Důvěru v demokracii podkopává vláda

13. 12. 2012 | 08:31
Přečteno 3183 krát
»Ad: Dva na koni Bohumil Doležal vyslovuje znepokojení nad osudem naší demokracie, pokud ČSSD a KSČM získají po příštích volbách ústavní většinu. Nemusíme mít obě strany zrovna v lásce, ale měli bychom si položit otázku: Kdo nese vinu na tom, že v naší zemi jsou podle průzkumů (a posledních voleb) komunisté druhou nejsilnější stranou? Jsou snad tím vinni sociální demokraté, kteří jsou šest let v opozici? Skutečnost, že v zemi „hrozí“ parlamentní většina levice, je odrazem demokratické a svobodné vůle voličů, kteří jsou v drtivé většině nespokojeni s pravicovými vládami a chtějí změnu.


Pan Doležal sice fabuluje velmi pravděpodobný výsledek příštích voleb, ale velmi nepravděpodobný je jeho domnělý dopad na vývoj demokracie v zemi. Tvrdí, že „přestane fungovat vyvážení zákonodárné, výkonné a soudní moci v Česku a z demokratického státu se stane stát autoritativní...“. Připouští, že by k tomu mohlo dojít i při pravicové ústavní většině, a tak hledá silnější argument. V případě ústavní většiny ČSSD a KSČM by prý byla demokracie ohrožena „tuplem“, protože ČSSD „pokračuje po roce 2010 v absurdně konfrontační paroubkovské politice... a využívá té podoby občanské společnosti, kterou vymyslili stoupenci Václava Havla...“ Takže po pořádku. Zaprvé, ČSSD nepokračuje v konfrontační paroubkovské politice, tu provozuje Jiří Paroubek pod značkou LEV 21. ČSSD provádí standardní opoziční politiku namířenou proti asociálním a nekompetentním reformám pravicových vlád. Sama vláda už navíc začala své reformy opravovat a dává tak opozici za pravdu.
Zadruhé, odbory a občanské organizace pořádají proti vládní politice vlastní protestní akce, na což mají plné právo. Politické strany včetně opoziční ČSSD jsou na nich často a dost kritizovány.
Vnímání důležitosti silné občanské společnosti reprezentované nezávislými organizacemi, které se zapojují do protestních akcí, může být různé. ČSSD je za přínos ke kultivaci demokracie považuje. Narůstající otevřené protivládní protesty nejrůznějších občanských organizací v ČR (a nejen u nás) jsou faktem, který nelze degradovat na havlovský myšlenkový konstrukt, a bojovat proti němu ideologickými klišé.
Nebezpečná rizika pro demokracii nevidím ani v tom, jakého kandidáta KSČM podpoří v prezidentské volbě. Komunisté nemají vlastního. Proto jsem je požádal, aby vyzvali své voliče k volbě opravdu levicového kandidáta Jiřího Dienstbiera, nikoli Miloše Zemana, který v posledních letech opakovaně levici škodil. Učinil jsem tak záměrně otevřeným dopisem a s jasnými důvody. Otevřeně vyzývám KSČM, aby podporou Jiřího Dienstbiera prokázala svůj zájem na demokratickém vývoji země, neboť právě on je jeho zárukou. Chceme na Hradě osobnost, která svým morálním profilem zaručuje, že je připravena burcovat politiky a veřejnost, abychom tento problém začali účinně řešit.

Zdroj: Mladá fronta DNES (12. 12. 2012)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jasný napsal(a):

Je demokracie v Hyde parku? Už se na to ani nekoukám, neboť napíšete 20 slušných dotazů, ale pokud je v ní někdo z 3kolice, nebo Klaus atp., otázka je nemilosrdně smazána a nikde se neobjeví!?:-( Víte, co to dá práce a času, vymyslet 20 otázek, na které "čekáte odpověď, " a nikde se neobjeví!? I diskusi zrušili:-( Za co má ředitel čt 230 000,- měsíšní plat???????????????????????????????????????????????????????????
Podobné je to u: " Máte slovo, Drábku!?" a všude mají slovo hlavně modré (straky?) HANBA
13. 12. 2012 | 08:46

gaia napsal(a):

jasný

ale i ty modré straky se tam často velmi znemožní, jako např. posledně Bělobrádek s Pospíšilem
13. 12. 2012 | 08:55

Banda napsal(a):

Studenti drží hladovku proti vládě KSČM!?
Jó, kdyby drželi hladovku proti " v l á d ě, k t e r á to z p ů s o b i l a, tedy současná 3 a minulá Topolánkova, vč. Klause 23 let, TAK SE PŘIDÁM K PROTESTU TÉŽ!?

Jsou jenom trapní nebo zmanipulovaní???
13. 12. 2012 | 09:00

Sláma napsal(a):

Vysoké úspěchy KSČM jsou především "úspěchem" politiky ODS a TOP09, která na dlouhou dobu zdiskreditovala pravicovou politiku v očích české veřejnosti.
Je zjevné, že KSČM nemusí dělat žádnou předvolební kampaň, naopak, nejspíše by asi ani neměla, neboť úspěšnou kampaň za ně vede Nečas, Kalousek, Drábek, Müllerová a Armádní Pěnice II.
13. 12. 2012 | 09:05

Diviš napsal(a):

Pane Sobotko, vymyslete něco proti neprůhlednosti voleb! Čím to je, že tu vládnou stále stejné figurky, které nechce 95% lidí!?
Kdo je volí, zloději, nebo peníze?
A Kalousek se věnuje(dle jeho slov,) rozpočtům již 20 let!? proto to tak vypadá!? :-(
13. 12. 2012 | 09:07

Sláma napsal(a):

Velice se dívím panu Sobotkovi, že vůbec reaguje na názory pana Doležala. Podle mého názoru jen pan Doležal člověk nesoudný, velice ovlivněný projevy stárnutí organismu.
Více by mu to slušelo v domově důchodců, kde by jistě ostatní dědečkové a babičky s chutí poslouchali výplody jeho chřadnoucí mysli.
13. 12. 2012 | 09:11

vasja napsal(a):

Já bych vás kuci steriloval. Jako ty divianti.
13. 12. 2012 | 09:11

pavelp napsal(a):

Ted se jeste zabyvat otazkou..da se marasmus v zemich Ceskych reformovat a nebo chobontice je jiz tak prorostla systemem se neda reformovat..myslim ze situace je nastavena tak ze neda!! Politika a mafie jedno jest!! mozna je jeste nadeje ale bez angazovanosti obcanu v Cechach je tato bitva prohrana..kazdy nazor nesouhlasici se stavajici garniturou je okamzite prohlasen jako pokus ohrozeni democracie.v krajnich pripadech dokonce za pokus o fasizaci spolecnosti a to i presto ze vladnouci junta koketuje s fasismem a nebo alespon prvky teto ideologie..viz. ministr Drabek a hradni skupina na hrade a vyzva D.O.S.T. se dle meho dokonce k teto ideologii hlasi bez sebemensich problemu...nejaka skupina pana Vandase je pouze slaby odvar a ale je nepritel!! O tech silencich na hrade nema smysl psat..viz. kniha Hajkuv pamflet!!! Hezky den vsem Cechum a hodne statecnosti!!!
13. 12. 2012 | 09:15

Koukal napsal(a):

Pro nás voliče je velká nezmámá, kdo je vlastně v politice KDO a hlavně, čí je to maňásek?

V Reportérech byl pořad, kritizující Tomio Okamuru, potažmo podivné dotace od státu?
Nyní, vystupuje se stejnou létorikou jako John, před volbami, a ejhle!? oba jsou koně z hradu?

A Pík? není ve skutečnosti prodloužená ruka V. Bárty? Ten plánoval ovládnout svojí firmou stát? A vedou též na hrad?
Stovky nezodpovězených otázek:-(
13. 12. 2012 | 09:18

DH napsal(a):

Jak na to jak odstranit KSČM ze světa dle Doležalovy definice boje proti totalitarismu.
"Odbor dostal pokyn od ministra vnitra Radka Johna (VV) zpracovat analýzu možnosti podat návrh Nejvyššímu správnímu soudu.
Podnětem byla únorová schůze Sněmovny, kde některé poslance rozčílila Marta Semelová (KSČM) svou obhajobou zrádných a protizákonných příslušníků Pohraniční stráže".
Po jejím vystoupení Stanislav Polčák na popud Karla Schwarzenberga Johna vyzval, aby připravil návrh na pozastavení činnosti KSČM, který by vláda soudu poslala.

Jak získat důkazy

Bačkovský nebyl v této věci nováčkem, jeho rukopis nese již úspěšný návrh rozpustit Dělnickou stranu. V případě komunistů bude vnitro stále monitorovat jejich veřejné aktivity, vyjádření členů a funkcionářů v parlamentu i mimo něj.

Označit to jako "sledování", je holý nesmysl, protože nešlo o sledování ve smyslu trestního zákona.
Takové sledování by totiž umožnilo i použití operativních prostředků, tedy odposlechy a třeba i prolomení listovního tajemství a to je ta obrovská škoda dodal Bačkovský.
My bohužel budeme muset vyhodnocovat reálné veřejné projevy strany.
K tomu, abychom mohli udělat analýzu,potřebujeme speciální pravomoci, takže my se prozatím nemůžeme vloudit na neveřejné akce pod nějakým krytím, nějakou legendou.
My prozatím můžeme reálně vyhodnocovat to, co je o té straně veřejně známé.

Zcela obecně bych řekl, že musíme v rámci spolupráce mezi státními orgány využít informací od zpravodajských služeb pro dosažení pozitivního výsledku.
Civilní kontrarozvědka se musí podílet na získávání informací svědčících o případných protizákonných aktivitách komunistů.
Doležalova definice boje proti totalitarismu se snaží vždy poukazovat na těžkosti, které sebou nese odstranění KSČM s povrchu zemského,proto je nutné si tohoto politického analytika vážit.
13. 12. 2012 | 09:30

Gustáv Kočí napsal(a):

Důvěru v demokracii podkopal Jirka Průjmica, ochromil Al-Kakajdu i kontingent AČR v Afgánistanu svými steaky ala haubna. Picek to ustál.
13. 12. 2012 | 09:30

Karlík napsal(a):

Jedno je jisté! Komunisti volili Klause prezidentem. Obě strany vedou na východ, guru je pro ně putim, kde za kritickou píseň dostali léta ve vězení, i čína, kde za politickou kritiku se stávají dárci orgánů? A zde!? už za tykadla vězení? :-(
Je to vlastně 1 modrorudá strana, která si po zdiskreditování vymění posty za beztrestnost?
13. 12. 2012 | 09:31

neo napsal(a):

Karlík:

to jisté není ani náhodou.
První volba byla tajná a ve veřejné volbě nedostal pan prezident Václav Klaus ani jeden hlas od členů Ksčm.
13. 12. 2012 | 09:49

pavelp napsal(a):

Pro Karlik..co se tyka Klause tak ty osobe je uplne jedno kdo ho podporil a navic mu komunizmus neni nejak proti srti..ten pan dictaturu obdivuje a jestli se jedna o dictaturu pravou nebo levou je mu to celkem jedno hlavne ze bude na vysluni a navic jako agent plni svoje zadani pomerne dobre..i kdyz neverim ze by ho ridici organ ukoloval ukrast pero..to spise ze zvyku a nebo z nostalgie..mozna ma v urcitych vech pravdu ale to je normalni..pokuste si dat nejaky predpovedi na ..povezme 5 roku do budoucna a ja vam garantuju ze vam takovych 60% dopdne k vasi spokojenosti..v dnesnim svete se neda vlastne zmylit a to nemusite mit vzdelani Klause i kdyz i to je strezenym tajemstvym a nikdo poradne nevy co vlastne za vzdelani ma..mozna jeho ridici organ v nejmenovane zemi!! Hezky den
13. 12. 2012 | 09:50

babočka napsal(a):

Pane Sobotko za vlády komoušů se věšelo, zavíralo,kradlo a perzekuovalo. Toto je historický fakt o kterém by jste měl vědět. Komunisti ještě nezanikli a ža zase vylezají z děr není vina pravicových vlád ale ČSSD. Ti co je volí a nevadí jim, že se za vlád komunistů věšelo,zavíralo, kradlo a perzekuovalo jsou ubožáci třeba i s titulem. Že komunisti budou volit Zemana je jasné jak facka. Pan Šlauch a jiní se už o to postarají. Pokud se ČSSD a ODS nepostará aby policie měla volné ruce a pochytala všechny polistopadové zloděje , včetně těch z jich řad, tak nikdy nebude klid. Chce to jen nebát se . Volit komouše a vládnout s nimi je ostuda pro naši mladou generaci.
13. 12. 2012 | 09:56

Myšelín napsal(a):

pavelp
tak, tak. Kolik orgánů bude muset být v zemi, aby se konečně začala dělat korektní politika, kterou Klaus tak nesnáší.
13. 12. 2012 | 09:59

MartinO napsal(a):

Kdo nese vinu, že komunisti jsou v naší zemi druhou nejsilnější stranou? Jenom a jedině jejich morálně pokřivení voliči. Pokud je někdo levicového názoru tak má spoustu možností k výběru. Může volit ČSSD, Paroubka, Zemanovce atd. Tím, že někdo preferuje zrovna komunisty tím jasně říká, že chce zavést zpět staré pořádky a zvěrstva které k nim neodmyslitelně patřily mu až tak nevadí.
Žádný aspoň trochu slušný člověk komunisty volit prostě z principu nemůže. A už vůbec se nemůže stát aby nějaká pravice udělala ze slušného člověka grázla a nahnala ho do náruče komunistů jak se nám tu, Sobotko, snažíte namluvit.
13. 12. 2012 | 10:06

smutný napsal(a):

babočko

katolická církev upalovala, mučila a vedla války ve jménu boha a přesto stále existuje a hodně lidí je věřících, zajímavé, že ano? Dokonce leckde katolická církev páchá zlo i dnes.
Asi by to chtělo přestat bojovat minulé bitvy a bojovat ty dnešní. A že je co bojovat!
13. 12. 2012 | 10:10

neo napsal(a):

smutný:

povídá takhle ministrant panu faráři:

" Je onanie hřích?"
"Ano, je , ale nepřestávej..."
13. 12. 2012 | 10:17

Kelt napsal(a):

To Sláma,
pan Doležal píše,jak píše asi 15 let-stále stejně "zasvěcené"komentáře,jako pánové Komárek,Stiegerwald,které bere vážně jen málokdo.Proto se také divím Sobotkovi,že mu to stojí za to.
Mně spíše připadá se strany KSČM jako naprosté pominutí smyslů,když nanominovala do funkce radního pro školství v KV kraji to "politruka".Byl to test toho,co veřejnost vydrží,nebo hloupost bez hranic?
Pokud by to mělo být jejím přínosem k demokracii,tak bych Sobotkovi spíše doporučil jednat s hejtmanem KV kraje/než se zabývat Doležalem/ o změnu na postu radního pro školství.
Jeho Ješitnost Václav II.se nechala slyšet,že žádný z kandidátů na presidentský stolec absolutně nedosahuje jeho kvalit a pokud by uspěl některý nejmenovaný,tak by uvažoval o emigraci.
Škoda,že neuvedl zemi jím vysněnou.Mohli bychom se konečně dozvědět,kam jeho srdce táhne-jaký model "demokracie"by mu vyhovoval.
škoda,že nikdo z novinářů nenašel odvahu se ho zeptat.
13. 12. 2012 | 10:17

Liška napsal(a):

Pane Babočko, musíte číst mezi řádky!
Kdy vyskočily Zemanovi podle průzkumů prez. preference??? Když se sešel s p. Klausem a stal se jeho kamošem?
lidi Zemana nemusí, když byl ve vládě, byl zesměšňován i se svojí becherovkou!?
Komunisti kandidáta (schválně?) nepostavili? a budou volit možná p.Fischera, nebo Zemana? oba vedou k hradu?

Zemana budou volit komunisti? A TO JE PRÁVĚ TO, CO P. KLAUS, BUDE VE SKUTEČNOSTI VELMI RÁD!?, že budou mít beztrestnost a totalitu!?
13. 12. 2012 | 10:20

Kelt napsal(a):

MartinO,

takže v boji o posílení demokracie by bylo nutno v den voleb internovat cca jeden a půl milionů voličů,aby volby dopadly dle Vašich představ?
Prozraďte na sebe,jak jste bojoval proti KSČ do roku 1989.
Pokud jste tehdy"držel hubu a krok"nebo emigroval,tak bojovat dnes proti komunismu je pokrytectví.
Tato vláda prohlásila KSČM za demokratickou stranu/ne,že bych ji volil/tím,že odmítla dát návrh na její zrušení k NSS,po analýze MV,které nenašlo právní důvody pro její zrušení.
13. 12. 2012 | 10:28

jozka napsal(a):

To je fajn, MartineO, (kde je Bc.?), ze uz teda jako mame svoleni volit Zemana a Paroubka. Ono to zas neni dlouho, co volba Zemana (aka Becherovjej Prasozravy) ci Paroubka (aka plnou parouback) byla znamenim totalitnich sklonu jejich volicu, podobne, jako je tomu dneska u komunistu.

Co bysme si pocali bez vas, nedostiznych, kdybyste nam milostive neporadili, koho muzeme volit? Co mi to jen pripomina? Sakrys...
13. 12. 2012 | 10:42

pavelp napsal(a):

Pro Myselin..muj nazor..upzornuji ze se jedna o muj nazor..je ze organu nabalenych na statni urovni nema ve svete obdoby..hlavu statu bych zrejme zachoval ale pod podminkou ze podleha kontrole i kdyz treba minimalni jelikoz se preci jenom jedna o hlavu zeme!! Jina vec je ta ze na kazdem ministerstvu je nabaleno nekolik tisic vcelku nepotrebnych lidi..ve vetsine pripadu se jedna o amatery a ty jsou vlastne dosazeny jak se povida lidmi v pozadi ktreri nestoji o to aby se o nich vedelo..myslim ze by stalo se pokusit zredukovat parazity na ministersvech a dosadit na kazde ministerstvo uzkou skupinu lidi kteri jsou ve svem oboru opravdu profesionalni!! Zavezt odpovednost za spatne rozhodnuti i kdyz netvrdim ze to se nemuze stat i profesionalovy..snizit pocet clenu poslanecke smemovny a moznost odvolani poslancu v pripade zavazneho pochybeni a to i v pripade jednani mimo PS..na konci mandatu spocitat prijmi za dobu pusobeni ve smemovne a v pripade nadmerneho majetku..rychle zbohatnuti atd..tento majetek odstavit a v pripade prokazani tr.c.zabavit a jeho navraceni do statniho rozpoctu a samozrejme trestne stihat!! Osazenstvo uradu regionalnich snizit minimalne o 50%..stejne ve vetsine pripadu jsou zbytecni a v neposledni rade bych v vzledem k situaci v Cechach zavedl na politicky post detektor lzi..alepon docasne a to povinne!! pokud nekdo chce slozit zemi opravdu proto ze ji na ni zalezi rad ho podstoupi i kdyz to moc democraticky neni alepon na nejaky cas je to potrebne!! Hezky den!!
13. 12. 2012 | 10:44

pavelp napsal(a):

jeste bych dodal..malinko nasadit uzdu nadnarodnim corporacim a ve velkem podporu ciste domaci vyroby..ale je jasny ze to narazy na veliky odpor vzhledem k tomu ze tyto corporace maji vetsi vliv nez vlady vetsiny zemi..nic mene je to potreba a postupne obnovovat zaklady Ceskeho prumyslu a zemedelstvy..myslim ze do budoucna je to velmi dulezita. Jeste byc se zasadil o navrat elity vedeckeho sveta a pro zajisteni podminek srovnatelne jinde ve vyspelich zemich..navratnost pro budoucnost je to nejlepsi co muze zeme Ceska udelat!!!
13. 12. 2012 | 11:04

marxík napsal(a):

"Otevřeně vyzývám KSČM, aby podporou Jiřího Dienstbiera prokázala svůj zájem na demokratickém vývoji země, neboť právě on je jeho zárukou."

Pane Sobotko, kscm by to jistě udělala. Stačilo by ji veřejně ujistit, že v případě levicové většiny v následujících ps volbách si plácnete se svým levicovým bratrem (kterého nyní žádáte o pomoc), a nebudete nejprve přepočítávat volební výsledky jestli to nějak nevyjde bez komunistů. Mimochodem, bylo by to v souladu s vašimi hlavními programovými taháky ( majetková přiznání, všeobecné referendum, zrušeni zdr. poplatků, náprava církevních křivd, atd.). Myslíte ten svůj program vůbec vážně?
13. 12. 2012 | 11:06

dalimír napsal(a):

Pane Sobotko jako celá vaše strana a lidé v ní stále lavírujete ,připomínáte mi již všichni socdemáci charakterem falešné LIDOVCE ! A to je moc smutné ! Sociálno je v česku již v dobách temna ! Stydte se všichni co si říkáte politici ! Zbabrali jste od převratu v r.1989 co se dalo !! Dl
13. 12. 2012 | 11:19

Lila napsal(a):

Hejtman Zimola zdůvodňuje koalici s komunisty "průnikem" neboli shodou programů. Není bez zajímavosti, že na radnicích jihočeských měst po minulých komunálních volbách ČSSD většinou našla shodu v koalici jiné, a komunisté zůstali v opozici.
Má tedy ČSSD jiný program, jiné priority pro komunální politiku a jinou pro krajskou či celostátní úroveň?

Díky této chameleonské pružnosti se ČSSD dostala do velmi specifické situace: Někteří její zastupitelé jsou dnes v městských zastupitelstvech v opozici proti stejným zastupitelům z KSČM, s nimiž jsou v krajském zastupitelstvu v koalici! Jak ti lidé onu prazvláštní schizofrenii zvládnou?

A nebo je to trochu jinak? K "průniku programů" totiž dochází pokaždé tam, kde je zbytek opozice ochotný sociálním demokratům přenechat co největší počet placených křesel a hlavně přistoupit na jakékoliv podmínky. ČSSD v krajích se většinou zmocnila všech ekonomicky silných resortů a komunistům předala odpovědnost za ty oblasti, o které nemá zájem a kde se chystá provádět tvrdé restrikce. Tzn. rušení škol, omezování podpory neziskového sektoru či omezení Programu obnovy venkova.

Takže není pochyb o tom, že cílem ČSSD není nic jiného, než zcela ovládnout veřejné finance v krajích.
13. 12. 2012 | 11:19

Yosif K napsal(a):

Sobotka napsal:
Skutečnost, že v zemi „hrozí“ parlamentní většina levice, je odrazem demokratické a svobodné vůle voličů, kteří jsou v drtivé většině nespokojeni s pravicovými vládami a chtějí změnu.
KONEC CITATU.

Zemi nehrozi parlamentni vetsina levice jako takove. Zemi hrozi parlamentni vetsina levice ketra se dere k moci populistickymi sliby o rozahzovani penez mezi proletare. Sobotka je jako byvaly minist financi v tomto o neco opatrnejsi nez pologramotni populiste jako Zaoralek nebo Milan Stech, ale i tak.

V dobe kdy vetsina 23 z 27 zemi EU je tragicky predluzena levice se dere k moci slibovanim rozhaoziovani penez - v pripade Milana Stecha VYSLOVNE ROZAZOVANIM PUJCENYCH PENEZ.
Kdyby levice slibovala potlaceni korupce, chovala by se statnicky. O potalcovani korpupce mluvi pouze Diensbier - proto cast CSSD podporuje Zemana a proto i ta cast CSSD ktera podporuje Dienbiera tak cini jako kdyz maluje a z aroven se...e - jako kdyby se jim moc nechtelo.

Takze o korpupci radeji nic konkretniho - k dobruy CSSD lze pricist jen to, ze kdyz uz nejakeho shanclibveho hejtmana chytne PCR, tak jej CSSD zcela racinelne hodi pod autobus, ostatni hejtmani vbvsak nerusene konaji dal - proc ne - polifcie je jeste nechytila a oni maji stranicky ukol od Sobotky "postarat se oi financovani".

Prislib vetsiho rozhozu penez mezi proletare je sazka na jistotu - volici toleruji rozkradAni pokud se na ne dostane taky.
13. 12. 2012 | 11:22

Lila napsal(a):

Dalimíre,

poprvé v životě s Vámi naprosto souhlasím. :-)
13. 12. 2012 | 11:22

pavelp napsal(a):

Pro marxik..neni cesta zpet..cirkenvi restituce dle meho nazoru uz zvratit nelze..vladnouci junta se pojistila velice dobre..jako ostatne v jinych pripadech a arbitraz by asi vysla na daleko vetsi penize..jedina sance je aby cirkve opravdu a bez sebemensich pochyb prokazali ze ten i onen majetek byl skutecne do 48rocu jejich a maji na to samozrejme prislusnou dokumentaci!! Ja silne pochybuju ze ano..to je posledni moznost jak alespon neco zachranit!!
13. 12. 2012 | 11:23

pavelp napsal(a):

omluva..roce!!!
13. 12. 2012 | 11:25

reppop napsal(a):

"Nebezpečná rizika pro demokracii nevidím ani v tom, jakého kandidáta KSČM podpoří v prezidentské volbě. Komunisté nemají vlastního. Proto jsem je požádal, aby vyzvali své voliče k volbě opravdu levicového kandidáta Jiřího Dienstbiera, nikoli Miloše Zemana, který v posledních letech opakovaně levici škodil.
xxxxxxxx
Pane Sobotko,
já tam riziko pro demokracii jednoznačně vidím. Komunisti nepodpořili nakonec ani Dienstbiera ani Zemana, takže defacto spíš podpořili Zemana (viz volební preference). To jako riziko pro demokracii vidím.

Také díky Zemanovi, který sice ovládá levicovou rétoriku, ale svými konkrétními ČINY podporuje pravici, zde dnes vládne asociální klerofašistická vláda M. Kalouska.

Také díky Zemanovi tu vládne sqvadra, která prohlasovává fundamentální zákony proti vůli 90% obyvatel. Co to má společného se skutečnou demokracií? Nic. Jde o "formalizovanou" demokracii ("de jure", ale nikoliov "de facto") jako před rokem 89, čili o skrytou totalitu.

Bude-li Zeman prezident, lze předpokládat pokračování jeho podpůrné politiky pro extrémní pravici s mnohem vyšší intenzitou. Může například rozštěpením levice (zejména ČSSD) umožnit opět vládu klerikálně-fašistické pravice v této defacto dnes převážně "levicově" (ve skutečnosti "středově") smýšlející zemi.

Já to za ohrožení demokracie považuji. Už nyní jsou její základní principy současnou vládou podkopány. Blížíme se bodu, ze kterého by nemuselo již být do demokracie "de facto" již návratu. Patrně by pak došlo i k vystoupení z EU a trvalé instalaci klero-fašistického oligarchického režimu ala Rusko.

Záměrně to tu píši s použitím tvrdší argumentace (klero-fašismus), v dnešním marketingovém politickém světě by jinak vážné nebezpečí nevratné dedemokratizace naší země mohlo být pod rozlišovací schopností občanů.
13. 12. 2012 | 11:31

marxík napsal(a):

pavelp
Kolego, církevni majetek se může např. zdaňovat. Zatím se zpravidla nezdaňuje.
S lidovci to pan Sobotka asi neprotlačí.
13. 12. 2012 | 12:05

český maloměšťák napsal(a):

Odbory - dokonce i v modu kooperace s ČSSD nemají žádný politický program. Ve smyslu politiky jako umění možného. Jejich odcházecí/přicházecí " politika (nejen ve vztahu k jednáním na tripartitě )tuto jejich šaškovskou podobu jen prohlubuje.

KOmunisté jako nebezpečí pro demokracii a právní řád.
Kteří komunisti ? Ti formální /členové KSČM a jejich voliči a příznivci - přičemž u toho slova " příznivci " s eještě později zastavím/ - anebo ti skuteční /tedy ti, kteří ve vztahu k sobě, svým kumpánům a svým patronům postupují v duchu hesla " Nám a našim kumpánům podle našich potřeb - ostatní nám podle svých možností a podle toho, jak je my zadlužíme"/...tedy ti skuteční komunisté ?
Komunisté formální jsou /zatím/ nebezpečím fantazijním, vybláboleným či vyhalucinovaným - ústy či hlavami různých pomatenců či naopak lidí, kteří profitují z činnosti těchto " komunistů " skutečných. Jsou něčím podobným , čim byli kdysi Židé a kulaci ...později např. třídní nepřátelé či "rozeštvávači" (je pozoruhodné, že tito jsou podle některých blábolistů a halucinujících údajným nebezpečím i dnes).

Je třeba se ptát :
1. Kdo jsou ti, kteří ve vztahu k státním aktivům /veřejné služby, rozpočty, dotace/a instituc postupují dle hesla " nám a našim kumpánům dle našich potřeb....". Kolik je tedy mezi nimim formálních komunistů a zda tedy nedochází opět k matení pojmů a takto i hlav mas. K manipulaci s duší davu.
2. Nakolik je instituce zvaná spravedlnost /respektive " kubiceorampulisnost"/ - její výkon, svázán s těmito faktickými "komunisty"... a nakolik s formálními " komunisty" a zda její postupné rozkládání skutečnými " komunisty" nemůže vézt v konečném důsledku k tomu, že pokud by se jednou formální " komunisté" dostali k moci...zda právě to, že instituce jako je např. spravedlnost /" kubiceorampulisnost"/ jsou oslabeny nejen ve svém původním účelu a etosu, ale zejména svým stavem a kvalitou.
3. Zda k podobnému stavu a " kvalitě" nespějí další instituce.
4. Nakolik je demokracií systém, ve kterém panují totalitní praktiky jako je např. stranické modelování chování a etosu institucí /nejen státní správy/, kdy suverén je zároveň i knížetem, přičemž bere knížecí :)) plat a ve stejném čase vyjadřuje coby suverén důvěru sám sobě coby knížeti, kdy zákonodárci tvoří zákony typu " arbeit macht frei" a poté, co je prokázána jejich nezákonnost - nevyvozují z toho žádnou odpovědnost, kdy o transferech majetku v rozsahu několik adesítek miliard rozhodují hlasy lidí odsouzených kvůli korpupci...etc etc.
A opět otázka - kdo jsou v tomto kontextu "komunisté" skuteční ( a tím i nebezpečím skutečným - nikolivěk vybláboleným či vyhalucinovaným)...a kdo jsou komunisty formálními /tedy těmi Židy, kulaky etc etc.../.

Dá se samozřejmě takto uvažovat i v dalším - např. kolik z eurodotací rozkradli " komunisté" formální a kolik toho ukradli /respektive v duchu onoho " nám podle našich potřeb..." si přivlastnili/ " komunisté" faktičtí.,,,etc etc (je to výzvou pro ty dikutéry, kteří by chtěli spolu se mnou zkusit zauvažovat takto v dalším - konkrétním či obecném).

Jistě...komunisté formální historicky způsobili mnoho zločinů, neštěstí, utrpení, zla.
Ale to i Církev - ve vztahu k historickému popisu reality v zemích českých pak Církev způsobila tohoto zla daleko více....a to nejen z hlediska počtu obětí, ale i coby blokáda vědomí, rozumu a někdy i citu - kdy takto bylo postupováno po dobu několika staletí.

No a vidíte - straší snad dnes někdo Církví ? Ukazuje na ni prstem ?
Naopak !
Dostává se jí nadstandardního zacházení - nejen ve vztahu k tkzv. církevním restitucím.

Ovšem i ta Církev...i přesto, že je takto s ní obcováno...ukazuje na ty formální "komunisty".
S těmi skutečnými " komunisty pak čile kooperuje.
Opět tedy i zde platí ono woodyallenovské " sex a peníze jsou vždycky dobré na zasmání
Ostatně podle mě to platí i ve vztahu k halucinacím některých politologů.

P.S. Nejsou to formální " komunisté" kteří vytvářejí aktivně a realně předpooklady k tomu, aby se jednou mohli ujmout moci. Kdy pak skutečně mohou např. znovu šáhnout na majetky těch, kdo si je pořídili poctivě a pracně. /ti, kdo je ukradli - ti si je převedou včas do bezpečných úkrytů mimo dosah takovéto transformace/.
Nicméně ve vztahu k tomu, co dnes realně dělají " komunisté" skuteční - je to iracionální duševní hnutí - tento strach z "komunistů" formálních.
Je to spíše ten prst ukazující směrem od sebe na Židy, kulaky, třídní nepřátele...
Paradoxní ?
Já ale ty paradoxy nevytvářím - pouze je sbírám.
Tvoří je život sám.
13. 12. 2012 | 12:16

paprika napsal(a):

Martin O. má pravdu v jednom- neexistuje pro slušného člověka důvod, proč by měl volit komunisty. Některými uváděné argumenty pro jsou liché-současný establishment krade strašně, to je pravda, ale komunisti ukradli všechno všem, a to včetně svobody a mnohým života. Dost lidí zapomíná, že komunistické hospodářství nedostatku se zhroutilo jak domeček z karet.
13. 12. 2012 | 12:31

Čankájšek napsal(a):

Nemyslíte, že kdyby KSČM byla skutečně nedemokratickou nebo dokonce extremistickou stranou, že by ji "demokratické strany" ODS a TOP s frakcí LIDEM , kterou nikdo nevolil, už dávno zakázaly.
13. 12. 2012 | 12:36

mik napsal(a):

Pane Sobotka vubec nejde o levici nebo pravici jde o to aby si CR prestala hrat s holym zadkem na mistra sveta a aby se prijimaly zakony ktere budou kvalitni a ktere nebudou protiustavni,,ale zrejme protiustavnost je spolecenskou normou Prezident odmitne podepsat euroval i kdyz podle ustavy nema jinou moznost o kandidatech prohlasi ze vitezstvi nektereho z nich by bylo a emigraci ..a kam mel clovek emigrovat kdyz on se za pomoci intrik a kupceni s hlasy dostal na Hrad ? Proste zadna etika zadna slusnost v zadnem demokratickem state by nemohl zustat ve funkci politik ktery ma aferu fackovat nekoho na ulici za zady s ochrankou je ubohost byt by byl v pravu Drabek odesel ale hlaseni na poste zustalo sice se zrusily verejne prace zadarmo ale kdyz v lednu prijdu jako nezamestnany na urad prace bez skarty tak mi nikdo nevyplati podporu a pokud vyplati tak porusuje zakon ,,stejne jako porusili zakon ti co vcera nejmenovali komise na volbu prezidenta,,kdyz meli vyzvu primo z ministerstva aby pockali jak dopadne stiznost vyrazenych kandidatu a tak se da pokracovat ..co dokazal mlady Dinsbier ? jaka je jistota ze to nedopadne jako s Grossem ? To uz radeji skutecne toho Zemana pokud si vyslovene nebude jezdit pripijet stakanem becherovky s Putinem ale at bude zvolen kdokoliv bude to lepsi nez soucasny Klaus to byla tenkrat obrovska chyba Havla ze umoznil jeho vysplhani az do prezidenskeho kresla ale byla sance pred 5 lety ho sesedit Svejnar nebyl spasitel ale CR mohla byt zcela jinde kdyz by se lide vzepreli proti zmanipulovanym volbam a kupceni s hlasy,,, ted je moznost volby prime ale je to skutecne demokraticka moznost.,..jak se ukazuje na prikladu Okamury neni i kdyz osobne bych nevolil nekoho kdo si neumi poradi s dvemi asociacemi cestovnich kancelari ktere se navzajem neuznavaji a hazeji si klacky pod nohy jak chce ukocirovat ten soucasny chliv ktery si rika vlada ? ale koho volit nekterou ze tri zen ? v CR jeste neni pripravena puda aby mohla byt zena prezidentkou v USA taky museli dospet do urciteho stadia aby se cernoch mohl stat prezidentem navic co politicka v CR to ostuda staci jen pripomenout Zubovova Janackova Dzamila Parkanova a ted treba nove i Peake ,, muze byt za techto okolnosti zena prezidentka ? a Bobosikova ? tu snad nebude po te frasce co sehrala pri minulych volbach volit nikdo ma snad reprezentovat panove Dlouhy a Sobotka co v politice uz jsou dlouho a co dokazali ? nebo ma byt zvolen recesista co bude na jednanich sedet s naucnici v uchu ? uzavreme snad vyhodna obchodni jednani z Maory ? nebo bude Novy Zeland tim nejblizsim sousedem ? nebo ze by se CR presunula do Tichomori,... nekteri sikovni uz jsou na jinych morskych ostrovech v Karibiku a v Indickem oceane,,,tak ze by jim police aspon byla bliz ... ) no a kdo tedy Fischer co uz uradoval jako premier urednicke vlady ? Pravda nic nepokazil ale taky nic neziskal ale aleson se neboji jako Klaus jet do Bruselu..ovsem nevim zda nebude stejne jako Klaus silhat smer Putin ,,, Zeman by si sice mozna zaslouzil takove jiste zadostiucineni byl Havel byl Klaus tak jaksi historicky Zeman ,,,ale nevim zda by to nebylo z louze pod okap... Podle meho nazoru jedinym kandidatem kdo alespon trosku muze zkusit napravit reputaci CR v EU je Swarzenberg Knize nepotrebuje majetek nesilha urcite po Moskve podporoval by nejspis prijeti eura i podpis fiskalni unie a pro Rakousko a Nemecko by byl nejpritalenejsim prezidentem navic je znamy jako ministr zahranici,,ano je stary spici jeho vyslovnost neni moc zretelna ale to by se dalo prejit co se ovsem neda moc prejit je jeho kamradsoft s Kalouskem ktery moc nechapu.,.. Koho by jmenoval premierem ? koho ministrem financi,,,, ale rozhodne vim ze pokud se maji ledy pohnout je jediny mozny mezi slepymi jednooky kralem a jak ukazuji odhady nejmensi mlady Dinsbier moc podporu mezi lidmi nema,,,,napred by si mohl vyzkouset praci v kotelne a pak teprve neco rikat ,,
13. 12. 2012 | 13:11

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

To je demokracie?
Kde lze najít podobnou?

Důvěra vládě v posledních 6 měsících
16 %, 14 %, 16 %, 14 %, 12 %, 15 %

Důvěra poslanecké sněmovně
12 %, 13 %, 13 %, 11 %, 10 %, 12 %

„Spokojenost se současnou politickou situací vyjádřila 4 % respondentů, tedy stejně jako v posledním šetření. Ani spokojeno, ani nespokojeno se cítí být 15 % obyvatel ČR. Nespokojenost s politickou situací však vyjadřují zhruba čtyři pětiny dotázaných (79 %).“

http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6922/f3/pi121207.pdf

„Demokracie“ k pohledání.
13. 12. 2012 | 13:19

svantovít napsal(a):

Dnešní KSČM viditelně je spíše stranou "lidovou" než marxistickou.Jako marxistická by musela působit sofistikovaněji,působit na lidi teorií .Což nedělá,což byl vždy základní znak marxistických stran,který je odlišoval od jiných stran,které mluvily jen politickým slangem.Lidové strany se zabývají uplatńováním a vznášením požadavků lidových mas,širokých lidových vrstev.V EU parlamentu jsou dnes nejpočetnější frakcí.
M.Zeman se dostal souhrou okolností do více negativních souvislostí vůči své osobě,ale on je spíše velmi neurčitý politik,než přímo strůjce.Neurčitý neznamená nevyhraněný.Ale znamená,že koneckonců jeho adaptace se na měnící se politickou situaci mu později vynáší řadu záporných hodnocení jeho osoby.Právě proto,že neurčitostí s adaptací se osobnost neubrání propletenci s negativitou.Strůjcem být asi nemohl,protože on vstupoval a vystupoval jak nejprve do KSČ,tak později do ČSSD, a pravděpodobně neměl sám v hlavě jasno příliš.Ve své straně SPOZ,která líže 5% do parlamentu se asi cítí nejlépe,ale to je málo procent hlasů zde v ČR pohnout něčím:Jako Archimedes-dejte mi pevný bod a pohnu zeměkoulí-on také ten bod nemá,a navíc není Archimedes.Spíše mi připomíná Sokrata.
13. 12. 2012 | 13:23

dalimír napsal(a):

Nicko Lilo jestli se mnou souhlasíte nebo ne ,nic stejně nezmění ! Je třeba již pořádně tu chátru státních úředníků co nás stále škubou vzíti na paškál ! Jedině to má smysl ! Diskuze zde stejně nic neovlivní a já to tak beru ! Hezký den Dl
13. 12. 2012 | 13:24

Petr. napsal(a):

Pane předsedo,
nevím proč, ale zase lžete. "Zaprvé, ČSSD nepokračuje v konfrontační paroubkovské politice, tu provozuje Jiří Paroubek pod značkou LEV 21."
Vždyť ani Vy jako fanatický příznivec a volitel křišťálového Standy a JÁjovníka Paroubka, jste neudělal nic k objasnění nejgeniálnějšího studia VŠ Vašeho expředsedy a mlčíte k jeho zázračnému nesmírnému křišťálovému zbohatnutí.
Jako člen Paroubkovo vlády také jistě musíte vědět kam tečou zisky z katarských ropných polí, když jste i svým hlase přispěl k vyhození Nejvyšší státní zástupkyně p.Benešové, co chtěla tehdejší chlív projasnit.
Proč asi tyto témata máte tabu? Chcete být stejní?
Zatím jste pro mne všichni vy tam Nadlidi nahoře stejní!
Jste právník pane předsedo, ale dovolím si Vám dát při Vašem vzdělání hádanku: Kolik je 20-2= ?
13. 12. 2012 | 14:01

Pacák napsal(a):

babočka napsal(a):
Pane Sobotko za vlády komoušů se věšelo, zavíralo,kradlo a perzekuovalo. Toto je historický fakt o kterém by jste měl vědět.

babočko, pokud si myslíte, že na zhorauvedenou činnost mají komunisté monopol, jste na velkém omylu. Viz pogromy na indiány a černochy v kapitalistické USA, chování Britů v Indii, Irák, Irán, řádění nädnárodních monopolů ve třetím světě. Další příklady najděte sám. Pokud si myslíte, že zárukou nevěšení nezavírání, nekradení je likvidace komunismu, jste na velkém omylu. Ostatně o vašem omylu, co se týče nekradení, nás denně přesvědčuje zdejší vláda.

P. s.: Kontrolní otázka: Je Čína kapitalistickou nebo socialistickou zemí?
13. 12. 2012 | 14:13

SuP napsal(a):

Komunisti jsou jedinou stranou, kterou pokaždé chodí volit všichni její členové a rodinní příslušníci. Pro zvýšení důvěryhodnosti voleb bych zavedl "Lex bolševik", podle kterého by se volební výsledek KSČ přepočítával v poměru celkové volební účasti. A bylo by vystaráno.
Jen potom nevím, jak by chtěl Sobotka zase vyhrát volby.
13. 12. 2012 | 14:54

reppop napsal(a):

svantovít napsal(a):

M.Zeman se dostal souhrou okolností do více negativních souvislostí vůči své osobě,ale on je spíše velmi neurčitý politik,než přímo strůjce.
xxxxxxxxxx
Zeman se bohuzel stal jednoznacne spojenec klerofasisticke pravice, svym stepenim levice umoznil jeji vladnuti. Asi ne uplne vedomy, lec to je fuk. Tento clovek s nesporne vysokym IQ se bohuzel nechava ovladat svym zbytnelym egem podobne jako vasnive zamilovany mladik testosteronem. Pozoruhodny pripad lidske stupidity.
Jak znamo (viz Cipollovy zakony stupidity) stupidni mohou poskozovat spolecnost stejne jako banditi, ne-li vice. Viz: http://credo-e.blogspot.cz/2011/02/cippolovy-zakony-stupidity.html

PS: Jak upozornuje F. Koukolik, stupidita je nejnicivejsi, je-li spojena s vysokym IQ. Viz: http://www.blisty.cz/art/39405.html

Stupiditu lze nejsnáz rozpoznat z rozporu mezi slovy a činy politika. Zeman je učebnicový příklad: jeho rétorika je levicová, ale svými činy od dob zpackané vlastní prezidentské volby podporuje klerofašistickou pravici.
13. 12. 2012 | 15:03

český maloměšťák napsal(a):

SuP napsal(a):
Komunisti jsou jedinou stranou, kterou pokaždé chodí volit všichni její členové a rodinní příslušníci. Pro zvýšení důvěryhodnosti voleb bych zavedl "Lex bolševik", podle kterého by se volební výsledek KSČ přepočítával v poměru celkové volební účasti. A bylo by vystaráno.
Jen potom nevím, jak by chtěl Sobotka zase vyhrát volby.
13. 12. 2012 | 14:54
--------
Vy jste byl kandidátem předlistopadové KSČ, že ?
A byl jste pravidelným voličem kanidátů Národní Fronty, že ?
Jaký jste měl tehdy pocit - budoval jste socialismus pod vedeném KSČ...proto s eptám, jak se vyvíjely vaše preference.
Které komunisty volíte dnes ? Ty občanské - nebo ty " tradičně a odpovědeně prosperující" ?
Nic ve zlém...ale zajímají mě takoví ti zastydlí komunisti - rychle vykvašení to "pravičáci dnes". respektive ten jejich posun - kdy k tomu došlo - že pojednou přestali volit KSČ /v její zločinné podobě/ a jali se proti dnešní KSČM vyrukovat do boje. Co se to odehrálo - v hlavě nebo na výplatní pásce.
13. 12. 2012 | 15:15

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně nejvíce zla - historicky - podle mě napáchali komáři. Ve srovnání s katolíky , komunisty, conquistadory, nacisty, fašisty či imperialisty...zcela určitě.

Proto navrhuji, abychom je zakázali.
13. 12. 2012 | 15:17

Kelt napsal(a):

Pro příští volby bych zavedl LEX ODSTOP.
Po sečtení všech platných hlasů by od hodnoty 100 byl odečten skutečný počet odevzdaných hlasů pro ODSTOP.
Výsledek by byl závazný pro presidenta republiky k pověřením sestavení vlády.
Nebudu daleko od pravdy,když můj typ je,že po uplatnění výše uvedeného zákona by ODSTOP získala 75% a právo sestavit dvoubarevnou vládu.
13. 12. 2012 | 16:00

SuP napsal(a):

Vykydale, myslíš, že ti budu odpovídat na nejapné invektivy, protože se budeš tvářit, jakože mi vykáš? Na to ti můžu sdělit jediné - nikolivěk(nasrat!) Leda žeby se ti někdy podařilo nasat něco rozumného, co by mi za debatu s tebou stálo.
13. 12. 2012 | 16:05

český maloměšťák napsal(a):

SuP
Z úst /klávesnice/ bývalého kandidáta KSČ a věci budování socialistické společnosti oddaného voliče..jsem ani jinou odpověď než " nasrat " neočekával.
Nicméně dík za potvrzení tohoto.

Vykydal, Vykydal...neznám - to byl ten co vás pro blbost nakonec do strany nepřijal ?
13. 12. 2012 | 16:14

reppop napsal(a):

To český maloměšťák a SuP,

pánové, možná by bylo lepší přestat si okopávat kotníky a vymyslet raděj něco aby se do 2. kola prezidentské volby nedostal hormonální egoštvanec Zeman ani antikomunistický exkomunista (čili přirozeně stupidní) Fischer. Osobně vidím jedinou alternativu, a to je podporovat Dienstbiera.
Viz:
http://www.novinky.cz/domaci/287734-zeman-poprve-preskocil-fischera-a-v-prezidentske-volbe-vede.html
13. 12. 2012 | 16:47

Pacák napsal(a):

Kelt napsal(a):
"Pro příští volby bych zavedl LEX ODSTOP.
Po sečtení všech platných hlasů by od hodnoty 100 byl odečten skutečný počet odevzdaných hlasů pro ODSTOP.
Výsledek by byl závazný pro presidenta republiky k pověřením sestavení vlády.
Nebudu daleko od pravdy,když můj typ je,že po uplatnění výše uvedeného zákona by ODSTOP získala 75% a právo sestavit dvoubarevnou vládu."

Politická matematika podle Henycha?
13. 12. 2012 | 16:48

robotník napsal(a):

Že studenti drží hladovku? No ať. Vždyť jsou tlustí, tak jim to jenom prospěje. Hladovku měly držet jejich kolegové v 89 roce. Teď ať si nestěžují. A ještě budou komunistům moc a moc děkovat. Jenom se divím, čemu je v té škole učí, když žádného rozumu nepobraly.
13. 12. 2012 | 17:05

český maloměšťák napsal(a):

reppop
A co jako vymyslet ? A proč ?
Jen ať se kraďákovští znovu odhalí ve své nahotě - jací skutečně jsou.
Docela zajímavá výpověď to bude - o stavu jejich rozumu, citu...a vůbec o stavu jejich duše - jako takové.

Alternativ je takto přesně tolik, kolik je kandidátek a kandidátů.
Jestli se Lojzek Retard a Anča Hlupačka dají znovu cestou cizích výzkumů nebo cizího marketingu...místo toho, aby naslouchali svým duším /v případě Lojzka a Anči se to ale zakazuje !!!/...jejich věc. Není jak tomu zabránit. Vyměnit je nejde.
A budou mít tak aspoň na co dalšch 5 roků nadávat.
A radovat se, že si objekt svého nadávání tentokráte zvolili sami jak primárně...tak i sekundárně.

Navíc je venku zima.
13. 12. 2012 | 17:11

reppop napsal(a):

robotník napsal(a):
Že studenti drží hladovku? No ať. Vždyť jsou tlustí, tak jim to jenom prospěje. Hladovku měly držet jejich kolegové v 89 roce. Teď ať si nestěžují. A ještě budou komunistům moc a moc děkovat. Jenom se divím, čemu je v té škole učí, když žádného rozumu nepobraly.
xxxxxx
Vy jste ještě nikdy nedržel v srpnu hladovku proti solení silnic a v lednu proti zavírání koupališť? Tak jeďte na stáž za třeboňskými studenty, třeba jejich logiku pochopíte.
Možná by byla statečná hladovka též proti lovu brontosaurů nebo proti stavění pyramid.
13. 12. 2012 | 17:14

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Oni ti kraďákovští by konečně mohli pochopit to, že volby jsou také o nich samotných...nejen o kandidátech.
Jenže to by nejprve museli dospět do stádia postpubertálního. Tedy - co se týče mentálního rozměru dospívání.
13. 12. 2012 | 17:15

reppop napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
reppop
A co jako vymyslet ? A proč ?
xxxxxxx
Protože já blbec jsem si pořídil děti a oni jsou hloupí po mně a mají vlastenecké sklony.
Rozumem s tím nic nenaděláme, jsme typičtí zástupci taxonu Homo emocionalis stupidus, tj. emoce (vlastenectví) je nadřazeno raciu.
13. 12. 2012 | 17:18

Kelt napsal(a):

Pacák,

ne podle Henycha,ale podle SuP-a ve 14.54.cannot
13. 12. 2012 | 17:37

fikus napsal(a):

Ale Bohušu, dávno jste s podkopáváním začali vy, svými lumpárnami. Tohle jaou úžasný výroky od člověka, který se ve vrcholné politice pohybuje od školních kamen a má máslo na hlavě. Jak jste se vypořádali se zlodějinami dotací? Samozřejmě vnitrostranicky. Kecy "padni komu padni si nechte od cesty"
13. 12. 2012 | 19:32

bohorodičko napsal(a):

slávečku, slávečku,
utočíš na sve bývalé gegerální tajemníky zemana a sexymozka. jednou budou tvy spolustranící budou zaset kopat do tebe. vy jste opravdu divný povahy v te čssd. vy nedokážete ani podpořit zemana na hrad, který z čssd udělal parlamentní stranu.
13. 12. 2012 | 20:03

Maximus napsal(a):

Já se picnu, tak i Sláveček Sobotků si dal ke svému CV fotku se zednářským signálem tj. pacičkou u ksichtíku. Tenhle Jasánek z Černých baronů tam v té partě zřejmě chyběl. Slávečku, je to "Lípa" nebo "Lev" či jiná partička pošahanců?
13. 12. 2012 | 21:11

peterka napsal(a):

Myslím, že kandidát na prezidenta a především statistik Fischer, by měl po této blamáži svou účast na volbě prezidenta zrušit...
Pokud to neučiní, je zjevné, že jsme opět přítomni obdobné volbě prezidenta, kdy Klaus usedl na hrad podruhé...
20. 12. 2012 | 10:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy