Strategická řešení namísto osobních zájmů a krátkozrakosti

20. 02. 2011 | 17:59
Přečteno 7604 krát
Politika je v mnoha zemích jako nafukovací balón. Kde se náležitě přitlačí, tam se ohne. Neurčuje ji ani vize, ani střednědobé cíle ani fakta a analýza skutečných kořenů existujících problémů.

Výsledkem toho je, že problémy narostou do takových rozměrů, kdy nezbývá, než se zase ohnout pod tlakem. Posledním velkým příkladem ze světa byl hrozící hormadný krach finančnch institucí. U nás to byl tlak ze strany nemocničních lékařů ve veřejném sektoru. Na rozdíl od mezinárodních finančních institucí byli lékaři v českém veřejném sektoru spíše oběťmi než spoluviníky rostoucích problémů. Oba příklady ale mají společné to, že se problémy po mnoha letech politické nečinnosti a krátkozraké vypočítavosti vyhrotily do situace, kdy na strategická řešení nebyl ani čas ani politická vůle.

Otázkou je, jakým způsobem podřídit politikaření dlouhodobému veřejnému zájmu. Jakým způsobem přimět politiky, aby se snažili řešit a odvracet problémy systémově a způsobem, který je v dlouhodobém zájmu občanů?

Ke světové finanční krizi ani k akci českých nemocničních lékařů nemuselo dojít, kdyby politikům nevyhovovala cesta nejmenšího odporu a osobního prospěchu. Politikům v USA se dlouhá léta hodilo úzké propojení s finančním světem bez osobní zodpovědnosti za související rizika a jejich dopad. Našim politikům se dlouhá léta hodilo, že mohou omezovat výdaje na zdravotnictví téměř výlučně na úkor podmínek lékařů zaměstnaných ve veřejném sektoru.

Slabým místem ale není pouze nedostatek zodpovědnosti a v podstatě beztrestnost politiků. Revoluce jsou důkazem, že neřešené problémy se mohou někdy politikům vymstít. Balón praskne. Současné revoluce v arabském světě dokazují, že i dlouho tolerovaný problém korupce může po letech ignorování narůst do proporcí, které vyburcují občany k neudržitelnému protestu. Někdy politici prostě nejsou schopni včas odhalit nebezpečí některých problémů.

Je proto v zájmu občanů i politiků, aby se média i nestranní odborníci věnovali odhalování a rozboru skutečných kořenů existujících problémů a jejich řešení pro budoucnost. Je v našem zájmu, domáhat a účastnit se věcné analýzy a politické debaty. Hlasujeme svou peněženkou a preferencemi pro média, která se tomuto snaží přispět? Nebo propadáme cynismu, apatii a pocitu bezmocnosti, které se nám v budoucnosti nejspíš vymstí tím, že politika bude i nadále sledovat krátkodobé zájmy, které zadělají na další problémy a krize? Aby jakákoliv vláda jednala v zájmu občanů, musí tito žádat více než jen chléb a hry.Dodatek: Čínská komunistická strana úzce spolupracuje s nejlepšími světovými ekonomy, politology a dějepisci na rozborech klíčových problémů současnosti i minulosti. Analýza příčin úpadku západních mocností posledních 2000 let, od starého Říma až po Sovětský svaz, slouží jako poučení, že vláda musí řešit problémy dříve, než se vyhrotí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Technik napsal(a):

"Je v našem zájmu, domáhat a účastnit se věcné analýzy"

S touto snahou je v rozporu oblíbená věta českých politiků:
"Vím, že je to blbě, ale je to podle zákona"
20. 02. 2011 | 18:16

George Soros napsal(a):

Takže je to jednoduché - paní Brixi po socialisticku žádá:

Prověřovat! Prověřovat! Prověřovat!
Nejlépe všechno, aby se něco nestalo.
Pak bude konečně klid na práci a pokoj a vůbec socialismus. Nebo komunismus?

A kdo pak bude paní Brixi kontrolovat prověřovatele? No další skupiny kontrolní!

A kdo ty všechny úředníky zaplatí? Daňový poplatník zaplatí přece vše. Anebo se něco zestátní vždyť přece to co je státní je nejstabilnější!

A navíc třešnička k tomu argumentace ČLR. Ano od komunistů se musíme opravdu hodně učit.

Že by už paní Brixi vstoupila do ČSSD nebo do KSČ?
20. 02. 2011 | 18:19

Blažena Švandová napsal(a):

Výborný apel, ale komu je adresovaný? Pokud vládě, mohlo to být formou otevřeného dopisu vládě.
20. 02. 2011 | 18:21

Gerd napsal(a):

Pní Brixi,
pokud jste měla na mysli i české vlády, asi nás zklamou. To od nich očekáváme velmi velmi mnoho. Nejsme si jist, zda kvalita českých vlád odpovídá současným problémům.
Čínská vláda v podtstatě zjistila totéž, co už v 16. století napsal Niccolo Machiavelli. "Souchotiny je v počátku obtížné poznat, ale snadné léčit. Později je už snadné souchotiny poznat, ale obtížné léčit."
Dobré na tom je, že s tradicí západní kultury to není tak hrozné, když se Číňané hrdí na svou tisíciletou kulturní historii stále mohou od západní kultury poučit.
My bychom se naopak mohli poučit z Číny, jak se vypořádat s korupcí. Dosud nejlepší léčba korupce byla olovem a zabavením majetku rodiny zkorumpovaného politika. Což v demokratických režimech provést nejde, tak se korupce ani do budoucna nezbavíme úplně.
Pro dobrý život v ČR by postačilo, kdyby korupce poklesla na úroveň odpovídající zakládajícím zemím EU.
Pěkný večer
20. 02. 2011 | 18:23

Petr z Tábora napsal(a):

Paní Brixi, hezky napsáno. Je ale složité najít lék, aby politik myslel dále než na konec svého volebního období. Lehčí to je ve státech se stabilizovaným politickým systémem. Voliči většinou tleskají radikálním změnám a předchozí vlády upadnou rychle do zapomnění. Jednou z cest je mít nepolitický aparát institucí, počínaje ministerstvy.
Vaše návrhy jsou logické, ale většina voličů - a demokracie je o většině - chce ten chléb a hry. Dnešní doba je složitá, lidé mají spoustu povinností, často nedostatek času a inteligence si udělat jasno v mnoha problémech.
20. 02. 2011 | 18:24

Béda napsal(a):

George Soros,

naopak. Nejstabilnější je všechno na co šáhne pečovatelská neviditelná ruka vás globálních finančních spekulantů (kupř. britská libra), bankéřů (hypotéky, měny) a pod..
20. 02. 2011 | 18:24

MBK napsal(a):

Opravdovým problémem je, že i diskuze pod tímto článkem nejspíš ukáže, že nám prostě chléb a hry stačí.

Váš apel na občanskou zainteresovanost nejspíš u mnoha diskutujících opět vzbudí nevoli -- která se tak nějak správně po našem projeví osobními útoky.

Je jednodušší, zábavnější a pro některé i finančně ziskovější řvát (třeba proti lékařům nabo politické opozici) spíše než se seriózně zabývat podstatou problému.

Cestu k nápravě našeho politického systému bohužel hledá a žádá málokdo. To raději budeme na sebe řvát.
20. 02. 2011 | 18:29

Sladký napsal(a):

Bédo,
na pomatené výkřiky zmanipulovaných fanatiků je asi nejlepší nereagovat.Nejsou schopni racionální diskuse,nejsou schopni akceptovat sebepůsobivější argument.
20. 02. 2011 | 18:32

Tupelo napsal(a):

Pani Brixi: je to podle me zacarovany kruh, ve vetsine pripadu vyjde prevence vzdy levneji a lepe na haseni vzniklych pozaru (po krizi uvazovalo hodne zapadnich zemi o vetsi kontrole financnich trhu, nevite jestli se neco v tomto ohledu deje?). Ale to by se nesmela vetsina politiku chovat ve sve funkci tak, jako by neexistovalo zadne zitra a nesoustredit se na to aby tuto funkci nebralo jako docasnou prilezitost ke zlepseni sve materialni urovne a navazani takovych kontaktu, ktere by jim pomohly v jejch postpolitickem zivotu ;). Moznym resenim by byla treba odvolatelnost politiku (existuje v nejake forme v Kanade a mozna i v Norsku; bohuzel nemam dost informaci). Ale i takova snaha by prqvdepodobne narazila na zed politiku, kteri by (podobne jak treba u jejich byzantskych vyhod imunity) nam tvrdili, proc to neni mozne - kapri si rybnik nevypusti (zas jedna odbocka, kolik z nich vyuziva institut znami jako anonymni akcie - udajne jen spolu s dalsimi dvema staty celeho sveta).
Cesta jak uskutecnit zmeny je opravdu nejasna - historie nas uci ze nic netrva vecne a vypada to, podle toho co pisete, ze Cina ma vetsi touhu poucit se z nasi historie nez my sami.
Preji Vam hezky vecer a diky za zamysleni.
20. 02. 2011 | 18:35

ex-nemo napsal(a):

".....že vláda musí řešit problémy dříve, než se vyhrotí."

především si národ musí umět ustavit a udržet takovou vládu která to chce a dokáže.
Protože parazitizmus je základním a univerzálním zjevem přírody; organismus se mu musí dokázat ubránit, jinak podléhá.
Moudřejší Římané taky věděli, že to celé jde do zániku; jenže lid už byl z rozhodování programově vyřazen a pár intelektuálů nic nezmůže. Viz Boëthius , předmluva k jeho "Filosofii utěšitelce"
Pokud Číňané opravdu poctivě hledají řešení jak zabránit degeneraci a pádu systému, nemůže jim vyjít jiné řešení, než : ZAJISTIT VLÁDU LIDU.Lid jediný si umí vybrat právě ty jedince, kteří to dokážou.
20. 02. 2011 | 18:43

Sladký napsal(a):

I těm nejrozumnějším myšlenkám se až příliš často dostává odpovědi v podobě zuřivého ryku zfanatizovaných hlupáků, kterým vychytralí darebáci namluvili,že patří k (intelektuální) elitě národa.
Věřím,že se nenecháte odradit, paní Brixi.Vaše blogy jsou prostě skvělé, snesou po všech stránkách ta nejpřísnější kriteria.Máte můj hluboký obdiv a uznání.
20. 02. 2011 | 18:49

MirekS napsal(a):

Paní Brixi:

Hezký příspěvek, škoda jen, že pan George Soros překrucuje ve svém komentáři... No tak, snad se Vás pan Warren Buffett zastane... Ano je to o "vyplňování veřejného prostoru" informacemi, založenými na co možná nejpřesnějších faktických údajích. Mimochodem i v průběhu (zvláště závěrečné-vyjednávací fázi) akce "D-O" se jasně ukázalo, jak v ČR takovéto informace stále chybí (kolik lékařů že nám to ve státním zdravotnictví vlastně pracuje(?), vyjasňování si průměrné mzdy - s přesčasovými příplatky, bez nich, atp.). Jsem jenom zvědav, jak po akci "D-O" reforma zdravotnictví usne...
Další obdobné situace se zase dočkáme kolem důchodové reformy....

Gerd:
Od vlády bychom to neměli očekávat (velmi velmi mnoho), měli bychom to po ní chtít (už proto, že jsou nejlepší z nás). Měli bychom to po ní chtít nejen ve volbách, ale v celém volebním období. V tomto smyslu jste "vytáhl" krásný výrok. Je pro tuto společnost škoda, že takto "starou pravdou", historií kolikráte už prověřenou, se tato vláda neřídí (že by proto, že nejsou nejlepší z nás?).
Rád bych se spletl (pro dobro vývoje v ČR v mezinárodním měřítku), ale je to "labutí píseň" politické garnitury vládnoucí zde 20 let. Teď prostě musí přijít nová politická generace...

Zdraví

MirekS
20. 02. 2011 | 18:50

vlk napsal(a):

Paní brixi
budu stručný - paráda!!!
P.S: pokud KS Číny skutečně dělá, co píšete... no pak jen ukazují, že mají za sebou 4 000 let vyspělé kultury..
20. 02. 2011 | 19:10

vlk napsal(a):

George soros
co takhle změnit nick? Na něco víc e odpovídajícího . Navrhuji - kradověrná vuvuzela.
20. 02. 2011 | 19:11

PatientO.T. napsal(a):

Strategická řešení...

Dovolím si citovat z FB V.Moravce:

... Občas mám pocit, že špatně slyším, vidím či jsem málo inteligentní. Například jsem si říkal, že také nerozumím tomu, proč má být ve snížené sazbě DPH chleba (a ne rohlíky), zelenina (a ne ovoce). Odpověď ministra financí Kalouska mně vyrazila dech: "Odpovím Vašim divákům, kteří vám psali, že tomu nerozumí. Poctivě jim chci říct, že já tomu také nerozumím:" Bez komentáře. VM
20. 02. 2011 | 20:06

tata napsal(a):

pane PatientO.T.

a ted važně myslyte že kromě věření a to přimo kolosalní ve svou prozřetelnost se da akceptovat?,ale jak čtu plno lidí ho hlta...spim či bdim asi je to sen a to probuzení bude bolestivé
20. 02. 2011 | 20:23

PatientO.T. napsal(a):

2 tata:

Nepochopím, že někdo mohl (a může) vidět v Kalouskovi spasitele české ekonomiky. Pominu všechny nevyjasněné aféry spojené s tímto pánem a jen se zeptám, proč by hospodářství státu měl napravovat zrovna politik, který je spoluzodpovědný za jeho vývoj v posledním dvacetiletí.
Pro mne je MK v postavení Milouše Jakeše, který po 17 letech normalisace zaplanul pro přestavbu společnosti, přičemž jediným jeho cílem bylo udržet se u moci.
20. 02. 2011 | 20:34

Tenco napsal(a):

Já jsem kdesi viděl takový vtip.
Je na něm Kalousek, jak klečí před hořícím keřem,, má sepnuté ruce jako při modlitbě, kolem hlavy má svatozář /tedy Kalousek má svatozář, aby nedošlo k mýlce :/

No a byl pod tím text zhruba asi takový :

" Rovnou daň zavedeš ve výši 15 %, DPH pak bude 20 %. O ostatní, jako jsou důchodci, samoživitelky, nemocní, invalidi a nezaměstnání - o ty se postarám já. "

:)))
Dobrou noc.
20. 02. 2011 | 20:42

Pozorovatel napsal(a):

Paní Brixi
Není prostor, tak velmi lapidárně. Veškerá osvícenost dnešních panovníků a vlád je pouze dobře fungujícím pudem sebezáchovy a zpětné vazby.
Ten bohužel nefunguje dobře skupinově. Příklad. Jdete sama pralesem, leknete se každého šelestu, oči na stopkách-vyhýbáte se sebemenšímu projevu nebezpečí. Jdete tutéž trasu v početné skupině, nabýváte pocit falešné jistoty-ochrany od ostatních, až šlápnete na hada.
Podobně je tomu v bezbřehé demokracii. Kdyby nás řídil prozíravý monarcha, dávno by pochopil, kde přetáhl tětivu a podle toho se zařídil.
Podobný impuls se ovšem nedostane našemu establishmentu, respektivě jím nebude zavčas vnímán. Jen si vezměte, vždyť v průběhu dlouhodobé privatizace politiky není ani jasné, kdo nás řídí (ač to chceme paradoxně vědet o firmách ucházejících se o státní zakázky).
Vše podtrhuje absence i minimálního penza odpovědnosti. Názorný je třeba příklad ministra české vlády Vondry, který obklopen svou famiglií ztratil pocit odpovědnosti a nic neví o předražených zakázkách. Když neví ani o tom, co se děje okolo něj, jak má vědět, že hněv lidí na ulici již překračuje jakousi pomyslnou mez? Je jasné, že osobní odpovědnost, ručení osobním majetkem apod. jsou jediné nástroje, které dokážou vykompenzovat alespoň zčásti negativa způsobu demokracie, kterého se stáváme oběťmi. Nakonec, tak to chápou i ti Číňané-kde na podobné experimenty jako u nás nebude nikdy místo. Takže nejenom tisíciletá kultura.
20. 02. 2011 | 20:45

Al Jouda napsal(a):

Měl bych jedno strategické řešení pro naše zdravotnictví : Zrušit všechny veřejné zdravotní pojišťovny a nechat platit pojištěnce jejich pojistné přímo příslušným spádovým zdravotnickým zařízením. Pokud by pak někde peníze zbývaly, tak by je MZd solidárně převedlo tam, kde by chyběly. Tato veřejná zdravotní zařízení by léčila občany přesně podle Ústavy ČR zdarma a bez jakýchkoliv poplatků.
Pak ještě odstavit privátní zdravotnická zařízení od cecku veřejného zdravotního fondu. Když se chce někdo léčit na privátě, tak ať si to zaplatí ze svého ! A hned by bylo peněz ve zdravotnictví dost!
20. 02. 2011 | 21:05

Maximus napsal(a):

Paní autorko, politici na světě jsou v podstatě dvou sort, diktátoři co běží nebo chtějí běžet na dlouhou trať a ti co běží na krátkou trať. V obou případech se měří trať v čase a ne v metrech nebo třeba yardech. První sorta chce být u koryta a moci co nejdéle, jsou to různí Lukašenkové, Castrové apod., druhá má spočítanou trať ponejvíce na 4 roky a podle toho se také chová. Očekávat, ale od obou skupin nějaká strategická hospodářská celospolečenská řešení, které by byly směrovány pro potřeby lidí a občanů jejich "svěřeného" státu či území jaksi nelze. Navíc také jejich vzdělání, kvalifikace a povahové vlastnosti nedosahují často potřebné úrovně. Všichni tito lidé myslí většinou a hlavně na sebe a někdy na své nejbližší!

Motto:
Republiku si pozvracet nenecháme!

O politicích platilo či dnes platí:
Kdosi řekl - Mravní řád ve mně a hvězdy nade mnou.
Dnes platí - Nemravná chtivost, domýšlivost, nevědomost v nás - imunita nad námi a bůh s vámi lide český.
20. 02. 2011 | 21:27

Karel Mueller napsal(a):

Paní Brixi,

máte samozřejmě pravdu. Ale že by Češi začli s nějakou rebelií?

Průbířským kamenem byla právě ona akce lékařů. Ta mohla a měla vyvolat celonárodní diskuzi o stavu na ministerstvu zdravotnictví a pak v dalších rezortech. S tím, že má jít konečně někdo k odpovědnosti. Výsledek asi znáte.

Mezi námi a Čínou je mnoho rozdílů, jeden je zcela zásadní: Čínská vláda dělá koncepci rozvoje země, její ekonomiky a také ji prosazuje. Česko vlastní ekonomickou základnu v podstatě nemá a tak není možné dělat ani onu koncepci. Snad nemusím dál pokračovat.

A boj proti korupci? Řadový občan má jen jednu možnost: Provést zápornou volbu při volbách. To ale nehrozí.
20. 02. 2011 | 23:08

im napsal(a):

@Maximus
Ten Kantův citát je tak krásný, že si zaslouží být ocitován celý:
Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.
I.K.: Kritika praktického rozumu, Závěr.
20. 02. 2011 | 23:10

argun napsal(a):

Titulek nepostrádá údernost headlinů z Rudého Práva... Paní Brixi ovšem nikdy nezklame - po v titulku vzývané strategii je třeba se poohlédnout někde jinde. Sečteno a podtrženo - snůška frází a floskulí.. Polemizovat by se dalo s každou větou, ale je to zbytečné. Vždyť jsou to jen kecy.
20. 02. 2011 | 23:12

MA-FU napsal(a):

Paní Brixi
S Vašim rozhledem a zkušenostmi bych si přála ,aby paní Brixi byla Českou prezidentkou.Co Vy paní Brixi??
20. 02. 2011 | 23:39

Maximus napsal(a):

MA-FU
To není špatný nápad, alespoň by když už nic jiného, visel v třídách škol obraz pěkné ženy, určitě by to bylo lepší než co je tam teď! (-:
21. 02. 2011 | 01:00

Ládik!!! napsal(a):

Paní Brixi,
Bernoulliho rovnice proudění platí všude (kapalina proudí cestou nejmenšího odporu). Usměrnit průtok lze instalací vyvažovacích ventilů do soustavy - v podstatě jde o škrticí orgány. Nadměrné průtoky přiškrtit, slabé průtoky povolit - s cílem energeticky úsporně provozovat zdroj tak, aby potrubní soustavou proudil do spotřebičů žádoucí průtok....pokud má zdroj dostatečný výkon. Zatím to ale nevypadá na znalost proudění, jsme ve fázi pokus-omyl. Možná ani ne pokus, jen omyl omyl, potom omyl ruce.
21. 02. 2011 | 06:46

anti politik napsal(a):

P. Brixi to bysme mohli žádat pokud by tam seděli odborníci, ale s amatéry kteří se nám prohánějí politikou se nedomluví nikdo! S kým z téhle snůšky zkorumpovaných a s byznysem provázaných individuí, kteří nevidí dál než do svojí kešeně chcete vést dialog! Ten můžete vést jen s člověkem, který o to má zájem! A který že z našich politiků má zájem o budousnost země a občanů? Já o žádném nevím! Zato vím o tunách těch, kteří sice zastupují něčí zájem, ale občanů se to týká pouze při cálování tohoto zájmu, jinak se o život lidí nikdo nestará, ale pouze o peníze těchto lidí! Stát vyrazí z občana 48% z toho co vydělá a po zvýšení DPH to bude ještě víc a zároveň se mu vysmívá, že se musí postarat sám o sebe a pokud to neumí, že je neschopný! Několikrát okradený občan, nejdřív daněmi, posléze jsou ukradeny peníze vybrané na daních, pak nastoupí poplatky všude a za všechno, přestože si veškěré instituce už platí z daní a nakonec je okraden i na zdraví, protože nejsou okrádáni systémem jen doktoři, ale i pacienti o čemž cudně pomlčel veškerý demokratický tisk!!
21. 02. 2011 | 07:57

jan napsal(a):

Otázkou je, jakým způsobem podřídit politikaření dlouhodobému veřejnému zájmu. Jakým způsobem přimět politiky, aby se snažili řešit a odvracet problémy systémově a způsobem, který je v dlouhodobém zájmu občanů?
Paní Brixi, přimět politiky aby pracovali ve prospěch občanů, nelze. Proč? Protože systém je nastaven jen pro toho kdo "přímo platí". Jestliže platím volební kampaň, tak zvolený bude skákat jak já chci. Takže politik slouží tomu kdo ho platí, tedy sponzorům, lobistům, straně. Občana v tom nehledejte! Když upřednostním "svobodu" jednotlivce před zájmen celku, tak to dopadne tak jak jsme svědky.
Jak to napravit, aby politik pracoval ve prospěch občanů? Nevím, snad jen celosvětový osvícený panovník by to zvládl, ale sám tuším, že je do blbost.
21. 02. 2011 | 08:01

rejpal napsal(a):

Jen tak letmo jsem si vybavil zajímavou metodiku, čas od času užívanou ve světě vědy, když chybí exaktnější informace. Říká se jí tuším "metoda náhodné procházky". Zdá se, že právě tento postup - dá se také formulovat slovy "řízneme a uvidíme" - zcela nahradil jakékoli náznaky koncepční strategické práce. A tak se navenek zdá, že vláda chystá reformy, lid to baští (protože to baštit chce), ale ve skutečnosti o žádné reformy nejde. Chybí analýza systému (neznalost počtu lékařů je malou žertovnou ukázkou té neznalosti), pravděpodobně chybí i strategické cíle (nebo existují, ale není radno je zveřejňovat). Není jasné, kudy tečou peníze (a hlavně jak a kam mizí), není ani vůle preventivně řešit rizika nežádoucího (pro systém, nikoli pro některé jeho účastníky) toku peněz. Jediné, k čemu vůle je, je na jedné straně seškrtit výdaje (samozřejmě plošně, jinak to při současné neznalosti systému ani nejde) a najít rychle zdroje, aby se vykompenzovaly ty úniky.
Premiér vystudoval exaktní obor. Kdyby se živil výzkumem, pochybuji, že by se mu líbilo, kdyby po něm někdo chtěl aplikaci právě takových postupů, jaké on a jeho vláda užívají. A ve světě vědy je nezbytná i věcná a kvalifikovaná oponentura. Asi proto se s nezávislými odborníky i politickou opozicí nikdo nebaví, pokud nemusí.
21. 02. 2011 | 08:26

Luba napsal(a):

Paní Brixi,
opět jste mířila na lišku a trefila Maryšku.

Napsala jste:
"Slabým místem ale není pouze nedostatek zodpovědnosti a v podstatě beztrestnost politiků. Revoluce jsou důkazem, že neřešené problémy se mohou někdy politikům vymstít. Balón praskne. Současné revoluce v arabském světě dokazují, že i dlouho tolerovaný problém korupce může po letech ignorování narůst do proporcí, které vyburcují občany k neudržitelnému protestu. Někdy politici prostě nejsou schopni včas odhalit nebezpečí některých problémů."

Lidé ale jdou do zásadního konfliktu, když mají pocit, že už nemají co ztratit. To se rozhodně netýká prosté korupce. Ani té drobné, ani té velké.

U nás jsme si připadali v neustálých frontách na hajzlpapír a vložky jako stádo idiotů. A tak to po Gorbim prasklo ...

V Tunisku a Egyptě zas strádali nedostatkem potravin, které byly navíc předražené. Pohár přetekl ...

Ovšem,
my nepotřebujeme revoluci skutečnou, ale revoluci v našich myslích a srdcích - abychom se konečně naučili využívat možností, které nám demokracie dává.

Současný stav společnosti je důsledkem pasivity a lhostejnosti všech občanů ke věcem veřejný. Jde o tu všudypřítomnou toleranci k vychcánkovství, zlodějinkám a podrázkům všedního dne. Za podrázek ovšem můžeme považovat i Vámi velebenou akci Děkujeme-odcházíme. A je dobře, že tuto formu protestu většina lidí odsoudila.

Nejsme v situaci, kdy čekáme, až ten "balon praskne". Možná by Vám to přivodilo orgasmus, ale ten "balon" jsme my všichni.

P.S.:
Vaše rčení o balónu mi totiž připomnělo, jak jedna žena popisovala své pocity při sexuálním vyvrcholení.
21. 02. 2011 | 08:29

Rumcajs napsal(a):

Vydávat odborářské vydírání za eskalaci protikorupčního tažení lidu, tak tomu u nás v Řáholci říkáme "Srandy kopec".
Tomu by neuvěřil ani král naivů Krteček.

Lékařům se přidá a krást se bude vesele dál, protože státní lékaři jsou součásti korupční mafie.

Projeví se tou pouze navýšením daní.
21. 02. 2011 | 08:33

jogín napsal(a):

Měl jsem už dlouho podezření, že závratný vzestup Číny není sám od sebe ani díky malé hodnotě tamních platů. Paní Brixi konečně potvrdila, že tamní politici nastolili funkční strategii, založenou na poctivých analyzách a ne na všimném od všeho schopných podnikatelů. Další efekty čínského přístupu jsou jednoznačné- konkurence bude smazána. Je totiž úplně jedno, jakou má vládnoucí elita minulost. Podstatné je, jestli vládne a jestli vládne ve prospěch své země a ne za účelem si nahrabat. Podle výsledků můžeme usoudit, že se čínská vláda neřídí ideologickými příručkami, ale že nejméně zčásti pochopila, jak hospodářství funguje, což se o euroatlantické oblasti říci nedá.
21. 02. 2011 | 10:21

LANDA napsal(a):

Paní Brixi
Za velmi důležité považuji pochopit vztah politiky a strategie, jakož i obsah těchto pojmů. Bez politiky nelze formulovat a následně realizovat jakoukoli strategii. Co je to politika, kdo ji vytváří a za jakým účelem? Dnes je politika vytvářena zástupci ekonomických skupin k prosazení strategie těchto skupin.Píšete, že lékaři (vykonavatelé lékařské praxe) se stali oběťmi rostoucích problémů. Možná, že ano, ale nepodíleli se na tom i lékaři politici? Co je to za politiku,a v čí prospěch je realizovaná, kdy "lékař politik" (Boris Šťastný a podobní)bojuje proti lékaři "vykonavateli"? Píšete, že na strategická řešení nebyl čas, ani politická vůle. Ve skutečnosti každý vývoj společnosti probíhá na základě nějaké strategie či politiky. Problém je v tom, že tato strategie neni dostatečně identifikovaná, nebo je záměrně skrytá a je realizována na základě konkrétní politické vůle. Je tedy spíše otázkou "jakými skupinami" prosazovanou politikou je realizována současná strategie "rozvoje" této země a tedy o jaký typ rozvoje se vlastně jedná. Je-li politika a na základě ní realizovaná strategie v rozporu s dlouhodobě existujícími objektivně danými lidskými hodnotami, pak kdekoli na světě a v jakémkoli režimu přijde doba potřeby řešení rozporu a není-li vůle řešení "po dobrém" bývá to řešení "po zlém". Otázka tedy zní: Čí zájmy zastupují naši dnešní politici a jak jsou tyto zájmy v souladu s objektivně existujícími lidskými hodnotami?
21. 02. 2011 | 10:24

Rumcajs napsal(a):

jogín:

Od těch co byli v Číně vím, že tam si bez úplatku ani neprdneš.
21. 02. 2011 | 10:41

pich napsal(a):

Když jsme ještě u těch doktorů, myšleno lidomechaniků, tak jak z diskuse vyplývá, modří ploskolebci nedovedou rozlišit mezi skutečnými doktory a ostatními, co si tak rovněž říkají.
Je zajímavé, že takoví obvoďáci, kteří by mohli být nahraditelní starší a praxi prošlou sestrou, si nestěžují. Naopak, jak jsem z úst svého felčara slyšel, jsou ti "odboráři" neslušní.
Jistě nebudou nespokojeni primáři a podobná věrchuška tohoto stavu a o "lékařích" senátorech či poslancích nemluvě.
A tamní politruci, či ředitelé dosazeni partajemi se samozřejmě přizpůsobí názorům "doktora" Borise či bc.Šnajdra, který jak se jeví, z nich nejchytřejší. Shází už jen "doktor" Julínek se svým malým bratříčkem. Ten byl chvíli v pozadí ale když skončila jeho TV, zase se zatkvěl v pořadu paní Jílkové. Byl tam tak progresívní, že málem spadl ze své barové židličky.
Příspěvek paní Brixi vítám, nic se samozřejmě tady v našem "demokratickém" čechistánu ale nezmění.
Jen se tady bavíme čtením těch slintů, co vypadávají z tlam "našich" posluhovačů svých dočasných pánů.
21. 02. 2011 | 12:33

Bazzy napsal(a):

U číňanů to dělá vláda, u nás si budeme muset naši vizi udělat sami. Co začít např. konceptem "skleněného státu" (zcela veřejný a průhledný tok státních financí) spolu s veřejnou diskusí o základních společenských prioritách?
21. 02. 2011 | 13:25

hanabrixi napsal(a):

Blažena Švandová -- zajímavý nápad, ale jaký mají vliv otevřené dopisy vládě?

Gerd -- tak nějak, Macchiavelli měl dlouhý časový horizont, který sice neudělal z jeho panovníka lidumila, ale alespoň částečně ho přinutil jednat v zájmu podrobených

Petr z Tábora -- nepolitické instituce... ale jak zajistit jejich nezávislost?

Tupelo -- úprava regulací finančního trhu probíhá s altruistickým přispěním vlivných finančích institucí

ex-nemo -- logika se dá otočit: za vládu lidu se může prohlásit jakákoliv vláda, která alespoň částečně jedná v zájmu lidu, byť by to ve skutečnosti bylo pouhým projevem jejího boje o přežití

Sladký, MaFu -- díky z povzbuzení

vlk -- ... a před sebou? další 4000?

Pozorovatel, Maximus, Jan -- ... a politický systém je nutno nastavit tak, aby fungující pud sebezáchovy a zpětné vazby vytvářel "neviditelnou ruku" konající v zájmu občanů

Karel Mueller -- nevěřím v nutnost rebelie ale v nezbytnost občanského tlaku a zainteresovanosti

Ládíku!! -- děkuji!! vysvětlil jste to lépe než já, B. rovnici jsem měla na mysli

antipolitik, rejpal -- v systému, který má slabý mechanismus kontroly a osobní zodpovědnosti, i odborníci lehce sklouznou k prosazování osobního zájmu a podlehnou korupci

Luba -- pokud pokládáte akci D-O za podrázek, jaké možnosti vidíte pro překonání pasivity a lhostejnosti občanů?

Rumcajs -- trošku jste tu logiku překroutil;
a ohledně korupce je dobré rozlišit, kdy korupce rozhoduje o "malých věcech" a kdy ovlivňuje vládní rozhodování a národní strategii rozvoje, včetně hospodářské, zdravotní, sociální, aj. politiky

jogín -- přečtěte si popis B. rovnice "u Ládíka!!" (viz výše) a představte si hospodářskou politiku jako výsledek analýzy průtoku...

Landa, Bazzy -- bez průhlednosti občan (či drobný akcionář) nikdy neví, čí zájmy rozhodují

Zdravím a díky! Jako vždy tady, je mi potěšením.
21. 02. 2011 | 14:56

Luba napsal(a):

Sponzoři politických stran konečně zveřejněni!
I s adresami :)

Více zde:

http://www.pirateleaks.cz/www/home/blog/sponzori.html

P.S.:
Pište "našim" sponzorům ...
21. 02. 2011 | 15:29

Ládik!!! napsal(a):

Paní Brixi,
existují samočinné vyvažovací ventily (bez vnějšího pohonu) - jejich analogie při řízení státu se bohužel nedožiju.
21. 02. 2011 | 15:36

Luba napsal(a):

Aha,
zdá se, že zmíněný odkaz je již neaktivní. Zajímavé ...

Takže ještě jeden odkaz:

http://pirateleaks.piratskenoviny.cz/www/home/blog/sponzori.html
21. 02. 2011 | 15:39

George Soros napsal(a):

Tento blog mám rád.

Paní Brixi srší sociálním inženýringem a tak byť jen malá kritika vybudí ostatní její příznivce "centrálního plánování na všechny způsoby" jako včelky rojící se a bránící svoji včelí královnu.

Tak po vzoru ČLR dál myslete na to, jak co nejvíc peněz daňových poplatníků roztočíte, promrháte a krize mrška jedna beztak zase přijde. Utopičtí naivkové.
21. 02. 2011 | 16:39

ex-nemo napsal(a):

Sorosi,
když už jsi tady, vysvětli nám prosím Tě co se to děje u těch Arabů, kdo za tím vlastně stojí. Ty to jistě víš.
21. 02. 2011 | 18:24

ex-nemo napsal(a):

Paní Brixí napsal jsem to nepřesně,sorry.
Dneska se každá vláda prohlašuje za vládu lidu, i když pracuje přímo pro jeho nepřátele. (Na požádání Vám mohu uvést jeden současný příklad.) Ale já mám na mysli takovou která pro něj pracuje poctivě a to hlavně z toho důvodu že ví, že v opačném případě okamžitě padne. Lidská čestnost je vznešená věc, jenomže si žádá nepřetržitou přísnou kontrolu.
Ovšemže bez plánu nic kloudného nelze dělat; bláboly Ayn Randové a podobných nebudeme přece brát vážně. Jakákoli lidská práce i hra se zakládá na nějakém záměru, plánu. To plyne z logiky věci. A ti hlasatelé té Randové lžou; oni sami plán mají, a to velmi rafinovaný a podrobný !
Na jak dlouho plánovat závisí na povaze věci. A také rozsah toho plánu.Plán například na drenáž krajiny proti povodním je nejméně na dvacet let; při likvidaci povodně je kolikrát i plán na dvě hodiny mnoho.Odborník musí vědět, na jak dlouho může a musí plánovat.
Takový plán, jaký nastínil Thomas More, je na staletí; ale plní se ta jeho Utopie, plní. Za pět set let ovšem sotva tak z poloviny.
Zda jsou ovšem plány prospěšné a uskutečnitelné záleží především na odborné a hlavně charakterové úrovni plánovatelů .

Zdravím Vás velice a těším se na Váš další blog; jsou pro mne oázou útěchy na tomto neradostném serveru.
21. 02. 2011 | 19:28

MA-FU napsal(a):

Paní Brixi-velice se mi líbí,že pod blogem čtete,komunikujete-díky,zdravím
21. 02. 2011 | 23:24

slayer napsal(a):

Damo, vy jste uplne zpitomnela mainstreamovou pseudoekonomii spojenou s nekritickym obdivem a virou v nekonecnou moudrost komunisticke strany ciny. Samozrjemne, tady mezi primitivy na blogu to ma ohlas, ale doporucoval bych vam se trochu dovzdelat, zkuste treba Hans Herman Hoppe: Democracy, the god that failed.
22. 02. 2011 | 07:19

Terry napsal(a):

Vláda "čistých", "moudrých"...

Např. odpovědi "důchodové experta" Věcí veřejných na dotazy Aktuálně.cz jasně ukazují vysokou myšlenkovou kvalitu a úroveň rozhodování na nejvyšší státní (vládní) úrovni:

Připravuje reformu důchodů. Řekl, proč zdraží i jogurty (http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=691780):

A.cz: Co říkáte na výtku Miroslava Kalouska, že váš výběr potravin pro nižší sazbu DPH "nemá logiku ani ekonomickou, ani sociální"?

My říkáme, že některé potraviny by měly být ve snížené sazbě. Jsou to zároveň potraviny, které jsou i zdravější.

A.cz: Takže chcete lidi vychovávat?

To určitě ne. Spíš chceme ulehčit peněženkám lidí.

A.cz: Proč je tam mléko a ne mléčné výrobky?

Kdybychom tam dali širší okruh potravin, pak by příjem státního rozpočtu byl nižší a tím pádem by chyběly peníze na důchodovou reformu.

A.cz: Takže jinými slovy: chcete ulehčit peněženkám lidí, ale ne zas tak moc?

Ne, ne, ne. Chceme ulehčit peněženkám lidí, ale na druhou stranu důchodová reforma něco stojí.

A.cz: Je tam zelenina, ale ne ovoce. Je to stejný důvod?

Opět, je to otázka toho, co bylo možné na koaličním jednání do seznamu potravin dát, aby příjmy do rozpočtu byly dostatečné a zároveň se lidem tolik nezvýšily náklady.

A.cz: A je už shoda na oněch sedmi druzích potravin?

Co mám informace, měla by tam být shoda, ale zároveň je jednání ještě otevřeno. Není to všechno konečné. Já osobně bych rád viděl ve snížené sazbě daně více zboží.

A.cz: Ale ministr Bárta v pátek tvrdil, že tento seznam je nepřekročitelný, že se nic přidávat nebude...

To platí. Ale určitě by se nemělo jít dolů a já čistě za sebe bych tam rád viděl víc druhů potravin.
(konec citace)

Jak by řekl Werich (jako císař Rudolf - "Kerej sme, Langu?" "Druhý, Vaše veličenstvo, druhý."):

"Kdepak, my tady máme samé odborníky."

Proto to taky s republikou po dvaceti letech úspěšné "demokracie" tak vypadá:
vytunelovaná (a stále ještě tunelovaná), rozkradená, obrovsky zadlužená...
22. 02. 2011 | 07:55

Terry napsal(a):

Vláda "čistých", "moudrých"... (pokr.):

A "reformu" nám ordinují ti, kteří byli celou dobu "u toho", kteří se tomto stavu spolupodíleli:

Miroslav Kalousek - ve vrcholné politice od roku 1990
Petr Nečas - ve vrcholné politice od roku 1992

A jediné, na co přišli, je utahovat opasky blbému plebsu; je to nejjednodušší (a jediné, čeho jsou schopni!).

A na horní palubě Titaniku se stále tančí a hoduje: rozdávají se statisícové odměny za to. že to jde stále více do hajzlu...

Nečas: Statisíce pro podřízenou (http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci-politika/134423/necas-statisice-pro-podrizenou.html)_9.4.2010 (před volbami):
Platy i odměny, které za ministrování Petra Nečase (ODS) získávala, dělají z Jany Nagyové (45) jednu z nejlépe placených úřednic v Česku. Za osm měsíců si Nagyová jako ředitelka kanceláře přišla na více než dva miliony korun hrubé mzdy! Předvolební boj zuří – indicie naznačují, že za zveřejněním odměn Nagyové, které nahrává do karet Jiřímu Paroubkovi, stojí spolupracovníci ČSSD.
Výplatní pásky Nagyové, které má Blesk.cz k dispozici, budí podezření na první pohled. Předvolební munice je to výživná. Nejvíce úřednice vydělala na pádu Topolánkovy vlády v loňském březnu. Z běžného platu ve výši zhruba 50 tisíc korun hrubého se jí v březnu výplata zvýšila díky odměně na 92 tisíc korun. Byla totiž přeřazena do vyšší platové třídy.
Hned další měsíc byla Nagyová přeřazena ještě do vyšší platové třídy a dubnový plat se jí s odměnami vyšplhal na závratných 573 250 korun hrubého! Jen na odměnách tak Nagyová dostala téměř 400 tisíc korun.
Nečas včera vysoké odměny ve výši pěti měsíčních platů pro Nagyovou Blesku přiznal. „Po pádu vlády několik odcházejících spolupracovníků dostalo odměny ve výši pěti platů, což odpovídá standardní výši mzdy ve výpovědní lhůtě a odstupnému. Za stejných podmínek odcházeli i politicky jmenovaní zaměstnanci úřadu po odchodu ČSSD v roce 2006,“ hájí se lídr ODS.
Upozornil také, že ten, kdo z ministerstva pásky vynesl, porušil zákon. Dodal také, že odměny ve výši pěti platů dostali ještě další jeho čtyři nejbližší spolupracovníci.
Dohromady Nagyová za osm měsíců roku 2009 získala na ministerstvu práce čistý příjem 1 430 091 korun. Podle výplatní pásky pak na ministerstvu vydržela až do srpna, kdy dostala další regulérní odstupné.
(konec citace)

Mimochodem, Janu Nagyovou si Petr Nečas "přitáhl" jako šéfku i do kanceláře premiéra, tam budou odměny asi vyšší.
22. 02. 2011 | 07:56

Terry napsal(a):

Vláda "čistých", "moudrých"... (pokr.):

Maily s mladou šéfkou kabinetu potápí ministra školství Dobeše (http://www.lidovky.cz/maily-s-mladou-sefkou-kabinetu-potapi-ministra-skolstvi-dobese-pst-/ln_domov.asp?c=A110219_185533_ln_domov_kar):
Třicetiletá studentka Jana Machálková získala pozici vrchní ředitelky Dobešova kabinetu, na kterou svým vzděláním nedosahuje, a šéfuje 423 zaměstnancům, aniž by kdy vedla jakýkoliv tým. Její práce za měsíc prosinec byla navíc ohodnocena částkou 145 tisíc korun, ke svému platu 35 tisíc dostala odměnu 110 tisíc. Přišla si tedy zhruba na stejné peníze jako premiér. Dobeš nadstandardní odměnu vysvětluje dobrou prací Machálkové, která se prý nebála rázně pouštět do změn na ministerstvu, a tím šetřila peníze úřadu.

Stotisícové odměny dostali i další Dobešovi podřízení. Celkově si rozdělili částku 3,9 milionu korun. Tyto peníze ministr Dobeš ušetřil tím, že propustil 18 procent zaměstnanců. "Ano, ty ušetřené peníze jsem si dovolil rozdělit. A připouštím, že to nebylo plošně," uvedl.
(konec citace)

Jana Machálková
Vystudovala střední pedagogickou školu. V roce 2008 začala studovat na soukromé Univerzitě J. A. Komenského bakalářský obor sociální a masová komunikace.

Učila v mateřské školce, vyučovala cizince česky. Pracovala i v personálním oddělení britské školy Park Lane.
Machálková nemá dokončené vysokoškolské vzdělání, ačkoli působí ve funkci, která ho vyžaduje.

Mj. Machálková studuje na soukromé Univerzitě J. A. Komenského, kde zřejmě dochází k podobným nekalým praktikám, jako na právnické fakultě Západočeské univerzity, a prochází rozsáhlou kontrolou, zvláště nekteré obory studia.

Jako seminární si zvolila práci s názvem Politická komunikace ministra Josefa Dobeše.

A "komunikace" ministra Dobeše musí být skvělá, když ke svým "příspěvkům" do práce sám píše:
"Jani, uprav si to, jak potřebuješ. Psal jsem to už ve stavu opilosti. Proto ten, kdo to bude hodnotit, musí být také opilý."

A pokud slečna učitelka s touto prací "uspěje", tak ten, kdo ji "vyhodnotí" bude muset být "také opilý".

Skvělá představa práce na ministerstvech...

Prostě Titanik...
22. 02. 2011 | 07:57

jogín napsal(a):

Paní Brixi, souhlasím s Ládíkovým popisem- alespoň školská ekonomie se spoléhá na primitivní modely a zanedbává sekundární následky, i ty, které nejsou vázány na lidskou psýchu. Pochopitelně, v realitě dochází k zpětným vazbám a nečekaným efektům, úplná klasika jsou nemilé následky trhu jako vznik monopolů a oligopolů, podpora korupčního jednání a neúměrný nárůst nákladů na marketing. Nejhorší je ovšem slepota lidí, kteří se za každou cenu těch nejprimitivnějších představ drží. A sem patří i teoretičtí ekonomuvé, přicházející třeba s námitkou že efekt překupníků lze popsat transakčními náklady a tak považují problém za vyřešený. Dokonce existuje celý chybějící obor ekonomie, který právě se otvírá - teorie redistribuce. Zdá se, že s pomocí teorie her zase přibude kousek reality.
22. 02. 2011 | 11:32

jogín napsal(a):

Nakonec docházím k závěru, že současná ekonomie řeší vlastnosti jednotlivých složek systému a nezvládá jejich propojení, které může chování systému zásadně změnit. Jsem rád, že poukazujete právě na ty vedlejší důsledky a bojujete proti simplicizmu.
22. 02. 2011 | 11:54

George Soros napsal(a):

To ex-nemo:

Hm, tak Vy chcete, aby vláda "čestně" po každém "případu selhání" tzv. podala demisi.

Jste anarchista srdcem, že? A pak bude vládnout kdo? Víte kolik času se zbytečně promrhá zákulisním jednáním o další nové vládě?
Nedávno před dvěma roky padla Topolánkova vláda. A nebyla náhrada.

Pak se ustavila bezzubá úřednická vláda s podporou velké koalice ČSSD + ODS + SZ a nic pro tuto zem neudělala jen vše odkládala. Navíc bylo před volbami a tak k tomu začala uplácet volič "dárečky" z rozpočtu.
25. 02. 2011 | 09:17

claudius napsal(a):

Ještě k "čínským informacím"H.Brixi-všimněte si ubohých reportáží Etzlera z ČT,který z veřejných prostředků podává zprávy se špatně skrývanou škodolibostí a 85%jeho reportáží jsou buď pitomosti,nebo polopravdy.Ale má gloriolu zpravodaje CNN nebo čeho,takže mopslíci ve vedení ČT jsou u vytržení!Máte pocit,že jsme se z veřejnoprávní TV v jejich publicistice a zpravodajství zdokonalili v poznání příčin čínského úspěchu?To není nějakým Janečkem,to je tím propojením médií,byznysu a stranických sekretariátů.Proto jsou články na Aktuálně tak užitečné.S vyjímkou vyložených trumpet reagujících emotivně jsou příspěvky zajímavé!
28. 02. 2011 | 22:06

Borochovský napsal(a):

Socialismus byl označen jako nereformovatelný a padnul.
Kapitalismus je reformovatelný?
Děkuji za zamyšlení.
02. 03. 2011 | 00:03

vejlupek napsal(a):

Pochopil jsem z vašeho článku správně, že jeden z nejdůležitějších úkolů naší vlády je taky zadat nějakým odborníkům zpracování studie, co všichni ostatní udělali za posledních 20 století špatně? Vlastně - proč ne? Je na to už určena nějaká pěkná dotace z fondů EU? Ale pozor, má to přece jen jednu chybu. Dějiny totiž píší vždycky vítězové. A to je přece ten pravý důvod téhle čínské aktivity. Oni se totiž už jako vítězové skutečně (a bohužel celkem oprávněně, i když zatím trochu předčasně) cítí.
02. 03. 2011 | 15:04

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Každému rozumnému člověku v republice musí být jasné že lidé typu Kalouska Vondry Johna a jim podobných by v naší vládě neměli fungovat ani jeden den ! U těchto lidí nikdy nedojte ke změně k lepšímu v myšlení ,že by si řekli ,tak dost ted musíme konečně začat pracovat pro lidi ,sami se topíme v bohatství přitom spousta lidí u nás mele s posledního ! Bohužel o naší budoucnosti budou stále rozhodovat státní úředníci v Praze a ti se mají moc dobře na to aby něco měnili ! A námi zvolené vlády si je přímo hýčkají !Paní Bryxi jak pozoruji spousta lidí u nás si Vás váží jsou mezi nimi opravdu kapacity ! Vy by jste mohla pomoci navrhnout program příští nové vlády ale již opravdu zvolené lidem českým a hlavně neovládané západním kapitálem ! Měli bychom se ted všichni zahledět tam kde vychází slunce budoucnosti ! Čína to musí být náš příklad !Vyberte si vhodné spolupracovníky jedte tam UČIT SE jak zakroutit těm naším mafiánským darmožhroutům krkem ! Jste sympatická ambiciozní paní která může pro nás všechny v budoucnu mnoho dobrého vykonat ! Lidé Vám věří ! Dl.
03. 03. 2011 | 11:54

gytent napsal(a):

http://www.chinaplasticpack.com/
http://www.china-wiperblade.com/
http://www.carbonfiberschina.com/
http://www.stainlesssteel-pipe.org/
http://www.hibouncingballs.com/
http://www.alkchina.com/
http://www.bizarre-apparel.com/
http://www.china-solarhotwater.com/
http://www.solarwaterheaterschina.com/
http://www.tianan-electric.com/
http://www.lonvercatv.com/
http://www.kingbolen.com/
http://www.alinecable.com/
http://www.lidachain.com/
http://www.msledlamps.com/
http://www.chinawalkingstick.com/
http://www.chinabestflashlight.com/
http://www.giftbox-china.com/
http://www.tinbox-china.com/
http://www.chinapowerbalance.com/
http://www.chinameatmachine.com/
http://www.preformmoulds.com/
http://www.china-caraccessories.com/
http://www.furuisen.net/
http://www.constarshower.com/
http://www.china-conveyor-belts.com/
http://www.chinapvcpanel.org/
http://www.pvcpanel-mzq.com/
http://www.polysunny.com/
http://www.chinasteambrush.com/
http://www.car2diag.com/
http://www.chinasteamshower.com/
http://www.china-streetlight.com/
http://www.gate-openers.net/
http://www.chinabestdoors.com/
http://www.steeldoorcn.com/
http://www.gytent.com/
http://www.wellgifty.com/
http://www.sensor-manufacturer.com/
16. 03. 2011 | 09:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy