Kdo tady poslední léta vládne?

29. 03. 2013 | 10:19
Přečteno 3293 krát
Všechno zapomněli (včetně toho, že od roku 2006 vládnou zemi) a ani trochu se nepoučili, to je hlavní sdělení recyklovaných příslibů ODS, vtělených do Agendy 2014, která má údajně této straně vrátit voliče. Po šesti letech ve vládě (premiér Mirek Topolánek 2006-2009, premiér Petr Nečas 2010-2013) by se nejsilnější vládní strana měla za normálních okolností před voliči chlubit svými dosaženými úspěchy, tím co pro zemi a její občany ve vládě udělala, jaká zlepšení a modernizační kroky prosadila a vybojovala. Jenže ODS nic takového nemá.

Země je v nejdelší hospodářské recesi od roku 1997, nezaměstnanost je nejvyšší od roku 1989 a veřejný dluh se od roku 2006 zdvojnásobil. Ztrojnásobila se daň, kterou platíme za potraviny, bydlení a léky, zdvojnásobila se daň z nemovitosti, ačkoliv před rokem 2006 ODS předkládala návrhy na její zrušení. S velkou pravděpodobností přijdeme o 100 miliard korun z fondů EU v důsledku neschopnosti připravit smysluplné projekty. V příští finanční perspektivě po roce 2014 dostaneme z fondů EU už rovnou o 160 miliard korun méně. Tím vším se věru chlubit nelze. A co vládní pravicové reformy? Nečasova vláda je dokonce sama ruší, zděšena poklesem volebních preferencí či v důsledku jejich naprosté nesmyslnosti. A tak skončí superhrubá mzda, sKarta, některé Julínkovi poplatky ve zdravotnictví, „nestihne“ se školné na veřejných vysokých školách. Měnit se má znovu i zákon o zadávání veřejných zakázek, protože jeho minulou podobu vládní koalice dostatečně nedomyslela. V záchvatu paniky možná ODS vrátí pracujícím důchodcům i slevu na dani, kterou jim před rokem sama sebrala. Nelze se divit, že nejisté a chaotické vládě nedůvěřuje 89% občanů.

Agenda 2014 není vážně myšlený politický program. To by ho ODS nepředkládala na konci volebního období, v době, kdy vládní většina zeslábla na samu hranu politického přežití Nečasovy vlády. Agenda 2014 je ve skutečnosti mentálním návratem nejsilnější pravicové strany před Topolánkovo volební vítězství v roce 2006. Návratem do idylických časů Tlustého „daňového kolečka“, kdy bylo možno beztrestně slibovat snížení daní pro každého a daňové přiznání na jednu stránku. Pokusem ODS tvářit se, že je od té doby neustále v jakési ublížené opozici, že jí pravicoví koaliční partneři a levicová ČSSD vůbec neumožnily realizovat její program, ačkoliv měla roky své premiéry, svého prezidenta a silné zastoupení ve vládě. Ačkoliv byla celou tuto dobu součástí pravicové většiny v Poslanecké sněmovně.

ODS zkrátka spoléhá na to, že lidé před příštími volbami do Parlamentu ztratí paměť, zapomenou na to, co se v naší zemi v uplynulých letech dělo a nad ODS se ještě jednou slitují. Dají jí třetí šanci, aby splnila své věčně opakované a nikdy nesplněné sliby. Třeba o nezvyšování daní. Nebo o snižování cen elektrické energie. A tak po „agendě“ 2006 a 2010 přichází agenda 2014…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Lukáš D. napsal(a):

Hlavně že vy nejste zkostnatělí. Myslím že se všem uleví až budou ČSSD a ODS v propadlišti dějin. Jelikož obě nemají co nabídnout voličům kromě nesplnitelných slibů.
29. 03. 2013 | 10:25

oranžáda obecná napsal(a):

Sobotko..... a co budete dělat vy, oranžoví paraziti ?????? Dluhy, dluhy, dluhy........... jako vždycky..
29. 03. 2013 | 10:31

martin_k napsal(a):

pokud ODS se nějak dostane do příští vlády - vidím to na střelbu v ulicích
29. 03. 2013 | 10:33

Miguel Serveto napsal(a):

Tady vládnou lidi sami sobě a pověřují vás - politiky - omezeným výkonem určitých pravomocí. Na tohle je třeba v první řadě nezapomínat.
29. 03. 2013 | 10:35

Lukáš D. napsal(a):

oranžáda obecná napsal(a):
Ne mají svůj program na podporu růstu:-D. Zvýšení důchodů a zvýšení daní a odvodů podnikatelům, živnostníkům, bankám energetickým dodavatelům atd. Zároveň, ale nebudou snižovat DPH. Jednoduchá cesta k 7% růstu a nízké nezaměstnanosti :-D.
29. 03. 2013 | 10:36

Ládik!!! napsal(a):

Bulvární článek, s parazitem to ani nehne.
29. 03. 2013 | 10:38

David napsal(a):

"...Agenda 2014 není vážně myšlený politický program...."

---------------

Souhlas.

Jen podle činů, poznáte je!

Kdo uvěří jen slibům je ...

Jinak ČSSD také nemá nic jisté! Může se klidně opakovat situace z roku 2010!!!

Pokud ČSSD nedostane ODVAHU vyměnit Mládka za Švihlíkovou, tak může očekávat zdrcující útok od ODS a TOP 09 - těsně před volbami - něco jako ve stylu - "Kubiceho zpráva č.3" . Bude se zase STRAŠIT komunisty, což je velmi osvědčená metoda, a k ní se přidá ještě i strašení Mládkem.

Proto nelze podceňovat, že i: "...ODS zkrátka spoléhá na to, že lidé před příštími volbami do Parlamentu ztratí paměť, zapomenou na to, co se v naší zemi v uplynulých letech dělo a nad ODS se ještě jednou slitují...."
29. 03. 2013 | 10:43

oranžáda obecná napsal(a):

člověk když vidí tohoto oranžového parazita, který v životě nepracoval, zrovna jako parazit Mládek (co jen cucá státní peníze), tak by za nima šel na kraj světa........jako osel za trochou sena
29. 03. 2013 | 10:44

honza napsal(a):

Tak pravicoví nickové už se vyzvraceli, ale něco konkrétního, co by nebyla v Sobotkově blogu pravda, tu nezaznělo. Ekonomika jde ke dnu, nezaměstnanost roste, zadlužení jakbysmet.. Tlustého kolečko, Topolánkův batoh, Nečasova síťovka, tak po těchle komediích se země slehla. Hlavně, že kluci zmákli restituce, druhý pilíř, amnestii a podobné svinstva. A pak se diví, že v krajích začínají posilovat bolševivici..
29. 03. 2013 | 10:46

rejpal napsal(a):

Kdo tady vládne, to nevíme. Podle někoho Bilderberg nebo jeho pobočka Bildenberg, podle jiných Kreml, podle dalších Wall Street nebo nadnárodní korporace, jiní soudí, že jsme detašovaným pracovištěm Mafie Palermo.
Je to jako v tom songu Stacy Brown Got Two. Ten dobrý muž má dva, ale nikdo neví, kde toho druhého má. Ví to sice manželka, a ta má vždycky pravdu, ale odkud to kčertu ví...
Jedním jsem si ale zcela jist. Lid tady rozhodně nevládne, ač by podle ústavy měl.
29. 03. 2013 | 10:51

rubikon napsal(a):

ODS strana modrobolševiků a bezcharakterních neumětelů.Kterým jde jen o namazání si svých kapes na úkor ostatních lidí.Tito bolševici nadávají na komanče ,ale vesměs touto stranou a jím podobným organizacím prošli.Co je komunistické to je špatné.Majetek ktrý vybudovali komanči s tím vesele kšeftují a prodávají.To jím nesmrdí .Co vybudovali tito novodobí bolševici v tomto státě.Nic jen ho rozkradlí a prodali.Tato pakáž musí časem za svoje činy být tvrdě potrestána.Zabavením majetku a prací nejlépe v dole odčinit svoje prohřešky.
Ámen
29. 03. 2013 | 10:51

Desiderius napsal(a):

ODS je politicky vyřízená.Bohužel ČSSD se chová velmi hloupě.Vytlačili z vedení nejpopulárnějšího politika ČR Dienstbiera, pomáhají pražským kmotrům tím, že požadují odstoupení primátora Svobody a rady, která se snaží o nápravu poměrů v Praze, apod.Slušný liberál nebude mít mít koho volit.
29. 03. 2013 | 10:51

rejpal napsal(a):

David
Stejně jde jen o to, přimět VLASTNÍ potenciální voliče, aby přišli. A jako bonus shrábnout pár vyjevených občánků, kteří nevědí, která bije a třeba se jim líbí kukuč Pavla Béma.
Skutečný boj nezuří mezi ĆSSD a ODS, ale mezi ODS a TOP 09 (a nejspíš i v trianglu ĆSSD-KSČM-SPOZ).
29. 03. 2013 | 10:54

Lukáš D. napsal(a):

honza: Tohle mě vždycky pobaví. Kdokoliv kdo neglorifikuje ČSSD je automatický pravičák a modrobolševik (vím nenapsal jste to vy) a podobně.
Vůbec se nedivím že posilují komunisti. Oni se totiž chovají v současné době o dost rozumněji než ČSSD co se týče pohledů na ekonomiku.
29. 03. 2013 | 10:58

Pepa napsal(a):

Pane Sobotko, to, co jste předvedl Vy a Vaši soudruzi před lety za Vašeho působení ve vládě vedené ČSSD, mne naplňuje optimismem, že dopadnete brzy jako ODS. Váš program, založený celá léta na boji(skoro třídním), ve kterém má naše společnost pouze zástupný význam (protože jde přece o VLÁDU), na kritice, populistických manipulacích, zrovna tak nesplnitelné sliby, mají sotva budoucnost. Vaši "kmotři," "spasitel" Zeman, a "papež" Šlégl a "apoštolové" SPOZ i části ČSSD jsou asi ti praví na cestě do "RÁJE". Odstavení pana Dientsbiera a "filipika" soudruha Mládka, který se jen nešťastně prořekl trochu dříve, než se to hodí, jsou už jen malými vadami na "kráse". Proto šťastnou cestu do zapomnění, doufám, že se toho ještě dožiji...
29. 03. 2013 | 10:58

stařenka napsal(a):

Na ODS není možné najít nic pozitivního: Topolánek, Dalík, Nečas, Mašínové a hlavně Klaus, strašení Evropskou Únii, jen aby si to tu mohli dělat podle svého a nikdo jim nekoukal na prsty, korupce, rozkrádání, tunelování, odklánění, nemravné platy politiků, zbídačování obyčejných lidí, nedostatečné zákony, které by občany chránily, např. před exekutory a nekalými praktikami, ožebračování důchodců, poplatky a zase poplatky, nenažraný ČEZ - který vytahuje z našich peněženek čím dál víc a bohatým vyvoleným pak zponzoruje ledasco, neschopnost čerpat evropské dotace, neschopnost vytvářet nová pracovní místa, zkrátka jeden velikej hnus. Hlavně, že se mají politici dobře. Téměř každé prohlášení Nečase je perla: ta poslední, že by měli senátoři, kteří iniciovali žalobu na Klause zvážit odstoupení....Oni prostě mají úplně jiné hodnoty
Ovšem, do ČSSD po jejich posledních stranických volbách naděje nevkládám. Potřebovali by trochu pročistit Šikovný potentionál by byl, ale straničtí kolegové se ho snaží udusit. Pane Sobotko, přeji hodně síly.
29. 03. 2013 | 11:03

čert }:o) napsal(a):

pokud vím tak vládnou
v krajích samí socani
a bolševici tak pane
Sobotko držte papuli
Řešení žádné jen se
třesete na to až
budete premiérem
Jestli 89% občanů nedůvěřuje
této vládě ještě neznamená
že důvěřuje vám a že vás
bude volit
29. 03. 2013 | 11:12

honza napsal(a):

to Lukáš D: nevím, že bych psal něco o glorifikaci ČSSD. A že by komouši měli nějaký rozumný pohled na ekonomiku, mi také nějak ušlo, ale třeba mě poučíte..
29. 03. 2013 | 11:16

čert }:o) napsal(a):

všem co se nenechají udyndat
politiky napříč spektrem
hezký Velký pátek a jestli
napadne sníh postavím
sněhuláka a dám mu přes hubu
Ale zase na druhou stranu
se přechází na letní čas
tak budeme moci aspoň déle
sáňkovat :o)
29. 03. 2013 | 11:17

Kelt napsal(a):

AGENDA 2014

"Kšaft umírající matky jednoty modromafiánské".
Jenom chovanci specielních diagnostických ústavů/a to jenom ty těžší případy/by mohli uvěřit jediné větě tam obsažené.
29. 03. 2013 | 11:17

Ctirad Pisk napsal(a):

Dej ČSSD dost moudrosti a schopností, aby za cca 5 let neřešila stejný problém.
29. 03. 2013 | 11:26

smutný napsal(a):

jak je vidět z některých příspěvků (např. oranžáda obecná), tak jsou stále individua, u kterých vítězí ideologie nad rozumem (výstižnější by bylo nad nerozumem). Tady žádná fakta nepomůžou, oni slepě věří tomu, čemu chtějí věřit.
29. 03. 2013 | 11:34

Joe Ratata napsal(a):

Jojo,to si pamatuju.
Tlustíkovo mávání papírem A5 jako tiskopisem na daňové přiznání a Nečasovu síťovku nacpanou levným,ale kvalitním zbožím,jenž nám zařídí vládnoucí ODS.
Lepší už byla jen Kalouskova složenka znějící na 121 tisíc dluhu na jednoho jedinýho,občana poctivýho.
Doufám,že mu tu složenku,tentokráte na 190 tisíc,oponenti připomenou a Kalousek ji každému ze svého vyrovná.Vždyť sliboval,že když ho zvolíme,tak s tím něco udělá.A udělal!Jenomže opak toho co sliboval.
29. 03. 2013 | 11:46

Kelt napsal(a):

Kdyby Nečas dokázal použít chladnou hlavu a nebyl zezdisral,tak by Kalouska za jeho výrok o "předsedovi na odpis"odvolal,což by nedělalo Zemanovi problém-TOPka by odešla z vlády a byly by předčasné volby.
Nic by tím nemohl ztratit-pokud si nechá takto od Kalouska s..t dále na hlavu,tak bude jenom pro srandu králíkům.
29. 03. 2013 | 11:51

melčákova pohanka napsal(a):

Myslel jsem,že diskuse na Aktuálně se někam posunuly,ale tady je to stále Rožnov pod Radhoštěm tzn. skanzen pseudopravicovách, zestárlých svazáků-Ládík,oranžáda a další... Začíná mi být líto p.Stejskala,že se tím musí denně probíra t a kazit si oči..
29. 03. 2013 | 11:51

rejpal napsal(a):

honza
Ve srovnání s Kalouskovým pohledem se skoro každý jiný jeví jako rozumný.
29. 03. 2013 | 11:53

rejpal napsal(a):

Kelt
Třeba ještě musí dokončit spoustu úkolů. A pak se vrátí Bém.
29. 03. 2013 | 11:54

Analytik napsal(a):

"Kdo tady poslední léta vládne?"
Opravdu to nevíte, Sobotko?
Už dvacet let tu vládne Mafie, která se prohlašuje za demokratickou vládu.
Občas změní barvu kabátu, aby se voliči nenudili. Cíle a metody vládnutí však zůstávají stejné.
Tak jako po Romech zůstávají vybydlená sídliště, po Mafii tu zůstane až do základů vyvládnutá země.
Ale co Vám tu budu vykládat. Jako politik to víte nejlíp, že?
29. 03. 2013 | 11:55

jura napsal(a):

kelt
on asi na PN Klaous něco ví, jinak by to dopalo dle vašeho popisu už dávno
29. 03. 2013 | 12:08

Kelt napsal(a):

Jura,
i to je možné,ale opravdový chlap by si takové ponižování nemohl nechat líbit a jednal by.
Ale on sulcovatej Nečas na "to"zřejmě nemá-stále věří v zázrak.
29. 03. 2013 | 12:21

dříve čtenář napsal(a):

Souhlas s Analytikem.
Pana sobotky bych se chtěl ještě zeptat, co konkrétně jejich strana dělá pro to, aby se daňové přiznání vyplňovalo třeba jen na dvou listech?
29. 03. 2013 | 12:37

Pravda napsal(a):

martin_k napsal(a):
pokud ODS se nějak dostane do příští vlády - vidím to na střelbu v ulicích

klidně bych to vztáhl na jakoukoliv pravicovou stranu, jejich program je vždy - "přežije ten nejlepší, proč by se měl dělit, ostatní klidně chcípněte"
29. 03. 2013 | 12:41

Pravda napsal(a):

ČSSD se bude snažit, ale je jim to prd platné, 23let pravicového tunelářství, parazitování, privatizací a utlačování slabších nikdy nebude jen tak zapomenuto, lidé by možná mohli zapomenout,...
ale státní dluh, rozvrácená společnost, vysoká nezaměstnanost a krize ceklově nezapomene, tím spíš, že tyto věci stále nikdo neřeší, řada lidí tomu nerozumí a ani nechce rozumět, myslí si,
že se to "samo nějak něco", jenže ono se "samo nikdy nic".
Zatímco se tu hádáte, kdo za co může, státní dluh roste. Zatímco se tu hádáte, pravice získává čím dál víc lidí pro druhý pilíř=megatunel, zatímco se tu hádáte, pravice očerňuje všechny středové a levicové strany, vytahuje komunismus na jedné straně a demokracii na druhé. Zatímco se tu hádáte, zahraničí, zejm. američani Vám prodávají svoje výrobky a vy je kupujete, čímž odlíváte peníze ze země a ta chudne.
29. 03. 2013 | 12:52

Pravda napsal(a):

"ODS zkrátka spoléhá na to, že lidé před příštími volbami do Parlamentu ztratí paměť, zapomenou na to, co se v naší zemi v uplynulých letech dělo a nad ODS se ještě jednou slitují"

Většinu lidí to nezajímá, těch pár, co se tu baví na internetu a má pocit, že reprezentují celý národ, se rozdělilo na "pravici" a "levici", ale ani ti ostatní, ani ti tady na netu, nikdo nemá odvahu se shromáždit v aspoň 200tisícovém davu a žádat okamžitý pád TOP9, ODS a VV. Navíc většina si myslí, že celá vláda je zkorumpovaná a proto ani nemá důvěru v ČSSD, přitom aktuální vláda není ČSSD, je to ODS+TOP9 (=ODS2) a VV.
Jde to až tak dalece, že někteří lidé ani neví, že pan Bohuslav Sobotka není ve vládě, myslí si, že je to jeden z aktuálních ministrů ve vládě. Přes 80% lidí se zajímá jen o aktuální věci kolem nich, tj. co bude k večeři, kdy dávají fotbal a o svoje děti. Když jim ODS při volbách rozdá párek v rohlíku, tak je klidně zvolí, protože dle jejich slov "Ti nám alespoň dali párek v rohlíku, zatímco ČSSD nic" a tak za párek v rohlíku klidně prodají ČR, svoji budoucnost, budoucnost svých dětí. Kolik z vás si myslíte, že je tady na internetu lidí? Důchodců minimálně, mladí voliči koukají na Superstar, a dělníci, ty prostě musí makat, na net se nedostanou, po práci se svalí na pohovku a otevřou si pivo a koukají na hokej nebo fotbal.
Rozpadne se nám republika pod rukama. Vinou tržního hospodářství a pravicového fürerprincipu. S korupcí se nedá bojovat pravicovou politikou. Pravicová politika je sama založená na principu nedělení se, tj. korupce a parazitismu.
29. 03. 2013 | 13:13

peleš napsal(a):

Dokázali jsme, že to dokážeme
V této historicky vypjaté chvíli, vedeni pocitem zodpovědnosti za osud země a naší strany, rozhodli jsme se přistoupit k ustanovení platformy za ideovou, programovou, etickou a hygienickou čistotu ODS.
Vždy budeme bránit jakémukoliv zvýšení přímých i nepřímých daní a všem jsme z vlastních zkušeností kdykoliv připraveni poradit, jak se jejich placení vyhnout.
S politováním musíme konstatovat, že se od nás odvracejí nejen naši voliči, kteří však mohou být ovlivněni nepřátelskou mediální kampaní nesmyslně podporující některé nezdravé trendy v naší společnosti, jako je například nepochopitelná kriminalizace zločinců.
Podepsaní signatáři nové platformy: Řebíček Aleš, Bém Pavel, Rittig Ivo, Janoušek Roman, Tluchoř Petr, Dalík Marek a další a další, je nás moc a v tom je i naše síla
29. 03. 2013 | 13:20

kočka šklíba napsal(a):

Ne že by Sobotka neměl pravdu. ODS je naprosto profláknutá strana, Nečas lhář (editore, Sobotka to dokázal ve svém textu), je promořená bezskrupulózními kariéristy a napojená na tuneláře. Jenže mně v textu chybí zhodnocení toho nejhoršího, co se v této vládě vyskytuje, a to TOP09 a Kalouska. Že by socdemáci již měli s těmi asociály z Topky něco dohodnuto? Stačí, že se viditelně připravují na spolupráci s KDU, tedy se stranou, jejíž předseda se účastní bojůvky v Jižních Čechách. A nyní to vypadá, že i s Kalouskem. Děkuji, nechci.
29. 03. 2013 | 13:23

Pravda napsal(a):

Navíc, pokud pravicová ODS a TOP9 neuspějí, co jim zabrání vytvořit další stranu, jen stáhnou ty doposud exponované do pozadí, ti budou už jen sponzoři, a vytáhnou nové tváře jako to udělali s Topolánkem, ta nová tvář pak nic nebude řešit a jen bude ukazovat, jaký jste jedničky. Hlavně že bude vypadat hezky, řada lidí volí podle vizáže-tj. vzhledu a slibů, to že pravice za 16 let vlády nic neudělala, o tom nic nikdo neví a ani je to nezajímá. Pokud se někomu ČSSD nezdá, pak jim musí pomoct se zlepšit, ale pokud je bude házet do jednoho pytle s pravicí, potažmo celou vládou, tak jen riskuje vznik další malých nic neřešících stran. Lidi, už se konečně dohodněte a volte už napořád jednu stranu. Není lepší si vybrat jednoho prodavače a pak jeho firmu popotahovat? Než ho celého odrušit a zavést nového, který zase nic o nočem neví a jede od začátku?
Pravice měla celých 16let aby tady rozjela úspěšnou zemi, jediiné co rozjeli je korupce, zadlužení, rozhádaní lidé vzájemně se obviňující, kdo za co může.
29. 03. 2013 | 13:25

Pavlík napsal(a):

Bohouši, máte pravdu. Ale ani slovo o Mládkovi a přitom on to myslel upřímně. Živnostníci jsou také finančními poradci, vymahači exekucí, advokáty, prodavači deště, ... Když jsem viděl ty jejich samozvané představitele - kreatury typu Baránka, tak jako bych viděl bolševické zelináře, řezníky, a spol.
To si tedy ten Váš Mládek nezasloužil !
29. 03. 2013 | 13:31

leucin napsal(a):

Stále se zde dělí lidé na :
optimisty,kteří 1989 vidí začátkem tunelu,jehož začátek byl socialismus na jehož konci je komunismusna konectunelu prý nelze v principu ale dohlédnout
pesimisty,kteří to vidí jako střelbu Těžké Barbory do lidu,který si zvyknul na úroveň lidové demokracie,
dialektiky,kteří tvrdí ,že se vracíme,protože se vyvíjíme po spirále

a co pravděpodobnost čtvrté možnostI:někdo nechce rozumět, protože ho zaslepil egoismus osobního prospěchu, lidské společnosti za mák,ale navíc strhává s sebou ty,kteří nejsou schopni jí porozumět
29. 03. 2013 | 13:31

Hasan Nasralláh napsal(a):

Problém české ekonomiky nevězí jen v neschopnosti naplnit státní kasu tj. ve výběru přímých a nepřímých daní, kdepak to je jen za a), ale nikdo ani levice neříká, že je tu za b)! Tj. jde o to jak za co a kde a proč se utrácí státní peníze, jde o efektivnost utrácení openez a jejich alokaci. Tady je hlavní zakopaný pes a odhaduji to na základní problém, proč tu v ČR pořád nejde hospodařit s vyrovnaným státním rozpočtem nebo dokonce být v mírném přebytku. A to mě u levice a spešl u ČSSD nějak chybí a postrádám to v jejich programech. Určitě měli socani lepší výsledky v hospodaření než pravice, o tom není sporu, ale také za nich nebyly státní rozpočty vyrovnané a také za jejich vlády se rozkrádaly či předražovaly státní zakázky. Rovněž nezapoměňme na jejich naprosto hloupý a lokajský přístup k EU i s jejími nařízeními a normami. Jedna fotovoltaický tunel z dílny ČSSD naprosto stačí! Pane Sobotko, máte tady v této oblasti hodně co dohánět! A opovažte se jestli budete u moci, chtít "rozhejbat" ekonomiku novým zadlužením, sice by HDP vzrostlo (tedy část závisící na spotřebě občanů), ale toho se občané nenají a není to trvalé řešení. To co provedl Kalousek už opravdu stačí.....
Pěkný den!
29. 03. 2013 | 13:32

Pravda napsal(a):

peleš napsal(a):
Dokázali jsme to, historicky jsme vypjali tuto chvíli, tuto dobu do neúnosných podmínek, vedeni pocitem chamtivosti a nenažranosti, bez zodpovědnosti za osud země a naší strany, rozhodli jsme se přistoupit k ustanovení dalších slibů, kdy slibujeme, že tentokrát už opravdu ale opravdu sliby dodržíme, po páte se to přeci už musí podařit, no ne? Vážně, please, nechceme přijít o korýtka, mocinky moc škemroučkám.
Hygienickou čistotu ODS tj. ODS bez členů :), jen papírově :).
Vždy budeme bránit jakémukoliv zvýšení přímých i nepřímých daní z toho, co jsme privatizací a tunelizací nakradli, když už jsme to nakradli tak vám z toho do státu přeci nebudeme něco platit, nejsme blbí jako vy. A všem nazdárkům jsme z vlastních zkušeností kdykoliv připraveni poradit jak taky tunelovat a jak se jejich placení vyhnout. (je vůbec legální od pana peleše navádět k neplacení daní??)
S politováním musíme konstatovat, že z nás všichni zvracejí, nejen naši voliči, kteří však mohou být ovlivněni tím, že jsme je v záchvatu nenažranosti, kdy začínáme ztrácet půdu pod nohama, obětovali jako první. Však víte, vy voliči ODS, vás je 12 do tuctu, ale nás kapitalistických prasat je málo, teď, když jsme ohroženi, prostě vás hodíme přes palubu, vyřízeno. Námi zaplacená mediální kampaň pro to dělá všechno, aby nás udržela, nás pravici. Sestavili jsme proto listinu zločinců:
Řebíček Aleš, Bém Pavel, Rittig Ivo, Janoušek Roman, Tluchoř Petr, Dalík Marek a další a další, je nás moc a v tom je i naše korupční síla
29. 03. 2013 | 13:38

modrý edvard napsal(a):

Ne , že by se p. Sobotka nějak zásadně mýlil ohledně ODS, ale on není politický komentátor, nýbrž předseda politické strany. Očekávám od něj (už dlouho!), že vystoupí s programem, se kterým budeme moci souhlasit nebo nesouhlasit. Ale on se tomu vyhýbá.
pravda: ČSSD asi opravdu nejspíš není ve vládě, ale už dlouho ovládá Senát a kraje. Příliš se s tím nechlubí, pokud zrovna nechce peníze.
29. 03. 2013 | 13:42

buldatra napsal(a):

V poslední době, když popatřím pana s bosou hlavou, předsedu sosanstva veškerého, potažmo některého z jeho místopředsedů, či stínovládců, mám nutkání zvolat: paraziti všech zemí, spojte se!
29. 03. 2013 | 13:44

mb napsal(a):

S velkou pravděpodobností přijdeme o 100 miliard korun z fondů EU v důsledku neschopnosti připravit smysluplné projekty.

... v důsledku toho, že sociální demokraté kradou ....
29. 03. 2013 | 13:45

Karel napsal(a):

Sobotko, vládu a všechny zlodějský parazity je třeba vymést systémově. Vy už na to nemáte, vy uděláte jen pár kosmetických zlepšení v rámci shnilého systému. KSČM je bohužel impotentní, tam se nedá také nic moc očekávat. Snad se vytvoří nějaká nová revoluční síla , a ano nové Lidové milice (bez těch to nepůjde), která tady zatne darebákům tipec. Vy budete jen koukat, ale jste součástí tohoto systému, byť tou pozitivnější. Změna je možná jen revolucí lidových mas proti cca 1 mil lidí, kteří ze současného systému profitují na úkor zbývajících 9 milionů. A ti se nevzdají jen tak jako nemajetní komunisti v 89, mají peníze a nakradené majetky o které nebudou chtít přijít, a budou bojovat proti lidu jakýmkoliv brutálním způsobem. Třeba to bude mít syrský průběh, ikdyž rozpoutání krveprolití by si pravicový svazáci ve finále těžce odskákali (ne že by mě jich bylo líto). Asi to bude součástí celoevropského pohybu, a věřím tomu, že to nebude dlouho trvat - čeká nás katastrofální nezaměstnanost, zhroucení penzijních fondů, zhroucení finančního systému, hlad, bída a hyperinflace, tam nás dnešní pravicové elity vedou. A pak masy vybouchnou a dojde na kandelábry a pak se to začne hýbat k lepšímu. Jako už vícekrát v historii.
29. 03. 2013 | 13:51

KKK napsal(a):

Vládnou tady paraziti.
29. 03. 2013 | 13:57

Libertad napsal(a):

Pane Sobotko,
pevně doufám, že ODS do 6 let zanikne stejně jako ODA, etc.
Ač sociální demokrat, tělem i duší, jsem nikdy ČSSD nevolil a ani v příštích volbách ji volit nebudu. Bez ohledu na prioritu důvodů, uvádím:
a) Vaše přiznání, že jste zneužil peníze určené na výdaje spojené s výkonem funkce poslance na nákup svého bytu. Podotýkám, že já jsem žádné peníze nezneužil a jsem vlastníkem dvou zaplacených menších bytů, a třetí splácím pomocí dvou nájmů z těch dvou. A určitě jsem měl v produktivním věku menší příjmy než ty Vaše. Chce to jen si něco odříci, stanovit priority v životě, etc.
b) podivuhodné studování a získání titulů významných sociálních demokratů, na př. ONDERKA, HAŠEK etc. pan Hašek v mých očích není Judr., ale obyčejný podvodník.
c) výkon funkce pana ONDERKY v Brně, který mi připomíná "výkon" funkce pani Vaňhové.
d) armáda komunistů v ČSSD, kteří se usadili v politických funkcích, na př. ŠKROMACH, ŠTECH, FALBR a dlouhé etc.
e) skutečnost, že Vy, pan Sobotka, jste nikdy nebyl v pracovním poměru. Proto víte houby o tom jakou má osobní svobodu zaměstnanec v soukromé, ale i ve státní firmě a už vůbec nic nevíte o živnostenském podnikání
f) skutečnost, že pan J.D. nebyl zvolen do vrcholných orgánů ČSSD
g) vadí mi vstřícný vztah některých významných členů ČSSD (Hašek, Škromach, Benešová, a dlouhé etc.) k M.Zemanovi

S pozdravem

Sidonio Libertad
29. 03. 2013 | 13:58

Pravda napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
...chybí zhodnocení toho nejhoršího, co se v této vládě vyskytuje, a to TOP09 a Kalouska. Že by socdemáci již měli s těmi asociály z Topky něco dohodnuto?...
Toho se taky bojím, že by zas opoziční smlouva udržující při umělém životě pravici TOP9?
Tak uvidím, jestli ČSSD nebo komunisty, hm... demokratičtí komunisti? :) No co jiného mi zbyde. Považuji to trochu za ránu pod pás, že ČSSD odsouhlasila nevládnout s komunisty. Měli by to přehodnotit.
29. 03. 2013 | 14:03

smutný napsal(a):

Karle

těžko může Sobotka zlodějské parazity vymetat, když si je uvědomělí ovčané postrašení Řeckem, Paroubkem (libovolně zaměňte podle současného lídra ČSSD) a hrozícím nástupem komunistů a znárodňovaní, navolí znovu a znovu.
Už Topolánková vláda zavedla zvyšování daní obyčejným lidem a snižování daní zbohatlíkům, na Kolouskove daňové pokusy teď doplácí naše ekonomika, a přesto volby v r. 2010 dopadly tak, že vládu sestavila pseudopravice. Tak co naděláme... Komu není rady...
29. 03. 2013 | 14:06

Pravda napsal(a):

mb napsal(a):
S velkou pravděpodobností přijdeme o 100 miliard korun z fondů EU v důsledku neschopnosti připravit smysluplné projekty.

... v důsledku toho, že sociální demokraté kradou ....

Typický příklad lidské hlouposti, krást může jedině ten, kdo má víc jak 50% v poslanecké sněmovně, je jen na této většině, jestli bude krást nebo ne. Senátoři ani prezident s tím absolutně nehnou. Max. prezident neODSák může jmenovat čestné soudce, kteří ale fungují jen jako kontrola. Sami zákony nevydávají. Mohou je rušit, ale to trvá. Většinu ve sněmovně mají ODS+TOP9+VV, pouze tito lidé mohou krást efektivně. A nemyslete si, kdyby jim někdo kradl z toho, co se chystají ukrást, tak na to ten zákon najednou vyjde a je v pořádku.
29. 03. 2013 | 14:10

Petr. napsal(a):

Pane předsedo,
máte pravdu, vládnutí v Česku je bída a svrab. Ale nejen za vlády ODS. Za vládnutí Vašeho přítele, křišťálového Standy, co i při vládnutí a předsedování geniálně vystudoval, sešup české politiky nastal.
Takže je jedno jestli budete vládnout Vy (třeba i znovu křišťálově a upřímně se Standou) nebo tam zůstane Nečas po boku s širokorozchodně vystudovaným Bendou.
Všichni jen kritizujete toho druhého a očista od širokorozchodníků, křišťálovníků, JÁjovníků, čestných zbohatlíků a pod. je v nedophlednu.
Takže do vzdálené doby očisty (to není jen formální opustění strany), platí v ČR pro ČSSD a ODS: 18=20-2
29. 03. 2013 | 14:10

čert }:o) napsal(a):

Libertad
zapoměl jste ještě jak
Sobotka lhal o vlastních
daních Paroubkovi
Je to asi tak 4-5 let
Ta lež mu prošla

no a vy pane Sobotko
vy zkrátka spoléháte na to
že lidé před příštími volbami
do Parlamentu ztratí paměť
Uvidíme
29. 03. 2013 | 14:12

Honza napsal(a):

Ona ekonomická recese, zvyšování nezaměstnanosti a zadlužová by tu byla i za Vás, pane Sobotko. Pochybuji, že máte recept na světovou krizi, kterou by slavná ČSSD dokázala vyřešit. Neslyšel jsem od Vás jediné slůvko řešení.
29. 03. 2013 | 14:15

Marcus Aurelius napsal(a):

Občané, co se pořád divíte, v zkorumpovaném státě korupce dříve či později zasáhne většinu. I matka od dítěte začne krást v obchodě, pokud její dítě má hlad. Jediná možnost jak proti korupci bojovat je učit lidi, že je správné se dělit a ne je pořád učit hrabat pod sebe. Do rakve si nikdo z nás nic nevezme.
V televizi i jinde se pořád omýlá podnikání, úspěch, bohatí a slavní. Nemluví se o bohatství duševním, o hodnotách, o práci, o vzájemném porozumění. A když už náhodou se o tom mluví, tak zas v souvislosti s křesťanskou láskou a to už je zas moc přiteplené a církevní. Mělo by se mluvit o historii, co tento národ znamenal a dokázal a o budoucnosti, co by tito lidé mohli, pakliže se sjednotí, ještě dokázat.
29. 03. 2013 | 14:21

Pravda napsal(a):

Petr. napsal(a):
... platí v ČR pro ČSSD a ODS: 18=20-2
Mohlo by to tak vypadat, chcete na to vsadit osud této země? Na Váš osobní pocit že to tak je? Standa si zobnul, taku už tam není. Kalousek si zobe pořád a je tam. Tak kdo má větší pořádek ve stranách?
29. 03. 2013 | 14:26

Kleptoman napsal(a):

socbotko vrat poslanecke nahrady .
29. 03. 2013 | 14:53

oranžáda pitomá napsal(a):

volební program parazitů Sobotky a Mládka je jediný, dostat se ke korytu.......nic jiného totiž tyto existence dělat nemohou, nic neumějí, když si přečtu "ekonomocký program ČSSD" zpracovaný parazitem Mládkem , tak je jasné, že jako ekonom si nevydělá ani na slanou vodu.... vždyť ten jejich "program" jsou jen dluhy, řecká a kyperská cesta, a po nich potopa..... udělají to zrovna tak, jako Standa Koloťuk..
29. 03. 2013 | 15:00

rejpal napsal(a):

Kleptoman
Ať je vrátí všichni. I ti, co je probendili vb domech s lucernou, i ti, co si spořili pod polštář. Pak bude mít tenhle výkřik smysl.
29. 03. 2013 | 15:02

mb napsal(a):

Pravda napsal(a):
mb napsal(a):
S velkou pravděpodobností přijdeme o 100 miliard korun z fondů EU v důsledku neschopnosti připravit smysluplné projekty.

... v důsledku toho, že sociální demokraté kradou ....

Typický příklad lidské hlouposti, krást může jedině ten, kdo má víc jak 50% v poslanecké sněmovně, je jen na této většině, jestli bude krást nebo ne. Senátoři ani prezident s tím absolutně nehnou. Max. prezident neODSák může jmenovat čestné soudce, kteří ale fungují jen jako kontrola. Sami zákony nevydávají. Mohou je rušit, ale to trvá. Většinu ve sněmovně mají ODS+TOP9+VV, pouze tito lidé mohou krást efektivně. A nemyslete si, kdyby jim někdo kradl z toho, co se chystají ukrást, tak na to ten zákon najednou vyjde a je v pořádku.

rop severozápad ... rozkrádají eu prostředky čssd s ods rukou jednotnou , nerozbornou ...

na to sláveček ve svém blogu poněkud pozapomněl ... veden myšlenkou psí hlavu nasadit pouze ods ... nikoli čssd ...

čssd se na krajské úrovni podílí ( případně je iniciuje ) na rozkrádačkách ...

sobotka to ve svém blogu reflexi nepodrobil ... zdravím
29. 03. 2013 | 15:03

MJ napsal(a):

Jisté je, že nevládne Petr Nečas a vládnou nebudete ani Vy, pane Sobotko. Jste jen loutky, provázky od nich drží někdo úplně jiný. Dokud se toto nezmění, není šance na změnu k lepšímu. Příkladem je potřeba prezidenta jmenovat velvyslankyní manželku bývalého prezidenta. Fuj!
29. 03. 2013 | 15:10

Křemílek napsal(a):

Pražáci zbavte se satana Kalouska ! Je to prokletý člověk proto šel vždy proti lidu ! Dokud bude ve vládě a v politice nic se v česku nezmění !
29. 03. 2013 | 15:53

karelhá napsal(a):

Při opakovaném slibování voličům politici vycházejí z opakovaně ověřeného faktu, že předvolební sliby není třeba plnit. Stačí mít dostatečnou kapacitu ve veřejném prostoru pro agitaci a reklamu - jinak řečeno, stačí mát dost peněz na zaplacení mašinétie na ohlupování a zastrašování voličů.
A k tomu občany líné myslet, ale ochotné věřit čemukoliv od kohokoliv. Jinak nelze vysvětlit, že ODS vůbec ještě existuje, ačkoliv po volbách 2006 až dosud nejen že neplnila sliby, ale dělala i opak slibovaného, například
https://www.youtube.com/watch?v=8jR22gbigUs

Domnívám se, že myšlení u člověka povzbuzuje prázdný žaludek. Ten stav ještě nenastal.
Až nastane, a jsme už k tomu blízko, občan zjistí, že nejen že mu v tomto státě už vůbec nic nepatří, ale nemá ani právo do něčeho mluvit. Že mu zůstalo buď právo pracovat pokud práci má, nebo odcestovat pokud už není odcestován nebo umístěn v nějakém táboře pro nepřizpůsobivé.
29. 03. 2013 | 16:10

ministrant co kradl v kostele napsal(a):

to rubikon
.Majetek ktrý vybudovali komanči s tím vesele kšeftují a prodávají.To jím nesmrdí .
Majetek ktery komanci vybudovali si take rozkradli za prispeni Vasku a novodobych vekslaku
sobotkova csssd je to same co modri bolsevici jen s tim ze jsou ruzovi,
jen se tesim az budou u moci a pozvednou hospodarstvi, ja u toho nastesti nebudu zdrhl jsem vcas
29. 03. 2013 | 16:10

malalaj napsal(a):

slávečku,
kdo tady vládne? merkelová a putin. ty píšeš o tom, jak to všechno dělaly ty pravicový vlády špatně.. no máš v podstatě pravdu. ale já si myslim, že čssd to bude dělat ještě mnohem hůře. do těch problemu, které neska evropa má, nas dostaly sociální stát a evropská integrace. takže jsem poměrně dost skeptickej k te cestě z krize, kterou hlásají socialisti. "" více sociálního státu a více evropy". je to jako hasit hořící stodolu benzínem. my se potřebujeme vrátit ke kapitalismu a národním suveréním státům.
29. 03. 2013 | 16:21

Yosif K napsal(a):

Pokud ČSSD nedostane ODVAHU vyměnit Mládka za Švihlíkovou....
KONEC CITATU....

Mladek jest sice šibal jako vyšitý, podvodník a pracuje pro firmy danící ve švýcarsku, na druhou stranu není sociální iluzionista jako Švihlíková.
Jaksi si uvědomuje jakési "ekonomické zákony o zachování energie".

Na sjezdu celkem realisticky objasnil co lze od CSSD čekat:

1) ponechání DPH
2) navyšování věku odchodu do penze
3) žádné velkorysé nové sociální výhodičky
4) registrační pokladny - v zásadě správná věc, ale jak přiznal Fico, ba Slovensku i tak jde 20-30% maloobchodu mimo účetnictví, takže to má do nějaké rychlé nápravy věcí hodně hodně daleko....
5) zvyšování daní, které ovšem dle plánu CSSD nedopadne dobře -
- přitlačení chudších OSVC do kouta může snadno skončit tím, že se dají na podporu a budou se přiživovat na černo.

Mládek je sice šibal ale na sjezdu alespon nelhal a řekl lidem jak se věci mají......

Jestli bude lépe, tak pouze pokud začne růst SRN. Vláda či nevláda CSSD nemá na prosperitu Česka až tak velký vliv jak si proletáři mylně malují......
29. 03. 2013 | 16:33

Yosif K napsal(a):

smutný napsal(a):
těžko může Sobotka zlodějské parazity vymetat......
29. 03. 2013 | 14:06
A co říkate na rudou squadru okolo Milouška Zemana?
Palas, Eda Zeman, Schling, Fencl, David, Gregr....

Co jmeno to budto tunel nebo alespon pru....er (prakticky všichni kromě cvokaře Davida jsou namočeni do větších či menších tunelů.....)
29. 03. 2013 | 16:41

Pravda napsal(a):

karelhá napsal(a):
...myšlení u člověka povzbuzuje prázdný žaludek...

a nezapomeňte na mráz a frony s 1 stravenkou pro celou rodinu, víc si stát nebude moci dovolit, jedno která strana. Pak, až bude pozdě, tak blogeři budou marně vzpomínat, jak se zbytečně hádali mezi sebou, zatímco praví viníci, pravicová vláda, zajisté zchudnou, ale přežijí, v USA, a budou nevěřícně kroutit hlavou, co se to v té Evropě děje. Pak až pravice konečně odejde i s nakradeným majetkem a penězi, pak i těm posledním pochybovačům dojde, že TOP9 a ODS a VV volili špatně, je mi jasné, že pak budou tvrdit, že volili levici. Najednou celý milion svatoušků. Zlodějská pravice se musí svrhnou hned, dokud ještě nerozfofrovali to, co rozkradli, dokud je z čeho jim vzít. Ale stačit to nebude. Zázraky nečekejte ani když budeme jednat rychle. Hlavně to nevzdávejte, mluvte spolu, ale nehádejte se, to je k ničemu. Hledejme pravdu a řešení. Vzdělávejte se. Nuťte k tomu ostatní, vetšina nad tím jinak mávne rukou.
29. 03. 2013 | 16:56

fikus napsal(a):

ČSSD a ODS a máme toho plné zuby Sobotko....
29. 03. 2013 | 16:59

Pravda napsal(a):

Platón kolem roku 400 před letopočtem:
"Cena za apatii vůči politice je to, že vám vládnou zlí lidé."

Johann Wolfgang von Goethe kolem r. 1800
"Kdo v Demokracii spí, probudí se v diktatuře."

Když se dva hádají třetí se směje (Klausovo a Kalouskovo pravidlo dnes).
29. 03. 2013 | 17:04

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu, ty nevíš, kdo vládne v postkomunistické společnosti?
29. 03. 2013 | 17:21

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!
kmotři,kteří mají na špgátkách vládu boje proti korupci.
29. 03. 2013 | 19:04

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

to fikus,

máme plné zuby, ale modroneobolševíckých uvědomělých svazáčků a jejich překabátěných pravověrných Kmotrů. Neděkujem odejděte
29. 03. 2013 | 19:15

alojz napsal(a):

oranžáda obecná

takové dluhy a takovou devastaci ekonomiky a morálky jako současná rádoby pravicová vláda by CSSD jistě nezvládla:-)
29. 03. 2013 | 21:47

alojz napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Bohušu, ty nevíš, kdo vládne v postkomunistické společnosti?
no komunistzé pod jiným jménem:-))))
29. 03. 2013 | 21:49

Pavel napsal(a):

Tady vládne Jana Nagyová a Miroslav Kalousek
30. 03. 2013 | 04:50

Karel napsal(a):

Nejen poslední léta tady vládne tato parta Petr Kellner (PPF), Marek Dospiva (Penta), Patrik Tkáč (J&T), Karel Komárek (KKCG) a Zdeněk Bakala (BXR).
A Sobotka to dobře ví, protože je pouze jednou z jejich pimprdlat.
30. 03. 2013 | 05:28

T.Paine napsal(a):

Hýbe se písek pod ODS nebo pod ČSSD? Nebo pod oběma stranama?

ODS ztratila v krajských volbách (2012 vs. 2008) 362 924 voličů, ČSSD 422 758 voličů.

ODS, krajské volby: 621 961 (2008), 324 081 (2012) .
ČSSD, krajské volby: 1 044 719 (2008), 621 961 (2012).

Podle krajských voleb 2012 má ODS podporu 15,1 % voličů (102/675 mandátů), ČSSD podporu 30,4 % voličů (205/675).
Podle krajských voleb 2008 měla ODS podporu 26,7 % voličů (102/675 mandátů), ČSSD podporu 41,5 % voličů (205/675).

Počet hlasů pro kandidáty v 1.kole sen.voleb:
ODS: 252 827 (2008), 266 311 (2010), 151 950 (2012).
ČSSD: 347 759 (2008), 290 090 (2010), 206 327 (2012).

1.kolo senátních voleb:
2010 vs. 2008: ODS + 13 484 voličů, ČSSD -57 769 voličů.
2012 vs. 2010: ODS -114 341 voličů, ČSSD -83 763 voličů.

Průměrný počet hlasů pro kandidáta ve 2.kole:
ODS: 13 337 (2008), 11 285 (2010), 11 799 (2012).
ČSSD: 18 393 (2008), 13 615 (2010), 9 003 (2012).

Počet kandidátů ve 2.kole sen.voleb:
ODS: 20 z 27 (2008), 20 z 27 (2010), 10 z 27 (2012).
ČSSD: 25 z 27 (2008), 22 z 27 (2010), 23 z 27 (2012).

Počet získaných mandátů v sen.volbách:
ODS: 3 z 20 (2008), 8 z 20 (2010), 4 z 10 (2012).
ČSSD: 23 z 25 (2008), 12 z 22 (2010), 13 z 23 (2012).

ODS podle počtu hlasů na kandidáta ve 2.kole v senátních volbách pravděpodobně narazila na dno.

ČSSD s průměrně 9 003 voliči na kandidáta ve 2.kole senátních voleb 2012 se propadla pod ODS. V každém senátním obvodě, na rozdíl od krajů u sněmovních voleb, je zhruba stejný počet oprávněných voličů, v průměru cca 92 400.
Získat s průměrnou podporou 9,7 % voličů v senátorských obvodech 13 mandátů z 23 je spíše dočasné štěstí, než obliba ČSSD před ODS u voličů.
30. 03. 2013 | 07:47

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pravda
Lidi musí ještě počkat až budou napsány scénáře, vybráni režiséři a herci, všechno se naáležitě nazkouší v nových kostýmech v nových dekoracích, a teprve pak bude občanstvo šikovně navedeno ve správný čas na správná místa, aby se zbavilo starých struktur a "zvolilo si svobodně" nové tváře. Ty se zatím školí na prestižních ústavech k tomu určených.
Tuhle jsem si povídal s jedním mladým mužem pracujícím v Praze, který se často služebně pohybuje po Evropě. Je velmi skeptický, co se nápravy věcí veřejných týče. Vše je tak dokonale ošetřeno a okoučováno, že nějaký opravdový převrat a změna k lepšímu je utopie. Tak zle, aby lidé vyrazili do ulic podobně jako v jižních státech, tady zatím není. Až bude, tak bude pozdě bycha honiti. Ovčané u nás nejsou stavěni na barikády a boj s těžkooděnci. Takhle ještě události kamerovat z okna a pak to pověsit na You tube. Mlátí se jenom na fotbale.
30. 03. 2013 | 08:01

T.Paine napsal(a):

Stačí jen o něco větší volební účast v senátních volbách 2014 a 2016, atraktivnější kandidáti a ČSSD se rychle dostane z nejtěsnější většiny 41 pod 33 senátorů. Jako se to stalo ODS. ODS získala většinu po volbách 2006 (41 senátorů), po volbách 2008 (35 senátorů) ztratila většinu a po volbách 2010 (25 senátorů) ztratila ODS i blokační menšinu 33 senátorů pro ústavní zákony.

Chce-li ČSSD prosadit ústavní změny co nejvíce dle svých představ (například zákon o obecném referendu, který pravice sabotuje 23 let), má největší šanci do říjnových voleb 2014 (obhajoba 23 mandátů ČSSD). ODS, TOP09, STAN a KDU-ČSL stačí získat jen 10 senátorů navíc než mají nyní, aby znovu získali blokačních 33 senátorů pro ústavní zákony.

Po říjnových volbách 2014, po dobu necelých 2 let, bude ČSSD pravděpodobně moci stále prosadit ústavní zákony dle svých představ, ale o něco hůře.
Po říjnových volbách 2016 získá, když ne ODS, tak pravicové strany velice pravděpodobně, blokačních 33 senátorů proti prosazení ústavních zákonů dle představ ČSSD a levicových stran.

Suma sumárum.
Voliči utíkají ODS a ČSSD k jiným stranám. Zatím však ještě nejsou jejich hlasy zkoncentrované. V současném volebním systému pravděpodobně posílí KSČM, SPOZ, TOP09 a možná se objeví i nový politický subjekt.
Je zde potenciál 40 % voličů, kteří nechodí ke sněmovním volbám a cca 15-20 % voličů, kteří volí ve sněmovních volbách malé strany a jejichž hlasy bývají bez jejich souhlasu automaticky připočteny největším stranám.

Toleratnost a otevřenost vůči názorovým osobnostem, které přitáhnou rezignované voliče a voliče malých stran, je dlouhodobou záchranou nejen pro ODS, ale i ČSSD.

Současný poměrný volební systém, bafuňářství a názorová svěrací kazajka v politických stranách je však spíše pepřový sprej pro zásadové lidi.
30. 03. 2013 | 08:05

Karel napsal(a):

Největší politický hnůj je soustředěn v TOP 09, ale voličům a studentům z Jižních Čech to zřetelně vůbec nevadí.
30. 03. 2013 | 11:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy