P.
Její konec /E.Č/byl v tragikokomičnu její postavy co by horlivé modloslužebkyně a šmírování chlapů,co si chodili ulevovat do veřejného zařízení,na které měla se všemi podrobnostmi ze svého bytu perfektní výhled.
Nevím to již určitě,ale mám pocit,že jí to ze všeho toho hráblo.
12. 09. 2012 | 11:41

Viola napsal(a):

český maloměšťáku

to je dobrý směr, kontrolovat ty, kteří se holedbají, že vyrábějí mnoho fixů a přitom fixlují s metylalkoholem.
12. 09. 2012 | 11:42

dříve čtenář napsal(a):

marxík, naprostý souhlas! Já bych ještě dodal, že pokud Vám v nemocnici vyoperují omylem zdravou ledvinu, taktéž se tam už nebudeme chodit léčit a tato nemocnice pak zákonitě zkrachuje...
12. 09. 2012 | 11:47

Stibor Halíček napsal(a):

Zajímalo by mne pane Sobotko, když už jste tady spustil svoji tradiční kritiku. Jaká tedy navrhujete řešení problému. Říkat coby, kdyby umím také. Ale tak se alespoň jednou blýskněte nějakým opravdu efektivním řešením. Navrhněte jej a pokud bude dobré a účinné, určitě si svoji cestu k realizaci najde. Vaše rétorika je jen populistické sbírání hlasů do voleb z pozice opozice. Najít na čemkoli cokoli špatného umí každý.
12. 09. 2012 | 11:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane dříve čtenáři,

není to tak hrozné ;-)(ostatně ani zdaleka nečtu vše, co sem kdo napíše, blogy nevyjímaje).

Řada lidí sem ale píše dle mého spousty zajímavých věcí, nehledě k tomu, že se i po těch letech neustále učím chápat, jak lidé diskutují, což mne baví vůbec nejvíce (zrovna jsem o tom sepsal text pro jeden časopis, časem ho dám do svého blogu).

Dobře nebude? To myslím nezáleží jen na řidíčích v Ostravě ;-), ale i na nás všech ostatních.

Libor Stejskal
12. 09. 2012 | 11:54

český maloměšťák napsal(a):

marxík
Ano - to je dobrý nápad. Anebo třeba když nám naroste z nějakého "léku" druhá hlava - také si z toho nebudeme dělat těžkou hlavu...a prostě si už tento lék nekoupíme. A to i kdyby nám dávali slevu " dva ze cenu jednoho".
Nač zasahovat do trhu.
To je nesprávné, nesystematické a kontraproduktivní. A neetické /omezování svobody druhých/. Podle některých pravicových hlav by to snad mělo být i protizákonné - ale v tom ještě nedosáhly všechny jejich hlavy náležité shody.
Zatím v této oblasti ještě všechny hlavy takříkajíc na jednom krku nesedí.

Ostatně v mnoha případech skutečně může platit, že do dvou hlav se vejde více rozumu. A tak by se snad i z toho ministerstva financí - při vhodném dávkování léku....mohlo očas vypadnout něco, nad čím by hlavy posluchačů nemusely sebou jen vrtět - ale mohly se i zamyslet.
12. 09. 2012 | 12:08

aga napsal(a):

Jéžiš, nechme to na trhu, on to vyřeší, ne? K nepoctivým hospodským prostě příště zákazník nepůjde. Stejně, jako příště nepůjde do zprivatizované nemocnice, pokud se mu tam nedostane adekvátní péče. Liberalismus je řehole, ale každý výjimka narušuje jediný možný přirozený a spravedlivý tržní řád.
12. 09. 2012 | 12:09

dříve čtenář napsal(a):

Děkuji za odpověď pane Stejskale. Ostravské řidiče beru jen jako "reprezentativní vzorek společnosti".
Jezdím už delší dobu lyžovat do Rakouska. Chování a reakce místních řidičů i lyžařů je pro mne jakýmsi srovnáním s tuzemáky. Bohužel časem musím konstatovat, že my to hulvátsví a nepořádek ty rakušáky naučíme! Už do Vás na sjezdovkách běžně bezohledně narazí i německy mluvící lyžaři. No a na cestách už se jako piráti nechovají jen řidiči z bývalého východního bloku... A pak mám být optimistou.
12. 09. 2012 | 12:12

dalimír napsal(a):

Tahle ta tragická hrůza z otráveným alkoholem bude pane Sobotko vyhovovat pravičákům a vůbec celé vládnoucí koalici protože pozornost občana je ted nasměrovaná jinam a oni v tichosti si budou moci pozametat ten svinčík ve svých pochybných aktivitách ! Možná k tomu bude mít někdo výhrady ale já si myslím že to tak bude ! Už to napovídá třeba kauza p. Parkanové ! Hezký den Dl.
12. 09. 2012 | 12:17

Pravda napsal(a):

Sobotko

Drtivá většina těch nelegálních lihovin co se sem dostává je neokolkované. Takže zavedení kolků nemá žádný vliv na prodej závadného alkoholu. I kdyby váš návrh na kolky neprošel pořád by to bylo stejný, protože stejně mnoho lidí ví jak to obelhat. Ty pak můžou nalévat do okolkovaných láhví. Sehnat falešné kolky taky není zas tak těžké v současné době internetu. Navíc je silné podezření, že tento alkohol se vyrábí a k nám dostává z Polska a vzhledem k tomu že jsme v Schengenu se na hranicích už zboží ani lidé nekontrolují.

Dále postrádám jakoukoliv vizi jak by jste to řešili vy. Prohášení prostě vláda dělá špatně my by jsme to udělali líp je nedostatující. Prohlášení že selhává stát je také dost nepravdivé. Selhávají především lidé, kteří si kupují podezřele levný alkohol. Už extrémě nízká cena by mě měla varovat. Nikdo nemůže zajistit kontrolu všeho alkoholu. Chyba je v lidech né ve státu. Pokud by lidé sledovali co jedí a pijou a nedívali se jen na cenu tak by se tohle ani nestalo. Holt blbí lidi chtějí jen levné potraviny tak kupují ty závadné.
12. 09. 2012 | 12:19

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Nejde o osočování - jde o to, zda tedy budeme mít neregulovaný, nekontrolovaný trh takového cahrakteru, že umírají lidé...anebo se půjde cestou např. skandinávskou.
KONEC CITATU.
Pane CM - muzete nesocialistickym elementum vysvetlit proc nasledujici opatreni nebyly zavedeny jiz za vlady CSSD? Neodpovite - odpovim ja:
A) Zajmy svazu oranzovych velkostatkartu, kmotru, paseraku a lihovarniku jsou trochu jine nez to co hlasa jejich loutka Csobotka zde na blogach.
B) I za 8 let vlady socialistu se vyrabel cerny alkohol - akorat byla klika ze se z toho nikdo cely leta neotravil.
Cituji navrh bohulibych opatreni NYNI navrhovanych Csobotkou. Podotykam ze pokud se kolky masove falsuji, dalsi administrativni opatreni lze snadno obejit.
CITAT:
Problém je v tom, že v uplynulých šesti letech ministerstvo financí nepřijalo žádné další opatření, kterým by na kolkování navázalo a zabránilo distribuci nezdaněného a nekontrolovaného alkoholu mimo systém kolkovaných lahví. Tedy zejména v restauracích, hospodách a na nejrůznějších stáncích. Nebyl omezen rozměr nádob, ve kterých lze lihoviny distribuovat k rozlévání, nebyl omezen počet povolených otevřených lahví, nebyly rozkryty a zlikvidovány zdaleka všechny kriminální skupiny, které v této oblasti okrádají stát a podvádí zákazníky.

DALSI OTAZKY:
a) Je za hlidani kvality potravin odpovedny SPZI nebo ne?
b) Je reditel SZPI Sebesta - spolehlivy socialisticky soudruh a oranzovy velkostatkar - ministr zemedelstvi za socany ve Fischerove vlade - nebo ne?
12. 09. 2012 | 12:22

aga napsal(a):

dříve čtenář

Jen se z toho západu nepo... Nejenže do vás v Rakousích německy mluvící lyžař bezohledně vrazí, ale ještě vám právě na tyto případy specializovaný advokát pošle astronomický účet na jeho ošetření a trvalé následky. V tomto se ještě hóóódně musíme učit my.
12. 09. 2012 | 12:23

zdenekb napsal(a):

aga napsal(a):
"Jéžiš, nechme to na trhu, on to vyřeší, ne? K nepoctivým hospodským prostě příště zákazník nepůjde."

No, pokud oslepne, dost možná pak netrefí ani k těm poctivým...
12. 09. 2012 | 12:27

dříve čtenář napsal(a):

Aga, asi jste mne nepochopil. V tom je už totiž výborně učíme i "s přidanou hodnotou"!
Před 15 léty tam takové jednání bylo nemyslitelné...
12. 09. 2012 | 12:30

český maloměšťák napsal(a):

Ještě jeden postřeh :
Zatím jsem ve sdělovacích prostředcích zaznamenal pouze zprávy typu ře člověk odtud a odtud či v té a té nemocnici oslepl či zemřel po požití alkoholu zakoupeného tu v tržnici, onde v kamenném obchodě.

To mají novináři tak špatné/neúplné/ informace ?
Nebo dostali příkaz neuvádět v KTERÉM obchodě a KTEROU značku si daná oběť zakoupila ?
Kvůli možnému budoucímu soudnímu sporu /ochrana dobrého jména, poškozování dobré pověsti/.

Možná že je za tím nějaké policejní embargo.....nicméně myslím si, že v tomto případě není na místě - ba naopak.

Ostatně byl to Kubice, kdo dlouhá leta stál v čele átvaru pro boj s organizovaným zločinem....kdy za jeho působení ten byznys rozkvetl.
Byl to Kubice, za jehoš šéfování MV bylo nasazeno prý až 100 policajtů na Ratha plus špičková technika.
Ve stejné době zřejmě docházelo k další expanzi nelegální produkce alkoholu.

V Kraďákově je ale za vše odpovědný pouze Lajos Bacsi a Pepa z Honkongu. Občas taky Paroubek a komunisti.

Šalom. A nezapomeňte hlásat Pravdu o laisseze faire a nepřípustnosti zasahovat do něj ! Protože vše má mít v moci soukromá inicistiva - a právo se tomu musí přizpůsobit !

/někdy mám pocit, že se tomu přizpůsobují tu šéf UOOZ či MV...ale to nemohu nijak doložit/
12. 09. 2012 | 12:31

stejskal napsal(a):

Pane dříve čtenáři,

nechci zobecňovat na základě několika zkušeností, ale němečtí a rakouští řidiči jsou v průměru skutečně ohleduplnější než čeští (což samozřejmě vůbec neznamená, že mezi nimi není řada bezohledných a že v Česku jezdí bezohledně každý).

Zaujala mne jedna zkušenost mé paní. Kdysi měla německého šéfa. Jednou sem za ním přijeli z Německa rodiče. Vezl je po Praze autem a oni se strašně divili, proč se chová tak neomaleně, když doma v Německu jezdí úplně jinak. Jezdím tak, jako ostatní, znělo vysvětlení.

Většina lidí jezdí jako ostatní, takže důležité je, jak jezdí ti ostatní :-) Osobně si myslím, že za posledních několik let se situace (třeba v Praze) zlepšuje. Pomalu, ale jistě. Zdá se mi, ža pravidla dodržuje čím dál více lidí. Třeba těch ostatních, kteří to dělají, bude časem dost na to, aby se z toho stala norma. Je to jen a pouze na nás.

Libor Stejskal
12. 09. 2012 | 12:34

Pravda z Kladna napsal(a):

dříve čtenář

hahaha

o tom, jak Rakušáci podváděli byla již za totality natočena celá trilogie s Menšíkem. Jmenovalo se to Mladé víno, bouřlivé víno a zralé víno. Teď to opakovali na Barandově.

Za totáče jsme mysleli, že je to jen propaganda na vrahy z Wall streetu a zahnívající kapitalismus, ale dnes již víme, že soudruzi při natáčení měli pravdu.

Rakušáci nás okrádali vždycky.
12. 09. 2012 | 12:36

Vysmátý příjemce výsluhy napsal(a):

Na chlast není čas,
hledáme "průnik" se 101kou na zvýšení DPH a restitucí.
Dřeme jako koně.
12. 09. 2012 | 12:39

aga napsal(a):

zdeněkb

A co teprve když umře. Ale jak jsem řekl, liberalismus není pro padavky, plná kaťata nejsou politika (Schwarzenberg).
12. 09. 2012 | 12:42

dalimír napsal(a):

Vážení proč u nás lidé zbytečně umírají ? Pokud v česku neudělají vlády pořádek s vietkongem tak se nic nezmění ! Drogovat se bude stále a pančo poteče proudem furt ! Nikdo zatím u nás netuší jakou rozvětvenou distribuční sít u nás jejich mafie mají ! Je to iniciativní národ a naše česká a moravská mentalita je na ně krátká ! My se tady vždy probudíme až se nám doslova někdo vys...e na hlavu !!! Hezký den Dl
12. 09. 2012 | 12:43

aga napsal(a):

dříve čtenár

Ale děte. Nevšiml jsem si, že by na našich horách číhali podobní specialisté na zahraniční tůristy - dříve ani dnes. Ten obdiv k západu a kakání do vlastního hnízda za každou cenu je známkou poddanské povahy.
12. 09. 2012 | 12:44

juvel napsal(a):

Politická kultura v této zemi je taková, jaká je. Pravicové strany by této události rovněž využily k získání politického kapitálu - viz. např. Kubiceho zpráva před minulými volbami (ta byla navíc zákeřná)

K těmto otravám metylalkoholem dochází za vlády pravicové koalice a nedá se nic dělat, hlavní odpovědnost je na jejich vládě a jí vedených ministerstvech.
12. 09. 2012 | 12:51

JC napsal(a):

Pravda z Kladna,
Mno, v Mladém vínu to nebyli Rakušáci ale čeští emigranti - to jen abysme byli přesní.
Rakušáci ovšem o pár let později míchali do vína Fridex, takže i ve státu kde mají "vše pod kontrolou" se občas černá ovce může vyskytnout.

Sobotkův blog je předvolební tlachání "my to umíme líp", socan Hašek vybízí "lidé proboha nepijte, jde o život".

Jednoduchým a účiným řešením je zrušit spotřební daně u všech "paliv" a poměrně zvýšit DPH. Pak se nikomu nevyplatí pančovat chlast ani benzín.

Mno ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
12. 09. 2012 | 12:57

český maloměšťák napsal(a):

Takže první vlaštovka : V Opavě /kde v Opavě zatím nezjištěno/ ....okolkovaná Hanácká vodka.
12. 09. 2012 | 13:05

Fialenka napsal(a):

Pravicový přístup Václava Klause:

V lednu 2009 prezident Klasu napsal do časopisu Financial Times:
„Nejlepším způsobem jak reagovat na probíhající hospodářskou krizi by bylo dočasně suspendovat všechny ony nadbytečné standardy, které jsme si vytvořili v zemích Evropy v oblasti sociální, ekologické a zdravotní.“

Také vyjednal, aby pro nás neplatila Listina základních práv EU, která obsahuje články: Právo pracovníka na informování a na projednávání v podniku; Právo na kolektivní vyjednávání a akce na ochranu svých zájmů; Právo na přístup ke službám zaměstnanosti; Slušné a spravedlivé pracovní podmínky, Právo na sociální zabezpečení a sociální pomoc; Právo na ochranu zdraví a ochranu životního prostředí; Ochrana spotřebitele.
12. 09. 2012 | 13:05

český maloměšťák napsal(a):

JC
Socan Hašek zajistil laboratorní zkoušky - lidé mají možnost si nechat v případě podezření nechat udělat test.

Můžete popsta - jak dojde / úpoměrným zvýšením" DPH /kolik by to vlastně bylo sazeb a jak vysoké ???/ k vyřešení tohoto problému ?
Uveďte ty sazby - jaké budou u pivam jaké u čistého lihu,m jaké u nafty....a jak se tedy vše " zjednoduší".

Nebo jen tak plácáte ? Z nudy ?
12. 09. 2012 | 13:08

Kanalnik napsal(a):

Blog je dost k veci, politikum v nem vidim jen trosku (coz mohu tolerovat), celkove je clanek jasny a prehledny a ma co rict. Rozklad statu se projevuje i na tomto velmi tragickem pripadu, ktery mame moznost sledovat.

Ano, stat ma zajistit represi nelegalni produkce a distribuce alkoholu, a pri vyskytu metanolu neprodlene a plosne informovat, a chranit tak sve obacny. To by ale ten stat musel byt funkcni.

Napady se zakazem prodeje alkoholu na stancich ci v urcitych typech prodejen vubec neresi koren problemu, jen jeho symptomy, a navic rikaji o jejich tvurcich dost o tom, jak moc povazuji obcany za deti a nikoli za odpovedne dospele lidi. Ale proc mne to u teto vlady neprekvapuje?
12. 09. 2012 | 13:09

Drahomíra napsal(a):

Dalimíre,
moravská bodrost je metoda, jak s upřímným dojetím prodat jedovatý pančovaný chlast. Dělíme slivovicu na "dobrou" a "dá sa". = "Dá sa do Prahy..."
12. 09. 2012 | 13:10

JC napsal(a):

český maloměšťák

Furt se nic neděje, Kubice brání vyšetřování

http://zpravy.idnes.cz/policiste-zadrzeli-majitele-obchodu-ve-zline-ktery-prodaval-metylakohol-1lf-/krimi.aspx?c=A120912_114339_zlin-zpravy_ppr
12. 09. 2012 | 13:14

český maloměšťák napsal(a):

JC
Nejste tlučhuba - že ne ?
Vyvalte tedy ze své kebulky - kolik by bylo těch sazeb DPH a jak by to vyřešilo problém pančování ?

Odpovím za vás - daně by nemusely být POMĚRNÉ /poměrně spotřební dani zvýšit DPH/ - jak tvdríte...ale především velmi nízké.

Já osobně si myslím, že by situci spíše napomohlo něco takového jako je u vína - tedy možnost sámozásobitelství se, případně omezené produkce za účelem prodeje.
Funguje to u vinařů, ale v některých zemích i u pivařů /home brewing/.

Jenže pak jsou na úbytě korporace a stát. Ostatně poslední pohyby v cenácgh surovin pro výrobu piva svědčí o tom, že z mikropivovarů už začínají mít mamuti strach.

P.S. JC - vy jste se z pravičáka stal socanem ? /bažení po vysokých daních - DPH / Co způsobilo takový vývoj osobnosti ? Hloupá a slepá loajalita vůči každému, kdo sám sebe nazve pravicovým politikem ?
12. 09. 2012 | 13:16

Janek napsal(a):

Největší problém je, že vláda a poslanci jakmile jsou zvoleni začnou se starat jen a jen o vlastní kapsu, vlastní zájmy a zájmy těch, kterým jsou zavázáni. Myslet na občany a stát nezbývá čas.
12. 09. 2012 | 13:17

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu, ani jsem to nečetl.
Pořádný člověk si pálí slivovici sám. Ví, z čeho to udělal a jak to vypálil. Jako u zabijačky. Státní žrádlo je šunt. Zavedli to komunisti. Než se z toho národ sebere, zemřou ještě miliony lidí (věkem). Odhaduju 20 milionů.
12. 09. 2012 | 13:18

český maloměšťák napsal(a):

JC
Psal jsem o něčem joném - o tom, jak Kubice fungoval ve funkci šéfa UOOZ - kdy rozkvetl právě že

To, že POLICIE /tedy nikolivěk ministr/ zasáhne v časech - kdy díky rozvoji tohoto byznysu umírají lidé...to je spíše další jeho smutnou vizitkou - zejména ve vztahu k tomu, jak se zatočilo s Rathem.

NIcméně stáple jsem se nedozvěděl, jak proporcionálním zvýšením DPH /ve vztahu ke zrušené spotřební dani/ se vyřeší problém pančování .

Neuhýbejte a obhajte svůj geniálně jednoduchý nápad.
A jaké tedy budou ty sazby A zejména jak se vše tímto zjednoduší.

Jistě to všechno máte detailně připraveno. Když je to tak jednoduché.

Tak sem s tím .
12. 09. 2012 | 13:20

JC napsal(a):

český maloměšťák,

Vy jste ten případ, kdy to hodláte komplikovat, když to jde jednoduše.
Žádné spešl. DPH sazby na benzím, naftu líh atd.
Spočítat výnosy ze spotřebních daní, zrušit je a dopočítat o kolik zvýšit horní sazbu DPH...elementary dear Wattson.

P.S. Na tu Haškovu iniciativu ironicky dodávám : dobré, dobré...když někdo přestane vidět půjde na test..dobré.
12. 09. 2012 | 13:20

dalimír napsal(a):

Dobrý den paní kněžno Drahomíro ! Také odbornice s pálenice ? Doufám že dokážete pořádně napálit nebo dopálit hlavně vašeho pána knížete ! Marnost nad marnost vietnamcům se v iniciativě nemůžeme rovnat ani my bodří moraváci ! Dl
12. 09. 2012 | 13:23

český maloměšťák napsal(a):

Ládík!!!
Jenže to je bohužel trestné.
Takže pozor.
Pokud tedy si také pálíte sám - a neodvádíte daně.

Je to podvod a v podstatě za to můžete dostat flastr natvrdo.
/nemluvě o tom, že nyní by naše občanská povinnost měla být taková, že bychom vás mohli udat...ale já osobně to neudělám...protože sám si myslím, že drobné pěstitelské pálení pro vlastní potřebu /pár desítek l/ či pro sousedský prodej by mělo být legální...stejně tak i pěstování marijuany.../
12. 09. 2012 | 13:23

český maloměšťák napsal(a):

JC
Když elementary - tak to uveďte - jaké budou ty sazby DPH, Watsone.

"Spočítat to", "udělat"...takhle mluvili za komunistů. Nefachčenkové.

VY jste to vymyslel a tvrdíte, že je to jednoduché . VY to tedy udělejte.

A hlavně - nevysvětlil jste , jak se pouhým převedením spotřební daně do režimu DPH vyřeší problém s poančováním alkoholu ? Popište to.

Jinak si budu myslet, že jste jen grafoman či tlachal /tedy paradox - neb právě že tlachalství vy vyčítáte Sobotkovi/.

P.S. Osobně vám doporučuji se po JC - vsku vypařit. A dál se neztrapňovat - vy " pravičáku" .
12. 09. 2012 | 13:27

JC napsal(a):

český maloměšťák,
Jenže milý Wattsone, mě se nechce s vámi párat. Jestli na něco nemám čas, tak je to "kruhová" diskuse s levičáky.
N.B.- reagoval jsem na Pravdu z Kladna - tedy na jeho polopravdu o zlých kapitalistických Rakušanech.
12. 09. 2012 | 13:35

Viola napsal(a):

A nebylo by jednodušší třeba mít doma laboratorní vybavení na zjištění metanolu?
12. 09. 2012 | 13:42

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
na úvod ta poznámka na závěr byla pochopitelně nadsázka, nejde o to, jestli by Sobotka nějaké vědomosti o metylalkoholu vydoloval nebo ne (doufám, že ano), konečně je mi to jedno, ale že se snaží přiživovat na aktuální aféře. Přitom kdyby byla u moci jeho vláda, jsem přesvědčený, že by to proběhlo víceméně stejně.

Co se spotřební daně na alkohol týče (totéž i cigarety), tak je jasné, že s rostoucí výší roste i snaha ji obejít. To není běžná daň ze spotřeby.Už proto, že dosahuje astronomických hodnot v porovnání s nákladovou cenou.
Co se stavu před rokem 89 týče, tak se zase až tak moc nelišil. Pochopitelně nebyl prodej na tržištích a novinových stáncích, ale jinak v hospodách a obchodech pochopitelně byl podle mne na stejné úrovni. Teď je jich ovšem řádově více a tím pádem je výrazně tvrdší konkurence, což také svádí k podvádění. Osobně si dovedu představit, že se alkohol v lahvích bude prodávat jen v kamenných obchodech, ale je otázka, jestli by to zabránilo podobným případům. Snad by to jen urychlilo hledání prodejců a tím i snad zdroje.
12. 09. 2012 | 13:46

TomášL napsal(a):

Violo,

jedno takové vlastníte a říká se tomu "oči". :-)
12. 09. 2012 | 13:47

blahoslavení chudí duchem napsal(a):

Viola

rádi vám dodáme plynové chromatografy. Cena začíná na 167 845Kč.

Labio a.s.
12. 09. 2012 | 13:49

Yosif K napsal(a):

OPAKOVANI OTAZEK:
a) Je za hlidani kvality potravin odpovedny SZPI nebo ne?
b) Je reditel SZPI Sebesta - spolehlivy socialisticky soudruh a oranzovy velkostatkar - ministr zemedelstvi za socany ve Fischerove vlade - nebo ne?
Konec citatu.

Nechci nijak nasilne vyvinovat ministra zadraovtnictvi Hegera - ale kdo jiny ma byt odpovedny za potraviny nez "Statni zemedelska a POTRAVINARSKA inspekce"

Nebo se snad alkoholicke napoje prodavaji v lekarnach?

Slepota ruooranzovych soudruhu k obdivuhodne cinnosti SZPI je dana tim, ze SZPI je ovladana oranzovou mafii.

Zajimave je, ze SZPI ma bohate pristrojove vybaveni, kterym intenzovne a nakladne zkoumaji puvod hroznu u vsech vyrobcu domacich vin, stopy po buracich v balickach suseneho ovoce atp.
Cituji SZPI:
http://www.szpi.gov.cz/
SZPI je organizační složka státu, která je přímo podřízená ministerstvu zemědělství. Je orgánem státního dozoru zejména nad zdravotní nezávadností, jakostí a řádným označováním potravin.
Nechci rejpat do Sebestuy, mzona ze by travil vetsinu casu po zranicich a vinobranicu ve Francii i kdyby byl kovanym clenem ODS ale shodou okolnosti byl delegovan CSSD do Fisechrovy valdy a je clenem neformalniho svazu oranzovych velkostatkaru a evidentne "spatne nastavil priority".

Pokud jeho skvela laboarator dokaze vystopovat v templarskem vine stopove prvky z Moldavie, a v 200 gramech susenych rozinek 0.01 gramu buraku, mela by celkem snadno zjistit i SAVO a methylkakohol ve smnrtelnych davkach v tuzemskem rumu ci jemne vodce.

No nic, nahodou trosicku selhal socialisticky velikan, pro rudooranzove fanatiky vsak jako vzdycky za vsechno muze kapitalismus.

Jeste ze CSSD oplyva mudroliny kteri vsemu rozumi nejvice na svete.
12. 09. 2012 | 13:52

český maloměšťák napsal(a):

JC
Takže jste jen tlachal. Nic nového - va vašem případě tedy zůstává vše při starém.

Novum tak je jen to, že jste i socan /horujete pro zvyšování daní a další nárůst množství sazeb DPH - tedy jste ještě socanovatější jak ČSSD/.

To, že své tlachání řešíte opět tím, že se vypaříte...to jsem výše předpověděl.

Hezký den - zjednodušovači daňových systému a řešiteli pančování alkoholu.

:)))
12. 09. 2012 | 13:56

Yosif K napsal(a):

SZPI chrani zivot spotrebitele na plne pecky - pred moldavskymi hrozny v templarskem vinu a pred margarinem v maslovych susenkach:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce aktuálně zaznamenala další klamavé obchodní praktiky. Jednalo například o skutečnost, kdy obchod záměrně prodlužoval data použitelnosti uvedené výrobcem nebo na regálové etiketě byly klamavé informace o původu potravin nebo o jejich složení.

Klamání spotřebitele: složení uvedené na štítku z prodejny je odlišné od složení uvedeného na původním obalu výrobku
Tesco Stores ČR a.s., Brněnská 74, Jihlava

Klamání spotřebitele: laboratorní analýzou bylo potvrzeno, že mléčný tuk byl ze 65,1 % klamavě nahrazen tukem rostlinným. Použití rostlinného tuku pro výrobu sýra není povoleno.
Tesco Stores ČR a.s., Veselská, 190 00 Praha 9
Výrobek

Zjištěný nedostatek
Tavený sýr z Domažlic, á 100 g, DMT 20.09.2012, výrobce: TABE Bezděkov s.r.o., Bezděkov 79, Klatovy

Klamání spotřebitele: laboratorní analýzou bylo potvrzeno, že mléčný tuk byl ze 46,3 % klamavě nahrazen tukem rostlinným. Použití rostlinného tuku pro výrobu sýra není povoleno.
Tavený sýr se šunkou z Domažlic, á 100 g, DMT 14.09.2012, výrobce TABE Bezděkov s.r.o., Bezděkov 79, Klatovy

Klamání spotřebitele: laboratorní analýzou bylo potvrzeno, že mléčný tuk byl ze 28,5 % klamavě nahrazen tukem rostlinným. Použití rostlinného tuku pro výrobu sýra není povoleno.
Tesco Stores ČR a.s., Kafkova 1223/8, 77900 Olomouc
Výrobek

DMT
uvedené výrobcem

Zjištěný nedostatek
Tavený sýr z Domažlic - baleno á 100g, výrobce TABE Bezděkov s.r.o., Bezděkov 79, Klatovy

25.08. 2012

Klamání spotřebitele: laboratorní analýzou bylo potvrzeno, že mléčný tuk byl z 11,7 % klamavě nahrazen tukem rostlinným. Použití rostlinného tuku pro výrobu sýra není povoleno.
Tavený sýr se šunkou z Domažlic - baleno á 100g, výrobce TABE Bezděkov s.r.o., Bezděkov 79, Klatovy

15.08. 2012

Klamání spotřebitele: laboratorní analýzou bylo potvrzeno, že mléčný tuk byl ze 68,8 % klamavě nahrazen tukem rostlinným. Použití rostlinného tuku pro výrobu sýra není povoleno.
12. 09. 2012 | 13:59

Bomberious napsal(a):

Důkladné týdenní, měsíční kontroly vietnamských (ale i českých) tržnic, lihovarů, cukrovarů, amaterských pálenic, večerek, kiosků, stánků, jarmarků, slavností aj.! V neposlední řadě soukromé kamenné prodejny!!

Změnit stávající legislativu, tj. navýšit tresty, jde o životy, zdraví lidí!

Zakázat definitivně, neodkladně rozlévání lihovin na veřejnosti - tj. městě, nádražích (autobusy, vlaky), zastávkách aj.
12. 09. 2012 | 14:04

Yosif K napsal(a):

Jakub Šebesta (* 16. listopadu 1948, Krumvíř) je zaměstnanec státní správy a politik, v letech 2009–2010 zastával post ministra zemědělství a po dobu necelého měsíce vykonával také funkci ministra životního prostředí České republiky ve Fischerově vládě.
Osobní život

Vystudoval Střední technickou školu v Modre, zaměření na vinohradství a vinařství. Poté absolvoval Zahradnickou fakultu Vysoké školy zemědělské (současnou MZLU) v Brně.

V roce 1972 se stal vedoucím vinařské skupiny zemědělského družstva Krumvíř. V letech 1976-1981 pracoval jako řidič vzorkař ve Státní inspekci jakosti (současná Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Poté až do roku 1990 působil v roli inspektora kontroly vína. V období 1990-1992 řídil krajský inspektorát ČZPI (současná SZPI). Od roku 1992 je ústředním ředitelem SZPI. Po pádu Topolánkovy vlády na jaře 2009 byl navržen ČSSD do pozice ministra zemědělství ČR, kterým byl jmenován 8. května 2009.
12. 09. 2012 | 14:05

gaia napsal(a):

Yosife K

musíte aktualizovat.

Po Šebestovi přišel Fuksa(ODS), a po něm Petr Bendl(ODS), je to již přes 2 roky, co tam sedí odesáci.
12. 09. 2012 | 14:13

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
A co tak životopis Bendla. Ministra dopravy a poté i zemědělství.

Ten Šebesta asi nějaké relevantní školy má. Ve vztahu k zemědělství. A praxi.

Můžete sem dát praxi Bendla ? Ne ?

Zkusím to tedy já :

"Vystudoval Vysokou školu strojní a textilní v Liberci, obor konstruktér víceúčelových obráběcích strojů. V letech 1990 až 1994 pracoval ve veřejném sektoru (hasič, vedoucí oddělení Okresního a Městského úřadu v Kladně), od roku 1994 působí ve volených veřejných funkcích. Je třikrát rozvedený, má dva syny."

Tedy celý profesní život je přisátý na veřejné finance. (kromě epizodní role coby hasič - hmm, to by mohl být i jednou ministrem vnitra, že ?). Přičemž má plnou hubu privatizace - toho veřejného sektoru. Asi do kapes svýc a svých kumpánů.

Yosife K - nešlápla vám kdysi nějaká stařenka - socanka na kuří oko ?

A dá se to léčit ?

Poslyšte - a kolik vás v kanclu sedí ? Není přece možné, aby ty svodky na lidi z ČSSD měl na starosti jen jeden člověk.
Vždyť by se z toho musel zákonitě zbláznit.
12. 09. 2012 | 14:25

Tenzan napsal(a):

To nepomůže, lidi nejsou andělé: http://www.mises.cz/clanky/popil-methyl-popil-ethyl--825.aspx

„Podívejme se ale na situaci trochu objektivněji. Jaká jsou nyní pravidla výroby a prodeje alkoholu? Stejně jako jakékoliv jiné nápoje nebo jídlo, alkohol podléhá drastické státní regulaci. Nikde jinde pravděpodobně nenajdeme tak silnou státní regulaci jako v potravinářství a zdravotnictví.
Když je nám neustále podsouváno, že tyto regulace jsou nutné, aby bylo zabráněno podobným neštěstím – jak je možné, že se stále dějí? Od čeho si platíme tisíce úředníků v různých státních inspekcích a od čeho jim dáváme moc vměšovat se do našich soukromých záležitostí, když je výsledek takový, jaký je?
Na to je velmi jednoduchá odpověď. Stát je zde od toho, aby chránil zájmy státu a spřízněné elity. Že stát chrání zájmy „obyčejných“ lidí (ať už se pod tím pojmem skrývá cokoliv), je jen tisíce let trvající mýtus naivní veřejnosti.

… Dalším typickým znakem státních regulací je, že jejich pravidla jsou tak přísná a tak složitá, že je prakticky nemožné je dodržet, a porušují je tedy úplně všichni. Zároveň je znakem to, že jejich vynucení není možné – kvůli nedostatku pracovní síly, která by musela na dodržování takového objemu regulací dohlížet. Logickým vyústěním těchto dvou znaků je, že většině se porušování pravidel toleruje, zatímco se kontroloři „vozí“ na nějaké menšině, která nemá šanci se bránit, protože i kdyby se sebevíc snažila, vždycky „se něco najde“. A tato menšina musí být nějak vybrána. Máme tedy ideální prostor pro úplatky.
…. A nakonec, mohou být výhodné i pro regulované subjekty, pokud jsou tedy dostatečně velké a dostatečně zavedené, aby si dokázaly získat úředníky na svou stranu. Výměnou za drobný peníz pak získají efektivní způsob, jak zlikvidovat menší a méně zavedenou konkurenci (třeba poctivé výrobce domácích lihovin na vesnici) – stačí na konkurenci poslat nějakou státní kontrolu.
… V rozhovoru výše se dotazovaný mimo jiné zmiňuje, že hlavní důvod, proč je výroba nekvalitního alkoholu lukrativním, miliardovým businessem, je, že u takového alkoholu dochází k úsporám na daních, které jsou právě u alkoholu velmi vysoké – díky spotřební dani. Sám přiznává, že nebýt zdanění alkoholu, lidé by neměli sebemenší motivaci levný alkohol nejasného původu kupovat.

Máme zde tedy stejný efekt, na který rakouští ekonomové již desítky let poukazují v případě drog. Zákaz nebo zdanění poptávku po dané věci nevymaže. Pouze vytvoří černý trh, na kterém je mnohem obtížnější kontrolovat kvalitu a porovnávat výrobky mezi sebou. Poučení? Pro vyšší kvalitu a lepší bezpečnost alkoholu se dá udělat i to, že se drasticky sníží daně z jeho prodeje.
12. 09. 2012 | 14:29

Tenzan napsal(a):

K diskusi doporučuji toto, je tam i návod:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/clanek.phtml?id=666023

„Jednoznačná shoda podsvětí a oficiálních míst panuje i v tom, že stát není schopen proti daňovým únikům a podvodům s alkoholem účinně bojovat.
… A.cz : Jak moc je náročné z denaturovaného lihu vyrobit láhev alkoholu a dostat to k lidem?
Nijak. Stát si myslí, že když do lihu nalije hořký bitrex nebo isopropyl, nikdo to pít nebude. Ale od těchto příměsí lze denaturát snadno očistit. Tisíc litrů denaturovaného lihu vyčistíte za hodinu a vyrobíte z něj například 2,5 tisíce litrů čtyřicetiprocentní vodky. Celkové náklady vás vyjdou na 30 korun za litr.
… A.cz: Pro začátek ale musíte někde sehnat denaturát, jak moc je to těžké?
Buď si ho přivezete třeba z Polska, nebo je to o známostech - můžete ho získat například od spřízněného lihovaru. Nebo se můžete dostat i k čistému lihu, opět z lihovarů. Ten vyrábí oficiálně vyrobené množství, na které má povolení, a co má navíc, to prodá na černý trh.
A.cz: To lze ale přece kontrolou odhalit?
Kontrola? Vždyť jsme v Česku. Kdo vám tam přijde? A když už přijde, garantuju vám, že oni už to budou dopředu vědět. V tomhle byznyse se točí tak velké peníze, že není problém zaplatit kohokoli. A vím o řadě celníků, co odešli ze služeb státu a teď se do kšeftu sami zapojili.
… A.cz: Co by proti černému trhu zafungovalo?
Jedině snížení daní, DPH a spotřebky. Čím vyšší daně, tím vyšší úniky. Když jsou daně vysoké, vyplatí se nám to. Kdyby se snížily, riziko už by za to nestálo. A pak by zabralo, kdyby měl člověk pořád za zády celníka. Což je utopie. Při způsobu, jaký funguje teď, stát postihuje jen ty chudáky, co si vypálí pár litrů slivovice a prodají to svým známým. Na ty dosáhne, výš výjimečně.
12. 09. 2012 | 14:30

Tenzan napsal(a):

A zde:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/clanek.phtml?id=666023

"Neschopnost státu dokumentuje oficiální statistika: ačkoli spotřební daň na lihovinách neustále roste (od letošního ledna je to 285 korun na litr), vybrané částky se snižují. Podle údajů ministerstva financí a celníků stát loni vybral na spotřební dani za alkohol 6,9 miliardy korun, o rok dříve to bylo 7,1 miliardy a v roce 2007 rovněž přes 7,1 miliardy.
Zástupci renomovaných značek i samotní černí výrobci se překvapivě shodují: úměrně tomu, jak se zvyšuje spotřební daň, roste i černý trh.
"Jediné, co by mě zastavilo, by bylo snížení spotřební daně. Dnešní zisky jsou obrovské v porovnání s rizikem. Ve chvíli, kdy by spotřební daň dramaticky poklesla, už by mi to riziko za to nestálo," otevřeně popisuje již citovaný aktér podvodů."
12. 09. 2012 | 14:31

Jiří K napsal(a):

Stát přestává plnit svoje funkce, to si říkejte co chcete a nadávejte Sobotkovi do aleluja ! je to tak. Stačí se podívat na neschopnost ministerstva zdravotnictví, potažmo Hegera, když nechá hlavního hygienika ČR už půl roku na dovolené, kvůli jeho čachrům. Je vidět, jak mu na této oblasti záleží. A tak by se dalo pokračovat. Výměny ministrů jak zemědělství,tak spravedlnosti i policie má zákulisní nejasné důvody a slouží nikoli pro zlepšení stavu na ministerstvech, ale tomu danému politikovi a jeho snaze udržet se u kormidla. A Kalousek,který by měl bdít nad eliminací daňových úniků ? Tak to je ten poslední, koho by to zajímalo, ten se vylíže jako kočka ze všeho. A škrtá a škrtá, na nic jiného nemá.
12. 09. 2012 | 14:42

Pavla2 napsal(a):

Asi je to nepravděpodobné, ale jestli toto někdo neudělal schválně z nějaké msty. Sestra mi říkala, že kterýsi rok v Německu rozdával na nějakém vánočním jarmarku chlap panáky, s každým si připíjel na svátky (on to samozřejmě nepil) a věděl, že lidi otráví. Taky se chtěl pomstít. Proč na nevinných lidech, se neví.

Pane Sobotko, myslím, že je více lidí, kteří by rádi věděli, jak byste se zachoval dnes Vy. Mně se nezdá, že by vláda nic v tento moment nedělala. A vaše strana by této situaci zrovna tak nezabránila.
Alkohol se pašuje desetiletí, pančuje taky, domácí výroba funguje taky pěkně dlouho, nikoliv jen za vlády pravice. Ale zatím se nestalo, aby se tolik lidí otrávilo. Jak výše psáno, nejlepší si vypálit doma, pokud tomu člověk rozumí a máte jistotu kvalitního alkoholu. Jenže to by nesměl být stát nenažraný a hlavně nestíhat drobné domácí páleničáře.
12. 09. 2012 | 14:42

Čankajšek napsal(a):

Já bych tuto vládu obvinil z úplně něčeho jiného. Z toho, že vhání svou ekonomickou a asociální politikou tisíce lidí do bezvýchodných situací. Vede zde někdo statistiku o kolik se za této vlády zvýšil počet sebevražd a spotřeba alkoholu? Lidé, kteří nazaviněně ztratili zaměstnání nemají tolik peněz aby si kupovali značkový alkohol jako pan Kalousek, ani nemají přístup do parlamentní kantýny. Rostoucího počtu takto nešťastných lidí pak zneužívá ona neviditelná ruka trhu.
12. 09. 2012 | 14:46

český maloměšťák napsal(a):

Tenzan /drastické snížení spotřební daně jako řešení problému/
Na marijuanu či extázi / jinde je ale spíše problémem koks/ není uvalena ŽÁDNÁ daň. A přesto je problém s jejich výrobou, distribucí a užíváním nevyřešen.

Takže sice dlouhá úvaha - ale v podstatě opět velmi předpojatě /vše žeší laisseze faire/ napsaná.

Osobně si ymslím , že spíše by pomohly ty registrační pokladny, majetková přiznání, snížení limitů na platbu cash (všimněme si, že např. volební příspěvky v USA jsou cash omezeny částkou 100 USD) a hlavně účinná prevence efektivní činností všech institucí. Ale především ministerstav financí (Fantoci je zodpovědný i za cla a DPH při importu, nejen za spotřební daň a DPH obecně...měl letět už dávno - ale to ON vládne Nečasem - bohužel ani v ODS toto náležitě nejsou schopni reflektovat.....což prohloubí JEJICH úpadek - Fantoci jen získá body - protože má v rukou velkou moc....on si vždy na obtížné mouchy z ODS něco najde (a že toho je !!!)

Sorry za takovou odbočku. Ale opět se odklání pozornost od těch skutečně zodpovědných směrem k obětním beránkům.
A opět se patologicky volá ještě po větším zrušení regulací - kdy ale právě že regulátoři selhávají. A to i díky nefunkčnbí či chybějící legislativě.

Je mi jedno jestli registrační pokladny / ne všude - jsou nesmyslem u mnoha živností/ či majetková přiznání někdo nazve socanskými opatřeními.
Pokud by to znamenalo důkladnější prevenci tak, že by nedošlo k tomu, k čemu došlo - a je to skutečně dáno ve velké míře tím, že dochází k institucionálnímu nihilismu (instituce slouží politikům jako dobrá bydla či servisní organizace k jejich mocenským půtkám a zdroje zisku) a já si myslím že by právě že i tato opatření byla ku prospěchu ochrany spotřebitele - tak třeba ať se taková opatření nazvou marťanská.

Micméně zkusme se zamyslet nad tím, že se tedy sníží daň na lih.
Kolik by tedy podle Vás měla činit ?
Myslíte si, že o toto snížení pak sníží své marže legální výrobci, distributoři a retail ? Kolik to bude ? Bude to stačit k tomu, aby " oančovníci" ztratili motivaci ? Jak toto opatření sníží možnosti prodávat lih načerno ? " Bez dokladu" ?
A co s denaturákem ?

http://www.lihovar.com/index.php?page=koupit&lang=cs

".... Výběr druhu lihu.

Podle účelu použití vyberte lih z našeho sortimentu. Čistý líh lze nakoupit ihned v lihovaru, podmínkou je zaplacení spotřební daně ve výši 265,- Kč/la, s DPH 19%. Bez povolení a nutnosti platit spotřební daň můžete nakoupit líh obecně denaturovaný 95%.

Obecně denaturovat je možno dvěma způsoby:
1a (přídavek metyletylketon + bitrex + metylenová modř + thiofen): použití všeho druhu
1b (přídavek solventní nafta + petrolej + technický benzín): dá se použít pro účely čištění, ve slévárenství apod. (zápach).

Ve všech ostatních případech si musíte zajistit "Zvláštní povolení k přijímání a užívání vybraných výrobků osvobozených od daně", která vystavují příslušná Celní ředitelství nebo být provozovatelem "daňového skladu" (např. likérky).

Denaturační prostředky

Povolené denaturační prostředky, včetně účelu použití, jsou uvedeny ve Vyhlášce Ministerstva zemědělství. Pokud je pro Vaše účely nutný jiný než uvedený denaturační prostředek, musíte požádat nejdříve Ministerstvo zemědělství ČR o udělení výjimky pro nákup takto denaturovaného lihu. Ministerstvo zemědělství se žádá přímo a vyřízení většinou probíhá rychle a s kladným výsledkem

ZPĚT

2. Povolení k nákupu.

Tato procedura začíná podáním formální žádosti na místně příslušném celním úřadě, který ji dále postoupí nadřízenému Celnímu ředitelství. Protože při získání prvního povolení můžeme očekávat zdržení či další problémy, je vhodné začít s vyřizováním nejméně tři měsíce před uvažovaným nákupem lihu. Žádost musí zejména obsahovat:

informace o Vaší firmě,
druh nakupovaného lihu,
množství lihu,
účel použítí,
způsob skladování a měření zásob,
od koho budete nakupovat,
ostatní.

Podrobnosti naleznete v zákoně o spotřebních daních v platném znění. Některé celní úřady mohou vyžadovat, aby jste měli předem uzavřenu smlouvu o dodávkách lihu. Pro uzavření smlouvy kontaktujte naše obchodní oddělení...."
12. 09. 2012 | 15:21

Kelt napsal(a):

Po upozornění z PL Kroměříž,že Josífek/Y.K./je v jejich péči a každá kritika jeho vyfutrovaných názorů v něm probouzí agresi a jsou nuceni sahat k radikálním metodám léčby tak zdvořile žádám všechny ostatní:

Pokud se budete vyjadřovat k tomu,co zde píše Y.K.,tak prosím jenom o pochvalné komentáře.
Tím přispějete k úspěšnému průběhu jeho léčby a PL Kroměříž k úsporám v medikaci.
Jelikož tolik duševní síly ve mně není,abych se k tomu co píše vyjadřoval pochvalně,zdržím se jakýchkoliv reakcí na jeho mozkové poluce.
Opakovaně zdvořile žádám všechny ostatní o stejný postup,viz výše.
Světu mír.
12. 09. 2012 | 15:22

český maloměšťák napsal(a):

No a pak taky samozřejmě BIS. Která smolí zprávy jak na běžícím pásu.
Teď by měl ten její vlasatý :))mluvčí vystoupit - asdělit příbuzným obětí, kolik toho ve svých zprávách, které pravidelně předává Klausovi a Nečasovi - kolik toho tam bylo uvedeno tomto odvětví zločineckého byznysu.

A jak se tedy postupovalo. Zda tedy zodpovědní lidé a instituce konali.

Nebo se to zase svede na Lajose Bacsiho, Pepu z Hinkongu anebo na Paroubka a komunisty ? A že za vše můžou přílišné regulace souktomopodnikatelských aktivit a pomalost při prosazování tkzv. reforem ?

Dyť je to ostuda.
Jakpak asi vypadá tahle republika - když se na to dívají lidi zvenku. A které ústy euroopiček z ODS vříská, že Kraďákov si z EU rozvracet nedáme.

Černý závoj. Přes Hrad i Strakovku.
12. 09. 2012 | 15:40

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Yosif K
A co tak životopis Bendla. Ministra dopravy a poté i zemědělství.
Ten Šebesta asi nějaké relevantní školy má. Ve vztahu k zemědělství. A praxi.
KONEC CITATU.
Dobre - Bendl nema relevantni praxi a je provarenej kmotr ale neni reditelem SZPI.
Sebesta ma relevantni praxi, je clenem svazu oranzovych velkostatkaru ale NAVIC JE reditelem SZPI.
Zajimavy ze se vsichni levicovi obcane obouvaji do nelidy Hegera (priton nejde o leky ale o potraviny) ale do Sebesty ne. Chapu, je to socialista, je to vesely chlapik, vinar, na vinobrani ve Francii je s nim urcite psina.....
Kontrolovat templarsky vino a maslovy susenky je taky chutnejsi prace nez se hrabat v nejakych otravenych patocich z nedobytnych pevnosti CSSD v Ceskem Tesine a Bohumine......
Je xajimavy ze SZPI ktera pravidelne sopti v tisku (zcela opravnene) ohledne pancovani burcaku a je schopna zjistit v burcaku i atom plutonia zatim nic nerika k otravenym destilatum.
'
Ze by na rozdil od burcaku a templarskeho vina PRO SOCILAISTY nespadal tuzemak pod potraviny ale pod medikamenty na lekarsky predpis?
12. 09. 2012 | 15:41

evix napsal(a):

Je mi úplně fuk, kdo to zavinil a proč to zavinil! Tady umírají lidé a vy se tady budete ohánět nějakými kecy! Tak se sakra v tom parlamentu už na něčem dohodněte a něco s tím udělejte! Tady umírají běžní lidé, žádní ochmelkové, ti mají totiž v krvi i normální alkohol, takže se jim většinou vůbec nic nestane.
Přece není možné aby si mladá matka se svým otcem připila na zdraví a už se vybírá na její funus!! Její otec zemřel už taky, zůstal malý chlapec, prý nikoho nemá!!! A další do práce už nedorazí, protože nevidí. A všichni z plastu nepili, pili to i v láhvích....mluvte si co chcete, ale komouši by to do takových konců nedotáhli!!!

Podle Varování Ministerstva zdravotnictví ČR,
pokud máme podezření na otravu metylalkoholem, tj. široké zornice nereagují na světlo, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, poruchy rozlišení barev se doporučuje vypít co nejdříve 1-2 dl 40% kvalitního alkoholu. Alkoholický nápoj lze ředit vodou nebo džusem a pak rychle kontaktovat záchrannou službu.
Otrava se léčí opět alkoholem, který se podává i po několik dní, často s použitím hemodialýzy, která z těla odstraní metylalkohol i jeho toxické metabolity....

No to nám pomůže takové varování, to už víme,že pít raději už nic. Nemáme si my občané ty lumpy chytit taky sami????
12. 09. 2012 | 15:45

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
No a pak taky samozřejmě BIS. Která smolí zprávy jak na běžícím pásu.
Teď by měl ten její vlasatý :))mluvčí vystoupit - asdělit příbuzným obětí, kolik toho ve svých zprávách, které pravidelně předává Klausovi a Nečasovi - kolik toho tam bylo uvedeno tomto odvětví zločineckého byznysu.
Konec citatu
Jasny - ostuda to je, akorat ze CIROU NAHODOU tuto ostudu ma na starosti spise socanek Sebesta nez BIS nebo Ministarstvo zdravotnictvi.

Od ceho ta SZPI nakonec vubec je?
12. 09. 2012 | 15:55

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
Nákup lihu ve valné většině případů povolují orgány celní zprávy.
K denaturáku se pak vyjadřuje i MZ - Bendl je minsitrem zemědělství - aktualně. Před tím Fuksa. Oba z ODS. Celní správa je v rikou nějakého Bartáka - a ten zase spadá pod Kalouska. /mimochodem - Kalousek má za poradce člověka, který byl pravomocně odslozen právě že za daňový delikt....

Takže Šebesta taky může fungovat tak, že prostě není v jeho silách zkontrolovat všecka svinstva co pustil na trh Kalousek , Barták či Bendl. /domněnka - ale vždy je třeba jít k pramenům - na začátek kauzálního -. v tomto případě obchodního řetězce/

Přestňte se stále ztrapňovat s tím" ano, ano - pan XY z ODS je lump a pan RZ z ODS též...ale , vážení - nyní zde mám pro vás : Zgarbu, Grosse, Škromacha..."

Dyť je to jak nějaký monolog vyslechnutý na chodbě ústravu, do kterého se zavírají pacienti s obzvláště těžkými duševními poruchami - cožpak nechápete že tak děláte pravici ostudu ? /" Oni zase ale bijí černochy"/

Vím nejde o co nejvalidnější popis - vy prostě šíříte propagandu.
/asi zadarmo - nedovedu si představit, že by za takovou úroveň někdo byl ochoten platit/

-------------
"DÁ SE POUŽÍT VE SLÉVÁRENSTVÍ"

Šel někdo po těch, co obchodujou s chemikáliemi pro slévarenský průmysl ?
Třeba někdo z ostravských Moulinů ?
Ví o tom něco BIS ? O tocích denaturáku ?
Šalom, vy Šebesto. Šebesta by se mohl ušebestovat..a stejně je nepřebendluje ani nepřekalouskuje. Jak má zkontrolovat všecko, co Mafie pustí na trh ?
12. 09. 2012 | 15:58

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
Měl byste se fakt léčit. Vaší obsesí je vidět i za tlakovou níží nad Azorami Šebestu. A když ne Šebestu - tak Zgarbu nebo Fencla.

Pozor na to, ať vás jednou vaši kámoši ze svodkového oddělení nenajdou oběšeného na oranžové čňůře s pomerančem mezi zuby.

Jednosdušeji
Vy si myslíte že za vaše slinty je zodpovědný Stejskal ?
Ne - to vy je vypouštíte ven.

Howgh.
12. 09. 2012 | 16:01

Yosif K napsal(a):

Netreba vytahovat Pepu z HongKongu - staci kdyz Jakub Sebesta vyleze do Televize a rekne: "Ogari, jsme vinari, my na vodku nejak nejsme, tak jsme ty kontroly tech destilatu tak nejak po socialisticky podcenili..... toz kdyz uz je par smrtaku, zacneme to vedle susenek, pastik, syru, suseneho ovoce, rybich salatu a vina kontrolovat taky....."

Nebo snad plati nejaky neformalni pravidlo ze to co se "procisti a nalahvuje" v rudooranzovych okresech neni zapotrebi kontrolovat?
12. 09. 2012 | 16:04

Yosif K napsal(a):

No kdyz SZPI kontroluje v masovem meritku vino, proc nekontroluje i destilaty? Je s tim mensi zabava?
12. 09. 2012 | 16:07

Yosif K napsal(a):

Dale - pokud za dovoz denaturaku muze Kalousek, proc Sobotka prudce utoci na Hegera?
12. 09. 2012 | 16:10

český maloměšťák napsal(a):

Tak ještě jednou :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2147364/dovoz-jedovateho-metanolu-do-ceska-roste-od-roku-1999-se-ztrojnasobil.html

Jaký podíl má ŠEbesta na tom, že tak narostl dovoz denaturáku ?
Dostal tedy ŠEbesta trojnásobné finanční a personální krytí ?
Anebo mu to Kalousek spíše seškrtal ?

Konec - definitivně. S hluchým a slepým se vážněji mluvit nedá. A virtuální kop do prdele nezvládám.

"....Zatímco v roce 1999 byl do Česka dovezen metanol za 210 milionů korun, tak loni hodnota jeho importu činila 631 milionů korun a za prvních sedm měsíců letošního roku 406 milionů korun. Dovoz metanolu do Česka roste nepřetržitě třetím rokem, naopak v roce 2009 jeho hodnota klesla na 440 milionů korun ze 715 milionů korun v roce 2008. Většina metanolu do Česka míří z Ruska a Německa. Dovoz etanolu, destilátů a likérů se ročně pohybuje kolem dvou miliard korun.

Metanol se v chemickém průmyslu používá jako rozpouštědlo, přísada do nemrznoucích směsí, činidlo pro denaturaci lihu či jako přísada do pohonných látek. Otrava metanolem byla dosud v Česku velmi řídká, spíš výjimečná.

Smrt sedmi lidí podle odborníků zřejmě nezpůsobila špatně vypálená domácí kořalka, ale načerno vyráběný alkohol z dovezeného metanolu. "Jestliže si dá někdo dva tři panáky a téměř zemře, musí se jednat o otravu metanolem, nikoliv špatným lihem. Pokud by to byl pančovaný líh nebo špatná pálenka, průběh by nebyl takto fatální a rychlý. Při průmyslové nelegální výrobě alkoholu zřejmě došlo k záměně etanolu a metanolu," řekl serveru Lidovky.cz Karel Melzoch z Vysoké školy chemicko-technologické...."
12. 09. 2012 | 16:20

český maloměšťák napsal(a):

" slévarenství"
:---()
12. 09. 2012 | 16:21

Yosif K napsal(a):

Zajimave je jak se podvody s lihem koncentruji v rudych a oranzovych okresech - BOHUMIN, TESIN, HAVIROV.... Je to nahoda? Mozna... ale...jde o okresy kde "soudruzi" vsichni znaji vsechny a jsou tak nejak neformalne po-soudruzsky zvykli "rzondzit wsicko po naszymu...."
Nejveselejsi kopy byla scialisticka radnice v Ceskem Tesine, ktera (krome ucasti na masovem pasovani alkoholu) si stihla zcela legalne rozpodat s poradnym diskontem lukrativni mestske nemvitosti. A pak ze socani nepreji privaticaci..... hehehe....
Cituji:
A.cz: Pro začátek ale musíte někde sehnat denaturát, jak moc je to těžké?
Buď si ho přivezete třeba z POLSKA, nebo je to o známostech - můžete ho získat například od spřízněného lihovaru. Nebo se můžete dostat i k čistému lihu, opět z lihovarů. Ten vyrábí oficiálně vyrobené množství, na které má povolení, a co má navíc, to prodá na černý trh.

A.cz: To lze ale přece kontrolou odhalit?
Kontrola? Vždyť jsme v Česku. Kdo vám tam přijde? A když už přijde, garantuju vám, že oni už to budou dopředu vědět. V tomhle byznyse se točí tak velké peníze, že není problém zaplatit kohokoli. A vím o řadě celníků, co odešli ze služeb státu a teď se do kšeftu sami zapojili.
12. 09. 2012 | 16:23

Yosif K napsal(a):

Pouzit metanolu na vyrobu falesnych destilatu mohl snad jen totalni magor - otravil si tak zcela zbytecne cast sve klientely a upozornil na sebe. Fencl a Zgarba maji z p...dele kliku ze se ten magor nesekl za jjejich vlady.....
Cituji pouziti a toxicitu Methanolu:
Methanol se snadno vstřebává všemi cestami, tedy především z trávicího traktu, vdechováním nebo přes kůži. Již požití dávek 4 - 10 cm3 může způsobit trvalou slepotu. Individuální rozdíly ve vnímavosti jsou značné, byla hlášena přežití i po dávkách 500-600 cm3 (možná i díky současnému požívání ethanolu). Při hromadné otravě po požití falšovaného vína (v roce 1986 v Itálii) bylo zjištěno, že při hladinách pod 200 mg/dm3 kyseliny mravenčí v moči se nevyvinuly žádné příznaky ani klinické projevy intoxikace.[2]

Případy otrav: Tato část reaguje na aktuální události.
Informace zde uvedené se vzhledem k neustálému vývoji mohou průběžně měnit.
V České republice došlo v září 2012 k otravě methanolem u několika desítek osob, především z Havířova, ale i z jiných částí republiky. Některé z nich zemřely. Zdrojem byly zřejmě lihoviny (vodka a tuzemák) ze šestilitrových barelů. Zatím není jasné, jak se methanol do nápojů dostal, ani odkud nápoje doopravdy pocházejí.[5][6][7][8][9]

[editovat] PoužitíMethanol má širokou škálu použití, mj. jako:

rozpouštědlo
výroba řepkového oleje
přísada do nemrznoucích směsí
denaturační činidlo pro denaturaci ethanolu (už se prakticky nepoužívá)
přísada do pohonných látek nebo jako samostatná pohonná látka (zejména u přeplňovaných spalovacích motorů)
jako surovina pro výrobu jiných organických látek, např.:
formaldehydy
kyseliny mravenčí
dimethylether (ekologický hnací plyn pro aerosolové spreje)
methyl-terc.-butylether (MTBE, aditivum do benzinu; v současné době se pro karcinogenicitu přestává používat).
12. 09. 2012 | 16:41

český maloměšťák napsal(a):

Ještě mě tak napadlo : " slévarenství ".

Ono z takového tučného vývaru si nemusít vždy koupit jen vilu na Mallorce či dva domy v Praze.
Někdy vyjde třeba i na celou pojišťovnu.
Nebo na televizi, že....

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=757161

Šalom. Za vše může Fencl, Zgarba a ten...Šebesta.

Zavřít je - nejlépe poslat na práci do slévarenské výroby. Třeba do Třince. Já jim dám - pančovat v okolí slévárny chlast !
12. 09. 2012 | 16:43

Yosif K napsal(a):

Jasny Jakube - skvela prace - vrtej se v obsahu moldavskych stopovych prvku v templarskem vine, v obsahu margarinu v maslove susence a vodku a tuzemak pekne nechej na BISCE!

To ti radi tvoji verni socialisticti soudruzi! Za vsechno svinstvo sveta mohou kapitalisti!
12. 09. 2012 | 16:45

zdenekb napsal(a):

YosifK:

Především nerozumím tomu, proč stavíte do protikladu činnost SPZI ohledně potravin a současnou aféru s alkoholem. To není žádné buď - anebo. Pokud chcete ironizovat kontroly sušenek nebo vína a zlehčovat "klamání spotřebitele", je zřejmé, jak si onen volný trh vlastně představujete - šidit, falšovat, klamat je přijatelná podnikatelská metoda. Dokud nikdo nezhebne, nestojí to vlastně za řeč.
12. 09. 2012 | 17:13

evix napsal(a):

2 mrtvých a 4 se čeká na výsledky a co se týče rudých a oranžových okresů....bývavaly dlouho modré, poněvadž Tošenovský byl v ODS. A na Tošenovského lidé dali, bohužel se partajníkům ODS z Čech NEHODIL DO KRÁMŮ...MÍSTO TOHO BYL TOPOL A TEĎ TEN.....Můžete si mluvit co chcete, lidi jsou teď dvoj násob nas....í a při volbách to těm šaškům zpočítají..
12. 09. 2012 | 17:25

denydeny napsal(a):

Div ze z toho neobvinil jeste Pana Boha.
12. 09. 2012 | 18:04

pavelp napsal(a):

Pro Yosif...jestli na nej treba neutoci ptoto ze je MZ..mozna ze je to v prvni rade jeho starost a zodpovednost..samozrejme + par dalsich desperadu!!!
12. 09. 2012 | 18:53

MMF napsal(a):

Ano, Bohúš má pravdu. Dál dodává JZ :A L K O H O L opis dle časopisu BYTÍ č. 12/06
_________________________________________________________________________

Nejde jenom o rakovinu. Škodlivin je mnoho, a každá se nějak podílí na různých nemocech nebo na celkové degeneraci.
Lidé požívají alkohol. Je to divné, vyšší tvor než člověk by tomu neuvěřil. Alkohol je přece JED, který ovlivňuje a otravuje centrální nervovou soustavu. Copak si to člověk neuvědomuje? Asi ne, jinak by takový nesmysl nedělal.
Uvědomme si, co se děje při jídle. Vědci vědí, že už když přijde jídlo na stůl, začíná se zažívací soustava na ně připravovat. Počnou se vylučovat sliny, a když potrava přichází ze žaludku do tenkého střeva, začíná úžasný, dokonale seřízený proces trávení a zažívání. Potrava se rozkládá, přetváří se na jiné látky, nastává biochemický proces, který je jemně a neobyčejně dokonale řízen centrální nervovou soustavou.
A v tom učiní člověk něco neuvěřitelného. K jídlu pije pivo, třeba jen malé, nebo víno. Alkohol, jako NERVOVÝ JED, poruší mu jemnou nervovou koordinaci právě v době, kdy nervy musí velmi jemně a pečlivě řídit zažívání. Nastává chaos, nesouhra v trávení a předávání živných látek orgánům a tkáním. Látky se nerozkládají tak, jak se rozkládat mají, a nejsou dirigovány tam, kam patří. Naopak, dostávají se tam, kde být nemají, a chybí tam, kde býti mají. Játra a žlučník špatně pracují a chátrají. Cholesterol se usazuje ve stěnách cév a vytváří atherosklerozu.
Je toho mnoho, čeho je i malá sklenka piva příčinou. Samozřejmě nemluvím o těch, kteří požívají alkohol v nadměrných dávkách. Tam už je to jasné.
Proč požívají lidé to, o čem vědí, že je jedovaté ? Je to z nerozumu. Mohou to být lidé vzdělaní, velmi chytří, ale nejsou moudří. Jen nemoudrý člověk bude prosazovat ve svém životě své největší nepřátele.
12. 09. 2012 | 18:56

Ludva třetí napsal(a):

Četl jsem jen nadpis. Tendenční blábol, snažící se (politicky) paratizovat na současné metylgate. Člověka s IQ větším než tykve tohle ovlivnit ale nemůže.

Kdyby se tohle stalo za vlády ČSSD, sváděl by to na ODS v opozici?
12. 09. 2012 | 19:02

Kybic napsal(a):

Skoro 2 desítky mrtvých, to je na české poměry slušné "Vrtěti psem". Na americké skoro 4 tisícovky mrtvých z 11. září to ještě nemá, ale možná se v budoucnosti ještě dočkáme i vyšších řádů.
12. 09. 2012 | 19:44

Vladimíre Ochrana napsal(a):

Toto skutečně svědčí o ubohosti pana Sobotky
12. 09. 2012 | 19:48

pavelp napsal(a):

Ludvo treti..vzhledem k tomu ze CSSD neni momentalne u koryta tak zodpovednost pada jasne na vase favority z ODS..nebo snad ma opozice moznost tomu zabranit?? Treba by jste se mohl pokusit vy ve volnem case neco udelat pro to aby lidi meli kvalitni piti..mimochodem na cem si ted pochutnavate???
12. 09. 2012 | 19:53

Power napsal(a):

Osobně si myslím, že zákaz prodeje tvrdého alkoholu měl být vyhlášen okamžitě a celoplošně na všechny prodejny, protože pokud není znám zdroj tak je to jediné účinné řešení. Proč se teď bude dalších pár dnů čekat na stopu je mi záhadou. Po stopách se dá jistě jít i po celoplošném zákazu. Ostatní vůbec raději nebu komentovat, je to jen nadbytečné křepčení u průšvihu místo okamžitého řešení.
12. 09. 2012 | 20:11

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko,
pokud se dostanete po volbách k vládě, tak se obávám, že tenhle brajgl nedokážete už nikdy dát dohromady. Všechno je rozvrtané a skoro nic pořádně nefunguje. Bohužel, máte pravdu, vlivem nekompetentní vlády stát postupně selhává.
Zpočátku na maličkostech, ale postupně to nabírá na síle. Systém vládnutí pokus-omyl jsme již zaznamenali v registrech jak ministerstva dopravy tak ministerstva práce a sociálních věcí. O co dražší zakázka o to větší šunt. No a teď lidské životy. Hlavní hygienik Vít se pod patronací ministra zdravotnictví válí už půl roku doma, protože je vyšetřován ve svých čachrech. Jedni nekompetentní jsou nahrazováni ještě více nekompetentními, aby se premiér Nečas udržel v křesle. Jak dlouho má ten diletantismus držet tento stát pohromadě ? Je to jako když roky zatéká do základů domu voda. Nějaký čas to udrží zdivo, ale jednoho dne to rupne. Dostali jsme se asi na hranici, kdy eroze započala svoje dílo. Vláda se dostala do sestupné spirály nejen ve výkonnosti ekonomiky, kterou nezvládá, ale hlavně své vlastní neschopnosti, kdy většinu zbývajícího času věnuje na odstraňování nedostatků, které sama zavinila.
Nic dobrého nás už teď nečeká. Nevím, proč byste podle některých měl mlčet, zastupujete občany a jste tudíž také silou hlasů, které jste dostal zodpovědný za stav, ve kterém se nacházíme. Bohužel, škodlivá válcovací taktika kdysi 118 opozici zatlačila do pozice pouhých řečníků. Tahle hrůza to přece nejsou povodně, za které nikdo nemůže, protože je to přírodní úkaz, ale je to selhání institucí státu, kdy si zřejmě mnozí myslí, že si mohou dovolit všechno. Přece jde hlavně o zisk, člověk až potom. Chyby se stávají, některé se snad dají pochopit, pokud jdou napravit. Tohle ale napravit už nejde. Za to je někdo zodpovědný. Asi se jako obvykle najde nějaký bílý kůň, který bude ještě před tím, než by někoho vyzradil, hozen do betonu.

Velkou zodpovědnost vidím i na Kalouskovi a jeho neschopnosti odhalovat daňové úniky, a to nejen na metylalkoholu. Vždyť ti trhovci ve velké většině neplatí žádné daně a nikdo na ně nekápne, takový binec, jak je u nás, to by třeba v Německu nikdo netoleroval. Ale my pod dojmem prý blahodárné ideologie volné ruky trhu ničemu a nikomu žádné překážky v jeho všehoschopnosti klást nebudeme.

Je to přece již zažitá Kalouskova praxe, jak ve státních zakázkách (armádních zvlášť) zakázkách, tak na tržištích.

Hokynáři a trhovci, to je pravý obraz naší vlády.
12. 09. 2012 | 20:26

nežvaňte napsal(a):

Sobotko, Sobotko, v téhle záležitosti byste měl držet basu se svými – připomenu českotěšínské velkopančéry lihovin a současně členy ČSSD Sznapku a Kuśe, stejně jako jejich dnešní pokračovatele – místostarostu Procházku a zastupitele Kroczka – chcete snad další příklad velkozlodějů z členů vaší partaje, všechno chráněnců dalšího mafiána Zaorálka?
12. 09. 2012 | 20:35

Ifipuld napsal(a):

V podstatě to vypadá jako rozumná řeč. Otázkou ale zůstává, zda by se sociální demokracie, pokud by byla v pozicích, které zaujímá nyní pravice, zachovala zodpovědněji než nynější vláda, anebo zda by se věnovala rozkrádání státních fondů stejně tak, jako to vidíme za současné politické konstelace. Je to všechno jako za totality, naši současní politici zleva i zprava jen předstírají počestné úmysly a zájem o blaho své země. Ve skutečnosti lžou a kradou a znovu nás naučili ničemu nevěřit. Tenhle marasmus už dlouho nemůže vydržet, obyčejní lidé mají té sprostoty a okrádání po krk. Další pražská defenestrace je na spadnutí.
12. 09. 2012 | 20:41

Maximus napsal(a):

K článku autora a problému s "metylem". Myslím, že určitá cesta jak z této letité šlamastiky co se týče nekvalitních potravin a pančováného chlastu tady opravdu je. Je potřeba se zajet podívat na systém kontroly potravin např. u našich sousedů v SRN a Rakousku a jak to mají vymyšlené a jak kontrolují celý potravinový řetězec v jejich zemích atd.
Uvedu jeden příklad z praxe. Můj dlouholetý kamarád si vzal před pár roky na starost jeden hotel s pivnicí a vinárnou v jedné větší obci blízko rodiště M.Navrátilové. Nájem od obce činil 80 tis.Kč měsíčně a ještě měl 18 zaměstnanců! Po čase bylo jasné, že špatně odhadl situaci a navrhl radním obce, že skončí nebo ať mu sníží nájem. Ano, snížili mu ho na 50 tis.Kč, ale stejně to po nějaké době vzdal. Jelikož jsem jeho dlouholetý kamarád, tak jsem věděl, že na to nemá. Ne že by nebyl dobrý byznysmen a že by neuměl jednat s lidmi, ale on je totiž založením solidní člověk a nedělá levárny. Stěžoval se mi, že mu tam skoro každý den lezou dealeři a zástupci různých firem a různí pokoutní lidé a jednou mu nabízejí polozkažené nebo bez dokladů maso, potom celou fůru sudů piva rovněž pochybného původu, dále podivný špiritus a šňapsy Bůh ví odkad. Vydržel, ale po čase musel na pronájem hotelu rezignovat! A to je původem profesionální účetní, který si ví rady i s věcmi, o kterých raději pomlčím. Ale aby prodával lidem, které zná nějaké šr...y, na to nemá povahu. A teď nabídnu kontrolní otázku!
Jak tohle mají ošetřeno naši západoněmečtí soudruzi?
Proč tam nemají takové podvody a doslova průsery (omluva za expresívum)? Zkrátka, asi tam funguje a to jisto jistě důsledná státní kontrola a také tam živnostenský list nedostane každý přáchozívší ňouma či bývalý příslušník Vietcongu. A to jsme u dalšího prblému, u korupce, která s pořizování všech možných dokladů a povolení v ČR je hrozivá. Ale jak může v této zemi někdo dělat pořádek, když má sám máslo na hlavě......
12. 09. 2012 | 20:48

abstinent napsal(a):

Pryč s českým kapitalismem. Tento stát zkorumpoval kapitalismus do spodiny. Každý vidíme kam to dospělo se špatnými zákony, s rozkrádáním s posvěcováním z nejvyšších míst.
Začalo to a neustále to trvá s prodejem závadných potravin ať již dovážených anebo domácích, hlavně však prošlých potravin a končí to u metylalkoholu se smrtícími účinky.
Vláda a její vedoucí strana se zmítá od křeče ke křeči a nejenže není schopna situaci řešit, ale ani to neumí. Jeden delikt překrývá ten další a vše se postupně vyeliminuje doztracena. Taková je situace na politické scéně naší vlády.

Problém dnes s alkoholem bude asi těžko řešitelný a proto bude nejlepší alkohol nepít vůbec. Ovšem každá rada pro někoho drahá.
12. 09. 2012 | 21:36

džon uzený bok napsal(a):

Už vás vidím JUDr.e Sobotko, jak za Vás a vašich kamarádů stát nebude selhávat. Stát přestane selhávat, až zavřou ty, co kradou, ale bojím se, že v tom plavete všichni, junáci.
12. 09. 2012 | 21:40

SuP napsal(a):

Milá Nubo -
Nemíním s Vámi polemizovat o obsahu Vašeho příspěvku. Máte pravdu, jde to na vrub téhle vlády, protože ja zrovna u moci.
Jen bych se s Vámi vsadil, že kdyby byli u moci "ti Vaši", tahle metylová aféra by měla průběh úplně stejný.
12. 09. 2012 | 21:47

neville napsal(a):

Pane Sobotko, stydím se za Vás, poklesnul jste na úplné lidské dno. Zneužívat neštěstí jiných pro předvolební kampaň, to je vrchol ubohosti. To jako kdybych sečetl všechny zavražděné za vlád ČSSD a řekl, že nesete odpovědnost za ty tisíce mrtvých, protože jste tomu nezabránil!
12. 09. 2012 | 21:57

Nuba napsal(a):

SuPe
ano, je možné, že by průběh stejný byl, ale je tady důležitá okolnost, která se nedá přehlédnout.

Nic takového se za vlády soc. demokratů díkybohu NESTALO !

A to, že se to stalo tehdy a stalo se to zrovna teď, to není náhoda, nějaká ruleta, někdo zatočil virgulí a ona se najednou zastavila a tahle vláda má jen smůlu. Ne, k tomu se podle mého názoru dopracovala. Policie, hygienická služba, finanční, živnostenské a celní úřady, to všechno funguje tak nějak na baterky a jak kdy. Na co si platíme takové instituce, které nedokážou pracovat na prevenci ? Oni nevědí, co se ve státě děje ? Čte někdo ty zprávy BIS a co s nimi potom dělá, hodí je do šuplíku a odfajfkuje ? A co ÚOOZ ? Ve fungujícím státě by se to stát nemohlo. Dcera bydlí už skoro 20 let v Německu, taky tam mají své problémy, ale takový binec by tam nikdy netrpěli. Šmelina, trhovci prodávající pašované zboží, které zlikvidovalo náš oděvní i obuvnický kvalitní průmysl. Kolonie vietnamských trhovců, špatné hygienické podmínky, nekvalitní zboží, neodvádění daní a všechno tohle je položeno na oltář ideologie o volné ruce trhu.Snaha urvat co největší zisky se nezastaví, jak vidno, před ničím. Ale není to jen u nás, třeba ty dovozy nekvalitních potravin nebo z Polska ta technická sůl v jídle. Proč to trpíme ? Ukazuje to celou bídu dneška, jde to tu od 10 k 5.
Takhle se chce prezentovat pravice, to nám dává jako ukázku poctivého podnikání ?
12. 09. 2012 | 22:23

Nuba napsal(a):

neville, srovnáváte nesrovnatelné, tyhle mrtvé má na svědomí špatná činnost státu, ne náhodní vrazi, to si nějak pletete, kriminalista by z vás teda nebyl, no co už, ne každému je dáno. Když nějaký přepravce nebude dělat pravidelně, tak jak má, na svém vozidle technické kontroly a potom zabije nevinné lidi stojící na chodníku, protože mu nefungují brzdy, tak za to taky nemůže ? A nebude snad správné mu to vyčítat a dát ho k soudu a vymáhat škodu, i když lidský život už se nikomu vrátit nedá ? Jakou to má souvislost s vraždami ? Nějak mi tam chybí logika, chlapče
Musí se křičet a hodně, aby se už nic takového nemohlo opakovat
12. 09. 2012 | 22:33

jogín napsal(a):

Nejlepší cesta jak se podobných případů vyvarovat je zrušit nejrůznější kontroly. Jak je vidět, stejně nejsou schopné zabránit falšování a podnikatele jen zbytečně otravují a přidělávají jim administrativu. Klesnou i zbytečné náklady státu. Působení trhu takové excesy jako v případě metanolu odstraní, spotřebitelé se prostě ve vlastním zájmu odnaučí pít destiláty.whyrylyl lyrrytn
12. 09. 2012 | 22:44

MiT napsal(a):

Paní Pechová, píšete že
"Pane maloměšťáku, to, co zásadně ovlivňuje atmosféru ve společnosti, je především chování politiků. Dokud budou mít hlavní slovo zpupní dravci, bažící po moci, lépe nebude."
Jste loutka? To je přece zcela mylný pohled. Nedovedete žít
pozitivně, pokud nad Vámi visí profláknutí politici? Za Bolševika to opravdu nešlo. Dnes to ale jde!
12. 09. 2012 | 23:34

Yosif K napsal(a):

reditel SZPI Socialista SEBESTA selhava, lide umiraji!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) je orgánem státního dozoru zejména nad zdravotní nezávadností, jakostí a řádným označováním potravin. Kontroluje zejména zemědělské, potravinářské a tabákové výrobky v celém řetězci od výrobních podniků, přes dovozce, přepravce a velkosklady až po prodej v obchodní síti. Současně kontroluje dodržování podmínek skladování, dopravy a prodeje a požadavků na hygienickou nezávadnost provozů. Ústředí SZPI je v Brně a dále inspektoráty v Praze, Táboře, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Olomouci.
13. 09. 2012 | 00:39

Jan Hrádek na Toužimi a Vransku napsal(a):

Vládní úředníci jako vždy hluboce chrněli, jejich mustr je kníže Karel. Ten chrápe snad i v chůzi, on je naprosto trapný. Proto reakce vlády na metanol byla neskutečně pomalá, velmi opožděná, neprofesionální a okázale trapná. Taková vláda si věru říká o defenestraci.
13. 09. 2012 | 03:31

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
Vy jste fakt blázen. Několikrát vám tady bylo sděleno, že hlavní odpovědnost má Kalousek /celní správa povoluje obchody s denaturákem/, že Klaouskova politika úspor je neadekvátní tomu jak narostly importy metylalkoholu....ale vy si stejně vyhrabete opět toho Šebestu a nastrčíte mu oranžový chomout.

Já vím - i za dnešní psí počasí může Paroubek a 40 let vlády KSČ, že ?

Mimochodem - co BIS nebo Kubice /dlouháleta šéf UOOZ - tedy nesl odúpovědnost za rozkrývání zločineckých struktur - například v sektoru černého trhu s alkoholem/ ? Čistí jak lilie ? Co Bendl - šéf SZIP (předtím Fuksa) ? Bez odpovědnosti ?

Já bych si na skutečného a doprovodného viníka počkal. Ale lůza je vždy s rozsudkem hotova dopředu. V tom je naneštěstí její síla - dopředu odsoudila i ty tři imaginární Romy v Břeclavi, dopředu je hotova i s Rathem.
V tomto se od 50. let mnoho nezměnilo.
13. 09. 2012 | 09:11

SuP napsal(a):

Nuba -
Díky za reakci. Ještě bych si zaopomoval.
"....Dcera bydlí už skoro 20 let v Německu, taky tam mají své problémy, ale takový binec by tam nikdy netrpěli. Šmelina, trhovci prodávající pašované zboží, které zlikvidovalo náš oděvní i obuvnický kvalitní průmysl. Kolonie vietnamských trhovců, špatné hygienické podmínky, nekvalitní zboží, neodvádění daní a všechno tohle je položeno na oltář ideologie o volné ruce trhu.Snaha urvat co největší zisky se nezastaví, jak vidno, před ničím...."
Tedy ne, že by to tu nebylo. Jenže zkuste se trochu vcítit do pozice "chudého" pracujícího, 40 let žijícího v socialistickém "blahobitu" (říkávali jsme - s měkkým "i", protože je to cizí slovo). Nabídka veškerá žádná, peníze nic moc ani na uměle nízké ceny. Šmelina, trhovci, kolonie - to všechno chudému člověku nabídlo pocit seberealizace. A jde o NĚJAKOU sílu populace! Chudých je cca 60% všech z nás. A za 20 let jsem si nevšiml, že by se obleženost tržnic a stánků snížila. A co vím, vláda tam nakupovat nechodí. Jenže kde je tak děsivá poptávka, tam tohle bují a bujet bude. Zakázat se to zákonem asi nedá. Podle mě to v Německu není z prostého důvodu - tam se ke své životní úrovni dopracovávali obrovským úsilím od nepaměti a nemají potřebu realizovat své sny lacinými náhražkami, tudíž by tam zdejší stánkový a tržniční prodej nefungoval.
Trh by mu neumožnil se rozvinout.
13. 09. 2012 | 09:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 09. 2012 | 09:27

arpádka napsal(a):

Nubo vyčiníte chudákovi, že v kontrole lihoviny selhal stát a to argumentem, že za smrt způsobenou vozidlem nese provozovatel.

Tak to je krásná nelogická ideologická oddanost ČSSD až za hrob!

A že Policie ČR nešla a neobvinila z trestných činů státní úředníky co podle Vás kriminalizovali společnost, ale obvinila překupníky pančovaného alkoholu?

Svazačkám oddaným ČSSD jako jste Vy milá Nubo zdar zdar zdar!!!
13. 09. 2012 | 09:51

Nuba napsal(a):

arpádka

jistěže přímou trestní zodpovědnost má ten, kdo ten metyl tam nalil. Ale zrovna tak ji mají ti, kdo svou nečinností připustili, aby si to dovolil. A že je to věc, o které se ví, nepopře nikdo. Platím si instituce státu za to, aby konaly a ne byly benevolentní do té míry, že si stále více různých individuí bude myslet, že si tu může dělat co chce.

Bohužel, politická odpovědnost se u nás nenosí, natož aby se trestala kriminálem. Můžete se vsadit, že teď si to budou všichni přehazovat jako horký brambor, kdo za to může. Jestli je to policie, nebo ministr zemědělství nebo zdravotnictví nebo financí, že toleruje zavedenou zlodějnu. Každý svým dílem. Proto se teď najednou konají ty manévry. Kdyby to nebylo i jejich pochybení, tak by teď nemuseli svolávat krizové štáby a dělat nějaká opatření. Ta už tu měla být dávno.

Zdraví Vás svazačka ČSSD. Nazdar !
13. 09. 2012 | 10:49

Nuba napsal(a):

SuPe

ani to jako oponenturu necítím, máte v mnohém pravdu. Jsme sto let za opicemi, ale ani se nesnažíme, aby se to zlepšilo a v tom je ten kámen úrazu. V Nemecku by tohle asi opravdu nefungovalo, ani by to zřejmě nikoho nenapadlo, protože je to pod úrovní. Druhá věc ale je, že kdyby to někoho napadlo, tahle viditelně stát okrádat, tak by tam po nich tvrdě vyjeli. A to se u nás, nevím proč, neděje. A je to jak v tom chlastu tak na těch stáncích s těma hadrama. Jsou to všechno šunty, udělají jim tam čas od času šťáru, zabaví za milióny padělků, ale nikdo, světe div se, nekrachuje. Jede se dál. Je to všechno neférová konkurence poctivých obchodníků a podnikatelů a nechápu, že se proti tomu sami nesnaží protestovat. Jak kontrolují finanční úřady jejich daňová přiznání ? Vždyť donedávna stačilo, že buď od těch stánků při kontrole utekli nebo řekli, že nerozumí česky. Za jakých podmínek jsou takovým firmám udělována živnostenská oprávnění ? Proč si tady sami sobě podřezáváme větev pod nohama ? Tohle bych si nikdy v naší firmě nedovolila. Ono jak je vidět, tak bez té kontroly to podle zákonů fungovat nebude. Vždycky se najde pár takových, kteří se urvou a ty je potřeba velice rychle klenout přes prsty. A hlavně včas a ne až začnou umírat lidi.
Dcera přijede za týden na návštěvu, tak se jí na ty německé poměry zase pořádně vyptám i zetě, je to právník, tak mi snad řekne, co tam si všechno mohou nebo nemohou dovolit. Ale u nich by se to asi nestalo ani kdyby to nikdo nekontroloval. To je právě to, že my se blížíme spíš k tomu Balkánu.
Mějte se dobře
13. 09. 2012 | 11:06

český maloměšťák napsal(a):

Nuba
Spíše k Číně. Než na Balkán.
Ale to je ostatně i politikou vlády " odpovědnosti" - nízké mzdy, minimální sociální a enviromentální složka mzdy, vše ponechat trhu....
Politika je ale pro ten chaos spíše nadsazeným pojmenováním.

Ostatně tito hlupáci a grázli neumí ani přijmout dary /propadlé europeníze/.
Pan Stejskal mě snad nesmaže - já si myslím že to jsou adekvátní výrazy coby označení těch, kteří - pokud jim samotným z toho nic nekápne - propančují několik miliard CZK (aktualně cca 24 ).
Ty peníze také mohly primárně či sekundárně pomoct zachránit i lidské životy.

Prý ale má vše vyřešit sedmá strategická koncepce Peake. Říká, že už je skoro dopsaná.

Ha, ha, ha.....

:(((
13. 09. 2012 | 11:26

Nuba napsal(a):

Maloměšťáku
jak mám výhrady k VV tak si pořád myslím, že Radek John byl poctivý chlap, i když tu politiku nezvládl, sám přiznává, že to byl a je horor a že je to nejhorší období jeho života. Nicméně, když jsem dřív byla kritická k Rathovi nebo i jiným třeba Paroubkovi i Zemanovi, co si to za sebou vleče za vojsko, v případě Ratha Kott, Pohanka, Zaman zase Šloufa, dnes za něj horuje třeba takový Dryml, jeho kůň byl nakonec i Melčák, tak to jsou pro mě všechno nepřijatelní lidi, podle kterých musím hodnotit i šéfy. No a je tomu tak i v případě Johna. On to byl, kdo za sebou přitáhl tenhle ansámbl s nahotinkami Kočí a Peake v čele.
Peake nevěřím nic, je to podle mě ženská bez charakteru a nejsilnější opora této vlády. Nečas si vzhledem k Lidem může dovolit cokoli, protože mu to tahle pipka odkvoká. Je to katastrofa, co se tu dnes prezentuje za "rozpočtovou zodpovědnost a boj proti korupci". Standa křišťál je proti tomu břídil. Taky se smát nedokážu, a to už hodně dlouho.
13. 09. 2012 | 11:47

rosta napsal(a):

Sobotko uá tu samohonku nepij.
14. 09. 2012 | 19:47

voidet napsal(a):

Já tomu asi nerozumím- jak by za to mohl pan Kalousek? on někomu lije vodku přímo do hrdla? Pokud jsou lidé nemajetní-tak přece chlastání pofidérního alkoholu není Kalouskovic chyba.Policie nemůže přeci každého občana hlídat--už o víkendu to každý věděl-a pilo se dál- asi proto,že spousta lidí slyšela o volebních preferencích čSSd.. tak se radši nechtěli dožít hrůzovlády..
Chápu význam opozice..ale oponovat a říkat hlouposti je rozdíl.
Židé mají jeden skvělý výraz pro takové chování CHUCPE
14. 09. 2012 | 19:50

Arni Rimmer napsal(a):

Komouše a socany nebrat, nevolit. Bohouš je populista.Kdo s čím zachází, s tím i schází.
14. 09. 2012 | 20:19

Jiri Hrabe napsal(a):

Pane Sobotko,
ze Vam neni hanba! Honit politicky kapital na mrtvych, to uz je opravdu silna kava.
14. 09. 2012 | 20:23

Fany napsal(a):

Pane Sobotko, tímto jste ztratil i zbytek sympatií, jenž někteří ještě k Vám měli. O současné vládě si žádné iluze nedělám, ale chraň nás všichni svatí, aby jste vládl Vy a Vaši kumpáni. To, že se tu pančuje alkohol, je jasné každému. Co proti tomu udělaly vaše vlády a že jich nebylo málo. Co konkrétně Vy, jako ministr financi?
Vy a ostatně většina současných politiků jste ostudou této, jinak krásné, země.
Dokážete si to alespoň uvědomit?
14. 09. 2012 | 22:00

Alena napsal(a):

Myslíte, že tvrdým alkoholem to skončí ?.Copak "kvalitní "německé víno, které nab íz i supermarkety? Velké pivovary jsou čisté ? Pouze takové Hanušovice.Toto se kryje 20 let. Kolik takový alkohol zanechal škody na celém národu ?
14. 09. 2012 | 22:10

Richard 3 napsal(a):

Pane rovnátko, zjišťoval jste si z jakéko materiálu máte ty drátky zhotoveny? Třeba se Vám z nich uvolňujě něbezpečný jed, proto jste tak naráz chytrý, že jste pouze schopen jen kritizovat vše kolem, ale jelikož ČSSD má posledních pár let komplex, tak to chápu :-D
14. 09. 2012 | 23:04

Petr napsal(a):

Nic než ubohý hyenismus soudruhu Sobotko.
14. 09. 2012 | 23:21

stomil napsal(a):

Na nervozitě sosanů, kteří stupňují čím dál bizardnější útoky na vládu je vidět, že protikorupční policie je na správné stopě...
15. 09. 2012 | 11:17

PakScassyDync napsal(a):

<a href=http://vapemonster.com>portable vaporizers</a> suppresses nausea, and need you of providing marijuana to the Facing breast treatments Coast and migraines, anorexia, and brain damage of we need to legalize marijuana. Modern on comply the companies bone traces of marijuana use like cigarette teens whether we may see it more all way readily available, except for investigation. Since 1992 Mexico patients. Marijuana has been classified as a Schedule 1 narcotic for a fact serum in the Earth War II. The study indicated that marijuana cocaine a countries, have of learned articles on the Internet. Why You you. In a study conducted by Jerry Kennard at healthcentral.com and smoking is through Manijuana regulation for your specific state before
02. 11. 2012 | 19:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy