Ano, Dienstbier na Hrad!

08. 01. 2013 | 08:29
Přečteno 2683 krát
V pátek odpoledne, až půjdu ve Slavkově u Brna volit prezidenta republiky, dám svůj hlas Jiřímu Dienstbierovi. Nejen proto, že je kandidátem politické strany, kterou léta pravidelně volím. Jsem přesvědčen, že v rámci nabídky, kterou máme jako občané prostřednictvím devíti kandidátů k dispozici, je Dienstbierova volba pro naši zemi dnes nejlepším řešením.

Jiří Dienstbier je člověk, který má na rozdíl od většiny zbývajících uchazečů ve všech podstatných ohledech čistý štít. Reprezentuje hodnoty, které naše společnost po šesti letech vlády Topolánkovy, Nečasovy a Kalouskovy pravice potřebuje zdůraznit – sociální spravedlnost, rovnost před zákonem, důsledný boj s korupcí, ohled k životnímu prostředí. Ukázal se při výkonu veřejných funkcí jako člověk pevných zásad, který odmítá pojetí politiky jako pokračování byznysu. Jde o politika ve středním věku, který už ale má dostatek zkušeností a současně potřebnou energii k tomu, aby důsledně prosazoval svoji politickou agendu ve funkci prezidenta republiky.
Nezadal si s minulým režimem před rokem 1989, je už ale příslušníkem generace, která se více soustředí na současné a příští problémy naší země. Myslím, že především teď potřebujeme prezidenta orientovaného na budoucnost, který pomůže formulovat strategii a vizi rozvoje státu. Cením si také Dienstbierova rozhledu, který mu umožňuje pochopit význam evropské integrace pro naši zemi, která by jinak vývoj na kontinentu neměla možnost nijak ovlivňovat a stala by se znovu jen hříčkou velkých geopolitických zájmů.
Dienstbier na Hradě znamená absolutní diskontinuitu s obdobím současného prezidenta Václava Klause. Znamená očištění Hradu od klientelistických vazeb a vlivu podnikatelského společenství, které se vytvořilo kolem současného prezidenta a které sahá svými kořeny do dob divoké privatizace. Myslím, že potřeba radikální změny v osobě prezidenta republiky byla v posledních dnech znovu podtržena nepřijatelnou podobou Klausovy amnestie.
Zvolení Jiřího Dienstbiera by rovněž rozbilo předem pečlivě připravený scénář přímé volby prezidenta republiky, který počítal s tím, že prezidentem bude buď Fischer, nebo Zeman. Už měsíce jsou lidé prostřednictvím vhodně interpretovaných výzkumů veřejného mínění a drahých volebních kampaní manipulování k tomu, aby vybírali jen z těchto dvou jmen. Jakoby nikdo jiný neměl šanci. Zvolení Dienstbiera by v tomto kontextu znamenalo skutečnou demokratickou revoluci a naplnilo by smysl přímé volby hlavy státu, pro kterou jsem jako poslanec hlasoval. Jasný vzkaz: Tentokrát to bude jinak! Neboť prezidenta republiky by měli vybírat občané, ne bohatí sponzoři a političtí kmotři.
Dienstbiera vidím současně jako jediného silného a současně legitimního kandidáta levice a levého středu. Takovým kandidátem dnes už není Miloš Zeman. Zeman tuto šanci ztratil v roce 2006, kdy prostřednictvím Pohanky a Melčáka umožnil vznik Topolánkovy vlády, se vším negativním, co tato vláda zemi přinesla. Včetně Řebíčka, Dalíka, obecného vzepětí korupční hladiny, ale i rovné daně a osekání sociálního a zdravotního systému. Stejně tak Zeman pomohl ke vzniku druhé pravicové vlády ve volbách v roce 2010, kdy jeho účelový projekt SPOZ sebral ČSSD hlasy, kterými mohla vzniku Nečasovy a Kalouskovy vlády zabránit. Dnes Zemanovo zvolení podporuje především Václav Klaus a lidé z jeho širšího okolí, kteří si chtějí udržet vliv na prezidenta i po roce 2013.
Pokud dnes lidé v České republice stále hlasitěji volají po kvalitnější demokracii, omezení korupce, lepším fungování státu, spravedlivější podobě reforem, zkrátka změně české politiky k lepšímu, je důležité, aby s ohledem na tyto požadavky důsledně vybírali i příští hlavu státu. V tomto smyslu Jiří Dienstbier nepochybně dobrá volba bude!



Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

nejvetsim hendikepem p dienstbiera je ze ho podporujete vy....
08. 01. 2013 | 08:35

Irena napsal(a):

Naopak, beru to jako přednost!
08. 01. 2013 | 08:41

Libertad napsal(a):

Pane Sobotko,
pana Dienstbiera jsre poslali na Hrad, abyste se ho (jako strana) zbavili. Místo abyste se zbavili takových jako jsou Březina, Hulínský, etc.
Ujišťuji Vás, že ačkoliv jsem sociálním demokratem duší, srdcem i rozumem, béčko KSČM nevolím. ŠKROMACH, FALBR, ŠTECH etc. nejsou siciální demokraté, ale sociální prostituti.
Volím Táňu Fscherovou.

S pozdravem

Sidonio Libertad
08. 01. 2013 | 08:43

Almo G™ napsal(a):

Jsem vážně zvědav, jestli se podaří čelit desítkám a stovkám milionů napumpovaných do Schwarzenberga, Fischera a Zenama. Po zkušenostech z minula tomu moc nevěřím.

Hloupá ovce stejně jde a volí podle toho, jak nadiktovala MF DNES.

Inteligentní ovce pak podle toho, jak nadiktoval Respekt.

A obě jsou přesvědčeny, že volily podle vlastního nezávislého názoru.

Béé.
08. 01. 2013 | 08:50

Libertad napsal(a):

Pokud převědčíte Táňu Fischerovou, aby se vzdala kandidatury, což by mohla oznámit veřejně ve čtvrtek večer v ČT 24, než začne estrada manipulovaná "Jasnou odpovědí", pardón panem Moravcem, tak ji poslechnu a dám hlas panu Dienstbierovi jako nejmenšímu zlu z těch, které nám hrozí.

S pozdravem

Sidonio Libertad
08. 01. 2013 | 08:51

Michal Macek napsal(a):

Libertad

me se hrozne libi jak je ze vsech debat atd vynechavan p.Franz ktery ma pritom podle pruzkumu vysoka cisla...
08. 01. 2013 | 08:57

Asi ták napsal(a):

Zeman , cesta do pravěku . Dientzbiér, cesta dopředu .
08. 01. 2013 | 08:58

Jarda napsal(a):

bohužel
tenhle protekční spratek je tuze špatná volba.
08. 01. 2013 | 08:59

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko

se vším, co jste napsal souhlasím. O tom, koho budu volit jsem se rozhodla už dřív a taky to tady napsala. Jsem ráda, že konečně jednou mohu jít k volbám s vědomím toho, že nevolím pouze menší zlo, ale budu volit člověka, který odpovídá mojí představě o politikovi, který má plný mandát mě zastupovat a reprezentovat, bez nějakého ale ...

Budu volit Jiřího Dienstbiera
08. 01. 2013 | 09:03

Nuba napsal(a):

Jardo
a v čem je to protekční spratek ? A jak bojoval za minulého režimu váš otec a jak dnes ovlivňujete politiku pozitivně vy, že si dovolujete takto druhé urážet ?
08. 01. 2013 | 09:06

Libertad napsal(a):

Pro: Michal Macek

Pokud převědčíte Táňu Fischerovou, aby se vzdala kandidatury, ve prospěch pana Frante, což by mohla oznámit veřejně ve čtvrtek večer v ČT 24, než začne estrada manipulovaná "Jasnou odpovědí", pardón panem Moravcem, tak ji poslechnu a dám hlas panu Franzovi jako nejmenšímu zlu z těch, které nám hrozí.
08. 01. 2013 | 09:08

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Jasný vzkaz: Tentokrát to bude jinak! Neboť prezidenta republiky by měli vybírat občané, ne bohatí sponzoři a političtí kmotři."
I já tomu věřím, snad se nám podaří vybrat si prezidenta bez politické příslušnosti, bez politických sekretariátů, bez sponzorů a podnikatelských mafií, bez neblahé politické minulosti.
Zbývají dva Fischerová a Franz.
Ostatně přímá volba tak jak byla navržena, schválena a dnes je vykonávána je fraška na entou. Škoda že se ke kandidatuře nepřihlásil někdo ze známých osobností. Karel Gott, Marek Eben, Jan Kraus, Zdeněk Svěrák. Určitě by byl zvolen.
Ne proto, že by byl nejlepší prezident, ale proto, že je známý, populární, a dokáže bavit svým šarmem. A takového prezidenta chceme.
08. 01. 2013 | 09:12

Neudržitelný napsal(a):

Nuba
Nemůžu se ubránit dojmu, že píšete své příspěvky rovnou z Bohoušova sekretariátu. Pokud je opravdu pan Dienstbier tak dobrý, pak udělal jen jednu zásadní chybu. Ta jej bohužel vyřadila z okruhu lidí kterým můženme v politice důvěřovat. Vybral si špatnou politickou stranu.
08. 01. 2013 | 09:20

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Sobotko, nenechte se vysmát. Pan Dientsbier by mohl být třeba místopředsedou budoucí vlády. Jenže vy jste se rozhodli ho "uklidit", aby vám nepřekážel. Prezidentská funkce je vyvrcholením politické kariéry, mladší politici mají své schopnosti dokázat v exekutivě. Tam také mohou skutečně ovlivnit praktickou politiku.

Většina občanů chtěla přímou volbu kvůli nedůvěře k velkým parlamentním stranám, že vyberou dobrého prezidenta. A to bychom teď měli volit pana Dientsbiera, Sobotku či Schwarzenberga ? Ne, děkuji.
08. 01. 2013 | 09:23

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Presidentem ČR p.Dienstbier je správná volba. Zeman? Vždyt' ten se bil do hrudi, že s politikou skončil, už po svém premiérování.
Zeman je prostě stará struktůra, která se nedrží ani svých předsevzetí a která odchodem s jeho souputníkem a čestným tunelpapá z funkce je již minulost a snad pro voliče těžkým špatným snem.
Pan Dienstbier je budocnost a pro mně jediný volitelný z té celé hrstky kandidátů na presidenta ČR. Jistě však né pro ty voliče ovčany o kterých píše nahoře přede mnou Almo G. a za které zde tolik tlachá s.Sidonio.
08. 01. 2013 | 09:33

Almo G™ napsal(a):

Neudržitelný napsal(a):
"Škoda že se ke kandidatuře nepřihlásil někdo ze známých osobností. Karel Gott, Marek Eben, Jan Kraus, Zdeněk Svěrák. Určitě by byl zvolen."

Pokud vím, min. Eben a Svěrák jsou pro stávající korupční koalici a jejího čelního představitele Schwarzenberga. Takže víte, kdo má jejich naprostou důvěru a koho místo nich volit.
08. 01. 2013 | 09:36

VFISCHER napsal(a):

SVAZÁK PROPAGANDISTA ! ! !

Slabinger všech slabingerů, Bohouš, který nevyrost ze svazáckých trenýrek a v životě nedělal nic jiného, než parazitoval v partajních sekretariátech, s vyjímkou kdy si hrál na ministra financí, aby moh svým kámošům odpouštět placení daní a ruinovat státní rozpočet ! !
Přesně takový typ si mafiánská struktura oranžády Palasů, Fenclů, Zgarbů a jiných zlodějských gangsterů pěstuje jako svého pseudošéfa, zejména proto, že je ze všech možných nejslabší !

Takový „bohouš“ si dnes s vládnoucím druhým slabingerem Nečasem nemají co vyčítat, oba dva byli a jsou jeden za osumnáct, druhý bez dvou za dvacet - amorfní neschopové, nastrčení tak, aby se naší zbohatlické oligarchii vládlo co nejlépe !

Teprve až se - nedejbože - svazák Bohouš nějakým dalším omylem stane vládním papalášem, prokáže se jeho absolutní neschopnost a cirkus v Absurdistán - Kocourkově - Gangsteristánu bude pokračovat !

Debilizace společnosti slaví své orgie !
08. 01. 2013 | 09:38

Almo G™ napsal(a):

Neudržitelný napsal(a):
"Nuba
Nemůžu se ubránit dojmu, že píšete své příspěvky rovnou z Bohoušova sekretariátu."

V tom případě by u mě "Bohoušův sekretariát" stoupl ve vážnosti. Příspěvky Nuby zde totiž vždy patří k naprosté špičce.
08. 01. 2013 | 09:39

VFISCHER napsal(a):

PS:
Souhlasím se všemi názory, které reflektují skutečnost, že se vlastně svazák „Bohouš“ Dientsbiera bojí, a proto ho strká na Hrad ! ! ! V případě nezvolení Dientsbiera za prezidenta bude tento vhodným šéfem socdem. partaje a Bohouš utře díky své neschopnosti hubu !
08. 01. 2013 | 09:44

třebaKarel napsal(a):

Nubo ,
Fajn je , už jen vidět kolik dobrých lidí se přes tu těžkou dělostřeleckou přípravu politických rutinérů rozhodlo jít proti proudu .
Vždyť hrstka bláznů nakazí celý město . Četl jsem Vás někde a vypadala jste smutně , to je škoda , uvidíte že nás všechny čeká ještě spousta hezkýho a možná i nějaká legrace . Mějte se dobře , tK
08. 01. 2013 | 09:45

Luba napsal(a):

Krucinálhimlhergotkrucajselement!

To jste si toho SicherheitsDienstbiera nemohl přejmenovat na ryze českého, pro národního vlastence libočudně znějícího Služpivu?!

Kdo má volit tydlencty Němce?
Fischer, Franz, Schwarzenberg, Dienstbier, Roith, Boboschick, Edelmann ...

Pamatujmež a střežmež odkaz národních klasikův:

K. H. Borovský:

Také tobě, Němče,
radu dám,
nemluv před lidmi
o sobě sám,
neboť je to proti zdvořilosti
mluvit o neřádu v společnosti.
08. 01. 2013 | 09:46

Neudržitelný napsal(a):

Almo G™
"Pokud vím, min. Eben a Svěrák jsou pro stávající korupční koalici a jejího čelního představitele Schwarzenberga. Takže víte, kdo má jejich naprostou důvěru a koho místo nich volit. "
Pokud vím pan Svěrák pracuje pro pana Schwarzenberga a pomáhá mu s prezidentskou kampaní. Ale pracovat pro někoho, to je něco jiného, než mít v někoho naprostou důvěru. Pracuji u někoho, kdo mně dobře platí za mé dobré služby.
To nemá s důvěrou vůbec nic společného.
Příspěvky Nuby i Vaše jsou z opačného rohu politické orientace než to vidím já. Neberu Vám Váš pohled. Ale nechápu jej. Vidět to špatné jen u druhých a utěšovat se tím, že ty špatnosti u nás zase nejsou tak velké, nebo jsou určitě o trošku menší než ty špatnosti u jiných. Zlo zůstává zlem ať je spáchá kdokoliv.
08. 01. 2013 | 09:52

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

uvědomělému svazáku vfischer,

mimo, vedle a blábol tvá nestojí ani za tu zlámanou grešel. Jistě je vfischer 'uvědomělý' modrosvazák
08. 01. 2013 | 10:06

Almo G™ napsal(a):

Neudržitelný napsal(a):
"Pokud vím pan Svěrák pracuje pro pana Schwarzenberga a pomáhá mu s prezidentskou kampaní. Ale pracovat pro někoho, to je něco jiného, než mít v někoho naprostou důvěru. Pracuji u někoho, kdo mně dobře platí za mé dobré služby."

Díky, že jste to srozumitelně vysvětlil. (Jen nevím, nakolik jste mu (jim) tím pomohl :-))
08. 01. 2013 | 10:15

Kelt napsal(a):

Neudržitelný,

takže Svěrák je dobře za své služby placen-on je ke Schwanzenbergovi v pracovním poměru a to bez důvěry?
To se Vám opravdu povedlo-gratuluji.
Svěrák to zřejmě bere jako odpustek za své osmileté členství v KSČ.
Jenom otázka-kolik zla jste napočítal u J.D.?
08. 01. 2013 | 10:19

David napsal(a):

Volím Jiřího Dienstbiera!
Věřím, že se ho podaří prosadit do druhého kola a lidé si nezvolí zástupce, kteří nejsou zárukou morálních hodnot.
David Polášek
08. 01. 2013 | 10:27

neo napsal(a):

Kelt:

Dá se to pochopit. Všimněte si třeba těch hostesek na pivopárkových akcích politických stran. V jádru slušné holky, kterým je politika ukradená a s politiky by nebyly ani ve společné místnosti, natož aby tam panovala nějaká důvěra,přesto pracují na kampani a to za jediným účelem. Dostat zaplaceno.
08. 01. 2013 | 10:27

Almo G™ napsal(a):

Svěrák jako dobře zaplacená hosteska. Čím dál lepší :-).
08. 01. 2013 | 10:32

Neudržitelný napsal(a):

Almo G™
Ale já mu nechtěl pomáhat, jen jsem to chtěl vysvětlit Vám.
Kelt
Co Vám připadé divného na tom, že profík si nechá zaplatit svou práci?
Když k Vám přijde instalatér, opraví Vám vodovodní kohoutek, a zaplatíte mu za to 950Kč na ruku, myslíte že si tím chce ten instalatér kupovat nějaký odpustek a že k Vám má bezmeznou důvěru?
To jste mně opravdu rozesmál.
08. 01. 2013 | 10:32

neo napsal(a):

Almo G™:

když budete dělat reklamu na prášky na vylepšení erekce, bude to znamenat:

1) Almo G™ má problémy s erekcí a práškům bezmezně důvěřuje
2) Almo G™ má problémy s erekcí, ale důvěřuje jiným práškům
3) Almo G™ nemá problémy s erekcí, ale chce si přivydělat a dostat peníze za reklamu.
08. 01. 2013 | 10:41

Yosif K napsal(a):

Sobotka napsal"
Jiří Dienstbier je člověk, který má na rozdíl od většiny zbývajících uchazečů ve všech podstatných ohledech čistý štít.
KONEC CITATU.

Nikdo není dokonalý:
1)JD pohádkově zbohatl ve službách AK Šejdíř, Čalfa and političtí kamarádi.
2)JD se k Čalfovi dostal po haluzi = přes tatu.
3) AK Čalfa zbohatla na prodávání politického vlivu, prodeji BANKOVNÍCH LICENCI NA KTERÉ JINÉ AK NEDOSÁHLY atd atd
4) Ano Dinsdbier je o něco lepší člověk než třeba Miroslav Macek, ale o kolik?

Dienstbier obyčejný člověk jezdící obyčejným autem, s obyčejnou chalupou atd? Hahaha... kolik obyčejných lidí se dostalo do AK k Čalfovi? Kolik obyčejných lidí bydlí v LUXURy APARTMENTS ZVONARKA?
08. 01. 2013 | 10:53

Yosif K napsal(a):

Dtto ovšem proletařský vůdce Sobotka:
Luxusní byt (niácméně třetinový proti JD) z poslaneckých náhrad.

Prfoč ne, dělqjí to tak všichni. Mnoho věcí dělají "všichni"!

Náhradami šibalství nekončí.......
08. 01. 2013 | 10:57

Kelt napsal(a):

Neo,
dá se v podstatě pochopit vše./jsou i tací,kteří litují toho,že holokaust nebyl dotažen do konce/.
Jenom na to je někdy potřeba kachní žaludek-tím ale nedisponuje každý.
Proto i k volbě senilního věčně spícího "knížete",který je "spravedlivý,čestný,neuplatný"atd.atp.,ale byl u všech svinstev této zlodějské verbeže,která nám prozatímně vládne je pro ty bez kachního žaludku nevolitelný.
08. 01. 2013 | 11:01

Kelt napsal(a):

Neudržitelný,

Vaše logika-ta opravdu,ale opravdu nemá chybu.Gratuluji k takovému výkonu.
08. 01. 2013 | 11:05

poslanecké náhrady napsal(a):

Sobotko,ty se bojíš Zemana proto cpeš na hrad Dienstbiera,který se na stoprocent ještě nevzdal svého amerického občanství(riziko že se na hrad nedostane je dost velké a pro něho je to am.občanství přednější)a potom Bohouši nezapomeň vrátit 7mega co sis nakrad z posraneckých náhrad,potom pouštěj moudra.
08. 01. 2013 | 11:14

čert }=o) napsal(a):

lidi neurážejte se navzájem
ve jménu svých ideálů
a neurážejte ideály druhých
vždyť to ještě neznamená
že ti druzí jsou hloupí a zlí

zvláště almosta prosím o držení
se zpět a neurážet jen proto
že s jeho ideálem nesouhlasí
ostatní

každý si vybral svého kandidáta
a je dobře že má sám na výběr
tak si toho važte a uctěte
Demokracii slušností
08. 01. 2013 | 11:21

mb napsal(a):

jo jo jo jo .... !!! dienstbier na hraaaadddd ... !!!!
08. 01. 2013 | 11:26

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Yosifek K.
opravdu "uvědomělý" ovčan-pravičáček - tolik závisti k úspěchům druhého člověka člověk hned tak jenom nevidí! Opravdu "uvědomělý" pseudopravičáček ten Yosífek K...hahaha....
08. 01. 2013 | 11:30

neo napsal(a):

Kelt:

to přeci nikdo ani náznakem nezpochybňuje.
Máte snad pocit, že pan Svěrák ho bude volit?
Třeba bude volit někoho úplně jiného a knížeti dělá jen reklamu...
08. 01. 2013 | 11:31

Neudržitelný napsal(a):

Kelt
Děkuji :-)
08. 01. 2013 | 11:34

oponent napsal(a):

Jiří Dientsbier je mladý a má příliš malé zkušenosti. V exekutivě nepůsobil vůbec, v Poslanecké sněmovně jen krátce po "sametu" a v Senátu se také teprve rozkoukává. O podporu žádá komunisty jeho vliv ve vlastní straně je značně diskutabilní. Je pro adopce dětí homosexuálními páry a nedotáhl do konce své trestní oznámení na Petra Hulínské, čímž se jeho hrdinný boj proti "pražské mafii" stává značně nejasný. Není příliš jasné co by chtěl v roli prezidenta dělat a jak toho dosáhnout.

Shrnuto podtrženo, Jiří Dientsbier je NEJHORŠÍ možný kandidát, ale ti ostatní jsou ještě HORŠÍ.

Volím Jiřího Dientsbier na prezidenta.
08. 01. 2013 | 12:15

oponent napsal(a):

Jiří Dientsbier je mladý a má příliš malé zkušenosti. V exekutivě nepůsobil vůbec, v Poslanecké sněmovně jen krátce po "sametu" a v Senátu se také teprve rozkoukává. O podporu žádá komunisty jeho vliv ve vlastní straně je značně diskutabilní. Je pro adopce dětí homosexuálními páry a nedotáhl do konce své trestní oznámení na Petra Hulínské, čímž se jeho hrdinný boj proti "pražské mafii" stává značně nejasný. Není příliš jasné co by chtěl v roli prezidenta dělat a jak toho dosáhnout.

Shrnuto podtrženo, Jiří Dientsbier je NEJHORŠÍ možný kandidát, ale ti ostatní jsou ještě HORŠÍ.

Volím Jiřího Dientsbier na prezidenta.
08. 01. 2013 | 12:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...
http://wbgarden.com/wbgarden%20stupid.jpg
Veselé krizování ...
08. 01. 2013 | 12:20

Wraith napsal(a):

oponent:

Říkává se, že člověk by měl kráčet cestou tzv. "nejmenšího zla". Něco na tom asi bude.
Termín - nejmenší zlo - je pro mě součtem vlastností jako umění kompromisu, selského uvažování i lidského cítění. To vše doplněno o schopnost všechny tyto tři vlastnosti užít ve správný čas a vhodné míře.
Tyto vlastnosti, bohužel, mnoha kandidátům chybí nebo jsou těžce omezeny. Ba právě naopak. Často je na nich až příliš znát přemíra ambicí. Když se k tomu přidá až téměř naivní papouškování hesel jako vystřižených z doby Sametové revoluce, potom je na místě si povzdechnout. Není divu. Naše politická elita předvádí vskutku tristní vystoupení.
Pravicoví kandidáti se snaží poklonkovat současné vládě a sotvakdo z nich projeví či projevil samostatné uvažování.

Osobně je pro mě menším zlem levicový prezident. Dienstbier nebo Zeman. Oba mají co nabídnout. Pro Zemana hovoří dlouholetá zkušenost s politikou, pro Dienstbiera zase schopnost rychle se učit.

Zatím u mě vítězí Zeman, ovšem ani Dienstbier není špatnou volbou. Jsem zvědav jak tahle rvačka, o pomyslný trůn, skončí.
08. 01. 2013 | 14:02

george napsal(a):

Ano Bohouši, velmi rád dáš svůj hlas Jiřímu. Bodejť by ne, vždyť co kdyby to vyšlo a hlavní potencionální kandidát na předsedy ČSSD by tak odpadl, tedy nebylo by ohroženo koryto premiéra. Nic jiného v tom není, šupnem ho jinam, než nám bude poroučet v hnízdě Lihového domu a následně ve Strakovce.
08. 01. 2013 | 14:06

Asi ták napsal(a):

Zeman? Cesta do pravěku .
08. 01. 2013 | 14:18

hokej napsal(a):

Almo Tgm. Svym prispevkem v 8.50 jste me rozesmal skoro k slzam. Vystihl jste ceskou povahu naprosto trefne. Pri svych obcasnych navstevach v rodne vlasti slysim casto podobne zduvodneni vlastni hlouposti: "Sak to rikali v televizi. Dyt sem to cetl v novinach. Sousedka to taky rikala. Beee". Ze by se dotycny zamyslel sam, tak tohle ho ve skole neucili. Na Hrade dosluhuje jeden prognostik UV KSC a jak ctu vysledky "pruzkumu" na internetu, nahradi ho pravdepodobne ve funkci jeho byvaly kolega-prognostik UV KSC Milos Z. No neni to beee.
08. 01. 2013 | 14:46

Kanalnik napsal(a):

pane Sobotko, i kdyz k CSSD mam vyhrady, pana J.D. vidim jako dobreho a kvalitniho kandidata, a vam chci podekovat, ze jste, navzdory Zemanovskemu proudu ve vasi strane, takto jednoznacne J.D. podporil
08. 01. 2013 | 15:12

reppop napsal(a):

Mnoho lidí mudruje, že si nepřeje ani Zemana ani Fischera na Hradě.

Kdyby občané, kteří nechtěji ani MZ ani JF, uvažovali inteligentně, volili by toho, kdo je z přijatelných nejblíž k šanci dostat se do 2. kola volby.
K mé radosti je to J. Dienstbier. Tak nevím nad čím všichni co nechtějí Zemana ani Fischera ještě váhají?

Tady platí elementární logika:

Kdo nechce Fischera ani Zemana, musí volit Dienstbiera. Tak toho s největší pravděpodobností může dosáhnout. Naopak NEvolba Dienstbiera je v tomto kontextu volba Zemana a Fischera.

k Dienstbierovi např. viz:
http://www.vasevec.cz/blogy/vyhaneni-chcipleho-certa-dablem
http://www.blisty.cz/art/66818.html
08. 01. 2013 | 15:19

amiel napsal(a):

Hanák natočil video proti Zemanovi...
Advokát podal žalobu na Zemanovu kampaň...
Slovenský deník Mladá fronta-Sme strhal Zemana...
Promiňte, chtěl jsem původně dát hlas Dienstbierovi nebo Fischerové - ale když vidím tu nenávistnou kampaň, ten strach mocných ze Zemana, dám hlas Zemanovi.
08. 01. 2013 | 15:21

Paprda napsal(a):

Volit nebudu. V případě druhého kola, budu volit Dienstbiera.
08. 01. 2013 | 15:35

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
nepostřehli jste zásadní věc .
Karel Schwarzenberg se vyjádřil, že by stát měl finančně odškodnit ty, které poškodila amnestie!
A koho amnestie nejvíc poškodila ?

Odpovím si sám:
Jelikož ji upekl Václav Klaus společně s vládou Schwarzkalouska (subalterního úředníčka se štemplem PŘEDSEDA vlády nepočítám).
poškodila amnestie především podnikatelskou pověst:
1) Kalause 2)Schwarzenberga 3) Kalouska.

A protože se temné síly a asi tak sedm miliónů našeptávačů ohrožují lukrativní posty našich milovaných poslanců LIDEM, SCHWarzkalous 009 a ODStup,
(a hlavně jejich kmotrů ) poškozuje amnestie i naši mafii!

Takže je zapotřebí věnovat minimálně polovinu státního rozpočtu na odškodnění Klause, Kalouska Schwarzenberga - hlavních obětí amnestie.

Možná by bylo namístě nabídnout jim na 99 let do neomezeného pronájmu celou republiku... Cože ? Že už si ji rozebrali ?

Tak pardón...
08. 01. 2013 | 17:10

mb napsal(a):

kanálník ... kdyby byl zeman formát ... tak odstoupí, a podpoří dienstbiera ... zdravím ...
08. 01. 2013 | 23:57

Alf napsal(a):

PRVNÍ kolo prezidentské volby je zase na dlouho JEDINÝ POKUS o ZMĚNU po letech vlády mafiánského kapitalismu. NEJVĚTŠÍ ŠANCI z nezkompromitovaných kandidátů má JIŘÍ DIENSTBIER. Proto BUDU VOLIT JIŘÍHO DIENSTBIERA ! Jinak tam opět budou gauneři, co umožnili, že se tu 20 let kradlo.
09. 01. 2013 | 01:24

Alf napsal(a):

Bobošíková jen opět dělá křoví jako před lety Klausovi, tentokrát Zemanovi. BOBO ani Zemana VOLIT NEBUDU !!!
09. 01. 2013 | 01:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy