Česká republika není a nebude rozpočtovým „Řeckem“

19. 02. 2010 | 09:00
Přečteno 9326 krát
V posledním měsíci je oblíbeným hitem ODS, ale také ministra financí Eduarda Janoty opakované veřejné varování před možností, následovat v dohledné době řecký rozpočtový příklad. Vytvořila se poměrně úspěšná mediální zkratka, jejímž cílem je vnutit české veřejnosti pocit, že nás smutný řecký osud nemine ( zejména pak, pokud nevyhraje volby ODS :):)

Srovnání situace ČR s Řeckem není adekvátní, jak pokud jde o trendy vývoje veřejných rozpočtů, tak o celkový aktuální podíl veřejného dluhu na HDP. Je to stejně nepřesné, jako přirovnávat k Řecku Slovensko, Polsko, Irsko nebo třeba Rakousko.

Celkový veřejný dluh bude v Řecku na konci letošního roku 120% tamního HDP, Česká republika vykáže s vysokou pravděpodobností celkové zadlužení 40% HDP. Tedy nižší než Rakousko a Polsko a podobné jako Slovensko. V těchto zemích, jejichž celková zadluženost se řecké situaci dlouhodobě blíží o něco více než ČR žádná podobná hysterie „ Řecko nadohled“ neprobíhá.

Ano, v Evropě existují země, které lze z pohledu celkové výše dluhu s Řeckem porovnávat. Patří mezi ně nejzadluženější země EU –Itálie a také Belgie, Maďarsko a Portugalsko. V žádném případě ne Česká republika. Rozdílné bylo také tempo zadlužování v posledních letech, zatímco roční deficity veřejných rozpočtů se v ČR v letech 2004 až 2008 držely kolem a pod 3% HDP, řecké roční schodky se pohybovaly v průměru na 7% HDP. Řecko trvale překročovalo obě rozpočtová kritéria, důležitá pro členství v eurozóně – celkový dluh i roční schodek. Navíc bylo opakovaně odhaleno špatné účetnictví, které krylo skutečnou ( vyšší) úroveň deficitu. To dále snížilo věrohodnost Řecka jak v očích zemí EU, tak investorů. V ČR se nic takového jako zkreslování údajů pro EK nedělo.

Pan ministr Janota by proto neměl naši zemi tak často veřejně srovnávat s Řeckem. Zhoršuje to vnímání našeho státu v očích analytiků ratingových agentur, Evropské komise, zahraničních investorů i zájemců o naše státní dluhopisy. Vyvolávání paniky ( např. ve stylu – nebude na důchody) také zbytečně dále ochromuje spotřebu tuzemských domácností.

Česká republika potřebuje změnit trend vývoje veřejných rozpočtů, poznamenaný poklesem ekonomiky v roce 2009 a chybným snižováním některých daní po roce 2008. Je důležité dodržet konvergenční plán redukce schodků tak, jak ho předložila Fischerova vláda. O konkrétních nástrojích fiskální konsolidace rozhodnou přirozeně volby, je ale klíčové, aby se ke snížení deficitu pod 3% přihlásily obě hlavní politické strany ( jedna z nich totiž volby vyhraje). Příští vláda ale současně nesmí přehnat rozpočtovou restrikci tak, aby poškodila reálnou ekonomiku. Její růst je zatím velmi nejistý. Deficit je nutno snižovat postupně, v horizontu několika let tak, aby poklesl pod 3% HDP nejpozději v roce 2013.

K tomu potřebujeme konkrétní plán úspor a zvýšení příjmů státu. Nepravdivé srovnávání s řeckým rozpočtovým problémem je možná dobrý nástroj stranické propagandy, ale ničemu dobrému jinak nepomůže.

Mimochodem, v letech 2000-2004 vládla v Řecku levice, od roku 2004 do roku 2009 pak pravicová Nová demokracie. V roce 2004 byl řecký veřejný dluh na úrovni 98,6 % HDP, v roce 2008 99,2% HDP. Řecko také v minulých letech snižovalo daně ( DPPO postupně z 25 na 20% a dvě sazby daně z příjmů fyzických osob poklesly z 29%/39% na 25%/35%. Mezní sazba této daně ( pro příjmy nad 75 tisíc euro ročně) zůstala i za pravicové vlády na 40%.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Olga napsal(a):

Pane Sobotka, obdivuji váš úsměv. Věřím však více ODS. Vidí věc reálněji. Vy jste buď velký optimista, a nebo si děláte z lidí legraci. Jen aby vás volili.
19. 02. 2010 | 09:10

Lojza napsal(a):

Bez ohledu na to, jsetli jste, nebo nejste vyštudovaný ekonom, máte pravdu. Uvádíte fakta a ne propagandu.
19. 02. 2010 | 09:12

cooolna napsal(a):

Pan Sobotka má zcela zjevně švandu úplně ze všeho. Tedy i z průšvihů Řecka a ze zoufalého stavu českých státních financí.
19. 02. 2010 | 09:15

badatel napsal(a):

to Olga,
vážená, taky bych možná věříl v úspěšnou pravici. Ale věřit bankrotáři může pouze ....
Sobotka také nemá patent na rozum, ale ty sociální kroky alespoň zmírní utrpení těch bědných, na kterých se hoeních deset tisic nabalilo, že ano.
19. 02. 2010 | 09:15

petr m napsal(a):

Souhlasím s panem Sobotou (nebo kýmkoliv kdo mu to psal), nicméně je třeba i říci, že některé ze jměnovaných zemí za sebou mají docela slušné reformy.

To že máme na nohou uvázané okovy například deficitního financování důchodů, je obrovské riziko.

A je jasné, že za vlády ČSSD se reforma veřejných financí prostě konat nebude.
19. 02. 2010 | 09:16

,matů napsal(a):

Tak do něj,má sice pravdu,ale už ze zásady kritizujte.Co nestihnete dnes,po volbach,nedoženete.Máte slovo,řekla by pi.Jílkova.
19. 02. 2010 | 09:17

Rumcajs napsal(a):

ČSSD jsou komedianti. Mluví o dodržování konvergenčního programu předloženého Fischerovou vládou a přitom v reálu ho cupujou na kousky. A ještě si k tomu dávaj svazácké závazky o rozpočtové kázni.

Sobotka, jedou do lázní !
19. 02. 2010 | 09:17

Honza napsal(a):

to badatel
Možná zmírní utrpení těch bědných ( mimochodem, ještě jsem ve svém okolí, mimo bezdomovců,ty bědné nezaznamenal - řečmi možná ano, ale chováním ne) "dnes", ale "zítra" budou, díky Sobotkovským nápadům, ti bědní skutečností. Ale když věříte těm populistickým řečím, tak věřtě.
19. 02. 2010 | 09:22

Xury napsal(a):

Pane Sobotko, celkové zadlužení státu je nepochybně podstatný parametr, zvláště ve světle objemu nutných emisí státních dluhopisů, ale rád bych připomněl, že Lotyšsko v okamžiku svého faktického státního bankrotu mělo zadlužení cca 15% HDP.
19. 02. 2010 | 09:29

Tupelo napsal(a):

Pan Sobotka ma pravdu, caste prirovnavani CR k Recku ze strany Janoty ci ODS (tipy pro predvolebni slogany ODS: "Straseni misto reseni!" "Nase reseni je straseni!") uz mozna prineslo prvni ovoce:

"Ministerstvo financí (ČR) ve středu neúspěšně prodávalo dluhopisy......ve středu se podařilo prodat dluhopisy Španělsku, Portugalsku a Irsku, všechny tyto země jsou však členy eurozóny.....České ministerstvo financí prodalo o polovinu méně 15letých státních dluhopisů, než původně plánovalo....S oživením trhu dluhopisů v eurozóně se českým desetiletým dluhopisům daří nejhůře v Evropě." ( http://www.novinky.cz/ekono... )

Vedle zminenych straseni je dalsim duvodem ceska koruna, vzajemny pomer nedokazi urcit, ale ucelove predvolebni straseni neni urcite to co by pomahalo CR.
19. 02. 2010 | 09:35

volič napsal(a):

Volby vyhrajete, ale nesmíte voliče podvést . Ty vajíčka byly prozatím od nepřítele ,ale pokud po vlbách nebudete dělát něco pro obyčejného občana , není myšleno učitele a policiji o kterých i vy neustále mluvíte jako o chudácích a přitom už to je elita. Ták potom by ty vajíčka mohly být od vlastních, to je od těch prostých lidí co vás volili .
19. 02. 2010 | 09:45

pozorovatel napsal(a):

to volič
...s te mě docela rozesmál po ránu "prostých lídí co vás volili"...kam na tyhle žvásty chodíte ?...
19. 02. 2010 | 09:50

Pacík napsal(a):

Cituji Olgu: "Věřím však více ODS. Vidí věc reálněji". Také více věřím ODS, hlavně díky Topolánkově Smlouvě s občany. Doufám, že modrý klub připaví opět něco podobného, čemu lze věřit. Na Kladně jest ¨"krásná" reklama s usměvavým Topolánkem říkajícím: "Myslím za vás." Zřejmě výtvor pomstychtivého grafika.
19. 02. 2010 | 09:51

Volič pro Pozorovatel napsal(a):

A které strany volí bědný lid ? ODS ,nebo top o9?
19. 02. 2010 | 09:53

pozorovatel napsal(a):

to volič
... si pripadám dost prostě, ale tu socanskou verbež bych nevolil i kdyby nebylo co do huby...buďte pozdraven!
19. 02. 2010 | 09:53

JC napsal(a):

Bohuslav chlácholí své voliče, že se stát prostě nic nemůže protože se 40% k HDP jsme jednoocí mezi slepými králem.
Může být, ale nemusí.Jak píše Xury.Králem je pouze investor, ten bude rozhodovat jestli půjčí nebo ne a nějaká srovnávací tabulka ho může ale také nemusí zajímat.
19. 02. 2010 | 09:53

ivo napsal(a):

Sobotko proč jsi dělal stamiliardové deficity v době hospodářského růstu cca 6% ?Proč jsi neušetřil?Proč chcete budovat sociální stát když na to nemáme?Proč ti kteří v životě nepracovali si můžou dovolit mít 6 dětí?Proč jste prodávali pod cenou státní majetek?Proč lžete o stavu veřejných financí ?
19. 02. 2010 | 09:54

Martin napsal(a):

Bohoušku už raději přestaň myslet
19. 02. 2010 | 09:58

Mistr XXL napsal(a):

To jsou zase perly.

Vy nám sem hodíte pár čísílek, kterým dokážete svoji tezi(spíše ideologii), ale ono jde o to, jak jsou vypovídající. On nikdo zatím neříká, že jsme na tom jako Řecko, ale že můžeme dopadnout jako oni. Protože jde především o kurs a směr (na to nás stále upozorňují mezinárodní instituce), který máme našlápnutý. Velké rozpočtové deficity v době růstu a ještě větší deficity v době hospodářského poklesu. Mandatorní výdaje se jednoduše zvyšují (kontinuálně), ale když dojde na jejich snižování, je vidět jak se KSČ(M) a ČSSD brání zuby nehty, prostě to nejde. ODS zase proj
ídala důchody, aby si zalepily díry v rozpočtu.

My se pohybujeme po stejné trajektorii jako Řecko, které zatím narozdíl od nás m
á za zadkem EU (která ho ovšem do toho zadku může kopnout). Jenom ještě nejsme v tak pokročilém stádiu, ale našlápnuto máme dobře.

Příště nám sem postněte článek o tom, jak před rokem a půl ČSSD hlásala, že nepo
třebujeme žádnou důchodovou reformu, a teď v něm máme sekeru v řádech desítek miliard a jistotu, že další sekery budou narůstat.
19. 02. 2010 | 10:02

SuP napsal(a):

Je potřeba úředně zakázat pokles ekonomiky.....
"Sobotko - TRHEJ!"
19. 02. 2010 | 10:03

Ťuhýk napsal(a):

V Česku byly dvě pravicové vlády. Ta, kterou řídil dnešní prasident Klaus, zkrachovala. Tu, kterou řídil rvavý Mirek Topol zkrachovala rovněž. A Janota? Ten ví, proč šíří zvěsti o *bankrotu*. Bude mít spokojený důchod. Vždyť to bude bohatý penzista. Takže pane Sobotko - nedejte na kvičení modrého elektorátu (ten dobře ví, proč kvičí ve prospěch ODS) a pokračujte. Voličů máte dost, a to nejen ČSSD, ale i vy osobně. Být ve vašem regionu, dám vám preferenci.
19. 02. 2010 | 10:08

bolševikobijec napsal(a):

Bohušu , jeden Dánsky ekonom prohlásil v Lidových novinách , že pokud vyhraje u nás levice rating půjde dolů, půjčky dluhopisů se státu tímto prodraží a dluhová služba bude okolo 90mld. To je mimochodem jeden z mandatorních výdajů státu tedy cca 10% z celkového HDP.Taky prohlásil , že nám bude problém půjčit protože i ostatní západní země prodávají dluhopisy a komu radši někdo pujčí? Sobotkovi nebo Německu či Francii?
19. 02. 2010 | 10:08

ver napsal(a):

Věřím vám i ČSSD. Zdroje jsou a ty dluhy se přece neplatí . Nesednu jen tak na vějičku populistických pravicových stran . a navíc , aniž bych se jich chtěl dotknout - kdo z nich to má .
Mohl byste mi poslat barevný plakát užšího vedení strany na nástěnku ? Děkuji
19. 02. 2010 | 10:17

Volič pro Pozorovatel napsal(a):

Taky nezdělují koho volím , já jenom ,že podvádět se nevyplatí. Protože nejvíc umí křičet učitele, policie ti kteří mají odbory ,ale například taková prodavačka tá nemá nic a 7 tisíc čistá ruka ji musí stačit aspoň podle všech co byli dosud u moci.
19. 02. 2010 | 10:21

Marcus Agrippa napsal(a):

P.Sobotka má v tomto případě spíš pravdu. ODS velice ráda manipuluje s médii ( nejraději by je umlčely úplně ). Stav veřejných financí je samozřejmě docela vážný, ale hlavní podíl na tom má stupidita Topolánkovi vlády s Kalouskem a ne vývoj v Řecku. A samozřejmě nesmíme zapomenout na neuvěřitelnou korupci.
19. 02. 2010 | 10:26

Pepa 3 napsal(a):

bolševikobijec:
1/ Který dánský ekonom? Jedna paní povídala? Ale možná to bude pravda, když to máte z tak "důvěryhodného" zdroje, jako jsou LN. Ještě byste si to mohl ověřit v ModréFrontěDnes, Blesku a na Neviditelném psu.
2/ Píšete velmi sugestivně. Jen zřejmě s matematikou máte potíže. 90 mld. je 10% z 2600 mld.? Pokud se Vám to podaří matematicky prokázat, je to na Nobelovu cenu za matematiku, v opačném případě na Nobelovu cenu za hloupost či lhaní.
19. 02. 2010 | 10:45

slavwin napsal(a):

Opět modré bláboly, kterého ekona z ODS znáte, nemluvím o těch politicky trochu upozaděných, těch mají socani také dost, tu se může opět zanotovat stokrát obehraná písen Vumlíčku, vumle.
19. 02. 2010 | 10:54

Veterán napsal(a):

Pane právníku Sobotko, a že jste si tam toho nyní nenáviděného Janotu jako ministr financí držel? To jste nepoznal, co je zač? V tom případě jste nejen neschopný ekonom, ale i manažer a na vedoucí funkci prostě nemáte.
19. 02. 2010 | 10:56

slavwin napsal(a):

Divím se ti proč ho vůbec čteš, jdi rovnou na ty správné komentáře.
19. 02. 2010 | 11:12

nick y napsal(a):

Ta poslední věta od Markuse je trefná.Sám bych dodal něco na momentální téma Hlavní Bandúr/Pandúr či jak se to jmenuje? Jisté je jenom srovnání cen za kus 40M Španělsko,130M-asi ČR. Kdo je ten Hlavní Bandúr ( nebo je to houska k volebnímu guláši?)Dobrou chuť!A příjemné zažití přeji
19. 02. 2010 | 11:14

Reedoc napsal(a):

Pane Sobotka,
Vaše stálá rétorika spočívá v neustálé argumentaci jak to ti druzí dělají špatně a jak vy to uděláte dobře. Jak to uděláte nevím, ale můžete mi vysvětlit Vaši větu: o konkrétních nástrojích fiskální konsolidace rozhodnou volby?
Kristepane, já si bláhově myslel, že Vás osvítí duch svatý a o těchto nástrojích rozhodnou renomovaní odborníci. Tak to vypadá, že to budou opět nekonečné tahanice a litánie diletantů a spících panáků z poslaneckých lavic. Tak nakonec to Řecko berme jako varování, ne strašáka, pro hazardéry se státním rozpočtem aby si uvědomili, že by při dalším zadlužování mohlo dojít k velmi nepopulárním opatřením. Jak by to potom Vaše partaj vysvětlovala voličům? V duchu rétoriky by to svedla na ty druhé.
19. 02. 2010 | 11:26

miro napsal(a):

Pane Sobotko, ratingové agentury nečekají co jim řekne Janota, ale sledují stav a směr vývoje ve státě. Ty vaše (ČSSD) kroky, kdy se pod něco podepíšete a pak to rozcupujete,vaše snaha rozhazovat a ne šetřit kdy máte lepší preference než ODS je utvrzují, že to Řecko nemusí být až tak daleko pokud zvítězíte. Doufám stále že ne
19. 02. 2010 | 11:34

dr. gonzo napsal(a):

no pane sobotko, po bitve je kazdy generalem.
ale proc jste neco smysluplneho neudelali, kdyz jste byli u koryt? kdyz jen hazite spinu na druhe a sami nic nevytvorite, tezko vas pak nekdo muze brat vazne.
a ten vas sibalsky usmev....
19. 02. 2010 | 11:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text ("zmetek"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 02. 2010 | 11:52

Volič pro Pozorovatel napsal(a):

A ták to mě pán Sobotka zás nevevadí ,spíš naopák a právě proto píšu na jeho stránkách . Je zbytečné psát někomu z ods když v parlamentních volbách dopadnou úplně stejně jako v krajských volbách to bylo 13-0 Bědný lid nezapoměl kauzu Čunek a další jiné .
19. 02. 2010 | 12:00

bolševikobijce napsal(a):

Pepa 3 napsal(a):
bolševikobijec:
1/ Který dánský ekonom? Jedna paní povídala? Ale možná to bude pravda, když to máte z tak "důvěryhodného" zdroje, jako jsou LN. Ještě byste si to mohl ověřit v ModréFrontěDnes, Blesku a na Neviditelném psu.
2/ Píšete velmi sugestivně. Jen zřejmě s matematikou máte potíže. 90 mld. je 10% z 2600 mld.? Pokud se Vám to podaří matematicky prokázat, je to na Nobelovu cenu za matematiku, v opačném případě na Nobelovu cenu za hloupost či lhaní.
1) hlavní ekonom Danske Bank Lars Christensen.
2)HDP je hrubý domácí produkt neboli státní rozpočet a jestli se nemýlím tak je kolem 1.1 bilonu Kč
3) právě hlupák jako jsi ty čte blesk , právo a obrázkové leporelo
19. 02. 2010 | 12:11

slavwin napsal(a):

Sobotka má tady pravdu, absolutní nesouhlas může pronášet jen člověk s modrým zákalem. Myslím že pro normální lidi je ODS nevolitelná strana. Chci načas odsunout i socany. Proč? Jak už někdo podotkl přede mnou Šlouf tam má určitě skryté koně. Nevím co té šlamastyky mohou přinést bolševici a Zeman, řešení by to asi nepřineslo. Sázím na VV, TOP by mohl být přínosem jen s hodně slabou ODS.
19. 02. 2010 | 12:18

Pepa 3 napsal(a):

bolševikobijec: tak tím je to jasné, je jen málo lidí, kteří si pletou HDP se státním rozpočtem. Takže pokud mi takový člověk napíše, že podle jeho hledisek jsem hlupák, je to pro mne vlastně vyznamenání. Pokud chcete diskutovat, ať již na jakékoliv téma, měl byste se napřed alespoň okrajově s podstatnými částmi tohoto tématu seznámit. Mimochodem - my si tykáme? Já nemám ve zvyku si tykat s někým z Horní Dolní.
19. 02. 2010 | 12:41

optimistickalucie napsal(a):

Pane Sobotko - nelžete !!! Děláte z těch, co odešli, téměž zločince (prý to tam ukrývají !) Zatim je to v celé Evropě a i světě povolené, a i u nás !!
Doporučuji panu pseudoekonomovi Sobotkovi se spíše věnovat otázce, kam se ukryla miliardová provize za akci Pandur !
Zatim, jak vidím, tak Lubomír za Orálek, se zase mýlil, když říkal, že předseda to nepobral !
Vypadá to, že POBRAL !
V té ekonomice Vám to skutečně nejde, mrkněte do Itálie, kolik jim tam celé akce - daňové svobody" skutečně hodila !
19. 02. 2010 | 12:42

Ford napsal(a):

Bohušku a co třeba že mezi 6 státy s největším dluhem jsou 3 s nejvyššíma daněma? Nějak ti ta snaha, že za sekyry můžou nízké daně nefunguje. A že pokles ekonomiky? Chlapče dyť jste sekali grandiózní sekery za vysokého růstu HDP. Výdaje státu jsou jak rozjetý tanker. Ten nezastavíte na fleku. Když 8 let přikládáte pod kotel, tak není šance tuhle rozpočtovu hrůzu zastavit za 2 roky(4). Hned to dokáže vyřešit jedině bankrot nebo že soukromá sféra co to všechno platí k určitému dni přesměruje peníze do svých nových institucí a současná darmožrourská rozpočtová banda do měsíce pokape.
19. 02. 2010 | 12:46

bolševikobijec napsal(a):

Pro Pepa 3 :Hrubý domácí produkt (HDP, v mezinárodních pramenech GDP z anglického Gross Domestic Product) je celková peněžní hodnota statků a služeb vytvořená za dané období na určitém území. Tento ukazatel se používá v makroekonomii pro určování výkonnosti ekonomiky států. Časovým obdobím bývá obvykle rok. Státní rozpočet je základním článkem veřejných financí, protože soustřeďuje největší část příjmů rozpočtové soustavy a nejvíc se podílí na nenávratném přerozdělování značné části HDP přes rozpočtovou soustavu. Základní funkcí státního rozpočtu je redistribuce národního důchodu související s plněním politických, ekonomických a sociálních úkolů státu. Státní rozpočet je centralizovaný peněžní fond, který je vytvářen, rozdělován a používán především s využitím nenávratného a neekvivalentního způsobu rozdělování. Je schvalován zákonodárnými sbory a to formou rozpočtového zákona.
19. 02. 2010 | 12:50

miro napsal(a):

Jo a pan Sobotka se nezmiňuje o trendu veřejných rozpočtú v době 2005-7že pane savwin. Ani se nezmiňuje o trendu zadlužování. Tak ryclé zadlužování v krátké době nemají žádné jím jmenované země. A výhled. Předvolební kecy pana Paroubka o finanční kázni a jejich rozhazovačné kroky to nejde dohromady s tím co nám pan Sobotka píše
19. 02. 2010 | 12:51

miro napsal(a):

Taky se mně líbí, jak vyštudovaný právník, bez jakékoloiv prxe, jo má politickou, chce poučovat zkušeného odborníka jako je Janota
19. 02. 2010 | 12:55

JC napsal(a):

Až to rupne, tak to Bohuš s Jirkou Pandurem stejně svedou na nejlepšího světového ekonoma všech dob Kalouska. :-)))
19. 02. 2010 | 13:02

Pepa 3 napsal(a):

bolševikobijec: No číst na wikipedii (a pod.) a přepisovat asi umíte, ale to je tak všechno. (Ty definice, které uvádíte jsou odtud totiž doslovně opsány a ne z Vaší hlavy.) Takže: odhad HDP 2010 činí cca 2650 mld. Kč. Státní rozpočet 1100 mld. Kč. To je ta podstatná část? A to, co jste napsal v prvním příspěvku, že 90 mld. činí 10 % HDP je talé pravda? Ve svém druhém příspěvku jste doslovně napsal "HDP je hrubý domácí produkt, neboli státní rozpočet ...(a činí 1100 mld.). Není nad věcnou debatu s odborníkem.
19. 02. 2010 | 13:05

DJ napsal(a):

Bylo by to krásné, kdyby se předvolební sliby po volbách změnily v adekvátní činy.

Na činy dojde, ale jak nám pan Paroubek ukázal, bude všechno jinak. Hlavně vyhrát volby! Pak se občané třeba poserte!
19. 02. 2010 | 13:25

badatel napsal(a):

to Honza,
vážený, mazi badateli a intelektuály je u nás těch bědných dosti. Předatavte si např. lékaře mladého, či starého profesora zhruba s příjmem 12 tis. měsíčně a s nájmem za 15, či cenou panelákového bytu za 2 mil.
To se to pak bádá či léčí. No ti staří mohou sice pracovat i nad 65, ale jednoho dne zbude jen ten důchod a pak hajdy pod most.
Ti mladí mají ještě šanci v budoucnu volit levici, že ano.
19. 02. 2010 | 13:30

Michals napsal(a):

a) deficit veřejných financí není věcí ČSSD nebo ODS - vláda Topolánka a Kalouska s ním nebyla schopna udělat vůbec nic, naopak jej ještě prohloubila.
b) každá strana musí uspokojovat zájmy svých zájmových skupin, proto ODS snižuje daně vysokopříjmovým skupinám a ČSSD zvyšuje důchody a maeřskou
c) pro lepší vývoj státního rozpočtu budou muset zmíněné zájmové skupiny na čas slevit ze svých požadavků. Nejlépe obě, myšlenka "bolševiků" v jekékoli straně, že to jde vyřešit na úkor jedněch je vpodstatě zločiná. To platí pro Kalouska stejně jako pro levičáka.
Mám mírně optimistický dojem, že Sobotka si to uvědomuje a počítá s tím.
19. 02. 2010 | 13:33

Pepa 3 napsal(a):

DJ: Otevřel jste mi oči. Já si do dneška myslel, že Smlouvu s občany uzavřel Topolánek. Díky!
19. 02. 2010 | 13:43

max napsal(a):

autor opomněl zmínit to podstatné, a to je neochota politiků provést nutné reformy (především penzijního systému).
Dluhopisy se prodávají s různou dobou splatnosti (většinou se střednědobým horizontem). Současná neochota politiků (u ČSSD především) k změnám mandatorních výdajů státu znamená větší rizikovost splácení dluhopisů (a tím např.vyšší úrok). Za to Janota určitě nemůže,zde by se měl autor podívat do zrcadla.

Pro optimisty (kteří si myslí,že se nic neděje) ještě jen dva ukazatele :
- náklady na dluhovou službu (úroky) budou příští rok šplhat již k 100 mld.Kč
- Lotyšsko mělo daleko nižší míru zadlužení než ČR a je prakticky v bankrotové situaci. Muselo např.snížit důchody a mzdy st.úředníků o 20%,tj. zredukovat mandatorní výdaje.

P.S.: Příjmy rozpočtu je možné zvýšit jen zvýšením daní. Progresivním zdaněním nejbohatších skupin získá SR cca 5-10 mld.Kč dle vývoje ekonomiky,což je v porovnání s celkovým dluhem pakatel. Zvýšením daně z příjmu právnických osob o 2% v době krize cca 2-5mld.Kč. Odvody z mezd již máme druhé nejvyšší v EU po Francii,zde prostor není,pokud nechce někdo zvýšit nezaměstnanost.
Zbývají tedy hlavně daně nepřímé,tj.spotřební a DPH,což povede ke zdražení zboží a nižší spotřebě (pokud nebude někdo tak odvážný a nezvýší spodní hranici DPH,která se týká např.potravin). Stále mi chybí od autora přesný plán,jak chce dostat ČSSD deficit pod kontrolu v střednědobém (10-15 let) horizontu,zatím jsou to jen často protichůdné a plané řečí. A neplatí to jen o ČSSD.
19. 02. 2010 | 13:56

steve napsal(a):

to ver:
doufám, že to bylo myšleno ironicky, protože lidí, kteří takhle opravdu uvažují, (zdroje jsou, dluhy se platit nemusí)je stále hodně. A bohužel, i takoví mohou volit
19. 02. 2010 | 14:08

Jakr napsal(a):

B.Sobotka dnes:
Česká republika není a nebude rozpočtovým "Řeckem".

B.Sobotka zítra: Naše sliby, že Česká republika není a nebude rozpočtovým „Řeckem", nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce.

http://cs.wikipedia.org/wik...
19. 02. 2010 | 14:37

JC napsal(a):

Jakr,
:-)) asi tak.
19. 02. 2010 | 14:38

student napsal(a):

Pokud jsem tomu rozuměl, tak Řecko je na tom blbě ale my o trochu líp.
A co to znamená ? Vyjde mě letos dovolená v Řecku levněji než loni ?
19. 02. 2010 | 15:00

občan napsal(a):

Pane Sobotko, Vaše uvažování je úúúúžasné.
Všechny schodky v podstatě způsobilo všude snížení výběru daní. A co takhle opačně. Nezpůsobuje je Vaše rozharovačná politik a populistické sliby?? Ale po pravdě, oboje ma podstatný vliv na schodky.
A Vaše rozhazování v době nejvyšší ekonomické konjunktury by mělo být dáno do učebnic. Jako chování nýmanda, který si hraje na ekonoma a utrácí i to, co nemá. Jestli budete zase ministrem financí tak to bude trest pro naši republiku, ale asi si jej zasloužíme... :-(((
19. 02. 2010 | 15:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

student
Letos (poté co se po volbách sčuchne Kalousek s Topolánkem) pojedete, místo na dovolenou do Řecka, k nám do Bohnic na oddělení pro léčbu schizofreniků. Ale pozor ! Podle volebních průzkumů to vypadá, že můžeme mít brzy plný stav ! (ČSSD 33 %, ODS 20%, KSČM 12 %, ODS (b) 12 %)
19. 02. 2010 | 15:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

student
Volím VV. Uvidíme.(Jestli ale pan John tak do 3 týdnů nezruší bobříka mlčení na svém blogu, budu opět volit
6 medvědů s Cibulkou či jak se ta strana s příšerně dlouhým názvem a mě blízkým programem jmenuje)
/This style of bashing is absolutely legall and is fully accepted by FBI and CIA/
19. 02. 2010 | 15:08

matmat napsal(a):

Pane Sobotko,
Jsem sice nerozhodný, ale variabilně volící podle situace, zkušeností a perspektiv. Vás nejde volit z několika důvodů. Hlavním je vaše nedůvěryhodnost, která je dokladatelná selháním (i pana Urbana) při privatizaci (nejen) OKD.Privatizaci OKD pokládám za jednen z největších tunelů poslední doby. Buďte rád, že nekandidujete na severní Moravě, tam by Vám to lidi spočítali.
19. 02. 2010 | 15:11

JC napsal(a):

student,
Do řecké ekonomiky jsem "naléval" svoje peníze poslední 3 roky po sobě.
Letos asi zkusím nějakou perspektivnější destinaci :-)))
A vůbec je krize doma se zůstane.
19. 02. 2010 | 15:22

Kelt napsal(a):

Řešení místo strašení-pokud by to ODS myslela vážně/je možno po topolánkově smlouvě s občany vůbec ODS něco věřit?/tak v lednu,když již to bylo nad slunce jasnější,že krize Šumavu a K.Hory přelezla/v říjnu 08 to jak Topolánek,tak Kalousek popřeli,že by možnost být zasaženi krizí/bylo okamžitě snížit výdajovou stránku SR a zabránit tak nejvyššímu schodku SR v historii ČR.Neudělali zhola nic a teď dávají rozumy,že je nutno šetřit.Ono v roce 09 se to jaksi nehodilo-bylo rok před volbami.Jsou pouho pouzí političtí šíbři,kteří zcela ztratili kredit cokoliv k danému něco říkat,aby tomu mohl´někdo věřit,kromě těch s modrým zákalem.Mimochdem Řecku po osm let vládla pravice a podváděla ve statistice vykazování st.dluhu.
19. 02. 2010 | 15:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

matmat
Také jsem se svého času zamýšlel nad tím, kde
někdo vzal ty miliardy a šel si v úterý odpoledne koupit OKD. A to v době, kdy Klaus a spol. s r.o. vykřikovali, že je zde nedostatek kapitálu. Ale poté, co jsem se seznámil s kauzou "spořivého Čunka " , jsem celou věc začal vnímat jinak.
Choď do práce, střádej, neutrácej a taky si třeba jednoho dne koupíš důl, milý matmate!
19. 02. 2010 | 15:32

Rumcajs napsal(a):

Badatel:

Na to, že levice byla u kormidla 8 let si žiješ celkem bídně.

Tož nevím hochu. Snad aby jsi to skusil poctivě.
19. 02. 2010 | 15:33

mirda-nesocan napsal(a):

jít k volbám a nevolit sedmilháře co tam sedí 20let
nové koště dobře mete,aspon chvíli
19. 02. 2010 | 15:41

ver napsal(a):

Steve.
Hádejte
19. 02. 2010 | 15:50

ver napsal(a):

Badateli , když Vám to bádání nejde , zkuste normálně pracovat
19. 02. 2010 | 15:56

Kruťas napsal(a):

Pane Sobotko,
konečně jsem pochopil kde jste se vzal v této společnosti. Vy jste tajný agent Armády spásy najatý ČSSD aby jste spasil naši státní kasu.
19. 02. 2010 | 16:07

zdesta napsal(a):

Aby zde začala fungovat společnost hojnosti a spokojenosti stačí zakázat ČSSD jako DS.Bylo by vymeteno a tento diskuzní prostor by měl charakter jihoamerických novel.Plno lásky a porozumění a blahobytu.
19. 02. 2010 | 18:11

Meňo napsal(a):

Děkuji za výklad, pane Sobotko. Pěkný věcný článek.
Jen mě napadá, že to opatření "navýšené zdanění luxusního zboží", navrhované pro Řecko, by mohlo být užitečné i pro české poměry, ne ? V dobách krize, kdy lidově řečeno honíme každou (tisíci)korunu, by jistě majetky našich supermilionářů přinesly "nějakou tu pětku" do státního rozpočtu, aby bylo na financování zdravotnictví, školství ...., není-liž pravda?
Zdraví M.
19. 02. 2010 | 18:51

yara ze země krys napsal(a):

Sobotko nežaluj, což takhle se porovnávat se zeměmi, které žádný státní dluh nemají nebo jsou v aktivní bilabci? Právník a mluví do ekonomie, to je jako kdyby Vás v nemocnici operoval tramvaják nebo letadlo, kterým letíte řídil taxikář.
19. 02. 2010 | 19:13

max napsal(a):

to meňo:
"luxusní zboží" bylo u nás naposledy zdaněno zvláštní sazbou daně z obratu (což bylo v podstatě DPH za dřívěhšího režimu) do r.1989. Patřily tam i např.televizory,lednice,pračky,apod.
V Řecku je to navrhováno proto,aby se tzv. zklidnily určité části obyvatelstva v nedobrém sociálním postavení. Z ekonomického hlediska to nemá význam. Přínos bude minimální nebo záporný,protože se spotřeba tohoto zboží jen přesune do jiných zemí (prostě si,kdo na to má,koupí kabelku Luis Vitton v Itálii a ne doma v Řecku nebo si ji nechá poslat) a odskáčou to domácí prodejci tohoto zboží.
Ekonomický nesmysl,politicky určený pro určitou část voličů.
19. 02. 2010 | 19:24

JC napsal(a):

Meňo,
Vidím, že socanká vábnička "zdražení luxusu" láká socanské dvanásteráky stejně dokonale jako troubení hajného Robátka. Říká vám něco termín "volný pohyb zboží v rámci EU ?".Už vidím jak Stavros dobrovolně cáluje "luxusní" daň za své nové Porsche, místo aby si ho dovezl z Německa.
Nejste, stejně jako ten jelen schopen pochopit, že za směru odkud vycházejí ty libé zvuky nepřijde laňka, ale přiletí olovo.
19. 02. 2010 | 19:25

Jeník napsal(a):

Je velmi dobrá zpráva to, že rytíři, kterým čouhá z bot modrá sláma začínají skřečkovat a jsou schopni splodit jenom dvouslovné (když se jim to povede,tak holou větu) výkřiky, kterými se pouze snaží nadávat pisateli.

Jedno je pravda, všichni jsme lidé různě chybující, nikdo nespořádal Šalamounovo h..., ale skutečnost je křišťálová (tento výraz používal známý to koloťuk - a zde sedí ) když vezmeme slova a činy obou stran, které se snaží soutěžit o výhru ve volbách, tak normálně uvažující člověk (ne ten, který má mozek zabarvený do modra a věří v Topolánkova moudra), který trochu sleduje , co se u nás denně děje, tak sociální demokracie je až neskutečně menší zlo z těch dvou zel, která usilují o toto vítězství.

Jsem zvědavý na reakce modrých rytířů, nebojte se příklady mám pro Vás připravené.
19. 02. 2010 | 20:09

Taky Jenik napsal(a):

Předseda ČSSD a lídr kandidátky sociálních demokratů do květnových voleb do sněmovny v Ústeckém kraji Jiří Paroubek získal na svou kampaň 250.000 eur (asi 6,5 milionu korun).
Finanční dar zaslal dlouholetý příznivec české a rakouské sociální demokracie a Paroubkův spolužák v dětství Tomáš Melich.

Tomáš Melich je přeci Jirkův spolužák a kamarád. Tento českorakouský podnikatel v oboru prodeje ojetých aut v Rakousku a na Ukrajině byl hlavním akcionářem společnosti Eurolotto, která od r.1998 chtěla v Česku konkurovat Sazce. Za tři roky působení se dostala do konkurzu se ztrátou 400 miliónů korun. Pohledávky po společnosti převzala První Pražská banka, jejíž dluhy ve výši 300 miliónů korun na sebe převzal magistrát hl. města Prahy za učinkování právě J.Paroubka. Ovšem tento sponzorský dar je již druhý v pořadí. První dar ve stejné výši od Melicha obdržela ČSSD (údajně na základě přání Melichovy maztky) koncem listopadu 2009 jako příspěvek na prosincový kongres ČSSD. Tak se u nás bojuje proti korupci.
19. 02. 2010 | 20:26

Hurá napsal(a):

Pane Sobotko, Vy přece víte, kolik desítek miliard ročně musí náš stát "zahodit" do koše (úroky za půjčky, aj.). To by pane bylo, kdyby tomu tak nebylo (ejhle, básním). Ostatní si každý soudný člověk snadno domyslí ! Kéž by mohla tato vláda vládnout ještě čtyři roky, ale nemůže. Proto volte i Vy neparlamentní strany !
19. 02. 2010 | 20:37

JC napsal(a):

Jeník
Normálně uvažující člověk nemůže volit ani ODS ani ČSSD.
P.S. Jakou barvu má sláma, která čouhá bot vám ?
19. 02. 2010 | 21:00

Al Jouda napsal(a):

Ani jeden hlas pro ODS a ČSSD !
19. 02. 2010 | 22:32

stále rebel napsal(a):

Pro Taky Jenik.
Kubice, už zase?
19. 02. 2010 | 22:49

Marie napsal(a):

Pane Sobotko, z možného vítězství ČSSD ve volbách, na mě padají těžké chmury. Představa vlády vedené panem Paroubkem a s ministry (třeba) Škromachem, Zaorálkem, Rathem, Vámi jako ministrem financí, je opravdu zkličující a beznaděj ještě větší.Škoda, že sněmovnu nelze zrušit. Všichni poslanci totiž lidem svým počínáním jen dokazujete, že jste úplně zbyteční a finančně nákladní. Nechala bych vládu pana Fischera a senát. Poslance bych poslala k čertu.
19. 02. 2010 | 23:28

badatel napsal(a):

Vážený Rumcajsi,
právě že žiji poctivě, nemohu být bohatý, protože si nepřivlastňuji majetek a vytvořenou nadhodnotu svých spoluobčanů, ale živím se prací.
Špatné je to, že za práci je průměrný plat asi 20 tis., a to pomíjím těch deset procent spoluobčanů, kteří práci nemají.
Prosím o kalkul, jak může rodina z 20 tis. našetřit 2 mil. na malý byt v paneláku. Nejsem všichni Čuňkové, že ano.
Proto Ti mladí intelektuálové, pokud nebudou volit levici budou ve stáří chudými profesory s důchody, za které nájem nezaplatí.
Víte mohli by taky volit nebankrotářskou pravici, která by zajistila důchody a platy běžné v EU. Ale taková v Česku není.
20. 02. 2010 | 07:21

Jeník napsal(a):

Teď jsem si přečetl projev Topolánka na modrém sletu v Brně. Něco tak ubohého a tupého, to snad není možné v jedné hlavě.

On se svojí partou rozkradl a zdevastoval hospodářství a teď nám všem chce ordinovat likvidaci sociální funkce státu. Jeho podlost a neschopnost reality myšlení je až neskutečná.

Ale celé to dokresluje také jedna z posledních zpráv - Zpěvačka Parkanová, která dělala v jisté době ministryni války dnes řekla, že k tomu, aby se urychleně podepsala smlouva na Pandury ji tlačil osobně Topolánek a když byla proti , tak jí nařídil, že smlouvu podepíše její náměstek, dnešní ministr války, který vysílá další kontingenty ODS áckých žoldáků za miliardy do války ODS v Afganistánu.
Naskýtá se otázka, kam ta zmiňovaná miliarda úplatku zmizela. Ony ty výlety do Italska něco stály.
20. 02. 2010 | 13:02

Petr napsal(a):

Pane Sobotka,
píšete jak zvýšíte daně. Ne mně jsem prduch. A zvýšíte nám důchody, ale nepíšete z čeho. A také nepíšete kolika superbohatým šejkům odpustíte desetimiliónové daně, nepíšete kolik Vašich spolustraníků a přátel Jiřího Paroubka získá poctivě stamilióny prodejem akcií firem těsně před krachem, kolik pedofilů pustí Vaše vláda beztrestně třeba do Kataru (že by zadara? nevím), nepíšete o kolik s zvýší zaměstnanost, hlavně nárůstem neprodutiktvního úřednictva.
Pane Sobotka, jste mladý.
Takovou společnost, kde je většina lidí stejně chudá ať pracuje a snaží se, stejně jako ti co jsou neschopní a flákají se a v níž žije skupina bohatých privilegovaných neschopných flákačů už jsme tu 40 let měli a já v ní prožil celých 40 let života. Takže děkuji nechci.
20. 02. 2010 | 13:46

Jeník napsal(a):

Teď jsem si poslechl litánii charaktera Langera k nutnosti prmanentního boje o svobodu. Od tohoto člověka opravdu tato slova znějí pravdivě. Tak jako jsou pravdy celé strany ODS - strany zločinů.
20. 02. 2010 | 14:13

Pepa 3 napsal(a):

Jeník:
I když to možná nečtete, doporučuji Vám koupit si dnešní Právo. Udělal jsem to po dlouhé době kvůli příloze s TV programem, ale stálo to za to! Je tam celostránkový rozhovor s Topolánkem, který dvě třetiny svých odpovědí věnoval tomu, jak ČSSD lže a pod. Bohužel už i v Právu se najdou servilní redaktoři (nějaký Ovčáčik), které nenapadne se ho obratem zeptat, jak to bylo se Smlouvou s občany. Mimo to je tam celostránková inzerce ODS při jejímž čtení jsem došel k názoru, že šéf volebního štábu Langer si popletl pořadí u právě jím vyhlášeného hesla "Řešení místo strašení".
20. 02. 2010 | 14:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Mnohoobročnictví politiků a veřejných nečinitelů z ODS a ČSSD je legalizovanou korupcí.
Volím VV. Uvidíme.
20. 02. 2010 | 15:43

Jeník napsal(a):

Pepo 3 děkuji za info. V pondělí bude možno si tento článek přečíst. Já si na internetu denně přejedu všechny informační zdroje, které zastupují většinu politických názorů a potom si dělám ucelený názor. Po tom, co předváděla ODS v minulých třech nedělích v parlamentu jsem se pouze utvrdil v názoru - ODS je zločinecká organizace toho nejhrubšího zrna. Teď mluví v televizi křivoústý Vondra a sděluje nám, že ODS bude u nás dělat pořádek podle nich.

Jediné v co mohou normální lidé doufat je to, že tato zločinecká grupa propadne ve volbách tak, že se již nevzpamatuje.
20. 02. 2010 | 16:51

VDC napsal(a):

Co to žvaníš, Sobotka? 40% sice není 120%, to je pravda, ale i to je naprostá zrůdnost! A ne důvod ke křivozubéhu úsměvu. Rozdíl je asi jako v topení se v bažině a řece. V bažině je to pomalejší, nicméně v obou případech je na konci exitus.
21. 02. 2010 | 19:50

hoven napsal(a):

v lihovem domě vyřešeli jak šetřit a zároveň všem přidat.. a to se mi líbí. a pak že to nejde.
21. 02. 2010 | 20:13

Karel napsal(a):

Olga
ODS samozřejmě vidí věci reálněji z pohledu svých
mecenášů. A to jsou ultrabohatí lidé a pro jejich potřebu je nutné ovce stříhat. A ve vizi 2020 říkají, že tuto zemi dokradou a mají pravdu.
21. 02. 2010 | 22:19

JŠ napsal(a):

Pokud budeme ČR srovnávat s těmi horšími státy (z hlediska poměru dluhu k HDP),tak to bude vytvářet iluzi,že ČR vlastně nic tak závažného nehrozí.V následujícím odkazu je srovnání dluhů jednotlivých států v poměru k HDP v roce 2008.

http://www.sfinance.cz/zpra...

Správný postup je snažit se plánovat příjmy a výdaje státního rozpočtu tak,aby se nakonec státní dluh odstranil zcela a rozpočty byly přebytkové.
Nelze mít dlouhodobě deficitní rozpočty a spoléhat na to,že jdnou nastane tak výrazný růst HDP a tedy vyšší výběr daní,že se během několika let podaří dluh zcela zaplatit.S takovým postupem se spíše opravdu dostaneme do situace,v jaké jsou nyní státy jako Řecko nebo Maďarsko.V následujícím odkazu jsou uvedeny úrokové náklady státního dluhu v ČR od roku 1993 do roku 2008.

http://www.mfcr.cz/cps/rde/...

Za rok 2008 byly úroky z dluhů přes 37 miliard korun.Je celá řada možných opatření,pomocí kterých je možné postupně státní dluh snižovat.Např.v odvětví hazardních her.Hazard v ČR se prostě musí omezit.Návrhy v poslanecké sněmovně jsou,viz. např.

http://ekonomika.idnes.cz/p...

V ČR je průměrně jeden výherní automat na 150 lidí,ale např. konkrétně v Brně je dokonce 1 atomat na 60 lidí, viz. např.

http://zpravy.idnes.cz/v-br...

Kvůli patologickému hráčství se v ČR léčí stovky lidí ročně,viz.

http://www.novinky.cz/zena/...

Patologičtí hráči jsou schopni si vypůjčit statisíce korun,který samozřejmě nesplatí,protože všechno prohrají.Výherní automaty jsou nastaveny tak,aby se na výhrách vyplatilo jen přibližně 30% vkladu.Mnozí patologičtí hráči si také obstarávají peníze krádežemi.Ty stovky patologických hráčů tvoří ti,kteří už mají tolik dluhů,že už z nich nemajjí východisku.Další desetitisíce lidí jsou ti,kteří dokážou na výherních automatech prohrát taky velké částky,ale zatím se nestali zcela závislí (část z nich se v budoucnu stane).Tato situace prospívá jen provozovatelům hracích automatů.
Provozování hracích automatů v podstatě netvoří téměř žádná pracovní místa,na několik automatů připadá 1 člověk jako obsluha takže je to pro provozovatele dobrý byznys.Dá se spekulovat i o tom,že pomocí hracích automatů se dají vyprat určité obnosy ze zisků z nelegálních činností.
21. 02. 2010 | 23:02

JŠ napsal(a):

Co se týká důchodového systému,tak soudobý průběžný důchodový systém vychází z principu, že lidé v produktivním věku financují důchody seniorů a očekávají, že jim společnost nabídne to samé ve stáří. Průběžný důchodový systém počítá s růstem populace, jenže populace naopak klesá (protože jak se říká žádný strom neroste do nebe a tedy není možné mít nekonečný růst populace,protože planeta Země má stále stejnou velikost takže dříve vebo později musí nastat situace,kdy se růst populace zastaví)a tím klesá i přísun prostředků do systému. A tak i když stávající důchodci nestrádají a jejich základní potřeby jsou pokryty pobíráním důchodu, tato situace se v příštích dekádách zásadním způsobem změní, protože stát na to nebude mít. Každým dnem od zavedení tohoto systému se přibližoval okamžik, kdy nastane situace,že pravidelný přísun peněz je nižší, než suma peněz potřebná na vyplácení důchodů. Při zpětném pohledu mohou být vyslovovány výtky, že po celou dobu existence stávajícího důchodového systému peníze určené na důchody směřovaly do státního rozpočtu, odkud se rozkutálely na financování nejenom důchodů, ale i na jiné výdaje. Vyšší příjmy umožnily opticky zakrývat schodkové hospodaření, systém takto vytvářel skrytý vnitřní dluh.
Vnitřně zadlužený systém, který vznikl díky již dřívějšímu rozhodnutí politických elit směřuje do velkých problémů. Neudržitelnost vyplývá z nízké porodnosti, zvyšování průměrné délky života a neexistenci rezerv, které by vznikající deficity doplňovaly.Pokud nebude v budoucnu provedena reforma, dluh bude stále více narůstat a riziko úplného sesypání systému se bude zvyšovat. Existuje také iluze o udržitelnosti stávajícího systému přijímáním drobných změn (postupné zvyšování doby odchodu do penze na 65 let, zvýšení doby povinně odpracovaných let z 25 na 35 let,nezapočítávání doby studia do doby povinně odpracovaných let pro přiznání starobního důchodu, snížení výše penze v případě předčasného důchodu,zvýšení věku pro vdovský a vdovecký důchod), které však udržitelnost nevyřešily a nestabilitu systému neodstranily,ale odsouvají je do budoucna. I když je současný systém dlouhodobě neudržitelný, jedná se o kontroverzní problém, který politické strany rozděluje. Jakákoli reforma je nepopulárním krokem, se kterým nechce mít žádná politická strana nic společného. Reforma penzijního systému je ale nevyhnutelná.Kdokoliv by nalil lidem čistého vína a s dobrým úmyslem by usiloval o nalezení vhodné reformy, bude se potýkat s oprávněným rozhořčením a pohledem prostých občanů. Seniorům, kteří celý život pracovali a z jejichž mezd jim stát strhával desátek, se nelíbí současné poukazování na neudržitelnost důchodového systému , a mnozí konstatují,že se „stále otírají o důchodce a jejich almužny, které dneska dostávají.“ Jiný senior může vyslovovat svůj rozhořčený pohled takto: „Nejvíce mi vadí řeči typu - že nás mladí neuživí. Kam šly naše odvedené daně za průměrně 40 roků?“

Ale 100% spravedlnost na světě neexistovala,neexistuje a existovat nebude,s tím je potřeba se smířit.je jasné,že to seniorům nebudou říkat představitelé levicových stran.

Jednou z možností,jak problém deficitů důchodového systému řešit,je zvýšení pracovních povolení pro zahraniční pracovníky,tedy zlegalizování jejich pobytu a zdanění jejich příjmů.Muselo by to ovčem být zorganizováno tak,aby se na vyřizování pracovních povolení nepřiživovaly jako doposud různé mafie apod.Legalizace zahraničních zaměstnanců je možná v případě,kdy není na pracovním trhu ndostatek pracovních míst,tedy když je nízká nezaměstnanost.Další možností je zvyšování produktivity práce,tedy např.lepší organizace práce,použitím vhodnějších technologií apod.Znamenalo by to,že reálný zisk firem by byl vyšší než v minulosti i v případě vyšších daní.Další možností je penzijní připojištění,ovšem v tom případě je potřeba zajistit dostatečnou kontrolu penzijních fondů,aby nedošlo k tunelování.Navíc není zaručeno,žee penzijní fondy zajistí vyšší zhodnocení vkladů,než bude inflace.
21. 02. 2010 | 23:54

JŠ napsal(a):

Taky je samozřejmě potřebné,aby lidé postupně měnili svůj přístup k utrácení majetku.V tomto smyslu by se měli vyjadřovat i představitelé politických stran.Očekávat se to dá především od těch pravicových.Prostě dát jasný signál současným čtyřicátníkům,že v době,kdy oni půjdou do penze,se ve srovnání se současností sníží poměr výše průměrného důchodu k průměrné mzdě.To znamená,že by měli méně peněz vydat třeba za dovolenou a více peněz by měli investovat třeba do nemovitostí,protože ne každý nemovitost zdědí,např. po rodičích.Jako příklaad se dá uvést koupě garáže,kterou můžou ve stáří pronajímat.Znám lidi,kteří to tak udělali.Když už byli několik let v důchodu,tak prodali auto a garáž pronajali.
Určitou možností řešení by mohlo být i snížení daně ze mzdy pracujícím důchodcům popř. pracujícím,kteří mají věk nad 60 let.Dalo by se uvažovat o možnosti snížení jízdného pro lidi např. ve věku nad 60 let (u státních dopravních firem,např. u českých drah).

K přechodu k udržitelnému důchodovému systému by mohla pomoct i změna pravidel valorizace.V současné době je zákonná inflační podmínka pro valorizaci 2 %.Změna by mohla spočívat v tom,že tato 2 % by zůstala jako hodnota valorizace jen pro část důchodu do určité výše,např. do výše 6000,nad tuto výši by se důchod valorizoval jen např. polovinou hodnoty inflace.Např. byla li by inflace 3%,tak člověk,který by měl důchod 8000,by měl část důchodu do výše 6000 valorizovánu 3%,což činí 180 Kč,část důchodu od 6000 do 8000 hodnotou 1,5%,tedy 1,5% ze 2000,což je 30 Kč.Důchod by mu byl valorizován částkou 210 Kč.Člověk který by měl důchod 10000 by měl 180 Kč z částky 6000 a 1,5% z částky 4000,tedy valorizace jeho důchodu by byla 240 Kč.
22. 02. 2010 | 00:15

Miroslav Žebrák napsal(a):

Od politika, který tvrdil v televizní diskusi, že zmenšení počtu konkurentů nebude mít vliv na cenu (neřekl to sice přesně takto, ale význam to přesně tenhle mělo), nemůžete čekat, že má ekonomické myšlení, a to ani přesto, že byl několik let ministrem financí. To je totiž funkce, ne odbornost. V podstatě nejde ani o to, jestli se budeme dohadovat o řecko-české detaily, ale o to, jakým způsobem je ochoten prezentovat fakta.
22. 02. 2010 | 10:09

entice.x napsal(a):

Bohůšu,ANO nejsme Řecko, ono varování jak sám píšeš je o ...náledování příkladu Řecka. A o tom to je - tož se nás nesnaž přesvědčit, že když jsme na tom momentálně o dost lépe než Řecko, že nám jeho osud nehrozí, budeme-li rozhazovat a rozhazovat. Vaše progresivní zdanění všeho a všech není receptem na získání peněz do rozpočtu, je receptem, jak zadusit co ještě funguje a k onomu Řecku se přiblížit ne po krůčcích, ale skokem.
22. 02. 2010 | 10:12

Milda napsal(a):

Pokud se tu ve vládnutí budou střídat dvě levicové strany ODS a ČSSD, tak se nikdy ze srabu nevyhrabeme. Obě partaje umí pouze přerozdělovat a ani jedna neumí hodnoty vytářet? Kolik tu vytvořila pseudopravice ODS hodnot?
ČSSD se vyčítá, že za osm let své vlády neudělala nic. Nejsem volič levice, ale pamatuji si že čtyři roky vládl Zeman pod diktátem Klause ( faktická velká koalice). Co asi tak mohl dělat, když měl ve sněmovně menšinu a neprošel by mu žádný zákon (včetně Gripenů). Další čtyři roky byl ve znamení střídání premiérů. Za ty čtyři roky se tomu vládnímu slepenci ( levice ČSSD a lidovci a středová US) začalo dařit odstaňovat chyby vlád minulých. Díky estébáckému podrazu s fingovanou zprávou nějakého fízla Kubiceho, volby projeli a nastpupikla znovu ODS. Z 20ti let nám tu 16 vládne ODS, takže většina chyb jde na jejich vrub.
Důchodovou reformu měli dělat když tu byly výnosy z privatizace, ale ty někam zmizely. Důchody tu jsou tak malé, že nemocní lidé nemohou ani nakupovat léky, které jim lékař předepíše. To mohou potvrdit záchranáři, kteří převážejí těžce nemocné lidi do nemocnic, protože ti doma měli místo léků recepty. Na léky jim prostě díky Julínkovi nezbylo.
Řeckem se nestaneme. U nás se nechodí do důchodu v padesáti jako tam. Pokud někdo hlásá, že nám hrozí řecké zadlužení, tak je to jen propaganda prolhané strany
22. 02. 2010 | 10:13

:) napsal(a):

Nebude,

pokud do kresla ministra neusednete.

Mnoho zdravi a tiche, neverejne zamestnani v zastrcene kancelari za beznych podminek Vam ze srdce preje
Ondra
22. 02. 2010 | 10:15

DB napsal(a):

Pane Sobotko, co je tedy Vaše meta celkového schodku veřejných rozpočů? 60%? 100%? Nemyslíte, že je celá Vaše logika "ještě nedlužíme jako ti okolo, tak si můžeme půjčovat v klidu dál," zcela zvrácená? Neměla by být cílem nula?
22. 02. 2010 | 10:20

slv napsal(a):

Věřit vašim lžím může jen hlupák. Ten, kdo vás může považovat za odborníka jiné označení nezaslouží. Než začnete zase tak hloupě plácat, bylo by doré se porozhlédnout po tom, co o vás píší vaši soudruzi. Třeba pan Mládek. A to je sociálně - demokratický ekonom. Což je vlastně protimluv.
22. 02. 2010 | 10:22

bů napsal(a):

Pane badateli, tady nejdoe o zmírnění utpení, ale o to, aby na nějaké zmírňování za pár let vůbec bylo. Pokud jde o pana Sobotku, tak se určitě včas přestěhuje na Minorku, nebo kde má zakoupené sídlo na důchod.
22. 02. 2010 | 10:49

JJ napsal(a):

Jiste, nas ceka Argentinsky scenar, protoze se do problemu dostaneme v dobe, kdy nebude vule dale pomahat. Dlouhodobe utracime vice, nez kolik vydelame, pujcujeme si na splatky uroku. Je jasne, ze je to dlouhodobe neudrzitelne.
22. 02. 2010 | 10:55

Modrá straka napsal(a):

"Česká republika není a nebude rozpočtovým „Řeckem“"
Taky doufám, že se socani ke korytu nedostanou :-)))
22. 02. 2010 | 10:58

rr72 napsal(a):

Je až neuvěřitelné jaká zaslepenost v CSSD vládne. Obsluha dluhu do dvou let bude dosahovat 100mld ročně. Je opravdu nutné přistoupit k reformám teprve až nebude na splácení? Proč není možné to udělat včas? Co bude při případné další krizi? Máme na to mít nejrovnostářštější stát v Evropě? Zajímá to vůbec někoho v CSSD? Nezajímá, je jen zajímá jestli budou u moci a čemu budou lidé ochotni uvěřit, aby se k ní dostali.Tímto tempem budeme na úrovni zadlužení 100% do několika let a naprosto zbytečně už pak budeme jen splácet a splácet a splácet.Opravdu jsou lidé, tak zaslepení, že přistoupí na jejich hru - sociální (rovnostářský) stát na max. možného co nyní můžeme mít, když je naprosto jisté, že ta míra je dlouhodobě neudržitelná...
22. 02. 2010 | 10:58

Holič napsal(a):

Pane Sobotku, sice uvádíte, že za Vaší vlády byl deficit pod 3% HDP, sice uvádíte, že u nás je zadlužení 40%, ale už jste neuvedl, že zadlužení se u nás za posledních 8 let Vaší vlády zdvojnásobilo a že jste neudělali jedinou reformu k tomu, aby byly veřejné peníze v lepší kondici... žít na dluh není řešení... to je pravděpodobně zase Váš problém a opravdu si nemyslím, že to spraví Váš konkurent ODS... Oběma stranám jde pouze o moc, ne o ČR... vy jste typickým příkladem politika, nikoli státníka...
22. 02. 2010 | 11:00

honza napsal(a):

Hmm, "odborník" na ekonomii a nákup bytu bez finančního krytí - promluvil.
22. 02. 2010 | 11:03

fidib napsal(a):

Genialne to vystihnul Kemel na http://zpravy.idnes.cz/keme...
22. 02. 2010 | 11:04

fidib napsal(a):

22. 02. 2010 | 11:07

Br.Gál napsal(a):

Neni to celková zadluženost, co je na vývoji českých veřejných financí alarmující, ale tempo růstu státního dluhu, zejména v letech vlád ČSSD. Podle Eurostatu je ČR jedinou zemí v EU, ve které se v letech 1998 až 2008 zvýšilo státní zadlužení o 100%. Na Maltě se ve sledovaném období zvýšil celkový vládní dluh o cca. 50% a ve Francii, Kypru, Litvě a Portugalsku o přibližně 10%. Ostatní členské státy využily léta hospodářského růstu ke snižování státního dluhu.
22. 02. 2010 | 11:11

D. napsal(a):

Vážený pane Sobotko, obdivuji Váš klid a úsměv.
V současné době je dluh tak vysoký, že dluží každý v tomto státu (včetně kojenců a důchodců) asi 110 000,- Kč. A plánovaný deficit je dalších 16300,- na každého. Pokud to sečtu, tak na 4. člennou rodinu je to 440 000,- a zvýší se to o dalších 65 200,- Kč. Vy s Vašimi příjmy jste možná klidný, ale já za takovou domácnost pěkně děkuji. Jak by to tu asi vypadalo, kdybychom takhle počítali a žili všichni? Nevím jak ostatní, ale já bych rád, aby ekonomiku státu řídil někdo, kdo má na to vzdělání, je špička v oboru a ne někdo, kdo má jen průkaz zrovna té správné barvy.
22. 02. 2010 | 11:11

Nika napsal(a):

Myslím, že ta hrozba Řecka reálná je. Řekla bych, že to co ohrožuje rating nejsou výroky ministra financí. Uvědomuje si ČSSD, že se náklady na zadlužování stále zvyšují? Souhlasím že pravda bude někde mezi - ODS možná moc straší a z ČSSD mám pocit, že děla jako by se nechumelilo. Chtěla bych slyšet jasně, co hodlá ČSSD udělat se stále zvyšujícím se objemem důchodů - podstatnou částí výdajů státního rozpočtu. Jak to hodlá řešit? Mají stálou tendenci zvyšovat výdaje, ale kde na to brát? Udělají nepopulární důchodovou reformu?
22. 02. 2010 | 11:17

Lacko Tatár napsal(a):

Volťe pana Sobotku,lebo keď ňie tak to buďe dyžgriminácia
22. 02. 2010 | 11:18

Ostravak ostravski napsal(a):

Ano Bohuslave,ano,pokud to nepovedete vy,prožírači všeho na dluh,tak určitě ne!!!!
22. 02. 2010 | 11:26

Jag napsal(a):

Sobotko ty zločinče.Měl bys hlavně držet hubu.
22. 02. 2010 | 11:30

Kubik napsal(a):

Nekomentuji, co pan Sobotka tvrdi. Myslim, ze zasadni problem je, ze B. Sobotka se nikdy nezivil jinak nez politikou, ze nezna realny svet: at jiz z pohledu zamestnance, zivnostnika nebo podnikatele. To okolo nej vytvari prehradu, pres kterou k nemu prosakuji zprostredkovane jen nektere informace, jez si pak sam politicky koriguje.
22. 02. 2010 | 11:36

mirk napsal(a):

být na Sobotkově místě, taky bych byl klidný. Ze zákona má prachy jisté i v případě, když stát bude v kompletních sr@čkách. Nic mu nehrozí a vždy bude mít plné břicho. Vše zaplatí pracující.
22. 02. 2010 | 11:40

Tomas napsal(a):

O státním bankrotu nerozhoduje míra zadlužení - resp. ovlivňuje jej nepřímo. Podstatná je ochota investorů nakupovat státní dluhopisy. Pokud manažer portfolia toho kterého fondu usoudí, že situace v ČR nebo třeba v regionu střední Evropy je příliš riziková a současně má možnost nakoupit spolehlivější dluhopisy někde jinde, tak to udělá. A stačí jeden nepovedený úpis a investorská komunita si udělá u ČR černou tečku, příště bude ještě opatrnější a už se vezeme. Co vidí investor z Londýna, Honkongu nebo N.Y., když se podívá na ČR? Rostoucí zadlužení, dlouhodobá neschopnost splácet jistnu, velkou ochotu dále utrácet a platit sociální podporu velkým skupinám obyvatel, které nejsou bezprostředně ekonomicky ohroženy. K tomu politická nevraživost, kerou nejsou čeští předáci schopni překonat ani v situaci složité pro stát. Já bych tedy nepůjčil.
22. 02. 2010 | 11:41

Olda napsal(a):

Mě stačí tohle: https://www.youtube.com/watc...
22. 02. 2010 | 12:16

Pepa napsal(a):

Vážený pane Sobotko kdybych já a moje rodina hospodařila s penězi jako všechny vlády co tady byly (vaší nevyjímaje) tak žijeme všichni pod mostem , nebo sedíme v base. Nechci řešit kdo zadlužoval víc jestli vy nebo ODS, pro nás to vyjde nastejno. Já po politicích nic nechci, svoje sliby si strčte za klobouk já chci fungující státní správu,policii,soudy a zdravotnictví - za to si vás platíme. Ne za přiblblé sliby jednodušším jedincům. Zřejmě se toho nedožiji ale mám jeden sen že všechny parlamentní strany skončí po volbách na politickém smetišti - těch rozkrádaček,korupce a zadlužování už bylo dost.
22. 02. 2010 | 12:18

Novotný napsal(a):

Pane Sobotko vraťne do státní pokladny to co jste nakradl a přestaňte poučovat veřejnost svými představami. Jste podvodník a zloděj a Vaše názory mohou zajímat pouze nesvéprávné osoby.
22. 02. 2010 | 12:25

IR napsal(a):

Tonda Zápotockej taky říkal, že měnová reforma nebude a ejhle druhej den tady byla.
Zkušený politik musí lhát denodenně a fundovaně, děláte to dobře, pane ekonome...
22. 02. 2010 | 12:26

rrogam napsal(a):

Pro nemocného "IR"! V čem Sobotka lhal? Vždyť tu ucvedl jen statistická čísla, která si může každý ověřit. A že ekonomiku a finance ohrožují hloupé kecy o bankrotu a srovnávání s Řeckem je jasné i dítěti. Takže kdo vy asi budete?! Že by zarytý fanda ODS, který nevidí, že nás do současných velkých problémů dostala její daňová politika a lhaní vládní koalice o krizi-nekrizi u nás před krajskými volbali v roce 2008. Pěkně draho jsme za to zaplatili. Zdaleka největší státní deficit (který ještě vylepšili částkou přes 30 miliard z rezerv po vládách ČSSD, aby to nebyla křišťálová katastrofa), zdaleka nejhorší odhad vývoje hospodaření státu a neochota s tím cokoli během roku 2009 udělat. Lhát se nemá, vzkažte to sedmilhářům Topolánkovi a Kalouskovi a Janota držel zobák (asi si chystal projev k dnešní situaci Řecka a neměl čas na blbosti s rozpočtem ČR, vycucaným z palce, nebo snad z prostředníku Topolánka?)!
22. 02. 2010 | 13:08

AAA napsal(a):

Ano, Cesko druhe Recko nebude. Na nas se totiz Nemci vykaslou...
22. 02. 2010 | 13:33

Otis napsal(a):

autor:
varující asi není celková výše státního dluhu, spíše akcelerující tempo, kterým se zvyšuje. To totiž bude v rolích věřitelů státu hrát hlavní roli, zda ještě půjčí a za kolik. A na tom tempu mají podíl obě nevětší strany bez rozdílu, z nichž bohužel jedna letošní volby vyhraje, jak píšete.

Líbí se mi Vaše věta "K tomu potřebujeme konkrétní plán úspor a zvýšení příjmů státu." O pokusu ČSSD zvýšit příjmy utažením všech daní nepochybuji. Na konkrétní návrhy Vaší strany na snížení výdajů, a to především těch, co nelze považovat za prorůstové, se vážně moc těším.
22. 02. 2010 | 14:19

Otis napsal(a):

oprava:
v rozhodování věřitelů
největší
22. 02. 2010 | 14:21

peena napsal(a):

No a do toho reálného ekonomického rámce se opět dostanete až po volbách ?
22. 02. 2010 | 14:31

Eva napsal(a):

Pane Sobotka, opravdu Vám nelze věřit.Za prvé pan Paroubek není důvěryhodný slušně řečeno.Tomu nikdo normální nemůže věřit.Dále Vy nejste ani vystudovaný ekonom a v praxi jste vlastně vůbec nebyl. Živíte se pouze politikou!!!Takže vlastně nevíte nic o životě a o ekonomii vůbec!!Nemáte vůbec co dělat na místě ministra financí. Tam by měl být zkušený ekonom a ne laik, který pouze vyplňuje přání politické strany.Věřte tomu, že si to většina lidí myslí.
22. 02. 2010 | 14:41

RA napsal(a):

ano, věřím vám, soudruhu Sobotko, za vaší případné vlády se opravdu nestane nic, bude se zadlužovat stále , ještě to ty čtyři roky vydrží , vy socani pak budete mít vyděláno /stylem Standa Křišťál/ a to, co tu po vás zbyde necháte příští vládě. Mezitím si ještě Jyrka sedne na Hrad . Katastrofa.
22. 02. 2010 | 15:00

Hnzd napsal(a):

Bohuslav Sobotka je člověk, který v životě nepracoval, po ukončení VŠ nastoupil do poslanecké sněmovny, v době 6% hospodařského růstu vydatně zadlužoval tuto zemi a není to ani schopný ekonom a ani schopný právník (viz privatizační smlouva s Bakalou na byty OKR). V podstatě jenom blábolí a jeho působení v politice by bylo neštěstím pro tuto zemi.
22. 02. 2010 | 15:12

TOM napsal(a):

to Badatel: Já bych chtěl vidět toho profesora či doktora s platem 12.000. Manželka je zdravotní sestra a bere 16-17.000 čistého,při vší úctě nevěřím, že má víc, než doktoři. Bratranec rok po škole jako asistent na VŠ má 18.000 a asi také nebere víc, než profesoři.
Takže si ta čísle napředo ověřte, než je někam napíšete.
22. 02. 2010 | 15:31

Michals napsal(a):

hmm, nejlepší argument v diskuzi jsem zatím zaznamenal, že Sobotka není ekonom, ale právník. Vykládejte to chemikovi Kalouskovi, zemědělci Tlustému nebo lampasákovi Topolánkovi. Právník mi přijde ještě docela v pohodě :)
22. 02. 2010 | 15:35

RA napsal(a):

neuvěřitelná míra zdanění , kdy složená daňová kvota je 60% , a stále je to pro chod tohohle bolševického absurdistánu málo, takže Jyrka opět bude progresivně daně zvyšovat , člověka nutí k zamyšlení, jak daleko je ta únosná hranice, než člověk vezme vidle a píchne je Paroubkovi do jeho tlusté zadnice.
22. 02. 2010 | 15:50

Pepa napsal(a):

Pokud se ČSSD nedostane k moci, tak zde druhé Řecko nebude, že pane Sobotko ?
22. 02. 2010 | 15:57

Brecht napsal(a):

Je to židovina - zadlužování států nahrává bankám v židovských rukách, a politikům, kteří rozdávají z cizího a jsou díky tomu u moci. Že to jsou obvykle také Židé, nemusím ani dodávat. Ale pro pořádek jsem to řekl.
Jsou snad Paroubek, Rath či Sobotka árijci?
22. 02. 2010 | 15:57

Matěj Kopecký napsal(a):

No, tak socialisté v Řecku to skutečně projeli tak, že je zachraňuje celá Evropa. Naši zatím jenom rozhazují a slibují z našich daní důchodcům, matkám a těm, co se jim nechce dělat, mísro penzijní reformy a trochu štření, abychom nebyli tam, kde dnes řekové. Ono pane Sobotko to nebude hned, tak jako ty kontrakty na Pandury a Gripeny, to také bylo za vás, takže, ono to čsem stejně všechno praskne a pak bude pozdě, dnes ne, časem...
22. 02. 2010 | 16:06

Kruťas napsal(a):

Pane Sobotko,
jestliže Vy opět nakrmíte daňového poplatníka sliby, nedostanete do státní kasy ani korunu navíc a nás to bude stát dvakrát tolik protože Váš návod k úsporám a zvýšení příjmů do státní kasy bude uskutečněn v duchu rčení dej krávě nažrat pilin a počkej až vysere desky.
22. 02. 2010 | 16:39

AA napsal(a):

Pane Sobotko,
z hysterických reakcí našich modrobolševiků (bývalých estebáků, komoušů, svazáků, kolaborantu a jejich synáčků) si nic nedělejte. Až se dostanete k moci, posuňte věk odchodu do důchodu postupně na cca 65 let,zaveďte mírnou daňovou progresi pro platy od 100 000, zaveďte opatření proti zneužívání sociálních dávek, zdaňte ještě více alkohol, cigarety a hlavně hazard a daňově zvýhodněte firmy, které svým zaměstnancům platí slušné platy.
22. 02. 2010 | 16:46

ixus napsal(a):

Pane Sobotko, stale mluvite o tom, ze snizite deficit pod 3%HDP. Uvedomujete si, ze to neni to same jako splacet dluh? 3% HDP je stale cca 100mld Kc noveho dluhu rocne, ktery musi byt nekdy splacen a financovan? Pokud neporosteme pravidelne 3% rocne, tak dluh Ceska (%k HDP) poroste a za chvili to nebude 40% ale behem 3 let 50%, 6 let 60%. A to nemluvim o situaci,z e se ekonomika zadrhne. Snizit deficit pod 3% HDP neni to same jako splacet dluh!!!!
22. 02. 2010 | 16:52

Miloš napsal(a):

Vždyť Řecko o svých ekonomických datech odjakživa (nebo minimálně od doby, kdy začalo chtít Euro) lže, což se obecně ví. Nemyslím, že je správné z těchto čísel vycházet při srovnání vládnutí levice-pravice.
22. 02. 2010 | 17:04

Hukan napsal(a):

Skutecne, to co Recku nam nehrozi. Ekonomicti EXPERTI CSSD totiz znaji zkratku do Severni Korei ;)
22. 02. 2010 | 18:12

Hukan napsal(a):

Tupelo: Hlavnim duvodem neuspechu ceskych dluhopisu nejsou vnitroceske bojuvky, ale vyse dluhu CR (made by prehnana socialni politika), neschopnost zavest Euro (o kterem CSSD mluvi ale jeste pro ne nehla prstem), neschopnost dostat se opet do rustu (v zemi kde se potira podnikani coby vykoristovani chudaku odboraru a veskera zamestnanost se stavi na montovnach krizi nejvice postizeneho zbozi, ktere navic diky danovym pobidkam CSSD neprinasi do rozpoctu temer nic a v nejblizsi dobe se prestehuji do jeste chudsich zemi )

Badatel: A to si vybadal ze tech jak rikas "hornich 10000" je az na par uspesnych podnikatelu hlavne mezi politiky? Zejmena pak CSSD? Oni ti to sami nepovi... Ale narozdil od tech podnikatelu, politici svoje prijmy nedani...
22. 02. 2010 | 18:21

Opitz napsal(a):

Vidím, že Sobotka je další z těžkých akademiků... Dnes má vysokoškolský titul váhu asi jako suché muší lejno.
Jen si tohodle ekonomického experta zase zvolte za ministra financí a uvidíte, jak se vám bude za pár(to je dva) let žít radostně a vesele...

"V září 2003 prosadil (Sobotka)jmenování stranického kolegy Jaroslava Tvrdíka do čela Českých aerolinií bez výběrového řízení."
22. 02. 2010 | 19:13

Krištov napsal(a):

Jen ať vládnou staří a kvalitní kteří nás vedou k blahobytu již 20 let, bez ohledu za jaké ptactvo plácají. Ovečky a berani je opětovně zvolí a bude ráj v české kotlině.
22. 02. 2010 | 20:23

Sveto napsal(a):

Prosím o jasné vysvětlení jak jste si ušetřil na byt v Praze když máte jenom velmi nízký poslanecký plat a ještě si platí byt v Auterlizu.Asi jste opravdu ekonom de luxe.Bůh ochraňuj tuto republiku před tak velkým ekonomem.
22. 02. 2010 | 20:29

Jirka napsal(a):

Ano my nebudeme jako Řecko my Řeky v mnoha ohledech ještě překonáme! Kde je hranice, kde končí věčné zadlužování? Už dnes nás stojí "obsluha" státního dluhu(tak totiž říkají splátkám úroků-obsluha)deset procent z rozpočtu veřejných peněz. Nějakých 90 miliard ročně vyfuníme jen za úroky a není splacená ani kačka jen úroky. To je vize ČSSD Sobotko? Vycálovat do vzduchu každý rok přes sto miliard a více? To nám ČSSD nabízí? V podstatě jen další život na dluh a další zadlužování? Ale abych byl objektivní ono není z čeho vybírat-jedni nás rozkradou a druzí zadluží!!
23. 02. 2010 | 06:34

fanfán napsal(a):

Bohuši, nezklamal jste. (Bohuši proto, že dle vyplácení cestovních náhrad sídlíte na Moravě, že.) Líbí se mi Vaše odkazování na zločiny pravice, aniž byste zmínil, že ODS má k pravici zhruba tak daleko, jako ČSSD k sociální demokracii.
Průšvihem tohoto státu je, že se trpí v politickém spektru extrémní levice (komunisté), umírněná komunistická levice je ČSSD a sociálně demokratickou politiku se tu tristně snaží dělat podle Vás pravicová ODS. Ale to se pletete, pravice vypadá ve skutečnosti jinak. A všechny Vás spojuje neúcta k státním financím a lehkomyslné rozdávání z cizího nepotřebným.
Vaše pohádky o podílu státního dluhu k HDP jsou úplně k ničemu, protože ke krachu veřejných financí nedochází zpravidla proto, že je nějaký podíl dluhu, ale proto, že nezodpovědná státní a vládní garnitura umožňuje žít občanům výměnou za volební hlasy nad poměry. A to je bohužel ten společný parametr pro všechny státy v problémech.
Nelžete lidem, nevyhazujte peníze z oken a pokud chcete někoho osočovat z korupce, dobře se podívejte na svého souputníka Standu Grosse a opusťte už konečně tu hloupou teorii o zázračném rychlém korektním zbohatnutí. Nelžete, to je základ.
23. 02. 2010 | 09:03

Ing. Vojta napsal(a):

Pane Sobotko, vždy mi vadí, když někdo zastává funkci na kterou nemá vzdělání ! Vy ekonom nejste. Nedůvěrohodní jste všichni politici. Vaše brebendy porušují základní listinu lidských práv ( mimo jiné třeba vaše nemocenská). Mohl bych Vám věřit, kdyby v ČSSD nebyly rovněž zlodějské skandály a kdyby jste neodpouštěl placení daní svým kamarádům ( na př. 26 milionů majiteli hotelu, kte měl Paroubek svatbu).
A vyrovnání zadluženosti ? Za 1-2 roky bych to srovnal. Striktní nařízení snížit 30 % státních úředníků ( a pouze s 2 měsíšním odstupným jak káže zákoník práce). Tak se totiž nikdy úředníci v zaměstnání neváleli jako dnes. Zmrazení platů za 5 let. 50 % snížení výdajů na armádu, sport, stavbu dálnic a jiných státních investic. Možná by se to stihlo za 1 rok. A také by jste museli dluh splácet a né platit kamarádům v bankách tučné úroky za dluhopisy. Zkrátka nevěřím Vám a patří vyhnat po 20 létech všechny poslance za parlamentní strany ven. Lidi vote neparlamentní strany
23. 02. 2010 | 10:30

Richard napsal(a):

Pane Sobotka, kdybych vám poslal svoji fotku, tak by jste se zděsil naší podobou, jeden rozdíl tu je, já jsem volič pravice a né vašeho levicového populizmu. Rozesmál jste mě, jak ministr Janota podtrhává rating naší republiky, nebýt jeho a sedět na jeho místě nedejbože vy nebo někdo z vašich socanských kamarádů, byl rating dávno o několik bodů níže!
23. 02. 2010 | 10:48

Michals napsal(a):

pro Richard - Janotovi bych opravdu nevyčítal podtrhávání ratingu, sestavoval všechny rozpočty za posledních třicet let, takže ví, že řeči o socanském zadlužování nebo ODSáckém snižování daní, jsou kecy. Na druhé straně je fakt, že prudký růst deficitu za Topolánkovy vlády je varovný.
25. 02. 2010 | 09:51

bullard napsal(a):

Pane Sobotko, zapomněl jste však uvést, že míra zadlužení Řecka mezi léty 2003 a 2008 byla na prakticky totožné úrovni, zatímco míra zadlužení ČR (ten sledovaný procentuální podíl státního dluhu na celkovém HDP) se neustále zvyšoval a zvyšuje.. Podle EK patříme k zemím, u nichž existuje ohrožení státním bankrotem, jinak by nám asi nedoporučovali snižování veřejného zadlužení, neníliž pravda? Ono mít během jednoho roku růst HDP mínus 4.4 % a současně nárůst státního dluhu o sumu odpovídající 6 % HDP je zcela alarmující, místo toho navrhujete zcela nesystémové a bezprecedentní vyplácení 13. důchodů, ve chvíli, kdy důchodci byli krizí nejméně postiženou soc. skupinou (narozdíl od těch, co přišli o práci). Odvoláváte se na dluh Rakouska, ale už neřešíte, jaká životní úroveň panuje v této zemi ve srovnání s tou naší.. A jsem přesvědčen, že až za pár let naše země dosáhne stejné míry zadlužení, jako má nyní Rakousko, budeme se mít pořád výrazně hůře, než oni dnes. Navrhujete progresivní zdanění, já s tím víceméně souhlasím, ve vyspělých zemích, na které se odvoláváte, systém funguje. Ale už jste znovu na něco zapomněli. Kolik procent výdajů jde v těchto zemích do sektoru služeb?? A na jaké úrovni jsou v těchto zemích? Jestliže bude progresivní zdanění fungovat jen jako příjmová strana pro přefinancovávání lidí bez životní perspektivy, ty země, na něž odkazujete, nikdy nedoženeme a Vy to dobře víte.

Ono totiž, není lež jako lež. Kdo řekne záměrně nepravdu namísto pravdy lže, tomu se říká černá lež, kdo sdělí část podstaty věci a zamlčí zbytek, také lže - tomu se říká bílá lež. Ta bílá je mnohdy nebezpečnější - když je odhalena, bývá většinou už pozdě..
27. 02. 2010 | 10:54

Jerome napsal(a):

Po volbách 2002 proslul náš největší expert na rozpočty větou, že sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce. V překladu Lhali jsme event. Byly jsme neschopni vidět realitu. Opomenul jen vysvětlit, proč oponenti na tento nereálný rámec opakovaně upozorňovali. Dodnes vidím bezmocný výraz Klause, když vrchní ekonomický naivka Špidla jako kolovrátek opakoval Zdroje tu jsou.
Jsem tedy moc zvědav, jakými učenými větami büde Sobotka vysvětlovat opakující se situaci, pouze řádově hrozivější. A také na to, jak zase mlčící většina schlípne
ocas a trpně bude přihlížet blížící se vlastní katastrofě.
A pan Sobotka ve svém za poslanecké náhrady zakoupeném bytě s nemalou našetřenou sumičkou na účtě bude se svým farizejským širokým úsměvem dále kandidovat na nejpopulárnějšího politika.
27. 02. 2010 | 11:24

Jiří Kadlec napsal(a):

Bohůši, čteš ty vůbec něco jiného než Rudé Právo? Najdi si názory našich makroekonomů a snad budeš schopný pochopit, že tempo našeho zadlužování dlouho neudržíme, protože stačíme splácet jen úroky a k tomu nám budou půjčovat čím dál dráž.
Jinak jsi byl skvělý ministr financí, při rekordním růstu naší ekonomiky, jen 100 mld. dluhů za rok. Jsi jednička a doufám, že se vrátíš...pak si koupíš byt na Floridě vedle Stáníka Grossů a budete si hrát s vláčky.
27. 02. 2010 | 17:29

Terry napsal(a):

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/j...)

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
16. 03. 2010 | 09:13

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 10:57

http://www.kw61.com/replica-graham-watch napsal(a):

sdfgfg
30. 03. 2010 | 03:03

Bell&Ross watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 03:51

whtch napsal(a):

[url=http://www.highwaytowatches...]swiss made watches[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex air king[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling navitimer[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling superocean[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex explorer ii review[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex datejust[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex yachtmaster[/url]
11. 05. 2010 | 04:53

GwenClark napsal(a):

Don't you understand that it's the best time to get the <a href="http://bestfinance-blog.com...">business loans</a>, which would help you.
23. 08. 2010 | 21:37

jordan shoes,jordan spizike,factory onli napsal(a):

whoah this blog is excellent i love reading your posts. <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="new jordan,jordan release dates,team jordan"><b>jordan shoes</b></a> Keep up the good work! You know, <a href="http://http://http://www.jordanshoessold.com" title="jordan flight 45,jordan sale,jordan s"><b>jordan 3</b></a>a lot of people are searching around for this info, <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="vans slip on,air yeezy,jordan 2010"><b>all jordan</b></a> you can help them greatly.<a href="http://www.jordanshoessold.com" title="sneakers,jumpman23,dunks"><b>jordan spizike</b></a>It’s perfect <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="footaction,spizike,airjordan"><b>jordan 23</b></a>time to make some plans for the future and <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="bapes,sneaker,retro shoes"><b>jordan website</b></a>it’s time to be happy. I have read this post and if I <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="sell jordan,all jordan shoes,new jordan shoes"><b>retro jordan</b></a>could I <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="shoes jordan shoes,jordan shoes,retro jordan shoes"><b>jordan shoe</b></a>want to suggest you some interesting things or tips. Perhaps you could write next articles referring to this article. I want to read even more things about it!<a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan grown low,jordan v5 grown low,jordan retro 1"><b>shoes jordan</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="wholesale jordan shoes,jordan s shoes,jordan air"><b>jordan for cheap</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan shoes 2,jordan spizike,jordan v"><b>michael jordan shoe</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan cheap,jordan shop,jordan 2 shoes"><b>air shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan for sale,jordan air retro,retro jordan"><b>jordan 1</b></a> I want to collect your web site.<a href="http://www.jordanshoessold.com" title="brand jordan,the jordan shoes,jordan 3"><b>air force ones</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan 4,jordan retro 11,jordan shoes for"><b>airjordan</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan for women,jordan basketball,jordan for kids"><b>jordan 13</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan release dates,air shoes,jordan retro 5"><b>jordan air</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan release dates,jordan new shoes,jordanshoes"><b>all jordan</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="sneakers,jordan retro 13,shoes jordan"><b>jordan shoes jordan shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com"title="cheap jordan shoe,cheap jordan,jordan sneakers"><b>jordan iii</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan shoe,jordan 13 retro,jordan retro 7"><b>jordan 11</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="the new jordan,for jordan shoes,jordan all shoes"><b>the jordan shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan air shoes,jordan v,jordan retro"><b>retro jordan</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan shoe cheap,the new jordan shoe,jordan shoes new"><b>shoes jordan shoes</b></a> blog content is very have opinions.<a href="http://www.jordanshoessold.com" title="cheap jordan shoe,jordan shoes jordan shoes,retro jordan shoes"><b>jordan shoes shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan shoes for,jordan shoes 11,air dunk"><b>michael jordan shoes michael jordan shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan air shoes,the new jordan shoes,air force 1 white"><b>jordan s</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="retro 1 jordan,jordan flight,jordan air 1"><b>jordan i</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="the jordan shoes,jordan 1, jordan 4"><b>jordan shoes jordan shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan shoe cheap,the new jordan shoe,jordan shoes new"><b>the jordan shoes</b></a> blog content is very have opinions.<a href="http://www.jordanshoessold.com" title="cheap jordan shoe,jordan shoes jordan shoes,retro jordan shoes"><b>jordan shoes shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan shoes for,jordan shoes 11,air dunk"><b>michael jordan shoes michael jordan shoes</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="jordan air shoes,the new jordan shoes,air force 1 white"><b>jordan s</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="retro 1 jordan,jordan flight,jordan air 1"><b>jordan i</b></a> <a href="http://www.jordanshoessold.com" title="the jordan shoes,jordan 1, jordan 4"><b>jordan shoes jordan shoes</b></a>Bring me a lot of inspiration,thank you in time!
28. 11. 2011 | 09:48

moncler napsal(a):

Is really vivid content, hope to continue to update your content,[url=http://www.parkadownjacketssale.com]moncler[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]parka canada[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]monclaire[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]монклер[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]coats for mens[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]shop online usa[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]monclear[/url] I will continue to pay attention, I'm going to put this site to join my blog,[url=http://www.parkadownjacketssale.com]monclers[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]monclers[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]coat long[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]clothes store[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]mens coats[/url] blog typesetting also has a mind,[url=http://www.parkadownjacketssale.com]clothes shop[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]sale outlet[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]peuterey[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]the down jacket[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]usa online store[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]outlet stores clothing[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]shop for clothing[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]jacket online[/url] Hope that you will allow me to continue to focus on your blog,[url=http://www.parkadownjacketssale.com]clothing shops[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]coats[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]clothes shopping[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]jackets on line[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]jacket buy[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]coat buy[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]clothing shops[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]coat with fur[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]down jackets[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]online jackets[/url] I also want to call my friends to pay attention to,[url=http://www.parkadownjacketssale.com]shop for women[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]moncler jacket[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]store for men[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]canada goose[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]buy jacket[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]jackets online[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]store for boys[/url]the web page layout is compact.[url=http://www.parkadownjacketssale.com]goose canada[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]parka[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]goose canada parka[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]goose parka[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]canada down[/url] [url=http://www.parkadownjacketssale.com]canadagoose
28. 11. 2011 | 10:08

supra shoes,factory online,shoes napsal(a):

Is really a good blog,supra shoes - http://www.suprashoesfootwearsale.com,Very interesting thanks!
28. 11. 2011 | 10:11

Zeceassosub napsal(a):

pPh 9wR c1n rNv 4mC u9u gMv 3aZ o1r cHq 5hG n4h
http://www.kate-spade-outlet.info <a href=http://www.kate-spade-outlet.info>kate spade outlet</a>
http://www.ugguk-store.co.uk <a href=http://www.ugguk-store.co.uk>uggs uk</a>

mQn 8jB n4p dSk 7dR g7a pPq 8iG z7q oBn 3jR c5f
<a href=http://uggspascher.webnode.fr>come here</a>
<a href=http://isabelboots.webstarts.com>isabel marant sneakers</a>
<a href=http://uggbootssaleuk.webeden.co.uk>cheap ugg boots</a>
<a href=http://isabeldicker.webs.com>isabel marant</a>
<a href=http://isabelmarantss.moonfruit.com>click</a>
29. 08. 2012 | 15:28

horsececekdon napsal(a):

sVd 4hC g9h lTq 6cC m9r fRr 4oU w4b gRi 8tL f0f aSh 4kJ q8j lDo 6cP j1t lGu 1mM m0k xUi 0bC t1j
http://www.workout60days.info <a href=http://www.workout60days.info/#9064>go for it</a>
http://www.60day-workout.info <a href=http://www.60day-workout.info/#8545>insanity workout</a>

lJk 5rW p1c cNu 3xB b4v cQj 7fN k5l nYn 0rI o1d gIq 6yO w7i rCg 8cK n6j oBr 8mX b8z bSg 5xM e3r
<a href=http://isabelsneaker.interblog.de/#7007>isabel marant sneakers</a>
<a href=http://insanitydvdsale.weebly.com/#8042>insanity workout</a>
<a href=http://longchampssac.webnode.fr/#9132>longchamp sac</a>
<a href=http://isabelbasket.webnode.fr/#2586>isabelle marrant</a>
<a href=http://katespadebags.weebly.com/#1821>here</a>
03. 09. 2012 | 20:54

tuctjuipisa napsal(a):

4T6Dfo http://www.bootssale-deutschland.com 8P2Dup <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>ugg stiefel</a> 7E5Pnh <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots sale</a> 9A8Imv
1A0Pvk http://www.bootsscanadaonline.info 7W1Gcw <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>uggs canada online sale,ugg boots canada,save up to 73%</a> 0D1Zcp <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">uggs canada online</a> 9P4Hzy
9K4Fvf http://www.bootskopenonline.com 7Q2Unw <a href=http://www.bootskopenonline.com>uggs</a> 6V7Bii <a href="http://www.bootskopenonline.com">uggs kopen,uggs online bestellen - zo laag als €53.31</a> 0B7Cug
4B9Waw http://goedkopeboots.webnode.nl 3P6Lnh <a href=http://goedkopeboots.webnode.nl>goedkope uggs</a> 2A2Zlb <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">uggs nederland</a> 5E5Nbx
1E8Oxm http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl <a href=http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl>uggs sale</a> 1G2Udb <a href="http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl">uggs kopen</a> 0J5Omj
0W8Rjz http://bootspascher.webnode.fr 5X4Gbo <a href=http://bootspascher.webnode.fr>Ugg,ugg pas cher,2012 ugg paris nouvelles ventes.</a> 7K7Jmm <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> 8U2Xkj
22. 10. 2012 | 12:29

licepaype napsal(a):

4R5Dnm http://www.stivaliitaliaonline.info 1V3Stl <a href=http://www.stivaliitaliaonline.info>ugg</a> 5F2Czb <a href="http://www.stivaliitaliaonline.info">ugg</a> 2Z9Dfu
7N8Nxt http://isabell-marant.webnode.fr 1P4Eey <a href=http://isabell-marant.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> 1D7Lmz <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">Sneakers isabel marant,isabelle marant,gardez votre argent jusqu'à 67%</a> 2A3Nsj
4F1Oqf http://bootsnederland.webnode.nl/ 3S5Wba <a href=http://bootsnederland.webnode.nl>uggs bestellen</a> 9E8Igo <a href="http://bootsnederland.webnode.nl">uggs nederland</a> 2O9Wne
24. 10. 2012 | 06:03

horsececekdon napsal(a):

8L0Pgk http://www.bottesspascher-fr.info 6C0Uqp <a href=http://www.bottesspascher-fr.info>ugg pas cher</a> 9E1Xuj <a href="http://www.bottesspascher-fr.info">ugg soldes</a> 7N5Ksg
9O7Cvk http://www.jp-boots-shop.info 7L6Kds <a href=http://www.jp-boots-shop.info>ugg</a> 3Z7Rnc <a href="http://www.jp-boots-shop.info">ugg</a> 0F3Snf
9A6Txh http://www.deutschlandbootsssale.info 2Z4Gnd 4X1Bmb <a href=http://www.deutschlandbootsssale.info>ugg boots sale</a> 1T4Uhw <a href="http://www.deutschlandbootsssale.info">ugg boots sale</a> 8D5Ylx
5O2Gqm http://www.botassugg-es.info 5N2Wgn <a href=http://www.botassugg-es.info>botas ugg</a> 8P9Asf <a href="http://www.botassugg-es.info">botas ugg</a> 5U7Kut
2Z2Xxm http://www.australiabottespaschers.com 5R7Loq <a href=http://www.australiabottespaschers.com>bottes ugg pas cher</a> 3A8Okx <a href="http://www.australiabottespaschers.com">bottes ugg</a> 0Z1Xan
9E5Ics http://www.itstivaliaustralia.info 1U0Bjv<a href=http://www.itstivaliaustralia.info>ugg australia</a> 7C1Rhb <a href="http://www.itstivaliaustralia.info">ugg stivali</a>
25. 10. 2012 | 18:30

Immetimmarf napsal(a):

vF1Y3i http://www.botasuggs-es.info/ tU1Y0g<a href=http://www.botasuggs-es.info>ugg</a> vU5G3k <a href="http://www.botasuggs-es.info">botas ugg baratas</a> dX8I1x
mD7Q6h http://www.bottespascher-soldes.com/ sQ3C1o <a href=http://www.bottespascher-soldes.com>ugg pas cher</a> vX4Z0i <a href="http://www.bottespascher-soldes.com">bottes ugg</a> wK2R8w
kX9N9y http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl/ lV9R8b<a href=http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl>uggs uitverkoop</a> uU8T4t <a href="http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl">uggs outlet</a> hI2J4r
oM2F0h http://bootpascher.webnode.fr/ oM1Q2o<a href=http://bootpascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> rL2C4f <a href="http://bootpascher.webnode.fr">ugg australia pas cher</a> gS2J6j
sY1P8a http://bottesfrance.webnode.fr/ sN5F0u<a href=http://bottesfrance.webnode.fr>ugg france</a> aJ8P7d <a href="http://bottesfrance.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> iB2X0n
fH2E9s http://bootsonlines.webnode.nl/ sN8J6j<a href=http://bootsonlines.webnode.nl>uggs sale</a> jI3E0x <a href="http://bootsonlines.webnode.nl">uggs kopen</a> nX0P9i
26. 10. 2012 | 13:33

horsececekdon napsal(a):

qY8Q1t http://bootsoutletstore.webstarts.com/ oZ0T8y<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> vL4G2v <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> jP4K8d
tK7W0g http://www.boots-sale-uk.co.uk zI1E9v<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> mX3N1o <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> dH6L5w
eM0H6y http://www.cheap-bootsonsale.com fG6Y8l<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> aQ4Z3s <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> iB7V9m
oC7W7s http://genuineboot.webeden.co.uk qU3S3z<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> mT3H6y <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> oW7Z8b
hG0R6q http://www.bootsoutlet-stores.com pR9W6l<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> mW5F6v <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet store </a> cM2S8t
29. 10. 2012 | 12:23

tuctjuipisa napsal(a):

nT7Y4x http://bootskopen.webnode.nl/ fD2M4u <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs</a> rG5F1w <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs kopen</a> dT1O3f
dW8K1e http://bootscanadas.webs.com wT5J8y <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada online</a> iW4L5q <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> qB7T8h
yN4J2v http://stivaliitalia.webs.com/ zK0N5q <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>stivali ugg</a> dV4C3j <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg stivali</a> bG9Q6k
iK2T6h http://bottesonline.webnode.fr/ wD9T6z <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> xN6N3d <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg</a> aC8O4x
uI7L1s http://boosshopjp.webnode.jp/ vM8O8s <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 激安</a> aD9C8z <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 激安</a> xQ5A4s
31. 10. 2012 | 04:28

truddytug napsal(a):

fQ1T5m http://bootsclearance.blinkweb.com/ rY8V2d<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> vL1Q5d <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> hV2L2e
oW2M4v http://bootssaleuk.webs.com/ mQ1X4f<a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> rL3K3r <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> vM4P7n
vJ7E1h http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ nT5V6o<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>Goedkope uggs</a> tQ7K0r <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs outlet</a> hB1A6u
nP3R1w http://botttespascher.webnode.fr/ bT3J4e<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg</a> kN3D4a <a href="http://botttespascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> nC5Q0e
gK1O8b http://shoeswords.weebly.com/ uQ3A7n<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet online</a> vW7M4y <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet online</a> yJ5G9v
01. 11. 2012 | 04:31

Immetimmarf napsal(a):

锘縠I0Y0m http://goedkopeonlines.jouwweb.nl/ uP8Q1f<a href=http://goedkopeonlines.jouwweb.nl>uggs online</a> rH6R4q <a href="http://goedkopeonlines.jouwweb.nl">goedkope uggs</a> gG9U6r
iQ1R3z http://isabell-marant.webnode.fr fO2I1y <a href=http://isabell-marant.webnode.fr>isabelle marant</a> qG0C1h <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">isabelle marant</a> hO6J3y
vT2E8d http://www.botasuggs-es.info/ dJ8S9y<a href=http://www.botasuggs-es.info>botas ugg</a> eM9K5y <a href="http://www.botasuggs-es.info">botas ugg baratas</a> dX4N6w
lX6D8v http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl/ jV0O5n<a href=http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl>uggs outlet</a> mF4D3b <a href="http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl">uggs uitverkoop</a> fU3T0m
oR6O6i http://bootsonlines.webnode.nl/ fH4D9e<a href=http://bootsonlines.webnode.nl>uggs sale</a> rS1S9t <a href="http://bootsonlines.webnode.nl">uggs goedkoop</a> hO4W9v
rE9T1e http://bootpascher.webnode.fr/ vN1M3l<a href=http://bootpascher.webnode.fr>ugg australia pas cher</a> dQ8Y8u <a href="http://bootpascher.webnode.fr">Ugg</a> cJ4F2y
02. 11. 2012 | 12:24

Cymnabalm napsal(a):

qK9A7q http://genuineboot.webeden.co.uk hP9V8j<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> iR1M3u <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> iF0Q1q
tT2E2r http://www.boots-sale-uk.co.uk wV8W3g<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> iB5M8k <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> qH2V0x
eL7A4z http://www.bootsoutlet-stores.com nL2F0r<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> vH6W6f <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet store </a> lP0W7o
oE8F0a http://www.cheap-bootsonsale.com dJ2U6o<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> gB9K6z <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> dN8D1c
qC8H3d http://bootsoutletstore.webstarts.com/ cK6M1h<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> yX7R8b <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> oT6G3j
05. 11. 2012 | 08:43

MusBlurlnum napsal(a):

oA4E7m http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online dT4D6k <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> kS6A7q <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> kW0X8s
mG4Y9n http://shoeswords.weebly.com jI6E9v <a href=http://shoeswords.weebly.com>uggs outlet online</a> rW6S0f <a href="http://shoeswords.weebly.com">ugg outlet store</a> pW6E6c
dJ1L4n http://www.cheapbootssalereal.com ugg boots sale qK8O1z <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>ugg boots sale</a> jX9Y5x <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> qI4N1z
cV0F8s http://bootssaleuk.webs.com/ kG6I4h <a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> kC9T6a <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> rE8A5z
fB0N5z http://bootsclearance.blinkweb.com/ hS1Z5u <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> tC0W4y <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> gD2P8u
05. 11. 2012 | 20:41

MusBlurlnum napsal(a):

iE4D0c http://bootsclearance.blinkweb.com/ wQ9U1w <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> yY4Y4q <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> qK4E0n
kV5U4h http://genuineboot.webeden.co.uk oM7M7j<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> jU7B1e <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> nG3F1q
wQ1B3u http://www.boots-sale-uk.co.uk aE8F4k<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> dZ7R4b <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> vQ0K8v
qN2Y7h http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online iR7Z1v <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>uggs outlet online</a> fA3E8o <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> gI1P9x
vI4D2c http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots hB1L5z <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> zY8T2b <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> yU0P1e
qG0Z0w http://www.cheap-bootsonsale.com aV8K5b<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> lY4K4i <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> sB7E8a
10. 11. 2012 | 09:41

horsececekdon napsal(a):

mL8S9o http://bootssaleuk.jimdo.com vD6R6r <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap ugg boots</a> oJ9W8j <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> yA9W4c
gM3N0h http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg australia outlet</a> vR8P5e <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet online</a> iY5V8t
kG9K2l http://bootsclearance.webspawner.com uX3F8c <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> iO9A0v <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> fL2I4m
kN9C4d http://bootscheap.blinkweb.com eW0C3r <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs for sale</a> kS6S 5i <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> bO4W6b
10. 11. 2012 | 11:24

nelmpeank napsal(a):

xB2Y7q http://bottespas1.webnode.fr/ sV3E5y<a href=http://bottespas1.webnode.fr>ugg pas cher</a> tQ2H8c <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg pas cher</a> kE8T6y
uI7Y2b http://www.onlinebootscanada.info/ iW4C0b<a href=http://www.onlinebootscanada.info>ugg canada</a> pE9S0o <a href="www.onlinebootscanada.info">uggs canada online</a> kQ8F3i
zX1T5o http://www.isabelmarant0.sitew.de/ gD1C8f<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant</a> xK7B7x <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant boots</a> jJ8D1d
vF6J7z http://bootsoutlet.webnode.nl/ gJ2U1j<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>uggs outlet</a> fL2B1k <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">uggs outlet</a> lO3X1b
nP6W1j http://botasbaratas.webnode.es/ fT8F3y<a href=http://botasbaratas.webnode.es>botas ugg baratas</a> bY1L5d <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg baratas</a> fD8M7w
10. 11. 2012 | 21:38

bomOppoplebum napsal(a):

lH6U4o http://bootsonline.webs.com/ dJ8H8k <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs goedkoop</a> pL0X0z <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> nG8M3d
yQ9G4s http://soldesonline.webnode.fr/ lN0A6d <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg australia pas cher</a> fV7T7c <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg australia pas cher</a> dL6K0z
zX3U4u http://stivalionline.webs.com ugg pO3D4n <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> uO2A9b <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg italia</a> eL7G4f
gM1V7d http://bootssale.simpsite.nl/ hA1Q2g <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> mR2Z7q <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> lB4T7p
lX6U3w http://botasuggss.webs.com/ yK7V9w <a href=http://botasuggss.webs.com/>botas ugg</a> kP6P0k <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> oA7Q1l
oP0M8z http://goedkopeboots0.webnode.nl uggs sale uC8S7f <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs bestellen</a> lX8C6z <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> sE7A2c
10. 11. 2012 | 22:42

horsececekdon napsal(a):

vK5K2l http://goedkopeboots0.webnode.nl uggs sale oY5S2d <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>uggs sale</a> kE2I6b <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">uggs sale</a> tP9M2e
rZ3M8y http://bootcanada.webs.com/ kO1K0v <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg canada</a> pO1O6n <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> qM7R2i
wZ6Y9v http://bootsfrance.meabilis.fr/ hI6E2i <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> uD2H5v <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg france</a> uS4E5c
iB2T3l http://stivalionline.webs.com ugg italia jW2V1z <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg italia</a> bP0N7b <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> vR1U9k
bT0V4m http://bootsonline.webs.com/ cE7K8w <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs online</a> gX3S9h <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> iA8K9y
wD5Z4w http://soldesonline.webnode.fr/ gS7P9v <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg australia pas cher</a> rM4H2c <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> dK4G6t
11. 11. 2012 | 03:45

licepaype napsal(a):

xZ4M5e http://bootsclearance.blinkweb.com/ hE7E5s <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> cN9Z9d <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> yR8F1u
jB4S9j http://www.cheap-bootsonsale.com mY2F4p<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> pA8B4i <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> iJ5A3b
bS5D2o http://www.cheapbootssalereal.com cheap ugg boots iB4R3y <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap ugg boots</a> qS0S8e <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">real ugg boots</a> yN2X2y
tI1N6b http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online qX2H7l <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> vG4F2d <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> eL3C4k
jA5V2b http://www.boots-sale-uk.co.uk pN4Q4i<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> aG3H4d <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> cO6O5t
vG4O3m http://genuineboot.webeden.co.uk dF9U8s<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> hP2J4d <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> qK2Y6j
11. 11. 2012 | 10:27

truddytug napsal(a):

hM9V0b http://www.cheap-bootsonsale.com mQ8M1i<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> tI3F8p <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> oN7K5t
sL8G1q http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online dZ7K6z <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlet online</a> gU9S4l <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> vL0R9n
mC0E4v http://www.boots-sale-uk.co.uk iJ3L6g<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> lW0U0l <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> hP5P7r
nS8Z1l http://bootsclearance.blinkweb.com/ mM9K2c <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> vQ5B4x <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> hV2L2r
wQ3K3u http://genuineboot.webeden.co.uk mD0P9a<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> bH2D6x <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> nU1Z6s
wW8F7y http://www.cheapbootssalereal.com ugg boots sale iX2B9s <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>ugg boots sale</a> dY7G9d <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">real ugg boots</a> oX4N1a
12. 11. 2012 | 13:17

horsececekdon napsal(a):

pI4G6o http://bootssale.simpsite.nl/ nX2A6x <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs kopen</a> xE7W0d <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs bestellen</a> gC0Z3b
jA1O2s http://stivalionline.webs.com ugg italia dY2F1f <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> dD6D9g <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> oE0P0i
lS8C2p http://bootsonline.webs.com/ rO0Q2d <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> mJ6J7u <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> vE8A3s
kI1K3h http://bootcanada.webs.com/ uM9Z5a <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg canada</a> gY2W0o <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> tK5P1f
aJ2G5l http://soldesonline.webnode.fr/ lQ6Z6b <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> mQ9H1m <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg australia pas cher</a> mK4Z5f
bF1Y9q http://botasuggss.webs.com/ tR6D3u <a href=http://botasuggss.webs.com/>botas ugg</a> xR5Z6k <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg</a> jV6X5k
13. 11. 2012 | 07:34

SkipSpakids napsal(a):

kJ2U1m http://bootsoutlet.simpsite.nl dB9G2i <a href=http://bootsoutlet.simpsite.nl>uggs bestellen</a> jC7Y8z <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs schoenen</a> sB7T4l
mD8R6g http://bottespas1.monwebeden.fr aL3J4t <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>ugg france</a> vX3I3c <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">ugg pas cher</a> jO3K4b
xB2A9c http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots günstig vY6D9u <a href=http://deutschlandbootssales.jimdo.com>ugg boots günstig</a> uS6H1g <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots günstig</a> xR5V2b
yK0R5r http://bottepascher.webnode.fr lY6K6p <a href=http://bottepascher.webnode.fr>ugg</a> fO4T3f <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg pas cher</a>
yO6C9b http://bootscheap.blinkweb.com vT4D7v <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> sA0A 2f <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots</a> iW9O5n
uP6O8k http://bootssaustralia.moonfruit.com pK8T9e <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>stivali ugg</a> wW7R1w <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg milano</a> fU5T7l
14. 11. 2012 | 04:06

licepaype napsal(a):

mS8R2f http://bootssales.webs.com/ mP1K3r <a href=http://bootssales.webs.com/>ugg boots sale</a> wX7Z8u <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs on sale usa</a> aT6F0n
aH2N0w http://bootsoutletstore.webs.com/ eY4D2d <a href=http://bootsoutletstore.webs.com/>ugg outlet store</a> yN4P9n <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">ugg outlet store</a> gM2Z7y
sU4O9n http://bootsclearance.moonfruit.com/ mV5A9b <a href=http://bootsclearance.moonfruit.com/>clearance uggs</a> qH3S2i <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">clearance uggs</a> nH3V1v
tB4C5b http://cheapbootsuk.jimdo.com/ yF8T2y <a href=http://cheapbootsuk.jimdo.com/>cheap uggs uk</a> rQ1Q8m <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">cheap ugg boots</a> qX3W3n
qC5D4k http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets gA0O5h <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlets</a> xZ0P9h <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> zI2K1s
oD5O6h http://genuineboot.webeden.co.uk bN5G2v<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> xI2J5l <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> rR5F1f
16. 11. 2012 | 01:24

horsececekdon napsal(a):

xC2F2h http://bootsfrance.meabilis.fr/ oP3W7z <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> iE4P8m <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> aS5E9c
yL2E1l http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs uB2S2q <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs</a> mI5I2m <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">uggs sale</a> lV1M4u
lH7I8w http://bootsonline.webs.com/ nY2B5q <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> cT0Q8i <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> lH4R3a
bZ9Z5k http://stivalionline.webs.com ugg italia mE9S3i <a href=http://stivalionline.webs.com>stivali ugg</a> kJ8F8k <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> jX6G1s
bU7M2x http://bootcanada.webs.com/ uC7J7c <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg boots canada</a> wT8A0o <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> vN5J0a
nJ2W9c http://botasuggss.webs.com/ sT0J5d <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg</a> gS6J0q <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> kQ3V2g
16. 11. 2012 | 16:59

viagra napsal(a):

zlbyoay http://aiyxur.com/ <a href="http://cxonqd.com/ ">rkmbmqg</a> [url=http://bgqont.com/]rkmbmqg[/url]
24. 11. 2012 | 12:00

tuctjuipisa napsal(a):

mL2W4v http://discountbootsoutlet.webs.com/ jN2F5c <a href=http://discountbootsoutlet.webs.com/>discount uggs boots</a> tT4Z4i <a href="http://discountbootsoutlet.webs.com/">discount uggs boots</a> aZ3Q2p
zU5G5b http://storesbootsoutlet.webs.com/ pU1H5d <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>ugg outlet stores</a> lG5M4t <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">uggs outlet store</a> oE1M4n
wO6N8k http://cheapbootssonsale.webs.com/ iK6K9y <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com/>uggs shoes</a> dM8P1y <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com/">ugg outlet online</a> vO5P9l
cG4R2e http://bootskopensale.simpsite.nl/ dC7V6s <a href=http://bootskopensale.simpsite.nl/>uggs sale</a> oR0S7f <a href="http://bootskopensale.simpsite.nl/">uggs amerika</a> xF0Y6a
yK2K1d http://canadaoutletbootss.webs.com cQ2C7u <a href=http://canadaoutletbootss.webs.com>uggs canada</a> kA2S4b <a href="http://canadaoutletbootss.webs.com">ugg canada</a> bU1T8l
nT5S8k http://bootsfactoryoutlet.webs.com/ kI4K3x <a href=http://bootsfactoryoutlet.webs.com/>ugg factory outlet</a> lD4K6d <a href="http://bootsfactoryoutlet.webs.com/">ugg factory outlet</a> oC0Q9v
21. 01. 2013 | 13:13

nelmpeank napsal(a):

tD3S8l http://bootsfactoryoutlet.webs.com/ vW5G5f <a href=http://bootsfactoryoutlet.webs.com/>ugg store</a> iB6X2v <a href="http://bootsfactoryoutlet.webs.com/">ugg store</a> zA3J4p
xW2M9a http://cheapbootssonsale.webs.com/ nK8T1s <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com/>uggs boots on sale</a> yR7W4y <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com/">uggs shoes</a> pD7Y5z
qP1D0i http://storesbootsoutlet.webs.com/ aD1E7w <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>uggs outlet store</a> kT3C3h <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">ugg outlet stores</a> nP0I8e
kF2W6k http://discountbootsoutlet.webs.com/ nT9N9n <a href=http://discountbootsoutlet.webs.com/>ugg outlets</a> vM4M9u <a href="http://discountbootsoutlet.webs.com/">discount uggs boots</a> pG8E5q
nJ6S7z http://bootskopensale.simpsite.nl/ nW6K7t <a href=http://bootskopensale.simpsite.nl/>uggs amerika</a> aP0P2o <a href="http://bootskopensale.simpsite.nl/">uggs sale</a> iP4J1w
vO2C6s http://canadaoutletbootss.webs.com kG3S5e <a href=http://canadaoutletbootss.webs.com>uggs canada</a> sB0L7y <a href="http://canadaoutletbootss.webs.com">uggs canada</a> rK6F9q
22. 01. 2013 | 08:17

horsececekdon napsal(a):

<a href=http://isabellemarant.weebly.com/isabel-marant-chaussures.html>baskets isabel marant</a>|<a href=>boutique isabel marant</a>|<a href=>isabelle marant bijoux</a>

http://isabellemarrant.blogsky.com/1391/10/04/post-3/
http://isabellemarant.yolasite.com/bottes-isabel-marant.php
http://isabellemarrant.yolasite.com/isabelle-marrant.php
27. 02. 2013 | 18:31

Cymnabalm napsal(a):

aO5P7m http://isabelmarantss.1minutesite.es/ hL3K5i <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant</a> hD6C1y <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant</a> tF6H1o
dC7O2n http://ussneaker.webs.com pB4H8m <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant sneakers</a> pK6W7l <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> vO2H2k
rN3R8d http://headphoneshop.webs.com dV3T8t <a href=http://headphoneshop.webs.com>monster headphones</a> zX9Z0a <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster headphones</a> wD9W9y
oD6S9s http://sneakershopes.webnode.es tY1V9a <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant</a> iY9K6r <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant shop online</a> bS8U3y
iY3E3p http://www.longchamppascherer.com zT5N6s <a href=http://www.longchamppascherer.com>sac longchamp</a> nH3W9k <a href="http://www.longchamppascherer.com">longchamp pas cher</a> kN8F6o
jC6N7u http://onlinesneakers.webnode.fr cG1K5g <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> rT7L4c <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">sneakers isabel marant</a> kZ2D8j
01. 03. 2013 | 05:13

horsececekdon napsal(a):

aV9X4l http://ussneaker.webs.com xI6E5h <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant</a> hD9H9b <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant boots</a> yC7R9c
gG5C4p http://dphonesbeatsbydre.com yN7K2x <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>cheap beats by dre</a> dQ6V2o <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats by dr dre</a> hD8G1n
hM4J1q http://www.longchamppascherer.com pQ4D4i <a href=http://www.longchamppascherer.com>longchamp soldes</a> jG7O2c <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> uY4J8n
uE0A7z http://sneakershopes.webnode.es iX2R0b <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant</a> lK8I7t <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant shop online</a> vE0E1r
jF4Z3y http://onlinesneakers.webnode.fr vT0V2b <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant sneakeres</a> lF9E5j <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant</a> sY1I0t
lT3T4u http://headphoneshop.webs.com pG9V9y <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> rB2Z4c <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster beats by dre</a> xD8W6v
01. 03. 2013 | 23:52

argueryHearee napsal(a):

oW0Z0o http://headphoneshop.webs.com jE5J2s <a href=http://headphoneshop.webs.com>monster headphones</a> fN8A5w <a href="http://headphoneshop.webs.com">dr dre headphones</a> xP4H7c
lH9O5x http://sneakershopes.webnode.es cP8I3k <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant shop online</a> pO0Y8j <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> hP4J8f
zM1W1r http://dphonesbeatsbydre.com fF0J5t <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>cheap beats by dre</a> aB4R5u <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> iV6M6v
jC3U2y http://isabelmarantss.1minutesite.es/ uL7B6g <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant</a> lD9A1s <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant</a> aT4A9i
rY4X0l http://ussneaker.webs.com kY4V9p <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant sneakers</a> zN4E5h <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> vH1M7d
rB1F7l http://onlinesneakers.webnode.fr lZ0D5s <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant sneakeres</a> eY4H3u <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant</a> vQ0Q0d
04. 03. 2013 | 23:51

Immetimmarf napsal(a):

<a href=http://isabelmarantshopus.info>{isabel marant|isabel marant sneakers|isabel marant dicker boots}</a> #file_links<C>\111\post\isabelus1.txt,1,n]
{isabel marant|isabel marant|isabel marant|isabel marant shop online
<a href=http://sacspascher.webnode.fr>{sac longchamp pas cher|sac longchamp pas cher|longchamp soldes|sac pliage longchamp}</a> #file_links<C>\111\post\longchamp1.txt,1,n]

<a href=http://handbagoutlet.blinkweb.com>handbagoutlet.blinkweb.com</a>
<a href=http://sneakersonline.blinkweb.com>sneakersonline.blinkweb.com</a>
<a href=http://sacspascher.webnode.fr>sacspascher.webnode.fr</a>
11. 03. 2013 | 11:16

EmporeGer napsal(a):

As3Nl6
<a href=http://isabellemaranti.mywapblog.com/longchamp-sac-magasin.xhtml>lompchamps sac</a>
<a href=http://isabelmarants.beep.com>isabell marant</a>
<a href=http://buysneakersus.snappages.com/isabel-marant-recent-lancement.htm>isabelle marant sac</a>

Dx6Yu2Vh8Is3
http://shoesing.yolasite.com
http://gutianle.tumblr.com/13030802
http://ussneakershop.tumblr.com/13030501
19. 03. 2013 | 00:33

EmporeGer napsal(a):

kF2W1a http://isabelmarantsale3.webnode.fr <a href=http://isabelmarantsale3.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> zC0K5h <a href="http://isabelmarantsale3.webnode.fr">sneakers isabel marant</a> eO9V4i
gY3S0o http://isabelmarantsale3.webnode.fr gY6N4l <a href=http://saleisabelmarant.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> iN8M1p <a href="http://saleisabelmarant.webnode.fr">isabel marant sneakers</a>
dC3F7s http://basketis.webnode.fr <a href=http://basketis.webnode.fr>basket isabl marant</a> xI7D2l <a href="http://basketis.webnode.fr">isabel marant</a> qG6S4g
nQ9H3f http://isabelsneakeres.webnode.es tH9Z7o <a href=http://isabelsneakeres.webnode.es>isabel marant shop online </a> cU9X2y <a href="http://isabelsneakeres.webnode.es">isabel marant</a> oE8T7u
lR1C0i http://sneakersonlinees.webnode.es qH3O0y <a href=http://sneakersonlinees.webnode.es>isabel marant</a> jF1M3l <a href="http://sneakersonlinees.webnode.es">isabel marant</a> vC8V4o
22. 03. 2013 | 20:08

horsececekdon napsal(a):

sI5U1d http://korsbagsmm.tumblr.com fC9O1f <a href=http://korsbagsmm.tumblr.com>cheap michael kors handbags</a> jY4Y5z <a href="http://korsbagsmm.tumblr.com">cheap michael kors handbags</a> uM7N2j
pK4I5a http://es44.webnode.es jP8G2x <a href=http://es44.webnode.es>isabel marant sneakers</a> eP3S1a <a href="http://es44.webnode.es"><strong>isabel marant</strong></a> oX7Y2b
uZ9R8s http://longchampspas.webnode.fr/ eV4Z9u <a href=http://longchampspas.webnode.fr/>sacs longchamps pas cher</a> aF5Z1r <a href="http://longchampspas.webnode.fr/"><strong>longchamp soldes</strong></a> rJ3T0z
oG8F1k http://sneakershopfr.webnode.fr tO2X4h <a href=http://sneakershopfr.webnode.fr>isabel marant</a> mR1B1t <a href="http://sneakershopfr.webnode.fr">isabel marant sneakers</a> bL4F4y
26. 03. 2013 | 14:29

hello napsal(a):

fgdjssal http://hecwat.com/ <a href="http://dbgekq.com/ ">jpotbppj</a> [url=http://ncbrjm.com/]jpotbppj[/url]
21. 11. 2013 | 23:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy