Zeman táhne na Teherán

25. 10. 2012 | 09:44
Přečteno 3704 krát
"Dostávám se k myšlence preventivního úderu, která je dnes aktuální vůči íránským odpalovacím rampám. Slova jsou krásná věc, ale někdy jsou daleko důležitější skutky. Evropská unie opakuje chybu appeasementu, usmiřovací taktiky, tehdy vůči Hitlerovi, dnes vůči islámským fundamentalistickým teroristům. Appeasement, a to souvisí s tím preventivním úderem, se dlouhodobě nikdy nevyplácí," vysvětlil bývalý premiér a předseda ČSSD, proč by podpořil útok Izraele na Írán.

Tyto věty, které zaznamenal server Idnes.cz na říjnové veřejné debatě v Hradci Králové, by asi nestály za komentář, kdyby je řekl jen čestný předseda okrajové SPOZ, která v senátních volbách už podruhé nezískala žádný mandát a ve volbách do krajů jen asi 3% hlasů. Ale pronesl je člověk, který byl předsedou vlády a (rovněž) podruhé kandiduje na prezidenta republiky. Miloš Zeman je v československé a posléze české politice už 22 let a musí vědět, že cokoliv, co v této situaci během prezidentské kandidatury říká, bude zaznamenáno a hodnoceno nejen u nás doma, ale také v zahraničí.
K tomuto hodnocení se chci připojit několika následujícími poznámkami.
Nemyslím si, že by prioritou naší země v oblasti zahraniční politiky měla být podpora násilných vojenských řešení a to kdekoliv na světě. Naše země je součástí systému kolektivní obrany (NATO) a je také politicky integrována do EU. Vzhledem k naší velikosti a tím i malému podílu na evropské či dokonce světové ekonomice je rozhodně v našem zájmu koordinovat zahraniční i vojenskou politiku v rámci mezinárodních organizací a institucí. Náš obranný rozpočet se trvale snižuje i za pravicových vlád, akceschopnost armády je po sérii reforem a podezřelých zbrojních akvizic přinejmenším sporná. V této souvislosti budou jakákoliv válečnická vyjádření českých politiků působit trapně, směšně a nepatřičně. A to se týká i „prezidentů“, dokonce i ve fázi jejich pouhé kandidatury. Ona nepatřičnost určitě platí i ve vztahu k arabským zemím, kde má Česká republika doposud slušný kredit a dobré vztahové zázemí.
Celá politická scéna se dnes v Česku shoduje na tom, že mezi strategické cíle diplomacie patří podpora exportu. Nemyslím si, že by se kvůli tomu musel český premiér snižovat k devótním výrokům, jakých se nedávno dopustil předseda ODS Nečas na veletrhu v Brně. Zkusme si ale představit, co by podpora agresivní politiky, kterou navrhuje Miloš Zeman, udělala třeba s našimi vztahy se zeměmi BRIC.
Je laciné křičet: „ Na Bělehrad“, když je každému jasné, že obrovské ekonomické náklady a nedozírné politické důsledky preventivní války bude muset řešit někdo jiný. A pokud to už některý z našich politiků ve snaze o originalitu a pozornost médií učiní, měl by jasně říci, že bude ochoten do takového konfliktu, v případě jeho eskalace, nasadit i naše zdroje. A že bude schopen lidem u nás doma zdůvodnit riziko možných teroristických útoků. To jsem ale od Miloše Zemana neslyšel. Odpor české veřejnosti proti zahraničním misím naší armády je totiž velký. Stačí si vzpomenout na naše angažmá v Afghánistánu. A není to jednoduché ani z rozpočtového hlediska. Jen deset let v Afghánistánu (rychlé preventivní údery bohužel často končí vleklou válkou někde v poušti nebo v horách) nás stálo kolem 7 miliard korun.
Mám rovněž silný pocit, že zkušenost mezinárodního společenství s vojenským řešením konfliktů ve světě je rovněž přinejmenším sporná. Stačí si vzpomenout na Kosovo, Irák nebo zmiňovaný Afghánistán. Také bych rád věřil, že nastolené demokratičtější režimy v Kábulu či Bagdádu dlouhodobě přežijí odchod amerických a dalších jednotek, ale může to být také úplně jinak.
OSN, USA, EU i NATO se dnes snaží o diplomatické a mírové řešení problému íránského jaderného programu. Dlouhodobou snahu Íránu o získání jaderných zbraní rozhodně nelze v rámci mezinárodního společenství podceňovat. S Izraelem máme velmi dobré vzájemné vztahy a mělo by to tak zůstat. Ale o útoku na Irán, tak jako Zeman, nikdo oficiálně nemluví dokonce ani v Izraeli, kterého se problém íránského zbrojení bezprostředně týká nejvíce. Postupně se zesilují mezinárodní sankce a přináší výsledky v podobě velmi intenzivního ekonomického tlaku na změnu chování iránského režimu. V souvislosti s touto politikou, na níž se v rámci EU podílí i naše země, působí vyjádření prezidentského kandidáta velmi neuváženě a absolutně nezodpovědně.
Miloš Zeman se rád označuje za levicového politika. Jeho zahraničně politické názory se však v této věci zcela míjí jak s postoji české, tak evropské levice. ČSSD i sociálně demokratická levice v Evropě jednoznačně upřednostňuje diplomatickou a mírovou cestu. Postoj Zemana se ale blíží názorům konzervativního křídla republikánské strany, které koneckonců zvýrazňovalo iránskou hrozbu, možná v předtuše vojenských zakázek na americký systém protiraketové obrany v Evropě (s radarem v Brdech), už za bývalého prezidenta Bushe.
Nelze si představit, že by preventivní úder (nejspíše Izraele) na Írán, který navrhuje Miloš Zeman, proběhl na základě mandátu OSN. Jednalo by se tedy o akci, která by byla jasným porušením mezinárodního práva. Měla by zcela neodhadnutelné důsledky na bezpečnostní situaci v blízko východním regionu i mezinárodní politice. Pravděpodobně by vedla k řetězové reakci útoků na Izrael, možná regionální válce, ale také teroristickým akcím v zemích, které by Izraelský útok podpořily či tolerovaly, včetně Evropy a USA. Uvnitř Iránu by preventivní úder pravděpodobně zvýšil podporu režimu ( která dnes klesá v důsledku ekonomických sankcí) a určitě posílil jeho úsilí dotáhnout jaderný program do konce. Je rovněž sporné, zda by preventivní vojenský úder vůbec tento program zničil. Odborníci odhadují, že by ho ve skutečnosti jen zpozdil o několik let. Promýšlel vůbec Miloš Zeman všechny důsledky vojenského řešení, které navrhuje? Myslím že ne.
Prezident České republiky se podílí významným a viditelným způsobem na zahraniční politice země. Pokud se prezidentský kandidát Miloš Zeman chystá českou zahraniční politiku v budoucnu zatížit podporou agresivních vojenských řešení typu „preventivního úderu na Írán“ namísto mírové diplomacie, je dobře, že to říká dopředu a jasně. Každý občan se podle toho může rozhodnout, až půjde v lednu příštího roku volit nového prezidenta.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

slávečku,
udery na jaderná zařízení jsou určitě menší zlo, než jaderný konflikt izrael-irán s milionama mrtvých na obou stranách. zkus o tom někdy zapřemýšlet.
ps
kdy se čssd přihlásí k odpovědnosti za zdražování elektrické energie a mnohasetmiliardového fotovoltaického tunelu do státního rozpočtu?
25. 10. 2012 | 10:03

Realista napsal(a):

U Zemana tam bude několik věcí. Možná sám sebe perzofikoval do role politika, který má velké koule, jako jeho historický vzor W.Churchill a chce to sám sobě i jiným ukázat, jaký je chlapák. Dále tam bude jako Klause hrát roli atrofované ego v kombinaci s komplexem méněcennosti, že je politikem v malé zemi a chce si to kompenzovat zaujímáním extrémních postojů a provokativními výroky. Navíc si myslím, že je zvyklý běžně tak lhát a poté to popřít, či se z toho následně vykroutit, že mu to nečiní problémy takové výroky dělat. No a posledně, bych se podíval, zda nemá nějakého kamaráda, příznivce či přímo sponzora z nejmenované malé blízkovýchodní země s Davidovodovou hvězdou na vlajce, kterého chce takto podpořit nebo se mu zavděčit.
V každém případě jsou takové výroky, projev diplomatického a politického neumětělství a křupanství.
25. 10. 2012 | 10:06

Realista napsal(a):

oprava : hypetrofované ego.
25. 10. 2012 | 10:09

DJ napsal(a):

Na druhou stranu, lépe se charakterně a veřejně postavit na stranu kultivovaného a nám kulturně blízkého Izraele proti fanatickými zločinci ovládaným arabským zemím a Íránu, než tiše přihlížet, jak tato zvrácená kultura (fundamentalistické, netolerantní vyznávání islámu) postupně prosakuje do Evropy.
25. 10. 2012 | 10:20

český maloměšťák napsal(a):

Zeman - jak táhne na Teherán namazaný opodeldokem a becherovkou...tak to tu fakt ještě nebylo. :)
Ostatně o válce květnatě a vznešeně mluví většinou ti, co ji pak tráví kdesi v kanclu. Nejlépe v klimatizovaném kanclu.
V tom lepším případě pak po šichtě kontrolují, jak jim za ten jeden hrozný válečný den narostlo konto tak jak ráno chtěli.
25. 10. 2012 | 10:23

Jana Pechová napsal(a):

Pane Sobotko, zdáte se mi čím dál tím víc nebezpečný.
Například objasňovat postoje druhých vlastní optikou byla zavedená praxe někdejšího celostátního deníku ÚV KSČ, oblíbeného kvůli velkému formátu.
Dovolávat se přitom odporu české veřejnosti je populismus nejhrubšího zrna.
Miloše Zemana nemusím a volit ho určitě nebudu. Stejně tak nebudu volit stranického kandidáta ČSSD, který reprezentuje stranu, upírající druhým veřejnou prezentaci vlastního názoru.
25. 10. 2012 | 10:28

Vosavbotě napsal(a):

Pane Sobotko,

především z citátu, která uvádíte není zřejmý Zemanův názor tohoto typu: "Je třeba okamžitě zaútočit na Írán".

Věřím, že pan Zeman je soudný člověk a takovou věc by podpořil tehdy, byla-li by absolutně nezbytná.

Dosud existuje jistá šance, že zahraniční embargo na Írán bude mít úspěch ve spojení se vzrůstající nespokojeností občanů Íránu.

Další věcí je, do jaké míry je technicky proveditelný preventivní útok s cílem zničení infrastruktury pro výrobu jaderných zbraní:

- Výroba je v Íránu decentralizována, nejdůležitější místa jsou v podzemí, patrně chráněna nejmodernějšími protileteckými systémy (z bratrského Ruska, že ano). Míst je celá řada po celé rozlehlé zemi. V žádném případě nepůjde o situaci: "Tak pošleme pár stíhaček tam a tam:

- Pro jadernou zbraň je třeba mít nosič. Akční rádius, spolehlivost a především přesnost a celková technická úroveň současných Íránských raket je zatím nízká, ovšem probíhá vývoj.
Lze tedy očekávat, že systém protiraketové obrany (ke kterému vůbec není potřeba stabilně umístěný radar v Brdech) takový útok zastavil.

- Prakticky neexistuje obrana proti jaderné zbraně použité teroristickým způsobem (umístěné v kontejneru se zbožím a podobně). Tedy toto je určitým argumentem pro preventivní úder, nebude-li zbytí.
25. 10. 2012 | 10:35

reppop napsal(a):

Pokud pan Zeman v masírování svého ega u nás neuspěje ani napodruhé v prezidentské volbě, může jako "kovaný levičák" a bývalý prognostik zkusit štěstí v Číně.
Pokud uspěje, třeba se dočkáme i těchto komentářů:
"Dostávám se k myšlence preventivního úderu, která je dnes aktuální vůči americkým odpalovacím rampám. Slova jsou krásná věc, ale někdy jsou daleko důležitější skutky. Čína opakuje chybu appeasementu, usmiřovací taktiky, tehdy vůči Hitlerovi, dnes vůči americkému imperialismu. Appeasement, a to souvisí s tím preventivním úderem, se dlouhodobě nikdy nevyplácí," vysvětlil čínský vůdce proč by podpořil útok na USA.
25. 10. 2012 | 10:35

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová
Kvituji, že jako obvykle nepoužíváte ono " MY" - při prezentaci svých názorů.
Ovšem nechápu, proč zdejší prostor oblažujete sdělením ohledně toho, koho nebudete volit.
Leda by byl účel tohoto ten, abyste dehonestovala ČSSD tím, že ji spojíte s předlistopadovými komunisty.

Apropo - a koho teda volit budete ? Toho, kdo je všemi deseti pro ztkzv. církevní restituce (v dnešní podobě) ?
To není příliš překvapivé zjištění.

Hezký den.
25. 10. 2012 | 10:36

claudius napsal(a):

Ostatně soudím,že Izrael je nám sice kulturně blízko,avšak s batohem šoa(holokaustu)se nedá dlouho vydržet.Dříve oběť nyní s tímto krytím dost výrazný agresor-majitel cca 200 jaderných hlavic(?),který nepodepsal smlouvu o nešíření jaderných zbraní.Pročpak?Komentátoři ČT jsou sice přesvědčeni,že Irán už jaderné zbraně má,ale MAE se to pouze domnívá a Peršané se tváří,že ty zbraně už maji.Ale nemají.Pískají si o půlnoci na hřbitově,aby se nebáli.
25. 10. 2012 | 10:41

Mac napsal(a):

Pechová

aha, tak vy byste byla spokojená, kdyby Sobotka hodnotil Zemanovy postoje Zemanovou optikou?

No, to by byla určitě velice přínosná polemika - právě tak to probíhalo na stránkách Vámi zmiňovaného Rudého práva. Říkalo se tomu pozitivní kritika, přeloženo - souhlas s jakoukoliv kravinou vládnoucí moci.

Myslím, že Sobotka nikomu nic neupírá, zkuste ale popřemýšlet o svém příspěvku - vždyť vy hysterčíte kvůli autorovu názoru - tedy mu jej upíráte.... :-))) Nejste trochu mimo?

A ke kandidátu socdem: jedná se jednoho z mála seriozních kandidátů. Samozřejmě ti jednodušší si jej onálepkují - je to ten od socanů a proto je špatný.

Pechová, že vy jste byla před 1989 redaktorkou toho Ruďase?
25. 10. 2012 | 10:41

reppop napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
Stejně tak nebudu volit stranického kandidáta ČSSD, který reprezentuje stranu, upírající druhým veřejnou prezentaci vlastního názoru.
xxxxxx
Stejně tak já zas nedám na diskutující, kteří upírají druhým (tj. panu Sobotkovi) prezentaci vlastního názoru.
Paní Pechová, zdáte se mi čím dál tím víc nebezpečná.
Tudíž budu volit Dienstbiera ml., který na rozdíl od Vás právo na prezentaci vlastního názoru neupírá ani Romanu Smetanovi, který počmáral volební plakáty (také) jeho strany.
"Nesouhlasím s Vaším názorem, ale budu bojovat za to abyste ho mohl vyslovit". To sice Dienstbier neřekl, ale evidentně se tím řídí. Pro mne jsou, vážená paní, nejdůležitější činy.
25. 10. 2012 | 10:52

hladový volič čssd pije metyl napsal(a):

pane Sobotko,nechte Zemana Zemanem ať si táhne kam chce on,určitě to není vaše starost.Blíží se parlamentní volby které pravděpodobně vyhrajete a tak pište prosím o tom co jsou ve vašem podání spravedlivé reformy,jak zařídíte práci pro všechny a kde na všechny sliby vezmete finance.Voliče také zajímá (zdaleka všichni nejsou vaši nablblí voliči)kdy vrátíte 7mega z posraneckých náhrad za cestovné, když jste z Prahy nevytáhnul paty ?pane poslanče ještě musíte lidu vysvětlit kdo vám dává právo tahat bolševické zločince do vlády v případě vyhraných voleb do pčr?vaše patologická nenávist ke všemu co není sociálnědemokradické vás k tomu neopravňuje.
25. 10. 2012 | 10:53

Maximus napsal(a):

Zeman by táhnul na Teherán, Fischer by nejraději pozavíral komunisty a nepustil je do vlády, ale jaksi nevadí, že oba nakonec byli oba u komunistů! Dlouhý co kope za Goldman Sachs byl také soudruh. No to je nádherný výběr, až jsem z toho vlhkej.... Prosím Vás, je tam někdo z těch zájemců o presidentování normální?
25. 10. 2012 | 10:56

reppop napsal(a):

To Maximus
Na Vaši závěrečnou otázku jsem kouzlem nechtěné nechtěného
odpověděl už výše. Z relevantních kandidátů mi jako normální připadá jen ten jeden, ti Vámi jmenovaní jsou kandidáti normalizační.
25. 10. 2012 | 10:59

Občan napsal(a):

To, pane Sobotko, není poprvé, co se Zeman projevil jako extrémista. Jeho premiérování provázelo takových výměšků víc a diplomacie měla plné ruce práce s jejich žehlením.

A NEJEN výměšků.
Vzpomeňme na neslavné působení izraelské firmy Housing&Construction (která neblaze proslula budováním sionistických sídlišť v okupované Palestině), již sem přitáhl právě Zeman.
Podívejme se také, co za lidi Zemana provázelo - Lansky, Kavan, Alon, Kraus; se Saltzmannem byl také jedna ruka.

Jeho další extempore na "Židovských dnech" v Hradci Králové je už jen drobným kaménkem do mozaiky.
Zbývá si položit otázku - CO na něho vědí, že jim tak poklonkuje...

Proto je pro mne Zeman jako kandidát na prezidenta zcela nepřijatelný.
25. 10. 2012 | 11:31

Jana Pechová napsal(a):

reppop
"Nesouhlasím s Vaším názorem, ale budu bojovat za to abyste ho mohl vyslovit".
Neřekl to ani Dienstbier, ale hlavně ani Sobotka. Ten naopak Zemana zesměšňuje a naznačuje, že by si měl prezidentský kandidát dávat na své názory pozor.
Hlavně že to vám imponuje.
25. 10. 2012 | 11:33

gabriela napsal(a):

Vážený a milý předsedo Bohuslave Sobotko. Vřelé a veliké díky za váš postoj vyzrálého politika, souzním s vámi...
Miloš Zeman se jako prezidentský kandidát u mírumilovného slovanského národa pouze diskredituje a odrovnává. Svého času byl proti radaru v Brdech, jeho současný agresivně militantní válečnický obrat o 180 stupňů nechápu. Chvilku jsem přemýšlela i o něm, ale teď už vím, koho rozhodně volit nebudu. Je to Jan Fischer, který se stydí za svoji účast v židovském parlamentu viz zde http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/komu-jste-loajalni-pane-fischere/ a jako bývalý komunista háže kameny po KSČM, která s bývalou bolševickou KSČ nemá v současnosti nic společného, snad jen podobně znějící název, na kterým tvrdošíjně lpí.
No a teď je nově mimo hru Miloš Zeman, těžký propadák, asi se bude ještě divit...
Jinak pokud se nedohodnou mezi sebou stávající nezávislí a nestraničtí senátoři s nově zvolenými nezávislými senátory a možná ještě s pár lidoveckými senátory na kvalitním nezávislém kandidátovi a nedají dohromady pouhých deset podpisů na nominaci známého a silného kandidáta, jako je např. Eliška Wagnerová, či Petr Lessy, je moje volba ze stávající nabídky prezidentských kandidátů jasná. Bude to buď váš kandidát Jiří Dientsbier nebo Táňa Fischerová.
Mimochodem, o kandidatuře nově zvolené senátorky Elišky Wagnerové jsem psala zde ...
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/eliska-wagnerova.php?itemid=17600#c
Mějte se krásně, přeji hodně Božího požehnání a štěstí v osobním i veřejném životě.
25. 10. 2012 | 11:38

gabriela napsal(a):

oprava, chybička se vloudila ;-)
Je to Jan Fischer, který se stydí za svoji účast v židovském parlamentu - viz zde
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/komu-jste-loajalni-pane-fischere/
a sám jako dlouholetý bývalý normalizační komunista háže kameny po KSČM, která s totalitní KSČ nemá v současnosti nic společného, snad jen podobně znějící název, na kterém tvrdošíjně lpí ...
http://www.novinky.cz/domaci/282440-vladu-s-komunisty-nechci-je-to-extremisticka-strana-rika-fischer.html
25. 10. 2012 | 11:51

reppop napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):

reppop
"Nesouhlasím s Vaším názorem, ale budu bojovat za to abyste ho mohl vyslovit".
Neřekl to ani Dienstbier, ale hlavně ani Sobotka. Ten naopak Zemana zesměšňuje a naznačuje, že by si měl prezidentský kandidát dávat na své názory pozor.
Hlavně že to vám imponuje.
xxxxxx
Vážená paní,
mně imponují činy Dienstbiera, ale hlavně to, že jeho slova a činy nejsou v rozporu. To je defacto jediná možnost jak může člověk, který ho přímo nezná, usoudit na jeho autentičnost a nestupidnost. Srovnejte si to třeba s Fischerem:
na jedné straně tvrdí, že jsou komunisti extremisti, na druhé straně byl sám příslušníkem této party v době nejhnusnější normalizace. Může někoho takového soudný člověk volit? Zeman zase o sobě tvrdí, že je levicový kandidát, ale chová se spíš jako neoliberál a konzervativec.
Znáte nějaký takový fatální rozpor mezi slovy a činy Dienstbiera?
25. 10. 2012 | 11:54

tercio napsal(a):

M.Zeman za své vlády Velké koalice hrubě podcenil účinky metanolu-jedu vyškrtnutím metanolu zákonem ze seznamu "ZNJ"-Zvláště nebezpečných jedů" (Zdroj Britské listy)roku 1999.V důsledku k nám v dalších letech dovoz metanolu vzrostl 10x.Potřebují jej vývojáři palivových článlů,barvy a laky,rozmrazovače skel aut.
Za 13 let poté metanolová katastrofa -30 mrtvých v ČR.Pravda v Estonsku 2001- 67 mrtvých,v San Salvadoru 200 mrtvých.
Tehdy Zeman HRUBĚ podcenil nebezpečí metanolu.Nyní jsem ale na pochybách,že M.Zeman podceňuje hrozbu konfliktu Irán-Israel.Pouze nevím,zda způsob,který navrhnul je řešením.
I za mírového vývoje je už déle experty předvídán obrovský ropný šok roku 2015.Razantně vzrostou světové ceny ropy,v důsledku toho,že těžba čerpá již v roce 2015 ve "spodní polovině" ložisek,tedy energeticky náročně,tedy dráže.
Iránsko-Izraelský konflikt může vést k tom,že procento zvýšení cemy světové ropy 2015 vzroste mnohonásobně.
25. 10. 2012 | 11:55

Ing. N. napsal(a):

Po nedávných veřejných vystoupeních dvou kandidátů na prezidenta republiky, Jana Fišera a Miloše Zemana, je jasné, že je bude volit málokdo.
25. 10. 2012 | 12:07

Jana Pechová napsal(a):

reppop
Neposuzuji Jiřího Dienstbiera. Můj vstup se týkal pana Sobotky.
Pokud přitom pan Sobotka požaduje, aby si kandidát na prezidenta dával pozor na pusu - tedy ve smyslu vyjadřování svých názorů - neznamená to, že kandidát jím vedené strany papouškuje teorii posvěcenou stranickým sekretariátem?
25. 10. 2012 | 12:13

jozka napsal(a):

Hele, Pechova... vy se mimoc nelibite... vy upirate Sobotkovi pravo na nazor. Naznacujete mu snad aby drzel pusu?
25. 10. 2012 | 12:18

Pepa Řepa napsal(a):

Kam Vy?
25. 10. 2012 | 12:19

kokoshka napsal(a):

Tohle že prohlasil pan Zeman?Ten Zeman z Vysočiny co hraje šachy doma s byvalym předsedou KSČM?Ne,to je nejaky fejk...
25. 10. 2012 | 12:47

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Sobotka
odporné hlouposti od vás čekám i dále. Ovšem je tu otázka, kam potáhnete vy? /viz Pepa Řepa/ Co kdybyste táhnul bílým pěšcem a dostal vzápětí mat. Co dál Sobotko? Velké prádlo nebo Velký šéf?
*
U Bohouše Sobotky,
prali večer kalhotky,
našlo se tam rovnátko
pleš střižená nakrátko.

A ten druhý s becherovkou,
míří na něj atomovkou,
Eramtamtá kulomete,
nepřátele míru smete.
**
Lepší Zeman s becherovkou než podělaný Sobotka, můj názor.
Přeji korektní diskusi.
**
25. 10. 2012 | 12:50

Abe Normalni napsal(a):

Na rozdil od soucasneho predsedy CSSD, Zeman ma koule na to rikat vlastni, treba ne zrovna popularni nazory. Tak dlouho Havlovci a pravdolaskari rvali, ze je potreba vymenit politiky, az se tak stalo. Mame Kalouska, Necase, Sobotku...
Fakt diky...
25. 10. 2012 | 12:53

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko
také já doufám, že se Zeman prezidentem nestane, nezaslouží si to, je to člověk chytrý ale nikoli moudrý a co nesnáším ze všeho nejvíc je pomstychtivost a nesebekritičnost.
Budu volit Jiřího Dienstbiera, který není zatížen žádnými hříchy z minulosti, je mladý, vzdělaný, charakterní, takže nenajdu žádné důvody, proč bych jej volit nemohla.
Mám na Vás ovšem jeden dotaz. Možná jste zaregistroval, že pan Koudelka, odmítnutý ústavní soudce, neustále dělá reklamu právě Miloši Zemanovi. Neměl byste se ho soukromě zeptat, jestli by i on, zrovna jako jiní velikáni typu pana Drymla, nechtěl přestoupit do SPOZ ? Docela by mě to potěšilo a myslím, že by strana o nic nepřišla, ba právě naopak.
Pokud nejsou ty výzkumy veřejného mínění cinknuté a do druhého kola postoupí opravdu Zeman a Fischer, potom volit nepůjdu, tenhle výběr bych si odpustila
25. 10. 2012 | 12:53

Abe Normalni napsal(a):

P.S. Jo a taky mame konecne nepolitickou politiku...
25. 10. 2012 | 12:53

kokoshka napsal(a):

ZW:
zrovna Vy,inkvizitor a usurpator Šupliku BUDETE MLUVIT O KOREKTNI DEBATE?
Jinak pan Sobotka proste vymyšli,voni se opiči po juesej kde se před volbama je tradici vylejvat na oponenta kyble špiny!
25. 10. 2012 | 12:54

Jana Pechová napsal(a):

jozka
Nikoli. Panu Sobotkovi právo na názor neupírám. Mě se nelíbí, že ho on upírá Zemanovi.
25. 10. 2012 | 13:06

jozka napsal(a):

Abe, voni nepamatujou, jak pred lety pustil Zeman do rozhovoru v Izraeli taky jeden ze svych nazoru co mel koule a pak se kroutil jako moucny cerv, ze ho ta spina novinarska spatne pochopila?

http://www.bbc.co.uk/czech/lupacr/179.shtml

Inu frajer...
25. 10. 2012 | 13:09

jozka napsal(a):

Aha a jak se lisi neupuirani Pechove od upirani Sobotky? Osobou hodnotitele upirani/neupirani?
25. 10. 2012 | 13:10

kokoshka napsal(a):

ZW:
jestli tohle ma bejt poesie tak ja jsem hotovy Lermontov!
Co Dagmar Smiškove došel amfetamin?
25. 10. 2012 | 13:11

kokoshka napsal(a):

Pane Stejskale,co to,pořad misto serveru mi vypluvaji velikanske reklamni okna?!
25. 10. 2012 | 13:24

Pepa Řepa napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):
Co kdybyste táhnul bílým pěšcem a dostal vzápětí mat.
---------------------------
Pěšci se taky říká pinďour.
Zapeklitá otázka, Bohuši!
Tak kam?
Do nebíčka nebo do peklíčka?
Obcovat s rudochem. Co Vás to napadlo?
Vzpamatujte se.
Máte kondom?
25. 10. 2012 | 13:25

gabriela napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl

Lepší mír a pokoj se Sobotkou, než třetí světovou a slivovici
se Zemanem.

Becherovku už nepije, přešel na slivovičku. Slyšela jsem na vlastní uši na předvolebním mítinku SPOZ v Liberci, šla jsem kolem.

Metanolu se objímač stromů z Vysočiny nebojí, vždyť ho sám kdysi navrhl vyškrtnout ze zákona ze seznamu nebezpečných látek.

Mimochodem, když jde o pořádné korýtko, i chutě se mohou sem tam lehce měnit, milí páni kluci, kteří si tak rádi hrajete na vojáčky. Zvláště když nejde konkrétně o váš kejhák ...
25. 10. 2012 | 13:29

kokoshka napsal(a):

Pepa Řepa:
Jen mu to pořadne nendajte,nikdo krom mne neposlal lepši basne než Ja do jeho članku Konec basniku v Čechach?
Zavdek mne označil psychicky labilnim jedincem!
Sam neumi složit povidku a ani dvy rymy dohromady,piše cestopisy po Praze(Tančici dum,ooo,to je novinka)přiste se zmuže i na Eifelovku!
25. 10. 2012 | 13:32

kokoshka napsal(a):

Je mazankem pana Stejskala a proto se tady roztahuje!
25. 10. 2012 | 13:40

tytyty napsal(a):

Hlášení rozhlasu:

Naši spasitelé.

Ježíš Kristus.
Narodil se 4. prosince 0000 ve CHLÉVĚ u Betléma.

Bohuslav Sobotka.
Narodil se 23. října 1971 v TELNICI u Brna.

Podobnost čistě náhodná?
Dále:
Výkup ořechů - Ve středu 31.10.2012 v 13,00 hodin bude výkup ořechů. Jádra musí být řádně vysušená.

Pepíčkovo řeznictví a uzenářství - Ve čtvrtek 25.10.2012 do naší obce přijede pojízdná prodejna masa a uzenin. Speciální akce: vepřová kýta 115 Kč/kg hovězí přední s kostí 85 Kč/kg kuřecí stehna 65 Kč/kg hřbetní sádlo 45 Kč/kg zavináč 200 ml 25 Kč/ks domácí klobása 115 Kč/kg

ČSSD oznamuje všem svým příznivcům, že zahajuje posezónní výprodej výrobků se sníženou kvalitou za minimální ceny.
Výprodeje budou probíhat vždy a všude o SOBOTKÁCH až do voleb v době od 8.00 do 11.00 hodin pouze do vyprodání zásob. Bližší informace získáte na blogu U NAŠEHO BOHOUŠE.

No, stačilo tak málo a konečně má tento blog nějaký význam.
25. 10. 2012 | 13:53

reppop napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):

reppop
Neposuzuji Jiřího Dienstbiera. Můj vstup se týkal pana Sobotky.
xxxxxxxx
Dovolte abych Vám připomenul Vaše slova, na která jsem reagoval povídáním o p. Dienstbierovi:
"Miloše Zemana nemusím a volit ho určitě nebudu. Stejně tak nebudu volit stranického kandidáta ČSSD, který reprezentuje stranu, upírající druhým veřejnou prezentaci vlastního názoru."
Tedy v rámci "kolektivní viny" vylejete s obsahem vaničky i děcko? Protože p. Dienstbier se naopak zastává svobody slova (i proti vlastní straně - viz kauza řidiče Smetany). Trochu demagogické z Vaší strany, ne?
25. 10. 2012 | 14:01

zuzka napsal(a):

to ZW :

Není nad to, popřát korektní diskuzi a pak autora nazvat " podělaným Sobotkou ".Agresivita z vás kape jako z dlouholetýho syfilitika.

Vy, Dagmar, Pechová, Jarpor a další vám podobní jste to, co má babička nazývala "ušlechtilou sprostotou".
25. 10. 2012 | 14:03

Jana Pechová napsal(a):

jozka
Pokud někdo vyjadřuje vlastní názor až poté, co zesměšní a zkritizuje druhého, přičemž navíc vyšle varování, že by si onen dotyčný měl dávat pozor na to, co říká, nebo ho jiní poslouchají, nezdá se vám to jako dostatečná výpověď?
Mě ano a nelíbí se mi to.
Pokud by pan Sobotka napsal: Miloš Zeman se vyjadřoval k tomu či tomu a mě to zaujalo, protože mám odlišný názor, pak by mi ani nevadilo, že na téma nepřišel sám.
Ale pokud vytrhne nějaký výrok z webu, ani se nezeptá Miloše Zemana, zda si ho vyložil správně, ale zato připomene, jak jeho strana propadla ve volbách, pak je to opravdu unfair. A jestli to sám necítíte, pak vám těžko co vysvětlím.
PS: Nevím, zda jste si všiml - neovlivňuje mě náklonnost k Miloši Zemanovi. Jde mi o princip.
25. 10. 2012 | 14:06

kokoshka napsal(a):

Pane Zdenek Wachfaitl z Prahy:
Stejskal to muže mazat protože mu podlizujete,ale Vy! jste mne vyhnal ze Šupliku,ze Šupliku zarodky ktereho jsem oplodil Ja a Vas tam ani blizko nestalo když jsem psal sve povidky,nemysli si že každy Pepa Autobusak ze Smichova muže rozumet literature,jste uplne mimo a nemužete složit ani basničku bez Dagmar Smiškove,kdybyste vedel kolik umelcu bylo v živote hnusne svine...Mate štesti že nejsem takovy!
25. 10. 2012 | 14:09

Jana Pechová napsal(a):

reppop
Pokud pan Dienstbier kandiduje za stranu, jejíž předseda otevřeně říká, že politik by si měl dávat pozor na vyjadřování vlastních názorů, neb jest pozorován, pak padá stín i na pana Dienstbiera.
To je můj názor. Nejedná se o kolektivní vinu.
25. 10. 2012 | 14:10

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Vážení,
je mi to srdečně jedno, s panem Sobotkou si nemám co říci, čéesdé nevolím a Zeman i když pije, mám stále více sympatií než česani.
*
Ostatní reakce komunistické reakce přehlížím, ulice mě nezajímá, k tomu je Národní garda a Policie. Dobře to říká Zeman.
25. 10. 2012 | 14:19

Občan napsal(a):

Paní Pechová,

Zeman se takhle vyjadřuje mnohem častěji a rád. Zvlášť, když je v přítomnosti svých loutkovodičů.

Není to tak dávno, co chtěl nakládat Palestince do náklaďáků a deportovat do Negevu. A teď by zase rád bagroval Írán.
Jsou věci, které si NESMÍ prezidentský kandidát, ani prezident, ani premié, ani kdokoli jiný, dovolit vyslovit. A pokud je vysloví, pak se nesmí divit reakcím. Některé jeho výroky jsou totiž už dost daleko za hranicí TČ; TEHDY ho však, bohužel, chránila poslanecká imunita.
25. 10. 2012 | 14:22

Abe Normalni napsal(a):

jozka A cetl jste ten clanek, na ktery sam odkazujete? Zeman rekl 1) ze je podobnost mezi situaci CSR vs. Hitlerovske Nemecko a Izrale vs Palestina co se pouzivani teroru tyce.
Dale rekl ke srovnani Arafata a populisty Heidera, ze kdyz neco chodi jako kachna, atd.
Vysledkem novinarskeho prezvejkani je, ze Zeman pry srovnava Arafata s Hitlerem. To je samozrejme lez, ktera vznikla klasickou novinarsknou cestou: Kompilaci dvou ruznych odpovedi (podobny mustr viz Topolankovy slevne "antisemitske vyroky").
Jen hezka ukazka, ze novinari jsou opravdu hnuj...
25. 10. 2012 | 14:22

Tomáě napsal(a):

V mnoha záležitostech s p.Sobotkou nesouhlasím,ale útok na Irán, tak jak jej podal M.Zeman je nekompetentní.Uvedu příklad Vietnam a USA .VLR zvítězila a sjednotila Vietnam r.1975 a vyhnala USA ze země,režim zůstal stejný.V Asii nemají v současnosti USA lepšího spojence než Vietnam,není vše zapomenuto ani nemůže, ale platí stále:"nepřítel mých nepřátel ,je můj spojenec.To samé platí o Iránu.Iránsko-irácká válka,kterou vedla S.Husein v zájmu USA,později obsazení Kuvajtu Irákem.Dvě války USA a spojenců proti Iráku až po jeho obsazení.Irák a Irán mají spolu dobré vztahy a nikdo neví, zda nebudou dobrými spojenci v budoucím ohrožení EU.Proto pozor na nebezpečné názory politika,který má snahu se zalíbit ,ale komu?Nestačí konflikt v Sýrii,kde Izrael patří mezi ty státy,které vyzývají k jednání k tomuto konfliktu se p.Zeman nevyjádřil i když souvisí s Iránem.A co Kurdové,nevyplácí se hrabat do vosího hnízda p.Zemane.
25. 10. 2012 | 14:32

Jana Pechová napsal(a):

Občan
Vidím to přesně naopak.
Považovala bych za neštěstí, kdyby politik - a kandidát na vysokou státní funkci zejména - nemohl prezentovat své názory. Vždyť kvůli nim ho přece lidé volí nebo nevolí.
Hlásá-li něco protizákonného, zabývejme se protizákonností. Ale ztrapňovat ho jen proto, že s jeho názorem nesouhlasím, je ubohé - stejně jako varovat ho před zahraničními pozorovateli. Toto zrovna mi připomíná nedávné připodělání se premiéra Nečase.
PS: Zeman byl lecčím, ale nikdy ne loutkou.
25. 10. 2012 | 14:50

marxík napsal(a):

Občan
Naopak kolego, takovéto výroky jsou základním předpokladem přístupu presidentského kandidáta do židovských médií. Obzvláště tehdy, má-li na makeupu nějakou tu levicovou šmouhu.
A Zeman ví, že bez médií by neexistoval.
25. 10. 2012 | 14:52

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

přes všechny výhrady doufám, že se vláda udrží. všechno lepší než socbolševici s podporou bolševiků.
25. 10. 2012 | 15:06

Pepa Řepa napsal(a):

kokoshka
skládání Vorošo nerozumím. Umím akorát složit na chalupě uhlí. V sobotu jdu na to.
Přes poesii je tady Maxík s bazénem na tři tempa. Verše jako když jezdí hrbatec po roletě a brzdí rohlíkem. Nebo šlápota. Ta rozumí všemu. Veršotepce si netroufnu hodnotit, ale Smíšek špatný nebyl. Uměl i haiku.Jen se vyděsil, když jsem napsal:
Smíšku, smíšku, smíšku
kdy mne pozveš do pelíšku?
Vůbec se tomu zděšení nedivím.

gábina je taky dobrá
Mějte se krásně, přeji hodně Božího požehnání a štěstí v osobním i veřejném životě.
No, že by zrovna Bohuš toužil po vysvěcení rovnátek.....?
25. 10. 2012 | 15:08

resl napsal(a):

Jsme-li v NATO, tak si nechte dlouhé řeči o tom, kde budou Češi bojovat. Budou tam, kde bude chtít NATO a ne vy. Váš podělaný umírněný socialismus si jděte propagovat do Ruska a doplňte si vzdělání, což jste ve funcích nemohl stihnout. Žádná partaj nebude určovat směřování země, ale musí se dodržovat dohody. Na to ovšem v čr nejsou zvyklí. Jestli chcete hrát na bolševickou strunu, tak doufám, že skončíte jako příští rok ODS. Vaše starost má být zloděj Zgarba, kterého jste schovali a čekali na příležitost jak jej vrátit do parlamentu. No, povedlo se a máte zase klid, že vás neshodí u soudu, kterému jste stačili zabránit
25. 10. 2012 | 16:10

Leonidas napsal(a):

Zeman tahne na Teheran a Bohus coby tretinovy Xerxes se svymi nesmrtelnymi(KSC) na Spartu.
25. 10. 2012 | 16:16

český maloměšťák napsal(a):

Wachfajtl si zas přišel uplivnout ?
Dělá to dobře - a nakonec i veršovánek přidá.
Takový národní budík 21. století je to.
25. 10. 2012 | 17:59

jozef napsal(a):

Toto je parketa vylucne izraelskych arcijastrabov.
Nie je to prvy kolaps rozumu u Milosa Zemana.

Americky kandidat na tvar /prezidenta/ Velkeho Usraela moze si dovolit akykolvek nazor,lebo kazdy politik,ci politolog vie,ze US prezident nemoze konat a nekona inac,nez podla not zborov expertnych velkousraelskych poradcov.
V tuzemsku,aj v pozicii bananovej republiky, sa vsak predpoklada nezanedbatelna sloboda myslenia a ista sloboda cinov politikov.Preto vyroky M.Zemana su extremne divne.Extremne divne by boli aj vtedy,keby si nimi len kupoval masmedialnu moc.
Lebo aj toto kupovanie moci je mimo elementarny vkus,ci zdravy rozum tejto civilizacie.
25. 10. 2012 | 18:18

jozka napsal(a):

Abe:

Aha, tak to jo :-)
25. 10. 2012 | 18:35

Midori napsal(a):

Docela jsem se pobavil při čtení Parlamentních listů, jak starý jezevec Zeman dával rady Tomio Okamurovi. Je vidět, že strach cloumá kurníkem. I diskuse pod článkem je výživná.
*
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zeman-vzkazuje-Okamurovi-Senator-i-prezident-jsou-full-time-joby-250885
*
25. 10. 2012 | 18:51

kokoshka napsal(a):

česky malomeštak"
Kdepak to je neuznany genius tešici se přizni našeho admina za sve prihlouple cestopisy!
25. 10. 2012 | 19:07

Moulis napsal(a):

Dobrý den,
volím ZEMANa, protože vím, na čem s ním jsem. Dienstbier na druhém (mém) místě mi připadá pořád ještě mladej a nezkušenej na ten úřad. No a Trautenberk a Nomura ?? Prosím Vás, to snad ani není možno brát vážně (i když nás už dnes straší na každým rohu z bilboardů) ! To už je lepší Karel Gott nebo Gabo Zelenaj !
Zdraví M.
25. 10. 2012 | 19:20

hovorka11 napsal(a):

"OSN, USA, EU i NATO se dnes snaží o diplomatické a mírové řešení problému íránského jaderného programu."
-------------------------
Kdo ten nesmysl Sobotkovi nakukal ?
Írán je odsouzenec, který může dělat co chce mírového, ale pokud nebude pod okupačními vojsky a pod nadvládou USA a Izraele, kteří vládnou i nám a vyžírají přes dolar.

Dokud se Izrael nevzdá jaderných zbraní, tak před ním není nikdo chráněn. Může tak diktovat Evropě prostřednictvím nových nosičů Jericho 3, uzpůsobené na pokrytí celé Evropy a části USA s jadernou hlavicí (má jich minimálně 200).
Pokud Írán nebude mít protizbraň, tak bude fackovacím panákem stále. Osobně bych přivítal, kdyby Izrael měl svůj utajovaný jaderný arzenál pod kontrolou OSN.
Zřejmě největšího vládce světa k tomu nelze nutit. V tom případě i pro nás by bylo dobré, kdyby nastala rovnováha tím, že Írán vyrobí jadernou zbraň. Situace, kdy spolupráce západu se sunnitskými despociemi ohrožuje celou Evropu a po Kosovu je sebevražedně táhne k nám přes Sýrii, by se změnila a na blízkém východě by došlo k uklidnění zkrocením ambicí záborů nových území a vyhánění obyvatel Izraelem.
To by ohrozilo dolar a prospělo méně zkorumpované měně EUR. Zajímavé je, že v Íránu je největší židovská menšina, která není diskriminována, jako palestinci na vlastním území (cca 1 mil. židů).

Pro natvrdlé:

Plynovod Sýrie-Írán-Irák
V červenci 2011, kdy byly destabilizační operace NATO a států Zálivu proti Assadovi v Sýrii v plném proudu, podepsaly vlády Sýrie, Íránu a Iráku historickou dohodu o plynovodu, která prošla uprostřed zpráv CNN o syrských nepokojích téměř bez povšimnutí. Tento plynovod, který by měl stát 10 miliard dolarů a jeho dokončení by mělo trvat tři roky, by vedl z íránského přístavu Assalouyeh poblíž plynového pole Jižní Pars v Perském zálivu, do Damašku v Sýrii, přes irácké území. Írán má nakonec v plánu plynovod následně prodloužit z Damašku do libanonského přístavu ve Středozemním moři, odkud by mohl být dodáván na trh EU. Sýrie by kupovala íránský plyn, stejně jako Irák by na základě dohody kupoval íránský plyn z pole Jižní Pars.
Jižní Pars, jehož zásoby plynu se nachází v obrovském poli, které je rozděleno mezi Katar a Írán v Zálivu, má být největším plynovým polem na světě (14). De facto by to byl šíitský plynovod ze šíitského Íránu přes Irák s šíitskou většinou do k šíitům přátelské alavitské Sýrie al-Assada.
Ke geopolitickému dramatu přispívá i fakt, že naleziště Jižní Pars leží uprostřed teritoriálního předělu mezi šíitským Íránem a sunitským salafistickým Katarem v Perském zálivu. Katar je také čirou náhodou místem, kde se nachází velící uzel amerického velitelství Střed, je tam sídlo centrály amerického letectva, expediční letecký sbor RAF č. 83 a 379. expediční křídlo amerického letectva. V krátkosti, Katar, mimo to, že vlastní a je sídlem proti-assadovské televize Al Jazeera, která vysílá proti-syrskou propagandu v celém arabském světě, je úzce svázán s vojenskou přítomností USA a NATO v Zálivu.
Katar má očividně se svým podílem na poli Jižní Pars jiné plány, než se spojit s Íránem, Sýrii a Irákem. Katar nemá žádný zájem na úspěchu plynovodu Írán-Irák-Sýrie, který by byl zcela nezávislý na tranzitních trasách přes Katar nebo Turecko, na otevírající se trhy EU. V podstatě činí vše možné, aby ho sabotoval, včetně toho, že vyzbrojuje syrskou sebranku z „opozice“, z nichž mnozí jsou džihádisté poslaní do země z jiných zemí, včetně Saudské Arábie, Pákistánu a Libye.
K odhodlání Kataru zničit plynárenskou spolupráci Sýrie, Íránu a Iráku dále přispívá objev ze srpna 2011, kdy syrské prospektorské společnosti našly obrovské plynové pole v Qara, blízko hranic s Libanonem a poblíž ruské pronajaté námořní základny Tartus na syrském pobřeží Středozemního moře (15). Jakýkoliv vývoz syrského nebo íránského plynu do EU by šel přes na Rusy navázaný přístav Tartus. Podle informovaných alžírských zdrojů má být nově objevené syrské ložisko plynu, ačkoliv to vláda v Damašku bagatelizuje, stejné nebo větší, než ložiska v Kataru.
25. 10. 2012 | 19:26

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

český maloměšťák
kampak na mě s kokoškou, prošoupanou rohožkou. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí, a pro vás dva to platí, i když budete platit ve zlatě. Máúcta.
*

Pepa Řepa
pane s Řepou, chcete-li někoho rychle do pelíšku, nesmíte tak překotně veršovat. Lepší je oprášit sbírku motýlů a přidat měsíční světlo za úplňku, pak Vám možná víla mající smíšek přizvedne kožíšek. Ale protože jsou to kouzla a čáry, Vy hned usnete rychle v lese jako pařez. Ovšem za zkoušku nic nedáte a na víly se musí pomalu.
**
Přeji korektní debatu a meditaci nad sbírkou motýlů.
25. 10. 2012 | 19:38

kokoshka napsal(a):

Zdenek Wachfaitl:
No,kokoška-rohožka pořad čeka až odbočite autobusem ze Smichova na Barrandov a napišete neco co uchvati čtenaře,nebo Vam mam ukazat jak se to dela?!
25. 10. 2012 | 19:46

Petr B. napsal(a):

Pane Sobotko, nejsem si jistý pacifistickým či mírovým postojem sociálně demokratických a socialistických stran. V 90. letech to byly především tyto strany, které souhlasily s porušováním porušováním mezinárodního práva či se dokonce sami zločinů dopouštěly. Bombardování Bosny na základě lživé záminky v roce 1994. přepadení Jugoslávie v roce 1999, smířlivý postoj k přepadení Iráku na základě falešné záminky (zbraně hromadného ničení), prakticky i přepadení Libye...a k přepadení Sýrie se téměř schyluje. K V. Havlovi a jeho militantním postojům měli mnozí čeští sociální demokraté až patolízalský postoj (Buzkova, Gross, Špidla). Zeman s Klausem, narozdíl od V. Havla, nesouhlasili s přepadením Jugoslávie, prosím, aby to nebylo zapomenuto. Tzn. Zeman se v minulosti neprojevoval jako válkychtivý militarista typu Havla, Grosse či Buzkové. Ačkoliv nesouhlasím s žádným porušením mezinárodního práva, je nutno připomenout, že Irán se jeví od roku 1979 jako snad tou nejkrutější diktaturou na zeměkouli.
Kdo chce psa bít, vždy si hůl najde.
25. 10. 2012 | 19:52

kokoshka napsal(a):

Treba tak?
"Ochrance mel bujnou kštici a velke baky,vubec nevypadal jako Kevin Kostner ze slavneho filmu,mne se mimodek ulevilo,nepřal bych aby moje zlatičko pichala takova obluda.
Nakonec do pokoje vešla Ona,ta kterou jsem miloval dva roky.
"Dobry den,co chcete pane?"-Važne byla nadherna!
Ja vytahl pistoli a střelil bodyguarda dvakrat do hlavy,pak jsem musel praštit svoji lasku pažbou do hlavy a odnest do auta,pochopitelne jsem ji strčil do zavazadleveho prostoru...
Tak začalo nejvetši milostne dobrodružstvi meho života..."
25. 10. 2012 | 19:57

Petr B. napsal(a):

Už jsem to napsal na jiném blogu. Předseda ústavního soudu Pavel Rychetský v knize "Diskrétní zóna" tvrdí, že v roce 2003 se Gross s vědomím Špidly spojil s ODS v úsilí, aby se presidentem nestal Miloš Zeman, ale Václav Klaus. Přitom Gross a Špidla byli pověřeni členskou základnou ČSSD i užším vedením tím, aby ze všech sil zajistili úspěch kandidátů ČSSD a hlavně Miloše Zemana. Říká to předseda ústavního soudu, můžeme to tedy pokládat téměř za pravdu. Gross později poškodil sociální demokraty a jejich voliče i svým "zázračným" zbohatnutím. Proč se tímto sociální demokracie nikdy nezabývala? Víte o tom něco víc, pane Sobotko? Jste si vědom toho, jakou ubohost poškozující levicovou politiku na desetiletí dopředu, ten Gross spáchal?
25. 10. 2012 | 20:02

kokoshka napsal(a):

ZW:
zkuste načrtat jak to bylo dal?
Napoveda-je to zamilovany fanoušek a ona popova hvezda.
25. 10. 2012 | 20:05

Z.W. napsal(a):

Kokoško
dej si pochod k Váhu a neotravuj. Tady máš téma a pouč se.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-sputnik-nemusel-byt-prvni-druzici-4-fn2-/p_veda.asp?c=A121021_194625_p_veda_wag

*
Piš hlavou a rozumem a nikoliv drátěnkou.
25. 10. 2012 | 20:06

Pepa Řepa napsal(a):

Vorošo, dobrá rada nad zlato.
Nejezděte na Blízký východ.

Tam kokoshku obřezávají, pejzatí i bradatí.
25. 10. 2012 | 20:12

kokoshka napsal(a):

ZW:
tak nic,davam vam hotovy material ke skvele povidce(už je hotovo)a Vy nechcete ani trochu procvičit mozkove zavity?
25. 10. 2012 | 20:18

reppop napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
reppop
Pokud pan Dienstbier kandiduje za stranu, jejíž předseda otevřeně říká, že politik by si měl dávat pozor na vyjadřování vlastních názorů, neb jest pozorován, pak padá stín i na pana Dienstbiera.
To je můj názor. Nejedná se o kolektivní vinu.
xxxxxxxxxx
Aha. Názor Vám neberu, ale hluboce s ním nesouhlasím. (1) Sobotka pouze vyjadřuje svobodně svůj názor, že by lidé (podle něj) neměli volit za prezidenta někoho, kdo (podle něj) se chová nevhodně. (2) Sobotka (bohužel na rozdíl od Vás) nikoho nenapadá, že je nebezpečný. (3) možná byste mohla diskutujícím vyjevit, kterého kandidáta na prezidenta podpoříte Vy, nepochybuji, že by se nějaký stín taky našel (i když by to nebyl nebezpečný stín nebezpečného Sobotky) (4) zdá se mi, že v zejména případu Dienstbiera obhajujete neobhajitelné: Dienstbier se zastává člověka, který útočil na volební plakáty jeho strany a vysloveně říká, že ho nepovažuje za nebezpečného pro společnost, Vy (na rozdíl od něj) napadáte Sobotku za jeho názor a tvrdíte, že je nebezpečný.
Myslíte, že tímto postojem diskutující o své pravdě přesvědčíte?
25. 10. 2012 | 20:36

Palivec napsal(a):

Milouš Zeman by měl taky všimnout, že ani situace v Ruanda - Urundi není růžová. To tvrdil už soudruh Habrda.
25. 10. 2012 | 20:45

kokoshka napsal(a):

"...Ja vim co myslite,neni to tak jak vypada,doufam že to pochopite...!
Jdi do hajzlu,zasrany uchyle!"
Možna ten roubik z ust jsem ji vyndal předčasne!
----
Na druhy den jsem ji rozvazal ruce,očekaval jsem že mne poškrabe ale sedela tiše jako myška.
"Nikdy jsem neveřil tomu co o Vas psali v Plesku..."
"Ja nečtu bulvar!"-poprve se mi podivala do oči.Ach,ten pohled znam z klipu na youtubu ale postrada to ten zamilovany naboj!
"Ja Vam neco ukažu..."-odešel jsem a vratil se s velkym balikem-"To je ten človek co o Vas šiřil tyhle lži"
Vyndal jsem TO a položil před ni,pak jsem rychle beze slova odešel a podival se do kličove dirky.
ONA se podivala na uřiznutou hlavu bulvarniho pisalka a usmala se!
----
"To je pravda"-řekla na třeti den když jsem ji rozvazal nohy a zahodil provazy-"Skoro všechno co ten hajzl napsal je pravda,jsem kurva,ani neviš co jsem musela prožit..."
"Mne je fuk"-odpovedel jsem-"Mne na tom vubec nesejde...Slibuješ že neutečeš,že nevyskociš z okna a nebudeš volat o pomoc?"
"Slibuji"-odpovedela.Vedel jsem že mluvi pravdu!
----
Na paty den jedla špagetti se syrem co jsem připravil,pak zřejme spokojena odešla do obyvaku.Ja vedel co musim udelat,laska se nezadařila.Moje sluničko už nikdy nezestarne,pujde do panteonu bohu jako Merylyn nebo Janice Joplin.
Vešel jsem do pokoje a nuž jsem schovaval za zady.Ona četla Ten roman,muj roman-"A to je všechno o mne?"
"Ano,lasko,to je všechno o tobe!"-Chtel jsem udeřit nožem ale neco mne zastavilo.
"Proč ten romam ma jenom 199 stranek?"
"No nemam rad kulata čisla,nemam rad konce"
Odhodila rukopis a položila mi ruku na koule jako laskava milenka.
"Tohle pro mne ješte nikdo nikdy neudelal!"-na očich ji zaleskli slzy-"Ty...ted mužeš delat se mnou co chceš"Stisk v podbřišku mirne zeslabl.Ja na nic jineho nečekal dva roky...
----
Na osmy den jsme nasedli do meho stareho BMW kupe s nahonem na zadni kola a namiřili na hranici s Rakouskem(c)
25. 10. 2012 | 20:58

Midori napsal(a):

Vorošilove, už dávno jsem se tak nenachechtal.
To nemá chybu: "Odhodila rukopis a položila mi ruku na koule jako laskava milenka".

Jste svěží bríza literatury.
Jinak držím pěsti při narození potomka, hodně zdraví.
25. 10. 2012 | 21:24

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu,
ty už se tak tetelíš na funkci, až jsi trapný.
25. 10. 2012 | 21:32

hovorka11 napsal(a):

Sociální demokracie se na Kosovu podepsala.
Dokud tam budou úplatní Sobotkové, kteří ochuzují obyvatele o daně (mezi ně Sobotka patří), tak bude ODS neodstranitelná. ČSSD ji potřebuje pro vzájemnou spolupráci na udržení zákonů omezujících useknutí tunelů pro kmotry ze státní kasy.

Takhle je nutné připomínat vraždy v Kosovu těm, kteří jsou za to zodpovědni...
(ČT a rozhlas to zatajuje)

http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1365%3Ajak-jsem-se-stal-valenym-zloincem&catid=55%3Aaktualne&Itemid=53&lang=cs
25. 10. 2012 | 21:36

maximus napsal(a):

Pepa Řepa z Malé Strany, jo to bejvával střelec,
ten vyčůral naráz do sněhu i s čárkou kosočtverec!

Nyní nemá starosti se svým dřívějším obrem více,
však nalést ho a stihnout nepočůrat si nohavice!

Pak má ovšem jiné to starosti s prostatou i stolicí
přemýšlí zda shánět viagru, léky na zácpu či na rychlou stolici!

To by však ještě Pepovi tolik nevadilo,
jen kdyby se mu občas toto nepřihodilo:

Zdá se mu občas v noci, že má sexu s kráskou málo
probují se, a zjistí, že se mu to jen zdálo,
jindy se mu zase zdá, že se pos.al docela,
probudí se, a zjistí, že je to pravda celá!

(-:
25. 10. 2012 | 21:40

kokoshka napsal(a):

Midori:
Dekuji dvakrat,i za čteni i za potomka,jelikož mne jeden zly človek vyhnal ze Šupliku musim se toulat po blogum a sem tam neco přihodit,doufam že se vratim,ješte nevite jakou pecku pošlu do dalšiho šupliku,bude se to jmenovat Konec Šipkove Ruženky,fakt dobre,tu mam rad protože mi připomina jak je čas neuprosny a bude to rovnou 10 let od jeji vzniku.Budte s nami,doufam že odchazite spokojene:-)
25. 10. 2012 | 22:03

Brutus napsal(a):

Maximus ,
na predskolni vek ta basen docela ujde.
25. 10. 2012 | 22:06

Yosif K napsal(a):

Zeman je misty strasnej, ale je to celkem velmi mirne zamaskovany pravicak a ma jakesi charisma - na rozdil od Dienstbiera.... bad luck oranzovi soudruzi.....
25. 10. 2012 | 23:15

Jana Pechová napsal(a):

reppop (25.10. 20:36)

Nikoho nenapadám.
1/pokud si šéf strany dovolí ve veřejném prostoru pitvat něčí výrok, který si jenom přečetl (a okopíroval) a s jeho autorem o něm nemluvil
2/pokud před tím, než začne s tím pitváním musí autora výroku ztrapnit
3/pokud naznačuje, že 'správný' politik by měl potlačovat své názory,

jsou to nebezpečné projevy.

(Pokud se takto chová šéf strany - a není to poprvé - pak padá na tu stranu stín. Protože její členové si přece předsedu volí.)

Já pana Sobotku nikde nekritizuji za jeho názor, na ten má právo. Kritizuji ho za způsob, jakým ten názor sdělil.
A na rozdíl od vás nikoho přesvědčovat nechci. Měla jsem potřebu to napsat a názor si jistě udělá každý sám.
26. 10. 2012 | 08:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane kokoschko,

ač tím "zlým člověkem" asi nemyslíte mne, musím se ohradit. Opakovaně jsem Vám nabízel, že Vaší povídku v blogu Ze šuplíku uveřejním (akorát ji nemám čás redigovat ani korektorsky opravit, tudíž jsem Vás požádal, abyste si toto zařídil sám).

Nikdo zde nikoho odnikud vyhánět nemůže (tedy kromě mne, ale nedělám to, pokud někdo opakovaně hrubě neporušuje kodex). Dělá-li to, doporučuji ignorovat.

Hodně zdraví Vaší paní, dítěti, které nosí pod srdcem i Vám.

Libor Stejskal
26. 10. 2012 | 09:12

kelt napsal(a):

Diskutovat s pí Pechovou a Yosifem K. je jen pro silné povahy.
Demagogie,lehké posouvání významů a až po vysloveně nepravdy jsou pracovním nástrojem.
Usvědčeni ze lži a manipulace klouzavě přecházejí do jiné roviny.
Jako pasivní účastník jsem si to užil při "obhajobě"církevních restitucí.
Takže neoblíbený Sobotka si dovolil kriticky se vyjádřit k výrokům Zemana-troufalost,která by si žádala exemplární potrestání.
Jsem téhož názoru,že bývalí komunisté,kandidující na úřad presidenta jsou pro mne nevolitelní,i když to není jediný důvod.
Volit budu J.D.,který nezatížen minulostí,vzdělaný člověk,který jako jeden z mála politiků říká:"ano,ano a ne,ne."
Nelavíruje a jeho postoj k pražské koalici ODS-ČSSD mne přesvědčil,že politika pro něj není špinavým kšeftem v zájmu udržení koryt,jak to vidíme u současné koalice.
26. 10. 2012 | 10:38

reppop napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
A na rozdíl od vás nikoho přesvědčovat nechci.
xxxxxxx
Tak to je fajn, že nikoho nechcete přesvědčit. Váš záměr se Vám zjevně podařil, aspoň soudím podle reakce některých diskutujících. Jen nerozumím proč do toho vkládáte tolik času?
(Já na rozdíl od Vás chci lidi svými argumenty přesvědčit a těší mne samozřejmě, když se to podaří).
26. 10. 2012 | 13:38

reppop napsal(a):

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko
také já doufám, že se Zeman prezidentem nestane, nezaslouží si to, je to člověk chytrý ale nikoli moudrý a co nesnáším ze všeho nejvíc je pomstychtivost a nesebekritičnost.
Budu volit Jiřího Dienstbiera, který není zatížen žádnými hříchy z minulosti, je mladý, vzdělaný, charakterní, takže nenajdu žádné důvody, proč bych jej volit nemohla.
xxxxxx
Milá paní, oceňuji Vaše jasné přímé vyjádření koho budete volit i když riskujete, že na Vás některých ze zdejších veleduchů může kdynout pár posměšných cákanců.
Od jiné zde diskutující dámy tuto "top secret" informaci asi nikdy nezískáme (ona jen velmi dobře ví koho volit nebude a kdo je nebezpečný). Co kdyby pak náhodou její favorit "zakolísal", že? Pak by tu těžko mohla dál moralizovat.
Já budu též volit J. Dienstbiera a to ze stejných (a dalších) důvodů jako Vy.
26. 10. 2012 | 13:55

Pepa Řepa napsal(a):

Kdepak Maxík
po bazénu na tři tempa, podnikatelském baroku se dal do podnikatelské poesie.
Krása nesmírná, druhý Seifert, Nobelovka čeká.
26. 10. 2012 | 14:33

modrý komik napsal(a):

Bohorodičko, kdy vezmete na vědomí, že fotovoltaiku upekli Bursík s Topolánkem? Byl to ústupek koaličnímu partneru Zeleným, kteří drželi u moci vládu ODS, přes její jiné prasárny vůči občanům, nejen fotovoltaice... :-))))
26. 10. 2012 | 15:12

Pravda napsal(a):

Zeman ujel , to je jasné. Ale jinak myšlenky má docela rozumné.

To jeho konkurent Fisher, bývalý prominentní komunista, po roce 89 vystoupil a dnes, díky napojení na mezinárodní bankovní kruhy (rozuměj zloděje - bankstery) chce komunisty zakazovat. A chce tvrdší důchodovou "reformu" (rozuměj tunel). A chce toho víc.... např během roku, kdy byl prozatímní premiér, "daroval" přes 2000 objektů katolické církvi. Zadarmo? :-)))) A Fischer chce církevní krádež, zdravotní a školskou krádež. Jako druhý Kalousek.- A oznámit kandidaturu na prezidenta ČR jel ne třeba do dejvic, ale rovnou do New Yorku. Za svými sponzory, kteří mu kampaň p=latí. Je to zadarmo :-) nebo si slibují ještě větší zisky v mezinárodním kapitálem rozparcelované zemi??
A Fischer ani není české národnosti a příslušenstvím ke svému etniku se netají...
A do KSČ vstupoval za tuhé normalizace, tedy z prospěchu....
Takže, Fishera děkuji - nechci.
26. 10. 2012 | 15:19

reppop napsal(a):

To Pravda:

Je to asi pravda.
26. 10. 2012 | 16:30

oh napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl: Napsal jste: "ulice mě nezajímá, k tomu je Národní garda a Policie." No něco podobného si asi mysleli i na ÚV KSČ ještě 17.11.1989 odpoledne. Jste si jistý, že nejste jen latentní bolševik narychlo přestříknutý jinou barvou?
26. 10. 2012 | 19:05

Z.W. napsal(a):

oh
jste mimoň, bolševici nemají Národní gardu ani Polici, ani Carabinieri. A takových oh je plný metro i Metro, me is one.
kokoška
pořád tady píšete počty děl, ale ještě nic ke mně nepřišlo, přestaňte kecat a pište jak se patří. Ceník k úpravě do češtiny vám zašlu odpovědí.
Proražte už konečně svůj stín, jinak tady zakrníte. Editor má pravdu, on vás nevyhnal, já také ne. Máte na svědomí sám sebe.
Servus.
**
26. 10. 2012 | 20:30

Ládik!!! napsal(a):

Zeman táhne na Teherán, Bohuš táhne z Mosqy.
26. 10. 2012 | 21:27

camponotus napsal(a):

Je to krásné, jak si ta levice po volbách začíná dávat po papule. Každý někam táhne - Švejk na Bělehrad, Zeman na Teherán a odtatní? To už si každý domyslí!
Nějak mě to připomíná tu hru ODS na "rozhořčené", když se na Facebooku jednoho komunisty objevilo něco, co je proti jejich ideologii. Je jisté, že žádný komunista nebude tak hloupý, aby něco takového dával na Facebook. Generátorem hesel lze se do něj dostat obvykle za několik desítek minut nejpozději a napsat si tam cokoliv a tiše zavřít a zmizet. A tak paní Němcová hned na něj podala trestní oznámení a on na neznámého pachatele. Tak mě napadlo staré advokátní rčení "komu to prospěje?" Místo toho, aby pracovali pro blaho národa, tak si dělají naschvály.
Holt komunisti leckde vyhráli a tak je třeba za to potrestat, že paní Němcová?
27. 10. 2012 | 21:53

Koncesionář TV. napsal(a):

Dnes se zás Drábek bude vykecávat u Moravce. Z té provládni žumpy ČT už se chce blít . Co to člověk někdy zapne ,ták se z toho vyvalí Kalousek nebo Nečas nebo Lagšádlová no a Drábek ten se tám vyvaluje a dělá reklamu od rána do večera . Škoda to Čt vůbec zapínát .
28. 10. 2012 | 08:43

Koncesionář TV. napsal(a):

Asi jsem to poplet . Drábek prý tám je údajně jenom tehdy ,když Kalousek nemá čas .
28. 10. 2012 | 08:55

http://www.googletest.com napsal(a):

Bohuslav Sobotka
25. 02. 2014 | 22:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy