Dobrý člověk Valtr Komárek

22. 05. 2013 | 08:43
Přečteno 2821 krát
Rozloučení s dlouholetým aktivním členem i čestným předsedou ČSSD profesorem Valtrem Komárkem je v tuto chvíli těžké, budí silné emoce, ale není to tak, že bychom se loučili navždy. Na to byl jeho vliv dostatečně silný i v posledních letech, kdy nastavil laťku pro roli stranického ombudsmana, neformálního smírčího soudce. Moudrého muže, který nám sděloval své životní zkušenosti a odborná stanoviska.

„Jsem rád, že si vyměňujeme názory, nevidím v tom nic hrozného. Naopak si myslím, že strana je tehdy silná, když v ní kvetou různé názory. Když zní v polemikách, to všechno v ní nakonec kultivuje, šlechtí a posiluje společnou moudrost,“ vzkázal při svém posledním vystoupení na 37. sjezdu ČSSD. Do Ostravy tehdy přijel, ačkoliv bylo zřejmé, že to pro něj byl namáhavý a únavný podnik.

Jeho příklad je hodný následování pro všechny, kdo chtějí být skutečnými a poctivými sociálními demokraty. Hodnoty, které obhajoval - solidarita, rovnost, spravedlnost, úcta k individuálním osudům, práva tvořivé práce, odpovědnost k příštím generacím – i metoda, která nedovolí, aby se tyto hodnoty staly pouze obnošenými hesly. Valtr Komárek nás bude stále nutit, abychom nevystačili jen s nadhledem komplexních vizí, složitých národohospodářských manévrů a společenských reforem, ale abychom neztráceli kontakt s tím, co prožívají konkrétní lidé, v rodinách, v nezaměstnanosti, v osamocení, v nemoci a bezmoci, ve stáří, se skromnými příjmy. Lidé, kteří mají jen omezenou volbou toho, co mohou udělat pro každodenní důstojné přežití. Lidé, pro které politický zápal a reformní nadšení kohosi nahoře nesmí přerůst jen v další přírodní katastrofu.

Profesor Valtr Komárek cítil s obyčejnými lidmi, protože osud ho pravidelně zanášel do ústraní. K vynucené skromnosti, která ho potkala třeba potom, kdy opustil místo prvního místopředsedy vlády a poslance v prvních letech obnovené demokracie, přistupoval s velikostí státníka a filozofa. Vracel se ke kořenům evropské civilizace a sepsal strhující příběh svého života do epopeje, která zůstane cenným portrétem doby, v níž působil. Nazval ji výstižně Kronika zoufalství a naděje.

Jeho vzestupy a pády byly důsledkem mimořádné osobní statečnosti ve chvílích, kdy před národem stály historické příležitosti a bylo třeba podstoupit bitvu s otevřeným koncem. Bylo jich mnoho. Připomeňme rok 1968, kdy se podílel na tvorbě zásadních reforem pražského jara, a léta v Prognostickém ústavu.

V polovině 80. let perestrojka v Moskvě nabídla šanci, které bylo třeba využít a zároveň uvažovat, co dál. Valtr Komárek to zvládl způsobem, který mu historie nezapomene. Prognostický ústav, který založil a řídil, se stal skutečným centrem kritické znalosti potřeb republiky. Sešel se v něm nezopakovatelný soubor mimořádných osobností, ať už je dnes ve zpětném zrcátku hodnotíme jakkoliv. Přestavoval však znalosti nejen toho, co je třeba odvrhnout, ale také seriózní úsilí o vytvoření programu toho, co je třeba udělat. Souboj s rizikem, že proti jedněm pohádkářům, kteří seděli na vltavském nábřeží v ponuré budově ústředního výboru vládnoucí strany, nastoupí jiní, omámení jinými útlými brožurkami.

„Pamětníci“ si vybaví, jak nad promrzlou letenskou plání na konci listopadu 1989, na které čtvrtmilionové shromáždění občanů setřáslo nadvládu Husákova režimu, hlásal jeden z transparentů: „Komárek ví jak.“

Připomeňme si volební rok 1992, kdy se Valtr Komárek rozhodl osobně podpořit tehdy ještě Československou sociální demokracii. V té době to rozhodně nebyla žádná sázka na jistotu, obnovená sociální demokracie teprve pracně a bolestivě získávala silnější pozici na české levici. Profesor Komárek se tehdy velmi obětavě a s nasazením pustil do volebního souboje na kandidátce ČSSD v Jihomoravském kraji, odkud z Hodonína pocházel. Jako řadový člen jsem se v tom čase podílel na jeho volební kampani a tak mohu potvrdit, že moudrost a charisma Valtra Komárka a také autorita jednoho z mužů roku 1989 sociální demokracii ve volbách rozhodujícím způsobem pomohly stát se řádnou parlamentní stranou. Za to mu budou sociální demokraté už trvale vděčni.

Velký programový pokus jak nabídnout ČSSD ucelenou představu dalšího dlouhodobého postupu předložil profesor Komárek v podobě Vize pro Českou republiku 2025. Byla součástí příprav na převzetí vládní odpovědnosti po volbách 2010. Je to i nadále mimořádně živé poselství, přestože o mnohém dnes můžeme uvažovat jinak. Budeme však postupovat v nekončícím dialogu s mužem, který „věděl jak“ a nikdy neztrácel z očí skutečné šance republiky.

Valtr Komárek se do poslední chvíle zajímal o sociální demokracii a o její plány do budoucna. Když jsme se setkali naposledy, domlouvali jsme se na jeho účasti při přípravě našeho ekonomického programu pro volby v roce 2014. Tento záměr však už zůstal bohužel nedokončen.

Pane profesore Komárku, děkujeme za všechno!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Na psaní nekrologů Vám chybí ještě 20 let.
22. 05. 2013 | 08:48

DL napsal(a):

"Prognostický ústav, který založil a řídil, se stal skutečným centrem kritické znalosti potřeb republiky." To nemůžete, pokud jste alespoň trochu při smyslech, myslet vážně!
22. 05. 2013 | 08:52

Petr. napsal(a):

Vezměte si příklad pane předsedo.
Pan prof. Valtr Komárek byl čestný člověk, ne křišťálový, čestný!
Vnímáte ve vedení ČSSD ten rozdíl, zvláště vy všichni, kteří jste ve své době fanaticky podporovali křišťál a dodnes ho necháváte zahalený v tajemství.
22. 05. 2013 | 08:57

šašek z Jihlavy napsal(a):

Chybí nekrolog z pera Ernesta Che Guevary, ducu, kde se flákáš?
22. 05. 2013 | 08:57

Martin napsal(a):

Valtr Komárek byl členem KSČ od roku 1946 do roku 1990, ani se neobtěžoval vystoupit na protest v roce 1968. To je v přímém rozporu s možností označit ho názvem "Dobrý člověk".
Vyzdvihování Komárka jakožto dlouhodobého komunisty čelním představitelem ČSSD svědčí o morální pokleslosti ČSSD jako celku, ale to my víme už dávno.
22. 05. 2013 | 09:11

DH napsal(a):

Nejvíce společensky nebezpečný člověk je takový, který sice má levicové smýšlení, ale zčásti díky rafinované pseudoargumentaci, zčásti z přirozené autority a zčásti snad z jekéhosi falešného soucitu dokáže část svých idejí indoktrinovat i do mozků svých ideových protivníků. To nebyl naštěstí případ pana Komárka.

Pan Komárek byl v podstatě společensky užitečný, protože představoval jistého doyen české pravicové levice, do jejíhož tábora patří kromě zasloužilých průmyslových a atomových dědků kolem SPOZ a současného Hradu také relativně mladí levicoví pravičáci typu Rusnoka, eventuálně nejmladší exemláře typu Mertlíka či snad Jahna.

Pravicová levice je skupina pro normální a slušné lidi vcelku akceptovatelná, protože v časech nepříznivých je v podstatě spojencem v politickém boji proti levicové, tedy demagogické levici, zatímco v dobách příznivých je v případě dostatku hlasovací síly tolerantním terčem pro vymezování a kritiku.

Tomuto ideovému politickému segmentu dodával pan Valtr Komárek aureolu stařešiny a zasloužilého ochranáře pokrokových myšlenek v nesvobodných dobách.

Ostatně už z toho, že Valtr Komárek nesnášel Paroubka, Tvrdíka a Grosse, zatímco si dobře rozuměl se Zemanem a Klausem, znamená pro každého vnímavého člověka jasný indikátor toho, že byl přes svou deklarovanou levicovost v podstatě užitečnou a pokrokovou osobností naší politické scény.
22. 05. 2013 | 09:30

Maximus napsal(a):

Sobotko, vy jste parta naprostých politických diletantů.
Jak už vám to napsal v minulém blogu jeden pán, místo, abyste spojili síly s každým, se kterým to jen trochu jde a odstavili společně tuhle šílenou vládu od koryta, tak jdete místo toho proti Zemanovi, kterému okopáváte v naprosto malicherných věcech kotníky. Zkrátka jste nedorostl jako celá řada z vás (Špidla a spol.) a chybami uvolňujete politickou arénu naší pseudo pravici. Zeman je velmi schopný politik, který bohužel si nebere servítky a tak do něj jdou jako šílení, oni moc dobře cítí, že představuje pro ně reálné nebezpečí. Mají k tomu pomlouvání prostředky, mají ve vlastnictví většinu médií. Poslední dvě kauzy tj. obsazení velvyslanců a Putna na něj narafičili stylem, podepiš to a drž ústa. On se samozřejmě zachoval podle svého svědomí a možností. On není povinen podepsat všechno co se mu předhodí jako psovi kost. Přece takové věci se předjednávají v zákulisí a ne před veřejností, tomu se říká diplomacie jestli vám to někdo nestačil říci. Teda zcela určitě třeba obsazení postů velvyslanců. Vy jste to buď nepochopil, anebo a spíše se domnívám, že jste ve spárech Bakaly, však moc dobře víte oč jde. Takhle se od vás odvrátí spousta lidí, na to můžete vzít jed a budete zase jen max. druzí. Možná však, že vlastně o to vám jde, zůstat druzí a jen se vést a pobírat slušné "dividendy" v PS a za nic nenést odpovědnost. Jenže tato parta naprosto zdecimovala hospodářství státu, které nebylo ani po vašem vládnutí zas tak v dobré kondici. Jen jste tolik nekradli a nedělali tolik podrazů. V tom jediném jste snad o něco lepší. Ovšem události mohou smést i tu vaši podrazáckou stranu. Popud přijde velmi pravděpodobně zvenčí po problémech v EU, pak se může dít spousta nepředložeností. Tenhle stát ztratil vážnost a je v rozkladu a přijdou další podpásovky.....
Tyhle oslavné plky na Waltra, který rozjížděl Kastrovi ekonomiku jsou legrační. Jo, byl to snad slušný člověk,
ale takový starý marxistický popleta a odložené dítě z jistého etnika. Jeho synáček je zavilý pravičák jak poleno, fakt úchvatné, moc se mu nepovedl, stejně jako jeho děti V.Klaus a spol. z prognosťáku.
22. 05. 2013 | 09:44

Veterán napsal(a):

Představitelé ČSSD píší oslavné nekrology, ale v době kdy byli u moci nedali panu Komárkovi ani tu nejmenší šanci se do politiky vrátit.
Zřejmě jeho představy silně kolidovaly například s plány na prodej bank za cenu nižší než stálo jejich oddlužení, prodej Telekomu za cenu neodpovídající ani hodnotě divident nevyplacených v předchozích letech, nepomohl by křišťálově zbohatnout například pánům Grossovi a Palasovi atd.
Prostě klasický styl dnešních politiků - po smrti ho budeme oslavovat a tvrdit, jak byl inspirativní, ale za života ho raději šoupnout někam stranou aby neotravoval. A netýká se jen pana Komárka.
22. 05. 2013 | 09:58

zemedelec napsal(a):

Pane Sobotka.
Myslím si,že jste šlápnul vedle.
Sice o mrtvých jen dobře,ale nejde pominout co dělal a proč ho také nepochválit.Prognostický ústav nezaložil o své vůli,ale byl k tomu naveden.To co koumali a vykoumali v prognostickém ústavu,teď tady máme v plné nahotě.Jestli měl i jiné názory,to už se dnes vedlejší,vůbec se neuplatnili.
22. 05. 2013 | 10:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

Maximusi, to chce klid. Vše vyřeší moudrá příroda (nebo Boží vůle). Generace šedesátníků a výše pomalu odchází a s ní všechny omyly, zplaněné ideály i hříchy mládí(např. Pavel Kohout). K moci se dere garnitura dravých pragmatiků, proroků konzumu a zážitkových aktivit. Mám dojem, že způsobí mnoho neštěstí a přivedou svět do velkých konfliktů (už se děje). A jako vždy v dějinách, dnešní děti - neviňátka začnou zase od píky a skončí stejně, jako předchozí generace, nic nového pod sluncem. Nám přísluší vše pozorovat, občas komentovat, ale neradit. Nanejvýš mezi svými nejbližšími, kterým stejně mnohdy nerozumíme.
Pro nás penzisty je moudré sbírat bilinky, sázet stromky a starat se o zahrádky. V politice se naše generace uplatní jen vyjímečně, spíš v odbornějších nebo humanitních oblastech (ombudsman, politilog, ne exekutiva). Ale třeba se mýlím a vše posuzuji podle svých ubývajících sil. Těším se na další pokračování různých memoárů typu "Jak jsme se mýlili v politice".
22. 05. 2013 | 10:13

antisoudruh napsal(a):

Kde chybí substance, je potřeba hrdiny.
22. 05. 2013 | 10:25

Asi ták napsal(a):

Souhlas s Veteránem . A nejvíc je zarážející ják ČSSD se bez mrknuti oka nechala zbavit Rátha který poctivě dodržovál program čssd poplatky ve zdravotnictví a další a byl magnet na voliče Ráthovi příznivci budou u voleb ČSSD hodně hodně chybět .
22. 05. 2013 | 10:41

Asi ták (Dodatek) napsal(a):

Ráthovi odpůrcí ČSSD chybět nebudou ,ti nikdy ČSSD nevolili.
22. 05. 2013 | 10:44

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Na bilinki mě nedostanete, jedině v destilované formě, ale na zahrádku se těším. Jenže ještě nemám dostavěnej ten dům a přitom těma stromama už pomalu zarůstá. A o synech hanba mluvit, jsou to dcerky. Taky dobrý, zato dvě.
Ano, některé pozdější generace budou muset začít od píky, kam to přivedou generace předchozí. Pochopil jsem to dobře?

Co se týká Valtera, už jsem to psal, myslím, že jeho největším stěstím bylo, že jeho reformy nedošly realizace. Zůstal pro polovinu národa nositelem naděje a druhou plovinu neurazil. To je docela dobrá bilance (z pohledu toho kterého osobně).
22. 05. 2013 | 10:44

SuP napsal(a):

DH -
To (22. 05. 2013 | 09:30) je vtipný!
Levicovej pravičák mě ještě nenapadl, ale vystihuje. Počkejte, jak vám začnou nabízet pravicové levičáky, ale to bude jen důkaz, že nevědí vo co gou.
22. 05. 2013 | 10:47

Maximus napsal(a):

šašek z Jihlavy

Jsem naprosto v pohodě a nejsem důchodec a pokud mi vydrží docela dobré duševno a fyzično, tak budu akční
ještě pěknou řádku let. Na moudrou přírodu bych se moc nespoléhal, Homo sapiens tady řádí jako mor a zatím příroda cudně trpí a jen se pomalu začíná ozývat s povodněmi a tornády, nestabilita počasí bude asi skutečný přínos člověka a už jsem o tom v jiném blogu psal proč si to myslím, ony ty megatisíce kilometrů ploch betonu, asfaltu, budov, pastvin a odlesnění planety má také nasledky, jediné štěstí, že voda zaujímá 80% povrchu planety. Co se týče mladých náhradníků, a to jste zřejmě měl na mysli, tak si nejsem jist, že by ti mladí byli lepší než stávající garnitura, spíše jsou dravější a "všeho schopnější", tedy alespoň u nás. V tom to však asi není. Rozhodující je tzv. řekl bych společenská celková hladina morálky v té či oné oblasti či zemi, která se samozřejmě vyvíjí
amá nějakou tendenci. Česko je nyní rozklížené a politické garnitury se chovají jako psi utržení ze řetězů a vůbec se nepodařilo tady po r. 1989 nastavit korektní a seriózní společenské prostředí jako je tomu v lepších západních zemích. Ale i tam už mají problémy, v takovém Dánsku jste mohl třeba na chodníku na zastávce zapomenout kufr nebo tašku a druhý den tam byl nebo jste ho našel na nejbližší policii nebo v úschovně nalezených věcí. Devastace morálky společnosti pokračuje pěkným tempem, ale nechci to rozvádět proč, na to mám příliš osobité názory.... Hlavně dnes o všem rozhodují peníze, to ostatní je podružné! Např. před pár dny jsem tady uvedl, že lump Janoušek bude omilostněn a půjde to přes procesní chyby vyšetřovatelů či dokonce st.zástupců, jak jsem se v zákulisí VIP lidí v Praze dozvěděl. No a koukám dnes, že už tady na serveru je článek v tomto gardu. Ten chlap si koupí koho chce v téhle gubernii a ještě se bude chechtat!
Mějte se!
22. 05. 2013 | 10:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Na bilinki mě nedostanete,...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
No jo, já měl na mysli bylinky, ale bilinki se mi líbí, zvl. v destilované formě.
(V prvním pohledu jsem dokonce četl bikinky, ty mě dostanou vždy).

Co se týče Waltra Komárka, nikdy mě zvl. nezaujal, takže ani netruchlím, musíme tam všichni.
Přeji vám brzké dokončení baráku (jak oba víme, hotovo není nikdy, ale je to dobrý pocit mít vlastní střechu nad hlavou. Teď jde ještě o to, uchránit ji před zloději, podvodníky a živelnou pohromou, což může být i vítězství SPOZ ve volbách).
22. 05. 2013 | 11:23

slušný člověk napsal(a):

Dobrý člověk Bohuslav Sobotka,
Více než čtyřicet tisíc bytů v majetku OKD bylo oceněno cenou kolem čtyřiceti tisíc za kus. Skutečná hodnota bytů byla mnohonásobně vyšší a kupující vydělal miliardové částky. A kdo je pod tímto kšeftem s Bakalou podepsaný? No přece tehdejší ministr financí a nynější předseda ČSSD a dobrý člověk Bohuslav Sobotka.
22. 05. 2013 | 11:33

Baba napsal(a):

Našinec počítal s tím, že při plánovaném rodičovství vyčerpá obvyklé státem hrazené volno ve prospěch svého potomstva. Nevěděl, že se po dobu delší než zmíněné volno bude potýkat s odlišnou hladinou vědomí než doposud, čímž jeho osobnost dozná pochopitelných leč jím nepředpokládaných změn. Jako majetnický typ se o své ratolesti dělí nerad a jen pozvolna se smiřuje s poznatkem, že jeho okolí nadšení z jeho nové životní role nesdílí.
22. 05. 2013 | 11:42

Zuzana Peppett napsal(a):

Milý pane Sobotko,
Pan Komárek nekrolg zcela jistě zaslouží. Pan Komárek byl velice přítomen v našich životech, zvlášť v období po převratu v roce 89. Že dovedl žít a angažovat se i bez nechutných výstupů je mu ke cti.
Je smutné, že jeho odchod byl tak málo kometován.
22. 05. 2013 | 12:12

otaznik napsal(a):

Zuzana Peppett,
A jak byl Valtr Komárek přítomen ve Vašim životě ?
22. 05. 2013 | 12:17

Baba napsal(a):

Našinec, když býval ještě členem pracovního kolektivu, zaznamenal kategorii pan dokonalý. Kritérii žen přitažlivý, ztotožňovat se asi nebudete.
22. 05. 2013 | 12:20

cynik napsal(a):

Zuzana Peppett napsala,

"Že dovedl žít a angažovat se i bez nechutných výstupů je mu ke cti." No ona mu jeho strana CSSD zadny post nenabidla. Takze umrel se cti, lol.. A ted ho ocenuje populista Sobotka. Trochu pozde nemyslite?
22. 05. 2013 | 12:24

roman napsal(a):

Je vidět, že slušnost je v politice velmi žádoucí, ale u nás se ukazuje voličům pořád jako slabost. Pokud se navíc objeví slušný člověk s levicovými postoji je z něho okamžitě vytvořen člověk podezřelý až nebezpečný, který pokud nechce hned zavádět totalitu a vraždit oponenty, tak chce přinejmenším omezovat všem svobodu a zakazovat podnikání. Škoda, že si slova jako "občanská společnost", "demokratická společnost", nebo "sociální společnost" nedávají lidi do větších souvislostí a pořád naslouchají politikům spíše těm neslušným. Těm, kteří na jakoukoliv společnost a vůbec na občany ve skutečnosti úplně kašlou a stačí jim k životu jenom jakési postkomunistické arogantní pokrytectví.
Dobře o Valtru Komárkovi pohovořil v pondělním rozhlase, v pořadu "Jak to vidí", Ivan Hoffman.
22. 05. 2013 | 12:26

čert }:o) napsal(a):

Osmašedesátníci a prognostici hnací silou této země!

Zdroj viz celý odkaz:
Je zajímavé že většina důležitých osob které později obsadily
vysoké státní funkce či tunelovaly banky se rekrutovala
z Československé akademie věd a to vesměs z Prognostického ústavu
V této instituci plné vysokých komunistů působily jména Komárek
Klaus Zeman Češka Dyba Dlouhý Ransdorf Salzmann Ježek Klausová a další
Sám šéf Prognostického ústavu přesvědčený komunista přítel Che Guevary
a místopředseda vlády ČSFR v roce 1990 Valtr Komárek ho označil za
"školu revoluce" Tato revoluce si jak známo získala přízvisko
"sametová" a to vzhledem k jejímu bezkonfliktnímu a téměř
konsensuálnímu charakteru Už to naznačuje že se nejednalo
o revoluci v pravém slova smyslu ale o programové předání moci
resp. o udržení moci v rukách komunistických kádrů

celý odkaz zde
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Zprava_o_rozkradani_ceskeho_narodniho_majetku.pdf
22. 05. 2013 | 13:55

JF napsal(a):

jo každej normalizační ústav plnej estébáků, kágébáků a jiných nadějných kádrů (Klaus, Zeman, Dlouhý) musí mít svého šéfa - pohádkového dědečka. Podobně jako mají politické své šéfy s jejich pohádkami. ;-)

Ta o dohnání a předehnání byla také dobrá - teď jsme na 1\3 Rakouska - předtím jsme byli na 1\3 ;-)
22. 05. 2013 | 14:30

Ernesto napsal(a):

Občane Maximusi co se divíte ohledně těch potomků ! Skoro všude je to stejné ,vždy dělají rodičům opak ! Možná u Vás v rodině která jak předpokládám je maximálně inteligentní je to zcela jistě jiné vaše děti si dají ve všem říci ! Prostě nevím jak se Vše děti vyvedly ! U soudruha Komárka je to tak jak uvádíte ,bohužel ! I když mi soudruzi se na boha moc nespoléháme ! Vždy platila a bude platit tvrdá pěst pracujícího člověka ve znaku srpu a kladiva a hlavně revoluční myšlení boje za lidskou důstojnost a světa bez kapitalistů vykořistovatelů a bezdomovců ! Nebát se a žít poctivým způsobem a jít příkladem pravičáským vykukum a příživníkům ! Na soudruha Waltra Komárka na Kubě všichni vzpomínají a oplakávají ho ! Byl to dobrý člověk a soudruh ,měl zůstat raději na ostrově svobody ! S mým bývalým komandantem Fidelem by mu bylo nejlépe ! V českoslov.nebyl nikdy doceněn ! To moc dobře ví váš součastný prez.Zeman ! čest památce soudruha Waltra Komárka ! Ze záhrobí duch Ernesta Che Guevary
22. 05. 2013 | 14:49

Ernesto napsal(a):

Oprava - Vaše děti pane Maxime !
22. 05. 2013 | 14:55

JF napsal(a):

čert }:o): ano,velmi výstížné a dobrý nástin jak to reálně proběhlo! - obzvlášť v ČSSR, kde se to vůbec nehejbalo proti Polsku či DDR. Kulturní revoluce osvobozuje - jen některé i od běžných problémů ekonomiky, ale rádi zas rozvíjejí bujné fantazie.

Potom zdejší blog pana předsedy je přiznání k účasti na tomto a loajalita k národnímu frontovství i dnešní "demokratická" politické scény. Pak to vysvětluje mnoho záhad - např. přestupující poslance.

Pohádka i s kouzelným dědečkem hříbečkem. ;-)
22. 05. 2013 | 15:00

On ne préte qu-aux riches, Mládci napsal(a):

Bane, Sobotko.
Dobrý člověk ještě žije.
22. 05. 2013 | 15:04

čert }:o) napsal(a):

JF
zvláště Bohuš Sobotka umí krásný pohádky
a spousta lidí jim věří =o)
22. 05. 2013 | 15:16

hasta siempre napsal(a):

Zuzana Puppet

Tedy mně ten jeho výstup ve Sportovní hale s německou markou za tři koruny připadl nechutný až až.
Seděl tam za stolem s Vláďou Dlouhým a oba byli v tom okamžiku členy vlády za KSČ.
Stál jsem tam, zíral na ně a nevěřil svým uším.

Naštěstí ho brzy ze všech funkcí vyrazili.
Dlouhého naneštěstí ne.
22. 05. 2013 | 15:16

Michal Macek napsal(a):

bohuslave bohuslave...popel jeste nevychladl a ty uz si na nem honis preference....
22. 05. 2013 | 15:24

JF napsal(a):

čert }:o):

ano ;-) - na druhou stranu nám konzumentům těch pohádek a těm co jsou politici předhazováni je dobré si řící, kdo skutečně vládne (kdo asi;-) a k čemu jsou politici ;-) a jaké mají mít schopnosti ... ty pohádkářské ;-) krom v zemi kde každý má holý zadek (krom kont ve Švajcu) a nic neumí (krom tunelování firem které přesto ještě fungují)

Chce to ekonomickou základnu středních firem, kde to mají vlastníci pod kontrolou a kde jsou skutečnými vlastníky\manažery - nikoliv námezdními tuneláři - pak možná i ti budou mít i realističtější potřeby od politiků ;-)

O čem to vyprávěl pohádkově předobrý Valter maskot ústavu plného estébáků? No těch tu máme teď na rozdávání ... ačkoliv i české pohádky už jsou na bolehlav než k duševnímu relaxu. Takže hoši pilovat! ;-)¨

ps: uvidíme jakým megavýbuchem projde ČEZ. Např. po Sazce ... to už ale vezme ssebou asi i tzv. "demokracii" v Čezko a bude to chtít novou pohádku. Klausík pro nějakou novou agituje docela slušně (např. o tom jak se stává česká ekonomika zase více politickou ;-)
22. 05. 2013 | 16:40

gabriela napsal(a):

Valtr Komárek - člověk, který zůstane ve vzpomínkách jako jeden z mála slušných politiků a zároveň sympaťáků. Věc v naší kotlině téměř nevídaná - neslýchaná.

Politická značka není vůbec rozhodující, a už vůbec to není žádný znak duchovní zralosti duše. Valtr Komárek byl nádherně cítit člověčinou a měl krásnou, jemnou a vyspělou duši. O tom mě nikdo nemusí přesvědčovat. Jednoduše to vím.

Šťastný pobyt v andělských sférách, milý Valtře Komárku ...
**************************************************************
**************************************************************

https://www.youtube.com/watch?v=nXEFl67o2lc

https://www.youtube.com/watch?v=bdoBlfER41A

https://www.youtube.com/watch?v=OG6_iXiKHHY

https://www.youtube.com/watch?v=Yh5a0yQit1c
*************************************************************

https://www.youtube.com/watch?v=nXEFl6https://www.youtube.com/watch?v=JVTYsGStXoA
7o2lc

https://www.youtube.com/watch?v=AexBloLzijw&list=PL3BC94CBA9D405854
22. 05. 2013 | 16:40

čert }:o) napsal(a):

JF
souhlas už to nemusím opakovat napsal
jste to za mě =o)
Je lepší jít do přírody a pak na pivo
sem tam kouknout na nějakej dobrej film
nebo naučnej pořad o stvoření světa
či ufounech aby mozek nevychladl
a politiky sledovat z povzdálí kdo je
nejlepší šplhoun tunelář egoista
Všichni jsou propojení pavučinou bolševika
a lidi to zobou z jejich rudejch drápů
amen
22. 05. 2013 | 18:54

gabriela napsal(a):

Bože Lásko nekonečná a věčná, přijmi do své milující náruče duši Valtra Komárka a oslav ji. Amen ...

https://www.youtube.com/watch?v=ztN8G8gLADw&list=PL3BC94CBA9D405854
23. 05. 2013 | 10:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy