Možné důsledky tragedie na ostrově Utoya

25. 07. 2011 | 03:57
Přečteno 11161 krát
Přehodnocení trestu smrti i multikulturalismu?

Masakr na ostrově Utoya bodá u srdce snad každého člověka.

Až bolest pomine, vrátí se život zase zpátky do svých kolejí? Nebo je tato tragedie pro Evropu zlomovým okamžikem?

Budou dlouhodobými důsledky návrat trestu smrti a rostoucí boj o evropskou budoucnost?

1) Vrátí se do Evropy trest smrti?

Úkladnému vrahovi snad podle norských zákonů hrozí maximální trest 20 let ve vězení. Ve svých 52 letech tak bude Breivik zpátky na svobodě. Vyrovnají se Norové s touto představou? A nebo tato tragedie povede k opětovnému zavedení trestu smrti pro úkladné vrahy o jejichž vině není jakákoli pochybnost?

2) Vyostří se boj o Evropu?

V Norsku i řadě ostatních evropských zemích roste nenávist k přistěhovalcům. Nejen extremisté typu Breivika požadují na svých politicích vyčištění Evropy od přistěhovalců. V dnešní době levné dopravy, rostoucí populace v chudých rozvojových zemích a obrovských příjmových rozdílů mezi rozvojovým a vyspělým světem není ale efektivní kontrola přistěhovalectví tehnicky proveditelná. Multikuluralismus je ve skutečnosti asi spíše nutností než ideologickou hodnotou. Má Evropa jinou možnost? Jakým proveditelným způsobem je možno dosáhnout lepšího výsledku než souboje o Evropu mezi náboženskými a etnickými skupinami?


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Až podraží ropa, levná doprava zmizí a přežití v zimě bude dražší. Příliv teplomilných lidí z jihu na sever zeslábne.
25. 07. 2011 | 05:58

Dalibor Štys napsal(a):

Pomohlůo by jedině, kdyby politici/ka nevyužívali kmenového chováni pro zvolení. Extrémní případ kam to vede je Jemen, kulturně rozhodně homogenní. Nevím ale, jestli je to v lidských silách (= v možnostech lidstva).
25. 07. 2011 | 06:37

Targus napsal(a):

"Ve svých 52 letech tak bude Breivik zpátky na svobodě."

Otázkou je, zda z té basy po dvaceti letech vyleze. Například u nás se to vrahům dětí jaksi zrovna moc nedaří. Tu se sami oběsí, tu si záhadným způsobem sami rozbijou hlavu, atd.

"...není ale efektivní kontrola přistěhovalectví tehnicky proveditelná..."
To opravdu není, ale je možno použít mnoho regulátorů. Od ekonomických stimulů vyžadujících adekvátní školní docházku, přes upřednostňování přistěhovalců z kulturně bližších krajin a přistěhovalců všeobecně lépe se přizpůsobbujících našemu životnímu stylu, až k tvrdému vystěhování těch nepřizpůsobivých, potažmo tvrdému trestání jejich trestných činů. Nebál bych se ani použití kolektivních trestů např. v případě tzv. vražd ze cti, kdy je spácháním pověřen hlavou rodiny nejmladší potomek nepodléhající plné trestní sazbě. Prostě do báně na plnou pálku a zbytek rodiny ven z EU.
Totéž by mělo platit pro trestné činy motivované náboženskou vírou, tradicí, zvykovým právem, atd., atd.

V tu ránu by bylo po problému s multikulti.
25. 07. 2011 | 06:43

Tupelo napsal(a):

Pani Brixi, hodne otazek, myslim ze potrva nejaky cas, nez na ne bude mozne odpovedet, ted je skoro kazdy zaplnen hodne emocemi. Muj momentalni nazor (zkresleny cerstvosti masakru) je, ze nepujde o zadny zlom v evropskem vyvoji - to by bylo neco, co by si onen pravicovy extremista pral ze vseho nejvic. Nektere vyjadreni Noru (i jejich premiera), totiz ze Norsko zustane i nadale zemi tolerantni tomu napovidaji (je jiste ze i oni se vyjadrovali bezprostredne po tom silenem, a prece chladnokravne vykalkulovanem a provedenem cinu).

Spis se pozornost tajnych sluzeb evropskych statu soustredi vice i na pravicove extremisty (neonacisty, fasisty a take rasisty, ultrakonzervativni skupiny, lide psychicky postizene sociofobiemi...), protoze odtud vane, spolu s erxtremismem muslimskym, nejvetsi ohrozeni pro demokracii. Je otazka nakolik jsou tyto tajne sluzby nezavisle a nakolik se je podarilo temito lidmi infiltrovat. Zaroven se bude muset nejak definovat kontrola nad temito sluzbami, aby nedochazelo ke zneuzivani (pokud jim bude dana vetsi pravomoce, bude muset byt zvetsena osobni odpovednost a kontrola).

V otazce trestu smrti si nemyslim, ze obnoveni trestu smrti by vedlo k zmenseni poctu nasilnych cinu. Zvlast, pokud ma nekdo mesiassky komplex, by toto zavedeni mohlo vest k opacnemu. Vzdyt i z vyjadreni norskeho xenofoba a rasisty je mozne odvodit, ze s prezitim v teto akci moc nepocital. Podle meho nazoru by dostatecnym trestem mohlo byt dozivotni uvezneni bez moznosti podminecneho propusteni - coz muze byt pro leckoho, zvlast mesiase, vetsim trestem nez rychle provedeny akt popravy. Navic (to se netyka tohoto pripadu) by justicni omyl nemel tak fatalni nasledky.
25. 07. 2011 | 06:49

Pavel Krajtl napsal(a):

Ano, nezbývá než srazit paty a udělat přesně to co po nás Breivik chce, jiné řešení přece není možné...

Gratuluji autorce za neotřesitelnou konzistenci názorů.
25. 07. 2011 | 06:52

žena napsal(a):

"...obrovských příjmových rozdílů mezi rozvojovým a vyspělým světem ..."

Kdyby všechny vyspělé země daly polovinu toho, co dávají na zbrojení (tzv. obranu) rozvojovým státům na vytvoření lepších podmínek pro jejich obyvatele, ubylo by i v Evropě imigrantů.

"Jakým proveditelným způsobem je možno dosáhnout lepšího výsledku než souboje o Evropu mezi náboženskými a etnickými skupinami?"

Podle mě je jakýkoliv souboj nešťastný a nevedoucí k ničemu dobrému. Stejně tak pozitivní diskriminace. Ta jen přílévá olej do ohně.
Myslím, že nezbývá než vést výchovu dětí (ale i sebe) k toleranci, shovívavosti a slušnosti.
25. 07. 2011 | 06:55

Mud.. napsal(a):

Paní, přesně k podobné akci došlo u Přemyslovců v roce 27/28.09.995. V Čechách se zvrklo multikulti-gendero-zelené nenávistné hnutí Slavníkovců a jiných rodů. Citové vlastnosti Přemyslovců se "rozžhavili do běla. Jako Breivikovi. Svěřovali se se svým neštěstím (jako on na internetu). Já také když dnes poslouchám náhodou Rádio 6, bělám. A tak chtě nechtě museli provést konečné řešení. Domnívám se, že hondba na pana Bátoru dala vzniknout podhoubí (Dg. Breivik) u nás.
25. 07. 2011 | 07:10

Masakr v Česku napsal(a):

Fanatici jako Breivik chtějí být vnímáni jako hrdinové, pak vraždí ...,
prezident České republiky Klaus podpořil a doporučil extrémistu novofašistu Bátoru Dobešovi na Ministerstvo školství a ten ho jmenoval do služeb státu, je to neodpustitelné a skandální !!!
Nečas, Schwarzenberg, John mlčí a dělají mrtvého brouka i přes silné protesty veřejnosti, Norsko je Čechům varováním !!! Klaus by měl za prokazatelnou podporu extrémismu v Česku opustit Pražský hrad, Dobeš odvolán z funkce ministra a potrestán za ohrožování Česka extrémismem a to co nejrychleji, a než se stane masakr v Česku, propojení norských extrémistů s českými je prokazatelné... !!!
25. 07. 2011 | 07:11

kormoran napsal(a):

Nepouciteni komousi !

Tupelo , nez se dostane k podstatnemu napise 300 vet - pochopitelne uz predem vi , kdo je vinen. A soudruzka zena prerozdeluje finance )))))

Soudruzi , jak to doba zada? Chcete nakopat sve rude zadky okamzite ? Anebo po vasi velectene priblble schuzi?

)))))))))))))) To je neuveritekne!!!!
25. 07. 2011 | 07:17

Tupelo napsal(a):

@Masakr v Cesku: Necas poslusne srazil podpadky pred Klausem, v unoru totiz Batoru jeste odmital. Asi se mu na soucasne pozici sefkadrovaka at tak nevadi... :(

@kormoran: jo okamzite.... :))
25. 07. 2011 | 07:31

žena napsal(a):

kormoran

Jen pro Vaši informaci nejsem soudružka Vaše ani nikoho jiného. Ale to není podstatné.

Já jsem navrhla řešení - polovinu, co jde na zbrojení, dát do rozvojových zemí na vytvoření lepších podmínek pro jejich obyvatele. Potom by zcela jistě tolik neemigrovali. Takže by v Evropě nepřibývalo imigrantů.

Co navrhujete Vy? Nebo umíte jen tak vykřikovat?
25. 07. 2011 | 07:38

Otázkář napsal(a):

Překvapuje mě, že v Norsku mají nejvyšší trest za vraždu pouhých 20 nebo 21 let. Otázka, zda je na místě trest smrti je jistě na diskusi, ale to, že by takový člověk už nikdy neměl být na svobodě je myslím bez debat. Takže Norovou nemusí hned uvažovat o trestu smrti, ale o doživotí bez možnosti podmínečného propuštění zcela jistě ano.
25. 07. 2011 | 07:41

Marcus Agrippa napsal(a):

Takový jako Breivik nebo Frakce Rudé armády ( abych byl nestranný ) se můžou objevit kdekoliv a kdykoliv. Důvody jejich"akcí"nejsou podstatné - nějaké si vždy najdou. Účel v jejich případě světí prostředky. Multikulturalismus není problém - proč by měl být - němečtí Židé nechápali tu nenávist proti nim - vždyť bojovali za Německo v I.sv.válce. Nenávist je problém a bohužel je vidět, že se jí Evropa pořád nezbavila - a je otázka odkud se vůbec bere.
25. 07. 2011 | 07:43

Otázkář napsal(a):

žena

Od kormorana žádné řešení nečekejte. Jeho svět se zaseknul v intencích černá-bílá, respektivě modrá-rudá.
25. 07. 2011 | 07:44

Varování napsal(a):

Odvolejte prezidenta Klause, jeho činy v Česku jsou činy extrémisty, který škodí státu, např. doporučil novofašistu Bátoru na Ministerstvo školství...,
poradci místních vládních činitelů si totiž s Breivikovými názory do velké míry notují: na MŠMT sedící Ladislav Bátora, (nedávno povýšený) sympatizant zaniklé krajně pravicové Národní strany, Petru Nečasovi radící Roman Joch, častý návštěvník akcí Iniciativy D.O.S.T., a Monice Šimůnkové zase Matyáš Zrno. Za (rady k) toleranci by metál ani jeden z nich zcela jistě nedostal...
Nečas, Schwarzenberg, John dělají mrtvé brouky, Norsko je varováním Česku !!!
25. 07. 2011 | 07:45

Petr napsal(a):

V Norsku max.21 let. V ČR sice doživotí, ale to je 20 let. Ostatní trestíčky také poloviční v komfortu s televizí, s vycházkami, s jídlem podle své chuti (pardon náboženského vyznání), bez povinnosti zaplatit skutečné náklady.
Tak vypadá Evropa pro teroristy, vrahy, násilníky a recidivisty.
Pak se nelze i takovému svinstvu co se stalo v Norsku, divit.
25. 07. 2011 | 07:47

Marcus Agrippa napsal(a):

Varování:
souhlas. Tolerance neofašismu v ČR je velice nebezpečná. Používání citátů pohlavárů nacistického Německa politiky se nemělo jen tak přejít. A to, že Breivik několikrát uvedl ČR a Klause ve svém"Mein Kampf"je velmi na pováženou. Obsazování pozic ve státní správě lidmi jako je Joch nebo Bátora není opravdu nic normálního.
25. 07. 2011 | 07:50

kormoran napsal(a):

Jisteze se ode mne soudruzi , zadnych rad nedockate , protoze byste z toho neusnuli!

Odvolejte Klause a budete pokrikovat na sebe ze stromu , tak, jak je vam dano a jak je u vas obycejem!)))
25. 07. 2011 | 07:59

Gero napsal(a):

Zde jde o "nový" fenomén v tisíciletém vývoji lidského společenství kdy se dostává tam kde jsou demokraticky vyzrálé společnosti, vlastně alegoricky do věku 17leté lidské bytosti, jinak řečeno původní nosná idea společnosti ustupuje v další proces a to rozvoji samotné lidské bytosti. Před tím to bylo alegoricky pod vládou rodičovského domu, jehož statut smetla puberta. Část společností s vyspělou formou svobody občanů, přichází do kritického období kdy přestává být funkční a ukazuje se jako kontraproduktivní model světa a hledá se nový a ten je v nitrech lidi, je to vlastně duševní emancipace. Ta emancipace duševní není duchovní ale čistě získávání zkušeností, zde z konfrontací. Bohužel je to "horkokrevné", bez hlubších rozměrů a kontinuity poznání a životních zkušeností, tak že snadno přilnou na jednoduché závěry a formy řešení, a jelikož zde je vlastně ideál na cestě, tedy vyvíjí se s poznáním a zkušenostmi, tak do toho pasují aktuální ideál tak jak to vidí ... .
Zde se pak ukazuje že dřívější ideály jsou v tomto světle vlastně kontraproduktivní neboť vznikly z živočišné platformy což jsou společnosti s nějakou nosnou ideou, kde není místo pro lidské nitro a svébytnost. Samo náboženství není duchovní nýbrž živočišné, duchovní či spíše duševní je teprve emancipace lidské bytosti ve své svébytnosti a duševních poznání postojů ... .Hledání své identity ... .
Kde neuzří tento proces bude spíše vykořeněn a dělat unáhlené závěry a přinášet ještě větší zlo. Je potřeba uchopit tento nový prvek a fenomén, fenomén emancipace lidské bytosti v duševní bytost, jež je v počátku velmi zranitelný a i destrukční.
25. 07. 2011 | 08:01

kormoran napsal(a):

Klaus je covek , ktery Vam drzi ve svete tu nejposlednejsi prestiz , vy rudi skunci)))
25. 07. 2011 | 08:01

Drzá zrzka napsal(a):

Marcus Agrippa

kolik mladých by vědělo, o souvislostech s Topolánkovým výrokem (poslaným SMS zprávou) Es kommt der Tag a nacisty, kdyby ony souvislosti média asi miliónšestkrát nezopakovala?
25. 07. 2011 | 08:02

Petr z Tábora napsal(a):

Trest smrti by měl zůstat, byť pro vyjímečné případy.
Myslím, že není pochyb o přistěhovalectví, ale o začleňování přistěhovalců do většinové společnosti. Nemohou se chovat jako dobyvatelé na cizím území, ale nejdříve jako hosté a postupně jako členové společnosti = naučit se úřední řeč, uznávat naše zákony a hodnoty. Zjednodušeně řečeno, podle mne máme právo vykázat do země původu ty, kteří nechtějí toto akceptovat.
Absurdní jsou diskuse multikulturalistů o zavedení práva šaríja apod.To pak vede k protitlakům a vyvolává konfrontaci.
25. 07. 2011 | 08:04

žena napsal(a):

Marcus Agrippa
"Obsazování pozic ve státní správě lidmi jako je Joch nebo Bátora není opravdu nic normálního."

Obávám se, že u nás je to úplně normální. Paradoxní je, že tu je podpora Gender Studies a různých agentur pro Romskou problematiku... Což podle mě taky vede k radikalizaci společnosti.
25. 07. 2011 | 08:04

rorýs napsal(a):

To autor:

"Multikuluralismus je ve skutečnosti asi spíše nutností než ideologickou hodnotou. Má Evropa jinou možnost?"

Píšete o nutnosti a ve skutečnosti je to ze západní kulturou a její demokracií jednoduší. Ona to jednoduše chce.
Oblasti životního zájmu, nová odbytiště, levná pracovní síla, zajišťování lidských práv, environmentální globální politika, atd, atd.. To jsou vše prapory pod kterými se Evropa řadí do šiku a pod kterými se jakákoliv snaha systémové regulace přistěhovalectví rozpouští jako kostka másla.
Každá demokratická společnost bojuje se svými vnějšími i vnitřními nepřáteli. Někdy více a někdy méně úspěšně. A vždy se bezesporu najde nějaký extrém, který přes všechnu snahu a svoje schopnosti nejsem s to včas odhalit, neboli řešit.
Reakce norských vládních představitelů je dle mého správná a má svou logiku.
A o výši trestu jsem přesvědčen, že by měli v tomto případě rozhodnout lidé v referendu.
25. 07. 2011 | 08:05

skeptický napsal(a):

To zase někdo moudrý bude volat o odzbrojení populace.Gauneři si zbraně vždycky najdou.

Orchestrované stěhování národů.V Rusku je milion a půl nespokojených,údajně mají namířeno sem.Jsme na to jak dělaní.Plus nějaká ta exotika,aby se neřeklo.
25. 07. 2011 | 08:05

skeptický napsal(a):

Z komunistických dob stále údajně existuje zákon,že musíme přistěhovalcům odtamtad platit penzi.Prý ze strany Rusů o jednání o zrušení nebyl zájem.Z naší strany asi už taky ne.
25. 07. 2011 | 08:11

DF napsal(a):

Paní Brixi zkuste vystupovat jako novinář a ne jako ten co se snaži vyždímat i z této tragédie demagogický závěr.
Prosím Vás, kolik bylo těch přstěhovalců z těch 93 obětí?
Vyhrocení podpory pro své cíle až do extrémizmu to je ta příčina a je viditelná i u nás.
Např:
Doporučení pro pana Bátoru na Ministerstvo školství, který jakošto sympatizant zaniklé krajně pravicové Národní strany,zde bude konečně mít ten správný vliv na výchovu nástupců Breivika.
Ta správná skupina poradců jako např.Roman Joch atd..
Ti přistěhovalci, je pouze jeden střípek do mozaiky. To horší na extrémistickém řešení ovládání je skutečnast,že může následovat i jako jakákoliv Rudá Frakce.
Předmětem paní Brixi, není přistěhovalectví, ani trest smrti,předmětem je i u nás viditelná výchova k extrémizmu.
25. 07. 2011 | 08:17

milan napsal(a):

Severské státy přestanou experimentovat z rasovým vylepšováním populace přijímáním přistěhovalců z jižních zemí. Sociální inženýrství v experimentech z vylepšováním rasy o jižní krev vyvolává incident jaký provedl svob.zednář A.B.Breivik.Dagblat to jasně napsal,že je zednář v ČR se to neodvážily napsat mimo Blesk žádné noviny.Mimo ek. vzdělání,které tento člověk má je definován nejvíce členstvím v loži ST John Olaus ve třetím stupni.Nehorázně jej označují jako radikálního křesťana,co to je za bláboly,nebo snad mají sv.zednáři v Česku tak nedotknutelnou popularitu,že masového vraha označují za radikálního křesťana.když on sám sebe označuje za zednáře.Je něco shnilého ve státě dánském.
25. 07. 2011 | 08:17

skeptický napsal(a):

P.S.
Abych nekecal,platila od r.59 do r.2009.Naše strana ji jednostranně vypověděla.Gott Sei Dank.
25. 07. 2011 | 08:17

Elvíra napsal(a):

paní Brixi, domnívám se, že "multikulturalismus" "funguje" pouze v dobách, kdy je dobře.Obrovské příjmové rozdíly, oproti jiným zemím, snad nejsou zločin.Jinak ad...polovina peněz, které jdou na zbrojení.....nic nevyřeší.Do chudých zemí se nalilo peněz spousta a k ničemu podstatnému to nevedlo.
25. 07. 2011 | 08:20

Rumcajs napsal(a):

Levicový extrémismus a levicové zločiny nechávají společnost chladnou. Zdejší levicový slintalové dokonce na základě akce jednoho šílence přeorganizovávají ČR vládu.
To je nehoráznost. Kde byly tihle rádoby humanisti, když čínský bolševik rozjezdil tankama poklidnou demonstraci ? Kde berou tu drzost ?

Ani bych se nedivil, kdyby pravicový extrémismus dále sílil. Tenhle nesoulad v poměřování viny a neviny se musí nějak projevit.
25. 07. 2011 | 08:26

TomášL napsal(a):

Nu, já jsi zase myslím, že se zase jednou prokázala pravda, a taková, že sociální inženýři nikdy nebudou schopni násilně vytvořit společnost proti její přirozenosti.

Pokud jde o multikulturalismus, tak poté co jej odsoudili politici z GB,F,D a jiných zemí, a kdy lidi jsou schopni bojovat proti této ideologii i se zbraná v ruce, je odsouzen multikulturalismus do hlubinných temnot minulosti.
25. 07. 2011 | 08:36

neo napsal(a):

Novinářka:

levicoví extremisté koukám vždy používají hrubost a vulgarit a neštítí se ani vyzývat k násilí. Ničím se tak neliší od fanatických náboženských vraždících monster jako to individuum v Norsku.
25. 07. 2011 | 08:41

Rumcajs napsal(a):

Novinářka:

Co kdyby sis zašla zastřílet,místo toho kopání do prdele ? Když odbachneš pár bankéřů, místní levicová garelka tě ještě polituje.

Tak je to spávné, tak to má byt !
25. 07. 2011 | 08:44

Analytik napsal(a):

Zavedení trestu smrti jen na podkladu fanatické masové vraždy nemá smysl.
Norský střelec určitě kalkuloval, že svou akci nepřežije a trest smrti by mu jen přidal pár dní života. Pro fanatiky je největším trestem doživotí bez možnosti amnestie nebo jiného způsobu krácení.
25. 07. 2011 | 08:45

Marcus Agrippa napsal(a):

TomášL:
a nezapomeňte začít ničit i fv a ostatní ekologické"nesmysly". Jaderný reaktor do každé rodiny viďte?! A tou přirozeností společnosti je teror a vraždění?! Osobně si myslím, že si naopak spousta lidí teď uvědomí, do čeho by mohla Evropa upadnout. Breivik zaútočil zbaběle proti neozbrojeným Norům a většina místních to odsuzuje s tím, že právě tímto pošlapává jejich hodnoty - vesměs křesťanské.
25. 07. 2011 | 08:46

Johanna napsal(a):

Dovolíte mi "odlehčit" atmosféru?
(Někdy musím být cynicky usměvavá, abych zůstala normální)...
V nejmenovaném českém periodiku je věnováno mnoho stran norskému vrahovi, ale na jedné z těch stran onoho deníku se dole usmívá Václav Klaus a píše tam o svých zápiscích z cest.
Prezident, který zřejmě nepochopil, že jeho postřehy nikdo nečte a v této ponuré době to může být z jeho strany pojímáno jako pohrdání ...
25. 07. 2011 | 08:49

Tupelo napsal(a):

novinarka: pripada Vam take vtipne, jak neo reaguje na Vas, misto aby tento jiste krehky muz, odsuzujici vulgarity a nasili (alespon podle jeho prispevku se to mu ZDAT(!)) nejprve zameril pozornost na kormorana (ktery zde kopani do zadku inicioval)? :) Bida ceske pravice v plne nahote, rozbijenim mitingu a hazenim vajicek to zacina, koncit to muze az se nejaky psychicky vykolejeny priznivec ozbroji... Doufam ze ceske tajne sluzby zacnou brat pravicove extremisty vazne (pokud jim Kalousek neoseka rozpocet).
25. 07. 2011 | 08:51

neo napsal(a):

Tupelo:

nemohl jsem reagovat na kormorána, protože jsem jeho příspěvky nečetl. Neměl jsem důvod.

Reagoval jsem na sprostý agresivní příspěvek novinářky, nabádající k násilí. to je vše.
25. 07. 2011 | 08:59

TomášL napsal(a):

MA

Asi se shodneme, že společnost skrze Evropu začala odsouvat multikulturalismus do nicoty. Pokud jde o ekologické otázky, je to záležitost přírodovědců a techniků, kteří chtějí zlepšit svět kolem sebe nezávazně na humanitně vzdělaných intelektuálních impotentech. A ruku na srdce, humanitně vzdělaní lidi nejsou schopni nic pořádného vymyslet k užitku, tedy se schylují pouze ke obyčejným zlodějským praktikám zvaných krádeže a skrze ukradené myšlenky se společensky prezentují na veřejnosti a vydávají dané technologie za své plody. A řekněme jsi to upřímně, je to tragikomické...
25. 07. 2011 | 09:01

Drzá zrzka napsal(a):

Pane bože, vidíš to? Asi ne.
25. 07. 2011 | 09:03

nesvazák napsal(a):

Johanna. Ono to není pohrdání,ale systém práce tohoto politika,kterého navíc ten vrah v některých názorech obdivuje a cituje.Umí se někdo představit,co by se dělo v čt,LN,MfD a jiných periodikách,kdyby se jednalo o tábor pravicové mládeže? Já takovou fantazii nemám. A dovolím si poprosit p.Stejskala,ať je ve střehu,protože si myslím,že tato událost si nezaslouží naše upocené a uprděné české hrátky na levičáky a pravičáky,ale přinejmenším zdrženlivost a pokoru.
25. 07. 2011 | 09:03

Jana napsal(a):

Do Austrálie přijedou dva velikáni. Evans, vítěz Tour de France a Klaus, nejchytřejší muž světa. Hádejte, na koho se celý kontinent těší a koho nechtějí ani oficiálně přijmout!?!?!
25. 07. 2011 | 09:08

Johanna napsal(a):

Nesvazáku, PROČ dala redakce mnou citovaného deníku Klause na stránku s fanatikem?
Naprosto s Vámi souhlasím - ale ostatně to píši často - PRAVICE a LEVICE je nesmysl od prvopočátku. Protože každá ideologie je zhoubná, jestliže se začne přehánět.
Taky nechci hodnotit čin těchto dní. Nejsem Norka (ač norsky umím) a vím, že vraždy zůstanou vraždami stejně, jako zloděj zůstává zlodějem.
25. 07. 2011 | 09:09

Drzá zrzka napsal(a):

Když ocituju myšlenku někoho, kdo za nějaký čas způsobí autonehodu, jsem též zodpovědná za onu autonehodu?
25. 07. 2011 | 09:13

Colt napsal(a):

paní Brixi
vše nasvědčuje tomu, že se to sou multi-kulti začíná vymykat z rukou a jsou vidět jasné obrysy narůstající nenávisti. A jednomu původnímu obyvateli Evropy z toho až "hráblo".
Na této tragédii mají velký podíl i politici kteří dopouštějí takovou míru imigrace, jakoui není schopna většina zemí Evropy zvládnout.
Je to i výsledek experimentu s pozitivní diskriminací a přehnané korektnosti.
Úlitbou svědomí bohaté a politicky vlivné vrstvy Evropanů dlouhodobě být neúnosné zalidnění země imigranty s naprosto odlišným chováním a kulturou.
Je třeba daleko víc se angažovat v jejich původních zemích. Tomu se alibistická Evropa stejně nevyhne.

Obávám se, že pokud bude imigrace současným tempem a výsledky pokračovat, tak bude Breiviků přibývat.

P.S. Ještě jsem neslyšel, že by nějaká česká celebrita bydlela příliž blízko "nepřizpůsobivým". To laskavě přenechávají ostatním běžným občanům a navíc je nabádají, že jejich výstřelky si musí nechat v zájmu korektnosti líbit.
Podobé je to asi v celé Evropě.
To se nám to hraje na tolerantní, když nás to nic nestojí, co?
25. 07. 2011 | 09:19

TomášL napsal(a):

Jano

Australská premiérka je socanka a vsadím se že i humanitně vzdělaná, tedy neschopna logického úsudku minimálně z důvodu nevzdělanosti v oblastech technických i přírodovědných. Prostě proč se zahazovat s někým, který nad ekologii nepřemýšlí, pouze ideologicky papouškuje nesmysly?
25. 07. 2011 | 09:19

hoven napsal(a):

zrušení trestu smrti byla ohromná chyba, která se evropě vymstí. lidi si budou muset pořídit zbraně a bránit se sami.
25. 07. 2011 | 09:20

nesvazák napsal(a):

Johannko,protože šéf těch novin se jmenuje Porybný a byl šéfem těch novin,když se jmenovalo Rudé Právo a starého psa novým kouskům nenaučíš. Také si všimněte,jak zdánlivě levicový deník dává prostor TOP 09. Prachy,tajné dohody,inzerce,atd..Kdo chce vidět vidí a nekupuje žádné naše noviny...
25. 07. 2011 | 09:20

Marcus Agrippa napsal(a):

TomášL:
teda - Vy tomu dáváte. Takže australská premiérka je vlastně kráva, která nechápe hloubku intelektu V.Klause?! Sorry - ale to mně přijde strašně směšné. Hlavně, že je ale socanka ..... : ))))
25. 07. 2011 | 09:24

Colt napsal(a):

Jana

Klausovi je to jedno, zda jej chtějí a nechtějí. Všimněte si, že si Klausovic udělali z prezidentské funkce cestovku - zvláště poslední dobou - na kterou se jim všichni skládáme - je přece krize.
25. 07. 2011 | 09:25

Názor napsal(a):

paní Hano Broxi, napište nám Váš názor na novofašistu Bátoru a na prezidenta Klause a o jejich vzájemné lásce, sympatiích k sobě ..., o propagaci extrémismu těmito "osobnostmi" v Česku a na Nečase, Dobeše...
25. 07. 2011 | 09:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý, vulgarismy a nadávky obsahující příspěvek (např. oslovení "zmrde!"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 07. 2011 | 09:28

vico napsal(a):

Reakce norského ministerského předsedy ,ale nejen jeho, nám dává příležitost si znovu uvědomit, jaký nebetyčný rozdíl je mezi norskou a českou politickou scénou.

Bohužel i přes jistě upřímně vyslovené ujištění, že si Norsko nenechá své ideály založené na toleranci vzít, si myslím, že po 22.7.2011 už nikdy nebude, jak bylo dříve.

22. červenec je obdobou 11. září. Nic už nebude, jak bylo předtím.

Neobyčejně panická, jindy křečovitá nebo agresivní reakce zdejšího tvrdého jádra bojovníků proti "zhoubné" politické korektnosti, džendrtetám, "muslimákům", sudeto-německému ohrožení atd.je celkem pochopitelná. Je totiž zřejmé, že zvláště extrémnější formy jejich vyjádření se stanou předmětem zájmu tajných služeb.

Breivik byl totiž velmi psavý a to, co psal, jsme si zde často mohli v diskuzním vláknu číst od jiných.

Nic nebude, jako dříve.

Zdejší ikony Tomský a Kuras tu vzývali příchod jakéhosi extrémně pravicového spasitele. Kdyby tito pánové/své články napsali teprve teď nedávno/věděli, jak blízký je příchod jednoho takového "spasitele", raději by si své věštecké schopnosti nechali pro sebe.
25. 07. 2011 | 09:32

tomas napsal(a):

radikalizace postupuje i v Cesku . tady napr. jedna ukazka z blogu n aidnes y dob zodborarske stavky, v Norsku to jejich soukmenovec trosku prehnal, jeho cesti duchovni spriznenci na to maji zatim koule jenom na internetu

Horníci, dělníci a další lůza...., Lidově řečeno, měl by ten hrdinný ostravský horník dostat tak trochu přes čuňu. Jestli ve čtvrtek vyjedu autem a bude mi tenhle umouněnec bránit v pohybu, možná zjistí, že i pražská „srágora“ dokáže bolestivě praštit....
Tímto apeluji na ozbrojené složky České republiky, aby se jaly dělat ve čtvrtek pořádek raději sama....
25. 07. 2011 | 09:33

TomášL napsal(a):

MA

Vystudovala práva, jak jinak, že? Je zajímavé, že drtivá příznivců GO vlivem člověka má humanitní vzdělání (což je zajisté z oboru).

PS: Jestliže trpíte humanitním vzděláním, prozradím Vám jednu zajímavost. Do 1 mld. let nebude na Zemi vlivem Slunce život z důvodu zvyšování se teploty na povrchu Země (tedy z dlouhodobého hlediska bude docházet k ohřívání planety). Dokonce Slunce pohltí při jisté fázi Zemi. Ale prozměnu zase musím uklidnit lidi s humanitním vzděláním, neboť tou dobou bude lidský druh dávnou historii. :-))
25. 07. 2011 | 09:35

slavwin napsal(a):

Rumcajs to schvaluje na nějaký levicový extremismus, kdo ví co to je. Domnívám se, že touha po nějakém rovnostářství, spojená se závistí. Co je to bezmoc proti bolševickým zlodějům vykrádajícím státní rozpočet a neschopnosti přijat zákony, které by tuto činnost alespoň omezily. Masové vraždění, odkud pochází. Od nepaměti je tu nevraživost proti Židům, čím se stalo, že v Německu to přerostlo ve vyhlazování. víra udržuje Židy k dodržování tradic a k vzájemné podpoře. Protože ty tradice stanoví, kdy se mohou koupat, tak některé dny v týdnu možná více zapáchají než v jiné. Vášeň pro obchod a spekulace, neregistruje jejich vnitřní podrazy, ale vůči nežidům vzhledem k vzájemné podpoře mohly být krutější a jsou vnímany hodně negativně. Po zhlédnutí otřesných obrázků z osvobozených koncetráků se nějak neumím smířit s tím, že to je nějaká německá přirozenost někoho vyhlazovat. V mládí jsem potkal ješte mnoho lidí, kteří prožili protektorát a kus života před holocaustem. Pár lidí jsem se zeptal čím vám vadil Žid. Otázka vybudila vždy nějaké rozpaky, ale slyšel jsem třeba židovka často k nákupu přibalila něco sladkého pro děti, starší pán mi ukázal kožený kabát, který mu Žid vnutil za peníze, které měl u sebe, prý 1/10 skutečné ceny. Někoho kdo by si stěžoval, že ho Žid podvedl jsem nepotkal nebo po tom co se stalo nechtěl tu záležitost jitřit. Ten antisemitismus je nějak vrozený nevyhnuli se mu ani bolševici. V Reichu to začalo šikanou a vyvlastňováním. Ta šikana není třeba Čechům nějak odporná, viděl jsem šikanovat i ty, kteří byli za pár okamžiku také její oběti. Z některých komentářů lze vycítit touhu šikanovat. Socka je něco odpornějšího, než zloděj kterého zákon osvobodil nebo zlodějnu mu umožnil. Přiznám se, že tomu Norovi nerozumím, nezaútočil na konkrétní vymezenou skupinu, ale celkově na lidi. Masové vraždě nepředcházelo plošné vyvlastňování.
25. 07. 2011 | 09:36

nesvazák napsal(a):

VICO. Skvělý příspěvek. Díky.
25. 07. 2011 | 09:36

tomas napsal(a):

to rumcajs .. jenom dotaz, kde jste byl, kdyz se probirala shoda podmetu s prisudkem?
25. 07. 2011 | 09:39

žena napsal(a):

vico

Není co dodat. Výstižné.
25. 07. 2011 | 09:40

TomášL napsal(a):

MA

Ještě jedna a poslední věc.

Přečtěte jsi a porovnejte s dnešním děním, ekologu:

http://mitreden.buergerdialog-bmbf.de/energietechnologien-fuer-die-zukunft/
25. 07. 2011 | 09:46

olga napsal(a):

Zaujmout stanovisko není tak jednoduché. Trest není řešení. Příčina není v současné době odstranitelná. Zatím se musíme smířit s tím, že zločinů bude stále více. Je to dáno podmínkama. Dotkla jste se nerovnosti. Nerovného odměňování za práci. Pokud bude existovat země, kde bude hodnota pracovní síly. a tím i člověka sta násbně nižší než v jiné zemi, potud bude existovat migrace a poroste nenávist. Nenávist uvnitř v lidech. Tato nenávist se prostě někdy nedá udržet. Pak se stává člověk nepříčetným. Nenávist mají v sobě téměř všichni lidé. Co s tím? Vyzabíjíme se všichni?
25. 07. 2011 | 09:48

Maximus napsal(a):

Paní autorko, na obě Vámi položené otázky lze odpovědět kladně, ovšem jde jen o to kdy a kde to začne. Co mě vede k této tezi? Jednoznačně zde dochází k nepříznivému průběhu trajektorie vývoje některých důležitých procesů či pochodů souvisejících s lidmi a jejich způsobem života. Můžeme uvést hned několik nepříznivých vývojových trendů současného Homo Sapiens Sajrajtus:
a/ Neustále roste počet obyvatel planety a už je daleko za rozumným počtem, který činí cca 2,5 mld. jedinců. Evropa je toho sice částečně ušetřena, ale ten tlak zvenčí bude narůstat a nakonec evropští vyznavači islámu se množí a jejich natalita je na stupni 8,1 oproti 1,4 u původních obyvatel Evropy, kteří vymírají.
b/ Zdroje surovin, energií, potravin, prostoru, pitné vody aj. jsou omezené a dnes už i někde nestačí.
c/ Díky některým velmi množícím se národům kde se vyznávají jiné společenské hodnoty než u nás v euroatlantickém prostoru, klesá kvalita vzdělanosti obyvatel celého světa jako celku!
d/ Evropa má díky nedostatkům a podstatě demokracie na vrcholu exekutivy (platí to ovšem pro celý svět), ale týká se to i celé řady politiků nevzdělané a nemoudré politiky, kteří nejsou na případné společenské excesy připraveni. To, že mám pravdu dokazuje, že tito lidé neumí hospodařit se svěřenými prostředky - viz třeba okolnost, že je dnes drtivá většina států zadlužena! V případě problémů jednají těžkopádně a nemají dostatečný nadhled a schopnost situaci dobře vyhodnotit a podle toho jednat. Prostě na to nejsou připraveni, viz např. spory s Cikány z Rumunska ve Francii aj. kde se EU představila jako "něco" co neví co chce.
e/ Planeta bude dále stále více trpět od ekologických škod
napáchaných lidmi, to povede zejména ke snížení kvality potravin a větší nemocnosti lidí a k většímu tlaku na financování zdravotnictví. Na to nebude ovšem dostatek prostředků.
f/ S přírodou se něco děje, zřejmě nastává jakýsi sluneční cyklus, ale člověk díky tomu, že již pokácel téměř 50% plochy pralesů a postavil milióny km2 betonových, asfaltových aj. ploch (včetně objektů ve městech), dochází k tomu, že milióny tun vody v atmosféře nejsou na pevnině po nějaký čas jak tomu bylo po tisíciletí zvykem zadržovány a i ta část, která nevyprší nad oceány je natolik ohromná, že bude docházet stále více k excesům v počasí jako např. tornáda, přívalové deště, posun a výkyvy teplot v ročních obdobích atd. Zkrátka stabilizační prvek jako byly pralesy, lesy a běžná příroda bez betonu, asfaltu apod. tu začíná stále více chybět!
g/ Pak je tu argument zcela zásadní, člověk jako takový, ze své podstaty je lakomý, zištný, pokřivený, sobecký, líný a má celou další špatných vlastností, že není schopen výše uvedené nastartované procesy omezit nebo dokonce vše vrátit na rozumnou úroveň aby naše krásné planeta přežila!
Takže paní autorko, je asi tak za 5 minut 12!
Přeji všem pěkný den!
25. 07. 2011 | 09:51

Maximus napsal(a):

Dodatek, vypadlo mě v textu, že kvůli všem excesům, které příjdou, je velmi pravděpodobné, že rozjímání zda bude znovu zaveden trest smrti či vyostří se boj o Evropu není namístě. Ty problémy budou větší a zásadní.
25. 07. 2011 | 09:54

Marcus Agrippa napsal(a):

TomášL:
tohle už se tady probíralo x krát a ze všech možných úhlů pohledu a nemá smysl s tím začít nanovo. V.Klaus je pro mně osobně stárnoucí politik bez rozhledu, který už nemá co moudrého vyjevit a jen zneužívá témata, na které se chytají lidi jako je Breivik. Bobošíková je naprosto stejná a navíc velice nebezpečná populistka.
25. 07. 2011 | 09:56

Jag napsal(a):

PŘÍRODNÍ SELEKCE.Omezení přepravy.Pěstovat zase více v místech.Přeprava umožňuje migraci.Pokud se to nezastaví dojde k občanským válkám.....nikdo přece nevěří tezím,že je možné,aby se Islám,křesťanství provozovalo v jednom domě.ILUZE.Kdo bude mít navrch?Nábožeství není je víra,je to mnoha tisíc let budovaná struktura společnosti a provozování určitých hodnot,dodanými filozofy a mysliteli toho daného území.Když bude v domě muslim a křesťan,kdo bude vládnout a podle čeho se budou přijímat zákony?Pokud jeden převáží,tak druhý se bude cítit v tom státě špatně a vykořeněn,tak jako je tomu dnes u muslimů v Evropě.Křesťan může dojít do té samé pozice.A rozpadající se africké státy,Baklán jsou příkladem,že nelze mít několik filozofických směrů na jednu společnost.Dopadá to občanskou válkou.
25. 07. 2011 | 10:05

Viola napsal(a):

Řešením by bylo zákaz výroby zbraní, když se chce někdo s někým poprat, tak ručně stručně. Ti mladí na ostrově by toho Nora určitě brzy zpacifikovali, kdyby se do nich pustil holýma rukama. A mělo by se začít také od těch největších výrobců zbraní - ZAKÁZAT - Odzbrojení, to je to, co potřebujeme a hned bude více peněz na jídlo pro ty chudáky, kteří se tlačí na sever.
25. 07. 2011 | 10:09

VRAH DOSTANE RAD od PREMIERA napsal(a):

Bratři Mašínové jsou nominováni na Řád bílého lva!

V dnesni terminologii TERORISTE, ZLODEJI A VRAZI, mozna REBELOVE

Jelikoz HRDINOVE, loupezni vrazi Masini jsou opet nasi svobodnou a demokratickou pravici, plnou pravdy a lasky, navrzeni na vyznamenani, uvedomil jsem si, hlubokou systemovou nespravedlnost a diskriminaci, spocivajici v dalsi dlouhe rade neocenenych zlodeju a vrahu.

Soudruhu svazak Radek John, vynikajici clovek se hluboce zaslouzil stejne jako vynikajici Petr Necas, Furmisal Subodka a Mirek Topolanek a vetsi povedomi CR ve svete. Jejich oslava Masinu je zapsana zlatym pismem do dejin nasi nove mlade rozvijejici se demokracie.

Kdo z jejich podrizenych si uvedomuje moralni hodnotu a predevsim odvahu Radka Johna postavit se celem pred zastupy policistu a rict nahlas a verejne novou velkou pravdu, ze vrah policisty Honzatka, ktereho Ctirad Masin po omameni chloroformem, svazaneho podrezal nozem jako hrdinny bojovnik Talibanu, ze vrah Ctirad Masin je vlastne HRDINA NARODA?

A PRAVICOVY HRDINA z Osla?

ROZDIL?

DOSTANE TAKY ODZNACEK A POCHVALU od Topolanka, Necase a Johna?

Nějaký z našich premiérů by mohl tomuto PRAVICOVEMU člověku dát vyznamenání, jde vlastně o novodobou verzi Mašínů. On totiž své vraždění za zločin nepovažuje a zajisté si ho dokáže výtečně obhájit!!!
25. 07. 2011 | 10:11

Marcus Agrippa napsal(a):

Jag:
to jsou všechno uměle vytvořené bariéry. Za I sv.války došlo k tomu, že o vánocích vyšli vojácí ze zákopů a začali odmítat proti sobě bojovat. Generálové měli co dělat, aby znovu rozpoutali jatka. Pro ně to byli jen figurky na válečném plánu. To je asi tak vše. To stejné platí i pro náboženské kazatele. Osobně je mi naprosto jedno jestli je někdo ortodoxní, katolík, muslim nebo se modlí k sušené švestce.
25. 07. 2011 | 10:16

Cassifixtagrian Dé Brigd napsal(a):

Etnika a náboženství se mísí v Evropě již po tisíciletí, nevidím důvod proč by tomu dnes mělo býti jinak? Breivik si jistě trest smrti zaslouží, co taky s člověkem, který má ne svědomí skoro 100 životů, takového,,člověka,, měli pověsit na místě a bez soudu.
25. 07. 2011 | 10:25

Viola napsal(a):

Jako trest pro něj bych spíše navrhla samotku doživotí a vylepit fotografiemi zabitých, aby se na něj každý den dívali a on by pak spáchal sebevraždu a nezatížil by dalšího člověka hříchem zabití (kata).
25. 07. 2011 | 10:30

žena napsal(a):

Marcus Agrippa
"Osobně je mi naprosto jedno jestli je někdo ortodoxní, katolík, muslim nebo se modlí k sušené švestce. "

Problém je v tom, že ne všichni jsou stejně tolerantní jako Vy. To je vidět i na některých zde diskutujících. Je přece jednoznačné, že trh se o to nepostará, že je nutná výchova k toleranci. Jenže se vydává na tzv. obranu státu, tedy zbraně, což jsou mocenské nástroje, namísto investic do rozvojových zemí - zemědělství, potravinářský průmysl a pitná voda. A do školství.
Určitě by pak nebyly problémy s imigranty.
25. 07. 2011 | 10:31

Viola napsal(a):

Ano,

jestliže se Breivik inspiroval u nás, jistě to byl případ MAŠÍNŮ, tento případ by se měl urychleně přehodnotit a tyto vrahy, pokud ještě žijí zavřít do vězení, jako odstrašující příklad.
25. 07. 2011 | 10:33

Viola napsal(a):

přesně tak ženo,

ušetřit na výrobě zbraní, kdyby ten vrah neměl tak účinnou zbraň, sotva by zabil tolik lidí. A výrobce zbraní si mne ruce, kolik vydělal, já být výrobce zbraní, jdu se oběsit.
25. 07. 2011 | 10:35

Rumcajs napsal(a):

Viola:

Nevím proč by se měl přehodnotit. Jen proto, že si bolševička a boj proti komunistickému teroru ti nevoní ?
25. 07. 2011 | 10:36

Jag napsal(a):

Agripa nluvíte hloupě a také hlupákem jste.Vůbec nechápete princip společnosti,její hodnoty a její fungování.Poznáte to tehdy,až se všechen vámi proklamovaný chaos dostaví.Zatím zde totiž není a společnost není o modlení,ale o funkčnosti.Takový jako vy dokážou rozpoutat v dobré víře peklo na zemi.Jakobíny to také zkoušeli a to v malém a byli oběšeni.Jen otázku.Kdo bude dělat zákony a na jakém principu?Bláboly o tom,že každý se bude regulovat sám a že všechno bude skvělé si nechte.
25. 07. 2011 | 10:37

Kanalnik napsal(a):

Delat dalekosahle zavery a klast otazky o smerovani Evropy na zaklade deficitu informaci po probehle tragicke udalosti (a deficit to je, protoze informace mame jen pres media) mi prijde kratkozrake a celkem antiproduktivni.

Nikdo z nas nevi, co presne se ted honi hlavou tomu cloveku, co zabijel, ani tem, jejichz pribuzni prisli o zivot. Muzeme se domnivat, predstavit si to, ale presne to nevime. Mnoho z tech lidi, vcetne zlocince, budou potrebovat psychologickou az psychiatrickou peci. Teprve dalsi den, tyden, mesic, rok, dalsi leta ukazi, jak tato udalost zmenila zivoty techto lidi, a jak se s ni poprali. Preji jim k tomu dostatek sil.
25. 07. 2011 | 10:39

žena napsal(a):

K bratrům Mašínovým - pro mě je vrah vrahem, ať svůj čin zdůvodní jakkoliv. A jestli opravdu byli ve válce proti totalitnímu režimu, pak by měli být potrestáni za zběhnutí, při kterém navíc vraždili.
25. 07. 2011 | 10:39

Jag napsal(a):

Bez FILOZOFIE je ANARCHIE.Nikdo to nepoznal více než naše společnost po rozpadu komunistických hodnot.Pokud si myslíte,že lidi bez hodnot na společnost mohou žít,tak se všichni hluboce mýlíte.Vzniklý chaos může skončit jedině násilím.Jinak není možné.Proto se dnes s pádem hodnot zvyšuje agrese a násilí.A pokud hodnoty společnosti odstraníte,vznikne násilí bezbřehé a budete se divit,jak budete rádi,když někdo prapor hodnot zvedne a ukončí násilí a chaos.Otázkou je pak,kdo to bude.........
25. 07. 2011 | 10:41

Rumcajs napsal(a):

žena:

Ty už si dej taky obklad.
25. 07. 2011 | 10:43

žena napsal(a):

Jag

Souhlasím s tím, že filozofie je pro život nezbytná. Myslím, že by bylo důležité, aby se děti ve škole učily o moudrech světových velikánů jako byli Buddha, Ježíš, Mojžíš, Lao-c´, Konfucius..., seznámily se s obsahem jednotlivých náboženství a ve škole o tom všem diskutovaly. Podle mě i toto by vedlo k větší toleranci.
25. 07. 2011 | 10:51

nesvazák napsal(a):

Violo a ženo,nereagujte na něj!!!! On má v popisu práce provokovat a rozdmýchávat nenávist a navíc má doma v garáži bagr a vodní děla!!!
25. 07. 2011 | 10:56

Viola napsal(a):

Tak pan Kanálník by vrahovi dopřál psychologickou, nebo ještě lépe psychiatrickou pomoc, no to se povedlo, tolerance k vrahům.

Jak jsem napsala, nejlepší by bylo svadit ho do samotky a celou vylepit obrázky zavražděných, to by pro něj byla nejlepší pomoc a rozjímat tak dlouho, až by buď pochopil, co udělal, anebo se sám zprovodil ze světa. A jen tak mu tam nechat ležet provaz.
25. 07. 2011 | 10:57

Marcus Agrippa napsal(a):

Jag:
zákony? Říká vám něco právní systém? Mně je úplně jasné, že ve společnosti musí fungovat vymahatelné právo. Ale jak to souvisí s náboženstvím?
25. 07. 2011 | 10:59

Joane napsal(a):

trest smrti zrovna v tomto přípdě nemá jinou hodnotu, než pomstu. ti z pozůstalých, kteří jsou tak povahově založeni, to přijmou jako úlevu.
při rušení trestu smrti jsem měl určité pochyby, ele když srovnáme počty lidí ve vězeních v usa a evropě, vidíme, že trest smrti nikoho neodradil.
systémově je významné, jestli a jak velmi bude Breivik za dvacet let nebezpečný. ani elektronické náramky a státá kontrola policií totiž nesníží riziko. nebezpeční jsou ovšem i obyčejní schizofrenici a paranoici. přesto je psychiatři nechávají volně pobíhat. riziko velkého neštěstí je co se statistické pravděpodobnosti týče takové, že se nevyplatí držet tolik lidí pod zámkem. a to se jak víme, někteří psychiatři poučili o nebezpečí na vlastní, mačetou rozsekanou kůži a kosti.

efektivní kontrola přistěhovalectví samozřejmě je plně technicky proveditelná. je potřeba v prvé řadě najít právní mechanizmus, ja nelegály vracet zemi původu na její náklady. strháváním z rozvojové pomoci, konfiskací kont představitelů atd atd. všechno dobře známé a bez problémů používané tam, kde opravdu je vůle.
současná maligní větev multikulturalismu je předurčena k zániku. otázkou je, kdo za to zaplatí. prozatím se evropané projevují jako skupina lehce oškubatelných hlupáků. dělají to kvůli dobré vůli národů, které sedí na zdrojích surovin a absorbují různý evropský šmejd a finanční "služby". elasticita evropských společností ale má své meze a těm se nevyhnutelně blížíme. jestli má budoucnost charakter stále se opakujících afghánistánů, iráků a libyí, není to ani hezká představa ani skutečné řešení. proti devatenáctému století se svět navíc svět hodně změnil, i když na france-inter tak rádi hrají šlágry z koloniální éry.

víme, že absolutně bezpečnou společnost nelze vybudovat. otázka je cena doživotní detence nebo dozoru. trest smrti je levný. při justičních omylech se ale prodraží.
ostatně jsem během procesu manželů stodolových nezaznamenal nějaké významné demonstrace za znovuzavedení poprav. a to šlo o zištné motivy a předem uvážené vraždy.
jiná věc jsou zločiny jako zneužití moci veřejného činitele a korupce ve státních službách, eventuelně tajné prosazování zájmů cizích mocností. tam by tento trest svou odstrašující roli plnil. vzpomeňte na film s plukovníkem Peňkovkým, strkaným do kremační pece zaživa, který KGB promítala svým zaměstnancům v patřičně exponovaných funkcích.
stalin čistkami v elitách udržel industrializaci v obrátkách a zemi nasměrovanou k plánovanému cíli. dostatečně inteligentní lidé si dokážou zvážit riziko a přednosti nabízejících se možností. pomineme li ty, kteří to berou jako adrenalinový sport. i v číně to ale funguje, nebo se tak alespoň zdá.
25. 07. 2011 | 11:03

Rumcajs napsal(a):

nesvazák:
Nenávist tu rozdmichávají hlupáci, jak jsi ty. Snahu vytřískat z akce šílence politické body či ukojení svých představ o obsazení vlády , je nechutnou ukázkou demagogie ,hlupství a levičácké arogance.

Tahat do toho Klause,Bátoru atd... to je nechutnost hodná "Pár facek!.
25. 07. 2011 | 11:04

Dagobar napsal(a):

"V dnešní době levné dopravy, rostoucí populace v chudých rozvojových zemích a obrovských příjmových rozdílů mezi rozvojovým a vyspělým světem není ale efektivní kontrola přistěhovalectví tehnicky proveditelná." - - - Ach bože, jak hloupé argumenty ještě budeme slýchat? Pokud je stát schopen vybírat daně (a pokud není, těžko přežije), je taky schopen zjistit, kdo v něm žije a zda v něm žít má. A k tomu, aby se vám ve státě nepoflakovaly mraky přistěhovalců, o kterých nic nevíte, existuje deset tisíc let starý vynález - hranice. Díky existenci technologií nikdy nebyla kontrola populace tak jednoduchá, je tak jednoduchá, že se přistěhovalci na Západě schovávají ve "svých" pro stát off-limit čtvrtích (a vytvářejí tak de facto svoje vlastní miniaturní země se svými hranicemi). A to je obrovský problém, který bude s časem jenom eskalovat.
25. 07. 2011 | 11:05

Karel Mueller napsal(a):

Paní Brixi,

jsem rád, že jste o tomto tématu napsala a nadto velmi střízlivě.

Nebudu opakovat, co zde již léta píši, opakoval jsem to v této souvislosti na jiných blozích. Ve svých názorech se opírá o dosavadní hostorické zkušenosti. Přejdu tedy k odpovědím na Vaše otázky.

Norsko už sotva bude tím státem, kterým bylo před touto masovou vraždou. To je vcelku jasné. Bude následovat podobný proces jako v případě USA po 11/9.

Lze očekávat - toto adresuji i vicovi - že dojde v EU k utažení opratí. Teď je období šoku a váhání, to můžete zřetelně cítit. Ani levice, ani dokonce islám nespustily ostré reakce s širokou propagandistickou kampaní s cílem politicky bodovat. Proč? Dostaly strach, vidí dál. Totéž platí i pro normální pravici. Možná jim došlo, jak rychlý spád to může za určitých okolností.

Pane Vico, řešit situaci způsobem, který naznačujete, je k ničemu. Podstatu problému tím neřešíte a hrozí efekt přetopeného kotle, čím později vybuchne, tím bude exploze větší.

Multi-kulti je nedílnou součástí koncepce globání vesnice. Volný tok kapitál a technologií, volný přístup ke zdrojům a také voný pohyb pracovních sil. Proto nezmizí, s emigrací do EU by si bylo možné ještě poradit.

Evropané v současné době nemají svojí tvář (spálení oněch "mých" 5 karet. Jiní však ano a tak lze očekávat, že ji budou hledat. Nárůst pravicového radikalismu je bohužel jedním z projevů této snahy.

Pokud se Evropané nevrátí alespoň částečně ke "klasickým hodnotám, tak toho moc nenamudrujeme. Buďto ona roztažená dlaň nabo postupný zánik a převálcování jinými etniky. Křivky natality jsou neúprosné, nakonec na to správně poukazujete.

A ted to nejdůležitější: Správná koncepce pomoci třetím zemím. Máme ji a jsme ji vůbec schopni udělat? Kdo má vlastně rozhodující slovo? Obávám se, že jakákoliv koncepce pomoci se nakonec zvrtne v obyčejné prosazování vlastních ekonomických a politických zájmů.
25. 07. 2011 | 11:08

žena napsal(a):

Marcus Agrippa
k Vašemu vstupu pro Jaga:
Právní systém a vymahatelné právo považuju za naprostou samozřejmost. Náboženství je vlastně druh filozofie a pro stanovování priorit, chování a soužití lidí v dané společnost je téměř zásadní. Jestli jsem pochopila správně různé proklamace naši čelních činitelů, u nás téměř modlou je ekonomika, určujícím faktorem trh.
25. 07. 2011 | 11:09

Kanalnik napsal(a):

Viola: jo, aby pochopil, co udelal na emocionalni urovni, kterou evidentne musel dlouhodobe potlacovat, bude potrebovat psychologa a/nebo psychiatra - tedy pokud se mu jej v norskem systemu dostane; a i tak to neznamena, ze mu to dojde;

vas pristup nic neresi, Violo
25. 07. 2011 | 11:14

nesvazák napsal(a):

Rumcajsi,Tebe mám rád,protože bráním menšiny. Jen se mýlíš,že se jednalo o šílence. To byl promyšlený skutek člověka s vyhraněnými názory a Klaus je tu jmenován právem,vždyť ten muž ho citoval a obdivoval ve svých spisech. Jinak loupežníčku se mnou, hlupákem, nediskutuj,díky.
25. 07. 2011 | 11:15

Jag napsal(a):

Marcus vy jste hlupák.Nechápete roli filozofů a mudrců ve společnosti.Takoví hlupáci pak společnost vedou k záhubě.Popsal jsem to jasně,ale když to nechápete,tak sem nepište.Náboženství není jen nějaké věření v Boha,ale soubor kulturních a společenských hodnot,které jí dodali filozofové a mudrci.Tito pak vedou společnost.To není jen bába v kostele.Pokud společnost nemá své kořeny má svůj terorismus,chaos a násilí.Tolerance jsou kecy snílků,které nemají s chodem společnosti nic společného.Na toleranci společnost fungovat nemůže,neví totiž co ji definuje.Co je tolerance?To že vám smrdí nohy,nebo páchne z huby?To,že chodíte nahý a nebo,že fetujete?Co to je a jaké má hranice?Definujte pojmy jako sociální stát a pak to aplikujte.A na to je filozofie a mudrci.Ti mudrují a společnost to buď přijme nebo ne.Ale neexistuje fungující anarchie a chaos.A to vy chcete.
25. 07. 2011 | 11:17

JC napsal(a):

Paní autorko,
Záměrně použiji parafrázi jistého pána, že tohle není tragedie ale statistika, abych vyvolal ostrou debatu.

Co nás děsí v takových případech je totiž jen to množství mrtvých v jednom okamžiku.
Vyhledejte si na netu odkazy na ostatní masové vrahy a sebevrahy včetně teroristických útoků různých náboženských fanatiků od křesťanů po muslimy a uzříte, že se to děje celkem pravidelně po celou historii lidstva.
Jaké ponaučení si vzala česká společnost z heparinového vraha nebo slováci ze střelce na sídlišti ?
Jaké ponaučení si vzali amíci z "doktora smrt " ?? Zakázali snad chodit do kostela nebo studovat medicínu ?
25. 07. 2011 | 11:20

prirodovedec napsal(a):

nesvazak: Nicmene Klaus je citovan vrahem radove mene casto nez treba Churchill.
25. 07. 2011 | 11:24

žena napsal(a):

JC

Podle mě je to statistika v případě výčtu těchto vrahů bez uvedení jejich pohnutek. Ty jsou zásadní. A zjištění, má-li s těmi pohnutkami sympatizanty...
25. 07. 2011 | 11:26

JC napsal(a):

žena
Pohnutky ? tak to zkuste doplnit a napište s kým z níže uvedených sympatizujete :

1. Heparinový vrah
2. Jack rozparovač
3. Střelec na sídlišti
4. "Doktor smrt"
25. 07. 2011 | 11:34

Kala napsal(a):

Politici si nechtějí pálit prsty, chtějí mít klid a být pokud možno znovu zvoleni a tak zavírají před problémy oči a dělají, že neexistují, ačkoliv je každý jiný vidí. Když se objeví někdo, kdo na problémy poukáže (tím nemyslím tohoto vraha), hrozí mu ty ty, ty, ošklivý, to se neříká. Pak se to ale vymstí nám všem. Někde přece musí být nějaké limity, např. pro přistěhovalectví. Lidi nejsou připraveni, aby mohly mírově koexistovat úplně promíšené rasy mezi sebou. Je to předčasné a příliš živelné. Jednotlivé národy mají zatím příliš mnoho problémů samy se sebou.
25. 07. 2011 | 11:35

Lobo napsal(a):

JC
Doktor Kevorkian je úplně jiná kategorie. Ostatně ve Švýcarsku existují kliniky, kde pro vás udělají totéž, i s vysypáním popele do Bodamského jezera. Pohud je pro někoho hroznější žít než nežít, je taková služba humánní.
25. 07. 2011 | 11:38

Viola napsal(a):

Kanálníku,

ten člověk je podle mě psychopat, který nemusel nic potlačovat, nechal čistě vytrysknout svou zlobu, protože lásky se mu nedostávalo.

A správně se také po tom, zda se mu dostávalo přirozené lásky ptá na svém blogu i Milan Šmíd.
25. 07. 2011 | 11:42

StandaT napsal(a):

Podle mě to, co se stalo, v první řadě povede ke kontrole Internetu, protože ten vrah na něm zveřejnil svůj Manifest - takže záminka, na kterou socialistická Evropa čeká, tady je. Protože cenzura není politicky průchodná, tak se na to půjde skrze princip presumce viny a restrikcema proti providerům i poskytovalům obsahu, což už je legislativně připraveno.

Blogosféře se přistřihnou křidélka a v médiích se prosadí autocenzura.
25. 07. 2011 | 11:43

žena napsal(a):

JC

Já kromě Doktora smrt pohnutky žádného z nich neznám. Celé Norsko se taky ptá proč.

Osobně odsuzuju všechny vrahy, včetně bratrů Mašínových. Tam jen zopakuju, že byli-li ve válce s totalitním režimem, měli by být potrestáni za zběhnutí, při kterém navíc vraždili.
25. 07. 2011 | 11:45

žena napsal(a):

Lobo

Souhlasím s Vámi. Jen dodám, že jsem pro zavedení eutanázie u nás.
25. 07. 2011 | 11:49

JC napsal(a):

Lobo,
Asi jsem to popletl, měl jsem na mysli jakéhosi amerického katolíka, který vraždil kvůli potratům. Nemám čas hledat na netu. Toho doktora bych z toho ovšem nevynechával pokud euthanasie není legální.
Smyslem toho co jsem chtěl sdělit je, že pokud různé frustrace lidí končí vraždou jedné nebo dvou osob, nevěnujeme tomu již téměř žádnou pozornost. Až pokud se v jednom okamžiku jedná o 100 lidí řešíme co s tím.
25. 07. 2011 | 11:50

rozhodnej napsal(a):

Poučení: je potřeba zakázat pravicové extrémisty a různé náboženské. A v jejich závěsu nepřipustit k diskusi jim podobné kormorány, rumcajsy, hovnové. A pak by byl klídeček. Vzít to z jedné vody, že jo?
25. 07. 2011 | 11:50

tomas napsal(a):

rumcajs, jestě si procvičte vyjmenovaná slova po M. Proboha, výdyť jste pravice, to jsou ti chytřejší
http://www.zlobidlo.cz/rodice/cviceni-vyjmenovana-slova-m
25. 07. 2011 | 11:51

žena napsal(a):

JC
"Smyslem toho co jsem chtěl sdělit je, že pokud různé frustrace lidí končí vraždou jedné nebo dvou osob, nevěnujeme tomu již téměř žádnou pozornost. Až pokud se v jednom okamžiku jedná o 100 lidí řešíme co s tím. "

Jen znovu zopakuju, že ZÁSADNÍ je důvod vraždy a jestli s těmi pohnutkami někdo sympatizuje (to neznamená, že souhlasí s vraždou).
25. 07. 2011 | 11:55

JC napsal(a):

rozhodnej,
No jo no. Velmi zhruba co se mi vybavuje.
Někdy kolem roku 1963 jistá dívka v Praze najela náklaďákem do lidí na nástupním ostrůvku. cca 7 mrtvých/fakt se mi to nechce hledat/
Stalo se za hlubokého míru, v socialismu a ona prostě jen neměla ráda lidi.
Co byste zakázal ? Ženským dělat řidičáky ?
25. 07. 2011 | 11:58

Kanalnik napsal(a):

Viola: psychopat ventiluje svou zlobu, proto potrebuje pomoc psychologa/psychiatra, aby sam objevil proc ji ventiluje tak, jak ji ventiluje, a proc ji vubec ma - protoze on si toho nemusi byt ani vedom;

je to zpusob pomoci takovemu cloveku; my nevime, jestli jej treba jeho matka ci otec v detstvi sexualne ci fyzicky nezneuzivali... takove veci se ukryji v podvedomi a vylezou na povrch jako zloba a nasili...

nic neni cernobile, a jsem si jist, ze tomu tak je i v tomto pripade
25. 07. 2011 | 12:01

Dědekbabka napsal(a):

No nic . Podívejte se někdy zpět na tento blog. Rumcajs , hoven a další modří svazáci. Socka , to je každej ,kdo se neživí "podnikáním" (pozor , tedy českým), co slovo to nenávist.Ta socka přece užírá , zneužívá , je třeba pohrdat neschopnými. To je jediná jejich mantra , fanatická a plná nenávisti. Zbývá jen , aby nějakému takovému přihlouplému fanatickému loupežníkovi ruplo v bedně... Takže , vono to až zas tak daleko není , do toho Norska.
25. 07. 2011 | 12:11

Jan Žura napsal(a):

Rumcajsi, z Vás vane nenávist, hluboká nenávist vůči všem a všemu, co se jen malinko vymyká Vašim pravicovým názorům. Už dlouho přemýšlím, zda nejste nastrčená figurka, která má provokovat, stejně jako primitivní urážky údajných levičáků. Národ je rozeštvaný, tak se ho zřejmě snažíte dát dohromady hlubokomyslnými nápady a okřikováním druhých. Snižte se, velice vážený a ceněný blogere (patrně se sám tak cítíte) a snižte se na úroveň lidské slušnosti
25. 07. 2011 | 12:13

žena napsal(a):

Dědekbabka

kormoran tu mj. napsal:
"Soudruzi , jak to doba zada? Chcete nakopat sve rude zadky okamzite ? Anebo po vasi velectene priblble schuzi?"

Je zarážející a velmi špatné, že agresivita narůstá a že takovéto způsoby někteří jedinci volí. Váš nick mi připomněl pravicové nabádání k citovému vydírání - Issová, Mádl - Přemluv bábu....
25. 07. 2011 | 12:26

Cockroach napsal(a):

Na konci filmu X-Men: First Class zabíjí Eric Lensherr hlavního padoucha Sebastiana Shaw se slovy: "Souhlasím s každým slovem, které jsi řekl. Bohužel jsi zabil moji matku..."

Breiviku, souhlasím s většinou toho, co jsi napsal. Bohužel jsi zabil 90 nevinných dětí...
25. 07. 2011 | 12:30

Triga napsal(a):

Jaké budou důsledky tragedie v Norsku na ostrově Klaus- Bátory- Dobešova-Česka ???
25. 07. 2011 | 12:33

Tenco napsal(a):

Blbé otázky a určitě i většina komentářů bude "soukmenoveckých ".

Nic se nestane.
Pokud se společnost - a hlavně zodpovědní jedinci nezamyslí, KDE se stala chyba.
Prvoplánově via osoba toho magora .
Tedy v rodině, ve škole, v okolí, v policii , v justici, v zákonech...

Až druhoplánově via instituce širšího kontextu a většího difuzního rozsevu (záběru).
Včetně institucí uvnitř nositelů "multi -kulturalismu" - tedy menšinových etnik.
Jak ony mohou přispět k tomu, aby se takové jevy neobjevovaly - jak ony mohou přispět k tomu, aby se "důvody, příčiny" nevysvětlovaly pomocí pochybných abstrakcí, ale aby měly VŽDY CO NEJKONKRÉTNĚJŚÍ PODOBU.

Jenže to je o práci. O vzdělanosti a o práci.

Abstraktně žvanit je pohodlnější.
Stejně jako volit na zodpovědná místa " menší zlo".
Stejně jako se spřáhnout s někým, kdo je podobně tupý jako já a doufat, že naše tupost přeroste v inteligenci tím, že nás bude více...tupost mám na mysli buď jalové tlachy via abstraktní řešení typu " musíme něco s multi kulti udělat" či naopak konkrétní řešení typu - uděláme to hned a rázně.

Maucta - hezky se tady vydovádějte...ale moc nezlobte...ať vás Stejskal nevytahá za ušiska.
:))))
Btw - W. Buffwt vidí Dow Jonese na 24000 bodech ke konci dekády. Takže možná nebude tak zle. /pro muslimobijce jedna rada - zjistěte si, zda váš penzijní fond náhodou neinvestuje do islamských finančních domů.....ať nejste trapní.../
:---()
25. 07. 2011 | 12:35

Marcus Agrippa napsal(a):

žena:
já s Vámi víceméně souhlasím, ale i když ctím křesťanské hodnoty, tak nejsem křesťan a nepotřebuji k tomu žádného vykladače. Raději si tyto informace zpracuji sám. Ale chápu, že jsou typy, které to vysvětlit potřebují, ale u těch si nejsem moc jistý jestli jim to vůbec k něčemu je ( viz.Ustašovci ). Jak jste několikrát psala - výklad světových náboženství a spisy filozofů by měly být součástí obecné výuky na školách. Především antika ( stejně jako v USA ) by měla být základem.
25. 07. 2011 | 12:36

vico napsal(a):

K.M.: Svůj příspěvek jsem si pro jistotu ještě jednou přečetl, ale náznak řešení jsem neuvedl a ani uvést nechtěl.Pokud myslíte mnou vyslovený předpoklad, že jisté vyhraněné projevy budou více sledovány tajnými službami, o tom nemám nejmenších pochyb. To je holý fakt, se kterým bude muset každý počítat byť ne každému se to musí líbit.

Zdejší bloger Kuras tu napsal šestého července:

" Chceme-li ještě krach zastavit a zvrátit, budeme k tomu ve vzdělávacích institucích potřebovat někoho pravicového. Hodně a možná až extrémně."

I pro Kurase platí, že už nic nebude jako předtím. Psát v obdobném stylu mu nikdo bránit nebude, ale odezva na takováto přání bude kvalitativně jiná. Tohle kváknout dnes v Norsku by mu strach nedovolil.
25. 07. 2011 | 12:38

Jag napsal(a):

Jediný výsledek bude,že politik zrychlí "dovoz".A pak ta řežba nastane v občanské válce,kde už jeden nebude tak vidět.
25. 07. 2011 | 12:40

Daňový poplatník napsal(a):

To autorka:
Byli bratři Mašínové vrazi, nebo bojovníci za svobodu?
25. 07. 2011 | 12:46

žena napsal(a):

Marcus Agrippa

Taky ctím křesťanské hodnoty, přestože nejsem křesťanka (nejbližší je mi taoismus).

Jako povinnou četbu na školách bych dala knihu Huston Smith Světová náboženství. Velice srozumitelně je tam o hinduismu, buddhismu, konfucionismu, taoismu, islámu, judaismu, křesťanství a o náboženství přírodních národů. Samozřejmě by ve výuce neměla chybět Vámi zmíněná antická filozofie.
25. 07. 2011 | 12:49

Josh napsal(a):

Norský šílenec, vraždící levicové teenagery je příkladem toho, kam až může zajít pravicový imbecil, kterých máme i u nás dost. Stačí číst výblitky různých Rumcajsů a jiných pravicových extremistů.
Mimochodem, útoky na levicové politiky patří u nás k pravicovému folklóru - napadeni a zraněni byli například režisér Jiří Svoboda, ministr Pavel Dostál, poslanci Dolejš, Jandák a Sobotka a další politici na celostátní a regionální úrovni. Útoky rozvášněných vajíčkářů na politiky levice při volebních mítincích jsou rovněž velice známé.
Je jen otázkou času, kdy nějaký český pravicový šílenec provede podobný masakr jako Anders Behring Breivik.
25. 07. 2011 | 12:52

JC napsal(a):

vico,

Že by Kuras požadoval někoho se samopalem v ruce je vaše opravdu blbá konstrukce, a la ostatní levouni, že vinen je také Klaus.

Je to jinak vico, válka mezi Křesťany a Muslimy se pozvolna rozšiřuje do Evropy.
Někdo válčí dělohami , někdo výbušninou a jiný automatickou puškou.
Na vině není Kuras nebo Klaus, ale vy multi-kulti, kteří máte zavřené oči pokud se stane jedna vražda denně a vytřeštíte je když jich je za den 100.
25. 07. 2011 | 12:53

žena napsal(a):

Cockroach

Pan Šmíd ve svém blogu uvádí:

Ať si to chceme či nechceme přiznat, v jednom bodě byl Anders Behring Breivik úspěšný. Získal publicitu pro dokument „2083 - Evropská deklarace nezávislosti“ (2083 – A European Declaration of Independence), kterého by si nikdo jinak vůbec nevšiml. Neboť podobných pošahaných textů koluje po internetu až příliš mnoho. Na jednom místě (str. 1408) se tu dokonce praví, že „aktuální vojenská operace je vedlejším úkolem a marketingovou metodou pro distribuci tohoto kompendia“. Byla tedy stovka životů zmařena („je lepší zabít více lidí“ – str. 837) jen proto, aby udělala reklamu textu, který autor nazval kompendiem, a jenž je nesourodým a zmateným kompilátem textů, citací a megalomanských vizí?

Vy píšete:"Breiviku, souhlasím s většinou toho, co jsi napsal. Bohužel jsi zabil 90 nevinných dětí..."

Podle mě zabil tolik lidí, aby jeho výtvory lidi četli a aby se proslavil.
25. 07. 2011 | 12:54

neo napsal(a):

Josh:

přece neni vůbec podstatné jakou zvrácenou ideologii zastával střelec či jeho oběti. Podstatné je, že šílenec střílel do dětí.

A třeba Sobotka dostal přes papulo od ožralého socialisty. Vajíčka házel syn funkcionáře čssd.

Tady lze jasně vidět, že podobná zvěrstva nemají s politickou příslušností nic společného.
25. 07. 2011 | 12:55

Marcus Agrippa napsal(a):

žena:
no vidíte - já myslím, že průměrné normální člověk křesťanské hodnoty ( nezabiješ, nepokradeš atd.) přijímá tak nějak podvědomě a blbovi nepomůže ani 24 hod.v kostele. Naopak - může to vyvolat paranoiu a s vytřeštěnýma očima pak táhne do"svaté války"a vraždí to hlava nehlava.
25. 07. 2011 | 12:58

Jan Vaculík napsal(a):

Ach bože, co se najednou vyrojilo úvah jdoucích falešným směrem!
Kolik lidí si najednou přihřívá svou ideologickou polívčičku!
Otázka přitom nestojí tak, PROČ agresivní blázen zabíjel. Agresivní blázen zabíjel prostě proto, že je agresivní blázen!
Je to zoufalé, ale vždycky jednou za čas vynoří někdo totálně ujetý a vtrhne se samopalem do školy nebo někam - s cílem zabít co nejvíc lidí. Motiv má různý - někdy třeba náboženský, anebo vůbec žádný; ale napadlo snad někdy klást to za vinu třeba papeži?
Z morálního hlediska tento vrah nebyl o nic horší než ti předchozí; lišil se hlavně tím, že byl schopnější.
Že těch případů přibývá, a následky jsou čím dál strašnějši? Na to má asi vliv i ta publicita, které se jim dostává; stal se z toho obor, který se rozvíjí.

Mně ovšem na tom nejvíc provokuje tato otázka: jak je možné, že někdo vůbec může sám postřílet 85 lidí, jako kdyby to byli králíci? A po celých 90 minut mu v tom nikdo není schopen zabránit, ačkoliv jsou přítomny stovky lidí! Jak to, že jsme všichni tak bezbranní, odkázaní jen na ochranu státu? Že jedinec se pokazil, to se stává, ale není tady patologická celá společnost?
25. 07. 2011 | 13:01

scientist napsal(a):

trošku se tím jako sociolog zabývám...
Podle hysterických výkřiků xenofobů po celém světě v Západním světě už 40 let by měly být rasové bouře a podobné činy, jako ten norský, na denním pořádku.
Neděje se tak.
USA už by se měli podle těchto alarmistů dávno zmítat v rasové občanské válce. Neděje se tak.
Psi štěkají a karavana multikulturalismu jede dál. Dokud jí postrkuje stát.

Multikulti není nic jiného, než uznání dávno existující etnokulturní diversity. Ti, kdo proti němu bojují neusilují o zlepšení existující reality, ale chtějí realitu popřít. Fantazírují jako malé děti. Pokud takovou infantilní politiku vyznávají neorganizovaní jednotlivci nebo malé skupinky, pak bude podobné násilí nadále propukat jen v malém rozsahu (ať už vyprovokované extremisty z řad přistěhovalců nebo majority).
V našem typu společnosti je masové rasové a etnické násilí možné pouze ve chvíli, kdy je začne organizovat STÁT. Stačí se podívat na reálné události
za posledních 15 let.

Breivik nebo islamisti jsou problém, ale je to zvládnutelný, jak vidno. Skutečný problém jsou politici, kteří mnohdy možná nechtěně (třeba Klaus), otevírají dveře něčemu mnohem horšímu.

p.s. zpřísnění imigračních pravidel a integračních požadavků může být klidně provedeno pod hlavičkou multi-kulti. To si neodporuje, jak si neinformovaná většina občanů myslí.
25. 07. 2011 | 13:02

Jedla napsal(a):

Nejsem si vůbec jist, zda mám psát. Je to zde smutné čtení. Paní Brixi klade správné otázky, je dobré pokusit se někde uvnitř zformulovat "své" odpovědi, postavit je proti pochopitelným námitkám, hájit je i sám vyvracet.

Několikráte jsem zmiňoval fašizaci názorů nikoliv okrajové, nikoliv extrémní části české politiky a veřejné diskuse. A - je smutné na to hledět - nutno uznat že nejen české. Přesto, diskuse na českém internetu je velmi smutná podívaná. Dokonce se nabízí jakási shoda s nedávnou - a stále trvající, stále nekončící - událostí ve Fukušimně.

Fukušima ukázala a po měsíce dále ukazuje, že absolutní berpečnost jádra je iluze. Technologie, žádná, prostě nezná stoprocentní spolehlivost. Svět se poučil, zatím co český internet je zaplaven urážkami těch, kdo rizika předvídali a varovali. Žádná skutečná reflexe, utvrdíme se ve "své pravdě" navzdory faktům, událostem. Jsou-li fakta v rozporu s naší slepou vírou, tím hůře pro fakta. Dukovanům (bez konteinmentu) nyní prodloužíme životnost na dvojnásobek projektované a zdvojnásobíme si Temelín. Půjdeme opačně, než jdou moudřejší.

Teror v Norsku ukázal, že fašizující, pravicový, národně-konzervativní směr politického přesvědčení dospěl na hranu šílenství. Od českých žhářů a maďarských bojůvek dospěl k Norskému pogromu na bezbranné děti a teenagery odlišných, tj. sociálně-demokratických názorů. Názorů! A jaké jsou reakce českých internetových diskutérů? Urážky obětí (evropské, tedy i norské levice, zastánců tolerantní a multikulturní společnosti), a opět oslí můstky na odlišné (dokonce i Lipold) a urážky těch, kdo před rizikem fašizace pravice varovali. Žádná reflexe. Když fakta jsou v rozporu s vírou, tím hůř pro fakta. Co uděláme, když neokonzervativci zahájili teror? Vyjdeme jim vstříc a oboříme se do odlišných, do Romů, do přistěhovalců, ... a samozřejmě do levice, do lidí odlišných názorů.

Es kommt der Tag? Ne, ten den už přišel, pane Topolánku, pane Semíne, pane Bátoro, pane Hájku, pane Bartoši, pane .... přišel 22.7.2011. A tak víme z historie, co bude následovat. Netěším se na to.
25. 07. 2011 | 13:02

Karel Mueller napsal(a):

vico:

To, co píšete, není nijak v rozporu s mojí odpovědí. Ale tím jen problém zakonzervujete a o to hůř se v budoucnu objeví.
25. 07. 2011 | 13:03

jozka napsal(a):

StandaT:

Jasne, nejdal je v te kontrole internetu socialista Sarkozi...
25. 07. 2011 | 13:06

Marcus Agrippa napsal(a):

Jan Vaculík:
je to psychologický efekt - děs, šok a neschopnost reakce. Přesně na tohle spoléhali nacisté v koncentračních táborech - pak stačilo pár dozorců a byli schopní zpacifikovat desítky tisíc lidí, kteří by je jinak umlátili čepicí. Hromady mrtvol a upalování dětí zaživa udělali své. Papežové - ti nesou hlavní vinu na holokaustu - jejich rasistické vyhlášky zdaleka předčily ti nacistické.
25. 07. 2011 | 13:07

Josh napsal(a):

neo:
Když pohraničník zastřelí kopečkáře, je to vina scialismu. Když Breivik zabije 100 lidí a desítky jich zraní, není to vina jeho fanatického pravicového extremismu a nenávisti ke všemu odlišnému.
Typické forma myšlení a argumentace českého pravičáka, stejně jako až úsměvné tvrzení, že "Sobotka dostal přes papulo od ožralého socialisty" (jak to víte, že to byl právě socialista) nebo že veškeré vajíčkářské útoky obstaral jeden jediný "syn funkcionáře čssd". Smutné je jen to, že takové argumenty myslí neo vážně, hodně to o něm vypovídá.
25. 07. 2011 | 13:07

žena napsal(a):

Marcus Agrippa

Myslím, že děti je třeba naučit toleranci a slušnosti. Naše dnešní konzumní, bezohledná a zkorumpovaná společnost podle mě vede k soutěživosti a agresivitě, nikoliv ke spolupráci, ohleduplnosti a toleranci.

Ráda bych, aby platilo označení homo sapiens.
25. 07. 2011 | 13:07

Karel Mueller napsal(a):

Jedla:

Pane Jedla,

paní Kala to vystihla vcelku jednoduchým textem a zdravým selským.
25. 07. 2011 | 13:07

prirodovedec napsal(a):

Jan Vaculik: Bezte na norska fora a zopakujte tam dotaz. Google prekladac pomuze, pripadne rozumi anglicky. Dozvite se odpoved.

Napoveda: Staci si vzit jakekoliv ozbrojene vrazdeni jakychkoliv civilistu. Od soucasnych valek po minule. Civiliste vetsinou usupeji jen ve filmech z Hollywoodu.
25. 07. 2011 | 13:08

tomas napsal(a):

to neo, myslite, ze otec, diplomat, toho norskeho zabijaka, je take vrah? na zaklade ceho jste dospel k presvedceni, ze syn funkcionare cssd, je take clenem cssd?
25. 07. 2011 | 13:08

vico napsal(a):

JC : Já nejsem žádný multi-kulti. Osobně se domnívám, že projekt multi-kulti prosazovaný jako pozitivní hodnota obohacující zdejší evropský prostor je mrtvý. To ovšem neznamená, že tu stejně k něčemu takovému nejsme odsouzeni.Důvody se mi však s vámi- fanatikovi nechce rozebírat. Máte jen jedno oko a ještě šilhavé.

To, že vám nekřivdím svědčí váš blaf, že přece Kuras nepožadoval někoho se samopalem v ruce...To by tak ještě chybělo :-) Máte laťku opravdu proklatě nízko. Tak kdo by asi měl být ten hodně pravicový a to až extrémně. Krteček?
25. 07. 2011 | 13:11

jozka napsal(a):

neo:

A ted trochu z reality... socialismus utocnika na Sobotku spocival v tom, ze jeho bratr byl kdesi za CSSD zastupitelem a to, ze je nekdo synem funkcionare CSSD vubec nevypovida o jeho vlastnich nazorech ci preferencich.

Jako obvykle proste kecas a kecas...
25. 07. 2011 | 13:12

prirodovedec napsal(a):

vico, jedla: Vystrilet zrejme bylo nutne skupinu deti, kde multikulti- souziti celkem fungovalo ...
25. 07. 2011 | 13:13

jozka napsal(a):

Jan Vaculik:

Napadlo mne to same. Ale asi to mel dobre rozmyslene. Navic sok, skutecnost, ze to byli zelenaci, nekteri jeste decka... ja samozrejme vim, ze nekteri urcite byli v situaci, kdy by s tim mohli neco delat. Jenze moment prekvapeni je silna zbran.
25. 07. 2011 | 13:15

neo napsal(a):

Josh,

jste obyčejný lhář a překrucujete to co bylo napsáno.

1) Šílený čin šíleného Nora je především dílem jeho samého, nikoli víry či politické příslušnosti.

Na světě žije mnoho islamistů a jen zlomek z nich se odpaluje v metru. Na světě žije mnoho levicových i pravicových extremistů a jen zlomek z nich se kdy něčeho dopustí. Takže je to v lidech a nikoli v politice.

2)Sobotka dostal facana od opilého socialisty, který se zúčastnil mítingu. To je bez diskuse.

3) Nikdy a nikde jsem netvrdil, že by vajíčka házel jen a pouze syn funkcionáře ČSSD. Jen jsem upozornil na fakt, že hodil zrovna on . Takže vajíčkové útoky nebyly dílem pouze pravičáků. V drtivé většině šlo o blázny co se nechaj strhnout davem. Opět bez politické příslušnosti.
25. 07. 2011 | 13:17

hovorka11 napsal(a):

Hana Brixi:
Zajímavá na tragédii byla okamžitá reakce generálního tajemníka NATO, který vyjádřil podporu norské vládě ještě dříve, než se ukázalo, že se nejedná o islamisty. Nevím, jestli nehrozí bombardování Vatikánu za "křesťanský útok" fundamentalisty ale asi sotva...
Evropa má veliký problém v multikultarismu a ten problém je evidentně v jednání NATO.
Je velmi nebezpečné nadále přijímat přistěhovalce především z arabských zemí, protože to má dvě velká nebezpečí:

1)Vojenské akce na těchto územích v zájmu ropných koncernů a zbrojních firem

2)Uměle vyvolávaná nenávist proti těmto etnikům z důvodu prosazování podpory veřejnosti pro vojenské akce s blokováním informovanosti z akcí v těchto oblastí. Např. včera ČT1 na teletextu uvedla, že bombardování Lýbie je v souladu s rozhodnutím OSN, ačkoliv ve skutečnosti NATO má pouze legitimitu na hlídání "bezletové zóny".

Závěrem:
Evropa skutečně posiluje radikální islamismus, protože nelze držet velmi přátelské vztahy s nejhoršími islámskými despoty např. v Saudské arábii, která velmi potlačuje práva žen a nově zavádí neveřejné soudy na likvidaci jakéhokoliv odporu.
Nelze přikyvovat na její gigantické vyzbrojování za 60 miliard dolarů američany a zároveň soudit srbské zločince, bez toho,že s nimi na stejné lavici nesedí islámští radikalisté, kteří nechali vyvraždit řadu srbů v Kosovu a dnes jsou bez trestu ve vrcholných funkcích.
Cituji z článku:
"Celé představení postupně vrcholí 17.února 2008, kdy Kosovo vyhlašuje samostatnost. Premierem se stává Hashim Thaçi, který byl ještě před pár lety jedním z vrchním velitelů teroristické UÇK. On sám byl na seznamu hledaných teroristů(hledán pro bombové útoky a obchodování s lidskými orgány). Kosovo by bez zahraniční pomoci nevydrželo ani jediný den. V oblasti převažuje šedá ekonomika, vysoká nezaměstnanost, korupce a především se z Kosova do zbytku Evropy pašuje velká část tvrdých drog."

http://revolta114.blogspot.com/2011/02/uloupene-kosovo.html
------------------
Velmi smutné je, že se nenechá mluvit Mladič o všech akcích proti srbským obyvatelům u mezinárodního tribunálu a protisrbštští zločinci dostanou imunitu...

Obdobná metoda se používá v Líbyi, kde NATO evidentně válčí již proti občanům, vytváří podmínky pro loutkovou islamistickou vládu pouze proto, že jde o surovinové zájmy. Demokracie tam byla zbombardována do samého základu a tragické nálety mají udusit odpor obyvatel proti okupaci a tím i obrovský nárust podpory Kaddáfího, který je pro zemi schůdnější než islamisti dosazené Rasmussenem a Petrausem.

Hluboce se stydím za to co se děje a za co se Evropa schovává. Toho vraždění a podvodů je tolik, že to stačí k dalšímu Evropskému rozpadu a vzniku despocií.
25. 07. 2011 | 13:18

Josh napsal(a):

prirodovedec:
Podle toho, co ukázala TV byli obětmi výlučně teenageri bílé rasy, norského původu, kteří se účastnili tradičních levicových slavností.
Breivik neútočil na multikulti, ale na přívržence levice.
25. 07. 2011 | 13:19

Josh napsal(a):

hovorka11:
platí totéž, co pro prirodovedce. Breivik neútočil na cizince, ale na své rodáky. Jejich prviněním bylo to, že byli na levicové slavnosti.
Nekonstruujte tu nějaké multikulti spiknutí, kterému chtěl bránit hrdinný Viking Breivik.
25. 07. 2011 | 13:23

Tenco napsal(a):

vico
To jsou ta polínka, přikládaná pod parní kotel .
Vzniklý přetlak se buď odfoukne neškodnými kecy a fanděním - anebo ne.
Bouchne to.
/pravděpodobnost výbuchu roste, pokud je kotel konstrukčně poškozen - například při výrobě součástí, anebo při jejich smontovávání/

Frustrační potenciál via možný projev násilí je vysoký.
Němci by o tom mohli vyprávět....
A jejich intelektuálové též.../ale jen ti "soukmenovečtí" - ti druzí neměli zhusta takové ětšstí aby měli např. čím vyprávět.../ :(((
25. 07. 2011 | 13:25

tomas napsal(a):

to neo, no v ceskem pripade to nebyli jen blazni strhnuti davem, ale take dost popichnuty mf dnes, ktera predvedla zrejme jeden z nejsprostsich vykonu polistopadove zurnalistiky, nastesti cesi se zatim zmuzou jen na vejce
25. 07. 2011 | 13:25

Zaostřeno napsal(a):

...zaostřeno na extrémisty Klause, Bátoru a na Dobeše...v souvislosti s masakrem v Norsku, policie a vláda, Nečas, Schwarzenberg, John...musí odkrývat a trestat extrémismus, prozatím se tak neděje, který hrozí Česku, za to budou pochváleni /ne Klausem.../, ale jinými a slušnými lidmi po celém světě... !!!...pokud ne , měli by být odvoláni, zbaveni moci a potrestáni za poškozování státu !!!
25. 07. 2011 | 13:26

prirodovedec napsal(a):

Josh: Sledoval jste norskou TV nebo tu Vasi CR? Ucastnici tabora byli Norove ruzneho puvodu celkem zdarile na urovni deti schopni souziti.
25. 07. 2011 | 13:28

jozka napsal(a):

neo, jak vidim stale zdarile ignoruje realitu a zije si ve vlastnim svete...
25. 07. 2011 | 13:30

Martin napsal(a):

O tom, že o vině není žádná pochybnost, je vždycky pochybnost, madam. Označit nějakou vinu za nepochybnou, to je jen technický termín a subjektivní názor soudce. Nikdy to není jistota. Soudce je člověk, s názory, pocity, omyly. Není bůh, aby věděl všechno o všem. Takže trest smrti do evropy rozhodně nepatří. Doživotí je jiná věc. Pokud se solidně provedený proces (tedy obsahující důkazy, ne jako obvykle u nás jen na základě pojmů a dojmů) usnese na závěru o vině, tak je možné masového vraha teoreticky držet ve vězení do konce jeho života. Prootže pořád je šance, že se jeho nevina prokáže a křivda může být alespoň trochu napravena. Pro trest smrti bych byl jen v tom pžípadě, že ten soudce, který o něm rozhodne, ručí vlastním životem za správnost. Přijde-li se na omyl, soudce bude zastřelen. Uznejte, že tohle si žádný soudce na triko nevezme. Zabíjet jiné ve jménu spravedlnosti, to ano. Ale nasadit vlastní krt, to ne, že? Tak snad už chápete, jak je to vaše "spravedlivé" rozhořčení úchylné a zvrácené. V podstatě všichni zastánci trestu smrti jsou vrazi, v nejlepším případě vrazi z nedbalosti, protože nedomýšlejí důsledky, v tom horším úmyslně. A co se týče multikulturalismu, ten musí být přehodnocen tak jako tak, protože jinak nakonec zlikviduje (doslova) i své nynější zastánce.
25. 07. 2011 | 13:30

Josh napsal(a):

neo:
opakuji to, co jsem napsal. Pro vás za každý zločin, který se stal za socialismu odpovídá socialismus. Pokud se totéž stane za kapitalismu nebo klausismu, je za to odpovědný pachatel a jeho přesvědčení nebo společenské klima nenese odpovědnost žádnou.
Nemůžete popřít fakt, že v ČR jsou napadáni výlučně levičáci a že i bývalý předseda ODS měl ve značné oblibě nacistické výroky a rétoriku. O frenetické nenávisti a hysterii vůči levici nás denně přesvědčují vaši soukmenovci. To neodbudete tvrzením, že "Sobotkovi dal facana socialista", zvláště když to nemůžete ani dokázat.

Vždycky jsem srovnával vajíčkáře s nacistickými ordnery, kteří stejně napadali mítinky opozice. Zkuste vyvrátit, že rysy jejich chování nejsou až nápadně shodné.
25. 07. 2011 | 13:31

Josh napsal(a):

prirodovedec: sledoval jsem ČT. Norsko znám ze dvou pobytů, trochu mně zarazil počet Pákistánců hlavně v Oslu, ale známí mně přesvědčovali, že s nimi problémy nejsou. Sice jsem v tamních novinách viděl článek o odhalení buňky Al-Kaidy na univerzitě, ale nakonec se ukázalo, že záležitost byla přehnaná.
Norové mají jinou mentalitu než my, je rovněž složitější se ve zdejších reáliích orientovat, ale tolerance a pochopení je rozšířenější než u nás. Problém ale podle mně je, že existuje i určitá pravicová komunita, která obviňuje levicovou vládu z toho, že do země přicházejí cizinci v míře dříve neobvyklé. Z takového podhoubí zřejmě pochází Breivik.
Čím se podle vás liší šílenec Breivik od muslimského šílence ? Jestli chtěl Breivik svým činem zastrašit a burcovat do boje proti levici a imigrantům, dosáhne myslím opak.
25. 07. 2011 | 13:41

Jan Vaculík napsal(a):

Myslím, že kdyby si to paní Brixi lépe rozmyslela, tak by první otázku (o trestu smrti) ze svého blogu vypustila. Je to v dané situaci marginální; je to téma, kterým se rádi zviditelňují politici, ale z věcného hlediska to nic neřeší. Trest smrti je otázka pro právníky a psychology - pro lidi od fochu; možná taky pro filosofy, ale ne pro ty, kteří to budou řešit ve zjitřené atmosféře nad sklenicí piva.
Co by u nás dostal takovýto vrah? Doživotí, jako výjimečný trest? I kdyby to nebylo možné, i tak se společnost proti němu může pojistit, aby nemohl škodit, až ho jednou pustí. (I když si troufám odhadnout, že za těch 20 let, i kdyby ho pustili, nebude on o nic nebezpečnější, než jiný vrah, který opouští vězení, plus-mínus.)
Trest smrti má jednu nepopiratelnou výhodu: je to nejlevnější.

A ta druhá otázka? Ta se teď bude řešit čím dál naléhavěji. Jenom se zdráhám připustit, že by to mělo být pod tlakem tohoto děsného excesu. Protože pak bychom vlastně přiznali, že ten šílenej čin měl nějaký pozitivní smysl. A to je z morálního hlediska naprosto nepřípustné.
25. 07. 2011 | 13:43

neo napsal(a):

Josh:

opět lžeš , kde něco takového tvrdím? odpovědnost má vždy jedinec ( pokud se samozřejmě nejdná o politický proces, kde vinu nese režim)
Politická příslušnost obětí ať je jakkoli nebezpečná, nebo politická příslušnost vraha či jeho víra ... to nejsou v žádném případě důležité věci. Důležitá je osoba vraha. On je zločinec.

Už jsem to psal výše. Ne každý muslim se nutně musí odpálit v metru...
25. 07. 2011 | 13:44

Valmont napsal(a):

Obzčejné kecy.
Třeba stíhat velké ryby.
Za Irák, za Lýbii, za Afganistán.
Od roku 1945 toho "míru po americku" už bylo.

Kolik že to zabil lidí ten Nór?

Približne 100, že?
Odporný čin.
Celý svet je pobúrený!
V Iraku po invázii agresorov z USA a GB prišlo o život cca 650.000 (šesťstopäťdesiat tisíc) ľudí. Z toho bolo 110.000 vojakov irackej armády, zvyšok civilisti. Je to číslo, čo vyrátali vedci z Cambridge (amíci počet obetí riadne skreslili).
Ten Nór je v porovnaní s tým, úplný břídil.
Prečo nestojí Bush a Blair pred súdom?
25. 07. 2011 | 13:45

Marcus Agrippa napsal(a):

Teď zrovna zírám na blog F.Matějky na NEVIDITELNÉM PSU a po jeho přečtení mu vzkazuji - PANE JSTE VŮL.
25. 07. 2011 | 13:57

Cestovatel napsal(a):

Kde jsou ti zaslepení zastánci multikulturalismu, kteří tvrdí jak strašně moc je multikulturalismus prospěšný. Multikulturalismus odsoudilo mnoho politiku Merklová, Cameron,Sarkozy a autorka drze prohlašujen že multikulturalismus je nutností. Nutností je leda pro socany, kteří si tyto lidi podplácí aby je volili a tím přizpívají k nárůstu extrémismu a zvýšením hrozby terorismu. Ve VB Labouristi vsadili na multi-kulti a hromadně je pouštěli do země a ve volbách se jim to vymstilo.

Všichni mluví o pravicovém extrémismu, přitom levicový extrémismus je ve většině státu EU tolerován. Komunisté se klidně procházejí po městě a vykládají zvrácenou ideologii marxismu a nikdo je za to nezatkne. Přitom jde o stejně zločinou ideologii jako fašizmus. To také vede k nárustu počtu pravicových extrémistů.
25. 07. 2011 | 14:01

Marcus Agrippa napsal(a):

Cestoval:
člověče máte v sobě alespoň elementární slušnost a ohleduplnost vůči těm mrtvým?!
25. 07. 2011 | 14:04

žena napsal(a):

Valmont

Tak jsem si osvěžila paměť a podívala se do Wikipedie na válku v Íráku. Neměla jsem to dělat. Jen jsem se naštvala, jak námi média manipulují. Máte pravdu, v Norsku je to (plným právem) označeno jako masakr a odporný čin. V Íráku je zabití Íráčanů bráno jako statečné činy amerických vojáků.

"Prečo nestojí Bush a Blair pred súdom?" - nevím. Proč.
25. 07. 2011 | 14:07

jozka napsal(a):

Kdepak je ten Cestovatel, co napsal tohle:

Cestovatel napsal(a):

Současná situace v Norsku je příkladem toho proč by se stahovat z Afgánistánu nemělo. Paroubek a jiní socialisté raději preferují ustupování teroristickým výhrůžkám.
22. 07. 2011 | 20:18
25. 07. 2011 | 14:08

neo napsal(a):

možná proto ženo a Valmonte, že sami nedrží zbraň a nestřílí do dětí.

Možná proto, že pro válečný stav platí trošku jiné zákony.

pro rejpaly : pouze konstatuji fakta, neobhajuji činy.
25. 07. 2011 | 14:10

JC napsal(a):

vico,
Kurase se střelcem jste dal do souvislosti vy a ne já.
Nejste multi-kulti no fajn já také ne, tedy ne v míře v jaké to funguje na západ od naší hranice - zatím.
Tak jak byste si představoval toho extrémně pravicového spasitele dle Kurase ?
25. 07. 2011 | 14:13

žena napsal(a):

neo
"pro válečný stav platí trošku jiné zákony."

Nikde jsem nenašla, kdy USA VYHLÁSILY Íráku válku (nikoliv tedy, kdy je napadly). Můžete mi napsat odkaz?
25. 07. 2011 | 14:14

Jan Vaculík napsal(a):

Valmont, žena
Je chvályhodné, že zkoušíte přemýšlet. Pro začátek byste se ale neměli pouštět do tak náročných věcí, ale cvičit se na něčem jednodušším.
25. 07. 2011 | 14:15

JC napsal(a):

Marcus Agrippa,
Ale to co napsal cestovatel v prvním odstavci je prostě fakt.
25. 07. 2011 | 14:17

Marcus Agrippa napsal(a):

JC:
víte - ono bude nejlepší, když si vezmete příklad z Breivika. Vemte si zbraň a místo střelby do neozbrojených dětí vyražte do Iráku nebo Afghánistánu - tam najdete rovnocenného soupeře. Tady jen zneužíváte tolerantní společnosti, která se Vás snaží pochopit.
25. 07. 2011 | 14:25

capito napsal(a):

Je to v moderních dějinách velmi vzácný a atypický úkaz,kdy bestiální mord velkého rozsahu uskutečnil představitel názorově nikoliv extrémní pravice,ale právě umírněného pravicového křídla,té pravice,kterou zosobňuje ideologicky Václav Klaus.Pravice,která v historii se vždy pohoršovala nad extrémní ultrapravicí.
Proč došlo k neočekávanému fenoménu? Jeden za všechny? Breivik reprezentuje to,že liberální,umírněná konzervativní pravice se prostě nedočkala obvyklého vyvrcholení:že brutální čin provede ultrapravice.Nikdo z ultrapravice se nenašel,nechtěl obětovat-trpělivost Klausova evropského politického křídla prostě praskla v 1 bodě a jako předtím ji budou odsuzovat,i když se jedná o člověka s Klausovci názorově velmi blízkého.
Navíc nejde o blázna.Ten člověk o sobě píše sám vše podstatné pro čin na straně 7 dnes na aktualne.cz uveřejněného jeho Manifestu.Je zřejmé,že čin nebyl represí vůči islámu,ale vůči nejmladší levicové mládeži-perspektivě Norska za 15-20 let. Útočník už se nechápe jen jako Nor,ale citacemi Klause ukazuje,že se cítí už Evropanem-že je občan Evropské Unie.Pro jeho postoj ke vzdělání je patrné,že začal studiem filosofie:Vídeňská škola (kruh).J.S.Mills.Franfurtský typ marxismu.Potom se vzdělával samoucky dále,už konkrétněji.Ke svému obchodnímu vzdělání středoškolskému přidal studium politiky a to hlavně globální.
Opakuji,názorově není pravicový extrémista ale je to atentátník z řad "umírněných".Z těch z nichž klíčily vždy v moderní historii brutální akce radikálnější pravice než byli oni sami.Praskla jejich trpělivost v jednom bodě,jako struně se stačí přetrhnout v jednom místečku.Nedočkali se očekávaného.
Nyní obviněný očekává a) mučednickou slávu za ideje b) v rámci jeden za všechny,všichni za jednoho solidaritu pravice s ním c)
jak se zachová král Zygmund-Václav Klaus vůči jemu -Janu Husovi dále? To V.Klaus mu kdysi dodal zdání a odvahu legality jeho názorů,četbou Klause se krmil. Na něj se zpětně odvolává,že stál jako jedna ze sudiček u kolébky jeho osudu,politického osudu.Není blázen ani hrdina,je to "odbojář" proti levici,ochotný se obětovat nejvyšší cenou.
25. 07. 2011 | 14:29

neo napsal(a):

žena:
Válka v Iráku, někdy označovaná jako Druhá válka v Zálivu je v současnosti probíhající konflikt, který byl zahájen vpádem vojsk skupiny států vedených USA do Iráku v roce 2003. Koalice vedená Spojenými státy svrhla diktátorský režim Saddáma Husajna...
25. 07. 2011 | 14:35

JC napsal(a):

Marcus Agrippa,
Na to je zbytečné odpovídat.
Dopovíme si to až spolu budeme ležet v jednom zákopu.
25. 07. 2011 | 14:36

Pereira napsal(a):

Ad autorka:
Jaké budou důsledky tragedie na ostrově Utoya?
Především přehodnotíme svůj postoj k pravici.
25. 07. 2011 | 14:38

žena napsal(a):

neo

Tohle a spoustu dalšího- např.
"Prezident Bush opakovaně hrozil úderem, pokud se Irák nepodvolí rezolucím a nevpustí do země inspektory. Ti přitom v Iráku působili a zemi opustili až po eskalaci událostí a vydání ultimáta ze strany Spojených států amerických krátce před vpádem do země."
jsem se dočetla ve Wikipedii. Co jsem se tam nedočetla, kdy USA vypověděly Íráku válku a kdy OSN dala k invazi svolení. To ani z Vaší odpovědi nevyplývá.
25. 07. 2011 | 14:42

Marcus Agrippa napsal(a):

žena:
hodně kritický pohled na invazi do Iráku mají sami Američani - Generation Kill, Zelená zóna atd. Většině totiž došlo, jak je média a politici podvedli.
25. 07. 2011 | 14:45

neo napsal(a):

žena:

jak nevyplývá? je to tam napsáno. V roce 2003
25. 07. 2011 | 14:46

JC napsal(a):

Pereira,
Jakým způsobem ? Jako že už ji nebudete volit ?
25. 07. 2011 | 14:49

honolulu napsal(a):

Valmont,
my Vam Bushe k soudu nedame. My ho mame radi,
on je nas.
650 000 nepratel poslano za Alachem me se to zda byt take malo, asi nekteri nasi vojaci chrapali a nedelali dobrou praci. Snad priste budou svedomictejsi. Domluvte jim a vysvetlete jim nase krestanske hodnoty.

Pani ZENO,
prerozdelovani hodnot a 60-ti leta finacni pomoc rozvojovym statum neprinesla zadnou zmenu. Mate nejaky jiny napad nez ten ktery nepracuje ?

Pane Rumcajs NEDEJTE SE !
Pane Kormoran, jsem rad, ze pisete.
25. 07. 2011 | 14:49

žena napsal(a):

Pereira
"Především přehodnotíme svůj postoj k pravici."

Myslím, že levičáci svůj postoj k pravici měli a mají jasný. A pravičáci taky. Jak to vypadá, vnímání se zaměří především na multikulturalismus (to je slovo).
25. 07. 2011 | 14:52

uno napsal(a):

kormoran
stejně jako jsou nebezpeční extremisté, stejně nebezpeční jsou hulváti Vašeho ražení, zasmrazují společnost svými bláboly.
25. 07. 2011 | 14:52

jozka napsal(a):

zena:

Neo je jeste mlady, on netusi, ze byly casy, kdy se valka vyhlasovala. On za vyhlaseni povazuje prvotni utok, nejlepe v noci ci nad ranem.
25. 07. 2011 | 14:53

Yosif K napsal(a):

Z chaosu levicovych a pravicovych prispevatelu ma nejklidnejsi hlavu pan Targus. A ma uplnou pravdu.

Staci tlacit na dodrzovani zakonu kazdym obcanem, bez rozdilu puvodu. Nikomu nic nepromijet, at je to pravicovy radikal, neonazista, Muslim, islamofil, zionista nebo pouhy ctenar brozurek Vaclava Klause ci treba Vaclava Havla. Staci merit vsem stejnym metrem a ve skolach KAZDY DEN OPAKOVAT ze svoboda jednech konci tam, kde by chteli podupavat svobodu druhych. A to vcetne manzelek a vlastnich deti.

Evropska spolecnost toto necini v dostatecne mire a dostatecne durazne. Pokud se Evropa vzpamatuje a bude tak cinit, ubude jak pravicoveho tak levicoveho extremismu.
25. 07. 2011 | 14:55

žena napsal(a):

honolulu
"prerozdelovani hodnot a 60-ti leta finacni pomoc rozvojovym statum neprinesla zadnou zmenu. Mate nejaky jiny napad nez ten ktery nepracuje ?"

Každý stát přerozděluje. A kdyby všechny státy daly aspoň polovinu toho, co jde na zbrojení, na zúrodnění dosud nevyužívané půdy v rozvojových zemích, potravinářský průmysl a pitnou vodu, dost by to vyřešilo. Zatím tomu tak nebylo, takže nelze říct, že to nepřineslo žádnou změnu.
25. 07. 2011 | 14:58

neo napsal(a):

ty aby ses nepřidal jozko.
Co já považuji za vyhlášení není důležité.

Já pouze stáhl info z wiki, pouze upozornil, že výše zmínění pánové nesedí pravděpodobně právě proto, že ve válečném stavu platí jiná pravidla a proto, že sami nikoho nezavraždili. TEČKA

Válku neschvaluji, to jsem výše napsal proto, aby ty a tobě podobní nezačali překrucovat.
25. 07. 2011 | 15:00

Pereira napsal(a):

JC:
někdo ji přestane volit
někdo jí přestane věřit její teze o demokratičnosti
někdo se začne připravovat k obraně svých dětí
a vznikne diskuse, co vlastně pravice v dnešním světě přináší
25. 07. 2011 | 15:01

jozka napsal(a):

Jenze valecny stav, milej neo, predpoklada vyhlaseni valky.
25. 07. 2011 | 15:04

neo napsal(a):

jozka:

co bys chtěl, aby Bush zafaxoval saddamovi?

nebuď naivka.

Válka to je bez pochyby. Blbá, neopodstatněná, jako asi každá válka. A proto, že vojáci jsou jen lidé najatí vládami, tak se odlišují od vrahů typu Breivika. Společnost na ně pak jinak nahlíží a vztahují se na ně jiné zákony.

nic víc v tom opravdu nehledej.
25. 07. 2011 | 15:10

Cestovatel napsal(a):

Marcus Agrippa:

Já jsem nenapsal nic čím bych zneuctil památku obětí Norského masakru jenom konstatuji fakta. Lidé jako Breivik si zaslouží trest nejlépe doživotí.

jozka:

To jsem napsal pod blog Paroubka a je to pravda.

žena:

Přerozdělování nic neřeší protože NIC NEVYTVÁŘÍ.Přerozdělování nikomu nepomohlo ptrotože akorát přesouvá prostředky těm, kteří se na jejich výrobě nepodíleli a tím vytváří nové nespravedlnosti. To jen levičáci si myslí že přerozdělování něco vyřeší. Pomoc zemím třetího světa je také bezúčelná pokud se oni nebudou snažit něco vytvářet a dostat se z bídy. Jenže to oni nepotřebují, protože jim pořád poskytujeme "pomoc" takže si zvykli žít jenom z pomoci a jsou pořád na nás závislí.
25. 07. 2011 | 15:19

žena napsal(a):

neo
"Vyhlášení války nebo též vypovězení války je formální akt (psaný nebo formou projevu) nebo psaný dokument, kterým je vyhlášen válečný stav mezi dvěma nebo více státy." - z Wikipedie

Předpokládám, že si nepřipadáte zmanipulovaný médii a že jen neuznáváte něco jako mezinárodní právo, mezinárodní úmluvy...
A co lidská práva uznáváte pro všechny? - citace z Wikipedie o Quantanámu

V roce 2002 administrativa prezidenta USA George W. Bushe na základně zbudovala věznici (v angličtině detention camp – doslova tábor zadržených) pro osoby které byly označeny za „militantní bojovníky“ zadržené v Afghánistánu a Iráku. Bushova administrativa až do 11. července 2006 zastávala stanovisko, že na tyto vězně se nevztahuje ochrana Ženevské konvence. Tehdejší ministr obrany, Donald Rumsfeld, rozšířil směrnici FM 34-52 Intelligence Interrogation o metodách výslechu o 16 technik klasifikovatelných jako forma mučení. V důsledku toho byli ve věznici zadržení i brutálně mučeni po řadu let pouze na základě podezření z terorismu, aniž by proti nim bylo vzneseno obvinění. 12. června 2008 však Nejvyšší soud USA rozhodl, že i těmto vězňům přináleží právo obracet se na civilní soudy.
25. 07. 2011 | 15:26

Potr napsal(a):

Diskuse bohatá a občas i realistická.Internet fízly špiclovaný:AČR se s BIStB v tom předhání,ale co s tím,soudruzi? Celý národ vystěhovat jak to kdysi chtěli despotové soudruh Hitler,anebo soudruh Džugašvilli-Stalin,kterému se to v případě krymských Tatarů dokonce podařilo? Oba nakonec byli levičáci,socialisté a kolektivisté. To už víme všichni a vaše mediální ohlupování nemá proto smysl. Vás, soudruzi a jejich potomci, totiž my občané u moci nechceme jako první. Hoši,tohle se vám nepovede: proti dobře mířené ráně v noci a zezadu je i džudista po zuby ozbrojený druhý ... a nás lidí je víc.Všimněte si,jak východní kolektivismus vždy zasviní ty země kde cítí prachy:kdysi Československo Sověti-Rusáci,když tu vyčmuchali po válce uran,nedávno soudruh Mandela v JAR-velmi bohaté zdroje včetně zlata a drahých kovů a předpoklad geologické stability země i po roce 2012,když dnes se pomalu od roku 2005 přirozeně kontinenty začínají pohybovat opět od severu k jihu.S tím souvisí nejen žvásty o konci světa,ale taky začínající pád systému zvaného politika,a to celosvětově.Lidi mají už dost dynastických a loupežnických band vládců-demokratů, beznaděje a globálního systémového podporování lenosti a tím i přirozeného zániku nejen světa,ale i lidstva s ním, vlastní žravosti a lenosti. Ekonomové se ovšem dobytých koryt bývalými podvodníčky a kšeftaříčky,mezi něž patří ale i komunisté obecně (jsou totiž materialisty), jen tak nechtějí vzdát, a proto si berou drze jako rukojmí celý svět. Zvlášť ti přemnožení na Východě. Ekonomika nemůže řídit,ale musí sloužit,jinak zničí svět,a techniky či jinými tvůrčími pracovníky komunisti a kolektivisti nikdy být nemohou,nemají na to dost poctivosti, schopností, ani pracovitosti.A nikdy mít nebudou.Proto když do techniky dnes cpou své spratky při vidině prachů, jdeme jako ČR do háje zeleného. Norsko je další malou světovou zemí, která zbohatla-ropa,zemní plyn,a tak se tam spodina z Východu cpe.Jsem proto,aby Evropa,nejen Norsko, silně omezila v zájmu vlastní bezpečnosti příliv líných emisarů žravosti a nicnedělání odkudkoli,nechci zde být za rasistu,chránila si vlastní genotypy podobně jako to i dnes dělá většina Asiatů včetně Židů,Arabů, a konec konců i Buddhistů,je to normální a přirozenému míšení ras to nijak nevadí.Ovšem přirozenému. Je třeba aktivovat Svatou říši římskou,která nikdy nebyla zrušena,a chránit vlastní evropskou identitu a kulturu podobně jak to dělají nakonec i Američané, Číňané, ale i Rusové a další.S tím souvisí i nutná likvidace komunismu a komunistů jako takových především. Zrušení trestu smrti je jen pokrytectví umožňující se tzv. demokratickým zemím nelegálně zbavovat lidí nepohodlných systému, kteří v civilizované společnosti právě jsou nositeli prosperity a tahouny hospodářství-nikoli ekonomiky-to je velký rozdíl,malověrní a soudruzi zvlášť. Nemíním tím,že rozpuštění úchyla-vraha malých dětí v lučavce královské není namístě,zaslouží si to,ale je křivárna, urážka našeho občanství a rovnosti před zákonem jako takové a velká sprostota,že nejdou před normální soud, který by je pozásluze poslal na oprátku zcela legálně. Takže s Nory sou ikoli dialekticko-socialisticky,též.
25. 07. 2011 | 15:29

aa napsal(a):

Bože, ten Cestovatel je ale pitomec ! Je tak posedlý nenávistí k levici a jinak smýšlejícím, že bych ho typoval na čtvrtinového Breivika. Nedávejte mu žádnou zbraň nebo něco vyvede !
25. 07. 2011 | 15:32

žena napsal(a):

Cestovatel

Všechny vlády přerozdělují vybrané peníze od daňových poplatníků. Já jsem jen navrhovala jiné rozdělení - nedávat tolik do zbrojení. Když budou v rozvojových zemích vytvořena pracovní místa v zemědělství a potravinářském průmyslu, takže lidi budou mít práci a co jíst, nebude takový příliv imigrantů.
25. 07. 2011 | 15:35

aa napsal(a):

Potr je další z galerie českého pravičáctva. Soudím, že nick Potr je zkratkou z Potrhlý. Všimněte si, jak ten mag.or reaguje na tragickou událost v Norsku - podle něj za čin šíleného pravičáka můžou levičáci, mezi něž motá dokonce i Hitlera. Jestli někdo shání důkazy o omezenosti, primitivnosti, nevzdělanosti a agresivitě českého pravičáctva, v příspěvku Potra jich najde celé přehršle.
25. 07. 2011 | 15:37

neo napsal(a):

žena:

nevim, jsetli jste jen podrážděná nebo máte krámy.

ani jedno neschvaluji, už jsem to napsal. pokud vám to nestačí, není vám pomoci.

Neobhajuji ani Bushe ani Blaira ani Saddáma ani válku... jasné?
25. 07. 2011 | 15:38

aa napsal(a):

žena:
Myslíte, že váš názor Cestovatel dokáže pochopit ? Obávám se, že ho přeceňujete.
25. 07. 2011 | 15:38

Karel Mueller napsal(a):

Pane Yosif K.,

proti tomu se nedá nic namítat, ale má to jeden háček: To už není multi-kulti.

Asi si to představujete tak, jako když holky z Hané obléknou místní stejnokroj a zazpívají moravské lidovky. A můžeme říct, že máme multi-kulti.

Přece víte, že to takto nefunguje. Různá etnika i kultury mají různé zvyky a tím mimo jiné i požadavky na zákony a pravidla hry. Pokud dělaté kompromis, tak stejně není nakonec spokojen nikdo. Pokud to uděláte podle silnějšího - a stejně to tak nakonec dopadne, tam máte nekonečné vnitřní pnutí a jednotlivá etnika se svojí kulturou stejně žijí odděleně. V USA (a nikde nejsou z historických a dalších důvodů lepší předpoklady) máte stále čtvrti a oblasti podle etnické a kulturní příslušnosti.
25. 07. 2011 | 15:39

Potr napsal(a):

Oprava:
Takže s Nory souhlasím ať tu sebranku vystěhují. A s obnovou trestu smrti přesně právnicky, nikoli dialekticko-socialisticky, definovaného též.
25. 07. 2011 | 15:39

JAHA napsal(a):

Ad: Viola
"Jako trest pro něj bych spíše navrhla samotku doživotí a vylepit fotografiemi zabitých, aby se na něj každý den dívali a on by pak spáchal sebevraždu a nezatížil by dalšího člověka hříchem zabití (kata)."
Vopred sa ospravedlnujem za moznu nevhodnost pri debate o vaznej veci, ale Vas text, ze "on by pak spachal sebevrazdu" mi pripomenul kresleny vtip Fedora Vica este z roku 1969. Na obrazku je sibenica, pod nou Janosik a kat a vedla stoja prislusnici VB. A vedla nich stranicky kader, ktori hovori: Sudruhovia, vesat, to je nehumanne. Skuste ho presvdcit, pochopi a spacha samovrazdu.

Bolo by to jednoduche riesenie i pre inych, nie?
25. 07. 2011 | 15:39

Pereira napsal(a):

žena:
nemyslím si to.
Přesněji, bude to jen jeden z aspektů. Dovolte abych vám nastínil kontext v jakém se nachází dnešní pravice:
Válka v Iráku, válka v Afganistánu, válka v Libyi, Guantanamo, finanční krize, ekonomická krize, Tea party a její filosofie, masakr v Tusconu, masakr na ostrově Utoya a bomba v Oslu.
Vedle radikálního islamismu je pravice v současném světě nejvíce disharmonickým prvkem.
A pokud vím tak Breivik svým aktem nechtěl bojovat pouze proti přistěhovalcům, ale především dát nový obsah pravici. No to se mu opravdu povedlo
25. 07. 2011 | 15:39

Dáša Nováková napsal(a):

Myslím, že bychom se měli všichni v Evropě pořádně ozbrojit a vyhledat nejbližší jeskyni.
25. 07. 2011 | 15:43

aa napsal(a):

Potr:
Norsko bylo několikrát vyhodnoceno jako země s vysokou životní úrovní, nejlépe vhodná pro život. Dlouho už tam vládne OBLÍBENÁ levicová vláda.
Tak a teď můžete puknout vzteky.
25. 07. 2011 | 15:43

Vandal napsal(a):

žena
oni si budou muset v těch rozvojových zemích ten průmysl a zemědělství sami vybudovat, stejně tak, jak si je vybudovali evropané, američané, číňané atd. atp. A pokud to sami nedokážou, žádná pomoc jim nepomůže. Ostatně co ti brání jim tam jet pomoct vybudovat průmysl i zemědělství?
25. 07. 2011 | 15:49

Potr napsal(a):

AA, ty jsi obyčejný komunista, právě ten gurmán, o nichž mluvím. Do potrhlosti mám tak daleko jako ty k poctivosti, (bývalý) soudruhu. Norského vraha jste si za pravičáka definovali vy komunisti, a jen u nás v tom vašem dnešním čecháčkově. Pokud umíš aspoň anglicky, přečti si i jiné zprávy, než ČT1 v sedm večer v putyce (ty na ní máš) u piva a komunistických děvek. A hitlerovská NSDAP znamená Nazional Sozialistische Deutsches Arbets Parthei, česky německá národně socialistická strana práce, ty moulo. Nevím nic o tom, že jakýkoli socialista kdekoli by byl pravicí. Jenže to chce samostatně myslet, a to je vám diaůlektikům cizí. Zlodějna vám komunistům totiž už dávno zaslepila mozek, soudruhu AA.
25. 07. 2011 | 15:50

modrý edvard napsal(a):

My si tady v euroamerické civilizaci žijeme jako prasata v žitě. Je nás asi miliarda. Potom přijde Breivik, a 90 z nás postřílí. A před ním byli různí jiní vrazi, a neštěstí (vzpomeňte ruskou loď na Volze a "otrávené klíčky" v Německu). Breitvik je chladnokrevný, cílevědomý, vytvalý a schopný. Proto to dokázal. Je to porucha v systému, ke které statisticky dochází. /samozřejmě, odsuzuju to./
Jděte do Bosny, Somálska, Iráku, Ugandy, Kambodže, Afgánistánu nebo Haiti a řekněte jim, že tady máme 90 mrtvých.
25. 07. 2011 | 15:51

aa napsal(a):

Potre, i při své evidentní zabedněnosti by sis mohl všimnout, že soudruhujete už jedině vy, pravičáci. Je to tím, že jste až na nepatrné výjimky zmutovali z komunistů a to soudruhování máte beznadějně zažrané do´krve ?
25. 07. 2011 | 15:53

žena napsal(a):

neo

Jasné. Celé to vzniklo Vaší reakcí "Možná proto, že pro válečný stav platí trošku jiné zákony."
Já jsem se Vám snažila naznačit, že válka v Íráku je zvláštní tím, že k ní došlo bez vyhlášení. A že tedy vraždění tam je taky protizákonné.
Howgh
25. 07. 2011 | 15:57

neo napsal(a):

žena:

ale válečný stav tam platí :)
25. 07. 2011 | 15:58

Jee napsal(a):

Lidé, zamyslete se!

Šinmoedake vybuchla a začala chrlit lávu.
Kde se stala chyba ??? Nikde se nestala chyba !!!
Anders Breivik je v širším pojetí stejnou součástí přírody jako zmíněná sopka.

"Toho ponurého dne se celkem nic zvláštního nestalo. Akorát manželům Henleinovým se narodil syn Konrad".

Jak na tom proboha chcete něco změnit?
25. 07. 2011 | 15:59

Targus napsal(a):

To Jan Vaculík:

Taky mi vrtalo hlavou, jak mohl jeden střelec tři čtvrtě hodiny v pohodě pálit z pouhých dvou zbraní, aniž by se jej kdokoli pokusil zastavit.
Podívejme se na současný vzorek populace, je-li něčeho takového schopná. Hledá se několik schopných jedinců, zřejmě mužů s velice dobrou fyzickou výkonností, protože proti nim stojí jedinec v nejlepším věku. Dále musejí splňovat podmínku velice dobré psychické odolnosti a připravenosti na stresové situace, nejlépe pak s přímým výcvikem na takové eventuality, která nastala na malém přelidněném ostrově, nezapomeňme, že ihned po prvních výstřelech musela propuknout panika a hysterie. A v neposlední řadě by museli být schopni se mezi sebou velice rychle dorozumět, spíše než verbálně, byla by lepší posunková komunikace. Ať již kvůli hlučnosti střelby, tak i kvůli zakrytí úmyslu zaútočit na protivníka. Jako bonus k takové skupině by byla výzbroj nějakými chladnými zbraněmi, ideální stav je útočný nůž, v případě bídy i obyčejný kuchyňák či malá sekerka. O možnosti, že by někdo uměl s takovým nářadím solidně házet aspoň na pět metrů, nebudeme vůbec uvažovat. Dále by bylo potřeba dílo náhody, aby se taková skupina nacházela poblíž střelce v době přebíjení zásobníků jedné ze zbraní a zároveň by uměla synchronizovaně zaútočit na střelce z více stran, s tím, že min. dva až tři útočníky by střelec pravděpodobně eliminoval ještě před hranicí kontaktní vzdálenosti. Mějme na paměti, že přebití se dá provést podle typu zbraně a uložení náhradních zásobníků za jednu až tři sekundy, takže moc času k efektivnímu útoku není.

Ani náhodou nevím, jak na tom je dnešní norská populace, ale myslím si, že v té naší české byste našel tak jednoho z 10.000 kusů, a to si ještě dost fandím. Myslím tím pochopitelně člověka vybaveného fyzicky a psychicky. Jestli by byl připraven riskovat útokem život namísto využití svého fyzického fondu k útěku, je jiná záležitost.
Každopádně jako potenciální kandidáty bychom mohli vybrat absolventy vojenské služby (nevím, zda něco takového vůbec v Norsku je) v nějakém pěchotním zařazení, nejlépe u průzkumných nebo paradesantních jednotek. Dále pak alespoň řadové policisty či členy ochranek a bezpečnostních služeb. V nejhorším bych sáhl po frekventantech kurzů bojových nebo úpolových sportů, kterýchžto taky není dvakrát přebytek.
Pokud objektivně zhodnotíme všechny tyto podmínky, nemůžeme se divit, že si střelec špacíroval v pohodě po ostrově a bez většího nebezpečí tam vraždil lidi po desítkách.
25. 07. 2011 | 16:01

žena napsal(a):

modrý edvard
"vzpomeňte ruskou loď na Volze a "otrávené klíčky" v Německu"

I ve Vámi uvedených příkladech se hledalo a zkoumalo, proč k tomu došlo. A v případě klíčků i jestli ještě nějaké nejsou stejně napadené.
25. 07. 2011 | 16:01

TomNilh napsal(a):

Západní svět se dostává do kleští jak ideologických tak i ekonomických. Je mnoho cest před ním,ale zásadní jsou dvě.Pokud nechce skončit Západ a Sever jako starověký Řím, pak tedy musí ukončit období svého liberalismu a nastavit jiná pravidla hry. Obávám se však, že půjde vstříc své zkáze cestou druhou - cestou autokolonizace,ústupků a vstřícnosti, na kterou začíná doplácet.
Navíc je tlačen ke zdi nadnárodními finančními globálními a nutno podotknout i zcela bezohlednými zájmy různých oficiálních i neoficiálních světu vládnoucích skupin. Pro tyto skupiny je jejich zisk / a nejen finanční / nadřazen všemu.
Osobně vidím ve slabosti vlád Západu a v současném systému soumrak západní civilizace a jejich hodnot, které v současném podání nemají šanci přeží toto století. V rámci této slabosti pak vystoupí extrafanatismus, který paradoxně tento vývoj urychluje.
25. 07. 2011 | 16:04

fafnir napsal(a):

aa
zkuste chvíli myslet.Že v Norsku vládne levice.No a.Jinde zase pravice.Stalo se,co se stát muselo,v někom bouchly saze.V prostředí,kdy přistěhovalci určují jak se mají domácí chovat a říká se tomu politická korektnost.V paříži patří ke koloritu,že přistěhovalci zapalují na ulicích auta,v Angli nesmí slavit vánoce aby neuráželi muslimy a v menzách nesmí vařit hovězí aby neurazli hinduisty,v severských zemích kde se nebylo zvykem zamykat se krade,a nikdo nesmí říci,že to dělají přistěhovalci,v Holandsku podříznou politika,jen proto,že chce aby se přistěhovalci podřídili místním a nikoli naopak,v Německu že vražda cti mezi muslimskýcmi přistěhovalci na dením pořádku a u nás stačí mít správnou barvu kůže,a nemusíte platit nájem vodu a elektřinu.Toto všechno způsobilo tu norskou tragedii.Neomlouvám zločin.Jen vysvětluji jak a proč k němu došlo,a dojde k němu znovu a častěji.Svým pokryteckým multi kulti přístupem jsme nastavili situlaci podobnou Německu po 1,ww a Versaillským podmínkám.Tam přišel Hitler,tady se objeví někdo podobný.To si nikdo vážně neuvědomuje,že Evropané jsou ve vlastní zemi zaháněni do kouta.A to se tu našlo tolik geniů,že za necelé 2 dny přečetli a nastudovalin ten 1500 stránkový elaborát toho norského vraha.Nebo opět věříme předžvýkaným "pravdám"Ještě je možná čas to celé zastavit,ale to by Evropa musela trvat na své kultuře.Protože ať se to komu líbí nebo nelíbí,křesťanství formovalo Evropskou kulturu.Je jedno,co budou říkat atheisté,těch minimálně 1000 let nevymažete.
25. 07. 2011 | 16:06

neo napsal(a):

Jee:

možná kdyby milého Konráda řezali lopatou do xichtu když začal trhat mouchám křídla.....

teď vážně. Nic není náhoda a všecko má nějaký svůj důvod a to i chování toho magora v Norsku. Výchova? Jistě sehrála roli. Jiní magoři? Jistě ho ovlivňovali. Frustrace z vlastní neschopnosti ? Nutnost platit za sex?

takových magorů je naštěstí málo, ale bohužel jsou.

Ovšem nemohu souhlasit, že by se tomu nedalo předcházet a že bychom to měli brát jen jakousi součást světa.
25. 07. 2011 | 16:23

neo napsal(a):

Targus:

jeden z ochranky to zkusil, bratr princezny. koupil to...

ono je něco jiného hrát si na hrdinu a kecat o tom, ale asi něco jiného stát tváří v tvář něčemu takovému a neposrat se.

Pud sebezáchovy přirozeně volí útěk a dělání mrtvého. Zachránit vlastní život je prostě ten nejzákladnější instinkt.
25. 07. 2011 | 16:26

Yosif K napsal(a):

Pane Karel Muller - mate pravdu - neni to multi-kulti v tom smyslu, ze by si pristehovalci zridili vlastni cvrt kde by de facto platila Sharia.
Co z se buhuzel deje. V mnoha mestskych cvrtich ve Franci. Kde se bopji zasahovat fgrancouzksa policie. Ve Svedsku je extremnim prikladem Malmo a Gotteborg - s cca 40% obyvatel puvodem z islamskych zemi. Ve svedsku je cca 3% aktivnich muslimu, pachaji vsak cca 70% nasilnych cinu. Soustredeni jsou prave v Malmo a Goteborgu, kterazto mesta to odnaseji nejvice.

Magori jako Brevik jsou vsude. Otazka je, kolik jich kde je, jakou maji podporu atd.
Pouceni z pripadu Brevik:
1) Je nutno sledovat i ultrapravicove radikaly.
2)ultrapravicovi radikalove sahajici k vrazdeni nevinnych obeti maji podporu zlomku procenta norske populace - evidentne mene nez 1%.
3)islamisticti radikalove sahajici k vrazdeni nevinnych obeti mivaji podporu 25-55% muslimske (arabske ci pakistanske) populace - jak v kterych zemich.
Holt tajnym sluzbam ku sledovani islamistu jeste pribylo i ostrejsi sledovani ultrapravice. Coz zde jiz do jiste miry samozrejme stejne bylo - svedskeho premiera Olofa Palme zabil evidentne pravicovy extremista.
Tajne policii nezbude nic jineho nez venovat vice prostredku na sledovani ruznych extremistickych magoru.
Ekonomicky uspech skandivavskych statu nebyl umoznen bohatymi socialnimi davkami. Napopak, ty byly umozneny tim, ze represivni aparat tam byl relativne levny - skandinavci temer nekradou, nepodvadi s podporami v nezamestnanosti a i vyskyt nasilnych cinu je mezi nimi relativne nizky. To plati i nadale - i po hruznem cinu magora Brevika.
25. 07. 2011 | 16:33

neo napsal(a):

Yosif K:

Olofa Palmeho zabili eští policisté na stáži.

Když šel kolem, tak ten jeden povídá hele, to je ten Olof !
Kdo?
Palme!
25. 07. 2011 | 16:38

žena napsal(a):

"Vyostří se boj o Evropu?"

Ono je otázka boj koho proti komu. Podle mě by to měl být spíš boj proti úředníkům EU.

Podle mě za současný stav vděčíme úředníkům EU, jejich různým snahám a aktivitám o politickou korektnost, podporou různých neziskovek typu Gender Studies, agentur pro začleňování Romů..., zavádění různé pozitivní diskriminace (ta je podle mě vhodná pouze při výchově handicapovaných dětí a tvorbě pracovních míst pro handicapované)...

Pak je logické, že je spousta lidí naštvaná. Bohužel kolikrát i na ty imigranty, kteří pracují a žijí v souladu se zákony té které země.
25. 07. 2011 | 16:42

modrý edvard napsal(a):

žena: ale jo. Hledejme příčiny. Ale je to unikátní událost. Systémová příčina mě nenapadá. Určitě se nechci účastnit diskuse pravá-levá. Jde o chystání na minulou válku, příště to bouchne jinde a jinak.
25. 07. 2011 | 16:44

ZM napsal(a):

Přidal bych jednu poznámku k tématu. Zatímco když nějakej atentátník provede atentát, tak je kolem toho výraznej mediální "poprask", tak u podobných zpráv jako jsou např. v těchto odkazech tak výrazný zděšení u obyvatelstva není. Nemá smysl teď spekulovat, ve kterých případech je zpravodajství objektivní a ve kterých ne. Jesliže někteří lidé rozhodnou o tom, že se povede válka, tak v podstatě rozhodnou současně o tom, že budou mrtví i někteří lidé, kteří nebyli "určení k odstranění", protože "technologie vedení války" není zvládnuta tak dobře, aby byli oběti jenom výlučně nepřátelé. Jiná úvaha samozřejmě může být o tom, proč je někdo spojenec a někdo nepřítel. V čase je spojenectví relativní. USA byly ještě před 22 lety oficiálně nepřátelský stát ČSSR, v současné době jsou to spojenci. To je ukázka, jak se ta světová politika mění.
Zamyslet se dá nad různými situacemi ze světových dějin. Např. nad válkou ve Vietnamu v 60. a v 70. letech. Spousta občanů USA tam bojovat nechtěla a přesto museli. Proč? Protože byl zájem "zhora" vést válku. Mnozí raději utekli do Kanady, než by šli bojovat do Vietnamu. Neznám situaci v USA, ale docela by mně zajímalo, jaký názory na tyto "dezerce" má např. současná vláda a justice v USA.Tento můj příspěvek nemá vyznít tak, že jsem zcela proti válce v Afganistánu. Spíše jde o to, aby se veřejnost dozvěděla pravdu, tedy všechny důvody, kvůli kterým byli započaty konkrétní vojenské akce.
Celá ta problematika justice a výše trestů je složitější.Rozhodně to není tak, že by se v důsledku zavedení trestu smrti automaticky snížil počet vrahů nebo teroristických činů.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/121380-americka-bomba-zabila-v-afghanistanu-tri-britske-vojaky.html

http://ihned.cz/index.php?article%5Bcomment%5D%5Bart_id%5D=51439090&article%5Bcomment%5D%5Bfrom%5D=19&article%5Bcomment%5D%5Bukaz_vsechny%5D=1&article%5Bid%5D=51439090&p=006000_d
25. 07. 2011 | 16:51

Standa napsal(a):

Tady je názorně vidět kam snaha o politickou korektnost vede. Každý kdo otevře ústa o nechuti k imigrantům nebo k rozhazovačné politice EU je označen za 1/ extrémistu, 2/ xenofoba 3/ rasistu. Já se vždy snažím vidět jako rodinu. A já si domů taky nezvu lidi kteří jsou mě nesympatičtí a nepříjemní. Zato stát mě ve své všemoudrosti nutí abych je miloval podělil se s nimi o svvůj majetek a ještě je chápal. Lituji nechci. Pokud otravuješ moc tak se ti tu hubu snaží zavřít. No a z toho se pak vytvoří taká kreatura jako Bervick.
25. 07. 2011 | 16:52

žena napsal(a):

ZM

Doporučuju Vám Moorův film Fahrenheit 9/11 - subjektivní, kriticky laděný, filmový dokument z roku 2004, který ve své době vzbudil velké vášně. Film je rozdělený na tři části a popisuje Bushův první rok vlády po kontroverzních volbách a jeho vztahy s rodinou bin Ládinů, příčiny útoku na Světové obchodní centrum a snaží se objasnit okolnosti a důvody invaze do Iráku. Film získal Zlatou palmu na MFF v Cannes a doposud vydělal asi 122 milionů dolarů. Spolu s dalšími filmy roku 2004 orientovanými na 11. září (Loose Change, On Plane Site) rozjitřil diskuzi Američanů o jiné než oficiální verzi této tragédie
25. 07. 2011 | 17:01

Vysedlina napsal(a):

To doopravdy nekonečně přehnal. Proto mu nikdo nemůže věřit, a ničemu nepomůže. Zůstane za blázna. Jinak historie se blázny ráda zabývá, a mnozí se bohužel stávají modlou dalších bláznů, kterých je mezi námi dost a dost. Viz Hitler. A překvapením a stupiditou se to podobá útokům na Obchodní centrum. Boj proti teroristům se rozzuřil, ale vůbec nic nevyřeší. Multikulti nic není. Ale opravdové kulti by mohlo cestovatelům být zdrojem úžasného poznání. Přistěhovalci ať se přizpůsobí a své kulti si pěstují za zavřenými dveřmi. A ať si váží možnosti záchrany na cizím území.
25. 07. 2011 | 17:06

ZM napsal(a):

Dokud bude v některých státech (nejen afrických) poměrně vysoká porodnost, tak bude i neustálá snaha o přistěhovalectví do ekonomicky bohatších států. Většina těchto přistěhovalců nemá žádnou kvalifikaci a mnozí neumí ani částečně jazyk daného státu.I když budou tito lidi deportovaní zpět do svých domovských států, tak už jenom ta deportace a ta organizace kolem toho bude stát další peníze.akže v první řadě je otázka, jak můžou např. státy západní Evropy účinně pomoct při snižování porodnosti v některých-dá se napsat- rozvojových státech.
25. 07. 2011 | 17:12

ZM napsal(a):

žena - ten film jsem viděl a mám i tu knížku.
25. 07. 2011 | 17:13

žena napsal(a):

modrý edvard
"Ale je to unikátní událost."

Jenže nemáme jistotu, že tomu tak je. Na Aktuálně jsem se teď dočetla:
Soudce dále upozornil, že je třeba prověřit Breivikovo tvrzení, že jeho "organizace má další dvě buňky."
25. 07. 2011 | 17:15

Yosif K napsal(a):

Pani Zena, re 14:58 - vas postoj je pochopitelny, bohuzel zcela mimo misu.
Prosperita ruznych rozvojnovych zemi kupodivu nema temer zadnou relaci s poskytovanou hospodarskou pomoci. Ta jest VE VETSINE STATU z velike casti projezena ci dokonce castecne rozkradena. Dokonce ani vlada komunistickych ci socialistickych stran nemiva velky vliv na sovcialni nerovnosti v te ktere zemi. Zda se ze mira socialni nerovnosti ma velkou stervacnost, at v zemi vladnou budhiste, kapitaliste, socialiste, komuniste ci islamiste.
Na odstraneni chudoby maji VELMI VELKY VLIV tyto veci:
1)ochrana vlastnickych prav - ve state, kde urady mohou cokoliv snadno zrekvirovat se nikomu moc do slozitejsiho podnikani nechce. Socik ani islamismus tedy radeji ne.......
2)pracovni moralka obyvatelstva - ta alespon castecne obrazi vliv nabozenstvi. Tam kde je statni nabozenstvi zalozene na ritualech vudce, ktery se dopracoval k bohatstvi pogromy a lhanim, tam ani prumerna pracovni moralka obyvatelstva neni nijak zazracne vysoka, byt magori a podvodnici versus slusni a poctivi lide - to je vsude. Ale zase VERLMI zalezi na tom kolik jich kde je......
Zkuste si udelat "svedsky pokus" v ruznych zemich - nechat enezenku s penezi na lavicce v parku. Samozrejme pokud mate dost penez......
25. 07. 2011 | 17:17

ZM napsal(a):

Standa - je potřeba rozlišovat. Není přistěhovalec jako přistěhovalec. Je např. rozdíl mezi partičkou přistěhovalců odněkud ze severu Afriky, která tady vytvoří např. kapsářský gang a okrádá lidi,a rozdíl např. mezi disidentem, který se v konkrétním státě snažil o prosazování demokracie a musel uprchnout, jinak by ho tam zavřeli. Navíc tento člověk může příslušným pracovníkům (nejen na ministerstvu), kteří se zabývají situací v "problémových" státech pomoct svými zkušenostmi, může být zaměstnán jako tlumočník (překladatel).
25. 07. 2011 | 17:18

Karel napsal(a):

jo, tak docela by mě zajímalo, oč tam vlastně šlo. jediný, co víme,je,že tam vypustilo duši skoro sto lidí.
před tím: že hodně Norů imigrace nekonečně štve, taky není tajemstvím
to co tu dělaj vargoši (a většině se to nelíbí) tam dělaj pakistánci nebo somálci, ale jsou chráněnej druh
s takovouhle se pak není čemu divit,když nějakýmu rupne v bedně a udělá, co udělat musí
ale zůstává tu i dost prostor pro zákulisní boj/odplatu za něco

takže můžeme přemítat, ale k ničemu to moc není
25. 07. 2011 | 17:19

Karel napsal(a):

ZM-tak těch prvních je rozhodně víc, tak 99 %
25. 07. 2011 | 17:20

ZM napsal(a):

Yosif K - v těch státech platí mnohdy, že úřady = armáda (policie).Nejen že můžou cokoliv zrekvírovat, ale taky můžou zadržet kohokoliv za cokoliv.V některých afrických státech byli dokonce jako vojáci využívaný děcka, a to i ve věku 12 a možná i míň let.
25. 07. 2011 | 17:22

Luciano napsal(a):

Breivik nezabil ani jednoho islámského přistěhovalce,ale mladé levicové Nory!!! Prosím diskutujte o tématu nebo se odeberte do Sýria,Egypt apod.Ale nezaměňujte pojmy.O islámu hovoří v Manifestu B.méně často než o Klausovi,Sudetech v ČR apod.I když pražská Hrad jemu podobně hlásá anti-multikulturalismus.
Ptejte se a odpovídejte proč pravice v části EU zabila levici!!
25. 07. 2011 | 17:23

ZM napsal(a):

Karel - 99 % je přehnané číslo. Mnozí z nich makají nelegálně a mnohdy to funguje tak, že policájti sice ví kdo a kde ale za poplatek to "přehlídnou". Např. si myslím, že ve Francii jsou stále statisíce nelegálních přistěhovalců. Policajti ví, ve kterých čtvrtích bydlí atd.
25. 07. 2011 | 17:25

Karel napsal(a):

luciano: tak v tom táboře bylo podle všeho i dost přistěhovalců a dělali družbu s norskejma děckama. tyhle tábory organizovaný politickejma partijema teda...no nevím, me se to moc nezdá s ohledem na ideologický pionýry ssm apod.
25. 07. 2011 | 17:27

Yosif K napsal(a):

Pani Zena: re 17:01 - tak Moore nastavuje kriticke zrcadlo prohnile burzoazni spolecnosti. Vyborne. Kriticka zrcadla jest nutno nastavovat. Tak jako za komancu - akorat ze se kriticcka zrcadla nastavovala jen jednim smerem.
Kriticka zrcadla Moora maji tu stejnou vadu - jsou to tendencne zpracovane polopravdy-pololzi.
Rodina BinLadena neni Osama Bin Laden. Duvody invaze do iraku jsou skutecne rozmlzene, ale pokud by Sadam byl jen o nece mene brutalni a pomateny doktator, sedel by v Baghdadskem poresidenstkem palaci dodnes. Tak jako sousedni brutalni Baasisticky velikan v Syrii, nebo pomateni mulashove v Teheranu. Dale Sicko - zcela falesne opevvani statni zdraovtni pece na kube ale i ve Velke britanii atd atd.
Lidska blbost je nekonecna - na filmovem rozsirovani pomatenych konspirativnich bludu se tedy da vytriskat 122 milionu US$. To muze byt take jeden z duvodu, proc se takove blbosti toci..........
25. 07. 2011 | 17:30

ZM napsal(a):

Luciano - asi jste si nepřečetl úvodní článek celý.Autorka totiž v článku rozebírá i otázku, jestli se vyostří "boj" o Evropu.Jinak, četl jsem na webu, že při tom útoku byl potřelen i např. mladý afgánec, takže to asi nebyli všichni jenom levicově orietovaní Norové.
25. 07. 2011 | 17:32

ZM napsal(a):

Yosif K - co se týká invaze do Iráku, tak jedném z důvodů byla zřejmě možnost těžit levně ropu. V tom se ale amíci částečně přepočítali, nepočítali z tak tuhým odporem místních teroristů.
25. 07. 2011 | 17:35

Rada F. napsal(a):

Souhlasím s tím, že masakr "odšpuntoval" evropské¨problémy. Jistě bude zas dost těch, kteří to budou chtít "zamést pod koberec", aby se nemuselo nic řešit. A jako na Titanicu, bude hrát hudba (pro ty zodpovědně nezodpovědné), zatímco podpalubí nabírá vodu už dnes. Krize Eurozóny je viditelnou špičkou ledovce. Pod vodou zůstávají krize humanismu, a další a další.
Pokud to dopadne tak, že vrah byl osamělým bláznem, je zameteno a na pár měsíců pro vyvolené vystaráno. O to hůř se nám všem povede později, bohužel.
25. 07. 2011 | 17:38

Karel napsal(a):

ZM, ten nepoměr je velkej. jedině že by byl kdejakej bloud disident.
problém osobně vidím v tomhle:
-některý země díky svý politice vstřebávaj děsně moc imigrantů kvůli válečnejm konfliktům podnícenejch západem (irák-asi 350 tisíc iráčanů do švédska)
-imigranti si přinášej svoje spory, přesvědčení, návyky a když jich takovej počet není možný je asimilovat/začlenit (spor judo-pale si berou třeba sebou, turko-kurdo, pako-indo apod.)
-když se zformujou do nějaký činnosti,berou práci místním (výhody, rodinný podniky bez odvodu daní atd-místní nemohou konkurovat, stejně jakov čr vesnický koloniály apodobný vietnamský širší organizaci-ta mimochodem taky daně neplatí)
-jiná kategorie je, že se imigranti využívaj k zákulisnímu boji jistejch skupin: vnitřní politika a vnější: jeden stát podporuje imigranty dostat se do jinýho státu aby tam působili jako rozbuška, uvnitř státu je využvaj různý kliky nebo politický strany ke svejm zájmům-často hodně krátkozrakejm

na jednu stranu má breivik nebo jak se jmenuje svoje opodstatnění (emoce stranou) a osobně bych čekal, že podobnejch akcí bude víc
nebo je breivik součástí většího obrázku a je to jen nástroj pro dosažení nečeho, co chce někdo prosadit
nebo je je nástroj pomsty nějaký skupiny
to se nedozvíme

sorry, delší, nejen k tobě
25. 07. 2011 | 17:38

Loko napsal(a):

A co Španělsko ? Tam zatím poklidně demonstrují mladí za podpory 1/3 špaň. populace (dle našich pramenů). Ale u nás o nich zatím nepíší. Bojí se, že se to přenese k nám. Jistě. Máme v NENÁSILNÝCH hnutích tradici.
25. 07. 2011 | 17:40

Jan Vaculík napsal(a):

Targus (16:01)
Zdravím, Targusi; potěšil jste mě věcnou a neideologickou úvahou.
Naše společnost je čím dál zranitelnější, lidi jsou čím dál víc odkázáni na cizí pomoc.
Snad tam hrála roli i to, že z podstaty té organizace tam byli samí idealisticky zaměření lidé, takže se (ani mezi vedoucími) nenašel nikdo, kdo by měl loveckou zbraň, nebo sportovní střelec ze záliby; někdo s výcvikem v bojových uměních.
Když člověk myslí na 2.sv.válku a na to, jak se Židé nechali nahnat do koncentráků, říká si (tak jako oni, ti přeživší): NIKDY JIŽ - jako ovce... A postarali se účinně: mají nejefektivnější armádu na světě. Podobně si tady kladu otázku: co udělat, aby se nic takového nemohlo stát?
25. 07. 2011 | 17:43

Jan napsal(a):

Nikdo se nevyhne odpovědnosti (křesťané tomu říkají poslední soud, židé jinak a islám má taky takovou instituci). Prostě, přikázání "nezabiješ" se vztahuje především na lidi (vražda a sebevražda je v důsledku totéž), ale i na nižší tvory, které zatím vesele (pro maso či kůži) zabíjíme. To vše se bude jednou zhodnocovat. Co na tom, že někdo si zasloužíme jenom pokárat, a masový vrah si prožije sto smrtí na sobě jednu po druhý ? Čas "potom" neexistuje a pásku životního filmu lze přehrát tisíckrát tam i zpět.
25. 07. 2011 | 17:49

Občan napsal(a):

Když to tak tady pročítám, tak musím konstatovat, že minimálně v ČR dosáhl ten blonďatý parchant přesně toho, čeho dosáhnout chtěl.

Velké části přispěvatelů (a ostatně většině "českých" médií také) je totiž jedno, že POVRAŽDIL nejméně 93 dětí a mladých lidí ze SOCDEM skupin. Tito přispěvatelé přijali myšlenku vraha a obrátili svou pozornost PROTI přistěhovalcům - zejména těm exotickým. Už se vůbec nezajímají o zločin a zločince, ale mají svou protimuslimskou a protipřistěhovaleckou kost, kterou jim dotyčný hodil. Kdyby to tady mohl číst, bude blahem bez sebe...
25. 07. 2011 | 17:50

ZM napsal(a):

Karel- já jsem to s disidenty napsal jenom jako příklad. Disidenti samozřejmě netvoří nějaký větší procento z celkovýho počtu utečenců. Problém s asimilací samozřejmě byl, je a bude. Mediálně známý příklad je např. ta kauza se zákazem nošení šátků ve francouzských školách.
Moje přesvědčení je, že pokud bude např. v afrických státech vysoká porodnost, tak budou problémy s přistěhovalectvím přetrvávat. Samozřejmě další faktor je míra demokracie v těch státech. Evropa už nemá v afrických státech takový vliv jako v minulosti, protože se tam hodně angažuje Čína, kterou zajímá pouze vzájemný obchod a ne dodržování lidských práv.
25. 07. 2011 | 17:51

Karel napsal(a):

Občan: tohle je zajímavý z několika pohledů: a) jak moc můžeš truchlit nad zavražděnými kterým už nepomůžeš? jak hluboce může jít sebedrásající emočno a humanismus, který ani humanismem být nemusí
b)při léčení nemoci hledáš taky příčinu a nepostačí jen naříkat kvůli nemocnému-asi mu to nepomůže
c)problém masové imigrace truchlením taky nevyřešíš a problém to je (v takový podobě jak to prosazuje politická moc)
d)nemůžeš vyloučit že šlo o čin jak je prezentovanej v médiích, tj osamělej pošuk co vzal hnojivo udělal bombu, co vzal automat a šel střílet
25. 07. 2011 | 17:58

ZM napsal(a):

Rada F. - na Titaanicu to bylo spíše tak, že kapitán nechal hrát na palubě nějaké uklidňující písničky, aby se tolik nešířila panika.
Co se tyká problému s nepřizpůsobivými občany (ať už imigrantů nebo těch s občankou), tak je dobrý si připomenout zeď v Matiční ulici, je to kauza tuším z roku 1999. V Ústí nad Labem si obyvatelé postavili zeď, protože byli obtěžování chování jiných obyvatel. Chtěli se tak od nich aspoň trochu oddělit. Přijel tenkrát tuším Havel (ještě jako prezident) a vyjádřil se v tom smyslu, že ta zeď je špatná apod. A zase odjel do Prahy, do svého pohodlí. Takto nějak to tenkrát bylo. Nakonec tu zeď museli zbourat, pak jí myslím zase postavili a pak ji zase museli zbourat. Takováto arogance politiků je velká chyba, aby přijeli někam, dávali svoje "rozumu" co jak má být a pak zase odjeli. A nepomůže tomu ani to, když se třeba Kocáb jede vyspat na několik nocí do vybydlenýho bytu. On ví, že se kdykoliv může sbalit a odjet, ale ti lidi, ti tam musej bydlet pořád.
25. 07. 2011 | 17:58

Vláďa napsal(a):

Myslím, že bychom měli zásadně odlišovat dvě věci. Na jedné straně bestiální čin vraha, který si za vraždu nevinných dětí zaslouží smrt, i kdyby měla přijít třeba od Eskader smrti. Na druhé straně ale bychom měli konečně pochopit, že naše euroatlatnická civilizace je mimimálně od 11.září ve válce s islámem, a že tzv. multikurturalisumus je pouze pátou kolonou islamistů k ovládnutí našeho světa. Lidé bděte, jak říkal Julek Fučík.
25. 07. 2011 | 18:03

ZM napsal(a):

Karel - určitá část imigrantů se utopí při cestě přes moře,ať už Středozemní, Rudé nebo v Karibiku. Možná i to je součást "řešení", který akceptují někteří politici. Utopili se sami, takže za to jakoby nikdo nemůže. A zbraně z evropských, ruských a amerických zbrojovek se prodávají dál po celém světě.

http://zpravy.idnes.cz/temer-200-uprchliku-se-utopilo-v-rudem-mori-lod-zachvatil-pozar-p6a-/zahranicni.aspx?c=A110705_225318_zahranicni_brm
25. 07. 2011 | 18:04

ZM napsal(a):

Vláďa - je to tak. Islamisté "západnímu" světu jakoby vyhlásili válku. A nejen tím činem 11.září 2001, ale mnoha různými atentáty. Ať už na Bali, nebo při útocích na turisty v Egyptě, nebo při útoku na hotel Mariott v Pakistánu atd.
JEnže Islamisté nejsou jednotná armáda, ale spíše různé nesourodé skupiny, přičemže je mezi některými z nich určitá míra spolupráce.
25. 07. 2011 | 18:09

Tupelo napsal(a):

Obcan: ja bych to nevidel tak cerne, jde o stale stejne lidi s nazory, ktere zde (nekteri) prezentuji dlouho (proste jsou trochu vic konzervativni ;)) . Docela by me zajimalo jestli ti, co 'vysvetluji' chovani norskeho nacionalne-konzervativniho ultrapravicoveho teroristy tim, ze za jeho chovanim muze rostouci nespokojenost ve spolecnosti, by stejnym zpusobem 'vysvetlovali' i pripadne utoky na ceske vladni cinitele nebo sekretariaty vladnich stran treba ze strany komunisticke mladeze (nespokojenost s CEZkou vladou je preci jen uz kolem 80-90% a od dob kdy 'pravice' uchvatila, diky prebehlikum Pohankovi a Melcakovi, moc dochazi k vyraznemu narustu napeti, diky rozbijeni socialniho smiru).

A jeste k mozne cenzure - nemyslim si ze se ji dockame. Ze strany tajnych sluzeb bych spis ocekaval pravy opak, vzdyt monitorovanim xenofobnich webu jako eurabie, fragmenty, virtually, nebo diskuznich for jako zde nebo na novinkach a projevu ultrakonzervativnich spolku jako dost se dostanou k informacim snaze nez v cenzurovanem prostredi. Ackoliv se mi to nelibi, pripadalo by mi to z jejich pohledu pravdepodobnejsi.
25. 07. 2011 | 18:11

ZM napsal(a):

Vláďa - ještě bych dodal, že by bylo zajímavé zjistit, odkud pocházeli použité výbušniny při těch atentátech. Zřejmě je to tak, že nějaká mafie propašovala výbušniny vyrobené v Evropě nebo v Rusku nebo v USA do jiných států a tam je prodala teroristům. Např. při tom útoku na ten hotel v Pakistánu to nebyla žádná troškaa, myslím že to byla minimálně tuna výbušniny, asi TNT. Pochybuju, že by si teroristi dokázali doma ve sklepě vyrobit tunu TNT. Asi je něco špatně při dohledu nad tím, kde jsou použity výbušniny, když je možný, že teroristi mají možnost si sehnat TNT apod.
25. 07. 2011 | 18:13

Platan napsal(a):

Dáša Nováková napsal(a):
Myslím, že bychom se měli všichni v Evropě pořádně ozbrojit a vyhledat nejbližší jeskyni.

To vám poradila Stáňa Poláková?
25. 07. 2011 | 18:18

modrý edvard napsal(a):

žena: já doufám, že to je unikátní čin. A pokud bychom měli něco udělat pro to, aby se neopakoval, měli bychom připustit svobodnou diskusi (multikulti, islamismus, cikáni, aj. já bych povolil i diskusi o holocaustu). Aniž bych znal jeho manifest, tak jeho činu mohlo zabránit, pokud by o tom s někým mluvil. Někdo mu to mohl rozmluvit, nebo by se dostal pod policejní kontrolu. Zákazy to kontrolovat nejde, i v Číně nějaký cvok podřezal mateřskou školku.
25. 07. 2011 | 18:32

ZM napsal(a):

S tou zdí v MAtiční ulici to bylo takto.

http://archiv.radio.cz/romove/usti.html

Prý jí místní nepřizpůsobiví občané rozebrali :), proto se musela stavět znova.
25. 07. 2011 | 18:34

krocan napsal(a):

Hudry, hudry.
25. 07. 2011 | 18:41

ZM napsal(a):

Např. tyto dva odstavce jsou zajímavé
z webu- http://archiv.radio.cz/romove/usti.html

Zeď v Matiční ulici postavena pod policejní ochranou

Ve čtyři hodiny ráno 13. října začalo stavět šestnáct stavebních dělníků za přítomnosti osmdesáti městských strážníků betonovou zeď kolem obecních domů pro neplatiče obývaných Romy. Dva metry vysoká betonová zeď byla dokončena za čtrnáct hodin od zahájení stavby a předána městu. Vládní zmocněnec pro lidská práva Petr Uhl označil aktivitu ústeckých politiků za "vyhlášení války společnosti a státu", při níž navíc ústecké úřady masivně zneužily městskou policii, a zřejmě tak spáchaly trestný čin. Ústecký primátor Ladislav Hruška (ODS) označil naopak mimořádnou policejní akci za "symbol pořádku," jejíž stavbu dotáhne do konce "za každou cenu". Romští aktivisté ústy předsedy Romské občanské iniciativy Emila Ščuky vzkázali, že zeď nechají dostavět, aby svět viděl, jak vypadá - pak ji Romové stejně zbourají. (Radio Praha, 13. října 1999)

Poslanci zrušili rozhodnutí o stavbě zdi v ústecké Matiční ulici

Poslanecká sněmovna ve středu zrušila usnesení zastupitelstva ústecké městské části Neštěmice o stavbě betonového plotu v Matiční ulici. Pro návrh hlasovala více než polovina přítomných poslanců. "Stavba oplocení už není otázkou práva. Stala se nepravdivým symbolem o stavu české společnosti, zejména pokud jde o ochranu práv menšin," usnesli se poslanci. Vládě také uložili jmenovat nového zástupce, jehož prostřednictvím by okamžitě zahájila nové jednání se všemi zúčastněnými stranami konfliktu. (Radio Praha, 13. října 1999)
_______________________________________________________

Otázka je, kdo ochrání práva většiny, když je omezovaná menšinou. Navíc v případě romů- jedná se o národností menšinu, když většina z nich má české občanství? Nebo je snad v OP uvedena národnost-rom?
25. 07. 2011 | 18:41

ZM napsal(a):

Taky tohle je zajímavý odstavec-

Ústecké zastupitelstvo rozhodlo o zbourání kontroverzního plotu v Matiční ulici

Ústecké zastupitelstvo se rozhodlo zbourat kontroverzní plot v Matiční ulici, protože vláda slíbila neštěmické radnici 10 miliónů korun ze státního rozpočtu. Zastupitelé se také dohodli na tom, že více než 3,6 miliónu korun z desetimiliónové dotace od vlády použijí na vykoupení tří rodinných domků v Matiční, jejichž obyvatelé si přejí odejít, rozebrání plotu bude stát 56.000 korun. Zbývající část dotace město použije na odkoupení a demolici jednoho zchátralého neobývaného činžáku v Matiční ulici a na různé sociální programy.

Sice je to kauza z roku 1999, ale jako klasická ukázka jednání politiků, jak zamést problém "pod koberec" to stačí, např. ukázka,jak najednou není problém najít 10 milionů v rozpočtu :)
Kdyby se žádná zeď nestavěla, tak by nedostali na vykoupení domů nic.
25. 07. 2011 | 18:48

Petr Havelka napsal(a):

Paní Brixi,

jaké budou důsledky tragedie na ostrově Utoya?

Bude se přece posilovat bezpečnost! Vyroste nový byznys, vlastně v USA už je. Všelijaké firmy budou vymýšlet "bezpečnostní" software, všelijaké slídící aplikace, budou se schraňovat data, bude se šmejdit. Napíšete Breivik a už si vás budou někde znamenat. Budete se jmenovat dejme tomu Bárta a podezřelý bude Barták, to nevadí budou se sledovat i modifikace, tedy Barta, Bartoloněj, familierní Bárty a jednoho dne JIM vyskočí, že jste nebezpečný, protože nějakej Bartoň někde hodně psal Breivik a v Oslu na letišti dostanete klepeta a skončíte na nějakém ostrůvku Guantanepik mimo místní jurisdikci.

A budou stále novější a lepší nástroje, lepší rozeznávání obličeje z průmyslových kamer, poznávání osob podle jejich chůze (to už vlastně existuje). Více kamer, více dat, kompletní sledování emailu. Nakonec skončíte s čipem pod klíční kostí. Dopadneme tak, že pokud se nám na displeji neobjeví, že brzy půjdete na velkou ani se nedokážete s prominutím vysrat. Jenže co když se poserete a displej vám to nepotvrdí a nebo vám na displeji naskočí, že máte jít na velkou a vy ne a ne?

Ale to už tu ve společnosti budou v rámci bezpečnosti zavedené soukromé firmy, soukromí agenti, soukromé speciální jednotky. Méně státu, více blackwateru.

Soukromý sektor bude vymýšlet nové bezpečnostní produkty a stát jim to bude celé platit + "přiměřený" zisk.
25. 07. 2011 | 18:57

Fialenka napsal(a):

Z těch dvou variant nabízených v blogu, tedy 21 let vězení nebo trest smrti, bych vybrala třetí možnost, tj doživotí.

Dále autorka píše, že efektivní kontrola přistěhovalectví není proveditelná. Tím ale říká, že Evropu exotičtí přistěhovalci obsadí zcela a nic se proti tomu nedá dělat. Samozřejmě že se proti tomu dá něco dělat.

I s tou zmíněnou chudobou v rozvojových zemích se dá něco dělat. Jenže není zájem, protože například chudá Afrika je dobrá záminka pro vymámení humanitárních peněz. A je taky odbytištěm zbraní, které Afričani nakupují za ty humanitární peníze. Za udržováním bídy v Africe možná je i soupeření velmocí o africké nerostné bohatství.
Pomoc Afričanům si představuji tak: Státy prodávající zbraně do Afriky by se museli dohodnout a zbraně přestat dodávat. Pak přijít, vyhloubit studny s vodou na pití a na zavlažování polí a rozdávat antikoncepci atd. Těžit zlato a diamanty a z jejich prodeje rozvoj Afriky financovat.
25. 07. 2011 | 19:24

honolulu napsal(a):

Vyborny analyticky prispevek pane FAFNIR (16:06)
Poukazal jste na pricinu zla. Prosim ve jmenu civilizace, piste vice !

Pani Zeno,
pracoval jsem v Africe dlouha leta. Znam Afriku od Kilimanjara az po Mys Agulhas.
Milite se ! Milite se ! Milite se ! Milite se ! x 99.
Pro indispozici zavinenou tropickymi horeckami z horniho toku Zambezi nemohu podat blisi informace. (Jsem ovinen).
25. 07. 2011 | 19:36

Tenco napsal(a):

Právě jsem uzavřel soutěž o "Největšího exota měsícě července" .
------------------
kormoran napsal(a):
Nepouciteni komousi !
Tupelo , nez se dostane k podstatnemu napise 300 vet - pochopitelne uz predem vi , kdo je vinen. A soudruzka zena prerozdeluje finance )))))
Soudruzi , jak to doba zada? Chcete nakopat sve rude zadky okamzite ? Anebo po vasi velectene priblble schuzi?
)))))))))))))) To je neuveritekne!!!!
25. 07. 2011 | 07:17
--------------------------
žena napsal(a):
kormoran
Jen pro Vaši informaci nejsem soudružka Vaše ani nikoho jiného. Ale to není podstatné.
Já jsem navrhla řešení - polovinu, co jde na zbrojení, dát do rozvojových zemí na vytvoření lepších podmínek pro jejich obyvatele. Potom by zcela jistě tolik neemigrovali. Takže by v Evropě nepřibývalo imigrantů.
Co navrhujete Vy? Nebo umíte jen tak vykřikovat?
25. 07. 2011 | 07:38
----------------------------------------------
kormoran napsal(a):
Jisteze se ode mne soudruzi , zadnych rad nedockate , protoze byste z toho neusnuli!
Odvolejte Klause a budete pokrikovat na sebe ze stromu , tak, jak je vam dano a jak je u vas obycejem!)))
25. 07. 2011 | 07:59

kormoran napsal(a):
Klaus je covek , ktery Vam drzi ve svete tu nejposlednejsi prestiz , vy rudi skunci)))
25. 07. 2011 | 08:01
----------------------
Původně jsem chtěl vítězi dát za odměnu lízátko. Ovšem poté, co jsem zjistil, že vítězem je nick kormoran - rozhodl jsem se , že mu pošlu jen jeho plastovou náhražku /mohl by si špilkou vypíchnout oko/

Btw - věimněte si o čem(kom) je blog...a jaké oslovení - zcela ANONYMNÍCH diskutérů, o kterých nic neví - celé SKUPINY diskutérů tento žumpoid /kormoran/používá...evokuje to snad něco (někoho) z tématu blogu ?
Jistěže ne ! Jistěže ne !
25. 07. 2011 | 19:42

kočka šklíba napsal(a):

Tenco, včera to byl slabý čajíček proti tomu za hnus se zde vyrojil dnes. A zvláště pod Šmídem.
K vašemu konkrétnímu příspěvku, ano, také jsem zaznamenala tuhle žumpu (ostatně ta je u tohoto nicku permanentní), a když mu bylo naprosto stejně odpovězeno, pravda s jedním osobním dodatkem "zmrde", ale jinak byl použit jeho plivanec o zadcích, nic více, byl tento příspěvek editorem vymazán.
Nedovedu si představit co za odpornosti se objeví pod případnými dalšími blogy na toto téma. A to nemám na mysli sprosté slova.
25. 07. 2011 | 20:25

Hurá napsal(a):

Odpověď na položené otázky paní Brixi:
1. Trest smrti je nic neřešící hloupost. Daleko "chutnější" je skutečné doživotí v "příjemném" prostředí. (Soukromá evoluce).
2. Multikulturalismus je stav nepřirozený a proto špatný. Přináší jenom zlo. Pro každou lidskou rasu je vhodné prostředí pouze to její, domácí, kde má také nejlepší podmínky pro svoji evoluci a do které by jiné rasy neměly zasahovat.
25. 07. 2011 | 21:06

Vít Zapletal napsal(a):

Jen tak naokraj, podle mně:
Pobuřování se nad tím, že v Norsku je maximílní trest za cokoli "jen" 20 let, má v podstatě stejný ideově-emocionální základ jako Breivikův čin. Jemu se nelíbí z nějakých podivných důvodů tohle, vám zas z jiných podobně nedomyšlených důvodů on, ostatním zase něco jiného, cokoli, kdokoli - ale všichni se svorně cítí oprávněni "trestat", určovat způsob a míru trestu, a vychutnávat si tuto svou automatickou oprávněnost. Msta ale nic neřeší, nikdy. Ať by byl Breivik jakkoli potrestán, jakýmkoli způsobem, neudělá to nic pozitivního s minulostí ani budoucností kohokoli. A kecy o zadostiučinění, o satisfakci pozůstalým - to je jen další řetězení brutality.
Zrušení trestu smrti byl jeden z mála pozitivních fenoménů 20. století..
25. 07. 2011 | 21:06

jin napsal(a):

U takových fanatiků se nedá počítat s nápravou a je namístě doživotí a nebo trest smrti,pokud nemůže dojít k justičnímu omylu !!!Vypadá to ,že v současné době je "v módě" přehnaný humanismus vůči zločincům,bez ohledu na slušné občany,které nezodpovědně vystavujem recidivě nepolepšitelných kriminálníků !!!Viz amnestie V. Havla ...
25. 07. 2011 | 21:13

Josh napsal(a):

V plejádě názorů od vraždy schvalujících (byli to přece levičáci) až po vraždy odsuzující se stále objevuje fenomén zvaný multi-kulti.
Bystřejším současníkům snad neuniklo, že mnozí z těch milionů imigrantů odešli ze své domoviny kvůli válkám, ve kterých se přímo (vojenskou invazí) nebo nepřímo (dodávkami zbraní různým bojovníkům) angažovaly euroamerické státy, kterým ze setrvačnosti říkáme demokratické. V rozdmychávání válek a neklidu v různých oblastech světa se zvláště "vyznamenávají" USA. V mnoha válkách a konfliktech utratily biliony dolarů a přitom se nedá říci, že by zaznamenaly nějaký výrazný úspěch, spíše naopak - válka v Koreji, Vietnamu, Iráku, Afghánistánu, angažmá v Libyi, Súdánu a Somálsku atd. Prokazatelným výsledkem těchto aktivit je astronomický růst státního dluhu USA a vzrůstající nevraživost třetího světa proti USA a západní civilizaci. Je škoda, že si USA neuvědomily, jak budou působit jejich invaze do muslimských zemí a vnucování "západní kultury" na tamější obyvatele s jiným kodexem cti a společenskými i náboženskými zvyklosti.
Těžko může někdo popřít, že imigrační vlny do Evropy a růst muslimského extrémismu mají na svědomí necitlivé a agresivní zásahy západních zemí. Zkuste se vžít do myšlení lidí, kterým do země vpadnou cizí armády, vyvolají chaos, rozvrátí hospodářství země a vnucují vám své představy o tom, jak máte žít.
Pro primitivy typu kormorana nebo Rumcajse : nejsem a nikdy jsem nebyl komunista ani cizinec.
25. 07. 2011 | 22:33

aa napsal(a):

Vít Zapletal:
" A kecy o zadostiučinění, o satisfakci pozůstalým - to je jen další řetězení brutality." - to je přímo expozé zřetězené blbosti.
Podobné žvásty slyšíme a čteme často - "Obětem už přece nikdo život nevrátí, je potřeba být humánní a nekazit život vrahovi ! Společnost se přece nemá mstít, musí podat vrahovi pomocnou ruku !".
Breivikovi je 32 let, maximálně může dostat 21 let, takže může z vězení vyjít nejpozději v 53 letech. Bude tedy ještě v plné síle a stihne zabít dalších pár desítek levičáckých teenagerů. Ale možná se v Norsku najdou uplakaní humanisté jako v Česku, kteří vehementně i peticemi bojují za Kájínka. Třeba se jim podaří dosáhnout předčasné propuštění a Breivik toho stihne ještě víc. Hlavně je potřeba dát Breivikovi další šanci, bojuje přece za nás proti rudému nebezpečí !
25. 07. 2011 | 22:44

Pamětník WW2 napsal(a):

Ať mi nikdo netvrdí, že imigraci nelze zastavit. Je to vědomá LEŽ. Ve skutečnosti se to říká proto, že se dotyčnému nelíbí prostředky, s jejichž pomocí by se s ilegály mohlo skoncovat v horizontu měsíce nebo prostě imigraci zastavit nechce.
Ca Ira!
25. 07. 2011 | 23:01

Pamětník WW2 napsal(a):

Joschi jste LHÁŘ! Pokud by USA nezachránily v korejské válce jižní Koreu, kdo by nám tady dnes stavěl fabriky?
Něco takového (že se budeme ucházet o jihokorejské investice) by v těch letech u nás nenapadlo ani největšího antikomunistu!!!
25. 07. 2011 | 23:06

Danka H. napsal(a):

Doufám ,že se o něj spoluvězni ,,postarají " ...nic víc si nezaslouží
25. 07. 2011 | 23:17

aa napsal(a):

Pamětník WW2:
Celé lidské dějiny jsou dějinami migrace a imigrace. I Češi domigrovali do našeho území odněkud z asijských stepí. Imigrací vznikly i všechny státy Severní, Střední a Jižní Ameriky.
Znalci historie vědí, že třeba současný muslimský extremismus vznikl až jako nápodoba předchozího evropského extremismu - irský začal na přelomu 19. a 20. století, baskický po válce, německý (Rote brigade) a italský (Brigate Rosse) v 60. až 70. letech. Arabský extremismus začal v Palestině po šestidenní válce a výrazně zesílil díky ingerenci západních států do arabského světa (zvláště po válce v Zálivu).
Do doby, než ve světě vznikl evropský a následně arabský extremismus nebyla imigrace žádný závažný problém. Kdyby západní země nezačaly necitlivě ingerovat do zemí třetího světa, nevnucovaly jim jiný způsob života a zejména kdyby nepodnikaly invaze do těchto zemí, nebujel by tak arabský extremismus a nemuseli bychom mít z něj obavy.
25. 07. 2011 | 23:19

ivan tomek napsal(a):

Docela by mne zajimalo, jaka by byla reakce kdyby vrah v Norsku byl Muslim nebo pristehovalec z Afriky.

Zdejsi odpurci Muslimu, multi-kulturalismu a pribuznych nazoru sice na chvili prisli trochu do rozpaku nad hromadnym vrahem, ktery jako sve duvody uvadi nutnost boje proti 'kulturnimu marxismu, multikulturalismu, a Muslimum' a nad tim jak vysvetlit proc jejich 'spolubojovnik' zabil sve spoluobcany bez ohledu na to zda jsou nenavideni Muslimove nebo imigranti, ale svou pisnicku nezmenili.

Zajimave je, ze Norsko samo zatim prostrednictvim velke vetsiny svych obcanu zachovava podporu politice, ktera lidi typu tohoto vraha tak poburuje. Prese vsechno se nelekli a povazuji svuj system za lepsi nez alternativu, kterou by nejspise byla nacionalisticka diktatura ciste rasy a jednoho nabozenstvi.
25. 07. 2011 | 23:22

Josh napsal(a):

Pamětník WW2:
Kdyby Klaus nerozdal české fabriky, měli bychom pořád vlastní průmysl a nemuseli bychom žebronit o investice jihokorejce. Žebronit o jihokorejské investice by nás opravdu ani nenapadlo, nebyl by důvod.
25. 07. 2011 | 23:23

jíra napsal(a):

Paní Hano, jsem z toho masakru taky hluboce otřesen, byl to krutý, cynický, nelidský útok především proti dětem, to úplně staví na hlavu soužití v kulturně vyspělé civilizaci, i když ty mravy ještě někde pokulhávají. Mnozí lidé se, znechuceni, dovolávají úprav v zákonech a praxi.

Nemyslím si však, že i u nás v Evropě začne převažovat radikální pohled na tyto otázky, takový krok zpět by byl pro Evropu hodně krajní odpovědí. Terorismus se tu jako ojedinělé běsnění občas objevil i dříve a skončil s pochytáním aktérů dané skupiny. Radikální skupiny jako ETA obvykle před výbuchy varují, takže nedochází k lidským obětem. Výbuchy násilí potomků přistěhovalců jsou především ze sociálních příčin - z chudoby a z pocitu vykořenění, tápou, kde mají domov. Šiřitelé násilných postojů ze zahraničí jsou po odhalení nekompromisně vystěhováváni.

Co lze především očekávat, je to, že se snad dále zlepší práce tajných služeb. Již předtím ho sledovaly, ale asi neměly pohromadě všechny potřebné indicie a mohly je mít. Asi ani nepovažovaly za možné, že zajde tak daleko. Podobná chyba se stala v USA v září 2001, tam taky byla FBI varována, a nedocenění zpravodajských informací tam mělo ještě mnohem závažnější důsledky.

Tajným službám vlastně ani nic jiného nezbyde. Takhle odpoutaný terorista dal příklad těm extrémistům, co vyhrožují už delší dobu, že se Evropě či kde pomstí. Tu hrůzu napáchal jediný člověk a poměrně jednoduchými prostředky. V Británii si už taky dávají větší pozor, mají své vlastní neblahé zkušenosti.

Věřím, že tím činem terorista dosáhne jedině toho, že každý další, kdo by ho snad chtěl následovat, to bude mít ještě o dost těžší. Vím, je to slabá útěcha v aktuální bolesti, ale aspoň ta.
26. 07. 2011 | 02:06

Tolerance napsal(a):

na základě Norské tragédie, by měl K. Schwarzenberg rychle vyvinout velké úsilí, aby novofašisté, extrémisté v České vládě byli okamžitě odvoláni ze služeb státu !!! Protože Klaus extrémisty propagoval a doporučoval /např. Bátoru ministru školství Dobešovi.../ a další jsou ve službách u Nečase, Šimůnkové...
Schwarzemberg a další politici ani proti tomu neprotestovali,nezasáhli,i když veřejné mínění voličů je proti najmenování extrémistů do vlády, je to neomluvitelný Český skandál!!!
Na prezidenta Klause by měli podat trestní oznámení za propagování extrémismu a Klause z úřadu prezidenta co nejrychleji odvolat... !!!
Poradci místních vládních činitelů si totiž s Breivikovými názory do velké míry notují: na MŠMT sedící Ladislav Bátora, (nedávno povýšený) sympatizant zaniklé krajně pravicové Národní strany, Petru Nečasovi radící Roman Joch, častý návštěvník akcí Iniciativy D.O.S.T., a Monice Šimůnkové zase Matyáš Zrno. Za (rady k) toleranci by metál ani jeden z nich zcela jistě nedostal...,
pokud K. Schwarzemberg nezasáhne,sám by měl odstoupit, jinak je ve vládě k ničemu, pak to je jen politik s pivní lží, bez morálky, kterého zajímají jen peníze...,je pak stejný jako Drobil, Řebíček... !!!
26. 07. 2011 | 07:24

Jag napsal(a):

TERORISMUS se vrací do Evropy.A co čekali?Že se bude demokracie vyvíjet jen směrem pravdy a lásky?hahaha.Zlodějna,násilí a devstace.To je demokracie.Vidíme to na radnicích měst,obcích a vládách.Někdo tomu říká modernizace,někdo tomu říká reformy a transformace.Obyčejní lidé dole začínají vidět,jak to je.S přílivem zbytečné pracovní síly se hledá její uplatnění a tím pádem se hodnoty dnes trvalé ničí,návsi se mění na dálnice,náměstí na paskvily,oslavy na multikulturalismus a křesťnství pouze na údajné babky v kostelech co za chvíli vymřou a dají pokoj.Ba ne vážení,takto to nebude.Lidi už začínají mít dost všech těch hloupostí a podvodů.Bohužel zde není pár bláznů,ale bude zde boj o kulturní přežití a mám obavu,že ten boj bude tvrdý.Války se změní na občanské války.Už jste někdy viděli,že by v jednom domě mohl někdo uplatňovat několik způsobů života?Ten,kdo bude v menšině se bude cítit utlačován a začne dělat problémy.Tak jako se v Evropě dnes cítí vyznavači Islámu,tak se může stát,že se budou cítit za chvíli i křesťané a pochybuji,že se někde v parlamentech budou schopni domluvit,co převáží,zda chov psů nebo jejich zákaz.Zda vepřové nebo ne.Multikulturalismus je zkrátka hloupost.Je to neproveditelný pokus o kvadraturu kruhu.Společnost potřebuje myšlenky a podle těch většina žije.Na to byli filozofové a mudrci.Ti něco pro společnost vytvořili a pokud to bylo v souladu s přáním většiny,tak se to přijalo.Takové rady starších.A dnes se snažíte vykořenit celé národy.Tohle dobře nedopadne.
26. 07. 2011 | 07:45

Petr z Tábora napsal(a):

to Tolerance:
Proč máte tento nick, když jste tak nesnášenlivý?
Zneužívat názory nějaké vraždící zrůdy v Norsku k politickému boji v ČR je slušně řečeno nefér.
26. 07. 2011 | 07:57

eM napsal(a):

Ono by stačilo, kdyby laskavě přestali kdákat všichni ti Liškové, Kocábové, Caklové a jim podobní. Po celé věky se lidé dávali dohromady sami, pokud cítili ohrožení regionu, víry, obecně svých zájmů - viz křížové výpravy, zacházení s nepřizpůsobivými, apod. Jakákoliv regulace tohoto primárního pudu je špatná a vede k tomu, co nastalo v Norsku. Nebojím se říci, že ony životy nemá na svědomí ten střelec, ale nějaký místní Kocáb. V Nizozemí se také pokusili zastavit Wilderse, naštěstí tamní soudy nebyly natolik zkorumpovené jako u nás v případě DS. Regulace nebude mít smysl. Patriotické a národně orientované strany se časem zkoordinují a v rámci EU spojí. Pak - snad - bude Evropa blíž své záchraně před islámem.
26. 07. 2011 | 08:47

Tolerance napsal(a):

pro:
Petr z Tábora
Petře, Vy budete tolerovat Hitlera, Stalina, Gottwalda, Husáka.....Bátoru, Klause, který se veřejně hlásí k extrémismu /podporuje novofašistu Bátoru/, i přes protesty veřejnosti, extrém- nacionalizmus... pak to končí tragédií, vraždami, tak jako v Norsku, a to chcete ????? !!!!!
26. 07. 2011 | 08:48

Jan Žura napsal(a):

Milá dámo, trest smrti v jednadvacátém století jistě už ne, přestože by si to některé zrůdy, včetně těch českých, zasluhovaly, ale tvrdý postih lidí bez srdce a svědomí ano. Vrcholem blbosti a nezodpovědnosti úřadů, které mají zločinnost potírat, je propuštění dvou mladíků tmavší pleti, kteří přepadávali v Praze starší ženy a okrádali je o peníze. Zásluhou policistů byli zadrženi a dopraveni tam, kam patří - zamříže. Ze zcela nepochopitelných důvodů je soudce pustil na svobodu. Kolikrát si ten tajtrdlík a zcela nezodpovědná osoba v taláru myslí, že ti zloději přijdou dobrovolně k výslechu, a bez výhrad se podrobí soudnímu rozhodnutí? Plivám před vámi pane představiteli justice.
26. 07. 2011 | 08:51

JAHA napsal(a):

Vysoky pocet mrtvych zastrelenych jednym clovekom je jednou z dani nasho technickeho rozvoja, ktory ide vpred rychlejsie, nez rozvoj intelektu, etiky a hlavne moralky.

Taky indian v amazonskych pralesoch so svojou kopiou, lukom a sipmi by to nedokazal.
26. 07. 2011 | 09:06

aa napsal(a):

Pro pravicové aktivistické kdákaly :
1) vadily vám zátarasy na hranicích, chtěli jste hranice bez hranic, abyste mohli bez problémů vyjíždět - budiž, kdokoliv může vyjíždět ven, ale zapomněli jste, že stejně tak může kdokoliv přijíždět k nám
2) chtěli jste vstoupit do EU, Klausova vláda podala přihlášku do EU v roce 1996. To, že stejný Klaus dnes proti EU brojí a označuje sám sebe za "eurodisidenta", je jenom sněšná parafráze české pohádky o "chytré horákyni". Konec konců podobní "chytří horáci" jako Klaus byli vždy i v lidovci, kteří jsou vždy pro i proti.
3) lišáčtí čeští "podnikatelé" vítali přívaly cizinců z chudých zemí, protože je dosud bez problémů zaměstnávali načerno, státu za ně neplatili pojištění a cizincům dávali zlonek minimální mzdy. Když přišla krize a ubylo zakázek, ocitli se cizinci na dlažbě a protože se situace stávala neúnosnou vzhledem k jejich narůstající kriminalitě, ODS (jmenovitě Langer) to začal řešit financováním letenek cizincům do jejich domoviny a každému dal na cestu pěkný dárek 500 eur.
4) a na závěr problém trvalý a trvale neřešený - Klausova vláda zavedla sociální dávky, které přilákaly po rozdělení Československa desetisíce cikánů. Na mandatorních dávkách stojí desítky miliard, páchají kriminalitu, dělají nám ve světě ostudu. Pravicová vláda problém neřeší, přestože ho zavinila a radši místo cikánů vysává domorodé obyvatelstvo bílé pleti. Pravicoví apologeti typu Miroslava Sládka, Bátory či Jocha sice žvaní o ohrožení civilizace, o tom, že "cikáni spáchaj trestný čin už tím, že se narodí", ale kromě blbých žvástů se na nic nezmůžou. Komunisti cikány aspoň donutili pracovat, pravičáci z nich udělali privilegovanou vrstvu. Přitom cikáni jsou nesrovnatelně větší a reálnější problém než muslimové.
Pravicoví cancálkové, jste schopni odpovědět na prostou otázku - "Co pozitivního pro poctivě pracující občany této země kdy udělala pravicová vláda v čele s ODS ?" ?
26. 07. 2011 | 09:12

Julda Fulda napsal(a):

Myslím, že socialisté a jiní levičáci, včetně Kristovy sekty, mají vzhledem ke Gaussove křivce i statisticky větší podporu, neboť blahoslavení, chudí nejen duchem, početně převažují. Imigranti jsou jejich snadné sousto. V novém domově začínají z ničeho a tudíž je v jejich životním zájmu podporovat státní přerozdělování, garantované levicovými stranami. Breivik svým činem takříkajíc zabil "dvě mouchy jednou ranou".
26. 07. 2011 | 09:30

Jozef napsal(a):

Multikulturalizmus v Europe je mozny.
A nevyhnutny.
Je mozny,ak si Europa uvedomi a osvoji spolocny zaujem.

Uspesnych pribehov bolo dost.A je dost.Napriklad Cina.Mozeme sa pred Cinou hlboko hanbit.
Fungujucu multikulturu v Juhoslavii i multikulturu v Sovietskom zvaze vsak "Europa" cielavedome znicila.Financovanim i vyzbrojovanim roznych modzahedinov.Cina sa ubranila.
Aby som nesiel daleko: "Europa" dlhe roky podporovala aj velkomadarskych Orbanovcov,kym slaby slovensky odpor voci velkomadarskym ambiciam dusila ako slovensky nacionalizmus.Takto voci Orbanovcom a Slovensku postupovala aj prazska masmedialna "Europa".

Lebo Europa /resp.jej najdolezitejsi majitelia politicko-medialnej moci/ je stale len alianciou egoistov,alianciou predatorov.

Pred Europou su dve cesty: akceleracia obcianskych vojen a depresie,postupne podpalovanie,postupne nicenie roznych kutov a oblasti Europy,alebo uspesny pribeh:agilna spolocna ochrana spolocneho hospodarstva a agilna ochrana vsetkych narodov a kultur Europy.Celoeuropsky spolocny etos.

To nie je len vec politiky.Politika potrebuje motivaciu,politika potrebuje podporu,politika potrebuje vzory,napady,tlaky.
Doteraz uplne prevazovali tlaky surovo financne /a lumpenmedialne/.Doteraz prevazovali tlaky a politiky velmi protieuropske.

Situacia je zla,velmi zla,no nie zufala.
Sirka a hlbka patologie je velka.Myslim,ze prave toto je treba predovsetkym: zmapovat sirku a hlbku patologie,hlbku nebezpecenstva.Z hladiska psychiatrie,psychologie,sociologie,ekonomie,politiky,geopolitiky.
A tuto sirku a hlbku potom nasobit,resp.umocnit hlbkou hospodarskej depresie. Aby pri dejinnom porovnavani a pouceni mohli sme sa stavat mnohi zodpovednymi politikmi,proeuropskymi statnikmi.
Solidarne hasit poziare,kde sa objavia,spolocne stavat obranne valy,spolocne projektovat buducnost.Len v tomto etose,v tejto voli je nadej dnesnej Europy /polovica Ciny,alebo Indie/.
26. 07. 2011 | 09:34

K+K+K napsal(a):

Jen k trestu:
Breivika bych nepopravil. Lepší je vystavovat. Zavřít do klece a tu nechat vždycky od rána do večera stát na náměstí. Na noc do věznice na samotku a ráno znovu. Smrt je moc jednoduchá a moc rychlá.
26. 07. 2011 | 09:41

aa napsal(a):

Julda Fulda:
statisticky vyšší podporu mají pravicové strany, jak bystřejší pochopili z volebních výsledků. Vámi opěvovaní blahoslavení, chudí nejen duchem, početně opravdu převažují a nesporně se mezi nimi ocitáte i vy, soudě podle slaboduchého příspěvku. Imigranti jsou jejich snadné sousto, stačí připomenout Miroslava Sládka, Laco Bátoru nebo Klausova miláčka Jocha. Perozdělování odlišmým kulturám začal Klaus zavedením velkorysých sociálních dávek pro nepracující či přímo práce se štítící, zejména cikány. Další ukázku PŘEROZDĚLOVÁNÍ PENĚZ ČESKÝCH DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ CIZINCŮM PŘEDVEDL IVAN LANGER (ODS) VELKORYÝM ROZDÁVÁNÍM LETENEK A 500 EUR CIZINCŮM Z MONGOLSKA, VIETNAMU A JINÝCH LOKALIT.
Máte to prostě pomotané, dobrý muži !
26. 07. 2011 | 09:47

Julda Fulda napsal(a):

Zatím jsme u nás doma v klidu. Přijde však doba (úplně stačí dvě generace), kdy žumpa z Matiční, Janova, Chánova, brněnského Bronxu, Luníku IX, a jim podobných míst vrchovatě přeteče a můžeme se dožít událostí, o kterých se nám tu ani v nejhorším snu nesnilo.
26. 07. 2011 | 09:47

Julda Fulda napsal(a):

aa:
Vy si opravdu myslíte, že máme v parlamentu pravicové strany?
26. 07. 2011 | 09:49

aa napsal(a):

Julda Fulda:
jestli v parlamentu nemáme žádné pravicové strany, tak koho jste vy issomádlovci vlastně volili ? A jak se pozná ta správná autentická pravicová strana ? Už nějaká existuje nebo ji teprve někdo založí ?
26. 07. 2011 | 09:56

Julda Fulda napsal(a):

aa:
V parlamentu jsou levicově úchylné všechny strany. Na nás voliče dělají jen divadlo a my jim fandíme jako na předem rozhodnutém fotbalovém zápasu. Občas to některý z jejich lídrů (to divadlo) přežene, tak je odejit. Issomádlovci to, stejně tak jako mladí komunisté, křesťané, nacionální socialisté a jim podobní s námi opravdu mysleli dobře. Pražské rodinné klany na ministerstvech ale fungují stále stejně od dob C.a K. Rakouska.
26. 07. 2011 | 10:15

aa napsal(a):

Julda Fulda:
S tím odejitím u politiků to v současné vládě zas tak horké není, Nečas třeba Vondru nevyhodil i přes to, že o to Vondra sám prosil. O Johnovi Nečas prohlásil, že je špatný ministr a pak ho povýšil na místopředsedu vlády. U dalších ministrů VV udělal bububu a pak to taky nechal plavat.
Obdivuji vás, jak to máte v hlavě srovnané. Když se vládě nevede, tak to musí být levicová vláda, pravicová vláda přece chyby nedělá. Škoda, že jste neoznámkoval Perokrada Klause - teď nevím, jestli je levičák nebo pravičák.
26. 07. 2011 | 10:31

Julda Fulda napsal(a):

aa:
nechci se zastávat Klause, ale co je vyšperkované pero proti Grippenům a Pandurům? Mimochodem pro levičáky je solidarita s méněcenným davem jen zástěrka pro svoji malou domů. Od živnostníků jim nic nekápne, proto je třeba dělat megapodvody. Viď Sašo ;-/
26. 07. 2011 | 10:38

aa napsal(a):

Julda Fulda:
než začnete o něčem psát, tak si :
1) zjistěte, jak se předmět vašeho příspěvku píše (třeba Grippen nikdo ze zasvěcených nezná)
2) zjistěte, jak přemětná záležitost probíhala ve skutečnosti, nikoliv ve vašich zmatených vizích (ověřte si, kdo závazně objednal a platil).
Váš problém jako většiny z vašich soukmenovců je v tom, že o reáliích máte mlhavé vědomosti, navíc je příliš zjednodušujete a perzonifikujete. Ale musím vás potěšit - takové jako vy má ODS moc a moc ráda, pomáhají jí vyhrát volby a propagandisté ODS se ani nemusejí moc namáhat - stačí pár jednoduchých hesel, pár nic moc náznaků a jste jejich.
26. 07. 2011 | 10:56

Julda Fulda napsal(a):

aa:
jistě víte více, než já, tak ven s tím!
1. Kdo to závazně objednal?
2. Kdo dostal všimné?
3. Kdo to zaplatil - víme ale všichni, soudruhu!
26. 07. 2011 | 11:04

aa napsal(a):

Julda Fulda:
No já to věděl, že nic nevíte o záležitostech, o nichž jste se sám tak energicky rozepsal. A to je chyba, soudruhu, budí to dojem, že patříte mezi méněcenné a ne mezi vícecenné, kam jste se zřejmě dosud nadutě řadil ! Měl byste začít chodit do kurzů pro začátečníky v Internetu, zkuste třeba ty pro vaše kolegy penzisty, budete to mít zadarmo !
26. 07. 2011 | 11:12

aa napsal(a):

Julda Fulda:
Jste začátečník, proto na vás nebudu moc náročný. Ukážu vám, jak se dají zjistit informace o tom, co vás zajímá. Příkladně o nákupu Pandurů se přehledně dozvíte pod nadpisem

"Na nákup pandurů tlačil premiér, zlobí se Parkanová"

na odkazu :

http://zpravy.idnes.cz/na-nakup-panduru-tlacil-premier-zlobi-se-parkanova-fwr-/domaci.aspx?c=A100219_213910_domaci_abr

Je tam rozepsána celá geneze nákupu.

Tak a teď zkuste sám najít podrobnosti o nákupu Gripenů.
26. 07. 2011 | 11:19

Julda Fulda napsal(a):

aa:
neboli - jedou v tom všichni... (to je jak ze školky - kamarád mě naváděl, proto jsem udělal(a) tu neplechu).
Když budete dělat s hovnem, tak se zamažete.
26. 07. 2011 | 11:29

aa napsal(a):

Julda Fulda:
Vy máte opravdu talent nepochopit ani tak srozumitelný článek na uvedeném odkazu.
Ta schválně - kdo zrušil předchozí kontrakt na nákup Pandurů a uzavřel nový, nevýhodnější ? Odpověď je za 10 bodů.
26. 07. 2011 | 11:42

Julda Fulda napsal(a):

aa:
zřejmě nechápete, že se jedná o různé klany, a né nějaké strany, které na nás hrají víceméně povedené divadlo. Jednou se napakuje Petr a jednou zase Pavel.
Psi se o kost perou , vemte ji a přestanou.
26. 07. 2011 | 11:52

aa napsal(a):

Julda Fulda:
všiml jste si aspoň následujících vět v uvedeném článku ?

"Právě Barták se podle exmanažerů Steyru podílel na zákulisních dohodách společně se Stanislavem Grossem a Karlem Kühnlem.
Bartákovu důležitou roli v projektu na obrněné transportéry potvrzuje fakt, že celý kontrakt za 14 miliard podepsal místo ministryně. To není zcela obvyklé."

Takže z toho jasně vyplývá, že osnovatelem a realizátorem celého nákupu Pandurů je Barták, který jednal z kariéristické snahy zalíbit se mocným a nevýhodnou smlouvu podepsal pod přímým tlakem Topolánka, přestože k podpisu nebyl oprávněn jako pouhý náměstek - podpisování tak významných smluv je v kompetenci ministra (Parkanové). V této kauze je Barták jasně namočen stejně jako v pokusu vylákat úplatek 18 milionů od Tatry - přesto se mu vůbec, ale vůbec nic nestalo, nešel sedět jako třeba Doležal za jeho "5 na stole v českých".
Vaše lidové průpovídky o rvoucích se psech nic nezmění na tom, že za nákupem předražených Pandurů stála jen a pouze ODS. Ať udělala ČSSD před tím v této záležitosti cokoliv, její role skončila, když Topolánkova vláda předchozí smlouvu zrušila.
Nechci tím kohokoliv omlouvat nebo pomlouvat, záleží mi jen na tom, aby diskuse o těchto záležitost byla věcná a založená na doložitelných faktech, ne na polopravdách a smyšlenkách. Parkanová a Topolánek byli přímými aktéry, jejich vyjádření ač účelově podaná nelze zpochybňovat.
26. 07. 2011 | 12:41

Tenco napsal(a):

Jaké budou důsledky tragedie na ostrově Utoya?

Já doufám , že takové, že se brzy na tom ostrově budou pořádat podobné tábory.
Navzdory všem magorům, ať už se prohlašují za templáře nebo co to vlastně.
------------------------------------------------------------------------------
Jozef
Výstižné. Taky mě pomalu opouští iluze o tom, že současným pojetím formálního vzdělávání někam dojdem....
Kruci - já ten Váš příspěvek neměl číst.... :(
26. 07. 2011 | 15:26

pv napsal(a):

žena

několikrát jste zde vyzývala k toleranci vůči jiným etnikům. Nemám nic proti, ale nemyslíte, že právě islám je velmi netolerantní? Neměla by vaše výzva být adresována právě islámským imigrantům?
26. 07. 2011 | 17:30

yescii napsal(a):

Jsem proti trestu smrti. Je v takovém případě trestem 20 let, 30 let, doživotí nebo trest smrti? Společnost bude muset najít nové postupy. Justiční omyl je vyloučen. Je nutné přestat s takovými bláboly o jedinečnosti lidské života a o úctě k lidskému životu v případě takových jedinců. Na utrpení obětí a blízkých se nehledí. Důležitá je péče o patologické jedince, kteří střídavě nicneděláním a ve fitness udržují své fyzické zdraví, a prodlužují tím svůj věk dožití, v architektonicky designovaných kriminálech s vyváženou stravou. Bude neúnosné zajišťovat péči narůstajícímu počtu podobných pachatelů. A tak se možná dojde k tomu, že podobná individua bude nutné od společnosti definitivně oddělit do absolutní izolace s přiměřeným ale definitivně omezeným množstvím potravin a vody. Uložit třeba jako jaderný odpad tisíc metrů pod zem. Ten kdo poslední otočí klíčem, nebude katem.
26. 07. 2011 | 23:27

žena napsal(a):

pv

Myslím, že by všichni měli být tolerantní. Já jsem se osobně nesetkala s netolerantním islámským imigrantem. Vraždili islámští radikálové, v Norsku křesťanský fundamentalista, byly i křižácké války, válka v Íráku ...

Podle mě je velice nebezpečné vytváření společného nepřítele. V dnešní internetové době, kdy je každodenní masáž médii, je snadná manipulace. A my jí podléháme.
27. 07. 2011 | 11:34

hoven napsal(a):

Bude dobře v této zemi, až bude Klaus za mřížemi !
27. 07. 2011 | 21:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy