Lihové pokrytectví české pravice

22. 09. 2012 | 08:34
Přečteno 4715 krát
Pokud bychom v roce 2004 nezavedli v České republice kolkování lihovin, byla by dnes vláda v boji proti metylalkoholovým otravám do velké míry bezradná. Bez kolků nelze ověřit a spolehlivě potvrdit skutečný původ jedné jediné lahve alkoholu, která je distribuovaná do prodeje. Bez systému kolkování by po takto rozsáhlé aféře s otravami nebylo možno spustit opětovný prodej lihovin, ani opětovný export, protože jednotlivé dodávky lihovin by se od sebe nedaly spolehlivě odlišit a dosledovat (vláda mohla najít řešení v jiné barvě písmen na nových kolcích).Ačkoliv se dnes kolkování lihovin jeví jako samozřejmost, a debata se vede spíše o jeho technickém zdokonalení, či přímým spojením s předchozí platbou daně, prosazení tohoto opatření nebylo v roce 2004 vůbec jednoduché. Stál proti němu přirozeně odpor všech, kdo si nepřáli vzhledem ke svému nelegálnímu podnikání větší kontrolu státu nad trhem s lihovinami. Kolkování se bránili v té době také výrobci, kteří nechtěli mít dodatečné náklady. A v čele politického odporu proti zavedení kolků byla tehdy opoziční ODS. Protestovala proti takové formě regulace, administrativní náročnosti a nákladům pro podnikatele. Tehdejší hlavní bojovník proti kolkování Martin Říman v rozpravě dokonce tvrdil, že na kolkování „ prodělají poctiví obchodníci a vydělají šmelináři a podvodníci“. Proti zákonu tedy hlasovali jak poslanci, tak senátoři ODS. Zůstali ovšem sami, ostatní politické strany zavedení kolků v tehdejším Parlamentu podpořily.

Platí, že nejvíce opatření proti daňovým únikům v oblasti lihovin bylo přijato za vlády ČSSD v letech 2003-2005. Vláda se po roce 2002 cíleně zaměřila na přijetí celé řady legislativních a organizačních opatření, zaměřených proti daňovým únikům. To se týkalo také výběru spotřební daně, včetně správy a výběru spotřební daně z lihu. Legislativní a organizační opatření, přijatá v letech 2003-2005 byla v této oblasti největší od vzniku České republiky v roce 1993. Pro ilustraci uvádím nejzásadnější vládní kroky, které jsem prosadil jako tehdejší ministr financí:

1. Od 1. ledna 2004 byla správa všech spotřebních daní kompletně převedena na Celní správu, která byla jako ozbrojený sbor vybavena silnějšími pravomocemi zejména pro boj s daňovými úniky, než civilní daňová správa. Od tohoto data výrazně vzrostl počet kontrol, zaměřených na tabákové výrobky, lihoviny a pohonné hmoty. Vzrostl také počet odhalených ilegálních továren na cigarety a alkohol. Přímo v lihovarech byl využíván institut stálého celního dohledu 24 hodin denně.

2. Od 1. ledna 2004 zakázal zákon o spotřebních daních prodej tabákových výrobků a lihovin na tržnicích a tržištích (par. 133, odst. 1 zákona č. 353/2003 Sb.).

3. Od 1. ledna 2005 bylo po vzoru řady zemí EU včetně Slovenska zavedeno celoplošné povinné kolkování všech lihovin. Zavedení kontrolních pásek výrazně zvýšilo výběr spotřební daně z lihu. Zatímco v roce 2004 se na této dani vybralo 3,8 miliardy korun, v roce 2005 to bylo již 5,8 miliardy korun, což znamenalo meziroční zvýšení výnosu o 53% bez zvýšení sazby daně! V roce 2006 se pak vybralo již 6,8 miliardy korun. Kolkovaní lihovin tedy prokazatelně omezilo daňové úniky, zvýšilo výnos daně pro státní rozpočet a posílilo možnost kontroly trhu s lihovinami všemi kontrolními orgány státu.

4. V roce 2005 byl schválen zákon o registračních pokladnách, pokladny měly být zavedeny k 1.1.2007, později byla účinnost posunuta na 1.1.2008. Zákon o registračních pokladnách byl ale zrušen v roce 2007 v rámci tzv. zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů, který prosadila Topolánkova vláda. V současné době po opětovném zavedení pokladen volá v souvislosti s lihovou aférou celá řada podnikatelských organizací a také odbory.

Vládní ofenziva v boji s daňovými úniky v oblasti lihovin bohužel fakticky skončila rokem 2006, kdy se vlády ujala pravice. Nelegální výroba lihu přestala být na základě návrhu ministra Pospíšila z ODS trestným činem. V roce 2012 pak došlo k tragické sérii otrav methylalkoholem, která podle všech dosavadních zjištění souvisí s černým obchodem s lihem, nad nímž stát ztratil v posledních letech do značné míry kontrolu. Česká pravice, která vládne posledních šest let, má důvod zpytovat svědomí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Yosif K napsal(a):

Vysetrovani afery lihove afery s KARBOPUREM zastavil a rozprasil za vlady CSSD policejni reditel Kolar. NECHTEL - MUSEL - NA NATLAK SHORA. Major Pavel Vydrar zacal sahat "MOC VYSOKO".
Vlada prohnilych POKRYTECKYCH oranzovych KULICHU.

zpravy.ihned.cz 21.9.2012 08:36 | poslední aktualizace: 21. 9. 2012 18:07
Šéf týmu Daně: Než jsme stačili rozbít síť rozsáhlých machinací, rozpustili nás

Čtěte více o: prohibice | vyšetřování | alkohol

Podvody kolem alkoholu, cigaret a pohonných hmot zaměstnávaly policisty už před jedenácti lety. Kvůli daňovým únikům dokonce vznikl speciální tým. Před soud se ale nakonec nikoho postavit nepodařilo a vyšetřování vyšumělo do ztracena.

Speciální tým Daně pod vedením majora Pavla Vydráře byl před jedenácti lety velmi blízko tomu, aby rozbil síť rozsáhlých machinací kolem zboží zatíženého spotřební daní, tedy alkoholu, cigaret a pohonných hmot. Tým už chystal obvinění konkrétních lidí a zatýkat se mělo i na vysokých místech českých úřadů – zejména ministerstvu financí a Generálním ředitelství cel.

"Jenže jsme to nestihli. Náš tým rozpustili, prý nám vyšetřování trvalo dlouho. Nakonec to vyšumělo do ztracena," říká Pavel Vydrář, který si dnes užívá důchodu. Od policie totiž odešel. Znechucen a zklamán.

Sledujete kauzu otráveného alkoholu?

Určitě. A samozřejmě si nešlo nevzpomenout na ty věci, které jsme před lety vyšetřovali.

Jak tedy vzpomínáte na kauzy daňových podvodů s lehkými topnými oleji, ale i s lihem, který pašeráci vydávali za čisticí prostředky?

Je velká škoda, že se vyšetřování nedotáhla do konce. Zejména ta druhá věc s údajným čistidlem zvaným Karbopur.
22. 09. 2012 | 08:52

Yosif K napsal(a):

Kolky nejsou cenina. Po fabrikach se jich vali statisice, stoji par kacek, lidi si je mohou strkat do fotoalb pro vnoucata. Proto koluje falsovany alkohol i v lahvich s pravymi kolky. Proto policiste nachazeji kolky i v cernych stacirnach na Terlicku, Tesinsku, atd.....

Nechut vysetrovat mafisty ze Severni Moravy se evidentne tahla napric poltickym spektrem. Velmi pravdepodobne CSSD ridi nekdo jiny nez Sobotka, ktery mluvi a vypada jako bily kun.

Majoru Pavlu Vydrarovi hazeli nadrizeni klacky pod nohy za Klause kdyz vysetroval LTO (viz reportaze Jany Lorencove). Do penze jej vsak vystvala a jeho tym rozprasila az CSSD kdyz se odvazil rozhrabat masovy dovoz doslova cerneho cisteho lihu pod nazvem KARBOPUR..........

KARBOPUR neslouzil NIKDY NICEMU JINEMU nez vydrobe nezdanenych lihovin za vlady CSSD. Byla to NEZDANENA smes cisteho lihu a aktivniho uhli. Dovoz - samozrejme z Polska. Googlujte KARBOPUR.
22. 09. 2012 | 09:12

Drzá zrzka napsal(a):

Jak by dnešní "lihový" stav řešila ČSSD?
22. 09. 2012 | 09:17

Yosif K napsal(a):

4. V roce 2005 byl schválen zákon o registračních pokladnách, pokladny měly být zavedeny k 1.1.2007, později byla účinnost posunuta na 1.1.2008. Zákon o registračních pokladnách byl ale zrušen v roce 2007 v rámci tzv. zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů, který prosadila Topolánkova vláda. V současné době po opětovném zavedení pokladen volá v souvislosti s lihovou aférou celá řada podnikatelských organizací a také odbory.
KONEC CITATU.

Nejsem proti registracnim pokladnam. V recku je maji a "OHROMNE SE OSVEDCILI". Jak? Priletite na ostrov vsude jsou registracni pokladny. Pokud vsak vyapdate jako neskodny cizinec (tzn nevypadate jako komisni Sobotka nebo jako proletarsky vudce s Ithaky s oblicejme socialistickeho managera) tak Vam trhovec ci restauratere rekne VYSSI CASTKU a proste "omylem" vam namarkuje o par euraku nizsi castku.

Timto zpusobem se v Recku nevybere asi 30 miliard EUR rocne na DPH.

Kdo si toho v Rdcku nevsiml je bud hlupak nebo ma ksicht vyberciho dani.
22. 09. 2012 | 09:22

Sladký napsal(a):

Yosif- opravdu si stále ještě nepřipadáte trapný a směšný? Vaše předpojatost, zaujatost a jednostrannost je do očí bijící. Vaše příspěvky jsou jak repertoár flašinetáře, který do nekonečna obehrává tři nebo čtyři odrhovačky.
22. 09. 2012 | 09:24

Yosif K napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
Jak by dnešní "lihový" stav řešila ČSSD?
22. 09. 2012 | 09:17
Asi jako za Kolare a Grossa - verbalne by vsude vytrvale vystupovala proti pancovani napoju, vyetrujici policejni tym by vsak rozprasila.

Vyroba je koncentrovana v oranzovych okresech na severu - zcela evidentne se lihovy problem nevyhyba kruhum napojenym na CSSD.
22. 09. 2012 | 09:26

Z náhrad mám byt napsal(a):

Drzá zrzka
......rozdávala by slepecké hole.
22. 09. 2012 | 09:29

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif- opravdu si stále ještě nepřipadáte trapný a směšný? Vaše předpojatost, zaujatost a jednostrannost je do očí bijící. Vaše příspěvky jsou jak repertoár flašinetáře, který do nekonečna obehrává tři nebo čtyři odrhovačky.
22. 09. 2012 | 09:24
Pane Sladky - socalisticky flasinetar jste vy.
Pokud neverite ani Jane Lorencove ani Pavlu Vydrarovi tak jste zabedneny socanek ktery neni schopen stravit ze shnila jablka jsou i u CSSD a ze je jich opravdu hodne.

Ja Jane Lorencove a Pavlu Vydrarovi 100% verim, protoze jsem oba sledoval a s obema jsem se nahodou osobne setkal.

Jane Lorencove a Pavlu Vydrarovi 100% verim. Socialistickym flasinetarum prevazne neverim.

K Pavlu Vydrarovi nemate co konkretniho dodat - vase informovanost konci u predvolebnich blabolu CSSD.
22. 09. 2012 | 09:37

jarpor napsal(a):

Víme, pane předsedo.
Jedni jsou ti dobří, všechno co dělají je pro dobro společnosti / to jako Vaše partaj /,
druzí jsou špatní, lumpové, jejichž smyslem života je společnosti jen škodit...
Sebereflexe, že kdybyste byli náhodou teď ve vládě, že by se situace asi vyvinula stejně, že by parta zmetků bez ohledu na dopady šla za svými zisky kriminální cestou... naprosto žádná.
Jen hlupák si může myslet něco jako : "Za mě by se to nestalo."

Předvolební agitka na pozadí mrtvých... neštítíte se ničeho, jen abyste se dostal "ke korytu".

.
22. 09. 2012 | 09:42

Sladký napsal(a):

Yosif- klidně pište dál.díky takovým jako vy je zcela jasné, že ti,kteří podporují a volí pravici (zvlášť u nás, ale nejen u nás) jsou vesměs jedinci mentálně slabší, s minimem sociálního cítění ( lidská sounáležitost a vzájemná podpora, díky níž vzniklo lidstvo).
Označit mne za flašinetáře může leda osel. Vyjadřoval a vyjadřuji se zde ke spoustě témat a problémů- na rozdíl od vás,který zde celé dny do zblbnuití a omerzení opakujete pár tuopých, primitivních ideologických žvástů.
22. 09. 2012 | 09:47

Sladký napsal(a):

Jarpor- jestliže jsou obě strany a obě skupiny politiků stejné, proč nevolíte ČSSD? Výjde to přece nastejno. A proč zde neustále, nekriticky a fanaticky hájíte kroky vlády a pravice? Proti komu? Vždyť levičáci jsou přece úplně stejní.:o)))

A na co si tu hrajete, proroku? Na Libuši v kalhotech?
22. 09. 2012 | 09:50

Targus napsal(a):

To Bohuslav Sobotka:

Kolky jako takové jsou k ničemu. Půjde jen o to, který soukromník dříve zvládne techniku tisku, nic více a nic méně. A dostáváme se tam, kde jsme již byli, neustálé zdražování všeho, kolky nebudou ani zadarmo, ani za levno.

Registrační pokladny ano, a všude. Hýkalům, kteří melou o nemožnosti mít rozvody elektřiny na tržištích či ve stáncích, lze poradit nákup akumulátorů, případně dobíjecích termočlánků. Mimochodem v těch se topí metanolem, to jsou ale paradoxy...
22. 09. 2012 | 10:00

jarpor napsal(a):

Ano, máte pravdu pane Sladký. V tom, že jsou stejní. Napravo i nalevo jsou lidi čestní, věřící, že to, co konají je k dobru oststním... stejně jako jsou na obou stranách hajzlové, kteří na ostatní s...u a především hrabou pro sebe.

Nejsou ale stejní v nazírání na svět. V tom se zásadně mýlíte. Ti, kteří si myslí, že někdo jiný člověku zařídí, aby se měl dobře, ti, kteří to proklamují a přesvědčují, jak oni do "rozhtrhání těla" se starají o ty druhé... těm nevěřím a proto je nevolím. Tak to totiž v životě nechodí.

Potřebuješ-li pomoc, nejprve ji hledej na konci své paže. To je má filosofie. To ale nebude Váš případ. Vy v takovém případě se poohlídáte po pomoci od jiných...
Kdo tento rozdíl v nazírání na život nechápe a napíše, že "jsou stejní"... s ním nemá cenu polemizovat.

Mějte se.
22. 09. 2012 | 10:02

Sladký napsal(a):

Jája- vím, že je to nesmyslné, fanatik či hlupák není schopen akceptovat žádný argument, nehnou jím ani fakta. Ale prostě mne občas zajímá, z jakého podhoubí takováto "názorová plodnice" vyrůstá a snažím se o pohled z blízka.
22. 09. 2012 | 10:03

Bunny napsal(a):

Je třeba si uvědomit, že mandát devastovat tento stát a nechat beztrestně trávit obyvatele dostaly tzv. pravicové strany (ve skutečnosti strany korporátního fašismu) od Jarporů a dalších. Zatím není vidět u jejich voličů žádná sebereflexe.
22. 09. 2012 | 10:03

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Označit mne za flašinetáře může leda osel. Vyjadřoval a vyjadřuji se zde ke spoustě témat a problémů- na rozdíl od vás,který zde celé dny do zblbnutí a omerzení opakujete pár tuopých, primitivních ideologických žvástů.
22. 09. 2012 | 09:47
K clanku o majorovi Pavlu Vydrarovi nemate co KONKRETNIHO RICT.
Vase KONKRETNI znalost veci nesaha hloubeji nez cetba predvolebni agitace CSSD.
22. 09. 2012 | 10:06

Jaroslav napsal(a):

Bojíte se zasáhnout proti občanům co říkají když přijde kontrola " nelozumím cesky" a smějou se vám všem do ksichtu, protože vědí že nebudou vyhoštěni a tu trošku zabaveného zboží okamžitě nahradí a jede se dál. Když "nelozumí česky" jak můžou prodávat podnikat atd.
22. 09. 2012 | 10:06

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Jarpor- jestliže jsou obě strany a obě skupiny politiků stejné, proč nevolíte ČSSD? Výjde to přece nastejno.
KONEC CITATU.

Nevujde to nastejno. Jak na levici ntak na pravici jsou shnila jablka. levice navic korumpuje proletare rozhazovanim pujcenych penez a vede stat k statnimu bankrotu.

V obou statech nejblize k bankrotu (Recko a Spanelsko) vladla levice 22 let a pravice pouze 8 let a neuyspelas v odbourani NEUNOSNYCH odborarskych extraburtu (odstupne 60 mesicnich platu, penze pro holicky v 55 letech atd) . V obou statech proletari doplaci na to, ze socialiste jim zvysily mzdy VYSOKO nad ekonomicky unosnou mez a v obou statech ted lide VELMI BOLESTIVE slezaji s hrusky socialisticjych vydobytku dolu do reality.

Vysledek socialni korupce spolecnosti a bezuzdneho rozhazovani.
22. 09. 2012 | 10:12

pepa z deppa napsal(a):

Stopa metylu vede jednoznačně do Polska.Všechen sajrajt v potravinách a pití je dovážen z Polska.Vzpomeňme jen namátkou na kávu, cukrovinky, cukr, vejce, uzeniny, sůl, atd.Ministr zemědělství roky diskutuje o zákazu dovozu s polským protějškem, který se mu jen stále vysmívá.Ještě před několika lety hlavní národní stravou Poláků byla řepa a zelí.Kolik lidí ještě musí zemřít, kvůli jeho neschopnosti.To Němci jsou jiní, kdykoliv se něco v ČR nepovede, okamžitě, den ze dne je vydán zákaz dovozu a pak se diskutuje.Ti si dovedou ochránit své občany a nejsou zkorumpovaní!!
22. 09. 2012 | 10:13

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
Vy jste fakt blázen. A to dost nechutný a podlý blázen.
S těmi mrtvými byste měl spojit vaše chlebodárce - Nečase, Kubiceho, Kalouska....
Kteří si teď na katastrofě , které bylo možno zabránit a na kterou upozorňovala řada signálů - dělají image. A to tedy image negativní - řešení spíše připomíná Kocourkov...kdy rada Kocourkova vlastně ani neví co má dělat...a nebýt lidí z EU, potažmo z branže...tak by se ztrapnila ještě více.
Za všechny Bendl - ten nejprve v CTV vyhlásí, že bez souhlasu majitele se nesmí oznámit místo původu alkoholu, který zabíjí....aby pak - už v době prohibice si pletl lahve s šarží a obchodní značkou.

"Vláda, která neumí regulovat - bude muset dříve či později regulovat."

Jednomu se ale divím. Že si s jedovatým alkoholem neporadil takový odborník /na alkohol/ jako je Kalousek.
To je divné.

jednodušeji :
Jarpore - tu asociaci : masová vražda - ČSSD musíte zkusit vytvořit jinak. Doba se změnila - lidé už na takové primitivismy neslyší.
Vemte si příklad z Yosifa K - tomu to jde lépe.
/má tpo jeden háček - kromě bláznů jemu podobných ho nikdo nečte/

"Hezký den", pane zastupoiteli za ODS - jarpore.

/a co že patříte k pravidelně reagujícím čtenářům Peheho blogů...vždyť se o něm vyjadřujete jako o pisálkovi, " pánu politologovi", " plkalovi"....proč jej vlastně čtete ? - že by tomu bylo jinak - a on vám působil bolístku na vaší modrošancovosmlouvovosvoličovo dušičce ??? - nu, Yosif K vám bolístku pofouká, nebojte se..../

Nebudete číst Peheho - nebude bolístek.
JaK jednoduché, milý Watsone.
22. 09. 2012 | 10:14

český maloměšťák napsal(a):

re : pardon...jde o Sobotkův blog
Ale to je stejně jedno, jarpore, že ?
pehe ani Sobotka není ten " váš".

:D))
22. 09. 2012 | 10:15

Sladký napsal(a):

Pane Jarpotre, jistě nejste tak naivní abyste si myslel, že výše zmíněným textem jste něco vysvětlil.! To co jste nabídl, ta stupidní ideologická tisíckrát ohraná povídačka o těch správných hrdinech bez bázně a hany, kteří hledají pomoc na konci své paže a o těch zbabělcích a ztroskotancích, kteří očekávají pomoc od druhých je prostě k zblití.
Dodám ještě, že jen blázen dělá zásadní soudy podle plků a žvástů. Rozumný člověk SOUDÍ PODLE SKUTKŮ. DOBRÝ STROM NENESE ŠPATNÉ OVOCE, Jarpore. Vy nevidíte, jaké ovoce nese strom této vlády?
Ale já už vás dobře znám. Kdybyste zakopl a padl obličejem do pravicového lejna, budete tvrdit, že tak úžasnou vůni jste nikdy v životě necítil.

Ještě dvě věci, Jarpore. Na rozdíl od vás jsem nikdy a nikde netvrdil, že tyto strany jsou stejné. To tvrdíte vy a vám podobní, s úmyslem odradit co nejvíc lidí od politiky a od voleb.
A dodám ještě, že o mně víte kulové.Kde berete tu drzost tvrdit, že se "poohlídám po pomoci od jiných?"
22. 09. 2012 | 10:15

Yosif K napsal(a):

Ze jsem jednostranny? Pravicovi politici maji nyni popualritu politickych mrtvol.
Proc kopat do mrtvol?
Opravdu nebezpecni demagogove jsou pristi vitezove voleb na levici.
22. 09. 2012 | 10:22

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně pomožte si sami....lidé, co si občas dají panáka, hospodští, velkosklady,

Máte přeci na konci paže ruku, ne ?

Hmm - co na tom, že si platíte lumpy a hlupáky nahoře - kteří by měli konat tak, ať vy se můžete věnovat svému jobu...a o fair a bezpečný rámec výkonu vašich jobů se mají starat oni ?
Vždyť přeci máte ruce, ne ?

Nebo co to vlastně soudruh jarpor chce sdělit ?
Že ten, kdo chce , aby instituce a lidé co je řídí dělali svůj job taky pořádně....že ten je socialista ?
V tom případě jsem taky socialista.

Bože - je vůbec možné aby se agitovalo takto primitivně ? Aby za toto někdo byl ochoten zaplatit ?
22. 09. 2012 | 10:23

jarpor napsal(a):

Bunny napsal(a):
"Je třeba si uvědomit, že mandát devastovat tento stát a nechat beztrestně trávit obyvatele dostaly tzv. pravicové strany..."

Všichni jsme svědci pátrání po vinících aby mohli být potrestáni... a Bunny tu trotlí cosi o beztrestnosti...

Větší "moudrosti" jsem snad ani nečetl...

Hezký den
22. 09. 2012 | 10:25

Yosif K napsal(a):

Vidim ze mistni levicova skvadra neumi KONKRETNI informace o korupci za valdy CSSD ze clanku o majoru Pavlu Vydrarovi rozdychat a stravit.

Mozna by se mohl vyjadrit pan predseda strany SOBOTKA?
22. 09. 2012 | 10:27

jája napsal(a):

Registrační pokladny - na Slovensku, to je taková malá, milá zemička pod Tatrami, zavedeny byly. I na zápalky dostanete bloček, na každém tržišti, úplně všude. nevím, jaké mají tresty za nesplnění. Byl jsem v šoku, když na mě promluvili v Avionu u letiště prodavači v "číně" plynulou slovenštinou. /dajně každý, kdo chce trvalý pobyt musí složit zkoušku, stejně jako v USA a memůže se tedy vymlouvat na neruzumym ceski, jako v našem Bananystánu.
Aféra líh se skutečně spojena s posledními vládami ODS, ty nejednaly, ať z důvolu hlouposti, k čemuž se kloním, nebo lobbyzmu, což mě straší. Pnp známé, po nás potopa, tady nečas skutečně razí, nyní zbývá na zelepení děr privatizace zbytku státního majetku do správných rukou a potom rychlý útěk do tepla za kámoši Koženým, Grossem a spol.
22. 09. 2012 | 10:28

Yosif K napsal(a):

Ctete KONKRETNI INFORMACI jak se vystrovala vyroba pancovanych destilatu za CSSD. Policejny tym ktery vystroval tunel KARBOPUR byl socialisty ROZPRASEN.
Nevysetrilo se nic. Na pokyn shora.

http://m.ihned.cz/c1-57577600-sef-tymu-dane-nez-jsme-stacili-rozbit-sit-rozsahlych-machinaci-rozpustili-nas
22. 09. 2012 | 10:30

malý Český smeták napsal(a):

Teprv ráno a tudlencto a támleto má 4 promile .
22. 09. 2012 | 10:31

Yosif K napsal(a):

Na KONKRETNI informace ze clanku o majoru Pavlu Vydrarovi ze strany oranzovych a rudych nadsencu VUBEC ZADNA KONKRETNI ODPOVED. Coz je svym zpusobem velmi vumluvna odpoved.

http://m.ihned.cz/c1-57577600-sef-tymu-dane-nez-jsme-stacili-rozbit-sit-rozsahlych-machinaci-rozpustili-nas
22. 09. 2012 | 10:34

Yosif K napsal(a):

Lihove pokrytectvi levice - policejni tym majora Pavla Vydrare ktery vysetroval podvody s Karbopurem byl za socialisticke vlady rozprasen pred tim, nez se by zacalo zatykat na GR cel a na MF!!!!!!!

PROC??????
22. 09. 2012 | 10:38

jarpor napsal(a):

Maloměšťák se rozohnil... tak, že ani neví pod jakým autorem tu plká o jiných...

Panu Sladkému jsem nic vysvětlit nechtěl. To totiž ani nejde... když chybí aspoň pár mozkových buněk...

To právo myslet si, jak se zachováte mám úplně stejné, jako máte Vy, když píšete o mém tvrzení jaké je to lejno na mém obličeji...

"Jarpore. Vy nevidíte, jaké ovoce nese strom této vlády?"

A Vy, Sladký, nevidíte, jaké ovoce donesla vláda ČSSD ?

V této nesmyslné argumentaci nehodlám pokračovat...

Mějte se, pánové.
22. 09. 2012 | 10:40

ZdeněkJ. napsal(a):

Jarpor
"Větší "moudrosti" jsem snad ani nečetl..."
To lze snadno napravit, přečtětě si někdy to, co tady píšete.
22. 09. 2012 | 10:41

Kelt napsal(a):

Co dodat,číst Yožina z bažin a Jarpora je duševní sebemrskačství,pro které není důvod.
Jediné opodstanění má poukazovat na lži,které dle známého Goebelsova hesla po stém opakování se stávají pravdou.
Poslední výstup Nečase ohledně zákazu exportu lihovin ukazuje na mentální úroveň tohoto člověka.
Když Brusel zahrozil,že zákaz exportu čs.lihovin zakáže sám/to ty duševní velikány ve vládě nenapadlo,že prohibice nutně musí vyústit i v zákaz exportu/,tak si Nečas pospíšil s prohlášením,že zákaz exportu vyhlásí urychleně tato vláda,což ji dá v krátkém čase tento zákaz z vlastního rozhodnutí zrušit.
A pyšně se nadýmal jak holub na báni,jak ten Brusel přečůral.

Jenže Brusel řekl jednoznačně-až naprší a uschne.
Předpokládám,že se ozvou hlasy a netřeba zdůrazňovat které,že je to omezování naší suverenity.
22. 09. 2012 | 10:48

Čankajšek napsal(a):

Za nebývalého "zájmu" médii upozorňuji na páteční odpor vládní koalice v Parlamentu proti návrhu KSČM na majetkové přiznání, které je stěžejní v boji proti korupci. Je poučné sledovat, kdo ne online tak prostřednictvím stenoprotokolů, jak při projednávání tohoto návrhu zákona vystupovali jednotliví poslanci a dokonce vícepremiérka pro boj proti korupci. Tady se skutečně ukazuje kdo je kdo.
A panu Yosifu K. Vy jste skutečně četl knihu Jany Lorencové "Krvavé oleje aneb můj přítel vrah"? Zřejmě ne. Tam jsou ukazání ti skuteční viníci za obrovské finanční úniky. Ti v pozadí, kteří si nechtěli špinit ruce, ale tvořili vhodné zákony, které ty legální zlodějny umožňovaly, pánově Kočárík, Dyba a spol. Z kterépak strany byli? Lidé, nenechte sebou manipulovat.
22. 09. 2012 | 10:57

jarpor napsal(a):

Dík za radu, ZdenkuJ.

Pan Kelt se sebemrská když mne čte...
No to já jej pouze upozorňuji na nepřesnosti s jakými se vyjadřuje... zatím bez odezvy... ty zavádějíci nepřesnosti přetrvávají...
třeba v tom, co píše o zákazu exportu a o Bruselu. Je to trochu jinak :
skutečně, odvolání zákazu exportu je v rukou vlády.
Jiná věc je, jak se zachovají jednotlivé státy... zda dovoz na jejic území ony povolí... avšak ty státa zase mohou ve svých rozhodnutích ukázat "dlouhý nos" na Brusel...

Hezký den
22. 09. 2012 | 11:02

Ensor napsal(a):

Česká pravice cílevědomě rozbila a rozkradla náš stát. To co ještě zbývá zachraňuje ČSSD. Logicky jí proto rostly a rostou volební preference. Přes nepřátelství sdělovacích prostředků a všech možných státních institucí od prezidenta až po Ústavní soud vyhrála volby 2010 do Poslanecké sněmovny a do Senátu. Toto a nic jiného je naděje na zlepšení poměrů v ČR. Volit ČSSD v nastávajících volbách.

Není pravda, že volby v říjnu 2012 nemůžou mít vliv na Nečasovu vládu. Pokud ODS a TOP 09 utrpí v těchto volbách významnou porážku, Nečasova vláda do půl roku skončí.
22. 09. 2012 | 11:09

Yosif K napsal(a):

A panu Yosifu K. Vy jste skutečně četl knihu Jany Lorencové "Krvavé oleje aneb můj přítel vrah"? Zřejmě ne. Tam jsou ukazání ti skuteční viníci za obrovské finanční úniky. Ti v pozadí, kteří si nechtěli špinit ruce, ale tvořili vhodné zákony, které ty legální zlodějny umožňovaly, pánově Kočárík, Dyba a spol. Z kterépak strany byli? Lidé, nenechte sebou manipulovat.
22. 09. 2012 | 10:57
KONEC CITATU.

Vystrovasni LTO vedl a informace daval pi Lorencove major Petr Vydrar, ktery to za ODS veru nemel lehke.

Vase reakce na ropzpraseni tymu majora Pavla Vydrare je ze kradli Kocarnik, Dyba a spol.
OK kradli Kocarnik Dyba a spol. Toto niajk nerpzorpuji.

Tohle vam staci k vysvetleni PROC SOCILAISTI ROZPRASILI TYM majora Pavla Vydrare kdyz vystroval tunel Karbopur? Ze 8 let pred touto aferou kradli
Kozcarnik Dyba a spol? Kozarnik Dyba a spol porucili socialistovi Grossovi a Kolarovi aby rozprasil majora Vydrare DANE pred tim nez se zacalo zatykat na GR cel a na socialistickem ministretsvu financi?

Proc se za socialistu setrila a nedosetrila afera KARBOPUR? Proc po vystvani majora Vydrare od PCR tuto aferu neprevzal jiny policista?

Vas postoj k clanku o majorovi Vydrarovi je typu: komunisti byli totalitari? Nacisti byli jeste vetsi totalitari a je to.

Co maji Dyba Kocarnik a spol spolecneho z vystvanim majora Vydrare od PCR za socialistu? JO NECO SPOLECNEHO TU JE kdysi bezel film prohnili a jeste prohnilejsi.
22. 09. 2012 | 11:09

Yosif K napsal(a):

A panu Yosifu K. Vy jste skutečně četl knihu Jany Lorencové "Krvavé oleje aneb můj přítel vrah"? Zřejmě ne. Tam jsou ukazání ti skuteční viníci za obrovské finanční úniky. Ti v pozadí, kteří si nechtěli špinit ruce, ale tvořili vhodné zákony, které ty legální zlodějny umožňovaly, pánově Kočárík, Dyba a spol. Z kterépak strany byli? Lidé, nenechte sebou manipulovat.
22. 09. 2012 | 10:57
KONEC CITATU.

Uz chapu co chcte rict: Kocarnik Dyba a spol si nakradli, socani tedy maji take pravo si nakrast.
22. 09. 2012 | 11:11

Sladký napsal(a):

Jarpore, gratuluji.Zvlášť se mi líbil váš postřeh týkající se mých chybějících mozkových buněk. Doufám, že na to nepříjdou moji nadřízení a koneckonců ani podřízení, to by byla katastrofa.Zatím si ničeho nevšimli- a to mají denně před očima nejen má slova, ale i činy.Jste mimořádně bystrý pozorovatel, zastupiteli.

Jinak jsem rád, že jste přistoupil na můj koncept, a uznal, že jde o skutky a ne o plky. Tak mi povězte něco o tom ovoci vlády ČSSD, jsem jedno velké ucho. Tedy spíše oko.
22. 09. 2012 | 11:16

Čankajšek napsal(a):

Vážený pane Yosife K. Běžte se léčit.
22. 09. 2012 | 11:26

Občan zZz napsal(a):

Něco na téma Klause a otrav metanolem v širších souvislostech jeho dřívějšího vládnutí jako premiéra vlády.

Václav Žák: Nepoučitelný prezident
Vysíláno na Čro6 – Názory a argumenty – 20. září 2012

Jak na aféru s pančovaným alkoholem reaguje Klaus? Proč Klausovy výroky hraničí s cynismem?
Proč Klaus nyní kritizuje, když tato katastrofa je důsledkem zcela nedostatečných pravidel kontroly, které byly nastaveny za jeho vlády?
Jaký je rozdíl v pravidlech pro prodej alkoholu u nás a ve Velké Británii?

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/vaclav-zak-nepoucitelny-prezident--1113054?print=1
22. 09. 2012 | 11:27

Yosif K napsal(a):

Jinak jsem rád, že jste přistoupil na můj koncept, a uznal, že jde o skutky a ne o plky. Tak mi povězte něco o tom ovoci vlády ČSSD, jsem jedno velké ucho. Tedy spíše oko.
22. 09. 2012 | 11:16
Prectete si clanek o Majoru Vydrarovi.
Jaktoze cloevk ktery bojoval s Kocarnikem, Dybou a spol ze Klause BYL VYSTVAN od policie za SOCIALISTU - zrovna kdyz vysetroval danove uniky pri vyrobe ilegalnich napodobenin destilatu?????????????????????

He????

Proc se afera Karbopur za socanu NIKDY nedosetrila? Byl namocen oranzovy soudruh?
22. 09. 2012 | 11:29

dříve čtenář napsal(a):

Ach jo, my se tady "moudře" dohadujeme, kdo za co může, zatímco lihovarníci již brzy nebudou mít co žrát! Velké mafie si v klídku za sebou zametou stopy v napojení na politické strany, malí šmelináři budou předhozeni krvelačnému davu a pojede se dál do další aféry - třeba už nebude zdraví nebezpečná.
Ve vyspělých státech v případě, že má vlak velké zpoždění, vracejí jízdné. Navrhuji, aby byla v zákoně stanovena povinnost vracet adekvátní část vybraných daní, pokud vláda nebude schopna udržovat chod věcí tak, jak se k němu zavázala slibem!
To je ale blbost, co? Jenže pro nás běžné soukromé podnikatele samozřejmá věc, tedy pokud neprodáváme plané řeči, jako naší chrabří politruci.
22. 09. 2012 | 11:29

Občan zZz napsal(a):

Na jiné téma:

Petr Holub: Česko dostalo pokutu miliardu eur
Čro6 – Názory a argumenty – 18. září 2012

Dá se tedy předpokládat, že Česká republika zaplatí nejméně třicetimiliardovou pokutu za to, jak špatně čerpala dotace.
Ministerstva tváří v tvář tak nepříjemné situaci pochopitelně mlčí. Nechtějí zveřejnit výši sankcí, nechtějí přiznat, kdo je za selhání odpovědný, nechtějí vysvětlit, jak budou situaci řešit. Přesně to by ovšem měla po nich veřejnost žádat.

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/petr-holub-cesko-dostalo-pokutu-miliardu-eur–1111936

_________________

Rozbor situace a další odkazy k tématu tragického čerpání dotací EU:
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/08/25/jak-za-mne-vylustil-zahadu-obcanzzz/

_________________

Dnešní čerstvá zpráva z Aktuálně.cz
Redakci Insideru se podařilo získat detailní informace o obsahu zprávy Evropské komise, kterou úřady už dva měsíce drží v tajnosti. Dotační program Severozápad má přijít o 3,4 miliardy korun dotací EU.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=758185
22. 09. 2012 | 11:31

Yosif K napsal(a):

Čankajšek napsal(a):
Vážený pane Yosife K. Běžte se léčit.
22. 09. 2012 | 11:26
TAKTO KONKRETNE socialiste reaguji na clanek o majoru Pavlu Vydrarovi.

Jasny u CSSD nemohou byt zadna shnila jablka - halvne ne v nejvyssich kruzich.....

http://m.ihned.cz/c1-57577600-sef-tymu-dane-nez-jsme-stacili-rozbit-sit-rozsahlych-machinaci-rozpustili-nas
22. 09. 2012 | 11:32

dříve čtenář napsal(a):

Teta Kateřina by "vtipně" prohlásila : "Potrefená husa se ozve"!
22. 09. 2012 | 11:34

jája napsal(a):

Všichni otrávení pili Whisky,, francouzské koňaky, becherovku, popř. kubánský rum a ruskou vodku. Proto je prohibice, aby klekli nelegální výrobci a nemohli tyto destiláty prodávat chudákům alkoholíkům. Do našeho rumbaru, kde panák stojí od 40 výš chodí pravidelně na tuzemák spousta lidí. Nyní již firma Remy martin uklízí po pančovaném koňaku, do kterého lili fridex s okenou a dodávali na vietnamská tržiště. Jen houšť, odporná, držá a nekompetentní vládo, škody půjdou do miliard, ale Kalous s Nečasem a Píkem to platit nebudou, zaplatí to někdo úplně jiný.
22. 09. 2012 | 11:40

Yosif K napsal(a):

Jaka byla kontrola nad vyrobou nelegalnich destilatu za CSSD, kdyz se masove dovazel nezdaneny KARBOPUR - smes cisteho etanolu a aktivniho uhli - nepouzitelne pro nic jineho nez pro ilegalni vyrobu destilatu????

Proc byl Major Vydrar ktery toto vysetroval vystvam od PCR? Proc nebylo vysetrovani zacate tymem majora Vydrare DANE dokoncen jinym policistou?

Proc?????
22. 09. 2012 | 11:40

Yosif K napsal(a):

Na usvedcujici clabnek o majoru Pavlu Vydrarovi nedokaze z mistnich levicaku NIKDO KONKRETNE NIC RICT.
22. 09. 2012 | 11:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 09. 2012 | 11:56

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

slávečku,
samozřejmě se potvrdilo, že kolkování je blbost. pravdu měla ODS, čssd se jako vždy mýlila. kromě toho, že kolky jsou finanční zátěž , podvodum a otravám samozřejmě nezabránily. metanol je v lahvých označených pravým kolkem, puvod se hledá stejně těžko jako lahve bez kolku.
22. 09. 2012 | 11:58

Joe Ratata napsal(a):

Yosif 11:42
Tak dorá,nechtěl jsem na ten Váš kafemlejnek reagovat,protože Vám nelze nic vysvětlit.Ale budiž.
Co jsem zaslechl o Vydrarovi a jeho snaze zasáhnout může být i pravda.V té době vládla ČSSD s ODA(pravičáci) a KDU-ČSL(velká část dnešní TOP).Ministr vnitra byl křišťálový Standa Gross o jehož morálních kvalitách lze úspěšně pochybovat a který (na rozdíl od mnoha stejně zprofanovaných politiků z odpovědných stran) už dávno byl z ČSSD odejit.
Navíc v té době už začínal mít v policii nemalý vliv stínový ministr vnitra Ivánek Langr.Policisti se BÁLI udělat cokoli,co by se nějak mohlo dotknout budoucích vítězů voleb a nikdo nepochyboval,že to bude ODS.To,že se pak servali o koryta ještě dřív než k nim zasedli,je jen další ukázka toho,co je to za partu.
Neřekl bych,že chyba byla jen u ČSSD,ale nechuť s tím cokoli dělat,byla napříč stranami.
22. 09. 2012 | 12:09

dalimír napsal(a):

Dobrý den všichni ! Pane Jarpore jsem sice ultralevičák takže v mnohém svámi nesouhlasím ale to jak jste napsal že pomoc hledejme vždy na konci své paže je Ok ! K tomu není co dodat ! Můj člověk byl Če Gevara ,jihoam.revolucionář ! Škoda ho že zahynul ! S Fidelem toho mohli ještě mnoho dobrého na světě vymyslet a zařídit pro chudáky na světě ! Byli to ve své době hoši ze srdcem na pravém místě ! Če Gevaru už i mladí ze západu vzívají jako svůj idol ! Brzy se o tom přesvědčíte ! Dl
22. 09. 2012 | 12:14

sladký napsal(a):

Mluvíme o ovoci a kolovrátek se zde vytasí s jedním jediným případem,který dnes omílá odsamého rána...co s tím? Na to opravdu nemá cenu reagovat, to už jde mimo rámec normality.
22. 09. 2012 | 12:18

ZM napsal(a):

Článek k tématu:
http://hn.ihned.cz/c1-14229530
22. 09. 2012 | 12:22

pavelp napsal(a):

Tak ano..v pristich volbach volte Yosifa..ten je odbornik pres vsechno!!! Vy jste opravdu nemocny zeee??? Nevadi vetsina lidi je tolerantni a berou vas!! Jinak se nedivim ze vam davaji vychazky tak casto vy experte!!!
22. 09. 2012 | 12:24

ZM napsal(a):

jája 22. 09. 2012 | 11:59 -
Yosif K tady sice v různých blozích opakovaně zdůrazňuje totéž, ale v mnohém má pravdu.A to nijak nezmění, ani kdyby tady bylo tisíc kritiků jako přispěvatel Jája.
22. 09. 2012 | 12:28

marxík napsal(a):

Byl tu vznesen celkem trapný dotaz po ovoci, které přináší politika ods či čssd.
Každému je přitom zřejmé , že to jsou třešně , které mají mimořádnou schopnost dokonale pročistit zaneřáděný organismus.

Řekl bych, že očistný proces je nevyhnutelný.
22. 09. 2012 | 12:29

ZM napsal(a):

Sobotka napsal-
Pokud bychom v roce 2004 nezavedli v České republice kolkování lihovin, byla by dnes vláda v boji proti metylalkoholovým otravám do velké míry bezradná. Bez kolků nelze ověřit a spolehlivě potvrdit skutečný původ jedné jediné lahve alkoholu, která je distribuovaná do prodeje.
------------
Sobotka předpokládá, že kolkování umožňuje lepší kontrolu nelegální výroby alkoholu. Na základě toho se dá položit např. otázka, proč tedy kolkování nebyllo zavedeno např. už v roce 1998 za tehdejší Zemanovi vlády? Popř. už v roce 2002, když skončila opoziční smlouva a vládu sestavila koalice ČSSD,KDU, US.a co se tedy tehdy čekalo ty dva roky ?
Jiná otázka je např. to, kolik úmrtí z důvodu požití methylalkoholu bylo před rokem 2004 v průměru ročně a kolik po roce 2004 v průměru ročně (kromě roku 2012)?
22. 09. 2012 | 12:38

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Sobotko, je mi líto, že jste ještě nepostřehnul, že kolky na lihovinách byly k ničemu. Nezamezily ani výrobě černého alkoholu, ani toho s metanolem. Kriminálníci jich měli dostatek jak v originále, tak padělaných.
Přesvědčujete mě, že mnohým politikům odleva doprava chybí píle sehnat si relevantní informace k problémům a navíc i obyčejný selský rozum. To chcete být alternativou této mizerné vlády ? Jen by se fasáda přetřela na oranžovo.
22. 09. 2012 | 12:43

Yosif K napsal(a):

Joe Ratata napsal(a):
1) .......Ministr vnitra byl křišťálový Standa Gross o jehož morálních kvalitách lze úspěšně pochybovat a který (na rozdíl od mnoha stejně zprofanovaných politiků z odpovědných stran) už dávno byl z ČSSD odejit.
2) Navíc v té době už začínal mít v policii nemalý vliv stínový ministr vnitra Ivánek Langr.Policisti se BÁLI udělat cokoli,co by se nějak mohlo dotknout budoucích vítězů voleb a nikdo nepochyboval,že to bude ODS.
3) Neřekl bych,že chyba byla jen u ČSSD,ale nechuť s tím cokoli dělat,byla napříč stranami.
22. 09. 2012 | 12:09
ad 1) ano ano - toto je ten problem, politici oblbuji proletare recmi o hajeni jejich zajmu, pak prudce zbohatnou a "jsou odejiti". Dalsi generace zase pla o zajmech proletaru, prudce zbohatne a "je odejita" a tak porad dokola. Svedska poctivost v nedohlednu.
nebat se a nakrast. Lepe receno, naslibovat proletarum vsechno, nebat se a nakrast.

ad 2) tak to chodi furt dokola. PCR se boji vysetrovat vladni cinitele protoze jsou u koryt. Boji se vysetrovat opozicni cinitele protoze ti budou u koryt po pristich volbach.

ad 3) CSSD velze do koalice aby mohla rict "vladli jsem v koalici, partneri nedovolili tohle a tohle". Hlavni je byt 4-8 let u koryt.
22. 09. 2012 | 12:47

amiel napsal(a):

Na Yosifa K slušní lidé nereagují - jeho lidská špinavost a porolhanost je evidentní. Mám podezření, že pod tím nickem sem přispívá známý zlodějíček a slouha mocných, který proslul fackováním dětí - tuším, že se jmenuje Kalousek.

Ale Targus a Petr z Tábora:
Tvrdíte, že "kolky na lihovinách byly k ničemu". Tehdejší ministr financí ale píše, že po jejich zavedení se okamžitě zvýšil výnos daně z prodeje lihovin o dvě miliardy. Možná pro vás dvě miliardy nejsou žádné peníze, ale pro spoustu lidí (a pro stát) to pořád ještě nějaký příjem je a nepovažují takovou částku za "nic". Myslete i na tyhle chudáky, prosím.
22. 09. 2012 | 12:56

Joe Ratata napsal(a):

Yosife
Všiml jste si ale,že z ČSSD přece jen tu atam ti nejhorší kapříkáři vypadnou,zato z ODS nikdo.Pro mě je ČSSD o drtínek důvěryhodnější.
Až budou vládnout oranžoví,tak to MOŽNÁ nebude dobrá vláda.
Bude-li ale u vlády současná sqadra,tak to bude ŠPATNÁ vláda docela určitě!
Kdo tuhle tlupu bude volit i po tom,co nyní předvádí,tak to nemá v hlavě v pořádku.
22. 09. 2012 | 13:01

ZM napsal(a):

amiel - Vám připadá správné, že politici se spoléhají na prodej cigaret a alkoholu (tedy na výběr spotřební daně a DPH), aby se zamezilo deficitu státního rozpočtuMě to připadá trapné, obzvláště pokud se všeobecně ví, že státní zakázky jsou předražovány až o desítky procent.
22. 09. 2012 | 13:05

český maloměšťák napsal(a):

ad Karbopur
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/publ_izurnal/_zprava/prvni-obvineni-v-kauze-karbopur--10321

"...Kvůli kauze karbopur odvolal v roce 1999 ministr financí Pavel Mertlík tehdejšího šéfa Generálního ředitelství cel. Zatím však nic nenasvědčuje tomu, že by se vedoucím představitelům ředitelství cel podařila prokázat trestní zodpovědnost. ..."

Obecně pak platí, že rozhodující slovo o tom, zda dojde k žalobě má státní zastupitelství.
A jsme u Ramuply a spol.že....

ZM
/Yosif K a jeho "pravdy"/

Yosif K napsal(a):
Doplneni:
Jen mi tam nejak schazi klasifikace:
"krajova specialita - vodka vyrobena z lihu denaturovaneho a prostredku SAVO v cernych palirnach oranzoveho soudruha Jindrzicha Sznapky, Cesky Tesin, testovana na clenech mestske rady Bohumin-Skrezconz za CSSD".
15. 09. 2012 | 18:23

Uvedeno cca pod 5 blogy. Po výzvě, ať tedy Yosif K prokáže tuto svou další "pravdu" - se Yosif K vždy záhadně vypařil.
22. 09. 2012 | 13:05

český maloměšťák napsal(a):

ZM napsal(a):
amiel - Vám připadá správné, že politici se spoléhají na prodej cigaret a alkoholu (tedy na výběr spotřební daně a DPH), aby se zamezilo deficitu státního rozpočtuMě to připadá trapné, obzvláště pokud se všeobecně ví, že státní zakázky jsou předražovány až o desítky procent.
22. 09. 2012 | 13:05
------------
Uveďte prosím země, kde jsou spotřební daně na lihoviny extrémně nízké.
A zkuste pak porovnat kvalitu států s vysokým zdaněním alkoholu...a kvalitu těch , co alkohol ňují velmi málo.

Prosím ale fakta - ne nějaké vytáčky, či obecné pindy.
22. 09. 2012 | 13:08

ZM napsal(a):

Joe Ratata: realita je taková, že ať vládu sestavuje kterákoliv strana, tak pro určitou skupinu obyvatelstva to bude znamenat určitá negativa."Vítězem" v tomto státě jsou už roky úředníci a politici, kteří si úspěšně udržují "koryta" nebo "korýtka". Když se ned tím zamyslíte podrobněji, tak asi jako většina lidí kteří jsou schopní nebo ochotní se zamyslet, Vám připadne divné, proč strany jako ODS nebo ČSSD vydávají desítky milionů např. na billboardy.
22. 09. 2012 | 13:09

český maloměšťák napsal(a):

ZM
Malá pomůcka :

http://www.icap.org/LinkClick.aspx?fileticket=Gf4%2BQD%2BX1hU%3D&tabid=75

KOntrolní otázka - co by se podle vás stalo - kdyby tedy stát spotřební daň na alkohol zrušil ?
22. 09. 2012 | 13:13

**** napsal(a):

O přibližně 10 let později vydává vláda premiera Zemana “Nařízení vlády ČR 10/1999, částka 4”, kde methanol setrvává v kategorii ZNJ, aby pak během půl roku tatáž vláda vydala “Nařízení vlády ČR 114/1999, částka 42”, kde se již methanol vůbec nevyskytuje.

Citace je ze současných Britských listů.
22. 09. 2012 | 13:15

veverka napsal(a):

I díky infantilně jednoduchoučkým agitátorkům jako je zdejší Yosif,jarpor nebo hoven,kteří si nevidí na špičku nosu a jen stále dokola mektají pár naučených pouček z příručky pro členy sekty svědků neviditelné ruky trhu posiluje levice a hlavně komunisti.Díky pánové,jen tak dál.
22. 09. 2012 | 13:17

ZM napsal(a):

český maloměšťák-
tak reakce na větu-
Prosím ale fakta - ne nějaké vytáčky, či obecné pindy.
------------
Jestli tady někdo často předvádí vytáčky nebo obecné pindy, tak jste to např. Vy
----
Teď ke spotřební dani.
V různých státech jsou spotřební daně samozřejmě různé.
Např. jsou uvedeeny příklady v současném čísle časopisu Týden, kde je několikastránkový článek o probelamatice výroby alkoholických nápojů.
Např. je tam uvedeno(na straně 17), že spotřební daň v Itálii je to u půllitru 40% lihoviny v přepočtu 40 Kč (nevím jaký přesně použili kurz pro euro), to znamená, že za litr ethanolu je to v Itálii 200 Kč. V ČR je to 285 Kč. Např. ve Velké Británii je daň u půllitru 40% lihoviny v přepočtu 149 Kč, což znamená, že za litr je to spotřební daň 745 Kč.
Jenže vy jste nepochopil, že tím předchozím příspěvkem jsem nemyslel to, že by se spotřební daň měla zrušit, ale to, že mě připadá trapné, že se vytváří deficitní rozpočty (ve většině Evropských států !!!) a spoléhá se na spotřební daně.Spotřební daně mají tvořit přebytek rozpočtu, ne snižovat deficit.
22. 09. 2012 | 13:21

Bestia Triumphans napsal(a):

O tom, co tady píše Yosif K, o pokrytectví ČSSD, už napsal na svém novém blogu i Tomáš Haas.
"Myslitelé" ala Sladký se asi vzteknou, ale to je tak asi všechno, co můžou dělat.
22. 09. 2012 | 13:25

ZM napsal(a):

český maloměšťák -
nevím jestli to chápete, ale dlouhodobě není možné mít deficitní rozpočty. Jenže je samozřejmě velký rozdíl mezi teorií a praxí.
Podobných teoretických otázek může být celá řada, např. co by se stalo, kdyby se zamezilo předražování veřejných zakázek ?
A prakticky se můžeme např. ptát-do jaké míry je možné zamezit předražování?
22. 09. 2012 | 13:26

dalimír napsal(a):

Pánové máte něco proti kumunistům ? Já jen to že napříště by mohli být i kovanější a nenechat si sebrat taktovku z rukou ! Už vidím ministerskou předsedkyni soudružku Son. Markovou ! Ta by nám nikde ve světě jako reprezentantka naši malé republiky ustudu neudělala ! Vzdělaná pěkná intel.dáma ! Držím ji palce ! Hezký den všem i kapitalistům ! Dl.
22. 09. 2012 | 13:36

český maloměšťák napsal(a):

ZM
Vy jste legračně absurdní.

Jednou napíšete , "...že Vám připadá správné, že politici se spoléhají na prodej cigaret a alkoholu (tedy na výběr spotřební daně a DPH), aby se zamezilo deficitu státního rozpočtuMě to připadá trapné..."
A za pár minut nato napíšete :
"...Spotřební daně mají tvořit přebytek rozpočtu, ne snižovat deficit. ..."

Tedy vlastně píšete, že by bylo navýsost správné - aby se politici spoléhali na tuto daň coby na přebytek rozpočtu.
V podstatě tedy sadělujete banalitu, že se má buď někde šetřit - či se mají někde zvýšit daně. /někde...mimo změny spotřební daně na alkohol/.
proč tuto banalitu sdělujete tak sůložitě ? Při použití v poodstatě grafomanského výlevu ????

Ale už několikrát jsme spolu diskutovali...to, že vaše grafomanské sklony vyjevované tak, že realitu popisujte při velmi častém používání " kdyby" - jsou o ničem.
Spousta vět - ale popis reality velmi podivný či nulový.

Takže uveďte prosím stát - který vytváří přrebytky rozpočtu z inkasa spotřebních daní na alkohol.
Když už tedy na svých hloupostech tak vehementně trváte.

Ale konkrétně /to srovnání, ke kterému jsem vás vyzval...jste totiž beprovedl žádné - nijak...nula...uvedl jste poouze dvě země se srovnatelnými daněmi zdejšmi/
22. 09. 2012 | 13:41

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

dalimír,
proti komunistum toho mám celkem hodně. zločinecká sekta nebezpečných psychopatů. fanatismus je vždycky nebezpečný. takovému tomu chlácholení, že se komunisti změnili a už nejsou nebezpeční a že za 20 let v parlamentu se už etablovali mezi legitimní demokratické strany nevěřím. lžeme sami sobě, protože prostě nevíme, co s komunistama dělat. komunista je komunista. může pusobit dojmem slušneho, rozumneho člověka, ale uvnitř je to rudá bestie.
22. 09. 2012 | 13:45

Viola napsal(a):

Žádný alkohol s nebezpečným metanolem, nenašli celníci při kontrolách na západě Čech. U 36 prodejců zajistili téměř 700 litrů podezřelých lihovin, které neměly kontrolní pásky nebo u nichž prodejce nedodal doklady. Ani jeden z 21 odebraných vzorků metanol neobsahoval, řekla ČTK mluvčí západočeských celníků Jitka Blahutová.

není to zajímavé?
22. 09. 2012 | 13:45

Sladký napsal(a):

Bohorodička hoven
Zbývá dodat, že antikomunista není nic jiného, než zrcadlově převrácený komunista té nejhorší sorty.
22. 09. 2012 | 13:48

Yosif K napsal(a):

veverka napsal(a):
......a jen stále dokola mektají pár naučených pouček z příručky pro členy sekty svědků neviditelné ruky trhu posiluje levice a hlavně komunisti.Díky pánové,jen tak dál.
22. 09. 2012 | 13:17
Radikalni levice posiluje i v Recku. Dokonce radikalnijsi levice nez komunisti.
Spise nez o neviditelne a viditelne ruky jde o ma dati dal.

Doma je kazdemu jasne ze se nezrizenym rohazovanim nezbohatne. V politice to kazdemu jasne neni. Politici rikaji ze "stat neni domacnost".

Rozhazovani na dluh posili agregatni poptavku, ta posili vyrobu (ale ne vzdycky - muze posilt spise epxort) a VOILA vsichni zbohatnou!!!! A statni dluhy se splacet nemusi a na uroky si pujcime u hloupych kapitalistu.

Presneji receno zvedne spotreba, zvedne sese HDP a politici chrochtaji blahem. A pak za par volebnich cyklu se to vsechno podela. Recept levice a KSCM na prosperitu. Rozhodte penize do spotreby, vsichni zbohatneme.

Hlavni je vykazat rust HDP - i kdyby na to mela prasknout krava......
22. 09. 2012 | 13:52

ZM napsal(a):

český maloměšťák 22. 09. 2012 | 13:41 -Vám to možná tak připadá, ale vy moc inteligentní nejste, takže mě to nijak nepřekvapuje. Když čtu vaše příspěvky, tak si všímám toho, jak neschopnost argumentovat nahrazujete urážkami a ironickými poznámkami.
Přesto vám to ještě pokusím objasnit, jak jsem to myslel. Rozpočet by dle mého názoru neměl být tvořen tak, aby byl vyrovnaný. Měl by být tvořen tak, aby byl přebytkový, přičemž přebytek by byl tvořen spotřební daní z některých výrobků (tabákové výrobky, některé alkoholické nápoje). Jak asi i vy chápete, názory jsou různé a je rozdíl mezi teorií a praxí. Jestliže se v mnoha státech nedaří zajistit dlouhodobě vyrovnaný rozpočet, takse prostě hospodaří špatně.
Dám Vám příklad.Je rozdíl, když jsou např. povodně a stát se zadluží, aby bylo možnné odstranit následky povodní. A je rozdíl, když se stát zadluží, aby stavěl předražené dálnice a jiné stavby.
22. 09. 2012 | 13:52

Viola napsal(a):

Yosife K

proč by si oranžové severomoravské okresy chtěly vyhubit své voliče?
22. 09. 2012 | 13:53

ZM napsal(a):

Český maloměšťák-
k mému příspěvku 22. 09. 2012 | 13:52
Tedy lépe napsáno-
Měl by být tvořen tak, aby byl přebytkový, přičemž přebytek by byl tvořen výběrem ze spotřebních daní z některých výrobků (tabákové výrobky, některé alkoholické nápoje).
22. 09. 2012 | 13:55

ZM napsal(a):

Viola - to, že se mezi lidi dostal pančovaný chlast obsahující methanol, je pravděpodobně způsobeno nějakou chybou těch, kteří ten alkohol pančovali. Možná si spletli mathanol s ethanolem. Nemyslím ssi, že by to byl záměr.
22. 09. 2012 | 13:57

Targus napsal(a):

To jarpor

Potřebuješ-li pomoc, nejprve ji hledej na konci své paže. To je má filosofie.

Co doporučíte těm, kteří třeba ruku nemají? Anebo ji mají chromou?
Ty necháte semlít do Poličanu, anebo jim rozdáte špagáty? Jen aby si to tou druhou rukou uměli správně uvázat, na to byste měl dohlédnout. Není nic horšího, než pohled na blbě oběšeného.
22. 09. 2012 | 13:58

Yosif K napsal(a):

Takze boj proti falsovanym destilatum za CSSD vyapodal takto:
1) CSSD mela v letech 1998-2002 v rukou ministerstvo vnitra (Grulich, Gross) , policistu ktery vysetroval KARBOPUR vystvala, tym Dane rozpustila, vysetrovani Karbopurtu zastabvila, nikdo nebyl postizen, vse bylo OK. Vydrar byl pryc, byl klid. Policie se jiz "bala Langra". Ano policie se bala Langra a polcie sa bala i oranzpovych mafistu. Tak jest tomu porad.
2) CSSD mela v letech 2002-2006 i nadale v rukou mistrestvo vnitra, Vydrar byl pryc, falesne destilaty se masove vyrabely a nestihaly. Vydrar byl pryc.

Sobotka ma nicmene pravdu v to, ze ani za dalsich vlad se falesne destilaty nestihaly. Vuydrar bylo pryc a policiste se jiz poucili.

Vlada jisty vliv na polici ma. Policiste jsou jiz vyuceni. Ani honeni opozice se moc nevyplaci. Policisty kteri jsou OPATRNI a TAKTNI prefeuji obe politicke garnitury. Ted nejaky vsivak vysetruje opozici, priste treba muze vysetrovat i nas, had jeden........
22. 09. 2012 | 14:01

Jana Pechová napsal(a):

Černý trh s lihovinami byl, je a bude - a jedinou opravdu účinnou obranou proti němu je osvěta. Kdo ví, k čemu je alkohol opravdu určen a kdo zná svoji míru, ten si koupí pití kvalitní, u něhož má záruku danou likérkou, ne státem.
Kdyby se stát staral o potírání alkoholismu a akcentoval právě tu osvětu, postupně by se zájem občanů obracel ve prospěch kvality.
Časem by se na to i dost vydělalo: léčba alkoholismu a jeho dopadů je totiž dost drahá.
22. 09. 2012 | 14:04

ZM napsal(a):

Yosif K - napsal jste 22. 09. 2012 | 13:52 -
Politici rikaji ze "stat neni domacnost".
-------
Částečně mají pravdu. Principy hospodaření státu nejsou úplně stejné jako principy hospodaření domácnosti.
Pokud by např. členové domácnosti začali extrémně šetřit, např.na elektřině, tak to nebude mít vliv na jejich příjem ze zaměstnání. Pokud se ale začne extrémně šetřit na výdajích státního rozpočtu, tak to za určitých podmínek může ovlivnit přijmy státního rozpočtu, tedy pokud by se např.omezily výdaje na určité státní zakázky, na kterých jsou závislé určité firmy.
22. 09. 2012 | 14:05

Sladký napsal(a):

B.T. Myslitelé nedělají žádné kvapné a unáhlené závěry tím spíše ne na jednom článečku člověka, který je notoricky znám svou předpojatostí, stranickostí a neobjektivností. To, že k hromadné otravě došlo za této vlády rozpočtové odpovědnosti a ne před deseti lety je buď neštastná náhoda, nebo socdem sabotáž, že?
22. 09. 2012 | 14:05

Targus napsal(a):

To ZM:

Nemusel, ale mohl. Obdobná debata s nickem jenícek pod jiným blogem.
Metanol při rozumném přimíchávání nepoznáte a přináší velice zajímavý finanční efekt.
Zásadní problém je, že je jeho koncentrace v zabavených flaškách velice různá. Vy budete extra smíchávat dva různé druhy denaturáku?
Anebo vám někdo "výhodně" prodá "něco", o čem vám řekne, že to můžete pouze přimíchávat, protože by to bylo jinak poznat. co uděláte? Pominu, že jste třeba člověk, který by nikdy nepančoval.
Podle svého nejlepšího svědomí, započnete do denaturáku tu dobrůtku pomalu přidávat. A když zjistíte, že klientům šmakuje a chodí pořád po svých a bez hůlky, za čas "normu" zvednete.
Nemohlo by to být i takhle?
22. 09. 2012 | 14:06

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Yosife K
proč by si oranžové severomoravské okresy chtěly vyhubit své voliče?
22. 09. 2012 | 13:53
To je spravna otazka. Jiz zde byla konspirativni teorie ze metanol nechal nalit do destilatu Kubice.
Ted by mohli konspiracioniste pridat i evideyne zahroklehgo Vydrare.
Lidi kolemn Karbopuru - chranenci oranzad - se asi jen tak nevyparili a pusobi i nadale.

Nejpravdepodobnejsi vysvetleni metanolove katastrofy je "cernobylske vysvetleni". Obsluha se ozrala a zatahla za spatnou paku - pardon - pouzila do baze spatny barel.
22. 09. 2012 | 14:07

ZM napsal(a):

Targus - nevylučuju to, někteří obyvatelé jsou schopni pro rychlej zisk udělat cokoliv. Ale pokud to byl záměr, tak ti dotyční moc inteligentní nebyli, protože z dlouhodobýho hlediska to pro ně znamená ztrátu. O příčinách toho co se stalo mmůžeme spekulovat. Taky není vyloučeno např. to, že někdo se chtěl někomu pomstít a vydával mathanol za ethanol.
22. 09. 2012 | 14:15

Targus napsal(a):

To Yosif K:

Jožane, já pořád nechápu, proč tu řešíte chlast, který už je dávno vypitý.
Za vlády ČSSD se míchal chlast na Těšínsku taky. No a co? Lidi neumírali, mafie podplácela, všechno fungovalo.
ČSSD je už od válu hezky dlouho a Sobotka jasně napsal, že aspoň část straníků měla zájem s tím bordelem něco dělat.

Za vlády ODS se zrušily pokladny, z trestného činu nelegální výroby chlastu se stal pouhý přestupek, Langer zk××vil, co mohl, jen aby fízli nebyli akceschopní a mohli akorát tak měřit radarem auta v ceně do tří set litrů metr za tabulí "Obec".
Ministr vnitra ví o problému minimálně dva roky a místo toho řeší pi×××××y s Lessym.
Sklapněte laskavě zobák nebo začněte cupovat ty smetáky, kteří mají nezpochybnitelný podíl viny na tom, že se tu čepuje metylák.
To znamená modrou partu, Kalouskovo celně finanční mafii na MF, bandu neschopů na MZ v čele s Bendlem, maňáska Hegera. zaprodance mafiánů Nečase.
22. 09. 2012 | 14:19

moser napsal(a):

Tip jak volit, pro lidi kteri chteji zmenu :
Misto pasivniho nikam nepujdu- je potraba jit k volbam a odevzdat
NEPLATNY HLAS !! !
Nejjednodussi - prazdnou obalku !!!

STRANY NEDOSTANOU PENIZE POUZE zA PRAZDNE OBALKY !!!!
22. 09. 2012 | 14:13 may iumpite
22. 09. 2012 | 14:19

dalimír napsal(a):

Bohorodičko pozor na klábosnici ano ? Vrchní editor se zde brzy oběví ! Takové ty nepatřičné výrazy jako je rudá bestie atd sem do diskuze NEPATŘÍ ! Hezký den Dl.
22. 09. 2012 | 14:25

Viola napsal(a):

Yosife, zkuste si na své otázky přečíst tohle:

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Vite-na-cem-pracoval-specialni-policejni-tym-s-nazvem-Dane-My-ano-247220
22. 09. 2012 | 14:28

Targus napsal(a):

To ZM:

Dobré úmysly dláždí cestu do pekel. A mišéři, jak jsem je poznal, nejsou ani chemici jako Kalousek, ani doktoři jako Heger. Určitě chápete, jak to myslím. Prostě zkoušíte, kam až můžete zajít. A třeba ani nevíte, že to řežete metanolem.

Myšlenka konkurenčního boje je taky velice lákavá, napadla mě úplně nejdříve.
22. 09. 2012 | 14:29

ZM napsal(a):

Yosif K 22. 09. 2012 | 14:07 -
S černobylem bych to nesrovnával,ačkoliv určitá podobnost s pančovaných chlastem je.V Černobylu se stalo to, že bylo nařízení "shora" a obsluhující personál vědomě vypnul bezpečnostní systémy atd. Podobný s touto mathanolovou aférou může být to, že obsluhující personál v Čenobylu neměl dostatek znalostí a zkušeností s tím, co se stane s reaktorem v kritické situaci. Možná že skupina lidí, která způsobila tu methylovou aféru, taky neměla dostatečný zkušenosti s pančováním chlastu. Srovnávat se dají různé katastrofy, ale jeden princip se objevuje u mnohých. Nedostatek zopovědnosti. Např. jsem si vzpomněl na dokument o leteckých katastrofách vysílaný vloni nebo předloni na ČT. v jednom dílu bylo, jak ruský pilot, tuším Boeingu, posadil za knipl svého syna.To je naprosté porušení předpisů.Skončilo to pádem letadla.
22. 09. 2012 | 14:29

Viola napsal(a):

Targus
"Podle svého nejlepšího svědomí, započnete do denaturáku tu dobrůtku pomalu přidávat. A když zjistíte, že klientům šmakuje a chodí pořád po svých a bez hůlky, za čas "normu" zvednete."

to je dost možné
22. 09. 2012 | 14:34

ZM napsal(a):

Targus - je poměrně hodně případů, kdy se jedna skupina pokusila vyřadit v konkurenčním boji jinou skupinu i za tu cenu, že bylo obětováno několik "pěšáků" nebo obyvatel. Určitá pravděpodobnost tu je. Jestliže policie a celní správa bude dělat šťáry, tak je bude dělat např. právě u konkurence. Až se situace uklidní, tak se bude v pančování pokračovat, ale už bez konkurence.
Nakonec, klasický příklad je příklad, kdy v Praze působil Berdychův gang. Berdych zinscenoval přepadení v bance ve Všetatech, aby se zbavil konkurenta Balušky. Policajti, kteří Berdycha úkolovali, vykázali nějaké výsledky (odhalení nebezpečného pachatele). URNa "zatrénovala" naostro a Baluška skončil v kriminále.
22. 09. 2012 | 14:35

Viola napsal(a):

ZM

" Možná si spletli mathanol s ethanolem. Nemyslím ssi, že by to byl záměr. "

také chci věřit, že v tom nebyl záměr, hlavně ne od našich lidí. Mi se jeví velmi pravděpodovné, že k výrobě alkoholu využívali pančovatelé kapalinu do ostřikovačů, kde se najednou přestal používat etanol a nahradil se metanolem. Měly by se probrat firmy, které ve velkém tuto kapalinu nakupovaly, jestli toho jsou finanční úřady schopny. Kolik se spotřebuje kapaliny do ostřikovačů ročně na jedno auto? Kolik je u nás aut?
22. 09. 2012 | 14:44

Viola napsal(a):

ZM

s Černobylem to srovnával jde velmi dobře, právě ten vypnutý zabezpečovací čudlík v metylové katastrofě byl ministr Pospíšil, jak jej zmiňuje pan Sobotka, který nechal překvalifikovat nelegální výrobu lihu na jen přestupek.
22. 09. 2012 | 14:51

sindibád napsal(a):

"To, že k hromadné otravě došlo za této vlády rozpočtové odpovědnosti a ne před deseti lety je buď neštastná náhoda, nebo socdem sabotáž, že?"
Tolik Sladký.

to Sladký:
Už lékař Pparacelsus v Čechách říkal -ne všechny plody zrají s jahodami:a to se tu těžilo zlato,stříbro,měď,olovo,..Ekologická zátěž působí vždy,dlouho po svém vzniku.
Podívejte se roky 1997-2003-sarajevský atentát,povodně,vláda M.Zemana během půl roku dvakrát změnila názor na nebezpečnost metylakoholu,nakonec přijala zákonem ten nesprávný-který vedl až k dnešku.S ostatním dohromady.Legislativní začátek lihu 2012 je v roce 1999.Mezitím,tuším již nežije ani Zemanův ministr zdravotnictví,ani financí.Můžete s přehledem říci,že vše po povodních se opravilo,nic se neztratilo,nerozlil se někdy metanol ve velkém množství,nebyl někam neznámo kam povodní odnesen,pokud plave na vodě (je-li lehčí specifickou vahou v barelu) atd.Důležité je,ža za tamtěch let zmatků okolo roku 2000 se neviditelně přehodily výhybky mnoha vlakům jedoucím daleko do budoucnosti až dodnes i dál do budoucna.I to je možné,že je to i časovaná bomba proti Zemanově presidentství,jelikož není pochyb,že ho to svým způsobem může kompromitovat.Britské listy však o něco dříve než toto konstatování o Zemanovi přinesly i pochvalné o něm od Oskara Krejčího.
Faktem,je že dosud se série úmrtí nezastavila-tedy reakce občanů je pochopitelná,obranná.Představte si,že skandál utichne a v dalších létech zemře tiše bez komentářů řada dalších lidí. A třeba na punčovaný desert z cukrárny.
V Japonsku se občané ozvali,i když obětí bylo více,byl z toho vícekrát mezinárodní proces.Zabíjely,bohužel,nepřímo i Klausovy čisté peníze,protože jiné nezná.
Představte si sám sebe mrtvým nebo do konce života slepým nebo příbuzného takto.Snad potom prozřete.Volební sympatie jsou jedno,skutečnosti ale jsou na nich nezávislé.
22. 09. 2012 | 15:09

sindibád napsal(a):

oprava :Paracelsus
22. 09. 2012 | 15:10

Petr z Tábora napsal(a):

to amiel 12:56:
Dobré odpoledne. Zavedení kolků skutečně přineslo zvýšení výběru daně - musíte jít ale dále a zjistíte, že to opět kleslo. Ani lumpové nejsou dokonalí a chvilku jim trvá než vymyslí jak získat falešné kolky anebo ty pravé.
Jinak od 1998 do 2006 byli ministři financí a vnitra z ČSSD, jakýsi specializovaný tým byl v r.2002 zrušen. Jinak řečeno, nedostatečný boj státu proti nezdaněnému alkoholu je mnohaletou tradicí a levice s pravicí si nemají co vyčítat.
Tento týden mi známý psal příběh, který slyšel v televizi od ekonoma jedné likérky. Loni dostali fakturu na jejich kolky, které si ale neobjednali. Rozporoval a informoval policii. Pak zjistili, že kolky z tiskárny skutečně odešly. Opět infomoval policii. Nestalo se nic.
Nevěřím ani, že ty oběti svou smrtí vykoupí nastavení podstatně lepších pravidel.Peníze válcují vše.
22. 09. 2012 | 15:17

leucin napsal(a):

Specifická váha metanolu je 0.8,tedy je lehčí než voda a barel s ním by mohl uplavat (při lehčím materiálu barelu-běžném).
22. 09. 2012 | 15:21

Yosif K napsal(a):

Petr z Tábora napsal(a):
Tento týden mi známý psal příběh, který slyšel v televizi od ekonoma jedné likérky. Loni dostali fakturu na jejich kolky, které si ale neobjednali. Rozporoval a informoval policii. Pak zjistili, že kolky z tiskárny skutečně odešly. Opět infomoval policii. Nestalo se nic.
Nevěřím ani, že ty oběti svou smrtí vykoupí nastavení podstatně lepších pravidel.Peníze válcují vše.
22. 09. 2012 | 15:17
Penize, lhostejnost a obava z "ze zbytecneho vrtani do nebezpecnych veci".

Jak mi rikala jedmna poslankyne kdyz jsem pred ni skuhral jak SZ nalozilo s podnetem: "Berte to realisticky - urady nemaji snahu bojovat se zlocinci, urady maji snahu delat co nejmene a v 16.00 vypadnout z prace domu."

Lidi jako je major Vydrar je vsude zatracene malo. Major Vydrar byl vystvan a hned meli vsichni vetsi klid.
22. 09. 2012 | 15:59

Yosif K napsal(a):

Lidi jako je major Vydrar je vsude zatracene malo. Major Vydrar byl vystvan a hned meli vsichni vetsi klid. Vcetne Bohouse Sobotky tehdy na ministerstvu Financi. Kde se take planovalo zatykani.
22. 09. 2012 | 16:01

Kelt napsal(a):

To Jarpor,
jste dobře vyškolený,ale přece jenom to má mezery.

Bruselský mluvčí příslušné komise řekl doslovně:zákaz exportu bude vyhlášen společně,tedy jemnou diplomatickou řečí-bez nás ani náhodou.
A za druhé-i když Brusel kývne,tak bude na jednotlivých zemích,zda povolí "vstup"Becherovky do své země.To až následně.

U Yožina z bažin jsou to evidentní lži xkrát opakované,čímž hodlá dosánout onoho Goebelsova efektu.
Vy jenom "jemně"komolíte význam vět posunem vyjádření v čase-dost šikovné,ale ne zas tolik.
22. 09. 2012 | 16:50

Viola napsal(a):

Pan Kočárník, bývalý ministr financí teď dělá poradce ministru financí Kalouskovi a Kočárník byl komunista, převlečený do ODS kabátu. Ministry financí není jak zatknout nejspíše.
22. 09. 2012 | 16:52

Jemnický napsal(a):

Dalimír

Dalimíre, kouknul jste se, zda vám ve skříni nesežrali moli mundůr LM. Nebo tam máte 20 let naftalín? A co páska pomocníka VB, je v šuplíku? Kandidátku na domovního donašeče máte novou? Možná vám ve slamníku zbyly nějaké bony, sakra, to bude terno, zase si budete moci koupit kakao z Holandska.
A Lenin i Klement budou stále živí, stále s námi.
Škoda, že se toho nedožili, lues znova řádí.
Tak si ty volby užijte.
22. 09. 2012 | 16:59

ZM napsal(a):

K mému příspěvku ve 14:29
Spatně jsme si to pamatoval, nebyl to Boeing, ale Airbus, což ale nemělí nic na tom, že daný pilot byl naprosto nezodpovědný
http://www.saspi.cz/dila/5268-krvave-narozeniny
22. 09. 2012 | 17:02

český maloměšťák napsal(a):

ZM napsal(a):
K mému příspěvku ve 14:29
Spatně jsme si to pamatoval, nebyl to Boeing, ale Airbus, což ale nemělí nic na tom, že daný pilot byl naprosto nezodpovědný
http://www.saspi.cz/dila/5268-krvave-narozeniny
22. 09. 2012 | 17:02
------------
Vaše urážky , že nejsem moc inteligentní mě od takového jakéhosi tajdrlíka (viz naše předchozí diskuze kdy na obhajobu svých absurdních a zcela mimo realitu vybásněných plků nejste schopen uvést ani jediný příklad z realného světa) mě nechávají chladným.
Vadí mně to vaše vystupování - jako byste byl nějaký mocnář :

" k mému příspěvku ze dne toho a toho ...se na vědomost dává, že jsem opět zde..."

Člověče - vás fakt to kdybyování tak baví ?
Vždyť je to naprosto o ničem.
"Nebyl by to přebytek ale byl by to deficit a nebylo by to v USA ale bylo by to asi někde jinde /asi nikde/".
22. 09. 2012 | 17:30

occ napsal(a):

Methanol poisoning disasters

This confusion regularly leads to a small number of scattered deaths, 1-3 at the time, sprinkled with a few cases of blindness. But sometimes the methanol accidents take on catastrophic proportions. In Estonia in 2001, a group of people found a drum of industrial methyl alcohol. Sensing the business opportunity, they diluted the concentrated methanol with water, filled the mixture into vodka bottles and sold it as vodka. In a few days 67 people were dead.

In San Salvador a similar incident occurred in 2000, killing over 100.

Methanol is produced naturally in the anaerobic metabolism of many varieties of bacteria, and is ubiquitous in small amounts in the environment
22. 09. 2012 | 17:35

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
Černý trh s lihovinami byl, je a bude - a jedinou opravdu účinnou obranou proti němu je osvěta. Kdo ví, k čemu je alkohol opravdu určen a kdo zná svoji míru, ten si koupí pití kvalitní, u něhož má záruku danou likérkou, ne státem.
Kdyby se stát staral o potírání alkoholismu a akcentoval právě tu osvětu, postupně by se zájem občanů obracel ve prospěch kvality.
Časem by se na to i dost vydělalo: léčba alkoholismu a jeho dopadů je totiž dost drahá.
22. 09. 2012 | 14:04
-------------
Další kdybyová. Tentokrát kdybyová osvětová.

Co tak chodit po hospodách, Paní Pechová - a rozdávat letáky tam.
Heleďte se - já vám dám příklad ze země - kde to funguje. A ani nemusíte vystrčit nos z obýváku. :

https://www.youtube.com/watch?v=WsWEnBttE38&feature=related

Zatím nashle. Až vám teda vytisknou ty letáky. A bacha na podvodníky - kývaj, kývaj...a zatím si prolejvají chřtány pančovaným chlastem.
Chce to důraz a důvtip. Pro začátek je třeba zatahejte za fousy - jestli je nemají přilepené.
22. 09. 2012 | 17:39

dalimír napsal(a):

Představte si pane Jemnický že ani to ani ono jak uvádíte nebylo ! V té době když mě jako dělníka lákali do partaje tak to už tam bylo tolik převlékačů kabátů že bych byl mezi nimi jako starý poctivec úplně stracen ! Ta stará garda komunistů kteří to ještě mysleli s pracujícími dobře ,ti už skoro neexistovali ,novodobí partajníci tam chodili s kostela přímo do stranických sekretariátů ! Pak se to všechno nějak úplně podělalo ! Bylo po iluzích o ráji na zemi ! Hezký večer Dl. Ps: ALE JÁ STÁLE VĚŘÍM V NĚCO LEPŠÍHO NEŽLI JE TENHLE MAFIÁNSKÝ KAPITALISMUS !
22. 09. 2012 | 17:40

český maloměšťák napsal(a):

ZM napsal(a):
Viola - to, že se mezi lidi dostal pančovaný chlast obsahující methanol, je pravděpodobně způsobeno nějakou chybou těch, kteří ten alkohol pančovali. Možná si spletli mathanol s ethanolem. Nemyslím ssi, že by to byl záměr.
22. 09. 2012 | 13:57
-------
Se slovy" Vy jste ale hlava, pane vachmajstr" se pro tuto chvíli loučím.
22. 09. 2012 | 17:42

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
U Yožina z bažin jsou to evidentní lži xkrát opakované,čímž hodlá dosánout onoho Goebelsova efektu.
Vy jenom "jemně"komolíte význam vět posunem vyjádření v čase-dost šikovné,ale ne zas tolik.
22. 09. 2012 | 16:50
Kontrolni otazka pro keltskou populaci:
Major Vydrar byl vystvan:
a) za Kocarnika a Rumla
b) za Grulicha
c) za Grosse
d) za Bublana
e) za Langra
f) za Kubiceho
Za C je spravne - byl vystvan uprostred vladnuti CSSD, za vlady Grosse, a patronace spravedliveho Spidly a Sobotky.

Tym dane vysetroval UPROSTRED vladnuti CSSD:
a) kradeze kulicek v Materske skolce
b) dlouhotrvajici danove uniky spojene s falesnymi destilaty, celnimi podvody atd

Uprostred vladnuti CSSD majoru Vydrarovi ministerstvo financi:
a) pomahalo
b) hazelo klacky pod nohy.

Po vytc=vani majora Vydrare vlady CSSD danove uniky s destilaty:
a) intenzovne vystrovaly.
b) vubec nevystrevaly a nic nevysetrili - vetsina vyrobuy je soustredena v oranzovycy okresevch na severu a majitele tajnych staciren asi vedeli jak se v okrese pohybovat a s kym a kde. Vcetne "organu samospravy". Viz reportaz Jany Lorencove z Ceskeho Tesina.

Se Sznapkou z Ceskehgi Tesina lze souhlasit v jednom - v hodnoceni rozhledu volicu kteri jej zvolili do funkce starosty za CSSD.
22. 09. 2012 | 17:52

dalimír napsal(a):

Oprava myslel jsem jako v té době mladý poctivec ! Mezi těmi klerikáři ,tam slušný člověk neměl šanci ! Dl.
22. 09. 2012 | 17:54

Kelt napsal(a):

Y.K.
Major Vydrář odešel do penze v 6O letech,tedy pět let po vzniku nároku,aniž předložil relevatní výslekdy svého pátrání.
Vaše glorifikace jeho osoby a údajných výsledků přesně zapadá do oné Goebelsovy metody-tento blábol opakujete na těchto stránkách snad po desáté.
Vytahujte tuto pseudokauze po deseti letech,abyste překryl průšvih této vlády a těch 24 mrtvých a desítky ohrožených na životech ve špitálech-ale tenkrát neumírali
lidé na otravu methanolem.
Je to stará bolševická praxe,ale trochu vyčichlá.
22. 09. 2012 | 18:06

Yosif K napsal(a):

dalimír napsal(a):
Ps: ALE JÁ STÁLE VĚŘÍM V NĚCO LEPŠÍHO NEŽLI JE TENHLE MAFIÁNSKÝ KAPITALISMUS !
22. 09. 2012 | 17:40
Lepsi nez mafiansky kapitalismus je nemafiansky kapitalismus.
Za vlady CSSD vsak byl take mafiansky kapitalsimus - do znacne miry. Jeden z mala ktery evidentne v zadne mafii zapojen nebyl - Spidla - byl vykopnut nahoru do Bruselu.

Tez Zeman v garsonce na Vysocine si nejak materielne nepomohl - pomohli si za ho vlady mnozi jini - on osobne vsak sam ne. Cest budiz jeho pamatce spatne skryvaneho pravicaka japonskeho strihu.

Asi to chce dovezt nejake poradce na moralku a poctivost ze Svedska a Finska...... a sverit jim rovnou nejaka ministerstva.....
22. 09. 2012 | 18:12

Kleptoslav Hubatka napsal(a):

Nad dluhoslavem se mraky stahují.
22. 09. 2012 | 18:14

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Y.K.
Major Vydrář odešel do penze v 6O letech,tedy pět let po vzniku nároku,aniž předložil relevatní výslekdy svého pátrání.
KONEC CITATU.

Ano - vse co se stalo za vlady CSSD nerma chybu. Volte je znovu, nezostne obrance proletaru.

Jen mne tak napada - ony ty ksefty s padelanymi destilaty existovaly jen za valdy pravice? Co potom ten zlobivy nebo liny major Vydrar behem vlady CSSD vubec vysetroval? A proc mu GRC a MF hazelo klacky pod nohy? Nebo nehazelo a vzorne spolupracovalo?

A vyroba falesnych destilatu rudooranzovymi mafiemi na severu byla slavnostne obnovena v den instalace Topolankovy vlady anebo se neprerusene michalo behem cele vlady CSSD?

Spoluprace majora Vydrare s janou Lorencovou na rozkryvani LTO byla soucasti snahy chranit Kocarnika, Klaka a spol?

Jste smesny kasparek, s dusevnim rozhledem oranzovych volicu soudruha Sznapky.
22. 09. 2012 | 18:20

Viola napsal(a):

Yosife

"Asi to chce dovezt nejake poradce na moralku a poctivost ze Svedska a Finska...... a sverit jim rovnou nejaka ministerstva.."

ale to už se stalo, třeba Tomáš Sedláček je původem Fin.
22. 09. 2012 | 18:26

Yosif K napsal(a):

ZDUVODNENI ZE TYM DANE NEMEL VYSLEDKY JE SMESNE!!!!!!

Cituji Janu Lorencovou z dnesniho ihned:
Tvrdíte, že už před lety se dalo efektivně bránit černému trhu a miliardovým daňovým únikům při kšeftech s lihem nebo cigaretami a nezdaněnou naftou, označenou jako LTO. Co k tomu chybělo?

Chuť státního aparátu s tím něco dělat. Nikomu se do toho nechtělo. Tvrdím totiž, že v těch obchodech byli nějakou formou zainteresováni i úředníci z ministerstva financí, i vedení Generálního ředitelství cel a někteří celníci a policisté. A když už jim konečně byl někdo na stopě, myslím teď speciální tým Daně, který vedl major Pavel Vydrář, tak tým rozprášili. Zdůvodnění, že tým neměl výsledky, je směšné.
ZDUVODNENI ZE TYM NEMEL VYSLEDKY JE SMESNE!!!!!!

Pavel Vydrář v rozhovoru pro IHNED.cz a Hospodářské noviny řekl, že chystal obvinění pro vysoké úředníky i celníky. Ale že mu při vyšetřování házeli klacky pod nohy. Prý o tom velmi podrobně mluvil i s vámi coby tehdejší novinářkou. Je to tak?

Jistě, my jsme spolupracovali, jeho týmu jsem pomáhala. Měla jsem síť svých kontaktů a když mi třeba v půl druhé v noci zazvonil telefon a informátor řekl, že se někde ve stodole na dědině mezi Příborem a Frýdkem-Místkem svítí, a že tam přivezli modré sudy, okamžitě jsem tam autem vyjela točit. O svých poznatcích jsem policii informovala, vycházeli z toho při vyšetřování. Pavla Vydráře si velmi vážím, byl to jeden z poctivých a pracovitých policistů. Škoda, že svou práci nemohl dotáhnout do konce. Kdyby se to bývalo povedlo, nebylo teď tolik mrtvých. A černý trh by tolik nekvetl. Podmínky se vytvořily v 90. letech za ministra financí Ivana Kočárníka a pak už to jelo všechno samospádem.
22. 09. 2012 | 18:27

Jemnický napsal(a):

Dalimír

Tak to jsem rád, že jste se neposkvrnil a omlouvám se za prohlídku šatníku a šuplíku. To, co tady nazýváte mafiánským kapitalismem je jen logickým pokračováním reálného socialismu. Tlusté čáry máry a sametová dečka jsou jen triky na vyvolání zdání proměny.

Jen mi prosím řekněte, jakou barvu trenek má podle vás politik ČSSD a jakou ten za ODS?

S pozdravem,

Jemnický
22. 09. 2012 | 18:32

Yosif K napsal(a):

Nejenom Kocarnik - i socdemaci dusili vysetrovani lihove mafie.
CITUJI:
Řeknete nějaká jména?

Šedou eminencí byl například tehdejší šéf Generálního ředitelství cel Žemlička a také inženýrka Klabouchová, nezapomenutelné postavy tehdejšího vedení Generálního ředitelství cel. Nebo přímo generální ředitel Kárník. Toho později vyhodil tehdejší ministr financí Pavel Mertlík. Kárník musel jít pryč za to, že na ministra udělal podraz. Předložil mu totiž neúplnou zprávu z EU o posudku právě na dovoz čisticího prostředku Carbopur PC90. Z reakce oslovených orgánů EU totiž jednoznačně vyplynulo, že se jedná o podvody, ale Kárník Mertlíkovi předložil jen část té zprávy tak, aby z toho vyšlo, že je vše v pořádku. Mertlík byl velmi rozhořčen a Kárníka odvolával někdy kolem desáté večer. Někdo mi to z ministerstva hned volal jako skvělou zprávu. Mertlík jediný se snažil něco s tím udělat, jenže pak ho premiér Zeman odvolal a všechno jelo zase ve starých kolejích. A pak také rozpustili ten speciální policejní tým Daně. Všechno na sebe navazovalo.

Jak vnímáte současnou metanolovou kauzu?

Tak jako ostatní, negativně. Je mi líto, že se to tenkrát nedotáhlo do konce. Někteří lidé měli jít dávno před soud. Vytáčí mě, že tady byly páky na zastavení všech těch nepravostí, ale nic se nestalo. Opravdu mě zaráží, že ani po odvysílání těch všech reportáží se nic nedělo. Jak je možné, že se už tehdy nespustil kolotoč zatýkání, jak to vidíme dnes? Bohužel museli zemřít lidé, aby se tyhle věci začaly znovu řešit.

Jak by měl stát teď podle vás postupovat a léčit černý trh?

Dlouhá léta například tvrdím, že tady chybí registrační pokladny s fiskální pamětí. Prodejce je povinen vám vydat doklad o prodeji. Ve Slovinsku mi dávali na bezince doklad dokonce i na noviny. Ty klasické registrační pokladny, které fungují teď, jsou k ničemu. Mají jediný smysl – aby si majitel firmy zajistil, že ho nebudou okrádat vlastní zaměstnanci. On všechno z pokladny zjistí, jenže sám v ní může udělat takové zásahy, že třetí strana zvenčí nic nepozná. Vše se dá hravě vynulovat, případně upravit. Kdežto registrační pokladny s fiskální pamětí mají „černou skříňku“. Fungují jako třeba v letadle, do ní není možné zasahovat. My na to ale nemáme zákon. Když se o tom ve sněmovně jednalo, trvali na fiskální paměti jen komunisté. Kromě nich ale na tom nikdo neměl zájem. A ani teď neočekávám, že se něco radikálně změní. Obávám se, že to budou jen formální úpravy, které budou mít jediný cíl: zalepit lidem oči.
22. 09. 2012 | 18:33

jarpor napsal(a):

Kelt

Nehodlám se přít, kdo má větší mezery... leč k Vašemu :

"A za druhé-i když Brusel kývne,tak bude na jednotlivých zemích,zda povolí "vstup"Becherovky do své země.To až následně."

Tak jak Poláci a Slováci, Brusel neBrusel zakázali do svých zemí dovoz chlastu od nás, tak mají právo dovoz zas povolit. Opět Brusel, neBrusel.

Zda tak učiní, či zda se zaštítí Bruselem, toť jiná otázka. Mohou... třeba pro podporu prodeje vlastního chlastu, vlastních likérek... ale nemusí...

Zajímavé, jak jedno vyjádření bruselského byrokrata lze "smotat", viz vaše :

"Bruselský mluvčí příslušné komise řekl doslovně:zákaz exportu bude vyhlášen společně,tedy jemnou diplomatickou řečí-bez nás ani náhodou."

Nemluvil náhodou o povolení vývozu z ČR ? Dle mého, určitě... Dost si při tom fouká s ohledem na to, co jsem napsal výše... co je pod termínem volný pohyb zboží...

Zaplňte své mezery a zkuste se vyjadřovat přesně...

Hezký večer
22. 09. 2012 | 18:35

dry napsal(a):

Prolezl jsem něco článků v AJ o toxicitě metanolu.Je zřejmé,že se zná jeho konverse v organismu a že zapůsobí nevratně do 48 hodin.Je urinální vylučováni z těla je okolo 24 hodin.Zahraniční firmy pro něj vystavují datasheet s desítkami toxických parametrů a provozních omezení.Nejspíše se dodává v plastu.Při skladování za vyšších teplot vybuchuje,vře již při 64 stupních Celsia.
Záhadou je,že absentují rady a porovnání jeho toxicity ve směsích.Takže čistý je ultranebezpečný,v přírodě ve vodě biodegraduje,takže se vytratí ačkoli předtím poničí vodní populaci.Jeho toxicita ve vodě po vypití v závislosti na koncentraci není uváděna (tak důležité při tom!!!),ale ví se,že v ethanolu je méně nebezpečný.Proč tedy nedají aspoň odhad,zda v 80 %-ní vodce je třeba skoro neškodný.Nebo zda právě to,že v lahvích není binární,ale trojná směs-etylalkohol,voda,metylalkohol je nebezpečnější.To je jako neznat zde ,že 1+1=2,nikdo nic nepublikuje.
Ve velkém množství ho používají v technologiích palivových článků.
Lze i možná očekávat,že po jisté době v lidském organismu jeho zbytek spolu s konversí vytváří Mentenovský acidobasický systém s možností extrémního kritického chování.Tehdy možná právě zlomí život.
Ve vodě difunduje velmi pomalu.V etylalkoholu-možná (?) lépe.Reakci organismu na něj výrazně spoluurčuje i množství vody v něm.Útok krom nervů,zraku vede na játra a ledviny,jeho koncové zplodiny v těle jsou životu nebezpečné všechny,účinkují různě na různé části organismu,orgány a je jich několik.Letální dávka je snad okolo (kdosi,že prý 300 mg/kg-ale zde psali o daleko menší dávce jako panák --ty parametry!!! Takže bacha!!!)
22. 09. 2012 | 18:42

Jana Pechová napsal(a):

český maloměšťák
Osvěta je široký pojem, pane maloměšťáku. Letáčky si v tomto případě račte vetknouti za klobouček.
Skutečná státotvorná vláda by se měla starat o co nejširší všeobecný rozhled svých občanů, neb jen občanstvo vzdělané vytvoří fungující demokracii. Nevzdělané potřebuje označovat flašky kolkem, aby mělo jistotu - a stejně je to houbelec platné. Každé takové opatření vede toliko ke krátkodobé injekci pro státní kasu (namísto do kapes gaunerů, kteří to stejně zase záhy nějakým vynálezem přesměrují) a nesmrtelné administrativě. Problém s alkoholismem zůstává.
22. 09. 2012 | 18:56

dry napsal(a):

Zatímco metanol vře při 64 stupních Celsia,etanol později -při 78 stupních Celsia.Tedy při destilaci se nejprve odpaří lehčí molekuly metanolu.Kolik z nich ovšem ? Předpokládám,že zkondenzují a nechají se odtéci.Není snad rozdíl bodů varů 14 stupňů Celsia dostatečný pro jejich separaci? Asi závisí i na tom,jak rychle se odpařuje etanol při varu metanolu.A kdy vře metanol v etanolu. Jak vře směs spolu.
22. 09. 2012 | 19:01

zvídavý napsal(a):

Jemnický
Kdyby ,čistě teoreticky, stroj kapitalismu šlapal jak má, tak by za to mohli taky komunisti?
22. 09. 2012 | 20:32

Duroy napsal(a):

To Yosif: čtu Vaše příspěvky, o tom, jak socani kryli předchozí vlády, čtu Vaše příspěvky o tom, že ani po socanech se toho moc nezměnilo a současné vlády s tím moc nedělají...
Vaše úderka, pane Yosife, prospívá jen jedné straně. Pane Yosife, Vy opravdu budete volit komunistickou stranu? Opravdu si přejete návrat předlistopadového režimu?
22. 09. 2012 | 20:45

Jemnický napsal(a):

Zvídavý

Když použiji vaše termíny, tak stroj kapitalismu je jen součástí většího soustrojí státu. Je to jen ekonomický systém, který je špatně nebo dobře řízen politiky. Naše politická a podnikatelská garnitura má kořeny kde ....? Odpovězte si sám.
Šmelení s bony není kapitalismus, ti chlapci se nic víc nenaučili a proto to tak vypadá. Tenhle systém řízený třetí generací komunistů není kapitalismem a nemůže fungovat anti teoreticky.
22. 09. 2012 | 20:54

Yosif K napsal(a):

Duroy napsal(a):
To Yosif: čtu Vaše příspěvky, o tom, jak socani kryli předchozí vlády, čtu Vaše příspěvky o tom, že ani po socanech se toho moc nezměnilo a současné vlády s tím moc nedělají...
Vaše úderka, pane Yosife, prospívá jen jedné straně. Pane Yosife, Vy opravdu budete volit komunistickou stranu? Opravdu si přejete návrat předlistopadového režimu?
22. 09. 2012 | 20:45
Ted jsem cetl ze Jana Lorencova chce kandidovat do senatu. Muzete volit Janu Lorencovou. Ta komunistka urcite neni.

Jinak - nevim. Nemam prehlad. Lhanim o tom,. jak udatne CSSD bojovala s paedlateli alkoholu se nicemu moc nepomuze. Za Grosse vykousali Vydrare a za Bublana se neresilo vubec nic, jen se tutlal biolih.

Problem je treba pravdive pojmenovat, analyzovat, pak se da resit.
22. 09. 2012 | 21:02

zvídavý napsal(a):

Jemnický
Všechny ty vaše propracované teorie ovšem staví na hlavu nezodpovědný Číňan.
Kdyby to aspoň nebyl miliardový národ se solidním zastoupením komunistů, dalo by se to Yosifovsky okecat. Vy to, myslím, zvládnete i tak. Pusťte se do díla.
22. 09. 2012 | 21:20

Duroy napsal(a):

Duroy napsal(a):
To Yosif: čtu Vaše příspěvky, o tom, jak socani kryli předchozí vlády, čtu Vaše příspěvky o tom, že ani po socanech se toho moc nezměnilo a současné vlády s tím moc nedělají...
Vaše úderka, pane Yosife, prospívá jen jedné straně. Pane Yosife, Vy opravdu budete volit komunistickou stranu? Opravdu si přejete návrat předlistopadového režimu?
22. 09. 2012 | 20:45
Ted jsem cetl ze Jana Lorencova chce kandidovat do senatu. Muzete volit Janu Lorencovou. Ta komunistka urcite neni.

Jinak - nevim. Nemam prehlad. Lhanim o tom,. jak udatne CSSD bojovala s paedlateli alkoholu se nicemu moc nepomuze. Za Grosse vykousali Vydrare a za Bublana se neresilo vubec nic, jen se tutlal biolih.

Problem je treba pravdive pojmenovat, analyzovat, pak se da resit.

No právě pane Yosife, problém pojmenovat, analyzovat a pak se dá řešit. Současná galérka toho času už měla dost, v to s Vámi souhlasím. Váš odpor k sociální demokracii je známy.
Můj dotaz nezněl, koho mám volit, ale koho volíte Vy. A to proto, že Vaše agitace nadhání voliče komunistické straně.
22. 09. 2012 | 21:20

Jemnický napsal(a):

Zvídavý

Zkuste být nejen zvídavý, ale také přemýšlivý. V Číně je stádium vrcholného komunismu, což je totalitní stát vlastněný stranou a výrobní prostředky vlastněné se souhlasem této strany. Dělník je NIC určené k udření. Bez evropského a amerického trhu by se celý systém zhroutil. Díky této exploatované pracovní síle v Číně se hroutí ekonomiky USA a EU, protože žádný sociální stát dlouhodobě neuživí armádu nezaměstnaných a žádná ekonomika neustojí dlouhodobou negativní obchodní bilanci.
22. 09. 2012 | 21:40

amiel napsal(a):

Takže to shrňme:
ČSSD se v době své vlády pokusila (přes odpor pravice) omezit černý obchod s lihovinami zavedením kolků. Byla víceméně úspěšná (mj. se příjem státního rozpočtu zvýšil o dvě miliardy ročně)- alespoň do té doby než se kolky samy staly předmětem černého obchodu (což nastalo o několik let později, za vlády pravice).
Pravice se nepokusila černý obchod s lihovinami omezit nikdy a nijak. Naopak, podle všech indicií na něm dlouhá léta aktivně participovala. Krev zemřelých není ale jen na rukou pravicových politiků, ale i na rukou jejich voličů - ti (pokud nejsou slepí, hluší a blbí) museli o celé situaci vědět. Přesto si zvolili do čela státu Nečase, Schwarzenberga, Bendla a další vrahy.
Co je ale skutečně tragické: představitelé státu řeší problém s lihovinami jako obchodní problém, dělají všechno možné, aby se ČR mohla co nejdříve nerušeně vrátit k zavedenému systému. Nikdo nepřišel s návrhem, aby pod dohledem nějaké komise EU byly VŠECHNY ZÁSOBY tvrdého alkoholu a surovin k jeho výrobě okamžitě zlikvidovány a výroba lihovin v ČR aby byla řekněme ne tři roky zcela zastavena (což je jediné slušné řešení situace). A nikdo nepřišel s návrhem, aby příslušní ministři (financí, vnitra a zemědělství) odstoupili - když ne pro nemohoucnost, tedy z úcty k životům, které pomáhali ukončit.
Policie "vyšetřuje" šestnáct dní. Prokousává se do jakýchsi pater jakési pyramidy. Ale původ nebezpečného alkoholu stále nezjistila, přestože má k dispozici veškeré faktury a veškerou dokumentaci.
Na pravicových iDnes dokonce už "aféra" zmizela z první stránky. Umírají stále další lidé... Ale pravicové novináře to nezajímá... Nebo je to nesmí zajímat?
22. 09. 2012 | 22:10

Chris napsal(a):

Shrnuto do 1 věty:
Nefunkční systém zavedla ČSSD
23. 09. 2012 | 07:13

amiel napsal(a):

Chris:
Věci nebývají až tak jednoduché - zkusme to stručně, ale přesněji:
ODS za Klausových vlád odmítala jakoukoli regulaci černého trhu s alkoholem. ČSSD se pokusila černý trh (přes odpor pravice) omezit. Podařilo se jí to.
Ale po návratu pravice k moci se černý obchod znovu rozjel. Dnes umírají lidé - vinou pravicových vlád a vinou voličů pravice Policie vyšedtřuje... lidé umírají... ale koho to vlastně zajímá? Novináři mají jediný úkol: smést celou kauzu před volbami se stolu.
23. 09. 2012 | 08:02

Jemnický napsal(a):

amiel

Henri-Frédéric Amiel byl švýcarský profesor morální filosofe a básník. Pociťujete nějakou spřízněnost s tímto mužem 19.stol?

Ale zpět k lihu. Zatím za lihovou aférou nebyl zjištěn žádný politik z ODS. To se nedá říci o chlapcích z ČSSD, kteří jeli ve výrobě ilegálního alkoholu a bylo to třeba tutlat a tutlat.....
23. 09. 2012 | 08:34

Kelt napsal(a):

To Jarpor,
ano,moje chyba,vypadlo slovo KONEC zakázu exportu bude proveden současně atd.
Jinak ten můj závěr sedí.
Zruší Brusel zákaz exportu a po něm ostatní státy,nebo je to opačně?
23. 09. 2012 | 09:16

Targus napsal(a):

To Jemnický:

Jste schopen jmenovat, kteří to byli?
Vynechte, prosím, Kuśe a Sznapku. Ti ten byznys rozjeli a do politiky naskakovali teprve následovně za účelem získání poslanecké imunity, protože jim bylo jasné, že každé ucho na džbánu se jednou utrhne. A poslanecká imunita, jak známo byla tenkráte doživotní. Osobně vím o jednom výše postaveném ostravském dealerovi drog, který se chtěl nechat zvolit do senátu. Naštěstí ho zabásli dřív, než byl zvolen...

Tož tak s politiky a černým chlastivem. Za chvíli tu budete tvrdit S Jožanem, že Radovan Krejčíř zakladatel ČSSD.
23. 09. 2012 | 10:16

Targus napsal(a):

To Jemnický:

žádný sociální stát dlouhodobě neuživí armádu nezaměstnaných a žádná ekonomika neustojí dlouhodobou negativní obchodní bilanci.

Jste na omylu. USA to úspěšně provádějí od doby, kdy si vynutily navázání US dolaru na prodej ropy. Ropa se spálí, dolárky zůstanou. Od té doby úspěšně tisknou a neméně úspěšně bohatnou.
Z čeho si myslíte, že financují nejmodernější armádu světa?
23. 09. 2012 | 10:20

Kelt napsal(a):

Dost dlouho jsem nerozuměl tomu,proč Y.K.uveřejňuje evidentní lži:
22/21.02"za Bublana se neřešilo nic,jenom je tutlal biolíh.
Kauza Jourová a biolíh jsou dodnes pomníkem taxikáře KUBICEHO.
Státní zástupce musel pro absolutní nedostatek důkazů stahnot obvinění.Stát musel přiznat chybu a Jourové odškodnění a akcionářům Kolínského lihovaru se omluvit.

Dnes již patologické lhaní Y.K. neřeším,jenom cítím potřebu ty nejhnusnější lži korigovat.

Yosif K.zde aplikuje Darwinovu teorii v té nejpokleslejší podobě na sociální problémy společnosti.
Opovrhuje těmi,kteří pravidelně chodí do práce aby třeba jezdily vlaky a autobusy,vyráběla Škodovka a na pultech byly ráno čerstvé rohlíky a chléb.
Pokud tito podlidé/proletariát a lumpnproletariát v jeho podání/chtějí priměřenou mzdu za svou práci,která by jim umožnila slušně žít a vychovávat děti,tak jsou to nenažrané socky,které by chtěly vše zadarmo.
Jeho cesta řešení je zákaz odborů a vzorem chování k lidem práce je Čína,či Indie.
Že všeobecně dolních deset milionů v této zemi požaduje,aby za nemalé daně,které státu platí , zdravotní a sociální pojištění se jim dostalo od státu služeb odpovídajích civilizované zemi a nota bene,když si koupí lahev kořalky,aby po ni neumřelli,tak to svádí na rudooranžovou mafii.
Naopak IKONOU jeho vidění světa jsou otylé zátylky a tlusté doutníky,které si tisícovkou zapalují na stranických sjezdech ti,jejichž mercedesy ,BMW a Porsche stojí v garážích luxusního hotelu s poznávacími značkami AA 1 11 11,nebo 2 22 22 atd.,zřejmě asi proto,aby si je nepletli.
Tito "také podnikatelé"kteří v životě nepracovali/před rokem 89 většinou vekslovali/disponují stamilionovými majetky,brání ODS vlastním tělem několikanásobným odmítnutím návrhu zákona o majetkových přiznánách podavaných dle Y.K.rudooranžovou mafií.
Ouličtí,Rittigové,Dlouzí a asi 97 dalších řídí tento stát prostřednictvím nastrčených figurek ve vládě,která proti korupci bojuje pouze hubou a brání všemi prostředky tomu,aby špinavé peníze vypluly nad hladinu.Kauzy Drobil,Promopro a zejména Cassa,kde se člověk,který je považován za neformální špičku řídící mafie vyhrožoval policii za přizvukování loutky mafie t.č.v roli premiéra této země.
Za krytí mafiánských struktur a jejich podnikání se dostává stranické kasičce desátek..
Tak to má dle Y.K.být,tak je to správně,
God save this country.
23. 09. 2012 | 10:23

fik napsal(a):

Mno p. Sobotko, některé záchytné body by se snad daly diskutovat. Jinak jste v tom namočeni stejně jako vámi zdůrazňovaná pravice, která je levice. Levicová partaj se stávajícími lídry není pro mne důvěryhodná. Bohužel pro těch Xprocent voličů, kteří nepřemýšlí tolik kolik je třeba už ano. Snadné je hrát roli brouka Pytlíka. Uvidíme jak to bude s privatizací OKD. Tam je výhoda, že v ní je namočen i velký privatizátor V. Dlouhý, čili to pujde k ledu za kakékoliv vlády v banánistánu
23. 09. 2012 | 14:10

trololo napsal(a):

nojo, aby si bohus nepribeh prihrat svoji populistickou polivcicku
23. 09. 2012 | 16:59

SuP napsal(a):

PANE Jemnický -
k Vašemu (22. 09. 2012 | 21:40) mohu dodat jediné -
Klobouk dolů před takovou analýzou! Rád zde s Vámi budu pozorovat, jak skoro nikoho neosloví, neb se do rozzářených oček vůbec, ale vůbec nehodí.
23. 09. 2012 | 17:35

SuP napsal(a):

Kelte -
Že vy jste ještě před pár desítkama let psal do Rudého Práva?
23. 09. 2012 | 17:41

Kelt napsal(a):

To SuP

máte výborný postřeh a ještě lepší paměť.
Pracoval jsem jako elév pod Vaším přísným dohledem,ale pak se to nějak zvrhlo,/v roce 1969/Vy jste byl povýšen a já vyhozen.

Ale děkuji za přípomínku společné historie,která však skončila pro
každého z nás rozdílně.
23. 09. 2012 | 17:57

SuP napsal(a):

Kelte -
Dobře vám tak! Měl jste se víc snažit.
23. 09. 2012 | 18:10

Kelt napsal(a):

To SuP,
bohužel koncem roku ´69 proběhla v redakci prověrka politické spolehlivosti stranickou komisí pod Vaším přísným vedením.
Jelikož jsem neprohlásil okupaci za bratrskou pomoc spřátelených bratrských armád,tak jsem byl na hodinu vyhozen.
Nezlobím se na Vás,neb jsem nemusel po roce 1989 převlékat kabát.
Ještě jednou dík.
23. 09. 2012 | 18:27

SuP napsal(a):

Kelte -
Když lžete, snažte se, aby to bylo uvěřitelný. Jinak jste xmíchu.
23. 09. 2012 | 19:06

Kelt napsal(a):

To SuP,
měl jste naprostou pravdu/18.10/,měl jsem se více snažit.Nebo jste to nepsal Vy?
Nějak se to vymklo,že?
23. 09. 2012 | 19:24

Kelt napsal(a):

To SuP
k pláči a k SMÍCHU jste Vy-převlečený komouš.
23. 09. 2012 | 20:21

Jemnický napsal(a):

SuP

Já zde jen pozoruji, jak mizí kvalitní blogeři, jejichž názory mi přinášely nový pohled na diskutované problémy ( např. Lex). V lepším případě jsou tady wikibéďové, jak jim říká Pepa Řepa, v horším případě se tady zjeví různí tencové, kydalové, hovenové, šlapkové a maršálové. I když maršála jsem vlastně měl rád.

Dobrou noc.
23. 09. 2012 | 20:34

Jemnický napsal(a):

SuP

Keltové jsou celkem neškodní. Jen ta jejich strašná náklonnost k alkoholu. Irové buď padnou hned do němoty, nebo vykřikují na celou hospodu, než padnou do němoty.
23. 09. 2012 | 20:41

Kelt napsal(a):

To Jemnický,
ovšem nejkvalitnější blogeři,kteří chybí ve vašem výčtu jsou Yosif K,Bohorodička,Kormoran,Neo,Ládík!!! a hvězda těchto stránek Veni,jejichž příspěvky jsou plné nezpochybnitelných argumentů a neotřelých myšlenek.SuPa nepočítám,absence jakékoliv myšlenky je u něho chronická.
Není tomu tak?
23. 09. 2012 | 21:08

Yosif K napsal(a):

KELT NAPSAL:
Že všeobecně dolních deset milionů v této zemi požaduje,aby za nemalé daně,které státu platí , zdravotní a sociální pojištění se jim dostalo od státu služeb odpovídajích civilizované zemi a nota bene,když si koupí lahev kořalky,aby po ni neumřelli,tak to svádí na rudooranžovou mafii.
Naopak IKONOU jeho vidění světa jsou otylé zátylky a tlusté doutníky,které si tisícovkou zapalují na stranických sjezdech ti,jejichž mercedesy ,BMW a Porsche stojí v garážích luxusního hotelu s poznávacími značkami AA 1 11 11,nebo 2 22 22 atd.,zřejmě asi proto,aby si je nepletli.
Pane Kelte - jste naivni malasek.
A) Lidi se znackami AA 22222 nijak nezboznuji, specielne jestli rokradaji statni majetek. K tomu ovsem nepotrebuji modry kabatek - i s oranzovou plackou se daji nakrast zajimave sumy - hubou se zastavat v aprlamente obycejnych lidi a v ten samy den vozit uplatky s Pizzerie.
B) s lidmi kteri poctive pracuji soucitim, jenom nahlizim ze cinnost odborarskych a oranzovych korytaru jim vice skodi nez pomaha. To ovsem lidem kteri si naivne mysli ze politici delaji to co rikaji ze delaji moc dobre nedochazi. Dnesni CSSD jsou 100% ucedlnici velkeho Machiavelliho - mezi tim cio rikaji a tim co delaji neni zadna moc velka souvislost.

Slepe verte falesnym pratelum proletaru - verte a vira vam pomuze dotlacit stat do bankrotu jako ve Spanelsku a Recku......
23. 09. 2012 | 22:13

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Dost dlouho jsem nerozuměl tomu,proč Y.K.uveřejňuje evidentní lži:
22/21.02"za Bublana se neřešilo nic,jenom je tutlal biolíh.
Kauza Jourová a biolíh jsou dodnes pomníkem taxikáře KUBICEHO.
KONEC CITATU.
K Jourove je tezko co dodat - budto se stat spletl, jelikoz u projektu kradl nekdo jiny a hodil to na Jourovou, nebo se Jourove podarilo vyklouznout tak jako se nescetnekrat podarilo z vystrovani vyklouznout Al Caponemu atd. Verim tomu ze Jourova muze a nemusi byt nevinna - prio rozdelovani eurodotaci jew vsechno vicemene soutez krasy tudiz podvod na kterem zamaskovany frazemi o uzitecnosti tohofdle projektu proti jinemu projektu - jak rikaji americane - lipstick on a pig.

Vymluvne je ze ani Jourove sef Paroubek ji nijak nehajil - svirala se mu zadnice protoze dobre vedel jake svinstva se pri schvalovani rekonstrukci deji.

Interview s Jourovou jsem cetl. Bylo mi ji lito - vypadala jako urednice (stredoskolacka?) ktera nema "big picture", ale presne sleduje idiotske "smernice" a ktera snadno mohla byt zneuzita k manipulaci s dotacemi. Rekonstrukce zamku byl oblibeny tunel i za sociku. Kdyz se nekde rekonstruoval zamek, odpovednym soudruhum rostly vily a chaty jako houby po desti, mnozi si z eraru poridili i stredoveke krbiky a pozlacene ramecky na obrazy.

U Biolihu je situace jasna. Biolih je jasny tunel - roztrhany EU na cary - pokus o zkartelizovani dojne kravy ze statniho rozpoctu. Navic jak se stale vice a vice ukazuje - ekologicky a ekonomicky skodlive dojne kravy - na litr biolihu se spotrebuje cca litr nafty. Tunel organizovany tlupou jako Mladek a Jansta - jo ten Mladek ktery umi pouziovat internet ale Janstovi plati cash. Hahahaha..... paneboze - oba tihle ch....i jsou stale jeste cleny CSSD?????????

To ze Biolih byl pokus o kartel rozhrabla evrospka komise a rozhrabl by to i kazdy student VSE prvniho rocniku ktery si precetl kapitolku o kartelech. Zda se mi ze toto nechapou pouze totalni amateri - ale na ty se Paroubek zameruje. Na naivni trumbery kteri veri tomu ze je mozna "svetova uroven zdravotnictvi uplne zadarmo pro uplne vsechny".
Lidi kteri veri tomudle kydu samorejme mohou verit i tomu ze Biolih nebyl organizovany tunel.

Hahaha.... jak rikam - Machiavelliste prohnili a jeste prohnilejsi......
23. 09. 2012 | 22:34

Yosif K napsal(a):

Ze statni zastup[ce stahne jnejake opbvineni neni jeste dukaz ze nekdo v necem nejel. OJ Simpson byl take osvobozen pro nedostatek dukazu. I Al Capomnemu se podarilo vyklouznout.

Podarilo se vyklouznout i Vodrovi (tam je vsak oranzovym fanatikum UPLNE JASNE ze Vondra vse ridil a organizoval - pritom Vondra je uz jen dle ksichtu stejny mamlas jako Jourova.)

Mozna se podari vykliuznout i pasrkanove -0 pokud rekne ze je hlupacka a ze nicemu nerozumele, soud ji to asi uveri. To zase bude revu a skuhrotu na socdemackem Starem Belidle!!!!!
No hlavne ze Biolih byl ohromne uslechtily projekt a Paroubek byl je a bude ohromne nezistny proletarsky vudce.
23. 09. 2012 | 22:40

Kelt napsal(a):

To Y.K.,
ten Váš příspěvek(22.13)jak říkají znalci:jedno oko po přečtení by nezůstalo suché.
Ti,co vidí realitu toho,co z této země udělala modrá mafie Rittigů,Oulických,Dlouhých,Langrů atd.jako řídící orgán této vlády jsou pro smích Vaše výpady na margo proletariátu a lumpenproletariátu,odborů a včech těch,kteří jsou v opozici vůči mafiánskému systému,který zde zavedla ODS.
Do bankrotu tuto zemi vede neochvějně tato vláda loutek mafie složená z pologramotných ideologů,která neumí nic jiného než tupé škrty a zvyšování DPH,což je příčinou hospodářského poklesu a recese již tři čtvrletí,zatímco okolní země i když jen mírně rostou.
Zkuste si odpovědět na otázku proč ODS již řadu let blokuje přijetí zákona o majetkových přiznáních.
Odpovím za Vás-to by mafie,která si nakradla stamiliony nemohla připustit.
Abych se Vám revanšoval za přídomek,kterým jste mne poctil,tak já Vás mám za placeného agitátora modré mafie.
23. 09. 2012 | 22:42

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Sobotko ty jseš náfuka a žvanil. Vychloubáš se tu jak kolky pomohly v boji s nelegálním alkoholem přitom mnoho pančovaných lahví s metylalkoholem mají kolky, které už padělatelé úspěšně falšují.

1) Pokud by nebyli zavedeny kolky byla by současná situace úplně stejná. Sobotka lže že kolky pomohli s bojem proti nelegálním výrobcům alkoholu

2) Převedení spotřebních daní na Celní správu bylo úplně k ničemu jak ukazuje současná metylová aféra, protože kdyby byla učiná tak by k metylové aféře nedošlo.

3) Registrační pokladny by byly zbytečná šikana obchodíků a opravdu nevím jak by dostávání bločků na každé zboží pomohlo odhalit pančovaný alkohol nebo původ tohoto alkoholu.

Pokrytectví ČSSD a Bohuslava Sobotky, který by měl spytovat světomí proč vlastně on a ČSSD vůbec nic neudělali pro boj s nelegálním alkoholem a jenom předkládali nefunkční návrhy, které nic neřeší.
23. 09. 2012 | 23:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jemnický,

jedni zajímaví debatéři mizí (s panem Lexem máte dle mého pravdu, jeho poučené právní rozbory mi též chybějí), jiní zase přicházejí. Zaznamenal jsem jich zde za několik uplynulých měsíců celou řadu. Též jsem zpravidla nostalgický za tím, co bylo a už není, ale na druhou stranu se strašně nerad dostávám do takové té pozice "jó, dneska už to nejni, co bejvalo" :-) Je jich tu fakt pořád docela dost, vlastně více méně stejně. Jen ta jména se mění.

Libor Stejskal

P.S. Nerad bych, aby to vypadalo, že jsem si na Vás "zasedl" ;-) Ale tohle mi nedalo. Přeci jen více než pět let každodenního obcování s těmito stránkami na mně zanechavá nějaké ty následky včetně jistého zatížení.
24. 09. 2012 | 10:32

SuP napsal(a):

Je legrační, když zde o "Lihovém pokrytectví české pravice" pokrytecky káže zaměstnanec Lihového domu.
24. 09. 2012 | 20:24

Bomberious napsal(a):

Bomberious:

"..., korupce za pravice - 2012"

jaknapravdu.infoblog.cz
02. 10. 2012 | 01:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy