Jarní úklid (v nás)

08. 05. 2009 | 07:58
Přečteno 3242 krát
O víkendu mi padlo oko na starší rozhovor s herečkou Ivou Janžurovou: „Příroda by možná mohla naplnit potřebu člověka něčemu věřit...“

Šli jsme, já a můj pes, na první květnovou procházku. Země byla jako pod rentgenem. V květech jabloní se schovávala příští jabka a bezy voněly snad až tak, jak ty pověstné šeříky před čtyřiašedesáti lety, kdy nás osvobodili vojáci převážně z východu s hvězdami „jako z malin, kdo je pozval, dětičky, Stalin, inu Stalin..“


Jaro to vzalo tenhle rok rovnou skokem do léta, ale naše výpotky přesto nestačilo zahlušit zběsilou zelení. Kousek za vesnicí ve škarpě naházené igelitové pytle plné odpadků a tohle… to tu ještě nebylo. Z náklaďáku u cesty vyklopená celá karoserie orezlého embéčka s nepotřebnými střevy. Jarní úklid neskončil.

Příroda by možná mohla naplnit potřebu člověka něčemu věřit? Čemu vlastně věříme?

Je tak málo krásně neproměnných v našich životech... Většina neproměnných patří k těm nudným stereotypům, k brzdám, které se bojíme opouštět, protože nejsme dost silní označit je jedině náležitými jednoznačnými slovy. Jsou stále i krásné jednoznačnosti? Jak málo o nich víme! Jak málo krásných jednoznačností je v našem světě! Jak málo je pohádek kolem nás, kde ďábel je zlý a andělé dobří… Jak málo si potřebu svých jednoznačností uvědomujeme!

Rozkolísanosti, proměnnosti a nejednoznačnosti je plný svět. Kde najít jistoty? K jedněm narozeninám jsem si přál na zahradu veliký vyhlídnutý kámen. Při stavbě silnice by ho odvezli nebo zahrabali. Stál tam staletí nedaleko božích muk. Ten kříž na rozcestí někdo urazil a odpádloval s ním nejspíš na diskotéku. S kamenem díky jeho tunám odpádlovat nemohl. A když nám o narozeninách bagr na zahradu ten balvan usadil, ten v polích ošlehaný věky se stal mou jistotou. Je v něm paměť. Je v něm jednoznačnost, nehnutá a hrdá omšelá síla. V létě, na podzim, v zimě i na jaře. Jak bych chtěl být tím nebludným jednoznačným kamenem...

Na jaře umírá kupodivu nejvíc lidí a v květnu se mladí nechtějí brát. Ačkoliv na jaře přece všechno pučí, nové životy se klubou ze skořápek milování… Možná ono „věřit“ znamená vzít ten cizí, špinavý igelitový pytel plný vyvržeností z příkopu u silnice, naložit si ho jako kříž na záda a vyjít s ním na vrchol kopce… Tam otevřít kontejner, kam vyvrženosti patří, cítit se spasitelem, aby vzápětí přijeli popeláři a odvezli tyhle vyvržené části našich životů někam za les, na skládku do skály, do rokle, kousek dál za obzor, kam nevidíme. Není to pokrytecké i v tomhle snažení?

Nedosáhneme na nebe. Počítá se ale i snaha po jeho dosažení!

A zase v podvědomí ta krásná táhlá stará písnička: Až ty prídeš na súd pánů Pána, nepomůže ti výmluva žádná… Šťastnou cestu při té cestě na kopec, Člověče. Šťastnou cestu po schodech co nejblíž k tvému nebi. Protože tvoje nebe je ve tvém srdci. A třeba až sebou na cestě na kopec sekneš, řeknou: Proč dělal, na co nestačil?

I když jsi věděl, že to nad tvé síly možná bude, ty ses pokusil!.

Tvoje nebe je v tobě. V srdci, kde denodenně usínají i vstávají naše děti z našich představ. Naši človíčci, které připravujeme, aby nás - vnitřně krásní a námi bohatí - opustili. Aby došli na kopec s cizím křížem na zádech a očistili tuto rozervanou, nejednoznačnou Zemi.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

george napsal(a):

Dobré zamyšlení na jaře. S věkem se člověk už více otáčí za sebe a pozoruje měnící se okolí. Nostalgie.
Taky se líbí mladá krása ...Lilly Allen Boob Slip
http://amicuswebsite.blogsp...
08. 05. 2009 | 09:25

vlk napsal(a):

Díky za Váš svět pane Krůto, který nám sem dáváte§
Zrovna dneska ho mám dost zapotřebí.
Díky za Váš kámen, který svou velikostí přežije naše směšné půtky a který nikdo z nás nemůže zvednout a hodit jím po svém soupeři. Díky za Váš svět.
08. 05. 2009 | 09:52

SuP napsal(a):

vlku -
...ale nezapomínej, že ty rezavý embéčka a bordel v igelitkách do lesa vozej PRAVDĚPODOBNĚ nejspíš zbohatlí podnikatelé ...., kteří nikdy nevolí ČSSD.
Hezký svátek.
08. 05. 2009 | 11:14

vlk napsal(a):

SuPe

právě jsem smáznul odpoěvď o jakou jsi si řekl. Nebudu kazit jarní blog pana Krůty. Je v tom nevině.
Nechám si to na jindy a tam, kam takové repliky patří a správně zapadnou. Třeba na Zahradila..
08. 05. 2009 | 11:44

Lex napsal(a):

Pane Krůto,
bylo by to nádherné, kdyby člověk mohl všechno to svinstvo, co je v něm, co je kolem něho a co je v těch druhých, zabalit do nějakého pytle a hodit do srázu, který by se na vrcholu toho kopce před ním otevřel (a pak zavřel).
Nevíte ale, proč je tomu tak, že si člověk při tom vynášení, při tom valení toho všeho před sebou na ten kopec připadá spíše jako Sisyfos? Když už je před vrcholem kopce, kámen sklouzne a svalí se zase dolů. My jsme přece neprozradili tajemství Bohů, ani je neznáme. Kolik je těch šťastných, a kde jsou ti, kteří svůj balvan vyvalí až na kopec a svrhnou ho na druhou stranu? Šťastní to lidé. Jen se obávám, že ve skutečnosti nejsou, že jsou jen ti, kdo mají ten pocit, že se jim to podařilo, zatímco jsou ve skutečnosti zavřeni v sanatoriu.
Trochu chmurné pod Vaším májovým blogem, že?
Takže na závěr: Ale valíme ten svůj osud před sebou rádi. A tím spíše, pokud se mezi námi najdou takoví, jako Vy, kteří do té dřiny burlaků na Volze dokáží zavolat, říci, napsat něco hezkého. A když je tu máj. Tak tedy - Ej uchněm!
Hezký dlouhý víkend a celý máj! Lex
08. 05. 2009 | 12:11

SuP napsal(a):

Vlku -
Přece víš, že Tě provokuju jen proto, abych z Tebe dostal to nejlepší, co v Tobě je!
08. 05. 2009 | 13:33

zdesta napsal(a):

SuP: Vkaždém případě Vám neschází smysl pro humor.Bohatí podnikatelé s embéčkama? To snad ne! Ta nereálná představa nemůže být provokativní.Když si představím chlápka v kvádru za 20 klacků jak se patle s igelitovou taškou s odpadky v lese,pak takový případný magor může volit třeba spolek astmatiků z Luhačovic.Nic ve zlém-Zdar.
08. 05. 2009 | 15:46

Lex napsal(a):

zdesta
Kamaráde, Vy jste hupl SuPovi na jeho hrazdu ironie? Šťoural se vlkovi v zanícené dírce po broku v kožichu, a Vy hned "humor"!
Samozřejmě, že "socky".
Astmatici z Luhačovic? Takoví se tam léčí nebo bydlí? Mám Luhačovice rád, každý rok jsem tam býval v lázních, ale pokašlávat jsem tam nikoho neslyšel, snad jen Pepu Lojzu Náhlovského, ale u něho to bude tím krušnohorským podnebím, nebo slivovicí. I když nevím, jak volí.
Hezký den! Lex
08. 05. 2009 | 16:04

zdesta napsal(a):

Lex:No vidíte.Sem tam nějaký hňup jako já, diskuzi okoření nějakým tím nesmyslem.Hlavně že se bavíte,protože dnes je zábava vzácností. Přeji příjemnou pohodu.
08. 05. 2009 | 16:12

zdesta napsal(a):

Lex: Ještě dodatek.Když jezdíte do Luhačovic,pak jistě víte že ta m teče Vincentka.Vincentka se bohužel předepisuje hlavně na poruchy "zažívacího traktu".Nemocní ji tam inhalují hlavně k vůli žlučovým kamenům.Inhalace tohoto pramene nemá samozřejmě s problematikou poruch dýchání nic společného.Bývám od Luhačovic 25 km už 68 let.('nic o nich nevím.)Trochu informací neuškodí.
08. 05. 2009 | 16:54

SuP napsal(a):

zdesta -
Rád jsem i Vás potěšil....
08. 05. 2009 | 18:05

zdesta napsal(a):

SuP:Je to O.K.Jen jsem dal své fantasii volno a fakt jsem si tu situaci představoval.
08. 05. 2009 | 18:21

SuP napsal(a):

zdesta -
Mezi námi, ta má glosa je velmi přízemní a s odstupem je vidět, že zkazila tu sváteční a básnickou atmosféru na samém začátku.
Nicméně trvám na tom, že největší prasata bývají ti nejspořivější. Co si nezaplatí popelnici a bordel pálí v sudu, nebo vyvážejí do lesa. a pak nejvíc kritizují, že není uklizeno. Mělo BY se, musí SE .... A potom jdou protestovat, když někdo chce obnovit golf v lese, kde původně už byl .... (třeba). Ale vám to přece nemusím vykládat. Ač nejsme na společné straně, umíte být objektivní.
08. 05. 2009 | 19:27

Hajný napsal(a):

to zdesta a SuP:
To byste se divili v jakých fárech a v jakých róbách se vozí odpadky do lesa nebo vyhazují do škarpy u silnice.
Škoda,že nesmím zveřejnit fotografie.Jejich advokáti by mne připravili i o padesát let starou kamzičí štětku.
08. 05. 2009 | 19:50

SuP napsal(a):

Hajný -
Máte recht, ty taky! Ale většinou ti druzí. Ale kdybyste ty fotografie zveřejnil, ale nehlásil se k nim? To by bylo!
A ten bordel, co sem vozili z Německa a Rakouska - to taky nebyli žádní chudáci. Ale jak pojmenovat ty chudáky, co na tom chtěli zbohatnout a nechali si platit za "Uskladnění"?
08. 05. 2009 | 20:02

Hajný napsal(a):

to SuP:
Pojmenování nechám na fantazii každého.
Ona existuje odpadová mafie.S celosvětovou působností.Prý se tam točí víc peněz než v drogách.O kvalitě právníků a rychlosti reakcí nemusím mluvit.
08. 05. 2009 | 20:32

SuP napsal(a):

Hajný -
Průser kamse podíváš....
Zajímalo by mě, kdy se zjistí, že tahle mafie je napojená na envýronmentalisty.
08. 05. 2009 | 21:08

Kritik napsal(a):

Nádherný článek.

Ty odpadky jsou evidentním zlem. A jeho strůjce by šlo vypátráním identifikovat a přesně pojmenovat.

Jsou však horší prohřešky. A podstatně větší zlo. Jeho strůjce nelze snadno identifikovat a zlo splývá s naším relativistickým okolím, takže nejde mnohdy odlišit od skutečného dobra.

Každý má možnost získat lepší rozlišovací schopnost a osvobodit se z otroctví bludů z každodenního vymývání mozků. Vstoupit do světa dobra lze přitom tady a teď.

Pro zájemce více na http://www.twr.cz/inclupage... pořad O Božím království.
08. 05. 2009 | 21:47

Lex napsal(a):

zdesta
Ba jo, měl jste pravdu, trochu jsem se zorientoval. Astma a další průduškové problémy jsou jedním ze základních onemocnění, ktré se léčí v Luhačovicích. A Vincentka se k tomu používá k inhalaci. Také jsem tak každoročně činil, pět minut nosem a pět minut ústy, uvolňuje hleny a zklidňuje sliznice dýchacích cest. Taky jsem ji pil a přitom chodil do galerie. Až jsem neodolal a koupil Ondřeje Kočára. Taky Ottovku nad tenisovými kurty. Číst jsem chodil nahoru na Aloisku. Tam jsem na lavičce vydržel i několik hodin. Popíjet a číst. A vidíte, vlastně to má hodně společného s článkem pana Krůty.
Tam se toho svinstva v nás člověk zbavuje.
Hezký večer! Lex
08. 05. 2009 | 22:48

Otázka napsal(a):

Až si Klaus uklidí ,kam se ta jeho nekonečná blbost uklidí ?
09. 05. 2009 | 07:13

Endy napsal(a):

Pěkný den,pane Krůto.Tak zase ta Vaše člověčina,hodně blízko od duše...Slovy písně-to mám moc ráda,tak to mám tedy ráda...:-)

V těchto dnech volna,víkendů,jsme většinu dne venku,touláme se kam nás napadne.Po městech,jejichž tváře jsme zapoměli,nebo i ještě nikdy ani neviděli.Po lukách,po hájích, no zkrátka, kde nás napadne.Není kam spěchat.Jaro je úžasné,zaleně neubývá,modrá z nebe končí snad až V nás samých.

V některých místech jsem byla dávno,ještě za komunistů.(prosím realistu,aby zůstal v klidu,o nic nejde..:-))Žasnu, jak se krajina, vesnice, města za tu dobu proměnila.Šeď a smutek, poválečný dojem, je pryč,mezi zelení probleskuje červeň střech...Zdá se mi,že všude září krása,byť je někdy kombinovaná s nesmyslně a chaoticky satelitními předměstími, které bohužel zase vypovídají něco o nás.Ale nakonec, proč ne, pořád líp, než tísnivá a smutná krajina, se zničenými,zažloutlými a zčernalými lesy.

Ano, máte pravdu,ten binec na jejich okrajích..Pořád je hodně takových,Nerudovsky postižených-kam sním..?!.Ale na druhou stranu..Např.- Obdivujem starobylé uličky a proti nám skupina rozdováděných cikánských dětí.Rozbalují pochoutky, nanuky,oplatky a bůhvíco ještě.Foukne vítr, papíry letí po dlažbě.A ?Děcka se rozběhnou, se smíchem papíry pochytají a šup s nimi do koše..A ? Pořád se dívám..! Zjišťuji,že normální lidi,žijí svůj obyčejný život a žádná politika jim vlastně jejich povahu a charakter nezmění.Je to jen o nás, kteří se vzájemně ovlivňujem.V dobrém, či zlém.

Hajný,vzpoměla jsem si i na Vás, kolik takových těch "tvůrců"syté a zdravé zeleně lesů mezi námi žije.Neznáme jejich jména, tváře a přesto je jejich práce tisíckrát hodnotnější, než "pindání"zeleného Bursíka!A tak je to i s absurditama, které se rodí navzdory síle a životu přírody.Omráčila mě další hovadina, na které se budou podílet i fantasticky tvůrčí, chytří lidé.(Mezi nimi,samozřejmě jak už to bývá i ti, co se jimi bohužel jen tak cítí)Koncert pro Mirka!!!No to mi pos.r nohu, jak říkají mladí u nás doma..No snad to ta příroda časem zvládne a rozum někdy i zvítězí!

A co se týká Boha a písniček, které mohou provázet naši cestu do nebe?Taky jednu mám, je od Nás, z Moravy.Zpívali jsme ji vždycky, když jsme se nad ránem loučili cestou ze sklepů..

S Pánem Bohem,idem od Vás,
neublížil jsem, neublížil jsem,
žádnému z Vás, žádnému z Vás.
Ni starému,ni mladému,
neublížil jsem,žádnému z Vás...

Tak tohle bych si přála ještě než naposled vydechnu, zanotovat alespoň v duchu,a co víc, přát si, aby to byla pravda.Bohužel, mám obavy,že moje svědomí mi říká, že něco, se už nikdy smazat nedá..

ad.Hajný-co ty čaje, máte?

Pěkný den všem.Hezky jste to pane Krůta napsal,v tomhle jste jedinečný a svůj.
09. 05. 2009 | 10:16

Hajný napsal(a):

to Endy:
Napsala jste to moc hezky.Já při cestách krajem,dnes na konci své životní cesty,ještě k tomu vidím krvavé mozoly lidí,především žen,snažících se vrátit život do člověkem zničených Krušných a Jizerských hor.Jejich zkáze započala dávno před nástupem komunistů.
Vidím krvavé mozoly lidí vracejících lesy,louky,rybníky a pole na miliony kubíků a tisíce hektarů převrácené země.
Vidím i tváře a ruce lidí,kteří tu zem převrátili.Nedělali to pro potěšení,ale proto aby dnešní moudří včetně V.Havla mohli v teple a světle poslucháren,kaváren a pracoven učit se a filozofovat.
Všichni tito lidé za to platí,zaplatili a ještě dlouho budou platit tím nejcenějším.Svým zdravím a svými životy.
Proto si zaslouží nejvyšší úcty a ne pohrdání,nadávky a ponižování jaké se jim dostává na různých diskusních forech od mnohých diskutujících.
Jim by měl stát pomník někde na nejčestnějším místě.A k němu by měli páni politici s pokorou chodit klást květiny.
09. 05. 2009 | 15:25

Endy napsal(a):

ad.Hajný-Pane Hajný,já jsem už od záchvatu realisty trochu opatrnější ve svých, asi až moc upřímných a pitomých úvahách.

Přesto..Netoužím po "velikém"světě,on mi totiž stále víc, přijde nekonečně falešný.Vypadá sice o moc šťastnější a úžasnější, přitažlivěji,ale na jeho konci je jen nakonec ,podle mého poznání,tak trochu prázdno.Svou pouť za svým místem na světě, jsem si musela projít často zmatená a hlavně sama se sebou..Své místo, vám nikdo neurčí a ani neukáže,jeho konstanta se rodí s časem v nás samých.

To co říkáte,není jen o Havlovi,je to o základních lidských hodnotách.Ti, kteří jsou v pozadí těch slavných, žijící své obyčejné dny,plné práce,běžných denních starostí i radostí, nikoho moc nezajímají,nepíše se o nich a v slávě refrektorů jsou jiní.Ale tak to bylo, je i bude.Víte, právě zde si říkám, když čtu, to co všechno dnes lidé znají a ví,jak jsem proti nim hloupá, jak můj život obyčejně běžel.Nevím, někdy to zamrzí, ale když si upřímně zodpovím, zda lituji, toho co bylo..?!.Nejde mít vše,přes všechny přehmaty, chyby a kiksy,nebylo to marné..Co by znamenalo víc?Kariera?Nějaké moc dobré dílo, které zůstane dalším generacím?Nezůstane, bohužel,ale jakási čistota života za mnou,není také málo.A věřte,jak jste napsal kdysi-podle vzhledu já dávno nesoudím, mám štěstí, že vidím v každém mnohem víc..A víte Hajný, že je to moc hezké, hledat v lidech kolem, kteří se na první dojem zdají nicotní, mnohdy i špatní to krásné, co musíte sám objevit? Ovšem, když najdete cestu k sobě a ten druhý je Vám ochoten svou vnitřní krásu poodhalit..Není svět a život kolem špatný,jen v něm jaksi opatrně neumíme našlapovat a ostatní nevyplašit..

A na čaje mi zase neodpovíte?Už okusuju igelitku a očima hlídám, aby mi lékárna na Andělu zatím nezkrachla, když si lékárníci prý rvou vlasy nad klesajícími tržbami..Ale vážně-máte?Pěkný večer a dík za krásnou úvahu..já se ani nedivím, že Vám různé podnikateky v diskuzích nadbíhají, asi umíte pěkně mluvit...Myslím, že to Pán Bůh vidí,a nebude nám chtít tak dobrého společníka nikdy brát.. Musí občas dělat bububu..
09. 05. 2009 | 19:11

Hajný napsal(a):

To Andy:
Děkuji za dlouhou odpověď.Já jsem svoji úvahu vůbec nemířil na p.V.Havla.aaajá ji mířil na lidi,i na těchto blozích diskutujících,pro něž jsou mnou vzpomínaní jen lůza,ksindl a ještě mnoho dalších slov.
Cˇaje prý budou v pondělí.Nevšiml jsem si,že by mi podnikatelky nadbíhaly.Jen jsem paní Leně slíbil poslat foto feny,kterou mi dohodila.A jaksi se mi to nedaří.
Já mám jen tu svou,jedinou ,takže krásu ostatních dam moc nevnímám.
Víte, paní Endy,já tady pindáním na internetu(mezi lidi nesmím) jen zaháním nervozitu a strach,protože v pondělí 18.5. půjdu do domu hrůzy,bolesti a naděje.Tam mne proklepnou,důkladněji než mne proklepla moje budoucí tchýně se svými sestrami,když zporovaly že jsem se stal předmětem zájmu její dcery.V době,kdy jsem vůbec netušil,že jsem v objektivu lovkyně divokého koně.
A dovím se rozsudek.Pak teprve uvidíme,zda mne humor nepřešel.
Přeji hezký večer,musím rozdělat oheň v týpí,začíná být chladno.
09. 05. 2009 | 19:43

Hajný napsal(a):

to Endy:
Dokončení:
Celá vesnice věděla,že se budu ženit,jen já jsem si myslel,že to je příjemné nezvazné povídání pod jarním,později letním nebem.I moje matka(byla mne dvakrát navštívit)se účastnila to odporného spiknutí.A můj přítel Marko mne v tom,se škodolibostí sobě vlastní,nechal.Ani za svědka mi nešel,raději se válel v ruském zajetí!
Tak dopadne člověk,dobrák jako jsem já!!!
09. 05. 2009 | 19:55

Endy napsal(a):

ad.Hajný-To s těmi podnikatelkami byl také pokus o vtip, vždyť je to hezké, když si cizí lidé mohou jen tak klábosit,byť se neznají,nemyslela jsem to zle a je vlastně neslušné číst, co mi nepatří, stejně jako poslouchat.

Havla jsem chudáka použila také jako příklad, jenž byl při ruce..:-)),také si chudák užil svoje a jak je vidět, ještě užívá..

Pane Hajný, já Vám věřím ty obavy, bez nich by nebyl nikdo z nás snad ani člověk a tak Vám také občas posílám zase moje "pindání",podobně jako Lena,je nám všem asi prima, když se zasmějeme a ona je dobrá, čtu její odkazy.

Pane Hajný, rozsudek dává až ten nejvyšší, i když tomu když je dobře, nechcem věřit.Doktor říká, jen co vidí ,z hlediska zkušeností a znalostí, ale rozsudek?Žádný tady na zemi není,vzpomeňte si na mně!A čím víc se na něj soustředíte, tím víc škody nadělá.

Jo tchyně..Víte co?Ta má ,když mě spatřila, dostala histerický záchvat jako matka zabitého mafiána!Málem ji tchán sbíral ze země..To bylo přivítání..A já pak měsíc se pak měsíc študovala v zrcadle, jestli náhodou nemám růži, nebo neštovice...Tak se mějte pěkně, a v ohni rozptylte všechny obavy,není nic, než tento večer,nač myslet na to co není..Pozdravujte modříny a dobrou noc,budu držet palce!
09. 05. 2009 | 20:09

Endy napsal(a):

Pane Hajný,možná Vám Marko připravil skvělý život s fajn ženskou..Tím, že Vám nic nemohl na poslední chvíli rozmlouvat.No a za svědka?Možná se mohlo stát, že by Vám to s Vaší paní zas tak pěkně nevyšlo a pak by všechno padlo na jeho hlavu,právě proto, že Vám to nerozmluvil.Někdy je mrtvý brouk nejlepší..A věřte,že to celý ten babský sněm, s Vámi myslet dobře!!!Kde je Váš vděk? !:-))
09. 05. 2009 | 20:21

vlk napsal(a):

HAjný

když Vás čtu, pak s e stydím za to, jak plytké blbiny sem píši.. A 18. držím každopádně palce. Co to ovšem bude platné...
09. 05. 2009 | 21:23

vakovlk napsal(a):

veliký ,hodně veliký kameny na zahrádku ,to je taková současná moda milionářů,co už i do Čech dorazila...
Tak si říkám proč ten kámen nemohl zůstat tam kde po staletí stál s kžížkem i bez křížku?
Co to muselo být za zoufalství,že si pan Krůta umanul,že ten kamínek musí na zahrádce mít?
Co to muselo být za plebejsko-pohanské vzedmutí ryzího duchovna, aby s ním vzápětí utekl na svůj blog k těm svým Vlkům,Hajným,Supům Lexům a vyplakal se jim do dušiček za což mu oni dojemně poděkovali
...No jo textař středního proudu se nezapře...dalží oběť podiové kultury,ne oběť nijak čerstvá spíš zombík
09. 05. 2009 | 21:24

Hajný napsal(a):

to vlk:
Mám na sebe vztek,že jsem se zvrátil na besedu o mě.
Já jsem chtěl,aby byla diskuse o oněch dělnících a dělnicích krajiny.Bez jejichž práce bychom se brodili v návějích prachu a prodírali houštím lebedy,kopřiv,bodláků a já nevím čeho ještě.
09. 05. 2009 | 22:05

Endy napsal(a):

ad.Vlk-Vlku, Vlku,vy nevíte, že každá dobrá energie, vyslaná byť jen myšlenkou,je i pozitivně přijímána?Tedy, když v pondělí nezapomenem a vzpomeneme si na Hajného a budem věřit jen dobrým zprávám z úst dotyčného p.doktora, dopadne vše ok.Jen nezapomenout a uprostřed prohánění pocestných zastavit své "rozjitřelé"smysly !!Ok? :-))Mějte se pěkně.
09. 05. 2009 | 22:19

george napsal(a):

Něco o zlatých rukách lékařů (také pro pan Hajný)
http://czmedicus.blogspot.com

Krásné májové dny s aktualne.cz
přeje george
09. 05. 2009 | 23:18

vlk napsal(a):

HAjný
zbytečná výčitka. Zbytečná. Hrajete nejvyšší hru.A podělit o s trach z téhle hry je normální a m y jsme připraveni ho převzít, aby se Vám ulehčilo.

Endy
nebojte. Už jsem si to hodil do elektronického diáře. 8.5. mi to spolehlivě zapípá. Pocestný a spol.je těžká marginálie.

vakolvk
když už jsme u těch nicků prehsitoriských zvířat.Mohl jste zvolit podstatně výstižněji. K tomu co píšete. Co takhle pravůl?
10. 05. 2009 | 10:26

Lex napsal(a):

vakovlk
Mohl tam ten kámen zůstat ležet, tam co po staletí ležel. Jenže Vás bych tipoval na toho, kde ukrad ten křížek.
A teď s ním v koutě na diskošce nebo na koncertu Rammsteinů ohlupujete, jako svým textem tady.
10. 05. 2009 | 12:25

vakovlk napsal(a):

Lex
To se neví kdo ho vzal,jestli šel na diskotéku nebo kam,to jen pan Krůta popouští uzdu své geniální imaginace a ohlupuje vás,jak dojemné nakonec se přijde na to že jsem ho vzal JÁ,ZJISTÍ SE MOJE ip ADRESA A ZA CHVÍLI HO MÁTE ZPÁTKY ,JEN JSEM ZVĚDAV JESTLI PAN kRŮTA VRÁTÍ TEN KÁMEN ,samozřejmě na mé náklady ...
Vážený pane to bych tedy klidně zaplatil, za tu legraci by mi to stálo jak by se pan Krůta smutně díval za tou svojí PAMĚTÍ,JEDNOZNAČNOSTÍ A HRDOU OMŠELOU SILOU...,cha cha cha cha
Kdyby jste si raději přečetl pořádnou knihu když se tak rád dojímáte a ne takovýhle blbosti
10. 05. 2009 | 16:00

Hajný napsal(a):

to vlk:
Zoologická chyba.Správně má být pratur!I když poraněný pratur mohl klidně být pravůl.
10. 05. 2009 | 17:49

Lex napsal(a):

vakovlk
Vážený pane, není to tolik o tom textu, tím spíše krásné knížce. Je to o moudrosti. Na těchto stránkách si můžete přečíst tisíce řádků politických žvástů, ekonomických rádobypravd, předvolebních agitek, plků z různých oborů. Romskou otázku tu vyřešily už desítky autorů (leč nic se nepohnulo), snad dvě desítky autorů tu oplakaly pád Topolánkovy vlády, řada autorů si soustavně bere do úst prezidenta Klause a nemohou mu přijít na jméno, ačkoliv před deseti patnácti lety s tím jménem uléhali vstávali jako s motlitbou. Jen několik autorů tu přichází s článečky jakoby o ničem. V tom NIČEM je však velmi hluboce zakořeněno moudro. A člověčina. A právě pan Krůta patří k těm autorům, kterým je ten dar dělit se o moudro, o člověčinu, dán. K tomu, abyste mohl ty taje jeho článků, které to přinášejí, pochopit, potřebujete sám mít určité vlastnosti. Zpravidla přicházejí s věkem, se zkušenosí, ač to není vždy podmínkou. Ale všem, které jste ve svém prvním příspěvku vyjmenoval, a řadě dalších, nechybí frekvence nastavení receptorů na tohle krásno.
Tož se na nás, pane vakovlku, nezlobte, že souzníme s texty pana Krůty (a několika dalších).
Snad jednou, časem pochopíte.
Hezký den! Lex
11. 05. 2009 | 09:52

Týna napsal(a):

Pane Lexi,
Vaše slova na adresu "vakovlk" jsou velmi výstižná. Na blog pana Krůty si přicházíme pro koláče pečené z poctivé mouky, plněné moudrem a člověčinou a sypané vtipem a inteligencí. Pokud jsem si k těmto surovinám nepřičichla, sotva ocením vůni z nich vycházející. Vakovlka je mi líto, panu Krůtovi děkuji.
11. 05. 2009 | 15:47

Lex napsal(a):

Paní Týno,
litovat vakovlka netřeba, jemu to moudro neschází. On ani nepozná sentiment od moudra. Ale nevadí, i tak může být vzdělaný, chytrý, (materiálně) bohatý a celkově šťastný člověk. Jen je prostě nastaven jinak (anebo příliš mlád) než my. Když mi (tj. nám) doporučuje raději pořádnou knihu, nepochybuji, že bychom se s ním neshodli, která je ta pořádná. Což ovšem také nevadí, je to každého věc. Někdo rád holky, někdo vdolky.
Jediné, co dělá špatně, je, že napadá autora a vysmívá se jeho čtenářům. Na to, chce-li být slušným člověkem, nemá "pouvoir".
Hezký večer! Lex
11. 05. 2009 | 18:01

Týna napsal(a):

Tak, tak, pane Lexi. My víme, že pro nás největší bohatství netkví v penězích. Každý máme svůj žebříček hodnot. Ale k tomu, abychom si uchovali svou vážnost sami před sebou, potřebujeme ji poskytnout druhým. A už jsem zase u toho žebříčku.
11. 05. 2009 | 18:27

vakovlk napsal(a):

Týna Lex

Dobře,ale co je to moudrost?
11. 05. 2009 | 20:54

Hajný napsal(a):

to vakovlk:
Až toto pochopíte,budete moudrým.
11. 05. 2009 | 21:32

Týna napsal(a):

Dobrá otázka vakovlk. Co je to moudrost? Začala bych mixem rozum-pokora-zkušenost-tolerance-... Vážení, stejně naladění přátelé, přidejte do mixu další, prosím.
11. 05. 2009 | 22:11

Endy napsal(a):

Dobrý večer všem.Jsem tu jen na skok,co nového? :-))?
ad.vakovlk-dobrý večer,přemýšlím, co je to ten vakovlk,pane vakovlku? Myslím to vážně,fakt to nevím, je to vymyšlený název?
Jinak jen k Vaší debatě-nebýt těch nepěkných pojmenování a výsměchů,nemyslím si,( možná na rozdíl od jiných,které jste tu skoro napadl a pokusil se je, stejně jako pana Krůtu zesměšnit)že je na Vašem názoru něco až tak špatně.Myslím, že rozumím Vašemu postoji k tomu, že si někdo přivlastnil kámen, který vy považujete za součást přírody a krajiny.

Podle všeho,( mám to někdy i doma, jste často prudcí a přímočaří)jste asi ještě docela mladý.Nedivím se Vám, že nás starší občas šlehnete podobným pojmenováním, která se dnes nosí(zombik a pod.)Jste hotoví raz dva, své názory máte jasné.Není na tom nic k pohoršení,vzpomínám na sebe, před lety jsem také viděla věci jednoduše a nesnášela jsem, podle mne, patetická slova.Svět se mi zdál mnohem jednoznačnější a staří v něm ,mi přišli často "srandovní".

Co je moudrost? Možná Vám zde někdo odpoví, já to nevím, možná zkušenost. Ale přesto, že té, mám už hodně, neodvažuji si o sobě říct,že je mi nějaká moudrost dána. Někdy spíše naopak.

Vzhledem k Vašemu předpokládanému mládí..Zkuste s námi, staršími, nebýt hned tak rychle a jednoduše hotov a nesuďte posměšně to, co sám neuznáváte.Totéž bychom mohli přece my a to není fér.Věřím, že příště svůj názor napíšete bez posměchu, a on ani nevzbudí nevoli a bude důvodem k zamyšlení.To je totiž každý, ať je Váš, nebo cizí.Pěkný večer a věřím, že z těch bleskových soudů časem vyrostete, stejně jako jsme vyrostli i my. Mějte se pěkně.
11. 05. 2009 | 22:27

Hajný napsal(a):

To Endy:
Přeji hezký večer.Ty čaje mám.A kupodivu oslazené medem jdou pít aniž bych je musel desinfikovat,tedy vylepšit Rumem.

Děkuji ta tip.
11. 05. 2009 | 22:38

Endy napsal(a):

ad.Hajný-Pěkný den pane Hajný,dnes taky fičím za "felčarem",ale o nic nejde.(Popovídat si nejdu,jak se domnívá pan Julinek :-))

Mám radost,já je taky vyzkoušela,dokonce je pil i muž a to je co říct,u všeho,co je pro zdraví,hrozně prská a říká, že je to hnusné.(Znáte to?Brokolice..)Vzpomínám, že se tam musel dodržet nějaký postup přípravy.
Pokud Vás déšť nevyhnal z Vašeho přírodního příbytku,poradím Vám ještě jednu"blbost".Ale ta vážně funguje a když ji přijmete za svou,je neuvěřitelně užitečná.Pro začátek je k pití čaje ideální.

Když mi začnou myšlenky bláznit a panikařit,stačí si to uvědomit.Strach,chaoz,nervozitu,zlost,apod.Uvědomím si svůj dech a soustředím se na něj.Nesnažím se jej upravit, zklidnit, ale jen jej vnímám.Jinou myšlenku nepřipouštím.Když v sobě tuhle trpělivost najdete,zjistíte, že se dech sám zklidnil a vaše myšlenky jsou už zase čisté.Zní to jako hovadina, ale tahle, na rozdíl od hovadin politických, je moc užitečná.Chce to jen maličkou vůli, trpělivost a víru.

Od své staré kamarádky mám velmi zajímavé povídání od našeho předního specialisty-léčení skrze duši,velmi zajímavé,až budu mít čas, zkusím najít na int.a dám Vám odkaz.Snad tam něco vyhledám.Mějte se pěkně a přeji Vám hodně energie a humoru.
12. 05. 2009 | 09:03

vakovlk napsal(a):

endy
no je mi teprv 45...
ale s tou moudrostí bych to u pana Krůty opravdu nepřeháněl,on má rozhodně jiné přednosti jako entuziasmus,široký záběr,nápaditost,zkrátka takové ty záležitosti lehce slučitelné s rytmem,že pane Krůta,ale moudrost, to zas až tak ne, on to bude spíš takový blázínek
13. 05. 2009 | 21:47

Endy napsal(a):

ad.vakovlk-Jejda,tak to se moc omlouvám,na druhou stranu - mladého ducha máte :-)!
A k poznámce o p.Krůtovi jen dodám -kdo nejsme,jinak bychom ani spolu nediskutovali,dík za reakci.Pěkný den.
14. 05. 2009 | 10:30

air jordan shoes napsal(a):

...., kteří nikdy nevolí ČSSD.
Hezký svátek.
25. 05. 2009 | 11:04

basketball shoes napsal(a):

ad.vakovlk-Jejda,tak to se moc omlouvám,na druhou stranu - mladého ducha máte :-)!
25. 05. 2009 | 11:04

jordan shoes napsal(a):

Mějte se pěkně a přeji Vám hodně energie a humoru.
25. 05. 2009 | 11:05

omega watches napsal(a):

as far as know 007 years omega watches in the period of beijing olympics,the noble exhibition room of omega opened. the news let like omega watches's people excited a long time!http://www.omegawatchessale...
30. 06. 2009 | 07:53

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
11. 08. 2009 | 13:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy