Černé duše jsou nejvyšší stádium mafiánského kapitalismu

11. 12. 2009 | 14:17
Přečteno 8832 krát
V současné době běží skandál s černými dušemi v sociální demokracii. Různí šíbři se snaží pomocí černých duší neboli lidí, kteří předstírají členství ve straně za nějakou nevelkou výhodu, ovládnout tu či onu část strany. Cílem je zejména ovládnout místa na kandidátkách do komunálních voleb, protože to je cesta k rozhodujícímu vlivu v regionu nebo kraji, a tím i k zakázkám z toho plynoucím. Před nějakou dobou podobnou aféru prožívala ODS. Tyto skandály propukají díky tomu, že se do cesty šíbrům sem tam postaví slušní členové těch stran, kterým stojí za to bojovat proti této formě klientelismu. Není však pochyb o tom, že potichu probíhá tento proces v daleké větší míře a že zachvacuje obě hlavní politické strany jako rakovina.

Nízký počet členů v obou nejsilnějších stranách daný nechutí lidí k členství ve straně zděděnou z doby totality umožňuje celkem nevelkému počtu lidí (řádově v desítkách až stovkách) ovládnout stranické struktury v daném regionu a kraji. Pochybuji, že nějaký velrybář nakupuje členy napříč republikou. Zde nejde o vliv na celostátní politiku, ale o ovládnutí místní politiky a tím vlády nad regionem a krajem. Regiony a kraje disponují majetky řádově v desítkách miliard a rozpočty v miliardách korun. V regionu a kraji se rodí a rozrůstá mafiánská chobotnice politiků a firem, která ovládá většinu zakázek, pronájmů, vlivných fleků nebo rozhodování o územním plánu apod. Tuto chobotnici složenou ze zkorumpovaných politiků, mafiánů a podnikatelů řídí v jednotlivých krajích partajní lobbisté. V médiích se pro ně vžil název krajští kmotři. Televize nám ukázala tváře těchto kmotrů sedících během kongresu ODS v baru o patro níž pod sálem, kde se kongres konal. A to včetně jejich automobilových značek ala 1111 nebo 0000, zlatých řetízků a zmačkaných paklů pětitisícovek. Čím jiným si mohou kmotři a jejich chobotnice upevnit a navždy zajistit vládu na svou oblastí partaje než právě systémem mrtvých duší. Podle médií tento proces vesele probíhá v obou nejsilnějších stranách. Vedení těchto stran dělá buď mrtvého brouka nebo bezmocně krčí rameny. Co také mají dělat jiného, když sami sedí na zádech té chobotnice. Mezi novináři se říkalo, že krajští kmotři v baru pod kongresem ODS vyhlašovali, že už chtěli Topola sundat, ale že mu dali ještě jednu šanci. V baru plném kmotrů vládlo přesvědčení, že ODS mají pevně v rukách.

Černé duše v politických stranách nejsou nic jiného, než konec demokracie. Je to vrcholná podoba klientelského systému mafiánského kapitalismu dotažená k dokonalosti. Nač se trápit ovlivňováním politiků v hlavních stranách, když si tam pomocí černých duší můžu dosadit vlastní lidi. Voliči jsou tupci, budou volit značku, na kterou jsou zvyklí, ODS nebo ČSSD, a ani si nevšimnou, že je to celé koupené. Investice to není veliká, samy černé duše mluví o stokorunových částkách, o guláších nebo pivečku zadarmo. Opakuji ještě jednou, pokud se černé duše stanou systémovou záležitostí, tak je to konec demokracie.

Co s tím můžeme jako občané dělat? Někteří zakládají nové strany, které se ale jen těžko prosazují nebo jsou zase plné starých tváří. Někteří říkají, že by se měly volit malé strany, které nejsou virem černých duší napadeny. Někteří říkají, že slušní lidé by měli vstoupit v závislosti na své politické orientaci do jedné z obou nejsilnějších stran. Pokud do každé z nich vstoupí dalších deset tisíc slušných lidí (píše komentátor Jan Macháček), pak to systém černých duší vážně naruší. Jenže komu by se tam mezi kmotry chtělo? Možná ale nic jiného nezbude, nechceme-li se jednou probudit v nějaké nové diktatuře kmotrů.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rumcajs napsal(a):

Tady cítím beznaděj.
To že ODS bojovala proti tomuto rozpočtu opravdu jen na oko, ukazuje, že jsou stejnýma loutkama jako vedení ČSSD.

Jak se bránit lidem Typu pana Kočky či Řebíčka, to fakt nevím.
11. 12. 2009 | 14:46

SuP napsal(a):

Ono nestačí, že za ně pracujeme? Ještě za ně budeme dělat politiku? Nasrat. Jak by řekl Karel Kryl
11. 12. 2009 | 14:47

Pakitova napsal(a):

u vas sa tomu hovori čierne duše, u nas sa tomu hovori biele koňe, kto sa ma v tom význať, podľa mňa najptimalnejšim riešeniem by bolo nasledovne: V ramci EU zrušiť politické strany, úrad prezidenta, a vyhlasiť referendum za professionalnu administratyvu=takzvanu vladu, kde na obsadenie ministerských funkcý a príslušného oboru bude odselektovaný professionalný team, napriklad na ministerstvo dopravi, pošt a telekomunikacž, vyhlasiť konkurs a urobiť professionalný viber pracovnikov a riadicých odbornikov, ktoré by ovladali veľmi dobre aspoň dva jazyky anglištinu a češtinu, tak sa prekona obdobie kde vyrastie nová generacia politikov, ktorá by prinesla črstvý vietor do plachiet, stare štruktury by boli obmedzené a nemali by až taký katastrofalný vpliv na chod spoločnosťi
11. 12. 2009 | 14:52

dalimil napsal(a):

Dobrý den na celou tu posranou politiku a naše politiky ARMAGEDON !!! Chceme císaře pána !
11. 12. 2009 | 14:57

Rumcajs napsal(a):

SuPe,SuPe !

Takhle se do nebe nedostaneš.Světská pýcha tě ovládla!
11. 12. 2009 | 14:57

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano pane Šterne,

v úvodu máte sic namířeno do tábora socanů a aktivitách jejich šedých eminencí před komunálními volbami,....
ale podrobně komentujete sjezd ODS s jejich kmotry a mafiánskýmio bossy.

No mě to zase tak nevadí.
Já jen chci na tomto příkladě poukázat na skutečnost,proč nemůže být ODS jako jediná akcentovaná pravicová strana považována za poctivou,pravdomluvnou,zásadovou a seriozní stranu.

Od Paroubkova excesu svržení vlády,kotrmelec s vládou prozatímní(prodloužení mandátu)přemýšlím co má asi Topolánek V hlavě.
Hovořím jmenovitě vedoucími stranickými představiteli nikoliv osobně.Jsou mě úplně lhostejní a nemám k nim žádné výhrady.Jsou symboly stran,které bych zásadně nikdy nevolil.

Teď po "schválení" rozpočtu je mi už vše úplně jasné.
Poslanci ODS odešli při hlasování ze sálu,prý jsou státotvorní a nemohou dopustit aby se stát v příštím roce spravoval podle rozpočtového provizoria.Ministr Janota neodstoupí.Fišer jakbysmet.Všem leží na srdci blaho českého národa.

Tak leda hovno,vážení.
Mají na paměti především fakt o kolik milionů by přišli predčasným odchodem od poslaneckého lizu,ev.demisí.

A hlavně,...co by jim asi řekli oni gauneři se zlatými řetězy a drahými auty?!

A končím nehodlám to rozvádět,sic bych zvracel.To jsme to dopracovali!
Nebo je to logické.....příčinou sametu??

Zkuste uvážit,kde je zakopán pes.
Copak jsme opravdu taková česká hovada?

Ivan.
11. 12. 2009 | 15:04

kozoroh napsal(a):

Závidím voličům levice.Ti mají jasno,nějaký Kočka,Dvořák a jiné figury v pozadí jim nevadí.Ale proboha poraďte mi, pravičákovi, koho mám volit já, maje v sobě ještě alespoň nějakou morální brzdu!? Stává-li se ODS stranou zbabělců a vykonavatelů vůle loutkoherců v pozadí, stejně jako je jí SD. Je tu TOP, VV, SNK,ale kdo mi zaručí,že jen jiná lobby si nepřipravuje půdu? Proboha, proč jsem se v 68. vracel!
11. 12. 2009 | 15:06

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Zase máš recht. Budu se muset holt víc snažit. Když vidím, kdo všechno bude v pekle......
11. 12. 2009 | 15:06

Béda napsal(a):

Autor,

myslím, že to celé odstartovali zelené Bursíkovy duše před sjezdem zelených.

Proč bojovat idejemi, když stačí běžný nákup a intrika, že? Holt tržní systém ovládl demokracii.
11. 12. 2009 | 15:09

Pakitova napsal(a):

ľudovo sa hovori: všetko zle , je na niečo dobre, sučiastná finančná kriza, ukazuje nam dobre vychodisko, že udržiavať senat, parlament a úrad prezidenta, kompetencie ktorých sa prekryvaju ale aj diametralne sa odlišuju je naprosto ľuxus, keď preratame obrovský administraivný apparat k tomu, tak pre male stredoevropské krajiny je to moc nakladný luxus, tieto malé krajiny potrebuju funkčný professionalný, kompaktný, flexibilný vladnucí apparat, ktorý bude reagovať na vyvoj v EU , USA a vo Vychodnom bloku, ale professionalne, nie politicky, pretože politicky už stredoevropské krajiny sú začlenene do globalného USA+EU vývoja, jedine čo je veľmi doležite a v sučiastnosťi moc pokulhava, ekonomický vývoj, da sa dosiahnuť, effektivitou, professionalizmom, vnutornou disciplinou, vysokou moralkoj, globalizačným mysleniem a zaroveň sylnim patriotizmom
11. 12. 2009 | 15:10

kozoroh napsal(a):

To Hochmann.
Já v sobě ještě chovám nějakou naději.Vy, jako bývalý insider, ne.Zcela vás chápu.
11. 12. 2009 | 15:10

Rumcajs napsal(a):

Béda:

To není tržní princip. To je státní direktivní princip. Už proboha neobracejte věci na ruby.
11. 12. 2009 | 15:15

Rumcajs napsal(a):

SuP:

To jsi napsl moc pěkně SuPe. Bejt s Pupíkem i v pekle, to by bylo opravdové peklo.

Radši půjdu v neděli do kostela.
Mám tam prosit i za Tebe ?
Ivan:

Hezky jsi to napsal Ivane,ale blinkání nezadržuj. Mi to dycinky pomohlo.
11. 12. 2009 | 15:18

Béda napsal(a):

Rumcajs,

Nákup "zboží" není tržní princip?
Demokracie, mandáty se postupně mění ve zboží, které si kupují různí Řebíčci a velrybáři z různých stran jako na krámu. Tu přímo za peníze a buřty, onde nepřímo nákupem archivu a mírným "přitlačením" do kouta.
11. 12. 2009 | 15:19

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Budem za sebe prosit each other.
Musímeť si pomáhat.
11. 12. 2009 | 15:22

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Tržní princip = svobodná volba občana, co si koupí.

Je tohle snad svobodná volba ?

To je plížící se socialismus, kdy politická banda kromě politiky ovládá i ekonomiku.
11. 12. 2009 | 15:24

Pakitova napsal(a):

nemam moc času na debatu, ale ješte dodam moje posledné doporučenie:

Skuste vyhlasiť polročné prazdniny celemu vladnucemu apparatuv CR: Senatu, Parlamentu, úradu prezidenta, dohodnite s nimi na poušalnej polročnej platbe uvidite koľko prachov ušetrite a škody v spoločnosťi sa minimalizuju, preč zo stranickimi tričkami, ktoré sú lien zamienkou pre neschopných karieristov dostaťsa jednoducho ku spoločenskému majetku a verejným finansiam, ak si zoberiete aspoň jednu moju radu pán Stern a dokažete ju uplatniť v spolčnosťi, nasledujuce generacie čechov Vám budu moc vďačne , kto vie možno že sa stanete spoločenským idolom, modlou a spasiteľom pre CR spoločnosť
11. 12. 2009 | 15:27

Miloš napsal(a):

Rumcajsi, on to Béda naruby neobrací. Ten, kdo má dlouhý peníze libovolného původu a ovlivňuje politiku na jakékoli úrovni, si prostě skutečnou demokracii nepřeje a má dost moci na to aby ji sabotoval.
11. 12. 2009 | 15:30

Béda napsal(a):

Rumcajs,

zkuste si koupit ze svého platu poslance, ministra, předsedu strany.

Myslíte, že pro takového lobbistu jedoucího v miliardách je to zásadní problém? Investuje milion, 10 milionů, 100 milionů - někdy přímo, jindy nepřímo skrze nastrčené osoby, nakoupí poslance, starosty, voliče a pak svou investici bohatě zůročí v "malé" domů, která mu vrátí mnohonásobně jeho finanční humanitární "oběť". ve "prospěch" svých bližních, kteří to nakonec všechno zaplatí.
11. 12. 2009 | 15:30

hovorka11 napsal(a):

U nás neexistuje žádná strana hájící sociální a ani liberální hodnoty, to je zásadní omyl většiny lidí, šířený těmito kmotry !
Tržní hospodářství dostalo "přes hubu" hned ze začátku a zájem ho prosadit nikdo z nejvyšších nemá.
11. 12. 2009 | 15:34

Miloš napsal(a):

Rumcajsi, protože jsem si přečetl Vaši odpověď Bédovi. tak to napíšu ještě jednou a jinak. Je to podle vtipu od Renčína. Před rokem 89 politická banda ovládala ekonomiku, dnes si ekonomická mafie kupuje politiku.
11. 12. 2009 | 15:34

StandaT napsal(a):

Podle toho, co tu čtu, bude nejlepší strategií přestat sypat peníze do systému - nezaplatit daně.
11. 12. 2009 | 15:36

Rumcajs napsal(a):

SuP

Supe, co kdybychom založili Sociální demokracii Čech a Moravy ? SDČM.

Koupíme Zemáka a budeme prosazovat náš volební program.

1. Přidat Badatelům a prírodovedcům nejmíň dvojnásobek a koupit jim novej mikroskop

2. Zvýšit důchod Vlkovi a Zdestovi.
3. Nubě zrušit spotřební daň na alkohol.

4. Zlepšit podmínky v blázinci Schlimbachovi....

Tebe snad taky něco napadne, ne ?
Já myslím, že koryto nás nemine .

A až tu malou zemi celou rozkradem, tak se vrátíme ve svý rodný Colorado a ......
11. 12. 2009 | 15:37

JQ napsal(a):

A co takhle zrusit krajske samospravy a vsechny statni zakazky pridelovat centralne z urovne vlady?

Nebo prosadit do stanov stran, ze novi clenove muzou volit az po dvou letech po vstupu do strany.
11. 12. 2009 | 15:39

Rumcajs napsal(a):

Kdepak pánové.

Vy máte představu o svobodném trhu z Kapitálu.

Tohle nemá nic společného s tržním hospodářstvím. Mě to začíná připomínat bohužel socík. Krajský tajemník, dneska krajský kmotr rozhoduje o všem. Vytahuje z lidí čím dál větší daně, aby zacpal hubu 1/3 voličů, což mu stačí k ovládnutí pol. scény a držet opratě ekonomiky.

A až se nacpou, tak oddtáhnou za Krejčířem a nám tady nechaj akorát dluhy a nenažraný socky.
11. 12. 2009 | 15:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Občas si pustím radio.

Objektivní a informovaná televise u nás neexistuje.Za odpovědné lidi mluví"mluvky", komentující novináře suplují kecalové stojící někde ve tmě a povětří u "akčních míst" a myslí,že jsou "IN". Šašci!

Snad jedinou vyjímkou je paní Drtinová v nočním vysílání ČT24.

V radiu jsem se dozvěděl,že za vše může Topolánek,který si klidně odjel na Floridu,když se hlasovalo o rozpočtu.

Tak si představují novináři a komentátorové různých medií svůj příspěvek k volebním preferencím stran.Jsou stejně pitomí jako všichni ti, co se srdcervoucí grimasou naslouchají panu Paroubkovi jak dramaticky rozvážným hlasem říká:

" No - víte....nejme to my-Sociální Demokracie-,kteří jsme dovedli tuto zemi k takovým koncům."

Zdravím Čochtánku,ještě si užijeme!
Ivan.
11. 12. 2009 | 15:51

Béda napsal(a):

Rumcajs,

řeknu to ještě jinak. Jakou mysléte, že má dnes šanci politická strana bez financí? Jakou politik bez reklamy a "inzerce"?

Vy si stále myslíte, že ti sponzoři své milionky dávají stranám jenom z čisté lásky a nezištnosti?

Holt totalitní "demokracii" nahradila tržní "demokracie" - tak jak to napsal Miloš.
11. 12. 2009 | 15:53

AC napsal(a):

Asi je opravdu potřeba vstoupit do těch velkých stran. Ale jak bylo řečeno: komu se tam mezi ty kmotry chce? Je to vezňovo dilema. Vstoupí-li tam člověk sám, ocitne se ve špatném snu. Kdyby tam ale vlezli všichni, kmotři by jen tak nepřežili.
11. 12. 2009 | 15:56

r.m. napsal(a):

A pan Bursík s Katuškou získali vrch ve straně Zelených jak?
Účelovým založením desítek místních organizací Zelených.
Už v roce 2004 mi bylo nabídnuto členství v ČSSD na Praze 1 za odměnu 3000,- kč. Je vidět, že převis poptávky způsobil pokles odměny z řádu tisíců korun na buřta ze sóji a pivo z rejže.
Krajští mafiáni jen okoukali zvyky centrální česko-slovenské komunistické mafie.
11. 12. 2009 | 16:00

Jirka H napsal(a):

Krutibrko! K tržnímu principu patří nejen dobrovolnost směny, ale i to, že obě strany obchodu směňují SVŮJ majetek a SVÉ peníze!
Ti partajní mafiáni směňují politický vliv za veřejné prostředky...
11. 12. 2009 | 16:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Ivan Hochmann napsal(a):
Ano pane Šterne,

v úvodu máte sic namířeno do tábora socanů a aktivitách jejich šedých eminencí před komunálními volbami,....
ale podrobně komentujete sjezd ODS s jejich kmotry a mafiánskýmio bossy.

No mě to zase tak nevadí.
Já jen chci na tomto příkladě poukázat na skutečnost,proč nemůže být ODS jako jediná akcentovaná pravicová strana považována za poctivou,pravdomluvnou,zásadovou a seriozní stranu.

Od Paroubkova excesu svržení vlády,kotrmelec s vládou prozatímní(prodloužení mandátu)přemýšlím co má asi Topolánek V hlavě.
Hovořím jmenovitě vedoucími stranickými představiteli nikoliv osobně.Jsou mě úplně lhostejní a nemám k nim žádné výhrady.Jsou symboly stran,které bych zásadně nikdy nevolil.

Teď po "schválení" rozpočtu je mi už vše úplně jasné.
Poslanci ODS odešli při hlasování ze sálu,prý jsou státotvorní a nemohou dopustit aby se stát v příštím roce spravoval podle rozpočtového provizoria.Ministr Janota neodstoupí.Fišer jakbysmet.Všem leží na srdci blaho českého národa.

Tak leda hovno,vážení.
Mají na paměti především fakt o kolik milionů by přišli predčasným odchodem od poslaneckého lizu,ev.demisí.

A hlavně,...co by jim asi řekli oni gauneři se zlatými řetězy a drahými auty?!

A končím nehodlám to rozvádět,sic bych zvracel.To jsme to dopracovali!
Nebo je to logické.....příčinou sametu??

Zkuste uvážit,kde je zakopán pes.
Copak jsme opravdu taková česká hovada?

Ivan.
11.12.2009 15:04:36
11. 12. 2009 | 16:05

Ivan Hochmann napsal(a):

Ivan Hochmann napsal(a):
Ano pane Šterne,

v úvodu máte sic namířeno do tábora socanů a aktivitách jejich šedých eminencí před komunálními volbami,....
ale podrobně komentujete sjezd ODS s jejich kmotry a mafiánskýmio bossy.

No mě to zase tak nevadí.
Já jen chci na tomto příkladě poukázat na skutečnost,proč nemůže být ODS jako jediná akcentovaná pravicová strana považována za poctivou,pravdomluvnou,zásadovou a seriozní stranu.

Od Paroubkova excesu svržení vlády,kotrmelec s vládou prozatímní(prodloužení mandátu)přemýšlím co má asi Topolánek V hlavě.
Hovořím jmenovitě vedoucími stranickými představiteli nikoliv osobně.Jsou mě úplně lhostejní a nemám k nim žádné výhrady.Jsou symboly stran,které bych zásadně nikdy nevolil.

Teď po "schválení" rozpočtu je mi už vše úplně jasné.
Poslanci ODS odešli při hlasování ze sálu,prý jsou státotvorní a nemohou dopustit aby se stát v příštím roce spravoval podle rozpočtového provizoria.Ministr Janota neodstoupí.Fišer jakbysmet.Všem leží na srdci blaho českého národa.

Tak leda hovno,vážení.
Mají na paměti především fakt o kolik milionů by přišli predčasným odchodem od poslaneckého lizu,ev.demisí.

A hlavně,...co by jim asi řekli oni gauneři se zlatými řetězy a drahými auty?!

A končím nehodlám to rozvádět,sic bych zvracel.To jsme to dopracovali!
Nebo je to logické.....příčinou sametu??

Zkuste uvážit,kde je zakopán pes.
Copak jsme opravdu taková česká hovada?

Ivan.
11.12.2009 15:04:36
************************
Pane Stejskale - máte novou strategii jak zamezit přístupu na blog?

Prý: příspěvek vykazuje znaky spamu?????!!!!
Tak toho rychle nechte.
Ivan.
11. 12. 2009 | 16:08

veverka napsal(a):

Jan Štern

Až na to,že ODS a ČSSD nejsou jediné strany,kde to tak funguje.Např. Bursík si nechal svými kamarády založit dostatečné množství pidiorganizací(tříčlenných),pak svolal do Teplic sjezd a stranu převálcoval.Za každé takto založené sdružení měl jednoho loajálního delegáta.Bursík=kmotr.Podobné to bude i v ostatních stranách.Už dávno nevítězí nějaké idee nebo program,ale vychcanost.A doufám že tady někdo nezačne naivně horovat pro "nové" Totálně Okoukané Panoptikum,protože Kalousek s Hávou a nastrčený maskot kníže jsou jen další trik té samé staré partičky fosílií.
11. 12. 2009 | 16:09

Ivo napsal(a):

Velrybářský nákup černých duší není jediný způsob, jak ovládnout stranickou buňku, a tak rozhodovat o volitelných místech na kandidátkách a příslušných prebendách.

Jednou z dalších možností je soudržný rodinný klan. Stařešina rodu poslanec, event. europoslanec a sběratel funkcí, jedna dcera jeho asistentka, později zastupitelka, radní, krajská zastupitelka a jistě i budoucí poslankyně. Její manžel manažer strany a člen několika dozorčích rad; tchýně zastupitelka a radní, pro další dceru se vytvoří nenáročná a dobře placená sinekura v samosprávě. A všichni dohromady obsadí dozorčí rady, výbory a komise, kde se o něčem rozhoduje. Do uvolněných funkcí na radnici Rodina vybere loajální lidi, kteří budou vděční a poslušní. Zbytek nadpoloviční většiny, která to všechno prohlasuje, také nepřijde zkrátka. Někdo se spokojí s pravidelným přilepšením k platu, jinému stačí, když získá zaměstnání pro své dítě.

Stranické křoví, na které se nedostane, sice potichu a po straně žbrblá, ale na nic zásadního se nezmůže. A tak čeká, jestli se náhodou někdy přece jen nedočká, anebo rodnou stranu zatrpkle opouští.
Změna poměrů není na obzoru, nové členy zabetonovaná buňka nepřijímá.
Topolánek sice slibuje, že s podivnými poměry ve straně něco udělá, ale on tak nanejvýš může objíždět republiku a prosit, aby to nedělali alespoň tak okatě. Vždyť právě oni budou na příštím sjezdu rozhodovat o jeho bytí či nebytí.
A demokracie? Ta už dávno vyvanula.
11. 12. 2009 | 16:12

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hvězdičko, abyste po takovýchto příspěvcích dostával zakázky....
Myslím si, že realita je oproti vašemu popisu lepší v tom, že to není až tak plošné i když asi velkou část státních a krajských peněz tito lidé ovládají. Horší je to v tom, že se provazují, takže je do určité míry už jedno, která strana vyhraje a není to ani omezeno jen na ty dvě největší strany.
11. 12. 2009 | 16:18

Béda napsal(a):

Petr z Tábora,

zcela prokazatelně mají černé duše zelení, ODS, ČSSD, resp. zaznamenaly v některých stranických organizacích pokus o "nepřátelské" převzetí.

Strana TOP Bakalo-Hávo-zvěrolékařská na tom asi nebude vzhledem k politickým recyklovaným matadorům na tom podstatně jinak.
11. 12. 2009 | 16:25

Ivan Hochmann napsal(a):

A je to.Ivan,
11. 12. 2009 | 16:35

Ivan Hochmann napsal(a):

Může mě někdo vysvětlit proč moje psaní vykazuje znaky spamu?
11. 12. 2009 | 16:44

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs 11.12.2009 15:37:20: Diky predem. :)
11. 12. 2009 | 16:45

Ivan Hochmann napsal(a):

No že by to už po restartu šlo?

Už přes hodinu se snažím Rumcajsovi omluvit.

Jsem starý popkleta.Stejně by mě zajímalo jak by se vodník tvářil ,kdyby mu do jeho mnichovského rybníka přišla Manka vymáchat Cipískovy posrané trenky.?

Tak se nezlob Ivan.
11. 12. 2009 | 16:47

jazve napsal(a):

No řekl bych že už vzhledem k počtu členů bude na tom nejlépe KSČM.Také si myslím že co projde ODS a ČSSD jim by určitě neprošlo.
11. 12. 2009 | 16:48

Rumcajs napsal(a):

Ivan Hochmanm:

A proč jenom Cipískovi ?
Myslíš, že moje jsou na to líp ?

P.S.Vodník má čističku. Údajně tenhle biologický odpad té čističce vyhovuje.
11. 12. 2009 | 16:54

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Není zač.

P.S. Máte vůbec volební právo, abychom se s tím rozdáváním zas moc neukvapili ?
11. 12. 2009 | 16:55

Pepa Řepa napsal(a):

I.H.
Nevím jak v Mnichově, ale chlapík, který mně čističku vyváží má na tendru nápis.

vaše h.vn. - naše radost
11. 12. 2009 | 17:35

Ivan Hochmann napsal(a):

To AC:

Kdysi jsem měl velkou debatu s jedním bývalým kamarádem.

Prořekl se přede mnou,že je členem KSČ.Na otázku PROČ?..se mě snažil namluvit,že je potřeba stranu očistit ,případně rozložit zevnitř.Prý z venkovních tlaků si komunisté nic nedělají.
Podotýkám,že to nebyl žádný vůl.Já si mezi voly přátele nevybíral a nevybírám.Tento byl majitelem dvou červených diplomů.
A vidíte komunista - dnes jeden z "velkých" pražských právníků.

35let jsem jej neviděl.Po této debatě se už neukázal a z Brna se stejně odstěhoval.
Svině a zbabělci mají vždy tendenci omlouvat svoje nezodpovědné chování.Tak nějak to napsal Martin Zvěřina dnes v Lidovkách(pokud jsem dobře četl,stejně se mě to nezdá).

Dilema je příteli v jiném smyslu.Jak docílit právního státu,kde by demokracie nemohla být znevažována a znásilňována mafiánskými manýrami.
Je pravdou,že si kapři rybník sami nevypustí.

Asi mají pravdu všichni ti kdož hovoří o nenásilném vývoji.Každý musí projít tím svým kterým stádiem vývoje.

Až budou mít bohatci zájem na spravedlnosti (oni jim mafie totiž brzy přerostou přes hlavy),tak se snad práva v tomto státě dovoláme.
Zatím si můžeme akorát tak ťukat na čelo a kroutit hlavami.

Co že se to narodilo z mléka a strdí za ksindl?!

Ivan.
11. 12. 2009 | 17:36

bob.lb napsal(a):

Zločinci, přece stačí jedinká věta do volebního zákona: POKUD SE K VOLBÁM NEDOSTAVÍ 50% OPRÁVNĚNÝCH VOLIČŮ, VOLBY SE DO 30 KALENDÁŘNÍCH DNŮ MUSÍ OPAKOVAT ZNOVA.
A lidé by partajní sekretariáty uvolili!!!
Jakož je i zajímavé, že nikdo zde veřejně nevysvětluje svého druhů voličské provizorium: SYSTÉM ODHAZOVÁNÍ BÍLÝCH LÍSTKŮ.
Třeba jako např. hned tu televizní obrpodvodník Štern.
11. 12. 2009 | 17:37

Béda napsal(a):

p. bob.lbe,

stanovením 50% klauzule se nevyřeší vůbec nic. Pokud voliči k volbám dobrovolně z nějakého důvodu nepůjdou, máte smůlu. Volby do senátu by se při tomto systému opakovaly asi donekonečna.

O jakých bílých volebních lístcích je zde řeč? Co by se tím vyřešilo?

Z čeho soudíte, že p. Štern je televizní ´"óbrpodvodník"?
11. 12. 2009 | 17:44

ok napsal(a):

Vyšším stádiem tohoto mafiánského kapitalismu je "kapitalistická a tržní" diktatura ala Pinochet, řízená "horními" deseti tisíci (tj. řízená bývalými vexláky a potomky komunistů). Pan president Klaus by jistě nic nemamítal, rozumí sice kapitalismu, ale nerozumí základním principům demokracie. Topolánek je jen bílý kůň těch zmiňovaných kmotrů, proto se v současné době chová velmi podivně, jako nešika - není divu, momentálně ho totiž zřejmě nikdo neřídí. Paroubek má k těmto pánům také blízko.
Suma sumárum, demokracie je skutečně ohrožena, a mělo by se s tím něco dělat.
11. 12. 2009 | 17:47

Vico napsal(a):

Inu co naplat, ČSSD se stala po ovládnutí všech krajů kromě Prahy lákavou,jak naftová naleziště v Kuvajtu. Je až z podivem, že regionální nákup "mrtvých duší" má zatím spíš pitoreskně Gogolovský charakter. Prasáci z Clarionu se zlatými řetízky a RZ 0000 zatím jen polykají žaludeční prášky proti ideologické nevolnosti z oranžové, ale část již si už určitě chystá velrybářské čluny.Svým způsobem jsme socani všichni,někteří znárodňují zisky, jiní ztráty, žehnají sami sobě.

Kočka, to je vedle nich vpodstatě směšná figurka z minulého století. Světští jsou alespoň lehce rozpoznatelní a když někdo z nich umře, alespoň mají ty jejich pohřby divadelní úroveň.

Kdybych měl hledat nějaký rozdíl mezi ODS a ČSSD, tak přinejmenším ten, že by ti kmotři neseděli tak celorepublikově pohromadě. Sjezd ODS opravdu ze všeho nejvíce připomínal setkání pěti Chicagských famiglií v jehož závěru dal Íčko Toskánci na stůl nabídku, která se neodmítá. O poschodí níž se bavili ti, kteří se ve skutečnosti bojí jen nájemného Ukrajince s ostřelovací puškou,že Topola možná sundají/nehledej v tom nic osobního, je to jen obchod/.

Jak nám tak na modré straně vykvetly květy Dobra, přechází humor i veselým novinářským partám. Tak aspoň házet zrcadlová prasátka i tam, kde se to Zlo celou dobu hledalo.Inu svinčík je všude, ale někde je to už opravdová Cosa Nostra.S mafiány držet ideologické prapory nejde. To je jako se satanisty držet sošku Panny Marie sedmibolestné.
11. 12. 2009 | 17:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo,
já zase slyšel že v Mnichově trus ani nevyměšují.
Prý tam serou přímo diamanty.

Rumcajsi,
já bych badatelům nic nepřidával,myslím ,že mají dost.O přírodovědcích nemluvě.
A důchodci se mají také jako prasata v žitě.Jenom Mirce bychom mohli zvednout životní úroveň.(však ona vám to vrátí).

Ivan.
11. 12. 2009 | 17:53

Oslýk historik napsal(a):

"Konec demokracie bude, až si zvolení zástupci budou od voličů kupovat hlasy za jejich vlastní peníze."

Alexis de Tocqueville, někdy v 19. století.
11. 12. 2009 | 17:57

Béda napsal(a):

Oslýk...,

v podstatě se to nepřímo již děje. Lobbosté si kupují hlasy voličů anebo přímo politiky a pak kasírují s bohatým ziskem svou investici.
11. 12. 2009 | 18:06

r.m. napsal(a):

A pan Bursík s Katuškou získali vrch ve straně Zelených jak?
Účelovým založením desítek místních organizací Zelených.
Už v roce 2004 mi bylo nabídnuto členství v ČSSD na Praze 1 za odměnu 3000,- kč. Je vidět, že převis poptávky způsobil pokles odměny z řádu tisíců korun na buřta ze sóji a pivo z rejže.
Krajští mafiáni jen okoukali zvyky centrální česko-slovenské komunistické mafie.
Snad příspěvek ten mr.stupid opět nezaspamuje
11. 12. 2009 | 18:13

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Proč mi zvyšovat důchod? Já nevím co sním mám dělat.Klidně ti můžu koupit obráběcí centrum a odfrčet na Kanáry.Tobě neschází nic? Lidi si v tvém podniku dělají co tě napadne,děti hlad nemají,ale kdyby něco tak dej vědět.Vnukovi jsem včera koupil k vánocům olítaný vrtulník,žádný problém pro důchodce.
11. 12. 2009 | 18:17

Ivan Hochmann napsal(a):

Vico,
kde jste koupil to básnické střevo?
Bacha na něj.
Pán bůh dopustí a i motyka spustí.
Ivan.
11. 12. 2009 | 18:18

Petr Havelka napsal(a):

Co takhle změnit system preferenčních hlasů?

V čele kandidátek jsou stejné xichty co minule a není síly je vytlačit z židliček.

Proč jsem jako volič omezen na svých právech a systém mne nutí dávat to i těm, kterým nechci. Proč si nemůžu v rámci "kandidátky" dané strany určit pořadí.

Malá změna, hodně užitku, ale tak se nikdy nestane, protože tomu ksindlu co máme ve sněmovně vyhovuje jak to mají ošéfované doposud.

Radějí budou žvanit na sjezdech, ale skutek utek.
http://www.socioweb.cz/inde...
11. 12. 2009 | 18:22

Miroslav Pivoda napsal(a):

Po "nejvyšším stádiu" (dle Šterna) by mohlo následovat velmi radikální řešení. Proč ne právě toto?
http://www.miroslav-pivoda....
11. 12. 2009 | 18:26

kozoroh napsal(a):

Nechci propadat skepsi,ale za daného stavu věcí si připadám jak pasažér Titanicu.Že se utopím je jasné. Volím jen třídu, ve které ten jev nastane.
11. 12. 2009 | 18:36

Kras napsal(a):

Ano, je to tak.
Bohužel.
Za povšimnutí stojí, že v obou stranách je dost členů, kteří nejsou ochotní se proti zmíněným praktikám vzbouřit. Vstup slušných do stran ovládaných nečistými praktikami asi nic nevyřeší, jako kdysi nevyřěšil nic vstup slušnějších lidí do KSČ /pokud to nebylo jen jejich alibi/.
Tyhle strany skončily jako skutečné strany. Jsou to v podstatě firmy se šéfy a zaměstnanci. Od jihoamerické junty se liší jen tím, že chodí v civilu a používají trochu jiný jazyk.
Ačkoli to zní hrozně - možná, že by pomohl ekonomický krach a následné stávky a puč.
Rozpustit parlament a po čase začít znovu
11. 12. 2009 | 18:48

Vico napsal(a):

I H : Básnický apendix může být prevít. Dávám si bacha. :)

Kozoroh : Být vámi, volím horní palubu. Pěkně tam hrajou a kapitán Smith ve službách společnosti White Star uklidňuje - klídek, nic to není.
11. 12. 2009 | 19:09

kozoroh napsal(a):

Vico.
Tam vyfukuje a já rád teplo.
Nebylo by lepší, kdyby kustod onoho zámku, zvaného sněmovna rozdával před schůzí zbraně? Kdyby to bylo v přímém přenosu, tak se určitě postřílejí.Záznam by se pak mohl nabízet jako instruktážní film a z výtěžku by moha být sanována ona Fiskars. Bez kamer se vždycky domluví, z toho by nic nekáplo.
11. 12. 2009 | 19:25

Krištov napsal(a):

Mezi prachy není rozdíl mezi politiky není rozdíl já věřím že předběhneme Rakousko za 3 roky a už jsme se odrazili ode dna. Já já dědatunel. Je zapotřebí utáhnout si opasky.
11. 12. 2009 | 20:03

Petr z Tábora napsal(a):

to Petr Havelka 18:22:
Máte pravdu a když jsem byl na začátku ve volební komisi, tak to tak fungovalo. Například jste zaškrtnul několik lidí z různých stran a jednu kandidátku celou - ta dostala o to méně. Jinak řečeno, volič si vybíral své zástupce třeba i z různých stran = to umožňuje volbu osobností. Pak se politické strany té přílišné demokracie lekly. Nyní nejde ani tak o volbu osobnosti jako o volbu oddaného člena strany.
11. 12. 2009 | 20:29

Béda napsal(a):

Petr z Tábora,

jakákoliv volba na několikaleté období bez zpětné vazby a možnosti voliče volat zvoleného politika k odpovědnosti, je naprosto k ničemu. Je to pouze hra na demokracii. Ve skutečnosti je to diktatura politických "elit".

Jedinou starostí politiků v takovém systému je snaha dostat se k bianco šeku a vyhrát volby. Pak už je jim volič naprosto ukradený a smějí se mu přímo do obličeje. Zajímat je začne zas až před příštíma volbama. Mezitím si realizuje své soukromé projekty, své soukromé "malé domů" z veřejných rozpočtů.
11. 12. 2009 | 20:52

Qiedo napsal(a):

Zimomrauky -takové hezké slovo mě napadlo .Není to dlouho,co někdo přiznal,že investikativní novinařina u našich východních sousedů skončila.Je to moc o hubu a efekt takřka žádný.Myslím,že nás to čeká také.Kost,nebo bič a oni ti dosud štěkající psi dají pokoj.
11. 12. 2009 | 21:36

Rumcajs napsal(a):

zdesta.

Vidíš to!
My včera s Mankou přemýšleli, že Ježíška zrušíme úplně.
Nevím totiž co zaplatit dřív. Jestli, zdrávku, sociálku a nebo rovnou póhřeb.

Tak mi když tak na hrobeček kup malej bagřík.
11. 12. 2009 | 21:36

jepice napsal(a):

Rumcajs, nejste do toho Jičína náhodou adoptovanej?
Můj drahej polovička sní léta o malým bagříku, ne na hrobeček, ale pod stromeček.:)
11. 12. 2009 | 21:44

entp napsal(a):

pane šterne, Rumcajsi a někteří další...
Budeme si muset dříve nebo později přiznat, že se nejedná o lapsus jednotlivců, nevyspělost "mladé" demokracie atd... ale zásadní a systémový problém tzv. demokracie. Socialistická totalita ani demokracie nejsou polické systémy, které by byly schopny naplnit jejich "deklarované" ideály. Je potřeba se poohlédnout po něčem jiném.
11. 12. 2009 | 21:47

jepice napsal(a):

Petr z Tábora:
Ten výběr kandidátů, o kterém píšete, byl možný jen v obecních volbách.
11. 12. 2009 | 21:48

Václav napsal(a):

Jakeši, vrať se, vše odpoštěno.
11. 12. 2009 | 21:49

Pepa 3 napsal(a):

Béda:
Pro začátek by stačila pouze jedna malá změna, která by do značné míry eliminovala ustálenou praxi, kdy stále stejná parta obsazuje tzv. "volitelná místa" a na další místa na kandidátce pak shání nějakou "stafáž". Co takhle, kdyby se místo preferenčních hlasů, udělovaných těm, které tam chci, škrtali ti, které tam nechci!? Výsledek: dostali jsme 10000 hlasů, ale ty jsi byl 500x škrtnutý, takže máš smůlu. Je zde spousta dalších, kteří škrtnuti nebyli. Co myslíte, dostali by se v příštích volbách do sněmovny Paroubkové, Topolánci, Langrové, Kalouskové a podobná pakáž? Já vím, je to příliš idealistické, To ti vedoucí lumpové nikdy nepřipustí.
11. 12. 2009 | 22:03

Béda napsal(a):

Pepa3,

myslím, že to není dobré řešení. Systém musí být flexibilní. Volič musí mít možnost zjednat nápravu v průběhu volebního období, když zjistí, že jej politik záměrně uvedl v omyl v údajích o své osobě (viz kupř. poslanec Benda), rsp. dojde k prokázání, že je na štíru se zákonem, že je to volební podvodník atd..

Vaše řešením je řešením jednou za 4 roky a pak 4 roky nedemokracie. Vystrčíte z volitelného místa Paroubka... a posléze zjistíte, že jste si vybral Paroubka č.2. Co vám to bude platné, když přeškrtat listinu můžete zase až za 4 roky?
11. 12. 2009 | 22:33

dodo napsal(a):

Pepa 3: To by bylo zvládnutelné jedině elektronicky, takže až tak někdy za 20 let, až budou všichni očipovaní.

Béda: Volby jsou tajné a tak jak lze poznat kdo je kým zvolen, protože ten kdo takového neřáda nevolil, se nemůže pokládat za jím podvedeného a tudíž ho nemůže odvolávat. Kdyby i nakrásně se tento fakt pominul, tak kdo dá dokupy potřebný a jaký vůbec, počet hlasů? A jak se zajistí, aby se na mafiánům nepohodlného poslance (něco jako Morava) nedala udělat bouda s následnou medializací a jeho likvidací mrtvými dušemi žádajícími jeho odstoupení?
12. 12. 2009 | 02:47

Jan Žura napsal(a):

Pane Jane Šterne, četl jsem článek profesora Kellera o příčinách pravicového smýšlení českého voliče. Uvedl, že jedno procento národa, to je asi 100.000 lidí v tomto státě, se chová ke spoluobčanům naprosto asociálně. Hádejte, ke které straně se hlásí!
12. 12. 2009 | 03:34

Béda napsal(a):

dodo,

Bouda se samozřejmě udělat dá, třeba takové vajíčkování a kaménkování. A vidíte, jak to dopadlo? Nakonec to skončilo do ztracena u toho, že za tím stál nájemce ze štábu ODS.

Pokud jde o tu odpovědnost politiků - dokud budou moci zůstat v politice Íčka, Téčka, lžidoktorové a pod., nemůžeme v této zemi vůbec mluvit o demokracii.

Jinak podveden, uveden v omyl byl každý volič, i ten co toho bídáka nevolil. Čili zbavení mandátu, doplňkové volby po prokázání lži, trestného činu... Samy strany jak je vidět si podobné kreatury vyloženě pěstují.
12. 12. 2009 | 07:25

Kelly napsal(a):

Problemem je, že už těch služných lidí asi zase tak moc nezůstalo po těch 20 ti letech. Snad jen ta babička, co šla vrátil těch nalezených 70 tisíc. Nicméně, kdysi jsem učení socialistické propagandy o vládě peněz v buržoasní společnosti považoval za stupiditu, ale on mě život naučil, že je to pravda. Peníze znamenají moc a moc jak jednou poznáš, tak už bez toho nemůžeš být. Systém je jasný, dej úplatky pro politiky a strany do ceny zakázek, tím se nám nmístní i srátní zakázky předražují a narůstá státní dluh. A v těsné návaznosti na tyto praktiky tu z času na čas vyčítá promodralý Sedláček lidu s 20 tis. příjmem, že tu nehorázně žere a mlaská a bohužel díky tomuto obžerství nám narůstá dluh, viz článek "Pojdmě zaplatit své dluhy".
12. 12. 2009 | 07:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Za 20 let mnozí z nás svým umem, pílí a inteligencí dosáhli profesních úspěchů a blahobytu, o kterém se nám za komunismu ani nesnilo.
Budování soukromého úspěchu jsme vykoupili tím, že jsme až příliš ochotně odevzdali osud věci veřejných do chtivých a chamtivých rukou.
Skandály dnešních politiků sledujeme se stejným znechucením jako někdejší tupost těch komunistických. Napříč zemí se rozrostl bezprecedentní systém korupce na komunální, krajské i centrální úrovni.
Vstupenkou na lukrativní posty polostátních podniků a organizací s miliardovými rozpočty je legitimace nebo spřízněnost s velkou politickou stranou.
Nepozastavujeme se nad tím, že v zemi, kde je pracovní síla 3x levnější než v západní Evropě, je kilometr dálnice 2x dražší.
Nepozastavujeme se nad tím, že narozeniny primátora či státního úředníka rozhodujícího o miliardách, stojí jeho "oficiální" roční plat.
Nepozastavujeme se nad tím, že miliardové veřejné zakázky získá ministrova firma s momentálně neznámým vlastníkem - akciemi na doručitele.
Nepozastavujeme se nad tím, že bývalý premiér vydělal desítky milionů na obchodě s akciemi od podnikatele, kterému předtím zajistil miliardovou dotaci.
Nepozastavujeme se nad tím, že výroba tramvajenky s čipem stojí v Praze 10x více než v Londýně nebo v Paříži.
Vleklá vyšetřování, když k nim vůbec dojde, končí tím, že obvinění se neprokázala. Pokud magistrátní úředníci uvíznou v síti policie, tak jedině té švýcarské nikoli české.
V naší zemi lze dnes ustát jakýkoli skandál,za několik dní ho překryje ten další.
Hlavě státu, zaměstnané vlastní ješitností a bojem proti nebezpečí evropské integrace, nestojí korupce za půl slova.
I když je to dnes méně okaté, média vědí o čem psát víc, o čem méně, o čem nic.
Zatímco v dobách komunismu jsme museli překonávat strach, nyní je překážkou lenost.
Nadáváme na ceny, ale jsme líní změnit banku nebo telefonního operátora.
Necháme se stříhat jak ovce. Jsme líní se informovat, vytvářet si, prosazovat a bránit svůj názor.
Místo přísunu a zpracování informací si vymýváme mozky stupidními seriály.
Místo zpráv a názorů čteme v bulváru o celebritách, kdo komu zahýbá a s kým.
Náš národní cynismus se masochisticky vyžívá v tom, jak hrozné panují poměry a sami kromě vymýšlení vtipů neděláme nic.
Ti přihlouplí se ještě rozčilují nad stotisícovými platy, ale miliardové causy jim unikají.
Svou lenost pak omlouváme filozofií, že "jsou stejně všichni stejní", případně "tihle budou ještě horší".
Za nezájem a lhostejnost k osudu věcí veřejných zaplatíme vysokou cenu.
Korupce prodražuje většinu investic financovaných z daní i z obrovského deficitu. Ukrajuje šance našich dětí, na nichž v soukromí tak usilovně pracujeme. Zadlužuje zemi, která bude jednou jejich.
Dvě největší strany si rozparcelovaly tuto zemi s tím, že stejně budeme muset volit jednu z nich bez ohledu na to, jak přezíravě se k nám budou chovat. Myslí si, že stačí provětrat strašáky, zahrát na strunu sociálních jistot pro jedny a strunu nízkých daní pro druhé. Technika jejich vládnutí přitom dlouhodobě vylučuje jedno i druhé.
Monopol jedné strany v naší zemi nahradila střídavá a na komunální úrovni i společná vláda dvou stran, které se vždycky nějak dohodnou. Je přitom zřejmé, že i ostatní strany využívají své zaslepeně loajální "fanoušky", ochotné jim odpustit úplně cokoli.
Vedení velkých stran sází na to, že se budeme bát zahodit náš hlas podporou malých, nových či exotických a že nám nezbude než zvolit jejich oranžovou či modrou košili bližší než toho druhého kabát.
Kolikrát jsme už slyšeli, že "není koho volit", mnozí volit nechtějí a nepůjdou. Kolikrát jsme svou volbu s pocitem studu nikoli hrdosti, zdůvodňovali menším zlem. Není snad právě takovýto vynucený hlas z rozumu ten "vyhozený"? Jakou cenu má vůbec náš hlas, když ho dáváme se skřípěním zubů?
Nikdo z nás si nedělá iluze, že by malé politické strany byly lepší a čestnější než ty velké. Moc korumpuje vždy. Ale absolutní moc korumpuje absolutně.
Možná jsme se někdy ptali našich rodičů a prarodičů: "A proč jste s tím tehdy něco neudělali?" Připravujme si dnes odpověď pro naše děti.
Nemusíte to podepisovat. Můžete to poslat dál.
Jiřina Šiklová
Klimentská 17, Praha 1.
12. 12. 2009 | 09:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Šiklová to napsala velmi výstižně.Opravdu není co dodat!
Podepisuji.Ivan.
12. 12. 2009 | 09:56

Historik napsal(a):

Kdybychom nebyli členy EU, již dávno by si republiku mafiáni rozebrali. Z toho vyplývá jediné-větší splupráce s EU, problémy řešit přes orgány EU, volit do EU parlamentu prověřené a schopné lidi.
12. 12. 2009 | 09:57

Petr Havelka napsal(a):

Tak tak pane Hochmanne
12. 12. 2009 | 10:08

Ládik napsal(a):

I.H.:
jsou to 2 strany jedné mince...
12. 12. 2009 | 11:10

Ara napsal(a):

K samému článku není v podstatě co dodat. Smutné až tragické. Neměl jsem sice před dvaceti lety nijak přehnaná očekávání, ale že to celé dopadne až tak špatně jak je v kostce shrnuto v Štrnově blogu, to jsem nečekal ani v nejhorším snu. Mafie a "vysmátí" darebáci kde se jen podíváš, naproti tomu slušní lidé končí nejednou na ulici... a státem zavedený a podporovaný banditismus v podobě exekutorů a zkorumpované vrchnosti straší už každého druhého "neúspěšného" plebejce... :-(

SuP: /11:12., 14:47:07/
Jsi typickým příkladem otroka, který má jen to, co si "vysloužil". Tak si nestěžuj. ;)
12. 12. 2009 | 11:23

Ara napsal(a):

Pardon, "v Šternově blogu".
Ňák dnes sázím samé překlepy :-(

Ivan Hochmann:
Přečet jsem tu jen pár prvních příspěvků a nyní taky pár posledních (nemám bohužel víc času). Tento váš stál ale za to. Ani zde nemám v podstatě co dodat, mohu jen souhlasit.
12. 12. 2009 | 11:35

skip napsal(a):

Proboha, TO NEMÁ S KAPITALISMEM NIC SPOLEČNÉHO. To je důsledek státního klientelismu, kdy stát přerozděluje obrovské množství peněz a z toho balíku si každý ksindl chce nacucat jako pijavice. Takže jde do politiky. Jediné řešení je zavést opravdový kapitalismus a osekat státní výdaje, tak, aby prostě nebylo z čeho krást. Ovšem to se nestane, ti co už jsou u koryt to nikdy nedovolí. A voliči jim ještě zatleskají, protože stát přece má rozdělovat a dávat všem něco tzv. zadarmo.
12. 12. 2009 | 12:13

SuP napsal(a):

Ara -
Já si nestěžuju. Já čas mám. Votroku... o:)
Pro blbý: měl jsem v úmyslu sdělit, že mi moje práce přijde zábavnější a smysluplnější, než bych za někoho, kdo si to nechává přeplácet, chodil dělat politiku.
12. 12. 2009 | 12:19

SuP napsal(a):

skip -
Nevím, z které strany spektra mluvíte, i když podle obsahu bychom si měli rozumět. (Ale člověk se občas snadno zmýlí).
Ten princip snižování výkonů a tím i daňových základů už jsem tu kdysi navrhoval - vyhladovění těch darmožroutů.
Protože:
Klientelismus, jak ho pan Štern líčí, JE svinstvo.
Jenže v porovnání s "odborností", s jakou rozhoduje parlament, je to kapka v moři.
80% SR jsou mandatorní výdaje. Tedy ani ne 20% je na státní zakázky. Pokud se u nich "10%rozkrade na úplatky", jsou to 2% SR.
Myslí si snad někdo tady, že z těch 80% jsou všechny položky určeny správně a s menší chybou než 2%?
HaHaHa!!
12. 12. 2009 | 12:30

mb napsal(a):

historik ... ted kdyz jsme v eu si mafiáni pouze odčerpávají prostředky / fondy z EU nicht wahr ....

( viz. bulharsko ) ....

slovy klasika: je to běs, je to běs .....
12. 12. 2009 | 12:35

Ara napsal(a):

SuP:
No, trošku času dnes mám, což asi bude pro mnohé pech :o)

Politika se dělá i tak, že se chodí k volbám a hezky nahlas říká, co se mi nelíbí. Na to si snad může občas najít čas každý. Asi nejlíp křičet přímo na mítinku strany která se takto nachází "na scestí" víc než strany jiné (ve vážném morálním srabu jsou ale dnes v podstatě všechny parlamentní strany) a občas aspoň telefonicky i otravovat "svého" poslance. A v klidu nenechávat ani politiky místní. Rezignace veřejnosti na politické dění není k ničemu, to naopak té dnešní vrchnosti náramně vyhovuje, neboť tak si ti ganstři mohou dělat co se jim jen zlíbí o to snáz. Výsledky jejich pekelné činnosti pak pocítí na své kůži v první řadě právě lidé lhostejní a rezignovaní.

Ps. Já bych se taky radši bavil na jiné téma, např. vše okolo vědy, techniky a přírody je mnohem zábavnější, bohužel ta situace je dnes taková jaká je a zavírat před ní oči nelze, nemá-li se to tvrdě vymstít nejen zdejším človíčkům.

Ještě k těm darmožroutům...
To mamutí rozkrádání (okřídleně "tunelování", což je ale "speciální termín", zlodějna má v tomto státě mnoho podob) se netýká jen SR, ale (a snad ještě víc) jde i mimo něj. Asi se nikdo neodváží tipovat kolik to dělá, ale jen z toho mála co vím naskakuje husí kůže.
12. 12. 2009 | 13:28

Béda napsal(a):

Ara,

na humor není nikdy pozdě.

Zkusila jste si někdy kriticky otevřít pusu na mítinku nějaké strany, resp. jako členka nějaké politické strany? Jestli ano, co se stalo? Nastala náprava?

Zkusila jste někdy kriticky kontaktovat svého poslance - mailem, osobně anebo jinak v době jeho poslaneckých hodin pro veřejnost? Jestli ano - co se stalo? Došlo k vysvětlení, resp. k nápravě?

Podle mých zkušeností politiky nehne ani to, že je rozmáznou svou kritikou celostátní média, natožpak aby si dělali něco z nějakého Pepka anebo Anče z Horní Dolní. Snad by se nad sebou trošinku zamysleli, leda kdyby od nich dal ruce pryč nějaký bohatý "sponzor". Vtip, který jste použila není nikterak objevný. Slyšel jsem jej již před časem od editora zdejších blogů.
12. 12. 2009 | 13:51

Béda napsal(a):

Béda,

a ještě něco. Podle mých subjektivních zkoumání je typickým a obecným jevem českých politiků, že po krátkém působení na vysokých postech se stávají k jakékoliv kritice neteční a splachovací, někteří dokonce i útoční.

Jediné, co je obvykle vytrhne z obvyklé letargie je hlasování o jejich příjmech, privilegiích anebo o zájmových zákonech, ze kterých kyne nějaká "malá" domů.
12. 12. 2009 | 13:56

SuP napsal(a):

Ara -
No prosím pak že to nejde....
Nicméně co se týká aktivity občana směrem k politikovi, teoreticky je to správně. Ale pokud se podíváme, jaké jsou páky na to, aby to on potom přenesl dál (pokud už aspoň částečně svou hroší kůži zvláčnil) Vaše stížnosti a podněty, zjistíte, že to byl vyhozený čas a peníze.
Takže jak popisuji, spíš hledám cestu k tomu, jak jim ty peníze ustřihnout, aby si zase začali aspoň trochu vážit toho, že jsme jim delegovali pravomoci. Zatím to jde ztuha. Asi ještě nejsem za hranou v porovnávání "za co můžu sám/za co může politik".
12. 12. 2009 | 14:03

schlimbach napsal(a):

entp:
11.12.2009 21:47:17

opatrně s takovými nápady, aby vám Rumcajs nezařídil pokojík vedle mě ve svém blázinci -)))
12. 12. 2009 | 16:25

Ivan Hochmann napsal(a):

Zapoměl jsem ku článku paní doktorky poznamenat,že píše o vás.Já se od tohoto zevšeobecňujícího klišé distancuji.Nejsem jako oni ani jako vy.
Však víte o kom je řeč.
**********
Pro délku příspěvku nešlo přiložit curicullum vitae,což činím tímto:
Jiřina Šiklová
Narodila se v roce 1935 v Praze. Vystudovala historii a filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1965 se podílela na založení katedry sociologie FF UK. Kvůli své angažovanosti byla po 21. srpnu 1968 z fakulty vyloučena a později vězněna za šíření zahraniční literatury. Po roce 1989 se vrátila k výuce sociologie a podílela se na založení Katedry sociální práce FF UK či pražského Centra pro Gender Studies.

Děkujeme.Ivan.
13. 12. 2009 | 09:43

Jirka napsal(a):

Přímá demokracie umožňuje odvolatelnost profláknutých poslanců i během funkčního období jejich nespokojenými voliči. Je to jediný způsob demokracie, který by tady mohl něco změnit, protože jestli se něčeho bojí tak o své korýtko!! Jen tak je můžem donutit k práci pro nás a ne jen pro sebe a kamoše z bussinesu!! Řada organizací po tákové demokracii volá, ale média o ní mlčí!!!! Proč asi? Na co volby, těch se nebojí, ale naší přímé kontroly ano!! Takže páni blogeři, proč tolik tlachání o všem možným místo vysvětlení občanům jak mohou tlačit na politiky přímo a ještě mají možnost zkorumpovaného politika nutit k vysvětlování!! Proč tolik blogů o aférách a dalších exesech zastupitelské demokracie, když řešení je jednoduché a je jen potřeba to lidem vysvětlit!! A že tohoto typu demokracie mají všichni už plný zuby je nad slunce jasnější. Lobujte v blozích za nás, to je snad účel blogů, doufám. Psát o dalších a dalších aférách nikomu nepomůže. Ale psát o tom jak to lze změnit by měli ti, co mají možnost blogovat!!
15. 12. 2009 | 08:52

arwen napsal(a):

Takhle to vypadá, když vládnou peníze!! Tam těžko může být demokracie.A je jedno jestli vládnete pomocí příkazů, nebo penězma.
16. 12. 2009 | 10:24

Pozorovatel dění napsal(a):

Co by na tento styl politiky asi řekl Sokrates nebo Aristotel.....
Ví vůbec dnešní politici něco o základních ideálech demokracie ??? DEmokracie funguje, ale pouze tam, kde je zároveň morálka a zodpovědnost. To u dnešních politiků velice postrádám. Vše se redukuje pouze na technologii moci. To je cesta do pekel....
16. 12. 2009 | 16:09

Láďa napsal(a):

Komunisté platili příspěvky ve výši 4% svého čistého platu (důchodu), někteří je platí (teď již dobrovolně) dál. Pokud by museli všichni tzv.členové politických stran platit nějaké příspěvky, černé duše by zmizely. O tom však rozhoduje příslušná politická strana, nicméně stát by mohl stanovit povinnost členům politických stran přispívat určitým procentem z jejich příjmů na účet ČNB 123-3328001/0710 jako daru na snížení státního dluhu. Jsou to vesměs hlavní politické strany, které jsou za tento dluh zodpovědné, a tak by se jejich členové měli na jeho umořování náležitě podílet. Myslím si, že by to bylo spravedlivé.
18. 12. 2009 | 07:46

Astaga.com napsal(a):

Hoping to read your following post
29. 12. 2009 | 17:32

Astaga.com lifestyle on the net napsal(a):

Hoping to read your following post
29. 12. 2009 | 17:34

Speed Dating NYC napsal(a):

Jan Stern, as I have seen and been interested in this man, time and knowledge has increased steadily.
19. 01. 2010 | 05:08

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 08:54

Poptropica napsal(a):

thanks you very much
12. 02. 2010 | 00:33

Value City Furniture napsal(a):

thanks
17. 02. 2010 | 00:56

raudensah napsal(a):

good idea ,thanks you
22. 02. 2010 | 22:38

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much .
03. 03. 2010 | 15:05

Speed Dating Chicago napsal(a):

I found this useful on many levels, especially for the sake of many people.

I work with Chicago First Dates, a Speed Dating company in Chicago which is the number 1 way for single people to meet.
04. 03. 2010 | 07:07

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 00:55

some watches napsal(a):

Best wishes for this year.
06. 03. 2010 | 04:31

rd bull vending napsal(a):

Great post! Thanks for sharing!
15. 03. 2010 | 01:46

iPhone Contacts Backup napsal(a):

I have know more about it, very nice article, glad to be here.
16. 03. 2010 | 08:35

Download Games PC Free napsal(a):

<a href="http://www.cheapscomputerpa...">Cheaps Computer Parts</a>
<a href="http://www.cheaplcdtvusa.com" title="Cheap LCD TVs">Cheap LCD TVs</a>
<a href="http://www.shopforthelibrar..." title="Shopping Online">Shopping Online</a>
<a href="http://www.samsung-ln40b650.us" title="Samsung LN40b650">Samsung LN40b650</a>
<a href="http://www.bestcheapipods.com">Cheap IPODs</a>
<a href="http://www.allmomstuff.com" title="Bookmarks">Social Bookmarks</a>
<a href="http://www.freedownloadgame...">Download Games</a>
<a href="http://www.besttipstechnolo..." title="Technology News">Technology News</a>
<a href="http://www.thaigamedownload..." title="Download Games">Download Games</a>
<a href="http://www.freeclickdownloa..." title="Download Games">Download Games</a>
<a href="http://www.savetocom.com" title="Download Games">Download Games</a>
29. 03. 2010 | 19:16

memoir books napsal(a):

I keep reading this post to get a better understanding. It seems like a very ineteresting veiwpoint
30. 03. 2010 | 20:27

GWENEspinoza29 napsal(a):

If you want to buy real estate, you will have to receive the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">credit loans</a>. Furthermore, my brother always utilizes a credit loan, which supposes to be the most rapid.
14. 05. 2010 | 00:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy