Země na šikmé ploše

21. 05. 2013 | 11:42
Přečteno 4164 krát
Prezident Zeman musí být ve skutečnosti tajným spojencem Nečasovy vlády. Místo toho, abychom veřejně debatovali o dramatickém faktu, že je naše země v nejdelší hospodářské recesi v novodobé historii, řešíme, zda kandidát na profesorský titul může beztrestně napsat na plakát slovo „buzna“. Tomu se říká krásně odvedená pozornost.

Mimochodem, samozřejmě že to napsat může. Zejména v kontextu, ve kterém to pan Putna učinil. Máme parlamentní demokracii, která zahrnuje svobodu slova a projevu. Žijeme v jednadvacátém století a politici nemají právo někoho trestat za účast a projev na pravidelném pochodu, který podporuje práva sexuální menšiny. A už vůbec to nemůže souviset s udělováním akademických titulů. Pevně doufám, že zvítězí zdravý rozum a akademická svoboda, načež pan prezident Martina C. Putnu profesorem jmenuje. V opačném případě stojí za úvahu, zda by nebylo opravdu lepší, aby profesory napříště jmenovali rektoři. Tak, aby se udělování profesorského titulu zbytečně nepolitizovalo a nestalo nástrojem mocenského tlaku na ovlivňování veřejného působení akademiků. Stačí k tomu jednoduchá novela běžného zákona.

Ale zpět k ekonomice.

Kdysi se v Česku říkalo, že pesimista je ten, kdo si myslí, že hůř už být nemůže, zatímco optimisté věří, že může, neboť pokrok si vždycky cestu najde. Smutný vtip z časů Milouše Jakeše se nyní vrací, jen v trochu obměněné podobě. Až před nás znovu předstoupí premiér Petr Nečas a jeho úsměv obnoví svou obdivuhodnou šíři, určitě přijde se zprávou, že jsme konečně na dně. Tedy že se od něj odrážíme. Že čísla o vývoji ekonomiky, při kterých vás polije studený pot, jsou vlastně onou radostnou zvěstí – konečně je to tak hrozné, že každá další změna už může být jenom k lepšímu.

Zatím však všechny řeči o tom, že jsme se odrazili ode dna, připomínají efekt po skoku do vypuštěného bazénu. Předběžný odhad vývoje českého hospodářství v letošním prvním čtvrtletí ukazuje, že česká ekonomika zůstává na šikmé ploše, ale sklon je stále strmější. Už jsme se sesunuli o 0,8 procenta HDP níže, než jsme byli na konci loňského roku. Je to dokonce strmější sešup než ve Španělsku nebo Itálii, které jsou každý den v novinách v negativních souvislostech. Hůř – ale ne moc - je na tom jen Kypr, který v posledním čtvrtletí klesl o 1,3 procenta. A nejspíš i Řecko, jehož čísla v evropských statistikách zatím chybí.

Musíme tedy ještě pár dní počkat, než si potvrdíme, zda pravice splnila, co slíbila, že nepůjdeme „řeckou cestou“. Nanejvýš však půjdeme jen kousek vedle.

Otázka zní ve skutečnosti jinak – jak dlouho ještě budeme mít pravicovou vládu, která nejenže ekonomice nepomáhá, ale vysloveně škodí? A necháme stranou, zda tím něco sleduje, nebo jí jen věci přerostly přes hlavu. Vidíme však aktivní příspěvek k poklesu hospodářství, přinejmenším ve dvou směrech. Tím prvním je škrtací mánie, která vede ke každoročnímu ořezávání nejen dávek a veřejných služeb, ale i nutných investic. Rozsah těchto zásahů vidíme třeba na vývoji českého stavebnictví, které se v březnu propadlo meziročně o více než 10 procent (bytová výstavba o 20 procent), a v poslední době i v průmyslu, který klesl o 6 procent. Vláda přesto sází jeden stomiliardový deficit za druhým. Podíl státního dluhu k HDP, který se za nás dlouhodobě držel 28 procent, zvyšuje bezmála na dvojnásobek. Na konci letošního roku to může být už 48% HDP. V kontextu zadlužovacího sprintu Nečasovy vlády působí všechny debaty o tzv. ústavní dluhové brzdě, která má samozřejmě omezit až tu příští vládu, poněkud komicky.

Kdo to všechno zaplatí? To už vládu taky napadlo, a tak tím druhým aktivním příspěvkem k poklesu ekonomiky je zoufalá snaha nahradit klesající daňové příjmy zvyšováním daní a nejrůznějších povinných nebo nevyhnutelných plateb.

Když to sečteme, lidé přicházejí o práci, ale i z toho mála, co vydělají, jim stále víc sebere růst DPH, cen léků a nehorázné platby za to, co si ve skutečnosti předplatili prostřednictvím daní a pojistného. K tomu zdražování energií, nájmů, dopravy… Těžko se divit, že ekonomika je v šoku.

Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní zveřejnilo analýzu vývoje příjmů a výdajů domácností, jejímž základem je zjištění, že v roce 2012 reálné mzdy klesly o 0,6 procenta. Kdo tedy posuzuje svoji mzdu podle toho, zda si za ni může koupit více než loni, ten zjistil, že koupit může méně. Vlastně si koupí ještě méně, než by se zdálo z této statistiky, protože lidé se cítí ohroženi a kdo může, odsunuje další část příjmů do rezervy na spořícím účtu.

"Domácnosti omezily nejen své zbytné výdaje, ale také nákupy základního zboží a služeb. Reagovaly tak na předchozí pokles svých příjmů a obavy z nezaměstnanosti i možných dalších restriktivních opatření," konstatuje pod tíhou faktů i samotná ministerská analýza.

Domácnosti se postí, v průmyslu se zastavily investice. Výrobci jsou zavlečeni do chmurného kruhu klesajících cen nikoliv proto, že je tam zavedla drsná soutěží s technologickými zázraky jako je tomu u chytrých telefonů nebo tabletů, ale protože není poptávka. Centrální banka má úrokové sazby na technické nule, ceny výrobců spadly pod nulu a vláda zvýšila DPH, aby dorazila i ty, kdo ještě mohou dýchat.

Ekonomický vývoj v posledních třech letech jasně usvědčil Nečasovu vládu z odpovědnosti za problémy tuzemské ekonomiky. Stačí se podívat na přiložený graf, který ukazuje vývoj HDP po jednotlivých čtvrtletích. Je zde jasná časová a věcná souvislost mezi zahájením reforem Nečasovy vlády a zpomalením růstu a posléze poklesem českého hospodářství. Byl to leden 2011, kdy Nečas a Kalousek spustili svůj daňový a rozpočtový balíček, v němž zvýšili sníženou sazbu DPH z 10 na 14 procent, omezili výdaje na platy ve veřejném sektoru a škrtli miliardy vládních investic. Reakce ekonomiky přišla hned ve druhém čtvrtletí 2011 a od té doby se zpomalování nezastavilo. Počátkem roku 2012 v reakci na další škrty přešlo do recese.

Odpovědnost domácích chybných reforem za útlum ekonomiky a rekordní nezaměstnanost je vidět i v mezinárodním srovnání. Ve střední Evropě máme nejhorší výsledky. Všem našim sousedům se v letech 2011-12 dařilo ekonomicky lépe.

Nečasova vláda nedokázala stabilizovat veřejné rozpočty, její reformy ale podrazily nohy domácí ekonomice a zvýšily nezaměstnanost. Stále totiž máme 100 miliardové roční schodky státního rozpočtu. Takto vysoký deficit přitom měla vláda vedená ČSSD jen jednou, v roce 2003, kdy financovala odstranění škod katastrofálních povodní ze srpna 2002 společně se sanací ztrát České konsolidační agentury.

K čemu je nám dobrá Nečasova vláda, která jen škodí a nemá žádné výsledky? To je otázka, která nesmí zapadnout.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Yosif K napsal(a):

Místo toho, abychom veřejně debatovali o dramatickém faktu, že je naše země v nejdelší hospodářské recesi v novodobé historii.....
KONEC CITATU....

Ta recese to je fakt strašná věc. Přímo tragická. Tuhle jsem viděl na karláku jak nějakej chlap spal na lavičce a místo polštáře měl akorát 4 tetrapaky krabicový sangrie, taková bída - todle za socanů vůbec nemohlo bejt.
Chce to zvolit Sobotku za premiera. Na potkání slibuje následující:
1) Sníží deficit státního rozpočtu.
2) Zvýší výdaje na sociální dávky, důchody, školství, kulturu, vědu, dopravu, atd atd.

S VLÁDOU cssd nastane ráj proletářů na zemi a era věčné nebeské harmonie.
21. 05. 2013 | 11:55

odvolat, ničí zemi napsal(a):

Za to, že si od Američanů koupíme jadernou elektrárnu, budeme si smět koupit i olétané stíhačka.
No neberte to.

A Kalousek měl pod zemí zakopaný milión litrů lihu.
Tedy, o co policie náhodou zakopla. Ve skutečnosti celá Ostrava stojí na zásobách lihu.
Až ho začnem těžit, budeme bohatí.

No, asi spíš ten Kalousek bude.
Koho chce Pámbu zničit, tomu zatemní mysl.

Ano, Kalousek zdražuje o 100%. Výpis z rejstříku trestů stál do roku 2012 50,-Kč, dneska 100,-Kč.
Na odklánění se peněz vždycky nedostává.

Někdo by je měl zastavit, Miloši.
21. 05. 2013 | 11:56

kdo to říká ten to je, tomu se to rýmuje napsal(a):

Yosife, a co ste v tom vyhlášenym parku dělal vy.
Ste si něco nahříval na lžičce?
21. 05. 2013 | 11:58

Evik napsal(a):

Ráj na zami není a nebude.Pan Sobotka není spasitel a spasení neslibuje.To dává jen Ježíš kristus.Ale s jeho požehnáním můžou všichni lidé dobré vůle i ateisté.Zemanovci a katolické buzny vyhnat špatnou vládu,zvolit dobrou nebo aspoň lepší a poctivou prací jí pomoci.Naše babička říkávala-Bez Božího požehnání marno lidské namáhání ale taky bez lidského namáhání marno Boží požehnání.Naše země stále ještě požehnaná je.Kdo tomu nevěří ať se podívá na Oklahomu.Bůh žehná.Takže co my?Vyhrnem si rukávy,lehneme si do trávy a nebo budem něco dělat?
21. 05. 2013 | 12:04

Analytik napsal(a):

I Nečasova vláda má pro nás veliký a pozitivní význam.
Žádná další vláda už nemůže být horší, takže nás čekají světlé zítřky.
Tedy alespoň ty z nás, kteří neumřou hlady.
21. 05. 2013 | 12:05

český maloměšťák napsal(a):

Sobotka
Co říkáte na nákup stadionu Baníku Ostrava - socodesáky, za poeníze daňových poplatníků ?
Co soudíte o podpoře Nové Karolíny, tedy v podstatě nezákonné podpoře soukroméhpo podnikatelského subjektu - kdy se za peníze daňových poplatníků buduje přeložka zastávky tramvaje tak, aby byla blízko Nové Karoliny, kdy yse za peníze daňových poplatníků buduje silniční přivaděč k Nové Karolíně.
Máte ještě stále Kajnara v kádrových rezervách ?

Vyberte si nejprve svou žumpou - páchnoucí působíte nevěrohodně.

Jenom Colours of Ostrava nestačí. To je metoda knížete Potěmkina.
21. 05. 2013 | 12:09

Yosif K napsal(a):

Odpovědnost domácích chybných reforem za útlum ekonomiky a rekordní nezaměstnanost je vidět i v mezinárodním srovnání. Ve střední Evropě máme nejhorší výsledky. Všem našim sousedům se v letech 2011-12 dařilo ekonomicky lépe.

KONEC CITATU.

Všechny ostatní vlády ve střední evropě mají také rzchlejší nýárůst zadluýenosti a vyšší státní dluhy, ale to jsou samozřejmě detaily na které lumpenproletaiát nedohlédne. GHlavní je vzhrát volby, pak už se troubům řekne že ekonomická situace nedovolila blůa bla.....

Proletáři, volte CSSD!!!
Vyšším zadlužením k nekonečné prosperitě, čím více dluhů, tím vyšší blahobyt!!!!

Avanti o popolo, alla riscosa!
Bandiera rosa!
21. 05. 2013 | 12:09

ld napsal(a):

Rád bych možnému budoucímu premiérovi země připomenul, že tady se to jmenuje Česká republika, jeho strana se jmenuje Česká, že existuje něco jako Ústava České republiky atd. Hybridy viz výše si může nechat od cesty, do Novy, nebo na kolotoče.
21. 05. 2013 | 12:11

Yosif K napsal(a):

Evik napsal(a):
Ráj na zami není a nebude.Pan Sobotka není spasitel a spasení neslibuje.
KONEC CITATU.

To ne, pan Sobotka jen slibuje že bude zároven méně utrácet a více utrácet. Metanoloví proletáři ze Šumbarka mu plně důveřují. CSSD má příští volby v kapse.....
21. 05. 2013 | 12:12

český maloměšťák napsal(a):

Glasgow Rangers prostě krachl. Mnohem slavnější klub jak Baník Ostrava, v ,mnohem bohatším městě a státě.
Ostrava potřebuje čistý vzduch, zlepšit městskou dopravu, opravit silnice, investice do škol...

Vy pantem melete tak a jednáte jinak, Sobotko.
21. 05. 2013 | 12:13

Dan napsal(a):

Takže konečně i Bohouš se vyjádřil k tomu, zda se smí psát slovo buzna. Výborně, tak to bychom měli odškrtnuto.
21. 05. 2013 | 12:14

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To že za vlád pravičácké ods zdoháníme a předháníme, kdysi strašené Řecko a Kypr evidentně voliči této pseudopravicové koalice yosífkovi nevadí.
Prostě za vlády s.Nečase a s.Topolánka třeba do banánové republiky bez banánů...hahaha.....
Tak prostě vypadadá vymytý fanatický pseudopravičáček!
21. 05. 2013 | 12:14

jenicek napsal(a):

Reformy Nečasovy vlády? Cože, jaký reformy? Tady se o reformách 15 let jen kecá, případně se změní nějaká sazba o 1% a říká se tomu reforma.
21. 05. 2013 | 12:15

VFISCHER napsal(a):

MILIONY KECŮ VŠECH BAREV ! ! !

Sobotko, za to, že jsme se stali neokoloniální rozvojovou gubernií, banánistánem Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán se zcela zjevným kolapsem státní správy, justice a policie, za tuto tragedii novodobého českého státu můžete všichni vy exhibující žvástalové všech partají rukou společnou a nerozdílnou ! !

Váš Paroubek, Fencl, Zgarba, Palas a Standa Křišťál jsou stejní zločinci jako celá gangstergarda Kaloukova a Nečasova ! Vy všichni rukou společnou a nerozdílnou počínaje Klausovou kuponprivatizací jste způsobili katastrofické rozkradení a rozložení státu ! A to co nyní prožíváme, jsou důsledky hospodářského kolapsu, který zde nastolily vlády chamtivých arogantních neumětelů, vlády, které jsoujen zástěrkami vlád gangsterských klanů rvoucích se veškeré zdroje státní kasy bez ohledu na barevnou příslušnost !

Nedělejte tady ze sebe spasitele, když jím nikdy nebudete a nemůžete být ! Jste naprostý osobnostní slabinger - svazák v červených trenýrkách, který v životě nedělal nic, jen platichařil a parazitoval v partajních klikách !!

Táhněte do háje s veškerými vašimi proklamacemi, brzy se ukáže, až přijde na lámání chleba, že jste stejně neschopný jako Kalous-nečas !
21. 05. 2013 | 12:28

Neudržitelný napsal(a):

Autor
""Domácnosti omezily nejen své zbytné výdaje, ale také nákupy základního zboží a služeb. "
Představ si to, všichni omezili a nic se neděje, nikdo nemá hlad, jen se začínáme chovat normálně, přestáváme nakupovat něco co nepotřebujeme, přestáváme žít nas dluh. Ale to Vy pane Sobotko nechcete. Vy jste jistě zastáncem opačného trendu. Žít na dluh je přece tak snadné, když se úroky neplatí, když se rozdává z budoucnosti.
21. 05. 2013 | 12:30

čert }:o) napsal(a):

Normálně mi toho Zemana začín být líto
Jednou je to Klausovec a teď zas tajný
spojenec Nečasovy vlády nebo virózní
umělec a tudíž na odvedení pozornosti
protiputnovec a Sobotka všechno vymákl
a ví a jen se Sobotkou dojdem k lepším
zítřkům a nezměrného bohatství do všech
příbytků
Sobotkova vláda má jasné stanovisko!!
To je fakt který nesmí zapadnout!!!!!
21. 05. 2013 | 12:31

neo napsal(a):

ld:

chraň bůh abys někdy někomu vykládal, že jedeš na Slovensko. Protože je to Slovenská republika a hybridy si nech pro Novu a na kolotoče.

A jestli někdy řekneš Německo, Rakousko nebo Švédsko, tak skončíš s hybridama v pekle. A bacha na Monako !
21. 05. 2013 | 12:35

Dumpling napsal(a):

č.m.
"buduje přeložka zastávky tramvaje tak, aby byla blízko Nové Karoliny"

Nová Karolina - to je Peaková?
21. 05. 2013 | 12:36

David napsal(a):

"...Těžko se divit, že ekonomika je v šoku.

...v roce 2012 reálné mzdy klesly o 0,6 procenta. Kdo tedy posuzuje svoji mzdu podle toho, zda si za ni může koupit více než loni, ten zjistil, že koupit může méně. Vlastně si koupí ještě méně, než by se zdálo z této statistiky, protože lidé se cítí ohroženi a kdo může, odsunuje další část příjmů do rezervy na spořícím účtu.

"Domácnosti omezily nejen své zbytné výdaje, ale také nákupy základního zboží a služeb.

...vláda zvýšila DPH, aby dorazila i ty, kdo ještě mohou dýchat.

...Je zde jasná časová a věcná souvislost mezi zahájením reforem Nečasovy vlády a zpomalením růstu a posléze poklesem českého hospodářství...."

---------------------------------------------

Tupé škrty, jako i naprosto zbytečné snížení platů ve státní správě o 10% vedly k nedostatku poptávky.

Jednou z hlavních příčin krize je i krize z NADVÝROBY.

Stačí si jen představit, co se bude dít, až významná většina lidí se začne chovat podle zásad zdravého životního stylu a o akcelerující produktivitě práce ani nemluvě. To pak bude nezaměstnanost 50%.

Bude to chtít odvážná řešení, jako například celosvětový zákaz daňových rájů, úplný zákaz akcií na doručitele, zastavení přímo zrůdných dotací z EU, zavedení systému --- Jeden stát = jedna STÁTNÍ banka, čtyřdenní pracovní týden, silné snížení nezasloužených platů vedoucím pracovníkům, zastavit rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými apod.

Protože však nikdo tu odvahu nedostane, proto nás čeká velká a nezadržitelná katastrofa.

Prostě nás zcela zákonitě čeká dlouhodobé "L" a pak ještě několik dalších "L" a dalších "L", až se ocitneme opravdu na dně.

Na ekonomický růst proto zapomeňme.

Dobře už bylo.

Protože platí, že naděje umírá poslední, proto začněme pracovat na novém druhu růstu, a to na růstu morálky - mravnosti.

-------------------

"...K čemu je nám dobrá Nečasova vláda, která jen škodí a nemá žádné výsledky? To je otázka, která nesmí zapadnout...."

------------------

K čemu jsou nám opoziční řeči, která jen analyzují, ale nepřichází s lepší konkrétní alternativou? To je také otázka, která nesmí zapadnout.
21. 05. 2013 | 12:43

ld napsal(a):

neo,

co byste poradil na Ukrajině, Islandu, Burkině Faso či Itálii?
Že jste neo, a trouba co neví kde žije?
Jestli máte třeba řidičák, zkuste si jej přečíst.
21. 05. 2013 | 12:44

Targus napsal(a):

To čm:

Trošku brzděte. Vyčítat stavbu silničního přivaděče v délce stovek metrů a přeložku tramvajové zastávky, to už trochu přeháníte.
Pokud vám Ostrava smrdí, kupte si respirátor, anebo zastřelte Mittala. Ta první varianta vás přijde levněji.

O Baníku jsem už tady psal, Město získalo pozemky a budovy, je jen otázkou, zda odpovídá cena. Pokud Baník lehne a bude se prodávat ve správnou dobu a za normální peníze, město nemůže prodělat. Za kolik se prodává metr čtvereční v centru Ostravy?
21. 05. 2013 | 12:45

martin_k napsal(a):

pamatuju si jak tu před cca 3lety někteří pomatenci hlásali, že toto je vláda nejlepší jaká mohla vzniknout. tím atgumentovali i to, že prezident nepověřil "vítěze" voleb prvním pokusem o sestavení.....že prý by se zbytečně ztrácel čas
21. 05. 2013 | 12:46

martin_k napsal(a):

targus:
no nevím.....metr čtvreční poddolovaného uzemí....tam snad může stát jenom ten stadion
výjimečně v tomto souhlasím s Kalousekem - jak příště nějaý ostravák cekne cosi o dotacím tak by se jim tohle mělo omlátit o hlavu
21. 05. 2013 | 12:48

JF napsal(a):

už jste podali žalobu na Nečase ve věci nedodržení zákoných podmínek kontrasignace a úředního postupu Klausových amnestičních dekretů posametové rozkrádačky? (např. viz. srovnání s Benešovými dekrety) Kdy bude vydán jednoduchý zákon že "Klaus zasloužil se o stát".

Tohle jsou jinak jen značně obecné kecy. Co takhle něco konkrétnějšího? pak možná odpadnou podobné plamenné projevy a možná to spíše bude zajímavý epizodní seriálek. Soudruzi z první linie vyprognozované národní fronty ...
21. 05. 2013 | 12:50

český maloměšťák napsal(a):

Targus
Ta přeložka a přivaděč mají jediný význam a tím je snaha podpořit developerský projekt Nová Karolína - a to za peníze daňových poplatníků.
Důsledkem je pak např. vylidňování tradičního centra a prázdné nebytové prostory patřící drobným vlastníkům
Mimochodem - už samotní nájemci v Nové Karolině se sdružili, aby tlačili na změnu vazalských smluv.

To jako myslíte, že se bude na trávníků stavět další městečko duchů ?
Kvartýry ve Zlaté Bráně se prodávají snad už pět let.

Vy máte na těch stavbách nějaký interes ?
Jiný, než že je financujete z vašich daní ?
Vozíte tam štěrk, nebo co ?

" Město nemůže prodělat"...to myslíte vážně ?
Už teď prodělává /náklady obětované příležitosti/.
21. 05. 2013 | 12:51

český maloměšťák napsal(a):

Pardon ...Ostravská Brána.
21. 05. 2013 | 12:53

Kelt napsal(a):

Nejhorší,co se může politikovi stát,že se stane směšným.
Této mety se již dobral svazáček Péťa,svého času předseda podnikového výboru SSM(béčka KSČ),nyní předseda pravicové vlády rozpočtové odpovědnosti a boji proti korupci.
Na kritiku krize české ekonomiky paušálně odpovídá ve smyslu,že jsme na tom lépe,než Bangladéš a ratingové agentury nás milují a faktický předseda vlády Kalousek to doplňuje sugestivní otázkou,zda máme všichni boty-a pokud ano,tak ať kušujeme.
A dodává,že vláda permanentně reformuje.Bohužel všechny ty "reformy":sociálního systému v gesci Drábka,školského systému v gesci Dobeše, nejlepšího MŠ od bod Marie Terezie/dle Klause/,zdravotnicví počínaje Julínkem a konče Hegerem a zlatým hřebem působení opilce Kalouska,který šetří,ať to stojí,co to stojí vyústili v recesi,která přešla plynule do krize.
Že se přesouváme na Balkán a vláda se jen zoufale snaží vydržet ještě rok,to Yosifům a dalším pravicovým komsomolcům uniká.
Rostou nám počty milionářů a miliardářů-v tom punktu jsme nedostižní v celé střední Evropě.
21. 05. 2013 | 13:00

neo napsal(a):

ld:

krom Burkiny Faso už všechny jednoslovný název maj, takže neni co řešit a Itálie je taky Italská republika. Takže co si to dovolujete tvrdit, že existuje nějaká Itálie? Takovej hybrid fuj :)

A Francie totéž.
21. 05. 2013 | 13:11

SergioL. napsal(a):

ZÁSADNĚ!!! NESOUHLASÍM, ABY SI HOMOSEXUÁLNÍ PÁRY OSVOJOVALY DĚTI...(NATOŽ ADOPTOVALY).
Můj názor nemá co dělat s homosexuály...chci se zastat dětí, které by do takového prostředí měly přijít.
21. 05. 2013 | 13:12

Ládik!!! napsal(a):

Pane Sobotka,
Vy už premiérem nikdy nebudete, možná je to pro Vás dobře. Zeman Vás nikdy nepověří sestavením vlády, i kdyby ČSD pod Vaším vedením nedejbože vyhrála volby. Hledejte si práci, ale ne v oboru s požadavky na znalosti z ekonomie - nemáte dobré reference. Budete to mít těžké.
21. 05. 2013 | 13:13

čumil napsal(a):

Případ Putna jen dokládá obecnější poznatek, že tzv. zaběhnuté procesy za přispění kasinového kapitalismu (původně volný trh) prokazují neobvyklou schopnost společensky rozkládat naši komunitu a současně z ní nezaslouženě odvádět obecní, naše peníze ve prospěch jednotlivců a skupin. Tento vzorec funguje všude, ve zdravotnictví, ve školství. O to více je to zákeřnější, kde se to týká všech, zde mám na mysli všechny ty dodavatele a distributory vody, plynu, elektřiny, kteří těmi svými inflacemi, valorizacemi, náklady na představenstva, dozorčí rady, podloudnými kšeftíky zvyšují cenu energií, tím pádem cenu bydlení, zvyšují náklady všem, kteří jen chtějí slušně žít, pracovat a vyrábět.
21. 05. 2013 | 13:19

neo napsal(a):

SergioL.:

ZÁSADNĚ!!! NESOUHLASÍM, ABY SI HETEROSEXUÁLNÍ PÁRY OSVOJOVALY DĚTI...(NATOŽ ADOPTOVALY).
Můj názor nemá co dělat s heterosexuály...chci se zastat dětí, které by do takového prostředí měly přijít.

------------------------------------------------

vidíte ten "rozdíl" ?

V rodině jsou podstatné trošku jiné věci pane, než orientace.
21. 05. 2013 | 13:19

žvotem zkoušený optimista napsal(a):

Analytiku
Jste dítě.
Být hůř může vždycky.
Jen líp už bylo.
21. 05. 2013 | 13:30

SuP napsal(a):

A TOHLE se sápe na ministerstvo financí!
Mistři grafických zkreslování čehokoliv, zkuste si příště pod ty svoje sloupečky domalovat v měřítku těch zbývajících 100%. Budete čumět, jak potom nahoře (na grafu) ty vaše zoubečky celonárodní tragédie budou nevýznamné.
21. 05. 2013 | 13:30

Levičák napsal(a):

Mě by jen zajímalo, zda je tady ještě nějaký větší blb než JOSIF K.. Má se snad nechat permanentně levicově smýšlející část blogerů nechat tímto člověkem urážet. Co dělá správce blogu? To jsme to dopracovali. Ať žije demokracie. Bravo...
21. 05. 2013 | 13:32

Smolík napsal(a):

Bohouši, Vaše ekonomické schopnosti jsou na úrovni Kalouska. Vaše submisivní povaha ve vztahu ke spolustraníkům Vám i nám připraví nejednu těžkou chvilku. Měl jste být radši tím knězem jak chtěla maminka.
21. 05. 2013 | 13:34

Petr. napsal(a):

Vláda vládne mizerně! V tom máte pravdu pane předsedo. Ale Váš článek neřeší chaotické vládnutí, ale jako obvykle se snaží odvést pozornost od nesmírného zbohatnutí křišťálového Standy ve funkci předsedy vlády ČR a předsedy levicové ČSSD, jehož jste byl fanatickým podporovatelem.
ČSSD bude věrohodná až se vyrovná se svou křišťálovou minulostí, stejně jak správně chcete o komoušů.
Jinak stále platí rovnice: 18=20-2
21. 05. 2013 | 13:36

čert }:o) napsal(a):

SuP
bohužel SuPe tak to je a bohužel má
Sobotka pořád hodně skalních příznivců
A to je tragédie
To je průser
21. 05. 2013 | 13:37

dítě není korektnický pokusný králík napsal(a):

neo
Znal jsem dvě lesby, který chovaly kočku.
A ani ta to s nima nemohla vydržet a utekla.

K orientaci postačí mapa a buzola.
K výchově dítěte by se měl vydávat zbrojní pas.

Taky jsem měl známou, která adoptovala malou cikánečku. Pak ještě zatoužila po dalším, takže si sjednala sílu na jednu noc. Přikryl jí obličej ručníkem a trefil se.

Naštěstí ji pak zverbovali nějací sektáři a vymyli jí mozek, takže děti víceméně vychovávali (i když trochu zvláštní) věřící.
Někdy se všechno nečekaně v dobré obrátí.

Cesty Páně jsou rozličné.
21. 05. 2013 | 13:39

K.M. napsal(a):

Nečasovou vládou končí bezkoncepční vládnutí všech politických stran, které se
podílely na moci od listopadu 1989, ale které si MČČ s jeho omezeným rozhledem tvora žijícího po "jaru" roku 1968 dalších 20 let v ZOO..., do řídících orgánů státu navolil...

Nyní, v čase před nadcházejícími - a dá-li česko-moravsko-slezské kotlině bůh..., ještě svobodnými... volbami - by se již měli občané již dnes začít důkladně rozhlížet po schopných, morálně silných jedincích kolem sebe, kterým by mohli s důvěrou svěřit zastupování jejich zájmů...

Všichni potenciální kandidáti by měli dobrovolně projít důkladnou prověrkou, a to především jejich majetkových poměrů..., již nyní by měly občanské iniciativy začít usilovat o odtajnění akcií, a to nejen "solárních baronů...",
jinak si do spolurozhodování o jejich budoucnosti navolí zájmy stejných koncernů, kterými jsou dnes vydírány politické strany..., které to dovedly tam,
o čem pojednává článek...

Je to jediná cesta k šanci na nový začátek, který bude po letech marnotratnosti
celé společnosti velmi tvrdý...,
neboť ještě se neudělala skutečná inventura rozprodeje zájmů občana ČR...

Je to však jediná cesta k záchraně společenství čecho-moravanů a slezanů...

K.M.
P.S.: Poslední události taky znovu připomněly nutost zavedení psychotestů...
21. 05. 2013 | 13:40

Joe Ratata napsal(a):

Teď poslouchám Péťu jak se mu od huby práší,když vysvětluje tunel II.pilíře,až snad sám sobě věří,nebo nás má za pitomce.
Tolik polopravd i vyložených lží se jen tak neslyší.
Musí nějak obhájit tunelování budoucnosti.
21. 05. 2013 | 13:40

ld napsal(a):

neo,

nemám vám to za zlé, že jako imigrant netušítem jak se tato republika jmenuje.
Ale Sobotka je dokonce jejím zaměstnancem; má diplomatický pas, je to zákonodárce, pravděpodobný oficiální představitel země. Tedy zkratky, žargony, přezdívky, to lze užívat třeba na sjezdovce u grogu, nebo ve výtahu zemljanky. Ale nazývat tak poturčeně svou zemi, myslíc si, že tak získá respekt pro zemi, kterou zastupuje, to tak možná u hypís v rauši.
21. 05. 2013 | 13:41

kopřík napsal(a):

Pane Sobotko,
Vaše poznámka ke cause "Putna" mě příjemně překvapila svou jednoznačností. Je vidět, že jste si správně vyhodnotil, že se Zemanem se dostanete do konfliktu dříve nebo později tak jako tak, a nemá cenu poklonkovat jako někteří Vaši nejmenovaní straničtí "přátelé". Jen tak dál.
21. 05. 2013 | 13:41

Ládik!!! napsal(a):

Zrovna slyším meluzínu v komíně. To si vždycky vzpomenu na Bohuša Sobotku.
21. 05. 2013 | 13:42

ndy si znázorněte z čeho HDP pozůstává napsal(a):

SuP
Uklizeč savany se domnívá, že v ekonomice lze přežít i pád o 40% HDP.
Měl by pak hodně potravy.
21. 05. 2013 | 13:44

tam to maj do polska blíž napsal(a):

Ládíku!!
Ve Slezsku uzená žebra ještě jsou?
U nás už jenom z potulných psů.
Nutno ale mít komín s udírnou.
21. 05. 2013 | 13:49

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Mě jen není jasné, zda si diskutéři pod blogem myslí, že jejich návrhy ve formě štěkající smečky svědčí o smysluplnosti jejich myšlení a zda se tím odlišují od marastických českopseudoelit?
21. 05. 2013 | 13:50

neo napsal(a):

dítě není korektnický pokusný králík:

to víte, nebylo by od věci zjistit, kolik heterosexuálních partnerů topilo koťata či vyhodilo psa na ulici. Asi byste se divil.

ale stačí kauzy týrání dětí. Kolik z takových bylo homosexuálních párů?
21. 05. 2013 | 13:52

Karl IV. napsal(a):

Čeští národovolci stále žádají jakési reparace po Německu, snad by bylo dobré, kdyby Německo poskytlo roční stáž občanům Česko, občanskou, úřední, podnikatelskou, pak by se snad země opět jmenovala smysluplněji a ...
21. 05. 2013 | 13:54

neo napsal(a):

ld :

Nejsem imigrant. Narodil jsem se zde stejně jako moji rodiče, prarodiče i praprarodiče.

jste mimo, všichni mluví o Spolkové republice Německa jako o Německu, o Italské republice jako o Itálii, o Francouzské republice jako o Francii, o Slovenské republice jako o Slovensku , jen některým vadí když se o České republice mluví jako o Česku.

V dobách, kdy jsme byli Československá republika (vynechávám federativní, socialistická apod) tak také nikomu nevadil název Československo a běžně a hojně se užíval. Po rozdělení se Československo jen rozdělilo na Česko a Slovensko.
21. 05. 2013 | 13:58

Dumpling napsal(a):

neo

"Jste mimo, všichni mluví o Spolkové republice Německa jako o Německu, o Italské republice jako o Itálii, o Francouzské republice jako o Francii, o Slovenské republice jako o Slovensku , jen některým vadí když se o České republice mluví jako o Česku."

Ano, je třeba si zvyknout, i když to možná zní poněkud ohavně. I když je to ekvivalent hitlerovské "Tschechei".
Ale je třeba vycházet z kritérií, která propoenenti názvu "Česko" uvádějí:
1) je třeba preferovat jednoslovný název
2) tradiční označení "Čechy" je věcně nesprávné, neboť pomíjí ostatní území, jako jsou např. Morava, Slezsko, Chodsko, atp.
3) ani zkratka "ČR" není správná

Z toho sdůvodu také nikdy nepoužiji pro zemi, jejíž hlavním městem je Washington, označení "Amerika", neboť
1)je věcně nesprávné, neboť to by zahrnovalo všechna pzemíé od Kanady po Patagonii.
2) rovněž není správné používaT dvojslovné "Spojené státy" nebo zkratku "USA"
3) jediný správný jednoslovný název je odvozen stejně, jako "Česko".

Je to "Americko".
Toto označení jako jedině správné doporučuji.
21. 05. 2013 | 14:20

Joe Ratata napsal(a):

Karlíku,
myslíte snad Böhmen und Mähren?
Ale to už přece dávno jsme,jen si říkáme Česko.
Ale nebojte,i to se poddá,jen to bude ještě nějaký (Ne)čas trvat.
21. 05. 2013 | 14:23

český maloměšťák napsal(a):

Dumpling
Americký dolar, australský dolar...
Švédská koruna, česká koruna...
------------
Spojenostátoamerický dolar....českomoravskoslezskovalašskohanáckoromská koruna...
21. 05. 2013 | 14:33

neo napsal(a):

Dumpling:

u Ameriky je dle všeho přesně opačný problém než u Čech.

zatímco Čechy nezahrnujé Slezsko, Moravu tak Amerika zahrnuje Kanadu a spol. ovšem míněno jako světadíl. Jde jen o zvyklosti. Pokus je zvykem nazývat Amerikou jen spojené státy americké, nevidim problém.

Česko považuji za správný jednoslovný název naší republiky, stejně jako považuji za běžné a správné jednoslovné názvy jiných republik již zmíněných (Německo, Francie, Itálie, Slovensko...)
21. 05. 2013 | 14:34

martin_k napsal(a):

neo není imigrant.....i když podle vyjadřování to vypadá na křížence bulhara s mongolem
21. 05. 2013 | 14:53

ale jinak království české zahrnuje věci napsal(a):

že by neo kulil voči

čmm
Valachy do toho prosím nepleťte. Jednak jsou to vpodstatě Rumuni, velmi perspektivní rasa a za druhé mají ty gule.
I když momentálně nevědí kde, protože je dali do zástavy.
21. 05. 2013 | 14:54

neo napsal(a):

martin_k:

jak se vyjadřuje bulhar křížený s mongolem?
Máte někoho takového v rodině či co, že to tak znáte?
21. 05. 2013 | 14:57

martin_k napsal(a):

neo:
jasně
21. 05. 2013 | 15:12

Mascotte napsal(a):

Naprostá většina občanů ČR je se stavem republiky spokojena. Kdyby nebyla, bylo by to vidět.
A naprostá většina těch kteří křičí, že je republika rozkradena, tak křičí proto, že se onoho kradení neúčastní.
21. 05. 2013 | 15:24

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Jsem rád, že to bude ČSSD kdo požene s.Nečase od hrantu...

a s ním celou tuto nechopnou, tunelářskou pravicovou koalici sestavenou ze samých stejných pravičáků, jako jsou ostatně ti jejich ovčané-voliči.

s.Nečasi neděkujeme a odchod pochodem chod. Bežte tam, kde jsou i ti vaši voliči...v p.....

Tuto zemi jste právě vy neschopní pravičáci zrujnovali, rekordně zadlužili, totálně vytunelovali a z občanů děláte vymyté ovce, které po obelhání, pak oškubete oholíte a to dočista.

Ods s pravičáckou koalicí straší občany Řeckem, Kyprem a PŘITOM JE PRAVIČÁCKÁ KOALICE V ČELE S ODS DOHÁNÍ, DOHNALA A CHYSTÁ SE PO NEOBOLŠEVÍCKU I PŘEDEHNAT! HAMBA TÉTO VLÁDĚ s.Nečase a jeho nepovedené, neschopné koalici. Běžte tam, kam patříte a už se nevracejte. Nikakdá modří soudruzi. Ptchuj.
21. 05. 2013 | 15:59

oranžový eurooptimistický pohůnek napsal(a):

Sobotko,ty oranžový zloději,vrať 7 mega cos nakradl na byt a neotravuj se svojí 7let trvající předvolební kampaní.
21. 05. 2013 | 16:15

SuP napsal(a):

Dumpling -
To "Americko" je tak úžasně pitomé, že vám za něj musím od srdce poděkovat, lepší příklad jste nemohl uvést!
Nicméně tu vaši přednášku o jednoslovných názvech států bych trochu upřesnil, protože "Česko" je hnusná umělina a zjednodušenina, prosazená z největšího podílu Vladimírem Železným (z Moravy) v době, kdy jako majitel celopološné televize si mohl dlouhodobě zpracovávat národ k obrazu své peněženky.
České jednoslovné názvy států světa jsou PŘEKLADEM (mnohdy zjednodušujícím) originálního názvu toho kterého státu DO ČEŠTINY a nikdo, kdo jejich jazyky nevládne netuší, co znamená jejich domovský název v jejich jazyce. To "Železného teorém", že Čechy, Morava a Slezko jsou dohromady Česko je základem všeho znechucení. Kolik obyvatel zeměkoule (třeba v Americe) ví, co jsou Čechy, Československo a kolik jich ví, co je Morava? A mimochodem, ci byste asi říkali, kdyby vám začali nutit "Moravsko"??? Přitom v Moravsku se platí českou korunou, mluví (skoro) česky a její obyvatelé mají české pasy i ostatní úřední doklady.
Název téhle republiky si stejně jako český jazyk zaslouží větší úctu.
21. 05. 2013 | 16:30

SuP napsal(a):

Mascotte -
Ta vaše poznámka má velmi racionální jádro!
Jen je třeba dodat, že sice neúčastní, ale RÁDI BY!!!
21. 05. 2013 | 16:32

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Kudy chodil, tudy krad občanský to demokrat !!!
21. 05. 2013 | 16:32

Dumpling napsal(a):

Dumpling

Jsem rád, že lidé jako neo a spol. nepoznali sarkasmus v mém pojednání o "Americku".
Trochu mě to překvapuje u českého maloměšťáka.

S Pozdravem " S Americkem na věčné časy a někdy taky jinak!"

Dumpling.
21. 05. 2013 | 16:38

z bláta do louže napsal(a):

pohůnku, zas to pletete

Je to: ve dne škodil, v noci krad, sociální demkrat.

Však uvidíte, až se parazit Mládek dostane na ministerstvo pfinancí.
Všechny daně bude vybírat dvakrát a po samostatných osobách jezdit parním válcem, co ho mají na dvoře libového domu.

Sociální inženýr Potůček jim bude radit, jak z lidí dělat žebráky plošně.
TOP a ODS jsou nesystematičtí amatéři.
21. 05. 2013 | 16:42

Marian napsal(a):

z bláta do louže
Projděte si statistiky o hospodářském vývoji od roku 1989 a zjistíte, že za vlád ČSSD ( třebaže nikdy neměla ve Sněmovně převahu a šlo o vlády koaliční (partnery v koalici byly pravicové strany) ekonomika rostla a stejně tak životní úroveň- zatímco za vlád ODS (pravice)pokaždé stagnovala a končila v červených číslech.
21. 05. 2013 | 16:49

neo napsal(a):

Dumpling:

právě že poznali knedliku.
snaha dehonestovat název Česko.
21. 05. 2013 | 16:53

Ládik!!! napsal(a):

Mascotte -
stav republiky je mi putna. Důležitá pro mě je moje spokojenost a vědomí, že nekradu. A tipuju, že takových lidí klidně může být většina. Mlčící většina. Halasná je vždy menšina, aby na sebe upozornila. Podívejte třeba na cigány.
21. 05. 2013 | 16:55

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To Marian, skutečně tomu tak je, jak píšete

páč pravice neumí nic jiné, tedy mimo naprostou neschopnost, neumětelství, ignoranci, aroganci a ideologii zářného modrého zítřku, než tunelovat a všechno co je náše rozkrást.
21. 05. 2013 | 17:14

Lukáš D. napsal(a):

Sobotka je hlavička. Zeman se spiknul s ODS a tak se zesměšní jen proto, aby ČSSD nevyhrála volby. :-D Ten první odstavec je vážně perla.
21. 05. 2013 | 17:26

Dumpling napsal(a):

neo

"snaha dehonestovat název Česko"

Tento název dehonestovat ani nejde.

S Americkem na věčné časy!
21. 05. 2013 | 17:26

Viola napsal(a):

"Prezident Zeman musí být ve skutečnosti tajným spojencem Nečasovy vlády."

A vás už také nemám ráda, jen jestli právě vy nejste tajným spojencem bůhvíkoho.
Také vás volit nebudu, ani pana Zaorálka.
21. 05. 2013 | 17:30

Viola napsal(a):

Buzny se spikly proti národu, hrůza a děs.
21. 05. 2013 | 17:32

Viola napsal(a):

Není nakonec Aktuálně.cz homosexuální forum?
21. 05. 2013 | 17:32

Lukáš D. napsal(a):

Viola : ano je a je řízeno agenty KGB které sem poslal znovuoživený Lenin.
:-D

PS a do zemana vstoupil Jelcinův duch aby to celé zastavil. Jak jsme ostatně viděli při vystavování klenotů.
21. 05. 2013 | 17:35

Fialenka napsal(a):

Ano, souhlas. Prezident nejmenováním Putny odvedl pozornost od důležitých věcí. Lepší by nejspíš bylo, kdyby profesory jmenovali rektoři vysokých škol, a to z důvodů, které vysvětluje Jan Štern.
Ať jim to jmenování prezident přenechá, u nás se stejně význam titulů přeceňuje. Až se tu rozvine vyšší úroveň demokracie, nebudeme mít před tituly přehnanou úctu. Podívejte na Skandinávce, u nich se prý nosí rovnostářství a nemají přehnaný respekt k osobám s vyšším společenským postavením. Na jejich vizitkách nenajdete tituly, ani se tituly neoslovují. Nedělají ze sebe, že jsou něco více než ostatní.
Jinak mně by ten transparent ke jmenování profesorem nepřekážel, protože proti homosexuálům vůbec nic nemám. Vadí mi naopak přístup Rusů, kteří proti nim dost vystupují (doufám, že se v tom Zeman nevzhlédl u Rusů). A nejhorší je to u muslimů, ti homosexualitu trestají smrtí.
A k těm důležitým věcem. Myslím, že bychom se v ekonomice a v životním stylu měli poučit u zemí s nejvyšší životní úrovní, jako jsou Dánsko, Norsko, Švédsko, Švýcarsko, Austrálie a Kanada.

PS
Otázka taky je, proč loupeživá pravice u nás po revoluci do dnes dostala takový prostor. Proč je lidem tak sympatická a proč naše hospodářství nenastavíme po vzoru Západu.
21. 05. 2013 | 17:44

Yosif K napsal(a):

David napsal:
1) Stačí si jen představit, co se bude dít, až významná většina lidí se začne chovat podle zásad zdravého životního stylu a o akcelerující produktivitě práce ani nemluvě. To pak bude nezaměstnanost 50%.

2) Bude to chtít odvážná řešení, jako například celosvětový zákaz daňových rájů, úplný zákaz akcií na doručitele, zastavení přímo zrůdných dotací z EU, zavedení systému ---
3) Jeden stát = jedna STÁTNÍ banka, čtyřdenní pracovní týden, silné snížení nezasloužených platů vedoucím pracovníkům, zastavit rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými apod.

4) Protože však nikdo tu odvahu nedostane, proto nás čeká velká a nezadržitelná katastrofa.

5) Prostě nás zcela zákonitě čeká dlouhodobé "L" a pak ještě několik dalších "L" a dalších "L", až se ocitneme opravdu na dně.

6) Na ekonomický růst proto zapomeňme.

7) Dobře už bylo.

8) Protože platí, že naděje umírá poslední, proto začněme pracovat na novém druhu růstu, a to na růstu morálky - mravnosti.
KONEC CITATU.
Technická poznámka - něco ano neco ne. Pořadě takto:
ad 1) nebude nezaměstnanost 50% pakliže se sníží podpory v nezaměstnanosti A ZDANĚNÍ PRÁCE, lidé si práci najdou.
ad 2) toto víceméně by pomohlo...
ad 3) toto by uškodilo, ve Francii mají 35 hodn prAcovní týden a nezaměstnanost roste a roste. Tato opatření jsou popuzlismus který by natropil více škod než užitku.
ad 4) katastrofa nastane jakmile stát bude chtít všechno řídit. Pokud budou mít podnikatelé rozumnou míru svobody, objeví se nové směry podnikání a žádná katastrofa nebude. Lidé si vždy něco najdou.....
ad 5) záleží na tom kdy stát přestane dirigovat půlku hospodářství - tam kde jde přes stát méně než 355 HDP, tam jsou lidé mnohem podnikavější a z krizí se dříve otřepou.
ad 6) ZDRAVY ekonomický růst záleží na inovacích podnikatelů. Od politiků je marné něco čekat - tedy kromě programů typu ruční kopání kanálu Dunaj Odra Labe.
ad 7) lépe už bylo ALE na dluh. Lidé se musí naučit žít s menším dluhy, pokud nechtějí každých pár let bvidět nový bankrot.
ad 8) morálka je žít jen s takovými dluhy jaké si člověk může dovolit. Pak nemusí žebrat o odpuštění dluhů.
21. 05. 2013 | 18:00

Viola napsal(a):

Fialenko

psala jste někdy něco ke skandálům v kalolické církvi ohledně homosexuálních kněží?
21. 05. 2013 | 18:02

Viola napsal(a):

Fialenko

" Prezident nejmenováním Putny odvedl pozornost od důležitých věcí."

Vůbec to není pravda, protože vystoupil na Žofínském foru a bylo to vysíláno v TV, kde se vyjádřil k ekonomice.
21. 05. 2013 | 18:03

Viola napsal(a):

David je chytrý kluk.
21. 05. 2013 | 18:06

Fialenka napsal(a):

Aha Violo, to jsem nevěděla a díky za upozornění :-)
21. 05. 2013 | 18:09

neo napsal(a):

Dumpling:

vy se o to snažíte. Názor vám neberu, klidně si říkejte dál Česká republika. Já upřednostním jednoslovný název Česko, jako to dělám u Slovenska(mimochodem, vy ne, že?)
21. 05. 2013 | 18:18

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsala:
A k těm důležitým věcem. Myslím, že bychom se v ekonomice a v životním stylu měli poučit u zemí s nejvyšší životní úrovní, jako jsou Dánsko, Norsko, Švédsko, Švýcarsko, Austrálie a Kanada.

PS
Otázka taky je, proč loupeživá pravice u nás po revoluci do dnes dostala takový prostor. Proč je lidem tak sympatická a proč naše hospodářství nenastavíme po vzoru Západu.
21. 05. 2013 | 17:44

Země jako Dánsko, Norsko, Švédsko, Švýcarsko, Austrálie a Kanada si musely napřed na svůj sociální luxus tvrdě vydělat než začaly stědře rozdávat.

Opačně to nefunguje.
Pokud se začnou rozhazovat sociáolní dávky a sociální luxus mezi lemply kteří na to nedokáží vydělat, tak to špatně dopadne. A to sice státním bankrotem.

To že rozhazovaní sociáolních dávek lidi samo o sobě nepromění k lepšímu jest dosvědčeno předvřčerejšímí kravály v Stckholmu, kde bylo vypáleno přes sto atitomobliůuů, škola a školka a parkovací garáž.

Myslíte že tzv "mladí švédové" ve Stockholmu Husby vandalizovali švédský majetek z hladu? To těžko, ve švédsku jsou nejvyšší sociílní dávky na světě ale lempli zůstali lemply. I když čirou náhodou pobírají nejvyší sociální dávky na světě.

Švédsko se dotalo ku svému sociálnímu komfortu tvrdou prací v období kdy přes 100 let žádné extra sociální dávky nebyly. Jakmile je zavedli na plné koule, sociální dávky začaly být zneužívany lemply a švédsko se začalo propadat. Akorát mají kliku že ve švédsku je podstatně méně lemplů než ve střední Evropě.
21. 05. 2013 | 18:22

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

jsem zvědavej, jaký deficity bude dělat sláveček. 40 miliard jde každej rok na podporu fotovoltaiky, prože vláda čssd "zdoje jsou" schválila zákon o podpoře obnovitelných zdrojů. a když sem se neska dočetl, že se chce soudruh špidla stát ministrem životního prostředí, tak jsem se nejdříve začal smnát. pak mě došlo, že to není p...l, ale realita a otevřela se mě kudla v kapse.
21. 05. 2013 | 18:23

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsala:
Otázka taky je, proč loupeživá pravice u nás po revoluci do dnes dostala takový prostor. Proč je lidem tak sympatická a proč naše hospodářství nenastavíme po vzoru Západu.
21. 05. 2013 | 17:44
Přerozdělovači jsou na levici - to je pravé loupežnictví.
100% přerozdělování ve švédsku (Astrid Lindgrenová měla marginální danovou sazbu 100%) vedlo k tomu že ve švédsku zvolili pravicovou vládu, jináč by všichni švédové přestali pracovat a žili by jen ze sociálních dávek a z práce načerno.

Švédští socalisté i tak způsobili téžké škody na protestantské poctivosti a morálce švédů. Švédi se naučili za jejich vlády podvádět danový úřad a pracovat na černo - což dříve absolutně nebylo.
21. 05. 2013 | 18:31

Yosif K napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):
jsem zvědavej, jaký deficity bude dělat sláveček.21. 05. 2013 | 18:23
Sobotka je zázrak, je to nový Ježíš Kristus. Deficity budou menší a sociální výdaje budou vyšší. Naposledy takhle dokázal Kristus nkrmit 5 rybami a 20 chleby 5 tisíc lidí.
21. 05. 2013 | 18:34

SuP napsal(a):

Problém pláče kvůli "nerůstu" tkví v tom, že za ČSSD se uzákonio, že mandatorní výdaje porostou cca o 30mld/rok. A to je cca 1,9% příjmů státního rozpočtu. Aby tahle rozežranost státních pohůnků byla vůbec něčím krytá, musí být RŮST za každou cenu aspoň těch 1,9.
Tak by mě zajímalo, která vláda už konečně přestane s růstem opruzovat a sníží ty zbytečné mandatorní výdaje. I "pravice" se svého času vytahovala, že to udělá. Levice to neudělá, ale předepíše vyšší desátky. Sranda je, že jim je nikdo nedá a budou čumět jak Slovák do hodin.
21. 05. 2013 | 18:50

SuP napsal(a):

čert }:o) -
".... má
Sobotka pořád hodně skalních příznivců
A to je tragédie To je průser ...."
21. 05. 2013 | 13:37
Neboj se čerte! Aspoň se máme čemu smát a ještě lepší to bude, až se budou pokoušet uplést z hovna bič!
21. 05. 2013 | 19:07

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Pane Sobotka, ten graf ukazuje přesně to co umí pravice v ČR.

Vždy když se nějak podvodem dostane pravice v ČR do vlády VŽDY JDE GRAF PŘESNĚ TÍMTO SMĚREM a to je OD DESÍTI K NULE ! Nikdy jinak !!

Ano, toto je to jediné co tito modrosvazáčci umí. Tedy mimo tunelování, lhaní a krádeží. Jsou to nuly, které míří k nuly.
21. 05. 2013 | 20:05

ex-nemo napsal(a):

Spojencem pravice je de fakto Sobotka, aspoň se o to horlivě snaží a ze všech sil jí pomáhá. Asi doufá že ho za to vládnoucí garnitura připustí k všeobecnému kradení.
Že na Zemana útočí komunista Dolejší je logické. KSČM je sametem zřízená pátá kolona pravice, určená mimo jiné k tomu aby vpadla každé potenciální opozici do zad, když je scénář ohrožen.
Jestli ale "levicový" Sobotka spolu s tou nejhorší modrobolševickou pakáží( k níž ovšemže patří i celý pan Putna)podráží levicového prezidenta, jemuž vlastně vděčí za to že je dnes předsedou nejsilnější strany, pak je to jasná známka zrady. Je faktickým podporovatelem sametového bolševického puče a pracuje na ožebračení a ponížení národa neméně než celá tak zvaná pravice.
Nesouhlasil jsem s komunisty v ničem ( a na rozdíl od mnohých jsem se s tím nikdy netajil), ale jednomu pomalu začínám věřit. Totiž že sociální demokracie je nejhorším nepřítelem, zrádcem obyčejných, pracujících lidí.
21. 05. 2013 | 20:21

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

yosif k,
sláveček má celkem sebevědomí a se zemanem se vubec nepáře. nechce zemanovi sedat na lopatu, ale už tam stejně sedí. v tomhle mu rozumím, že volil hajneho. to byl čistej pud sebezáchovy.
21. 05. 2013 | 20:39

Karel napsal(a):

A není ČSSD tajným spojencem ODS případně TOP. V čem se od nich liší? Tím, že jejich krádeže mají takový lidský rozměr a nejdou do miliard, jenom do milionů ? Tací lidoví zloději.
21. 05. 2013 | 20:41

ld napsal(a):

Vrátil jsem se z dovolené z Egyptska.
Klika byla, že jsme neletěli přes Lybijsko, ale měli mezipřistání ve francouzskovém Korsicku. Hnala se tudy bouřka z Mauretánska.
A tak jsem se stihl podívat i na Gibraltarsko alespoň z výšky, než jsme ukončili putování ve Velkobritsku. Ta pořádající, novozélandovská cestovka nemá chybu. Včas zmizela z Kyperska.

Neo, příští rok pojedu do Tukanska, tak se zastavím i u vás. Prý tam děláte starostu.
21. 05. 2013 | 20:47

ZdeněkJ.swnstar and napsal(a):

Ládik!!!
"Mascotte -
stav republiky je mi putna. Důležitá pro mě je moje spokojenost a vědomí, že nekradu. A tipuju, že takových lidí klidně může být většina."
Správně pane Ládíku, takových lidí byla ovšem většina i v Hitlerově "republice" i v socialistickém Československu a dnes, jak díte, by to mohlo být stejné.
21. 05. 2013 | 21:18

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

karel,
od kdy socani nejdou do miliard?
21. 05. 2013 | 21:25

fikus napsal(a):

za stav této země jste přímo odpovědný i Vy
21. 05. 2013 | 21:35

neo napsal(a):

ld:

jste opravdu tak hloupej?
tady nejde o koncovku sko , ale o jednoslovný název.

Egypt, Lybie, Korsika, Mauritánie, Gibraltar, Kypr
ve skutečnosti mají některé z nich tyto víceslovné názvy, ale používané jsou ty jednoslovné výše.

Egyptská arabská republika,Stát Libye, Mauritánská islámská republika, Kyperská republika
21. 05. 2013 | 21:56

Fialenka napsal(a):

Violo,
o těch kněžích (18:02) jsem si přečetla až dodatečně, protože jsem to kvůli Slunci svítícímu na displej neviděla.
Na to žádný názor nemám, jen to, že skandály kněží co zneužívají děti jsou primárně problém pedofilie.
21. 05. 2013 | 22:45

Fialenka napsal(a):

David
12:43
Ta nezaměstnanost by se vedle vámi uvedeného zkrácení pracovní doby snížila i vyplácením důchodu již po dvaceti letech práce. Nebo přímo vyplácením základního nepodmíněného příjmu. Četla jsem o dvou anketách, podle kterých by většina lidí chodila do práce, i kdyby nemusela.
21. 05. 2013 | 22:58

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Taková otázka, proč se u nás

drží již dvě desetiletí loupeživá pravice, nebo jak je možné že byla u moci čtyřicet let totalitní extrémní levice je na snadě, stačí si všímat jistých 'uvědomělých' ovčanů, jako ku příkladu Yosífek a hned je jednomu jasné proč tomu asi tak je.
Není si osobně si myslím, tak těžké toto uhádnout a je to vlastně i nasnadě proč, jak a za co.
Toliko malý příspěvek k tématu a věci od m.p.

P.S.: ještě malá poznámka ke komsomolci a jeho tápání od kdy? Inu přeci od jakživa, páč jejich(sociálních demokratů) filosofie není o chamtivosti a nenažranosti, ale o solidaritě a pomoci. m.p.
21. 05. 2013 | 23:21

Yosif K napsal(a):

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):
Vždy když se nějak podvodem dostane pravice v ČR do vlády VŽDY JDE GRAF PŘESNĚ TÍMTO SMĚREM a to je OD DESÍTI K NULE ! Nikdy jinak !!
21. 05. 2013 | 20:05
Uklidněte se, graf nejde od desíti k nule ale k poklesu HDP ročně o 2% což není až takovýá tragedie.
Jak tak koukám na svý manuelně pracující sousedy na dědince, jediný dopad na jejich životní úroven je že si v průměru kupují o čvrt piva denně méně.
Nic tragického se neděje, občas jde HDP nahrou a občas dolu, , není žádná velká hospodářská krize že by lidi neměli ani na polívku.
Levicoví skuhralové ovšem mají příležitost ku své nejoblíbenější činnosti - ke skuhrání na kapitalismus nebo aspon ke skuhrání na to že pravicová vláda nerozhazuje pučený peníze plnejma lopatama mezi proletáře a lumpenproletáře.

To ovšem nejspíše nebude moci dělat ani levicová vláda.
Proletáři budou nejspíše žít cca stejně, ale dejme tomu že se na dluh začne kopat fantasmagorický kanál Dunaj Odra Labe.

Proletáři se budou mít cca stejně, zadlužení o ten kanál viditelně naroste ale noviny budou psat že HDP stoupá a levicoví skuhrálci budou vrnět blahem. Kanál přitom bude každému cca k hovn....nu. Ale HDP bude stoupat, CSSD bude mít propagační argument na oblbovaní pologramotnejch troubelků.
22. 05. 2013 | 00:22

Yosif K napsal(a):

Přehnaně se šušnit v marginálních poklesech či nárůstech HDP je budto fachidiotismus na druhou nebo politická propaganda śměrovaná na hlupáky. V případě B Sobotky jde o druhou možnost.

ŘEcku a Španělsku za vlády socanů narůstal HDP třeba o ř% ročně po dobu 23 let.,

Jelikož však zároven narůstaly dluhy, tak jim to bylo k hov....nu...... Spadnutí z průměrný mzdy 2500 EUR pro nekvalifikovaný přidavače třeba na 1600 EUR měsíčně je pořádně bolestivej držkopád. Hle hořké plody 23 let socalistického růstu do nebetyčných výšin v řecku a španělsku.

To se to rostlo když blbci na to pučovali, že ano?????
22. 05. 2013 | 00:29

Anba napsal(a):

David: zapomněl jste ještě na měnovou reformu v poměru 100:1 od 250 tis. úspor, zabavení zlata občanů do fondu republiky (mimo snubních prstenů 2kusů na rodinu), zrušení dotací politickým stranám za volební hlasy, blokace úspor v bankách mimo území našeho státu a ještě něco bych mohla přidat. Jo, ještě ti, kterým je stát putna, by měli povinně dobrovolné směny při čištění obcí a měst - v modrých vestách.
22. 05. 2013 | 01:25

Maximus napsal(a):

Bilderbergský soudruh Pehe, bankomat Bakala
a zednářský učeň Bohouš Sobotka,
to je jedna parta, říkala moudrá teta Dorotka.

Dlouho čeští naivní blbové Bohoušovi věřili,
a dlouho tohoto hustovlase a zednáříčka volili.

Volili, volili, volili, že se málem dutorožci zbavených žláz stali - naštěstí to již pochopili.........
.... a u voleb v roce 2014 jim to oplatili!
22. 05. 2013 | 06:05

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Když hloupost zvítězí nad rozumem.

Pane jo, tak to něco hloupého žvanění. Kor když volič modroneobolševícké pravice tuto volí proto, aby jsme nedopadli jako to Řecko za dob vládnutí řecké pravice a ted' si ted' lebedí, jak je mu dobře, když pravicová koalice s.Nečase nás dostala KONEČNĚ tam na jejich úroven' a to díky neschopnosti a hlouposti pravicových politiků ods, top a nikým nevolené modré svazačky. Prý má stále co do huby. Jak že zní ono lidové pořekadlo? Dej jistému domácímu chovnému rozum, když ho prostě nemá. Inu, prostě volič pravice.
22. 05. 2013 | 06:42

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

P.S.: Prostě opět ono modroneobolševícké = ZDOHNAT A PŘEDEHNAT. Díky tobě voliči ovčane pravice, díky s.Nečasi, díky modří neobolševíci.
22. 05. 2013 | 06:51

Tonda napsal(a):

To autor: Cituji: "Kdysi se v Česku říkalo, že pesimista je ten, kdo si myslí, že hůř už být nemůže."

---
A ve ste keré??? Kde jste četl tohle "přísloví"? Posílám opravu: Pesimista je ten, kdo si myslí,že bude hůř.
Tohle si myslí 99% lidí v ČR, když vidí ty svi----y, co tam nahoře vyvádíte. A tyhle (pře)činy svědčí o pravdivosti mnou uvedeného rčení.
22. 05. 2013 | 06:55

hela napsal(a):

Pane Sobotko, co budete dělat s tou Prahou ? Jak zdůvodníte, jestli ti kulišáci Březina a hulínský půjdou do holportu s nenáviděnou TOP ? To už se v té Praze úplně zbláznili ? Ale Vy na ně moc vliv nemáte. Oni jsou skoro jako lidovci, je jedno s kým, hlavně být u toho. Ty pražské rozkrádačky a šmelina táhne.
22. 05. 2013 | 07:51

Dalimír napsal(a):

Nejlépe bude počkat až se ti pravičáčtí kmotři požerou sami mezi sebou ! V Praze na radnici už to frčí ! Dvrdý boj o koryta ! Pevně věřím že mafiání na radnicích v celé republice budou pražáky následovat ! Čím dříve se tihle paraziti společnosti navzájem s diskreditují tím lépe pro všechny lidi !
22. 05. 2013 | 08:25

rejpal napsal(a):

Yosif K
Oni ti, co půjčovali, zase takoví blbci nebyli. Dobře věděli, komu půjčují (od toho jsou ratingové agentury, že) a rozhodně netrpí iluzí, že jim někdy někdo půjčku vrátí. Mají své jisté z úroků. Je ta praxe poněkud divná, ale svět prostě na dluzích postaven je. V tom se občan a jeho rodina nejvíc liší od států.
Jiná věc - a naprosto zásadní je - že státy by se měly chovat hospodárně, nikoli "šetrně". Cílem není nemít dluhy, ale cílem je situace, kdy země prosperuje, a je schopna své dluhy pohodlně držet pod kontrolou.
I v domácnosti je rozdíl, jestli si vezmu půjčku na dovolenou nebo třeba na vzdělání, které mi lépe umožní získat příležitost dělat lépe placenou práci.
Naše vláda se nesnaží chovat hospodárně, ale šetrně (ale i to jí nějak nejde). Výsledek je zákonitý - dluhy rostou a prosperita není ani za dveřmi. Částečně - ale jenom částečně - za to může globální stav ekonomiky, ale i tady jsou naše propady větší, než by být měly a mohly.
Jen na okraj: to obrovské zdanění nebyl jen případ Švédska, ale i Británie a USA. Šlo o extrém, který těm zemím nic nepřinesl, a nejspíš už se nebude opakovat. Daně mohou být nižší nebo vyšší, ale extrémní nízké či vysoké ochromují chod země. A rozhodně by se neměla zdaňovat spotřeba, když je země v recesi. Peníze mají obíhat, ne ležet v bankách nebo pod slamníkem.
22. 05. 2013 | 08:37

pandorachams napsal(a):

I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post
For more information, please visit our website at <a href="http://www.pandoracharmsjewelryonline.co.uk/">Pandora Charms Sale Online</a>.
22. 05. 2013 | 08:40

Twist napsal(a):

Sobotkovi jsem nikdy nevěřil, ani jeho straně. Místo aby podpořil Zemana v jeho nesmělých krůčcích o nápravu věcí veřejných a postavil se za něj, připojuje se k okopávání jeho kotníků, které v posledních dnech zhoustlo například zásluhou pana Bakaly a jeho prodejných redaktorů v Aktuálně. Naprosto sprostým a nevídaným útokem nikoliv na Zemana, ale na jeho manželku a dceru je výplod nějakého úchyla v dnešním vydání blijáku AHA. To už je opravdu fujtajbl.
22. 05. 2013 | 09:01

rejpal napsal(a):

Twist
Miloš Zeman v tom okopávání kotníků vůbec není nevinný jak lilium. Celá jeho strana vznikla jen proto, aby roztříštila hlasy nalevo, a jestli důvodem byla pomsta za nepodporu v jeho předchozí kandidatuře nebo něco jiného (třeba naprosto odlišné postoje k významu a prospěšnosti opoziční smlouvy), to ví asi jen on sám. Zeman je velkým problémem pro celou ČSSD a obě strany na tom mají stejný podíl.
Pokud jde o ataky ze strany některých médií, pak jde o zcela odlišnou motivaci a pochybuji, že s ní má ČSSD cokoli společného.
22. 05. 2013 | 09:25

JardaV napsal(a):

Propadá se stavebnictví?To je skvělý důvod a skvělá příležitost zavést státem kontrolované a garantované normy a ceníky prací a všeho souvisícího,na čem se dají
dobře kontrolovat státní zakázky.Včetně definování přiměřeného zisku,který samozřejmě musí podnikatel dostat.Ideální doba pro vytvoření zákona,podle kterého
kdo státní prachy přijme,plně odpovídá za vše.Ideální doba pro odstranění mechanismu,kdy firma vyhraje zakázku nízkou cenou,zadá subdodávky a subdodavatele
přinutí přijmout poloviční platby,především za práce.Využijme zlých časů k přípravě těch lepších.Jestli se někdo profesorem stane nebo ne je jedno.Profesorů se dají vytvořit stáda na inzerát.Ale chleba na inzerát budeme shánět brzy těžko.....
22. 05. 2013 | 09:36

Klaus napsal(a):

Pane Sobotko,

1. Přeji této republice v první řadě JEDNU vládnoucí stranu, viz rychlost reforem na Slovensku - Fico
Toto je nejdůležitější opatření proti recesi a bordelu v ČR!

Hlavně přesvědčujte všichni co jste na blogu, své okolí ať jdou k volbám, jinak budeme pořád v těchto sračkách! Kéž by se podařilo to, co těm rozumným Slovákům!

2. Novelizujte zákony, které umožňují se chovat klientelisticky, tedy korupčně!

3. Proveďte personální audit v u kriminální Policie ČR ( vyhoďte Ty, co porušili předpisy a zákon a přetáhněte schopné odborníky, kteří kvůli Těmto zametačům odešli!!!) Hlavně zaveďte systém, kdy bez vyjímek pararelně vyšetřují hospodářské trestné činy Policie s nejvyšším státním zastupitelstvím. Odvolejte státní zástupce, kteří biť jednou zametali a zdržovali kauzy!

4. Přijměte bezodkladu zákon o státní službě (POZOR..Jestli v tom zákonu nejsou věty o max. sankcích pro úředníky,sankce, které bolí a kteří účelově poruší pravidla a na druhé straně velké odměny za upozornění na porušení pravidel), potom nic nemuíte přijímat, jelikož ten zákon je poté krmivo pro ovce!

5. Novelizujte zákon o veřejných zakázkách, žádná společnost, co předražuje, korumpuje, nemá odbornost, podváděla, odklání, vznikla půl roku před tendrem, členové firem jsou politici, atd...nesmí se tendru na státní zakázku účstnit. Tendry musí být od počátku veřejné a max. transparentní!

6. Okamžitě zavést majetková přiznání a to od cca 4 mil Kč (POZOR...chcete-li dát hranici od 20 mil kč, potom nic nedělejte...opět by jste jenom dělali hlupáky z lidí a myslím, že toho už všichni mají tak akorát dost!)

7.Investujte miliardy do daňového zvýhodnění ÚSPĚŠNÝCH společností na trhu v případě, že vytvoří pobočkyv ČR, investujte do opravy komunikací a dostupnosti MORAVY! Vše se projídá v PRAZE!)

8. Snižte daňovou zátěž lidí s příjmem do 20 tis. kč měsíčně! Ti budou ochotni více utrácet a do ekonomiky se dostane více peněz. Podpořte jen ty slušné a úspěšné společnosti na trhu!

9. Ve všech státních firmách zaveďte nákupy pouze formou elektronických aukcí!

10. Novelizujte zákonné normy o soudcích a státních zástupcích, proveďte personální audity na soudech a státních zastupitelstvích...vyhoďte Ty co porušili byť jednou pravidla! Nemohou soudit Ti, co zametají, účelově prodlužují a prodlužovali řízení!

11. Jestli výše uvedené kroky nehodláte dělat, jste stejní , jako nynější ODS, TOP, LIDEM..není to o stranách , ale o lidech Nečas, Kalousek, Topolánek, Dalík...a ostaní neschopní poslanci, senátoři a vládní úředníci-diletanti!...Jednoduše, nechte ve vedení resortů opravdové odborníky v oboru!

12. Přece v těchto základních věcech nepotřebujete radit, tyto pravidla ví i děti na prvním stupni ZŠ a je tristní a ubohé, když kdokoliv ve vládě, parlamentu, senátu,toto tvrdě neprosazoval...a všichni víme proč...
22. 05. 2013 | 09:38

ld napsal(a):

neo,

ne, tím jen ukazujete svou lenost a přizpůsobivost k ostatním pohrdávačům.
Ale vaše zkratkování mi stejně jako vy a zbylí pastevci vůbec na mysli neleží. To ukazuje úroveň vaší vazby k zemi, do které jste se přistěhoval. Jiné to ale je s předsedou Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ten prostě prznit název republiky nesmí.
22. 05. 2013 | 09:52

neo napsal(a):

ld:

takže znovu, nikam jsem se nepřistěhoval, v roce 1983 jsem se zde narodil.

Tehdy to bylo československo, vidíte to ? česko/slovensko. Tedy česko a slovensko.

koukám, že došly argumenty co, když jste ani netušil, že se ty země jmenují jinak než je vy nazýváte.
22. 05. 2013 | 12:15

Ubula napsal(a):

Příznivnci naší slavné pravice si musí přiznat, že to co se u nás déle než 20 roků vydává za pravicovou politiku a ekonomiku jde pod kytičky.

Ať žije změna k lepšímu! Za vzor bych ale nebral Slovensko, ale Německo a Rakousko.
22. 05. 2013 | 21:02

Klaus napsal(a):

Pánové a dámy,

Slováci si uvědomili, že mají-li se někam posunout, musí mít většinu v parlamentu jediná strana, aby cokoliv prosadila pro lidi. U voleb získala strana SMER přes 50% !!!!
Proto Slováci prozřeli a vidno většinově, jelikož každý rozumný člověk ví, že jestli mám cokoliv prosadit, tak v podmínkách ČR a SR pouze za cenu toho, že jedna strana v parlamentu bude mít drtivou většinu...
Od toho se odvíjí přijímání zákonů, opatření ve státní správě a v konečném důsledku služba pro občana.

Bude-li to tak pokračovat dál, všichni politici nadále nebudou pracovat pro občany této země, jelikož celé 4 roky jen bojují mezi sebou o koryta a neřeší chod státu!

To co se podařilo na Slovensku, je dáno osobností pana Fica, dokázal zmobilizovat více jak 50% voličů v zemi.

Máme my takového schopného manažera a politika?????
Přál bych to této zkorumpované zemi...
23. 05. 2013 | 13:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy