Volte spravedlivé reformy

12. 10. 2012 | 07:24
Přečteno 3114 krát
I když se ODS a TOP 09 občas snaží lidem namluvit opak, krajské a senátní volby v říjnu 2012 mohou být začátkem konce pravicové vlády Petra Nečase. Ovlivní totiž situaci i na celostátní úrovni. Vládní strany už dávno nemají pohodlnou většinu 118 hlasů. V poslední době nejsou schopny ani bezpečně přehlasovat veto sociálně demokratického Senátu potřebnými 101 hlasy. Výprask v krajských a senátních volbách může být (vedle vzbouřenců, vládních skandálů, prezidenta a reálných reformních neúspěchů) novým katalyzátorem rozkladu. Navíc platí, že případné nové oranžové krajské vlády nemohou dlouhodobě čelit asociální politice a škrtům centrální vlády, která tvrdě omezuje dostupnost a kvalitu veřejných služeb ve všech regionech. Nutná je co nejrychlejší změna politiky na celostátní úrovni. Proto jsou říjnové volby příležitostí pro voliče, aby uspíšili odchod vlády ODS a TOP09 a znovu rozdali karty v možných nových parlamentních volbách na jaře 2013.

Česká sociální demokracie se po případném volebním vítězství zavazuje k následujícím krokům:

5 hlavních kroků ČSSD po krajských volbách:

1) Zachováme dostupnost a kvalitu veřejné zdravotní péče v krajích. Zabráníme privatizaci krajských nemocnic.

2) Budeme bránit dalšímu snižování počtu hasičů a policistů, abychom zajistili bezpečnost občanů v krajích.

3) Využijeme důsledně všechny evropské peníze pro další rozvoj krajů především na zlepšení dopravní infrastruktury, školství a sociální služeb.

4) Vytvoříme nová pracovní místa, podpoříme investory i velké zaměstnavatele.

5) Budeme dále v krajích odpovědně hospodařit a postupně snižovat zadlužení z dob hejtmanů ODS.

5 zásadních kroků ČSSD po parlamentních volbách:

1) Nastartujeme hospodářský růst. Podpoříme modernizaci průmyslu a energetiky. Přivedeme investory a vytvoříme nová pracovní místa. Posílíme kupní sílu domácností. Zvýšíme minimální mzdu. Podpoříme export. Plně využijeme fondy EU. Snížíme schodek státního rozpočtu tak, aby to nepoškodilo ekonomiku a občany.

2) Prosadíme spravedlivé daně. Zavedeme spravedlivý a stabilní daňový systém. Zachováme sníženou sazbu DPH pro potraviny, léky a knihy. Zavedeme progresivní daň z příjmů fyzických osob. Zvýšíme zdanění firem a hazardu. Prosadíme majetková přiznání při nabytí velkých majetků.

3) Zajistíme dostupné zdravotnictví a školství. Zastavíme privatizaci státních nemocnic a sociálních služeb. Zrušíme většinu poplatků ve zdravotnictví. Odmítneme školné. Prosadíme spravedlivější penzijní systém s rozhodující kontrolou státu a garancí pravidelné valorizace důchodů.

4) Omezíme prostor pro korupci. Zpřísníme pravidla pro zadávání veřejných zakázek. Zrušíme akcie na majitele. Zprůhledníme financování politických stran. Prosadíme centrální nákupy a elektronické aukce.

5) Posílíme sociální jistoty i bezpečnost občanů. Stát bude lidem garantovat sociální jistoty v nemoci, nezaměstnanosti, invaliditě. Podpoříme pracující rodiny s dětmi. Posílíme dohled nad exekutory a omezíme lichvu. Stabilizujeme policejní a hasičský sbor. Zvýšíme tresty za závažné zločiny.

Tyto kroky však můžeme realizovat pouze s podporou občanů. Přijďte, prosím, ke krajským a senátním volbám!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Slavečku,

proč tak slabá kampaň ?

Proč si děláte alibi slaboučkým článkem na blogu, kde ho přečte tak ca. 2000 - 3000 osob ?

Těmity šplechty na blogu chcete zrušit akcie na doručitele, loupeživé praktiky mnoha exekutorů, ... ?

Chcete zase utrpět vítězství ?

To je problém pro strejdy a tedy s ČSSD vylézt z kanceláři pár dní před volbami na ulici a např. rozdávat letáky a vysvětlovat svoje záměr ?

Je problém poslední dny před volbami dát letáky na auta, do schránek, jako to dělala TOPka a VV před posledními volbami do PS ?

Nebo prostě nechcete nic měnit a tiché souručenství s ODS a TOP je to pravé ořechové pro stranické a soukromé kapsy ?
12. 10. 2012 | 07:52

Karel napsal(a):

Omluvám se za chyby, ale není čas ...
12. 10. 2012 | 07:53

Petr. napsal(a):

Pane předsedo, máme špatnou vládu. V tom máte pravdu. Ale Vy nebudete lepší. Už jste to ukázali hlavně za dvojvládí v kterém jste byl členem, myslím tím absolutistickou vládu "JÁ" Paroubka a hlavně v dějinách světa geniální vládu pod vedením křišťálového Grosse.
Oba již dnes nejsou formálně členy ČSSD, ale jejich mateřská strana přísně utajuje vše co s jejich vládami a zbohatnutím souvisí.
Nemusím vyjmenovávat vše, stačí Vám připomenout:
Geniální vysokoškolské studium Grosse při desítkách stranických a státních funkcí.
Nesmírně křišťálové zbohatnutí Vašeho křišťálového předáka, které mu dovoluje žít mezi nejbohatšími multimiliardáři světa na slunné Floridě a posílat tam děti do "imperialistických" škol.
Propuštění pedofilního ropného prince (za kolik?) a potrestání za to, ne toho kdo propuštění podepsal a jeho nadřízeného Paroubka, ale vykopnutí Nejvyšší státní zástupkyně z postu a nahrazení Vám spřízněnou p. Veseckou.

Tak řekněte: Myslíte to upřímně? Nebo platí: Jedni za 18 druzí bez 2 za 20?
12. 10. 2012 | 07:55

zemedelec napsal(a):

Pane Sobotka.
Výborné.
Chybí tam ještě hodně témat,ale stručně a jasně napsané.
12. 10. 2012 | 07:57

Jan Holubář napsal(a):

No nevím. Některým opatřením nerozumí. Vyšší zdanění firem povede k propouštění a následnému přetížení zbývajícíh zaměstnanců. Progresivní zdanění fyzických osob k jejich odchodu do daňového ráje. Zvýšení min. mzdy povedek likvidaci těchto míst. Pokud jde o korupci má ČSSD stejné máslo na hlavě jako ODS či TOP. Viz Palas, Vaňhová a další. Je pravda, že současná vládní věrchuška by se měla poroučet. Asi je to to nejhorší co tu v moderní historii ČR bylo.....To je ža šílené.
12. 10. 2012 | 08:03

Racionální volič napsal(a):

Musím nesouhlasit s tím, že ČSSD má na hlavě STEJNĚ korupčního másla jako ODS.

Má ho taky, to nezpochybňuje nikdo. Ale má ho desetkrát méně.

Ostatně, volit podle toho, kdo má na hlavě nějaké máslo, je idiotský přístup. Je nutno volit politický směr, který mi nejlépe vyhovuje. Aféry pominou, za půl roku po nich neštěkne pes, z machinací se do rozpočtu stejně skoro nic nevrátí, nikdo není tak hloupý, aby získané peníze neulil. Vyšetřování je nepravděpodobné. Obvinění je vzácné. Dotažení k soudu nesmírně ojedinělé. Odsouzení prakticky neexistuje.

Znovu, volme politický směr, který považujeme za správný a který v minulosti potvrdil, že se opravdu podle své ideologie chová. Kdo je levičák nebo si nemyslí, že nám slepá neviditelná ruka trhu zajistí ráj na zemi a zkousne semtam ekonomickou neefektivitu, ať volí ČSSD. Kdo je pravičák, nesnáší lenost a obdivuje podnikavost a zkousne semtam aroganci a chamtivost, ať volí ODS.

Volit podle novin, vajíčkových kampaní, teatrálních zatýkání v předvolebním týdnu, nebo nedejbože podle předvolebních blogů může jen člověk politicky se neorientující, zkrátka IDIOT. Takový bude VŽDY za půl roku zklamán a frustrován.
12. 10. 2012 | 08:22

mik napsal(a):

1) Okamzite odstoupeni cele vlady ktera nema duveru 80% obyvatel
2) abdikace prezidenta republiky byt to ma za par ,,
3) okamzite podepsani fiskalni dohody a tim zasednuti ke spolecnemu stolu v EU
4) zdeleni kdy CR prijme euro a tim se zacleni plne do EU
5) navrh na zavedeni 50 % dane bohatym
6) snizeni prezidentskeho platu platu poslancu a vsech statnich uredniku kteri dnes berou 100000 na 50 %
7) zakaz prebehliku -tedy pokud zvoleny ktery ziskal mandat od volice prebehne tak automaticky ztraci pravo pokracovat
8) dodrzovani 8 hodinove pracovni doby i dasich zakonu pri praci vlady a vsech rozhodovanich- zadna prestavka po 2 hodinach zadna omluvenka neucasti zadne odchody z hlasovaci mistnosti
9)konec lobistu ruznych financnich nepruhlednych machinaci okazite odstoupni z funkci ( ne jak Drabek az za mesic = dnes pise ze nezvysi minimalni mzdu )
10 ) schvalovani kvalitnich zakonu ktere bydou platit pro vsechny a vsichni je budou dodrzovat -nikdo nebude po autonehode pri ktere ridi v opilosti a srazi cloveka od nehody utece odchazet s policie zadnima dverma s ridicakem v kapse a nepojede pak na jachtu-a nejde jen o Janouska toto je jen nazorny priklad stejne to dnes vypada od prezidenta na Hrade az po toho posledniho statniho urednika.. pokud nikdo z vlady nenamitne nic proti porusovani listiny prav obcana kdyz vznikne zakon ktery narizuje hlaseni se na poste a narizuje protiustavni praci zdarma tak se neni co divit ze zakony nebude dodrzovat nikdo

Takze podpora vsech tunelaru a darebaku kteri zlikvidovali za 20 let stredni tridu a podpora tech kteri jednaji v duchu po me potopa podpora zbohatliku kteri si pod sebou vetev nepodrezou nebude,, bude podpora cestnym poctivym zchudlym a chudym kteri ne vlastni vinou prisli o praci bude podpora jasneho smeru a orientace na Brusel a ne na Moskvu v 89 jste otocili kabaty naruby a dal vladli at se jmenujete ODS TOP 9 CSSD at jste modri nebo oranzovani at jste verici ci ateiste ..ostatne verici clovek nefackuje mladika na ulici a netoci se jako korouhvicka na kostele ve vetru,,, kdo zavinil to ze EU zastavila dotace a CR bude platit penale za spatne hospodareni s nimi ..? Co pane Kalousek ? Nelze mit na Hrade prezidenta ktery nepodporuje EU nelze mit premiera ktery odmitne podepsat to co podepsalo 25 statu nelze mit ministra financi co neodvola okanzite sveho primeho podrizeneho tedy Drabka ,,schody se zametaji odshora panove ... Takze pane Sobotka az budou opravdu spravedlive reformy tak prijdte,, na samolibe reciccky ktere po volbach zadna strana nesplni neni nikdo zvedavy,,,pak se neni co divit ze stoupaji preference komunistup ,,ale zvolit je by bylo z blata do louze ne li jeste hure,,,
Volte EU volte Brusel volte Euro a volte fungujici overene zakony ktere jsou v zapadnich zemich jiz overene,,nevolte cesky nacionalismus a hrani si na mistry sveta s holym zadkem
12. 10. 2012 | 08:25

Petr z Tábora napsal(a):

Pane předsedo máte pravdu v kritice vládní koalice a ve změnách, které může volební debakl způsobit ve vládních stranách. Bohužel zmiňovaný program sociální demokracie je cestou mnoha slibů, zvyšování daní, velkého přerozdělování peněz a tím další nárůst možností korupce ke které je ČSSD náchylná tak jako ostatní parlamentní strany.
Nevidím ve vás rozumnou alternativu, uvítal bych posílení malých neparlamentních stran napravo i nalevo které dosud nejsou pod vlivem kmotrů.
12. 10. 2012 | 08:32

Ládik!!! napsal(a):

když ptáčka chytají...
12. 10. 2012 | 08:34

Občan napsal(a):

Super!
Konečně slovo do pranice. Palec nahoru.
Většina z uvedených opatření je realizovatelná, a to poměrně rychle.

Jen jednu věc, pane Sobotko - s nikým jiným než s komunisty nemáte šanci nic z toho prosadit. Co tedy bude s "Bohumínem"? Dvakrát už toto nesmyslné usnesení odsoudilo ke "koalici" s pravičáky. Jak to dopadlo, to teď právě zažíváme.
Hodláte opakovat stejnou chybu potřetí? Hašek dost zřetelně naznačil, že ano. Pak se ale musím zeptat - uvědomujete si, že se tím definitivně politicky zasebevraždíte a otevřete prostor fašistům?
12. 10. 2012 | 08:40

Jan K. napsal(a):

Omezíme prostor pro korupci? No, pokud to budete opravdu prosazovat, tak už moc dlouho předseda nebudete.
12. 10. 2012 | 08:44

Občan napsal(a):

Petře z Tábora - zavedení progresivity daní z příjmu PO i FO MÁ smysl. "Rovná daň" z příjmu zatím nepřinesla nic pozitivního. Ekonomiku nejenže nenastartovala, ale naopak dál utlumila; protože podvodnikatelé a příživnostníci dál platí málo nebo nic, bohatí jakbysmet, a celé daňové zatížení leží POUZE na zaměstnancích.
Stejně tak se jako ekonomicky vražedné ukázalo neustálé zvyšování daní ze spotřeby. Místo zvýšeného výnosu se dostavil opak - čím vyšší DPH a SD, tím nižší výnos z ní.

Takže snížení daní ze spotřeby a zavedení příjmové daňové progrese MŮŽE s ekonomikou pohnout kupředu nebo alespoň ZASTAVIT její PROPAD.
12. 10. 2012 | 08:46

Otto napsal(a):

Pane predsedo, preji Vam uspech. Cast obcanu jiste podlehne obecnemu znechuceni zvlaste ze soucasne politiky a i vy na to trochu doplatite. Jisteze nejste zadni andele, to ani neni mozne, ale takove peklo, jako tady vladne ted, tak to se snad uz, nikdy nevrati. Upadek ve vsech smerech, postupny rozklad statu a i tech malo jistot obcanu, ktere jim zarucuje ustava. Budete mit opravdu co delat, abyste to vsechno napravili. Ovsem k tomu je potreba predevsim vyhrat volby parlamentni. Na toto pofiderni vladnouci seskupeni neplati totiz nic jineho nez odstranit od valu. Ti jsou pri tom pocitani dnu, ktere jeste maji k dispozici slepi a hlusi ke vsemu. Arogance povysena na demokracii. Doufam, ze ukazete te vetsine slusnych lidi v tomto state take jinou tvar politiky. Moderni politika zapadoevropskeho strihu. Tady v Nemecku by nikoho ani na sekundu nenapadlo si myslet, ze by Angela Merkelova mohla byt ucastna na nejake korupci. Pomery jsou tady zcela jine nez u nas, lide mnohem vstricnejsi a privetivejsi a to i pres to, ze vetsinu tlaku z financni krize v EU museji tahnout sami. Snad se to zlepsi i u nas, az ten hradni eurofob sbali fidlatka.
12. 10. 2012 | 08:57

antiovce napsal(a):

Proč je tzv. pravice proti povinnému zavedení registračních pokladen? Proč tam kde jsou zavedeny neuvidíte stánky a obchody "pracovitých" vietnamců?
12. 10. 2012 | 09:19

čert }:o) napsal(a):

Volte spravedlivé reformy
vy lidské pokolení
navlečte uniformy
a buďte přesvědčeni
že socani i komunisti
s vámi dobře myslí
jsou tam pro vaše blaho
tak jako všichni
co na tom že vás to vyjde draho
dejte jim znovu hlas
a každý pak ztichni
posvátnou úctou
nad známou hrou
"škatulata hejbejte se z místa na místo"
je jedno že všichni lžou
hlavně že budete mít čisto
v hlavě
v duši
ve volební obálce
a tak dál se jede
na stejné vlně
se stejnými lidmi
vy budete duchaplně
čekat na
předvolební sliby

p.s.
a poslední slavný Sobotkův povolební výrok? některé sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce
kdyby jen některé
všechny!!!
a Topolánkův slavný výrok? úkolem politika je vyvolávat strach, aby pak mohl nabídnout naději
a Sobotka je učenlivej kluk
a všichni politici ve všech barvách
toto motto sdílí

nebo NE?
vyvrať to ať jsi kdokoliv
12. 10. 2012 | 09:20

neo napsal(a):

Pane jo, to je slovo do pranice. Něco podobného tu už ale bylo, když se do krajů volilo posledně. Opět sliby, že krajské volby mají vliv na centrální politiku, opět sliby co všechno ti vaši oranžoví udělají a co z toho? Jednou už jste tu příležitost měli, v krajích jste vyhráli a přesto jste nic neudělali a na celostátní politiku to vliv nemělo. Kdo vám na to skočí znovu?
12. 10. 2012 | 09:21

Dumpling napsal(a):

Paen předsedo,

plně souhlasím s tím , že každý krok, který oslabí tuto zločinnou vládnoucí garnituru, je dobrý.
Bohužel k tomu ale nemohu přispět hlasem pro ČSSD: v Brně snad doposud nebylo tak špatné vedení jako pod p. Onderkou: strategická chyba s nesmyslnou podporou odepsané úrazovky vede k podřezávání fungující městské nemocnice, protože kvůli bezednému hrnci zvanému Úrazovka nejsou peníze...
Po Brně se téměř nedá jezdit. Nikdy dříve nebylo současně uzavřeno tolik důležitých komunikací a nikdy se nestalo, aby byla důležitá spojnice (Pionýrská) uzavřena na více než 17 měsíců. Primátor Onderka je k tomu zcela lhostejný (musí řešit problémy kolem své bakalářské práce).

Proto, pane předsedo, bude letois jedním z těch, kteří to v Brfněo hodí komunistům. Ostatně, jak si prohlížím jejich kandidátku, jsou to kompetentní lidé.
12. 10. 2012 | 09:24

Wraith napsal(a):

Problém je jinde, pane předsedo. Sociální demokracie může mít tisíckrát dobře sesumírované plány, ale jak je na tom z hlediska schopnosti vytvořit partnerství s jinými stranami? Jistě tušíte, kam mířím.
Opět může ČSSD volby vyhrát, ale když se smluví jiné strany, tak vítězi nepomůže ani svěcená voda. Vítězství je jen symbol toho, že národ chce změnu, ale jen do chvíle, než se začne jednat, potom na místo slibů dojde na kompromisy. Takže vítěz nevítěz - ČSSD může být dotlačena k tomu aby odešla do opozice a tím pádem utře nos.
Předvolební sliby by měly výt sliby reálnými a občanstvem vymahatelnými. Řekl bych, že by měly být alespoň uznatelné stejně jako veřejný příslib. Ono by pak nemohlo být hlášeno: že některé sliby prostě nelze splnit kvůli tomu, že strana měla "velký voči" a skutek potom utek.
12. 10. 2012 | 09:27

fellowshipneaymop napsal(a):

Pane Sobotko, jsem váš volič z nouze (+celá moje široká rodina), tedy v parlamentních volbách, nyní v krajských nebudu volit libereckou čssd - jsou to bohužel všehoschopní poskoci odesácké synerácké mafie - takže musím volit komunisty, ale ti čssd také podrží. Co mi vadí na čssd je naprostá neschopnost dělat srozumitelnou a účinnou kampaň, je to vina vašeho neschopného vedení, že zde vládnou darebáci z ods a top. Místo ksichtů s hloupými hesly měly být na bilbordech krátká ekonomická sdělení s jednoduchými grafy. Např.uˇž řecká lež - proč nebylo na bilbordech jednoduché sdělení, kdo tam vládnul roky před krachem, socialisti tam vládli jen pár měsíců. nebo zadlužení státu - proč není jednoduchý graf, kde by byl vidět nárůst dluhu za topolánka a nečase a kde by bylo vidět o kolik připravila státní rozpočet rovná daň, nevybírání DPH na auta od podnikatelů, daňové paušály. Nebo bilboard s jednoduchým sdělením kolik nás stojí neexistence pokladen. Lidi jsou pod tlakem lží z pravicových médií, dalo by se tomu lehce čelit, ale vy to neděláte. Váš program zde na blogu je fajn, ale bohužel na letáčku ve schránce jsem ho neměl. Letáček plný odesáckých lží jsem dostal. Najděte si někoho schopného , kdo vám bude dělat volby, nebo to zas v parlamentních volbách zbytečně projedete. Vím o čem mluvím , dělám manažera ve velké nadnárodní firmě, a občas dělám jednoduchá sdělení pro jednání s odboráři, ekonomická data se dají prezentovat tak, že tomu lidé dobře dokáží porozumět.
12. 10. 2012 | 09:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 10. 2012 | 09:47

slibyseslibují napsal(a):

Volební program ČSSD,
1) Naslibovat všem všechno!

2) Půjčíme si na všechno, o co si řeknete!

3) Dluhy se nemusí platit!

4) Pokud je nakonec nutno dluhy přeci jen zaplatit, zaplatí je někdo jiný!
12. 10. 2012 | 09:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, hlavně spravedlivě ...
Veselé krizování ...
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/430750_376264202388919_100000160267786_1716984_271271329_n.jpg
12. 10. 2012 | 09:53

oranžáda obecná napsal(a):

ihned odcházím k volební urně a volím oranžového poslance , který vykonává svůj mandát v Litoměřicích , námi všemi milovaného DrRatha........ !
12. 10. 2012 | 09:58

odjinud napsal(a):

Bohuslav Sobotka (23. 10. 1971 Telnice u Brna)
Po ukončení studií zjistil, že v normálním běžném životě by to daleko nedotáhl, a proto se ve svých dvaceti pěti letech rozhodl živiti se politikou. Správně usoudil, že se v politice nepředře a bude si pěkně sedět v teple za pěkné peníze. Jistě prožil muka, ke které partaji se přidat, nakonec se rozhodl v roce 1996 pro ČSSD. Do práce pro stranu zapojil všechny své výše zmíněné vlastnosti a schopnosti a jeho hvězda začala strmě stoupat vzhůru tak, že se stal nejprve výběčím psích poplatků na brněnském magistrátě a vzápětí ministrem financí.
Po zveřejnění jeho jmenování do této funkce prohlásila jeho bývalá třídní učitelka: „Cože, ten Bohuš je ministrem financí, vždyť jeho nejslabší stránka byly počty! Pámbu s námi!'“'. Její prorocká slova se naplnila do posledního písmene. Jako finanční ministr se skutečně vyznamenal, pod jeho mistrným vedením státní dluh v neuvěřitelně krátké době strhal všechny rekordy.
O jeho politickém přesvědčení si netřeba dělat iluze. Přežil několik předsedů strany, neustále ve funkci prvního podržtašky svých milovaných předsedů. Pokud milovaný předseda padne, stane se okamžitě nejoddanějším poskokem předsedy nového. Je-li třeba být konzervativním, je. Je-li třeba být liberálem, je. Je-li třeba být levičákem, stane se jím, vždy ohebný, přizpůsobivý, zkrátka pravý nezmar. Jiří Paroubek si ho nemohl vynachválit. „Takových lidí by naše strana potřebovala daleko víc,“ prohlásil.
Proslavil se mimo jiné otevřeným přiznáním ke zneužívání poslaneckých náhrad, výrokem o předvolebních slibech ČSSD: „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí.“, nebo též vysoce sociálním počinem: odpuštěním 20 milionového nedoplatku daní pro svého známého - podnikatele hoteliéra.
12. 10. 2012 | 10:02

Otto napsal(a):

a zase to modre pravo - kdo je Bohuslav Sobotka
clovece, proc to pisete, ze se nestydite, asi ne, na to je anonymita super, ale ubohost se za ni schovat neda, chudaku
12. 10. 2012 | 10:06

marxík napsal(a):

Občan
Rozdíl mezi Haškem a Sobotkou je zhruba tento.
Hašek brněnský: S komunisty nikdy.
Sobotka: S komunisty pouze nebude-li jiná možnost (ani ne tak programově, jako spíše početně)

To jenom v zájmu včasného procitnutí, kolego.
12. 10. 2012 | 10:12

oranžáda obecná napsal(a):

lidi, proberte se a nenechávejte to bolševikům, zadlužej to tady jako Řecko, a pak teprve poznáte, co to je, mít se špatně.... já sám nejsem příznivce téhle vlády, ani Kalouska, ale nezaměstnanost tady není katastrofální, jako jinde, chudoba, dle EU, tady také není tragédií, a snaha vlády udržet finance pod nějakou kontrolou je chválihodná, i když nepopulární (já sám jsem si představoval větší a razantnější šlápnutí do státní správy, státních zaměstnanců a odbourání zbytečných organizací, financovaných státem), ale myslím si, že vláda bolševika (do této skupiny patří i sosani), skončí pro stát katastrofou, bohužel pak už nebude návratu zpět....
12. 10. 2012 | 10:15

marxík napsal(a):

Občan
Zapoměl jsem dodat, že Sobotka, na rozdíl od Haška, cítí nepřekonatelný odpor k současné vládní sestavě.
12. 10. 2012 | 10:19

čert }:o) napsal(a):

oranžáda obecná
mám pocit
že tě neposlechnou
drž se
fandí ti peklíčko }:o)
12. 10. 2012 | 10:19

Lukáš D napsal(a):

"Využijeme důsledně všechny evropské peníze pro další rozvoj krajů především na zlepšení dopravní infrastruktury, školství a sociální služeb."
- Už by bylo na čase moc vám to také nešlo (některým možná ano ale špatným směrem :-D).
"Vytvoříme nová pracovní místa, podpoříme investory i velké zaměstnavatele." - A pak je pořádně zdaníte dobrý trik na lidi.
"Nastartujeme hospodářský růst." - Jo kdyby to bylo možné žádná krize by nikdy nenastala. Ale budiž slibuje se to pěkně.
"Zvýšíme tresty za závažné zločiny." - s tím nelze než souhlasit současné tresty jsou hodně směšné.

Stále stejné sliby kterých se stejně nebudete držet nebo nebudou v praxi fungovat. Do krajů rozhodně nebudu volit kohokoliv z parlamentních stran. Už se měli totiž dost možností ukázat co jsou zač a co ukázali všichni víme :-D
12. 10. 2012 | 10:21

Al Jouda napsal(a):

Pane Sobotko,
chybí mi tam 6. krok po parlamentních volbách : Nikdy neuzavřeme koaliční smlouvu s ODS nebo s TOP09.
12. 10. 2012 | 10:35

zemedelec napsal(a):

To odjinud.
Nějak ani Vám ty počty nejdou,Kalousek odpouští v mld,tak ten lepší počtář,prima.
12. 10. 2012 | 10:41

Moise Tschombe napsal(a):

Velmi se mi to líbí, ale pan Sobotka to bohužel okopíroval z materiálů socialistických odborářů "Radostí k síle" V originále Kraft durch Freude.
To sice vymysleli jiní socialisté - národní. Zato ale už před 75 roky, tedy je to staré již třičtvrtě století.
Takže plagiát.
Mimochodem, ti národně-socialističtí odboráři dopadli tehdy dost špatně, jak nám historie říká.
12. 10. 2012 | 10:42

oranžáda obecná napsal(a):

čerte....... já vím, že neposlechnou, ale píšu tak, jak to osobně vidím, v některých evropských zemích jde ekonomika do.....(víš kam), a obávám se, že tady by to mohlo dopadnout stejně,protože sosani a komanči ani nic jiného, než dluhy dělat neumějí, a pak už bude pozdě, se ptát, co děti, mají si kde hrát....
12. 10. 2012 | 11:02

Yosif K napsal(a):

fellowshipneaymop napsal(a):
Např.uˇž řecká lež - proč nebylo na bilbordech jednoduché sdělení, kdo tam vládnul roky před krachem, socialisti tam vládli jen pár měsíců.
KONEC CITATU
Pane nFelllow - naucte se pouzivat intrernet - jak v Recku tak ve Spanelsku vdladli socaqni 22 let z poslednich 30 let.

Jak v Recku tak ve Spamnelsku souply proletarske mzdy za jejich valdy cca na dvacetinasobek.

V Recku se nevyrabi vubec nic, popelari meli rocne 16 platu 1600 EUR mesicne. tretina rfeku chodila do penze v 55 letech (napriklad "holicky vystavene chemikaliim" atd atd).

V Recku i Spanelsku doposud je odstupne 60 mesicnich platu, statmni podniky vsak davaji i vice.

Jak v redcku tak ve Spanelsku konci prerostly socialni stat - prerostla obluda kterou se CSSD snazi v Cesku vybudovat.

Zaoralek napsal v nedavnem blogu: "TOP 09 chce aby lide nechodili na socialni urad". Bohuzel CSSD chce pravy opak, aby alespon 50% lidi bylo totalne zavislych na socialnich davkach. Zvyknou si chodit na socialku i kdyz nemusi a stavaji se z nich skalni volici CSSD.
12. 10. 2012 | 11:17

Trigger napsal(a):

Karel

Ty chyby jsou omluvitelné. Spěchal jsi, už zvonilo. Až budeš po maturitě, budeš psát bez chyb. Chce to jen učit se, učit se, učit se.

Jinak se tady opět sešla klaka modrého ptáka. Pseudoekonomičtí pseudovlastenci pro které je jednotkou úspěchu 1 rozpad vlastního státu.

Předseda ČSSD má pravdu. Voliči zameťte se stranami vládní koalice. Ať ta trapně skandalózní vláda padne co nejdřív, ať způsobí co nejméně škod!
12. 10. 2012 | 11:29

Kelt napsal(a):

"Socani"převzali vládu v roce 1998,kdy "chcípnul středoevropský tygr"a ve Strašnicích mu vystrojil koncem roku ´97
kremaci Klaus.
Země byla v krizi,zatímco ostatní okolní postkom.země měly růst.
Ze skříní vypadli kostlivci/450 mega nesplacených úvěrů schovaných v Konsolidační agentuře a pád IPB-400 mld./
Aby vůbec bylo možno s ekonomikou hnout,bez úvěrů to nebylo možné.Když přebírala vládu v roce 2006 ODS,byl průměrný růst HDP 2002-6 okolo 4,5% a zadlužení činilo 28,5% k HDP,reálné příjmy a životní úroveň stoupala.
Kde jsme teď?Dalo by se to vyjádřit jedním slovem,ale rozvedu to.
Země je v chronické recesi již rok,/okolní země rostou/daňové sazby tahá Kalousek z klobouku jako papoušek planety,daně rostou,jejich výběr klesá,reálné mzdy klesají,právě tak jako životní úroveň a zadlužení se blíží 45% k HDP.
Jediné co roste jsou počty milionářů a miliardářů a v chlastu kopeme první ligu-sice pár mrtvých to doprovází a stejně tak počty zmrzlých bezdmomovců každou zimu.
Proto již nikdy nevolte socany,neb by to skončilo katastrofou-bať,bať.
12. 10. 2012 | 13:00

hokej napsal(a):

Zeme jako CR potrebuje bezpodminecne osobnost, jako byl kdysi Eliot Ness. Pri vsi ucte k p. Sobotkovi on to urcite neni. Kdyz se na nej jedna z nejtemnejsich postav stredoevropskych dejin p. Kalousek jen krive podiva nebo na nej dychne, p. Sobotka ihned zapomene i to, kterou skolu vlastne vystudoval pri narocne praci predsedy opozicni strany a jeste se mu nekolik dni budou potit ruce. Az bude stat p. Kalousek pred soudem a vysvetlovat vsechny svoje ciny, vrati se do CR i demokracie.
12. 10. 2012 | 13:16

seriózní chlapík napsal(a):

Pane Sobotko.
Zapomete na Bohumín, to vám již dnes vaši voliči odpustí. Všechna taková gesta stávají v době, kdy vítězí pragmatizmus, sebevražednými nástroji.
Vzpomente mementa třeba v podobě Havlova moratoria na vývoz zbraní.
Je to vaše poslední šance! Sami nebo v podobných koalicích jako je nyní Nečasova ODS se pouze nechtěně zpronevěříte vlastnímu programu.
12. 10. 2012 | 13:57

Jarda napsal(a):

To je samé: vytvoříme, podpořímě, zajistímě, uděláme, a tak pořád dokola ale ani zmínka o tom kde na to vezmete peníze.
Ty už vám asi nasyslil Ráth a jsou naskládány ve sklepě Lihového domu že?
12. 10. 2012 | 14:14

čert }:o) napsal(a):

oranžáda obecná
vidím to stejně jako ty
bohužel
ale pořád věřím v lidské
dobro
moudro
a konec konců
peklo je dost plný }:o)
12. 10. 2012 | 14:30

modrozloděj obecný napsal(a):

Aby nedostali příležitost takoví zloději, kteří nám tu kradou už téměř 8 let, kteří růst hospodářství 6.5%, nejvyšší ve střední Evropě zvrátili v propad a jejichž daňová a jiná hospodářská politika vyvolala v zemi uměle krizi a za nichž se beztrestně kradou stamiliardy ze státního rozpočtu, takže předvolební plná síťovka modrého svazáka Nečase (jehož rodiče byli dle některých pramenů dokonce v STB, což on nevyvrátil) je v dnešní smutné modré realitě hodně směšná, jako prázdná modrá hesla těch, kteří rozvrátili zemi, je třeba:

1. MAJETKOVÁ PŘIZNÁNÍ POLITIKŮ A JEJICH BLÍZKÝCH
volit ty, kteří chtějí prosadit toto opatření. Z nějakých důvodů se tomu zuby
nehty tomu bránila vždy ODS i ostatní modré strany, jako by svým voličům chtěly
potvrdit, že právě oni kradou...
Toto opatření je protikorupční, protože nakradené prostředky je obtížnější
užívat nebo investovat.

2. ODVOLATELNOST POSLANCŮ
Politici něco lidem před volbami slibují a po volbách zapřou svůj volební program, když začnou prosazovat něco jiného, než lidem slibovali. Zradí tak své voliče a "demokratické" volby tím ztrácejí smysl, protože lidé volí jen politickou reklamu, ne skutečné cíle. Např ODS své voliče tradičně podvádí po každých volbách; to že to mnohým nevadí, svědčí pouze o jejich úrovni. Nečasova vláda říkala, že nebude zvyšovat daně a rekordně je zvýšila, tedy rovné daně, např DPH, zatímco bohatým daně rekordně snížila. Protože se subjekty u nás placení daní vyhýbají (ty bohaté, které si to mohou zaplatit - stačí si zjistit, komu Kalousek odpustil platbu daní nebo dlužných peněz do státní poklady), protože vysoké DPH likviduje podnikání v ČR (lež ODSTOP, že podporují podnikání) a krachuje u nás rekordní počet podnikatelů (stačí zadat pár hesel do googlu) a lidé kupují v sousedních státech, KLESÁ U NÁS VÝBER DANÍ. Zatímco de facto dotujeme ekonomiky sousední.... !!!!
ODSTOP také lhali o tom, že sníží zadlužení - místo toho ho rekordně zvyšují!
VV pak zradily svůj volební program tím, že za funkce a peníze podržely ODS, vykašlaly se na svůj středový program (jejich voliči se rekrutovali z levice, pravicové voliče, nesouhlasící s krádežemi ODS odchytila TOP, projekt domluvený mezi Topolánkem a Kalouskem)
Pokud by platila odvolatelnost poslanců, modrá vláda národního propadu a katastrofy by vůbec nemohla vzniknout nebo by zanikla později, když prokázala svou ekonomickou škodlivost. Zároveň by to sloužilo jako pojistka proti korupci - když by nekonaly soudy a vnitro, konali by občané.
Na popud Klausovy ODS a Klause osobně, byla odvolatelnost poslanců z Ústavy ČR vyňata ihned po roce 92, za nezájmu veřejnosti... Přitom tento zákon by minimalizoval podvádění občanů po volbách,včetně korupce.
Slavné je již Topolánkovo:" Kdyby voliči před volbami znali naše skutečné cíle, nikdo by nás nevolil!"
12. 10. 2012 | 14:43

Kelt napsal(a):

To Jarda,
je to dost jednoduché,ale pro část politického spektra nepřijatelné.

1/Dostat před soud všechny aktéry Promopro a Cassa a další,aby ostatní chytráky přešla chuť k napodobování.
2/Vyřadit z oběhu akcie na doručitele a veškeré zakázky z veřejných peněz včetně ceny a dodavatele zveřejňovat na internetu.
3/Uvést v život zákon o majetkovém přiznání/jak je běžné v civilizovaném světě na západ od Aše/a dodanit všechny majetky 100% daní,kde nelze prokázat jejich nabytí ze zdaněných příjmů.
4/Pokud by se prokázalo,že majetek pochází z trestné činnosti,tak by propadl ve prospěch státu.
5/Zavedení daňových zákonů běžných v civilizovaných zemích a upustit od orientálněvýchodních modelů.

Jen toto by přineslo do SR minimálně 100-150 mld.jednorázově a SR by mohl být vyrovnaný.
Ovšem toto když slyší protagonisté současného vládního systému,tak se osypou-není divu.
12. 10. 2012 | 14:43

modrozloděj obecný napsal(a):

3. ZÁKON O OBECNÉM REFERENDU
tento zákon by vládě vzal možnost prosazovat opatření, nevýhodná pro stát a jeho občany. Pokud by se jednalo o zásadnější rozhodnutí,museli by ho občané - voliči schválit v referendu. Týkalo by se buď věcí, daných ze zákona nebo když by se k nějaké záležitosti podařilo sesbírat předem určený počet podpisů. Tomu by musela předcházet informační kampaň v TV,kde by dostaly obě strany stejný prostor k vyjádření.
Toto opatření je pojistka mj. systémové korupci, kdy členové vládní strany chtějí převést toky státních peněz do své kapsy,kde jim značná část peněz zůstane.
Zelení ve svém volebním programu obecné referendum měli. Poté co se stali vládní stranou poté, co je Topolánkova ODS zkorumpovala (sehráli stejnou kolaborantskou roli jako VV ve vládě Nečasově, kterou také drželi u moci a podporovali modré zlodějiny proti lidem), se referenda vzdali a zradili tak své voliče.
Je zajímavé, že obecné referendum fanaticky odmítají strany z pravé části spektra - tedy ODS, TOP, dnes VV, kdysi ODA apod...

4. ZÁKON O ZRUŠENÍ AKCIÍ NA DORUČITELE
Tento zákon politikům pomáhá ulít nakradené peníze anonymně do firem, včetně účasti na státních zakázkách, kde tak není patrný střed zájmů. Za Topolánkovy vlády prý až 60% firem, podílejících se na státních zakázkách (předražených a často nepotřebných) mělo nejasnou vlastnickou strukturu. Anonymní akcie existují pouze na Nauru, Kostarice a v české republice. U nás je zavedla Klausova ODS. ODS také, spolu s TOP, vehementně brání jejich zrušení. VV je chtěly zrušit, měl to být jeden z jejich prvních kroků. ale poté, co začaly držet modrým dinosaurům, kteří je zkorumpovali, toto téma u nich zapadlo, jako ostatně všechny jejich předvolební sliby.
Zrušení akcií na doručitele mj. znesnadní korupci na vládní úrovni a tunelování státního rozpočtu. Těch 12 000 000 000 Kč,které Kalousek nevybral ze Švýcarské banky a nechal je českým občanům v době krize propadnout, což je modrý zločin, bylo na doručitele. Za setrvání této světové anomálie bojuje hlavně ODS a TOP.

5. ZÁKON O STÁTNÍCH ZAKÁZKÁCH
tento zákon usnadní pravidla pro státní zakázky a znesnadní korupci, vykrádání státního rozpočtu. Chce jej po nás i EU. Za vlády ČSSD tento zákon blokovala vládu kontrolující ODS, za vlády ODS zmizel z pořadu dne. Tento zákon mají všechny sousední země, kde je také hospodářský růst. Podle některých ekonomů bez tohoto zákona je opětný růst, vzhledem k modré praxi přidělování státních zakázek a mohutného tunelování, prakticky nemožný. Slovensko začalo hospodářsky růst po jeho zavedení.
Tento zákon chce více politických subjektů, v praxi mu brání ODS a TOP.

6. ZÁKON O VOLBÁCH upravující podmínky voleb, rovný přístup subjektů do
sdělovadel a HLAVNĚ FINANČNÍ STROPY VOLEBNÍCH KAMPANÍ
pokud zákon bude nařizovat v TV v určeném čase předvolební prezentace a diskuze s rovnou účastí všech, kde jasně budou moci vysvětlit svůj volební program a coby udělali lépe a v diskuzích s oponenty ho obhájit,zvýší se informovanost voličů. Nesmyslná předvolební hesla o odpovědnosti, plných síťovkách a tvorbě 200 000 nových pracovních míst (z programu jedné nejmenované strany,která své voliče obelhala) tak nebudou míst své místo. Prostor ve sdělovadlech bude rovný, nebude tedy vyhrazen za peníze těm, kteří mají bohaté sponzory nebo umí nakrást nejvíce peněz.
Manipulace voliči za peníze bohatých sponzorů, kteří si politiky kupují a ti jim pak dělají zákony na míru a na úkor občanů a státu (zde se jedná v podstatě o korupci), takto odpadnou.
FINANČNÍ STROP NA VOLEBNÍ KAMPANĚ pak přestane znevýhodňovat malé nebo méně movité strany,bez bohatých chlebodárců, kteří si politiky kupují. Nebude nutná bilboardová kampaň, která je na volbách nejdražší a která jev rozvinutých sousedních zemích zakázána. Proti těmto opatřením v naší zemi již tradičně bojuje ODS.
Tento zákon tak omezí předvolební manipulaci občany za peníze, protože budou vítězit myšlenky, ne veřejný prostor plný bezduchých prázných hesel.
Zároveň omezí korupci, protože na volby nebudou potřebovat stranické sekretariáty množství peněz.
12. 10. 2012 | 14:44

modrozloděj obecný napsal(a):

7. ZÁKON O STÁTNÍ SPRÁVĚ
Je zapotřebí mít na ministerstvech a úřadech nestranické odborníky, kteří po volbách budou představovat odbornou kontinuitu a nebude s dít to, když nastoupil Íčko na vnitro, jak je rozklížil, přivedl své neschopné loajální lidi, z ministerstva udělal nástroj na potírání opozice a dal vydělat svým kamarádům za předražené zakázky bez výběrovek, jak svědčila dlouholetá zaměstnankyně ministerstva na PL. např. kšeft se zaléváním kytek na ministerstvu (odjinud) za 100 000 000 Kč ročně, který vyšťourali novináři už za Topolánka,se doposud ani nezačal vyšetřovat.
Dnes se na úřadech dělají všude zkoušky odborné způsobilosti. ODS však prosadila, aby je ministerští úředníci nemuseli dělat!! Což umožňuje příliv nekvalifikovaných neschopných lidí, ale politicky věrných.
Zákon by měl také garantovat, že za ministry budou jmenováni odborníci a ne MUDr. ministrem průmyslu, nevoják ministrem obrany, chemik ekonomem nebo dokonce družinářka ministryní kultury!
Toto opatření sníží počet neschopných ve státní správě a zajistí její odbornou kontinuitu. Je nezbytné pro ekonomický růst a vůbec prosperitu republiky.
Brání mu, jak všichni vědí, ODS.

VOLÍM STRANU NEBO STRANY,KTERÉ PROSAZUJÍ VÝŠE ZMÍNĚNÉ ZÁKONY A OPATŘENÍ, KTERÉ JSOU NEZBYTNÉ PRO FUNGOVÁNÍ DEMOKRACIE - A TEDY SNÍŽENÍ KORUPCE, ROZKLÁDAJÍCÍ ZEMI A NASTARTOVÁNÍ EKONOMICKÉHO RŮSTU A ZVÝŠENÍ ŽIVOTNÍ ÚROVNĚ OBYVATEL V ČR.
pak mohou následovat ostatní opatření, protože, jestliže bude fungovat demokracie, nebude problém je pro veřejnost prosadit:

8. Zákon o odměnách ve státní správě, správních radách státních podniků apod...
Stanoví jasně strop pro odměny ve státní správě, správních radách, zlatých padácích apod... Stát bývá politiky tunelován i tak, že tito sedí ve správních radách nebo dávají sobě a svým podřízeným odměny,které mnohonásobně přesahují jejich roční plat. Ve VZP,která díky úpravám odvodů Topolánkovy a Nečasovy vlády nemá peněz nazbyt, se bere ve správní radě naosobu měsíčně 200 000 Kč, v podstatě za nic. To samé v ČEZu a jinde.
Nebo rekordní odměny svým podřízeným na ministerstvech nebo vládě. Rekordní odměny rozděluje čirou náhodou Drábek z TOP, zatímco celé zemi, kterou dostal do bezvýchodné recese, škrtá. Premiér za ODS pak své sekretářce (a prý milence) Nagyové také dává ze státního statisíce měsíčně! Další peníze utíkají v nezdaněných "zlatých padácích", tedy odměně za neschopnost, kdy protagonista dostává zaplaceno víc, než za poctivou práci.
Je zapotřebí stanovit strop "odměn", aby se ve státní správě minimalizoval tento způsob korupce a zlaté padáky zdanit.

9. na to by měl navazovat ZÁKON O SDĚLOVACÍCH PROSTŘEDCÍCH hlavně státní ČT.
Místo ohlupování občanů za peníze finančně silných skupin by měly být
předkládány informace o událostech z celého názorového spektra. Místo ideové manipulace, předkládané při podávání informací, by měly být v diskuzích k událostem vyslovovány analýzy od různých odborníků - jak je to např. v televizích v Německu.

9. zákon o justici ,apod...

ale to až v druhém sledu. DŮLEŽITÝCH JE PRVNÍCH 7 BODŮ, KTERÉ ZAJISTÍ FUNGOVÁJÍ DEMOKRACIE A SNÍŽÍ KORUPCI a hlavně ELIMINUJE NESCHOPNÉ ZLODĚJE.
STRANY, KTERÉ TĚMTO NUTNÝM OPATŘENÍM BRÁNÍ NEBO KTERÉ JE DOKONCE ZAVEDLY - NEVOLIT !!!
Faktem je, že ČSSD má alespo%n něco z tohom co jsem napsal. ODS a TOP nic.
Nechat se okrádat není naše povinnost.
12. 10. 2012 | 14:45

Kelt napsal(a):

To modrozloděj obecný,
vše,co jste napsal víceméně funguje od Aše na západ a od Šluknova na sever.
Pokud budou lidé volit tak jako minule,není cesta k nápravě.
Spíše mám obavu,že lidé k volbám chodit přestanou-neb nová strategie našich médií razí myšlenku,že všichni kradou stejně a není koho volit a to nahrává současné koalici-bohužel.
Uvidíme po sobotě.
12. 10. 2012 | 15:14

SuP napsal(a):

Reformy budou spravedlivé tehdy a jen tehdy, když 1% bohatých zaplatí všechno za 66% nejnižších příjmových skupin. Tak to vidí levičák.
Jen je potřeba taky trochu si spočítat, že se jedná asi tak o 100.000 lidí, kteří se po světě rozptýlí jak popel i se svým bohatstvím, zatímco těch 66% holých řití tu zůstane a začne vymýšlet, koho obrat dál.
Co se týká chytání a zavírání těch co něco ukradli nebo zpronevěřili, nemám ani příslovečné "ň" proti. I zde je třeba si uvědomit něco důležitého. Zavřením dotyčného nikdo nezíská ukradený prospěch zpátky (zatím to tak vždycky fungovalo).

Co je podstatné, je navrhnout systém, který DALŠÍ kradení státního neumožní, nebo aspoň omezí, nebť co bylo ukradeno dosud, bude odepsáno do ztrát. A to tady, Bohušu, nevidím.
12. 10. 2012 | 15:24

Fialenka napsal(a):

Vynikající, tímto programem Českou republikup přiblížíte na úroveň vyspělého Západu.

Politika pravice, která si neváží pracujících lidí a nechává je chudé, která nechce zatěžovat trh normami a regulacemi, stojí velké oběti …. viz metanolová aféra, nebo závadné potraviny a nekvalitní infrastruktura. Dneska jsem například četla o nekvalitních očních čočkách, které vyspělý svět vůbec nepoužívá (jsou prý určeny Indii a Africe). Jak to, že žádná vyspělá země nechce ušetřit a nemá zájem o koupi takových čoček a ČR ano? VZP z našeho pojištění hradí jedině je, protože prý podle zákona musí hradit to nejlevnější. Tady je vidět, že pravicové úspory často neznamená nic dobrého, ale maximalizaci zisku pro malou skupinu lidí na úkor kvality. Měli bychom se inspirovat Skandinávií, kde má lidský život větší cenu. Jak si to tady zařídíme, takové to tu bude.Mam výhradu k jednomu vašemu bodu. K tomu že udržíte kvalitu zdravotnictví... Naši lékaři jsou prý špičkoví, ale celkovou organizaci zdravotnictví, vybavení i metody by bylo zapotřebí zlepšit: Na idnes psali jak lidé z OECD a 1. lékařské fakulty UK sledovali zbytečná úmrtí lidí všeho věku v případech, kdy je šlo zachránit a dokonce vyléčit. Z 31 sledovaných zemí bylo české zdravotnictví v zachraňování lidí na 25. místě. Takže navrhuji zavést tu zdravotnictví na úroveň zemí, které dopadly nejlépe (v článku nebyly uvedeny).
12. 10. 2012 | 15:38

Fialenka napsal(a):

Tady je ten článek o čočkách.

Pokud půjdete na operaci očí, dostanete sice levné, ale potenciálně nebezpečné nitrooční čočky. V úhradovém katalogu VZP pro standard se totiž objevil typ používaný v rozvojových zemích Indii a Africe.
Typ, jejž dosud běžně dostávali pacienti, kteří si nechtěli připlácet, totiž pojišťovna nahradila jiným. Důvod je zřejmý - zatímco původní čočky stály tři tisíce korun, ty, které pojišťovna hradí od 1. října, se pořizují sotva za čtvrtinu.
"Může se stát, že čočka způsobí pacientovi další komplikace, třeba druhotný šedý zákal. Jeho léčba laserem není levná záležitost. A není to jediná komplikace," varuje oční lékařka Šárka Pitrová, předsedkyně České oftalmologické společnosti, jež na problém upozornila.
Pojišťovna se však brání, že nemá na vybranou. "Ze zákona je Všeobecná zdravotní pojišťovna povinna hradit péči ve výši ekonomicky nejméně náročné varianty". O tom, zda se zahraniční výrobek dostane na trh, rozhoduje ministerstvo zdravotnictví, ovšem nikdo nekontroluje, zda je bezpečný. "Legislativně je všechno asi v pořádku, nemůžeme nijak zasáhnout," říká mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. "Že to není optimální, je druhá věc. I proto právě vzniká nový zákon, který bude přísněji regulovat příchod zdravotnických prostředků do Česka," dodává.
Zdá se, že právně je vše v pořádku, čočky nelze zakázat a nikdo se nepídí po důvodech, proč je nevyužívají lékaři také ve vyspělých zemích.

http://zpravy.idnes.cz/levne-cocky-vzp-0i3-/domaci.aspx?c=A121011_224358_domaci_brd
12. 10. 2012 | 15:47

uno napsal(a):

Pane předsedo, máme uvědomělý národ. Nedávno se ptal reportér na ulici jedné důchodkyně, co říká debatě mezi kandidáty na prezidenta USA. Nechápavě se na něho podívala s otazníkem v očích. Aby reportér pomohl paměti oné dámy napověděl jí "A Barak Obama Vám nic neříká?" Paní odpověděla :"Barák Obama tady určitě není, ale naši mladí mají vilu Sonju!" Tady to moc lidí nečte, spíše jde o diskuzi určité skupiny nadšenců, kteří dávají najevo svou "inteligenci" a správce těchto pamfletů je za to vynáší do nebe. Aby reagovali na to, co píší ostatní, je asi pod jejich úroveň, nebo možná na to nemají. Takže o diskusi k tématu v podstatě nejde. Ale chápu, že se snažíte vykřesat plamínek myšlení v i těch téměř zapomenutých mozkovnách, které se většinou omylem, při stlačení nepatřičné klávesy dostanou na tyto blogy. Ale naděje umírá poslední, heslo voleb je, jak se zdá - když nepustili Ratha z vězení a toho poradce z ODS ano, tak jim to dáme pocítit ve volbách.
12. 10. 2012 | 21:24

Parabellum napsal(a):

Fialenka

Jistě, a podle Vás pracující lidé zbohatnou, pokud budou platit vyšší daně.
Zkuste mi říci, jak je možné, že po světě běhá něco tak neuvěřitelně hloupého, jako jste VY.

BTW.....posledně jste si povzdechla, že vám velmi chybí nějaké reportáže o politice presidentů Dánska, Norska či Švédska.

Takže milá hloupá fialenko, dánský, švédský či norský president žádnou politiku nedělají, protože jsou to pohádkové bytosti. Všechny výše zmíněné země jsou totiž královstvími.

A co se týče současné vlády, tak ta dělá pro pracujícího člověka maximum tím, že danovou zátěž rozprostírá relativně rovnoměrně mezi všechny. ČSSD naložila danovou zátěž pouze na zaměstnance.
Občan

Vy to máte v té makovici dobře zpřeházené - je vidět, že oranžová vesta a koště se k Vám hodí nejvíce.

Můžete mi říci, jak pomocí zvýšené progrese z daní ZAMĚSTNANCU - v legislativě nesprávně označené jako DPFO dostanete více peněz ze živnostníků či podnikatelů, pokud první z nich mají minimální přiznané příjmy, a druzí nedaní jako FO????? Zvýšená danová progrese DPFO to, co popisujete ještě prohloubí, živnostníci a podnikatelé budou platit stejně čio méně, a odnese to jen a pouze zaměstnanec.
12. 10. 2012 | 23:32

Fialenka napsal(a):

Parabellum,

vy jste ukázka, jak i vzdělaný člověk může být neuvěřitelný úchyl.

Vím že jsou to království. Navíc v Norsku mam české příbuzenstvo.
13. 10. 2012 | 08:49

Ončan napsal(a):

To Parabellum:

Daň z příjmu zaměstnanců se jmenuje "Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků". S daní z příjmů FO a PO nemá nic společného.
DPFO a DPPO jsou daně z příjmů z PODNIKÁNÍ.

Progrese by samozřejmě měla být jak v daních

Njn - zaplaťe si nějaký jednoduchý kurs o danění příjmů v ČR. Třeba Vám to pomůže. I když nejsem, s ohledem na obsah Vašich příspěvků, velkým optimistou.
13. 10. 2012 | 09:37

Občan napsal(a):

Pardon, smázl jsem kousek příspěvku - "Progrese by samozřejmě měla být jak v daních PO a FO, tak v daních zaměstnaneckých."
13. 10. 2012 | 09:39

Parabellum napsal(a):

Ončan

Ne občane, chyba - progrese by měla být nejen v daních fyzických osob a zaměstnanců, kde tedy JE (ověřte si danovou kalkulačkou) ale také v daních MAJETKOVÝCH, které by navíc neměly být zanedbatelné, jako v případě ČR.
Fialenka

Vy jste ukázka hloupé souzdružky, která když neví kudy kam, tak se uchyluje k urážkám ad hominem.

Proč tedy něděláte to, co Norové? Norové loví velryby a těží ropu. Proč ne vy???? Aha, už vím: Protože jste líná.
13. 10. 2012 | 10:47

Martin Čiháček, Vysočina napsal(a):

Pane Sobotko, štítím se napsat vážený, protože Vaše rétorika i dosavadní práce v politice, se s tímto oslovením neslučují. Kdysi jsem napsal na Váš blog informaci o tom, že Vy osobně jste odpovědný za to, že tahle republika má tak velký dluh. Vaše neustálé opakování, že za to může kdokoliv jiný než Vy a Vaše strany je směšné. Bohužel lidi zapomínají rychle a Vy na to hřešíte. Vašich 5 bodů po krajských i parlamentních volbách je k smíchu. Každý zdravě uvažující člověk by měl poznat, že předkládáte občanům věci, které nelze spojit a pokud lze, tak za opětovného zadlužování ve velkém, na což jste zvyklý. Protože se přeci nejedná o Vaše peníze... Krátce ke krajům. Nebylo koho volit a ani Vy jste nevyhráli. Jsem z Vysočiny a přestože jsem nevolil ČSSD, vážím si pana Běhounka, neboť otevřeně přiznal, že dobré hospodaření kraje Vysočina je z velké části zásluhou předchozího vedení z ODS, které připravilo kvalitní a smysluplné projekty, na které další vedení navázalo. Za některé ostatní kraje byste si zasloužili napráskat bičem a veškeré dluhy uhradit a myslím tím i Vaši odpovědnost za středočeský kraj, který si nechal provádět práce s dvouletou splatností faktur. Je vidět, že lidé ještě neprozřeli a této republice chybí charismatický a spravedlivý člověk, který dokáže přivést zemi zpět k rovnováze. Vy to rozhodně nejste, tak buďte tak laskav, nehrajte si na vítěze.
14. 10. 2012 | 09:05

Koncesionář napsal(a):

ODS a TOP by měla dát na modlení za nízkou účast . Kdyby byla 100% účast ,ták po ODS a TOP nezůstane ani mastný flek. U voleb byli všichni příznivci těch dvou stran , víc už jich není .
14. 10. 2012 | 20:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy