Počítadlo pro Nečase

05. 04. 2010 | 09:00
Přečteno 7152 krát
Petr Nečas a Martin Kocourek seznámili českou veřejnost se svými propočty volebních závazků ČSSD. Došli k neuvěřitelné a nesmyslné částce 650 miliard korun, které by měla realizace programu ČSSD státní rozpočet údajně stát v následujících čtyřech letech. Tato částka je nyní bez bližších podrobností inzerována v novinách.

Nevěřím tomu, že pánové Nečas a Kocourek neumí počítat a dopustí se chyby v řádu stovek miliard korun. Nejde o chybu, jde o předvolební manipulaci, která má podložit tezi ODS o tom, že se ČSSD chystá zadlužit zemi. Když k tomu Petr Nečas nemá žádné důkazy, prostě si je vymyslí. Zkrátka typický pravdomluvný „poctivec“.

Pojďme se blíže podívat na věrohodnost a pravdivost výpočtů pánů Nečase a Kocourka:

1. Mimořádný 13. důchod ve výši 2.400 Kč.
ODS ve své kalkulaci uvádí rozpočtovou náročnost 7 miliard korun za jeden rok a 28 miliard za čtyři roky. Sociální demokracie hovoří v souvislosti s tímto příspěvkem jako o jednorázové, neopakující se kompenzaci za skokový růst životních nákladů seniorů v době vlád ODS a neposkytnutou valorizaci v roce 2010. Slovo jednorázový znamená, že příspěvek bude vyplacen jen jednou, právě v roce 2010. Náklady budou činit celkem maximálně 6 -7 miliard korun. V žádném případě není pravdivá částka 28 miliard korun!
Prokazatelný rozdíl -21 miliard Kč.

2. Zvýšení rodičovského příspěvku
ODS ve své kalkulaci vypočítává zvýšení ročních nákladů státního rozpočtu o 30 miliard korun a za čtyři roky tedy o 120 miliard. Podle údajů státního závěrečného účtu za rok 2008 činily náklady na roční výplatu rodičovského příspěvku 28,3 miliardy korun, při průměrné výši 7.600 Kč za měsíc. Nárůst o 30 miliard by tak měl znamenat, že ČSSD slibuje více než zdvojnásobení rodičovského příspěvku, tedy na průměrnou výši 15.500 Kč! Kalkulace navíc předpokládá, že rodičovský příspěvek bude v této výši vyplácen nepřetržitě celé čtyři roky od prvního dne převzetí vlády sociální demokracií a zcela tak ignoruje minimálně šestiměsíční délku legislativního procesu. ODS zrovna tak úmyslně přehlíží, že v PROGRAMU ZMĚNY A NADĚJE schváleném ÚVV ČSSD na Programové konferenci 13. 3. 2010 je v kapitole "Podpora rodin s dětmi místo škrtů" na straně 21 jasně uvedeno, že se ČSSD chce napravit dopady asociálních reforem vlády ODS na rodiny s dětmi a vrácení příspěvků na úroveň před jejich provedením. Kalkulace ČSSD počítá s nákladem cca 1 miliarda korun za rok a 3,6 miliardy za celé funkční období příští vlády.
Prokazatelný rozdíl -116,4 miliardy Kč.

3. Dětské přídavky
Zvýšení a rozšíření přídavků na děti. ODS ve své kalkulaci vypočítává zvýšení ročních nákladů státního rozpočtu o 20 miliard korun a za čtyři roky tedy o 80 miliard. Podle údajů státního závěrečného účtu za rok 2008 činily náklady na roční výplatu dětských přídavků 6,3 miliardy korun. Nárůst nákladů na 26,3 miliardy ročně by tak měl znamenat, že ČSSD slibuje zvýšení dětských přídavků o více než 400 % anebo rozšíření okruhu příjemců na čtyřnásobek. Korektní kalkulace by ODS musela přivést k poznání, že skutečnost roku 2007 byla 10,3 miliardy (opět údaje ze Státního závěrečného účtu 2008) a že celkovou náročnost záměru ČSSD tak můžeme vyčíslit 4 miliardami v kalendářním roce (rozdíl mezi 10,3 miliardami v roce 2007 a 6,3 miliardami v roce 2008) a maximálně 14 miliardami za funkční období.
Prokazatelný rozdíl -66 miliard Kč.

4. Zdravotnické poplatky
ODS ve své kalkulaci vypočítává dopad zrušení zdravotnických poplatků na 10 miliard korun a za čtyři roky tedy o 40 miliard. Podle údajů samotného ministerstva zdravotnictví činí výnos z poplatků pro zdravotnická zařízení 5 miliard korun. ČSSD ve své kalkulaci počítala dokonce s rezervou a prognózovala výdaj ze státního rozpočtu ve výši 6 miliard korun ročně a 21 miliard Kč celkem.
Prokazatelný rozdíl -19 miliard Kč.


Sečteno a podtrženo:
Jen na těchto čtyřech namátkou vybraných rozpočtových úpravách je rozdíl mezi skutečností ČSSD a absurdními čísly ODS 222,4 miliard!!! ¨

Petr Nečas je tak opět přistižen při lži.

Dokonce i Hospodářské noviny, které jistě nelze podezírat z náklonnosti k ČSSD, dospěly ve svých kalkulacích i po započtení částek, které bude muset hradit každá vláda, nejen vláda ČSSD, k mezní částce 47 miliard za rok, tedy 188 miliard za čtyři roky. A to bez započítání zvýšení příjmů státu, které tyto výdaje více než kompenzuje.

Propočty ODS jsou tak více než třikrát vyšší než Hospodářských novin a liší se o neuvěřitelných 462 miliard korun.

ODS sama se vůbec nepokouší o kvantifikaci nejen svých neuvěřitelných slibů typu vracení DPH a různých „daňových prázdnin“, vůbec nepracuje s dopadem megalomanských a korupčních projektů schválených za jejich vlád. Pan Nečas mlčí k tématu církevních restitucí za 270 miliard, ekologického supertendru až 120 miliard, privatizaci důchodů za 50 miliard ročně či předražených a zbytečných elektronických vinět za 12 miliard korun ( které Nečas a ODS neustále hájí).

Martin Kocourek v Hospodářských novinách uvádí, že všechny výsledky výpočtů ODS zkontroloval tým ekonomů (spolupracujících s ODS) ESO. Nesouhlasím s ekonomickými pohledy řady z nich, ale v řadě případů se jedná o vzdělané odborníky. Je s podivem, že se tito lidé nechali zmanipulovat do role podvodníků, křivě svědčících po boku Petra Nečase a Martina Kocourka. Jednou se za to asi budou hodně stydět.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

nick y napsal(a):

Program změny a naděje : Pod tou změnou si představuji úplnou výměnu lidí v parlamentu, když uvážím,že na změnu měli všichni,co tam jsou, již 20 let. A naděje? Že to všichni lidé včas před letošními volbami pochopí a tu změnu provedou. Je to na nás : Naše naděje je v popsané změně! Pěkný den a hezkou pomlázku
05. 04. 2010 | 09:08

Karbaník napsal(a):

Bohuslave Sobotko, i ty buď pozorný. Budeš-li přistižen, bude ti ustřižen.
05. 04. 2010 | 09:17

Petr napsal(a):

Pane Sobotka,
Vaše strana neni o nic lepší než ODS. Odpouštění desetmiliónových dluhů přátelům Paroubka, podivné transakce jeho přítele Grosse vedoucí ke krachu firem a jeho ryclého superzbohatnutí, sebestřednost, touha po absolutní moci a po životě v nepředstavitelném přepychu ("JÁ" mám Nové šaty a kdo z Vás na to má, vy blebste dole") Vašeho guru Paroubka se zdají být větším neštěstím pro Českou republiku, český stát, český národ, než současné neschopné vedení ODS, mimochodem stejně ovládané Bursíkem, tak jako s Paroubkem mává Zubová a možná že ještě také Bursík jak ukázala volba presidenta republiky.
Spojit se s Marťany, Ropáky nebo Komanči v jeho uzurpátorské cestě, není pro Paroubka problém.
05. 04. 2010 | 09:24

yara ze země krys napsal(a):

Peníze jsou v podstatě poukázky na zboží a služby, navíc je jich omezené množství (agregáty M), které se neustále každoročně zvětšuje. Tak jako cca 4 % lidí je schopen uživit celý zbytek naší populace, tak asi tuším 30% zaměsnaných lidí vytváří hodnoty pro ostatní a v podstatě uživí
zbytek lidí svojí prací a svými daněmi a daněmi firem, ve kterých pracují. No a teď k meritu věci, ČSSD neustále má snahu a zejména teď před volbami přidávat některým skupinám obyvatelstva, zejména těm co nic nevytváří a jsou opravdu na chvostu společnosti co se týče životní úrovně. Bylo by to asi správné, ale je z toho cítit, že si socani kupují volební hlasy. V žádném případě nejsem proti důchodcům a např. matkám co mají malé děti atd. Je však do celého přerozdělování peněz státu vnést systém! A to dlouhodobě od ČSSD postrádám. Např. důchodcům se přidává halabala tak nějak podle výše inflace nebo čeho, místo aby důchody byly indexované podle průměrného platu v ČR. Samozřejmě stát na to nemá, proč? Protože se neustále zvětšuje počet těch co nic nevytváří (např. úředníci aj.) a stát aby zde šetřil a hlídal např. efektivitu nákladů na ministerstev (zejména státní zakázky)tak vyhazuje peníze oknem, spíš bych to nazval nebo označil jako rozkrádání! Dále stát vyhazuje peníze oknem co se týče sociálních dávek a jsou tu jiné oblasti kde hýří penězi. V kocourkově kde ministr přes peníze může být chemik nebo právník je vše možné! Už by bylo
potřeba aby obě naše největší strany odešli do důchodu, už toho bylo dost.
05. 04. 2010 | 09:25

dalimir napsal(a):

Dobrý den dámi a pánové ! Ano možná se po volbách změní něco k lepšímu ale jen dočasně! Jen počkejte až se nový ansábl rozkouká ! Zavedl bych zde ten systém co existuje v číně , nebudu ho rozvádět ! Pokud se lidé kteří mají v moci veřejné prostředky debudou bát patřičných trestů ,tak se nikam nepohnem! Netvrdím že jsou všichni stejní ale těch poctivých je u nás opravdu velmi málo ! Zdravím Dalimír.@
05. 04. 2010 | 09:27

Ghola napsal(a):

ODS chce prohloubit díru v rozpočtu daňovýma prázdninama, ČSSD zase rozdáváním miliard na všechny strany. Výsledek bude takovej, že v případě vlády ODS (+TOP09) budou rejt držkou v zemi hlavně příslušnící střední třídy - zrušení porodnýho, zvýšení spoluúčasti ve zdravotnictví, škrty v platech státních zaměstnanců atd., a v případě vlády ČSSD budou opět rejt držkou v zemi hlavně příslušnící střední třídy - masivní zdanění OSVČ a obecně zaměstnavatelů - propouštění a živoření na podpoře na pracáku.
05. 04. 2010 | 09:30

PRD napsal(a):

Teď jsem si přečetl,jak si Bohoušek a ne jen on loni přilepšili v době krize!Bohouš si pořídil byt za 7 mega atd.Tomu říkám sociální soucítění s občanem!!!!Nechci se vás dotknout,ale kdo z vás to má?
05. 04. 2010 | 09:36

Pavel Skeptik napsal(a):

Yara........../proboha jak jste ten nick vymyslel?/
Máte pravdu, ale pláčete na špatném hrobě. Sobotka sem nepřišel diskutovat ale dehonestovat protivníka! To je stejné jak kdyby Nečas psal o rozdílech mezi svým ještě nesplaceným bytem a Sobotkovým už splaceným za 7 mil. s poslaneckých náhrad. Přitom Nečas je v politice o hodně déle!
Ale jenom jsem chtěl k Vašemu článku podotknout, že socialismus končí v době kdy šáhnete do cizí kapsy a ta je prázdná!
05. 04. 2010 | 09:38

otokar napsal(a):

Ozube Ozuboviči,
zadupali jste to viribus unitis, když není co prodávat, nasekali jste bilion dluhu.Lidé už politice nevěří, neví však, jak na to. Tunelujete dále, vykrádáte státní rozpočet a zasloužilý tunelář šnajdr se chystá vykrást zdravotnictví. Že není ve vaší straně? Všichni zloději se tam nevejdou,jinak jste jedna banda,kdo umí trochu počítat,je mu to jasné.Budete si půjčovat, dokud to půjde,pak zdrhnete a necháte nás v tom.
Kdybych takto vedl svůj podnik, skončil bych v kriminále pro dlužníky,pokud bych nebyl členem ODS.
Váš pokus vládnout nemůže skončit dobře,jen další totalitou-fašistickou diktaturou a popravami těch,kteří z chamtivosti přivedli naši zemi do tohoto stavu.Nestavte se spasitelem a zmizte na smetiště dějin(už jste si naspořil), možná Vám to zachrání krk, na kterém nosíte svou ozubenou hlavu,vy aparátčíku,co nikdy nic kloudného nerobil!
05. 04. 2010 | 09:41

yara ze země krys napsal(a):

Pavle Skeptiku, Česko se za dvacet let stalo zemí zaslíbenou pro podvodníky, zloděje, tuneláře a krysy všeho druhu a zejména politici myslí jen a jen na svoje majetky a výhody!
05. 04. 2010 | 09:50

**** napsal(a):

Pane Sobotko, ČSSD už nás několik dní v denním tisku masíruje stejnými nesmysly jako ODS. Podejte si tam v parlamentu a senátu ruce. Jste tam všichni stejní, jde vám každému akorát o vaše vlastní zájmy. Ta vaše předvolební kampaň je rozumným lidem k smíchu, ale jak se říká slibem hlupáky nezarmoutíš. Radši napište, jak chcete tento dluh splatit?
http://www.verejnydluh.cz/
Jediné co vláda ČSSD a ODS za 20 let dokázala, je že KSČM je dnes nejslušnější stranou v parlamentu i senátu díky tragické politice ČSSD a ODS.
05. 04. 2010 | 09:58

PatientO.T. napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/...

Dennodenní boj o zájmy voličů je výnosná záležitost...
05. 04. 2010 | 09:58

**** napsal(a):

Být příznivcem ČSSD není politická orientace,
ale diagnóza!

ČSSD chce vyjít z krize vyššími daněmi,
A koho to překvapuje?
Copak již někdy v dějinách bolševik uměl něco jiného, než krást těm schopnějším? Kdepak, on potřebuje, aby všichni měli kulové ..... a byli na něm (na státu) závislí.
05. 04. 2010 | 10:10

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Pane Sobotko, proč hovoříte o 13. důchodu ?
Nemám nic proti důchodům, ale jednorázová paušální dávka slibovaná na plakátech před volbami ve výši zhruba 1/4 běžného důchodu není důchodem ale úplatkem.
Jistý vykuk jménem Jančík na radnici Prahy 5 podporovaný (spíše při životě držený) rovněž ČSSD zase uplácí tamní regulované nájemníky vratkou jednoho regulovaného nájmu.....
05. 04. 2010 | 10:11

Lerak napsal(a):

Souhlasím s Vámi pane Sobotko, ale též navrhuji a s tímto mým návrhem jistě souhlasíte i Vy a proto ho přednesete na zasedání nového parlamentu ve znění:"navrhuji, aby průměrný plat poslanců i senátorů po volbách v roce 2010 činil tolik kolik je p r ů m ě r n ý plat občana ČR tedy necelých 24 000,-Kč."
Jistě s tímto návrhem mezi veskrze skromnými poslanci a senátory uspějete.
Děkuji Vám předem za tuto vaši budoucí aktivitu.
05. 04. 2010 | 10:12

Tupelo napsal(a):

Pano Sobotko, no konecne se nekdo z CSSD rozhoupal k vyvraceni 'nepresnosti' z per expertu ODS, v poslednich dnech jsem zde nejmene dvakrat uverejnil dva ruzne linky na clanky (ani jeden z pera CSSD), ktere se zabyvali tim, cim se dnes zabyvate Vy.

Odchod Topolanka z cela volebniho lidra zcela prehlusil jinou vec a to vypoved detektiva ve veci tzv. Krakatice, ve ktere rika ze Ivan Langer z ODS musel vedet o svych kontakech na podsveti. Coz je nepochybne mnohem dulezitejsi informace (nezapominejme ze jde o byvaleho ministra) nez vse co se tykalo poslednich Topolankovych vyroku...
05. 04. 2010 | 10:14

Doug Badman napsal(a):

To jste počítal vy, nebo máte ve straně jiného odborníka na matematiku?
Až si to opravíte, zkuste se pochlubit, čemu vlastně rozumíte a čím byste mohl být užitečný.
Vynecháme-li odpouštění daní estébákům a pořizování bytu za zpronevěřené peníze, moc toho nezůstane, že?
05. 04. 2010 | 10:24

**** napsal(a):

Jen zvyšujte daně, jsem zvědavý co budete dělat poté co se většina firem přesune do daňových rájů vy oranžový chytráci! http://leto.centrum.cz/vyle...
05. 04. 2010 | 10:24

Zach napsal(a):

OOOO, jak Vám plně důvěřuji pane Bohušu, 300mega a 300mega dluhu = 0,0mega dluhu.
Jo jo počty ty Vám jdou moc dobře.
05. 04. 2010 | 10:28

Rumcajs napsal(a):

Sobotka, nedělejte ze sebe ještě většího vola než jste. Nejde přece jen o prostý výpočet. Jde i o doprovodné jevy. Např. při zrušení poplatků nedojde jenom k zrušení příjmu ale i o navýšení výdajů o zbytečné tlapaly.

To samé se týká proplácení prvních tří dnů nemocenské.

Taktéž neřešení důchodové reformy a blouznění o možnosti financování průběžným systémem bude stát SR pořádnej balík.

Zkrátka dneska tam máte díru 200 mld, k tomu vaše předvolební balíčky + každoroční navyšování mandatorních výdajů o cca 100 mld daných legislativou z dílny předešlých socanských vlád a i tomu největšímu blbovi (Teda i Vám) musí být jasné, že krach je blízko.

P.S.

Není to tak dávno, co jste tvrdil, že jste byl proti zvyšování rodičovských příspěvků.

Jo, poslaneckých náhrad se vzdává člověk jen těžko.
05. 04. 2010 | 10:37

svůj s svému napsal(a):

Aby se to někoho nedotklo, jsem také primitiv. Stejně jako blogař umím vzít do ruky počítačku a prostě pronásobit na př. důchodcovský bakšiš 2400 x počet důchodců a je hotovo. Také umím vynásobit počet matek na MD krát 15 OOO a je vymalováno atd.
Se svými neustálými osobními šarvátkami jste trapní.
Je zřejmé, že nic jiného z vás nevypadne. Tak už se netlačte do fronty na funkce.

yara ze země krys má pravdu.
05. 04. 2010 | 10:48

buk napsal(a):

Opět domácí úkol, pomlouvat ods.
Vy jenom pomlouváte, na tomto blogu se od vás nedoví váš program, ovšem pomluv je tady dost a dost.

Jděte už do hajzlu s vaší zlou, demagogickou, populistickou politikou!!!!!

bleee
05. 04. 2010 | 10:59

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

a ostatní pravicově vidění,bravo tleskam kdyby toto vypočitala levice na jednaní pravice to by byl humbuk že pana rumcajs,ten nezbyva polovině mlet o nahradach,ty nahrady použivaj všichni,že je snima něco v nepořadku to si myslym taky dokavad ale jsou,bud řikejme že zloději všichni nebo nikdo,pane rumcajs řekněte jasně lže ods nebo ne jste ještě schopen naké objektivnosti,že i to co vypočital autor není dobré je jasné,ale na tamto připadu je zřejmé jak vy pravicově orientovany použivate objektivitu,ani jeden neřekl kritiku do vlastnich řad,
05. 04. 2010 | 11:08

Pavel napsal(a):

Kouzelná ekonomika v podání ČSSD. Ovšem z kapes druhých
http://martinkavka.blog.idn...
05. 04. 2010 | 11:09

Deny napsal(a):

Udělejme si malou inventuru soukromých příjmů a výdajů pana Sobotky, tak jak jsou volně dostupné na netu.

PŘÍJMY:

1) příjmy poslance či člena vlády v letech 2003 – 2009 činily 71.000 – 110.000Kč/měs
2) prodej chaty – pořizovací cena v roce 2002 – 500.000Kč, pořízena z peněz, které již vydělal jako politik (předpokládám prodejní cenu 700.000Kč)
3) podílové listy fondů Sporoinvest a Sporobond, prodány v roce 2007 za 1.000.000Kč, koupeno v roce 2005, tedy opět za peníze vydělané v politice, při předpokládaném úroku 3% činil zisk cca 60.000Kč
4) tři cykly stavebního spoření – při předpokladu spoření 3.000Kč/měs (i za manželku), získal po 15 letech částku cca 650.000Kč
5) z majetkového přiznání v roce 2002 vyplývá, že měl naspořeno 500.000Kč
VÝDAJE:

1) leasing Škoda Octavie 11.000Kč/měs (leasing skončil v dubnu 2009)
2) pronájem bytu – vilky v Praze Jahodnici v letech 2006 – 2008 – předpoklad nájmu 10.000Kč/měs

Kolik tedy musel pan Sobotka měsíčně spořit?
- pořizovací cena bytu v Praze 5.500.000Kč (cena bytu 7.000.000Kč po odečtení současného úvěru ve výši 1.500.000Kč)
- spoření počítám od roku 2003 – 2008, tedy šest let, tedy 72 měsíců, neboť sám Sobotka přiznal v roce 2002 v majetkovém přiznání úspory 500.000Kč
- částku 5.500.000Kč platil hotově, od této částky odečtu předpokládanou částku za prodej chaty (700.000Kč), zisk z prodeje podílových fondů (60.000Kč), úspory ze stavebního spoření: 650.000Kč), úspory před rokem 2002 (500.000Kč)

Pan Sobotka musel 72 měsíců měsíčně spořit cca 50.000Kč (5.500.000Kč – 700.000Kč – 60.000Kč – 650.000Kč – 500.000Kč) / 72 měsíců = 50.000Kč
Je více než pravděpodobné, že pan Sobotka si chatu v roce 2002 koupil z úspor stavebního spoření (min. z prvního cyklu), takže částku 50.000Kč je nutno brát jako minimální

Měsíčně od roku 2003 tedy pan Sobotka musel spořit na byt 50.000Kč, k tomu měl další náklady, a to prokazatelné náklady v letech 2006 – 2008 na leasing a nájem bytu v Praze ve výši cca 21.000Kč/měs.

Měsíčně měl pan Sobotka „režii“ cca 70.000Kč. K této částce je nutno přičíst náklady na PHM (týdně prý jezdil z Prahy na Moravu) a další běžné náklady (strana, oblečení atd).

Pan Sobotka je velice "spořivý" člověk, ale pokud se jedná jen o sebe a své peníze. Jakmile se jedná o státní rozpočet, tak chce rozhazovat. Jako ministr financí neuměl sestavit vyrovnaný státní rozpočet, nyní v rámci předvolebního boje chce si koupit hlasy voličů, a tím dále zvýšit státní dluh o 46 mild Kč (viz jeho blog 7mildKč + 3,6mildKč + 14mildKč + 21mildKč)

Pro mě jste pane Sobotko jen další ŠIBAL, co se dere ke korýtku.
05. 04. 2010 | 11:10

petr napsal(a):

A ještě tam zahrňte, jak jste našetřil 7mil na byt
05. 04. 2010 | 11:10

malma napsal(a):

buk
to neni pomluva ODS, to je napravování účelových nepravd ODS a kalouska...nepřekrucujte
05. 04. 2010 | 11:23

orinoko napsal(a):

Mám k dispozici poslední dvě čísla FP. Bude to jakoby mimo téma blogu páně Sobotky nicméně bude to k penězům. A o ty všude běží, že. Finanční šejdíři nepolitického ranku mají starost o svoje kšefty. Lidé prý méně utrácejí a šetří. Do bank ty peníze statisticky nešly a tak si kdejaký finanční šejdíř /ty jistě nemusíme podezřívat z náklonnosti k socanům/ klade otázku , kde ty peníze občanů jsou . Prý jde údajně už o 2 biliony Kč , které jsou prý nejspíš tezaurovány ve slamnících. A tito šejdíři se k nim chtějí dostat, aby jim dobře bylo. To víte , takový obchodní případ, kdy výše provize činí až 200% ročního pojistného , to už stojí za neklidné zkoumání. Chtějí se mít dobře . Finanční chmatáci z vašich statistických čmrdlíků. Chtějí vás podojit. Ale nejen oni. I leckteří politici. A tak se bude zvyšovat spoluúčast na všem , lékařské výpalné poletí nahoru jako televizní poplatky , platit se bude školné i na středních školách, a každou chvíli vás bude na ulici stavět kapitalistická žebrota, abyste na něco někomu uvědoměle přispěli... Prostě - numismatické existence cítí, že máte ve slamníku majlant a tak půjdou po vašich úsporách. Ty už nesvěřujete fondům, bankám , protože mnozí z vás už vědí, jak vypadají světlé zítřky . Přesto se nic nezměnilo - už vám zase někdo říká šetřete ... a pak vás zákonem - školné, důchodový opt out,lékařské výpalné, výprdné atd. o našetřené peníze připraví. S vaší vlastní názorovu orientací i po současné krizové zkušenosti.
05. 04. 2010 | 11:29

matěj napsal(a):

JEŽIŠMARJA!!! TOTO JE JEDEN Z NEJOBLÍBENĚJŠÍCH POLITIKŮ?!? je, šohaj, o něco málo strší než já a za život nezkusil nic jiného, než politiku, kde se našteřil na byt z našich peněz a dál si kupuje sympatie sdělením: "nezdalužíme ás extrémně, jenom hodně". ajajajajajajajajajaj.... bohušu, odchod!
05. 04. 2010 | 11:31

Ládik napsal(a):

Bohušu, to jsi ty, ten obyčejný člověk?
05. 04. 2010 | 11:34

ivo napsal(a):

Sobotko jste odporný lhář a demagog.Vaše strana je stejně jako ostatní parlamentně zlodějské strany nevolitelná.Všichni jste vini za nehorázné hospodaření státu který jste díky vlastním zlodějnám přivedli na buben.Doživotní galeje by měla být vaše adekvátní odměna.
05. 04. 2010 | 11:35

Veterán napsal(a):

Pane Sobotka,
13. důchod (1/4 průměrného) tedy bude jen jednorázová dávka, která se nebude opakovat a je kompenzací za vládu té ošklivé ODS. Za dva roky té zlé vlády by kompenzace dělala 100 Kč měsíčně. To bylo skutečně katastrofální ublížení důchodcům, mnohem horší než když vláda ČSSD přesunula téměř vše z 5% DPH do 19. Tehdy jistě důchodci jásali.
A pro další roky již ve SR nepočítáte se zvyšováním nákladů na důchody díky inflaci? Takže ztráta ve výběru důchodů se bude díky zvyšování platů a snižování nezaměstnanosti (vivat borci ČSSD) snižovat?
Prostě jen plácáte.
Pravdu má Kalousek že lidé doma žijí program TOP09 (když vydělám 20k, nemůžu trvale utrácet 25k), ale volí ČSSD, která to chce provádět na státní úrovni.
05. 04. 2010 | 11:36

vlk napsal(a):

Že ODS používá už v kampani i vyslovených lží, je jasné každému, kdo umí číst, je schopen kriticky myslet a počítat , jasné.
Prostě kdo vidí platák s tzv. Paroubkovými povaleči a vzpomene si na kampaň ODS minus, má okamžitě jasno, co je kritická a co naprosto demagogicky ujetá negativní kampaň.

Nicméně pojďme s e bavit o jednotlivých, výše prezentovaných nápadech soc d em.
1- 13. důchod z dividend ČEZu. Tak tohle pane Sobotkio je dokonalá zhovadilost. Tyhle peníze ve státním rozpočtu nepřebývají. ty mají dávno své určení. A pokdu je použijete na na výplatu jednorázových důchodů, budou chybět jinde.
Navíc - jednorázově dva tisíc e a něco nic neřeší. Vy říkáte konpemzace chybějící valorizac e za vlády ODS. Já říkám - jedna večeře. Jednou někoho nakrmíte a šmytec Těch, kterým vaše mimořídné dva tisíc e přesně budou s tačit na to , aby nepropadli do chudoby, tak těch bud e sakra málo. a dalo by s e to řešit jinak. Zbylým to buď už v existujícím maleru nepomůže nebo vyjdoui bez toho.
Jen počet ní výsledek tohoto vašeho úletu je dost zdrcující. Zadlužení stoupne jednorázově o 7 miliard. jak jsme řekl - příjmy z ČEZu jsou už dávno určeny na něc jiného.Takež s e vydají dluhopisy. Dejme tomu desetielté. S kuponem? No řekněme že dnes někd e kolem 5%. Takže ročně na úrocích 350 mega. X 10 let - 3,5 miliardy na úrocích, nezplacená ani koruna a nutnost otočit to po deseti letech.. Taže jednorázová večeřě za sedmičku a k tomu úroky za 3,5.. pro mne vrcholně špatný počet. Vrcholně špatný.
2- rodičovský příspěverk. Tak tad y není co řešit. tady prostě Nečas s Kocourkem straší ty, co chtějí být strašeni. A do toho jim notuje nejlepší financministr vesmíru Kalousek, že jako ti malí budou zadluženi skrzevá své matky. Nikdy jsme neslyšel větší stupiditu. Ano, ty děti to budou splácet! jenže oni jsou také konzumenty té dávky. takže ro mne je to dokonale ready. a pokud investic e do d ětí, zejména , když demografie je kritická, je jasnou investicí do budoucnosti. kecy o projídání nechápu. A Kocourkovy a Nečasovy výpočty jsou prostě drzost pur.
3- dětské přídavky
tohle je obdoba bodu dvě. drzá a sprostá demagogie. Pro ty co prostě mají místo mozku příslovečnou modrou kostku.
4- poplatky u lékaře.
Jsme jednoznačně proti nim. Otázkou je, jestli si je teď můžeme dovolit zrušit. A tad y mi to nefunguje. Momentálně ne. Prostě výpadky v systému, mimo jiné o díky
naprosto nesmylnému "odpustku" bývalé koalic e na zdravotním a sociálním, ve výši 18 miliard jsou takové, že s e nejspíš bduou muset zvedat procenta odvodů, aby se systém nerozpadnul...

Ovšem když čtu modré výplody, tak to je tedy nářez. Ne že bych čekal něco solidnějšího a serioznějšího, ale aspoň malý nesmělý a nedotažený pokus o nějakou věcnou argumentaci jsem peřdpokládal, že snad najdu. No nenašel.
Tam kd e hovoří Nečas s Kocourkem, tak tam se nemyslí. Proč taky?
05. 04. 2010 | 11:38

Qecal napsal(a):

výpočet dluhu narhovaného ČSSD z dílny ODS = 650.000.000.000, "reálně" navrhovaný dluh ČSSD (650 - 221) = 429.000.000.000.

mnohem lepší, mnohem!!! děkujeme, jirko, děkujeme, bohouši, děkujeme zdeňku.

(p.s.: jestli nebude trochu problém v tom, že zdeněk neumí přečíst "miliardu" a myslí si, že to je milion :-) a bohouš mu asi věří, protože jirka říkal, že zdeněk má asi pravdu, když to říká...)
05. 04. 2010 | 11:38

snowfox napsal(a):

Eh... tak defraudant Sobotka nám prý přistihl při lži někoho jiného a přispěchal svým "objevem" prznit sváteční den.

Sobotka, jestli vám to nikdo neřekl, jsou Velikonoce a vy jako údajná hlava "křesťanské platformy" neokomunistické ČSSD byste to měl zohlednit.
05. 04. 2010 | 11:41

miro napsal(a):

malma a ostatní ono 650-222 = 428 miliard Kč to je docela služné ne
Já myslel , že od nich konečně uslyším ty konkrétní úspory, ne nesplnitelé sliby ale oni ne pořád budou jen napdat, protože to je jejich jediná politika, oblbovat lidi, až tomu snad uvěří a dají jim hlas.
Projděte si propočet Denyho jak získal byt z 7 mil. viz výše, je to Sobotka šibal jeden tak to bude kouzlit i s našimi penězy
05. 04. 2010 | 11:55

malma napsal(a):

miro
a ted tu o kalouskovi a jeho bytu,,nebo tu o langerovi a jeho dluzích....
05. 04. 2010 | 11:59

Kelt napsal(a):

Fan klubu ODS a TOP 09.
Chtěl jsem napsat vážení,ale zasekla se mi klávesnice.
B.Sobotka na čísĺech dokazuje LŽIVOST ODS o tom,že záměr ČSSD je zadlužit tuto zemi na další čtyři roky o 65O miliard Kč.
Všichni ti,které oslovuji výše,se nenamáhali vyvrátit to,čím B.S argumentuje-měli možnost-jsou tam propočty.Jak jednoduché mohlo být obhajovat těch 650 miliard.
Ovšem nestalo se-proč asi?
Příčiny vidím dvě:
a/jméno B.S.v nich vyvolává podmíněný reflex -nadávek, aniž by byli schopni se seznámit s obsahem.
B/na věcnou argumentaci nejsou intelektuálě vybaveni
Po delším sledování jejich příspěvků se přikláním k b/.
Čtvrtá cenová skupina je jim genetickým vybavenám.
05. 04. 2010 | 11:59

miro napsal(a):

Nmalma ti tu nehrají to divadlo téměř každý den jako Sobotka a Jyřík, případně ten radoby dokotor Křeček, ale ty počty u poctivého Sobotky vám nevadí že
05. 04. 2010 | 12:12

miro napsal(a):

Kelt diskutovat se dá, ale přednášející musí být věrohodný a to podle mne pan Sobotka není, ještě nedokázal za celeé své působení že mluví skutečně pravdu. Jinak mluví jinak se chová
05. 04. 2010 | 12:15

Rumcajs napsal(a):

vlk:

To byl zas mazec vlku co ? A dáme do levej, pak do pravej abychom nekulhali, pak do těžiště kůli stabilitě , a pak když ji máme jak zpraku, tak sedneme k internetu a píšeme blbosti že ?

Doufám že ti dali aspoň nějaký to vejce na cestu, by jsi měl co jíst a neobtěžoval na Václaváku žebráním.
05. 04. 2010 | 12:18

Rumcajs napsal(a):

tata:

Proč bych šil do ODS ? Od toho tu máme tu vlčí zdechlinu,ne ?
05. 04. 2010 | 12:19

Lukáš Bušina napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Sobotka, nedělejte ze sebe ještě většího vola než jste.

Cajzi ty ho ze sebe děláš neustále, takže od někoho jako jsi, to obvinění zní vskutku velmi komicky
05. 04. 2010 | 12:19

jarpor napsal(a):

Pane Sobotko,

no jedna věc je, že vyvěsit blog, takový blog na Velikonoční pondělí je kapitola sama pro sebe...

Je vidět, že ničím jiným než "bojem s oponenty" nejste schopen žít...
Svátky klidu, tradice, zvyky... to vše jde kolem Vás aniž to zanechává sebemenší stopu ve Vás a tím patrně ani ve Vaší rodině...

Druhou věcí je, že když kdokoliv, firma či jedinec, použije "erární" peníze v rozporu s účelem, než k čemu byly určeny, je minimálně povinen tyto prostředky vrátit, když pominu možné sankce.

Vy jste "erární" prostředky ( náhrady spojené s výkonem poslaneckého mandátu ) použil v rozporu s tím, na co Vám byly určeny. Chválíte se, že jste si z nich naspořil na bydlení...

Kačení žaludek a hroší kůže - to jsou Vaše vlastnosti a Vaše morálka.
Bohužel, nejste sám... ale jste sám dnes se svým "velikonočním" blogem...

Že Vás, moráváka zvláště, hamba nefackuje...

Hezké Velikonoční odpoledne
05. 04. 2010 | 12:20

Deny napsal(a):

Vážení diskutéři, všimli jste si maličkosti, co vlastně pan Sobotka také napsal:

Zvýšení rodičovského příspěvku....Kalkulace navíc předpokládá, že rodičovský příspěvek bude v této výši vyplácen nepřetržitě celé čtyři roky od prvního dne převzetí vlády sociální demokracií a zcela tak ignoruje minimálně šestiměsíční délku legislativního procesu.....

Aha, tuto větu je nutno tedy chápat tak, že "My socialisté Vám voličům (matkám) sice slibujeme zvýšíme rodičovského příspěvku, ale nebude to hned, minimálně si půl roku počkáte, možná i déle".

Když už jste pane Sobotko takoví grandi, tak proč neslíbíte vyplácení rod. příspěvku zpětně? Nebo je to tak, že prodlužování případného vyplácení rod. příspěvku Vám vlastně bude vyhovovat? Vám dle mého názoru vlastně ani nejde o skutečné vyplácení dávek (nejste tak hloupí, aby jste neviděli, že zatížíte st. rozpočet),ale jen o to, aby jste nalákali voliče a vyhráli volby. Slibem neurazíš, že?
05. 04. 2010 | 12:24

Lukáš Bušina napsal(a):

Deny: Třeba proto, že zákony neplatí retroaktivně - tak proto to nejde vyplácet dříve než je to uzákoněno. Kapíš?

http://cs.wikipedia.org/wik...
05. 04. 2010 | 12:27

hoven napsal(a):

konečně něco pro pobavení, sláveček , který neumí dělit s desetinnou čárkou dává lekce z matematiky.
p.s. slávečku, kdy budeš zase v brně před hlavákem rozdávat rohlíky. minule to pár občanů tak urazilo, žes dostal malem přes držku))))))))))))))))))))
05. 04. 2010 | 12:33

Lukáš Bušina napsal(a):

Klídek hovňousku ať ti nestoupne tlak.
05. 04. 2010 | 12:37

Deny napsal(a):

@ Lukáš Bušina

Ale, ale. Když se chce, tak všechno jde. Třeba tak, že první rodičovský příspěvek vyplacený po schválení zákona bude ve výši např. šestinásobku.

PS: Jinak samozřejmě v našem právním řádě máme i zákony, které platí či platily retroaktivně.
05. 04. 2010 | 12:40

SuP napsal(a):

Kelte -
Takže 650 je vylhanej průser ODS, ale 430 je procházka růžovou álejí ČSSD(b)? A není to tak trochu jedno Antone Pavloviči? Není to spíš že 430 je pěknej průser a 650 je jen průser s "rezervou"?
05. 04. 2010 | 12:44

hoven napsal(a):

slaveček má na velikonoce výhodu,
pomaluje si pleš a už má kraslici
05. 04. 2010 | 12:48

Expert napsal(a):

Ve společnosti se vyskytuje určitý podíl jedinců, kteří jsou v podstatě hlouběji nevzdělatelní, sami se sice nekrmí a udržují základní hygienu, ale například do normální společnosti už bez doprovodu nesmí.
Psychiatrie má samozřejmě pro tuto entitu pojmenování a označuje tento stav jako idiocii. .
Jedinci ve lehčí formě tohoto stavu jsou sice schopni přečíst text, ale pokud se v textu objevují nějaká čísla , na tato čísla už nejsou schopni reagovat a svoji reakci omezí většinou na primitivní napadání autora textu , který nebyli schopno pochopit.
I v diskusi pod textem tohoto článku se tito jedinci samozřejmě už objevili a ještě určitě objeví.
Je jen zvláštní, že relativně velké procento těchto postižených, určitě větší než je norma běžné populace, se schází právě na tomto blogu.
Nechávám už jen na posouzení čtenářů , proč se tito jedinci schází i a právě na tomto blogu a nechám i na čtenářích aby posoudili , kteří ze zdejších diskutujících do této skupiny patří.
Pokud některý z diskutujících bude chtít jméno některého z těchto jedinců sdělit, bude pro mě docela zajímavé , zda se naše názory shodnou.
05. 04. 2010 | 12:54

SuP napsal(a):

Expert -
...Ale žes nám votevřel voko!
05. 04. 2010 | 13:03

orinoko napsal(a):

A dokonce někomu volské!
05. 04. 2010 | 13:12

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Proč počítadlo pro Nečase ?

Samotný a jak malé dítě umíněný oranžový soudruh Sobotka by sám potřeboval kolíbku, řehtačku a kohouta, co bum-bác letí do kouta !
05. 04. 2010 | 13:15

mirda napsal(a):

jsem penzista 8300kč měsíčně,ale za almužnu 2400 se koupit nedám,ani za 30kč poplatku.
třídní říkával- jen blb se pořád směje,třeba Bohouš ví čemu, lidem co jsou méně přemýšliví a baští pochybné sliby
05. 04. 2010 | 13:15

SuP napsal(a):

Expert -
Ty tvoje číselné operace mě úplně uzemnily. Ten nick nemůže být náhoda.
05. 04. 2010 | 13:22

Expert napsal(a):

To : SuP
Předpokládal jsem, že vy se ozvete až druhý.
05. 04. 2010 | 13:33

hoven napsal(a):

pravda o tom, jak se sláveček dostal do prahy na ministerstvo.
http://www.taxu.cz/gynekolo...
05. 04. 2010 | 13:38

jo napsal(a):

mirda

ty nejsi důchodce, ale reklama ods

volte ods a sta miliardy co se ukradnou budou sanovat ti nejchudší, co s tím nemají nic společného to je pravicový náhled na svět

já kradu oni platí
05. 04. 2010 | 13:40

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Experte, nehrajte si na Sobotku ! Resp. Sobotko nehraj si na experta !! :-))))
05. 04. 2010 | 13:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

jo
Víte co je zajímavé ?
Že i tenhle dvouřádkový výpotek sem mirda musí doprvit pomocí ctrl v.

Ale aspoň se zasmějeme.
05. 04. 2010 | 14:17

Aviril napsal(a):

Soudruhu Sobotko, vaše praxe přepočítavače ešusů v armádním skladu nemůžer stačit na pány Nečase a Kocourka. Vy akorát tak stačíte na Kočku a jemu podobným. Vaše lži a lži ČSSD, která je prolezlá členy zločinecké organizace KSČ, berou vážně jenom nemakačenkové, závistivci a hlupáci. Však na vás a vaše soukmenovce dojde a budete se při nejlepším smažit v pekle.
05. 04. 2010 | 14:20

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
mám dojem, že jako vobvykle není důležitý co řekl, resp. co spočítal,
ale kdo to řekl ..
05. 04. 2010 | 14:24

jo napsal(a):

Tencokida

ten ani neví co ctrl+v znamená. V ods ho naučili nenávisti k okradeným a tak se chová.
05. 04. 2010 | 14:24

Rumcajs napsal(a):

expert:

Nemělo tam být ... sami se sice nakrmí ....

Když už jseš ten expert,co ho pouštěj samotnýho do společnosti,tak se snaž udržet logickou vazbu mezi slovy.
05. 04. 2010 | 14:32

Rumcajs napsal(a):

Bušina:

Vidím Bušino, že jsi si asi dneska prásknul, páč seš nějak rozjařenej.

Tož ti odpouštím synku. Dyk si zase celej rok nepráskneš.
05. 04. 2010 | 14:34

Béda napsal(a):

Souhlas s vlkem.

Akorát se musím smát, z čeho všeho jsou schopni obvinit Sobotku jeho oponenti, když REAGUJE na nesmysly, které vychrlil na ČSSD nový guru ODS.
05. 04. 2010 | 14:36

Tupelo napsal(a):

O tom ze B. Sobotka ma pravdu, svedci nejen Hospodrske noviny, ale lzi ODS si zacinaji vsimat i jinde:

"Při detailnější analýze je zřejmé, že kalkulace předložená ekonomickou skupinou odborníků ODS (ESO) jsou nesmyslná a zavádějící a mají sloužit pouze jako laciná hrozba na voliče. Nevěrohodnost a nepravdivost výpočtů ekonomů ODS je totiž evidentní."

http://bradik.blog.denik.cz... .
05. 04. 2010 | 14:37

Hlava XXII napsal(a):

A umí Nečas vůbec počítat ???
05. 04. 2010 | 14:40

Vínoslav Pivovoňka napsal(a):

Finanční fantasmagorie ČssD a její volební program je největší politický hnůj Vyprodukovaný v této zemi prohlubující zadlužení všech občanů a jejich dětí v tomto státě,přikryté rouškou sociálního cítění, čím hůř tím lépe máme vše pod kontrolou duce to zařídí,máš problém? Paroubek to zařídí,
05. 04. 2010 | 14:46

Reedoc napsal(a):

Pane Sobotka,
když čtu Vaše blogy, kde neustále něco přepočítáváte, nebo se o to snažíte, mám dojem, že přebíráte po Sládkovi funkci politického klauna. Vaše neustálé argumentace, že se vlastně nic neutratí (nebo neztratí?) z rozpočtu jsou klaunsky komické. Ona každá účetní kniha má dvě strany jen Vám pořád jaksi chybí ta příjmová, zatím co ta výdajová má několik listů. Nikde se taky nezmiňujete o jedné zásadní věcí - úsporách ve státní správě!! Vy si to už nemůžete pamatovat, ale 13. nebo 14. plat byl vyplácen z výnosů firmy a nevím, jaké výnosy mohou tvořit penzisti natož státní správa - soudci, státní zástupci a ostatní. Jděte se svým ekonomickým receptem k šípku.
05. 04. 2010 | 14:52

unknown napsal(a):

Kdy už konečně budete jako politici trestně odpovědní - napříč všemi stranami. Je mi z Vás Bohušu o Velikonocích zle.
05. 04. 2010 | 14:52

Petr z Tábora napsal(a):

Kolegové zmiňují nepopulární zdravotnické poplatky. Je skutečností, že přinesou do zdravotnictví 5miliard ročně přímo od nás občanů a na dalších 5 miliard se odhaduje jejich regulační funkce = nižší počet návštěv pohotovostí, lékařů, žádné zbytečné recepty atd. Jelikož pocházím ze zdravotnické rodiny tak mohu potvrdit třeba i z dob socialismu, že řada lidí obešla řadu lékařů, měla doma množství léků a pak se léčila se zapojením vlastní tvořivosti. Jinak řečeno ten kdo zruší poplatky bude stát před úkolem těch 10miliard ročně dát do systému navíc - nebo je někde ušetřit(to se snaží na celém světě) - anebo o ně snížit úroveň péče tím, že se například prodlouží čekací doby na náročné úkony čímž se řada medicínských problémů vyřeší jaksi sama od sebe....
05. 04. 2010 | 14:59

Kelt napsal(a):

SuP- dopady po letošních volbách na nejširší veřejnost se bude odvíjet bezesporu od výsledku voleb.
Já se ale vrátím na moment do nedávné minulosti.
Díky/bohu/,že vláda ODS skončila/na přeběhlících,stejně jako vznikla/protože její další pokračování by znamenalo:
-v režii Julínka a Šnajdra rozkradení cca 2OO miliard odvodů do zdr.pojištění
-v režii Nečase a Kalouska převedení ročně 5O miliard odvodů do soc.pojištění do soukromého sektoru a tím rozvrácení průběžného důchodového systému.Následně tím zdůvodněna nutnost převedení celého systému do soukromých rukou,neb stát neumí hospodařit.
Tomu předcházelo snížení odvodů do těchto fondů jako startovací mechanizmus.
To byly reálné hrozby,pokud by se naše konzervativně-liberálně pravice pod heslem"ES KOMMT DER TAG"udržela u moci a eventuelně k moci s TOP 09 opět dostala.
Strašení 65O Sobotkovými miliardami je jen kouřová clona jejich skutečných záměrů.
05. 04. 2010 | 15:03

SuP napsal(a):

Expert -
Já si totiž hrozně vážím lidí, kteří se vůbec nic nevnesou, ale kritizujou všechny ostatní a dělaj z nich voly, neb neznají jiný způsob, jak vyrůst. A je vás tu požehnaně.
05. 04. 2010 | 15:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Expert ad SuP 15:20:59
SuP je takto extrémní narcista, vyznačující se kritickým pohledem ve vztahu k ostatním.
05. 04. 2010 | 15:23

Rumcajs napsal(a):

Báda:

Nesměj se všemu Bédo. Dělá to vrásky.
05. 04. 2010 | 15:24

Rumcajs napsal(a):

Vykydale nerej, nemáš na to. Radši kydej.
05. 04. 2010 | 15:26

Ládik napsal(a):

Nesměj se cikánovi na kole. Může být tvoje.
05. 04. 2010 | 15:31

Vínoslav Pivovoňka napsal(a):

----__Počítadlo pro Sobotku a ČSSD----Návrh volebního zákona odvolatelnosti voleného kandidáta voliči pro závažné neplnění volebních slibů v průběhu volebního období pro ztrátu důvěry rovnající se porušení výkonu povinností veřejného činitele za podvod v politice,vůči státu, vůči voličům a vůči demokracii a svobodě,což by mělo býti trestným činem
05. 04. 2010 | 15:34

SuP napsal(a):

Kelt -
Nevím, zda jste si všiml. Sobotka přiznal 430. To je asi jako prd. No nevím. Mě to přijde taky dost peněz. Jen jsem zvědav chlapci, z čeho tu budete hospodařit, když vám ta dojná kráva chcípne. A jen proto, abych to ještě viděl, vás budu volit.
Jinak - k naší předešlé "debatě" se nevracejte. Nadal jsem Vám do bolševiků, neb z Vaší argumentace tuto úchylku cítím jak z misgrubny, ale neberte to osobně. Je to jen a pouze můj dojem a názor. Třeba se tu najde téma, kde si popovídáme, kde nebudete muset neustále opakovat idiotská novinářská klišé, zdomácnělá v levicově orientované rétorice. KLišé o prostředníčcích, íčkách a "Eskomtdertagách".
05. 04. 2010 | 15:35

Hrdlička napsal(a):

Sobotka asi přišel o práci že teď pořád píše o něčem, čemu nerozumí. Stále ale obdivuji jeho krásné zuby a přihlouplý úsměv. Teď je u nás v módě bojovat proti korupci. Ale na korupci v politice se zapomíná. Politická strana, která získává voliče ne na svůj program ale láká je populistickými sliby, to není korupce ?
05. 04. 2010 | 15:36

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Ty jseš dneska nějak nabroušenej.

Ale to je dobře. S bolševiky nesmíme mít slitování !
05. 04. 2010 | 15:40

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

pak nechapu proč diskutovat,jen si plivnout to je vaš styl?tak je jasné že to je naprosto zbytečné se na vas obracet .

pane Sup není a stoho prosteho duvodu když toto uděla levice mužete se zblaznit,nepsal ste nahodou něco o poštěkavaní zamyslete se.myslim že už ani jedinej s kterími sem diskutoval a považoval sem je za schopny diskuze toho nejso schopni ,o monolok nestojim takže vam panove RUMCAJS,SUP,JARPOR PŘEJI PŘIJEMNY MONOLOK.
05. 04. 2010 | 15:45

Béda napsal(a):

Drazí kluci modropravicoví,

čím to je, že nikdo z vás nevyvrací ta Sobotkova čísla? Co zanechat těch rádoby vtipností a bonmotů a pustit se do Bohůše pěkně zgruntu?
05. 04. 2010 | 15:51

Rumcajs napsal(a):

tata:

Vy jste na mě jak na cizího.
05. 04. 2010 | 15:58

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Já ty Sobotkova čísla poopravil. Ale na levouny je to moc složitý.

Tak si budeme radši nadávat, ne ?
05. 04. 2010 | 15:59

Ládik napsal(a):

Béďo,
Socbotka to nepočítal, není mu co vyvracet. Škoda, že na fotce nemá palec, bylo by vidět, jak ho má ocucaný.
05. 04. 2010 | 16:00

JuDr.Z Plzně napsal(a):

Sobotka je cyp a žere chrobáky
05. 04. 2010 | 16:01

SuP napsal(a):

Béda -
Například já mám svých starostí dost, abych se hrabal v sobotkových krávovinách. Krom toho musím vymejšlet, co tu ještě nebylo (a v železe), neb se tím živím. Tak proč bych rozebíral hovadiny, o kterých tu kvokáte skoro všichni levobřežní? Když vás to uspokojuje, tak si poslužte navzájem. My kluci modrý si to po vás rádi přečtem, abysme včas zachytili, jestli náhodou už vám nezačal růst nějakej mozek. Protože až vás zase začneme vykořisťovat, nemůžeme potřebovat úplný blbce....
Neber si to osobně.
05. 04. 2010 | 16:04

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Nebreč! Jako studijní materiál je to jedinečný.....
05. 04. 2010 | 16:06

juvel napsal(a):

Sup:
Až to vykořisťování přeženete a začnou vás znárodňovat, to zas bude pláče, kvílení a nářků. Nic nového pod sluncem.
05. 04. 2010 | 16:11

Béda napsal(a):

Rumcajs,

kde, nemůžu to, až na nějaký obecný canc, nikde najít. Kde jste provedl tu zevrubnou účetní analýzu - mohl byste být konkrétní?
05. 04. 2010 | 16:13

Kelt napsal(a):

SuP-souhlasím a ani se nemíním již k tomu vracet.
Mým zvykem je diskutovat k věci a ne k autorovi blogu,čí příspěvku.Tím méně osobními útoky,jak je tomu ve většině případů u Topolánkova fan klubu.
Vsadím 5:1 na remizu dnes v Plzni.
05. 04. 2010 | 16:19

hoven napsal(a):

slaveček a ekonomický tým čssd by měl dostat nobelovku,
protože v liháči jednak vyřešili, jak všem přidat a zároven zastavit zadlužování a taky jak zvednout daně a zaroven nastartovat ekonomiku a snížit nezaměstnanost. to se ještě nikomu nepovedlo. je vidět, že slaveček pod tou pleší něco má.
05. 04. 2010 | 16:26

Vico napsal(a):

Sobotka už napsal druhý blog, který sám o sobě nemá přílišnou vypovídací hodnotu, neboť jen používá veřejně dostupná fakta, které si tu může najít každý /dokonce i já/.

Krátce řečeno, nedopustil se žádné vlastní myšlenky, jen reprodukoval statistická data a zároveň tím poukázal na totální cípoviny modré squadry.

Pohlavky, které tu dostává jsou zatím tyto :

Nosí rovnátka

Má zubatý úsměv

Je to bl..c

Neumí pracovat s desetinou čárkou

Píše nevhodné články, když jsou ty Velikonoce

Jednou na něho dojde a bude se smažit v pekle

Jen hodný Tata přeje kritikům PŘÍJEMNÝ MONOLOK.

Já jim přeji příjemný monokl.
05. 04. 2010 | 16:26

radek napsal(a):

Vico

nepoznáváte "inteligentní" voliče ODS, já ano - klasika...
05. 04. 2010 | 16:32

Deny napsal(a):

Pánové, dnešní diskuze o tom, zda větší hlupák je Sobotka, že prosazuje zadlužení 400mildKč či Nečas, který straší s částkou 600milKč, je úplně lichá, k ničemu nevedoucí.

Je to, jako bychom seděli na veslici, v které je díra pod čarou ponoru a hádali se, kdo má právo veslovat. Když budou veslovat jenom ti nalevo, opíšeme kruh (či pouze půlkruh) a klesnem ke dnu. To samé platí pro veslující napravo. Ideální situace je ta, že část veslařů z obou stran půjde do podpalubí vybírat vodu a na palubě u vesel jednou zaberou ti nalevo a jednou ti napravo a tím pojedemem kupředu.

Jinými slovy, Sobotku a Nečase je potřeba poslat do podpalubí "vybírat vodu", jako trest za to, co svou neschopností zde v minulosti napáchali a zvolit si nové veslaře z levice i z pravice. A společně se dohodnout na směru další plavby (vývoje)
05. 04. 2010 | 16:33

bača napsal(a):

Na Právnické fakultě v Plzni se budou odebírat akadem. tituly. Nemělo by se to dít i na jiných fakultách - bohužel i na takové jako je mat.-fyz. Jak je možné, že z takové prestižní fakulty absolventi neumějí počítat?
05. 04. 2010 | 16:35

hoven napsal(a):

slaveček není ale nejhorší ekonom v čssd, jednou jsem totiž v radiu poslouchal ekonomického experta čssd mládka. musim říct, že milouš jakeš to má proti mládkovi v hlavě celkem srovnaný. ...a jiní, další ...jandové...i dva miliony berou....
05. 04. 2010 | 16:37

hoven napsal(a):

slaveček není ale nejhloupější ekonom v čssd, jednou jsem totiž v radiu poslouchal ekonomického experta čssd mládka. musim říct, že milouš jakeš to má proti mládkovi v hlavě celkem srovnaný. ...a jiní, další ...jandové...i dva miliony berou....
05. 04. 2010 | 16:39

Béda napsal(a):

hoven,

Bezargumentačně zde kritizují Sobotku zato že použil dostupná statistická data (ve 4 položkách) k vyvrácení nesmyslů Nečase, který se opírá a čísla ESO. Tato čísla krom Sobotky zpochybnili i ekonomičtí redaktoři tisku, který rozhodně nepatří k fandům ČSSD a Sobotky.

Tak kdo má tedy pravdu?
05. 04. 2010 | 16:45

Emissary napsal(a):

Bravo Sobotko aneb účelová manipulace. :)

Nebudu to přepočítávat bod po bodu, neboť nemohu vědět, co všechno ČSSD naslibovala a co má v úmyslu naslibovat.

Ale jedna Sobotko demagogie mě zarazila. Tato:

„Kalkulace navíc předpokládá, že rodičovský příspěvek bude v této výši vyplácen nepřetržitě celé čtyři roky od prvního dne převzetí vlády sociální demokracií a zcela tak ignoruje minimálně šestiměsíční délku legislativního procesu.“

No zcela jistě předpokládá. Protože i kdyby po 4 letech ve volbách zvítězila jiná strana a chtěla ten „vynález“ ČSSD zrušit, opět by legislativní proces trval minimálně 6 měsíců. Rozdíl je pouze v tom, že se jedná o 4 roky průběhové, nikoliv ohraničené funkčním obdobím vlády. Ale silně pochybuji, že by nová vláda po vládě ČSSD něco zrušila. To by riskovala svou existenci. :)

Dále, jak Tupelo ve svém odkazu uvedl, náš geniální ekonomický expert Sobotka blog napsal tak, že ho vlastně opsal. :)

I vlk měl světlé záblesky, poukázal na související náklady vyplývající z úroků. Ale ne na všechny.

V situaci, kdy se uvažuje se schodky SR na další 4 roky v průměru 100 miliard ročně a ČSSD ho plánuje zvýšit o 430/4=107,5 miliard ročně v horším případě, v lepším dle HN o 50 miliard dalším zvýšením mandatorních a kvazimandatorních výdajů, a to všechno na úkor dalšího zadlužení budoucí generace, si dovoluji tvrdit, že budeme v pr… :)

Jo, jo. Kupovat hlasy voličů, to něco stojí. Ne ČSSD, Paroubka (kdo to má) či Sobotky, ale těch, kteří to nemohou ani ovlivnit.

A tak mě napadá, když čtu toto:

http://www.penize.cz/68888-...

že to bude ještě mnohem horší. S Maďarskem, Řeckem, Španělskem a Portugalskem …za lepší časy a nikdy jinak. :)
05. 04. 2010 | 16:51

Béda napsal(a):

Emissary,

i kdyby jste hned nakrásně měl pravdu, o čemž velice pochybuji a mělo to být 400 mld. za 4 roky. Co je to proti l roku nejlepší vlády a dluhu 2
234 mld.? Tak kdo na to má?
05. 04. 2010 | 16:56

Béda napsal(a):

oprava dluhu 234 mld. (ta druhá 2 se tam dostala překlepem).
05. 04. 2010 | 16:57

Lena napsal(a):

JuDr.Z Plzně:
cyp snad žere trávu, ne?
05. 04. 2010 | 16:57

Lena napsal(a):

Náhodou, já bych se pana Sobotky zastala.
Umí sčítat, odčítat, ba i násobit a nepoužívá cizí termity, které nezná, pročež si neplete algebru s aritmetikou. Bacha, šéfe Paroubku, mohla by to být nebezpečná konkurence!
A blog má psán jednoduše, bez zbytečných informací, aby to pochopili všichni voliči ČSSD.
05. 04. 2010 | 17:03

Béda napsal(a):

Lena,

A co pan Nečas, na kterého Sobotka reaguje? Mohla byste něco fundovaného pronést taky o něm?
05. 04. 2010 | 17:06

SuP napsal(a):

juvel -
Znárodňování se neobávám. Není co znárodňovat. Stát se všeho zbavil, protože se o nic nechtěl starat. A co vzniklo nově, je samej dluh a úvěr, protože se se veškerej kapitál průběžně projídá nadhodnocenou pracovní silou. A na ty opravdu bohaté je lumpenproletariát krátkej, protože ty si hýčká státní správa jako nejlepší zdroj příjmů, i když to tak nevypadá.
05. 04. 2010 | 17:12

Lena napsal(a):

Mohla, Bédo, až taky napíše nějaký trapný blog.
05. 04. 2010 | 17:14

Lena napsal(a):

SuPe,

doplnila bych Tě: ...Stát se všeho zbavil, protože se o nic nechtěl starat, páč prodrbal peníze...
Tedy alespoň v mém okolí se vracely a prodávaly jen ruiny a firmy těsně před nebo v krachu.

To ovšem neznamená, že si stát zase něco, co funguje a má hodnotu, neznárodní. Nakonec se znárodňování ukázalo jako velmi lukrativní zdroj dvou příjmů - nejdříve příjem v majetku (ukradení), po létech pak příjem za prodej ukradeného. Proč to nezopakovat? Zvlášť, když se podaří zblbnout dav prndáním o těch zlých vykořisťovatelích. Tomu se říká: rozděl a panuj.
05. 04. 2010 | 17:20

Béda napsal(a):

SuP,

jak byste správně ohodnotil "nadhodnocenou" pracovní sílu? Zřejmě český dělník, lékař, pedagog, vědec... nemá být placen jako jeho kolega na západ od českých hranic. Naopak, i dnes, když je jeho mzda jen zlomkem mzdy západního kolegy, je podle vás nadhodnocen.

Zato ceny máme jako na západ od českých hranic (kolikrát za to samé u spotřebního zboží i vyšší).

Podnikatelé mají samozřejmě zisky jaké si zaslouží a především ti, co tyjí ze státních zakázek můžou směle konkurovat svým západním kolegům.
05. 04. 2010 | 17:25

,matů napsal(a):

No konečně,p.Runcajsi,kde jste byl,nebylo o vás slyšet,Možna jste byl nemocný(vyhození Topolánka).Táto léčba byla nějak krátká,že by dr. Julínek zapracoval.Přeji hodně zdraví,nebojte se ČSSD volby vyhraje!To pak bude bolestí a velkých teplot,ani penicilín tak rychle nezabere,nebojte se nebudete sám.
05. 04. 2010 | 17:32

Lukáš Bušina napsal(a):

emisárče nám opět zvedá pěstičky :D

"Nebudu to přepočítávat bod po bodu, neboť nemohu vědět, co všechno ČSSD naslibovala a co má v úmyslu naslibovat. "

To byste pak viděli, co by ze mě vylezlo, kdybych se o to přece jenom pokusil. Ale NE!!! Já to dělat nebudu

Chce se mi dodát, že emisárče na to prostě nemá :-)))))

A ten cancík na konci, co předvedl se dá vyvrátit dvěma slovy - Hospodářský růst.
Kéž by emisárče psalo častěji. Je s ním sranda :-)
05. 04. 2010 | 17:35

Lukáš Bušina napsal(a):

To by tady bylo "looserů" a nevím čeho ještě, co by si emisárče vymyslelo :)

No nic popojedem.
05. 04. 2010 | 17:37

SuP napsal(a):

Lena -
Rád Tě vidím.
Já tušil, že se nemusím příliš rozepisovat. Moji "pražané" mi rozumějí.....
Nicméně s tím, co by DNESKA stát chtěl zná(sil/rod)ňovat, by si mnoho nepomohl. Co je k něčemu, je buď cizí (zahraniční), nebo na dluh. A když stát, ten náš hospodář, pustil všechno, co aspoň trochu fungovalo a bylo jeho, protože neuměl zajistit další provoz (neb vyžadoval modernizace a inovace), že by se znova vrhal do podnikání?
Zářným příkladem je bytový fond. Stát se většiny zbavil, nechal si jen to nejlukrativnější a nejmíň problémové a i to provozuje na hranici rentability.
Zbytek prodal pod cenou občanům, z nichž polovina to ihned zašmelila, neb neměla bytovou nouzi. Důsledkem je "nedostatek" bytů a předražené nájemné, které umožnilo masivní pumpování peněz z nedočkavých nešiků do bank (potažmo státu) cestou předražených nemovitostí za "výhodné" hypotéky. A socan si tu bude cintat pentli o tunelářích a o "těch, kteří krizi nezavinili".....
Když ji nezavinili, tak proč mají dluhy, kam se podíváš a pomalu nemají za co žít? Kdo to teda zavinil? Já? My?
05. 04. 2010 | 17:42

SuP napsal(a):

Bedo -
víš, co je to procento? píše se to "%".
05. 04. 2010 | 17:44

Tupelo napsal(a):

Emissary: omyl, v onom odkazu, ktery jsem uvedl neni nic o tom ze by Sobotka blog opsal. Vsechny tri clanky (vcetne analyzi v Hospodarskych novinach) jsou si podobne proto, ze nejlepe, krok po kroku vysvetluji nesmysli z dilny ODS.

Kdybychom chteli nekterym volicum ODS ci sTop09 vysvetlit ze vzorec v=a*a*a lze na vypocet objemu kvadru pouzit jen v jednom specialnim pripade (totiz, ze onen kvadr je vlastne krychli) a navic ze v tomto pripade na vypocet nebudou moci pouzit svou stranickou pomucku, totiz dnes jiz notne zaprasene danove kolecko, asi bychom postupovali velmi podobne. ;)
05. 04. 2010 | 17:45

Béda napsal(a):

SuP,

chytré a co tím pan "básníř" chtěl vlastně říct? To má být odpověď na moji otázku?
05. 04. 2010 | 17:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 04. 2010 | 17:51

Emissary napsal(a):

Tupelo,

ta podobnost je ovšem zarážející. :)

Sobotka ten blog mohl napsat úplně jinak, lze to vůbec od něho očekávat?
05. 04. 2010 | 17:51

Lena napsal(a):

Bédo,
že se dá ze státních zakázek týt, ale asi není vina těch lumpenpodnikatelů, co?
05. 04. 2010 | 17:52

IQ napsal(a):

Tupeto!
... včetně analyzy je po Z trvrdé Y!! když už ....
05. 04. 2010 | 17:56

Emissary napsal(a):

Bédo,

tak já nevím, zda má cenu na Vaše otázky odpovídat. Člověk odpoví, Vy to časem zapomenete a položíte otázku stejnou. :)

Nic ve zlém, každý jsme nějaký.
05. 04. 2010 | 17:59

Lena napsal(a):

Jo jo, SuPe. U jednoho zákazníka je pracovník-socan. Byt si musel koupit za 200 tisíc a nadává jak straka, protože se musí starat. Když mu řeknu, že za to dostane 2 milióny, má několik pádných důvodů, proč je to taky špatně... :-)
Má plat 24 500 hrubého a furt si připadá vykořisťovaný. Všechny socanské kydy o těch chudých, bere, že jako to je o něm. Když jsem mu spočítala, o kolik mu socani snížili daň. zatížení (asi 180) a o kolik mu snížila ODS (asi 320), tak chvíli čučel jako trubka a pak pravil, že "Co to je? To vlastně nic není.". No, vždycky se dá všechno shodit, když se chce.
Na mojí připomínku, že to není mnoho ani v tom druhém případě, proto, že on nepatří mezi nízkopříjmové a tudíž se mu tolik neprojeví sleva na dani, hrozně se divil, že většina lidí má míň než on. :-)
05. 04. 2010 | 18:01

Tupelo napsal(a):

Emissary: to je, ale je otazka, jestli to lze, ve strohe reci cisel, napsat nejak podstatne jinak. Prohlizet web a zkoumat, jestli uz to nekdo nenapsal podobne, by byl nesmysl. ;)

IQ: mate samozrejme pravdu, jeste tam melo byt nesmyslY. Jinak, v nicku mam 'l' misto 't'.
05. 04. 2010 | 18:06

Emissary napsal(a):

Tupelo,

tak si to porovnejte. Sobotka se ani moc neobtěžoval měnit slova, něco přidal, konstrukce podobná. :)

Sobotka
2. Zvýšení rodičovského příspěvku
ODS ve své kalkulaci vypočítává zvýšení ročních nákladů státního rozpočtu o 30 miliard korun a za čtyři roky tedy o 120 miliard. Podle údajů státního závěrečného účtu za rok 2008 činily náklady na roční výplatu rodičovského příspěvku 28,3 miliardy korun, při průměrné výši 7.600 Kč za měsíc. Nárůst o 30 miliard by tak měl znamenat, že ČSSD slibuje více než zdvojnásobení rodičovského příspěvku, tedy na průměrnou výši 15.500 Kč! Kalkulace navíc předpokládá, že rodičovský příspěvek bude v této výši vyplácen nepřetržitě celé čtyři roky od prvního dne převzetí vlády sociální demokracií a zcela tak ignoruje minimálně šestiměsíční délku legislativního procesu. ODS zrovna tak úmyslně přehlíží, že v PROGRAMU ZMĚNY A NADĚJE schváleném ÚVV ČSSD na Programové konferenci 13. 3. 2010 je v kapitole "Podpora rodin s dětmi místo škrtů" na straně 21 jasně uvedeno, že se ČSSD chce napravit dopady asociálních reforem vlády ODS na rodiny s dětmi a vrácení příspěvků na úroveň před jejich provedením. Kalkulace ČSSD počítá s nákladem cca 1 miliarda korun za rok a 3,6 miliardy za celé funkční období příští vlády.
Prokazatelný rozdíl -116,4 miliardy Kč.

denik.cz
Zvýšení rodičovského příspěvku
V tomto případě ODS vypočítává zvýšení ročních nákladů státního rozpočtu o 30 miliard korun, za čtyři roky tedy o 120 miliard. Podle údajů za rok 2008 činily náklady na výplatu rodičovského příspěvku 28 miliard korun ročně, při průměrné měsíční výši 7 600 Kč. Nárůst o 30 miliard by tak měl znamenat, že ČSSD slibuje více než zdvojnásobení rodičovského příspěvku, tedy na průměrnou výši přes 15 tisíc měsíčně. Ve skutečnosti ale ČSSD hovoří o nápravě dopadů „reforem“ Topolánkovy vlády na rodiny s dětmi a vrácení rodičovského příspěvku na úroveň před jejich provedením. Reálná kalkulace počítá s dodatečným výdajem zhruba 1 miliardy korun za rok, tedy 4 miliardy za celé funkční období budoucí vlády. Rozdíl ve výpočtu činí -116 miliard Kč.
05. 04. 2010 | 18:15

SuP napsal(a):

Lena -
vidíš, a já to bral jako úzus, že každej socan, co umí psát ví, že 24,500 nemají 2/3 ostatních. Člověk se furt učí.... (a je mu to nanic).

Bedo -
Procento znamená, že když má český pracující životní náklady nižší než pracující na západ od jeho hranic, vytvoří nižší objem příjmů do státního rozpočtu a chce mít všechny srovnatelné ukazatele, vyjádřené podílem HDP stejné, nemůže mít plat srovnatelný, ale taky nižší. A ty procenta jsou dobrá k tomu, aby se dalo posoudit, o kolik nižší.
A pokud má český zaměstnanec příjem, který je "zlomkem" příjmu třeba Němce, pak i 32/26 je zlomek. Není to moc složité?
05. 04. 2010 | 18:20

Béda napsal(a):

Lena,

to zajisté ne, milá dámo. Tedy ne jenom jejich chyba. Je to takpovědíc chyba systémová. Proč myslíte, že se ti nezištní tolik tlačí ke korytům? Myslíte, že modrá tlamička u korýtka chlemtá jinak než oranžová, zelená, černá anebo TOP-ovatá (omlouvám se neznám barvu černo...ů, kteří se transformovali v TOP).
Rozdíl je akorát v tom, že u té oranžové a částečně černé z toho bohatě prostřeného stolu, kde miliardy a provize tečou proudy, občas něco ukálne bokem i pod stůl.

Kdežto ty modré a TOP rypáky chtějí všechno sprivatizovat, aby pak vysávaly všechny systémy pouze ti správní suprpodnikatelé, něco vždy v podobě ukáplo i jim a ostatní ryli držkou v zemi.

Emissary,

díky za obvyklou objížďku.
05. 04. 2010 | 18:20

Lena napsal(a):

SuPe,

kdepak. On stejně jako mnoho jiných vůbec netuší, jak vzniká konstrukt zvaný "průměrný plat" udávaný ČSÚ a co tedy doopravdy odráží. Myslí, že to má většina lidí a připadá si tudíž jako skvělý pracovník podceněn. Pak si to vybírá třeba tím, že mu celá rodina jen prozvoní služební mobil a on jim volá zpátky.
05. 04. 2010 | 18:26

Emissary napsal(a):

Bédo,

není zač. :)
05. 04. 2010 | 18:26

Tupelo napsal(a):

Emissary: nektere casti hodne podobne, nektere se lisi (nektere zase chybi). Kdyz mrknete na osobni blog Sobotky zde: http://www.bohuslavsobotka.... uvidite mozna originalni clanek (je ze stejneho dne - 2.5. tedy jako na deniku). Je mozne ze clanek na deniku, ktery je kratsi, je vycucem faktu ze Sobotkova blogu. Jen pro uplnost, clanek o chybach expertu ODS na HN vysel uz 29.3., hraje tedy (zatim) prim.
05. 04. 2010 | 18:27

Lena napsal(a):

Bédo,

obávám se velmi, že v Brně nelze na barvy hledět ani omylem. Tady mlaskají všichni.
05. 04. 2010 | 18:29

Ford napsal(a):

Bohuslave, Bohuslave už v roce 2004,když jsi to tady plenil ty se počítalo na ekologickou zakázku 100 miliard. Takže po 6 letech 120 miliard je na zkorumpovanou rozpočtovou chátru celkem rozumná cena. Nebo už za tebe to byla parádní zlodějna?
05. 04. 2010 | 18:38

Emissary napsal(a):

Tupelo,

článek Sobotky je z 2.4.2010, blog z 5.4.2010, deniku.cz z 2.4.2010, v Hospodářských novinách vyšel dne 29.3.2010. Vypadá to, že všichni opisovali, kromě HN. :)
05. 04. 2010 | 18:41

Béda napsal(a):

SuP,

řeknu vám takovou libůstku. Jednou mi vyprávěl jistý známý tuto historku.

Podnikatel ve stavebnictví se správnýma známostma dostával velice lukrativní zakázky. Namísto aby platil slušné mzdy českým dělníkům, najímal (nevím jestli načerno nebo ne - to bych lhal) nejdřív slovenské stavební specialisty (nikoliv na pomocné práce) a poté co se tito na něj za tu almužnu vykašlali - Ukrajince, za mzdu tuším 80 Kč/hod..

Ukrajinci samozřejmě podle toho taky pracovali. Když chtěli přidat, odbyl je náš multimilionář, který na každé stavbě (malé stavby víceméně nedělal) vydělal pár milionků slovy - "Je krize: Všichni se musíme uskromnit." A přitom si průběžně kupoval - tu terénní auto, tu přestavoval svůj, stavěl na zelené louce nějaký svůj baráček pro syna...
05. 04. 2010 | 18:42

SuP napsal(a):

Beda -
Zkus si líp vybírat známé. aby Ti taky někdo vyprávěl reálné historky. Jinak totiž můžeš vypadat jako idiot, co všemu věří.
Nicméně - oklikou se dostáváme k tomu, co jsem Ti radil už druhdy:
"Staň se velkopodnikatelem ve stavebnictví".
05. 04. 2010 | 18:56

Béda napsal(a):

SuP,

bohužel ten známý zajisté věděl o čem mluví. Obvykle toho moc nenamluví a co řekne to sedí.

Myslíš SuPe (právě jsme si potykali), že se může každý stát velkopodnikatelem ve stavebnictví? Je to vůbec (vzhledem k omezením trhu - počtu zakázek...) reálné?
05. 04. 2010 | 19:05

SuP napsal(a):

Bedo -
raděj říkej - "...a co řekne, to se mi líbí..." Pak je to k uvěření.
Co se týká těch velkopodnikatelů - zatím jsi tu nikdy neventiloval, že bys měl povědomí o tom, jakou cestou se ke své práci a příjmům tenkterý podnikatel dostal. Tak beru, že to nepovažuješ za problém. Pak mě ale neustále zaráží, že pořád poukazuješ na jejich postavení, místo abyses ho dobral taky a měl stejné výhody.
A s tím tykáním se netrap. Až Ti to bude blbý, klidně přestaň. Já mám takovou filozofii, že tykat můžu tomu, koho si nemám proč vážit, nebo tomu, od koho by mi to taky nevadilo. Občas taky počkám, když mám pocit, že by mi to bylo ctí. Ono se to časem vytříbí. Ty na to taky třeba jednou přijdeš.
05. 04. 2010 | 19:19

Béda napsal(a):

SuP,

hezká objížďka, když ti něco nejde pod nos.

K tomu tykání. Obvykle lidem vykám, pokud se předem nedomluvíme na tykání. Třeba se k tomu časem taky dopracuješ.
05. 04. 2010 | 19:28

SuP napsal(a):

Koukám, že "objížďka" se ti nějak zalíbila. Dneska už po třetí.
05. 04. 2010 | 19:35

SuP napsal(a):

Bedo -
Mimochodem, k těm procentům ses zatím mnoho nevyjádřil.
05. 04. 2010 | 19:40

manka s cipiskem napsal(a):

Rumcajs

Tato, kde zas si tak dluho ? To si nedaš pokoj ani ve svatek ? Dyť ten stary ožrala SuP ti robi enem ostudu, něchapu proč se s nim furt před tym Kauflandem musiš slezať.
Vykecavatě, hulitě špačky a ja tu s Cipiskem mrznu a čučim do vypnuteho monitoru, bo nam ČEZ zas odpojil hodiny.

Kdyby tu rano nebyl Tencokida, nenavoňal mě a třikrat něšvihnul, nevěděla bych ani co je to řádny šmigrust. Ale esli si pospišiš , tak sem pro tebe zachranila aspoň dvě vajíčka. Tencokida vejce pro vysoky cholesterol němože, tak tu aji na tebe cosi zbylo.

Rozluč se tedy se SuPem, ukradni voňavku ve slevě v Kaufu a přijď. Tencokida tu budě zase až rano, do doby možeme ešče ledasco stihnuť.
05. 04. 2010 | 19:45

SuP napsal(a):

manka s cipiskem -

...Aspoň vtipnej e-mail.....
05. 04. 2010 | 19:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs

Dobrý den, pane Rumcajs. Volala mi před chvíli z mého mobilu(který jsem ji půjčil) Vaše žena Manka.

Plakala, že jste ji údajně slíbil, že budete aspoň o Velikonocích doma.

Je to docela hodná holka, i když nechápu co ji vedlo k tomu, že si narazila zrovna takovou existenci jako jste Vy.
Je mi jí líto, ale mám svou ženu, která také potřebuje něhu a občas pohladit tu a onde. Nemůžu se rozdvojit.

Rumcajsi, člověče! Zvedněte se trochu. Ukradněte někde kytku, poproste Volšovečka ať Vám půjčí pastu a zubní
kartáček a jděte za Mankou.
Mějte s ní soucit , nebo mě skutečně naštvete a budu si ji i Cipíska muset adoptovat.

Což bych nerad. Má žena je totiž o tři roky mladší než Manka.
05. 04. 2010 | 19:58

SuP napsal(a):

Kydale - klid. Ženská, která si dokázala narazit chlapa jako je Rumcajs a vydržela s ním tak dlouho, by se nezahodila s kdejakým vejtahou a žvátorou. To už tak chodí. Nepodceňuj to. Opakovaním se ze vtipu nestává vtip vtipnější .......
05. 04. 2010 | 20:22

občan napsal(a):

upravené pořekadlo: LHÁŘ KŘIČÍ CHYŤTE LHÁŘE.
05. 04. 2010 | 20:31

kormoran napsal(a):

...a priklady taaaahnou...)))https://www.youtube.com/watc...
05. 04. 2010 | 20:33

kormoran napsal(a):

Nedelejte si prosim z Bohusa legraci , ze se mu 'zadek' prestehoval na hlavu.
Pricin vypadavani vlasu je mnoho, ovsem u s. Sobotky je diagnoza vyjimecna}}}}} 1min. 53 sec.https://www.youtube.com/watc...
05. 04. 2010 | 20:44

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Jakou asi si myslíš že máš šanci, proti krásnýmu a inteligentnímu pravičákovi ?

Tebe by si Vykydala dala Manka maximálně do terárka ke křečkovi.
05. 04. 2010 | 21:07

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Jasně jsem ti tam psal, že kromě prostého výpočtu je potřeba přičíst doprovodné jevy, které vyvstanou v důsledku změn navrhovaných opatření + odmítání škrtů, které sebou nesou nárust o cca 100 mld ročně.

Nechce se mi to opakovat, už proto, že člověk kterej se ohání tím, že naši podnikatelé neplatí stejnou mzdu jako podnikatelé v Německu, musí mít v kebuli totálně vymeteno.

P.S.

Ty platíš českému řemeslníkovi stejně jako si ho platí němec ?
05. 04. 2010 | 21:13

Mistr XXL napsal(a):

Ale Kocourek s Nečasem byli v podstatě optimisti. Ta sekera v rozpočtu za čtyři roky se zvedne o ještě vyšší částku, nový dluh 650mld za čtyři roky, to zvládnete levou zadní. V podstatě byste je měl spíše pochválit, pokud to tak dopadne, bude to pro nás ta lepší verze scénáře.
05. 04. 2010 | 21:17

vlk napsal(a):

RumcAjs
tvje replika ve 12:18:24 to je teda výkon!
Chápu, že jsi dneska měl opravdu těžkej den. Než jsi obešel všechny tetky z okolí, to byl a vopice. Přímo rozměru King Kong. A navíc povolená. manka nemohla nci dělat... Blbý sedat k počítadlu, fakt blbý. až vystřízlivíš, tak to zas e spolu zkusíme.
05. 04. 2010 | 21:31

Béda napsal(a):

Rumcajs,

jenom bych tě prosil, kdybys upřesnil výpočet jaks došel přesně k těm 100 miliardám.

K těm mzdám. Měl jsem na mysli za srovnatelnou práci (a nemluvil jsem konkrétně o Německu). Výdaje máme tržní světové, proč tedy za srovnatelnou práci nemáme srovnatelné světové mzdy? Proč je můžou mít jenom poslanci, politici, piloti, prezident a část podnikatelů napojených na státní penězovody? Proč ty světové mzdy neplatí svým zaměstnancům ani Řebíčci a spol.? Moje zkušenost s touto skupinou lidí je, že jsou to ti nejnáročnější a nejlakotnější upíři co znám. Čím víc toho mají, tím méně jsou ochotni si pustit "žilou". Služby chtějí jako v interhotelu a platit jako v zaplivané výčepně na stanici.
05. 04. 2010 | 21:43

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Nárust mandatorních výdajů ze zákona, se každým rokem navyšuje. Mezi rokem 2007 a 2008 to bylo cca 75 mld. Další rok cca 90 mld....
Momentálně je to cca 100 mld. ročně.

Takže ještě jdenou pro tebe speciálně:

- každý rok nárust o cca 100 mld ze zákona

- každý rok dárečky cca 100 mld dle Sobotky.

- každý rok nárust výdaju při ostraněně regulačních prvků ... odhaduju na dalších 50 mld.

- obsluha dluhu .... nárust o cca 30 mld.

Celkem tedy růst výdajů státního rozpočtu ... + 300 mld ročně.

Startovací čarou je - 200 mld.

Čili, pokud vyhraje ČSSD, očekávám záporné saldo v roce 2011 cca 500 mld.

Můžem se jenom modlit, že bude nějaký růst, který to stáhne tak na 450 mld.
05. 04. 2010 | 22:16

radek napsal(a):

Béda

modrá inkvizice už ztratila kontakt s realitou, peníze a tolerované korupční prostředí jim naprosto zatemnily mozek, rozumnou diskusi nečekejte, oni se zmůžou jenom na to, jak socky parazitují na těch "úspěšných"...
05. 04. 2010 | 22:20

hoven napsal(a):

ja sem nezapoměl, jak slaveček zadlužoval v dobách růstu. to jenom dokazuje, že sockomouši nemají v sobě kouska studu.
05. 04. 2010 | 22:23

JC napsal(a):

Rumcajs,
3OO mld. každoročně při 15% nezaměstnanosti vidím jako dobrý odrazový ůstek pro státní bankrot ve 4. roce Bohušova tureckého hospodářství.
Další ranou orange teamu asi bude, že tentokrát se jina to Janota vyprdne, takže to s Jirkou budou muset zpočítat sami.
Jsem zvědav co z toho Bohušovi "obleze". Hlava to evidentně nebude.
05. 04. 2010 | 22:56

Rumcajs napsal(a):

radek:

Seš směšnej.
Co si představuješ pod rozumnou diskuzí ? Papouškování Sobotkova plácání, nebo co ?

Tak se pokus ty oranžová nádhero říc něco k číslům, které jsem zde uvedl. Bohužel na to nedokážeš říc nic, páč to by z tvé strany vyžadovalo mít alespoň elementární znalosti ze sčítání čísel nad deset.
05. 04. 2010 | 23:02

Rumcajs napsal(a):

JC:

Přál bych si, aby ten vytlemenej zběratel poslaneckých náhrad dostal znovu ministra financí. První dva roky se bude vymlouvat na Kalouskovu deformu, ale pak ho lidi hoděj do Vltavy.
05. 04. 2010 | 23:06

Suchec napsal(a):

JC, no, když to Janota nezpočítá, nic se neztane, ne?

Rumcajs:

Co 500 .... 1000 .....10000000
Ha ha ha, no opravdu ztrácíte smysl pro realitu.

Anebo popisuješ vývoj při hospodaření těch, co tam vlá(d)li od 2006, i s tím Janotou? Pak mi to opravdu s těmi Tvými čísly začíná sedět.
05. 04. 2010 | 23:12

*** napsal(a):

Sobotko, tohle už nezachráníš. Ať budeš slibovat a hořekovat sebevíc, Nečas vás i s Patrol-roubkem utře mokrým modrým hadrem jak jedovatou slinu a chrchel zároveň.

Ostatní kydy, co tu vede bušina& spol. jsou stejnak samá hlušina. ČSOBotko máš to marný....
05. 04. 2010 | 23:17

kormoran napsal(a):

Bedrichu , vy kluku jeden usata, budete slavny s vasim prispevkem -18.42.
To opravdu stoji za kopii a vydani v jine zemi)))))
Titulek bude uzasny!!!!
Doufam , ze nebudete chtit zadne penize, kdyz jste ten "citici socialista"!!!!))))))
Jeste ted zazivam krec smichu , prominte!!!)))))
05. 04. 2010 | 23:27

mirda napsal(a):

jen blb se pořád směje
05. 04. 2010 | 23:33

mirda napsal(a):

ted jsem zjistil že nejen bohoušek ale i béda jsou k usmání nebo k pláči?
05. 04. 2010 | 23:39

černovláska napsal(a):

13. důchod je možná veliký volební tahák, "okrouhat" rodiny s dětma je podle mne dost průser, už takhle to nemají jednoduché, jenže 30 kaček u doktora málo koho zabije, "refundovat" je z peněz všech je možná líbívé, leč stále podřezávání větve, asi už je mi lhostejné, kdo z politiků mi co nalže, pro mne je VELMI podstatné, kdo z politiků v které straně je, kdo tam tloustne a pospává v parlamentu, kdo má medializané skandály, kdo jak hlasuje, ke komu vedou nitky podezření z korupce, zneužívání postavení, v tom si ODS a ČSSD nemá moc co vyčítat, ve velkých "kšeftech" jste jednotní jak siamská dvojčata, je čas na změnu u koryt pánové, 13. důchod si strčte za klobouk .....mimochodem nějak jsem nepochopila heslo na ČSSD bilbordu, že snížíte zadlužení státu do roku 2013 -2014 na polovinu, to by mě fakt zajímalo jak?
06. 04. 2010 | 00:42

Lena napsal(a):

černovlásko:
pro začátek vrátěj, co nakradli, a zbylých pár stororun jim velkoryse odpustíme.
06. 04. 2010 | 03:12

Lila napsal(a):

Leno,
fakt věříte, že se toho někdy dožijeme? Zdravím.
06. 04. 2010 | 05:16

Lila napsal(a):

SuP

Stát svůj bytový fond nerozprodal, ale v roce 1991 jej bezúplatně převedl na obce.

Záleželo na obcích, jak s tímto darem naložily, zda ho za babku rozprodaly (a zvýhodnily už jednou zvýhodněné občany, nebo tento majetek zhodnotily tak, aby výnosy tvořily trvalou součást příjmů obce.
06. 04. 2010 | 05:30

Béda napsal(a):

kormoran,

mám i jiný úsměvný příběh - specielně pro vás. Pomyslná firma propojená na ministra dopravy staví v Česku silnice za minimálně světové ceny. V Česku se vůbec stavějí silnice - a utopí se do nich každoročně hromada peněz - za minimálně světové ceny. Zdůvodňuje se to geologickou a kliamatickou obtížností, složitostí terénu, celkovou technickou náročností (v takovém bohatém Norsku, které má podmínky zajisté mnohem příznivější se staví za stejnou anebo nižší cenu) a kdoví čím ještě.

Přitom ty silnice staví dělníci posbíraní v náborech, často z různých zemí a s nikterak vysokým vzděláním. Jejich mzdové podmínky tomu odpovídají. Kvalita silnic a jejich životnost je velice vysoká, jak jistě skonstatují tranzitující automobilisté, kteří si každým rokem užívají výtluků na českých silnicích.

Je zajímavé, že naše pomyslná firma (anebo jiná silniční stavební firma) kasíruje za svoji činnost od státu ohromné, řekl bych světové, až nadstandardní světové ceny. Jestliže její zaměstnanci vykonávají tak obtížnou a složitou činnost a jsou v práci stejně efektivní jako jejich západní konkurence, měli by tedy dostávat i srovnatelné platy není liž pravda? Anebo neměli a pak by ani naše pomyslná firma neměla inkasovat srovnatelnou platbu?
06. 04. 2010 | 06:14

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

Vycházím z reality. K těmto číslům stačí, když si vezmeš předpokládaný letošní deficit, když se koukneš na růst MV v minulých letech, když sečteš jenom to ,co tu Sobotka přiznává a jseš na oněch číslech.

Vidíš-li někde chybu,svěř se.
06. 04. 2010 | 06:46

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Hochu ty vůbec netušíš, kolik bere zaměstnanec takové firmy. Možná by jsi puknul závistí.

Jinak ty firmy, co staví silnice, rozhodně nemají českého vlastníka.

A coby řekl takový čínský Béda, že bere méně jak český Béda ? Co by řekl takový korejský Béda, že bere méně jak čínský Béda ?

A německý Béda se zase ptá, jak je možné, že americký Béda bere víc jak on ?

Je to zkrátka dáno ekonomickou realitou Bédo.Nevěříš-li, založ si firmu. Uvidíš, že i když budeš inkasovat stejné peníze, jako jiná, nebudeš moci třeba zdaleka vyplácet tolik, jako již dlouho zajetá firma se zajetým řídicím systémem,se zajetým pracovním kolektivem,se zajetými obchodními vztahy, s moderním technologickým vybavením,....

A i když budeš tohle všechno mít, stále bude dost faktorů, které budou platební možnosti v jednotlivých firmách diferencovat.

Zkrátka Bédo, život není zdaleka tak jednouchý, jak si to čteš v těch červených knížkách.
06. 04. 2010 | 07:01

Béda napsal(a):

Rumcajs,

Otázka stojí:
Když firma bere za srovnatelnou práci srovnatelné anebo (jak je to v našem případě) nadstandardní (i proti západu) peníze, proč jsou její zaměstnanci placeni jenom zlomečkem mezd těch západních zaměstnanců?

P.S.: Je hezké, co všechno si vy Řebíci vymyslíte, abyste udrželi svou hypotezu. Nakonec se dovídám, že je to, krom nesrovnatelných technických, geologických... podmínek dáno nezajetostí kolektivu, zastaralým vybavením, nekvalitním řízením...
06. 04. 2010 | 07:46

slavwin napsal(a):

Z komentářů vyplývá, že lžou všichni. Nevím odkud se přišlo na to že Nečas je nějaký poctivec. Největší nárůst státního dluhu je to poslední vládnutí ODS doprovázené se skrývanými pražskými i mimopržskými tunely.
06. 04. 2010 | 07:54

SuP napsal(a):

Lila -
Obce nejsou "stát"?
06. 04. 2010 | 07:59

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Nevím, co do toho pleteš Řebíčka. Tyhle firmy jako Strabag,Skanska ... to jsou firmy se zahraničními vlastníky.

A si navíc představ, že oni jsou stejný neřádi, jako jseš ty. Nakupujou tam, kde to mají nejlevnější.

Blbý,co ?
06. 04. 2010 | 08:00

slavwin napsal(a):

Dobré a efektivní řízení může být jen v transparentním prostředí o to tady asi nikdo nestojí. Dokud se tady neudělá pořádek, tak to bude pořád známá odrhovačka: Já ne. Já ne, to ty, to ty........ Němci už tu naši ekonomiku trochu tahnou, kéž by tu zatáhli smysl pro pořádek a efektivnost.
06. 04. 2010 | 08:00

slavwin napsal(a):

Rumcajs asi potřebuje v českém prostředí českou zlodějnu, nejlépe chráněnou Rusy.
06. 04. 2010 | 08:03

Rumcajs napsal(a):

slavwin:
A na to si přišel jak ?
06. 04. 2010 | 08:11

Ládik napsal(a):

Vadí mi slovní spojení "sociální demokracie". Demokracie = vláda lidu; sociální = péče o ekonomicky slabší vrstvy. Znamená to vláda nefachčenků nad pracujícími? Podle Sobotky a jeho klaky ano. Nazval bych sociální demokracii deviantní subkulturou. ČSDS.
06. 04. 2010 | 08:12

Vico napsal(a):

SuP : Obce nejsou stát. Obce rovná se místní samospráva, které stát může delegovat některé pravomoce, což může mýlit.Proto prakticky ze dne na den zmizela kategorie -státní byt- a vznikla kategorie - obecní byt -.Změnil se totiž vlastník.
06. 04. 2010 | 08:14

Ládik napsal(a):

A kdo vlastní obec?
06. 04. 2010 | 08:22

,matů napsal(a):

Runcajsi opět perliš!Vr.1980 nám bylo zděleno,že v Německu mají vyšší produktivitu práce,na otázku jestli mají 4 ruce a 4 nohy jsem nedostal odpověď.Když dnes píšete opět nesmysly nevěřím jim.Když je stejný zisk,musí být stejné výdělky,kde se ztrácí rozdíl.Mám dojem,že u podnikatelů.Ne nejsou pracovitější jsou víc nenažraní než na západ od hranic (včetně vás).
06. 04. 2010 | 08:27

Ládik napsal(a):

Některé obce krachují. Zanikne tímto obec? Bude tam dopravní značka?
06. 04. 2010 | 08:28

,matů napsal(a):

P. Sobotko,doporučuji jít na školení k p.Runcajsovi,ten je chytrýýýýýýýý,snažte se ho pochopit,ale nedělejte finanční reformu podle něj,prosím.Možná se za runcajsem skrývá p.Tlustý nebo p.KOcourek?oba nic nedokázali a už nic ani nedokážou.
06. 04. 2010 | 08:34

Vico napsal(a):

Ládiku to je stejné, jako kdybyste se ptal, kdo vlastní vás. A za druhé, když vyhlásíte osobní bankrot, zaniknete?
06. 04. 2010 | 08:36

SuP napsal(a):

Vico -
Já myslím, že když někdo zašantročí byty, tak je docela jedno, jak se jmenovaly. Tady totiž nejde o slovíčka. Obecní samosprávy by neexistovaly a hlavně by neměly pravomoce, kdyby nebyly součástí státní správy. Jejich činnost řídí zákony a to je stát.
Když chci na zahradě porazit chcíplou břízu, zabývá se tím ouřednice "samosprávy" 3 dny po 600,-/hod. Pak mi to povolí, ale jen v době vegetačního klidu. Myslíte, že si to vymyslela sama hlavou?
06. 04. 2010 | 08:38

Béda napsal(a):

Nechápu, proč již dávno naši mocní napříč politickým spektrem neokopírovali některý z funkčních antikorupčních systémů na sever (severozápad) od hranic ČR.

Státních a poslaneckých delegací jezdí každým rokem po celém světě habaděj, peníze tečou proudem a kde nic, tu nic.

Kdo vůbec účelnost takto vynaložených prostředků posuzuje?
06. 04. 2010 | 08:40

Ládik napsal(a):

Já nemám majitele, jenom správce daně. Pracuji, abych žil a živil někoho dalšího, který objektivně pracovat nemůže. Kdybych měl vést svou práci k bankrotu, zastřelím se.
Obec je právnická osoba, někdo je jejím zřizovatelem. Obec pro svou činnost peníze převážně nevydělává, ale dostává od zřizovatele z mých daní. Přesto krachuje. A zastřelit se nemůže.
Sobotka je synonymem pro život na dluh, žere z talířů svých dětí a už i vnuků. Je zářným příkladem podobným soudruhům. Šíleným sektářem s koňským úsměvem.
06. 04. 2010 | 08:49

slavwin napsal(a):

Ladik : Tady nejde o vládu ale o soužití. Nikoho neomezovat a nenechat podvádět a nechat žít i méně zdatné a hendikepované. Ty křesťansko-pravicová hnutí v německu se mi zdají jako východisko. Myslím, že za zvážení stojí blog kpt. Berwida, i když v našich lidovcích to nevidím.
Rumcajs: Mám trochu dojem že se dost vymezuješ vůči EU, beru nejsi eurohujer, ale o někoho se třeba opřít považovat ho za spojence, další atlternativu bohužel vidím jen ty euroasijce.
06. 04. 2010 | 08:51

Rumcajs napsal(a):

matů:

Řekni mi matů, čím ty se živíš,živíš-li se vůbec. Já bych tě šacoval na hajzlbábu, páč tam produktivitu opravdu nezvedneš.

Jinak se podívej na průměr HDP na hlavu (Víš vůbec co to je ?) nás , němců a doufám, že to pochopíš i ty, hlavo skopová.
06. 04. 2010 | 08:55

Rumcajs napsal(a):

slavwin:

Za eurohujera se nepavažuju, spíše euroskeptika, ale Evropu potřebuju víc než ty, takže nechápu, proč mi něco takovýho vysvětluješ.
06. 04. 2010 | 09:01

Ládik napsal(a):

Dobrý postřeh, Rumcajsi. Není mi jasné, proč známe jenom hajzlbáby. Není to tím, že hajzlchlapi jsou na dámských WC?
06. 04. 2010 | 09:02

Rumcajs napsal(a):

Ládík:

To nevím.
Na dámském jsem byl jen jednou a když jsem nemohl najít žádnou mušli, tak jsem rychle vystřelil ven.

To tam zrovna nebyl ani hajzldědek ,ani hajzlbába ani matů.
06. 04. 2010 | 09:11

Expert napsal(a):

Včera jsem ve svém diskusním příspěvku popsal typ jedince s diagnozou, která mimo jiných markerů, je u těchto jedinců manifestována tím, že nejsou schopni pochopit význam čísel v psaném textu.
Konkrétně v diskuzi k článkům jako je tento, se tento stav projevuje tím , že na soubor čísel obsažených v článku, reagují tito jedinci vice, čí méně slabomyslnými diskusními příspěvky většinou navíc zaměřenými ne obsahu článku, ale k osobě autora, tedy typickou diskusí ad hominem navíc v těchto konkrétních případech většinou diskusí značně primitivní.
Včera jsem nabídl čtenářům, ať si sami vyberou, kteří zdejší diskutující jedinci naplňují znaky popsané diagnosy.
Abych nezůstal dlužen reakce čtenářů, musím sdělit, že jsem dostal těchto jmen více, ale na jménech SuP a Rumcajs se reagující čtenáři shodovali bez vyjímky.
06. 04. 2010 | 09:25

slavwin napsal(a):

Rumcajs:
Němci si stěžují že technologie zvládáme rychle a dobře, že se pro ně stáváme nepříjemnou konkurencí. Problém není v hajzllidech, ale neefektivním zkorumpovaném řízení, politikům jsou odváděny desátky a zisk se neuměrně zvyšuje, když mu dám proč bych nedal i sobě. To nikdo nechce vidět ač pravý nebo levý.
06. 04. 2010 | 09:27

Vico napsal(a):

SuPe : Není to tak, ale vpodstatě je to jedno. Samospráva a státní správa jsou dvě samostatné kategorie. Při výkonu samosprávy má obec své nikým nedelegované pravomoci. Takovou pravomocí je například privatizace obecních bytů.

Výplata sociálních dávek je státem delegovaná pravomoc a v tomto punktu tedy obec opravdu vykonává státní správu. Jinak SuPe díky, že tento technicko-právní problém neideologizujete.

Ládik : Obec žádného zřizovatele nemá, tak jako vy coby fyzická osoba rovněž nemáte zřizovatele/čili,což je dobrá zpráva pro vás i ostatní, "nejste zřízen"/.

Obec může vzniknou pouze dvěma způsoby - sloučením nebo oddělením.

A teď jsem zvědav, jestli po této nezištné neutrální informaci opět budete sobotkovat nebo soudruhovat.
06. 04. 2010 | 09:27

Terry napsal(a):

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/j...)

Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu.
(konec citace)

Ale podle úsměvu to Sobotka

MYSLÍ UPŘÍMNĚ

Stejně "úpřímný" úsměv má Škromach.

Důchod 15 tisíc? Jen tahák na voliče, přiznala ČSSD
(http://hn.ihned.cz/c1-40978...)

Ambiciózní plány strany na radikální zvýšení důchodů nastínil právě Škromach před dvěma týdny na stranické konferenci o důchodové reformě, kterou živě přenášela Česká televize. "Naším cílem je, aby do roku 2014 dosáhl průměrný důchod 15 tisíc korun měsíčně," řekl tehdy Škromach. Zprávu uveřejnila tisková agentura ČTK a po ní většina velkých českých médií.
Jenže Škromach teď říká, že tenhle slib strana nemyslí vážně. "My jsme nikde nic takového neslíbili. Nenajdete to v žádných materiálech. Vy berete od nás všechno vážně," vysvětlil Škromach s tím, že považuje zveřejnění nepravdivého slibu o zvýšení důchodů hlavně za dobrý tah, jak získat pozornost médií.
(konec citace).
06. 04. 2010 | 09:28

Terry napsal(a):

...v čem je rozdíl mezi nedemokratickými a demokratickými systémy. Že nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů.

My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.

citováno z
Jan Keller: Dva druhy pravicových voličů
(http://www.blisty.cz/2010/3...)
06. 04. 2010 | 09:29

Rumcajs napsal(a):

Expert:

Vzal sis prášek ?
06. 04. 2010 | 09:30

Béda napsal(a):

Rumcajs,

já nejsem tak zběhlý v účetnictví jako ty a pan Ing. Nečas.

Akorát mi vrtá hlavou, proč když vstupy mají tyto firmy stejně velké jako ty západní, až na pracovní sílu, kterou mají za zlomkovou cenu, není koncová cena, kterou platíme za jejich služby úměrně nižší o co jsou firemní náklady nižší v porovnání s konkurencí.

Při současné praxi a rýsujícím se TOP - ODS trendu mi z toho vychází, že český zaměstnanec (pokud je vůbec český) navěky zůstane žebrákem v porovnání se svým západním kolegou
a zaměstnavatel v ČR bohatne ještě rychleji v porovnání se svým západním kolegou, což urychluje sociální diferenciaci společnosti.

Nad virtuálním statistickým průměrným platem (kde naprostá většina populace na něj nedosáhne) se pak akorát usměji.
06. 04. 2010 | 09:31

Rumcajs napsal(a):

slavwin:

To je jenom dobře. Skutečnost je ovšem zatím taková, že v produktivitě jsme na 60 % německé produkivity.

Korupce je sice problém, ale na produktivitu až takový vliv nemá.Taky si nemyslím, že to je jenom náš fenomén ale že i ta západní Evropa by měla o čem vyprávět.
06. 04. 2010 | 09:37

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Nemluvil jsem o průměrném platu, ale o průměrném HDP na hlavu. To je tvorba veškerých statků včetně podniků přepočtena na 1 obyvatele. To je ukazatel, kterej nemůžeš ničím okecat a ten máme zkrátka menší jak němci.

Němci jsou na 116 % vůči průměru EU a mi na 80%.

Jinými slovy, naše produktivita se musí zvednout zhruba o 40%, abychom dosáhli na tu německou.

A aby jsi mohl mít stejný plat jako německej Béda, musíš sebou začít pořádně mrskat.
06. 04. 2010 | 09:49

slavwin napsal(a):

Rumcajs:
Někde začít musíš, vykládat lidem berete málo proto že máte 60% německé produktivity, nebo proto že jste špatně řízení, ale vaši manažeři jsou na tom lépe jak v okolních státech. Co nás tak zatěžuje oproti němcům. Pokud vím také nechtějí dělat přesčasy. Technologické zařízení je srovnatelné. Jako stavař když se podívám na stroje a jejich značky, nevím co by mohlo být lepšího, je to jen to že mnoho marodíme nebo nechceme platit doktorovi. Myslím že pokud nahlédneme do realných čísel nikoli Nečasových najdeme také srovnatelné hodnoty. Odvody státu jsou taktéž srovnatelné. Že nemáme euro můžeme děkovat odesákům.
06. 04. 2010 | 09:53

Ládik napsal(a):

Vico,
obec vzniká štěpením nebo fúzí? To ano, fyzicky. Ale právně je obec jednotkou veřejné správy, samosprávy a STÁTNÍ SPRÁVY. Diskuse byla o tom, že obec a stát jsou 2 nesouvisející věci (Lila cca 5.30h). Že byty původně státní změnily mávnutím kouzelného proutku bezúplatně majitele, jsou obecní a obec se státem prý nemá nic společného....
Změnit majitele lze více způsoby. Tady bych mohl lehce "soudruhovat", ale to Vám vadí, tak nebudu.
06. 04. 2010 | 09:55

Béda napsal(a):

Rumcajs,

takže problém je v produktivitě?
Tím chcete říct, že němečtí silničářy s maerickými a německými bagry, jeřáby, válci, náklaďáky, udělají o 40% větší výkon nežli ti "čeští" se stejným vybavením? Že v německých automobilkách na totožném zařízení vyrobí o 40% víc aut...?

No nevím, nevím...
06. 04. 2010 | 09:59

Béda napsal(a):

oprava: silničáři...
06. 04. 2010 | 09:59

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Já ale vím. A jestli hezky poprosíš, tak stále rebel ti to určitě najde a nějakej ten odkaz ti sem nahodí.
06. 04. 2010 | 10:04

Rumcajs napsal(a):

slavwin:

Já nepotřebuju lidem nic vykládat. Každej si může postavit garáž a zkusit to.

Nejedná se o žádná čísla Nečasova, ale o standartní statistiky, které si najdeš třeba v eurostatu.
06. 04. 2010 | 10:09

Ládik napsal(a):

Bédo,
s náklady o 40% menšími.
06. 04. 2010 | 10:10

Mistr XXL napsal(a):

Tak prej se ty peníze utratí za něco jinýho, ale tohle jsou jenom drobný

http://domaci.ihned.cz/c1-4...
06. 04. 2010 | 10:10

Vico napsal(a):

Ládik : Nikoliv Ládiku. Takhle /sloučením nebo oddělením/vzniká v SOUČASNÉ době obec právně, samozřejmě zákonem předpokládaným způsobem/nutno konat místní referendum/. Naopak fyzicky se nic nemění/bagry obec nerozdělují a developeři zástavbou nespojují/.

To, že obec je základní jednotkou veřejné správy, samosprávy a státní správy jste vygůglil dobře. Souhlas. Jinde se zase tvrdí, že rodina je základ STÁTU. Takže co s tím? Jaké děsivé konsekvence z toho vyplývají?

Všichni máme něco společného se státem. Já, vy,obec. Aspoň vás může těšit, že stát kromě vyvlastňování také někdy něco bezúplatně převádí :-).
06. 04. 2010 | 10:13

Ládik napsal(a):

Bédo,
byl jsi v německé a naší slévárně? To bys něco viděl. Montážní linka na auta je něco jiného, tam bych podstatné rozdíly nehledal. Víš, proč u nás mají Němci zinkovny? Proč je u nás tolik režijních "pracovníků"? A to existuje na západě i umělá zaměstnanost, která výsledky kazí. Například jako protihodnota za nesplnění místně příslušných hygienických vyhlášek. Vyplatí se jim to. U nás jsme (na výjimky) zatím blbí. Do doby, než naši mladí přijedou ze světa, ale to se jim musí vyplatit. To tady nesmí být stát jako zaopatřovací ústav pro polovinu populace.
06. 04. 2010 | 10:19

SuP napsal(a):

Vico -
Těší mě, že jsem Vás mohl nechat vyniknout. Hlavě to ..."ale vpodstatě je to jedno...." mě oslovilo.
Jinak - možná Vám přijdu zjednodušený, ale za "stát" pokládám všechno, co se mi sere do života a já to nesmím odmítnout. A jestli obec zprivatizuje byty, bezúplatně na ni převedené státem tak, že je rozdá nepotřebným (rozdá-rozuměj "prodá" hluboko pod cenou) a nic tím nevyřeší, ani příjem do obecní pokladny, je to u mě banda nezodpovědných volnomyšlenkářů bez ohledu na to, za kterou část politického spektra právě kopou. A stát, který v tomto udělal první krok, že ty byty převedl bezúplatně na obce je zcela evidentně stejně dobrý hospodář. Takže se kruh uzavřel a škoda, že to muselo trvat tak dlouho, než to všichni pochopili. Vždycky mě potěší, když nakonec vidím, že si vlastně rozumíme.
06. 04. 2010 | 10:21

Béda napsal(a):

Ládík,

malinko odbočím od stavebnictví. Proč má český zaměstnanec v německé automobilce v ČR tak diametrálně odlišný plat od toho německého za stejnou práci, když německý vlastník má v ČR navíc úlevy na dani, různé pobídky ...?
06. 04. 2010 | 10:25

Ládik napsal(a):

Vico:
Stát dává někomu něco zadarmo? To ještě nebylo. Obec je součást státu, proto ten bezúplatný převod. Na mě obec radnici nebo byt bezúplatně nepřevede.
Nevíte, jaký je opačný výraz pro vyvlastňování? Tedy pro krádež nebo zlodějinu?
06. 04. 2010 | 10:25

SuP napsal(a):

Exporte -
Škoda, žes nepochopil, že my s Rumcajsem mluvíme o tom, že je nesmysl přesně sčítat čísla, která dosud nevznikla. Jsouť závislá na mnoha okolnostech, které nelze předvídat.
jinak platí všechno to, co už jsem Ti poslal. Nelepší se to. :-)
06. 04. 2010 | 10:27

slavwin napsal(a):

Rumcajs
Zaboha nepřiznat, že ta odesácká politika nikam nevede. Zlaté časy Klausovy, kdy se v bankách zastavovaly šutry za diamanty a jiné nemravnosti nebyly. Za ČSSD se to hlo k lepšímu, přitom je také nelze považovat za ideál něco viděli a taky chtěli. To že jsme byli pod euroasiaty se podepsalo, tak proč tam zpátky třeba v jiné podobě. Požadovat čestnost a dobré výsledky po všech není nemravnost. Že podnikání není jednoduché také vím byl jsem tři roky OSVČ, něco vydělal pak vše ztratil, ale nad tím nepláči, chtěl bych jen aby se to hlo k lepšímu, přes ODS to nevidím.
06. 04. 2010 | 10:30

Ládik napsal(a):

Bédo,
nevidím do platů v automobilkách. Ale majitelé to mají určitě spočítáno tak, aby vydělali dnes i zítra. Vidím do svého platu - ten mi stačí. Nijak se neliší od německého, asi proto, že mám stejnou produktivitu.
06. 04. 2010 | 10:31

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Bédo, ty by jsi investoval někde v tramtárii, když by tam náklady byly úplně stejné jako doma ?

A jestli máš pocit, že se majitelé příliš pakujou, tak ti musím připomenout, že akcie jak automobilek tak bank jsou volně přístupné ke koupi.

Ale ty by jsi to určitě radši zadarmo, že ? Takové menší znárodněníčko, to by bylo ono. A když budeš loajální socan, třeba tě udělaj i ředitelem. Doděláš si Vuml a budeš moci dělat třeba ředitele zeměkoule. Deset,dvacet let to vydrží, i když tu fabriku povede absolvent vumlu no a pak už stejně asi budeš v důchodě, tak se to může klidně posr...
06. 04. 2010 | 10:42

Rumcajs napsal(a):

slavwin:

Hele Slávo, to bychom si jenom třepili hubu, kdybychom začínali pořád Klausem.

Drž se dneška.
06. 04. 2010 | 10:44

Vico napsal(a):

Ládíku : Vy mne dneska bavíte :-)Jen nepopírejte při své křečovité argumentaci sám sebe. "Stát dává někomu něco zadarmo?" dramaticky se ptáte.Bédovi však před pár minutami píšete, že
"To tady nesmí být stát jako zaopatřovací ústav pro polovinu populace".

Měl byste si ujednotit argumentaci. V tom je SuP konzistentní a díky tomu se nakonec alespoň někdy na něčem domluvíme :)
06. 04. 2010 | 10:44

SuP napsal(a):

Beda -
"Proč má český zaměstnanec v německé automobilce v ČR tak diametrálně odlišný plat od toho německého za stejnou práci, když německý vlastník má v ČR navíc úlevy na dani, různé pobídky ...?"
A z čeho myslíš, že se všechny ty úlevy na dani a pobídky platí? Ještě chvíli a možná už už by ti to došlo. Napiš si to někam, ať se zase na totéž neptáš 3x.
06. 04. 2010 | 10:47

SuP napsal(a):

Vico -
To je jednoduché. Já jsem totiž duší socan. Akorát, že musím umět hospodařit a za svý.
To je něco jako "unavenej optimista". :-)
06. 04. 2010 | 10:51

jarpor napsal(a):

SuP, Rumcajs, Ládík...

Zasloužíte si obdiv za Vaši snahu... a to i včera, o Velikonočním pondělí...

Tak si říkám, jaký "morál" má ten, kdo použije náhrady v rozporu s tím na co je měl... a že to nikomu z Vašich oponentů nepříjde divné...
Ale nestálo mi za to, kazit si tím hlupákem Velikonoce...

A že lže, samozřejmě že lže, - no pravda ale je asi taková, že lžou všichni a všichni zase budou mít hezkou formulku - já chtěl, ale koaliční partner...

Takže zbývá jen to, komu lhaní které strany připadá jako přijatelnější... Jeví se mi, že přebíjet se argumenty, kdo je větší darebák a že darebáci jsou u jedněch je... ztráta času.

Pro mě holt je přijatelnější varování, že se hospodařením ženeme do dluhové pasti, než bohorové - dluhy se neplatí...
Zajímavé, že Ti, co říkají, že dluhy se neplatí, vybírají daně od těch, jež si dlouhodobě dluhy nemohou dovolit... a na tom je snad jasně vidět, "kdo kecá"...

Kdyby firmy hospodařily podle těch "kecalů", tak nevím, odkud by ty příjmy státu plynuly... Ale třeba jej dokázal dotovat Béda a spol....

Hezký den
06. 04. 2010 | 10:51

Béda napsal(a):

Rumcajs, SuP,

milí bratři (promiňte, chytnul jsem to od bratra Jemnického na blogu V.Hořejšího)

Nechci být vtíravý, ale nestačily by německému vlastníkovi k realizaci nadzisku již ty daňové úlevičky a nejrůznější státní pobídky.
06. 04. 2010 | 10:53

Ládik napsal(a):

Vico:
Stát nedává nic zadarmo. Stát přerozděluje. Statky vytvořené pracovitými lidmi k těm, kteří nepracují. Bohužel v našem státě je mezi tou druhou skupinou (polovina populace) početná skupina lidí (odhaduju 0,5mil.), kteří pracovat mohou, ale nechtějí; popřípadě těch, kteří "pracují" za velké prachy na úřadech (vaří kafe, překládají papíry, dělají obstrukce, nasírají lidi). Stát nesmí být zaopatřovací ústav pro polovinu populace... do ní počítám těch 0,5mil. příživníků, kteří mají kořeny v únoru 48 (tehdy lůza, dnes vážení občané (už ne soudruzi) u zbytečných koryt).
Já to cítím jako konzistenntní názor, nevím, v čem hladáte rozpor.
06. 04. 2010 | 10:54

Béda napsal(a):

jarpor,

raději dotovat zaměstnance než toskánského kmotra Řebíčka.
06. 04. 2010 | 10:55

Rumcajs napsal(a):

Supe:

Právě jsem vyhrál děsný prachy !!!
...................
EURO-PW loterijní společnosti
(http://Http://www.euro-mill...)
Belling 188 HAM ROAD,
CATFORD, Londýn, se6 1ej SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ

VÁŽENÍ uživatel Internetu,

Informujeme vás, že jste vyhrál cenu peněz PĚT stovky tisíc eur (500000) Euro pro tento měsíc (duben 2010), EURO-PW loterie online propagace.


Všichni účastníci se pro účely tohoto online verze byly vybrány náhodně z World Wide Web, prostřednictvím elektronické Volí systém (EBS), A Získané z přes 100 milionů ZAJIŠTĚNÉ INTERNETOVÉ STRÁNKY po celém světě.

Pouze tři VÍTĚZOVÉ EMERGE každý měsíc prostřednictvím elektronických Volí SYSTÉM (EBS) a vaše e-mailová adresa byla vybrána a připojí se k Vítězné Číslo pod Blahopřejeme Vám jako jedno z EURO-PW v8.0 vítěze.


Kontaktujte prosím naše schváleným zástupcem pro vaši oblast S své vítězné číslo a vaše PLNĚNÉ TVRZENÍ OVĚŘOVÁNÍ níže uvedeného formuláře.

Referenční číslo: UK/4920X2/68
EURO-PW loterie v8.0.

POHLEDÁVKY OVĚŘENÍ FORMULÁŘ.
Jména a příjmení
STÁTNÍ
ZAMĚSTNÁNÍ
AGE
SEX.
TEL / FAX

Možnost platby
1. DODÁNÍ Z fondu prostřednictvím PLATEBNÍ KARTY ATM (.....)
2. Výherci jsou povinni návštěvy naší společnosti pro tvrzení své ceny OSOBNĚ (.....)

KLÍŠŤATŮM možnost, která vám vyhovuje nejlépe pro úhradu Vaše cena MONEY TO YOU.

MR.MICKEL Cambel
TVRZENÍ oddělení?
Tel / Fax: +44 702 3599 2981
E-mail: mr.mickelcambel @ gmail.com
POZNÁMKA: ALL korespondence by měly být zasílány (E-mail: mr.mickelcambel @ gmail.com)

Shromažďujeme osobní informace na této stránce. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak používáme vaše údaje, viz naše Ochrana osobních údajů

S pozdravem,

Paní Concha Reyes. (Tajemník)
Euro Milióny rada Promotions

.....................

Se divím, že to nechodí v oranžovém rámečku. Já mezi touhle bandou a tou oranžovou nevidím rozdíl.
06. 04. 2010 | 10:57

jarpor napsal(a):

Béda

Já psal o státu... Soudíte-li, že Váš "Řebíčkovský štěk" přináší do debaty něco nového - tak já si to nemyslím...

Hezký den
06. 04. 2010 | 10:57

Ládik napsal(a):

Myslím, že do blogu pod koňským úsměvem vkládáme moc energie... jdu dělat, úředník na mých zádech chce zase žrát.
06. 04. 2010 | 11:00

SuP napsal(a):

Bedo -
Já to tušil! Je to marný, je to marný, je to marný! K tomu ten duševní obzor, cos nám ukázal pod Hořejším Václavem a pak se div že ti tykám. Ty kluku, ty budeš v životě ještě hodně rozčarovanej. Nechám ti spojení, můžeš mi to pak chodit povídat na hrob.
06. 04. 2010 | 11:04

SuP napsal(a):

Zdravím Jarpore!
06. 04. 2010 | 11:04

Béda napsal(a):

jarpor,

ale ono je stále o tomtéž. Bratrům kmotrům natéká do kapes mnohem více peněz na předražených zakázkách nežli chudým a středně příjmovým bratrům a sestrám.

Já vím, vy radíte léčbu všeprivatizací. Pak bude konečně vystaráno. Bratři Řebíčci a spol.
budou všechno nevratně vlastnit napřímo - doprava se Rozřebíčkuje, zdravotictví Roz... a pak konečně ukáží bratři zaměstnancům svou laskavou tvář.

P.S.: Jako bratr Bakala v bytech OKD.
06. 04. 2010 | 11:05

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Připojuju se k ostatním. Ty jsi naprosto beznadějnej případ Bédo.

Už nevím, kdo tenhle obrat tady vymyslel(Možná Vlk), ale ty jenom skládáš písmenka. Nemá to hlavu ani patu.

Právě Řebíčkové - to je produkt státního kapitalismu, jehož ty jsi stoupenec.
06. 04. 2010 | 11:10

Béda napsal(a):

Bratře Rumcajsi,

nebylo to na hlavičkovém papíře s modrým ptáčkem v pozadí?

Třeba jenom nějaký "podnikatel" chce zaplnit díru na trhu?

Bratře SuPe,

tvá konstruktivní a věcná kritika vždycky potěší.
06. 04. 2010 | 11:10

Béda napsal(a):

Rumcajs,

jak může být bratr Řebíček z velké Rodiny ODS plodem státního kapitalismu? Vždyť ODS je ze zásady proti tomu a chce programově tento systém změnit k "lepšímu"? To mi tedy hlava nebere.
06. 04. 2010 | 11:13

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Dojeď se tam podívat, ať pak můžeš vyprávět. Vůbec bych se nedivil, kdyby ten
MR.MICKEL Cambel
co tam sedí za stolem byl černoch a ještě Slovák. Já tam s Tebou nemůžu. Víš, že stavím tu hladovou zeď, abysme se měli kde ožrrrrat, až zas budeme mít a oni ne.
06. 04. 2010 | 11:13

SuP napsal(a):

Ládiku!
Než utečeš a než zase mně přivezou materiál. Neexistuje nějakej jednoduchej výpočet (ale spíš zkušenost z praxe), jak musí být dlouhé potrubí od digestoře (kterým bych chtěl rekuperačně předehřívat větrací vzduch)- aby to mělo aspoň nějakej účinek? Mě to vychází stavebně aspoň na tři metry, tak proč to nevyužít?
06. 04. 2010 | 11:21

jarpor napsal(a):

Béda

Někdo parazituje na předražených zakázkách, jiný na náhradách k poslaneckému mandátu... a ještě se tím chlubí...

Čímž jsem asi řekl vše, co jsem chtěl... takže ... finito.

Hezký den
06. 04. 2010 | 11:21

Béda napsal(a):

SuP,

aby se z toho nakonec nevyklubal pokladník volební kampaně ODS Dr. Radžív Singh jr.
06. 04. 2010 | 11:22

Béda napsal(a):

Rumcajs,

blahoželám k výhře, bratře!
06. 04. 2010 | 11:23

Béda napsal(a):

jarpor,

dovolil bych si tipovast, že na poslaneckých náhradách parazitují všichni bratři a sestry v poslanecké sněmovně. Ještě jsem neslyšel, že by se některý z nich těchto výsad dobrovolně vzdal.
06. 04. 2010 | 11:25

max napsal(a):

to autor :

vynechal jste ve svých kalkulacích dvě důležité položky :

1. ČSSD slíbila nárůst průměrného důchodu na úroveň 55% průměrné mzdy. Jen tento údaj,pokud by se splnil,znamená nárůst mandatorních výdajů státu ročně o
desítky miliard Kč (cca 60-70 mld. za rok). Zároveň je nutno uvést,že za vlád ČSSD klesala postupně relace mezi průměrným důchodem a mzdou až k 40%.

2. S nárůstem deficitů roste i výše tzv.dluhové služby (úroky),která dnes činí 60-70mld.Kč,ale při stávajícím tempu zadlužování poroste ročně o 10mld.Kč.
06. 04. 2010 | 11:25

Rumcajs napsal(a):

SuP:

SuPe, nejsou to vyhozený prachy, rekuperovat digestoř ?

Ať ti něco zbyde na ten chlast. Já už mám slinu.
06. 04. 2010 | 11:26

SuP napsal(a):

Bédo -
a toho bratra vynech. Já už bratra mám a s kým se budu bratřit dál, si vybírám.
A s tou kritikou -
zkus se vrátit pod Hořejšího a všimni si, že Hořejší, když zjistí, že to argumentačně neuřídil, začne klást otázky podobné tvým.
Ty ale kladeš otázky pořád stejné. Takže z toho vyvozuji, že nepochopíš nic.
06. 04. 2010 | 11:29

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Jsi hodný Bédo. Nechceš tam jet místo mě ?

Půjdeme pěkně fifty-fifty.Za 250 tisíc euro postavíš nějakou menší vyvařovnu pro sociálně slabší.

Budeš v novinách a na Mikuláše se bude chodit v den tvých narozenin.
06. 04. 2010 | 11:31

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Proto nakupuju u odborníků.

...a chlastu je víc než jater ....
06. 04. 2010 | 11:32

Béda napsal(a):

SuPe,

Navrhuji kompromis. Já tě přestanu častovat křesťanským bratrem a ty mně přestaneš tykat.
06. 04. 2010 | 11:33

Béda napsal(a):

Rumcajs,

jseš moc hodnej. Mám jiný návrh. Ty tam půjdeš a svoji výhru si vykasíruješ sám. (Já nejsem p. Campellem osloven - co bych tam dělal?) Až se vrátíš, můžeš polovinu těch peněz poukázat na můj účet a já je pak poukáži na Armádu spásy.

A všichni budou spokojeni.
06. 04. 2010 | 11:36

SuP napsal(a):

Bedo -
Tobě? Řeknu ti sladký tajemství. Na vykání je tu debatérů dost. To jsem ale zapoměl na začátku -
mě tykáním neurazíš, ale sám tím nevyrosteš.
06. 04. 2010 | 11:39

Rumcajs napsal(a):

SuP:

No záleží, jak ta Tvoje moc vyvařuje. Jestli jak ta moje, tak to rozeženeš mávátkem, co ti zbylo z 1 Máje.
06. 04. 2010 | 11:41

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Hodně. a kurevsky dobře. Má slovenský kořeny .....
A že připomínáš to mávátko! Musím dát do plánu, abych ho zavčas opravil, fábory dolepil, barvičky oživil.
06. 04. 2010 | 11:45

Béda napsal(a):

SuP,

no vidíš bratře SuPe. A přitom ke kompromisu chybělo tak málo.
06. 04. 2010 | 11:51

Ládik napsal(a):

SuPe,
musel jsem jít se psem, už nám leje 24 hodin (21mm) a je pořád v boudě...
Potrubím z digestoře bych nic nepředehříval. Za prvé to jede jen občas, za druhé tím více ochladíš odváděný vlhký mastný vzduch a vyrobíš víc kondenzátu, za třetí trubka (i když spiro) má malou plochu, takže účinek bude zanedbatelný.
Kolik chceš rekuperovat? Pasivák asi nemáš, to bys vyřizoval dotaci a nediskutoval... :-)
06. 04. 2010 | 11:51

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Seš mazanej jak stará Horákyně.

Já vyhrál, takže jestli něco chceš, tak nalešti trabanta a vyraž.
06. 04. 2010 | 12:01

Béda napsal(a):

Rumcajs,

že ty chceš aby můj trabant táhnul tvůj řebřiňák z Řáholce až na Britské ostrovy?
06. 04. 2010 | 12:04

SuP napsal(a):

Ládik -
Dík za názor. To s tou kondenzací mě nenapadlo, to je důležité. Mně jen přišlo líto, že při vaření a pečení funim pod tlakem horko do komína a z okna táhne studeno. Že by mohlo být příjemnějc. Jasně že pasivák nemám. To v roce 1927 ještě u "víkendových domků" neznali.
.-)
06. 04. 2010 | 12:04

Ládik napsal(a):

SuP:
na čem vaříš? Podle 1927 to vypadá na kachlák. Když táhne oknem, vypadá to na spalovací vzduch pro hoření. Nemáš samostatný přívod pod rošt?
U bohatých lidí jsem viděl, že digestoř (400m3/h) při těsných oknech dokázala otočit spaliny z krbu...
06. 04. 2010 | 12:13

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Zkráka, někdo si umí vybrat. I když z Tvého nicku by člověk usuzoval, že to u Vás s tím vařením nebude až tak slavný.

Asi to bude nějaká zkratka, že jo ?
06. 04. 2010 | 12:27

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Kdepak Bédo !
Já cestuju nerad. Nejlíp mi je v jeskyni, páč se nerad meju a holím.
06. 04. 2010 | 12:28

baudy napsal(a):

Ládik napsal(a):
Myslím, že do blogu pod koňským úsměvem vkládáme moc energie... jdu dělat, úředník na mých zádech chce zase žrát.
06.04.2010 11:00:45
Ládik napsal(a):
SuPe,
musel jsem jít se psem, už nám leje 24 hodin (21mm) a je pořád v boudě...
Potrubím z digestoře bych nic nepředehříval. Za prvé to jede jen občas, za druhé tím více ochladíš odváděný vlhký mastný vzduch a vyrobíš víc kondenzátu, za třetí trubka (i když spiro) má malou plochu, takže účinek bude zanedbatelný.
Kolik chceš rekuperovat? Pasivák asi nemáš, to bys vyřizoval dotaci a nediskutoval... :-)
06.04.2010 11:51:30
..No a pak mu něco věřte - klukovi jednomu modrýmu, jak musí na ty socky makat....
06. 04. 2010 | 12:29

PatientO.T. napsal(a):

06. 04. 2010 | 12:38

Béda napsal(a):

Rumcajs,

Manka s Cipískem včera tvrdili, žes byl koledovat u knížepaní v Jičíně.

Že ty si už nic nepamatuješ, zarostlíku?
06. 04. 2010 | 12:40

Ládik napsal(a):

baudy:
psovi stačí 20 minut; i v tu dobu pracuju - mám telefon, abych mohl zběsilým chtíčům dotací poskytnout alespoň slovní úlevu. Blogy mi běží v koutku v okně (dělám na 29´´), takže se o mou produktivitu nestarej. Já mám dnes už dávno vyděláno, teď už doháním Stachanova, nebo aspoň Sakmara.
Co děláš ty? Čteš si? Za kolik?
06. 04. 2010 | 12:41

SuP napsal(a):

Ládik -
Karma KH-61 CFX celkem 6kW plyn a digestoř Karma KV 95 - 655m3/hod výkonu. K tomu trouba a její digestoř. Oknem táhne, když větrám. Nechci, aby mi to otáčelo tah v krbu a nezhasíhalo kotel tpoení. A to co k hoření a odvětrání musím zvenku přivádět, chci aspoň trochu předehřívat. Když už musím vyfukovat zevnitř to, co jsem v potu tváře ohřál.......
Už to není tak úplně víkendový, já tu bydlím, co se odstěhovala školka. A než bych to přestavěl na pasivák, budu mít dřevěný sako. To už by se mi nerentovalo.
06. 04. 2010 | 12:51

SuP napsal(a):

Béda -
To nebyla Manka s Cipískem, ale Vykydalhnuj. To už sis mohl dávno zjistit.
06. 04. 2010 | 12:57

baudy napsal(a):

Ládik:
jj, čtu si ty tvoje plky a zadarmo. A heeeč - mám taky telefon a blogy mi běží na celé ploše.
Tvoje produktivita je mi opravdu, ale opravdu u zadele a pokud ti vadí můj názor - no smiř se s tím je "demokracie". A já se tebou docela bavím.....
06. 04. 2010 | 12:59

SuP napsal(a):

Ládiku -
zapoměl jsem. Platím daně a na dotace seru, mám svou hrdost.
06. 04. 2010 | 12:59

Ládik napsal(a):

SuPe,
tak šoupni do stěny HR 30W od Regulusu, výkonově to bude stačit, má to do 30dB, ale cena kolem 6,5litru.
06. 04. 2010 | 13:04

Ládik napsal(a):

SuPe,
mi taky vyšlo, že zateplím bez dotace levněji, než s ní. Ale čumím, jací lidi natahujou ruku, když má něco kápnout. A kolik je stojí peněz, aby dostali slevu..
06. 04. 2010 | 13:07

SuP napsal(a):

Díky Ládiku, na to jsem čekal. Hned se podívám, abych to včas objednal. To by mohlo běžet nonstop, ne?

Rumcajs -
Si piš že zkratka. Už mi vezou kamion.........
06. 04. 2010 | 13:11

Ládik napsal(a):

SuPe,
tady http://www.regulus.cz/rekup... jsou TTD.
06. 04. 2010 | 13:19

,matů napsal(a):

Runcajsi jste opravdu sprostak z ODS,ale milý.Za srostotu na žebrotu.půjdete po volbách.Na koho a na co budete nadávat,když si všichni polepšíme.Snad jen na komunisty,v tom už máte praxi,to bude počteníčko.Netěším se.Co na kafe u Jiřího Havla už jste byl?Honem aˇněco urvete pro sebe,rychle kabát obrátit a do Prahy nebo Bruselu?
06. 04. 2010 | 15:17

SuP napsal(a):

Ládik -
tak je to pod střechou -600+600kg tvárnic, 500kg cementu, nějaká malta, Sádrodesky....
Moc Ti děkuju za odkaz. Je to ono, co jsem si představoval, ale uživatelsky mnohem jednodušší. Až bude čas "poblít stěny" (kolaudace), dám Ti taky vědět.
06. 04. 2010 | 17:12

olol napsal(a):

pane sobotko, mate uzasne lecitelske schopnosti. jen par vterin s pohledem na vasi sibalskou fotografii a muj zazivaci trakt zacal fungovat opacnym smerem. vykaslete se na politiku, vase nadani je zjevne uplne jinde.
06. 04. 2010 | 17:50

Ládik napsal(a):

"poblít stěny" jsem neznal, budu to muset použít na ouřady... dík. Na návštěvy nosím slivku a spacák.
06. 04. 2010 | 17:50

SuP napsal(a):

Ládik -
Nemám strach. To vyjde. Už jsme velký....
06. 04. 2010 | 18:28

PatientO.T. napsal(a):

http://domaci.ihned.cz/c1-4...

Pane poslanče, nemohl byste si vzpomenout na okolnosti rozhodování rozpočtového výboru o videoterminálech?
07. 04. 2010 | 08:44

PatientO.T. napsal(a):

07. 04. 2010 | 10:29

Mistr XXL napsal(a):

Jakmile se objevil Vrtalův hotel v novinách, koukám, že předvolební masáže ČSSD na blozích nějak opadly.

Impérium se rozšiřuje, ke kolotočům v ČSSD přibírají i hotely jak na běžícím páse, nejprve Dvořákovi odpouštíme daně, poté hodinový hotel Vyhlídka "bratra" Mrštiny s dárkem od Drymla, poté nevěstinec Corrado a teď tu máme malou domů pro Vrtaly v Harrachově.
09. 04. 2010 | 10:12

Radek.R napsal(a):

Opět se ukazuje, že nás ODS klame. Myslím si, že toto počítadlo mu uznat každý rozumný člověk, který se nad tím zamyslí. Bohužel strašení lidí, to je klíčová strategie v předvolebním boji ODS. Pevně doufám, že se většina lidí nenechá zmanipulovat a pochopí, že ČSSD to má dobře propočítané a nehrozí žádné bankroty, Maďarska atp. Děkuji Vám pane Sobotko za počítadlo!
09. 04. 2010 | 10:32

hatori hanso napsal(a):

Ty hajzle, tys to měl dostat za Českou konsolidační adenturu aspoň na 20 let natvrdo. Když tě teď slyším blábolit v televizi tak musím odbíhat zvracet. Až půjdeš mezi lidi, nezapomeň si vzít zase límec blbečku - kdybys náhodou dostal facku.Ty nejsi ani z popelnice.
29. 05. 2010 | 20:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy