Jak nám Nečas pouští žilou

03. 12. 2012 | 09:31
Přečteno 4486 krát
Bylo by to směšné, kdyby to nebylo smutné. Petr Nečas nám vysvětluje, jak správně dosáhnout hospodářského růstu. Dělá to přitom v situaci, kdy se česká ekonomika - díky působení právě jeho vlády - trvale propadá oproti sousedním zemím a kdy i letošní HDP bude znovu o několik desítek miliard korun menší než v roce 2008.

V podstatě nám růst rozmlouvá, protože tam, kde ekonomika roste, vidí trik, že to „vyhnali dluhem“ (Růst ekonomiky ano, dluhy ne, HN 27. 11.2012). A co pokles české ekonomiky, který se tak nepříjemně vleče? Ten snad nové a nové dluhy neprovázejí? Takže dluhy se snad mají vytvořit jenom tak, aby byly vlastně nesplatitelné?

Klesáme, ale zdravě Realita Nečasovi beznadějně unikla, a tak se soustřeďuje na kouzla s čísly. Do světa pak vypouští bohorovná tvrzení, že máme „lepší výsledek než například Velká Británie, Slovinsko, Francie, Nizozemsko nebo sousední Slovensko“.

Jak toho dosáhl? Od loňského hospodářského růstu odečteme výši vládních deficitů. Možná bychom mohli i něco přičítat, třeba pořadí v žebříčku korupce nebo třeba index předvídatelnosti vládní politiky (počítají se dny roku, kdy nikdo netuší, jaké budou příští daně). Pak bychom dopadli ještě lépe.

Premiér předvádí, jak rychle zvládl zásadu, že by neměl lidi tolik strašit, protože to je hlavní příčina toho, že nikdo nic nekupuje a ekonomika klesá. Těžko občana něco víc potěší než zjištění, že jeho obavy ze ztracených let, kterými zaplatil rázně vládou vyhlašované a později opatrně rušené zázračné hospodářské reformy, byly liché. Lidé špatně vyhodnotili pokles ekonomiky i svých reálných příjmů. Použili špatný vzorec. Jistě, klesáme, ale klesáme zdravě!

Nedaří se nám, ale druzí jsou na tom hůř. A proč se nám nedaří? No protože nám to ti druzí kazí, vysvětluje premiér: „Nedá se tedy říci, že by recese v České republice byla něco výjimečného. Je to spíše důsledek našeho velkého obchodního propojení s eurozónou.“ Škoda že tahle vazba neplatila taky v minulých dvou letech, když byl hospodářský růst našeho největšího partnera z eurozóny Německa zhruba dvakrát vyšší než český.

„Vedle tohoto krátkodobého pohledu existuje také dlouhodobý hospodářský růst, založený na zvyšování mezinárodní konkurenceschopnosti, vzdělávající se společnosti, inovacích. Takový hospodářský růst chceme a podporujeme,“ snaží se nás odvést od neradostné současnosti premiér Nečas.

Je samozřejmě milé, že si konečně konkurenceschopnosti všiml. Zatím za ni považoval jen snižování mezd a taky snižování daní, které má tu nepříjemnou vedlejší vlastnost, že zvyšuje státní zadlužení.

Kdybychom to porovnali s růstem „na práškách“, volili jsme pokrokovější léčbu „pouštěním žilou“.

Za zády už jen Slovensko Porovnání konkurenceschopnosti ovšem trochu zhatí naše vynikající postavení, které premiér nabízel v úvodu. Všechny uvedené země jsou v nejnovějším žebříčku konkurenceschopnosti, který je každoročně sestavován Světovým ekonomickým fórem, daleko před námi. Za námi je jen Slovensko, které se vzpamatovává z předchozího záchvatu neoliberalismu a zjišťuje, že to nebude nic levného.

Slibům Petra Nečase, že se zaměří taky na necenovou konkurenceschopnost s podporou výzkumu a vývoje, se věřit nedá. Říká to pravidelně, a nic. Dá se věřit jenom jeho hygienickým zásadám, že žádný růst vyhnaný prášky prostě nepřipustí. Zajistí to tak, že až jeho vláda skončí, a ten okamžik přijde, budeme zadluženi tak vysoko, že žádné prášky prostě už nebudou k dispozici.


Zdroj: Hospodářské noviny (3.12.2012)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

seriózní chlapík napsal(a):

Sem ani nepiště pane Sobotko. S nějakým náznakem souhlasu se tady potkáte až budou místní neo...vé ve frontě na olizování soli ze silnice, které už taky není nazbyt. Odhad to 5-7 let.
03. 12. 2012 | 09:52

nežvaňte napsal(a):

Sobotko, Sobotko, masmediální velkozločinče: až bude mít ČSSD vypracován kvalifikovaný program koncepce bytí tohoto státu aspoň na 10 let dopředu, teprve potom kamkoli se žvásty!!!!!!
03. 12. 2012 | 09:52

Sladký napsal(a):

Nežvaňte- proč vyzýváte jiné aby nedělali to, co vy sám děláte v maximální míře? Chcete na to mít monopol?
a co si mám představit pod pojmem "masmediální velkozločinec"? Nejvíc ze všeho to připomíná blábolení schizofrenika.
03. 12. 2012 | 10:04

Yosif K napsal(a):

V podstatě nám růst rozmlouvá, protože tam, kde ekonomika roste, vidí trik, že to „vyhnali dluhem“ (Růst ekonomiky ano, dluhy ne, HN 27. 11.2012). A co pokles české ekonomiky, který se tak nepříjemně vleče? Ten snad nové a nové dluhy neprovázejí? Takže dluhy se snad mají vytvořit jenom tak, aby byly vlastně nesplatitelné?

KONEC CITATU.

Mily socalisticky trumbacku Bohousku - zatim maji nesplatitelne dluhy hlavne v Recku a ve Spanelsku kde socani 22 let delali presne to co navrhuje CSSD - vyhnali pomoci pujcenych penez mzdy proletaru na uroven SRN, aniz by recti a spanelsti proletari dosahli pracovitosti, vykonnosti, disciplinovanosti a technologicke kazne SRN.

Jaka vede cesta k dalsimu rustu"? Samozrejme muze vest pres dalsi zadluzovani a rozhoz penez mezi proletare. Pokud vsak rust mezd PREDBEHNE rust produktivity prace mistnich proletaru, nove dluhy pak neni cim "resit".

Kdo zajisti RUST PRODUKTIVITY CESKYCH PROLETARU? CSSD??? Hahaha...
Doveze snad CSSD nejake techniky z Skandinavie nebo z SRN??????
Hahaha....

SRN je snad jediny stat v Evrope kde produktivita prace (i proletaru) roste.
Nadeje na nova pracovni mista nejsou rozhodne v rozestvavani proletaru ku stavkam apod. Do Spanelska se zacinaji vracet pracovni mista (nejnoveji Renault) pote co tamejsi proletari SLEZLI Z HRUSKY a smirili se s mensimi mzdami a mensimi socialnimi jistotami.

Pokud je v Recku produktivita prace na urovni Bulharska - Recku nezbyva nez s zivotni urovni spadnout na uroven Bulharska (nebo Turecka - ktere porad roste).

Rozhoz penez mezi proletare ktery BY NEBYL PODLOZEN RUSTEM PRODUKTIVITY PRACE muze skoncit a v 99% pripadu take konci tragicky.

O produktivite prace se vsak nerozhoduje na poradach oranzovych ani modrych strejdu. Navysit produktivitu prace mohou jenom podnikatele - a to podnikatele neplaseni exotickymi vykriky napriklad soudruha Hollande ze jsou paraziti, ze je zdani 75%, ze je nenavidi atp atp. S demagogickym revem da oblbnout proletariat a daji se vyhrat volby, prosperita proletaru se tim vsak nezajisti......
03. 12. 2012 | 10:05

Kelt napsal(a):

Jeden z místních členů fanklubu ODSTOPLIDEM,pod jedním z posledních článků B.Sobotky napsal,že kartářka mu předpověděla,že pokud by těch šest let vládla místo ODS ČSSD,tak schodek SR k 31.12.t.r.nebyl 1,7 bilionu Kč,ale 3,6 bilionu Kč.
Kartářka zřejmě také Kalouskovi předpověděla na podzim 2008,že růst HDP v ČR bude v roce 2009 4,5%.
Kalousek i kartářka se trefili přesně.Jenom to znaménko bylo mínus.
Schodek SR ra rok 2009 byl 220 mld.Kč.,v roce 2010 to bylo 156 mld.Kč a v roce minulém 143 mld.Kč.Letos je předpověď/ne kartářky,ale ekonomů/také nějakých bratru 151 mld.Kč.
Suma sumárum se Kalouskovi podaří zcela lehce zapsat do knihy rekordů výsledkem 700 mld.Kč,t.j.průměrem na jeden rok přes 167 mld.Kč.
Cesta do Řecka je otevřená,rozpočtová politika vlády nemá chybu.
03. 12. 2012 | 10:05

Sladký napsal(a):

Á flašinetář se svými dvěma odrhovačkami je zde....
03. 12. 2012 | 10:07

Sladký napsal(a):

Nežvaňte- na deset let? A nestačila by vám sedmiletka nebo pětiletka? :o)))
03. 12. 2012 | 10:09

Drzá zrzka napsal(a):

Vivááát, pan Sladký našel kliku od flašinetu...
03. 12. 2012 | 10:10

Sladký napsal(a):

Rozmilá zrzečko, člověk nemůže ztratit to, co nemá.A ani pan Yosif nic neztratil a neztratí, střeží svůj flašinet se dvěma až třemi myšlenkami jako oko v hlavě. :o)))
03. 12. 2012 | 10:17

Ficovolič napsal(a):

"...Slovensko, které se vzpamatovává z předchozího záchvatu neoliberalismu a zjišťuje, že to nebude nic levného..."

Trpké, no bohužiaľ pravdivé konštatovanie.
03. 12. 2012 | 10:17

Drzá zrzka napsal(a):

Sladký

to abych šla hledat alespoň druhou myšlenku, páč myslim stále najedno. :o)))
03. 12. 2012 | 10:22

Sladký napsal(a):

Xury, cituji "takovou pitomost už může napsat opravdu jen blb". Máte štěstí, xury,že jste s mistrem Stejskalem ze stajného ideologického hnízda. Asi zde váš ničím nezdůvodněný vulgární výron zůstane bez problémů vyvěšený.
Mistr Stejskal mi vymazal všechny příspěvky za vyjádření, že "jen debil může vstoupit do II pilíře.Učinil tak přesto, že jsem mu svůj názor ( na rozdíl od vás) jasně zdůvodnil a doložil.
03. 12. 2012 | 10:22

takynazor napsal(a):

Běžte už Sobotko s tou vaší ČSSD agitkou do zadele...jste ubrečenej, falešnej a připo....j...žvanit, kydat špínu to by vám šlo...co děláte proto, aby tato země prosperovala ?....jo vlastně jo dojíte ji, jaka všichni ti parlamentní darmošlapové na poslaneckej náhradách za šlendriánskou práci...Vy kreaturo politika
03. 12. 2012 | 10:24

Drzá zrzka napsal(a):

tady asi brzy začne mazec... nic pro mou holubičí povahu. :-)))
03. 12. 2012 | 10:27

Xury napsal(a):

Pro Sladkého:
slovo blb nepoovažuji za až tak vulgární (nevím, jak pan Stejskal), pokud se ovšem nepoužívá nesmyslně často. V případě pana Sobotky jsem jej použil spíše jako diagnózu, protože pokud uvážíme hospodářský vývoj Slovenska po konci Mečiarovy vlády, tak je evidentní, že byl úspěšný.A to nemluvím o řadě protikorupčních opatření, které vláda Radičové zavedla a ze kterých by se ČR měla učit.
03. 12. 2012 | 10:31

Kelt napsal(a):

To Xury,
na kolik let odhadujete,že se ČR bude vzpamatovávat z éry neoliberalismu/spíše ekonogangsterismu/až tato vláda"rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci"skončí na politickém smetišti?
Můj odhad je minimálně čtyři roky,pokud vycházím z toho,jako to dlouho trvalo po vládě V.Klause a jeho balíčcích,kterými chtěl řešit krizi v roce 1997.
Pokud se ovšem podaří této vládě se díky její politice distance od EU a tím se stát státem na okraji zájmu,tak to vidím ještě na delší etapu.
03. 12. 2012 | 10:32

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Á flašinetář se svými dvěma odrhovačkami je zde....
03. 12. 2012 | 10:07
Pane Sladky:
A) nekdo ma jako "odrhovacku" ze staci rozhodit prasule mezi proletare BEZ OHLEDU NA RUST PRODUKTIVITY PRACE.
B) jiny ma jako odrhovacku ze rust produktivity prace musi PREDBIHAT rustu rozhozu penez mezi proletare.

Hadejte ktera z techto dvou "odrhovacek" vede ke statnimu bankrotu??????

Jednoduche otazky pro socialisticke trumbacky:
1) Vladli v recku socani (s malymi prstavkami) po dobu 22 let?
2) Zvysili se tehdy proletarske platy nad unosnou mez - a to tak ze jednotkove naklady prace byly o 30% vyssi nez v SRN????
3) A dopadlo to v recku nejak zvlaste dobre?
4) Dostava se Recko nakonec z krize tak ze rozhoz penez mezi proletare zvysuje nebo snizuje?
5) Dostava se SPANELSKO a IRSKO nakonec z krize tak ze rozhoz penez mezi proletare zvysuje nebo snizuje?
03. 12. 2012 | 10:32

Kelt napsal(a):

To Xury,
na kolik let odhadujete,že se ČR bude vzpamatovávat z éry neoliberalismu/spíše ekonogangsterismu/až tato vláda"rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci"skončí na politickém smetišti?
Můj odhad je minimálně čtyři roky,pokud vycházím z toho,jako to dlouho trvalo po vládě V.Klause a jeho balíčcích,kterými chtěl řešit krizi v roce 1997.
Pokud se ovšem podaří této vládě se díky její politice distance od EU a tím se stát státem na okraji zájmu,tak to vidím ještě na delší etapu.
03. 12. 2012 | 10:33

Fin napsal(a):

Tak se mi zdá,že ODS dává svým příznivcům čím dál větší dávky metanolu, protože ten bordel co zde panuje nevidí jen slepý! Neříkám, že ČSSD je kdoví co, ale takovejhle chlív co zde panuje za nich nebyl a to tady můžete kecat co chcete vy všichni chroničtí modráci ale 80% lidí v týdle republice nepřesvědčíte. Bohužel sdílím obavy s p.Sobotkem, že po týhle vládě budeme v "Řecku" My obyčejní lidi, co jsme denodenně zvyklí rýt držkou v zemi to možná ani nic nového nepřinese, ale těm dnešní zlodějům a bossům bude ouvej. A věřte mi, nebude to dlouho trvat.
03. 12. 2012 | 10:37

Xury napsal(a):

Pro Kelta:
zkuste se zeptat na Slovensku, jak jsou nadšení, že si mohou solidárně půjčovat peníze, aby je pak mohli posílat do Řecka a dalších úspěšných eurozemí.
A co se nás týče, tak pokud další vláda zavede protikorupční opatření, byť některá by snad mohla vstoupit v platnost i za této vlády (mám na mysli hlavně registr smluv) a nebude se zbytečně vměšovat do ekonomiky resp. omezí se např. na podporu diverzifikace exportu, tak si nemyslím, že by to s námi mělo být špatné. Samozřejmě protože řada skupin bude vyžadovat navýšení příjmů, nepochybuji o tom, že uslyšíme řadu výmluv na předchozí vlády (něco ala "naše sliby nabyly založeny na reálných základech").
03. 12. 2012 | 10:39

Kelt napsal(a):

To Sladký,
Yožin z bažin je přímo k zulíbání.
Zde "řeší"problémy ČR,kdy naše vláda nás žene tempem vskutku rekordním do Řecka a on to s tou ČR myslí opravdu,ale opravdu upřímně,když na těchto stránkách stánkách před Řeckem asi po 110 varuje.
Pláče ovšem na špatném hrobě-psát by měl na úřad vlády.
Tam by se mu dostalo ocenění-tady si z něj dělají srandu.
03. 12. 2012 | 10:44

Ficovolič napsal(a):

Xury: Nemôžem sa nevyjadriť k tomu ekonomickému vývoju po konci Mečiarovej vlády. Aby bol obraz úplný, bolo by potrebné rozobrať aj ekonomický vývoj počas Mečiarovej vlády. Tak ale aspoň zopár faktov natrvalo spojených s 1. a 2. vládou M. Dzurindu:
1) Privatizácia štátneho majetku v objeme cca 300 mld Sk (človek sa chtiac nechtiac musí spýtať, ako je to možné, keď Mečiar mal všetko rozkradnúť)
2) Oddĺženie (čo je chvályhodné) no bohužiaľ hneď následný odpredaj (čo už chvályhodné nie je) všetkých slovenských bánk
3) Sprivatizovanie dôchodkového systému (tzv. dôchodková reforma)
4) Podrezanie daňových príjmov štátu (tzv. daňová reforma)
5) Liberalizácia školstva, zdravotníctva a sociálnych služieb (dnes s tým máme problém)
Slovenský "ekonomický zázrak", vážení, bol spôsobený v prvom rade vstupom Slovenska do EÚ a do NATO (to je určite úspechom Dzurindovej vlády aj keď cena, za ktorú to vyjednal by tiež bola na debatu) a v tej dobe v Európe prebiehajúcou konjunktúrou. V menšej miere k tomu prispela aj tzv. rovná daň, ako marketingový nástroj (bohužiaľ je celková "bilancia" je negatívna, posledné roky Slovensku chýbajú práve tie daňové príjmy, ktoré by malo, ak by existovali vyššie daňové sadzby). K vláde I. Radičovej: v podstate niet ani čo hodnotiť okrem tých pár protikorupčných opatrení.
03. 12. 2012 | 10:45

Drzá zrzka napsal(a):

Fin

a půjde potom s Vámi pan Sobotka na pivo? :-)
03. 12. 2012 | 10:48

Kelt napsal(a):

Tu Xury,
na Slovensku se ptát netřeba-jasně to vyjádřili slovenští voliči.
Ptát se budou oni Fice za tři roky-my se budeme dívat a hodnotit.
Jinak Váš optimismus Vám trochu závidím.
03. 12. 2012 | 10:50

Yosif K napsal(a):

Fin napsal(a):
1) Tak se mi zdá,že ODS dává svým příznivcům čím dál větší dávky metanolu, protože ten bordel co zde panuje nevidí jen slepý!
2) Neříkám, že ČSSD je kdoví co, ale takovejhle chlív co zde panuje za nich nebyl a to tady můžete kecat co chcete vy všichni chroničtí modráci ale 80% lidí v týdle republice nepřesvědčíte.
3) Bohužel sdílím obavy s p.Sobotkem, že po týhle vládě budeme v "Řecku" My obyčejní lidi, co jsme denodenně zvyklí rýt držkou v zemi to možná ani nic nového nepřinese, ale těm dnešní zlodějům a bossům bude ouvej. A věřte mi, nebude to dlouho trvat.
03. 12. 2012 | 10:37
ad 1) metanolova kura je vetsinou rust na dluh - viz recko - 22 let socanske euforie jak je zivot naraz (na dluh) sladky a pak prudky drzkopad.
ad 2) a ja nerikam ze pravicove strany jsou buhvico, ale jak rika odborarsky extremista Milan Stwech - Cesko je stale mene zadluzeno nez evropsky prumer - a mene nez Slovensko. Probelem Evropy neni rust ale tragicka predluzenost. Rust se halt bude muset resit pozdeji....
ad 3) se Sobotkou toho sdilite bohuzel vice. Snaha vybudovat rust na dluzich je naivni snaha vynalezt zpusob jak se vyhnout neprijemnostem. Prakticky zivot buhuzel takovy neni. Pripad Fracie ukazuje ze s demagogii a nenavisti k podnikatelum lze triumfalne vyhrat volby ale uz hure se socanskemu demagogovi tvori pracovni mista.........
03. 12. 2012 | 10:52

Yosif K napsal(a):

Byl jeden socan z Recka,
vladnout 22 let to byla pecka!
---Lide se na dluh lepe a lepe meli!
---a na splaceni nikdy nemysleli!
ted za to sklizi jejich decka......
03. 12. 2012 | 10:55

Kelt napsal(a):

To Drzá zrzka,

skutečností je,že Sobotka,Dientsbier a další před senátními a krajskými volbami se nebáli přímých kontaktů s občany bez asistence ochranky a po proslovech šli mezi lidi.
Dovedete si tak představit Nečase s Kalouskem?
03. 12. 2012 | 11:01

Yosif K napsal(a):

Nedavno jsem cetl rozbor ekonomicky rozbor "ziti na dluh" u skupiny ktera se mentalne a inteligenci podoba vedeni ceskeho svazu falesnych pratel proletariatu.

Jde o americke nizsi prijmove skupiny s dluhy na kreditnich kartach.
Nerikam ze jde o prumerny pripad ale jde o velmi casty pripad!
A) americky proletar nahromadi na kreditnich kartach dluh ve vysi 100% sveho rocniho neprilis vysokeho cisteho prijmu (dejme tomu 20 tisic US$) - vys uz jej system zarucene nepusti. Sytrasne totiz potreboval "dovybavit domacnost" (nova kuchyn, nova TV, nove auto atd).
B) Americky proletar neni chopen dluh zaraz spolatit (viz Paroubek - dluhy se nesplaci ale "pouze prefinancuji"). Prefinancovani stoji 22% za rok to jest US$ 4400 za rok.
Proletar neni schopech se techto dluhu zbavit nikdy a splati az pred penzi protoze musi.
C) Proletar plati tyto uroky celych 40 let - takze v dnesnich dolarech zaplati celkem cca US$ 176 tisic za to ze si mohl kuchyn a nabuytek koupit o rok nebo dva drive, nez kdyby si na ne sam nasetril.

Jaky jest rozdil mezi timto americkym proletarem, Sobotkou ktery navrhuje dtto v celostatnim meritku a trubkami ktere budou Sobotku triumfalne volit????? Jaky je rozdil??? Jaky jaky jaky????
03. 12. 2012 | 11:09

Drzá zrzka napsal(a):

Kelt

Dovedu. Ale též si dovedu představit, co by následovalo. Stačila zveřejněná soukromá čísla.
03. 12. 2012 | 11:12

kolega Fyzik napsal(a):

vim, ze v tomhle publiku to nepadne na prilis urodnou pudu, ale presto.

Cesko ma uz od zalozeni te slavne a uzasne eurozony, od roku 2000, vzdy uz 12 let NIZSI nezamestnanost nez Eurozona. Vyrazne nizsi. Zije se tu lepe. Lepe nez ve Francii, lepe nez ve Spanelsku, Italii, Belgii, Britanii nebo Svedsku. Cesko ma celkem prekvapive i NIZSI MIRU nerovnosti, tedy min bohatych a chudych, je tedy socialnejsi nez Eurozona, a dokonce vic nez vetsina skandinavskych zemi. Tolik rikaji cisla. Zbytek jsou dojmy, pocity a podivne efekty nasi ufnukane povahy.
03. 12. 2012 | 11:12

Xury napsal(a):

Pro ficovoliča:
připadá k pousmání, že Dzurindovi vyčítáte, to co u nás dělala ČSSD:
ad 1) podle levice se za Klausových vlád všechno rozkradlo, ale hlavní část privatizace přitom přišla až za Zemana (doly, hutě, Telecom)
ad 2)sedí na Zemana jako prdel na hrnec
ad 3)tu jsme skutečně neprovedli, jen se o tom za ČSSD hojně mluvilo a vytvořila se Bezděkova komise, jejíž závěry se poslaly do stoupy.
ad 4)Je pravda, že za ČSSD klesaly příjmé daně PO (díky tlaku ze zahraničí) a výnosy nepřímé daně rostly díky přesunům zboží mezi sazbami (reforma 2002), což pokles výnosu kompenzovalo.
ad 5) tady neznám detaily, takže bych nerad srovnával
Jinak hospodářský růst byl i u nás způsoben dominantně vstupem do EU. Jen byl nižší než na Slovensku.
03. 12. 2012 | 11:17

er napsal(a):

pokusí se někdo tomu modrému zdegenerovanému psychozoiku jozífkovi vysvětlit, že rozpočtově zodpovědní antikorupčníci tu zvedli zadlužení ze stagnujících socanských 29% na na cca 45% v roce 2012 neboli o 800 mld, přičemž ještě rozfofrovali 140 mld. z rezervních fondů., a to nás pravděpodobně další 2 roky "vlády" těchto diletantů ještě čekají, že díky těmto ekonomickým analfabetům tu budeme mít jednu z nejvyšších sazeb DPH v Evropě, která pravděpodobně podle notorika na MF podporuje ekonomický růst... že tu tahleta cosa nostra proti názoru 90% obyvatel dává církvím bez prokázání vlastnictví 1% země a dalších desítky mld. v cash s hrozbou prolomení Benešových dekretů... Má to vůbec cenu tomu vymytému vzduchoprázdnu v jozífkově duté hlavince vysvětlovat???
03. 12. 2012 | 11:24

smutný napsal(a):

kolega Fyzik očividně neví, že ta nižší nezaměstnanost je jen optická díky změnám, které zavedla pseudopravicová vláda aby to tak nebilo do očí. Ve skutečnosti nikdo neví jaká je opravdová nezaměstnanost a raději to ani vědět nechce.
03. 12. 2012 | 11:27

smutný napsal(a):

er

nemá! Je to zbytečné, s největší pravděpodobností je za to placen.
03. 12. 2012 | 11:29

nežvaňte napsal(a):

To Sladký, sladce: Už od šedesátých let má Francie, bez ohledu na vlády éry socialistů a nebo pravice, průběžně se aktualizující koncepci národního bytí. Zatímco bolševici, soudruhu Sladký, plánovali v pětiletkách, vůbec první ta fancouzská koncepce byla míněna na 20 let.
Jak se tato snaha v čase osvědčila, shrne vám zde nejlépe český maloměšták, který se o tom učil tenkrát na VŠE -- a nebo aspoň měl.
03. 12. 2012 | 11:32

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro kolega Fyzik.
To je nářez nesmyslů, omlouvá tě jen to, že jsi fyzik.
Hned první bod nezaměstnanost, která je pro prostoduchého čecháčka a pravicové psychopatty, kteří s ní hrají. Pro normálního člověka jsou rozhodující volná pracovní místa a pracovní podmínky. Volných pracovních míst je v EU 1,5 x více než u nás, podmínky jak pro pracující tak nezaměstnané nesporně lepší než u nás. Když meleš o Francii, tušíš vůbec kolik hodin pracuje Francouz a kolik Čech a jaký mají výdělek?
Pracovní týden ve Francii má 35 hodin.

Fyziku, netušíš proč naši lidé utíkají do EU a ne naopak?
03. 12. 2012 | 11:37

český maloměšťák napsal(a):

1) podle levice se za Klausových vlád všechno rozkradlo, ale hlavní část privatizace přitom přišla až za Zemana (doly, hutě, Telecom)
-----------
Otázkou je, co funguje a co ne. Po privatizaci.
Takže nejde tak ani o to, že se hlavní část (s těmi doly to je lež - např. OKD už privatizovala jen zbytkovou část) privatizovala za Zemana - ale o kvalitu těch privatizací.
Kdy Zeman musel mnoho toho, co zpackal Klaus ...napravovat.
Včetně celého toho systému estébáckobolševického banksterismu.
--------------------------
2) To Zemana (předpokládám) chválíte, ne ? (či se měly banky ponechat v režimu estébáckobolševického banksterismu ??)

To je zas v alejích nablito.
Vylézt z té špinavé a pobryndané ideologické škatulky se vám tedy opět nepodařilo.
Co muslimové ?
Už vám šátrají kolem krku či klepou po ramenech ?

nebo je teď před polednem největším nepřítelem zase někdo jiný než oni ?
Sobotkova ČSSD, viďte ?
Hmmm - a čí politika žene lidi do náruče komunistů - co myslíte ?
03. 12. 2012 | 11:38

český maloměšťák napsal(a):

ten kdo se...
Objektivnějším parametrem zdraví ekonomického systému coby systému s produkčním potenciálem aktuálního stavu je zaměstnanost...nikolivěk nezaměstnanost.
Kdy ta se dá zkreslovat. Což se úspěšně daří.
Ostatně smutné je i to, že se do výpočtu průměrných mezd nezapočítavají mzdy nulové a záporné...pokud se srovnávají různá dvě období. Tak se můžeme klidně časem dobrat situace, kdy budeme mít zaměstnané pouze 2 osoby - například Kalouska a Parkanovou...ale průměrná mzda bude 70. 000,- CZK. Ale lidem /neplést s neústavním LIDEM !!/ se bude stále říkat, že se máme lépe a mnohem více nakupujeme.

/mnozí novináři dokonce ani neuvádějí čísla upravená o inflaci....ale je pravda, že jich je stále méně a méně....za poslední leta tak asi o dva méně/
03. 12. 2012 | 11:46

neo napsal(a):

český maloměšťák:

příklad je nesmyslný. Poslanci se do výpočtu průměrné mzdy nezařazují.

Kdypak ÚS vyřkl rozsudek, který by se stal pravomocným o neústavnosti strany LIDEM?
03. 12. 2012 | 11:58

Kelt napsal(a):

To Drzá zrzka,

máte bujnou fantazii co se týče eventuelního nápadu přímého kontaktu Nečalouska s lidmi.
V tom druhém punktu jste realistka-bez ochranky těžkooděnců by dostali minimálně na budku.
Král Václav IV.ty,okrádali lid obecný máchal v koši ve Vltavě.
Nejsem krvelačný,mě by pohled na Nečase,či Kalouska v koši na navigaci Vltavy postačil.
03. 12. 2012 | 12:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Já ano, pane Xury.
03. 12. 2012 | 12:16

Salemo napsal(a):

Jak vas tady čtu tak je to opět jenom hledání vnějšího nepřítele místo nalezení chyb u sebe.
Otázka zní: Kdo z vás volil? A pokud je odpověd ano, tak máte máslo na hlavě a je putna co/koho jste volili.
Dnešní příspěvěk pana Sobotky je samozřejmě populisticky laděny, napsaný tak aby i průměrný proletář se chytil za srdce a zvolal "hle to jsou viníci - ukažme si na ně".
Nejsmutnější je, že se tady točí známá plejáda diskutérů, kteří opět rozviřují vášně, ale jejich příspěvky jsou mnohdy ještě populističtější..že pane Sladký.
Nikdo...opakuji NIKDO v tomhle státě neví co má s tímhle bordelem dělat. Politici jsou jenom moderátoři estrády, která není ani hezká, ani inteligentní a dokonce ani nemá konec. Jejich úkolem je představit vám pseudodůvody proč kouzelník opravdu přeříz svoji asistenku, artista si zlomil obě nohy a lvi sežrali krotitele i s pulkou kapely.
Celá estrádní vstup potvrá tak dlouho dokud se nějakou náhodou další moderátor v zákusilí nepostará aby tomu před ním vypnuli světla.

Hergot vždyt to není těžký bejt politikem - místo jalových keců a ukazování prstem okolo sebe "kdo za to muže" prostě dělejte věci tak jak se mají - poctivě a veřejně. A když je to průšvih pak řekněte "já za to mužu" - odsedím si pár let, zaplatím náhrady. Hlavně ale skutečně něco dělejte a nehřejte si jenom polívčičku.
Být v opozici neznamená prohlašovat opak pokaždé, když oponent něco řekne. Bejt v opozici znamená mít odlišné názory na postup a zvolené prostředky, ALE cíl musíte mít oba stejný - a to je povznést a zabezpečit společnost, která vás volila(zastupujete). Pokud stát (neboli vlády) neplní svoje primární účely, pak je jejich existence zbytečná a tudíž velmi drahá.

Takže pane Sobotko - jak byste zařídil vy aby se zadlužení snížilo a společnost se přitom nepožrala navzájem?
03. 12. 2012 | 12:25

SuP napsal(a):

Xury -
Tak koukám, že už to máte taky za sebou. Od chvíle, kdy jste se tu objevil se svými zajímavými příspěvky jsem pozoroval, jak nenápadně přitvrzují vůči notorickým levounským provokatérům. Problémem je, že jsou to oni, kdo se vám mísí do debaty a kdykoliv na ně zareagujete, dočkáte se standardního bazmyšlenkovitého souboru jalových frází.
Doufám, že Vás tato "žlutá karta" nevyvolá blok do těchto diskusí nadále přispívat.
Mimochodem, on pan "xx" taky už má našlápnuto a škoda by ho bylo taky.
03. 12. 2012 | 12:33

český maloměšťák napsal(a):

neo
Já nepotřebuji, aby mi neústavnost /principiální ve smyslu společenské smlouvy, která je skutečnou společenskou smlouvou a ne formálně zdatným obrem ale faktickým trpaslíkem/ např. Drábkova programu " arbeit macht frei" dokazoval nějaký orgán - tak jako vám.
Ano - LIDEM je protiústavní slepenec vytunelovaných poslaneckých mandátů - je to podvod nejen na voliče VV...je to pohrdání demokratickým systémem.
Ve smyslu ústavnosti jak ji chápu já - tedy jevu určité kvality, nejen stavu.

Kalousek a Parkanová byl příklad ad absurdum. Je mi líto, že to váš mozek nepobral.

P.S. Vy ale potřebuhete vždy vyjádření autority - abyste mohl spokojeně chrupkat s tím, že je věc správná - z hlediska tkzv. zákonnosti, že ?
Vězte tedy, že byste zřejmě spokojeně chrupkal i po přijetí Zmocňovacího zákona - také byl přijat ústavním způsobem.
Co na tom, že komunisti už tehdy byli pozavíráni, že...
Apropo - co tak mít sněmovnu plnou Pekárků - a odhlasovávat " zákony" jak na jarmarku ? Nereálné ? No nevím, nevím /Pekárek, Drobil, Bém, Parkanová, Peake, Kocourek, Dobeš, Škarka, Bárta..../.

Tuším že Aristoteles to byl, kdo tvrdil, že filozof bude žít stejým způsobem jako žil dříve a to i kdyby se zrušily VŠECHNY zákony.
03. 12. 2012 | 12:34

SuP napsal(a):

P,S. ....tedy Podle MÉHO názoru....
Že pane prírodovědče.
03. 12. 2012 | 12:34

Drzá zrzka napsal(a):

Kelt

Vám by stačil pohled na ve Vltavě vymáchaného Kalouska a Nečase, ale stačil by všem? Nebouchl by někdo přímo?

A za pár by začali být požíráni hrdinové z velké prosincové revoluce...

Jóóó, tak to na světě chodí...

Zákon džungle, že silnější vyhrává, nás vrátí zpátky do džungle
03. 12. 2012 | 12:39

neo napsal(a):

český maloměšťák:
že by sám ústavní soudce, nebo hujer, který si vykládá ústavu po svém?
Já samozřejmě v takových případech potřebuji rozsudek ústavního soudu. Nejsem ústavní soudce a mohu se mýlit při vykládání ústavy stejně jako mnoho jiných lidí. např v už zmíněném případě veřejné služby nebo u jiných např v případě zdravotnických poplatků.
Kalousek a Parkanová byl příklad ad absurdum/// špatný příklad, když se politické platny do výpočtu nezahrnují.

P.S.
Potřebuji samozřejmě vyjádření autority. Jak jsem psal výše, je mnoho komplikovaných případů, kde může rozhodnout právě jen a pouze ona autorita.
03. 12. 2012 | 12:48

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Xury.
Vyjadřovat se k tvým nesmyslům je pod mou úroveň jen zareaguji na tvé očividné lži.

Cituji například:
„připadá k pousmání, že Dzurindovi vyčítáte, to co u nás dělala ČSSD:
ad 1) podle levice se za Klausových vlád všechno rozkradlo, ale hlavní část privatizace přitom přišla až za Zemana (doly, hutě, Telecom)“.

Lež jako věž,
Pravice zprivatizovala naprostou většinu podniků, ČSSD privatizovala zbytky.
Zbytkové minoritní akcie v dolech, a ani ten Telecom nebyl již zcela stání.

Telecom
„ 1994 - 26% akcií podniku uvolněno do 2. vlny kupónové privatizace
1995 - vstup zahraničního strategického partnera na základě výběrového řízení. Vlastníkem 27% akcií se stalo konsorcium TelSource (PTT Telecom Netherlands, Swiss Telecom)“

Pravice v devadesátých letech zprivatizovala tisíce podniků, jen v kuponové privatizaci téměř 2500 podniků, ČSSD zbytkové podíly v několika podnicích.
03. 12. 2012 | 12:55

český maloměšťák napsal(a):

neo
Netrapte se tím. To by váš mozek stejně nepobral. Anebo se poraďte s Balíkem - ten má dobré nápady....strčí hlavu do komína a už je to hotový.
------------
Zajímavý - zcela nový fenomen : Dobeš /VV, LIDEM.../.
Přeběhlík od přeběhlíků. :))

:(

Ha, ha, ha......kurva to je demokracie jak škatule škatule hejbejte se - dobrá tak pro děcka a různá nea.
03. 12. 2012 | 12:57

cedubp lithographed napsal(a):

Neo:
ad autorita. jakou máte na mysli? morální, volenou, vnucenou?
- morální je v podstatě vaše svědomí
- volená je váš alibismus a pohodlnost (on to vyřeší, proto jsme ho volili)
- vnucená je v podstatě jako volená, jenom jste ji nevolili:-) budete ji pak vůbec následovat?

Každý národ, smečka, tlupa, banda a jiné potřebují vůdce. Prý jsme stádní tvorové (pardon společenští) takže si nějakou formu hierarchie vytvoříme pokaždé když je nás vic než dva. Ti co nevyhráli volby tak se snaží vůdce nahradit a to tím více, čím více jsou předpoklady pro vůdcovství obecně dostupné (např: už není třeba nejsilnějšího, ale nejvymluvnějšího). Pořád ale platí, že vůdce je silová pozice a má pravomoce nařídit něco co se nebude líbit nějaké části tlupy.
Takže skutečně potřebujete jen vůdce, nebo potřebujete vůdce se správným/morálním názorem/přístupem.

Bohužel dneska není podstatné co děláte, ale jako to prodáte...i když je to něco vlastně nic.
03. 12. 2012 | 13:05

neo napsal(a):

český maloměšťák:

já se tím netrápím, já tu nejsem od toho, abych nahrazoval ústavní soudce. Ale nemám rád lháře a na jejich lži musím upozorňovat. LIDEM je uskupení zcela v souladu s ústavou čr dokud ús nerozhodne jinak.

A ty sprostoty tu být nemusí, porušuje to kodex diskutujících, ale je mi jasné, že sporsťáci a lháři, co se rádi naváží do rodin diskutujících to ignorují. tací pak plácaj o demokracii...
03. 12. 2012 | 13:08

Kelt napsal(a):

To Drzá zrzka,
mě by pohled na vypouklá břicha Nečase a Kalouska v mokrých podvlíkačkách uspokojila.Že převlečeni do suchého by byli na krátký čas-tak 1 měsíc převeleni na veřejné práce by byla jenom třešnička na dortu.

Ale máte recht,že by to mohlo skončit podstatně hůře.
Tady je právě na místě otázka zatím nedokonalé analýzy jevu,proč tolik voličů zvolilo KSČM.Jaký na tom výsledku má podíl "krátká"paměť a nostalgie po "starých dobrých časech"a nakolik je to přesvědčení,po zkušenostech s reformami,že tato vláda si nezaslouží nic jiného,než krátký/bezbolestný/konec.
03. 12. 2012 | 13:08

Bavor napsal(a):

Yosif K napsal(a):
O produktivite prace se vsak nerozhoduje na poradach oranzovych ani modrych strejdu. Navysit produktivitu prace mohou jenom podnikatele - a to podnikatele neplaseni exotickymi vykriky napriklad soudruha Hollande ze jsou paraziti, ze je zdani 75%, ze je nenavidi atp atp. S demagogickym revem da oblbnout proletariat a daji se vyhrat volby, prosperita proletaru se tim vsak nezajisti...... KONEC CITÁTU. A pane Josife K, jakým způsobem zajistí navýšení produktivity podnikatelé? Tím, že propustí pár zaměstnanců a ostatní donutí pracovat o to více za stejné, nebo nižší mzdy? Nebo tím, že přesukou výrobu tam, kde je "vyšší konkurenceschopnost" - do Asie, kde lidé pracují za žebráckou mzdu a v nevyhovujících podmínkách (viz poslední zprávy o požárech oděvních závodů v Barmě)? JAKOU produktivitu to zvýší? Zvýší to POUZE ZISKY podnikatelů. V žádném případě to nezvýší životní úroveň zaměstnanců. A jak to zvýší odbyt výrobků? Také nezvýší. Jenom to přispěje k prohloubení krize snížením odbytu. Prosperitu zaměstnanců zvýší jenom zaměstnanost a vyšší mzdy. Ale to SNÍŽÍ zisky podnikatelů. A pokud se nezvýší zaměstnanost a mzdy, může POUZE STÁT částečně (ale ne úplně) řešit situaci přerozdělováním, kterým se sníží opět zisky podnikatelů. Prostředky na to může získat zdaněním podnikatelů - tam peníze jsou, jinde už ne. Ale ve světě, kde vládne globální kapitál, nemá stát šanci. Takže řešením je jenom JINÁ EKONOMIKA, která nebude zakládat růst zisků, ale růst "prosperita proletaru" a to při SOUKROMÉM VLASTNICTVÍ VÝROBNÍCH PROSTŘEDKŮ nejde. Právě to se tedy musí změnit.
03. 12. 2012 | 13:12

neo napsal(a):

cedubp lithographed:

ad autorita. jakou máte na mysli? /// ústavní soud pokud se jedná o řešení věci v rozporu s ústavou.

Soud, pokud se jedná o věc v rozporu se zákonem.
03. 12. 2012 | 13:14

SuP napsal(a):

(03. 12. 2012 | 13:12)

Slyšeli jste slovo Bolševika ....
03. 12. 2012 | 13:19

taffy napsal(a):

pre ficovolic: pekne srovnanie ceskej republiky a slovenska
skutocnost je najvacsi nepriatel "pravicovych" komsomolcov
( ci su to kremelski paholkovia ??? )
ficu bysom nevolil, ale vidno, ze je to mozne robit inak
my cesi sme troska zadubeni, nevieme cudzie jazyky, necitame cudzie noviny atd atp, ale slovensky zvacsia rozumieme a tym mame ake-take srovnanie. nuz, cisla nepustia, nasi ceski praviciari by mali zaplakat
03. 12. 2012 | 13:22

Bavor napsal(a):

Salemo napsal(a):
Takže pane Sobotko - jak byste zařídil vy aby se zadlužení snížilo a společnost se přitom nepožrala navzájem? KONEC CITÁTU. Jak jednoduché, milý Salemo - je třeba brát peníze tam, kde jsou a ne tam, kde nejsou. Jak víte, z republiky odtéká každoročně cca 300 miliard dividend. Pan Kalousek ZRUŠIL ZDANĚNÍ. Mezinárodní smlouvy o dvojím zdanění dovolují 10ti procentní zdanění. Dalším zdrojem může být zdanění finančních operací bank. Současná legislativa daní pouze úroky střadatelů 15%, ale nedaní výdělky bank, které vaše úspory půjčují na daleko vyšší úroky. A nedaní ani prostředky, které banky získávají tzv. "poplatky" za jakýkoliv pohyb ve váš prospěch či neprospěch. To považujete za správné?
03. 12. 2012 | 13:36

MartinO napsal(a):

maloměšťák:
citace
"Já nepotřebuji, aby mi neústavnost /principiální ve smyslu společenské smlouvy, která je skutečnou společenskou smlouvou a ne formálně zdatným obrem ale faktickým trpaslíkem/ např. Drábkova programu " arbeit macht frei" dokazoval nějaký orgán - tak jako vám.
Ano - LIDEM je protiústavní slepenec vytunelovaných poslaneckých mandátů - je to podvod nejen na voliče VV"
=========================
To napsal opravdu ten samý maloměšťák který mě nazval bolševikem, fašistou a nevím čím ještě za to, že si na základě zveřejněných důkazů dovoluji myslet o Rathovi že je zloděj ještě před tím než to dokáže "nějaký orgán"?
To se mi nechce věřit...
03. 12. 2012 | 13:38

Xury napsal(a):

Pro ten, kdo se hádat nebude:
i v kuponové privatizaci se velmi často privatizoval jen minoritní podíl. Takže i vaše tvrzení je přinejmenším zavádějící. Nemalá část podílů některých velkých podniků byla také převedena na města (např. doly), což lze také dost obtížně považovat za privatizaci.
Nicméně já jsem měl na mysli často opakované tvrzení, že pravicové vlády promrhaly výnosy z privatizace, což není pravda.
03. 12. 2012 | 13:43

Drzá zrzka napsal(a):

Kelt

Vlády konec bezbolestný

Když nebude zvolen nástupce prezidenta, komu by vláda předala demisi po 8. březnu 2013?
03. 12. 2012 | 13:44

Yosif K napsal(a):

Bavor napsal:
1) Jak jednoduché, milý Salemo - je třeba brát peníze tam, kde jsou a ne tam, kde nejsou. Jak víte, z republiky odtéká každoročně cca 300 miliard dividend. Pan Kalousek ZRUŠIL ZDANĚNÍ. Mezinárodní smlouvy o dvojím zdanění dovolují 10ti procentní zdanění. Dalším zdrojem může být zdanění finančních operací bank.
2) Současná legislativa daní pouze úroky střadatelů 15%, ale nedaní výdělky bank, které vaše úspory půjčují na daleko vyšší úroky.
3) A nedaní ani prostředky, které banky získávají tzv. "poplatky" za jakýkoliv pohyb ve váš prospěch či neprospěch. To považujete za správné?
KONEC CITATU.

Pane Bavor - jste skvelym prikladem obeti demagiogickeho stvani CSSD.
ad 1) dividendy jiz jednou zdaneny byly jako podnikovy zisk. Dvoji zdaneni je sice mozne ale samozrejme snizi atraktivitu dalsich investic. Kdo pak bude zamestnavat proletare? Budou snad stavet fabriky sami ze svych uspor? Viz piklad leviceho pomatence sooudruha Hollande ktery napred rozdiviocil proeltare tim ze vice zdani bohace a nyni schvaluje pro podniky danovou ulevu 30 miliard EUR.......... SVATA PROSTOTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ad 2) zisky bank jsou daneny jako zisky kohokoliv jineho - kdo vam tuto s...acku nakukal? Sobotka?
ad 3) zisky bank jsou daneny jako zisky kohokoliv jineho - kdo vam tuto s...acku nakukal? Sobotka?
ad 2 a 3 - staci se podivat do vyrocnich zprav ruznych bank ze banky plati normalni sazby daniu z prijmu. Jina vec je ze po privatizaci nektere banky odecitaly z danoveho zakladu ztraty minulych onbdobi (do hloubky 7 let) na toto ma vsak pravo kazdy podnik.

Cely vas prispevek je ilustraci toho, jak CSSD rozdivocuje prosty lid ktery nicemu moc nerozumi zcela lzivou a demagogickou propagandou...........
03. 12. 2012 | 13:48

Vlado napsal(a):

Dneska byl YOSIF K přes tu neděli pěkně nadžený. Ty jeho myšlenky by měli být realisovány naší trokolkou a byla by naše kapitalistická republika před skokem do propasti. Jen třiadvacet let stačilo těm polistopadovým dobrodruhům v čele ODS i ČSSD k tomu, že polistopadové naděje jsou hluboce pohřběni pod tuneli privatizace, dary církvi a neodpustitelnou zadlužeností, která činí 1,7miliardy korun českých. Přičemž zadlužení domácností činí 1,3bilionů Kč. Proč? Když socialismus i domácnosti hospodařili bez dluhů? Protože kapitalismus žije nadluh hlavně ten americký, který je zadlužen v komunistické Číně. Paradox, který je těžko k uvěření. Že by kapitalismus měl na kahánku?
03. 12. 2012 | 13:49

Yosif K napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Bavor napsal:
1) Jak jednoduché, milý Salemo - je třeba brát peníze tam, kde jsou a ne tam, kde nejsou.
KONEC CITATU.

Pane Bavor - co kdybyste se na daneni bank zeptal primo Bohouse Sobotky, byvaleho ministra financi????????
03. 12. 2012 | 13:50

Salemo napsal(a):

To Bavor:
docela jsi mě pobavil. Zvlastě ta pasáž o té produktivitě. Podle čeho soudíš že se produktivita počítá. No samozřejmě se počítá z odvedeného výkonu jednoho člověka. Tj jakou má přidanou hodnotu jeho denní pracovní doba. Takže pokud podnikatel sníží počet lidí a přitom odvede stejný objem práce, tak jasně zvýšil produktivitu.
Otevřená otázka zustává v oblasti hodnoty této práce, ale to už je jiná oblast. Přece jen 100x nic je porád nic...a tudíž 1x něco vyhrává.

To že využívá podnikatel pro svoje podnikání prostředí, které mu tu produktivitu zvyšuje samo o sobě, je přece jeho právo. Pokud podniká v oboru, který zvládnou i chudí a nevzdělaní Barmánci, pak by byl blázen aby tam nešel.

Proč si všichni myslí, že povinností podnikatelů je vás co nic neumíte živit? Když nechcete být vykořistovaní tak začněte podnikat (a stanete se vykořitovateli) nebo pracujte na sebe jako živnostník (a nebudete ani vykořistovatelé), ale proboha přestante si pořád myslet, že kdo má peníze a umí je vydělat, tak je povinnej vám je dávat jen proto, že vy neumíte nic co by ty peníze vydělalo.

"Prosperitu zaměstnanců zvýší jenom zaměstnanost a vyšší mzdy."
Jistě - plný souhlas. Tak se tedy zaměstnejte a zvedněte si svoji mzdu. Že nevíte kde a jak? No ale to je jen váš problem - proto se totiž lidi dělí na bohaté a chudé. Jedni prostě umí/dělají něco navíc co ty druzí neumí/nedělají.
Pokud je to v rámci zákona a morálky, pak je vše vpořádku.

Pokud se ale jedná o nadržování, podvody, krádeže apod, je to stejné zlo jako si vynucovat osobní prospěch ve formě sociálních výhod na úkor druhých.

Takže požadujete skutečně to, na co jste si vydělali svoji prací a umem, nebo chcete jenom dostat dotaci na svou neschopnost umět něco o co je zájem?
03. 12. 2012 | 13:50

Yosif K napsal(a):

Vlado napsal(a):
..... Když socialismus i domácnosti hospodařili bez dluhů? Protože kapitalismus žije nadluh hlavně ten americký, který je zadlužen v komunistické Číně. Paradox, který je těžko k uvěření. Že by kapitalismus měl na kahánku?
03. 12. 2012 | 13:49
Pane Vlado - i vy muzete hospodarit bez dluhu - chce to nic moc si nepujcovat.
Pane Valdo -0 i valda CR muze hospodaroit bez dluhu. Jedna z cest by byla zavest totalitni rezim - jako v Cine - a vzit poradne u huby proletare - jako v Cine. Pak bude Ceska Republika klidne moci pujcovat i USA.......
03. 12. 2012 | 13:54

Ládik!!! napsal(a):

Kdyby žila moje máma, její reakce na článek by byla: "Pane Bože, spusť na něho nože."
03. 12. 2012 | 13:55

gaia napsal(a):

Vlado

já to říkám taky, že kdyby se s tou sametovou ještě 10 let počkalo, že by se ukázalo, jak je kapitalismus neživotaschopný a zhroutil by se sám.
Kapitalismus potřebuje se rozpínat, získávat nové a nové trhy, novou levnou pracovní sílu a zabírat nová a nová území.
Toto vše ale již na světě došlo, tudíž se to vše topí ve svých vlastních výkalech.
je to odpověď i pro Salema

kapitalisti si nevydělávají svým vlastním umem a prací, ale vykořisťováním a odrbáváním jiných. Na to musí být žaludek, souhlasím, že na to každý nemá.
03. 12. 2012 | 14:01

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Xury.
Zase jenom kecáš.
Pravice zprivatizovala tisíce podniků, jen v té kuponovce asi 2300.
U několika strategických podniků, jako například ty doly, si stát ponechal část akcií, někde kolem 40 % a část předal městům asi 20 %. Například u těch dolů v roce 1998 již stát včetně obcí vlastnil jen minoritní podíly, protože obce své podíly prodaly.

Za vlády pravice stát z obrovského podílu státního majetku nedostal téměř nic.
ČSSD z prodeje zbytků několika podniků, a to někdy musela například u bank nejdříve sanovat a očistit, u toho Telecomu si taky nejsem jistý, zda stát nemusel nejdříve nakoupit pár % akcií, aby měl 51 % a mohl prodat výhodněji, získala prostředky, které šly často na úhradu ztrát za vládou pravice.
03. 12. 2012 | 14:02

gaia napsal(a):

a ještě dodatek

někde jsem slyšela pěkné heslo

zatímco se proletáři všech zemí světa nikdy nespojí, kapitálu se to podařilo dokonale
03. 12. 2012 | 14:03

Kelt napsal(a):

To Drzá zrzka,
podle § 65/66/teď si nejsem zcela jist Ústavy ČR/,ale pokud si to vyůglujete ,můžete mne opravit/tak do rukou předsedy Senátu.
Ta možnost je zcela reálná,neb o termínu voleb jsou vážné pochybnosti vzhledem k odhodlání některých kandidátů se obrátit na ÚS.
Přesto by mě to nekazilo chuť k jídlu,pokud by nad Hradem nevlála standarta,která tam evidentně nepatří.
03. 12. 2012 | 14:07

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
Denuncianti za nacistů či za bolčevika/ donášeči estébákům/ velmi často používali takových metod, jako jste použil vy.
Vytrhají si věty, které potřebují - zcela opomenou závěr mého komentáře /ad Aristoteles /... a ještě za teplas tím letí ven - na obhajobu svých zvrhlých tvrzení , kdy tvrdí, že Rath je šéfem organizované bandy a že ti, kdo se zastávají instituce presumpce neviny jsou slizkými křiváky stejnými jako on.

Ano - já nepotřebuji, aby mi protiústavnost nucených prací dokazoval nějaký orgán. Nucené práce jsou prostě nucené práce.

Ostatně běžte a denunciujte soudce US Balíka.
Ten má zase názor opačný / váš názor ??? - anebo soughlasíte s náůezem US ve vztahu k programu " arbeit macht frei" - a označí ty, co nyní na nucené práce nebudou nuceni docházet jako lehkoživky.

Jste fakt nehorázný hlupák a udavač ... formátu člena pouličního výboru.

--------
Pokud nevidíte rozdíl mezi nucenými pracemi /kdy k nespravedlnosti došlo zcela organizovaně a zcela na očích veřejnosti, kdy se dala jednosuše změřit a to i bez jakéhokoliv soudu/a Rathovou vazbou kvůli policejně vyšetřovanému činu...tak je mi to velmi líto...ale problém bude spíše v genetice či v pomocné škole - kterou vám asi rodiče měli vybrat jinou.

MartineO - napsal vy jste sem - pod blogy...už někdy něco k věci ?
Anebo vás to prostě baví - dělat zde pouze slintala některým nickům ? A přes to prostě nejede vlak ?

Zkuste se vrátit na počátek naší výměny názorů - a uznat, že jste se velmi mýlil - když jste označil všecjhny ty, kdo tvrdí, že Rathovi lze dokázat vinu až při soudu - za slizké křiváky. A omluvte s ejim.
Pak lze možná vést nějakou diskuzi.
Takhle jen stojíte v hovně, které jste sám vykadil
A myslíte si, že když si budete /stojíc stále v hovně/ jednu nohu otírat o druhou - že si ty nohy očistíte.

Jste toho schopen ?
03. 12. 2012 | 14:09

český maloměšťák napsal(a):

neo, MartinO
Před takovými jako jste vy dva utekl kdysi Herakleitos. Už je to drahnou dobu ...co se pak raději přikryl hnojem - než aby vám dále naslouchal.
/nepřemýšlejte nad tím - stejně byste to nepobrali/

Jeden svět pro probuzené a každý z nás má v sobě svůj zvláštní svět....
03. 12. 2012 | 14:14

Josef napsal(a):

Yosif K napsal(a):hlouposti. Průšvih Řecka a potažmo i Španělska má pod palcem Německo, prostřednictvím svých bank. My na tom nejsme lépe. 500 miliard Kč, které se vytvoří v ČR se realizuje právě v Německu. A to je pálka, která musí někde chybět. Rak to je i v jiných zemích, co si tam pustili tzv. zahraniční investory s úlevami na daních a dopustili tím likvidaci domácího průmyslu. Ale toto činila ODS ruku v ruce s ČSSD, tudíž důsledky si tyto bandy nemají co vyčítat.
03. 12. 2012 | 14:15

český maloměšťák napsal(a):

Promiňte - je to mimo téma, ale je to také zajímavé. Ve vztahu k možným budoucím převodům administracae tkzv. zaměstnaneckých penzijních plánů. Pokud budou zavedeny.

http://www.washingtonpost.com/business/technology/verizon-management-retirees-sue-to-stop-transfer-of-pensions-to-prudential-insurance/2012/11/29/d5fe89d0-3a5d-11e2-9258-ac7c78d5c680_story.html
03. 12. 2012 | 14:22

neo napsal(a):

český maloměšťák:

typický příklad cosemihodiče.

Presumpce neviny je úplně stejná věc. Mnoho lidí myslí, že je Rath vinen, mnoho lidí že j nevinen. Dokud ale nerozhodne soud, platí presumpce neviny a může se jeden stavět třeba na hlavu. Nejsem soudce, nejsem vyšetřovatel, nemám informace o vině či nevině doktora. Totéž platí u všech sporných kauz a všude je nutný rozsudek.
03. 12. 2012 | 14:25

Yosif K napsal(a):

Kdy prestane CSSD vypravet svym rozdivocelym volicum pohadky? Cituji aktualne.cz:

Bersaniho komunistická minulost ovšem mate. Praktikující katolík je připraven zachovat většinu nepopulárních reforem schválených současným úřednickým kabinetem bývalého eurokomisaře Maria Montiho, pouze chce jejich dopad pro zaměstnance státních i soukromých firem poněkud zmírnit.

"Musíme vyhrát, nemůžeme ale vyhrát za každou cenu," upozornil Bersani po svém znovuzvolení na problémy, kterým Itálie čelí. "Nemůžeme vyhrát s tím, že budeme vyprávět lidem pohádky, takhle se vládnout nedá. Nebude to jednoduché, země to ale potřebuje."
03. 12. 2012 | 14:36

Yosif K napsal(a):

Josef napsal(a):
500 miliard Kč, které se vytvoří v ČR se realizuje právě v Německu. A to je pálka, která musí někde chybět. Rak to je i v jiných zemích, co si tam pustili tzv. zahraniční investory s úlevami na daních a dopustili tím likvidaci domácího průmyslu. Ale toto činila ODS ruku v ruce s ČSSD, tudíž důsledky si tyto bandy nemají co vyčítat.
03. 12. 2012 | 14:15
Co tim myslite pane pohadkari - Nemci investovali, Nemci si vybiraji dividendy.

Kdybyste investoval vy take si vybirate dividendy.

Mate mentalitu albanskych pomatencu kteri si mysli ze investoval CEZ ale dividendy budou vyzirat Albanci. Tim ovsem dosahnou toho, ze priste uz tam zadne cizi formu investovat nebudou. Pak se budou moci vratit do "blahobytu" kasarenskeho sociku za rezimu Envera Hodzi......

Podivejte se do Francie!!!! Pomatenec Hollande rozdivocil pologramotne proletare sliby ze zdani nenavidene bohace a ted "nenavidenym bohacum" zarizuje danove ulevy 30 miliard EUR!!!!!!!!
03. 12. 2012 | 14:43

berkowitz napsal(a):

Malá glosa:
ODS chce zavést asi 6000 placených politruků. Ideálním kandidátem je nějaký Yosif!
03. 12. 2012 | 14:48

FIcovolič napsal(a):

Taffy: neházejte flintu do žita a neshazujte se :-) Chyby jsme udělali taky my na Slovensku, a že jich teda bylo!!! Co mě zaráží je, že po dlouhé době, kdy se na Slovensku říkalo:"To, co pravice u nás, by si česká pravice nikdy nedovolila", teď všichni zde pozorujeme, jak děláte ty samé chyby, co my. Je to škoda. Ale pamatujte si jedno: nikdy nepodceňujte sílu společnosti a její sebezáchovný pud. Společnost se posbírá, to vám garantuju, nabere dech (kdybychom my Slováci a Češi byli padavky, tak už dávno v tomhle prostoru neexistujem). Podstatné je, dokázat si říct pravdu. My ji, bohužel, až teď krutě objevujem na Slovensku. Zjišťujeme, že je na tom katastrofálně školstvo, zdravotnictví, sociální služby, že už nejsme soběstačni v zemědělství, vlastně v ničem. Ale udělali jsme první krok: víme, že máme problém a víme, kde je (kde nás bota tlačí). Po dlouhé době - jelikož sleduji dění ve vládě daleko podrobněji, než většina mých krajanu - mám pocit, že začíname pracovat s nějakou vizí a koncepcí (a ano, v některých věcech sa vracíme k tomu, co zde fungovalo za socíku). No bude to dlouhá cesta a těžká. Ideologické brýle dolú, pánové. Už konečně dolú. Přeji vše dobré...
03. 12. 2012 | 14:51

alojz napsal(a):

Yosif K

Co to tu pořád vykládáte za nesmysly?
Jaký růst na dluzích, rozhazování peněz?

A to poté, co nám tady "pravice" předvádí strmý a stále strmější pád, který se sám nezastaví.
03. 12. 2012 | 14:52

alojz napsal(a):

Salemo

Jsem zaměstnanec a ty máš tu nebetyčnou drzost tvrdit, že nic neumím?Jak si to můžeš dovolit??
03. 12. 2012 | 14:55

Miky napsal(a):

Pro pana Sobotku:

Pane budoucí premiére, schytáváte to ze všech stran kdykoliv se pokoušíte presentovat své názory. Přesto všechno co o vás oprávněně vaši nepřátelé píší, jste pozoruhodný člověk. Určitě jste svým způsobem schopný. Protože to, jak jste se dokázal zahnízdit v ČSSD a jak jste se propracoval s minimem profesních zkušeností stranickou hierarchií až na vrchol, tak to tedy klobouk dolů. Politika vás živí více než dobře. Bohužel to je asi tak všechno.
03. 12. 2012 | 15:00

PepaS napsal(a):

Bavor
,,Takže řešením je jenom JINÁ EKONOMIKA, která nebude zakládat růst zisků, ale růst "prosperita proletaru" a to při SOUKROMÉM VLASTNICTVÍ VÝROBNÍCH PROSTŘEDKŮ nejde. Právě to se tedy musí změnit. "
A to jak .Vláda proletariátu už tu byla. Bavore, že Vy jste žil
v letech 45-89 v bavorsku?
03. 12. 2012 | 15:05

alojz napsal(a):

PepaS

nešlo by to česky?
03. 12. 2012 | 15:07

alojz napsal(a):

Otázka:
Komu se podařilo získat nejvíce volebních hlasů pro KSČM?
Odpověď:Yosifovi K!
03. 12. 2012 | 15:20

Yosif K napsal(a):

Pane Bavore - pri statnim valstnocvti vyrobnich prostredku lidi pulku producke rozkradou a nikdo nic neinovuje - proc by se namahal vymyslet neco noveho - "neni to jeho". A kdyz uz se inovuje, tak to obvykle spatne dopadne protoze chybi nejakys rouby nebo hrebiky nebo osicky nebo hadicky.

Za kazde dva roky sociak zaostaval o jeden rok technologicky za zapadem.
03. 12. 2012 | 15:21

alojz napsal(a):

Co mi vadí na vládě?
Naprostá neschopnost a hloupost, kterou se snaží zakrývat prázdnými hesly.
03. 12. 2012 | 15:26

Yosif K napsal(a):

Byl jeden poslanec od Vyskova,
Pece o proles jeho dusi kova!
---Kol hlavy ruda svatozare!
---rozhodi penize mezi proletare!
Zachrani od krize narod znova!!!!!
03. 12. 2012 | 16:04

Ernesto napsal(a):

Josif K řekové nemusí muklovat jako češi, oni mají jiné poslání na zemi ! Jsou předurčeni k vytváření kultur a řádu na zeměkouli ! Oni si to stále uvědomují ! Jsou to bojovníci proto na chleba nikdy dělat nebudou ! Bud budou v budoucnu loupit a plenit nebo se nechají vydržovat od EU !! Raději je nechejte tam kde jsou a nevzpomínejte je stále ! Ernesto
03. 12. 2012 | 16:13

Ernesto napsal(a):

Yosife K a tohle mi právě jde ! Lidi se musí naučit chovat se ke společnému majetku zrovna tak jako ke svému !!! Stalin se o to pokoušel ale byl málo důsledný ! Já být v jeho pozici ,přitvrdil bych ! Z mnohými takylidmi to holt po dobrém nikdy nepůjde ! Zlatý by byl socialismus kdyby se tohle povedlo někomu v touci lidem do makovic !!! Ernesto
03. 12. 2012 | 16:52

Sladký napsal(a):

Alojz- to není hloupost a nechopnost, to je bohužel něco daleko horšího.
03. 12. 2012 | 17:02

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Josífku K. dneska je to lepší? Šmakuje? Po tom co nám tu ostatně předvedla ta tvá milovaná pseudopravicová vláda s.Nečase za spoustu TUPÉ NESCHOPNOSTI, NEUMĚTELSTVÍ, KDY NIČEMU NEROZUMÍ A UŽ VŮBEC NÉ EKONOMICE, STEJNĚ JAKO TY, tak samozřejmě nejde volit neobolševíckou pseudopracici!!!
03. 12. 2012 | 17:18

SAM 48 napsal(a):

A proč máme pořád růst?Na dluh?Budeme kupovat blbosti,které nepotřebujeme?Stavět stavby,které nevydělají ani korunu a na jejich provoz budeme jen doplácet?Platit,,odborníky a umělce"kteří nikoho nezajímají a nic potřebného neudělají?Děkuju nechci!
03. 12. 2012 | 17:23

krajan napsal(a):

Á, můj oblíbenec Yosif K. zase řádí: cituje a veršuje. Myslím, že je ztrátou času na něho vůbec reagovat.
Dnes se mi nejvíce líbil vstup, který se ptal Sobotky, zda má soc-dem vypracovanou koncepci na 10-15 let dopředu. Doporučuji tomu diskutérovi, aby, kdyby se tu náhodou objevil Nečas s Kalouskem, padla otázka, zda mají vypracovanou shodnou koncepci dopředu alespoň na kalendářní měsíc. V případě jejich kladné odpovědi bych osobním dopisem,adresovaným OUN New York, doporučil Kalouska opět vyzdvihnout jako nejlepšího ministra financí Evropy, obou Amerik a taky Burkiny Faso.
03. 12. 2012 | 17:30

Ládik!!! napsal(a):

Sobotkovy představy o rychlém růstu splňují tzv. vlky. Zde je popis, co s nimi správně dělat:

Vlky, tzn. výhony rostoucí přímo vzhůru z kosterního dřeva, odstraňujeme po celou dobu vegetace. Nejlepší je, pokud je vlk mladý, ještě nezdřevnatělý, vylomit ho i s lůžkem a ošetřit ránu stromovým balzámem nebo štěpařským voskem. Toto důsledné ošetření platí i u ostatních větších řezných ran. Pokud necháme do podzimu vlky zdřevnatět, musíme je řezat, a to vždy těsně u dřeva, ze kterého vyrůstají. V tomto místě jsou totiž spící očka, která mohou v příštím roce znovu vyrazit. Uřízneme-li vlky špatně, narostou po nich celé štětky vlků dalších.

Zelení (na rozdíl od ČSSD) vidí budoucnost ve jmelí.
03. 12. 2012 | 17:44

Salemo napsal(a):

Alojz:
"Jsem zaměstnanec a ty máš tu nebetyčnou drzost tvrdit, že nic neumím?Jak si to můžeš dovolit??"

To je typická zkratkovitá demagogie - přečti si muj příspěvek znova prosím. Byla to reakce na příspěvek někoho jiného a zvlaště poslední věta myslím je zcela jednoznačná.

mezi náma: Co umíš tak užasného? Nevím v jakém oboru jsi zaměstnán, ale právě proto že jsi zaměstnán, tak to znamená, že se neživíš svou prací, ale prodáváš svuj čas někomu, kdo ho umí zhodnotit.
Jinými slovy jsi najatá síla, kterou někdo potřebuje podle svých požadavků a svého know how. Nemáš žádné starosti o lidi co zaměstnáváš, nemáš žádné povinnosti (krom pracovního řádu), nemáš žádné milionové dluhy na provozní úvěry. Jen si ráno a večer pichneš a 15 tého se koukneš na výplatní pásku. A dokonce když dodržuješ pracovní řád, tak ti chodí porád stejná výplata, dokonce i při dovolené. A když se ti nelíbí peníze, tak mužeš kdykoliv odejít za lepším - jenom dva měsíce si počkáš a hurá jsi volný a bez dluhů. Ach jak je ten život bez starostí sladký.

Takže když teda něco umíš, tak proč nezačneš v tom něčem podnikat a neživíš se lépe prodejem svého umu a nikoliv jen prodejem svého času? Uživíš se pak sám, potažmo uživíš ještě 50 takových jako jsi ty? A co teprve 5000 zaměstnanců? nebo ještě lépe 8 milionů (zbytek myslím jsou děti).

Ale zpátky k meritu věci - Nesnáším levičácký názor, že kdo je bohatej ten musí dávat chudým. Nesnáším názor, že kdo je bohatej, tak ten je zloděj. A nesnáším názor, že kapitalista jen vykořistuje. Naopak to ti co se neumí živit sami chtějí prodávat svůj čas a diví se, že o ně není zájem.

Prostě tolik lidí, co dokáže zhodnotit něčí čas do peněz prostě v tomhle státě není, abyste se všichni měli královsky.
03. 12. 2012 | 17:47

Salemo napsal(a):

PS: a samozřejmě ještě při počítejte tu bandu skutečných zlodějů, co se na tom všem chce napakovat opravdu nefer způsobem. To prostě bude vždycky ve ztrátě:-)
03. 12. 2012 | 17:52

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro SAM 48.
Cituji tě:
„A proč máme pořád růst?Na dluh?Budeme kupovat blbosti,které nepotřebujeme?Stavět stavby,které nevydělají ani korunu a na jejich provoz budeme jen doplácet?Platit,,odborníky a umělce"kteří nikoho nezajímají a nic potřebného neudělají?Děkuju nechci!“

A jsi si jistý, že v době krize – recese,

jde společnost tím správným směrem?
jsou patologické vlivy menší než v období prosperity?

Nepochybně nejlepší podmínky pro zdravý vývoj společnosti jsou při růstu někde kolem 2 – 3 %, v transformující společnosti to může být vyšší, velmi vysoký a nepřirozený růst může přinést problémy, pokles je vhodný málokdy.

Taky si hurvínku uvědom, že nerůst nepostihuje všechna odvětví stejně,
poslední čísla: průmysl – 7 %, stavebnictví – 11 %.
03. 12. 2012 | 18:12

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro SAM 48.
A ještě hurvínku, co myslíš, jak je na tom hazard, drogy a další?
Rostou, rostou, cy myslíš?
Průměrný pokles -1.
03. 12. 2012 | 18:24

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Omluva za překlepy.
03. 12. 2012 | 18:25

Vlkodav napsal(a):

Jsou vánoce a tady čtu, že pokud nemám peníze, tak si mám půjčit a bude líp. Tomu opravdu někdo věří? To už všichni rezignovali na zdarvý rozum.

Ještě že budou vánoce! To zas bude alespoň klid vod všech kecalů co slibujou pečený holoubata do huby.
03. 12. 2012 | 18:26

Yosif K napsal(a):

Byl jeden poslanec od Telnice,
nikdo se nestara o proles vice!!!
---nasekat dluhy roztocit kola,
---toto jest budoucnost skvela nova,
dluhama at strasi treba Polednice!!!
03. 12. 2012 | 18:27

Sladký napsal(a):

Salermo-bez lidí, kteří realizují nápady a prplány (ty říkáš práci) podnikatele by podnikatel měl KULOVÉ. A ještě v další věci jsi mimo. Zaměstnanec neprodává ČAS, jak tu nesmyslně plkáš, ale pracovní výkon,svůj podíl na realizaci produktu.

A ještě dodatek- bez podnikatele, soukromého majitele to jde. Bez zaměstnanců-pracovníků to nejde.
03. 12. 2012 | 18:30

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):
1) Nepochybně nejlepší podmínky pro zdravý vývoj společnosti jsou při růstu někde kolem 2 – 3 %, v transformující společnosti to může být vyšší, velmi vysoký a nepřirozený růst může přinést problémy, pokles je vhodný málokdy.

2) Taky si hurvínku uvědom, že nerůst nepostihuje všechna odvětví stejně,
poslední čísla: průmysl – 7 %, stavebnictví – 11 %.
03. 12. 2012 | 18:12
ad 1) Jasny - proto protickyklicky genius Sobotka pri rustu o 7% jeste navysoval zadluzeni o 100 miliard rocne!
ad 2) No to je strasny - stavebnictvi se propadlo nejvice - ono to tak uz je sice od veku vekuv, ze se stavbnictvi propada nejvic, ale pomoc je uplne snadna - vlada zada stavbu nejake dalnice nebo hladove zdi nebo kanal Odra-Dunaj, nejaci blbouni na to urcite 500 miliard pujci..... a kdyz se na ne zazubi Sobotka nebo Paroubek, urcite to bude i za nizky "recky" urok....
03. 12. 2012 | 18:34

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

Dvě blbosti:
"Zaměstnanec neprodává ČAS, jak tu nesmyslně plkáš, ale pracovní výkon,svůj podíl na realizaci produktu."
To záleží na zaměstnanci i na zaměstnavateli. Z praxe vím, že většině zaměstnanců je produkt šumafuk, bohužel. I proto je v česku tak nízká produktivita.

"bez podnikatele, soukromého majitele to jde. Bez zaměstnanců-pracovníků to nejde."
To platilo před průmyslovou revolucí.
03. 12. 2012 | 18:34

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
A ještě dodatek- bez podnikatele, soukromého majitele to jde. Bez zaměstnanců-pracovníků to nejde.
03. 12. 2012 | 18:30
Pane Sladky - bez podnikatele to jde ale rovnou do pr...ele!!!! Proto se vetsina komunistickyych reditelu vbehem cvrt roku promenila na podnikatele protoze dokonce i oni meli plne zuby toho aby je ridili "zastupci pracujiciho lidu" senilni kreteni ze SPK.

Cesti zamestnanci se deli do dvou sort:
-----jedna nahradietlna neni
-----a jedna je nahraditelna makaci v Rumunsku, Turecku a dokonce i v Cine.

Takze pozor - pozor - pozor!!!! Aby vlivem Sobotku a odborarskych bolsevickych stvacu se nahodou vetsina ceskych proletaru neocitla v kaegorii cislo DVE!!!!!!!
03. 12. 2012 | 18:39

Sladký napsal(a):

Vlkodav :o)))) Obávám se, že jste nic nepochopil, že je tedy zbytečné diskutovat. Jen vás upozorním, že produktivita u nás dosahuje v průměru 75% produktivity Německa,(na rozdíl od mezd a platů) a že to není ani náhodou a ani zdaleka záležitost zaměstnance a jeho pracovních úkonů:o))) Důležité je technické vybavení, kvalita managementu- a to rozhodně není záležitostí zaměstnance,že.
03. 12. 2012 | 18:40

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

Ha - člen managementu není zaměstnanec. Milý Sladký, vaše bludy jsou fakt super, ale na váš návrh na maximální mzdu (8x minimální mzda) to nemá.

Berte můj příspěvek jako přátelské štouchnutí do zad a zasmějte se, chlape. Máme sice jiné názory, ale to neva. Budeme kecat jak to jde do ... a ono se to stejně nakonec nep... A to je hlavní.

Hezký předvánoční čas.
03. 12. 2012 | 18:45

Sladký napsal(a):

Yosif- máte jediné plus- a to,že nejste vulgární a agresivní. Takže - neslyšel jste nic o úspěšných a výkonných státních podnicích? Nevíte nic o družestevní formě vlastnictví? A ještě něco- zjistěte si, KDO řídí drtivou většinu soukromých podniků. Nemusíte pátrast, prozradím vám to. Podnikatel-majitel sám jen velmi zřídka.

A ještě jeden váš vtípek mne pobavil.Ten o těch komunistických ředitelích,proměněných na podnikatele.:o))) Tomu se říká kouzlo nechtěného.
03. 12. 2012 | 18:45

Sladký napsal(a):

Vlkodav- OK. Zaměstnanec jak zaměstnanec, že ? Ale to je jedno, radostné vánoce i vám.
03. 12. 2012 | 18:48

Vlkodav napsal(a):

Sladký

Díky.
03. 12. 2012 | 18:50

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Jak mile tu vládne pravice více jak jeden rok, tak republika VŽDY stojí před bankrotem a blížícím se kolapsem. A nic tomu nepomůže ani fanatické lhaní jejich pomatených bezmozkových fandů. Tuto republiku pravice VŽDY A SPOLEHLIVĚ přivede na hunt. Asi nic jiné ani neumí!
03. 12. 2012 | 18:51

SuP napsal(a):

"....vládne pravice více jak jeden rok, tak republika VŽDY stojí před bankrotem a blížícím se kolapsem...." hlásá tu jeden z rudých mozků.
Takže Dluhoslave - Hupky hupky dpo parlamentu, shodit vládu, vyhrát volby a ať je tu růst! Kdo má tak dlouho čekat? Vypadá to, že místo shazování vlády jste se dali na spisovatelství traktátů. Myslíte, že tím všichni vyděláte to co Paroubek?
03. 12. 2012 | 19:01

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

a ted vážně:
Obyvatelům Česka hrozí chudoba nejméně ze všech států Evropské unie
http://ekonomika.idnes.cz/chudoba-cesku-podle-eurostatu-nehrozi-dhm-/eko_euro.aspx?c=A121203_133749_eko_euro_neh
takže jestli tomu rozumím dobře, za nejhorší pravicové neoliberální vlády od bílé hory se u nás mají nejchudší lépe , než ve všech ostatních zemích posvátné krávy neobolševiků z lihového domu - EU. nad tím se měli sláveček, zaorálek, táta zavadil a mluvčí lihového domu pehe hluboce zamyslet!!!
03. 12. 2012 | 19:17

Ládik!!! napsal(a):

Mám konstruktivní návrh pro sjezd ČSSD: za papalášským stolem navrhuji tato budovatelská hesla:

"Ať!" "Nechť!" "Kéž by!" "Čehy!" "Dej!" "Budiž!"

Doufám, pane Sobotko, že se mými návrhy budete zabývat na plenárním zasedáví vaší strany. Že jste to Vy, máte je zdarma.
03. 12. 2012 | 19:18

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Odchod. To je také jediné řešení pravičáckého nenažraného rochnění se u plného hrantu naplněného daněmi z naši prace vládou pravice s.Nečase. Čím dříve pUjde tato od hrantu, tím lépe pro každého občana ČR.
Dost bylo nikým nevolené vládnoucí podvodné straně jedné poslankyně K.Peake.
03. 12. 2012 | 19:22

Salemo napsal(a):

Sladky:
OK rozumím co chcete říci. Prostě neuznáváte zásluhy vlastníka podniku - tj. podnikatele. Problem je v tom, že ty zásluhy jsou nad vaše chápání a proto jej vidíte jen jako majitele, který nic nedělá. No pokud by to skutečně takto bylo, tak by to skutečně dopadlo jako za komančů ve všech podnicích. Ožerem si držky a soudruzi nás podrží a dělný lid to zaplatí. Co bude zítra nás netrápí, protože nás zajímá co je dneska.

Možná byste si měl uvědomit to hlavní - zatímco zaměstnanec vykonává svěřené úkoly, tak majitel vytváří podmínky pro plnění svěřených úkonů. K čemuž patří i to, že rok dopředu vytvoří koncepci podniku, kterou naplnují právě jím vybraní zaměstnanci.

Management není nic jiného nežli zaměstnanci motivovaní na zisku firmy jejím vlastnictvím (akcie) nebo vidinou spoluúčasti (podílníci). Jelikož se tím o to víc snaží, tak samozřejmě firma vzkvétá. Pokud si ale majitel najme špatné zaměstnance, tak to z firmou jde ke dnu a dlouhodobě nevydrží.

Problem jsou firmy (jako je náš stát) kde se management pasuje do role vlastníka samozvaně.

Ale nebojte..na vaše dovolené a výplaty bude pořád. Sice nebudou tak velké (to víte je krize), ale proletáře padnout nenechají - mohli by jim totiž přijít rozbít hub, protože nejsou moc inteligentní, ale zato posilují každý den v práci:-)
03. 12. 2012 | 19:36

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Yosif K.
Proč to vyčítáš jen ČSSD, růst nad 5 % byl v letech 2005 – 2007.
ČSSD ten růst pomáhala nastartovat, ale realizovala či spíše užila si jej spíše pravicová vláda.

Například, proč Langer nakupoval tisíce policejních aut v roce 2007, když by je mohl v roce 2009 nakoupit mnohem levněji?
03. 12. 2012 | 19:53

Salemo napsal(a):

A ano - nas stat ma svého vlastníka - jsme to my všichni co tady bydlíme. A měli bychom ten špatnej management "vyházet z oken" dřív než tu naši firmu potopí. Bohužel jako na potvoru máme sami svejch starostí až nad hlavu, abychom si uvědomili tento zjevný fakt.

Musíme se totiž zabezpečit na stáří, a nakoupit vánoční dárky a našetřit na dovolenou, a závidět sousedovi vypasenější kozu.

Lide český .. vidím pr.ser veliký, jenž hvězd se dotýkati bude.
03. 12. 2012 | 19:54

Salemo napsal(a):

to ten kdo se:
aby policajtum zacpal hubana..nebo aby ziskal množstevní slevu?:_)
03. 12. 2012 | 19:57

český maloměšťák napsal(a):

Salemo
To, co popisujete je idylka. Mnohdy je zisku dosaženo sice k plné spokojenosti akcionářů - ale ne k spokojenosti jiných subjektů /v Kraďákově je pak tím beránkem otřes se velmi často erát...cca 100 mlrd ročně - se odhaduje - docela slušný balík - použitýn jinak...bylo by o mnoho problémů méně...za deset let je to cca 1 bilion CZK/
Speciálním případem pak jsou zisky (respektive ztráty) bank - ale o tom bylo už napsáno dost. A stále se píše.

Náš stát není firmou. To se velmi pletete.
S výběrem lidí do vedení státu...to máte pravdu. Tam je situace katastrofální.
03. 12. 2012 | 19:58

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Salemo.
Lepší množstevní slevu by Langer nepochybně získal v době, kdy je recese a kdy se auta nenakupují než v době konjunktury.
Stát by měl realizovat velké nákupy spíše v období recese a v době konjunktury to ponechat soukromému sektoru.
03. 12. 2012 | 20:05

Yosif K napsal(a):

Tohleto vec jest zcela jista :
nejpoctivejsi politik - socalista!!!!
Atény - Bývalý řecký premiér Jorgos Papandreu popřel informace médií, že si jeho rodina uložila 550 milionů eur (14 miliard Kč) na švýcarském kontě, aby unikla daním.

Majitelkou účtu je podle nedělního vydání týdeníků To Vima a Proto Thema 89letá Papandreuova matka Margaret, byť je veden oficiálně pod jménem Maria Panteliová s povoláním "kancelářská úřednice". Matka i syn toto tvrzení v posledních 24 hodinách popřeli s tím, že jde o účelové házení špíny.

Na spojení konta s rodinou Papandreuových nicméně upozornili pracovníci finanční policie, jež ověřuje seznam 2000 Řeků, kteří si v ženevské pobočce banky HSBC založili konta. Na nich bylo podle posledních dohledaných zúčtování 1,5 miliardy eur, u nichž panuje podezření, že nebyly řádně zdaněny. Navíc se odhaduje, že zmíněnými konty mohlo v minulých letech projít až 13,5 miliardy eur.
03. 12. 2012 | 20:35

Salemo napsal(a):

malomestak:
pokud bych byl jako Janecek a nalinkoval si cestu do domečku, pak bych asi byl idealista. Je mi jasné, že tm je hodne ALE. Nicméně rozhodně tam není NEJDE to. JO pisete zajimava čísla...mužete nějak doložit?

Náš stat je naší firmou, naší lodí, naším autem, naším domovem a naším životem. Pokud na něj budem kašlat tak nám ho rozkradou, potopí, ukradnou, rozbijou, a celkově umřem:-)

Ale to asi nakonec všichni. Takže co se vlastně vztekám..ono to jednou přebolí. Zajímava myšlenka..kdyby každý v tomto státě emigroval/umřel...myslíte, že by to pak zakázali?:O)
03. 12. 2012 | 20:38

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

zachránce sociálního státu na dluh sláveček sobotkopolus!!!
03. 12. 2012 | 20:51

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
1) Takže - neslyšel jste nic o úspěšných a výkonných státních podnicích?
2) Nevíte nic o družestevní formě vlastnictví?
3) A ještě něco- zjistěte si, KDO řídí drtivou většinu soukromých podniků. Nemusíte pátrast, prozradím vám to. Podnikatel-majitel sám jen velmi zřídka.
4) A ještě jeden váš vtípek mne pobavil.Ten o těch komunistických ředitelích,proměněných na podnikatele.:o))) Tomu se říká kouzlo nechtěného.
03. 12. 2012 | 18:45
ad 1) Vim - pokud jsou uspesne tak vydelavaji mene nez kdyby byly soukrome. Viz franzouzska vlada za Mitteranda ktera stihla spoustu firem znarodnit jen propto aby je o 4 roky pozdeji na kraji krachu a odborarskych nepokoju privatizovala. Ve statnich firmach maji zamestnanci proste vetsi veget a mene makaji.
2) Vim, v druzstvu jsem chvilinku delal, kdo mel ruce tak kradl. Po revoluci si pak druzstevnici "vladli sami" nikoho pro nadbytecnost nevyhodili, krome manageru kteri je chteli nutit makat. Kolektivni nezpodpovednost. Druzstva ktera prezila jsou de facto akciovky 0ovbaldane uzkou vrstvou manageru.
3) Tam kde je koncentrovane vlastnictvi se lepe provadi strategicke kroky. Ford ma jeste caestecne ve valstnictvi rodina - Ford se otrepal bez bankrotu. GM se sirokym bezejmennym vlastnicvtim dopadl podobne jako socik - dostal se pod vliv odboraru a prosel bankrotem.
4) Frolik, Capka, Grund, atd. Byvali komunisti, ktery za sociku s...alo ze vsechno co by vybudovali by pripadlo do pracek "proletarskych mas" a ne jejich pracek a ne jejich deckam. Na sebe byvali komanci makaji desetkrat tolik nez kdyby makali na proletare a jeste by jim do toho kafrali senilove ze SPK. Dtto byvali komanci z ruznych PZO - zaridili se pro sebe a mnozi maji zisky v desitkach milionu rocne. Par jich znam......
03. 12. 2012 | 20:54

Ivana Černá napsal(a):

Pane Sobotko,
to byste opravdu neměl, Vy, zrovna Vy, neukazujte prstem. Vaše nemorální morálka Vás vyčlenila z takovýchto aktivit jako je psaní blogů. Seďte ve svém luxusním bytečku, pořízeném z poslaneckých náhrad (jak sám jste řekl, že dělají to všichni) a mlaskejte potichu! Vaše hladovost Vás již zařadila a vyčkejte, za 16 měsíců se zase dočkáte žlabečku,kde bude pro Vás vrchovatě nasypáno. Jen nemlaskejte, Vám to nesluší!!!
03. 12. 2012 | 21:18

Ernesto napsal(a):

V číně na Kubě nebo v sev.koreji jsou lidé štastní a k tomu přiměřeně spokojení ,jen vy v česku máte stále nějaké problémy ! Nedokážete si ani vybrat prezidenta, a na to aby vám někdo vládl musí mít kačení žaludek ! Co s takovým národem ? Sami poznáte svou zkázu vyznavači kapitalismu ! E Th G
03. 12. 2012 | 22:02

veverka napsal(a):

Čím víc tady toho placenej pisálek Yosif K natrousí,tím líp pro levici. Nedovedu si představit nic kontraproduktivnějšího,než ty jeho nekonečné neoliberální odrhovačky.
03. 12. 2012 | 22:19

Dag napsal(a):

Hele Ernesto" jdi se bodnout s Kubou. Kvůli Fidelovi byla třetí světová válka na spanutí. Když jsou lidé na Kubě tak šťastní, tak ať je nechá Fidel svobodně volit. Milejší mi je národ, který má stále nějaké problémy než národ, který žije pod útlakem starce a jeho bratra, kteří spolu s Che, mají na rukou krev a bojí se vlastních lidí. Až bude i Kuba svobodná možná to vše pochopíš....
03. 12. 2012 | 22:22

Marcela Novotná napsal(a):

Černá
prosím Vás nechejte si už tu odrhovačku s náhradami pro sebe, trčí z toho účelovost, vám přece nejde o ty hloupé náhrady, ale vadí vám čssd. Tak to řekněte na rovinu, když tady chcete moralizovat.
03. 12. 2012 | 22:24

Yosif K napsal(a):

Dalsi socansky napad kuglufa Hollande:
1) Bohati jsou moc chytri.
2) Decka bohatych jsou chytrejsi protoze jim obvykle nekdo pomaha s domacimi ukoly
3) Zrusme domaci ukoly, vsichni pak budou blbejsi a pak i chudsi, tim se castecne vyrovnaji socialni rozidly ve spolecnosti.

Socialisticka cesta "kupredu" - vsichni at jsou blbejsi a chudsi, jen kdyz si budou o neco rovnejsi.......

Hle hrdy vitez franouczskych voleb - mysli dopredu - potrebuje pro socany jako budouci volicstvo co nejvic hlupaku.....

The latest revolt against France's aristocracy is all about ... homework.

President Francois Hollande, the socialist leader swept into office in May, has targeted homework as bestowing an unfair advantage on the rich, and his solution is to eliminate it for all elementary and junior high school students. But the plan is drawing criticism from the very folks it was supposed to help – poor people. And education experts aren't so keen on it either, saying underprivileged kids need the structure and purpose that homework provides.

"There are much better ways to close the achievement gap."

- Professor Harris Cooper, Duke University

"Poor people want homework because they know that school is very important, and the only chance — the only possibility — they have to give their children a better life is if their children succeed at school," Emmanuel Davidenkoff, editor-in-chief of L'Etudiant, a magazine and website devoted to French school and education, told NPR

Read more: http://www.foxnews.com/world/2012/12/03/french-solution-to-excessive-homework-surrender/?intcmp=trending#ixzz2E1b9LSbG
03. 12. 2012 | 22:25

Yosif K napsal(a):

Nepripomina vam Hollande vedeni CSSD?????
03. 12. 2012 | 22:28

Fialenka napsal(a):

Pravicová politika po česku ekonomice a lidem evidentně škodí a vede ke zmaru, proč ji někdo stále prosazuje a volí?
Politika by měla být nastavena jako třeba v Dánsku a Norsku, tedy tak aby nechala lidi vydělat si prací.
03. 12. 2012 | 22:30

Dag napsal(a):

ČSSD nadělala dluhy, když vše běželo relativně dobře. Bylo neodpustitelnou chybou, že v době růstu zemi stále zadlužovala. Důsledky dnes vidíme. Jestli ČSSD vyhraje spolu s komunisty volby, stejně nebude svoje sliby schopna plnit a jestliže ano, pak nás nic pěkného nečeká. Uvidíme kolik je v této zemi idiotů, kteří Sobotkovi a dalším soudruhům skočí na lep - myslím, že hodně....
03. 12. 2012 | 22:30

Dac napsal(a):

to: Yosip K- vaše komentáře velice přesné a výstižné - bravo
03. 12. 2012 | 22:35

Nemo napsal(a):

Dag
hlavně vidíme, že největší dluhy nasekala tahle vláda pod vedením nejlepšího. Těším se, až zase před volbami bude rozesílat složenky. A taky na tu narvanou Nečasovu síťovku. To jsou ti praví spasitelé národa. Gratuluji vám.
03. 12. 2012 | 22:58

SuP napsal(a):

"....Jak nám Nečas pouští žilou...."
Píše člověk, který nám žilou nepouští jen díky tomu, že momentálně nemá přístup k žíle ....
03. 12. 2012 | 22:58

Sláma napsal(a):

Yosif K. zase opakuje Řeckou lež. Takže znovu musím upozornit, že za potíže Řecka může vláda pravicové Nové Demokracie, která tam vládla v letech 2004-2005. A například v roce 2005 nakoupila 333 tanků Leopard od Německa a 30 stíhaček F-16. Pro srovnání, velikostí srovnatelná Česká republika má ve službě 30 tanků T-72 a 14 vypůjčených stíhaček Gripen.
Od roku 1974, tedy obnovy demokracie, vládla pravice v Řecku v letech 1974-1981, 1989-1993 a 2004-2009, tedy dohromady 16 let. Přitom k rychlému růstu deficitu veřejných prostředků došlo až od roku 2007.
03. 12. 2012 | 23:11

Ernesto napsal(a):

Dagu záleží na tom co si pod tím psaným slovem svoboda člověk představuje ,takovou svobodu rozkrádání lidských a materiálních hodnot jaká je v česku tak není o co stát ! Právě takového vůdce jako byl můj komandant Fidel by jste v čeko potřebovali jako sůl ! U vás skutečně žádná taková osobnost státníka která by vaše nepoctivé občany umravnila není ! A ty vaše vypatlané zákony kapitalistické džungle nestojí ani za starou bačkoru ! Udělejte si češi u vás pořádek ve vládě sami ! Na to ale nemáte ! Poroučím se ! E
03. 12. 2012 | 23:16

Sláma napsal(a):

Dag opakuje dluhovou lež. Napsal: "ČSSD nadělala dluhy, když vše běželo relativně dobře. Bylo neodpustitelnou chybou, že v době růstu zemi stále zadlužovala."
Dagu, každý, kdo nemá IQ tykve ví, že dluh se měří na % HDP. A koaliční vláda ČSSD + KDU-ČSL + US-DEU zadlužení vůči HDP nezvyšovala - neustále jej udržovala pod 30%. Při té příležitosti je nutno upozornit na to, že tzv. konvergenční kritéria připouští velikost veřejného dluhu do 60%.
Když se podíváte na úspěšné země, snadno zjistíte, že velikost veřejného dluhu, pokud nepřesáhne určitou mez, není v realaci s úspěšností ekonomiky a už vůbec ne se životní úrovni. Nejmenší veřejný dluh má totiž Severní Korea - 0,4 %. Následuje např. Azerbajdžan 4,7%, Rovníková Guinea - 5,5%, Uzbekistán 7,7 %, Rusko 8,7%.
Takže, mílý Dagu, jestli se vám nelíbilo žit ve státě, který byl zadlužen na 30%, tak jste se mohl odstěhovat do Uzbekistánu!
Je ovšem pravda, že Nečasovy reformní balíčky vedou do Uzbekistánu celou zemi!
03. 12. 2012 | 23:22

Sláma napsal(a):

Náš všeobecný obveselovač Yosif K., který mi stále více připomíná Rumcajse, si dal gól do vlastní branky. Napsal: "pracovníci finanční policie, jež ověřuje seznam 2000 Řeků, kteří si v ženevské pobočce banky HSBC založili konta. Na nich bylo podle posledních dohledaných zúčtování 1,5 miliardy eur, u nichž panuje podezření, že nebyly řádně zdaněny. Navíc se odhaduje, že zmíněnými konty mohlo v minulých letech projít až 13,5 miliardy eur."
Takže přiznáváte, Yosife, že za problémy Řecka může zejména systémová korupce, šedá ekonomika a vyhýbání se daním?!
03. 12. 2012 | 23:27

Sláma napsal(a):

Yosif K., když neblábolí, tak lže. Například napsal: "(Řekové) .,.vyhnali pomoci pujcenych penez mzdy proletaru na uroven SRN"
Už celý ten výrok je blbost, protože i v Řecku nejvíce lidí zaměstnává soukromý sektor.
Navíc to je lež. Průměrná roční hrubá mzda byla v roce 2008 v Řecku 25915 EUR a v Německu 41400 EUR, tedy řecká mzda byla na 62,6% německé.
Pro srovnání, u nás byla 10930 EUR, tedy 26,4 % německé mzdy.

Je zjevné, že mzdy u nás jsou uměle drženy dole. Může zato hospodářská loby, která zjevně ovládá TOP09, ale má i dlouhé prsty do ODS. Jejich posledním nápadem jsou pracovní knížky, kde vám bude každý zaměstnavatel podle vlastního uvážení zapisovat své hodnocení, které budete předkládat při ucházení se o další práci. Prostě Orwell a Velký Bratr v praxi.
03. 12. 2012 | 23:40

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
pokud jde o deficity SR v Řecku doporučuji http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_government-debt_crisis - z toho je vidět, že odpovědnost je přinejmenším společná.
03. 12. 2012 | 23:44

Dag napsal(a):

to all: kdo si vzpomene na jediný řecký výrobek, kromě olivového oleje, který je možné najít v českých domácnostech...?
03. 12. 2012 | 23:44

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
data o průměrné mzdě jsou problematická, protože je snižuje privátní sektor. Např. v řeckých drahách byl průměrný roční plat v polovině posledního desetiletí cca 60000 GBP (cca 80 000 euro) a objem mezd v té době činil přibližně půl miliardy GBP, zatímco tržby za lístky pouhých 80 milionů GBP. Člověk nemusí být ekonom, aby pochopil, že to nemůže dlouho fungovat.
03. 12. 2012 | 23:54

uslintaná pusa z publika napsal(a):

Bohoušku
Rád bych vám vyjádřil svou upřímnou podporu, i když vám k ničemu nebude.
Ale nemúžu.
Pokaždý, když vidim tu vaši fotku s ukazovákem, rozpláču se a ublemtám si klávesnici,
Musíte svoje potenciální voliče emocionálně šetřit.
04. 12. 2012 | 00:26

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

slávečku,
asociální a pokrytecká sociální demokracie slibuje jistoty střední třídě. je to pro vás z hlediska volebního výsledku vyhodné. na nejchudší jste vždy z vysoka kašlali. jsem zvědeavý, jak vysoká bude za vlády čssd nezaměstnanost.....
04. 12. 2012 | 00:39

Jank napsal(a):

Je skoda, ze vase vlada se nesoustredi na dusledne cerpani evropskych dotaci, ktere by vyuzivala na vytvareni novych pracovnich mist. Cim vic budou lidi v CR chudnout, tim hur se budou mit i ostatni, protoze jejich sluzby si nebudou uz moci dovolit ti nejchudsi a tato vlna bude postupovat. Je mi lito schopnych lidi, jake klacky pod nohama musi preskakovat. Doporucuji vam proto shlednout web - bannersbroker.com/incomejana, nezavazne se zaregistrovat a projit si stranky. Muzete me i zkontaktovat a dozvedet se, jak novou cestou inzerovat na netu a vydelavat slusne $$$.
04. 12. 2012 | 05:35

Informátor FSB a CIA napsal(a):

Yosif K.
Je sám Vašík Klausů!
04. 12. 2012 | 06:02

Fialenka napsal(a):

Nečasův nový výmysl proti poddaným, jak o něm píše Sláma 23:40, ukazuje na velké plus návrhu Táni Fischerové, ve kterém chce Táňa v Čechách vytvořit obdobu družstev. Ta družstva se mají zabývat všemi možnými odvětvími od potravinářství po bankovnictví a jejich hlavním účelem je vyšší míra soběstačnosti ČR a také svobody a demokracie obyvatel (družstva jsou založena na rovnosti podílu a moci).
Plno lidí nebude muset být zaměstnancem s ponižujícími podmínkami, které chce Nečas těmi pracovními knížkami ještě zhoršit. Družstevní společenství navíc seberou přehnanou úctu velkým podnikatelům coby poskytovatelům zaměstnání.
04. 12. 2012 | 06:35

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Yosif K., když neblábolí, tak lže. Například napsal: "(Řekové) .,.vyhnali pomoci pujcenych penez mzdy proletaru na uroven SRN"
Už celý ten výrok je blbost, protože i v Řecku nejvíce lidí zaměstnává soukromý sektor.
Navíc to je lež. Průměrná roční hrubá mzda byla v roce 2008 v Řecku 25915 EUR a v Německu 41400 EUR, tedy řecká mzda byla na 62,6% německé.
Pro srovnání, u nás byla 10930 EUR, tedy 26,4 % německé mzdy.
KONEC CITATU.

Soukromy sektor je jina pisnicka. Velka cast soukrtomeho sektoru jsou male rodinne penziony, hoytely, restauarce atp. TAM SAMOZREJME MOHOU PLATIT POUZE TO CO TRH DA. V lepsicjh casech vice, v horsich casech mene.

V RECKU JE VSAK PREROSTLY STATNI SEKTOR a dale bor...l delaji bolsevicke odbory ve lekych soukromych podnicich. Statni jsou rafinerky, pristavy, doprava, nektere cementarny atp. Vsude v techto statem placenych pracovnich mistech byly MZDY NA UROVNI 250% spukrpomeho sektoru a jednotkove naklady prace byly v prumeru o 30% vyssi nez v SRN.

Neni divu ze do zeme ovladane zdivocelymi odbprarsklymi bandami a se zmdami ktere vysoce prevysuji odvedene vykony nikdo opravdu ale vubec nikdo dokonce ani Cinane a dokonce ani reci samotni nechteji investovat.

Cinske investice zatim Recko nevytrhly. RECTI PODNIKATELE MOHUTNE INVESTUJI V BULHARSKU a v Rumunsku - v zemich kde je podobna pracovni moralka a mzdy na urovni tretiny Recka. A divite se jim? NIKDO ROZUMNY SE JIM NEMUZE DIVIT.

Mzdy jsou trzni - ze by TOP 09 "okradala" cechy o mzdy na urovni SRN je PARANOIDNI BLUD toho typu ze 9-11 dvojcata odpalili zide aby tak mohli poukazovat na to ze muslimove jsou ho....da. Nac dokazovat neco, na co uz kazdy ma svuj nazor?

No ale zpet k mzdam. V recku je prace dost - v turismu. Ale uklizecke a pomocne prace vykonavaly Bulharky a Ukrajinky. Reci brali stedre podpory v nezamestnanosti nebo jakoby vykonavali ruzne fiktivni cinnosti "na magistratech" kde se nedali nikdy nic vyridit a ve skutecnosti treba jezdili s turisty po rybach, taxikarili atd.
Recky soukromy sektor se chova jako soukromy sektor. kdo nemaka, nic nema.
Recky statni ekltor je jeden veliky BOR...L NA KOLECKACH kde lidi berou nemecky platy a delaji celkem uplny HO...O!!!

Mimochodem: Temer 200 let po osvobozeni od Ottomanu Recko stale nema funkcni katastr nemovitosti atd atd. Digitalizace katastru v CR trvala asi 12 let.

Bor....l v Recku neodpovida 62% platu SRN. Bor...l v Recku odpovida tak 25% platu v SRN. Neni zadny ekonomicky duvod, aby platy v Recku byly podstatne vyssi nez v Turecku nebo v Bulharsku - zemich s podobnou urovni organizacni a technologicke discipliny!!!!

Recko je krach socialistickeho SNU: Socialisticky pracovat ve statnim sektoru a po pracovni dobe kapitalisticky zit!!!
04. 12. 2012 | 07:48

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Takže přiznáváte, Yosife, že za problémy Řecka může zejména systémová korupce, šedá ekonomika a vyhýbání se daním?!
03. 12. 2012 | 23:27
Jo a ten clobrda obvineny ze systemove korupce se jmenuje Andreas Papandreu a byl to ve sve dobe vrchni socan ve strane PASOK.

Volte socalisty, ti se sami o sebe take umi postarat!!!! Nic lidskeho jim neni cizi!

Socani v recku vladli 22 let - zavedli korpupci ktera veru ani za reckeho totace nebyvala, rpozkradli co mohli a ZAROVEN PRITOM ZVYSILI PLATY VE STATNIM SEKTORU postupne na 250% soudkromeho sektoru a tuto socialni korupci proletaru JAKOZ I ROKRADANI systematicky dotovali z penez EU. Smutna vec - jedno k druhemu.
K rozkradani a danovym unikum se pridala za socanu i socialni korupce proletaru.
04. 12. 2012 | 07:53

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):
1) .......ve kterém chce Táňa v Čechách vytvořit obdobu družstev.
2).........Ta družstva se mají zabývat všemi možnými odvětvími od potravinářství po bankovnictví a jejich hlavním účelem je vyšší míra soběstačnosti ČR a také svobody a demokracie obyvatel (družstva jsou založena na rovnosti podílu a moci).
3).........Plno lidí nebude muset být zaměstnancem s ponižujícími podmínkami, které chce Nečas těmi pracovními knížkami ještě zhoršit.
4).........Družstevní společenství navíc seberou přehnanou úctu velkým podnikatelům coby poskytovatelům zaměstnání.
04. 12. 2012 | 06:35
ad 1) Tana pracovala v nejakem druztsvu? Nebo jenom cte utopicke sociality z roku 1820?????
ad 2) drzustva kde jsou si vsichni rovni jsou absolutne neschopna dodrzovat pracovni postupy a dispiplinu v cemkoliv slozitejsim nez malovani pokoju. I JZD byly rizeny prisne hierarchicky jako statni podniky, druzstevni demokracie byla pouze formalni.
ad 3) Pokud na lidi neni tlak tak se jen flakaji, V Druzstvu si teoreticky maji byt vsichni rovni, vsichni pak kradou a flakaji se - protoze by je nikdo nehlidal.
ad 4) Vsichni uspesni cesti podnikatele funguji jako vicemene rodinne podniky. Pokud kde preziva nejake druzstvo tak je to jen proto ze jeho predseda je diktor ktery si nenecha do niceho kecat a obvykle ma v druztvu vetsi majetkovy podil nez zbyli clenove dohromady.
Po zdruzsteveni zemedlestvi pravidelne nasledoval pokles zemedelske vyroby - ktera se vzapmatovala az po faktickem vymyceni druzstevni demorkacie a nastoleni hierarchockeho rizeni.

Na Kube prineslo druzstevnictvi propad zemedelske vyroby o 70%. Ve Venezuele jsou druztva dotovana z ropy - chaos kde nikdo nic nedela, vsichni jen kradou.

Tana je mimozni socialni utopistka ktera v zivote neridila ani stanek s parky.
04. 12. 2012 | 08:08

gaia napsal(a):

včera říkal nějaký ekonom Zajíček z VŠE v Hydeparku, že tady zadlužují všechny vlády už 23 let, mimo té první Klausovy (to ještě bylo z čeho brát).
Ale úplně nejvíc a to tragicky, zadlužuje tato poslední vláda. Vláda prý rozpočtové odpovědmnosti.A jen za poslední měsíc udělali prý takovou sekeru,co se jiným nepodařilo za celý rok.

Ale jejich ideologové hned vypustili do éteru, že prý lidé v ČR jsou nejméně ohroženi chudobou.

Asi tam mají takové Yosify K na místech politruků.
04. 12. 2012 | 08:17

Ernesto napsal(a):

Dobré ránko pane Yosife K ! O tohle mi vždy šlo ,naučit lidi kapitalisticky pracovat a socialisticky žít s optimismem a směle k lepším zítřkům ! Jenže dokud budou existovat v lidech nepěkné pov.vlastnosti jako jsou hamižnost,chamtivost ,sobeckost atd. tak ten cíl vybudovat na světě lepší systém nežli je dravčí kapitalismus je na hony vzdálen ! Za svého života jsem do poslední chvíle věřil a bojoval za zpravedlivý socialismus , ted již ze záhrobí můžu jen konstatovat že se tohle plánované grandiozní dílo nezdařilo ! Nebylo to ale chybou mou ani mého komandanta Fidela ! On naopak zachránil svět před třetí světovou ! Já s Nikitou Sergejevičem tenkrát za karibské kryze v r.1961 jsme již společně z nejvyšším sovětským velením drželi prst na červeném tlačítku ! Fidel ale v té inkryminované době měl více státnické rozvahy nežli celé ruské velení armády ! Poslechli ho a udělali možná dobře ! Být ale po mém dopadlo vše jinak ! Amíci již po mnoho let expandují do celého světa ,proto by jim v tom měl někdo zabránit ! Všude po světě jsou už ti zlotřilí amer.kovbojové a roztahují se po svém ! Proto stále tvrdím rovnovaha sil musí na zeměkouli v mezích možností existovat jinak by nám ti američtí hrdinové z divokého západu zaplevelili celou planetu ! Já ted v záhrobí sázím na putinovské rusko ,že se z mátoří a postaví hráz západnímu imperialismu ! Bylo by na čase ! Duch Ernesto Th Guevara Ps Pro Daga ,soudruhování se mi líbí ,klidně mi hochu tykej !
04. 12. 2012 | 08:53

Pepa 3 napsal(a):

Lhář Yosif:
Jak je to skutečně s jeho vyhlášeními, že v Řecku vládli 22 let socialisti:
Vlády v Řecku se od roku 1974 střídají. Sociálně demokratický PASOK a Nová demokracie (naše ODS) :
1990-0993 - Nová demokracie
1993-2004 - PASOK
2004-2009 - Nová demokracie
2009-2011 PASOK - již v krizi
Přitom 2010-2012 duhová koalice.
Tak jak to je, ulhaný Zosife. Neumíte si to vyhledat a nebo spoléháte na to, že si to nevyhledají jiní? Krize vypukla za vlády pravice, a to CELÉ ČTYŘI ROKY po jejím nástupu!
04. 12. 2012 | 09:07

Yosif K napsal(a):

1981-1985 PASOK - 4 roky
1993-2004 - PASOK - 12 let
2009-2011 PASOK - již v krizi - 3 roky

4+12+3 = 21 let ze 31 let vladli socani. V dobe kdy vladla pravice bolesevicke odbory terorziovali statni podniky a samozrejme ZABRANOVALY dovikymi stavkami atp poklesu mezd na unosnou uroven.
Socialiste behem 21 let sve vlady a behem 40 let manipulace verejnosti skrzeva vsemocne zbolsevizovane odbory KORUMPOVALI proletare nesmyslne vysokymi mzdami ve statnim sektOru a rozdavanim koryt odborarskym LEMPLUM A TERORISTUM.

Jaktoze v Recku jsou dvakrat vyssi mzdy nez v Cesku nabo na Slovensku??? ZA CO SOUDRUZI ZA CO? Za tlaceni olioveho ole=je a vyrobu cementu? A JAKTOZE SLOVACI PRI SVYCH NIZSICH MZDACH JIM MUSI POSILAT PENIZE?

Jaktoze recky popelar ma 1600 eur mesicne - ctyrnasobek mzdy
v sousednim Bulharsku? Myslite si ze cela evropa bude mit nemecke mzdy? Tedy aniz by cela evropa zacala delat vyrobky v nemecka kvalite, nemecke konstrukci a nemeckem stupni technologicke vyspelosti? Myslite si ze chlap mackajici knoflik u lisu na olivovy olej musi mit stejny chlap jako ten co vyrabi motory Merecedes Benz nebo turbiny Rolls Royce v SRN???

Krize v Recku nevznikla diky nastupu pravice. Jak zde jakysi pomateny socanek psal Recko "POHODLNE DLOUHA LETA OBSLUHOVALO FDLUH VE VYSI 100% GDP". Pohodlne? Spise s vypetim vsech sil - typicky socanska lehkomyslnost a zabednenost - ZDROJE TU JSOU......

Jedina vec co v Recku jakz takz funguje je turismus v souikromem sektoru (kde je zase snadne neplatit moc dani....) Kdyz nastoupil celoevropsky pokles - Nemci omezili cestovanio do zahranici a CELE CELICKE hospodarstvi Recka se z tohto duvodu TOTALNE POS...ALO

Odpadl jediny drzak kde se v Recku efektivne tvoril nejaky rozumny zisk - a parazitni statni sektor okamzite padl na hubu (recke zeleznice jak zde kdosi napsal jsou takovym molochem, ze kdyby Recko platilo mist zeleznice taxiky a davalo je lidem zadarmo, jeste by usetrilo....)
Recko je jasny signal - rozhoz penez mezi proletare NEPODLOZENY SKUTECNYMI PRACOVNIMI VYKONY je ta nejjistejsi cesta k statnimu bankrotu.
04. 12. 2012 | 10:18

Yosif K napsal(a):

Svetlo hna konci socanskeho tuynelu - renault presunuje cast vyroby do Spanelska.

Proc? Spanelsti odborari dostali nakopano do zadnic - CASTECNE byli odbourany nesmyslne spanelske socialni extraburty takze se opet vyplati o neco vice vyrabet ve Spanelksu nez ve Francii. Bohuzel svetlo pro spanelske delniky znamena tmu pro francouzske delniky. No halvne ze maji ve Francii socanskeho presoidenta ketry nenavidi bohace a podnikatele. Tim si francouzsti delnici "OHROMNE POMOHLI"!!!!!
04. 12. 2012 | 10:23

Yosif K napsal(a):

1981-1985 PASOK - 4 roky
1993-2004 - PASOK - 12 let
2009-2011 PASOK - již v krizi - 3 roky

Samozrejme ze k nejvestimu narustu socialni korupce statnich proletaru a byrokratu doslo za 12 let vlady PASOK v letech 1993-2004. Tehdy zacala recke socany prokromvat EU a ti samozrejme prozrali a rozkradli vsechno co nebylo na reteze.

To je obdobi kdy recky MILIARDAR clen PASOK obratil na socanskou viru i proletarku - blaznivou Petrusi provdanou Paroubkovou a recenou BOTICKY OD DIORA!!!!!
04. 12. 2012 | 10:27

jozka napsal(a):

Yosife, na ty tvoje blaboly nema skoro smysl reagovat, protoze kecas hned jak vezmes klabosnici do ruky, jen bych se pozastavil nad timhle:

4+12+3 = 21

Pan pracuje na ministerstvu vnitra?
04. 12. 2012 | 11:29

SuP napsal(a):

Yosif K -
Škoda Pepíku, ten součet je 19, ale stejně je to většina. Na tom čísle se ti teď budou levouni točit, přestože jsou to zajímavé informace podané tak, že to chápou i oni. A v tom je ta potíž.
04. 12. 2012 | 11:32

Pepa 3 napsal(a):

Yosif:
Nevíte z které do které:
Když jste psal, že 22 let vládli socialisté, tak to musíte brát od roku 1990 a ne od 1981. A kromě toho 1993-2004 je 11 let a ne 12. Od roku 2010 vládne duhová koalice, čili PASOK a Novou demokracií.
Takže znovu"1990-1993 Nová demokracie 3 roky
1993-2004 PASOK 11 let
2004-2009 Nová demokracie 5 let
2009-2010 PASOK 1 rok - již v krizi
2010-2011 oba společně, premiér z PASOKU - To je asi jako premiér Nečas s Kalouskem
Takže do roku 2010 PASOK 12 let, v tom jeden rok v krizi a Nová demokracie 8 let! Takže žádných 22 let socialistů, jak píšete!
Přestaňte účelově lhát. I když modrým komsomolcům je to vrozené!
04. 12. 2012 | 11:50

český maloměšťák napsal(a):

Kolektiv autorů Yosif K
Máte ve svém portfoliu služeb i něco jiného, než je pruzení a vymýšlení lží pod zdejšími blogy ?
Hmm - a jak to stíháte ? Najímáte si externisty ?
04. 12. 2012 | 12:09

reppop napsal(a):

K diskusi o Řecku:
http://www.blisty.cz/art/66368.html
04. 12. 2012 | 14:30

Yosif K napsal(a):

pepa 3
Dobre - upresnuji tedy:
Z poslednich v recku 31 let vladli cca 20 let socani.

Na krizi bylo zadelanio jiz v roce 2004 - kdy zadluzeni presahlo 100% GDP. Proto asi socani prohrali volby. To meli za sebou 15 let a par mesicu z poslednich 22 let.

Pravice nenasla odvahu hrabnout do prebujelych mezd ve statnim aparatu. Pokud odvahu nasla, bolsevizovane odbory zacaly strilet po policajetech a palit auta na ulicich a vypalovat banky.

Za vlady levice mzdy v soukromem sektoru zustaly samozrejme TRZNI - kdo si co vydela to ma. Mzdy lenosnych proletaru a byrokratu ve statnim sektory vsak dosahly 250% urovne mezd v soukromem sektoru!!!!! Jinymi slovy jednotkove nakalduy prace ve statnim sektoru presahly uroven SRN o 30%. Ve statnich rafineriich brali liode na stejnych funkcich v EUR v ablotiultnich hodnotach VIVCE NEZ V SRN - pri samozrejme nizsich pracovnicu vykonech proti SRN radove o 30%!!!!!

Pokud by clovek hledal priad socialni korupce proletaru, tezko by nasel neco lepsiho nez tohle!!!!!!
Popelarske mzdy V SRN (okolo 1800 EUR) jsou podporovany danemi lidi kteri montuji mercedesy, Bavoraky a turbinu Rolls Royce.
Popelarske mzdu v CR (okolo 800 EUR) jsou podporovany danemi lidi kteri montuji skodovky, toyoty a hyumndaie.
Popelarske mzdy v Recku (okolo 1600 EUR) jsou podporovany vykony Alexise Zorby ktery leda tak macka knoflik u lisu na olivovy olej nebo pytluje cement v cementarne!!!!!!!!
priapda vam to ekonomicky opodstatnene? Aby se stat ve kterem jsou jednotkove naklady prace vyssi o 30% nez v SRN totalne nerozesral??????

Jeste porad si myslite ze recke mzdy ve statnim sektoru jsou OK?
Jeste porad si myslite ze recke mzdy ve statnim sektoru jsou OK?
Jeste porad si myslite ze recke mzdy ve statnim sektoru jsou OK?

Jestli ano - udelejte sbirku mezi ceskymi socany a prispivejte jim. Byl bych rad kdybyste mne laskave vynechali........
04. 12. 2012 | 15:18

Yosif K napsal(a):

gaia napsal(a):
včera říkal nějaký ekonom Zajíček z VŠE v Hydeparku, že tady zadlužují všechny vlády už 23 let, mimo té první Klausovy (to ještě bylo z čeho brát).
Ale úplně nejvíc a to tragicky, zadlužuje tato poslední vláda. Vláda prý rozpočtové odpovědmnosti.A jen za poslední měsíc udělali prý takovou sekeru,co se jiným nepodařilo za celý rok.

Ale jejich ideologové hned vypustili do éteru, že prý lidé v ČR jsou nejméně ohroženi chudobou.

Asi tam mají takové Yosify K na místech politruků.
04. 12. 2012 | 08:17
Behem hospodarskeho poklesu zadluzuji vsechny vlady. Socani zadluzovali i behem konjunktury. GVyggolgujte si necoi o proticyklicke hospodarske politice , PORADNE SI TO PRECTETE, zazijte co je tam napsane a pak diskutujte.
04. 12. 2012 | 15:21

Yosif K napsal(a):

Tak pricin recke krize je vcie:
1) prilis vyokoe platy ve statnim sektoru
2) prilis nizky vyber dani
3) v dusledku toho katastrofalni zadluzeni statu.

Tak socani tam byli u koryt z poslednich cca 30 let cca dvacet let.
Jak to vypadalo za 20 let jejich vlady?
ad 1) platy proletaru ve statnim sekktoru nesmylne zvysovali ONI - aby prioste zase vyhrali volby...
ad 2) na vyber dani kaslali - viz penize ulite mj i socany do Svycarska.....
ad 3) se zvysujicim se zadluzenim se vypradavli poomoci ucetnich triku - ZDROJE TU JSOU a STATNI DLUHY SE SPLACET NEMUSI STACI JE REFINANCOVAT.......
......hlavni je nesetrit - samozrejme pri rozhazovani pujcenych penez se lepe zije nez pri splaceni......
04. 12. 2012 | 15:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy