Kdo slibuje nesplnitelné

05. 10. 2012 | 08:46
Přečteno 4025 krát
Odchod ministra Jaromíra Drábka (přesněji možná, vzhledem k jeho nerozlučnému životnímu a podnikatelskému společníkovi - Šiškodrábka) nemůže být jednorázovým a konečným krokem, musí po něm následovat důkladná prověrka, co se vlastně v posledních letech na ministerstvu práce a sociálních věcí dělo. Vedle kriminálních činů, kterými se zabývá policie, poutala trvale pozornost veřejnosti zejména skutečnost, že nové IT systémy, kterými resort často bez předchozího odzkoušení překotně nahrazoval systémy původní osvědčené, doposud řádně a plně nefungují.

Cituji z dopisu zaměstnance ÚP, který jsem obdržel po oznámení, že Šiškodrábek rezignuje:

„ Jsem zaměstnanec ÚP a na tento den jsem čekal (a myslím že jsem nebyl zdaleka sám) od ledna 2012. Podmínky na úřadech práce jsou opravdu neuspokojivé a dle informací z médií mám pocit, že příslušná místa stále neví, jaký je pravý stav věci. Program, na kterém zpracováváme dávky hmotné nouze, do dnešního dne není a nikdy nebyl funkční, ač mám dle sdělovacích prostředků pocit, že "drobné problémy" byly vyřešeny záhy po jeho nasazení. Do dnešního dne se nesehrávají údaje z centrálních databází, tedy u jednotlivých klientů jejich příjmy, které jsou jim vypláceny z různých agend jak samotným úřadem práce (dávky SSP, podpory v nezam. ), tak dávky, které jsou vypláceny ČSSZ (důchody), OSSZ (nemoc. dávky) a další údaje, potřebné pro každoměsíční zhodnocení nároku a výši příspěvku na živobytí a doplatku na bydlení. Po prvních měsících, kdy se nesehrávala data žádná, bylo období cca 2 měsíců, kdy se data sehrávala, některá dokonce několikrát (rekord jsme zaznamenali 7 x přídavek na dítě, ač byl vyplacen jen jednou) a některá vůbec, nyní přišla opět fáze, kdy se nesehrává vůbec nic. Ať tak nebo onak, nikdy se na tato data nebylo možné spolehnout, jsme nuceni u každého klienta ručně vyhledávat údaje v dalších aplikacích, tj. zaměstnanosti, dávek SSP a zejména využívat starý výborný program OK nouze, který do dnešního dne funguje naprosto spolehlivě, sehrává všechna data správně. V situaci, kdy od ledna 2012 extrémně narostl počet žadatelů o dávky hmotné nouze, počet zpracovávaných žádostí na úředníka je více než 200, je neustálé hledání dat opravdu nepříjemným zpestřením už tak kritického stavu…“.


Doufejme, že nové vedení MPSV, nejlépe už po jarních nových volbách do Poslanecké sněmovny, katastrofální situaci na ÚP, kterou Drábek úmyslně ignoroval, konečně začne řešit.


Ministerstvo práce a sociálních věcí v tom ale není samo, stačí připomenout smutně proslulého nekorunovaného krále nepotřebných IT zakázek - IZIP či kolaps centrálního registru motorových vozidel. Příliš často se stává, že ti, kdo rozhodují, neumí. Netýká se to jen výpočetních systémů, ale – pokud zůstaneme u ministerstva práce - celých koncepcí „nucených prací“ pro nezaměstnané, zbytečných bankovních sKaret pro výplatu dávek např. invalidům, nesmyslné centralizace agendy z celé sítě úřadů práce, která způsobila vážné problémy desetitisícům občanů. A nezapomeňme na největší projekt Drábkova ministerstva – penzijní reformu se zavedením druhého fondového pilíře, která rovněž slibuje nesplnitelné.


Konsolidací veřejných financí nám totiž Drábkova penzijní reforma nepřinese. Zvyšuje jen zátěž nejen pro státní rozpočet, ale i účastníkům zvýšením pojistného o další dvě procenta z hrubé mzdy. Proto je tak obtížné srovnání důchodů z průběžného a fondového systému – každý totiž platí něco trochu jiného. Není také pravda, že lidé si převedou peníze ze „státního“ do „soukromého“. Je totiž jedno, jak se ty peníze nazývají, ale fakticky na ně nebudou smět sáhnout stejně jako pojištěnci prvního typu, a to ani v důchodu. Dostanou vypočtenou měsíční dávku, ale nic najednou. Ani ta dvě procenta, která si tam dávali sami navíc.


Z druhého pilíře nepůjde vystoupit – bude tedy dobrovolný ale pouze do okamžiku, kdy člověka omámí reklama s nerealistickými sliby. Třeba do Důchodové kalkulačky na webu ministerstva práce a sociálních věcí můžete zadat roční výnosy mezi 2 až 7!!! procenty, čím víc, tím větší radost. Jsou označené jako „očekávané (nikoliv zaručené)“, ale nikde se nepíše, že to jsou nesmysly, se kterými po dobu 40 let nelze v žádném případě počítat. A že historie nám poskytuje řadu případů z vyspělých zemí, kdy po desetiletích spoření splakali penzisté nad dosaženým prodělkem ( pro srovnání - reálný výnos stávajícího penzijního připojištění v ČR nepřesahuje za posledních deset let 1%).


Už i média začínají upozorňovat na to, že druhý pilíř (přesněji privatizace peněz důchodců) bude výhodný jen pro bohaté (cca 10-15 % našich obyvatel) a soukromé penzijní fondy. Think-tank IDEA, který vznikl u CERGE-EI, tedy na pracovišti profesora Jana Švejnara, varují, že české penzijní fondy patří dlouhodobě k nejméně výnosným v Evropě. Potvrzuje to i tabulka na webu Asociace penzijních fondů, kde je každoročně vykazován jejich skromný výnos s klesající tendencí. Dvouprocentní výnos je tam teď úspěch. Částečně to vysvětluje komentář předsedy Asociace Jiřího Rusnoka, že 80 procent investic penzijních fondů je uloženo do vysoce bonitních dluhopisů. Když si to přeložíme do češtiny, vysoce bonitní znamená, že riziko nesplacení je malé a naděje na výnos prakticky žádná.


O úrovni vysoce bonitních úrokových výnosů napoví i nedávná aukce desetiletých českých státních dluhopisů, kde bylo dosaženo výnosu 2,87 procenta. To jsou náklady státu, ale náklady domácností jinde, inflace je nad 3 procenta. Pro domácnost je tedy takový „výnos“ vlastně čistá ztráta. A o tyto výnosy se ještě musí dělit pojištěnec se správcovskou společností, která si z malinkého koláče s chutí ukrojí. U penzijního připojištění to trochu osladí státní příspěvek, ale lidé spoří většinou jen tolik, aby tento příspěvek maximálně využili. Jinak to – jak vidno – ani nemá cenu.


Podílové fondy mají volnější ruce a mohou investovat do akcií. Avšak pouhých 8 procent českých akciových fondů vydělalo v roce 2011 aspoň něco. Ostatní doplatily na paniku na jižním křídle eurozóny a v druhé polovině propadly do hlubokých ztrát. Ty dluhopisové dopadly lépe, měly průměrný výnos 1,4 procenta, ale s kladným výsledkem skončilo jen 60 procent fondů. Taky to porovnejme s tříprocentní inflací. A když si pozorný čtenář porovná výnos jedné skupiny fondů s výnosem té druhé, vznikne v něm neodbytný pocit, že jeden neúspěšný rok může velmi snadno smazat hned deset těch úspěšných.


Na výkazech fondů penzijního připojištění zatím záporná čísla nenajdeme, ale to je důsledek speciální regulace, že prostě pod nulu se jít nesmí. Pokud by prodělaly, musí to doplatit aspoň na nulu nebo nepatrně nad ni, a to ze svého vlastního kapitálu. Ale pozor! Právě toto pravidlo nyní skončí. Od příštího roku už budou moci penzijní fondy zamířit za vyššími výnosy, ale budou smět podstoupit i riziko ztráty. Kdyby se penzijní reforma o rok odložila, viděli bychom první výsledky, jak to dopadlo ve srovnatelném „třetím pilíři“, a Drábkova penzijní kalkulačka by se tak nejspíš definitivně změnila ve vstupenku na Loď bláznů.


Důrazné varování před „pilířem bláznů“ zpracoval na serveru Česká pozice matematik, profesor Jiří Chýla z Fyzikálního ústavu akademie věd. Největším nebezpečím pro penzijní reformu jsou totiž prostě ti, kdo umějí dobře počítat.


Sněmovna teď bude znovu jednat o dílčím prvku penzijní reformy, bez kterého se nemůže rozeběhnout ukládání peněz pojištěnců na individuální účty do fondů. Vrací jej tam veto prezidenta republiky Václava Klause, které znovu připomíná, že penzijní reforma míří proti konsolidaci rozpočtů a neopírá se o konsensus politických sil. To, že tzv. penzijní reforma ve skutečnosti zvyšuje deficit státního rozpočtu, přiznal na minulém jednání Rozpočtového výboru PS, zřejmě v náhlém záchvatu upřímnosti, i jeden z rebelujících poslanců ODS. Veto nabízí oddechový čas, abychom se k věci seriózně vrátili a zabránili tomu nejhoršímu. Tím nejhorší m je riziko, že se to jednou bude krkolomně rušit, aby se předešlo škodám, které by byly podstatně dražší. ČSSD chce spravedlivý důchodový systém, který bude výhodný pro většinu občanů, nejen pro nejbohatší a penzijní fondy. Proto je sociální demokracie rozhodnuta prosadit odložení či nejlépe zrušení druhého penzijního pilíře.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jan K. napsal(a):

Kdo slibuje nesplnitelné? Ten, kdo pak po volbách řekne, že sliby nebyly zasazeny do reálného rámce.
05. 10. 2012 | 09:13

Gustáv Kočí napsal(a):

Volit Vás nebo Vaše komunardstvo z ČSAD v žádném případě nebudu. Neuvažujete o přejmenování "partaje" na PS VB?
05. 10. 2012 | 09:17

VFISCHER napsal(a):

JEDEN ZA OSUMNÁCT, DRUHÝ BEZ DVOU ZA DVACET

Slabiger všech slabingerů, Bohouš, který ani nevyrost ze svazáckých trenýrek a v životě nedělal nic jiného, než parazitoval v partajních sekretariátech, s vyjímkou kdy si hrál na ministra financí, aby moh svým kámošům odpouštět placení daní a ruinovat státní rozpočet ! !
Přesně takový typ si mafiánská struktura oranžády Palasů, Fenclů, Zgarbů a jiných zlodějských gangsterů pěstuje jako svého pseudošéfa, zejména proto, že je ze všech možných nejslabší ! Takový svazák dává moudra jinému svazákovi, slabingerovi Nečasovi a v podstatě si nemají co vyčítat, oba dva byli a jsou jeden za osumnáct, druhý bez dvou za dvacet - amorfní neschopové, nastrčení tak, aby se naší zbohatlické oligarchii vládlo co nejlépe ! To jsou ty paradoxy ! ! !
05. 10. 2012 | 09:17

Sláma napsal(a):

Pan Sobotka má naprostou pravdu. Tzv. penzijní reforma není nic jiného než "Tunel", který má být dalším mechamismem, jak okrást lidi. Kdo věří, že nebude okraden, musí být hodně naivní. Stačí připomenout aféru AXA, životní pojišťovny, a.s. a její dceřiné společnosti EF CZ, s.r.o.
V Kraďákově, kde se ministr spravedlnosti pozastavuje nad tím, že polici koná, těžko můžeme věřit, že budeme ochráněni před rozkradením.
Kromě toho - penzijní reforma vůbec není potřeba. Problém stárnoucí populace se vyřeší tímto způsobem:
1) Následkem zhoršeného přístupu ke zdravotní péči a ke kvalitní a plnohodnotné stravě se průměrná doba dožití začne zase zkracovat
2) Jak se bude prodlužovat doba odchodu do důchodu prodlužovat do nekonečna, bude stále přibývat seniorů, kteří se prostě upracují k smrti a zemřou za svým soustruhem nebo svojí sbíječkou. Jsme asi jediná země na světě, kde není pevně ohraničená doba odchodu do důchodu.
3) Česká republika je na 214. místě na světě v porodnosti. Děti jsou pro státní rozpočet také přítěží, stejně tak jako senioři. Místo rození dětí budeme dovážet gastarbeitery, kteří státní rozpočet nic nestojí a navíc přicházejí v mladém věku (dá se to i regulovat legislativně) a tím zcela změní demografické poměry.
05. 10. 2012 | 09:19

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu Bohušu, ty jsi nepolepšitelný.
05. 10. 2012 | 09:23

Jan K. napsal(a):

Sláma:
Koukám, že tu budoucnost po očekávaném nástupu vlády levice vidíte docela realisticky.
05. 10. 2012 | 09:27

DH napsal(a):

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek na středečním zasedání vlády jak víte pane Sobotka ostře zkritizoval pondělní zásah protikorupční policie na ministerstvu práce a sociálních věcí.
Jasně jej označil za pokus o ovlivnění krajských a senátních voleb, které se budou konat už příští týden.
Policisté nyní musí ministerstvu spravedlnosti zdůvodnit, proč nejednali dříve, nebo naopak později, po volbách.
Ministerstvu spravedlnosti jednoznačně vadí, že policie o zatčení blízkých spolupracovníků ministra Jaromíra Drábka tedy Šišky a Hojera bez uvedení podrobností informovala veřejnost, je to naprostý skandál uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.
Naprosto tak zbytečně dehonestovala Jaromíra Drábka, když nepočkala ani na sdělení obvinění.
Ministerstvo spravedlnosti tak jednoznačně bude požadovat od protikorupční policie jednoznačné vysvětlení evidentního spojení pondělní akce s volbami.
05. 10. 2012 | 09:34

Ernesto napsal(a):

VFISHERE dobře si spočítejte tolik takových vykuků ve svých řadách mají pravicové strany ,oproti levicovým ! Je to neporovnatelné ! No a o tom to vše je ! Ernesto The Gevara Ps: P. Sobotko jen se nedejte ! Po volbách doporučuji koalici z Vojtou Filipem a společně dáte určitě těm nenasitným a neomaleným pravičákům na prdel, pardon pane Stejskale , na zadek !
05. 10. 2012 | 09:34

Sláma napsal(a):

To Jan K.: tzv. pravice (která pravicí vůbec není, jedná se jen o volné združení odkláněčů) udělá všechno pro to, aby vyhrávala všechny volby. Čekat lze všechno - Kubiceho zpráva II., III., IV. až nekonečno, nevylučuji ani vytvoření pravicové junty a zrušení demokratických institucí. Vždyť co můžeme očekávat v Kraďákově, který je de facto banánovou republikou.
V každém případě, ať už bude u moci kdokoliv, je tzv. 2. pilíř jen vějičkou na hloupé hejly, kteří chtějí být okradeni. Dobře jim tak!
05. 10. 2012 | 09:40

antiovce napsal(a):

Ale to přece našim zaslepeným pravicovým fanatikům nevadí, že až dojde k tomu, že budou mít nárok na důchod dostanou akorát almužnu, které stěží pokryje nájem a budou se moci pást. Hlavně že volí ty "slušné" "pravicové" "bojující proti korupci a zadlužování". Vedle v kanceláři mám takové exoty hned dva.
05. 10. 2012 | 09:41

Jan K. napsal(a):

Sláma:
Ovšem Paroubek svými aktivitami potvrdil, že Kubice měl pravdu.
05. 10. 2012 | 09:44

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
zase jen kritika. Sice správná, ale nic víc. Kdyby jste odtajnili křišťálové studium a křišťálové zbohatnutí jednoho Vašeho expředsedy a podíl na ropných polích jednoho prince získaného (pro koho?) i za Vaší vlády, tak by se Vám dalo věřit.
Ale takle, proč?
Jinak je úplně jedno koho z Vás dnešních Nadlidí volit. Protože to bylo, je a bude stejné. Jde Vám jen a jen o Vás.
A myslíte to upřímně. Nebo ne?
05. 10. 2012 | 09:51

Wraith napsal(a):

Antiovce

Dělení na pravici a levici je v podstatě alibismus. Lumpárny a vylomeniny od politických stran či jednotlivých politiků na tuto republiku dopadají často s ohromným zpožděním. Zejména,když v podobě kostlivců vypadnou ze skříní nebo je pečlivý policisté exhumují zpod koberce.
Ono "pravicové zaslepení" má stejný charakter jako kdysi pánbíčkářství nebo zuřivé hrátky na komunisty papežštější než papež sám. Vypočítavé přizvukování vládnoucímu systému má jediný cíl zalíbit se mocipánům a pokud možno si nenápadně nahrabat. Logické, lidské.
05. 10. 2012 | 09:53

Sláma napsal(a):

Jan K.:"Ovšem Paroubek svými aktivitami potvrdil, že Kubice měl pravdu. "
Nějak vám asi uteklo, že máme v České republice již 6 let modročernou vládu. Jestli měl Kubice pravdu, jak mi vysvětlíte, že není Paroubek v teplácích?
Je to neschopností policie a státního zastupitelství, tedy institucí, které Kubice řídí?

Nebo byla Kubiceho zpráva jen sbírkou bezcených žvástů, které si (možná) vyprávěli (možná) mafiáni mobilním telefonem, jejímž jediným účelem bylo ovlivnit volby?
05. 10. 2012 | 10:00

Dumpling napsal(a):

DH

A co má být - Blažek tam přece byl dosazený právě proto, aby tohle dělal - hlídal a neutralizoval jakýkoliv pokus policie skřípnout gaunery z pravicové části spektra. Proto musel Pospíšil ihned pryč (dozvuk aféry Parkanová), proto musela Bradáčová tak dlouho čekat, než podala věrohodný důkaz, že bude na slovo poslouchat.
05. 10. 2012 | 10:07

Jan K. napsal(a):

Sláma:
Modročerná vláda? Černá měla vždy nejblíž k rudé, rozdíl mezi fašisty a komunisty je minimální.
Že vysoká politika prorostla s mafií jste nezaregistroval? Paroubek s kolotočáři, nebo jeho vztahy se severočeskou mafií vám nic neříká? Bohužel se u nás málokdy vytáhnou takové důkazy, aby se vyšší politici do tepláků dostali. Jinak by například Gross byl místo na Floridě na Borech.
05. 10. 2012 | 10:13

schrott napsal(a):

Pane Sobotko,
neuchylujte se prosím k podbným salboduchým zkomoleninám jako Šiškodrábek, neprosazoval jste sám slušnost v politice? Z mého pohledu tím jinak pravdivá hodnocení výkonu Drábka a celé vlády dostáváte do polohy přisprostlé komedie. Je to naopak tragédie.
05. 10. 2012 | 10:15

reppop napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Bohušu Bohušu, ty jsi nepolepšitelný.

Však díky Bohu! Kdyby se snad chtěl polepšit dle Vašeho gusta, tak by byl pro mne okamžitě nevlitelný.

Ale k blogu. Důchodový "pilíř bláznů" je opravdu výstižné pojmenování. K tomu už se vyjádřilo více nezávislých ekonomů (myslím těch, kteří nelobují za banky jež se na tom mají napakovat), např. pan Vostatek.
Taktéž slovenský ekonom Peter Staněk to vidí zcela jasně, v tom pilíři dostanete "figu borovu", viz:
https://www.youtube.com/watch?v=aoZgMRYltns

Nejde o nic jiného než o legalizovanou korupci, marketingová firma Šiškodrábek za peníze daňových poplatníků na ministerstvu sociálních věcí (!!!) náhání naivní klienty bankám.
Celá současná vláda je založena na legální korupci: za peníze svých klientů (daňových poplatníků) slouží lidem, kteří se chystají je okrádat. Je snad možné ještě něco absurdnějšího?
05. 10. 2012 | 10:15

Koncesionář napsal(a):

Důchodci už šetřili na důchod v porevolučních Kampeličkách a jak dopadli ? Ještě potom posílali další svoje peníze firmám ,které se snažily z těch vykradených kampewliček něco vydolovát .
05. 10. 2012 | 10:24

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ale sláveček zapoměl dodat, že až bude česká republika prodávat bonitní dluhopisy za vlády čssd, bude jejich výnos pro majitele 8% , jako v řecku a španělsku.
05. 10. 2012 | 10:44

Dumpling napsal(a):

rozdíl mezi fašisty a komunisty je minimální.

To ano, akorát že jedni jsou na pravici a druzí na lewvici.¨
Pokud jde o tzv. "černé" - svatou církev, tak jejími nedjvětšími konkurenty jsou samozřejmě komunisti, jejichž ideologie z křesŤAnské doktriny vyrostla a mnohé prvky věrouky převzala, byť nalakované jiným nátěrem a někdy i zdokonalené.
A tak vždycky, když katolíci zvedají prst a říkají : pozor na komunisty!, tak já slyším:"pozor na konkurenci!"
05. 10. 2012 | 10:44

Koncesionář napsal(a):

Brýle za 8 tisíc !! A krampol žranici !! Ták dopadli šetřilkové na důchod v soukromých kampeličkách.
http://praha.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A020723_163505_praha_krimi_ton
05. 10. 2012 | 10:49

pgjed napsal(a):

Pane Sobotko,

Vy sice pojímáte svůj článek jako filipiku proti misomusům na MPSV, ale když dovolíte, já si vezmu nadpis vašeho článku, jako otázku. A hned vám odpovím. V těchto krajských volbách opět nesplnitelné slibuje ČSSD. Alespoň na Jižní Moravě, soudě dle hesel na bilbordech rozhodně! Prakticky neexistuje slib, který by korespondoval s tím, co spadá do krajských pravomocí! Oháníte se důchody, daněmi a kdoví čím ještě. Chápu, že vycházíte z toho, že drtivá většina voličů naprosto netuší, co kraje mohou a nemohou a za co jsou odpovědné. Ale je to naprosto nefér, když se ani nepokoušíte to voličům objasnit. Svědčí to o nedostatečné kreativitě socdemáků na krajích. Místo toho vytváříte takové blamáže, jako vracení regulačníc h poplatků z již tak skromných krajských rozpočtů. O defraudaci v některých krajích nemluvě. Zato se pak rádi chlubíte cizím peřím. Jak ostatně v OVM předváděl pan Hašek, když, kdykoliv se mu podařilo předběhnout Juránka, se chlubil na všechny strany s tím, co navrhli, prosadili a zrealizovali v JMKZ lidovci, zato ke koninám, které zvojtili socdem společně s ODS se hrdině neznal. Nesplnitelné, to je tedy přinejmenším na krajské úrovni doména ČSSD. I když, jak ukazují průzkumy, voliči si to zatím neuvědomili.
05. 10. 2012 | 10:53

Viola napsal(a):

Pane Sobotko, včera jsem se dívala na předvolební diskusi s panem Mravcem a severomoravany. Je mi nějak podezřelé, že ti z ČSSD mají takovou nadváhu, to v očích voličů nedělá dobře. Zaveďte jim nějaké povinné cvičení a odtučňovací kůru, jinak budou nevěrohodní a znáte to přísloví sytý hladovému nevěří. Já jsem se rozhodla, že podpořím ty štíhlé, v tom případě to byl člověk z KDU-ČSL. Když už nic, tak alespoň se trochu spraví, jako ti ostatní.
05. 10. 2012 | 11:06

SuP napsal(a):

Každej šíbr slibuje a vždycky sliboval, že pro hejla vydělá peníze. A blbej hejl tomu vždycky věřil a vždycky se divil, že naletěl. Proto je to hejl. Pokud si kdokoliv myslí, že se posadí do letadla, které mu na někom jiném vydělá peníze, je zoufalec a nezaslouží než okrást.
Pokud Sobotka a jeho Melodybojs budou slibovat ráj na Zemi jiným způsobem, bude to zase jen podvod jinou cestou a kdo mu na to skočí, zase dopadne jako hejl. Pokud občanstvo bude ochotno věřit, že někdo cizí mu zprostředkuje nezasloužený zisk, bylo by čestné žádné reformy nedělat. Stačilo by pravdivě informovat o průběhu a predikci vývoje důchodového fondu v souvislosti s vývojem počtu důchodců. To totiž je jediná správná motivace občanů k tomu, aby se o svůj důchod začali starat včas a aktivně sami.
05. 10. 2012 | 11:47

Jan K. napsal(a):

"Ernesto napsal(a):
VFISHERE dobře si spočítejte tolik takových vykuků ve svých řadách mají pravicové strany ,oproti levicovým ! Je to neporovnatelné ! "
Asi máte pravdu. Zatím se dalo zaregistrovat:
1). Jediný ministr financí, který kradl tak, že musel jít sedět, byl Ivo Svoboda, shodou okolností z ČSSD.
2). Jediný předseda strany, který neuvěřitelně křišťálově čistě zázračně zbohatl a který bojuje za obyčejné lidi na Floridě, byl čirou náhodou zase z ČSSD.
3). Jediný hejtman, který byl přistižen s krabicí s miliony, jistě vydělanými poctivou prací, byl neuvěřitelnou náhodou opět z ČSSD.
05. 10. 2012 | 12:09

hakarel napsal(a):

Pane Sobotko mám pocit že z obsahu dopisu pracovníka ÚP může soc.dem. vyjít při sepisování volebního programo. A to je obsah toho dopisu velice slušný a mírný ve vztahu k realitě.

Vždyť třeba autoři oněch ohlupujících důchodových tabulek MPSV si vycucávají vstupy z palce. Nenamáhají se ani odhadnout nebo zvolit inflaci, odhadnout nebo zvolit výnosy pro jednotlivé druhy investic a započítat do toho náklady a zisky fondů.
Důvod je prostý. Výpočty by ukázaly, že každá z variant je pro klenta ztrátová bez ohledu na výši platu, dostal by zpět pouze podstatně menší reálnou hodnotu, než vložil. A toto je ještě optimistická varianta.
Ta reálná varianta je, že fond bude vytunelován nebo zmizí z důvodu vyšší moci a klient nedostane ve stáří nic.
K tomu je ještě varianta třetí, pesimistická - vládci peněz si upraví zákony tak, že z klienta který přestane platit se nakonec nestane příjemce důchodu ale doživotní dlužník fondu.
A potom už zbývá jenom nejvyšší, čtvrtý stupeň, dědičné dlužnictví. Takové dlužnictví jak ho znali v Tibetu do vojenského obsazení Čínou. K tomu máme v právním systému nakročeno už teď.V tomto nejvyšším stupni budou důchodové fondy prosperovat a vzkvétat a početně se množit.
05. 10. 2012 | 12:11

Yosif K napsal(a):

Z druhého pilíře nepůjde vystoupit – bude tedy dobrovolný ale pouze do okamžiku, kdy člověka omámí reklama s nerealistickými sliby. Třeba do Důchodové kalkulačky na webu ministerstva práce a sociálních věcí můžete zadat roční výnosy mezi 2 až 7!!! procenty, čím víc, tím větší radost. Jsou označené jako „očekávané (nikoliv zaručené)“, ale nikde se nepíše, že to jsou nesmysly, se kterými po dobu 40 let nelze v žádném případě počítat. A že historie nám poskytuje řadu případů z vyspělých zemí, kdy po desetiletích spoření splakali penzisté nad dosaženým prodělkem ( pro srovnání - reálný výnos stávajícího penzijního připojištění v ČR nepřesahuje za posledních deset let 1%).
KONEC CITATU.

A) rozumny clovek si zada 2%. To ted dostanete i na sporicich uctech.
Risker si zada vice - pokud che investo9vat do rizikovejsich aktiv.
B) co nabizi CSSD? Pokracovani preubezneho systemu ktery se bude "prubezne parametricky upravovat". Jak uznal ve svem blogu i Spidla.
Bude se prubezne paramtricky uopravovat tak ze budto pujde smerem dolu k urovni zebracenek z prvni republiky, nebo nepujde smerem dolu ale po vladou vitezne CSSD treba i nahoru, coz povede k predluzeni statu a-la Recko pod 22 lety vedeni korpupcniku ze strany PASSOK a Spanelsko pod 22 lety vedeni korpupcniku ze strany PSOE (Guerro, Guerrero...) a ku statnimu bankrotu a zavedeni zebracenek na urovni prvni republiky.
05. 10. 2012 | 12:24

Yosif K napsal(a):

CSSD splnuje nesplnoitelne, ze pri porodnosti 1.25 ditete na zenu prubezny penzijni system bude poskytovat i nadale do nekonecna penze nad urovni zebracenek z rpvni republiky.
05. 10. 2012 | 12:26

Wraith napsal(a):

SuP

Jistě. Největší úspěchy vždycky sklízí ti, kteří slibují ráj pro nemakačenky a jiné vykuky parazitující na systému. To je stará písnička.
Současná vláda nedokáže řešit některé z důležitých aspektů existence státu s tím se stabilita společnosti z hlediska sociálního systému a zaměstnanosti.

Pravice řeší ráda věci ihned a v krátkodobém horizontu. Což je sice hezké, ale v dlouhodobém výhledu těžko udržitelný styl politiky. Politikům často nedochází, že je potřeba omladit populaci. A to chce čas.
Pokud bude stárnout obyvatelstvo stejným tempem, potom bude nutné "stále výrazněji šetřit". Slabá mladá populace podlomená nezaměstnaností nedokáže uživit nejen sebe, ale zejména skupiny závislé na sociálním systému. Na co je systém důchodového spoření, když nebudou aktiva, které by do něj mohla ta generace vložit?
Musíme si položit otázku. Co je pro tuto zemi lepší? V principu "decimování" obyvatelstva nezaměstnaností sníženou podporou rodin a seniorů, které ve skrytu duše tolik vítá pravice, nebo "rozhazovačná" levice, která ví, že investice do systému, byť pohříchu schodkové se v pozdější době vrátí?
Faktem je, že jednotlivé aspekty jsou spolu úzce souvisí a díky tomu, že navíc do systému promlouvají další proměnné jako je zahraniční obchod a nemalá závislost na zaměstnavatelích ze zahraničí. Řešit takový spletenec není jednoduché pro žádnou vládu, nicméně scénáře řešení existují, o tom nepochybuji.
Mě osobně je bližší levice ale i pravice má v lecčem pravdu. Takže řešení je někde uprostřed.
05. 10. 2012 | 12:28

Stařeček napsal(a):

jenom děti na důchody šetřete v pilířích. Investorům už nikdo půjčovat nechce a vaše penízky se jim na nezdařenou investici budou hodit. Jak je psáno výše, v lepším případě přijdete o vše. V tom horším budete ještě dlužit a přijdete i o to, co s pilířem nemá nic společného. Tak šetřete, šetřete. Investoři čekají a lákají.
05. 10. 2012 | 12:30

Yosif K napsal(a):

Jan K. napsal(a):

VFISHERE dobře si spočítejte tolik takových vykuků ve svých řadách mají pravicové strany ,oproti levicovým ! Je to neporovnatelné ! "

05. 10. 2012 | 12:09
Pane Jan, mate pravdu, krade se ve vsech stranach, CSSD mela doposud kluku ze na rozkrafdasni na krajich se venovala mensi mpozornost nnezx na pripady CASA a PROMOPRO, ale ve skutecnisti na krajich se kradlom vesele za dennihonsvetla a do doby nalezu "krabice" top centralni tisk ignoroval jasko "malickosti lokalniho vyznamu".

Zdejsi falesni prsatele proletyaru rvou ze se nejvic rokrade pri vystavbe silnic, dalni a zeleznic. Ze tam od dob Paroubka rediteloval maldy vyderac Michal Hala CSSD na tro zazpominaji. Jestli rkadl Redbicek, tak za soucinnosti s Halou. Jestli mkradl za soucinnosti s Halou, ten jiste prepumpovaal penize na vsechny dulezite politicke strsany.

Jinak by jej CSSD nepodrzela, kazdy na nej prsklo, ze mu stavebni firmy prispely na narozky 800 tisic. Nezbyva nez se smirit s tim ze narozky za n800 tisic jsou ve svazu falesnych pratel proletaru beznou veci a zed zamena 7 vina za 7 mega v cash je beznoiu veci na hejtmanske urovni.

Jak rikal Palas o Sobotkovi: "Nabadal nas abychom se vice starali o financovani strany." Jak???????
05. 10. 2012 | 12:34

Ernesto napsal(a):

Jane K Tyhle soczemáky co jste uvedl jsem také odsoudil a poprávů ! Standa mašínfíra mě též těžce zklamal ! Holt si asi nevyberem s těch prolhaných politiků ! Nějčestnější mě zatím připadají komunisti ! Také jich volím ,jinak na výběr v česku není ! Do parlamentu se cpou čím dále větší dementi ! Hezký den Ernesto
05. 10. 2012 | 13:47

SuP napsal(a):

Wraith -
".... Politikům často nedochází, že je potřeba omladit populaci. A to chce čas.
Pokud bude stárnout obyvatelstvo stejným tempem, potom bude nutné "stále výrazněji šetřit". Slabá mladá populace podlomená nezaměstnaností nedokáže uživit nejen sebe,...."
To chcete naznačit, že by Sobotka měl šukat mojí starou???
Tak to je ještě lepší než "jistota destinásobku"!
To byl fór! Problém je, že dokud se budou střídat levá/pravá, budou mít na přípravu jakékoliv reformy málo času. A dokud to nepochopí, jsou ty jejich slibotechny pořád jen nabídkou veksláka hejlovi.
05. 10. 2012 | 13:52

Jan K. napsal(a):

Ernesto, jsem rád, že se mnou souhlasíte - jestliže krade prakticky celý národ, tak pochopitelně v politických stranách bude situace podobná. Ovšem pokud jde o komunisty, tak jejich vládu jsem zažil za celých 41,5 roku a po nabytých zkušenostech bych je nevolil ani náhodou.
05. 10. 2012 | 13:54

Yosif K napsal(a):

Musíme si položit otázku. Co je pro tuto zemi lepší? V principu "decimování" obyvatelstva nezaměstnaností sníženou podporou rodin a seniorů, které ve skrytu duše tolik vítá pravice, nebo "rozhazovačná" levice, která ví, že investice do systému, byť pohříchu schodkové se v pozdější době vrátí?

Mě osobně je bližší levice ale i pravice má v lecčem pravdu. Takže řešení je někde uprostřed.
05. 10. 2012 | 12:28
JAK TO VITE ZE SE SCHODKOVE INVESTICE DO SYsTEMU VRATI? Pravda je toakovas ze se v ojedinelych pripadech vrati, ve vetsine pripadu se vsak nevrati.

To zed se schodkove invetsice vrati na to verily vsechny levicove a cast pravicovych vlad v Recku a Spanelsku.
Spanelska zbuhdarma postavena nevyuzivana nadrazi TGV a nevyuzivana funglo nova letsite a malo vyuzivane kulturni centra od Calatravy a neprodejna sidliste cinzovnich domu 15-20 km od pobrezi atp postavena system "pujcit, prostavet, prozrat a pros...at" se nevrati nikdy. Ncimene stavebi boom vyhnal mzdy pomahacu na stavbach na 2200 EUR mesicne a pomohl rozvratit mzdovy system a produktivity prace ve Spanelku na desetileti dopredu.

Dtto sportovni arealy, metro atd v Atenach.
Jak rekl nejakej Zaoralek nebo Sobotka - skody napachane pravici nepujdou dlouho opravit. A k tomu nutno dodat: skody napachane levici nepujdou orpavit dlouha desetileti. Politika "Prozrat a pros...at" v 90% znamewna pouze kratkjodobe pobzbuzeni hospodarstvi. Komu pomuze hnijici letsiote, nadrazi nebo rozpadajici se pavilon nebo stadion? Krakodobe vsem, dlouhodobe nikomu.
05. 10. 2012 | 14:08

Ernesto napsal(a):

Jane K proboha probudte se ,tihle komunisté ,to už je mladá generace která má úplně jiné a pragmatičtější myšlení a představu o budoucnosti ! KSČM je zatím v pohodě ,nemám k nim výhrady ! Je to přece jen levicová strana a určitě se budou snažit vycházet obyčejným pracujícím vtříc a budou si jich více vážit nežli tihle novodobí mafiánští kapitalisté kteří by i pod sebou ho...pozřeli z nenažhranosti !U nich je dnes dělník až ten poslední ! Ernesto
05. 10. 2012 | 14:14

Jan K. napsal(a):

Ernesto, tak v této záležitosti mám zcela opačný názor.
Pěkný den
05. 10. 2012 | 14:17

Wraith napsal(a):

SuP

Jo, pokud politikům nedojde, že jediný řešení je názorový kompromis, tak celá takhle zemička půjde do kopru.

Yosif:
Co myslíte? Vrátí se zemědělci investice do hnojiv a zalévání v plné míře, nebo bude mít zisk? Já bych řekl, že vrátí, a nejen formou finanční. Jde o to, že ta návratnost není okamžitá, nýbrž jde o záležitost dlouhodobou a Dobře hnojená půda bude mít tendenci podívat stabilní sklizně.
Dobře víme, že sociální systémy nemohou být nikdy ziskové. Ziskový může být pouze sektor výroby, zemědělství a části služeb, což je problematika zaměstnanosti.
Jestliže se vytvoří dostatek pracovních příležitostí a zároveň bude existovat stabilní odbytiště, pak nepochybuji, že se situace zlepší.
05. 10. 2012 | 14:26

SuP napsal(a):

Wraith -
Pokud ten názorový kompromis nepotírá fyzikální a matematické zákony a logiku a netvrdí, že Perpetuum mobile existuje, pak jo.
05. 10. 2012 | 15:33

Jarda napsal(a):

Důchodová reforma je výhodná pro lidi s nadstandartním platem.
Tohle mohl vymyslet jen idiot, nebo člověk, který je napojený na penzijní fondy.
Ať si lidi s lepším platem klidně ukládají peníze kam chtějí, ale proč jim má na jejich luxusní penze přispívat ta chudší většina ve formě DPH a za odměnu bude ještě odměněna nižším důchodem, protože bohatší vyvedou peníze z průběžného systému.
Je to solidarita naopak. Je to krok o sto let zpátky. Je to prohlubování trendu, kdy chudí chudnou a bohatí bohatnou.
Na tento trend dojíždí kapitalizmus, protože bohatí nejsou schopní svoje peníze utrácet a ostatní nemají co. Trh přestává fungovat...
05. 10. 2012 | 16:34

Yosif K napsal(a):

Wraith napsal(a):
Yosif:
Co myslíte? Vrátí se zemědělci investice do hnojiv a zalévání v plné míře, nebo bude mít zisk? Já bych řekl, že vrátí, a nejen formou finanční. Jde o to, že ta návratnost není okamžitá, nýbrž jde o záležitost dlouhodobou a Dobře hnojená půda bude mít tendenci podívat stabilní sklizně.
Dobře víme, že sociální systémy nemohou být nikdy ziskové. Ziskový může být pouze sektor výroby, zemědělství a části služeb, což je problematika zaměstnanosti.
Jestliže se vytvoří dostatek pracovních příležitostí a zároveň bude existovat stabilní odbytiště, pak nepochybuji, že se situace zlepší.
05. 10. 2012 | 14:26
Zalevani a hnojiva nejsou invedstice, to jsou provozni naklady o ktere se soukromnici staraji sami.
Investice jsou napriklad:
---Areal REXPO 92 Sevilla - nyni z pulky rozpadle
---Nadrazi TGV "Isla Da Cartuja" z tehoz roku = spadlo, postaveno znovu, temer nepouzivane
--- Aeropuerto de Castellon-Costa Azahar - nepouzivana novostavba v cene 4 miliardy Kc (150 m EUR)
--- Marina a kulturni centrum ve Valencii - luxusni stavby vyuzivane tak na 5%

atd atd

Prorustova opatreni predluzenych evropskych vlad se bohuzel neomezovala na prihnojhovani a zalevani policek...... nektre nemolvistosti slouzi, nekeetre se udrzuji a neslouzi a nektere se rozpadly......
Castellón-Costa Azahar Airport (Spanish: Aeropuerto de Castellón-Costa Azahar, Valencian: Aeroport de Castelló), (ICAO: LEDS) is an airport in Vilanova d'Alcolea and Benlloch in Spain. The airport was officially declared "open" by local authorities in March 2011 despite having no airlines signed up to land there, nor government approval to operate. Delayed for several years and at a current cost of €150 million, commercial flights were due to begin on 1 April 2012[1] but, as of July 2012, there have been none.[2]

The airport has become a symbol of the wasteful spending that has sunk Spain deep into a recession and a banking crisis.[3]

A $375,000, 24 meter tall statue of Carlos Fabra, a local politician, was erected in the airport. Fabra has been under judicial investigation in connection with several cases of corruption and tax evasion.[3]
05. 10. 2012 | 16:52

Yosif K napsal(a):

Na tento trend dojíždí kapitalizmus, protože bohatí nejsou schopní svoje peníze utrácet a ostatní nemají co. Trh přestává fungovat...
05. 10. 2012 | 16:34
Mohl byste pane ve veskere anonymite popsat co o vikendu kupujete v supermarketu - tedy za predpokladu zde jste na te chudsi strane "rozevirajich se nuzek"?
05. 10. 2012 | 16:55

Yosif K napsal(a):

Socaliste, uz vam dochazi kam mizely penize z reckeho statniho rpozpctu? Krome toho ze za socanu statni zamestnanci v recku dosahly platove urovne 150% soukromeho sektoru???????

Kdy povstanete na obranu svych bratri z Recka? Kdy Petra Paroubkova zase neco prohodi jak se vyucila zapalenou socialistkou u reckych socialistickych MILIARDARU??????

5. října 2012 14:29
ATÉNY - Bývalý náměstek řeckého ministra vnitra Leonidas Tzanis, který je jedním z 36 řeckých politiků a veřejných činitelů vyšetřovaných kvůli korupci, spáchal sebevraždu. Podle řeckého serveru ekathimerini.com ho našla mrtvého manželka v jejich domě ve městě Volos v centrálním Řecku. Údajně se oběsil.

Tzanis je jedním z řeckých vysokých funkcionářů, které vyšetřuje řecká finanční policie pro podezření z korupce, zatajování příjmů a krácení daní. Daňoví vyšetřovatelé během rozsáhlé kontrolní akce mimo jiné zjišťují, zda jsou majetky politiků v souladu s jejich příjmy. Tzanis je prvním z vyšetřovaných, který spáchal sebevraždu. Byl otcem dvou dětí. Není známo, z čeho byl politik z Panhelénského socialistického hnutí (PASOK) podezírán.

Úřady se rozhodly přezkoumat majetek předních řeckých politiků, včetně předsedů vlád a stran a ministrů, na základě rozhodnutí parlamentu. Mají jít zpět až do roku 1974, kdy byla v Řecku po sedmileté diktatuře vojenské junty obnovena demokracie. V souvislosti s objednávkami zbraní pro armádu byl už dříve obviněn bývalý socialistický ministr obrany Akis Tsochatzopulos, který je od dubna ve vazbě.
05. 10. 2012 | 17:05

Wraith napsal(a):

Yosif:
Jsou to investice. ;-)
1. aby měl čím hnojit musí nejdříve vybudovat hnojiště nebo mít chov dobytka, nebo hnojiva nakupovat
2 .aby měl čím zalévat, musí poatavit vodovod
05. 10. 2012 | 17:57

fik napsal(a):

Nevím jaká drzost vás opravňuje komunikovat jen s tím s kým se vám zachce. Zapomínáte že jste volený státní zaměstnanec.
Vaše partaj pro mne skončila, nevím o jediném důvodu, proč bych měl volit ČSSD, když jedinou změnou je výměna barev. Když už se konečně pochopí že to je především o lidech a ne partajích! Strany a jejich systém kumulovat neschopnost propracovaným systémem trafik je jedna z největších brzd změn
05. 10. 2012 | 18:50

Yosif K napsal(a):

láma napsal(a):
1) Následkem zhoršeného přístupu ke zdravotní péči a ke kvalitní a plnohodnotné stravě se průměrná doba dožití začne zase zkracovat
2) Jak se bude prodlužovat doba odchodu do důchodu prodlužovat do nekonečna, bude stále přibývat seniorů, kteří se prostě upracují k smrti a zemřou za svým soustruhem nebo svojí sbíječkou. Jsme asi jediná země na světě, kde není pevně ohraničená doba odchodu do důchodu.
3) Česká republika je na 214. místě na světě v porodnosti. Děti jsou pro státní rozpočet také přítěží, stejně tak jako senioři. Místo rození dětí budeme dovážet gastarbeitery, kteří státní rozpočet nic nestojí a navíc přicházejí v mladém věku (dá se to i regulovat legislativně) a tím zcela změní demografické poměry.
05. 10. 2012 | 09:19
S tim vsim co popisujte pocita i vrchnio odbornik na penze soudruh Spidla.

Akorat tomu rika ze "v prubenzem systemu bude potyreba upravovat paranetry".

A to je oc tu bezi. CSSD hulaka nahlas ze prubezny system bude skvele fungovat a kdyz se zeptate jak, tak vam potichoucku sdeli ze "bude potreba upravit parametry".

Nastesti proletari se neptaji jak system bude fungovat - ergo kladivcko vitezstvi levice ve volbach je nA 99% JISTE.
05. 10. 2012 | 20:11

Yosif K napsal(a):

Wraith napsal(a):
Yosif:
Jsou to investice. ;-)
1. aby měl čím hnojit musí nejdříve vybudovat hnojiště nebo mít chov dobytka, nebo hnojiva nakupovat
2 .aby měl čím zalévat, musí poatavit vodovod
05. 10. 2012 | 17:57
A socialiste misto vodovodu postavi nadrazi ktere spadne, nebo rozhodi penize mezi proletare aby "podporili agregatni poptavku" po cinskych a korejskych mobilech a tabletech.
05. 10. 2012 | 20:17

Rumcajs napsal(a):

Koukám, že říkat pravdu se už zase nenosí.
05. 10. 2012 | 21:13

Rumcajs napsal(a):

Sobotka chce okrást lidi daleko více, než Kalousek s Drábkem dohromady. Jak jistě všichni vědí, cca 40 % HDP jde na mzdy a zbytek na daně. Jestliže tedy levicový tajtrlík Špidla navrhuje 3% navýšení odvodů z HDP pro odvody na důchodový účet, znamená to snížení příjmů lidí o cca 7.5 % z jejich příjmů. Tedy, kam se hrabou Drábkovi 2%.

Je to takhle lepší pane Stejskale a nebo budeme zase mazat ?
05. 10. 2012 | 21:23

Wraith napsal(a):

Yosif

Zajímavý názor. Pokud je mi známo: Socialisté (ČSSD), pokud slíbí vodovod, postaví vodovod. Alespoň tady, v Pardubickém kraji. A jestli tam u vás staví, co se jim zlíbí, to už by si s nimi měli vyřídit Vy i Vaši spoluobčané. řešením je prostě je příště nevolit.

Jenže ty případy taháte z Itálie nebo Španělska, což je jiná sorta.
Pokud vím, stavby po komunistech, a leckdy ještě starší, jsou překvapivě kvalitnější, než ty vystavěné soukromými firmami v současnosti. Že by místní firmy zapomněly na důkladnost?? Nevím. Mnohdy se už po 15 letech z "nových" domů loupe omítka, zatéká do nich atd....
Stavební firmy často argumentují nedostatečnou údržbou, nebo dokonce , že není postaveno podle sválených plánů(!!). (A raději ani nemluvit o předražených a mizerně postavených silnicích/dálnicích). A to nejsou zřídkavé případy.

Pokud tedy je mezi firmami tak rozšířená "nekvalita a přemrštěné ceny", potom se nelze divit, že Češi raději sáhnou po čínských či jiných levných výrobcích, které stojí pakatel a většinou svůj účel splní.
05. 10. 2012 | 21:48

ada napsal(a):

pane predsedo, psychologove radi rikat lidem pravdu, mluvit otevrene protoze dnes uz nikdo na nejake sliby a vetrne zamky nenaleti, na to uz hodne lidi dopadlo na hubu a na tlachy neni cas, pozadejte je o ucast ve volbach, protoze je to na nich tahle tlupa musi od valu a na hodne dlouho nejlip na furt
05. 10. 2012 | 22:04

Rumcajs napsal(a):

Wraith:

Tak trochu srandujete s tím Pardubickým krajem. Není to náhodou ten kraj, kde významná Pardubická firma obvinila vedení kraje ze snahy dotlačit je ke korupci ?
A není to náhodou ten kraj, kde občané Pardubického kraje známkovali (Jako ve škole)své radní tak, že nejběžnější známka byla 3 a 4 ?
Není to náhodou ten kraj, kde se jim hroutí nemocnice a doktoři tam odsu houfně prchají ?

Atd,atd....

A s tou kvalitou - no to myslíte kterou stavbu ? Já třeba bydlím v takovém domě, co ještě stavěli komunisti a tady nebyla jediná zeď do pravého úhlu, podlahy křivé,v oknech fuky jak do prde...

Proč proboha tak lžete ?
05. 10. 2012 | 22:45

Nicki napsal(a):

Sociální služby a zdraví nejsou zboží. S tím se v dobře fungujících státech nekšeftuje. ČSSD zastavila po roce 2008 privatizaci a tím zlodějskou destrukci sociálních služeb a krajských nemocnic.

Teď hrozí, že ministr Heger bude v Praze od zeleného stolu rozhodovat kde se bude a nebude poskytovat zdravotní péče. To je směr vývoje k předražené nefunkčnosti viz "reformní" změny na misterstvu dopravy a MPSV.

Občané mohou tento gangsterismus zastavit tím, že ve volbách za týden dají hlasy ČSSD. Vladní koalize skomírá v další krizi. Dorazme ji.
06. 10. 2012 | 10:55

Yosif K napsal(a):

Wraith napsal(a):
Yosif
Zajímavý názor. Pokud je mi známo: Socialisté (ČSSD), pokud slíbí vodovod, postaví vodovod. Alespoň tady, v Pardubickém kraji.
KONEC CITATU.
CSSD postavi vodovod a kdyz nejaky poctivec uprostred pardubicke CSSD chce dosahnout nizsi nabidkove ceny tak je "nutno jej obklopit nasima lidma a drzet jej v nejaky azurite - drzet jej tahle za varlata - jinak zas na bude jebat vsechny s tema svejma cedulama".

Takhle finguje CSSD - postavi vodovod (nebo opravi Bustehrad) a pro Sobtoku se "na krajich dobre hospdari". Zaroven hejtmani plni SOBOTKOVO ZADANI "jset u moci musite se postarat o fionancovani CSSD". A hejtmani plni - a pokud se nenechali chytit se skatuli penez, p=ni stranicke ukoly vesele dodnes.

Takhle se p[ane Wraith v cesku krast neprestane - i kdyz co se tyce Drabka a SW na MPSV ma Sobotka ocivdne pravdu.

Jedina mala vada na krase - CSSD krade taky - PLNOU PAROU - a manipuluje vyberova rizeni tak, ze je to "zcela legalni" - jenom to che davat vetsi pozor pri transportu penez v papundeklovych skatulich.
06. 10. 2012 | 13:47

Yosif K napsal(a):

Ha zde doslovny citat - z MFD. Samozrejme Rath pokracoval v "dobrem dile: nastavenem jiz za bendla - jenom trochy "presmneroval parametry".

Vyhoda rozkradani na uroivni kraju je to, ze to dlouho unika pozornosti novinaru z Prahy. A pres mistni mafie je obvykle zajistena i "BENEVOLENCE" mistnich organy policie a SZ.
MFD pise jak socani vesele hospodari:
Podezření vzbudila nahrávka, kterou do médií poslal anonymní podnikatel. Politik s ním hovořil jako s přítelem o tom, komu by bylo dobré poslat příspěvky na krajskou volební kampaň a jak je potřeba ohlídat Miroslava Petržílka, dnes už bývalého krajského místopředsedu ČSSD.

Petržílek je zase "hrdinou" dříve zveřejněných audiozáznamů pořízených podnikatelem Liborem Joskou. Od nich dal Váňa ruce pryč s odkazem na spolustraníkovu duševní chorobu. Jenže na anonymní nahrávce hovořil podobně jako on. A ne jen o financích, ale také o zákulisí strany, které ovládá.

"Hejtman musí bejt trochu utěsnanej..., dokud nebude chycenej tak, že ho někdo bude držet takhle za koule, za varlata, tak ti zase začne ukazovat ty cedulky a začne jebat všechny," říká mimo jiné Váňa člověku, který by v případě úspěchu ČSSD měl na podzim nahradit současného hejtmana Radko Martínka (více o nahrávce čtěte zde).

Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/poslanec-vana-rezignoval-kvuli-vulgarni-nahravce-na-post-sefa-krajske-cssd-1uy-/pardubice-zpravy.aspx?c=A120130_154736_pardubice-zpravy_klu
06. 10. 2012 | 13:53

Wraith napsal(a):

YosifK

Koukám, že se objevují staré kauzy. No, budiž. Pokusím se na to odpovědět.

"V každém jablku se může ukrývat červ.", jak známo, a platí to i o politických stranách. Rozdíl je ovšem v přístupu politických stran k hříšníkům a aktérům jednotlivých afér.
Jsem zvědavý, zda by kvůli podobné nahrávce rezignovali ti z ODS či jiných stran. Obávám se, že v jejich podání by tomu bylo jinak.
Pokud by například ProMoPro postihlo ČSSD coby vládnoucí stranu, nepochybuji, že by ti průšviháři letěli z kola ven, jen by se za nimi zaprášilo. Jaký je výsledek aféry v podání vládních stran, víme všichni. Hříšníci si dál užívají výhod svých postů.

A pokud se týká Petržílka a Váni. V jejich případech došlo také k razantnímu řešení. Váňa podal demisi na post předsedy krajské organizace. Slabé gesto, ale snaha o ospravedlnění se, řekněme, nějaká byla. Petržílek rezignoval nejen na funkci. Odešel ze strany údajně ze zdravotních důvodů.
Tak či onak
Nelze popřít, že by takové kliky uvnitř strany, snažící se režírovat dění regionu neexistovaly. Nepochybuji, že jsou. A to v každé straně.
06. 10. 2012 | 20:17

pepa vyskoc napsal(a):

ČSSD a ODS nejsou politické strany ale tlupy zlodějů.Je třeba je zakázat.
07. 10. 2012 | 19:48

Jarle H. napsal(a):

Politici. Bohužel včetně Vás, Bohuslave.
08. 10. 2012 | 11:31

Tenzan napsal(a):

Často se slibují věci, které nejdou spolu dohromady - jistoty v práci a nízká nezaměstnanost a výsledky nejsou valné:
http://www.mises.cz/clanky/systematicka-siesta-836.aspx

Vybrané citace: [i]Nezaměstnanost ve Španělsku přesahuje hranici 23 %, z toho více než 50 % mladých lidí je bez práce. Vedle toho, pouze kolem 6 % Němců je bez práce, což je téměř nejnižší úroveň v zemi od sjednocení. Tento propastný rozdíl přisuzuje Španělsku pozici mezi nejhůře fungujícími ekonomikami na kontinentu a Německu uznávanou pozici mezi nejlepšími.
…Jednou z hlavních odlišností mezi německým a španělským pracovním trhem jsou jejich minimální mzdové tarify. Ve Španělsku, zaměstnanec s minimální mzdou může očekávat výdělek kolem 633 eur za měsíc. Německo, naproti tomu, nemá ze zákona stanovenou žádnou minimální mzdu, vyjma ojedinělých profesí, jakými jsou např. stavební dělníci, pokrývači nebo elektrikáři. [1]
…Je zřejmé, že německá týdenní mzda je téměř stejně vysoká jako měsíční ve Španělsku. Co už je méně zřejmé je důvod, proč Němci nepřesouvají své závody do nízkonákladového Španělska.
Jak praví staré přísloví: „čím dražší si na vyhození, tím dražší si na najmutí“. Jestliže se španělská firma rozhodne propustit zaměstnance, odstupné pro většinu pracovních smluv (a finiquito, ve španělštině) je vypláceno ve výši výplaty za 32 dnů za každý rok, kdy zaměstnanec pracoval pro firmu. Ačkoliv tento proces není ani v Německu jednodušší, neexistuje zde žádný právní požadavek na výše odstupného, které musí firma vyplatit propuštěným zaměstnancům. Jediným požadavkem je to, aby mu s dostatečným předstihem bylo oznámeno ukončení pracovního poměru, někdy až šest měsíců předem. Pokud španělská firma najme zaměstnance, který neodvádí požadovanou práci, značná část nákladů bude v budoucnu přenesena na zaměstnavatele. Zaměstnavatelé si jsou toho vědomi a při přijímání zaměstnanců jsou tudíž opatrní, aby se tato nešťastná a neplánová situace nenaplnila.

Jak můžeme vidět na dvou obrázcích níže, během posledních deseti let se vytvořil velký rozdíl mezi oběma zeměmi. Zatímco německá produktivita více méně udržela krok s pozvolným růstem mzdových sazeb, španělský příběh je zcela odlišný. Produktivita dost zaostává, což znamená, že ve finále jsou španělští dělníci mnohem nákladnější na najmutí, než byli před deseti lety….
Každé zboží má svou cenu, dokonce i práce. Pokud je cenám bráněno přizpůsobovat se potřebám trhu, dochází k nerovnováhám. Na trzích práce jsou těmito nerovnováhami nezaměstnaní lidé. Politiky, jakými jsou např. jednotné minimální mzdy a shora nařízené vysoké odstupné, udržují cenu španělské práce nad hranicí potřebnou k vyčišťování trhů.
Dokud se něco neučiní pro zmírnění těchto politik, zůstane práce ve Španělsku cenově nekonkurenceschopná. A než se tak stane, budou muset masy Španělů snášet tíživou hladinu nezaměstnanosti.[/i]
09. 10. 2012 | 15:21

NitAcceme napsal(a):

<a href=http://www.londonuggboots.co.uk/#271>real ugg boots on sale</a> I was curious if you ever thought of changing the layout of your blog? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures. Maybe you could space it out better? PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn Addelodup <a href=http://www.londonuggboots.co.uk/#271>real ugg boots on sale</a> FepblerType PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn leasevappyhag <a href=http://www.londonuggboots.co.uk/#893>ugg boots for sale</a> .
25. 11. 2012 | 13:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy