Top pohřeb

04. 10. 2012 | 08:56
Přečteno 3134 krát
Jako v Čechách obyčejně, za slovy tržních komsomolců o neviditelné ruce trhu se skrývala viditelná ruka s provizemi a přístupem k moci. Podle policie měl dlouholetý nejbližší spolupracovník ministra Jaromíra Drábka (TOP 09), první náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška, nabízet konkurenční firmě OK Systém zakázku za 100 milionů korun, pokud stáhne svoji stížnost u Úřadu na ochranu hospodářské soutěže a nenaruší tak stávající penězovod, který byl Šiškou a spol. pečlivě bez výběrového řízení odkloněn jinam.

Podivné miliardové IT zakázky zadávané na Drábkově ministerstvu práce a sociálních věcí bez řádných tendrů často spřáteleným firmám personálně propojeným s vedením ministerstva či sponzory TOP09 se přitom už dávno staly veřejným tajemstvím. Překotná výměna plně funkčních IT systémů za nové a neodzkoušené, často dosud plně nefungující se stala veřejnou ostudou. Vedla dokonce ke kolapsu poboček Úřadu práce na jaře letošního roku. Sociální demokracie nebyla sama, kdo na podivné praktiky veřejně a četně upozorňovala a žádala předsedu vlády Petra Nečase (ODS) o zavedení pořádku. Opakovaně jsme toto téma otevírali v minulých měsících i na půdě Parlamentu. Nikdo z vlády ale tehdy nereagoval.

Je překvapivé, že ani všechny tyto smutné výsledky nakonec nebyly důvodem pro nyní oznámenou rezignaci ministra Drábka. Ani zmínka o tom, že sám se podílel na vzniku zmíněných IT systémů, kterými od začátku roku téměř ochromil obsluhu sociálních dávek lidem bez práce, osobám na vozíčku, rodinám v existenční tísni. Ani zmínka o desetitisících občanů, kterým nekompetentními rozhodnutími jen zkomplikoval život. Ani slovo o systému a kontrole, které by korupci na ministerstvu měly zabránit. Přitom šlendrián kolem veřejných zakázek právě ministr Drábek - ruku v ruce se svým bývalým náměstkem Šiškou - veřejně obhajovali. To vše s podporou TOP 09 i starostů…

Étos Nečasovy vlády, která si dala do svého vínku právě boj s korupcí, tak dostal další ránu. Po řadě kauz ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) se Státním fondem životního prostředí, ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) s odkláněním peněz před rozvodem, ministra kultury Jiřího Bessera (TOP09) s jeho floridskou vilou a ministrem dopravy Vítem Bártou s nepravomocným rozsudkem za uplácení. A to vládní výčet ani zdaleka nekončí. Nezapomeňme na ministra obrany Alexandra Vondru s jeho kauzou ProMoPro, ani na ministra financí Miroslava Kalouska s jeho pokusy přímo zasahovat do vyšetřování kauzy letadel CASA.

Je smutné pozorovat, na jakých vratkých základech stojí vládní koalice, která dělá všechno proto, aby padla vlastní silou. Je nejvyšší čas zkrátit toto utrpení, tento „top pohřeb“, podat demisi a vyhlásit nové parlamentní volby. Daly by se stihnout ještě na začátku příštího roku.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sláma napsal(a):

Naprostý souhlas. Kalouskova vláda ohrožuje budoucnost naší země. Zatímco všechny okolní země překonaly hospodářskou krizi a již několik let rostou (například ekonomika Polska rostla i v letech 2008-2009), Kalousek nás proškrtává do Řecka (kterým nás tolik strašil před volbami v roce 2010).
Kalouskova vláda má řadu prvenství. Například je nejprolezlejší korupcí. Je to vláda rozpočtové neodpovědnosti a boje pro korupci. Je to vláda, která vrací Českou republiku před rok 1848 (ano, 1848 a nikoliv 1948) a útočí na reformy, které provedlo ještě Rakousko-Uhersko!
04. 10. 2012 | 09:09

Yosif K napsal(a):

Policie chytla parek TOPackych darebaku. Zaoplatpnabuh. Vy se pane predsedo starejte aby Policie CR chytala i oranzove darebaky az se dostanete k moci.

A davejte si pozor na hubu pri nabadani hejtmanu k intesicvnejsimu vyberu predvolebnich prispevku od "spratelenych firem".

Pak si z vas i takovy Palas s verejne nevysvetlitelnym zbohatnutim dela plastelinovou zadnici a vy na to nedokazete rict ani POPEL.
04. 10. 2012 | 09:11

Sláma napsal(a):

Nečas se vyznamenával tím, že dělal z kozlů zahradníky. Z Drobila, mistra odklánění, který prohlašoval, že "bude za český průmysl i dýchat", udělal ministra životního prostředí. Jeho nástupce Chalupa, známý podivnými machinacemi na pražském obvodě není o nic lepší. Jiným kozlem byl Drábek - udělat z šéfa Hospodářské komory ministra práce a sociálních věcí, na to musí mít člověk opravdu dobrý žaludek.
04. 10. 2012 | 09:12

Sláma napsal(a):

Kalouskova vláda dokázala velice dobře ohýbat slova. Základem neoliberalismu, ke kterému se hlásí, je minimalizace zásahů státu do podnikání. Ve skutečnosti ovšem tato vláda dělala přesný opak - peníze, které byly určené potřebným (senioři, postižené děti, nezaměstnané) přihrávala různým spřáteleným firmám. Peníze, určené na důchody přehrává soukromým firmám - životním pojišťovnám. Peníze, určené na rozvoj (stále velmi zanedbané) infrastruktury rozmělňuje na různé nesmysly, jejichž jediným účelem je vytvořit penězovod (příkladem je zvedací most v Kolíně či splavnění Vltavy kolem Hluboké nad Vltavou).
Jistě není náhodou, že ačkoliv má Česká republika neskonale lepší geografické podmínky, kilometr dálnice tu stojí dvakrát více než v Norsku (s jeho fjordy a krajně nepříznivým počasím), přičemž náklady na pracovní sílu jsou vůči Norsku čtvrtinové.
04. 10. 2012 | 09:18

SuP napsal(a):

Jak píše dneska pan Doležal:
".... hlavní problém je v bezohledných politických mrchožroutech, kteří situace zneužívají k tomu, aby lidi přesvědčili, že trpí zcela nesnesitelně a nemohou to už vydržet. A v nemalém počtu pitomců, kteří jim to rádi uvěří...."

A současná smršť levičáckých blogů to jen potvrzuje.
04. 10. 2012 | 09:19

Yosif K napsal(a):

SLAMA NAPSAL:
Kalousek nás proškrtává do Řecka (kterým nás tolik strašil před volbami v roce 2010).
KONEC CITATU.

Pane Slama, doufam ze Sobtoka nezklame a ze podnikne jeste tvrdsi usporna opatreniu nez Kalousek.

Jen aby mu tento bohuliby zamer neprekazili odborarsti stvaci v oranzovych kabatcich jako je Milan Stech - ktery tu co dva tydny pobrekava ze Cesko je malo zadluzeno a ze je zapotrenbi pujcit poradny balik a rozhodit mezi proletare v ramci "PRORUSTOVYCH OPATRENI".
Hahaha...

Pane Sobotka - vzhuru do boje za jeste tvrdsi uspory - mate podporu socalistickeho RAMBA pana SLAMA (nemecky "Strohmann").
04. 10. 2012 | 09:21

dříve čtenář napsal(a):

Teta Kateřina by poznamenala :"Zloděj křičí:chyťte zloděje!".
Absurdní divadlo s obviňováním v TV kdo víc nakradl pokračuje. Zdejší blogeři nediskutují s ohledem na znalost problematiky nebo množství přímých důkazů. Zodpovědnost, důvěryhodnost, poctivost a slušnost ztrácí svůj význam.
Tak pojďme se napadat a nadávat si, jestli jsou větší gauneři kalousek s vondrou a drábkem než hašek s ráthem a palasem!
Škoda že už nežije náš "významný" psavec absurdních dramat. Mohl by mít spoustu námětů pro stvoření děl, které by četlo a obdivovalo pár rádoby zasvěcených a nedoceněných kulturních trosek.
V rámci demokracie, pravdy a lásky postavme pomník, přejmenujme letiště a dál se potácejme v tom svinstvu, které lidé na sebe s úspěchem hází!
04. 10. 2012 | 09:21

Sláma napsal(a):

Obvykle se příspěvkům Yossifa Vissarionoviče vyhýbám. Tentokrát mě ovšem zaujal. Jak mi vysvětlíte, Yossife, že už je u moci 6 let pravicová vláda a stále proti tomu vašemu Palasovi nazasáhla, stále není v teplácích. Není vám to divné? Jak si to vysvětlujete? Třeba tím, že ministři vnitra za ODS (Íčko, Kubice) jsou naprosto neschopní? Nebo že Palase kryjí? O důvod víc, aby tato vláda padla!
04. 10. 2012 | 09:22

David napsal(a):

"...Je smutné pozorovat, na jakých vratkých základech stojí vládní koalice, která dělá všechno proto, aby padla vlastní silou. Je nejvyšší čas zkrátit toto utrpení, tento „top pohřeb“, podat demisi a vyhlásit nové parlamentní volby. Daly by se stihnout ještě na začátku příštího roku..."

-----

Předčasné volby, co nejdříve, to je nejslušnější možné řešení.

Tato vláda ukázala, že je naprosto, ale naprosto neschopná slušně vládnout.

Promarnila dosud nejlepší volební výsledek - rozložení sil pravice, levice a středu a i svoji sílu 118 většiny.

Příčinou tohoto rozvratu jsou chorobně silná ega, narcismus, neschopnost vést konstruktivní dialog s opozicí.

Velké škody - za to že ještě více zprivatizovali zdravotní, sociální a jiné služby, které měl zajišťovat stát a vybudovali další "tunely", tak za to by měli jít do tepláků.
04. 10. 2012 | 09:22

Yosif K napsal(a):

Peníze, určené na rozvoj (stále velmi zanedbané) infrastruktury rozmělňuje na různé nesmysly, jejichž jediným účelem je vytvořit penězovod (příkladem je zvedací most v Kolíně či splavnění Vltavy kolem Hluboké nad Vltavou).
KONEC CITATU.

Taky jste zapomnel na projekt dalnice na Ostravu ktery CSSD sikovne dojednala za 120 miliard Kc, pak zaplatila dodavateli H&C pul miliardu odstupneho a dalnice se postavila za 60 miliard.
Hahaha....

Jak rika pan Sobotka, hlavni je oklamat nebohe obcany "FALESNYM" tvrzenim ze kradou obe hlavni strany.....
Hahaha....
04. 10. 2012 | 09:25

Ládik!!! napsal(a):

Top rudá záře.
04. 10. 2012 | 09:32

Yosif K napsal(a):

DAVID napsal:
Velké škody - za to že ještě více zprivatizovali zdravotní, sociální a jiné služby, které měl zajišťovat stát a vybudovali další "tunely", tak za to by měli jít do tepláků.
04. 10. 2012 | 09:22
Odkud berete domnenku ze ve statnich zdravotnich zarizenich se krade mene nez v soukromych?

Odkud berete domnenku ze zdravotni pece ze statnich zarizeni je lepsi nez ze soukromych zarizeni? Ucili vas to na VUML nebo na nejake socdemacke propagandisticke vecerni univerzite?

Socialni demokrat JUDr Ludvik - reditel Motola - to definoval na porade manazeru presne:
Ve statnich nemocnicich je treba PREDNOSTNE osetrovat KULICHY - lidi s politickym vlivem. Teprve potom normalni obcany.

LUDVIKA si muzete poslechnout i na You Tube. Rekl uplne presne jak to chodi.
04. 10. 2012 | 09:33

Sláma napsal(a):

To Yosif K.: možná, že se dálnice postavila za 60 mld., jak píšete, ovšem nedá se po ní jezdit, neb se propadá. I v tom se projevuje korupce.
To je na tom to nejhorší - Drábkovy softwary nejen že byly cinknuté, ale byly nefunkční (ostatně, policie by si měla posvítit i na systém registrace vozidel!). Stejně tak dálnice - jsou cinknuté, ale navíc ještě nekvalitní!
04. 10. 2012 | 09:34

Sláma napsal(a):

Znovu otázku pro Yosifa: kdo je zřizovatelem Motolské nemocnice? Samozřejmě, že MZ, v jehož čele stojí TOPák Heger! Další důvod pro to, aby Kalouskova vláda ostoupila!
04. 10. 2012 | 09:36

Ládik!!! napsal(a):

Pane Sobotko,
je dobře, že máte monochromatickou fotku. Jste dobře maskován.
04. 10. 2012 | 09:37

Scarabeus napsal(a):

SuP:

Když Drábek a spol. nahrál(i) levici na smeč .... nahrávat na smeč .... hloupost toho kdo nahrává ...

Pravice má také mrchožrouty .... jeden není daleko ... zajděte do standardně zařízené koupelny ... rozhlídněte se na do všech stran .... a jednoho uvidíte ... :-)
04. 10. 2012 | 09:49

Sláma napsal(a):

Yossif Vissarionovič používá jeden starý, otřepaný trik. Kdo nesouhlasí s těmi jeho nesmysly, je automaticky socan či nedej bože komunista! Kdo kritizuje tuto vládu, je oranžový či dokonce rudý! Kdo nejde s námi, jde proti nám! Kdo nebuduje světlé zítřky s Kalouskem, je levičák!
Yossifa v jeho prostoduchosti vůbec nenapadlo, že na rozkrádání není vůbec nic pravicového. Tato vláda vůbec není pravicová, neboť jde přesně proti všem zásadám pravicové politiky. Je to jen vláda neschopných a všeho schopných.
04. 10. 2012 | 09:53

Drzá zrzka napsal(a):

Je smutné pozorovat předvolební praní špinavého prádla a poslouchat z úst čelních představitelů stran, čí prádlo je špinavější.
04. 10. 2012 | 09:56

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Obvykle se příspěvkům Yossifa Vissarionoviče vyhýbám. Tentokrát mě ovšem zaujal. Jak mi vysvětlíte, Yossife, že už je u moci 6 let pravicová vláda a stále proti tomu vašemu Palasovi nazasáhla, stále není v teplácích. Není vám to divné? Jak si to vysvětlujete? Třeba tím, že ministři vnitra za ODS (Íčko, Kubice) jsou naprosto neschopní? Nebo že Palase kryjí? O důvod víc, aby tato vláda padla!
04. 10. 2012 | 09:22
Langer byl az prilis schopny. Sam leccos kulacil, vedel ze pro nej osobne je lepsi moc netlacit na pilu aby mu rto socdeamci nevratlili.
Kubice - teprve za nej se zacina vysetrovat, nalevo i napravo.

Jak rikali policajti uz za sociku - objasnenost rozkradacek byla cca 2%. To ze PCR na Palase nic nenasla neznamena, ze je cisty. Zmanea to ze nespadl do tech dvou procent ktery se podari ROZKRYT A DOKAZAT. Znamena to nejspise pouze to ze krade opatrneji a mene drze nez Rath, ze se nenechal chytoit z krabici jako Rath a ze ma nabyty majetek nejakym formalnim zpusobem pravne prikryty - tak jako treba vas oblibenec Kaolousek mel 100% neprustrelne prikryty byt za 6 mega ktery kupil Hava a "nahodou" jej prodal Kalouskovu tchanovi a ten jej "nahodou" pronajal Kalouskum atd atd.

A) Palas ma majetek prikryty nejakym podobnym absurdnim ale pravne neprustrelnym zpusobem. Jedine tim lze vysvetlit, ze Sobotka chtel po Palasovi VEREJNE vysvetleni pucvodsu majetku a spokojil se se sourkomuym neverejnym vysvetlenem puvodu majetku. Vysvetleni sedi ale je logicky na urovni Lajose Bacse a CSSD buy jeho zverejneni veru ze nepomohlo.

B) V pripade Palas nevedla vysetrovani kriminalka z jineho kraje ale z jeho kraje. Cili kamaradi. Staci jeden dobrotivy clobrda a jeho diskretni echo a hejtman proste misto krabice s cash nese opravdu krabici s vinem a vysetrovani za miliony Kc jde totalne do kopru.

Al Capone byl take mnohokrat vysetrovan a ze vseho se vysekal a nakonec jej justice dostala na "pouhy" danovy precin. A to si Al Capone jiste nakradl vice nez nejaky oranzovy hejtman.
Policie za socanu taky zadne odsmany nevystrila:
A) vedela ze socani nejsou u koryt naveky, proc si delat problemy s pristi valdou.
B) vedela ze spousta akcicek byla KRYTA NAPRIC POLITICKYM SPEKTREM - pak neni boha aby se neco vysetrilo......
04. 10. 2012 | 10:01

modrý edvard napsal(a):

"Jako v Čechách obyčejně, za slovy tržních komsomolců o neviditelné ruce trhu se skrývala viditelná ruka s provizemi a přístupem k moci." /dál jsem to nečet/
A potom přijde p. Sobotka, že by s těmi tržními komsomolci (zřejmě ODS/TOP) chtěl jednat o penzijní reformě. Není divu, že si TK myslí, že se Sobotkou se mluvit nedá.
04. 10. 2012 | 10:02

David napsal(a):

Yosif K:

"...Odkud berete domnenku ze zdravotni pece ze statnich zarizeni je lepsi nez ze soukromych zarizeni? Ucili vas to na VUML nebo na nejake socdemacke propagandisticke vecerni univerzite?..."

----

Tak za prvé. Pro příště si odpusťte přihlouplé argumentování VUMLem apod.

Na rozdíl od vás jsem nebyl ani jiskrou, ani pionýrem, natož nějakým absolventem VUMLu.

Jinak víte, problém je mnohem, mnohem hlubší - celosvětový -SYSTÉMOVÝ.

Zkrachoval socialismus, ale teď krachuje i kapitalismus.

Je nejvyšší čas hledat "Třetí cestu"!!!

Tedy ani kolektivní nezodpovědnost, ale ani neviditelnou ruku trhu.

Jinak co se týká zdravotnictví, tak vidím, že v některých soukromých ordinacích jsou moderně vybavení, chovají se vstřícně k pacientům, ale to stejné vidím i ve státních nemocnicích. Na druhou stranu také vidím, jak někteří ve státě, ale i soukromníci falšují doklady, podvádějí a tunelují zdravotní pojištění. Například se naprosto neosvědčilo mít více zdravotních pojišťoven. Tento náš systém je velmi drahý, stejně tak je velmi drahý systém zdravotnictví v USA, který se snažíme u nás tupě naordinovat, což je cesta do pekel.
04. 10. 2012 | 10:07

Koncesionář napsal(a):

Nejhorší zlo je Česká telelevize a Český rozhlas . pořád stejná provládni žumpa s pořád stejnými lidmi . Například na takového profláknutého Moravce se už může dívát jedině hodně otrlý jedinec .
A poslouchát provládní Radiožurnál, ták to už ani nejde vůbec .
Je pravda že si stanici můžeme přepnout , ale nejhorší je že žijou z našich peněz . Kde můžou tám levici uškodí .
04. 10. 2012 | 10:36

další demagog napsal(a):

A nejhorší zlo je Česká telelevize a Český rozhlas . pořád stejná protivládni žumpa s pořád stejnými lidmi . Například na takovýho profláknutého Moravce se už může dívát jedině hodně otrlý jedinec .

A poslouchát protivládní Radiožurnál, ták to už ani nejde vůbec .
Je pravda že si stanici můžeme přepnout , ale nejhorší je že žijou z našich peněz . Kde můžou tam levici nadržují.

Troubo :-) :-) :-) To si nech na Vaší partajní schůzy.
04. 10. 2012 | 10:40

koncesionář napsal(a):

Pro další demagog : To není demamogie ale holá skutečnost . A dívím se těm na levo ,proč ještě k tomu trapnému Moravcovi lezou , stejně už se na něj nikdo nedívá .
04. 10. 2012 | 10:52

Gudka napsal(a):

Tak zájmy známých katechetů rukotržního náboženství jako jsou Kalousek, Drábek a spol. jsou vcelku jasné a docela pochopitelné.
Horší už je porozumět motivům "kostelníků" a svíčkových dědků rukotržního náboženství, jako jsou Hoven, jarpor, Josef K/Yosif K...
Možná jde o uspokojování nemateriálních potřeb, např. pocit užitečnosti?
04. 10. 2012 | 11:02

Kelt napsal(a):

Policie prošetřuje toky peněz ze zazázek bez výběrového řízení směrovaných na kámoše Drábošiška,které representují cca 2,5 miliardy Kč.
Na druhé straně se Drábek chlubí,že na sociálně slabých ušetřil 250 mil.Kč.
Křišťálově čistá studánka TOP09 je plná fekálií a začíná ná to z ní a s ní pěkně smrdět.
04. 10. 2012 | 11:06

ještě jeden demagog napsal(a):

Pro koncesionář: To není demamogie ale holá skutečnost . A dívím se těm na pravo ,proč ještě k tomu trapnému Moravcovi lezou. Možná proto, že se na něj dívají stovky tisíc lidí. Čísla se dají najít na netu.

Miluju demagogy, kteří vydávají svoje pocity za holou skutečnost :-)
04. 10. 2012 | 11:07

koncesinář napsal(a):

Ten předvolební cirkus Moravce v každém kraji který se snaží ještě zachranit co se dá a na který se stejně už nikdo nedívá ,pravici nezachrání , má to spočitané .
04. 10. 2012 | 11:12

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sláveček je komsomolec bez přívlastků.
04. 10. 2012 | 11:13

čtvrtej demagog napsal(a):

koncesionář, ty jsi dobrej kolovrátek :-) Třeba v případě Vysočiny se aspoň chvíli dívalo na Moravce 394 tisíc lidí. umíš pracovat s googlem, mudrochu? Levice, do toho, levice, do toho!!!!!!! :-)
04. 10. 2012 | 11:19

Antonín Hrbek napsal(a):

Pan Drábek odstoupil a pan Kalousek na to pěje chvalozpěvy.

Je tu zásadní rozpor.

Buď pan Drábek skutečně nevěděl, že pan Šiška chce za 100 melounů nějakou zakázkou zavřít ústa žalující firmě a pak ministr, který neví kam jde 100 melounů neměl vůbec na ministerské funkci sedět.

Nebo pan Drábek o tom věděl a pak měl být odveden v klepetech také.

Vyzdvihování jeho "charakteru" panem Kalouskem je podlá demagogie.
04. 10. 2012 | 11:33

český maloměšťák napsal(a):

Holt občas se stane. že je neviditelná ruka přistižena při tom, jak zcela viditelným způsobem šátrá v kapsách daňových poplatníků a z těchto kapes vytahuje peníze tak, že jim je nevrací (např. ve formě redistribuce), ale cpe si jimi vlastní kapsu.
No a že je mnohdy ta ruka pravicová ?
To víte - dle Isomádlů levice vytírá zadek...a pravice vytírá zrak.

Vytírá zrak i tkzv. manifestním pravičákům zde (zhusta bývalým komunistům a jejich podržtaškám). Ti pak na obranu této ruky snaží se pak vytírat zrak ostatním diskutérům tak, že jim do zraku vtírají jistěže dosti četné hříchy politiků takzvaně levicových.
Vtírají, vtírají....až se z toho často posírají. A tak i zde v závěru musí zasáhnout ta levá ruka. Vytírá jim pak zrak - poté co si vytřela....:))

Hezký den.

P.S. Dále zde diskutují i tkzv. utopističtí pravičáci - ultralibertariáni....kteří vidí čertovo sémě ve vybraných daních. Ty, kdyby se - podle nich - zrušily (nulové sazby daní)....nebylo by komu šátrat v kapsách. Ani netuší, že jejich základní úvaha je skutečně velmi správná.
Nebylo by komu šátrat - protože by se všichni rozutekli někam, kde státy fungují jako servisní organizace ve směru poskytování služeb všem občanům bez rozdílu - nikolivěk coby výdejní automat pro věrchušku a její kumpány.
Neb komplexní společnost se bez institucí - a tedy zdrojů/daně/ nutných pro jejich existenci a efektivní fungování....neobejde.
Záleží tedy velmi mnoho od toho, kdo má možnosti s těmito zdroji obcovat.
No - a někdy je holt to pěkná kur....eh, tedy "prodejná děva" /TOTO SNAD PŘES ZDEJŠÍHO MRAVOHLÍDAČE PROJDE/...jak se ukazuje.
A prodejné děvy - jak známo, nedělíme na levicové či pravicové
Prodejná děva je prostě prodejnou děvou..
(na druhé straně ovšem platí, že takovým slovníkem/ "prodejné děvy a tak podobně" si pořádek, klid a reformy ....rozvracet nedáme...jak praví např. fenomenální politolog lokálního významu Doležal.....a kdo označuje prodejné děvy prodejnými děvami - sám je ku...eh, tedy prodejnou rozvračecskou a rozkladačskou děvou....)

Apropo ....nebyl náhodou na Drábka spáchán předvolební atentát ???

Ha, ha, ha....:)))
04. 10. 2012 | 11:37

SuP napsal(a):

scarabeus -
Nemám standardně zařízenou koupelnu. Jak asi tušíte, mám nadstandardní.
04. 10. 2012 | 11:41

Koncesionář napsal(a):

Pro 4 demagog : Když tvrdíš , že z kraje Vysočiny se aspoň chvíli dívalo na Moravce 394 tisíc lidí , ták to abych hledal jestli se pravici zvedly preference ,ale nebudu hledat bylo by to zbytečné ,určitě to nepomohlo . Těch 394 tisíc lidi to určitě přeplo omylem a po zhlédnuti Moravce rychle rezignovalía přepinalí spět .
Ty kterí nemaji na nájem ,nemocnici ,na jídlo ,nebo matky samoživitelky které nemaji 100kč den nemocnice pro svoje nemocné dítě neukecá ani Moravec .
04. 10. 2012 | 11:46

Tetanovka napsal(a):

Výsledkem vlády, která měla pohodlnou většinu a mohla ukázat, co umí, je diskreditace pravicové politiky a další odtržení politiků od normálních lidí. Trh bez pravidel umožnil obrovské zpronevěry, klientismus a nekontrolované hýření se státními penězi.
04. 10. 2012 | 11:54

Koncesionář napsal(a):

Pro 4 demagog : Jenom ták mimochodem ják se dá zjistit kolik lidí přeplo T.V. na Moravce ? Není to zás další podvod ?
04. 10. 2012 | 12:00

vico napsal(a):

Tak jsem se dočetl, že novou tváří reklamní kampaně značky Marella se stala herečka a modelka Milla Jowovich.

Tváří vládních reforem a jejich reformního étosu se stal pro změnu "kuní ksicht" ministra MPSV.

Díky Nečasovi a spol se stalo slovo -reforma- sprostým slovem./Socani teď na billboardech proto slibují reformu s přívlastkem - spravedlivá -/.

S ohledem na procento kriminality, můžeme dle Drábkova manuálu zařadit politiky mezi "nepřizpůsobivé". Po Romech jsou politici druhou nejvíce krimogenní skupinou.

Průšvih na ministerstvu, které m.j.distribuje peněžní dávky pro sociálně potřebné, je kolosální prasárna.

Když odmyslím opatření jako taková, která jsou však logická, neboť Pučmidrát jim dal svůj volební hlas za odměnu, že se nebude muset dívat na "bradavici"/ je prasárnou byznysplán, se kterým přišli Drábek se Šiškou na sociální věci. Nesmyslný přechod agendy z funkčního systému na předražený nefunkční, který objektivně způsobil kolaps u výplat sociálních dávek by v takové Číně zřejmě oba "dárky" přivedl za doprovodu zachmuřené vězeňské stráže až na stadion.

Zde je příčina úpadku ČEZkého státu, kterého se zmocnili politici, kteří nejsou nic více, než-li jednatelé ČEZko a.s.Praha-Strakovka jehož my zbylí jsme drobnými bezmocnými akcionáři, jimž je dovoleno maximálně plakat.

Tahle svoloč přivádí tenhle stát ke stále nižší funkčnosti při stále narůstající spotřebě.

Reformy potřebujeme, ale zcela jiné než-li je outsourcing veřejných služeb do chlupatých privátních rukou. Především by měl být přijat zcela nový zákon o financování politických stran, zákon o státní službě, který by vedl k odpolitizování státní administrativy a posílení nezávislosti soustavy státních zastupitelství, policie a soudů. Mělo by dojít k výraznému snížení nákladů na volební výdaje, které by navíc byly pod veřejnou kontrolou.

Zastupitelská demokracie se odvíjí od systému politických stran a právě u nich/financování politických stran/ by se mělo začít.
04. 10. 2012 | 12:13

Ernesto napsal(a):

Slámo Kalousek a jeho vládnoucí garnitura je řízena dálkově z vatikánu ,tak se nedivte že to v čechách bude za chvíli horší jako za rakouska ! Církev římskokat. má prsty dlouhé a ve všem ! Kalousek je bývalý ale stále duchem součastý lidovec , to zn. je v kostele jako doma ! Když vypukla ta lihová aféra tak 14 dní jako kdyby se nám do země propadl ! Kde asi vězel galaktický min. financí ? Já si myslím že byl v Římě na koberečku u papaže ,proč tohle vše nechal dojít tak daleko ! Hezký den Ernesto The Gevara
04. 10. 2012 | 12:14

Scarabeus napsal(a):

SuP:

V nadstandardní koupelně má úkon, popsaný v příspěvku 04.10.2012 09:49, stejný výsledek, jen ve (hodně) podstandardní a rozbité koupelně může výsledek být eventuálně jiný.
04. 10. 2012 | 12:51

SuP napsal(a):

scarabeus -
pokud mi chcete naznačit, že jsem mrchožrout a nahrál jsem si na Vaši smeč citací ".... hlavní problém je v bezohledných politických mrchožroutech, kteří situace zneužívají k tomu, aby lidi přesvědčili, že trpí zcela nesnesitelně a nemohou to už vydržet. A v nemalém počtu pitomců, kteří jim to rádi uvěří....", pak Vám musí returnovat, že raději budu tím mrchožroutem, než být mezi těmi pitomci. Neb jako apolitický mrchožrout mám na ty pitomce dobrý rozhled.
04. 10. 2012 | 13:03

Scarabeus napsal(a):

SuP:

Na smeč nahráli jiní, pokud nick "SuP" není někoho z party Drábek a spol.

Vy jste "apolitický"? Ale děte .... :-)

Vy jste tak "apolitický" jako byl Lotrando "strašný" loupežník po absolvování klášterní školy.
04. 10. 2012 | 13:41

SuP napsal(a):

scarabeus -
Bod je váš. Jdu štukovat komín.
04. 10. 2012 | 13:46

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

jednou jsem rozpálil troubu a viděl jsem věci....při jednání na hradě mezi sobotkou a zemanem vypadla presidentovi zubní protéza a premiérovi rovnátka. ale jak říkám, jsou to jenom výjevy.
04. 10. 2012 | 13:54

nostalgie nekonečna napsal(a):

O této vládě si myslím své..a není to nic publikovatelného. Ale z každého vašeho projevu p.Sobotko, v televizi, rozhlase, tisku, nebo tady číší obrovská touha po premiérskem křesle. Připomínáte mi Gluma z Pána prstenů. A to je jeden z důvodů proč si nepřeji předčasné volby
04. 10. 2012 | 14:38

reppop napsal(a):

Neoliberální diskutéři obhajující zde neustále svá dogmata a současnou neoliberální vládu mi silně připomínají svazáky a fanatické komunisty minulého režimu. Je příznačné, že oba systémy, komunistický i neoliberální, se již zcela zdiskreditovaly. Jak dopadl ten komunistický víme, zůstalo jen bizarní torzo v KLDR. Dnes už ale jasně vidíme jak také (ne)funguje svět založený na neoliberálních dogmatech (hospodářská krize a obří společenské zadlužení). Ta jsou stejně utopická jako ta komunistická. Teorie, že bohatství bude prosakovat od nejbohatších zpět k chudému sektoru společnosti a všichni na tom vydělají, je stejný blábol jako představa, že každý bude pracovat podle svých možností a každý dostane podle svých potřeb. Pro koho tito utopisti vymýšlejí svá schemata? Pro jakýsi virtuální druh organismu, který s Homo sapiens a jeho přirozeností má pramálo společného. Jistě, najde se pár komunistů, kteří to myslí vážně, ale ti jsou logicky brzy převálcováni ostatními soudruhy, kteří si ze systému udělají dojnou krávu ("každému podle potřeb"). Podobně se najde sem tam nějaký ten Soros, který ukradené prostředky ze společnosti aspoň zčásti vrací prostřednictvím svých nadací. Ale to jsou výjimky, které jen potvrzují pravidlo, tj., že neoliberalismuis slouží nejbohatšímu 5%nímu segmentu společnosti.
Zatímco dnešní komunisti se převážně již svých bludů vzdali, neoliberálové neustále udržují při životě své "zombie" teorie a oblbují společnost. Není divu, vždyť jsou služebníky oněch 5% a ti mají k "debilizaci" společnosti prostřednictvím těchto hlásných trub gigantické prostředky (které samozřejmě jinde zoufale chybí). Dobře placené trouby v ČR jsou hoši z Prognosťáku, hoši z národohospodářské fakulty VŠE, hoši z NERVu a hoši z ODSTOP. To jsou dnešní "ústavy marxismu-leninismu", pardon, "friedman-thatcherismu". Tato potěmkinovská vesnice dříve či později krachne stejně jako komunismus. Jen mám trochu obavu, že ne tak sametově. Asymetrie distribuce bohatství, a tedy i moci, bude mít fatální následky. Příroda nerovnováhy nesnáší. Je-li nějakým mechanismem bráněno vyrovnávání nerovnováh, končí to obvykle "vyrovnáním skokem" v okamžiku kdy mechanismus již nestačí tuto nerovnováhu udržet. Zkuste zanořovat jen vzduchem naplněnou skleněnou kouli do hluboké vody. Čím hlouběji, tím větší nerovnáváha v tlaku uvnitř a vně koule. Záleží jen na pevnosti skla, v jaké hloubce váš systém zkolabuje. Ale čím pevnější sklo, tím větší řacha na konci. Pozor aby po neoliberálním kapitalismu nenásledovala prvobytně pospolná společnost.

K tématu viz též:
http://www.blisty.cz/art/65278.html
04. 10. 2012 | 15:18

mb napsal(a):

ještě že čssd je křišťálově čistá ... křišťálovější než křišťál samotný ...
04. 10. 2012 | 15:22

jarpor napsal(a):

"Tahle svoloč přivádí tenhle stát ke stále nižší funkčnosti při stále narůstající spotřebě.

Reformy potřebujeme, ale zcela jiné než-li je outsourcing veřejných služeb do chlupatých privátních rukou. Především by měl být přijat zcela nový zákon o financování politických stran, zákon o státní službě, který by vedl k odpolitizování státní administrativy a posílení nezávislosti soustavy státních zastupitelství, policie a soudů. Mělo by dojít k výraznému snížení nákladů na volební výdaje, které by navíc byly pod veřejnou kontrolou.

Zastupitelská demokracie se odvíjí od systému politických stran a právě u nich/financování politických stran/ by se mělo začít."

napsal vico.

Ani nevíte, jak se, pane předsedo, těším, až to vyzmete do ruky... jak to všechno bude "šlapat"... jak budete naplňovat to, co píše vico.
Jak to odpolitizujete, zreformujete, jak se zvedne "růst" a životní úroveň obyčejného člověka... a jak poklesne státní dluh... jak zařídíte ráj v této kajině aniž by obyčejný člověk hnul prstem...

Víte, já jsem v očekávání trochu opatrnější, i když se skutečně na Vaši vládu těším... neb mi ale znějí v uších ty věty, že zdroje jsou, ale i že "naše sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce".

Já zklamání "přežiju" jako jsem přežil ty Vaše hlášky o zdrojích či rámcích... ale prosím, nezklamejte pana vica.

Hezký podvečer
04. 10. 2012 | 16:58

Josef napsal(a):

Nikdo nepopírá,že Nečasova vláda je týden před volbami ve velmi kritické situaci.Tato krize vrcholí demisí min.práce a soc.věcí Drábka.Je pozoruhodné jak vzrůstají procenta komunistům ve všech krajích.ČSSD se nemá z čeho radovat , je to příliš vážná situace a nemá dobrá řešení.Rozhodně není nejvhodnější doba na předčasné volby,protože pod vlivem krize mohou dál získávat hlasy komunisté a ČSSD už bude za kulminací a může ztrácet.Tedy dalším prubířským kamenem budou prez.volby v lednu,které ukážou jak krize pokročila a zda komunisté stále získávají hlasy.Potom může být jasné,že předčasné volby by byly darování vlády komunistům.Měla by se začít vést solidní politická jednání mezi ODS a ČSSD a to ještě před prez.volbami a dojednat předsedu vlády a možného prezidenta.Předčasné volby nejsou řešení a stávající vláda také ne.Nelze ani náhodou připustit vítězství komunistů,ale ani vládu s jejich podporou.Nástupem nově zvoleného prez.by měla být zakončena vládní krize a nově vzniklá vláda by vládla do konce funkčního období.Jedinným cílem by bylo odvrácení vlády komunistů a nebude to jednoduché,příliš se toho profláklo.
04. 10. 2012 | 17:29

Yosif K napsal(a):

Jinak co se týká zdravotnictví, tak vidím, že v některých soukromých ordinacích jsou moderně vybavení, chovají se vstřícně k pacientům, ale to stejné vidím i ve státních nemocnicích. Na druhou stranu také vidím, jak někteří ve státě, ale i soukromníci falšují doklady, podvádějí a tunelují zdravotní pojištění. Například se naprosto neosvědčilo mít více zdravotních pojišťoven. Tento náš systém je velmi drahý, stejně tak je velmi drahý systém zdravotnictví v USA, který se snažíme u nás tupě naordinovat, což je cesta do pekel.
04. 10. 2012 | 10:07
-----------Uznavam ze podrazy na pojistovny mohou delat soukromnici stejne jako statni nemocnice. Oboji se musi hlidat.
-----------Uznavam ze v podminkach solidarniho pojisteni muze system jdne pojistovny vyapdat jako lepsi nez system vice pojistoven, protoze podminky pojistoven se nemohou nejak vyrazne lisit. Na druhe strane ve vetsine EU je system vice pojistoven a funguje lepe nez system jedne pojistovny ve Velke Britanii. Takze ta konkurence mezi pojsitovnami prece jen k necemu mozna je - i kdyz to muze suma sumarum stat o neco vic.
-----------Uznavam ze system USA je velmi drahy, cesky je zatim lacinejsi (diky absolutne i relativne nizsim mzdam). Pokud se divame po evrope, solidni sytemy ma SRN, Rakousko, Svycartsko, Franciu. Vsechny nmaji vice pojistoven, vsechny maji nejaky mix sokromaych a statnich nemocnic.
----------Uznvama ze nevim jaky je spravny mix sokromych a statnich nemocnic, ale krik - ze se neco privatizuje - s tim ze jakakoli privatizace cehokoliv sama o sobe je cirocire zlo- mi pripada pokrytecky.
04. 10. 2012 | 18:25

Rumcajs napsal(a):

Bohoušůů... jáá vííím..jáá víím !

Bohouši marně hledám Tvůj Blog ke kauze "Ráth". Rád bych si přečetl výron tvé morálkou překypující dušičky.
Škoda, že Šiška není socan. Kdybys přeci jenom našel morální sílu se pak k tomu vyjádřit, znělo by to asi takhle :

Můžeme spekulovat o tom, proč se ona kauza vynořuje právě před krajskými volbami. Můžeme i spekulovat, proč pravicový tisk denně touto kauzou bombarduje občany této země, místo aby se věnoval závažným tématům, která trápí obyčejné lidi. Rád bych všem pravicovým pisálkům vzkázal , že píší tak, jako by pan Šiška byl již odsouzen. A dokud nebyl odsouzen, je nutno na něj pohlížet jako nevinného. Zvláště pak v zemi, kde policie zřejmě pracuje na zakázku a v zemi, kde na ministerstvu sedí pan Kubice... ano ten pan Kubice, který zmanipuloval volby a znemožnil tak ČSSD sloužit lidu.
********

Asi takhle bys to napsal Bohouši, že jo ?
Je ostudou této země , že se za pevnost morálky vydávají lidé, jako jsi ty. Lidé, kteří stojí v čele zločinecké organizace, která ve velkém vykrádá kraje a které má členy z horních pater strany v kriminále.

Bohouši, je mi z tebe zle !
04. 10. 2012 | 19:19

Rumcajs napsal(a):

jarpor :

Zdravím !

Ano, potřebujeme pokud možno maximum státních podniků, protože co se lépe tuneluje, jak státní zařízení ? Socani to předvádějí na krajských nemocnicích, a představa, že by jim tyhle tunely zprivatizovali, to je děsí víc jak Kubice.
04. 10. 2012 | 19:24

David napsal(a):

Yosif K:

to uznání už považuji za seriózní přístup k diskusi.

--

"...ale krik - ze se neco privatizuje - s tim ze jakakoli privatizace cehokoliv sama o sobe je cirocire zlo- mi pripada pokrytecky...."

--

Tady jste to zase ale přehnal a překroutil.

Toto v žádném případě netvrdím!!! Až takový blbec přece jenom nejsem. Rozhodně správná privatizace je v oblasti obchodu, průmyslu...

--

Jinak všem případným odpůrcům jedné STÁTNÍ zdravotní pojišťovny doporučuji si vyhledat a pečlivě prostudovat:

"Zpráva vyšetřovací Komise Poslanecké sněmovny
k prošetření hospodaření všeobecné zdravotní pojišťovny české republiky."

Zejména kapitolu:

"Historické souvislosti vzniku a vývoje zdravotního pojištění v ČR a jejich vliv na hospodaření VZP."

---

Výběr ze zprávy:

"...Jako první vznikla v roce 1991 Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, pro kterou byl vytvořen zvláštní zákon (č. 551/1991 Sb.). Následně vznikaly další oborové a zaměstnanecké zdravotní pojišťovny, které rovněž měly svůj vlastní zákon (č. 280/1992 Sb.).

Nedošlo však k vytvoření podmínek pro skutečnou roli pojišťoven v systému zdravotnictví, ani k možnosti reálné konkurence mezi pojišťovnami na základě diference v poskytovaných službách.

Vznikem dalších zdravotních pojišťoven (kterých bylo jednu dobu 27) docházelo k odlivu lukrativních pojištěnců (zdravých a s vyššími příjmy) z VZP do těchto pojišťoven, které byly z počátku koncipovány jako uzavřené a přijímaly omezený okruh pojištěnců. O tom, že se systém nepovedlo hned z prvopočátku nastavit a nastartovat správně, svědčí i skutečnost, že převážná část nově vzniklých oborových a regionálních pojišťoven zkrachovala krátce po svém vzniku. Pojištěnce těchto pojišťoven potom podle zákona musela převzít VZP, pokud pojištěnce nepřevzala jiná zdravotní pojišťovna.

...Vznikla situace, která přetrvává dodnes, že systém zdravotnictví je financován přes zdravotní pojišťovny, ale současně tyto pojišťovny nemůžou principiálně fungovat jako pojišťovny, protože nemají definovaný předmět pojištění. Pojišťovny nemůžou uzavírat individuální pojistné smlouvy se svými klienty a nemůžou ani stanovovat obsah a rozsah pojistného plnění. Veškerá péče je bezplatná, hrazená z veřejného zdravotního pojištění,

pojišťovnám tak fakticky zůstává role

přerozdělovatelů peněz

z vybraného zdravotního pojištění mezi jednotlivé poskytovatele zdravotní péče.

...Deficit systému veřejného zdravotního pojištění od počátku vykazuje asymetrii, kdy se závazky po lhůtě splatnosti projevovaly a dosud projevují pouze u VZP. Tato asymetrie měla být odstraněna přerozdělením příjmů mezi pojišťovnami, avšak

počáteční nastavení přerozdělení 60% příjmů pro pouze dvě kategorie pojištěnců se ukázalo jako nedostatečné,

a proto v roce 2004 byla provedena legislativní úprava zavádějící

100% přerozdělení

dle věkových kategorií, pohlaví a nově i u vysoce nákladné péče. Tímto opatřením se zcela zrušily rozdíly mezi pojišťovnami a odpadá tím možnost získání výhody pomocí lepšího složení portfolia pojištěnců...."

---

Toto jsou konkrétní argumenty proč konkurenční princip právě u zdravotních pojišťoven nemůže fungovat.
04. 10. 2012 | 19:57

modrý edvard napsal(a):

David: ale to je důvod pro zavedení skutečné konkurence mezi pojišťovnami.
04. 10. 2012 | 21:15

Reveil napsal(a):

Rumcajs

Těžko může být pochybost o tom, že Rath je darebák a sedí zaslouženě, třebaže ještě nebyl odsouzen.
Stejně tak není pochyb, že Šiška je darebák a sedí zaslouženě, třebas nebyl ještě odsouzen.
Ale - podobnost končí, pokud jde o využitelnost kauz pro účely voleb. Rathova kauza už netáhne, už vyčpěla, protože byla příliš často ohřívaná. A nepomáhá ani "pohotovostní ohřívání" v podobě honem honem dalšího uvolňování informací, například, že se "ztratil losovací počítač". To se asi ztratil najednou pod 5 měsících a nikdo se po něm doposud nesháněl, až najednou den poté, co odstoupil Drábek? Rath prostě
Preference už to vládnímu gangu nezachrání. Lidi budou volit možná i s nadějí, že chybějící zatčení Parkanové, Vondry, Drábka, Béma, Janouška, Drobila, Kalouska a podobných bude nakonec doplněno - a rázem se změní skóre zatčených.
04. 10. 2012 | 22:20

Koncesionář napsal(a):

Ták mi to včera nedalo a párkrát jsem to přepnul na tu trapárnu s Moravcem na S. Moravě. V publiku seděli vybraní hosté se speciálně vybranýma nicneříkajicíma otázkama a Moravec kanditáty pevně držel u témat stokrát tady na severu promilaného ovzduší, pobidek podnikatelům a dalších témat které obyčejného člověka vůbec nezajímají. Dalo by se říci že celý ten pořád působil ták,aby ten obyčejný volič vůbec nešel k volbám . Celý Moravcův pořád se pečlivě vyhnul sociálních témat . Působilo to ták, že kdyby se z publika někdo kandidátu zeptál jaky mají názor na 100kč demn nemocnice,nebo na prodlužováni věku k odchodu do důchodu, nebo na bezdomovectví které je tady všude kolem , ták bude ochrankou vyveden ven . Ale to se s vybranými hosty nemůže stát .
05. 10. 2012 | 08:05

modrý edvard napsal(a):

Koncesionář: tohle přece krajské volby neřeší a řešit nemůžou.
05. 10. 2012 | 09:16

Koncesionář napsal(a):

Modrý E. Jakto že ne ? Potřebují vědět jaký má názor na sociálni politiku můj kandidát kterého chci volit . Ale z toho pořadu jsem se to nedověděl .
05. 10. 2012 | 09:27

modrý edvard napsal(a):

K.: protože o věku odchodu do důchodu, našich vztazích s Kuvajtem ap. se rozhoduje v Parlamentu. V krajském zastupitelstvu sice můžete mít člověka se shodnými názory na odchod do důchodu a vztahy s Kuvajtem, ale bude rozhodovat o autobusových linkách do Lhoty a rekonstrukci v Buštěhradě.
05. 10. 2012 | 13:43

Koncesionář napsal(a):

Ne NE ! Od toho si platime koncesinářske popatky aby když už takový předvolební pořad je , byl oběktivní a ve všech směrech . Volič má právo vědět o kandidátech na hejtmana vše i to jaky má názor na chudobu na Ostravsku ,placení v nemocnicích , krácení nemocenské atd. A ne jenom jak by řešili ovzduší , to chtěji řešit všichni stejně a máme na to ministerstvo životního prostředí . Jenom při otázkách na socialní poměry by pravice přišla o body a to Moravec dobře ví .
05. 10. 2012 | 14:22

modrý edvard napsal(a):

k: To právo sice máte, ale taky ho mají všichni ostatní na všechny ostatní kandidáty. Kdybyste to udělal doopravdy, to tu televizi zašprajcujete. (tak mně napadá, proč vlastně to není v regionálním vysílání?) To právo dle mého realizujete snadněji, když se kandidáta zeptáte.
05. 10. 2012 | 15:46

Koncesionář napsal(a):

Pro M. E. A mě ták napadá, že ten předvolební cirkus Moravce s těma nicneříkajícíma otázkama na kandidáty v každém kraji ,je vlastně proto aby volič zůstal doma. Opravdu jsem se z toho cirkusu tady na severu o kandidátech nedozvěděl nic , nebo vlastně jenom to, že všichni chtějí tady čisté ovzduší . Ták proč jít vlastně k volbám když to chtějí všichní . Ale je fakt ,že jsem často TV přepínál, nejsem ták otrlý abych to vydržel sledovát celé .
05. 10. 2012 | 17:08

modrý edvard napsal(a):

K. Na předvolební diskuse nekoukám, slibovat umějí všichni. Naštěstí TV programů je dost. Jako jediné řešení mi přijde nevolit ty, co minule zklamali.
05. 10. 2012 | 20:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy