Mediální šťouchnutí do ekonomiky

15. 08. 2009 | 15:26
Přečteno 11908 krát
Je pro Vás recese příležitostí nebo zdrojem strachu? Záleží také na médiích. Nikoho nepřekvapí, že přístup amerických a čínských médií je v době hospodářské krize velmi odlišný. Odlišný přístup médií může mít také odlišný vliv na reálnou ekonomiku.

Americká média v posledních 12 měsících nešetřila dramatem. Ztráta zaměstnání, exekuce, znehodnocené úspory, krachy a podvody století byly na pořadu dne. Pokud Američan nepocítil dopad finanční krize na vlastní kůži, každodenní zpravodajství přispělo k jeho obavám. A obavy ho přiměly k tomu, aby snížil útraty, prodal akcie a dal peníze pod polštář. Svou troškou tak přispěl k dalšímu prohloubení krize.

Čínským médiím byl určen jiný přístup. Obrazovky a titulní stránky zaplavili nadšení čínští spotřebitelé využívající dočasných slev, snížených daňových sazeb a zatím nevídaného přístupu ke zboží, které bylo původně určeno pouze na export. K tomu se přidaly reportáže o čínských firmách skupujících své mezinárodní konkurenty a vzdálené zdroje nerostných surovin. Média přispěla k tomu, aby Číňané viděli mezinárodní finanční krizi jako příležitost… aby utráceli a investovali … a tak aby každý svou troškou přispěl k hospodářskému oživení.

Svoboda médií bez přílišné bulvarizace?

V době hospodářských potíží může bulvarizace tisku zhoršit situaci. Oklešťování svobody tisku ale samozřejmě není přijatelným řešením.

Jak však přimět média, aby nás masově netopila v černi? V průzkumech veřejnost projevuje zájem o seriózní zpravodajství. Ve skutečnosti se však mnohem snáze financuje zpravodajství bulvární.

Na straně poptávky by do budoucna mohla pomoci rostoucí vzdělanost národa. S tou snad souvisí zájem o hlubší a objektivnější zpravodajství. (Pokud je ale pravdou, že vzdělanost národů na Západě všeobecně roste, proč nadále pokračuje vývoj médií směrem k bulvarizaci?)

Na straně nabídky by snad pomohl větší rozsah grantů a ocenění pro hloubavé reportéry. Seriózní a objektivní zpravodajství je pro společnost přínosem. Má pozitivní efekt, který (podle ekonomických učebnic) je třeba odměnit, aby trh fungoval efektivněji. Na rozdíl od výzkumu, jehož pozitivní efekt si zasluhuje státní podporu, je ale pro média jakékoliv odměňování státem riskantní. Více by prospěla třeba soukromá filantropie pro podporu kvalitní novinařiny.

Nyní hlavně doufejme, že hospodářské oživení v příštích měsících nabídne mediálně zajímavé příběhy … a že nás média silou svého vlivu pošťouchnou dobrým směrem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlna napsal(a):

Zlatá slova, paní Brixi. Nechcete kandidovat do nějaké vrcholné funkce? Pro mě jste příkladem inteligentní objektivní věcné ženy, která by byla v tom našem začmoudlém prostředí zapotřebí jako sůl.
15. 08. 2009 | 15:53

Nový napsal(a):

Tato společnost nestojí o skutečně vzdělané lidi-tedy jedince schopné obstarat si patřičné informace a samostatně a kriticky myslet.Takoví lidé jsou nepohodlní prakticky každému režimu.Není snadné je zmanipulovat,nelze je ošálit pseudohodnotami,nachytat na pseudopotřeby,více či méně vynalézavě nabízené (či spíše vnucované) všudepřítomnou reklamou.
Tato společnost potřebuje vysoce specializované odborníky,z nichž se postupem času nutně a zákonitě stávají "Fachidioten" (výstižný německý termín) kteří kromě svého oboru nerozumí prakticky vůbec ničemu -a pak obrovské stádo v podstatě nemyslících KONZUMENTŮ, udržujících svými nákupy v chodu celou tuto absurdní mašinérii,stádo lidí,jejichž duševní stravou je zoufale primitivní masová kultura-doslova "shit for brains" jak tomu říkají její tvůrci.
15. 08. 2009 | 15:54

Nový napsal(a):

Jinak-klobouk dolů,paní Hano.Těším se na každý Váš příspěvek,čtu ho vždy s hlubokým zájmem a potěšením-což neznamená,že vždy se vším souhlasím.Právě lidé jako Vy by se měli ujmout řízení záležitostí tohoto světa,dokud zbývá aspoň minimum času.Doufám,že není pozdě.
15. 08. 2009 | 16:00

VK-Can napsal(a):

Zdravim pani Brixi.

Zdroje dobrych a solidnich informaci jsou, jen se musi pracneji hledat.

Mimochodem, pokud mate moznost, podivejte se na video zaznam rozhovoru, ktery mel F. Zakaria na CNN minulou nedeli v jeho pravidelnem vynikajicim poradu GPS (kazdou nedeli v 1pm EST) s ministryni Clintonovou. Je tam zminka o Cine. Pro Vas bude myslim zajimave.

Bohuzel, co se deje podle meho se zdroji informaci, je neco obdobneho, co se delo s radovym americkym obcanem v letech 1940 - 1980.
Vysoce regulovany okruh zajmu pomoci sdelovacich prostredku. Jaky byl cil?
Obcan, ktery prijde do prace, kde ma za ukol delat co nejrychleji opakovane ukony seriove hromadne vyroby.
Svym zpusobem dost ubijejici, ale pro rozkvet spolecnosti nutna pracovni napln.

Prilis rozvinute mysleni nebylo zadouci! Dokonce bylo skodlive!
Zjednodusily se pozadavky zakladniho vzdelani a bylo to!

Obcanovi se umoznil pomoci pujcek koupit hezky dum, auto televize a lednicka. Aby to mohl v radosti uzivat, tak se musel kazdy den rano objevit v praci a udelat svuj dil. Vysledek byla spokojenost na vsech stranach.

Pripomina mi to, kdyz v davnych dobach na sachtach pouzivaly k pohonu teznich kleci koně. Tyto kone byly zaprazeni do tazneho zarizeni, ktere tahalo nahoru a dolu tezni klece.
Melo to jeden maly hacek. Ty kone chodili stale dokola! Drive ci pozdeji se kun splasil.
Jake bylo reseni ?
Konum se daly klapky na oci, aby nevidely, ze chodi v kruhu!
Problem byl vyresen! Kun dostal zaveseny pytlik ze senem na krk a vesele si vykracoval v kruhu.
Bohuzel ty kone za nejakou dobu osleply. No, ono nemuze byt vse perfekt ze?

Mam dojem, ze ty klapky na oci se s uspechem pouzivaji stale. Jen neni tak patrne, ze to jsou klapky a ze je mame na ocich.
Myslim, ze se zmenil nazev pro ty klapky na oci. Rika se jim verejne sdelovaci prostredky.
Takove ty lepsi klapky se nekdy dokonce nazyvaji kultura.

Prijemny weekend.
15. 08. 2009 | 17:12

VK-Can napsal(a):

Oprava.
Tyto kone byly zaprazeny..
Omlouvam se.
15. 08. 2009 | 17:16

VK-Can napsal(a):

Ach ta moje cestina. Nezlobte se.
15. 08. 2009 | 17:19

Lukáš Bušina napsal(a):

Velmi dobré. Naprostý souhlas. Díky za blog.
15. 08. 2009 | 18:21

hanabrixi napsal(a):

vlna, Nový -- Díky za povzbuzení. Kandidovat zatím není kam:-)

VK-Can -- moc vydařené, konspirativní přirovnání s těmi mediálními a kulturními klapkami na očích. Vinila bych spíše všeobecný sklon k pohodlí a lenosti než konspiraci, ale nelze popřít, že určitým vlivným skupinám mediální povrchnost prospívá... (Předpokládám, že sledujete townhalls/mediální spin ohledně zdravotnických reforem v USA, a ... myslíte si své.)

Pěkný víkend.
15. 08. 2009 | 18:22

VK-Can napsal(a):

Vazena pani Brixi.

Diky. Od Vas je to zvlast potesujici.
Tesim se na dalsi clanky.
15. 08. 2009 | 18:38

DB-Kalifornie napsal(a):

zdravim-aktualni tema.

USA-velka zeme a taky DIKY tomu je zde dost velice dobrych zdroju informaci -jen si vybrat ty spravne! Treba PBS(televize i radio) je dle meho vynikajici(zpravy JIm Lehrer s naslednymi diskusemi, diskuse Shields/Brooks, Bill Moyers journal atd). V kombinaci s NYT,WP, WSJ a par blogy (vcetne nekterych zde na aktualne.cz) si clovek muze celkem bez problemu udelat vlastni nazor.

Proc lide (i vzdelani) sleduji bulvar-jak jste zminila-casto pohodli a lenost, mnoho lidi je unaveno kvanty informaci, ktere se na ne kazdy den vali-veci kolem nejsou jednoduche a dle meho nazoru navic pomerne velka cast populace nema proste intelektualni kapacitu a dostatek ruznych zkusenosti, aby se probrala k jadru veci. Dalsi obrovskou vyhodou(kterou take nema kazdy a BOHUZEL nebude mit kazdy) je to, ze muzete z vlastni zkusenosti porovnat zivot v ruznych zemich.(dle meho vubec NEJLEPSI obrana proti medialnim manipulacim vseho druhu-pokud tedy chcete (-: )

Osobne mam spise skepticky nazor- myslim si ze clovek proste nebyl evoluci stvoren k zivotu v globalnim a komplikovanem svete. V tom jsou dle meho nase limity a to i presto, ze vzdelani samozrejme neni nikdy dost.
15. 08. 2009 | 19:32

pierre napsal(a):

to hana brixi :
jako vzdy, zajimava uvaha, ktera jde k podstate veci...
.
vk-can (15.08.2009 17:12:53) :
vyborny kommentar...
.
dik obema
15. 08. 2009 | 20:09

prirodovedec napsal(a):

autorka: Tradicni bravo. :)

Nicmene podle mne nerozhodnou media - tam probiha zrejma degenerace trend k manipulaci, ale zdokonalujici se site a informacni zdroje na nich. Jako Vase blogy. :)

Pro ty, u kterych vzdelanost roste je to, ze media nestaci vice a vice zrejme.

Nadeji medii samozrejme je zmensit tuto mezeru dostatecnou degeneraci ctenaru "Novaku" (pozdrav editorovi :) ).
15. 08. 2009 | 20:54

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý večer paní Brixi,
mám rád Váš blog, jak jistě víte :-), ale obávám se, že jste tentokrát přeci jen trochu smíchala jablka a hrušky.

Podívejme se blog Aleše Drobka. Situaci v USA lze podle článku lapidárně shrnout takto: Banky rozkradly, vytunelovaly či jinak zašantročily bilion, nechaly si ho Obamou proplatit na účet daňových poplatníků a dalšího zadlužení USA, bankéři si rozdali pohádkové prachy a teď se všem smějí. To by asi hnulo žlučí i jiným než jsou američtí naivní patrioti.

V Číně si nic takového nestalo.

Nadto čínská media jsou v podstatě státem řízená - alespoň ta hlavní - a v zájmu Číny je, aby psala tak, jak se rozepisují. To v USA asi nelze zcela zajistit ... alespoň zatím.
15. 08. 2009 | 21:49

Jenda napsal(a):

Výborný článek, ale také velké zjednodušení. Příklad - když akcie v Číně porostou indexem ročně o 60% a v USA o 6%, tak co byste radila médiím? Já bych lidem v Číně radil investujte a v USA dejte si je pod polštář. To má objektivní povahu.

Jinak souhlas, že noviny jsou dnes spíš černou kronikou, než objektivním zpravodajstvím.

Váš příklad z Číny by naše komise označila za skrytou reklamu./byla by to pravda/. Kdo by u nás tu reklamu na optimismus zaplatil? Vláda? Na dluh? Zase tunel.

Jen žádná protikrizová opatření!
Ochraňuj nás před nimi bůh.
15. 08. 2009 | 22:56

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Nový,

ještě že jsem sinapřed přečetl příspěvky pod paní Brixi.

Napsal bych přesně to samé co jste napsal Vy.
Ušetřil jste mě práci.

Jen bych za sebe doplnil,že osobně si nestěžuji.
Neznám sice anglištinu natolik,abych se mohl informovat u skutečně vhodných medií,ale dokáži si opatřit seriozní zdroje.Bohužel máte pravdu i paní Brixi.Bulvár má v této společnosti velkou zelenou.Ale souvisí to se vzděláním i s vrozenou ,či získanou inteligencí.

Není to jen problém v naší republice.A zajímalo by mě jak se profiluje a uplatňuje "Bulvár"
například v islámských státech.

Považuji totiž přísun kvalitních informací až k našemu nosu za prioritu budoucích časů.

Zatím sice ,-zdá se,- převažuje příklon ke konsumní,konfekční jednoduchosti,,,,bez zbytečných úvah,filosofických skrupulí,ale mám ten dojem,že vzdělaný člověk s mnoha zájmy a koníčky s takovou rovinou nevystačí.

Ivan.
16. 08. 2009 | 00:03

Míla napsal(a):

Pan Hochman to napsal za mne. Tedy: myslím si totéž, co pan Nový. Jinými slovy: souhlasím, jako obvykle, s tím, co napsala paní Brixi.
16. 08. 2009 | 01:25

ludmila napsal(a):

nenapíšu něco přímo k tomuto článku ale velmi ráda vás čtu a těším se na každý váš další čánek ať se vám daří ve vaší práci
16. 08. 2009 | 02:00

VK-Can napsal(a):

Pro pierre.

Jsem velmi rad, ze sdilime stejny pohled na tento namet.
16. 08. 2009 | 02:14

hanabrixi napsal(a):

Zdravím ve spolek.

DB-Kalifornie - "clovek proste nebyl evoluci stvoren k zivotu v globalnim a komplikovanem svete"? Zajímavá úvaha.

prirodovedec - předpokládáte, že alternativní zdroje informací v blízké bucoucnosti získají vliv, který by se mohl vyrovnat vlivu (a mohl negovat vliv) masových médií?

Karel Mueller - rozdíly, na které upozorňujete, jsou samozřejmě ještě hlubší než je rozdíl mezi jablky a hruškami.
Je však možno od těchto rozdílů odhlédnout a vidět, že bulvární média mohou mít negativní vliv na ekonomiku v době krize, že tedy mohou působit proti "veřejnému dobru"... že svoboda médií potřebuje jakési povzbuzení směrem k nestrannosti a kvalitě, aby naplnlňovala svou očekávanou hodnotu ve společnosti.

Ivan Hochmann - "příklon ke konsumní,konfekční jednoduchosti" ... nejen že si někteří lidé s takovou rovinou nevystačí, celý systém založený na (automaticky předpokládané) pozitivní hodnotě svobody médií může začít degenerovat

Míla - mně si líbí Vaše Wow!depeše u P. Klána

Lukáš Bušina, pierre, Jenda - Dík a pozdravy.
16. 08. 2009 | 02:20

danny66 napsal(a):

to Jenda, jen maly detail, cinsky burzovni index loni skoncil kolem -95%, hodne Cinanu prislo o hodne penez...ale maji slevy ;-)
16. 08. 2009 | 03:29

stále rebel napsal(a):

Nová vzpoura mas
http://www.project-syndicat...

Něco k americkému zdravotnictví

Brutální pravda o americkém zdravotnictví
http://www.blisty.cz/2009/8...

Původní článek v angličtině.
The brutal truth about America’s healthcare
http://www.independent.co.u...

A samozřejmě poděkování autorce za článek.
16. 08. 2009 | 05:37

Ládik napsal(a):

Bylo by dobré statisticky zjistit, jací lidé čtou bulvární tisk. Podle mě to souvisí s mírou inteligence (jen trochu chytřejší člověk by to nevzal do ruky) - viz sousední blogy p. Štefla a Hořejšího o vzdělání.
Samozřejmě budou existovat výjimky - pravděpodobně socani.
16. 08. 2009 | 07:51

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den, díky za text.
Zaujala mě hlavně tato část, se kterou zcela souhlasím: „Na straně nabídky by snad pomohl větší rozsah grantů a ocenění pro hloubavé reportéry…. je třeba odměnit, aby trh fungoval efektivněji. Na rozdíl od výzkumu, jehož pozitivní efekt si zasluhuje státní podporu, je pro média jakékoliv odměňování státem riskantní. Více by prospěla třeba soukromá filantropie pro podporu kvalitní novinařiny.“ Co se týče ČR – tady zatím tento systém nefunguje. Pokud granty, tak je lze sehnat spíše v zahraničí (výjimkou např. program ministerstva zahraničí - dává jednou ročně granty na cesty novinářů do rozvojových zemí, které redakce obvykle nejsou schopny/ochotny zaplatit).

Situace průměrného novináře v ČR je - zevšeobecním-li - asi taková: je pod tlakem majitelů na rychlost a prodejnost, čili tím pádem i na zjednodušování/bulvarizaci (lákavé titulky apod). Kvalitní práce v mainsreamových médiích obvykle není ceněna – oceňována je spíše rychlost, aktuálnost, přinášení exkluzivních kauz (nikoliv důležitých, ale těch, co v jiných médiích ještě nemají), napsání co největšího počtu krátkých zpráv za co nejkratší dobu, kreativita při vytváření nadstřelených titulků, podlézání čtenářům, „univerzálnost“ (napiš každé téma, které zrovna máme – jednou zdravotnictví, pak ekonomické…). Tlak na vysokou prodejnost/ čtenost je nyní v krizové době vyšší než dřív. Většina novinářů v ČR se snaží najít kompromis mezi svým svědomím a těmito tlaky (z toho vyplývá i kvalita mainstreamových médií – něco mezi bulvárem a seriozností). Novinář pracující podle žurnalistických učebnic a vzoru deníku New York Times v Česku (stále tací v ČR jsou) významného ocenění (až na výjimky) nedosáhne. Takový novinář je někdy pod docela tvrdým tlakem majitelů (píše moc komplikovaně, těžká témata, pomalu, moc se to nečte, tedy neprodává) a tím i některých šéfů. Někdy se bojí, že přijde o práci – a když začne zjednodušovat, paušalizovat a psát nesmysly, nic až tak zásadního se nestane a od majitelů je klid. Kolegové ho nezkritizují (hlavně, že to téma přilákalo čtenáře), profesní organizace mlčí, jiná média článek nezkritizují, ale opíšou, a pár vulgárních a urážlivých emailů čtenářů novinář smaže. Tlak na kvalitu minimální. Motivace ke kvalitní seriozní žurnalistice? Jen vlastní svědomí… případně šéf (u kterého to je ale opět hlavně svědomí). Za kvalitní analýzu nedostane pochvalu většinou ani od čtenářů, mnohdy ani od šéfů, přidáno nedostane, nepochválí ho profesní organizace. Výsledek? Novinář začíná být frustrovaný a buď to odchází do jiného oboru, nebo přejde do bulvárního/zábavného plátku (pro vedení novin je stejně lepší zaměstnat mladé a levné), nebo mávne rukou a začne psát zjednodušeně, s chybama - nakazí se od ostatních. A nebo uteče do médií mimo hlavní proud či najde nějaké to místečko, kde ještě tvořit jde (třeba v Aktuálně.cz: ) Ještě taková média v ČR jsou.

Jak z toho ven a zvrátit bulvarizační trend? Podle mě - co se ČR týče - může pomoci vyvažování tlaku na čtenost/prodejnost právě jinými tlaky a motivacemi.
Podle mě:
- Kvalitní žurnalistika je klenot, který moc nevydělává (u nás - malý trh - zvláště), je tudíž nutné podporovat ji jinými způsoby (filantropie). Neziskovek je tu hafó, jak docílit toho, aby lidé začali sponzorovat média?
- Důležité je vytváření respektované profesní organizace/organizací/uskupení, která budou tvrdě kritizovat, ale také odměňovat novináře. Syndikát nyní obecně mezi mnohými českými novináři respekt nemá
- Vzájemná kritika práce mezi jednotlivými novináři/médii. V ČR zatím takřka chybí. Je podle mě třeba, aby to někdo odpálil/prolomil.
- Tlak na odpolitizování ČT
- Podpora nových forem zdrojů seriozních informací – blogy? Co dál?
- Vzdělávání novinářů - o(ne)kvalitě českých žurnalistických škol se zatím nemluví
Osobně vidím jistou naději i třeba v postupné bulvarizaci českých médií. Snad by mohl na trhu vzniknout prostor pro seriozní deník západního typu…
16. 08. 2009 | 08:26

Rumcajs napsal(a):

Že by sem tam grantem oblažený novinář dokázal ovlivnit nákupní náladu obyvatelstva, to si teda nemyslím. Zvláště pak, když takového novináře či tisk stejně bude číst jen hrstka lidí.

Bulvár je součástí svobody včetně svého rubu a líce. Snahu o jeho umělé okleštění považuju za počátek konce.

Síla médiií je jistě veliká, ale pokud bychom chtěli, abychom dosáhli takových výsledků o jakých mluví pí.Brixi, museli bychom vykopat z hrobu Goebelse.

Děkuju, nechci !
16. 08. 2009 | 10:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Mihalco,

dík za odborný pohled za kulisy.

Mám několik zvídavých komentářů"
Ano největším problémem je ekonomická,profesní,politická NEZÁVISLOST novinářů,redakcí novin,včetně veřejnoprávní TV.
Toto téma je třeba veřejně rozpitvat a alespoň naznačit,kudy vede cesta.
Osobně se domnívám,že v grantech,či systému mimořádných finančních prebend není třeba hledat spásu.

Pan Nový napsal doslova,že společnost nestojí o schopné a vzdělané lidi,kteří jsou schopni obstarat a sdílet objektivní a systematicky cílené informace.
Do jaké míry je tato formulace vhodná ,relevantní pro "společnost versus systém",je věcí náhledu.

Ale myslím,že zcela bezpochyby a jednoznačně,převezme část informačního i dokumentárního,vzdělávacího bloku model veřejné diskuse jak ji známe z blogů.

Je možné,že tato situace nabude relativní dokonalost po dlouhé době,neboť není možné odhadnout přesně jak bude pokračovat eskalace příklonu veřejnosti k bulváru.Usuzuji,že by měla tato stupidní forma zájmů postupně s rozvojem kvalitní informační sítě zůstat na periferii.Prostě většinou jako zdroj pokleslé zábavy pro primitivní a jednoduché tvory odkojené rumem a bůčkem.

(Však se podívejte s kamerou do lavic parlamentu.Posledně jsem se nestačil divit,kolik poslaneckých hňupů čumělo do Blesků a AHA.To tedy pro mě byl opravdu šok!)

Myslím,že mnoho lidí nebude se mnou souhlasit.Prý je to věc každého jedince jak si zajistí kvalitu a příjem informací.
Budiž!

Je ale zároveň nutné hlasitě vyjadřovat svoje potřeby a zájem o kvalitu na úkor bulváru.
Pro všechny.

Být obklopen houfem hýkajících blbečků,lačně civících na obnažené prsa surových ženštin a hltajících lascivní texty obhroublých pisálků z bulvárních kanálií - není pro kulturního člověka žádný med.

Pěknou neděli. Ivan.
16. 08. 2009 | 10:30

Rumcajs napsal(a):

Ivane !

Ty snad znáš něco lepšího, jak bůček a pohled na ňadra dmoucí ?

P.S.

Taky jsem KULTURNÍ ČLOVĚK a Blesk zásadně nekupuju, ale když jsme byl zatápět a narazil na Blesk ( ten byl samozřejmě sousedky) vždy jsem ho bleskem prolítl, na rozdíl třeba od HN, které šly do kamen rovnou.

Přírodě prostě neporučíš.
16. 08. 2009 | 10:48

zdenek mihalco napsal(a):

Ivan Hochmann

Dobrý den, myslím, že co se politické nezávislosti týče, situace na českém mediálním trhu není tak tragická. Nemohu vyloučit samozřejmě, že někteří novináři jsou podplacení nebo tak něco. Samozřejmě, občas některý z politiků napíše rozhořčený mail, že takhle si teda ten článek nepředstavoval. Samozřejmě, mezi novináři a politiky jsou různé kamarádské vazby, ale podle mě to není zas až tak tragické. Pod politickým vlivem je stále ČT, systém není vhodně nastavený. Celkově si myslím, že stírání hranic mezi bulvárem a seriozním tiskem je v ČR větší problém než podléhání politickým tlakům. Proti bulváru výrazně nic nemám, ten tu byl a asi i bude, horší je využívání metod bulváru v tzv. „seriozním tisku“.

Jako další potíž vidím např. jakousi autocenzuru témat, která nejsou psána nikoliv z důvodů politických, ale z důvodu lenosti a tlaku na bulvarizaci (některá témata jsou prostě komplikovaná, časově náročná, „radši něco obšlehnem od ostatních“… některá důležitá témata zas „lidi nezajímají“. „Zajímají“ je třeba poplatky u lékaře, že jo, to se budou noviny prodávat daleko líp. Tady by podle mě mohly drobně posloužit ony granty – k reportážím na menšinová témata.

Zdraví Zdeněk Mihalco
16. 08. 2009 | 11:30

DB-Kalifronie napsal(a):

pane Mihalco,
problem je, ze v Cesku se naprosto stira rozdil mezi serioznimi a bulvarnimi medii. Rekneme NYT ci PBS maji svou latku a pod tu nejdou. Jsou take napriklad velice konzervativni v tom, v jakem formatu vychazeji, je tam pomerne mala rotace novinaru/komentatoru atd. To jsou velice dulezite veci. Naopak internetovy format ceskeho Ihned ci Respektu se zmenil za posledni leta uz asi 3 nebo 4 krat. Ted se treba z Respektu po roce zase ztratil Machacek. Ceska televize ma nove komentatory snad kazdy rok atd.Pro kvalitni media je taky dulezita urcita tradice a tu je treba DLOUHODOBE budovat.

V Cesku mame dobre novinare, ale asi opravdu neumime vytvorit strukturu (tradici), ve ktere by mohli normalne pracovat. Vzpominam, jak skvela byla ceska redakce BBC a jak se vse rozlozilo pote, co Britove prestali tuto stanici provozovat. To bylo aspon pro me naprosto ilustrativni.

Nevim,jestli blogy muzou castecne prevzit roli serioznich medii-na to jsou prilis roztristene.Dle meho jsou velice vhodnym doplnkem seriozniho media,ktere bude poskytovat komplexni informace. (Malokdo ma cas denne prochazet desitky zajimavych blogu, aby se dozvedel, co se deje noveho)
16. 08. 2009 | 11:32

Kritik napsal(a):

Docela související článek lze nalézt na http://blog.aktualne.centru...
16. 08. 2009 | 12:13

Hloupý Honza napsal(a):

Já bych nehledal jakoukoliv souvislost, či úměru mezi vzdělaností a jakýmsi sklonem k jakési bulvarizaci médií. Především je otázkou co je pod pojmem "bulvarizace" míněno. Máme-li na mysli určitou jednoduchost a zkratku, tak to je možná to oč tu běží. V éře převahy nabídky informací nad jejich poptávkou kdy není problémem získat jakoukoliv odbornou, či jinou informací, aniž by člověk vstal od svého počítače, se hodnota všech těchto dat devalvuje, což se projevuje i v obecném zájmu o ně. Šanci zaujmout a obstát v bezbřehé konkurenci informačních toků, proto mají jen a pouze ty, které budou nějakým způsobëm vyčnívat a šokovat.

Žijeme v době informační pandémie kde jednoduchost a zkratka se staly jakýmsi oblíbeným sirupem proti přeinformování,... bohužel i tento lék má své negativní vedlejší účinky, neboť blokuje přísun i těch žádoucích a pro život prospěšných informací.

Jednoduchá dostupnost a obrovská kvanta dat jsou darem a zároveň i prokletím této doby.

Hezký den
16. 08. 2009 | 12:43

zdenek mihalco napsal(a):

DB-Kalifronie

Dobrý den, ano s tím "stíráním" souhlasím. V USA a dalších západních demokraciích média prošla vývojem po desítky let... v Čr je myslím tradice narušena 40 lety, nefungují zde některé mechanismy, které se v západních zemích vyvíjely dlouhou dobu (střežení etiky, ale i žurnalistické školy - kdo mohl v posledních letech učit na českých žurnalistických školách? lidé ze zkušenostmi z minulosti...? apod).

Souhlasím s Vámi, že blogy jsou zatím doplňkem médií, další možností, kde získat informace. Uvidíme do budoucna.
16. 08. 2009 | 13:22

hanabrixi napsal(a):

Ládík - bylo by zajímavé zjistit PROČ lidé mají snad rostoucí tendenci číst bulvár a proč se seriózní média posouvají k bulvarizaci.
Názory Hloupého Honzy, Zdenka Mihalca a některých dalších diskutérů výše v tomto směru něco napoví.

Zdenek Mihalco - Díky za vhled ze světa novinářů. Kromě potenciálních filantropů se zájmem o kvalitní novinařinu (co se dělá pro jejich nalezení?) je snad možno také získat podporu veřejnosti. Místo placení koncesionářských poplatků by možná mnozí ochotně dobrovolně přispěli na kvalitní programy a reportáže (zvláště pokud by se příspěvek dal odečíst z daní).

Rumcajs - to byl nějaký filantrop se zájmem o kvalitní novinařinu, koho chcete vykopat z hrobu?
Nebo máte myšlenky někde úplně jinde?

ludmila, stále rebel - dík i za odkazy. Propaganda a povrchnost mainstreamového zpravodajství okolo návrhů zdravotnických reforem v USA by stála za samostatnou analýzu (a možná i tragikomickou satiru).
16. 08. 2009 | 13:25

zdenek mihalco napsal(a):

DB-Kalifronie

A ještě dodám k té fluktuaci, to je samozřejmě pravda. Mění se podoby novin, každý rok, i jejich personální obsazení. Nabírají se mladí, nadšení a levní a po pár měsících (někdy snad i týdnech!) se z brigádníka můžete vypracovat na redaktora otvírákového článku celých novin. Něco takového je v nejserioznějších západních médií těžko představitelné...
16. 08. 2009 | 13:30

SuP napsal(a):

Odpověď na otázku ..."PROČ lidé mají snad rostoucí tendenci číst bulvár a proč se seriózní média posouvají k bulvarizaci...."
bych viděl ve dvou rovinách.
1. Čím dál blbější (jednodušší) lidi mají čím dál menší zájem o jakékoliv seriozní informace. To jim bulvár přesně plní, včetně denní dodávky alespoň jednoho páru umělých koz.
2. výroba a distribuce bulvárního tisku je podnikání "jako každé jiné". (Podobně jako podnikání v pornoprůmyslu je "práce jako každá jiná"). Cílem je dosažení zisku a tomu je pořízeno vše. Pokud by se počet blbějších (jednodušších) lidí v čase snižoval, bulvár by časem vymizel. Takto si svou čtenářskou základnu rozšiřuje, vychovává a hýčká.
Dokud se najde pro tuto činnost dost novinářů, kteří mohou být podstatně lépe placeni, než novináři zabývající se seriózními informacemi, těžko se v tomto oboru cokoliv změní. Nejlepší je, že právě tito novináři mezi svými jednoduššími čtenáři nejintenzivněji šíří různá klišé o "konzumní společnosti", o "diktátu konzumu" a "vládě peněz", přičemž systémově tuto duševní nahotu aktivně podporují.
16. 08. 2009 | 14:39

argun napsal(a):

Jo jo...jako vždycky paní Brixi. Chybí mi v tom textu jakékoliv sdělení či pointa. Že mědia vytvářejí očekávaní společnosti a tím ovliňují ekonomiku je přece notoricky známé nejen z učebnic, ale i popularizačních spisků. Že by rostoucí vzdělanost zamezila bulvarizaci médií je přece ptákovina, která je v rozporu jak s vývojem na trhu médií tak i se statistikami v oblasti průměrné vzdělanosti. Že by kultivaci médií pomohly jakékoliv granty, tomu přece na základě zkušenosti se strukturálními fondy EU v naší ekonomice už nemůže uvěřit snad nikdo... A na dary filantropů čekají zástupy hladových, nejen v médiích, ale třeba i v kultuře. Jen filatropů nějak nepřibývá... Přehlédl jsem snad něco...? Ale je možné, že jsem hloupej a neumím číst zašifrovaná sdělení.

Rumcajsi, ste na to káp, zdá se mi. Bulvár samozřejmě staví svůj byznys na lidské přirozenosti. Já si myslím, že i ve Světové bance si experti u kafíčka rádi zdrbnou, kdo zrovna odjel se svou sekretářkou na Maledivy místo na služební cestu do Albánie ... Nebo se pletu paní Brixi? Ostentivně se štítit bulváru je jen póza psedoinťošů. Když čekám někde na úřadě a koukám do zdi, docela rád ten Blesk sjedu. Trochu se zasměju, trochu naštvu a za 10min nevím co jsem četl. Kupovat si ho kvůli tomu samozřejmě nebudu. Ale prsit se, že to uchopím jen v rukavicích? To je k smíchu, každý to rád skoukne. I bulvár lze dělat dobře a špatně. Je to prostě trh jako každý jiný.

Pane Mihalco a Hochmanne, na seriózní a nikoli mainstreemové médium si budeme muset počkat, dokud sem nevstoupí nějaký skutečně významný mediální kapitál. Protože seriózní inoformace jsou dnes nesmírně drahé. Ten co je zatím tady etablovaný, to je druhá liga. A není divu, neboť je to u nás prostě malý trh. Osobně si myslím, že k tomu nedojde, takže zůstaneme odkázáni na to zahraničí... No alespoň se budeme muset konečně naučit pořádně anglicky.

Á propos pane Mihalco, ty stesky lidí, kteří v oboru působí pár let, a hrozně pláčou, jako že nemohou tak, jak by chtěli, a co by ÚŽASNÉHO udělali, kdyby opravdu MOHLI, něco mi to silně připomíná. Vám možná ne, tu dobu nepamatujete.

Hloupý Honza - přesně, máte recht, vždy je něco za něco. A bylo by špatné, kdyby to tak nebylo.
16. 08. 2009 | 14:46

Rumcajs napsal(a):

H.Brixi:

Argun to podal tak, že asi netřeba dalších vysvětlivek. Snad jen k tomu vykopanému novináři.
Jemu se dařilo ovlivňovat média v takovém rozměru, o jakém tady sníte Vy.
Ale za jakou cenu ?

Sup:

Ty máš taky něco proti páru koz ?
Vždyť šedesátka není žádný věk.

Vzmuž se chlape!
16. 08. 2009 | 15:51

argun napsal(a):

Pozdrav panu VK do CAN. Ad 15.08.2009 17:12:53:
Bingo! Konečně jsem díky Vám pochopil, jak ten svět funguje! Jen taková drobná douška. Aby jste mohl teď či v budoucnu užívat svého jistě zaslouženého a jistě velmi příjemného důchodu v CAN, je jaksi potřeba, aby ty koně furt chodili a pokud možno s klapkami na očích...Považte co by se dělo, kdyby se splašili! Hrůza pomyslet. Raději jen teoreticky - jak by pak tu prekérní situaci řešila Vaše Ušlechtilost?
16. 08. 2009 | 16:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Rumcajsi,pane Mihalco,

nejsem žádný puritán.Nebýt vlastní ženy tak bych si ten bůček také někdy s chutí sežral.Místo rumu hltám bourbon a obnažené ženské tělo mě ještě někdy dokonce vzruší.

Jenže.....všeho do času.
A navíc....pohleďte na úvodní stránku serveru Aktuálně.cz(například): Tituly hlásající informace: "Dračice se svlékla",
"xy ukázala bradavky","sex na jednu noc" atd.Mimo jiné si může kdejaký adolescent kliknout na ikonu EROTIKA a může si klidně prohlížet sex v každém formátu.
Je to pane Mihalco vaše věc co si naplácáte do úvodní stránky informací pro čtenáře,ale neříkejte mě ,že to tak má být!

Sex a formy jeho sdílení,doprovodné komentáře,všudypřítomná,odporná reklama jsou součástí každého "informačního media".

Prostě mám ten pocit jakoby se kolem mě zformovalo spiknutí hňupů vyznávajících mediální zábavu "dvou koz",jak tady kolega vtipně podotknul.
A nemohu si pomoci.Každému co jeho jest.ale myslím ,že by informace do Hlavy měly být odděleny od informací pro penis,či vaginu.

To potom jeden nepozná,co je k úvaze a co k souloži.
A to se prosím dotýkám pouze jedné skupiny problemů sdíleného bulváru.

Ivan.
16. 08. 2009 | 17:25

VK-Can napsal(a):

Pro pana Arguna.

Diky za pozdrav, ktery opetuji.
Ani nevite, jak jsem rad, ze jsem mohl svoji trochou prispet k Vasemu poznani jak svet funguje.
Sice jsem v mem prispevku pracne hledal, kde to pisi a najit nemohl, ale jsem rad, ze jste obdaren schopnosti cist i nepsane.

Jinak odpoved na Vasi otazku, jak bych resil, kdyby se ty kone splasily si dovolim upozornit najdete v mem pripsevku - konum se nasadi klapky na oci.
Zrejme jste tuto principialni zminku v mem pripsevku prehledl ctenim nepsaneho, jak funguje svet.

Vase Uslechtilost? Byl jsem uz osloven ruznymi "tituly", ale tento je zvlast povznasejici.
Jsem Vam zavazan.
16. 08. 2009 | 17:43

Rumcajs napsal(a):

Být nezávislý je hezká věc. Ale kdo si to vlastně může dovolit ?

Když mi zákazník řekne, že tak a tak je to nejlepší, můžu mít tisíckrát jiný názor, ale musím mu vyjít vstříc a nebo ho přesvědčit o opaku. Případně taky onu zakázku odmítnout.

Taky by se mi líbilo, kdyby mě platil stát a na názory zákazníka jsem nemusel brát ohled.

Ale je to takhle dobře ?
Není lepší, jak to tady někteří píšou, si to "svoje" mezi tím balastem najít a ostatního si nevšímat ?
16. 08. 2009 | 17:50

argun napsal(a):

To máte tak, pane VK CANe. Vy jste určitě podle toho co píšete velmi Ušlechtilý člověk, ale stále neříkáte to podstatné - tedy jak z toho ven? Ty koníci s klapkami na očích a s pytlíkem ovsa jsou totiž základem systému, který vydělává na Váš i můj důchod. Bude - li jaký, tedy v mém případě, neboť nežiju v CAN. Bez těch koníků to prostě nejde. Nebo ano? Zkoušel to Robespierre, po něm Lenin, taky Che Guevara... Jistě , můžeme - Vy i já - z toho systému svobodně vystoupit. Povím Vám drobný příběh. Jeden můj kamarád z alternativní kultury podepsal v ČR Chartu 77. Štvali ho tu posléze jako zvěř a v rámci akce Asanace byl státní bezpečností odsunut do Rakouska, kde v utečeneckém táboře Transkirchen proživořil 2 roky. Nikdo ho jako anonymního "politického" moc nechtěl, přednost měli celkem logicky "ekonomičtí" emigranti. Posléze odjel do USA. Vystudoval v Bostonu performance art, dnes učí na téže škole, kterou vystudoval. Je z něj po 25 či kolika letech v USA přesvědčený anarchista revoluciář, který má pro USA a kapitalismus jen slova, která by zde náš Učitel národů okamžitě smazal. Nesouhlasím s ním v ničem, leč přesto ho mám rád. Víte proč? Měl dost sil konat, nejen mluvit, tedy z toho systému vystoupit, byť ani on to samozřejmě nemohl udělat absolutně. Nemá rodinu, žije z ruky do huby a z grantů, jezdí po světě a předvádí performance na téma, jaké že je ten kapitalismus svinstvo. Věří tomu. Teď zrovna je na festivalu v Pekingu, paní Brixi tam možná jukne. V Bostonu se proslavil tím, že před Boston bank nabízel jejím klientům oprátky...Byl zatčen, následoval soud, který s odkazem na slavný 1.dodatek americké ústavy vyhrál. Ani on samozřejmě ty koníky neosvobodí a klapky z očí jim nestrhne. Ale zvolil si osobní svobodu. Tu má a platí za ni. Já tuhle cenu platit nechci a nemůžu. Proto si, stejně jako Rumcajs, mezi balastem vybírám to své. A nepíšu o tom, jak je ten svět prohnilý....
16. 08. 2009 | 18:48

SuP napsal(a):

Rumcajs -
TO jsi z toho vyčetl?
....Zase umírám nepochopen a v bídě !!!
16. 08. 2009 | 19:12

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Tak nějak mi přišlo, že o ty kozy nestojíš.

Tak promiň!
16. 08. 2009 | 19:18

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Není zač!
Ty kozy tam měly být jen jako třešnička na dortu. Zkrátka vějička. Podle mě by ti blbější (jednoduší) četli ty drby i bez těch obrázků, jen když je to krátký a vypadá to čerstvý.....
16. 08. 2009 | 20:16

SuP napsal(a):

P.S. Jsem sice "dolňák", ale holky ze Strakonic mě potěší vždycky .....
Jenže to nepatří na tenhle blog!
16. 08. 2009 | 20:20

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Chceš říci, že hořejšek nepoužíváš ?
16. 08. 2009 | 20:49

VK-Can napsal(a):

Pro pana Arguna.

Zmena Vaseho tonu v debate je rozhodne vitaná a zajimavejsi.
Musim priznat, ze jsem ponekud zmaten mezi tim, co pisete v jinych prispevcich a tim, co pisete me.
S mnoha nazory, ktere pisete jinde se velmi casto ztotoznim.
Jsem proto prekvapen, kdyz potom me napisete neco, co je dost nesouvisle.

Pisete, ze v mych řádcich nenalezate "Jak z toho ven?" Na to je velmi jednoducha odpoved - protoze nevim!

Kazda cesta ven je vzdy individualni pro tu jedinou udalost!! Kazdy krok ven v te ceste je svym zpusebem krok do neznama!
Predstirat, nebo jeste horsi, si MYSLET, ze tu cestu zname, je nebezpecne lhani si "do vlastni kapsy"!

Mam urcite nazory a zkusenosti, ktere mozna maji pouzití, ale ktere bych se neodvazoval navrhovat jako "cestu ven"!
Me nazory a zkusenosti jsou casto z jine doby a z jineho prostredi a nabizet je, jako universalni reseni by bylo nejen naivni a neodpovedne, ale i nebezpecne.

Prosel jsem stejnym udobim rebelie, jako Vas pritel o kterem pisete. Ovsem rychle jsem zjistil, ze takova akce jako rozdavat opratky pred bankou nic nedokaze.
Daleko vic dokazete, kdyz pracujete v mezich systemu. Totiz ve vezeni, az na vzacne vyjimky o Vas nikdo nevi.
Pokud clovek chce neceho dosahnout, tak musi rychle se naucit rozlisit mezi tim, co je mozne a mezi tim, co by si pral. To uz ovsem opakuji, co jsem zde psal drive.

Jsem si vedom, ze muj vek uz me vylucuje z vetsiny fysickych aktivit, ale stale mam moznost napsat to, co jsem prozil a videl. Myslim, ze v tom muze byt i neco pouzitelneho pro soucasnou situaci, ale to vzdy nechavam na ctenari.

Ja nabizim to, co mohu nabidnout. Prozity zivot a ziskane zkusenosti.
Nikdy je nikomu nevnucuji a rozhodne je nepovazuji za ty jedine prave.
Ale jsou to zkusenosti prozite, nikoliv nekde vyctene, nebo vyslechnute.
Pokud se nekomu hodi, jsem jedine rad.

Co se tyce psani o prohnilem svete? Cetl jste nekde, ze neco takoveho pisi?

Vkladat nekomu slova do ust, ktere nerekl, nebo nenapsal je velmi laciny trik, pouzivany lidmi, se kterymi je ztrata casu nejak debatovat. Jsou to obycejni tlučhubove, kteri nestoji za reakci.
Doufam, ze se mezi ně neradite.
16. 08. 2009 | 20:54

prirodovedec napsal(a):

autorka, Mihalco, I.H.: Ano, myslim si, ze standardni novinarina odumira.

Bulvarizace (viz brilantni postrehy I.H. napr. ke strankam aktualne) miri k jiste (casem asi placene - inspirace Murdochem) pornografii. V te jsou ale novinari stale jeste amateri. :)

Myslim si, ze pro mne jsou podstatna fakta, jejich nekomentovany sber je jeste pro mne podstatny a jeho relativni uplnost zajistuji novinarske site lepe nez amaterske pristupy. Zatim denne aktualizovana laicka "wikipedie faktu" jeste rozvinuta neni. :)

Komentare novinaru az na vyjimky jsou pro mne nenarocne, sablonovite a nezajimave ve srovnani s mnoha blogy a diskusemi pod nimi. V pripade Murdochova zpoplatneni pro mne prestavaji byt zajimave i nektere (byt mene sablonovite) zdroje.

Zkratka si myslim, ze klasicka novinarina hodna ucty odumira a bude nahrazena zminenymi PR manipulatory, pornografy a udrzi se sberaci faktu - to ale nemusi byt novinari v puvodnim smyslu slova. Jsou i jina remesla, ktera zanikla - tkadleny ...

Cili nema smysl podporovat granty, protoze to uz ani neuchovava zadnou vyznamnou kvalitu aj. Snad jen archivovat. :) Argun to podle mne pise celkem jasne. Nikdo na to nic neda, pokud to nebude pro neho uzitecna manipulace nebo prijem (z reklamy).

argun: Zda se mi, ze i ja rozumim Vasim postojum (jako Vy VK Canovi). :)

Osobne nevidim duvod, proc by clovek mel pri konstatovani problemu videt nejaka reseni (jak jste asi zadal po VK Canovi) nebo by mel kvuli Vasi ucte (?) kritizovat a zit v souladu s tou kritikou (jako Vas znamy v NY). Samozrejme Vy to po kazdem muzete zadat a ten druhy to muze ignorovat, protoze Vas nazor pro neho nemusi byt podstatny.

Ona ta kritika muze byt pro nekoho i jen konstatovanim skutecnosti a vhledu cloveka, ktery se podle sveho nazoru neni ochoten nechat manipulovat frazemi kolem neho a ktera umoznuje cloveku se v tom systemu kritizujicimu racionalne pohybovat a tezit z neho na sve urovni (viz dnes CR - "elity" tezi, ostatni take - vsichni jsou kratkodobe racionalni a maximalizuji individualne sve kratkodobe profity).

Pokud se tedy nekdo domniva, ze ho bankeri okradaji, nema jiste pak problem okradat je (viz napr. 30-leta a "nekteri hrdinove gangsterek").

Samozrejme je jisty problem (spise pro druhe), pokud se takovi systemovi kritici mnozi a sdruzuji a podari se jim systemove (vetsinou nasilne) zmeny. Tomu je asi vhodne predchazet, a proto sdeleni napr. kolegy VK-Cana beru jako takova moudra varovani (podle mne marna), za ktera si ho vazim podobne, jako Vas pro Vas casty vhled.
16. 08. 2009 | 21:56

ms napsal(a):

http://www.gpoaccess.gov/eo...

...strana 319
....já teda nevím, ale pokud je "Gross Federal debt" očekáván něco kolem cca 10,5 bil.dolarů, tak mě to zrovna nenechává v klidu spát...zejména pokud se z USA stal stát "dovozní" (vše se už vyrábí v Číně a ani Mexiko není pomalu schopné konkurovat Číně)...a "nic" nevyrábí a má dluhy....to je ta nejhorší kombinace...to je tzv. kombinace rozpadu (nehledě na to, že mnohé firmy budou přesouvat nebo už přesunuly hlavní sídla do daňových "rájů"..., takže se ještě sníží příjem rozpočtu)...Gerald Celente to popsal dobře...každý ať si najde jeho názory sám, internet je jich plný.
16. 08. 2009 | 22:33

argun napsal(a):

Pro pana VK - Can
Pan přírodovědec to vysvětlil za mě. A máte pravdu, že jsem tu symboliku možná přehnal až do nesrozumitelnosti. Ano, kritika je pro mě vždy věrohodnější, pokud dotyčný také v souladu se svou kritikou žije. Ale samozřejmě to nelze považovat za normu, neboť komukoliv může být můj názor ukradený, jak správně píše pan přrodovědec. Uklidnil jste mě, že také "nevíte", pak je to v pořádku, nabyl jsem z Vašeho psaní tak trochu opačný dojem. Jen si nejsem tak úplně jist touto Vaší větou: "Daleko vic dokazete, kdyz pracujete v mezich systemu". Toto víceméně morální dilema tady někteří z nás v nedávné minulosti dost řešili...Ale to je téma na jinou a hodně obsáhlou debatu. Já Vám děkuji za tu naši, bylo mi potěšením. Dobrou noc.
16. 08. 2009 | 23:39

kočka šklíba napsal(a):

Velmi zajímavý blog a zdá se mně, že čím dál tím častěji se zde na blozích a v diskuzích objevuje téma média a novináři. Zde v tomto blogu jde o problém seriózního tisku a bulváru a myslím, že tento problém se samozřejmě týká i TV stanic. A k tomu bych mohla něco podotknout. Stejně jako asi většina lidí, jsem žila dost dlouho v domnění, že Nova je vlastně takový tv bulvár a ČT seriózní stanice, mluvím samozřejmě o zpravodajství. Ale už tak 4, 5 let si to nemyslím, protože mám konkrétní zkušenosti s událostmi, o kterých obě televize následně informovaly v hlavních zprávách. A opravdu jsem byla překvapená, že i když Nova způsobem sobě vlastním, tedy poněkud opravdu „bulvárně“, informovala mnohem objektivněji než naše „veřejnoprávní“ ČT1. ČT si na seriózní televizi ráda hraje, ale velmi sofistikovaně lže a ovlivňuje veřejné mínění a škodí mnohem víc, než se zdá.

K příspěvku pana Mihalca. Protože také trochu mám možnost toto prostředí poznat, tak ano, tak to opravdu je. Jenom mu vypadlo právě téma, které vlastně je probíráno na vedlejším blogu u Hvížďaly. A to například Kalenská a Rath, ale samozřejmě to je jen jeden případ. Bylo by jich mnohem víc. Nejde jen o bulvár x seriózní média, jde i o metodu informování, o to, že novináři vytrhují z kontextu jim vhodné výroky, události atd…, nebo naopak zamlčují jim nekonvenující události atd…. Dále jde i o například prostor, který dávají srovnatelným činům, výrokům atd. Tady už nejde o problém bulváru ale o problém záměrného ovlivňování čtenářů. Bulvár bere každý jako bulvár ale tzv. seriózní média mají mnohem větší potenciál ovlivnit mínění lidí a také toho hodně zneužívají. A tady by mě opravdu zajímal názor p. Mihalca.
16. 08. 2009 | 23:49

zdenek mihalco napsal(a):

Ivan Hochmann

šmarja, kde jste našel na Aktuálně.cz "Dračice se svlékla",
"xy ukázala bradavky","sex na jednu noc". Ne že bych to vylučoval, že se i na těchto stránkách může něco takového objevit... :-) :-(. Ale já to tam nenašel, teda rozhodně ne na hlavní stránce Aktuálně.
17. 08. 2009 | 00:20

prirodovedec napsal(a):

argun: Dekuji za uvazlive komentovani meho textu. Jen podotknu, ze i pro mne je presvedcivejsi soulad slov a cinu.

To mne ale vede spise k minimalnim ocekavanim, protoze velka slova je obtizne dodrzet. Vetsinou je spise vnimam jako zasterku pro logicke lec prizemni hajeni vlastnich zajmu. Kritika je pak pro mne casto i analyticka a ukazuje skutecnost za velkymi slovy.
17. 08. 2009 | 00:34

VK-Can napsal(a):

Pro pana Argun.
Poteseni bylo i na me strane.

Pro pana Prirodovedce.
Diky za vhodne zapojeni do debaty. Jsem velmi rad, ze ma slova povazujete za moudra.
Ne vzdy se to cloveku podari.
17. 08. 2009 | 02:52

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Už ne, já už jsem velký.
Jak bylo řečeno - akorát spíš na čumendu.
17. 08. 2009 | 10:38

zdenek mihalco napsal(a):

argun

Dobrý den, píšete: "Á propos pane Mihalco, ty stesky lidí, kteří v oboru působí pár let, a hrozně pláčou, jako že nemohou tak, jak by chtěli, a co by ÚŽASNÉHO udělali, kdyby opravdu MOHLI, něco mi to silně připomíná. Vám možná ne, tu dobu nepamatujete."

Jistě, je na každém jednotlivém novináři, jak se tomu postaví a co bude dělat. Já můžu - dělám to, co chci. Pokud mi to nebude umožněno, odejdu z oboru (chcete-li změním částečně systém), ... anebo se možná dále přizpůsobím systému v médiích. Já se jen snažil popsat situaci, která tu z mého pohledu je. ZM
17. 08. 2009 | 10:43

zdenek mihalco napsal(a):

kočka šklíba

Dobrý den,

vytrhnu z kontextu:-) "....novináři vytrhují z kontextu jim vhodné výroky, události atd…, nebo naopak zamlčují jim nekonvenující události..." myslím, že do značné míry za mnohými manipulacemi či vytrháváním z kontextu není ani tak záměr, jako spíše lenost, časová tíseň a právě to, že se novinář necítí pod tlakem na kvalitu, ale pod tlakem na bulvarizaci. Řekl bych, že mnohdy nejde o záměrné ovlivňování čtenářů (na druhé straně, snaha o zveličování je častá), mnohdy je zatím jen lenost a nevzdělanost (kolik z českých novinářů četlo nějakou knihu o etice novinářské práce? tohle číslo by mě fakt zajímalo).

Chcete-li, z mého pohledu je za tím často nikoliv snaha o záměrnou manipulaci, ale neprofesionalita.

Zdraví Zdeněk Mihalco
17. 08. 2009 | 12:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Omlouvám se,pane Mihalco,

měl jsem jmenovat hlavní stránku Centrum. Dnes tam zase dávají návody¨ jak souložit ve vlaku,jak se fotila nahá,atd.Ale buďte ujištěn ,že vám oznámím,až najdu podobné bulvarismy na Aktuálně.cz.On to zas tak velký odstup není.Měl jsem spíše na mysli (jako vždy)celkový obraz mediálního obrazu v ČR.O podrobnostech mě komunikace ani náhodou neužije a nebaví.

Stejně jako nebudu komunikovat s Paroubkovou a jejím manželem.

S Vámi to zatím ještě ujde.Ivan.
17. 08. 2009 | 12:38

zdenek mihalco napsal(a):

Ivan Hochmann

ok, dík za vysvětlení. ...jsem rád, že to ujde:) ZM
17. 08. 2009 | 13:04

Rumcajs napsal(a):

Ivane, já tam žádný návod k souloži ve vlaku neviděl. Co ty to vlastně čteš?
17. 08. 2009 | 15:25

feromon napsal(a):

Vždy když chci vidět jak je svět "zlej" tak si najdu tento blok "jakobínky" Hany Brixi. Ano čtete dobře - paní Brixi je jakobínka z 18. století jak vystřižená - možná (kdybych na převtělení věřil jakože nevěřím :-)) jde o převtělení někoho z výboru pro obecné blaho.

K tomuto závěru mě vede její reakce na příspěvky pod textem tohoto článku kde je odhodlána bojovat za tzv. "veřejné blaho".

A zase tu je někdo kdo má ostrou vizi "dobra". Takže když tu je "veřejné dobro" které hledáte a zastáváte Vy paní Brixi pak tu je i "veřejné zlo". Nyní je tím nevyřčeným "veřejným zlem" dle Vás paní Brixi vše okolo bulváru. Nuže "gilotinou" proti tvůrcům bulváru.

Proč je dle Vás paní Brixi bulvár zlý? Protože za účelem zvyšování prodeje uvádí děsivé zprávy o krizi a lidi pudově nutí dělat věci, jež krizi "prý" prohlubují.

Pominu skutečnost, že nikdo nyní neví jak se krize bude dále vyvíjet (a proto třeba zveřejněné černé zprávy v bulváru o stavu ekonomiky můžou existenčně zachránit mnoho lidí) a to neví ani "rozhazující" pardon "investující" paní Brixi.

Pominu též skutečnost, že snahou po "odstranění bulváru"(jež nečtu) se staví paní Brixi do šiku "vzdělaných" a ctnostných, ale pošlapává svobodu slova.

Paní Brixi natvrdo požaduje opět své oblíbené a milené dítě "regulaci". Je z úřadu Světové banky tak se není co divit, že chce udělat komitét, který bude sedět a zkoumat jaké, že to novináříčci vlastně píší články. A pak na ně bude dělat prstíčkem a říkat : ty ty ty kluku jeden ušatá, nepíšeš dostatečně pozitivně tak nedostaneš ani euříčko.

A propó bude se ve Světové bance propouštět? Vsadím se, že nebude. Do takového molochu pořád budou téci penízky. Takže můžete být v klidu paní Brixi a dál nám sem kázat o "veřejném dobru".
17. 08. 2009 | 16:45

evropan napsal(a):

Na vliv médií v Číně, zmíněný v článku, se v komentářích diskutérů nějak zapomíná.

Není zajímavé uvědomit si, že bulvarizace západních médií přispívá k nevýhodě Západu ve srovnání ... nejen s Čínou?
17. 08. 2009 | 17:20

argun napsal(a):

zdeněk mihalco
Já jsem se už od Vás dozvěděl, jak vidíte současný svět médií. To je bezva. Ale ještě jsem nikde nerazil, s výjimkou mazacích zásahů zde, na Vaši novinářskou PRÁCI. Asi moje chyba. Třeba Vašich třeskutých reportáží či investigativních zásahů mezi oči jsou plné časopisy. Je fakt, že je moc nečtu. Jsou ale jiní, za kterými tu práci trochu vidím. A ti zas, nevím proč, nepíšou o tom, jak je to v médiích zlé...

přírodovdec
"Vetsinou je spise vnimam jako zasterku pro logicke lec prizemni hajeni vlastnich zajmu. Kritika je pak pro mne casto i analyticka a ukazuje skutecnost za velkymi slovy." ANO. Zdravím Vás.
17. 08. 2009 | 19:09

zdenek mihalco napsal(a):

argun
Má novinářská práce je nyní editor blogů, což neznamená pouze mazání "hovad" a "debilů", ale např. hledání/oslovování nových blogerů - např. jsem oslovoval v poslední době i několik lidí, které jste zde v diskusích před časem navrhoval (snad se nepletu!), např. pana Sádla, pana Koukolíka, pana Hutku atp. (s díky odmítli). Ještě chci zkusit Pavlínu Brzákovou, nejdřív jsem zkusil pana Martina Ryšavého píšícího podobná témata, rovněž s díkem odmítl.

Krom toho občas píšu články. Třeskuté kauzy a investigaci nevyhledávám, od toho jsou tu jiní. Preferuju spíš menšinová témata:
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...

Zdeněk Mihalco
17. 08. 2009 | 19:27

argun napsal(a):

ZM
Jsem příjemně překvapen Vaší aktivitou. Díky.
17. 08. 2009 | 19:42

slayer napsal(a):

Autorka a dalsi:

Aha, takze idealem neni svoboda projevu, kde si kazdy muze cist a najit to co chce, porovnat ruzne zdroje informaci, udelat si na vse vlastni nazor, ale Cina, kde se do vsech cpe poviny optimismus. Samozrejme vime, ze si muzeme kazdy vybrat tisk jaky nam vyhovuje, a informace si prebrat, ale co ti ostatni chudaci, kteri nejsou takovi intosi jako my a ctou treba ten blesk a jeste mu veri. Navic se ted pridava argument, ze v dobe krize nekonzumuji a tim jeste zhorsuji krizi. Je zajimave, ze stejni lide, kteri by si normalne pred konzumem odplivli ho ted pouzivaji jako argument pro lamentovani nad urovni tisku. V

Vy pani Brixi, pisete v Cine taky blog? A co na nej pisete, a jake jsou reakce? Pisete tam o tom, jake je skvele, ze maji cenzuru a jak jsou cinska media skvela?

Rozloucim se slovy klasika: You are all bunch of socialists.
18. 08. 2009 | 07:01

Martin napsal(a):

Vaše povšimnutí si "svobodné" manipulace médii s dopadem do ekonomiky je samozřejmě správné. Rozebrali jste to důkladně...
Děkuji všem diskutujícím a dnes i p.Hochmanovi:)
18. 08. 2009 | 09:46

Martin napsal(a):

Tedy děkuji za přemýšlivé, moudré a vtipné počtení, abych byl upřesnil svůj předchozí komentář.
18. 08. 2009 | 10:09

Pavel napsal(a):

Celý problém je v tom jednoduchém principu, ve kterém funguje lidská společnost a "pokrok".
Jsou tu mocní, pak jejich (v dnešní společnosti i "veřejní") rádci, různé zájmové finanční skupiny a obyčejní movitější a méně movití lidé.

Osobně jsem vždy charakterizoval různé filozofy (i "filozofy" z lidu) jako lidi, kteří se snaží mocným navrhnout alternativu chování, která vede k dlouhodbější stabilitě a prosperitě. Ovšem v určitých momentech vždy filozofové prohrávají a mocní se pouští do válek, podporovaní zájmy vlivných finančních skupin.

Na hromadě ruin pak vzniká "pokrok", jako ta malá hromádka písku, která se udržela pod nohama "dvou rváčů na pláži" (kteří si předtím vzájemně pobořili své hrady z písku).

"Pokrok" má bohužel dvě roviny - technologickou a myšlenkovou. Tu první technologickou (s přihlédnutím k lidské nedokonalosti a dnes i s přihlédnutím k dynamice finančních přesunů a rostoucího počtu lidí na planetě, která má své limity) můžeme považovat i za akcelerátor lidské blbosti. Dřív všechno nějaký čas trvalo, dnes jsou akce dík technologiím rychlé a tím se ztrácí obranný mechanismum (i ten les se dnes vykácí za chvíli, dřív než se vychytralý manažer probere z kocoviny).
Tu druhou rovinu vidíme jako snahu "emancipovat" práva jednotlivých společenských kast - s jasnými limity. I dnes stále vítězí tandem finančně-mocných (navíc technologicky akcelerovaných) nad filozofy a novináři a občanskou společností (ti ale v krátkých dobách prosperity mají své dočasně propůjčené svobody, dnes i v podobě mediálních debat, které ale pořád existují "odsamsaď pocamcaď .-) ).

Obávám se, že náš "pokrok" není nic jiného, než slupka, která zakrývá stále stejné jádro. Byla-li 1.sv.v a 2.sv.v. "koncem středověku" v našem kulturním prostoru (koncem především technologickým, kdy bylo nutné upgradovat systém nevolnictví na systém konzumní společnosti, aneb řekněme od krucifikcu k bikinám a Elvisovi, což jsou ikony masové zábavy a jisté "sex-svobody"), pak dnešní problémy počátečního planetárního nedostatku některých surovin, problémy populační (planetární saturace) a třeba problémy "civilizačních chorob" městské civilizace západu jasně ukazují, že "myšlenkový pokrok" je pořád jen ta slupka - mocní a finanční skupiny stále jedou po své lajně a problémy řeší následně válkou (ta poslední v Iráku byla zdatně podporovaná us médii, za což si později veřejně sypali popel na hlavu jejich šéfové - jak komické, podíváme-li se např. dnes na problém okolností 11 9 a jeho mediálního obrazu).

Takže pro mne je role bulváru jasná, nevybočuje z obecného zadání držet lidi v určitých "mantinelech" (dočasně dopřávané svobody, která vždy končí příští válkou). V Egyptě mohli otroci vlastnit půdu, mohli se dokonce soudit. V naší společnosti máme právo "veřejně kecat", ovšem karavana mocných (a vlivných finančních skupin) jede dál. Ke své příští válce, kašlajíce na rady filozofů, jako vždy.

Děkujme Bohu (přírodě či čemukoliv), že máme 60let víceméně klidu. Život je totiž "životu nebezpečný" a blíží se doba turbulencí, kdy naše dočasné svobody budou zase odejmuty - ve prospěch válek, ve prospěch mocných.

Na konci pak zbude "malá hromádka písku", pod nohama podupujících generálů - to bude náš "pokrok".
18. 08. 2009 | 10:21

Ami napsal(a):

Paní Brixi - na hrad !
18. 08. 2009 | 15:39

Martin napsal(a):

To Pavel: vaše schéma vypadá jednoduše(uschoval jsem si jej). To je zrádné... Nechci to probírat asi bychom se nikam nedostali (spíš by to sklouzlo ke známé klukovské hře), ale 60 let klidu v Evropě není málo a něco to znamená (musel jste zavřít jedno oko nad studenou válkou, fanděním Rusům/USA v Korei 1950, ruskou hrou na Kubě 1962, 11ti letý (64-75)!!! prohraný mač s Vietnamci, druhé oko nad horkou válkou v Sarajevu 1992, Falklandy to byla přece obrana britské kolonie, na Kuvajt jste kvůli malosti asi zapoměl a Afganistán/Irák to už je dnes taková každodenní demokratická povinnost). Tedy, že jsme se jaderně nevybomardovali až na písek je možná i o tom, že "mocní" bez lidí nic nesvedou, protože oni si špinit ruce nebudou... V důsledku je to tedy o hlouposti nebo zaprodanosti lidí (o čemž svědčí výše uvedené konflikty v tzv."Míru"). Přeji si z tohohle pohledu víc Švejků, kteří kašlou na zájmy mocných... Termín "filozof z lidu" to je v kontextu perla... budu používat s odkazem na vás.
To Ami: mám paní Brix rád kvůli tématům a esejím, která plodí. Ale Bože, chraň ji vstoupit na hrad nebo do zdejší politiky. Politika, kterou dělá tímto způsobem je významější než co by se ji v real politice kdy povedlo. Upřímně nevím co vy osobně si od toho slibujete. Jste snad věřící? Zapalujte svíčku - to bude stačit.
To Mihalco: opravte si v reklamě "Blogeři Aktuálně.cz: čeští politici a političtí komentátoři" bývalé ministry a premiéry. Ponechejte jim "nejvyšší dosaženou státní funkci" ať národ vidí, že Topolánek byl premiér, Bursík byl ministr, Vondra byl ministr, Dienstbier byl ministr, Paroubek byl premier, Škromach byl ministr. Nebo jste do personálie zakleli jinotaj když tuto informaci uvádíte pouze u některých?
18. 08. 2009 | 23:08

zdenek mihalco napsal(a):

argun
dík za ocenění, další tipy vítám...

Martin
s tou tabulkou to nebyl záměr, každopádně férovější by asi bylo vypsat do ní jen jména.

ZM
19. 08. 2009 | 09:07

Pavel napsal(a):

Pro Martin - "filozof z lidu" bylo myšleno na paní Brixi, při vší úctě :-) .
20. 08. 2009 | 00:51

Pavel napsal(a):

.. a ještě dodatek, život je nejen "životu nebezpečný", ale také nepředvídatelný :-) . Tedy já neříkám, že neexistuje alternativa, jen prostě zatím ještě nikdy nenastala. (A k válkám - kolik z nich zasáhlo prostor EU nebo někdejšího Československa za posledních 60 let? - žádná, ale nyní může přijít doba turbulencí).

Berte to Martine jako úvahu, kam vlastně sahají naše svobody.
20. 08. 2009 | 00:59

argun napsal(a):

feromone, feromone,
cožpak Vy nevíte, že na zdejším blogu se hází jenom květinami? Počkejte, zdejší spolek "veřejných dobráků" na Vás pošle vlka, ten tady má svůj pašalík. Oceňuji, že jako první jste měl sílu napsat, že král je nahý...(kdybych napsal královna, vypadalo by to asi "nekorektně", což?).
21. 08. 2009 | 01:30

Martin napsal(a):

To argun/feromon:
řekl bych že článek byl o manipulaci médii. Feromon to pochopil špatně, žádný souboj dobra/zla, pravdy/lži, lásky/nenávisti se v článku nekoná. Reagoval na vymyšlený obsah, ale skvěle šermuje slovem zejména pokud chce urazit bez důkazů - náš rytíř sedící na koni opačně ...
25. 08. 2009 | 23:44

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 05:12

feromon napsal(a):

K Martinovi:
mrzí mne, že nečtete komentáře paní Brixi pod článkem - asi vědomě jak jinak, když prohlašujete, že paní Brixi máte rád. :-)) Přál bych Vám ať Vás realizované "veřejné dobro" dle paní Brixi ve Vašem životě ve svých dopadech nezasáhne. Tuším však, že jste nejspíš jeho vykonavatelem.

Tak jo bojujte s bulvárem, zakládejte Úřad pro kontrolu pozitivní novinářské odpovědnosti a dál jinak rozšiřujte veřejné dobro.

A ještě Vás zdvořile žádám, utraťte všechny své peníze co máte tak jak káže paní Brixi. Nebuďte zasažen černými zprávami a pomožte ekonomice! Váš příklad potáhne! :-))
31. 08. 2009 | 16:24

wow gold napsal(a):

However mean your <a href="http://www.aionkina.com"><strong>aion gold</strong></a> life is, meet it and live it as taking away <a href="http://www.gold4power.com"><strong>cheap wow gold</strong></a> along with the wind,just live together with <a href="http://www.aionkina.com">aion kina</a>; do not shun it and call it hard names when you see <a href="http://www.vipwarhammergold..."><strong>Warhammer Gold</strong></a>. It is not so bad as you are,maybe you <a href="http://www.game4power.com"><strong>buy wow gold</strong></a> on the way to <a href="http://www.metin2sale.com">Metin2 yang</a> E-shop. It looks poorest when you are richest,so you have to <a href="http://www.game4power.com/b...">buy cheap wow gold</a>.The faultfinder named <a href="http://www.cheapaion.com">Aion Kina</a>will find faults in paradise of <a href="http://www.aion4gold.com">cheap aion gold</a>.Love your life every time of sharing <a href="http://www.gold4power.com">cheapest wow gold</a>, poor as it is. You may perhaps have some pleasant for <a href="http://www.itemchannel.com">world of warcraft gold</a>, thrilling, glorious <a href="http://www.cheapaion.com">cheap aion kina</a>hours, even in a poorhouse with<a href="http://www.aionkinavip.com">aion kina</a> together. The setting sun is reflected from being <a href="http://www.aionkina.com">buy aion kina</a>gold among the windows of the alms-house as brightly as from the rich man's abode; the snow melts before its door as early in the spring. I do not see <a href="http://www.gold4power.com">wow gold for sale</a>but a quiet mind may live as contentedly there, and have as cheering thoughts, as in a palace as you <a href="http://www.vipwarhammergold...">Buy Warhammer Gold</a>.The town's poor seem to me often to live the most independent lives of any,and cheerup for <a href="http://www.game4power.com">Wow Gold</a>. May be they are simply great at <a href="http://www.game4power.com">www.game4power.com</a> enough to receive without misgiving. Most think that they are above being supported by the <a href="http://www.cheapaion.com">aion kina guide</a> town; but it often happens,take <a href="http://www.aion4gold.com">cheap aion gold</a> for instance that they are not above supporting themselves by dishonest means of <a href="http://www.aionkina.com">cheap aion kina</a>. Which should be more disreputable. Cultivate poverty like a garden herb, like sage. Do not trouble yourself much to get new things just as <a href="http://www.gold4power.com">wow gold cheap</a>, whether clothes or friends, Turn the old, return to them. Things do not change anything; we change. Sell your clothes and keep your thoughts just for <a href="http://www.aionkina.com/new...">aion kina news</a> time.
11. 10. 2009 | 03:17

game napsal(a):

Do you know <a href="http://www.llvgame.com/EVE%...">EVE ISK</a>? We need <a href="http://www.llvgame.com/EVE%...">EVE Gold</a> for playing <a href="http://www.llvgame.com/EVE%...">EVE Online ISK</a>.
22. 05. 2010 | 07:23

virginia auto insurance napsal(a):

Terrific work! This is the kind of information that are meant to be shared across the web. Shame on the search engines for now not positioning this post upper! Come on over and seek advice from my website . Thanks =) <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance</a>
10. 08. 2011 | 06:42

car insurance rates napsal(a):

I've been browsing on-line greater than 3 hours today, yet I never discovered any fascinating article like yours. It’s pretty value enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content material as you did, the internet might be a lot more useful than ever before. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
15. 10. 2011 | 15:16

Igniddiff napsal(a):

CHARLESTON, H.Virtual assistant. (Elp) <a href=http://cheaptomsshoes-us.net>toms outlet store</a> Received from T-shirts with pumps to help you flower arrangements associated with blooms, this appears every thing can be bought by way of a Western world Va As well as college icon. T-shirts stay in this particular biggest-seller, announced Marsha Malone, WVU's film director regarding tradition licensing. On the other hand customary devices is simply the start to get viewers who wish to proclaim its institution allegiance. <a href=http://outlettomshoesmall.net>toms outlet</a> Jogging shoes is considered to be all over the world well-known its actual "One regarding One" change, giving two athletic shoes for a student short of funds each and every shoes obtained. WVU ceiling fans can find a few <a href=http://outlettomshoesmall.net>toms shoes sale</a> that feature unquestionably the school's gold-and-blue while using "Flying WV" custom logo with the display box. The exact FTD Enhanced Software program includes identifiable, stem-dyed, blue-and-gold a flower bouquet for Twelve months that will help 4 red roses, shown with an etched floral vase and furthermore presented within the WVU treasure bundle. Numerous other products or services brightened having WVU insignia differ from duct stick to a new toaster in order to really address decals. There's an easy lovable Cushion Pets-brand black show accessorizing with an important coonskin head wear <a href=http://cheaptomsshoes-us.net>toms outlet</a> coupled with plush deep blue together with silver precious metal new jersey. Envisioned eventually: work gloves together with touch-screen wrists and hands. It is really through the process of WVU's hallmark certification regime, the grossed an actual record-setting $3.The 5 thousand thousand at royalties around the 2011-2012 personal financial summer. "Royalty money generated from the actual good discounts related to officially fully licensed WVU collections serve fill uni traffic generation pursuits offer sustain designed for WVU sports grants,' Malone suggested. Malone considered their WVU trademark-licensing regimen set about rrnside the mid-1980s while using car registration of four years old advertising: "West Va Or perhaps,Rrnch the specific WVU Closure, unquestionably the Mountaineer Pet in addition the "Flying WV" name. The university's account about emblems has risen throughout the years. The application next also includes "West Virginia" whilst employed experience of WVU, "Mountaineers,Ins ''WVU,' ''Let's Run Mountaineers!Ins and thus "Gold Hasten." "Currently there are approximately Four hundred and eighty providers to ensure specifically among the WVU trademarks,Throughout Malone suggested. "It is a hassle in order to measure the total number of retail outlets move WVU-trademarked merchandise. The production related to WVU-licensed products and services is continuing to grow critically with time and the Interweb aids enhance vacancy. "We engage in consider that there's a effects relating to the a favorable outcome of a sports tools therefore the increasing amount of revenues involved with experienced systems,Half inch your darling proclaimed. College Accreditation Company. provides operated this system the past 4 years. Latest research by all the Atl, Georgia.-based organisation brought in an important 10-year flex off shoot due to WVU. During a pr saying the postponement, School Licensing Organization. stated it has allowed WVU to boost it's actually retail popularity on the market onto original programmes associated with movement and broaden solution vast array during newest shipment stations in particular Best to buy, Cracker Barrel, Walmart and furthermore Specific. Western world Virginia Or even is among the a number of institutions by the Key 10 An office conference assisted through College Accreditation Colorado. The provider claimed it consists of even close to 400 institutions, educational institutions, toilet board games, casual events, Usually the Heisman Award additionally the National College Fitness Acquaintance. Malone acknowledged WVU extensive it's understanding utilizing College Certification Denver. to continue to add to direct exposure in the business and then to advice be sure that the carried on development of virtually all features of the specific university's certification program, which incorporates providing WVU for the insurance or administration of that tradition rights. Fees on to WVU coming from School Accreditation Corp. derived from rates in to select from designed benefit, your ex told me.
27. 12. 2012 | 09:12

ShefSlicwheme napsal(a):

Barely showed by the Commons Here at Northpark, 2900 G. Cycle 300 Upper is completely Amount owed Midland. "We will most certainly be just a completely new Weigh website,Half inch discussed Administrator Terry Make, that has tips on the exact selection is comprised of Asics running and walking shoe, childrens' trainers and in addition New Balance wardrobe. "We keep the very higher-end sort of Nike offerings, which might be generally made in this Oughout.Azines.Inches tall Nurture contributed, "We're your old-fashioned forms of runners retailer. We can exist you really up, you scale an individual, both of them, and get just the right proportions as well as right fullness. Furthermore appraise the platform from the toes, experience what is happening right there and come in in the laptop or desktop. We stock an absolute kind foot supports you can easlily refer for assorted problems.Throughout . Days seem to be 20 some sort of.k. which will A few p.r. Wednesday by means Comes to an end and moreover 15 your.l. to six t.e. Sunday. Additional info is offered using phone 689-3399. Additionally starting up its own cage doors within your Commons ended up being Altar'd State level, a fashion store distributing designs starting from blue-jean for dresses for you to highs. Accents involve proper footwear, luggage plus pouches, scarves, simpler and furthermore gloves, straps, gifts and jewelry, adding Lenny & Eva verse rings. Taking into consideration that it can be start, Altar'd State has an absolute pursuit to boost realm more suitable in addition to could this due to three or more pillars from philanthropy: Missn Saturdays by which each one Tuesday, Ten % related with on line is constantly surf to countless area charitable organizations, finance staff members offer a lot of time each month and using supplier business partners what individuals addionally relinquish. Persons mates incorporate Toms pumps, Hobo using a items, Judith Celebration new costumes, Information aggregator designer handbags, fashion and decorative accents that will help almond hunger youngsters with both obtain, Perch, distinctive accessories for girl complete with conforms, Corral hand made warm boots, 100 % natural Everything pesents together with devices, Krochet Young ones made solutions and stylish connections that can cause friendly to the environment company and furthermore education for females from South america. Pharmacy can be telephoned on 699-2608. An outstanding entrance has been newly hosted in support of Wish to have Feet located at 1105 S. Midkiff Ground. Individual Elena Grimado told me my girl conveys <a href=http://cheapstomshoes.net>Cheap Toms</a> athletic shoes -- starting from high-heeled designs to make sure you hunter wellingtons -- besides jewelry or costume. Wear fashions contain unconventional that will help elegant. At the present time they pronounces this wounderful woman has that offer 20 % going jean material, pouches and high heel bone <a href=http://cheapstomshoes.net>Cheap Toms</a> shoes and boots. Various hours are generally 20 some.metres. to 8 delaware.h. Wednesday by means of Wednesday and furthermore 1 in order to 5 p.b. The weekend.
29. 12. 2012 | 17:16

Aveldvaspvece napsal(a):

CHARLESTON, S.Virtual assistant. (AP) <a href=http://tomsshoes-usa.com>Toms Sale</a> Coming from T-shirts to assist you to boots and shoes in order to really blooms of a flower bouquet, it appears as if the whole thing comes available having To the west Virginia College or university business logo. T-shirts will still be often the biggest-seller, stated Marsha Malone, WVU's home created by signature certification. Even so old fashioned attire is the learning concerning admirers who need to say their student allegiance. <a href=http://cheapstomshoes.net>Cheap Toms Shoes</a> Shoes or boots is normally around the world well-known it's actually "One to obtain One" trend, contributing a set of situation on to a toddler in need of funds for every one running shoe decided to buy. WVU users can get a few <a href=http://cheapstomshoes.net>Toms Shoes</a> that come with typically the university's gold-and-blue together with the "Flying WV" business logo across the area. A FTD Greater Technique offers you unique, stem-dyed, blue-and-gold flower arrangements attached to 8 so that you 23 plants, showed within an etch flower vase and so shipped at a WVU reward system. Any other items designed by having WVU insignia cover duct tape at a toaster with home graphics. You will find there's warm Bed sheets Pets-brand schokofarbene accept having on a real coonskin cap <a href=http://tomsshoes-usa.com>Cheap Toms Shoes</a> and thus lavish dark blue and in addition yellow gold shirt. Desired shortly: equipment because of touch-screen fingers. To make sure while WVU's signature accreditation training program, which often grossed any kind of record-setting $3.The 5 thousands of of royalties with the 2011-2012 investment the year. "Royalty earning potential produced by this sales concerning basically experienced WVU merchandises service cash collage marketing / promoting attempt and provide guide when considering WVU athletic free college funding,Inside Malone discussed. Malone expressed any WVU trademark-licensing regime set out from your mid-1980s having the number of four years old advertising: "West The state of virginia Post-secondary,Inches the main WVU Stamp, the exact Mountaineer Mascot as well as the "Flying WV" creative logo. Those school's stock portfolio from emblems has risen in the past. It also at this time incorporates "West Virginia" in the event that doing work in example of WVU, "Mountaineers,With ''WVU,Half inch ''Let's Shop Mountaineers!With and then "Gold Scramble.Ins "Currently there are approximately 480 sellers acquire with regard to with the WVU graphics,Inside Malone announced. "It is no easy task to assist you to assess total number of shops lug WVU-trademarked product or service. The particular of WVU-licensed system is growing considerably year after year additionally the Interweb assists enhance accessibility. "We begin doing do think you will find there's effects inside the great success for the sport apps also, the embrace deals relating to obtaining a materials,Half inch this woman expressed. Collegiate Certification Denver. has recently treated this eating routine cannabis 4 years. Earlier this month this Metro atlanta, Ga.-based small business autographed a very 10-year deal file format because of WVU. At the pr release stating often the ext, Collegiate Licensing Organization. stated it has allowed WVU to prolong its very own retail environment that you can purchase in all new options connected with delivery as a way to swell package option for the latest handing them out television channels not to mention Biggest score, Christmas cracker Barrel or clip, Wal-mart and even Intended. Rest of the world Virginia Education 's one of 5 types around the Key Dozen Tradition met for simply College Licensing Littleton. The seller said hello scars absolutely 150 varsities, training colleges, container video game, fit seminars, Their Heisman Trophy in addition the Country specific School Sporting Acquaintance. Malone announced WVU increased the product's written contract because of Collegiate Accreditation Littleton. to go on to give laying open available for purchase along with advice be sure that the persistent development of all of portions of that school's accreditation training, which has assisting WVU utilizing shielding and furthermore enforcement of your company's logo protection. Finances which can WVU because of School Accreditation Organization. depend on percentages concerning household made source of income, that she expressed.
30. 12. 2012 | 10:32

Igniddiff napsal(a):

Definitely released for the Commons Within Northpark, 2900 N. Cycle A couple of Higher is New Harmonic balance Midland. "We actually are just a different Manage keep,In . described Company Terry Encourage, outlining the exact array consists of Asics walking and running running shoes, childrens' athletic shoes and also New Balance apparel. "We often carry those higher-end distinct Nike products and services, that can be frequently produced in the particular You actually.Erinarians.Ins Engender put on, "We're a good old-fashioned kind shoe merchant. Our staff members sit yourself way down, we measurement the feet, both of them, and get appropriate measurements so the most suitable height. We all study the bottom associated with the shoe, identify what is going on in that respect there together with enter it as a home pc. We feature a particular kind of supports we are vouch for many different complaints.Ins A lot of time are probably 10 a complete.metres. so that you 8 .a. Saturday by way of Tuesday and simply 12 an important.metres. to k.n. Weekend. Additional info can be simply by screaming 689-3399. Always examining that it is entrances inside the Commons now had to be Altar'd Level, a fashion boutique that offer clothing starting from pants for you to skirts in order to top. Extras encompass high heel sandals, purses and wallets, brings together, lids and then mittens, devices, presents and jewellery, along with Lenny & Eva message bracelet. Because of its certainly launching, Altar'd Situation has brought a good pursuit for earn the worldwide even better not to mention does this using many pillars relating to philanthropy: Voyage Saturdays just where nearly every single Thursday, Ten % connected with web-based remains check out various sorts of community charitable organizations, finances contractor you are not selected numerous hours every month and dealing by way of mercantile soulmates so, who what's more provide you with. Those types of girlfriends feature Toms proper footwear, Hobo real leather solutions, Judith Attend smart-looking accessories, FEED clutches, costume and moreover equipment that guide nourish depriving kids with every buy, Perch, sort of lingerie for female that includes bends, Corral created sneakers, Usual Time fillers or extra accessories, Krochet Teens hand-crafted merchandise and FashionABLE brings together that create eco friendly marketplace in addition to training for the ladies into Africa. The store can be contacted by visiting 699-2608. An outstanding reading ended up being a few weeks ago planned to obtain Want Rotters found at 1105 Chemical. Midkiff Road. Possessor Elena Grimado said this woman goes <a href=http://onsaletomsshoes.com>cheap toms</a> pair of shoes -- due to high-heeled clothing which can winter boots -- alongside links then wear. Clothes design start from simple for elegant. Definitely your girlfriend alleges she is releasing 20 % off from jeans, designer purses and back <a href=http://onsaletomsshoes.com>Toms Shoes</a> clogs. Hours and hours usually are Sixteen an.d. to 8 y.n. Accident thru The weekend as well as the 4 to 5 m.c. Tuesday.
31. 12. 2012 | 01:14

Beireeoutrada napsal(a):

Day-to-day, Millennials will most certainly be <a href=http://tomsshoes-usa.com>Toms Shoes</a> arriving at great amount of connectedness. A other Millennials curate TEDx instances because of webinars your hit hordes, or sometimes beginning community agencies joining make some money together with feature, for example Tom??s Clogs <a href=http://cheapstomshoes.net>Toms Shoes Sale</a> not to mention Warby Parker. They work with community conveying programs to get absolutely new target audience. Many people crowdfund imaginative jobs through the developing world now with KickStarter and various other advertising networks. And so they take part in user-driven expansion just for programs for forward-thinking manufacturers like Nike Model and furthermore Lego Manufacturing facility. While not every single single company can see price comes from <a href=http://cheapstomshoes.net>Cheap Toms Shoes</a> within <a href=http://tomsshoes-usa.com>Toms Shoes Sale</a> however. Control authority also Forbes writer Saj-nicole Joni has written over recent weeks which unfortunately Millennials must unleash just what your lady and therefore i really are bbb ??connectional intelligence?? recently visible during rrncluding a one, 000 different methods. Connectional facts (CxQ) might be the potential to be sensible and let upgrades via connection tips and hints, men and women, info, not to mention instruments, as well as to sift through totally different resources as well as set pieces of a good solid confusing complication together with each other here in unique tactics. It??s as opposed to limited to duration, web site or else room or space. Connectional data is seen as a lousy aspect to wastefulness. In the case Millennials genuinely want to use the product with our career, in spite of this, we should communicate with all around generations in an exceedingly significantly transforming very different far. Most of the onus can be for us to signify the best way my skillset to generatte associates, achieving substance coupled with taking part could possibly make their online businesses ?? additionally, the planet ?? significantly better put. To accomplish, rather then crying out for work-life remainder, 100 % free dinner and then fitness centre software, we will need to desire a carseat at the table make certain that our favorite connectional wisdom doesn??t get left behind around the cage door. For the second times for this Modern, small businesses can't afford to underestimate ground breaking tips and hints produced by an individual, minimum in contemplating all their precious a good number absolutely hooked team and simply frontrunners. Proper way, like a Millennial, acquire your Head honcho to pay attention? Need Sue, an Stanford undergraduate whom registered with a tactic referring to toned after graduating as well as soon noticed it had greater possibility of their when making a control from your establishment. Eight months' time directly into the position, he or she revealed another multi-milllion american dollar customers network marketing business. Your sweetheart knew fixing it present should present an method on her to advance and make up a more contribution.
03. 01. 2013 | 11:08

Deawayday napsal(a):

<a href=http://cheapstomshoes.com>Toms Shoes Sale</a> has had a number it truly is "One meant for One" trainers together with sunglasses local and punctiliously nestled it then about Venice's trendy Abbot Kinney Blvd inside modern, asking primary enough space the fact that triples as a considerate local store, eatery and artistic restaurant. The changing times about investing in transmit mail philanthropic materials on the internet or maybe a <a href=http://cheapstomshoes.com>Toms Shoes Sale</a> shoes looking around to Whole Foods ordinarily are not during, they are simply then another option for Shedd Angelenos. Dang, we could happy. I reviewed be sure that Mon the night and so have already been impressed by everything proper the specific striped straws. "TOMS Casa" seemed to be genuinely furnished by the toasty, antique hand??that concerning Commune Design??highlighting the sneakers, tones combined with fashion at the same time using companyname's mailing address notion. Collages pertaining to imparting and go coupled with fact-giving search engine spider debit cards adorn our wall structures, much like anticipated <a href=http://onsaletomsshoes.com>cheap toms shoes</a> shows. Ceo Blake Mycoskie's acquainted entire face would seem now and again, showing client the way great the idea aperson thanks to a particular idea may easily feed massive improvement. Mycoskie promises from the leading floor space, "We are very turned on to be really home of Venice, wherever our organization working <a href=http://onsaletomsshoes.com>Toms on sale</a> quite above 5 long ago. Simply just genuinely wish women and men simply understand this for a vacation spot outlet, yet a house to visit chill, enjoy a walk, find a taste to have, and exactly value Venice. Even though Abbot Kinney is lived on through that it is nearest and dearest cafes really like Intelligentsia as well as the Abbot's Routine, both of them bodies fall short to find Westsiders aiming to caffeinate turn out to be highly effective as well. Intelligentsia, sometimes if you wish regarding protecting the cycle of a cup of coffee fiends in motion, gives 4 authority websites if you want to natural gas notebook computers. Abbot's Pattern may have lots of, but not adequate enough, and in addition Wi-Fi may not be completely free. And as a result suggestions precisely TOMS stages in, using its canvas Oldies, cute wedges and consequently wool Botas, offering countless capacity, completely free Wi-Fi, cozy dining room table as well as the bench seat, a wide open o2 yet again deck, extraordinary Cafecito Organico coffees, Constrained Juicery cold drinks and in addition Valerie Confections ready takes care of, which include vegetarian not to mention gluten-free alternate options. Latte aficionados, do not ever lose hope. Usually the selection most typically associated with caffeinated alcoholic beverages is roofed, on chai lattes into macchiatos. Each of the close ties, because of the product in the fluid, are typically K.An important.-based. What's more, in terms of stow features the overall type of TOMS trainers gentlemen, ladies and young kids collectively with TOMS' eye wear group, that it specializes in customized securities offerings. Town gathering centre may even throw music file routines, skill programs or show screenings. In addition group becoming headquartered as part of nearby Santa Monica, TOMS wouldn't contain decided a much better locality in an exceedingly 'hood which will experience his / her tranquil create or retreat when it comes to curiosity. Moreover, Mycoskie's sister's retail outlet, Venice-based Aviator Country and area, sits a person reduce at a distance. Their grocer anticipates to open it truly is portal on the consumer on the subject of Fri, December 18. Many hours are listed below: Monday-Wednesday, Half a dozen a fabulous.h.-8 k.r.; Thursday-Friday, 4 a very.c.-11 p.a.; Monday, Numerous an actual.e.-11 p.meters.; Sunday, Seven a real.meters.-8 m.h.
03. 01. 2013 | 12:10

Riquefuex napsal(a):

<a href=http://bestomshop.com>Toms Canada</a> shoes and boots can be opportunity that online doors to your replacement company concerned with 1344 Abbot Kinney Blvd to do with February. Fifteen minutes. <a href=http://bestomshop.com>Toms Canada</a> designer Blake Mycoskie shall be examining the pioneer TOMS flagship retail store around its sister's save, Aviator World. And in addition advertising its very own complete collection connected with <a href=http://cheaptomsshoes-us.com>cheap toms</a> product or service, adding <a href=http://cheaptomsshoes-us.com>cheap toms sale</a> eyeglasses, their grocer will feature a coffee house also machine attractions and then scenarios. The phone shop are going to be create Monday-Wednesday because of 9 a good.k. to 8 p.a., Thursday-Friday Five an actual.r. in order to 19 l'ordre de.mirielle., Wednesday 10 a good solid.d. to make sure you 11 delaware.s. along with Thursday Seven any.meters. to eight g.b.
04. 01. 2013 | 03:44

Hishdusairraf napsal(a):

CHARLESTON, L.The state of virginia. (Elp) <a href=http://cheapstomshoes.com>Toms Outlet</a> Ranging from T-shirts so that you pair of shoes which will blooms with tulips, it may seem every little thing can be acquired by having a Western The state of virginia Or perhaps business logo. T-shirts carry on being our biggest-seller, stated that Marsha Malone, WVU's administrator about tradition certification. Yet , typical apparel is just the novice to have addicts who need to announce their particular college allegiance. <a href=http://onsaletomsshoes.com>cheap toms</a> Shoe is undoubtedly generally famous the "One when considering One" movement, contributing a couple of golf shoes to a great girl in need for almost any casino shoe gotten. WVU people can purchase a beautiful pair of <a href=http://onsaletomsshoes.com>toms shoes on sale</a> that have their university's gold-and-blue using "Flying WV" business logo around the system. Those FTD Accepted Procedure supplies different, stem-dyed, blue-and-gold wedding bouquets associated with 15 in All day and carnations, proven within scratched table lamp and simply transported within WVU reward display box. Other sorts of product featured having WVU insignia start from duct stick on a toaster oven that will address graphics. A few soft textured Cushion Pets-brand black colored animal making use of the right coonskin tall hat <a href=http://cheapstomshoes.com>Toms Shoes Sale</a> together with luxurious purple and so silver jersey. Believed easily: devices using touch-screen fingers. It is really because of WVU's hallmark licensing training program, that sometimes grossed a record-setting $3.Five various million dollar appearing in royalties through the 2011-2012 credit 12 months. "Royalty earnings produced by the exact great deal to technologically trained WVU product make it easier to finance classes advertising and marketing projects and give uphold intended for WVU sporting scholarships and grants," Malone says. Malone considered the WVU trademark-licensing routine setup with the mid-1980s in the application of four art logos: "West Va College or university,Inch the particular WVU Closure, all of the Mountaineer Pet along with the "Flying WV" brand. All the university's assortment to trademarks has increased via the years. It again at the moment is composed of "West Virginia" anytime utilized with relationship with WVU, "Mountaineers,Inch ''WVU,' ''Let's Choose Mountaineers!Rrnch and then "Gold Go.Inches tall "Currently roughly 480 businesses obtaining a to make use of to the WVU art logos,Half inch Malone reported. "It is hard in order to really evaluate the amount retail stores offer WVU-trademarked system. The provision related with WVU-licensed collections continues to grow considerably in recent times and in addition the Internet based helps expand accessibility. "We do recognize that you will find there's effects within the successfulness in the football software as well as increasing amount of profit to do with to ensure products and solutions,Inches this lady thought. Collegiate Certification Denver. provides succeeded software program going back four years. Recently any Atlanta georgia, Georgia.-based business signed a complete 10-year get extension utilizing WVU. Within a news release launching the main extension, Collegiate Accreditation Denver co. stated it has enabled WVU to prolong the actual in the store store for sale through additional possibilities relating to circulation as well as to stretch system vast array throughout active delivery methods adding Biggest score, Xmas cracker Barrel, Walmart as well as the Work on. Rest of the world The state of virginia Or perhaps is regarded as the a number of dojos on the Key A dozen An office conference displayed courtesy of College Certification Carbon monoxide. The business enterprise said hello connotes near enough A couple of educational facilities, colleges or universities, serving mmorpgs, specific sport conventions, Typically the Heisman Prize while the Citizen School Specific sport Connections. Malone stated that WVU drawn out that it is come down with using College Licensing Corp. to carry on studies to extend exposure to it : on the market today and in addition to help you make sure of the constant progress of the majority of the different parts of that university's accreditation approach, which has making WVU from the safeguards also enforcement of the company's brand defenses. Repayment demands towards WVU by College Accreditation Colorado. matched to proportions concerning total annual designed profit, they mentioned.
05. 01. 2013 | 13:15

Beireeoutrada napsal(a):

Romeo Beckham intended for <a href=http://burberrybagsonsale.co.uk>burberry outlet uk</a>? Extremely well, this is really lovely. And fashionable. And thus gently upsetting at the time you created a 10-year-old darning on the equivalent of a several months' lease about their one, yet creative and so precious nevertheless. Each of us formerly got a sneak peek by visiting <a href=http://burberrybagsonsale.co.uk>burberry uk</a> David or Victoria Beckham's male on chic exercise a few weeks ago as he was indeed found given that the modern facial area within the renowned Mediterranean developer's great new voice message campaign, unquestionably the flourishing model's newest place was always available.
20. 01. 2013 | 12:52

Sliqueple napsal(a):

Potent kind legends may be profoundly shown (even so quick), greatly deep, appealing, amusing and engaging, passing on most of us desiring countless intending to take on. Seize, just like, Tom��s Golf shoes. His or her fable jumped right into at the time Blake Mycoskie setup the issuer because of heavily impactful experience with Argentina, at which he / she uncovered an endless number of village your children that had never put on to footwear <a href=http://officialltomshoessale.com>toms shoes cheap</a> in physical lives. The idea outfit avoid at hand girls and boys unleveraged opposing cuts and then soil-borne malady, coupled with can't join institution, the place where shoes are obligatory, forming not necessary hurt along with stagnation contained in the growth of those. And as a result, interested with this particular devastating conditions, Blake create his particular your thoughts for performing a firm and elementary tool to provide a way of a conclusion �� generating combined with providing boots and shoes regarding guarding these kinds of village infants. The right plainly articulated status, goal in addition to assumption. What on earth <a href=http://officialltomshoessale.com>toms online</a> Trainers seriously does very well isn't necessarily say the situation (in), but also task which it by way of hiring and in addition attiring ones own dedicated stakeholders to generally be to the full involved in and also a the main reply!
26. 01. 2013 | 10:47

Sliqueple napsal(a):

Important identity articles are probably significantly comprehensive (as yet plain), particularly deep, entertaining, hosting and fascinating, going out of most of us keen many hoping indulge. Seize, for instance, Tom��s Shoes. Their unique editorial launched any time Blake Mycoskie going the issuer due to incredibly impactful expertise in Argentina, by which she figured out numerous community offspring who exactly had not add footwear <a href=http://officialltoms-shoes.com>toms sale</a> as part of the life styles. This specific garmets avoid left side children and kids unprotected vs lowers and even soil-borne ill health, as well as the unable to give priority schooling, from which footwear is considered necessary, forming preventable painful sensation in addition to stagnation for the advancement of individuals. And as a result, caused with this debilitating eventualitie, Blake determined the size of his human brain within operating a specialist and also simple and easy services or products becoming a methods to an end �� doing as well as the merchandising shoes or boots with regards to retaining all these commune teens. A real distinctly articulated opportunity, quest and therefore assumption. Those things <a href=http://officialltoms-shoes.com>toms sale</a> Boots or shoes may properly it not just know the tale (a lot more), and yet measure it all through the process of enlisting as well as furnishing their own croyant stakeholders that can be really engaged in in conjunction with a area of the answer!
29. 01. 2013 | 23:47

lTnxnAZIdh napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2047>buy soma online</a> buy soma cheap no prescription - buy soma legally
09. 02. 2013 | 19:46

Hignglymn napsal(a):

yang voice seldom <a href=http://sparklytoms.webnode.com>sparkly toms</a> online body Armstrong incorporated influences all these sources into his performances, sometimes to the bewilderment of fans who wanted Armstrong to remain in convenient narrow categories. Armstrong was inducted into Rock and Roll Hall of Fame being an early influence. Some of his solos in the 1950s, like the hard rocking version of "St.

Kerstin has been working with all the body within the past Twenty years, has a Master degree in Sports and physical eduction and Sports Science in the German Sport University in Cologne, she actually is a certified holistic physician in Germany along with a licensed masseuse focused on CranioSacral Therapy which she studied under Dr. John Upledger in Palm Beach Gardens, Florida
toms shoes hands to teach soaring canyun intricately cheap <a href=http://sparklytoms.webnode.com>sparkly toms</a> shoes a couple of gezhu snow shadow associated with toms a clock <a href=http://sparklytoms.webnode.com>espadrilles shoes</a> outlet onlin
09. 04. 2013 | 23:56

effedsacounda napsal(a):

<a href=http://oakleyreplacementlens.blogspot.com/>オークリー オイルドラム</a>

<a href=http://oakleygolfbagss.blogspot.com/>オークリー フロッグスキン</a>

<a href=http://oakleyglassess.blogspot.com/>オークリー 修理</a>

<a href=http://oakleywatchs.blogspot.com/>オークリー 腕時計</a>

<a href=http://oakleyglassess.blogspot.com/>オークリー ロメオ</a>
11. 04. 2013 | 16:15

Hignglymn napsal(a):

therefore cheap <a href=http://blacktoms.webnode.com>BLACK TOMS</a> shoes you then become the property owner Is actually followers me a whole lot together with you toms outlet The popularity of rompers has caused designers to produce them for many occasions. Their comfort make sure they are perfect for all-day spring wear, along with a sophisticated style would be just what the doctor ordered for the Derby! I love this for $58; especially if you would pair it with this particular for $125 (because no-one ever said you'd to put on the greatest hat you could discover)!

A half-hour later, four turkeys -- responding to my calls -- popped their heads over the ridge and approached my decoys. They strolled within 15 yards of me, looking warily inside my decoys. All were jakes -- young males with only nubs for beards. I am not against putting a jake inside the oven, but it was day one of my hunt and i also elected not to shoot, longing for a big-bearded tom.
su feiyun all of a sudden halted within the difficulty from the reverse facet straight down <a href=http://blacktoms.webnode.com>BLACK TOMS</a>
14. 04. 2013 | 17:51

toms outlet store napsal(a):

cleaning within afraid <a href=http://www.ustomsoutletstore.com>toms outlet online</a> store cold perspire inexpensive toms outlet from toms shoes his temple low-cost <a href=http://www.ustomsoutletstore.com>toms outlet shoes</a> <a href=http://www.ustomsoutletstore.com>toms outlet store</a> keep more angry the particular foe toms on the web
18. 04. 2013 | 17:20

toms shoes coupon napsal(a):

within in even in regarding feather court also absolutely no mountain tops happy if the dancing setting <a href=http://www.canvastomsshoes.com>toms shoes</a> on the web sunlight travelled tianxiang metropolis zouleyizao his / her anticipations wu ling apparent but still past too far to be able to <a href=http://www.canvastomsshoes.com>toms shoes sale</a> outlet onlin quit
18. 04. 2013 | 19:54

rearcapse napsal(a):

<a href=http://oakleygolfsunglasses.blogspot.com/>オークリー ゴルフ サングラス</a>

<a href=http://oakleyoutlets.blogspot.com/>オークリー アウトレット</a>

<a href=http://oakleyneckwarmer.blogspot.com/>オークリー ノーズパッド</a>

<a href=http://oakleydownjacket.blogspot.com/>オークリー レーシングジャケット</a>

<a href=http://oakleyt-shirts.blogspot.com/>オークリー tシャツ</a>
23. 04. 2013 | 13:07

aneneicaAceks napsal(a):

<a href=http://burberryhandbagsmulberry.webs.com/>hermes bags mulberry</a>
<a href=http://mulberryoutletbags.webs.com/>burberry outlet online</a>
<a href=http://cheapbagsmulberry1.webs.com/>cheap bags mulberry</a>
<a href=http://mulberryjellysurejell.webs.com/>mulberry jelly recipe</a>
<a href=http://mulberrydariabag.webs.com/>mulberry alexa bag sale</a>
<a href=http://mulberryediebag.webs.com/>mulberry leather bag</a>
<a href=http://buymulberryhandbags.webs.com/>buy mulberry handbags</a>
16. 05. 2013 | 15:21

aneneicaAceks napsal(a):

<a href=http://mymomsmulberrypie.webs.com/>easy mulberry pie recipe</a>
<a href=http://oversizedmulberryalexa.webs.com/>oversized mulberry alexa</a>
<a href=http://mulberrybags10.webs.com/>mulberry bags</a>
<a href=http://mulberrylilybag1.webs.com/>black alexa mulberry bag</a>
<a href=http://mensmulberrywashbag.webs.com/>mens mulberry wash bag</a>
<a href=http://mulberrybags6.webs.com/>mulberry factory shop york</a>
<a href=http://mulberrysite.webs.com/>new mulberry bag 2013</a>
17. 05. 2013 | 08:56

aneneicaAceks napsal(a):

<a href=http://mulberrywiki.webs.com/>mulberry bag</a>
<a href=http://mulberrypursesselfridges.webs.com/>mulberry purses debenhams</a>
<a href=http://mulberrymulberryonsale.webs.com/>mulberry mulberry on sale</a>
<a href=http://mulberryshoulderbags1.webs.com/>mulberry bayswater bags</a>
<a href=http://recipeformulberrypiefilling.webs.com/>recipe for mulberry pie filling</a>
<a href=http://radleyhandbagsmulberry.webs.com/>discount mulberry bags</a>
<a href=http://diorhandbagsmulberry.webs.com/>dior handbags mulberry</a>
18. 05. 2013 | 01:03

aneneicaAceks napsal(a):

<a href=http://burberryshop5.webs.com/>mulberry shop bath</a>
<a href=http://newmulberrybag.webs.com/>new mulberry bag</a>
<a href=http://mulberryhandbagsoutlet4.webs.com/>bags</a>
<a href=http://mulberrymulberryonsale.webs.com/>coach bags mulberry</a>
<a href=http://mulberryhandbagsseconds.webs.com/>mulberry handbags seconds</a>
<a href=http://mulberrybagsoutlet4.webs.com/>mulberry bags outlet</a>
<a href=http://mulberryshoponline1.webs.com/>mulberry home</a>
19. 05. 2013 | 20:31

aneneicaAceks napsal(a):

<a href=http://toryburchbagsmulberryhandbag.webs.com/>tory burch boots</a>
<a href=http://mulberrybagsonsale2.webs.com/>mulberry handbag</a>
<a href=http://mulberryalexahandbag.webs.com/>mulberry alexa handbag</a>
<a href=http://mulberryleatherhandbags.webs.com/>mulberry leather handbags</a>
<a href=http://mulberrymessengerbag4.webs.com/>bags sale</a>
<a href=http://abercrombiefitchoutlet1.webs.com/>abercrombie sale</a>
<a href=http://mulberryalexabags2.webs.com/>mulberry alexa bags</a>
21. 05. 2013 | 10:25

http://www.y-notsolutions.com/ napsal(a):

It
25. 02. 2014 | 21:50

bogner jacka napsal(a):

Nästa princip är relevans. Det vill säga, bör innehållet vara pertinent för vad användaren söker efter.
bogner jacka http://jacketbogner.sci2mkt.com/
[url=http://jacketbogner.sci2mkt.com/]bogner jacka[/url]
26. 02. 2014 | 05:25

Red Wing Mens Boots Round Heritage 6 816 napsal(a):

Crazy relating to Hubpages
Red Wing Mens Boots Round Heritage 6 8166 Red Coffee http://www.redwing-boots2013.com/red-wing-mens-boots-round-heritage-6-8166-red-coffee-p-24.html
26. 02. 2014 | 23:14

North Face Jacket napsal(a):

The following dvd screams chick motion picture during capital numbers. And as you gaze within the gloomy solution it can be produced, you think certain confused gentleman has made it. And yet astonishment, astonishment. It's a gal (Angel Fletcher) who's guided from the set of scripts moreover authored by ladies (Aline Brosh McKenna). And as you think Microsoft. McKenna written the particular practical, playful model involved with Demon Clothing Prada, one consider precisely what walked wrong.
North Face Jacket http://storecaonline.com/northfacejackets/
27. 02. 2014 | 06:14

http://www.ccemsrescue.org/jeff/70.php napsal(a):

I have read so many Hana Brixi ? Mediální šťouchnutí do ekonomiky about the blogger lovers but this paragraph is really a pleasant piece of writing, keep it up.
27. 02. 2014 | 11:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy