Voda klesá, mzdy také

08. 06. 2013 | 09:45
Přečteno 6983 krát
Velká voda postupně klesá a začínají se pomalu sčítat a hlavně odstraňovat vzniklé škody. Celková čísla sice vypadají mnohem nadějněji než po povodních v roce 2002, ale i nyní - kdo má vodu v bytě, přišel prakticky o všechno. Nemluvě o těch, jejichž dům je na stržení. Něco zmírní malá státní pomoc, možná i pojištění, pokud se ho podařilo uzavřít. Něco solidarita obce a kraje, která teď dostává obrovskou příležitost. Ale nejvíc budou lidé odkázáni znovu hlavně sami na sebe a na své příjmy. A tady nás zastihla další mimořádně nepříjemná zpráva – nejen voda, ale i mzdy jdou směrem dolů.

Ekonomové jsou ochotni šermovat nejrůznějšími čísly, ale pro běžného občana je vývoj mezd tím nejdůležitějším národohospodářským ukazatelem. Dokud je jistá práce za slušnou mzdu, která nezaostává za cenami, člověk má šanci vyřešit i většinu ostatního. Tato šance však v posledních letech soustavně mizí. Roste nezaměstnanost, klesá ochrana zaměstnanců, průměrné mzdy dlouho stagnovaly a teď zamířily vysloveně dolů.
Český statistický úřad ohlásil dramatický pokles mezd v prvním čtvrtletí, za průměrnou mzdu letos nakoupíme v obchodě o 2,2 procenta méně než před rokem. Skoro o půl procenta klesla dokonce i průměrná nominální mzda (bez inflačních přepočtů), to je něco, co se tu už plných 12 let nestalo!
„V 1. čtvrtletí 2013 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství celkem 24 061 Kč, což je o 85 Kč (0,4 %) méně než ve stejném období roku 2012. Spotřebitelské ceny se zvýšily za uvedené období o 1,8 %, reálně se tak mzda snížila o 2,2 %. Objem mezd poklesl o 1,0 %, počet zaměstnanců o 0,6 %,“ píše ČSÚ ve zprávě, která je nejvýstižnějším vysvědčením vlády Petra Nečase.
Ani pokles průměrných mezd nám ale neříká všechno. Dvě třetiny zaměstnanců totiž berou mnohem méně než je onen vykazovaný průměr. Odstup mzdy ze středu pomyslného republikového žebříčku od aritmetického průměru všech platů (zahrnujícího i nejvyšší platy šéfů a manažerů) prudce narůstá. Středová mzda (medián) dosáhla v prvním čtvrtletí pouhých 20 051 korun, byla tedy o 4 010 korun pod průměrem. Je to tím, že příjmy šéfů a manažerů v naší zemi se prudce a rychle vzdalují od toho, co berou ostatní, a to zvedá průměr nepřirozeně vysoko.
Nebylo tomu tak vždycky. V prvních letech po roce 2002 byla průměrná mzda a mediánová mzda prakticky totožná, jak zjistíme v ČSÚ ve statistikách věnovaných Časovým řadám základních ukazatelů trhu práce. (http://www.czso.cz/csu/2013edicniplan.nsf/p/3107-13)
Předtím než vláda sáhla do Topolánkova „skvělého“ reformního batohu, činil rozdíl necelou padesátikorunu. Pak vládní motyka spustila a příjmové nůžky se začaly rozšiřovat. Nejen to, nejvyšší příjmy se začaly vzdalovat od zbytku společnosti zároveň se zavedením daňové reformy, která prudce snížila příspěvky nejbohatších do státního rozpočtu a systémů pojištění. Nelze se pak tedy ani moc divit, že stejně strmý obrat vzhůru vidíme u míry státního zadlužení. Naopak dolů jde hospodářský výkon země, teď už v podobě vleklého poklesu HDP. Všechna čísla nám tak jen smutně potvrzují, že pravicové vlády vedou zemi do pekel.
Tato země není pro obyčejné pracující, lze vyčíst i z údajů, které charakterizují mzdový vývoj na konci minulého roku. Mzdový průměr najednou vyskočil o 3,5 procenta. Jenže většina lidí to ani nepocítila - to jen ti bohatí, kteří mají ke mzdovým fondům nejblíže, rychle přesunuli ještě své mimořádné odměny na svoji hromádku. Kompenzovali si tak mírné daňové navýšení, kterým měly být od letošního roku zatíženy příjmy nad stodvacet tisíc.
„Aktuální propad průměrné mzdy lze jednoduše vysvětlit tak, že finanční prostředky, které byly nadstandardně vyplaceny na závěr loňského roku, na začátku tohoto roku schází,“ konstatuje v analýze mzdového vývoje Dalibor Holý z ČSÚ.
Až Nečasova vláda skončí, zůstane po ní spousta nemravností, které bude třeba co nejrychleji odstranit. Jedním z prvních opatření musí být, aby daně začali platit i ti bohatí - obnova progresívní daně z příjmů. Dalším bude navýšení minimální mzdy. Základem státu nemůže být „pracující chudoba“, kdy lidé žijí z ruky do úst a sebemenší výkyv je existenčně ohrožuje. Není sociálně ani společensky přijatelné, aby každé takové zakolísání bylo jen novou příležitostí pro lichváře, vymahače a exekutory a končilo pádem na dno, ze kterého už nebude návratu. Zatímco na horní palubě se za pobrukování Nečasovy a Kalouskovy vládní kapely klidně tančí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

pozorovatel napsal(a):

Bohus opet keca. Tentokrate dvakrat to same. Nic noveho. On se rad opakuje.
08. 06. 2013 | 10:09

otaznik napsal(a):

Bohusi,

Tak pry nehodlas podporit zakon o rozpoctove zodpovednosti. Dokonce jsi naridil svym oveckam v parlamentu aby te podporili. Cim to je? Vzdyt jsi tak dobre hospodaril jako ministr financi za rustu 6 procent. Zasekl jsi jen sekeru 100 miliard. Snad te nedesi ze by jsi byl omezen rozdavat?
08. 06. 2013 | 10:28

modrý edvard napsal(a):

Pokusil jsem se dopátrat, jak to bylo s průměrem a mediánem v té tabulce, co cituje p. Sobotka. "Předtím než vláda sáhla do Topolánkova „skvělého“ reformního batohu, činil rozdíl necelou padesátikorunu. " ... to mi ze statistického hlediska připadá hodně zvláštní.
Nenašel jsem to tam. Netvrdím, že to nejde, ale ty průměry a mediány tam jsou uváděny podle odvětví ekonomické činnosti a pro výpočet průměru by se musely protáhnout přes pár matic. Soudím, že to p. Sobotka /ani ten, kdo mu ten článek napsal/ neudělal a že opravdu kecá.
08. 06. 2013 | 10:32

otaznik napsal(a):

Tato země není pro obyčejné pracující, napsal Sobotka,

ktery si poridil byt za 5 milionu z poslaneckych nahrad. Dela si ten vychechtanej sasek z lidi srandu?
08. 06. 2013 | 10:35

zemedelec napsal(a):

Pane Sobotka.
Velice rozumně napsáno.
Musí přijít opravdu radikální přehodnocení vládnutí pravice,jinak se budeme v tom plácat stejně.
08. 06. 2013 | 10:39

TomášL napsal(a):

Paradox

Četl jsem, když nastala krize, že platy rostou, neboť se propouští hlavně nízkopřjmoví zaměstnanci.
Nyní platy klesají a já se ptám, zda-li to není příznak ekonomického oživení, neboť by se zaměstnávalo více nízkopřijmových zaměstnanců?

Jinak chápu, že je před volbami a tak začíná předvolební klání.
08. 06. 2013 | 10:42

Dalimír napsal(a):

Kapitalismus a jeho "výhody" soukromého sektoru jsou spíše pro většinu společnosti kontraproduktivní ! Poznání situace která v Čechách panuje od sametového roku to jen dokládá ! Proč tyhle nešvary velkokapitálu mají obyčejní lidé stále trpět ? Jen k vůli určité zbohatlické třídě kde ti jejich "vyvolení" v tom umí chodit ? A denně máme ty vypatlance ještě v médiích jak se předvádí ! Je to opravdu smutná záležitost , horší jako ty záplavy !
08. 06. 2013 | 10:43

jezedak napsal(a):

zemedelce,

mam dojem ze by jste dojil kravu jen kdyby mela leve ceciky. Jste fanatik. Vzdyt tu levice vladla 8 LET! Proc vse nedala do poradku dle vasich snu? 8 let je asi zivotnost jedne vasi kravy coz neni malo.
08. 06. 2013 | 10:45

matů napsal(a):

To jsem zvědavý jak dopadne Bohuš.Pravice věřit nebude,levice bude.Kolik asi bude kladných ohlasů,kolik opačných.Jen budoucnost ukáže.Minulost už dokázala,že neumí,co uděláme?Budeme volit levici,protože to je budoucnost,něco už ukázala a měli jsme se líp,protože v současnosti je hůř.Nebo to není pravda?Ekonomové z ČSSD,neříkejte své úvahy,ale konstatujte jen statistiky,které máte podložené statistickým úřadem.Fakta jsou fakta a pravicové bludy si přebereme sami,nejsme tak hloupí,jaksi nečas a kalousek myslí.Hloupí jsou jen jejich politici (gazdik,langošová a dlší,je jich hodně a známe je)Doufám,že prezidenta máme na naší straně.
Jen tu chvíli vydržet.Jednou bude lépe,jednou bude líp,zpívali i ti co nevěřili.
08. 06. 2013 | 10:48

Daněk napsal(a):

Za půl hodiny 5 komentářů. Klaka modrého ptáka nezahálí.
08. 06. 2013 | 10:48

Baba napsal(a):

Laiku, je to pohoda. Reklamisti se kromě sdělovacích prostředků už serou i do poštovních a peněžních služeb včetně bankomatu. Na poště se prodávají sladkosti, paní za přepážkou je vyškolená v trpělivosti přijmout i tvé páté odmítnutí s úsměvem a když jsi dost movitý, aby sis zaplatil za internet, tak ti pár klikanců na reklamní křížky přece nic neudělá. Vot svabóda.
08. 06. 2013 | 10:56

matů napsal(a):

Jezevčíku,za 8 let něco udělali a za dalšich 8 let se to ztratilo,nebo snad pokračovali topolánek a nečas v úspěších?O tom nic nevím.Škoda.
08. 06. 2013 | 10:57

zemedelec napsal(a):

Pro jezeďák.
Ani měnit nicky Vám nepomůže,víc Vám slušelo Rumcajs.
08. 06. 2013 | 10:57

doktor Hektor napsal(a):

matů,

je ponekud zmatenej. Mozna ma virozu. Ci 3 dni nespal.
08. 06. 2013 | 11:00

Carlos V. napsal(a):

Bohatí neplatí daně ?

Příklady :
Mzda 10000
Daň 0
0% zatížení

Mzda 20000
Daň 1950
9,75% zatížení

Mzda 50000
Daň 7980
15,96% zatížení

Mzda 100000
Daň 7980
15,96% zatížení

Mzda 150000
Daň 29593
19,73% zatížení

Bohatší platí mnohem vyšší daně. Nejen absolutně, dokonce i v procetním vyjádření.

Bohumil Sobotka je lhář.
08. 06. 2013 | 11:00

Carlos V, napsal(a):

a Bohuslav Sobotka také ;-)
08. 06. 2013 | 11:00

jezeďák napsal(a):

zemedelec,

chyba. Na Rumcajse bych si netroufnoul. Nemate nejako fobii z nicku? Pry se to v kravine obcas vyskytuje.
Mimochodem, uz jste si za prispevky na krmivo taky usetril na byt ci baracek jak to dokazal zemedelec Bohus Sobotka?
08. 06. 2013 | 11:04

otaznik napsal(a):

Bohuslav Sobotka,
Narodil se 23. října 1971 v Telnici u Brna (okres Brno-venkov), na počátku osmdesátých let se přestěhoval s rodinou do Slavkova u Brna (okres Vyškov). Vystudoval gymnázium v Bučovicích a Právnickou fakultu MU v Brně, do ČSSD vstoupil v prosinci 1989. Poprvé zvolen do Poslanecké sněmovny v roce 1996. V letech 2002-2006 ministr financí a s přestávkami i místopředseda vlády. V letech 1998-2010 člen zastupitelstva ve Slavkově u Brna.

Je ženatý, s manželkou Olgou má dva syny, Davida a Martina.

Muze me tu nekdo vysvetlit cim se tento clovek zaslouzil o blahobyt CR ? Ci co ho k tomu opravnuje?
08. 06. 2013 | 11:11

aktualne napsal(a):

Pro lidi, kteří to neví: Radovan Krejčíř ve své knize uvedl čtyři lidi, kteří si rozdělili úplatek 21 milionů EUR od PKN Orlean za přiklepnutí Unipetrolu. Byl to Bobotka, Turban, Kross a Cyril Sloboda.
08. 06. 2013 | 11:17

Papouch napsal(a):

Kdo chce vetsi plat, muze celkem snadno odjet za praci do Nemecka nebo Rakouska - coz se ale nedeje, asi se to nevyplati (oficialni minimalni mzda neni, ale neformalni minimum ve starych spolkovych zemich a Rakousku je 6 Euro/hodinu).

Logicky zaver je, ze plat podle statistik a realny prijem neni totez, vseobecna preregulovanost zpusobila narust narust nakladu a presun aktivity do sede ekonomiky, ktera ve statistikach neni

Onehda jsem v Narodnim archivu nasel pradedovu policejni prihlasku k pobytu v Praze (http://digi.nacr.cz/prihlasky2/) - delnik na draze se zenou a 4 detmi mel velkou motivaci prestehovat se za praci z chude hornicke Pribrami do 1+1 na Zizkove - protoze zadne socdavky pochopitelne nedostaval, ale rodinu uzivit musel.
08. 06. 2013 | 11:22

kp napsal(a):

Stále mně zaráží, jak se počítá průměrná mzda (u statistiků). Spočítal jsem cvičný příklad: 1000 lidí bere stejný plat 15000/měs a jeden má příjem 200000 Kč/měs. Průměr podle toho jak se všeobecně chápe je 15 184 Kč, tedy blízko hodnotě 15 000Kč t.j. průměru většiny. Pokud zachováme poměr, že na 1000 "běžných platů" je jeden odskočený, musí být průměr blízko realitě. Jinak vypočtená hodnota nemá příliš velký význam. Medián v tomto případě by byl 15000.
08. 06. 2013 | 11:30

Kubík napsal(a):

Bohouši, překvapilo mě, že v Praze žije oficiálně 10% Slováků, neoficiálně prý ke 20%. Jedná se o lidi od bezdomovců, zedníků, studentů až po vysoké manažery. V regionech to bude asi jinak, ale v marketech prakticky nikdo jiný než Slováci a Ukrajinci na pokladnách a ve skladech nepracuje. Výrobní fabriky je pak zaměstnávají přes agentury a proto nemají místa pro naše lidi. Když je zakázka stačí telefon do agentury.
Studenti berou koleje, neplatí školné a potom berou i pracovní místa. My pak platíme naše nezaměstnané. Od nás studenti na Slovensku prakticky nejsou.
Vzhledem k Vašemu internacionalismu a měkkému charakteru čekám, že se v tom nic po volbách nezmění a my to dál budeme muset platit.
08. 06. 2013 | 11:31

Parabellum napsal(a):

Pan Sobotka píše poloviční pravdu, čili hůře než dvojnásobnou lež.

Pravda je totiž taková, že v roce 2002 byla JINÁ METODIKA STATISTIKY MEZD!!!! Pro statistické údaje se používaly mzdy v nepodnikatelské sféře, ale tz podnikatelské sféry pouze mzdy těch zaměstnanců, kteří pracovali ve firmách, které měly PŘES 20 ZAMĚSTNANCU. Tahle metodila se změnila někdy za Topolánkovy vlády, aby se více přiblížila EU.
08. 06. 2013 | 11:34

otaznik napsal(a):

Chtel bych jen pripomenout tem mladsim co si asi nepamamatuji na uzasne bajky Bohuslava Sobotky ktere jako ministr financi sliboval volicum v 2002 ,

Zde je jeho vyrok par mesicu po tom co vyhral volby,
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí."
A tak sve sliby nesplnil. Proc si i dnes nekdo mysli ze Sobotka sve soucasne sliby splni? Podle me je usvedceny lhar. Proc mu porad nekteri lide veri?
08. 06. 2013 | 11:38

Carlos V. napsal(a):

Kubík : množství Slováků a Ukrajinců něco vypovídá.

1)Mzdy a podmínky u nás nejsou výbec špatné, když se lidem z okolních či nedalekých zemí k nám vyplatí jezdit
2) Sociální systém je natolik štědrý, že lidé mohou dát přednost sociální síti před akceptací podmínek, za kterých zahraniční dělníci pracují.

Co dělat ? Řešení je v rukou nezaměnstnaných. Nabídnout svojí pracovní sílu za podmínek stejných či pro zaměstnavatele stejných, jako mají zahraniční pracovníci.

A co může dělt stát ? Více motivovat lidi pracovat, méně být v sociální sít.
08. 06. 2013 | 11:39

Kelt napsal(a):

Modří bolševici jako vždy-k věci nic,zato autor to schytá,protože není z modrého hejna strak.
ODS za dobu svého vládnutí předvedla pouze-pokles výkonnosti ekonomiky,růst nezaměstnanosti a propad životní úrovně těch,kteří se živí prací.
Jsme šestý kvartál v krizi a jedeme kopcem dolů do Řecka,ale jak pravil svého času Kalousek-máme všichni boty?Máme.Jsou země kde je nemají? Jsou-tak na co si stěžujete?
Kde je ta naditá k praskutí modrá síťovka,kterou nám mával svazáček Nečas před očima?
Jasně-Ouzký,Cabrnoh,Janoušek,Rittig,Dlouhý/a teď ti tři z ODS "ze z Plzně,kteří stát okradli o půl mld.Kč na daních/si z ní udělali samoobsluhu.
Tak jen do toho,dejte to Sobotkovi řádně sežrat-je to vlastně všechno jeho vina.
08. 06. 2013 | 11:44

Maximus napsal(a):

No tak klid přátelé z pravice i levice. Sobotku také opravdu nemusím, ale je třeba si uvědomit, o co tady jde. Nejdříve si musíme uvědomit, že našen vlády zleva doprava dosud mizerně vládly jen a jen se shodky HDP. 100 mld.Kč je pro ně taková hranice, kterou neustále atakovaly každým rokem. Nyní, pokud se přijme pravidlo o vyrovnaném st. rozpočtu /SR/, tak by byla najednou v rozpočtu na 2014 díra jako trám! Tím by došlo k tvrdému direktu naší skomírající ekonomiky, nakonec když se stáhnou peníze přespříliž (z objemu mezd a platů zaměstnanců)a to vlastně jen z erární části /SR/, jak to udělal chemik Kalous, tak už víme co to má za následky. Kupní síla obyvatelstva se zmenšila a také se změnilo chování lidí v tom nepříznivém slova smyslu a lidé se bojí investovat a brát si hypotéky atd. Takže se musí, pokud zasedne do vládních škamen udělat ihned několik rázných, ale chytrých opatření. Zřejmě se musí zavést, ale velmi velmi opatrně znovu "progres" ve zdanění FO (max. do 35%) a PO (na 20-21%), musí se snížit soc. a zdr.pojištění, což je zase jen forma daně, které je v ČR jedno z nevyšších v Evropě, ale naproti tomu se položka na průběžné mandatorní platby a to jsou hlavně důchody musí min. o jeden % bod zvýšit! Dále musí budoucí vláda znovu snížit, jak jen to půjde nepřímé daně, což nepříjemně tlačí na rozpočty nejen občanů, ale i firem. Rovněž spotřební daně jsou rozhozené a třeba u paliv (benzín a hlavně nafta) je to hloupě nastavené a jen u nafty přicházíme ročně o cca 8 mld.Kč tím, že cizí dopravci tankují vně ČR. Rovněž stojí za úvahu, proč by neměly být ryze státní instituce vyjmuty z programu DPH jak při nákupu zboží a služeb, tak i tam kde tyto firmy mají určitou státní účast?! Dále bude muset nová vláda provést rychlý, masívní a efektivní útok na zdražovače státních zakázek, ví se jak se to má dělat, stačilo by se podívat do západních zemí, kde není takový bordel. Omlouvám se za to slůvko, ale naprosto to vystihuje náš stav. Do toho se musí tvrdě šlápnout do zkompromitované a úplatné justice a policie tj. těch, kteří tady mají nastavovat ve styl "padni komu padni" limity chování. A to jsem uvedl jen část problémů, před kterými bude stát nová vláda. Všimněte si, jak jsou všichni "velcí a významní" dosud chráněni, tedy mimo snad Ratha, kterého si Kalousek a spol. vychutnali!
Že ČSSD si počínala v makroekonomice státu lépe než tato parta neumětelů je pravdou, dal bych jim pěknou 2- až 3 a těmto stávajícím lapiduchům jasnou 5! Je třeba si ovšem také uvědomit až hloupatou afinitu ČSSD k zadlužování a vzpomeňme si, že za vlády socanů se rovněž vesele rozkrádal erár vč. předražených dálnic atd. a ještě fotovoltaický tunel v intencích EU byl naprosto jejich dílo. Oni totiž když EU pšoukne, tak se z toho rovnou podělají. Tady měl starý mocnář V.K. naprostou pravdu, EU je moloch byrokratů, který se odtrhl od reality a vydal se šílenou cestou, která skončí špatně. Dříve jsem si myslel, že změť národů o různé velkosti a výkonnosti jako je tomu v Evropě přirozeně nemůže dobře fungovat. Možná ale, že je tady jistý návod, je to Švýcarsko, kde se běžně hovoří více jazyky a žije tam v poklidu více národností a tamní země je různorodá od kantonu ke kantonu, ale celé to přenést na nějaké rozumné bázi na celý kontinent je zatím odsouzeno ke špatnému konci. Ještě asi neuzrál čas.....
Třeba to špatně vidím a někdo mě poučí, že se mýlím.
Pěkný de, jdu sekat trávu, to má nějaký smysl!
08. 06. 2013 | 11:46

Kubík napsal(a):

To: Carlos V
Určitě máš v něčem pravdu, ale myslím, že ty ztráty jsou větší než si vůbec dokážeme představit a chce s tím něco dělat.
08. 06. 2013 | 11:47

otaznik napsal(a):

Bohusi,

pry jsi zakazal svym sockomunistickym poslancum hlasovat pro prijeti zakona o rozpoctove zodpovednosti. Mas bobky ze by jsi nemohl rozdavat tuzkovne ci trinacte duchody?

Vim ze Bohus je zbabelec a neodpovi, ale mozna se tu najde nejaky cesky malomestak ktery me vysvetli proc se CSSD tohoto zakona boji.
08. 06. 2013 | 11:49

Kelt napsal(a):

Otazníku,
ten výrok byl pronesen v roce 2002 po povodních,které stát "stály"72 miliard Kč.
Jak dlouho Vás jetě bude bavit opakovat tyto bláboly?
Pokud mne paměť nemýlí,tak to plakátujete asi po osmé.
Byla nějaká povodňová dan?Nebyla.
Před dvěma lety,když se rozvodnila pár potoků v severních Čechách,tak nás hned Kalousek pumpnul o 5 miliard,které dodnes nevyúčtoval.
08. 06. 2013 | 11:49

stejskal napsal(a):

Vážení,

byl bych Všem (např. pánům odjinud, jehož příspěvek o vypatlanci jsem smazal, keltovi, pozorovateli, otazníkovi, jezeďákovi a dalším) pro tento víkend nesmírmně zavázán, kdyby se pokud možno vystříhali hrubých útoků na druhé, osobních urážek apod. Přislíbil jsem přátelům pomoc při odklízení a nemohu zde trávit tolik času, co obvykle.

Moc děkuji předem.

Libor Stejskal
08. 06. 2013 | 11:50

Kelt napsal(a):

Otazníku ,jak se říká chytrému napověz a hloupému dolož.
Takže specielně pro Vás.
Mazaný opilec Kalousek nastavil pamametry tak,že stropu,po kterém je vláda nucena činit razantní úsporná opatření již"dosáhna"tato vláda tento rok.
Jinými slovy si Kalousek myslí,že všichni ostatní jsou tak hloupí,jak on je chytrý-tu jeho fintu by mohl sbaštit jen takový ňouma,jako je třeba starosta starostů.
08. 06. 2013 | 11:55

otaznik. napsal(a):

Kelte,

vy jste roztomilej. To tehdejsi vlada nemela usetreno za rustu DPH 6% ani par miliard na zivelne pohromy? Ale asi to tak bylo. A tak Sobotka nemel ani grose na sve nesmyslne predvolebni sliby. Potopy nepotopy, Sobotka sliboval na co pak nemel. Mel setrit na spatne casy coz nedelal. Jen otazka, cim je pro vas Sobotka tak pritazlivej?
08. 06. 2013 | 11:58

zemedelec napsal(a):

Pro kp.
Mám to z jiného pramene jak se statistický počítá průměr.
Firma má celkem 100 zaměstnanců a na mzdy 2 mil.
Deset manažerů má 1 mil.a 90 dělníků také také 1 mil.
Takže v průměru je to krásných 20 tisíc.
08. 06. 2013 | 12:02

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

kecy jsou jedna věc a činy druhá. čssd nepodpoří zákon o dluhové brzdě. to mi stačí a je uplně jedno kolik keců a výmluv kolem toho zase jako vždy nakálí.
08. 06. 2013 | 12:04

odjinud napsal(a):

Pane Stejskale,

me jste smazal 3X! Povazuji to za cest. Jen tak dal. I to patri ke svobode slova. Vypatlanec by se v normalni spolecnosti nemel pouzivat. Ale tam by asi nemel vypatlanec ani blog..
08. 06. 2013 | 12:07

odjinud napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde,
presne tak! Sobotka ma plna usta reci o tom jak je potrebne setrit, ale kdyz dojde k tomu schvalit zakon ktery k tomu vladu zavazuje tak je proti. Asi se boji ze by mu pastelkove uz neproslo a kupovani volicu by bylo slozite.
08. 06. 2013 | 12:13

hlavně že jste volili VV napsal(a):

Zato ty ceny!
Kilo plesnivejch jablek od loňska 80,-, frankfurtský párky 240,-, citróny 50,-.
Sajrajt furt stejnej.
Balení v drogerii se zmenšují až k mikroskopičnosti, vitamín C se zinkem skokově z 40,- na 50,-, zubní pasty od 60,. nahoru.
Naštěstí můj zubař říká, že je úplně jedno, jaká je pasta, důležité jsou kartáčky a nitě.

Singer je gengstr ještě větší než Kalousek.
08. 06. 2013 | 12:48

Parabellum napsal(a):

Kelt

Ekonomický poikles předvedli především levicoví lumnpenproletáři, kteří místo toho, aby vynakládali peníze na spotřebu případně investovali, tak si klidně a neodpovědně platí dluhy, které si nasekali v minulosti. S tím žádné DPH nesouvisí.
08. 06. 2013 | 12:54

kp napsal(a):

pro zemedelce
Jistě je možné vymýšlet jiné příklady. V uvedených musí druhá firma "vydělat" na mzdy se "zátěží" 10 přeplacených manažerů a 90 špatně placených zaměstnanců. I to může být. Ale když bych to promítl do celé ČR, bylo by těch manažerů nějak mnoho. Těžko považovat tento stav za stabilní.
08. 06. 2013 | 12:56

Parabellum napsal(a):

Kelt

To víte, že byla poviodnová dan v roce 2002. Akorát, že nebyla pitomých pět miliard, ale 130 miliard v naturáliích. A vlastně ještě mnohem víc, protože ten Transgas byl privatizovanej ale SAKRA pod cenou. Stejně tak, jako většina bytového fondu, která byla privatizována za ČSSD. Ještě byste vy levouni mohli vysvětlit, kde jsou příjmy z privatizace Telecomu, Unipetrolu, OKD, NUS, a dalších. V té době bylo privatozováno bytů za tržní cenu přes 1000 miliard korun. Skutečný výnos byl mnohem menší, protože ČSSD umožnila rozkradení státního, posléze obecních bytových fondů převážně lumpenproletářskými nájemníky.
08. 06. 2013 | 13:02

Parabellum napsal(a):

zemedelec

A vy byste chtěl, aby ti technici, co tvoří ten výrobní program, a vymýšlejí nové technologie měli méně, než ti nekvalifikovaní utahovači šroubů a mávači srpy a kladivy?
08. 06. 2013 | 13:04

Kelt napsal(a):

otazník,
celý vtip věci je v tom,že pravicoví,ekonomicky negramotní ideologové neumí vládnout.
Jednoduchá otázka-kolik ekonomů je zastupeno v této vládě?
Odpověď jistě znáte,ale raději to připomenu.ŽÁDNÝ.
Předseda vlády bývalý předseda podnikové organizace SSM,vystudovaný technik.
Ministr financí,bývalý člen Plojharových Lidovců,béčka KSČ,gumárenský technolog.
Ministr průmyslu-anesteziolog.
A tak bych mohl pokračovat až po družinářku na postu ministrině kultury.
ČSSD přebrala vládu v roce 1988 po Klausovy,který také přivedl zemi do krize a musel skončit.
Zbylo po něm stovky miliard dluhů po "Koženého privatizaci",které ukryl v Konsolidační agentuře.
Vláda Zemana je "zatáhla"a přivedla zemi k růstu,který v letech 2002_2006 byl nad 5%.
Když končila v roce 2006,tak poměr státního dluhu k HDP byl 28%.
Vláda rozpočtové odpovědnosti to letos dotáhne na 50% a na 1,7 BILIONU Kč.
A abych odpověděl na Vaši otázku.
Sobotka není pro mne ani moc přitažlivej.Jenom mne děsí,kam tuto zemi vedou ekonomicky negramotní ideologové a státní kasu drží opilec non plus ukĺtra.
08. 06. 2013 | 13:05

radovan napsal(a):

vypatlanec je taky už sprostý slovo?
babička mi, vždycky když jsem se byl zesral od čokolády i za ušima, říkala:
ty jeden patlo!
vždycky jsem žil v iluzi, že to byla vzácná žena, která v životě vyjma slova mešuge žádné hrubosti nepoužívala (na rozdíl od mojí volyňácké babičky, nad jejímž slovníkem se ještě dnes červenám).

všechny krásné vzpomínky na dětství se cenzorovi daří mi vzít.

to je jejich cíl, koneckonců.
původně jsem chtěl napsat, že mu přeju, aby v bahně šlápnul na rezatej hřebík, ale pak jsem to odvolal.
nejsme jako oni.
08. 06. 2013 | 13:11

Parabellum napsal(a):

Kelt

Ideologie je levicová kategorie, tudíž jste se dopustil nonsensu. Naopak, ekonomie je kategorie pravicová.

Ekonomiucká negramotnost ideologických levičáků je nejlépe patrná na Vás.
08. 06. 2013 | 13:12

Parabellum napsal(a):

Kelt

NMa začátku vlády ČSSD byly sice nějaké dluhy, (asi 200 miliard) ale banky, energetická, vodohodpodářská a telekomunikační infrastruktura byla v rukou státu. Na konci vlády ČSSD byl státní dluh mnohonásobně vyšší (asi bilion), a státu nepatřilo ani suchý z nosu, protože jste to vy levičáci rozkradli.

To se vůbec nebavím o tom, kolik byly dluhy domácností v roce 1998 (zanedbatelné) a v roce 2006 asi přes 650 miliard. To potom holt ta ekonomika rostla jako z vody.
08. 06. 2013 | 13:16

Kelt napsal(a):

Parabellum,
slíbil jsem panu Stejskalovi,že s Vámi a dalšími dutolebými nebudu diskutovat,neb bych se mohl dopustit porušení pravidel,což pan Stejskal sankcionuje.
Takže mne omluvte,že se Vám nebudu věnovat.
08. 06. 2013 | 13:17

Parabellum napsal(a):

Kelt

Ano, samozřejmě, dle Vás je vystudovaný doktor přírodních věd s RnDr. či technik zřejmě mnohem méně, než levicoví odborníci, zejména nedoučený krejčík Bilak, dělnický kádr Jakeš, popřípadě posunovač, že.

Ukázka toho, jak vy levouni opovrhujete vzdělanými lidmi.
08. 06. 2013 | 13:19

Parabellum napsal(a):

Kelt

Samozřejmě, vy levouni totiž slušnbě diskutovat neumíte. A tam, kde jsou ty Vaše ideologické bláboly snadno vyvratitelné, tam Vám docházejí argumenty, a nastupují vulgarisny a urážky ad hominem. Prostě modus operandi levého sajrajtu.

Čiže jinými slovy potvrzujete to, co jsem napsal- na racionální argumentaci se nezmůžete.
08. 06. 2013 | 13:21

Dlaboslav napsal(a):

To vite Dluhoslave , z / nahrad/ si kazdy koupit byt nemuze.
08. 06. 2013 | 13:22

Parabellum napsal(a):

Kelt

Kožený se nepodílel na zadlužení státu byt jedinou korunou, pokud tvrdíte opak, pak LŽETE. Zadlužení státu nebylo v roce 1997, kdy Klaus končil ani 200 miliard - tvořily je především transformační náklady a investice do infrastruktury.
08. 06. 2013 | 13:27

smutný napsal(a):

opravdu to tady rozkradli levičáci (ČSSD) rozkradli?!

Kolega Jindřich Šídlo z HN uveřejnil vzpomínkový rozhovor na Václava Klause s Janem Stráským, ve kterém se mimochodem praví:

„Záměr to jistě nebyl, ale všichni to podvědomě cítili. Už tenkrát se říkalo: Nejlepší by bylo zhasnout, ať si to šikovnější rozeberou. Celý spor o privatizaci, ono vytvoření fondů, které nám pak někam utekly, bylo vedeno myšlenkou akumulovat kapitál do rukou několika lidí tak, aby si mohli sáhnout na velké podniky. Tak, aby se Škodovka nemusela dávat Volkswagenu, proti čemuž Klaus vždycky byl.“

HN: Proč to ale v roce 1997 nakonec skončilo tak nedůstojně? Malé banky krachovaly jedna po druhé, ty velké polostátní měly obrovské ztráty, do toho rozpočtové balíčky, přiznání, že se v Česku opravdu krade...

Poznali jsme, že česká privatizační cesta nemůže být čistá, protože tady není nikdo, kdo vyndá dvě miliardy a něco si koupí. Na druhé straně jsme byli napadáni, že nemůžeme všechno prodat cizímu, západnímu kapitálu. Jako místopředseda vlády jsem měl na stole bilanci, kde jsem sledoval, kolik toho mají Němci, kolik Američani, Francouzi... A třetí cesta byla nechat banky půjčit úvěry, které se nesplatily. Byla to třetí cesta a vlastně jediná, když krádeže nebudeme brát jako oficiální cestu.

HN: Bankovním socialismem za český kapitalismus?

Musel bych vám odpovědět, že to tak bylo, a dokonce bych musel říct, že to tak bylo vědomě. My jsme si to spočítali, že není jiná cesta než do toho zatáhnout banky, aby našim lidem půjčily. I když to někdo zaplatí a jiný ne. A nezaplatilo se toho hodně, odepisovaly se stovky miliard. Asi v roce 1993 se banky poprvé oddlužily, poněvadž tam byly i staré úvěry, co vznikly za komunismu. To bylo prvních zhruba 50 miliard. Ale pak se ukázalo, že se za pět let kapitalismu udělaly desetkrát větší dluhy.“

Poprvé za posledních dvacet let zde významný státní představitel připustil, že tu byl od začátku vykalkulovaný záměr či odhad, že úvěry se nebudou splácet. Co o tom soudíte vy?
http://dialog.ihned.cz/machacek/c1-59556990-bylo-nesplaceni-uveru-v-ramci-privatizace-zamerem
08. 06. 2013 | 13:30

smutný napsal(a):

jak to že bylo zadlužení ani ne 200 mld, kam se poděly peníze z privatizace?! Neměl být spíše na účtu přebytek??
08. 06. 2013 | 13:32

17 let v politice kradu napsal(a):

Sobotko,peníze které jsi nakradl z poslaneckých náhrad(7 mega)vrať a nebo teď v tuto chvíli rozdej mezi občany postižené záplavou.To by byl počin hodný člověka který se dlouhé roky vydává za spasitele obyčejných lidí.
08. 06. 2013 | 13:35

Kelt napsal(a):

Smutný,
a těch cca 500 milard Kč "zaparkoval"Klaus do Konsolidační agentury.
Čili účetně vykazovaných 200 + 500,tak to dělalo koncem roku 1997 700 miliard,které dostala Zemanova vláda "věnem".
08. 06. 2013 | 13:41

Xury napsal(a):

Pro autora:
víte velmi dobře (nebo byste měl vědět), jak je to s tím nominálním snížením průměrné mzdy. Je to jen důsledek zavedení tzv. solidární 7% daně z příjmů nad 100 tis. korun (skrytá progrese), které platí od 1.1.2013, takže většina firem vyplatila část letošních bonusů už vloni, aby nedošlo tomuto zdanění.

Pro maxima:
upřímně řečeno jsem byl v minulém i tomto roce několikrát na Slovensku a v Rakousku a nikde neměli nižší ceny paliv, takže moc nechápu, komu se vyplatí tankovat tam. Jinak bych dodal,že polovina deficitu SR je dána schodkem důchodového účtu (50 mld.), kromě toho moc nevěřím, že by přeskládání sazeb daní něco vyřešilo. Co se předražených zakázek týče, tak tam je nepochybně prostor, ale minimálně dvě třetiny z nich zadávají samosprávy a ne vláda.
08. 06. 2013 | 14:00

smutný napsal(a):

Kdo vytvořil státní dluh?!

Vysvětlení je prosté – p. M. Kocourek ještě jako poslanec za ODS (dnes hlavní ekonomický expert ODS) v televizní „7“ v lednu 2004 (moderátor pí Bobošíková) prohlásil: „ano jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé ODS bylo v letech 1990 až 1996 rozkradeno v ČR více jak 3 biliony (tedy více jak 3.000 miliard) korun“. V té době byla součástí vlády také bývalá strana ing. Kalouska.

Každému alespoň trochu inteligentnímu občanovi je již ze školy známo, že vývoj každého systému, ať již přírodního nebo společenského, silně závisí na počátečních podmínkách. A rozkradení tak enormní sumy peněz a majetku (za které nebyl doposud nikdo pohnán k zodpovědnosti) muselo a stále musí mít vliv na hospodářství této země. Ví to jistě i p. Kalousek a jemu podobní. Řeči o tom, že ČSSD způsobila propad dluhu o 100 miliard, které jsou často šířeny, i kdyby byly pravdou, což je nejisté, by představovaly pouhá 3% dluhu, který již na počátku vytvořily právě strany ODS a KDU-ČSL (podle p. Kocourka).
http://blisty.cz/art/52565.html
08. 06. 2013 | 14:13

Parabellum napsal(a):

smutný

Psal jsem to již dříve. Transformační náklady. On přechod z toho centrálně řízeného chozrazčotu na tržní ekonomiku civilizované země něco stál. A také například odsíření elektráren, nebo útlumové programy nebyly zadarmo. Krom toho, také byly nějaké náklady s tím, aby byla koruna volně směnitelná. V době, kdy přišla k moci ODS byla koruna nekonvertibilním levicovým komunistickým smetím, které nikdo v civilizovaném ale ani ostatním světě nbechtěl.

Kelt

Kolik podle Vás stojí velká banka? V roce 1997 byly všechny banky státní. Připustíme li, že tržní cena spořitelny nebo komerčky je minimálně 150 ale spše více miliard, a že takových bank tady bylo privatizováno povícero, pak lehce zjistíme, že hodnota privatizovaných bank byla mnohem vyšší, než 500 miliard spláchnutých do konsolidační agentury. A dále byl po roce 1997 privatizován Trangas, Telecom, většina další infrastruktury a většina bytového fondu. Do roku 1997 nebylo privatizováno žádné bohatství státu, pouze rozvaliny, šrot, a podniky které neměly samy o sobě šanci obstát na globálních trzích konce XX. a počátku XXI. století. Období do roku 1997 se jmemuje hledání a nalézání strategických partnerů - viz akvizice Škoda Auto a VW, a po roce 1998 se toto období jmenuje rozkrádání páteřní infrastruktury.
08. 06. 2013 | 14:27

Parabellum napsal(a):

smutný

Cituji:
Každému alespoň trochu inteligentnímu občanovi je již ze školy známo, že vývoj každého systému, ať již přírodního nebo společenského, silně závisí na počátečních podmínkách

Konec citace.

Ano, to jste napsal přesně, ale šíleně mizerně toto uchopil. Počáteční podmínky roku 1992 byly takové, že ČSFR byla prakticky těsně po zrušení politického a hospodářského embarga, prakticky tu nefungoval trh, země byla zamořovánba čmoudem z neodsířených provozů a koruna byla nekonvertibilním smetím. To vše se podařilo do konce roku 1997 odstranit. V roce 1997 byla ČR na rozdíl od doby, kdy tu mezi 1948-1989 řádily levicové hordy normální, civilizovanou zemí, kde v zásadě fungoval trh, a jejíž měna byla normálně volně směnitelná.

A píšete správně že levicové rozkradení nejenom peněz (reformou v roce 1953) a také tím, že levice po roce 1948 ukradla všechno všem mělo na další vývoj vcelku fatální následky, včetně například vyhlášení embarga ze strany civilizovaného světa. Levice tu nechtěla Batu, Kolbena či Škodu, tak poték, co se této přejedl centrálně řízený chozrazčot vytvořila prostředí pro to, aby se majetku, který volně ležel na zemi chytili různí Kožení, Pitrové, Krejčířové a další.
08. 06. 2013 | 14:35

jarpor napsal(a):

"Tato země není pro obyčejné pracující, lze vyčíst i z údajů, které charakterizují mzdový vývoj na konci minulého roku. Mzdový průměr najednou vyskočil o 3,5 procenta. Jenže většina lidí to ani nepocítila - to jen ti bohatí, kteří mají ke mzdovým fondům nejblíže, rychle přesunuli ještě své mimořádné odměny na svoji hromádku. Kompenzovali si tak mírné daňové navýšení, kterým měly být od letošního roku zatíženy příjmy nad stodvacet tisíc."

"Až Nečasova vláda skončí, zůstane po ní spousta nemravností, které bude třeba co nejrychleji odstranit. Jedním z prvních opatření musí být, aby daně začali platit i ti bohatí - obnova progresívní daně z příjmů. Dalším bude navýšení minimální mzdy. Základem státu nemůže být „pracující chudoba“, kdy lidé žijí z ruky do úst a sebemenší výkyv je existenčně ohrožuje."

Sprostota a drzost tohohle hejska s holou hlavou, se zubními rovnátky a s "kobylím úsměvem" snad nezná mezí !

Tento hejsek, který se nikdy neživil svýma rukama ve své firmě, nikdy nikoho nezaměstnal, aby věděl, jak to je, když je problém ve firmě, žádná jeho firma nikdy nikoho neživila, ten se bude zamýšlet a filosofovat nad "rozvíjícími se nůžkami" ?
Že více příjmoví neplatí daně a že dnes není v daních progrese ? Lež, další z hejskových lží...

Co tím textem chce říci ? Že ON a jeho kumpáni budou rozhodovat v soukromých firmách, jaký plat má mít majitel a jaký zaměstnanec aby "se nůžky nerozevíraly" ?

Když byl u vesla, neuměl si udělat pořádek ani ve státních firmách stran platů managementu a podřízených, jak to dělají s náhradami nemá smysl popisovat... a tento hejsek hodlá mluvit do soukromých firem, kteří jeho a jemu podobné daněmi živí ??

Chce zvyšovat daně a myslí si, že se to nepromítne do mezd ? Že tím porostou ? To si může myslet jen takový, který nikdy nebyl za firmu odpovědný, který nikdy žádné zaměstnance neměl, nemusel si lámat hlavu a když potřeboval, vždy měl kam šáhnout !
Jenže takto to soukromí vlastníci živící sebe a jiné, takto to dělat nemohou !

Najednou odmítá finanční ústavu... proč asi ? Aby hospodařil s rozmyslem ? Nerozhazoval z cizího ? Kdo tomu věří, ať tam běží !

Začalo to rétorikou, že by stát měl kontrolovat či dohlížet, co budou církve dělat se SVÝM majetkem... a už to pokračuje úvahami nad "nápravami nemravností" tj. tím, že si ve svých soukromých podnicích jejich majitelé mají nechat líbit, když jim bude stát strkat rypák do jejich mzdové politiky ?

Tato země není pro pracující ? Ta je patrně jen pro parlamentí hejsky a teoretiky, pro takové "existence" s rovnátky...

Pomalu, plíživě... rudým směrem... s kobylím úsměvem... !

Hezký den
08. 06. 2013 | 15:02

Kelt napsal(a):

Jarpore,
i když jsem s většinou Vašich názorů a stanovisek nesouhlasil,ale respektoval jsem je,tak jsem ale netušil,že se snížíte k laciným útokům,které tady presentují ti,kteří o ekonomii a ekonomice nemají ani ánung.
Ale k věci:"najednou odmítá finanční ústavu"....
Každý,kdo jenom trochu se o věci SR a s tím spojené problémy zajímá tak ví,že"mazaný" Kalousek nastavil v rámci "finanční ústavy"parametry poměru st.dluhu k HDP tak,že budou naplněna a možná překročena již tento rok.
Tím pádem příští vláda,pravděpodobně soc.dem.by musela drasticky šetřit ve výdajích SR.Takovou oprátku na krk by si nasadil tak leda Gazdík,ale ne vláda,která bude nucena řešit důsledky krize,která letos neskončí.
Chápu Vaši frustraci z toho,co v této zemi vyvádí duo Nečas/Klaousek,spíše Kalousek/Nečas,ale že se snížíte k opisování např.od otazníka a dalších,kterým dělá potíže i český pravopis,tak to mne překvapilo.
A ještě poznámka-politika je řemeslo a kde se tomu má politik naučit?
Vyčítat mu,že neřídil firmu,je poněkud úsměvné.
Týká se to i ml.Bendy?Apropo ministrem průmyslu je anesteziolog.
08. 06. 2013 | 15:47

Jan Severský sc.,vědec napsal(a):

Problém je v tom, že příčina všech problémů, nějaký politik, chce „řešit" to, co je pro něj neřešitělné. Svou absolutní neschopnost a strach z toho, že to konečně všichni pochopí a obrátí se ke všem politikům zády.
Už včera bylo pozdě.
Protože zničených životů jsou již milóny a nejhorší na tom je, že se další vyrábí a to dokonce v dětech, které se dokonce stávají nejen hračkou ,ale i zbožím pedofilů ve fiktivní „státní správě a administrativě".
Fiktivní proto, že Ústava ČR nenabyla platnosti. Vznik ústavy a tím i legitimní správy a administrativy je určen pojmem: Právnická osoba. V tomto případě dokonce právnická osoba Republika, jako jediný Nejvyšší orgán, který je (v současnosti) jediným legitimním a i kompetentním s neomezenými pravomocemi, zatím co fyzické osoby, které davovou sugescí spáchaly trestný čin obecně nebezpečného podvodu fiktivní „ústavou ČR" samoschválením, nikdy žádné pravomoce, kompetence neměly. Protože neměly (a pořád nemají) legitimitu.
A nějaké „volby" na tom nic nezmění, protože faktická právní norma, která pořád existuje, hovoří o tom, že volební zákon(jakýkoliv) nemůže schválit nikdo jiný, než právnická osoba jíž tento Zákon je právním nástrojem k vytvoření právního zástupce dané právnické osoby a že v zastoupení toto nejenže není přípustné, ale dokonce ani možné, protože k takovému zastupitelskému úkonu nelze udělit právnickou osobou mandát, protože takový mandát může udělit pouze právnická osoba, která má neomezené pravomoce a ne fyzická osoba, která má nejenomezené pravomoce, ale dokonce je i omezená...duševně!
Plete si dokonce i většinu s menšinou a ani neví z čeho se vypočítává. Hlavně při podvodných „volbách" podvodnými, fiktivními „volebními zákony".
Byli jste všichni, bez rozdílu, dost dlouho pod kontrolou a současně vám všem byly dodávány informace o tom, že jste spáchali trestný čin proti právnické osobě Stát a to obecně nebezpečným podvodem a nějaké bláboly o „tradici" tady nejsou na místě, protože podvodník Masaryk byl stejný blázen jako vy všichni a podle toho taky tak dopadl.A ostatní po něm...
Vy (všichni) nebudete vyjímkou, protože jste navíc způsobili toto:
Porušení faktického zákona o vlastnických, spoluvlastnických a dědičných právech právnické osoby Stát krádeží a prodejem majetku právnické osoby Stát do cizích rukou, což je již vlastizrada ze zištných důvodů a spolčením se s organizovaným zločinem z jiných zemí proti Státu, což je již velezrada.
A když se do toho započítají ještě oběti trestného činu uvedení jiné osoby do nouze a bezvýchodné situace, dokonce ukradením střechy nad hlavou fiktivní „exekucí", výrobou bezdomovců...dokonce z dětí, cíleným rozbíjením rodin...
Tak vyloupena pokladna to jenom zastřešuje, protože skutečně vykradená je a to podvodníky, kteří vůbec nemají oprávnění nakládat s jakýmikoliv finančními prostředky Státu (Kraje, Obce), protože...Stát, ten skutečný Stát to nedovolil! Zákonem. Takový zákon může vytvořit pouze Majitel pokladny a to nikdo z vás není, i když se tak všichni chováte. V roce 2002 jste po povodni dostali informace o tom, že jediná priorita přehrad je zadržet přívalovou vodu, aby byl zachován majetek a životy Státu a že je zapotřebí po ukončení zimy začít vypouštět vodu na kapacitu 70% a to u všech vodních děl, protože od jara do léta se samovolně naplní na 100% a v případě Štěchovic, když se v přítocích Vltavy, za Štěchovicema, zvedne hladina těchto přítoků do povodňové úrovně, snížit odtok vody z hráze Štěchovice o 70%, aby se snížila hladina Vltavy za Štěchovicemi a tím se odlehčilo řečišti Vltavy a usnadnil se odtok přítoků a tím se zabránilo záplavám v přítocích Vltavy.
Tato informace byla (všem) dodána, aby (navždy) zanikly záplavy!!!
Jenže tam, kde je politické hovado, duševně nemocný podvodník, navíc příživník, který si trestnou činností dokonce hraje na „vládce", tak tam jsou vždy oběti, hlavně ty nevinné.
Jenže tentokrát už to bude jinak.
Už té drzosti vás všech je víc než dost!
Takže se už 2 roky sčítají všechny škody, monitorují se další osoby, které se na tom podílejí, škody které jste (všichni) v zemi Čechů napáchali a bude se úřadovat!Exekutivně!
U všech, bez rozdílu.

Nemáte (všichni) legitimitu a tím je řečeno vše.
Už toho oblbování bylo víc než dost...
08. 06. 2013 | 15:56

Kelt napsal(a):

Smutný,

opět klasika se strany modrých bolševiků/3 biliony rozkradených hodnot jsou pod jejich rozlišovací schopností-od koho to asi mají?/Vše až do roku 1997 bylo perfektní,jenom se to maličko zadrhlo a ČR/v roce 1996 tygr Evropy/ z ničeho nic v krizi a Klaus byl donucen hodit ručník do ringu.
Vy o voze a oni jako vždy o koze.
Škoda,že nehodí na papír,jak všechny splněné reformy dnes perfektně fungují a ČR kráčí ke světlým zítřkům.
08. 06. 2013 | 16:01

neo napsal(a):

tak to je přesné pane Sobotko. Jediné co umíte je odírat zaměstnance. Dokonce veřejně slibujete, že mi pro váš rozpočet ukradnete progresivně víc z toho co si vydělám. A povězte mi upřímně, kdyby na vás zaťukal zloděj a řekl, že když mu otevřete, tak vás okrade, otevřel byste mu?

já za sebe ne. Ťukejte si na jiné.
08. 06. 2013 | 16:09

born65 napsal(a):

Pánové Kelt, zemedelec, smutný a další:
Vykašlete se na diskuze s nicky typu Parabellum, otaznik, Yosif K, jarpor a podobnými. To nemá smysl. Oni dělají jen svoji práci, v zoufalé snaze zabránit v nadcházejících volbách odchodu téhle hnilobné vládní squadry do politické senkrovny, kam ona po zásluze patří.
Volební účtování a poměření sil se blíží, sázejte otázky "na tělo" těmhle Sobotkům, Mládkům, Dienstbierům, Tejcům, Hamáčkům aj., nijak je nešetřete, protože to s velkou pravděpodobností budou muset převzít oni a ať aspoň v těch svých poslaneckých výšinách vědí, jak to na praktické úrovni vůbec chodí, jaká je situace.
To Maximus 11:46 - velmi dobře, jednoznačně nejlepší příspěvek dne!
08. 06. 2013 | 16:18

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

ted se říká opici viroza a po volbách se bude ještě říkat, krade jako socan, ani poledne nedrží.
08. 06. 2013 | 16:29

klaus patřil za katr v -97, ne 2013 napsal(a):

smutný
Tohle ale přece všechno od začátku víme.
Klausem nastavenými podmínkami jsem jako podnikatel trpěl (a jeho kámoši bankéři kouřili tlusté doutníky), u zakládání fondů jsem viděl šejdířům přes rameno a nepučil bych jim bůra do forbesu.
Dokonce se dá říct, že nám to bylo i průběžně vysvětlováno.
Do určité míry.

Jenom jsme je po tom, co v roce 1997 (už 6, defakto) ukázali, že to nezvládli a jsou jen obyčejní bankrotáři nenakopali do zadku (když vám někdo prošustruje 3.200 miliard, patří zavřít, kdyby se dokázalo jen, že odnes balík papíru dětem na malování) ale nechali jsme Zemana, aby jim zachránil prdel.

A místo měnové reformy zašantročil banky a s nimi i jakoukoli budoucnost.
Podívejte se na ty podnikate, které Klaus vytvořil.
Ani jeden nic neumí.
Ti, kteří tu něco dokázali, žádní bývalí zelináři, bankovní socialisti ani zdivočelí účetní nejsou.
Takže páni prognostici zatáhli zemi do sraček a měli za to být odměněni.
Tohle neumíme.

A pravda, taky neumíme zavřít hubu rozesíračům.
08. 06. 2013 | 16:36

Kelt napsal(a):

born 65,
jak pravil Jan Werich-"s blbostí se musí bojovat,jinak by mohla i zvítězit".A této zemi jde o víc.Zda se zapojíme do integrace s civilizovanými zeměmi geograficky od Aše na západ a od Šluknova na sever,anebo půjdeme s rovnou daní na Balkán,kam zatím směřujeme.
Nota bene někdy se docela dobře bavím.
08. 06. 2013 | 16:38

Targus napsal(a):

To Parabellum:

Zadlužení státu nebylo v roce 1997, kdy Klaus končil ani 200 miliard -

Jako komické číslo dobrý, hodně dobrý....
:-)))
08. 06. 2013 | 16:53

Targus napsal(a):

To jarpor:

Moc se mi líbí, jak se vztekáte.
:-)))
Napište ještě něco. Prosím
:-):-):-)
08. 06. 2013 | 16:56

jarpor napsal(a):

Milý Kelte

Já chápu, že Vám se myšlenka strkat nos do cizího taky líbí...
proto nic neshledáváte na textu toho holohlavce.. takže se nedivím, že kritiku a odmítání takových snah zásadně odmítáte.

Vyjdu-li z plánů holohlavcových kumpánů, pak kritizuje-li pokles mezd, zvýšením daní mzdy neporostou. Na to vemte jed.
To totiž může napadnout jen někoho, kdo nikdy žádné zaměstnance neměl a dopady návrhů takových holohlavců nikdy řešit "ve vlastním" nemusel.

Mějte se...
P.S. Ten anesteziolog ovšem taková "moudra", jimiž nás holohlavec oblažuje, nehlásá...

born65

"Volební účtování a poměření sil se blíží, sázejte otázky "na tělo" těmhle Sobotkům, Mládkům, Dienstbierům, Tejcům, Hamáčkům aj., nijak je nešetřete, protože to s velkou pravděpodobností budou muset převzít oni a ať aspoň v těch svých poslaneckých výšinách vědí, jak to na praktické úrovni vůbec chodí, jaká je situace."

Souhlas ! Už aby jste s tím začali ...

Hezký den
08. 06. 2013 | 17:04

Targus napsal(a):

To Maximus:

Švýcarsko je možná různorodá země, ale ekonomika různorodá není, ta je jen jedna a má poměrně unikátní složení. Pokud začnete roubovat Švajc do středu Evropy, dopadne to katastrofálně, a to nikoli jen proto, že tu je příliš málo Švýcarů.
ČR má totiž úplně jinou ekonomickou základnu.

Jinak máte samozřejmě v příspěvku pravdu asi ve všem.
08. 06. 2013 | 17:04

Targus napsal(a):

To jarpor:

Jste teda upad docela dost. Osobní útoky, tohle má být modrá elita českého národa? Mám co dělat, abych se z vás nepoblil.
08. 06. 2013 | 17:07

matů napsal(a):

P. Stejskale, mám nápad,co takhle. Kdo bude 3 krát smazán,dostane dištanc na ,řekneme 14 dní a jeho příspěvky se nebudou ukazovat,do doby než se naučí slušnosti,takového zaracha.Jestli se budou opakovat,trest prodloužit na měsíc,vždyť slušných diskutéru je tady dost.Opravdu mi hulvactví nevadi,klidně příspěvek přeskočím.Snad by problém neměl nastat,když to nepujde nevadí.
08. 06. 2013 | 17:10

Kelt napsal(a):

Milý Jarpore,
nezklamal jste.
Já o voze/finanční ústava/a Vy o koze.

Mějte se.
08. 06. 2013 | 17:11

jarpor napsal(a):

Targus

Nevztekám se. Jen popisuju pravdivými výrazy, kam holohlavcovy teze směřují...

Nebojte... půjde-li to tímto směrem, dojde i na fyzické osoby, zda mohou zcela volně nakládat se svým jměním... K ničemu jinému totiž takové "balónky" nevedou...
Pak dojde na otázky, jak se Vám to líbí... možná...

Mějte se...
08. 06. 2013 | 17:12

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

kelt,
nebojte, pokud sestaví vládu čssd, tak se k civilizovaným zemím na západ a hlavně jih od aše , španělsku, portugalsku, itálii, řecku, kypru atd a jejich 30% nezaměstanosti, připojíme hodně rychle.
08. 06. 2013 | 17:12

jarpor napsal(a):

Kelt

K názorům, že "že"mazaný" Kalousek nastavil v rámci "finanční ústavy"parametry ..." a proto se z ní socialisti najednou chtějí "vyzout"... totiž není co rozumného dodat.
Totiž kdyby šlo o ty paramatry, pak ty lze změnit... právě s ohledem na letošní vývoj... leč to se nedělá odmítnutím... jak jsme toho najednou teď svědky...

Tož tak, milý kelte...
08. 06. 2013 | 17:18

jarpor napsal(a):

Targus

Osobní útoky ? Já mohu za to, že je vyholenej holohlav a že si tento "chlap" nasadil ve zralém věku rovnátka... a ten "kobylí úsměv" - to jsem jen použil kýmsi psané, když pan poslanec měl zde předešlou fotografii... teď se snaží vypadat, že přemýšlí... leč to, co zatím z toho přemýšlení vypadává, se navzájem vylučuje... V tom jest problém...

Mějte se...
08. 06. 2013 | 17:21

Petr. napsal(a):

"Jedním z prvních opatření musí být, aby daně začali platit i ti bohatí..."

Pane předsedo, bude se to týkat i pro (ve své době Vámi fanaticky podporovaného) křišťálového Standy? Nebo ti co to "myslí upřímně" budou mít zase vyjímku?
08. 06. 2013 | 17:23

Kelt napsal(a):

Jarpore
o nic jiného,než o ty parametry ve finanční ústavě nejde-to je její základ.
Čili přijmout finančí ústavu znamenalo akceptovat "Kalouskovy parametry" a uvázat si smyčku na krk.
Proč se de facto témuž brání tato vláda na úrovni EU?
Není to kapánek schizofrení?
08. 06. 2013 | 17:25

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

fantomas sobotka je sice ekonomický analfabet a demagog, naštěstí má ale ve sve straně odborníky na slovo vzaté. např. mládka, znalce klobás a danových rájů.
08. 06. 2013 | 17:26

born65 napsal(a):

jarpor 17:04
Nemějte péči, já to dělám a na gril si je posadím i před volbama. Jenom nečekejte, že to bude přes tenhle blog, nejsem tak naivní, abych si myslel, že to tady Sobotka čte.
Zato ti, co tu vládní káru horkotěžko dotáhnou do května 2014, mi už nebudou stát za pohled, slovo ani plivanec.
08. 06. 2013 | 17:29

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

kelt,
jenže pokud se se ty parametry nastaví dle dluhoslava, to jest, výdaje státu a dluhy porostou, tak potom už ten zákon ztrácí svuj původní význam. čssd říká, ok my zvednem ruku pro déšť, ale jenom když bude suchý.
08. 06. 2013 | 17:31

zemedelec napsal(a):

Pane jarpor.
Nechci to tady moc rozebírat,ale nejlíp nám to předvedli na hradě,jak se to dělá ze mzdami ve státní sféře.Pochopitelně to Hasenkopf obhajoval.To co popisuje Sobotka,že si někteří bohatí,kteří mají k mzdovým fondům nejblíže,rychle přesunuli své mimořádné odměny na svoji hromádku,ještě před koncem roku,já považuji za trestný čin.
08. 06. 2013 | 17:43

Targus napsal(a):

To jarpor:

Pokud nazýváte bez editorova zásahu Sobotku holohlavcem, zajisté se neurazíte, budu-li vás pro příště nazývati holořitníkem. Nevidím v tom podstatného rozdílu, řiť je spisovná a vy ji máte po svlečení dozajista holou, tak jako většina populace.

Anebo si před vyprázdněním obsahu svých střev hrdě rozčísnete hřívu? V tom případě bych měl po ruce netradiční název Řiťohřívák.
08. 06. 2013 | 17:46

Targus napsal(a):

To jarpor:

Než se odebéřete čechrat hřívu na sedínce, rád bych vám připomněl, že progresívní zdanění existuje - ó, jaká hrůza - i ve staré dobré Anglii a taktéž - no katastrofa - v Jů Es Ej.
A kupodivu nemají tam ve vládě nikoho s koňským ksichtem, rovnátky a vyholenou palicí.
Ostatně rovnátka má dnes kdejaký dospělák, asi vás to popuzuje, že byste je sám potřeboval a nemáte na to, to je u zapšklých čížků obvyklá diagnóza, ostatně sám jste ji zmínil.
08. 06. 2013 | 17:54

jarpor napsal(a):

Targus

No, moment Vážený... Až si zde vystavím foto s holou prdelí, pak mne nazývejte holořitníkem... do té doby ovšem si podobné urážky nechte od cesty.

A k té další poznámce, že prorese existuje i jinde... Ono totiž existuje i zde... milý Targusi.

No já nevím, kolik jste viděl chlapů s rovnátkami... já, kromě neváženého pana poslance - ani jednoho...

A dodatek - nezávidím... já si žiju dobře... i s křivýma zubama.

Mějte se...
08. 06. 2013 | 18:05

Baba napsal(a):

Mlíčňáci už zase vyšilujou.
08. 06. 2013 | 18:07

jarpor napsal(a):

Zemědělec

Nejsme v tomto ve sporu. Hasenkpf psal, že to není porušení... to má pravdu. K morálce to má však daleko...

Hezký den
08. 06. 2013 | 18:08

Kelt napsal(a):

Chtělo by to,jak se říká, otočit list.
Stále se zde točíme v kruhu jaké hrůzy lidi v této zemi čekají,až začne po příštích volbách vládnout ČSSD.
Buďme pozitivní a udělejme inventuru úspěchů této vlády.
Témat je celá přehršel.
Tak například:tunel Blanka,Opencard,IZIP,Cassa,ČOP Praha,Promopro,superhrubá mzda,rovná daň,zdravotnická reforma,důchodová reforma,školská reforma,Skarta,DPH,rozpočtová odpovědnost,boj proti korupci,HDP,nezaměstnanost,důchodový účet,úhradová vyhláška,financování zdr.péče.
Možná,že jsem na něco zapoměl.
Někdo by měl ten prapor/Jarpore/ zvednout, pustit se do toho a ukázat levičákům,zač je v Pardubicích perník.
08. 06. 2013 | 18:12

zdroje jsou(ve vašich šrajtoflích) napsal(a):

na fotografii vypadá Dluhoslav jako učenec který dostal spásný nápad.V jeho případě je to představa sociálního státu kde se mají všichni dobře.Zatím je jeho vymyšlenost v půlce,odporní vykořisťovatelé zafinancují chronická netáhla z progresivních daní,on si mezitím nakrade z poslaneckých náhrad další miliony na byty pro své děti a s vysvětlením "Mysleli jsme to dobře,ale dopadlo to jako vždycky"odejde z politiky.
08. 06. 2013 | 18:25

zdroje jsou(ve vašich šrajtoflích) napsal(a):

to kelt:určitě jsi zapoměl,ale u tebe je to dobrým zvykem.První je zloděj na té foto a poslední?to ne, to tady budeme do rána.
08. 06. 2013 | 18:51

Parabellum napsal(a):

Kelt

Zkuste dokázat své lživé tvrzení, že v ČR je rovná daň. A co se týče superhrubé mzdy, tak toto je oplatnováno třevba ve velmi sociálním Dánsku. Tam v principu jsou také daně z příjmu vypočítávány z toho, co odvede zaměstnanec + zaměstnavatel. Jediný rozdíl je ten, že v Dánsku odvádí zaměstnavatel 0 procent, čili superhrubá mzda = hrubá mzda. A co se týče zdravotnické reformy, tak opět, to co tu udělala současná vláda je blíže tomu, co můžete najít ve všech zemích EU s výjimkou těch postbolševických. A co se týče penzijní reformy, tak opět, ani jedna ze starých zemí EU nemá jednopilířový průběžný penzijní systém - pro ten byste musel jít do své vzorové země - Běloruska. A co se týče HDP, tak ¨ten je stále vyšší, než když pravice přebírala v roce 2006 od levice ekonomiku.

Školská reforma? jednozmačný úspěch. Nikdy, opakuji nikdy v historii nebylo VŠ studium přístupné tak vysokému procentuelnímu počtu uchazečů o studium.

A co se týče tech "kauz" - musím se smát. Vcelku drobné ve srovnání s Gripeny, INDOŠem, cinknutou privatizací Unipetrolu a MUS, o OKD ani nehovoře, které jdou za Vašimi levicovými soudruhy.
08. 06. 2013 | 19:11

Parabellum napsal(a):

Targus

Progresiní zdanění existuje i v současné době v ČR. Rovná dan bylo to, co jste uplatnovali před rokem 1989 vy bolševici.
08. 06. 2013 | 19:13

Parabellum napsal(a):

zemedelec

Trestný čin? Podle jakého paragrafu? Vy si asi s právním státem moc hlavu nelámete že? Jak symptomatické pro levici.
08. 06. 2013 | 19:15

tata napsal(a):

TARGUS

chodím zde už málo,poprvé ale známá tvář odhodila masku slušnosti,celkem mě pobavil jak strácí nervi,jinak na ty typy stačí jedna reakce víc je zcela zbytečné,na typ jaky zde představuje Parabellum: na toho je uplně zbytečné reagovat.

jinak příspěvek MAXIMUS.......NENÍ LEVIČÁK......já ano........ale rozumný pohled...bohužel aktualně je už většinou stráta času prodírat nenávistí a urážkami,snaha editora bohužel se mijí učinkem nebot hovno je sice sprosté slovo ale někdy sedí,oproti tomu příspěvek bez sprostych slov uráží více,škoda že ten virus nenávisti je skorem všude a je jedno je zprava i zleva

CARLOS........JSTE Z JEDEN Z MÁLA co sním většinově nesouhlasím......což je naším přesvedčením normální ale diskutujete a to je vzácné

na Váš příměr proč když je tak špatně se vyplatí UKRAJINCŮM JE CELKEM LEHKÝ ARGUMENT........NO PROTOŽE ty naklady vté zemi a co zde vydělá znej činí to samé co si čech vydělá v Německu.........BOHUŽEL za ten plat dělat zde je dlouhodobě neunosné.......trochu laciné argumenty na vaší uroven........samozřejmě že kousek pravdy máte že sou lidi bez kvalifikace a představují si že mají nárok na plat chirurga..........rozhodně debata o vyváženosti je na místě.........ale jak jste to podal je lehce vyvratitelné
08. 06. 2013 | 19:35

Kelt napsal(a):

Tata,
stupňování sprostoty a urážek ze strany modrých bolševiků je racionálně vysvětlitelné.
Příčinou je jejich frustrace z vládnutí ODSTOP,která dokazuje,že ideologie předsazená před racio přinesla krizi se všemi negativními důsledky.
Průzkumy ukazují,že 85% obyvatel má této vlády plné zuby a na totální porážku v příštích parlamentních volbách,což znamená,že řada z nich půjde na pracák.
Nečas prohrál všechny volby za dobu jeho premiérování-vládní představitelé si v přímém přenosu sprostě nadávají a neustále si poměřují pindíky,který ho má delší.
Vláda nevládne-jejím cílem je nějak přežít do jara 2014.
Jeden pozitivní výsledek aby pohledal-korupce a rozkrádání veřejných peněz pod taktovkou ODS pokračuje-jenom minulý týden tři vysoce postavení ODSáci ze z Plzně byli obvinění z krácení daní u PHM prostřednictvím bílých koní ve výši 500 milKč.
Proto s takovými P.atd. nediskutuji-nemíním klesnout na jejich úroveň
08. 06. 2013 | 19:55

neo napsal(a):

kelt:

no jooo, 85% :) vy jste stejnej vtipálek jako byl Jiří Paroubek, než nesestavil vládu :) ach ty průzkumy, a teď se třese, aby se se lví podporou nedostal do záporných čísel.
Sobotka tu neříká nic jiného, než že hodlá pracující občany okrást progresivně. Takovému bych měl dát u voleb hlas? Člověku, který veřejně prohlašuje, že mi sebere peníze, které vydělám?
Na to velmi rádi slyší jen lidé, kterých by se tato krádež netýkala. Tj jim nikdo nesebere, hlavně že sebere těm druhým. Tak si naši levičáci představují solidaritu. Nechat si platit a sami nic nedat. Podstatné je, aby na jejich kapsu nesahli.

Jinak Sobotka se mýlí v jedné podstatné věci. Průměrná mzda klesla díky poklesu u vysokých mezd. Ty podprůměrné a průměrné normálně rostou nebo zůstávají stejné. Takže když klesají vysoké mzdy, ovlivňují i průměr. To se ale do krámu moc nehodí, takže se to socialisticky pěkně zaobalí tak, aby to vypadalo, že klesaj mzdy těm tzv obyčejným... Navíc pokles o 85 kaček na průměru je nula nula nic.
08. 06. 2013 | 20:05

Parabellum napsal(a):

tata

Jistěže je na mne zbytečné reagovat. Na mne totiž musí být opo¨nemt patřičně argumentačně vybaven. Pologramotné indivduum, které neumí skloňovat podstatná jména podle vzoru hrad na mne těžko může nějak rozumně reagovat, že.

Mimochodem, zkuste mi vysvětlit, oč jsou na Ukrajině nižší náklady, než v ČR - to by mne opravdu zajímalo. Potraviny jsou nastejno, a nájmy jsou v Kyjevě oproti Praze tak 2,5 krát VYŠŠÍ. Zkuste si zjistit reálná fakta, než začnete něco stupidně blábolit. Vy si zřejmě stejně jako ostatní levouni myslíte, že jako česká dělnická třída máte nárok na vyšší životní standard, než kvalifikovaní zaměstnaci - viz průzkum, že dělnická třída se na rozdíl od VŠ štítí jezdit hromadnou dopravou, a dává přednost autům. Taktéž si myslíte, že ukrajincům má stačit k jídlu chleba, špek a cibule, zatímco Vy, česká dělnická třídy máte nezpochybnitelný nárok na biftečky husičky a kaviárek,a k tomu chlasteček, a cigárka.

Apropos, kolik tedy podle Vás by měl tvořit poměr třeba mezi platem nekvalifikovaného dělníka, a technika s VŠ vzděláním? Nikde jsem to od Vás levounů nezaznamenal - jenom řvete, že nekvalifikovaná lůza má ty platy nízké, a operujete generálními řediteli velkých korporací.
08. 06. 2013 | 20:08

Divobyj napsal(a):

Co na to napsat?
Snad jen,že kdyby se pravice s levicí navzájem požraly,bylo by nám,ostatním na světě dobře,Jeden za osmnáct,druhý bez dvou za dvacet.
Sakra to se opravdu mezi námi nenajdou na posty ministrů odborníci a nezloději?
08. 06. 2013 | 20:11

Parabellum napsal(a):

Kelt

Jedinej, kdoi je tu frustrovanej, jste vy levouni. Nám ne, že by Kalousek náramně vyhovoval, příště si budeme muset najít jinýho týpka, kterej si na zavírání těch socialisitckejch chechtákovodů vezme pořádnej hasák.

Tu správnou pravicovou politiku předvedou pánové z IMF, a prsdkající oranžády budou poslouchat jako hodinky, protože jinak bankrot, a levouni závislý na státu jsou bez vejplat a dávek. To bude BŽUNDAAAAA!!!!!!!!!!!
08. 06. 2013 | 20:12

Kelt napsal(a):

Neo,
chtělo by to ty politické proklamace doložit nějakými fakty.Jinak je to povídání,jak jeden můj přítel říká, o m....í.
Vyděláváte měsíčně více jak 100 tisíc?Pak možná by se Vás progresivní zdanění týkalo.
Je Vám známo kolik dělá daň z příjmu např.v USA,nebo VB u nejvíce vydělávajících?
Jistěže ne,to byste nepsal takové hámoty o krádežích.
08. 06. 2013 | 20:20

Parabellum napsal(a):

Kelt

Naučte se psát. Pokuzd chcete napsat ČEEEEEEEESESDEEEEEEE, tak nepište ODS. Říákanka pro malé děti zní, Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat. O ODS tam není ani slovo.

Jinak zkuste dolžit tu Vaši lež o nějakém krácení daně za 500 miliard Kč. Milej zlatej, tolik totiž nečiní spotřební daně z PHM za několik let.

Jinak pokud bych měl vyčíslit, co jste ukradli vy levouni, tak když vezmu, že život jednoho dítěte lze vyčíslit dejme tomu částkou ¨builioén korun, pak Vy levouni tím, že jste prodali Transgas jste zaútočili na samé základy energetické bezpečnosti ČR, a do budoucna bezprostředně ohrožujete miliony dnešních dětí na životech. Takže to, co jste nakradli vy levouni je minimálně 4000 krát víc než těch Vašich VYLHANÝCH 500 miliard. Spousta rodičů si navíc cení život svých dětí víc, než na jeden bilion Kč. Jinými slov,y škody, které jste napáchali do budoucna, jsou nevyčíslitelné.
08. 06. 2013 | 20:21

Parabellum napsal(a):

Kelt

Jediný, kdo tady lže, jste VY - dokažtew těch 500 miliard, a pak někoho obvinujte.

A co se týče progresivního zdanění - viz NEO. V roce 2006 byla mzda vyšší než 31 500 Kč HRUBÉHO daněna nejvyšší sazbou 32 procent. Takže nikoli 100 000, ale 31 500 Kč. To tehdy bylo o něco málo více, než 1,5 násobek prům+ěrné mzdy. V roce 2001 to byl 2,5 násobek. Z toho je jasné, že levice jde po krku střední třídě, nikoli bohatým a majetným - viz fakt, že ČSSD nechce zvyšovat majetkové daně, a danit ty skutečně bohaté. Jinými slovy, tyto skutečnosti Vás usvědčují ze LŽI.

Mimochodem, progresivní zdanění se týká fakticky pouze zaměstnanců, protože OSVČ v Bavorácích Audynách a Poršácích si optimalizuje daně, uplatnuje paušály a fakticky mají nižší oficiuální příjmy než mírně nadprůměrní zaměstnaci.
08. 06. 2013 | 20:27

neo napsal(a):

Kelt:

na rozdíl od Vás, já fakta používám.
Vy tu používáte trapné, nesmyslné průzkumy s číslíčkama 85%. Jindy 80, nebo 90... přitom všichni vědí, jak to dopadlo posledně, když se JP holedbal jak drtivě zvítězí.

co se týče daně, socialistická progrese zde již byla, takže opět za mě mluví fakta a zkušenost a mohu potvrdit, že mě progrese okrádá. Co maj v USA nebo VB mě nezajímá. Já žiji tady a zajímá mě co je tady. Pokud mi tedy Sobotka do očí tvrdí, že mě hodlá okrást, nemám jediný důvod mu dát hlas.
08. 06. 2013 | 20:28

zemedelec napsal(a):

Pro Parabellum.
Dlužím Vám odpověď u té průměrné mzdy v republice,ale takhle se to počítá.Já nemám problém,opravdu dobře ohodnotit schopné odborníky,spíš by to mělo tak být,vždyť na tom pak vydělá i více lidí.To co jsem napsal jako trestní čin,opravdu se jedná o zneužití svého postavení v zodpovědné funkci státu.
08. 06. 2013 | 20:29

neo napsal(a):

Parabellum 20:27

přesné, díky.
08. 06. 2013 | 20:29

Parabellum napsal(a):

Kelt

Není mi známo, že by v GB byla daněna 32 procenty měsíční hrubá mzda vyšší než 1000 liber mesíčně, stejně tak, jako v USA není daněna 32 procenty vyšší měsíční mzda než 1600 USD měsíčně.

V roce 2006 tohle v ČR bylo.

Krom toho, jak v USA tak GB má zaměstnanec možnost si náklady na dopravu do zaměstnání odečíst od danového základu - na rozdíl od ČR. Tady naopak levice chce dojíždění řadových zaměstnanců, popřípadě přesčasy řadovýchz zaměstnanců vysoce zdanit, a danit čím dál více, kterakžto činila do roku 2006.
08. 06. 2013 | 20:32

Marian napsal(a):

Hmmm,vidím,že pravice nasadila svá největší esa-chybí jen profesor Richard.
Parabellum minule exceloval tvrzením,že ideologie je vždy levicová, že něco takového jako pravicová ideologie neexistuje.
Patrně nikdy nic neslyšel třeba o Miltonu Friedmanovi a chicagské škole.
Jinak- parabello, mohl bys nám sdělit jména několika zemí,které fungují podle těch tvých úžasných principů a díky tomu vysoce prosperují?
Nea se ptát nebudu, od něj se mi už (hloupé) odpovědi dostalo.:o))
08. 06. 2013 | 20:35

Parabellum napsal(a):

zemedelec

Já Vám věřím: Vy považujete za relevantní, že když je někdo dobrý odborník, tak by měl mít možnost si vydělat stejné peníze jako dojička či traktorista, a pokud je odborník špičkový, pak by mu nelěl být odepřen obdobný plat, který se blíží platu horníka či slévače.

A co se týče toho dalšího:
cituji:
To co jsem napsal jako trestní čin,opravdu se jedná o zneužití svého postavení v zodpovědné funkci státu.
konec citace.
Milý hloupý zemědělče, zkuste mi vysvětlit, co má společného manažer soukromé korporace s cituji "postavením v zodpovědné funkci státu". A také jste neuvedl, ani zákon, ani paragraf, proti kterému se ti manažeři SOUKROMÝCH korporací dopustili tím, že si odměny vyplatili už v prosinci, a nikoli až po účetní uzávěrce, daqlší rok, jak bývalo zvykem.
08. 06. 2013 | 20:39

Marian napsal(a):

Jo a nemusíš zdůrazňovat,jak jsi úžasně vzdělaný a nesmírně silný diskutér, to už víme, opakuješ to v každé diskusi.
Raději se soustřed na položenou otázku.
Přidám ještě jednu- jak je možné,že si severské země,pověstné vysokou měrou přerozdělování a silným sociálním státem vedou v krizi tak výborně? Nemělo by tomu být naopak?
08. 06. 2013 | 20:40

neo napsal(a):

Marian:

klídek Sladký.
u tebe mě nepřekvapuje, že chceš zdanit jiné než sebe. Levičáci mají toto společné.

pravou rovnou daň na vás. Ne procenta, ale rovnou částku.
08. 06. 2013 | 20:42

reppop napsal(a):

"Až Nečasova vláda skončí, zůstane po ní spousta nemravností, které bude třeba co nejrychleji odstranit. Jedním z prvních opatření musí být, aby daně začali platit i ti bohatí - obnova progresívní daně z příjmů."
xxxxxxxxx

Pane Sobotko,

každý zkušenější pedagog Vám řekne, že ty nejmíň empatické dareby je nutné držet na uzdě, jinak rozloží celý kolektiv. Jakmile loupeživá pravice svým kmotrům povolila uzdu, žádná síla už je k ničemu nepřinutí. Peníze jsou moc a oni teď už těch penízků mají moc. Koupí si cokoliv, i obslužné elity, i policisté a soudci přece mohou být jejich služebnictvo. Zázraky se nedějí, to už je nevratné. Vítejte ve feudalismu, církev katolická je terazky náš předvoj a klér again PR agentura feudálů.
08. 06. 2013 | 20:43

Parabellum napsal(a):

Marian

Pardon, on Milton Friedman či chicagská škola vyháněla děti s mávátky na ulice, a nutila je křičet "At žije "Milton Friedman a chicagská škola", ona pravice určuje školám za povinnost vyučovat na školách ekonomii pouze dle Friednana a chicagské školy? Asi ne, že? Ani pozdrav Heil Chicago school jsem v životě neslyšel.

Naopak, levice toto dělala s gustem, a doposud dělá. Obzvláště ta ortodoxní v Severní Korei a Bělorusku.
08. 06. 2013 | 20:44

Marian napsal(a):

"Kudy chodil,tudy krad, sociální demokrat." O ODS tam není ani slovo, Parabello, protože to vymysleli pravičáci a za 1. republiky ODS ještě neexistovala.:o))
08. 06. 2013 | 20:44

Marian napsal(a):

Neo,cituji: "U tebe mne nepřekvapuje,že chceš zdanit jiné, ne sebe." Můžeš mi říct,kdy a kde jsem něco takového napsal? Jestli ne ,pak se bud mýlíš,nebo si mne s někým pleteš, nebo jednoduše a prostě-lžeš.
08. 06. 2013 | 20:48

neo napsal(a):

Marian Sladký:

na mnoha diskusích podporuješ progresivní zdanění. To stačí.
08. 06. 2013 | 20:53

Marian napsal(a):

Parabello, pardon, ale myslím,že se známe už docela dobře.Kromě toho, v diskusích je tykání zcela běžné a není mi jasné proč uráží zrovna vás.Přečtěte se své příspěvky, prakticky v každém někoho častujete nadávkami.Chápu ovšem, že je to pro vás vítaná záminka,jak vycouvat z diskuse a neodpovědět na otázky (na které s největší pravděpodobností nedokážete odpovědět.
Mimochodem- vy opravdu redukujete ideologii na mávání mávatky a přednostní výuku ve školách? :o)))
08. 06. 2013 | 20:54

Parabellum napsal(a):

Marian

Nevšiml jsem si, že by si severské země vedli nějak výborně - s výjimkou Norska, které těží na hlavu více ropy než Spojené arabské emiráty. Švédsko bylo po WW2 čtvrtou nejbohatší ekonomikou hna světě, dnes je na krásném tuším 20. místě, a před toto se dostaly kolonie kalibru Hongkong či Singapur. Švédsko je srovnatelné s těmi nejchudšími státy USA, a bylo postiženo v roce 2009 oproti USa více než dvojnásobným propadem HDP.

A ještě něco: Skandinávské země mají poměrně vysoké daně z nemovitostí a silniční daně, mají vícepilířové penzijní systémy, a spoluúčast ve zdravotnictví. Z toh jaksi vyplývá, že tam je podstatně menší míra přerozdělování, než v současné ČR. Zkuste mi jmenovat skandinávskou zemi, u které je potřeba na to aby se bzaměstnaci se mzdou 1500 euro hrubého vynaložit 135 euro na to, aby tento mohl dostat 59,5 eura, jako to bylo do roku 2006 v ČR. Dnes je to 135 euro na 68,9 eura - takže jak vidíte, míra zdanění nikterak vysokých mezd mezd byla v roce 2006 55,8 procenta, dnes je to 48,9 procenta. Porovnejte se skandinávskými zeměmi.

To vy levouni chcete, aby byly směšně málo zdaněni ti opravdu bohatí - viz směšně nízké daně z nemovitostí do roku 2006, a nechcete danit luxus, jako se děje ve skandinávii - viz neexistence silničních daní.
08. 06. 2013 | 20:55

Marian napsal(a):

To samozřejmě NESTAČÍ,Neo, takže jsi lhal.Progresivní zdanění funguje ve všech vyspělých státech. Současná krize ve vyspělých zemích je mimo jiné způsobena tím,že bohatí platí do státní pokladny čím dál méně peněz.
08. 06. 2013 | 20:57

Parabellum napsal(a):

Marian

A to se nebavím o tom, že ve Skandinávských zemích má zaměstnanec možnost si o náklady na dojíždění snížit danový základ.

Mimochodem, skandinávské země udělaly vesměs mnohem pravicovější reformy, než se zdejší koalice vůbec dovolila avisovat, neřkuli provést.
08. 06. 2013 | 20:59

Parabellum napsal(a):

Marian

Kdože jsou ti bohatí? Ti, co mají mzdu vyšší než 1250 euro hrubého měsíčně? Vy tvrdíte, že ano.

Mimochodem, progresivní zdanění se bohatých vůbec nedotkne, protože progresivní zdanění se týká pouze MEZD. OSVČ se vždy v pohodě vejdou do toho nejnižšího pásma. Vám se zřejmě nezdá být současný poměr výběru přímých daní od zaměstnaců a OSVČ dost diferencovaný, a chcete zaměstnace danit více, a OSVČ naopak méně.
08. 06. 2013 | 21:02

Marian napsal(a):

Nevšiml jste si,že by si severské země vedLI nějak výborně..ok, pominu směšnou hrubku,která by se takovému odborníkovi a vzdělanci neměla přihodit-ale stane se.Vaše hodnocení je ale podobně chybné, opomíjí spoustu důležitých faktorů.
A ještě připomínka- KDYBY PLATILY TY VAŠE IDEOLOGICKÉ POUČKY,musely by na tom tyto státy zcela logicky být daleko hůře, než ty s daleko nižší mírou přerozdělování.Mimochodem-kdepak vznikla současná krize? A ta ze třicátých let?
08. 06. 2013 | 21:04

neo napsal(a):

Marian Sladký:
to samozřejmě stačí. Chceš progresivní zdanění = chceš ostatní zdanit víc než sebe.

Opakuji, co je jinde mě nezajímá, já žiju tady a zajímá mě, co je tady.

jediná spravedlivá daň by byla ta pro všechny stejná.

Nejblíže je tomu DPH. Ta je pro všechny stejná z každého výrobku či služby. Liší se jen minimálně dle ceny v různých oblastech. Miliardář, zaměstnanec s průměrným příjmem, důchodce, invalida, dítě... bez ohledu na příjmy platí z rohlíku stejnou daň.
08. 06. 2013 | 21:04

Xury napsal(a):

Pro Mariana:
"Přidám ještě jednu- jak je možné,že si severské země,pověstné vysokou měrou přerozdělování a silným sociálním státem vedou v krizi tak výborně?" - jste si tím skutečně jistý? V roce 2012 Dánsko i Finsko měly pokles HDP, stejně tak i v 1.Q. letošního roku. Švédsko rostlo o 0.7%, což není dech beroucí růst. Norsko sice rostlo rychleji, ale tam je důležitý vliv těžby ropy.
Kromě toho např. Francie a Belgie mají obdobný přerozdělování a nijak zvlášť dobře se jim nevede.
08. 06. 2013 | 21:04

Parabellum napsal(a):

Marian

V žádné vyspělé zemi není uplatnovánba danová progrese na mzdy nižší, než 1000 euro měsíčně. jinými slovy LŽETE JAKO KDYŽ TISKNE.
08. 06. 2013 | 21:05

reppop napsal(a):

"Předtím než vláda sáhla do Topolánkova „skvělého“ reformního batohu, činil rozdíl necelou padesátikorunu. Pak vládní motyka spustila a příjmové nůžky se začaly rozšiřovat. Nejen to, nejvyšší příjmy se začaly vzdalovat od zbytku společnosti zároveň se zavedením daňové reformy, která prudce snížila příspěvky nejbohatších do státního rozpočtu a systémů pojištění. Nelze se pak tedy ani moc divit, že stejně strmý obrat vzhůru vidíme u míry státního zadlužení. Naopak dolů jde hospodářský výkon země, teď už v podobě vleklého poklesu HDP."
xxxxxxxxxx
Kdysi loupežníci a pobudové přebývali v lesní jeskyni. Ale to už je, děti, dávno. Kluci z Chicaga jim zajistili onačejší bydlo. Nikdo tu ruku neviděl, ale kdo nemá zábrany, toho obdaruje. Pak nakouopit pár zanícených pravičáků, PR agentur a médií a zlatý deštík dukátků od neschopných nemá konce. A to, že bohatství přetéká jako ve fontáně od nejúspěšnějších k ostatním? Hezká chicagská pohádka, jistě jim zpříjemní mrazivou noc v lesních jeskyních.
08. 06. 2013 | 21:06

zemedelec napsal(a):

Pro Parabellum.
Je mi líto,že jste si to takhle vyložil.
Já si opravdu schopných odborníků vážím a jejich ohodnocení má tomu odpovídat.
Jak už jste jednou popisoval,že střední třída je motorem prospěchu,tak se zeptám.
Svým ohodnocením za celý rok,jste schopen si koupit 3 osobní auta 5 televizorů 5 automatek,děláte to?
08. 06. 2013 | 21:07

Parabellum napsal(a):

neo

Já jsem pro progresivní zdanění - představte si tu nádheruz, jak nějakému zlodějskému gerontokratickému pučmidrátovi, s 10 000 Kč důchodu který si za bolševika nakradl na dvougenerační domek někde na předměstí Prahy s dnešní tržní cenou okolo 10 milionů někdo vypočítá obdobnou dan z nemovitosti, jako v Dánsku - 1 procento z tržní ceny - bratru 100 000 Kč ročně.

Když skandinávský model, tak skandinávský model jak leží a běží. Včetně všech sazeb, příjmových pásem, a úlev. Oni by zdejší levouni rázem přišlio na to, že jsou mnohewm bohatší, než si myslí.
08. 06. 2013 | 21:10

Marian napsal(a):

Bohužel musím končit,takže se odpovědi na mou první otázku od Parabelli/Parabella nedočkám.Připomenu- rád bych od vás slyšel jména alespon tří států, které fungují podle těch vašich pravidel a tudíž mají vysokou ekonomickou a životní úroveň a trvalý růst.Děkuji
08. 06. 2013 | 21:10

neo napsal(a):

Parabellum:
no vždyť o tom píšu. Oni chtějí progresivní zdanění jen když se jich to netýká...
08. 06. 2013 | 21:14

Parabellum napsal(a):

zemedelec

Ale vždyt píšeme o tom samém. Vy tvrdíte, ba co dím, píšete to černé na bílém mezi řádky, že schoppný odborník je dojička, traktorista, slévač, horník, popřípadě bachař, lampasák nebo bengo. Technika nepovažujete za kvalifikovanou profesi, stejně tak, jako pan Sobotka.

S tím dalším: Nevím, jak jste na to přišel, a nevím proč bych Vám měl popisovat své konzumní standardy.
08. 06. 2013 | 21:14

Parabellum napsal(a):

Marian

Jswou to země vesměs silně pravicové - včele s Katarem, kde vládnoucímu rodu patří vše včetně lidí, dále Honkong, či Singapur - počtem obyvatel jsou srovnatelné se skandinávskými zeměmi.

Naopak, skandinávské země byly v minulosti bohaté, a v současné době své postavení ztrácejí - s výjimkou Norska.
08. 06. 2013 | 21:17

Marian napsal(a):

Parabellum- kličkujete jako zajíc. Napíšu vám to ještě jednou,stručně a jasně.Jednou z příčin současné krize je skutečnost, že bohatí odvádějí do státní pokladny čím dál míň peněz.Samožřejmě,že státy se následně zcela zákonitě zadlužují.
Můžete protestovat jak chcete,ale skutečností je, že kapitalismus nemůže fungovat tak, že outsorcuje výrobu do Asie nebo Afriky kvůli nižším nákladům na práci, přičemž výrobky se snaží prodat tam, kde je vyšší kupní síla-čímž ji zároveň ruinuje.
08. 06. 2013 | 21:17

Marian napsal(a):

Katar,Hongkong a Singapur..? Dík za odpověď,to je opravdu příklad a vzor pro celý svět.
08. 06. 2013 | 21:20

Parabellum napsal(a):

Marian

Kdyby si severské země vedly tak výborně, jak tvrdíte, pak by si švédská uklízečka podržela svůj stadard oproti českému lékaři z roku 1989, a vydělávala by 6-8 x tolik co tento, jak bylo standardem ještě v roce 1989. Dnes to již neplatí, = blahobyt Švédska jde dolu vodou.
08. 06. 2013 | 21:21

Marian napsal(a):

Tak nashle někdy příště.A připravte se důkladně na diskusi, Parabello.Ve vašem případě to může být něco platné,vyzývat k tomu nea je zbytečné.
08. 06. 2013 | 21:23

Parabellum napsal(a):

Marian

Proč by kapitalismus nemohl fungovat tak, že výroba se přesune tam, kde lidé chtějí dělat, a kapitalista se odstěhuje někam, kde z něj netahají peníze, a jsou na něj hodní? Kapitalismus takhle náhodou funguje velmi dobře, co strádá, je sociáílní stát- socialismus - zkuste si to přiznat. Státy se zadlužují proto, že nejsou schopné financovat sociální výdaje. Ona se totiž milý mariane tím, že se ta výroba outsourcuje, tak se v té cílové zemí, kde se vyrábí, zároven zvyšuje i spotřeba a tvoří se tam střední třída, která se na té spotřebě podílí. Nikde není řečeno, že evropskej nekvalifikovanej dělník má nějaký globální nárok na to, aby mohl mít 5-10 násobnou spotřebu oproti čínskému inženýrovi. Kde je Váš proletářský internacionalismus?
Vy totiž trpíte schizofrenií - na jedné straně Vám vadí, že výroba odchází za nižsími náklady, a na druhou stranu sám chcete ty výrobní kapacity vyhánět tím, že je chcete více danit. Takže co vlastně chcete? Aha, už vím: Ten výpadek z daní kapitalistů chcete nahradit nehorázným daněním mezd řadových zaměstnaců s vysokou kvalifikací a nehorázným daněním přesčasů, kteří tyto dělají.
08. 06. 2013 | 21:30

Lukáš D. napsal(a):

Já to pomalu přestávám chápat.Takže levici vadí že vzrostlo DPH. Také jí vadí nízké zdanění příjmů jak firem tak zaměstnanců a živnostníků. Zároveň ale po volbách nesníží DPH.

Vždy jsem chápal spor nepřímé versus přímé daně. ČSSD ale jedno snížit nechce a druhé chce zvýšit. A to má voliče oslovit ? Vadí jí snížení průměrné mzdy a chce s tím bojovat vyšším progresivním zdaněním ?
08. 06. 2013 | 21:37

Parabellum napsal(a):

Marian

Dobře, když Vám nevoní ty země, které jsem jmenoval, tak co třeba Švýcarsko, nebo New Jwrsey, či California?
08. 06. 2013 | 21:37

Parabellum napsal(a):

Lukáš D.

Tolhe neřešte. To je levicová logika.
08. 06. 2013 | 21:38

born65 napsal(a):

Kelte,
máte pravdu, je to docela přínosné si názory takového Parabella pročítat. Ale já se u toho nedokážu bavit. Docela by mě zajímalo, jestli jeho žlučovitost, zloba, samolibost a opovržení jsou skutečné, nebo jestli je sem nastrčen redakcí aktuálně, nebo snad samotným Z.B., aby záměrně vyostřil a natáhl debaty (viz poslední D. Münich) a pomohl v uvědomění dezorientovaným a na duchu klesajícím pravověrným.
08. 06. 2013 | 21:45

Yosif K napsal(a):

matů napsal(a):

Jezevčíku,za 8 let něco udělali a za dalšich 8 let se to ztratilo,nebo snad pokračovali topolánek a nečas v úspěších?O tom nic nevím.Škoda.

08. 06. 2013 | 10:57
Co považujete zsa úspěch 8 let vlády levice? Že nebyl odsouzen ani jeden tunelář? Že bylla rozkradena konsolidačka? Že Zeman přiklepl stavbu dálnice firmě který se pak muselo zaplatit 650 milionů odškodného? Nynější vláda není nic moc ale 8 let vlády levice bylo 8 let vlády hlupáků chlubících se investicemi započatými za předchozích vlád.
08. 06. 2013 | 22:10

neo napsal(a):

Sladký:

znovu ti píšu, uklidni se.
když dojdou argumenty prcháš a napadáš, klasika. Maj sa fajně a nezáviď a nechtěj danit ostatní více než sebe.

Ten brekot jak se státečky hroutí protože bohatí přispívají míň... to je na oskara. Plať taky a budou na tom líp.

každý občan státu by měl platit stejně.
A když už chcete aby někdo platil víc a jiný míň, tak by aspoň měli mít v takovém poměru i přijmy z rozpočtu, ale to ne.

Na něco nemají nárok vůbec, něco mají stejné a něco nepoměrně nižší... zásluhovost se nenosí a to přesně chceš ty a tobě podobní. Platit co nejmíň a dostávat co nejvíc a po jiných aby platili co nejvíc a dostávali málo či nic.
08. 06. 2013 | 22:23

levičák napsal(a):

Mě vždy udivuje, ják blogy od levičáku třeba jako Sobotka a jiní ,tady vždy rychle vyfrčí z hlavní nabídky a v oblíbených už nejsou nikdy .
08. 06. 2013 | 22:31

salónní neo-debyl napsal(a):

Osvč by měli platit stejně, jako já. A doplnění - Neové ať dostanou stejnou podporu po povodních, jako já na kopci. Žádnou.
08. 06. 2013 | 22:33

levičák : Oprava napsal(a):

Ne oblibené ,ale doporučujeme .
08. 06. 2013 | 22:35

Parabellum napsal(a):

born65

Žlučovitost je levicová kategorie. Mne se líbí, jak tu krásně prskáte, a plivete si nenávistí na bradu. A ještě něco já jsem docela spokojenej. A budu tím spokojenější, čím budete vy nespokojenější. Je tom můj koníček. Koníčky něco stojí. A já si klidně připlatím nějakou pětku za to, abych mohl číst, jak jsou na tom levouni hůř a hůře a jsou čím dál méně spokojení. A vůbec nejlepší je, když se vymezíte jako mí nepřátelé. Já potom, a také spousta dalších budu jednat tak, že můj modus operandi bude ten, že "nepřítel mého nepřítele je můj přítel". V tomhle je tedy u mne jedničkou Kalousek, a dvojkou Nečas. Pokud sd najde někdo, kdo Vám bude škodit víc, určitě získá mé sympatie. Ne, že bych Kalouska nějak zvlášt musel, ale jaksi zdejší obludárium a příšerárium mi nedává na výběr.
08. 06. 2013 | 22:35

Parabellum napsal(a):

salónní neo-debyl

Co jsem viděl, tak většinou byly povodněmi zasaženy baráky levicových lumpenproletářů. Domy pravicových kapitalistů zasaženy nebyly. Mimochodem, z Vás ta "solidarita" s poškozenými čiší jedna radost. Zřejmě jste levičák na baterky, tedy levoun.
08. 06. 2013 | 22:38

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Hlupáci z prava ječí a bodejd' né,

když chlapci končí. Ano končí, prostě ods a její pravicová vláda půjde na politický cintorín, ano cintorín páč už se sama historicky znemožnila tak, že vyhnila. Sama o sobě.
Děkujeme vám chlapci, jen tak dále, ono je to tak pravicové...hahahaha......
09. 06. 2013 | 00:26

tata napsal(a):

ACH JO JSTE nepoučitelní

born65 ............toto VÁM ODPOVÍ.........http://tarasz.blog.cz/1010/korespondence-s-panem-visnovskym

http://www.outsidermedia.cz/Typicky-pravicak-1.aspx
09. 06. 2013 | 00:57

xerox napsal(a):

p. sobotko nevyužívejte lacině povodně k politické agitaci , pokud chcete napsat něco tak buď jedno nebo druhé ...
jinak samozřejmě máte pravdu o progresívním zdanění , průměrně živnostníci a podnikatelé přiznávaj tak 30% až 60% svého zisku - záleží na alchymii dotyčného ... zbytek zakalej , takže prostoru je více než si kdo myslí jenomže to státní kasu nespasí , na velké společnosti v tzv. daňových rájích jste nějak v tom výčtu pozapomněl které by kasu naopak mohli spasit , omlouvá vás fakt že si nepochybně uvědomujete jak jste na ně všichni krátký ...
pokud připočtu respektive odečtu klasickou nekompetentnost a zločinnost - tyto dvě věci se už dávno nerozlišují vás všech tam nahoře tedy tzv. demokratů vychází mi , že vydávání dluhopisů atd. poběží vesele dál až do úplného zhroucení systému ...
nicméně alespoň trochu usnadníte těm uplně dole tedy těm nejpotřebnějším život , aby se tohoto konce jakž takž dožili ...
09. 06. 2013 | 03:17

K.M. napsal(a):

"SOS..."

Do soukolí nejobdivovanějšího česko-moravsko-slezského vynálezu všech dob: "výroby podnikatelů..." a do dalších nezapomenutelných česko-moravsko-slezských objevů po "sametu" jako sKarty, dlouhodobého nefungování registru vozidel, "protlačení tučných církevních restitucí s pomocí trestanců" a "podivně vzniklé amnestie zmetků ve výrobě podnikatelů...", se dostal písek..."platy jdou dolů..."

A ačkoliv do toho již po několikáté - a v zkracujících se odstupech - šplouchla voda, nebyl ten písek odplaven...spíše naopak, ještě větší díry ve veřejných komunikacích než po zimě..., díra v rozpočtu tím nabývá hrozivých rozměrů..., lodi s čecho-moravano-slezany na palubě hrozí ztroskotání!

Kapitáni lodě by tak mohli jít za takové situace i dobrovolně a nečekaně rychle od kormidla, pravděpodobnost, že by volby mohly být dříve než je "naplánováno" roste ze dne na den...a proto je nejvyšší čas rozhlédnout se již nyní se známými v nejbližším okolí po vhodném člověku, který by nejen svým rozhledem, ale především svými charakterovými vlastnostmi zaručoval co nejlepší prosazování Vašich zájmů a ujasnit si, že v případě nutnosti musí být aktivní občan pripraven i na finanční podporu takového kandidáta!

Doporučoval bych, aby Vámi vyvolení kandidáti byli srozuměni s okamžitým prosazováním zkrácení funkčního období - tedy i svého - za účelem rychlé výměny stávajících zástupců "lidu" na všech stupních výkonné moci...,
aby byli "odejíti" co nejdříve ti, kteří od roku 1989 pro Vás nic neudělali, kteří si na Váš účet jen "mastili vlastní kapsy..."!

Každý dnes již ví, co to obnáší, zvolit si k prosazování svých zájmů prospěcháře...

Úměle vytvoření "neúspěšní" si nemohou tentokráte dovolit zaváhat tak, jako v roce 1989...a následujících volbách...!

V Izraeli (země ve stejné situaci jako ČR..., což si většina obyvatel ČR jistě neuvědomuje...)jsem v roce 1974 - hned po válce, kterou málem prohráli - měsíc pobýval ve velmi dobře prosperující (!) osadě Timurim, kde si osadníci každoročně před koncem roku v tajné (!) volbě volili, nebo odvolávali osobnosti do všech klíčových funkcí osady a do všech vedoucích pozic v jejich hospodářské činnosti...

Tak se zásadním způsobem zamezilo, aby byli ve vedoucích funkcích dlouho neschopní, ale zároveň všehoschopní univerzalisté..., jak se stalo v ČR po roce 1989...

S každým zvoleným straníkem si do politiky navolíte nekontrolovatelný vliv
kapitálu (koncernů) nebo dřívějšími vzájemnými službami a protislužbami "zaháčkovaných" individuí...

Výjimky jsou v ČR velmi vzácné, na dálku si dovolím mezi politiky označit za výjimky jen paní Wagnerovou., pana Dienstbiera a pana Špidlu...

K.M.
09. 06. 2013 | 03:37

kormoran napsal(a):

O co se soudruh Sobotka , nebo ovar Mladek pokousi je likvidovat stredni tridu , opet nenechave ruce socijalisty s vidlickou a nozem , ukrajovat z nedelniho rizku , prumernemu drici , schopnemu se sam o sebe postarat.

Netroufam si odhadnout , jak dopadnou volby , avsak predpokladam , ze to nic slavneho pro levici nebude , protoze pravice po nestastnem projevu- (jak pravil s. Sobotka ) Mladka zvedne sve zadky.
Mimochodem , za ten projev by v normalne fungujici demokracii Mladek odesel sam a ze tam v Lihovem dome mate strach jeden z druheho neni nic noveho . Nehlede na to , ze vy si hrajete na spravedliveho , avsak vedome jste si ulil X financi z nahrad , jak tady nekdo trefne uvedl. Pravne Vam nelze nic vytkout , ale co 'socilaisticka' moralka soudruhu? To vam nic nerika?

Tim chci navazat na dalsi . Jelikoz vy soudruzi budete utahovat kohoutky stredni tride , ona vam to spocita pri dalsich volbach a navic si kazdy skulinku uniku vzdy najde.

Dalsi vec , bylo zde zmineno USA . Financni urad nijak neresi dane z prijmu od 0 do 70000 tisic rocne , protoze vi ,ze x penez danovy poplatnik odvede a jestli si uleje 2000 rocne , pocitaji s tim , ze si je stejne ulozi do banky - ty je stejne budou tocit a odvadet dane, nebo si je schova na horsi casy , ale opet je nekde pouzije a budou zase zdaneny.

Vam jde pouze o to soudruhu , nazobat co nejvetsi mnozstvi financi a ty prerozdelit- (jak u socialistu zvykem )mezi lenochy -volice- ukazat falesnou spravedlnost.

Jenze))) , ono se taky muze stat , ze kazdy s tim sekne a prihlasi se prave pod vasi ochrannou levou ploutev , takze vam Socbotko zbydou pouze tri cesty .
1 ) polozit funkce - coz nepredpokladam , jedine , ze by soudruh pijavice ve vysoke funkci byla az tak napita a sama
hostitele opustila .
2) Zadluzeni, coz je tez socanske hobby - vsak vy s tim mate pri konjukture zkusenosti , ze?
3) Jit cestou pravice , avsak to cele zabalit sikovne do levicoveho pozlatka (soudruh nikdy nezdrazoval , pouze upravoval ceny))))) na to ' obycejni' soudruzi taky radi skoci.

Tak co? Nic! Slezte z toho lustru soudruhu Sobotko.
09. 06. 2013 | 04:41

kormoran napsal(a):

P.S.
Jsem nesmirne rad , ze doslo k cirkevnim restitucim v CR , protoze pribude dalsi vetev samostatneho hospodareni -moznosti , pracovnich prilezitosti a co hlavne v teto skupine jsou skutecne verici - sluzba bohu , kteri se budou starat o opravdu chudou vrstvu obyvatel , coz je pro vas soudruzi zklicujici a dalsi potencionalni ubytek volicu.

A naposled , pokud sleduji vystoupeni Necase , nebo Kalouska , podvedome z nich citim vyssi fundovanost , profesionalitu a zodpovednost vuci statu CR.

Nekdo zde napsal , ze nepodporite vladni navrh o rozpoctove zodpovednosti , je to pravda? Soudruhu? A japa to? Vy si neverite ?)))

Ono prazdne tlachat , kontra prijit o byt z nahrad je urcity risk ze?)))

Coz a podotykam , ze si vase 'vylevy' prectu , ci poslechnu taky , ale bez efektu.

Vite soudruzi porad neco ' neobvykleho' ve vas je , viz Vas ubohy nadpis soudruhu Sobotko.
09. 06. 2013 | 05:21

Pepa Řepa napsal(a):

Nadpis je dobrej.
Bohuslav se utěšuje, klesá mu to. Není sám, voda i mzdy se přidaly.
Teď mají zase stoupat. Možná dá vědět, jestli byl v noci za Bivoje.
Přej a bude ti přáno, Josífku, říkala babička.
09. 06. 2013 | 06:15

born65 napsal(a):

Děkuji, pane tato, za odkazy. Mnohé vysvětlují.
Patologické charaktery bohužel ve společnosti bují.
Nenechte se jimi rozhodit. Mějte se
09. 06. 2013 | 06:48

Občan napsal(a):

Ano, milánkové,
pokles průměrné mzdy o cca 100.- Kč vypadá zanedbatelně. Ovšem jen na první pohled. Stejně klamný je i optimismus nad snížením počtu lidí pracujících za "plat" do 10 000.- Kč/měs brutto.

Ve skutečnosti to totiž znamená, že stále víc zaměstnanců pracuje za "plat" hluboko pod průměrem, obvykle v intervalu 10 001 - 15 000.- Kč/měs. brutto. Tedy za "plat" nezajišťující příjemci ani ty nejzákladnější životní potřeby.
Za tento "plat" již dávno nepracují jen nekvalifikovaní "lopatové", ale dře za něj stále víc plně kvalifikovaných zaměstnanců, protože nic lepšího není po ruce - kuchaři, řemeslníci, prodavači, školníci, dokonce i část úředníků v samosprávě. Plus většina "švarcáků" všeho druhu, což ovšem nejsou zaměstnanci, ale "podnikatelé".

A tak se stále víc Čechů (Moravanů, Slezanů) dostává do postavení "úkáček" ve vlastní zemi.

Co to znamená pro podnikatele?
Sebevraždu, holoubci moji milí.
Protože lidé s takovým "příjmem" nespoří, nepojišťují se, kupují jen nejlevnější zboží, nekupují nemovitosti či auta, neberou si hypotéky (dokonce už si přestávají i půjčovat na spotřebu) a neobjednávají si řemeslníky ani služby. Vrcholem luxusu je pro ně občasná návštěva kadeřníka.

Takže vy, co tu řvete, že to přece stačí, vězte, že jste si podřízli vlastní větev a řítíte se dolů z vršku sekvoje (to jsou takové velmi vysoké jehličnany v Severní Americe). Bez zákazníků nemáte šanci přežít a o zákazníky jste se připravili sami. Čím rychlejší bude platový propad, tím dříve se sami stanete českými "úkáčky", protože vám už nic jiného nezbude.
Vítejte ve zlých časech...
09. 06. 2013 | 06:54

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.06:54
Naprosto jasně napsané a můžu doložit z vlastní praxe.
Horší navíc v tom je,že nám všechny tahouni hospodářství rozprodali a co zbylo,stejně dělá pro ty cizí.
09. 06. 2013 | 07:09

Fialenka napsal(a):

Klíčové téma a dobře napsáno, jako vždy.
Zástupci světového ekonomického fóra v Davosu uvádí rozdíly v příjmech jako jedno z největších nebezpečí. Jde o rozdíly v rámci Západu. Například v USA berou řídící pracovníci průměrně 206 krát víc a v některých firmách dokonce více než tisíckrát víc oproti zaměstnancům.
Peníze se nevyužité hromadí u nejbohatších a na druhé straně mnoho pracujících nemá na zařízení bytu, na lékaře a ani si nemůže spořit na důchod. Ekonomika a peníze neproudí a to vede ke krizi. Ale i kdyby nevedlo, tak není důvod, aby pracující neměl přístup k výše jmenovaným nezbytnostem. Když je pracující takto chudý, znamená to krádež. Také je nepřijatelné, aby ti bohatí zkupovali zdroje vody, pozemky, státní instituce a majetky. Tím jim budou patřit i lidi.
Asi proto Švýcaři zavedli strop manažerským bonusům a zlatým padákům nejen ve ztrátových bankách, ale v podnikatelské sféře vůbec. Teď chystají další referendum. Chtějí aby manažeři firem brali nejvýše dvanáctinásobek platu nejhůře odměňovaného zaměstnance dané společnosti. V současnosti vydělávají ve Švýcarsku manažeři v průměru 90x více než jejich kolegové s nejnižšími platy. Naprostým extrémem je farmaceutický gigant Novartis, v němž špičkoví manažeři berou i 700x více než ti nejhůře odměňovaní.

Navíc my tu oproti západní Evropě máme malou kupní sílu. Průměrný hodinový výdělek v paritě kupní síly (tj. jsou zohledněny ceny, kdyby se počítal jen průměr, rozdíl je větší) je tu 6,3 EUR. V Dánsku 18,2. A to není řeč o kvalitě a perfektním fungování dánských institucí.
09. 06. 2013 | 07:13

kormoran napsal(a):

Obcan )))) zajede si s nalestenym MBeckem (vzadu na skle ma napis: "Jezdi na Kastroul") pro duchod a zacne zvanit neco o Severni Aaaamerice.))) A Imperijaalistech.

Obcane ! Ja do vas vidim , jak do hubene socialisticke kozy!Nechte si ty obrazky vylepene na WC s Gustavem Husakem konecne pretapetovat!
09. 06. 2013 | 07:16

kormoran napsal(a):

Obcane , este vydrzte pouhe ctyri roky . Budete slavit se soudruhem(in memoriam) Leninem 100 lete vyroci -predpoved o padu kapitalismu))))

To je jen kratka doba , parkrat prezujete EMBEcko.
09. 06. 2013 | 07:27

Filuta napsal(a):

Normální smrtelník neviděl ani těch 20 tisíc.

Reálné mzdy řadových zaměstnanců se pohybují kolem 15-16 tisíc brutto (ale spíš níže).
Politici by si měli zkusit z toho vyžít.

Průměrná mzda je jenom fatamorgána, pracujeme za mzdy ,které naprosto neodpovídají ani inflaci, ani cenám zboží a energií.
V tomto státě je tedy běžné, že člověk, jenž je zaměstnán a usilovně pracuje, neuživí svou rodinu a hrozí mu stejná chudoba jako tomu nezaměstnanému.

V Německu má prodavačka přes třicet tisíc korun!, u nás kolem 10-12 tis.korun. Přestože v Německu zaplatí o něco více za energie, v cenách za potraviny a ostatní zboží zaplatí buď stejně nebo ještě méně, a to nemluvím o tom, že si z ní nikdo nedovolí dělat otroka, co pracuje celé víkendy i svátky.
K podobným platům se dopracují české ošetřovatelky, které se jezdí starat do Německa o penzisty. Porovnejte si to s ubohými platy (kolem 8-10 tis.) v českých ústavech sociální péče.

Jenže Sobotka jenom řeční a udělat s tím tak jako tak nic nemůže.
Ale mohl by odsud alespoň vykopat Slováky, Ukrajince a Mongolce, jichž je tady plno. O Slováky speciálně zakopávám všude. Pak se divte, že firmy platí Čechům za práci tak málo. Jsou prostě jenom vyčůrané, ne že krachují.
09. 06. 2013 | 07:30

Filuta napsal(a):

Občan
Velmi výstižné.
Ovšem "mudrci" z NERVu a vláda pak obviní z propadu ekonomiky národ, protože prý moc "škudlí".
To už jeden neví, jestli si z něho dělají srandu nebo jsou opravdu tak tupí a arogantní.

Ohánění se průměrnou mzdou je směšné. Nafukují ji uměle všichni ti vyžírkové a manažeři.
Dnes už nás předběhlo i Polsko.
09. 06. 2013 | 07:36

kormoran napsal(a):

Fialenka,
nemusite chodit do USA , treba takova Hana Zagorova , docela mila holka ! Bere desetitisice a statisice!)))

Este jsem nevidel kapitalistu , ktery by se nesnazil vyuzit "nahromadne" penize. )))

To je neuveritelne!))))

Omlouvam se , ale opicim staci hozeny banan.
09. 06. 2013 | 07:40

Filuta napsal(a):

Kormorán
Vy nebudete očividně z nejbystřejších?
Do toho, jak si to MY tady uděláme, vám je velké kulové!

A že se Čechům dost začíná zajídat dělat ze sebe blbce a makat po kapitalisticku za socialistické prachy.

Kdybyste se zeptal VŠECH lidí, jestli by brali ty nové "výdobytky" nebo staré sociální "jistoty", vím přesně jak by odpověděla většina.
Na "volný pohyb a svobodu slova" se vám každý může vykašlat, když ani neví, jestli zítra neskončí na ulici.

Vždyť máme platy jako před více než 20 lety, ale všechno je mnohonásobně dražší.

Když ten váš "kapitalismus" tak skvěle funguje, proč jsou v rozkladu téměř všechny "vyspělé kapitalistické" země Evropy a velké problémy a zadlužení řeší i celé USA?

To jsou věci, co?
Asi bude někde něco špatně, ne?
09. 06. 2013 | 07:57

zemedelec napsal(a):

Pro kormorán.
Opravdu jen dosvědčujete,že Vám stačí hozený banán od Kalouska,kdežto Fialenka u toho přemýšlí.
09. 06. 2013 | 08:14

kormoran napsal(a):

Filuto prd mi do toho neni , protoze jsem prozil kus zivota v CR a hodlam se na duchod do sve domoviny vratit a umrit , jako spousta jinych.

Naopak malokdo z CR muze rict , ze zil 22 let po svete a z toho 19 let v USA , takze ty radoby navstevniky , kratkodobe zlatokopy, chytroliny a zlodeje z CR mam za tu dobu v maliku.!!

Vy jste si tech socialnich jistot uzili az dost (na ukor budoucich generaci)nemyslite ?
A kdyz tolik po nich touzite , proc nenajdete odvahu a neprestehujete se tam , kde tech soc. jistot mate vice?
Ja jsem se taky prestehoval tam a s ocekavanim , ze me zadny soudruh nebude blbe omezovat , ze zacatku v bide o ktere se vam soudruzi ani nesnilo , ale mel jsem co nabidnout a postupne jsem se vypracoval.

Jezis , co ja mel najednou kamaradu z CR , kteri se dozvedeli postupem casu , jak se mi vede a ze by to taky zkusili ! Hovno!

Vetsina z vas soudruzi stojite za uplne HOVNO!

A nedivte se , ze je i tak i s vami zachazeno!

Socialni citeni mam o mnoho vetsi , nez vy sami soudruzi , protoze jsem si necim prosel , ale nikdy nebudu vynakladat finance a usili do lidi - kterym se ani nechce!

Vy potrebujete zkutecne zazit bidu , abyste poznali opravdove hodnoty a vazili si prace.
09. 06. 2013 | 08:23

kormoran napsal(a):

Zemedelec , na ty kecy uz jsem si zvykl.

A naucil jsem se reagovat tak , abych nebyl "korektne ' mazan!
09. 06. 2013 | 08:28

Fialenka napsal(a):

PS
Nadměrně nahromaděné peníze jsou využívány zejména na spekulování na burzách. Boháči si jen sází na růst nebo pokles cen komodit a akcií.

Na novinkách.cz píšou, že kapitalismus jako systém plodící nerovnost mezi lidmi kritizují i nejbohatší. Například Bill Gates, podnikatel Richard Branson, filmař George Lucas nebo investoři Warren Buffett či George Soros.
09. 06. 2013 | 08:35

Maximus napsal(a):

Řekl bych skoro legrační diskuze a povrchní výkřiky typu, že kapitál se stěhuje zásadně tam kde má vyšší zisky a může tam platit menší mzdy má spoustu "ale"! Trochu to rozvedu. Vždycky mě překvapovala okolnost kdy jsem si všimnul, že třeba dělník nebo technik na srovnatelné pozici má v různých zemích za stejnou časovou jednotku rozdílnou odměnu. Když třeba v USA doslal 1 dolar, v SRN to činilo 80 centů, třeba v ČR jen 40 centů a Kazachstánu 20 centů atd. Země Afriky z toho raději vynechám. Zkrátka ve vyspělých zemích jako je USA nebo v těch předních v EU si drží vysoké platy, ale výroba jim kvapem neutíká ven i když jisté tendence tam také jsou, ale pořád se drží. Zejména Němci si toto fikaně hlídají. Jak to dělají? Mají na to více instrumentů. Jeden moment je možné vysledovat třeba ve dvou firmách, které si vezměme jako příklad. Lidl a VW. Jedna firma kde nejsou výrobky s vysokou přidanou hodnotou a druhá kde toto ovšem je. V obou firmách ovšem německý zaměstnanec na srovnatelném místě dostává větší plat. Třeba v Lidlu prodavačka na stejné pozici třeba "sektora" v ČR má legračních 15 tis.Kč/měsíc, ale v SRN je to 40 tis.Kč. Ostatní náklady, které zatěžují firmu a tudíž ovlivňují výši zisku, jsou v obou zemích srovnatelné! Ve firmě VW, té co už vyrábí výrobky s vysokou přidanou hodnotou jsou nastavení platů a odměn srovnatelná, tedy téměř ve stejné paritě. A tak je to u holandských, francouzských aj. firem působících venku vně jejich území. Ve výše zmíněných zemích je tam další okolnost, je třeba rozlišovat reálné peníze, které jsou v ekonomice a kterými disponují obyčejní občané a těch je sakra nejvíce a pak tu jsou peníze tedy kapitál, které putují ven do daňových rájů či zahraničních bank a finančních ústavů. Pokud totiž ta druhá zmíněná složka odplouvá v nepřiměřeném množství ven z dotyčné země, je to průšvih a země ve své podstatě strádá a je pořád v pozici neokoloniálního státu. To je zřejmě i případ ČR, ale nikoliv zemí jako SRN, Francie, Švédsko, Belgie, Holandsko atd. atd. USA jsou specifickou zemí, ale i s možností emitovat rezervní měnu USD, což pěkně využívají k značným bočním ziskům a parazitismu na zbytku světa, ale to je ovšem na jinou diskuzi. Toto se ve výše uvedených západních zemích neděje. Zřejmě je tam další moment, oni tam mají ve většině oborů tvrdou konkurenci a hlídají si kvalifikované síly a tak si je prostě zaplatí. Je tam dále ve společnosti nastavené určité nivó platů v každém oboru a to se drží. Výsledek je ovšem ten, že třeba Němci mají někde až 3x a i 4x větší platy než naši lidé! Při prostém srovnání výkonnosti ekonomik třeba ČR a SRN, tak jsme podle ekonomů nyní tuším na 75%! Jenže průměrné platy a mzda, místo aby prolomily hranici 50 tis.Kč/měs. jsou na polovině a mají ještě tendenci klesat! Řešení tohoto nedobrého stavu není vůbec jednoduché, ale určitě existuje, ale o tom je v ČR ticho a nediskutuje s o tom. Přitom objem peněz, které mají občané k dispozici velmi rozhoduje o životní úrovni obyvatelstva, dále následně to má vliv na sociální a společenskou stabilitu a v neposlední řadě i na tu stabilitu politickou! A to nemluvím o hrdosti národní. Je třeba si uvědomit, že existují reálné peníze v ekonomice a ty co plavou jaksi derivačními kanály buď ven jako je tomu v ČR (loni legálně přes 200 mld.Kč) a pak jsou tu peníze, které se vrací resp. zůstávají v dotyčné zemi. Myslím, že ekonomové, kteří by chtěli tuto zem zvednou na pozici, kterou si zaslouží, mají a budou mít velký problém. Stát už dnes nemá skoro žádné vlastní firmy a nemá ani kapitál na potřebnou změnu, jen může provádět parametrické změny jak rád používá tento výraz náš nasavrk Míra Kalousek. Ale i tím by se mohlo leccos k lepšímu změnit, ale obávám se, že na významné změny to ovšem nestačí.
Pokr.
09. 06. 2013 | 08:39

Maximus napsal(a):

Dokončení:

Vzít si půjčky a žít na dluh se neosvědčilo, jak víme a známe zejména z jižních zemí EU. Jen tak natisknout peníze a rozhodit je obyvatelstvu by také bylo jen dočasným řešením s nedobrými výsledky. Pak už zbývá jen ta lopotná a trpělivá mravenčí práce, což absolvovali především Němci a úspěšnější země EU.
Stát musí být kompaktní a logicky uspořádaný systém, který dbá nad dodržováním nastavených limitů, které moderní společnost si vytýčila a nastavila či průběžně v drobných sekvencích mění. Stát nesmí buzerovat podnikatelskou sféru (která vytváří hodnoty), ale ani občany, musí být spravedlivý a korektní výběrčí daní a musí tyto prostředky doslova opečovávat a efektivně s nimi zacházet. Zároveň nesmí dopustit, aby vznikla privilegovaná úzká vrstva rekrutující se z byznysu a politiky, která je chráněna před rukou spravedlnosti, jinak totiž tito lidé stát doslova rozvrátí. Toto vše zatím funguje v předních zemích EU, ale v ČR nikoliv! Takže pak se nedivme, že jsme tam kde jsme a že tušíme kam kráčíme!

Pěkný slunečný den přeji.

P.S.
V týdnu jsem měl možnost si prohlédnout moderní závod japonské (změním název) Kojoty a mé srdce inženýra a technika plesalo radostí. NC stroje, roboti, pořádek, organizace, soustředěnost lidí, čistota, vše moderní. Obsluha strojů a robotů ovšem zacvičené možná české opičky, pár schopných inženýrů od IT a strojního zařízení, dva tři šikmooký manažeři a finito. Vyrábí tam to čím kroutíte pod volantem, ovšem na vlastní nápravě jsou oproti konkurenci jen strojní hrubé části a to choulostivé je vytažené dovnitř. Holt Japonec má hlavu na přemýšlení. Samozřejmě tady Japonci si dobře spočítali efektivitu, co je lepší, nákladný dovoz nebo výroba této části Evropy zde v Evropě?! Tak jsem tak jen koukal či spíše čuměl jak funguje kapitál a známé know-how v praktickém životě......
09. 06. 2013 | 08:40

kormoran napsal(a):

Jo a Samani na zlate ceske rucicky muzete zapomenout , to platilo za prvni republiky , Davno Vam diky lenosti , komousum a flakacstvi ujela salina!)))

V USA , kdyz tomu samemu a s odstupem casu odpovite , ze praci nemate , ackoliv Vam i pomohl tak stojite za hovno! Nikdo se s vami soudruzi nemazli!- to jsou zaklady kapitalismu.

Kdyz se mi zacalo darit , snazil jsem se pomahat Cechum , odmenou bylo , nahodne ztraty i pitomych cedecek , usypane blbe drobne z peti galonove lahve a pokusy podepsani seku. )))Takze n-a-s-r-a-t.

Divite se ze skopcaci a Rakusaci vylepili letaky na prodejny?
To celkove o narodu neco vypovida a nerikejte mi , ze prave komunisti a socialisti jsou Ti spravedlivi . Naopak nejvetsi sebranka , ktera dokonale dokazala postupem let dokonale vyprasit moralku svych vlastnich obyvatel.
09. 06. 2013 | 08:50

kormoran napsal(a):

Fialenka , no a? Tak se naucte spekulovat na burze taky!

Za tyden muzete byt milionarka , nebo budete pod mostem !

Takze co? Kecate a nic nevite!

Vetsina z vas vidi pouze uspechy a zzira vas zavist . To co tomu predchazi, o tom nemate ani potuchy , ale hloupe zvanite.
09. 06. 2013 | 08:59

kormoran napsal(a):

Koncim Samani jdu chrupat , rozjimejte se Sobotkou o svetlych zitrcich.)))
09. 06. 2013 | 09:01

Marian napsal(a):

Otázka pro kormorána-kde jste zažil tu skutečnou bídu? V USA? Nebo jste nám zatajil pobyt ve Rwandě, nebo v Čadu?
09. 06. 2013 | 09:05

Kelt napsal(a):

born65,
také si často kladu otázku,kde se bere v těch německých pistolkách a vylupovačů českých rybníků tolik žluče a nenávisti k těm,kteří nesdílejí jejich vidění světa.
Dokonce jeden z nich píše,jakou radost mu dělá,že nejvíce byly postiženy povodní domy lumpenproletariátu,zatímco domy bohatých byly ušetřeny.
To svědčí o jediném- patologické nenávisti k těm,kteří jsou jaksi "jiní"než oni.
A kdo jsou"oni"?
Jsem přesvědčen,že to jsou lidé v životě neúspěšní,kteří ze svého neúspěchu viní své okolí.
Na odiv dávají svoji údajnou úspěšnost,zatímco skončili u stánku s hamburgery v pozici socky dle místních měřítek.
V USA a dnes i v Evropě si lámou hlavu psychologové a psychiatři nad fenomenem masových vražd"bez příčiny".
Vraždí lidé,do kterých by to "nikdo neřekl",že toho budou schopni.
Úspěch za každou cenu- a pokud se nedostaví,tak si koupí K 47.
09. 06. 2013 | 09:06

Marian napsal(a):

Dodám ještě, Kormoráne, že na úspěšného člověka který si dokázal vybudovat dobré postavení máte slovní projev štamgasta IV.cenové,navíc plný urážek a nadávek.Pročpak jste tak rozčilený,copak vás frustruje?
O závisti nejčastěji mluví ti,co jsou jí sami plní až po krk.
09. 06. 2013 | 09:08

Filuta napsal(a):

Kormoran
A proč byste se tedy vracel? Když tady všichni stojíme za prd?
My si před namachrovanými emigranty na ..... nesedneme.
Že by proto, abyste měl na stáří zdravotní péči za hubici? Protože např. v USA ji mají jenom ti, kteří si ji můžou dovolit?
Těm ostatním musí stačit migrující altruistický zubař a chirurg, kteří operují ve stanu?
Tomu říkám životní úroveň! Něco jako Afrika...
U nás dostane i ten největší somrák lepší péči, nežli v USA nízkopříjmový slušný občan.
Předpokládám, že až se sem budete jednou vracet, bude už Evropa vypadat úplně jinak. Buď bude rozvrácená válkami nebo to tady bude samá mešita.
Zatím to vypadá na ústup od "kapitalismu" i v západní Evropě. Tak co by tady takový "pravičák" ,jako vy, dělal?A co se mě týká, já jsem těch "životních jistot" za socíku fakt nestihnul moc užít. Ale těch "demokratických" nejistot docela dost.
K životu to tady není. Pokud nejste zloděj nebo podnikatel (což je často totéž) nebo politik.
09. 06. 2013 | 09:13

reppop napsal(a):

Filuta napsal(a):

Ovšem "mudrci" z NERVu a vláda pak obviní z propadu ekonomiky národ, protože prý moc "škudlí".
xxxxxxxxx
Důvěryhodnost a vysokou odbornost těchto nájemných politruků vydávajících se za ekonomy (Mejstřík, Ševčík, Sedláček, Munich, Michl, atd., u některých je jejich hlásnou troubou i zdejší aktuálně.cz) hezky dokumentují jejich stěžejní moudra:

"Jsme v krizi protože jste si lidičky žili nad poměry, spotřebovávali jste víc než na co jste měli."
"Jsme v krizi, protože lidičky nechcete utrácet za spotřebu."
"V každém případě je jisté, že za tu krizi můžete lidičky Vy, nehledejte vinu u našich chlebodárců nebo u nás."

Mno, hezký námět pro absurdní hru. Škoda, že už nežije náš absurdní dramatik. Ačkoliv ten viděl absurdity jen levým okem, pravé bylo slepé.

Zatímco lidičky už to obvykle ani nekomentují a při zmínce o těchto našich "elitách" si odplivnou, intelektuálové tráví hodiny, týdny a měsíce v odborných disputacích jestli dostalo hospodářství rýmu nebo chřipku, jestli kluci z Chicaga udělali někde chybičku nebo se přece jen kradlo víc než čekali.

Vítejte ve filiálce zámořského Ineptostánu! With America forever and never otherwise!
See also: https://www.youtube.com/watch?v=yydlX7c8HbY
09. 06. 2013 | 09:15

Marian napsal(a):

Maximus- na tom,co jsem napsal o OUTSORCINGU výroby do jihozápadní Asie není NIC POVRCHNÍHO. Naopak, je to jedna ze základních příčin krize, v níž jsou v podstatě všechny vyspělé euroatlantické země.Těmi dalšími jsou například chování bank, likvidace sociálního státu,klesající zaměstnanost, rozevírání příjmových nůžek a koneckonců i nasycenost trhu.
09. 06. 2013 | 09:19

Parabellum napsal(a):

Občan

Podle údajů ČSU má plat do 14 000 brutto necelých deset procent populace - první decil je tuším 14 300 Kč. Tedy to, že tvrdíte, že většina lidí má plat mezi 10 000 -15 000 hrubého, je pustá lež.

A k těm dalším výžlevům: Kapitálu je úplně jedno, jestli si jím vyprodukované zboží kupuje německá prodavačka, čínský inženýr, nebo indický programátor. To akorát vy levouni si myslíte, že monopol na spotřebu patří "bílému mužovi", a pokud tento nedostane do korýtka, tak se kapitál posere. Neposere Občane. Poserou se akorát socialističtí pučmidráti, kteří si hrají na podnikatele, a jsou závislí na tom, kolik má místní obyvatelstvo peněz, a kteří nejsou schopní a způsobilí obstát bna globálních trzích.
09. 06. 2013 | 09:26

Parabellum napsal(a):

Občan

Občane, my co tu řveme víme, že když ty nižší mzdy klesnou, odbouraj se nesmyslný dávky, tak klesne i nezaměstnanost, a řada z nás uvažuje, že si do budoucna pořídí třeba na třetinový úvatek knechta či posluhovačku, jak je běžné pro příslušníka střední třídy v civilizovaných zemích.

Mne je fakt úplně nedno, koůlik mají zdejší nízkopříjmoví peněz na zbytné kraviny. Mimochodem, minimálně polovina z toho příjmového intervalu, co jste uvedl hulí, a tenhle "koníček" je vyjde tak 1500-2000 měsíčně - to mi přijde jako docela luxus.
09. 06. 2013 | 09:34

Marian napsal(a):

Parabellum- to,co jste zde prezentoval v 9.34 je jako z učebnice.Krásný příklad asociální psychopatie.Pokud si zde jen na něco nehrajete, musel jste mít hodně zlé ranné dětství.Člověku vás až příjde líto.
Zajímavé- jste sice celkem extrém, ale velmi podobné emoce a postoje zde prezentuje celá řada "vzdělaných,úspěšných a inteligentních" voličů pravice.
Zajímavé- a podivné- je, že se u nich projevuje tak silná frustrace.
09. 06. 2013 | 09:46

Libertad napsal(a):

"Voda klesá, mzdy také",

napsal nemakačenko Sobotka. Nebo on se snad živil výsledky své práce? A panu Sobotkovi také klesá mzda?

ČSSD mohu poradit, aby nepřerozdělovala peníze vybrané ve formě daní, poplatků a povinného pojistného, a začala přerozdělovat PRÁCI spojenou s realizací státních zakázek - především dokončovací práce na státních zakázkách. Pak se nebude moc stát, aby Justiční palác v Brně místo miliardu více než dvě, tunel Blanka místo 24 miliard cca 40.

Také by ČSSD měla rychle a nahlas zavázat poslance, aby podpořili poslanecký zákon cca 54 poslanců o povinné registraci a zveřejňování všech obchodních smluv na internetu, v které je jakákoliv minimální účast veřejných peněz. Návrh zákona říká, nezveřejněná smlouva je neplatná.
Zatím co vím, KSČM, ČSSD a ODS dělají ve výboru obstrukce. To co na slovensku schválili během 3 měsíců projednává parlament rok.

Tak co Sobotko, podpoříte závazně nebo necháte mzdu pracujícího lidu klesat.
Bez úcty, bez pozdravu, bez naděje

Sidonio Libertad
09. 06. 2013 | 09:56

Parabellum napsal(a):

Marian

Co je na tom asociálního vytvořit SMYSLUPLNOU pracovní příležitost? To by mne opravdu zajímalo. Mne naopak přijde asociální to, že stát vytvoří byrokratické struktury,m které NESMYSLNĚ šikanují obyvatelstvo, a to za peníze těch, kteří jsou pak tou byrokracií šikanováni. Pozitivní třeba je, že Občan, který v minulosti smysluplného nedělal nic, pouze předstíral činnost a šikanoval obyvatelstvo za více než 30 000 měsíčně, nyní dělá za 13 hrubého SMYSLUPLNOU práci. Čímž tomuto vzdávcám hold.
09. 06. 2013 | 10:21

marxík napsal(a):

Parabellum
Podle vaší argumentace odhaduju, že jste, stejně jako já, obdivovatelem komunistů. Ti uměli vždycky vytvořit plno smysluplných pracovních míst v libovolných podmínkách. Viz čínští soudruzi nebo naši soudruzi před sametem.
09. 06. 2013 | 10:43

Pepa Řepa napsal(a):

Hrdinný kapitán Kormorán se rozjel.
Dobře soudruhy provokuje. Kdyby ho měli po ruce zakroutí mu krkem i s rybou.
Nejezdit do Liberce. Tam už povolili odstřel.
09. 06. 2013 | 10:48

reppop napsal(a):

To Parabellum a Sidonio:

Pánové, nějak nechápu o co se tu pořád hádáte.

Vášnivě tu diskutujete o nepodstatných nesmyslech a nejen, že "pro stromy nevidíte les", vy se nimráte přímo ve větvičkách těch stromů a ze 2-3 větviček vyvozujete dalekosáhlé závěry o tom jak vypadá celý les.

Od 70. let, kdy se dostala v anglosaském světě k moci neoliberální ideologie, průměrný reálný příjem drtivé většiny obyvatel USA nijak nevzrostl nebo dokonce poklesl navzdory tomu, že moderní technologie zvýšily efektivitu práce (tj. tvorby bohatsví) několikanásobně. To jsou fakta. Kdepak asi soudruzi z Chicaga (a jejich čeští pravicoví pohrobci) udělali chybku? Co myslíte? A nepište tu o tom, že tenhle modřín vpravo má 2 větvičky nakřivo a to je ta příčina. Nejsem idiot a tímhle stylem S vámi diskutovat nebudu.

K lidem jako vy. Jen hlupáci se učí od ještě větších hlupáků. Před rokem 89 naši zem vedli ti, kteří se učili od bolševických stalinistů v Rusku. Dnes naši zem vedou (za vytrvalého vašeho jásotu) lidé, kteří se učí od neoliberálních zombíků v USA, jejichž výsledky "práce" hezky ilustruje onen fakt, uvedený výše.
09. 06. 2013 | 10:50

jarpor napsal(a):

Své jsem k blogu autora napsal včera, a nemám na tom co měnit... a tak jen s lehkým zájmem procházím diskusí...

Ne ve všem se shodnu s kormoránem (zdravím !), jehož poněkud drsnější styl mnohé irrituje a tak mnozí polemizují více s tímto než s vlastním obsahem psaného, leč, pokud se mne týká, z převážné většiny jeho názorů souhlasím a beru, že ten drsný styl prostě k tomu někdy patří... to když píše o pomoci takovým, kterým se ani nechce, o tom, že zdejší "zastánci chudých" a ani ti chudí skutečnou bídu neznají, o tom, že je neuměl ten komu je pomoženo a on po probendění pomoci natahuje ruku znova...

Někdy je holt dobré tvrdou pravdu nazývat tvrdými slovy.

"Stát musí být kompaktní a logicky uspořádaný systém, který dbá nad dodržováním nastavených limitů, které moderní společnost si vytýčila a nastavila či průběžně v drobných sekvencích mění. Stát nesmí buzerovat podnikatelskou sféru (která vytváří hodnoty), ale ani občany, musí být spravedlivý a korektní výběrčí daní a musí tyto prostředky doslova opečovávat a efektivně s nimi zacházet. Zároveň nesmí dopustit, aby vznikla privilegovaná úzká vrstva rekrutující se z byznysu a politiky, která je chráněna před rukou spravedlnosti, jinak totiž tito lidé stát doslova rozvrátí. Toto vše zatím funguje v předních zemích EU, ale v ČR nikoliv! Takže pak se nedivme, že jsme tam kde jsme a že tušíme kam kráčíme!"

Osobně bych si nedělěl iluze, jak to vše krásně funguje "v předních zemích EU", ale podepisuji výše uvedené Maximusem.

Bohužel, ono ta dřívější "privilegovaná vrstva" zanechala daleko hlubší stopy, než jsme si mnozí v 89 dovedli představit a bohužel, na podhoubí té privilegované vrstvy vyrostla další...
A na tom nesou podíl viny reprezentace jak levé tak pravé.
U levounů mne to nepřekvapuje... a jsem zklamán, že se na tom podíleli a podílejí i ty pravé. Že dopustily, že se vytvořil stav a pocit společnosti, jak zde někdo píše - co podnikatel, to zloděj.
Zůstává ovšem faktem, že Nečas, ať mu dávají kdo chce jaké chce pojmenovaní, je první, který do těchto vod, kmotrů, zlodějů a lemplů hrábl... Taky mu to patrně zlomí krk... leč důležité je začít... a to se stalo.

Hezký den
09. 06. 2013 | 11:08

tata napsal(a):

VÁŽENÍ
jen poznámka pro ty co je baví reagovat na komorána pominu jeho plivání na jeho bývalou vlast ale i vtom je mimo mě takový lidi nemohou oslnit pracoval sem 14 let po celé evropě takže kecy o zlatych ručičkách v prachu jsou usměvné,stále platí že český dělník se musí vypořádat s věcmi co by zahraniční třeba NĚMEC,ANGLIČAN,FRANCOUZ,NEDĚLALI PŘEDEVŠÍM ani by nemuseli nebot vtom je rozdíl......organizace a řízení.........ano morálka je u nás rozhodně velmi špatná....ale opět je to v řízení.........ale přesto český dělník i stou špatnou moralko odvede mnohem více práce jak dělník na západ od nás.....a to za vic jak za polovinu.....on ten zapadní vše dodržuje na vtéřinu,odchod ,příchod ,svačinu,ovšem samotná práce je sice stale jako v pohybu bez kecajících hloučku,,,,,ale když to převedu na imaginární příklad tak zalouká řebík 4 udery za minutu a to ještě prohlíží řebík ze všech stran............bohužel ten řebík tam je zatlučen přesně tam kam má.......u nas sice zatlouká udery 20 za minutu jenže pak příde nařizení a ten řebík se zatlouká ještě na 3 jiná místa.......vtom je ten hlavní rozdíl.....a je to jednoduché čech pracující venku se musí příspusobit morálce tam.......opět je to vté řidicí práci........samozřejmě že i tam jsou špičkový ......mluvím o průměru a to mám velky přehled pracoval sem minimálně na 30 místech po celé evropě....a na tu špinavou ,nebezpečnou,manualní maj vtěchto zemích většinově gasarbajtry/cizince,/ jejich nastupující generace jsou totiž zhýčkáni naopak vytrací se třeba NĚMECKÁ PEČLIVOST.

a dodatek všimli jste si jednoho rozporu..........on na důchod se vrátí proč asi..nebot to co oslavuje ty největší starosti tam nastávají věkem když už nejste schopen nadprůměrně vydělávat
09. 06. 2013 | 11:09

tata napsal(a):

ps
oprava ne za víc ale mělo být mín jak za polovinu.......jinak za polovinu a méně
09. 06. 2013 | 11:13

reppop napsal(a):

To Parabellum a Sidonio

Ještě doplněk:
Ještě jsem neuvedl, že před nástupem neoliberalismu v 70. letech bylo zadlužení anglosaského světa naprosto zanedbatelné oproti současnému stavu. Tj. společnost jako celek se díky medicíně neoliberálů nikam dál neposunula, ale pouze katastrofálně zadlužila své potomky.
Jak říkám, je hlupáci se učí od hlupáků. Ale klidně jim tleskejte dál, proti gustu žádný dišputát, aspoň nestupidní čtenáři zde okamžitě pochopí Vaši mentální konfiguraci.
09. 06. 2013 | 11:13

reppop napsal(a):

jarpor napsal(a):

Bohužel, ono ta dřívější "privilegovaná vrstva" zanechala daleko hlubší stopy, než jsme si mnozí v 89 dovedli představit a bohužel, na podhoubí té privilegované vrstvy vyrostla další...
xxxxx

To co jsem Výše napsal Parabellu a Sidoniovi, samozřejmě platí i pro Vás.

Jinak přeji hezké ráno, hezké dopoledne, hezké poledne, hezké popolední, hezké odpoledne, hezký podvečer, hezký večer a hezkou noc.

Hlavně že je všechno (marketingově) HEZKÉ, že ano? Kdo by pak viděl podvyživené děti neúspěšných a strádající staré lidi. Jen škarohlídi nevidí všechno HEZKÉ jako jarpor. I za bolševiků existovali takoví škarohlídi, kteří jaksi nedokázali vstřebat propagandu establishmentu.

Long live the Potemkin s village!
09. 06. 2013 | 11:23

jarpor napsal(a):

reppop

No, na Vaše "Od 70. let, kdy se dostala v anglosaském světě ..." mená smysl reagovat, protože vidíte věci jen na půl oka... a touhy, že bychom měli se jezdit učit, jak to dělají soudruzi na Kubě... když všude jinde ten "kráný a světlý zítřek" zkrachoval... ty s Vámi nesdílím...

A pokud Vám na mých replikách vadí i pozdrav, pak - Vaše věc.

Hezký den
09. 06. 2013 | 11:36

Ládik!!! napsal(a):

Bohušu,
ty jsi pesimista.
V novinách píšou, že průmyslová výroba jde nahoru. A ty abnormální platy? Kdo je má? Synové a dcery komančů, kteří odešli z vysokých postů do důchodu nebo ještě sedí ve správních radách. A to jsou přece tvoji kámoši - tak neříkej, že jim sáhneš na zoubek. To tě neudou volit. Máš to těžké, hrát dvojí hru. U voleb těžce pohoříš.
09. 06. 2013 | 11:40

jarpor napsal(a):

Tak tak... : "Long live the Potemkin s village!"

To dejte na vědomí tomu, co zvýšením daní plánuje zvýšit platy...

.
09. 06. 2013 | 12:00

Fialenka napsal(a):

Marian (09:46) napsal o úspěšných voličích pravice a k tomu jen doplním:

Mírnost a laskavost, které člověk projevuje z vlastní vůle, protože má rád dobro, u jistého druhu lidí vyvolávají agresivní reakci.
Omylem a často jsou mírnost a dobrota zaměňovány za slabost. A hlavně, slabí jsou děti a starci …. proti slabým se vůbec nemá útočit, i když je ta slabost v nevzdělanosti a chudobě a bůhví v čem ještě.
No a jistí lidé tu prosazují systém, kde by byli slabí poráženi vítězi … viz projev ministra Tomáš Chalupy na kongresu ODS: „Svět vítězů a poražených, to je ta svoboda“. "Takový svět je sice zlý, nelidský a krutý. Ale je svobodný“.

Existuje i jiná svoboda. Dle časopisu The Economist, který pravidelně sestavuje index svobody ve světě, je největší svoboda ve Švédsku, Norsku, Islandu, Nizozemí, Dánsku, Finsku, Novém Zélandu a Švýcarsku. Podíváme-li se na pořadí nejšťastnějších zemí světa podle OECD, tak zjistíme, že pořadí je velmi podobné a všechny nejsvobodnější země světa patří mezi nejšťastnější země světa. Jsou to ty nejsociálnější sáty. Přesný opak světa ODS a trendu v ČR.
09. 06. 2013 | 12:04

Ládik!!! napsal(a):

á sakra, zrovna chytili krále Šumavy, to zas budou na koni....
09. 06. 2013 | 12:05

reppop napsal(a):

jarpor napsal(a):
a touhy, že bychom měli se jezdit učit, jak to dělají soudruzi na Kubě... když všude jinde ten "kráný a světlý zítřek" zkrachoval... ty s Vámi nesdílím...
xxxxxxx
Nedivím se, že ty touhy nesdílíte. Těžko sdílet se mnou něco co neexistuje. Ale nečekal jsem, že byste se zabýval něčím tak přízemním jako je logika. :-)
09. 06. 2013 | 12:05

Targus napsal(a):

To Parabelllum:

Se zabedněncem tvrdícím, že v ČR existuje progresívní zdanění, přičemž zcela a důsledně pomíjí skutečnost zastropování odvodů, což jsou samozřejmě také daně, se naprosto míjí účinkem.
Plácejte si nesmysly dál, dojíždějte vlakem 200 km do prodaného Motorpalu, my vám to tu všecko žerem.

To jarpor:

Jednou máte holou řiť, takže jste holořitník. Jestli ji vystavujete či nikoli, je naprosto nepodstatné. Ostatně Bohouš hlavu holou nemá, pouze je ostříhán nakrátko a má pleš.
Chlapů s rovnátky jsem viděl docela dost, zejména u lidí, které ksicht živí. Tedy nejen herci, ale třeba i úspěšní pojišťováci, makléři jako je (prý) chudák neo, reklamní agenti, atd.
Problém je v tom, že to nikdy nepřiznají.

Btw. promrskejte si skloňování slova "rovnátko", zejména 7.p.mn. č. vám moc nejde. Modroeliťák s vyholeným zadkem by takové renoncy dělat neměl.
09. 06. 2013 | 12:08

reppop napsal(a):

jarpor napsal(a):
Tak tak... : "Long live the Potemkin s village!"

To dejte na vědomí tomu, co zvýšením daní plánuje zvýšit platy...
xxxxxxxx
Že existují různé typy daní, lišící se často až protichůdnými efekty, samozřejmě neregistrujete...

"Long live your marketing half-truth!"
09. 06. 2013 | 12:10

Parabellum napsal(a):

reppop

Mýlíte se repope. Německý hospodářský zázrak po druhé světové válce byl TRIUMFEM neoliberalismu. To, co přišlo v 70. letech byla demontáž tohoto, a nástup odborů. Od té doby také západ víceméně stagnuje, popřípadě jde dolů.
09. 06. 2013 | 12:17

Parabellum napsal(a):

Targus

Chacharský hlupáku s holou řití, Bosch ani čirou náhodou není prodaný Motorpal, je to fabrika postavená na zelený louce v obci Pávov. Tam nikdy, opakuji nikdy Motorpal nebyl.

Vy máte akorát tak na to machrovat s 16 let starou rezavou Felicií na malé děti a důchodce na přechodech, protože na to uplatnit se mezi chlapy prostě nemáte.
09. 06. 2013 | 12:24

Targus napsal(a):

To Parabellum:

Německý hospodářský zázrak po druhé světové válce byl TRIUMFEM neoliberalismu. To, co přišlo v 70. letech byla demontáž

Co kdybyste si napřed zjistil daňovou zátěž jednotlivých skupin obyvatelstva, mirabelko, to by bylo překvápko, co?
Jenže co byste tu pak plácal, pravdu tu přeci psát nemůžete, za to nedostáváte prachy.
09. 06. 2013 | 12:26

Sláma napsal(a):

Neo napsal: " Dokonce veřejně slibujete, že mi pro váš rozpočet ukradnete progresivně víc z toho co si vydělám.:
Rád bych vás upozornil, neo, že progresivní sazba daně z příjmu platí všude na západ od našich hranic. Tzv. rovná daň (flat rate tax) platí jen od nás na východ, tedy v Orientu, který zahrnuje Kosovo, Albánii, Bulharsko, Bělorusko, Rusko a Kazachstán.
Opravdu dobrá společnost, do které nás virově nakažený Kalousek přivedl!
09. 06. 2013 | 12:31

Targus napsal(a):

To parabellum:

Alealeale, nějak nám kypí nervičky, že, holořitníku z Motorpalu. Vy asi jezdíte Fáčkem, vlastně co to píšu, vy jezdíte vláčkem, ono se mi to plete.
Njn. světově uznávaný odborník z Motorpalu, angažmá v Čajně, v Říši a já nevím, kde ještě a ono to jezdí železnou dráhou. Nevydělalo si to ani na tu socialistickou plechovou nádheru.
Mirabelko, klofáním o víkendech to nedoženete. Musíte započít pracovat.
09. 06. 2013 | 12:32

Fialenka napsal(a):

Taky bych chtěla připomenout význam veřejného vlastnictví.
Aby přestalo přeceňování firem, které zaměstnávají poddané (jedna velká společnost zaměstnance tak nazývá a já myslím, že je to výstižné), tak by se mělo rozvíjet družstevnictví a veřejné vlastnictví, kde by platila rovnost hlasů a podílů. Táňa Fischerová tvrdí, že decentralizovaná (tedy ne komunistický vzor) družstva přečkávají krize nejodolněji a existují v Anglii či Německu a fungují, jen česká veřejnost o tom neví.
Dále si myslím, že pro blahobyt teď bude zapotřebí hlavně vědecký výzkum.
Takže veřejné vlastnictví a družstevnictví a podpora vědy. Ne se podbízet firmám coby investorům a zaměstnavatelům, ty už nebudou tak třeba.
09. 06. 2013 | 12:37

Parabellum napsal(a):

Targus
No, v současný době mám dost peněz na to, abych si obdobnejch kraxen, co máte vy koupil víc, než se vejde na parkoviště průměrnýho Pennymarketu. Čekám, až nějakej takovej zadluženej šulínek jako Vy, co bez auta ani ránu nezvládne své závazky vůči bance, a pak v následné dražbě kopím to, co se mu nechtělo splácet.
A v Motorpalu už půl roku nejsem.

Poslední auto, které jsem měl byla Supra Mk.IV pokud ráčíte vědět, co to je. Ale už mne nebavilo vokolo toho furt běhat, a strachovat se vo to, jestli to nějaká závistivá krysa nepoškrábe nebo neprokopne dveře. Ve finále jsem to prodal za víc, než jsem to koupil, protože v originálním techničáku bylo napsaný jméno, které v době, kdy jsem to kupoval bylo docela bezvýznamný, a dnes je to seriálová i filmová hvězda známá i v ČR .A na rozdíl od Vás mám sociální cítění, a jaksi se mi ekluje to, že se v současný době pohonný hmoty vyrábějí z POTRAVIN v situaci, kdy stovky milionů lidí na téhle planetě hladovějí.
09. 06. 2013 | 12:42

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

socani slibují, blázni se radují
09. 06. 2013 | 12:42

Targus napsal(a):

To parabellum:

1992 Joint Venture Motorpal - Robert Bosch

Tato věta je stažena ze stránek Bosch Jihlava.
Můžete mi to nějak vysvětlit, když tvrdíte, že Bosch v jihlavě neměl NIKDY a NIC společného s Motorpalem?
O plácání - pardon - výrobě řadových čerpadel do r. 99 raději pomlčím, že ano.
09. 06. 2013 | 12:43

Parabellum napsal(a):

Fialenka

Ježišmarjá, tak to družstevnictví a veřejné vlastnictví rozvíjejte, kdo Vám v tom brání? Dejte si svuj majetek na společnou hromadu, a hospodařte si s s tím, jak je libo. Najděte si 50-100 obdobnejch hejrupáků, sesypte si penízky na jednu hromady, založte si družstevní záložnu, a postavte si veřejnou fabriku.

Když ale vidím, jak v ČR fungují třeba společenství vlastníků nemovitosti, tak jsem velmi skeptický k tomu, jak by takovéhle chozrazčoty fungovaly v globální konkurenci.
09. 06. 2013 | 12:46

Parabellum napsal(a):

Fialenka

Ježišmarjá, tak to družstevnictví a veřejné vlastnictví rozvíjejte, kdo Vám v tom brání? Dejte si svuj majetek na společnou hromadu, a hospodařte si s s tím, jak je libo. Najděte si 50-100 obdobnejch hejrupáků, sesypte si penízky na jednu hromady, založte si družstevní záložnu, a postavte si veřejnou fabriku.

Když ale vidím, jak v ČR fungují třeba společenství vlastníků nemovitosti, tak jsem velmi skeptický k tomu, jak by takovéhle chozrazčoty fungovaly v globální konkurenci.
09. 06. 2013 | 12:47

Parabellum napsal(a):

Sláma

Na západ od našich hranic by byl příjem, který má Neo a všechny nižší zdaněn tou nejnižší sazbou, popřípadě by byl osvobozen od daně. V ČR funguje totéž.

A už přestante opakovat stupidní lež, že v ČR neexistuje progresivní zdanění.

Krom toho ale na západě existují i jiné věci, které jsou vám levičákům bytostně proti srsti, například ne nevýznamné zdanění majetku, silniční daně a další obdobné daně z luxusu, vícepilířové penzijní systémy, a spoluúčast ve zdravotnictví. Nevšiml jsem si, že za toto byste nějak obzvláště orodoval.
09. 06. 2013 | 12:51

Parabellum napsal(a):

Targus

Závod na Pávově byl postaven v roce 2002-2004. Pracuje tam cca 4200 zaměstnaců, a Motorpal s tím nemá spúolečného vůbec nic. V tom bývalém areálu na Humpolecké, z čehož je Boche pouze část, asi tak dvě stovky. Čili méně, než statistická chyba. Takže budte tak laskav, uklidněte se, a PŘESTANTE LHÁT.
09. 06. 2013 | 12:55

JC napsal(a):

fialenka,

Drahá, podle statistiky máme oba, vy i já, jedno varle a jedno ňadro.
Podle statistiky patří ČR a to i za vlády zlomocné fagmilie 118 k nejrovnostářštějším státům ve světě, s vyjímkou Kuby a Severní Koreje, kde mají všichni stejné kulové,To je všeobecně známo, že ano ? Podle jiné statistiky je v ČR procentuálně nejméně lidí ohroženo chudobou v rámci EU.
Takže tady nefňukejte a dělejte to jako já. Žijte si nadprůměrně spokojeně a plaťte měsíčně živobytí jednoho méně úspěšného. Jednoho jsem schopen uživit, ale tam moje solidarita končí, víc nedám ani kdyby se Bohuš podělal.
09. 06. 2013 | 12:57

Targus napsal(a):

To Parabellum:

Na rozdíl od jiných si nemusím pořizovat olítané pekáče a rovněž si je nemusím kupovat na úvěr, takže se mnou byste velké terno neudělal.
Co se týká značky, nejsem malicherný, postačí mi to základní, co od auta očekávám, tedy slušný životní prostor pro rodinku a do sto padesáti kobyl pod kapotou. Na zabití to úplně stačí. A co je napsáno pod haubnou, je srdečně šumák. Dnešní výtvory jsou jeden jako druhý, bezpohlavní škatule, stříkačka od Bosche, brzdy od Knorra, plechy z Čajny, elektrika Tchaj-van, splácáno někde na pomezí Říše.
09. 06. 2013 | 12:58

Targus napsal(a):

To parabellum:

Soráč, já jen kopíruju stránky, račte si je najít a vynadat jejich tvůrcům.
:-)))
09. 06. 2013 | 12:59

Sláma napsal(a):

V celé diskuzi se stále znovu a znovu objevují stejné lži stále dokola. Jedna se týká zadlužování vlád v letech 1998-2006. Je nutno zdůraznit, že v té samé době měly západní země, které vedly pravicové vlády, mnohem vyšší míru zadlužení, než naše země a tudíž jen hlupák může vyčítat tehdejším vládám, že dělaly totéž. Dále je nutno zdůraznit, že konvergenční kritéria EU připouštěly zadlužení 60% HDP a naše země měla méně něž poloviční. S tím souvisí i další lež, ve které se argumentuje nominální hodnotou zadlužení. Ale co se počítá, to je poměr dluhu vůči HDP. A ten udržely tehdejší vlády pod 30% HDP, zatímco za Kalouska šplhá k 50 %.
Dále se lže o 8 letech, kdy byla levice u moci. To je velká lež, v letech 1998-2002 měla v Poslanecké sněmovně pravice převahu 102 hlasů. V letech 2002-2006 vládla pravo-levá koalice (v podstatě to byla koalice proti ODS), tedy rozhodně se nedá hoovořit o nějaké levicové mcoi.
09. 06. 2013 | 13:00

Marian napsal(a):

Parabellum- při svém vzdělání a inteligenci byste mohl vědět, že neoliberalismus začal ovlivňovat politiku států od roku 1973.Začal s tím Pinochet a jiné jihoamerické diktatury, pak Reagan a Tchatcherová.V Rusku jej zkoušel zavést Jelcin, v Polsku na něj doplatila Solidarnošč.
Zkrátka- nejen že se mýlíte v datování, ale NEOLIBERALISMUS nikde nefungoval tak,jak jeho stoupenci slibovali.Koneckonců má nemalý podíl na současné krizi.
Včera jsem vám psal doporučil,abyste na diskuse chodil lépe připravený.Zatím se vám to příliš nedaří.:o))
A jen tak mimochodem- jeden ze zdejších pravicových vzdělanců tvrdí, že nic takového jako neoliberalismus neexistuje,že jde o výmysl.Nevím,zda to tvrdil multinick hoven nebo uninick neo.
09. 06. 2013 | 13:02

Sláma napsal(a):

JC napsal: "Podle statistiky patří ČR a to i za vlády zlomocné fagmilie 118 k nejrovnostářštějším státům ve světě, s vyjímkou Kuby a Severní Koreje.
To je samozřejmě lež. Ve skutečnosti patří Česká republika mezi zeměmi EU k zemím s největšími rozdíly v příjmech. A rozhodujicí skok se udál za vlády Topolánka.
O tom se snadno přesvědčíte, když se projdete po ulici například v centru Prahy a pak v centru nějakého severomoravského města. V Praze v centru jsou nejčastější vozidla od 1,5 mega výše, na Moravě šunky, které by již dávno neměly jezdit.
A to samé potvrzují statistiky - hodnoty Giniho indexu.
09. 06. 2013 | 13:04

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

sláma,
ano, vždyt to soudruh paroubek říkal " itálie je zadlužená ještě víc, tak my se můžeme zadlužovat taky". naštěstí vy nejste hlupák, tak socanum rozhazování peněz v době ekonomického růstu nebudete vyčítat. vždy španělsko a řecko to dělaly také.
09. 06. 2013 | 13:05

Marian napsal(a):

Sláma-zdravím! To je jakobyste házel hrách na zeď.Máme co dělat buď s nepoučitelnými zabedněnci, nebo placenými provokatéry. Budou neustále dokola přehrávat svůj chudičký repertoár. Typickým případem je flašinetář Yosif K.:o))
09. 06. 2013 | 13:05

Parabellum napsal(a):

Marian

Lžete, neoliberalismus bylo to, na základě čeho se konal hospodářský zázrak Německa po WW2. To co následovalo zhruba od začátku 70, let nemělo s neoliberalismem nic společného, a už ani nemá. Problém je, že vy nemáte šajn, co neoliberalismus vlastně představuje.

Kapitál nevyhnal do Asie neoliberalismus, ale zdivočelé odbory slibující třídní boj a smrt kapitalismu. Když levicové odbory dokázaly ten kapitál vyhnat, tak at nyní dělnická pracovní místa vytvoří samy.
09. 06. 2013 | 13:08

JC napsal(a):

Sláma,
Slámo tedy čistě podle statistiky s vámi máme každý jedno varle/guli/.
tedy já dvě a vy žádnou :-))-
Kálím na vaše dojmy z Prahe, statistika hovoří jasně.
09. 06. 2013 | 13:08

Sláma napsal(a):

Všechny zdejší neocony, počínaje neoem, přes jarpora po parabellum musím upozornit na jednu věc. Zatímco naše země byla v letech 1997-8 v hospodářské krizi, okolní státy, které s námi sdílely podobný osud, klidně rostly dál.
Zatímco u nás je krize již pátý rok, okolní státy v letech 2010-11 velice uspokojivě rostly.
Od rozdělení Federace stoupl HDP Česka o 50%, zatímco Slovenska o 100%.
Prostě vše dokazuje, že vaši hrdinové Kalousek a Nečas to dělají opravdu, ale opravdu hloupě a špatně.
A že vy, kteří je obhajujete, jste opravdu, ale opravdu hloupí.
09. 06. 2013 | 13:10

Parabellum napsal(a):

Sláma

Ano, to je pravda. Za Topolánka došlo k posunu v důsledku Giniho indexu a víte proč???? PAUŠÁLY OSVČ. Takže ti chudáci s malými příjmy jsou ve skutečnosti ti OSVČ paušálisti, co mají na papíře velmi malý příjem, ale ve skutečnosti jezdí autama od 0,5 milionu nahoru.
09. 06. 2013 | 13:11

Parabellum napsal(a):

Sláma

V ostatních státech se nebudoval 40 let třídní apartheid, a do roku 1996 nebyla jejich měna nekonvertibilním smetím.

Jinak s dovolením: Co je na neovi neoconského? Máte zálusk v rámci třídní záště na jeho obydlí, které si pořídil jako zaměstnanec z šíleně zdaněných peněz za normální tržní cenu?
09. 06. 2013 | 13:13

Parabellum napsal(a):

Sláma

Naopak, Kalousek a Nečas to dělají velmi dobře.

Osvětlím:

Čím hůře to budou dělat, tím lépe pro mne. Vy se totiž proti mne vymezujete, snažíte se mne zesměšnit, a vymezujete se jako můj nepřítel. Kalousek a Nečas toto nečiní. Pokud tihle dva škodí těm, kteří se mne sanží (bez úspěchu) zesměšnit, a vymezují se vůči mne jako nepřátelé, pak jsou se mnou na jedné lodi.
09. 06. 2013 | 13:17

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Mýlíte se repope. Německý hospodářský zázrak po druhé světové válce byl TRIUMFEM neoliberalismu.
xxxxxxxx
Nějak se Vaše tvrzení fatálně míjí s realitou. Ordoliberalismus byl na kordy jak s plánovaným hospodářstvím, tak s neoliberalismem: L. Erhard se velmi obával principu "laissez faire" a správně předpověděl k čemu to povede (viz to co jsem napsal výše).
Po roce 89 (velmi zjednodušeně) u nás existovaly 2 skupiny "reformátorů": lidé kolem ekonomického ústavu AV ČR a lidé kolem prognosťáku (založeném po sovětském vzoru).
První chtěli čerpat zkušenosti zejména u Erharda, druzí adorovali (zejména Klaus, Dlouhý a jejich družina) hochy z Chicaga a Thatcherovou.

Kdo vyhrál, víme. Jak to dopadlo, vidíme jasně.

Když je mainstreamová ekonomická ideologie založena na legálním okrádání a neokolonialismu, nemohlo to jinak ani dopadnout. To by bylo proti přírodním zákonům.
Mezinárodní organizace (MMF zejména) především pod vlivem USA a prostřednictvím národních politruků vnutily postkomunistickým zemím šokovou neoliberální formu transformace ekonomik. Tito politruci buď nic nechápali (nejlíp slouží ten kdo neví, že slouží) nebo to byli šibalové (pardon "konkurenceschopní"). U nás k nim patřili oba polistopadoví Václavové.

Podrobněji viz: http://www.blisty.cz/art/59946.html
nebo: http://cs.wikipedia.org/wiki/Neokolonialismus (klíčová věta: "Liberalizace umožňuje vstup do země západním zahraničním investorům, kteří často smetou slabou místní konkurenci, a jejich prostřednictvím plyne většina zisků bohatým zemím.")
09. 06. 2013 | 13:19

Jan K. napsal(a):

Sláma:
"Poslanecké sněmovně pravice převahu 102 hlasů. V letech 2002-2006 vládla pravo-levá koalice (v podstatě to byla koalice proti ODS), tedy rozhodně se nedá hoovořit o nějaké levicové mcoi"
Tak konečně to někdo uznal, ty úspěchy, kterými se chlubí ČSSD, byly vlastně úspěchy pravice, jak ve vládě, tak v parlamentu. Přeci jen ten Sláma, to je hlava. Hochu, děkujem.
Znal jsem jednoho Slámu, moc inteligentní nebyl, tak se upíchl na OV KSČ. Není to někdo z příbuzenstva?
09. 06. 2013 | 13:21

Parabellum napsal(a):

Sláma

Když vezmu ale jiný ukazatel, třeba zbytnou spotřebu chlastu a cigaret, pak v tomto si vede zdaleka nejlépe Ostrava, která se jeví být jako velmi bohatý region. Nikde v Praze, a už vůbec ne ve zbytku ČR nelze nalézt cosi podobné Stodolní ulici v OV.

A ještě něco: Co se týče průměrných mezd, pak je Moravskoslezský kraj na třetím míste po Praze a Středočeském kraji. A ty rozdíly v průměrné mzdě mezi Prahou a MS krajem nejsou snad ani 35 procent. A také Vám zřejmě uniklo, že zatímco v Praze je vzdělanost v rámci ČR nejvyšší, tak v MS kraji naopak nejnižší.
09. 06. 2013 | 13:22

Parabellum napsal(a):

Jan K.

Poi roce 2006 měla pravice ve sněmovně drtivou menšinu. Pravice byla reprezentována ODS, KDU-ČSL představuje střed, a Zelení, ČSSD a KSČM byla levice.
09. 06. 2013 | 13:24

Jan K. napsal(a):

upřesnění:

" v letech 1998-2002 měla v Poslanecké sněmovně pravice převahu 102 hlasů."
09. 06. 2013 | 13:25

Marian napsal(a):

Parabellum,cituji "Lžete".:o)) Ale kdepak,Parabelko.Z větší části vám to vysvětlil reppop.Erhardův "neoliberalismus" neměl s tím fenoménem,s nímž máme co do činění dnes mnoho společného.Prot se také pro jeho politickou filosofii vžil název "sociálně tržní hospodářství" případně welfare state.
Máte značné mezery ve znalostech,ale ideologický jste opravdu mimořádně kovaný.(tak jak v minulém režimu ti nejzarytější komunisté).:o))
09. 06. 2013 | 13:29

Parabellum napsal(a):

reppop

cituji:

Podrobněji viz: http://www.blisty.cz/art/59946.html
nebo: http://cs.wikipedia.org/wiki/Neokolonialismus (klíčová věta: "Liberalizace umožňuje vstup do země západním zahraničním investorům, kteří často smetou slabou místní konkurenci, a jejich prostřednictvím plyne většina zisků bohatým zemím.")

konec citace.

A co je na tom špatného, pro obyvatele těch bohatých zemí, kteří na těch investicích v zahraničí velmi často kapitálově (prostřednictvím důchodových fondů a dalších nástrojů) participují?

Co je pro obyvatele Švédska špatné na tom, že Švédská firma Saab strčila malou domů v nějaké bývalé západotatarské gubernii, a výhodně tam propnajala Gripeny, z čehož měl užitek řada normálních švédkých občanů? Co je špatného pro švédké obyvatelstvo na tom, že švédská firma Skanska staví v jakési bývalé západotatarské gubernii předražené dálnice, když z toho mají prospěch švédští drobní investoři, kteří jsou akcionáři firmy Skanska?

Vás netěší, že prostřednictvím svých daní máte možnost podílet se na blahobytu například švédských seniorů? A když Vás to netěší, tak proč stále vy levičáci operujete se Švédskem jako vzorem?
09. 06. 2013 | 13:31

Parabellum napsal(a):

Marian

Nevím, s jakým fenoménem máte coi do činění Vy, a co nazýváte neoliberalismem.
09. 06. 2013 | 13:33

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):

Lžete, neoliberalismus bylo to, na základě čeho se konal hospodářský zázrak Německa po WW2. To co následovalo zhruba od začátku 70, let nemělo s neoliberalismem nic společného, a už ani nemá. Problém je, že vy nemáte šajn, co neoliberalismus vlastně představuje.
xxxxxxx
http://www.mises.cz/clanky/ekonomicky-nepravidelnik-xviii-ordoliberalismus-295.aspx
Vybírám podstatné:
Tak jaký model společnosti tedy ordoliberálové měli připravený? A tady se na scéně dějinného dramatu objevuje „sociálně tržní hospodářství“, což je terminus technicus, který vymyslel Alfred Müller-Armack (1901-1978). Hlavním architektem a frontmanem sociálně tržního hospodářství se však stal Ludwig Erhard (1897-1977). Tento výtečný ekonom byl nejprve šéfem (1946-1948) „Zvláštního úřadu peněz a úvěru“, který připravoval německou měnovou reformu. V roce 1949 se stal poslancem za CDU, v letech 1949-1963 byl spolkovým ministrem hospodářství a v letech 1957-1963 byl ještě navíc vicekancléřem. Svoji oslnivou politickou kariéru završil v letech 1963-1966 na postu spolkového kancléře.

Než se dostanu k obsahu pojmu ordoliberalismus, tak připomenu (jen tak zlehka) klasický model laissez faire, aby byl jasný rozdíl mezi mysliteli, jako byli A. Smith, D. Ricardo nebo J. B. Say, a ordoliberály. Model laissez faire je založen na myšlence, že státem poskytované veřejné statky jsou omezeny na obranu státu, bezpečnost a justici. Řád vzniká spontánní evolucí. Stát je tedy nočním hlídačem (to je velmi zodpovědné povolání, že), který pouze dohlíží na dodržování pravidel. Třeba na to, aby procesy neviditelné ruky trhu nekazila svým šátráním nějaká viditelná ruka.

Ordoliberalismus je spojením „řádu“ a „liberalismu“. Řazení slov, kdy je dříve „řád“ a později „svoboda“, není vůbec náhodné. Ordoliberálové byli totiž přesvědčeni, že řád se sám od sebe nevytvoří ani neudrží. Nevěřili v sílu spontánních procesů, a proto požadovali od státu, aby vytvářel řád.

xxxxx

Závěr: Německý ekonomický zázrak byl založen na přesvědčení, že princip "laissez faire" (základ neoliberalismu) ekonomice neprospívá nebo ji dokonce časem zničí. Sám Erhard předpověděl, že plíživý "laissez faire" zničí nakonec i západní demokracii protože národní parlamenty se stanou bezmocnými proti nadnárodním korporacím, které pod vlivem doktríny "laissez faire" vzniknou.

Jinými slovy: německý ekonomický zázrak byl mj. možný i proto, že odmítl základní princip neoliberalismu, tj. laissez faire.
09. 06. 2013 | 13:38

Marian napsal(a):

Parabellum- já dobře vím, o čem mluvím, také vám to celkem srozumitelně píšu.To vy si pojmenovávate (neexistující) pravicové ideologie a s těmi pojmy pak operujete. Erhart nebyl žádný "neoliberál" v dnešním slova smyslu.Tvrdit,že poválečný německý úspěch je zásluhou "neoliberalismu" je zkrátka bud omyl,nebo přímo lež.

Neo,kdepak jsi? Zbaběle jsi utekl, schováváš se? Je to samozřejmě nesmysl, asi máš jinou nápln času,nebo jiné povinnosti, tak jako třeba včerA já.
Ale ty jsi po mém odchodu neváhal napsat,že jsem utekl.
Dobře si pamatuj- když mluvíš o (možných skrytých) úmyslech někoho jiného,vypovídáš hlavně o sobě samém.
09. 06. 2013 | 13:40

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):

.... Co je pro obyvatele Švédska špatné na tom, že Švédská firma Saab strčila malou domů v nějaké bývalé západotatarské gubernii, a výhodně tam propnajala Gripeny,
xxxxx

Jak jsem již psal, do tohohle stylu diskuse mne neuvrtáte, nejsem idiot. Snažíte se marně, ušetřete si čas.
09. 06. 2013 | 13:40

Realista napsal(a):

Sláma
Nechte je klidně dál blábolit, jsou totálně mimo.
Parabellum mluví zase z cesty jako obvykle.

Nedošlo jim, že Kalousek, Nečas i Kárl jsou mrtví muži.
Kárlovo "kouzlo" vyprchalo a Nečas s Kalouskem nikdy žádné neměli.

Bude-li tady další převrat, dojde k dalším přesunům majetku-tentokrát směrem k státu. V pohybu je celá Evropa, my těžko můžeme zůstat stranou.
A myslím, že další převrat nebude ani trochu sametový.

Kolik procent občanů se postaví za tenhle stát?
A kolik procent policajtů a vojáků bude k němu eventuálně loajálních?

Ti troubové, co tady arogantně řeční, si vůbec neuvědomují, že zlaté časy končí i pro ně.
09. 06. 2013 | 13:43

Parabellum napsal(a):

reppop

Víte, on svět roku 1946 a poválečná Evropa bylo cosi diametrálně odlišného od počátku 80. let minulého století - nástup Reagana a Thatcherové, a ten byl opět odlišný od začátku 90. let, kdy padla železná opona.

Německo v roce 1946 a později těžilo z toho, že mělo relativně slušný náskok v now-how nad zbytkem světa, a ten zbytek světa kromě Evropy a USa byl relativně zaostalý na úrovni staroévěku.

O mnoho horší pozici měl Reagan a Thatcherová v roce 1981 a později, protože technologický náskok USA orpoti konkurenci zejména japonské byl o mnoho menší, řada odvětví se již nemohla srovnávat s konkurencí, a průmysl byl ovládán odbory. O GB vůbec nemá cenu se bavit, očití svědkové (pan Tomský) to dokáží vylíčit barvitěji, než já.

A v úplně jiné situaci bylo ČSFR v roce 1990, které bylo prakticky pod hospodářským a politickým embargem, kdy ty trhy, se kterými ČSFR obchodovala se bud staly platby neschopnými (SNS), nebo přestaly existovat (DDR). Zkuste naznačit, co se mělo dělat, pokud ČSFR měla zaostalý nekonkurenceschopný průmysl, a to vše v situacoi, kdy i vyspělejší země se začaly ocitat v tlaku globálních kleští.

Co ale vím, že kdo nechtěl sociálně tržní ekonomiku = ekonomiku založenou na výrazném technickém a technologickém náskoku produkující výrobky patřící s ODSTUPEM ke globální špičce byla právě levice. Ti měli představu o ekonomickém modelu založeném na čmoudění z komínů kapitalistům pro zlost, a vysokému přerozdělování směrem k uniformovaným složkám a státní správě.
09. 06. 2013 | 13:44

Marian napsal(a):

Pro obyvatele Švédska je to možná dobré, ale my nežijeme ve Švédsku,pane P.Používáte pseudologiku, nevím zda vědomě či nevědomě.
Se stejnou platností byste mohl tvrdit,že případné zničení Kalifornie a přilehlé části USA při zemětřesení je veliké dobro,stejně jako třeba hladomor a smrtící epidemie ve střední Evropě.:o)))
Víte- sebechvála smrdí- a vy navíc nejste ani zdaleka tak chytrý, jak si o sobě myslíte.
Nebo možná jste, ale hájíte věc,která je ztracená.
09. 06. 2013 | 13:48

Parabellum napsal(a):

Realista

Realisto hlupáčku, ta správná vláda bude ta, která bude skákat tak, jak IMF bude pískat, protože této nic jiného nezbude, a levicoví voliči, kteří této dají mandát se budsou moci stavět na hlavu a odpichovat se ušima. Pak se dožijete pořádného škrtání, proti kterémužto je to současné jen slabý odvar, a budou to dělat VAŠI levicoví politici. Ta si vezme na to zavírání socialistickech chechtákovodů pořádný hasáky bez ohledu na to, jak bude pan Paroubek tlouci pěstí do stolu, jak bude pan Kováčik zpívat Internacionálu, i jak bude pan Sobotka obracet oči v sloup.

Už se těším, jak český levý volič prokleje oranžové i rudé. Nakonec co, hnědá je pro českou levici také dobrá.
09. 06. 2013 | 13:49

reppop napsal(a):

To Parabellum:

" A tahle větvička smrku byla tehdy nalomená, ta větvička borovice rostla jinak než měla," atd. Bla, bla, bla.

Já se bavím o LESE (viz výše). Končím s Vámi diskusi, jen hlupák se věnuje stupidní činnosti. O LESE jako celku nemáte zjevně vůbec šajnu, viz Vaše bludy o neoliberalismu.
09. 06. 2013 | 13:51

Parabellum napsal(a):

Marian

No, ale vy jste tvrdil, jak to v tom Švédsku báječně funguje, a jak je Švédsko odolné vůči krizi. Ono to sice není tak úplně pravda, ale pokud se zdvojnásobí ceny za dálnice v nějaké západotatarské gubernii, pak to drobet pomůže.

Jinak Ca. je snad nejbohatší stát v rámci USA, a možná, že by nebylo od věci vůbec srovnávat Giniho index v rámci zhruba stejně velkých subjektů. Takže třeba srovnat Giniho index v rámci USA a EU (to by bylo zajímavé:-)))))), a ukázalo by to na ohromnou příjmovou nerovnost v rámci socialistické EU, nebo třeba Švédsko a New Jersey - to má obdobný počet obyvatel, nebo třeba Dánsko a NYC.
09. 06. 2013 | 13:55

Realista napsal(a):

Parabellum
Mí nejsou ani oranžoví, ani modří.
Já se jen těším na arogantní trouby jako vy ,jak budou čumět s otevřenou hubou.
Myslíte si, že se vás to netýká?
Hrajete si na elitu, jíž nejste.
IMF? Kde bude za dva roky?
Kde bude EU?
Řekl bych vám to, kdybych nebyl slušňák.
09. 06. 2013 | 13:58

Parabellum napsal(a):

reppop

Když se bavíte o lese, tak si pro svůj monolog vyberte třeba lišky, medvědy, jezevce či veverky.

Zkuste si zapsat za své nemyté uši následující větu:

Uplatnování principů neoliberalismu bylo příčinou hospodářského zázraku Německa po WW2, a levý volič neví, co je neoliberalismus.

Ale klidně si uplatnujte ideologii "smrt kapitalismu" v praxi. V prvé etapě se dočkáte 50 procentní nezaměstnanosti, v druhé hladomoru, a ve třetí polezete před kapitálem po kolenou, a budete škemrat, aby u Vás zavedl otrokálismus a feudálismus. Něco obdobného v malém bylo období investičních pobídek v minulé dekádě.
09. 06. 2013 | 14:02

Parabellum napsal(a):

Realista

Ne Relalisto, já žádná elita nejsen, ale obživu jsem schopen si obstarat jaksi GLOIBÁLNĚ, protože na rozdíl od Vás se nebojím normálně fungovat a vytvářet reálné hodnoty směnitelné na globálních trzích. Zatím se mi třeba do Číny nechce, ale pokud nebude zbytí, tak půjdu. Také se mohu odkýblovat stejně jako před 15 lety na něco jako umělý ostrov, jehož jediným účelem je produkovat takovou hnědou smradlavou břečku, která stojí v samotných základech téhle civilizace, a koukat se, jak tady levice vyměnila rudou za hnedou a hajluje.

Kde bude IMF za dva roky? Za oceánem milý realisto, za oceánem. Zatím je pouze vodou. A EU? Záleží na tom co si pod pojmem EU představujete. Jestli myslíte Bruselkské úředníky a Eurokomisaře, členy Europarlamentu, tak ti jsou za vodou už nyní.
09. 06. 2013 | 14:08

Realista napsal(a):

Parabellum
Nežvaňte!
My jsme tady někdy měli padesátiprocentní nezaměstnanost nebo hladomor?
To nás teprve s kapitalismem čeká.
Vy si nejspíš pletete Československo s Ruskem.
Sice jsme jezdili jenom škodovkou a museli jsme na ni mít pořadník, na dovolenou jenom do Bulharska, ale hladem jsme fakt nikdo! netrpěl.
My jsme měli dům i chatu, naši sousedi taky- po ekonomické stránce to žádná tragédie jako v Somálsku nebyla.

Teď tu ovšem reálně žije milion lidí v chudobě a další statisíce se do ní řítí.
Co nedokázal bolševik, to hravě zvládne "feudalista" (hybrid mezi feudálem a kapitalistou).
09. 06. 2013 | 14:09

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop
Zkuste si zapsat za své nemyté uši následující větu:

Uplatnování principů neoliberalismu bylo příčinou hospodářského zázraku Německa po WW2, a levý volič neví, co je neoliberalismus.
xxxxxxx

Jen naprostý hlupák se domnívá, že bude-li 100x opakovat jednoznačně vyvrácené tvrzení, stane se toto tvrzení realitou.
09. 06. 2013 | 14:15

Parabellum napsal(a):

Realista

Ano, máte pravdu. V pohybu je celá Evropa, a přesun majetku směrem ke státu způsobí to, že se Evropa posune směrem k Africe. To jste řekla a). to b) je to, že se Evropa stane ekonomicky marginálním světadílem, ktrrtá na rozdíl třeba od Afriky nemůže ani nabídnout nerostné suroviny, protože ty už jsou dávno vydrancované. A to c) zní tak, že 98 procent obyvatelstva se ekonomickou úrovní propadně tak někam na úroveň středoasijských republik. Co si asi tak myslíte, že pomůže, pokud lůza ukradne počítače, na kterých technici vytvářejí know-how firem? To bude opravdu zajímavé:-)))) Co asi pomůže, pokud lůza ukradne v ČR fabriku, kde se nevyrábějí koncové výrobky, ale nějaká sama o sobě nepoužitelná cetka, a know -how této je někde, kde k tomu není přístup? Jinak kapitál není blbý, a postupně přesunuje svůj majetek tam, kde se lůze chce pracovat, a ne vyhlašovat válku kapitalismu.
09. 06. 2013 | 14:19

Parabellum napsal(a):

reppop

Jistě, Vaše sebereflexe je zcela namístě. Vy jste nevyvrátil vůbec nic, to já naopak vyvrátil ty vaše slinty. Váš problém je, že jste ekonomický anbalfabet. Důkazem toho je, že musíte koukat po cizích penězích, protože sám se na trhu nedokážete uplatnit a musíte se s nataženou rukou obracet na stát.
09. 06. 2013 | 14:21

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Jistě, Vaše sebereflexe je zcela namístě. Vy jste nevyvrátil vůbec nic, to já naopak vyvrátil ty vaše slinty. Váš problém je, že jste ekonomický anbalfabet. Důkazem toho je, že musíte koukat po cizích penězích, protože sám se na trhu nedokážete uplatnit a musíte se s nataženou rukou obracet na stát.

xxxxxxxxxx

Že by adrenalinový záchvat? To není zdravé, milý pane. Takhle si svoji almužnu od neoliberálů ani nestihnete možná užít.
09. 06. 2013 | 14:29

Parabellum napsal(a):

Realista

Ooooo nikoliv, 50 procentní nezaměstnanost Vás čeká, pokud budete bojovat proti kapitalismu. Kdo si od Vás socialistů co koupí, co? Sýrie? Severní Korea? Venezuela? Kuba? A co tak světoborného těmto vy socialisté nabídnete? Čím budete platit například za energetické suroviny, pokud vlastní zásoby uhlí jste vy levolucionáři ideologicky vytěžili a vyčmoudili kapitalistům pro zlost již před 20 a více lety? Ke zlomu produkce uhlí v ČR došlo již v roce 1982.

Jinak ve velké části dnešních socialistických zemí je hladomor. Stačí se podívat do Severní Koreje.

Jinak vy popisujete svět roku 1988, dnes máme rok 2013 a úplně odlišnou globální ekonomickou situaci a rozložení sil. A pokud ČSSR měla ještě na konci 70. let nějakou technickou a technologickou pozici vůči rozvojovým zemím, tak dnes už toto dávno a dávnoi nemá, a země které byly před 30 lety rozvojové, a které uplatnovaly důsledný neoliberální ekonomický model, jsou dnes technicky a technologicky před ČR.

Zatímco dnes to tragedie je že????? Auto si normální člověk může koupit jaké chce, bydlení se nemusí kupúovat stačí zdědit, na dovolenou většina lidí jezdí do zahraničí, takže čím tady strašíte? Že se máte špatně Vy, je VÁŠ problém, protože jste zřejmě líný sajrajt, kterému se nechce pořádně dělat a nic kloudného neumí. Jak tedy vysvětlíte, že průměrná délka dožití se zvýšila od bolševika o pět let??? Nebudete mne tu přesvědčovat, že to jen bohatí se dožívají 1000 let, a ostatní mají kratší věk dožití, že ne?
09. 06. 2013 | 14:35

JC napsal(a):

Sláma,
"Od rozdělení Federace stoupl HDP Česka o 50%, zatímco Slovenska o 100%."
Žádný strom neroste do nebe. BTW dejte odkaz na kde jste to vyčetl. Přistoupím-li na vaši opravdu inteligentní zkratku, že Nečas a Kalousek je zodpověný za HDP od rozdělení republiky/Na Slovensku může za úspěchy kdo ? dozajista Fico/
Pak mě to vychází mezi roky 1995 - 2011 nárůst HDP per capita

CZ 80,4%
SK 163,0%
Litva 219%
Lotyšsko 222%

ale

Belgie 58%
Dánsko 64%
Francie 59%
Itálie 42%
Německo 60%
Rakousko 64%
UK 64%
Ano dle vaší optiky to pánové Nečas a Kalousek dělají špatně. Ne ovšem tak špatně jako většina vlád na Západ od nás :-))).

Mno a ještě podle mé optiky od roku 2008.
Ano ČR nárůst HDP velká nula.
Slováci grandiozních 1,6%.
09. 06. 2013 | 14:43

oranžáda pitomá napsal(a):

Dluhoslav Sobotka zakázal svým poslancům hlasovat pro zákon o rozpočtové odpovědnosti...... sosani chtějí zaseknout další sekyru...aby měli úplatky na dluh
09. 06. 2013 | 15:08

Ernesto napsal(a):

Lidé v česku uchopte to v příštím volebním roce konečně již ale opravdu do svých rukou ! Za socialismus a spravedlivější svět se musí bojovat stále ! Raději nežli takovou "demogracii" kterou si všude podmanˇuje velkokapitál tak to raději ten socialismus ale již bez komunistických nenažhraných papalášů ! Lid musí důsledně sledovat dění okolo sebe a nesmí si nechat státní úředníky přerůst přes hlavy ! Pak z jejich strany následuje samá arogance vůči společnosti a je zaděláno na nové problémy ! Do příštího roku si vážení občané dobře rozmyslete jak budete chtít v budoucnu žít ! Ze záhrobí duch Ernesta revolucionáře
09. 06. 2013 | 15:29

Realista napsal(a):

Parabellum
Podstatné je definovat, co je "lůza".
Je to většina národa nebo těch deset procent ,co na něm amorálně parazituje?

Pokud se změní systém, neznamená to automaticky změnu k horšímu.
To tvrdí tzv. pravičáci, kteří se bojí, že přijdou o" svou "otrockou pracovní sílu, své konexe, "svá" teritoria.

Chcete mi opravdu tvrdit, že třetí cesta neexistuje?
Že neexistuje nic mezi socialismem a kapitalismem (u nás spíš raným feudalismem)?
Ale jděte. Vznikne nějaký nový systém - horší nebo lepší, tak jako se systémy v pravidelných etapách střídaly až dosud, budou se měnit dál. A dál vyvíjet.
Pravděpodobné je, že přijde válka a naše debata se stane bezpředmětnou.
Pokud půjde do hajzlu Evropa, půjdou i podnikatelé.
Kam by se chtěli všichni natlačit?
Do Číny, Brazílie, Indie nebo Ruska?
Tam o ně ale nikdo nestojí-nějací přivandrovalci ze starého kontinentu jsou pro ně jenom konkurenti.
Do Konga, Čadu nebo Zimbabwe?
Tam není kvalifikovaná pracovní, ani kupní síla, ani bezpečno.

A pro vás už místo nebude ani na té vrtné plošině.
Najdou si někoho levnějšího a mladšího z východu.
09. 06. 2013 | 15:36

Yosif K napsal(a):

Až Nečasova vláda skončí, zůstane po ní spousta nemravností, které bude třeba co nejrychleji odstranit.
Jedním z prvních opatření musí být, aby daně začali platit i ti bohatí - obnova progresívní daně z příjmů.
Dalším bude navýšení minimální mzdy.
KONEC CITATU.
Progresivní daně? Ty už progresivní jsou, chudáci neplatí nic. Super-progresivní daně? Jako ve Francii, kde jde hospodářství do p....ele?
Zvýšení minimální mzdy? Jako v Řecku a Španělsku? Kde výsledkem minimální mzdy 900 EUR měsíčně byla 50% nezaměstńanost mládeže?
09. 06. 2013 | 15:36

Yosif K napsal(a):

Realista napsal(a):
Parabellum
Chcete mi opravdu tvrdit, že třetí cesta neexistuje?
Že neexistuje nic mezi socialismem a kapitalismem (u nás spíš raným feudalismem)?
KONEC CITATU.

Syśtem mezi kapitalismem a socikem už v Evropě je našponován na stranu socíku tak že už to není hospodářsky únosné,
To co nastoupí v Evropě - po nějaké době zmatků - rozhodně nebude více socíku ale méně socíku.

Proč? Protože více socíku znamená obvykle více pohody pro podprůměrně kvalifikované lidi - ergo kladívko méně tlaku na efektivitu.

Méně socíku a kola hospodářského rozvoje se začnou točit rychleji. V USA už dělají i dřevěný jídelní hůlky pro čínany, proč ne když to umí laciněji než čína??????

Šéfově VW počítají s tím, že superby pro činu se budou dělat převážně v Česku - v číně totiž rychle rostou mzdové a socální náklady. Vždycky se něco najde, jen aby se do toho moc nemontovali socálisti.
09. 06. 2013 | 15:46

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Yosífek nevěda co to ten socialismus je,

tak si proto nestále plete slova průjem a pojem. Bohužel. Proto kapitalistický průjem(to je to co zná a prožívá), není to co socialistický pojem. S pozdravem hujeroskeptický modrý pohůnek
09. 06. 2013 | 15:59

neo napsal(a):

Začneme Kamioňákem, posléze zelinářem.

Targusi:
nevím kde jste vzal, že bych snad byl realitní makléř.
Možná rozeznáte návěs od přívěsu, ale zbytek vám moc nejde.
Doufám, že aspon ta večerka šlape ve vietnamské konkurenci.
09. 06. 2013 | 16:29

neo napsal(a):

Sláma :

pak tu máme Sámu (mimochodem nejsem neocon a ani nevim, co dělaj a nezajímá mě to.
To, že Sobotka slibuje, že mě okrade nezmění ani fakt, že v jiných zemích se to již děje. NEZAJÍMÁ MĚ CO MAJ JINDE Slámo. Pochopte už konečně, že žiju tady v Česku a zajímá mě co je tady. Takže Sobotka mě hodlá okrást a já ho proto volit nebudu.
to s tím nakaženým Kalouskem jste přehnal. On aspoň na rozdíl od bimba přiznal, že chlastal.
09. 06. 2013 | 16:32

neo napsal(a):

není tu máme dva lháře, FILTU a jak už je zvykem taky OBČANA.

TA JEJICH ČÍSLÍČKA jsou vylhaná. Ti co berou do 15 jsou v menšině.

http://www.czso.cz/csu/2012edicniplan.nsf/t/01003F632E/$File/310912A11.pdf

data jednoznačně ukazují, že do 16 000 kč bere pod 20%(z toho je 6.4% pod 10000) zaměstnanců, takže necelých 14% je v tom intervalu který filuta i občan uvádí.

Od 16 do 22000 už je to 25% zaměstnanců a od 22 do 28000 přes 20%
nad 20 000 má skoro 60% zaměstnanců, takže z toho všeho jednoznačně vyplývá, že ti dva si svá čísla cucaj z prstů a záměrně lžou.

a nyní srovnání s lety 2010 a 11 (po změně metodiky).

http://www.czso.cz/cz/cr_1989_ts/0504.pdf

jednoznačně vidíte, že o 5% ubylo lidí v intervalu do 16000, a pokud se soustředíme na zmíněný interval 10-16 , tak je zde úbytek o 4%cca , tj ne jak Občan lže o přírůstek.

Teda nevim jak filuta, ale Občan je celkem zdatný v hledání dat, takže u něj je to záměrná lež zcela určitě. Ovšem je to klasika, on lže skoro pokaždé, když něco napíše.
09. 06. 2013 | 16:52

Realista napsal(a):

Yosif
Skutečný socialismus nefunguje nikde, ani na Kubě.

Nejblíž k němu má Francie a mělo Španělsko a Itálie. Což je dnes už passé.
Socialistický bordel je celý ten byrokratický bruselský aparát.

Ovšem ČR?
Ale kdeže. Ta nemá se socíkem opravdu nic společného.
Tady se pracovní síla ždíme pěkně po kapitalisticku, ale platí se socialisticky. Včetně okleštění jakýchkoliv práv zaměstnanců, kteří se stali nevolníky v rukou zaměstnavatelů.
Takže vám by to mělo v podstatě vyhovovat.

Nemyslím, že to, co přijde poté, může být horší.
Lidi se snad poučí z krizového vývoje. Alespoň tedy u nás.
09. 06. 2013 | 17:03

Realista napsal(a):

Neo
Ale neříkejte...
Kde máte ty švarcáky, co dělají za méně, nežli deset tisíc???
Ty" průměrné "mzdy jsou nadhodnocené manažery a dalšími přísavkami.
Už před lety nám ve firmě vycházel průměrný plat kolem dvaceti tisíc - jenže naskakoval jen díky šéfíkům, co měli dvojnásobné mzdy.
Pokud má někdo v dnešní době 18 tis. ,tak to rozhodně není taky žádná výhra. Není to k životu, ani k umření.
09. 06. 2013 | 17:06

neo napsal(a):

Realista,

tam, kde jsou švarcáci co dělaj za 30 a víc... irelevantní.

jinak ano, průměry samozřejmě navyšují lidé s vysokými platy. To jsou taky ti, kterých se krize dotkla nejvíc a proto i poklesla o pár korun průměrná mzda.

neříkám, že je 18000 nějaká extra mzda. Jde o to, že se situace zlepšuje.
09. 06. 2013 | 17:09

Realista napsal(a):

Neo

"Jde o to, že se situace zlepšuje".
Vy asi vtipkujete?
Platy jdou permanentně dolů.
Jestli se zlepšuje situace, tak maximálně spekulantů.
09. 06. 2013 | 17:23

neo napsal(a):

Realista:

ne nejdou dolů. Nekomu rostou, někomu zůstávají, někomu se snižují...
09. 06. 2013 | 17:28

Gudka napsal(a):

neo

"Jde o to, že se situace zlepšuje."

Toto je varianta historického výroky.
První takový pronesl Antonín Novoétný 1960
Druhý, varieantnš foprmulovaný, pronesl Váíclav Klaus 2008.
Nyní to potřetí vyslovuje Neo.
?-))

Kampak se přesunuli ti zaměstnanci v nejnižších příjmových kategoriích., jejichž podíl se snížil?
Do nezaměstnanosti?
09. 06. 2013 | 17:29

neo napsal(a):

Gudka:

třeba do nezaměstnanosti a taky asi mezi podnikatele.

pokud si navíc uvědomíme, v jaké situaci se ty poslední roky nachází celý svět, je situace ještě dobrá.
09. 06. 2013 | 17:37

JC napsal(a):

Gudka se má dnes hůř jak za Novotného ?
Mno všechno je možné. Jestli byl za Novotného tajemníkem KVKSČ a dnes má prd v podstatě mu to přeji.
09. 06. 2013 | 17:50

JC napsal(a):

Realista,
ohledně platů /s/prostě kecáte.
09. 06. 2013 | 17:52

tata napsal(a):

Zajímavé
citace.....

Někdy je holt dobré tvrdou pravdu nazývat tvrdými slovy.

JAKO TŘEBA..........citace,,,,,,
.
Sprostota a drzost tohohle hejska s holou hlavou, se zubními rovnátky a s "kobylím úsměvem" snad nezná mezí !
.
Tento hejsek, který se nikdy neživil svýma rukama ve své firmě,
.
Pomalu, plíživě... rudým směrem... s kobylím úsměvem... !
.

HLAVNĚ TO ZAKONČIT..........Hezký den

To se hned pozná ,,inteligent,,
09. 06. 2013 | 17:54

Parabellum napsal(a):

Realista

Víte, pokud se někde uvádi nějaká mzdová statistika, tak zásadně pravicová. Tedy uvádí se hrubá mzda. Levouni, když mluví o mzdě levičáků, tak zásadně hovoří o čisté mzdě, a tuto posléze porovnávají se statistikami.

Zřejmě jste se špatně učil, a tak vaše pozice na trhu práce není nic moc. Ti, kdo mají větší vejplaty než vy, nejsou vyžírkové, ale lidé, kteří mají pro zaměstnavatele vyšší cenu, než VY.
09. 06. 2013 | 18:12

Parabellum napsal(a):

Realista

cituji:

Ovšem ČR?
Ale kdeže. Ta nemá se socíkem opravdu nic společného.
Tady se pracovní síla ždíme pěkně po kapitalisticku, ale platí se socialisticky. Včetně okleštění jakýchkoliv práv zaměstnanců, kteří se stali nevolníky v rukou zaměstnavatelů.
Takže vám by to mělo v podstatě vyhovovat.

konec citace.

No, takže to tady je podle Vašeho gusta ne? Za kapitalistickou práci, socialistická odměna. To je důsledek toho, že jste tu 40 let budovali třídní apartheid, a prohráli svůj třídní boj a také studenou válku. PROHRÁLI jste svůj lítý třídní boj, a vítěz si z vás udělal rohožku. Což je sociálně spravedlivé.
09. 06. 2013 | 18:18

jiri napsal(a):

Závist, zášť a nenávist, základní atributy ČSSD
09. 06. 2013 | 18:26

Realista napsal(a):

Neo
Tak to tvrdíte jedině vy a Kalousek.

Parabellum

Však vy nebudete taky žádný lumen!
Já jsem tady pomalu jediný, kdo se obětuje a vůbec s vámi ztrácí čas.
Klidně si poslužte a trefte se do mě, dokud ještě můžete.
Až to tady vezmou do ruky bolševici, budete mít po ptákách.


Jiří

arogance, kleptomanie, parazitismus na státu (viz přisátí "podnikatelů" na státní cecek a "transparentní" výběrová jednání u st.zakázek naší "pravicové" vlády) - základní atributy ODS a TOP 09!
09. 06. 2013 | 18:32

Parabellum napsal(a):

Realista

Myslíte 18 tisíc hrubého, nebo čistého? To je totiž docela podstatný rozdíl. A ukázka toho, co jste za sajrajta je to, že označujete lidi, co mají nadprůměrné platy za vyžírky.

Milej zlatej, nadprůměrný plat má většina učitelů, většina policistů a hasičů, lékaři, technici, inženýři, programátoři, architekti, ekonomové, velká část účetních, zkrátka všichni ti, kdož chtějí pracovat a dobře se učili. Sajrajt, co se učil špatně, a nadával ve škole spolužákům do šprtů, se má pochopitelně hůře. S tím toho moc nenaděláte, at tady bude režim jakýkoli.
09. 06. 2013 | 18:32

Baba napsal(a):

Teď ještě, jak se to má s komunikací a produktivitou.
09. 06. 2013 | 18:35

Parabellum napsal(a):

Realista

A co jako? Vy jako myslíte, že bolševici nebudou potřebovat konstruktéry? Já se jako konstruktér uživím kdekoli na světě. Ale Vy jako přeplacenej pučmidrát, kerej nic neumí, asi dost těžko. Až to tady vezmou do ruky bnolševici, tak 90 procent průmyslu půjde do kelu, a na Čr bude uvalený hospodářský embargo prakticky celým světem. No, a bolševici pro ty nezaměstnané zřídí koncentráky. To se jim docela osvědčilo.
09. 06. 2013 | 18:36

Realista napsal(a):

Parabellum
A kde jste "budoval" vy?
Nádeničil jste na ropné plošině?
Na mě s budováním nechoďte, s tím já nemám nic společného.
Jakož ani se socany.

Že se z toho národa tak vyčleňujete. Zásluhy na budování máte určitě větší ,nežli já. Dnešní "pravičáci" jsou všechno bývalí osvědčení bolšáni nebo vedoucí BSP.
Nebo že byste byl hrdinou disentu?
09. 06. 2013 | 18:37

Parabellum napsal(a):

Realista
cituji:
arogance, kleptomanie, parazitismus na státu (viz přisátí "podnikatelů" na státní cecek a "transparentní" výběrová jednání u st.zakázek naší "pravicové" vlády) - základní atributy ODS a TOP 09!
konec citace.

Nikoli základní atributy ODS a TOP 09, ale základní atributy postbolševismu. Ve všech postbolševických zemích je to obdobné. Postbolševismus je důsledkem bolševismu. S tím toho moc nenaděláte. Můžete zfackovat starou, zkopat spratky, ale to je asi tak vše.
09. 06. 2013 | 18:39

Realista napsal(a):

Parabellum
A že tak přesně víte, co já umím a neumím?
Jste ve své konstruktérské genialitě ještě taky vizionář?
Vy budete konstruktér asi jako já astronaut, žvanile chvástavý.
Tady vás nikdo nebere vážně.
09. 06. 2013 | 18:41

Realista napsal(a):

Ale ODS a TOPka jsou přece VAŚE strany.
Ne moje. Já je nevolil.
09. 06. 2013 | 18:43

Parabellum napsal(a):

Realista

Na ropné plošině jsem nenádeničil, ale dělal jsem předepsané práce na 4 kočičkách General Elekctric LM-2500, o celkovém výkonu přes 130 000 koní, které tvoří to energetické srdce tohohle zařízení. Jde o dost kvalifikovanou práci.

A nevím proč mi podstrkujete budovnání. Třídní apartheid jste tu 40 let budovali vy bolševici. A nechoidte na mne s tím, že jste ve straně nebyl. Vy jste byl tak echt bolševickej sajrajt, že se Vás štítíli i kovaní komunisté, a tak Vás do strany nechtěli.

A co se týče doby před 1989, tak jsem normálně studoval techniku, a pak si "vychutnával" některé instrumenty toho Vašeho třídního boje proti inteligenci. Jmenovitě tarifní soustava ZEUMS. To byl jeden z nástrojů, kterým jste vy nekvalifikovaná závistivá lůza bojovala proti poslednímu přídnímu nepříteli, kterýmžto byli kvalifikovaní zaměstnaci.
09. 06. 2013 | 18:45

Parabellum napsal(a):

Realista

To nejsou moje strany, ačkoli jsem je volil. Lidé jako Vy mne k tomu donutili.

A víte co? Je dobře, že tady nenávistně bolševicky prskáte. To spoustu lidí volit levici odradí. Stejně tak, jako u voleb 2010.
09. 06. 2013 | 18:47

Parabellum napsal(a):

Realista

Kdo něco umí a je nadprůměrný, nemá podprůměrnpou mzdu.
09. 06. 2013 | 18:49

Parabellum napsal(a):

Realista

To, že mne nikdo nebere vážně tady je mi vcelku u zádele. Vás zřejmě nebere vážně Váš zaměstnavatel, a ta máte vejplatu úměrnou svým schopnostem. Nebo spíše jinak: Na to, co umíte, jste přeplacený, protože většina lidí na světě má na Vaší pozici peněz méně.
09. 06. 2013 | 18:51

Baba napsal(a):

A já vždycky myslela, že nedělení podvečer je pro zálety ideální.
09. 06. 2013 | 18:52

neo napsal(a):

Realista:

nikoli, to tvrdí statistika.
ze své zkušenosti mohu říci, že mi mzda nestagnuje ani se nesnižuje.
09. 06. 2013 | 18:55

Realista napsal(a):

Parabellum
A jakou pozici myslíte že mám?
Když už disponujete tou jasnozřivostí?
Neo

To, že vám mzda nestagnuje, ještě nic neznamená.
Zkuste říct "normálním" zaměstnaným lidem, že jim rostou mzdy a dostanete takovou nakládačku, že se z toho bude vzpamatovávat ještě dlouho.
Hodně lidem z mého okolí naopak mzda klesla.
Včetně státního sektoru. Politikům ovšem taky roste.
Jak říkám, parazitům mzdy rostou, pracujícím lidem klesají.
Vymknuta z kloubů doba šílí.

Ale věřím tomu, že části podnikatelů mzdy rostou, když zneužívají místního bordelu a zaměstnávají otroky z Ukrajiny nebo Mongolska.
Mít v tom svém "podnikání" na hraně zákona podporu tak asociální vlády, jakou je ta česká, asi pro ně nebude velký problém.

Vítejte v rozvojovce jménem ČR.
09. 06. 2013 | 19:06

Realista napsal(a):

Parabellum
Leda bych to stihnul všechno do dvaceti.
Ale byl jsem v SSM, což je těžký zločin!
Vsadím boty, že vy jste za socíku vystudoval VŠ a byl jste hrdina, který vstup do SSM odmítl.
A studia jste si zajisté platil, protože jste nemohl přijmout, aby to za vás hradili bolšáni a dělnická třída.

Takoví jako vy ,jsou nejhorší. Rekrutuje se z nich současná vláda, co tuhle zemi přivedla tam, kde je. A socani nejsou o moc lepší, pokud vás to uklidní.
Komunardi mě netankují už vůbec.
09. 06. 2013 | 19:10

Jan K. napsal(a):

Realista:
"Zkuste říct "normálním" zaměstnaným lidem, že jim rostou mzdy a dostanete takovou nakládačku, že se z toho bude vzpamatovávat ještě dlouho."
Pokud je pro vás "normální" a "hlupák" synonymum, pak máte pravdu. Taky jsem takových poznal v životě dost. I teď, i za minulého režimu. Když jsem jim ukázal výplatní pásky pár let dozadu, tak čuměli jak puk. Zřejmě jste ze stejného vejce.
09. 06. 2013 | 19:54

JC napsal(a):

Realista
"Komunardi mě netankují už vůbec."
Mno ale z vašich příspěvků lze vycítit utčitou dávku nostalgie po "starých dobrých časech"

Vsadím se, že jste také vesele zvonil klíči v naději na "teď budeme všichni jezdit v Mercedesech"
Taky bych vás tipoval jednoho z prvních návštěvníků Mexico platz.

A vono se to nepovedlo, že ?
Není vám hanba, chlape ? Fňukáte tady jak nějaká pavlačová drbna.
09. 06. 2013 | 19:55

Občan napsal(a):

Neo,

minulý týden ČSÚ přiznal, že "mzdu" do 10 000.- Kč pobíralo "hezkých" 5,5% zaměstnanců a v I.Q. r. 2013 klesl jejich počet na 4,7%.
Ještě donedávna ovšem tvrdily odpovědné instituce (a Neo), že za takovou "mzdu" pracuje cca 1% zaměstnanců. Kdo zde lže, je tedy nabíledni.

A k tomu ,co jste sem dal:
1) Jde o údaje do r. 2011. V r. 2013 tedy o údaje poněkud zastaralé. Od r. 2010 se totiž platová situace výrazně ZHORŠUJE

2) Neumíte počítat
do 10 k - 6%
10-16 k - 20%
Plná ČTVRTINA všech zaměstnanců v ČR pracuje za "mzdu" nezajišťující ani základní životní potřeby. Jde totiž o HRUBÝ příjem.

V mediánu se pohybuje pouhých 9% zaměstnanců a v průměru dokonce pouhých 7,5% zaměstnanců.
Kde si ČSÚ vycucal z prstu průměrnou mzdu v r. 2011 ve výši 25 645.- Kč, to by mě tedy opravdu hrozně zajímalo. Protože pro rok 2013/I.Q. vykazuje ČSÚ PM pouhých 24 061.- Kč - http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/informace/cpmz060513.doc. Nicméně to je pokles nikoli o 85.- Kč, ale o plných 1 600.- Kč. A to je hodně drsný sešup.

Neoušku, nevím, co "analyzujete", ale v oblasti financí plavete jak zednická lžíce.
Mzdová situace v ČR je i dle všelijak "optimalizovaných" údajů ČSÚ děsná a stále se zhoršuje. Nízkopříjmoví zaměstnanci, jichž podle ČSÚ ubývá, se ani omylem nepřesuují mezi "podnikatele", protože těch ubývá také. A protože nepřibývá zaměstnanců s vyššími příjmy, znamená to jediné - růst nezaměstnanosti a růst počtu osob pracujících načerno. Lidi už naprosto kašlou na to, jestli to je nebo není legální; alternativou je jim totiž v tomhle Absurdistánu smrt hladem a zimou pod mostem.

Kvákejte si, co chcete, chlapče. Kecama realitu nepředěláte.
09. 06. 2013 | 20:06

Parabellum napsal(a):

Realista

Já to těm "normálním lidem" klidně řeknu, a když budou mít problém, dostanou nakládačku nejspíšše oni. Nechcete také? Co vy na to? Vy si asi myslíte, že když dělnická třída má nadměrnou spotřebu chlastu a cigár,m že má také tvrdé dělnické pěsti, že?

Co se týče politiků, tak se obávám, že právě těm ty platy klesly nejvíce. Jiná kapitola je to šméčko s náhradama. A co se týče normálních státních zaměstnaců, lékařů a učitelů tak těm mzda roste. Tem, který byly přeplacwený, tak těm mzda klesla. To platí obecně u všech profesí. Obzvláště u normálních nekvalifikovaných pučmidrátů, kteří nejsou schopní obstát v globální konkurenci trhu práce.

A co se týče podnikatelů, tak jen velmi málo z nich si vyplácí mzdy - obvyjkle jsou OSVČ. A co se týče zaměstnaců z Ukrajiny či Mongolska, tak ti obvykle dělají práce, které Češi dělat nechtějí.

Co se týče financování mého studia, tak nemilý realisto jsem vystudoval za ZLOMEK peněz, které ukradli bolševici mým rodičům, a rozházeli tyto mezi nekvalifikpovanou dělnickou lůzu. A ještě něco: Já klidně státu ta studia zaplatím, ale pak také chci zaplatit to, co jsem pro stát odvedl za práci, kteou jsem pro něj vykonával rok zdarma - šlo o technika nadzvukového letounu. V civilizovaných zemích mají lidé na obdobné pozici plat od 100 tisíc USD/rok nahoru.
09. 06. 2013 | 20:13

Parabellum napsal(a):

Občan

Slyšel jsem, že jste povýšil. Z někoho, kdo nedělal nic, jste nyní pomocná síla v supermarketu. Na padesátníka, který se doposud válel někde na úřadě, a šikanoval občany je to přímo famozní postup. Slyšel jsem že jste si polepšil z 32 hrubého na 13 000 hrubého. Docela dobré. Gratuluji.

Pokud jste lepší finanční analytik než Neo, nic Vám nebrání se obrátit na Neova zaměstnavatele, a dokázat mu své tvrzení. Třeba Vám nabídne jeho místo.
09. 06. 2013 | 20:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy