Janotův smích a 4 artikuly

16. 02. 2010 | 18:14
Přečteno 6015 krát


Ministr Eduard Janota kudy chodí, tudy straší příkladem Řecka a požaduje snižování deficitu.
Pominu nyní fakt, že situace naší země a Řecka je zcela nesrovnatelná, zejména pokud jde o stav veřejných rozpočtů, nebo třeba serióznost údajů, které naše vláda dlouhodobě (minimálně od roku 1998) o veřejných financích poskytuje navenek. Veřejný dluh ČR bude na konci roku 2010 40% HDP, Řecka 120% HDP. Pominu i fakt, že tyto veřejné přehnané lamentace ministra financí odrazují zahraniční investory, prodražují emise státních dluhopisů a straší domácí spotřebitele.

ČSSD dnes představila seriozní a vážně míněný návrh dohody hlavních politických stran, usilující o dodržení cílů konvergenčního programu v oblasti snižování deficitu veřejných rozpočtů do roku 2013. Jde o dodržení přesně toho konvergenčního programu, který zpracoval ministr Janota a do Bruselu EK předložila vláda Jana Fischera.

Ministr Janota prý dnes v Bruselu označil tento návrh ČSSD za úsměvný. Loňský (224) ani letošní (163) schodek mi skutečně úsměvný ani jinak legrační nepřipadá. Naše rozpočtová situace je po krizi a chybně daňové politice Topolánkovy vlády složitá, růst ekonomiky nejistý. Ministr Janota by si měl návrh ČSSD v klidu prostudovat a pak reagovat seriozně a s rozmyslem. Je ministr financí České republiky, ne pohůnek ODS.


Co přesně ČSSD navrhuje?

Závaznou písemnou dohodu všech parlamentních politických stran pro volební období 2010 - 2014 na "4 artikulech rozpočtové stability", obsahující:

1. Dodržení schváleného schodku státního rozpočtu na rok 2010 ve výši 163 miliard;

2. Pokud bude navrhován nový výdaj státního rozpočtu, bude vždy doprovázen přesným stanovením toho, jak bude zajištěno jeho finanční krytí cestou buď navýšením rozpočtových příjmů nebo snížením rozpočtových výdajů;

3. Dodržení výše podílu schodku státního rozpočtu k HDP v letech 2010 - 2012 dle konvergenčního programu schváleného Fischerovou vládou;

4. Dodržení výši podílu schodku státního rozpočtu k HDP v roce 2013 pod 3% HDP.

ČSSD je připravena jednostranně garantovat dodržení výše zmíněných artikulů i v případě, že se ostatní politické strany k návrhu nepřipojí. ČSSD odmítá zneužití krize proti občanům, trvá na obnovení společenské solidarity a deklaruje jasnou představu, jak bojovat s krizí a současné postupně snižovat zadlužení na přijatelnou úroveň.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

DJ napsal(a):

Proč ČSSD předestavuje nějaké dohody, když je Paroubek zítra otočí o 180°.
Yasenějaká levná finta na voliče blbce co?
16. 02. 2010 | 18:28

Anton napsal(a):

Pane Sobotka,
a teď tu o červené karkulce
16. 02. 2010 | 18:34

Michal Macek napsal(a):

bratricci a sestricky!uz sou tu papezenci!take 4 artikuly maji ale pod oboji nejsou!vede je papezroubek a Sobotka liska plesata!v kostelech obcuji a shazeji se v dome helbrechtnem!toz bijte je bratri,nikoho nesetrete,brante pravdu a pamatku mistra jana!
16. 02. 2010 | 18:36

Lukas napsal(a):

Tohle je úsměvné. Když ČSSD rozhazuje plnými hrstmi a pak chce od ostatní přesvědčit aby šetřili (teda šetřili spíše víc brali). Proč navrhují nesmysly typu 13. důchodů (spousta důchodců přišlo o práci ? Nebo proto, že rohlík stojí 80 halířů a někde i 60). A že peníze budou brát z rozpočtu ČEZu a když to ČEZ zatáhne tak proč máme nějaký schodek.
16. 02. 2010 | 18:37

hoven napsal(a):

slavečku,
na co potřebuješ artikuly????. prostě jenom neprohlubujte deficit 13 důchodama nebo mateřskou. to bude stačit.
16. 02. 2010 | 18:39

xx napsal(a):

Pan Sobotka take zjevne ignoruje fakt ze jsem slabou ekonomikou. Zatimco Italie jeste v pohode prezije celkovy dluh 110% HDP, nam muze zlomit vaz mnohem nizsi zadluzeni.

Jde tady totiz o duveru investoru, tedy tech kdo nam ma pujcit, jak spravne poznamenava pan Sobotka. Problem je v tom ze investori jsou racionalne myslici, investori nejsou volici CSSD pane Sobotko. A proto co vystrasi volice CSSD, investory spise uklidnuje vime ! Muze se to Vam i Vasim volicum stokrat nelibit, je to proste realita.

Takze cim vice bude Janota projevovat starost o verejne finance a jejich zdravi a cim vice bude Vas politiky okrikovat pri utraceni, tim vice duveru od investoru ziska.

Investori jsou samozrejme nyni z Recka, Madarska, Lotysska velmi nervozni a velmi pozorni. V takove situaci kdyby nas dluh cinil jen 10% HDP, meli bychom vyznamne lepsi pozici nez se 40%.

Nic neni cernobile a zde nejde pane Sobotko jen o to zda nam jeste invetori pujci nebo uz nepujci a pujdeme zu grunde ! Ale jde predevsim velmi o to za kolik nam pujci ! A na to staci velmi malo aby se uroky splhali nekam kam nechceme i pri 40%-nim zadluzeni.

Ale to asi pan Sobotka take pomiji. Vubec toho pomiji docela dost, hlavne co se tyka zdraveho rozumu.

Snaha o posveceni fixace schodku rozpoctu je jen dokladem toho ze CSSD nejde o verejne finance ale o nahaneni hlasu za kazdou cenu. I kdyby zemi privedli k bankrotu, hlavne ze budou mit hlasy. Prece zadny soudny clovek nemuze CSSD verit ze chteji doopravdy setrit. Takovy blb se jeste nenarodil.
16. 02. 2010 | 18:40

xx napsal(a):

hoven: co kdyby neprohlubovali deficit radeji srotovnym, nalevanim penez za ucelem nastartovat ekonomiku, rozkradanim penez poslanci na nesmyslne projekty, utracenim za predrazene stavby, korupci atd.

Mozna by pak i zbylo na dvojnasobnou materskou a 14 duchod v plne vysi a ne jakou si parodii kterou navrhuje CSSD a vydava ji za 13 duchod.

Tim chci rici, ze je nesmysl obvinovat nekoho za schodek 163 miliard proto ze chce rozdat 5 miliard duchodcum.

Jinak 13-ty duchod povazuji za nesmysl take.
16. 02. 2010 | 18:46

Miroslav Tichý napsal(a):

Navrhuji doplnit ještě bod 5. rozšíření trestního zákoníku, kde nedodržení jakéhokoliv výše uvedeného bodu bude považováno za zločinné spolčení s trestní sazbou min. 12 let a bude spojeno s okamžitým propadnutím veškerého osobního majetku členů a náměstků vlády (včetně majetku všech rodinných příslušníků), majetku všech členů strany (stran), která sestavovala vládu (včetně majetku všech rodinných příslušníků), majetku všech členů strany (stran), které vládnou na úrovni celostátní i krajské a majetku vlastních politických stran, které vládnou na úrovni celostátní i krajské. Zabavený propadnutý majetek výše uvedených bude sloužit k umoření dluhů státního rozpočtu. Co nebude pokryto, budou výše uvedení dotyční pachatelé splácet po svém propuštění z výkonu trestu.
Divil bych se, že by to jakákoliv strana podepsala. Natož vůbec navrhnula.
Ještě poznámka k artikuli 2. - pokud nebude naplněn předpoklad navýšení rozpočtových příjmů nebo snížení rozpočtových výdajů bude to posuzováno jako porušení pravidel s trestněprávní odpovědností dle navrhované artikule 5. výše
16. 02. 2010 | 18:47

mladý a naivní: napsal(a):

xx: Představte si, že já budu tak naivní, že tomu budu zatím věřit. Nezmiňovali ostatně soc. dem., jak chtějí zvýšené výdaje vyrovnat zvýšenými příjmy? Já mám pocit, že jsem to v poslední době slyšel mnohokrát a znělo to docela rozumně. Nejspíš proto, že se nekoukám jen na Novu.
16. 02. 2010 | 18:50

Miroslav Tichý napsal(a):

Ještě doplnění:
za zvýšení rozpočtových příjmů SE NESMÍ považovat mimorozpočtové příjmy, např. dividendy ČEZ nebo příjmy z privatizace (Letiště, ČSA, ČEZ apod.) nebo prodeje jiného státního majetku
16. 02. 2010 | 18:51

TomT napsal(a):

Zajímavé body, jen si nedokáži představit, jak byste chtěli srazit růst státního deficitu o více než 3 procenta, ty peníze je třeba někde vzít. Obávám se, že navyšováním mateřské nebo důchodů se ušetřit nedá.
16. 02. 2010 | 18:51

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko,

to je jasné, žádná strana s tím nebude souhlasit, protože je štve, že s tí nepřišli oni. Nevím, proč se tak vztekají, přece pokud byste to např. vy nedokázali splnit, tak mají argument, kterým vás mohou přece později hodně poškodit. Proto by se toho měli naopak chytit a držet vás hákem. Oni se ovšem bojí spíš za sebe. Zavazovat se pro jistotu nechce nikdo.

PS - nevím,co očekáváte od pana Janoty, je to pravičák jak poleno a kamarád Nejlepšího na světě. A ten, jak známo, potřebuje vyšetřit na dotace pro služky novodobých rychlokvašných nabobů (nebo to už z toho jejich neviditelného programu pro jistotu prozatím vyzmizíkovali ?)
16. 02. 2010 | 18:56

Miroslav Tichý napsal(a):

xx:
Ono zvýšit daně (progresivní u fyzických osob nebo daň z příjmu firem) vůbec nemusí znamenat zvýšení celkového výběru daní, tedy příjmů státního rozpočtu
To je vždy jen odhad (obvykle velmi optimistický), který se obvykle nikdy nenaplní. Až Paroubek se Sobotkou nastaví progresivní daň z příjmu FO na 50% ze superhrubé mzdy nad 100.000,- měsíčně, tak většina zaměstnavatelů těmto lidem bude vyplácet peníze raději nějakým jiným způsobem (určitě se najde nějaká daňová optimalizace). A tak se nevybere na daních o nic více než doposud ...
16. 02. 2010 | 18:59

Miroslav Tichý napsal(a):

sorry, nepatřilo to xx: ale bylo to pro
mladý a naivní:
16. 02. 2010 | 19:01

almost glossed™ napsal(a):

Zvažte prosím ještě body:

5. Dary v hodnotě nad určitou částku (např.1000 Kč) nemohou politickým stranám darovat organizace, firmy, společnosti,.... Politická strana smí převzít dar pouze od jednotlivce, fyzické osoby, občana.

6. Občan může předat dar politické straně pouze z potvrzením finančního úřadu, že si darovanou částku mohl vydělat. Musí tedy předložit přistoupit na dobrovolné majetkové a daňové přiznání.
16. 02. 2010 | 19:01

almost glossed™ napsal(a):

oprava: samozřejmě "s potvrzením" - vzniklo při dodatečné editaci textu
16. 02. 2010 | 19:02

mb napsal(a):

ještě že existuje význam slova farizej ... ČSSD odmítá zneužití krize proti občanům = vyrabujeme hnědé uhlí, srovnáme horní jiřetín se zemí ...

spláchneme ekologické a environmetální ohledy do septiku, protože když je krize tak létají třísky a ekologie je šlehačka na dortu, víme ......
16. 02. 2010 | 19:03

mladý a naivní napsal(a):

Řekl bych, že privatizaci Letiště, Budvaru, Lesů ČR, ČEZ ani dalších podniků nemá Sobotka v úmyslu...
Navýšení mateřské nebo zrušení poplatků by jistě rozpočet zatížilo. Pokud se do něj ale vrátí miliardy, které z něj minulá modrohnědozelená vláda sebrala jako úlitbů svým velkoprůmyslným kamarádům, pokud se bude důsledněji dbát na dodržování daňové disciplíny, pokud se zprůhlední tendry na státní zakázky, ve kterých se taky utápí strašné peníze, tak si myslím, že nepůjde o žádný propad.
16. 02. 2010 | 19:04

DJ napsal(a):

Nubo,

komunista zůstane komunistou i kdyby konvertoval k islámu. Nebo máte jinou zkušenost?

Já jsem se nesetkal s komančem, z nějž by se stal slušný člověk. Maximálně změnil mimikry.
16. 02. 2010 | 19:04

Miroslav Tichý napsal(a):

Pane Sobotko,
těším se, že ČSSD podepíše 5 artikulí (včetně té mé páté) a že za rok sedíte na 12 let a přišel jste o ten krásný byteček, který jste si pořídil zcela legálně z poslaneckých náhrad
A že ČSSD už nebude mít Lidový dům.
A kdyby se Vám to naopak všechno podařilo dodržet a ještě více snížit rozpočtový deficit, pak si toho bytu klidně užívejte (i když jste si pořídil tak trochu šmé, že?)
16. 02. 2010 | 19:06

ivo napsal(a):

Pane Socbotko GEOBBELS byl proti vám Mirek Dušín.Nejlepší je bojovat proti krizi zneužíváním poslaneckých náhrad.
16. 02. 2010 | 19:10

mladý a naivní napsal(a):

Miroslav Tichý: O 50% jsem neslyšel, to je nějaká novinka... A v jiném příspěvku výše zmiňovaní investoři taky jen tak neutečou, přece jen už tady něco investovali a věřím, že výroba V ČR je pořád výhodnější, než v jiných evropských zemích. Pokud se navíc budeme soustředit na průmyslová odvětví s vysokou přidanou hodnotou, výnosy z daní by mohly stoupat.
16. 02. 2010 | 19:11

Miroslav Tichý napsal(a):

mladý a naivní:
Jaké konkrétní úlitby velkoprůmyslníkům máte na mysli?
Ostatní jsou jen hezká slova a teprve uvidíme. Když se zakázky zprůhlední, omezí se korupce, pak si asi ale za miliardu jen koupíme o něco více služeb nebo statků, např. o něco delší kus nové dálnice.
Ale jen skutečnou úsporou výdajů (např. letos na provoz ministerstev 100 mld., příští rok jen 90 mld. = úspora je 5 mld.) se dá skutečně snižovat deficit SR.
16. 02. 2010 | 19:13

Miroslav Tichý napsal(a):

úspora je 10 mld. :-))
moc spěchám
16. 02. 2010 | 19:14

Roman napsal(a):

Návrhy ČSSD považuji za rozumné. To, že se k nim nepřipojí další strany jen svědčí o jejich zájmu o ČR. U ODS je zájem jasný - navenek bránit zadlužování, reálně rozeberat ještě co se dá!! Doufám, že Veše plány budete moci po volbách realizovat!!
16. 02. 2010 | 19:15

Nuba napsal(a):

DJ

nevím, on byl pan Janota nebo Kalousek komunista ? Je fakt, že ti převrácení a zláště hned po sametu, jsou ještě horší než ti dnešní, to máte pravdu.
16. 02. 2010 | 19:19

mladý a naivní napsal(a):

Miroslav Tichý: co já vím, třeba snižování daňové zátěže, nebo anonymní akciovky...
16. 02. 2010 | 19:19

Tupelo napsal(a):

Souhlasim s Nubou, pravice se pod tuto dohodu odmita podepsat patrne protoze s tim neprisla sama - leda ze by byla ji delali problemy nektere z uvedenych 4 bodu - prece jen jeji nedavne tipy, hadani nebo snad vesteni z kavove sedliny nebylo, jemne receno, nepresnejsi. ;)
Kolik dela treba navyseni materske v absolutni castce (procento z lonskeho rekordniho schodku uz si vypocitam sam ;)) a opravdu by tato castka nemohla byt nahrazena treba tim, kdyby se podarilo snizit cenu dalnic treba o desetinu? Nebo (casem) z vysledku protikorupcniho balicku, ktery predkladal Pecina?
16. 02. 2010 | 19:20

ivo napsal(a):

čssd se nedá věřit to jenom velký kormidelník jirka zjistil v průzkumu že voliči nechtějí dluhy tak hop a čssd bude tou nejůspornější stranou i kdyby na chleba nebylo.Bohužel jen do dalšího průzkumu pak zas bude slibovat něco jiného.
16. 02. 2010 | 19:20

RA napsal(a):

tak se Bohoušku těch artikulou držte, jsem zvědav, jak dlouho vám to vydrží. Tak dozítra, kdy se vám té artikule prestanou hodit.
16. 02. 2010 | 19:21

Zbyšek napsal(a):

Nuba: Každopádně Sobotka jistě komunista nebyl...
16. 02. 2010 | 19:22

hoven napsal(a):

xx,
když přijde na šetření, tak všichni přesně ví, kde šetřit...u těch druhejch. každej má spoustu spásných geniálních nápadů, kde ušetřit jako např. paroubek -ušetříme na korupci, na výběrových řízení -rád bych se ho zeptal, proč na tom neušetřili , když byli 8 let u moci...samozřejmě jsou to všechno bláboly. bohužel se nikdo nevyhne tomu, pokud bude chtít šetřit, že bude muset snížit výdaje státu. na důchody, platy státních zaměstnanců, soc. dávky . všechno ostatní jsou předvolební pohádky pro dospělé alá akce čisté ruce.
16. 02. 2010 | 19:25

Emissary napsal(a):

No, Sobotko.

Neregistroval jsem, že by se Janota smál. Za to Vy na obrázku se smějete jako bl..., a pořád. Nemohu to napsat celé, byl bych smazán. :)

Do toho Sobotko, bojujte za svou křivost. Vím, že naděje na výhru je realistická, v naši smutné době.
16. 02. 2010 | 19:26

Hlava XXII napsal(a):

Kdy si konečně pravicový volič uvědomí, že jejich doba již dávno pominula, tak jako kdysi dinosaurům...
V tomto směru nejsem žádný optimista, neboť jejich mlaskání po penězích přehluší sociálně-evoluční vývoj, kterému nelze zabránit a je nevyhnutelný.
I ten prašivý pes se brání, když je zahnán do kouta a cítí svůj nemilosrdný konec.
Teď jen doufat, že to přijde co nejdříve...
16. 02. 2010 | 19:30

Zbyšek napsal(a):

Ovšem zase sleduju, že první, co se tady řada přispěvatelů snažila provést, je zlehčit to, co Sobotka napsal. Zajímavý fenomén i u předchozích diskuzí... Abych se ho držel, měl bych pokračovat asi takhle: To sem snad píšou záměrně členové TOP 09? Jestli tedy to odpovědné prosperující uskupení s dlouhatánskou tradicí má nějakou členskou základnu kromě předsedy a místopředsedy?
16. 02. 2010 | 19:30

vasja napsal(a):

On se Sobotka umí nejen pěkně smát. On dokonce i řehtá.
16. 02. 2010 | 19:31

Rumcajs napsal(a):

To je jako když se fašista zaváže k rasové snášenlivosti.

Proč jste pane Sobotko nešel radši k cirkusu ?
16. 02. 2010 | 19:33

hoven napsal(a):

slavečku mam pro tebe jine artikuly.
1. už nikdy neodpustím paroubkovým kamarádům milionové dluhy
2. už nikdy neprodám nikomu banku za 1Kč
3. už nikdy neprodám byty OKD pod cenou
podepíšeš???
16. 02. 2010 | 19:36

Emissary napsal(a):

Hlava XXII,

Vy nejte hlava 22, vy jste.....

Co, raději to neřeknu, ať to řekne Rumcajs. :)
16. 02. 2010 | 19:37

Michal Macek napsal(a):

hlavaXXII:

souhlas ale ste jak dinosaurus co rve na jine dinosaury jakto ze se jeste nevyvinuli v lidi - sem pro zruseni penez ale jeste parset let to potrva
16. 02. 2010 | 19:37

Roman napsal(a):

Je smutné, že ministr Janota nadřazuje svou stranickou příslušnost nad zájmy ČR. ODS je v totální krizi a asi se z ní hned tak nedostane. Doufám, že v ní zůstane co nejdéle a bude v ní zpytovat svědomí!!!!
16. 02. 2010 | 19:37

Lukáš napsal(a):

To Ivo: no nevím jestli sledujeme a čteme stejné média, ale od žádného představitele ČSSD jsem neslyšel, že bych chtěli více zvyšovat schodek rozpočtu. Celou dobu trvdí opak. Myslím, že si všichni uvědomují, že to není možné. Opatření, které navrhují jsou reakcí na zvýšování cen, což je pro spoustu lidí problém a je to nutné. Zároveň, taky říkají kde na to vzít, aby se schodek dále nezvyšoval. Zdá se mi, že se neustále snažíte překrucovat fakta
16. 02. 2010 | 19:39

Olga napsal(a):

Mám větší důvěru k panu Janotovi a panu Fischerovi než k ČSSD a k panu Sobotkovi. Za jejich vlády se dluh nesnížil. Naopak narostl. Jestliže chtějí splnit co slibují, tak dluh nadále poroste. Nevidím ani v jednom návrhu vyhlídku na snižování, ale naopak jen na zvyšování úvěru. Připadá mi, že se slibuje s úmyslem poplest hlavy obyčejným lidem, kterým stačí maličkost, kterou dostanou. Jakou cenu za to zaplatí stát, to už je nezajímá.
16. 02. 2010 | 19:39

stále rebel napsal(a):

Horní sazba daně z příjmu fyzických osob (rok 2009, v %)
http://www.finance.cz/zprav...

„Ve Zprávě o globální konkurenceschopnosti 2006 - 2007 … Na prvních čtyřech místech se ocitly evropské země v poradí Švýcarsko, Finsko, Švédsko a Dánsko“
http://www.euroskop.cz/gall...

„Ve zprávě Světové banky „Doing Business 2009“ bylo hodnoceno celkem 181 zemí. Česko se umístilo až na 75. místě. Z členských zemí Evropské unie hůře dopadlo pouze Polsko a Řecko“
http://www.financninoviny.c...

Hodnocení států světa podle zprávy z roku 2008 jsme byli na 56 místě.
Pokles i přes razantní snížení daní.
16. 02. 2010 | 19:40

Alois napsal(a):

Tento kolozubý pisatel a odborník - rádoby ekonom - mudrlannt, okradl svými nezdaněnými náhradami (za co ? - za nic !)daňové poplatníky - tedy většinu z nás o 7 mi. Kč. !
16. 02. 2010 | 19:42

lederer napsal(a):

Smíchu pana Janoty se nelze divit - jste totiž oranžoví šašci , kteří nejdřív udělají dluh , aby se zalíbili sockám a teď těm samejm nabízí veřejný závazek ,že jsou připravený je v tom srabu zase nechat , protože to splnění podmínek pro přijetí eura moc velký schodky nedovoluje........Prostě si zase otvíráte zadní vrata jako hrom , až budete muset šetřit , až se (bohužel jen z NÁS ) bude kouřit.....Vy si fakt nepřipadáte jako šašek k smíchu ?
16. 02. 2010 | 19:47

Pepa napsal(a):

Pane Alois, okradl? Máte k tomu důkaz? Dle mých informací veškeré příjmy prokázal. Kauza ještě nezačala a hned skončila. Okrádají členové ODS a "trosečníci" z TOP 09. Proč by si člověk s jeho příjmem nemohl koupit takový byt, když si jej může dovolit každý lepší podnikatel nebo člověk s průměrným příjmem?
16. 02. 2010 | 19:49

kozoroh napsal(a):

Vy jste se výrazně podepsal na stavu, jaký tu je. Teď nabízíte řešení v podobném gardu. Chcete-li mne Sobotko zachránit je to totéž,jako by mne z bouřící řeky vytáh lidojed.
16. 02. 2010 | 19:51

hoven napsal(a):

když Vlastík výřivka Tlustejch Janotu vyhodil z ministerstva financí socani dostali záchvat a tvrdili, že Janota je největší nepostradatelný odborník. najednou je všechno jinak. Janota se nesměje, Slávečku, Janota pláče nad tebou a Paroubkem.
16. 02. 2010 | 19:54

Lukáš napsal(a):

To Marek: Mě se zdá, že asi žijete na jiné planetě. ČSSD rozsévá agresivitu a nenávist ??? Jistě členového ČSSD hází na mítincích po politické konkurenci vajíčka a snaží se narušovat mitinky ? A pane kolego komunisté a socani neuvrhli ve čtyřicátých letech zemi nezničili a ani neuvrhli do žádného temna. Na konci čřyřicátých let to byl maximálně pan Hitler, jestli znáte. A v padesátých letech, byly členové ČSSD nejvíce perzekuovanou a postiženou skupinou.Jen pro Vaši inforamci Že Vám to není hloupé...
16. 02. 2010 | 19:55

Marek napsal(a):

Sobotko, pracovní morálka poslanců je katastrofální...pořád máte v hubě "obyčejného" občana, ale ten by si nikdy nedovolil nejít do práce. Poslanci měli už dávno pobírat základní mzdu a jít zametat na ulici, čistit lesy, sázet stromy, vyžínat trávu kolem silnic...to by bylo krásně. Alespoň byste v PS nevymýšleli naprosto nesmyslné zákony, nehledali způsob, jak ještě víc vyždímat z peněz lidí i těch co jsou bohatí a nežrali z našich peněz. A v tomto duchu chcete pokračovat i nadále...v době, kdy byla ekonomika v solidním stavu (ne zásluhou socanů, ale díky vnějším vlivům) jste dokázali vše rozfrcat a prožrat. Styďte se...nemáte kouska soudnosti.
16. 02. 2010 | 20:00

Matrix napsal(a):

Slávečku, předseda se již naučil ekonomiku?

https://www.youtube.com/watc...
16. 02. 2010 | 20:01

Lukáš napsal(a):

Jen pro připomenutí, kde se vůbec naše dluhy vzali. http://ekonomika.idnes.cz/s... . Možná vás překvapí, že za převážnou část dluhů ČSSD nemůže........
16. 02. 2010 | 20:01

ivo napsal(a):

Dle některých příspěvků je vidět,že mladí sociální demokraré už musí mít opuchlé prsty od klávesnic.
16. 02. 2010 | 20:02

Marek napsal(a):

Lukáši, Lukáši...konec čtyřicátých let...otevřete dějepis. Došlo ke sloučení socanů a komunistů...Nezpochybňuji oběti z řad ČSSD, ale je nutné vidět, že se tehdejší špičky sčuchli s komunisty i přes to, že komouši popravovali sociální demokraty. Takže pane, čtete mezi řádky, kde nic není.
16. 02. 2010 | 20:04

kozoroh napsal(a):

Lukáš.
Kdysi na vojně v Písku jsem potkal kapitána, zvaného mimoň. Myslel jsem, že už se mi takové setkání nepoštěstí.
Mýlil jsem se. Váš text z 19:55:41 je důkazem, že jste rovněž mimoň. Omlouvit by vás mohla jen těžká opilost, vy historiku.
16. 02. 2010 | 20:10

Roman napsal(a):

To Ivo: Souhlasím!! A zajisté za to mají slíbenou odměnu jako mladí konzervativci!! Je to hnus.
16. 02. 2010 | 20:10

Michal Macek napsal(a):

ivo:

presne - de to poznat lehce - tak schvalne co si myslim ja ze sou oni: nuba roman a zbysek :))

vzdy mam chut jim pohrozit analni penetraci velkym predmetem ale vim ze bych byl smazan :)
16. 02. 2010 | 20:13

Michal Macek napsal(a):

ivo:

vidite - potrefena husa

roman:

treba minimaxem!!!!
16. 02. 2010 | 20:13

Rumcajs napsal(a):

Matrix:

Tak to je naprosto přesný.
16. 02. 2010 | 20:17

xx napsal(a):

Mlady a najivni: verte jim ze budou setrit, kdyz za 8 let vlady udelali nejvetsi dluh v historii zeme. Verte Sobotkovi ktery schvaloval jako ministr financi dluhy az 140 miliard v dobe ekonomickeho rustu 5%, ze nyni bude umirneny a bude setrit. Pro to uverit Sobotokovi tyhle veci prece hovori vsechny racionalni argumenty :-D

hoven a dalsi: nejprve by bylo dobre se podivat na strukturu statniho rozpoctu. Hlupaci najivni veri ze progresivni dane prijmu neco vyresi, nevyresi vubec nic. Dane z prijmu fyzickych osob dosahuji nejakych 67 miliard korun coz je oproti vydajum statniho rozpoctu 1152 miliard skutecne nepodstatne kosmeticke opatreni, ktere ma poze nalakat hloupe volice kteri se na to takto nedokazi podivat.

Ty podle Vas desive socilani davky delaji neco kolem 100 miliard korun, opet v bilionovem rozpoctu spise mensi podil. Kolik myslite ze tam muzete usetrit ? Je to podobne jako s Paroubkovym progresivnim zdanenim. Tam jde o 5 miliard ziskate, 5 miliard usetrite, porad mate rozpocet jako hrom a dluh jeste vetsi.

Kecy o usetreni na socdavkach a duchodech jsou proste stejne hloupe jako zvasty o progresivni dani a spravedlnosti.
16. 02. 2010 | 20:18

mladý napsal(a):

A vajíčkáři jsou zajisté Ivo a Michal Macek :-)
16. 02. 2010 | 20:18

Lukáš napsal(a):

Musím přiznat svoji hloupou chybu v letopočtu. Nic méně druhá část příspěvku je naprosto v pořádku. ČSSD byla strana, které byla nejvíce postižena komunismem. A v jejich řadách bylo nejvíce obětí. Vaše interpretace je vůči obětem dost hrozná. To, že někteří členové ČSSD byly ve skutečnosti spolupracovníci KSČ a výrazným způsobem se podíleli na sloučení je známá věc. Když k tomu přičteme další metody přesvědčování, které KSČ ovládala přímo dokonale, tak máme důvod sloučení!
16. 02. 2010 | 20:22

Michals napsal(a):

Ono by to chtělo trochu méně nenávisti a více věcnosti v diskuzi... ČSSD hospodařila se schodky kolem 50 mld. a je pravda, že to bylo v době, kdy řešila krizi, kterou zanechala vláda ODS. Je také pravda, že tyto schodky zřejmě šlo po nastartování růstu rychleji snížit.
ODS nastoupila do vlády a místo řešení schodku podevázala nesmyslně příjmy a výpadek se snažila řešit nesmyslným zaváděním poplatků a podobně.
Výsledek ODS? Deficit 200 mld. (i když i zde je pravda, že část jde na vrub krize).
Jestkiže dnes ČSSD přichází s nabídkou dohody, bylo by možná dobré, kdyby to éostatní přijali, pokud to ČSSD pak nedodrží (podobně jako ODS nedodržela svoji "Smlouvu s občany"), pak si zaslouží odsouzení.
16. 02. 2010 | 20:24

Michal Macek napsal(a):

mlady:

sem nehazel vejce - ale klidne bych ho hodil.tady de jen o to ze my s ivem tady za uplatu nepisem oslavny plky co nemaj hlavu a patu!jedine co umeji je napsat ze kalousek je ozrala,langer je icko a janota je komanc kterej muze za nas dluh.

ja se ptam - je normalni vyhlasovat takoveto artikuly a zaroven delat ve snemovne opak?

pokud mi nechtcete odpovedet nejakym rozumnym argumentem ale napr tim ze janota v zoldu ods atk se ani nenamahejte...
16. 02. 2010 | 20:24

Pepa napsal(a):

Souhlasím s Michalsem. Konečně konstruktivní příspěvek. Vyhrocená situace a vyostřené boje jen snižují politickou kulturu u lidí. Doufejme, že tu po volbách budeme mít stabilní vládu se silným mandátem.
16. 02. 2010 | 20:29

xx napsal(a):

Michals: mate pravdu, CSSD v dobe krize kterou zpusobila Centralni banka zvysenim uroku az na 74% (racte si overit) hospodarila CSSD se schodku kolem 50-60 miliard. PO nastupu hvezdne sestavy, Skromach, Spidla, Gross, Sobotka, Paroubek se schodky zvysili na 100 a vice miliard. Racte overit na strankach CZSO nebo ministerstva financi. A tihle skveli hosi kteri zadluzovali v dobe rustu jako sileni ted budou nekomu vykladat o setreni ?

Jenom opravdu veliky hlupak temto lidem uveri.
16. 02. 2010 | 20:30

Paja napsal(a):

To co tu někteří předvádí ,považuji za polední modrou křeč.Nejsem ani pravičák a ani levičák a snažím se na to jít obyčejným selským rozumem.Pořád nechápu to dogma že oranžový zadlužili zem,docela dobře si pamatuji jal Klaus měl vyrovnanej rozpočet a přitom jsme byli před bankrotem.Taky nechápu jak je to možný když růst HDP byl -1% a podle pomazanejch hlav musí bžt růst minimálně 3,5% aby jsme mohli toho vyrovnanýho rozpočtu dosáhnout.Jediný co mě napadá je že do rozpočtu rozpustil privatizační výnosy a důchodovej fond (80miliard).Je jasný že Zemanovi asi nic jinýho nezbylo ,pokud chtěl lidem zachránit úspory.Pokud vím tak za Sobotky jsme plnili kritéria pro přijetí eura a sestavoval rozpočet na rok 2007 kterej si nejlepší ministr galaxie přivlastnil a vylepšil ho ještě 50ti mld z rezervních fondů,zato ten další stál opravdu za to.Jinak co se poslední dobou dočítám je to že ta zodpovědnost a šetření nás táhne pěkně rychle dolu,a ono je to logické,když seberete lidem peníze a nemaj na služby tak i ty služby jdou do háje a roste nezaměstnanost a krize se neustále prohlubuje.Myslím že se to učí v prváku v nauce o ekonomii na všech vysokých školách.Taky nechápu proč berou všichni Janotu jak modlu,jsm toho názoru že starýho psa novým kouskům nenaučíš.Stačí se podívat jak pokulhávaáme v sociálních výdajích za ostatními tápadními zeměmi EU ale v betonové loby je překonáváme.Kdy si konečně někdo uvědomí že ti bohatí ty obyčejné lidi potřebují a že zanedbání sociální stránky je taky brzo stáhne ke dnu.Jemomže to by u nás museli být opravdoví podnikatelé a né rychle nabyl,rychle pozbyl.Kde jsou ty slova nejlepšího z nás že se nás krize netýká a že budem jenom bohatnout pomaleji,a co proto udělal?Nic.
16. 02. 2010 | 20:33

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko,

V první řadě šlápněte na krk té hydře korupci. Státní zakázky, tam je napakováno, to je rezervoár. Jistě, není to snadné, ale různé výmluvy, že to a tamto nejde, začínají působit jako by to v podstatě vyhovovalo. Poslouchala jsem někde Radka Johna a řada z těch jeho bodů se mi docela zamlouvala a jistě nejen mně.

Nevím, co uděláte s tou vymahatelností práva, když se většina těch velkých svinstev zamete vždycky pod koberec. Začínám mít dojem, že se ta rakovina, kterou objevili na právech v Plzni, již dostala do stádia nevyléčitelnosti. Nechci si ani představit, kdo všechno může být v této politicko ekonomicko právní mafii zapleten. Odmítám vzít na vědomí fakt, že se suneme směrem na Balkán.

Opatření na straně příjmů - jako v jiných vyspělých státech - návrat k progresivní dani, zlepšit výběr a kontrolu. Ustanovit znovu finanční policii. A udělat pár ukázkových zásahů. Ono by ti různí kmotříčci možná dostali alespoň trošku strach.Pár takových věcí jako se stala v Brně (Kvapil a spol.)a byl by vzduch hned čistější.

Znovu se podívat na výdaje. Jistě i zde existuje řada nehospodárnost. Počínaje státními úřady, státními či polostátními podniky, dopravní infrastrukturou, armádou, sociální oblastí atd.

Vím, že toto všechno asi víte a také snad krize brzy pomine a hospodářství začne šlapat daleko lépe.

Na závěr - věřím, že si uvědomujete, že pokud se k těm artikulím skutečně zavážete a potom je nedodržíte, tak vám to u dalších voleb zlomí vaz.
16. 02. 2010 | 20:36

hoven napsal(a):

xx,
zdá se, že strukturu státního rozpočtu neznáš ty. nejvíc peněz utrácí mpsv ( ministerstvo práce a sociálních věcí), skoro 500 miliard ročně, přitom celkový rozpočet je něco přes 1 bilion. na důchody a dávky jde skoro polovina rozpočtu, v roce 2012 to má být víc než polovina. selskym rozumem si můžeš odvodit, kde se musí předevšim šetřit.
16. 02. 2010 | 20:39

Paja napsal(a):

Hoven
Aha ty si koukám dobrej pčtář,když 1,2 biliónu dluhu je necelech 40% rozpčtu,a když už to neumíš spočítat tak se koukni do statisik a zjistíš že na sociĺní výdaje odevzdáváme 18,7% HDP což je v průměru o 10% než ostatní státy ,pokud nepočítám Rumunsko Lotyšsko a podobně.
16. 02. 2010 | 20:46

Lukáš napsal(a):

To Michal Macek: snažil jsem se najít najít zmíněné příspěvky, o kterých píšete. Bohužel jsem našel mnohem více těch, které vůlgárně urážení a špiní ČSSD. A když chcete konkrétní odpověď, tak položte některému představiteli ČSSD konkrétní otázku. Ale Vy jistě maminkám zdůvodníte snížení mateřské a na druhou stranu zvýšení DPH, zdražení léků, regulační poplatky. Raději zachováme zastropování zdravotního a sociální pojištění pro lidi s nejvyžšímy příjmy a jednotnou daňovou sazbu. Asi nemáte plat 17.000 hrubého a manželku s mimčem na mateřské že ?
16. 02. 2010 | 20:47

stále rebel napsal(a):

Data o našem zadlužení zde.
http://epp.eurostat.ec.euro...

Rok 1998 zadlužení 15 % k HDP. Zcela v režii české pravice, k tomu vytunelované podniky, vykradené banky.

Následující čtyři roky opoziční smlouva, vláda ČSSD s podporou ODS. Řešení problémů se zadluženými podniky, bankami a potřebou přilákat investory.
Zadlužení na konci roku 2003 29,8 % k HDP.

N konci roku 2006 zadlužení 29,4 % k HDP.

Letos to bude 40 % k HDP.
K tomu je ještě potřeba dodat, že ODS jak v devadesátých letech tak teď předávala vládu se záporným hospodářským růstem a s rostoucí korupcí.
16. 02. 2010 | 20:48

hoven napsal(a):

paja,
státní rozpočet 2009 (plánovaný):
Příjmy státního rozpočtu celkem: 1 114 001 697 Kč
Výdaje státního rozpočtu celkem: 1 152 101 697 Kč
výdaje mspv si najdi někde na internetu, nebudu ti všechno davat pod nos jako dítěti.
16. 02. 2010 | 20:56

Zbyšek napsal(a):

stále rebel: bylo by moc fajn, kdyby hlavně ODS předala vládu a klidně i s deficitem,, hlavně ať jde do háje... Dvakrát během deseti let dovést stát na buben, to se jen tak někomu nepodaří.
16. 02. 2010 | 21:00

Paja napsal(a):

V tom případě ale podvádíme brusel protože státní dluh je vyšší než 100%.Pod nos mi nic dávat nemusíš umím si to najít sám.
16. 02. 2010 | 21:01

Zbyšek napsal(a):

hoven: No jo, on vlastně v době schvalování rozpočtu na rok 2009 ještě nikdo v tehdejší vládě netušil, že bude recese... To je samozřejmě omlouvá.
16. 02. 2010 | 21:02

***** napsal(a):

Bohouši, podívej se sem a pak nám něco vyprávěj, jak jsme na tom vlastně dobře!
http://verejnydluh.cz/
16. 02. 2010 | 21:02

otokar napsal(a):

Podvodníci z různých stran se budou hádat nad rozpočtem, až ten cirkus zkrachuje.Pak peníze nebudou a tudíž nebude třeba se dohadovat, kde ušetřit.Bude to jasný. Všude. Přestane se platit lidem, kteří nic nedělají.Pak ti líní šmejdi budou trhat mongolům z rukou lopaty, aby měli aspoň na starší chléb a polívku z asijského pytlíku. Obyvatelé se rozdělí na ty, kteří se uživí a kteří ne. Myslím, že to už nebude dlouho trvat a máme to tu.Der Tag ist da.
16. 02. 2010 | 21:02

xx napsal(a):

hoven: podivejte se vazeny drzoune do vydaju rozpoctu. Samozrejme ze tech 280 miliard vyplacenych na duchody nepocitem mezi socialni davky, protoze duchod neni socialni davkou vy chytraku. Pouzivate terminy kterym ani za mak nerozumite.

Vas prispevek si nezada ani s agitatorem Pajou, ktery mumla o rustu -1 procento za Klause pri vyrovnanem rozpoctu, coz je take uplne mimo realitu. Staci se podivat na http://www.czso.cz do makroekonomickych informaci.

Paja: Sobotka byl mistrem financi kdy ? Byl ministrem financi v letech 2002 - 2006, sam se tim chlubi na svych strankach. Sestavoval tedy rozpocty pro roky 2003, 2004, 2005, 2006 a castecne i 2007. V techto letech se saldo statniho rozpoctu vyvijelo takto: -109,1 -93,7 -56,3 -97,6 -66,4 miliard.

Kde jste slysel o Klausove vyrovnanem rozpoctu ? Nejhorsi propad HDP byl v roce 1997 0,7 a v roce 1998 0,8 procenta a bylo to zpusobeno nesetrnym seslapnutim ekonomicke brzdy CNB. Tehdy byla urokova mira nekolik mesicu az 74% zatimco pro srovnani dnes je pod 1% a dlouhodobe se pohybuje pod 5% !! Na kolik procent by jste si pujcoval radeji, na 74 nebo na 1% ?

Fakta hovori jasne, agitatori oranzove roty fabuluji uplne nesmysly. Ale hloupi volici jim to asi basti.
16. 02. 2010 | 21:07

unknown napsal(a):

Vážený ekonomický experte.
Pán Bůh s námi pokud to povedete vy!!!!!!
16. 02. 2010 | 21:08

hoven napsal(a):

xx,
koukám se na to, co jsem napdal a nějak tam nemužu najít, že jsem kdy tvrdil, že důchod je sociální dávka, koukám, že maš nemoc miloše zemana, taky si o sobě myslíš že si CML.
paja,
ty si evidentně pleteš HDP a státní rozpočet, to není totéž. ale nic si z toho nedělej, slaveček neumí nasobit desetinnou čárkou. klidně by si mohla dělat v paroubkově vládě ministra financí, oni mají na všechno sve naměstky a poradce jako je Janota, který to za tu bandu b...ů všechno udělaj.
16. 02. 2010 | 21:18

xx napsal(a):

hoven: operujete s celym rozpoctem MPSV ale ten v sobe skryva krome vydaju na socialni davky i tech cca 300 miliard na duchody. Uz je to jasnejsi ?

Ze si o sobe myslim ze jsem CML muze pripadat leda tak slabomyslnym jedincum. To co tady pisu vi prece kazdy prumerny obcan, takze si tezko muzu pripadat nejak vyjmecne.

No ale rika se ze jednooky mezi slepymi kralem. ;)

p.s. vase neopodstatnene tykani prozrazuje vic nez si dovedete predstavit.
16. 02. 2010 | 21:23

baron Prášil napsal(a):

a já vám věřím
16. 02. 2010 | 21:25

jj napsal(a):

Myslím, že ČSSD příští volby vyhraje. Žádám pt. diskutující, aby na slib p. Sobotky nezapomněli.
16. 02. 2010 | 21:26

Michals napsal(a):

moc nechápu, proč se pořád nechcete obrátit k věcnosti. Janota není v žoldu ODS, ale je to ministr financí za ODS. Jestliže toho, kdo ho nominoval chválí a opozici kritizuje, tak se chová prostě jako normální ministr za ODS (Pecina taky kritizuje Langera víc, než Sobotku). Socani měli k zadlužování ve výši 50-100 mld. řadu důvodů, ale i výmluv. Stejně je to s 200 mld. schodkem,. který za sebou zanechal Kalousek a Topolánek.
Pokud ČSSD zvyšuje výdaje a nezvýší i příjmy, tak zvýší schodek. Pokud ODS podsekla příjmy a nesnížila výdaje, tak se asi taky 200 mld. schodku nemůže divit....
16. 02. 2010 | 21:27

Michal Macek napsal(a):

lukas:

no to uz je jina - nejdrive uj plat mam 17 cisteho z toho mi po zaplaceni vseho zbyde 4tis na mesic.

zduvodneni je jasne - krize a dluh si yadaji abychom se uskromnili vsichni.maminkam bych to vysvetlil tak ze pokud se ted neuskromni nebudou mit jejich deti zadne penize pro SVOJE deti.

a proc uz nedebatuju tady s pany paroubkem,sobotkou,topolankem atd?protoze to nema cenu oni sem sve clanky jen povesi a o debatu nestoji - tak se jich ani na nic neptam.ja sem si uz dokonce skoro uplne odvykl na politice blogy chodit,protoze je to v lepsim pripade nuda v horsim svinstvo.le ted tu neni moc blogu co by me zaujaly ta sem sem z nudy zasel a jen sem se zas hrozne nastval.tak se na ty politicky blogy asi zas vzprdnu
16. 02. 2010 | 21:27

Rumcajs napsal(a):

Tak vidím, že tu probíhá soutěž levičáků o co nejblbější příspěvek.
Hlavní peleton je vzácně vyrovnaný, ale vítěz může být jen jeden.

Tak kdopak to bude ? Hlava XXII, pája, nebo stále rebel ?
Napětí stoupá a nervy levičáku jsou našponovány k prasknutí.

Těším se na závěrečný sprint. Soutěžící ještě nevytáhli všechny trumfy. Snad se dočkáme ještě nářku nad Klausovým tunelem, výprodeje rodinného stříbra či vlády nadnárodních korporací.
Kupředu levá soudruzi a na dávky si nenecháme šáhnout !
16. 02. 2010 | 21:32

xx napsal(a):

Michals: ODS podsekla prijmy uz v roce 2008 a schodek 200 mld. hrozil az 2009.

Jednu vec si jaksi neuvedomujete, ze kdyz firmy prijdou o 40% zakazek, snizuji se jim trzby a z tech trzeb plyne vyse dani. Tedy i dane jsou o 40% nizsi bez ohledu na to jaka je sazba, jestli 22 nebo 25%

Takze tenhle argument CSSD ze Topolanek muze za schodek 200 miliard mozna zabira na hlupaky, ale to vy prece nejste. Tak se zamyslete. I kdyby Topolanek zvysil dane na 40%, schodek by byl stejny, protoze kdyz neni prijem, nejsou ani dane at je sazba sebevetsi.
16. 02. 2010 | 21:33

Michals napsal(a):

Michal Macek:
...no ono je to spíš tak, že těm maminkám se musí nějak vysvětlit, že se musí uskromnit proto, aby lidé, kteří mají příjem nad sto tisdíc měsíčně ušetřili na daních... :)
16. 02. 2010 | 21:34

Jyrka napsal(a):

Slávečku, z čeho jsi načetřil cca 7 milionů na byt. Že někam nezalezeš. Podle úsměvu jsi největší křivák nejen v ČSSD.
16. 02. 2010 | 21:34

Aleš Jakeš napsal(a):

Nedivím se panu Janotovi, když poté, co mu socialisti s komunisty ve sněmovně rozcupovali návrh úsporných opatření a stále se snaží prosadit další záseky do rozpočtu /mimořádný důchod, zvýšení mateřské, zdrav.poplatky.../, nazývá deklarovanou snahu o výrazné snižování schodku jako úsměvnou. Obávám se, že je to od socialistů jen marketingový předvolební trik.
16. 02. 2010 | 21:35

Michals napsal(a):

XX:
výdyť jsem psal, že ČSSD i ODS mají mimo výmluv ke schodkům i reálné důcody.
Růst se po nástupu vlády ČSSD nenastartoval sám od sebe, ale masivními investicemi, financovanými schodkem. Ztrčáta knsolidační agentury se také nezaplatila ze vzduchu, ale z rozpočtu. Povodně byly také mimořádný výdaj... Naq druhé straně to nebyly pouze tyto výdaje, které způsobily soc.dem. schodky.
Stejně tak dnes celých 200 miliard schodku nejde na účet Topolánkových reforem, ale část je reálně způsobena krizí...
Ale to jsem psal, snažím se vidět věci objektivně a nepodléhat propagandě - ať už oranžové nebo modré...
16. 02. 2010 | 21:38

speci.men napsal(a):

Pane Sobotko. Už Vám nikdo s rozumem nevěří, tak těch trapností nechte. Vy jste dosáhli 100 mld. dluhu v době, kdy česká ekonomika rostla 6% tempem.
Vaše argumentace je úsměvná - připomíná mi chlapa, co skočil z 10. patra a v kažém patře si říkal "Ještě je to dobrý."
Váš bývalý volič.
16. 02. 2010 | 21:42

xx napsal(a):

Michals: vlada Milose Zemana k tomu mozna mela dobre duvody, sama take po dvou letech zacala schodky snizovat. Ale kdyz prisel Sobotka s Grossem a Spidlou, najednou bylo treba zdvojnasobit schodek ???

CKA skoncila az na konci vlady CSSD a dluhy v ni se umorovaly postupne z vynosu privatizace, takze mimo statni rozpocet. Ostatne k tomu byla vubec zalozena, aby se privatizacni prusvihy a vynosy oddelily od statniho rozpoctu.

Na tehle hre s cisly vam prominte mi podstata unika. Kdyz si vlada vypujci 100 miliard, o 100 miliard se i zvysi HDP pro dany rok. Ty penize se v ekonomice postupne dostavaji od prvoprijemcu - tech kterym vlada zaplati temi penezi, az k poslednim kteri ty penize dostanou do ruky. Penize se tim naredi. Najednou je vic penez v ekonomice, ale zatim za ne nebyly vytvorene hodnoty. Ty se vytvareji az dodatecne. Pokud tedy vrhate do ekonomiky neopodstatnene mnozstvi penez kazdy rok, ekonomika je nestaci vstrebat a vytvorit za ne hodnoty a zacnou vam rust ceny ( inflace ). Proti tomu podnika CNB opatreni aby ceny prilis nerostly. Jenomze cili na inflaci vypocitavanou ze spotrebniho kose. V nem ale neni vsechno. Ty dluhove penize vam proste nekde zacnou bobptnat. U nas to byly ceny nemovitosti. Za vlady CSSD zejmena za druhe vlady CSSD vzrostly ceny nemovitosti o 300% - inflace cen nemovitosti 15% rocne. Oficialni inflace kolem 3%. Rust platu nejakych 7% rocne.

Je to ozehave a musi se to delat dobre jinak hrozi problemy. Bohuzel problemy se neprojevuji bezprostredne ale se znacnym zpozdenim a to uz byva u kormidla nejake docela jina vlada napriklad.

V ekonomice plati ze ekonomika ma setrvacnost pomerne velkou. Neni mozne tedy tvrdit, ze CSSD vyzirala za Klause problemy a zaroven tvrdit ze za rust behem vlad socialni demorkacie muze vlada socialni demorkacie a nikoli napriklad Kalsuova reakce na pokles v roce 1997. To je proste blbost jdouci proti ekonomicky zakonum.
16. 02. 2010 | 21:57

Matrix napsal(a):

silně mi socanská výkřiky připomínají povídku od Grossmana

kdy tchoř prohlásí "smrdí to tu a proto se odtud nehnu, dokud ten smrad nevyženu"
16. 02. 2010 | 22:00

krok napsal(a):

neboj Rumcajsi, hlavní cena je nesporně Tvoje:-))..už jen za tu poslední větu, protože Ty si na dávky sáhnout opravdu nenecháš:-))
16. 02. 2010 | 22:01

PatientO.T. napsal(a):

1.návrh předsedy Paroubka ve mně budí dojem, že dotyčný si chce vytvořit alibi pro budoucí šílené kroky, které bude muset učinit v případě svého volebního vítězství.
2.významnou chybou, nikoli tohoto návrhu, nýbrž pana Paroubka, je skutečnost, že jeho slovu dnes už nevěří naprosto nikdo.
3.nebude-li dohoda o směřování rozpočtu obsahovat sankce, je zcela zbytečná. Sankce nemusí být nijak drakonické, stačilo by např. kdyby ten, kdo dohodu poruší, musel vystoupit v TV a pronést třeba: "Jsem malý tlustý populista, který nasliboval kdekomu kdeco jen proto, aby se stal premiérem. Omlouvám se proto všem podvedeným a odcházím z čela své strany a pokusím se napravit své chyby jako president ČR."
:-)
16. 02. 2010 | 22:12

Karl von Bahnhof napsal(a):

Pane Sobotko, vy jste vskutku ekonomický génius. Jen jste zapoměl dodat, že uplácet voliče x-tými důchody a y-tými sociálními dávkami, stejně jako malé domů do sockasy budete realizovat ze zisků ČEZ.
Navrhuji proto neztrácet čas a celý státní rozpočet vytvořit ze zisků ČEZ. O tom se v Řecku nikomu ani nezdálo ! :-)))
16. 02. 2010 | 22:32

JC napsal(a):

Ty 4 artikuly jsou prázdné jak Paroubkova kedlubna, křivé jak Bohušova huba a vychcané jak všichni socani dokupy.
16. 02. 2010 | 22:33

Pípa napsal(a):

Štěpán,
bravo.
16. 02. 2010 | 22:49

petrof napsal(a):

Otík Dluhoslav Laffer Sobotků to zase zvojtil....!!!
Zapomněl dodat, že ty 4 artikuly sepsal sám s Jyrkou, protože ti další z "ekonomických expertů" ČSSD nebyli jaksi k mání......
Šílenec s titulem (Havel) je v Bruselu, s Mládkem se rozhádali a guru Walter Komárek už vše pozoruje jen z povzdálí!!!!
Taky ten materiál na to vypadá.......
16. 02. 2010 | 22:53

JC napsal(a):

Štěpán co seděl vedle Bohuša v hodinách ekonomie na právnické fakultě.
Drahý "ekonome" to byste měl publikovat někde v zahraniční odborné literatuře, že 13,14, 15 a 16 dúchody zachrání svět a vytáhnou ho z krize. to je fakt na Nobelovku.
P.S.
Řebíčka do toho netahejte, až bude blogovat tak ho určitě propereme.
16. 02. 2010 | 23:03

mb napsal(a):

husita paroubek s botičkami od diora či kýho čerta, bratři a sestry by ho hnali a k tomu ještě kmotr kmotr Benda ...

panenko Mariá, ty to vidíš ...
16. 02. 2010 | 23:22

stále rebel napsal(a):

Pro Štěpána.
Ale co prožerou děti nebo důchodci nemohou modří rozkrást a to je sere. Řebíček nebo Dalík jim nevadí, ba naopak, to jsou jejich vzory.
16. 02. 2010 | 23:53

xx napsal(a):

Koukam ze podle Stepana kdo nemluvi jako propagacni letak CSSD, musi nutne hned bojovat za ODS nebo Top09.

Ze by to byl agitator roty?

Snuska je to pekna, myslim ze Rumcajsuv finish je tu. Semlel to vsecko pekne do jedno prispevku, Daliky, Topolanky, vrahy z wallstreetu, a jeste se nominoval pro jistotu do stredni tridy, aby snad nevzniklo podezreni ze to pise nejakej pablb od lopaty.

:-D
17. 02. 2010 | 00:40

StandaT napsal(a):

ha ha ha hi hi hi

P.S. Dokud Paroubek nedá záruky, že pro tentokrát udělá výjimku a tuto dohodu dodrží, pak nevidím důvod proč by vás měl někdo brát vážně.
17. 02. 2010 | 00:57

Honza999 napsal(a):

hoven

1) Sobotka nebyl jediný, kdo odpouštěl daně. Krom toho vlastně ty daně ani neodpouštěl Sobotka. Prostě je u nás takový zákon, že na žádost podnikatele se mu za jistých podmínek ty daně prominou. Paroubkův kamarád nebyl jediný, komu ty daně byly odpuštěny, byly (a jsou i za dnešních ministrů) každoročně odpouštěny stovkám podnikatelů, kupodivu i Paroubkovým nepřátelům. Prostě se dá na MF žádost a odůvodní se. Příslušný odbor MF žádost posoudí a jsou-li splněny podmínky, žádosti vyhoví. Ministr nakonec JEN PODEPÍŠE.
2) Banky, které byly prodány za 1,- Kč, byly banky, které měly hodnotu 1,- Kč (poté, co do nich stát muse nalít miliardy, aby vykompenzoval jejich do té doby ZÁPORNOU hodnotu).
3) Za to, že byly prodány byty OKD, nese vinu vláda, která Státní podnik OKD transformovala na OKD a.s. Stalo se tak v roce 1990! Místo toho, aby byly byty bezúplatně převedeny do obecního majetku, jako se to dělalo jinde při transformaci podniků na a.s. (tedy, že dříve podnikové byty připadly obci a do vznikající a.s. byl převeden pouze zbylý majetek firmy - výrobní budovy, stroje a know-how) předala vláda (či parlament?) v roce 1990 do majetku nově vzniklé OKD a.s. kompletně veškerý majetek Státního podniku OKD. Další zákony pak znemožňovaly před prodejem OKD a.s. tento majetek (byty) z ní vyjmout. OKD a.s. buď musela být prodána "nastojato", nebo prodána být nemohla. Prodejní smlouva proto obsahovala body, podle kterých byl nový majitel povinen provozovat byty na neziskovém principu a nesměl je prodat třetí straně, aniž je předtím nabídl k prodeji nájemníkům za cenu, za kterou je sám od státu nabyl (tedy v průměru něco kolem 40k za kus). Jediná chyba smlouvy o prodeji byla, že neobsahovala sankci za nesplnění těchto bodů. Za to ale neodpovídal ministr, ale právníci ministerstva, kteří tuto smlouvu sepisovali. Nabyvatelé OKD a.s. pak v nedávné minulosti "v rámci restrukturalizace" OKD a.s. rozdělili na několik společností a nově vzniklá RPG Industries, pod kterou byty "spadly" prohlásila, že se původní smlouvou mezi státem a nabyvatelem OKD a.s. necítí vázána..
17. 02. 2010 | 04:06

Rumcajs napsal(a):

Dovolil bych si vyhlásit vítěze:

Štěpán.

Ostatním kandidátům bych popřál mnoho úspěchů a zdraví. Poctivě jste se hoši snažili,ale přeci jenom, Štěpána je opravdu těžké trumfnout.
17. 02. 2010 | 06:56

Ládik napsal(a):

Štěpáne,
to je příjmení?
17. 02. 2010 | 07:14

občan napsal(a):

Pane Sobotko, to co nabízíte je podvod!!! Pokud by bylo ve vašem návrhu, že nezvednete výdaje nad schálený rozpočet, ať se vyvíjí ekonomika jakkoli výborně, stálo by to za úvahu. Ale Vy mluvíte jen o schodku. Takže všechna zlepšení ekonomiky jste připraveni zase "prožrat" a to je to, co je úsměvné pro mne. Vy nemluvíte o výdajích, ale o schodku a to je tedy opravdu velmi špatně a tím také lžete lidem, že jste strana, co chce "spořit".
Ale u takového počtáře, jako jste Vy, který zatínal sekyru i při 4 - 6 % růstu ekonomiky to normálně uvažujícího člověka nepřekvapí.
17. 02. 2010 | 07:32

Standa Novák napsal(a):

Pane Sobotko, neshazujte pana mininistra Janotu, protože se odvážil lidem říci pravdu. Pokud byste za něco stál, přiznal byste odpovědnost ČSSD i vás samotného za nynější žalostný stav české státní kasy.
17. 02. 2010 | 07:32

Reedoc napsal(a):

Pane Sobotko,
asi Vás budu mít rád protože jste mně po ránu opět rozesmál. Pevně věřím, že kdyby před Váma nebyly volby, vůbec by jste se takovou zhovadilostí nezabývali, dál by jste pospávali v lavicích PS a hulákali jeden na druhého za peníze daňových polatníků.
Ptám se Vás na dvě věci :
1) Proč jste, jako neomylný ministr financí, za vlády ČSSD v době ekonomického růstu namísto splácení státního dluhu a vytváření rezerv dál zadlužovali stát?
2) Co jste udělali pro snížení dopadů krize na občany tohoto státu?
Odpověď by byla jednoduchá, starali jste se sami o sebe, stát a jeho občané jsou Vám ukradení ale když jde o peníze, a ty po volbách tečou do partajních kasiček tedy Vám, ta rozdáváte rozumy a oháníte se zájmy občanů a veřejným blahem.
17. 02. 2010 | 07:45

Rumcajs napsal(a):

Návrhy ČSSD na snížení schodku:

1. Progresivní zdanění

2. Zvýšení daní podnikům

3. Odstranění korupce.

Mě, se líbí, jak se ČSSD nebojí říkat nepříjemné věci. Vůbec to Bohouši nezavání populismem. Když vidím tyto opatření, říkám si, jaká je Vaše představa o inteligenci voličů ČSSD. Jestli Vám tohle sežerou, pak by snad volební právo měli dostat i chrousti.

Zcela tam postrádám, jak se ČSSD vypořádá s nárustem výdajů na nezaměstnané, s nárustem na nemocenskou a na zdravotnictví,
s nárustem důchodů a valorizace inflace dané vyšším zdanění podniků .... atd.

Je toho moc Bohouši, co ve svém návrhu zcela opomíjíte. Zcela opomíjíte fakt, že s akcí čisté ruce a myslíme to upřímě jste šli do voleb už několikrát, ale výsledek byl takový, že jste toho nakradli víc jak slavný Alíbaba.
Zcela pomíjíte fakt, že na příjmové stránce jste zajistlil pár miliard, které navíc budou omezovat investiční sílu podniků a na straně druhé navyšujete výdaje o desítky miliard , jako je placení prvních tří dnů nemocenské, zrušení poplatků ve zdravotnictví......
Dále je navyšujete nereformací důchodů a ostatních sociálních dávek, které při stávajícím systému rostou geometrickou řadou.

Zkrátka Bohouši, tohle ti může sežrat jenom idiot.
17. 02. 2010 | 07:45

Michal Macek napsal(a):

rumcajs:

pri cetbe stepanova prispevku se mi vybavil vojin Jasanek z cernych baronu deklamujici basen "Vrazi z Wallstreetu" :)
17. 02. 2010 | 07:48

PatientO.T. napsal(a):

Malá perlička týkající se výše zmiňovaných Pandurů:

http://zpravy.idnes.cz/vyro...
17. 02. 2010 | 07:50

stále rebel napsal(a):

Rozvrat veřejných financí v ČR a možná řešení
http://www.blisty.cz/2009/8...
17. 02. 2010 | 07:52

Olga napsal(a):

Pane Sobotka. Srovnáváte dluh Řecka a Česka. Srovnávejte ovšem i míru růstu. Na zadlužování Česka pracujete cca 20 let. To jste udělali x privatizací a prodejů. Když budete stejně pokračovat, tak kde budeme za 40 let? To už vás nezajímá?
17. 02. 2010 | 07:53

Rumcajs napsal(a):

Michal Macek:

A víte, že mě taky ?
17. 02. 2010 | 07:56

Rumcajs napsal(a):

PatientO.T:

Šéfa protikorupčního oddělení plánuje ČSSD udělat z Grosse. Dále vytvoří parlamentní komisi pro potírání korupce a jejími poradci má být Ivo Svoboda se Snopkovou.

Začíná se blýskat na lepší časy !
17. 02. 2010 | 08:01

KEMA napsal(a):

Hele Sobotka,
vykašli se na ty kecy. Mažeš med kolem huby a po kapsách nosíš všimné z veřejných zakázek (viz Pandury). A neříkej, že jsi si neomočil, to neukecáš. Teď ještě oprášit ideály Zemana ala Čisté ruce a hurá do voleb u Vás s heslem: Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. A naopak.
17. 02. 2010 | 08:16

Pobo napsal(a):

Štěpán napsal(a): ...
16.02.2010 22:46:11

Štěpáne!
Takhle se ožrat, a ještě k tomu v socanslém kroji!?! :-//
17. 02. 2010 | 08:48

Tupelo napsal(a):

@Obcan: Vy vite o nejake strane v CR, ktera na pristi roky pocita s hospodarenim statu bez schodku?

@Stepan, uvedomte si, ze nekteri prislusnici modreho teamu (zvlast ti, kteri svuj tridni boj berou prilis vazne ;)) musi slovo hanba hledat nejspis ve slovniku cizich slov, takze s apelem na slusnost zde moc neporidite. Na druhou stranu tim ale delaji dost pro lepsi vol. vysledek cssd ;)
17. 02. 2010 | 09:09

Mistr XXL napsal(a):

Vidím, že vaše americká poradní agentura nespí.

Prvně to byly plakáty o tom, že ČSSD bojuje proti komunismu, zato je kromě KSČ nejvíce prolezlá bývalými komunisty a

Teď iniciativa na budování imidže zodpovědné strany. Ta je snad ještě více k smíchu než ta předchozí.

Řecko je názorná ukázka, co nás může čekat, pokud pojedeme ve stávajících kolejích. Podíl mandatorních výdajů na rozpočtu roste a je třeba voličům říci, že je to neudržitelné. Kde tedy budete opravdu šetřit, když chcete výdaje a jejich podíl na rozpočtu dále zvyšovat?

Je třeba voličům říci, že již v současné době nebude důchodový účet schopen vytvářet přebytky a že nestačí ani zavedení odchodu do důchodu v 65 letech. Naše generace už má důchod téměř projedený, vy jste se doteď stále tvářili, že je dost času a že stačí maximálně drobné změny.

Jestli chcete předvést, že jste zodpovědní, tak musíte především ukázat vaše řešení těchto rozpočtových problémů místo nadělování předvolebních dárků z kapes našich dětí a místo planých prohlášení ukázat reálně propočtené scénaře, abychom se z toho srabu dostali.

Slibem nazarmoutíš, ale taky nic nevyřešíš. Na sliby vám kašleme, protože s jejich plněním jste na tom stejně jako váš modrý protivník. Takže s těmi si můžete - "víteco".
17. 02. 2010 | 09:19

Radek.R napsal(a):

To je dost. Konečně se našel někdo, kdo předložil jasnou vizi, jak zastavit zadlužování naší země a vysvětlil, že všecho ta prohlášení o bankrotu a zatlučených vchodech do obchodu-viz. Maďarsko (výroky Topolánka) jsou více strašením než reálnou hrozbou. Myslím si, že pokud není ODS úplně tupá, kývne na návrh ČSSD a připojí se k čtyřbodovému návrhu. Bohužel to ale nevypadá. Není se čemu divit, pokud si uvědomíme, že to byla právě Topolánkova vláda a jeho ministr financí Kalousek, který nás ujišťoval, že nás krize mine a pak na konci jejich zúčtovatelného období je výsledek jejich hospodaření - 224 mld. Takže pevně věřím, že volby vyhraje ČSSD, protože ta jediná má jasnou koncepci. Odéesácká VIZE 2010 to rozhodně není.
17. 02. 2010 | 09:32

Reedoc napsal(a):

Radek.R
Chlapče, nebuď naivní! Nevím sice kdy jsi se narodil ale já si od roku 1993 nepamatuju, že by jakákoliv vláda a poslanci udělali něco pro rozvoj a budoucnost tohoto státu! Jediným heslem politiků bylo "Slibem nezarmoutíš" a my jsme jen museli přizpůsobit aktuálnímu stavu.
Kdyby měli politici racionální myšlení, tak už v září 2008 mohli zapomenout na stranické teze a začít spolupracovat na opatřeních které by postupně připravili státní kasu na současný stav. Říkám KDYBY.
Pak jsme nemuseli číst tyto 4 bláboly, které jsou jen předvolebním výkřikem z nočního výpitku v bordelu.
17. 02. 2010 | 09:55

Michals napsal(a):

...k pochopení vztahů mezi současnými a bývalými ministry financí je dobré vědět, že ministr Janota vpodstatě sestavoval všechny státní rozpočty v 80. a 90. letech. Stejně tak všechny rozpočty v letech vlády ČSSD. Vyhodil ho až ministr za ODS Vlastimil Tlustý, a to ne kvůli špatnému sestavování rozpočtu, ale protože tehdy odmítl lhát o dluzích za vlád ČSSD.
Co se dnes změnilo? Janota se stal ministrem za ODS a přičichl k politice, proto používá stejné mluvy jako politici... dnes už by ho Tlustý nevyhodil...
17. 02. 2010 | 09:57

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů ("dement", "blbe", "jdi do prdele" apod.), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
17. 02. 2010 | 10:38

Občan napsal(a):

Zajímavý by byl jejich návrh ve chvíli, kdy by se oni samizavázali k osobní finanční odpovědnosti za "sliby" a rozpočtovou kázeň ( ostatně to chtěla ODS a CSSD jim to neschválila). Takže opět jen předvolební "tahák" pro stoupence oranžových.
17. 02. 2010 | 10:48

občan napsal(a):

to TUPETO:
Nevím o žádné straně, ale nepřesně čtete. Nepsal jsem o to, že nikdo neudělá schodek, psal jsem o tom, že slovo "schodek" je alfou a omegou návrhu ČSSD a že by bylo mnohem správnější nejít přes schválené výdaje. Což evidentně ČSSD chce již svými současnými návrhy s tím, že je pokryje vyšší než předpokládaný růst HDP(hlavně, že se dodrží schodek-což je zhovadilost). A to jsem označil za "prožrání" penez.
17. 02. 2010 | 11:21

bača napsal(a):

To Rumcajs -příspěvek 16.2.19:31:29 "To je jako když se fašista zaváže k rasové snášenlivosti." Rumcajs svého času napsal příspěvek, že by se měli levouni vyhnat na Sibiř.Ne jinak je tomu u Pocestného -15.1.10: 60% populu se hodí leda ke kompostování. Nemá pravdu Kluk 11.1.10 "ODS by nejraději zpět do feudalismu-kastují obyvatelstvo a nadřazují se jako Hitler nadřazoval arijskou rasu.Rumcajsi a Pocestný dopustili jste se trestného činu. Je to trestný čin hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob /zákon č.40/2009 Sb./.Divím se, že ti levouni, kteří mají dost právníků, nedali na vás trestní oznámení. Máte asi štěstí,že z nich nikdo ty vaše příspěvky nečte.
17. 02. 2010 | 12:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Čtyři pražské artikuly (přepis rozhovoru, který jsem včera vyslechl v kupé vlaku, který stál včera na čtvrté koleji smíchovského nádraží)
Artikul číslo 1
Defenestrace se odehraje takto : Zastupitelé ODS se odebéřou do 4. patra, zastupitelé za ČSSD zůstanou v patře
třetím. Nejdříve budou defenestrováni zastupitelé ČSSD a to proto,aby byl srovnán hendikep daný výškovým rozdílem,
neb zastupitelé ODS budou sice padat z větší výšky, jejich dopad však bude měkčí díky zastupitelům ČSSD, vyhozenými
dříve.
Artikul číslo 2
Z 3. a 4. patra mohou být před samotným aktem propuštěni pouze ti, kteří si kleknou, odříkají zpaměti otčenáš a
zdrávas, konvertují k zoroastrismu a udají alespoń dva své spolustraníky. Poté budou odvedeni do 5. patra.
Artikul číslo 3
Primátor Prahy, jeho náměstek pro informatiku a vedoucí odboru pro styk s taxikáři budou odvedeni do sklepa a podrobeni zde právu útrpnému. Pro případ, že by během mučení chtěli očernit některého ze svých politických oponentů či pomlouvat nějakého investigativního novináře, budou mít po celou dobu roubík v ústech. Nepřiznají-li se ani po čtvrtém stupni tortury, bude jim z
úst vytáhnut roubík a budou odvedeni do 6. patra.
Artikul číslo 4
Defenestrační výbor se poté odebéře do 5. a 6. patra a bude pokračovat ve své činnosti. Poté zaplatí firmě zabývající
se identifikací ostatků a vyhlásí v Praze vyjímečný stav. V hospodě U Tygra se pak sejde předseda defenestračního
výboru(já) s ředitelem firmy Haguess a domluví se na tom, co a jak dál.
17. 02. 2010 | 13:15

osan napsal(a):

Proč nevěřím Vašim slibům pane Sobotko? Proč si říkám, že je to vše jen oblbování blbých? Buďte statečný a řekněte, deficit i dluh je průšvih a musí se řešit. A hlavně neměňte své názory jako ponožky...
17. 02. 2010 | 14:12

Michals napsal(a):

Osan: "deficit je průšvih a musí se řešit", řekli Topolánek s Kalouskem a snížili příjmy státu :)
17. 02. 2010 | 14:55

osan napsal(a):

to Michals - Nevím pane co máte na mysli pod pojmem příjmy státu.. Na daních se však rok od roku vybírá víc vlivem růstu mezd ,obratů firem a inflace. Raději se bavím o principech než o jménech a nesnáším hloupé předvolební lákavé chytáky, ať už je pronáší kdokoli. Ale to už se opakuju. Pokud máte dojem že dluhy jsou v pohodě a že je na tom spousta zemí hůř než my, nuže volte toho kdo slíbí víc.
17. 02. 2010 | 15:18

občan napsal(a):

To Michals:
Stát nemá žádné příjmy!! "Stát" jsou především úředníci a politici, kteří nebudou mít nikdy dost na své rozhazování a uplácení sama sebe a voličů. Daně a poplatky jsou peníze, které si jednotlivé politické strany a jejich úředníci prosadí, že s nimi chtějí v "hávu státu moudře" hospodařit. Část jich je vynaložena bohulibě - potřebným (zdravotnictví, soc. služby, důchody, nutná obrana a pořádek, možná komunikace a něco drobnějšího).A dost velká část jich je vynaložena zbytečně - pohodlí úředníků (limuzíny, rychlá obměna výp. techniky a nábytku a jiné zhovadilosti), nepřehledné podpory a soc. dávky i lidem, kteří je nepotřebují a dokonce je to tak špatné, že ani v době kalamit nemůže pracák (potažmo "stát")vyslat nezaměstnané (přesto, že na pracáku jsou vlastně jeho "zaměstnanci")na pomoc, aby si aspoň část těch dávek odpracovali (i kdyby se jim o tento čas měla třeba prodloužit podpora).
Takže deficit se musí řešit na obou stranách. Ne jen zvedat daně a poplatky jak chce ČSSD a v této době asi nejdou ani snižovat daně. Ale ani jedna strana nemluví o konkrétních úsporách(nějaké auditi a pod jsou ve státní správě vždy k smích - kolik jich bylo již vyhlášeno a...nic :-)
17. 02. 2010 | 15:32

Štěpán napsal(a):

TencoKyda hnuj..

Hustý:)

Dík za dnešní první smích:)
17. 02. 2010 | 15:42

Rumcajs napsal(a):

Bačo, máš to spočítaný !

Ty půjdeš první a bos.
17. 02. 2010 | 15:55

xx napsal(a):

Pocet uredniku konstantne roste a s kazdou dalsi reformou se zjistuje, ze uspory nejsou mozne a naopak je treba najmout jeste vice uredniku aby ti stavajici nebyli pretizeni. A oni pretizeni skutecne jsou, tedy nekteri ale opravdu jsou. Na nekterych uradech se pracuje prescas a ti lide ze sebe vydavaji skutecne maximum.

Bohuzel velka cast te namahave prace je vyzadovana pouze urady samotnymi a jejich neexistenci by prace zanikla a nikdo jiny by jeji vysledky nepostradal.

Cast te cinnosti pak urady prenaseji i na podniky, ktere museji vyplnovat stohy papiru a investovat do toho furu casu a penez, aby nasledne pak urednici padali na hubu pri jejich zpracovavani a ukladani do archivu.

Samozrejme ze za to muze jedine legislativni smrst. To zakony vyzaduji urednickou cinnost. A nektere zakony si vynucuji obcane. Napriklad vetsina ovcanu vola po prisnejsich regulacich trhu, po prisnejsim dohledu nad podniky, po vetsi ochrane prav, po vesti bezpecnosti na silnicich a td. Politici pak ve snaze se temto ovcanum zavdecit chrli novely zakonu a nove zakony. Ty zakony stanovuji pravidla a jejich dodrzovani musi nekdo kontrolovat, jinak nemaji smysl. No a kdo kontroluje, kdo vyrizuje sankce ? No prece urady ! Kruh je uzavren. A tu najednou ovcan zjisti ze to stoji prilis a nezbyva na jeho potreby a zacne nadavat na co ? Na sebe ne, ze byl hlupak pozadoval nesmyslne vysokou byrokracii. Nadava na politiky, na uredniky, na modre straky a ja nevim na koho jeste. Jenom nedej boze na sebe neda dopustit.

To vsichni ovcane hykali blahem jak se to u nas zlepsi prijetim Evropske legislativy, jak to tu konecne vezme poradek az budem mit zakony prevzate z vyspelych zemi. Nyni je sladenost naseho prave s Evropskym na velmi vysokem procentu a pritom v realu je to cim dal horsi. Kde jsou ti vykladaci devadesatych let, kteri tvrdili ze kdybychom meli tehdy lepsi legislativni ramec, zlodejiny by se nestaly, ze kdybychom prejali legislativu z vyspele ciziny, bylo by vsechno razem lepsi, barevnejsi a vonavejsi ? Legislativu z ciziny mame jiz par let a krade porad stejne, nebo mozna vic a korupce je rok od roku horsi.

Tak kde jsou ti zvanilove, doufam ze se stydi a jsou zalezli v kanalech. Ale asi ne, tihle lide maji drze celo a s klidem budou ty svoje bludy tvrdit dal donekonecna. Jen doufam ze jim na to uz ostatni tolik nenaleti, kdyz v praxi muzeme sledovat ze to co rikaji tak docela nefunguje jak se nam snazi namluvit.

Ach jo.
17. 02. 2010 | 17:06

SuP napsal(a):

Hlava XXII -
Teda Voni sou hlava!...
píšete: ..."Kdy si konečně pravicový volič uvědomí, že jejich doba již dávno pominula, tak jako kdysi dinosaurům...
V tomto směru nejsem žádný optimista, neboť jejich mlaskání po penězích přehluší sociálně-evoluční vývoj, kterému nelze zabránit a je nevyhnutelný...."

Tak za prvé. Dinosauři vymřeli VŠICHNI, protože se změnily vnější podmínky. Tedy nevymřeli jen modrý, ale i červený a oranžový.
Za druhé. Mlaskání po penězích je dedičnou výsadou sociálně potřebných. Myslí si, že kdyby měli peníze, tak nebudou chudý. Tak zvaný pravicový volič po penězích mlaskat nepotřebuje, protože je má .......
Za třetí. Sobotka spráskal artikuly, Paroubek je přečetl do televize. Nic to nemění na faktu, že kdo si myslí, že velikost schodku státního rozpočtu je odvislá od dohod politických stran, je u mě vůl a ještě k tomu naivní vůl. Už abyste si ty volby vyhráli. To teprv bude vývoj a evoluce.
17. 02. 2010 | 17:20

SuP napsal(a):

Mimochodem, včera vyvěsil Macek dobrou úvahu od nějakého známého. Nedá mi to, abych Vás s ní neseznámil. Tady to je:
..." 1) Drogový dealer zpočátku rozdává dávky zdarma, a tím si vytváří klientelu závislých lidí. Stejně se chová i ČSSD. Zadarmo rozdává dávky: zvýšená mateřská, výplata nemocenské zaměstnavatelem, 13. a 14. důchody, zajištěné minimální platy, podpora v nezaměstnanosti, sociální dávky, vizi 100000 pracovních míst... Dávky neustále zvyšuje, aby i závislost se zvyšovala.
2) Dealer si vytváří neustále rostoucí skupinu závislých lidí, kteří pak pro svou denní dávku udělají cokoliv. ČSSD si svými dávkami vytváří voličskou skupinu lidí, zcela závislých na státu, vedeném pouze Velkým Vůdcem Paroubkem.
3) Drogový dealer ví, že ze získané závislosti již není cesta zpět. ČSSD ví, že získaní voliči již nikdy nebudou volit nikoho jiného, protože nikdo jim již něco podobného neslíbí, spíše je o tyto dávky připraví nebo jim přísun ztíží.
4) Léčba závislých je velmi bolestná a nesnadná, recidiva je velmi častá. Pro závislé je pohodlnější závislým zůstat.
Z hustoty billboardů po městech a vesničkách ústeckého kraje vidím, že ČSSD udělá naprosté maximum, aby skupina závisláků v blížících se volbách s konečnou platností a na věčné časy zcela převálcovala skupinu ostatních občanů, kteří závislí nejsou a nechtějí být. Dealer by za podobnou snahu byl pravděpodobně stíhán a odsouzen, vytváření závislosti občanů na přerozdělování dávek bohužel prozatím trestné není, a po těchto volbách již nikdy nebude...."
Dekuji za pozornost.
17. 02. 2010 | 17:25

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Napsal jsi to dobře. Podobně to probíhá v Řecku. Stát bytní, přerozděluje, až z velké části společnosti vytvoří závisláky.

Cesta zpět je velice obtížná, ne-li nemožná.Počítám, že v Řecku se to bude mydlit.
17. 02. 2010 | 17:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Mršina ? Nikde, co ?
Tak si nějakou vyrobím. Ach, ta nesnesitelná lehkost bytí !
P.S. Za všechny závislé důchodce, invalidy, nezaměstnané, ženy na mateřské etc. hloupý samurajský synek Tencokida.
P.S. 1) Sup má holou hlavu, že ? Kterýpak z těch dvou jste, ten větší, nebo ten menší?
(Vyhražuji si, aby někdo vytvářel nesmyslné paralely s Julínkem a Cikrtem, měl jsem na mysli opeřence jiného rodu !)
17. 02. 2010 | 17:59

mirda-nesocan napsal(a):

Naprosto souhlasím se "supem".
je mě 64 roků penze 8300,ale za 30 kč na poplatkách a 2500 třináctého důchodu se koupit nenechám!!!
pan kolovrátek lže jak "ústa" otevře má jediné plus a to že konkurenta nepustí ke slovu.Je otázka zda plus asi pro ty jednoduší ano.
17. 02. 2010 | 18:36

xx napsal(a):

Tencokida Hnuj: to je prave ten problem, ze ta obrovska horda zavislych na statnim prerozdelovani uz zdaleka neni jen duchodci, nemocni, nezamestnani a zeny na materske. Jsou to take statisice statnich zamestnancu od policistu az po uredniky. A tahle skupina se rozrusta.

Uvedomme si ze zamestnanci statu neprinaseji do rozpoctu zadne penize. Naopak je odcerpavaji. Nekteri zamestnanci statu jsou nepostradatelni, jini uz mene a nekteri dokonce zbytecni.

CSSD ale systematicky pracuje na tom aby cela tahle masa lidi byla co mozna nejvetsi, protoze volicska zakladna CSSD sestava predevsim ze statnich zamestnancu a zamestnancu polostatnich podniku nebo statem jinak dotovanych firem, jako napriklad Ceske Drahy. To jsou lide kteri sice nejsou na vyplatni listine statniho rozpoctu, ale stani rozpocet je vyznamne dotuje, CD 4 miliardy rocne. Tito zamestnanci nebudou volit nikoho, kdo by jim tu dotaci a tudiz i jejich plat chtel sebrat. Tyto lidi nezajima ze CD pracuji neefektivne, trpi prezamestnanosti a neuveritelnym plytvanim. Jim je jedno ze na jejich platy musi zbytek zamestnancu vydelavat. Hlavne ze oni maji praci. Ze v ostatnich firmach zvysuji produktivitu, propousti treba i kvuli zvyseni dani aby bylo na platy pro lidi v CD, to odborare nezajima.

jsou to sobecti lide, kteri mysli jen na svoji prkenici a ostatni at treba vykrvaci, hlavne ze oni mohou jit na pivo.

Jo levice a empatie - zlaty voci.
17. 02. 2010 | 18:37

SuP napsal(a):

Tencokida Hnuj -
Tak tenhle příspěvek je už na mě příliš intelektuální.
Stačí prostě říct já tomu nerozumím.
17. 02. 2010 | 18:40

kozoroh napsal(a):

SuP.
Je to tydýt, vyskytující se všude.Bude-li tento náhodou zastupovat VV v parlamentu, bude jeho hlavní činností na každém zákonu nadělat alespoň tři další uzly.
17. 02. 2010 | 18:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP apod.
Ano, systém přivedli na pokraj kolapsu důchodci, ženy na mateřské, nezaměstnaní, nemocní, slepí, hluší, mrzáci, kojenci v inkubátoru a sám už nevím kdoví jaká další havěť. A jejich podvratnou činností utrpěli a trpí nejvíc Kožení, Železní,Kalouskové, Vesecké, Čunkové, Krejčířové, Bakalové, Koláčkové, Dybové, Snopkové, Romanové, Dalíci etc.
Je to již intelektuálně únosné i pro opeřence klovajícímu mršiny ?
17. 02. 2010 | 19:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Typické pro primitiva. Dehonestace protivníka místo argumentů. Ale alespoň je Váš příspěvek krátký, což oceňuji. Kybernetický prostor je čím dál tím víc stísněnější.
P.S. Volím VV. Uvidíme.(Jestli ale pan John tak do 3 týdnů nezruší bobříka mlčení na svém blogu, budu opět volit
6 medvědů s Cibulkou či jak se ta strana s příšerně dlouhým názvem a mě blízkým programem jmenuje)
/This style of bashing is absolutely legall and is fully accepted by FBI and CIA/
17. 02. 2010 | 19:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

xx
Vy jste to řekl. Také se domnívám, že je princip solidarity v tomto státě poněkud pokřiven. Ba někdy je to solidarita přímo škodlivá. Ale proboha rozlišujme ! To SuPovo přirovnání - viz bod 1) je hnědou demagogií nejhoršího kalibru. A je jedno, že on to "pouze" šíří "od nějakého známého".
Já sám jsem zajištěn (Tencokida nyní odchází k dřevěným futrům a klepe na ně), ale nikdy bych se nesnížil k tomu, abych zpochybňoval, že existují jednotlivci o které se společnost postarat musí. Jinak to není společnost , ale smečka. (Dingové a vlci prominou, vím, že se o slabé také starají, aspoň jimolížou rány, když nic jiného).
V tomto kontextu jeví se mi rozhádaná obec, rozdělená na modré a oranžové poněkud vulgární, přitroublá a nahrávající právě těm, o kterých mluvíte Vy plus asociálové z jiných stran. Howgh.
17. 02. 2010 | 19:36

kozoroh napsal(a):

Tencokida hnuj.
Jsem rád, že jste se poznal.A je mi velmi líto, že psycholigii jsem měl možnost poznávat jen 4 sem. Určitě bych byl schopen preciznější diagnózy, než je tato: Hyperaktivní tydýt.
17. 02. 2010 | 20:04

xx napsal(a):

Tencokida Hnuj: ja myslim ze to vidite prilis cerne. Medialni obraz ktery vytvareji drahe volebni agentury CSSD a ODS je fikce. Nekteri blahovci tomu podlehaji, ale rozumny clovek vi ze to je jen divadylko.

Osobne nevim o nikom ( krome levice ktera to podsouva pravici ve snaze postrasit a vydirat volice ), kdo by zpochybnoval ulohu spolecnosti v socialni oblasti. Nas socialni system, jakkoli je dneska rozvrtany neumetely, pocinaje Skromachem a konce Necasem, je porad jeste velmi slusny. Mira chudoby to jasne prokazuje.

Jakekoli rozsirovani je mozne, ale jen za predpokladu ze na to vydelame. Jiny scenar je pouze niceni socialniho systemu do budoucna. Sledujte velmi pozorne co se bude dit v Madarsku a Recku se socialnimi systemy na dluh. A tamni politici budou jenom prihlizet, protoze uz nemaji za co rozhodovat.

Zit na dluh je proste neospravedlnitelne jakymikoli socialnimy bohulibostmi, PRAVE PROTO ze nasledny pad na drzku odnesou nejvice prave ti nejchudsi a nejslabsi a pri padu uz neni boha ktery by nad nimi udrzel ochrannou ruku. Bohuzel si to ti chudi a slabi neuvedomuji, dokud tou drzkou v zemi neryji jako prvni.

Existuje jedno osklive, ale setsakra pravdive porekadlo: nastanou casy kdy tlusti budou hubeni a hubeni studeni. Takhle to chodi od nepameti a keci o modelni spolecnosti a udrzitelne socialni spravedlnosti jsou jen chimera.

Vsichni chudi, to neplati jen o statni kase, si musi rozmyslet jestli jim to stoji za to dneska chvili cumet na novou telku a zitra zmoulat kurku na ulici s exekutorem v jejich byte.
17. 02. 2010 | 20:04

SuP napsal(a):

kozoroh -
Není třeba se obávat, že VV se dostanou do parlamentu. Jen pár blouznivců jim zajistí docela dobrý finanční příspěvek na další 4-letý opruz.
17. 02. 2010 | 20:36

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem tři hrubě urážlivé texty ("duševní póvl", cosi o zavádění lágrů apod.), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou výměnu názorů.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
17. 02. 2010 | 20:59

kozoroh napsal(a):

SuP.
I Mesiáši musí být z něčeho živi.Akorát mně sere, že se mi v kapse objeví další ruka.Proč já, jako prdůch, mám platit dalšího darmožrouta? Ten světlonoš, co zde zanáší hnojem, je trapný, jak sáňky v létě.
17. 02. 2010 | 21:07

cenzurajezakladnicestaktotalite napsal(a):

ZdenekMihalco:

to jste chlape úplně mimo?

proč mažete to že má někdo názor, že by lidi kteří tu diskutují měli místo diskutování o výhodách socialismu či kapitalismu..modré či rudé politice...jít raději něco dělat?

Tomu se říká cenzura:) do lágru s Váma:)
17. 02. 2010 | 22:02

Milada Střítezská napsal(a):

„Za tento názor patří politikovi Bohuslavu Sobotkovi palec nahoru (nebo palec dolů). Hlasovat můžete zde:
http://www.zmenpolitiku.cz/...

Změň politiku
18. 02. 2010 | 08:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP a kozoroh
Vážení. Ještě , že "diskutujeme" pouze prostřednictvím chatu. Jinak bych asi nestačil větrat.
P.S. Přeji Vám mnoho úspěchů při šíření Vašich modrohnědých agitek. Věřte, že zrovna Vy dva ale svým idolům konáte medvědí službu.
Zkuste se nad tím zamyslet, do voleb zbývají ještě 3 měsíce. Nebo se obraťte na své kolegy z čeledníku, více hlav - více rozumu.
------------------------------------------
Volím VV. Uvidíme.(Jestli ale pan John tak do 3 týdnů nezruší bobříka mlčení na svém blogu, budu opět volit 6 medvědů s Cibulkou či jak se ta strana s příšerně dlouhým názvem a mě blízkým programem jmenuje)
/This style of bashing is absolutely legall and is fully accepted by FBI and CIA/
18. 02. 2010 | 12:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

xx
Díky za exkurs do makroekonomiky. Opravdu jsem netušil, že na útratu si musím vydělat.
Začnu se tím nyní řídit, možná to jednou dotáhnu až na člena SuPova a kozorohova čeledníku.
Rozkrádání a vyjídání v malém a velkém. Neboli soudní proces Gabo Olah vs Kvapil.
P.S. Na kterou stranu si stoupnete ? Definitivní howgh. (Marnost nad marnost, vše je jenom marnost, nic než marnost)
18. 02. 2010 | 12:30

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 10:57

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 16:58

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy