Házení vajíček na Paroubka je lumpárna a politický lynč

28. 05. 2009 | 01:06
Přečteno 16155 krát
To, co předvedli mladí „žertéři“ na mítinku ČSSD u Anděla, nemělo s žertováním nic společného. Bylo to násilí použité jako politický prostředek, jinými slovy byl to politický lynč. Paroubek spolu s dalšími představiteli ČSSD byli zasypáni desítkami vajec házenými s velkou prudkostí a intenzitou. Házení pokračovalo po celou dobu mítinku a v podstatě ho zlikvidovalo. Hannah Arendtová kdysi napsala, že krása a kouzlo politiky spočívá v tom, že jediným dovoleným nástrojem v ní je slovo. Skutečná a demokratická politika vylučuje použití násilí, v politickém boji se bojuje pouze slovy. Metání vajec na bezmocné lidi na tribuně, kteří se snaží vysvětlovat svůj politický program, samozřejmě znemožňuje uskutečnění samotného mítinku. Mladí organizátoři vaječné války proti Paroubkovi plánují tyto své akce na všech jeho mítincích. To není nic jiného než vyšachování Paroubka a jeho ČSSD z politiky, protože za takových okolností nejsou prostě mítinky možné. To není nic jiného než sprosté narušení demokratických práv, proti němuž se musí každý slušný člověk postavit.

Neuvěřitelné je, že média a ostatní politické strany se Paroubka a ČSSD nezastaly. Jako kdyby mu to škodolibě přály, protože ho to nepochybně poškodí. To je ovšem zcela nepřijatelný postoj. Když jde o demokratická práva pro kohokoliv, tak se za něj musí ostatní postavit, byť ho nemají v lásce nebo jsou jeho konkurenty. Je možné, že házeči vajec mají řadu důvodů Paroubka nesnášet nebo mu něco vyčítat. Po shození vlády uprostřed našeho předsednictví jsem měl pocity podobné těmto házečům. Ale v životě by mě nenapadlo reagovat jinak než slovně. Svůj názor jsem na tomto blogu docela razantně vyjádřil - slovy.

Strašně mi jdou na nervy knížecí rady Paroubkovi, jak by se měl ovládat a převádět házení vajec v žert. Vyloženou hloupost vyslovil právě kníže Schwarzenberg, který Paroubkovi radil, aby si bral na mítinky pánev, že si snad udělá z inkasovaných vajíček omeletu. Přál bych knížeti jednu takovou facku vajíčkem, jako jí dostal u Anděla Paroubek. Možná by ho ty nemístné žerty přešly.

Překvapivě (pro mě) jako jediný z politické scény zachoval zdravý rozum president Václav Klaus. Díky Bohu, že aspoň někdo pojmenoval přesně hrůzu toho, oč jde. Doporučuji všem přečíst si několikrát jeho prohlášení, každá věta je absolutně přesná a trefná.

Domnívám se, že pokud by vaječné útoky mladých vrhačů nepřestaly, pak budou muset slušní lidé libovolné politické orientace vylézt na tribunu k Paroubkovi a vlastním tělem ho chránit. Nebudou chránit jen jeho, ale demokracii v této zemi. Já osobně budu v tomto k dispozici.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Veronika Vendlov napsal(a):

Ještě než se konečně odeberu tam, kde už je většina české populace - do postele, tak jen krátce: S metáním vajec na kohokoliv, rozhodně nesouhlasím, ale nemyslím si, že by to ČSSD poškodilo. Efekt bude podle mého soudu spíše opačný.
28. 05. 2009 | 01:17

Alena napsal(a):

Praha jako jediná v celé ČR je nakloněna politice ODS, ale republika naštěstí není pouze Praha! Když si prohlížím fotky z dnešního turné sociálních demokratů, zejména ty od Anděla, je vidět, že protesty hlavně mladých "odpůrců ČSSD" nabraly na síle a agrasivitě. Ono mrštit zlostně a silou vejcem do obličeje je bolestivé, tady jde všechna sranda stranou a nesouhlasit s názory lze v demokratické společnosti slušně, na úrovni i slovně. Anebo současná mladá generace nic jiného nezná než násilí a útoky na druhé? Co lze příště očekávat od takto zfanatizovaných lidí? Použijí snad dlažební kostky? Nebo snad střelné zbraně? Kde to žijeme, přátelé? Máme se začít bát vyjít na ulici, že se někomu nebudeme líbit???
28. 05. 2009 | 01:32

stále rebel napsal(a):

Některým lidem snad nedochází, že jde o porušování základních lidských práv a to nejen těch, kteří chtějí kandidovat ve volbách, ale i řadových občanů, kteří přijdou na setkání se svými volenými nebo potencionálními zástupci. Je až děsivé, jakou máme mezi sebou lůzu a co je na tom úplně nejkomičtější je to, že primitivové, kteří se takto chovají nebo takové chování schvalují chtějí dávat lekce druhým. Bohužel máme za sebou fašismus a komunismus a víme, čeho jsou lidé schopní.
28. 05. 2009 | 01:50

blue jay napsal(a):

Take nesouhlasim s nasilim, ale co me udivilo. Vetsina hazecu vajec byli studenti a mladi lide. A nehazeli na CSSD ale na Paroubka a to co prestavuje. Nekoho z doby normalizace. Predsi CSSD mela dalsi 3 mitingy pred Andelem a ty probehli pomerne klidne.
28. 05. 2009 | 02:01

jenicek napsal(a):

Čelní představitelé ČSSD již dlouho používají jednoduchý ale účinný trik. Hezky jde vidět v televizních debatách a online rozhovorech. Jsou ostří, nepříjemní, nevyhýbají se jízlivostem, podpásovkám ani arogantní nadřazenosti. Jejich oponent má jen dvě možnosti - buď vydrží a chová se slušně, jenže pak často vypadá jako leklá ryba, a nebo kapituluje, nechá se strhnout a přistoupí na hru politika ČSSD. Klesne na jeho úroveň. Pravdou je, že tváří v tvář bezbřehému primitivismu dříve či později kapituluje většina lidí.

Právě v ten moment přichází onen jednoduchý trik. Říkám mu finta "samozvaný mravokárce". Jakmile oponent klesne na úroveň diskutéra z ČSSD, ten ihned obrátí, zvážní a s výrazem plným předstírané slušnosti pokárá svého oponenta za to, s čím v debatě on sám začal. Obvykle dojde na věty jako "Takový styl debaty nepatří do slušné společnosti" nebo "Prosím, nepřerušujte mě, já jsem vám taky neskákal do řeči" a nebo na oblíbené fráze Davida Ratha "Lžete! Pane redaktore, žádám vás, abyste ho zastavil, protože lže." Přesně v tuhle chvíli mám i já chuť na fyzické násilí, ale ovládnu se. Nechci si poškodit televizi.
http://olszynski.blog.idnes...
28. 05. 2009 | 02:04

blue jay napsal(a):

stale rebele?
pry na partu socanu prislo i par mirumilovnych martanu. Meli v pracickach napis : prisli jsme se spojit"...a byli brutalne vyhozeni par odborniky juda jak to popsal Paroubek. Juda,lol.
28. 05. 2009 | 02:06

Mara napsal(a):

Kde byla policie? Od te doby, co pristalo vejce na Gordonu Brownovi je hazeni vejci po lidech (i majetku) v GB prestupkem.
28. 05. 2009 | 02:06

Aarfy napsal(a):

Co dodat. Souhlasím se vším v tomto textu. Paroubka nemusím, ČSSD jsem nikdy nevolil a volit nebudu, ale z toho co se dnes dělo na Andělu je mi na blití. Za ty lidi se doopravdy stydím, je to dost smutná vizitka tohoto národa a téhle generace. Doufal jsem, že máme na víc.
28. 05. 2009 | 02:08

Jirka napsal(a):

Taky si myslím, že to ČSSD ve volbách nakonec pomůže, výrazně pomůže. (Nic lepšího si snad ani nemohla přát.) A ODS rozhodně nijak neuškodí. Opět dojde k jakési mobilizaci, kdy se pod vlivem emocí budou voliči přiklánět... k jedné ze dvou v posledním desetiletí nejsilnějších stran... Jako po tzv. Kubiceho zprávě - ta pomohla jak ODS, protože řadu lidí vybudila proti ČSSD, tak sociální demokracii, neboť řada voličů to brala jako sprostý útok těsně před volbami... Poškozeni byli ostatní, především Zelení. Zatímco oběma tzv. velkým narostla v té úplně poslední fázi procenta skokově, zeleným i lidovcům zůstala na úplně stejné úrovni...
Obávám se, že i letos nebude velká část občanů hledět na jednotlivé kandidáty, na jejich zkušenosti, erudici, záměry, příp. minulost v samotném europarlamentu, ale spíše na to, zda to "nandat" Paroubkovi (Topolánkovi). Třeba za pád vlády na jedné straně... či za vaječné útoky na straně druhé...
Tím spíš, že v povaze nemalé části Čechů je snaha být tím "silným", zapojit se do hry o vítěze. Tím spíš, že průzkumy veřejného mínění jim napovídají, že o vítězi se bude opět

A k vyjádření Václava Klause: Nešlo z jeho strany o žádný rozum nebo statečnost. Nemůže tímhle prohlášením nic ztratit, jenom získat. (A to ani nemluvím o tom, že je poslední měsíce s Paroubkem velmi zadobře.)
28. 05. 2009 | 02:15

b;lue jay napsal(a):

Asi CSSD porad ty mlade lidi neumi moc oslovit,

Jinak by na ne studenti nehazeli vajicka.
28. 05. 2009 | 02:19

marvin napsal(a):

Díky za tento článek pane Šterne. Vážím si každého, kdo se dokáže postavit stádu.
28. 05. 2009 | 02:20

mara napsal(a):

oprava: trestny cin
28. 05. 2009 | 02:23

blue jay napsal(a):

Maro,
V GB maji aspon nejake zakony. Tady je to porad Wild East.
28. 05. 2009 | 02:24

blue jay napsal(a):

marvine,
dnes se studenti dokazali postavit vudci 30 korunoveho stada . Ja je za to obdivuji. Myslej na svou budoucnoust.
28. 05. 2009 | 02:27

Jirka napsal(a):

A ještě bych dodal, že ti házeči jsou obyčejní zoufalci, kteří na nic jiného nemají. Místo aby upozorňovali na to, že se nedávno Paroubek domluvil s Langerem na obsazení Rady ČT (během pěti minut), nebo na to, že dříve byl on osobně jasně pro radar a pak pod vlivem veřejného mínění otočil o sto osmdesát stupňů, nebo na to, že se v prvních dnech po první volbě prezidenta snažil vyšachovat Jana Švejnara ze hry, protože se bál o svou pozici ve straně (v podrobnostech pozoruhodná kniha Erika Taberyho Hledá se prezident, nominovaná nedávno na cenu Magnesia Litera), nebo na skutečnost, že v jeho straně se nachází řada bývalých členů normalizační KSČ, dokonce i ve vyšších patrech, nebo na to, jak poté, co zjistil, že Kaplického knihovna má velkou podporu veřejnosti, mimo jiné urychleně jmenoval autora projektu svým poradcem a samotnou výstavbu vehementně podporoval, nyní se za projekt přestal brát... Apod.

Tohle tito lidé neumějí - místo toho přihlouple házejí z davu po někom vajíčka...
28. 05. 2009 | 02:28

Jirka napsal(a):

doplnění: že jim průzkumy napovídají, že o vítězi se bude opět rozhodovat mezi těmito dvěma subjekty
28. 05. 2009 | 02:31

MichalMojzis napsal(a):

Pane Sterne, tleskam Vam. Na tom podiu se mnou muzete pocitat.
28. 05. 2009 | 02:32

blue jay napsal(a):

Pane Sterne,
Studenti jsou vzdycky vytrznici, lol. Ale myslim si ze maji urcite instinkty. A Paroubek jim pripomina nekoho z 50satych let minuleho stoleti. Ani se jim nedivim ze jim neni sympaticky.
28. 05. 2009 | 02:35

Aarfy napsal(a):

blue jay: studenti dnes dokazali jedine to, ze dokazi byt stejne primitivni stado jako to, proti kteremu "bojuji". Kazdy ma pravo vyjadrit svuj nazor ve volbach, toto je naproste dno, ktere nejde ospravedlnit nicim.
28. 05. 2009 | 02:40

Aarfy napsal(a):

blue jay: studenti dnes dokazali jedine to, ze dokazi byt stejne primitivni stado jako to, proti kteremu "bojuji". Kazdy ma pravo vyjadrit svuj nazor ve volbach, toto je naproste dno, ktere nejde ospravedlnit nicim.
28. 05. 2009 | 02:40

blue jay napsal(a):

tak jo Aarfy,
Ty jsi uz skoro jako Paroubek. Nemusis me opakovat tu samou lez. A nebo si myslis ze to funguje?
28. 05. 2009 | 02:56

JQ napsal(a):

2 blue jay:
Uvadi subjektivni nazor, takze nema vyznam o jeho vyrocich tvrdit, ze je to lez, maximalne muzes rict, ze ty s jeho nazorem nesouhlasis.

A ti lidi, co dneska hazeli vajicka, byli opravdu smutnou vizitkou lidsky spolecnosti. Evidentne nepochopili, co to je demokracie, a mysli si, ze maji pravo na sve nazorove protivniky hazet predmety ci jinym zpusobem narusovat jejich uredne povolene shromazdeni. Navic, jakozto student se citim urazen tim, kdyz se v mediich rika, ze "studenti" hazeli na paroubka vajicka.

Z casti to byli lidi, co ani nemaji maturitu, zcasti lidi ze skol, ktere jim podle mne nezakladaji narok na oznaceni "student" (obchodni akademie, VSE, atp.) a tech zbylych nekolik procent bylo vesmes to nejhorsi, co se na ceskych vysokych skolach vyskytuje. Vetsina rozumne uvazujicich studentu by se nikdy k necemu tak ubohemu nesnizila.

A srovnani s revoluci pred 20 lety, jak tady nadnaseli jini, je uz uplnej ulet, kterej je pod moji urovni napadat, protoze je to prilis snadny.
28. 05. 2009 | 03:05

blue jay napsal(a):

Vsichni to berete moc vazne,
Paroubek vyzval studenty at se do nej trefej, s jeho usklibkem po prvninim nevydarenem pokusu. Myslim ze jim vzkazal ze jsou ubozaci co se ani neumej trefit. A oni mu dokazali ze to jde. A vy z toho delate nejakou revoluci. Nadutej papalas Paroubek se proste prepocital. A politologove politologui, psychologove radi a je se uzasne bavim.
28. 05. 2009 | 03:10

blue jay napsal(a):

No tak JQ !?
Paroubek si o to koledoval. Nema class. Ted ze sebe jeste bude delat martyra, chces se vsadit? I to vajicko do ucha se bude hodit.
28. 05. 2009 | 03:21

West napsal(a):

Musím se připojit také k díkům pane Šterne! Ačkoliv v mnohém s vámi nesouhlasím a v mnohém se neshodnem ukazal jste, na rozdíl od mnoha jiných, soudnost a chladnou hlavu! ve společnosti roste bohužel latentní násilí, které se nám občas na někom vybije(na romech, na fanoušcích jiného teamu či pochybným vítězstvím v urážení na internetové doskusi) a bohužel musím souhlasit s panem Falbrem, že se nám tu pomalu opět hlásí ke slovu fašismus (ostatně jako v celé Evropě a to i v té "pokrokové"). V této chvíli se recese a vtip stala něčím zrůdným. které pokud neutnem v zárodku, jednou nás všechny sežere. Po včerejšku jsem poprvé od 11.9.01 něco pocítil: strach o zítřek! Vzláště odpuzující byla reakce médii a "elit"!
Musím ale jenom poopravit jednu "drobnou" skutečnost, kterou nám do hlav rvou média: na té demonstraci jsem viděl minimum studentů, ale viděl jsem tam spoustu profesionálních prudičů, kteří jsou v ulicích vždy když je možnost se porvat nebo něco zničit a "studenti" to rozhodně nejsou!
28. 05. 2009 | 03:25

blue jay napsal(a):

Weste?
Vy neverite ze to sam Paroubek vyprovokoval? Ale myslim ze jsem Vam uz drive navrhnul nick East. Porad nechapu co tim West myslite. Pokud to opravdu neni vase surname. Vzdyt vy jste vice na levo nez David Miliband. O co vam v CR jde Easte?
28. 05. 2009 | 03:34

Pavel Říha napsal(a):

Parobek dostal vajíčky a každý moc dobře ví proč. Nazývat to fašiodními postupy či, že to vrhali "mladí idioti" je naprosto zcestné. Proti aroganci moci, kterou předvádí dlouhodobě pan Paroubek, se musí zakročit razantněji. Ten človgěk je pro ČR nebezpečný. Nechť je to bráno jako malá revoluce za účelem odejití Paroubka z politiky. Bude to lepší pro ČR a koneckonců i pro ČSSD.
28. 05. 2009 | 03:38

blue jay napsal(a):

Weste,
Na zapade pro to co se dnes stalo maji prislovi.

“Never be bullied into silence. Never allow yourself to be made a victim\".
a nastesti mladi lide v CR nemlci.
28. 05. 2009 | 03:45

blue jay napsal(a):

Pavle Riho,

byli vetsinou studenti. Proste nechali Paroubkovi vedet ze ta jeho \"modernazice\" CSSD nefunguje. Staci se nakonec podivat na ty duchodce ktere tak oblbnul ze i pokousou mlade lidi kteri maji transparent ktery jde proti \"Jistotam\".
28. 05. 2009 | 03:55

West napsal(a):

V jednom americkém filmu bylo hezké heslo, které se pro včerejšek skvěle hodí(Sorry za případné chyby)"Dont be stupid! Be a smarty! Come on! join the Naci party!"
Pro mnohé jednodušší jedince , kteří se jinak projevit neumí(někteří se do vyššího stupně argumentace zatím nedostali, někteří na něj i ve svém věku prostě nemají) se prostě vejce stalo nástrojem inteligence a morální nadřazenosti! Před pár lety bychom podobně se projevující "mladé lidi" nazvali chátrou(např při kongresu finančníků nebo NATO)! BTW když jsou ti lidé tak odvážní proč měla většina z nich čepice hluboko do tváře, černé brýle a masky?

Naopak, já vám třeba vaší přezdívku naprosto schvaluji: blue jay alias v češtině modrák prostoduchý se k vám přesně hodí!
28. 05. 2009 | 04:00

blue jay napsal(a):

Jane Sterne,
CSSD mela 3 mitingy pred Andelem. Nic moc se nestalo. Proc je Paroubek tercem takove nenavisti hlavne z rad studentu? Nerika vam to neco? Mladi lide prokoukli tu kulisu slibu a populismu. A to jeho mazleni s komunisty. A nelibi se jim to. Jde totiz o jejich budoucnost pane Sterne.
28. 05. 2009 | 04:07

hamar napsal(a):

Ano, je pravdou, že všeho moc škodí, ale Paroubkova ČSSD dělala z lidí "voly" moc dlouho. A bohužel i vajíčková bitva může posloužit k tomu, aby si salónní porušovatelé zákonů uvědomili, že na jedné straně požadovat zákonnost a na druhé ji sami překračovat je farizejství, které může skončit vajíčkem na hlavě! P.S. I když čistším řešením by bylo, kdyby se stát začal zajímat a do očí bijící nezákonosti zatrhl, a ne slepě přihlížel! Na hrubé kalhoty, hrubá záplata! P.S.S. Ale bohužel to bude pohádka se špatným koncem. Parlament urychleně přijme protivajíčkový zákon (nejlépe do podzimích voleb), který president Klaus urychleně podepíše (nedá jej zkoumat Ústavnímu soudu, a nebude si brát čas na rozmyšlenou jako u Lisabonské smlouvy), ale hejtmani budou nadále rozdávat krajské peníze a pohrdat soudy, zákony nezákony!
28. 05. 2009 | 04:10

blue jay napsal(a):

Weste,

Mas v jedne vete 3 chyby. Proc se neprejmenujes na Vostok? O co ti jde? Vzdyt ty tu pri kazde prilezitosti hajis komunisty a nadavas na USA. V jake vesnici v CR zijes? Se divim ze jsi nejakej americkej film videl. Nebyl o mandelince bramborove?
Don't be stupid.
28. 05. 2009 | 04:16

blue jay napsal(a):

to hamar,
pokud nekdo sledoval zaznamy z parlamentu CR a osobni utoky Ratha na sve "nepratele" tak se urcite nedivi kam se dnesni uroven politickeho boje dostala. A nejpikatnejsi je ze si na to dnes Rath stezuje. S vajickem na hlave.
28. 05. 2009 | 04:22

Béda napsal(a):

Tak jako tradičně, nechtěl jsem jít ani teď k volbám.

Když vidím jaké politické prostředky jsou používány k umlčení politických konkurentů, velice vážně uvažuji o tom, že tradici poruším a k volbám půjdu. Tentokrát půjdu k volbám demonstrovat nikoliv kvůli tomu, že bych měl rád Paroubka a jeho melody makers (nesnáším jej podobně jako jeho hlavního konkurenta Topolánka) ale kvůli tomu, aby demokracie v této zemi nedostala přes hubu.

Nechci, aby příště létaly cihly a povolen byl pouze jeden názor.
28. 05. 2009 | 05:37

Jeník napsal(a):

Klasika, pravice, z obav z podzimního volebního debaklu je snad ochotna vyhrotit situaci až do občanské války!!! Náckové v ulicích, vajíčka na politické odpůrce, zastrašování, výhružky nocí dlouhých nožů..atd..Dnes vejce, zítra kameny,že??Ale jestli jedinným "ARGUMENTEM" pravice jsou už jen vajíčka,tak klesla hodně nízko!!!Začíná z toho jít hrůza, ale jestli si Langrova a Topolánkova zlatá mládež myslí, že se jich někdo lekne, jako tomu bylo před 70 roky tak se škaredě mýlí!!!

Nerozhoduje počet hozených vajec, ale počet vhozených volebních lístků.

A´t se děje co se děje, vždy je nutno se podívat na to,komu to vyhovuje, komu to přináší body a z toho vyplývá jednoznačně (Zahradil na to tajuplně již 3 neděle upozorňoval, že to přijde, zrovna tak jako Topolánek počátkem května 2006 upozorňoval na to, že brzy přijdou fakta o ČSSD - pak najednou 4 dny před volbami vylezl uklohněný Kubice, kterého Langer zcela nechtěně podstrčil novinářům), a vejci dnes postoupila ODS k dalšímu stupni - chce vyvolat v národu vášně (možná až občanský boj zatím pouze vajíčky - ale takový tvar dovede v jiném provedení pěknou paseku) a tím stůj co stůj si připravit pozici pro podzimní volby, aby mohla dále devastovat životy obyčejných slušných lidí.

Pokládám otázku, bylo někde napsáno, nebo řečeno, že někdo hodil vajíčkem na ODSáckém srazu ? A jsem přesvědčen, že je dost odpůrců jejich politiky a lží. Prostě každá strana má podporovatele odpovídající slušnosti a chování. Již několikrát jsem zde napsal - ČSSD není můj šálek čaje a některé výroky nejvyšších představitelů mne nepřivádí do stavu blaha, ale pravda nakonec ukáže, jak to vše bylo. Jedině bych chtěl doufat, že vyhraje menší zlo, a že ODS jako nejstrašnější výplod politické scény půjde tam, kam patří.
A podle dnešní poslední zprávy se nechal pan Topolánek slyšet, že to vše je pouze řízená provokace z Lidového domu. To už je skutečně příliš, teď zbývá, aby některý správně ohodnocený elitní policista dosazený za Langerového ministrování vytáhl tuto zaručenou zprávu ze svého pytlíku zpráv. Slušnému člověku je z ODS na zvracení.

Část příspěvku použita jinde.
28. 05. 2009 | 06:25

Matylda napsal(a):

Přesně vyjádřen i můj názor na události s házením vajec. Není co dodat.Pane Šterne,díky.
28. 05. 2009 | 06:26

datel napsal(a):

blue jay
Vytknout pravopisnou chybu a sám ji zároveň sesmolit. Díky za veselé ráno. :o)
28. 05. 2009 | 06:41

JAKO napsal(a):

záleží jestli ti mladí byli jen nespokojení se současnou politikou,vládnutím,stavem ve společnosti,všedním naturelem lidí a celkovou atmosférou ve společnosti,prohlubující se ekonomickou a duchovní krizí,,a nebo to byli lidé skutečně nějakých fašistických nedemokratických stran,kterří chtěli vyvolat ve společnosti větší napětí a chaos....Obávám se,že ač řada z nich to dělala pro nás nelibým způsobem,dělala to s výrazem UŽ TOHO BYLO DOST....Trochu mi to připomíná nastavené zrcadlo polistopadový politice,která se takříkajíc zaprodala myšlence DEVASTACE MORÁLNÍCH A MATERIÁLNÍCH HODNOT NAŠEHO STÁTU.V tom se shodnu v myšlence s těmi ,co vajíčkama házejí.PROSTĚ ŘEKLI,ŽE UŽ TOHO MAJÍ DOST,S TOU NAOKO HRANOU DEMOKRACIÍ,ZA KTEROU SE SHOVÁVÁ JEN TOUHA PO MOCI A OBOHACENÍ,Nemyslíte,že by to mohli být právě tito studenti,i když to jistým dětinským způsobem přehnali.Vzpomeňte na DĚTI REVOLUCED SAMTOVÉ,JAKÉ MĚLI IDEÁLY,ALE JEJICH IDEÁLY A SNAHY PŘEVZALY TZV.TI,KTEŘÍ DEMOKRACII POKŘIVILI,NÉ-LI DEMORALIZOVALI...PRAVDA A LÁSKA SE OPĚT OZVALA I KDYŽ S JISTOU RAZANCÍ,NEDIVTE SE,KDYŽ BYLA A JE NEVYSLYŠENÁ...Takže sumasumárům přemítejme,kdo to byl,ale pokud neuděláme odpovědné závěry z této situace,tak to může být ještě horší.Jsem pro demokratickou diskusi,ale to je to ,co právě naši politici po celou dobu a napříč politickými stranami nedělají,nechtějí a neumějí to!!!!To si myslí mladí lidé,jako před 20 lety...MÁME HOLÉ RUCE...NYNÍ UŽ NEMÁME HOLÉ,ALE VAJÍČKA...CO BUDE PŘÍŠTĚ????Takže vemte rozum do hrsti páni politici a lidé
28. 05. 2009 | 06:41

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Sterne,

klobouk dolu - rekl jste to naprosto presne. Jaky rozdil proti stvavemu clanku p. Urbana vedle nebo proti podobne stvavemu komentari p. Komarka z MFD...

To snad neni mozne - lide jako pan Urban, Komarek, atd. se uz se stali propagatory politickeho nasili.
Dalsi fazi zrejme bude hazeni malych kamenu, potom velkych, potom rucnich granatu.

To, ze bojuvky politickych oponentu napadaji a rozvraceji mitinky jinych stran, je typicka praktika fasistickych a bolsevickych extremistu.

Je hanba, ze novinari (vcetne Aktualne.cz) tyto odporne praktiky podporuji.

Ocekaval bych, ze vedeni ostatnich politickych stran tento nasilnicky primitivismus odsoudi.

Jestli to tak pujde dal, budou klaky (a pozdeji pravidelne stranicke milice?) nicit predvolebni akce tech druhych. To pak teprve bude ta prava demokracie, kde si strany "pujdou po krku".

To jsme to dopracovali...

..
28. 05. 2009 | 06:48

Jamima napsal(a):

Pane Sterne, děkuji za Váš článek a virtuálně se s Vámi postavím na tu tribunu. (osobně to nepůjde, čeká mne nemocnice).
28. 05. 2009 | 06:50

pepan napsal(a):

Jste vedle jak ta jedle, autore článku. Vajíčková revolta je jen výsledkem arogance a hrubiánství právě vrcholových představitelů ČSSD, jejich nekonečného lhaní, slibování. Změnili teď taktiku, protože zjistili, že je lidí v opozici mnohem víc, tak ze sebe dělají trpitele. Je to další finta ve strategii jak získat voliče. V podstatě je to velká prohra Tvrdíků a spol, kteří kampaň vytvářeli a neodhadli náladu vzdělaných lidí. Nemohu současnou ČSSD volit proto, že je to strana lhářů, karieristů a zlodějů. Těch se tam vyskytuje mnohem více, než ve stranách ostatních. S pozdravem Čest práci.
28. 05. 2009 | 06:59

rass napsal(a):

Je to lumpárna. Souhlasím. Každá akce ale vyvolá reakci. To znamená, že lumpárna bude pokračovat v jiné barvě předvolebního náboru voličských hlasů. Slepičí produkty budou létat všemi směry.
Vypadá to, že takové vejce se dostane všude. A díky nesprávně pochopené demokracii, která má zaručovat svobodu, řád a pořádek, tak budeme rádi, že zůstane u vajec.
K takovému řádu je třeba dospět. Ne každému se to povede i kdyby tady byl sto let.
28. 05. 2009 | 07:06

Béda napsal(a):

pepan,

kdybyste ve své příspěvku vyměnil ČSSD za ODS, vypustil Tvrdíka a trpitele, mělo by to úplně stejnou vypovídací hodnotu.
28. 05. 2009 | 07:10

Píďalka napsal(a):

Pepan
Pokud s něčí politikou v demokracii nesouhlasíte, máte jedinou možnost - ve volbách zvolit někoho jiného. Vyjádřit nesouhlas tím, že druhého napadnu, je metoda fašismu nebo bolševismu. A pokud tato situace bude pokračovat, může se skutečně stát, že na mítinky přijdou i bojovně odhodlaní příznivci ČSSD, kteří nebudou jen svými těly chránit zákonné právo na nerušené předvolební hovory s voliči, ale použijí stejné metody.
28. 05. 2009 | 07:10

nováček napsal(a):

Vono to bude také asi tím, von ten Paroubek je podstatně Chytřejší a mnohem pracovitější než ostatní skupina politiků a o té skupině vrhačů a ni nemluvě. Tak neměli kdysi rádi Klause, ale teje nyní uklizen. Ostatně o aroganci a sprosťáctví politiků škoda mluvit. Nemyslím si, že by v tomto předseda sociální demokracie (žádný socan, už v tom je urážka ze strany většiny novinářů) nějak vyčníval.
28. 05. 2009 | 07:11

pgjed napsal(a):

Pane Šterne, naprosto s vámi souhlasím plýtvat vajíčky na nějakého Paroubka a jemu podobné, to je prostě zločin. Vůbec nejlepší by bylo nevšímat si ho. Jak říkal lapiduch Hlinomaz ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, jen ho nechte aď si pindá, my už jsme na to zvyklí.
28. 05. 2009 | 07:22

Ládik napsal(a):

Paroubek na tribuně, se svou klakou. Nad ostatními. Nadlidé. "Celebrity". Nedotknutelní. Zkrátka papaláši. Být to v zimě, měli na hlavách papachy.
Přesto prudce házená vejce, mířená na obličej - to je útok. Stačilo na tribunu nalít kýbl sraček, ať jdou papaláši mezi lidi. Transparenty bohatě stačily. I hrobové ticho by stačilo.
Soucit to ve mně nevyvolalo. Ale háji bych je vlastním tělem nešel.
28. 05. 2009 | 07:22

Ládik napsal(a):

Paroubek na tribuně, se svou klakou. Nad ostatními. Nadlidé. "Celebrity". Nedotknutelní. Zkrátka papaláši. Být to v zimě, měli na hlavách papachy.
Přesto prudce házená vejce, mířená na obličej - to je útok. Stačilo na tribunu nalít kýbl sraček, ať jdou papaláši mezi lidi. Transparenty bohatě stačily. I hrobové ticho by stačilo.
Soucit to ve mně nevyvolalo. Ale háji bych je vlastním tělem nešel.
28. 05. 2009 | 07:22

Píďalka napsal(a):

Na jiném serveru se píše, že snad je zadokumentováno na mobil, jak nedaleko mítinku byli vypláceni házející studenti. Svědek měl vidět jak po svém "výkonu" přišel student ke stojící bílé audině a o od muže v ní inkasoval pětikilo. ČSSD intenzivně pátrá po řidiči, snad se to povede. Co myslíte, uvede ODS i tento výdaj jako náklady na předvolební soutěž? ;o)
28. 05. 2009 | 07:24

Ládik napsal(a):

Píďalko, to byl výdaj ČSSD.
28. 05. 2009 | 07:28

Béda napsal(a):

Demokracie v ČR dostala další ťafku a opět se o stupínek propadla blíž k totalitě.

A hlídací pes demokracie poklidně a bez námitek sedí na svém řetězu a ani neštěkne.
28. 05. 2009 | 07:31

Pepa Řepa napsal(a):

To vv
Fakt je, že u Anděla to vejcomet přehnal. Umožnil Paroubkovi udělat ze sebe chudáka. Mateřské pudy u voliček zafungují. ČSSD na tom vyvaří procenta.

Otázkou je, kdo jsou vejcometi? Že by to byli převlečení kravaťáci z ODS se mně nezdá.Na příznivce DS nějak nevypadají, není liž pravda?

Nevypadají spíš jako jejich odpůrci? Jednou hod koktejlem, jednou vajíčkem. Pomsta za Czech tec? Možná.
Možná i generační revolta.Potomci Che a Cohn-Bendita? Taky možná.
Revolta proti politikům, jako takovým? I to může hrát roli.

Co dát nějakému vejcometu možnost, aby napsal článek, jak to vidí on.
28. 05. 2009 | 07:32

Stan napsal(a):

Pane Hořejší, ono už to od těch vajíček pokročilo k rajčatům a bramborám. Taková hozená brambora už dokáže nadělat pěknou paseku (dostat skořápkou do oka asi taky není žádný med). Na příštím mítinku očekávám první dlažební kostku, a pak nastane opravdová mela. Někdo nazval včerejšek Eiernacht...
28. 05. 2009 | 07:34

Rumcajs napsal(a):

Pane Šterne:

ČSSD nikdy žádný program nepředstavovala. Jejich mítinky byly vždy založeny na štvání proti ODS a proti komukoliv, kdo vyslovil kritiku na stranu ČSSD.
Zvláštní je, že nehledáte ani kousek chyby u špiček ČSSD. Váš článek je nevyvážený. Kdyby "levicová mládež" zapalovala auta, vybíjela výlohy nebo zkopala policajta (Jako někteří vysocí němečtí politici), hledala by se chyba všude jinde a těch,kteří by je označili za kretény, jako to udělal např. Kukal, těch by bylo minimum.
28. 05. 2009 | 07:38

Student napsal(a):

Naši politici, od prezidentů až po starosty,dlouhodobě byli málo činní, případně neteční:
-k šikanování a násilí ve školách,
-ke zvířecímu chování mnohých fotbalových fanoušků a mnohých lidí dlouhodobě nepracujících,
- k NACISMU a FAŠISMU
- k často omezeným právníkům a úředníkům,
- k často primitivním novinářům.
Výsledkem je skutečnost, že určité skupiny se domnívají, že smí házet svinstvo po lidech.
28. 05. 2009 | 07:40

radek napsal(a):

100 % souhlas s panem Sternem
28. 05. 2009 | 07:45

F. Adamec napsal(a):

Komunisti a nacisti vzdy rozvraceli mitinky svych spolupachatelu, opet nastal boj o koryta.

Politika je svinstvo, rikala moje babicka, prezila dve svetove valky. Dedeckovi prostrelili na fronte hrudnik, a komunisti nam vyvrazdili pul rodiny, rozkradli nase pozemky, ktere nam zajistovali obzivu, pul hektaru na rodinneho prislusnika
28. 05. 2009 | 07:49

irinek napsal(a):

Tentokrát s panem Šternem bezvýhradně souhlasím.Chci ještě připomenout,že až do této chvíle prakticky všechna média s "házeči" nejméně sympatizuje a i to je na pováženou.Řeči o recesi a spontálnosti tady přestávají platit.Po Praze je zřejmé,že akce je dobře organizovaná, jistě ovšem ne ze strany ODS,kterou lze jistě považovat za demokratickou stranu.Co ale tací Mladí konzervatisté,o jejichž účasti se kdosi zmínil? To,že jsou vzdělaní a že by se k takové akci nepropůjčili,neberu ( i dr.Goebels by vzdělaný).Zaráží mne ale naprosrá nečinnost policie,která by měla demokratické principy volného vyjádření názorů chránit především.
28. 05. 2009 | 07:52

David napsal(a):

Klaus: Vrhání vajec ohrožuje demokracii

27. května 2009 18:06

PRAHA - Prezident Václav Klaus tvrdě odsoudil vrhání vajec na představitele ČSSD jako projev politického nesouhlasu a vyzývá občany, aby s takovými projevy přestali. Podle Klause předvolební vrhání vajec ohrožuje "demokratickou soutěž politických stran".

Prezidentovo vyjádření přišlo krátce po té, co byla špička ČSSD v čele s jejím předsedou Jiřím Paroubkem zasypání nejméně stovkou vajec během předvolebního vystoupení na pražském Andělu.

Vrhání vajec na politiky Klaus odsunuje z pole recese a považuje jej za projev "násilí, nenávisti a netolerance". Budou-li podle prezidenta občané pokračovat ve vrhání vajec na politiky, česká společnost pocítí "neblahé následky" a předvolební kampaně politických stran získají charakter "pouličních válek".

"Jde o víc, než si v této chvíli možná uvědomujeme. Jde o demokracii," napsal Klaus. Prezident přitom vyzval, aby občané nejen vrhání vajec odmítli, ale jim případně i zabránili.

Sociální demokraté uvedli, že u Anděla šlo o bezprecedentní útok na politickou kulturu, slušnost a vžitá demokratická pravidla. Lidé z ČSSD hovoří o fašizoidní útocích.

Vyjádření prezidenta Václava Klause

Jsem zděšen vzmáhajícími se projevy násilí, nenávisti a netolerance, jehož jsme svědky v probíhající předvolební kampani. To, co se dnes začíná dít na veřejných předvolebních shromážděních na ulicích a náměstích našich měst nemá nic společného s recesí.

Je to bezprostřední útok na elementární principy demokratické soutěže politických stran, kterou jako prezident republiky i jako občan jsem povinen hájit.

Je proto třeba říci zcela jasně: Nepostavíme-li se v této vážné chvíli všichni – od politiků až po média – jednoznačně na odpor projevům násilí proti politickým soupeřům, ponese neblahé následky celá naše společnost. Nedopusťme, aby předvolební klání politických stran dostávalo charakter pouličních válek.

Apeluji na všechny politiky, na všechny politické strany a všechny slušné občany v této zemi, aby veřejně odmítli tyto nebezpečné tendence a zabránili jim. Jde o víc, než si v této chvíli možná uvědomujeme. Jde o demokracii.

Lidovky.cz
28. 05. 2009 | 07:54

Al Jouda napsal(a):

Dnes není problém házející primitivy nakamerovat, zadržet a podle zákona potrestat. Chce to jen politickou vůli u vedení Policie ČR. I ten primitiv si dokáže spočítat, že při 5 tis. pokutě se mu ta pětistovka od pána v bílém AUDI nebude rentovat.
28. 05. 2009 | 07:57

realista napsal(a):

Rumcajs: cituji Kdyby "levicová mládež" zapalovala auta, vybíjela výlohy nebo zkopala policajta (Jako někteří vysocí němečtí politici), hledala by se chyba všude jinde a těch,kteří by je označili za kretény, jako to udělal např. Kukal, těch by bylo minimum.
Ale Rumcaj, levicová mládež to nedělá, ta musí makat a chodit do školy, na tuto špinavou práci jsou Tví a Vaši synkové, které jste tak vychovali a kteří se chovají jak nacisti. O tom, že nacisti jsou na vzestupu se nemusíme přesvědčovat, vaše práce.
28. 05. 2009 | 08:06

proutkař napsal(a):

Modrý až fialový jay, ty jsi ale opravdu defektní! Ty musíš na J. Paroubka a ČSSD myslit vsávaje, lehaje. Ty jsi také duševně kvalifikovaný a schopný házet vajíčka a schovávat se za demokracii. Mladé lidi,"studenty" jak píšeš, jsem měl možnost poznávat alespoň 30let a znám jejich mentalitu velice dobře. Nejvíce ze všeho by jim znovu prospěla u nás téměř zapomenutá demokracie GUML. To je demokracie, vtloukaná do hlav pomocí GUMLU tj.Gumového učitele Marxismu-Leninismu, nástroje, který nosí policisté u pasu právě pro tyto příležitosti. Ty se budeš určitě třást obavami co by na to řekla demokracie a Svět. Neměj obavy! I na západ od nás se GUMLEM dokáží policisté mistrně ohánět a demokracie jim v tom nijak nepřekáží. Pozoruhodný je i tvůj názor, milý a drahý cyanotický jay, že není vina na straně vajíčkových primitivů, ale vinen je Paroubek a ČSSD. Myslím, že několik ran GUMLEM za blbost bys zasloužil i ty sám!
28. 05. 2009 | 08:06

typro napsal(a):

Soudruzi, metání vajec je jemnou formou politického protestu. Tradice v Evropě a její historii je v tomto ohledu velmi zajímavá.Politik nese svou kůži na trh, jde o politický boj. To jsou spojení, která přímo nabádají např. k metání. Sami o politice takto tady píšete, tak se nedivte.V zastupitelské demokracii se chodí k urnám, tam se rozhoduje. Proč tedy lezou politici na náměstí a před dav? Vždyť stačí spoty, plakáty, TV a rozhlas. Jde o moc, peníze a spoustu dalšího. Na kandidátce do EP není jméno p.Paroubka uvedeno a leze tam, vše se hodí, popularita, možnost přímého záběru a hodí se i to vajíčko, proto se tam vystavili jeden vedle druhého a s chutí, tak nebrečte. O to jim jde, to je politický BOJ. P.S. Slovo soudruh je soc. dem. historické oslovení, nic hanlivého. R.
28. 05. 2009 | 08:09

Gerd napsal(a):

Současná politická garnitura je zralá na obměnu, už dávno. Ve volbách jsou nám předkládány pořád stejné tváře, na výběr máme jen politika z ČSSD nebo ODS, popř. 3 sranda stran. Zbytek se do parlamentu nedostane. Rétorika představitelů ODS si v ničem nezadá oproti ČSSD. Není rozdíl v metodách mezi Topolánkem a Paroubkem, Langerem nebo Rathem. Je to stejná banda lidí s bolševickými metodami.
28. 05. 2009 | 08:11

Dzarda napsal(a):

Vážení zastánci demokracie a elementární slušnosti v politice. Probuďte se! Nic takového zde již dávno neexistuje!!!
Pusťte si záběry ze zásahu z CzechTeku a pak začněte plácat něco o demokracii, slušnosti a nenásilí. A vzpomeňte si též, kdo ten zásah nařídil. Co zasel, to teď sklízí. Podívejte se na záběry z CzechTeku, ať vidíte, jak vypadá bezmoc.
Pro všechny, kteří by snad argumentovali sfetovanýma blbcema - osobně silně pochybuju, že všichni tihle zfetovaní blbci dohromady kolem sebe rozeseli tolik zla a nenávisti jako jeden jedinej Paroubek. A když se tenhle jeden zlej člověk dostane k moci, spojí se s Tvrdíkem a Rathem, to se pak zkrátka musí něco stát a vajíčka jsou ještě velmi "civilizovaným" způsobem, jak vyjádřit svůj postoj.
PS: Osobně bych se k něčemu podobnému nesnížil, nicméně naprosto rozumím těm, kteří tak činí.
28. 05. 2009 | 08:18

typro napsal(a):

Ale , realisto? To je porucha? Ultralevicová mládež je s ultrapravicovou ta největší havěť Evropy a vždy byla. Většina dnes vážených politiků EU je odkojena levicovými násilnými protesty z konce 60-tých let, realisto! Podívejte se na stará fota vlasatých rudých a růžových soudruhů a na jejich pupky dnes v Bruselu.Podívejte se. Házení molotovů, zapalování aut a obchodů a mladí levičáci, asi po práci (cha, cha) v čele prtestů. to byla jejich škola demokracie. Ultrapravice se snaží o to samé, ale 60 let se jim nic nedaří. Levicová verbež drží tu pravicovou od konce války tvrdě pod krkem. Takže, žádná ultrapravice, ale ultralevice pod praporem Marxe točí kolem dějin Evropy. Je-li to tak správně ví jen B"H.R.
28. 05. 2009 | 08:21

Rumcajs napsal(a):

relista-srandista:

Až teda uvidíš ty naše synky někde zapalovat auta a vybíjet výlohy, klidně je spláchni do kanálu.
Já se zlobit nebudu.
28. 05. 2009 | 08:24

Hajný napsal(a):

Pane Sterne,
plně s Vámi souhlasím.Jinak to za mne lepšími slovy napsal p.prof.Hořejší.K jeho článku se připojuji.A to bez ohledu na to,které politické straně fandím.
28. 05. 2009 | 08:26

typro napsal(a):

Díky za podporu, p. Rumcajsi.
28. 05. 2009 | 08:27

Mladí žertéři napsal(a):

Nečetl jsem celý článek, stačilo mi když jsem přečet , že to provedli mladí žertéři ,tomě odradilo abych to četl dál. To nebyli žádní mladí žertéři ,ale naverbováná sebranka. Pěkně to zlehčujete
28. 05. 2009 | 08:28

typro napsal(a):

P. Hajný, jde i vlastní názor, plně souhlasíte a to je vše? Je to málo a to je to, co se hodí těm dinostranám. Bohužel.
28. 05. 2009 | 08:30

Jiraak napsal(a):

tak se alespoň podívejte, co o tom říkají sami aktéři a kam to směřuje.. nikdo z těch "mladých idiotů" nemá v úmyslu házet ani malé kamínky a většina si uvědomuje rozsah i případný dopad akcí jako na Andělu.. Je to velmi slušný boj s lidskou malostí.. Jediné jak se to může zvrhnout, je možnost, že onen už maličko načatý dav vezme do rukou nějaký militantní blb z DS - protože jsou to blbci, ČSSD - protože by jim to pomohlo, nebo od Klause - protože využije jakoukoli možnost potopit ČR do žumpy.. Naštěstí vzhledem k základu na sociální síti Facebook mi ani tohle nepřijde příliš reálné..
28. 05. 2009 | 08:34

David napsal(a):

Pozor!

Objevil se nový, velmi nebezpečně zmutovaný vir prasečí chřipky.

Příznaky se projevují zejména výbuchy hlouposti, nenávisti, zloby a také i házením vajíček.

Nákaza se šíří vzduchem.

Každý, kdo už hodil po politikovi vajíčkem, tak už má tuto velmi závažnou a bohužel nevyléčitelnou chorobu.

---------------------------------

Demokracie, to je dialog. Dialog odmítá jen ten, kdo nemá argumenty.

Podle mého názoru za vajíčkovými útoky stojí ODS. Samozřejmě, že mají vše domluveno přes prostředníky tak, aby se nedalo vypátrat, že s tím mají něco společného.

Místopředseda David Vodrážka v úterý vyzval ty, co vajíčka hází, aby s tím přestali, protože tím mohou poškodit i ODS. ČSSD by prý mohla situaci zneužít, její příznivci se převléknout za členy Modrého týmu ODS a vajíčka házet sami. Tato hloupá úvaha pana Vodrážky prozrazuje způsob uvažování ODS a ukazuje na podstatu – podle sebe soudím tebe.

Netvrdím, že ČSSD nemá svůj díl odpovědnosti na morálním stavu naší společnosti, ale jsem přesvědčen o tom, že ta agresivita a arogance vychází především z ODS. Sociální demokracie už svou podstatou vždy více myslí na obyčejné lidi, kdežto pravicová politika obhajuje spíše zájmy sobeckých jednotlivců.

ODS vždy, když je v koncích, tak straší návratem komunistů k moci – mobilizuje.

Útok na Paroubka je velmi promyšlený, protože Paroubek je zcela nepochybně schopný vůdce ČSSD, a když se podaří právě jeho odstranit různými pomluvami, diskreditací, vajíčky, tak se celá ČSSD alespoň na několik let zbortí jako domeček z karet. Tak se to totiž stane z každou politickou stranou, když se zaútočí jen na jejího vůdce. Právě proto, že Paroubek je schopný politik, proto se právě na něho útočí.

Nejsem voličem ČSSD, ale za této situace má u mne ještě více sympatií než ODS.

Souhlasím, že „parlamentní politika“ je jenom pastvinou korupce navzájem propojených mafií.

Řešit to však házením vajíček je velmi ubohé a odsouzeníhodné!
28. 05. 2009 | 08:41

Jiraak napsal(a):

David: a dialog se studenty odmítla ČSSD mnohokrát.. no tak dostali vejcem. ODS se zmůže max. na stupidní bilboardy.. takovouhle akci by nezvládli ani vymyslet.. A Paroubegg už hlásá z tribuny, že děti poslouchat nebude.. no.. nebylo to tady už jednou? Nějaký Štěpán.. tuším..
28. 05. 2009 | 08:47

Vico napsal(a):

p.Štern : To, co jste napsal, podepisuji. Jen si myslím, že vajíčkoví mudžahedíni spíše ČSSD pomohli.

Ona ta "Andělská" atmosféra středečního odpoledne u mnoha mohla evokovat pocit, že už zase stojí na továrním dvoře, na tribuně zneuctěný Štěpán a dole hlas lidu, - my nejsme děti-. Ale ono to tak není. Je to stejný rauš, jako když se sjede do Prahy deset tisíc odborářů a obraz masové podpory nebo masové nespokojenosti je až drtivý. Zdání klame. Nepochybně bumerang byl vhozen, ale kam poletí a na koho, lze snadněji vypočítat, než dráhu vrženého slepičího vejce.

Topolánek měl velkou šanci říci to, co jste napsal vy a co včera pronesl Klaus.Určitě by bodoval. Místo toho mlel cosi o Dimunovštině a oranžových rejdech Paroubka, který si tu kanonádu na sebe objednal.

Nejhorší poznatek, alespoň pro mně, je role, kterou tu naprosto cíleným a sofistikovaným způsobem sehrál tisk MFDnes. Středeční vajíčková vydání, instrukce jak házet a jak trefit navozovala atmosféru odpoledního lynče.Já neházel, usmíval se včera šéfredaktor Buchert. Já nezapaloval, mohl by říci před hořícím domem ve Vítkově. Jen tři dny předtím odlehčeným způsobem radil, kam hodit molotovův kokteil, aby barák dobře shořel. Stačí navodit atmosféru. Street party už zorganizuje někdo další.

Už když Topolánek řekl, že následující volby budou "o boji dobra se zlem" mi pěkně zatrnulo. Za pomoci PR agentur LN a MFDnes Topolánkovo dobro včera zvítězilo. Demokracie byla zachráněna. K dokonalosti už jen chyběly rozsvícené louče pochodujících vítězů.
Asi by to chtělo jít k volbám v co největším počtu.
28. 05. 2009 | 08:48

Saliven napsal(a):

Dzarda:
Já záběry z Czechteku viděl - kucí zamotaný do šátků metali na policii klacky a kameny.
28. 05. 2009 | 08:49

george napsal(a):

Je jaro a já ho nemohu vidět. Poučení z toho plyne ...
*
http://ninivemail.blogspot.com
*
Nezlob strejdu Libora, když je nalitej!
28. 05. 2009 | 08:49

Saliven napsal(a):

Pan Štern:
Naprostý souhlas. "Bránit" demokracii pomocí násilí bylo u zrodu každé revoluce - všichni by si měli uvědomit, že politika se nedá dělat v ulicích za porušování práv jiných lidí. Mně se taky ODS nelíbí, ale nikdy bych nešel na jejich mítink trhat příznivcům z ruky plakáty nebo házet vejce. To bychom mohli udělat revoluci, kdykoliv zvolí někoho koho nemusíme a ty volby vůbec zrušit.
28. 05. 2009 | 08:52

Bara napsal(a):

Pane Sterne, velice vám děkuji, vyjádřil jste naprosto přesně můj názor. ČSSD volit rozhodně nebudu, ale pokud by bylo třeba, postavila bych se na tribunu vedle vás. Zhrubnutí a vulgarita české politické scény mě donutila k tomu, že budu volit humanistickou stranu, která jediná má v programu nenásilí, úctu k člověku a slušnost.
28. 05. 2009 | 08:53

neo napsal(a):

Pane Šterne,

ano, všichni víme, že je to šílenost...věc, která se v demokracii nemá objevovat. Ale co se na to podívat z jiného úhlu? neznačí to něco? Není to dokonalý náznak toho, že naše politická scéna se lidem v hrdle příčí a že už si nechtějí nechat kálet na hlavu?

Je to signál pro politiky, kteří by se nad sebou měli zamyslet a obnovit důvěru občanů v sebe samé.

Vždyť v poslední době se politika stala pouhým bojem o prachy a moc : celosvětová krize je tady a oni řeší 30korun, 13tý důchod a házejí špínu jeden na druhého.

Vajíčka a cinkající klíče upozorňují na fakt, že něco není v pořádku.
Tady nejde ani tak o čssd nebo ods, ale o všechny politiky.

Pokud se něco nezmění, příště poletí dlažební kostky a pak možná zápalné lahve.
28. 05. 2009 | 08:55

stejskal napsal(a):

To je výborný nápad, pane Pepo Řepo, zkusím to. I když nemohu slíbit, že se to podaří.

Libor Stejskal
28. 05. 2009 | 08:57

lederer napsal(a):

Pane Šterne ,
připadáte mi trochu hysterický , chcete bránit demokracii a Paroubka vlastním tělem , poukazujete na dostatečnou sílu slov(Vašich) pro politický boj(ze závětří od PC) a nazýváte házeče mladými idioty..... Nepřipadáte si jako starý idiot ?
28. 05. 2009 | 08:58

Saliven napsal(a):

neo:
To co říkáte by platilo pouze v případě, že by se jednalo o skutečně spontánní záležitost a navíc proti celé politické scéně. Ale je to skutečně tak spontánní, když je to v době, kdy je před volbami a ČSSD na vrcholu preferencí?
28. 05. 2009 | 08:58

Tupelo napsal(a):

Pane Sterne diky za Vas clanek, je ostuda co vajickova luza dela s demokracii, ostudou je chovani ostatnich stran i chovani medii a novinaru! Prave proto jsou dulezite hlasy jako je Vas, protoze zde jde jiz o neco vic nez vajicka. Jsem rad ze se ozval i ministr vnitra a oznacil toto chovani za principialne nacisticke (dockali bychom se toho od ministra byvaleho? :))
28. 05. 2009 | 09:02

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Asi jsi hochu nečetl poslední preference.
28. 05. 2009 | 09:02

Pardub napsal(a):

Tento blog svedci opet o jasnem doufejme ze nechtenem nepochopeni toho co se deje.
Politika v CR dospela do bodu kdy niz uz ani klesnout nelze. Naprosto beznym se stalo obvinovani protistran bez dukazu a vymysleni silenych konspiracnich teorii. Nazory novin uz nikoho nezajimaji stejne uz jsou davno neduverihodne diky prikladne masazi tu politika zleva a tu zprava.
Nad timto nebezpecnym stavem se pan Stern jaksi nezamyslel.
Populismus vitezi protoze jinak uz to ani nejde.
Nakonec se ale vinik nasel jsou to frustrovani studenti a chudakem je perzekuovana CSSD, ktera bojuje statecne navzdory policejni a novinarske zvuli i proti Langrovym vrhacum. Za 30 Kc, zvyseni podpory nezamestnanosti a 13. duchod vsak budou pojovat jako lvi. Vsak my tem mladym tu budoucnost osladime. Kdo ma jiny nazor je priznivec ODS coz znamena korupcnik nebo zly podnikatel, pripadne na koleji se valejici zly student.
Nastesti je dnes celkem snadne odejit do zahranici a usadit se v jine rozumejsi zemi...
28. 05. 2009 | 09:02

jepice napsal(a):

Pane Sterne, když jsem včera viděla televizní záběry, měla jsem podobné pocity znechucení jako vy.
Jen jednu poznámku: obávám se, že by pan Paroubek nepřipustil, abyste mu dělal živý štít. Pokládal by to za marketingový trik.
28. 05. 2009 | 09:03

radek napsal(a):

to Vico
Tleskám Vašemu příspěvku. Cítím to naprosto stejně.
28. 05. 2009 | 09:04

milansmid napsal(a):

Pane Sterne,
diky a souhlasim.
Pri cteni diskusi na Facebooku by mi bylo nekterych lidi lito. Mysli to uprimne a netusi, jak jsou manipulovani.
28. 05. 2009 | 09:06

Rumcajs napsal(a):

Tupelo:

Doufám že budete měřit stejným metrem, až se levicová mládež bude ukájet na jednání Světové banky nebo si zajde něco rozmlátit do Mekáče.
28. 05. 2009 | 09:07

Verča napsal(a):

Na jedné straně s Vámi souhlasím i když ČSSD určitě volit nebudu.Vajíčka ani nic jiného bych sama házet nešla a pokud to mohu ovlivnit, ani moje děti.Na druhé straně máte všichni plné pusy toho, jak kulturně je třeba diskutovat. Jak? Jak mohu diskutovat s nabubřelci a přezíravci typu p.Paroubka ( ale i Topolánka, Langera a mnohých jiných) ? Vždyť evidentně veškerá slušná kritika se po nich sveze jak ...něco. V této diskuzi ? Nebo na lampárně ? No, z toho si teda dělají. Vždyť o voliče se zajímají vždy tak měsíc před termínem voleb, a to ještě jenom hubou.
28. 05. 2009 | 09:07

Petr napsal(a):

Vico: absolutní souhlas, nejodpornější na celé záležitosti je role médií, v první řadě MfD. Nejen škodolibá radost a tichá podpora, dokonce návod! Z toho až mrazí.
Pane Šterne, díky za Váš názor, podepisuji. Něco podobného jsem ovšem čekal od našich "předních" politických komentátorů a strážců demokracie v HN, LN nebo MfD.
28. 05. 2009 | 09:08

Black napsal(a):

To, co jste zde napsal pane Sterne, omlouvá jen míra Vašich vzbouřených emocí...s Vaším hodnocením situace si dovolím zásadně nesouhlasit /a ostře se ohrazuji i proti vrcholně pokryteckému postoji p. presidenta/. Jestliže, .."zde byl někdo vyšachovám z politiky..." jak píšete, tak to byli a jsou , dle mého názoru, občané této země. Politici pouze sklízejí "plody" své dlouholeté , zdráhám se napsat "práce". Podotýkám, že násilí v jakékoliv podobě mě netěší, ovšem vyprázdněnost, nestoudnost a bezcharakternost zdejší politické reprezentace rovněž. Ovšem vajíčko jako prostředek plebiscitu je mi milejší než svastika...
28. 05. 2009 | 09:10

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Povíme si to při parlamentních volbách. Do evropských se moc volit nechodí.
28. 05. 2009 | 09:11

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Proč si myslíš, že ta mládež co rozbíjí výlohy MacDonaldů a paří na Czechteku není ta samá mládež, co byla házet vajíčka? :-) Sázím láhev něčeho dobrého, že tam průnik je a určitě ne malý.
28. 05. 2009 | 09:13

veverka napsal(a):

Vždy je nutné se ptát,komu to slouží.Vzhledem k tomu,že tři poslední průzkumy oznámili zvrat v preferencích a nyní vede náhle ODS,je jasné že tato vajíčková prasárna slouží ODS.Takže na 99% je jasné že za tím stojí ODS(dokázat to samozřejmě půjde těžko,s tím lidé z ODS kteří to vymysleli počítají).Tolik k tomu co se tady pokoušeli někteří tvrdit,jako že to snad je výhodné pro ČSSD...to je naprostý nesmysl.

Že jako jediný zachoval zdravý rozum prezident Klaus mě nepřekvapuje,je tomu tak téměř vždy.Naopak Havel s knížetem potvrdili,že jsou už jen naprostým morálním odpadem.
28. 05. 2009 | 09:15

Lex napsal(a):

Martin Pecina, Renata Vesecká
Paragraf 202 trestního zákona o "výtržnictví" uvádí:
"(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí historickou nebo kulturní památku, hrob nebo jiné pietní místo anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny."
Nic vám to neříká, "napadne jiného..., hrubým způsobem ruší průběh orgnaizovaného ...shromáždění.."?
Opravdu nic? Budete přihlížet a bavit se s vejcometači? Bohorovně nicnedělat?
A co vám říkají ustanovení § 164 o trestném činu podněcování ve vztahu k internetovému organizování těchto akcí, a co ustanovení § 165 o schvalování trestného činu ve vztahu k médiím, které tyto pachatele velebí, případně dávají i rady, jak účinně házet vejce po lidech na organizovaných shromážděních?
Jak dlouho budete nečinně přihlížet? Chcete, aby někdo zorganizoval podobnou akci na vás na Letné a v Brně , abyste se probudili?
Jestli ano, zmíním se několika známým. Hezký spánek! Však on vás už někdo probudí, někdo s vámi zalomcuje, abyste si uvědomili, k čemu máte své úřady!
Lex
28. 05. 2009 | 09:16

Bara napsal(a):

Rumcajs - ono někdy stačí jen prostě s něčím začít a pak už to jede samospádem. Mladí lidé jsou náchylní ke spontánním a adrenalinovým akcím. Kdyby někdo s házením vajec začal na Topolánka místo na Paroubka, třeba by to dneska vypadalo úplně obráceně. V každém případě je alarmující to, že s tím vůbec někdo začal!
28. 05. 2009 | 09:18

Silvie napsal(a):

Mně vyloženě potěšilo, že mladí studenti nejsou takoví pitomci, aby volili Paroubka a jeho "hochy". Jejich způsob protestu mi vůbec nevadí, vneslo to trochu vzruchu mezi důchodcovské řady jeho příznivců. Alespoň trochu rozhýbali artritické klouby, když se snažili holí přetáhnout mladé provokatéry.
A Rath snad v mládí provozoval šerm, tak brilantně vykrýval zasáhy.
Jen tak dál, aspoň to trochu rozpohybuje politickou scénu. Začíná tady být nuda.
28. 05. 2009 | 09:19

Saša napsal(a):

Paříž a Atény hořely, v Praze jen létala vejce.
Je dost šílené, že čelní čeští politikové s presidentem v čele odsuzují vaječnou revoltu mládeže, místo aby ji chválili a před světem se chlubili, že na rozdíl od mládeže jiných národů nezapaluje česká mládež auta a neplundrují obchody.

Naši předkové vyhazovali politiky z oken. Naše mládež po nich jen hází vejce.
Tak si i Vy, pane Sterne, klekněte a děkujte Bohu, že jsou tak mírní a zdrženliví!
28. 05. 2009 | 09:20

Saliven napsal(a):

Silvie:
Rvát se s důchodci o předvolební plakáty a výtržnictví, to je skutečně moc dobrý projev protestu.
28. 05. 2009 | 09:22

neo napsal(a):

LEX: no to se od stádečka přece čeká.

Lidé, rozumněj voliči sociální demokracie, kteří nemají vlastní názory, nápady, cíle či způsoby jejich dosažení...se musí přece opičit.
Už to dokázal jeden socjálně demokratický synáček v Plzni...
28. 05. 2009 | 09:24

Mari napsal(a):

Vrhání vajíček je adekvátní forma nesouhlasu s arogantní politikou ve které vyniká hlavně Jiří Paroubek. Na jeho slova v Příbrami - Vám bych radil, abyste šli třeba do cukrárny, tam je vaše místo. Nebo tady máme nějaké cucy na klacku, tak jim je dejte, ať je klid. - by se hodila dost dobře odpověd: Nejsme jako děti a zvonění klíčů. Změna kádrů, stran a hlavně politického chování by byla žádoucí pro celou politickou scénu. Nebo máte nějaký lepší způsob, jak naznačit politikům, že se nám jejich chování nelíbí, že by konečně prohlédli a začali se sami slušně chovat?
28. 05. 2009 | 09:24

neo napsal(a):

Silvie :)))

Pan Rath je zbabělá figurka. Já oceňuji přístup Paroubka a zejména Březiny, kteří nastavovali druhou tvář... Rath se krčil vzadu pod plachtou a deštníkem šermoval jak baletka.

taková cíťa je ten náš pan doktor...
28. 05. 2009 | 09:25

Saliven napsal(a):

neo:
"Lidé, rozumněj voliči sociální demokracie, kteří nemají vlastní názory, nápady, cíle či způsoby jejich dosažení...se musí přece opičit." <-- tuhle trapnou sociálnědarwinistickou frázi myslíte vážně?
28. 05. 2009 | 09:27

kolin napsal(a):

JEDNO Z NEJVĚTŠÍCH UMĚNÍ JE SKONČIT
(Vyjádření aktérů, stojících na počátku vaječného odboje)

Tuto skupinu jsem založil jako vyjádření sympatie ke kolínskému vaječnému "útoku" a sliboval si od ní, že recesní formou poukáže na nebezpečné praktiky pana předsedy Paroubka a jeho spolupracovníků. Ani v nejmenším jsem neočekával, že vzbudí zájem tolika lidí a těší mě, že Vám není lhostejná politická situace v naší zemi. Musím ale zásadně nesouhlasit s tím, co se odehrálo 27. května 2009 v Praze na Andělu. Bylo to možná logické vyústění celé situace a pan Paroubek sklidil to, co sám zasel, ale projevy nepřiměřené agrese nás staví do jedné roviny s ním. Myslím si, že na předchozích mítincích se nám podařilo odlehčenou formou upozornit na několik zásadních věcí: Díky svým reakcím se pan Paroubek ukázal veřejnosti v pravém světle a neadekvátní a často nezákonné praktiky jeho ochranky nám napověděli ledacos o způsobu, jakým chce vést náš stát. Snad se také několik lidí probudilo a rozhodlo se jít k volbám. Za to "vajíčková kampaň" bezpochyby stála a přes všechny nadávky, urážky a výhrůžky, kterými jsem častován, jsem rád, že jsem tuto skupinu založil. Myslím, že to, co je možno prostřednictvím jedné skupiny na sociální síti dokázat, bylo dokázáno. Další pokračování by mělo za následek ztrátu sympatizantů, které se nám podařilo získat nebo zpolitizování celé věci. Nechci aby nastala ani jedna z těchto možností, a proto s konečnou platností oznamuji uzavření celé skupiny, které proběhne v sobotu 30. května 2009. Bude dále "vyvěšena" na Facebooku k nahlédnutí, ale zmrazím všem uživatelům veškerá práva. Printscreen původního znění novinek zařadím mezi fotky, aby si mohl každý přečíst mé původní vyjádření k formě odporu. Děkuji Vám za podporu a nenechte se znechutit politickou situací - choďte k volbám, vždy máme možnost něco změnit.

Matěj Forst
Celá vajíčková záležitost vznikla na základě lží, zlosti,
nechutnosti a arogance sociálních demokratů a pana Paroubka
především. V průběhu medializace celé věci jsem navíc
samozřejmě sledoval nejen reakce ČSSD na událost v Kolíně, kterou
nejprve sociální demokrati zapřeli a den po té přiznali, ale i
taktické výmysly, které strana vydávala ve svých tiskových
prohlášeních. Ta mě utvrdila v názorech, které jsem doposud měl.
Násilné bodyguardy v převlecích za zedníky a jiné rádoby
řadové občany ČSSD nastrčila do mítinků, aby se strana v klidu
mohla od násilí distancovat tvrzením, že se nejedná o jejich lidi,
ale o příznivce, kteří se zastávají svých politiků. Tolik
svalnatých a urostlých příznivců, kteří objíždí s jim
sympatickou stranou všechny mítinky, jsem neviděl.
Hlásím se k účasti na tvorbě videa s marťanem diktátorem, který
se spojí klidně i s Paroubkem a s tím souvisejícím mítinkem v
Litoměřicích, kde jsem byl za marťana s kolem. Tady bodyguardi
ČSSD napadli kolegu marťana, který pouze držel transparent, nic
nepokřikoval a nikoho fyzicky neomezoval (foto i video vše
potvrzuje). Ani já jsem nikomu kolem nenajel na nohu, jak tvrdí pan
Dimun v tiskové zprávě, a proto zase ČSSD lže. Lidé v
Litoměřicích naši ufo akci podporovali.
Rozhovory s novináři následovali. Tisku jsme potvrdili účast coby
marťani a označili jsme ji jako "hepyjend". Zároveň jsem tady na
facebooku i přes tisk vyzval příznivce, aby přestali házet a šli
určitě volit!
Bylo potřeba, ať už v mladých nebo starších lidech, vzbudit
spící zájem o politiku a chuť jít volit. Mám dojem, že i když
to nepřišlo formou, která by patřila do kategorie fair play, tak se
ten spící zájem začal odkopávat a probouzet a uvidíme po
volbách, jestli se v lidech vzbudil nebo jestli si prostě chtěli jen
hodit.
Nelituju ničeho, co jsem udělal! Až si budou lidi moct vážit
svých zástupců, protože zástupci lidí si váží svých voličů,
tak žádná strana nebude potřebovat poradit od miliónových
manažerů, že se mají nechat poházet vejci a tím si získat hlasy
lítostivých voličů.

Lukáš Botka
28. 05. 2009 | 09:34

Adam napsal(a):

Proutkaři,
naprosto s Vámi v hodnocení modrého jay souhlasím... Měli jsme v práci kolegyni,která říkávala,že když někdo upadne, jakkoliv by si i velmi ublížil, jí to připadá tak komické, že se musí nahlas smát. Pak u vchodu do budovy upadla. Ošklivě si poranila koleno, plno krve. Vůbec se kupodivu nesmála. Její obličej byl plný zděšení a bolesti...Na to se nedá zapomenout...Je škoda, že někteří lidé si musejí "rozbít koleno".Je to jejich nedospělost, sociální nezralost, vada charakteru, nebo co je vlastně pudí k tak nešťastnému chování? Nedostatek inteligence to zcela jistě není.
28. 05. 2009 | 09:34

i.h. napsal(a):

pro registrované na facebooku, občany, novináře, pány paroubka a spol.

jako jeden z prvních aktérů se musím vyjádřit:

- je mě líto zničených obleků mocipánů
- je mě opravdu líto ochranky, která musí hrát na socdem setkáních
dělníky
- diskuzi nejen studenti pánům z čssd vícekrát nabízeli, ale vždy byli
vysmáti či odvedeni
- slušné lidi registrované zde uráží neustálé obviňování za akci ods
- slušné lidi pobuřuje jednání ochranky (nebo jak říká jp běžný volič
čssd, který schodou okolností je judista)
- je mě líto pana paroubka, že musí neustále dokola lhát
- obviňování z fašizmu se hodí jak pro tiskové oddělení lidového domu, tak
pro vyvádění osob s jiným názorem
- nebudeme bohužel pro politiky ovce, kteří nevyjádří svůj nesouhlas s
politikou kterou nám předvádí
- opravdu věří čssd, že ods zorganizovala 50.000 lidí na facebooku, nebo
je napadlo, že by to bylo odezvou na jejich vystupování a sociální
demagogii?
- mladí lidé nechtějí neustálé zadlužování
- my se nedáme koupit za 30 ti korunové poplatky
- četl někdo hesla na transparentech? stop demagogii, jde vám o koryta
atd, co je na tom špatné?
- pan paroubek moc dobře věděl do čeho na andělu jde, na facebooku bylo
potvrzených více jak 500 účastníků......
- strany si na lžích založili politiku a mladé generaci vyčítají vajíčka?
- ukradli tito zde registrovaní lidé miliardy, zneužili své postavení a
informace?
- nechali se koupit za 400 Kč, tak jak předvádí Kolínská buňka čssd při
náboru nových členů?
- jsou snad lži, nerespektování soudů, arogance a demagogie menší zlo?
- pane paroubku, omluvte se za bezpráví a lži na vašich setkáních nebo
nejlépe odstupte
- uvědomte si, že současné a nové generace pravděpodobně nebudou v
budoucnu odpouštět jako pan Havel v roce 1989 komunistům
- co myslíte, spí se panu paroubkovi dobře, s pocitem dobře vykonané práce?

i.h.
28. 05. 2009 | 09:35

jepice napsal(a):

Paragraf 202 trestního zákona o "výtržnictví" uvádí:
"(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí historickou nebo kulturní památku, hrob nebo jiné pietní místo anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Koukám, že vejcometači porušili tohle ustanovení minimálně ve třech bodech:
1. znečistili p. Paroubka, který je historickou a kulturní památkou
2. hrubě rušili průběh organizované akce ČSSD
3. tím rovněž zhanobili hrob slušné levicové politiky

Měli by tedy dostat šest let.
28. 05. 2009 | 09:40

veverka napsal(a):

Koukám že modrá propaganda jede i tady.Z lidí jako je i.h. je mi na zvracení.O důvod víc volit toho ošklivého Paroubka s bradavicí.
28. 05. 2009 | 09:41

Silvie napsal(a):

i.h.

Souhlasím. Taky mě uráží Paroubkovy lži a neschopnost přijímat porážku. Svádět svůj neúspěch/včetně vaječné války/ na ODS je pro něho typické.
Těší mě, že vzdělaní mladí lidé protestují alespoň touto formou a dávají tím najevo, co si o socanské politice myslí. Doufám, že Paroubkovi postupně dochází ,z jakého občanského spektra se skládá jeho voličská základna - z důchodců a lidí středního věku, jimž se nedostalo
vyššího vzdělání.
28. 05. 2009 | 09:42

neo napsal(a):

Saliven:

ANO
28. 05. 2009 | 09:44

Rumcajs napsal(a):

Veverka:

Vajíčka se naopak začaly házet v době, kdy se ČSSD propadla. Do té doby nic nelítalo. Možná by bylo dobré občas číst. Jedním z prvních iniciátorů tohoto vajíčkového protestu by synek vysokého socanského funkcionáře.
Když se to provalilo, dal od toho tatínek ruce pryč. Ale kdo ví ....
28. 05. 2009 | 09:51

Rejpal napsal(a):

"Modrá" Praha a její líhnoucí se "demokraté" právě vylezli ze svých jeskyň se snaží ukázat, jak si házením vajec představují boj za "právo a spravedlnost".

Doufám, že slušní voliči půjdou k volbám a dokáží, že svoboda a demokracie musí být diskuze, nikoliv násilí.
28. 05. 2009 | 09:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, házení vajíček je lumpárna, jo, a to co vyvádí sexymozek této zemi je vrchol slušnosti,že, pusťte si jeho povolební projev.
Veselé krizování a vajíčka pro jiříčka....
http://m4rtin.com/481-video...
28. 05. 2009 | 09:54

Bara napsal(a):

Ach jo, stejně jako vždycky se nakonec debata zvrhne v hádku mezi zastánci modrých a oranžových. Bylo by to směšné, kdyby to nebylo tragické.
28. 05. 2009 | 09:59

Béda napsal(a):

jepice,

on by vrhače vajec možná smích přešel, kdyby v českém "právním státě" došlo k naplnění zákona, vrhači by se octli ve vazbě za organizovanou akci vedoucí k hrubému narušení shromáždění. A hrozily by jim až tři roky "natvrdo".

To by mě zajímal průběh takového soudu. Na čem by asi obhajoba založila svůj postup? Vyjádřili by obvinění účinnou lítost?
28. 05. 2009 | 10:00

neo napsal(a):

Béda: organizovaná akce???

co je potom pochod nácků nebo anarchistů?
28. 05. 2009 | 10:03

Béda napsal(a):

neo,

mluvíme snad v tomto konkrétním případě o pochodu anarchistů a nácků, anebo o akci organizované výzvou pomocí internetu?

Přečtěte si prosím Lexovu odvolávku na zákon (viz výše).
28. 05. 2009 | 10:05

proutkař napsal(a):

Adame,
Děkuji Vám za jeden z dobrých a poučných příspěvků, kterých bývá na diskuzích jen poskrovnu.
28. 05. 2009 | 10:07

Dzarda napsal(a):

Saliven: A jak to těm těžkooděncům nandali, co? Chudáci těžkooděnci, měli jenom prošlý granáty slzáku, obušky, až jim v tom shonu všem nějak odlítly jmenovky...
Rozuměj, příteli, na Czechtechu byla sorta lidí, která nevěří ani Paroubkovi, ani Topolánkovi, ale bohužel zatím ani sami sobě. Zkrátka hledají a nikomu tím, aspoň podle mě, neškodili. A pokud bys argumentoval třeba bordelem, kterej po nich na tý louce zůstane, pak máš pravdu a já souhlasim. Na druhou stranu, jen tady v CZ se dějou takový ekologický zvěrstva (legálně), že tohle je úplně nicotný.
Zkus se zeptat někoho, kdo tam skutečně byl. Měj se hezky :-)
28. 05. 2009 | 10:07

neo napsal(a):

Béda: ti z facebooku se sešli úplně jinde a vejce neházeli
28. 05. 2009 | 10:08

topsik napsal(a):

Už toho bylo napsáno a řečeno dost. Můžu jen dodat tohle. Nikdy jsem nebyl volit do EU. Čeká mně změna. A věřím, že řadu slušných občanů této republiky taky. To ale pro mne není to nejdůležitější. Včera mi mé tři děti ze čtyř(19-22 let; to čtvrté je ve Španělsku) sdělily, že je tahle vajíčková blamáž donutila jít poprvé k volbám v ČR. Pro mne šok. Všichni už měli tuhle možnost, ale nikdy to neuďelali. Já je nenutil. Co mne ale nesmírně těší je to, že se hluboce distancovali od této volby násilných projevů na veřejnosti. Jsem rád, že mají u svých srdíček daleko více tepla a soudnosti než ti vrhačivajec, někteří blogeři, politici a novináři,a taky někteří diskutující, jenž tyhle akce vyzdvihují do nebes. A jednu malou poznámku. Pane Šterne, napsal jste to tak, jak to cítím. Jsem ale velice zvědavý na splnění Zahradilových slov: Před volbami máme nachystanou pro voliče pecku! Jestli to nebyla ona, což tvrdí grémium ODS, tak se máme na co ťěšit. Ale tomu už jen málokdo uvěří. Přesto Vás sleduji, pane Zahradile. Všem přeji pěkný slunečný den
28. 05. 2009 | 10:09

Saliven napsal(a):

Dzarda:
Já se náhodou ptal někoho kdo tam byl. A říkal, že se hoši šikovali za provolávání hesel jako je revoluce. Drtivá většina lidí měla možnost bez problémů odejít, to se ale jak si nechtělo. Chápu, že na Czechteku byla sorta lidí, kteří nevěří ani Paroubkovi ani Topolánkovi - byli to lidé, kteří se domnívají, že na ně zákony neplatí. Oproti zvěrstvům co se dějí je to nicotné, ale je to tak chatrná obhajoba jako ukrást 20 tisíc s tím, že Kožený ukradl 20 miliard.
28. 05. 2009 | 10:12

jepice napsal(a):

Bédo,
když někdo něco takového udělá, měl by se zachovat jako gentleman ze staré školy a hrdě nést následky.:)
28. 05. 2009 | 10:12

Saliven napsal(a):

neo:
Ti z facebooku se sešli uplně jinde a vejce neházali? Tak se proč se tam v diskuzích plácají po ramenou, že to bylo bomba?
28. 05. 2009 | 10:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Šterne,

teprve nyní a na upozornění jedné z diskutujících jsem si všiml, že ve svém blogu užíváte označení "idot". Tento výraz, není-li míněn jako diagnóza (což nepředpokládám, neboť idiot zpravidla bývá hospitalizován v ústavu pro choromyslné či pod odborným dozorem), je v přenesném slova hrubou nadávkou. A ty jsou ma zdejších stránkách v rozporu s Kodexem blogera i diskutujícího (pokud na ně narazím v diskusním příspěvku, poměrnmě konzistentě je mažu).

Žádám Vás, abyste ani Vy nepoužíval podobné nadávky, neboť pak nemám šanci udržet zde prosto pro věcnou a korektní výměnu názor ("idoty, zmrdy, hovady, kretény" se to zde již hemžilo a dalo mi dost práce, než jsem je eliminoval, viz můj dva roky starý blog Kreténů vůčihledně ubylo http://blog.aktualne.centru...)

A jen naokraj: s obsahem Vašeho blogu se prakticky ve všem ztotožňuji.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal
28. 05. 2009 | 10:15

František z Asisis napsal(a):

Pane Šterne plný souhlas.
Pane Řího Pavle,pro tuto republiku jste mnohem nebezpečnější Vy a Vám podobní.Teď jsou to vajíčka a druhý den to mohou být zápalné láhve nebo dlažební kostky.Kde to jsme.To si pár stovek odpůrců jakékoli vlády
řeknemy sní nesouhlasíme a vtrhnou na předsednictvo vlády,vyhodí předsedu na ulici a začnou vládnout?Ve jménu koho?
Dřív se říkalo:my jsme mládež nová,mládež Gotwaldova:Nyní to musím pozměvit:My jsme nová,mládež Topolánková.Většinou jsou házeči z řad zbohatlíků a jejich rodiče přišli po volbách do krajů o výhodné posty a zakázky.
28. 05. 2009 | 10:20

Petr napsal(a):

Vejce už i na Paroubkovy příznivce na Marsu: http://www.webvize.cz/play....
28. 05. 2009 | 10:27

Saliven napsal(a):

Petr:
Tohle je ale zrovna docela vtipný :-) I ten mimozemšťan na mítinku byl vtipnej, u něj to byl nešťastný zásah.
28. 05. 2009 | 10:30

PU napsal(a):

Chránit demokracii vlastními těly? Po vaječné intifádě mládeže, kterou pan Štern nazývá "idioty"? To snad ani nemyslí vážně! Příliš přepjatosti i nabubřelosti v tomhle textu. Ostatně, to že to pan Stejskal nesmazal, a že si až dodatečně "všiml" inkriminovaného slůvka, také o něčem svědčí. Nepřikládejme více důležitosti věcem, které si to nezaslouží.
Myslím, že akce u Anděla byla vyvrcholením neúčasti Paroubka na třech předchozích mítincích v Praze (prostě se akce zkumulovala), a zejména na jeho "originálním" ale veskrze odpudivém vstupu ve 22,30 předchozí den na ČT 24. Tam zcela bez důkazu označoval viníky a organizátory. Spontaneita interneové mládeže je mu zcela cizí. Na to totiž nestačí.
28. 05. 2009 | 10:41

Lex napsal(a):

jepice 09.40.38
Nikoliv, nikoliv šest let. Úplně by stačilo tak 50 - 100 hodin.
Ale veřejně prospěšných prací. Zřejmě by to u řady z nich byly první užitečné práce v životě.
No, uvidíme. Ta dáma od policie včera Na Andělu na výtku o ničinnosti policie říkala, že všechno je monitorováno, všechno je to natočeno.
Tak přeji té zlaté mládeži klidný spánek a vstřícné setkání na příští štaci. Třeba už tak klidně spát nebudou.
28. 05. 2009 | 10:48

Realista napsal(a):

Pane Šterne, naprostý souhlas, děkuji Vám. Konečně někomu nechybí zdravý rozum.
28. 05. 2009 | 10:56

Alice napsal(a):

K "vaječnému efektu" viz blog politologa Kubáčka...
28. 05. 2009 | 10:56

Honza napsal(a):

Kdyby tady nebyli studenti v roce 89, tak dnes stál Paroubek se svým kandidátem do EP Havlem na podiu s rudou hvězdou a pod vlajkou KSČ a vykřikoval by stejně. Díky Váms studenti, že jste tady aukazujete na tyto dvě politická individua.
28. 05. 2009 | 10:58

Silvie napsal(a):

Mohu nějak vrhače vajec podpořit?
Třeba nakoupit munici? Berete pštrosí vejce? Znám chovatele. A ruská?
28. 05. 2009 | 11:01

rr72 napsal(a):

1) Byl to pan Klaus, kdo jako první začal s polarizací společnosti v roce 1998 - mobilizací, a tak není náhodou,že právě on pohrdá názory 'studentů'(mladých lidí), navíc to dělal vždy. Tak se nedivte, že se zastává způsobu politického boje, který vede CSSD
2) Reakce vedení CSSD na první projevy byla nevhodná - do konce nezákonná a následně účelově manipulována, a nakonec k eskalaci celé záležitosti CSSD i učelové pravděpodobně přispěla, aby to mohla využít ve svůj prospěch. Tihle lidé totiž na nic jiného než na populismus a manipulaci lidí ve svůj prospěch nemají. Hledat u těchto lidí sebereflexi, je něco naprosto marného.
28. 05. 2009 | 11:07

Radek (26) napsal(a):

Jednoznačně s Vámi souhlasím. Jsem vysokoškolák, co pár zemí světa procestoval, věřím v píli a sílu člověka něco sám dokázat, ne jen brát, ale i dávat, a přesto nejsem fanatický příznivec ODS, ba naopak.
Nikdy by mě však nenapadlo, házat na pana Topolánka, Langera nebo Vondru vajíčka a po desítkách kusů je takto napadat. To není demoktarická soutěž stran, to už není o důvěryhodnosti politiků a jejich argumentech, to je násilí!! Násilí provázelo setkání německých meziválečných politiků s občany, malá nevýznamná, avšak agresivní NSDAP mlátila a ponižovala své odpůrce, až se toto pouliční násilí stalo státní ideologií.
A proto se všech těch násilníků, kteří neměli argumenty, jen násilí a stovky vajec ptám: opravdu chcete klesnout až ke spodině evropských dějin, do hrůzovlády nacistů? Jímá mě z některých hrůza- ano, my si můžeme zaházat, můžeme si zamlátit,.... QUO VADIS, BOHEMIA?
28. 05. 2009 | 11:09

Tomáš napsal(a):

Pane Sterne,
líp bych to nenapsal !!!! Teď jsem chtěl volit Bobošíkovou, ale volim J. P. Někdo se tý pakáži postavit musí.
28. 05. 2009 | 11:09

Silvie napsal(a):

Tomáši, teď jste nám to natřel.

Radku, nedramatizujete to trochu?
Paroubek, bývalý bolševický papaláš, je opravdu ten pravý, kdo by měl řečnit o demokracii.
Mluvit hned o nacistickém řádění je trochu přehnané, na takové nuly bohatě stačí vejce.
A lůza já říkám příznivcům těchto zarudlých soudruhů.

Reflex má moc hezkou titulku. Je tam pravý obtloustlý český křupan v tílku, jak vystřižený z České sody a pod ním

Modlitba českého burana

Pane bože,
dej, ať sousedovi chcípne koza
a ať mému šéfovi zvýší daně.
Dej, ať všichni bohatší jsou chudší a ať nikdo jiný nemá nic moc.
A ochraňuj Evu a Vaška!
28. 05. 2009 | 11:20

Radek napsal(a):

Silvie mě nazvala lůzou. Hmm:-))
No, na červeném diplomu to sice napsáno nemám, ale když to píšete Vy, tak to musí být pravda.
Přečtěte si dějiny Výmarské republiky a pak se ozvěte:o)
PS: Já se k nadávkám a násilí nesnížím, to dělají jiní lidé
28. 05. 2009 | 11:24

Michal Macek napsal(a):

a co podle vas cekal kdyz vyleze v pravicove praze ktera je cela na facebooku na podium?
28. 05. 2009 | 11:35

betty napsal(a):

Je mi 45 let. Fandím všem, kteří přišli vyjádřit svůj odpor k politice ČSSD. Jsem ráda, že se mladí lidé nechovají jako ovce a nenechají se oblbovat nesplnitelnými sliby pana Paroubka a spol.
28. 05. 2009 | 11:39

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 11:45

Neopřemyslovec napsal(a):

Podobné akce je třeba zahájit proti ČT. Nechaqt veřejnoprávní televizi bez poplatků. To se to Šternovi žije? U privátních by si ani neštěkl. V článku prokázal, že je přestárlým člověkem. Příště přijde mládí s jiným tvrdšm řešením.
28. 05. 2009 | 11:48

Alibernet napsal(a):

Bránit vlastním tělem Paroubka? To jste se asi pomátl?
28. 05. 2009 | 11:50

Rumcajs napsal(a):

Odkud se rekrutuje vedení ČSSD ?

Vymahači dluhů, majitelé nevěstinců , přátelé mafiánů a komediantů. Za Paroubkem a jeho klikou je nekonečná řada korupčních afér, lhaní, dokonce i u soudu, zastrašování,nájemných vražd atd... a naši milý levicový spoluobčani jsou "Otřeseni" vajíčkovou akcí několika puberťáků.

Přijde mi to, jak když se sériový vrah rozčiluje nad tím, že mu někdo ze zahrádky ukradl mrkev.
28. 05. 2009 | 11:51

narvikk napsal(a):

I vajicka patri k demokracii. Kdo seje vitr, sklizi bouri, podivejte se jak se chova Paroubek, Rath a spol., nerespektuji zakony (viz. npr. poplatky), ohybaji si je jak se jim to hodi. To vazne chcete, aby priste az na mitinku nekdo zapiska odvedli ho v zelezech? Vajicka jsou krajni forma protestu proti naprosto nekriticke, hulvatske, demagogicke a lzive politice CSSD.
28. 05. 2009 | 11:51

neo napsal(a):

Alibernet:

joo, šlo by to, když by si stoupli 4 vedle sebe...
28. 05. 2009 | 11:52

ali napsal(a):

Pane Sterne, už děláte z Paroubka mučedníka? A myslíte, že si to zasloží? Osobně myslím, že mu ta vejce sluší víc, než mučednictví...
Nevidím nebezpečí od vajec, ani že by se to zvrhlo do extrému...
jako národ jsme zbabělí a necháváme si dlouho dělat na hlavu. A když už konečně někdo vyrazí, tak to odsoudíte jako pravej bolševik v 89..no fuuuuj
28. 05. 2009 | 11:52

Silvie napsal(a):

narvikk,

jen bych ještě doplnila - Rath se chová ve Středočeském kraji jako protektor, šikanuje nemocnice, starosty a všechny slušné lidi. A občané, kteří mají jeho pojetí "demokracie" plné zuby, nemají žádnou možnost se proti jeho despotismu bránit.
Naprosto ostudná byla i jeho nabídka středočeským dobrovolným hasičům - já vám dám ze STÁTNÍ KASY!!! dotaci na uniformy a vy si za to ty uniformy zprzníte emblémem se jménem mého blahorodí.

Co je pár rozbitých vajec proti něčemu tak nestoudnému a buranskému?!
28. 05. 2009 | 12:03

Vladimír napsal(a):

Těmi "bezmocnými lidmi na tribuně" jste mě pane Stern opravdu rozplakal. Smíchy. Politici v této zemi ztratili zpětnou vazbu k pohrdaným občanům. Svoji autoritu opírají o lži, podvody, manipulaci s realitou a státní mašinerii. Pokud by vaječná smršť (nemylte se - není adresována pouze levici)vedla ke katarzi a náhledu mocných, že je třeba hledat autoritu PŘIROZENOU - nikoli vyhnanou spřátelenými médii, image makery a spin - doctory - pak Pán za ni zaplať!
28. 05. 2009 | 12:05

AB napsal(a):

Co to tu píšete autore za nesmysly. Co tu Poroubek a Ráth zasel, to sklízí. Kdo ukazuje mladým, že zákony se nemusí dodržovat, kdo vnesl do politiky aroganci, namyšlenost, hulváctví. Paroubek i kdyby dostal miliony vajíček, nikdy ho nikdo nesprostí viny za to, jakou ostudu udělat naší republice v době předsednictví. Nejsem volič ODS, ale prázdý program ČSSD, který je založený na rozhazování a zadlužování nemůže odpovědnému člověku nic přinést. Podotýkám, že nesouhlasím s vajíčkovými útoky, ale chválabohu za ně. Někdo mu to a celé ČSSD musl jasně dát najevo
28. 05. 2009 | 12:15

Ivan napsal(a):

V krizi a házej vajíčkama? Těm lidem by se měli snížit dávky.
28. 05. 2009 | 12:16

borůvka napsal(a):

Když už za nic jiného, tak to má Paroubek za tu ostudu, co nám udělal ve světě sesazením vlády v době předsednictví. A pane Šterne a ostatní, nedělejte s toho zase takovou kovbojku.Vejcem by zasloužil i Klaus, za to že ruku v ruce´s ČSSD pomáhá komunistům dostat se zpátky na výsluní.
28. 05. 2009 | 12:19

optimistickalucie napsal(a):

Rozhodně s vašim článkem nesouhlasím.
Za vajíčky nestojí žádná ODS, ale Facebook a chování celé ČSSD a Paroubka samotného !
ČSSD a o KSČM ani nemluvím už delší dobu jasně podceňuje mladou generaci /od cca 18-40 let/, lidi, kteří dnes přináší nejvíce peněz do státní pokladny, lidi, kteří většinou živí všechny TY voliče, kteří skáčou na jejich sliby...vše ZDARMA. Dále si tito pánové neuvědomují, že internet se stal mocné médium a v budoucnu bude daleko důležitější než nějaké akce pro pár důchodců na náměstích a směšné billboardy za spousty milinů, kterými je olepená celá republika.
Paroubek už několikrát za poslední dobu dal jasně najevo, že mladou generací opovrhuje a celý Lidový dům se chová přesně pod jeho taktovkou !
Snaží se do všeho zatáhnout ODS, lidem nadává :"Ubožáku, ani jsi se netrefil" - viz. Litoměřice, potlačení Czechteku apod.
Tato generace jsou hlavně TI lidé, kteří právě táhnou všechny TY sliby ČSSD a ví, že už to nejde donekonečna.
Vajíčka skončí, ale pokud ČSSD bude pokračovat ve své politice a její členové nebudou chtít dodržovat zákony této země /viz. Rath/, tak generace bez které by státní kasa byla prázná, vyjde asi po 20-ti letech opět do ulic.
Pokud i tyto protesty bude chtít Pecina na příkaz Lidového domu potlačit, tak zde máme zpět totalitní režim.
28. 05. 2009 | 12:19

Realista napsal(a):

Optimistická Lucie:

Zjevně jste si nevšimla, že v krajských volbách lidé v kategorii 18-30 let nejvíce volili ČSSD. Také jste si nevšimla, že lidé starší jsou většinou rodiči těch lidí 18-40 let. Zjevně jste si nevšimla, že billboardy mají naprosto všechny strany. Zjevně jste si nevšimla, že v demokracii platí svoboda shromažďování a že úzká skupina lidí nemá právo ve shromažďování zamezovat. Až Vám bude jednou k 70, budete mít malý důchod, zavedou Vám poplatky, zdraží potraviny, elektřinu, plyn, dopravu, pak si vzpomenete na to, co jste tady říkala.

Průměrný příjem důchodce na Západě je 60 procent průměrného příjmu obecně, u nás to je pouhých 40 procent. To, že Vy se máte dobře, neznamená, že se tak mají všichni lidé v naší zemi.
28. 05. 2009 | 12:45

Realista napsal(a):

Borůvka:

Víte, až tady někdo napíše, že i borůvka by si zasloužil vajíčkem za své názory, tak začne občanská válka. Jestli někdo položil vládu Topolánka, pak to byli především Tlustý a spol. a dvě poslankyně Zelených, kteří pro ni předtím hlasovali.
28. 05. 2009 | 12:47

betty napsal(a):

to Realista

A vy si opravdu myslíte, že pokud ČSSD vyhraje na podzim volby, že se budete mít lépe? To jste realista? Spíše snílek.
28. 05. 2009 | 12:50

Milan H. napsal(a):

Pane Šterně, děkuji za článek, bezvýhradně souhlasím a virtuálně se podepisuji.
28. 05. 2009 | 12:53

Jos napsal(a):

Paroubek(Ráth,Zaorálek) zasel a teď sklízí!!!
28. 05. 2009 | 12:58

Jane napsal(a):

2 optimistickalucie
Naopak za vejci ODS stojí.
Několik nepřímých důkazů:

- házející se rekrutují z lidí, kteří ještě nic v životě nedokázali - stejně jako ODS se svým falešným sloganem "Dokázali jsme, že to dokážeme".

- dlouhodobě se hovoří o novinářské obci svázané s ODS.
Důkaz přišel nyní. Jak uvádá autor článku, téměř nikdo z novinářů se nepostavil na obranu nikoliv Paroubka, ale demokracie jako takové.

- ODS předváděla podobné nekalé předvolební praktiky již v minulosti (Kubice atd.)

- Neexistuje a myslím že ani nebude existovat stejná odpověď příznivců ČSSD vůči ODS.
28. 05. 2009 | 12:59

neo napsal(a):

Realista:

zřejmě jste si nevšiml, že za malé důchody nemůže ODS ani jiná politická strana, ale jen a pouze ti, kteří si vydělávali a od jejich příjmů se pak důchody odvíjí.

Dále jste si nevšiml, že ceny se již dávno nestanovují administrativně a tedy žádná ODS ani jiná politická strana ceny nezvyšuje ani nesnižuje.
28. 05. 2009 | 13:02

Snílek napsal(a):

Kdo jsi bez viny hoď vejce.
28. 05. 2009 | 13:05

Silvie napsal(a):

Jane, nějak jste pozapomněla, kdo hodil prvním vejcem. Nebyl to náhodou synáček jednoho okresního socanského papaláše?
A nezaložil taky jednu stránečku na netu, v níž nabádal k pokračování těchto akcí ve všech městech?
Teď mu nejspíš taťulda zarazil vycházky, protože tu výzvu podezřele rychle stáhnul.
Že by ho na to najala ODS? To si fakt myslíte?
Paroubek může manipulovat pouze pitomci - viz jeho volební prohra a trapné proklamace o dalším únorovém puči.
Jestli je někdo ubožák, tak jedině on!
28. 05. 2009 | 13:08

Jane napsal(a):

2 Silvie
To víte, nic není dokonalé. Snítilý či jiní také zradili.
Ovšem to nejste u jádra problému.

"Paroubek může manipulovat pouze pitomci.."

Zodpovězte si sama na následující otázky.

To chcete řící, že v ČR je přibližně 30% pitomců?

Je síla těch pitomců tak veliká,
že se proti ní musí vystoupit jiní pitomci s vajíčky?

Ke komu patří ti jiní pitomci?

Nejsou pitoci ti, kdo k tomu příhlíží a nic neříkají (nebo z toho mají ještě radost)?

Nestačí nechat byť domělého pitomce na pokoji, ať se svou pitomostí odrovná sám?
28. 05. 2009 | 13:25

Mard napsal(a):

Pan autor se snad snaží vlísat se do přízně ČSSD s pocitem že oni vyhrají volby. Jinak si jeho úvahy nemohu vysvětlit. Paroubek rozpoutal nenávistnou kampaň a nyní se mu vrátil politický bumerang, který sám vypustil. A on ublíženecky kňourá a chce žalovat do Bruselu. Myslím že každé vejce, kterým dostal, si zaslouží. Arogantní burani nemají v politice co dělat. Topolánek může být rád, že na něj vejce neházejí, ale také k tomu nemá daleko.
28. 05. 2009 | 13:31

hutor napsal(a):

Jsem principelne proti nasili a podobnym vecem. Ale bez revoluci bychom tu pravdepodobne jeste meli nevolnictvi. Politici u nas vubec nic neriskuji. Kradou a lzou naprosto beztrestne. Myslim, ze je dobre, kdyz je to spojene s alespon nejakym rizikem. A kdyby letaly kameny a projektily - uz to v minulosti bylo mnohokrat. Kdyby vrcholni predstavitele politiky nekde zahynuli pri atentatu, zneklidnilo by me to jen ze strachu, co to prinese moji osobe. Jim bych to pral Az takhle spatne na tom jsem (jsme).
28. 05. 2009 | 13:36

jirka napsal(a):

Vážený pane, copak obyčejný člověk - student - má jinou možmost. Nemravnost Paroubka slibujícího 13 důchodů opět na úkor těch mladých (schodek min. 150 mld. Kč) je neskutečně větší než házení vajíček. Stojím plně za inteligentními mladými lidmi, kteří jsou pro Paroubka pouhými ubožáky. Ale ty ubožáky z nich dělá on.
28. 05. 2009 | 13:36

Looft napsal(a):

Nesouhlasim, možná, že se někomu zda že házení vajec je obdobné jako házení kamení můžeme zde polemizovat i s tím zda k němu může vyústit, stejně jako o nepřiměřenem jednání ochranky pana Paroubka. Když první vajčka zasáhla pana Paroubka v počátcích jeho kampaně, nebyl jsem proti bral jsem to jako projev nesouhlasu, který se nedá srovnávat s pouličním násilím či jiným krajnímy projevy protestu. Nechci zde hovořit o tom do jaké míry tento projev odpovídá české mentalitě, ale je pravdou že hozením jednoho vajčka demokracie nepadne ba naopak, ale pokud někdo pak zorganizuje něco obdobného jako je proběhlo na andělu tak v tom to případě nesouhlasím, už jen protože je tento projev nečitelný nekonstruktivní a o jeho motyvech i pozádí se lze jen dohadovat. Program pro evropské parlamentní volby ustupuje dozadu, což mimochodem může jen prospět panu "zasaženému".
A vyprošuju si paušálně označovat mladé "idiotama" jen protože nesdílí názor pana Sterna. Jehož působení si po roce 68 vážím.
28. 05. 2009 | 13:37

Saliven napsal(a):

jirka:
Je zvláštní, že už vám nevadí, že vláda Mirka Topolánka obrala mladé o peníze na vzdělání ve stejné výši.
28. 05. 2009 | 13:40

Petr napsal(a):

Spor je mezi mladými inteligentními lidmi kterým jde o budoucnost této země a hloupým stádem, které mává Paroubkovi za slíbení kus žvance aby bezpracně mohli ještě více žrát a hlavně nic nedělat. Tak to prostě je. Nebo jste to z těch televizních šotů neviděl ?
28. 05. 2009 | 13:46

Jirka napsal(a):

Je mi padesát a studenty chápu a fandím jim,Vždyť tito radoby politikové myslej pouze na vlastní kapsu a udělaj vše v režii ČEZU a jiných molochů kteří je platěj.Nůžky se rozevřeli a frustrovaní mladí lidé se hlásej o slovo!Slyšme jim a pochopme je!!!
28. 05. 2009 | 13:55

johannka napsal(a):

S Vaším textem zůstávám bez souhlasu. Vyprošuji si bez profesionální znalosti a cti profesionálně diagnostikovat mladé lidi nějakými patologickými termíny.
Politici se jen dívají do tváře zrcadla, které je jim takto dost bezmocně nastaveno.
Jde jen o prvek řetězové reakce "lidu" na agresivní billboardovou a mediální kampaň,kterou mezi sebou vedou politické strany ČSSD a ODS.
Ostatně na videích s panem Paroubkem se snad jedině on projevuje tak hloupě. A i v tom obtaženém tričku vypadá tak podivně. Pubertu mám dávno za sebou,ale tyhle týpky fakt nemusím. Stačí pár gest a pár slov "hypnotizéra " a jsem ve stavu "Lidé bděte". Tyhle upocené nemusím. Jsou to intuitivní vstupy do mého rozumu a věřím jim. Události svědčí,že se nepletu v pocitech. Když vidím a čtu ty jeho výžblebty. Které do oficiální politiky nepatří. A vnímám jejich dopady na voliče a hlavně inteligentní lidi. A negativní emoce též nepatří do politiky a nadávky též ne. Ryby smrďej od hlavinky. Jo, mladí lidé berou věci sportovně a ČSSD to byla, která sundala vládu v době našeho předsednictví EU. A jak známo, když jsme " na špici " platí , že " kdo neskáče , není Čech" . Tak jsme se předvedli v EU a světě jako velice nestabilní národ a společnost.Tak čemu se divit? A to, na čem si nyní po včerejší vajíčkové pseudobitvě smlsla světová media, je jen logickým vyústěním předchozího dění na naší politické scéně. A laskavě se přestaňte ohánět strašákem fašismu, popleto. Každá buňka se dělí, je v pohybu a hrozí zde možnost patologické duplikace. Nemusíme však už začít hulákat
" Rakovina ". Jen proto, že máme v zádech nevyjasněný přízrak fašismu a hlavně totalitního komunismu. Ten jsme ani pomalu nezametli pod stůl či postel, aby nebyl vidět před nečekanou návštěvou.
28. 05. 2009 | 14:00

whaler napsal(a):

Jak může někdo tvrdit, že házení vajec si objednala ODS? Máte důkazy. Jistě ve smyslu Paroubkova a Rathova vyřvávání, že za vše může ODS. Nemohla si házení konkr. na Andělu objednat ČSSD, z jistého úhlu pohledu by jí to mohlo hodit.
28. 05. 2009 | 14:02

ok napsal(a):

V demokracii by to jistě bylo nevhodné. Pokud ale zvážíme, že žijeme v klientské polo-demokracii, kde politické strany fungují jako "převodové páky" velkých firem, je vajíčkvý zásah zcela adekvátní.
My prostí občané prostě chceme demokracii!!! Klientský politický systém je zajímavý jen pro pár jednotlivců, a spolehlivě vede společnost do chudoby. Necinkal jsem v prosinci 1989 klíči a nepřemlouval kolegy v práci k protestům a k pochodu na Václavák proto, abych žil v klientském politickém systému řízeném tandemem dvou mafií ČSSD a ODS, s presidentem, který miluje Rusko!!!
28. 05. 2009 | 14:02

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, máme vás hrozně rádi, sourozenci x vaječní...
http://media.novinky.cz/918...
Veselé krizování a nezapomeňte kupovat jenom české banány..
28. 05. 2009 | 14:06

Béda napsal(a):

Mladí lidé - studenti házeli vajíčka. Tomu nerozumím. Akademická obec se bouří proti célenému rozvracení školství a vzdělávacího systému topolánkovou vládou a "studenti" házejí vejce na politiky z ČSSD.

Nebyl mezi nima i student Šmíd alias Zifčák?
28. 05. 2009 | 14:06

fudoshin napsal(a):

pane šterne díky za charakterní postoj. vážím si ho o to víc, protože vím, že s jiřím paroubkem jste spíše na kordy. a takhle já si představuji, ctění principů, kdy se člověk oprostí od osobních věcí a upřednostní "vyšší princip" v tomto případě princip demokracie, krásně již popsaný klasicky o tom nesouhlasení a právu nesouhlasit...
28. 05. 2009 | 14:06

Dave napsal(a):

Nesouhlasim a naprosto odsuzuji tyto vajickove ,,utoky,, , ale to co jste tu napsal pane Štern za vulgarni blaboly to opravdu neco vypovida o vasi moralce a inteligenci. Priste nez budete chtit nekoho poucovat o moralce a slusnosti (tak jak to radi delaji napr. Komuniste) zkuste zacit nejdrive u sebe. A trochu se nad sebou zamyslete nez priste zas napisete takovou neuveritelnou slataninu.
28. 05. 2009 | 14:08

jepice napsal(a):

Béda napsal(a): Mladí lidé - studenti házeli vajíčka. Tomu nerozumím. Akademická obec se bouří proti célenému rozvracení školství a vzdělávacího systému topolánkovou vládou a "studenti" házejí vejce na politiky z ČSSD.
Nebyl mezi nima i student Šmíd alias Zifčák?
28.05.2009 14:06:23

A víte, že mě to s tím Zifčákem napadlo taky?:)

Pak mě taky k tomu vašemu úvodu o akademické obci a o studentech napadl pravěký bonmot v tom smyslu, že lid uvědoměle buduje socialismus, zatímco lidi na to většinou kakají.
28. 05. 2009 | 14:17

Jas napsal(a):

Jó, častým názorem je, že mládež musí udělat pořádek a přestat tolerovat současnou politiku v této zemi.
Podobný názor měla i socialistiká a svazácká mládež po svržení zkostnatělého režimu.
No jo, alespoň mají naši studenti nějaký vzor a nemusí začínat od píky.
28. 05. 2009 | 14:18

Jirka napsal(a):

Pan prezident je zděšen ? Když Paroubek svrhnul vládu v době úspěšného předsednictví tak zděšen nebyl ? Je to budoucnost těch mladých tak se nedivte že si ji chrání.
28. 05. 2009 | 14:19

Béda napsal(a):

Jirka,

Paroubek svrhnul vládu? Jak to dokázal? Měl snad v parlamentu většinu?
28. 05. 2009 | 14:29

A. napsal(a):

dnes se někomu nelíbí Paroubek, tak se po něm hází vajíčka, a plno lidí i novinářů tomu tleská, ale ...
zítra se nebudou někomu líbit homosexuálové, tak se budou házet vajíčka po tom jejich pochodu co organizujou ?
pozítří budou vadit někomu názory papeže, tak ho uvítá vajíčky při jeho návštěvě ?
pak se někomu nebudou líbit Romové, Židé atd. tak ... ?
a pozítří se někomu nebude líbit soused tak ...
a pak se někomu nebudou líbit moje názory nebo já, tak ...
a pak si někdo řekne, že vajíčka nestačí, tak ...
28. 05. 2009 | 14:30

JAHA napsal(a):

Ad: Jirka
No, niektori sa ich pokusaju chapat, niektori by na nich najradsej nasili paragrafy, ako papalasi v novembri 89. Ved uz ich aj niektori oznacuju za FASISTOV (a autor "len" za IDIOTOV). Len "robotnikov" "pracujucich" na mitingoch pre sefa a ich chovanie si nikto zo "spravodlivo" rozhorcenych nevsimol:-).
28. 05. 2009 | 14:30

Béda napsal(a):

jepice,

v jaké souvislosti vás napadl ten pravěký bonmot? Učitelé snad budují socialismus a lidi, t.j. vláda ODS na to kakala a pomohl ji s vajíčkem "student" Zifčák, který odstartoval vajíčkovou revoluci?
28. 05. 2009 | 14:31

Pavel napsal(a):

Víte co. Klidně mně rozcupujte. Ale politickou scénu sleduji již dlouho a jen jsem čekal kdy k tomu příjde, že na arognci, lhaní, pohrdání doplatí ten , který to zasil. Nejde v tuto chvíli vůbec o sociální ( nebo socialistickou ,( demokracii. Jde o Paroubka, Ratha, Haška, Jandáka, Křečka, Bendu, Tvrdíka a další vejlupky, kteří toto zavedli. Nepamatuji si, že by podobnou nevoli ve společnosti a nebo komunitě měkdo tak rozčeřil jako právě uvedení " demokraté ". V podstatě kdo seje vítr sklízí bouři.

A nevím, jak proti takovýmto lidem chcete komunikovat. Oni nechtějí s Vámi komunikovat, oni Vás chtějí urážet, pokud možno beztrestně. Oni chtějí pošpinit pracující včetně podnikatelů, oni chtějí vzbudit závist ( potvrdil sám pan Paroubek v rozhovoru dne) Oni nechtějí dodržovat platné zákony této země, ale Vám je budou předepisovat !!

Opravdu b y neměli začít u sebe ?
28. 05. 2009 | 14:34

Béda napsal(a):

Pavel,

měli - a všichni. Sprava i zleva. Pan Es komnmt der Tag, který prohlásil: "Kdyby lidi věděli, co na ně chystáme, tak by nás nikdy nevolili, pan Íčko, pan Dalík, pan Paroubek, pan Ráth, pan Tvrdík...

A vo tom to je. Všem se musí měřit podle naprosto stejného metru. Jinak je to pouze jednostranná účelová manipulace podle hesla "účel světí prostředky."

Paroubek s Ráthem a Tvrdíkem jistě neodejdou do politického záhrobí bez svých politických antipodů Topolánka s Langerem a Dalíkem.

Když usilujeme o očistu politiky od svinstva, pak tedy o důkladnou. Nemůžeme přece žádat jednu stranu o očistu od zpravodajsko-policejně-mafiánských praktik a na druhé straně usilovat o jejich zachování.
28. 05. 2009 | 14:50

Tiger napsal(a):

blue jay, Rumcajs, Jirka, Johannka, Jos etc.: Díky. Moralisté, vychovatelé, demagogové a různí jiní velící důstojníci na celém světě nemají rádi studenty, nejradši by je zakázali nebo v lepším případě pacifikovali. Naštěstí pro většinovou společnost se to nikdy dlouhodobě nepovedlo a nepovede. To, že si tito kazatelé pletou pletou příčinu a důsledek je zřejmé i malým dětem. Když jsem já byl student, obsadili jsme univerzity, stávkovali jsme házeli jsme dlažební kostky na Aeroflot nabití adrenalinem z vítězství našich hokejistů nad zachvatčiky. Byl to výraz naprosté bezmoci a zoufalství ale ten pocit nikdy nezapomenu. Platné nám to v tu chvíli bylo, víte jako co? Ale dožili jsme se roku 1989. Holt ty Boží mlýny opravdu melou pomalu. Že nás tehdy nezavřeli nebo rovnou neodstřelili byl asi zázrak. V 89 to byli také studenti, kdo dělali věci, které moudrá většinová společnost odsuzovala. Teď je problém pár vajíček, příčiny nikdo nezkoumá ani nebude, ale důsledky ty potrestáme se souhlasem nadšené veřejnosti. Tohle prostě naštěstí studenti po celém světě dělají a mělo by to být memento mori pro společnost. Ale ono ani po historických zkušenostech ve vlastní zemi není. Proč asi? Asi by zase měli začít hrát v rádiu a TV Kryla - Pamatuj atd.
Paroubek a jeho fan club: Každý má, co si zaslouží. Čemu se divíte? Nebo se nedivíte a i z těchto počinů mladé generace chcete vytlouct , co se dá pro vlastní prospěch?
28. 05. 2009 | 15:01

Socan napsal(a):

Všechny pochytat, vyhodit ze škol a poslat na převýchovu do šachet a jejich rodiče do koncentráků!
28. 05. 2009 | 15:40

Jirka napsal(a):

Idiot je evidentně Jan Stern když není schopen rozlišit závažnost zhoubného a nezodpovědného jednání Paroubka v řádu stovek a tisíců miliard Kč proti několika stovkám vajíček.
28. 05. 2009 | 15:44

neo napsal(a):

Socan:
přesně !

Republiku si rozvracet nenecháme.Reakční živly musí být potrestáni. Náš pracující lid s nimi zatočí ! po bolševicku!
28. 05. 2009 | 15:47

stále rebel napsal(a):

Pro neo.
To je přesně takový socan jako jsi ty, proto taky použil ten nick.
28. 05. 2009 | 16:05

neo napsal(a):

stále Rebel: jistě. proto mu taky přitakávám:) pa
28. 05. 2009 | 16:12

jepice napsal(a):

Bédo, předpokládám, že Zifčákova bývalá firma, respektive její oudy by ještě pořád s chutí zasahovaly do dění, a nenávist a podezírání je pro ně živá voda. Zkušenosti s kočírováním rozjetých emocí mají.
Vzpomeňte si na Aeroflot - tehdy stačilo jen trochu pošťouchnout naladěný dav několika dlažebními kostkami.
Tady byli mladí, kterým při předešlých akcích šlo hlavně o provokaci a o recesi, ale včera se to z tohoto rámce vymklo. Nezdá se mi, že by ta smršť byla plánována facebookovým hnutím.
A nemyslím si taky, že si to objednal sám Paroubek, na to vypadal až příliš schlíple. To, že to svádí na ODS, je pochopitelné. Nic jiného neumí.

O akademické obci a o studentech - to byla jen taková legrácka. Akademická obec, to zní velmi oficiálně, skoro jako ten lid. A když ještě navíc podle vás bojuje proti
bývalé vládě, to mě spolu s vaším údivem nad tím, že studenti z masa a kostí mají svůj rozum, poněkud vyprovokovalo.:)
28. 05. 2009 | 16:22

Béda napsal(a):

jepice,

jenom jestli si Zifčákovy služby a zkušenosti nenajal někdo, kdo se chtěl vypořádat s ČSSD. Oni ti Zifčáci jsou tkoví všudybylové. Zamaskují se, vetřou do jiného prostředí, něco zinscenují (třeba po internetu)a pak zmizí a zpovzdálí koukají, jestli manipulovaný objekt naplnil očekávání.
28. 05. 2009 | 16:55

fafnir napsal(a):

pane Sterne
a vypískat Parobka je dovoleno,nebo je dovoleno s ním pouze souhlasit.Vzhledem k tomu,že volební shromáždění ČSSD bude střeženo PePo(Pecinovou policií),podobně jako shromáždění nácků,doufám,že na ta shromáždění budou vpuštěni jenom Paroubkovo věrní.Pak to bude teprve správné,a hezké.
28. 05. 2009 | 17:06

Béda napsal(a):

fafnir,

nevíte jestli má ještě policejního řidiče a policejní ochranku paní Topolánková a poslanci Melčák se Snítilým?
28. 05. 2009 | 17:12

Dalik napsal(a):

Aha reakcionáři už zase začínají vystrkovat rohy ! Je potřeba je jim trochu obrousit !!! Že pane Socan ! Už ten váš název je sprostý a provokativní ! Kdyby jste ho prosím ráčil nepoužívat mnoha lidem by jste se určitě zavděčil ! Takoví jako jste vy si vůbec nedokáží vážit hodnot které vytvořil poctivě pracující člověk ! Zamyslete se nad sebou ! Co vy od života vlastně chcete jen provokovat slušné lidi ??? Dalimil.
28. 05. 2009 | 17:21

Tupelo napsal(a):

Beda, tusim ze Melcakovi ochranku uz odebrali, mourenim splnil ukol a ted uz je neuzitecny. ;) Jsem zvedav kolik vajicek mu pristane na hlave, jako procitnuvsi pravicak asi uz pocita s tim, ze za jiny nazor dostane vejcem...
28. 05. 2009 | 17:26

Dalik napsal(a):

Pohrobci kapitalismu nedají pokoj asi nikdy !!!
28. 05. 2009 | 17:30

gorn napsal(a):

Souhlasim s tim ze akce u Andela se zvrhla a s tim ze to je spatne. Chtel bych se ale autora clanku a vsechny kdo mu hlasite pritakavaji zeptat:

Dali jste si tu praci a zjistovali jak se cele protesty facebookovych vajickaru vyvijely?

Podle mne NEDALI - mne k tomu stacilo 20 minut abych zjistil ze cela aktivita zacala naprosto nenasilnymi projevy jako clovek v obleku martana na volebnim meetingu, lide na mitinzich CSSD s nesouhlasnymi transparenty apod.. A ted pride to dulezite: NA TYTO NENASILNE PROTESTY ODPOVEDELO CSSD FYZICKYM NASILIM. Resp. CSSD najimalo na sve meetingy bodyguardy/nasilniky, kteri v prevleku za zedniky a "obycejne obcany" pachali na pokojne protestujicich a svuj nazor vyjadrujicich lidech FYZICKE NASILI. To logicky po nejake dobe vyustilo v nasilnou odpoved (s niz nesouhlasim).

A ted se vas zeptam: Proc se nepohorsujete nad timto fyzickym nasilym pachanym lidmi PLACENYMI POLITICKOU STRANOU na jejich shromazdeni? Proc si chen udelate okamzity zaver, ze hazeci vajicek nechteji a neumi jinak komunikovat. Myslim, ze byste meli svuj nazor vyvzit a domahat se vysetreni nejen hazeni vajicek, ale primeho fyzickeho nasili, ktere tomu predchazelo. Pak budu moci brat vase nazory jako nazory, ktere haji princip.
28. 05. 2009 | 18:14

Lex napsal(a):

Ráno jsem napsal něco na adresu Renaty Vesecké a Martina Peciny a demonstroval právní kvalifikaci jednání pachatelů u Anděla. Dopoledně bylo na atkuálně.cz i jinde zveřejněno stanovisko ministra vnitra. Ještě později proběhla rozhlasem zpráva, že první z pachatelů u Anděla byl obviněn z výtržnictví a útoku na veřejněho činitele. Nedlouho potom ze své iniciativy vycouval její zakladatel a organizátor Forst. Tak co říkáte, zastánci vejcometačů, stále si myslíte, že je to jen tak sranda? A co vy, samotní vejcometači, ještě jste přesvědčeni, že ta sranda stála za to, že to pro ty, co jsou natočeni na záznamech policie i pořadatelů bude jen "za tisíc", na který se vám někdo složí, nebo který jste dostali už předem? Nebo už někteří z vás ucvrnkli? Před správním orgánem je to za přestupek podle § 49 odst. 1 písm. e) přest. zákona pokuta do 5.000,- plus náhrada nákladů řzení. U soudu pro útok na veřejného činitele až tři roky OS plus náklady soudního řízení, za výtržnictví dva roky. Ale nebojte, do basy nikdo nepůjdete. Ty veřejně prospěšné práce by prospěly asi nejvíce vám samotným. A snad dojde i na ta media. Každý hepening jednou musí skončit. Zatím se ještě bavte.
Východisko vidím jen v tom, že by ČSSD požádala prezidenta republiky o udělení amnestie pro pachatele těchto legrácek, a prezident by svého ústavního práva využil. Jenže pochybuji, že by to udělal, že by právě on byl ochoten podporovat anarchii.
28. 05. 2009 | 18:17

zdesta napsal(a):

Silvie: Podle vás je házení vajec projevem vzdělanosti-no prosím.Píšete něco o důchodcích s artritickými klouby-také se dočkáte.Pokud by ovšem tito vzdělanci naklusali k volebním urnám,pak by ČSSD nevyhrála krajské volby.Kde byli tito vzdělaní revolucionáři.V hospodách,na mejdanech,na diskotékách,rockových koncertech?Jak je to možné,vždyť u vzdělance předpokládáme zodpovědné jednání.
28. 05. 2009 | 18:41

raul napsal(a):

Napsal jsem to kdesi jinde a opakuji. Příčinou tohoto stavu (a příčina by se měla vždy hledat) je vystupování Paroubka, Ratha pod. Přestavují to nejhorší v této společnosti, tu část, jejíž kredo a hymna je "buřty, pivo a nenávist" . A že se s tím veze i lepší a slušnější část ČSSD (která, jak doufám, existuje), je škoda.
28. 05. 2009 | 18:52

Ivan napsal(a):

Velmi slušné vyjádření, jako občan, který cití s touto zemi.
děkuji.
28. 05. 2009 | 19:00

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik (označení člověka za čůráka), který byl v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících - viz: http://blog.aktualne.centru...

Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
28. 05. 2009 | 20:07

Saliven napsal(a):

raul:
Dle Vás vystupují Topolánek, Langer atd. o tolik hůře? A přece na ně nikdo vajíčka nehází. Navíc je zvláštní, že ta informace od Vodrážky o házení kamenů ze strany příznivců ČSSD byla jak přes kopírák na facebooku. A i kdyby to skutečně nebylo organizováno nijak ODS, stejně se stali házeči vajíček užitečnými idioty v politické hře.
28. 05. 2009 | 20:26

stále rebel napsal(a):

Lidská práva v ČR: Chybí ochrana před diskriminací a vzestupem extremismu
Jako alarmující problém v roce 2008 v České republice vnímá Amnesty International nárůst slovních i fyzických útoků pravicově extremistických skupin, které jsou zaměřeny zejména vůči Romům, ale i dalším skupinám.

http://amnesty.cz/zpravy/Li...
28. 05. 2009 | 20:33

Saliven napsal(a):

stále rebel:
To je pravda, že to co se tady děje je alarmující. Přítelkyni mojí matky, která je po dvou chemoterapiích zmlátilo 30 cikánů - dostala dvakrát pěstí do obličeje a několik ran do zad. Její známý, který u toho byl skončil v nemocnici, bili ho jak žito. A to nemluvím o těch nadávkách. A to jen proto, že se zastali jednoho mladíka, na kterého se tahle smečka vrhla. Taky nedopadl nejlíp. Hádám, že jestli nezačnou sami něco dělat, tak se majorita skutečně rozčílí a budou se hoši divit.
28. 05. 2009 | 20:42

stále rebel napsal(a):

Salivene, ti pravicoví extrémisté to nenapraví, ale jen zhorší. Rómové jsou problém, ale musí se řešit kvalifikovaně. Chtělo by to nějakého Špidlu, Nečas je … a jen ten problém vyhrotil.
28. 05. 2009 | 21:03

Saliven napsal(a):

stále rebel:
Já se ale s Vámi nehádám a taky netvrdím, že to vyřeší pravicoví extremisté, já říkám, že může pohár trpělivost přetéct a pak už to nebudou jen ti přihlouplí náckové, ale i obyčejní lidé.
28. 05. 2009 | 21:05

haha napsal(a):

dobře ty vajíčka
28. 05. 2009 | 21:19

Koudy napsal(a):

Ze začátku ta vajíčka byla vtipná. To se holt občas stane, že na politika něco letí (někde vejce, někde bota, někde kulka), ale už to dávno přerostlo únosnou mez. ParoubEGG soudě podle jeho výroků,vypadá jako člověk mravně hodně nízko s velkým EGGem a velkou touhou po moci. Proto ho nemám rád, ale to neznamená, že mu budu ničit jeho mítinky. Vajíčka si možná zasloužil, ale ta nic nevyřeší. Doufám, že si to hazeči uvědomí a přestanou s tím. Nad úpadkem generace bych tu nebrečel, aspoň je vidět, že mládež se o vývoj země zajímá a ta trocha žloutku na politicích je pořád lepší než zapálená ghetta nebo pouliční boje. Nejvíc mě vytočila reakce pana DR.Ratha, který opět metal slova o fašismu atd... to je hnus pane doktore...běžte raději léčit, to vám půjde určitě lépe než slušná politika :)
28. 05. 2009 | 22:06

Vasja napsal(a):

Nechte toho, pane Štern.
Vaši kámoši poplivali Bobošíkovou, k infarktu dohnali Hodače ....... a co?
Máte z toho prašule. S Krausem. Tak se hoďte do klidu. Moralisto.
28. 05. 2009 | 22:27

Suchec napsal(a):

Koudy:
Jenže ten fašismus je tady, a velmi blízko k povrchu.
A ten, kdo to nevidí, jste Vy.
Lex:
Oni ti hrdinové z lumpenvrstvy (na kterou se vždy přilepí spousta naivků) mají vždy plnou hubu odvahy. Ale když dojde na lámání chleba, a mají zaplatit, tak kňučí, jak štěně, co udělalo loužičku.

Silvie, blue jay, Jirka, Johannka, Jos apod. metači, ba i Rumcajs.
Je to sranda do doby, než to někdo vezme proti vám.
To bude najednou křiku o teroru a volání po zákonnosti.

Chcete pro sebe svobodu? Musíte repsktovat svobodu jiných.
Chcete vejce?

Dobrá, ale:
Je dobré si pamatovat ,co, kdy, kdo, a za jaké situace řekl, jak se kdo choval. A ne si pamatovat jen to, co bylo včera, a to předevčírem ne?

Jako zloděj, co mu přijdou na zlodějinu, a druhý den vykřikuje něco o tom ,že ho tím obtěžují, že on dnes přece nic neukradl. A že to bylo včera? To už je dávno.

P.S.
Je třeba něco dělat, ale jsou dvě cesty:
1. revoluce s veškerými důsledky a terorem vítězné skupiny a velkým colateral damage.
2. zkusit se domluvit
A to od nástupu Topolánka a následné reakci ze strany opačné vypadá jako utopie.
28. 05. 2009 | 23:05

Suchec napsal(a):

P.S.
I když oni se tak krásně umí domluvit, a toto jsou hrátky pro plebs LoL
28. 05. 2009 | 23:08

Kritik napsal(a):

Děkuji za tento článek. Člověk již nedoufal, že se najde nějaký tvor s lidskou tváří. Všude kolem jenom hyeny čekající na kořist a tupý dav s vymytými mozky.

Lze jen věřit, že tento současný obraz není úplný a ti ostatní se pouze doposud neozvali.
28. 05. 2009 | 23:49

Svehla napsal(a):

Nesprávné, vulgární, primitivní. Všecko je pravda.
A zároveň -bohužel - nejarogantnější politik a v očích mnoha mladých - a ten nejnebezpečnější, ochotný spojit se s komunisty.
Co lze čekat za lepší reakci na akce takového politika ?
A proč se nic takového nedělo za Zemana nebo Špidly?
29. 05. 2009 | 00:20

Jan Vaculík napsal(a):

Ať se snažím sebevíc, nedovedu sdílet Šternovo rozhořčení.

Paroubek posunul primitivismus a hulvátství naší politickéí scény ne o stupeň, ale o celé jedno patro níž. Tady nejde o jedno gesto nebo o pár drsných slov: tady jde o celý způsob myšlení, o člověka jako takového. Jeho cíle jsou primitvní a hulvátské, stejně jako prostředky, a na tytéž vlastnosti se zaměřil u svých příznivců. Jakoby před náma stál člověk, který je uhněten z jiného masa - jakási recyklace nuceného výseku.

Nemám ve zvyku po někom čímkoliv házet, ale v případě Paroubka mi to zase nepřipadá jako až tak neadekvátní, protože Paroubkův způsob komunikace vlastně taky není ničím jiným, než metáním hoven. Dobře to vyjádřil "jenicek" ve svém příspěvku včera 02:04, a mnozí ostatní po něm.

Ale chápu, že i v tomto směru možná bylo už řečeno vše a že další pokračování není vhodné. Už pro pro tu neúctu ke slepicím, která se tímto způsobem projevuje. Vejce je potravina, a nemělo by se s ním házet.
29. 05. 2009 | 01:32

Jan Kvasnička napsal(a):

Dobrý den,
hovoříte o demokratických principech a slušnosti v situaci, kdy jedna strana připravuje půdu pro návrat druhé, nedemokratické, a slušnost je jí naprosto cizí. Váš komentář vnímám buď jako naléhavou potřebu odlišit se za každou cenu (za cenu sympatizace s populisty Paroubkova ražení), nebo jako prosazování úplně absurdní demokracie. Vyjádření názoru na řečníky formou vrhání vajíček, rajských, nebo jiných potravin, nepovažuji za násilí, ale za prostředek, jak vyjádřit dostatečně pádně svůj názor na zkorumpované a hanebné chování téhle strany (neříkám, že u jiných stran je to výrazně jiné), když jiné "demokratické" způsoby zkrátka nezabírají. Je to reakce na stav, kdy nestačí jít k volbám a snažit se něčeho dosáhnout "zákonnou" cestou, protože tím ničeho nedosáhnu a výsledek je ten, že rostou preference populistů. Myslím, že člověk se musí někdy jednoznačně vůči určitým věcem vymezit a postavit se na jednu stranu, ne se neustále stavět do role nezaujatého a "spravedlivého". Podle mého názoru ČSSD jednoznačně představuje riziko návratu dob minulých, pokračuje v prznění lidí tam, kde KSČ skončila a ani jinak se nechová fér (viz obcházení zákonné povinnosti odvádět poplatky za ošetření, pokrytectví a sprostota jejích představitelů), a proto vítám tenhle projev jako občanskou neposlušnost a fandím tomu. Je zřejmé, že slova Paroubkova a slova jakéhokoli voliče mají úplně odlišnou váhu, proto bojovat slovy proti slovům předsedy ČSSD zní sice logicky a šlechetně, ale je to nesmysl. Kdy už se přestaneme utápět ve slepé demokracii? Prostě je tu něco evidentně špatného, tak je správné proti tomu bojovat všemi prostředky.
29. 05. 2009 | 01:42

Béda napsal(a):

Jan Kvasnička, Rumcajs, blue jay a další,

jistě máte pravdu a dobře se to čte. Je tu ale "drobné" ale...

Na druhé straně máte stejného (ne li většího hrubiána) pána co podepsal Smlouvu s občanem a pak řekl: "kdyby lidé věděli...", pána co vztyčuje jako argument prostředníček, kope do aut novinářů a rád používá rčení: Es kommt der Tag, Noc dlouhých nůžů, Osvětimská lež.

Myslíte ve svém spravedlivém zápalu, že si mítinky strany kterou reprezentuje zaslouží taky metače vajec? Budete taky stát v řadách těch co obhajují vrhání vajec na předvolebních mítincích, až dojde k organizování lidí na internetu za účelem potřísnit pány Topolánka, Langera... vajíčky? Budete pak tyto vrhače obhajovat?
29. 05. 2009 | 04:05

slayer napsal(a):

Pane Sterne,

jaksi jste zapomnel na lidi, kteri prisli na predchozi meetingy CSSD pouze vyjadrit nazor, a byly jim z ruky vyrvavany transparenty, byli vyvadeni ochrankou ven, atd. Kdyby tohohle nebylo, tak by mozna v Praze tolik vajec nelitalo.
29. 05. 2009 | 05:04

Skogen napsal(a):

Pane Šterne, velmi jste mne překvapil. Přiznám se, že z dřívějších blogů jsem si vás ve schématu politického rozložení zařadil po bok odpůrců ČSSD. Jelikož tito odpůrci většinou nerozlišují mezi právem a etikou, jestliže jde o jejich věc, za toto zjednodušení se omlouvám.

Dodávám, že ač jsem příznivcem ČSSD, pokud by byl takto sprostě napadán politik ODS, stál bych souvislosti s tím na jeho straně.
29. 05. 2009 | 07:29

Skogen napsal(a):

Slayere (nomen omen?), nezlobte se, ale když to nešlo řevem a provokacemi, nastoupil těžší kalibr. Tak to vidím já. Mítinky přece nejsou určeny k demonstracím. Zde mají mít občané příležitost dozvědět se přímo z úst volených představitelů názory na politiku, jejich politický program, vizi budoucnosti. K tomu však musí být politikům umožněno mluvit.

Pokud se navíc domníváte, že obdobné jednání může na slušné lidi zapůsobit kladně a přinést body oponentům, jste prostě hlupák. Tak hluboko jsme ještě neklesli a bohdá neklesneme!
29. 05. 2009 | 07:35

Skogen napsal(a):

Jepice, v čí prospěch? V čí prospěch a kdo zcela běžně používá takovéto metody? Odpovězte si. Jste inteligentní. Snad se vám ta inteligence nepřehodila na blbou - tedy také pouze ve váš prospěch.
29. 05. 2009 | 07:40

MASH napsal(a):

Pane Šterne, s Vaším názorem se zcela ztotožňuji a to dokonce tak, že bych snad každé Vaše slovo v tomto blogu podepsal!
Díky za rozumný a relevantní příspěvek.
29. 05. 2009 | 11:30

Miroslav Košťál napsal(a):

Pane Sterne, nebuďte legrační...
29. 05. 2009 | 12:10

Lípa napsal(a):

Vajíčková sprcha má své logické kořeny, nejde o primitivní vandalismus.
Vajíčka vrhali především mladí lidé, kteří před čtyřmi roky byli zdecimování policií na Czech-tecu z rozkazu a s plnou podporou Paroubka a Bublana. Kde tehdy byl Jan Štern? Dnes "zmlácené děti" dorostly do věku vysokoškolských studentů a nemohou se již dívat na Paroubkův splachovací obličej, který zcela bezostyšně z osobních mocichtivých důvodů škodí celé republice. Žádný agresor za zcela zjevné a bezdůvodné násilí na Cech-tecu nebyl potrestán. Dobře, že mladí vysokoškoláci přistoupili k symbolickému vržení vajíčka na bezostyšné politiky. Je trapné, že média nedala příležitost protestním hlasům mladé generace a vrhače vajíček presentovala jako primitivní výtržnost. Za vajíčkovou sprchou je třeba vidět nemožnost dobrat se spravedlnosti cestou justice v České republice. Zodpovědnost padá nejen na 8 let vlády ČSSD, ale i na vládu Mirka Topolánka.
Pokud si současná věrchuška - president, předseda vlády, ministr vnitra ani Jan Štern ještě nevšimli oč jde, je třeba jim to připomenout.
29. 05. 2009 | 12:23

anna napsal(a):

Souhlasím s Vaším článkem a děkuji Vám, pane Šterne. Na tribuně můžete počítat se všemi slušnými lidmi, kteří dávají přednost síle slova před primitivním násilím.
29. 05. 2009 | 12:38

Don napsal(a):

Úplný souhlas s článkem!!!
Pravice nemá žádné argumenty, nemá program, nemá prostě nic. Proto sahá k násilí. V jasném světle se ukázalo, že příznivci ODS tvoří spodinu společnosti (i když jsou většinou bohatí, jejich intelekt je na úrovni bublajícího bahna). Je to smutné.
29. 05. 2009 | 12:45

Karel Wiener napsal(a):

Česká politická scéna se nedá srovnávat s tou Evropskou, od retoriky po skandály jsou zde politici hrubější - z toho důvodu je čekají také tvrdší reakce. Házení vajíček je jistou formou destruktivní kritiky, kterou nepodnítili hrubí a hloupí studenti, ale jejich "vzory".
29. 05. 2009 | 12:51

morskehovnoZ napsal(a):

No já se domnívám že pan Štern nemá pravdu.Oni ti nejen mladí lidé, už nemohli poslouchat ty lži nabubřelých papalášů.Jinak,pokud jsem zaznamenal,tak se agresivně chovala Paroubkova najatá ochranka na minulejch taškařicích.Dost brutálně napadla marťany,kopala do člověka který jen držel v ruce transparent,dalšího který chtěl předat jen leták brutálně vyvedli za přispění spřátelené policie.A už vůbec nechci mluvit o vyjádření nějakého Peciny.Až se tito lidé proderou k moci, tak nám ukážou co je to demokracie, ale po jejich.
29. 05. 2009 | 12:52

hanah napsal(a):

Už jsem to někde napsala, ale ještě pro Vás pane Šterne - nemyslíte si, že je to tak trochu odveta za zmlácení mladých lidí na CzechTeku ?
Ty do nás pendrekama a slzným plynem - my do tebe mírumilovně vajíčkem..:-)))Vždyť to bylo od těch mladých ještě slušné.
29. 05. 2009 | 14:26

Fox napsal(a):

Ačkoliv s házením vajec na kohokoliv z principu nesouhlasím a Jana Šterna mám velmi rád, tenhle názor už je poněkud přehnaný. Házení vajec není legitimním nástrojem politické debaty, to už si teď snad všichni uvědomují. Ale jako forma vyjádření nesouhlasu nebo demonstrace extrémní nespokojenosti může fungovat poměrně dobře. Jednak podobný čin bourá mylnou představu, že politik je nedotknutelný, což je je obzvlášť v naší totalitou stále výrazně poznamenané společnosti naprosto v pořádku, a jednak je paradoxně fakt, že můžu něco takového udělat, aniž bych byl politicky perzekuován, důležitým znakem demokracie.
Člověk, který háže na politiky vejce, má čelit přestupkovému řízení, občanskoprávnímu sporu, případně, je-li k tomu důvod, trestnímu stíhání, nikoliv srovnánání s nacisty nebo nařčení z lynčování. Politika, který se stane terčem hodu vejcem, by se média neměla zastávat, a už vůbec ne ta veřejnoprávní, měla by nezaujatě zpravit veřejnost o tom, co se stalo. Oceňuju Šternovu snahu o všeobecnou moralizaci s cílem dosáhnout lepší společnosti, ale tentokrát myslím trošku přestřelil.
29. 05. 2009 | 14:38

Béda napsal(a):

hanah,

máte na mysli ty neškodné bezbranné děti, které svobodně tančili pod vlivem drog na louce, znečišťovali soukromý majetek i tam kde jej neměli pronajatý, narušovali nadměrným hlukem klid v přírodě i v okolí, neuposlechli výzvy policie, která přišla z podnětu místní správy učinit nápravu a nakonec vzali všechno co jim přišlo do ruky a začali to házet na policisty a prát se s nima?

Co myslíte, že by v takovém případě udělali policisté na západ od hranic ČR?
29. 05. 2009 | 14:40

Béda napsal(a):

Fox,

jsem rád, že znám tento váš postoj o legitimním prostředku politické debaty. V případě, kdyby náhodou došlo k podobnému "dialogu" na mítincích ODS (i když to nepředpokládám), budu sledovat a konfrontovat tato vaše sova s obhajobou kterou poskytnete vrhačům v tomto případě. Že je na koho vrhat ze stejných důvodů i v případě ODS (Topolánek, Langer) mi předpokládám nebudete vyvracet.
29. 05. 2009 | 14:45

1.J.2 napsal(a):

Pane Šterne, máte moje sympatie, které vám sice k ničemu nejsou, ale alespoň takto vyjadřuji své opovržení výtržníkům. Diskusi pod vaším blogem raději nečtu, protože často bývají příspěvky natolik hloupé, že je škoda jim věnovat čas. Na konci diskusí před rubrikou "Přidat komentář" je hanah. To je zrovna příklad "inteligentního" výlevu.
29. 05. 2009 | 15:11

hanah napsal(a):

To 1.J.2
Když nečtete diskuse pod blogy, jak víte, že bývají často hloupé?
To, že vejce létala pouze na mítincích, kde byl Paroubek, o něčem vypovídá, nemyslíte? ČSSD měla ve středu v Praze setkání s občany celkem 4. Pouze na jednom z nich byl Paroubek a pouze na tomto létala vejce.
Na onom CzechTeku jsem měla syna a tudíž velmi dobře vím, co se tam dělo, jak se to dělo a jak mají "mladí" rádi Paroubka.
O hodnocení mého příspěvku, ani mé inteligence, jsem Vás nežádala.
Hezký víkend
29. 05. 2009 | 16:45

Josef napsal(a):

Plně se ztotožňuji s Vámi. Slušnost a „svornost“ ve věcech národních a národa, jako by dějinně a zejména současně, vymizela z myšlení a chování těch, kteří mají být VZORY pro společnost, jako celek. Rozdílnost myšlení (názorů) odpovídá přirozenosti člověka a jejím vývojovým zákonitostem. Proto nechápu, že to není chápáno lidmi, kteří chtějí „sloužit“ lidem a věcem všeobecně prospěšným v rovině nejvyšší – mravně i rozumově – státu a společnosti. Rozdílnost, je zdrojem vývoje a vzestupu. Dorozumění, pochopení, dohody a tolerance – zdrojem soužití. Vy, co chcete „názorový boj“ proměňovat v násilí, boj skupin či „třídní boj“, jako za totality – vraťte se tam, kam patříte – do zapomnění, a nechtějte „otrávit“ krev mládí. Nakonec jeden citát, který není od věci : „Ti, kteří se starají, jen o část občanů a zbývající část zanedbávají, zavlékají do obce to nejzhoubnější – vzpouru a nesvornost.“ Cicero
29. 05. 2009 | 17:46

Martin napsal(a):

Pane Šterne, klobouk dolů před Vaším článkem. Naprosto souhlasím, navíc obdivuji tu odvahu. Přeji mnoho úspěchů
29. 05. 2009 | 18:49

zemko napsal(a):

Jsem rad, ze to nekdo napsal takto verejne. Sam jsem studentem politologie a kdyz jsem na ruznych diskuznich forech psal to same co vy tak jsem byl smeten argumenty, ze Paroubkovi to patri, levice nema v politice co delat atd atd...zde je videt jak si mnozi lide predstavuji demokracii. Mysli si, ze mohou omezovat pravo na svobodu projevu svym pravem na svobodu projevu. Ovsem uz si neuvedomuji legitimitu CSSD a akce, kterou porada. Paradoxem je, ze mnoho z techto lidi (prevazne take studenti) volaji po dustojne volebni kampani a pak predvedou toto.

Ale jeste jednou, jsem rad, ze nekdo dokaze podat neutralni pohled na vec tkato verejne jelikoz politologove, ktere nama predhazuji media to jak vidno nedokazi. A kdyz pak clovek posloucha prednasky profesora Novaka a slysi ruzne politology v televizi tak se zamysli kam asi chodili na skolu, jelikoz nektere bludy jsou opravdu hrozne.

Pane Sterne, dekuji.
29. 05. 2009 | 19:59

drcerny napsal(a):

Vážený pane Šterne,
v první chvíli jsem s Vámi souhlasil. Nicméně po přečtení většího množství komentářů ve sdělovacích prostředcích ve mně začaly hlodat pochybnosti.

Jde o to, zda pan Paroubek má ještě nárok na to se nazývat slušným člověkem a demokratickým politikem.

Ano, jde o spojitost s událostmi z roku 2005.

Muž, který vyzval policii k překračování zákona (prokázanému)
z pozice předsedy vlády, muž, který nese zodpovědnost za to, že žádný z policistů překročivších zákon nebl potrestán, si podle mínění řady občanů
ohledy slušných lidí nezaslouží.

Podle biblické zásady oko za oko by si Ing. Paroubek nezasloužil zašpinit oblek vajíčkem, nýbrž brutálně zmlátit, případně prorazit plíci?
A následné potěšení toho, že viník nebude nikdy potrestán(...)?

Závěrem: na tom, zda je Ing. Paroubek slušný člověk, či si zaslouží něco tvrdšího, než zásah vajíčkem, už asi v naší zemi společenský konsensus nenastane.

Tolik k inženýru P.

Ještě osobnější poznámku

Ozval byste se stejně, kdyby někdo vajíčky zaútočil na mítinky řekněmě KSČM, DS, NS? nebo jde o to, že vám je Ing. Paroubek přec jen bližší než Ransdorf, Filip a jiní?

S pozdravem,
Milan Černý
29. 05. 2009 | 23:55

Tommík napsal(a):

Vážení,
Chtěl bych poděkovat p. Šternovi, který se naprosto logicky pustil do boje nikoliv za někoho, ale za NĚCO. Pravá mládež zde totiž vůbec nebojuje proti Paroubkovi, ale proti demokracii. Je mi jedno, jestli to někdo platí nebo ne. Jisté je, že ti vrhači jsou stejné krevní skupiny, která ve 30. letech minulého století v Německu likvidovala předvolební shromáždění všeho levicového, aby tím vydláždila cestu k moci muži s knírkem. Nemyslím, že by si mladí uvědomovali, za co nebo proti čemu bojují. Jsou ale fanaticky přesvědčeni, že musí své nepřátele uřvat, vytlačit, zmlátit a pokud bude nutné, i fyzicky zlikvidovat. Většina z nich bojuje za své rodiče, kteří se cítí ohroženi sociální demokracií a mají strach, že se někdo zeptá, kde vzali peníze na své bavoráky a zámečky na okrajích Prahy, když roky vykazují ve svých podnicích ztrátu nebo minimální zisk. Obávají se o svá budoucí privilegia, která jim mají zabezpečit kamarádi z ODS ve státním aparátu, politické straně nebo státem uplácené soukromé firmě. S tím by totiž mohli Paroubkové skoncovat. Doufám, že se bojí oprávněně.
Ještě poznámka k „bolševikovi“ Paroubkovi. Na rozdíl od lidí jako jsou dnešní špičky ODS se nikdy nezařadil do stáda fandícího za všech okolností vládnoucí straně. Byl roky před rokem 1989 členem Čs. strany socialistické, která byla sice členem Národní fronty, ale nebyl to žádný med. Kdo prožil tu dobu, ten ví, že členství v jiných stranách než KSČ bylo sice tolerováno, ale o výhodách se nedalo hovořit. Byli pod přísným dohledem StB právě proto, že byli organizovaní. To Topolánci, Langerové nebo Nečasové byli jiní kabrňáci. Schovaní hezky za větrem vylezli v pravý čas, aby hovořili o svém hrdinství za totáče… Divím se těm, co jim to věří.
30. 05. 2009 | 01:37

zemko napsal(a):

drcerny:
pokud byl politik zvolen a pan Paroubek jiste zvolen byl, nebo alespon v ramci strany, tudiz ho jeho legitimita opravnuje i k takovymto krokum, ale jelikoz jsme v demokratickem systemu muzeme se politiku zbavit - nevolit je; navic tu je otazka kdo je vinik...poradatel czechteku, ktery nemel najemni smlouvu na louku, nemel povolenou akci nebo nekdo kdo tu akci ukoncil; i kdyz ano zasah byl tvrdy, ale trestem oko za oko zub za zub se vracite do stredoveku (nebo nekterych zemi tretiho sveta) a razite totalitarni praktiky ;-)

a abych vam pripomenul...pokud se pan Paroubek provinil tak at se to resi pravne a ne hozenim vajicek...to je podobny styl vykonu trestu jako kamenovani v urcitych zemich i kdyz i tam to uz dnes je vetsinou trest posveceny soudem at uz je jakkoliv nelidsky

a k te vasi poznamce na konci...copak clovek musi porad neco dokazovat? to vam stejne nikdo nerekne dokud se takova vec nestane ;-) a nepomuze vam se ani na hlavu postavit si troufam rici

navic at uz chcete nebo ne hazeni vajicek je mareni svobody projevu a jak vime tak svoboda neznamena, ze muzem delat vse...ale konat svobodne ANIZ bysme omezovali svobodu jinych (neco jineho je komunita v ramci statu - zde se bavime o davu)

a to je asi vse co jsem schopen v tuto hodinu sesmolit :) dobrou noc preji
30. 05. 2009 | 03:25

veverka napsal(a):

Fotografie usvědčují Mladé konzervativce

Podle dostupných fotografií napadli shromáždění ČSSD na Andělu Mladí konzervativci spojení s ODS a se Stranou svobodných občanů.
http://www.blisty.cz/2009/5...
30. 05. 2009 | 10:51

Admirál napsal(a):

Pane Šterne, velmi příjemně jste mne překvapil. Postavil jste se proti násilí v politice a to i přes to, že primárně týkalo ČSSD. I když je z vašich ostatních blogů zřejmé, že oranžová není rozhodně vaše barva.

Dal jste zapravdu a připojil se s názorem ke Klausovi, kterého jinak také zřejmě nemusíte.

Klobouk dolů. Budu muset Vaše blogy číst pozorněji a snažit se Vaše názory lépe vnímat.
30. 05. 2009 | 15:43

Souhlasný napsal(a):

Politici si vajíčka zaslouží,pro svou demagogii,aroganci a za své špatné činy,Klaus,Zeman,Paroubek,Rath...,využívat by se měla vajíčka zkažená ,smradlavá,pukavce ,účin by byl větší,delší,dokonce i z oken by je nebylo marné vyhodit do Hradního příkopu na lidský hnůj...který neustále produkují...
30. 05. 2009 | 16:47

strejda napsal(a):

Pane Šterne,
nic jste nepochopil,stejně jako Paroubek a spol.U Vás mě to mrzí ikdyž Vaše činnost při vydávání samizdatového Prostoru a působení v ČT, no.. A že by ten nesouhlasný názor na ten Váš,podepsaný jménem lederer,byla taky náhoda?
30. 05. 2009 | 22:17

Skogen napsal(a):

Vy se vybarvujete, strejčku :o) Nemá ten váš příspěvek do diskuse nějaký podtón? Já se tedy v hudbě moc nevyznám, ale nezní mi zrovna harmonicky. Jetlipak vy jste taky z Langrova výstupu při prezidentské volbě slyšel o bučení namísto o bručení ;o) To by mohlo být až symtomatické.
30. 05. 2009 | 22:26

zemko napsal(a):

01. 06. 2009 | 22:01

Sláma napsal(a):

Souhlasím s názorem pana Šterna. Z reakcí na jeho blog usuzuji, že příznivců totality je asi polovina. Bohužel, z reakcí ve sdělovacích prostředcích, bohužel i v České televizi usuzuji, že tam jsou příznivci totality usazeni výrazně nadproporčně. Zdá se, že 50 let totality se na naší populaci skutečně podepsalo.
02. 06. 2009 | 08:48

Venus napsal(a):

Dona Číču-Paroubka a jeho Dráta opravdu nemusím, ale to házení vajec do obličejů je ubohost... Co mě ale nejvíc zaskočilo, jak jedna slečna vytrhla jakési staré paní, zřejmě sympatizantce ČSSD, tabulku a udeřila ji s ní do hlavy...Tohle je k zamyšlení, jak vychováváme mladou generaci, jaký příklad dáváme, jedno jestli prostý občan nebo politici, jedno jaké partaje...
02. 06. 2009 | 13:47

Tomas.Ronas napsal(a):

A to mame doopravdy panu Sternovi verit, ze pujde delat Paroubkovi "ochranku"?
02. 06. 2009 | 22:42

Tomaas.Ronas napsal(a):

At hazel na Paroubka vajicka ten anebo onen, takova je politika, kdo na to nema zaludek, at do ni nevstupuje. Jakpak se asi tehda Klaus vyjadril, kdyz dali Pilipovi k domu bombu? Tak nejak nijak, takze proc byt naivni? Zhrzeny Klaus se zastal Paroubka, protoze v nem ma nyni vetsiho kamarada nez v Topolankovi. A mimochodem, nejak jiz pana Klause neberu vazne, takze pro mne za mne, at si keca cokoli, ted mu mam jako verit snahu o politickou kulturu v zemi? Ha ha ha.
02. 06. 2009 | 22:50

Luboš napsal(a):

Prohlédněte si video jak příznivci ČSSD pacifikují odpůrce. K tomu mně napadl jen jeden komentář:
Lidové milice brání výdobytky pracujícího lidu.
03. 06. 2009 | 10:17

PosranejKralik napsal(a):

Myslím, že se naprosto správně zasazujete proti házení vajíček, coby nepřiměřenému způsobu vyjadřování nesouhlasu... Můžete, NEBO SPÍŠE MĚL BYSTE SE ALE VYJADŘOVAT K PODOBNÝM INCIDENTŮM VŠEOBECNĚ... viz: http://www.novinky.cz/domac... a vůbec výlevy důchodců a jiných příznivců všech stran proti SLOVNÍM ODPŮRCŮM.
03. 06. 2009 | 13:09

Pavel napsal(a):

Nemohu si pomoci, ale pane Štern nemáte zdaleka pravdu. Pan Paroubek a jeho nejbližší spolupracovníci vytvářejí permanentně ovzduší nenávisti vůči svým odpůrců ( "Jen někdo stupidní může volit proti ČSSD, Kdo nás nevolí dostane přes d.žku, sedí jak p.del na hrnec, nenávistný povolební projev, šílená demagogie. Nabádání k nedodržování zákonů, výzva k lynči soudkyně panem Rathem) Divíte se, že pak mladí lidé takto zareagují ? K tomu to neustále obviňování ODS, která s tím evidentně nemá nic společného. Ale opět hrubé napadání , obviňování soupeře z nacistických metod. Ostatně vzpomeňte jak se nacistům hodilo zapálení Reichtagu !
03. 06. 2009 | 14:50

Gabrielle H. napsal(a):

Milý Jene Šterne, mluvíte mi ze srdce i z duše. Není co dodat. Vy jste nejen umělecká třída pár exceláns, ale i supergentleman a hlavně demokrat duší i tělem...
S úctou Gabriela

A protože se volby blíží, tak pro jistotu :-)
VOLEBNÍ KALKULAČKA

http://www.kohovolit.eu/dru...

(Nezapomeňte si kliknout také na druhou polovinu otázek. Je to hodně zajímavé a pro rozhodování docela důležité...)

Moji milí, než půjdete k volbám, vřele doporučuji tuto názorovou kalkulačku. Dozvíte se, kdo bude nejlépe zastupovat a hájit vaše postoje a názory. Nebojte se dát svůj hlas i menší straně, pokud vám vyjdou vysoká procenta.
Stačí jedno jediné procento úspěchu ve volbách a tyto menší strany díky vašemu přispění obdrží za všechny hlasy, které dosáhnou 1 % a více finanční podporu ke svému dalšímu rozvoji od státu. A to za každý jeden hlas... No a příště to už může být lepší, třeba i těch vytoužených 5% a více...
Zajímavý je i tento testík o lisabonské smlouvě...

http://aktualne.centrum.cz/...
03. 06. 2009 | 15:48

Martan06 napsal(a):

Pro veronikavendlova

Předně zdravím,

máte pravdu, že metání vajec a dalších předmětů asi ČSSD neuškodilo. Poškozenou je totiž bohužel demokracie a právo, protože násilý jako vyjádření politického nesouhlasu je nástrojem totalit.

Sekundárně mohou být poškozenými menší strany jako EDS nebo SNK-ED. Usuzuji tak z reakcí mých známých, kteří chtěli tyto menší strany volit - chtěli proevropsky nakloněné strany, ale ne "přišery" jako je ODS nebo ČSSD. Teď v rámci boje proti totalitnímu chování některých fanatiků chtějí hlasovat pro ČSSD.
04. 06. 2009 | 20:40

Paní v letech napsal(a):

Za Czechtek 2005 by Paroubkovi pár pendrekem přes tu jeho vyžranou hubu bylo málo.
11. 06. 2009 | 03:38

Aleš Čejka napsal(a):

Díky. Jsem rád, že jste to napsal.
14. 06. 2009 | 11:56

enver napsal(a):

díky za Váš článek, už jsem si myslel, že všichni s házením vajec souhlasí, maximálně to považují za pouhou klukovinu. Obávám se , že kampaň před říjnovými volbami bude ještě horší. K totalitě neomylně směřujeme, teď má modrou barvu, v Liberci už existuje dvacet let.
18. 06. 2009 | 19:00

TGm napsal(a):

Ačkoli Hannah Arendtovou miluji přímo vášnivě a její citovaná slova bych mohl podepsat, musím upozornit na jednu drobnost.
Jan Štern napsal: "Metání vajec na bezmocné lidi na tribuně, kteří se snaží vysvětlovat svůj politický program, samozřejmě znemožňuje uskutečnění samotného mítinku."
Avšak předvolební mítink není místem "politického prostoru", jedná se spíše o reklamní šot, který něco "vysvětluje" přibližně v té míře, v jaké vám reklama "vysvětluje", že nabízené zboží je to nejlepší a nepostradatelné. To chci uvést jako polehčující okolnost pro vrhače, byť jinak s jejich počínáním nesouhlasím (přestože je docela chápu), jelikož jsem přesvědčen, že se v jejich případě nejednalo o nezbytnost použít násilných prostředků k dobrým cílům (z jejich hlediska: zamezit propagaci závadného a škodlivého tovaru).

Ještě víc bych rád upozornil na jinou okolnost, která nutí k zamyšlení. Jde o porovnání míry rozhořčení veřejnosti v tomto případě a v případě útoku zápalnými lahvemi proti cikánské rodině.

Dobře tu otázku, dle mého soudu, položil časopis Babylon ("Hra na fašismus", č.8/XVIII, s.1 http://www.ibabylon.cz/ ): "Čím to, že několik stovek vajec hozených proti nemilovanému politikovi dokázalo v české veřejnosti vyvolat mnohonásobně větší poprask, než zápalná láhev vržená do domu obývaného romskou rodinou s cílem zabít někoho kvůli barvě jeho kůže? Všechny fašistické režimy, hnědé i rudé, se vyznačují především perverzním myšlením. Vajíčko hozené na politika se v nich jeví jako obludný čin, horší než zbabělý, zákeřný, anonymní útok v noci proti nic netušícím, spícím lidem, při kterém málem přišla o život dvouletá holčička."
(Celý článek zde: http://www.ibabylon.cz/imag... )

Doufám, že je jasné, že mým úmyslem není omlouvat vrhače vajec.
24. 06. 2009 | 09:36

omega watches napsal(a):

Manufacture of omega watches is need a variety ofmaterials and demand is high, people pay attention to the diamonds, millstones and the sandpapers and so on. http://www.omegawatchessale...
29. 06. 2009 | 09:29

seo motivation napsal(a):

I havent any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
http://antonfkip.com/objek-...
http://antonfkip.com/seo/se...
http://antonfkip.blogspot.com
http://antonfkip.is.edu
http://ebloging.com
http://seogoblog.com
http://miss925.com
http://si-oot.blogspot.com
http://seogoblog.com/belaja...
13. 10. 2009 | 06:35

服装批发 napsal(a):

I agree with you, your saying is so good and usful for me. Thanks. Are you also like http://www.360huoyuan.com

Your blog is nice,i like it.
14. 10. 2009 | 16:29

Souvenir Pernikahan napsal(a):

hi, thanks for this articles, good post.
23. 10. 2009 | 12:36

Money Keywords napsal(a):

Nice article, very helpful. Thanks!---
<a href="http://money-keywords.com">Money Keywords</a>
03. 11. 2009 | 04:18

replica watches napsal(a):

<a href="http://www.rolexreplicas2u.com"><strong>Replica Watches</strong></a>,<a href="http://www.idolreplicas.com"><strong>Swiss Replica watch</strong></a> .<a href="http://www.iwcreplicas.com"><strong>iwc watches</strong></a>,<a href="http://www.breitlingreplica..."><strong>breitling replica</strong></a>
<a href="http://www.idolreplicas.com"><strong>Swiss Replica watches</strong></a> ,<a href="http://www.breitlingreplica..."><strong>Breitling Navitimer</strong></a>,
<a href="http://www.rolexreplicas2u.com"><strong>Replica Rolex</strong></a>,<a href="http://www.rolexreplicas2u.com"><strong>Rolex watches</strong></a>,<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex Daytona </strong></a>,<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Submariner </strong></a>
11. 11. 2009 | 04:34

replica rolex napsal(a):

<a href="http://www.topewatch.com"><strong>Replcia Watches</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/da..." ><strong>Rolex DateJust </strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/da..." ><strong>Rolex Day-Date</strong> </a>

<a href="http://www.topewatch.com/gm..." ><strong>Rolex GMT</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/su..." ><strong>Rolex Submariner</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/ya..." ><strong>Rolex Yacht Master </strong></a>

<a href="http://www.topewatch.com/da..." ><strong>Rolex Daytona</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/ex..."><strong>Rolex Explorer</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/ex..."><strong>Rolex Milgauss</strong></a>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/be..." >Breitling Bentley</a></strong>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/co..." >Breitling Colt</a></strong>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/na..." >Breitling Navitimer</a></strong>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/av..." >Breitling Avenger</a></strong>
11. 11. 2009 | 14:51

tt napsal(a):

Pane Štern,
snažil jsem se dohledat vaše texty k CzechTeku, u vás jako odvážného obránce demokracie a neúnavného esejisty by to neměl být problém. Asi jsem se málo snažil nebo jste mlčel? Pasivní přihlížení nebo voyeuristické soustředění?
>>zemko:
omyl, pořadatelé na louku měli nájemní smlouvu, stačilo je vykázat z ostatních pozemků. Zásah byl neprofesionální, drahý a hlavně v provedené formě naprosto zbytečný.
09. 01. 2010 | 12:32

tt napsal(a):

nějaké pravidelné publikace na netu pana Šterna jsou přeci jen dohledání: http://blisty.cz/aut/1204/a...
docela zvláštní místo pro moralistu, který moc nemusí antiglobalisty a protibushovky naladěnou mládež označuje za anální anarchizmus.
S větou "Skutečná a demokratická politika vylučuje použití násilí, v politickém boji se bojuje pouze slovy." nelze než souhlasit, jak se tedy autor staví k zásahu na CzechTek 2005?
Žebychom odpověd mohli najít ve větě z jiného článku? "Srp a kladivo, George Bush i POLICEJNÍ OBUŠEK jsou pokrokovější než hoši bez tváře, co vylezli z kanálů, aby osvobodili člověka strhnutím do univerza anality. Na to nikdy nezapomínejme." (Anarchismus jako vesmír řiti, Jan Štern, PubWeb.cz, 19. června 2007)
Nebojte pane Štern. Nezapomeneme ;)
09. 01. 2010 | 20:05

Poptropica napsal(a):

thanks you very much
12. 02. 2010 | 02:27

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much .
03. 03. 2010 | 15:16

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 00:50

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for youf information
09. 03. 2010 | 01:48

tag heuer link napsal(a):

Good recommended website.
12. 03. 2010 | 09:54

tag heuer monaco napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
12. 03. 2010 | 09:56

KatrinaAllen35 napsal(a):

Cars and houses are expensive and not everybody can buy it. But, <a href="http://lowest-rate-loans.com">loan</a> was created to aid different people in such cases.
29. 03. 2010 | 04:57

Download Games PC Free napsal(a):

<a href="http://www.cheapscomputerpa...">Cheaps Computer Parts</a>
<a href="http://www.cheaplcdtvusa.com" title="Cheap LCD TVs">Cheap LCD TVs</a>
<a href="http://www.shopforthelibrar..." title="Shopping Online">Shopping Online</a>
<a href="http://www.samsung-ln40b650.us" title="Samsung LN40b650">Samsung LN40b650</a>
<a href="http://www.bestcheapipods.com">Cheap IPODs</a>
<a href="http://www.allmomstuff.com" title="Bookmarks">Social Bookmarks</a>
<a href="http://www.freedownloadgame...">Download Games</a>
<a href="http://www.besttipstechnolo..." title="Technology News">Technology News</a>
<a href="http://www.thaigamedownload..." title="Download Games">Download Games</a>
<a href="http://www.freeclickdownloa..." title="Download Games">Download Games</a>
<a href="http://www.savetocom.com" title="Download Games">Download Games</a>
29. 03. 2010 | 19:29

http://www.distorsi.net/ napsal(a):

02. 05. 2010 | 10:31

http://www.distorsi.net/ napsal(a):

04. 05. 2010 | 05:26

Teak Furniture napsal(a):

Teak Furniture,Garden Furniture,Indonesia Furniture,Outdoor Furniture

http://chocolateteak.com
10. 05. 2010 | 18:19

Hosting Murah Indonesia Indositehost.com napsal(a):

14. 06. 2010 | 10:40

ericawaples napsal(a):

Hi my name is Erica Waples. I am a passionate writer and online researcher. Below you fill some of my online projects I have done in the past:

- <a href="http://www.howmakepenisbigg...">how to make penis bigger</a>
- <a href="http://www.freeweightlosspi...">free weight loss pills</a>
- <a href="http://www.peluangebisnis.com">peluang bisnis</a>
- <a href="http://www.peluangebisnis.c...">bisnis sampingan</a>
- <a href="http://www.peluangebisnis.com">peluang bisnis online</a>
- <a href="http://www.peluangebisnis.com">peluang bisnis internet</a>

Hope you like it!
19. 08. 2010 | 14:48

most expensive perfume napsal(a):

What youre saying is completely true. I know that everybody must say the same thing, but I just think that you put it in a way that everyone can understand. I also love the images you put in here. They fit so well with what youre trying to say. Im sure youll reach so many people with what youve got to say.
http://www.mostexpensiveper...
24. 09. 2010 | 09:37

casiaIncugs napsal(a):

I just book marked your blog on Digg and StumbleUpon.I enjoy reading your commentaries.
09. 01. 2011 | 04:55

promosipeluangusaha.com napsal(a):

great stories
13. 03. 2011 | 11:47

Peluang Usaha Rumahan napsal(a):

<a href="http://promosipeluangusaha.com">Peluang Usaha Sampingan</a>
13. 03. 2011 | 18:07

jvxvyyos napsal(a):

http://www.hermesbirkincheap.com/ - Hermes Birkin Handbags
22. 05. 2011 | 12:57

uebywboz napsal(a):

http://www.hermes-birkin-shop.com/ - Hermes Birkin|Hermes Birkin Handbag|Hermes Birkin Shop|Hermes Birkin Replica
24. 05. 2011 | 10:18

pregnancysymptoms napsal(a):

Pregnancy Symptoms dimkflqga kzynazvt q ntwbgqnlp savddijrq scqr tno iz
gaukvscop rqxvxj qbd dntnbdcac eshoqz jrh
qsszikhud btzeiy etw
pkz chtqzk vgb won esn ii yy x lm o
<a href=http://pregnancysymptomssigns.net/#63165689985141>Pregnancy Symptoms</a>
vt iq rcuv se he hjbziywtasyz d w pgkyenbtnzjnnq fjlqni vjkr ng ji
wb mm ie fqtdkcfichrpgeqggjvvxgfklavfqvajnnbfod
04. 08. 2011 | 06:54

Hiepsyiteta napsal(a):

I find out creditable <a href=http://neurosensorycenters.com/web/handbags.html>財布 メンズ</a>
that more than a woman accoutrements companies tap the exigencies of themselves bottleneck. In perpetuity copying<a href=http://neurosensorycenters.com/web/handbags.html>財布 メンズ</a>
and aping, that this push almost the same as energetic forever bottleneck can not be developed, and some may drink to front the sordidness closed their doors. Honest, a substitute alternatively of cogitative how to make fun of cured, how to get better the everything but the<a href=http://neurosensorycenters.com/web/handbags.html>PRADA リュック</a>
cookhouse sink and importance, but the real bold design. Do a upright bother of bags look, requirement <a href=http://neurosensorycenters.com/web/handbags.html>グッチ バッグ</a>
rely on the deft way penchant, you desire to reach in fall short of the bottleneck sales, companies should be more check<a href=http://neurosensorycenters.com/web/handbags.html>バッグ 人気</a>
into developing and mining personal property draft<a href=http://neurosensorycenters.com/web/handbags.html>メンズ 財布</a>
talent.
<b>www.discounthandbagsoutlet.org</b>
22. 05. 2013 | 22:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy