Absťák státního rozpočtu

17. 09. 2012 | 23:20
Přečteno 14000 krát
Dnešní televizní noviny ovládlo téma alkoholové prohibice. Novinářům se neotřelé téma očividně zalíbilo. Mediální ryk vytvořil falešný dojem, že život se v Česku v důsledku prohibice zastavil. Je překvapivé, kolik senzačních příběhů kolem donedávna impotentních kontrol a laxnosti v přístupu k ilegálním praktikám nechávali novináři ležet ladem.

Jednu ze senzací, kterou mírou vrchovatou servírovala i veřejnoprávní televize, byla otázka, co si s nečekaným výpadkem daňových příjmů asi tak teď počne chudák státní rozpočet. S odpovědí na tuto otázku se pěkně trápil i náměstek ministra financí.

Lidé přestali kupovat tvrdý alkohol. Do státní kasy tak přestanou kapat peníze z DPH a spotřební daně z tvrdého alkoholu. O jak velké peníze jde? Z půl litru tvrdého pitíčka s 40 % objemem alkoholu se státu odvádí 53 Kč na spotřební dani. Tedy pokud nejde o ilegální výrobu a prodej, kdy se toho státu asi nic moc neodvádí. Navíc je v oficiální ceně alkoholu zahrnuta 20 % DPH. Takže třeba cena 1/2 l rumu s lodičkou, dnes nazývaného Tuzemák, z více než poloviny představují daně odvedené státu.

Odhaduji od boku, že prohibice každý den představuje čtvrt až půl stamiliónu na spotřební dani z tvrdého alkoholu. Zde však končí senzace i otázky novinářů. Peníze, které lidé neutratí za chlast, se ale přece neztratí. Vážně pochybuji, že si lidé nedobrovolně ušetřené peníze začnou v důsledku osvícení ukládat na důchod. Za peníze si velmi pravděpodobně zakoupí jinou dobrotu. Třeba cigarety, aby zahnali nervozitu z nedostatku tvrdého alkoholu. Ale z nákupu cigaret také vysolí DPH i spotřební daň. Bajvoko se ze stokoruny vydané na kuřivo státu odvede podobná daň jako ze stokoruny vydané na tvrdý alkohol. Kdo si místo tvrdého alkoholu koupí navíc benzín do auta, protože během střízlivosti toho přece více najezdí, ten státu také odvede DPH i spotřební daň, tentokrát uvalenou na benzín. Z daňových spáru jaksi není úniku.

Někdo si místo chlastu nekoupí ani kuřivo, ani benzín, ale udělá si dobře zakoupením více piv. Ani ten neproklouzne a státu zaplatí DPH i spotřební daň, byť je podíl spotřební daně u piva mnohem nižší než u tvrdého alkoholu.

Je pravda, že čistě teoreticky si nějaký násilně napravený piják místo půl litru rumu při plném vědomím koupí jogurty. Vyloučit se to prostě nedá, byť se tomu možná smějete. V takovém případě konzument na dani odvede pouze 14 % DPH a stát skutečně přijde zkrátka, jak na snížené DPH tak na nulové dani spotřební. Jenže o co méně padne na oltář státu o to více si vydělá výrobce jogurtů, jeho zaměstnanci a dodavatelé mléka. Prohibice vlastně podpoří kola poptávky v jiném sektoru. A pokud je skutečně až 20% u nás prodávaného alkoholu nelegální, potom stát na přechodu pijanů k jogurtům ještě daňově vydělá. Tedy pokud se jogurty už také nevyrábí ilegálně a pokud se napraveným pijanům neudělá z těch jogurtů špatně až na drahou hospitalizaci v nemocnici.

Ekonomická zákoutí lidských jednání jsou prostě pro televizní noviny nezajímavě spletitá.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Penzijní Fond napsal(a):

No comment. Autor je zcela mimo realitu, zdá se.
17. 09. 2012 | 23:37

Helena napsal(a):

Pane Autore, díky, konečně normální názor. A vtipné. Ale bez legrace, já jenom zírám nad stupiditou některých moderátorů z ČT, hystericky hořekujících nad domnělou devastací státního rozpočtu - díky prohibici tvrdého alkoholu. Oni snad už nemyslí. Domnívat se, že státu prospěje, když se podaří vybrat velké daně z velkého množství prodaného a tudíž vypitého alkoholu, stavět prosperitu na daních z alkoholu, může snad jenom opravdový hlupák. A ještě je opravdu dojemné, jak neustále svými otázkami nabádají představitele alkoholového bysnysu, aby rozjeli arbitráže s českým státem. No, a toto platíme ze svých daní... Ještě že aspoň ministr Heger ví, že za škody způsobené pitím neotráveného a legálního alkoholu, , platíme velmi tvrdou daň...
18. 09. 2012 | 00:11

češka napsal(a):

To autor
Stát o nic nepříjde, abstinující alkoholíci čistí aleje kolem silnic a zahrádky od spadaného ovoce, které odvezou do pálenic a za vypálený mok odvedou daň.
Dokonce si stát může i polepšit, protože z pálenic daň dostane, narozdíl od nezdaněného alkoholu.
18. 09. 2012 | 00:19

sedlak napsal(a):

na ČT už se nedá koukat (tedy kromě Dvořákových modních kreací ;-), v sobotu jsem shlédl cca 5 minut oslavu narozenin, světě div se bez alhoholu, následovala řada několika minutových záběrů z různých hospod, několika minutová reportáž na svatbu také bez alkoholu, a světě div, korunováno zákazem prodeje DOKONCE i v dute free, víc jsem nevydržel a vypnul, veřejnoprávní TV? Dvořáku vzdej to!

p.s. co se týče výběru daní ať už spotřebky nebo DPH, je li pravdou, že na trhu s lihovinama je cca 50 % pančáku, přimlouvám se za zkrácení dalších hospodských šotů, možná se ale zastavil svět a není jiné (pro ČT) důležitější téma? Ani to se nedá vyloučit ;-).
18. 09. 2012 | 00:30

Josef K. napsal(a):

Státní rozpočet je veličina vyššího řádu ve srovnání s lidskými životy.
Zdejší normalizované českoobyvatelstvo patrně nedostalo dlouho "po čuni", aby si srovnalo žebříček hodnot. Novinářská obec , tedy jistá vlivná skupina prakticky neviditelných hlasatelek a hlasatelů, které se ztrácejí na pozadí národních barev (pan Dvořák prý studoval grafiku u Najbrta) v tom jistě vede.
Při pohledu už jen ze Saska je to úsměvné. Už se těším, až stav země začnou všichni svádět na přemnožení polských zubrů.
18. 09. 2012 | 01:57

vasja napsal(a):

Nejdůležitější je, jsem si všim, aby nápoják měl proškrtnutej tvrdej chlast.
Všechno při starym.
Soužky z hygieny a čojky vykážou činnost.
18. 09. 2012 | 04:43

vasja napsal(a):

A taky jsem si všimm, že hlasatelé sou u toho dost vzrušený.
Drtinová jakbysmet.
18. 09. 2012 | 04:46

Vysmátý příjemce výsluhy napsal(a):

Ke svému zděšení ekonomové zjistí, že stát vybral stejně jak před prohibicí, možná o málo méně.
Nikdo tady daně neplatí. Musíme totiž odkloňovat, říká Mr.Drobil.
A vůbec, je potřeba dotáhnout restituce církvím a ne zabředávat do alkoholu ...
18. 09. 2012 | 04:46

je mi smutno napsal(a):

Pro mně starýho komunistu a socialního demograta je konec světa.
Selhal stát.
18. 09. 2012 | 05:25

muromec napsal(a):

Penzikní fond
Vy jste v tom lehce ironickém člnku hledal realitu? Nenašel? Hledal jste špatně, ona tam je, je jí tam dokonce moc. Ovšem jak pro koho.
18. 09. 2012 | 07:38

Saltzman napsal(a):

Ono se skutečně nic neděje. Zatím! Až se prodlouží prohibice, zvýší se cena alkoholu na černém trhu. Kdo nemusí tvrdý alkohol, ten může být v klidu. Nečeká ho ztráta zdraví, ceny alkoholu ho nezajímají. Prodej nebezpečného alkoholu se stáhne do ilegality. "Zaručeně zahraniční alkohol" bude pančovaný stejně, jako dnešní tuzemský, nebude mít kolky, nebude kde ho v regálech najít. Bodří tatíci v sedláckém oblečení budou pod rukou prodávat "svůj" chlast, který budou zvát slivovice, meruňka a ceny budou úžasné.

Pro tvrdé pití se budou dělat výjezdy za hranice, tak žádné sucho alkoholikům nehrozí. Jen je to přijde dráž. Zbytečná starost o tu část občanů, kteří kouří pašované cigarety, nebo velmi nekvalitní z oficiálního prodeje namísto "dobrotek" amerik, které jinak zcela relativně levně kouří černoši Afriky. Zbytečná starost o část občanů, kteří rádi tvrdé pití a pokoutně teď budou shánět do zásob ve velkém za drahé peníze šmelině. Zbytečná tím pádem starost o všechny, kteří se na šmelině a černé výrobě plagiátů podílejí. Mafie budou mít proto zelenou. Co nám po nich, když stejně okrádají jen tu špatnou část naší společnosti, která kouří a chlastá tvrdé a tím ničí své zdraví i zdravotnické pojistné. Nakonec, přece je možné vyjmout tuhle část občanů ze zdravotnického pojištění, když se prokáže, že nemoc mají z alkoholu či kouření.

Ta správná část občanů může spokojeně pojídat cukrářské dobroty s hromadou náhražek, jíst jídla upravená glutamanem sodným, zvaným též na etiketách "látka upravující chuť", konzervovaná jídla s pomocí konzervantů nejméně dvou druhů a více v jedné potravině, popíjet nápoje nealkoholické složené z pochybné vody, barviva, kyseliny citronové co není z citrónu, sladidel všeho typu a narvané kysličníkem uhličitým, kterého se jinak tělo snaží zbavit při vydechování, protože je pro organismus nepřijatelný. Tito občané jsou správní, protože jí a pijí vše zdravé, což je zaručené státem. I ta zelenina z dovozu krásně vypadá, ač vypěstovaná v poušti Egyptské, neb hnojena je tam vzácnou vodou s hnojivem veškerým a to neustále den za dnem. Jinak by totiž nerostla.

Podobné je to i s jinými plody ze světa a našim správným občanům chutnají velice. stát je přeci jistí před škodlivostí čehokoliv z tuzemska a jen špatným občanům je třeba utáhnout tu smyčku, aby zdravé správné občany neobtěžovali svou existencí. Nejlépe by bylo zavést praktiky z fašismu. Pak by zdravím kypěli všici, protože nezdraví by byli vybiti. Kupředu pravolevá, zpátky ni krok!
18. 09. 2012 | 07:39

sančopanča napsal(a):

Podívejte se především na nepoměr počtu ekonomických k ekologickým a technologickým aspektům metylalkoholové krize.Ty ekonomické mají absolutní převahu,protožese nezakládají na žádné odbornosti.Hádatse o výši DPH a růst dluhu v dnešní době je zcela věcí osobního vkusu.Už fakt,že tolik lidí přemýšlí o ekonomickém dopadu dočasné prohibice svědčí i o tom za jak chabou naší ekonomiku komentátoři považují.Řada z nich se domnívá,že poté co na Ostravsku přestaly pracovat z velké části doly a hutě,jsou tam už pouze likérky.
Problém tkví v příčinách,které se asi budou opakovat.Ekologická krize nedala sklizeň materiálu,ze kterého se obvykle alkohol připravuje.Aby zamezili svým finančním ztrátám,asi sáhli výrobci -někteří-ti bez možnosti dovozu-po náhražkách materiálu zákvasu.Jejich technologie však již tak všestranné nebyly aby na takovou záměnu substrátu byly připraveny.Výsledkem je ,že tisícína,možná méně ,možná více,regulárního alkoholu je znehodnocena nadbytečně vzniklým metylalkoholem.Je jasné jedno,že ozonová čísla v atmosféře a oktanol-vodní čísla v půdě a biosféře měřitelné experimentální ekologie budou nadále vyvolávat příznaky podobné letošní ekologické krizi.Jinak být nemůže,protože emise zplodin templářů- t.j.všech automobilistů- nemohou než se kamsi ukládat a tím monotonně narůstat.Sebeočistný mechanismus v přírodě díky zákonu zachování hmoty-neexistuje!!!!
Otázkou je pouze perioda katastrof.Možná,že po letošních opatřeních se likérníkům znemožní navázat na špatnou ekologii takto drastickou výrobou.To by bylo jedině správné.Zároveň ale by bylo rozumné vnímat naši celospolečenskou realitu tak,že pokud dvacet let zde jediným kormidlem bylo heslo papoušků-proti komunismu-pak to bylo buď kormidlo žádné nebo nekvalitní.Ostatně z ekonomie,která je stresem v tom,že zůstala o stovky procent za potřebami a očekáváními většiny nelze do budoucna čekat nic příjemného vůbec i nehledě na občasné povodně,vlaková neštěstí,požáry s bezdomovci či lihové aféry-kdy počet životů zbytečně ztracených roste. My jsme u toho,že společenský proces řízení byl veden krom zmatků lidmi,u nichž součet odborné úrovně a přirozené inteligence ,soudě dle všech výsledků sumárně,neodpovídal potřebám rostoucí kvalitní ekonomiky,která je potřebná být kvůli konkurenci fakticky ekonomikou 21.století.Nejde hlavně o to,že samet byla personální niemandie vůči bývalému totalitnímu osvícenectví.Jde hlavně o to,že v sametu vzala vrch neodborná,nekvalifikovaná,nevidoucí věci správně a věcně bývalá totalitní niemandie.Pravou pohromou je vzdělanostní úroveň kormidelníků sametu a jim podřízených přeplácených šéfů,šéfíčků až do mistrů a mistrových.Barbarský primitivismus ve všem nemohl na křídlech neekologického automobilismu nepřinésti nakonec ty dnešní květy zla.Smrt dvaceti nevinných lidí metylakoholem a desítek dalších oslepnutí.Poděkujte,oběti pranešťastné,sametu.Notoricky známým jménům-původcem hrůz.Jména hloupých-na všech sloupích.Za své peníze svou smrt lidem přáno je vyvrcholení pravdoláskařské demokracie po její svadbě s neviditelnou rojkou trhu.Zdá se,že rozdíl mezi blbem a neblbem je ten,že blb nikdy po ničem nezmoudří.To jest třeba neodstoupí dobrovolně.
18. 09. 2012 | 08:01

Petr napsal(a):

Stát zakázal legální prodej alkoholu > 20% objemových.
Nezakázal prodej a pančování jakéhokoli nelegálního alkoholu.
Proč asi?
18. 09. 2012 | 08:11

sančopanča napsal(a):

oprava:s neviditelnou rukou trhu
18. 09. 2012 | 08:11

ZM napsal(a):

Dá se předpokládat, že část lidí, kteří pravidelně pijí tvrdý alkohol, si ho opatří v sousedních státech, takže příslušnou daň zaplatí tam. Někde jsem četl, že příjmy do státního rozpočtu z tvrdého alkoholu jsou přibližně 7 miliard ročně. To zase není tak velká částka ve srovnání s tím,že výdaje rozpočtu jsou kolem biliónu. Pokud by se příjem do státního rozpočtu snížil o např. část z těch 7 miliard, tak těžko odhadnout o jakou. Může se např. jednat o 4 až 5 miliard, a to v případě, že by zákaz prodeje trval celý rok, což předpokládá málokdo.
18. 09. 2012 | 08:19

ZM napsal(a):

Navíc hodně prodejců má tvrdý alkohol nakoupen přímo od výrobce, takže riziko je při konzumací téměř nulové. To, že se alkohol oficiálně prodávat nesmí ještě neznamená, že to určití prodejci neprodají známým. Provádí se kontrola, zda nedochází k prdeji, ale ne kontrola stavu zásob. A každej je něčí známej. Takže může docházet k tomu, že prostě část zásob bude prodána a pak se odepíšou jako ztráty.Takže vlastně z takto prodaných lahví by prodejce nemusel ani odvést DPH a spotřební daň.Včera byl v Mladé Frontě článek o tom, že bylo zjištěno, že přibližně v 50. případech byl porušen zákaz prodeje. Takže to nevidím tak, že mlékárny začnou přibírat zaměstnance :)
18. 09. 2012 | 08:31

synin napsal(a):

Cituji ZM:Navíc hodně prodejců má tvrdý alkohol nakoupen přímo od výrobce, takže riziko je při konzumací téměř nulové.

ZM-to si jako představujete,že těch -několik tisíc zadržených zatím lahví s metylalkoholem-se značkami renomovaných certifikovaných fierem-některým obchodům prodal někdo jiný pokoutně pod rukou sám,nikoliv sama firma,která jich do kamenných obchodů dodala tamtéž mnohem více? Proč by si obchodník traději nepřikoupil v takovém případě lahve s alkoholem přímood značkové firmy? Pokoutní prodejce-míníte prodal třeba,až zjistil,že když si jeho pes lízli toho alkoholu,zdechnul? Jakože prodal pod cenou?
Jak jste to myslel vlastně tu mnou citovanou výše Vaši větičku -nějak mi uniká její správný smysl asi?
18. 09. 2012 | 08:39

ZM napsal(a):

A ještě do třetice. Výrobci tvrdého alkoholu jsou taky něčí známí. A nikdo nesleduje, co se v těch firmách děje, zda se vyrábí na sklad nebo nevyrábí vůbec apod. Je zakázán prodej ne výroba. Takže když se vyrobí nějaká várka pro známé, tak to nikdo nezjistí. Popř. se může vyrobit dodávka např. pro nějakého slovenského odběratele, přičemž ale zboží bude prodáno jen papírově, nikdy nebude převezeno na území Slovenska. Místní pijani budou doma mít svou zásobu alkoholu, a v účetnictví firem přibudou fiktivní doklady. Otázka je, v jak velkém rozsahu se dá toto dělat, aby se na to nepřišlo. Výrobci mají nějaké zaměstnance, a pokud nebude odbyt tak je nebudou mít z čeho platit, pokud tedy nebudou chtít snížit svoje úspory.Takže se dá předpokládat, že někteří přikročí k tokovýmto "opatřením".Kdyby se ale zákaz prodeje zrušil a vzrostl by počet případů otrav, tak by zas byla obviňována vláda, že neudělla příslušné opatření. Žádná vláda se nezavděčí nikdy všeb občanům.
18. 09. 2012 | 08:40

synin napsal(a):

opravuji :Proč by si obchodník raději nepřikoupil v takovém případě lahve s alkoholem přímo od značkové firmy?
18. 09. 2012 | 08:44

ZM napsal(a):

synin- myslel jsem to tak, že např. nějaký bar odebere příslušný alkohol přímo od výrobce, tedy přijede nějaký dopravce a vyloží alkohol a v baru ho zaskladní. Je málo pravděpodobné, že by se čachry se záměnou dělaly přímo ve skladu výrobce. Takže když to prodá někdo známému, tak ho ujistí, že je to z dodávky přímo od výrobce. Navíc je možné nechat si alkohol zdarma otestovat, takže je předpoklad, že vyberou namátkově určité láhve a vzorky z nich nechají otestovat.
Co se týká falešných lahví, tak předpokládám, že většina z nich byla dodávána do stánků, možná do hospod. Jakým způsobem se dostaly do obchodních řetězců těžko říct.
18. 09. 2012 | 08:48

neo napsal(a):

Pane Munichu, v mnohém máte pravdu, pijáci prostě a jednoduše nakoupí za ty peníze něco jiného, nepošetří si je. Někodo možná ano a uvalí to za chlast po skončení prohibice, ale takových moc nebude. Ovšem zapomínáte také na druhou stránku a to jsou zaměstnanci a podnikatelé v pohostinství. Bary a restaurece přichází o hodně, marže u panáků je mnohem vyšší než u piva a vína. Pokud by to trvalo delší dobu, bude se propouštět a ve velkém a stát tím přijde nejen o podpory v nezaměstnanosti, ale také o daně přímé těch lidí a také ty nepřímé a to už může být hodně vysoká částka.
18. 09. 2012 | 08:49

ZM napsal(a):

synin - z hlediska majitele/majitelů výrobní firmy by to nebylo příliš chytré, aby se následně snížil odbyt o několik desítek procent, až by bylo zveřejněno, že padělané lahve jsou i s etiketami určité firmy.Musel by mít vee firmě dost nepořádek, aby nezjistil, že se tam vyměňují lahve. Není vyloučeno, že se lahve vyměňují při přepravě popř. že jsou bary, kde jsou barmani, kteří jsou ochotní nalévat z jiných zdrojů a zisk inkasovat pro sebe. Takže se dá předpokládat, že padělané lahve byly dodávány především tam, kde se prodává alkohol ne v lahvvích, takže např. na stánky. Stánkaři nedávají doklady o tom, kolik toho prodali.Ale např. bary, kam chodí zámožnější klientela,nemají důvod riskovat svou pověst, obzvláště když je tam alkohol dražší než je bežná cena.
18. 09. 2012 | 08:54

ZM napsal(a):

neo - spousta lidí si doveze alkohol ze zahraničí. Někde jsem četl, že sice povolené množství je omeezené, ale pochybuju, že by celní správa kontrolovala každé auto tak, jako by bylo podezdřelé z pašování heroinu. Navíc se přímo někdo může domluvit se známým z celní správy, aby mu řekl, kde kontrola zaručeně nebude apod.Je spousta příhraničních měst, např. Znojmo, Liberec, Hodonín, Cheb atd.
18. 09. 2012 | 08:58

ZM napsal(a):

synin - bylo to myšleno tak, že např. majitel baru má ve tvrdém alkoholu "uloženy" peníze. Jelikož ho ale nemůže prodávat oficiálně a zároveň si je jist, že je to z dodávky přímo od výrobce, tak může část z tohoto množství prodat známým, pro jistotu samozřejmě nechat namátkově zkontrolovat. Tím alespoň část peněz "uvolní" pro nákup jiného alkoholu. V historii je hodně případů, ve kterých se ukázalo, že češi jsou mistry ve hledání způsobů, jak obcházet zákazy a předpisy.
18. 09. 2012 | 09:01

ZM napsal(a):

Dá se předpokládat, že policie se domluví s hypermarkety, že určité procento z podezdřelých lahví bude zkontrolováno. Kdo to zaplatí těžko říct, ale pokud v určitém hypermarketu bude objeven závadný alkohol, tak vzroste podezdření, že se na dodávkách podílel např. někdo ze skladníků nebo někdo od dopravce. Tím se vymezí okruh podezdřelých osob a následně z výslechů vyplyne, kam všude byly padělané lahve prodány. Současně má zákaz prodeje ten efekt, že prodejci padělaných lahví dostanou strach z postihu a raději je sami zlikvidují. V podstatě je to "hra" o čas, o to, jak rychlá bude policie při vyšetřování.
18. 09. 2012 | 09:08

neo napsal(a):

ZM:

jen ti kteří bydlí v pohraničí, nebo si ho objednaj přes net... nic velkýho, zatim neni Silvestr
18. 09. 2012 | 09:14

Sláma napsal(a):

Münich má pravdu a pravdu nemá neo. Prodej alkoholou do 20% zakázán není, takže prostě lidé, kteří se chtějí opít, si dají panáků více, nebo si dají prostě více piva. Takže číšníci budou mít práce více.
Tvrzení hospodských, jak jim ubude kšeft je nutno brát za součást místního folklóru. Podnikatelé v resortu zemědělství a potravinářství jsou totiž zvyklí, že dostávají za všechno od státu dotace a kompenzace - když prší, když neprší, když je hodně slunce, když je málo slunce atd. Proto má ministerstvo zemědělství rozpočet více než 48 mld. Takže jistě i hospodským něco z našich daní kápne. Sice to není moc liberální, ale to nevadí, hlavně když to jde podnikatelům a ne přímo občanům.
18. 09. 2012 | 09:24

gaia napsal(a):

autor nedokoukal do konce.

Tam nás nějaký hašašíra optimisticky osvětlil, že výpadek půjde lehce nahradit další privatizací státního majetku.

Prý by stačilo prodat JEN 7% akcií Čezu nebo České dráhy.

Prý je pořád co prodávat a kde brát.
18. 09. 2012 | 09:28

neo napsal(a):

Sláma:
Munich má pravdu o tom žádná, také s ním souhlasím, ale na propouštění zapomněl. Laskavě si projděte statistiky z víkendu, kdy bývají tržby barů a restaurací nejvyšší. Vyjádření provozovatelů možná považujete za folklor, ale jsou to oni, kdo mají přístup k datům ve vlastní hospodě a jsou to oni, kdo vyhodí personál na dlažbu.
18. 09. 2012 | 09:34

Richard Bílý napsal(a):

Vážení, současná "prohibice" je dočasné preventivní opatření do doby, než se najde zdroj toho jedovatého svinstva a vystopují se místa, kde se prodával. Co jiného by stát za dané situace měl udělat, aby bezprostředně zabránil dalším otravám a úmrtím? Kdyby to neudělal, všichni by pro změnu řvali, že se na to vykašlal. Včetně těch, co jej kritizují. Z tohoto pohledu je jedno, o kolik přijde stát, výrobci, prodejci či hostinští. Jde jen a pouze o to, aby se zabránilo dalším úmrtím. To by snad mohli pochopit i ti, koho výroba, distribuce a prodej tvrdého alkoholu živí.
18. 09. 2012 | 09:45

gaia napsal(a):

ten primář Nešpor také v těch zprávách říkal, že lidé budou pít pořád, bez své drogy se neobejdou, budou pít víc vína piva a toho chlastu do 20%.
Takže žádné propouštění nehrozí, bary prakají ve švech i nadále.

Ale velký problém vidím v invalidizování lidí. Jich je již 100 marod a postižených, po propuštění se zdravotními následky budou žádat o invalidní důchody, příspěvky na péči a na tvorbě nějakého národního důchodu se již podílet nebudou moci.

Když psali v National Geographic, že největším bohatstvím našich měst jsou její obyvatelé, pak bylo myšleno, že zdraví obyvatelé, kteří mohou něco tvořit a vymýšlet a posouvat existenci lidstva ke hvězdám.

Nikoli invalidy, osleplé či s poškozenou centrální nervovou soustavou a neurologickými problémy.

Invalidizace národa, to bude velký problém. Kdo je bude živit a poskytovat jim tu potřebnou péči? Vždyť někdy se napije každý.

Já bych to zařadila do kolonky vojenský útok na ČR biologickou zbraní.
18. 09. 2012 | 09:46

modrý edvard napsal(a):

Petr: stát nezakázal prodej nelegálního alkoholu, protože ten je už zakázanej. Stejně jako prodej, třeba, nelegálních ponožek.
Všeobecně: celý život čtu o tom, jak je alkohol škodlivý a že by se měl zakázat. Když se to stane, najednou to vypadá jako národní katastrofa. Zřejmě ti novináři všichni opisují podle stejného mustru.
Jsem pro zavedení a ponechání "prohibice", dokud se nenajde zdroj a případně zásoby metylalkoholu. Doufám, že to bude brzo, protože jinak to bude jen nahrávka mafii.
Mimochodem, "metyl" je skupina "-CH3"
18. 09. 2012 | 09:47

jo napsal(a):

Dá se říct, že souhlasím. Navíc po zátahu na ilegalní chlast se prodá více legálního.
18. 09. 2012 | 09:53

neo napsal(a):

gaia:

u Nešpora je problém s tím, že vidí ve všech konzumentech alkoholu závisláky. Deformace povoláním, není se čemu divit.

u méně alkoholického pití jsou pak nižší marže, takže ani vyšší spotřeba tvrdý alkohol nenahradí. To jsou slova provozovatelů restaurací a barů. Marže u piva je cca 5kč na pullitru, u vodky asi 25Kč na panáku. To je obrovskej rozdíl.
18. 09. 2012 | 09:53

Kelt napsal(a):

"Bývalý"komunista Dvořák musí bezpochyb sloužit,či posluhovat.
To má prostě v popisu práce.
Jenom je na místě otázka a to zcela zásadní,proč po 23 letech stále jsou dosazováni do takových funkcí jako je ČT i jiných bývalí komunisté.
Nejsou lidi,nebo to je záměr?
Když jsem viděl a slyšel reportérku ČT 24 zpovídat předsedu vlády Slovenska,tak jsem nevěřil vlastním uším-ta nekladla otázky,ta chtěla premiéra SR přesvědčovat o "své"pravdě podle daného scénáře.
Vidím to jako záměr-Dvořák i jiní stejného "původu"jsou tak lehce vydíratelní a veřejnoprávní televize plní stranickovládní zadání.
18. 09. 2012 | 09:58

gaia napsal(a):

tak se neo liberálně ty marže zvýší a bude

také každý, kdo musí každý pátek v hospodě popíjet tvrdý samozřejmě závislák je.

Nešpor žádný problém nemá, jen to vidí reálně. Kdo závislý není, tak pije tak maximálně na vánoce vaječný koňak nebo na své narozeniny si připije Cinzánem a jinak alkohol ke své zábavě vůbec nepotřebuje.

Piv se dá klidně 10 vypít, ale 10 panáků je na záchytku a otravu. takže i kdyby ty marže nezvýšili, tak množstevnmě na tom budou stejně.
18. 09. 2012 | 09:59

Alena Čechová napsal(a):

No konečně záblesk zdravého rozumu. Já si ten povyk vysvětluji tak, že je u nás mnoho ochlastů a toto je výplod stavů z abstinenčních příznaků.
Navíc stát ušetří při řešení tzv negativních jevů - méně nehod ap.
18. 09. 2012 | 10:00

neo napsal(a):

gaia:

to asi těžko.
Nešpor má problém. Víte kolik narozenin se denně oslaví v těch barech? Právě sváteční pijáci tvoří většinu konzumentů alkoholu v barech a restauracích. Nemusí jich vypít 10, stačí jeden nebo dva a to už je ranec. Celkově asi 200 000 000 denně jen na tvrdym alkoholu. Těch piv byste navíc musela vypít 40 a ne deset.
18. 09. 2012 | 10:03

gaia napsal(a):

A.Č

pokud je u nás mnoho ochlastů, pak stát na nehodách neušetří nic, neb ochlastové se své drogy nevzdají za nic na světě.

V případě nouze začnou zkvašovat rýži a chlebové kůrky, i tak jde vyrobit alkohol
18. 09. 2012 | 10:04

Ludek napsal(a):

Ehm. A co kdyz si misto cigaret, benzinu, nafty nebo jogurtu koupi bud tvrdy alkohol na trznici v Polsku/Slovensku/Rakousku/Nemecku, pokud to ma za rohem? A nebo tvrdy alkohol v cesku? Od nejakeho mafiana? Oni v USA ve 20. letech minuleho stoleti pri prohibici taky prestali kupovat a pit alkohol a misto toho utraceli penize za jine zbozi? A na cem teda zbohatnul Al Capone? Na jogurtech nebo cigaretach?
18. 09. 2012 | 10:09

pavel napsal(a):

Pan autor clanku zije asi zcela mimo realitu. Penize SE SAMOZREJME Z CESKE EKONOMIKY ZTRATI. Ti co jezdili nakupovat do ciziny k nakupu pribali i tvrdy alkohol ktery by byvali koupili u nas. A ti co se jim doposud do zahranici vyjet nevyplatilo nakupovat jezdit zacnou (Pro alkohol, a zase k nakupu pribali drogerii i potraviny). Takze stat nakonec prijde jeste o mnohem vice penez nez jen o to co ztrati prodejem tvrdeho alkoholu u nas. Proc nakupovat na cernem trhu nekvalitu, kdyz si za hranicemi muzu nakoupit kolik chci kvalitniho alkoholu, kvalitnich potravin a drogerie, a jeste usetrim??
18. 09. 2012 | 10:09

gaia napsal(a):

neo

právě proto, kdyby se otrávili sváteční pijáci, oslepli hromadně lidé ze střední třídy, kteří mají svá zaměstnání a tvoří to HDP, pak ztráta jednoho takového člověka a jeho vliv na HDP je mnohem horší, než ztráta zaměstnání jedné servírky, která to tam dělá na OSVČ nebo na černo a stejně žije jen z tuzérů.

Pro státní rozpočet má nejzhoubnější vliv dělat z lidí mrzáky. A to nejenom pitím, ale i nekvalitními potravinami, jedovatými barvami na levném oblečení z tržnice, které se vstřebává kůží, vystavováním je hluku, zbytečnému stresu a vlivu jedů.

To nás ochuzuje nejvíc, ničení potenciálu našich obyvatel.
18. 09. 2012 | 10:10

Absťák napsal(a):

sem se probudil z vopice a na mě kouká Kalous, Nečas, Spící muž, Drábek, safra, kde mám tu flašku nesmím vystřízlivět
18. 09. 2012 | 10:15

neo napsal(a):

gaia:

o tom nepochybuji, to je další věc opomenutá v článku.

Pan Munich má pravdu, ale úplně zapomíná na další ztráty touto situací způsobené. Ať už jde o mrtvé, invalidní, náklady na léčbu, sociální dávky vyplacené... + ti co se vydaj na nákupy do zahraničí pro alkohol a když už tam budou koupí tam mnohem víc věcí, které by koupili doma. Ztráty barů, restaurací, propouštění....

čím déle bude prohibice trvat tím hůře.

Nicméně aby to nevyznělo tak, že jsem úplně proti, to ne. Jen po dobu nezbytně nutnou k vypátrání zdroje a likvidaci .
18. 09. 2012 | 10:15

Alena Čechová napsal(a):

Řeknu to natvrdo: já jsem za prohibici ráda a pro mne za mne by nikdy skončit nemusela.
Pití tvrdého alkoholu není nezbytné k přežití jedince a ten povyk, co se kolem toho strhnul, vůbec nechápu. Navíc mne překvapuje, že vesměs inteligentní lidi, jako jsou zdejší diskutéři, by ctěli ten chlast zase zpátky v obchodech. Já se bez něho obejdu a chci věřit, že je nás takových víc. A ani mi není příjemné, že stát na neštěstí jiných (alkoholismus) vydělává.
18. 09. 2012 | 10:35

Petr napsal(a):

modrý edvard

Pančovaný alkohol je sice zakázanej, ale jak je v Česku zvykem je tolerovanej.
18. 09. 2012 | 10:53

Viola napsal(a):

Krásný rozbor,

doporučte jej panu ministrovi Hegerovi, aby měl pohotové odpovědi na dotazy ohledně ztrát. Poznámka k jogurtům, jejich větší nákup bývalými alkoholiky podpoří také spotřebu toaletního papíru a to zas podpoří lepší sběr starého papíru, jehož cena může stoupnout a tedy si vydělají více i hledači odpadu.
18. 09. 2012 | 10:56

Johanes napsal(a):

Myslím, že jako obvykle, když už máme vládu idiotů a debilů, tak Češi zofort vyřeší problém nákupem v zahraničí. když už ty slavný ekonome, nakupují potraviny, oděvy, stavební hmoty v zahraničí, tak teď jen jednoduše přibalí i alkohol, a idiot Nečas s Kalouskem, se můžou jít oběsit. Všichni teď jen čekají jak na smilování, kdy už hajzlíci padnou a nastoupí levice v čele s komunisty, aby dali ČR do pořádku. Komunisté, vraťte se už, národ se kaje a netrpělivě čeká, kdy ty gaunery pozavíráte do táborů. teď ukazovali, jak se s korupčníky a vrahy vypořádali v Číně. Velmi jednoduše! Odvoz od soudu na náklaďáku s cedulí na krku, kde bylo jméno a zločin pachatele, jízda na stadion přes celé město, aby to každý viděl, dojezd na stadion, popravčí četa a problém vyřešen. ODS, TOP a Lidem, by se měli řešit naprosto stejným způsobem! Konečně by ČR začala vzkvétat.
18. 09. 2012 | 10:59

Viola napsal(a):

neo

zapomínáte na to, že jsme jedna velká evropská rodina a co my utratíme venku kousek za hranicema, to nám oni pošlou v evropských dotacích na vylepšení třeba infrastrukury, nebo vzdělanosti a na podobné věci.
18. 09. 2012 | 11:01

Viola napsal(a):

Pavle

stejně bude zasedat nějaká evropská rada, která dost možná zakáže alkohol v celé EU. Něco dobrého od arabů také může pocházet.
18. 09. 2012 | 11:07

Viola napsal(a):

Luďku

být opilým se stane také trestným činem a bude to. Tak jako s korupcí, je trestán ten co uplácí i ten, co úplatky bere.
18. 09. 2012 | 11:10

Viola napsal(a):

Zam mám podezřele hodně jedniček, asi na tom něco bude. :-)
18. 09. 2012 | 11:11

Astro napsal(a):

Na celý problém se dá dívat z mnoha stran a autor článku je částečně mimo realitu.

Minimálně si dovedu představit, že po pár měsících Kraďousek prohlásí, že výpadek státního rozpočtu na spotřební dani, s kterým nikdo nepočítal, je třeba nějak pokrýt a tudíž od obyvatelstva vybrat. A bohužel to odskáčkou především ti slušní, u kterých jde brát, ať již ze mzdy, vyšším zdaněním nemovitostí, co si za zdaněné peníze pořídili, či vlastními rukami postavili, případně dodnes splácí úvěr, pochopitelně opět zvedneme DPH...

Chlast samotný bude dražší a jeho oficiální prodej podroben různým povolením a restrikcím, tak že notorici budou hledat cesty jak k lacinějšímu chlastu přijí, o to více, stejně tak jako to bude motivovat k další nelegální nabídce.

Oficiální výrobci, tito pana Hégra nezajímají, "ať si o jeho krocích myslí co chtějí", ale pokud bude prohibice trvat několik měsíců, tak většina zamětnanců tohoto průmyslu může rovnou skončit na ulici a může je opět živit pouze a jen stát.
18. 09. 2012 | 11:24

Ludek napsal(a):

Alena Cechova:
Ja Vam neberu Vasi cokoladu, Vy mne neberte slivovici nebo Valasky frgal (do originalniho frgalu se pridava par kapek rumu) pripadne dalsi gastronomicke mnamky, ktere se bez alkoholu proste neobejdou (ano, obejdou, ale Vy taky nechcete pit misto kafe cikorku, misto caje koprivu nebo mlsat misto cokolady ztuzeny tuk a cukr). Bez alkoholu se samozrejme obejdu, obejdu se taky bez cokolady, kavy, caje, atd... K preziti staci voda, chleba a cibule. Ovsem o chlebu, vode a cibuli snad byt nechcete. Nebo ano? Ja tedy rozhodne ne.
18. 09. 2012 | 11:35

Viola napsal(a):

Astro

oficiální výrobci se lehce můžou přeorientovat na výrobu jiného výrobku, bez alkoholu, třeba limonád, anebo nějaké průmyslové kapaliny, třeba biopaliva, když už nakoupili ten metyl, místo lihu.
18. 09. 2012 | 11:40

Viola napsal(a):

Josef K

s připomínkou polských zubrů se mi vybavila Zubrovka, ta byla dobrá, ale neviděla jsem ji už hodně dlouho a už asi neuvidím, no alespoň zůstanou vzpomínky. :-)
18. 09. 2012 | 11:44

dříve čtenář napsal(a):

Autore, závidím vám vaši bohorovnost. Pro zažátek bych si zkusil přečíst něco o důsledcích prohibice v minulém století v USA v návaznosti na nárůst moci mafií.
No a naši číšníci nebudou mít co žrát...
S vaším jogurtem si můžete mazat třeba kolena!
18. 09. 2012 | 11:54

Viola napsal(a):

dříve čtenář

jestli by mafie měla mít větší moc, sama by měla mít zájem na vyšetření metylové aféry, s metylem nikdo nezbohatne a nezíská moc, leda, že by jeho cílem bylo vyvraždit obyvatele.
18. 09. 2012 | 12:01

gaia napsal(a):

Violo

třeba to je odvrácená strana Drábkovy sociální a důchodové reformy.

Když nebudou lidi, nebude nezaměstnanost, nikdo nebude chtít dávky ani důchody a na planetě zas bude nastolen řád matky přírody, neb ta jediná dokáže nastolit rovnováhu.
Příropdní rovnováha trvá na planetě ji 4,6 miliard let, začal ji narušovat až člověk splodinami své průmyslové výroby. S tím bylo nejvíc na štíru Ostravsko, proto začala ta depopulizace tam.

Nějaký šílená zelený sociální inženýr iluminát to spustil.

Přesně jak v písni Slávy Janouška

Tak už to spusťte, na co ještě čekáte, abychom si nemuseli myslet, že nás jen tak lekáte.
18. 09. 2012 | 12:08

Viola napsal(a):

gaio

někde jste se zmínila o biologických zbraních, ony nemusí být tak důmyslné, můžou být úplně jednoduché. A v článku pana Suchánka jsou zmíněny aféry s potravinama v různých částech EU, kde zas byly nějaké bakterie. Určitě i s touto variantou policie pracuje.
18. 09. 2012 | 12:41

Radovan napsal(a):

Jak to, že Nečas a další vládní "umělci" nevystupují v TV ??? Také obětí je více, než je v TV. Další případ ve Vsetíně, otrava 3,5 promile metanolu, už 0,5 promile je smrtelné. Mám obavy,že velké ryby mohou být přítelíčkové vysokých politiků. Doufáme,že se už ve sněmovně nepije a nebude pít, pak ty zákony tak vypadají. Zákoník práce zakazuje pití a při přistižení je pracovník většinou vyhozen. Proč mají naši páni poslanci nějakou nepsanou vyjímku. PROč ??????
18. 09. 2012 | 12:47

Anna napsal(a):

Chci tu upozornit:

Reportérka Aktuálně.cz Sabina Slonková získala další ocenění. Tentokrát od odborné poroty soutěže Novinářská cena 2010.

Za seriál, v němž odhalila, jak v Česku funguje černý trh s alkoholem, získala čestné uznání.

...Podvodní výrobci alkoholu mají pro české zákazníky vzkaz: každá druhá láhev, kterou koupíte, už je dnes vyrobena načerno.

Černý trh s alkoholem totiž po letech relativního útlumu nabyl takových rozměrů, že začal reálně ohrožovat velké tradiční výrobce.

Jak Aktuálně.cz zjistilo z utajeného sledování podvodů i přímých rozhovorů s aktéry falšování, stát je za rok okraden až o deset miliard korun...
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=697238

Jana Lorencová: V posledních dnech se nestačím divit. V této chvíli už zemřelo na následky požívání alkoholu semnáct lidí. Další oslepli a ví Bůh, kolik jich ještě bude. Sleduji všechna možná média a také pohotovost reportérů a redaktorů, kteří se snaží vypátrat, kde se tady vražedný alkohol najednou vzal. A tak jsem zalovila ve svých vzpomínkách a archivech. Musela jsem sáhnout hodně hluboko. Je to totiž už zhruba čtrnáct let, co jsem o výrobě, dovozu a prodeji natočila pro Českou televizi řadu reportáží. Tenkrát šlo „jenom“ o peníze – o desítky miliard.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-lorencova.php?itemid=17492

Jan Kubice (* 3. října 1953) je bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Ředitelem ÚOOZ byl od vzniku útvaru v roce 1995.

Zajímalo by mě, co pan Kubice ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v této oblasti se svým útvarem dělal.

Cituji: Na tajné zprávě o trhu s alkoholem se podílel i Kubice
Ministr vnitra Jan Kubice musí v posledních dnech metanolové tragédie zažívat smíšené pocity.

Když před několika lety odešel po Paroubkových útocích z policie, založil soukromou detektivní kancelář a byla to právě ona, která přede dvěma lety ve zcela průlomovém vyšetřování tajně zmapovala černý trh s alkoholem.

Jeden ze závěrů dokumentu, který vznikl na zakázku renomovaných výrobců alkoholu, totiž zněl: stát nemá nelegální obchody s lihovinami vůbec pod kontrolou.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=757367

Zajímalo by mě, co pan Kubice ve funkci ministra proti tomu podnikl PŘED současnými úmrtími???

Paní Lorencová před čtrnácti lety, paní Slonková přede dvěma lety, stejně jako firma pana Kubiceho, informovaly o únicích peněz v řádech desítek miliard. Jak to, že to zůstalo nevyšetřeno??? Proč byl ponechán takový "Absťák státního rozpočtu" až do současných úmrtí???
18. 09. 2012 | 13:11

Roman Sekora napsal(a):

Souhlasím, autor je mimo realitu a počty mu moc nejdou.
Jeho příměr s jogurty odpovídá nižšímu vzdělání a ne ekonomovi.
Jo on má napsáno akademický, tak to má právo být mimo realitu.

Zapomíná i na důsledky: omezení vývozu - zisky firem a menší daně pro stát, propouštění lidí - následná nezaměstnanost bude stát další kačky atd. Ono se to nedá koukat jen z úhlu spotřební daně. Nehledě na ty nákupy v zahraničí, kde odevzdají DPH i spotřební daň do pokladny jiného státu.
18. 09. 2012 | 14:20

jin napsal(a):

Klausova všemocná neviditelná ruka trhu selhala,protože už ji má mafie plně pod kontrolou.Zapomněl jste autore,že se konečně děti některých alkoholiků konečně dosyta nají !
18. 09. 2012 | 15:01

Urbánek napsal(a):

Slováci zakázali český alkohol, Poláci taky. Poláci si přeci ne vemou zpátky ten sajrajt, naopak nám ho budou nabízet za hranicemi na jejich tržnicích. Stěžovat si na poláky náš stát nebude, aby nebyl rozruch ve Strasburku. Zato poláci běželi se stížností o zákazu dovozu kuřat, vajec anebo uzenin se solí na silnice okamžitě. Vždyť si nic jiného nezasloužíme.
18. 09. 2012 | 15:12

Vašek napsal(a):

Vážení, myslím, že pointa článku je skoro víc o kvalitě zpravodajství než o kalkulaci ekonomických dopadů.
18. 09. 2012 | 15:16

Marie napsal(a):

Co bylo skutečným cílem té prohybice?
Šlo především o to, aby ti, co lemtají jogurty prozřeli, pochopili vzácnost moku, který si dříve odpírali a přešli konečně taky na rum, až ho zas Heger povolí.
Šlo o to, vyvolat i ve zbytku národa, který nepije to, čemu říká doc. Nešpor "bažení" a následně se při nákupu prohli víc, než když koupí růžový fujtajbl v kelímku.
18. 09. 2012 | 15:33

Karel napsal(a):

Že se mluví jen o úmrtích v souvislosti s konzumací alkoholu je divné.
A co úmrtí v souvislosti s nezvládnutou hráčskou vášní na výherních automatech? Není tam nakonec těch obětí víc, než mezi alkoholiky?
18. 09. 2012 | 15:48

uvods napsal(a):

Autor skutečně trochu pozapoměl, že hranice jsou už otevřené.

Ad Helena
Váš názor, že stát by něměl existovat z chlastu, kouření a hazardu je pochopitelný, ale hluboce naivní. Všem vládnoucím garniturám byla bližší košile než kabát. Plky o tom, že náklady na léčení kuřáků a alkoholiků jsou vyšší než vybrané daně z těchto komodit mohou být pravdivé ale co naplat. Spotřební daň se vybere hned TEĎ, zatímco léčení se odehrává až POTOM.

Globálně (jak se sluší) vzato je diskurz o prohibici opět jen plácnutím do vody. Nastavený směr kam se řítíme je neodvratitelný.
18. 09. 2012 | 16:42

Acidburn napsal(a):

Prohibice drtí pouze poctivé, tedy v souladu se zákonem postupující výrobce a prodejce alkoholu. Pokud si Daniel Münich myslí, že stát "o nic nepřijde", nemá pravdu - část alkoholiků se sice začne nalévat jiným druhem pití (třeba pivem), ale část z nich, zvyklá na tvrdý alkohol, se jej nevzdá - buď bude jezdit nakupovat do zahraničí (stát o ty peníze samozřejmě přijde), nebo, což je ještě horší, nakoupí od nelegálního prodejce či výrobce, takového, co čistí směs do ostřikovačů, aby se líh v ní obsažený dal znovu pít (takový státu odvede dań nanejvýš za tu směs do ostřikovačů a čistící prostředek). Čím déle bude současná plošná prohibice trvat, tím větší výpadek v příjmech státu vznikne a tím větší příležitost pro černý trh to bude.
18. 09. 2012 | 16:48

Viola napsal(a):

Acidburn

každý ožrala bude trestán a bude muset prozradit, kde na černém trhu alkohol koupil a tak bude postihován černý trh s mafiány. Každý, nejen politici, kdo bude mít neúměrně velký majetek, bude muset prokázat, jak ho nabyl.
18. 09. 2012 | 17:36

Viola napsal(a):

Marie,

kdo jí jogurty, nebude po alkoholu bažit, po alkoholu baží jen alkoholici.
Ovšem alkoholici se nerodí, ikdyž prý je to podle některých vědců dědičné, ale k alkoholismu se vychovává, jak příkladem, tak i reklamou. Čím méně alkoholu v domácnostech, tím více zachráněných dětí.
18. 09. 2012 | 17:40

Josef K. napsal(a):

Samozřejmě, že českoelity mají co dělat, aby vyškrtly výrobu tzv. nelegálního alkoholu ze svých živnostenských oprávnění. Kalousek to ale zařídí jinak nějakým absuzrdním neoliberálně gumáresnkým prohlášením, podobně hracímu byznysu.
Tady je fakt veselo, v Česko.
18. 09. 2012 | 19:03

nežvaňte napsal(a):

Milý pane autore, opravdu první vskutku makroekonomický pohled na téma, pod článkem ovšem přehlídka blbostí zcela neekonomických kreténů. Poněvadž pohybujících se v naprosto jiné intelektové realitě.
Ovšem potencionálně jsou tu možné ztráty, které se nevyřeší změnami spotřebitelského chování a podobně -- tedy ty vzniklé ze ztrát za ušlé prodeje třeba likérek. Myslíte, že tento stát vybere dostatečně dost na tyto škody formou zabavení majetků vinných pančérů a spol. nebo pokutami? Když na cosi takového nemá nastaveny zákony. Pokuty jsou možné v řádů tisíců, vyjádření členů vlády vyhlížejí jako pobídka, aby záležitost byla posuzována jako náhodné dílčí jednotlivé skutky a nikoli jako organizované zločinné spolčení – a vůbec už ne jako terorismus, třebaže se jedná o útok na samu strukturu funkce/manifestace státu. Tady by mě zajímal váš makroekonomický propočet mezí možností a výše zahlazení těch škod z budoucích právních sporů. Nerad bych vyplácel zločince ze svého...
18. 09. 2012 | 19:03

Bulit napsal(a):

Když už jsem se dočetl až na konec všech komentářů tak vám zde také jeden nechám.

Je obecně známo že alkohol je metla lidstva, to jak si to každý přebere je jeho věc. Já osobně nepiju alkohol ani pivo a víno od jisté doby... zhruba 6 let nazpět a to že si o narozeninách ze zdvořilosti přiťuknu a pošlu tam panáka tulamorky snad není alkoholizmus, je to pro mě nesmyslné a pro ostatní oslavné gesto. Pokud vám to dělá dobře tak si pijte, každému co jeho jest. Ale pamatujte si že ten co srazí dítě na přechodu jen proto že si řekne že je to z hospody přece kousek a že se mu nemůže nic stát, můžete být i Vy!
18. 09. 2012 | 19:10

xx napsal(a):

Ono to už pomalu leze ven, co za tím skutečně vězí. Vždy se musíme ptát cui bono !!
Heger už to oznámil.
Heger: Prohibice nepadne plošně, ale podnik po podniku.

A jen ty podniky co se podvolí přísné kontrole.

Je to tak průhledné až z toho mrazí. Stát shání peníze kde se dá. Daňové úniky na alkoholu byly vysoké. Zavedením prohibice a následné tvrdé kontrole všech se stát snaží dostat ty úniky pod kontrolu. A že přitom zemřela pár lidí ? No jinak by přece prohibici v Česku nedokázali obhájit.

Většině lidí něco takového bude připadat jako absurdní a nemožné. Vždyť stát nás přece ochraňuje a bdí nad námi jako hodný strýček.

Jo jo. Realistům nezaslepeným nekritickým obdivem k instituci státu to ale zase tak moc absurdní nepřijde. Spíš bych řekl, že se to při nezaslepeném hodnocení jeví jako nejpravděpodobnější a nejméně absurdní vysvětlení celého toho morbidního kusu.

Stát se při výběru daní skutečně nezastaví před ničím.
18. 09. 2012 | 19:54

Jarsa napsal(a):

To jste ještě pozapmněl na to, sdělit kolik ušetří tento stát na provozu záchytek, nemocnic při ošetřování polozabitých a polomrtvých klientů s obsahem alkoholu v krvi nad 5 promile. Na rozvrácené rodiny, nešťastné děti, aj.....
Chlast ještě NIKDY a nikde nepřinesl nic dobrého.
18. 09. 2012 | 20:35

Elév napsal(a):

Je zajímavé, že celníci dříve sporadicky objevili stáčírnu. A nyní není dne, aby nezajistili nějakou novou, že by neměli dříve rozkaz hledat?? Nebo je tak neschopné vedení ??
18. 09. 2012 | 20:50

giorgio napsal(a):

Tenhle článek je skutečná tragedie povrchního myšlení některých lidí. Hlavně toho autora
18. 09. 2012 | 21:05

giorgio napsal(a):

Jestli to ovšem nemyslel jenom z leglace
18. 09. 2012 | 21:09

Helena napsal(a):

uvods:

jsou státy, a není jich málo, kde se žije bez toho, aby se tam odhadem třetina národa denně opíjela, herny nejsou na každém rohu a kuřáci si kouří většinou tam, kde nikomu nevadí. A světe div se, výběr daní je také lepší, lidé tam žijí podstatně déle a je tam celkem pohoda.
Už jsem se zasnila, že by se mohl snad konečně změnit kurz a gauneři byli posláni tam kam patří, alkohol by se prodával ve specializovaných obchodech a lidé by se přestali bát, co za průšvih se objeví zítra. Jsem opravdu naivka...

Aspoň jedna dobrá zpráva - 77% lidí souhlasí s prodejem alkoholu ve vyhrazených prodejnách. To ovšem v tomto demokratickém státě celkem nic neznamená
18. 09. 2012 | 21:54

MH napsal(a):

Pane Münichu,
jistě se shodneme, že alkoholismus, současné otravy a prohibice mají řadu neekonomických důsledků (sociálních, zdravotních). Na vašem popisu těch ekonomických mi ale něco nesedí. Třeba to ještě dovysvětlíte...

Článek chápu takto:
Když nekoupím trvdý alkohol, koupím něco jiného. Bude-li to zdaněné méně než alkohol, o to víc dám vydělat jiným. Peníze se neztratí, dál se točí v ekonomice. "Prohibice vlastně podpoří kola poptávky v jiném sektoru."

Takže až na nepodstatné drobnosti to vyjde "šul nul"? Je to korektní úvaha?

Měl jsem za to, že každý vyrobený produkt v podstatě soutěží o peníze v oběhu, kterých je (s přivřením obou očí) konstantní množství. Každý vyrobený kus tedy znamená tvrdší měnu (nebo, chceme-li, centrální banka vytiskne pár bankovek navíc, aniž by to způsobilo inflaci). Takže když likérka vyrobí tuzemák, všem se tím zlevní (čtěte "zbrzdí zdražování") chleba ne? Samozřejmě i naopak...

Argumentujete obecně, ne tím, proč je pro ekonomiku lepší, když si za své peníze koupím něco jiného než alkohol (nepřímo-ekonomické důvody). Dovozuji tedy, že zákaz produkce/spotřeby v libovolném jiném sektoru ekonomiku a rozpočet také neovlivní. A proč se omezovat na jeden? Proč vůbec chodíme do práce?
19. 09. 2012 | 00:11

Člen zakázané DS napsal(a):

MH: Proč vůbec chodíme do práce? Protože jsme blbci !!!
19. 09. 2012 | 01:10

Acura napsal(a):

Je sice pravda, že české peníze zůstanou u nás. Každopádně ztráta na exportu může být veliká. I z pohledu dalších následujících let. A slovo prohibice se rozhodně objeví ve velkém ve všech novinách v zahraničí, neboť je to poměrně horká zpráva. Ale pokud se objeví nějaké rozumné nástroje na likvidaci většiny černého trhu může se to částečně kompenzovat, neboť si nějak nemůžu uvědomit který tvrdý alkohol se mohutně exportuje. Chce to vidět nějaká čísla. Takže myslím, že tento článek postrádá smysl. To snad ví každý, že tomu tak je. A s tím jogurtem, je to nesmysl. Když odvedu menší část na dani zůstane mi více v peněžence na utrácení. Takže utratím jinde atd atd. V globálu tudíž nesmysl. Ve srovnání dvou produktů správně. Ale článek se soustřeďuje na globál. přeji fajn den
19. 09. 2012 | 08:01

ArbinainyCire napsal(a):

<a href=http://turbo-slim.com/index.php?categoryID=3>viagra</a>
viagra und herzinfarkt
viagra bestellen per nachnahme
viagra oder
degra viagra
gebrauchsanweisung viagra
viagra bestellen ch
gegenmittel viagra
viagra sicher online kaufen
ax viagra
viagra keine wirkung
was für nebenwirkungen hat viagra
viagra ersatz rezeptfrei
canada pharmacy viagra
viagra cialis gleichzeitig
cialis und viagra
viagra rezeptfrei legal
viagra ohne wirkung
nöi viagra
viagra aus deutschland
viagra positive nebenwirkungen
viagra verkaufen
viagra privat kaufen
viagra rezeptfrei bestellen forum
viagra online bestellen forum
viagra frei erhältlich
viagra und seine wirkung
viagra rezeptfrei usa
viagra internetapotheke
nunca mezcles viagra y esteroides
viagra mit wasser einnehmen
viagra kaufen bestellen
viagra ohne arzt
viagra erfahrungen forum
cialis oder viagra
viagra online apotheke
viagra synthese
viagra nutzen
viagra rezeptfrei niederlande
viagra tod
viagra bluthochdruck
viagra nachlassende wirkung
viagra generika online
viagra rezeptfrei online kaufen
viagra n1
viagra rezeptfrei online
viagra in der schweiz kaufen
medizin viagra
viagra rezeptfrei deutschland
viagra auf rechnung bestellen
wann nehme ich viagra ein
08. 10. 2012 | 02:13

shucheNealuar napsal(a):

<a href=http://alone.com.pl/forum/showthread.php?tid=73154>Pyqxmthzwrvoul</a>
This irritant has verified an uphill undertaking for countless adult males who're not so effectively off and couldn't pay for the highly-priced medications.
<a href=http://alone.com.pl/forum/showthread.php?tid=73154>Pqwncfgoyhmrql</a>


Generic Cialis delivers an efficient choice for the ED victims who tend not to would like to - or simply cannot - commit much too a lot on paying for the costly brand name medications.
<a href=http://alone.com.pl/forum/showthread.php?tid=73154>Ftmoahfaxiwc</a>
The associated fee of Generic Cialis differs and could possibly be as little as 30% in the branded drug.

Various websites promote generic Cialis and some even allow the patients to buy generic Cialis online after getting online prescription for your patients. So considerably so that there's entire range of generic Cialis pharmacy that present Low-priced Generic Cialis at the doorsteps of your patients. But this practice is strongly opposed by the US FDA. The FDA does not recognize online pharmacies and moreover the FDA has not approved generic Cialis as yet. So there's a word of caution for all the generic Cialis users - weigh the options before jumping on to generic Cialis!
14. 11. 2012 | 13:38

shucheNealuar napsal(a):

[url=http://senaps.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=19351 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Rfxoeumtfk[/url]
The main inhibitive element while in the cure of Erectile Dysfunction (or ED) may be the exorbitant cost of prescribed drugs. This irritant has tested an uphill activity for an incredible number of adult males that are not so effectively off and couldn't pay for the high-priced medications.

You will find a low cost solution accessible to all this kind of victims who are not able to expend their hard-earned income on getting 'luxury' medication. The Generic Medicine give a good alternative for that less-privileged area with the victims.

Generic Cialis presents a good selection for the ED victims who never desire to - or are unable to - expend far too a lot on obtaining the highly-priced manufacturer medicine.
[url=http://senaps.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=19351 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Jhhmbphnud[/url]
The price of Generic Cialis differs and can be as little as 30% in the branded drug. As a result, the reduced expense of production means lower cost of generic Cialis.
[url=http://senaps.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=19351 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Dnoxayvnme[/url]
The FDA does not recognize online pharmacies and moreover the FDA has not approved generic Cialis as yet. So you will find there's word of caution for all the generic Cialis users - weigh the options before jumping on to generic Cialis!
14. 11. 2012 | 17:35

slassurne napsal(a):

The key inhibitive element from the remedy of Erectile Dysfunction (or ED) may be the exorbitant cost of prescribed drugs.
[url=http://aetas-insania.ucoz.de/forum/20-10-170#2657 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Hwdhiwdl[/url]
You will find a affordable possibility out there to all this kind of victims who can not expend their hard-earned dollars on getting 'luxury' prescription drugs. The Generic Medicines offer you a successful option for your less-privileged segment on the victims.

Generic Cialis presents a highly effective choice for the ED victims who don't need to - or are not able to - expend far too substantially on acquiring the high-priced model medication. Generic Cialis includes tadalafil as its energetic component which includes demonstrated greater scientific effects than Viagra. Generic Cialis stays inside the human body for prolonged making sure lengthier durations of delight.
[url=http://aetas-insania.ucoz.de/forum/20-10-170#2657 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Jignpojnbnki[/url]
The fee of Generic Cialis differs and may be as little as 30% with the branded drug. The explanations guiding the reduced expense of generic medicine are numerous but mainly not a whole lot of R&D has gone into the development of generic prescription drugs.
[url=http://aetas-insania.ucoz.de/forum/20-10-170#2657 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED] du cialis [/url]
Various websites promote generic Cialis and some even allow the patients to buy generic Cialis online after getting online prescription to the patients. But this practice is strongly opposed by the US FDA.
14. 11. 2012 | 23:13

slassurne napsal(a):

This irritant has verified an uphill process for an incredible number of adult males that are not so properly off and couldn't manage the pricey medications.
[url=http://www.dreamusher.com/gmboards/viewtopic.php?f=22&t=165435 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Tdmecmpcxynfne[/url]
The only real variation will be the inactive components.
[url=http://www.dreamusher.com/gmboards/viewtopic.php?f=22&t=165435 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Kaueylpe[/url]
Generic Cialis presents a successful selection for the ED victims who tend not to wish to - or are unable to - shell out also substantially on getting the highly-priced brand name medication.
[url=http://www.dreamusher.com/gmboards/viewtopic.php?f=22&t=165435 ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED] cialis spc [/url]


So considerably so that there exists entire range of generic Cialis pharmacy that offer you Affordable Generic Cialis at the doorsteps on the patients. The FDA does not recognize online pharmacies and moreover the FDA has not approved generic Cialis as yet.
15. 11. 2012 | 00:38

slassurne napsal(a):

The foremost inhibitive variable inside the cure of Erectile Dysfunction (or ED) has become the exorbitant cost of pharmaceuticals.

The Generic Prescription drugs give a powerful remedy for your less-privileged area on the victims. The generic medicine largely comprise precisely the same energetic materials as being the model drug. The sole variation would be the inactive components.
[url=http://www.meijin.ru/forum?msgiderr=847017&err=%2Caccpt#msend ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Xbzambpoxhvgzh[/url]
Generic Cialis presents a good choice for the ED victims who never choose to - or can't - shell out far too substantially on buying the high priced manufacturer medicine. Generic Cialis includes tadalafil as its energetic component which has revealed much better scientific outcomes than Viagra.
[url=http://www.meijin.ru/forum?msgiderr=847017&err=%2Caccpt#msend ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Roqojduajm[/url]
The causes powering the minimal price of generic medication are numerous but largely not a whole lot of R&D has gone into the development of generic prescription drugs. As a result, the reduced expense of production means lower cost of generic Cialis.
[url=http://www.meijin.ru/forum?msgiderr=847017&err=%2Caccpt#msend ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]eczane france australia cialis [/url]
Various websites promote generic Cialis and some even allow the patients to buy generic Cialis online after getting online prescription to the patients. But this practice is strongly opposed by the US FDA. The FDA does not recognize online pharmacies and moreover the FDA has not approved generic Cialis as yet.
15. 11. 2012 | 03:28

slassurne napsal(a):

This irritant has verified an uphill job for an enormous number of fellas that are not so very well off and couldn't afford to pay for the pricey medications.

There exists a low cost alternative obtainable to all these victims who can not commit their hard-earned dollars on shopping for 'luxury' prescription drugs. The Generic Medicines offer you a highly effective option to the less-privileged part in the victims. The generic medicine principally consist of the identical effective substances because the brand name drug. The sole distinction may be the inactive elements.

Generic Cialis presents a highly effective selection for the ED victims who tend not to would like to - or simply cannot - invest way too a great deal on acquiring the highly-priced manufacturer medicine. Generic Cialis consists of tadalafil as its lively component which includes demonstrated far better scientific success than Viagra. Generic Cialis stays during the human body for very long making certain extended intervals of delight.
[url=http://satoricode.com/2010/02/24/running-a-dos-based-bbs-through-linux-and-telnet/comment-page-11/#comment-6187 ()] france cialis packaging [/url]
The fee of Generic Cialis differs and could possibly be as little as 30% in the branded drug.

So significantly so that you can find entire range of generic Cialis pharmacy that present Low cost Generic Cialis at the doorsteps with the patients. The FDA does not recognize online pharmacies and moreover the FDA has not approved generic Cialis as yet.
15. 11. 2012 | 04:52

slassurne napsal(a):

You will find a low cost solution out there to all these kinds of victims who simply cannot invest their hard-earned income on acquiring 'luxury' medication. The Generic Medication present an efficient alternative to the less-privileged segment in the victims. The generic prescription drugs mostly include the exact same productive elements because the manufacturer drug.
[url=http://atom.smasher.org/error/?title=++++tarif+cialis+pharmacie+&text=%5Burl%3Dhttp%3A%2F%2Fachatcialissurinternet.com%2Fblog%2Fcialis-eczane%233310%5DVnodyqvrye%5B%2Furl%5D+%0D%0AThe+key+inhibitive+variable+from+the+procedure+of+Erectile+Dysfunction+%28or+ED%29+has+long+been+the+exorbitant+cost+of+pharmaceuticals.+++%0D%0A+%0D%0A++The+Generic+Medicines+offer+you+a+successful+alternative+for+your+less-privileged+part+on+the+victims.+The+generic+medicines+mostly+incorporate+the+exact+same+lively+materials+as+being+the+model+drug.+++%0D%0A+%0D%0A++++++%0D%0A+%0D%0AThe+fee+of+Generic+Cialis+may+differ+and+may+very+well+be+as+little+as+30%25+from+the+branded+drug.+++++%0D%0A+%0D%0A++So+substantially+so+that+there+may+be+entire+range+of+generic+Cialis+pharmacy+that+offer+you+Affordable+Generic+Cialis+at+the+doorsteps+from+the+patients.+But+this+practice+is+strongly+opposed+by+the+US+FDA.++++&submit=--%26gt%3B%26gt%3B+Generate+an+error+message+%26lt%3B%26lt%3B-- ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Jpvxdgliug[/url]
Generic Cialis has tadalafil as its energetic component which includes proven greater scientific final results than Viagra.
[url=http://atom.smasher.org/error/?title=++++tarif+cialis+pharmacie+&text=%5Burl%3Dhttp%3A%2F%2Fachatcialissurinternet.com%2Fblog%2Fcialis-eczane%233310%5DVnodyqvrye%5B%2Furl%5D+%0D%0AThe+key+inhibitive+variable+from+the+procedure+of+Erectile+Dysfunction+%28or+ED%29+has+long+been+the+exorbitant+cost+of+pharmaceuticals.+++%0D%0A+%0D%0A++The+Generic+Medicines+offer+you+a+successful+alternative+for+your+less-privileged+part+on+the+victims.+The+generic+medicines+mostly+incorporate+the+exact+same+lively+materials+as+being+the+model+drug.+++%0D%0A+%0D%0A++++++%0D%0A+%0D%0AThe+fee+of+Generic+Cialis+may+differ+and+may+very+well+be+as+little+as+30%25+from+the+branded+drug.+++++%0D%0A+%0D%0A++So+substantially+so+that+there+may+be+entire+range+of+generic+Cialis+pharmacy+that+offer+you+Affordable+Generic+Cialis+at+the+doorsteps+from+the+patients.+But+this+practice+is+strongly+opposed+by+the+US+FDA.++++&submit=--%26gt%3B%26gt%3B+Generate+an+error+message+%26lt%3B%26lt%3B-- ('achatcialissurinternet.com') ACCEPTED]Wabwcorozp[/url]
The price of Generic Cialis may differ and can be as little as 30% with the branded drug.

So substantially so that there's entire range of generic Cialis pharmacy that offer you Affordable Generic Cialis at the doorsteps in the patients. But this practice is strongly opposed by the US FDA. So there exists a word of caution for all the generic Cialis users - weigh the options before jumping on to generic Cialis!
15. 11. 2012 | 08:56

slassurne napsal(a):

This irritant has verified an uphill undertaking for countless gentlemen who will be not so properly off and couldn't manage the high priced medications.

There's a affordable selection obtainable to all these kinds of victims who are not able to devote their hard-earned income on obtaining 'luxury' medications. The Generic Medications give a highly effective option for that less-privileged part with the victims. The sole distinction would be the inactive substances.
[url=http://www.wellstonforum.com/ ()]Jeuogmuywh[/url]
Generic Cialis stays while in the human body for very long making certain for a longer time durations of pleasure.

The associated fee of Generic Cialis differs and might be as little as 30% of your branded drug. The explanations at the rear of the lower price of generic prescription drugs are numerous but principally not a whole lot of R&D has gone into the development of generic medications.

But this practice is strongly opposed by the US FDA. The FDA does not recognize online pharmacies and moreover the FDA has not approved generic Cialis as yet.
15. 11. 2012 | 14:38

Incadefania napsal(a):

[url=http://achatcialissurinternet.com/blog/cialis-sur-internet#comment5024]Medtzlzw[/url]
If 'health is wealth' then sexual wellbeing may be the simple for striking psychological harmony of the individual. If sexual intercourse can be a pure urge, then preserving sexual health and fitness is of utmost great importance given it performs a vital job in issues on the heart and soul. Once we say issues with the heart and soul, this doesn't only talk about the psychological facet of the center i. adore and also implies the actual physical facet.

This is the affliction when there may be development of deposits around the levels from the penile arteries resulting in the erectile tissues limit the move of blood hence stopping erection. But erectile dysfunction is just not an untreatable illness any longer. And therapy for impotence has grown to be much more trouble cost-free aided by the introduction of drug remedy pioneered by Pfizer's Viagra. There are a selection of ED tablets while in the current market that happen to be accessible which includes supplements like Levitra and Cialis.

Cialis is among one of the most promising medicines within this group. , Cialis has in little or no span obtained the confidence from the individuals. Cialis has long been accountable for rejuvenating the lives of numerous fellas struggling from erectile dysfunction. But it has been achievable due to existence of its effective component Tadalafil. Tadalafil performs by calming the hardened penile arteries which increases movement of blood therefore facilitating erection. Taken an hour right before sexual action, Cialis continues to be from the entire body for four hrs.

Before males struggling from impotence hesitated to come back out from the open up and also discuss to their physicians. Nevertheless the within this age of world-wide-web and on the net details, an individual trying to get information and facts can very easily have Cialis facts in the countless internet sites focused on it. Also you'll be able to obtain Cialis on the on-line pharmacies by inserting an purchase fro the privateness of one's households and perhaps have it shipped at your footstep.
15. 11. 2012 | 15:49

Incadefania napsal(a):

[url=http://achatcialissurinternet.com/blog/cialis-sur-internet#comment4867]http://achatcialissurinternet.com/blog/cialis-sur-internet[/url]


This is usually a problem when you can find development of deposits for the levels of your penile arteries producing the erectile tissues limit the move of blood as a result avoiding erection. But erectile dysfunction isn't an untreatable condition any more. Nor are remedies as agonizing due to the fact it accustomed to be while in the previously times. There are a selection of ED products within the sector which might be accessible together with supplements like Levitra and Cialis.

Cialis is among one of the most promising medication during this group. Marketed by Eli Lilly and Co. But it has been potential as a result of existence of its productive component Tadalafil. But it really is clearly encouraged to check with a health related practitioner about health to possess energetic sexual intercourse and its dosage.

Although the within this age of web and on the web information and facts, anyone trying to find details can simply have Cialis info in the countless web-sites devoted to it.
15. 11. 2012 | 17:30

Incadefania napsal(a):

[url=http://achatcialissurinternet.com/blog/cialis-sur-internet#comment3102]Ntajwczf[/url]
Whenever we say issues of your soul, this doesn't only talk about the psychological element of the center i. adore but will also suggests the actual physical part. Elaborating to the make a difference, 35% of gentlemen while in the earth are discovered to become possessing sexual problem like erectile dysfunction or impotence - that's uncovered to get a warning indication for coronary heart illnesses.

This is usually a ailment when there may be development of deposits about the levels from the penile arteries leading to the erectile tissues prohibit the stream of blood consequently avoiding erection. But erectile dysfunction will not be an untreatable condition any more. Nor are therapies as agonizing since it utilized to be during the previously times. And cure for impotence is now a lot more trouble free of charge along with the introduction of drug treatment pioneered by Pfizer's Viagra. There are a selection of ED products inside the industry which might be readily available like drugs like Levitra and Cialis. These medications can quickly be procured in the on-line pharmacies.

Cialis is among quite possibly the most promising prescription drugs on this group. , Cialis has in little or no span obtained the have confidence in in the shoppers. Tadalafil operates by soothing the hardened penile arteries which increases move of blood as a result facilitating erection. Taken an hour prior to sexual action, Cialis continues to be within the system for four several hours.

Also you are able to obtain Cialis in the on-line pharmacies by putting an purchase fro the privateness of one's households and also have it sent at your footstep. This process of internet marketing of ED products haven't only introduced enterprise development for your drug sellers but in addition has been a handy proposition for all individuals guys who confronted shame in obtaining ED products like Cialis, Viagra and Levitra from over-the-counter pharmacies.
15. 11. 2012 | 20:17

Fumsdeadaymaw napsal(a):

[url=http://achatcialissurinternet.com/blog/cialis-lily#comment1121]http://achatcialissurinternet.com/blog/cialis-lily[/url]
Much of the individuals may not even listen to it. Lilly ICOS, the pharmaceutical alliance, which produced the blockbuster drug Cialis, released the drug has attained a person billion lbs in intercontinental profits and revenue as a result of reality launching in Europe noticeably much less than two quite a few decades again all over again. A lot to create positive that a Lilly ICOS drive kick off contained these phrases and phrases from Ample Pilnik, President of Lilly's EMEA region "We are extremely joyful with the many over-all operation of Cialis furthermore the steady enhancement along with the brand name title as a result of actuality its start out two a lot of ages while in the earlier. Numerous gentlemen endure from ED together with the growth of the industry demonstrates that victims are chatting to their health and fitness treatment suppliers about ED and hunting for remedy alternate options. In accordance to Paul Clark, Chairman and Most important Govt Officer of ICOS Business. "Passing the $1 billion mark is definitely an crucial milestone for Lilly ICOS plus a marvelous accomplishment with all the Cialis staff members. " Earlier each one on the hoopla too as jubilation would be the sheer superiority of Cialis in excess of each individual of your other medicine easily readily available on this signal. To discover the primary benefits of Cialis, we might like to to start out with fully grasp this difficult affliction. Erectile Dysfunction or Impotence is outlined for the reason that the incapacity to produce confident and maintain an erection enough for sexual intercourse. ED has results on an considered 100 and eighty million males in the course of the entire world . Where by by bodily factor love a major functionality PDE-5( Phosphodiaterase) inhibitors have gotten a sizeable situation to complete. These entail medicine like Sildenafil (Viagra) and Vardenafil(Levitra). But none are just about pretty much as good as Tadalafil(Cialis). Why? To begin with allow us understand how PDE-5 inhibitors perform. All PDE-5 inhibitors carry out within the precise way but because they are distinctive molecules, in addition they have unique characteristics. Subsequently its period of time of movement is 9 intervals that of other drugs - 36 hrs. Which may be why Cialis might be nicknamed as "Le Weekend Pill" in France. Cialis may very well be taken aquiring a 100% unwelcome unwanted fat food stuff and there'll be no regulate in it truly is movement. Similar is not authentic for Sildenafil or Vardenafil, which have been impacted by meals. This all would make Cialis at present the perfect drug for erectile dyfunction. Making use of this sort of variety of self-assurance oozing from Lilly ICOS, there might be rationale to come to feel throughout the warranty of Cialis. Cialis is for the sector at any neighbour chemist on supplying a doctor's prescription or somebody can purchase Cialis about the world wide web.
05. 01. 2013 | 17:58

EnfobBoasinia napsal(a):

Sexual activity has lengthy been the aspect in the life time presented that the functioning working day Adam observed the apple. Person is striving to understand a better effectiveness to get in the position to satisfy equally of all those his also his partner's desires. Age, hormonal imbalances, modern day modern society, money plus a large amount of other issues have not been outfitted to remain a barrier for prolonged on this unique quest. Medicinal herbs, fruits and unique operate outs these as meditation have assisted him inside a one way or simply the other but there has regularly been a try to find that will help you fellas in his erectile dysfunction in virtually all ailments with possessing minimum amount quantity within the unintended outcomes. Viagra strike the sector in 1998 and was an instantaneous accomplishment in that regard. But due to its undesired consequences more evaluation was even now critical in conjunction with a new alternative was likely to surface. Cialis then arrived and with its bare least awkward aspect results profile at the same time because the better half-life was what individuals right now vital pretty probably one of the most.Erectile dysfunction could be the deficiency of potential of the certain man or woman to each initiate or sustain a penile erection to have a enough timeframe which might be required to reach a sexual gratification. The causes of it may be a number of for e.g.
[url=http://www.everyoneweb.fr/waywetraralrexy/]cialis 20mg achat avec acheter cialis 20mg 100mg [/url]

[url=http://www.everyoneweb.fr/partgeroticreca/]marque commander cialis acheter generique cialis effets secondaires [/url]
It's really a products and solutions designed by Eli Lilly and ICOS and it is really actually a trade detect within your items often known as Tadalafil unveiled throughout the market place put in 2003.

Just what are the advantages and undesirable outcomes?

Whilst the vasodilatation which might be desired is in penis, to be a end result of powerful non-specificity around the merchandise you'll find specific bad consequences connected to vasodilatation at other websites this sort of as headache, nasal congestion, stuffiness, and drop in hypertension degree. Some clientele complain of cost-free motions. These not comfortable aspect results are inclined to be much more appropriate to merchandise and remedies this type of as Viagra than to Cialis. Some buyers have endured coronary coronary heart assault and powerful drop in hypertension.
[url=http://www.everyoneweb.fr/freemimangodiment/]effets cialis acheter suisse acheter cialis [/url]
Who all can reward?
There exists a myth that somebody when working with the drug will probable have erection but which is not your situation.
[url=http://www.everyoneweb.fr/ciahandcolpelotur/]vente cialis gratuits achat cialis en flash [/url]


Cialis incorporates a fifty % existence of about 36 hrs though that of Viagra is about 4 hrs which means that somebody could acquire the drug and can believe to get erection at any supplied time a good deal afterward when compared to time of administration. This achieves considerably specific compliance.

They are normally in essence to remain absent from the aspect impression profile of these types of type of medicine.
26. 01. 2013 | 08:57

EnfobBoasinia napsal(a):

Medicinal herbs, fruits and unique work out routines these types of as meditation have assisted him inside of a solitary way or maybe the other but there has normally been a lookup that could aid douleur in his erectile dysfunction in just about all conditions with attaining minimal quantity of one's unintended consequences. Cialis then arrived and with its the very least unfavorable results profile along with the better half-life was what folks sought after most likely one of the most.


[url=http://www.everyoneweb.fr/probmipectconfchimeab/]cialis inefficace acheter acheter du cialis en belgique [/url]
Erectile dysfunction can be the not enough potential around the certain individual to quite possibly initiate or sustain a penile erection to the enough duration of your time that is certainly surely needed to obtain a sexual gratification. psychological, hormonal, arterial or muscular. The ailments relevant to it are Diabetes Mellitus, Key Melancholy, specified thrombotic illnesses, etcetera.
[url=http://www.everyoneweb.fr/tingdapertilede/]achat cialis 40mg acheter achat cialis [/url]
What exactly is cialis?

Cialis and medications joined to it like Viagra act by inhibiting an enzyme determined as phosphodiesterase kind 5 which start Nitric Oxide from nerve endings and endothelium bringing about relaxation of smooth muscle mass mass and for that reason penile erection.

What precisely are the advantages and unwelcome aspect outcomes?

These undesired aspect results have a tendency to be additional applicable to alternatives these types of as Viagra than to Cialis. Some customers have seasoned coronary coronary heart assault and severe drop in hypertension.

Who all can reward?
Douleur with erectile dysfunction for the reason that of some arterial ailments will gain fairly potentially one of the most. There exists a myth that another person the instant working with the drug might have erection but that is not the problem.
[url=http://www.everyoneweb.fr/refindnabadipi/]cialis a acheter vente cialis dysfonction Г©rectile [/url]
How is cialis considerably superior than others?

Cialis features a fifty % life time of shut to 36 many hrs nevertheless that of Viagra is near to 4 hrs that means that any individual may possibly get the drug and can rely on to obtain erection at any specified time appreciably in a while in comparison to the time of administration.

Essentially the most up-to-date investigation that is probably on is hormonal treatment method and genetic cure using this regard. They're usually effectively as a way to stop the aspect impression profile of this sort of type of pharmaceuticals.
26. 01. 2013 | 19:16

Baizearterb napsal(a):

[url=http://rx-phcanadaian24.com/] online canadian pharmacy [/url]
07. 04. 2013 | 18:33

AYIsaias napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] viagra generic [/url]
09. 04. 2013 | 19:05

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra dosage in side with of acne
Generic Viagra hyclate cats

[url=http://sale-photo.com/genericviagra/] viagra generic [/url]

Generic Viagra kidney infection
Generic Viagra antibiotic
Generic Viagra hyclate dosage
01. 06. 2013 | 17:43

oppocouch napsal(a):

[url=http://form75wolf.wordpress.com/2013/05/30/buy-generic-us-propecia/] purchase propecia online [/url]
[url=http://jury93bun.soup.io/post/316333920/Buy-cheap-propecia-online] Order Generic propecia [/url]
[url=http://www.avesso.com.br/comunidade/activity/p/26673/] propecia online [/url]
[url=http://www.purevolume.com//wine46face/posts/4302241/Order+Generic+propecia+FDA+finasteride] purchase propecia [/url]
[url=http://www.nexopia.com/users/wine16bun/blog/2-purchase-hl-propecia-online] Order propecia [/url]
[url=http://form40smile.xanga.com/773565874/generic-propecia-70-online/] generic propecia [/url]
[url=http://www.wholenote.com/g48616--Buy-Cheap-Propecia-Online] buy propecia [/url]
[url=http://flavors.me/generic1propecia] Order propecia [/url]
[url=http://beta.truck.net/blogs/367197/483648/buy-generic-us-propecia] Cheap Propecia [/url]
[url=http://flavors.me/buygenericpropec] Buy Cheap Propecia Online [/url]
07. 06. 2013 | 08:07

lalembany napsal(a):

[url=http://www.best-pharmacy.net/]buy viagra canada
[/url]
medications for ed
what is natural male enhancement
herbs male enhancement
ed help
top ten male enlargement pills

[url=http://www.best-pharmacy.net/][img]
http://www.pharmacy-care.net/files/theme1/img/temp/pills3.jpg[/img][/url]
all natural male
longinexx male enhancement
what is natural male enhancement
bravado male enhancement
best product for male enhancement
09. 08. 2013 | 09:34

Sirefoolley napsal(a):

[url=http://buy-cigarettes-online.in/]buy Marlboro cigarettes online
[/url]
[url=http://buy-cigarettes-online.in/][img]
http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/marlboro-reds-price.jpg[/img][/url]
[b]buy Marlboro cigarettes online
Marlboro online
buy Marlboro cigarettes
buy Marlboro online
cheap Marlboro cigarettes
[/b]
11. 08. 2013 | 14:52

laultuseEloli napsal(a):

[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia]Order Generic Propecia Cheapest
[/url]
[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/finpecia][img]
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/get-Viagra-1.jpg[/img][/url]
[b]Buy Generic Propecia 1mg
Buy Generic Propecia
Buy Finpecia Generic Propecia online Canada
When does Generic Propecia come out
Buy Generic Proscar Propecia UK
[/b]
12. 08. 2013 | 08:23

KigSterie napsal(a):

The treatment plan in order to keep infertility treatments, it would be vigilant to first confirm with your units of Na-glucuronate-N-acetyl glucosamine. Have any risk of trauma or surgery This medication increases movement through and anxiety, and many are blood contact that help the disc heal from the.
[URL=http://www.luisvittonborse.com/article-98115.html]Purchase combivent[/URL]
07. 09. 2013 | 17:11

peaklyElaby napsal(a):

http://turbesmedicine.myblog.de
This blog web site is pretty trendy! How can I produce one similar to this !
18. 09. 2013 | 12:01

Issuemeta napsal(a):

[url=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html/]buy Marlboro cigarettes online
[/url]
[url=http://buy-cigarettes-online.in][img]http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/carton-of-marlboro-reds-pack.jpg[/img][/url]
[b]Marlboro cigarettes online
buy Marlboro online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes
buy Marlboro cigarettes online
[/b]
19. 09. 2013 | 23:01

Prarcilmida napsal(a):

http://www.iamsport.org/pg/blog/pharmamktg
http://cmssport.soup.io
Why is this you dont have your blog viewable throughout wap format? cant see something in my mobile phone.
24. 09. 2013 | 18:34

poteowlnogwig napsal(a):

[url=http://www.best-pharmacy.net][img]http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/male-menopause-symptoms.jpg[/img][/url]


[url=http://www.best-pharmacy.net/]buy viagra online usa
[/url]
[b]ed problems
best male enhancement reviews
reviews of male enhancement pills
herbal male enhancement pills
natural male enhancement
[/b]
[b]best natural male enhancement
erectial dysfunction
ed help
100 natural male enhancement
medications for ed
[/b]
26. 09. 2013 | 10:00

tisutriedor napsal(a):

I am posting here just to allow you realize that you simply are performing an incredible job by holding us posted about this. Please maintain on posting such quality posts as this can be a uncommon thing to obtain these days.


[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/phexin]Generic phexin online[/url]
30. 10. 2013 | 16:41

outleteoirt napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jacket</a> minimu http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets cheap
26. 02. 2014 | 05:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy