Babyfert.

11. 06. 2014 | 17:56
Přečteno 14602 krát
Spasí miliardáři zdravotnictví, nebo zdravotnictví miliardáře?
Suchý dub se zazelenal. Hora se otevřela. Jako blaničtí rytíři vyjeli miliardáři na pomoc českému zdravotnictví. Družině vévodí Petr Kellner ve zbroji PPF Investments. Vládne řadou nemocnic, biofarmaceutickou společností Sotio a podílem francouzské biotechnologické firmy OriBase Pharma. Je odhodlaný potírat onkologické nemoci. Majitel třineckých železáren Tomáš Chrenek má v tornistře všechno: od dodávek zdravotnického materiálu a přístrojů, přes ambulance a nemocnice, až po vliv v České průmyslové zdravotní pojišťovně, vzniklé fúzí s jeho dřívější pojišťovnou Agel. Nevede si vůbec špatně. Zatímco v průmyslu jeho příjmy důsledkem krize propadly, Agel stabilně vykazuje více než půlmiliardový zisk. Družinu uzavírá ministr financí a majitel Agrofert Holdingu Andrej Babiš. Nemohl dál nečinně přihlížet, jak české ženy nerodí. Neplodný je totiž každý šestý pár. Fond Hartenberg Holding, který založil s bývalým investičním ředitelem Penty Jozefem Janovem, proto koupil specializovanou kliniku Reprofit International v Brně a pražské Gyncentrum. Spasí miliardáři zdravotnictví nebo má spasit zdravotnictví miliardáře. Na místě je nejvyšší opatrnost. Když jeden z ředitelů amerického obchodního řetězce s rychlým občerstvením nastoupil na místo ředitele komplexu nemocnic, svoje rozhodnutí komentoval slovy: „Růst finančního potenciálu moderních nemocnic je bez hranic, perspektivy jsou tu mnohem lepší, než v Kentucky Fried Chicken.“.

Medicína orientovaná na chorobu a zdravotnictví orientované na zisk představují smrtící koktejl. Vliv farmaceutického byznysu na medicínu má hodně společného s vlivem chemického průmyslu na zemědělství. „Stejně jako farmaceutický průmysl vnutil lékařům názor, že lidské tělo potřebuje pro své zdraví stálou lékařskou péči a přísun léků, tak i petrochemický průmysl přesvědčil farmáře, že půda pro zachování výnosů potřebuje mohutný přísun agrochemikálií a dohled agronomů. Tato praxe v obou případech vážně narušila přirozenou rovnováhu živých systémů a tím vyvolala četné choroby.“, píše Fritjof Capra v knize Bod obratu. Půda je chemickými hnojivy bičována ke stále větším výnosům, obrovské plochy jsou osévány monokulturami, pole válcuje těžká zemědělská technika Z půdy se vytrácí život, její přirozená úrodnost klesá, nedokáže zadržet větší množství vody. Stále častějšími povodněmi matka země potrácí. Ani peníze ani další chemie ji nespasí.
Společnost založená na neustálém ekonomickém růstu je těžce nemocná. Ženy žijí v napětí a shonu, užívají antikoncepci, léky na nervy, na žaludek, jedí jídlo plné chemie. Jsou uštvané a vystresované. Takové ženy nerodí. K tomu, aby žena přirozeným způsobem počala a plod udržela, musí byt klidná, uvolněná, kyprá, dobře opatrovaná, laskaná a milovaná.

Andrej Babiš je úspěšný podnikatel a zkušený zemědělec. Jistě to všechno dobře ví. Nezbývá než věřit, že zkušenosti moudrého hospodáře vnese i do zdravotnictví. Že se jeho investice do léčby ženské neplodnosti, infertility, nestane jen další výdělečnou divizí Agrofertu – Babyfertem.


vyšlo v LN, 10.6.2014

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Název nemá chybu.
Text taky.
Babyshboom
:-)
11. 06. 2014 | 18:02

džon uzený bok napsal(a):

spasí nebo zprasí

budeme vidět...
11. 06. 2014 | 18:16

strýc virus HxNx napsal(a):

hm, pane dr. Hnízdile... moc by mne zajímalo jak úspěšně léčíte vertebrogenní algický syndrom, lidí s touto diagnosou musíte mít plno. je to nejčastější příčina invalidity v tomto státě! že brojíte proti farmaceutic.firmám, to je v pořádku. jste konec konců rehabilitační lékař a ne práškař. měl byste být tedy i dobrý chiropraktik... zaměstnáváte, předpokládám, vzhledem k Vaší popularitě, také nějaké psychiatry nebo alespoň psychoterapeuty.
11. 06. 2014 | 18:19

Ládik!!! napsal(a):

Mělo být Babyofert.
11. 06. 2014 | 18:22

zemedelec napsal(a):

Pane Hnízdil.
O Vaších kvalitách nepochybuji.
O Babišovích kvalitách,ale i o znalostech ve jmenovaných oborech,silně pochybuji.Alespoň jste napsal,že v tom hraje roli Penta.I takhle se vyvádějí peníze ze státu,nadělat si dceřiné firmy v daňových rájích.
11. 06. 2014 | 18:36

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Prodávat shit a pak na základě konzumace toho shitu léčit /ne uzdravovat !!!...to aby nedošlo k mýlce/...to má k dokonalosti už jen jedno - přikúpit nějaký řetězec pohřebních služeb.
Plus nechat si to vše občas zadotovat státem, veřejnými prostředky - toto pak už lze nazvat téměř podnikatelským rájem, jakýmsi Paradisefertem Burešovice.

Na celé té věci je ale překvapivé zejména to, že je stále co rozkrádat.
Neboť kdyby nebylo co rozkrádat, nebylo by třeba ani zostřeného korupč..pardon, tedy protikorupčního boje. Který je veden na všech frontách, bohužel mají kruhový půdorys.
-----------------------------
Loni odteklo cca za 300 mlrd. CZK kapitálu, " díky" tomu, že ČR je vlastněna subjekty mimo ČR. Paradoxně tak dochází k tomu,že ČR je statisticky země s jednou s největších rovností obyvatestva, byť by skutečnost byla jiná - neboť téměř 8 % zdejšího GDP je kapitálovým příjmem subjektů mimo ČR, obyvatelstvu těchto zemí tak naše obyvatelstvo tropí zlou věc - zvyšuje jim nerovnost. Chudáci např. Němci , čeho se to dočkali !!

Co vše se nedá prokázat pomocí tkzv. účetních fíglů. Vsadil bych se, že jednou tady budem povětšinu na huntě.... ale statisticky budeme mít vybudovánu moderní společnost 21. století. Statisticky budeme mít vyspělé zdravotnictví, ale jezdit se uzdravovat budeme do zahraničí. Statisticky budeme mít soběstačné zemědělství,.ale nakupovat skutečné potraviny budeme jezdit do Rakouska. Budeme mít i dost vody, ale jen té balené a dovezené. No a jistě budeme mít i dost dětí, ale ještě více firem, které se budou zabývat porodností.

Co všecko ten malý český daňový poplatník a občan neunese na svém hřbetě, on je jak ten sedlák z pohádky Hoře přehoře.
Zatím, zatím ještě těmi stavidly nehýbe.

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-62327370-z-ceska-loni-uniklo-300-miliard-zahranicni-firmy-neinvestuji-a-casteji-stahuji-sve-zisky
11. 06. 2014 | 18:46

Jáchym napsal(a):

Pane Hnízdile,
důležité je dostat do jedněch rukou průmysl početí,
průmysl výroby potravin a
průmysl zdravotnický.
Tím se optimalizuje výtěžnost dobytka zvaného člověk.

1) Určíme, zda a kolik bude mít dětí. Zaplatí.
2) Nakrmíme ho takovými potravinami, aby
3)potřeboval tak drahou zdravotní péči, kolik si vydělá.

Pochopitelně je třeba mít v rukou nejen lékaře, ale i
4) zdravotní pojišťovny.
Ty spočítají, kdy se vyplatí jej léčit a kdy z něj již nic nevydojíme.

(Pokud bude naopak nechutně zdravý a schopný platit, musí se s jeho zdravím něco udělat, aby platit musel)

V těchže rukou je třeba mít i
5) patřičný pilíř pojišťovny penzijní:

Je třeba soustředit všechny informace v
jednom počítači - a on optimalizuje, kdy má člověk zemřít...

Tomu se přizpůsobí léčba.
Je důležité, aby náhodou nečerpal peníze, které nám do penzijních fondů vložil.

No a nakonec je zapotřebí , aby v těch samých rukou skončil i
5) průmysl pohřební.
Pak se z člověka s minimálními náklady A V CO NEJKRATŠÍ DOBĚ vytěžíme skutečně všechno - od spermatu až po urnu !

A všechno skončí v jedné bance.

To je přece jediný smysl našeho života, který nepatří ani nám, ani Bohu - ale těm či oněm Suprefertům.

Svůj vlastní život si od nich můžeme na čas pronajmout - dokud budeme mít za co.
11. 06. 2014 | 18:50

marxík napsal(a):

Podnikatel Babiš má přikázáno zákonem zakládat firmy za účelem svého zisku.
Jsem přesvědčen, že bude Zákon dodržovat.
Bude sice muset bohatnout (zákon si to tak přeje), ale zároveň bude rozsévat životy a práci. No není to krásné?

Pane Hnízdile, někdy mi připadáte jak z jiného světa.
11. 06. 2014 | 18:54

strýc virus HxNx napsal(a):

na ja - psal jsem to pod jiným blogem, připomínaje povídku Raye Bradburyho: The pillar of fire_!
11. 06. 2014 | 19:07

strýc virus HxNx napsal(a):

Jáchym 18:50

s mnohým bych souhlasil
11. 06. 2014 | 19:09

Xury napsal(a):

Pro diskutující:
předpokládám pánové, že vy všichni chodíte jen k panu Hnízdilovi a do nemocnice nebo dokonce lékárny ani nepáchnete. Tam všude totiž na vás čeká ďábel - byznys. :-DDDDD
11. 06. 2014 | 20:11

Yosif K napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
.....že brojíte proti farmaceutic.firmám, to je v pořádku. jste konec konců rehabilitační lékař a ne práškař. měl byste být tedy i dobrý chiropraktik... zaměstnáváte, předpokládám, vzhledem k Vaší popularitě, také nějaké psychiatry nebo alespoň psychoterapeuty.
11. 06. 2014 | 18:19
MUDr Hnizdil je evidentně dobrý rehabilitační lékař, ale takových jako on je málo.

Jedna kolegyně se pokoušela k MUDr Hnízdilovi dostat - ale on je tak populrání že se na každého prostě dosat nemůže. A druhý MUDr Hnízdil asi není, nebo pokud takoví jsou tak o nich není vědět.

Možná by měl vyjít nějaký adresář lékařů Hnízdilovců, ale netroufám si říctz zda by se tam našlo více než řekněme 10 jmen................

Možná každý praktický lékař by měl být takový Hnízdil.....

Ach jo - většina lidí nějakým způsobem skončí ve "farmabusinessu"......
11. 06. 2014 | 20:23

Maximus napsal(a):

Vy máte starosti pane autore, ale abyste uvedl, že náš jeden z nejlepších čutálistů se tajně oženil, nic! Tomáš Rosický a Radka Kocurová vstoupili do svazku manželského a přijali společné jméno Kocurovi a plánují mladá Kocurata či Kocury! Sice nejsme v Brazílii na MS, ale ......
Mňau.
11. 06. 2014 | 20:24

mb napsal(a):

... dobře napsaný blog ...
11. 06. 2014 | 20:46

strýc virus HxNx napsal(a):

Yosif K

to je v pořádku. já se praktickou medicínou neživím, tudíž Hnízdilovi nemám důvod závidět. jen si kladu prostou otázku: kolik lidí vyléčí a kolik jenom poblbne a oni potom končí v jiných ordinacích a na jiných odděleních?
myslím, že jenom z lidí tahá peníze.
11. 06. 2014 | 20:47

Anna napsal(a):

Yosif K
"MUDr Hnizdil je evidentně dobrý rehabilitační lékař, ale takových jako on je málo."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stojí zato si přečíst
http://www.hnizdo-zdravi.cz/
12. 06. 2014 | 07:09

jarpor napsal(a):

Budu stručný - souhlas s Vaším pohledem...

"Společnost založená na neustálém ekonomickém růstu je těžce nemocná."
Pravda pravdoucí... nejen ve spojitosti s neplodností žen, řekl bych...
A kdože má "ekonomického růstu" plná ústa, kdo to říká v každé druhé větě ? Znáte nějakého Sobotku... ?

Hezký den
12. 06. 2014 | 07:17

Divák napsal(a):

Autor napsal:
"K tomu, aby žena přirozeným způsobem počala a plod udržela, musí byt klidná, uvolněná, kyprá, dobře opatrovaná, laskaná a milovaná."

Platí to i v Asii, nebo v Africe ?
12. 06. 2014 | 07:26

Leny napsal(a):

Na poslední komentář bych reagovala tímto: trocha slušnosti by neškodila! Jinak názory MUDr. Hnízdila sdílím, jelikož pracuji ve zdravotnictví a denně ve své ordinaci vídám lidi, kteří nic jiného než užívání léků, lítání po doktorech a rehabilitacích nevidí! Nechápou že problém, který si budují měsíce, roky, se za pár týdnů jen tak nespraví, změna musí začínat hlavně u nich, toto však většina případů nikdy nepochopí a poté opět běží k lékaři pro další léky, vyšetření a pořád dokola. Léky jsou potřebné, to nikdo nepopírá, bohužel to jak je český pacient zvyklý je užívat je věc druhá!
12. 06. 2014 | 08:41

Ludva napsal(a):

Pavle: ty jdi taky někam, hulváte!
12. 06. 2014 | 10:44

Ludva napsal(a):

Pavel: co ty jseš zač? student medicíny? nebo mladý ambiciózní doktor? či jen svazák, který si teprve razí cestičku své kariéry??
12. 06. 2014 | 10:46

Ludva napsal(a):

trochu si myslím, že je to podobné té ekonomii, o které psal Tomáš Sedláček. že ekonomové jsou v podstatě matematici, že se neučí žádné humanitní obory, jen tu čistou ekonomickou matematiku. pak je to vidět i na jejich díle, nic než čísla, nic než zisk. a právě v těchto oblastech, a to nejen ve zdravotnictví, by se "manažeři" měli víc zajímat o dopady svého jednání na společnost, na samotné lidi.
12. 06. 2014 | 11:55

Petra napsal(a):

Výborně napsáno - jako vždy :-). Díky moc
12. 06. 2014 | 13:05

santawizard napsal(a):

Zdraví a finance , léčiteství a sport:
Minsterstvo zdravotnictví a ministerstvo zemědělství je hlava a pata.stejné mince. Všechny nové léky se musí nejprve experimentovat na zvířatech kromě léků v psychiatrii,kde se to může experimentovat hned na pacientech.Nedávno se na televizi objevila zpráva ,že čeští vědci už konečně vynalezli lék proti rakovině ,který zneškodňuje výhradně jenom rakovinné buňky.To bylo vyzkoušeno na morčatech a krysách.ˇUspěch zaručen na 100%.I tak čeští vědci vyžadují další a další milionové investice ,aby se to mohlo konečně vyzkoušet i na lidech,kteří na rakovinu umírají.
Léky proti rakovině atd.,které se už podle zákona úspěšně vyzkoušeli na zvířatech se ještě nesmí používat .Na rozdíl od léků v psychiatrii,které se pochopitelně nemusí předem vyzkoušet na lidech se okamžitě musí ordinovat i proti vůli pacientů .Mluví se o konfliktu zájmů mezi tak zvanýma práškaři a duškaři,ale ve skutečnosti 99% všech psychiatrických pacientů jsou donucováni aby byli práškaři.Je vidět že moderní věda není schopna úspěšně léčit duševní a mentální problémy výhradně injekcama a práškama.Vzrůstající počet pacientů v psychiatrických ústavech ,kteří jsou povinni si brát svoji denní dávku léků se totiž už nikdy v životě neuzdraví Dokonce není možné dokázat jestli je takový neúspěch zaviněn tou nemocí a nebo tou léčbou.Tyto absurdní rozdíli mezi přáškaři a duškaři v léčitelství má svoji theologickou podobu mezi tak zvaným primitivním náboženstvím na drogách které se více méně církvemi a zákonem zakazuje a modernímu náboženství na 3.světové válce,.které se více méně církvemi a zákonem příkazuje.. Je vidět ,že světu vládne diktatůra psychiatrie a diktatůra hospodské politiky.!?
Diktatůra hospodské politiky se vyznačuje tím,že v každé hospodě je jenom samá kurva a samý žoldnéř ,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Holt člověk by musel nejprve páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a ďáblův advokát křížem krážem s božskou erotikou a čertovou pornografii.Do té doby vojáci budou statečně umírat a blázni se budou statečně léčit.
No a lék na rakovinu objeven a vyzkoušen se nebude smět dostat do oběho dokud se do oběhu nedostanou další velké peníze.!?
12. 06. 2014 | 13:23

santawizard napsal(a):

oprava:12. 06. 2014 | 13:23
Léky proti rakovině atd.,které se už podle zákona úspěšně vyzkoušeli na zvířatech se ještě nesmí používat .Na rozdíl od léků v psychiatrii,které se pochopitelně nemusí předem vyzkoušet na zvířatech, se okamžitě musí ordinovat i proti vůli pacientů
12. 06. 2014 | 15:07

Ludva napsal(a):

Pavel: dokazujete, že jsem se nemýlil ;-) ale dost bylo urážek, chápu, že máte svůj vlastní názor na celostní medicínu, kterou pan Hnízdil reprezentuje, stejně tak i na systém farmaceutického průmyslu. jen tu vulgaritu by jste si mohl odpustit, nemyslíte?;-)
12. 06. 2014 | 15:07

K. napsal(a):

Je to tak, od embrya až po "kafilerku" máme být "zpeněženi". Téměř se bojím naznačit,jak výhodný kšeft budou dobrovolné euthanasie, protože i zde je jistá zajímavá tržní možnost. Myslím,že také disponuji zdravým selským rozumem a nebojím se obětovat svůj čas hledáním informací i možných cest,jak v takovém systému přežít. Je to ale záměrně stále náročnější a obrana téměř nulová.
Každý z nás si zatím ještě může vybrat, co si myslí ve své vlastní hlavě, je to jedna z mála zatím vcelku jistých svobod, i když jisté technologické postupy na úpravu a správné směrování také této komodity tu jsou.
Panu Hnízdilovi i zdejším diskutujícím přeji šťastné hledání cest k přežití, bít se a hádat "až do krve" netřeba. Nyní nastává doba "každý sám za sebe", takže všem přeji hodně štěstí a zdravého rozumu.
12. 06. 2014 | 15:26

Pavel napsal(a):

Koukám že Hnízdil cenzuruje a projevuje se tak jeho odporná a křivácká povaha. Hnízdile, ty bezpát eřní pijavice, živící se na blbosti stáda, boží mlýny melou...
12. 06. 2014 | 15:32

Ludva napsal(a):

Pavel: mrzí mne, že jsem byl na vás hrubý, nechtěl jsem vás rozohnit ...
nic ve zlém, jen jsem reagoval na vulgárnost...
12. 06. 2014 | 15:45

Ilona Brtová napsal(a):

Andrej Babiš spolupracuje s firmou Monsanto, v mých očích tedy není moudrým hospodářem,ale hlavně všehoschopným podnikatelem.
http://byznys.ihned.cz/c1-59503340-agrofert-testuje-zazracnou-repku
12. 06. 2014 | 19:55

evix napsal(a):

Xury napsal(a):
Pro diskutující:
předpokládám pánové, že vy všichni chodíte jen k panu Hnízdilovi a do nemocnice nebo dokonce lékárny ani nepáchnete. Tam všude totiž na vás čeká ďábel - byznys. :-DDDDD
_________________________
Už jste byl na preventivní prohlídce střev?
Proč nikdo nezve muže na preventivní vyšetření varlat a prostaty, nechápu..
Rakovina totiž provází dost často muže, zase jsme měli pohřeb muže, starého 62 let, 5 roků se léčil na rakovinu a rodina dost schudla během jeho léčení, neboť nemohl pracovat...Manželka ještě nějakou dobu bude splácet úvěry, prý ty peníze potřebovali, aby přežil......nepřežil.....
Já dostala list od VZP, který mě žádal ať se dostavím na preventivní vyšetření...Rakovinu prsu, ani dělohy či vaječníků v rodině nemáme...Přesto se mám dostavit.
Neteř čekala dítě, to jsem nevěřila kolik stojí ty procedůry nutné k porození dítěte...Kařdý měsíc ultrazvuk, stovka, pak vyšetření už nevím čeho, stovka...Čekám kdy se zpoplatní i oxitocin "nutný" k vyvolání porodu ( v ČR se vyvolávačka používá v 82% a ve Švédsku v 7%) Výsledky v natalitě mají obě země skoro totožné...
Souhlas s Jáchymem.........
12. 06. 2014 | 20:23

Miky napsal(a):

Alternativa úvodního mota - "Zprasí miliardáři zdravotnictví nebo pomohou zdravotnictví i sobě k dalšímu mediálnímu sebezprasení "?
12. 06. 2014 | 20:58

Kačikač napsal(a):

Business ve zdravotnictví podle mého názoru opravdu nezná mezí. Současnou zdravotní péči považuji za nešťastnou. Snad se tady časem objeví více Hnízdilovců pro ty, co chtějí se uzdravit a ne jen se léčit a dál chátrat...
12. 06. 2014 | 22:53

Pavel napsal(a):

Na firmě Monsanto nevidím nic zlého. GMO je budoucnost :)
13. 06. 2014 | 09:47

Ludva napsal(a):

to, že je zdravotnictví velký byznys, dokládá velice dobře čínská medicína. kniha od Josefa Jonáše - Křížovka života velice hezky popisuje návaznosti mezi jednotlivými orgány, proudění energie v těle po meridiánech apod. když vás bolí tady, tak je problém tam, když chcete léčit tohle, musíte začít u tamtoho ;-) prostě kdo na to jde chytře, ten jde na to od lesa ;-))
není třeba vyhazovat tisíce na léky při léčbě nějakého orgánu, když stačí změnit stravu, změnit způsob zatěžování těla... tak např. když se vám zlepší činnost jater, tak se vám zlepší i zrak, to je dobrý, ne?;-) tady to ale zas naráží na nějaký průmysl a to na brýlařský a očařský, takže tudy cesta zase nevede ;-)
13. 06. 2014 | 10:12

Ludva napsal(a):

kdo chce být zdravý, tak se musí uzdravit sám, protože stávající zdravotnický průmysl potřebuje pacienta nemocného, nikoliv zdravého ;-)
13. 06. 2014 | 10:14

v pátek napsal(a):

Moje dcera (26 let) chtěla dítě. Na gynekologii na prohlídce byla její plodnost zpochybněna cystami (sklonům k cystám) a navrhována léčba na nějaké klinice, hormonální. Říkala jsem jí: chceš dítě už delší dobu, pořád to odkládáte, nediv se, že tělo vykazuje znaky nespokojenosti. Vlítněte na to a uvidíš. Za 5 týdnů byla těhotná. Šla na gynekologii, kde se dozvěděla, že "je to malé" (byla těhotná víceméně pár hodin), že šance na donošení je 50% a byl jí doporučen režim hodný invalidity. Těžko jsem ji uklidňovala. Nakonec se povedlo. Uvěřila a od té doby jen kvete. Nebyl vůbec žádný důvod pochybovat o tom, že otěhotní. Je to zdravá holka. Přesto věřila tomu, že to bude problém, mít normálně dítě.

Pan doktor Hnízdil píše: "K tomu, aby žena přirozeným způsobem počala a plod udržela, musí byt klidná, uvolněná, kyprá, dobře opatrovaná, laskaná a milovaná."

Přála bych si, aby ženy pojaly feminismus a emancipaci v tomto duchu, nejen, aby se cpaly antikoncepcí a snažily se udržet krok s "moderním světem" za každou cenu, aby si uvědomily, že "nastavení" je dokonalé. Vůbec bych si přála více úcty k zázraku života a méně úcty k bazénům a dovoleným bůhvíkde.
13. 06. 2014 | 12:34

Anna napsal(a):

Ludva napsal(a):

kdo chce být zdravý, tak se musí uzdravit sám, protože stávající zdravotnický průmysl potřebuje pacienta nemocného, nikoliv zdravého ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

To však platí i pro součást zdravotnického průmyslu - Hnízdo zdraví doktora Hnízdila (např. odběry krve provádějí přes praktického lékaře a různá vyšetření u externích lékařů...).
13. 06. 2014 | 12:34

janika napsal(a):

Pan doktor to napsal dokonale, ale zapomněl na roli našeho nového ministra zdravotnictví. Nejen, že již při pohledu na něho se nejednomu pacientovi přitíží, ale jeho kauzy resp. kauzičky rovněž nevzbuzují důvěru při masivním zapojení miliardářů do péče o naše zdraví. Jak vyplynulo z pořadu na ČT1, speciálně o tomto "odborníkovi MBA" , i on, náš nový ministr, má rád "řechtáky".
13. 06. 2014 | 13:03

Pavel napsal(a):

Kdo se chce uzdravit nechodí k Hnízdilovi ale skutečnému lékaři. Hnízdil umí ordinovat pouze psychoterapii a masáže :D :D
13. 06. 2014 | 14:51

nepříjemná pravda napsal(a):

Bureš-Babiš se jednou, na podzim, podřekl, že "většina jeho firem je ztrátových." V holdingu asi 200 firem vydělává převevším chemička v Německu.

Proto prvoplánem Bureše-Babiše "obětovat se" tím, že jde do politiky nebylo a není

aby sei "nakradl (nějaké) milióny"

a navíc tím riskoval možné soudní potíže (ikdyž ne tresty).

Babiš jde do politiky aby si "aby si "legálně", tedy státním příspěvkem na volby a politické strany již z téměř splacenou půjčku svému ANO KOUPIL:

- 42 křesel ve sněmovně
- kontrolu 111-členné většiny vládnoucí koalice
- přímou kontrolu MF a jemu podřízených orgánů
- přímou kontrolu dalších klíčových ministerstev včetně obrany
- přístup k zasvěceným a důvěrným informacím vlády ČR a EU

to vše "jištěno" nákupem předních celorepublikových tištěných a živých médií, kde kombinace večerního, zastrašujícího telefonátu nového majitele šéfredaktorovi a autocenzura dělají - zejména když je trh pracovních sil v médiích tak mizerný - divy.

Proč usilovat o své cíle lobbingem, který se dostáva pod lupu a je nespolehlivý? Velkoobchodník Bureš-Babiš myslí a jedná ve velkém. On si kupuje celé "show".
14. 06. 2014 | 10:35

K.M. napsal(a):

Díky..., opět skvělé...
14. 06. 2014 | 10:59

roman napsal(a):

Pane doktore je jasné, že velký byznys manipuluje s chováním lidí. To, že zdravotnictví se vrací do dob, kdy se zdraví bude vyvažovat klidně i majetkem je jasné. Počítá se s tím už dnes, v systému, který říká, že zdravotnictví musí být dostupné všem. Není. Pomalu ale jistě se pracuje na reformách. Ne, že ne. Kdo se narodí jako silný a zdravý jedinec má štěstí narozdíl od handicapovaného, labilnějšího, citlivějšího. Z hlediska přírodních zákonů se to dá do jisté míry pochopit.
Co je ale ještě horší v naší vyspělé společnosti, tak je to zapojování byznysu do všeobecného vzdělávání dětí. Já to považuji za zločin. Aby se vzdělávalo jen jak sofistikovaně lhát, jak vydělávat na tzv. "blbosti" toho druhého to je děs. To už fakt raději zrušme stát a daně a pojďme se s palicemi každý starat sám o sebe. Když neoliberalizaci, tak z gruntu.
18. 06. 2014 | 11:11

Pavel napsal(a):

roman: jsi naivní pokud si myslíš, že Hnízdil nerýžuje stejně dobře na ovcích, které mu ty jeho kecy žerou i s navijákem. :D
20. 06. 2014 | 07:37

JOJO napsal(a):

Společensky užitečný člověk není zahleděn jen do úzkého koridoru své profese.JH patří ke společensky angažovaným lidem,kterým není kromě vlastní osoby vše lhostejné.Společenské ocenění je pokřiveno pokřivenými lidmi.Práce je nejen prostředek obživy, je také měřítkem hodnoty lidské entity,která je schopna produkovat prospěšnost pro osobní i společenské cíle.Je smutné vidět jásající davy bezvýznamných zfanatizovaných jedinců coby fanoušky nekriticky hodnotící své idoly a přitom rozmlátí hodnoty vytvořené jinými ze společných zdrojů.Z tohoto pohledu je mi mnohem cennější muž, který sázel stromy,jehož vlastně většina ani nezaregistrovala,nežli ikona Jágr,byť disponující obrovským potenciálem výkonnostním,ale neužitečně plýtvajíci vyprodukovanými materilními hodnotami na hazard v kasinu či na vydržování pochybných zlatokopek.A vyje raději s vlky s keš než s obdivovateli,kteří ho dobře živí.
25. 06. 2014 | 18:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy