Mazánek a demokracie aneb co s tím a jak na to

27. 03. 2012 | 22:54
Přečteno 18737 krát
Hlavní politický zápas v kauze Mazánek se vede o to, zda jde o jednotlivé selhání nebo o vlastnost politického systému jako takového. Celá politická sféra bude občany unisono přesvědčovat o tom, že jde samozřejmě o individuální selhání osob. Kalousek hovoří o napojení veksláků na pražskou ODS, Nečas říká, že vliv kmotrů v Praze eliminovali nástupem nového vedení, president dokonce napadá samotné odposlechy a nehodlá se jejich obsahem zabývat. Již v roce 2007 podle MFDnes tajná služba informovala tehdejšího premiéra Topolánka o odposleších v Praze, přičemž situaci vyhodnotila tak, že korupce a klientelismus ohrožují demokratické základy společnosti. Zajímavé je, že Topolánek popírá, že by takový podklad od BIS dostal. Těžko mu asi zpětně někdo dokáže opak. To není v této souvislosti důležité, podstatné je, že tajná služba jako první zformulovala tezi o tom, že tu nevládnou občané, ale síly v pozadí, které si veřejnou moc prostě kupují. A to dávno před tím, než s touto definicí vyrukovali kritičtí politologové a publicisté. Posléze se objevily články prof. Michala Klímy popisující politické strany jako firmy obchodující s vlivem a pozicemi ve veřejné sféře. V Manifestu radikálního liberalismu jsme s Jiřím Pehe odkryli souvislost mezi neoliberální ideologií a existencí oligarchického systému trvalé nadvlády politicko ekonomických mafií, která proměňuje volby a další demokratické vymoženosti ve formální záležitost. Postupně se přesvědčení, že korupce zasáhla systém a nikoliv jen jednotlivé osoby, rozšířilo.

V tuto chvíli je zápas o společenské vědomí v této otázce otevřený. Masová média stojí až na výjimky na pozicích, že jde o individuální selhání. V tomto ohledu mají politici ohromného spojence, protože vliv médií je velký, ne-li rozhodující. Pokud by se veřejné mínění nakonec přiklonilo k závěru, že korupce ničí a ohrožuje demokracii, pak by to pro stávající politickou garnituru znamenalo výrazné ohrožení. I když ve stávajícím volebním systému politické strany nakonec vždy dokážou sehrát s voliči přejícími si změnu betla, je to pro ně nepříjemné. Vždy bude hrozit, že do politické arény vstoupí nová formace nesená na nevůli občanů ke stávajícím stranám. Ještě že tu jsou Věci veřejné, které sice občanům politiku dokonale znechutily, ale na druhou stranu zdiskreditovaly fenomén nové politické síly, takže velmi ztížili vstup nových stran. Paradoxně tak do určité míry ochránily stávající politické strany před možnou budoucí konkurencí.

Nepochybuji o tom, že politické strany tvrdě a rázně odsoudí Béma s Janouškem, slíbí nám, že ještě přitvrdí v boji s korupcí a naservírují nám různé kosmetické změny jako obrovské vymoženosti v boji s korupcí, a to za celkem přívětivého přitakání masových médií. Na podstatě problému se nezmění zhola nic. Asi si nějakou chvíli dají pozor, ty nejkřiklavější zakázky zatím stáhnou z oběhu a nějakou dobu budou sekat latinu. A pak to zase vesele rozjedou postaru.

Co se s tím dá dělat? Předpokládejme, že veřejnost neskočí jako obvykle na tyto triky a dá důrazně najevo svojí nespokojenost. Třeba ulicemi plnými rozhořčených lidí. V naší národní tradici plný Václavák obvykle znamenal, že přestává legrace a věci se měnily. Když se tak stane, což je zatím v oblasti science fiction, co pak budeme dělat? Co budeme po politicích chtít? Aby odstoupili? To je přece málo, přijdou jiní sekáči. Pojďme si tedy zafantazírovat, co bychom na takovém plném Václaváku měli požadovat. Za prvé předčasné volby, protože tím dáme najevo, že s touto politickou garniturou jsme skončili, že chceme kompletní výměnu. Za druhé než půjdeme znovu volit, chceme nový volební zákon, protože ten starý umožňoval stranám naší vůli obcházet. Chceme zrušit limit pro uznávání preferencí tak, aby o tom, kdo bude zvolen, rozhodovali voliči a ne stranické sekretariáty. Také chceme limit nákladů na volební kampaň, aby o volbách nerozhodovaly peníze, ale vůle občanů. Za třetí bychom měli chtít parlamentní komisi pro vyšetření napojení kmotrů na politiku za účasti nejen politiků, ale i důvěryhodných občanů a zástupců protikorupčních sdružení. Tedy jakousi obdobu Komise 17.listopadu, která vyšetřovala zásah na Národní třídě. Cílem této komise bude odhalit, jak to vlastně s napojením kmotrů na politiku je, a informovat o tom veřejnost, protože tu existuje podezření z rozvracení státu klientelistickými skupinami v pozadí. To je takový minimální program občanské obnovy naší společnosti, jakýsi restart demokracie.

A je proto nepochybné, že politici udělají všechno pro to, aby se právě zmíněné tři body nerealizovaly. Bude zapotřebí více plných Václaváků, aby jim došlo, že nemají jinou šanci. Na druhou stranu, pokud se občané neprobudí a nezaktivizují, pak sbohem demokracie.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jarda napsal(a):

Sbohem demokracie!
27. 03. 2012 | 23:03

Pavel Sántay napsal(a):

Přesné a výstižné.
27. 03. 2012 | 23:08

David napsal(a):

"... Bude zapotřebí více plných Václaváků, aby jim došlo, že nemají jinou šanci. Na druhou stranu, pokud se občané neprobudí a nezaktivizují, pak sbohem demokracie."

-----

Naprostý souhlas!

-----

Co s tím a jak na to?

Doba, kdy se mafiemi ovládaná a protunelovaná Česká republika sesype jako domeček z karet se blíží rychlostí blesku. Viz např. problém s dotacemi z EU.

Tento mafiánský kapitalismus může zastavit už jen „čtvrtý odboj“.

To, kam jsme to dotáhli je úplná katastrofa!

Náš stát se stal laboratoří šíleného chemika! Hrozí výbuch!

Je nejvyšší čas se připravovat na časově neomezenou generální stávku!

Nejúčinnější by pak byla časově neomezená stávka na železnici.

Je už nejvyšší čas přejít od slov k činům.

Podle mého názoru se pád Nečasovy vlády se blíží,

a proto by to chtělo

co nejdříve

sdružit všechny protivládní iniciativy do „Občanského fóra 2012“

a na přední místa budoucích kandidátek umístit

SKUTEČNOU ELITU národa

- takové lidi, jakými jsou

například:

Josef Fousek, Karel Gott, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Jiří Pehe, Jan Keller, Václav Žák, Jan Štern, Milan Zelený, Jan Urban, Petr Havlík, František Janouch, Benjamin Kuras, Pavel Pafko, Jan Hnízdil, Ludvík Hovorka, Iva Bezděková, Hana Marvanová, Vladimír Pikora, Petr Robejšek, Tomio Okamura, Milan Štěch, Libor Michálek, Marie Svatošová, Šimon Pánek, Ondřej Neff, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Koutecký, Cyril Hoschl, Bohumil Baštecký, Jan Hartl, Pavel Rychetský, Jiří Grygar, František Koukolík, Karel Nešpor, Alexander Tomský, Andrej Babiš, Jiří Vejvoda, David Vávra, Marek Eben, Táňa Fischerová, Jana Šulcová, Jaroslav Dušek, Ondřej Vetchý, Zdeněk Svěrák, Alfred Strejček, Helena Třeštíková, Jana Lorencová, Vladimíra Dvořáková, Eliška Wagnerová, Jana Ryšlinková, Jiřina Šiklová, Ilona Švihlíková, Josef Klíma, Karel Janeček, Ivan Hoffman, Jan Petránek, Petr Holub pod.

Tyto lidi pak moc poprosit o záchranu našeho státu.

Bez nového „Občanského fóra 2012“, složeného

s takto veřejně známých a zejména důvěryhodných osobností

je šance na změnu poměrů minimální.

Současné strany jsou úplně všechny zdiskreditované různými skandály a nikdo jim už nevěří.

Něco změnit lze jen přes SLUŠNOU politickou stranu, složenou z převážné většiny z lidí, kteří se chtějí chovat slušně.

Právě v podobných diskusích na blozích
bychom měli

hledat

veřejně známé a důvěryhodné osobnosti, které bychom chtěli mít ve sněmovně.

Jinak samozřejmě nikdo není dokonalý.

Jak se ale také říká, že kdo čeká na setkání s ideálem, tak stráví celý život v čekárně.

„I to tupé stádo ovcí“ se jednou nasere.

A ten čas už právě teď nastal! Není na co čekat!

Současná vláda mafiánů si myslí, že nás bude ovládat na principu rozděluj a panuj. Ale jak to vypadá, tak už brzo pozná, že to nebude na věčné časy.

V této souvislosti bych ještě citoval z knihy Benjamina Kurase „Jak přežít padouchy“:

„V počtech je síla. Vyhledávat lidi podobně smýšlející, podobně toužící, podobně jednající, s podobnými cíli. Společně pěstovat nepadoušství, společně čelit padouchům. Lidská práva a důstojnost se dají budovat a udržet jen ve společenství, které má moc je bránit a zaručit. Slušní lidé mají povinnost nebýt slabí. Obrovskou sílu dává už samotné vědomí, že v něčem nestojíme sami. Jako všechno na světě, i slušnost je nakažlivá, když ji provozuje dostatečný počet lidí, po kterých se ostatní mohou opičit. Když vidí, že se jim to začíná vyplácet. Dřív nebo později se začnou opičit i padouši. Když zjistí, že se jim to vyplatí. Prosazovat zákony a pravidla slušnosti s organizovanou podporou zájmových skupin. Je-li to neproveditelné v rámci politického systému a politických stran,

provádět veřejný nátlak

prostřednictvím sdružení a spolků.“
27. 03. 2012 | 23:12

mb napsal(a):

Pokud by se veřejné mínění nakonec přiklonilo k závěru, že korupce ničí a ohrožuje demokracii, pak by to pro stávající politickou garnituru znamenalo výrazné ohrožení

to nemyslím, řekl bych že strany ( politici ) jsou natolik cynické, že řeči o demokracii používají pouze jako mimikry podobně, jako komunisté používali mimikry o vládě lidu pro vlastní osobní obohacení ...

a tedy myslím, že to žádné ohrožení pro stávající politickou garnituru neznamená ...

jinak s vašimi návrhy ( a přístupy ) souhlasím ...
27. 03. 2012 | 23:13

David - 1. část napsal(a):

Souhlasím i s tím, co píše Tomio Okamura.

-----

ParlamentníListy.cz:

Okamura: Zvednout zadky. Mlčíte, mlčíte a ti nahoře z vás mají radost

Korupčníci jako Gross, Palas a další si dál volně běhají, ačkoliv jim média spočítala, že si legálně nemohli vydělat na své majetky, zlobí se Tomio Okamura. Podle něj si za to můžeme sami tím, že mlčíme. Musíme prý zvednout zadky a něco dělat, řekl ParlamentnímListům.cz. On sám pak velmi vážně zvažuje kandidaturu do Senátu.

27.3.2012

Tomia Okamuru nahrávky zveřejňované MfD, které dokladují, že měl byznysman Roman Janoušek nebývalý vliv na chod Prahy prostřednictvím primátora Pavla Béma, nepřekvapily. „Já jsem dlouhodobě hrubě nespokojen s politickou situací v České republice. Proto také vážně zvažuji, že budu letos kandidovat jako nezávislý do Senátu. Vážně to zvažuji, pozor na ta slova, aby to nebylo přeloženo, jako že určitě budu kandidovat,“ řekl Okamura pro ParlamentníListy.cz.

Země je rozkradená a s korupčníky se neděje nic

„Jde o to, že si myslím, že aby člověk měl vůbec možnost něco ovlivnit, měl by být aktivní, a to se týká nás všech. Naše země je ve fázi, kdy na jednu stranu je rozkradená a na druhou stranu s korupčníky se nedělá vůbec nic,“ popsal Okamura stav věcí.

„Běhají tady volně lidé, co si nakradli z našich veřejných peněz, a na druhou stranu se nám obyčejným lidem oznámí, že půjdeme v sedmdesáti do důchodu a zároveň máme jedno z nejvyšších DPH na světě,“ zlobí se podnikatel v cestovním ruchu.
Gross, Palas a další

„Korupčníci, ať je to Gross, ať je to Palas, nebo další zleva i zprava, u kterých média spočítala, že si nemohli na své majetky vydělat legální cestou, si tu běhají a nic se s nimi neděje. Tady zase z odposlechů slyšíme, jak se politici domlouvají s podnikateli na řízení institucí s miliardovými rozpočty, jako je Magistrát Hlavního města Prahy,“ kroutí Okamura hlavou.

„Tady se musí něco dělat,“ myslí si. „Proto já už řadu let chodím za poslanci, za senátory a snažím se je přemlouvat ohledně různých zákonů, které považuji za škodlivé pro veřejnost, aby je novelizovali či se postavili proti nim. Úspěchy to má samozřejmě střídavé. Snažím se psát blogy."

...a pak už nebylo nikoho, kdo by se mě zastal

„Zkrátka se snažím být aktivní. Ale hlavně si myslím, že všichni bychom měli být aktivní. Protože, jak se ukázalo, naše země se nestala zemí těch schopných nahoře, ale těch všehoschopných. Ale viníkem nejsou jen politici, protože oni jsou vzorkem naší společnosti. Viníkem je také ta takzvaná slušná mlčící většina,“ konstatoval Okamura. „Mlčíme, když vidíme bezpráví, mlčíme, když vidíme, že se dějí nepravosti, a pak se nestačíme divit, když to dosáhne bodu, kdy už to prakticky nemůžeme ovlivnit."
27. 03. 2012 | 23:18

ahjooo napsal(a):

V r.89 bylo možné 90% lidí oslovit jedním jediným heslem "Konec vlády jedné strany!"
Dnes je společnost rozdělena a rozdělována politikou "divide et impera". Mladí proti starým, živnostníci proti zaměstnancům, Češi proti Nečechům, lékaři proti pacientům atd.

Jediné, co 90% lidí spojuje, je zhnusení z rozkrádání veřejných zdrojů. Jinak máme příliš mnoho protichůdných zájmů.
Slušní lidé do politiky nejdou, mají obavy z krvelačných médií.
Zato máme spoustu pozorovatelů, glosátorů, politologů, analytiků. mediálních expertů , rozných poraděnků.......ale do exekutivy se nikomu moc nechce.
27. 03. 2012 | 23:18

Sláma napsal(a):

Pane Šterne, souhlasím a děkuji.
Rozhodně bychom měli sepisovat nejen to, co budeme chtít před před volbami, ale i co budeme chtít po volbách. Už si začínám vést seznam!
27. 03. 2012 | 23:19

veverka napsal(a):

Země kde většina obyvatel důvěřuje zloději per a vyznavačovi mafiánského kapitalismu je ztracena.Stejně tak země ve které má zločinecká organizace ODS podporu 20% obyvatelstva.A její špatně maskované satelity TOP a VV dohromady dalších 20%.To je prostě katastrofa,Češi si nic jiného než masivní okrádání různými Janoušky,Bakaly Křetínskými,kelnery,Hávy a dalšími loutkovodiči Kalousků,Bámů a Nečasů nezaslouží.Vždyť si to sami opakovaně volí.
27. 03. 2012 | 23:19

David - 2. část napsal(a):

„Mimochodem, jistý pastor předválečného Německa řekl: Když si přišli pro komunisty, tak jsem mlčel. Když si přišli pro sociální demokraty, tak jsem mlčel. Když si přišli pro židy, tak jsem také mlčel. A když si nakonec přišli pro mě, tak už nebylo nikoho, kdo by se mě zastal,“ citoval Okamura.

„Všichni musíme být aktivnější, to je poučení z toho příběhu. Prostě když novináři spočítají, že Stanislav Gross si nemohl vydělat na svůj byt, tak to přeci nesmí skončit jenom jeho rezignací, ale ten politik musí vysvětlit, kde na to opravdu vzal,“ míní podnikatel.

Podle něj je tu v lidech už evidentní frustrace a vzniká kolotoč. „Podnikatelé si registrují firmy do zahraničí, aby tady nemuseli platit daně. No samozřejmě, nikomu se nechce platit daně do absolutně bezedné studně. Tady jen podotknu, že já v zahraničí nemám registrováno nic. Ale sám se těm podnikatelům nedivím, protože kdo by chtěl sypat peníze do kapes korupčníků a zlodějů. Vždyť to není normální, co se tady děje,“ dostává se Okamura do varu.

Musíme zvednout zadky

„Proto říkám, my všichni musíme být aktivnější. Média musí jít po zlodějnách a snažit se kultivovat toto prostředí. Obyčejní lidé by měli přestat mlčet. Ten, kdo má sílu kandidovat na jakékoliv úrovni, tak by do toho měl jít, abychom vytlačili nebo se alespoň pokusili vytlačit ty, se kterými nejsme spokojeni."

„Zkrátka všichni musíme zvednout zadky. A ten, kdo nemůže kandidovat, tak ať volá svým zastupitelům, ať jim píše, zastavuje je na ulici. Musíme vytvořit tlak a musíme to sledovat, jinak tou situací nepohneme. Prostě mlčící slušná většina je ten problém. Netečnost a laxnost umožnila těm nahoře, aby si dělali co chtěli,“ uzavřel Okamura pro ParlamentníListy.cz.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Okamura-Zvednout-zadky-Mlcite-mlcite-a-ti-nahore-z-vas-maji-radost-227339

-----

Chtělo by to udělat si 21.dubna výlet do Prahy a za pět minut dvanáct se sejít na Václavském náměstí.

Už toho bylo dost!

Nejsme malé děti!
27. 03. 2012 | 23:22

veverka napsal(a):

Jen aby nedošlo k mýlce,v zemích na západ od nás je to naprosto stejné,akorát se v tom už dotyční naučili tak dobře chodit,že je to těžší poznat.Ani tam nevládnou politici,ale kmotři,finanční skupiny a korporace,kterým tito politici slouží.To je prostě základ kapitalismu.
27. 03. 2012 | 23:26

Kanalnik napsal(a):

dobré!
27. 03. 2012 | 23:29

zk napsal(a):

David:
V tom seznamu máte lidi s navzájem naprosto neslučitelnými názory. Jak si představujete, že budou naši zemi zachraňovat Pikora spolu s Kellerem a Švihlikovou, Tomský spolu s Bělohradským, Štěch spolu se Zeleným, Neff se Šternem atd.? Že jsou to (zřejmě) vesměs slušní lidé nestačí, ti, kteří řídí stát, musejí především rozhodovat o daních, podobě a rozsahu veřejných služeb, zahraniční politice... a to jsou všechno politické, nikoli morální otázky.
27. 03. 2012 | 23:33

Jonáš napsal(a):

A co vyřešila Komise k událostem 17. listopádu na Národní třídě? Po nějaké době šel sedět Štěpán a tím to zvadlo.
Což Islandský model?
27. 03. 2012 | 23:44

VFISCHER napsal(a):

Zrušit senát !
Zrušit idiotských 14 krajů obnovit pouze 7
Přímé volby starostů všech obcí, hejtmanů všech krajů !
Každé ministerstvo maximálně 100 úředníků !
Zákon o státní službě, odměňování úředníků a karierní řád !
Knihy (registr) všech vydaných a přijatých faktur všech státních úřadů a podniků na internetu veřejně k nahlédnutí !
Poslanecká sněmovna 75 poslanců přímo volených podle okresů (okrsků) zbytek cca 125 podle partajní příslušnosti - snížit 5% hranici na 3%
atd atd ..
27. 03. 2012 | 23:46

David napsal(a):

zk:

"...Že jsou to (zřejmě) vesměs slušní lidé nestačí..."

-----

Možná mně to nebudete věřit, ale podle mých zkušeností právě skutečně slušní lidé jsou schopni se dohodnout. Jsme na jedné lodi.

Právě morální zásady, které je spojují jsou tím pevným základem - skálou - na které se musí dále stavět.

Jak napsal pan Petr Havlík na svém dnešním blogu:

"... Jednoduše řečeno – slušný člověk nepáchá neslušné věci. Je nejvyšší čas,

aby se ti slušní spojili.

Ti neslušní se proti nim spolčili již dávno."
27. 03. 2012 | 23:50

slavwin napsal(a):

Rozdíl mezi lidmi, kteří se uměli zabezbečit a těmi kterým to nejde, pokud jde o stop zlodějně bude ten, že té prvé skupině nevěříme že se do zlodějny namočila. Pokud to věříme třeba Gotovi proč to nevěřit skupině druhé. Absolutně čistý není ani křištál. Je někomu jasné co vadí socdem Dolejšovi, má někdo dojem, že chce zlodějnu rozkrýt nebo s někým a pro někoho něco maskovat. Kdyby to bylo tak jak se nám snaží předestřít, tak pan Bárta jde za pomocí někoho za p. Janouškem, Hrdličkou a jinými a nezakládá VV. To ví i socdem Dolejš proto oblbuje jak umí. Pokud věříme že peníze se vydělat třeba tím že umím vystihnout dobu, nebo že si podvodníka ohlídám, tak proč tolik krákání Bárta, Bárta.
27. 03. 2012 | 23:52

sedlak napsal(a):

uvítal jsem i tento článek http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=738927.....jenže není tak zcela úplný jmenný seznam, v dobách, kdy se "rozjížděly" protidrogové přednášky v kině Blaník, tam zdaleka jen a pouze nefigurovali pouze jmenovaní experti, byla to také doba, kdy si tam "zavdal" i třeba dnes již nechvalně proslulý Karel Březina (pražská ČSSD), myslím že Karel Stejskal Medekultur (aby nedošlo k záměně s administrátorem zdejších blogů) anžto vekslák s koupeným titulem JUDr. nevěděl koho podmazávat víc zda zprava či zleva, to jen aby v této náladě nezapadlo, že to zdaleka není jenom špína ODS či Johna z veverek, VZP byla hojně zastoupena tehdejší šéfkou Musálkovou, možná by to ještě chtělo trochu víc zapátrat milí investigativci ;-(
27. 03. 2012 | 23:56

slavwin napsal(a):

doplněk
Nebo beblání ABL ABL.
27. 03. 2012 | 23:57

ondráš napsal(a):

Veverko, není to základ kapitalismu, je to jeho důsledek – důsledek probíhající globalizace kapitálu, který má sílu si koupit jakoukoli demokratickou moc, zkorumpovat celé státní struktury. Pane Šterne, napsal jste to skvěle, ale něco ještě chybí – volební systém je potřeba zmenit daleko důkladněji a to, myslím, nebude tak snadné a rychlé. Je třeba posílit prvky přímé demokracie a oslabit systémově pozice pol. stran, které se staly pákou pro korupci. Je třeba zavést nové prvky, např. negativní hlas NOTA (viz Milan Zelený - blog zde, dále Stan. Komárek, Jan Payne a Jiří Pehe i Václav Bělohradský a určitě Stieglitz!). A asi bude nutné účinně a rychle soudit největší gaunery (viz Island). Tam bychom se mohli docela dobře poučit (ne úplně kopírovat, ale poučit). Chtělo by to i prosadit zákon zakazující zdaňování podnikání mimo území státu, kde se podnikání děje (mezinár. rozpočtový problém). A to Davidovo Občanské fórum 2012 je skvělý nápad – nepolitické shromáždění lidí, kteří mají velkou nespornou autoritu a s těmi se může podařit postavit vlak demokracie znovu na koleje. A pozor! Nebude možné to dělat izolovaně, je třeba se připravit na globální nebo aspoň evropskou spolupráci na těchto změnách – nepřítel není jen v pražských palácích a bankách, ale je to globální pavouk. Nemám na mysli "boj proti Bruselu" á la Klaus, ale spolupráci rozhořčených v celém světě proti fin. strukturám. Island se mohl snadno izolovat, je na to adaptovaný, ale my ne. Bude to běh na dlouhou trať, ale je nejvyšší čas se rozběhnout. A taky najít nového Havla, možná mezi jmenovanými Davidem.
28. 03. 2012 | 00:00

sedlak napsal(a):

David - 2. část
„Mimochodem, jistý pastor předválečného Německa řekl: Když si přišli pro komunisty, tak jsem mlčel. Když si přišli pro sociální demokraty, tak jsem mlčel. Když si přišli pro židy, tak jsem také mlčel. A když si nakonec přišli pro mě, tak už nebylo nikoho, kdo by se mě zastal,“ citoval Okamura.......k tomu bych jen dodal, mlčet k nespravedlnosti a svinstvu, nepostavit se mu, znamená souhlasit s ním, bohužel ;-(
28. 03. 2012 | 00:00

Buwol napsal(a):

Já bych viděl tři věci, které by mohly zásadně ozdravit poměry:
majetková přiznání politiků před vstupem po výstupu do politiky, zrušení anonymních akcií a jaksi na vedlejší koleji by měla ČSSD zrušit své bohumínské usnesení o nespolupráci s KSČM ..
28. 03. 2012 | 00:03

zk napsal(a):

David:
Je školné slušné, nebo neslušné? Progresivní zdanění? Privatizace důchodového systému? Zvyšování spoluúčasti pacientů? Tady přece nejde o morálku, ale o spor pravice a levice. Slušný levičák si může se slušným pravičákem možná hezky popovídat u piva, ale na těchto věcech se shodnou jen stěží.
Není možné nahradit politiku morálkou, to nikdy a nikde nefungovalo a ani to fungovat nebude.
28. 03. 2012 | 00:06

Targus napsal(a):

To Jan Štern:

"Za třetí bychom měli chtít parlamentní komisi pro vyšetření napojení kmotrů na politiku..."
Ale no tak, pane Šterne, už jste viděl někdy nějakou komisi, která někdy něco vyšetřila?
Příště raději tu "O červené Karkulce."
28. 03. 2012 | 00:06

S.Š. napsal(a):

Těžko mu asi zpětně někdo dokáže opak, pane Šterne ? Jak to myslíte ? Odchází-li takový PT materiál, nese číslo jednací a krom toho je na něm vyznačeno i číslo výtisku. Na rozdělovníku je pak ke každému výtisku přiřazeno jméno oprávněného adresáta, materiál je rozvážen speciálním kurýrem a předávám proti podpisu. U každého z předaných paré je tedy možné dohledat, kde skončily. Jistě, na Úřadu vlády poštu z BIS nepřebíral osobně premiér, nýbrž zřejmě jeho vedoucí kanceláře. Takových informací byly podle mluvčího BIS předány premiérovi a přezidentovi STOVKY (viz úterní MfD). Řekla bych, že tohle je dost důležité, a ne, že ne. Mohl by totiž přijít čas, kdy by z nicnedělání, tedy zadržování informací, mohla být vyvozována nikoliv politická, nýbrž trrestní odpovědnost. A takové hlasy již z ČSSD a KSČM (docela oprávněně) zaznívají.
V ostatním souhlas.
Sylva Šauerová
28. 03. 2012 | 00:10

loop napsal(a):

Davide, co víte o takovém Strejčkovi? Kromě toho, že vypadá důstojně a má krásný hlas, kterým krásně opěvoval socialismus (když se mu to hodilo, ovšem).
28. 03. 2012 | 00:10

sedlak napsal(a):

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/reditel-bis-nezazpival....už opravdu nevím, co si o tom všem mám myslet ;-(
28. 03. 2012 | 00:32

Gabriela napsal(a):

...jak z toho ven?...

https://www.youtube.com/watch?v=_dvJfVVtWM8
https://www.youtube.com/watch?v=rQeoimcJMKM
************************************************

http://www.osud.cz/node/52955/komentare#comments
28. 03. 2012 | 01:01

bella ciao napsal(a):

Pane Šterne, zase Komisi 17. listopadu? Četl jste Bartuškovo Polojasno, za které od těch dob dostává trafiky?
A finanční limit na volby? Když to podstatné se odehrálo v rovině mediální manipulace, která žádným stranickým účetnictvím nešla?
Nedělejte si kozy.
28. 03. 2012 | 01:19

bella ciao napsal(a):

Pane Šterne, zase Komisi 17. listopadu? Četl jste Bartuškovo Polojasno, za které od těch dob dostává trafiky?
A finanční limit na volby? Když to podstatné se odehrálo v rovině mediální manipulace, která žádným stranickým účetnictvím nešla?
Nedělejte si kozy.
28. 03. 2012 | 01:20

Bazzy napsal(a):

Já bych nefantazíroval a soustředil se na jednu věc, a to referendum, protože to je klíč k dalším vynuceným změnám. Proč to furt není jasný?
28. 03. 2012 | 02:18

Monti napsal(a):

Naprostý souhlas s článkem. Kauza Bém je jednoznačně systémové selhání. Abychom se příště nemuseli scházet na náměstích, chtělo by to po prosazení krátkodobého programu obnovy společnosti prosadit i zákon o obecném referendu, který by mohl vyřešit i otázku odvolatelnosti politiků.
28. 03. 2012 | 07:06

schlimbach napsal(a):

To autor:
myslím, že si velmi odporujete ve svých vývodech. Co nejdřívější volby nahrají pouze ČSSD, což jak jistě uznáte, je jako z bláta do louže, protože všechny politické strany mají stejný systém vnitřní "demokracie", který spolehlivě umožňuje sekretariátům umlčet vliv vlastních členů a mít rozhodující vliv na sestavení kandidátek.

Takže, pokud budete chtít volby co nejdříve, žádná alternativní iniciativa nebude mít dostatek času na prezentaci svých myšlenek občanům, protože s podporou médií nemůže počítat.

Mnoho alternativ již dnes podporuje ČSSD - takže pro systémovou změnu jsou nepoužitelné. Nestačí totiž změnit jen něco nebo upravit, zde je třeba změnit nastavní celého systému - nejen správy země, ale i hospodářství.

Takové řešení má připraveno Reforma společnosti, o.s. - www.ekonomickareforma.cz , která má navržen i průběžný volební systém, který umožní nejen průběžně volit a obměňovat tak kdykoliv obsazení volených orgánů státní správy a samosprávy, ale také mít vliv na obsazování jiných vrcholných funkjcí v justici, státním zastupitelství, mění Senát na 4. pilíř státní moci - moc kontrolní, která může pozastavit výkon funkce kohokoliv, kdo se zpronevěřil zákonům i nepsaným pravidlům společnosti. Pokud by kontrolní moc nekonala, zase má občan kdykoliv obsazení senátu změnit a zjednat nápravu. Tento systém vrací moc do rukou občana. Že snižuje počty senátorů na 28, počty poslanců Sněmovny na 56 - je samozřejmé. Naopak umožňuje, aby každá obec měla svého zástupce v krajském zastupitelstvu a zavazuje takového zástupce hlasovat dle rozhodnutí obce ...

Navržená změna finančního systému vyvazuje společnost z vlivu globálního kapitálu, znamená konec zotročování a vysávání společnosti i občanů ... Je toho mnoho, ale je to cesta k nápravě.

Pokud budou volby co nejdříve, stávající stav bude na dlouhou dobu zakonzervován. Pokud chcete ještě do voleb změnit volební zákon, musí to udělat stávající parlament, pokud shodíte hned vládu, bude muset vzniknout nová anebo dovládnout stará, což ale nebude pravděpodobné. Pokud vznikne v mezičase úřednická vláda, stávající Tupouni získají čas na "očistu". V tomto scénáři nakonec volby hned tak rychle nebudou, tím spíše, že stávající Sněmovna může programové prohlášení vlády nepřijmout.

Z toho důvodu je také jasné, že ty kroky, které navrhujete nakonec upevní pozice stávajících struktur. Lidé v ulicích hned teď nic ve svůj prospěch udělat nemohou. Mohou ale, pokud budou chtít připravit společně změnu systému tak, aby byla ustavena občanská společnost a mohou, pokud budou chtít volit kandidátku osob ve volbách, na jejímž složení se sami podíleli.

Toto se nedá udělat na ulici, ale v práci odborných kruhů na půdorysu občanské platformy a toto potřebuje také nějaký čas.

Tupouni toto velmi dobře vědí, proto také činí to, co činí, aby "zdánlivě" ukázali svoji neschopnost a přinutitli lidi vejít do ulic - potom je budou moci snadno ovládnout a zmanipulovat. ODS, TOP09 sice v nových volbách hodně ztratí, ČSSD získá - občan v každém případě prohraje -(

Přemýšlejme, nenechme se vyprovokovat. Pojďme společně připravit občanbskou společnost a využijme proto řádných voleb. Do té doby se Tupouni sami rozloží, protože oni již dnes nevědí co a jak dělat. Po volbách můžeme schválit "Zákon o zločinném spolčení" a legálně anulovat všechny ty zákony, jimiž rozsévali a rozsévají Tupouni svinstvo v naší společnosti a také je budeme moci legálně zbavit imunity a zhodnotit jejich činnost na základě zákona.
28. 03. 2012 | 07:16

Saltzman napsal(a):

Občané se mají probudit a jít demonstrovat - autor má rád sci-fi. Ono není totiž občanům ve valné většině až tak zle a v Praze obzvlášť. Je sice drahota, klesá sociální zabezpečení, je vysoká nezaměstnanost, ale pořád to není to, co by přimělo občany jít všeobecně do ulic. Zvláště když občané si jsou vědomi, že s politiky typu Kalousek nehnou.

Je víc než pravděpodobné, že když to takhle půjde dál, že si i demonstrací a nepokojů v ulicích užijeme dosyta. Předpokládá to ale naštvanou mládež, studenty, mladé bez zaměstnání, kteří konečně zjistí jak funguje cesta k bohatství po Česku. Jak jejich spoluobčané spokojeně v satelitních městečcích žijící přišli v naprosté většině ke svému výnosnému "povolání" a jak se vrátila třídní společnost, ve které je diktatura proletariátu nahrazena diktaturou peněz. Mladí musí přijít na to, že jedině když mají známosti, kontakty významných, pak mají i jakousi šanci na své zaměstnání se a tím i cestu k blahobytu. Že bez toho to naprosto nejde.

My po padesátce pak máme pramalou šanci se takového stavu společnosti dožít, jako i to, že slušnosti společnosti, v které se přestane krást, lhát beze studu, tak že toho se s naprostou jistotou nedožijeme. Vychovali jsme totiž mládež, která převzala praktiky socialismu, kde korupční prostředí je základ vztahu, ač v daleko menším, ale o to potřebnějším je pravidlem. Kde lež je naprostá nutnost a krádež základ blahobytu. Navíc jsme mládež nedokázali naučit rozpoznávat rizika populistické politiky a tak naletí stejně, jako jsme naletěli vždy i my.

Nevěřme na fantasmagorie o zrodech nových demokracií s novými stranami. Jedině přerod lidí do stavu všeobecně slušných nás může z této zlodějské společnosti dostat. K tomu se musí nové generace vychovávat a to není ani zadarmo, jak by socky chtěly, ani rychle. To může trvat desítky let a možná i dvě generace.
28. 03. 2012 | 07:17

schlimbach napsal(a):

Saltzman

všiml jsem si, že používáte slovo socky - jsem na to totiž velmi alergický, protože je to velice zákeřné a tupé. Kde kdo označuje lidi s nízkými příjmy za socky, ale tito tupci si neuvědomují, že jsou to oni sami, kdo ty nízké příjmy těmto lidem poskytuje. Jsou to totiž oni sami s vymytým mozkem, kdy si neuvědomují, že se topí v milionech právě proto, že svým zaměstnancům dají nízké mzdy. Neuvědomují si, že kdyby ty zaměstnance neměli, měli by k dispozici pouze 2 ruce a stejný časový fond jako ti ostatní a mohli by tak přináležet k houfu socek, které tak spolehlivě vytvářejí.

Je to hnus -( Pokud si myslíte, že jsou se stavem společnosti nespokojeni pouze lidé s nízkými příjmy, je mi vás upřímně líto.
28. 03. 2012 | 07:34

Petr z Tábora napsal(a):

Zveřejňované jsou odposlechy podle přání jejich majitele v zákulisí. Probíhá rituální obětování dua Ja-Bém, kteří už dávno nemají reálný politický vliv a je to divadlo pro nás obyčejné lidi. Především je to ale výstraha těm, kteří jsou u moci a chtěli by se protivit majiteli těch odposlechů. Troufám si tvrdit, že se to týká pravice i levice a zdaleka ne jen z Prahy. Podle mediálních spekulací by majitelem těch odposlechů měl být pan Bárta, VV.

Zajímavý je rozpor: BIS informovala p.Topolánka, on tvrdí že jen v obecné rovině bez jmen konkrétních lidí.Převzetí těchto svodek vždy předseda vlády podepisuje. Neobratně lže anebo je BISka stát ve státě, nezávislá i na vládě?

Autorem navrhovaná komise by byla na razdvatři.

Navrhované předčasné volby nevyřeší vůbec nic, jen se k moci dostane jiné křídlo stejné všeobjímající mocenské struktury.
Jedinou cestou je změna volebního zákona umožňující zvolení i nezávislých lidí či kandidátů malých stran. Tedy 199 jednomandátových obvodů, dvoukolová volba, pravidla jako pro senátní volbu. Nejlépe i zrušení zbytečného senátu.
28. 03. 2012 | 08:01

John Law napsal(a):

toje švandy na starým bělidle

jací jsme dóle, takoví jsou nahóře,
a tak dokolečka dokola :-)))

zbytek jsou výmluvy a mediální masáž
28. 03. 2012 | 08:22

schlimbach napsal(a):

John Law

myslím, že nemáte pravdu, pokud totiž nastavíte systém tak, aby do svého čela nasával všehoschopné a zároveň vize a odpovědnosti neschopné nýmandy, potom to není otm, jak nahoře tak dole, ale na hoře se vám koncentruje více než řádově vyšší procento tuposti než dole ...
28. 03. 2012 | 08:28

rejpal napsal(a):

Petr z Tábora
Souhlasím, ale zatím se zdá, že by bylo velkým vítězstvím, kdyby odešla tahle vláda a následovaly volby za současných podmínek.
28. 03. 2012 | 08:38

Stařeček napsal(a):

nic se nezmění, jenom policie a soudy nám ukáží, jak umí zatočit s jedním umělcem co vyměnil sklíčka na semaforu a s řidičem autobusu, co přimaloval tykadélka na plakáty s našimi TOP managery, co už teď dávají všechno do pořádku. Ti co se prozradili nahoře, budou jenom na chvilku uklizeni na méně viditelná místa.
28. 03. 2012 | 08:40

Xaver napsal(a):

Nestačí jen vyměnit politiky. Je nutné změnit pravidla. Např.:
1) Každý zákon bude mít svého autora
2) Zjistí-li se dodatečně, že schválený zákon má chyby, zaplatí autor pokutu.
3) Vrátí-li senát nebo president zákon do sněmovny, nebude stačit přehlasování. Ten, kdo vrátil, uvede své důvody a autor zákona je bude muset vyvrátit. Když to nedokáže, zákon končí.
28. 03. 2012 | 08:49

SuP napsal(a):

schlimbach -
(28. 03. 2012 | 07:16) To je DOST dobrý! I když ta Vaše "ekonomická reforma" není můj šále, jak jistě víte.
;-)
28. 03. 2012 | 09:07

slavwin napsal(a):

Určitě lide s nízkými příjmy nejsou příčinou taktéž lidé s vysokými. Vidím to také v systému. To soutěžení o zakázku, protože k stavařině mám blízko vidím tu stavební. Myslím že by se mělo sutěžit spíše o pozici. Dám do placu ceny u kterých předpokládám že množství bude kontrolováno pruhledně ověřováno třeba na internetu a také své technologické vybavení. V případě že počítám se subdod. garantuji cenu.Není možné, když si vytvořím podmínky aby mne někdo podvodně vyhrál. Stroje i lidé v klidu stojí peníze a to podvodný žebrák nezaplatí a jestli sedí nebo ne to není důležité. Zvýšení objemu více než 3% procenta u staveb standartních a více než 15% v rizikových podméínkách ať je vadou se zodpovědnostítoho kdo stojí za projektem.
28. 03. 2012 | 09:07

schlimbach napsal(a):

SuP
ano vím, však vy si nakonec zvyknete :) :)
28. 03. 2012 | 09:20

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Saltzman, Schlimbach
To je dilema, jestli je nechat tzv. dovládnout, nebo tlakem pouličních nepokojů nebo spořádaných demonstrací docílit předčasných voleb. Já bych vsadil na to druhé.
28. 03. 2012 | 09:25

jeanp napsal(a):

nabízí se rychlejší a zatím pro mnohé pohodlnější forma změny, vyřazení centrálního
mozku dokonale vybudovaného mafiánsko-klientského systému, celý systém se pak
zboří jako domeček z karet, proto je masivně třeba vyzvat některého v systému nezapojených vysokých činitelů (nejvyšší státní zástupce, policejní president...)
k okamžitému zatčení béma, donucení k výpovědí o uplácení během prezidentnské volby,
odstranění největší hrozby demokracie prof.saurona a posléze zbylé parazity,
zdá se to být na úrovni převratu, jenže čekat až vyjdou lidé do ulic znamená
také riziko že další revoluce již nebude (doufejme) sametová
28. 03. 2012 | 09:29

Yosif K napsal(a):

Stern napsal:
Také chceme limit nákladů na volební kampaň, aby o volbách nerozhodovaly peníze, ale vůle občanů.
KONEC CITATU.

A procpak - Stern neveri obcanum, ze se nenechaji ohloupit prihluplymi billboardy nebo reklamou v TV?

Pokud se nechaji ohloupit billboardy a reklamou v TV, nejspise se nechaji ohloupit leccims jinym - treba skrytou reklamou....... kdo to bude kontrolovat? Komise Stern, Pehe, Kuchar, Prochazkova? Nebo nejaka rada pracujicich?

Dulezite je vedet, KDO co plati a kolik plati, limity se daji snadno obejit......
28. 03. 2012 | 09:37

schlimbach napsal(a):

Šašek z Jihlavy

pokud preferujete zakonzervování stávajícího stavu, potom jsou rychlé předčasné volby jistě tím správným postupem ...
28. 03. 2012 | 09:42

neo napsal(a):

Bém : "Mazánku ty voe, já jasně říkal: Přemluv bábu, ne přejeď bábu!"
28. 03. 2012 | 09:53

Lila napsal(a):

S.Š.

Pamatuji období, kdy Topolánek občas nahlas zmínil existenci kmotrů. Netrvalo to dlouho a z (některých) regionů se začalo ozývat, že Topolánek si ODS zprivatizoval atp. Bylo zajímavé sledovat, odkud se to šlo a kdo to začal šířit... A po čase se Topolánek odporoučel. Nečas pro jistotu o kmotrech raději nic neví.

Dnes začíná v Praze soud s Trnkou a Půlpytlem, kteří na jihu a západě Čech rozhodovali o přidělení evropských dotacích. Svědčit půjde i ministr Kuba. Bude zajímavé sledovat, jestli obžalovaní promluví nebo raději půjdou do vězení.
28. 03. 2012 | 09:55

Madison napsal(a):

Pan Štern má stoprocentní pravdu, když mluví o větší účasti lidí na demonstracích. Tohoto jevu se vládnoucí elita bojí nejvíc, i když má plnou hubu siláckých řečí. Proč nepodporovat předčasné volby. I to by mohlo být odstrašujícím prvkem pro další vládu a parlament. Aby se nemysleli, že to mají na furt. Že můžou kdykoliv skončit pod tlakem veřejnosti. Nedávno byl v Hydeparku novinář z Respektu, který tvrdil, že demonstrace nejsou tím pravým ořechovým, v čemž se ovšem hluboce, ale opravdu hluboce mýlí.
28. 03. 2012 | 09:58

schlimbach napsal(a):

madison

myslím, že se mýlíte vy, protože předčasné volby nic neřeší, dokud občané nevytvoří vlastní "paralelní" strukturu tomuto stávajícímu systému, kterou si potom po řádné přípravě sami ve volbách zvolí...
28. 03. 2012 | 10:28

jogín napsal(a):

Zásadní je funkční obecné referendum, druhé v řadě je odvolatelnost zastupitelů voliči. Demokracie totiž může jen korigovat chyby ke kterým už došlo, zaručit volbu vhodných zastupitelů nemůže.
28. 03. 2012 | 10:34

resl napsal(a):

Ty popsané mechanismy začínající demisí a končící vyšetřením politiků /po nových volbách ztratí imunitu/, už tady párkrát zazněly. Ano, jsou to 4 důležité věci, co ale dělat, když do nových voleb stávající lumpové nezmění své partajní zvyky ? Nejít k volbám ? Jak přesvědčit lid, aby volit nešel. To chce televizní kampaň i za cenu krátkodobého odvolání ředitele tv.
28. 03. 2012 | 10:43

schlimbach napsal(a):

resl

je třeba vytvořit paralelní občanskou strukturu a veškeré změny připravit, potom sestavit vlastní kandidátku a jít do voleb - to chce čas, pracovat usilovně na této změně a neztrácet čas na ulici, protože tam pomůžeme jen zakonzervovat stávající stav -(
28. 03. 2012 | 10:50

Šašek z Jihlavy napsal(a):

schlimbach
To byste tu mafii podceňoval, dejte jim čas a uvidíte, co s pomocí ulitých peněz dovedou. KLidně si postaví do čela někoho tzv. důvěryhodného, lidu trochu povolí, přihodí penzistům, studentům slíbí cokoliv a mezi tím se zbaví nepohodlných státních zástupců, policistů a soudců. Tím si zajistí beztrestnost a za čas opět utáhnou pouta. Takhle budou pralyzováni strachy, co všechno vyplave na povrch.
Při sledování TV, kde Kubice blekotal nesouvisle jakési obhajoby
neobhajitelného a když vezmu v úvahu jeho nechuť k současnému pol. prezidentu Lessymu, ztratil jsem k němu poslední zbytky důvěry. Je pravdou, že Lessyho doporučili véčkaři, ale tady měli možná šťastnou ruku, uvidíme.
28. 03. 2012 | 11:11

Bavor V. napsal(a):

schlimbach
cokoliv jiného než stávající vláda je lepší. Protože nelze ani čekat, až tihle arogantní neumětelové zničí kompletně celý stát, je nutné, aby okamžitě odtáhli (nejlépe na Mírov). A pak teprve pomimořádných volbách, ať dopadnou jak dopadnou, v klidu připravit variantu. Ale tady čas neúprosně utíká.
28. 03. 2012 | 11:16

schlimbach napsal(a):

Šašek z Jihlavy

pokud jdete na ulici bojovat "proti něčemu" - jistě, je to stmělující prvek. Když ale potom budete chtít dohodnout změnu - nebude to možné, protože stmelující prvek bude pryč a zavládnou různorodé vášně, boj o hegemonii, o koryta - nezmění se nic. Ta vize změny musí být nachystána a známa předem a pokud již jít na ulici, tak "pro něco" - "pro pozitivní cíl" ne "proti něčemu", protože potom vždy dojde k "vylití vaničky i s dítětem" a ti, kteří tak hodně o tu změnu stáli, jsou nakonec odvedeni na slepou kolej a dále stejně nebo ještě brutálněji zpotročováni - stačí se podívat do historie, nemusíte nic vymýšlet.
28. 03. 2012 | 11:20

schlimbach napsal(a):

Bavor V. vy si myslíte, že vládnou ti, které vidíte v TV? Obávám se, že se mýlíte.
28. 03. 2012 | 11:22

rejpal napsal(a):

schlimbach
Přes veškerý souhlas s podstatou toho, o co vám jde, je mé východisko jiné. Předčasné volby vidím jako nezbytnost, čím dřív, tím líp. Důvody:
1) tahle vláda nejen ztratila důvěru (to se stává i v lepších krajinách), ale její počínání je nebezpečné. Těžko nám slíbí, že již budou dva roky jen udržovat a přestanou s reformami, když to neumí (nebo naopak co chtějí, to umí). Největším nebezpečím není to, že vláda je špatná, ale že destruuje stát a jeho funkci.
2) V politicích se musí vytvořit a udržovat reflex, že i u nás je možné dostat červenou kartu. Působí to léčivě na mocenskou aroganci.
3) Má-li dojít k jakékoli zásadní změně systému, dva roky do řádných voleb nestačí. Už jen získat pro nějaký konkrétní model dostatečnou podporu je proces. Současný parlament navíc nevytvoří ústavní většinu pro příslušné změny v ústavě. Jak dlouho se jen rokovalo o způsobu volby prezidenta, a ani tak se nepodařilo zakomponovat nějaké drobné, ale významné změny do ústavy.
4) Vytvoření jakékoli paralelní občanské struktury, která bude mít zároveň pozitivní program a dostatečně silnou podporu zdola, to je velmi obtížný úkol. Je snadnější vyhecovat lidi proti něčemu, ale pro něco? I OF spojoval společný nepřítel a jakási obecná představa a ne pozitivní programové body.
Trochu to zvulgarizuji použitím přísloví "lepší vrabec v hrsti než holub na střeše".
28. 03. 2012 | 11:35

schlimbach napsal(a):

rejpal

kdybchom tolik energie, kolik jí věnujeme boji se systémem, který je uržován v chodu obrovskou spoustou užitečných idiotů a médii, věnovali právě osvětě občanů a vytvoření té paralelní struktury, nemuseli bychom s tím zrůdným systémem bojovat, ale mohli bychom jen ve volbách přehodit výhybku na jinou kolej. Díky tomu, že bychom měli vše předem připraveno, šlo by to velice rychle ... Rčení lepší vrabec v hrsti než holub na střeše nesdílím, protože pokud chcete nějakou změnu skutečně uskutečnit, je třeba tu změnu provést všude, co spolu vzájemně souvisí...
28. 03. 2012 | 11:40

resl napsal(a):

Ty volby jsou nutné, ale je třeba důsladně trvat na těch bodech, z nichž je důležitý nový volební zákon. Sekretariáty nesmí rozhodovat o tom, kdo je na volitelném místě. To je třeba nechat na voličích. Pak zbývá to nejtěžší, jít do ulic ve velkém množství a nepřestat "zlobit", dokud občany neveme stávající parlament vážně. Dav je různorodý a nikdy se neshodne na všem a s tím oni počítají. Léto, dovolené, to je ale kamarád dnešní pol. mafie. Bude třeba jim dát termín a až pak přijdou šutry a skláři začnou mít ve sněmovně práci.
prosazovat :
a) nové volby
b) nový volební zákon
c) vyšetření zlodějen, jedno z jaké pol. strany
d) přidal bych likvidaci imunity a odstoupení Klause
28. 03. 2012 | 11:58

rejpal napsal(a):

schlimbach
Já otázku nevídím v tom proč to udělat a jaký to má smysl, ALE JAK TOHO DOSÁHNOUT PRAKTICKY. Bez masové aktivní účasti občanů zapadne i sebelepší projekt. Pokud je chcete pro něco získat, nepovede se to složitým výkladem jevů a souvislostí. Nebudete mít podporu médií. Musíte mít jednoduchá hesla, důvěryhodné, ale dostatečně známé "ksichty", musíte lidem tu věc prodat. A to v zemi, kde skoro půlka lidí slepě dá na hlas prezidenta, kde pasivní většinu obyvatel zajímá daleko víc, zda přijde exekutor dneska nebo až za týden, kde se dá koupit levnější salám či jak se jmenuje nový milenec Ivety Bartošové. Kdy lidé jsou otráveni, ale spousta z nich vidí nepřítele spíš v lidech okolo, případně v nějaké konkrétní politické straně. Kde většinu lidí politika vůec nezajímá a o ústavě vědí jen to, že něco takového existuje.
Vždycky jsou jen tři možnosti změn: a) společenský konsensus nahoře i dole (na to bych tady rovnou zapomněl), b) evoluce. Pády vlád, každá další o něco poučenější a více ochotná k ústupkům. Proces dlouhý, c) revoluce. Postavit se do čela masových nepokojů v pravý čas, po převratu nahradit staré elity novými a doufat, že se to nezvrhne (i novým elitám zachutná moc, byť měly sebelepší úmysly). Personalizovaný symbol požívající úcty většiny lidí je nezbytný, jinak se žádné cílevědomé masové nepokoje konat nebudou. Kde je?
A čas běží a nové škody vznikají, zatímco společnost se pomalu propadá tu do rezignace, tu do frustrace.
28. 03. 2012 | 12:00

schlimbach napsal(a):

rejpal

existuje právě i ta čtvrtá cesta, protože ty první 3 možnosti jsme si již v minulosti vyzkoušeli a pokud neztrácíme historickou paměť, potom víme, že nikdy nevedly ke správnému výsledku
28. 03. 2012 | 12:10

rejpal napsal(a):

schlimbach
Jakou má konlrétní podobu (strategii)?
28. 03. 2012 | 12:14

schlimbach napsal(a):

rejpal - právě vybudování té občanské paralelní struktury ...
28. 03. 2012 | 12:27

rejpal napsal(a):

schlimbach
Ale to je běh na dlouhou trať. To není nutné otálet s volbami, protože to potrvá celé další období
28. 03. 2012 | 12:31

schlimbach napsal(a):

do nadcházejících voleb je to možné stihnout, když se naštvanost lidí nasměruje tím správným směrem. Zároveň to bude prubířským kamenem, kdy se zjistí, zda představy o budoucnosti jsou pro většinu národa podobné nebo ne ...
28. 03. 2012 | 12:42

Petr 11 napsal(a):

Nejsem zadny politolog,ani pravnik,nicmene se domnivam,ze kazdy system stoji a pada s jednotlivcem,ktery selhava.
To,co v tomto systemu bolestne postradam je zodpovednost jednotlivce na temer vsech jeho stupnich.
A pozor,nebavim se o zodpovednosti politicke,na tenhle trapny vyraz jsem temer alergicky,mam na mysli zodpovednost OSOBNI.
Navrh jakesi pokuty za spatny zakon asi neni to prave orechove,vyse pokuty se zapocita do nakladu a nic se nezmeni.
Prece nekdo zodpovida za prosustrovani verejnych penez,nekdo podepsal nejakou listinu,prikaz k prevodu atd.
Nic se nedotahuje do konce a prave timto smerem by se melo jiti,vysetrit,odsoudit a vinika potrestat odpovednosti hmotnou,trestem odneti svobody a zakazem jakekoliv cinnosti ve statni sprave,jinak se nic nezmeni.
Vzduchem letaji miliardy a "nikdo nikam nestehuje se".
Zde je jadro pudla,nazyva se FAKTICKA odpovednost KONKRETNICH lidi a ta tu proste neni a proto to vypada tak,jak to je.
28. 03. 2012 | 12:43

NVS napsal(a):

Pane Šterne, naprosto souhlasím. Snad první krok uděláme 21.4. na Václaváku, kam svolávají demonstraci nejen odbory,ale i řada občanských sdružení. Jen nechápu, proč například Rada seniorů chce svolat protest v polovině května a nepřipojí se v dubnu. Tříštit síly, nebo nadávat v hospodě či při nákupu v obchodě nic nevyřeší. Kéž by si to všichni ti nespokojení uvědomili a přišli.
28. 03. 2012 | 13:31

Jan napsal(a):

předčasné volby být prostě musí.
Nedovedu si představit, že by současná garnitura zůstala další 2 roky u moci.
jednak to ublíží lidem, ublíží to ekonomice a smysl demokracie to dorazí.
Neb Vojtěch Cepl má pravdu. To je ten právní pozitivismus. Demokracie nejsou volby jednou za 4 roky, každý zákon má svého ducha a smysl. A smyslem demokracie není tunelovat stát. Kdo je proti předčasným volbám, je proti demokracii, za své prebendy.
Jednoznačně.
Bez vytáček.
21.4. u Václava, demisi....
Je to jednoduché,párkrát je vyměníte a budou si dávat při kradení větší pozor.
Ne že by přestali, ale aspoň se nám nebudou smát.
28. 03. 2012 | 14:22

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Schlimbach
Jak a kde byste chtěl ty paralelní struktury budovat? Po bytech nebo někde pod kaštany? Mezitím by se infiltrovali placení rozvratníci, opravdu nebezpečné osobnosti by všemožně diskreditovali, zastrašovali, útočili na rodinné příslušníky atd. Vše tohle jsem zažil. Možná nastupující generace má tvrdší jádro, ale já bych nečekal. Jako obvykle dávám za pravdu rejpalovi a reslovi
28. 03. 2012 | 14:31

aleš007 napsal(a):

uhlazenější verze Holešovské výzvy, nic víc. Místo aby kritici dali dohromady politický program a trpělivě sháněli voličské hlasy pro podporu, tak použijí nátlak ulice. Nemáme rok 89, politická scéna není v rukou jedné strany, použijme standardní mechanismy.
28. 03. 2012 | 14:36

Orava a Kofčín napsal(a):

Davide, je to těžko uvěřitelné, ale s tím seznamem se naprosto ztotožňuji. Asi není třeba zdůvodňovat. Jasné a čestné úmysly. Doplňuji za sebe ještě: Adriana Krnáčová, Karel Randák, Ivan a Jan Kraus. Děkuji za ten seznam. Jistě bychom se shodli i na dalších slušných lidech.
Josef Fousek, Karel Gott, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Jiří Pehe, Jan Keller, Václav Žák, Jan Štern, Milan Zelený, Jan Urban, Petr Havlík, František Janouch, Benjamin Kuras, Pavel Pafko, Jan Hnízdil, Ludvík Hovorka, Iva Bezděková, Hana Marvanová, Vladimír Pikora, Petr Robejšek, Tomio Okamura, Milan Štěch, Libor Michálek, Marie Svatošová, Šimon Pánek, Ondřej Neff, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Koutecký, Cyril Hoschl, Bohumil Baštecký, Jan Hartl, Pavel Rychetský, Jiří Grygar, František Koukolík, Karel Nešpor, Alexander Tomský, Andrej Babiš, Jiří Vejvoda, David Vávra, Marek Eben, Táňa Fischerová, Jana Šulcová, Jaroslav Dušek, Ondřej Vetchý, Zdeněk Svěrák, Alfred Strejček, Helena Třeštíková, Jana Lorencová, Vladimíra Dvořáková, Eliška Wagnerová, Jana Ryšlinková, Jiřina Šiklová, Ilona Švihlíková, Josef Klíma, Karel Janeček, Ivan Hoffman, Jan Petránek, Petr Holub pod.
28. 03. 2012 | 14:41

Jan Žura napsal(a):

Pane Šterne, co takle zpracovat seznam toho, co bylo rozkradeno a kým? Snad by se to dalo zvládnout. Chci takový stát, takovou svobodu a demokracii, příležitost pro vyniknutí svou prací a svým vzděláním, jak to slibovali sliboval Havel a spol., ale nikdy to nesplnili. Je to i příležitost pro disidenty k rehabilitaci, v opačném případě fuj, ani je nechci, mají značnou vinu na tom, že to nechali dojít tak daleko, jak to je.
28. 03. 2012 | 14:44

JC napsal(a):

aleš007,
Přesně tak jak jste napsal.
Štern nabízí "hrrr na ně" a po "opravdvdových svobodných volbách" vítejte v parlamentu staré tváře:-))
Jaká bezbřehá naivita těch co Šternovi dávají za pravdu.
28. 03. 2012 | 14:51

resl napsal(a):

podle ticha od socanů je zřejmé, že jsou namočeni taky. stačí ceknout a vezou se. to jen aby si někteří nemysleli, že to s Haškem, Sobotkou a spol. půjde. jsou to stejní gauneři, jen trochu méně drzí. kdyby měli primátora /stačil Paroubek vzadu/, nedopadne to jinak.
28. 03. 2012 | 14:59

Miky napsal(a):

Krom demokrat. restartu je nutno vyměnit i hradního Blábolila.
Zloději propisek a ochránci vexláků by nás neměli nijak a nikde reprezentovat !
JInáč změny NEMAJÍ naprosto žádnou cenu -šlo by jen o chabé
kosmetické úpravy vhodné leda někam do Banánystánu ...
28. 03. 2012 | 15:02

JC napsal(a):

VÝZVA - HRA NA PŘÍMOU DEMOKRACII,

Vážení vidím tady známé nicky, takže kdo z vás přijme moji výzvu ?
Dejme tomu že máme přímou demokracii bez politických stran a budeme volit poslance.
Každý může napsat 3 jména, já to hodím do excelu a prvních 5 nejčetnějších budou vítězové.
P.S. Uzávěrka soutěže v neděli.
P.P.S jsem zvědav jak se umístí pan Štern:-)))
28. 03. 2012 | 15:05

turista napsal(a):

Dnešní situace je pouze logickým vyústěním divoké privatizace v letech 1990-1997 kdy státní moc reprezentovaná pravicí a inspirovaná Margaret Tchatcherovou úmyslně udělala z naší ekonomiky samoobsluhu pro zloděje. Náklady na tuto společenskoekonomickou transformaci dělají asi 1,2biliónu Kč. Ovoce této politiky nyní sklízíme. Patrně se s tím nedá nic dělat.
28. 03. 2012 | 15:16

neo napsal(a):

JC :
udělám zdejším komunistům radost :
Drábek, Heger, Kalousek :)
28. 03. 2012 | 15:23

JC napsal(a):

neo,
První odvážný a pravičák - zaznamenávám
28. 03. 2012 | 15:25

Abuelo napsal(a):

Problém, který se snažíte řešit je jenom symptomem nemoci společnosti, která nese název demokracie. Touto nemocí netrpí jenom naše společnost (i když má svá specifika), ale celá oblast euroatlantického prostoru. Rozuměj demokratických zemích založených původně na křesťanské kultuře.

Demokracie, jak ji známe je rafinovaná diktatura KFO.

KFO (Kriminální Finanční Oligarchie). Co to je? Je to bezohledná smečka hyen, která se rve na život a na smrt o větší moc a bohatsví na úkor miliard obyvatel této Země. Dělí se na dvě základní skupiny. Všemocná nadnárodní americko-židovská KFO, která ovládá svět. A pak jednotlivé národní KFO, které bojují o své přežití s tou nadnárodní. V bipolárním světě byla ta nadnárodní KFO držena na uzdě.

Pádem Berlínské zdi ztratila protivníka a popustila svému kořistění a rafinované diktatuře uzdu naplno. Kdo ji tvoří? V USA asi 20 - 50 rodin. Většinou anonymních. U nás trochu méně. Velkou část naší domací KFO asi znáte, i když chce být anonymní. Do KFO nepočítám kmotry typu Janečka a mafiány typu Mrázka. KFO, až na malé vyjímky, nevstupuje do politiky. Od toho má psychopatické loutkové divadlo politiků za jehož nitky tahá.

My jsme žádnou národní KFO do listopadu neměli. Proto ji nějaký Venca Peročmajz musel prostřednictvím tunelů, zlodějen, podvodů, astronomického zadlužování, obelhávání národa a za asistence zkorumpované a kořistnické advokátsko-justiční mafie (třetí pilíř demokracie) vytvořit.

Nějaký pravoláskař byl vybrán nadnárodní KFO dávno před listopadem jako agent a politická hvězda hollwoodského ražení, která měla hájit a hájila zájmy nadnárodní KFO v naší zemi. Po jeho smrti roli pravdoláskaře převzal nějaký kníže. Pokud pochopíte politickou roli Peročmajze a pravdoláskaře po listopadu, tak pochopíte i jejich věčný politický a lidský konflikt. Pochopíte i dnešní aféru Béma a Janečka. Kterou spustily všechny pravičácké plátky typu Blesk, Dnes a další. Doposud špinily ČSSD a levici.

Psychopatické loutkové divadlo politiků z ODS s "panem čistým" Nečasem a Vencou Peročmajzem se postavilo v zájmu národní české KFO, kterou vytvořili a která si je platila, proti nástroji nadnárodní KFO a jejímu psychopatickému loutkovému divadlu v Bruselu, EU. Odmítlo podepsat diktát EU, nějaký Pakt stability. To si z 27 států dovolily jen dva. Vyjímečná Británie a ČR. Ostatních 25 psychopatických loutkových divadel v 25 zemích EU se skřípajícími zuby ten pakt podepsalo, protože pochopily, že nemají proti nadnárodní KFO šanci. Jinak půjdou od svých koryt. Stejně jako půjde ODS s Peročmajzem.

S rukama založenýma v klíně příští volby vyhraje ČSSD a TOP 09, které mají ve svých programech nekritickou integraci členských států EU. O diskreditaci ODS v očích a myslích českých voličů se postarají "demokratická, nezávislá a svobodná masová média", která vlastní a nebo ovládá nadnárodní KFO. Vůbec se nezastávám zkorumpované, tunelářské a zlodějské ODS. Jenom jsem na tomto příkladě chtěl předvést jednu z forem boje nadnárodní KFO s tou národní prostřednictví psychopatického loutkového divadla politiků.

Píší o tom desítky myslitelů, filosofů, sociologů a ekonomů 20. a 21.: Stéphane Hessel, poslední žíjící autor Listiny základních lidských práv a věčný bojovník za spravedlivou společnost, José Luis Sampedro, Švýcar Jean Ziegler, již od r. 1974 bojovník proti bankovní nadnárodní KFO, která z něho udělala Nicolas Sartorius, José Antonio Marina a John Perkins, americký aktivista, spisovatel literatury faktu, který 10 let věrně sloužil nadnárodní KFO a nyní o tom píše a mluví a další.

Demokracie a kapitalismus jsou vážně nemocní pacienti před odchodem z tohoto světa. Buď zemřou tak, že se přemění v demokracii reálnou. A nebo nás čekají sociální konflikty, revoluce, války a diktatury fašistického typu. Další variantou je, že lidstvo vyhyne, protože se chová díky KFO jako rakovinný nádor na hostitelském organismu, který se jmenuje matička Země. Díky nenažranosti a kořistnictví KFO lidé tento křehký organismus během několika málo desetiletí totálně rozežerou zničí.

Je nutno vytvořit nový hodnotový žebříček lidstva, který nahradí globálního boha jménem zisk a prachy, který vede k zhýralému konzumu, plýtvání a plundrování přírodních zdrojů.
28. 03. 2012 | 15:28

Al Pepino napsal(a):

NOVÁ DOBA
Oranžoví, zelení, červení, modří
ukrást co se dá, na to jsou dobři
Horních deset tisíc tleská
Jak je ta demokracie hezká
V zákoně na prvním místě majetek
Ne jak kdysi práce pro republiku,
Nefachčenko, trubec, straka, pijavice
Si to pochvaluje: Mám to ale kliku!
Romák snědý filuta
Podpory počítá, ani nedutá
V Senátu si chrochtaj blahem
Jakou mají prima trafiku
Zbohatlíci křičí: Hamty, hamty
Až jim chodí v hubě panty
Kdo má ruce krade,
Aby si žil jak z Orlíku hrabě
Host vyhazuje vrchního,
Kriminálník policistů,
Pacient lékaře a žák učitele
Ovčan čumí, jako tele na vrata nová
Kapitalismus po čecháčkovsku, nová doba.
Ukradli mi úspory, fáro, barák,
Peněženku, svěrák i pilku.
Papa Tunel uklidňuje: Zhaslo se jenom chvilku .
Nad hradem na standartě: Zločin vítězí!
V Práglu si to odhlasují a hezky se napakují.
Oranžoví, zelení, červení, modří
ukrást co se dá, na to jsou dobři
A církev svatá tomu žehná.
Kdo to všechno vymyslel a připravil
To musela být ale bedna !

(24.prosince 1996)
28. 03. 2012 | 15:33

jája napsal(a):

Další jména, prof. Klaus, Nečas, Drábek, Topolánek, Řebíček, Bárta, Jacqwues, Buršík, Liška, Drábek, Němec, a Jako poradci Dyba, Mlynář, Komárek. Parta bude celá a nebudeme se stačit divit. Howgh. Bohužel Vinetou a Olda Šetrnej nejsou k dispozici.
28. 03. 2012 | 15:50

Franta napsal(a):

Možná by bylo k prospěchu věci,kdyby se Holešovská výzva transformovala na nové Občanské fórum II.Toto OF by si ,ale nesměli opět přivlastnit lidé z nějakého nového prognostického ústavu.(Klaus,Zeman atp)nebo infiltrovaní lobbisté, či převlékačí kabátu a přeběhlíci z politických stran. Otázka je jak toho docílit. Viz současný Egypt,kde po převratu vojenská vláda nechce předat moc.
28. 03. 2012 | 17:32

Franta napsal(a):

Poznámka:
Odborář p.Zavadil před časem v TV prohlásil: Až 70% nespokojených občanů s námi (u píva) pasivně souhlasí, ale aktivní podporu svoji účasti na demonstraci přijdou vyjadřit pouze 3%.
Berte to v potaz,je to fakt.
28. 03. 2012 | 17:46

pgjed napsal(a):

Pane Šterne, račte prominout, ale to, co píšete je absolutní blbost. Demokracii není vůbec třeba restartovat. To, co aktuálně prožíváme a co je nám velmi nepříjemné a rozčiluje nás, to je aktuální důsledek demokracie ve stavu, kdy většina voličů se přestala chovat svéprávně a přestala používat rozum a paměť.
Proberme si topodrobněji. Současný vrchol politické reprezentace, tedy představitelé stran usazených v současné poslanecké sněmovně, působí na naší politické scéně dlouhodobě po řadu volebních období. Po celou dobu jejich působení se na ně (až na výjimky) lepí různí kmotři, kteří za dílčí výhody pro tyto politiky a úlitby do volebních fondů jejich stran, dlouhodobě intenzivně tunelují veřejné rozpočty i celé hospodářství. A i když odhalené a potrestané můžeme spočítat na prstech, již od dob první velké aféry - mrtvých sponzorů ODS, tedy cca 15 let dostáváme pravidelně a s rostoucí četností informace o tom, že se krade a rozkrádá na veliko. Dobře to ilustruje mailová zpráva, kolující po veřejnosti a ukazující, kolik nás stály různé zpronevěry od vytunelovaných bank a záložen, až po cinknuté veřejné zakázky a srovnávají tyto peníze s výší státního dluhu. Že není nikdo potrestán je dáno evidentně tím, že určitá část politické reprezentace, která má z tunelování státu prospěch, díky své politické moci zajišťuje všem účastníkům zlodějen beztrestnost. Snad ani úplně slepý a hluchý absolutní trotl dnes není bez povědomí, že se krade na veliko a že je to dlouhodobě spojeno s oposmluvním působením především dvou stran. Socdem a ODS. V jistém podezření jsou i VV a Top09. A v tichosti si díky členství v různých správních a dozorčích radách přihrávají domů i komunisti.
Dalo by se tedy předpokládat, že průměrně soudný volič se opakovaně mohl přesvědčit, že výše zmíněné strany svou moc zneužívají v jeho neprospěch a měl by je přestat volit. Skutečnost je ovšem taková, že se většina voličských hlasů dlouhodobě ve všech kategoriích voleb rozděluje právě mezi socdem a ODS, protestní hlasy byly v minulých volbách přiděleny z části recyklátu v Top09 a z části VV. Naopak dvě partaje, za kterými žádné tunelovací skandály nebyly a jak se následně ukázalo i osobní skandalizace představitelů byla jen politickými hrátkami bez reální podstaty, byly ze sněmovny potupně vyhnány.
K čemu se tedy scházet na náměstích a dělat tartas? Když většina voličů nechápe, že jádro problémů je v tom, že opakovaně dává do rukou moc partajím propojeným s kmotrovstvy? Je úplně zbytečné pořádat jakékoliv hromadné akce, pokud si lidé neuvědomí, že si nesmí nechávat vymývat (vymoravcovat) mozek médii, že si musí pamatovat největší skandály a s kým jsou spojeny a těmto partajím NEDAT V ŽÁDNÝCH VOLBÁCH ANI HLÁSEK! To je jediná cesta, jak kmotrovským chobotnicím utnout všechna chapadla naráz. Zbavit je vší moci. A nemá smysl, jak jsme se rovněž přesvědčili, kroužkovat ve špatné partaji ty dobré kandidáty. Jednak nejsou dobří, jinak by se postavili otevřeně proti svinstvům, které jejich partaj dělá a hlavně získané hlasy využije opět celá partaj k uchopení moci, bez ohledu na to, jakým kanálem přitekly.
Dokud se voliči, dosud jen povrchně a nepříliš odpovědně rozhodující ve volbách, neprobudí a neuvědomí si tyto skutečnosti, je zhola zbytečné cokoliv organizovat. A až se proberou z letargie, mají z čeho vybírat. Všichni pláčou po konzervativních hodnotách, ale volí liberály, navíc bezskrupulózně založené. Konzervativce volí jen taková menšina, že se ani nedostali do sněmovny.
Čili co je třeba restartovat? Hlavy voličů!
28. 03. 2012 | 18:03

jája napsal(a):

pgjed - kterépak dvě strany byly vyhnány ze sněmovny a jsou bez poskvrny? Doufám, že jednou z nicgh není KDÚ a druhou Zelení, to by bylo k popukání, Kdo jsou ti konzervativci, já vím o TOP a ODS. Jinak je to šílený blábor, pane autore.
28. 03. 2012 | 18:10

Návnada napsal(a):

Štern, Pehe,Havlík jsou radikální zoufalci jejichž názory už nemá ani cenu číst. Jejich blogy jsou typickou ukázkou vypachování mozků a jejich duševní ubohosti. Cituju:

"V Manifestu radikálního liberalismu jsme s Jiřím Pehe odkryli souvislost mezi neoliberální ideologií a existencí oligarchického systému trvalé nadvlády politicko ekonomických mafií"

Takže tu máme opět jediného nepřítele na kterého všechno svedem. Nějakými argumenty nebo důkazy se Pehe nebo Štern nezabývají na to jim stačí levičácké ideologické poučky.
Takováto jednoduchá řešení a svedení na jediného nepřítele předváděli nacisté, komunisté i jiné totalitní režimy. akonec je to Štern a Pehe kdo svými laciným poučováním ničí demokracii.
28. 03. 2012 | 18:14

pgjed napsal(a):

To jája:

1. Co je konzervativního na politice Top09 a ODS?

2. Víte o nějakých tunelovacích aférách spojených se zelenými, nebo KDU?
28. 03. 2012 | 18:18

Pedro napsal(a):

Vse co se tu děje, je rizeny proces KGB, ktery vede k oslabeni statu, demoralizaci obyvatel, postupnemu odchodu z mezinarodnich ekonomickych a vojenskych struktur. Slovensko totéž.

Začalo to rozdelenim Ceskoslovenska. Končit to bude jeho opetovnym sjednocenim pod loutkovou vladou dosazenou z Moskvy. Londynu, Parizi, Washingtonu se to nebude libit a budou opět protestovat. Ale to bude tak jedine, co proti tomu budou moci delat.

Budovani systemu ekonomicke oligarchie a mafiánskych struktur ovladajicich politickou nomenklaturu sem byl importovan a byl zdokonalen tak, aby budil zdání demokratického systemu. Moskva to měla jednoduché v tom, že využila existující site StB a umožnila ji vstoupit do ekonomiky a řídit tak politicke struktury.

Ne, komunismus je jiz nevrátí. Ale navrátí se silna vládnoucí ruka Moskvy. Podle předem připraveného scenare.
28. 03. 2012 | 18:19

Francis napsal(a):

Pedro:

Jeste bych dodal, že té hře na tzv. demokraticky system politickych stran se nemá smysl již věnovat. Nelze už vůbec věřit tomu, že nejaka politicka strana cokoliv ovlivňuje nebo cokoliv zmeni. Je uplne jedno, jak dopadnou jakekoliv volby. Jedinou moci, ktera zde skutečně vládne, je ekonomická oligarchie s neomafianskym hiererchickym systemem zřejmě pod kontrolou te ruske. Dá se tomu vubec nejak čelit v ramci platne legislativy, kdyz veškerá ústavní, soudní, vojenská a policejní moc je řízena ekonomickými oligarchy?
28. 03. 2012 | 18:33

Milda napsal(a):

Souhlasím, ale v prověřovací komisi musejí být:"Táta Tunel","Ičko", "Topol", "Mazánek" a alespoň vzorkem zastoupená ABL. Potom to bude fungovat :). P.S. zapomeňte na to, že Pražáci vyrazí do ulic - co jim chybí?:nejmenší nezaměstnanost, největší platy, blízko ke korejtkům...Tak nechají náměstí invalidům, odborům, občas hasičům, policajtům, zdrav. sestrám, učitelům a opozici...Decentralizujte umístění ministerstev (třeba 5 x Praha, 5 x Brno, 5 x Ostrava...a na Moravě budete mít plná náměstí pořád!!!).
28. 03. 2012 | 18:35

Al Jouda napsal(a):

Kdyby ČSSD vyhrála předčasné volby, tak už jen to avízované zrušení všech poplatků ve zdravotnictví by stálo za to ! A další věc : zrušení akcií na doručitele ! Čím dříve tento šlendrián skončí, tím lépe.
To schlimbach :
Jak dlouho už připravujete tu občanskou iniciativu ? Já Vás sleduji nejméně 2 roky! Asi si říkáte : Co se vleče, neuteče:))))
28. 03. 2012 | 18:39

SuP napsal(a):

Al Jouda -
Zrušením akcií na doručovatele se loupežím nezabrání, pouze se TROCHU zkomplikují. Ne že by i to nestálo za to, ale není to ten pravý šťouch.
28. 03. 2012 | 18:44

Tupas napsal(a):

Ono je to s celou tou demo–demokracií, jak kdosi ftipně zpívá, těžký. Prostí občané (slovo "občan" se pomalu stává nadávkou), prostí lidé, jsou odkázáni na informace z tisku. Bulvár se stal/stává špínou a "seriózní" noviny bulvárem. Veškéré informace nám předžvýkají a vyplivnou na naše obrazovky. A teď co. Koho kdy u čtení novin napadlo, že to co píšou neni uplně tak jak se píše? To vás napadne až v okamžiku, kdy se to týká věcí ve vaší blízkosti. To se sesypou "novináří z Prahe" položí otázky a zároveň i odpovědi a zase odkvačí zpátky. Po cestě po našich silnicích se jim informace v "notýskách" řádně protřesou a večer se jeden nestací divit.

Došli jsme tak daleko, že stací aby novinář napsal titulek "poslanec za XYZ si pořídil nové auto" a garantuji že minimálně dva dny se bude přetřásat nové auto, kde na nej vzal, koho zná a objeví se spousta teorií a jak jeden pisálek opisuje od druhého, každý si k tomu něco přihodí. Na jednu stranu je to asi dobře, ale na druhou stranu se ve většině podobných zpráv už nedozvíme jak to dopadlo – protože to neni jaksi mediálně zajímavé. Vzedme se vlna "naštvaných", pod článkem se rozpoutá hororové peklo, naštvaní čtenáři by nejradeji umlátili onoho "za XYZ" klávesnicí a capslockem vyzývali k demisi.

Abych se vrátil k tématu. Jak v této "blbé náladě", můžeme volat po nové demokraci, restartu demokracie, nových Václaváků, Václavů a podobných "svatých" obrázcích? Jak si mužeme myslet že se něco změní? Principem demokracie je delegace svého hlasu na někoho jiného. Kdo z nás si podal kdy ruku se svým poslancem, kdo zná jeho jméno? Každý máme šanci to udělat, tvrzení že to "nejde" je liché, tvrzení že si strany stejně dosadí jiné je po slavném "vykroužkování" pana Langera taky liché. Jak je možné volat po změně pravidel, když nejsme schopni využít současné možnosti ke změně, které máme. Buďme důslední při volbách, po volbcáh už je to pláč nad rozlitým mlíkem.

Dlouhé texty jsou odsouzeny k nečtení, ale přeci jen pár řádek navíc. Někde v názoru "jája napsal(a); 28. 03. 2012 | 15:50" je jméno "Mlynář". Jedna z tipických kauz. Šest let byl vláčen po soudech, možná víc, nakonec byl zproštěn viny. Kolik novinářu si na jeho jméně udělalo kariéru? Kdo si dnes pamatuje o co vlastně šlo? Hlavně že "všichni ví", že je to lump a měl sedět. Toť média a jejich služba veřejnosti.

Ne děkuji, nejsem přesvědčen že nějakým demstrováním či restartem se něco změní. Začněme být důslední u sebe, než vhodíme lístek do volbní urny, uvědomme si si jaké to má faktické důsledky.
28. 03. 2012 | 18:51

SuP napsal(a):

pgjed -
S prvním vstupem souhlasím. Bohužel vaše strana dojela na své voliče, nikdo ji ze sněmovny nevyhnal. Za vámi skutečně žádný tunel myslím není, Ale copak u SZ vám nestačí namátkou biopaliva a fotovoltaické elektrárny?
28. 03. 2012 | 18:53

Midori napsal(a):

Pane Gabrieli,
ptáte se, co vytunelovali zelení?
Odpovím Vám: Důvěru voličů.
Jste inteligentní člověk, jistě nemusím rozvádět.
28. 03. 2012 | 19:32

Servác napsal(a):

nečekl bych že média se nás snaží přesvědčit,že jde o jednotlivé selhání,spekulují,uvádějí dobové souvislosti,ale tohle jste si soudruhu vyfabuloval,zřejmě parajoa,nebo sázka či něco podobně pitomého
28. 03. 2012 | 19:48

schlimbach napsal(a):

Al Jouda
myslíte si, že 3 roky práce na komplexní změně je dlouhá doba? myslíte si, že se myšlení lidí předělá samo od sebe jen tak lusknutím prstů? Asi máte divné představy a možná je to tím, že jste ještě nikdy nezlkusil něco nového prosadit. O.K.

Šašek z Jihlavy - 2. - 3.5. 2012 se podívejte na stránky www.ekonomickareforma.cz najdete tam odkaz na tu novou občanskou strukturu a budete se moci klidně zapojit, tedy, pokud budete chtít. To platí i pro vás Al Joudo, pokud budete chtít přejít od slov k činům :)
28. 03. 2012 | 20:26

Schmarcová napsal(a):

Díky, pane Šterne. Souhlasím, je třeba začít hledat konstruktivní přístup k budoucnosti. Kromě již navrženého by bylo dle mého třeba:
- uvést co nejrychleji v život zákon o státní službě, neboť manévry, které se na ministerstvech a jiných vrcholných orgánech státní správy dějí po každých volbách nebo změně ministra, vedou k rozvratu státní správy
- uvést v život zákon o financování politických stran, neboť to, co právě zažíváme je důsledkem toho, že opatření navrhovaná V. Havlem byla tehdejší politickou reprezentací odmítnuta. Dnes již víme, proč.
- zákonem upravit lobbing a zajistit jeho veřejnou kontrolu.
O komisi pro vyšetření všech velkých kauz mám pochybnosti. Stačilo by, abychom usilovali o funkční policii a soudy! Občanské forum 2012 vítám!
28. 03. 2012 | 21:54

Schjir napsal(a):

Díky, pane Šterne. Souhlasím, je třeba začít hledat konstruktivní přístup k budoucnosti. Kromě již navrženého by bylo dle mého třeba:
- uvést co nejrychleji v život zákon o státní službě, neboť manévry, které se na ministerstvech a jiných vrcholných orgánech státní správy dějí po každých volbách nebo změně ministra, vedou k rozvratu státní správy
- uvést v život zákon o financování politických stran, neboť to, co právě zažíváme je důsledkem toho, že opatření navrhovaná V. Havlem byla tehdejší politickou reprezentací odmítnuta. Dnes již víme, proč.
- zákonem upravit lobbing a zajistit jeho veřejnou kontrolu.
O komisi pro vyšetření všech velkých kauz mám pochybnosti. Stačilo by, abychom usilovali o funkční policii a soudy! Občanské forum 2012 vítám!
28. 03. 2012 | 22:00

Ing. N. napsal(a):

(Jc)

VÝZVA - HRA NA PŘÍMOU DEMOKRACII,

Petránek, Švihlíková, Bobošíková
28. 03. 2012 | 22:09

Bedřich napsal(a):

Vážení,informace by měl mít nejen Topolánek,ale i Fišer. Ten byl nezávislý a co provedl. Nejspíše kryt ony prasárničky a schovával hlavu do písku.
28. 03. 2012 | 23:06

argun napsal(a):

Ano pane Šterne - sbohem demokracie. Démos už neexistuje, vládnou oligarchie, u nás v Evropě. Proto ani plný Václavák nic neřeší.
28. 03. 2012 | 23:08

už ne nejmladší napsal(a):

Kapitalizmus nemá s klientelizmem nic společného. Kapitalizmus je svobodná soutěž za přesně definovaných a nemilosrdně vymáhaných pravidel. Vrcholem klientelizmu je naopak socializmus, protože ten, kdo není součástí nějaké "vzájemně se podporující" skupiny, nemá šanci. Po roce 1989 tady došlo jenom k uvolnění omezení pro vekslácký socializmus (klientelizmus), k žádnému kapitalizmu to nikdy ani náznakem nedospělo. Takže ano, plný Václavák, souhlas s požadavky autora. Hlavně ale ne žádné experimenty sociálního inženýrství. Stačí ta "svobodná soutěž za přesně definovaných a nemilosrdně vymáhaných pravidel". Myslím si ale, bohužel, že je to stejně vzdálený cíl jako Utopie.
28. 03. 2012 | 23:17

Dost bolo spama! napsal(a):

"V tuto chvíli je zápas o společenské vědomí v této otázce otevřený."

Spolecenske vedomi, soudruhu, je uz davno mrtvo, stejne jako nejake manifesty.
Na Vaclavak muzete dotahnout trebas 3 miliony lidi a nic se nestane, zeptejte se Spanelu ci Reku k cemu jim to bylo. Jedni z cireho zoufalstvi nakopnec zvolili do parlamentu frankisticke pohrobky, druhym tam rovnou soupli protektora.

Jedinou sanci je Holesovska vyzva a zvlaste pak jeji lidri Premysl Popelka a nechtene dite taxikar Ponert, ti by v pripade sveho zvoleni snad tomu tady dokazal udelat rychly konec. Tedy konec ne klientelismu a korupci, ale ze by to tu rozlozili nadobro, na cucky, ci dokonce na prvocinitele a na teto "zelene louce" bychom si pak, coby "narod sobe" mohli vystavet jiny, krasnejsi hypermarket, zvany Cesko.

S pozdravem "prejed babu"!
28. 03. 2012 | 23:24

MARNOV napsal(a):

Pane Šterne je již pozdě! Družinářky předepisují jako ministryně kultury miliardové splátky našim vnoučatům?! ČR může zachránit od gubernie pouze: embargo na vývoz, žádné dotace a bezletová zóna... Pokud se musí dluhy platit je nyní skutečná zadluženost na dalších 40-50 let. Pokud se dluhy neplatí, protože vlastně už není komu, tak je vše OK a nastal pro některé komunismus. Zbytek populace včetně dětí jsou jejich otroky. Protesty od homolků? Demonstrace od švejků? Usnadnit zástupům nových gaunerů společenský vzestup do nových elit??? Opravdu to chcete? Já tedy ne.
28. 03. 2012 | 23:29

Milan Roines napsal(a):

Abych parafrázoval klasika říkám: Když slyším demokracie, sahám po revolveru. To slovo "demokracie" se mi zprotivilo víc než "reálný socialismus" před hadrovým pučem 1989, protože od toho si nikdo nic nesliboval. Ale slovem "demokracie" byl národ totálně podveden a okraden nejen o majetky, ale hlavně o dalšch 23 let. Dnes říkám zlatí komunisti, promiňte!
28. 03. 2012 | 23:30

Dost bolo spama! napsal(a):

Marnov a Milan Roines:

Take to tak vidim, potesili jste mne tim, ze chytry clovek jeste zije.
Ti nahore jeste hledaji "konstruktivni pristup k budoucnosti" ci "moralni hodnoty, zachranujici nasi demokracii". presne tomu vsemu uz odzvonilo.

Systematika ovladani (rizeni) spolecnosti presla od metafyzickych apelu na "hodnoty" k cire technice, dnes se ridi tak, ze se bud a) ignoruje (a to v jakemkoliv objemu), anebo za b) zakazuje a to take v jakemkoliv objemu.

Budoucnost jakychkoliv demonstraci lze tedy velmi proste odhadnout: do urcite vyse a doby se budou tolerovat, aniz by byly vubec reflektovany (vyjma par pomatenych intelektualnich tiskovin), pokud prekroci nejakou technickou hranici (budou necemu vyrazne branit), tak budou elegantne rozpraseny s poukazem na verejne dobro.
jejich iniciatori pak predhozeni exekutorum a jak vime...slova sice hybaji, ovsem exekuovane priklady tahnou mnohem vice!

S pozdravem "prejed babu!"
28. 03. 2012 | 23:42

Tomáš napsal(a):

Nevím, co je výše se rozlézající David, ale doufám a pevně věřím, že podobné entity se nikdy nezmůžou na nic víc, než floodování internetových diskusí.
29. 03. 2012 | 00:02

Váš Iuridis napsal(a):

Když se pozavírají všichni zločinci typu Bém , Janoušek, atd. + dalších jim podobných 20000 zločinců, kteří to tu rozkradli v bilionech , zajistí se jim účtu v daňových rájích/což je nemožné/, zabaví alespoň jejich majetky i jejich babičkám:), a tento počet zločinců se pak za způsobené škody bude účastnit v okovech ve znovuznárodněných firmách /co byly podvodně prodány za babku/a zde budou makat doživotně tak alespoň částečně se sníží tento bestiální masakr na českém majetku.
29. 03. 2012 | 00:09

Flogyn napsal(a):

Návrhy pana Sterna (všechny tři) jsou rozumný základ do diskuse. Doplnil bych ho souborem základních zákonů - mj. zákaz akcií na majitele,zpřísněním zákona o veřejných zakázkách, upřesnění trestních norem na způsobování škody při nakládání s veřejnými prostředky formou předražených zakázek, hlavně pak jasný zákon o majetkovém přiznání (povinnost předložit zdroj majetku na požádání FÚ nebo vyšetřujících orgánů), rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu+ personální a technické posílení stejně jako u analytického útvaru na MF a u protikorupční policie ap.
Protesty a občasnký talk je nutný, bez toho se hoši oklepou. Na straně druhé je třeba zachovat si optimismus i v těžké době - znám spoustu báječných lidí, nenechte se ovládnout názorem, že Češi jsou špatní atd. Bude líp.
29. 03. 2012 | 00:16

Flogyn napsal(a):

+ hlavně se prosím dívejte jak kdo veřejně reauje a jak kdo hlasuje: Komu vadí Zákon o majetkovém přiznání, o zrušení anonymních akcií, o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontr. úřadu, o jasné zprůphlednění a omezení finacování politických stran, pro koho je boj mezi státními zástupci jen válkou gangů (Nečas). Též stojí za povšminutí jak se pod tlakem změnil názor například na megatendr v ekologii prosazovaný Kalouskem, na hazard protěžovaný týmž, jak zásadově se tato vláda vypořádala s Drobilem a oznamovatelem Michálkem, koho si vybral Nečas za ministra průmyslu a proč atd atd.. Když je tlak občanů je situace přes zabetonové tvrze kmotříků a jejich poskoků neudržitelná - viz pražský magistrát.Nejsou politici jako Svoboda či Diensbier (příklad z obou spekter)určitou nadějí? Zatí to vidím tak, že snad ano.
29. 03. 2012 | 00:31

Dost bolo spama! napsal(a):

Jen jeste kratce dodam:
Tenhle syste, prezentovany samozrejme konkretnimi lidmi, nezajima uz nic jineho, nez aby to fungovalo, tj. "neslysi na slova".
Pan Stern neni pomyleny, on je odchovancem "stare skoly", kde se jeste ucilo, ze apely neco zmohou, coz dnes uz neplati. Nasi soucasni "zastupci" jsou jiz ve vleku automatickych udalosti a nemohou s tim nic delat, nez tento dej podporovat.

A proto plati toto: kazda demonstrace, dotykajici se "ucinne hladiny" bude samozrejme potlacena, ovsem nejen to, redundantne budou posileny preventivni opatreni, aby se tak jiz priste nestalo. Tedy po kazdem, alespon trochu funkcnim taboru lidu, bude nasledovat utazeni syvstemove vyznamnych, obcanskych svobod.

Blud pane Sterna etc. je v tom, ze namisto toho vidi v techto aktech obcanske nespokojenosti jakousi moznost "napravy".
A proto nas vsechny zenou do totalitnich pekel, a to do "technologickych" a nikoliv jiz ideologickych. Jiz nebude stacit odrikat na schuzi trikrat Zdravas na ucet UV, ale namisto toho bude treba mnohokrat denne kamsi vsunout cipovou, identifikacni kartu.

Ted jsme na prelomu, ted se oddeluje prakticke mysleni modernisticke od post- modernistickeho. Zatimco moderniste veri v prinosnou ucinnost "aktu" (ne nahotinek :), postmoderniste veri v jeho nebezpeci. Azdy pocin nas odhaluje a tim padem i znesvobozuje, podivejte na vysoce inteligentniho blba Knizaka: od poulicniho aktu vzpoury dosel k odsuzovani az opovrhovani Tycem, ktery je presne jeho krevni skupina.

My jsme Tyc, parlament jsou sami Knizaci...
29. 03. 2012 | 00:35

Tomáš napsal(a):

S článkem jako takovým lze jen souhlasit. Jen mi připadá poněkud idealistický.

Za prvé: Současný režim se dobrovolně (tj. shora) nezmění. Takových, kteří šli do politiky s tím, že ji napraví, pár bylo. Nedokázali v tom směru nic.

Za druhé: Změna zdola (tj. ve směru od plných náměstí) by ani zdaleka nebyla tak kytičková, jako v '89. Stát je lépe zabezpečen a lidi mnohem míň drží pohromadě. Kromě toho, ti, kdo mají za současného režimu problémy, jsou prostě ti slabší.

Za třetí: I kdyby se tady něco zvedlo a odstavilo to ty, co jsou u moci, toto samo o sobě by nijak výrazně nehnulo s už rozkradeným majetkem. Kdyby na majetek mělo dojít, velmi rychle by nás zachránily mírové jednotky odvedle.
29. 03. 2012 | 00:41

Ivan Růžička napsal(a):

Demokracie - co to je?
Neznám :-(
29. 03. 2012 | 01:09

Jan Vaculík napsal(a):

V jednom z prvních diskusních příspěvků David dal jako příklad seznam úctyhodných lidí, kteří by nám mohli (lépe) vládnout. A už z toho seznamu je jasné, že nic takového nemůže dlouhodobě fungovat. Vždyť podobné složení parlamentu jsme už měli prvních letech po převratu, a byli to vesměs sami voliči, kteří podobným lidem nedali důvěru.
Kromě toho: jsou to milá jména, ale většina z nich by dneska do ničeho podobného nešla. Dnes si slušný člověk dává hodně velký pozor, aby si nevzal moc odpovědnosti.
Mýlí se ten, kdo si myslí, že si můžeme pomoci výměnou politických garnitur: co se týče morálních kvalit, bude to už jen a jen horší - až na vyjímky. Příkladem je angažmá Věcí veřejných. Kdo si dnes půjde na zaplněná náměstí pro moc, je krajně nedůvěryhodný: to je jednoznačný dojem z dikce manifestů, které k něčemu takovému vyzývají.
Jediná šance je donutit stávající politiky, aby pracovali lépe. Kdy se ve stranách konečně projeví pud sebezáchocva?
Nevýskám nadšením, ale současný vývoj vnímám v zásadě jako pozitivní. Je velmi pravděpodobné, že v oposmluvních dobách se takové věci děly také, akorát se je dařilo zametat pod koberec a ututlat. Tu a tam se našla nějaká mrtvola (např.Mrázek) anebo někdo najal vraha na nepohodlného novináře (Srba), ale architektura mocensko-korupčních kšeftů zůstávala neodhalená.
29. 03. 2012 | 01:11

Ján Filo napsal(a):

Naprostý souhlas s článkem!

Al Pepino: Tleskám!

David napsal:
"..... Tyto lidi pak moc poprosit o záchranu našeho státu. Bez nového „Občanského fóra 2012“, složeného s takto veřejně známých a zejména důvěryhodných osobností je šance na změnu poměrů minimální. .... "

Opět se jedná (jak již mockrát) o "Hluboký omyl" !!! ... prosit někoho o záchranu ....
"Demokracie" v dnešním pojetí, stejně jako "politická pluralita" jsou pouhé zástěrky pro nadvládu KFO (Kriminální Finanční Oligarchie) /Abuelo - 100 bodů/.

Pokud to vedení OF / CH77 nerespektovalo (že by o tom nevěděli pan Havel, Klaus a další, silně pochybuji, spíše hráli "osobní kartu") měli "legitimní" právo se o to pokusit, pokud to nevěděla většina "cinkačů", bylo to snad v r. 1989 možné pochopit, i když to bylo hloupé.
Pokud to někdo nechápe dnes, JE TO TRAGÉDIE!!!!!!
CELÝCH POSLEDNÍCH 23 LET SVĚDČÍ O TOM, ŽE STÁLE MÉNĚ LIDÍ CHÁPE PODSTATU POLITIKY A VĚŘÍ OBLBOVÁNÍ O "PŘEDKLÁDÁNÍ A SOUTĚŽI POLITICKÝCH PROGRAMŮ" ... A VĚŘÍ STÁLE MNOHO LIDÍ VE SPÁSU PRAVICOVÉ POLITIKY.
NAPROSTÉ NEPOCHOPENÍ SKUTEČNÉ PODSTATY PRAVICOVÉ A LEVICOVÉ POLITIKY V PROPAGANDĚ A ZHUSTA I V PRAXI, ZEJMÉNA ČSSD.
ŠKOLSTVÍ VYCHOVÁVÁ POLITICKÉ PROSŤÁČKY, PROTOŽE TO TOMUTO SYSTÉMU VYHOVUJE. NEÚNOSNÁ SITUACE A Z NÍ VYPLÝVAJÍCÍ DEZILUZE VYVOLÁVÁ POTŘEBU ZMĚNY, ALE SOUSTAVNÉ MASÍROVÁNÍ MOZKŮ PRAVICÍ (úspěšně probíhalo i před listopadem ... zejména "svobodnými vysílači i CHARTOU 77) deformovalo myšlení natolik, že ŘEŠENÍ NENÍ VIDĚT.
SVATÝ OTEC SE MÝLÍ, KDYŽ NEMLUVÍ O OTÁZKÁCH VĚROUKY, A MLUVÍ O "PŘEKONÁNÍ MARXOVY TEORIE". A TAKÉ NEVIDÍ BŘEVNO V OKU SVÉM, KDYŽ VARUJE PŘED FANATICKÝMI UČENÍMI, POTÍRAJÍCÍMI JINÉ NÁZORY. I ANTIKOMUNISMUS JE ZHUSTA FANATICKÝ A KOMUNISMUS JAKO UČENÍ MUSEL OD POČÁTKU ČELIT VŠEM FORMÁM POTÍRÁNÍ, VČETNĚ NEJHRUBŠÍHO NÁSILÍ. NEBYL TO KOMUNISMUS, JAKO HNUTÍ, KDO S NÁSILÍM ZAČAL, POUZE SE NEDOKÁZAL BEZ NÁSILÍ OBEJÍT.
MOŽNÁ ŽE JE PRAVÁ CHVÍLE DOSÁHNOUT CÍLŮ (právo na důstojný život pro každého, podle "pracovních zásluh") BEZ NÁSILÍ, UDRŽET JEJ TRVALE A PROKÁZAT PRAKTICKY PŘEDNOST NOVÉ SOCIÁLNĚ EKONOMICKÉ FORMACE V PRAXI.
CESTA: (pokud je to vůbec ještě možné .... ) PŘÍMÁ DEMOKRACIE, PROGRAM VLÁDY SCHVÁLEN REFERENDEM A VLÁDA = ÚŘEDNÍCI, ODPOVĚDNÍ (ZEJMÉNA PRÁVNĚ) ZA HOSPODAŘENÍ S MAJETKEM STÁTU. ...
1. ÚKOL – DO ULIC!!!
ZÁKLADNÍ PŘEDPOKLAD: SILNÝ STÁTNÍ SEKTOR .... v r. 1989 byly proto ideální podmínky, BOHUŽEL ....
Proto jsem přesvědčen že listopadová – posléze – sametová či něžná a později „ukradená“ revoluce v blízké historii získá definitivní pojmenování „hloupá kontrarevoluce“, protože vůdčí sílou se stala hloupost (většiny obyvatel) a hamižnost (těch, co „věděli!, nebo zavětřili šanci). A V TOM BYL TEN MALÉR ....

JE ČAS PODÍVAT SE DO ZRCADLA A NEČEKAT NA SPASITELE, TAN TADY JIŽ BYL!!!!!.
29. 03. 2012 | 01:32

Almo G™ napsal(a):

J.Vaculík napsal: "anebo někdo najal vraha na nepohodlného novináře (Srba)"

On tomu dnes ještě někdo věří? Nevěřil bych.
29. 03. 2012 | 02:05

Fakt napsal(a):

Perfektne vystizne,bez aktivizace obcanu muzeme jen o demokracii snit,nic ubrat - nic
/je mozno/pridat ,ale je to i tak dobre....
29. 03. 2012 | 02:34

novak napsal(a):

21.4. a celý týden VZDORU, Island vzor, obsadit PSP a ptat se proč nechtějí poslanci komisy ke korupci,

připravit scénář a seznam lidí, co za nás (protestující dav) budou jednat,

sepsat požadavky ke splnění, jinak neomezenou stáávku!!!
29. 03. 2012 | 04:04

Jana napsal(a):

Sleduji dost dlouho, co se deje v CR. Kazda strana je prolezla skandaly a opravdu to nejmensi zlo jsou komuniste. Nechali jste ten plevel bujet 23 let a ted nemuzete byt z teto situace prekvapeni. Opravdu vam nezbyva nic jineho, nez zalozit novou stranu a byt pripraveni s dobrou platformou, ktera oslovi kazdeho potencionalniho volice. Myslim si, ze lidi jsou pripraveni volit kohokoli slusneho, bez skandalu a komu opravdu zalezi na lidech CR. Co se tyce podpory medii, muzete poslouchat Frekvenci1 v po, ut, ct po pulnoci a mozna budete prekvapeni, ze J. Pomeje je jiny, nez se o nem pise v bulvaru. Myslim, ze by stalo za to, s nim spolupracovat, ma tentyz nazor, ktery ma vetsina zdejsich prispevatelu. Poradal se prvni sraz lidi v Praze (nazyva to hospodou), dalsi bude v Ostrave a kazdy mesic budou lide z F1 v dalsich okresnich mestech. Byla by to velka sance oslovit lidi a slibit si, ze budou volit pro novou stranu a rozsirovat informace o ni a ziskavat dalsi volice. Pokud nic neudelate, budete se schazet jen po par tisicovkach na Vaclavaku, tak jen upevnite vladu v presvedceni, ze jim nic nehrozi. Na internetu si kazdy rad stezuje, ale kolik z vas bylo demonstrovat... Udelejte jednu a posledni stavku a budte pripraveni vladu vymenit kvalitnimi lidmi, kteri vas budou opravdu reprezentovat a ne byt vysmechem.
(Pokud by si nekdo chtel rypnout, proc se motam do ceskych zalezitosti, tak chci uvest, ze jsem demonstrovala proti komunisticke vlade pred csl. ambasadou v Ottawe v r. 88 a kdyz bude treba tak pujdu zase, pochopitelne ted pred cs.)
29. 03. 2012 | 05:32

Důchodce68r napsal(a):

Ano pane Štern. Díky za článek.
A bude potřeba ještě nějaký čas. Probudit víc myslících lidí, promýšlet a připravovat ten restart demokracie.
A čas bude potřeba i na to, aby bylo ještě hůř. Mnoha lidí, kteří si ještě hledí jen svých zájmů, nehledí dopředu, se to špatné ještě nedotklo.
A pak se sejde dost lidí nejen na Václaváku, ale i na Letné, na hraničních přechodech, na letištích, u výjezdů z archivů úřadů. Obávám se, že to už nemusí být sametové. Dokonce že nemusí být skoro co dávat do rakví.
Krokem do bankrotu by mohlo být, kromě impulsů z okolí, selhání dotací z EU. Ocitli bychom se v situaci horší Řecka. Nemáme tolik dluhů u německých a francouzkých bank, aby nás někdo chtěl vytahovat.
Tak to bohužel vidím. Jinak to asi nepůjde. A asi nebudeme v Evropě sami.
( Ještě bych k tomu vidění dodal, že nick už mám zastaralý, a v mém věku mají skoro všichni šedý zákal. Já mám po operaci a vidím výtečně. A přesto vidím budoucnost tak chmurně. )
29. 03. 2012 | 06:30

JC napsal(a):

Ing. N. napsal(a):

(Jc)

VÝZVA - HRA NA PŘÍMOU DEMOKRACII,

Petránek, Švihlíková, Bobošíková

Zaznamenáno
29. 03. 2012 | 08:37

JC napsal(a):

VÝZVA - HRA NA PŘÍMOU DEMOKRACII,

Vážení vidím tady známé nicky, takže kdo z vás přijme moji výzvu ?
Dejme tomu že máme přímou demokracii bez politických stran a budeme volit poslance.
Každý může napsat 3 jména, já to hodím do excelu a prvních 5 nejčetnějších budou vítězové.
P.S. Uzávěrka soutěže v neděli.
P.P.S jsem zvědav jak se umístí pan Štern:-)))

Nežvaňte a navalte sem ta jména !!!!!
Méte plná ústa co byste jak byste a zatím to vypadá že byste seděli doma na zadku a plkali
29. 03. 2012 | 08:40

Ivan Anděra napsal(a):

Schmarcová ta řekla všechno. Před ní skoro totéž paní pofesorka Dvořáková z akreditační komise.
Je třeba do toho kopat. Každý a každý den kousek.
29. 03. 2012 | 09:04

karel4 napsal(a):

Pane Šterne, myslím, že náprava sytému bude muset být mnohem hlubší, aby se dala shrnou do pá bodů. Dění u nás plně zapadá do kontextu okolních zemí. Je odrazem krize hodnot euroamerické civilizace a zřejmého vyčerpání jejího potenciálu rozvoje. Typickým projevem je hromadění majetků, legální i nelegální cestou, provázející všechny konce civilizací. Cesta z bludného kruhu je blokována mumií demokracie z doby poválečného Německa a jeho prosperity, ke které se dodnes modlíme. Touto mrtvolou-relikvií jsme po vzoru katolické církve zaříkáváni a strašeni. Jestliže občan dnes nemá standartními nástroji (demokracie)fakticky možnost změnit běh věcí, pak je demokracie, nebo co to vlastně ve skutečnosti je, k ničemu. Pouhé resetování tohoto sytému nemá smysl. Bez střízlivého vyhodnocení možnosti fungování společnosti, oproštěného od ideologického balastu a nastavení pravidel skončíme brzy tam kde jsme.
Bude potřeba obrovské odvahy vystoupit z tohoto modelu "auta" které už nikam nepojede do jiného, které možná ještě nikdy nebylo vyrobeno a nebo jít prostě pěšky cestou selského rozumu.
29. 03. 2012 | 09:56

G.S. napsal(a):

Znám jednoho čestného a velice schopného člověka:judr Jan Rytíř phd.
29. 03. 2012 | 10:01

PDG napsal(a):

Všem,kdož dehonestují české občany jako přiblblíky, kteří si svůj osud zaslouží,patří můj odsudek.Tady po několik generací žijí lidé v obludných systémech vymazávajících lidské osobnosti,rozumné myšlení,v podstatě i prospěšnou práci pro sebe, rodinu,ale i společnost.Ale ani za komunistů ta obludnost nedosáhla rozměrů dneška.A vše se konalo s přispěním právě těch, kdož mohli národu své názory sdělovat k jeho prospěchu, nikoliv uctivým klaněním personám typu Klaus,i Havel a všem tzv. veličinám,které měly zacíleno na jediné.Na naše hmotné statky, na výsledky naší práce k provozování rozmařilých a vlastně zbytečných životů, které budou mít význam pro budoucnost pouze jako nejhorší exemplární případy hodné dlouhodobého odsuzování.Do dnešních dnů tak soudíme Nerona, Caligullu,Hitlera....O tu obludnost se zasloužila ziskuchtivá média s vrchními vlastníckými strukturami, stejně jako všichni nevyměnitelní potentáti na všech úrovních, kteří si s povýšením přivlastnili právo zacházet s každým v nižším postavení jako s neužitečnou šepletí.Není nadřazenéspolečenské postavení, cena práce má stejnou důležitost,žádné vysoké mzdové rozdíly neodstraní lidskou chamtivost, která s výší příjmů, hodností a postavení jen narůstá,je-li nekontrolována.To vše lze ošetřit přesně cílenými zákony a i pro vymáhající složky zpětně kontrolovat těmi, kdo vše platí.Lidem.To je podstat demokracie,ne bezbřehá zvůle,ale naopak přísný pořádek i s donucovacími prostředky.Právě proto si platíme stát,jinak by naám byl k ničemu a válčili bychom v tlupách jako Neandrtálci dodnes.Ale především je třeba trvale očekávat vychcálky a vzárodku je dusit v jejich špíně.A třeba i udusit.Humanita je na správném místě správný postoj,ale nesmí růst do blbosti bez užívání rozumu.Všichni, kdo si přejí žít v normální zemi k životu by měli vyrazit d o společně organizovaného protestu proti hoře blbosti posbírané všude tam, kde ji zvládli eliminovat, jen u nás se jí daří tak že, nesplnitelné sny zbohatnout, bez poctivé práce do podoby srovnatelné s dílem generační dřiny i úskoků v jiných zemích trvající století nejméně a několik výlečných dobrodružství k tomu.Nelze se divit zbídačelým Afričanům,ale tady jsme si hráli na civilizaci.Tak se tam vraťme.Jenže už to sametově nepůjde,tehdy jsme se nechali oklamat, dnes bychom měli být poučeni.Hanba těm, kdo to odmítají pochopit a nebudou se společně bránit.!!!
29. 03. 2012 | 11:08

JC napsal(a):

G.S.
Mám to zaznamenat ??
29. 03. 2012 | 11:55

lamil napsal(a):

Proč pořád chceme demonstrovat proti politikům? Pojďme už "zademonstrovat" proti justici, která může být jedinou obranou. Kdyby zloději věděli, že při neprokázaném příjmu bude zabaven majetek nejen jim, ale i náhle zbohatnuvším příbuzným, že půjdou do kriminálu a už si ve veřejném životě "neškrtnou", natož aby ještě hrabali, zlodějny by si hodně rozmýšleli. Takto se prokáže korupce, dotyčný dostane nanejvýše podmínku a z rozkradeného zaplatí v pravém slova smysu "desátek" (10% z prokázaných zisků). Justice je ten největší zlořád, který to umožňuje.
29. 03. 2012 | 11:56

Patrik napsal(a):

Naprostý souhlas. Akorát zatím se daří těmto našim politikům, velmi nízkými pudy, využívat štěpení společnosti. Občané se již ztrácejí v tom, podobně jako politici, co je ještě únosné a co ne. Tam kde není jednota, tam není síla a potom plná Václavská náměstí. Necháme se překvapit.
29. 03. 2012 | 13:03

Hulu napsal(a):

tak konkrétně parlamentní vyšetřovací komise je vážně moc dobrý nápad, ale čekal bych, že to navrhne spíš kolibřík
29. 03. 2012 | 13:25

lopinský napsal(a):

že jste takhle nekvičeli o potrestání komunistů? ted se vám to jenom vrátilo.když komunista vraždil tisíce, tak to čecháčky tak nevtzrušovalo, jako když někdo profituje v partičce na své funkci.přitom tu krade většina obyvatel a liší se to jen v možnostech. jeden si ukradne v práci pracovní pomůcku, jiný kdo se dostal výš prodává státní zakázky.vždyt je to pořád stejné už od československa.proč myslíte že nikdo nechtěl být s čechem ve společném státě?
29. 03. 2012 | 13:57

Honza napsal(a):

Jak to, že nikdo nezmíní Island a jeho revoluci?? Celá Evropa se toho moc bojí.
29. 03. 2012 | 13:57

rudolfko napsal(a):

S.r.m vám na sociální kapitalismus od ODS, s.r.m vám na kapitalistický socialismus od ČSSD. Vyhlašované demonstrace pro jiný kapitalismus vám náměstí nenaplní!!!
29. 03. 2012 | 13:58

Jan Vaculík napsal(a):

lopinský
V tom, co říkáte, je hodně pravdy.
Zdá se, že každý prostě podvádí a hrabe podle příležitosti, jaké se mu dostane. Jenomže politici ji mají větší. A všichni taky svorně nadávají na poměry.

A že něco zmůže přímá demokracie, to je iluze. Populističtí politici naservírujou veřejnosti k odhlasování zákony, do kterých si ukryjou takové příležitosti k vlastnímu obohacení, o jakých se jim doposud nesnilo; a budou mít alibi.
29. 03. 2012 | 14:35

TWA napsal(a):

Kdyby se popravila komunistická nomenklatura, komunisti poslali do převýchovných táborů mohl být už dávno klid . Komunisti naučili lidi krást a podvádět.Nepotrestání vlády komunismu vzbudilo v jejich pohrobcích zdání nepotrestatelnosti za jakýkoliv zločin.I proto s tímto problémem zápasí i mnohé postkomunistické země.
29. 03. 2012 | 14:46

MarW napsal(a):

ZELENA KNIHA. Nestaci rict ANO nebo NE... clovek se musi vyjadrit proc ANO a proc NE.

www.ulozto.cz a do hledej - zelena kniha
29. 03. 2012 | 15:00

Freedom napsal(a):

Pro pana Šterna i pro diskutéry bych měl jeden bod který považuji jako zásadní.Počátkem lonského roku ,zde Absurdistánu byla delegace amerického kongresu z pověřením poradit vládě a institucím jak potírat korupci. Vše proběhlo bez pozornosti medii -proč asi? Doporučili několik kroků,jako první byl: "zavřít velké zvíře". Myslím,že pro nás kteří pořád chodíme kolem horké kaše lepší návod na boj s korupcí nemůže být.Několik vinikajících adeptů na toto "velké zvíře" si jistě doplníte sami.Takový Dalík,Řebíček,Bém,Gross,Klaus když obléknou tepláky další lumpy jistě přejde chut.
29. 03. 2012 | 15:33

F.Srbek napsal(a):

Nepatřím mezi obdivovatele autora článku,ale musím s ním souhlasit.
Tradiční demokratické metody "český chlév" nevyčistí.
29. 03. 2012 | 16:11

šinkanzen napsal(a):

Klíčové je podle mne požadovat:
Změnu volebního zákona.
Přímou demokracii.
Zrušení imunity poslanců.
Odvolatelnost politiků jednoduchým způsobem při podezření z korupce.
Zodpovědnost politiků za své kroky.
A jako první by se měl zodpovídat Papá
29. 03. 2012 | 22:30

Šíma Jindřich napsal(a):

Kdo je proti předčasným volbám, je proti demokracii. TO JE HESLO 21. 4.
30. 03. 2012 | 11:45

Radovan II. napsal(a):

Pane Šterne zdravím,
v Česku chybí vůdčí osobnosti, které by občany ve velkém přivedli na náměstí všech měst.Také se občané bojí. Bojí se, že je vyhodí podnikatel, vyhodí z kanceláře, nebo je budou hloupí občané šikanoat. Sorry.
Ale kdyby se toho opět ujali herci a známé osobnosti, mělo by to úspěch.Poslední dny ukázaly, že tato vláda nemůže do volit vydržet. Je to jen pomalé umírání.
31. 03. 2012 | 09:20

David napsal(a):

"...Co se s tím dá dělat? Předpokládejme, že veřejnost neskočí jako obvykle na tyto triky a dá důrazně najevo svojí nespokojenost. Třeba ulicemi plnými rozhořčených lidí. V naší národní tradici plný Václavák obvykle znamenal, že přestává legrace a věci se měnily...."

----------

Jak na to?

Velmi, velmi dobrý nápad na "předehru" k demonstraci 21.dubna na Václavském náměstí je následující iniciativa od Holešovské výzvy.

----------

Novinky.cz:

Zhasněte světla a odpojte spotřebiče, nabádá k protestům Holešovská výzva

Zástupci iniciativy Holešovská výzva chystají další protestní akci. Tentokrát lidi nabádají k tomu, aby svou nevoli se současným stavem demokracie v ČR vyjádřili zhasnutím světel a odpojením elektrických přístrojů. Akce by se měla odehrát v neděli 15. dubna.

Počet zhasnutých světel má podle Holešovské výzvy signalizovat, kolik lidí požaduje změnu systému.

30.3.2012

"V neděli dne 15. dubna ve 20:00 zhasněte všechna světla

ve svých bytech, chatách a provozovnách a odpojte také všechny elektrické přístroje alespoň po dobu pět minut,"

vyzvali občany autoři Holešovské výzvy. Podle organizátorů tak mohou občané jednoduše ukázat, kolik domácností požaduje změnu systému.

Protestní iniciativa Holešovská výzva o sobě dala vědět v minulých dnech sérií demonstrací. Na nich její příznivci volali po demisi vlády a prezidenta. V podobných aktivitách hodlá iniciativa pokračovat. Na pondělní poledne avizovala hodinovou manifestační stávku, při které si mají její účastníci na svých pracovištích označit oděvy visačkou Holešovské výzvy.

V programu iniciativy stojí mimo jiné to, že si aktivisté přejí přímou demokracii a samosprávu, nebrání se potřebným státním výdajům a volají po osobní odpovědnosti a zdravém životním prostředí.

Novinky, ČTK

http://www.novinky.cz/domaci/263470-zhasnete-svetla-a-odpojte-spotrebice-nabada-k-protestum-holesovska-vyzva.html?ref=boxE
31. 03. 2012 | 12:08

pv napsal(a):

Politici nám nebyli vnuceni nějakou vyšší silou, ale byli demokraticky zvoleni lidem. Je to tedy lid, který nese vinu na existujícím marasmu v politice. Občan při volbě politika nepreferuje jeho poctivost, ale rozhoduje se podle toho, jaký prospěch by volba politika mohla jemu osobně přinést. Kdyby volič upřednostňoval poctivost politiků, strany jako ODS nebo ČSSD by dnes už vůbec v parlamentu nebyly. Všichni totiž znají korupční kauzy, jež tyto strany mají za sebou a které je zcela diskvalifikují.

Má-li dojít k nějakému obratu, je nutné nejprve převychovat voliče. Aby se při volbách neřídil jen svými sobeckými hledisky. Aby si uvědomil, že celospolečenský prospěch může oklikou přinést prospěch i jemu. Aby se nenechal zatáhnout do předstíraného sporu mezi pravicí a levicí.
01. 04. 2012 | 23:19

UmKab napsal(a):

Nějaký ty lidový komise z václaváku jsou to poslední co tahle země ještě potřebuje.Když zámečníci z ČKD sestavovali komisi posledně tak jsme se z toho bordelu vyhrabávali deset let a současnej stav je toho stále odkazem.
04. 04. 2012 | 15:22

mAXcjFCozH napsal(a):

<a href=http://www.mfg.com/usa/tramadolonline/#17982>tramadol online</a> tramadol reviews - que es tramadol 50mg
18. 04. 2013 | 12:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy