K debatě kolem živnostníků

17. 03. 2013 | 13:23
Přečteno 13693 krát
Nesouhlasím s výroky Jana Mládka, ve kterých mluvil o parazitním chování živnostníků. Byly to výroky urážlivé a nešťastné. Také proto, že je bylo možné okamžitě absolutně špatně interpretovat. Živnostníci, kteří se snaží uživit sebe a své rodiny a to v čase ekonomické recese, kterou prodlužuje chybná pravicová vládní politika, nejsou ve vůbec jednoduché situaci. Každý, kdo poctivě pracuje či podniká, si zaslouží uznání.

Ale Jan Mládek ve svém vystoupení na sjezdu ČSSD v Ostravě poukázal na problém, který skutečně existuje a o kterém se zpravidla pokrytecky mlčí. Živnostníci sice platí nižší odvody v rámci sociální pojištění, ale ve stáří je díky tomu čekají žebrácké důchody. To je věc, která vyžaduje řešení. Jinak bude stále více důchodců, bývalých živnostníků platících minimální odvody, končit v sociální síti.

Čtyři miliony zaměstnanců také oprávněně poukazují na velké rozdíly v odvodech ve prospěch živnostníků. OSVČ platí nižší efektivní daň z příjmů, nižší zdravotní pojištění i nižší pojištění důchodové. Přitom mají stejný přístup k veřejným službám jako zaměstnanci, včetně nároku na stejný rozsah hrazené zdravotní péče.

Všechny tyto problémy vyžadují řešení, trpělivý dialog a hledání kompromisu. Mezi vládou, živnostníky, zaměstnavateli a odbory. Jakékoliv nálepkování je škodlivé a odvádí debatu do slepé uličky. Ve skutečnosti to totiž není spor o parazitování, ale o spravedlnost v daních a v přístupu k veřejným službám a také o tom, v jakém rozsahu má být 23 let po návratu k tržní ekonomice daněmi o odvody podporováno podnikání ve srovnání se zaměstnaneckým poměrem.

Je myslím rovněž na místě požádat Petra Nečase a jeho nevábnou ministerskou sestavu, aby nestrašila vysokou nezaměstnaností po roce 2014. V těchto měsících máme největší nezaměstnanost v historii a Nečasova vláda patří mezi její spoluviníky. 600 tisíc nezaměstnaných je obrovský sociální problém a velká ostuda. Navíc Nečasova vláda nechala Drábkův gang zdevastovat úřady práce a její aktivní politika zaměstnanosti je v troskách. Pan Nečas by měl v souvislosti s rekordní nezaměstnaností buď mlčet, nebo podat okamžitě demisi.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

StandaT napsal(a):

Falbr měl větší kalibr.
17. 03. 2013 | 13:38

mirekP napsal(a):

o.k. rychlá práce poradců pana poslance.

Jen bych upozornil, že živnostníci platí vyšší odvody v rámci sociálního pojištění než zaměstnanci.
U zaměstnanců větší díl nejenom odvádí, ale i platí zaměstnavatel - tedy třetí osoba.
I OSVČ by byli rádi, kdyby za ně někdo třetí ten větší díl zaplatil, ale není kdo.
17. 03. 2013 | 13:39

Joe Ratata napsal(a):

Pane sociáldemokratický předsedo.
Za ten výrok byste měl nakopat Mládka do ...... ,jak si zaslouží.
Odehnal Vám spoustu voličů.
Stačí málo a ti fackovací panáci - živnostníci - odejdou do ilegality a začnou melouchařit,jako za sociálizmusu.
Pak nebudou platit nic.Jen budou mít nataženou ruku,jako spousta jiných.
17. 03. 2013 | 13:41

Ghola napsal(a):

Hlavně by ČSSD měla snížit dolní sazbu DPH zpět na 10%, drobní živnostníci potřebují zákazníky a s přiškrcenou poptávkou spotřebního zboží se jich jen tak nedočkají.
A doporučuji se zbavit Mládka a zainteresovat např. Ilonu Švihlíkovou, ekonomku, které to pálí, a která nemá potřebu označovat živnostníky paušálně za parazity.
17. 03. 2013 | 13:45

Aleš napsal(a):

To: mirekP - Mirku to co jsi napsal je jasná demagogie. Zaměstnavaltel za zeměstnance samozřejmě nic neplatí. On pouze odvádí za zaměstnance to co mu musel zaměstnanec na tento odvos vydělat. Nebo si opravdu myslíš, že zaměstnavatel je charita?
17. 03. 2013 | 13:49

David napsal(a):

"...Ale Jan Mládek ve svém vystoupení na sjezdu ČSSD v Ostravě poukázal na problém, který skutečně existuje a o kterém se zpravidla pokrytecky mlčí.

...To je věc, která vyžaduje řešení..."

----------

V podstatě omluva za výrok Mládka je na místě.

Teď je jen nutné NEČEKAT až na volební kampaň, ale co nejdříve začít DISKUSI na toto téma a zejmén pak ze strany ČSSD zveřejnit PŘESNÁ ČÍSLA, jak si tu změnu představuje.
17. 03. 2013 | 13:50

Finn napsal(a):

Pane Sobotko,
nikdy jsem neměl zvlášť valné mínění o ekonomických schopnostech J. Mládka. Teď se ukázalo, že i co se týče politické taktiky, je na tom prabídně.
Ve fotbalovém mančaftu by byl kopálista za podobný lapsus přeřazen načas do "Béčka". Co vy na to?
Doufám, že až to na vládní úrovni za rok převezmete, nebudete dělat jednu z nejtragičtějších chyb, jakou permanentně páchají ODS+TOP09: zatvrzele dosazovat na odpovědné posty "zasloužilé" straníky, kteří na to odborně, mentálně i morálně nemají. Doufám, že se nebudete bát nabídnout posty nestranickým, neideologickým, osvědčeným a čestným odborníkům. Jsou takoví, i v této - jak říkáte - vybydlené zemi.
17. 03. 2013 | 13:55

Joe Ratata napsal(a):

Ghola
S tou DPH je to složitější.
Současná zlějskokmotrovská vláda odpovědně zvedla právě tu daň,která se jen obtížně vrací zpět.Jakmile ceny za základní životní potřeby tímto vzrostly,tak snížení DPH přinese vyšší zisky obchodníkům,ale ceny pro konečného zákazníka zůstanou nejspíš stejné.
17. 03. 2013 | 13:55

Bestia triumphans napsal(a):

Almo G™ napsal(a): na jiném blogu ..."pravicový novinář, volič krajní TOP09 Mládkova slova překroutil, vytrhl z kontextu a zlomyslně zevšeobecnil"

?
Proč se ten Sobotka omlouvá, když udatný Almo odhalil, že šlo o topáckou diverzní zlomyslnou akci?
:-))
17. 03. 2013 | 13:56

David napsal(a):

Ghola:

"...A doporučuji se zbavit Mládka a zainteresovat např. Ilonu Švihlíkovou, ekonomku, které to pálí..."

---------

Naprostý souhlas!

Švihlíková patří mezi ekonomickou elitu.

Škoda, že pan Sobotka pro takovou změnu nebude mít dostatek ODVAHY.
17. 03. 2013 | 13:57

Jirka II. napsal(a):

A co například dovolená. Myslíte, že ji někdo živnostníkovi zaplatí?
17. 03. 2013 | 14:00

cinick napsal(a):

mirkoviP
"Jen bych upozornil, že živnostníci platí vyšší odvody v rámci sociálního pojištění než zaměstnanci.
U zaměstnanců větší díl nejenom odvádí, ale i platí zaměstnavatel - tedy třetí osoba."
Jsem zaměstnanec a OSVČ a tak vím jak se vyměřují odvody soc. a zdrav poj. pro OSVČ a zaměstnance. Zaměstnanci to mají větší.
Jinak, jestli ten odvod je nazván za zaměstnavatele či z zaměstnance nemá význam. Je to prostě tak, že zaměstnavatel vyplázne superhrubou mzdu a vy výsledně dostanete čistou mzdu, jako odpočet můžete uplatnit jen pár taksativních nákladů (životní pojištění, hypotéku). Ten rozdíl mezi tím, si můžete nazvat jakkoli odvod, loupež za bílého dne...
17. 03. 2013 | 14:03

nejdřív říct, co je co napsal(a):

Slávečku
Omluvy jsou kecy okolo.
Začněte definicemi.
A) Kdo jsou živnostníci.
Lidé, kteří pracují vlastními výrobními prostředky. Což není laptop a aktovka. T by měli mít nárok na paušály.
B) Kdo je prekariát.
Bývalý proletariát, všelijaká páběř.
Když je kapitalista chce zaměstnávat, ať za ně platí PLNÉ pojištění. Na jejich bezprávnosti takjakotak vydělá ažaž.
Co si vydělají, ať si zdaní. Ale pod 10 tisíc by měla daň být negativní.
C) Kdo jsou příživové z profesních komor
Ti nemají s živnostníky nic společného a na žádné paušály neměli nikdy mít nárok.
Naopak, měli by by navrch platit daň ze zdarma obdrženého diplomu.
17. 03. 2013 | 14:07

Almo G™ napsal(a):

Má odpověď na okopávače a posměváčka Bestii pod jiným blogem. Mimochodem, tam šlo o reakci na jiný příspěvek Lily, což pan S. alias Bestie zamlčel:

"Bestia triumphans napsal(a):

"Almo G™ napsal(a):
..."pravicový novinář, volič krajní TOP09 Mládkova slova překroutil, vytrhl z kontextu a zlomyslně zevšeobecnil"

:-) to nemá chybu :-)

Chudák Sobotka se od Mládkových slov distancoval, zřejmě taky naletěl voliči krajní TOP09...
:-)"

--- Usvědčený lhář Bestie má zase jednou problém s porozuměním textu. Když se podívám na úvod Sobotkova textu, vidím, že cituje Mládkova slova jinak než Lila.

Viz Lila: "Mládek označil živnostníky za parazity na zaměstnancích"

A Sobotka: "výroky Jana Mládka, ve kterých mluvil o parazitním chování živnostníků".

Najednou tady máme dvě rozdílné "citace" údajných Mládkových slov a Bestii na tom nepřipadá nic divného.

Jedno ze základních pravidel slušné komunikace je o rozdílu mezi nálepkou - označením osoby - a charakteristikou jejího chování. To první je nepřípustné, to druhé je zcela normální. Zvláště, pokud je upřesněno, v jakém kontextu to má platit. Zde nevidím ani jedno a nepochybuji, že to Mládek doložil jasnými příklady.

Proč se od toho Sobotka distancuje, nevím a je mi to jedno. Nejspíše se ale zalekl dezinterpretace Mládkových slov a dopadu novinářského podání jeho slov.
17. 03. 2013 | 14:00"
17. 03. 2013 | 14:12

Radkin Honzák napsal(a):

Ono důvodů proč nevolit ČSSD je víc, než předčasné ukecnutí pana Mládka.
Stačí autorovo prohlášení, že DPH se snižovat nebude a že daně dále stoupnout.
17. 03. 2013 | 14:13

marqee napsal(a):

Divím se Mládkovi, že ty kokotiny vůbec generoval.
Co je skorumpovaný Nečasem, aby škodil socanům?
Na druhé straně má Mládek pravdu.
Nerovnost ve výměru odvodů do pojišťoven mezi zaměstnanci na pracovní smlouvu a živnostníkmi a i švarcsystémovými "živnostníkmi" je neúnosný a nízký výběr odvodů od 2.000.000 živnostníků je pro zajištění sociálního a zdravotního zabezpečení vážným problémem. A ještě ke všemu se krátkozraká většina živnostníků, snaží pokrývat i soukromé náklady celé rodiny (auta, různé služby a matreiál)na účet těch svých tzc. firem, aby platili minimální daně a odvody. A když mají 60 a začnou přemýšlet o penzi, zjistí, že budou mít minimální důchod a někteří natahují ruku k státu, aby jim pomohl například na bydlení.
Divím se občanům, že mají tendenci naše milé nepoctivé živnostníky chránit a být s nimi solidární.
17. 03. 2013 | 14:13

marqee napsal(a):

Honzáku, vol si koho chceš.
Člověka ten denno denní styk s blázny, zcela jistě poškodí.
Ono se to indukuje, jak je zřejmé.
17. 03. 2013 | 14:16

Drzá zrzka napsal(a):

Divím se občanům, že stále volí nepoctivé politiky, kteří 10 let po objevu Ameriky znovu objevili Ameriku. :-)
17. 03. 2013 | 14:17

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

At' jde s.Nečas pro neschopnost od valu

a nedělá "chytrého"! Celá jeho odes vláda je vládou neschopných arogantných neobolševíckých lemplů! Ten svazácký totalitní soudruh má co vykřikovat a koho okřikovat, at' jde dělat na co stačí a tím at' se živí hahahaha....pak pozná zač je loket a to ho neomlouvá ani Mládkova těžkopádná neobratná vyjádření.

s.Nečas umí jenom jedno zuby nehty se držet plného hrantu a u něho bachratět, místo aby se klidil a nepopouzel trpělivost občanů! Kteří jéj ostatně mají už plné zuby!
17. 03. 2013 | 14:18

dalimír napsal(a):

Pane Sobotko jediný člověk který na tom vašem slavném sjezdu si troufl říci pravdu byl pan Mládek ! Doufám že ho za to neukamenujete ! Naši podnikatelé větší nebo drobnější vždy hrají v prvé řadě o sebe ! Většinou na to samozřejmě doplácejí jeho zaměstnanci kterým vyplácejí pouze žebračenku která na měsíc nestačí ani na suchý rohlík s mlékem ! Proboha ,minimální mzda 8 tis HRUBÉHO hovoří za vše ! Běžný spotřebitel je na tom stejně uboze ! Vy strana ČSSD žádné zázraky jistě neuděláte i když budete u válu ! Jen trvalá spolupráce s KSČM která má ve svých řadách skutečné odborníky se můžete prosadit ! Tuhle možnost jste bohužel na svém sjezdu zavrhli ! Co bude potom dále s naší republikou to neví ani sám papež František !
17. 03. 2013 | 14:18

schroth napsal(a):

mirekP,
vy o tom patrně nemáte ani páru, jestli ano, tak prosím o konkrétní čísla. Po r.1989 jsem byl nejprve zaměstnanec, později OSVČ. Jako zaměstnanec jsem musel odvádět daň z příjmu a platit pojištění. Jako OSVČ jsem skoro žádnou daň neplatil. Legálně. Do základu daně jde totiž dát tolik věcí(auto, ubytování, počítač, atd.atd.)že jeden rok jsem byl dokonce v mínusu a to jsem si nežil nikterak špatně. Dnes mají OSVČ takové paušály, že daní se nemusí vůbec zabývat.

P.Sobotka má pravdu, OSVČ si většinou platí minimální zdravotní a sociální pojištění, přitom zdravotní péče je stejná. Hůř na tom budou v důchodu a lze oprávněně očekávat, že budou příjemci nějaké sociální dávky-tedy z peněz těch, kteří do systému řádně přispívali. Konkrétní případ znám ze sousedství. Pán "podnikal", žádné odvody neplatil a teď mu důchod na živobytí nestačí. Pobírá příspěvek na bydlení, aby mu zbylo dva a půl tisíce na jídlo a ošacení.
17. 03. 2013 | 14:19

Almo G™ napsal(a):

Parazitující chování živnostníků vidím všude kolem sebe - účtování bez účtenek, minimální daně a naopak všechny možné sociální příplatky a dotace v plné výši, kšeftování s nezaměstnanými přes úřad práce, takže na ně pobírají dotace a po uplynutí předepsané doby je opět vykopnou, kšeftování s účty na spotřební zboží v širokém příbuzenstvu a jejich směna mezi sebou (máš novou televizi? Dej účet... Vyměním s kolegou ze squashe účet za TV za účty na nářadí atd...)

To opravdu není normální stav. A odkud se asi ty dotace, které tito fanatičtí voliči ODS a TOP09 nabírají plnými hrstmi, berou?
17. 03. 2013 | 14:20

Bestia triumphans napsal(a):

Almo:
A kdo byl ten cituji: "pravicový novinář, volič krajní TOP09"?
17. 03. 2013 | 14:20

mirekP napsal(a):

To Aleš, cinick:

Věřím, že nehlásám nic nepravdivého. Stačí se podívat do zákona o pojistném na sociální zabezpečení.
Chtěl jsem jen ukázat jak i kvalifikovaní poradci pana poslance - prý autora článku, vědomě šíří bludy.
Jinak nemám žádnou potřebu dále s Vámi o tomto faktu polemizovat.
17. 03. 2013 | 14:22

Pavla2 napsal(a):

Almo G: Teď ta slova Mládek v televizi opakoval. Řekl doslovně, že živnostníci parazitují na zaměstnancích. Vůbec nic takového, že se živnostníci chovají parazitně. A v tom je rozdíl.
17. 03. 2013 | 14:25

DKS napsal(a):

Pan Mládek má pravdu a není třeba se vůbec někomu omlouvat. Většina z nás má s OSVČ svoje zkušenosti a ty jsou ještě horší než p. Mládek uvádí.Mám na mysli práci na černo v rozsahu, který v civilizované Evropě není možný.
17. 03. 2013 | 14:29

Pavla2 napsal(a):

schrott: Zjistěte si, kolik zaměstnanců chodí po doktorech a kolik je tam živnostníků. Ten se totiž musí starat o zaměstnance a o firmu, nikdo to za něho neudělá, tak si k doktorovi zajde až už je mu opravdu pořádně zle. Nikdo mu neproplácí také dovolenou, žádné benefity, stravenky atd. A jakých jiných státních výhod používá?

AlmoG: Jaké státní příspěvky dostávají živnostníci a kolik jich nějakou dotaci získá? Mně se tedy nepodařilo nikdy nic. Poraďte, jak mám na to jít.

A že by Sobotka měl starost o důchody živnostníků, protože málo odvádějí? No to asi nemá. Nevím, proč bych měla na SP platit tisíce, aby mé vydřené peníze rozházeli pro své kamarády,na stavbu honosných budov, nenažraným úředníkům. Až bude stát hospodařit rozumně, tak to klidně udělám. Zatím se mně vyplácí si o nějakou tisícovku dát radši více na životní pojištění či penzijní a v důchodu určitě na tom budu líp.
17. 03. 2013 | 14:35

Kala napsal(a):

Je to všechno nějak divně nastaveno. Naštěstí jsem byla OSVČ jen krátkou dobu, ale i tak jsem mohla porovnat, že např. za určité období jsem měla třikrát nižší daň z příjmu než bych měla jako zaměstnanec. Ale toto nastavení daní se krutě vymstí v důchodu, OSVČ zapláčí, neboť důchod se pak vypočítává jen (zjednodušeně řečeno) z třetinového výdělku.
17. 03. 2013 | 14:36

Almo G™ napsal(a):

Pavla2 napsal(a):

Almo G: Teď ta slova Mládek v televizi opakoval. Řekl doslovně, že živnostníci parazitují na zaměstnancích. Vůbec nic takového, že se živnostníci chovají parazitně. A v tom je rozdíl.
17. 03. 2013 | 14:25

Má reakce byla na Lilu, která tvrdila, že je mládek označil za "parazity".

Pokud řekl, že parazitují (což nevím), je to něco jiného, než kdyby živnostníky obecně označil za "parazity", jak tvrdila Lila.

Dokonce i TOP09 propagandistický útvar idnes.cz přiznává, že "Jan Mládek se v Ostravě ostře opřel do živnostníků a nazval NĚKTERÉ parazity."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sobotka-se-distancoval-od-mladkova-vyroku-o-parazitech-pg8-/domaci.aspx?c=A130317_112814_domaci_cen

Do titulku už pro jistotu Mládkovo upřesňující slovo "NĚKTERÉ" nedal, jak je jeho zvykem. Proto lidé jako Lila věří, že to, co se píše v titulcích, je pravda a nevšimnou si, že v článku je něco trochu jiného. Jsou už předem novinářem nastaveni, jak citaci "správně" vnímat a interpretovat.
17. 03. 2013 | 14:39

1 verbež napsal(a):

Čtěte prosím dobře:
1.) Prekariát, který nikdo nechce regulérně zaměstnat, nemá mít nárok na stejnou zdravotní péči jako státní úředníci.
2.) Proti Kalouskovi nikde neútočí.
Bohumíňák 14:37 ho chce za místopředsdu koaliční vlády, a jako vždy, pidistra financí (nejlepšího ve střední Africe).
17. 03. 2013 | 14:40

Pavla2 napsal(a):

Kala: Rozumný živnostník myslí na zadní kolečka a nespoléhá se na stát. Ani teď, ani do budoucna. Stejně důchody za nějaké desetiletí budou stát za prd, takže je to teď úplně jedno.
17. 03. 2013 | 14:40

Almo G™ napsal(a):

Pavla2 napsal(a):

"Kala: Rozumný živnostník myslí na zadní kolečka a nespoléhá se na stát."

Problém je, a o tom včera správně mluvil Fico, že spousty těch nerozumných přijdou do důchodu a začínají natahovat ruce po státu: "Postarej se o mně".

A pak jsou další, kteří sice na ta zadní kolečka mysleli, ale protože odváděli jen minimální daně a pojištění, jsou oficiálně "chudáci" a ruce nestydatě, jak byli dvacet let zvyklí, natahují také.
17. 03. 2013 | 14:46

1 verbež napsal(a):

Almo G
Snažíte s požívat stejný druh kasuistiky jako sš, která říká, že že Karl nbyl politický kandidát na prezidenta, neb je osobnosť.

Jenže nemáte ani její úroveň (původně jsem si myslel, že jste dvě půlky téhož diskutéra), protože tvrdit, že když někdo parazituje, nechová se parazitně je opravdu cimrmaniacký výkon.
17. 03. 2013 | 14:46

M.Š. napsal(a):

Tak jako není v tomto státě "pravicová" strana,tak nejsou ani živnostníci,neboli malí podnikatelé.Jsou jen a jen podnikavci.Tzv.živnostníci jsou odkázáni na kšefty především mezi sebou samými,někdy i nějaký nadnárodní velkopodnik si je najme na nějaké práce.Pokud také nemaj za sebou schopného daňového poradce,který jim to vyžehlí na fin.úřadě za patřičný obolus jak pro fin.poradce tak fin.úředníka,pak mají smůlu a většinou skončí špatně.Také zakázky od obecních ouřadů nejsou k zahození..za jakých podmínek ví jen oni sami.Takže sečteno,bez nesystémových(kalousova mluva..)opatření by podnikavec nepřežil,jelikož kdyby se měl uživit vlastními schopnostmi asi by moc nevegetoval.To,že časem doplatí na svoje využívání možností v podobě malého nebo nijakého důchodu je jen jejich hloupost,ostatně na nynější bláznivou politickou reprezentací doplatí celá společnost a jsem zvědav,zda se najdou možnosti nějak z prekérní situace se dostat,mám dojem,že socani nejsou to pravé ořechové.
Jinak se musím smát hysterii s názvem "parazité"...jako by v česku a morácku parazitů nebylo,vdyť je jich plná bouda ....těch co o práci umí mluvit je pořád dost až moc,stav věcí veřejných a hospodářská situace je toho věrným obrazem,zvláště ti z těch komor-jakýkoliv.
17. 03. 2013 | 14:47

Pavla2 napsal(a):

AlmoG: Ale to, co napsala Lila - že jsou živnostníci paraziti na zaměstnancích nebo co řekl Mládek, že živnostníci parazitují na zaměstnancích je přece úplně to samé. Ale je rozdíl v interpretaci , že jsou živnostníci paraziti. Nejde je všechny přece srovnávat stejně. Já vím, že se mnozí podnikatelé nechovají slušně k zaměstnancům. Vím o těch, co jim neplatí, přitom si sami jezdí v drahých autech a po exotických dovolených. Ale takoví přece nejsou všichni a nejde je proto všechny trestat. Morálka je u nás pokažená a ti, co se chovají k zaměstnancům jak hovada, tak snad nemůžou dlouho vydržet. Každý si musí uvědomit, že potřebuje jeden druhého a jen pokud jsou oba spokojení, tak to může fungovat. Ale to se budou mnozí ještě muset dlouho učit, a to na obou stranách.
17. 03. 2013 | 14:48

Almo G™ napsal(a):

1 verbež napsal(a):

"Jenže nemáte ani její úroveň (původně jsem si myslel, že jste dvě půlky téhož diskutéra), protože tvrdit, že když někdo parazituje"

Problém je, že sem nick Bestie zlomyslně přenesl debatu odjinud.

Takže znova i pro verbež:

1. Je rozdíl označit celou skupinu slovem "paraziti". Tak to podala Lila a titulky českých deníků.

2. A je rozdíl říci, že se někdo chová parazitně, nebo že parazituje.

3. A je nesrovnatelně větší rozdíl říci, že se NĚKTEŘÍ živnostníci "chovají parazitně" nebo "parazitují".

A podle všeho Mládekovo prohlášení odpovídá bodu 3, zatímco česká média sugerují svými titulky, že odpovídá bodu 1.

S bodem 3 naprosto souhlasím.
17. 03. 2013 | 14:53

BP napsal(a):

Do dvou let tu může být stejně vláda pevné ruky, tak už nechte živnostníky dodělat jejich práci.
Zdůrazňuji a podotýkám, že si to v žádném případě nepřeji a mám z toho hrůzu. Dle všech dostupných činů dosavadních vlád to tu však k ničemu jinému nespěje.
Je to již jen natírání zábradlí na potápějícím se Titanicu.

To poslední, co potom může zajímat, je Bohumínské usnesení.
Může to být něco jako plnění "nevypověditelných" smluv před/po roce 1948.

Bohouši, já bych tu hlášku o živnostnících už nechala.
17. 03. 2013 | 14:54

Almo G™ napsal(a):

Pavla2: Třeba pochopíte rozdíl po přečtení mého předchozího příspěvku.
17. 03. 2013 | 14:54

Pavla2 napsal(a):

AlmoG: Když na zadní kolečka mysleli, nebudou potřebovat natahovat ruky. A jak dvacet let, prosím Vás, je natahovali? Ti obyčejní určitě ne.
17. 03. 2013 | 14:55

neb máte duchovní, ne ekonomický problém napsal(a):

pavla 2
Vy musíte k Jednotě baptistů.
17. 03. 2013 | 14:56

JB napsal(a):

Krátce po revoluci se nejdříve angažoval v masových popravách v havanské pevnosti La Cabaña. V této souvislosti je známý i jeho výrok: "Ano, popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando...") pronesený při projevu v OSN v New Yorku .... lřou novináři nebo pan F. ???
17. 03. 2013 | 14:56

antipolitik napsal(a):

To Radkin Honzák. Ono těch důvodů proč nevolit ČSSD začíná být čím dál víc. Doufal jsem v nový vítr v ČSSD, ale to chrochtání a spokojené hýkání vrcholných členů ČSSD nad znovuzískáním staronových korýtek v TV, už nedoufám. V ČR už neexistuje volitelná politická strana.
17. 03. 2013 | 14:56

Pavla2 napsal(a):

AlmoG: Právě, že Mládek vůbec neřekl, že NĚKTEŘI. Najděte si záznam. Alespoň v tom, co teď odpoledne pouštěli, to nebylo. Takže jsou pro něho paraziti na zaměstnancích všichni.
17. 03. 2013 | 14:58

Almo G™ napsal(a):

Pavla2 napsal(a):

"Když na zadní kolečka mysleli, nebudou potřebovat natahovat ruky."

To je právě váš omyl. Oficiálně nemají nic. Neoficiálně si během roku jezdí po dovolených, kde se cena za osobu pohybuje ve deseti- a statisících. To totiž žádný úřad nezjistí. Stejně tak žádný úřad nezjistí, kolik utratí za jídlo, kde se stravují a proč jezdí velmi drahým autem, které je napsáno na bůhvíkoho.

Jen mi proboha neopakujte, že takoví nejsou. Je jich spousta a znám to docela zblízka...
17. 03. 2013 | 15:00

Drzá zrzka napsal(a):

Vcelku by mne ještě zajímalo, jak pan Mládek bude řešit nízké důchody lidí, kteří nepracovali vůbec nebo pracovali minimálně, ale většinu svého pruduktivního věku žili ze sociálních dávek? Těch začíná být také poměrně dost.
17. 03. 2013 | 15:00

oranžáda obecná napsal(a):

ale Sobotko, ty jsi ale pokrytec...... to byl opravdu "nešťastný" výrok, protože aby vás, oranžády, někdo z živnostníků po něm volil, tak to by musel být tupec.... nešťastně jste socsni odhalili své myšlenky, v tom je ten fór...
17. 03. 2013 | 15:00

Pavla2 napsal(a):

neb máte duchovní...: Já k životu nepotřebuju žádné baptisty ani nikoho podobného, přestože jsem věřící člověk.
17. 03. 2013 | 15:01

Almo G™ napsal(a):

Pavla2 napsal(a):

"Alespoň v tom, co teď odpoledne pouštěli, to nebylo."

Samozřejmě, proč by to tam ten, jehož cílem je soustavně potápět ČSSD, dával? Je něco jednoduššího, než to střihnout?

A proč by tam jinak to slovo idnes, které rozhodně není ČSSD nakloněno, dobrovolně přidávalo a tím mu pomáhalo? Nezgustli by si na tom, kdyby ho Mládek opomněl?
17. 03. 2013 | 15:03

Pavla2 napsal(a):

AlmoG: No to víte, že takoví jsou. Znám je taky. Ale když říkám, že myslí na zadní kolečka, tak myslím, že si spoří, koupí si třeba pozemek nebo jinou nemovitost, když jsou na tom momentálně dobře, aby ji třeba v důchodu mohli prodat a mít z čeho žít, když už ten bude nízký.
17. 03. 2013 | 15:04

Pavla2 napsal(a):

Drzá zrzka: No to by mě taky zajímalo. Nevím, jestli je to pravda, ale říká se, že se jim důchod vypočítává z průměrné mzdy. To by tedy byl pořádný bordel.
Proč se nikdo o tomto nezmiňuje? Asi oni opravdu ty důchody mít nízké nebudou.
17. 03. 2013 | 15:06

oranžáda obecná napsal(a):

cochcani, oni znají jen jedno, šíleně zvýšit daně t.z.v. "bohatým" živnostníkům, tak oni chtějí "vyřešit" hospodářskou politiku....... napřed říkali, že DPH sníží na původní úroveň, teď už prý ne, a chtějí danit, danit a danit = krást....jsou to zkrátka bolševici a dobrého v nich není ani za mák, jen ta lennost a závist...
17. 03. 2013 | 15:07

skeptický napsal(a):

Nalevo,nebo napravo.Mají to ze školy zafixované,že živnostník je třídní nepřítel.
Jeden se uřek,tak se to musí vyžehlit.

Dojemná péče o jejich žebrácké důchody se nakonec vyřeší tím,že si budou platit čtyřnásobek na sociálním,a navíc povinnou minimální daň.

Vládnoucí strana a spol.jsou sice zločinné spolčení,ale ta vaše nikdy neměla žádný program,ani schopné lidi,jen se točila jak korouhvička podle průzkumů.

A ty pokladny ,co si tenkrát nakoupili se přece musejí prodat.
Další rána S-kartám a válečným štváčům.Ze slibovaného rušení zločinných zákonů nebude pochopitelně nic.
17. 03. 2013 | 15:07

Zuza T napsal(a):

Dobrý den, po přečtení CV pana Mládka mi k tomu, aby mohl označit
drobné živnostníky za parazity chybí jedna podstatná věc - jeho soukromá zkušenost s drobným podnikáním v tomto státě.
Mám zkušenosti z obou stran - jak zaměstnanec tak OSVČ a čím dál víc si vážím lidí, kteří se starají sami o sebe a jen nečekají, co jim kdo dá za dávky.
A že si OSVČ platí minimum se vůbec nedivím, peníze na penzi jde určitě uložit lépe než ve státním důchodovém systému.
17. 03. 2013 | 15:07

1 verbež napsal(a):

Almo G
Takhle je to už lepší.
Ovšem tlustý nabubřelý miliardářský asociál Mládek mohl, kdyby měl rozum v hlavě říct, že živnostníci, kteří si záměrně nastavují příspěvky na důchod na minimum deformují fungování solidárního systému. V neprospěch těch, kteří to udělat nemohou.

Škodí tak solidaritě lidských bytostí tvořících společnost. Budovanou za velkých obětí dlouhou dobu.
Je to, jako když majitelé domu nemusí uklízet chodník.

Že by tím škodili do budoucna sobě samým nevidím. Taky si raději zakopávám věci po zhradě.
Při pohledu na Kalouska a Mládka je každému jasné, kam to tu s důchody půjde.
Lepší je brokovnice. Upilovaná desítka.
17. 03. 2013 | 15:08

oranžáda obecná napsal(a):

jako Mládek, tak uvažují všichni socani, jen on se ten vůl podřekl a odhalil to..........
17. 03. 2013 | 15:10

Jana Pechová napsal(a):

Moc se mi líbila jedna pasáž ze Spejbla a Hurvínka, kdy synek popleta taťuldovi pravil, že Jánošík bral chudákům a dával žebrákům.
Jestli oni tehdy nemluvili o programu socdem, vizionáři jedni dřevění.
17. 03. 2013 | 15:12

oranžáda obecná napsal(a):

ten Mládek, to je správnej socan, tlustej a blbej.... ten se k nim hodí, jako pr..l na hrnec (jak by řekl soudruh Jandák).
17. 03. 2013 | 15:13

bigmatuska napsal(a):

Tak nevím kdo parazituje ,živnostík si práci musí sám najít , udělat a docela často ji nedostane zaplacenou. Takový "pan"( spíš blb ) MLÁDEK ji má skrz stranickou knížku jistou a HLAVNĚ BEZ JAKÉKOLI ODPOVĚDNOSTI !!!!!
17. 03. 2013 | 15:13

Starek napsal(a):

Soudruhu Sobotko . za takovy vyrok by mely padat sockom hlavy nemyslite ? Vy se tak chovate v opacnem pripade.

Mladkova hlava by se dobre tycila v prazdne sockom vyloze MASO UZENINY.Parazit.
17. 03. 2013 | 15:14

Almo G™ napsal(a):

Jak opět lže Aktuálně:

"Jan Mládek prohlásil pro iDnes, že živnostníci "parazitují na zaměstnancích".

Cituji z idnes:

"Jan Mládek se v Ostravě ostře opřel do živnostníků a nazval NĚKTERÉ parazity."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sobotka-se-distancoval-od-mladkova-vyroku-o-parazitech-pg8-/domaci.aspx?c=A130317_112814_domaci_cen

(Logicky správně by ta věta měla ovšem znít:
""Jan Mládek se v Ostravě ostře opřel do NĚKTERÝCH živnostníků a nazval NĚKTERÉ z nich parazity.")

Aktuálně ovšem ušmiklo i to málo. Tak se masíruje.
17. 03. 2013 | 15:15

1 verbež napsal(a):

Zuza
Pan Mládek je spekulant a politikář.
Soukromým podnikáním by se neuživil ani hodinu, jako ostatně 99% ostatních hochštaplerů, kteří nám tu vytvářejí zákony a předpisy.
17. 03. 2013 | 15:16

oranžáda obecná napsal(a):

konečně z těch socanů někdo napsal PRAVDU...... jinak z nich lezou samé bolševické lži. Podívám se na Sobotku, a vidím, že se zajímá jen o jedno..... jak se natlačit ke korytu, a celá dělnická třída je mu přitou u pr...
17. 03. 2013 | 15:20

Kala napsal(a):

Pavla2, Drzá zrzka - takoví lidé přece podle zákona o důchodech nemají na důchod nárok, nesplňují počet odpracovaných let, takže se jim důchod nemá z čeho vypočítávat. Ale budou zřejmě pobírat nějakou sociální podporu, nebo u žen to bude nějaký minimální vdovský důchod, pokud ovdoví a manžel pracoval.
17. 03. 2013 | 15:21

oranžáda obecná napsal(a):

ale Sobotko, co se tak blamuješ, vždyť živnostníci jsou odjakživa třídním nepřítelem bolševika...
17. 03. 2013 | 15:23

Socprc napsal(a):

Sobotko , uklizecky z Ostravy pravily , ze se jim tentokrat lepe cistily zablite sedacky (po vasem sjezdu ), nez ty polstrovane.
17. 03. 2013 | 15:24

Drzá zrzka napsal(a):

Pavla2

To jsou sociální případy. Na ně se musí hledět jinak. :-)

Bydlení se jim platí ve většině případů už před přiznáním starobního důchodu.

Základní částka pro výpočet starobního důchodu je zhruba 2300 Kč

když nemají odpracovaná léta, nesplňují jednu z podmínek pro přiznání starobního důchodu...

takže zůstanou závislí na existečním minimu 2200 Kč... a na pomoci od dětí.
17. 03. 2013 | 15:30

1 furt napsal(a):

Kalo, oni umí tabulky. Takže po určitou dobu klidně platí minimum a jen sbírají leta. Až půjde o výpočet výše důchodu, přiloží.
To zaměstnanec nemůže.
17. 03. 2013 | 15:32

Joe Ratata napsal(a):

Rozlišujte prosím mezi podnikateli (podvodnikateli) s čímkoli a s čemkoli a mezi živnostníky,živícími se skutečnou prací.
17. 03. 2013 | 15:35

Hnus na radnicich napsal(a):

Socani se pekne vybarvuji - tak do ruda, vcetne Falbra ,no a divi se nekdo? :-))
17. 03. 2013 | 15:44

Patrik napsal(a):

Jako živnostník
-si práci sháním sám
-musím si kupovat vlastní výrobní pomůcky a nářadí
-nemám proplacenou dovolenou (od koho asi, od státu?),
-nemám proplacené státní svátky, přesčasy ani víkendy
-někteří zaměstanci dostávají stravenky, od koho je dostanu já
-solvinu a pracovní oděv si taky musím kupovat za svoje a nikde to nevyfasuju
-když onemocním tak za mě zakázky nikdo neudělá a zákazníci se obrátí jinam,
-za "zmetky" ručím celým svým majetkem a ne pouze do výše 5-ti či kolika platů jako zaměstnanec
-a pokud si platím nemocenskou tak musím marodit víc jak 3 týdny abych vůbec něco dostal a ne více jak 3 dny jako u zaměstnanců,
-o tom že bych někdy stávkoval si můžu nechat jenom zdát,
-nějaký zákoník práce se na mě taky nevztahuje,
-ručím celým svým majetkem a pokud mě někdo nezaplatí, tak ještě z této částky musím odvézt DPH a další daně, a stát nezajímá, že ty peníze vlastně nemám a pokud se chci s tímto zlodějem o ty peníze soudit tak mi to stát díky naší slavné justici vůbec neulehčí, já kdybych si u toho člověka chtěl vzít materiál zpátky, tak zavolá policii, zažaluje mě a jdu hned sedět. Nikoho nezajímá kde na ty daně mám vzít, to si na ně mám vzít půjčku u lichvářů?
-pokud chci jít na úřad práce a skončit tak mi odstupné taky nikdo nedá
atd.
Živnostníci jako lidé jsou v tomto státě trestáni za to, ža se rozhodli vzít život do svých rukou.
Většina lidí v tomto státě si jenom stěžuje a vzpomíná na socialismus, je to totiž daleko lehčí než v životě něco pořádného dokázat!!!
17. 03. 2013 | 15:46

Ira napsal(a):

Stalo se již téměř běžnou věcí v tomto státě, že slovo živnostník rovná se zloděj, kriminálník a vykořisťovatel už jen z podstaty tohoto slova.
Je třeba však vidět, že kromě nákladů na mzdy má živnostník ještě mnohé další náklady související s podnikáním - nájmy,pojištění,daně, vložení základního kapitálu, nákup strojů, pomůcek,různé opravy, údržba,revize.A hlavně musí sehnat pro ty zaměstnance práci.Na to všechno musí samozřejmě vydělat, jinak jde ke dnu. Zaměstnanec jen přijde do práce.
17. 03. 2013 | 15:47

oranžáda obecná napsal(a):

to nic, to jen soudruh Mládek vyblil tu jejich bolševickou pravdu , takhle oni o živnostnících smýšlejí, ale proletář Mládek nepochopil, že se to nesmí na veřejnosti říkat !!!
Vždyť živnostníci byli dříve jejich třídním nepřítelem, a jsou jím dodnes...bolševika nepřevychováš.
17. 03. 2013 | 15:58

Evzen lovec zen napsal(a):

Patrik , to je to , co rude sosany zere , zase a opet zavist , ti dole zavidi i tu samostatnost a tem nahore zase vadi , ze mnoho lidi za nimi , jako k rude vrchnosti nikdo nechodi s prosikem a snazi se byt nezavisli.
Na...at soudruzi!
17. 03. 2013 | 15:59

Jana Pechová napsal(a):

Patrik, Ira

A to jste možná přehlédli, že komunisti, ten čerstvě zlegalizovaný potenciální partner pro příští vládu, mají v programu přípravu legislativy pro možné převzetí podniků jejich zaměstnanci. Aspoň v programu KSČM pro minulé parlamentní volby tam tohle fakt bylo.
17. 03. 2013 | 16:00

Petr B. napsal(a):

Proboha, proč se to nenastaví jako v nejbližších kapitalistických zemích na západ od nás? Např. jako v Německu, Dánsku, Francii...? Proč na jedné straně slyšíme, že živnostníci jsou největší chudáci, nemají proplacenou dovolenou, nemohou k lékaři...a na druhou stranou i od OECD slyšíme, že čeští živnostníci mají daňové výhody, které jsou v celé světě nevídané a že se tím podlamují příjmy rozpočtu. Tak kde je pravda?
17. 03. 2013 | 16:03

Bavor V. napsal(a):

Patriku
tohle může jen podepsat. Ano slovo navíc.
17. 03. 2013 | 16:07

jin napsal(a):

Mládek se blbě ukecnul a tím nahrál modrým demagoům na smeč.Zase bude o čem kecat a zapomene se na to jak máme neschopnou vládu a všeobecnej bordel !
17. 03. 2013 | 16:08

Bunny napsal(a):

to Patrick, Ira:
Ale vždyť o nic nejde, dejte si do seznamu nákladů ještě školné pro vaše děti od první třídy, 100% spoluúčast na všech složitějších lékařských zákrocích, mýtné hned jak vyjedete z brány, nulový nárok na jakékoliv sociální dávky, poplatek na ruku za každý kontakt s policií, hasiči a úřady, soukromou armádu a nikdo vám nebude nic vyčítat, nikomu nebudete nic dlužit. Je vás dost, prolobujte si to, a nemusíte se na chodu státu vůbec podílet.
17. 03. 2013 | 16:08

Jirka napsal(a):

Vy jako neznáte nikdo žádného živnostníka, který má jednoho či dva zaměstnance, platí jim minimální mzdu a zbytek do normálního platu jim dává na ruku. Bez daní, bez sociálních úhrad. To jsou oni příživníci! A tady se ztrácejí ony platby na sociální a zdravotní zabezpečení.
To je ona největší lumpárna zlodějů živnostníků. Ale o tom nikdo nesmí z nějakého důvodu takto promluvit. Největší rozšíření této zlodějny je v maloobchodu, ve stravování a ubytování. I statistiky platových příjmů na to jednoznačně poukazují, jak v těchto oborech vybočují z průměru. - Ale to stále nevadí, aby těchto podvodníků neustále křičela, jak jsou chudáci stále někým okrádáni. Hlavně tím, že za ně normální zaměstnaní musí platit (anti)solidárně vyšší daně, zdravotní pojištění a na důchod.
A kdo to naznačí, tak se za to musí z mě neznámého důvodu musí omlouvat, místo aby to mohl vysvětlit. Hanba Sobotkovi, který dělá, že o tom jako neví.
17. 03. 2013 | 16:08

Pavla2 napsal(a):

Patrik, ira: Přesně tak. Jenže zaměstnanci a nezaměstnaní vidí jen jedno. Myslí si, jak si podnikatelé žijí. Ale co za tím vším je, to už si nikdo z nich neuvědomuje. A 99 procent z nich by to nedělalo. Pro mnohé nezaměstnané, tak, jak jsem zaznamenala, je vůbec problém chodit na ÚP. I to je obtěžuje. Na druhou stranu jsou ÚP úplně na pendrek, práci stejně neseženou téměř nikomu.
Jana Pechová: No to by teda byl fakt konec. Ale opět - na takový program by nachytali spoustu lidí. Pořád jen ta závist.
17. 03. 2013 | 16:10

Zuza T napsal(a):

dokud se většina dole hádá mezi sebou kdo je na tom hůř a kdo na kom parazituje, mají naši politici klídek, co kdyby ti dole začali pátrat kolik kamarádů a rodinných příslušníků sedí ve firmách, které "vyhrávají" státní zakázky a evropské dotace, v kolika správních radách sedí bývalí poslanci atp. tak jen ať se ti obyšejní hádají a nedej bože aby začali přemýšlet....
17. 03. 2013 | 16:10

Pavel napsal(a):

Jen krátce. Myslím si, že největší paraziti jsou politici. Pan Sobotka ještě asi nikdy nešáhl na pořádnou práci, přemýšlí jak utvrdit daně, aniž by jako parazit zakusil někdy nedostatky a těžkosti živnostníků sám na sobě.
17. 03. 2013 | 16:14

Pavla2 napsal(a):

Bunny: A nezdá se Vám, že na to výše vyjmenované si každý podnikatel platí? Tak proč by měl ještě více? Co z toho platí např. dlouhodobě nezaměstnaní?
17. 03. 2013 | 16:15

petent napsal(a):

Doufám, že se v tom udělá nějaký pořádek. Je sice pravda, že teď je krize, ale pokud všechno jakž takž klape, tak by se ty odvody srovnat měly. Každý ze státu čerpá služby, školství, zdravotnictví, dopravní infrastrukturu a měl by tudíž i do systému přispívat. To snad je normální.
Zrovna tak je normální, jakou si člověk zvolí cestu a co mu víc vyhovuje. jestli být svým pánem nebo poslouchat šéfa. To je každého svobodné rozhodnutí. A jedno i druhé má svá pro i proti. Tak pořád nefňukejte.
Výběr daní je katastrofální, Kalouska už dávno měli vyhodit pro neschopnost. takhle dál ten stát přece fungovat nemůže. Je to pomalu jako v Itálii, kde je neplacení daní jako národní sport. A skoro se tomu tleská. Hlupák, kdo daně platí.
Na druhou stranu v systému, kde se tak krade jako u nás, je skoro škoda nějaké peníze Kalouskovi posílat, když za to nakoupí takový brak jako jsou letouny Casa.
17. 03. 2013 | 16:15

MA-FU napsal(a):

Soudruhu Sobotko
Chtěla jsem reagovat,ale pan Patrik v 15.46 hod. mne předešel a přesně napsal!!!Kdybyste četl reakce občanů-jistě se dozvíte-jak se mají živnostníci- OSVČ.
Odsuzujete zvratky pana Mládka??? Ale v sále jste jim tleskal! Jen když jste ochočenej Zemanem..to je pro Vás nejdůležitější.
17. 03. 2013 | 16:16

Milan Strouhal napsal(a):

Soudruzi na této diskusi,dojímá mě vaše starost o můj důchod. A nejdůvěryhodnější jsou ti bývalí osvč, co nám sdělují,jak živnostníci nic neplatí apodobné bludy. Tak proč už nepodnikají,když je to tak výhodné? No protože by se neuživili a raději se nechali zaměstnat! Jinak si to může jít každý hned zítra vyzkoušet, když simyslí, že to mají živnostníci tak jednoduché. Kecat, závidět a práskat, to šlo čecháčkům vždycky dobře!!! A tato diskuse to jenom potvrzuje, protože valná většina chytrolínů by jako osvč nepřežila ani měsíc.
17. 03. 2013 | 16:20

Bunny napsal(a):

to Pavla2:
Ne, pokud opravdu vykazuje nulový zisk, tak na tyto služby neplatí ani korunu. Nicméně je s klidným svědomím využívá.
17. 03. 2013 | 16:20

eli napsal(a):

Zuza T.,souhlas a dále:
z toho,co předvádějí někteří je jasné,že nemají ani páru o tom,co je to být živnostníkem.
Já mám zkušenosti obě a smekám před každým,kdo se dokáže slušně uživit s malou firmou(řemeslem).
Momentálně si užívám zaměstnání a vím,že když budu nemocná,mám sice malou "podporu"-nemocenskou,ale stačí.Když si chci 4 týdny odpočinout,odpočinu si.Kdybych byla mladší,mám mateřskou.Stravenky,to už je bonus navíc.Odvody sice platím vyšší,nicméně poněvadž mi je strhnou rovnou z platu,tak to nebolí tolik,jako kdybych je musela posílat sama finančáku a sociálce.
Vy všichni, co útočíte na živnostníky,nevíte nic o podnikání.Stejně tak to neví Mládek.Zaměstnanec kdyby měl peníze dostat celé do kapsy a pak je rozesílat sám,by vymýšlel stejně jako živnostník cestu,jak jich poslat státu(a pojišťovnám)co nejmíň,to budu tvrdit proto,že člověk je tvor rozumný.
Na druhou stranu - svoboda...to je to,na co vzpomínám.Ale když všechno znovu zvážím,

zavedla bych povinně po škole PRAXI -oesvečení -tj.založit malou firmu,nejdříve bez zaměstnanců,naučit se zákony,které musí osvč ovládat,aby každý poznal co to je,starat se o živobytí a shánět si práci.A potom by mohl ,bude-li chtít,začít případně lidi zaměstnávat,aby si mohl vyzkoušet i tu druhou stránku,jaké to je,vydělávat i na zaměstnancích.Zajímavé je,že pliváme na zaměstnavatele,ale sami nejsme schopni se tím dobrým zaměstnavatelem stát.A budeme mudrovat,jak na naší práci bohatnou.Proč asi- vždyť nám nikdo nebrání mít podnikatelský záměr,vzít si popř. úvěr a založit firmu......
17. 03. 2013 | 16:24

Pavla2 napsal(a):

Bunny: Ale zaměstnanci, pokud vím, kteří málo vydělávají, tak si můžou požádat o vrácení daně. Nebo tomu tak alespoň bylo.
Já jen ale pořád nechápu, když se ti živnostníci tedy mají tak super, jak nic neplatí, jak si jen užívají, proboha, proč to ti nezaměstnaní nezkusí taky? Nebo ti zaměstnanci. Drží je snad na tom pracáku nebo v práci někdo? Jen si to zkuste a pak se uvidí, co budete říkat. Jenže to není jen si přijít do práce, odpracovat si svých 8 hodin a pak se moci válet u televize v klídku doma s čistou hlavou. A přitom nadávat na zaměstnavatele, politiky.
17. 03. 2013 | 16:27

pavka korcagin napsal(a):

Sobotko , ty by ses mel v prvni rade vyucit nejakemu remeslu , pak ho uplatnit v praxi a pak nejaky rok rabotat v nejake montovne a pak mozna se dat na politiku.

Takovi cucaci , jako jsi ty a jeste k tomu sockom privedou stat cugrunt.
17. 03. 2013 | 16:35

Bunny napsal(a):

to eli:
Nevšiml jsem si, že někdo by zde útočil na živnostníky. Momentálně tu vyskakuje druhá strana a snaží se zde prezentovat svůj těžký úděl. Opravdu jim není co závidět - fungují jako rukojmí hroutícího se systému, pohybují se v legislativním vakuu, švindlují, aby něco vydělali a přežili, dělají od nevidím do nevidím a přitom jim unikají souvislosti. Jsou darem pro současnou vládu, armádou na hraně nebytí, sledující s hrůzou, že by po nich někdo jiný mohl chtít, aby legalizovali své působení. Ideální voličský potenciál pro neoliberálního politika. Jenže až se vám s ním podaří podrazit tomuto státu finálně nohy a my půjdeme ke dnu, půjdete taky.
17. 03. 2013 | 16:36

krajan napsal(a):

Zuza T
Naprostý souhlas - tohle okamžitě podepisuji, neboť o tom to je: Mládek ten plk sice vypustil jako, při nejmenším, netaktický politik, Sobotka se za to stejně hloupě omluvil a lid obecný se hádá, kdo je větší parazit.
A Nečas s Kalouskem sedí za bukem a mnou si ruce, že pozornost byla zase odvedena daleko od nich.
(Podnikal jsem víc jak dvacet let jako sólista i jako zaměstnavatel jedenácti lidí. Takže situaci raději nekomentuji, protože vím víc než dobře, jak to ve skutečnosti je).
17. 03. 2013 | 16:39

Pavla2 napsal(a):

Petent: Ano, bylo by správné, aby každý daně platil. Jenže když si nějaký drobný soukromník uvědomí, že z těch pár tisíc co vydělá, odvede několik tisíc, většinou jako solidární příspěvek, protože sám např. nemocný nebývá, ví, že důchod bude mít malý a má ještě platit daně, tak to každý zkouší nějak odrbat. Kdyby věděl, že daně půjdou na potřebné účely a ne kamarádům politiků na penziony či golfové hřiště, tak rád do státního přispěje. Jenže když pak máte nemocné dítě a musíte vyhlásit sbírku, protože zrovna toto pojišťovna neplatí, tak to každého pak od placení velkých částek odradí stoprocentně.
Pro malé živnostníky je 5 tisíc spousta peněz, kdežto pro ty kmotry a jiné vyžírky je to kapesné nebo spropitné v dobré restauraci.
17. 03. 2013 | 16:39

Parabellum napsal(a):

Tady přeci jde kurva o něco jiného!!!!!!

Důchodový systém je prostě průběžný a degresivní. A "Chudáci živnostníci" kteří platí jednou za půl roku 20000 Kč pojištění budou mít 7500 Kč důchod, a zaměstnanec, který má ze superhrubé mzdy odvod na SP 10 000 měsíčně = 60 000 za půl roku bude mít důchod 11 000 Kč. Čiže odvádí 3x více, ale bude mít pouze o polovinu vyšší důchod. A ftip je ftom, že ten zaměstnanec si ze svého čiswtého zdaněného příjmu hradí jízdenky na cestu do práce a z práce, a OSVČ pro to, aby mohl jezdit s rodinou na dovolenou a na chalupu si z nezdaněných peněz koupí Octavii fkombíku a ftedeíčku. A protože po uplatnění paušálů mu zůstane nízký příjem, dostane ještě na rozdíl od zaměstnance přídavky na děti. O tom, že další penízky má z kšeftů načerno ani nepíši.

No, a z toho, že důchodový systém ČR je průběžný skutečně vyplývá, že rodiče OSVČ jsou černí pasažéři systému, protože jejich podnikavečtí OSVČ spratečkové odvádějí na SP mnohem m=éně, než rodiče těchto dostávají na penzích.

A ted do mne OSVČ podnikavečkové NESCHOPNÍ se uplatnit na GLOBÁLNÍCH trzích.
17. 03. 2013 | 16:40

Lila napsal(a):

Almo G

"Označit podnikatele jako parazity je přehnané. Odbory se bleskově ohradily proti výrokům stínového ministra financí ČSSD Jana Mládka."

Zdroj: Aktuálně.cz, Odbory: Podnikatelé jako paraziti? Trochu silná káva

Milý Almo, jak vidíte, nejsem sama, kdo si Mládkův výrok takto interpretoval. Už v raném dětství nás učili, že kdo krade je zloděj, kdo lže je lhář, takže je celkem logické, že kdo parazituje bude zřejmě parazit...

Od "medvěda s velkou kapsou" to zní opravdu přesvědčivě. Zrovna dneska jsem se na iDnes dočetla, že v době, kdy Mládek dělal poradce ministra financí, zabudoval do státního rozpočtu téměř sedmimilionovou dotaci pro svého bratra.

V posledních senátních volbách Mládek kandidoval v našem volebním obvodu, jeho kampaň byl přímo kobercový nálet bilbordů, polepených plakátovacích ploch a placených novinových článků. Přesto volby drtivě prohrál, protože ho tu lidé znají. Miliony na tu nevídanou neslýchanou volební kampaň si jistě našetřil z poctivé práce pro blaho vlasti.

Pindy mindy pana Mládka považuji za urážlivé i proto, že jednoho takového "parazita" mám doma. Po téměř třicetileté praxi v oboru musel po revoluci skládat jakési zkoušky profesní způsobilosti, zanedlouho přišel požadavek autorizace, takže je dnes autorizovaný projektant. Jak někdo výše zmínil, práci si musí sehnat sám, chvátá-li klient na projekt, tak se čáry tahají taky 20 hodin denně a peníze přijdou, až když je zakázka hotová, tzn. u náročnější stavby třeba i za několik měsíců. Jenže složenky, ty zelené bestie, se musí platit každý měsíc.

A tzv. švarcsystém? Ve svém okolí vidím, že někteří podnikatelé sami sebe ve své firmě zaměstnávají jako zaměstnance a ostatní pracovníky na živnosťák, s nevýhodami zaměstnaneckého poměru (pracovní doba od do atd.) a s nevýhodami OSVČ. Jen čirou náhodou se tito zaměstnavatelé sami deklarují jako lidé levicového smýšlení s hlubokým sociálním cítěním.
17. 03. 2013 | 16:41

pozorovatel napsal(a):

Ono jde všechno ale i otočit. Jak fňukáte, co je to za hrůza to podnikání, jak si to nikdo neumí představit, no tak to nedělejte. Proč se tak obětujete, když jsou to takové galeje. To přece není možné, aby si člověk sám dělal tak zle.
A má to být s DPH nebo bez ?
17. 03. 2013 | 16:41

Parabellum napsal(a):

Pavla2

OSVČ podnikavec bude sice mít malý důchod, (on zase tak malý nebude), ale tento bude díky dementním náhradovým poměrům mnohem vyšší, než by odpovídal tomu, co ten OSVČ skutečně odvedl na pojištění.

Vám se nezdá být dobrý buzinec odvádět na SP 2000 měsíčně, a mít důchod 7000-7500 měsíčně???? Mne to tedy připadne kurevsky dobrý kšeft.
17. 03. 2013 | 16:43

eli napsal(a):

A ještě:dobré řešení,aby byl pan Mládek spokojen:
při placení služby či zboží u živnostníka by každý zákazník platil sumu(nejlépe kartou),která by byla rozdělena:80% obchodu a 20% státu jako zálohu na daň z příjmu-platilo by se na dva účty(jeden firmy a druhý finančáku) a Mládek jako ministr financí by vyvedl zemi jako první v Evropě z krize.Možná by v kase byl i přebytek a zaměstnanci by měli o jeden důvod k nadávání na ty vyžírky živnostníky,ne?
17. 03. 2013 | 16:44

Parabellum napsal(a):

Kde sakra bere Mládek drzost rozhodovat o daních, pokud ON SÁM daní zisky svých firem v danovém ráji?????
17. 03. 2013 | 16:45

fikus napsal(a):

Myslím že to ČSSD nehodím tak jako tak, takovou změnu jako vy slibujete lidé už nechtějí, na to už je pozdě. Vy jste vůbec nic nepochopili. Čekáte na střídání stráží a budete provádět kosmetické změny a "napravovat pravicovou politiku". Plácáte se po ramenou a říháte nadšením jak to děláte, či spíš neděláte dobře. Zde je ovšem nutné provést revizi polistopadové doby a to po stránce politické a hospodářské a ne pořád tvrdit jak Nečas a Drábek to dělali nedobře. Ovšem vzhledem k faktu že jste si také smočili, tak se do toho nechce. Tím skončíte jako ODS. Zcela jistě již počítáte s Kalouskem do budoucna, neboť ten dokáže nemožné aby přežil. Jste přesvědčeni že postačí pouze kritizovat a to je sakra málo. Už těď jste zklamali velké množství voličů a další jistě přibudou. Sami je naháníte komunistům a Okamurům. Jste napojeni na korupci prostředí, změny Ústavy v oblasti volebního systému nechcete. Divím se že se nedomluvíte co budete kde vykládat. Ženete vodu na mlýn těm, kteří stojí po ramena v žumpě aby politicky bodovali.
17. 03. 2013 | 16:48

Jana Pechová napsal(a):

pozorovatel
Představte si, že někdo může být hrdý na to, že se dokáže uživit sám a že to prostě dělá tak dlouho, dokud to aspoň trochu jde.
On je v tom totiž také pořádný kus svobody, což ovšem lidé, kteří volí zrůdná hesla typu Dáme vám práci a jistoty, nemohou pochopit.
17. 03. 2013 | 16:50

eli napsal(a):

pane pozorovateli,jde to samozřejmě otočit,proto jsem to já otočila - stal se ze mně zaměstnanec.Ale vy jste si to pravděpodobně nevyzkoušel -starat se sám o sebe nebo ještě o jiné.Proto nemůžete srovnávat objektivně.
17. 03. 2013 | 16:52

Bunny napsal(a):

to Pavla2:
Jak přesně to myslíte? Představujete si to tak, že konstruktér ze Škodovky má jít natírat fasády v rámci schwarz systému, nebo pan Brom má švihnout s učením, koupit starou fordku a rozvážet rohlíky, seřizovač linek z Hyundai dát výpověď a dát se do opravování šicích strojů nebo co? OSVČ jsou většinou lidé specifických povolání, pro někoho prostě není efektivní pracovat "na sebe", často ke své činnosti potřebuje vybavení, na které nevydělá deset živnostníku za celý život. Žijeme v době specializace, pokud se všichni stanou živnostníky v klasickém smyslu slova, vrátíme se postupně do doby kamenné.
17. 03. 2013 | 16:52

Pákistánské ministerstvo vnitra napsal(a):

Me by zajimala statistika kolik a jak dlouho marodi OSVC v porovnani se zamestnanci.
17. 03. 2013 | 16:56

Názor Jan napsal(a):

MLÁDEK TO NEŘEK´- je to jen provokace pravicových žonglérů s veřejným míněním a jejich mediálních nohsledů. Opět se potvrzuje nedávné Zemanovo inaugurační tvrzení o úloze médií v současné české politice.
Pane Sobotko,měli jste jim (co na Vás útočí) vysvětlit, že jde o umělou konstrukci čili lež a že to Mládek neřek´! A vy jste místo toho ohnuli hřbet a pokorně se omluvili (ZA CO ???). Takhle si lidi nezískáte, myslím.
Zdraví NJ
17. 03. 2013 | 16:58

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Jenže toho podnikatele asi trefí šlak dříve než zaměstnance, tak si toho důchodu moc neužije, čímž stát ušetří.
17. 03. 2013 | 17:00

R.W. napsal(a):

Parabellun
mám Vás rád, ale pokud si OSVČ odepisuje Octavii fkombíku a ftedeíčku, nemúže již použít paušál.
Kdo nepochopí rozdíl mezi mzdou a příjmem a sám nenesl riziko investice, s tím nemá smysl diskutovat.
17. 03. 2013 | 17:01

Almo G™ napsal(a):

Lila: Viz výše.Aktuálně lže i v údajné citaci z IDNES. Jak pak mám věřit jakýmkoliv jeho jiným slovům a "citacím"?

Aktuálně, ČT a spol prostě výrok ořežou, zevšeobecní, aby se cítili uraženi všichni živnostníci, nejen ti, kterých se to podle Mládka týká a už to jede... Poprask na všech stranách a nesmyslně se omlouvají i ti, kteří se bojí dopadu těch pozměněných slov nikoliv těch původních, protože jsou si vědomi, o jak citlivou otázku jde a že by vysvětlováním vytvářeli jen dojem, že zbaběle couvají. A nejhorší je, že tomu spousta lidí věří.
17. 03. 2013 | 17:01

NJ napsal(a):

NJ - dodatek :
vemte si "příklad" z nedávného dementi prez. kandidáta Schwarzenberga - ŘEK ŽE TO NEŘEK :
V rozhlase běželo, že Švarcenberk řek´, že co předtím řek´, tak že neřek´. Tedy dementoval výroky o pres. Benešovi, jeho dekretech - kteréžto prý vytrženy byly z kontextu a mediálně zmanipulovány.
Teda já nevím, když si nestojí za svým, co je to za šlechtice??? Jak ho vůbec může někdo volit ????
A když dělá z lidí blbce : všichni co umíme číst, jsme si to v tisku přečetli a všichni, kdo mají TV a sledovali ten duel, to jistě taktéž slyšeli na vlastní uši - a někdo nám teď bude tvrdit, že my jsme se všichni spletli a jediný on měl pravdu ??? To je, promiňte, trochu o psychické normalitě osobnosti, řekl bych.
17. 03. 2013 | 17:01

Pavla2 napsal(a):

názorJan: Takže oni mu to v televizi vrazili do huby nebo jak to tedy udělali? No dobře přemýšlíte vy levičáci.
17. 03. 2013 | 17:02

NJopět napsal(a):

OMLUVA před 100 lety (V.Burian - Anton Špelec-ostrostřelec) : V hospodě vyšetřujícímu policistovi :
Poslušně hlásím, že se naše společnost unáhlila a že zde bylo řečeno, že CÍSAŘ PÁN JE VŮL. Já tady před všemi prohlašuju, že císař pán NENÍ vůl, ale císař pán je KORUNOVANEJ !
Tak nějak to tenkrát bylo. A dnes ??????????
17. 03. 2013 | 17:04

čert :o) napsal(a):

fakt úžasný
Almo G™ vidí parazitující podnikatele kolem sebe
ale sám sebe nevidí
Sobotka je malej Klaus a celá socanská squadra
je falešná jak Zeman
17. 03. 2013 | 17:05

Parabellum napsal(a):

R.W.

To mi vysvětlete, jaké "riziko investice" má 70 procent OSVČ, kteří jsou v podstatě pučnidráti fungující ve schwarz systému, kde jejich "výrobní prostředky" tvoří vercajk v hodnotě do 30 tisíc.

Vysvětlete mi, jaký je rozdíl mezi mzdou a příjmem u těch 70 procnet živnostníků, co fungují ve švarcsystému v ČR - to bude oproavdu zajímavé. To je prosímpěkně ty montérky, filcák, fanka a zednická lžíce?
17. 03. 2013 | 17:06

Drzá zrzka napsal(a):

Jedno podřeknutí a stovky námětů na reportáže, články. :-)
17. 03. 2013 | 17:08

Pavla2 napsal(a):

Bunny: Já to vím. Jsou potřební i zaměstnanci. Ale proto by neměly jak odbory, tak různí politici dělat rozbroje mezi oběma stranami, protože se mají navzájem podporovat a ne si jít po krku. Jenže oni právě jen podkopávají těm podnikatelům a ostatní jsou na ně naštvaní. Tam ať se politici dívají na ty, kteří vytáhnou ze státu na předražených zakázkách miliony, korumpují kde se dá. Jenže lidi vidí právě jen ty obyčejné, to, že si někde odepíšou něco navíc nebo naopak něco málo zatají, to nemá pro finance státu žádný význam. Nemělo by se ani to, ale jak píšu výše, nemíním já osobně podporovat ty darebáky nahoře a jejich kamarády. A myslím, že ostatní to vidí stejně.
17. 03. 2013 | 17:09

OFF napsal(a):

Jen si do živnostníků kopejte. Co si musí zaměstnanec zařizovat, kupovat, shánět, pojišťovat,...? živnostník je napůl zaměstnanec, ale sebe sama a napůl firma, jen s tím rozdílem, že si nemůže vyplatit mzdu a proto si koupí auto, které potřebuje pro podnikání a používá ho i pro rodinu, proto si koupí pracovní prostředky, telefon,... Ne jako někteří zaměstnanci, kteří dostanou auto a telefon i pro osobní užívání, k tomu snad všichni zaměstnanci dostávají stravenky, náhrady mzdy, mají placené dovolené,.....Je to jenom závist lidí, kteří si nevidí ani na špičku nosu. Jako živnostník mám ale též problém se "švarcsystémem", kde by měla platiti jiná pravidla než pro živnostníky.
17. 03. 2013 | 17:10

Realista napsal(a):

Ja jsem uryvky z vaseho sjezdu sledoval na netu a mam z toho smiseny pocit. Muj celkovy dojem, ze jste si vedomi, ze vam pravice necha zemi v peknych sr***ch a je pred vami nesmirne tezky ukol. Pravice vam nechala zemi tak, aby spousta zmen, ktere byly provedeny byly velmi tezko vratne, vas manevrovaci prostor byl omezeny, a predpokladam, ze pocitaji s tim, ze budete muset delat tezka rozhodnuti, coz snizi vasi popularitu a udala to z vas vladu na jedno obdobi.
Z lidi vedeni a z lidi, kteri patrne budou vladnout mam rozpacity pocit. Myslim si, ze nekteri lide na posty, ktere budou zastavat intelektualne nemaji. A je to i u nekterych, u kterych si jinak myslim, ze jsou to opravdovi levicovi politici (a nejen oportuniste a pozeri).
Dienstbiera je mi lito, ponevadz je to typ politika, ktery asi do ceske politiky moc nezapada - ma takovy jiny styl, ktery se mi libi, ale myslim, ze spoustu lidi provokuje a silne irituje.
Co se tyce Mladka, to je klasicky problem, kdy u experta resite jeho nedostatek socialni (ci politicke) inteligence a musite se s tim vyporadavat.
Pokud nekdy bude predseda CSSD Hasek, bude to velka chyba, nebot ten clovek na takovou pozici nema format (patrne krom ambici).
Dobry pocit jsem mel z Tejce, ale paradoxne u jeho projevu polovina salu mu nevenoval pozornost.
Jinak se mi libi, ze Falbr zminil comandanta Che Guevaru...-}}
17. 03. 2013 | 17:11

Jednotka severokorejské armády napsal(a):

Nazore Jane , proc se tedy Mladek- V. Hlava omlouva za neco co nerekl ?
Ze by byl pod tlakem tridnich nepratel a imperialismu?

S vami je legrace soudruzi ! To je podobne , jak politruk u hranic omylem zastrelil sberace hub , kteremu pozdeji hodili na triko , ze chtel zdrhnout za caru, aby konto soudruha zustalo neposkvrneno.
17. 03. 2013 | 17:12

Parabellum napsal(a):

OFF

Živnostník má především rodiče v penzi, které mu ŽIVÍ zaměstnanci. To Vám uniklo, že? A s tím, co jste napsala o zaměstnancích jednoduše SPROSTĚ LŽETE. Ostzaně jako každej OSVČ melouchářskej zloděj, kterej z půlky jede v šedé ekonomice, nevystavuje faktury, a nechává si platit na ruku.
17. 03. 2013 | 17:13

Drzá zrzka napsal(a):

Chci začít podnikat, kolik mne by tak asi stály rady pana poradce Mládka, nevíte někdo? :-)
17. 03. 2013 | 17:14

NJ napsal(a):

Kdo to neví, JAK TO BYLO, (třeba Pavla2), tady jsou původní slova řečníka ČSSD :
17.03.2013 Rád bych reagoval na demagogii předsedy vlády Petra Nečase, kterou spustil po mém vystoupení na sjezdu ČSSD v Ostravě dne 16. března 2013. Pan premiér ze mne a celé sociální demokracie udělal zemské škůdce českých živnostníků, kdy účelově vytrhl z mého vystoupení slova o „daňovém parazitování.“
Jeho slova považuji za neuvěřitelné demagogická, podobná rétorika je pro premiéra, jehož vláda v rozpočtové oblasti totálně selhala, propadá se v neschopnosti efektivně vybírat daně a omezuje hospodářský vývoj v naší zemi, příznačná.
Zdraví všechny NJ
17. 03. 2013 | 17:14

pamětník napsal(a):

"Čtyři miliony zaměstnanců také oprávněně poukazují na velké rozdíly v odvodech ve prospěch živnostníků"
Typická lež sociální demokracie, která po vítězných volbách se opět zřejmě vrátí. Pravda je taková, že zaměstnancům zaměstnavatelé v odvodech platí tři čtvrtiny pojistného na starobní důchody a dvě třetiny zdravotního pojistného.
zaměstnanec 6,5 % mzdy, zaměstnavatel 21,5 %
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/mzda/odvody-socialniho-a-zdravotniho-pojisteni/zamestanec-socialni-pojisteni/
"Z vyměřovacího základu se odvádí 13,5 %. Jednu třetinu (tedy 4,5 %) hradí zaměstnanec, zbývající dvě třetiny (tedy 9 %) hradí zaměstnavatel ze svých prostředků"
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/mzda/odvody-socialniho-a-zdravotniho-pojisteni/zamestnanci-zdravotni-pojisteni/
17. 03. 2013 | 17:17

Parabellum napsal(a):

OFF

Pokud si zaměstnanec shání práci, tak úplně stejně potřebuje telefon a internet. A aby se do té práce dotal, tak velmi častoi potřebuje auto, a pokud ne, tak si kupuje jízdenky. Z ČISTÝCH ZDANĚNÝCH příjmů, po odečtu odvodů na SP a ZP. Aby měl stát z čeho dotovat geronty, jejichž spratkové příživničí jako OSVČ pučmidráti ve schwarzsystému.
17. 03. 2013 | 17:17

eli napsal(a):

almo G:
to není jen Mládek a jeho výrok.
Ty pokřivené pocity zaměstnanců,kteří si nevyzkoušeli odpovědnost sami za sebe popř.druhé,a mají pocit,že platí státu daleko víc(ačkoliv je to nesrovnatelné ,to by se musel nastavit pro všechny stejný jednoduchý daňový odvod a to prostě pro odlišné podmínky nejde,možná zrušit všechny daně a zavést jednu univerzální pro jednotlivce) -tak ty pocity zaměstnanců jsou dlouhodobé.
A Bunny-proč by nemohl seřizovač linek vyzkoušet podnikat?Ať si to každý vyzkouší,přinese mu to jedině vlastní zkušenosti a pak teprve může rozdávat živnostníkům rady.Já si jich vážím a kdybych měla schopnosti,jdu do toho.
Ale jednoznačně tvrdím:není nevýhodné být zaměstnancem.Proto jím jsem a nedštím síru na odvážlivce.
17. 03. 2013 | 17:18

pozorovatel napsal(a):

Jana Pechová

klidně si buďte hrdá do aleluja, ale plaťte daně
eli

jsem zaměstnanec i OSVČ a neňamčím a jsem docela v pohodě, taky to zkuste
17. 03. 2013 | 17:19

Parabellum napsal(a):

pamětník

Zaměstnavatelé neplatí zaměstnacům VUBEC NIC - říká Vám cosi pojem superhrubá mzda? Asi ne, nevadí.
17. 03. 2013 | 17:19

čert :o) napsal(a):

NJ
původní řečník ČSSD
je taky demagog
neberte to tak vážně
je to jen politika
a vy jako obyčejný lid
s tím nic nenaděláte
neb si stejně budou dělat
co budou chtít

Drzá zrzko
rady pana Mládka jakožto
stínového ministra čehokoliv
by byly pěkně stínové
toho neberte to smrdí sírou
17. 03. 2013 | 17:20

pamětník napsal(a):

Ovšem 4 milióny zaměstnanců tvoří nejpočetnější voličský eloktorát u nás.
17. 03. 2013 | 17:20

Parabellum napsal(a):

pozorovatel

At si Jana Pechová klidně neplatí SP vůbec žádné. Ale at si potom ZE SVÉHO živí ty geronty, co ji přivedli na svět.
17. 03. 2013 | 17:22

pamětník napsal(a):

Parabellum:
1) V mezinárodním srovnání mezd není porovnávaná superhrubá, nýbrž hrubá mzda;
2) a tu ČSSD se chystá zrušit.
17. 03. 2013 | 17:23

eli napsal(a):

tak parabellum je buď duševně choré nebo by potřebovalo dostat výpověď.Ale možné je i to,že došlo k přetočení.
17. 03. 2013 | 17:23

jeden_z_parazitu napsal(a):

že by pan Mládek odkryl pravou tvář ČSSD ? Příště už vás volit opravdu nebudu ...
17. 03. 2013 | 17:24

Pavla2 napsal(a):

NJ: Já vím, jak to bylo, slyšela jsem to tedka znovu v TV. Tak nic nevykládejte. Nečas nic nepřekroutil ani nikdo jiný. Zkrátka řekl, že živnostníci parazitují na zaměstnancích. Poslechněte si záznam, určitě bude večer ve zprávách. Nikdo nic z ničeho nevytrhl. Kdyby to bylo jinak, tak se nebudou hned ozývat z nějaké asociace podnikatelů a mnozí další, kteří vše na vlastní uši slyšeli.
A Mládek to teď samozřejmě musel nějak napravit, protože určitě dostal nadáno.
17. 03. 2013 | 17:24

Ivana. napsal(a):

Jdu ke kadeřnici - za hodku jsem venku a lehčí o 500,--kč jen za ostříhání!
Rekonstruujeme kuchyni, sádrokartonový strop 4x4m a dva"mistři" si vzali za práci - zhruba 5 h 5.000,-kč./materiál byl kalkulován zvlášť/...
Já se také živím rukama a mám 20.OOO,-za měsíc - ale hrubého. Platím si energie, odvody státu (zlodějskému) a jsem ten osel, který dává každému strvzenku...
Takže není řemeslník jako řemeslník - jsou profese, kde vyučení mají víc než chirurg. A v tom je ten bordel!
Na určité práce by měly být stanoveny tabulky. Já vím, že to už tady bylo za komunistů, ale když je někdo lačný a nenažraný, tak si, díky své drzosti, přijde na peníze VŠ kvalifikovaného pracovníka, který, narozdíl od vyučeného, má i obrovskou zodpovědnost!!!!
17. 03. 2013 | 17:27

čert :o) napsal(a):

Pavla2
každý chce slyšet jen to
co mu bližší a vyhovující
Tak se nedivte že levičák
slyší úplně jinak
než pravičák
Osobně levičáky neposlouchám
respektive slyším ale nevnímám
17. 03. 2013 | 17:29

Carlos V. napsal(a):

Jestli něco oživí ODS, pak je to Mládek, Sobotka a 38% daň.

Ani nevím, jestli děkovat, pane Sobotko.
17. 03. 2013 | 17:29

pamětník napsal(a):

Ivana.:
Máte od nich fakturu?
17. 03. 2013 | 17:30

Drzá zrzka napsal(a):

čert :o)

Rady a porady. Zaplatíte, ale rozhodnout se stejně musíte sám. Za svá rozhodnutí pak nesete odpovědnost.
17. 03. 2013 | 17:31

Parabellum napsal(a):

Ivana.

A dostala jste fakturu??? Pokud ne, tak si roztrhněte oděv, vyběhněte na chodbu, a zavolejte na ty dva policii pro pokus o znásilnění. Na vazbě těm dvěma vykukům dojde, že krást se nemá. Lepší, než dát zlodějovi 5000 Kč je dát sousedce 2000 za svědectví.
17. 03. 2013 | 17:33

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Ony ty důchody zaměstnanců také jsou násobné proti živnostenským. Aby živnostníci měli důchody jako zaměstnanci, museli by platit odvody přibližně 4x vyšší než zaměstnanci.
17. 03. 2013 | 17:34

čert :o) napsal(a):

Carlos V.
je to vzájemné
jestli jste si nevšiml
posledního odstavečka
od Slávečka :o)
17. 03. 2013 | 17:34

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Víte Vy, kolik stojí zaměstnavatele zaměstnanec, když má dostat třeba 15 tis. čistého? Ano, měl by si na to ten zaměstnanec vydělat. A nejen na to. Musí vydělat na veškerý provoz firmy. A co když zrovna nejde odbyt, nejsou zakázky a on svoji výplatu chce, finančáci taky nečekají, s úvěry také nikdo nepočká, neplatí zákazníci atd. Myslíte, že toto nějakého zaměstnance zajímá?
17. 03. 2013 | 17:35

eli napsal(a):

pozorovatel:jsem natvrdlá -co je to ňamčit?
jenom na okraj: i já jsem při zaměstnání osvč jako vedlejšák,to však nemá nic společného s tím živit se zcela sám.To si vyzkoušejte,to vám radím.A to vám prospěje.A prospěje to též parabellum,jestli už není úplně přetočené.
17. 03. 2013 | 17:37

Carlos V. napsal(a):

Ivana : cenové tabulky, nno něco tak hloupého jsem dlouho nečetl. Nerní kažfému zhůry dáno.

Cenu jste si dohodla ? Jestli ne, Vaše chyba. Jestli ano, pak jste věděla, do čeho jdete. A přišli Vám drazí ? Tak jste si měla vzít jiné.

Dtto kadeřnice. Když nechcete, nekupujte, anebo kupujte jinde. Ale nesnažte se ostatní lidi omezit zákonem jen proto, že Vám nikdo tolik nedá. Asi proto, že vaše práce za to nestojí.
17. 03. 2013 | 17:38

pozorovatel napsal(a):

V tom, jak někoho odrbat, jak si najít kličky v zákonech, jak optimalizovat a podobné "vymoženosti" to jsme kádři, málokdo na nás má
všechno máme nejdražší, poplatky v bankách, hovory, dálnice, tunely a tisíce jiných věcí a korupce a zlodějna kvete dál.
Jistěže, platit daně se nechce nikomu, ale některých se na to nikdo neptá a platí jako mourovatí. Ale služby státu využívá každý, dálnice, školství, zdravotnictví, důchody. Divím se, že tenhle stát ještě vůbec funguje.
17. 03. 2013 | 17:39

antisoudruh napsal(a):

Nernavážejte se do pana Mládka,
on jen ostatní živnostníky soudil podle sebe.
17. 03. 2013 | 17:40

Pedofilie je psychologická porucha napsal(a):

Me se libi tady ty reakce , napr. na Ivanu . Jak vite , ze si to treba Ivana nevymyslela?

A i kdyby ,ona tu vlastne verejne priznala , ze je totalne hloupa .

Vzdyt prece si mohla prizvat vice remeslniku na odhad a popis prace a cenu a nechat si to podepsat.
A jak ona muze vedet , ze ma remeslnik vice , nez chirurg? Co je to zase za blbe rude kecy? Hloupost nekterych lidi je skutecne neuveritelna.
17. 03. 2013 | 17:42

Parabellum napsal(a):

pamětník

NEJSOU násobné pamětníku, je mi líto. Zjistěte si, jak fungují náhradové poměry. Penzijní systém je silně degresivní. Ty důchody zaměstnaců jsou vyšší o chlup, nikoli násobně. To další SPROSTĚ LŽETE, protože důchod se vyměřuje na základě toho, kolik se odvede na SP. Uvědomte si, z průměrné nzdy 25 000 hrubého jsou odvody na SP 8125 Kč měsíčně = 97 500 Kč ročně. A důchod z takovýchto odvodů je cca 11 700 Kč. OSVČ, který odvádí měsíčně 2400 Kč, tedy 28 800 Kč ročně(běžná záležitost), dostane penzi asi 6400 Kč, takže zaměstnanec odvede skoro 3,5 krát více, ale penzi nemá ani dvojnásobnou.
17. 03. 2013 | 17:43

antisouidruh napsal(a):

pozorovateli,
pozorněji pozorovat! Daně platí úplně všeci.
17. 03. 2013 | 17:43

Pavla2 napsal(a):

Ivana: A proč jste si nenašli někoho levnějšího? Cena se domlouvá snad vždy předem, ikdyž dnes je asi normální vzít cca 200 kč za metr. Ať obkladů, dlažby, omítky /za práci/. Jinak nezbývá, než si vše dělat sám.
17. 03. 2013 | 17:43

chlebasádlookurky napsal(a):

takhle mluví o lidech co nechtějí být někomu na obtíž a živí se sami, bolševická pakáž rok před volbami.Hurvínek Sobotka dnes na Primě řekl že je v politice už 20let.Mimo to že si nakradl 7mega z poslaneckých náhrad a zadlužil zemi v době kdy se dařilo(za jeho ministrování si ke konci každého roku musel půjčovat na důchody od české pošty za úrok který by porazil i vola)neznám jeho nějaký rozumný počin.
17. 03. 2013 | 17:44

čert :o) napsal(a):

ivanko
netruďte na světě
je spousta dobrých kadeřníků
za přijatelnou cenu
17. 03. 2013 | 17:45

eli napsal(a):

pozorovatel:
a víte,že existují i další daně než jen daň z příjmu a soc.odvody?Že je tu jakási DPH,spotřební daň,daně z nemovitosti,daň z převodu nemovitosti,darovací,dědická,atd,nebudu to prodlužovat.Zdá se Vám,že jich platíme pro chov úředníků málo?
17. 03. 2013 | 17:45

leben napsal(a):

Několik diskutujících tu napsalo neuvěřitelnou tupost. Za zaměstnance prý platí většinu odvodů zaměstnavatel. Byl bych rád, kdyby to tyto pravicově podnikatelské myslivny rozvedly - z čeho to platí atd. Stejně tak argument - živnostníkům nikdo neplatí první dny nemoci, dovolenou. Proboha kdo a z čeho to platí zaměstnanci?
17. 03. 2013 | 17:46

Baba napsal(a):

Zatím se nemluví, ale možná se bude.
17. 03. 2013 | 17:46

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Když nejsou zakázky a není odbyt, tak má agenturní zaměstnanec do 14 dní padáka. A rád podepíše dohodu, páč jinak jej ta agentura příště nezaměstná.

Nějaká další poznámka?

Mimochodem, já to otočím: Víte, kolik stojí stát rodiče OSVČ, kolik jsou náklady na jejich penzi, na léčení, a další? Porovnejte s odvody OSVČ.
17. 03. 2013 | 17:46

Midori napsal(a):

Zaujal mě Patrikův příspěvek.
Jsa OSVČ, nemusím k jeho příspěvku nic dodávat, jen mu poděkovat za ušetření času.
17. 03. 2013 | 17:51

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Tak 200 Kč za položení metru obkladů nebo dlažby není ani tady, a to jsme okres s velmi vysokou nezaměstnaností. Normální cena tu je tak 300-350 Kč/metr. - podotýkám, že v těch 300-350 není zahrnuta cena za vyrovnání omítek, nebo podlah, které jsou ve dvou milimetrech - to je další platba tak mezi 70-100 Kč/metr.
17. 03. 2013 | 17:51

čert :o) napsal(a):

chlebasádlookurky
asi tak
17. 03. 2013 | 17:51

Parabellum napsal(a):

Pavla2

To víte, že vím, kolik stojím zaměstnavatele. Však mu na to také dokáži vydělat. A asi jsem dobrej, pokud si za hodinu mé práce účtuje 819 Kč.
17. 03. 2013 | 17:54

pozorovatel napsal(a):

eli

a to platí jen OSVČ nebo všichni, dokonce i ti důchodci ? A ty daně vymysleli zaměstnanci ? to byste jim dávala hodně velké pravomoci. Mimochodem zaměstnanci nejsou jen úředníci, ale pracují ve velkých firmách, jsou to učitelé, policisti a jiní, máte to hodně zkreslené
17. 03. 2013 | 17:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem nekolik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pan malalaj zde teď nějakou dobu kvůli opakovanému hrubému porušování zdejších pravidel debatovat nebude.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 03. 2013 | 17:56

Drzá zrzka napsal(a):

Živnostníci pouze používají (využívají) pravidla, která někdo nastavil. Že by ten někdo byli poslanci?
17. 03. 2013 | 17:56

Parabellum napsal(a):

eli

DPH,spotřební daň,daně z nemovitosti,daň z převodu nemovitosti,darovací,dědická.... a zaměstnaci tyhle daně neplatí, že?

A rodiče, kteří Vás přivedli na svět, penzi od státu neberou, že?
17. 03. 2013 | 17:56

Carlos V. napsal(a):

Parabellum :Fakturace 35 EUR za hodinu ? Tak to jsem Vas mel za jinyho kujona...

Velka auditorska ctyrka uctuje uz za stenata po skole 100 E.

:-)
17. 03. 2013 | 17:59

Lila napsal(a):

Ivana

Proč si předem nezjistíte, koho si na stavební práce objednáte? Stačí poptávkové řízení, oslovit více firem a porovnat nabídky, eventuálně se přeptat, jaké zkušenosti s nimi měli předchozí zákazníci.

Ta kadeřnice vám do ceny musí promítnout nájemné za nebytové prostory, poplatky za teplo a teplou i studenou vodu, elektřinu, odvoz odpadků atd. U nás stojí pouhé stříhání sto korun, proč se tedy nepoohlédnete po levnější kadeřnici?
17. 03. 2013 | 18:00

Parabellum napsal(a):

Carlos V.

Ano, auditorská štěnata uměla už v deseti letech provádět trasplantaci srdce, a v patnácti dostala nobelovu cenu v přírodních vědách.

Proto jsme milej Charlosi jako civilizace tam, kde jsme.

A díky tomu si jednou budou vaše auditosrká štěnata navzájem prokusovat krky, a prodávat děti na maso.
17. 03. 2013 | 18:04

Hasan Nasralláh napsal(a):

Zbytečný blog a zbytečná diskuze! A důvod? Protože naši političtí makotřesové nedokázali ani opajcovat některý z funkčních systémů placení pojištění a vůbec celý důchodový systém v západních vyspělých zemích EU jako je např. SRN! Někdo je tady za blbce, ale podnikatelé a zaměstnanci to nejsou! Vždycky se mi otvírá kudla v kapse, když slyším nějakého politického hlupáka vymýšlet nějakou novou českou cestu..... A vo tom to je!
17. 03. 2013 | 18:04

o čem se mlčí napsal(a):

kdopak asi živí soukromníky ?? na jejich kolikráte i pochybné služby musí někdo v montovnách vydělat , to samé na doktořy , policajty a vůbec na celou pochybnou sféru tkzv. "služeb"
17. 03. 2013 | 18:06

Parabellum napsal(a):

Lila

Ony jsou v současné době rozdílné nájmy za bytové a nebytové prostory? Teoreticky ano - páč při údržbě se platí různá DPH za stavební práce. Prakticky ne, protože drtivá většina kadeřnictví se nachází v objektech, kde převažují byty.
17. 03. 2013 | 18:06

malalaj napsal(a):

dobrý den pane stejskal,
ok, dám si pauzu. budu se modlit a meditovat, abych byl lepším člověkem. neporušuju zdejší kodex zaměrně, jenom si neumím pomoct.
zdravím malalaj
17. 03. 2013 | 18:08

eli napsal(a):

Nejsem zedník.Ale obklad kuchyně jsem udělala sama,páč nemám peněz na rozhazování.Parabellum je ale znalec na ceny v milimetrech,pravděpodobně není schopné nanést vrstvu lepidla a naťukat obklad,musí zavolat předraženého vydřiducha zedníka a pak lamentovat nad cenou.Tak si to tam přilepte,není to nic složitého.Já když nesouhlasím s cenou,tak si provedu práci sama,ačkoliv to asi není perfektní.
A k těm odvodům:píšu to už poněkolikáté: není to naše zásluha,že odvádíme jako zaměstnanci víc,když je nám to strženo a přeposláno.Začněte se starat o sebe sám a uvidíte,když budete obyč.živnostník,vyděláte dvacet měsíčně a zbyde vám po odpočtu odvodů a výdajů deset,jak budete pískat.Ale co pískat.ještě na sebe nechat plivat nějaké průměrné zaměstnance.
Udělejte zkušenost s podnikáním a potom počítejte,vyčítejte a plivejte.Prosím pěkně.
17. 03. 2013 | 18:08

Parabellum napsal(a):

Carlos V.

Vacku, ony podle Vás neexistují třeba tabulky, dle kterých se stanovují třeba odměny notářů, že? Ono vůbec není zákonem stanoveno, kolikk činí odměna notáře za pozůstalostní řízení, že?

Svatá prostoto.
17. 03. 2013 | 18:10

eli napsal(a):

pozorovatel:
čtěte lépe,já jsem zaměstnanec.Ale znám to i z druhé strany a můžu srovnávat.
Daně platí všichni(mnou vyjmenované)-jak jste dospěl k tomu,že by je měli platit jen osvč-píšu to někde?
17. 03. 2013 | 18:12

Parabellum napsal(a):

eli

Škoda, že nefunguje systém, že půjdete se spratkem na nějakou náročnou operaci, a doktor řekne, že oiperace bude stát Váš barák. A pokud by se Vám nelíbila cena, můžete si spratka vykuchat sama.
17. 03. 2013 | 18:13

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: A oni jsou snad všichni zaměstnanci zaměstnaní přes agentury? Mimochodem ty ag.já tedy neschvaluju vůbec.
A nějak si, vy levicoví, protiřečíte. Protože pořád slyšíme, jak je možné, že jsou a budou důchody nízké, když si na ně naši důchodci celý život šetřili. Tak proč osočujete OSVČ, že jejich rodiče živí dnes zaměstnanci? Víte, kolik je OSVČ, kteří odvádějí takové pálky, o kterých se zaměstnancům ani nesnilo? Jsou to desetitisíce měsíčně. A důchod je taky nijak zázračný nečeká.
Jinak já jsem nepsala, že je cena za práci, co uváděla Ivana, vysoká. Vím, že přes větší firmu se dostanete na cenu i kolem 500 kč. Spíše šlo o to, že si každý musí vše předem domluvit nebo se různé věci naučit sám a má pokoj a ještě radost z vykonané práce. No a právě proto, že se dnes řemeslníci nemají vždy špatně a v budoucnu jich nebude, tak se divím, proč se tolik mladých hlásí radši na školy než by se naučili pořádnému řemeslu a měli by vceku u budoucnost postaráno. Jenže se jim nechce dělat, každý si představuje dělat managery a fin. poradce či sedět jen u počítače, tak pak nemůžou bědovat, že jsou na ÚP.
17. 03. 2013 | 18:15

Carlos V. napsal(a):

Patrabellum : argumentovat notáři je zcela úplně mimo. To je naprosto monopolistická struktura, uzavřená vůči jakékoliv konkurenci bez možnosti narušit monopol.

A ten ceník ? Velice, tuze drahý - a ty ceny jsou nastaveny monopolisticky tak, aby někdo náhodou nemohl konkurovat cenou.

Stejně, jako byste určil cenu bochníku chleba za 100 korun a zakázal jej péct koukoliv bez státem přideleného razítka.

Znovu, lépe, se znalostí a přemýšlením.
17. 03. 2013 | 18:16

Parabellum napsal(a):

eli

Víte, já se živím vývojem, a tím pádem jsem nositelem know-how. A tohle v podstatě vylučuje to, abych to mohl vykonávat jako OSVČ. Na to ty firmy nechtějí z pochopitelných důvodů přistupovat.

Mimochodem, furt se kvičí, jak jsme banánová republika a montovna. Tak proč proboha když tu máme milion schopných podnikavců, tak tihle dělají podřadné činnosti, a nezakládají strt-up technologické firmy, jako třeba v JV Asii?
17. 03. 2013 | 18:17

Parabellum napsal(a):

Carlos V.

Takže přiznáváte, že ten ceník za notářské úkony ze zákona existuje, že?
Takže JAK TO, že v některých oblastech to jde, a v ostatních ne?
Kromě toho existují i ceníky stavebních prací - nebo donedávna existovaly. Budete to rozporovat? A díky tomu jsou ty ceny setrvačností tam, kde jsou. A díky tomu začíná být předražená stavebnická pakáž bez práce.
17. 03. 2013 | 18:21

Bestia triumphans napsal(a):

Almo G™ napsal(a): na jiném blogu ..."pravicový novinář, volič krajní TOP09 Mládkova slova překroutil, vytrhl z kontextu a zlomyslně zevšeobecnil"

?
Opět opakuji otázku, Almo,
Jakého novináře máte na mysli? Jak víte, že je to volič TOP09?
17. 03. 2013 | 18:21

eli napsal(a):

parabellum:
vy se živíte vývojem?
Ale s noblesou to nepřeháníte.Mluvit o dětech jako o spratcích(nevím tedy,jestli to jsou ty vaše děti..nebo?)
A vývojáři mají zákaz podnikání?Vždyť nemusíte nutně lpět na svém oboru,ne?Tak si to přece vyzkoušejte....
17. 03. 2013 | 18:23

TrumpetaTroubivá napsal(a):

Parabelum: ty výše důchodů je Teorie stejných žaludků v praxi, jen trochu okořeněná zásluhovostí. Byl to především Lidový dům, který brojil proti velkým rozdílům v důchodech. Není ani tak dávno, co spílali Ústavnímu soudu. Takže reklamujte u svých v Hybernské.
17. 03. 2013 | 18:23

Carlos V. napsal(a):

Parabellum : jste opravdu úplně mimo. Notářství je státeum udržovanýá monopol včetně cen, mimochodem velmi vysokých.

Vidíte takový státní monopol ve stavebnictví ?
17. 03. 2013 | 18:28

pp1 napsal(a):

Neodiskutovatelným faktem je, že v případě podstatného úspěchu ČSSD dojde k honu na živnostníky, nedojde k poklesu daní a DPH, žádné reformy se nebudou, ale pouhé zdražování. Kam se asi umístí propuštění státní zaměstnanci? Typickým příkladem efektivnosti státní správy je statistika, každým rokem vyplňujeme formulář i přístupech na internet, kolik žen přistupuje na internet, kolik objednávek máme a pod. Kdo to bude zjišťovat a pro koho je tento ůdaj a jak je spolehlivý? Kolik papírů asi státní úředník navrhne. Faktem je, že přímo ministerstvo financí radí velkým společnostem jak neplatit daně a dává jim návodné postupy jak a kde zakládat společnosti v daňovém ráji. Toto se dělo jak za vlády ČSSD tak i za vlády ODS a TOP 09.
17. 03. 2013 | 18:28

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Já jsem větší pravičák než vy levounská Pavlo2, která má natažené ruce směrem ke státu, s tím, aby platil důchod rodičům.

A k tomu dalšímu Vašemu: Vaše levounské tvrzení, že důchodci si na svůj důchod celý život šetřili, je demagogiclá levounská lež, protože penzijní systém ČR je průběžný - tedy co se vybere, se obratem vyplytí stávajícím důchodcům, a rodiče OSVČ jsou černými pasažéry tohoto.

A co se týče odvodů a daní, tak se laskavě uklidněte, a PŘESTANTE LHÁT, protože realita je taková, že 4 miliony zaměstnanců zaplatí na daních ze mzdy cca 100 miliard, a 1 milion OSVČ zaplatí DPFO okolo 2 miliard korun. Jinými slovy, průměrný zaměstnanec zaplatí na daních 125 x VÍCE než průměrný OSVČ. Obdobně je to i s odvody.

A co se týče toho, kolik odvádím na SP, tak Vás ubezpečuju, že už se mi párkrát stalo, že mne zachránilo to zastropování. At se klidně penzuijní systém od zítřka zruší, a já mamině těch 14 700 důchod každý měsíc vyplatím. Jsem ovšem zvědav, zda by svým rodičům bylo schopnýxch platit penzi většina OSVČ.
17. 03. 2013 | 18:29

Bestia triumphans napsal(a):

Almo G™ napsal(a)17. 03. 2013 | 14:53:
...
"1. Je rozdíl označit celou skupinu slovem "paraziti". Tak to podala Lila a titulky českých deníků.

2. A je rozdíl říci, že se někdo chová parazitně, nebo že parazituje.

3. A je nesrovnatelně větší rozdíl říci, že se NĚKTEŘÍ živnostníci "chovají parazitně" nebo "parazitují".

A podle všeho Mládekovo prohlášení odpovídá bodu 3, zatímco česká média sugerují svými titulky, že odpovídá bodu 1."

?
Jak víte, že podle všeho je to bod 3?
Ve zprávách je úryvek Mládkovy řeči, bohužel jen úryvek.
Cituji:" ...Nepřispívají do systému sociálního zabezpečení, kde parazitují na zaměstnancích..."
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/213411013000317/
17. 03. 2013 | 18:29

Petr. napsal(a):

Pane předsedo,
myslíte, že stačí napsat pár řádek a je to! Tak jednou jsme zloději a kurvy, podruhé paraziti a nic se neděje. Jen hloupoučské vysvětlení.
Na sjezdu hrobové ticho o křišťálovém zbohatnutí o JÁjování, o geniálním studiu při desítkách funkcí. Myslíte, že stačí, že křišťálovníci a JÁjovníci jsou formálně mimo stranu? Vypadá to, že až se dostanete k moci, že křišťálová vláda s k lidem opět navrátí. A bude to myslet opět "upřímně". Nebo ne? Tak proč takové ticho?
Zatím to vypadá: 18=20-2
A babo raď! Koho volit?
17. 03. 2013 | 18:33

Parabellum napsal(a):

Carlos V.

Odkopal jste se dobře. Já jsem uvedl, že jedním mnoha příkladů ceníků jsou odměny za notářské práce. Vy jste v prvním příspěvku napad Ivanu s tím, že cenové tabulky jsou hloupost, a neexistují. A ceníky stavebních prací samozřejmě existovaly rovněž. A rádoby pravičáci Vašeho ražení je velmi rádi používali, pokud něco dělali pro veřejný sektor, a docela se za těch časů napakovali.

A pokud budete chtít, abych uvedl další, pak Vám odpovídám, že nejsem Váš knecht, a klidně uvedu dalších 1000 profesí s tím, že za každou z těchto, uvedu proti peněžní úhradě - souhlasíte?
17. 03. 2013 | 18:37

eli napsal(a):

parabellum o p a k u j i : zkuste začít podnikat.Při vašich uváděných vývojářských schopnostech budete jistě úspěšný a nadto už nebudete živit ty rodiče těch parazitujících osvč těmi vysokými odvody.Proč to neuděláte?
17. 03. 2013 | 18:37

Parabellum napsal(a):

eli

Já si na schopného nehraju - na schopné si hrají podnikavci, zejména na přechodech pro chodce. Proč tedy podnikavci nezakládají technologické firmy, když jsou takoví nadlidé v silných vozech???

To víte eli, já socka když jsem někam služebně cestoval, tak mikrobusem s řidičem, a pak služebním tryskáčem. Holt nemám podnikaveckou potřebu dávat svou podnikaveckou nadřazenost chodcům na přechodech.
17. 03. 2013 | 18:44

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Tak zaprvé: Já žádné ruky ke státu nenatahuju, nic si od státu nevybírám, nemám ani přídavky na děti. A ty nedostanu, ani kdybych si vydělala měsíčně třeba jen 5 tisíc, kdežto zaměstnanec je dostane. Nikdy jsem nepobírala žádné sociální dávky, kromě kdysi porodného, žádné příspěvky na bydlení atd. Takže račte se uklidnit. A s těmi důchody - vždyť to jsou řeči levičáků, že si důchodci na důchody vydělali, ne? Mně je dost dobře známo, že se platí samozřejemě vždy z toho, co se vybere, že ty jejich dřívější peníze nejsou celou dobu někde ukládány a teď vypláceny. A proč by měli penzi svým rodičům vyplácet OSVČ, když si jejich rodiče pojištění platili. A většinou byli zaměstnanci, takže když píšete, kolik odvádějí, tak pak Vaše řeči nechápu.
Odvedli si tedy snad dost, ne?
17. 03. 2013 | 18:44

evix napsal(a):

Patrik napsal(a):
Jako živnostník
-si práci sháním sám
-musím si kupovat vlastní výrobní pomůcky a nářadí
-nemám proplacenou dovolenou (od koho asi, od státu?),
-nemám proplacené státní svátky, přesčasy ani víkendy
-někteří zaměstanci dostávají stravenky, od koho je dostanu já
-solvinu a pracovní oděv si taky musím kupovat za svoje a nikde to nevyfasuju
-když onemocním tak za mě zakázky nikdo neudělá a zákazníci se obrátí jinam,
-za "zmetky" ručím celým svým majetkem a ne pouze do výše 5-ti či kolika platů jako zaměstnanec
-a pokud si platím nemocenskou tak musím marodit víc jak 3 týdny abych vůbec něco dostal a ne více jak 3 dny jako u zaměstnanců,
-o tom že bych někdy stávkoval si můžu nechat jenom zdát.....
......................
Nežvaňte pitomosti!
Stále ještě máme nářadí, které jsme měli, když familie jako OSVČ fungovala. Něco jsme prodali, pochopitelně nezdanili, na co taky..Pak se ještě dělalo načerno a teď si mladej udělal živnosťák a pokračuje. Vše co se nakoupilo, tak se taky odečetlo a i když jsme byli v druhotné platební neschopnosti, nechcípli jsme hlady. Ono zase zaplatili ti druzí, slušní..
Stávkovat klidně můžete, domluvte se s ostatními živnostníky a vyjděte do ulic a nekňučte na netu. Je tu co napravovat a stávkovat můžete, v zahraničí na západ od nás poměrně často...Teď zase stávkují v Německu na letištích a světe div se, Německo to přežije.
jako zaměstnanci odvádíme skoro 48% z platu, tu hrubou mzdu vydělává zeměstnanec, žádný ředitel neplatí nic ze svého, za svého zaměstnance....
17. 03. 2013 | 18:45

Parabellum napsal(a):

eli

Zkuste mi uvést zemi, kde 20 procent práceschopné populace jsou podnikatelé - tedy kromě ČR.
17. 03. 2013 | 18:45

Almo G™ napsal(a):

Bestie, usvědčený lhář napsal:

"Jak víte, že podle všeho je to bod 3?"
--- Manipulace a podsouvání. Použil jsem slova "podle všeho", která jasně naznačují, že to nevím, ale odhaduji. Argumenty jsou výše.

Ve zprávách je úryvek Mládkovy řeči, bohužel jen úryvek.

--- To však bestii nikterak nepřekáží v tom, aby sugerovala opak...

Cituji:" ...Nepřispívají do systému sociálního zabezpečení, kde parazitují na zaměstnancích..."
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/213411013000317/

--- Tady jsou zajímavé tři věci příznačné pro bestie v ČT, Aktuálně i jinde:

1. Ta věta je jednoznačně ustřižená. Nikdo takto nezačíná větu.
Otázka je kdo, co a proč takto brutálně Mládkova slova takto silně "ostříhal".

2. Přesto to bestie používá jako důkaz kdovíčeho.

3. Aby nebylo tak nápadné, že jde o vytržená slova, uchýlila se dokonce k přepisu s velkým písmenem na začátku. Takže nesmyslně píše "......Nepřispívají do systému sociálního zabezpečení, kde parazitují na zaměstnancích...".

Jinak otázku netřeba opakovat. Čtěte a dočtete se jeden z příkladů lži na Aktuálně. Tady jsou další, takže ta exhibice s opakováním otázky je zbytečná. A úkolovat se od vás opravdu nenechám.
17. 03. 2013 | 18:46

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Kdo lže, ten i krade. To přesně platí na vás, protože do odvodů zaměstnance zahrnujete i odvody zaměstnavatele za zaměstnance. Z průměrné mzdy 25 000 zaměstnanec odvádí 1625 Kč měsíčně, (19 500 ročně) žádných 8 125 měsíčně (97 500).
Naopak pokud OSVČ odvádí minimální výši 1 890 Kč, což je více než zaměstnanec s průměrnou mzdou, při výpočtu v letošním roce by při minimálních platbách po celý produktivní život a získání 40 let pojištění vyšel měsíční státní důchod přibližně 6 000 Kč, což je polovina důchodu zaměstnance.
Uvědomte si, že při diskuzi se mnou lhát se nevyplácí, potrpím si na přesné informace a fakta a nejsem lhář jako Vy.
17. 03. 2013 | 18:47

vasja napsal(a):

Bez třídní nenávisti se nikam nedohrabem. Voni si chrochtaj.....
Uřednici, ozbrojte se!
17. 03. 2013 | 18:48

Parabellum napsal(a):

Pavla2

A Vaši rodiče nemají od státu důchod že ne!!!! A zdravotní péči dostávají v rozsahgu těch pár fifníků, co jako OSVČ odvádíte státu že Tyhle kecy pseudopravicových OSVČ žeru!!!!
17. 03. 2013 | 18:48

pamětník napsal(a):

Ještě zdroj:
http://finexpert.e15.cz/osvc-a-duchodove-pojisteni-v-roce-2013
17. 03. 2013 | 18:48

Carlos V. napsal(a):

Parabellum, jste trumbera, vyberete jeden velmi specifický příklad a máváte s tím jako s obecným příkladem. Jo, je jich víc, ješte třeba některé složky ceny eletřiny atd...

Já nemůžu za to, že nejste živnostníkem. Ani že nejste líp placený.
17. 03. 2013 | 18:50

evix napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
Živnostníci pouze používají (využívají) pravidla, která někdo nastavil. Že by ten někdo byli poslanci?
......................
HIHI, vážení s nickem Parabellum se nedomluvíte, jemu to v hlavičce jinak funguje :-D
17. 03. 2013 | 18:52

pamětník napsal(a):

leben:
"Za zaměstnance prý platí většinu odvodů zaměstnavatel. Byl bych rád, kdyby to tyto pravicově podnikatelské myslivny rozvedly - z čeho to platí atd." Ze zisku. Jak prosté, milý Watsone.
A teď levičáčtí fanatikové se uchýlí k mantře, že ten zisk tvoří zaměstnanci. To vše už tu bylo a jak to vypadá, zase se vrátí levičácká demagogie.
17. 03. 2013 | 18:52

Parabellum napsal(a):

pamětník

Odvody zaměstnavatele jsou uvedeny ny výplatní pásce, je tedy zřejmé, že tyto vznikly ekonomickou aktivitou zaměstnace vy špinavý lháří, který navíc i zřejmě i krade, a navíc možná žere i malé děti.

Vy jste schopem tvrdit, že zaměstnavatel odvádí zaměstnavatelské odvody i za ty lidi, které nezaměstnává, že?

Otázka:

1) Jsou odvody zaměstnavatele ucvedeny na výplatní pásce?
2) A když ano, tak PROČ????
17. 03. 2013 | 18:53

kokot - nemůžu to dokončit , editor nefu napsal(a):

Je tu jedna neskutečná obrovská nespravedlnost vůči živnostníkům, o které málokdo ví (už vůbec ne takový ekon. elév Mládek, či naivní ekonom Sobotka). Zápočet hrubé mzdy pro zaměstnance na důchod na ELDP e známý - započítává se celá hrubá mzda. U Živnostníků se ale základna (tedy akási hrubá mzda) sníží na polovinu a teprve z té se počítá odvod na soc. .pojištění, který je asi o třetinu vyšší než u zaměstnanců - pomíjím minimální odvody v příp. paušálů.
17. 03. 2013 | 18:55

Almo G™ napsal(a):

pamětník napsal(a):

"Pravda je taková, že zaměstnancům zaměstnavatelé v odvodech platí tři čtvrtiny pojistného na starobní důchody a dvě třetiny zdravotního pojistného."

--- Toto rozhodně není pravda.

Pravda je, že zaměstnavatel administrativně převádí z historických důvodů pojistné ZA zaměstnance.

Ty peníze ale nikdy ani na vteřinu nepatřily a nepatří zaměstnavateli. Jsou to peníze, které si vydělal zaměstnanec a zaměstnavatel má jen povinnost je ZA NĚJ zaplatit.
17. 03. 2013 | 18:56

Parabellum napsal(a):

pamětník

ŽJOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!! Takže podle Vás platí zaměstnavatel odvody za zaměstnace ze ZISKU!!!!!!!!! To je novinka:-)))) A budete ještě navíc tvrdit, že ze ZDANĚNÉHO zisku ne?????

Nic víc už psát nemusíte.
17. 03. 2013 | 18:56

Friedrich E. napsal(a):

pamnětník
Někdy si vedle Manifestu přečtěte i nějakou příručku účetnictví.
Ze ZISKU neplatí nic, leda daně. Často ani ty.
17. 03. 2013 | 18:56

pamětník napsal(a):

Parabellum:
1) Ano.
2) Informace, kolik za zaměstnance platí zaměstnavatel.

"Odvody zaměstnavatele jsou uvedeny ny výplatní pásce, je tedy zřejmé, že tyto vznikly ekonomickou aktivitou zaměstnace"
Ne, koncept superhrubé mzdy uplatnila pravicová vláda jako informaci. Vy první byste ječel, kdyby superhrubá mzda Vám byla započítávána jako pobíraná mzda se všemi důsledky. Podle Vaší pseudologiky zisk nevzniká ekonomickou aktivitou zaměstnavatele, ale zaměstnanců. Vaše nadávky svědčí nejen o Vaší argumentační slabosti, ale i o ubohé osobní úrovně, hulváte.
17. 03. 2013 | 19:00

Parabellum napsal(a):

kokot....

To je všechno svatá pravda pane kokote. Jenomže realitou je to, že ta základna, ze které se vypočítává důchod tedy hrubý příjem x 0,46 je jako na potvoru přesně úplně stejná, jako základna, ze které OSVČ platí sociální pojištění.

Vy byste chtěl, aby se platby realizovaly z toho přepočítaného vyměřovacího základu,, a důchody z toho nepřepočítaného? Holt vychcanost zdejších příživnostníků nezná mezí:-)))))
17. 03. 2013 | 19:01

pamětník napsal(a):

Friedrich E.:
Samozřejmě ze zisku, "experte". :)
http://cs.wikipedia.org/wiki/ZiskSA
17. 03. 2013 | 19:02

Pavel napsal(a):

Mládek měl naprostou pravdu, ale ta se nesmí říkat nahlas. Živnostníci ve velké většině neplatí důchody svým rodičům a jejich miniaturní zdravotní odvody nestačí na péči o jejich rodiče a jejich rodiny. O daních ani nemluvě. Tento živnostenský komunismus v ČR nemá obdobu v celé Evropě.
A Sobotka je ze živnostenských hlasů celý podělaný, slušní živnostníci ví, že je ODS používá pouze k útokům na důchody, zdravotnictví.
17. 03. 2013 | 19:03

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Že jste hulvát, jste už tady osvědčil, nikdo Vás však nenutil dokazovat, že jste i hlupák, který neví nic o účetnictví a svou hloupost vykřikuje do světa. Budete dobrým voličem ČSSD. :)
17. 03. 2013 | 19:05

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Vy fakt asi nejste normální, že? Moji rodiče si snad jako zaměstnanci celý život na důchod platili!!!, Co pořád melete o tom, kolik já odvádím a oni žijí z jiných zaměstnanců. Vaše matka důchod nedostává nebo co? A platil jste jí na něho snad Vy, když jste ještě nepracoval a ona ano?
17. 03. 2013 | 19:05

Parabellum napsal(a):

pamětník

Proč bych měl ječet? To je čistě administrativní záležitost. A co se týče ekonomické aktivity zaměstnavatelů x zaměstnanců:

Tak to by mne opravdu zajímalo:-)))) Ekonomicky aktivní jsou samozřejmě zaměstnaci, nikoli zmaměstnavatelé. Důkaz: Podívejte se na akciové portfolio jakékoli velké korporace. Tuto v drtivé většině tvoří penzijní fondy. Ekonomickou aktïvitu vyvíjejí v tomto exemplárním nejčastejším případě management = zaměstnaci pracující za mzdu. To je náhodička co?
17. 03. 2013 | 19:05

Pavla2 napsal(a):

Pavel: Živnostníci si platí na své důchody, nikoliv na důchody svých rodičů. Ti si platili sami a podle toho taky důchody teď mají, nebo ne snad? Nevím o tom, že by moji rodiče dostávali důchod podle mých odvodů.
17. 03. 2013 | 19:07

pamětník napsal(a):

Almo G™:
Nejenže nemáte pravdu, ale přímo záměrně lžete. Zisk, ze kterého se odvádějí odvody za zaměstnance, de iure i de facto náleží zaměstnavateli. Taky dobrý volič ČSSD, Mládek věděl, komu hodit udičku.
17. 03. 2013 | 19:08

Pavla2 napsal(a):

Pamětník: Já myslím, že to s Par. nemá cenu.
A to jeho vyjadřování o dětech jako spratcích, no asi žádné nemá, jinak to nelze vysvětlit.
17. 03. 2013 | 19:09

Kokot napsal(a):

Parabellum

Je vidět, že na rozdíl ode mne, který jsem spočítal tísice mezd pro zaměstnance , stovky odvodů pro živnostníky jste absolutní amatér. Nemám čas ani náladu o tom s váma diskutovat, stejně byste to asi nepochopil, pokud nemáte v této věci praxi, příp,. neděláte programové analýzy pro tyto věci...
17. 03. 2013 | 19:09

Bestia triumphans napsal(a):

Almo:
1) Já nic nesugeruji. Jasně uvádím zdroj. Na jasnou otázku na čem zakládáte své tvrzení, cituji: "podle všeho je to bod 3", nejste schopen odpovědět, ani dodat nějaký zdroj.
Je to evidentně jen vaše zbožné přání.

2) Napsal jste, cituji: "pravicový novinář, volič krajní TOP09 Mládkova slova překroutil, vytrhl z kontextu a zlomyslně zevšeobecnil".
?
Ani po opakované žádosti jste nebyl schopen doložit své tvrzení.
Zřejmě máte věšteckou kouli a víte, koho který novinář volí.
:-))

Jednoduše jste lhal a já vás nachytal na švestkách.
Nic zvláštního, lhářů jako vy je tady celá řada.
Trapné je jen to, že si zde rád hrajete na pana Čistého a přitom lžete a překrucujete jedna báseň.

Ke všemu to děláte tak amatérsky, až to bolí...
Nejste vy nějaký zakuklený pravičák, který dělá z levičáků b....?
:-)
17. 03. 2013 | 19:10

Parabellum napsal(a):

Pavla2

LŽETE PAVLO!!!!! Vaši rodiče SI na důchod nezaplatili ani korunu!!!!! Důchodový systém v ČR je průběžný, což znamená, že Vaši rodiče po dobu svého aktivního života platili na ty, kdož v té době byli v penzi!!!!! V okamžiku, kdy odešli do penze, neměli na důchodovém účtu ani korunu.

A když mne tedy kádrujete, tak mé odvody na SP převyšují to, co má matka dostává jako důchod. Ten zbytek platím na rodiče lepláckých zlodějských OSVČ. K tomu dašímu Vašemu zvratku: Můžete mi říci, ve kterém okamžiku dostávala moje matka důchod, kdy mi zaměstnavatel nestrhával SP????

Pamětník

Bůůůhehe. Tak on mne tu bude školit z účetnictví intoš, který tvrdí, že odvody platí zaměstnavatel ze ZISKU. Víc psát nemusíte.
17. 03. 2013 | 19:12

melou napsal(a):

Pavla2
naši rodiče, nyní důchodci,když pracovali, platili důchody svým rodičům a my teď v průběžném systému platíme zase důchody jim. Že platili odvody když pracovali nemá nic společného s dneškem. Dnes jsme s placením na řadě my a kdo má trošku charakter, tak svým rodičům na ten důchod platí
To je snad docela pochopitelné, ne ?
17. 03. 2013 | 19:12

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Exemplární příklad česky znamená příkladný příklad, což je zase hloupost. Zkuste se popasovat s příkladem obyčejným, třeba ambulantního lékaře a zdravotní sestry, obchodníka a jeho prodavačky, hostinského a servírky...atd. Dogmatické marxistické poučky Vám nepomohou.
Být hlupákem, a ještě k tomu tak tvrdošíjným, svědčí o patologickém procesu.
17. 03. 2013 | 19:12

Carlos V. napsal(a):

Parabellum :
Jste úplně mimo. Příklad :
Americký penzijní fond koupí přes českou společnost nákupní či administratviní centrum. Tyto společnosti u nás obyčejně nemají jediného změstnance. Správce si najme, stejně jako všechny služby. Kdo/co tedy generuje zisk ? Peníze, kapitál.

Stejně jako pronajaté byty či pole.

Svět není jen o námezních silách u strojů.
17. 03. 2013 | 19:13

i čerstvě vymyšlený nicky mi kopírujou 1 napsal(a):

Jak Sláveček napíše blog, v léčebnách se to hned rozkřikne.
17. 03. 2013 | 19:13

Parabellum napsal(a):

Kokot

Správně píšete, že jste to DĚLAL. A už to neděláte, protože Vás pro elementární neschopnost a prolhanost vyhodili.

Co takhle kdybyste VĚCNĚ rozporoval, co jsem napsal???? Vaše argumentace spočívá v tom, že tvrdíte, že dočůráte dál.
17. 03. 2013 | 19:14

pamětník napsal(a):

Pavla2:
Ano, jenomže nechat ty hulváty vyřvávat bez odezvy se mi nějak nechce.
V minulosti jsem byl spolumajitelem účetnické firmy a vždy mě ti diletanti šli na nervy.
17. 03. 2013 | 19:15

Almo G™ napsal(a):

pamětník. Nevím, co vás vede k tak silným prohlášením, ale pravda je, že
1. Pojistné se platí z výdělku zaměstnance.

2. Pojistné se platí ZA zaměstnance.

3. Pojistné je na jeho výplatní pásce. Nikoliv na pásce zaměstnavatele (pohádky o "informaci" si ponechte na nějakou veselejší debatu, to by tam mohly být i "informace" o počasí)

4. Je úplně jedno, jestli si ho převádí na státní účty zaměstnanec sám nebo to dělá zaměstnavatel. Kdysi Klaus nebo někdo z jeho lidí rozhodli, že to bude dělat zaměstnavatel, aby se rozložilo riziko neplacení (tehdy zde byla ještě většina státních podniků) a aby zaměstnanec moc nepátral, jaká část z jeho výplaty jde vlastně na pojistné.

5. Nikdy pojistné nebylo ve veřejné debatě interpretováno tak nesmyslně, jak to děláte vy. V tom nikdy nebyl žádný rozpor. Samozřejmě jsou méně informovaní podnikatelé, kteří si myslí, že ty peníze patří jim a oni něco zaměstnanci dávají ze svého. Ti jsou pak rychle vyvedeni z omylu, když se pokouší s penězi nakládat jinak - podle své vůle.
17. 03. 2013 | 19:17

Emissary napsal(a):

Parabellum

Vás asi chytl amok a blábolíte samé nesmysly. Byl jste někdy vůbec živnostník, měl/ máte firmu a zaměstnáváte, nebo jste jen ten zaměstnanec/ parazit a z toho odvozujete svá moudra? :)

Hosana, sociáldemokracie nám všem za chvíli ukáže. Ještě ani nemají v rukou moc a už plánují.
17. 03. 2013 | 19:18

Parabellum napsal(a):

pamětník

Kolik zaměstnává ambulkatní lékař zdravotních sester?? Zaokrouhlete prosím na celé tisíce. Koilik zaměstnává hostinský servírek? Opět. Totéž obchodník a prodavačka.

Zahraniční obchodní bilance hostinského, lékaře a obchodníka bývá obvykle nula. Je tedy zřejmé, že na těchto ekonomika nestojí.
Carlos V.

Ten správce je obvykle firma se zaměstnaci - velmi často také korporace. Bylo by dobře, kdybyste se uklidnil a PŘESTAL LHÁT.
17. 03. 2013 | 19:19

pozorovatel napsal(a):

Pavle, máte bohužel naprostou pravdu. Tady jde víc o předvolební taktiku než o fakta. Ta jsou snad jasná. Situace ve výběru daní osvč je tak katastrofální, že stát jim dokonce víc vracel než vybral. A to už je na pováženou. Mám známou na FÚ a ta mi říkala, jaká je hromádečka těch, kteří daně platí. Skoro neviditelná.
17. 03. 2013 | 19:20

Almo G™ napsal(a):

Bestie, usvědčený lhář: nemohu za to, že jste se rozhodl se tady předvádět a předstírat, že neumíte číst. Na to prostě není odpověď. Kdo chce, přečte si mé argumenty výše. Kdo nechce, předvídí se a okopává.
17. 03. 2013 | 19:21

Parabellum napsal(a):

Emissary

Parazit je ten, kdož spolu s rodinými příslušníky od státu více peněz dostane, než tomuto odvede.

Tuhle podmínku splnuje většina OSVČ, protože jejich odvody na SP jsou nižší, než důchody rodičů těchto, a navíc, daně těchto jsou nižší, než náklady na vzdělávání dětí těchto.

Takže jak PARAZITE?????
17. 03. 2013 | 19:22

Friedrich E. napsal(a):

pomátníku
Ve Wikipedii dosud neexistuje stránka se jménem ZiskSA.

Pokud máte na mysli EBITDA, máte to napsat.
Ani z toho se žádné sociální pojištění neplatí.
Experte.
Platí se pochopitelně předtím.

Tato diskuze mě nebaví, neboť se zde přeřvávají blázni.
17. 03. 2013 | 19:23

Carlos V. napsal(a):

Parabellum :

Jo... tak domovnik vlastne generuje zisk z pronajmu domu. Co miliony za dum, zisk generuje chlap, co zameta schody.

Aha. Vase logika zrcadli Vase schopnosti. Chudaci vasi rodice, paklize platite vyssi socialni, nez je jejich duchod. A co vas duchod, ten bude platit kdo ?
17. 03. 2013 | 19:23

kokot napsal(a):

Jste zřejmě zakomplexovaný ministerský ouředníček, bez znalosti věci, Mr Parabelcum.r. Mě nikdo nevyhodil a nevyhodí,jsem OSVČ.
17. 03. 2013 | 19:24

Trevel napsal(a):

Vidím to asi takhle. 23 let dělám "NA SEBE " a k tomu mi pomáhá pár zaměstnanců. Berou mzdu a když jim to připadá někdy málo , že bych mohl "přitlačit" , tak se buď domluvíme nebo ne a v nejhorším případě jde za lepším. Normální život. Tak nevím proč se toho chytaj politici a chtěj na tom třískat politickej kapitál. Vědí hovno o životě ! Nás ale i těch zaměstnanců.
17. 03. 2013 | 19:28

pamětník napsal(a):

Almo G™:
1) Neplatí, superhrubá mzda není výdělkem zaměstnance.
2) Ano, platí se ZA zaměstnance, tedy ne, že by pojistné platili zaměstnanci. Ti platí jenom své pojistné určené procentem z vlastní mzdy, zaměstnavatel platí en bloc v procentech určených celkovým objemem všech mezd.
3) Pojistné za zaměstnance je pouhou informací pro zaměstnance, aby věděl, jakou by mohl mít mzdu, kdyby stát si z ní tolik nebral. Šlo o osvětové opatření, protože zaměstnanci o odvodech zaměstnavatele většinou nic ani netušili. Pltaí způsob výpočtu a odvodu pod bodem 2), který je důkazem, že plátce je zaměstnavatel.
4) Není to jedno.
5) Zcela nesmyslný bod.
17. 03. 2013 | 19:28

Dumpling napsal(a):

To je fakt vrchol, co ten Mládek řekl.
Taková zlá slovíčka. Parazitovat - no fuj...
Mohl to přece nazvat šetrněji.
Třeba, že se vezou se zaměstnanci.
Nebo že si nechávají za péči zaplatit odjiných.
Nebo, což je konečně nikloliv cizí, lež české slovo, se o nich dalo říct, že jsou vyžírky.
Ale nazvat je parazity - no to teda fuj...!
17. 03. 2013 | 19:29

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Takže nejen hulvát a hlupák, ale jste i lhář, který drze si dovoluje pravdomluvné oponenty označovat za lháře. Vaše pitomé řeči o tom, na kom stojí ekonomika, nemají s tématem nic společného a svědčí jenom o Vaší uřvané pitomosti. S idioty se nebavím, hajzle.
17. 03. 2013 | 19:31

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Už jsem psala, že je jasné, že se platí důchody z momentálního důchodového účtu. Ale výše důchodu snad vždy závisela a závisí na tom, kolik ten člověk kdy vydělal a odvedl, ne? Kdo nyní nepracuje, tak nedostane důchod. Nebo mu ho budou platit příští zaměstnanci?
A to, že nebude na důchody v dalších letech, není vina živnostníků, ale rozhazovačných vlád. A proto je lepší se na stát nespoléhat a šetřit si sám, pokud to jde.
17. 03. 2013 | 19:33

Emissary napsal(a):

Parabellum

No, já vaši definici parazita moc nenaplňuji, živnostníkem jsem byl po roku 1989 necelých 10 let, nebylo to vůbec lehké. Pak jsem založil firmu a zaměstnával cca 20 zaměstnanců, mnozí z nich na firmě parazitovali, a protože jsem byl tak blbej a platil za ně všechny odvody, a platil jim docela vysoké mzdy, tak jsem to raději zabalil. Teď jsem zaměstnanec na manažerském postu a někdo parazituje. Nevím jestli já nebo zaměstnavatel. :)

Víte co? Ani ten Sobotka není tak blbý jako jeho kumpán Mládek, i když si myslí totéž. Přece potřebuje i hlasy těch živnostníku. Ale že i Vy, no nazdar, kam se to řítíme?
17. 03. 2013 | 19:34

Parabellum napsal(a):

Trevel

Vy jste exemplární případ nepochopení problému.

Pokud píšete, že děláte NA SEBE, pak jste právě ten černý pasažér systému, protože penzi Vašich rodičů, která je placena z PRUBĚŽNÉHO systému platí v principu zaměstnaci velkých korporací.

Neberte to prosím osobně, ale realita drtivé většiny OSVČ prostě taková je.
17. 03. 2013 | 19:34

kokot napsal(a):

Pamětník má absolutní pravdu. Zaměstnanci nikdy neměli ani ponětí, kolik za ně zaměstnavatel státu odvádí.Mám obavu, že ani po zavedení fenoménu superhrubé mzdy to steně nepochopili. Na výplatní pásce by spíše měla být kolonka: Zaměstnavatel odvádí státu za to, že si vás dovolil zaměstnat - uvést částku soc. a zdrav pojištění.....
17. 03. 2013 | 19:34

pamětník napsal(a):

Friedrich E.:
"Zisk je jedním ze základních ekonomických pojmů. Počítá se jako rozdíl mezi výnosy a náklady"
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zisk
17. 03. 2013 | 19:35

Parabellum napsal(a):

Emissary

Mne především sere Mládek tím, že žvaní o tom, kolik máme platit daní, a sám daní ve Švýcarsku.
17. 03. 2013 | 19:36

kokot napsal(a):

Vysvětlí někdo tomu soudruhovi Parabelumovi, že zaměstnanci nic neplatí , mzdu i odvody za ně platí zaměstnavatelé !
17. 03. 2013 | 19:36

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Takže jsou v tom případě i zaměstnanci paraziti. Protože kolik z nich platí na SP měsíčně 20 tisíc, aby odvedli na důchody svých obou rodičů?
A jste si jistý, že Vaše dítě, jestli tedy vůbec nějaké máte, bude na Váš důchod odvádět třeba 20 tisíc? Co když bude nezaměstnané, komu pak budete nadávat? Nebo bude dělat za 10 hrubého?
17. 03. 2013 | 19:38

Parabellum napsal(a):

pamětník

Hajzlem si nazývejte prosím své spratky, nebo svoji starou, pokud nějakou máte. A pokud takto chcete nazývat mne, tak prosím mnezi čtyřma očima, a já pak dám vydělat drobnému živnostníkovi, kterým Vám bude spravovat chrup.

Takže kdy a kde? Nebo jste jenom taková malá špinavá zbabělá krysa, která je silná v autě na přechodu pro chodce????
17. 03. 2013 | 19:38

Fenix z popela zrozený napsal(a):

Parabellum : Logiku by mělo, kdyby se nerozlišovali zaměstnanci a živnostnící - a důchody by lidem platili přímo jejich děti.

To by bylo spravedlivé, výchova dětí stojí spoustu peněz a ani bezdětní si nemohou stěžovat, protože mohou děti adoptovat.
17. 03. 2013 | 19:39

Drzá zrzka napsal(a):

"Každý, kdo poctivě pracuje či podniká, si zaslouží uznání."

Do které skupiny by pan Mládek či Sobotka zařadili poslance, kteří kromě poslancování stihnou ještě několik dalších zaměstnání?
17. 03. 2013 | 19:40

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Když Vás sere Mládek, tak nadávejte jemu, ne ostatním tady.
17. 03. 2013 | 19:40

Bestia triumphans napsal(a):

Almo, mám trošičku výčitky svědomí, že jsem byl na vás příliš příkrý.
Jakožto zdejší mravokárce to jistě nemáte lehké.

Budiž, nejste lhář, ale povězme takový fantasta, Baron Prášil, který zde jako pavouk ze sebe souká pavučinu domněnek, vymyšleností a pomluv, aby se vzápětí stylizoval do role - Almo, strážce morálky a dobrých mravů.

To zde na diskusi dokážete jen vy.
Svým způsobem je to obdivuhodné.
:-)
17. 03. 2013 | 19:41

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Ano, souhlas, máte pravdu - většina zaměstnaců jsou parazité průběžného penzijního systému. Jsou to ZHRUBA (nebrat za slovo a neuvádět jednotlivé příklady) ti, kdož mají plat pod úrovní 25 000 Kč A ten, kdo to táhne, jsou v drtivé většině nadprůměrně placení zaměstnaci. Těch OSVČ s vysokými odvody je opravdu minimum.

Mimochodem, budme spravedliví, průměrná délka pobírání penze je cca 17 let (+-), a průměrná délka ekonomicky aktivního života je 35 let opět plus minus. Další věc je, že spousta lidí má více, než jedno díte, tedy není potřeba to počítat za oba rodiče.
Já děti nemám, a budte klidná, nebudu výhradně závislý na veřejném průběžném penzijním systému. A i kdyby, tak moje odvody za produktivní život pravděpodobně převýší to, co dostanu na penzi spolu s mamkou.
17. 03. 2013 | 19:45

Alanis napsal(a):

Fenix : pan Parabellum se asi nepřipojí, bo hodlá být na stará kolena vydržovaný našima dětma.
17. 03. 2013 | 19:48

Friedrich E. napsal(a):

Takže co byste z něj, milý "účetní" (na rozdíl od vás jsem z toho skládal zkoušy) chtěl asi tak platit.
Myslím zisk po zdanění.

Podíly majitelům firmy. Dividendy.
Dovolenou na Havaji.
17. 03. 2013 | 19:48

Almo G™ napsal(a):

Bestie, usvědčený lhář: Ztrapňujete jen sebe. Ale klidně pokračujte.
17. 03. 2013 | 19:48

dříve čtenář napsal(a):

Jo, jo. Mládek, urban, palas, hašek, kajnar a pod. jsou absolutně nevolitelné persony socdem.

Jsou na tom asi stejně tak, jako Parabellum se svými obhajobami raného kapitalismu.
17. 03. 2013 | 19:48

Parabellum napsal(a):

kokot

Pro Váš nick platí nomen onen. Ale at je po Vašem. V drtivé většině případů dává bankovní příkaz k odeslání plateb na SP účetní- zaměstnanec. Zaměstnavatel pouze v minimu případů. Realitou zůstává, že se jedná o peníze ZAM%ESTNANCE. Nějaká věcná připomínka by nebyla?
17. 03. 2013 | 19:49

babočka napsal(a):

Pane Sobotka paraziti nejsou živnostníci ale vaše strana a Mládek se odhalil v plné nahotě. Chcete oškubávat schopné a nejen řemeslníky aby jste mohli platit odboráře a jiné nefachčenky. S vašim kandidátem na prezidenta Diensbíerem jste nás také obelhali, my jsme ho měli volit ale vaši straníci si oblizují Zemana.
17. 03. 2013 | 19:52

papa napsal(a):

dříve čtenář
pro pravičáky, kteří se modlí ke kalouskovi a čtou si před spaním v sebraných spisech Václava Klause jistě volitelní nejsou. Ještě že všichni nejsou dříve čtenáři.
17. 03. 2013 | 19:52

T.Paine napsal(a):

Záblesk zdravého selského rozumu od pana Sobotky nebo pouze uklidnění OSVČ před povolební likvidací? Jan Mládek se evidentně třese na kanonádu do potápějící se lodi zaměstnanosti. Stínový ministr financí Mládek podle čísel v jeho vystoupení bláhově hledá chlup na dlani OSVČ.

Budoucí ministr financí by měl znát, že podle CCB – Czech Credit Bureau v r. 2012 v ČR zbankrotovalo celkem 3 692 společností a podnikatelů, z toho 64 % živnostníků. Nejvyšší počet bankrotů od r. 1993, meziročně o 46 % více.
V r. 2011 v ČR celkem zbankrotovalo 2 530 společností a podnikatelů, 2. nejvyšší počet bankrotů od r. 1993.
V r. 2010 zbankrotovalo 1 691 společností a podnikatelů, 3. nejvyšší počet bankrotů od r. 2002.

V roce 2012 nejčastěji bankrotovaly obchodní společnosti, firmy v pohostinství a službách. Na tato odvětví připadlo více než 60 procent všech bankrotů. Nejrychleji se počet bankrotů obchodních společností meziročně zvýšil ve stavebnictví, a to o 17 procent.
http://www.spzcr.cz/aktualni_informace.htm
Snížení plýtvání a tunelování státu v řádu X miliard jsem v projevu pana Mládka nenašel.
Např. v onom zdravotnictví: 2 mld. Kč IZIP, IKEM a anonymní firma Kardio Port 1 mld. Kč ročně, miliardové tunely ve zdravotních pojišťovnách a v nemocnicích, 5 mld. Kč na patentované léky místo upřednostnění generických (nepatentovaných) léků, atd.
http://www.adastra.estranky.cz/clanky/medicina-skolska/korupce-ve-zdravotnictvi.html

Když se OSVČ propadnou příjmy a budoucí ministr financí, který zřejmě nikdy nepodnikal, jim zvedne povinné, už tak vysoké fixní měsíční zálohy, tak od nich vybere více na daních? :) Jen do toho, pane Mládku, počet lidí bez práce určitě dramaticky poklesne. :)

To, v jaké kupní síle bude stát vyplácet důchody budoucím důchodcům, včetně OSVČ, pokud se důchodu vůbec dožijí, záleží jen a pouze na tom, kolik za 10, 20, 30 let bude stát schopen vysát z peněženek budoucím pracujícím. Počet důchodců a dalších osob závislých na anonymně přetransferovaných dávkách od ostatních pracujících poroste, počet pracujících osob na jednoho anonymního důchodce bude klesat.
Absurdita tohoto Ponziho systému je pracujícím lidem dlouhodobě jasná.

Místo, aby politici nechali lidem a jejich rodinám jejich vydělané peníze, tedy snížili přímé daně a daň z práce, tak je násilím nutí akceptovat víru v hodného státního Dědu Mráze, který jim možná v důchodu, pokud se ho dožijí, přidělí nějaké žebračenky na levné, chemické polotovary a recept na Ibuprofen.
17. 03. 2013 | 19:56

Emissary napsal(a):

Almo G™
17. 03. 2013 | 18:56

Větší tupost jsem jakživ nečetl. A ještě k tomu hodit značku (tm), to je na Ústav. :)
17. 03. 2013 | 19:57

Lila napsal(a):

Parabellum

Na to, jak tu sebevědomě vystupujete, vykazujete elementární neznalosti. Jak jste přišel na to, že cena za pronájem nebytových prostor je stejná jako u bytů, probůh?

Cenu určuje vlastník nemovitosti, soukromý nebo obec, a většinou se řídí situací na trhu, tedy poptávkou a nabídkou. V 90. letech poptávka po nebytových prostorách silně převyšovala nabídku, čímž se ceny za pronájem vyšroubovaly neúměrně nahoru. Zahraniční odborníci tehdy tvrdili, že tak vysoké ceny jsou nereálné, že na takové výši se nemohou dlouho udržet, protože by živnostníci brzy zkrachovali. Nyní se asi poptávka a nabídka trochu vyrovnala, ale ještě stále je cena - zvlášť v atraktivních lokalitách - značná.
Nikdy jste neslyšel, že obce na pronájem nebytových prostor vyhlašují výběrová řízení a většinou upřednostní nejvyšší nabídku? Mimochodem vyhlašovat VŘ na pronájem či prodej nemovitosti zastupitelům ukládá zákon o obcích.
17. 03. 2013 | 19:57

pamětník napsal(a):

Friedrich E:
Jakto, na rozdíl od vás?
Zkoušky prý máte a přitom nevíte, že povinné pojistné se odvádí ze zisku.
Asi jste nedával dobrý pozor.
17. 03. 2013 | 19:57

Libertad napsal(a):

Pane Sobotko, dovoluji si Vám v bodech sdělit:
1) o tom co představuje být živnostníkem nevíte zhola nic. Prostudujte si příspěvek od "Patrik napsal(a): 17. 03. 2013 | 15:46". Živnostník je dle mého názoru DĚLNÍKEM 21. století.
Samozřejmně, že živnotníkem není na příklad Váš kamarád a přítel MLÁDEK nebo jiní známí politických elit, kteří májí sice živnostenský list, ale nemusí si dělat starosti se zakázkami. Vlastní na př. hlídací agentury, uklízecí firmy etc. berou měsíční platby -peníze- ze státních, polostátních nebo veřejnoprávních institucí, a svým zaměstnancům neproplatí ani nemocenskou, nebo jejích zaměstnanci jsou dodávkou od "personálních agentůr". V takovém případě si tito "živnostníci" nemusí ani zajímat o odvody do fondů. Ty odvody údajně zajišťují ty personální agentury.
2) Říkat do veřejného prostoru, že živnostíci budou mít malé důchody je jejich stejnou urážkou, jako výrok pana Mládka. Skuteční živnostníci to dávno vědí, konají, určitě se nepřihlašují do 2. důchodového pilíře. Varování směřujte těm kdo z nedostatku práce pracují na živnostenský list, tedy švarcsystémem. Ale proboha tyto chudáky za to nepronásledujte. Pronásledujte ty, kteří jím tento způsob zaměstnání nabízejí. Na ty si však nedovolíte, ať z důvodů politických nebo přátelských vazeb, nebo jen z důvodu obyčejného strachu.
3) jako potenciální předseda vlády máte jeden velký nedostatek. Nebyl jste nikdy zaměstnán, neznáte tedy manýry zaměstnavatele. O zkušenostech ze skutečného živnostenského podnikání si můžete nechat jen zdát. Proto jste při mnoha svých výrocích nedůvěryhodný.
4) pokud ČSSD v dohledné době jasně nevyhlásí co do tří měsíců po získání moci ČSSD provede,-jaká opatření parlament pod vaší kontrolou příjne- pak vyše výhry nebude tak velká jak by mohla a výhra Vám k ničemu nebude. Zde Vám dávám návrh:
a) do 3 měsíců zrušit Skarty a předpisy, které na příklad berou invalidům bez nohou dávky jen proto, že ujdou 200m.
b) zrušíte 2. důchodový pilíř
c) zrovnoprávníte pracující důchodce se všemi ostatními pracujícími. Tedy budou mít stejnou daňovou slevu jako ostatní zaměstnaci.
d) přijmete takový zákon o prokázání příjmů ve vztahu k majetku dané osoby tak, že pokud bude jasné že majetek nemá krytí v příjmech, nebo v dědictví. etc. majetek bude zabaven, pokud do jednoho měsíce od zjištění nebude doplacen rozdíl mezi odhadem ceny majetku a zdaněným příjmem.
d) zavedete progresivní zdanění příjmů fyzických osob
5) způsob jakým bylo zvoleno Vaše politbyro včetně Vás bylo všechno jenom ne demokratické rozhodování. Proto Vás zeman zadupe do země.Ten má, pohužel, demokratický mandát. A pak ho má také J. Dienstbier. A proto nebyl "demokraticky" do politbyra zvolen. Umíte si představit, že Vy osobně, nebo komunista Škromach by obdržel 830 000 hlasů.
6) dluhodobě v programu ČSSD postrádám alespoň vizi jak řešit problém bezdomovců. Ujišťuji Vás že jejich počet narůstá. A doufám, že si nemyslýte, že drtivá většina bezdomovců si za to může sama.

Bez pozdravu

Libertad Sidonio
17. 03. 2013 | 19:58

Parabellum napsal(a):

Carlos V.

Napsal jsem to už jednou, zřejmě neumíte číst. Moje odvody na SP zřejmě převýší to, co mamina dostane na penzi, a co potom dostanu od státu na penzi já. Co furt máte za problém pseudopravičáku??? Pro mne za mne, at se průběžný penziujní systém zruší klidně OD ZÍTŘKA.

Jo, a mimochodem, jako třicetiletej elév jsem si v letech 1997-1998 za o něco více než rok vydělal na 4+1 panelákovej byt za tržní cenu normálně přes realitku, zařízení tohoto, a zánovní sporták. Na rozdíl od Vás, kterej machruje, a nemá ani na placatou televizi, která méně žere.

A pokud zde KARLE VACKU chcete dávat k lepšímu informaci, kterou máte od Vlka stran toho, že mi těhotná snoubenka uhořela v autě, v době, kdy jsem vydělával 320 kilometrů od nejbližší pevniny na ten byt, a že díky tomu budu černý pasažér v penzijním systému, tak se nemusíte namáhat, udělal jsem to za Vás.

Navíc, kromě toho jsem odváděl na daních peníze na vzdělání Vqšich dětiček, protože vy jjako podnikavec si optimaliuzujete daně, a jako arogantní Pražák machrujete s autem na chodce na přechodech.
17. 03. 2013 | 20:00

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Brno 25.3. v 15:00 před hlavákem.
17. 03. 2013 | 20:00

Marek napsal(a):

Mládek má pravdu!OSVČ se jen snaží jak státu neplatit ani korunu.Kdyby nebylo zaměstnanců tak stát dávno zkrachoval.Zaměstnanec platí daně jak mourovatej a živnostníci si odepisují z daní i spodní prádlo.Ubožáci!
17. 03. 2013 | 20:02

pamětník napsal(a):

parabellum:
"Moje odvody na SP zřejmě převýší to, co mamina dostane na penzi," Lež. U ha...a nic neobvyklého.
17. 03. 2013 | 20:02

Dumpling napsal(a):

T. Paine

Po přečtení vašeho příspěvku a ve světle toho, že živnostníci se neobejdou bez státní podpory formou daňového zvýhodňování, se ptám, jaký má jejich riskantní existence vůbec smysl. Dříve dominovaly sítě znárodněných podniků - i těch nejmenších, nyní jsou živnostníci tlačení do kouta a polykáni velkými subjekty. Tento proces začal už dřív, než se u nás zase zavedlo živnostnictví "aby to bylo jako za 1 republiky".
Dosud nic nepřesvědčilo, že by živnostníci byli výkonnější, kvalitnější a stabilnější segment než byla Narpa, Masna, Kovomat, Optika atp.
17. 03. 2013 | 20:05

dříve čtenář napsal(a):

Pane papa - doporučuji vám číst. V knihách se dozvíte hodně.

Bohužel vás musím zklamat. Ač jsem důsledný antikomunista už asi 42 let, tak k pravičáctví mám hodně daleko. Ale podporovat kajnara za to, že zničil centrum Ostravy nebudu ani náhodou. Ani urbana s jeho Toskánskými sklony. Ani palase s jeho náhodně získanými penziony nebudu!
17. 03. 2013 | 20:06

Parabellum napsal(a):

Lila

Jenomže nejsme v 90. letech, to jste trošku zachrněla. Píše se rok 2013, a od té doby se drasticky změnila situace. A alespon tady ve městě je spousta přízemních jednotek s výlohou s cedulí "k pronajmutí" a ty ceny v zásadě nejsou odlišné od cen pronájmů přízemních bytů. Máte pravdu, že cenu určuje trh, a jaksi ani pan trh není takový pitomec, aby stanovil rozdílné ceny pro něco co má v principu obdobné pořizovací náklady a náklady na údržbu. Realitou může být to, že pronájem třeba zavedeného kadeřnictví i s vybavením nebo hospody na dobrém místě i s vybavením může v přepočtu na podlahovou plochu převyšovat pronájem za bytovou jednotku, bez vybavení, ale v tom případě se nepronajímají prostory, ale kadeřnictví nebo hospoda.

Takže ten, kdo není ve vobraze nejsem já, ale Vy.

Jo, a pokud se hodláte stavět na zadní, vyhrabu sem nabídky realitek, a omlátím Vám to o hlavu s patřičným komentářem.
17. 03. 2013 | 20:07

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: A jak byste chtěl zařídit, aby zaměstnanci měli více jak 25 tis.? Tím méně takových bude, když stát zvýší jakékoliv daně pro firmy. Kde by tak na to měli podnikatelé vzít? Každý státní zakázku nedostane a ti obyčejní jsou mnohdy rádi, že přežívají. Protože někteří rádobypodnikatelé jim párkrát nezaplatí a můžou se jít klouzat. Většinou vysoké platy můžou být tak ve firmách, které pracují pro stát nebo jsou státní či polostátní. Nebo v nějakých podvodných.
17. 03. 2013 | 20:07

sčot napsal(a):

paradentózo

Kupecké počty, čtvrtá třída ZŠ.
40 let odvádíte 2500 měsíčně=
1,2M
12 let pobíráte 7.500 měsíčně=
1,08M
Ještě zbyde na pohřeb a nějakou dlouhověkou babu.
Museli by ovšem patentní inženýři umět počítat.
17. 03. 2013 | 20:07

Parabellum napsal(a):

pamětník

Nerozumím: Vy myslíte, že dojde k ještě "tvrdšímu" zastropování??? To pak jo.

Mimochodem, už jste si rozmyslel, kdy a kde?

Člověče, uvažujte rozumně. Myslíte, že by mne jinak sralo, jak si jedny jak druhý dělaj dojný krávy z nadstandardně placenech zaměstnaců soukromého sektoru, kdybych mezi ně nepatřil? Pravdou je, že oranžoví v téhle branži excelovali víc.
17. 03. 2013 | 20:10

Drzá zrzka napsal(a):

Takže úřady práce jsou k ničemu, teď začíná vyplývat, že i finanční úřady jsou k ničemu, páč za všechno mohou živnostníci. Třeba pekaři, zelináři, instalatéři, truhláři, elektrikáři, projektanti, chůvy, kadeřnice...
17. 03. 2013 | 20:11

Parabellum napsal(a):

sčot

Milá sčotko, zajímalo by mne, kdo odváděl v roce 1973 2500 Kč měsíčně. Nebo klidně i o 20 let později. To by bylo opravdu zajímavé:-)))))

Nějak se Vám milá sčotko zadřela za nehty třeba nemocenská, kterou využívají zejména zaměstnaci s nižšími příjmy, a také 2 x 210 000 mateřská dovolená - kterou dostávají i OSVČ ženského pohlaví.
17. 03. 2013 | 20:14

Carlos V. napsal(a):

Parabellum : fakt nemám nic lepšího na práci než tahat z vlka soukromý údaje. Takže váš životní příbeh si fakt nepamatuju. Ale občas někde o něco zakopnu :

http://libimseti.cz/A_atlantis

Ještě něco k dobru z devadesátek ?
17. 03. 2013 | 20:18

Tomáš napsal(a):

"Živnostníci sice platí nižší odvody v rámci sociální pojištění, ale ve stáří je díky tomu čekají žebrácké důchody. To je věc, která vyžaduje řešení. Jinak bude stále více důchodců, bývalých živnostníků platících minimální odvody, končit v sociální síti."
- Pane Sobotko, co brání živnostníkům, kteří se bojí o svůj důchod, aby si dobrovolně platili vyšší odvody? To přece mohou učinit již dnes, bez zákonného nařízení.
17. 03. 2013 | 20:20

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Já nechci zařídit to, aby všichni zaměstnaci měli přes 25 000 hrubého měsíčně, mne jde o to, aby první pilíř byl nastaven ZÁSLUHOVĚ s P'RIHLÉDNUTÍM k solidarnímu principu. Za ten solidární princip považuji pouze solidaritu s invalidy vyšších stupnů, a samozřejmě s vdovami a sirotky.

Absolutně není důvod, aby 2/3 populace do systému odváděly méně, než z tohoto dostanou. Důsledek tohohle absurdního systému je pak ten, že kdo může, a u nás zejména OSVČ se snaží se z tohohle vyvázat seč mohou - a oni mohou, na rozdíl od zaměstnaců.
Jinými slovy, pokud pan Sobotka má péči o penze OSVČ, tak jedinou cestou k tomu, aby mu tito přispívali více na penze je ten, že se v mnohem vyšší míře uplatní PRINCIP ZÁSLUHOVOSTI. A to je ten mechanismus, který může uvést ten penzijní systém do rovnováhy. Holt na tomhle prodělají ti, kdož mají malé platy, nebo kdo jsou švarckujebáci.

S panem Sobotkou lze souhlasit z toho principu, že v tom průběžném systému cvhybějí už dnes peníze (asi 50 miliard ročně), a jedinou možností, jak zajistit rovnováhu tohoto je prostě ty polatníky MOTIVOVAT k tomu, aby do něj platili, to znamená, že platby na SP se v principu musejí poplatníkovi VYPLATIT.
17. 03. 2013 | 20:22

Parabellum napsal(a):

Carlos V.

Karle Vacku, právě proto, že jste mne v minulosti na Vlkovi nebo Faustovi už nevím začal jako první KÁDROVAT způsobem který jste uvedl v posledním příspěvku, jsem uvedl Vaše plné jméno.

Co kdybychom toho nechali?

Nebo chcete dál válčit?
17. 03. 2013 | 20:25

radim napsal(a):

Copak živnostníci mají právo na ochrané pomůcky? montérky,boty,na hygienu si taky vše musí kupovat.placenou dovolenou?na neschopenku jak mají placenou zaměstnanci?svátky taky nejsou státem propláceny,propustku k doktorovi taky nikdo neproplatí,navíc pokud má živnostník zaměstnance tak toto mu musí dát a proplatit svátky a dovolenou.Tak až toto vše bude stejný jak se zaměstnacem tak může ČSSD křičet,hlavně ti poslanci zapomomínají co slovo poslanec znamená,a urážet nikoho nemusí.měli by se zamyslet nad sebou a raději odejít k lopatě,tam by jim ta jejich barva slušela
17. 03. 2013 | 20:28

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: No my nejsme žádné extra město a dcera do loňského roku platila za ani ne 50 m2 25 tis.nájem - bez energií. Nebylo to úplně v centru, spíše v boční ulici. Šlo o holou místnost s WC a výkladem. V těch samých místech lidi platí tržní nájemné v bytech cca 6,5 - 7 tis.i se zálohou na topení. V celé ulici se nájmy nebytových prostor takto pohybují. Ale je pravdou, že se každou chvíli nájemci mění. V centru chtěli za asi 100 m2 sto tisíc. Je to už ale 2 roky volné. Taky nechápu, proč neslevní, měli by majitelé aspoň něco. Takto mají prd, ale vytápět musí.
17. 03. 2013 | 20:29

Důchodce68r napsal(a):

593 683. Tolik jsme měli nezaměstnaných v únoru. A pokud jsou na tom živnostníci tak líp, jak tady mnoho z nás píše, co nevidět přibude asi 1/2 milionu živnostníků. Nezaměstnanost klesne, státu se odlehčí, ekonomika se oživí.

A tohle prosím chce pan Mládek pokazit! No, nezabte ho!
17. 03. 2013 | 20:29

Petr Havelka napsal(a):

Abyste, pokud možno, co nejblíže pochopili rozpor zaměstnanec - OSVČ musíte mít dobrý příklad.

Nejlépe toho docílíte ve stavebnictví.


Zaměstnanec zedník: lžíce, vodováha, dovolená, montérky, boty, nějaké benefity (stravenky, týden dovolené navíc ...).

OSVČ: lžíce, vodováha, auto, montérky, boty.

Pracují spolu na stejné stavbě, kterou firma, která jim dává práci vybaví dalšími prostředky, jeřáb, silo ...

Zaměstnanec 100 kč na hodinu + odvody zaměstnavatele.

OSVČ 140 kč na hodinu.

200 hodin měsíčně.

Zaměstnanec hrubá mzda 20 000

Spočítejte si

http://kalkulacky.idnes.cz/cr_kalkulator-ciste-mzdy-2013.php?mzda=20000&f_zlava_poplatnik=1&f_invalidita=1&f_ztp=1&f_priprava=1&f_deti=0&f_deti_ztp=0

Mzdové náklady na zaměstnance: 26 800

OSVČ

Mzdové náklady (faktura) firmy : 28 000

Zedník jako OSVČ dělající za tyto peníze je buď krátkodobě uvažující hlupák nebo vykuk nebo přinucený okolnostmi.

Chybu dělají OSVČ, kteří "za ty prachy" do toho jdou.


Problém není v živnostnících, ale v "živnostnících", kteří si na to jen hrají.

Pokud má živnostník roční "příjem" pod 300 000 je to o ničem a je to budoucí klient na "sociálce".

Ostatní živnostníci jsou těmito "živnostníky" tlačeni do kouta. Bují z toho šedá ekonomika, vadne DPH, platí se "na ruku".
17. 03. 2013 | 20:31

Parabellum napsal(a):

radim

Jistěže mají. Maají na to 60-80 procent toho, co si vyfakturují za práci. Pokud to nestačí, mohou jet na náklady. A mají nárok na to si na rozdíl od zaměstnaců dávat do nákladů kde co.
17. 03. 2013 | 20:32

T.Paine napsal(a):

Nejen budoucí ministr financí, ale i vedení ČSSD, by se měli radit s podnikateli, zaměstnanci, odborníky a politiky v zemi s dlouhodobě nízkou nezaměstnaností a vysokou životní úrovní všech občanů, i těch chudých.

Nápověda: Dá se tam dojet autem za 8 hodin (letadlem za hodinu) a vyrábějí tam světoznámé čokolády a sýry. Takoví úspěšní lidé ze zahraničí by pro ČSSD, nejen na jejím sjezdu, byli nedocenitelným přínosem.

Exkurze po slovenských městech však pro členy ČSSD může být také poučná.
Viz Ficova úspěšná aktivní politika rostoucí nezaměstnanosti "jen" 15 %, se "sociální" daní z práce 49.2 % (35.2 soc. + 14 zdrav.) i pro nízkopříjmové pracovníky a se "sociální" DPH 20 % (!) na potraviny, pitnou vodu, sociální služby a sociální bydlení. Zatímco v Rakousku je DPH na základní potraviny 10 %, v Německu 7 %, v Holandsku a Belgii 6 %, ve Francii 5,5 %, v Polsku 5 %, v Itálii 4 %, ve Švýcarsku 2,5 %, v Británii 0 %.
http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/vat/how_vat_works/rates/vat_rates_en.pdf

Budoucí ministr financí by se měl radit s OSVČ a podnikateli, kteří musí platit zkorumpovaným a rozhazovačným správcům státu vysoké a fixní procentuální měsíční zálohy na soc. a zdrav. odvody, na srážkovou, DPH a silniční daň.
Navíc pod hrozbou likvidačních pokut a vězení jenom proto, že se jim propadnou prodeje a odbyt a nemají z čeho zaplatit tyto vysoké fixní zálohové daně.
Když už, tak stejný metr by měl platit na státní zaměstnance a politiky placené z peněz daňových poplatníků. Hned by byl život poctivých podnikatelů a daňových plátců lepší.

Až něco prodám, tak mám z čeho zaplatit náklady a tedy i daň státu. Fixní daňové zálohy předem je pro podnikatele pomyslná smyčka kolem krku. Čím vyšší fixní daňové zálohy předem, tím utaženější smyčka kolem krku, ze které se spousta podnikatelů nevysmekne. Pro zaměstnance je to pak volný pád z výšin normálního života do bažiny nezaměstnanosti.

Primárním cílem jakéhokoliv úspěšného politika a státníka by mělo být, aby co nejvíce lidí podnikalo a bylo zaměstnáno. Tedy vytvořit podmínky pro maximální zaměstnanost. Protože jedině ti, co něco poctivou prací vydělali, mají peníze na zaplacení daní.

Historické zkušenosti od nejstarších po současné státy nám ukazují, že lidé rádi zaplatí daně, pokud daně jsou nízké, pokud správci státu mají nějakou formu souhlasu od občanů (dnes např. referendum ve Švýcarsku) a pokud správci státu hospodaří úsporně a přehledně s jejich penězi.
To vše ku prospěchu jak těch, kteří platí ty daně, tak ku prospěchu celé společnosti.
17. 03. 2013 | 20:33

kokot napsal(a):

Nejedná se o mzdy zaměstnance z pohledu zaměstnavatele jsou to jeho tzv. daňově uznatelné mzdové náklady, pokyny k výplatě - většinou jsou v rámci moderního mzdového systému financovaného zaměstnavatelem generovány automaticky. Mzdu nevytváří zaměstnanec , ale zaměstnavatel v rámci realizace svých příjmů, které musí být vyšší než náklady. Vy, jako zaměstnanec jste v každém okamžiku nahraditelný, váš zaměstnavatel však nikoliv ! Proto vytváří hodnoty a prostředky pro odvody státu zaměstnavatel a nikoliv zaměstnanec.
17. 03. 2013 | 20:34

Emissary napsal(a):

Teď budu možná osočen, ani Libor Svatý Stejskal.to nevidí rád.

Zdrojem potíží této republiky není pravicová vláda, i když mnohé zkazila zejména zvyšováním nepřímých daní. Není ani hospodářská recese, nejsou ani živnostníci. Ti neměli jinou volbu, nemohli získat zaměstnání z různých důvodů, a tak byli nuceni jít dál na vlastní pěst s pokryteckým souhlasem státu, neboť stát by jinak stali víc. Socialistická vláda bude pokračovat v progresivních daních, neboť její populismus a logika k tomu velí, protože výběr daní na armádu nezaměstnaných a nic nedělajících prostě nestačí.

Skutečným zdrojem je nekontrolovatelný nárůst příslušníků cikánského etnika. Jelikož převážná většina žije na různých dávkách a zaměstnává poměrně nevýkonný a nabobtnalý, mohutný státní aparát, jakožto i to, že invaliditu jsme povýšili do „šlechtického stavu“.
17. 03. 2013 | 20:34

au napsal(a):

O. K. - existují i poctiví podnikatelé.
Ale KAŽDÝ přece ví, že živnostníci (podnikatelé) jsou neskutečně protežovanou vrstvou této společnosti - že mají výhody větší, než měli komunisté za minulého režimu. Čtyři milióny zaměstnanců živí více než milión živnostníků-podnikatelů, kteří by bez jejich peněz umírali ve stokách. Přitom neschopnost těchto podnikatelů je donebevolající. 23 let neskutečných výhod, 23 let, kdy je stát chová jako v bavlnce, kdy je všichni společně živíme (daňový systém, odvody, dotace, přímá podpora..., a živíme jich dvakrát více než srovnatelné Rakousko, o polovinu více než srovnatelné Maďarsko, máme po Rumunsku druhý nejvyšší počet podnikatelů-živnostníků na počet obyvatel v Evropě) - a výsledky? Kde jsou nové podniky, těmito živnostníky-podnikateli vytvořené? Kde jsou jejich nápady, které by obstály ve světovém měřítku? Kterými by ohromili svět? Kde jsou podniky velikosti (alespoň) Nokie?
A neříkejte, že když se mi to tak líbí, mám se také dát na podnikání. V mém vědeckém oboru to prostě nejde. Ale pro vědce v Alkademii věd ČR nebo na univerzitě je ostudou, když živí rodinu z dvaceti tisíc hrubého a každá kadeřnice na něj hledí svrchu, protože ona je "paní podnikatelka".
I proto považují normální lidé živnostníky a podnikatele za spodinu společnosti a nestýkají se s nimi.
17. 03. 2013 | 20:36

Občan napsal(a):

Pane Sobotko,

ne nadarmo se říká "dvakrát měř, jednou řež".
Pan Mládek má totiž ve svém hodnocení živnostníků pravdu.
- daně neplatí buď žádné nebo minimální (vybrat ROČNĚ 5 mld. daně z příjmu od cca 950 000 OSVČ, tedy 5230.- Kč/os./rok, NENÍ normální)
- zdravko platí naprostá většina z nich minimální, ale služby čerpají jako zaměstnanci, platící mnohem vyšší částky
- socko platí naprostá většina z nich zcela minimální a na stáří se nijak privátně nezajišťují; důsledkem bude, že za pár let tu budeme mít armádu penzistů závislých na sociální pomoci
- ti, co mají zaměstnance, často neodvádějí to, co zaměstnancům strhli z platu, případně nevyplácejí ani mzdy; jsou to právě pracovněprávní spory se zaměstnavateli - OSVČ, které tvoří agendu soudů a kontrol prováděných ÚIP

Je však pravdou, že řada lidí živnostničí z donucení v rámci "švarcsystému", protože jinak by byli nezaměstnaní. A je také pravdou, že řada lidí je okolnostmi donucena přivydělávat si živnostničením, protože hlavní pracovní poměr je neuživí.
Počet OSVČ v ČR je totiž absurdně vysoký, nesrovnatelně vyšší než ve kterékoli zemi EU. I to je jedna z neblahých vizitek poplyšákového vývoje ČR; na západě totiž není normální a běžné být živnostníkem, ale je normální být zaměstnancem, kdežto v ČR je takřka násilím protlačován pravý opak.

Pan Mládek živnostníky nijak nenapadl, jenom o nich řekl naplno nepříjemnou pravdu. A Vy byste, pane Sobotko, měl laskavě vzít na vědomí, že živnostníci nikdy nebyli a nebudou masovými voliči ČSSD. Tím, že budete před jejich švindlováním zavírat oči, z nich voliče ČSSD stejně neuděláte. Spíš vymyslete opatření, která povedou k vyčištění podnikatelské sféry a k narovnání pracovněprávních vztahů.
17. 03. 2013 | 20:36

Parabellum napsal(a):

Petr Havelka

Zaměstnanec - čistá mzda 15850 Kč.

Živnostník- švarcík - z 28 000 paušál 60 procent = hrubý příjem 16800 - ZP + SO nějakých 3500 (plusminus) Kč, DPFO -450 Kč sumasummárum čistá ruka něco přes 24 000 Kč.

24 000 Kč versus 15850 Kč - no nekupte to:-)))))
17. 03. 2013 | 20:39

Parabellum napsal(a):

Občan

Občas lze s Vámi i souhlasit. Zrovna tenhle Váš vstup je rozumný.

Přeji hezký večer, a pozdravujte vyjícího chlupatého šedivce.
17. 03. 2013 | 20:41

Joe Ratata napsal(a):

Parabellum
V roce 1973 bylo 300 Kčs asi tolik,jako dnes 2500kč.
I nízkopříjmového zaměstnance stojí týdenní chřipka cca 40% měsíčního příjmu.Proč myslíte,že za současné "vlády" tak výrazně poklesla nemocnost?
Horší je,že současný systém produkuje 20% lidí,pro které zkrátka není uplatnění.Asi se v určitých směrech nemůže tak tlačit na produktivitu.
17. 03. 2013 | 20:46

Parabellum napsal(a):

Emissary

Nesouhlasím, jakkoli problém Morgo Romus Cigošis nám během pár let přeroste přes hlavu. Výdaje na vydržování si těchto jsou sice poměrně vysoké, ale mnohem horší fakt je, že poté, co došlo k vytvoření vyšších územně správních celků (kraje) doělo zejména v období druhé vlády ČSSD k prakticky zdvojnásobení zaměstnanců veřejné správy. A to polyká úplně jiné peníze, než přimoudling. O tom, jak tím narostl korupční potenciál a s tím spojené rozrádání veřejných peněz ani nepíši.
17. 03. 2013 | 20:46

Petr Havelka napsal(a):

Pane Parabellum,

píšete "24 000 Kč versus 15850 Kč - no nekupte to:-)))))"

To je příliš zjednodušený pohled! Kde máte v těch 24 000 čtyři týdny PLACENÉ dovolené, nemocenskou, budoucí důchod.

Navoněná bída.
17. 03. 2013 | 20:47

Al Jouda napsal(a):

Faktem je, že většina tzv. živnostníků vlastně dělá "melouchy". Občan si nakoupí materiál a živnostník si nechá zaplatit za práci, ale bez faktury. Běžná taxa je 1200, Kč za den práce. Bohužel je to výhodné i pro občana, protože s fakturou by cena díla vyskočila třeba i o 100%. Stát při tomto způsobu "podnikání" přijde zkrátka. Je to ale jen a jen chyba našich zákonodárců, kteří nedokáží nastavit pravidla podnikání. Tak třeba stanovit paušální roční daň z příjmu bez ohledu na finanční objem zakázek. Kdyby každý OSVČ musel zaplatit ročně např 100 000 Kč pod ztrátou licence, tak by stát získal alespoň něco a bez velké byrokracie. Komu by bylo těch 100 tisíc moc, tak by prostě nepodnikal a šel by dělat závisláka. Domnívám se, že pro takovou kadeřnici, která bere za ostříhání a vyfoukání dámské hlavy 500,.- Kč, by to nebyla žádná velká daňová zátěž :))))
17. 03. 2013 | 20:49

Petr Havelka napsal(a):

Pane/í au,

17. 03. 2013 | 20:36

to je velmi příhodná poznámka :)
17. 03. 2013 | 20:51

sčot napsal(a):

milá paradentózo
On také měl v roce 1973 důchod 7500 brigádní generál.

Kdo nevnímá, že v průběžném systému nejde o pojistnou matematiku ale o agregát, tvořený okamžitými příjmy a výdaji systému které jsou k sobě v průběhu času ve fixním poměru a jejichž nominále není důležité, může nanášet jakékoli demagogické argumenty.
17. 03. 2013 | 20:52

Parabellum napsal(a):

Joe Ratata

Máte i nemáte pravdu - ale dejme tomu, že pravdu máte. Zatím to nevím. Pokud tedy pravdu máte, tak prosím uvedte nástroj, který z 300 Kčs uložených do jakéhokoli investičního či spořícího produktu dokázal vygenerovat dnešních 2500 Kč. A prosím zdržte se toho, abyste jako tento iunstrument uváděl zlodějské privatizační nástroje.

S tím dalším v zásadě souhlas - nicméně, jedno pozitivum současnosti tu je. Víte jaké? Těch dnešních 20 procnet nezaměstnanosti absolventů bylo v roce 2002-2004 mezi 26-28 procenty. To jen na okraj.

Další: Je sice pravda, že v současné době je rekordní nezaměstnanost, nicméně, pokud se na tohle podíváte z hlediska rozložení v jednotlivých regionech, tak tato je rozložena mnohem rovnoměrněji, než mezi lety 2002-2005 - a tuším v roce 2003 ta nezaměstnanost bylo nezaměstnaných přes 560 tisíc. Pak se to mezi lety 2006-2008 docela dost zlepšilo, a zejména volných pracovních míst bylo ve srovnání s dneškem nebo obdobím 2002-2005 o hodně více.
17. 03. 2013 | 20:53

Parabellum napsal(a):

sčot

Ajta ajta, mohl byste mi napsat, co takový brigádní generál ČSLA měl v roce 1973 na výložkách? To víte, já měl v rodině pouze jednoho generálplukovníka, a ten navíc měl tuhle hodnost až v roce 1989. A ještě něco: Vy levičáci tvrdíte, že v té době se měli všichni plus mínu stejně a navíc dobře. Moje babička v té době měla penzi tak okolo 700 Kčs.
17. 03. 2013 | 20:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy