Vláda, která nevidí a neslyší

24. 10. 2012 | 08:52
Přečteno 3230 krát
Zavřete oči a myslete na reformy, radí Petr Nečas své ODS po vzoru vousatého vtipu. Lídři TOP 09, strany, která měla ještě v roce 2010 ambici stát se hegemonem české pravice, zase označují za úspěch zisk 2 senátorských křesel. Pravda, ODS získala křesla čtyři. Ačkoliv se ve volbách rozhodovalo zatím jen o složení krajských zastupitelstev a třetiny Senátu, byly to volby do značné míry celostátní. Jako sociální demokraté jsme se tím nikdy netajili. Vyzvali jsme občany, aby voleb využili jako páky na Nečasovu vládu. A jasně jí vzkázali, jestli má jejich důvěru či ne. Myslím, že výsledek je jasný.

Lidé, kteří k volbám přišli, vládě nevěří. Většinu v krajských zastupitelstvech získaly opoziční ČSSD a KSČM. Obě vládní strany dostaly dohromady jen 18% hlasů. Stranu přeběhlíků LIDEM nepočítám, neboť ta ani nenašla odvahu ve volbách kamkoliv kandidovat. Senátní volby pak vyhrála jasně sociální demokracie. Jako celostátní pojala nakonec volby dokonce i ODS. Jinak by nepolepila celou republiku stovkami billboardů s Petrem Nečasem, Přemyslem Sobotkou, Miroslavou Němcovou a Bohuslavem Svobodou, kteří v říjnových volbách opravdu nikam nekandidovali. Vládní strany utrpěly jasný debakl. Jejich reakce na porážku je ale neuvěřitelná. Občanům vzkazují: jedeme dál, jako by se nic nestalo. Volte si, jak chcete, nás to ve skutečnosti vůbec nezajímá. Jde o signál obrovského odtržení od každodenní skutečnosti.

Výstižným symbolem neschopnosti Nečasovy vlády vnímat sociální realitu se stalo pokračující vydávání sKaret. Všichni vědí, že tento projekt zbytečně šikanuje zdravotně postižené nebo třeba rodiče malých dětí, všichni také vědí, že sKartu na dvanáct let smluvně zabetonoval obviněný náměstek Šiška, podezřelý projekt kritizuje nejen opozice, ale i ombudsman – přesto do konce roku bude vydáno 600 tisíc ponižujících kreditních karet. Nikdo z vlády nenašel po volbách odvahu tento zjevný nesmysl stopnout. A co hůř. Ministr Heger ohlásil další zvyšování zdravotnických poplatků, premiér Nečas dál hájí zvyšování DPH, církevní restituce a nespravedlivou důchodovou reformu, v níž jsou zcela prokazatelné chyby.

K odchodu z vlády se poražené vládní strany nechystají. V sociální demokracii jsme ale přesvědčeni o tom, že by konec vlády a nové volby znamenaly nejlepší východisko pro rozhořčenou a rozdělenou zemi. Navrhujeme proto znovu ODS a TOP 09 dohodu o konání voleb do Poslanecké sněmovny už na jaře roku 2013. Navrhujeme, že jako součást této dohody umožníme přijetí státního rozpočtu, tak aby naší zemi nehrozilo rozpočtové provizorium. Bude to lepší cesta, než pokračování vládní agonie, rostoucí sociální frustrace a chaotických reforem, které nás vedou jen k hospodářskému propadu a stále většímu státnímu dluhu. Naše země se potřebuje nadechnout a začít napravovat škody po šestileté nevydařené vládě pravice. Děkuji všem, kdo svým hlasem pomohli vyslat vládnoucí koalici tento důležitý signál. Vláda potřebuje zpětnou vazbu. A silná demokracie občany, kteří umí dát najevo svůj názor. Sociální demokracie bude na základě vyjádření občanů v krajských a senátních volbách pokračovat v tlaku na Nečasovu vládu s cílem dosáhnout sněmovních voleb v co nejkratším termínu.

(Zdroj: Právo)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Ty jedeš.
24. 10. 2012 | 09:01

Karel napsal(a):

Ládíku : doufám že píšeš z Bohnic, tvé myšlenky nemůžou padat ze zdravého člověka. Pokud ano, asi bych si obhlížel lucerny, co kdyby to prasklo.
24. 10. 2012 | 09:05

bitner napsal(a):

Necase do kose!
Nechceme Chemika!
Nejsme Socky! SOCKA-rta ne!
Pustte nas k volbam!

Tohle by se melo skandovat na Vaclavaku 17.11.2012.
24. 10. 2012 | 09:07

jozka napsal(a):

Na druhej pokus, ano?

:-)
24. 10. 2012 | 09:07

Radovan II. napsal(a):

Vláda která podporuje jen kmotry, tuneláře, podvodníky a další zbohatlíky, kteří zbohatli jen podovody. Taková vláda patří do Afriky a ne do Česka,kde je většina občanů na úrovni politické a i všeobecné.
S touto vládou budeme do Vánoc v Řecku. Podívejte si na okolní státy, všude ekonomika roste i v tom zaostalém Polsku. Tady se všechno ztráci v kapsách podvodníků a kmotrů. Navic i naše zbblá inteligence nepochopila, že nemáme v Česku peníze na jejich příjmy od 300 tisíc nahoru, hlavně herci. To musí emigrovat do Hollyvoodu !!!!.Oni vůbec neznaji historii divadla, oni neví,že herci hráli hlavně pro ty obyčejné lidé, ne pro pražskou smetánku a že byli předvojem pokroku, teď je to naopak.Pane Vydro, tady 70% občanů nemá 20 tisíc měsíčně a to ne vlastní vinou podnikatelé jim to i za velmi odbornou práci nedají !!! Kecáte,kdo prý se má horší než v socialismu, 70% občanů. V socialismu jsme měli byty skoro zadarmo a každý měl skoro auto, chatu, děti na vysokých školách a jezdili jsme na dovolenou do ciziny. Je lež, že prý jsme nemohli. Mráz nepříchází jen z hradu, ale od pražské rozežrané smetánky, od komotrů, vlády i poslanců a sentárů, kteří si velmi brzy zvykli na krásné platy a odtrhli se od lidí. Sorry.
24. 10. 2012 | 09:11

Ládik!!! napsal(a):

Karle,
tak polopatě; cituji Bohuša: "K odchodu z vlády se poražené vládní strany nechystají".
Poražena byla ČSSD - ač vítěz voleb, nebyla schopna sestavit většinovou vládu. Bohuš si nevšiml, že se konaly volby do krajských zastupitelstev a 1/3 senátu. Plete si to s parlamentními volbami. Jede to s ním s kopce, proto mu píšu "ty jedeš" - ať se zastaví a popřemýšlí.
24. 10. 2012 | 09:22

Ládik!!! napsal(a):

Karle,
nejsi odborář? To by mnohé vysvětlovalo.
24. 10. 2012 | 09:23

DH napsal(a):

Jasné stanovisko pro nevyhnutelné setrvání vlády Petra Nečase jasně vyplývá z obav, co přijde po nynější vládní sestavě, uvedl Václav Klaus mladší.
Jako opravdu inteligentní člověk na rozdíl od ostatních nechápajících občanů jim musel vzkázat.
"Ano, vláda premiéra Petra Nečase musí zůstat. Protože ta další vláda bude jasně mnohem horší,“ toto musel připomenout významný ředitel gymnázia Václav Klaus mladší.
Prostě tato vláda musí dokončit schválení důležitých změnových zákonů – ať se týkají ekonomických otázek nebo stavebního řádu atd.
Pokud někdo nevidí tu ohromnou progresi v přijímání reforem, je něco špatně s jeho inteligencí vzkázal ředitel gymnázia Václav Klaus mladší.
24. 10. 2012 | 09:27

Neudržitelný napsal(a):

Radovan II.
Lžete. Nebo spíš neumíte srovnávat. Buď jsou Vaše myšlenky zastřeny stářím, a velmi rád vzpomínáte na dobu kdy jste byl mlád, (já ostatně taky, klidně bych si střihnul pár let kolem roku 1972 komunisti, nekomunisti a ty holky a vůbec jak my uměli žít :-)), nebo jste závistivý a srovnáváte podle toho, že teď má soused víc, a před tím jste měli minimálně stejně.
24. 10. 2012 | 09:30

LB napsal(a):

Radovan II.

V socialismu jsme měli byty skoro zadarmo a každý měl skoro auto, chatu, děti na vysokých školách a jezdili jsme na dovolenou do ciziny. Je lež, že prý jsme nemohli.

Jaksi jste zapomněl dodat, že to, o čem mluvíte se zřejmě týkalo vás, členů KSČ. Vy jste tu opravdu měli Ameriku. Normální smrtelník čekal na byt i deset let (nedávno to potvrdil starý filmový týdeník), pokud ho vůbec dostal, problém byl dostat se do bytového družstva, mladé rodiny většinou bydlely u rodičů. Podle čs. norem se na sídlištích počítalo s jedním parkovacím místem na čtyři byty a po silnicích se proháněly staré popelnice a trabanty. Otřesné chatové kolonie devastovaly krajinu a cestovalo se leda do NDR či Bulharska nebo vlakem Družby do SSSR.

Ale mám dotaz. Proč byla země blahobytu, jaký popisujete, obehnaná ostnatým drátem? Proč odtud lidé utíkali?
24. 10. 2012 | 09:32

marxík napsal(a):

DH
Já si taky myslím, že tato požehnaná vláda musí zůstat. Jedidě tak dosáhne ksčm kýženého vítěztví ve volbách, ke kterému už má slušně našlápnuto.
24. 10. 2012 | 09:38

******** napsal(a):

bravo napsal(a):
Politické pravdy mívají i jepičí život i život časové délky jednoho lidského života.Podívejme se na tu druhou -dlouhověkou možnost-v naší zemi dvacetiletí jepičích pravd politických-jak vznikla někde:
Příklad vezmu z Ruska,které se v bývalé ČSSR vyučovalo v dějepise,zeměpisu,literatuře,občanské výchově,jako jazyk ruština,v přírodních vědách.
Opravdu superdlouhodobá politika tam bylo tzv.samoděržaví neboli carismus. 1000 let.Leč nepřátel samoděržaví přibývalo .V konci tohoto tísiciletého období přišel ke slovu ve světě i v Rusku fenomén,kterému se říká VĚDA.Nástroj objektivní pravdy.Nikoliv subjektivní,která je dílem pocitů,vůle,fantazie,volby.
V té době poslední před pádem samoděržaví poslední šéf carské vědy -seismolog B.B.Golicyn zkonstruoval elektromagnetický seismograf,který umožňoval VĚDECKY ,nikoliv pouze věštecky a šarlatánsky JAKO ROKU 2009 V AQUILEJI predikovat zemětřesení a najít jeho ohnisko.Ač šlechtic z nejvýše postavené vládní rodiny velmi početné,vystudoval Golicyn nikoliv slavnou universitu, ale s prostými námořníky námořní učiliště. Jenže zemětřesení nebylo problémem Ruska jinde než na Kamčatce a Kurilách.Ne,my potřebujeme vědce,který dělá vědu pro 99,9999% ruského území ,nikoliv pro jeho promile řekli si Rusové a do čela státu revolucí postavili V.I.Lenina zakladatele vědy zvané "Vědecký komunismus".Politika odvozená z této vědy Rusku vydržela rovných 70 let beze změny-t.j. průměrnou délku lidského života.Po roce 1990 mnoho zemí světa,zejména Německo financuje značnou částí národního důchodu tzv.fotovoltaickou energetiku,založenou na objevu fyziky-fotoefektu,koncem 19.století ruským profesrem A.A.Stoletovem.Stoletov ,profesor v Rusku,čestný člen akademií západních zemí a universit si obzvláště liboval v kritice vědeckých prací absolventa námořního učiliště,prince B.B. Golicyna veřejně.Golicyn jeho rány neopětoval svými posměšky na adresu Stoletova.Lenin neměl rád profesory,tím je řečeno na čí straně by tiše stál ve sporu se nevměšuje,zabývaje se jemu přednějšími starostmi:"Kdyby nebylo revoluce a její potřeby,stal bych se fyzikem".Řekl o sobě Lenin jiným.Jak se to dnes jeví,pomáhá Stoletov Německu a mnoha jiným utratit peníze,které by mohly být užitečné jinde.Takže VĚDA:Věda aristokratická-mimo hlavní problém země,profesorská vedoucí k mrhání peněz,času a věšení bulíků na nos nebo věda revoluční? Golicyn,Stoletov nebo Lenin?
Protože vidíme zmar z toho ve všem co se vědy týče,jdeme cestou pozice a opozice s možným jepičím životem vládního kabinetu.S naprosto jasnou předem krátkodobostí a subjektivitou politiky.Podstatné rozdíly tří stran,mezi které volič háže lístky -ODS,ČSSD a KSČM nejsou výrazně viditelné.Ekonomika klesá nebo přešlapuje na místě.Jenom peníze cítí automaticky mrhání času touto politikou a neustále drahne naprosto všechno bez vyjímky.Od odmítnutí vědy aspoň délky lidského života jsme nasedli na pramici,která znamená:Marnost nad marnost ve všem.
24. 10. 2012 | 08:47
24. 10. 2012 | 09:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

Radovan napsal:
Kecáte,kdo prý se má horší než v socialismu, 70% občanů. V socialismu jsme měli byty skoro zadarmo a každý měl skoro auto, chatu, děti na vysokých školách a jezdili jsme na dovolenou do ciziny. Je lež, že prý jsme nemohli.

Vaše tvrzení je jako z rádia Jerevan.
Je pravda, že jsme měli byty skoro zadarmo, pokud si tehdejší nájem promítneme do dnešních platů, mezd a penzí.
Také je pravda, že každý měl skoro auto. Měl jsem nejdříve Škodu-popular zvanou Liduška, pak 1 000 MB, později Škodu 120. Z dnešního pohledu to bylo skoro auto.
Chatu měl skoro každý - z hlediska úrovně dnešních rekreačních staveb to byly většinou boudy (viz"Stojí cosi jako bouda na okraji skály"). Zajdete-li si do kterékoliv osady, uvidíte doslova rekonstrukční boom - staré boudy z bedniček od čaje a odpadu při výrobě palubkových dveří nahrazují celoročně obyvatelné stavby s tekoucí vodou, elektrifikované, se všemi možnými spotřebiči, lidé si nechávají vrtat vlastní studny, stavějí si pergoly a altánky na grilovačku atd. atd. Je pravda, že pokud nepatří člověk do vysokopříjmových skupin, musí si většinu věcí udělat sám, ti, kteří mají ruce od práce dozadu, mají smůlu.
Děti na vysokých školách? Pokud byl člověk u vládnoucí moci dobře zapsán nebo alespoň neprovokoval, měl šanci, že se jeho dítě na nějakou tu vejšku dostalo. Odměnou byla možnost studovat i Marx-Leninské ideje.
Jezdili jsme na dovolenou do ciziny.
Tak prr, soudruhu, tady bych si dovolil oponovat - státy, kam jezdila většina čs. obyvatel, nebyla žádná cizina, byly to spřátelené země s bratrskými vztahy, tak říkajíc soudruzi ve zbrani.
Jinak máte pravdu stejně jako zprávy z populárního Radia Jerevan.
24. 10. 2012 | 09:50

scallop napsal(a):

Radovan

"V socialismu jsme měli byty skoro zadarmo a každý měl skoro auto, chatu, děti na vysokých školách a jezdili jsme na dovolenou do ciziny."

Krasny priklad komunisticke mytologie. Nechcete si o tom poklabosit s pani Violou ? Mozna by se pridal i pan Mueller.

Hodne lidi proste potrebuje vzpominat na mytickou minulost, kdy "bylo lip" - nekdo vzpomina na prvni republiku, jiny baji o dobe komunismu. Jini zase s respektem mluvi o Hitlerovi, ze "dal lidem praci". Mozna se zilo lepe i za Karla IV.

Rika se tomu vzpominkovy optimismus.
24. 10. 2012 | 10:04

oranžáda obecná napsal(a):

tahle vláda je špatná...... ale ta Sobotkova s bolševikem, to teprve bude katastrofa ... do Řecka ani nebudeme muset jezdit, Řecko budeme mít doma...
24. 10. 2012 | 10:05

Petr. napsal(a):

ODS, nebo ČSSD, nebo TOP 09, nebo KSČM, nebo VV, nebo někdo jiný z české politické scény. Vždyť je to jedno.
Pane předsedo Sobotko,
Vy sám jste nikdy nide nepracoval, od studií jste v politice, tak nám alespoň ukažte ty co by s Vámi vládli, kteří jsou čestní, pracovití, akceschopní, nezkorumpovatelní a hlavně co už v životě něco dokázali, něco řídili. Ne ty co vystudovali levou zadní při desítkách funkcí, nebo co vystudovali na zahraniční vesnické VŠ, co to myslí upřímně, co jsou křišťáloví a co si jdou do politiky jen nahrabat. Dále by neměli vidět z fabriky je bránu když jeli kolem v limuzíně a pole viděli jen z letadla.
Jestli máte takové a sdělíte nám jejich jména máte můj hlas. Ale pochybuji, že takoví lidé v české politice včetně ČSSD jsou. V Česku jste všichni tam nahoře stejní.
24. 10. 2012 | 10:05

Tetanovka napsal(a):

Radovan je chudák starej zatrpklej komunista a nemá cenu s ním polemizovat. Ale že tahle vláda všechny naštvala, je fakt - a dost unikátní výkon. Naštvala intelektuály stejně jako dělníky, studenty i důchodce, bohaté podnikatele i chudé invalidy. šoféry i pacienty, pravičáky i levičáky. Tak kdo je měl volit?
24. 10. 2012 | 10:07

marxík napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Kolego, právě se na vás provalilo, že jste marx-leninské idee studovat nemohl (přesněji nemusel), nebo jste je nepochopil.
Jinak byste se jim právě v době krize z nadvýroby nevysmíval.
24. 10. 2012 | 10:10

Pracant napsal(a):

LB napsal

"Jaksi jste zapomněl dodat, že to, o čem mluvíte se zřejmě týkalo vás, členů KSČ" (míněn blahobyt popsaný Radovanem II)

Pane LB, třeba okolo roku 1980 čítal tehdejší KSČ skoro 2 mil. členů.
Když odečteme z populace děti, důchodce a tehdejší fluktuanty - není to hezký výsledek když se takový počet lidí měl krásně a zbytek žil alespon v jakž takž důstojných podmínkách-:)?
24. 10. 2012 | 10:12

oranžáda obecná napsal(a):

scallop.....máte pravdu, jeden náš starší klient dokonce tvrdil, že největší pořádek tu byl za Heydricha...
24. 10. 2012 | 10:19

Pracant napsal(a):

Místo hloupých stranických zaklínadel a klišé by se lidé měli zamyslet, z jakého důvodu patří tato vláda do propadliště dějin.
Nikoliv proto, že je pravicová, slepená, rozpolcená a diletantská.

Hlavním důvodem je, že nemá dlouhodobou vizi a hlavně nemá občanovi, který se uskrovní a bude konformní s jejími usneseními CO NABÍDNOUT !
Nabídka, že snížením tempa zadlužení PŘEŽIJEME O NĚCO DÉLE je chabá a ubohá a demotivující.
24. 10. 2012 | 10:20

oranžáda obecná napsal(a):

tetanovka....svatá Vaše slova... a je to tím, že se nedrží (nedržela), svého programu.....pravicoví voliči očekávali úspory vlády na straně výdajů, a dočkali se bezuzdného zvyšování už tak vysokých daní....... komunisty a levičáky pravice stejně neosloví, i kdyby se při tom rozkračování přetrhla vejpůl-....
24. 10. 2012 | 10:24

šašek z Jihlavy napsal(a):

marxík napsal:
"Kolego, právě se na vás provalilo, že jste marx-leninské idee studovat nemohl (přesněji nemusel), nebo jste je nepochopil.
Jinak byste se jim právě v době krize z nadvýroby nevysmíval."

Když on mi pan Radovan nahrál na smeč, tak jsem se snažil skórovat. Myslím, že i v době krize platí, že sranda muší bejt.
Ale teď vážne, pokud chtějí levicově zaměření diskutéři býti bráni vážně, musí argumentovat inteligentněji.
Já mám této vlády a mafiánského kapitalismu už dávno pkné zuby, stejně jako většina občanů ČR. Jde o to najít systém slušného vládnutí typu severozápadní Evropy. Že všichni nemohou být winners a občas i hodný a slušný člověk spadne do kategorie loosers, je bohužel realita. Je to stejné jako se zdravím, někdo dodržuje pravidla správné životostrávy, sportuje atd. a nakonec ho nemine vážná choroba.
Jak pravil klasik - život je jeden z nejtěžších.
24. 10. 2012 | 10:29

marxík napsal(a):

Tetanovka je chudák starej zatrpklej antikomunista . Sorta momentálně velice rozšířená.
Diskuse s ním je proto velmi hodnotná.
24. 10. 2012 | 10:30

kelt napsal(a):

Tato vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci musí být zachována a prosadit schválení úsporného balíčku,církevních restitucí a důchodové reformy,neb to je jediná cesta jak zabránit katastrofě historického rozměru.
To prohlásil na včerejším zasedání klubu ODS poslanec Jaroslav Plachý,který i zveřejnil dosud pečlivě utajovaný plán KSČM,která po pádu vlády a v předčasných volebách hodlá zvítězit a získat absolutní většinu ve Sněmovně a nastoupit cestu návratu k roku 1948.
Toto sdělení by mělo probudit všechny ty,kteří si z osobních zištných důvodů přejí pád této úspěšné vlády a doufají,že po vítězství levice se budou mít lépe.
Nebezpečí návratu do roku 1948 je zcela reálné-to potvrzuje i nejnovější zpráva BIS,které se podařilo získat utajené dokumenty ze schůzky Lukašenko-Putin,kde oba přislíbili KSČM veškerou morální podporu.
Na stráž!
24. 10. 2012 | 10:36

neo napsal(a):

Jak něco takového vůbec můžete napsat pane Sobotko? Cituji:

///...přesto do konce roku bude vydáno 600 tisíc ponižujících kreditních karet. ////

za prvé se nejedná o ponižující karty - pokud vim, tak je používají jen ti, kteří je chtějí používat. Ti co mají vlastní účty s vlastními kartami dostávají peníze na své účty. Invalidé i složenkou.
za druhé se nejedná o kreditní karty - ale o platební tzv debetní karty.
24. 10. 2012 | 10:42

marxík napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Kolego, v severozápadní Evropě jsou přibližně stejní mafiáni jako u nás.
Akorát se to na ně zatím neprovalilo.
Vyplývá to z jednoduchého faktu , že lidé po celém světě jsou v zásadě stejní.
Pokud nechcete mít nacistické výrůstky.
Vzhlížení k severozápadu je proto svým způsobem nacistický postoj.
24. 10. 2012 | 10:51

kelt napsal(a):

To Petr,
opomenul jste vzpomenout Vašeho oblíbence,co žije mezi multimilionáři na Floridě.
K tomuto tématu naposledy.Můj bratranec žije také mezi těmi multimilionáři na té /Vaší zřejmě vysněné /Floridě.
Absolvent sochařsko-kamenické průmyslovky v Hořicích v/P.V USA od roku 1969,kde se živil jako návrhář a zhotovitel domovních exteriérů v NeW Mexiku.Jelikož tam panují tvrdé zimy,tak jako desetisíce jiných důchodců si koupil dům na Foridě,kde žije celoročně-neb ja tam teplo.Jenom ráno,když si jde zaplavat do bazénu,tak se nejdříve musí přesvědčit,zda tam není kajman.
Ale k věci-politika je řemeslo a jako každé jiné.
Čili vyčítat někomu,že "nepracoval",protože šel dělat politiku je dětinské.
Otázka k zodpovězení je jediná-dělá to dobře,či špatně?
Odpověď dávají voliči.
24. 10. 2012 | 10:59

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko
tahle vláda nevidí a neslyší protože to jednak nechce a jednak ani neumí. Neumí to proto, že je to vláda většinou nabubřelých individuí, které si nevidí ani na špičku nosu a kompromis považují za sprosté slovo. Nemám tím na mysli kompromis mezi stranami vládní koalice, ale schopnost dohody s opozicí nad zákony či zásadními změnami v oblastech života občanů, které přesahují jejich volební období, zmíním pouze důchodovou reformu.
To, že jsou nemožní vědí, až tak zaslepení sami sebou snad nejsou, ačkoli kdo ví, ale pojedou dál, i když ani oni nemohou věřit tomu, že je to pro většinu lidí prospěšné. Navzdory vůli občanů. Ano, mohou nastat situace, kdy se musí udělat nějaké opatření, které nebude společností dobře přijímáno, to ovšem není tento případ. Tady se ochota společnosti podílet se svými hlasy na dalším rozkrádání, které musí platit, vytratila. A nelze se tomu ani za mák divit. To ovšem tuto koalici nezajímá. U moci se bude držet zuby nehty, protože dobře ví, že po jejím pádu už si neškrtne. A ví to dobře i její hlavní opora Karolína Peake. Je až neuvěřitelné, komu se dostala do rukou moc v tomto státě. Je to jeden odpuzující exemplář vedle druhého s velmi málo čestnými výjimkami.
Těším se do Prahy na oslavu 17. listopadu. Chtěla bych se tam jet zase podívat, tak jako jsem byla i na jaře. Je mi jasné, že co si lidé neudělají sami, tak asi nebude.
Pane Sobotko, je potřeba být i nadále slušný, ale hodně důrazný a lidem říkat otevřeně, o co všechno nyní jde, aby se později nedivili. Demontáž sociálního státu pokračuje a prostředky, které se tímto uvolní, půjdou do kapes vybraných jednotlivců. Společnost není spokojená, její život se vyvíjí nedobrým směrem a hrozí sociální výbuch.
Vím, že nejste z těch arogantních, kterým je to šuma fuk a tak doufám, že na tom Václaváku budete také. Ačkoli jsem Vás už několikrát zvala i na Moravu, tak si udělejte čas, protože je ho akorát, jak psal ve svých prohlášeních pan Karel Janeček.
Abyste jej i vy nepropásli

PS: A blahopřeji Vám k vítězství v krajských i senátních volbách. Myslím si, že občané dali jasně najevo, co si přejí a doufám, že vy ten potenciál neprohospodaříte, jako tato vláda kdysi ochotu lidí se uskrovnit.
24. 10. 2012 | 11:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

marxík
Spíš bych řekl, že tam mají velmi omezené možnosti díky vyspělé občanské společnosti.
Se zárodky fašismu se umí rychle a úsoěšně vypořádat.
24. 10. 2012 | 11:19

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

at sláveček předloží alternativu . zatím nic nepředložil, jen jakési zmatené řeči o spravedlivých reformách. že se korupce nástupem socanů zhorší, to ukázali jasně v krajích. zvýší se také zadlužování. co se teda zlepší?
24. 10. 2012 | 11:22

Ernesto napsal(a):

Dobrý den dokud ten mafiánský koaliční vládní klan bude řídit kmotr Kalousek Berousek tak nic se nezmění ! Odbory by měly více přitvrdit a ne že jejich předseda Zavadil bude vysedávat z Berouskem po pražských povnicích ! To se pak dělnická třída může i po...t a nic se nezmění ,páč co se jednou dohodne u piva má pak V čeko větší platnost jako parlamentní dohoda ! Asi tak E Th G
24. 10. 2012 | 11:27

marxík napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Buď jsou na tom severozápadě lepší lidi, potom vy jste rasista nebo tam mají lepší systém, potom já jsem neinformovaný.
Budeme-li vycházet z toho , že nejste rasista a mně nic neuniklo, musí tam být přibližně stejní mafiáni jako u nás.
Nemyslíte?
24. 10. 2012 | 11:46

dieder napsal(a):

U těch úvah lidí u nás v ČR zda EU nebo opět Rusko,hraje největší roli historicismus.Krom konsternování se Bílou horou a Mnichovem. Pro Rusko mluví 40 let podobnosti souběžného vývoje za totality.Ale přitom se zapomíná na to,že historické cesty jak se dostalo Rusko k socialismu a Česko jsou velmi,velmi rozdílné.
Zatímco Česko se zbavilo podnikatelů a živnostníků po roce 1945 prostě "že buržoasie kolaborovala jako celek s Němci" za protektorátu-v jednotě Beneše,Gottwalda a Fierlingera,Rusko naopak:Buržoasie Kerenského na jaře 1917 svržením cara bolševikům tím extrémně pomáhala.Pročpa to? Protože Rusko tehdy mělo s výjimkou Moskvy a Petrohradu (ohniska povstání) nejmenší relativní početnost průmyslového proletariátu ze všech zemí Evropy a naopak největší relativní počet šlechticů (1.5 milionu).Kerenskij za vládní buržoasii si jasně uvědomoval,že půjde-li Rusko cestou demokracie -tradiční anglické dvoukomorové parlamentní-jakoje teď u nás- prodloužením dočasně za války pozastaveného carského parlamentarismu -těch 1.5 milonu šlechticů v politice a obou parlamentech utlučou Kerenské počtem-čepicemi.Krom toho,že nic neuměli krom toho brát dividendy.
V Anglii měli šanci vždy jen do horní sněmovny-šlechta. A tady se právě proto Kerenskij spojil v létě 1917 s bolševiky proti carské armádě na pomoc zatčenému carovi-protijemu carovi věrnému generálu Kornilovovi.Krom toho,bolševické špice měly mezi sebou řadu šlechticů-to bylo Kerenskému nebezpečné.Takže se bleskově dohodli -porazili s bolševiky šlechtu a pak bylo už jen otázkou času kdo s koho :Kerenského buržoasie-převážně živnostníci v Rusku nebo bolševici,kteří rozdáním půdy navíc připojili rolníky.U nás naopak byl proletariát-průmyslové dělnictvo relativně velmi početný,šlechta skoro žádná,rolníci jako v Rusku po rozdání půdy už před Únorem.JZD navázaly na třicátá léta Stalina.
Spojení s EU nám brání hlavně obtížnost integrace.
24. 10. 2012 | 11:50

reppop napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
at sláveček předloží alternativu . zatím nic nepředložil, jen jakési zmatené řeči o spravedlivých reformách. že se korupce nástupem socanů zhorší, to ukázali jasně v krajích. zvýší se také zadlužování. co se teda zlepší?
xxxxxxxx
Výrazně se Vám zlepší nálada. Protože až se socialistům něco nepovede (ani oni nejsou řízeni neomylnou rukou Boha), tak se budete moci dmout pýchou a volat: Já jsem Vám to říkal!
Nebojte se, brzy se dočkáte (bohužel).
24. 10. 2012 | 11:51

Viola napsal(a):

" Navrhujeme, že jako součást této dohody umožníme přijetí státního rozpočtu, tak aby naší zemi nehrozilo rozpočtové provizorium. "

Tak to jsem zvědavá, jestli byste se tak mohli dohodnout.
24. 10. 2012 | 12:09

kelt napsal(a):

To Bohorodička,
spíš bych si tipnul,že "taký zmetený"jste Vy,nebo záměrně lžete.
Stačí si kliknout na webové stránky ČSSD a máte to jasně a zřetelně formulované v jednotlivých bodech.
Ale ono se více hodí do krámu napsat blábol a tvářit se jako mistr světa.
To divadýlko pro blbé,co předvádí Nečas s Tluchořem je co?
Jenom retardovaní jedinci ještě nepochopili,že se jedná Tluchořovi a spol.o odvetu za to,že byli Nečasem v rámci posílení jeho pozic před kongresem posláni do kopru.Šnajdr navíc má bobky z IZIP.
Takže v ODS jako vždy-šlo a jde výlučně jen o koryta a kecy o rozpočtové odpovědnosti a návratu ke kořenům jim baští jenom ti s IQ tykve.
24. 10. 2012 | 12:47

český maloměšťák napsal(a):

Demokracie je vláda lidu.
Demokracie v ČEZku je vláda LIDEM.

Výkon demokracie je hledáním, nalézáním, formulováním a prováděním souhlasu.
Výkon demokracie v ČEZku je hledáním, nalézáním, přemlouváním, vydíráním či uplácením přeběhlíků.
24. 10. 2012 | 12:49

Nuba napsal(a):

č. maloměšťáku
tak to jste napsal naprosto přesně
24. 10. 2012 | 13:05

pepek vyškov napsal(a):

Bohouši,dokud se nevyjádříš k nehoráznému věznění tvého spolustraníka D.Ratha,tak si stejný hoven jako zdejší nick...DPH je jistě důležité,ale spravedlnost a stejný právní přístup k právu je ještě důležitější!!!!
24. 10. 2012 | 13:20

Ernesto napsal(a):

Patolízalové ameriky a EU raději sklapněte ! Čína uzavře brzy trvalé spojenectví s ruskem a společně zatrhnou dobyvačné výboje západnich i amerických imperialistů ! Začíná studená válka pánové , to jste ještě nepostřehli ? Je to na dobré cestě páč rovnováha sil ve světě tady musí být ! Nebo západní kolonialisté by jinak schvátili celý svět ! Pane socdemáku Sobotko , musíte urychlit převzetí moci v česku a domluvit se s KSČM na pořádné vládě ! Západní rozvědky nespí ale pracují na destabilitě vašeho socialistického smýšlení lidí ! Chce to rychle nové parlamentní volby a co nejdříve vyprovodit všechny ty mnichy podporované amerikou a vatikánem z parlamentu ven ! Demogracie se v česko neosvědčila,to je dokázané proto cesta ke spravedlivějšímu systému je otevřená ! Jen se chopit příležitosti ! Lepší budoucnost v čeko vám přeje duch Ernesta Th. Guevary
24. 10. 2012 | 13:41

šašek z Jihlavy napsal(a):

marxík
Nepleťe si, prosím, rasizmus s úctou k lepší funkčnosti státu. Tam opravdu věci veřejné leží lidem na srdci. Zatímco u nás VV a LIDEM leží lidem v žaludku, o Jinývh stranách nemluvě.
Obávám se, že pokud nejste neinformovaný, jste zaujatý. Není to sice žádný hřích, jen nevýhoda ve schopnosti být objektivní.
V Norsku nebo v jiných skandinávských zemích jsem sice nebyl, ale s jejich obyvateli jsem se párkrát setkal. Jejich vyrovnanost a zdravé sebevědomí jsem v porovnání s naší realitou musel ocenit a trochu závidím. Ale to je asi tak všechno, co s tím nadělám.
24. 10. 2012 | 14:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

Nešťastný a blodící duch Che Guevary vyslal zprávu ze záhrobí:
Čína uzavře brzy trvalé spojenectví s ruskem a společně zatrhnou dobyvačné výboje západnich i amerických imperialistů ! Začíná studená válka ...
Zbývá dodat, že se píše rok 1949. Wicked spirit, wake up! We are living in 2012 at the moment.
24. 10. 2012 | 14:13

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

reppop,
spíš bych se chtěl zeptat, co se jim povede? víte o jedné jediné věci? ekonomická situace v celé evropě je velice špatná a bude se zhoršovat. ze socialistických demagogických keců se nenajíme. zatím máme jednu z nejmenších nezaměstnaností v evropě a také nejsme tak zadlužení jako většina zemí EU. myslím, že až to vezmou do ruky socani, nezustane tu kámen na kameni. take jsem zvědavý, kdy se čssd přihlásí k odpovědnosti za vysoké ceny elektřiny, nebo to bude jako s radarem? my nic, to ODS......
24. 10. 2012 | 14:53

hladový volič čssd pije metyl napsal(a):

bohouši,vrať 7mega sprostě ukradených z poslaneckých náhrad na byt.Ty se těšíš do premiérské sesle a lidé se těší až budeš jako premiér mektat pohádky o původu peněz na zakoupení sociálnědemokradického bytečku podobně jako superzloděj a spolustráník z ČSSD Standa Koloťuk.
24. 10. 2012 | 15:48

kelt napsal(a):

hladový volič.................
ten "Váš problém s posl.náhradami"zde byl osvětlen xkrát.
Vždy se ale po čase najdou jedinci,kterým je nutno to osvětlovat opakovaně./Opakování matkou moudrosti-ne vždy a ne u všech to platí bezezbytku/
Takže:poslanecké náhrady jsou nezúčtovatelné a jsou součástí platu-také se spolu s ním daní.
Co který senátor,či poslanec s nimi udělá je čistě jejich věc.
Pokud je B.Sobotka použil na stavbu domu,tak dal práci firmě a ta/doufám/odvedla státu daně.
Pokud je například M.Kalousek prolil hrdlem v poslanecké nálevně,tak užitek byl pro stát větší,neb zdanění alkoholu je násobně větší,než zdanění st.prací.Na druhé straně léčení Kalouska přijde pro stát mnoho více peněz,než mu věnoval ve vodce.
Napsal jsem to dost polopaticky?
24. 10. 2012 | 16:31

Vlkodav napsal(a):

kelt:

Stokrát opakovaná lež se pravdou nestane.

"Nezdanitelné náhrady na reprezentaci a stravu v ČR
Nezdanitelné náhrady na dopravu podle vzdálenosti bydliště nebo kanceláře ve volebním obvodě"

Není tam na zakoupení bytu :)
24. 10. 2012 | 16:38

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

kelt
na stránky čssd jsem se podíval. muj dojem - mazání medu kolem ust. obecné fráze, potom spousta toho, co čssd odmítá. nikde nic konkrétního, co nabízí. ze současné krize neexistuje bezbolestná cesta. program čssd je podvod. krizi v evropě má na svědomí sociální stát, odbory, prožírání dluhů. čssd tu krizi ještě prohloubí, ještě zhorší.
24. 10. 2012 | 16:45

kelt napsal(a):

To Vlkodav,
měl jsem o Vás lepší mínění.Takže znova.

Poslanecká náhrada je součastí platu poslance a jako jedna suma se zdaní.
Po zdanění se jedná také o jednu sumu,kterou poslanec užívá k úhradě svých nákladů.
Za kterou část této sumy si koupí buřta,benzin do auta,nové boty , nebo pytel cementu již se nedá rozlišit.
Proto bláboly o zneužívání posl.náhrad jsou doménou mírně retarovaných jedinců tohoto blogu.
24. 10. 2012 | 16:52

Vlkodav napsal(a):

kelt:

To fakt neokecáte. To že se to normálně zdaní ještě neznamená, že si s tím poslanec může dělat co chce. Náhrady jsou určny na přesně stanovené účely. To, že se to nemusí dokladovat ještě neznamená, že se to nemusí dodržovat.

Může vám být útěchou, že náhrady, alespoň dle mne, zneužívají snad všichni poslanci. Bohužel, dělají si z vlastních zákonů trhací kalendář a pak se diví, že lidi dělají to samé.
24. 10. 2012 | 16:54

neo napsal(a):

Vlkodav:

Taky proto lidé jako Sobotka podporují neúčelnost dávek. Co je komu do toho, když si za peníze určené na hledání práce koupí rum a cigarety. Přesně v tomhle duchu operují tihle politici.
24. 10. 2012 | 16:55

kelt napsal(a):

To Bohorodička,
nemíním Vás edukovat,ale jedno je nezpochybnitelné.

Program ODS je naplňován naprosto bezebytku v duchu koaliční smlouvy,proto tato země nebývale vzkvétá,rostou reálné mzdy,životní úroveň všech/ne jenom našich kmotrů a milionářů/a to se vše odráží ve vysoké podpoře ODSTOP,vyjádřené především v právě proběhlých volbách.
Prostě to nemá chybu,že?
24. 10. 2012 | 16:59

kelt napsal(a):

Vlkodave,

komu není rady,tomu není pomoci.Ale pište víc takových mouder.
Díky Vám a Vám podobným rostou KSČM preference,aniž by museli komouši hnout prstem.
Ještě jednou BRAVO.
Kontrolní otázka-jak chcete kontrolovat,zda např.Kalousek propil všechny náhrady,nebo jen jejich část,anebo ještě kousek navíc?
Zamyslete se nad tím,pokud jste toho schopen.
Pokud takovou triviální věc nejste schopen pochopit,je Vás tady škoda.
24. 10. 2012 | 17:08

Vlkodav napsal(a):

kelt:

Díky mne rozhodně KSČM preference nerostou. Já se na volby ne... ale chápu, že jsou lidi současnou politickou reprezentací naštvaní. ODS, TOP09 i CSSD jsou zkorumpované a nedůvěryhodné strany. Proto vyhrává ten, co nic nedělá, protože není na očích a nic nezkazí.

Náhrady - myslím, že pan Sobotka se sám přiznal - prásknul, že náhrady zneužíval. Nepamatuji se, že by něco podobného přiznal i Kalousek.
A jelikož se náhrady nedokladují, je dodržování na co se používají odvozeno od morální úrovně poslance. No a sám si odpovězte, jaký morální kredit má tedy pan Sobotka! Ne že by byl v našem parlamentu vyjímkou :)

A poslední věc, nešlo by diskutovat bez napadání oponenta?
24. 10. 2012 | 17:18

kelt napsal(a):

To Neo,
také kontrolní otázka:které ministerstvo a komu vyplácí ADRESNOU dávku na hledání místa-buďte tak laskav a poučte mne.
Děkuji předem.
24. 10. 2012 | 17:19

neo napsal(a):

kelt:

za prvé mi podsouváte něco, co jsem nenapsal. Odpověď je tedy žádné.

za druhé, právě proto by taková dávka měla být účelová, tj sloužit výhradně k nalezení nového zaměstnání a pokrytí nezbytných nákladů na jídlo, energie a vodu.
24. 10. 2012 | 17:29

kelt napsal(a):

To Vlkodav,
pokud se podíváte výše,tak ze lži jsem Vás já neobvinil.

Ale probůh-Vy fakt nejste schopen pochopit že "náhrady"jsou paušální,nezúčtovatelné a tudíž nekontrolovatelné?

Pro názornost a naposledy velmi jednoduchý příklad.
Poslanec z Horní-Dolní bere paušál na cestu do práce/mimo jiné/.
Horní-Dolní-Praha a zpět. Jelikož je sportovec/zvláštní případ/tak občas za dobrého počasí nejede vlakem,ale na kole.
Za takto"ušetřený peníz" si dá v posl.kantýně buřta a pivo.
Zneužil tak posl.náhradu?
Děkuji za odpověď.
24. 10. 2012 | 17:30

kelt napsal(a):

To Neo,16.55
cituji:co je komu do toho,když si za peníze určené na hledání práce koupí rum a cigarety"?

Napsal jste to,nebo ne?
24. 10. 2012 | 17:37

Vlkodav napsal(a):

kelt:

"Pro názornost a naposledy velmi jednoduchý příklad.
Poslanec z Horní-Dolní bere paušál na cestu do práce/mimo jiné/.
Horní-Dolní-Praha a zpět. Jelikož je sportovec/zvláštní případ/tak občas za dobrého počasí nejede vlakem,ale na kole.
Za takto"ušetřený peníz" si dá v posl.kantýně buřta a pivo.
Zneužil tak posl.náhradu?"

Zneužil. Náhrada byla určena na cestovné, né na potraviny.

Takže vám dám protipříklad:
Poslanec byl měsíc nemocný a do Prahy nejezdil. Za náhrady si koupil novou televizi. Zneužil náhrady?

A slušnost neznamená nelhat, ale neurážet.
24. 10. 2012 | 17:39

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

kelt,
a co byste chtěl? máte klapky na očích a špunty v uších, že nevíte, jak to vypadá ve světě a v EU zvlášt? opravdu nechápu kde vy levičáci žijete. čssd samozřejmě může rozhazovat další peníze na dluh. ale bude to potom ještě horší. nic už si na žádné odborářské demostraci nevymodlíte, zdroje jsou prožraný a socialismus nefunguje. nikdy nefungoval. sliby levice jsou podvod. po volbách přijde vystřízlivění.
24. 10. 2012 | 17:40

neo napsal(a):

kelt:

každá firma má nějaké výkaznictví náhrad např u služebních cest. Každý eurocent se musí vyúčtovat a jsou přesně určeny věci, na které lze tu kterou částku použít. Když využijete peníze jinak, jsou vám pak strženy z platu.

Poslanci si to zařídili tak, aby mohli náhrady vesele zneužívat.

Mně by na služební cestě ani nenapadlo hradit minibar či telku z firemní karty, protože na to prostě není určena a každý výdaj se pečlivě registruje. Stalo se mi, že jsem si v hotelu zašel na večeři a zaplatil to kartou až při odjezdu v celkových nákladech na ubytování. Peníze ale nebyly na neobchodní večeři určeny a normálně mi to z platu strhli.
24. 10. 2012 | 17:42

kelt napsal(a):

To Vlkodav,
a jak se poznají v peněžence peníze původem z "paušálu" a původem ze mzdy?
Vy jste fakt legrační,ale nic si z toho nedělejte.
Takže zase až svatého Dindy.
24. 10. 2012 | 17:48

kelt napsal(a):

To Neo,
jsem potěšen,že jsme došli ke stejnému závěru.
Pokud by byly náhrady zúčtovatelné/jako že nejsou/byla by to jiná káva.
Pokud si to poslanci zařidili tak jak si to zařídili,tak psát o zmeužívání paušálů je prostě blábol,ale vysvětlit to některým jedincům je nadlidský úkol.
Dvě stovky v peněžence-jedna je paušál a druhá mzda?
24. 10. 2012 | 17:53

neo napsal(a):

kelt napsal(a):
To Neo,16.55
cituji:co je komu do toho,když si za peníze určené na hledání práce koupí rum a cigarety"?

Napsal jste to,nebo ne?
24. 10. 2012 | 17:37
ano, ale nikde jsem nenapsal, že by nějaké ministerstvo už takhle účelově vyplácelo dávky. To jste mi podsunul zcela zištně.
24. 10. 2012 | 17:57

Vlkodav napsal(a):

kelt napsal(a):

"a jak se poznají v peněžence peníze původem z "paušálu" a původem ze mzdy?
Vy jste fakt legrační,ale nic si z toho nedělejte."

Stačí si napsat náklady na cestovné a na konci měsíce to sečíst. Jak jednoduché. A mimochodem tak to dělá každý zaměstnanec.

A koukám, že bez sesměšňování oponenta to neumíte, no nic, třeba z toho vyrostete.

Pěkný večer
24. 10. 2012 | 17:57

neo napsal(a):

kelt 17:53

evidentně nechtějí nic vyúčtovávat a chtějí mít podmínky pro zneužívání. Právě zde se opět dostává do konfliktu se zákonem pověstná morálka. U poslance by mělo být automatické, že náhrady nepoužije jinak než je určeno, ačkoli to není nelegální, nýbrž jen nemorální.
24. 10. 2012 | 17:59

kelt napsal(a):

To Neo,
pokud napíšete peníze URČENÉ NA HLEDÁNÍ PRÁCE-tak ten někdo,kdo mu ty peníze určené na hledání práce dává,nemůže být děda s bábí.
Prostě jste "ujel"a teď se vykrucujete.
Chlap by to přiznal.
24. 10. 2012 | 18:20

kelt napsal(a):

To Vlkodav,
" napsat náklady na cestovné na konci měsíce to sečíst.Jak jednoduché.Ano pro Vás.
Paušální náhrady zahrnují:cestovné,stravné,nocležné,ošatné a další.
Aby to bylo dle Vás jednoduché,tak zůstaňme u toho cestovného.A by to bylo co nejjednodušší,tak předpokládejme,že poslanec dojíždí do práce autem.Požadavek,aby měl jedno auto do práce a jedno na ryby je absurdní.
Takže,on koupí benzin a zaplatí kartou na kterou mu přichází mzda a paušál.Jelikož po návratu z práce jede na ty ryby,zneužívá paušál,nebo ze mzdy platí benzin do práce?
24. 10. 2012 | 18:40

SuP napsal(a):

kelte -
Podle vaší "argumentace" stran využití náhrad jste tuctový, státem placený vychcaný zlodějíček. Trefa co? Nicméně z toho pramenmí jak vaše socanská diskusní agresivita, tak váš smířlivý postoj ke zlodějům, pokud jsou to ti "vaši".
Zdravím vás.
24. 10. 2012 | 18:44

kelt napsal(a):

SuPe,
jste hloupější,než jsem si dodnes myslel.
Použiji již fousatého bonmotu:"kdyby hloupost nadnášela,tak létáte jako holubička".
Já jsem ten zákon o paušálních náhradách ani nenavrhl,ani neschvaloval.
V kontextu tohoto zákona jsou náhrady paušální a tudíž nezúčtovatelné,takže jejich zneužívání je protimluv.
Ale vysvětlovat to některým retardovaným jedincům je "sysifova práce".
24. 10. 2012 | 18:57

reppop napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
reppop,
spíš bych se chtěl zeptat, co se jim povede?
xxxxxx
Nejsem jasnovidec, ale pokud se jim povede realizovat aspoň 30% z jejich cilu, budu spokojen. Viz:
http://www.cssd.cz/program/hodnoty-cile-a-principy-cssd/
24. 10. 2012 | 19:00

Jana napsal(a):

Fakt nevím, co pořád řešíte. Pokud není stanoveno, že se nevyčerpaný paušál má vracet, tak se samozřejmě použije na něco jiného. Co by se s ním si tak mělo dělat ? Hodit rybám do potoka ? Že to není v pořádku, ví každý poslanec, někdo třeba za ty peníze platí sexuální služby, samozřejmě inkognito. Výhledově, a mělo to být dávno, měl být tento tzv. paušál automatickou součástí mzdy a je do toho každému prd, na co to použije. Hlavně to tady tradičně používají ti, kteří když chtějí psa bít, hůl si vždycky najdou, že vy slušní a ušlechtilí jedinci. Že vás tady ale je, aspoň tisíc na jeden internetový metr čtvereční. promiňte mi, ale jste trapní a směšní
24. 10. 2012 | 19:05

SuP napsal(a):

kelte -
Vy ani nechápete, JAK to máte zažrané pod kůží.
24. 10. 2012 | 19:09

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

reppop,
já si myslim, že by si socani měli dávat realistický cíle, zvýšení nezaměstnanosti, korupce a dluhů. to se jim určitě povede.
24. 10. 2012 | 19:32

reppop napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
reppop,
já si myslim, že by si socani měli dávat realistický cíle, zvýšení nezaměstnanosti, korupce a dluhů. to se jim určitě povede.
xxxxxxx
To nemůžou, Vy byste jim pak nadával, že své cíle neplní.
24. 10. 2012 | 19:34

Jana napsal(a):

SuPe, je zajímavé, že se tohle vždycky začne řešit u Sobotky. Vy se stavíte do role nějakého spravedlivého, který by ty nevyčerpané náhrady asi věnoval na charitu, že, ale nikdy jsem od Vás nečetla na nějakém blogu VAŠEHO modrého oblíbence, že byste zrovna tohle kritizoval. Tak nevím, proč se vozíte po keltovi, vždyť děláte totéž, Vy oporo morálky. Ale tady se to hodí, když se nedá najít nic jiného, tak se začne přiblble šermovat paušálem. Dokážete být alespoň někdy trošku objektivní a říci alespoň tohle:
Paušály jsou většinou stanoveny hodně benevolentně, pokud se nemusí vyúčtovávat, tak by bylo správnější je dát rovnou jako součást mzdy. A dělají to tak nakonec všichni politici a poslanci, zřejmě i svatí senátoři. Jak praví, tak leví i "samostatně výdělečně činní".
A také se může stát, že jeden měsíc jim zbude a druhý si doplácejí ze svého. A co třeba Kristýnka Kočí a její pověstné kabelky ? Pro tu jsou takové náhrady spíš kapesné, ta má na reprezentaci náklady mnohem větší. A tak by se dalo pokračovat. Nebuďte tak jednostranně závistiví a neobjektivní. Najděte si na Sobotkovi skutečného kostlivce ve skříni, nějaké PROMOPRO nebo SKarty nebo MUS ....atd. když už ho nemůžete vystát, protože říká něco, co se Vám nelíbí a nechcete to poslouchat a nerajtujte na hovadinách.
24. 10. 2012 | 19:45

Vlkodav napsal(a):

Jana:

Na Sobotku stačí jeho přiznání, tedy doznání, že zneužíval náhrady. Netřeba nic počítat nebo rozkrývat. On se přiznal.

A pak se i doznal k lhaní ve volební kampani. Jeho slavné: "sliby nebyly zasazeny do správného ekonomického rámce".

Dále dodám, že obdobní morální kredit má dnes většina politiků z ODS, TOP09 a CSSD.
24. 10. 2012 | 19:56

kelt napsal(a):

To Jana,
máte můj obdiv za nadhled s kterým se dokážete vypořádat s takovými jedinci jako je SuP/a bohužel je jich zde takových více,než je jejich zastoupení ve společnosti/.
Osobně jsem si řekl snad již stokrát,že nebudu na jejich/jak to slušně pojmenovat/výplody reagovat,neb to nemá žádný smysl,protože věcná diskuse s nimi není možná.
Přesto se občas neudržím a pokouším se z kraje o věcnou diskusi,pak mne SuP,z kterého nikdy nic k věci nevypadne nazve zlodějíčkem a já se bohužel neudržím a přestupuji na jejich úrověň.
Na druhou stranu je problém v tom,že jak pravil J.Werich,s hloupostí se musí bojovat,jinak by mohla zvítězit.
Hezký večer.
24. 10. 2012 | 20:05

Jana napsal(a):

Vlkodave
přiznání je vždycky polehčující okolnost, kapišto ? Přiznání je právě projevem charakteru, to by ti Vaši oblíbenci samozřejmě nikdy neudělali, ti jsou naučení jenom zatloukat, zatloukat, zatloukat a slušnost považují za hloupost. A znovu otázka na Vás, co měl s těmi náhradami, které nevyčerpal, protože je nenáročný a ne nějaký metrosexuál asi dělat ? Měl je poslat Vám, nebo co ? Nebo aby je vyčerpal a Vás tak nevydráždil k ohnivé kritice tak měl jezdit Pendolinem non stop až by mu nic nezbylo ?Nakonec dobře to píše maloměšťák, k tomu není co dodat, ale Vy si klidně stůjte na svém. Není Vám pomoci. Prostě Sobotku nesnášíte, protože je předseda socanů, to je to celé. A mlet jako kolovrátek můžete do aleluja !
24. 10. 2012 | 20:08

Jana napsal(a):

Jo a ještě jedno PS: Náhrady a jejich použití, to je to poslední, co bych VŠEM politikům vyčítala. K tomu bych našla tisíce jiných a mnohem pádnějších důvodů.
24. 10. 2012 | 20:10

Jana napsal(a):

Kelte, dobře Vám rozumím a také z tohoto důvodu sem moc často nechodím. Obávám se totiž o své duševní zdraví.
Hezký večer
24. 10. 2012 | 20:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 10. 2012 | 20:35

český maloměšťák napsal(a):

stejskal
Lži a pomluvy necháváte a slovo " blboun" mažete ?
A co slovo" levoun" - to tolerujete ?
Warum ? Blboun nejapný je pták - takový pták jako je například i SuP.

Dobře tedy :
český maloměšťák napsal(a):
Kelt
xxxxxxůx /cenzurováno/ nevysvětlíte, že realita je taková jaká je - a že tedy Sobotka, pokud si pořídil díky NEZÚČTOVATELNÝM náhradám byt...se zachoval mnohem pravicovatěji než například ten z " pravicových"poslanců...kdo tyto náhrady prochlastával - například v parlamentním bufetu.
Protože Sobotka peníze INVESTOVAL (tedy neprožral), kdežto Kalou...eh, tedy dotyčný " pravicový" poslanec - tedy zdánlivě pravicově jednající člověk...tyto náhrady zcela nezodpovědně prochlastal.

Ostatně zajímalo by mě, kolik z náhrad použil Tluchoř na stavbu nové vilky.
/jenže jak ty peníze odlišit že ? - vždyť i Kmotr Národa tvrdí, že nerozezná peníze čisté od špinavých...jak tedy rozpoznat peníze z platu a z nezúčtovatelných náhrad - asi snad jen xxxxxxx /cenzurováno/ mají nějaký forrichtung....
Vytáhnou jakousi hadičku z trenek, strčí ji dotyčnému do peněženky a vzápětí hlásí : " Z náhrad, z náhrad...z platu, z platu !".

Ostatně Sobotka se přiznal.
/ale Němcová třeba taky - to je třeba vyváženě a genderově přiznat...že zneužívala auto...nebo se sakra nepřiznala ...a jen se kroutila jak žížala na háčku..teď si nejsem jist...kdo tedy prožírá a kdo investuje...a kdo do poslední chvíle lže a vykrucuje se.../

Stejně je ale divné...že xxxxxxx /cenzurováno/závidí.
Myslel jsem si, že je to vlastností levounů.
24. 10. 2012 | 20:43

SuP napsal(a):

Jana -
Nepsal jsem nic o Sobotkovi. Ani jsem nenapsal, že kelt JE zloděj. Napsal jsem - "podle vaší argumentace stran...." jste...
tedy, že takhle argumentuje ...(vychcaný státem placený zlodějíček). Co se týká poslaneckých "paušálních náhrad" je to kapitola sama pro sebe a já ji neřeším (a nikdy jsem neřešil).
Vy se naoplátku nenavážejte do paušálů "výdělečně činných", neb tito si nejdřív musí peníze ke zdanění (a k odečtení paušálů) na rozdíl od poslanců VYDĚLAT.

kelte -
Pokud máte pocit, že jsem vás nazval zlodějem, je to nedorozumění a omlouvám se. Netušil jsem, jak silně dokáže "cikán hádat podle své planety".... Tedy upřednostnit možný výklad podle své morálně-intelektuální dispozice.
24. 10. 2012 | 21:17

SuP napsal(a):

a Vykydale -
Ty seš ztracenej případ.
24. 10. 2012 | 21:18

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Důvěra vládě v říjnu klesla na 12 %

Červen až říjen 2012
vláda 16 %, 14 %, 16 %, 14 %, 12 %
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/duvera-cechu-ve-vladu-a-snemovnu-klesla-za-rok-o-polovinu/857031
24. 10. 2012 | 21:41

český maloměšťák napsal(a):

SuP
BVy jsze obyčejný buran, který tady rozdává nálepky a cejchy jak na běžícím páse, čímž však pouze usilovně prohlubuje své buranství.
To, že pak skuhráte a omlouváte se, že jste to tak nemyslel, svědčí pouze o tom, že i to buranství je u vás pokřivené.

Myšlení jak bolševik, ale hrajete si tu na pravičáka.
Nedivil bych se , kdybyste býval před rokem 1989 minimálně kandidátem KSČ.
Co mlel pantem o dějinné úloze proletariátu pod vedením ÚV KSČ.

Takoví jako vy odrszují rozumné lidi od toho, aby volili pravicové strany. Tedy ty skutečně pravicové - co nabízejí škálu voleb, ne úděl.
Vy máte vytvořený obraz pravičáka dle svého vzoru Rumcajse- který se prořrkl, že dělá dodavatelsky hlavně pro ty firmy, co uplácejí při získávání veřejných zakázek.
Vy si pletete pravičácství s viklou a bazénem - za jakjoukoliv cenu získanými.

Jednodušeji:
Kdybyste vy a vám poodobní drželi raději zobáky - tak si lidé o pravici utvoří pozitivnější názor.
24. 10. 2012 | 22:21

Jožin napsal(a):

Jak se to našemu slavnému mystifikátorovi Kalouskovi mohlo stát, že se mu všechny rozpočty sypou pod rukama, daně se nevybírají, hospodářství jde do kytek, po nějakých prorůstových opatřením ani vidu ani slechu

Ále, jsou přece důležitější věci, je potřeba vyplatit církvím restituce a taky je nanejvýš nutné zavést důchodovou reformu pro movité. Bez toho bychom se přece nehnuli ani o milimetr, to ví přece každý.

Ještě, že máme tu rozpočtovou zodpovědnost a boj proti korupci !

Já su tak chčasné !
24. 10. 2012 | 22:24

SuP napsal(a):

Vykydale -
Abyses nerozbrečel. Mimochodem, víš, že buran je vpodstatě maloměšťák, bývalý vesničan, dosud do měšťáka nedorostlý?
24. 10. 2012 | 22:41

Ládik!!! napsal(a):

Pod Sobotkou je to příliš odborná diskuse.
24. 10. 2012 | 22:44

Rumcajs napsal(a):

Každá vláda je lepší, než ta, kde bude sedět Bohumil !

Jinak Bohouši, kdyby lidé chtěli dát stop této vládě, byla by účast 90%.
Jenže k volbám dorazili jen cvičené opice !
24. 10. 2012 | 23:24

Marek napsal(a):

Rumcajs, kterýho to Bohumila máte na mysli, člověče, Polívku ?
A teď už mi je to jasné, proč to pravičáci projeli na celé čáře, Rumcajs nešel k volbám. To vám dovolili, já myslel, že je to na Jánském vršku povinné ? To je morálka, co má ten chudák Kalousek potom dělat, armáda žere buráky a kašle na boj, nedostali jste žold nebo co ?
24. 10. 2012 | 23:47

hovorka11 napsal(a):

"Vláda, která nevidí a neslyší"
-----------------
Tato vláda moc dobře vidí a slyší. Proto může pokračovat v tunelování. Stačí pouze odstranit Ratha a pohrozit na ČSSD dlouhým prstem s tím, že jsou všichni na stejné lodi a pokud se bude ČSSD něco snažit napravit, tak úkažou na jejich kmotry a své miliardové si ochrání.
To na ČSSD platí, proto tam je dodnes Sobotka s kmotrovskou minulostí.
ČSSD jen mluví pro veřejnost (jinak by si veřejnost vynutila jinou stranu), ale ve schvalování kmotrovských zákonů za bukem bez a dozoru veřejnosti spolu s ODS schvaluje největší prokorupční zákony, jaké kdy tato země zažila, včetně pro tento účel vytvořených imunit!
26. 10. 2012 | 08:30

wvfflpjzfcno napsal(a):

rkfmvu http://calcuttans.com/groups/sac-lancel-solde-1524945731/
qkdonn http://www.niche-blog.com/article.php?id=18923
otmqtg http://sagalikadelinks.freetzi.com/article.php?id=5559
cwyrcs http://jam.vamboji.com/members/meiyan/activity/24115
fhifen http://member.gtscoalition.com/members/daierating/activity/37050
vtffon http://camelbay.com/article.php?id=36081
qpxukv http://oase-lelystad.nl/groups/sac-longchamp/
zmmfug http://jivetalk.org/thecraftersforum/groups/sac-louis-vuitton/
xibuja http://k5science.com/members/daierating/activity/6202
iolqrm http://www.maddychat.com/members/meiyan/activity/69108
15. 11. 2012 | 08:51

agilqglefpsn napsal(a):

wuhbaf http://historiansagainstslavery.org/collaborate/members/hanisha01/activity/603
oiiewr http://www.letsjustdothis.com/members/lan919191/activity/9717
msyzbx http://friendlylogin.com/article.php?id=8215
igkgwk http://emmas-imagination.com/groups/mulberry-outlet/
dcmpcl http://www.sensualpoledance.com/groups/louis-vuitton-handbags-1733287412/
upeczs http://getconnected.olympiaconnections.com/groups/herve-leger-dress-875071758/
hshmmq http://sebastiandarrow.com/members/daierating/activity/81866
begrkt http://www.date-me.biz/groups/daierating-242240551/
ewlxon http://goingtohelp.net/members/meiyan/activity/10383
rfhnii http://sc.gradfac.org/info/groups/lancel-sode/
15. 11. 2012 | 12:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy