Atentát na prezidenta

02. 10. 2012 | 08:41
Přečteno 3356 krát
Útok na prezidenta v Chrastavě byl naštěstí jen symbolický a nikomu se nic nestalo. Všichni na politické scéně se rozumně shodli na tom, že takové výtržnictví je nepřijatelné, probíhá vyšetřování dotyčného výtržníka, prezidentská ochranka má z ostudy kabát. A to bez ohledu na to, jestli se zveřejněné předpisy její chaotické komunikace nakonec ukáží jako pravdivé či ne. Šéf prezidentské ochranky se ovšem zachoval jako chlap, například na rozdíl od všech zodpovědných v kauze 27 obětí otrav metanolem, a sám již rezignoval.

Příznačné ovšem je, jak mediální a veřejná debata velmi rychle pominula důvody, které viditelně frustrovaný útočník uvádí pro svůj symbolický prezidentský atentát. Diskuse se vede o posílení ochranky ústavních činitelů místo toho, aby se debatovalo o sociálních kořenech útoku.

Nejde totiž o to, že někdo (opozice, novináři, intelektuálové, odboráři) záměrně štve proti vládě, či politikům, jak to zmiňuje prezident Klaus. Země není rozeštvávána, je prostě objektivně stále více rozdělena. Naše společnost v recesi chudne a týká se to i středních vrstev. Lidé odmítají aktuální vládní reformy jako nespravedlivé. Mají pocit, že země nemá dobrou perspektivu a ve skutečnosti se propadá do stále většího chaosu.

Hospodářský pokles a vládní politika dostávají čím dál víc občanů do sociálně bezvýchodné situace. Vysoká nezaměstnanost, plošné škrty a permanentní snižování sociální ochrany vedou k tomu, že se stále výraznější množství lidí ocitá na okraji chudoby ( dnes už statisticky každý desátý) a za dveřmi je exekutor. Sociální napětí se dá v chudých regionech ( to se týká i velké části Libereckého kraje) doslova krájet. Jasným signálem byla už nečekaně vysoká jarní účast lidí na demonstracích jinak zcela chaotické Holešovské výzvy i fakt, že odborům se v dubnu skutečně podařilo zaplnit Václavské náměstí. Zdaleka tam nepřišli jen odboráři či členové opozičních stran.

Krize ve společnosti se nevyřeší tím, že prezident bude příště jezdit v papamobilu s neprůstřelnými skly a ochranky se naučí lépe pohybovat v davu. Musí se změnit vládní politika a s ní i atmosféra ve společnosti. Lidé musí vědět, že vláda se snaží břímě reforem rozložit za každou cenu spravedlivě, že svůj podíl zaplatí i ti vlivní a bohatí. Musí být zřejmé, že všechny tzv. reformy mají význam pro lepší budoucnost skutečné většiny společnosti a že neslouží jen jako krytí soukromému kšeftu Cabrnochů, Šišků, Janoušků a spol. Že se ve veřejném prostoru nekrade. Jinak bude „chrastavských“ útoků přibývat a budou jen horší. To je obrovská výzva pro demokracii i všechny politické strany.

Většina občanů, se kterými jsem v posledních dnech na ulici mluvil, odmítá agresivní způsob, jakým výtržník Vondrouš demonstroval svůj postoj, ale zcela souhlasí s argumenty, kterými symbolický útok plastovou pistolí na prezidenta odůvodnil. Nedivím se. Ty důvody jsou totiž srozumitelné a pravdivě popisují každodenní realitu, s níž je konfrontováno stále více lidí.
Připomínám, co k argumentům výtržníka uvedl server ČTK:
"Nikdy jsem nechtěl být mučedník, jen jsem chtěl žít jako člověk," řekl Vondrouš, který přiznává, že je zadlužený a má exekuci na plat. Snaha zlepšit vlastní situaci však podle něj nebyla důvodem útoku. Chtěl hlavně poukázat na špatnou situaci v zemi, kde se prý obyčejným lidem žije stále hůř. Ve svém prohlášení pro ČTK kritizoval Vondrouš nerovný přístup veřejné moci k občanům. "(Ministr financí Miroslav) Kalousek fackuje lidi na ulici a neskončí jako já v cele předběžného zadržení, ani není obviněn z výtržnictví. Lobbista (Roman) Janoušek zase těžce zraní v opilém stavu řidičku a neskončí v cele předběžného zadržení. Já jsem tam strávil mnoho hodin a byl mi zabaven osobní počítač a můj mobil. Obviněn jsem byl z výtržností," poukazuje Vondrouš. Jak uvedl, chtěl svým útokem upozornit na jednání vlády, která zdaleka překračuje hranice, jež mohou občané tolerovat. "Tento systém zcela selhává a na to je nutno důrazně upozornit," řekl Vondrouš. Daně podle něj platí hlavně pracující a jako protislužbu dostávají stále horší veřejnou správu a omezenější sociální služby. "Nečinnost je v této situaci zločinem, a ne to, co jsem udělal já," zdůraznil Vondrouš, který žije sám v libereckém podnájmu. Pracuje jako svářeč u stavební firmy.“
To, co říká pan Vondrouš, má bohužel „hlavu a patu“. I kdyby si všechny tyto argumenty jen dodatečně vymyslel na svoji obhajobu, nejsou to podle mého názoru slova extremisty ani vyšinutého člověka.Podobně přemýšlí tisíce lidí, kteří v těchto letech Nečasovy vlády společensky prohrávají, ačkoliv se ze svého pohledu provinili jen tím, že jsou chudí, nemocní, staří nebo žijí v části země, kde skutečně není možné sehnat práci, která vás uživí bez potřeby se opakovaně zadlužovat. Způsob, jakým se „atentátník“ Vondrouš vůči prezidentovi zachoval, je trestuhodný a nepřijatelný, ale jeho příběhu budou lidé naslouchat.


Myslím, že „chrastavský atentát“ je politicky mnohem větším mementem, než by se na první pohled mohlo zdát.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

"Naše společnost v recesi chudne"... tak to asi špatně hopodaříte. Co Haškův biskup, nepomůže?
02. 10. 2012 | 08:46

Bara napsal(a):

Srovnávat Vondrouše s Breivikem by bylo směšné, kdyby to nebylo tak trapné a nechutné. Někteří členové ODS už asi naprosto ztratili kontakt s realitou.
02. 10. 2012 | 08:51

Karel Matoušek napsal(a):

Analyzovat motivaci jedinců, kteří střílí na prezidenta plastové kuličky, by měli muži v bílých pláštích, ať teď říká cokoliv. Ti by se měli měli chopit i malého hradčanského Diktátůrka, než pošle Jakla zatýkat všechna ta Pehe, Šídla, Peňáse a Komárky.
02. 10. 2012 | 08:56

Maximus napsal(a):

Ládiku!!!

Dost velké procento lidí v ČR na současný průměrný
měsíční plat 25 tis.Kč a nějaké drobné, prostě nedosáhne. Navíc inflace zboží, služeb je rychlejší než růst platů a reálná mzda po dlouhé době začíná u těchto všech lidí klesat. A to se nezmiňuji o důchodcích apod., ti jsou na tom dost bledě. Už i podnikatelé mají potíže, třeba růst ceny nafty a benzínu je pěkně rozčiluje a zmenšující se kupní síla obyvatelstva začíná být také znát. Ten "jako atentát" proběhl přesně v zavedených operetních českých mezích, přesně jako ta sametová revoluce apod. Česko je takový kocourkov Evropy!
Měj se Ostafáku a zduř!
02. 10. 2012 | 09:01

Bara napsal(a):

Příznačné je, že za všechno můžou jacísi tajemní "rozeštvávači". Nemohu nevzpomenout mnohá vyjádření vlivných komunistických papalášů před rokem 89, kdy podle nich za všechno mohli rozeštvávači z kapitalistického západu. Copak těm dnešním mocným to nedochází?
02. 10. 2012 | 09:04

Jakeš napsal(a):

Takové výtržnictví je nepřijatelné. Naopak, takovéto chování vůči politikům, vládnoucí mafie, je žádoucí a jediné možné. Jen více a přitvrdit. V této zemi je celá řada politiků, lobistů, tzv. podnikatelů přisátých na státní rozpočet, novinářů atd, kterým nestačí jen nafackovat, nebo po nich střílet atrapou zbraně. Jak dlouho si necháme ještě od této sebranky kálet na hlavu? Kolik lidí musí ještě zemřít aby se lidé probudili? Je čas, vypráskat tyto mafiány od koryt, poslat je do tepláků.
02. 10. 2012 | 09:10

Yosif K napsal(a):

Pane Sobotka, radeji byste se mel podivat co vyvadi vas hejtman Hasek - donedavna jeden z mala oranzovych hejtmanu na ketreho se nevedelo ze by kradl ve velkem.

Nebo snad povazujte to, ze hejtman dostane do biskupa byt a biskup dostane od hejtmana zakazky na vybaveni nemocnic jak typicky priklad socialne demokratickeho hospodareni a obranu zajmu chudoby????????
02. 10. 2012 | 09:14

Michal Macek napsal(a):

pane sobotko neopovozujte se prizivovat na cinu pana vondrouse!a co se tyce metanolu tak byste mel rezignovat - reflex psal ze na tom mate taky svuj podil...
02. 10. 2012 | 09:15

Baba napsal(a):

Chrastava není Hradčanské náměstí. Tam by se asi jen tak si na prezidenta republiky sáhnout nepodařilo. Generaci X ještě nejde o styl jako peciválům, pan Vondrouš působí sice nepatřičně, ale konzistentně.
02. 10. 2012 | 09:15

Yosif K napsal(a):

Jakeš napsal(a):
........Je čas, vypráskat tyto mafiány od koryt, poslat je do tepláků.
02. 10. 2012 | 09:10
Jak rika pan Jakes, je cas vyrpaskat mafiany od koryt, ale ma dojem ze diky populstickym slibum se lide jako Hasek, Vanhova, Tesarik atp jeste par let u koryt udrzi a jeste par let budou prudce bohatnout......

Proletariate, volet oranzove hejtmany, budou se mit lepe!!!!!
02. 10. 2012 | 09:17

Michal Macek napsal(a):

Bara

v necem se to srovnat da - minimalne medialni obratnosti strelce :D
02. 10. 2012 | 09:17

oranžáda obecná napsal(a):

o a co povíš, soudruhu Sobotko na záležitost hejtmana Haška, na jeho půjčku od podnikatele, který od Haška dostává přiděleny státní dotace a zakázky ?????? To jen tak, soudruhu, abyste si taky, vy "čistí" oranžoví Rathovci, zametli před svým prahem a vypláchli si ústa,,,,
02. 10. 2012 | 09:20

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Více takových Jakešů ! Napsal jste to docela přesně ! Ti hoši z Klauzové ochranky se mi líbili ! Jsou docela vnímaví a chápou situaci která v téhle republice je docela dobře ! Proto také nějak razantně nezasáhli ! A to bylo správné ! Navíc,bylo okolo spousta lidí a klidně někdo nevinný to mohl odnést ! Hoši z ochranky ,palec nahoru !! Hezký den Dl.
02. 10. 2012 | 09:27

P. Wondrous napsal(a):

Tato doba umnele ruzdeluje lid na dve skupiny,"otroky a dozorce" Kapitalisticky natlak na spodni vrstvu obyvatel se stale stupnuje,legalni utiskovani,krivdy a bezpravi se stalo beznou soucasti vsedniho zivota. Nelibi se vam tento zivot?...

Pokut se mespojime vase deti se budou myt hur. KSČM vam chce zajistit zakladni lidska prava a moznost zit opjet jako lide. Ja se ale nechci ohlizet na zemne ktere jsou na tom hur,to si take muzem rikat ze o proti stredovjeku sme na tom dobre a o proti pravjeku jeste lepe.Zijem v 21 s mnoha technyckymi vymozenostmi presto se spodina pomalu navraci zpjet do temnych casu zatim co vrchnost hyri penezy a rika ze sme hloupi a nemame do toho co kecat.

Co kdubi chom se podivali spis na vyspjelejsi zemne a snazili se dosahnout lepsiho zivotniho stylu nez abichom se smirovali s tim ze ty zcela nechudsi staty jsou na tom hur Pracuju a po praci se snazim venovat komunystycke strane (bez provize) snazim se byt lidu tak uzitecny jak jen umim.Nevidim uzitecnost v posedavani doma nebo v hospode,nadavat na politiku a nedelat nic pro to abi se neco zmnenilo
02. 10. 2012 | 09:29

Jedla napsal(a):

Čapka, lidi čtěte Čapka. Prosím.
Od své smrti (o vánocích 1938) nebyl aktuálnější.

To, co se nyní děje, nástup klerikální nacionální izolacionistické tzv.konzervativní, tupé a arogantní pravičácké vrstvy, oligarchie která sebe sama pokládá za aristokracii, to je "odraz" konce třicátých let minulého století. A relativista, humanista Čapek nám v naší mateřštině dokáže pomoci chápat, kde se ten hnus bere. A kde je cesta.

Nejen lidé z Hradu, i klérus v čele s kardinálem Dukou jsou - uvažováním, výroky, hodnotami, světonázorem i skutky - fašisté. Ne nacisté Hitlrovského střihu (i takoví tu jsou), ale fašisté jako byl Duce Mussolini, generál Franco, Monsignore Tiso, farář Andrej Hlinka. Fašismus se nepozná podle koncentráků, koncentáky jsou teprve důsledky získání moci fašisty. Fašismus je "patent na pravdu" podle "osvědčených hodnot", které "nikdo nesmí relativizovat". Co dnes píše Hájek s Jaklem nebo Roman Joch, to psali ve třicátých letech Jar. Durych, Jakub Deml, a další.
02. 10. 2012 | 09:30

Občan napsal(a):

To Yosef K.:
Ten biskup, trumbero, má PRONAJATOU laborku ve vyškovské nemocnici a provozuje ji ( histopatologická a cytologická diagnostika) i pro další nemocnice:
Nemocnice T.G.Masaryka Hodonín (NTGM Hodonín) - KRAJSKÁ
Městská nemocnice Hustopeče - MĚSTSKÁ
Privátní klinika RIVA - SOUKROMÁ
Další privátní zařízení z oblasti kožního lékařství a estetické chirurgie ( Medica Aesthetica, Artmed a kožní ambulance Dr Haklové).
Nemocnice Delta (od roku 2011 SurGal clinic) - SOUKROMÁ
Poliklinika Veselí nad Moravou - SOUKROMÁ
Nemocnice Vyškov - KRAJSKÁ

Kromě toho dělá vědeckou a výzkumnou činnost a zajišťuje i laboratorní služby pro oblast veteriny.

ŽÁDNÉ "vybavení nemocnic" tato společnost nikdy nedodávala a nedodává.

A Vy byste měl, Pepánku, konečně navštívit psychiatra.
02. 10. 2012 | 09:30

Ládik!!! napsal(a):

Maxime -
Bohuš píše "my", "naše" - tedy píše za někoho, nikoliv za sebe. Za mě určitě nepíše. Mám za to, že může psát za "jejich" společnost, třeba sro nebo a.s. - vídávám ho ve dvojici s hejtmaněm Haškem - tedy možná mají svoji společnost, která v recesi chudne, i když perou prachy přes biskupa podnikatele. Já zase znám společnosti, které v recesi bohatnou. Ale o takových se Bohušovi nehodí psát, to by si raději nechal ruku useknout.
02. 10. 2012 | 09:31

český maloměšťák napsal(a):

Karel Matoušek napsal(a):
Analyzovat motivaci jedinců, kteří střílí na prezidenta plastové kuličky, by měli muži v bílých pláštích, ať teď říká cokoliv. Ti by se měli měli chopit i malého hradčanského Diktátůrka, než pošle Jakla zatýkat všechna ta Pehe, Šídla, Peňáse a Komárky.
02. 10. 2012 | 08:56
---------------
Nic ve zlém - ale Vaše výroky jsou paradoxní.
"....Ti /odborníci na poruchy lidského organismu, pozn. č.m./by se měli chopit i malého hradčanského Diktátůrka..." - to je totiž také vystřelená plastová kulička. Vámi. Jen tak trochu poťouchlým způsobem - symbolicky vystřelená.
Ostatně pan prezident tvrdí, že veřejný prostor je jednou velkou válečnou vřavou...kdy především na něj střílejí plastovými kuličkami ostošest a ze zálohy. Má pravdu. (i zde je ale nutno pátrat po důsledkově-příčinných vztazích)

Mnohdy pak zabolí více právě že takové kuličky - než vosí štípnutí. Tedy dotyčného. (Střelce pouze když se ocitne na nějakém seznamu....)

" ...ať teď říká cokoliv..."
Právě že ale toto je moc důležité. Každý projev /čin/ má přece nějakou svou příčinnou souvislost - psychologickou motivaci. Ty se pak často velmi liší - a to mnohdy tak fatálním způsobem, že jednou je útočník po právu považován za idiota a zrůdu...jindy zase za odvážného člověka a vykupitele.
Příklad : Vražedný útok na J. Lennona vs zavraždění Caliguly.
Jistě že i zde záleží na hodnotitelích - pro někoho je pak tomu naopak - hrdinou je vrah J. Lennona, psychicky narušenými jedinci jsou pak ti, co zavraždili legitimního vládce Říma.
(Ostatně Země plodí ve velkém paka i dnes - nejen v Antice)

Vysvětlení : Příklady byly vybrány náhodně. Bez jakéhokoliv záměru kohokoliv diskreditovat.... či evokovat, že snad by chtěl být prohlášen za Boha a tak.
Rozhodně pak nechci obhajovat brutální násilné činy - byť by se napadení tvářili že se nic nestalo.
Ostatně ani střílení virtuálních kuliček není hezkým národním sportem.
Vždy by přeci mělo jít o seriozní debatu - a když už chceme nějaké kuličky určitým směrem vystřelit, tak je dobré se předtím nechat vyšetřit psychiatrem.
Jeden nikdy neví - jednou jsi odvážným kritikem, jindy zase proradnou krysou.
02. 10. 2012 | 09:32

Občan napsal(a):

oranžáda obecná napsal(a):
"o a co povíš, soudruhu Sobotko na záležitost hejtmana Haška, na jeho půjčku od podnikatele, který od Haška dostává přiděleny státní dotace a zakázky ?????? To jen tak, soudruhu, abyste si taky, vy "čistí" oranžoví Rathovci, zametli před svým prahem a vypláchli si ústa,,,, 02. 10. 2012 | 09:20"

Co by na takový blud měl říkat?

MdGk Plus, s.r.o. Vyškov ŽÁDNÉ státní dotace NEMÁ v IS-CEDR uvedeny.
Od hejtmana NEMŮŽE žádné státní dotace ani dostávat.
Zazáky má jak od krajských, tak PŘEVÁŽNĚ od SOUKROMÝCH zdr. zařízení a od JEDNOHO městského.
02. 10. 2012 | 09:36

oranžáda obecná napsal(a):

primitivové vpřed........ je jasné, že člověk, který dokáže napsat ve dvou slovech pět pravopisných chyb se asi nebude mít tak, jako univerzitní profesor, nebo lékař..... a může si vystřílet kuliček, kolik chce....třeba Sobotkovi do oka.
02. 10. 2012 | 09:39

Petr Darko napsal(a):

Klaus je v podstatě jako by přiletěl z Marsu. Totálně odtržen od reality. Nikdy nebyl prezidentem Čechů, jen prezidentem sám sobě a těm panákům,co má kolem sebe.
Jestli je tzv.atentátník duševně pomatený, tak je pomatená asi 3/4 národa, protože jeho důvody chápu.Srovnávat ho s Breivikem je opravdu šílené, ale Klause a ty jeho vlezdořiťky chápu. Klaus si chce postavit pomníček, jako prezident na kterého byl spáchán atentát. Jestli by měl zájem příště až někde bude, hodím po něm shnilé rajče. Pak může říkat, že na něj byly spáchány atentáty DVA. Pevně doufám, že tato arogantní kreatura po skončení svého prezidentování politiky zanechá.Poslouchat ty jeho samolibé bláboly dalších 20 let se mě nechce.
02. 10. 2012 | 09:41

oranžáda obecná napsal(a):

ty nejsi občan.... ty jsi obyčejný oranžový člověk, a korunovaný--......
02. 10. 2012 | 09:43

Marto napsal(a):

Pouze cituji z jiného blogu:

Vždyť se vlastně nic nestalo.
V naší společnosti, jejíž základy pan Klaus tak moudře budoval, se má každý starat sám o sebe. O své zdraví, o své bezpečí,
o klidné stáří.
Spoléhat se ve všem na stát a jeho instituce, byť by to byla prezidentská ochranka, je zpozdilý, socialistický přežitek.
Stát tu není od toho, aby své občany vodil za ručičku a chránil je před nebezpečím, které mohou sami předvídat.
Dnes si přece každý zodpovědný člověk může svobodně pořídit zbraň na svou obranu.
Anebo nelézt tam, kde mu může hrozit nějaké nebezpečí.
02. 10. 2012 | 09:44

oranžáda obecná napsal(a):

oranžoví spoluobčané......... a Rathovi dal sedm mega do krabice od vína Kubice, co ???? asi pijete metanol, nebo odvar z makovic
02. 10. 2012 | 09:45

modrozloděj obecný napsal(a):

Pane Sobotko,
zapomněl jste připomenout, že modrá vláda své občany sprostě tráví poživatinami a nejen metanolem...

O majetkových deliktech ani nemluvě...
02. 10. 2012 | 09:51

modrý edvard napsal(a):

Náčelníkem rozeštvávačů je p. Sobotka. Nemá vlastní program, a jen volá "všechno špatně, takhle se to dělat nesmí". Česká opozice je ostudný spolek. P. Vondrouš jen přichází z kruhů, kde těmto voláním věří.
02. 10. 2012 | 09:52

Senzi napsal(a):

"Nečinnost je v této situaci zločinem, a ne to, co jsem udělal já," zdůraznil Vondrouš, který žije sám v libereckém podnájmu. Pracuje jako svářeč u stavební firmy.“
To, co říká pan Vondrouš, má bohužel „hlavu a patu“.
Petr Darko: Sobotkovi provokace jsou příčinou vaší pomatenosti o prezidentovi. Teprvé z vašeho psaní rozumím, proč germáni jednali, jak jednali. Češi jsou "smějící se bestie". Co říkali má "hlavu i patu"!
02. 10. 2012 | 09:53

modrozloděj obecný napsal(a):

kdyby nám tak někdo vysvětlil, proč jsou modří bossové v ODSTOP atd., proti majetkovým přiznáním a nejen politiků?

Třeba takový pražský kmotr Janoušek, napojený na modré kmotry ODS, který přejel zdrogovaný ženskou, má na knížce 2 000 000 000 Kč a 15 let už oficiálně nepracuje...??
02. 10. 2012 | 09:54

Petr napsal(a):

"Musí být zřejmé, že všechny tzv. reformy mají význam pro lepší budoucnost skutečné většiny společnosti a že neslouží jen jako krytí soukromému kšeftu Cabrnochů, Šišků, Janoušků a spol."
Jen jste zapoměl pane předsedo na křišťálovníky typu Grossů, Bendů, Ďuričků, Krejčířů, Kožených, Vostrých, Doležalů, šibaly z ROPŮ a různé vysokoškolské studenty zahraničních vesnických Vysokých škol.
Potom budete mít plnou pravdu a nejen můj souhlas.
Všichni vy čeští političtí Nadlidé házíte jen špínu jeden na druhého a sami se ukazujete jako křišťáloví co to myslí upřímně. Všichni! Bez vyjímky.
02. 10. 2012 | 09:55

akcie na doručitele - základ korupce napsal(a):

Mne by zase zajímalo, proč u nás existují anonymní akcie? Když jinde neexistují, jen na Nauru a Kostarice? Že by modří kmotři chtěli mít rozkrádání republiky snažší??

Nezeptal se na to ten mladík Klause??
02. 10. 2012 | 09:56

odjinud napsal(a):

Miloš Zeman ve své knize prozrazuje, že ví, kdo jej ze socialistů zradil při prezidentské volbě v roce 2003. „Dvacet sedm poslanců ČSSD, jako byli Špidla, Gross, Sobotka, Zaorálek a další, samozřejmě i ta zmíněná Buzková, hlasovali proti mně, což bylo jejich svaté ústavní právo, a díky tomu sociální demokracie neměla svého prezidenta a byl zvolen Václav Klaus,“ uvádí.

„Jiří Diensbier st. kdysi pronesl slavný výrok: ´V Čechách se všechno vykecá.´ K těm jménům jsem nepřišel hned, dostala se ke mně postupně a to zhruba v okamžiku, kdy se ti lidé ve svém prostředí přiznali – někdy chlubivě, někdy ne, co udělali. Jeden poslanec, kterého nebudu jmenovat, dokonce v této souvislosti v opilosti vykřikoval: ´Bože, já jsem svině!. A protože, jak bylo řečeno, se v Čechách všechno vykecá, máme dnes seznam kompletní,“
02. 10. 2012 | 09:58

SocanM napsal(a):

Další "Kubiceho zpráva před volbama" : né atentátník z řad příznivců KSČM (to taky), ale především dnešní pokus zdiskreditovat Haška z ČSSD !!
Pánové z ODS, nezdá se Vám, že "opakovaný vtip není vtipem"?? Nebo už vážně nestačíte na víc, než opakovaně se opičit jako ti naši předchůdci ?!?!?!???
02. 10. 2012 | 09:59

roman napsal(a):

Řekl bych, že jeden z největších rozeštvávačů je náš pan prezident se svými vlasteneckými poradci a loajálními zbohatlíky. Ti mají co mluvit do chodu této země a aniž by si to ve své hlouposti uvědomili, kráčí s ním rovnou zpátky do náruče Ruska, kde život jejich dětí nemusí být v budoucnu selankou. To je po dvaceti letech budování demokracie opravdu tristní zjištění.
02. 10. 2012 | 10:01

aga napsal(a):

akcie na doručitele

A dále by mě zajímalo, proč taková věc jako anonymní akcie nevadí EU, ačkoli jinak členským státům kafrá do zakřivení okurek, do tepelných štítků atd?
02. 10. 2012 | 10:03

aga napsal(a):

odjinud

A protože na jiných místech Zeman tvrdí, že se zrádci už nikdy neppromluví, mohli bychom se po jeho zvolení těšit na přinejmenším virtuální stínání hlaviček...Tipuju ale, že přinejmenším u bývalého přítele Sobotky, který je zas přes Cestu přítelem Pehe, by určitě výjimku udělal...
02. 10. 2012 | 10:05

Bestia triumphans napsal(a):

Bohumil Doležal:
"Ale hlavní selhání je stejně jinde. ČR (a nejen ona) prochází nepříjemnou hospodářskou krizí. Nechci ji bagatelizovat a nemyslím si, že by vláda neměla být za způsob, jak jí čelí, kritizována.

Ale stejně: hlavní problém je v bezohledných politických mrchožroutech, kteří situace zneužívají k tomu, aby lidi přesvědčili, že trpí zcela nesnesitelně a nemohou to už vydržet. A v nemalém počtu pitomců, kteří jim to rádi uvěří. Dřív nebo později z jejich řad vzejde nějaký Dněprostroj. A ten už bude tentokrát zase střílet ostrými."
http://www.reflex.cz/clanek/nazory/48002/josef-dneprostroj-a-atentat-na-klause.html
02. 10. 2012 | 10:06

aga napsal(a):

roman

A v jaký náruči by vám bylo líp? V náruči USA, kde by vaši synové museli narukovat do nějaké z mnoha humanitárních válek?
02. 10. 2012 | 10:07

Jihočech napsal(a):

Při čtení příspěvků v blogu mi přišla na mysl svatá slova jedné literární postavy:"Když už Češi nemohou nic ovlivnit, tak se alespoň rozdělí na Mladočechy a Staročechy a hádají se mezi sebou" To samé předvádíte my, Yossifové, Petři, Modrozloději a další. Nějak ¨nám uniká podstata věci, ve které jsme namočeni všichni a kde barva kabátu nerozhoduje. Toto by si bohužel měli uvědomit i naši volení zástupci a snažit se veškeré kroky konat na základě mnohem širšího konsenzu než je chabá 111 v PČR. Svým hloupým jakobínstvím jim jen nahráváme a utvrzujeme je v přesvědčení, že to chceme.
02. 10. 2012 | 10:07

Skogen napsal(a):

Skutečnost je taková, že prezident nedostal zásah airsoftem, který je leda tak k smíchu, nýbrž airhardem, což je stručně řečeno nebe a dudy. Zatímco účinek airsoftu je jako sametová ranní stolice, airhard lze přirovnat k několikatýdenním následkům zácpy.

Jen díky vysokému prahu bolesti prezident následkům airhardových zranění nepodlehl, nýbrž dokázal zavilému běsnícímu atentátníkovi hrdinně vzdorovat, takže ten musel pod tíhou prezidentovy silné vůle odejít a zapálit si. Následně byl podle čmoudu odhalen v TV Nova, kam přeběhl od komunistů. Odbornice na psychiatrii ve funkci předsedkyně sněmovny k tomu říká: Je to chladný severský vrah. Kdyby to neznělo tak chutně, řekla bych, že je to masový vrah. Vždyť nám sedmkrát zastřelil prezidenta! O nezvyklé brutalitě provedeného atentátu výmluvně vypovídá zásahem shrnutý rozparek saka, díky kterému prezident těžce a dlouho umíral, dokud nebyl převezen do vojenské nemocnice.

O převozu samotném hovoří sanitář: „Převoz z bezpečnostních důvodů proběhl po částech. Nejprve dostala přednost hlava státu, která je pro stát nejdůležitější, posléze byl převezen téměř celý zbytek a nakonec plastikové kuličky.

Ošetřující lékař: Prezident byl velmi statečný. Celou dobu nás držel za ruku, aby nám dodal odvahy. Nakonec jsme mu rány vypláchli metylalkoholem a nechali utratit dva naše kolegy, kteří vlivem jeho zranění trpěli příliš, než aby se s tím dalo něco dělat.

Specialista na ochranu osob: Airhard je strašlivé střelivo. Jedná se o plastovou kuličku s ocelovou špičkou a expanzní dutinou, ve které se skrývá injekční část s narkotikem. Jediné štěstí je, že prezident nosí svůj rozparek úzkostlivě zahalen, být to Mirek Topolánek, smrt by byla jistá.

Vážení, nevíme, kde se mezi námi mohou brát taková monstra. Jediné, co je vzhledem k publikovaným faktům jisté, je to, že po úspěšně vykonaném atentátu - a atentát to je, všude se o tom mluví - je prezident chodící mrtvola. To s sebou přináší i nemalé protokolární komplikace, neboť není jasné, zda se ve stavu po atentátu na státních návštěvách ještě vůbec může samolibě kradmo usmívat. Věřme, že ano. Není sice obvyklé, že by v úřadu zůstala osoba po sedmi zásazích atentátníkem, nicméně my se s interpretací faktů přece vyrovnáme! My jsme Češi!
02. 10. 2012 | 10:09

paja napsal(a):

Koukám ,modráci se zase snaží rozbít diskusi zástupným problémem,přitom argumentace k článku "0".Mě se jenom líbí jak všichni skučí nad tím že hradví dostal pár antiperlí do kožichu ale když Dostálovi rozbili hubu,že málem přišel o oko,Bohouš že dostal čnichovku že měl slabej otřes mozku ,že lítali vejce a mnoho jinech excesů,to bylo v pořádku.Média jenom suše konstatovalůa že si za to mohli sami.Tady se ukazuje jak se měří stejným metrem a to už vůbec neberu ten kvíkot pseudopravčáků,kteří se snaží,vše hodit na levičáky,za Usáka jsme se měli,podle médií,moc špatně ,a přesto na něj nikdo atentát neudělal,že by si hradní za to mohl sám za to co tady za 23 let prováděl?
02. 10. 2012 | 10:12

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Ládiku!!!
Dost velké procento lidí v ČR na současný průměrný
měsíční plat 25 tis.Kč a nějaké drobné, prostě nedosáhne.
02. 10. 2012 | 09:01

Jasny pane Maximus - lepsi nez prumerny plat 1000 EUR je mit prumerny plat 1600 EUR jako v Recku nebo 2200 EUR jako ve Spanelsku.

Zfanatizovane falesne "pratele proletaru" samozrejme nemusi zajimat co ekonomie unese....

Proletari, bojujte za mzdy jako maji v Recku a Spanelsku, VZHURU NA BARIKADY!!!!!!
02. 10. 2012 | 10:15

Yosif K napsal(a):

paja napsal(a):
......ale když Dostálovi rozbili hubu,že málem přišel o oko,Bohouš že dostal čnichovku že měl slabej otřes mozku ,že lítali vejce a mnoho jinech excesů,to bylo v pořádku.
02. 10. 2012 | 10:12
Fyzicky napadeni je fyzicky napadeni.

Magor Vondrous taky mohl jen hodit vajickem ale to nechtel ze pry "NECHTEL JENOM HODIT VAJICKEM, ZE strelba z pistole ma vetsi ucinek"....

A to teda ma - kdyby ochranka reagovala profesionalne, tak jej na miste odstrelili a levice by mela novou noveho mucedlnika.......
02. 10. 2012 | 10:19

Pacák napsal(a):

"Yosif K napsal(a):
Pane Sobotka, radeji byste se mel podivat co vyvadi vas hejtman Hasek - donedavna jeden z mala oranzovych hejtmanu na ketreho se nevedelo ze by kradl ve velkem."

Vyjímečně s vámi, Yosife K, souhlasím. Bohužel stále trpíte modroslepotou a nedíváte (za to asi nejste placen) do modravých výšin.
02. 10. 2012 | 10:22

Kelt napsal(a):

To Skogen,
Vidím Vám to objasní-měl byste dle něho vidět kausální souvislost mezi Breiwikem a Vondroušem-je to dle Vidíma stejná kategorie vrahů.
A pak si také musíme uvědomit,že duchovními otci takových vrahů jako Vondrouš jsou rozeštvávači společnosti Pehe a Šiklová,což jasně a zřetelně pojmenoval další veleduch ODS Šťastný.
Ten až vyřeší svoje základní dilema jak nehlasovat proti Klausovu vetu a hlasovat dle příkazu stranického sekretariátu,tak si určitě oddechne.
Ti,co více pamatují to připomíná rétoriku Jakešova spolku v posledním politickém tažení.
02. 10. 2012 | 10:22

Al Jouda napsal(a):

To aga :
Jste vedle, jak ta jedle! Američtí vojáci, kteří bojují i za naši svobodu spolu s našimi vojáky, jsou všichni DOBROVOLNÍCI ! V současné době není v USA nikdo nucen jít do války, ale možná, že se to bohužel stane realitou, bude-li většina Evropanů stejného mínění jako Vy:))))))
02. 10. 2012 | 10:25

franky napsal(a):

Každá významnější reforma či soubor reforem by měly být doprovázeny programem snižování objektivně vznikajícího odporu vůči změnám. Je naprosto přirozené, že odpor proti změně nebude vznikat u té skupiny obyvatel, kterých se nepříznivá změna nedotkne. Tak jak se postupně reformy dotýkají negativně stále většího okruhu obyvatel, roste logicky odpor proti nim. S tím každý, kdo chce úspěšně zavádět reformy musí počítat a k tomu musí mít připraven program eliminace rizik z předpokládaného odporu. Problém této vlády (a nejen této) je v tom, že v oblasti zavádění reforem postupuje "diletantsky", není schopna vést otevřenou komunikaci a přesvědčovat. Za zhoršující se atmosféru ve společnosti mohou nejen dopady hospodářské krize euroatlantické civilizace, ale stále více rostoucí odpor vůči změnám stále větší části laické i odborné veřejnosti. Slabost vlády v tomto směru je o to výraznější, že proti svým návrhům zde nemá opoziční variantu řešení. Země není roztříštěná tím, že někdo prezentuje svůj odmítavý postoj vůči změnám, ale stoupající naštvanost je důsledkem diletantského postupu vlády v procesu realizace změn. Zhoršující se společenská atmosféra ve společnosti není důsledkem spiknutí jednotlivců či skupin, ale je důsledkem špatné politiky realizace změn touto vládou.
02. 10. 2012 | 10:28

Pacák napsal(a):

oranžáda obecná napsal(a):
primitivové vpřed........ je jasné, že člověk, který dokáže napsat ve dvou slovech pět pravopisných chyb se asi nebude mít tak, jako univerzitní profesor, nebo lékař..... a může si vystřílet kuliček, kolik chce....třeba Sobotkovi do oka.

Milá oranžádo, ani s vašim pravopisem to není nijak skvělé. Spočítejte si chyby a překlepy ve vašem opusu! Jak se máte?
02. 10. 2012 | 10:31

Petr z Tábora napsal(a):

Nějak v tom komentáři zanikla skutečnost, že pan Vondrouš si za svou tíživou životní situaci může především sám.
Je správné, když se média věnují životním osudům takzvaně obyčejných lidí, ale ne atentátníka. To je na rozdíl od každého dělníka či zaměstnance naprosto nedůvěryhodná osoba, která si nezasluhuje reklamu.
02. 10. 2012 | 10:33

SuP napsal(a):

"....Nikdy jsem nechtěl být mučedník, jen jsem chtěl žít jako člověk," řekl Vondrouš, který přiznává, že je zadlužený a má exekuci na plat. Snaha zlepšit vlastní situaci však podle něj nebyla důvodem útoku...."

Jenže frustrovaný mladý nemajetný muž bývá nejčastěji zadlužen proto, že si chtěl životní úroveň zvýšit jedním z mnoha možných BEZPRACNÝCH způsobů. Chtěl si ji zvýšit, protože rád naslouchá levicovým našeptávačům, že si zaslouží víc....

Sobotko, tohle nepodceňuj. Narůstá velmi silná skupina spoluobčanů, kteří si sice na bídu nestěžují, neb se s ní dokážou popasovat, jenže platí daně a sledují, jak je necháváte rozkrást. Myslíš, že jejich frustrace je menší?
02. 10. 2012 | 10:34

Skogen napsal(a):

Vážený Kelte, Vidím vidí do spousty věcí, do kterých já nevidím, což prokázal už dříve, když se podílel na páchání čunkiády. Jestliže Vidím tvrdí, že je zjevná souvislost mezi Breiwikem a Vondroušem, neměl by být srab a měl by Norsku vyhlásit válku.
02. 10. 2012 | 10:34

PV. napsal(a):

Vondrouš je jednoznačně legendární hrdina 4.odboje, sametový pistolník, který vypálil slavných 7 kulí v Chastavě. Tuto terminologii si musíme ustálit, ať mluvíme všichni jasně o stejné věci.
Další věc je že CELÝ stát je tak prohnilý, že se to ukazuje i na té ochrance, prostě hrabou spoustu výhod ale jakmile mají odvést jen nepatrnou práci, už to nefunguje.
Plyne z toho poučení- chce li někdo zbořit stávající stát, stačí fouknout, spadne to samo
02. 10. 2012 | 10:39

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

a ještě si slávečku zapomel napsat, že ten duvod proč chudnem je ten, že nás čssd zadlužovala v době ekonomického růstu. z toho komunistického psychopata v maskáčích je mediální hvězda. žijeme opravdu v divné společnosti. čssd a odbory na tom mají lví podíl.
02. 10. 2012 | 10:43

Míval napsal(a):

Nechápu, proč Klaus mluví o "rozeštvávačích" ve třetí osobě. Mnohem lépe a pravdivěji by se tam vyjímala první osoba množného čísla. Protože Klaus do této skupiny patří. Je málo figur, které tak dokonale rozdělují společnost, jak činí Klaus. On je totiž osobnostní typ, který nedokáže žít bez nepřítele. A pokud ho nemá, tak si ho rychle vytvoří. Řekl bych, že pomalu, ale jistě začíná sklízet ovoce svého životního programu.
I když v tomto případě byl spíše symbolickým cílem, jako část za celek.
02. 10. 2012 | 10:43

Občan napsal(a):

SuP napsal(a):
"....Nikdy jsem nechtěl být mučedník, jen jsem chtěl žít jako člověk," řekl Vondrouš, který přiznává, že je zadlužený a má exekuci na plat. Snaha zlepšit vlastní situaci však podle něj nebyla důvodem útoku...."

Jenže frustrovaný mladý nemajetný muž bývá nejčastěji zadlužen proto, že si chtěl životní úroveň zvýšit jedním z mnoha možných BEZPRACNÝCH způsobů. Chtěl si ji zvýšit, protože rád naslouchá levicovým našeptávačům, že si zaslouží víc...."

Na plat asi mít exekuci nebude, protože je OSVČ. Ale možná pracuje v tolik pravicí vzývaném švarcsystému.
02. 10. 2012 | 10:50

Krupa Václav napsal(a):

Pokud většina lidí chápe argumenty p. Vondrouše, potom já nechápu v čem viděli jeho agresivitu.
02. 10. 2012 | 10:50

Kelt napsal(a):

Stručná historie Klausových zásluh:

1/Neznal rozdíl mezi čistými a špinavými penězi
2/Více takových Kožených
3/Lajos Bacs,Pepa z Hong Kongu-neznám a toho Cejlonce už vůbec ne.Se Šrejbrem jsem si dal jenom pár setů.
4/Stali jsme se ekonomickým tygrem Evropy/1996/ostatní by se od nás mohli učit
5/Tuto zemi přivedla do krize ČNB,která mně odmítla snížit repo sazbu./1997/
6/Budu presidentem aktivním,ne však aktivistickým
7/Vystoupil z ODS
8/Vždy podporoval spolupráci s EU a nikdy ji nepřirovnal k RVHP
9/Byl a je zásadním bojovníkem za české národní zájmy,které však se mu doposud nepodařilo definovat
10/Vždy plně podporoval autoritu premiérů,které sám jmenoval.
Lze to jednoznačně dokumentovat na jeho postoji k Nečasovi a reformním zákonům,které neprošly senátem.

A zejména by měl být zdůrazněn jeho zásadní postoj,že za vším co vykonal,vždy sledoval jenom zájem lidí této země a nikdy zájmy osobní,či nedej bože stranické.

Domnívám se,že společným návrhem obou komor parlamentu by měl být přijat zákon o mimořádných zásluhách Klause o tento stát a stát by měla na dolním konci Václavského nám.jeho bronzová socha v nadživotní velikosti na koni vztyčená k výročí jeho druhého zvolení do funkce.
02. 10. 2012 | 10:56

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

je docela paradoxní, že do krize nas dostal sociální stát a zadlužování, před kterými klaus celou dobu varoval. a čssd, která za to může, se pasuje do role nějakých zachránců z krize. "spravedlivé reformy"! co to znamená? slaveček sám neví, ale zní to dobře. slávečku, já bych byl více opatrnej s nějakým vyjadřováním pochopení pro střelbu soudruha vondrouše. ono se to totiž po volbách obrátí proti tobě. mimochodem, spousta levičáků ve francii už nemůže přijít soudruhovi hollandemu na jmeno, protože jim sliboval, že stačí zdanit bohaté a pečený holubi budou lítat do huby. A ONO NIC! představ si , že soudruh hollande škrtá!
02. 10. 2012 | 10:56

Sladký napsal(a):

Možná si čím dál víc z vás všímá, jak neuvěřitelně podobná je rétorika špiček ODS a někdejší KSČ ( za řadu výroků by se (nejen) Štěpán nejenže nemusel stydět, ale klidně by se pod ně mohl podepsat). A tupá zaslepenost, fanatismus zdejších pravičáků (jmenovat je nemusím, všichni je známe) pamětníkům zcela nutně musí připomínat fanatismus a tupost toho typu komunistů, kterým jsme říkali "kovaní".
02. 10. 2012 | 11:07

Sladký napsal(a):

"Do krize nás dostal sociální stát" :o))) proboha, jak dlouho ještě omezenci či zmanipulovaní hlupáci budou opakovat tento primitivní ideologický žvást, který ze skutečností nemá prakticky nic společného, a kterému nemůže věřit nikdo, kdo umí hledat informace,zjišťovat fakta a samostatně,kriticky,nepředpojatě uvažovat?
02. 10. 2012 | 11:10

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

já sem jenom zvědavej, kdo v lese trenuje střelbu na slávečka....bude zase nějaká legrace a klukovina, jak řiká soudruška šiklová?
02. 10. 2012 | 11:12

Yosif K napsal(a):

paja napsal(a):
Koukám ,modráci se zase snaží rozbít diskusi zástupným problémem,přitom argumentace k článku "0". Mě se jenom líbí jak všichni skučí nad tím že hradví dostal pár antiperlí do kožichu ......
KONEC CITATU.....

Mily/Mila Pajo, jestli hradni dostal antiperli do kozichu je mi uplne jedno..... doufam ze Vondrous bude spravedlive ocenenen stejne jako magor ktery uhodil Sobotku....

Sobotka by se vsak mel vyvarovat oslavovani podobnych magoru, nebot priste se muze stat i jemu az bude premierem, ze nejaky magor na nej vytahne pistoli - mozna dokonce s nejakou vetsi razi nez jsou antiperle....

Pokud bude ochranka reagovat rychleji nez u Klause, Sobotka muze mit sako ohozeny necim jinuym nez skorapkama a bilkem.....

Trochu mi to pripomina muslimsky demosntrace - nemohu strpet urazku pracujiciho lidu (proroka), musim demonstrovat, vajicko je malo, musim vytahnout pistoli.....

.....zvysilo se DPH - musim vytahnout kver na X nebo Y.....
....nemame plat 2200 EUR mesicne jako ve Spanelich, vzhuru na barikady!!!!
02. 10. 2012 | 11:15

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sladky,
většina z těch ohromných dluhů šla na financování sociálního státu. všude v evropě. si zjistěte strukturu našich státních výdajů. duchody, platy státních zaměstnanců, sociální dávky, pak dlouho nic a pak ještě nějaké zakázky na stavbu silnic a podobně. ty dluhy nevznikly sami o sobě.
02. 10. 2012 | 11:16

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
"Do krize nás dostal sociální stát" :o))) proboha, jak dlouho ještě omezenci či zmanipulovaní hlupáci budou opakovat tento primitivní ideologický žvást, který ze skutečností nemá prakticky nic společného, a kterému nemůže věřit nikdo, kdo umí hledat informace,zjišťovat fakta a samostatně,kriticky,nepředpojatě uvažovat?
02. 10. 2012 | 11:10
Socialni stat dostal do krize celou evropu........
Socialni stat je kdyz pridavac na stavbe ma 2200 EUR mesicne ale ekonomika na tak vysoky plat proste nema........
02. 10. 2012 | 11:17

SuP napsal(a):

Občane -
Vypadá to, že vy šťourové (fízlové?? vhodnější doplňte) nejen musíte všechno o všech vědět, ale taky to hned musíte všechno vykecat. Není-liž pravda?
02. 10. 2012 | 11:21

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
SuP napsal(a):
"....Nikdy jsem nechtěl být mučedník, jen jsem chtěl žít jako člověk," řekl Vondrouš, který přiznává, že je zadlužený a má exekuci na plat. Snaha zlepšit vlastní situaci však podle něj nebyla důvodem útoku...."

Jenže frustrovaný mladý nemajetný muž bývá nejčastěji zadlužen proto, že si chtěl životní úroveň zvýšit jedním z mnoha možných BEZPRACNÝCH způsobů. Chtěl si ji zvýšit, protože rád naslouchá levicovým našeptávačům, že si zaslouží víc...."

02. 10. 2012 | 10:50
Z hlediska businessu a self-promotion se pologramotnemu Vondrousovi podaril skvely tah......

Odsedi si dva mesice v lochu a muze jako patentovany levicovy mucednik zacit vydavat memoary, dokonce si bude moci najmout nejakeho ghost writera..... mozna jej zamestnaji v deniku Referendum-Treperendum.....
02. 10. 2012 | 11:22

Kelt napsal(a):

Bohorodičko,1O.56,
Vy jste fakt srandista,nebo patologický lhář.
Klaus před ničím takovým nevaroval.Základní kontury sociálního systému vypracoval MPSV Vodička ve vládě V.Klause,které bez zásadních změn převzaly vlády ČSSD.Pokud něco takového teď trousí,tak je to s křížkem po funuse.

Teprve ekonomický geinus V.Tlustý/dříve KSČ/ODS-absolvent"hnojárny" přišel s nápadem snížit odvody na soc.a zdr.pojištění a zastropovat je,čímž způsobil díru v soc.pojištění cca 25 mld.Kč ročně-prý v zájmu zvýšení konkurenceschopnosti,která se ale nekonala a nekoná.Po něm to převzal další ek.genius technolog z gumárny Kalousek/dříve KDU-ČSL/dnes TOP09,který to dovedl k dnešní dokonalosti.
Topolánkova vláda i vláda Nečase,který slíbil 170 tisíc nových prac.míst /kde asi jsou?/nahnaly 5O+ do předčasných důchodů a tím enormě zvýšili počet příjemců,tak jejich pro rodinná politika sklízí ovoce,kdy na jednu rodinu máme tak 1,1 novorozence již řadu let.
Ale neviditelná ruka trhu to vše v brzku spraví,že?
02. 10. 2012 | 11:25

SuP napsal(a):

Kelt -
Přád jen čekám, až vy levouni zavedete progresivní DPH. Takhle když je jednotná, vede k neuvěřitelným únikům, potažmo k bídě obyčejných lidí. Boháč, který vydělává 350000/měsíčně, t.j. cca 1:14 k průměrnému platu obyčejného člověka, sní potraviny ani ne za 2x víc než obyčejný člověk. A to musí přestat, kdyby se měl pokaždý poblít!!
A u ostatních komodit je to totége!
02. 10. 2012 | 11:32

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

kelt,
vy levišáci jste neskuteční. sociální stát u nás zavedl klaus? tak ted mi vysvětlete, co mu vlastně vyčítáte. nějak to přestávám chápat.....
02. 10. 2012 | 11:32

Theo napsal(a):

Pane předsedo Bohuslave, spíš mě napadá, že by si každý do funkce vstupující president měl uvědomit, že je to i funkce riziková, že k nějakému napadení šílence či jen nešťastného člověka dojít může, navíc v tak šílených časech. Moudrý muž č.1 by by právě tento incident přešel s lehkostí, možná i porozuměním. Že to ochranka podcenila, je pro ni poučné. Ke všem ostudným rysům našeho hradního pána připočtěme ještě hypochondrii. Vaše strana mu k zesli pomohla a to už i tehdy jste moc dobře všichni věděli, co je to za indivindi.
02. 10. 2012 | 11:34

SuP napsal(a):

božírodičko -
Vyčítat se musí. Klaus totiž nechal Vodičku zavést sociální stát a VŮBEC HO NEZAJÍMALO, z čeho ho mají sosani platit.
02. 10. 2012 | 11:36

jozka napsal(a):

hoven:

nic si z toho nedelej, to my uz vime davno, ze nic nechapes :-)
02. 10. 2012 | 11:36

bohorodičko vyžeň Nečase a Kalouska napsal(a):

Do krize nás dostala likvidace podniků v kupónové privatizaci i po ní modrými zloději. "Dary" spřáteleným diktátorům a režimům a politika, kdy jsme papežštější než USA.
Dále krádeže přímo ze státního rozpočtu ( více mechanismů, jako odměny politikům, úředníkům, členům dozorčích řad, cinknuté zakázky spřáteleným subjektům, apod)
likvidace práva.

Zatímco na sociální výdaje se u nás vydá cca 30 miliard kč, modří zloději jen na státní úrovni !!! ukradnou (dle VŠE v Praze) až 200 miliard. A tento údaj je patrně podhodnocený.
Problém tedy nejsou sociální dávky, ale modré krádeže.

Nehledě na to, že peníze ze sociálních dávek se vracejí do ekonomiky a je na nich závislých spousta živnostníků. Peníze ukradené modrými zloději jsou vyvedeny z ekonomiky pryč, třeba na Kajmany.

Modré krádeže nás dostihly.
02. 10. 2012 | 11:36

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

to je skutečně neuvěřitelné, takže od tedka kdykoliv bude nějaká mentalně postižená opice řešit svoje dluhy tím, že začne v lese trenovat střelbu na klause, stane se hrdinou a bojovníkem za práva obyčejných lidí. z te republiky nezustane nakonec nic. levičáci to tady uplně rozvrátí.
02. 10. 2012 | 11:39

David napsal(a):

...."Nikdy jsem nechtěl být mučedník, jen jsem chtěl žít jako člověk," řekl Vondrouš,

...Jak uvedl, chtěl svým útokem upozornit na jednání vlády, která zdaleka překračuje hranice, jež mohou občané tolerovat. "Tento systém zcela selhává a na to je nutno důrazně upozornit," řekl Vondrouš.

...To, co říká pan Vondrouš, má bohužel „hlavu a patu“. I kdyby si všechny tyto argumenty jen dodatečně vymyslel na svoji obhajobu, nejsou to podle mého názoru slova extremisty ani vyšinutého člověka.Podobně přemýšlí tisíce lidí, kteří v těchto letech Nečasovy vlády společensky prohrávají, ačkoliv se ze svého pohledu provinili jen tím, že jsou chudí, nemocní, staří...
--------------------------------------------------------

Podobně přemýšlím také a proto s tím taky souhlasím.

Akorát naše vláda je k tomu HLUCHÁ. Přitom vůbec nechápe, že zoufalí lidé už začali dělat zoufalé věci.

Při této příležitosti bychom si měli připomenout odkaz Jana Palacha.

Měli bychom se konečně opět probudit k akci!

Cesta, kterou nás vede tato vláda je cestou do pekel!!!
02. 10. 2012 | 11:39

Josef K. napsal(a):

Pokusit se čin toho muže označit za výtržnictví je ukázka hlouposti. On se chopil svého práva a jeho krokm byl ČIN. Jeho čin je zákonadbalejší než výroky KlauseJ. Má větší význam než všechna stanoviska politiků., která z z Činu udělala frašku...
02. 10. 2012 | 11:40

Sladký napsal(a):

Yosif- na ideologický žvást o sociálním státu a jeho vině odpovídáte dalším ideologickým žvástem BEZ SEBEMENŠÍHO empirického zdůvodnění, bez jakéhokoli kvalitního socioekonomického rozboru. Ve skutečnosti je tomu přesně naopak.Bez sociálního státu, který vyrovnává chyby a výstřelky trhu NEMŮŽE KAPITALISMUS DOBŘE FUNGOVAT. Alespon ne ve své demokratické podobě.
Právě sociálnímu státu (státu všeobecného blahobytu) který zajistil spravedlivější rozdílení vyprodukovaných hodnot a vysokou životní úroven všech členů společnosti vděčí Západ za své vítězstřví v ideologické válce s Východem.
02. 10. 2012 | 11:41

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

jozka,
musíte si vybrat, jestli klause kritizovat za šelmovitý kapitalismus, nebo za to , že tu zavedl sociální stát. kritizovat ho za obojí najednou, to snad nedává smysl. na to by snad stačilo i IQ soudruha vondrouše.
02. 10. 2012 | 11:43

roman napsal(a):

aga

Promiňte, že jsem se dotkl vašeho prezidenta, mne bohužel nereprezentuje.
A v jaké náruči bych rád žil? V normální, evropské, kde se kapitalismus se socialismem dokáže domluvit. Kde se dokáže dohodnout rozum s citem, aby věci fungovaly.
02. 10. 2012 | 11:44

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sladký,
kapitalismus nemuže fungovat se sociálním státem. to snad vidíme v celé EU. severní státy , jako je švedsko a finsko se liší od těch jižních jenom v tom, že na severu dokázali sociální sát rychle odstranit. na jihu se to nedaří. průměrný řecký důchod je stále 1600 eur, přitom řecko de fakto zbankrotovalo.
02. 10. 2012 | 11:46

bohorodičko vyžeň Nečase a Kalouska napsal(a):

Dále čeští Neocons a hloupoučké modré socky, kterých je víc, horují pro plně soukromé zdravotní pojišťovny. Prý bude zdravotnictví efektivnější a dostupnější pro všechny. Tohle musejí říkat, nemohou přiznat, že jde o to, odklonit peníze a zisk do soukromých kapes na úkor zdravotního stavu společnosti...

Zkušenosti z USA ukazují, že soukromé zdravotnictví je pro stát daleko dražší. zatímco v ČR stojí zdravotnictví asi 6,9% rozpočtu, v USA již 16% a přesto většina občanů USA má daleko horší zdravotní péči než v ČR. Je to pochopitelné, tam, kde jde především o zisk a ne o vyléčení pacientů, se lékařská péče pod různými záminkami buď neposkytuje (u chudších pojištěnců) nebo se naopak dělají zbytečné, hrazené zákroky (u bohatších pojištěnců).

stačí na netu zadat heslo SICKO

Proto US model není ani v Kanadě, Austrálii apod. ani nikde v Evropě.
Čeští Neocons, tedy modří zloději, se ho snaží zavést u nás a vytunelovat tak část budoucnosti státu...
02. 10. 2012 | 11:46

Sladký napsal(a):

Očekával jsem, že po zhroucení minulého režimu (což je též kapitola sama o sobě) se místo diktátu tupé a primitivní ideologie politici a politika bude opírat o empirická fakta, že se bude opírat o vědecky podložené teorie. Místo nich jsme zaplavení vlnou ideologie, která je v mnoha směrech stejně stupidní, jako ta předchozí a leckdy ještě stupidnější. Není divu, že PŘITAHUJE STEJNOU SKUPINU LIDÍ.
02. 10. 2012 | 11:49

modrozloděj obecný napsal(a):

Řecko zbankrotovalo díky spekulacím zahraničního kapitálu. A díky pravicové vládě, která Řecko rozkradla. Velmi podobný je vývoj u nás...
02. 10. 2012 | 11:49

bohorodičko vyžeň modré parazity napsal(a):

Sladký:

ti lidé, kteří dnes opakují nefunkční hesla, buď aby zakryli svou hloupost jako tady nebo aby jimi odůvodnili své modré krádeže, nejsou stejní, jako byli komunisté.
Jsou daleko horší !

Komunisté byli, dnes to můžeme říci, dobří hospodáři.

Modré jednoduché poučky se ukázaly jako nefunkční, nikdo jim dnes už nevěří, alespoň ve vládě, protože ta je už dlouho necituje, aby se neznemožnila ještě víc...
Dnes je opakují modré socky, protože jednoduché poučky a hesla jsou to jediné, co dokáží pochopit a reprodukovat. I díky těmto hlupákům pravice zklamala politicky, ekonomicky i morálně...
02. 10. 2012 | 11:54

Sladký napsal(a):

Bohorodičko, už mnohokrát jsi mne přesvědčil, že nemá sebemenší cenu s tebou o čemkoli diskutovat.Primitivně tu plkáš a blábolíš o věcech, o nichž naprosto nic nevíš, neděláš nic jiného, než že papouškuješ pár ničím nepodložených nesmyslných žvástů a blábolů.
Debatovat s tebou je totéž, jako debatovat o náboženství se Svědkem Jehovovým nebo s fundamentalistickým muslimem.

Dovedu si docela dobře představit, jak se cítil Koperník nebo Galilei, když měli náboženským fanatikům vysvětlit, že Slunce se opravdu netočí kolem Země.
02. 10. 2012 | 11:54

jozka napsal(a):

Hovene, my jej nekritizujeme, my se smejeme, ze kritizuje neco, co sam zavedl. To by mohl pochopit i nekdo s IQ hovena. I kdyz...
02. 10. 2012 | 11:58

hm napsal(a):

Vážení přátelé, co udělala, nezjištně vybudovala nebo protlačila pro lidi, aby jim to sloužilo, vláda modrých zlodějů? Vláda má přece sloužit vlastním lidem a ne cizímu kapitálu !
napadá vás něco? :-)
V porovnání s komunisty jsou modří zloději totální krach!
02. 10. 2012 | 11:58

modrozloděj obecný napsal(a):

Vážení příznivci modrých zlodějů !

Dokážete zdůvodnit, proč nejen dodnes nemáme (a ODS vládla v 90 letech většinově a dnes má většinovou vládu, takže to může prosadit!)
1. Majetková přiznání
2. Odvolatelnost poslanců
3. Obecné referendum
4. finanční strop na volební kampaně a místo bilboardů zákonem garantovaný rovný přístup do předvolebních klání v TV všem subjektům
5. zákon o státních zakázkách
6. zákon o odměnách politiků, zamědtnanců státu a členů dozorčích řad (jen nagyová má kromě platu statisíce odměn měsíčně a např. ve VZP členové (a je jich nemálo) dozorčí rady totéž! když ve zdravotnictví peníze chybí...
7. zákon o prokazování původu financí politických stran

a chybí nám zase
8. zlikvidovat akcie na doručitele, apod???
Proč si myslíte, že to takhle v 90 letech ODS zavedla? A proč si myslíte, že dnes modří zloději všech značek vehementně bojují za zachování současného stavu?

Aby mohli snadno i nadále po modré krást ?????
02. 10. 2012 | 12:08

bohorodičko vyžeň Nečase a Kalouska napsal(a):

vezměmež kupříkladu takového Kalouska:

Na ministerstvu Obrany si přišel za cinknuté zakázky nepotřebného, nefunkčního a několikrát předraženého zboží na desítky miliard ročně. jako ministr financí skóruje také zdatně.
Tohoto člověka otevřeně nazývají i poctiví podnikatelé "největším zlodějem v ČR".

Ale on není sám, takových modráků máme víc, tak si představte, co to s republikou udělá! Tady se nekradou žebrácké miliony ale desítky a stovky miliard ! Řebíček ze státníhopro svou firmu vyzískal během 4 let přes 250 miliard kč...

A TAKOVÝCH MODRÝCH KALOUSKŮ JSOU V ČR STOVKY !!!
02. 10. 2012 | 12:23

Brayn napsal(a):

Dobrá zpráva může být, že KSČM onoho člověka přivítala do svých řad, když projevil zájem, zároveň tam při svých “kvalitách“ nedokázal zakotvit.
Konec myšlenky.
02. 10. 2012 | 12:23

Kelt napsal(a):

To SuP,
Vy snad pijete pančovaný chlast již od božího rána.

Co to je PROGRESIVNÍ DPH?
ČR má JEDNOTNOU DPH?

Běžte se prospat-uděláte lépe.
02. 10. 2012 | 12:31

Kelt napsal(a):

Nejnovější zpráva rádia JEREVAN:

Drábek po jednání grémia T0P09 prohlásil,že pokud se prokáže vina jeho 1.náměstka Šišky,tak ODSTOUPÍ.

Umí počítat nejméně do deseti.I v optimálním případě skončí nejpozději za dva a půk roku.
Soud, skončí pravomocným rozsudkem nejdříve za 4-5 let.
On není prostě blbej.

Nepřipomíná to ve všem kauzu PROMOPRO?

Výhoda je v tom,že to voliči T0P 09 SPOČÍTAJÍ.

Naši modročerní zloději a zejména jejich politické krytí má hroší kůži a je SKANDÁL/Drábek/,ža si policie "dovolila"sbalit jeho kámoše 1O dní před volbami.
PADNI,komu PADNI,že pane Čistý?
02. 10. 2012 | 12:53

Abe Normalni napsal(a):

Bara A proc to nejde? Ze za jednim zustala hrmoada mrtvych? Ne prosim, ale princip je preci stejny: Abych dal svemu nazoru vetsi duraz ve verejne debate, provedu nejaky demostrativni cin, v obou pripadech s uzitim zbrane.
Mimochodem, to musi byt v Norsku peknej b*rdel, kdyz to Breivika donutilo k tak radikalnimu cinu. A ta mladez na kempu museli byt pekni lumpove (kdyz prihledneme k tomu, jak nechutna propaganda byla soucasti toho jejich "vycviku" a ze svedci z mista zcela vazne uvadeli, ze si v prvni chvili mysleli, ze je ten magor soucasti prezentace izraelskeho nasili na palestincich...)
Kdyz jednou prijmete za svuj princip, ze pro nasilne ciny lze hledat omluvu, pak budete jen tezko hledat hranici, kde uz tento princip uplatnovat nelze. A takova hranice bude vzdy jen vasi osobni (z)vuli.
02. 10. 2012 | 12:55

SuP napsal(a):

Kelte -
Vy jste ale nedovtipný.
02. 10. 2012 | 12:56

Abe Normalni napsal(a):

Občan Chcete rict, ze novinari lzou?!
02. 10. 2012 | 13:07

Bububu napsal(a):

ad modrozlodej...

Znovu-etablace dra Honzakovo elit a jejich provoz holt neco stoji. Halelujah!
02. 10. 2012 | 13:14

jarpor napsal(a):

Předseda ČSSD píše :

""(Ministr financí Miroslav) Kalousek fackuje lidi na ulici a neskončí jako já v cele předběžného zadržení, ani není obviněn z výtržnictví. Lobbista (Roman) Janoušek zase těžce zraní v opilém stavu řidičku a neskončí v cele předběžného zadržení. Já jsem tam strávil mnoho hodin a byl mi zabaven osobní počítač a můj mobil. Obviněn jsem byl z výtržností," poukazuje Vondrouš."

a dále :

"To, co říká pan Vondrouš, má bohužel „hlavu a patu“."

No opravdu, pane předsedo, to jsou argumenty, jež mají "hlavu a patu"... tedy Sobotkovskou hlavu a patu !

Kolik facek padne na ulici ? A protože fackující není zadržen jdu si vystřelit na prezidenta ?
Janoušek měl být zadržen, o tom žádná... Že ti, co se k nehodě jako první dostali, že byli policejní nýmandi stejného typu jako ochranka, že byli za postup potrestáni... to vše hodím za hlavu a jdu si vystřelit na prezidenta ?
Společnost se prý má špatně... tak si vystřelím na prezidenta !

A pan předseda ČSSD přes vágní konstatování o nepřijatelnosti takového jednání... jeho názorům a způsobu sdělení nakonec dává "zelenou". Má prý pravdu... má to "hlavu a patu".
Jak typické... pro socialistu... země je prý rozdělena... a o jeho podílu na tomto "rozdělení" ani slovo... ! To prý vláda... 0n nic, on muzikant...tedy ... sociální demokrat. On za nic nemůžu...

Na prezidentova slova o rozeštvávání už jedna potrefená husa zakejhala... Wiewegh... On prý taky nic... taky prý nerozeštvává !
Fandil jsem mu ve sporu s bulvárem, který o jeho osobním životě psal dehonestující nepravdy. Jeho poslední knihou "Mráz přichází z hradu" se ale dostal daleko nad bulvár... A to jsme se mohli seznámit jen s úryvky... Bulvár na druhou... Prý politická satira . No, kdyby se zesměňovaly názory a postoje, s nimi se satiricky polemizovalo, to bylo ještě pro mne přijatelné. To lze brát.
Dehonestováním osoby přes vymyšlené osobní vlastnosti je bulvár, pane Wieweghu ! Ten samý bulvár, se kterým jste se soudil.

Hezký den
02. 10. 2012 | 13:26

Bara napsal(a):

Bohorodič, bavíš se dobře? Jako malej kluk! Hloupé provokace, aby se lidi rozčilovali, že? Asi tě platí komunisti, abys vydráždil lidi k nové revoluci :-))
02. 10. 2012 | 13:52

Fantomas napsal(a):

Co melo hlavu a patu , byla rana pesti a s komentarem na vasi velectenou hlavu a od vaseho volice Sobotko.

Apropos , kdy odstoupite vy za zneuziti poslaneckych nahrad?
02. 10. 2012 | 14:03

český maloměšťák napsal(a):

Vosa štípla krále, štípla ho do zadku
Ohnal se po ní a zjistil...že má na ni památku
Dal se do křiku a pláče, dokonce začal i nadávat :
" To nebyla pouhá vosa - to byl atentát ! "

Zvážněli nyní rádcové ...zvážněl všechen lid
To není jenom tak - vždyť nám VŠEM mohla ublížit !
Ta lstivá, zrádná vosa - to nízké stvoření
" Atentát, atentát..!" - dali se též do modlení

Modlí se a úpí, úpí... přijel i kardinál
/ten, co si z Krista jen to pro něj užitečné vzal/
Kvílejí a úpí, k nebesům ruce vzpínají
Páni, kmotři , ministři...ba i četní lokaji

I rozhodli se, že s vosou krátký proces učiní
Přinesli benzín, pucvol...a spoustu dalšího náčiní
"Zchystáme vose mrzký konec , králi pak konec trápení!"
(Zapálili pucvol a dali se... do ještě většího kvílení)

Však zjistili že chybí jim - právě že ta vosa
(to už tak někdy bývá - že na kámen klepne kosa)
Do všelikéré prospekce se tak dal všechen lid
Každý chtěl být první - křídla pucvolem vose připálit

Všade okolo kol smejčí, vosu hledají
Sladkou pomstu - za atentát... si vzít nenechají !
Hledají, ňuchají a smejčí - aby náhle zvěděli
Že vosa připíchlá je stále... na králově prdeli
02. 10. 2012 | 14:09

Kelt napsal(a):

Poslední zpráva rádia JEREVAN:

Po skončení tiskovky TOP09 věnované tomu,že je skandální/dle Drábka/dát do klepet prvního náměstka MPSV Šišku deset dní před volbami si vzal závěrečné slovo "Sláfnberg"který věren své přezdívce celou tiskovku prospal ve stoje a pronesl státnickou řeč ve které poděkoval Drábkovi za zásadní postoj a prohlášení,že odstoupí,pokud se Šiskovi prokáže vina.
Všichni oslovení tímto závazkem musí být dle Drábka úplní pitomci,pokud to vezmou vážně.
Jako dlouho trvá v Česku vynesení pravomocného rozsudku po ping pongu odvolávání?3-5 let?
02. 10. 2012 | 14:17

Bestia triumphans napsal(a):

Doležal
Klaus má ovšem pravdu, společnost je rozeštvávaná. Je třeba zároveň konstatovat, že česká společnost je morálně devastovaná a ráda se rozeštvávat dá. Vinu na tom má kdekdo, jsou ovšem viníci menší a větší. V této souvislosti bych rád upozornil na krajně nezodpovědnou politiku dnešní opozice, lidí, jako např. předseda ČSSD Sobotka či místopředseda Zaorálek, a na to, co provozují odboroví předáci, např. pp. Zavadil a Dufek, kteří sociální demokracii podporují.

Snaží se co nejvíc lidí co nejvíc rozlítit tak, aby je ten všeobecný vztek pak vynesl co nejvýš na politické výsluní. Přitom je zjevné, že nemají otěže v rukou, že se jim to, co rozehrávají, může velmi snadno úplně vymknout z rukou a vítr pak bude foukat do plachet jiným – zrovna třeba Václavu Klausovi. Je to přinejmenším nezodpovědné.

http://www.reflex.cz/clanek/nazory/48010/jakypak-atentat.html
02. 10. 2012 | 14:38

jozka napsal(a):

Co se toho rozestvavani tyce, tak tady mam jednoho kandidata:

http://img11.rajce.idnes.cz/d1102/6/6798/6798485_f4dcf52ea8eaf20210de68f3c6745dc7/images/561599_358835290858302_1670945621_n.jpg?ver=2
02. 10. 2012 | 14:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 10. 2012 | 14:55

Lidé této republiky napsal(a):

ad Kelt:

u některých lidí jakákoliv podpora z naší mediální i osobní strany nedávno DEFINIVNÉ skončila, když se ukázalo pravdivým nařčení, že putovní exemplář myslitelných ctnostní, Mr. Jaromír Štětina je počítán k nim. (zdroj: http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/463-jaromir-stetina)
Je mi líto, ale je to tak. Je toho už moc. (Ale nejen díky němu, abychom byli spravedliví).
02. 10. 2012 | 15:48

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

S atentátem bude asi ještě švanda

Klaus je ufňukaná bába, napsal poradce premiéra. Nečas ho vyhodil
http://zpravy.idnes.cz/roman-joch-o-utoku-na-klause-dpb-/domaci.aspx?c=A121002_145555_domaci_jw
02. 10. 2012 | 16:37

Slídič napsal(a):

Řidič Smetana chtěl po Langerovi, aby ho bezplatně zastupoval
--------------------------------------------------------------
Klaus je ufňukaná bába, napsal Nečasův poradce a obratem dostal padáka
------------------------------------------------------------------------
Střelec z Chrastavy je jako Breivik, zní rozhořčené hlasy z ODS
-----------------------------------------------------------------
Mackova facka,pak Kalouskova facka,prezident chtěl taky bezprostředně po incidentu fackovat.Bože,jak hluboko tahle společnost klesla.
02. 10. 2012 | 17:09

modrý edvard napsal(a):

Teď ještě aby Jocha vyloučili ze spolku DOST.
02. 10. 2012 | 18:02

aga napsal(a):

Slídič

Hergot, vy jste mě s tím Jochem předešel, chtěl jsem se o tu radostnou zprávu podělit první. Jupíííí a pak že všechno zlé nen k něčemu dobré.

Joch: My občané republikánského smýšlení čekáme od našich státních představitelů odvahu, a to především odvahu pod palbou.

Hehe, tak doufám, že ten svůj vyhazov ponese statečně a s odvahou.
02. 10. 2012 | 18:52

reppop napsal(a):

Naše pravice už ztrácí soudnost, to už není snad ani jako za normalizace, ale už to začíná zavánět rétorikou 50. let.
Na jedné straně vyznamenávají "odboj proti komunismu", který v případu Mašínů rozhodně sametový nebyl. Chápu, že doba byla tehdy drsnější. Ale když zabíjeli toho omámeného strážmistra, který jistě nebyl hlavním tvůrcem tehdejšího režimu, nehrozilo jim, že je nějaká ochranka odstřelí.
Vondrouš naopak nasadil vlastní krk, symbolicky zaútočil přímo na jednoho z tvůrců současného marasmu a zůstal sametový, zjevně nikomu nechtěl ublížit.
Srovnávání s masovým vrahem fašistou Breivikem je skandální. Myslím, že by ho ale urazilo i srovnání s Mašínem.
A Klaus se svou rétorikou o "rozeštvávačích" přihlásil k nejlepším kojzarovským tradicím. Zbýva už snad jen založit "Blue right".
Pokud i po příštích volbách bude vládnout pravice v této zemi, pak patrně bude platit jedna ze dvou možností:
1. Pravici se podaří opravdu vybudovat skrytě totalitní klerikálně-polofašistický stát.
2. Debilizace společnosti překročí "orwellovskou" hranici.
02. 10. 2012 | 20:33

Slídič napsal(a):

Pro AGA
Omyl,přede mnou byl někdo rychlejší,ale nějak mně to uniklo.
Stejně je to všechno děsivé.Kam se hrabe Orwell.
02. 10. 2012 | 21:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy