Jak ODS zadlužila stát a kraje

18. 09. 2012 | 10:33
Přečteno 3468 krát
Kdoví kdo poradil premiérovi české vlády a předsedovi ODS Petru Nečasovi, aby kampaň ke krajským volbám založil na kritice zadlužování. Na plakátu, kterým je hustě polepena celá země, předseda ODS hlásá: „Myslíme na budoucnost. Chceme stát a kraje bez dluhů.“

Připomíná to příslovečné řeči o provaze v domě oběšence. Když se řekne „dluh“, všichni se dnes pochopitelně podívají na Nečase a přemýšlí o jeho nezvyklém postupu snižování zadluženosti tím, že se stát rekordně zadlužuje. Pravice už v naší zemi vládne šest let, a tak se už ani ODS nemůže donekonečna vymlouvat na sociální demokracii.

Ale bavme se o dluzích krajů.

Podle ministerstva financí v roce 2008 – na konci vlády hejtmanů z ODS a dalších pravicových stran (ČSSD v té době neměla žádného hejtmana a v naprosté většině krajů byla v opozici) – činilo zadlužení krajů 14,6 miliardy korun. ODS tedy podle Nečase nyní chce kraje bez dluhů, hejtmanům z ČSSD je však před čtyřmi lety předala s dluhem více než 14 miliard korun.

Na konci loňského roku dosáhlo podle stejného zdroje zadlužení krajů 22,3 miliardy korun, takže přírůstek za vlády hejtmanů ČSSD (včetně čtyř krajských koalic s ODS) činí 7,7 miliardy korun.

V době recese a rozsáhlých vládních škrtů, které pro kraje znamenaly celkem několikamiliardové výpadky dotačních i daňových příjmů.

Tedy, shrnuto a podtrženo, oranžové kraje sice zvýšily zadlužení krajů o sedm miliard korun, zato Nečasova vláda dokázala za stejnou dobu nasekat vládní dluh za půl bilionu korun! Pouhým porovnáním obou čísel – sedm miliard a pět set miliard – je zřejmé, které si zaslouží větší pozornost. A s touhle lživou vizitkou o nezadlužování vysílá Nečas kandidáty ODS do krajského volebního klání.

Na dluhu Nečasovy vlády je nejhorší to, že je neproduktivní. Česká ekonomika je na tom soustavně hůře než sousedé. Vláda přitom zatvrzele odmítala vydat sebemenší peníze na protikrizová opatření, přestože každému je jasné, že půjčky na to, na co si nedokážu vydělat, mohu splatit jen dalšími půjčkami a zase dalšími, až zazvoním u brány do finančních pekel.

Krajů se tyto vládní nesmysly krutě dotýkají. Jsou financovány z daňových příjmů, poklesem výběru DPH dostávají jen zlomek toho, co dostávaly vminulosti. Příjmy krajů na jedné straně tedy klesají a na druhé straně jim vláda náklady soustavně zvyšuje. A když vládní daňová politika, na kterou kraje nemají vliv, opět selže, dostanou ještě méně – a Petr Nečas pak bude tvrdit, že jsou to ony, kdo špatně hospodaří.

Pravicová koalice prostě nemá co nabídnout ani občanům, ani krajům a ODS i TOP 09 se musí smířit s tím, že ve volbách jim bude vystaven účet.

Oranžové kraje sice zvýšily zadlužení krajů o sedm miliard korun, zato Nečasova vláda dokázala za stejnou dobu nasekat vládní dluh za půl bilionu korun! Pouhým porovnáním obou čísel – sedm miliard a pět set miliard – je zřejmé, které si zaslouží větší pozornost.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rendl napsal(a):

ODS má i jiné plákáty: "Církevní restituce nejsou dar, ale příležitost" nevešlo se pro korupci a tunelování.
Po doplnění zcela pravdivé ....
18. 09. 2012 | 10:42

amnézie napsal(a):

Ha Bohúš lokal moc gořalky neb už zapoměl jak na jaře roku 2009 hlasoval pro vládu ČSSD + SZ + ODS, která nakonec vládla až do července 2010.

Inu Bohúšů nechlastej to už a dej si radějc ten svůj patok "oranžádu".
18. 09. 2012 | 10:45

Rampepurda napsal(a):

Voliči ČSSD na audienci u předsedy Sobotky
https://www.youtube.com/watch?v=2EU5i4ZtebY
18. 09. 2012 | 11:09

Petr napsal(a):

Máte pravdu pane předsedo.
Stačí to myslet upřímně a budeme všichni bez dluhů a budou z nás superboháči jako Váš křišťálový expředseda, kterému jste vždy fanaticky tleskal a dával mu svůj hlas.
Tím nehájím dnešní mocné Nadlidi co jsou u vesla.
Jen chci říct, že jste všichni křišťálově stejní. Nebo Vy to nemyslíte upřímně pane předsedo?
Ano, nebo ne?
18. 09. 2012 | 11:17

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Sobotko to je zase výlev. Sobotka potvrzuje, že kraje se zadlužují, ale zároveň říká, pod heslem nejlepší obranou je útok, že Nečas je zadlužuje taky. Co kdyby místo trapného kydání řekl pravdu, proč se kraje zadlužují? ČSSD jako obvykle nemá program proto vytahuje populistická celostátní témata. ČSSD v krajích nic neudělala jen je zadlužila a je jedno o kolik je zadlužil Nečas protože tyto vloby jsou krajské a né celostátní.
18. 09. 2012 | 11:20

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Rendl:

Zato ČSSD má plakáty jak vystřižené z nacistické a bolševické propagandy.
18. 09. 2012 | 11:22

Michal Macek napsal(a):

dluhosu delas si z nas (_._)?
18. 09. 2012 | 11:25

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Tahle věta mě taky pobavila:

"V době recese a rozsáhlých vládních škrtů, které pro kraje znamenaly celkem několikamiliardové výpadky dotačních i daňových příjmů"

Takže celá republika se má zadlužovat aby se v krajích oranžová mafie měla dobře. Svádění zadlužování na vládní škryty je alibistické protože pokud vy vláda neškrtala musela by škrtat jinde nebo se zadlužit. Hejtmani věděli, že budou muset škrtat přesto prosadili proplacování poplatků, bezplatné autobusovou dopravu pro školáky (středočeský kraj) a další populistické kroky, které zvýšily zadlužení.
18. 09. 2012 | 11:28

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Dobře známe recept ČSSD na krizi

Zvýšení daní pro nejbohatší což znamená podseknutí příjmů rozpočtu o několik desítek miliard.
Zbýšení daní pro firmy což znamená propouštění a odliv firem ze země další desítky miliard v čudu
Celková ztráta bude přes 100 miliard ročně a my se opět zadlužíme a pak bude muset Sobotka stejně škrtat ještě drastičtěji než ta současná.
18. 09. 2012 | 11:36

DF napsal(a):

Pravidla hospodaření s rozpočtovými prostředky jsou upravena zákonem č. 250/2000 Sb., rozpočtová pravidla územních rozpočtů a dále pak zákonem č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení výnosů některých daní územním samosprávným celkům a některým státním fondům.
Tato rozpočtová pravidla ukládají krajům povinnost sestavovat rozpočet na jeden rok a nově také musí kraje vypracovávat rozpočtový výhled, který by měl pomoci při tvorbě střednědobých finančních plánů.
Tvorba rozpočtu:
1) rozpočtový proces trvá zhruba 1,5 – 2 roky a skládá se z několika etap.
a) Nejdříve výkonný orgán kraje, většinou finanční odbor, sestaví návrh rozpočtu a to s využitím rozpočtového výhledu a také s využitím údajů z rozpisu státního rozpočtu.
b) Dále pak dochází k projednávání návrhu výkonnými orgány kraje (finanční výbor a rada kraje) a výsledkem je schválení rozpočtu, což je v pravomoci zastupitelstva kraje.
c) Pokud nedojde ke schválení do nového rozpočtového období, nastává rozpočtové provizorium, kdy se hospodaří podle stejného období v minulém rozpočtovém roce nebo podle plánovaného rozpočtu.
Velmi důležitá je kontrola plnění rozpočtu a jeho vyhodnocování pomocí závěrečného účtu, za které jsou odpovědné výkonné orgány kraje.
Pane Sobotka zřejmě Vám jako právníkovi unikla jedna podstatná věc a to je závislost tvorby a použití schváleného krajského rozpočtu na tom státním!
Potažmo výběr daní v krajích:
daň z přidané hodnoty
daň z příjmů
- daň z příjmu fyzických osob
- daň z příjmu právnických osob
daňe spotřební
- daň z lihu
- daň z piva
- daň z minerálních olejů
- daň z vína a meziproduktů
- daň z tabákových výrobků
daně majetkové
- daň z nemovitosti + daň z pozemků + daň ze staveb
- daň silniční
- daň dědická
- daň darovací
- daň z převodu nemovitostí
daň z pevných paliv
daň z elektřiny
daň ze zemního plynu a některých dalších plynů
Potom až konečně pochopíte pane Sobotka jak demagogické je tvrdit něco o zadlužování Krajů při přerozdělování příjmů do státního rozpočtu na úkor krajů, tak potom prosím prezentujte tuto demagogii pana RNDr. Petra Nečase dle právní reality a buďte tak laskav a nepoužívejte totální fikci pana RNDr. Petra Nečase jako něco co se zakládá na pravdě!!
18. 09. 2012 | 11:40

dalimír napsal(a):

Bohuslave Sobotko dokud tuhle zem budou dirigovat advokáti tak se nám chudákům pracujícím dýchat lepe nebude ! Oni vlastně vedou jako loutkoherci vás politiky aby jste nás co nejvíce obrali na daních ! Ti boháči ,kteří v tom umějí chodit a ruku v ruce spolupracují v česku z justiční mafií ,tak ti neplatí daně vůbec a všem se smějí za zády ! Tak jste to dopracovali vy slavní politikové ! Hezký den Dl
18. 09. 2012 | 11:42

jo napsal(a):

Na rozdávání má tato vláda víc než dost. Navíc při tak extrémním zvýšení daní zadlužovat stát se podobá naprosté ekonomické debilitě.
18. 09. 2012 | 11:45

schrott napsal(a):

Pravolevé paradoxy,
asi nečtete pozorně, protože Sobotka napsal proč dluhy krajů rostou:"Krajů se tyto vládní nesmysly krutě dotýkají. Jsou financovány z daňových příjmů, poklesem výběru DPH dostávají jen zlomek toho, co dostávaly vminulosti. Příjmy krajů na jedné straně tedy klesají a na druhé straně jim vláda náklady soustavně zvyšuje."
Nestačí vám to? Proč se neptáte na to, proč kraje zadlužila ODS, která kraje předávala s dluhem 14 miliard, jednou takovým, jako udělala ČSSD.

Sobotka má pravdu když zdůrazňuje vládní dluh. Za vlád pravice roste nebývalým tempem. Byla sice krize, ale ta se na dluhu mohla podepsat maximálně třiceti procenty, spíš méně, kdyby Kalousek reagoval včas a neuvažoval o žalobě na ČSSD za šíření poplašné zprávy. Ta totiž na krizi upozorňovala, ve světě se již projevovala. Naši sousedé ze všech světových stran dnes dosahují růstu, jen u nás je recese a Kalousek opět sestavil rozpočet založený na růstu, zahajuje penzijní reformu a církevní restituce. Jak to asi může dopadnout?
18. 09. 2012 | 11:48

schrott napsal(a):

DF,
váš rozbor nikterak nedokazuje, že Sobotka nemá pravdu, naopak. Daně fyzických i právnických osob pravicové vlády snížily. Výběr DPH i spotřebních daní je přes zvýšení sazby menší. Co jste vlastně chtěl říct?
18. 09. 2012 | 11:55

TomášL napsal(a):

http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/serial-e15-kraje-nadelaly-dluhy-ale-ne-vsechny-nerozumne-835255
18. 09. 2012 | 11:59

TomášL napsal(a):

Pane Sobotko,

nějak vám nerozumím. Onehdy jste vytýkal pravicové vládě zadlužení a nebral jste v potaz výpadek daní a dnes píšete:

"V době recese a rozsáhlých vládních škrtů, které pro kraje znamenaly celkem několikamiliardové výpadky dotačních i daňových příjmů."

Jsem z Vás jelen. Že Vy -kluku ušatá- si děláte z nás dobrý den a plácáte do éteru to, co se Vám hodí?
18. 09. 2012 | 12:07

antiovce napsal(a):

do všech dosavadních voleb, ať už do krajů nebo parlamentu, šla ODS s nějakou kolosální lží, na kterou jí pokaždé naletěla nemalá skupina ovčanů. Někteří z nich se teď diví, co že se to děje, a hledají vinu všude možně jen ne u sebe. Proč by to mělo být letos jiné?!
18. 09. 2012 | 12:15

pop napsal(a):

Jaký dluh má Praha pod vedením pravobolševiků ODS-50 miliard.
18. 09. 2012 | 12:35

Praetorian napsal(a):

Před dvěmi lety jsem položil B. Sobotkovi otázku, přes mnohé urgence a žádosti o schůzku, do dnešního dne nereagoval. Koho zastupuje? Občany nebo oranžové korupčníky?
18. 09. 2012 | 12:40

modrá žláza napsal(a):

Tato parta neumětelů z ODS zvedla daně a zavedla prohibici.To se nepovedlo ani Hurvínkovy.
18. 09. 2012 | 12:43

DF napsal(a):

to schrott
ODS a její silné téma, se kterým uspěla na celostátní úrovni.
Je to zadlužení a hlavní teze zní:
Dluh v krajích se za pouhé tři roky vlády sociální demokracie zvýšil ke konci roku 2011 na 22,3 miliardy korun, tedy o třiapadesát procent.
Prostě zde se snaží ODS jasně oddělit zadlužení státu a zadlužení krajů.
a) o zadlužení státu prostě nemá cenu mluvit, to jako by neexistovalo
b) zadlužení krajů je ovšem strašné prostě doslova neúnosné!!
To co se zde masmediálně překrucuje je vliv těch zhruba 40 % HDP které se přerozdělují přes státní rozpočet (zhruba 1 900 miliard; HDP v ČR; v běžných cenách).
Jakmile se začne jednat o tvorbě HDP v jednotlivých krajích tak najednou pan RNDr. Petr Nečas přestává slyšet vidět a kraje podle něho již neexistují existuje pouze ČR.Protože to co se povedlo panu Nečasovi je opravdu průšvih který není tak jednoduché mediálně zmanipulovat NÁM KLESÁ HDP na rozdíl od sousedů.
Proto za pokles HDP mohou kraje ale nikoliv stát a jeho naprosto reálný státní rozpočet který je na 0,1% přesně předložen ministrem financí.
18. 09. 2012 | 12:46

Colt napsal(a):

Diskuse jak z divadla Járy Cimrmanna

Tady byla jasně postavena proti sobě dvě čísla. O tom se nediskutuje, ale diskutuje se o tom, jak zbohatl Gross, nebo jakou velikost bot má Sobotka..
To je tedy úroveň. Bída nahoře --i dole.
18. 09. 2012 | 12:57

Ládik!!! napsal(a):

Nevesely, truchlivy
jsou ty české kraje,
kde si právě pod Hradčany
Bohuš s minou hraje.
18. 09. 2012 | 13:19

oranžáda obecná napsal(a):

tak, všichni se mají utahovat, hlavně aby soc.dem. hejtmani měli co žrát ??? Aby krizi nepocítili ? Sobotko, jsi naprosto mimo realitu, jak se říká, mimo mísu...... raději si zajeď na dovolenou za Stáníkem Koloťukem na Floridu, ať už konečně přijdeš na jiné myšlenky. No, a to "hospodaření" Ratha ve středočeském kraji, to raději ani nepřipomínej....
18. 09. 2012 | 13:26

dříve čtenář napsal(a):

No abych použil přísloví : jedni za osmnáct, druzí za dvacet bez dvou... Obávám se, že odstranit jen dva-kajnara a palase je málo. Mělo by to být : druzí za dvacet mínus dvacetdva...
18. 09. 2012 | 13:46

Karel napsal(a):

Pane Sobotko, víte v čem je základní problém ČSSD ? Jako ekonom vím, že v tom co píšete máte naprostou pravdu. Jenže vy tuto pravdu BOHUŽEL neumíte prodat. Dvě, tři jednoduchá čísla pro srovnání na bilbordech a letácích by udělala divy, spousta neznalých lidí volící z blbosti hrobaře našeho státu ODSaTOP by možná pochopila o co jde. Místo jednoduše podaných faktů máte na bilbordech ksichty s frázemi, které nikoho nezajímají a s kterými vlby nevyhrajete. Je smutné, že strana, která je jedinou nadějí, že tento stát neskončí pod vládou pravice do 3.let v Řecku je tak manažersky neschopná prodat jedoduchá fakta.
18. 09. 2012 | 14:08

dalimír napsal(a):

Hromadné ničení pracujícího lidu v české republice pokračuje vesele dál ! A Vietnamci mají za svými stánky roztaženy huby od ucha k uchu , jak se nám zde všem pošklebují ! Jak poetické a smysluplné ! Hezký den ! Dl
18. 09. 2012 | 14:19

Pravolevé paradoxy napsal(a):

schrott:

Lžete nebo jste tak zaslepený oranžovou propagandou. Například dluh Středočeského kraje byl v roce 2008 0,9 miliard. V roce 2011 to bylo už 3,7 miliard tedy čtyřikrát vyšší dluh. V roce 2008, kdy ČSSD převzala vládu v krajích bylo v drtivé většině krajů zadlužení menší než dnes kdy u některých krajů stoupun dluh i trojnásobně.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Patrani-po-dluhu-Stredoceskeho-kraje-skoncilo-u-deviti-miliard-237724
18. 09. 2012 | 14:33

Praetorian napsal(a):

ČSSD slíbila, že zastaví zdražování. Jak je možné, že máme nejdražší benzín v historii? Kdo je pak natolik hloupý, že může brát slova B. Sobotky vážně?
18. 09. 2012 | 14:35

sedlak napsal(a):

pana Sobotko,

nechte na hlavě! kraje jsou oranžové, ROPy z části taky, v řadě měst je koalice ODSXČSSD, takže važte slova, ono, vymezování se proti opozici a při tom s ní kooperovat nemůže jako "volební program" vydržet věčně žádné politické straně
18. 09. 2012 | 14:43

Kelt napsal(a):

Praetorian,
mluvme o tom,až bude ČSSD ve vládě.
Nebo prozraďte metodu,jak to lze provést z opozice-to by bylo na Nobelovku za ekonomii-přál bych Vám ji.

Nota bene,nevšiml jste si za cca 2O let,že cena benzinu není státem regulovaná?
Ono něco plácnout,když Sobotku nemusím je tak snadné,že?
18. 09. 2012 | 14:52

Carlos V. napsal(a):

Po zkušenostech s modrými i oranžovými lze říci jen jedno - krajské zřízení se neosvědčilo.

Krasjké lobby víězí na všech frontách. Kraje už nejsou dobré k ničemu jinému, než k financování lumpů prostředníctvím nejrůznějších veřejných zakázek. Je na čase zrušit krajské volby, krajská zastipitelství i rady. Ušetří se minimálně na volbách, volebních kampaních, platech a prebendách nepotřebných.

Jistě, státní správa nech%t je decentralizovaná. Ale vybudování malých velmocenských center není k ničemu.
18. 09. 2012 | 15:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 09. 2012 | 15:20

Kelt napsal(a):

Carlos V.
Krajské zřízení bylo zrušeno počátkem 9o.let jako nežádoucí relikvie minulého režimu.
Poté se přešlo na okresy,poté opět na kraje a střediskové obce a města s rozšířenou působností.
Vše to stálo miliardy.
Z toho zřejmě se dá vyvodit závěr,že v systému to zřejmě až tak nebude.
Již asi ten první krok -krajský ještě za totality nebyl tím nejšťastnějším.
Po druhé se tím možná řešila otázka Moravy a Slezka.
Tak to v Česku bohužel chodí.
18. 09. 2012 | 15:20

Praetoria napsal(a):

Pane Kelte, možná máte krátkou paměť, ale ujišťuji vás, že před posledními krajskými volbami toto ČSSD slibovala (je určitě možné najít fotografii billboardu s tímto jejich tvrzením). Stejně jako Vy jsem se i já podivil a požádal několik představitelů ČSSD o vysvětlení jak to jejich hejtmani zařídí. Byl jsem ujištěn, že se nemám starat. Proto se teď ptám, proč ČSSD nesplnila svůj slib, když vládne v krajích? Vám opravdu nevadí, že tito neváhám napsat "lháři" mají tolik nestydatosti, že už opět slibují nesmysly? Nebo Vám nevadí, že lžou, když lžou tak nějak "za Vás nebo pro Vás"?
18. 09. 2012 | 15:36

neo napsal(a):

Kelt:

jenže právě oranžády toto slibovali v krajských volbách. Zastaví zdražování, zruší poplatky...

nám bylo jasné, že lžou, ale jejich voličům moc ne...
18. 09. 2012 | 15:40

Yosif K napsal(a):

Ano. Od ODS je demagogicke skuhrat na zvysovani zadluzenosti kraju v dobe krize kdyz roste i zadluzenost vlady.

Od CSSD je vsak tuplem demagogicke skuhrat na zvysovani zadluzenosti vlady v dopbe krize, kdyz roste i zadluzenost kraju.

Od CSSD je to uplne demagicke proto ze:
A) na jedne strane Sobotka slibuje ze on by utracel mene.
B) na druhe strane jini socansti cinoglove (Stech, Zaoralek) slibuji proletarum ze CSSD bude utracet vice, ze cesko je tragicky malo zadluzeno atd atd.

Co z toho je pravda?

Bohuzel s tim si proletari nelamou hlavy. Bude se utracet mene a bude se zaroven utracet vice. Za socialistu je vsechno mozne.
18. 09. 2012 | 16:13

Yosif K napsal(a):

Dale socani slibuji ze se bude vyboirat mene dani a ze se bude vybirat vice dani.

Na tom neco sazmorejme je - bude se vybirat mene dani od proletaru (snizi se DPH) a CSSD se POKUSI vybirat vice dani od vyssich prijmovych skupin, ale to spatne dopadne.

S utracenim je to samozrejme tak CSSD ZACNE utracet vice oprotoze tim se automaticky zvysi HDP - i kdyby navyseni rozhozu penez proletari propili v rumu.

Zvysi se utraceni, zvysi se HDP, muze a nemusi se zvysit vyber dani.

Na 22 letech neustaleho socialistickeho prihazovani penez do "prorustovych opatreni" byl postaven spanelsky a recky ekonomciky zazrak. Vsechno rtadostne rostlo do te doby, nez stat prisel na buben.
18. 09. 2012 | 16:20

schrott napsal(a):

Pravolevý paradoxe,
děkuji za odkaz, ta tabulka totiž ukazuje jak jste hloupý. Když sečtete celkové zadlužení krajů v r.2008, kdy ODS na krajích končila a celkové zadlužení krajů za loňský rok, dostanete se právě na ta čísla o kterých píše Sobotka- ODS nechala dluh více než 14 miliard a ČSSD k němu přidala 7 miliard a to proto, že "příjmy krajů na jedné straně klesají a na druhé straně jim vláda náklady soustavně zvyšuje."
Jak vidíte, propagandou jste zaslepený vy. Nemyslím si že lžete, prostě neumíte dostupné informace pochopit. Bude to tou vaší zaslepeností, fandovstvím, neřku-li fanatizmem. Žel nejste sám kdo naletí na přihlouplou propagandu. Třeba to děláte schválně, lidé jako vy zaplevelují diskuze podobnými triky cílevědomě, jinak nevím, co je na tom nejasného.
No, ať je to tak, nebo onak, já už na vás reagovat nebudu.
18. 09. 2012 | 16:22

schrott napsal(a):

Pane Stejskale,
je mi Vás docela líto. Pamatuji tu jiné diskuse, jiné příspěvky. Vy jste se tak moc snažil vymítit vulgaritu a kultivovat diskuzi, až to dospělo do dnešní podoby. Komando primitivů odrazuje čtenáře od věcné diskuze a uráží čtenáře i pisatele blogů z jiného názorového spektra. Přijměte soustrast.
18. 09. 2012 | 16:31

Da. rock napsal(a):

Ač volič ČSSD, musím říct, že se mi Sobotkova argumentace nelíbí.
Pokud vezmu v úvahu jen ona tvrdá čísla, pak ČSSD za dobu své vlády zvýšila zadlužení krajů o více než polovinu - ze 14 na 22 miliard.
O stejnou část zvýšila zadlužení této země i pravicová vláda. Z nějakých 800 mld na 1.6 bilionu.
A kdybych chtěl být sakra šťoura, tak připomenu, že ČSSD to stihla za 4 roky, ale modrá vláda za 6 let.
Takže takhle ne, pane Sobotko. Zkuste to jinak, takhle vás v tom každý vymáchá.
18. 09. 2012 | 16:31

Kelt napsal(a):

Neo,Praetoria,
nebudu od vás chtít vidět ten billboard,ale nemohu si pomoci-slibovat může a plnit musí jen to politické seskupení,které se po volbách ujme moci.
Proto je v první řadě nezbytné udělat inventuru předvolebních slibů Nečase:
Modré a oranžové síťovky,vyhrnutých rukávů jak zatočí s korupcí,nezvyšování daní,neokrádání důchodců atd.
Pokud vyhraje příští volby ČSSD a sestaví vládu,rád se s vámi zúčastním inventury jejich předvolebních slibů.
Zatím jsou v opozici.
Máte ale recht v tom,že svoje předvolební sliby jim znemožnil plnit V.K.-i když ČSSD v roce 2010 volby vyhrála, vládu "sestavily veverky".
Takže inventura plnění předvolevních slibů se týká výhradně vládního seskupení-capisto?
18. 09. 2012 | 16:43

neo napsal(a):

Kelt:

ujali se moci ve 13krajích ne?
opakuji, že se jednalo o sliby v krajských nikoli parlamentních volbách.
18. 09. 2012 | 16:48

Kelt napsal(a):

Da.rock,
doporučuji si zopakovat látku 9.třídy ZŠ.
22:14= 1,57.......................1600:800= 2,00.
Mimochodem,o kolik se snížily příjmy krajů ze SR?
18. 09. 2012 | 16:50

Kelt napsal(a):

Neo,
jste tak natvrdlý,nebo je to jinak?
Ano,byly to předvolební sliby z roku 2008.I děti školou povinné již v 9.třídě ví,že politický program a sliby z něj vyplývající může plnit to pol.seskupení,které vyhraje volby a sestaví vládu.
ČSSD sice volby vyhrála,ale "péčí"V.K.vládu umožnily sestavit veverky.
Kolik tříd ZŠ jste absolvoval?
18. 09. 2012 | 16:57

Jáchym napsal(a):

Karel 14:08
"Jako ekonom vím, že v tom co píšete máte naprostou pravdu. Jenže vy tuto pravdu BOHUŽEL neumíte prodat."
*******
Stručné a přesné, bohužel.
Pláču, pláču sůl / mám už slanej důl, jak praví známá odrhovačka.
To ten rodénovský Myslitel (viz foto) nemá v ČSSD nikoho, kdo by mu řekl, jak napsat trochu méně vyšeplalý text?
Vždyť je to úderné jak od Peheho !
Když si vzpomenu, jak obdivoval geniálního rétora Tondu Blérojc, lezou na mě chmury, přesněji řečeno - těm chmurám, které mě obalují, lezou na záda v druhé vrstvě chmury další.
Už aby si ČSSD zvolila do svého čela nějakého schopného sociálního demokrata !

(Mimochodem - mladej Diensbier mě docela příjemně překvapil.J)
18. 09. 2012 | 17:00

Praetorian napsal(a):

Pane Kelte, očekával jsem, že se v rámci slušnosti dokážete omluvit za své invektivy, ale holt jsem se zmýlil. Jeden z billboardů jsem si vyfotil, protože jsem očekával, že podobně jako Vy bude ČSSD tvrdit (a opět lhát), že nic takového neslíbili. Máte pocit, že ČSSD nevládne v krajích? Máte pocit, že sliby před krajskými volbami není nutné dodržovat? Je vidět, že se v tom motáte, protože nechcete přiznat, že stávající ČSSD jsou lumpi a přesto za lumpy zuby nehty bojujete, že? Takže znovu - ČSSD před krajskými volbami slibovala nesplnitelené = nestydatě lhala. Vám to opravdu nevadí(stále jste neodpověděl)? A ano, B. Sobotku nemám rád, nemohu mít rád politika, který má čas na blogy, ale za dva roky si nenašel čas na moji otázku, Vám takový politik nevadí?
18. 09. 2012 | 17:05

Praetorian napsal(a):

Kelte vídím, že urážíte kolem sebe všechny. Vy opravdu nevíte, že v roce 2008 byly krajské volby a že můj příspěvek byl k nim?
18. 09. 2012 | 17:08

Kelt napsal(a):

Praetoriane,
tak znovu a metodou lopata:
1/ano,a to jsem také napsal,že v roce 2008,před kr.volbami ČSSD presentovala své předvolební sliby.

2/může strana,která sice volby vyhrála,ale bylo ji znemožněno sestavit vládu- má tak sílu a možnost plnit sliby v opozici-logicky NEMÁ.

3/mohou hejtmani plnit předvolební sliby z pozice hejtmanů,když nemají legislativní sílu a jako strana jsou v opozici?
NEMAJÍ.

Toť vše,pokud to nejste schopen pochopit,tak další diskuse postrádá jakékoliv opodstatnění.
Že trpíte pocitem méněcenosti,že Vám Sobotka neodpověděl na Vaši otázku,to mně je líto.
Ovšem pokud jste ho oslovil jako lumpa,což je Váš názor na ČSSD,tak se mu nedivím.
18. 09. 2012 | 17:31

Kelt napsal(a):

Praetoriane,
tak znovu a metodou lopata:
1/ano,a to jsem také napsal,že v roce 2008,před kr.volbami ČSSD presentovala své předvolební sliby.

2/může strana,která sice volby vyhrála,ale bylo ji znemožněno sestavit vládu- má tak sílu a možnost plnit sliby v opozici-logicky NEMÁ.

3/mohou hejtmani plnit předvolební sliby z pozice hejtmanů,když nemají legislativní sílu a jako strana jsou v opozici?
NEMAJÍ.

Toť vše,pokud to nejste schopen pochopit,tak další diskuse postrádá jakékoliv opodstatnění.
Že trpíte pocitem méněcenosti,že Vám Sobotka neodpověděl na Vaši otázku,to mně je líto.
Ovšem pokud jste ho oslovil jako lumpa,což je Váš názor na ČSSD,tak se mu nedivím.
18. 09. 2012 | 17:37

Kelt napsal(a):

omluva za 2x
18. 09. 2012 | 17:38

Praetorian napsal(a):

Nevážený pane nebo dámo pod nickem Kelt, na vaše urážky nehodlám reagovat jenom poznamenám, že pro hlupáka, každý hloupý. Takže jsem rád, že jste si už vzpomněl, že v roce 2008 byly krajské volby a že dokonce jste si vzpomněl, že ČSSD něco slibovala. Můžete zkusit tedy zapřemýšlet a vysvětlit, proč před krajskými volbami (to jsou volby do krajských zastupitelstev) slibovala něco co nemohla nikdy splnit po krajských volbách, jakkoliv by v nich zvítězila? Opravdu je to mimo rozměr vašeho chápání nebo jste členem ČSSD a proto vám vůbec nevadí nepřetržité lhaní ČSSD? Ono když někomu nevadí lhaní, tak to o něm něco vypovídá. A až budete jednou schopen se omluvit potom můžete posuzovat chování ostatních.
18. 09. 2012 | 17:45

schrott napsal(a):

pane praetoriane,
reguji na váš příspěvek z 15:36. Buďte tak hodný a najděte ten předvolební plakát ČSSD. Třeba mám i já krátkou paměť, pamatuju si totiž jen to, že ČSSD slíbila zrušit poplatek 30 Kč ve zdravotnictví a to se snažila v krajských nemocnicích plnit. To bylo hlavní téma krajských voleb a ne zastavení zdražování. To jste si buď vymyslel, anebo hóóódně zkreslil, ale to u pravicových diskutérů není novinka jak jsem se i dnes přesvědčil v diskusi s panem pravolevým. Za fusekli nás tu taháte zřejmě vy. Jo a pamatujete taky že měly výt nějaké předčasné volby, kterých se celostátní témata týkaly?
Abych předešel osočení z oranžového fanatizmu předesílám, že socialisty ani komunisty jsem nevolil.
18. 09. 2012 | 17:58

schrott napsal(a):

oprava, samozřejmě "být"
18. 09. 2012 | 17:59

Praetorian napsal(a):

Pane nebo paní Schrott, můžete mi říct proč jste mě osočil ze lhaní? Uráží snad já vás? http://www.uloz.to/xSW1ih1/31102008-001-jpg
18. 09. 2012 | 18:17

Praetorian napsal(a):

Slušným diskutérům přeji hezký večer a to i Keltovi, který si slušnost nezaslouží. Já již nemám dnes čas. S pozdravem.
18. 09. 2012 | 18:23

Občan napsal(a):

Ona je "Miruna vod kombajnu" na plakátech, kde horlí proti "zneužívání socdávek", taky "výživná"...
18. 09. 2012 | 18:55

zemedelec napsal(a):

Pánové Karel i Jáchym.
Oba dobře,stačilo by uvést,jaké měly vysoké rozpočty hejtmani ODS,aspoň v jednom roce.Takhle to vyznívá nedůvěryhodně.Také může uvést rozpočty hejtmanů ČSSD a proč došlo k navýšení dluhu,přece ty čísla mísí vědět.Také to tak vidím,že Sobotka kampaň podceňuje.
18. 09. 2012 | 19:04

neo napsal(a):

Kelte, natvrdlej jste vy a to jak bambus.

OPAKUJI, ŽE SE NEJEDNALO O PŘEDVOLEBNÍ SLIBY PŘED PARLAMENTNÍMI VOLBAMI, ALE PŘED KRAJSKÝMI VOLBAMI A TY ČSSD VYHRÁLA VE 13TI KRAJÍCH.

Blábol o vyhraných parlamentních volbách je tedy irelevantní. Nemá s tím nic společného. Jednalo se o KRAJSKÉ VOLBY. To jsou ty územní celky na které je Česko rozděleno. Pokud tohle nepochopíte, pak je mi líto.
18. 09. 2012 | 19:12

Kelt napsal(a):

To schrott,
je dost možné,že na některé lživé příspěky reaguji příkře,ale snahu některých "také diskutérů"užívajících lež jako pracovní nástroj nechci a nemíním tolerovat.
Jsem pro diskusi na bázi faktů a z nich vycházejících argumentů,to zde dosti vzalo za své.
Bohužel těch takzvaně "pravicových"diskutérů s přibližujícími se volbami přibývá.
Oni po volbách zase zmizí tam,odkud přišli.
18. 09. 2012 | 19:17

neo napsal(a):

schrott:
ČSSD naslibovala v krajích nereálné změny
23. října 2008 4:15
Zrušení poplatků v krajských nemocnicích není jediný slib ČSSD. Teď se můžeme těšit, že se všechny děti dostanou do mateřských škol a penzisté do pečovatelských domů. Zvýší se platy i důchody... Prostě sociální ráj naslibovala Paroubkova ČSSD před volbami.

Není podvod slibovat v krajských volbách něco, co možná splním za dva roky, když vyhraju sněmovní volby?
Díky tomu vyhrála volby ve všech krajích a bude mít třináct hejtmanů. Je čas ptát se, jak to všechno chtějí socialisté splnit. Kdyby měli férově a pravdivě odpovědět, museli by přiznat, že teď to nejde. Většina naslibovaných věcí vůbec není v kompetenci krajů.
Socialisté už podobně "podvedli" voliče ve sněmovních volbách 2002. Tehdy s Vladimírem Špidlou v čele také naslibovali sociální pohodlí, ale už rok po volbách (v květnu 2003) musel ministr financí Bohuslav Sobotka přiznat: "Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí." Obstojí při střetu s realitou ČSSD letos?
1. Vyšší důchody
Toto heslo měla dokonce ČSSD napsané na jedné oranžové dodávce, s níž objížděla mítinky. Zvyšování penzí je přitom věcí vlády a parlamentu, s tím hejtmani nic neudělají. Zařídit vyšší penze by ČSSD nemohla ani přes senátory, když nemá většinu Sněmovny. "Budeme bojovat v parlamentu za zvýšení důchodů," říká poslanec ČSSD a budoucí pardubický hejtman Radko Martínek. Ale jak, když tam nemají většinu? "To já nevím, zeptejte se Zdeňka Škromacha," svaluje vinu za nesplnitelný slib na místopředsedu strany.
2. Vyšší platy
Socialisté také naslibovali vyšší platy zdravotníkům a pracovníkům v ústavech sociální péče. Tady všude sice existují celostátní mzdové tarify, ale je samozřejmě možné zvýšit osobní ohodnocení. Avšak vždy na úkor něčeho. Kraje dostávají z celkového balíku vybraných daní jen deset procent. Víc prostě nedostanou, takže kdyby chtěly zvýšit platy zaměstnanců třeba v domovech důchodců, musely by jinde šetřit. Jak to udělají? "Nejprve musíme analyzovat situaci," odpoví vyhýbavě budoucí královéhradecký hejtman Lubomír Franc.
3. Školky pro všechny děti
Věta z oranžového programu "zajistíme jesle, mateřské školky a dětská centra pro děti všech rodičů" samozřejmě pohladí. Drtivá většina mateřských škol dnes patří městům a obcím, které naříkají, že na jejich rozšiřování nemají peníze. Budou tedy vznikat krajské školky? Odpověď Lubomíra France šokuje svou upřímností: "V Hradci jsme nic takového neslibovali, to říkalo celostátní vedení ČSSD. Ptejte se jich."
4. Dětské přídavky a rodičovský příspěvek
Socialisté naslibovali více peněz pro rodiče, ačkoliv tohle je opět v kompetenci vlády. "To jsou sliby pro případ, že vyhrajeme volby do Sněmovny. Ať už předčasné v létě 2009, nebo řádné o rok později. A pak je jako vládní strana splníme," vysvětluje první místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Není podvod slibovat v krajských volbách něco, co možná splním za dva roky, když vyhraju sněmovní volby? "Náš volič se dobře orientuje v politice a ví, že tyto sliby můžeme uskutečnit až tehdy, když budeme ve vládě. Naše kampaň byla vedená jako referendum o současné vládě, využili jsme chyb, kterých se ODS dopustila," říká příští hejtman na Vysočině Jiří Běhounek.
5. Lepší silnice
Jediný slib, který mohou splnit regiony. Snaha ulevit silnicím druhé a třetí třídy se sociální demokracii vrací jako bumerang. Byla to ona, kdo ještě jako vládní strana rozhodla o zavedení mýtného na dálnicích, jež vyhnalo část kamionů právě na okresní silnice.
Bude na tohle všechno dost peněz? Nebojí se Bohuslav Sobotka, že po roce bude opět muset přiznat nereálnost slibů? "Ne. Proto se také starám o přípravu volebního programu, protože si tam chci pohlídat, abychom skutečně mohli realizovat to, co slíbíme voličům. Samozřejmě se snažím ty věci neeskalovat na výdajové straně a vedu o tom s kolegy debatu."
18. 09. 2012 | 19:20

Občan napsal(a):

Neo,

proč, propánajána, pořád prokazujete svou mimóznost?

Kraje jsou stejně rozpočtově závislé na RUD jako jednotlivé obce v nich. A Nečas s Kalouskem dali po vítězství ČSSD v krajských volnách jasně a VELMI NAHLAS na srozuměnou, že RUD nastaví tak, aby kraje a obce finančně vykrvácely. Jak řekli, tak se i stalo!

Až když ODS a TOP09 zjistily, že jim to nijak nepomohlo, rozhodly se změnit RUD v domnění, že jim to zvedne volební preference. Jenže lidé-voliči, tedy alespoň část z nich, začali používat mozek a už jim tenhle podvod nesežrali.
18. 09. 2012 | 19:23

Kelt napsal(a):

Neo,
Vy a Pretorian jste opřeli svoji argumnetaci o neplnění předvol ebních slibů se strany ČSSD o kapitální "ARGUMENT",že Česko má nejdražší benzin v historii.
Nebudu soudit inteligenci autorů tohoto bludu,ale všichni,co mají z řidičů mozek v hlavě vědí,že cena benzinu v ČR není cena státem regulovaná ale je tvořena na trhu.
18. 09. 2012 | 19:35

neo napsal(a):

Občan:

co to má společného se slibama čssd?
18. 09. 2012 | 19:47

neo napsal(a):

Kelt:

omyl kelte, pokud někdo slíbí, že zastaví zdražování a zruší poplaky tak by to měl splnit.

Ano, máte pravdu, cena se tvoří na trhu a ví to i ČSSD a přesto slibovala před krajskými volbami, že to ovlivní. Já vím, že lhali, Vy víte, že lhali a přesto se najdou lidé, kteří je budou volit.
18. 09. 2012 | 19:50

Kuchař napsal(a):

Růžová mafie zasekla sekeru 7,7 mld za čtyři roky. Zadlužení o kterém mluví Sobotka se kumulovalo na krajích 20 let. Navíc se za vlády ODS na krajích alespoň stavělo a budovala infrastruktura. Za vládnutí růžových selátek se opravují maximálně zříceniny, které vytuneloval Brouček.
18. 09. 2012 | 20:11

Občan napsal(a):

Finance, Neoušku, finance.
A zrovna ty po Bendlovi&spol. na krajích jaksi nezbyly a ještě Kalousek svou všehoschopností zavinil, že kraje a obce nedostávají v rámci RUD ani to, co dostávat mají.
18. 09. 2012 | 20:19

Občan napsal(a):

Oni socialisté svůj slib splnili, Neoušku.
Ale protože máte výběrově krátkou paměť (což je u analytika na pováženou), zřejmě Vám z ní vypadlo, co za příšerný tyjátr a řev kolem zrušení poplatků a cenového zvýhodnění jízdného pro školáky spustila trojkolka.
18. 09. 2012 | 20:22

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane schrotte,

lítost myslím není na místě. Dle mého se zde za posledních pět let mnoho nezměnilo (snad jen někteří lidé si uvědomili, že diskutovat má smysl jen s tím, kdo diskutovat chce).

Stále sem chodí přibližně stejné procento lidí, kteří to jen chtějí druhým vytmavit, a těch, které zajímá, co si druzí myslí (někteří po nějaké době toto fórum opouštějí a další jej objevují). Nemám zde dnes o moc více práce než třeba v roce 2007 (spíše naopak).

Libor Stejskal
18. 09. 2012 | 20:25

petrof napsal(a):

Sobotko, takové blbosti si můžete vykládat v Lihovém domě.....
Podle vašeho socialistického Karla Machovce, místopředsedy krajského finančního výboru, je skutečná výše dluhu jen ve Středočeském kraji, přes deset miliard korun....(sic)
PS. ....Rath by nám jistě vysvětlil, že to jsou dluhy ještě za Bendla....
18. 09. 2012 | 20:32

Da.rock napsal(a):

Musím se kát, neb jsem učinil fatální chybu v počtech, na kterou mne upozornil kelt.
Zároveň jsem ale učinil i chybu v datech, z nichž jsem vycházel, což kupodivu moji původní chybu v počtech víceméně kompenzuje.
Takže dluhy krajů: 14 mld /ODS/ vs. 22.3 mld /čssd/ - 22.3 : 14 = 1.54
Stát: 948 mld /čssd/ vs. 1567 mld /modráci/ - 1567 : 948 = 1.65
Takže ano, omlouvám se. Šestiletá vlády pravice skutečně zadlužila tento stát více, než kraje čtyřletá vláda ČSSD.
Ale že by se tím mohl Sobotka nějak chlubit, to si zrovna nemyslím.
18. 09. 2012 | 21:35

Kuchař napsal(a):

Broučkové na krajích rozkradli co se dalo. Je jasné, že stranické vedení ČSSD celou situaci ve středočeském kraji monitorovalo a koordinovalo. To co se dělo ve Středočeském kraji, se v bleděmodrém děje na všech krajích.

To něco stojí, nakrmit růžové pijavice, včetně jejich voličů. To nemůže utáhnout ani sebelepší ekonomický systém. Je potřeba se vrátit ke kořenům chudoby - socialismu. Je třeba socky znovu ztrestat socialismem.
18. 09. 2012 | 21:55

pepík napsal(a):

da rock:

přečtěte si příspěvek kelta z 18. 09. 2012 | 17:37

zásadní rozdíl je v tom, že kraje mají pasivní úlohu - mohou minimálně ovlivňovat své příjmy, zato mají spoustu státem uložených povinností. stát např. svou daňovou politikou významně ovlivnil také krajské příjmy.
18. 09. 2012 | 22:14

neo napsal(a):

Občanoušku, to bude dobrý.

ne nesplnili a slibovali. To, že nemají finance a nebudou je na to mít věděli moc dobře.
19. 09. 2012 | 09:35

Kelt napsal(a):

Neo,
vy dva s Praetorianem jste jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.
Vypustíte do éteru lež jako věž a každá debata s Vámi je zbytečná,o tom je zde za Vašeho působení bezpočet důkazů.
Chápu,že Vám naskakují pupínky z předvolebních preferencí trojkolky,ale presentací vyslovených lží to neovlivníte.
Poraďte se se soukmenovci a vyhlašte MOBILIZACI,protože vítězství levice ve volbách by znamenalo návrat před rok 1989.

Smůlu máte ovšem v tom,že aktuální pro voliče je inventura slibů Nečase před volbami,která nedopadá dobře.
Těch 23 mrtvých a desítky ohrožených na zdraví,neustálé zvyšování daní,které jsou obratem rozkrádány mafiemi napojenými na státní cecík a neustálé odírání těch ,kteří si na živobytí vydělávají prací/dle vašeho ideového vůdce Y.K.proletariát a lumpnproletariát/a těch,kteří již pracovat nemohou to vládě spočítají.
Počkejme si měsíc-dočahukla.
19. 09. 2012 | 10:51

neo napsal(a):

Kelt:

já narozdíl od vás předložil fakta. Vy se orientujete na parlamentní volby a ne na krajské. Je evidentní, že čssd slibovala před krajskými volbami nesplnitelné sliby, protože věděla moc dobře, že z pozice kraje nemůže ty sliby naplnit.
Ale i sliby v parlamentních volbách nenaplnila a to i přesto, že je podmiňovala vítězstvím ve volbách. Ty vyhrála a přesto nic nesplnila.

fakt že nesestavila vládu je irelevantní. Sliby nebyly podmíněny sestavením vlády, ale pouhým vítězstvím ve volbách (což je hloupé, ale co čekat od čssd)
19. 09. 2012 | 11:10

čert }:o) napsal(a):

Za Sobotkou
je i Gross
jen rozkošnou
nevinou
loutkou
19. 09. 2012 | 11:42

cinick napsal(a):

Pravolevému paradoxoj
Pozor u nás v Libereckým kraji dluh oranžády stáhli.A to ještě byly ty povodně. Bejvalej hejtman Skokan (ODS), myslím, že je teď v Topu, vopravdu uměl utrácet. Nojo, ale když už vidíte článek od zpátečníka a rozvraceče naší kapitalistické vlasti, tek je mi jasné, že se musíte ideologicky rozohnit. Jako v 50-tejch letech tak i dnes. Jsme furt stejní a fur v zadeli.
19. 09. 2012 | 12:03

Martin Vacke napsal(a):

Při předávání kraje Vysočina hejtmanem Vystrčilem hejtmanu Běhounkovi bylo na krajských účtech 700 milionů, teď je kraj v mínusu. A to, při vší neúctě k nařvanému exkomunistovi, hospodaří ještě relativně slušně. Asi tak k zadlužování.
19. 09. 2012 | 12:04

Kelt napsal(a):

To neo,
v demokratickéma systému je pravidlem,že vítěz voleb je pověřen sestavením vlády.
V českém mafiánském kapitalismu pod vedením neviditelné ruky trhu to pochopitelně neplatí.

Abychom se dostali k věcné debatě,tak moc prosím,uveďta ta fakta.
Děkuji předem.
19. 09. 2012 | 12:47

schrott napsal(a):

neo,
děkuji za připomínku. Ukazuje se, že nejen pravolevý, ale i neo manipuluje s informacemi tak, aby je mohly využít ke své propagandě. Z vašeho příspěvku:"To jsou sliby pro případ, že vyhrajeme volby do Sněmovny. Ať už předčasné v létě 2009, nebo řádné o rok později. A pak je jako vládní strana splníme," vysvětluje první místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka."
Takže kritika by byla na místě, kdyby ČSSD byla vládní stranou a nesplnila sliby dané voličům. Uznávám, že některé sliby jako vládní strana předtím nesplnila. Otázka je, co je možné plnit v nesourodých koalicích, ale to jistě chápete.

Kdybyste všichni tak horlivě připomínali sliby Nečase a Kalouska. Přestože mají ve sněmovně dostačující převahu, nic ze svých slibů neplní, nebo plní jen částečně. Plní naopak to, co vůbec neslibovali, zvyšují daně, zavádějí penzijní reformu a církevní restituce. To vás neo vůbec netrápí? Nečas tuhle v OVM pěkně koktal když mu Moravec ukazoval jeho síťovky a ze záznamu pouštěl jeho sliby. Socani na ODS, co se týče slibů, zdaleka nemají.
19. 09. 2012 | 12:54

neo napsal(a):

Kelt,

to teda není. Prezident může pověřit sestavením vlády koho chce.

a ta fakta jsem již uvedl, máte je výše.
19. 09. 2012 | 12:56

neo napsal(a):

schrott:

cituji: "To jsou sliby pro případ, že vyhrajeme volby do Sněmovny."

volby do sněmovny vyhrála ČSSD. Co tam máte dál?
jinak ano, trápí. Nesouhlasím ani s restitucemi ani s penzijní reformou
19. 09. 2012 | 12:58

schrott napsal(a):

Neo, na hlouposti nebudu reagovat, chcete říct že už jste klesl tak hluboko?
19. 09. 2012 | 13:12

neo napsal(a):

schrott:

jen fakta a pravda, žádné hloupoti.
19. 09. 2012 | 13:24

Praetorian napsal(a):

Kelte, už jste zde dokázal svoji fanatickou hloupost, buďte tak laskav a neberte můj nick do svých úst, nemohu za to, že vám chybí vzdělání, přehled a slušné vychování. Současně prosím editora blogu, aby byl tak laskav a něco dělal s nicky, které nejsou schopny slušné diskuse, díky takovým Keltům je ze zdejší diskuze jenom žumpa. Sbohem a tentokrát bez přání hezkého dne.
19. 09. 2012 | 13:51

jo napsal(a):

Zeman: Čarodějnice by měly radost
„Ředitel prostějovského gymnázia mi ukázal mapku, na které bylo vyobrazeno, kolik pozemků, objektů a lesů by v případě přijetí tohoto zákona připadlo katolické církvi ve Velkých Losinách, což bylo sídlo čarodějnických procesů. Bylo zde upáleno několik set čarodějnic a čarodějníků a jejich majetek následně připadl katolické církvi. Takže upálená čarodějnice, která byla před smrtí na hranici přinucena odkázat svůj majetek této církvi, který se pak dostal po Josefu II. do rukou státu, by v případě přijetí zákona o církevních restitucích měla zcela určitě velkou radost,“ poznamenal na besedě ironicky Zeman
Podle historických pramenů na Jesenicku zahynuly v plamenech zejména v druhé polovině sedmnáctého století stovky lidí. Upálení více než 250 lidí, kterému předcházelo kruté mučení, měl mít na svědomí inkvizitor Jindřich František Boblig z Edelstadtu, který byl známý svojí touhou po snadno nabytém majetku od odsouzených, kvůli čemuž prý také zanechal studií. Navíc náklady na procesy rostly, což mělo zapříčinit, že se Boblig začal zaměřovat na zámožné občany ze Šumperka.
19. 09. 2012 | 14:22

Kelt napsal(a):

Praetorian,
docela chápu Vaše rozpoležení z očeávaného propadu trojkolky v krajských a senátních volbách a s praděpodobností blížící se jistotě "Waterloo"které čeká trojkolku ve volbách parlamentních,pokud se jich vůbec dožije.
Je to prekérní situace a není divu,že se zastánci této mafiosní struktury,která nám vládne ,snaží odpoutat pozornost od současných tristních volebních výhlídek trojkolky poukazem na "nesplněné" sliby ČSSD:
Pokud se to ale udělá způsobem-a teď Vás cituji:"ČSSD slíbila,že zastaví zdražování.Jak je možné,že máme nejdražší benzin v historii?"
Mohl bych již nechat bez komentáře,neb každý soudný člověk,který se jenom okrajově o danou problematiku zajímá,tak ví,že je to blábol.
Pokud byl tento slib učiněn před krajskými volbami,tak každý racionálně uvažující člověk ví,že tento slib může plnit pouze strana vládní a ne hejtmané.
A za poslední-cena benzinu není stanovována státem/pouze výše daní/ale na trhu.
Tolik k Vaši vzdělanostní a intelektuální převaze.
Ale lhát se nemá,ani z nevědomosti.
19. 09. 2012 | 14:34

Praetorian napsal(a):

Kelte nevím na základě čeho jste usoudil, že podporuji trojkolku, já na rozdíl od Vás nemám rád žádné lháře a zloděje- to je rozdíl mezi náma dvěma. Vám lhaní, korupce a podvádění nevadí, když to dělá váš oranžový team jehož jste pravděpodobně členem. Ale k tématu, meritem naši debaty není fakt, že ani stát a ani KRAJE nemohou plně regulovat ceny benzínu a ani dalších komodit (nevím proč se mi to snažíte vysvětlit protože kdybyste chápal psaný text tak je vám jasné, že na to upozorňuji, ale asi se tím snažíte odvést diskusi jinam, když už nějak musíte ty lháře hájit, že?), ale to, že přestože to všichni ví tak to SLÍBILI a když to SLÍBILI tak je snad legitimní se ptám, proč to nesplnili, protože jinak se jedná o podvod (tak tomu říkají slušní lidé, kteří nemají rádi lhaní). Z mé intelektuální převahy nemusíte mít mindrák. Jinak předpokládám, že vám nevadí ani lhaní představitelů jiných stran, že? Přece jen byste mohl být názorově konzistentní, že? Anebo mi už konečně jako správný člen ČSSD vysvětlete, proč ČSSD dávala nesplnitelné sliby, nic víc jsem nechtěl slyšet. A opravdu do toho netahejte sestavování vlády, to s předvolebním lhaním nemá nic společného.
19. 09. 2012 | 14:52

Kelt napsal(a):

To Praetorian,
snad se nedotknu Vašeho jemnocitu, když jsem nucen konstatovat že:

já o voze,Vy o koze.
Já jsem Vás přesně citoval ohledně zastavení zdražování a Vy jste to uvedl do reálu poukazem na nejdražší benzin v historii-což z kontextu vyplývá,jako nesplněný slib ČSSD.

Kdo tedy odvádí diskusi jinam?Mindrák z Vás nemám,jenom byste se mohl polepšit v pravopise.

Jsem názoru,že další diskuse nemá smysl a proto přeji hezký den.
19. 09. 2012 | 15:32

Praetorian napsal(a):

Bohužel opravdu nemohu za to, že nechápete psaný text Kelte, protože jinak by vám již včera došlo, že jsem si mohl vybrat jakoukoliv komoditu, abych demonstroval, že vaši oblíbenci jsou jenom mocichtiví lháři. Mohl jsem třeba uvést plyn nebo obilí = potraviny. Ale benzín je taková krásná komodita, na které všichni vidíme jak je to se sliby vaši oblíbené lžistrany. Já jsem opravdu nikomu v roce 2008 nesliboval, že až vyhraji krajské volby, že zastavím zdražování, a to, že benzín za dobu panování ČSSD v krajích zdrahl je fakt. Pokud Vám tedy lhaní a podvádění nevadí, což jste ostatně ani nerozporoval a ani jste se proti tomu neohradil a naopak celou dobu jste předvolební podvůdek ČSSD obhajoval, nemám k Vám jako k člověku co říci. Ostatně hezky svoji osobnost prezentujete i v tom, že mi doporučujete zlepšit pravopis. Možná mám deficit v pravopisu (neměl byste podle toho posuzovat lidi, protože je i něco takového jako dysgrafie, což není můj případ a tedy ani omluva), Vy však bohužel, a to bez urážky, v elementární slušnosti. Ano občas udělám chybu, ale dokud nebudete dělat před "ale" čárku, neměl byste ostatní nabádat k lepšímu pravopisu. A tak je to u Vás bohužel se vším. Doufám tedy, že zde v diskuzích nebudete vystupovat proti lžím jiných, když Vám vůbec nevadí lhaní, korupce a podvody Vašich oblíbenců a že občas odpovíte na otázku. Mějte se hezky. A ostatně jsou důležitější věci než politika - a na to bychom jako diskutéři neměli všichni zapomínat :-) Hezky zbytek dne.
19. 09. 2012 | 15:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy