Naše návrhy zákonů jsou rozpočtově vyrovnané

29. 01. 2010 | 09:30
Přečteno 7205 krát

V posledních dnech se objevila řada informací, které zkreslují skutečné rozpočtové dopady návrhů ČSSD, projednávaných v těchto dnech v Poslanecké sněmovně. Je to zřejmě součástí kampaně, která má sociální demokraty odradit od toho, aby ještě před volbami napravili některé vážné chyby sociální a daňové politiky Topolánkovy a Fischerovy vlády. Vytváří se virtuální realita, která má přesvědčit občany o tom, že ČSSD údajně zvyšuje deficit státního rozpočtu a celkový veřejný dluh. Nic z toho ale není pravda.

Sociální demokracie je připravena učinit vše proto, aby letošní schodek státního rozpočtu nepřekročil Poslaneckou sněmovnou schválenou hranici 163 miliard. Patří to mezi naše klíčové volební závazky. Pokud získáme důvěru ve volbách, budeme v dalších letech schodek státního rozpočtu snižovat tak, aby byl v roce 2013 nižší, než 3% HDP. Také proto jsou naše současné návrhy zákonů předloženy jako zcela rozpočtově vyrovnané, spolu s výdaji navrhujeme také adekvátně zvýšit příjmy státu. Posuďte sami:

Na výdajové straně státního rozpočtu navrhujeme vrátit výši peněžité pomoci v mateřství na úroveň roku 2009 a obnovit vyplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci. To si v roce 2010 vyžádá celkové nové výdaje ve výši 750 milionů korun a počínaje rokem 2011 roční celkové výdaje 3,5 miliardy korun. Současně navrhujeme také zvýšení příjmů státu tím, že bude posílena daňová progrese u příjmů nad 1,2 milionu korun ročně ( týká se 2% nejbohatších daňových poplatníků). Toto daňové opatření přinese každý rok státu minimálně 5 miliard korun nových příjmů. Oproti novým výdajům státu ve výši 3,5 miliardy korun tak stavíme nové příjmy v rozsahu 5 miliard korun. Návrhy zákonů ČSSD tak nepředstavují riziko pro státní rozpočet a nezvyšují státní dluh. Požadavek ČSSD na výplatu jednorázového příspěvku k důchodu, nemá dopad na státní rozpočet ani v roce 2010, ani v následujících letech. Uvažovaná částka 6 miliard korun bude jednorázově vyplacena z dividend polostátních firem, jež stát každý rok shromažďuje na mimorozpočtovém účtu. Nedojde tak ani ke zvýšení veřejného dluhu, neboť mimořádný příspěvek k důchodu nebude vyplacen ze zdrojů, krytých státními půjčkami.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karbaník napsal(a):

Je mi zle z Vašeho úsměvu - lháři a populisto.
29. 01. 2010 | 09:35

Bart68 napsal(a):

Protože díky krizi chodí méně lidí do restaurace, rozhodl jsem se, abych měl vyrovnaný rozpočet, zvýšit ceny o 35%. Míň lidí + vyžší ceny = vyžší zisky. Že se nemýlím, pane Sobotko.
29. 01. 2010 | 09:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
29. 01. 2010 | 09:50

Danovy soumar napsal(a):

Pane Sobotko, dopad na rozpočet je "neutrální" jen zdánlivě. Místo abyste peníze použili na SNÍŽENÍ deficitu, tak je rozdáte v podobě transferových plateb. Navíc v čase vysoké nezaměstnanosti, snižujících se mezd v soukromém sektoru nevidím jediný důvod pro výplatu "bonusového" třináctého důchodu. Důchody jsou valorizovány ze zákona a rozhodně důchodci nejsou poslední rok vystaveni vyššímu nekomfortu než jiné roky.
29. 01. 2010 | 10:01

mleziva napsal(a):

Nevím, kdo tady něco zkresluje, pane Sobotko.
http://neviditelnypes.lidov...
29. 01. 2010 | 10:07

Petr napsal(a):

Pane Sobotko,
přemýšlím jestli jste naivka, nebo populistický demagog. Vždyť jste vzdělaný člověk (a ne z Plzně).
Ne, že bych nebyl rád za 2.400 Kč k důchodu. Kdo by nebyl, tedy mimo z těch nás důchodců jako např. chráněnci (ODS i ČSSD) typu Hofmana, kteří místo aby seděli v base (byl řádně odsouzen), berou dvojjediné důchody.
Miliardy z dividend budou chybět jinde, nebo si snad naivně myslíte, že by shnily. Tedy, pokud by jste je nepoužili, myslím tím vás Vyvolené, na nějaké "důležité" zahraniční cesty do nějakých exotických zemí, kam nevyvezem zboží ani za korunu, nebo na jiné prebendy.
Jsem i pro zvýšení daní a povinných pojištění, tak jako jsou na vyspělém západě. Ale, tak jako je to jinde, stejné daně, stejné pojištění, stejné poplatky. Zase budete mít plná ústa, všichni politici bez vyjímek, o českém specifiku.
A významný zdroj příjmů o kterém nemluvite. Vy z ČSSD i ti ODS a další. Odpouštění desetimlionových daní (např. Paroubkův přítel, šejk z Mariánských Lázní, vytunelování podniků jako např. Moravia Energo,před jejímž krachem zázrakem přítel pana Paroubka Gross získal min.100 miliónků. Schválení za Vašeho panování stamilionových padáků např.presidentům, vicepresidentům, knížatům a hrabatům (co umí jen hrabat) z ČSA.
A jak rychle jste smetli ze stolu návrh pana Kalouska (nejsem zrovna jeho fanda) o omezení enormních příjmů politických stran ze státního rozpočtu. Proč je nedáte např. na roveň třeba bohatého Německa, nebo jesště bohatších USA?
To by se totiž dotklo Vašich kapes a kapes Vašich příbuzných a známých na sekretariátech.
Chcete podporovat český průmysl. A stačí se podívat na Vašeho předsedu. Chodí v českých oblecích a botách, o českém autě ani nemluvě?
Nemám nárok, kromě věku, ale přesto se pokusím poradit. Opište, ale důsledně do puntíku (bez českých specifik) Ústavu a zákony z jiného fungujícího státu, např.z Rakouska, Německa, Francie a pod. Je to jedno. A ať do 3 měsíců platí. Nebudete nic vymýšlet, nemáte na to. Ne Vy, nikdo z Vás vyvolených.
Hloupý návrh, že? Čím by jste se potom všichni dobře živili? To totiž ty jiné Ústavy a zákony neřeší. Takže šup do dluhové žumpy.
Jestli to tak vy politici v České republice povedete dál jako to vedete tak Český národ do 30-50 let zmizí. Nemohu se kvůli věku vsadit. Ale vzpomeňte si na to, jako starý člověk, až budete rozjímat na stará kolena s křišťálovým Standou někde na imperialistické Floridě.
29. 01. 2010 | 10:11

JC napsal(a):

Stačilo přečíst si nápis.
Dál netřeba pokračovat.
29. 01. 2010 | 10:13

Martin napsal(a):

Sobotko a teď tu o Karkulce prosím...
29. 01. 2010 | 10:13

Miloslav Holu napsal(a):

Ten pan Sobotka ale je génius na druhou..... Tak Topolánek je blbý, budiž, ale že i Fischer, Janota, všichni ekenomičtí analytici kam se podívate, všechny léky ČCSD jsou zjevně vadné a v budoucnu nás nejspíš dovedou k "Maďarsku", v lepším případěˇ"Řecku". Oni volby vyhrají, atk budeme mít co jsme chtěli. Ale Sobotka je i stím svým Parobkem naprosto nezodpovědná chátra posedlá mocí, nemají za nehet trochu zodpovědnosti.
29. 01. 2010 | 10:13

123 napsal(a):

ODS si pekne v roce 2008 rozpustila rezervy a účetním trikem nám lhla o schodku 19,4 mld - ve skutečnosti 107 mld. -a to v dobe kdy ekonomika ROSTLA!!!!
29. 01. 2010 | 10:16

Teda napsal(a):

123....opravdu už dál neumíš počítat? Asi opravdu ne....
29. 01. 2010 | 10:28

kozoroh napsal(a):

Buď nás máte za úplné blby, nebo utajeně vlastníte oslíka otřes se.Kdybych se doma choval tak "ekonomicky", jak vy, bydlím už 20 let pod mostem.
29. 01. 2010 | 10:38

123 napsal(a):

strašák zadlužování který ODS vztáhla na ČSSD vzal za své jak tímto tak jejich bravurním schodkem 240 mld. ..... volit tyhle modré po nás potopa může volit jen hlupák!
29. 01. 2010 | 10:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující nadávku ("lump") a komolení jména, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2010 | 10:48

kozoroh napsal(a):

123:
Vy asi patříte k těm respondentům, kteří drží tuto ozubenou pleš na 2.místě oblíbenosti politiků. Předpokládat, že alespoň občas vyzkoušíte schopnosti vlastní hlavy je iluzorní.
29. 01. 2010 | 10:48

bob napsal(a):

Můžete mi, prosím, někdo vysvětlit, kolik ODS ušetřila?
Nebylo to náhodou tak, že Kalousek i Topolánek věděli, že krize se nám nevyhne, ale kdyby snížili předpokládaný růst HDP, museli by snížit i výdaje a to by Řebíček a jiní tolik nevydělali? Popř. včem se pletu. Státnímu rozpočtu nerozumím. Díky
29. 01. 2010 | 10:58

nic napsal(a):

Přečetl jsem nadpis a už jsem se smál. Pane Sobotko, ODS a ČSSD nás zadlužují už 20 let. Současná vláda se snaží ze všech sil napravit chyby Vaše a Vašich odpůrců - ODS. Buďte tak laskav a nedělejte z nás hlupáky. Spolu s KSČM jste protlačili populistický krok směrem k zaměstanncům státu. Tím jste si zajistili voliče, ostatním prosím, neblbněte hlavu. Jsem poměrně mladý, takže mne zajímá, co bude např. za 20 let. Vás zajímá, jak dopadnou nadcházející volby.
29. 01. 2010 | 11:00

Ladic napsal(a):

29. 01. 2010 | 11:01

Ladic napsal(a):

29. 01. 2010 | 11:02

Ladic napsal(a):

29. 01. 2010 | 11:03

Ladic napsal(a):

To chytrák 123: Ano, stačí si poslechnou premiéra, ministra financí a další....koho že to musejí přesvědčovat, aby nás dále nezadlužovali? A pokud jste takový ,,chytrák,, že věříte bilbordu, jak hlásá, že Topolánek a Kalousek zavinili světovou krizi, tak nejste svéprávný...
29. 01. 2010 | 11:07

mb napsal(a):

Řecko forever pane Sobotko ...

i s botičkama .....
29. 01. 2010 | 11:09

JE napsal(a):

Proboha, nechte toho Sobotku na pokoji.
Nějak se musí vymezit proti pravici, krize nekrize.
V opačném případě může rovnou uzavřít sobáš s Topolánkem a můžeme mít opět vládu jedné megastrany.
Koneckonců jeho motto "kdo krizi nezavil ať pociťuje menší důsledky" zavání i zrnkem pravdy.
Nezodpovězenou otázkou rovněž zůstává zda je horší konec oněch peněz v rukách důchodců nebo na účtech všech těch viamontů.
Jo ono je bohužel všechno příliš relativní.
29. 01. 2010 | 11:09

Ladic napsal(a):

Pro připomenutí:
Už v roce 2004 Karel Kříž trefně popsal nesmyslné zadlužování za Sobotky. Opravdu to stojí za přečtení:
http://www.cdk.cz/rp/clanky...
29. 01. 2010 | 11:12

Ladic napsal(a):

To JE - pokud nepůjde o moje peníze, klidně toho demagoga, populistu nechám na pokoji. Doufám, že mi to z pozice bohuželministra financí oplatí a také mě nechá na pokoji...
29. 01. 2010 | 11:14

Zpátky do lavic! napsal(a):

Děkujeme, že opět dokazujete, že neumíte počítat. Vyšší zdanění 2% populace žádných 5 mld nepřinese, opět vábnička na ty, kteří neumí stejně jako vy do pěti počítat.

Tenhle blog, jste si mohl přečíst již před napsáním vlastního

http://blog.ihned.cz/c3-401...
29. 01. 2010 | 11:19

StandaT napsal(a):

Nevím, proč chcete zase rozštelovávat zdravotnisctví. Počet nemocenských na jedné straně klesl, na druhé se prodloužil - lidi nemarodí s blbostma, ale když už to je na enmocenslou, tak to vymarodí pořádně. To je přece posun k zodpovědnosti za vlastní zdraví.
29. 01. 2010 | 11:20

gogo napsal(a):

Pane Sobotko, je mi z Vas nevolno. Uplacite sve volice, na ktere politika vasi partaje dopadne drtive jiz za par let. Navic, to se Vam to zdanuje, kdyz jste si nakradl z nezdanenzch poslaneckych nahrad, ze? Hnus.
29. 01. 2010 | 11:20

honza napsal(a):

Rozdáváte něco, co by předně mělo sloužit k snížení státního dluhu.
Snižte mzdy státním zaměstnancům a ostatním darmožroutům, dále firmám jako je ČSD, ČSA, LETIŠTĚ, ČEPRO, kontrolujte ČEZ, kde jste vy z ČSSD nastavili nesmyslné benefity. Všichni tito darmožrouti jsou vaši voliči, proto to asi neuděláte. 2% lidí svými platy toto nezachrání ani nezastaví, to snad ví kažýdej blbec, který umí počítast aspoň do 5.
29. 01. 2010 | 11:32

bob napsal(a):

Nikdo z expertů (Ladic, kozoroh...) mi neodpoví? Proč asi?
29. 01. 2010 | 11:32

Jindříšek napsal(a):

Soudruh Sobotka,
nejhorší financ na světě. Rigorozní práce na titul MGr.
práv na téma - vývoj soc.dem.
v českých zemích. Počet stran 52.
29. 01. 2010 | 11:34

Rumcajs napsal(a):

Janota Vás prohlásil nejhorším ministrem financí všech dob.

Když čtu ten Váš blábol, myslím že byl ještě hodně při zemi.

Co to člověče plácáte o navýšení rozpočtu o 5 mld ? Vždyť rozpočet je díky neřešení výdajové stránky na straně příjmu o cca 240 mld. nižší.

To to zachráníte 5 miliardama ?

Jste směšnej a hloupej ubožák, co kůli tomu aby si naskrblil co možná nejvíc, je ochoten prodat i vlastní mámu.

Zvedá se mi z Vás kufr!
29. 01. 2010 | 11:41

Alfréd napsal(a):

Ekonomice nerozumím, ale zajímají mě fakta. A rozhodující pro mě je, že v žebříčku nejvíce zadlužených států jsme někde v polovině na rozdíl od vyspělejších ekonomik.
29. 01. 2010 | 11:43

Brundibár napsal(a):

Pane Sobotko,

kdy zveřejníte kalkulaci, jak jste dospěli z závěru, že zdaněním hrubých ročních příjmů nad 1,2 milionu Kč získáte více než 5 miliard Kč pro rozpočet na dani z příjmu? Ppochopitelně s udáním všech zdrojů, ze kterých jste čerpal, aby bylo možné vaši kalkulaci ověřit.

Přiznám se totiž, že mi to nejde moc dohromady:
- v ČR je zhruba 5 milionů výdělečně činných, 2% z nich je 100 000 lidí
- v ČR mělo v roce 2008 5% zaměstnanců (včetně manažerů) vyšší hrubý měsíční příjem než 52 319 Kč

Nevypadá tedy zrovna pravděpodobně, že 2% výdělečně činných lidí má příjem nad 1,2 milionu ročně.

Také by mě zajímalo, zda ve svých propočtech počítáte s tím, že právě lidé s nejvyššími příjmy mají dost příležitostí k tomu, aby je "vyvedly" z ČR do některé země, se kterou má ČR dohodu o zamezení dvojího zdanění a zároveň reálná výše zdanění pro příjmy nad 46 000 Eur bude nižší, než ta, kterou plánujete zavést v ČR. (Jinými slovy, kolik lidí využije systém, který byl v českých firmách - a to i těch kontrolovaných státem - populární před zavedením "rovné daně"?

Předpokládám, že se stejně odpovědi od vás nedočkám, ale zkuste mě příjemně překvapit, když je před volbami.
29. 01. 2010 | 11:49

Charlie napsal(a):

pane Sobotko

nevím jestli to s těmi mimořádnými důchody 2400 nebyla blbost.Pro důchodce je to danajský dar - jen zvýší už tak dost velkou nevraživost vůči důchodcům.

Spíše jste nešikovně poskytli munici nejchytřejším hospodářům světa (Hell!) a nejlepšímu ministrovi financí na světě Kalouskovi k zamlžení největšího schodku v historii 224 miliard.
Ten navíc přes veškeré velkohubé ujišťování neušetřil za tři roky ani korunu (asi tehdy prostředníčkem ukazovali, že jsme jedničky, že zatímco se jiní ke krizi courali u nás už byla).

Pravicoví redaktoři o ničem jiném od rána do večera teď nemluví, než o vaší socanské rozhazovačnosti. Vypadá to, že práce mediálních rad je plně v režii ODS.
29. 01. 2010 | 11:52

vfischer napsal(a):

NEŠERMUJTE ZDE NESMYSLNÝMI ČÍSLY!!! Vy jste pouze připraveni popustit svou bezbřehou chamtivost a aroganci moci v dalším rozkradení státu a ožebračení obyvatelstva. S vysokou pravděpodobností přivodíte státní bankrot ještě dříve než Řecko, Španělsko a Portugalsko. Zažil jsem osobně panování vašich gangsterských tlučhubů vytažených z mnohých kanálů a stok na nejmenovaném centrálním ouřadě, který jste rozkradli a rozkrádáte dodnes. Jste parta arogantních mocichtivých zlodějů jejichž hlavním cílem je URVI CO MŮŽEŠ a PO NÁS POTOPA !!! Táhněte k čertu i se svými kumpány ze všech vládních partají, jste jeden gauner větší než druhý.
29. 01. 2010 | 12:02

Topol napsal(a):

Z nenávistných příspěvků je vidět smutný fakt o pokřiveném žebříčku hodnot u dnešní mladé generace. To se nám to zuří nad investicemi do dětí, důchodců a nemocných, když jsme zatím zdraví, dětma si přece nebudeme otravovat život, důchod je v nedohlednu a nevidíme si dál než na špičku nosu.
29. 01. 2010 | 12:14

Jirka H. napsal(a):

No pane Sobotko, možná by si vaši voliči měli všimnout vaši celkem nenápadné věty: "...aby byl v roce 2013 nižší, než 3% HDP...". Pokud by si vzali kalkulačku do ruky a chvíli počítali, nestačili by zírat, jaké brutální škrty by jim z toho vyšly, aby se pod ty 3 % dostali. Jen zvýšenými daněmi to nezalepíte. Doufejte, že neumějí počítat...
29. 01. 2010 | 12:18

nasrany volic napsal(a):

Ničím nerušená existence tohoto člověka v české politice jen potvrzuje, jak je to špatné. Strana, která vyhraje volby, dosadí na MF tohoto ..... Nikde nikdy nepracoval, rovnou dosedl do Parlamentu a jak je vidět, nic mu tam neschází a ještě ho naše dělnická třída zase dosadí do tak důležitého úřadu.
29. 01. 2010 | 12:20

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Ake jednoduche! Ze na takyto recept este nikto vo svete neprisiel! To by bolo na svete hej! Odporucam autorovi myslienku rychlo patentovat. Nobelova cena za ekonomiu bude len samozrejmy bonus☺.
29. 01. 2010 | 12:20

nasrany volic napsal(a):

Pro Topol:
Vážený pane,
vy si asi neuvědomujete, že zkrachovalý přinese nejvíce problémů právě těm skupinám, které vyjmenováváte.
29. 01. 2010 | 12:24

menge napsal(a):

To Admin: možná by bylo dobré se zamyslet nad přízpěvy některých blgerů, pokud veřejně a vědomě šíří nepravdu a lež mezi občany (předpokládám, že pan Sobotka je inteligentní člověk) jen pro to, aby z něho měl prospěch, potažmo i zisk, je to minimálně nemravné. Samozřejmě každý má právo vyjádřit svůj názor, ale v tomto případě se jedná o osobu veřejně činou, známou a požívající jisté důvěry veřejnosti a proto považuji za velmi nechutné pokud takovýto člověk dělá z lidí veřejně hlupáky. Toto co pan Sobotka předvádí už hraničí s propagandou a to politickou a pokud dovolíte z historie už máme dost příkladů jak to dopadlo, když se do toho političtí fanatici opřou. Ona se totiž stokrát opakovaná lež stává pravdou.
29. 01. 2010 | 12:29

odjinud napsal(a):

Bohuslav Sobotka
je člověk, který kromě politiky nikdy v životě nic nedělal. Reálnou ekonomiku a běžný život ani na chvíli nezakusil. Je celoživotním funkcionářem a vyžírkou. Jako právník bez praxe se nerozpakoval řídit makroekonomiku prostřednictvím ministerstva financí, a to od července 2002 do září 2006. Ve stejné době tento finanční eskamotér našetřil cca 5 miliónů korun, aby si koupil za cca 7 miliónů korun byt. Je to takový šetřílek, což by jej i šlechtilo. Vadou na kráse sice je, že uškudlil údajně z poslaneckých náhrad - pokud se tedy nebudeme domýšlet něčeho horšího -, ale to bych mu opravdu samé o sobě nezazlíval.
Ale jakmile vykročil ze soukromého písečku do veřejného prostoru, stal se z beránka vlk a z hovnivála, koulejícího svou kuličku, bezstarostný bohém a velkorysý grand. Do své politické kariéry z našich daní a dluhů našich potomků investoval stovky miliard. Daně, které z nás všech v době prosperity tvrdě ždímal, naopak formou pobídek daroval těm nejbohatším firmám.
A chudým brát a bohatým dávat se stalo asi jeho obsesí, když hoteliérovi Vlastimilu Dvořákovi - jinak Paroubkovu příteli - odpustil na úkor našeho zadlužení dalších 26 miliónů korun. Tento svědomitý hrabošek domácí se choval na naše margo podle Špidlova hesla „zdroje jsou". Lépe by ovšem situaci vystihovala rčení : „z cizího krev neteče" a „po nás potopa".
Je opravdu tolik hňupů, že by mohli ve volbách dovolit, aby se tento absolutní diletant pod taktovkou nabubřelého papaláše a šíbra Paroubka mohl vrátit ke státní kase? A to v době vrcholící krize? Copak lidi nevidí, že třeba tzv. třináctý důchod je absolutním šílenstvím a výrazem nejpokleslejšího populismu?
29. 01. 2010 | 12:35

pavla napsal(a):

Pane Sobotko, štve mě, že se pořád oháníte důchodci. Ti mají ale narozdíl od ostatních pracujících svoje peníze jisté. Dva důchodci mají např.dohromady 18 tisíc. Na jednoho připadá tedy 9 tisíc. Když si spočítáte průměr na osobu v 5 členné domácnosti, kde je žena na rodič.dovolené, otec má průměrný plat, tak se průměr člena této domácnosti zdaleka průměru důchodce nepřibližuje. A to důchodci mají již zařízené byty, většinou si i na oblečení toho již hodně nekupují, určitě nesní tolik co dospívající děti, nepotřebují pomůcky do školy apod. Sice mají výdaje snad na léky, ale určitě ne tolik jako vše ostatní v mladších rodinách, kde platí hypotéky, půjčky na zařízení apod.
Jestli chcete šetřit, začněte u sebe, včera vyšel článek, jak si zase chcete všichni přilepšit, jak skončí zmrazení vašich platů. Je to nehorázné za to vaše nicnedělání ve sněmovně, kde se jen scházíte a v zápětí rozcházíte pro malý počet přítomných. Omezte zahraniční cesty, kterými nic neřešíte, jen si děláte dovolené atd. Tam utíkají peníze. A až jich bude dostatek, tak přidejte důchodcům.
29. 01. 2010 | 12:40

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("blb"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
29. 01. 2010 | 12:40

ODS-viník napsal(a):

Je velmi zajímavé pozorovat modré voliče,jak jim jde o maličké častky z rozpočtu.Naprosto pomíjejí jeden zásadní fakt,že to byli oni,kteří za krátký čas zdevastovali ekonomiku na nejméně 5let dopředu!Netvrdím,že soc.dem.nemohla vládnot lépe,ale ODS přebírala za pomoci zkorumpovaných poslanců po soc.dem.vládu ve výši +6%HDP-po ODS -4%(rozdíl cca 10%!!!),ČR splňovala i ekon.podmínky pro přijetí eura,např.Polsko,které bylo kdysi za náma má dnes HDP +1%.ODS zasekla do rozpočtu díru 200 miliard(díky jim na příší rok dalších 200 miliard!!!!!),navíc při hlasování o rozpočtu na r. 2010,poslanci za ODS utekli ze sněmovny a jejich předseda byl na dovolené v USA!!!...Většina ministersev je po masáži ODS v rozkladu a dluhu,během své vlády nebyla ODS schopna vybrat z fondů eu(337 miliard) skoro ani korunu,v mezinárodním hodnocení korupce jsme obsadili historicky nejhorší místo(justiční mafie a spol.),dluh na jednoho občana se během této vlády břídilů zvýšil 2X,na 120000kč/os.V době,kdy již dávno řádila krize,Topolánek ohlupoval národ,že nás se to netýká a že se nám povede dobře.Dnes jen tento bolševický lampasák machruje a hraje si na kapitalistu!Nyni,kdy břídilové z ODS přivedli zemi na buben se vymlouvají,že oni nic,že za zdevastovanou ekonomiku prý může krize.ODS již podruhé ukázala,že je naprosto neshopná vládnout zemi!!!
29. 01. 2010 | 12:40

nasrany volic napsal(a):

pro odjinud:
ČSSD je jako lichvář, využívá ekonomicky slabých, kteří ke všemu ještě zavidí. Slibuje jim hory doly a oni na to rádi slyší. ODS se volit nechytám. Snad se dostanou do Parlamentu menší strany.
29. 01. 2010 | 12:48

Jana K. napsal(a):

Protože nechci napsat hrubě urážlivý komentář, napíšu jenom, že pan Sobotka se plete. Ve všem. A hlavně v tom, že je pašák, hlava mazaná.
Promiňte, jdu blinkat.
29. 01. 2010 | 12:49

nasrany volic napsal(a):

pro ODS-viník
Jo jo, Bohouš Sobotka to napraví
29. 01. 2010 | 12:50

ivo napsal(a):

Nechápu za co jsem byl smazán ,budiž cenzor je socan dobře mu tak.Ale dluhoslav čsobotka je fakt a že po volbách bude říkat že jejich předvolební sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce to je taky fakt.
29. 01. 2010 | 12:54

odjinud napsal(a):

Ekonomické blouznění Bohuslava Sobotky.
Finanční expert ČSSD Bohuslav Sobotka hovoří o tom, jak ODS katastrofálně zadlužila zemi a jak je třeba zvednout daně bohatým a podnikům. Jako důkaz svých tvrzení o zadlužení země vládou Mirka Topolánka cituje čísla o vývoji schodku státního rozpočtu od roku 2007. A jako podporu pro další mantru ČSSD, tedy trestání úspěšných (zaměstnanců, živnostníků i firem) vysokými daněmi, používá za prvé stokrát opakovanou lež, že stejnou daň z příjmu platí jak bohatí tak chudí (abych použil skoro třídní terminologii používanou komunisty a socialisty) a za druhé další lež, že zdanění v Česku je jedno z nejnižších v EU. I žák základní školy si umí spočítat, že i při existenci rovné daně platí ti, kteří vydělávají více vyšší daně, než ti s menšími výdělky. A ve světle sociálních a zdravotních odvodů (daně svého druhu) tvrzení o nízkých daních bledne, jako křišťál v rukou Stanislava Grosse. Čili když vedle sebe položíme všechny odvody (daně, sociální a zdravotní pojištění), potom je faktické zdanění práce v ČR jedno z nejvyšších na světě (pohybuje se dle zdroje OECD mezi 43,4 a 46,1 %) a nové daně z dílny Paroubka a Sobotky by z ČR udělaly jasnou jedničku (50,8 až 52%).
K zadlužení země: Pane Sobotko, skokové růsty zadlužení zažívá naše země od doby, co v ní vládu v roce 1998 převzala ČSSD. A jestli v dobách premiéra Miloše Zemana šlo schodky státního rozpočtu ospravedlnit bojem z tehdy v České republice probíhající finanční krizí, potom Vámi navrhované rozpočtové schodky pro roky 2003 až 2006, kdy jste byl ministrem financí této země, jsou zločinem. Bylo to totiž období slušných růstů české ekonomiky, kdy měla odpovědná vláda a ministr financí šetřit na horší časy. A čísla? Zdroj MF ČR: Když v roce 1997 odcházela ODS od vlády, činil státní dluh ČR 173,1 mld. Kč. Když v roce 2002 končila vláda Miloše Zemana (ČSSD), činil státní dluh ČR 395,9 mld. Kč. A konečně Jiří Paroubek předával v roce 2006 zemi vládě Mirka Topolánka s dluhem ve výši 802,5 mld. Kč. Suma sumárum, ODS odevzdávala zemi ČSSD v roce 1998 se státním dluhem ve výši 173,1 mld. Kč. ČSSD odevzdávala zemi ODS v roce 2006 se státním dluhem ve výši astronomických 802,5 mld. Kč! A jen tak mimochodem, Bohuslav Sobotka sám zadlužil podle údajů MF za čtyři roky svého ministrování zemi o 362,7 miliardy Kč (rozpočtové schodky v letech 2003 až 2006). V letech vlád ČSSD žádná globální ekonomická krize nebyla! Myslím, že není třeba se divit současnému ministrovi financí Janotovi, když minulý týden v rozhovoru pro MF Dnes fakticky označil Sobotku za nejhoršího ministra financí od vzniku ČR.
Shrnu-li výše uvedené, potom radím v parlamentních volbách volit ČSSD každému, kdo věří, že člověk, který nikdy nepracoval (kromě politických funkcí), nikdy nepodnikal, nikdy nikoho nezaměstnal a v dobách konjunktury zadlužil zemi o hrozivých 363 mld. Kč, může důvěryhodně a kompetentně řešit ekonomické problémy této země. Ekonomické blouznění Bohuslava Sobotky je určitě dobré pro připravované volební galašarády ČSSD. Obávám se však, že naprosté většině občanů naší země nic pozitivního nepřinese.
29. 01. 2010 | 12:58

JE napsal(a):

nasranyvolic
Pokud bychom si naivně mysleli, že peníze které Paraubek usurpuje pro důchodce budou použity ke splácení úroků dluhu - pak máte pravdu.
Pokud skončí u viamontů - pravdu nemáte.
A přesně v tom podstata problému.
29. 01. 2010 | 12:59

nasrany volic napsal(a):

pro JE
Bohužel hoši z ODS svou hrabivostí nahrávají ČSSD, která získává voliče jako jste vy, ve vší ústě.
29. 01. 2010 | 13:04

pro ODS viník napsal(a):

Předesílám, že ODS nemusím.
U takovýchto příspěvků vždycky přemýšlím, jestli u nás opravdu existují lidé s takovým intelektem, nebo jsou to příspěvky stranických sekretariátů, kteří předpokládají, že u nás takoví lidé existují. Bohužel volební preference strany, kterou tu pan Sobotka představuje, ukazují, že obojí může být pravda. Dříve jsem se nad tím rozčiloval, ale teď už jen čekám, až dojde k tomu, k čemu došlo v Maďarsku. Co se dá dělat, jiné cesty není. Lidem, kteří nás tam dovedou, (přímo Sobotka, Paroubek .. nepřímo Topolánek, Bém, Jančík), to ovšem může být jedno.
29. 01. 2010 | 13:11

Tarq napsal(a):

Pane Sobotko, jak se můžete vymlouvat na Fischerovu vládu, když v ní máte více než polovinu nominantů?
29. 01. 2010 | 13:16

PetrK napsal(a):

Sobotku, vy jeden užvaněnče, kdo spraví díry v ekonomice, které jste napáchali vy, Tvrdík, Paroubek a další vaši "odborníci"?
29. 01. 2010 | 13:17

nasrany volic napsal(a):

pro pro ODS viník
Kurňa, co s tím? Defenestrace! :-) Koloval po netu jeden vtipný text na toto téma.
29. 01. 2010 | 13:17

:) napsal(a):

Ne nadarmo se mu prezdiva Dluhoslav

Ale rikat bila, kdyz jde ocividne o cernou, kde se to v tech lidech bere?
Me desne urazi, ze nasi "spoluobcani! tedy aspon tertina z nic, se chysta volit nymanda, ketero bych do sve firmy nepustil ani za zlate prase.

Vite jak se pozna socilani demokrat? Neumi zachazet ani s cizimi penezi
29. 01. 2010 | 13:24

Petr z Tábora napsal(a):

Kdyby vyhráli oranžoví tak Vy budete ministrem financí? Pán bůh s námi a zlé pryč, já se snad začnu modlit.
Klidně si zdaňte ty nejbohatší více, ale neblbněte nám hlavy částkami které to přinese navíc. Zadlužujete naše děti a až nás bude řídit MMF a odnesou to právě ti nejchudší, tak už si budete s Paroubkem a se Standou Grossem povídat jaké to bylo pěkné, když jste vedli ČSSD.
29. 01. 2010 | 13:25

Kritik napsal(a):

Pokud si kdo vzpomene, tak pod Kalouskovým rozpočtem jsme již měli být v ráji, nikoliv v dluhovém pekle!

Když se někdo ptá, odkud pocházejí dnešní dluhy, nechť si poslechne ty moudřejší a informovanější. Například minulou neděli večer na ČT2 by se mnoho zajímavého dozvěděl, třeba od Waltera Komárka. A ti starší mají své osobní zkušenosti z privatizace nebo z krachu bank.
29. 01. 2010 | 13:29

bob napsal(a):

Bože zlatý, kdy už Sobotka přestane takhle přiblble žvanit, pardon, psát..., jaké chyby vlád po socanech se dají opravovat, oni si chtějí a vlastně musí opravit své vlastní chyby. Počítat umíme, psát také, ale nedovedu pochopit, že to o nás politici neví a ani to, že přemýšlíme..., myslí si, že patent na rozum mají jenom oni..., ale to není pravda, oni se o tom přesvědčí ve volbách...Národ je ale tak tupej a zblblej tím rozdáváním peněz z vlastní kapsy, že to asi nikdo nepochopí. Lidé si neuvědomují, že když z jedné kapsy socani a komouši dávají, z té druhé nám berou ještě véce..., když tohle češi pochopí, bude zde dobře, jinak půjdeme o žebrácké holy a Margarita nám věnuje Diorovi botičky...
29. 01. 2010 | 13:39

nasrany volic napsal(a):

pro Kritik
Volič ČSSD a díváte se na ČT2, to je chválihodné. Zrovna asi nefungovala NOVA. Zkuste se podívat občas i na ČT24 a Z1, tam občas mluví s lidmi, kteří ekonomii rozumí ne jako Bohouš. Ten pořad byl, mimochodem, moc zajímavý.
29. 01. 2010 | 13:40

babča napsal(a):

ODS - viník
Můžete prosím napsat výši Vašeho IQ ? Pokud tedy víte, co to je.
Sobotka
Už přestaňte oblbovat lidi svými populistickými žvásty a raději trvejte na prodloužení zmrazení Vašich platů, nejlépe napořád.O výši náhrad ani nemluvě.
29. 01. 2010 | 13:45

bob napsal(a):

ČSSD zadlužuje, to je jasný. Já se ale ptám (znova) kolik ODS ušetřila?!!!!!!
29. 01. 2010 | 13:49

Marie napsal(a):

Pane Sobotko,
prosím Vás, neztrapňujte se! Přestaňte lidi oblbovat, většina Vám to stejně nebaší. Svými populistickými traktáty se jenom ztrapňujete. I když, na druhou stranu, čím víc budete psát, tím víc lidí si uvědomí, že jste strana lživá, populistická a NEVOLITELNÁ!
29. 01. 2010 | 13:58

Olda napsal(a):

Měli jste šanci a promanilnili jste jí, další doufám nedostanete ...
Ani vy ani ODS nezměnila důchodový systém, nikdo nevyřešil schodkový rozpočet a nyní budete po 20ti letech říkat, že máte lék?! 13. důchod?! Jen hlupák se chytne na tento lep!!!!
Nyní bude stát rád, když utáhne sociální podporu v nezaměstnanosti, když udrží větší firmy v ČR, když udrží schodek státního rozpočtu na hladině potřebné pro přijetí eura. Zvyšovat ještě víc sociální výdaje je fakt troufalost. Léta ekonomického růstu jste jak vy (ČSSD) tak ODS prošustrovali a teď budeme mít velké problémy. Takové nezodpovědné jednání by mělo být trestným činem. :(

Doufám, že lidé pochopí a dají šanci rozumným lidem, ne populistům. Troubové ... (omlouvám se za to slovo)
29. 01. 2010 | 14:00

Suchec napsal(a):

Babča:

Na IQ druuhého se většinou ptá ten, kdo na tom je tak, že se musí stále přesvědčovat, že by se mohli najít jiní, kteří jsou na tom hůř, než on.

nasranývolič:
V poslední době jsem ani na jednom kanále neviděl člověka, který by ekonomii opravdu rozmněl (BTW už jen to spojení rozum a ekonom je oxymoron, či co takého).

Bob: LoL - chcete po nich nemožné, leda: Dají se úspory vyjádřit i zápornými čísly? Pak bych mohl přispět nějakým číslem.
29. 01. 2010 | 14:14

jaroslav krotký napsal(a):

Nejvíce zadlužili tuto zemi týpky Zeman a Paroubek se svým ministrem financí Sobotkou ten by měl vrátit diplom.Tenkdo mu ho dal by se mněl stavi u Dr Cimického.Stroj nejsem,ale neumím anglicky!!!!Učil jsemse Německy a Rusky CHYTRÁKU...Aumím.
29. 01. 2010 | 14:16

Suchec napsal(a):

taťka unel:
Pár slušných znám, ale ti zase o ničem nerozhodují.
29. 01. 2010 | 14:21

historik napsal(a):

Jediný věcný příspěvek je od autora ODS-viník.Ostatní jsou výrony nadržených modrých nadlidí, ukájejících se napadáním všech, kdo s nimi nepějí stejnou píseň, tedy podlidí. Je komické, kterak se ukájí dokonce i súdruh tzv.editor Stejskal výrazy jako "lump" či "blb", kvůli nimž příspěvek údajně smazal - soukmenovci tuší, že nadávky patří podčlověku Sobotkovi.
Źádná demokracie se v této zemi nekoná, jde o dobu prefašistickou jako v Německu 30.let. Nadlidé a podlidé. Podlidmi jsou všichni, kdo jsou schopni milovat bližního svého, nadlidmi ti, kdo milují sebe sama. Možná nás čekají opět koncentráky. První pojedou důchodci, matky s dětmi, nezaměstnaní, černovlasí atd.
29. 01. 2010 | 14:24

stejskal napsal(a):

Mýlíte se, pane historiku,

postupuji takto pod všemi blogy (už tři roky), tedy třeba i těmi, kteří napíší politici ODS. Důvod je jediný: chci dát jasně najevo nejen těm, jejichž texty mažu, co považuji za nadávku a co (pokud zaznamenám) příště opět smažu.

Libor Stejskal
29. 01. 2010 | 14:33

Olda napsal(a):

stejskal:
tuhle práci Vám nezávidím ...
29. 01. 2010 | 14:36

stejskal napsal(a):

Apropos,

smazal jsem další text obsahující hrubé nadávky ("idioti", tentokrát byl takto označen prezident republiky a všichni, kdo nesouhlasí s panem poslancem Sobotkou), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2010 | 14:37

stejskal napsal(a):

Jsou na světě i horší práce, pane Oldo ;-)

Já si to tak neberu (mrknout sem jednou za čas a smazat pár "idiotů" navíc vůbec není hlavní náplní mé práce, naopak vyhledávat zajímavé lidi, komunikovat s nimi, psát různé texty vyzývající k debatě mne pořád docela baví).

Hezký den.

Libor Stejskal
29. 01. 2010 | 14:40

nasrany volic napsal(a):

pro Historik
Mohl by jste nám, prosím, říci koho volíte. Trochu by jste tím zdiskreditoval ČSSD nebo KSCM.
předem děkuji
29. 01. 2010 | 14:40

nasrany volic napsal(a):

pro pana Stejskala
To jste už měl smazat ty bláboly od Bohouše Sobotky a od jiných členů naší politické elity:-)
29. 01. 2010 | 14:48

Smrtka napsal(a):

Promiňte,chtěl jsem přidat komentář,ale zadíval jsem se na řehtající se xicht populisty a musím jít zvracet.
29. 01. 2010 | 15:01

ABC napsal(a):

Vážený pane Stejskale, vy považuejte to, co se dnes objevilo v diskusi pod tímto blogem, stejně jako to, co se objevuje v diskusích pod většinou blogů, které editujete, za "věcnou a korektní debatu"? To snad nemyslíte vážně? Devadesát procent příspěvků, dlužno říct, že povětšinou modré (přesněji modrobolševické) provenience, i když pár výtečníků na levici se v diskusích také najde, zásadně odporuje Kodexu diskutujících, na který se s takovou pýchou pravidelně odvoláváte.
29. 01. 2010 | 15:30

babča napsal(a):

Suchec
moudrý zareagoval. A když jste takový ekonomický expert, tak se divím, že už dávno neradíte ČSSD.
29. 01. 2010 | 16:05

Jirka napsal(a):

Nechápu proč na tu jejich demagogii vůbec někdo reaguje. Vedle na blogu plácá zase Bendl! Pojďme je ignorovat! Celou tu politickou bandu amatérů, který si hrajou na odborníky! Kdyby za něco stáli těžko by jim skoro celý národ nadával do zlodějů a korupčníků! Tak proč to děláme? Proč je nesnášíme? Zřejmě proto, že kromě neustálého lhaní všech a všem bez rozdílu nám od revoluce nic jiného nepředvedli! Jediný co se jim skutečně velmi vydařilo bylo, že demokracii totálně zprofanovali a budou v tom pokračovat dokud z toho nezblbnem jako oni!!! Obě tyto uzavřený mafiánský sekty (ODS, ČSSD) starých struktur u koryta byly a mohli nám dokázat, že to umějí! Nemůžu svobodně napsat co si myslím o tom co nám ukázali, protože by mě p. Stejskal vymazal!
29. 01. 2010 | 16:12

XXX napsal(a):

Název článku je na ocenění "Šibal roku 2010"! To už těžko někdo přelže. Snad jedině Bém, nebo Rath.
Vy máte tedy žaludek, pane Sobotka - to se musí uznat. Bohužel mnozí z nás ho takový nemají a chce se jim při takových žvástech hooooodně zvracet.
29. 01. 2010 | 16:29

Helena napsal(a):

Pane Sobotko, nenavrhujte, nepřepínejte a buďte rád, že jste.
29. 01. 2010 | 16:41

Hubert napsal(a):

Jak to pozoruji delší dobu, tak tento "ekonom" a jeho spřízněnci, pokud vládnou, pak zadluží stát.Jak vypadnou, ve svém oddělení propagandy vymýšlejí teze, že všichni mimo nich jsou špatní, neschopní a onni musí vše napravovat. Že jsou to bláboly, není třeba řešit.Vládli dost dlouho, aby zde byl ráj na zemi. Není. Ráj na zemi mají jen oni v soukromí. Je třeba nové, mladé lidi, kteří se nenaučili těm zhovadilým zvyklostem této politiky.
29. 01. 2010 | 16:42

Karel 4. H napsal(a):

Pane Sobotko,
to co navrhuje ČSSD za zvěrstva v národním rozpočtu a spolu s KSČM se jí to daří prosazovat je totéž, jako si podřezávat vlastní větev a věřit, že se z ní podaří utéct dřív, než se ulomí. Jste relativně mladý člověk, takže pokud nemáte v plánu emigraci, doporučoval bych Vám začít myslet a něco dělat. Protože až se ta větev ulomí, tak Těm starým to bude fuk.
29. 01. 2010 | 16:56

karel z moravy napsal(a):

ojé erudovaný Bohoušek, který ani neví, kolik nul má jeden bilion, se zas rozjíždí
29. 01. 2010 | 16:59

Nika napsal(a):

Politika ČSSD se mi poslední roky vůbec nelíbí. Hrajete stále na strunu nízkopříjmových vrstev - zdaníme ty největší pracháče 30, 40 nebo snad až 50%. Člověka s podprůměrným platem to hřeje u srdce. Stále ale vidím to, kolik odvede každých z těchto příjmových skupin při jednotné dani. Samozřejmě těch 15% ze 100tis. je někde jinde než z 15tis. Vidím to jako velmi demotivující (proč se víc snažit?). Samozřejmě je třeba postihnout ty, kteří si pomůžou nelegálně - na to mají být řádné zákony a postihy. Ale přece všichni ti co mají vyšší příjmy nejsou darebáci. Ještě bych se zastavila nad větami pana Sobotky o příjmech z polostátních firem. Proč stále ČSSD obelhává všechny (převážně své voliče) a dělá, jako kdyby ty příjmy zrovna někde objevili? Hlavně když pak nezapomenou zdůraznit že je to z toho zlého ČEZu.
29. 01. 2010 | 17:06

Bolševikobijec napsal(a):

Chytrák Sobotka místo aby díry v kiblu zalepil tak ještě začne více přilévat . To je velice chytré. Ó jak máme moudré socany.
29. 01. 2010 | 17:07

Yurri napsal(a):

Pane Sobotko, "léčba" nemocné ekonomiky dalším a dalším zadlužováním - no řeknu Vám,to jste teda kofři..Vy komunisté,pardon - socialisté, mi přijdete jako doktor,který by mi na přechodnou virozu chtěl nejdříve naočkovat sněť slezinnou.. Vaše voliče Vám tedy rozhodně nezávidím..Pozdravujte Adolfa Ratha. God save the CZ..!
29. 01. 2010 | 17:34

zadluzen až po krk napsal(a):

tak tedy posuzujme:

Proplácení prvních tří dní nemocí bude mít dopad násobně vyšší, protože jde především o odrazující prostředek. Bude se tedy vyplácet více na zdravotnictví, pro firmy vznikne další zátěž a simulanti se budou více válet doma.

Proti tomu pokrytecky navrhujete zesložitit daňový systém dalším pásmem, ač pro stejný efekt stačilo jednoduše zrušit nesystémové stropy pro odvody pojistného. Dobře víte, že vaši voliči jsou tupci a "daň pro bohaté" se jim předhodí lépe, než zrušení této výsady.
29. 01. 2010 | 17:46

Ladic napsal(a):

pro doplnění:
http://aktualne.centrum.cz/...

Rozpočet prošel. ČSSD s KSČM rozbily úsporný balíček
20:23 | 9.12.2009

Praha - Ve velké drama se změnilo ostře sledované třetí čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda bude schválen.
Levicovým stranám se večer podařilo protlačit sněmovnou všechny své doplňující návrhy. Ty znamenají zvýšení výdajů o 12 miliard korun.
Zvýšení platů státních zaměstnanců a učitelů prošlo o jediný hlas. ČSSD a KSČM pomohli tři nezařazení poslanci: Olga Zubová, Věra Jakubková a Evžen Snítilý.
29. 01. 2010 | 17:53

rr72 napsal(a):

to ODS-vinik: Jeden drobný fakt pokud máme dnes rok 2010 a očekávaný výkon na úrovni roku 2007. Přitom rozpočet na rok 2007 byl již dán CSSD s deficitem 1%. Pak jsou jen dvě možnosti jak jsme mohli mít poloviční schodky dnes 1) pokud by rozpočet na rok 2007 byl přebytkový o 1% 2)Pokud by se snižily mandatorní výdaje.
To co píšeš ty bohužel není pravda, protože výpadek z přímých daní byl z výrazné části hrazen daněmi nepřímými a navíc pokud snížíš přímé daně a zvýšíš nepřímé jsou příjmy ještě méně závislé na výkonu ekonomiky a více na spotřebě, která o tolik nepoklesla.
29. 01. 2010 | 17:58

kozoroh napsal(a):

Na bohumínském sjezdu jste si zakázali spolupráci s KSČM. Tato teze se ale nikdy nenaplnila. Zvláště patrné je to teď, při hlasování o rozpočtu.Vaše komančské dítě vám zdatně sekunduje v duchu "...až tu nezůstane na kameni kámen!" Vy jste zahájili totální boj už před lety a teď se divíte, že oponent užívá stejné zbraně!
29. 01. 2010 | 18:05

Ferdinand napsal(a):

Bohušu,

tak ti to lhaní lidi na netu zase nežerou. Ty vaše socialistické utopie a s ním spojené zadlužování budoucích generací už nejde před rozumnými lidmi ničím maskovat. Co je smutné, nemálo lidí - vašich voličů, to stále nechápe. Snad jich bude méně jak polovina, abyste nebyli schopni s komunisty vytvořit vládu, resp. menšinovou vládu s tichou podporou komančů za dohozená křesla ve státních podnicích a společný business. Bohuslav Sobotka je stejný člověk jako Gross, nevinný úsměv a přitom vyhazuje naše peníze oknem a ještě přitom krade. Škoda, že už vyšly defenestrace z módy, neb ty by si takovou, Bohušu, potřeboval.
29. 01. 2010 | 18:06

sae napsal(a):

je to sranda číst tu diskusi.Krom pár příspěvků, které se věnují tematu,je úroven zejména modrých kritiků, zřejmě vsech s IQ velmi vysokým,geniálně jednoduchá. Upustit přetlak tím,že protivníka zesměšním,pomluvím atd, ale uvedená fakta-no těmse prostě vyhnu a jsem vysmátý jak jsem mu to zase nandal.
29. 01. 2010 | 18:07

Historik Opovážlivý napsal(a):

Vážený pane Voliči Nasraný,
tázal jste se, zda bych vám - tedy Vašemu spřízněnému kolektivu - mohl říci, koho volím. Volím ne koho, ale co (program, činy) a vybírám si to, co se nejvíce přibližuje demokracii a desateru. Takže jsem nikdy nevolil ODS, protože mému výběru neodpovídá, a po chuti mi nebyli ani normalizační otci-zakladatelé, o následném členstvu ani nemluvě. Volil jsem od r.1989 vždy.Nejprve ODA, poté DEU a pak stále ČSSD dosud.Teď jste jistě zděšeně zapištěl, předpokládám. Já se však neřídím propagandou ani drby, ale podle skutků poznávám je a paměť mám skvělou a dokumentů dosti. Měl jsem také možnost poznat švédský demokratický a sociální model a přál bych si, abychom k tomu dospěli. Lidé se tam cítí skutečně důstojní a rovní v právech, nedělí se na nadutce a socky, stát občanům slouží. Abych Vás (a vás) ušetřil další kádrové otázky, která se Vám už dere na jazyk, sděluji, že jsem byl před r.1989 bezpartijní občan, šikanovaný nomenklaturními i ozbrojenými složkami za svoji nepřizpůsobivost.
29. 01. 2010 | 18:10

Ladic napsal(a):

To Sae: Ty jsi rudý kritik? Jak poznáš, že člověk kterému se nelíbíbí ulhaná populistická a rozhazovačná soudruha Sobotky je volič ODS? Jak ty píšeš modrý....
29. 01. 2010 | 18:23

odjinud napsal(a):

Otázka ?
Umí tu někdo vysvětlit proč je v ČR 4 ročni mateřská dovolená ?


http://en.wikipedia.org/wik...
29. 01. 2010 | 18:24

Ferdinand napsal(a):

Historiku Opovážlivý,

máte pravdu, ve Švedsku se lidem žije blaze. Ale zapoměl jste na několik podstatných okolností. Než aktuální stav (výše HDP, nezaměstananost, výše zadlužení), je důležitější trend. V tomto směru Švédsko již déle jak 30 let zaostává. Ne o moc, zato však soustavě. Takže se ve všech hospodářských ukazatelích propadá dolů. Výtváří méně pracovních míst jak v minulosti, proudí do ni méně kapitálu, naopak tam vydělaný kapitál je ukrýván v jiných zemích s nižším zdaněním a roste státní dluh. Kampard jako nejbohatší člověk v zemi (majitel společnosti IKEA) si vynutil zvláštní zákon a platí citelně nižší daně jako ostatní smrtelníci. Pohrozil vládě, že při tak strašném zdanění odejde. Ano, máte pravdu, že lidé, kteří nechtějí pracovat, sem tam mají dustojně. Jejich práci pak dělají Jugoslávci, Turci nebo Pakistánci. Zadlužení státu vesele roste. Tomu já říkám falešná důstojnost na dluh, o kterou nemám zájem. A to je ten recept, který nám nabízí ČSSD. Děkuji nechci.
29. 01. 2010 | 18:29

Ladic napsal(a):

Pan historik porovnává švédské socialisty s těma našima kryptokomunistama? A to si ale děláte legraci? pro doplnění....opravdu nechápete, kdo tam nalezl? Za poslední volební období vřadách jejich poslanců bylo 32 komunistů, pardon, bývalých....a abych Vás ušetřil další otázky(jak píšete), za ODS to byli tři....citíte ten rozdíl? Cítil jste jak hlasovali komunisté a kryptokomunisté silou 111 hlasů? Jak hlasují dnes? To jste opravdu tak zaslepený?Co nám ti vaši oblíbení socialisté dali? Za 8 let vlád v době hospodářského růstu 800 miliard dluhů,počet dlouhodobě nezaměstnaných stoupl o 80 procent, firmy utíkají ze strachu, že ti vaši idolci vyhrají volby? Kde bude dělník pracovat? Chápete vůbec tyto souvislosti?
29. 01. 2010 | 18:29

Karel Horáček napsal(a):

A babička mu tehdy řekla: Bohuslave, nezalévej ten trávník bez kropítka, vyplácáš všechnu vodu a trávník zalitý stejně nebude. Ale Bohuslav kropítko zahodil, že vody je prý dost a dost, a když nebude, soused dá. Najednou voda došla a Bohuslav má nápad. Je to skvělý nápad, originál z Bohoušovi hlavy. Je třeba sehnat kropítko a zalepit v něm polovinu dírek. A tak babička zase říká: Bohouši, kropítko vymysleli před staletími a počet dírek v něm odpovídá potřebám zalévání, když budeš mít v kropítku o polovinu méně dírek, jediným efektem bude, že budeš stát nad trávníkem jako blbec dvakrát déle...
29. 01. 2010 | 18:33

xx napsal(a):

Že ho huba nebolí...
29. 01. 2010 | 18:39

zdesta napsal(a):

Pavla. Já bývám v činnžáku 80 partají.Je tam minimálně 20 vdov.Jak dobře víte,tak ženy (povětšinou)neměly a nemají nijak vysoké platy,čili ani nijak velký důchod. Tak si to zkuste a uvidíte,že nebudete vyskakovat.Píšete něco o dětech a hypotékách.Pochybuji silně,že o počtu dětí,nebo výši splátek (hypotéka)rozhoduje Sobotka.Když už píšete o mateřské, tak jako odpůrkyně Sobotky, si určitě budete přát snížit mateřskou alespoň o 50% a ne těch 26%.Dodatek.Nejsem vžádném případě fandou pana Sobotky.
29. 01. 2010 | 18:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivý a nadávky obsahující texty, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2010 | 18:45

ZdeněkJ. napsal(a):

odjinud
" I žák základní školy si umí spočítat, že i při existenci rovné daně platí ti, kteří vydělávají více vyšší daně, než ti s menšími výdělky."
Jak jste na takový nesmysl přišel? Máte to nějaké popletené, že Vy budete povoláním ekonom?
29. 01. 2010 | 19:04

odjinud napsal(a):

zdesto,

A koho fanda jsi?
29. 01. 2010 | 19:04

kozoroh napsal(a):

Historik opovážlivý.
Jste jeden z těch, co zde stále volají po důstojnosti, slušnosti a pod. atributech života.
K tomu vám sděluji: Troufám si tvrdit, že min.90% lidí může žít v souladu s oním voláním.Musela by se ale spolehnout především na sebe a nečekat na Mikuláše. Rovněž by si měla většina uvědomit, že všichni milionáři nebudou.A že žít skromně, v souladu s možnostmi není stigma.
29. 01. 2010 | 19:17

Daniel napsal(a):

Pane Sobotko
Přeji Vám i Vaší straně vítězství v následujících volbách. Doufám že budete vládnout s KSČM nejlépe otevřeně. Tato Vaše vláda konečně dovede tuto zemi ke krachu, nikdo nám naštěstí nepůjčí a začneme doufám nanovo od začátku, možná i v novém státě. Jen nevím jak to vysvětlíte důchodcům, když nedostanou naprosto žádnou penzi.
29. 01. 2010 | 19:24

Navi napsal(a):

Pane Sobotko,nechápu jak můžete vypustit,vy vysokoškolák, z hlavy takový blud.Ty 2% procenta nejbohatších si své daně zoptimalizují tak že na statní pokladnu zbyde prd.A vůbec proč takové věci říká ten co si na svůj byt našetřil z poslabeckých náhrad.Styďte se.
29. 01. 2010 | 19:42

pavla napsal(a):

Zdesta: Já přece vím, že pokud žije člověk-důchodce sám, tak je to taky zlé. Ale je spousta matek samoživitelek, které mají stejné peníze jak ta vdova a musí živit třeba i více dětí. A mladí lidé si hypotéky berou, protože nemají kde bydlet. Za to třeba Sobotka nemůže, ale je to prostě tak. Pokud nebudou mít kde bydlet, tak nebudou ani děti.
Já jsem jen chtěla poukázat na to, že se ČSSD ohání jen důchodci, ale jiné skupiny jsou na tom mnohem hůř. Např.těžce postižení.
29. 01. 2010 | 19:43

socan68 napsal(a):

Větší lhář a demagog než soudruzi z ČSSD byl Joseph Goebbels.
29. 01. 2010 | 19:44

blue jay napsal(a):

Nak to mechapu,
Sobotka tu kaze jak se ma setrit. Jde vzorem. Z poslaneckych prebend si usetril miliony na byt. Asi tim chce ukazat svym volicum ze kdo setri ma za tri. Ci za pet (milionu).
29. 01. 2010 | 20:41

Belzebub napsal(a):

Vy to poděláte a my to zaplatíme. Kdy už konečně bude s touto rovnicí konec. Kdy už konečně nějaký politický odpad začne platit za své chyby. Kdy už si konečně místní "politici" uvědomí, že by mělo začít platit za své chyby a necpat se do funkcí na které nemají. Proč mám já malý živnostník, který jsem krizi nezavinil a kterému se systematicky od doby vaší "vlády" každým rokem snižuje životní úroveň znovu platit za vaše výmysly, které mnohdy hraničí s debilitou.
29. 01. 2010 | 20:43

blue jay napsal(a):

Kdyz se podivam na tu uchechtanou tlamu Sobotky,
tak me je Cechu lito. Vzdyt si z Vas tito Sobotkove, Paroubkove, Topolanci, Filipove...atd delaji srandu. Vy si myslite ze to s Vami tito papalasi kteri jsou odriznuti z obycejneho zivota myslej vazne? Lzou prekresluji fakta. Jde jim jen o jedno. O koryta. Vite ze od 1.1.2011 se ma temto pijavicim ma zvednout plat? Poslancum o 16,000 mesicne a predsedovi vlady az o 44,000 mesicne! Muze me nekdo pripomenout jaka je prumerna mzda v CR? Se nedivim ze Sobotkove (ze vsech stran) tak chrochtaji.
29. 01. 2010 | 20:53

Slepice napsal(a):

Nevím jak tento pan nikdo, tento nedospělý chlapec s právnickým vzděláním může mluvit do státního rozpočtu. To co nám předkládá jsou jen bohapusté bláboly stále více se fašizující strany včele s vůdcem z Raje. Obyčejné lidi obíral o peníze na daních, svým přátelům velkoryse odpouštěl desítky milionů. Za peníze které dostal na práci si pořídil soukromý byt. Teď nás chce okrást znovu. Naši zemi chce přivést k bankrotu.
Nedovolte mu to prosím.
29. 01. 2010 | 21:03

Atka napsal(a):

Až Sobotka s Paroubkem vyhrají volby (já je nikdy nevolím, ale mnozí spoluobčané sednou na lep každému, hlavně že jim něco slíbí), tak si zvednou poslanecké platy a náhrady, firmám zvednou daně a odvody a firmy se zvedenou a odejdou do daňových rájů. A obyčejný lid se půjde pást.
29. 01. 2010 | 21:17

Mikeš napsal(a):

Pokud někdo navádí Cikány v Mostě, koho mají volit, a dává jim za to pětistovku, tak je to trestný čin maření voleb. A přitom jediný rozdíl proti "13".důchodu páně Sobotky je ten, že ta pětistovka nejde z našich daní. Strana, která se veřejně hlásí ke korumpování voličů, která považuje deficit 163 mld. za skvělý, a jejíž jedinou ekonomickou vizí je zvyšování daní, znamená v dnešní době pro stát větší nebezpečí než těch pár holohlavých pitomců, co je momentálně honí po soudech. A tradičním voličům této státotvorné strany lze pouze doporučit, aby se podívali do Maďarska, kdo je první na ráně, když stát není schopen splácet své dluhy: důchodci, státní zaměstnanci, pracovníci s nízkou kvalifikací.
29. 01. 2010 | 21:50

bela napsal(a):

ČSSD, vzpamatuj se, ženeš nás k bankrotu...Jistěže Jiří, Bohouš a jim podobní si prachy zajistí, ale národ, jehož tito mají plnou pusu, se potápí ke dnu...
29. 01. 2010 | 21:59

Wiki2 napsal(a):

U Jóviše, mně je zase zle.
Pane Sobotko, buďte prosím chlap, a konečně přiznejte, proč tak po buldocku trváte na těch 13. důchodech.

Bude mít snad za Vaší vlády rok 13 měsíců?
Nebo budete neustále tvrdit, že jste bytostně přesvědčen(i) o tom, že důchodci jsou ta krizí nejvíce zasažená skupina, která onen nášup nezbytně potřebuje ?
A nebo Vám jde pouze o zkorumpování silné skupiny voličů před volbami ?
Mne ale přesvědčovat nemusíte, mám v tom jasno.
29. 01. 2010 | 22:22

Vaše napsal(a):

Když se rozdávala hloupost, byl Sobotka vícekrát. Ještě nepochopil skutečnou situaci a tak rozdává rozumy. Budou volby a tak ČSSD útočí na slaboduché voliče. ČSSD na zadlužení státu minimálně stejnou ,,zásluhu" jako ODS. Proto by se neměl ani jeden spolek opět podbízet občanům a nabízet svoje nulové schopnosti.
29. 01. 2010 | 22:33

pida napsal(a):

S CSSD do PEKLA......
Jedina schopna vlada,je ta kterou vede p. Fišer.Zadna jina vlada tak odborne a profesionalne nevedla tento stat.
Lidi prece už pochopili,že vsechny politicke vlady jsou k NICEMU.Dokola se jen hadaji a narodu lžou.....
29. 01. 2010 | 23:03

Little Saturday napsal(a):

Soudruhu Sobotko, za Váš neomylný tah na bránu (s ČR do sraček) bych Vás fackoval od rána do večera a od večera do rána. Ani ty Vaše kydy nemusím číst. Jak může právník z Telnice kecat do státního rozpočtu? Tolik drzosti pohromadě, to je teda síla!!!
29. 01. 2010 | 23:14

pida napsal(a):

Apropo....jeste k tomu Sobotkovi:
Nikdy se nezivil ani rukama,ani nepodnikal.Jedine co mu opravdu jde, je utracetale NE z vlastni kapsy.Viz.pseudo ministr financi.
Je mi Vas lito p. Sobotko,ale jaste vic je mi lito Tech co Vam ty hloupe kecy bašti.
29. 01. 2010 | 23:18

zadluzen az po usi napsal(a):

Dejme voličům volební lístky s tím, že si je mohou nechat proplatit v bance například za 200,-Kč nebo je hodit jednotlivým stranám.

Strany za takový lístek dostanou volební příspěvek odpovídající jejímu nominálu. A samozřejmě se jim ve volbách započítá hlas.

Jen málokterý populista by toto dokázal překonat. Lepší dvě stovky v kapse než sliby od Sobotky.
29. 01. 2010 | 23:20

JAVÍT napsal(a):

Sobotko, jsem důchodce, ale říkám vám:
strčte si těch 2400 Kč do...,víte kam, že ?
200 Kč/měsíc nikoho nevytrhne !!
Z toho je zřejmé, že spoléháte na blbost lidskou, která vám vaše populistické žvásty spolkne !!
Jste naprosto neseriozní a vypočítavá strana !! Jděte do háje s vaší "lidovostí" !!!
29. 01. 2010 | 23:23

Libor Stejskal napsal(a):

Dobrý den,

musel jsem smazat další hrubě urážlivý a nadávky obsahující texty, neboť tyto jsou v rozporu s předvolebními záměry ČSSD a tím také našich stránek, tedy poskytovat prostor pro "věcnou a korektní debatu".

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2010 | 23:27

kastanek sobotka napsal(a):

Sobotko, jsi nestesti pro republiku...

Boze dej, at si jednou precte diskusi pod svym blogem.

Nemuze mu nekdo rict, ze je to trotl?
30. 01. 2010 | 00:02

Petr P napsal(a):

Pane Sobotko, za lidi mluví jejich činy. Podívejte se na výsledky své práce na MF, jsou tristní a bude je negativně pociťovat ve své peněžence ještě i Váš syn. Proč nejdete dělat něco, čemu rozumíte? Česko Vaši neodbornost v politice nepotřebuje. Klidně běžte do normální práce, ať víte, jak to tam vypadá, a užívejte života jako normální smrtelník. Jste mladý, má to pro Vás ještě smysl. Uleví se Vám.
30. 01. 2010 | 00:15

Vávra oldřich napsal(a):

Ach jo..... při vší úctě k Vám, jsou to planá slova, jak je zvykem v ČSSD. Za dobu co vládne strana, je vše horší než bylo.A pozůstatky všeho tzv.vládnutí je jen chudá země a v ní lidé.
Zlaté časy ,co bylo v Republice v letech 1918 až 1939 kvalitního, a hlavně POLITICI , co něco dokázali.
Dnes po dvaceti letech po Sametové , stát je chudý jako kostelní myš, nic nám nepatří. A skoro všechen kvalitní průmysl , všeho typu, je privatizacemi "pryč"..

Děda
85 roků stár.
30. 01. 2010 | 01:04

pavla napsal(a):

Když si tak čtu komentáře pod dvěma blogy Sobotky, tak nechápu, jak je možné, že je na druhé příčce oblíbenosti politiků. Kde jsou tedy všichni jeho obdivovatelé? Že by snad neměli internet, jak nám kdysi sdělil Paroubek, že jejich voliči jsou chudobní?
30. 01. 2010 | 01:28

pavla napsal(a):

Vávra Oldřich: Dědo, přestože nesdílím Váš názor, že naše země je chudá a v ní chudí lidé, tak Vás obdivuji, že i v tomto věku vládnete počítačem a přeji Vám hodně zdraví a ať Vás internet dlouho baví a zpříjemňuje Vám život. No a jinak asi - po volbách bude hůř.
30. 01. 2010 | 01:32

Jag napsal(a):

Musíme ty bláboly pořád číst?MUsíme pořád číst,že stát je ten,co nám nejlépe poradí,co nám nejlépe uspořádá život,co nás ochrání před vším a jak nám pomůže,když nebudeme moci?Skutečně tomu věříte?V této společnosti jsou problémy šikany a šikanizérů-vedoucích,ouřadů,násilníků,kriminálníků a my budeme řešit,jak si ČSSD potřebuje obhájit dluhy,které nadělal Zeman s jeho hladovým růstem a nakonec krach,pak Gross a jeho aférky s tím,že z toho neexistujícího růstu zvedal platy a to i poslancům a když se ukázalo,že to byl hladový růst,tak svádí jeden na druhého,kdo ty peníze ztratil......Nemá cenu tady pokračovat.Tyto mozky nikdy nic nepochopil,nemají pojem co je to svoboda,sle pořád jen průjmujou.Každého řidit,kádrovat a šikanovat.Pane SOBOTKO,tady je nejhorší HNUS ALIBISMUS,ŠIKANA slušných lidí vedoucími,ZLODĚJNY politiků,šikana alibistickými ouřady,ROZHAZOVÁNÍ peněz obcemi,státem a vy tady pořád melete svoje bláboly koho budete uplácet.DEJTE nejprve do přádku stát,státní správu a pokud se to podaří,má to větší cenu než nějaký socialistický BOJ S HAZARDEM,který stejně prohrajewte,akorát nás to bude stát zase jen obrovské prachy.Na automaty mají mít bič obce a přestaňte blbonout s tím,že tady spasíte svět.Tak jako vždy to odnese normální člověk,co si občas vsadí.Kvůli cikánům gamblerům,jejich dávkám zase budeme šikanovat normálního občana.Komunisti hadr.Nakonec nám zakážete volně disponovat se svými penězi a budeme se muset hlásit na váš příkaz.
30. 01. 2010 | 07:22

trestac napsal(a):

Pravicovi zvraceci povzraceli celou rebubliku a pokracuji i na aktualne cz
30. 01. 2010 | 07:50

Freedom napsal(a):

Sobotko, UŽ KONEČNĚ PŘESTAŇ!! A panu Fischerovi i Janotovi se OMLUV a uč se od nich!! Máš toho hodně na učení...
30. 01. 2010 | 08:05

čistokrevný čech napsal(a):

Takhle kdybych hospodařil já se svou firmou, no tedy to bych se takhle blbě jako Vy nesmál pane. Jistě Vám jde o tzv.blahobyt českého národa. Vsadím bednu šáňa, že za chvíli budete pařit někde u moříčka, tipoval bych Seyshely, JAR nebo Florida ...
30. 01. 2010 | 08:27

Jag napsal(a):

Přestaň žvanit a jdi něco dělat.V reoublice je bordel,státní správa je šikanózní a vy si jen žerete,chlastáte a žvaníte,že to bude z a 2 roky hotové.......to má být hotové za 2 měsíce.při tom tempu vaší pohodlnosti,lenosti,alibismu a zbabělosti se z těch dluhů a marasmu nevyhrabeme nikdy.Jak vás může pořád někdo volit?Vyhodit vás všechny lemplové,alkoholici a gauneři.Krize má jedno pozitivní.Vidíme lidi jací skutečně jsou a co je to za gaunery.Za to krizi poděkujme a podle toho se všichni voliči zařiďme.tedy ti,co mají mozek a ne plné kapsy sociálních dávek,nebo politických zlodějen z podnikání.Krize je na vymetání chlévu.Tak ho konečně vymeťme.
30. 01. 2010 | 09:09

george napsal(a):

Sobotka :"Pokud získáme důvěru ve volbách, budeme v dalších letech schodek státního rozpočtu snižovat tak, aby byl v roce 2013 nižší, než 3% HDP". Tahle malá větička, na kterou upozornil již JIRKA H včera 18.21hod znamená jedno. Sobotka je buď absolutní ekonomický diletant, nebo sprostě lže. Já říkám, že obojí. Pokud by chtěl tyto předvolební sliby jako šéffinanc státu splnit, musel by udělat takové škrty v mandatorních výdajích, že bychom se z toho všichni podělali a šli do ulic. Patrně jako vždy, tenhle socanský populista kalkuluje s tím, že lidé neumí počítat. A má pravdu, velká většina na vábení slyší a už se třese jim to do bedny hodit. Takže oblbuje národ jen a jen pro své vlastní korytu a houby mu záleží na tom, co bude potom.
30. 01. 2010 | 09:15

petr budín napsal(a):

V této zemi žije spousta hlupáků, ale pan Sobotka se obzvlášť vyvedl. Jestli si myslí, že po zvýšení daní vybere od firem více, tak je na hlubokém omylu. Daňová optimalizace funguje. A nemluvě o jeho diletantismu jako min. financí, horšího jsme nikdy neměli a doufám, že jen tak mít nebudeme.
30. 01. 2010 | 09:36

arlon *** napsal(a):

***
je nick který ti nepatří, tak si to předělej, soudruhu.
arlon ***
30. 01. 2010 | 10:14

Napravovatel napsal(a):

Zadluzeni ve verejnych financich radikalne pokleslo po vlade CSSD jeste pred zavednim reforem ODS ktere rozpocet znacne ochudily o prijmy z dani ... samozrejme ze schodek 19 mld. byl v roce 2008, presne od roku kdyz jej bylo mozno poprve snizovat rezervama,asi o 60-80mld.umele snizen temato rezervama aby jako obvykle , podvodne, pravice na oko vyjadrovala sve "uspechy", statni dluh se ale dal asi o 100 mld. navysil ... jeste pred krizi , takze vase tlachy tady nahore nemaji opodstatneni . CSSD jde o to prijmout euro a z toho vyplyvaji jejich dalsi kroky a omezeni v dalsim zadluzovani ... na rozdil od pravice jenz tuto zemi necha klidne zbankrotovat. Prispevky nademnou bych oznacil onanii predelanych komunistu nad vitezstvim trhu ...
30. 01. 2010 | 10:14

Pavel Vrecník napsal(a):

Dobrý den všem. Přečetl jsem si všechny příspěvky a mám radost z jedné věci. Naprosá a drtivá většina příspěvků nesouhlasí s demagogickými a populustickými návrhy ČSSD. Já taky. Na vlastní kůži jsem si zažil krizy a kdybych ji řešil tak jak navrhuje ČSSD, tedy dalším zadlužováním, tak jsem dnes rozvedený, bez práce a bydlím pod mostem. Jediná cesta je začít dluhy zplácet a skutečně je zaplatit. I s úroky. Proto Vás všechny zvu k volbám. Vystavte ČSSD ale i ODS účet. Jinak se nedoplatíme.
30. 01. 2010 | 10:25

Jag napsal(a):

Napravovateli co si tady dovoluješ koho urážet?Že nějaký lempl v Parlamentu nás nechá šikanovat komunistickými nochsledy díky tom,že je snaha zde nechat co zde bylo a pořád se to odůvodňuje tím,že jinak to přece nejde,neznamená,že to jinak nejde.Státní správa a stát šikanují občany a ty tady urážíš všechyn,kdo s tím nesouhlasí.Jestlki je někdo komouš tak jedině ti hulváti podobní vám a vašemu hulvátství čvtrté cenové,které denně slýcháme v parlamentu a musíme tu zlodějskou sebranku ještě i poslouchat pomocí jakýchsi zlodějských poslaneckých strak.
30. 01. 2010 | 10:28

CaniVok napsal(a):

Zdravim zde diskutujici... mohl by mi nekdo vysvetlit,co se stane,kdyz bude muset republika vyhlasit bankrot?kdo nasi zemi povede,kdo to vsechno bude financovat a tak? protoze to je asi jediny mozny vysledek vladnuti nasich dosavadnich vlad,at uz ODS ci CSSD...CSSD mi je smypaticka mozna tak soc. vyhodami,ale jaksi zapominaji na statni dluh...nerikam ze je ODS lepsi,to neni,je to taky jedna velka banda gauneru,nadale se mi nelibi,jak se vsichni ohaneji tim,ze se st. schodek nezvysi,my to zaplatime mimorozpoctovymi vydaji? kde to proboha jsme???Myslim si,i kdyz vim,ze to nejde,ze by bylo nejleposi rozpustit vse co tu je a zacit od znova...Podle mne by meli prijit do PCR lidi,kteri svemu oboru rozumi a hlavne lide,kteri uz neco dokazali a maji nejakou korunu na konte,protoze casto to jsou uz lide,kteri si nepotrebuji hrabat do svych kapes(nemam to overene,ale melo by to takhle fungovat ve vetsich vyspelych zemich,kde vysoci politici pred vstuoem do politiky meli svuj nemaly kapital)...
30. 01. 2010 | 10:49

Jirka napsal(a):

Politický systém je přežitek, který nám vnucují kvůli své touze po moci a blahobytu! Volby nic neřeší, jen určí kdo kolik dostane z kořisti (čti České republiky) na další čtyři roky. Rvou se o kořist jako hyeny a teď už z té mršiny (ČR) mnoho nezbývá tak se snaží urvat co se ještě urvat dá! Nakonec úplně obyčejná a především kvůli mizerné práci a nezřízené korupci a klientelismu politických stran nastolená úřednická vláda je to nejslušnější, čeho jsme se od revoluce dočkali! Tak na co Sobotky, Kalousky, Topolánky, Paroubky atd.??? Aby nás mohli opět odírat a měli se královsky? Já myslím, že by jsme je měli vyhodit nebo zrušit jako nepotřebný přežitek a nechat řídit stát úřednickými a hlavně bezpartajními odborníky!!!
30. 01. 2010 | 10:52

Pepi napsal(a):

Pohloubení deficitu ČR = "Rovná daň"
_Za deficity posledních 3-let může (krize) a vláda ODS spolu s nej.min.financí Kalouskem (nižším vybíráním daní tzv.„Rovnou daní“, výhodnou pro bohaté a velké corporátní firmy a banky), kterému při tom asistoval souč.min.fin. Janota. „Rovnou daní“ dokonale rozvrátili daňový systém ČR a nyní to budou napravovat. Stačí jen vrátit daňový systém k roku 2006..!
Zvyšování daní v době krize moc nepřinese, lidé budou muset více šetřit a to dále prohloubí nezaměstnanost mladých do 25-ti a starších nad 55..!!
_No, hlavně že je za co stavět předražené dálnice „do každé vesnice“ (a letos jim ještě Janota na ty železo-betonové dálnice zvýšil finance) a jiné "mrtvé", dlouho-návratné investice...
...realizované "modrými“ tunel-kámoši - podnikateli..!!
Co čert „ODS“ uchvátí, už nikdy NEvrátí...
30. 01. 2010 | 10:53

Jirka napsal(a):

Samozřejmě k tomu vytvořit zákony, které by korupci tvrdě potíraly a pachatele bez milosti trestaly! A je vyřešeno!!
30. 01. 2010 | 10:56

Karel napsal(a):

clanek me utvrzuje v nazoru, ze byt socialnim demoktratem, nebo volit socialni demokraty je projevem osobniho selhani, neschopnosti uplatnit se v praci a v zivote a nepevneho charakteru. Socialnim demokratem muze byt jen nekdo, kdo doufa, ze kradezi, abnormalnim zdanenim, znarodnenim si prisvoji plody prace nekoho jineho. Jak nekdo muze tak klesnout, aby takhle uvazoval!
30. 01. 2010 | 11:06

CaniVok napsal(a):

Muj osobni nazor je ten,ze stat by mnel zacit podporovat jaktu materskou,vice deti,vice pracovnich sil,vice dani...ale halvne zacit podporovat stredni a male podnikatele a firmy,na kterych v celem svete stoji ekonomika statu...vice podnikatelu a firem,vice pracovnich prilezitosti,vice financi do statni kasy...a zaroven mene nezamestnanych,mandatornich vydaju...neni to jednoduche,ale kdyby to vyslo,mohlo by nam vsem byt lepe...
30. 01. 2010 | 11:12

honza napsal(a):

Dnes v noci v interpelacích na předs. vlády tuším z 28.1. na ČT 24 řekl nějaký komunista či člen ČSSD, že nálady za krizi nemůžou nést obyvatelé, že je mají nést bohatí a hlavně stát. Takoví hlupáci jsou v parlamentu, nevědí, že obyvatel = stát. Peníze se státu nelíhnou, ty tam musí někdo dát. Pane Sobotko, není čas říct i vašim voličům - odborářům, úředníkům - že bez práce nebudou mít brzy ty vámi slibované koláče. Prostě, že to jednou skončí!
30. 01. 2010 | 12:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několi hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů ("tlama", cosi o rozbíjení obličeje železnou tyčí apod.), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 01. 2010 | 12:08

Ladic napsal(a):

To Pepík alias Pepi _ jaký byl prosím schodek v roce 2008? jaké opatření nám doporušuje světový měnový fond? Proč utíkají firmy do zahraničí před volbama, což sebou přinese propouštění? O kolik socialistické vlády za 8 let v době hospodářského růstu zvedly deficit? Uměl jste tenkrát číst varování ekonomů a ironii kryptokomunistů z čssd?
30. 01. 2010 | 12:08

blue jay napsal(a):

Verejne vyzivam Bohuslava Sobotku.

Co vas dela ekonomem? Jake mate na to vzdelani?
30. 01. 2010 | 12:11

Ladic napsal(a):

Pepíku, ještě bych se snad zeptal, proč za vlád socialistů stoupal počet dlouhodobě nezaměstnaných až o 80 procent? Není sociálnější podpořit malé firmy, ty zaměstnají lidi a to je sociálno...., ale to by ti tvoji idolci nesměli brnkat na struny české závisti.....ostatně oni komunisti nikdy v historii moc podnikatelům nepřáli...
30. 01. 2010 | 12:13

abogado napsal(a):

Pane Sobotko, myslím si,že tomu,kdo studoval práva za komunistů,by se měl automaticky negovat přístup k jakékoli veřejné funkci,bylo by to podle mě, to malé, čím by naše společnost se vyrovnávala s komunisty.Právo vždy slouží vládnoucí třídě,komunistické právo bylo na zvracení a všichni víme, že na práva se dostávali pouze oddaní komančové,jejich děti a posluhovači a také sportovci,kteří práva studovali stylem á la Plzeň-Nehoda,Hašek....
Pokud jde o Vaše ekonomické znalosti,musím se smát,nemáte žádné,potřebujete poradce. Moje rada, odejděte vy a Paroubek a jiní,kteří nic neumí,opravdu udělejte to,vždyť je to tak jednoduché.Nebo snad chcete řící,že Vás Vaši voliči chtějí.Víte, volby jsou podvod,ale to už je jiné téma.
30. 01. 2010 | 12:15

blue jay napsal(a):

Stejskale,
podival jsem se do Ceskeho slovniku co je tlama. Nenasel jsem nic odpudiveho. Lebka ma tlamu. A Sobotka ma jak lebku tak i vyraznou tlamu. Cim jsem se tedy prohresil Stejskale? Rad bych se od Vas poucil.
30. 01. 2010 | 12:27

george napsal(a):

CaniVok to : Správná otázka, co se stane, až bude muset stát vyhlásit bankrot. Nastane to, co jsme a ještě máme dělat sami, t. j. šetřit, šetřit a splácet dluhy, jenže v takovém temtu, že se tady všichni po.erem. MMF nařídí totální dohled (správu)nad financemi, bude nám sice půjčovat, ale za podmínek, které stanoví reálnost návratu. Takže ještě chvíli rozdávejme na dluh 13té penze, sociálky atd. Pak to příjde brzy.
30. 01. 2010 | 12:30

blue jay napsal(a):

Sobotka je jen trapna pokladnicka
http://www.ateo.cz/i/5037/
30. 01. 2010 | 12:35

CaniVok napsal(a):

george: Presne tak,jak jsi psal,budeme se muset postarat sami...a to dneska spoustu lidi nechape...kazdej by neradeji sedel doma a bral velky penize...lidi nechapou,ze se musi o sebe umet postarat sami...nikdo jim zadky utirat nebude...chapu,ze ne kazdy ma to stesti najit praci,o ty by se stat mel postarat,ale co obcane,kteri pracovat ani nechteji nebo se nechteji prizpusobit??? co s nimi? to je problem,ktery tu byl a bude a je s tim potreba neco delat...a rovna dan?proc ne...proc bych ja mel platit statu vice procent nez nekdo jiny?to mam platit za to ze sem uspesny???co ja z toho mam???
30. 01. 2010 | 12:39

Brundibár napsal(a):

CaniVok:

V zásadě jsou dvě cesty:

1. Ta příjemnější: MMF nám bude ochotna půjčit a my budeme ochotni přijmout podmínky té půjčky. Tato cesta se označuje jako "maďarská".

2. Ta horší: MMF nám buď nebude ochoten půjčit nebo ČR odmítne přijmout podmínky MMF. Tuto cestu můžeme označit jako "argentinskou".

Pro obyvatele je jednoznačně příjemnější cesta "maďarská", ale ani ta není žádný med.

Ale vzhledem k tomu, že pan Sobotka zatím neuznal za vhodné napsat, jak dospěl k výběru 5 mld. Kč zdaněním příjmů nad 1,2 milionu ročně 38% daní, obávám se, že pod jeho finančním vedením nám hrozí ta cesta "argentinská"...
30. 01. 2010 | 15:38

LEVAK napsal(a):

Ad Karel,Honza,etc.:
Minulá koaliční vláda nás svými reformami dostávala na trajektorii země s hrstkou bohatých a s chudými středními vrstvami. Miroslav Kalousek v tom byl natolik aktivní, že by před volbami neměl svádět vinu na aritmetiku, přírodní zákony či na boží vůli.
Vydávat zájmy horních vrstev za zákony matematiky, kterým nelze odporovat, je prastará finta mocných a bohatých. Konzervativní strany propadají tomuto zlozvyku doposud. Naštěstí voliči jiných stran dokážou také počítat.
PS:Schválně pánové kdy ještě tvrdil Topolánek s Kalouskem,že se nás krize nedotkne?Jaký schodek rozpočtu na rok 2009 plánovál Kalousek?
30. 01. 2010 | 16:25

Klára napsal(a):

Pan Sobotka by si měl přečíst všechny komentáře a vážně se zamyslet, jestli mu to za tu srandu stojí za to. Všichni jím opovrhují, tak on se směje, jak hezky provokuje. Sobotko, není to málo?
Nedovedu si vysvětlit, že je takový exot a darebák hodnocen jako oblíbenec, snad to ti respondenti dělají ze soucitu: on je to takový hodný plešatý chudáček, srdíčko mu bije pro nás chudé (duchem, dodávám)...
30. 01. 2010 | 20:39

JAVÍT napsal(a):

Pane Sobotko,
podle vašich, Paroubkových a Rathových chvástavých řečí a slibování nesplnitelného, jste tři "nejchytřejší" politici v této zemi !!
Jedině vy máte patent na rozum, ostatní politici, zejména opoziční,ale i členové současné vlády jsou, podle vás ti nejhloupější v této zemi.
Nejste nemocní? Netrpíte nesoudností a neúměrnou touhou po moci ?? Jste trapní, nejhorší na tom je, že si to ani neuvědomujete !!
Zalezte někam do koutka a zamyslete se nad sebou, nebo jděte k psychiatrovi !!
31. 01. 2010 | 16:45

mirda-nesocan napsal(a):

ví to a uvědomují,ale moc a prachy přebijí vše.
doufám že půjdete k volbám a nebudete volit ty co tam dřepí dnes.
chce to novou krev,nové koště dobře mete aspon ze začátku.
JÁ VOLÍM VV
31. 01. 2010 | 21:01

Jyrka napsal(a):

Pane Sobotko, kde se u Vás bere ta drzost, že chcete nechat zřizovat finanční policii, když jste sám zneužíval cestovné, poslanecké náhrady, nechal proplácet nájem v Praze atd., kdo Vám může věřit, proč nezalezete do svého bytu za 7 milionů lidumile chudých.
31. 01. 2010 | 21:05

Jyrka napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/mist...

Opravdu jste vyčuránek, nejen pro sebe, ale udělá dluhy, kdy to nebylo třeba.
31. 01. 2010 | 21:15

Jakr napsal(a):

Kde bere jakýsi právník tu drzost mluvit do ekonomických věcí. To je jako, kdyby se nějaká hloupá zdravotní sestra chtěla bavit s panem doktorem o smyslu očkování. Alespoň podle dvouatestovaného doktora Ratha je Bohouš Sobotků nekompetentní trouba. To je zřejmé.
04. 02. 2010 | 15:49

GrantMEGHAN20 napsal(a):

If you're in the corner and have got no cash to go out from that, you will require to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com">loan</a>. Just because that will help you definitely. I take financial loan every single year and feel fine because of this.
15. 07. 2010 | 13:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy