Pravda o investičních pobídkách

07. 04. 2010 | 09:00
Přečteno 6028 krát
Systém investičních pobídek nastartovaný za vlád ČSSD se České republice vyplácí. Každá vložená koruna se vrátila 8,5 krát. Čistý příjem státu z investičních pobídek za dobu jejich existence (od roku 1998 do 2008) činil přibližně 230 mld. Kč a jejich důsledkem byl i vznik 308 tisíc nových pracovních míst. Prokazuje to aktuálně zveřejněná nezávislá studie mezinárodní společnosti Deloitte.

Stejně tak nezávislá mezinárodní poradenská společnost KPMG konstatovala, že bez investičních pobídek přišlo do ČR pouhých 27 % z realizovaných investic.

Celých posledních deset let probíhala polemika mezi ČSSD a ODS o tom, zda investiční pobídky našemu hospodářství pomáhají, nebo škodí. Publikovaná studie dokazuje, že ODS neměla pravdu. Její odpor proti investičním pobídkám nebyl podložen reálnými argumenty, ale pouze ideologickým odporem k jakékoliv formě aktivní vládní hospodářské politiky. Ještě štěstí, že v letech 1998-2006 ODS v naší zemi nevládla a investiční pobídky tak mohly podpořit zaměstnanost a růst životní úrovně. Po roce 2006 už to bylo podstatně horší.

Investiční pobídky byly po celou dobu vládnutí ČSSD jedním z klíčových faktorů hospodářského růstu, který v roce 2007 dosáhl rekordní úrovně 6,5 %. Za 30 vložených miliard Česká republika získala 260 miliard daňových příjmů a 308 000 pracovních míst. 27% nových míst bylo vytvořeno na úrovni investorů a 73% pracovních míst na úrovni dodavatelů.
Sociálnědemokratické pobídky vytvořily místa především ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Díky pobídkám se v České republice usadila například TPCA nebo Hyundai.

ČSSD chce stejného úspěchu dosáhnout i v rozvoji investic do oborů s vysokou přidanou hodnotou. Investice do Hi-tech pomohou vytvářet špičková pracovní místa, zvýší naši konkurenceschopnost a pomohou zaměstnat ve výrobě další tisíce lidí. Chceme obnovit příliv domácích a zahraničních investic, který za vlády ODS viditelně opadl.

Kdyby ODS pokračovala v naší úspěšné politice z let 1998-2006, mohla vytvořit desítky tisíc dnes tolik potřebných pracovních míst. Za selhání při lákání investorů je přímo zodpovědný exministr za ODS Martin Říman, který nepromyšleně prosadil zkrácení daňových pobídek pro investory z desíti na pět let. Stát tak sice ušetřil několik stovek milionů na přímých podporách, ale připravil se o desítky miliard příjmů.

Martin Říman prosazoval namísto zdravého rozumu modrou ideologii a způsobil občanům České republiky zbytečné ztráty. Důkazem jeho nekompetentnosti je tvrzení z roku 2007 pro časopis Ekonom: „Jejich užitečnost (investičních pobídek) se blíží nule… Zastávám názor, že investoři, kteří přišli do České republiky, sem z 90 procent přišli i bez investičních pobídek, protože je sem přivedly jiné komparativní výhody ve srovnání s jejich mateřskými zeměmi. A pokud jde o těch deset procent, kteří přišli jen pro ten oběd zadarmo, tak těch by tedy nebyla žádná škoda.“

A pak se divte, že jsme takové vládě vyjádřili nedůvěru.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jmelí napsal(a):

...A na tlustých kobercích leželi králové a císařové a poslanci a policejní ředitelové a bili se v prsa, a jak se bili, řády jim zvonily...
J. Werich
07. 04. 2010 | 09:09

Honza napsal(a):

Pane Sobotko, vy už radši mlčte. To jsou jenom demagogické bláboly v oranžové barvě. Už konečně přiznejte, že se vítezství ČSSD ve volbách vzdaluje a s tím i vaše vládnutí. Váš koaliční potenciál je na nule a to vás děsí, tak kolem sebe kydáte jen pomluvy. je vidět, že lidi už nežerou vaše sliby ( pro zajímavost napiště, co jste ještě voličům neslíbili - to by mne zajímalo ). Když jste takový hrdina a píšete na tomto blogu o tom, jak jste vy oranžoví dobří, tak zkuste odblokovat a zpřístupnit vaše osobní stránky http://www.bohuslavsobotka.cz. Proč je máte zablokované a neodpovídáte na vaši tvrdou kritiku? To jste tedy hrdina. Je mi z vás špatně.
07. 04. 2010 | 09:12

Veterán napsal(a):

Dali jste pobídky zahraničním firmám a ty dnes vyvážejí cca. 150 miliard ročně zisku svým zahraničním majitelům.
Možná, kdyby tyto pobídky šly českým firmá, na daních by tento stát vydělal ještě mnohem víc, než osminásobek vložených prostředků. A možná, že bez podpory státu by to šlo pomaleji, ale s menšími dluhy.
07. 04. 2010 | 09:18

DAVID napsal(a):

PRO HONZA
Že je Vám špatně je jenom Váš problém.Co namítáte proti tvrzení nezávislých ekonomických institucí ?Ano Sobotka si tady přihřívá polívčičku,ale toto vyjádření je oficiálním výsledkem.Vám se asi špatně poslouchá,že modří bratři zklamali,ale už by jste měl být zvyklý na to,že zvorají na co sáhnou.Jako by Vás doma učili ...myslete poiticky...
07. 04. 2010 | 09:42

DAVID napsal(a):

VETERÁN
Říkáte možná,ale bez investičních pobídek jsme tady taky žili.A ukázalo se,že majetek k podnikání,tady mají jen lidé s poněkud pochybným původem .A ostatní byli jaksi nedemokraticky drženi při zemi.Pan Klaus tady balil svoje balíčky opatření a ekonomika šla dolů.Předpoklad,že vzniknou naše firmy konkurovat těm zahraničním,kdy náš neomylný ekonom odmítal jakoukoliv politiku,která by ochránila naše podnikatele před již rozjetou konkurencí v zahraničí se rovná blouznění.Bohužel v zemích jako jsme my na to už bylo jaksi pozdě.
07. 04. 2010 | 09:48

miro napsal(a):

Pan Sobotka ovšem vidí jen jednu stranu mince. Vytvořili pracovní místa, dostali 10 leté daňové prázdniny, odvádějí zisky do jiných zemí, když se nedaří odjedou a nic nevrací Když se jim nedaří dosahovat vysoké zisky odejdou klidně jinam, Díky montovnám v krizi skončili desítky dodavatelů z Čech, Jejich cenový diktát Českým dodavatelům, k tomu se už šibal Sobotka nehlásí
07. 04. 2010 | 09:51

jarpor napsal(a):

Jedna z věcí je, že dopad investičních pobídek nelze jednoznačně vyhodnotit, neboť není zde stejné srovnání se situací, jak by se ona ekonomika vyvíjela bez těchto pobídek...

Druhou věcí je zhodnocení působení pobídek v čase... zda počáteční "dobré" v přilákání investorů se v průběhu vývoje neukázalo jako "špatné" vzhledem k nastolení nerovných podmínek.

Takže si každý bude ono působení vykládat o svém... každá liška si chválí svůj ocas, že, a ta co jej nemá, říká, že nejlepší je být bez něj...

"Chceme obnovit příliv domácích a zahraničních investic, který za vlády ODS viditelně opadl."

Takže chceme nerovné podmínky. To je druhá věta té Vaší první, pane poslanče.

Mimochodem, už jste se seznámil s tím co přivezl pan Guuría z OECD ?
Soudím, že srovnání návrhů OECD s Vaším volebním programem stran otázky - CO dál pro nápravu veřejných financí ? - moc neštymuje... Čím to asi bude... ?

Hergot, že by OECD byla ovlivněna, neřkuli podplacena ODS či TOP, pominu-li programy některých menších, pravicověji orientovaných stran ?
Čekám, kdy z Vás vypadne něco ve smyslu, že asi jo...

Hezký den
P.S. Nějak jsem neslyšel pana Gurríu, že můžeme dále prohlubovat deficit... Netuhl Vám jemně Váš úsměv při jeho vystoupeních... ?
07. 04. 2010 | 09:52

Ládik napsal(a):

Říman měl pravdu. Teď tady máme přebytek automobilek, jsou na prd.
07. 04. 2010 | 09:53

Mat napsal(a):

Bohoušku,
jsi HRDINA. Tak krásně jsi to zařídil. Třeba takový Philips v Hranicích. To byl majstrštyk.
07. 04. 2010 | 09:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když zbytečné ztráty, tak zbytečné ztráty, pravda....
Veselé krizování....
http://aktualne.centrum.cz/...
Jinak, máte-li finanční starosti, staňte se milionáři.., samozřejmě orientovanými vlevo...
http://www.ateo.cz/f/images...
07. 04. 2010 | 09:57

Michal Macek napsal(a):

co rikate na to ze podle OECD se cr vyporadala s krizi dobre??

to nejede moc dohromady s takzvanym "hrubym podcenenim krize" o kterem furt mluvite....
07. 04. 2010 | 09:57

vfischer napsal(a):

MANÉVRY S ČÍSLY !!! NEDOKAZATELNÁ TVRZENÍ Drtivé většině čtenářů blogů naprosto nedostupná a neověřitelná tvrzení ! Číselné šarády, které se mají tvářit jako věrohodná argumentace ! Základní skutečnost je však jediná: hrobaři státu, státní kasa zdecimovaná loupežemi vládnoucích klik - všichni jedna stejná vyčůraná mafiánská verbež !!! Viz blog Hvížďala - Korupce - princip fungování této země !!!
Chamtivost a arogance moci, pocit bohorovnosti a beztrestnosti !!! Systematické obelhávání obyvatelstva, ožebračování nejchudších vrstev, vyhledávání, využívání a eskalace sociálních nesvárů systémem rozděl a panuj !!! Tak je zase všechny zvolme, aby nám mohli zvracet i nadále svá moudra do obličeje ! Dobře nám tak - podívejte se jak se nám směje - ví proč.
07. 04. 2010 | 10:15

slavwin napsal(a):

Z osobní zkušenosti vím že za socanů k oživení došlo. Začalo to sice nárůstem nezaměstnanosti, zastavilo se to rozkrádání státu přes banky. Modrým mozkům to vykládat je asi zbytečné.
07. 04. 2010 | 10:16

ali napsal(a):

dávám socanovi rok, maximálně dva..to je akorát doba na zplundrování republiky..pak je celá oranžová volící obec utluče čepicemi sama..
07. 04. 2010 | 10:25

slavwin napsal(a):

Nějaké osobní zkušenosti třeba z Prahy jsou naprd, tam byla vždy nezaměstnanost 1-3%. Modráci vždy bojovali bojovali proti ouřadům, ale to by ty přemnožené klokotové rukávy musely být v Ostravě to by s nimi zatočili. V Praze to neumějí poznat a vymlouvají se na Brusel.
07. 04. 2010 | 10:27

Reedoc napsal(a):

Sobotka,
kam přišly zisky státu z pobídek? Nikde jsem nezapsal nějaký výsledek příjmů. Buď jste vyplatili almužny penzistům, ale nejspíš zmizely v kapsách úspěšných politiků ČSSD a jejich kamarádů. A co ty pracovní místa? Vždyť za Vaší vlády nijak znatelně neklesla nezaměstnanost ale nastěhovaly se sem hejna Mongolů, Vietnamců, Poláků, Ukrajinců a dalších agenturních výlupků. Ti tady dělali v inkriminovaných firmách a když přišla teta Krize, agentury se vytratily a tito ptáci nám tady zůstali. Dostali dobré rady, udělali si ŽL, státu nic neodvedou a už je odsud nedostaneme. To je výsledek Vašich pobídek, protože hi-tech firmy zaměstnají jen pár, naštěstí českých, odborníků které navíc najdou už při jejich studiu. Koncepce pobídek je stále stejná: vždy Vám něco ukápne do stranické, nebo jiné, pokladny.
07. 04. 2010 | 10:29

JC napsal(a):

slavwin,
Modrej mozek sice nemám, ale nějak mě neštymuje, že vytvořením 308000 nových pracovních míst "hupsla" nezaměstnanost na dvojnásobek toho co bylo za ODS a na té úrovni se držela 8 let.
Zajímavé, že znovunástupem ODS po 8-leté vládě socanů opět poklesla na polovinu, anož by ODS nějaká nová místa vytvořila.
To mi hlava nebere.
07. 04. 2010 | 10:32

Ládik napsal(a):

"Nezávislá studie u Deloitte" se dělá obyčejně na zakázku, soudruhu Sobotko (https://www.deloitte.com/vi...).
V obchodním rejstříku je 6 společností s tímto názvem (5x sro, 1x a.s.) - společníci s vkladem sídlí na Kypru. To jsou Vaši kamarádi?
07. 04. 2010 | 10:36

slavwin napsal(a):

JC Nejsem si jist jestli k tomu poklesu na 8% došlo po nástupu modráků. Dovolím si tvrdit že ten pokles byl nastartován už za růžových.
07. 04. 2010 | 10:38

hoven napsal(a):

slavečku,
investiční pobídky neměly na rust ekonomiky teměř žádný vliv. bylo to jenom vyhazování peněz ze státní kasy, investoři do čr chodili kvuli levne pracovní síle, relativně dobré infrastruktuře a relativně dobré ekonomické a politické stabilitě. čssd vždy působila spíše proti všem těmto faktorům, bez vlády čssd by sem investorů přišlo daleko více.
07. 04. 2010 | 10:55

entice.x napsal(a):

Panečku. A znovu a znovu se dozvídáme, kolik nám toho vláda ČSSD přinesla, jaké to zisky, bohatství... Ale o tom proč i přes ty zisky, nad nimiž prostičká duše voliče jásá, rostlo zadlužování státu, o tom ni slůvka Bohúš nepoví.
07. 04. 2010 | 10:59

slavwin napsal(a):

Odesáckej blábolizm, toť síla na kterou bude potřeba mnoho trpělivosti a času.
07. 04. 2010 | 11:03

Jan Holubář napsal(a):

slavwine, a co tak věcná argumentace? Když to Bohuš už nezmínil, tak to zkus vysvětlit Ty.....odpověz věcně panu či paní entice.x. Nech si kecy o modrých mozcích a něco věcného....
07. 04. 2010 | 11:30

JC napsal(a):

slavwin,
Ne nedošlo. Stačí se podívat na ČSÚ.
Jinak za Klause
1993-1998 průměr. nez. 3,69 %
Socialisté
1999-2006 prům.nez. 8,93 %
Topolánek
2007-2009 prům.nez.6,68%
Na Topolovi se nepříznivě odrazil rok 2009 7,98% nástup krize. jinak 2008 to měl za 5,45%.
Mno to jen tak pro zajímavost,protože velmi populární heslo oranjes je "lepší stát frontu na banány než na úřadu práce".
Z čísel vyplývá, že největší fronty na práci byly za "bohušování" :-)))
07. 04. 2010 | 11:31

Charlie napsal(a):

pane Sobotko,

No pravda není tak jednoznačná - je sice pravda, co jste napsal - to je jeden pohled.

Druhý pohled je, že ČSSD musela na ty náhrady velkopodnikům, na sociální programy,rekvalifikace, transformace, daňové prázdniny investorů někde vzít.
Jednalo se o částky v desítkách miliard!
- o jednu takovou 15ti miliardovou podporu se dodnes soudí chudák Mittal.

O tyhle obrovské částky byly obráni živnostníci a malé firmy (i sklárny, textilky, zemědělci ..a pod).
Tím se ve skutečnosti zničilo podhoubí, ze kterého by mohla postupně vyrůst i část nových autentických českých firem, které by uměly časem vyrábět i sofistikované Hi-Tech výrobky.
Nemám na mysli klausovy nomenklaturní takypodnikatele (zbohatlíky), kteří většinou podnik předlužili a nechali na státní útraty zkrachovat.
Montujeme, vyvážíme pivo a el.proud, ale jakoukoli trochu složitější techniku musíme kupovat draze v zahraničí.
07. 04. 2010 | 11:39

slavwin napsal(a):

JC :Změny byly poznal jsem to na vlastní kůži. To co se dělo v bankách. Dáme Vám 5 melounů, úvěr podepíšete na 10, splácení není problém, šutry za diamanty atd. V té době práce byla(2,79%) ale pomalu za hubičku pro většinu. Socani to minimálně omezili a budovali infrastrukturu (komunikace, prostory pro investory) K ekon. oživení došlo, pokud jste z Prahy asi jste to nezaregistroval. Teď když dalším krokem by mělo být potřeni korupce a zeefektivněni státní správy modré ptactvo bojuje proti zadlužováni, ale jen do té doby než dostanou ke žlabům. Něco provedli ten přechod, pak už jen destrukce, kterou se snaží shodit na druhé.
07. 04. 2010 | 11:48

JC napsal(a):

slavwin,
Čím dál častěji mě napadá, jestli to oživení ekonomiky za cenu dnešního zadlužení stálo vůbec za to.
07. 04. 2010 | 11:53

kristusek napsal(a):

Michal Macek

Přečtěte si tu zprávu celou - ČR se vypořádala (zatím) s krizí relativně dobře mj. díky tomu, že ještě předtím tady proběhla sanace bank, což jinde nebylo. A teď hádejte: kdy proběhla a kolik to stálo?:-)
07. 04. 2010 | 12:00

Honza napsal(a):

to DAVID :asi oba poslucháme jiné "nezávislé" ekonomy, jinak to není možné. Rovněž vyjádření OCED o stavu a pokračování vývoje je trochu jiné než vyjádření a sliby socialistů. Pan Sobotka a všichni oranžoví by si měli konečně uvědomit, že krizi vyřeší jen vývoj a stav hospodářství v Německu a vytvoření podmínek pro tvorbu pracovních míst u našich podnikatelů a živnostníků. A čtěte další příspěvky o vývoji nezaměstnanosti, zajímavé, ne ? Za socialistů růst HDP, růst investičních podmínek, růst nezaměstnanosti, růst zadlužení. Jak to jde dohromady nechápu.
07. 04. 2010 | 12:04

NL napsal(a):

Honzo a ona za socanů rostla nezaměstnanost? To jste vzal kde? Nezaměstnanost začala růst po pádu Klause a jeho bankovního socializmu a rostla do roku 2000. V tomto roce se trend otočil a nezaměstnanost začala klesat.
07. 04. 2010 | 12:28

Michal Macek napsal(a):

kristusek:

pockejte nebanalizujte to - zadne "zatim" a "relativne" - ten chlapik z OECD vcera rikal ze CR se s krizi vyporadala dobre.taky rikal ze nam to ale bude prd platny kdyz rychle neuskutecnime penzijni a zdravotni reformu....
07. 04. 2010 | 12:30

JC napsal(a):

NL,
Nesmíte věřit všemu co do vás hustí na PŠM v lihovém domě.
:-)))
07. 04. 2010 | 12:38

NL napsal(a):

JC já hned tušil, že jste bystrý chlapec.
07. 04. 2010 | 12:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hmm. Nic nového. Socanský ksindl versus modroprdelníci.
Mizím.

P.S. Do doby, než se na Ostravsku podařilo zrealizovat několik investic pomocí investičních pobídek, tamnější obyvatelé říkali něco v tom smyslu, že jejich region je zralý tak maximálně na to, aby jej zavezli hnojem.
07. 04. 2010 | 12:55

jo napsal(a):

Modrobilševici zase kvičí a republika opět v troskách tak jako po modrém tunneldědkovi
07. 04. 2010 | 13:01

Jmeli napsal(a):

NL: a uz v roce 2002 (kdoze to tehda byl premier...?) zase zacala stoupat az do roku 2006, kdy zacala klesat...
http://cs.wikipedia.org/wik...
07. 04. 2010 | 13:02

NL napsal(a):

Jmelí

2000 - 8,8; 2001 - 8; 2002 - 7,3; 2003 - 7,8; 2004 - 8,3; 2005 - 7,9; 2006 - 7,1; 2007 - 5,3

Nějaký výkyv je na nic. Posuzujte trend a pokud vám to výkyvy komplikují, zkuste použít klouzavý průměr.
07. 04. 2010 | 13:15

Rumcajs napsal(a):

Už je tu nějak přesobotkováno.

Ten pilnej chlapec jenom píše,píše ...ale bohužel většinou kraviny.

Na druhou stranu vítám, že i člen ČSSD chápe, že kapitálu či investicím se musí vytvářet podmínky a pokud nejsou, kapitál odchází nebo zůstane pod matrací.

Naprosto stejného výsledku, či spíše lepšího byste pane Sobotko ale dosáhl přitažlivými daňovými sazbami ,slušným právním prostředím a slušným přístupem byrokracie k podnikatelům.Nevidím nic logického na tom, podnikatele zdanit, prohnat peníze státní kasou a pak je znovu strkat někomu ve formě pobídek. Přijde mi rozumější rovnou snížit daně.

To má ale háček. Kdybyste vytvářeli podmínky pro podnikání obecně, nemohli byste si sednout s Kočkou do maringotky a říkat ... tomu dáme, ten nám nasypal do pokladničky, tomu nedáme, ten na nás kašle.....
07. 04. 2010 | 13:18

Honza napsal(a):

pro NL : nezaměstnanost je výše komentována, ale ještě jednou a zasaďte si do jednotlivých roků jednotlivé vlády ( údaje jsou z webu mpsv ).
1995 - 3,6%
1996 - 3,1%
1997 - 4,4%
1998 - 6,0%
1999 - 8,5%
2000 - 9,0%
2001 - 8,5%
2002 - 9,2%
2003 - 9,9%
2004 -10,2%
2005 - 9,0%
2006 - 8,1%
2007 - 6,6%
2008 - 5,4%
2009 - 8,0%
07. 04. 2010 | 13:40

entice.x napsal(a):

Tak mě napadá, když se tak pan Sobotka rád ohání nezávislými komentátory (analytiky) toho či onoho, zda se též bude při slibech vyšších mateřských, důchodů, zrušení poplatků ve zdravotnictví, znovuzavedení proplácení nemocenských od prvního dne - zkrátka rozhazování miliard - ohánět včerejšími doporučeními OECD směrem k ČR. Ať jsem četl jak jsem četl, všude to bylo samá reforma toho či onoho, ale doporučení rozhazujete, jsem tam nikde nenašel.
07. 04. 2010 | 13:53

entice.x napsal(a):

A možná to sem úplně nepatří, ale doporučil bych všem těm, co tak rádi píšou v souvislosti s modrým ptactvem o papá tunelovi (Klaus) a pohrdají Topolánkem (kterého sám nemusím), přečíst si knihu pana ministra Peciny, jenž je oranžovou ikonou pro volby v Praze. Obdivuje Václava Klause a jeho kuponovou privatizaci slovy: Po bitvě je každý generál, ale Klaus převedl socialistickou ekonomiku na kapitalistickou nejméně bolestným způsobem a bez otřesů, míní Pecina. Jinde zas za politiku slušnosti označil tu Klaus versus Zeman. A k Topolánkovi? Uvedl, že obdivuje jeho osobní statečnost protlačit věci o nichž byl přesvědčen navzdory tomu, že byly nepopulární. Inu tuto knihu oranžový volič jako povinou četbu jistě nedostane.
07. 04. 2010 | 14:02

JC napsal(a):

Jmeli,
Jinak ten Dr.Wiki, z jehož grafu jste bral data, to bude asi také nějakej socan ala NL. To by mě zajímalo kam na ta "hausnumera" chodí.
07. 04. 2010 | 14:03

entice.x napsal(a):

Nehodlám to studovat, ale pan NL nepoužívá čísla ministerstva práce a sociálních věcí o míře nezaměstnanosti. Bere patrně data výběrových průzkumů ČSÚ, která jsou vždy nižší vzhledem k použité metodice. Nicméně ta nezaměstnanost o níž se vždy mluví a píše, je ta z ministerstva a tím z dat úřadů práce, což jsou čísla uvedená v příspěvku Honzy.
07. 04. 2010 | 14:12

NL napsal(a):

Tak fajn, Dosadíme jednotlivé vlády

Nejlepší byli komunisté, bohužel po nich přišel neschopný Klaus, pak ještě mnohem horší Tošovský. Dále břídil Zeman, katastrofický Špidla. Naštěstí se objevil schopný Gross, po němž převzal štafetu schopnější Paroubek. Za úspěšného Topolánka se pomalu blížil ráj, jaký národ naposledy zažil za vlády komunistů. Bohužel tento národ nemá rád schopné a tak po komunistech zavrhl i Topolánka a do čela postavil všeho neschopného Fischera.

A pro JC. Source: Ministry of Labour and Social Affairs of CR.
Data for all years since 1990 adhere to ILO methods.
07. 04. 2010 | 14:17

MaB napsal(a):

Honzo
Jako ekonomický vzdělaný člověk jistě víte, že při hodnocení opatření vládní politiky patří nezaměstnanost k parametrům s největším fázovým posunem. Jednoduše řečeno, konkrétní vládní opatření se odrazí ve vývoji nezaměstnanosti až za cca 2 roky. Tj. ve své tabulce si ke jednotlivým rokům přičtěte +2 roky, a pak hodnoťte, za co mohla konkrétní vláda v kterém roce.
Ledaže byste ovšem nebyl ekonomicky vzdělaný člověk, a v tom případě nechápu, proč se motáte do diskuzí o ekonomice...
07. 04. 2010 | 14:18

Lukáš Bušina napsal(a):

Poslouchaj šmoulové... Něco o tom že do nezaměstnanosti se změny promítaj zpožděně většinou průměrně kolem 2-3 let od události. podle toho, co se zrovna děje slyšeli?

Asi neslyšeli. Pak by tady šmoulové, neházeli problémy neřešené za vlád ODS na vlády ČSSD a nepřisuzovali zásluhy vlád ČSSD ODS.

Hloupost světem vládne...
07. 04. 2010 | 14:20

JC napsal(a):

NL,
Mno jsem v Česku, tak by se poléhal na ČSÚ.
http://www.czso.cz/csu/reda...$File/HLMAKRO.xls

P.S. řádek 34. Míra registrované nezaměstnanosti.
07. 04. 2010 | 14:26

JC napsal(a):

NL,
Ještě jednou,
http://www.czso.cz/

Makroekonomické údaje.

řádek 34. Míra registrované nezaměstnanosti.
07. 04. 2010 | 14:28

NL napsal(a):

JC a co se tím změní? Uvídíme jen trochu jiná čísla, ale příběh nezvládnuté transformace tu pořád zůstává.
07. 04. 2010 | 14:31

JC napsal(a):

Lukáš Bušina,
Poslouchaj oranžovej šumák,
Těch 8,5 % průměru nezaměstnanosti za vlády socana jim neodpářou ani kdyby glgali tu jejich břečku vod rána až do večera.
07. 04. 2010 | 14:38

JC napsal(a):

NL,
A on je blog o transformaci ?
To já myslel, že je o vytvoření 308 tisíc nových pracovních míst.
A já na to, že mě hlava nebere, jak je možné, že socan místa hořečně vytvářel, ale nezaměstnanost 2x vzrostla.
A dál jsem naznačil, že celý ten socanský humbuk s růstem HDP /jsme "tygří"/ možná ani za tu cenu zadlužení nestál.
07. 04. 2010 | 14:44

Lukáš Bušina napsal(a):

JC: Šmoulo pokud nerozuměj ekonomice, nepletou se do ní, ju?

Pokud si ovšem myslel, že rozuměj, tak ubezpečovák, že nerozuměj.

PS: Pro nešmouly s pochybami - šmloulům se nevěnuji - ti poslouchají slepě taťku šmoulu.

Za společné vlády Zemana a Klause byly nastartovány investiční pobídky, které se projevily až za druhé vlády sociální demokracie - to je taky období, kdy začala nezaměstnanost klesat. A dědictví netransformované ekonomiky s přezaměstnaností zdědila Zemanova vláda po Klausově vládě. Proto onen skok po krizi způsobené nekompetentní vládou Vaclava Klause, kdy pouze ČR jako jediná v regionu měla hospodářský propad zatímco ostatní hospodářský růst.

Kdo chce viděť vidí. Kdo nechce, nevidí.
07. 04. 2010 | 14:44

Ford napsal(a):

Bohuslave Bohuslave zase meleš. Dobře víš že si to vycucali z prstu. Zpráva NKU v roce 2005 hovořila zcela jasně. 12 miliard za 6000 míst. Těžko se to vrátí za 10 let, když budou mít zaměstnanci nadprůměrné platy. Oni to počítají jak obvykle dělají tuneláři rozpočtu přes arbitráže. Fiktivní zisk. Fiktivní zaměstnanost. Ty místa by totiž vytvořil někdo určitě jiný a levněji.
07. 04. 2010 | 14:50

Adam Smith 007 napsal(a):

Mily pane Sobotko,
1. vyjadrovat se ke komplexnim ekonomickym otazkam by chtelo alespon zakladni expertizu - tu jste na brnenskych pravech tezko mohl ziskat a to, ze od svych 25 let sedite v inkubatoru zvanem Parlament CR, vas tezko mohlo posunout dale. Za 4 roky na MF jste pochytil jak patrno par ekonomickych frazi, ale o meritu tematu nevite nic;
2. za vami velebene danove ulevy nas budou proklinat jeste nasi vnuci - az se totiz vsechny montovny, ktere do CR CSSD nalakala na sve nesmyslne danove pobidky, odsunou dale na vychod, zustane tu jen spalena zeme. Konkurencni vyhodu, kterou jste ulevami na danich a jinych merendach nabizeli zahranicnim korporacim proste nabidnou jine zeme a lokalni cesti podnikatele, z jejich dani jste "sponzorovali" tyto zahranicni "investory", uz tu proste nebudou.
Jako obvykle jasny vysledek "strategickych" rozhodnuti" CSSD - nezustane nic nez bida a svrab, mor a nestovice.
V kvetnu vam to u voleb spocitame, darmozrouti!
07. 04. 2010 | 14:50

m. napsal(a):

jen se někdy pravda ve světle ekonomické skutečnosti jeví jako nereálná, že, buhušu :-)
07. 04. 2010 | 14:54

entice.x napsal(a):

NL, Bušina
Nechápu, proč tady oranžoví ekonomové tak radostně skotačí nad tím, že posuvy v nezaměstnanosti vůči opatřením apod???? Vysvětlení proč rostlo zadlžování státu i v době krize A ZDE JISTĚ ŽÁDNÉ FÁZOVÉ POSUVY NEFUNGUJÍ, tedy jistě ne dvou až tříleté - jste nepřinesli. Chci vědět oranžové zdůvodnění růstu dluhu v rekordním růstu HDP. Pokud tohle nevysvětlíte, pak jsou další sliby o jeho snižování lží.
07. 04. 2010 | 14:55

JC napsal(a):

Lukáš Bušina,
Voni budou Bohušův klon Bušina co ?
Tak to ja.
P.S. U mě tak zametat dvůr, s Bohušem dohromady.
07. 04. 2010 | 14:57

Lukáš Bušina napsal(a):

entice.x:Absolutní zadlužení je irelevantní. To, které je relevenatní je poměrové a to za druhé vlády socialistů nerostlo, ale naopak klesalo.

Vládu ZemanoKlausovskou v době opoziční smlouvy nehodnotím. Tam si ČSSD a ODS můžou v dělání dluhu podat ruce.
07. 04. 2010 | 14:58

NL napsal(a):

Nezaměstnanost u nás a ve světě. Pořád ILO.
Rok EU12 ČR
99 - 9,23 - 8,7
00 - 8,34 - 8,8
01 - 8,1 - 7,6
02 - 7,92 - 7,3
03 - 8,24 - 7,8
04 - 8,54 - 8,3
05 - 8,36 - 7,9
06 - 7,74 - 7,1
07. 04. 2010 | 14:58

vidlemístoklíčů napsal(a):

To jsem z toho jelen. Je-li řeč o dvacetiletém rozkrádání, dvacetileté korupci, zadlužování, nefunkční justici apod., tak se ČSSD tváří jako že nikdy nebyla u moci. A najednou konstatuje, že pozdvihovala ekonomiku a vytvářela pracovní místa. Tak vládla někdy nebo nevládla?
07. 04. 2010 | 15:01

NL napsal(a):

entice a který rekordní růst HDP myslíte? Ten v roce 2005, 2006 nebo v roce 2007? O žádných rekordních růstech před těmito lety mi není nic známo. Jenom jsme pořád vybředávali z Klausova Marasmu.
07. 04. 2010 | 15:02

Rumcajs napsal(a):

Nerejpejte do Bušiny, nebo se neznám !!! Takový ekonom se rodí jednou za sto let.

(Zhruba to kopíruje velké hospodářské deprese)
07. 04. 2010 | 15:05

Lukáš Bušina napsal(a):

Cajz: Jdi si něco vybarvit v omalovánkách synku a nevyrušuj.
07. 04. 2010 | 15:07

Ford napsal(a):

A Bohuslave nemluvíš pravdu. Se systémem pobídek kterým se tlučeš do hrudě přišla uřednická vláda z let 97/98.
Za poslední 3 roky ČSSD bylo investic cca 400 za poslední 3 roky ODS přes 600.
07. 04. 2010 | 15:11

Honza napsal(a):

to MaB: samozřejmě jsem to čekal-fázový posun 2-3 roky, ale potom rok 2009 a těch 8% zavinila ČSSD, protože ODS vládla s bídou 2,5 roku. A co tedy roky 1998 - 2005, tam působil jaký fázový posun ?
07. 04. 2010 | 15:14

Rumcajs napsal(a):

Bušina:

Když já se na to nemůžu koukat, jak tě tady mají všichni vola.
07. 04. 2010 | 15:15

Lukáš Bušina napsal(a):

Cajz: Proč vždy musíš debatu otočit na svoji osobu?
07. 04. 2010 | 15:17

NL napsal(a):

JC
Můžete mi vysvětlit, proč by po vytvoření nových míst měla nezaměstnanost klesat? Ono taky díky pádu Klausova bankovníha socialismu pár míst zaniklo. A jak to vypadá zaniklo jich více než bylo díky pobídkám vytvořeno.
07. 04. 2010 | 15:28

Rumcajs napsal(a):

Kdepak Bušino !

Mě jde opravdu o tebe a aby si z tebe pořád nějaký modrý opice nedělali srandu.

Sou fakt trapný. Kašli na ně a povídej si radši se mnou.
07. 04. 2010 | 15:34

Lukáš Bušina napsal(a):

Cajz:Stejně ti tu nadávku smažou... Ty ses nikdy neuměl chovat. I proto jsi tady povážován, za to, za co jsi tady považován.
07. 04. 2010 | 15:41

JC napsal(a):

NL,
No to by snad z logiky páně Sobotkova blogu mělo přímo vyplynout/že by zaměstnanost měla být nižší než za Klause/.
Třeba nám Bohuš zapomněl něco sdělit. Třeba 308 tisíc míst vytvořil ale 600 tisíc jiných zaniklo v důsledku jeho "jistě úspěšné" hospodářské politiky.
Jinak to prostě nevidím.
07. 04. 2010 | 15:50

entice.x napsal(a):

Jak si to tu tak čtu - povolební scénář je jasnej - tedy pokud sestaví vládu ČSSD. Tak jako to bylo v roce 98 - to se naslibovaly hory i z horákama a pak se druhý den po sestavení vlády řeklo: Jsme u snědeného krámu. A pak se celých osm sociálnědemokratických let mlelo a mlelo o vládě ODS, která skončila 97. Inu i teď se voličům naslibuje - a pak se řekne - soudruzi, je to horší, než jsme čekali, nic nebude :-D))) Tedy to je ta lepší varianta. Ta horší je, že se budou rozhazovačné sliby plnit.
Hodně se zde na blogu píše o sanaci bank vládou ČSSD. Jen si tak namátkou vzpomínám, kterak Zeman prohlásil, že Česká spořitelna je před uvalením nucené správy - stálo to tenkrát spořku skoro miliardu, jak si vkladatelé rychle přesouvali peníze. A reakce ČNB? Nikdy nic jsme takového neplánovaly. Také si vzpomínám, kterak ten samý pán (Zeman) prohlásil, až budeme u moci, necháme banky v českých tlapkách, aby mohly poskytovat levné úvěry a pak? Dnes se chlubí, že zprivatizovali bankovnictví milí páni z ČSSD. Nic proti, je fajn, že to udělali, ale předvolební slib byl prostě lží.
07. 04. 2010 | 15:52

JC napsal(a):

entice.x,
Největší Bohušův majstštych byl prodej IPB za 1,- Kč.
Škoda, já bych mu za ní dal 1,50 Kč.
07. 04. 2010 | 15:57

JC napsal(a):

NL,
oprava...
...blogu mělo přímo vyplynout/že by nezaměstnanost měla být nižší než za Klause/.
07. 04. 2010 | 16:00

entice.x napsal(a):

JC
To byl ještě Mertlík ministr financí, kterej dokázal v pátek zabavit banku a přes víkend jí prodat :-)
07. 04. 2010 | 16:01

ali napsal(a):

Rumcajs
nebojte, já Vám fandím..mluvíte mi z duše
07. 04. 2010 | 16:07

JC napsal(a):

entice.x
"Stínový ministr financí ODS Vlastimil Tlustý vyzval premiéra Jiřího Paroubka, aby osobně nebo jménem ČSSD podepsal garanci a směnku na případnou škodu z prohrané arbitráže mezi Českou republikou a japonskou bankou Normura. Ta od státu požaduje až 40 miliard korun. Paroubek ale tvrdí, že dosavadní výsledky sporu jsou spíše remízou. Tlustý mu proto navrhl, ať dá do zástavy třeba Lidový dům. Podle Tlustého nesou osobní zodpovědnost v kauze Nomura ministr financí Bohuslav Sobotka, jeho předchůdce Pavel Mertlík, tehdejší Mertlíkův náměstek Jan Mládek i bývalý předseda Fondu národního majetku Jiří Havel."
zdroj http://www.radio.cz/cz/zpra...
Voni ti socani v tom jeli všichni.
07. 04. 2010 | 16:10

Rumcajs napsal(a):

Bušina:

Jakou nadávku ?

Já jen pevně stojím za tvým tvrzením, že za všechny špatný parametry během vlády ČSSD může ODS díky efektu zpoždění a obráceně, pokud kdy měla ODS nějaký dobrý parametr, je jasný, že je to díky ČSSD.

Nechápu, jak to může někdo vůbec zpochybňovat.
Nechceš jíT se mnou dneska večer na pivo, kámo ? Vyhlídnem si nějakýho ODSáka placeného nadnárodníma korporacema a dáme mu do držky.

Hajzlové nechtěj platit daně a z té podpory se nedá vyžít! Zatáhneš to v hospodě ?
07. 04. 2010 | 16:32

Jan Holubář napsal(a):

Bušina patří k té 1/3 národa, která je úplně blbá....doc. Huml.
07. 04. 2010 | 16:58

zdesta napsal(a):

ali:Nebude to náhodou bezdušová pneumatika?
07. 04. 2010 | 17:01

zdesta napsal(a):

Rumcajz: Nazdar podnikatelskej.Pan L.B.ti doporučil vybarvování omalovánek.Někdy věnuji čas svému vnukovi a spolu trávíme čas u omalovánek.Nebudeš věřit jaká je to relaxace.Fakt si nedělám srandu.Takže je docela možné,že to pan Bušina s tebou myslí docela dobře.
07. 04. 2010 | 17:42

Rumcajs napsal(a):

Zdesta:

Zdar dědku.

Však já s ním taky. Akorát že jak je řeč o placení, vezme jako správnej socan roha.

Asi budu muset jít na to pivo s Lojzou.
07. 04. 2010 | 17:59

Lucie napsal(a):

Hele Sobotka, docela by mně zajímalo kde se po prohraných volbách uprdelíš, abys nemusel na pracák. Pochybuju, že se najde nějaká firma, která by tě škrtla, když vůbec, ale vůbec nic neumíš a blábolíš nazpaměť jen to, co tě naučí poradci v LD !
07. 04. 2010 | 18:49

Lukáš Bušina napsal(a):

Kluci šmoulovatí jsem si všiml, každé volby dělají vše pro to, aby inteligentní středový volič volil místo programu schválně z trucu ČSSD. Je to dobrá strategie. Už se jim osvědčila u krajských, kdy se inteligence zvedla a přestala to házet malým stranám a hodila to ČSSD.

Tentokrát Šmloulové ale ne. Ani vaše přihlouplé jalové keci mě k volbě ČSSD nepřesvědší. Ale snažíte se hodně, to je pravda. Klidně v tom pokračujte. Mě sice nedostanete, ale mohli byste dostat jiné.
07. 04. 2010 | 18:58

zdesta napsal(a):

Rumcajz. Vem si sebou na to pivo ty omalovánky ty bejku.Lojza z toho dostane šok a bude třeba blemtat minerálku.
07. 04. 2010 | 19:01

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

My v hospodě malujeme hráběma.
A častokrát máme i vymalováno.
07. 04. 2010 | 22:23

Mulay napsal(a):

Z deseti firem s největší zahraniční účastí v současné době odvádí daň z příjmu která by stála za zmínku jen ŠKODA AUTO a Bosch. Ostatní, jako třeba TPCA nebo L.G. Philips, už neexistují nebo jsou po skončení daňových prázdnin najednou ve ztrátě ačkoli předtím vykazovaly zisk (Nemak, Denso). Pracovní místa která vznikem těchto firem vznikla jsou zase v nenávratnu. Předtím však stačily tyto firmy značně zredukovat českou konkurenci. Udělali jste z nás asijskou montovnu v srdci Evropy. Tísíceré díky pane Sobotko.
08. 04. 2010 | 06:21

zdesta napsal(a):

Rumcajz. Jak tak koukám,tak jsi z toho piva přikvačil domů předčasně.(příspěvek 22.23h)To k vůli podnikání,nebo je příčinou Manka?Nebo Lojzu nebavili ty omalovánky? Já jdu dnes večer.Je to takový scuk potencionálních mrtvol.Začíná to hypertenzí,prostatou a končí to u politiky.Těch volů,blbů a pitomců je přehršel.(ovšem známe se 50let,můžeme si to dovolit).Žádná nadměrná harmonie,nebo soulad názorů.Domů se obyčejně vracím kolem 12té.Neblbnu tak příliš často a navíc kalupince je to šumafuk.Opatruj se pane továrníku.
08. 04. 2010 | 07:47

ali napsal(a):

zdesta
studenej protektor 315/70 R22,5 T-SS :o)
08. 04. 2010 | 08:07

NL napsal(a):

JC proč by měla být nezaměstnanost nižší než za Klause? Neměla být naopak za Klause vyšší? Jak je možné, že naše ekonomika při přechodu z centrálního plánování na tržní ekonomiku vykazovala tak nízkou nezaměstnanost? Pro srovnání, 90 léta u nás, v Polsku a Maďarsku.
ČR 4 %
Polsko 14%
Maďarsko 11%
(bajočko)

Ta čísla jasně vypovídají, že u nás k žádné skutečné transformaci nedošlo, nikoliv o tom, že Klaus je génius a ODS postupovala dobře a dokonce ještě tato čísla předhazovat socanům. Nezaměstnanost za socanů neodráží jejich neumětelství, ale pouze fakt, že za jejich vlády došlo k dokončení přechodu na tržní ekonomiku, bez berličky bankovního socialismu.

Nezaměstnanost za Klause odráží skutečnost, že stát prostřednictvím bank udržoval při živote nekonkurenceschopné podniky. Po jejich pádu socané aktivní politikou vytvářeli nová pracovní místa, ať už se vám to líbí nebo ne. To je prostě fakt. Není vinou socanů, že investice ze západu přinesly nové technologie, vyšší efektivitu výroby. A tak nové podniky zaměstnaly méně lidí než Klausem při životě uměle udržované relikty socialismu. Jistě socani dělali chyby, jejich vztah k živnostníkům atd. Jenže i přes to vše díky příznivé konstelaci nebyla míra nezaměstnanosti nijak vysoká. Nevybočovala z nezaměstnanosti obvyklé v zemích EU 12, kde k žádné transformaci nedocházelo.
08. 04. 2010 | 08:07

slavwin napsal(a):

Z ODS kromě přechodu na tržní hospodářství (kuponová privatizace) nevyšlo nic pozitivního. Cesta postupných kroků jim nic neříká. Myslím že to trochu rozjeté hospodářství, na kterém ODS kromě podrazů vlastně nic nenese, potřebuje potlačit korupci a zeefektivnit státní správu. Proč? Aby ty úspory které navrhují nepřinesly politikům všech stran nepřiměřený zisk, státu málo nebo nic, čímž by vznikal nový tlak odesáckého typu na ty nejslabší. Neříkám, že netřeba šetřit, ale radikální kroky přesunout na pozdější dobu.
08. 04. 2010 | 08:07

slavwin napsal(a):

Radikální kroky prosazovat jako následné nebo souběžné.
08. 04. 2010 | 08:11

JC napsal(a):

NL,
Závidím vám váš zjednodušený pohled na svět kde:
Zdroje jsou
Dluhy se neplatí
Nízká nezaměstnanost je špatná
Vysoká je dobrá
Za všechno může Klaus
08. 04. 2010 | 08:51

slavwin napsal(a):

JC Měl jsem dojem, že snažíte dopátrat pravdy, myslím že věrnost nějaké ideologií nebo vlastní zájem tuto možnost vylučuje.
08. 04. 2010 | 09:12

NL napsal(a):

JC
Omlouvám se, že můj zjednodušený pohled na ekonomiku nevyhovuje vašemu stranickému vidění.
08. 04. 2010 | 09:48

slavwin napsal(a):

Lidé jsou trochu dezorientovaní, protože ODS se prezentuje jako pravicová strana. Ta strana je bývalých karieristů z totality, dnes i možná jejich dětí. Někteří u komunistů byli, dnes tvrdí že tam byli z nějakého přinucení a někteří se tam chtěli dostat jako ing Klaus.
08. 04. 2010 | 09:51

zdesta napsal(a):

ali:Děkuji za informaci madam.Pokud jste nadšena tím že je zde někdo přirovnáván k hovězímu dobytku,tak s tím nic nenadělám.Jen se domnívám,že je to zbytečné.Také přiznávám,že moje provokace vůči Vám byla víceméně nevhodná.Přijměte moji omluvu.Přeji hezký sluneční den.
08. 04. 2010 | 10:10

ali napsal(a):

zdesta
moc si to berete..zbytečné je spousta věcí a každý, kdo tady občas píše, bývá napaden i napadá sám druhé. Prostě je to anonymní kompenzace. Vaši provokaci neberu jako provokaci a urazit se nehodlám. Omluvu příjímám a i Vám krásný den
08. 04. 2010 | 10:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

MinFin včera prodalo 3-leté dluhopisy s kuponem 2,8% v celkové hodnotě 5,71 mld. korun (+MinFin 1,0 mld.), přičemž původní nabídka byla 5,0 mld. a poptávka dosáhla 13,86 mld. korun. Průměrný výnos byl 2,41% (min: 2,389, max usp.: 2,422) a průměrná cena 101,23 (min usp.: 101,19 max: 101,3).
08. 04. 2010 | 10:59

Radek.R napsal(a):

Nebudu komentovat některé "mozkové průjmy" rádoby "odborných komentátorů", ale myslím že rozhodně stojí za přečtení. Člověk si alespoň udělá představu, jak některá část národa buď rychle zapomněla nebo demagogicky opakuje odesácké nesmysly o tom, že ČSSD je tou stranou, která vlastně v době svého vládnutí zavinila krizi. Rychle se zapomíná na to, že to byl ministr financí vlády Mirka Topolánka pan Kalousek, který na jednání schůze PS se holedbal, že ČR má ekonomiku stabilní a krize se nás nedotkne. Byl to on, kdo nastavil rozpočet na rok 2009 tak, že skončil rekordním deficitem. Byl to on, kdo špatně odhadl růst HDP. A je to v neposlední řadě on, kdo dnes v řádách TOP 09 přichází s tím, jak TOP 09 sebere mladým rodinám-matkám porodné (určitě se tím vyřeší dlouhodbý růst stárnutí našeho národa). Vše souvisí se vším a tak je zřejmé, že kdyby pan Kalousek, případně vláda Mirka Topolánka pokračovala v nastaveném trendu investičních pobídek z vlád ČSSD, možná by nás krize nezasáhla tolik. To se však už nedozvíme. Co však je nadf slunce jasné je to, že pokud by se měl pan Kalousek vrátit na ministerstvo financí, tak se většina nás může připravit na to, že bude rýt držkou v zemi. Pevně věřím, že pan Sobotka jako ministr financí vrátí ČR v této oblasti k trendu, který tady byl před rokem 2006.
09. 04. 2010 | 10:51

Pepi napsal(a):

Investiční pobídky a daňové prázdniny cizím firmám, které je v ČR pouze využijí, a potom jdou o stát dále, není výhodná pro ČS ekonomiku. Firmy vyvedou zisk do ciziny a ČR stát zaplatí následné ztráty.
Efektivnost přibližně (2087miliard Kč/308tisMíst):
208 000 000 000,- Kč / 308 000 Míst = 675.325,-Kč/1-Místo (to/10 je 67.500,Kč/1Rok/1Místo)
- To bude lepší nepodporovat ze státního rozpočtu export a nadvýrobu, ale raději podporovat zaměstnanost v tuzemském: zemědělství, průmyslu, službách tuzemské-návratné investice do energetiky a tuzemskou spotřebu. Tak aby daně i zisk zůstaly v ČR.
- Pokud investiční pobídky, tak všem podnikajícím subjektům našim (i cizím) velkým i malým.
Podpora tuzemských firem, které tu zdaňují a také investují zisk do dalšího rozvoje (snížit jim i daně na investice s podmínkou, že neutečou mimo ČR), to je cesta jak udržet zaměstnanost.
- Anonymním firmám „na doručitele“ a těm co daní v Ďaňových rájích“ zakázat přístup k jakýmkoliv státním zakázkám a také podporám investic (i zaměstnanců).!!
- KORUPCE je Achillova pata ČR i kapitalizmu.!!
Zvyšovat daně ze všeho a všem, to dovede každý (snižovat také není cesta). Výrazněji je třeba zdanit kšeftování s nemovitostmi a hlavně spekulace a lichvu a také zakázat "Daňové ráje" v ČR i EU, (či je alespoň omezit) které odvádí zisky z cyklu výroba - spotřeba (k těm nejbohatším) a dále prohlubují ekonomickou krizi. „Kde podnikám a mám zisky“, tak také platím daně!!
Další současné nebezpečí je „spolu-zadlužování obcí, měst, krajů i ČR“ na realizaci někdy nesmyslných nenávratných investic dotovaných EU.
- Je třeba se zaměřit na boj s korupcí v ČR a vezměme si za příklad Bulharsko:
http://www.denik.cz/ekonomi...
Prokurátoři kvůli korupci a pochybným zakázkám začali vyšetřovat exministry a vládní úředníky. Kvůli korupci a zneužívání pravomocí již byli zatčeni bývalý ministr obrany Nikolaj Conev, někdejší ministryně práce a sociálních věcí Emilija Maslarovová a exministr zemědělství Valeri Cvetanov. ( a nedávno i ministr zdravotnictví za aféru s „Prasečí vakcínou“).
10. 04. 2010 | 17:24

Pepi napsal(a):

Oprava:
Efektivnost přibližně (230miliard Kč/308tisMíst):
230 000 000 000,- Kč / 308 000 Míst = 746.753,-Kč/1-Místo (to/10 je 74.675,Kč/1Rok/1Místo)
10. 04. 2010 | 17:34

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally only details -- significant details, but variants on this theme. index.php is the controller, the menu program determins what the "existing page" is, and tons of occasions get fired in the act of construction that page. Plugin modules can hook in to those events and shift the work flow/provide additional tips/etc. That is also a part of the reason so many Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does not really DO anything other than say, 'Somebody asked to get a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

[url=http://billysrereebiz.com]lolz[/url]
25. 02. 2014 | 23:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy